Proč je třeba odmítnout unijní fiskální smlouvu

11. 02. 2012 | 15:51
Přečteno 3503 krát
Je to zásadní otázka, a proto je na místě neuhýbat, mluvit jasně a srozumitelně.

To, co nedávno premiér Nečas odmítl v Bruselu podepsat, nebylo nic menšího, než dát si od Evropské unie vždy předem schvalovat nebo zamítat státní rozpočet a vůbec fiskální politiku, až bychom se stali členem eurozóny. K přijetí eura jsme se již bohužel zavázali ve smlouvě o vstupu do Evropské unie. Smlouva byla mnohem spíše diktát než výsledek jednání dvou rovnoprávných smluvních partnerů.

Předseda vlády zamítl požadavek vzdát se svobodného rozhodování České republiky o svých financích. Odmítl tak, aby náš stát přestal být státem, a místo toho se stal nesvéprávnou provincií Evropské unie, v níž již teď fakticky diktuje, nikoli demokraticky spolurozhoduje, Německo.

To s čím si Petr Nečas dovolil nesouhlasit, není žádná převratná novinka. Evropská společenství, a od r. 1993 z nich vzniklá Evropská unie, stojí a nyní již padá se svým základním cílovým principem, jímž je postupné odstranění mnohosti evropských, byť demokratických států ve prospěch nadstátního nedemokratického vládnutí. A právě nyní nastal přelomový okamžik, jak fiskální smlouvou existenci evropských států v zásadě odstranit.

Nynější klíčová politická chvíle úzce souvisí s probíhající finančně-ekonomicko-politickou krizí Evropské unie. Její příčinou je právě onen základní cílový princip Evropské unie, Evropu v samotných základech podkopávající houževnaté úsilí za každou cenu odstranit její přirozenou demokratickou a ekonomickou různorodost, vlastní zdroj její strukturální síly. Logickým a předpokládaným výsledkem takového postupu je dnešní finanční krize států evropského jihu platících eurem, jež se postupně a nezadržitelně šíří do dalších zemí eurozóny včetně Evropskou unii ovládajícího Německa. Předpokládaný výsledek je to proto, že dnešní krize je vítanou záminkou centralizujícím, od evropské reality a demokratického pohledu na svět dlouhodobě a soustavně odtrženým elitám, jak zdánlivě zdůvodnit jimi požadovanou likvidaci evropských demokracií: Abychom se dostali z krize, musíme prý odstranit evropské státy (až na Německo a možná trochu Francii zajisté…).

Nepravdivost a demagogie takového tvrzení je až neuvěřitelná. Je to prokazatelně naopak právě tento demokratické státy zavrhující názor na Evropu, jehož zarputilé prosazování nynější evropskou krizi způsobilo. A pokud by se i taková nerealistická superstátní idea proti vůli občanů evropských demokracií uskutečnila, krizi by tím jen správně převzala a přejmenovala na svou, ale určitě nevyřešila. Centralizující přikazování totiž Evropě, jak ukazují její pohnuté dějiny, nikdy nepomohlo. Naopak ji vždy zákonitě dovedlo na okraj propasti a zpravidla ještě dále, ostatně tak jako nyní.

Vůdcové Evropské unie a jejich států, jež jsou si takříkajíc „více rovny než ostatní,“ si nyní dokonce pochvalují, jakéže světlé zítřky Evropskou unii po přijetí fiskální smlouvy a dalších předpokládaných centralizačních kroků čekají. Kdo se nepřipojí do jimi nedemokraticky komandovaného šiku, bude prý, jak rádi vyhrožují, litovat. Holá fakta ale mluví jednoznačně proti takovéto optimistické domněnce. Evropa právě kvůli ji ochromující Evropské unii již nenávratně zaostává za rozvíjejícím se světem mimo ni. Je tomu tedy přesně naopak.

Kdo odmítá společně kráčet do propasti, může se ještě zachránit. Svět totiž není jen Evropskou unií čím dál neúnosněji deptaná, a proto stále méně svobodná, méně demokratická a méně prosperující Evropa. Například český a britský premiér to již, jak se zdá, pochopili. A poznaná pravda bývá dříve či později nakažlivá.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

zdarv napsal(a):

Pane Bednáři, neuvedl jste, kromě demagogických blábolů o pseudosuverenitě, jediný skutečně relevantní ekonomický argument. Kde jste byl se svými názory, když se čs. rozpočet schvaloval v Moskvě?
11. 02. 2012 | 16:11

Vandal napsal(a):

Bednář

kde žiješ? Spadl jsi z Marsu? Může být ještě něco horšího, než čeští zlodějští politici?
11. 02. 2012 | 16:31

Otázkář napsal(a):

Blbost je taky nakažlivá ;)
11. 02. 2012 | 16:31

JC napsal(a):

Bednáři,
S tím ojrozobem musíte pomalu, nebo se vám tu ojrohujeři pomlátí navzájem.
Zatím tři..jeden byl myslím odprásknut Stejskalem jako škodná.
11. 02. 2012 | 16:41

Marek napsal(a):

Proč odmítnout, shrnuto: protože bychom (naše vláda) nemohli suverénně a rovnoprávně předlužovat své občany. A protože jen bez spolupráce se všemi těmi okolními a hlavně politicky zaostalými státy si mohou naši politici nalhávat že krize nemá globální civilizační příčiny ale je jen krizí izolovaného divného spolku od kterého dáme ruce pryč.
11. 02. 2012 | 16:48

ten, kdo se s blbem hádat nebude napsal(a):

Co Brusel, to je pro mne ok, ale ta Strakovka.
Bednáří vadí Bruselští úředníci, čeští kmotři jsou pro něj ok a proč?

Deficit demokracie je především u nás a je pravděpodobnější, že Češi budou utíkat před Čechy pryč, než že k nám budou proudit davy imigrantů z Bruselu hledajících svobodu a demokracii.
Náckové, včetně těch českých, to s demokracií a svobodou málokdy myslí dobře.
11. 02. 2012 | 16:58

Desiderius napsal(a):

Pan Bednář je dalším v řadě zakomplexovaných Čechů.A co schvalování rozpočtů v Moskvě,to by Vám nevadilo ? Jiná další možnost totiž v tomto geopolitickém prostoru není.
11. 02. 2012 | 17:00

Sladký napsal(a):

Byl jsem smazán za citát jednoho z našich nejpopulárnějších a nejvlivnějších pravicových politiků. Asi si na vás Ivánkovi postěžuji, pane Stejskale. A jinak? Opět jste prokázal svůj vzácný smysl pro spravedlnost a objektivitu.Příspěvky, v nichž jsou vulgárně napadání levicoví politici leží na vašich stránkách v klidu celé hodiny.V mém případě jste vždy pohotový,rychlý jako blesk a přísný jak rozhodčí Colina.
11. 02. 2012 | 17:11

Jenda napsal(a):

Pane, přece již dnes se podle p.Kalouska jednotlivé položky státního rozpočtu(jím potvrzeno potvrzeno v ČT) předjednávají v Bruselu. Vo co tedy go?
11. 02. 2012 | 17:16

Kanalnik napsal(a):

Pane Bednari, vas clanek jsem si precetl, ale najakou relevantni a v realite pevne zakotvenou odpoved na vasi otazku v nadpisu jsem v nem nenasel. Polopravdy a dojmy, to ano. Skutecne argumenty s dukazy na podporu vasich tvrzeni nikoliv.

Skoda.
11. 02. 2012 | 17:34

češka napsal(a):

V ážený pane Zaorálku,
nekonrolovatelné rozkrádání peněz z našich daní i daní našich spoluobčanů v EU ve formě dotací bandou zlodějů-zakonodárců se mi hnusí.
Jediná naděje je přísná kontrola zvenčí. Budu EU vděčna za omezení těchto krádeží bandou politiků-soudců-policistů a zpřízněných šmejdů.
Dojde-li návdavkem ještě k jejich trvalému zchudnutí a přechodné ztrátě svobody, nesmírně mne to potěší.
Nejlepší a nejlacinější by bylo nechat si rozpočty sestavit od Švédů, Holanďanů nebo Němců. I kdyby to stálo miliardu, byly by to nejlépe investované peníze.
11. 02. 2012 | 17:37

Kelt napsal(a):

Všichni ti národovci/nacionalisti a nacionálfašisti/bojují za národní suverenitu.Co z Bruselu přichází,od ďábla jest.

Podejme jim prst a zítra tady máme nového "Benita" a probuzení bude trpké.
Tak nějak se stydí nám říci,co mají za lubem-není divu.
11. 02. 2012 | 18:13

Smutný napsal(a):

Patriot
Zlatá slova!
11. 02. 2012 | 18:19

resl napsal(a):

Bednáři, jste vážně tak neschopný ? Tomu říkáte argumentace ?Klaus vás jistě pozve na rozloučení a tam si to už dáte, s tím vystoupení z EU, dohromady.
11. 02. 2012 | 18:21

Holubář napsal(a):

češko,
máte správný názor. Bude lepší, když nás budou okrádat zvenčí lidé, orgány a instituce, na které ani nedohlédneme, než naši domácí zloději, které máme přece jen jakž takž možnost občas z jejich křesel vypráskat.
Tím to bude jednou pro vždy dané a přestaneme se trápit nějakými nadějemi. Budeme pochodovat pěkně v jednom šiku. Levá pravá levá pravá.
Konečně se jednou pro vždy zbavíme té obtížné možnosti volby. S Bruselem na věčné časy a nikdy jinak! Lépe se s Bruselem v houfum mýlit, než mít s kýmkoliv jiným pravdu.
11. 02. 2012 | 18:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (např. hrubé nadávky).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 02. 2012 | 18:35

Jarda napsal(a):

Evropa má jen dvě možnosti. Buď se rozpadne opět na malé státy, nebo se sjednotí podobně ,jako USA, kde budou platit stejná základní pravidla pro všechny. Česko je tak malá ekonomika, že si nemůže dovolit stát mimo. Je to totální úlet ODS a prezidenta.
11. 02. 2012 | 18:45

Pavla2 napsal(a):

Marek: Pokud jsou informace pravdivé, tak patříme mezi 6 nejméně zadlužených států Evropy. Takže občané Německa a Francie jsou na tom, co do dluhů, mnohem hůř.
Já myslím, že diktátu jsme tady měli za těch 40 let až po krk. Nechápu, jak někdo může toužit po dalším.
11. 02. 2012 | 18:48

Pavla2 napsal(a):

Holubář: Co se divíte, vždyt nedávno tady někdo prohlásil, že je lepší být hloupý v houfu, než samotný jít proti proudu a myslet si, že má pravdu.
11. 02. 2012 | 18:51

patriot napsal(a):

Smutný:

Zlatá, leč smáznutá…
11. 02. 2012 | 19:19

stejskal napsal(a):

Smazal jsem další dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu (např. hrubé nadávky).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 02. 2012 | 19:40

Borochovský napsal(a):

češka napsala
"Jediná naděje je přísná kontrola zvenčí. Budu EU vděčna za omezení těchto krádeží bandou politiků-soudců-policistů a zpřízněných šmejdů."
Takže podle Vás u nás udělá pořádek EU?Co vás k tomuto naivnímu závěru přivedlo.EU má za úkol řešit nepořádky a korupci uvnitř členských států?V kterém dokumentu to je zakotveno?
Holubář vám to řekl správně jinými slovy.
Bohužel se domnívám,že tento naivní názor má tak milion našich spoluobčanů.
11. 02. 2012 | 21:23

Fialenka napsal(a):

češko, skvěle napsáno (17:37). Souhlas.
11. 02. 2012 | 21:24

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

"Například český a britský premiér to již, jak se zdá, pochopili"

On se pomátl, definitivně. Přišlo to dřív, než jsem si myslel.
11. 02. 2012 | 21:24

vlk napsal(a):

Jsem rád, že bednář a jiní klausovité / klausovita od slova jezuita/, až s e jim splní jejich velký sen a EU, natáhne brka, si daleko radši budou jezdit pro rozkazy do Berlína než vyjednávat do Bruselu.
chápu, že oni ctí autoritu svého generála.
Jo a kdybych mohl bednáře o cosi požádat, bylo by to aby napsal blog na téma
Jak vypadá suverenita země, která nekontroluje svůj bankovní, pojišťovací, energetický, velko i malo obchodní, telekomunikační, vodárenský sektor, která dnes už dávno není potravinově soběstačná. Jejíž ekonomika fatálně závisí na jedné jediné firmě, která je majetkem cizího kapitálu, a HDP je tvořeno z 80% exportem. Z toho opět 80% jde do zemí EU a z toho 50% toho exportu pochází z deseti velkých firem, z nichž jen jedna je pod tuzemskou kontrolou.
Rád si přečtu fundovaný výčet suverenity takové země. Já přiznávám, že v tom tápu.
A nacházím suverenitu jedinou - nejdříve vybrat daně od zdejšího obyvatelstva a pak je svobodně rozkrást.
Ale chápu, že jsou tací, pro které je toto suverenita posvátná a hlavní. A bohužel jich není málo.
11. 02. 2012 | 22:03

jenicek napsal(a):

vlk dovede i rozesmát:-)
Ono to dnešní "vyjednávání v Bruselu" není nic jinýho než "diktát Berlína", tak jaká změna? (Pomíjím, že i tak, to je blbost).
Vlk si plete stát suverénní a totalitní, tj. vlastnící a rozhodující o všem, jak soudruh vlk nepokrytě požaduje. Jako obvykle selhává v argumentaci, to že stát něco nekontroluje není důvod, proč se vzdávat toho, co stále ještě kontroluje (a co jej koneckonců dělá státem).
Ta firma na který ČR fátálně závisí tvoří celý cca 4% GDP...
11. 02. 2012 | 22:49

Maximus napsal(a):

vlkovi
Pane vlku, jste chytrý chlap a Vaše argumenty nejsou špatné, ovšem chtělo by to celé rozebrat podrobně a na základě odhadu budoucího vývoje v EU to vyhodnotit.
Nejdříve Vaše argumenty, jen nástřel.
1. ... budou jezdit pro rozkazy do Berlína než vyjednávat do Bruselu.

add 1. Brusel a celá EU už dávno pod dirigismem SRN je!

2. Jak vypadá suverenita země, která nekontroluje svůj bankovní, pojišťovací, energetický, velko i malo obchodní, telekomunikační, vodárenský sektor, která dnes už dávno není potravinově soběstačná. Jejíž ekonomika fatálně závisí na jedné jediné firmě, která je majetkem cizího kapitálu, a HDP je tvořeno z 80% exportem. Z toho opět 80% jde do zemí EU a z toho 50% toho exportu pochází z deseti velkých firem, z nichž jen jedna je pod tuzemskou kontrolou.

add2. Otázka, jsou cizí kapitalisté a majitelé firem v ČR horší než ti čeští? No jak kteří! Řekl bych, že to vyjde na stejno. Problém však je v odlivu kapitálu zde nabytého těmito firmami a bankami, to máte pravdu, ale jak to zarazit resp. donutit je, aby zde větší část třeba investovali či aby našim lidem řádně zaplatili?! Naši lidé dělají i za jen 1/3 platu třeba Němce a často se jedná o stejnou práci a o stejnou přidanou hodnotu u přísl. výrobku!

3. A nacházím suverenitu jedinou - nejdříve vybrat daně od zdejšího obyvatelstva a pak je svobodně rozkrást.

add.3 Zde souhlasím, ale zase to ale, nyní můžeme ještě nesnadno, ale přece jen ty lumpy odvolat, ale nedovedu si představit jak budeme odvolávat někoho kdesi v EU třeba skovaného za evropskou komisí apod. mološích kde je v EK přeplaceno 32 tis.úředníků, kteří vymýšlí kraviny!

Uvedl bych ještě jeden důležitý aspekt, který nikdo jaksi nebere v potaz. Fiskální unie má za úkol donutit jednotlivé státy hospodařit s vyrovnanými rozpočty. Tak jo, ale jak chcete a odkdy srovnat krok všech zemí eurozóny resp. i celé EU, aby se začalo hospodařit vyrovnaně resp. s přebytky HDP, když jsou všichni kardinálně zadluženi? Přebytky HDP přece potřebujeme aby se zaplatili dluhy, že? U jižního křídla to už příštích cca 40-50 letech za stávající jejich výkonnosti hospodářství prostě nejde! Má třeba Švédsko, které bude hospodařit vyrovnaně někdy v r.2020 nebo SRN (2025) na tyto země počkat a pak se zavede "rovný fiskál" pro všechny? Nějak si to technicky nedovedu představit jak sladit krok u všech zúčastněných zemí! Tímto nechci obhajovat zdejší stávající hroznou vládu, která je to nejhorší co se naší zemi za poslední roky mohlo stát.
Situace je v EU podle mě asi taková, € a eurozóna se rozpadne či radikálně zmenší, pak dojde ke stabilizaci ekonomik stávajících zemí, část věřitelů ostrouhá, jinak to nepůjde, ale je to vlastně správné, oni totiž už jen na úrocích likvidují celé jižní křídlo EU. Bude potom záležet na vedení EU, zda budou schopni zkrotit a uregulovat zdivočený finanční sektor EU, který má na stávajícím neutěšeném stavu zemí EU velký podíl. To bude myslím dost v budoucnu rozhodující, kam EU bude směrovat!
Mějte se!
11. 02. 2012 | 22:56

orttt napsal(a):

Je mi Bednáře vlastně líto - s jeho zabedněností ho čeká těžké stáří.
Má názor, neví proč ho má, ale není ochoten ho změnit. Nevadí mu, že není schopen ve prospěch svého názoru uvést ani jeden argument.
V posledních dnech na BL několikrát psali o výzkumu potvrzujícím nižší inteligenci pravicových voličů. Snížená inteligence má za následek strach ze změn a zabedňování se v zastaralých a zmrtvělých postojích, psali tam. Nejspíš Bednáře znají.
11. 02. 2012 | 23:31

vasja napsal(a):

A co dyby si zdejší nesvéprávné a zamindrákované socky, nechávaly schvalovat svuj rozpočet u nějaké soudružky na Národnim výboru....
Že né? :-))
11. 02. 2012 | 23:33

češka napsal(a):

To Holubář Borochovský
V EU jsou státy, které umí dobře hospodařit. My k nim nepatříme.
A než pokračovat v ekonomické agonii neschopných-všehoschopných je lepší moc a zodpovědnodt předat těm, kdo to umí.
Vyskytují se od nás severozápadním a jižním směrem.
20 let je dlouhá doba, nastal čas hloubkové analýzy, co je ztraceno, je pryč, ale na nové experomenty , když existuje známá, osvědčená a bezpečná cesta, je pozdě.
11. 02. 2012 | 23:56

Frante napsal(a):

Na jednu stranu souhlas. Když od Němců neprosíme o finanční injekci jako Řekové, nemáme zapotřebí aby nám schvalovali rozpočet a případně nás pokutovali za nedodržení (a každou pokutou si zadělávali na další pokutu). Na druhou stranu rozpočtový závazek vůči Bruselu by mohl být dobrý argument pro voliče o tom že musíme být rozpočtově zodpovědní. Viz současný řev obyčejného člověka, odborářů atd. proti Kalouskovým škrtům
11. 02. 2012 | 23:57

Josef K. napsal(a):

"Chtěl jsem naznačit, že evropské národy jsou již po dlouhou dobu jednou společnosti, jedním kolektivem ve smyslu,
jaký mají tato slova, jsou-li použita pro každý z národu tvořičích zmíněnou společnost. Ta má totiž všechny naležíte atributy: existují evropské mravy, evropské zvyky, evropské veřejné míněni, evropské právo, evropská veřejná moc. Všechny tyto společenské jevy se ovsem vyskytuji ve formě přiměřené stavu vývoje, v jakém se evropská společnost nachází. Ten je samozřejmě pokročilý tak, jak je pokročilý stav členu, z nichž se skládá - tedy národů....."
"Ministr, profesor, slavný fyzik a spisovatel mívají o těchto věcech (…co je to společnost, kolektiv, individuum,co jsou to zvyky, zákon, spravedlnost, revoluce…) představy hodné předměstského holiče. Není tedy přirozené, že je to předměstský holič, kdo udal ton naši doby?" (či Havlův zelinář?) Citace de Gasset.

Myslím, že pan Bednář by měl spáchat sociální sebevraždu a vzdát se akademických titulů, je to takový hedonista, ovšem málo četl a nechápe že tento stav ještě nikoho neuspokojil. Myslím, že mu psaní "prázdnot" poskytuje snad fyzickou rozkoš.
12. 02. 2012 | 01:48

Josef K. napsal(a):

Ještě dovětek od stejného autora..."Byl to historicky realismus, který mě naučil vidět, ze jednota Evropy jako společnosti není ,,ideálem", ale výsledkem velice staré každodennosti. Pokud se to jednou nahlédne, nezbytně se vnucuje pravděpodobnost obecného Státu. Příležitost, která náhlé dovrší tento proces, může byt jakákoli: například copánek Číňana, který vykoukne za Uralu , nebo spis zachvěv obrovské vlny islámu. Podoba tohoto nadnárodního státu bude ovsem odlišná od podob užívaných tak jako byl odlišný …….národní stát od státu-města, známého v antice."
Ovšem historickou zkušeností autor blogu netrpí.
12. 02. 2012 | 02:02

honolulu napsal(a):

At zije prof. Bednar ! Slava Petru Necasovi. Pane Prof. nevnimejte kviceni trpasliku, a piste dal.
12. 02. 2012 | 03:03

vlk napsal(a):

Maxumusi
rád vám odpovím.
1-Brusel a celá EU je už dávno pod dirigismem Berlína..
Byl byste tak laskav a toto tvrzení prakticky doložil?
Vždycky je nejlepší přímý důkaz každého tvrzení Rád si jej přečtu.
Zatím pokud vím , latí rozhodovací mechanismus Lisabonské smlouvy.
ten přesně vymezuje, která rozhodnutí MUSÍ členské země přijmout jednomyslně a která kvalifikovanou většinou. Která rozhodně není postavena tak, že v Berlíně cosi řeknou a je to.
Vedle toho každý členský stát má svou vlastní úpravu, kdy stačí k jejímu začlenění do právního systému prostý zákon a kdy je nutno organizovat referendum.
Velmi nešikovný dirigismus Berlína , řekl bych.
Když se musí dohadovat s trpaslíky našeho typu.
Maxime, beru vás vážně a vaše dotazy mám za poctivé. A ani mne nenapadlo, abych vás považoval dutohlava typu Jeníček. Tohle, co jsme právě napsal není žádná irone. Prostě seriozní konstatování.

Pokud jste se třeba náhodou nepřesně vyjádřil, což jak odhaduji je ten případ a chtěl jste spíše napsat , že dominance Berlína je i v dnešní EU velká, pak bych souhlasil. Jen bych rád, abyste se na chvíli zastavil a zamyslel nad tím,jak ta dominance asi bude vypadat o té, co německý obr přestane být svazován bruselskými pravidly typu jednomyslnost nebo kvalifikovaná většina. Jeho hospodářská síla v takovém případ ě ještě vzroste. Protože pravidla pak už bude opravdu určovat jen ten nejsilnější na kontinentě. A pokud se podíváme na postavení naší republiky, pak dnes můžeme v Bruselu jednat,minimálně protokolárně jako rovná s rovným. Po rozpadu Eu se postavení Prahy vůči Berlínu dramaticky změní To asi nebudete rozporovat.
O tohle jde.
ad 2.
ne zcela jste pochopil, co chci říci. V mí replice nehraje vůbec žádnou roli to jestli je tuzemský kapitalista horší či lepší než jeho zahraniční kolega , pokud oba podnikají u nás.
Jde mi o něco jiného. Doklauzovlezci opakují mantry svého superguru o tom, jak naše republika díky Bruselu ztrácí suverenitu
Já po nich chci jediné - aby mi v praxi vysvětlili, jak vypadá suverenita státu, jehož finanční trhy z 99,9% kontrolují cizí banky. Pokud byste náhodou byl názoru, že jde o marginálii , pak vězte, že nikoli. ekonomika nutně potřebuje ke své funkci co možno nejširší a nejsnazší přístup k úvěrům. Jak se snadno můžete dnes na mezibankovním trhu přesvědčit, existuje už nejméně jedna velká česká banka, která na příkaz své rakouské matky zastavila nové úvěrování a dokonce prodeji výrazně umenšuje své existující portfolio. Důvod? Centrální banka v zemi matky stanovila nová pravidla pro kapitálovou přiměřenost všech bankovních skupin, podnikajících v ve střední a východní Evropě. Jd e o přímý zásah d suverenity zdejšího státu. Nikdo ani nepípnul.
Jiná bankovní skupina z téhle země prodává, aniž by t s kýmkoli zde konzultovala svou českou dceru ruské finanční skupině. Pamatuji si jak Topolánkova vláda odmítla, prý ze strategických důvodů prodat marodné ČSA Aeroflotu. Uniká mi tehdejší riziko. Ve srovnání s někým, kdo přebírá nikoli bezvýznamnou banku.
Totéž platí pro pojišťovnictví. Sazby pojistného, což je zásadní hospodářský faktor, ro místní trh určuje kdosi v zahraničí, podle svých kritérií.Nikoli podle potřeb a reálné situace v zemi.
Může být, že vás tohle nechává chladným. OK:
12. 02. 2012 | 08:56

vlk napsal(a):

Co takhle , když máme ty arktické mrazy třeba distribuce energií, resp. zásobování energiemi. Jakž taž jsme na tom s elektřinou. Díky ČEZu. Nicméně co si myslíte , že udělá EON, pokud bude v Německu Black Out? Nepokusí se odpojit své zdejší entity a posílit kapacity pro svůj hlavní trh?
A co zásobování plynem? Tady všechno, včetně páteřní sítě , ovládá RWE. Pokud by nastal velký průšvih s plynem v Evropě, co se asi stane s dodávkami pro ˇCR???
A co takhle telekomunikace???
Všechno v cizích rukou.
Totéž zásobování vodou.
Opravdu - takhle vypadá suverénní stát???
My tady opravdu dnes už jen vybíráme daně.
A rozhodujeme o počtu hasičů.
Ale chápu, že tato pravomoc je pro Bednáře nebo jeníčka posvátná.
Zajímavé je, že ani jednomu z nich nikdy nevadilo zapojení našeho státu do NATO. Mně také ne. Ale že to nevadilo jim.
NATO je totiž daleko centralističtější varianta EU.
Tam zcela jednoznačně dominují USA. Co řeknou, to platí.
Pro nás dokonce platí to, že jsme papežštější než papež. Vondra chce teď mandát naší jednotky v Afghu do roku 2014, zatímco Obama oznamuje , že Amíci zmizí už o rok dříve. Servilita přímo ukázková.
Naše operetní armáda má početní sílu 1 1/2 divize. těch pár opravdu bojeschopných praporů, co máme, tak ty jsou plně podřízeny velení NATO jako tzv. síly rychlé reakce. V naší národní kompetenci jsou armádní, sotva použitelné zbytky. Nikdo z pravověrných neřekne ani slovo.
Takhle vypadá suverénní stát?
Uniká mi ,o co nás ten zlý Brusel může připravit.
Ale naopak si v hrubých rysech, velmi hrubých, umím představit, co nás čeká, pokud by se EU rozpadla. Sami nejsme ekonomicky absolutně konkurenceschopní. Nejdůležitější částí ekonomiky jsou v zahraničních rukách. Malý stát na globálním hřišti nemá šanci. A zatímní korektivy , držící na uzdě giganty - padnou. Skvělé vyhlídky. Kecalové a doklausovlezci by měli začít trochu myslet. Ale za ně myslí jejich za živa svatý.
ad 3 můžeme ty lumpy odvolat, zatím? Jo? A uvedl byste nějaký příklad?

Ohledně zbytku - tedy fiskální unie a vyrovnaných rozpočtů.
Soudím, že nejste plně v obraze. Nikdo nenavrhuje daňovou unii. Zatím.
Navrhuje se princip sankcionované rozpočtové odpovědnosti.
A cílem není,v prvním kroku zmenšit stávající zadlužení, nýbrž toto zadlužení STABILIZOVAT!!
Tohle je gigantický úkol. A pokud by se jej podařilo uskutečnit, zcela by postačoval pro zajištění stability na finančních trzích. Ty nebudou mít sebemenší problém financovat evropské státy, jestliže uvidí, že dluhy se už nezvyšují.
Snižování je další etapou a je otázkou , zdali je to rozumná cesta.
Ono totiž snižování státního dluhu za každou cenu vede k těžké hospodářské depresi. Nechť mi není vkládáno do úst, že jsme pro zadlužování. Bezhlavé. Jen říkám, že že s rozumně vysokým dluhem se dá celkem bez problémů žít. A že jeho snižování za každou cenu povede k recesi. A nejde o to, že to říkám já. Jsou pomazanější hlavy ,včetně nositelů Nobelových cen za ekonomii. Například Krugman . Ale co je nějaký nazdárek z Nobelkou proti Klausovi, že?
12. 02. 2012 | 08:58

Veronika napsal(a):

všechny ty všemožné šarády jenom připravují jeviště a herce pro jednotlivé role.

Vypadá to, že tady každý druhý věří na záchranu skrze inflaci.
Ta nás zachránit může, ovšem pouze pokud se podaří nejdříve ucpat díry v lodi, tj. dostat deficity pod kontrolu a zachovat hospodářský růst.

A to je mimořádně obtížné, ne-li nemožné,
jak vidíme v Řecku.
Pokud se Západ bude léčit inflací a sekat další deficity, tak se rychlost inflace bude muset stále zvyšovat.
To může pár let fungovat, ale pak je kolaps opravdu nevyhnutelný

FED sice neohlásil další QE, ale reálně ho provozuje.

ECB "tiskne peníze" a kupuje za ně dluhy PIIGS a půjčuje je za skoronulový úrok bankám (aby i ony kupovaly dluhopisy Španělska a Francie) - tato aktivita se bude zintenzivňovat, bez ní by výnosy dluhopisů Sp, It a Fr rychle dosáhly neudržitelné úrovně.

BoE provádí intenzivní QE také, dokonce vedle nákupu britských dluhopisů zvažuje i nákupy korporátních dluhopisů.

Další centrální banky nezůstávají pozadu - jednak také musí financovat dluh "hostitelské" země a jednak se dle pomýlené teorie snaží podpořit konkurenceschopnost ekonomiky ruinováním síly vlastní měny.

A deficity samozřejmě nejsou jediný problém.
Pak tu máme nepružnou EU, jejíž všelék je více centralizace a více byrokracie. A hlavně TBTF banky, které jsou drasticky větší, než byly v r. 2006.

dneska neni rozhodujici co nemecke nebo francozske politicke loutky , stejne jako ti EU klauni,chteji,
rozhodujici je co MOHOU,
soucasna krize bankovniho a monetarniho systemu celosvetove se rozrostla do takovych dimenzi, ze tihle saskove se stali naprosto irrelevantni, v jejich moznostech je krizi pouze masivne zhorsit, nebo kolaps lehce oddalit, v zadnem prpade ale ne zmirnit nebo dokonce vyresit. Vzhledem k pomeru realne ekonomiky k celkovym dluhum, je matematicky primo vylouceno, aby se zbankrotele staty a jejich bankovni systemy ekonomickym rustem vyhrabaly z dluhu, nebude to fungovat ani inflaci, krome toho jsou business modely investment bank na generace v riti, staci mrknout na strukturu jejich "zisku".

http://finweb.hnonline.sk/index.php?article%5Bid%5D=54485860&p=kP0000_d&srv1%5Baction%5D=vote&srv1%5Banswer_id%5D=1212990
12. 02. 2012 | 09:41

Bey napsal(a):

http://translate.google.cz/translate?sl=en&tl=cs&js=n&prev=_t&hl=cs&ie=UTF-8&layout=2&eotf=1&u=http%3A%2F%2Fwww.globalresearch.ca%2Findex.php%3Fcontext%3Dva%26aid%3D28610
Také proto je EU v takovém spěchu,
aby si zformovala superstrát,
protože ví, co přichází, aby přežili,
tak bude Evropa muset být jediným celistvým kohezním státem.
Ta jejich naléhavost mi říká, že moc dobře ví, že to velké dějství je už před námi.

na každým šprochu pravdy trochu :-)))
12. 02. 2012 | 09:57

JC napsal(a):

češka,
Madam, vám bych doporučil, s ohledem na vaše neotřelé názory změnit nick na Evropanka. Jednak to zní hrdě a pak proč si kazit váš ojroprofil něčím tak nízkým, co zavání zaprděným čecháčkovstvím.
12. 02. 2012 | 10:01

JC napsal(a):

vasja,
Dobrá otázka přímo "na komoru"
Odpověď zatím žádná...snad se dočkáme později.
12. 02. 2012 | 10:08

český maloměšťák napsal(a):

I přikloňme se k tomu velikému , tam za horizontem tyčícímu se dubisku....
...my , co zde úpíme pod jhem Evropské Unie, co tmou a podvodnými kejkli nás ona saň svírá, jak had s rozeklaným jazykem jakýsi....ten bazilišek, co pařátem svým po naší krásné, oku milé a srdce těšící vlasti sahá...

Vztyčme konečně již své hlavy, soudruzi a družky, i vy bezpartijní - jho shoďme/SSO doporučuje volit BOBAKa (Bobošíková, Bátora , Klaus), hadovi hlavu utněme /zájezd do Bruselu je možno zakoupiti u našeho pokladníka pana Křipošínského za 3 000 Kč - děti, vojsko a příznivci SSO platí pouze polovic/, baziliška vyžeňme / k tomuto účelu byl na Hradě zřízen seznam - je možno jej doplnňovati...pokud máte zájem, tak volejte našemu meinungoffiziermeistrovi panu Ulohjsovi/...a k dubisku se přimkněme(zájezdy do Pekingu má na starosti slečna Plecitá).

K tomu nám dopomáhej Taťka, Synci i BOBAK.

P.S. Příspěvek na naši kampaň lze donésti přímo na sekretariát strany, popřípadě poslat přes Sociální kartu, Pepu z Honkongu nebo lidi z dubiska. Přijímáme jak koruny, tak eura - nejlépe však juany.
Maucta.
12. 02. 2012 | 10:47

RA napsal(a):

pane Bednáři, za tento článek Vám DĚKUJI !!!!!!!!!! Evropská unie není svobodná ,ani demokratická, je pouze a jen socialistická až bolševická, byrokratická a podporující úplatkářství. Samotné přidělování grantů a dotací z našich peněz je socialistickým úplatkářstvím.
12. 02. 2012 | 10:57

RA napsal(a):

ano, jsou politici, kteří ve IV. bolševické euroříši souhlasí přímo se vším a jsou tedy nejlepšími evropany. Jsou to například politici řečtí, portugalští, španělští........ všechny tyto země jsou v ekonomickém krachu, ale jsou to nejkrásnější členové IV. nové RVHP. Jenom nevím, čím je to dobré obyvatelstvu těchto zemí !!!
12. 02. 2012 | 11:08

achim napsal(a):

Ano, pravdu mají ti nejhloupější diskutéři! Ceolá Evropa se mýlí a chová se špatně, jen náš inženýr ze Vsetína je moudrý!
12. 02. 2012 | 11:48

Davideo napsal(a):

S panem Bednářem nesouhlasím.
12. 02. 2012 | 12:15

Grandmaster napsal(a):

Tak vida,
Miroslav Bednar napise par hlouposti a debata o ceske suverenite je na taliri. Nic nevydrazdi chut tolik, jak ta nestastna suverenita. Vubec nezalezi na tom, ze CR je jen male kolecko ve velke masinerii, hlavni je to kolecko dat stranou a jen se divat,
jak a jestli ta velka masina bude fungovat. Ze to osamocene kolecko moc nepojede neni podstatne. Hlavni je, ze suverenita je zachovana.
12. 02. 2012 | 12:24

ali napsal(a):

Bednář
máte úplnou pravdu..
12. 02. 2012 | 13:06

Elis napsal(a):

To co píše bloger Bednář je strašlivě zjednodušující a potom je úplně jedno, že má třeba kus pravdy. Na tomhle základě se nedá vést žádná debata když ty jeho články postrádají hloubku.
12. 02. 2012 | 13:39

Al Jouda napsal(a):

Pokud vede cesta jedině do propasti, tak ti, co jdou vzadu se mohou ještě zachránit. Ti však, kteří půjdou sami, tam určitě spadnou!
12. 02. 2012 | 14:39

Pompeius Magnus napsal(a):

to češka:

Vaše příspěvky by z fleku otiskly v protektorátní Vlajce. Mohla byste se tam i šířeji rozhovořit o přimknutí se k mocnému německému dubisku, které nás svou mohutnou korunou ochrání. Tak takovým jako jste Vy se milá paní říkalo KOLABORANTI a někteří z nich se po válce ocitli výrazně nad zemí na lucerně. Jinak vřele doporučuji změnit nick "češka" na " Hilda" nebo "Brunhilda", po případě "valkýra".
12. 02. 2012 | 15:19

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

vlk 08:58:
skvěle!

český maloměšťák 10:47:
sice jinak, ale taktéž pěkné :-)!
12. 02. 2012 | 15:26

RA napsal(a):

achim..........a celá "Evropa" se chová dobře ???? Tak proč je tedy celá "Evropa" v krachu ????? Všichni evropští politici jdou totiž sborem , za tím prvním volem. Dosaď "politiky" řecké, portugalské, španělské, irské, německé...dle libosti.
12. 02. 2012 | 16:10

Jana Pechová napsal(a):

Pane autore,
ta vaše ohrožená 'mnohost evropských demokratických států' není ničím jiným než přehlídkou mnohosti způsobů, jak nasekat dluhy.
Nikdo nám nechce předepisovat, co máme dělat s přebytkem.
Příliš vysoký dluh je nezodpovědnost a nezodpovědní potřebují kontrolu. Je to jako v rodině: pokud syn žijící s vámi v jedné domácnosti neudrží korunu, taky ho donutíte platit podíl trvalým příkazem z výplaty a setsakramentsky si ohlídáte jeho výdaje, aby vám jednoho krásného dne nezazvonil u dveří exekutor. A zbavíte ho snad tím svéprávnosti?
12. 02. 2012 | 16:38

JF napsal(a):

autor, začátek skvělé, ale začal bych třeba slovy ... "Měl jsem sen,..."

To mě se zdaj jen samý blbosti - co by jste řekl tomuto:

Herr Bednáž, nikdy jsem se tak gud něnasmál. Brávo, malaďoc !!! tvoj Genosse Putin

ps: hrajete s tunelpapá ty tuneláře moc dobře, máte na to asi docela dispozice. Jinak co se týče tunelingu tak vlastně tunelujete vlastně 17 republiku SRN. Napadlo vás to někdy.

ps2: změnte si foto na googlu něco obstojného najdete. Rozhodně tam nedávejte fotku prezidenta ani tam nelepte poštovní známku z těch co máte doma tam se ten facelift taky moc nepovedlo. Všiml jste si toho někdy taky?

docela by mne zajímalo kdo pana Klause fotil, že tam ten tunel prostě je. Asi byl taky ctižádostivej a chtěl fakt fotku udělat sám. Jako vy všichni ... chlapci, chlapci

;-)))
12. 02. 2012 | 16:42

JF napsal(a):

tak já línej taky nejsem a nakonec jsem to vygoogloval

http://www.az-kort.cz/az/obraz-prezidenta-v-ramu/3-13-145-146-1090

té přemrštěné ceny si nevšímejte von tén rámeček je za 2.000 KČS - je dle ČSN. EN35 foto mickymouse (to je to nejbližší aplikovatelné) nevyžaduje zlatej rámeček.

ps: zajímalo by mě zda ten rámeček je fakt zlatej - mohl by to bejt hotovej zlatej důl. Co takhle toho objednat vagón. Mohu u Vás nebo mám dát inzerci ... co jsme si to jsem si, tak co uděláme kšeft. Politiku do toho tahat nebudem, ta stejně jen kazí kšefty ... a starýmu to neříkejte, mrzelo by ho to.

tak co?, tohle Vám i podepíšu.

pa
12. 02. 2012 | 17:05

Maximus napsal(a):

Vlkovi
Díky za odpověď a Vaše názory. Myslím si, že nejsme moc od sebe názorově vzdáleni, dokonce cítím, že jste stejně jako já velmi nespokojený se současným stavem našeho hospodářství, ve kterém se nacházíme. Určitě si stejně jako já uvědomujete, že jsme měli a snad ještě máme na víc než kde se nyní nacházíme. Vládnou nám hospodářstí amatéři, ale co do lumpáren profesionálové. Na rozdíl od Vás nejsem příznivcem soc.dem., i když je možná se skřípěním zubů budu volit. Nechci nyní dopodrobna rozebírat jednotlivé body, o kterých jsme se tak trochu dohadovali. Např. píšete abych Vám dokázal tvrzení že celá EU je pod dirigismem Německa. No já nevím, že by se scházeli spolu napořád vůdčí představitelé třeba Dánska a Polska a jen oni by byli iniciativní. Ale slyšíme pořád Merkelová, Sarkozy popř. Sarkozy Merkelová či Merkozy..... Nevšiml jste si toho dosud? Ono je asi dobře, že se musí dohadovat s trpaslíky jako jsme my, byly doby kdy tomu bylo jinak a vězte, že by si s námi vytřeli pozadí. Ale myslím si, že jestli bude demokratické Německo s právní a vůbec celou občanskou a podnikatelskou kulturou nás dirigovat, tak to asi nebude vadit, může nám to jenom prospět. Oni jsou o hodně dál než
my a naše prostředí na úrovni Klondyku v r. 1890 v USA.

V bodě 2 jsme asi názorově ve shodě, píšete o praxi kdy cizí banka matka něco nařídí a pobočka u nás srazí kufry a je to. Samozřejmě, ale kdo prodal naše banky cizákům?
Nebyla to náhodou ČSSD? Já vím, muselo se to asi po rozkrádačské době vlády ODS prodat, musely se sanovat díry ve SR. Ale bylo to moudré? Neuměli jsme si zde udělat pořádek sami? Sedlák prodal své pole cizímu sedlákovi a zbyla mu jen kravka, dům a lopota a práce na cizím..... Ale k těm stávajícím bankám a vůbec cizím firmám podnikajícím na našem území, dnes jsem o tom si povídal před tenisem s kamarády podnikateli a ti měli názor, že každá cizí firma, která u nás podniká by měla zde platit a odvádět daně! Já vím, asi by to bylo při těch všech holdincích apod uskupeních velký problém to uchopit a postihnout ty pravé. A EU by nám v tom asi házela klacky pod nohy, vždyť slavná EU nic vlastně nedělá proti daňovým rájům apod. svinstvům.

K tomu možnému odvolání našich politiků pod bodem 3, tady jsme si nerozumněli, myslel jsem tím odvoláním až možné příští volby, což je samozřejmě málo, ale alespoň něco. Ale pokud zmizíme v obrovké EU entitě, pak náš hlas kdy budem v budoucnu volit třeba nějakého Němce Bergera či Francouze De Pardieho zcela zanikne. A jak potom budeme chtít přehlasovat občany nynějších velkých lidnatějších států? Nijak, prostě to nepůjde. To by musel být ustanoven parlament EU s dvěma komorami jako to měli komunisti, kdy byla sněmovna lidu a sněmovna národů a v národnostních věcech měli Slováci váhu hlasů 1:1.
Pak tu byla jakási spravedlnost, alespoň v národních otázkách. Ale oni by vymysleli stejně nějakou kulišárnu na malé země.
Napsal jste, že ohledně fiskální unie a vyrovnaných rozpočtů nejsem asi v obraze, nikdo nenavrhuje daňovou unii. Ale to je právě jedna ze zásadních věcí, zejména v eurozóně. Společná měna €, aby dobře fungovala, tak musí mimo měnových pravidel být zavedeny pro celou eurozónu i fiskální shodná pravidla. A stejné daně a jedno společné centrum, kam jde většina financí z daní (stejných!) musí být jednoznačně ustanoveno. Jinak to nemůže nikdy fungovat! Zkuste si přečíst názory nositele Nobelovy ceny Paula Krugera, který toto přesně rozvádí. Já vím, už tady někteří jej nazvali šarlatánem, levicovým ekonomem apod. názby, ale ten člověk se přesně trefil do problematiky současné EU a myslím, že má bohužel pravdu.

Přeju Vám mnoho úspěchů, zdravíčko a pevné nervy, máme společné nepřátele a možná i idee a cíle. Jen to možná někde vidíme trochu z jiného úhlu.
12. 02. 2012 | 17:43

Pankrác napsal(a):

Vlku

Jakmile jednou začnete tisknout peníze, nelze přestat
(viz poučná historie francouzských asignátů).
Neomezenou úvěrovou linku a neomezené nákupy dluhopisů,
aniž by byly řešeny fundamentální problémy reálné ekonomiky,
považuji za čiré šílenství.

ale tisk je asi nejpravděpodobnější, vlastně je již skrytě provozován :-)))
je to ovšem opětovné odsunutí problému,
který se vrátí daleko ve větším měřítku během,
odhaduji, jednoho roku.
Krachy jsou nejrychlejší a nejčistší cestou z průseru.
12. 02. 2012 | 18:46

super Mário napsal(a):

http://oversight.house.gov/images/stories/Testimony/12-15-11_TARP_Sanders_Testimony.pdf

http://www.telegraph.co.uk/finance/comment/ambroseevans_pritchard/8830072/Europes-lost-decade-as-7-trillion-loan-crunch-looms.html

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?ie=UTF8&rurl=translate.google.cz&sl=en&tl=cs&u=http://www.zerohedge.com/news/proof-ltro-bank-stigma-or-why-mario-draghi-lying&usg=ALkJrhj-nHqcFZSuXWxnVYOVOLdS2Gv-9Q

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?ie=UTF8&rurl=translate.google.cz&sl=en&tl=cs&u=http://www.bloomberg.com/news/2012-02-09/draghi-slams-virility-statements-as-ackermann-shuns-ecb-loans.html&usg=ALkJrhjfydsR8Qhv-qh71mGAljXTyElzsQ

http://www.finmag.cz/cs/finmag/penize/renata-kadlecova-fond-pojisteni-vkladu-by-stacil-na-krach-jedne-z-deviti-mensich-bank/

vot demokrácija :-)))
Nečas řekl "teď NE", a ejhle, zamrzají dotace z Brusele :-)))
12. 02. 2012 | 19:08

xxx napsal(a):

To vlk:
Souhlas, nenapsal a nezduvodnil bych to lepe.
To maximus:
V momente, kdyz ma sedlak na kravce a poli hypoteku 2x vetsi, nez je cena zmineneho a nesplaci ji, uz to FAKTICKY neni jeho.
K odvodu dani:ekonom pan Kohout blaboli o vsem moznem, ale na podnety od amateru, nastavit dane podobnym zpusobem, jak je ma Estonsko, ani tuk. A to si myslim, ze za situace, kdy postsovetske Estonsko ma nejnizsi zadluzeni NA HLAVU z EU
a NEJJEDNODUSSI PRINCIP zdaneni/v miste provozovny/ a prubezne sledovani peneznich toku a danova priznanizautomatizovana, stalo by prinejmensim za uvahu se u nich porozhlednout.
K volbam: ano, tak jak fungovala SL a SN, nebo v USA Kongres a Senat by to slo.
Tedy jde o to, se ZEVNITR EU o to zasadit: jinak plati premisa vlka!
12. 02. 2012 | 21:28

Občan napsal(a):

Hmmm, tak tohle jsou megahustý protimluvy :o)))

Prof. PhDr. Miloslav Bednář - mpř. Strany svobodných občanů, pravicový filosof, zastává "liberálně-konzervativní" názory

versus

UJEP - katedra životního prostředí:
filozofie přírody, filozofie politiky, filozofie ŽP, sociologie, etika a estetika.
Universita Karlova, 1. lékařská fakulta - bioetika, lékařská etika

A pak se člověk diví, že je životní prostředí vepsí a velká část lékařů je arogantní nenažranou smečkou...
12. 02. 2012 | 23:42

Mard napsal(a):

Z toho, jak roste popularita xenofobních a proti unijních politických stran za posledních 5 let a jaká je popularita EU mezi obyvatelstvem, soudím že do 5-ti let zde v Evropě máme buď občanskou válku, nebo rozpad EU v této podobě. Diktát Německa se nikomu líbit (kromě Němců) nebude a dojde k silným odstředivým tendencím. Stačí pád Portugalska, které je na tom podobně jako Řecko před 2 roky a Portugalský problém se přenese do Španělska, se kterým je dost provázané. A tento typ problémů že Merkozy nedokáže vydiskutovat. Proto vidím budoucnost dost temně, ale doufám že se pletu.
13. 02. 2012 | 01:02

Mard napsal(a):

Občan napsal: Prof. PhDr. Miloslav Bednář

Nezdá se Vám, že nějak z důvodu slabé duševní konstituce zaměňujete diskuzi k faktům s diskuzí o osobě? Raději Vám to nepíšu latinsky, aby jste to nemusel hledat.
13. 02. 2012 | 01:04

Mard napsal(a):

vlk napsal:Zajímavé je, že ani jednomu z nich nikdy nevadilo zapojení našeho státu do NATO. Mně také ne. Ale že to nevadilo jim.NATO je totiž daleko centralističtější varianta EU. Tam zcela jednoznačně dominují USA. Co řeknou, to platí.

No kdyby to tady mělo být jako v USA, tak bych se nezlobil. Tam si každý stát určuje své daně a nepředpokládá rozpočet ke kontrole do Washingtonu. Ba dokonce tam ani nezakazují prodávat žárovky a spoustu dalších věcí. Bohužel současné EU se začíná vydávat na cestu, jako kdyby se California pokládala za hlavní stát USA a její Governor by začal rozhodovat spolu s Governorem Texasu o tom, jak se mají ostatní státy chovat. Vám připadá chování dua Merkozy demokratické a správné? Jste si jist že lék ordinovaný Řecku je správný? I když už jednou museli lék opravit (první balík nestačil) a nyní to vypadá že i k druhému balíku se bude muset přidat?!? Moc nadějně to nevypadá!
13. 02. 2012 | 01:14

jen napsal(a):

Otřesné,takový blábol VŠ pedagoga,to přece není možné.
Co je to za lidi? Kde se to tady vzalo?
13. 02. 2012 | 01:52

Maximus napsal(a):

Mard, ano máte pravdu s děněmi, ale ta různost
u jedn. státu v USA není mimo pár výjimek zas tak výrazná.
Daně v USA (2009).

V USA je jedno z nejnižších daňových zatížení z vyspělých zemí světa. Daně však nejsou ve všech amerických státech jednotné a pár amerických států se považuje dokonce za daňové ráje. Že to nezpůsobí havárii hospodaření celých USA je asi tím, že prostě se tam hospodaří zodpovědně a taky se tam tak politici nekradou jako u nás. Však také jsou tam zlodějny kolem financí velmi drasticky trestány!

Daňová soustava v USA je založena na rozdělení na přímé a nepřímé daně. Oproti zemím EU není v USA zavedena DPH, ale mají daň z obratu. Téměř všechny daně jsou současně zdrojem federálního i státního rozpočtu. Míra zdanění je v jednotlivých státech odlišná. Např. daň z příjmu fyzických osob se odvádí na třech úrovních: federální, státní a místní.

Daňové přiznání musí v USA podat každý jednotlivce či firma americkému finančnímu úřadu (IRS). Rezidentem z pohledu amerického daňového práva je každý, kdo zde pobývá déle než 6 měsíců. Mít americké občanství tak není podmínkou k podání daňového přiznání. USA byly v letošním roce opět první vyspělou zemí, kde nastal den daňové svobody nejdříve, již 13. dubna. Nejdříve přestávali na stát pracovat na Aljašce (23. března), naopak nejdéle na stát pracovali v Connecticutu (30. dubna). Jak je na tom Evropa viz Evropské daňové ráje apod. články.

Federální daň je strhávána každému pracujícímu z jeho příjmu a sazba daně závisí na výši jeho příjmu (viz. tabulka), manželé platí nižší daně, vyměřovací základ podléhající jednotlivým sazbám u daně z příjmu fyzických osob je v USA u manželského páru dvojnásobně vyšší než u jednotlivce. Většina příjmu tak spadá do nižší daňové sazby a celková daňová povinnost manželského páru je podstatně nižší, než kdyby podávali daňové přiznání každý sám. O příjmových daních se více dočtete v článku Daně pro firmy ve světě.

Federální sazba daně z příjmu FO v USA v roce 2009
svobodný / manželský pár

daň základ daně (v USD)/ daň základ daně (v USD)

10 % do 8350 / 10 % do 16 700
15 % 8 351 – 33 950 / 15 % 8 351 – 33 950
25 % 33 951 – 82 250 / 25 % 33 951 – 82 250
28 % 82 251 – 171 550 / 28 % 137 051 – 208 850
33 % 171 551 – 372 951 / 33 % 171 551 – 372 951
35 % 372 951 a více / 35 % 375 951 a více

Státní daň je opět strhávána z celkového příjmu každého pracujícího, její výše se pohybuje od 0 % do 15 %. Místní daň z příjmu fyzických osob se tak neplatí hned v 7 státech (Aljaška, Florida, Nevada, jižní Dakota, Texas, Washington, Wyoming). V dalších 2 státech (New Hampshire a Tennessee se platí daň z příjmu fyzických osob pouze z dividend. Nejvyšší sazba státní daně je na Havaji (až 11 %). Ve většině státech je progresivní zdanění, ale i v USA jsou státy s rovnou daní:

Colorado 4,63 %
Illinois 3,00 %
Indiana 3,40 %
Massachusetts 5,30 %
Michigan 4,35 %
Pennsylvania 3,07 %
Utah 5,00 %

Místní daň z příjmu

Tato daň se opět strhává z příjmu pracovníka, ale pouze v některých městech a její výše není vyšší než 3 %, ve většině městech se však neodvádí.

Obdobná praxe jako u daně z příjmu fyzických osob je i u daně z příjmu právnických osob a nepřímých daní. Celkové daňové zatížení v USA je nejnižší v těchto sedmi státek: Wyoming, Nevada, Florida, Texas, Washington, New Hampshire a Tennessee. Tyto státy se pro své nízké zdanění považují dokonce za „daňové ráje“. Založení společnosti v některém z těchto daňově přátelských států ušetří společnosti značné finanční prostředky.

Takže, opravdu je to dost nepřehledné a poněkud složité, jedno tam však mají určitě lepší, jejich politici tolik nekradou a občané a firmy se bojí něco nezaplatit, tam si jen tak někdo za peníze beztrestnost nekoupí. Viz třeba nedávný miliardový podfuk bankéře a šel sedět na doživotí, tady by se jen chechtal a jel by si zalyžovat do Alp či na golf do Dubaje!
Tak čest Bůh všem v Českozlodějsku!
13. 02. 2012 | 06:07

češka napsal(a):

To JC
Po r. 1918 Sahalao Československo od Aše až po Podkarpatskou Rus, při prvních obtížích se oddělilo Slovensko , Podkarpatská Rus a Sudety.
Ač oficiálně na straně vítězů, bylo s námi jednáno jako s poraženými - přišli jsme o část území.
20 let po válce, využilo Slovensko situaci a prosadilo si alespoŇ federalizaci.
Hned po "sametu" Slovensko dokončilo osamostňování a Československo se definitivně rozpadlo.
Doufám, že za 10 let nezbyde z České republiky Středočeský kraj - skanzen korupce obehnaný ostnatým drátem.
20-té výročí České repubiky se blíží.
Škoda, že se žádná zveřejněná studie nevěnuje vývoji korupce , hospodářské kriminality a morálky od r. 1918 po dnešek, a to nejlépe podle zemí v rámci celé EU.
13. 02. 2012 | 11:47

český maloměšťák napsal(a):

No kdyby to tady mělo být jako v USA, tak bych se nezlobil. Tam si každý stát určuje své daně a nepředpokládá rozpočet ke kontrole do Washingtonu. Ba dokonce tam ani nezakazují prodávat žárovky a spoustu dalších věcí.
----------
Mard, máte samozřejmě stejně validní pravdu i s těma žárovkama :

California will phase out the use of incandescent bulbs by 2018 as part of bill by California State Assembly member Jared Huffman (D-Santa Rosa) that was signed by Governor Arnold Schwarzenegger on October 12, 2007. The bill aims to establish a minimum standard of twenty-five lumens per watt by 2013 and sixty lumens per watt by 2018.

Connecticut legislation was proposed by state Representative Mary M. Mushinsky (D-Wallingford).

New Jersey Assemblyman Larry Chatzidakis introduced a bill on February 8, 2007 that calls for the state to eliminate incandescent bulbs in government buildings over the next three years. Chatzidakis said, "The light bulb was invented a long time ago and a lot of things have changed since then. I obviously respect the memory of Thomas Edison, but what we're looking at here is using less energy."

Federal level :

In December 2007, the federal government enacted the Energy Independence and Security Act of 2007, which contains maximum wattage requirements for all general service incandescent lamps producing from 310–2600 lumens of light. However, these regulations never became law, as another section of the 2007 EISA bill overwrites them, and thus, current law, as specified in the U.S. Code, "does not relate to maximum wattage requirements."

The efficiency standards will start with 100-watt bulbs and end with 40-watt bulbs. The timeline for these standards was to start in January 2012, but on December 16, 2011, the U.S. House passed the final 2012 budget legislation, which effectively delayed the implementation until October 2012.

Light bulbs outside of this range are exempt from the restrictions. Also exempt are several classes of specialty lights, including appliance lamps, rough service bulbs, 3-way, colored lamps, stage lighting, and plant lights.

The EPA's Energy Star program in March 2008 established rules for labeling lamps that meet a set of standards for efficiency, starting time, life expectancy, color, and consistency of performance. The intent of the program is to reduce consumer concerns about efficient light bulbs due to variable quality of products. Those CFLs with a recent Energy Star certification start in less than one second and do not flicker. Energy Star Light Bulbs for Consumers is a resource for finding and comparing Energy Star qualified lamps.

By 2020, a second tier of restrictions would become effective, which requires all general-purpose bulbs to produce at least 45 lumens per watt (similar to current CFLs). Exemptions from the Act include reflector flood, 3-way, candelabra, colored, and other specialty bulbs.

In 2011, Rep. Joe Barton of Texas and 14 other Republicans joined to introduce the Better Use of Light Bulbs Act or BULB Act (H.R. 91), which would have repealed Subtitle B of Title III of the Energy Independence and Security Act of 2007. Barton was opposed to regulation, while Rep. Michael Burgess pointed to jobs purportedly lost to China and voiced a fear of mercury problems resulting from CFL use.On July 12, 2011, H.R. 2417 failed to pass by the required two-thirds[clarification needed] majority in the U.S. House.

Odhaduje se, že díky přechodu k úsporným žárovkám se ušetří značné množství energie a spotřebitelům zůstane v kapsách cca 10 miliard USD - každým rokem. Mohou tyto peníze utratit jinak.

Takže opět mé oblíbené téma(paradoxy) - paradoxně se nařízení(příkaz, restrikce, omezení) mění ve větší svobodu (spotřebitele).

P.S. Fuj, fuj, vy zlí byrokraté z Bruselu - my chceme svého Edisona ! Pryč s novotami - cizinec není našinec !!!
Ať žije BOBAK ! (Bobošíková, Bátora, Klaus)
13. 02. 2012 | 14:00

seigneur voland napsal(a):

No co, tak by nám diktovali Němci, ti aspoň mají doma pořádek. Naše domácí politická verbež už dokázala, že o pořádek v této zemi nestojí. Sami Češi totiž pořádek v této zemi neudělají, ba naopak.
13. 02. 2012 | 16:16

Tomas napsal(a):

Z komentářů vyplývá, že si někdo myslí, že jde o nějaký druh kontroly nad našimi rozhazovačnými a zkorumpovanými politiky :-P No, jen bych rád připomněl, že to bude kontrolovat ta EU, jejíž vlastní hospodaření pořád ne a ne projít auditem...V komisi i parlamentě tam sedí ta samá pakáž jako tady, která jen vymýšlí jak z nás vytáhnout ještě víc peněz. Promiňte, ale představa nějakého omezení, které může fungovat "z vrchu" mi připadá nekonečně naivní. Řešení není víc centralizovat moc a pravomoci, navíc tam, kde je nikdo neovlivní. Cestou je naopak DECENTRALIZACE. Jak pomůže EU, když je to další byrokratická nádstavba? Vždyť oni sami mají zájem na co největším přerozdělování. Palte do EU, palte do vlády v Praze.
14. 02. 2012 | 00:43

tec napsal(a):

Větší křivárnu jsem už dlouho nečetl. Včera v Brně celá Rondo hala skandovala "pražský ku.vy". Jak je vidět jsou i v Brně. A nejen v tak zvaném sportu.
14. 02. 2012 | 05:17

Siger napsal(a):

Merkelová přináší zbídačení:

http://www.finmag.cz/cs/finmag/ekonomika/proc-metternich-prinesl-rozkvet-a-merkelova-prinasi-zbidaceni-iii-zdi-mezi-tridami/
14. 02. 2012 | 14:18

Terry napsal(a):

"Sametová" "revoluce" (a možná se ti mladší jednou dozví, zda to vůbec byla revoluce a proč, pro koho musela být sametová) "svrhla" ten hnusný totalitní komunistický režim, aby jej plynule nahradila postdemokratickým, tunelářským, korupčním a mafiánským systémem.
"Sametová" "revoluce" (a možná se ti mladší jednou dozví, zda to vůbec byla revoluce a proč musela být sametová) "svrhla" ty hnusné komunistické funkcionáře a papaláše (kupodivu se mnozí v tom novém systému skvěle uplatnili a uchytili), aby je nahradila sice "demokratická" (spíše pseudodemokratická!), ale naprosto nekompetentní, nezodpovědná a hlavně (!!) neskutečně hrabivá, arogantní a cynická politická garnitura (v Rusku pro ně mají výraz "noví Rusové"), jejímž jediným dvacetiletým výsledkem je totálně vytunelovaný (díky, "pane profesore"!), obrovsky zadlužený, zdevastovaný (nejen hmotně, ale hlavně morálně!) stát a skvěle fungující korupční systém (Kdo má "šanci" být korumpován? Ten, jenž z pozice své funkce rozhoduje o přidělování státních financí! Tací taky korupční systém zavedli, protože z něj tyjí).

"Nejlepší ministr financí" Miroslav Kalousek se holedbá snižováním schodku státního rozpočtu, ale za jakou cenu?

- zvyšování daní (z pohledu vývoje ekonomiky kontraproduktivní, ale je to to nejjednodušší!)
- snižování "služeb" poskytovaných státem svým občanům (a cynicky snižováním příspěvků i pro občany ZTP!)
- zmrazení důchodů
- propouštění státních zaměstnanců (včetně policie, hasičů..)
- snižování prostředků na zdravotnictví, na školství
- snižováním prostředků na obnovu státu (naše silnice jsou jen jedním - tím viditelným - z ukazatelů)

a mj. i stálým "půjčováním" (!!) si státu:

Stát si příští rok půjčí přes 243 miliard (http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/156602-stat-si-pristi-rok-pujci-pres-243-miliard/):
Praha – Ministerstvo financí si chce v příštím roce vypůjčit 243,4 miliardy korun. Vyplývá to ze strategie financování a řízení státního dluhu na rok 2012, kterou dnes ministerstvo zveřejnilo. Ve srovnání s údaji v letošní strategii zvýšilo částku o téměř 25 miliard korun. Letos úřad počítá s půjčkami ve výši 255,7 miliardy korun, což je o 36,2 miliardy korun více, než úřad plánoval. I v příštím roce si chce stát půjčit část peněz prostřednictvím emise dluhopisů pro občany. Jejich hodnota by mohla vystoupat až na 40 miliard korun.
(konec citace)

Abychom měli (mohli mít!) schodek státního rozpočtu "jen" (!!) 130 či 150 miliard korun, tak si stát PŮJČÍ (!!!) 257 miliard korun !!!!!!!!!!

"Kalousku, jsi jednička!"

A to nám ještě ti naši "demokratičtí" politici PLIVNOU do tváře větou:

"Musí tady být vláda, která řekne: mejdan skončil, dámy a pánové!"
(Rozhovor s předsedou poslaneckého klubu TOP 09 a STAN Petrem Gazdíkem - http://www.top09.cz/co-delame/medialni-vystupy/gazdik-musi-tady-byt-vlada-ktera-rekne-mejdan-skoncil-damy-a-panove-6468.html)

KDO tady měl minulých dvacet let (nějaký) MEJDAN ?!!!!!!

KOMU "odpovědní" "demokratičtí politici umožnili v rámci privatizace beztrestně rozkrást (pardon: my pro to máme přece ten správný výraz VYTUNELOVAT) majetek ve výši několika biliónů?!!

KDO získal tunelováním Fondu národního majetku (krásný název: NÁRODNÍ MAJETEK) ty stovky miliard korun?

KDO způsobil všechny ty prohrané arbitráže se škodami v rozsahu (zatím!!) desítek miliard korun?

KDO vypisoval a schválil všechny ty šíleně předražené státní zakázky?

KDO pro tohle všechno vytvořil to "správné" právní prostředí, se špatnými (nedokonalými) zákony, špatně fungující policií a státními zástupci, špatně fungující justicí (či lépe skvěle fungující justiční mafií?)...?

Byli to řadoví občané?
Nebo naši "skvělí" politici (napříč politickým spektrem)?

KOHO to pan Gazdík (potažno vláda) oslovoval, když říkal:
"..mejdan skončil, dámy a pánové!"

KDO jsou ti "dámy a pánové" ?

A od kdy se rozkrádání označuje slovem "mejdan"?

A teď ti naši "demokratičtí" politici, kteří byli celou dobu u tohoto vývoje, jsou za něj (SPOLU)ODPOVĚDNÍ

"čistý" Petr Nečas - ve vrcholné politice nepřetržitě od roku 1992
"nejlepší ministr financí" Miroslav Kalousek - ve vrcholné politice od roku 1990

budou rozhodovat, zda ČR "půjčí" ze státních finančních rezerv 90 miliard korun státům EU, jejichž podobně neodpovědní "demokratičtí" politici vytvořili podmínky pro daleko větší "mejdan", přičemž každému musí být jasné, že jde o NENÁVRATNOU PŮJČKU.
(pokračování)
16. 02. 2012 | 09:08

Terry napsal(a):

Nyní k Evropě:

Státy EU se v roce 1997 ZAVÁZALY (!!!) SPLŇOVAT a v budoucnosti DODRŽOVAT dva zásadní dokumenty:

Konvergenční kritéria (http://ec.europa.eu/ceskarepublika/information/glossary/term_63_cs.htm):
K zajištění udržitelné směnitelnosti nutné pro dosažení hospodářské měnové unie (HMU) stanovuje smlouva pět konvergenčních kritérií, která musí být splněna každým členským státem předtím, než může vstoupit do třetí fáze HMU. O tom, zda jsou kritéria splněna, rozhodují ve svých zprávách Komise a Evropská centrální banka (ECB).
Konvergenční kritéria jsou:
• poměr schodku veřejných financí a hrubého domácího produktu nesmí překročit 3 %;
• poměr veřejného dluhu a hrubého domácího produktu nesmí překročit 60 %;
• musí být zajištěn udržitelný stupeň cenové stability a průměrné míry inflace, která po dobu jednoho roku před posuzováním nepřekročí míru inflace tří členských států s největší cenovou stabilitou o více než 1,5 %;
• dlouhodobé nominální úrokové míry nesmí o více než dva procentní body přesáhnout úrokové míry tří členských států s nejlepší cenovou stabilitou;
• po dobu posledních dvou let musí být bez vážného napětí dodržováno stanovené fluktuační pásmo dané měny v Evropském měnovém systému.

Konvergenční kritéria mají tudíž zajistit, aby hospodářský rozvoj v rámci hospodářské a měnové unie (HMU) byl vyvážený a nezpůsobil vznik jakéhokoli napětí mezi členskými státy. První dvě kritéria vztahující se k rozpočtovému schodku a veřejnému dluhu musí být dodržována i po vstupu do třetí fáze HMU (u zemí současné eurozóny od 1. ledna 1999). Pakt stability s tímto cílem byl přijat na zasedání Evropské rady v Amsterodamu v červnu 1997.
(konec citace)

a hlavně

Pakt stability a růstu Evropské unie (http://ec.europa.eu/ceskarepublika/information/glossary/term_83_cs.htm):
Pakt stability a růstu bezprostředně souvisí s třetí etapou hospodářské a měnové unie, která byla zahájena 1. ledna 1999. Pakt má zajistit, aby členské státy dodržovaly rozpočtovou disciplínu i po zavedení jednotné měny.
V praxi se Pakt skládá z rezoluce Evropské rady přijaté 17. června 1997 v Amsterodamu a dvou nařízení Rady ze 7. července 1997, která stanoví základní technická opatření (jedno o kontrole rozpočtové disciplíny a koordinaci hospodářských politik a druhé o zavádění postupu snižování nadměrného schodku).
Ve střednědobé perspektivě se členské státy zavázaly, že dosáhnou vyrovnaného nebo téměř vyrovnaného rozpočtu a že Komisi a Radě do 1. března 1999 předloží program stability (který je každoročně aktualizován). Stejně tak státy, které se neúčastní třetí etapy HMU, se musí podrobit konvergenčnímu programu.
Pakt stability a růstu umožňuje Radě potrestat ty zúčastněné státy, které nejsou schopné přijmout odpovídající opatření pro snížení nadměrného schodku. Zpočátku bude mít trest podobu bezúročného depozitu u institucí Společenství, ale pokud nadměrný schodek nebude odstraněn během dvou let, změní se v pokutu.
(konec citace)
16. 02. 2012 | 09:10

Terry napsal(a):

Nyní k Evropě (pokr.):

Vyjímám hlavně větu:

"Pakt stability a růstu umožňuje Radě potrestat ty zúčastněné státy, které nejsou schopné přijmout odpovídající opatření pro snížení nadměrného schodku. Zpočátku bude mít trest podobu bezúročného depozitu u institucí Společenství, ale pokud nadměrný schodek nebude odstraněn během dvou let, změní se v pokutu."

Tato pravidla nedodržovala VĚTŠINA (!!) států EU (eurozóny) včetně Německa, Francie... (dodržovaly je jen severské státy a pak ty nově přistupující - ty musely).

Jak to, že většina států se "rozhodla" (si dovolila!) tato závazná pravidla nedodržovat (a nic se jim nestalo!!)?

Co dělala Evropská rada ve své kontrolní funkci? Komu dala nějakou pokutu?

Tuto krizi nezavinilo Euro, tuto krizi zavinili nezodpovědní "demokratičtí" státníci většiny států EU, tuto krizi zavinili nezodpovědní vysocí činitelé EU.

Řecko dlouhodobě vědomě (!!) FALŠOVALO (!!) své ekonomické ukazatele, a místo, aby dostalo pokutu, tak se nakonec podvodníkovi musí pomoci. Pěkné...
A pomáhá se mu stále, i když se ví, že nakonec stejně zbankrotuje, že se podvodníkovi většina dluhů (všechny?) "odpustí". A blbí "poctiví", řadoví Evropané to zacálnou, na to doplatí...

Teď na poslední konferenci přijali politici "rozhodnutí", že - když svým jednáním dostali Evropu před bankrot - se pokusí nějaká pravidla dodržovat. Příliš plané, příliš nevěrohodné, příliš pozdě!!

Pro eurozónu (potažmo pro celou EU, její vrcholné politiky) se hodí vtip:

Padá chlapík z mrakodrapu a v každém poschodí ho slyší říkat: "Zatím je to dobrý, zatím je to dobrý.."

Tou půjčkou se pouze u toho mrakodrapu jen vykope hluboká díra (a čím víc se do toho vrazí, tím bude hlubší), aby se ten pád prodloužil, přičemž všichni očekávají, že se ten padající naučí létat.

"Zatím je to dobrý, zatím je to dobrý.."

Hlavně že
"Máme demokracii, ne, vole?!"

A vo vo vo to to tady de de...
Už dvacet let...
16. 02. 2012 | 09:12

Terry napsal(a):

A ke Kalouskově argumentaci o "nutnosti" (i morální) poskytnout půjčku doporučuji přečíst

Ivana Haslingerová: Necítím se nemravně, když nechci platit 38 miliard na eurozónu (http://haslingerova.blog.idnes.cz/c/243636/Necitim-se-nemravne-kdyz-nechci-platit-38-miliard-na-eurozonu.html)

ze kterého vyjímám:

Takže, i když by se na první pohled mohlo zdát, že např. po vstupu do EU v roce 2004, kdy jsme platili z HDP 14 414 mil. Kč a z fondů jsme získali 24 728 mil. Kč, vydělali jsme na tom. Tak to interpretuje vláda. Ve skutečnosti jsme celkově platili kromě 14 414 mil. Kč ještě 880 mil. na platbu do EIB, 176 mil. na platbu do ECB, 10 466 mil. na rozpočtové kompenzace a 1639 milionů Kč na kompenzace VB. Celkem tedy 25 109 mil. Kč. Namísto zisku jsme nakonec prodělali 25 109-24 728 =381 mil. Kč. Po započtení všech uvedených plateb je zjevné, že Česká republika na členství v EU nevydělala dokonce ani v prvním roce členství. A to nepočítám peníze na provoz vládních agentur zajišťujících distribuci evropských dotací, které mnohdy převyšují objem vyplacených dotací. Další miliony, které musí firmy i stát platit, aby vyhověly požadavkům mnohdy naprosto nesmyslných evropských směrnic a nařízení. Nepočítám desítky miliard, které musejí platit obce za nové čističky vod či sankce za jejich nepostavení. Nepočítám náklady 20 miliard Kč, které Potravinářská komora ČR odhadla na přizpůsobení provozů evropským směrnicím a nařízením. Ani miliardu korun ročně jako kompenzaci za omezení vlastnických práv v evropských chráněných oblastech Natura.

Ještě závažnější otázkou je, na co byly peníze získané zpět z EU vynaloženy. Na nejrůznější rozhazovačné konference a školení, jak řídit ten který podnik, jak se máme chovat a dokonce na intervenční nákupy zdražující obilí a cukr, což posléze vedlo k zániku cukrovarů u nás. Kdybychom těch 25 miliard nechali doma, určitě by byly využity rozumněji. A to byl rok 2004 byl posledním rokem, kdy jsme na EU dopláceli relativně málo. Pak už jen doběhly platby z fondů PHARE, ISPA a SAPARD a další rok skončily úplně. Naše platby do Evropské investiční banky a dalších institucí naopak pokračovaly.
(konec citace)

"Kalousku, jsi jednička."
16. 02. 2012 | 09:16

Co bude dál? napsal(a):

Co psál je pravdou, kdybyste zjištovali více věci jak je to ve skutečnosti :(

Tak byste raději utíkali z EU!!

Český stát neumí hospodařit, a krade. Kdo má to kontrolovat? EU? Ne nikoliv my občane! Jednoduchá věc schodit je a omezit pravomoce Centrálni banky! A ejhle ono by potom pomohlo.
13. 03. 2012 | 01:02

Fox Parker napsal(a):

Dobrý den,

FOREVER LIVING výpůjčce FIRMA nabídka, řada finančních řešení pro lidi, kteří nejsou schopni nebo ochotni se vypořádat s často nepružné oblasti velkých bank a finančních společností.

FOREVER LIVING ÚVĚR FIRMY může uspět tam, kde jiní selhali při zajišťování své nepříznivé úvěrové půjčky. Používáme panel více než 200 různých věřitelů po celém světě s různými úvěrových balíčků, aby vyhovoval vašim potřebám, s pouhým jedním přihlášce vyplnit děláme práci za vás. Pamatujte si, že jsme specialistou na nepříznivé úvěrové půjčky, špatné úvěrové půjčky a špatné úvěrové půjčky. Pomohli jsme tisíce lidí realisty svobody finanční a půjčovat si peníze, které potřebují. Mohli bychom pomoci i vám. Aplikace jsou bezplatné, důvěrné a snadno proveditelné. Nenechte špatnou úvěrovou historií dát pryč použití o půjčku.

Vyplňte žádost o úvěr formulář níže začít uplatňovat:
Půjčka Částka potřebná:
Půjčka Doba trvání:
Účel úvěru:
Úplné názvy:
Země:
Telefon:
Měsíční příjem:
pohlaví:
Už jste požádali o půjčku před:

Pospěšte si nyní a platí pro váš úvěr a dostat své problémy vyřešit. Můžete se s námi prostřednictvím našeho adresu společnosti email: (4everlivingloanfirm@gmail.com)

Pan, Fox Parker.
15. 01. 2013 | 08:19

Steve Porter napsal(a):

Vítejte platit méně půjčka FRIM-jedinečný úvěr Hledání servisu pro každého! nabízí rychlý úvěr na 3% a vážné smýšlejících zákazníků, kteří potřebují půjčku. Soukromé firmy a jednotlivci jsou velmi vítány.

Vyplňte žádost o úvěr formulář níže začít uplatňovat:

Půjčka Částka potřebná:
Půjčka Doba trvání:
Účel úvěru:
Úplné názvy:
Země:
Telefon:
Měsíční příjem:
pohlaví:
Už jste požádali o půjčku před:

Pospěšte si nyní a platí pro váš úvěr a dostat své problémy vyřešit.

Pan, Steve Porter
E-mail: {unicredit01@yahoo.com}
17. 02. 2013 | 11:32

Maxi Megg napsal(a):

Toto je oznámení finanční služby, Potřebujete úvěr?Dobrou zprávou je tady! Megg úvěr společnosti je zde, aby vám nabídnout nejlepší půjčku, kterou potřebujete, Pro více informací, prosím kontaktujte nás na (mindcast_m@yahoo.com)

U nás postupovat, vyplňte níže formulář žádosti o úvěr

Jméno: ...........
Množství: ...........
Země: ...........
Doba trvání: ...........
Telefonní číslo: ...........

Yours Truly,
Paní Maxi Megg
dotazy. E-mail: (mindcast_m@yahoo.com)
Díky a Bůh vám žehnej
řízení
15. 07. 2014 | 00:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Bobek Miroslav · Boučková Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim Č Černoušek Štěpán · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr G Gálik Stanislav · Gazdík Petr H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Havel Petr · Heger Leoš · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chmelař Aleš · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kolínská Petra · Komárek Michal · Kopecký Pavel · Kostkan Tomáš · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Krištof Roman · Kroppová Alexandra · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Lalák Adam · Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Mahdalová Eva · Marksová-Tominová Michaela · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Mihovičová Jana · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Němec Václav O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Redakce Aktuálně.cz  · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sláma Bohumil · Slimáková Margit · Sobotka Bohuslav · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stejskal Libor · Stránský Martin Jan · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šilerová Jana · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Štádler Petr · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel · Šumbera Filip · Švejnar Jan T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomášek Pavel · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Tožička Tomáš · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek W Wagenknecht Lukáš · Wheeler Adrian · Wichterle Kamil · Witassek Libor · Wollner Marek Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy