Výbušná směs

11. 04. 2013 | 14:47
Přečteno 2022 krát
Hodně se mluví o globální transformaci moci a vlivu, vedou se diskuse o nových „pólech“ moci, které představují dynamicky rostoucí mocnosti, analyzuje se jejich politický, ekonomický a vojenský vliv. Vlivným pólem globálního vlivu je ale i „stínové“ bankovnictví se základnou v daňových rájích.

Jeho tajemství aktuálně poodhalilo rozsáhlé šetření Mezinárodního konsorcia investigativních novinářů zahájené před několika měsíci a opírající se o obrovskou bázi dvou miliónů dokumentů pocházejících převážně z Britských panenských ostrovů.

Utajené účty zde má různorodá společnost: politikové, státní úředníci, obchodníci a členové bohatých rodin z celého světa. Neplatí zde žádná omezení, restrikce či embarga, které se často uplatňují ve světové politice i jako nástroj politického boje. Proto zde vedle sebe mohou mít účty lidé z USA, Francie, Ruska, Číny, Íránu, Ázerbájdžánu, Filipín, Kypru a mnoha dalších zemí.

Britské panenské ostrovy jsou ovšem pouze vrškem ledovce. Daňových rájů, kde lze využívat nízkých nebo žádných daní, bez právních komplikací, a to zcela anonymně, je ve světě 50–60. Mají zde svoji adresu více než dva milióny společností, tisíce bank, fondů a pojišťovacích společností. Americký prezident Barack Obama rád uvádí příklad budovy Ugland House na Kajmanských ostrovech, na jejíž adrese je zaregistrováno 18 tisíc společností.

Nikdo ovšem přesně neví, kolik je v daňových rájích uloženo peněz: expertní odhady se pohybují mezi 20–32 bilióny dolarů. Při výši ročního globálního HDP 70 biliónů dolarů je to ovšem ohromující suma, která ukazuje, kde leží skutečná politická moc ve světě.

Ředitelka deníku Le Monde Natalie Nougayrede ke zveřejňování výsledků pátraní po utajených kontech napsala, že rozebírat jednotlivé příklady je sice vzrušující, nesmí to ale zastínit podstatu problému. Daňové ráje podle ní představují hrozbu pro demokracii, utajováním informací podkopávají právní stát, vytvářejí příležitosti pro podvodníky všeho ražení a nahrávají zpronevěře veřejných financí ve státech, kde kvete defraudace a korupce.

I Česko přichází, jak přiznal ministr financí Miroslav Kalousek, kvůli přesídlení českých firem do daňových rájů o miliardy korun. Je to jistě lepší než několik desítek miliard, jak tvrdí některé studie, přesto je snad třeba i u nás vnímat další poznámku Natalie Nougayrede, že pokud na Západě chceme, aby náš politický systém přežil, měli bychom závěry šetření ohledně kont vnímat jako poplašný signál.

Třeba i z toho důvodu, že informace o nezdaněných ziscích v daňových rájích mohou na veřejnost konfrontovanou s „utahováním opasků“ v době krize působit jako výbušná směs. I když jde „jen“ o miliardy.
(Právo,11.dubna)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Twist napsal(a):

Co s tím? Naprosto nic, už nyní to někteří lidé jako náš milovaný ministr Kalousek bagatelizují a špičkoví právníci pracují na tom, aby se vůbec nic, kromě puchu smradlavých peněz z toho nevyvalilo, a nikdo nebyl postižen.
11. 04. 2013 | 15:13

Yosif K napsal(a):

Myslím že k tomuto tématu bzý měli co tříci špičky CSSD které s oblibou rpacují pro firmy vlastněné z danových rájů, cituji interview s panem CSSD politikem Mládkem:

V této souvislosti se mluví o firmě Taluda, pro kterou jste údajně vyjednal dům na Žižkově, pronájem tam zařizuje váš bratr, sídlí tam firma vaší ženy a firmy, které jste založil. Není to takové…

Jako to jsem už mnohokrát vysvětloval. Já jsem, ano, skutečně byl OSVČ, samostatně výdělečná, výdělečně činná osoba a zprostředkoval jsem ten obchod pro švýcarskou firmu, zajistil jsem tam pronájem i jiným firmám.

A v té firmě prý pan Jansta půjčil nějaké miliony, taky jsem se dočetla.

Ano, to půjčil.

A to jste, to tedy udělal kvůli vám, nebo…

Ne, to neudělal kvůli mně, to udělal podle vlastního rozumu. On je dostatečně chytrý, nebo myslíte, že ne?

A pan Jansta teď pracuje pro vládu?

Já myslím, že jsem přítel pana Jansty, ale nesleduju moc, co dělá jeho kancelář, ani nemohu, nebylo by to korektní. Já vím to, co víte vy z médií, že má nějaký kontrakt.

Že prý ano a vláda tají smlouvu.

Ale ne, vždyť vláda, úřad vlády zveřejnil, že má nějakých čtyři sta tisíc nebo něco takového, nějaký kontrakt.

Ale na co, na co, to zveřejněno nějak nebylo.

Ale já opravdu, opravdu nevím, ani vědět nemohu.

Tak tento bojovník proti parazitům sám pracvuje pro firmu Taluta s.r.o. vlůastněnou púřes švýcarský danový ráj ve Fribourgu.

Opravdový socan, káže vodu a pije víno......
11. 04. 2013 | 15:18

a z Bruselu dělostřelecké cvičiště napsal(a):

Nejsou Virgin Islands součástí EU?
Ne.
Ale jejich občané jsou považováni za občany EU.
Čas, aby Británie z EU vystoupila, nebo byla vyhozena.
11. 04. 2013 | 15:20

český maloměšťák napsal(a):

"...Myslím že k tomuto tématu bzý měli co tříci špičky CSSD které s oblibou rpacují ..."

Nebo měli by k tmotumo řícti i chvosti ODS ci TOP 09 pro které je miirdp pár nic.
11. 04. 2013 | 15:21

Yosif K napsal(a):

Podobně socani potírají praní špinavých peněz. nesocani by měli všechno posílat přes banky ale socani si mohou mezi sebou platit hotově. Nejlépe přenášet neuvěřitelné sumy v igelitových taškách.
Cituji čelného pokrytce CSSD + bojovníka proti parazitům pana Mládka:
Poslechneme si další telefonický dotaz. Dobrý večer, Press klub Frekvence 1. Ztište si, prosím pěkně, rádio a ptejte se.

posluchač:
Minařík, dobrý večer. Chtěl jsem se zeptat pana Mládka, jestli umí používat internetové bankovnictví a proč platí svůj nájem (členu CSSD JUDr Janstovi) v hotovosti, když já veškeré platby, a nejsem na jeho postu, dělám přes Internet. Tak to by mě teda zajímalo. Děkuju, na shledanou.

Ano. Internetové bankovnictví já používat umím a panu doktorovi platím hotově.
11. 04. 2013 | 15:25

Yosif K napsal(a):

BTW Mládek pravuje pro firmu Taluta s.r.o. 9nikolv Taluda s.r.o.) kdyby ste to hledali na justici.cz.

JUDr Jansta je dvorní pračka na peníze pro CSSD. Je to šikovný právník, umí vydělat za dvat týdny 200 milionů Kč a zdanit je na Nizozemských Antilách.

Pan Blabán by mohl leccos s Janstou a Mládkem konzultovat. Mohl by s nimi možná i do toho Karibiku a Fribourgu občas zaletět........
11. 04. 2013 | 15:30

Drobil napsal(a):

Co pořád mátes těmi daňovými ráji. Když má jeden pekař rohlíky za 1,5 Kč a jiný stejné za 4 Kč, koupím u toho levnějšího. Když u nás stojí nafta 38 a v Německu vyjde na 33, koupím ji tam. A stejně když mně v jednom státě nestydatě vysoko daní a v jiném jsou o hodně rozumnější, přihlásím si firmu tam. Vinný je jedině ministr financí který nutí lidi podnikat a nakupovat venku.
Tak chceme kapitalismus a otevřený veřejný prostor nebo ne??
11. 04. 2013 | 15:43

seriózní chlapík napsal(a):

Komunisti dávno dobře věděli, jak důležité jsou ploty. Ať chceme nebo ne, budou se muset jednoho krásného dne oprášit. Nesmělé krůčky jsou iniciovány prozatím jen drogovou kriminalitou.
11. 04. 2013 | 15:46

Yosif K napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Nebo měli by k tmotumo řícti i chvosti ODS ci TOP 09 pro které je miirdp pár nic.
11. 04. 2013 | 15:21
Přesto všechno by pan Balabán očividně sympatizant levice mohl toho spoustu prokonzultovat minimálně s Mládkem a Janstou na které danění v Karibiku a Fribourgu již víceméně prasklo, na rozdíl od jiných opatrnějších socanů na které toto ještě zatím neprasklo.

V kulišárnách nejede z CSSD asi pouze Špidla, proto byl také jako nepoužitelpný naiva vykopnut nahoru s držhubným 15 tisíc EUR měsíčně do Bruselu.

Avanti o Popolo, alla riscosa!
11. 04. 2013 | 15:49

Michal Macek napsal(a):

zdarec zrovna ctu Paul Krugman Skoncovat s krizi - je to mazec....
11. 04. 2013 | 15:53

Michal Macek napsal(a):

Drobil

nevim jestli chceme kapitalismus nebo ne ale stacila by "jen" fungujici ekonomika....
11. 04. 2013 | 15:54

Pepa Řepa napsal(a):

Ach...panenské ostrovy..........tam jsem taky.................................................nebyl. Ani moje prachy se tam nepodívaly.....ani o tu pannu řepa -málem-v životě nezavadila.....samá exotika.
Vždycky mi vrtalo hlavou, kdo se té exotice věnuje.
Že by některá z dam byla z Virgin Islands?
Vršek ledovce, říká Balabán, asi je to tam jako v Gronsku, velká lednice, nic se nezkazí, ani prachy.
Na Kypru je na ně moc teplo, Ivan Ivanyč nepochopil....
11. 04. 2013 | 15:55

Daněk napsal(a):

Macku, nechci vás ranit, ale ekonomika může fungovat pokud lidé pracují a tvoří hodnoty. A to bohužel podporovali naposledy ti komunisti. Od té doby jste poctivou prací za bl...ba, podle toho upadá i ta ekonomika
11. 04. 2013 | 15:57

Jana Pechová napsal(a):

U každého člověka či společnosti by se mělo uvádět prakticky rovnou se jménem, kde platí daně.
To by mělo stačit.
O zbytku rozhodnou voliči: ukázalo by se, zda holporty mocných s tím či oním mají základ ideologický, anebo vlastenecký.
11. 04. 2013 | 15:57

Pepa Řepa napsal(a):

seriózní chlapík napsal(a):
Komunisti dávno dobře věděli, jak důležité jsou ploty
---------
....u nás už jsme začali. Jsme mezi těmi ploty, máme festival.
Že...maloměšťáku?
11. 04. 2013 | 15:58

Daněk napsal(a):

JANO PECHOVÁ, pan Stejskal by asi řádil kdybych napsal co si o vašem kydu myslím. Myslíte že máte na sobě oblečeného nebo obutého něco Made in ĆR, ten počítač co na něm píšete je odkud, televize, rádio, nábytek, oběd z koňským masem nevíte odkud, ani ty brambory nevíte. Tak komu tady chcete kontrolovat DIČO? Vy naivní....
11. 04. 2013 | 16:10

šašek z Jihlavy napsal(a):

Drobil napsal(a):
Co pořád mátes těmi daňovými ráji. Když má jeden pekař rohlíky za 1,5 Kč a jiný stejné za 4 Kč, koupím u toho levnějšího. Když u nás stojí nafta 38 a v Německu vyjde na 33, koupím ji tam. A stejně když mně v jednom státě nestydatě vysoko daní a v jiném jsou o hodně rozumnější, přihlásím si firmu tam. Vinný je jedině ministr financí který nutí lidi podnikat a nakupovat venku.
Tak chceme kapitalismus a otevřený veřejný prostor nebo ne??
11. 04. 2013 | 15:43
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Pokud by se tam tito lidé odstěhovali, tak není co řešit. Pokud ale žíjí zde, využívají veškerou infrastrukturu, levnou pracovní sílu, v případě nouze si zavolají hasiče, záchranku nebo policii, jejich děti zde studují, pak by bylo fair, kdyby tu i platili daně. Pokud se necítí být k tomuto státu loajální, bylo by na místě jim tyto služby odmítnout. Já si myslím, že jsou to velcí škůdci, kteří by měli dostat na vybranou - buď budeš platit daně nebo půjdeš do basy a zkonfiskujeme ti majetek, který jsi nabyl nepoctivým způsobem.
Vsadím se, že kdyby došlo k nějakému mezinárodnímu konfliktu a naší zemi by hrozila válka, tak se tito mazaní šíbři vypaří a zašijí se dokud se situace neuklidní. Samozřejmě se budou snažit z takového neštěstí ještě profitovat.
Jestli se pan Jansta se svými spolupracovníky zabývá zřizováním účtů pro zdejší podnikatele v daňových rájích, měly by ho monitorovat tajné služby a orgány činné v trestním zřízení. Jestli pan Mládek veřejně hájí tyto sporné postupy, může mu socdem po volbách poděkovat.
Tito lidé se zastaví jen před hrozbou ztráty majetku, potažmo zákulisní moci. Už chápu, proč se David Rath sám nazval čudlou, opravdoví bossové jsou politicky chráněni, ani Kubice si netroufne, natož nějaký Červíček.
11. 04. 2013 | 16:11

Analytik napsal(a):

Kalousek zná jednoduché kouzlo:
Daně, které mu uniknou do daňových rájů si přirazí k DPH a je zase v pohodě.
11. 04. 2013 | 16:18

český maloměšťák napsal(a):

Věc je ale o to složitější, uvědomíme-li si, jak se platí daně nikolivěk dle místa, kde firma například obtěžuje hlukem, smradem, projíždějícími auty.....ale dle toho, kde má ústředí.
A to třeba i pouze v rámci jednoho jediného státu.

Obama je správný chlapík a pokud ho Mafie nesejme možná že se stane příští prezidentkou Mrs. Warren - což je dost chytrá ženská na to , aby mohla pokračovat v tom, co dělá Obama.

P.S. Mitt Romney dle veřejných zdrojů dokonce patřil k průkopníkům v tom, jak využít daňových rájů.
--------
Kuš, Pepko Řepko.
Dnes nemám od stolu nic co bych ti mohl donést k snědku. Pokud bys tedy nepohrdl staniolem z párků. Voní hezky, když tak ho ještě z koše stihnu vytáhnout před úklidem.
11. 04. 2013 | 16:26

český maloměšťák napsal(a):

šašek z Jihlavy
Máte zmatené představy o tom, jak se využívá daňových rájů. Většinou to jde přes přefakturaci a tak se snižuje základ daně zde - které se zde ale platí.
Píšete, že pokud by se tam odstěhovali tak je vše O.K. ???
A co by bylo O.K. ????
Nezměnilo by se nic - o čem píše Balabán.
(Pletete si totiž dokonce i fyzické a právnické osoby, člověk může žít na Kypru ale fimu provozovat zde - k dokonalosti to dovedli Rusové, kteří měli dokonce mezi sebou propojené majetkově banky...ale nejsou v tom zdaleka sami)

A nejde ani tak o jména /pokud tedy se někdo nepasuje za poliika, kterému jde o férovost v oblasti daňové politiky/...jakožto o prachy. Tedy převážně KOLIK.

Jsem rád, že už i konečně eurofobisti -hýkalisti pochopili, že samotná ČR by v dané problematice mohla jen tak maximálně Kalouskovou hubou vzdychat, že jsou to JEN miliardy....a že tedy je zřejmé, že ta konsolidace finančního sektoru není zdaleka jen o rozdávání, ale že se věci mění i kvalitativně.
A jak vidno z reakce LUC či A .....tak stačí někdy jen pohrozit.

Ostatně zajímalo by mě spíše , o kolika z těch miliard Kalousek moc dobře věděl a ví a o kolika raději neví.
11. 04. 2013 | 16:37

Jana Pechová napsal(a):

Daněk
Myslete si, co je vám libo.
Já bych zase měla ráda přehled o tom, v které zemi platí daně ti, kteří sponzorují naše politiky a politické strany, jsou jejich poradci, kamarády a lobbisty.
11. 04. 2013 | 16:40

xx napsal(a):

Hlavně nikoho nejmenovat a nepředložit důkazy. Jenom mlhavé náznaky a vyvolat ještě větší všeobecnou nenávist ke kapitalismu.

Pak se bude snadněji přecházet k čistému socialismu, bez násilí a revoluce. Administrativně.

Kypr to nebyla náhoda.
11. 04. 2013 | 16:43

Yosif K napsal(a):

Danových rájů očividně h´bohatě vzužívají i olevicoví myslitelé a nezištní vůdci proletářů = zrovna před chvílí odstoupil ve Granciik socanský minsitr který měl konta ve Švýcarsku (tamkde je má matka té Janstova-Mládkova Taluta s.r.o.....) a v Singaporu.....

Kdo ted bude bojovat proti paraztům, když i socané daní v v danových rájích??????
11. 04. 2013 | 17:02

Pepa Řepa napsal(a):

český maloměšťák
ale no tak, kydači. Proč se stydíte za to, že oba píšeme z Psychiatrické léčebny?
Dáte mi to při snídani.
11. 04. 2013 | 17:06

Drobil napsal(a):

Šašku 16,11, a třeba opálení spoluobčané kteří služby státu čerpqají vrchovatě a nesáhli celou generaci na práci, ti vám už nevadí??
Jediné spravedlivé - Stát poskytuje podle ústavy všem své služby stejně. Takže by měl stát říci co bude poskytovat- armáda, policie, justice a infrastruktura, kdo tu chce žít, zaplatí 1/10miliontinu a má nárok, Mimo jiné by odpadly tisíce zbytečných úřadů a institucí a daň by byla NEPATRNÁ PROTI DNEŠKU.
Každá jiná daň je nemravná zlodějina, trestá za pracovitost, za slušnost a poctivost,
11. 04. 2013 | 17:17

český maloměšťák napsal(a):

Drobil
Co starobní a invalidní důchody ?
Zrušit ?

Jen aby vám ta daň pak nevyšla tak 1O0 000 CZK na každý subjekt - včetně důchodců.
To by se pak muselo postavit tak asi pět set nových věznic - pro daňové dlužníky.
Ale je pravda že by to pak zvedlo zaměstnanost - stavebnictví, vězeňská služba, stravování....

Podle mě stát neposkytuje všem své služby stejně.
Já například na rozdíl od vás nepotřebuji důkladné vyšetření psychiatrem či skotské střiky.
11. 04. 2013 | 17:25

Pravda napsal(a):

Závist je věčná. Lidé co mají konta v daňových rájích nedělají nic protizákoného. Je věcí každého, kde si uloží svoje peníze. Na to má právo. Že mnozí kňučí, že stát je nemůže oškubávat vysokýma daně je jijich věc. Za to si státy můžou sami, že si to takhle nastavily. Kdyby místo štědrého sociálním systému pro socky nastavily takové prostředí, které je příznivé pro podnikání a neoškubává lidi tolik na dnaích, tak by jim podniky a lidi nezdrhali do daňových rájů.
11. 04. 2013 | 17:34

Drobil napsal(a):

Maloměšťáku, tak o té psychyatrii dost pochybuji. Když někdo nedokáže pochopit, že např, finanční úřady, všichni účetní a auditoři, kontroloři i většina práce finančních managerů všech stupňů, také účtování všech OSVĆ a každé organizace, notáři a právníci něco stojí a přitom slouží jen k tomu, aby se nějak spočítalo kolik máte zaplatit daň, To je smutné Také také sociální a pracovní úřady vám práci nedají ale jen spočítají kolik máte dostat na dávkách. Také polovina policie a celníků řeší daňové úniky, jinak jsou na nic.
Ale to je asi nad vaši mozkovou kapacitu. Vy jste skončil u toho že za vše mohou komunisti, pokud vím
11. 04. 2013 | 17:34

český maloměšťák napsal(a):

Drobil
Přesně tak - jak díte. To je tak složitá úvaha a tak sofistikovaně propočitaná...že to prostě nepoberu - jak správně díte.

Hmm...pokud vím, tak vy jste zatím skončil i začal blábolením...protože jste národu nesdělil, kolik tedy by měl každý kojenec, invalida, nemocný,ale i muliardář či stařec nad hrobem...kolik by tedy měli ročně /stejnou částku/ platit tak, abyste již mohl v klidu dejít do své hospůdky a tam nasávat další moudra ?
Zkuste to vypočítat, když zřejmě vy jediný jste ten, kdo tvoří hodnoty....a zbytek se jen válí v kanclu či v dílně.

Zkuste ten odhad třeba vztáhnout na sebe - kolik vy byste tedy měl ročně zaplatit ?
To by snad nemuselo - vzhledem k vaší inteligenci :))...být tak složité určit, ne ?
11. 04. 2013 | 17:41

Jiří V napsal(a):

Maloměšťáku, nechte si ten osobní i třídní boj. Drobil má kus pravdy. Podle ústavy stát pečuje o všechny. Po státě nechci o moc víc než před 200 lety, armádu a policii na bezpečí a nějakou infrastrukturu. Tehdy na to stačil desátek, dnes nestačíí ani více než 55%. Že se tady cca 200 mld ročně rozkrade, že 2/3 z daní placených institucí a úřadů víc škodí než pomáhá, platit lidem za to že nepracují je nesmysl- to snad víme všichni.
A to že současný systém daní trestá ty slušné,pracovité kteří se zdanit nechají, o tom snad také není pochyb
11. 04. 2013 | 17:55

Yosif K napsal(a):

český maloměšťák napsal(a):
Drobil
Co starobní a invalidní důchody ?
Zrušit ?

KONEC CITATU.

CSSD svým spoléháním na průběžný szstem, chce starobní důvody přivést do nicoty. Tím je de facto téměř zruší. Pro další generaci budou starobní důchod pobírán méně než 5 let mezi smrtí a odchodem do penze jak se krásně uřekl Mládek a bude činitž 10% průměrného platu. Kdo si sám nnaštří tak víc mít nebude. Dá se to ovšem řešit jako ve středověku - veřejnými vyvařovnami polévek pro sociální případy.

V čechách se méně šetří na stáří, ale lidé mají více soukromých bazenů než v SRN. Soused lesní dělník žijící v zimě z podpory maá svůj bazén na zahradě. Hlavní je správně určit priority.
11. 04. 2013 | 18:18

Yosif K napsal(a):

Možná by Balabán měl napsat Obamovi aby mu pomohl zjistit zda v Ugland House nemá účty i Mládek a Jansta....

...ačkoliv, Fribourg taky není tak špatnej.....
11. 04. 2013 | 18:57

český maloměšťák napsal(a):

Jiří V
Drobil pouze tlachá. Výši " jednotné daně z hlavy" /kdy píše dokonce i o kojencích - za ty by samozřejmě musili daň platit rodiče/ neuvedl.
Podle ústavy možná teoreticky stát pečuje o všechny , ale v praxi je tomu diametrálně jinak /všichni nejsou stejní/. Takže další blábol.
Zkuste popřemýšlet i o tom, jak stát zajišťuje dostupné vzdělávání, zdravotní péči, péči o handikepované, spravedlnost, dopravní a další sítě, samosprávu, péči o životní prostředí...ale také vědu, kulturu...
Přemýšlet o tom, že dnešní Evropa není Evropou před 200 lety by totiž na vás bylo asi moc složité.

Vy považujete za trest vysoký výdělek / a s ním samozřejmě spojenou vyšší odvodovou povinnost...ale to už tak bylo je a bude vždy - že ti úspěšnější, bohatší prostě platí více.... opačně to nejde, to už věděli ve starověku, kdy neměli tak bohaté historické zkušenosti jako máte třeba vy a Drobil/ ???
Já naopak vysoké výdělky miluji !!!
Hrozím se spíše toho vydělávat málo - neřku -li být odkázán na " solidaritu" takových dvou individuí jako jste vy dva s Drobilem.

P.S. Nicméně tedy vysypte vy to číslo - a také to, kdo by teda platil za kojence a kdo za starce nad hrobem ? Když jste tedy tak nesmírně chytrý a vynalézavý, neřku-li že i pracovitý.
Kolik by teda v absolutní částce měla ta jednotná daň z hlavy činit ?
Abvyste vy dva s Drobilem neměli pocit, že vás stále někdo okrádá.
Jedno číslo - to snad nechci moc, ne ?
11. 04. 2013 | 19:10

Yosif K napsal(a):

Samozřejmě nástroje k postihování falešných nákladových faktur notabene chodících z Karibiku nebo Švýcarska jsou už ted.
Náklady jsou uznávány jako položka odečitatelná z danového základu POKUD JSOU PROKAZATELNE VYNALOZENY pro účely činnosti dané společnosti.

Vada je v tom že někdo na bernáku dostane flašku nebo čokoládu nebo je prostě línej a pak leccos přehlédne.

S tím se ovšem nedá vyrovnat PAUŠÁLNIM zákazem posílání faktur ze zahraničí. To je nereálná iluze.
11. 04. 2013 | 21:24

Co to je bilión? napsal(a):

Bordel je už v tom, zda jde o giga či tera tištěné dolary. ...
12. 04. 2013 | 03:38

buldatra napsal(a):

Podstatné na tom všem je fakt, že ráj existuje. I pro ateisty.
Církev tedy měla pravdu.

Takže, když se jeden bude zaživa chovat slušně, dostane se na Panenské, nebo jiné ostrovy.
Právě se tam stěhují, nebo už odstěhovali z Kypru, kde ráj skončil.
Proč si nezřídit ráj u nás doma?
12. 04. 2013 | 09:44

Dvořák napsal(a):

Yosife, hezký blábol, ale to byste se musel vrátit do dob socialismu, kdy vedení podniku bylo svěřeno řediteli dělnickou třídou a ta má právo kontrolovat jak jsou využívány jejich prostředky, stačil dotaz na schůzi KSČ, SSM nebo ROH.
Dnes vydám fakturu na zprostředkování, odbornou analýzu, právní rozbor, PR propagační akci atd. a je obchodní tajemství s kým kdo jednal a co vlastně udělal.
Vycinkal jste si klíči r 89 svobodu, tak ji musíte lokat plnými doušky. Za blbost se platí
12. 04. 2013 | 09:45

Skokan zelený napsal(a):

To je zase ten pes Balabán, sežral 100x dobrý dort a teď chce ještě vybuchnout, ošemetná situace, kvá, kvá, kvačíme fofrem do jiný louže, pod okapem to je taky na prd.
12. 04. 2013 | 18:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy