K tomu českému antiamerikanismu

10. 06. 2014 | 13:39
Přečteno 12834 krát
Důsledky vícegeneračního komunistického vymývání mozků se u nás projevují v podobě české odrůdy antiamerikanismu. Jakoby Rusko a USA byli jeden za 18 a druhý bez dvou za dvacet. To je pochopitelný výsledek dlouhodobého a soustavného zatajování a popírání skutečnosti, že zatímco Rusko je nyní opět faktická diktatura, jež vidí v demokraciích, a tedy i v jejich obranné organizaci NATO, přirozeného smrtelného nepřítele, USA jsou nikoli náhodou rozhodující demokratickou velmocí, zajisté nikoli ideální.

USA vždy oscilují mezi svými dvěma základními zahraničně-politickými póly. Jednak je to původní izolace od nebezpečně zkažené Evropy jako semeniště nepřátelství ke svobodě a demokracii. Na druhé straně je to zejména od 1. světové války silný sklon zachránit svobodu a demokracii Evropy a potažmo světa před jejich významnými domácími nepřáteli, kteří ohrožují její samotnou existenci a tím nakonec i svobodu jako smysl státní existence USA. Je to staré Wilsonovo heslo: "Svět musí být učiněn bezpečným pro demokracii." Bez jeho nutně konfliktního faktického prosazování bychom v říjnu r. 1918 neobnovili svou státní svobodu na demokratickém základě, právě tak jako v listopadu r. 1989.

Prezident Obama se k této americké zahraničně-politické tradici nepřiklání, ale pod tlakem dramatických událostí na Ukrajině je k tomu naštěstí více méně donucován.

Skuteční zastánci občanské a státní svobody nemohou být z výše uvedených důvodů protiameričtí a vyslovovat se proti NATO. Jestliže se takto, tedy nenávistně antiamericky, vyslovují a chovají, měli by se důsledně vyslovovat proti svobodě a demokracii, tedy pro diktaturu...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jakelin de Mailly napsal(a):

Autor

Čtu to už po několikáté a mám dotaz:
To myslíte vše vážně ?
10. 06. 2014 | 13:48

Ládik!!! napsal(a):

Já to četl jednou a jdu si lehnout.
10. 06. 2014 | 13:53

Filuta napsal(a):

Tak to jsou zase žvásty!

Nikdy jsem antiamerikanista nebyl, ba právě naopak.
Jenže se ze mě antiamerikanista postupně stává a nikoliv vlastní vinou.
To, jak se Amerika v posledních letech chová, jí opravdu žádné fanoušky nezíská.

Podívejte se, co za zmar za ní zůstalo na Blízkém východě.
Teď stejně destruktivně intervenuje na Ukrajině, kterou máme v téměř bezprostředním sousedství.
Majdanští "demokrati" shazují bomby na východní "teroristy" a vraždí pod záštitou USA a EU civilisty.

A tomuhle mám jako tleskat?
Zařadil jste se po bok kolaborantů jako je Kchrál, Kalousek, Kocáb, Vondra a spol.
10. 06. 2014 | 13:55

David napsal(a):

K tomu českému antiamerikanismu.

K tomu českému antirusismu.

Dobro a zlo, pravda a lež nemají národnost.

Kdo nedokáže toto pochopit, nedokáže ani hledat spravedlnost.

Obranná organizace NATO chrání mír na celém světě, zatímco rozpínaví a útoční Rusové sedí doma na řiti.
10. 06. 2014 | 13:55

realita napsal(a):

...bodejť bychom neviděli v USA smrtelného nepřítele, když jsou známá fakta jak to s tou demokracií USA myslí vážně: Válka proti demokracii - http://www.youtube.com/watch?v=YOXAlSsma2A
10. 06. 2014 | 13:56

Bestia triumphans napsal(a):

God Bless America
10. 06. 2014 | 13:58

Míla napsal(a):

Pane Bednář
bez komentáře,doporučuji si na Googlu zadat Vojenské základny USA ve světě.
10. 06. 2014 | 13:58

jaja napsal(a):

autor asi pobyl dlouho na sluníčku a blouzní
10. 06. 2014 | 14:00

K .V napsal(a):

Uplně jsem se dojal jak USA brání svobodu v cizích státech i před jejími vnitřními obyvateli.
Korea, Vietnam, nověji humanitární bombardování Jugoslávie, Irák, Afghanistan , Pakistán, Lybie. Egypt, Sýrie, Naštěstí tenhleten Obama prozřel a události na Ukrajině ho donutí pokračovat v trendu, píše nám Bednář v blogu.
.
A oni jsou ještě na světě lidi kteří se z toho neradují a neobdivují USA, představte si to paní sousedko. Dokonce mají pocit že to je stejné jako když v Afghanistanu byli Rusové. Tehdy jsme dělali vtipy jak doma Afghanský chrt kňučí žalem, dnes už si to nikdo naštěstí nedovolí.
10. 06. 2014 | 14:05

hlustvisihák napsal(a):

autor:
"Skuteční zastánci občanské a státní svobody nemohou být z výše uvedených důvodů protiameričtí a vyslovovat se proti NATO. Jestliže se takto, tedy nenávistně antiamericky, vyslovují a chovají, měli by se důsledně vyslovovat proti svobodě a demokracii, tedy pro diktaturu... "
*
Budu-li kritizovat Patriot Act, vyslovuji se proti svobodě a demokracii a tedy pro diktaturu?
např.
http://en.wikipedia.org/wiki/Controversial_invocations_of_the_USA_PATRIOT_Act
10. 06. 2014 | 14:08

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ani se zachraňováním by se to nemělo přehánět, zejména pokud dotyční o zachraňování nemají zájem, ba dokonce se staví proti všelijakému zachraňování na odpor. Blbě to končí, nejen začíná - takové zachraňování.
Ostatně mám pocit, že zachranitelům jde mnohdy převážně o to zachránit sama sebe, je toto ještě možné považovat za pomoc bližnímu ?
Více nám k tomu poví Rudi Koutek, on má přehled o takových věcech.

Pane Bednář, píšete, že Evropa je zkažená...přičemž i Váš organismus je součástí Evropy.
Nemohl byste popsat několik pikantních událostí - co se týče projevů Vaší zkaženosti ?
/když tak až po 22. hodině...ale musí jít vskutku o řádné zkaženosti, ne nějaký slabý odvar jakýchsi běžných společenských poklesků/
10. 06. 2014 | 14:09

patriot napsal(a):

Pohleďte, kde všude američtí světlonošové rozsévali pravdu a lásku, svobodu a demokracii:

http://www.novysmer.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=545:zahranini-agrese-usa&catid=37:zahranicnipolitika&Itemid=48

Pohleďte, jak má Rusko své území provokativně blízko k americkým základnám!

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/12049-rusko-chce-vyvolat-valku-s-usa-zde-je-jasny-dukaz-.aspx
10. 06. 2014 | 14:10

jirka sirka napsal(a):

Je to jasny
Bednaruv nick je BT nebo Ladik!!!
10. 06. 2014 | 14:11

dedek napsal(a):

Vážený pane pedagogu. Necítím, že bych si někým nechal vymývat mozek ale mám oči, přemýšlím a používám ten mozek k myšlení. Nejsem zastáncem ani jednoho ale pokud vidím a najdu si informace tak právě ti demokraté, které se mi snažíte vnutit tak tu svou demokracii vyvážejí pomocí zbraní do celého světa a naprosto se neohlížejí na lidské životy. Od druhé světové války USA podnikly přes 75 ozbrojených intervencí ať už přímo vojenskými jednotkami nebo tajnou službou CIA a to vždy tam, kde hrozilo, že by někdo chtěl zastavit rabování své země americkými firmami. Co se týká nynějšího chování Rusa, ani se mu nedivím. Docela bych chtěl vidět Amíky, jak by se chovali v obdobném případě, kdy by Rusko mělo svoje vojáky a základny na Kubě, v Kanadě a Panamě a právě by podporovalo protiamerické nálady v Mexiku a hrozilo by založení jejich základny i tam. Panečku, to by byl fofr. Přestaňte ze mně dělat vola. Ukrajina byla záležitost USA a EU. Amíci se už těšili, jak budou Evropě dodávat břidlicový plyn ale zapoměli říct, že bude z Ukrajiny. O vztahu USA k Evropě dost vypověděla i věta náměstkyně ministra zahraničí USA "fuck to the EU" Je zajímavé, že intervence jsou vždy tam, kde je nerostné bohatství. A mimochodem stačí si vzpomenout na radar u nás. Když tvrdili, že je proti islámistům. Jenže Půťa není debil a vysvlíkl je do naha když jim navrhl výhodnější polohu přímo v Rusku, což odmítli a pěkně si naběhli. Zřejmě patříte k těm několika "celebritám a hercům" kteří by už u nás spolu s Trautenberkem nejraději viděli statečné a dobrosrdečné americké vojáky. Vážený pane, ať se snažíte jak se snažíte, viděl sjem okupanty v Němcích, Rusech a pokud sem vkročí Amíci, tak to budou okupanti také. Všichni jste byli hrozní zastánci Havla, tak dodržte jeho, že už na naši půdu nikdy nevstoupí noha cizího vojáka. Pláčete hezky ale na cizím hrobě a v cizím žoldu.
10. 06. 2014 | 14:13

Joachym Brezina napsal(a):

Už nám tu jen chybí na 1.máje průvody, rudé vlajky vyměnit za pruhované a modré se zlatejma hvězdama a modré s tím kompasem NATO, obrazy Lenina a spol vyměnit za obrazy Obamy, Bushe a Clintona, Merkelovou, a tu eurounijní zběř...

V provozech budeme uzavírat nové charty 2014 a deklarovat lásku k západu na věčné časy a nikdy jinak.

Dost bylo všech těch spřátelených uniforem, které tu "dočasně" působily!

Nelze rezignovat na kritický rozum a provozovat konečníkový alpinismus, jak tu předvádí pan Bednář.
10. 06. 2014 | 14:13

resl napsal(a):

fakt je, že srovnávat tyto dva státy nelze. jeden žije v demokracii století, druhý ještě nezačal. jeden má životní úroveň, druhý podúroveň. když se podíváme blíž, Rusko se neustále po Státech opičí a to téměř ve všem. jen se to nesmí týkat osobních práv člověka, to byste mužika z Kremlu rozčílili. nejvíc mi vadí to, jak hnusně mluví ruská média a jak učí školy proti americkou náladu. při tom jim nikdy neřekli, jak Rusku Amerika pomohla nejen ve válce, ale dodávkami obilí, techniky, po válce. Rusové pro Státy nehly prstem a kde mohli, tak škodili. já vás Bednáři nepoznávám, měl jsem s vámi spor kvůli komoušům /vaše poz. lustrace v seznamech/ a vy jste se rozjel po mí koleji, Když ještě víc přitlačíte na mužika, aby se z něj jednou stal člověk, budu si myslet, že zázraky se dějí. co se to s vámi stalo ?
10. 06. 2014 | 14:13

Pepa Řepa napsal(a):

To nic.....sluníčko pálí....a Bednář tluče na obruče
:-)
Příště aspoń kapesník na hlavičku
10. 06. 2014 | 14:14

slavwin napsal(a):

Připojuji se k Vašemu údivu pane Resle.
10. 06. 2014 | 14:17

neo napsal(a):

Velmi hezky napsáno.

Já třeba měl jako dítě takové ty plastové vojáčky, zelené (hodné američany) a hnědé (zlé sověty).

Samozřejmě vždycky vítězilo dobro nad zlem a komunističtí sovětští vojáčci končívali strašlivou smrtí.
10. 06. 2014 | 14:18

resl napsal(a):

dedek : Docela bych chtěl vidět Amíky, jak by se chovali v obdobném případě, kdy by Rusko mělo svoje vojáky a základny na Kubě, v Kanadě a Panamě a právě by podporovalo protiamerické nálady v Mexiku
------------------
tady je zakopanej pes pane dedku. rusy totiž nikde nechtějí, stát by se o ně neuměl postarat a oni by jen vyžírali cizí zem. navíc se neumějí chovat, kdo by je to naučil, když velení sestává z primitivů. takže pravda je jedna : nikdo je nechce v baráku a vy se ptejte proč.
10. 06. 2014 | 14:18

David napsal(a):

Ještě k 13:55:

Rusko chce vojenské základny v osmi zemích

Středa, 05 Březen 2014 07:44

"...Vojenské výdaje Ruska se od jeho posledního ozbrojeného konfliktu, kterým byla válka proti Gruzii v roce 2008, rapidně zvyšují a podle údajů britské agentury HIS Jane’s se mají oproti roku 2007 v nadcházejících třech letech až ztrojnásobit. Ve výdajích na zbrojení tak letos Rusko už předstihlo Británii a zaujalo třetí příčku ve světě, po Spojených státech a Číně.

Americké výdaje i tak zůstávají oproti těm ruským desetinásobné.

Ani po uzavření dohod o základnách

s osmi vytipovanými

státy tak Rusko globální vojenskou situaci nijak zásadně neovlivní – Spojené státy totiž i při plánovaných škrtech ve zbrojních výdajích

mají dál základny ve více než 150 zemích,

na nichž slouží přes 160 tisíc vojáků, zatímco dalších takřka 120 tisíc jich působí v různých zahraničních misích. ..."

http://www.literarky.cz/politika/svet/16978-rusko-chce-vojenske-zakladny-v-osmi-zemich

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ozbrojen%C3%A9_s%C3%ADly_Spojen%C3%BDch_st%C3%A1t%C5%AF_americk%C3%BDch

------------------------------------------------------------

Nová fakta: Námořnictvo USA plánovalo v Sevastopolu základnu. Na Krymu udělalo Rusko Američanům čáru přes rozpočet. Západ porušil všechny sliby a smlouvy. Mlčí se o tom.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/stat/planeta/983-nova-fakta-namornictvo-usa-planovalo-v-sevastopolu-zakladnu-na-krymu-udelalo-rusko-americanum-caru-pres-rozpocet-zapad-porusil-vsechny-sliby-a-smlouvy-mlci-se-o-tom.htm

http://blisty.cz/art/34682.html
10. 06. 2014 | 14:18

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

neo napsal(a):
Velmi hezky napsáno.

Já třeba měl jako dítě takové ty plastové vojáčky, zelené (hodné američany) a hnědé (zlé sověty).

Samozřejmě vždycky vítězilo dobro nad zlem a komunističtí sovětští vojáčci končívali strašlivou smrtí.
10. 06. 2014 | 14:18
---------
Zřejmě to bylo docela nedávno, co k těmto událostem došlo ...budu hádat - uplynuly už aspoň dva roky ?
Ta strašná smrt...to jako šli dovnitř jícnem a ven vycházeli konečníkem ? I praporečníci ?
Tak to muselo být opravdu strašné.
10. 06. 2014 | 14:24

KvL napsal(a):

to: Jakelin de Mailly
Tak jsem se podíval na Shinobi no mono, zatím jen první díl, nezdá se mi to zase tak zlé.

to: Miloslav Bednář
Pane Bednáří, to co předvádíte není o nic lepší, než to co předvádí extrémní rusofilové, tím myslím ty opravdu extrémní. Chápání světa jen o dvou barvách vždy přivede mnoho lidí ke katastrofě. To doufám nechcete.

Co myslíte tím protiamerickým? V jakém symslu to máme chápat? V tom že USA se nekritizují, nebo je kritika některých jejich kroků oprávněná? A když jsme u toho výrok typu: "Američani se neměli zastavit u Plzně" je pro- či proti- americký?

Tvrdíte-li že USA jsou prodemokratické, zeptám se vás, proč tedy neuděají něco ve věci tzv. lidských práv s Saudské Arábii?
10. 06. 2014 | 14:24

Yosif K napsal(a):

resl napsal(a):
.....nejvíc mi vadí to, jak hnusně mluví ruská média a jak učí školy proti americkou náladu. při tom jim nikdy neřekli, jak Rusku Amerika pomohla nejen ve válce, ale dodávkami obilí, techniky, po válce.
KONEC CITATU.
GVčera psali v Lidovkýc ách že USA sice dodali "jenom" 110 zbraní které SSSR mělo ve WW2 ALE:
---navíc dodávali potraviny - většina rudé armády žila z aekrických potravin
---dodali aluminum na dvojroční produkci letadel SSSR
---dodali ocel na 15 měsíců výroby tanků
---dodali nákladáky na kterých šlo 50%-75% přesunů RA (přísun posil ze sibiře do Stalingradu byl ze 75% na amerických nákladácích)
---dtto nákladní železniční vagony

atd atd atd

Stalin na oplátku zavedl trestní paragraf "vychvalování západní vojenské pomoci" a lidi ketří se kde setkali se západními důstojníky preventivně šupajdili do gulagů.......
10. 06. 2014 | 14:25

Radek napsal(a):

Tak z "blicích listů" už tady referát máme.Teď si ještě přečteme haló noviny a jsme v obraze definitivně.V obraze nebo v pr....i ?
10. 06. 2014 | 14:25

dedek napsal(a):

resl napsal(a):
------------------
tady je zakopanej pes pane dedku. rusy totiž nikde nechtějí, stát by se o ně neuměl postarat a oni by jen vyžírali cizí zem. navíc se neumějí chovat, kdo by je to naučil, když velení sestává z primitivů. takže pravda je jedna : nikdo je nechce v baráku a vy se ptejte proč.


Zato na celém světě je vidět, jak Amíky milují a hlavně jak je prosí aby neodcházeli i za cenu, že se nechají roztrhat na kusi na protes aby Amici pro alláha neodcházeli, že? Zeptejte se v Německu jak je milují. a nejen tam.
10. 06. 2014 | 14:26

dedek napsal(a):

Omlouvám se za chyby.
10. 06. 2014 | 14:28

neo napsal(a):

český maloměšťák:

Uplynulo již cca 20 let.

Strašná smrt - rozstřílení na kusy , roztrháni granáty, upáleni plamenomety, utopeni po pádu z mostu do řeky....
10. 06. 2014 | 14:28

Medikolog napsal(a):

Inu, chápu, že člověku který začal existovat podle svého vlastního profilu až v roce 1999, se může jevit mnohé tak, jako se jeví vám. Asi jako maturantům při cvičných jakoby volbách.... Ty děti mají čas poznat realitu a zmoudřet....

Pane Bednáři, chápu, že je pro vás hrozné pomyšlení, že Rusové drze drží vojsko v Rusku, na svém území, kdežto USA, aby nefrustrovala nelegální imigranty, drží asi polovičku vojsk v předaleké cizině, tisíce námořních mil od mexické hranice, až u hranice ruské... Kde ti Rusové berou tu odvahu nesložit zbraně. Vždyť již za Traiana psali vládní básníci, že "Když barbaři spatřili sílu, vzdělanost a vznešenost římskou, padli na tváře a odvrhli barbarský svůj mrav..". že vy jste to před Putinem utajil, pane Bednáři,.... a on teď neví jak se má správný barbar zachovat? Snad vám veliký Obama Ianus odpustiti ráčí...
10. 06. 2014 | 14:29

TomášL napsal(a):

Promiňte autore,

zasekl jste se v studenoválečnických vzorcích, nepřekonal jste mentálně rok 1989....

PS: Berte to jako názor člověka, kterému je jenom něco přes 30let, tedy nemohl být věkem i z jiných důvodů vymýván komunismem. ;-)
10. 06. 2014 | 14:29

petrof napsal(a):

Madlenka šnadlenka Albrightová vám to vysvětlí......Majdan jako Václavák.....?? n-tssss.
10. 06. 2014 | 14:32

Yosif K napsal(a):

Pane Dedek, jste t.... všech tr...... Kuba byla plná sovětského a nyní ruského vojenského personálu včetně pilotů atd. Jediné co SSSR z Kuby stáhlo byly rakety středního doletu s nukleárními náložemi.

Ruské vojenské lodě jsou ve Venezuele a na Kubě pečené vařené, kdyby tam měli stálou zákaldnu tak už to je jedno.

Ve Venezuele rozhodují fakticky o všem kubánští poradci, proto je tam b...del jak v tanku a přídělový system, navíc armáda je do značné míry řízena kubánskými poradci jelikož vláda nevěří vlastním důstojníkům.
10. 06. 2014 | 14:34

Miloslav Bednář napsal(a):

ad resl:
Až se naučíte číst a myslet, tak zjistíte, že ty vaše bláboly o údajné poztitivní lustraci jsou jedna obyčejná drzá lež. Není totiž seznam jako seznam, ale to vám asi ztěží kdy dojde, že roztomilý reslíku...
10. 06. 2014 | 14:37

KvL napsal(a):

to: Mac
Myslím že slovo které jste pro popis toho chtěl použít je plutokracie.

to: David
Nedávno jsem viděl nebo četl nějaký rozhovor s nějakým pluovníkem US Army (nebo některé ze složek, to je ale jedno), moderní letouny, které pořizují za drahé peníze třeba neumí to co letadla z počátku 80. let respektive jsou pro ten stejný účel skoro nepoužitelná, konkrétně mělo jít o podporu pozemních jednotek.
10. 06. 2014 | 14:37

Jihočech napsal(a):

Jak vidno, někteří hoši velmi pilně četli sobotní MF Dnes, kde je v článku p. Rajlicha velmi podrobně vyčíslena pomoc pro Sověty za II.WW. K tomuto tématu jen dodám, že prvními kolaboranty s Hitlerem byly Anglie a Francie (Mnichov) a Sověti pomoc velmi tvrdě platili, většinou zlatem (Např. křižník Edinburgh ho převážel několik tun)
Nakonec americkou pomoc zaplatila i Anglie, velmi dobrým příkladem "Altruismu USA" je cena, kterou Spojené království zaplatilo za dodávku zastaralých torpédoborců. I naší vládě byly účtovány britskou správou dokonce i platby za pohřby padlých vojáků, např. letců.
10. 06. 2014 | 14:39

Alfa napsal(a):

To dělá to horko, pane Bednář. Spravil by to obklad a potom Google - ale to už vám tu radili jiní...
10. 06. 2014 | 14:39

Honza II napsal(a):

Proč autor píše článek, ve kterém nevyprodukuje jedinou vlastní novou myšlenku?
Kromě toho je asi úplný ignorant ohledně posledního názorového vývoje v otázce antiamerikanismu, který do této problematiky vnesl Noam Chomsky při své nedávné návštěvě u nás.
Je opravdu zarážející, že na jeho výhrady právě vůči americkému způsobu podpory demokracie ve světě autor rauguje pouze primitvními ideologickými frázemi. Takto tedy přece nemůže nikoho přesvědčit, že Američané se v oblasti demokracie chovají nějak jinak než Rusové.
Přesně pro názorovou masáž takových lidí jako je Miloslav Bendnář u nás ve společnosti antiamerikanismus prokazatelně roste. Jen trochu informovanější člověk (například o lingvuistice) si musí myslet, že autora nejspíše úkolují ruské tajné služby, aby svými články primitivní víru v celosvětovou americkou demokracii zesměšňoval.
10. 06. 2014 | 14:42

češka napsal(a):

To Yosif K
Na Olšanských hřbitovech si postavili vedle pravoslavného kostela a pomníku vlasovců pomník "Hrdinů 1968 roku".
10. 06. 2014 | 14:44

Polemik napsal(a):

Ruská pátá kolona v ČR se zde sešikovala a unisono jednotně zařvala, jako za socializmu. V té divé polemické smršti je ovšem reálných argumentů velice poskrovnu, takže se nedá brát vážně. Je přece známo, že ruské zvláštní služby vždy vynikaly v dezinformačních kampaních a zdá se, že u nás oblbly kdekoho. Jak můžete vědět, že zpráva o plánech na americkou základnu v Sevastopolu není podvrh? Ukázka "dokumentu" s originální hlavičkou přece nic neznamená, zfalšovat lze cokoli. To, že Rusko nemá základny na celém světě lze jednoduše vysvětlit. Málo peněz a užití jiné strategie ovlivňování lidí. Již v období SSSR byl svět promořen jeho agenty více, než dostatečně. V diskuzi je lepší chladná hlava, méně emocí a více faktů.
10. 06. 2014 | 14:44

Yosif K napsal(a):

K .V napsal(a):

A oni jsou ještě na světě lidi kteří se z toho neradují a neobdivují USA, představte si to paní sousedko. Dokonce mají pocit že to je stejné jako když v Afghanistanu byli Rusové. Tehdy jsme dělali vtipy jak doma Afghanský chrt kňučí žalem, dnes už si to nikdo naštěstí nedovolí.
10. 06. 2014 | 14:05
V Afganistanu za Rusů byly vyraždováni vesničané po vesnicích po tisícovkách za neakceptování socíku a za podezření spolupráce s mujahidy. Sovětší agenti dokonce vraždili i ty afgánské komunisty kteří se jim přestali "hodit do linie".

Za američanů si Afganci mohou zvolit koho chtějí. Americká okupace Afganistánu je proti sovětské okupaci Afganistánu jako mateřská školka proti Gulagu.

Dtto Lybie, Irak atd atd. V Iraku si zvolili značně proiranskou vládu, američané neřekli ani popel a odešli.
Za to že se arabové vyvraždují jako vzteklí psi sami mezi sebou PO ODCHODU AMERIČANŮ tak za to mohou arabové sami, nikoliv američané.

V CSSR Rusové přišli a pak přes Bilaka řídili každý prd až do perestrojky kdy Gorbi řekl že komunismus zkrachoval, at se každý postará o sebe jak chce.
10. 06. 2014 | 14:45

Gustáv Kočí napsal(a):

JE TO SPIKNUTÍ, to je každýmu slušnýmu a poctivýmu člověku jasný.
Večer, až si vezmu prášky, probereme to s chlapama z práce a spláchnu to pivama, potom si dopřeju čtyřhodinovej spánek spravedlivýho a ráno, než půjdu do čekárny, koupim si Bleska a Haló noviny, abych měl poctivý a přesný informace z první ruky.
10. 06. 2014 | 14:45

Jakelin de Mailly napsal(a):

KvL

Zdravím,
no vidíte, tak Vás to něčím oslovilo, mne moc ne.
Moc pohádka, spousta věcí pomíchaných dohromady.
10. 06. 2014 | 14:46

Antroid napsal(a):

Pro mě nic nového či zásadního, přesto to mělo zaznít, pane Bednáři.

Hájek a protiproud.cz ovšem souhlasit nebudou, hezky doplňují spílání zdejších bolševiků a fanatiků :-)
10. 06. 2014 | 14:50

Filuta napsal(a):

Nedávno mě pobavila věta v nějakém článku, jak že jsou ti Rusové ale agresivní a drzí, když si rozmístili vojsko u své vlastní hranice a na svém vlastním území.

Tohle dokládá, že naše média lžou a manipulují s fakty.
Připadá to snad někomu jako "válka s teroristy"?
Nebo spíš jako válka proti civilnímu obyvatelstvu, resp.řízená genocida?
Videa k dispozici.


http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1058-nova-taktika-kyjeva-v-cele-s-porosenkem-nepomaha-bombardovani-vyhladime-mesta-uzavrenim-zdroju-vody-a-odpalenim-chemicek-mysli-washington-na-jaderny-utok.htm
10. 06. 2014 | 14:53

češka napsal(a):

To Jihočech,
nezapomínejte na Poláky, Slováky a Maďary, ti všichni "se obohatili" na náš úkor, Švýcaři a Angličané dokonce s pohraničím předali i adekvátní část Československých zlatých rezerv.
Mimochodem "mnichovská dohoda" sama je dost popularizovaná, ale jistě jí předcházela jednání s Polskem, Maďarskem a reprezentanty Slovenska, o kterých je toho známo málo, stejně jako polském útisku Němců v koridoru a o manévrech u hranic Německa.
10. 06. 2014 | 14:53

Antroid napsal(a):

Mac napsal(a):
Asi jsem zdaleka nebyl sám po 1989, kdo nadšeně vítal "novou" dobu, kdo aplaudoval Reaganovi, Bushovi st. za pomoc s odtraněním bolševika, kdo viděl v USA skutečně záruku toho, že na světě už bude jenom líp....
---
Proveďte sebekritiku a když vás svoboda zklamala, můžete stejně nadšeně aplaudovat pro změnu nějakému diktátorovi.

Obvykle se tomuto 'nevyjasněnému' postoji říká - kam vítr, tam plášť. A jde o projev mizerného charakteru.
10. 06. 2014 | 14:56

resl napsal(a):

Mac : Asi jsem zdaleka nebyl sám po 1989, kdo nadšeně vítal "novou" dobu, kdo aplaudoval Reaganovi, Bushovi st. za pomoc s odtraněním bolševika, kdo viděl v USA skutečně záruku toho, že na světě už bude jenom líp....
-----------------------
toto jsou lživý věty komoušů, nikdy se nesmířili se svým koncem a tak se snaží jak můžou poškodit Státy v očích těch, kteří se narodili po r.89.
-------------
Miloslav Bednář napsal(a):
ad resl:
Až se naučíte číst a myslet, tak zjistíte, že ty vaše bláboly o údajné poztitivní lustraci jsou jedna obyčejná drzá lež. Není totiž seznam jako seznam, ale to vám asi ztěží kdy dojde, že roztomilý reslíku...
-----------------
Bohužel, ty znalosti, které mi zde předhazujete, umím spoustu let a než jsem to sem dal, ověřoval jsem to vícekrát. Ale řekněte mi jak to, že se až teď rozcházíte s názorem Klause, kterého jste se tak zastával dokud byl prezidentem. Chápu, že u Macha by vám jeho jméno jen škodilo, ale ty veletoče u vás nabírají takového rozmachu, že by se jeden nemohl divit, kdyby vaše lustrace byla pravdivá. Chcete mi naznačit, že jste vystupoval proti režimu a tím se dostal na listinu ? Jak prosím jste se angažoval, že se vám stal takový "malér."
Někteří zdejší chytrolíni vykřikují o mokrém hadru na vaši hlavu /řepa, míla, alfa/, ale bylo by lepší,kdyby napsali proč nesouhlasí a proč milují Rusy. A zase jsme doma, bojí se zastávat veřejně komoušů, tak se vyjádří alibisticky.
10. 06. 2014 | 14:59

olga napsal(a):

Je to složité. Kdo jsou Američani? Kdo jsou přistěhovalci? Kdo vládne Americe? Kdo by rád vládl celému světu?
Jsem pro diktaturu. Ve společnosti kde nevládne rovnost, nic jiného nelze.
10. 06. 2014 | 15:00

Filuta napsal(a):

Polemik

I přes těžkou mediální masáž se nepodařilo obyvatelstvo české kotliny zblbnout.
Maximálně jeho méně inteligentní a se zločineckým režimem EU a USA kolaborující část.

Přečtěte si reakce na pomatenou Madlenku, která srovnává proklatý plyšák roku 89. na Václaváku s vražděním na Ukrajině.

Nejen v PL, ale naprosto všude, kde tento cint otiskli, jsou z 99 procent nesouhlasné komentáře, odsuzující pokryteckou politiku USA.
Já ty diskuse čtu, páč mě zajímají.
Totéž se odehrává v Reflexu např. na téma BD (k sudeťákům nechutně devótní slint zplodil zase Jandourek, zřejmě posila za vyraženého Šafra).
10. 06. 2014 | 15:00

Antroid napsal(a):

Filuta napsal(a):
Nedávno mě pobavila věta v nějakém článku, jak že jsou ti Rusové ale agresivní a drzí, když si rozmístili vojsko u své vlastní hranice a na svém vlastním území.
---
http://zpravy.idnes.cz/rusove-pry-na-ukrajine-predvadeji-valceni-pro-21-stoleti-pjl-/zahranicni.aspx?c=A140609_222142_zahranicni_js
10. 06. 2014 | 15:00

Jalus Kinderman napsal(a):

Chce se mi zvracet nad všemi pisálky z redakce tohoto serveru a zvláště nad Fedrychem, to je "výkvět" přímo jako vzor novinářské impotence.
10. 06. 2014 | 15:01

marie napsal(a):

Bohužel. Rusko i USA jsou velmoci a dávají to znát ostatním. Jen teď udělali chybu jdou proti sobě, na což oba státy doplatí. Vyhraje třetí vzadu a tím je Čína
10. 06. 2014 | 15:03

Antroid napsal(a):

Mac napsal(a):
Antroid
děsně blábolíte
mě nezklamala svoboda, ale fanatičtí tupani Vašeho ražení
---
...na vás dobré :-))
10. 06. 2014 | 15:04

Filuta napsal(a):

Antroid

To jsou VAŠE média.
A jejich masírka.


Marie

Ale tentokrát v tom Rus nejede.
Ten k tomu Krymu přišel jako slepý k houslím.
Pokud chce někdo vyprovokovat válku, Putin to rozhodně není.
Srovnejte si fakta.
Kdo se sr...l na barikády na Majdanu? Kdo ten cirkus financoval a podporoval nejvíc?
10. 06. 2014 | 15:10

Ach jo napsal(a):

No to bude teprve mazec, to se ještě dozvíme věcí a "historických fakt", až se rozroste počet absolventů FF "vyučených" prof. Bednářem a začnou svou vysvětlovací kampaň.
Ani SSO s prof. Bednářem nevydrželo.
10. 06. 2014 | 15:13

Filuta napsal(a):

Pan Bednář je známý protiunijní "štváč", v čemž s ním souzním.
Ale naprosto nechápu, že si není vědom podřízenosti Brusele americké administrativě (Transatlantická smlouva, krize na Ukrajině, uznání Kosova atd.).
To mu vůbec nevadí, že jsou ti kašpárci v Bruseli jenom vykonavateli americké vůle?
Trochu schizofrenní postoj.
Podotýkám, že jsem se ještě nedávno bil za radar v Brdech!
Tak jsem byl blbý.
10. 06. 2014 | 15:22

Yosif K napsal(a):

Jihočech napsal(a):
Jak vidno, někteří hoši velmi pilně četli sobotní MF Dnes, kde je v článku p. Rajlicha velmi podrobně vyčíslena pomoc pro Sověty za II.WW......

10. 06. 2014 | 14:39
Pane Jihočech, co v tom článku ještě není - celý kavkazský front byl na 100% zásoben Brity a Američany přes Iran - létalůi na amerických letaldech, jezdili na amerických tancích a jeepech, měli americkou munici, americké konzervy, atd atd atd jelikož sověti nebyly schopni přepravit přes Kavkazský hřeben ani krabici hřebíků.

Nemá smysl se hádat kdo se zasloužil o porážku Hitlera více. Na západě si může říkat kdo chce co chce. V SSSR/Rusku mohou lidé papouškovat "momentíální oficielní liniee". Mezi soudruhy ruskými občany řádí "1984" jako vyšitý. A ti jsou zvyklí - domácí fašismus považují za antifašismus.
10. 06. 2014 | 15:22

Pepa Řepa napsal(a):

Vezmi bolševika, přidej odbarvovač, hoď ho to celé pračky a za hodinu vyndej,

Vyleze ti zbrusu nový Eurošroub nebo Yožžin z Bažin.

Když je dáš do barelu, máš esenci lásky a něhy.
Je to dobrý na hemeroidy.
Pro fajnšmekry vyrobí Bednář VIP dřevěný sud.
Na objednávku, tluče večer na obruče.
I dutý dobře zní.

¨Pro Maxíky přidej mosazný štítek Bednář and Zednář s.r.o. a máš živobytí zajištěný.
10. 06. 2014 | 15:26

patriot napsal(a):

Filuta:

„Podotýkám, že jsem se ještě nedávno bil za radar v Brdech! Tak jsem byl blbý.“

Bloudil jste, synu, ale důležité je, že jste se napravil!!!
10. 06. 2014 | 15:27

Ládik!!! napsal(a):

Tu je tak horko, že porostou majdanrynky.
10. 06. 2014 | 15:34

Filuta napsal(a):

strýc


Byl!
Což jen dokládá, že nejde o žádný fanatický antiamerikanismus, leč pouhé prozření.
10. 06. 2014 | 15:36

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Bednáři podceňujete inteligenci lidí. Rozumný člověk musí uznat, že je třeba posilovat naši roli v NATO a že i USA vděčíme za existenci Československa po první i druhé světové válce.
To ale neznamená, že si v mozcích přepneme automaticky všechno americké z případné černé na bílou. Angažovanost USA v arabském světě přináší vlády islamistických diktatur místo těch personálních. V těchto dnech naše média málo informují o ofenzivě sunitských islamistů na severozápadě Iráku s přesahem do Sýrie. I tam chce USA podporovat ty, kteří jsou spojenci těch nejhorších hrdlořezů proti Asadovi. Ukrajina byla neutrální a nebyl to ruský nápad obejmout ji Západem.Výsledkem je ruský Krym a ohrožení dodávek plynu. Nyní tam ukrajinská armáda vraždí nevinné ukrajinské civilisty a srovnává se zemí množství obytných budov. Kdo bude platit to ukrajinské dobrodružství včetně blížícího se bankrotu, finanční nabídky pomoci USA jsou naprosto směšně nízké.
10. 06. 2014 | 15:38

strýc virus HxNx napsal(a):

Filuta 15:36

já mám Amíky celkem rád, alespoň jazzmany a spisovatele.
ale jejich zahraniční politika je stále nebezpečnější a ignorantštější.
10. 06. 2014 | 15:45

Ludva napsal(a):

ať je Amerika jaká je, ať se chovají jak se chovají, pořád jsou nejsilnější světovou demokratickou zemí a tyto hodnoty si stále drží. asi tam ani nevedou boj s komunisty, jako my tady v Čechách. prostě oni to berou tak, jak to je a maximálně se tam přetahujou demokrati s radikálnějšíma republikánama. náš svět demokracii tolik nezná a za tak samozřejmou ji nebere, je to pořád něco nového, co se tu bude usazovat po dlouhá desetiletí. je ale dobře, když silná americká demokracie podpoří země jako je Ukrajina. ta už si svůj vlastní stát také zaslouží ;-)
10. 06. 2014 | 15:47

Kanalnik napsal(a):

Váš problém, pane Bednáři, je v tom, že nesouhlas se zahraniční politikou USA, je pro vás nenávistný anitamerikanismus. Tak to není.

Znepokojení, znechucení nebo hněv kvůli tomu, co USA sem tam v zahraničí provedou z pozice moci bez ohledu na vůli tamních obyvatel (popírajíce vaše a jejich vlastní teze o svobodě a demokracii), jsou zcela přirozenou reakcí, tak se nedivte a odložte ty své neskutečně černobílé brýle.
10. 06. 2014 | 15:47

Jakelin de Mailly napsal(a):

Pepa Řepa

:-)
Přesný recept, akorát to vařit nebudu.
Už jsem tím přesycen, a to to nekonzumuju.
10. 06. 2014 | 15:48

Antroid napsal(a):

Mac napsal(a):
Antroid je lojza, kterýmu nedochází, že je lepší se na základě informací a životních zkušeností dialekticky vyvíjet a moudřet
---
Určitě se můžete nadále dialekticky vyvíjet - ode zdi ke zdi, směrem do nikam (slušně řečeno).
O moudření vy můžete tak akorát snít. :-)
10. 06. 2014 | 15:49

strýc virus HxNx napsal(a):

Petr z Tábora 15:38

položme si jednoduchou otázku. jsou Vámi zmíněné kroky zahraniční US politiky výsledkem krátkozrakosti, blbosti washingtonské administrativy? jestliže ano, potěšpámbu.
jestliže ne, připravuje se genocida takových rozměrů, jakou svět dosud nepoznal.
10. 06. 2014 | 15:49

Míla napsal(a):

Resle
kde jste se dočetl,že doporučuji p.Bednářovi mokrý hadr na hlavu?Doporučil jsem mu jediné aby si na Googlu zadal Vojenské základny USA ve světě.To samé na adresu Ruska,které má jedinou základnu v syrském Tarfúzu.Toť vše bez dalšího zbytečného komentáře.
10. 06. 2014 | 15:55

Pepa Řepa napsal(a):

Je to dobrý na hemeroidy.
Sukses zaručen.

Esence slepé stranické víry, že vše co politbyro či "přeceda" činí, dobře činí, je nezničitelná.
Stačí odbarvovač Duha a hned je rudá pryč.
K nové Evropě už máme klíč!

Mac
kutálej se hlavy, po majdanským rynku, tohle tady neřeš, Macu nebo Hynku....Viléme, Jarmilo
tak to chodí.....
10. 06. 2014 | 15:56

strýc virus HxNx napsal(a):

Mac 15:51

třeba to už brzy chlapsky přiznají... :-)
10. 06. 2014 | 15:57

Filuta napsal(a):

Petr


Člověk by musel být po lobotomii, aby Amíkům to pokrytecké žvatlání o "exportu demokracie" věřil.
To by nesměli imrvére je...b...at Putina za porušování lidských práv ,ale kamarádit se Saudy.
Nakonec všichni vidíme, jak to s tím arabským "jarem" pod taktovkou USA skončilo.
O to, mít tohle na Ukrajině, asi nikdo z nás nestojí.

Strýc
Taky mám rád americké spisovatele a ještě nedávno jsem Američany docela obdivoval.
Tedy pořád cítím jistou míru obdivu k jejich patriotismu, ale převládá znechucení.
10. 06. 2014 | 16:00

resl napsal(a):

Filuta : Srovnejte si fakta.
Kdo se sr...l na barikády na Majdanu? Kdo ten cirkus financoval a podporoval nejvíc?
Podotýkám, že jsem se ještě nedávno bil za radar v Brdech!
---------------
to jsou ty komoušský řeči, nikdy a nikde jste se za radar nebil, to se nestydíte takhle lhát ?
nebo takovej fakt, jako je zabrání cizího území pod samopaly, třeba Krymu. nerad bych tady slyšel hlouposti o zájmu občanů Krymu, to nechte komoušům a dětem.
zdejší komouše a proruské truhlíky nezajímá islám a jejich vztah k Americe, jen se snaží nějakou formou tu Ameriku dehonestovat a ono to jaksi dobře nejde, tak hledají skulinku kde můžou. vše marno, zatím je to pořád Rusko, které je nebezpečím pro svět, ale už to dlouho nebude trvat. složí se sami, nebudou schopni lhát desítky let a zničí je vlastní občané.
co říkáte rudá řepo, nějak vám dochází klídek a opakujete stále stejné "vtípky" pro retardované, jen aby jste se nemusel projevit a nehrajte si řepiště na soudce, kterej jednou přeje tomu a jednou tomu. už se válíte pod Kremlem s mužikem na jedné hromadě.
10. 06. 2014 | 16:01

Filuta napsal(a):

Ludva


" když silná americká demokracie podpoří země jako je Ukrajina. ta už si svůj vlastní stát také zaslouží ;-) "

To byla ironie? S ohledem na ten smajlík?
10. 06. 2014 | 16:02

Filuta napsal(a):

Ludva


Jo a ještě takový malý dotaz.
Ona Ukrajina dosud svůj stát neměla?
Asi mi něco uteklo.
To,co se tam dnes děje, je podle vás výhra?
Tak to máte smysl pro černý humor.
Je tam zaseto tolik nenávisti na obou stranách, že bude trvat stovku let ty vztahy trochu napravit
10. 06. 2014 | 16:05

strýc virus HxNx napsal(a):

Filuta

četl jsem pěkný příběh na netu. vypravěčem je údajný, zřejmě tedy fiktivní veterán z Vietnamu, který se zamiluje do poloindiánského kluka, kterého sebere na stopu. líčení příslušných scén je patřičně výživné... jistě, nepřípustné. otřesné. ilegální. ale krásně napsané. ani nevím, jestli to lze ještě dohledat a link Vám bohužel ve vlastním zájmu poskytnout nemůžu.

ten "národ" je šíleně zblblý a pokrytecký. a přesto prokázal skvělý talent, oni umí skvěle epiku, to my Češi moc neumíme. my jsme lyričtí.
10. 06. 2014 | 16:06

.................. napsal(a):

Autore, vámi stanovenou diagnozou trpím. Přiznávám se bez nátlaku. Zjišťuji, že je nás takových čím dál víc. Den ode dne je to anti silnější, ale obávám se, že to není moje vina. Co s tím budete dělat?
10. 06. 2014 | 16:07

zemedelec napsal(a):

Pane Mac.15:51
Naprosto souhlasím.
To vystřízlivění z Americké demokracie,není příjemné.
Mám velkou obavu,že už nemají kam uhnout,musí se za každou cenu dostat na Rusko.Pochopitelně jim nejde o demokracii o lidi,ale jen zdroje.
O Čínu velký zájem nemají,tam těch zdrojů moc není,jenom mnoho lidí.
Dostat Rusko pod kontrolu,tím i dosáhnou na Čínu.
10. 06. 2014 | 16:08

turista napsal(a):

Pan Bednář snad spadl z jahody na znak. Obyčejní Američané skutečně nechtějí války, ale na nich bohužel nezáleží. V té jejich zaslíbené zemi rozhoduje několik tisíc bohatých magorů, kterým jde o zisky za každou cenu a ti bohužel globální světovládu a války potřebují a chtějí. Nakonec ze seriálu Nevyřčené dějiny USA Olivera Stone to vše vyplynulo na povrch. Své o tom řekl i nedávno Noam Chomsky při návštěvě naší republiky. EU je bohužel vazalem USA. EU ten proamerický brajgl např. na Ukrajině finančně zatáhne. Až Washington konečně vezme na vědomí, že se rozhoduje také v Pekingu a v Moskvě, nejen ve Washingtonu, bude klid. Monopolární svět se bohužel neosvědčil.
10. 06. 2014 | 16:08

Pepa Řepa napsal(a):

Mac
demoška má ve dně díru........
http://www.youtube.com/watch?v=tUSVA67kJUI

Tak ji ucpi,
milý Lojzo,
milý Lojzo
tak ji ucpi......

sím, já jsem taky zpěvák Quantanáma Mery, ale věřit že co ten co vzadu vystrkuje bradu je to pravé ořechové a vše co na UA činí dobře činí je nad mé síly.
O přecedovi Barouskovi nemluvě.

Včera mi ukazoval na tenise spoluhráč fotky z demošky anarchistů a komunistů v Edinbera minulý měsíc, jak obstarožním áčkařům v kiltu rozmlouval, že komunismus není to pravé ořechové.

Některé věci se vymluvit nedají, třeba šroubikům to, že je dneska více komunistů na západ od Nuslí než na východ, kde obživla starodávná Matička Rus.
10. 06. 2014 | 16:08

Divobyj napsal(a):

Autor

Mýlíte se.USA nejsou demokracií.
Vládne tam těžká diktatura.
Diktatura kapitálu.

Jste schopen vnímat realitu?
Češi,stejně jako Rusové,nebo Srbové patří do obrovské rodiny slovanských národů.
Češi jsou členem NATO.
Jestliže NATO útočí na Srby,Ukrajince,nebo nedejbože Rusy,je třeba nesouhlasit s takovou agresí a žádným způsobem se do ní nezapojovat.
To,jak vystupovaly a vystupují naše politické reprezentace je,myslím dostatečně známo.Pravověrný český vlastenec se musí za takové lidi právem STYDĚT !!!
10. 06. 2014 | 16:10

Radek napsal(a):

16.00
Co to je ta lobotomie,to uvádíte ve svém životopisu ? Víte že,"kdo s čím zachází,tím také schází" ? Ale tady v té debatě se ztratíte v davu.
10. 06. 2014 | 16:11

resl napsal(a):

Míla napsal(a):
Resle
kde jste se dočetl,že doporučuji p.Bednářovi mokrý hadr na hlavu?Doporučil jsem mu jediné aby si na Googlu zadal Vojenské základny USA ve světě
-------------
Míla,
omlouvám se s "tím mokrým hadrem" přidal jste něco o základnách, ale váš názor na zlou Ameriku a hodné Rusko je podstatný. víte Rusové by ty základny brali všemi deseti, ale nikdo nechce živit nevycválanou zvěř a neví co jim ve státě provede. Amíci nechají každému svobodné volby a pak buď zmizí, nebo zůstanou, ale jen se souhlasem státu. Rusy nedostanete ven a navíc vám zfalšují volby pod dohledem samoplalů, jako na Krymu. a to je velmi podstatné.
10. 06. 2014 | 16:11

zdenekb napsal(a):

Tedy... začít větou o vymývání mozků a zakončit tak strašně demagogickým výkřikem - a falešným dilematem (NATO nebo diktatura!)... to je hnedle poznat vysoce študovaná hlava.
10. 06. 2014 | 16:13

Rudi Koutek napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde
Malomestaku ty si nedas pokoj. Starej se laskeve o sebe. Nekolikrat jsem te prosil o ignorovani nekomentovani me osoby(pouha snuska tvych lzi a fantazii) a ze ja tve vyplody od ted ignoruji. Me prosby nepomohly, takze to je posledni varovani, ano varovani prosit, se te uz nebudu.
Na takove jako ty, plati pouze jedno. Takze pokud me nezacnes konecne ignorovat, muzes se tesit na tvuj zpusob diskuze.
10. 06. 2014 | 16:15

Ach jo napsal(a):

Nevím proč je nutné neustále opakovat pravdu o americké pomoci za II. světové války. Ale nutné to asi je a taky bude.
Každý, komu USA poskytly pomoc za II. světové války, tuto pomoc zaplatil, a to tvrdě. A vč. balícího papíru.
Kdo nevěří, ať si přečte Winston S. Churchill: Druhá světová válka. Hezky tam pláče nad ztrátou části zámořských území, výměnou za pár starých. ojetých torpedoborců které si prošly jíž I. světovou válkou.
Pro upřesnění Rusko platilo i to co se potopilo cestou.
Takže jakáže to pomoc hodná obdivu.
Prostý kšeft: zaplatíš - dostaneš.
10. 06. 2014 | 16:15

Filuta napsal(a):

Resl


Vy asi vidíte přímo do mého mozku, Reslíku.
Už jsem vám jednou psal, že mi v době převratu bylo 25 let. Kariéru u komoušů bych tedy nestihnul, i kdybych chtěl.

A co se islamistů týká, dobře víte, že je to pro mne stěžejní otázka.
Američany nikdo dehonestovat nemusí, dehonestují se sami.
Plkají o tom, že Putin perzekuuje homosexuály, přestože to není pravda. V Rusku je pouze! zakázaná propagace homolidí jako jsou zvrácené pochody "hrdosti" atd.
Ovšem v několika státech USA je homosexualita trestná, to jste věděl?
Co jiného to je nežli pokrytectví?

S tím dodržováním lidských práv je to totéž.
Amíci s Kódlem si berou neustále do huby Putina,ale zvěrstva Saudů jim vůbec nevadí.
A nevadí ani lidskoprávníkům jako je Kocáb, Štětina, Kchárl a další.
Proti životu v Saudské Arábii je život v Rusku přímo ráj na zemi. Pro ženské určitě.

Že si ten statečný šlechtic Kchárl von Schwarzenberg nepřipnul placku s nápisem - Abdalláhu k noze! Ale na to koule nemá. On si radši s despotou podává devótně ruku a na návštěvě Saudské Arábie se přiblble usmívá na všechny strany.


Takže ty kecy o "demokracii" žerou Američanům jenom chudí duchem, drahý Resle.
Zůstal jste v tom sám, jako ten kůl v plotě.
10. 06. 2014 | 16:15

v + f = s + 2 napsal(a):

bohužel, současná americká politika se nápadně začíná podobat hitlerovské. Řeč, kterou obama přednesl ve west pointu o výjimečnosti amerického národa, o vyvolených apod. naprosto kopíruje hitlerovy projevy. Jak vidno, bednáři, kdybys žil za hitlera, tak bys byl jeho fanatický přiznivec.
10. 06. 2014 | 16:17

patriot napsal(a):

Resl opět plánuje osud světa a předjímá, že vlajka s hvězdami a pruhy zavlaje i na kremelské věži…

Resl, ono to bude nejspíš nějak úplně jinak. Bděte, mužik je nevyzpytatelný!!
10. 06. 2014 | 16:19

Filuta napsal(a):

Virus


Ale stejně mám v poslední době pocit, jako by se umění vyšeptalo.
Česká kinematografie stojí už drahnou dobu za starou bačkoru a s literaturou (včetně světové) je to tak nějak podobně.
Buď je to počtení jen pro intoše nebo brak pro panny a dívky.

Nejlepší romány už byly asi napsány a nejlepší filmy natočeny.
Nejsou velká témata a nejsou velcí autoři.
Irving třeba napsal tři skvělé romány a pak to začal sekat jak Baťa cvičky.
A Styron byl taky mimořádný - další Sophiinu volbu už nikdo nenapíše.
10. 06. 2014 | 16:22

pěvec napsal(a):

vidím, že lidský odpad stejskal maže příspěvky, které se nehodí do jeho světonázoru. Stejskale, pro tebe je škoda, že přišla revoluce, jinak jsi mohl mít krásné teplé místečko coby nejvyšší komunistický cenzor. Hanba ti, stejskale, od komunistů se nijak nelišíš (asi tvůj fotr nebo fotřice byli kovaní komunisti), když mažeš nepřijatelné názory!
10. 06. 2014 | 16:22

Pepa Řepa napsal(a):

Nebuďte vulgární Macu McDonalde
There are fifty ways how to.....

Skláněje se z mostu uviděl jsem stín
sebevrahův stín jenž padal do hlubin
bylo tu však něco těžkého co pláče
byl to stín a smutek hazardního hráče
řekl jsem mu probůh pane co jste zač
odvětil mi smutným hlasem nikdo ..........

Vulgarity používají jen lidé s plochou hlavou.
10. 06. 2014 | 16:23

Mac napsal(a):

cenzorskej

dobrej výkon, nebylo to více než 2 minuty

blahopřeji, bakalovče
10. 06. 2014 | 16:24

Ludva napsal(a):

ha, tady někomu vadí, že mu mažou příspěvky ;-)) chi chi chi... (no, mě se to vlastně už taky stalo, ale stejně... ;-)))
10. 06. 2014 | 16:27

Filuta napsal(a):

Resl

"co říkáte rudá řepo, nějak vám dochází klídek a opakujete stále stejné "vtípky" pro retardované, jen aby jste se nemusel projevit a nehrajte si řepiště na soudce, kterej jednou přeje tomu a jednou tomu. už se válíte pod Kremlem s mužikem na jedné hromadě".


To vedro dělá divy! Třeba z vás, Reslíku, vypadně ještě něco vtipného.
Neměl jsem ani tucha, že je Pepa čtyřprocentní.
10. 06. 2014 | 16:27

resl napsal(a):

řepa : Některé věci se vymluvit nedají, třeba šroubikům to, že je dneska více komunistů na západ od Nuslí než na východ, kde obživla starodávná Matička Rus.
-----------------
nebojte se a napište, zda se dá srovnat demokracie a práva občanů ve Státech, s právy občanů Ruska. nevyhybejte se hloupostma, jen napište zda se to jenom dá porovnat. o úrovni života se raději nezmiňuji. zdá se, že ve vás zarostl duch normalizace, něco si myslet a něco jiného říkat. jen jste si to otočil a nevíte jak ven. smutné řepíku, ale vy si to omluvíte, znáte se, ne ? i ten žaklýn se do toho neplete, je mu asi trapný obhajovat ruskou "demokracii."
10. 06. 2014 | 16:28

neo napsal(a):

Mac:

vzhledem k používaným vulgaritám se nelze divit Macu.

s názorem to nemá co dělat, to ty urážky, sprostoty, agresivní útoky...
10. 06. 2014 | 16:28

xerox napsal(a):

u mě za minutu - delete ...

stejskale puste si větrák - dyžtak v tesco je v akci za 370 kč , když vám oligarcha nekoupil ani klimošku ... a že se napakoval na okd ... :-)
10. 06. 2014 | 16:29

Míla napsal(a):

Resle
jak jste přišel na to,že porovnáním počtu základen fandím Rusku?Nic takového jsem nepsal.Máte skutečně bohatou fantasii.
10. 06. 2014 | 16:29

Filuta napsal(a):

Tohle je taky perla Labuánu.http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Roste-tu-extremismus-malo-si-vazite-Romu-karala-v-Praze-Madeleine-Albrightova-322574
10. 06. 2014 | 16:31

Pepa Řepa napsal(a):

Mazání je dobrý nejen na kolena, ale i na hlavu.

Rozvíjí kreativitu, mazance nutí vymýšlet něco složitějšího, nevulgárního.
:-)
Chválím všechny mazavky a gumy.
Děkuji za vychování.

..........už se válíte pod Kremlem s mužikem na jedné hromadě

Tak třeba vznikl termín válenky.
10. 06. 2014 | 16:33

Filuta napsal(a):

Resl


Vy už píšete jako Hrabal.
Víte ,co je to věta tasemnicová?
Zkuste mi ještě vysvětlit, proč byl Arrafat terorista a následně nobelista.
A proč byl plukovník Kaddáfí přítel a po čase nepřítel.
Měl bych ještě jednu otázečku.
Obama dostal tu nobelovku za přínos světovému míru?
10. 06. 2014 | 16:35

Zdeněk Mrázek napsal(a):

Pane Bednář, děkuji za odvahu vyjádřit svůj názor. Jak je vidět, je to moc dobře! Myslím, že Rusové nikdy nikomu svobodu nepřinesli a přinést nemohou, protože neví co to je. Američané, kromě Coca Coly přináší i svobodu. Ačkoli vědí, že se pochvaly mohou dočkat až tak za 50 let. A posmívat se demokracii, že je neskonale je hloupé. Může být jen taková, jako jsou lidé, kteří ji tvoří. U nás máme bohužel málo zkušeností i znalostí a teprve se učíme, že náš chlívek není ideální ani důležitý, že potřebujeme nejen vyvážet, ale také dovážet (zboží i myšlenky) a že musíme doufat, že s námi budou mít naši nedokonalí demokratičtí spojenci dost trpělivosti, až to většině u nás dojde. Demokracie z principu znamená nejednotu, chyby, omyly zneužití a pod. Co za to? Svobodu volby, možnost ovlivňovat společné dění. Málo? A co tedy chceme? Cara? Diktaturu? A "pořádek"? Já tedy ne.....
10. 06. 2014 | 16:40

Mac napsal(a):

hergot, koniáš

vy už mažete i slova jako je "Nezval" a "Mene Tekel"???????

dyť ani nevíte, co znamenají...

tak proč, proboha, ptám se PROČ??

DYŤ JÁ LÚBÍM CENZORY AJ BEZ MAZÁNÍ, LIBÓÓRKU
10. 06. 2014 | 16:41

Pepa Řepa napsal(a):

Oprava
Vulgarity používají jen lidé s plochou hlavou a našinci jako paní Nudlemannová, protože fuckáč z jejich úst je přece milý přenesený eufemistický obrat, stejně jako nadávka z úst barelu dobrot, které trousí za sebou.

Inu co je dovoleno Žižekovi není dovoleno volovi
:-)
¨Pehe tomu říká "strukturovaný svět"
10. 06. 2014 | 16:43

strýc virus HxNx napsal(a):

Filuta 16:22

pro mne je naprostá špička Na východ od ráje od Steinbecka.
biblická epičnost a monumentalita. Hemingwaye nemusím.
Irvinga taky ne, sorry.
Styron, určitě. Sofiina volba román je desetkrát lepší než film. Ulehni v temnotách též hodně dobré.
mám určitou slabost pro Faulknera, ale je moc komplikovaný.
stylově brilantní je Truman Capote, ale pochopil, že to nestačí, tak šel do marketingově atraktivního prostředí rozhovorů s vícenásobnými vrahy jedné rodiny. to už je pro mne za hranou.
pod jiným blogem mnou zmíněný Ray Bradbury - naprostý génius.
i když tam převládá ta "lyričnost" nad "epičností".
10. 06. 2014 | 16:43

strýc virus HxNx napsal(a):

hrůza ... mám nějakou gramlavou myš či co, a vždycky když chci kliknout na diskusi pod Bednářem, která mne zajímá, kliknu na Paroubka! ech. a ještě ten jeho úsměv.... to je i na mne moc.
10. 06. 2014 | 16:51

TomášL napsal(a):

Pane Bednáři,

pro Vás konkrétně:

http://jackmatlock.com/2014/03/why-putin-should-thank-obama/

:-)
10. 06. 2014 | 16:55

Mac napsal(a):

:-)))

no dobře, jdu dělat něco užitečnýho

Akorát, cenzore, abyste měl čistej stůl a pocit z dobře vykonaného tmářství - ještě smažte 16:41.
Buďte přece důslednej, chlape!!!
10. 06. 2014 | 16:56

Filuta napsal(a):

Strýc

Steinbecka mám docela rád.
Hemingway mě vždycky nudil.
Ale od Irvinga mám moc rád Pravidla moštárny a Modlitbu za Owena M., to ostatní (vyjma ještě Garpa) je komerce.
Capote má dobré povídky, líbilo se mi i Chladnokrevně.
Sci-fi nečtu.
Ztělesnění staré Ameriky vidím v románech a povídkách Fitzgeralda.
Dreiser se mi ještě jako studentíkovi taky zamlouval, dobře se to čte.
Ale současnou americkou lit.čtu jen výjimečně.
Málokdy předčí film předlohu, ale třeba Lidská skvrna od Rotha se čte dost blbě a film s Hopkinsem byl skvělý. Pokud neznáte, tak ten film doporučuju.
10. 06. 2014 | 16:57

Filuta napsal(a):

Strýc

Vám taky?
Už jsem na něj omylem kliknul dvakrát, vždycky mi podjede stránka a zvyšuju tak Paroubkovi čtenost.
Ale zase to bude dobrý skutek, už je taky jak v plotě kůl.
10. 06. 2014 | 16:59

strýc virus HxNx napsal(a):

KvL

https://www.youtube.com/watch?v=jU9g8-a2xHo

Ame agaru

Mite, kudasai!
10. 06. 2014 | 17:01

strýc virus HxNx napsal(a):

Filuta 16:59

:-)))
10. 06. 2014 | 17:02

patriot napsal(a):

Pevně věřím, že na Kampě zakotví 6. flotila, a že radar v Brdech bude!! Již před lety jsem radar podpořil skromným, avšak nadšeným veršem! Pravda, dnes by byly zapotřebí drobné úpravy…

BDI, RADARE
(Verze 2007)

Radare náš, tichý brachu,
s tebou národ zbaven strachu
rozkvete jak růže bílá…
Budiž proklet, kdo ti spílá!

Šťastni budou lidé dobří
ve stínu tvé koule obří,
nad hlavami nebe čisté
nenaruší islamisté!

Bdi, radare, v brdském smrčí,
hlídej našich dětí spánek!
Ať zrádné střely nepřifrčí!
Ať žije Mirda Topolánek!

BDI, RADARE
(Verze 2014)

Radare náš, tichý brachu,
s tebou národ zbaven strachu
rozkvete jak růže bílá…
Budiž proklet, kdo ti spílá!

Šťastni budou lidé dobří
ve stínu tvé koule obří,
nad hlavami nebe čisté
nenaruší putinisté!

Bdi, radare, v brdském smrčí,
hlídej naše dcerky, syny!
Ať zrádné střely nepřifrčí!
Ať žije Milouš z Vysočiny!
10. 06. 2014 | 17:06

resl napsal(a):

vidíte komouši, já mimo Bukowskýho, čtu radši ruský autory, tak už to bejvá, člověk by měl znát svý nepřátele od piky, když eště za Lenine nemohli.
10. 06. 2014 | 17:08

Filuta napsal(a):

Resl


Vidíte, rusofobe, mně zase rušští autoři přišli vždycky moc ukecaní a lyričtí.
10. 06. 2014 | 17:09

Karel napsal(a):

Všechno prochází proměnou.
I původně prospěšné organismy se začnou po čase zvrhávat v neprospěch člověka, viz například bakterie Escherichie coli, v oslabeném organismu krutý zabiják. A stejně je tomu s tou "americkou demokracií".
Barák Obama to už jistě ví taky.
10. 06. 2014 | 17:09

strýc virus HxNx napsal(a):

Filuta 16:57

naléhám! Bradbury není sci-fi, resp není jen sci-fi. je to mistr psychologické zkratky a člověk "hrdinského zraku" (jak říkával starý F X Šalda). mluvím výhradně o jeho povídkách. tedy o krátkých textech. v češtině vyšly nějaké výbory, ale třeba ten Pillar of fire nebo The invisible boy jsem našel jen v originální (anglické) kompilaci, pravda, koupil jsem si ji ještě za totáče v "Zahraniční literatuře" v Liberci... s tím Bradburym to zkuste.
je to génius. pravda, možná moc básník.
já Fitzgeralda zkoušel číst ... a nic. až teď ta filmová adaptace s di Capriem mne zaujala. jistě, každý jsme jiný a každého nás zdánlivě stejná zkušenost zastihne v neustále se měnícím a konfigurujícím se časoprostoru-
10. 06. 2014 | 17:09

resl napsal(a):

patriot,
slaboduché, těžkopádné, znatelně opsaná stopa z revolučních, bolševických veršů. psaní na slávu komoušů a Ruska vám jde o poznání líp.
10. 06. 2014 | 17:13

strýc virus HxNx napsal(a):

resl

znát svý nepřátele ... ?
a jakou máte hodnost?
podle úrovně Vašich příspěvků nanejvýše staff sergeant...
10. 06. 2014 | 17:13

linoleum napsal(a):

Pane Bednáři, k tomu antiamerikanismu se drtivá většina lidu obecného dopracovala. Málokdo se takový narodil. Až se naučíte s internetem a projdete třeba jen odkazy předřečníků, zjistíte, že vývoz americké demokracie v posledních letech stál životy statisíců lidí, včetně žen a dětí. Kam vkročí noha amerického vojáka, tam sto let tráva neroste. Jen sfanatizovaný mimoň toto nechce vidět. Toto totiž není fotbal, abych fandil za každou cenu tomu svému mužstvu, přestože vím, že dal dvě branky z ofsajdu a ten faul ve vápně byl nafilmovaný. Je smutné, že lidé vašeho ražení mohou manipulací s fakty ovlivňovat myšlení dospívající mládeže. Měl byste se stydět.
10. 06. 2014 | 17:21

Marie napsal(a):

Takže prezident Obama vytváří na Ukrajině tlaky (jinak by nepodporoval polofašistickou vládu) aby mohl sám sebe naštěstí donucovat.
Obamám se, že Ukrajina bude zlomem nejen ve vnímání Ameriky jako neohroženého ochránce demokracie. Jednou se to někde zlomit muselo.
10. 06. 2014 | 17:25

sasa napsal(a):

American, je "umyty" Rus
10. 06. 2014 | 17:35

resl napsal(a):

trýc virus HxNx napsal(a):
resl
znát svý nepřátele ... ?
a jakou máte hodnost?
podle úrovně Vašich příspěvků nanejvýše staff sergeant...
--------------
strýčku, nemám hodnost, jako nemám rád uniformu. vy máte nějakou h. nebo dokonce u. ve skříni ? typoval bych, že pokud čtete, tak vojákem být nemůžete.
ale řeknu vám, bejt ta normalizace o pár let delší, bylo tady těch komoušů daleko více. narození v 60. letech studovali se ssm v zádech a budovali kariéru s přestupem do ksč a najednou se jim zhroutil svět. ne všem, ale bylo jich dost.
10. 06. 2014 | 17:36

strýc virus HxNx napsal(a):

resl

dobrá.
já na vojnu musel. jako četař absolvent. pak mi dali podporučíka.
a skončil jsem jako obrlajtnant v záloze. jsem anti-voják na straně jedné, ale na straně druhé mne na vojenství leccos - možná zvrhle - přitahuje. každopádně výskyt vojáků a armády v dějinách všemožných kulturních okruhů nelze ignorovat.
ale s tím hroucením světů, to jste, božínku, hodně přehnal.
já nikdy v KSČ nebyl. mě by tam nevzali, ani kdyby mne k tomu bývalá nutila, anebo by mne brzy vyhodili, protože já byl vždy příšerně hubatej a svobodymyslnej.
10. 06. 2014 | 17:42

patriot napsal(a):

Resl, vaše kritika mě vážně drtí… Doufal jsem, že se toho ujmete vy nebo Bednář, a že to budete recitovat na shromážděních na podporu NATO! S patřičným patosem, asi jako Jiřina Švorcová v nejlepších letech…
10. 06. 2014 | 17:43

strýc virus HxNx napsal(a):

sasa

pokud mohu podle některých patetických amerických filmů soudit, je výrok, který (zřejmě) citujete, pravdivý.
10. 06. 2014 | 17:52

Admirál napsal(a):

strýc virus HxNx napsal(a):

Petr z Tábora 15:38

"Jsou kroky zahraniční US politiky výsledkem krátkozrakosti, blbosti washingtonské administrativy? jestliže ano, potěšpámbu.
jestliže ne, připravuje se genocida takových rozměrů, jakou svět dosud nepoznal."

Ano, toť otázka. To je, oč tu běží.

Již nějakou dobu se přikláním k názoru, že se nejedná o chyby, o blbosti. Jedná se o obyčejný fašizmus s hromadami mrtvol jako stopou. Orwelovský 1984 se nám tu rozvíjí...

Máme se na co těšit. Nejhorší je, že není kam se schovat, kam utéct. Tykačová si staví na Ptiči "dům pro den po té" a co my?

Mimochodem, pan Bednář je velmi dobrý organizátor čtvrthodinek nenávisti (samozřejmě Urban je lepší).
10. 06. 2014 | 18:00

Pepa Řepa napsal(a):

Americká demokracie je taková, jaká je nejen její Ústava, ale hlavně jaká je její administrativa.
Po BV a UA je bilance té poslední děsivá, zlatej Henry.

Panu Mrázkovi bych doporučil odpoutat se od 70.let staré desky a poinformovat odkudpak sem takové výdobytky, jako džendrování, politická korektnost či afirmativní akce přišly.
Od mužika to nebylo.
Evropa ovšem udělala upgrade 2.0
10. 06. 2014 | 18:04

zemedelec napsal(a):

Pane srýcu virusi.
No nevím musel bych to dohledat,když resl tvrdil,že sloužil jak v Anglické armádě,tak v Německé armádě,dokonce že dělal nějakého agenta,spíš dvojího.Když teď tvrdí,že neměl žádnou hodnost,tak to něco napovídá.
10. 06. 2014 | 18:06

Pompeius Magnus napsal(a):

to Bednář:

to je vedro, co pane autore? Píšete: "Je to staré Wilsonovo heslo: "Svět musí být učiněn bezpečným pro demokracii".
____________________________________________________
Zapomněl jste ovšem i na jiná hesla jiných amerických prezidentů. Kupříkladu Monroe: " USA mají právo zasáhnout kdykoli kdekoli v Latinské Americe, je - li ohrožena kolonialismem či rozpínavostí evropských velmocí." Reagan: " USA mají právo zasáhnout kdykoli a kdekoli na světě, jsou li ohrožení američní občané. Při jejich obraně jsou oprávnění svrhnout jakýkoli nedemokratický režím kdekoli na světě. "( urgent fury). George W Bush: " Rozvědka shromáždila údaje, které bezpochybují ukazují, že Írácký režim stále disponuje některými nejstrašlivějšími smrtelnými zbraněmi. Tento režim již použil zbraně hromadného ničení proti svým sousedům a svému lidu." William Clinton: " Opakuji, neměl jsem sex s touto ženou, Monikou Levinskou". George Bush st.: "Odezírejte mi ze rtů: " nebudu zvyšovat daně!" Ať žijou JÚESEJ pane Bednář!!
10. 06. 2014 | 18:14

resl napsal(a):

Amerika má hlavní zájem na tom, aby nevznikla válka, její občané a jejich úroveň by tratila nejvíc, proto musí totalitní národy držet na uzdě a většina světa jim je vděčná, včetně Evropy.
Hrůzu mají totalitní vládci, ale to je samozřejmé.
10. 06. 2014 | 18:24

jirka sirka napsal(a):

Zdeněk Mrázek napsal(a):

Pane Bednář, děkuji za odvahu vyjádřit svůj názor. Jak je vidět, je to moc dobře! Myslím, že Rusové nikdy nikomu svobodu nepřinesli a přinést nemohou, protože neví co to je. Američané, kromě Coca Coly přináší i svobodu

Jo coca cola, mc donald a mcennedy microvwave popcorn Vam tam v Cechach vycistil palice do duta do duta
jo american way of life
geneticky modifikovany dutohlav
Ladikove a reslove kam se podivas
ale za ty prachy?
neber to, hlavne ze jsou na obalu hvezdicky
10. 06. 2014 | 18:25

Ládik!!! napsal(a):

Zrádce
... závěr díla...
.....
Spravedlivý rozsudek
podpisoval všechen lid,
s fašisty a zrádci všemi
dovedeme zatočit!

Statkáře jsme vypudili,
začali jsme šťastně žít,
špiony a diversanty
bili jsme a budem bít!
10. 06. 2014 | 18:26

Admirál napsal(a):

resl - "Amerika má hlavní zájem na tom, aby nevznikla válka"

A jak se to v praxi projevuje? Že jsem tak smělý.
10. 06. 2014 | 18:27

Filuta napsal(a):

Strýc

Já v mládí nějaké povídky od Bradburyho četl, ale vůbec nic z toho si nepamatuju.
Je možné, že se mi i něco líbilo.

Fitzgerald je krásný - mám rád Velkého Gatsbyho s Redfordem. Ten nový stojí za houby.
10. 06. 2014 | 18:30

Filuta napsal(a):

Resl


Vy jste případ pro psychiatra.
To, co se děje pod kuratelou USA a EU na východě Ukrajiny je strašné zvěrstvo a neomluvitelné vraždění civilistů.
Co podle vás omluví bombardování Ukrajinců Ukrajinci?
Historie to posoudí jednoznačně.
10. 06. 2014 | 18:33

marxík napsal(a):

Jo, kde jsou ty časy, kdy jsem se výrazněji kriticky k usa-bratrům vyjadřova téměř sám, a většinová místní obec si ťukala synchronně na čelo.
Společenský vývoj upaluje mílovými kroky a mně nezbývá, chca abyste neustrnuli ve vývoji, vyseknout vám povzbudivou pochvalu: Vám to ale pálí, kolegové.
10. 06. 2014 | 18:40

Pepa Řepa napsal(a):

resl napsal(a):

Amerika má hlavní zájem na tom, aby nevznikla válka, její občané a jejich úroveň by tratila nejvíc, proto musí totalitní národy držet na uzdě a většina světa jim je vděčná, včetně Evropy.
........................................
Šroubiku dobrý.
Jako básnička pionýra o CCCP.
Pionýr brání mír.¨
......my jsme malé pionýrky
máme ještě malé dírky
až budeme ženy míru....

Že Vy si z nás děláte srandu?
Že to opisujete z nějakého oslavného spisku z 50. let
10. 06. 2014 | 18:44

resl napsal(a):

Admirál napsal(a):
resl - "Amerika má hlavní zájem na tom, aby nevznikla válka"
A jak se to v praxi projevuje? Že jsem tak smělý.
------------
projevuje se to tak, že okleští s nato co nejvíc Rusko, ale ne násilím, na to jste vy, komouši. Amerika jen nabídne třeba Uk. pomocnou ruku a oni se mohou ztrhat, jak ji chtějí. a to vám vadí protože po ruské demokracii, jaksi není nikde ve světe zájem
--------------------
Filuta napsal(a):
Resl
Vy jste případ pro psychiatra.
To, co se děje pod kuratelou USA a EU na východě Ukrajiny je strašné zvěrstvo a neomluvitelné vraždění civilistů.
--------------
dnes naposled vám připomínám protiprávní zábor Krymu Ruskem a separatisty cvičené v Rusku s odebraným pasem, aby mohl váš Putin lhát. Nikdo z američanů a zemí nato na Uk. nevystřelil, zatímco Putinovi zabijáci válčí v plné zbroji made in ussr. jdu filutíku na jointa, přejde mi dusno a podivný pocit z vaší víc než drzé demagogie. ale to vy komouši, máte v genech.
10. 06. 2014 | 18:44

Bob napsal(a):

Strašný blábol....
Víc k tomu nelze dodat
10. 06. 2014 | 18:51

Yosif K napsal(a):

Pompeius Magnus napsal(a):
to Bednář:

to je vedro, co pane autore? Píšete: "Je to staré Wilsonovo heslo: "Svět musí být učiněn bezpečným pro demokracii".
KONEC CITATU.

Pane Pompeius Magnus -

----pokud někde USA párkrát zasahovaly kdysi v Latinské Americe v banánových republikách, v roce 1920 nebo tak, tak už vás to nemusí mrzet - žít pod komunistickou diktaturou jako na Kubě také není žádný med.

---pokud někde USA párkrát zasahovaly po roce dejme tomu 1940, tak vždycky dosadily ne horší ale spíše lepší režim než ten který sesadily. Včetně bolševiky často citované grenady kde USA zasáhly až tamější Bilakovci začali masově vyvraždovat tamější Dubčekovce.

Toto o SSSR nelze ve vůbec žádném případě říct. SSSR dosadil bolševické režimy proti vůli národů východní Evropy - s výjimkou Jugoslávie kde nezávisle na Rusku zavedli podstatně snesitelnější verzi bolševismu než byly hovadské sovětské vazalské režimy ve zbytku výchopdní Evropy.

SSSR též pomohl svrhnout krále a dosadit komunistický režim v Afganistánu, v zemi která se od sověty spískaného pádu krále nedostala z bratrovražedných válek.
SSSR též napadl pod zcela falešnou záminkou Finsko a páchal tam válečné zločiny - vyvraždování civilů atp atp.

Vojenský zásah Ruska v čečně byl na hranici genocidy (120 tisíc mrtvých) a nastolil vládu koupeného klanu, který před rokem 1999 bohjoval proti Moskvě.
Vojenské agrese Ruska do Moldávie, Gruzie a na Ukrajinu nesou všechny známky imperialistické agrese postavené na falešné zámince udajných "nepokojů rusky mluvících menšin". Jediný ruský "zásah" kde místní obyvatelstvo ruskou okupaci jakž takž toleruje je Armenie skřípnutá mezi Azerbaidžan a Turecko. I tam se na Rusy dívají jako na zlo, ale na menší zlo než riskovat vyhlazení od Turků.

S touto jedinou výjimkou je Rusko nahlíženo jako zlovolná okupační mocnost přinášející rozvrat, zločinnost a napětí. (Např Podněsterská republika žije z pašování zbraní do EU a pašování kradených věcí z EU do Ruska.)

Působení ruských diverzantů na východní Ukrajině je kapitolou sama pro sebe. "Spontánní povstání ruského lidu" je z důvodu rabování a opilství místních ozbrojených ruských vágusů řízeno a organizováno čečenským praporem ruské vojenské rozvědky.

Ti ovšem nebojují na Ukrajině zadarmo.
10. 06. 2014 | 18:56

Kelt napsal(a):

Půl roku před maturitou měl chtěl soudruh ředitel vyhodit ze školy,protože o polední přestávce mne našel ve třídě s nohama na lavici-prý jsem zaváděl americký způsob života.
Z Paříže jsem přivezl synovi orginál "džíny" a tričko se sochou svobody.Nenapadlo mne,že si to hned druhý den vezme do školy/to mne napadnout mělo/.Tak mne zastavil na schodech soused,shodou okolností zástupce ředitele školy a doporučil,abych raději to triku mu dal až o prázdninách a zároveň mne požádal,abych Hlas Ameriky,který vysílal ráno v 6.30 nepouštěl tak nahlas,protože ten panelák nemá takové isolační schopnosti jaké si myslím.
Když do podniku nastoupil nový kádrovák/ten předchozí byl příliš liberální/,tak mě přinesl přihlášku do VUMLu,z čímž jsem ho vyhodil/byl jsem funkčně o level výše/s odůvodněním,že mám státnici z marx.leninismu/pro resly a podobné veleduchy,to měl každý,kdo končil školu před rokem ´89/,takže bych to mohl klidně učit.
Ředitel podniku to musel vyžehlit a tak jsem nastoupil co by přísedící u OS,místo do VUMLu.Mělo to mnoho výhod.Končilo se pravidelně v poledne.
Proč to vše píši-jsem dnes některými místními veleduchy považován za komunistu a to jenom proto,že se mně nelíbí vojenská doktrina současné americké administra
tivy,za kterou zůstávají statisíce mrtvých,většinou civilistů,aniž v dotyčné zemi,vzdálené tisíce km od USA to přineslo nějaké zlepšení.
Svět po vyhrané studené válce proti SSSR je dnes jiný-RF usiluje o postavení světové mocnosti,právě Čína a chystá se na to Indie.Nemluvě o státech Jižní Ameriky.To je vývoj,který asi nejde zastavit a am.administrativa to nechápe,lépe řečeno nechce pochopit.Vyústí ve studenou a poté "horkou"válku současná ingerence USA na UK?
Kritika postupu am.administrativy na UK není antiamerikanismem-to je problém nepochopení věcí u autora a několika místních.
Komu by vyhovoval válečný střet?Pouze a výhradně zbrojnímu průmyslu.
Současných mrtvých stovek civilistů na UK by se změnil na miliony.
10. 06. 2014 | 18:59

strýc virus HxNx napsal(a):

Filuta 18:30

těžko říct, když redfordovského Gatsbyho neznám.
mi se líbí ty Dny Kondora (kolik jich bylo?), tam mne přesvědčil.
bergmanovský Max von Sydow v tomhle filmu... když jsme u něj, to už asi na Vás bude přílišná intošťtárna, znáte Tatarskou poušť?
to je krásně dekadentní prasečina, no, ovšem, s hudbou Ennia Morriconeho. měl jsem to z televize stáhnuté na VHS, v italštině, nádhera, pak jsem si to koupil na DVD ve francouzštině, a né a né to zkousnout...
10. 06. 2014 | 19:02

oranžáda primitivní napsal(a):

už vidím, jak naši hrdinní socialističtí reci bojují za svobodu USA na nějaké americké pláži...
Ale obráceně to považují za povinnost američanů, posléze spojenců. Proto je rozpočet na obranu téměř na nule, aby hlavně bylo na socku.
Typická vychcanost zdejšího "obyvatelstva" nemá hranic.
10. 06. 2014 | 19:06

born65 napsal(a):

Smysl tohoto krátkého, zbytečného, nic neřešícího blogu mi uniká. Jedině snad že -
1) se vedrem zmožený a otrávený pan Bednář rozhodl namíchnout co největší počet lidí
2) pan Bednář má zoufale nutkavou potřebu na sebe upozornit
10. 06. 2014 | 19:08

strýc virus HxNx napsal(a):

Kelt 18:59

to je dobrý!
my si na ošetřovně motostřeleckého pluku VÚ9376 na Šumavě nahlas pouštěli z tranzistoráku Hlas Ameriky skoro každej den ve 21 00, byl rok 1984, ale na rotu to naštěstí nedolíhalo, ošetřovna byla stranou u lesa... a o Gorbačovovi jsme tehdy neměli ánung, a při přijímači nám vyhrožovali, že půjdem na vojnu na tři roky jako vysokoškoláci v CCCP!
10. 06. 2014 | 19:08

Darth Maul napsal(a):

Komunistu by nevyhodili ani s džínama. Zvlášť pokud se marxista Kelt angažoval v práskačství a vyvěšování rudé vlajky.
May the force be with you
10. 06. 2014 | 19:44

Gerd napsal(a):

Názory na obranu USA by měly větší váhu, kdyby jejich autoři znali pravopis českého jazyka. Hlavně na počátku diskuze nevím, zda některé vstupy nepsal retardovaný tvor, který se na internetu vydává za někoho jiného.
10. 06. 2014 | 19:59

Kelt napsal(a):

Darth Maul,
fuck you,little twit.
10. 06. 2014 | 20:03

Darth Maul napsal(a):

Kelte, marxista a hovoří jazykem imperialistů? A ješte sprostě? Vy marxisti máte vůbec smysl pro sprostoty a nenávist. Žižek nenávidí lidi, Stalin vraždil, Putin zabírá státy.
10. 06. 2014 | 20:08

Kelt napsal(a):

Darth Maul,
na neonacisty nic jiného neplatí-na hrubý pytel patří hrubá záplata.
10. 06. 2014 | 20:12

Darth Maul napsal(a):

Kelte, neonacisti jsou jako komunisti. Hrubé záplaty oni rádi. síg kelt, síg kelt, nebo radši čest tavaryš kelt? Taky nemáte rád židy, muslimy, cikány?
10. 06. 2014 | 20:17

yes napsal(a):

Pane Bednář velmi výstižně a s hloubkou znalostí napsaný názor. Dobře že to tu zaznělo. Mnozí se vzhlédli v diktatuře proletariátu a vnáší sem své proruské demagogie. A tvrdí že jim jde "o jiný pohled na věc..." My kteří jsme bolševika zažili, víme dobře jak komunistická ideologie funguje. Je jako parazit, který infikuje hostitelský organismus a pomalu ho požírá. Až převezme nad ním úplnou kontrolu a původní organismus umírá.

Pokud nechceme dopadnout jak napadenej organismus, musíme se bránit. Bohužel jak sleduju, někteří mladí se v systémových a morálních otázkách nijak zvlášť neorientují a neuvědomují si, že když zvítězí vlezlá komunistická doktrína přijdou o to zásadní - o svůj domov a o svobodu. To co pak následuje, je hmotná nouze, a "oslava práce" a vláda lží vynucených násilím. Tomu se říká diktatura.
viz:
Www. ZLO. cz - Příběh rudého ZLA

http://old.stream.cz/uservideo/612377-www-zlo-cz-pribeh-rudeho-zla

Málokdo se tu ovšem stará o to, co Amerika je, a co představovala a představuje pro svobodomyslné lidi. A to přesto že tu mnozí tvrdí jak si umí prý opatřit nezávislé informace...

Nechci tu opisovat Americkou historii. A psát historické poučky, jen bych měl pár otázek pro přemýšlivé lidi:
1) Kdy začala být Amerika osidlována?
2) Kým byla osidlována a proč?
3) Proč a z jakého důvodu a proti komu se osidlenci vzbouřili.
4) Jaké hodnoty z této vzpoury vzešli?
5) Jak a zda tyto hodnoty přetrvávají i v současnosti.
6) Co to je ekonomická svoboda.
7) Co to je demokratická svoboda.
8) Co to je politická svoboda.
9) Zda má člověk právo bojovat za svou svobodu, zejména pak se zbraní v ruce.
10. 06. 2014 | 20:20

Yosif K napsal(a):

KELT napsal:
1) Svět po vyhrané studené válce proti SSSR je dnes jiný-RF usiluje o postavení světové mocnosti,právě Čína a chystá se na to Indie. Nemluvě o státech Jižní Ameriky.
2) To je vývoj,který asi nejde zastavit a am.administrativa to nechápe,lépe řečeno nechce pochopit.
3) Vyústí ve studenou a poté "horkou"válku současná ingerence USA na UK?
4) Kritika postupu am.administrativy na UK není antiamerikanismem-to je problém nepochopení věcí u autora a několika místních.
5) Komu by vyhovoval válečný střet?Pouze a výhradně zbrojnímu průmyslu.
6) Současných mrtvých stovek civilistů na UK by se změnil na miliony.
KONEC CITATU.

ad 1) BRICS světové mocnosti jsou, na rozdíl od Ruska však ostatní mocnosti nenapadají slabší sousedy. Rusko mocí mermo muselo převzít reputaci po Stalinovi a Hitlerovi, zavádění totalitářských pořádků POUZE na vlastním území je Putinovi málo. Putin má pověření do dumy POUŽÍVAT VOJENSKOU SÍLU NK OBNOCENÍ RUISKA V HRANICÍCH SOVĚTSKÉHO SVAZU. Nacismus jak vyšitej.
ad 2) amerrciká administrativa to chápe. Purtin to však chápe po svém - potřebuje u Nerusů budit hrůzu - putinofilní s..kory jako jste vy jej nezajímají, Putin nepotřebuje od Nerusů obdiv, Putin potřebuje budit u Nerusů strach a hrůzu - a daří se mu to - dobře je to vidět na Skandinávii kde neutrální Švédsko a Finsko vyděsil tak že chtějí do NATO. Vaši Putinofilní propagandu Putinuška nepotřebuje - nejde to v jeho lini BUDIT RESPEKT A HRŮZU.
ad 3) USA zatím dodaly na Ukrajinu pár konzerv. Rusko dle Forbese utratilo za své diverzní jednotky na Ukrajině cca 250 milionů USD. Co je to ovšem proti celkovému vojenskému rozpočtu Ruska 76 miliard USD oficielně.....
ad 4) o čem mluvíte? USA na Ukrajině nepostupují vůbec nijak, kdo postupuje na Ukrajině jsou ruské diverzní jednotky.
ad 5) Komu by vzhovoval válečný střet? Kdo jest takový hnuáp že žije POUZE A JENOM z exportu ropy a plynu? Putin. Nebo víte o něčem kromě ropy a plubnu co rusko exportuje? Nevíte. Při válečných konfliktech samozřžejmě cena ropy a plynu stoupá. T6o je přesně to co Putin potřebuje. Cena ropy a plznu klesala, ruská ekonomika přestala růst. Putin potřebuje nastartovat růst cen ropy a plynu za každou cenu.

ad 6) tohle snad píšete ze sklepa ruského velvyslanectví????? Vy si vážne myslíte že profesionální útoky za použití minometů a raket na kasárna, letiště, letadla, helikoptery atd pořádají "CIVILOVÉ"? Takový trumbelín snad ani nemůže na světě být. Při neúspěšném útoku na Doněcké mezinárodní letitě zahynulo 35 Rusů, z nich 30 Rusů bylo občané RF - tzv "bývalí" příslušníci specnaz.

Čečeni kteří v Doněcku udržují morálku mezi rabujícími místnímu ruskými vágusy patří k ruským specnaz - k "Jemodajevovu batalionu Vostok" který v roce 1999 přeběhl od čečenských rebelů k Rusům.
10. 06. 2014 | 20:22

Kelt napsal(a):

Darth Maul,

zvlášť nesnáším hlupáky,kteří vše vědí,vše znají a všude byli dvakrát,což je Váš případ.
Nikdy nemají nic k věci,jenom osobně napadají .
Takže to hajlování si nechte na návštěvu u Herr Posselta.
10. 06. 2014 | 20:25

Maximus napsal(a):

Jeden ze života:
Když NASA poslala první astronauty do vesmíru, zjistila, že psací pera nefungují při absenci gravitace. Vyřešením tohoto problému pověřila konzultantskou společnost. Po deseti letech a 12 milionech dolarů Američané mají pera schopná psát v jakékoliv pozici a v rozmezí teplot 0 až 300 Kelvinů.
Rusové používají tužky, ale rakety které vynáší americké astronauty vynáší do vesmíru ruské rakety. Amíci mají pěkná víčeúčelová psací pera a Rusové jen rakety.

To jsou ale paradoxy......
10. 06. 2014 | 20:28

Yosif K napsal(a):

Mimo jiné o "ohromné" podpře antiamerikanismu mluví volby a prodej novin.

Jediný důskledně putinofilní tuisk jsou Halo Noviny - jsou všude k dostání ale nikdo je nekupuje. Mají náklad cca 30 tisíc KS. Hahaha.... Tak toto jest patrně ńejtvrdší rudohnědé socál-fašistické jádro česka.

KSCM je převážně Putinofilní a dostala 12% hlasů jako obvykle - od akademických salonních bolševiků a od proletaritátu v Sudetech a na Ostravsku.

Putinofilové v CSSD moc nevystrkují rohy - asi nechtějí vypadat jako pátá kolona v CSSD což ve skutečnosti také jsou.......
10. 06. 2014 | 20:29

Darth Maul napsal(a):

Kelte, to, že nesnášíš jako všichni nacisti a komunisti jsi už dokázal, nemusíš to opakovat.

May the force be with you
10. 06. 2014 | 20:35

Filuta napsal(a):

Yosif

Tak si v tom iděsu přečtěte komenty k vyjádření Madlenky o Ukrajině.
Najděte si je i v Bakalových HN nebo v LN.

A přestaňte tady lhát.
Všude je to stejné jako tady.
Pár fanatických nebo zaplacených politruků a jinak odmítavé názory.
10. 06. 2014 | 20:38

Yosif K napsal(a):

Maximus napsal(a):
Rusové používají tužky, ale rakety které vynáší americké astronauty vynáší do vesmíru ruské rakety. Amíci mají pěkná víčeúčelová psací pera a Rusové jen rakety.

To jsou ale paradoxy......
10. 06. 2014 | 20:28
To jsou paradoxy, ano mnohdy jednodušší věci fungují lípe než ty složitější.

Akorát že i Ruský mužik si raději vozí zadnici v "nekvalitní Hondě" než aby si koupil jednoduchou Ladu Kalinu která nešla nastartovat ani Putinovi když s ní odjížděl a pak jel přes Sibiř na propagační jízdu.
Kolona za Putinem vezla na valníku ještě dbvě kaliny ve stejné barvě, kdzž se jedna Kalina pos...ala tak vztáhkli z valníku další čerstvě opravenou. Tak projeli celou sibiř, Rusové jsou na Potěmkinovy vesnice majstři.

I disciplínu mezi "ruskými rebely" na Ukrajině musí udržovat čečeni - na rusy není žádnej spoleh.....

V Rusku jsou MNOHÉ VĚCI řešeny velmi jednoduše. Vygooglujte si slidy "Rusko - tam se s ničím neserou" - a takovejch "jednoduchejch ruskejch řešení" uvidíte aspon stovku.
10. 06. 2014 | 20:38

Kelt napsal(a):

Yosif K.,

pokud by Putin chtěl anektovat Ukrajinu,tak by na to potřeboval tak dva dny.
Pokud by chtěl zamezit vraždění civilistů na východě UK tak by mu na to stačily dvě hodiny ke zlikvidování těch sil,které se účastní genocidy vlastního obyvatelstva.
Již i ČT přiznala,že polovinu Slavjanska srovnalo se zemí dělostřelectvo a letectvo pučistické vlády v Kyjevě,které šíří hrůzu a beznaděj u obyvatel obleženého města.
Tu goebbelsovskou lživou propagandu si můžete strčit někam.
Relevantní informace poskytují i západní media německá,fancouzská a britská .
10. 06. 2014 | 20:39

Yosif K napsal(a):

Tohle je důležité milí putinofilní přátelé. Tohle vyplašilo milé Fina, Svédy a Nory.

Putin má pověření od Ruské Dumy POUŽÍVAT VOJENSKOU SÍLU NA OBNOVENÍ RUSKA V HRANICÍCH SSSR.

Dále Putin řekl že bolševici udělali chybu když dali národům Ruska - včetně Finů - právo na sebeurčení.

Velkoruskej šovinismus jak vyšitej - Salazar a Franco byli proti Putinovi uvážliví a mírní lidé.
10. 06. 2014 | 20:43

Filuta napsal(a):

Pepa

Já to znám takhle-až budeme svazačky, budem chodit za kačky.


Strýc

Tatarská poušť mi nic neříká.
Když už jste ťuknul Bergmana, pár jeho filmů jsem v mládí viděl, ale nevím, jestli bych na to měl trpělivost i dneska.
Na Třech dnech kondora jsem byl kdysi v kině, nebyl to špatný film.
Ale ten Gatsby s Redfordem je pro mě nezapomenutelný, přestože ho kritika trochu sepsula.
Caprio je dobrý herec, ale na tuhle roli trochu moc slizounek.
Tihle velcí američtí herci vymírají a místo nich přicházejí zaměnitelné týpky.
Sice to není americký film, ale je to dobrý film s černým humorem - Volver(Almodóvar).

Lidská skvrna je poučná pro každého, kdo chce vidět, jak dokážou fanatici politické korektnosti zničit lidský život.


Zjišťuju, že jsem asi konzerva.
10. 06. 2014 | 20:47

Filuta napsal(a):

Resl

Už vám to vysvětluju po sté.

Majdan spustili ukrajinští fašouni s podporou západu a Amíku.
Poté, co zrušili jazykový zákon, se ozvali Ukrajinci na východě, kteří nesouhlasí s pučisty a cítí se být poškozeni.
Proč by jejich nesouhlas se současnou vládou měl být nelegitimní a nesouhlas pučistů z Majdanu s minulou vládou legitimní?
To mi tedy zkuste vysvětlit.
Krym padl Rusům do klína díky zhovadilosti západu.
Kdyby včas Ukáčka usměrnil a nepřikládal místo toho perfidně pod kotel, tak se to pravděpodobně nikdy nestalo.
Zdař, rusobijče!

Chytil jsem kousek rozhovoru s Madlenkou na ČT 24.
Ta ženská zřejmě nemá ani kapku soudnosti a žije mimo realitu.
Prý tady Havel všem strašně chybí! Muehehe...
10. 06. 2014 | 20:51

Maximus napsal(a):

Yosifku Káčko,
ozýváš se jako potrefený husák. Jde o to, že namakaná a technický přeskvělá země jako USA, je totálně co do používání funkčních a spolehlivých raket pro výzkum vesmíru totálně v zadeli a Rusové musí pro ně taxikařit v jejich raketách. Je to pro Amíky pěkný lapsus. Takže tvoje reakce je poněkud mimo. On i ten americký průmysl díky příliš otevřeným vrátkům tomu asijskému tovaru, dostal na frak. Nakonec u nás to už cítíme také a poznali jsme to v plné parádě. A bude hůř..
Hi Yosífku Hi!
10. 06. 2014 | 20:51

Yosif K napsal(a):

Milý Putinofilní apne Kelte - to vidí každý že Putin se do anexe Ukrajiny nijak nehrne. Asi nestačí živit hladové Abcházce, Osety, Čečeny, Inguše, Čukče, Samojedy, Tatary a Dagestánce když exportní příjmy Ruska začaly klesat.

Na druhé straně Putin bude in dnadále živit ruské doverzní oddíly na východní ukrajině - státní přislušnost padlých Rusů na letišti v Doněcku mluví jasně.

30 ze 35 padlých rusů příslušníci Ruské Federace.

Proč to dělá? Jakýkoliv konflikt automaticky zvyšuje cenu ropy a plynu a Ruská říše neumí nic jiného vyvážet než Ropu a Plyn. ZKUSTE TOTO POPŘÍT - NEMŮŽETE - JE TO SMUTNÁ PRAVDA O VÝKONNOSTI RUSKÉ ŘÍŠE.

Putinuškovi nezbývá nic jiného než v období ruské ekonomické stagnace rozdmychávat válečné konflikty. TO JE SMUTNÁ PRAVDA O VÝKONNOSTI RUSKÉ ŘÍŠE.......
10. 06. 2014 | 20:51

Krupa Václav napsal(a):

Pořád mi to tu připomíná spíše repliky o vydání či nevydání poslance (poslankyni) k trestnému stíhání za prošustrování několika milionů.
Proboha, vždyť je rozbombardována půlka stotisícového města. Jejich prezident ještě před týdnem sliboval nápravu v několika hodinách (!), později žádal od USA a EU neprůstřelné vesty, protože chce přísně potrestat své oponenty, pokud neodevzdají své zbraně. Může se jim někdo divit, že tomu lháři nikdo neuvěří ?
Jak to, že ještě nikdo nezorganizoval ve jménu obětí bombardování vlastní armádou protestní demonstraci ? Zase budeme čekat jako v r. 1989 až začnou sousedi ?
Dříve jsme lezly do zadku SSSR, dnes jsou to zadky Obamy a Merkelové. Schovejte se tam rychle, protože Porošenko se nezmění. A až Rusku dojde trpělivost, tak bude pozdě i pro nás. I díky takovým blogům jako je tento. Ale na to psaní jsme machři. Venku je krásně a krev tu zatím neteče.
10. 06. 2014 | 20:57

Yosif K napsal(a):

Maximus napsal(a):
Yosifku Káčko,
ozýváš se jako potrefený husák. Jde o to, že namakaná a technický přeskvělá země jako USA, je totálně co do používání funkčních a spolehlivých raket pro výzkum vesmíru totálně v zadeli a Rusové musí pro ně taxikařit v jejich raketách.
KONEC CITATU.

Američané jsou praktičtí lidé - když je lacinější Honda, kupují Hondu místo Chevroleta. Když je lacinější letět v Sojuzu letí v Sojuzu. To že Putin se vykašle na mezinárodní smlouvy nečekali - Putin je horší h...do než hova...do Brežněv. Ten dodržoval kosmické smlouvy i v době invaze do afganistánu a invaze na Grenadě atd atd.

Kdzž chtěli doletět na Měšsíc první, dolétli na měsíc první. rusi se šponovali jako bejci a pak řekli že "nezávodili". Ve skutečnosti závodili ale zvolili si primitivní koncepci při které bylo 50% riziko že se nikdo nevrátí. Což by jim propagandisticky nemuselo pomoct.

To že američané se spoléhali na smlouvu s rusy neznamená že třeba za dva roky nebudou mít své lodě - myslím že k ISS už létají soukromé americké firmy se svými raketami - a že příští rok chtějí zkoušet univerzální modul pro 7 astronautů.

Jak říkám - s prasečí pro-putinovskou radostí opatrně - ne vše co se jeví jako putinův trumf v roce 2014 musí vydžet i do roku 2015......
10. 06. 2014 | 21:02

Bakalův nezvaný host napsal(a):

K e Kárlově senilitě se připojilo pouze 23 % dotázaných.
SANEP
„Jedním z kritiků slov premiéra Bohuslava Sobotky je i předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg, který naopak sdílí názor, že by američtí vojáci měli do Česka přijít co nejdříve. „Abychom jasně odpověděli Putinovi, k čemu vede jeho politika, aby si nedělal iluze, že může naše spojenectví rozložit,“ dodal předseda  TOP 09. S tímto názorem Karla Schwarzenberga však v souhrnu souhlasí pouze 23,4% dotázaných. Většinové mínění v podobě 64,2% dotázaných pak s názorem Karla Schwarzenberga nesouhlasí. „
10. 06. 2014 | 21:06

Yosif K napsal(a):

Sklepení ruského valvyslanectví se překonává:
1) President Porošenko je "ukrajinský fašoun" - ve skutečnosti je to ruský žid, kerý naivně investoval i v Rusku, kde mu Putinovci už čokoládovnu "znárodnili".
2) Na východě Ukrajiny "umírají ruští civilové" - ve skutečnosti umírají ruští armádní specialisté, civil si netroufne zautočit na letiště kde je ochranka 200 ukrajinských specialistů.
3) Amerika je "závislá s rakletami na Rusku" - ve skutečnosti Rusko doposud nebylo schopno udělat to co USA udělali v roce 1969 - doletět s lidmi na měsíc A ZPĚT.
Na měsíc by Rusové s kosmonauty doletěli - problem je jak s nimi doletět zpět - pro Rusy je to problem dodneška..... sorry, tak to je.....
10. 06. 2014 | 21:10

Kelt napsal(a):

Yosife K.,
pokud tady místopřísežně prohlásíte,že jste ty mrtvé na letišti v Doněcku osobně identifikoval,tak Vám to budu asi tak vteřinu věřit.
Vám stále nedochází,že jste zde za placeného šášulu,kterého již kromě resla nebere nikdo vážně?
Pokud by Vás zajímal můj názor,tak jsem bytostně přesvědčen,že v zájmu EU je mírová koexistence s RF,což je ovšem v příkrém rozporu se zájmy strýčka Sama.
EU bohužel pro USA sehrála roli užitečného idiota,což lapidárně vyjádřila náměstkyně MZV USA Nulandová:"to fuck with EU"
Některým politikům EU/Merkel,Holland/to již došlo a chce se mně věřit,že genocida občanů jihovýchodu UK by mohla skončit a nastane doba jednání.
Teď mně na delší čas omluvte.
10. 06. 2014 | 21:11

Yosif K napsal(a):

Filuta napsal(a):

Toho gaunera Porošenka nechce většina Ukáček ani na západě, ani na východě.
10. 06. 2014 | 21:03
Proč říkáte gauner, dokud Porošenko podporoval Partiju Rehionov tak to byl vážený soudruh? Ne?

Nikdo Porošenka nechce, proto asi vyhrál volby s 55% hlasů?
Na Putina (85%) sice nemá, ale měl byste vzít do úvahy že v Rusku vysílá pouze státní TV, prodává se pouze státní tisk a je tam státní cenzura internetu. Mussolini by mohl závidět......
10. 06. 2014 | 21:14

Yosif K napsal(a):

Milý trošičku pomatený putinofile pane KELTE

ČTĚTE LEVIČÁCKOU BBC. BBC píše že separatisté sami oznámili že ze 35 padlých Rusů při útoku na Doněcké letiště jich bylo 30 vypraveno v rakvích zpět do Ruska jako "padlí dobrovolníci z Ruska".

30 May 2014
ShareFacebookTwitter.Is Russia orchestrating east Ukraine violence?By Patrick Jackson

BBC News


Pro-separatist gunmen in Donetsk city centre on 25 May
Continue reading the main story
Ukraine crisisPoroshenko, Ukraine's rescuer
Poroshenko profile
Crisis mapped
Wild east
Russia is widely accused of orchestrating the separatist insurgency in Ukraine's eastern provinces despite the Kremlin's attempts to portray it as a home-grown movement and its repeated denials of involvement.

After two months of fighting and the loss of hundreds of lives, Moscow's strong propaganda campaign against the new leadership in Kiev now comes with mounting evidence of Russian military engagement in the two provinces just across its border, Donetsk and Luhansk.


Is Russia arming the insurgency?


Militants with armour and artillery in Donetsk, 29 May
After militants downed another helicopter on 29 May, killing the general responsible for training Ukraine's new National Guard in combat, Washington said it was concerned about the separatists' continuing "access to advanced weaponry and other assistance from the outside".

The implication is that Russia or forces in Russia are supplying the heavily armed militants, who are known to have anti-aircraft artillery and armoured troop carriers in their arsenal, as this photo by the BBC's Will Vernon shows.

Kiev said the militants had used a portable air defence missile to down the helicopter - not evidence of Russian involvement in itself, however, as the Ukrainian army possesses similar weapons and rebels have seized weapons from the army before.

According to the government, weapons found after the fighting at Donetsk airport on 26 May had clearly been brought in from Russia.


Are there Russian boots on the ground?


Coffins for dead Russian militants in Donetsk, 29 May One of the most telling episodes of the conflict was the killing of a large group of militants in a government attack on their lorry during the airport fighting.

At least 30 coffins were later dispatched across the border to Russia, with separatists describing the dead as "volunteers from Russia".

The presence of "volunteers", such as Cossacks from southern Russia, has been an open secret for months and echoes the situation in Crimea in March, before Russia annexed the territory from Ukraine.

Whether they are volunteers, mercenaries or soldiers on a covert mission, the suggestion now is that Russian involvement in eastern Ukraine is much more organised.
10. 06. 2014 | 21:22

Maximus napsal(a):

Yosífek K. napsal:
Američané jsou praktičtí lidé - když je lacinější Honda, kupují Hondu místo Chevroleta. Když je lacinější letět v Sojuzu letí v Sojuzu.
...................

Když to je ovšem problém. Oni /FED/ vydatně tisknou doláče a nějaké agregáty "M" je nezajímají a tak si kupují za nadatlované pardon vyrobené fiat peníze co chtějí a vlastní průmysl a hospodářství tím posílají do kelu.
Analogie:
Dostávají se do pozice kdysi Španělska, které se zmocniho po dobytí Ameriky spousty tun zlata a toto zlato Španělé nepoužili na rozvoj vlastního hospodářství. Ono to ani moc nešlo, patřilo to "jen" šlechtě. Jiné státy jako Francie nebo Německo, Rakousko Uhersko pomalu rozvíjely svůj průmysl a hospodářství a pomalu získávaly hospodářskou sílu a výkonnost. Německo to dotáhlo za ta léta k tomu, že je dnes hospodářský evropský, ale vlastně i světový významný stát a Španělsko strádá.
Mimochodem Yosívku, USA produkují jen 20% a spotřebovávají 40% HDP světa, pravě díky finesům a kouzlům s dolarem, který je "rezervní měnou světa".
Hezký večer.
10. 06. 2014 | 21:26

otaznik napsal(a):

Filuto.

pokud nejste placený propagandista tak proc tu cely den hloupe zvatlate? To nemate nic jineho cim by jste si uzival zivot.? Sedite asi na zaprdene zidli a zijete svuj zivot zde. Get a life Fil;uto!
10. 06. 2014 | 21:27

Filuta napsal(a):

Kdo je Porošenko?

"Miliardář Porošenko začal své podnikání praním peněz administrátorů sovětských časů. Nikdy nebyl tím podnikatelem, který si začíná svůj vlastní byznys. Taková povídačka byla o něm vymyšlená. Měl raketový start díky zločinným konexím svého otce odsouzeného v roce 1986 za rozsáhlé zlodějiny. Když si Porošenko senior odseděl trest, začal se svým vlastním podnikáním a do těchto aktivit zapojil i svého syna. Ten byznys byl nekalý, začínal rabováním státních majetků ozbrojenými gangy.

Porošenkova rodina plánovala rozšířit svou činnost i mimo Ukrajinu, jak vzpomíná Taťána Mikojan, dobře známá v Kyjevě sídlící advokátka, tak tím, do čeho se tato rodina pustila, byla Transitrie: „To bylo ještě v těch strašlivých 90. letech, a to ilegální zbraně, prostitutky a drogy – vynášely profit jak otci, tak synovi.“ Za své zásluhy byl Porošenko senior odměněn – v roce 2009 dostal řád Hrdina Ukrajiny, který mu koupil jeho syn, když uplatil tehdejšího presidenta Juščenka, kmotra dětí Petra Porošenka.

Tento brzy zvolený president je velmi proslulý nekalým přesměrováváním peněz z veřejných rozpočtů. Má reputaci kohosi, kdo ví, jak vytřískat prachy z ničeho. Už mnohokrát byl obviněn ze zapojování do rozsáhlých korupčních pletich, otevřeného lobbování, zpronevěry rozpočtových prostředků, daňových úniků, ilegálních operací k získání podílů a z fyzických hrozeb politickým odpůrcům a konkurentům. Určitě to ale není jen další šejdíř, nýbrž je to i magnát a vlastník obrovitého diverzifikovaného obchodního impéria.

Forbes Petra Porošenka uvádí jako 130. nejbohatšího Žida světa s 1,6 miliardami dolarů. Budoucí president Ukrajiny se narodil jako Waltzman. Porošenko je jeho jméno po matce, ta byla ale také Židovka. V minulosti byl Prošenko sponzorem strany Naše Ukrajina a Viktora Juščenka. K jeho obchodnímu impériu patří i 5. TV kanál proslulý svou vehementní anti-ruskou propagandou. Donedávna ale jeho skupina výroby konfekce Rošeň vydělávala stovky milionů amerických dolarů na obchodech v Rusku. V roce 2012 v tom Rošeň obnášela 3,2% procenta ruského trhu (jako 6. největší výrobce). Ale vydělané peníze vždy používal na proti-ruské projekty.
10. 06. 2014 | 21:27

Yosif K napsal(a):

Putinovi nejde o přízen Nerusů (jako tudle jsou české putinofilní sýkory.....) Putin se plánovitě snaží budit v Nerusech strach.... baví ho to a ruský mužik zapomíná na dražší jogurty a aplauduje......

Cituji HN:
Estonský generál Terras nedávno řekl, že recept na příchod "zelených mužíků" do Estonska je jednoduchý: zastřelte prvního a druhý už nepřijde. Opravdu by vaši pohraničníci stříleli?

Toomas hendrik Ilves: Nevím, naši pohranični jsou v zásadě policisté. Ale podstatné je, že pokud nemáte vyhlášenou válku a nemáte žádné označení na uniformě, tak jste terorista.

Jak dlouho jsme ruské výroky přecházeli a nevšímali si jich? Minulý týden Putinův vyslanec Sergej Markov hrozil Finsku a Švédsku jadernou válkou. Když takových vyjádření člověk slyší hodně, tak si řekne, že by byl blázen, kdyby nedělal nějaká preventivní opatření.
10. 06. 2014 | 21:30

Filuta napsal(a):

Tento muž doufající v presidentství a zítra zvolený president učinil zahraničně politické priority z návratu Krymu Ukrajině a z obrany země před „vnějšími intervencemi“. V jeho programu je těžké najít cokoliv, co by bylo konkrétně vymezeno. Nic v tom není definitivního. Místo toho je to vyplněno prázdným voláním po vytvoření „svobodného evropského státu,“ „obnovení vojenské síly“ atd. Mnozí pohlíží na jeho projevy jako na hnusné, zvlášť když Porošenko začne s povídačkami o „vlastenectví“, „národní jednotě“ a o „ochraně lidských práv.“

Petro Porošenko je politický chameleon. Tento magnát byl, pokud šlo o politiku, vždy velmi cynický. Dělal to pro osobní obohacení. Je plný ambicí a lačné žízně po moci, chybí mu ale profesionální tým k efektivní práci nebo k vytváření dojmu na veřejnost. Vice jej vede hrabivost než ideály.

Porošenko zatím uplatňuje kontrolu nad místními úřady v regionech Vinnicii, Volyni, Černnovicii a v Záporoží, a sní o rozšíření své moci na celou Ukrajinu. Svému sklonu pouštět se do vší šmeliny těžko kdy odolá. Porošenko je jednou z nejohavnějších figur ukrajinské politiky a vede seznam nejzkorumpovanějších osob v této zemi. Ten poté, co se zapletl do tolika průšvihů, se teď s washingtonským požehnáním stane příštím presidentem země."

http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=23471
10. 06. 2014 | 21:30

Filuta napsal(a):

otazník

A co je vám do toho?
Mimochodem, venku je na padnutí, tak co bych měl asi tak dělat?
10. 06. 2014 | 21:31

Yosif K napsal(a):

Pane Maximus - to Rusy musí strašně s..at - přepadnou Krym, přepadnou Ukrajinu, takový úžasný světový uspěchy a rubl o 5% klesnul.....

takovej nevděk.....
10. 06. 2014 | 21:32

Filuta napsal(a):

Yosif

Vy zpochybňujete volby na východě a já bych měl věřit těm na západě Ukrajiny?
I kdyby nebyly cinknuté, tak to není nic moc. Na východě volby bojkotovali a vychází mi z toho, že Porošenka si přeje jen polovina západoukrajinců.
10. 06. 2014 | 21:33

Bakalův nezvaný host napsal(a):

O střízlivění Američanů,
jak podporovali války a jak chladli.
http://www.gallup.com/poll/167471/americans-view-afghanistan-war-mistake.aspx

Je neuvěřitelné, kolik jich souhlasilo s Afghánistánem, kolik z nich ze sebe nechalo udělat hlupáky.
10. 06. 2014 | 21:34

Filuta napsal(a):

" Václav Havel schází světu

Albrightová byla blízkou přítelkyní prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. Byl to on, kdo podle ní sehrál klíčovou roli při přechodu k demokracii v Československu. „Češi díky němu našli svobodu i svojí duši. Václav Havel schází světu,“ zalitovala.

Závěrečná otázka moderátorky Světlany Wittovské pak směřovala na zásah v Kosovu, který exministryně sama považuje za svůj největší politický úspěch, ale objevují se i pochybnosti. Zejména vzhledem k jejím obchodním aktivitám, které v Kosovu poté měla.

„Opravdu se divím, že někdo může něco takového říkat,“ ohradila se Albrightová. Zdůraznila, že tehdy v Kosovu umírali lidé jen kvůli svému původu, zatímco nyní tam mohou v klidu žít.

„Podnikání v Kosovu je úplně jiná věc. Už patnáct let s Kosovem nic nedělám. Na začátku jsem tam dělala nějaký Telekom, ale to už nedělám,“ zaznělo vzápětí z úst exministryně, načež znovu zopakovala, že Američané tam šli jenom pomáhat lidem v uprchlických táborech. „Když je země v problémech, tak se jí musí pomoct. Tak jako se teď bude muset pomáhat Ukrajině,“ uzavřela Madeleine Albrightová."

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/V-Kosovu-jsem-byla-jen-kdysi-v-nejakem-Telekomu-ted-uz-tam-roky-byznys-nedelam-ujistovala-Albrightova-322623
10. 06. 2014 | 21:39

Míla napsal(a):

Yozife
rusové nepotřebují připojení Ukrajiny k Rusku.A už vůbec ne vojensky.Mají to promyšlené opět o pár délek než EU.Příklad-Ural Něftě-Gaz stroj koupil v Praze sídlo bývalé IPB a rekonstruje ho na hotel.Navzdory proklamovanému bojkotu.Představte si tu hrůzu co se v Praze začne pohybovat ruských hotelových zaměstnanců,špionů.Po Karlových Varech další rána demokratickému snažení našeho státu.Kdoví,zdali putinuška nemá slíbené nějaké ty akcie a nebo, jak je v módě ,být v dozorčí radě.A mimo tohoto příspěvku,v Číně odbory existují,odkaz jsem Vám dal v jiném příspěvku.
10. 06. 2014 | 21:40

resl napsal(a):

Kelt : že mám státnici z marx.leninismu/pro resly a podobné veleduchy,to měl každý,kdo končil školu před rokem ´89/,takže bych to mohl klidně učit.
------------------
to byste učit nemohl, nevíte o čem to je, jako to nevěděli ti dva.


Filuto,
opakuji " ani jeden voják nato, nebyl zabit a zraněn. rusů bylo zabito nevím kolik, vše made in ussr, vyzbroj, výstroj, mrtví, ranění bez dokladů rozumí pouze rusky.
dle vás za to mohou Státy a Eu, opakuji : vaše drzost ve lhaní je příkladná pro všechny zdejší komouše.
10. 06. 2014 | 21:41

Maximus napsal(a):

Yosífek K. mimo jiné napsal:
Kdzž chtěli doletět na Měšsíc první, dolétli na měsíc první. rusi se šponovali jako bejci a pak řekli že "nezávodili". Ve skutečnosti závodili ale zvolili si primitivní koncepci při které bylo 50% riziko že se nikdo nevrátí. Což by jim propagandisticky nemuselo pomoct.
..............................

Taky jedna pěkná anabáze. Ono totiž už za chvilku to bude rovných 50 let!!!
a dosud žádná raketa s lidskou posádkou ani neobletěla Měsíc! Není to divné? Už ze cvičných důvodů, které se přece nabízely!
Mimochodem celá 6x opakovaná anabáze dobytí planety Měsíc má jistou technickou slabinu. Není moc jasné, jak se vždy posádky dostaly s přistávacím modulem vážícím 17 tun zpátky k dvojmodulu sestávajícímu z řídící a servisní části. On totiž musel přistávací modul se odpoutat od gravitace Měsíce, dosáhnout druhé kosmické rychlosti a musel by se ve správný okamžik připojit k dvojmodulu, který ovšem létal po orbitu kolem Měsíce docela velkou rychlostí v řádu tisíce km/hod! Na potřebné operace a korigování dráhy neměl přistávací modul dost zásoby paliva a ani potřebné technické vybavení ......... Něco tady prostě není jasné a nehraje to. Vše se možná konečně dozvíme, až Číňani přistanou brzy cca v r. 2020 na Měsíci.
Hezký večer.
10. 06. 2014 | 21:41

Filuta napsal(a):

Ta ženská lže a ani se nezardí.
Prý už v Kosovu žádný byznys nedělá 15 let?
Za prvé ho tam neměla dělat vůbec a za druhé lže.
Tahle zpráva je z roku 2012.

Exministryně Albrightová skupuje v Kosovu klíčové podniky
Velikost textu:
22. 8. 2012 13:32, autor: luk

Záhřeb – Bývalá americká ministryně zahraničí Madeleine Albrightová a další významní američtí politici skupují klíčové podniky v Kosovu. Právě politici, kteří se výrazně angažovali v řešení otázky nezávislosti této bývalé srbské provincie, se účastní privatizace tamního Telekomu nebo lignitových dolů.


http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/192911-exministryne-albrightova-skupuje-v-kosovu-klicove-podniky/
10. 06. 2014 | 21:45

Filuta napsal(a):

Resl

VY jste tam byl, že to tak přesně víte?
Tak to asi ten východ Ukrajiny vybombardoval Putin, ne?
10. 06. 2014 | 21:46

strýc virus HxNx napsal(a):

Filuta 20:47

Bergmana Vám nijak nenutím -ani sobě. mám rád Mlčení a koupil jsem si Šepoty a výkřiky na dvd. Almódovar je grafoman, ale fajn, nic pro ti němu- /Špatná výchova/
jistě, každý jsme konzervou po svém...
no nic, je docela horko, sbohem.
10. 06. 2014 | 21:47

resl napsal(a):

Filuta napsal(a):
" Václav Havel schází světu

Albrightová byla blízkou přítelkyní prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. Byl to on, kdo podle ní sehrál klíčovou roli při přechodu k demokracii v Československu. „Češi díky němu našli svobodu i svojí duši. Václav Havel schází světu,“ zalitovala.
---------------
Má pravdu, Havel hleděl na svět očima mýma i vašima, očima nepolitika. Jenže vám osobně scházet nemůže, vždyť nebýt taky jeho, mohl jste dnes sedět na OV KSČ, pít kávu s rumem, mít spolehlivou sekretářku a klidně nakopat do zadku nějakýho učitele, kterej by se ošklivě vyjádřil o Husákově režimu. To skončilo a vy místo abyste vinil režim, který z vás udělal obludu, tak dáváte vinu Havlovi. Jste prosťáček, proletář a truhlík.
10. 06. 2014 | 21:49

Maximus napsal(a):

Yoasif K.

Oprava, jednalo se o první kosmickou rychlost, druhou potřebovali získat až když opouštěli oběžnou dráhu...... Sorry.
10. 06. 2014 | 21:52

Ludmil napsal(a):

Normálně jsem myslel že čtu Rudé právo, že by se tam autor inspiroval?
10. 06. 2014 | 21:56

Maximus napsal(a):

resl

Lodní šroubečku, Madlenku Ólbrajtovou jsem také poslouchal, ale asi za 5 minut jsem to musel přepnout. Takovou snůšku hloupých frází a klišé jsem už dlouho neslyšel. Ta ženská ztratila veškerý šmrnc a vedla řeči na úrovni Stáni Novákové a Dáši Polákové, co se chtěly zajít podívat na novou halenku.....
V dnešní době už lidé prostě nejsou neinformovaní a hloupí a dostanou se celkem lehce k celé řadě informací a mohou si udělat celkem dobře nestranný obrázek o dění ve světě. No a tihle zasloužení poslové a vykladači demokracie po americku, ztratili úplně přehled a melou svoje mantry a diví se, že jim to lidé nebaští. Ano, chceme demokracii, ale tu jejich, kterou oni si představují, že jde třeba vynutit humanitárním bombardováním nebo zřizováním dalších vojenských základen, kterých mají USA přes 750 ve světě, nikoliv.
Hezký večer.
10. 06. 2014 | 22:01

Filuta napsal(a):

Maximus,

jsou na ČT tak neschopní redaktůrci nebo je v tom devótnost.
Ona Witkovská netušila, že Madla ještě v roce 2010 v Kosovu podnikala?
Vždyť to ČT sama uváděla.
Proč se jí například nezeptala, jestli pokládá takové podnikání za etické?

Madla se to evidentně snažila bagatelizovat - "nějaký byznys v nějakém Telecomu".
To snad nemyslí vážně? Má nás za úplné blbce?
Kšefty přehrála na synáčka.
Asi vůbec neví, kolik má za to na účtu.


A pak se nestaňte antisemitou.
10. 06. 2014 | 22:10

Jakelin de Mailly napsal(a):

yes

"Nechci tu opisovat Americkou historii. A psát historické poučky, jen bych měl pár otázek pro přemýšlivé lidi:
1) Kdy začala být Amerika osidlována?
2) Kým byla osidlována a proč?
3) Proč a z jakého důvodu a proti komu se osidlenci vzbouřili.
4) Jaké hodnoty z této vzpoury vzešli?
5) Jak a zda tyto hodnoty přetrvávají i v současnosti.
6) Co to je ekonomická svoboda.
7) Co to je demokratická svoboda.
8) Co to je politická svoboda.
9) Zda má člověk právo bojovat za svou svobodu, zejména pak se zbraní v ruce."
1 - cca 40.000 př.n.l.
2 - lidem, který přišel přes dnešní Beringovu úžinu, protože se tak kdysi vandrovalo
3 - nevím, nedochovaly se záznamy. Možná proti nějaké potvoře, co jim užírala lovnou zvěř.
4 - nevím, nedochovaly se záznamy. Možná zdokonalení se v zacházení s primitivními zbraněmi, v lovu ve skupině.
5 - ano, vídávám myslivce chodit v tlupách
6 - prachy skupují vše, i lidské duše
8 - nevím, žádnou nikde nevidím
9 - vol, co chceš a stejně je to k ničemu
10 - ano, ale stále méně lidí umí s tou zbraní zacházet
10. 06. 2014 | 22:19

strýc virus HxNx napsal(a):

rytíř de Mailly

9) otázka a odpověď

tentokrát nerad, ale sdílím Váš skepticismus

ta 5) se Vám ale povedla ... :-)
10. 06. 2014 | 22:38

Jakelin de Mailly napsal(a):

don Virus

Ptal se... dostal odpovědi .-)
...otázky byly jasně položeny, no né ... ? .-)
10. 06. 2014 | 22:41

Jakelin de Mailly napsal(a):

sakrblé...nějak se mi tam popletly čísla... doufám, že to pan YES pochopí.
10. 06. 2014 | 22:44

strýc virus HxNx napsal(a):

don Jakelin

nespoléhal bych se na to... :-)
10. 06. 2014 | 22:54

Jakelin de Mailly napsal(a):

don Virus

Stačí následovat systém otázka - odpověď.
Jdu se hibernovat, dobrou noc...
10. 06. 2014 | 22:59

pamětník napsal(a):

"Jakoby Rusko a USA byli jeden za 18 a druhý bez dvou za dvacet"
To určitě nejsou. V zahraničí je Američanů v uniformě daleko více než Rusů.
10. 06. 2014 | 23:02

pamětník napsal(a):

zemedelec:
"resl tvrdil,že sloužil jak v Anglické armádě,tak v Německé armádě,dokonce že dělal nějakého agenta,spíš dvojího" Žeby resl byl pan Dr.Dr. B.-B.?
10. 06. 2014 | 23:35

pozorovatel napsal(a):

Ten člověk je blázen.
10. 06. 2014 | 23:48

Viola napsal(a):

Ví pan Bednář co je to svoboda? Především je to osvobození od práce a žití z toho, co vyrobí stroje. Ze strojů by také mohly být daně a ty by sloužily na vyplácení příspěvků těm, co jsou bez práce.
10. 06. 2014 | 23:49

pamětník napsal(a):

Perly:
"Rusko se neustále po Státech opičí "
" rusy totiž nikde nechtějí, stát by se o ně neuměl postarat a oni by jen vyžírali cizí zem"
"Amerika má hlavní zájem na tom, aby nevznikla válka"
Miloučký resle, USA v historii na žádné válce neprodělaly, dokonce ani na té vlastní občanské. Ostatní šplechty bez komentáře.
10. 06. 2014 | 23:53

Veselé krizování napsal(a):

Budu neustále opakovat, što takoe zbraň ....
Templáři jsem střelec a picám od dětství.
Na rozdil od nikity furt jenom do papíru.
Což považuju za největší štěstí svého dosavadního bytí
Asi jsem se uměl narodit.
Veselé krizování.
http://www.pinterest.com/pin/555209460285298879/?fb_action_ids=10204365547967239&fb_action_types=pinterestapp%3Apin&fb_ref=555209597720207323%3A64ce38ed5a4242d9976c&fb_source=other_multiline&action_object_map=%5B570316076420895%5D&action_type_map=%5B%22pinterestapp%3Apin%22%5D&action_ref_map=%5B%22555209597720207323%3A64ce38ed5a4242d9976c%22%5D&fb_collection_id=10151306687677165&ref=profile
10. 06. 2014 | 23:54

pamětník napsal(a):

oružie, zahradníku.
10. 06. 2014 | 23:55

rosclays napsal(a):

Také perly...

Živě: Krymští separatisté rozkradli ruskou humanitární pomoc:
Většina humanitární pomoci, kterou anektovanému poloostrovu Krym poskytly ruské regiony, se rozkradla. Oznámil to dnes předseda krymské regionální vlády Sergej Aksjonov. Zapřisáhl se současně, že viníci nevyváznou bez trestu. Kvůli skandálu už nabídl demisi krymský ministr zdravotnictví.
"Bohužel, ukázalo se, že větší díl humanitární pomoci byl rozkraden," řekl Aksjonov podle agentury Kryminform na zasedání vlády s tím, že rozkradená pomoc se rozprodávala na tržištích.
(Aktuálně.cz)

"Putin....mezi řáděním na Ukrajině a Krymu stihl pokutovat kina na Sibiři. Ta si totiž dovolila zařadit do programu Scorseseho "Vlka z Wall streetu" aneb "sprostou drogovou propagandu", říká ministr propagandy".
(T. Spáčilová/ Reflex)
11. 06. 2014 | 00:04

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, nu vot kalach, znamenitoje oružije ...
Vsjo rovnó ...
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10204015730022009&set=a.10200795356914694.1073741825.1486265823&type=3&theater
Veskriz.
11. 06. 2014 | 00:12

pamětník napsal(a):

Reflex.
11. 06. 2014 | 00:12

rosclays napsal(a):

pamětník:
V první řadě Tereza Spáčilová.... (dcera M. Spáčilové). Zkuste se nejprve informovat o kvalitách-odbornosti této slečny/ paní....mimo tak ještě dvou-tří nikoho lepšího (odbornice/ odborník) na danou tématiku (film) v republice nemáme. Prostudujte si desítky jejich recenzí, kritik atd.....a můžeme podiskutovat, zatím jste byl schopen pouze napsat Reflex a tak je to - bohužel - s většinou tady, snad mimo "válečníka" Jakelina.

Jinak je zajímavé, že "moudrosti" typu...

"Ví pan Bednář co je to svoboda? Především je to osvobození od práce a žití z toho, co vyrobí stroje. Ze strojů by také mohly být daně a ty by sloužily na vyplácení příspěvků těm, co jsou bez práce."

...vás nechávají chladným - ale nic ve zlém :).
11. 06. 2014 | 00:23

pamětník napsal(a):

rosclays:
No tak dobře, chcete to po lopatě: Vaše ´Také perly´ nejenže nejsou žádné perly, nýbrž jedna zpráva o jedné tuctové záležitosti, ovšem s vhodným politickým pozadím. Domníváte se snad, že jinde se nerozkrádá humanitární pomoc, pokud není dostatečně střežena? Bylo tomu na Haiti, je to chronický problém v Africe i jinde.
S autorkou uvedených vět jsem v diskuzi dost často v rozporu, tyto věty mne opravdu nechávají chladným, nestojí za řeč.
11. 06. 2014 | 00:38

Viola napsal(a):

no vidíte pamětníku a já jsem se tak snažila někoho vyprovokovat k diskusi se mnou.
11. 06. 2014 | 00:46

rosclays napsal(a):

pamětník:
Ovšem, že se i jinde rozkrádá, tady šlo o asociaci s reslovým ruským "mužikem" (do kterého se navážíte) a jak je opravdu vidět (podle resla) mužik zůstane mužikem i kdyby čert na koze jezdil a nezmění na tom - zřejmě příštích 500 let - nikdo nic.
11. 06. 2014 | 00:48

Viola napsal(a):

rosclays

neměla jsem dnes čas číst diskuzi, jen pár příspěvků a letmo, snažila jsem se napsat co tu ještě nezaznělo, takže jste mě utvrdil v tom, že to tu nikoho asi ještě nenapadlo, jste všichni takoví dříči, no asi jako já a tedy nesvobodní.
11. 06. 2014 | 00:49

pamětník napsal(a):

Jo, a co se týče sibiřských kin, na Sibiři asi taková forma protidrogové kampaně je užitečná. Paní Spáčilová zřejmě souhlasí s heslem, co je dobré pro Ameriku, je dobré pro celý svět.
11. 06. 2014 | 00:53

pamětník napsal(a):

rosclays:
Vaší logice v 11. 06. 2014 | 00:48 nerozumím. Na Haiti, v Africe a jinde žijí ruští mužici?
11. 06. 2014 | 00:56

pamětník napsal(a):

Violo,
osvobozování lidstva od práce již začalo. Až bude dost výkonných 3D tiskáren, budeme se všichni válet anebo válčit.
11. 06. 2014 | 01:01

Viola napsal(a):

pamětníku

osvobodit od práce neznamená vytvořit nezaměstnané, kteří by museli vyplňovat dotazníky, že jsou opravdu na mizině a že by měli nějaký příspěvek dostat, aby nebyli hlady a nežili pod mostem a nenutilo je to krást. Prostě se někdo rozhodne, že pracovat nebude, že chce být svobodný, tak by na to měl dostat peníze, což tedy rozhodně "svobodné Americe" chybí.
11. 06. 2014 | 01:06

rosclays napsal(a):

Pamětníku, teď nerozumím. O jaké protidrogové kampani mluvíte? Žádná neproběhla (besedy, diskuze, knihy, letáky, osvěta...). Kina dostala pokutu, toť vše....absurdita nad absurditu....a příště to zřejmě všechno půjde přes cenzora (výběr/ nákup filmů).

Film se promítal ve většině evropských zemích....a "co je dobré pro Ameriku" - tak v první řadě by to zakázali v "puritánské" Americe jako např. spoustu videoklipů, které v Evropě nemají sebemenší problém. Vy jste tam nebyl?
11. 06. 2014 | 01:07

rosclays napsal(a):

pamětník:
Ta otázka k té "logice" mi nějak unikla, takže....

Na Haiti/ v Africe asi opravdu nemají "pravé" mužiky, ale pouze mužiky - v přeneseném slova smyslu (a slušně:) - zaostalejší a méně kultivované občany, něco podobného jako bylo "kdysi" v Rusku. To, že resl nazývá i "současné" obyvatele Ruska mužiky je jednak tím, že si z vás (z většiny) dělá neskutečnou sr.ndu a vy mu na to skáčete, ale jak je možnost se přesvědčit - něco na tom přece jenom bude....a je úplně jedno, jestli to má nebo nemá polit. pozadí. Takhle se přece nebudou chovat takoví, kteří žijí ve vyspělé kap. zemi (dále všechny ty plky od kokošky), noví, moderní, vzdělaní, kulturní občané světové velmoci. Nebo ano?

Jinak doporučuji ke čtení L. Andrejeva, M. Bulgakova, neškodilo by nakouknout do Jakovlenka - Dějiny ruské filosofie a popř. i jiných, místo toho vašeho americko-imperialistického kulturního braku :).
11. 06. 2014 | 01:28

pamětník napsal(a):

O kampani na ruský způsob. Nevím, proč by měl být stejný jako jinde.
11. 06. 2014 | 01:29

pamětník napsal(a):

"resl nazývá i "současné" obyvatele Ruska mužiky je jednak tím, že si z vás (z většiny) dělá neskutečnou sr.ndu a vy mu na to skáčete"
Vypadá to, jako byste byl reslův právní zástupce, ti jsou schopni ve prospěch klienta plácnout cokoliv. :)
"Takhle se přece nebudou chovat takoví, kteří žijí ve vyspělé kap. zemi (dále všechny ty plky od kokošky), noví, moderní, vzdělaní, kulturní občané světové velmoci. Nebo ano?"
Proč ne? Pokud nevraždí....
11. 06. 2014 | 01:36

rosclays napsal(a):

pamětník:
Správně....proč by musel být stejný jako jinde (ruský způsob). Kina dostala pokutu, film se promítal vesele dál - ještě o něco delší dobu (takže ho v rámci specificky ruské protidrogové kampaně vidělo podstatně víc lidí, než "bez kampaně") a to všechno proto, aby se kinům pokuta, alespoň částečně, vrátila zpět.
Kdepak, ti to mají všechno holt dobře vymakané....:).
11. 06. 2014 | 01:43

pamětník napsal(a):

Snad byste mohl pochopit, pane nafoukaný, že toto je vskutku jenom jejich věc. Oni se mohou smát naší uhozené politické korektnosti.
11. 06. 2014 | 01:48

rosclays napsal(a):

pamětník:
"že toto je vskutku jenom jejich věc..."

Jistě, že je to jenom "jejich" věc.....ale proč sem tedy vlastně chodíte VY? Vy tady řešíte jenom "svoje" věci nebo se také vyjadřujete k věcem jiných?

K tomu...."pokud nevraždí"...."mohou se smát naší politické korektnosti" aj.
Je vidět, že stav společnosti/ republiky vám naprosto vyhovuje takový, jaký je, potom se ovšem nesmíte divit, že nás (republiku) všude považují za naprosté pitomce.....ale vy se nedivíte, že?

Jinak nevím, jak jste přišel na toho "nafoukaného" pána....a reslův obhájce opravdu nejsem (ani ho osobně neznám) - nepotřebuje to.
11. 06. 2014 | 02:04

jozka napsal(a):

Uz aby ty vedra skoncily. Otazkou zustava jestli to na prispevcich pana Bednare pozname.
11. 06. 2014 | 06:04

Targus napsal(a):

To: Miloslav Bednář

To je opravdu strašné. Berete na to něco? Neuvažujete o hospitalizaci?
Co takhle ozdravný pobyt někde v hlubokém lese? Příroda léčí...
11. 06. 2014 | 07:35

dedek napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Pane Dedek, jste t.... všech tr...... Kuba byla plná sovětského a nyní ruského vojenského personálu včetně pilotů atd. Jediné co SSSR z Kuby stáhlo byly rakety středního doletu s nukleárními náložemi.

Ruské vojenské lodě jsou ve Venezuele a na Kubě pečené vařené, kdyby tam měli stálou zákaldnu tak už to je jedno.

Ve Venezuele rozhodují fakticky o všem kubánští poradci, proto je tam b...del jak v tanku a přídělový system, navíc armáda je do značné míry řízena kubánskými poradci jelikož vláda nevěří vlastním důstojníkům.


Přestaňte blábolit kraviny, a radši si sežeňte nějaké informace, protože jinak nejen vypadáte jako bl..c. Na Kubě je cizí základna a to USA a to proslavená svými mučírnami. Říká se jí Quantanámo!!! Co se týká Venezuely, tak tam přistály dva ruské bombardéry, které se budou účastnit vojenského cvičení a Venezuela uvažuje o nákupu Ruských ponorek a protivzdušné obrany. To je Yosife obchod a ne základna, což je značný rozdíl, který normální člověk pochopí. Na Googlu si najděte laskavě základny USA a Ruska než budete něco plkat.
Je pravdou, že díky postupu USA se Rusové začínají zajímat o státy v Karibiku a začínají jednat o případném zřízení svých základen. Na hrubý pytel hrubá záplata. I Amíci musí poznat, co to je mít protivníka u hranic. Uvidíme, jak budou vřískat, pokud se to Rusům podaří dojednat. A co se týká vašeho výplodu o druihé světové, tak se také vzdělejte. Nejen, že Rusové museli všechno zaplatit ale zaplazili daleko víc a to díky lidským životům například v operaci Bagration, která byla spuštěna na podporu otevření druhé fronty aby Němci mněly vázány jednotky na východní frontě a nemohli posílit západní frontu, kde by to spojenci asi těžce odnesli. Ta operace trvala od 22. června do 29 srpna. V té době nebylo nic zadarmo a všechno bylo za něco.
11. 06. 2014 | 07:36

zemedelec napsal(a):

Já bych neřekl,že to je vedrem.
Je to docela průhledné,jak někteří hledají záchranu v USA pomoci,že jim vůbec nejde o republiku,ale jen o vlastní zájmy.Zrušit republiku,zrevidovat výsledky druhé světové války,zrušit Benešove dekrety,vrátit sudety,cirkevní majetky už se vracejí,vrátit šlechtické majetky,vrátit židovské majetky apd.
Takže se stačí zorientovat,kdo o tu Americkou pomoc žádá.
11. 06. 2014 | 07:37

Filuta napsal(a):

zemědělec

Dosti trefné zhodnocení situace.
Kdo o ni žádá?
Největší zloději, kteří dojí stát už 24 let.
Někteří z něho dostali i miliardy na neoprávněných restitucích.
11. 06. 2014 | 07:43

pamětník napsal(a):

rosclays:
Chodím sem jako zastánce faktů, tedy abych korigoval chybné názory. Tedy ne proto, abych se vytahoval nad "mužiky". Takže ještě zkoriguji jeden Váš poslední omyl: současný stav v naší republice mi nevyhovuje, nepřeji si však, aby se ještě zhoršil.
Ukrajina opravdu není náš vzor.
11. 06. 2014 | 07:59

TomášL napsal(a):

Tak jsem si to celé přečetl, autore.

No...

Spíše k Vám.
Víte, to že někdo kritizuje USA, ještě není antiamerikanismus. USA prostě taky dělá chyby a chová se někdy naprosto arogantně, bez znalosti reálií. Kritizovat USA za její chování není špatně, špatné je nekriticky nahlížet na USA a její kritiky označovat v českých reáliích za "zamrzlé komunisty", přičemž "zamrzlý komunista" na Vaší osobu sedí jak hrnec na prdel.

PS: Ale možná jednou prozřete a zjistíte, že Váš blog je spíše o Vás jak o jiných.
11. 06. 2014 | 08:04

Filuta napsal(a):

Jsou to prostě dobráci od kosti, kteří pomáhají, kde můžou.
Takhle dopadneme s Transatlantickou smlouvou.
Všimli jste si, že je to jako za bolševika? To se nesměl kritizovat zase Sovětunion.
Včera ten krotký rozhovor s Albrightovou byl vrchol servility.


"Americká vláda chce vázat 277 milionovou pomoc El Salvadoru na GM osiva
11.6.2014

Prezident salvadorského Střediska vhodných technologie (CESTA), Ricardo Navarro, požadoval, aby americká velvyslankyně v El Salvadoru, Mari Carmen Aponte, zarazila tlak na vládu El Salvadoru kupovat GM osiva Monsanto, místo ne-GMO osiv od domácích dodavatelů.

„Rád bych americkou velvyslankyni požádal, aby zarazila tlak na vládu (El Salvadoru), aby nakupovala 'vylepšená' GMO osiva,“ řekl Navarro, kdy z toho budou mít prospěch pouze americké nadnárodní firmy a bude to zhoubné pro domácí produkci osiv, uvedly Verdad Digital minulý týden.

V posledních týdnech USA tlačily na salvadorskou vládu, aby podepsala druhý Millennium Challenge Compact. Jednou z hlavních podmínek této dohody je údajně nakupování GMO osiv od Monsanto.

Na konci r. 2013 bylo oznámeno, že bez „specifických“ reforem ekonomické a ekologické politiky americká vláda neposkytne El Salvadoru 277 milionů dolarů pomoci, prostřednictvím Millennium Challenge Corporation (MCC).

Millenium Challenge Corporation je americkou agenturou pro zahraniční pomoc, která byla vytvořena americkým kongresem v lednu 2004. Podle MCC „změnili rozhovory na to, jak nejlépe poskytovat 'chytrou' americkou zahraniční pomoc tím, že se zaměří na 'dobrou' politiku“.

Nyní je jasné, že „specifickými reformami“ MCC míní reformy, které umožní vnucení GMO plodin a s nimi souvisejících pesticidů vládě El Salvadoru a jeho občanům.

Je snad náhoda, že MCC zpozdila své dohodnuté počáteční platby poté, co vláda El Salvadoru v září 2013 oznámila, že zakazuje používání glyfosátu (Roundupu) a 52 dalších nebezpečných chemikálií?

Prodeje glyfosátu, herbicidu Roundup, jsou hlavním zdrojem zisku biotechnologického průmyslu na celém světě a tato chemikálie tvoří také základ celého systému, který umožňuje pěstování GMO plodin.

Zákaz glyfosátu salvadorskou vládou přišel uprostřed objevení se záhadného onemocnění ledvin, které zabíjí tisíce zemědělských pracovníků v regionu. Ministerstva zdravotnictví střední Ameriky podepsala v březnu 2013 deklaraci, uvádějící toto onemocnění jako hlavní prioritu veřejného zdravotnictví, a zavázaly se k řadě kroků v boji s jeho šířením, sdělilo Středisko veřejné integrity.

Během posledních dvou let Středisko veřejné integrity zkoumalo, jak vzácný typ chronického onemocnění ledvin (CKD) zabíjí tisíce zemědělských pracovníků podél pacifického pobřeží střední Ameriky, jakož i na Srí Lance a v Indii. Vědci zatím definitivně příčinu této choroby neodhalili, ačkoliv vynořující se důkazy ukazují coby na potencionálního viníka na toxické těžké kovy obsažené v pesticidech.

Srílanský vědec dr. Javasumana nedávno zveřejnil studii v Mezinárodním časopise výzkumu životního prostředí a veřejného zdraví, která uvádí souvislost mezi Roundupem (alias glyfosátem) a CKD.

„Na planetě existuje škodlivá korporace jménem Monsanto … je opravdu znepokojivé, že se USA pokouší ji protlačovat …“, uzavírá Navarro, který doufá, že členové salvadorského zákonodárného shromáždění jakoukoliv manipulaci ze strany USA nepřijmou."


http://www.zvedavec.org/komentare/2014/06/6017-americka-vlada-chce-vazat-277-milionovou-pomoc-el-salvadoru-na-gm-osiva.htm
11. 06. 2014 | 08:09

zemedelec napsal(a):

Pane Filuta.
Vaše příspěvku mají větší hodnotu a pro mne tu správnou.
Chtěl jsem jenom naznačit,že to ukazuje dost očividně na některé skupiny osob,které raději volí chaos,než pořádek.
11. 06. 2014 | 08:10

Filuta napsal(a):

Další důvod, proč nemít rád Američany.
Od té doby, co v Bílém domě sedí černý muslim, dějí se podivné věc


V červnu t. r. končí grant financovaný americkou ambasádou v Praze (spadající pod Ministerstvo zahraničí USA) na přípravu popularizace islámu v našich školách. Ze zadání grantu vyplývá, že jde o bezprecedentní muslimsko-ideologickou diverzi zaměřenou na mládež jako na jedno z nejcitlivějších míst společnosti, s jasným, zatajeným cílem připravit podmínky pro islamizaci naší země.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/skolstvi-usa-a-islamizace-sveta-dnq-/p_spolecnost.aspx?c=A140610_093159_p_spolecnost_wag
1. Na čí straně stojí USA v boji proti islamizaci světa?
11. 06. 2014 | 08:29

TomášL napsal(a):

filuta

Svět se zmenšil a je třeba se seznámit s islámem, který čím dál častěji budeme potkávat (cestovat my k nim a oni k nám). Je tedy žádoucí, aby se toho někdo ujal. Je lepší když to dělá někdo pod patronaci jako USA, než někdo kdo přicestoval "odněkud" z BV.
Tím že bude veřejnost informovaná, bude lépe rozumnět a odolávat extrémním výkladům.
V tomto USA dělá v ČR pozitivní věc.
Spíše by Vás měla znepokojovat "pozitivní diskriminace" atp... Prostě diskriminace místních lidí na úkor lidi z venku.
11. 06. 2014 | 08:38

Filuta napsal(a):

Tomáš


Já si nepřeju, aby dětem vymývali multikulturalisti ve školách mozky.
O nic jjného ani nejde.
Nestojím o to, aby je oblbovali kecy o "mírumilovném" náboženství.
O své děti se bát nemusím, ty jsou dostatečně "proškolené", ale je mnoho rodičů, kteří se o tyhle věci nezajímají a jejich děti jsou vymývači potencionálně ohrožené.
Opravdu věříte tomu, že budou s islámem jen "seznamovat"?
A v jakém duchu asi?
Budou jim tvrdit, že je neškodný, že jsou muslimkové hodní a veškerá kritika jsou jen předsudky.
Samozřejmě že mi vadí i Dientsbierovy pokusy o pozitivní diskriminaci cikánů, ale tohle je přece příprava na totéž - poz.diskr. muslimů, copak vám to nedochází?
A co se do toho vůbec montuje americká ambasáda?
Proč na ni chodí k raportu naši státní zástupci?
Vám to přijde normální?
11. 06. 2014 | 08:44

Filuta napsal(a):

Tomáši


Víte odkud připutovala do Evropy příšernost jako je pol.korektnost a pozitivní diskriminace?
Zkuste třikrát hádat.
11. 06. 2014 | 08:46

Filuta napsal(a):

"Organizovat projekt s názvem "Muslimové očima českých školáků", který si klade za cíl analyzovat české učebnice a zmapovat úroveň výuky na téma islámu ve vybraných českých školách. Projekt bude rozdělen do několika etap a bude zahrnovat zveřejňování materiálů o historii islámu a aktuálních otázek, workshopů, uměleckých projektů a diskuse s muslimy a odborníků na islám. Tento projekt naplňuje poslání k vytvoření více tolerantní společnost." (Vnucuje se přirovnání, jak by asi dopadly ovce snažící se o toleranci k vlkům, kteří se netají svými úmysly ovce sežrat.)"
Los-LN
11. 06. 2014 | 08:48

Filuta napsal(a):

"PCelá záležitost tohoto grantu je šokující z několika důvodů:

1. Jak je možné, že Ministerstvo školství a tělovýchovy ČR udělilo tomuto grantu záštitu, přestože se jasně jedná o hrubou ideologickou diverzi namířenou proti našemu státu, ohrožující jeho bezpečnost?

2. Jak je možné, že zadavatelem tohoto grantu je úřad spadající pod Ministerstvo zahraničí USA, tedy státu, s kterým jsme v přátelském vztahu a s kterým jsme smluvně svázáni mj. i prostřednictvím obranné aliance NATO? Jakým vůbec právem si cizí stát dovoluje vnucovat jinému, navíc spřátelenému státu podobný projekt, který by bezesporu vedl k jeho porobení, pokud by se nezačal bránit?

3. Jak je vůbec možné, že údajně vzorový demokratický stát organizuje a platí projekt ideologické diverze do jiné země ve prospěch ideologie krajně nedemokratické, totalitní a genocidní?

Pokud jde o naše ministerstvo, jedná se v lepším případě o vidinu "třiceti stříbrňáků", v horším případě o muslimského "trojského koně". Pracovníci ministerstva si však asi neuvědomili, že jejich jednání je podle Čl. III Úmluvy o prevenci a postihu zločinů genocidy (zde) i podle našeho Trestního zákona patrně trestným činem.

Nepochopitelný postoj USA možná vysvětluje nedávný článek Petra Adlera (zde). Podle něho se Barack Hussejn Obama čas od času otevřeně hlásí k muslimské víře. Do své kanceláře v Bílém domě ve Washingtonu údajně natahal řadu muslimů včetně osob známých těsným napojením na muslimské teroristické organizace. Ty organizace, které stojí podle amerických vládních nařízení mimo zákon, neboť jsou zapsány v seznamu teroristických organizací. Tedy organizací, jejichž cílem je zničit Spojené státy a nastolit po celém širém světě islám. A nejen to. Obama tyhle lidi pověřil řízením amerických bezpečnostních služeb. Těch služeb, které mají za úkol bojovat právě proti těmto teroristickým organizacím."

Los -LN
11. 06. 2014 | 08:51

strejc josef napsal(a):

ad resl
10. 06. 2014 | 16:01

milý "resle", vaše logika je neuvěřitelně "svérázná" mám-li to říci slušně. Dojít "logicky" k tomu, že když řeknu, že se Putin (Rusko) chová stejně velmocensky jako USA znamená to zároveň podporu ruské odrůdy kapitalismu vyžaduje opravdu velmi neobvyklé myšlenkové postupy, upřímně řečeno známe je pouze z patologie myšlení... Chápu, že člověk uvažující důsledně třídně a z pozic kapitalistického internacionalismu to nemůže pochopit, ale musíte se tu neustále odkopávat, vždyť z vás mají všichni legraci (až na těch doslova pár soukmenovců trpících stejným hendikepem). A hlavně: proč svými invektivami a osobními urážkami oponentů svlékáte do naha váš intelekt a charakter?
11. 06. 2014 | 08:54

TomášL napsal(a):

Filuto

Svět se zmenšil. Za 6h můžete být v Dubaji (a věřím, že než půjdu do důchodu, tak do 2h). Je to neodvratitelná nutnost.
Seznámit se s islámem je jedna věc a prosazovat jejích zvyklosti do zákonů ČR je věc jiná...
11. 06. 2014 | 08:56

dříve čtenář napsal(a):

V případě, že lidé typu bednáře budou učit na našich školách i nadále, nemůžeme se pozastavovat nad mizernou úrovní jejich absolventů!

Pro všechny, kteří glorifikují pomoc američanů rusům za 2. světové - jinak se vyrábí a pěstuje na území, kterým neprošla fronta a jinak v zemi, kde byly její průmysl a zemědělství zcela zničeny. Pro ještě větší zabednářence doporučuji shlédnout jakýkoliv dokument západoněmecké TV týkající se důsledků marschallova plánu na země, jimž byl a pomoc poskytnuta.

Pro absolutně nevěřící a netušící - pohlédněte po desáté večerní hodině k nebi, jakýpak je provoz na leteckých trajektoriích směram na Ukrajinu a zpět. Nevím, Praze se asi vyhýbají, ale na severu Moravy letí tam a kousek jižně zase zpátky. Každou hodinu jich je nejméně 30. Zajímavé, nikde o tom nepíše, spousta lidí to množství ledatel, které pendluje sem, tam vidí a myslí bohužel na nejhorší.

Hlavně, že vytýkáme rusům, že posilují svoji západní hranici...
11. 06. 2014 | 09:06

Filuta napsal(a):

Tomáš

Četl jste vůbec to, co jsem z LN otiskl.
O tom, že tahá Obama do úřadu lidi, kteří by za normálních okolností vůbec neprošli "bezpečnostní prověrkou" ,se už mluví dlouho.
Pokud si to dá člověk do souvislostí , může mít rozbití relativně sekulárních režimů na Blízkém východě intervencí USA a uchopení moci fanatickými islamisty tamtéž, za záměr.
11. 06. 2014 | 09:07

wbgarden napsal(a):

Budu neustale opakovat, zamrzlí komouši, to mi cosi říká ...
http://ateo.cz/f/images/m/MajalesKSC.jpg
A jinak dubaj dubaj vykrúcaj ...
Veskriz.
http://www.pinterest.com/pin/555209460282029774/
11. 06. 2014 | 09:07

čumil napsal(a):

Úvodní dva odstavce výborné, poslední dva výchovné odstavečky více než mizerné. Myslím, že v podstatě jde o fázi "slyšet růst trávu". Pokud by Obama považoval přítomnost amerických vojáků za nutnost, tak napřed asi kozultuje utajeně s Merkelovou, Cameronem, Hollandem.... V rámci NATO se k tomu vyvine příslušná vojenská analýza a podpora. Místo toho Obama na "pikniku" se mimochodem zmíní o případném angažmá USA. Výsledkem jsou pak militantně barvené "učené" žvásty nikam nevedoucí a snad mající psychologický účinek a pastva pro novináře a politiky s nesnesitelnou lehkostí myšlení vždy. Obama včera odposlouchával Merkelovou, jak mu má teď věřit. Chce-li Obama hradit účet za Ukrajinu, kde jeho zpravodajské a diplomatické nástroje v době Majdanu zcela selhaly, bude mít k tomu dostatek příležitostí. Cesta k řešení vede přes Německo, Ukrajinu, Rusko, rád bych tam viděl i USA v duchu prvních dvou odstavců autora.
11. 06. 2014 | 09:11

TomášL napsal(a):

filuto

Základ je používat vlastní hlavu. To je jediné, na co můžu apelovat.
11. 06. 2014 | 09:47

Grandmaster napsal(a):

Svete zbor se! Autor napsal docela rozumny clanek. Reakce diskuteru se dala ocekavat, ctenari s dostatecne rozumnymy nazory jsou v mensine, podivne (?) nazory prevladaji. Da se rici, ze normalni spolecnosti, jejiz jedne jsem clen, ma zcela jiny nazor na tema USA -Rusko nez vetsina diskuteru....Zajimave! Uvahu, jestli ceska mentalita (?) je bazi techto rozdilnych nazoru ci je to jen ryzi ceske kverulantstvi, necham otevrenou..
11. 06. 2014 | 09:51

Tenionen napsal(a):

Rusko chce válku
http://www.rouming.cz/roumingShow.php?file=vojenske_zakladny_usa.jpg
11. 06. 2014 | 09:56

hlustvisihák napsal(a):

pro disk. skupinu Yosif K:

Vaše teze, že "vyvolání konflitku zvyšuje cenu ropy" neplatí. Od 1.9.13 do dneška se cena za barel pohybuje v rozpětí 103-112 USD, a to není ani 10%.
Musíte se víc snažit, pan správče - abych citoval klasiku.
*
http://www.kurzy.cz/komodity/ropa-brent-graf-vyvoje-ceny/nr_index.asp?A=5&idk=38&od=11.6.2013&curr=USD&default_curr=USD&unit=&lg=1
11. 06. 2014 | 10:06

Pepa Řepa napsal(a):

Tak jsme s Fandou prolítli debatu mudrců a objevili jiskrnou myšlenku, že svoboda je osvobození od práce.

Něco na tom je, celý život se jí snažíme vyhýbat jen ta mrcha si nás občas našla.
Je vedro, snad dneska nevyleze.

Resl je robot. ET. Ufoun z Titánu. internetový dron řízený Nešporem, Součást vědeckého výzkumu, jak působí THC na psychiku duševně labilních jedinců.

Chtělo by to občas obměnit sw.
Asi se Yožžinem vsadili, kdo napíše lepší ódu na blbost.
Napínavý souboj.
11. 06. 2014 | 10:12

Gustáv Kočí napsal(a):

NAŠÍ VESNICÍ AMERICKÝ AGENT NEPROJDE!
http://www.funny.cz/vtipne-obrazky/mix/nasi-vesnici-americky-agent-neprojde/673/

SOUDRUZI, BĎETE!
11. 06. 2014 | 10:12

marxík napsal(a):

Grandmaster
Naštěstí demokracie je proto demokracií, aby převládající názory nerozhodovaly.
Můžete být tedy v klidu, kolego.
11. 06. 2014 | 10:16

Mařenka napsal(a):

Rusko je diktatura a USA je etalonem demokracie, píše autor. V USA se jakoby střídají dvě strany u moci, které ovšem nejsou stranami v evropském pojetí, protože nemají členstvo, ale jen příznivce, kterým vládnoucí plutokracie předhodí před volbami své kandidáty, aby byli tito pak manifestačně ve velké show zvoleni. Jedná se vlastně o jednu stranu podobojí. Vládnoucí plutokracie má za cíl ovládnout celý svět a vytvořit globální impérium - viz PNAC. K tomu USA v současnosti vedou několik válek a vedly mnoho dalších i v minulosti se statisíci až milióny mrtvých. USA se chovají nejen doma ( Patriot Act), ale i vůči celému světu jako Velký bratr z Orwella svým špiclováním (NSA). USA se chová i agresívně vůči životnímu prostředí, které masívně poškozuje výrobou zbraní a válkami, ale i brzdící snahy o řešení např. problematiky globálního oteplování. Tak k takovému státu máme hořet láskou ? To by snad mohl jem magor.
11. 06. 2014 | 10:17

Gustáv Kočí napsal(a):

1952:
"...na Šumavě staré Procházkové na borůvkách dosud neznámý nerušitel ukradl kolo a vysypal skoro dva litry nasbíraných borůvek,...jen zásahem pohotových pohraničníků nedošlo k větší tragédii."
11. 06. 2014 | 10:17

Yosif K napsal(a):

Grandmaster napsal(a):
Svete zbor se! Autor napsal docela rozumny clanek. Reakce diskuteru se dala ocekavat, ctenari s dostatecne rozumnymy nazory jsou v mensine, podivne (?) nazory prevladaji. Da se rici, ze normalni spolecnosti, jejiz jedne jsem clen, ma zcela jiny nazor na tema USA -Rusko nez vetsina diskuteru....Zajimave! Uvahu, jestli ceska mentalita (?) je bazi techto rozdilnych nazoru ci je to jen ryzi ceske kverulantstvi, necham otevrenou..
11. 06. 2014 | 09:51
Rusko kolosálně zbohatlo na zdražení ropy a plynu a kolodálně navýšilo výdaje na obranu. Rusko také převzalo do rukou státu vešekrou propagandu a štedře ji dotuje.

Dokonce i levičáci v Guardianu se začali divit jaktože Putinofilové tvoří asi 4% populace Velké Británie a asi 80% příspěvků k blogům, Putinofilové jsou velmi agilní a patžrtně nikoliv ouplně zadarmo. Evidentně Ruské velvyslanectví organizuje kampan přes nějaké odbočky britské SCSP.

V čechách to asi nebude jinak - skalních Putinofilů v čechách bude více než v Británii, česko má mimo totalitní státy asi největší komunistickou stranu na světě. To jest mimo Rusko největší komunistickou stranu v Evropě. Podobně jako v Rusku - velká část místních komunistů jsou rudohnědí totalitáři - obdivovatelé "silné ruky a pořádku". To jest nyní oligarchy Putina.
11. 06. 2014 | 10:40

pamětník napsal(a):

A budou lepit a budou lepit. Asi to dost vynáší.
11. 06. 2014 | 10:45

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Filuta
Na Forbes Israel kolem 130. místa žádný Porošenko uvedený není. Na 130. místě je Robert Fisher.
Už jsme to spolu probírali - ale vy stále tu lež šíříte.
Porošenko s největší pravděpodobností židovského původu není.

http://www.forbes.co.il/rating/list.aspx?en6v0tVq=FK
11. 06. 2014 | 10:48

jozka napsal(a):

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/prace-na-south-stream-zastaveny/r~6791a0c0f07011e382f7002590604f2e/

Jo jo, ta svoboda, ta svoboda...
11. 06. 2014 | 10:52

JardaV napsal(a):

Pro Maximus

To s tužkami je úsměvné.Nezapomínejte na prastarou informaci,že údajně program přistání na Měsíci přinesl USA z každého investovaného dolaru do vývoje 50 dolarů následných efektů,tedy v civilu.Naproti tomu o Rusku nemáme žádné informace tohoto druhu.A že se
občas objeví informace,že Rusové něco zkoušejí,ale nikdo neví,opravdu zaručeně neví,co
vlastně,se nedá přejít tím,že "mají nosné rakety se servisem".Zdá se,že Čína směřuje
taky do kosmu,a jejich rakety,možná nosiče jiného druhu,nevím,se brzy objeví.Rusové
jsou národ,Američané - nevím.Takže přístup k tomu,jestli mají nebo nemají to nebo ono
nemusí být identický.Jenom se trošku bojím,aby USA nechtěly současné svoje problémy
řešit válkou,a k tomu Ukrajina může posloužit.Na druhé straně Rusko nejspíš neprohraje,
bez ohledu na následky - a to je ještě horší.Proto je lepší,když se šéfové brouzdají pískem
na pobřeží a pokecají.Černobyl padal z nebe po celé Evropě.
11. 06. 2014 | 10:55

Filuta napsal(a):

bilion
http://cs.wikipedia.org/wiki/Petro_Poro%C5%A1enko

Wiki uvádí, že je Porošenko podle Forbesu 7.nejbohatším Ukáčkem.
Je mi ukradené na jakém místě, nezkoumám to.
Jeho minulost asi pochybná bude, když se nelíbila ani Američanům. Jenže pak museli sklapnout krovky jako v Kosovu.
11. 06. 2014 | 11:01

Viola napsal(a):

Pepo Řepo pozdravují vás, aspoň vy mě dovedete ocenit, jakož i já vás oceňuji.
11. 06. 2014 | 11:05

resl napsal(a):

Filuta : Všimli jste si, že je to jako za bolševika? To se nesměl kritizovat zase Sovětunion.
---------------
zase lžete ? dokazovat vaše lži je zbytečné, škoda práce.
----
zemedelec napsal(a):
Pane Filuta.
Vaše příspěvku mají větší hodnotu a pro mne tu správnou.
----------------
dvě trdla si sedla.
-----
strejc josef napsal(a):
ad resl
10. 06. 2014 | 16:01
milý "resle", vaše logika je neuvěřitelně "svérázná" mám-li to říci slušně.
---------------
milovaný strejdo, až mně budete něco chtít konkrétního, co se týká blogu, rád si s vámi a s vaší tetou, popovídám.
-------
dříve čtenář : Pro ještě větší zabednářence doporučuji shlédnout jakýkoliv dokument západoněmecké TV týkající se důsledků marschallova plánu na země, jimž byl a pomoc poskytnuta.
----------------
dokument jsem neviděl, jen mě praštily do očí výklady, čistota měst, úroveň žití, svoboda slova, kultura ve státě, poraženém v 2. svět. válce, na jehož úroveň se žádný sovětský satelit, ještě zdaleka nevypracoval. ovšem dokument je dokument, tak si ho dejte pod polštář. váš flašinetář r.
11. 06. 2014 | 11:07

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Filuta
Vy vůbec mnoho věcí nezkoumáte, ale cpete to sem jak prejt do střev i tak.

Hezký den.

P.S. Psal jste o židovském původu Porošenka a zmiňoval Forbes a 130. místo v žebříčku nejbohatších Židů. Nevím proč sem plantáte žebříček nejbohatších Ukrajinců a 7. místo.
11. 06. 2014 | 11:07

ludvik napsal(a):

Proboha, jake komunisticke vymyvani mozku? Jaci komuniste vymyvali mozky Francouzum, Belgicanum, Italum, Holandanum? Ziju v zahranici poslednich patnact let a antiamerikanismus je spolecnym znakem vsech lidi, kteri zapomneli historii 20. stoleti a kteri o Americe nemaji nejmensi tuseni, kterym nevoni svoboda ani odpovednost za svuj osud. A "intelektualu", pro ktere je protiamericke tlachani stale jeste modni zalezitosti. USA nejsou bez chyby, ale demokracie je obecne narocna a slozita vec a Putin samozrejme imponuje tem, kdo hledaji jednoducha vysvetleni a jednoducha reseni.Jen proboha prestante vsecko svadet na komunisticke vymyvani mozku, to je take velke zjednoduseni. To je jen placnuti bez jakekoli analyzy.
11. 06. 2014 | 11:07

Filuta napsal(a):

Resl


,,Nikdo není tak beznadějně zotročený, jako ti, kteří falešně věří, že jsou svobodní.‘

Johan Wolfgang von Goethe
11. 06. 2014 | 11:15

aus Deutschland napsal(a):

Schockierende Rede von Sahra Wagenknech im Bundestag.

http://www.youtube.com/watch?v=-zgnUgKsHRo
11. 06. 2014 | 11:15

zemedelec napsal(a):

Pan resl se nám probudil.
Jak jsem napsal,už Vám a podobným zůstávají jen USA,aby Vás dostali na výsluní.Ono se zbraněmi velice dobře šíří demokracie.
11. 06. 2014 | 11:19

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

ludvik
Pane ludvik, zkuste vystudovat přepínání klávesnice na českou. Jde to, zvládli to mnozí.
Člověk pak vypadá takjaksi mnohem vzdělaněji.

Nejjednodušší řešení je problém nechat vyhnít - jenže na takovém způsobu řešení většinou nic netrhnete. Proto je mnnohdy zajímavější bombardovat či vojensky obsazovat, ale obecně bych to nenazval amerikanismem, říkejme tomu prostě " prosazování svobodné vůle svobodných občanů"...to abychom v tom nadále měli jasno, abychom ze všeho nevinili pouze svobodné makléře z Wall Street. Je v tom totiž namočena i spousta ženatých chlapů, vyskytne se dokonce i ženská, ale to je spíše jen výjimka - a kdoví jak to má s testosteronem (to se pak dělá např. špek na břiše a dotyčná se divně šklebí i po plastice).

Hezký den.
11. 06. 2014 | 11:19

Viola napsal(a):

Pane Filuto je dnes 11 a vy záříte samými jedničkami.
11. 06. 2014 | 11:23

Viola napsal(a):

pane resle

vy a my tady kritizovat samozřejmě můžeme, ale oficiální političtí představitelé nemohou, kdyby to udělali letěli by, neb "hlídací psi demokracie" by je tak nakopli. Můžete mi jmenovat jednoho našeho politika, který se odvážil kritizovat Ameriku, nebo Obamu?
11. 06. 2014 | 11:28

tihleti zdělanci! napsal(a):

Gustávo
ve vašem funny odkazu je zašifrována infekce JS Clickjack - AI.
Bdíme stále.

Při četbě PŘ se dostavilo náhlé satori, prohlédl jsem na samé dno věcí.
Ano, resl je řízen Nešporem, na dálku, mystickými gesty.

Co se pana vysokoškolského pajdagoga týče, neměl by se ve svém věku již vystavovat prudkému slunci.
Britští koloniální úředníci nosili alespoň zespoda ventilované korkové přilby, když už museli ven. Aby jim gin v prostoru mezi ušima nezměnil skupenství. Kdyby začali plivat oheň, jako pan pedagog, domorodé obyvatelstvo by to vyděsilo.

Wilsonovo (ve skutečnosti plukovníka House) heslo bylo: Svět musí být učiněn bezpečným pro J. P. Morgana.
USA podvakrát vyhrály válku nad Evropou (podruhé si k tomu přidaly i okraje Pacifiku). To z nich udělalo neporazitelné Impérium, na které si netroufl ani Joska Stalin.
Zůstal stát na Labi a 38. rovnoběžce, protože věděl totéž co admirál Yamamoto. A to na rozdíl od něj nikdy v Americe nebyl.

Předpokládal jsem, že vysokoškolský pedagog by mohl vědět, že svoboda je jedna z funkcí společenskoekonomického systému. Jakou má v tom kterém případě formu (v kapitalismu například je to osvobození lidí od vlastnictví a svoboda dřít celý život na někoho jiného) a komu připadne bylo dosti důkladně probádáno a jako obvykle, když lidstvo dojde k nějakému poznání, vrstvou elitních lokajů zameteno pod koberec.

Samozřejmě to důležité na blogu je, že nepřáteli lidstva jsou nepřátelé expanze NATO a nepřátelé cpaní vydlužených peněz do zbrojení (kdy my samotní nejsme producenti zbraní, takže zůstaneme těmi čistými dlužníky bez majetku).
11. 06. 2014 | 11:37

Grandmaster napsal(a):

Pepa Repa,
co se tyce te nejlepsi ody na blbost (dle vas zastupci Resl a 'Yozzin'), tak prvni misto je uz vami obsazene!
11. 06. 2014 | 11:42

Gustáv Kočí napsal(a):

Je to spiknutý!
11. 06. 2014 | 11:44

Pepa Řepa napsal(a):

Grandmaster
jaká je odměna?
11. 06. 2014 | 11:45

Yosif K napsal(a):

Pane filuta, ještě nám amerikanofilům vysvětlete jaktože v USA (plnému imigrantů z nejchudších zemí na světě a otravovanému požíváním GMO) je průměrný věk dožití 80 let a v Rusku je průměrný věk dožití 70 let, přičmž průměrný věk dožití pro chlapy je v Rusku pouze 58 let?

Podle vás by měli američané umírat jako mouchy po použití GMO, zatímco Rusové by měli kypět zdravím - stará se o ně abstinent Putinuška a GMO a dovoz "škodlivých potravin" ze západu je přísně zakázán?

Starostlivý Putinuška též zakázal "dovoz radioaktivních aut z Japonska".

Že by to bylo tím že v Rusku je sice zakázán "import jedovatých potravin ze západu" ale domácí zvěrstva v oboru ničení životního prostředí jsou tradičně tolerovány? Včetně nedbalého skladování chemického a radioaktivního odpadu formou shozu do moře a volného uložení na Sibiři?
11. 06. 2014 | 11:51

Yosif K napsal(a):

Přihlaste se kdo viděl presentaci "Rusko - tam se s ničím neserou". Lze snadno vygooglovat.

Kdo to neviděl, nechápe Rusko. Realita je mnohdy neuvěřitelná - ještě mnohem barvitější než tyto slidy.
11. 06. 2014 | 11:54

Grandmaster napsal(a):

Marxik,
prevladajici nazory ? To nic tady neznamena. Pozastavuji se nad podivnosti techto nazoru - srovnavam s nazory v jinych demokraciich. Porad nemohu uverit, ze tyto nazory jsou signifikativni pro ceskou spolecnost.
Klidny tedy nejsem, vime kolego?
11. 06. 2014 | 11:54

Grandmaster napsal(a):

Pepa Repa,
zakladatel a vitez souteze 'Oda na blbost' ma privilegium urcit odmenu!
11. 06. 2014 | 12:01

Yosif K napsal(a):

Mimochodem - v průměrném věku dožití je Rusko i za Banladešem, Gazou, Irakem, Iranem a Moldovou. Je prakticky před Africkými státy a KLDR.

Ještě horší výsledek má Rusko v průměrném věku dožití pro muže (58 let). Za Ruskem jsou v tomto ukazateli pouze nejzbídačelejší státy Afriky a Afganistán.

V Rusku je také největší rozdíl na světě v průměrném věku dožití žen a mužů (14 let).

Jak to tak, když Rusko má k dispozici 500 miliard petrodolarů ročně (kdo na tohle má?) a když se Putinuška o své ovečky vzorně stará? Že by bylo něco nezdravého v Ruské Říši????
11. 06. 2014 | 12:10

Pepa Řepa napsal(a):

Zájezd za poznáním života mužiků pod podmínkou, že se zúčastní kolegové na bedně.
Šroubik a Yossifjan, hlava 22.

Myslím, že by stačil Kyjev.
Doufám, že to zatáhne CK Grandmaster, když nabízí výběr.
Společný pokoj nežádám, někdy je moudrosti až moc.
11. 06. 2014 | 12:11

Pepa Řepa napsal(a):

yosífku
vy jste takový moudrý člověk, kolika let se tam dožívají veverky?
11. 06. 2014 | 12:14

Yosif K napsal(a):

Paní Mařenka, tak USA "ničí životní prostředí" a "Putinuška chrání životní prostředí" a průměrný věk dožití v USA je o 10 let vyšší než v Rusku?

Jak to? Napovím vám - v Rusku na životní prostředí doslova zvysoka s...rou.....
Radioaktivní a chemický odpad je skladován u sibiřských vesnic ve zrezivělých barelech, občas něco odnese velká vody, občas něco shodí do řek a občas něco prostě vysypou do moře (Rusko - tam se s ničím neserou) a plaší své mužiky bludy o škodlivosti a jedovatosti americké kukuřice.
11. 06. 2014 | 12:16

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Jedním z největších antiamerikanistů současnosti zdá se paradoxně být americké ministerstvo spravedlnosti.
Hodlá totiž uvalit na Bank Of America sankci ve výši cca 260 /četl jsme že až 340/ miliard singrovek, v přepočtu. prý kvůli chudým černochům a černoškám z Alabamy.
Což samo o sobě by nebylo nic až tak moc strašného...jenže Bank Of America skutečně ruským oligarchům nepatří, to je ten problém. BAC je jakýsi takový symbol čistoty americko-židovského bankovnictví, už leta, Rusa,mezi sebe jen tak nepustí. leda by uměl jidiš a nechal si říkat George, místo Grigorij. Tedy pomsta na vlastním lidu jak vyšitá /antiamerikanismus v praxi, oceněný několika set miliardami singrovek/, horší jak referendum na Krymu.

Oni antiamerikanisti jsou však i antibelgičaristy /BNP/ a v malém i antinizozemisti /ING/, antianglikaristy /HSBC/...tvrdí se, že tak bojují s teroristickými státy, no nevím, ale J.PMorgan, Brusel či Vanguard že by byli teroristy ? Podle mě má terorista plnovous, stále opakuje že by si rád dal salám a má mnohem křivější noc než bývá zvykem na Broadwayi.

A tak se prosím vás nedivme /ty měkčí a útlocitnější povahy z vás/, kdyby se časem stali tito antiamerikanisté i antisemity, ovšem jakmile tohle vyplave na povrch /záměrně nepíši že " jakmile se to stane"/...co pak s těmi chudými černochy z Alabamy - kteří prý dle Kalouska a spol. tu krizi spustili, vyvolali, způsobili - svou úvěrovou nezodpovědností ve vztahu k svým možnostem málem uvrhli celý svět opět do chaosu ? Cožpak pak oni nejsou těmi největšími antiamerikanisty ? Cočpak to oni dle Kalousků a dalších podobných to kousků nestojí na začátku těch problémů, které vyústily v několikasetmiliardový antiamerikanimus ?
Ty snad budou musit nechat zbičovat a pak pověsit, vždyť kde by vzali na takovou pokutu či na cestu zpět např. do Konga ? Kdo by jim asi tak po všech těch zkušenostech půjčil - ruští oligarchové? To bude ještě virvál, to vygraduje, to se jen tak neututlá, jako třeba ty jízdenky v Praze..

Či snad mi chcete naznačit, že sankce uvalené na ruské oligarchy byly daleko tvrdším projevem amerikanismu než je sankce na B of A projevem antiamerikanismu?
Hmm, ano...někde jsme četl že si jedna manželka ruského oligarchy musila změnit účet , respektive banku - jinak by si nemohla nechat poslat oblíbené keksy.....to mohl být skutečně doma velký virvál.
(Ne, ne..nesmějte se, ono to tak skutečně chodí, navenek jakože vládne oligarcha , ale ve skutečnosti to všecko řídí jejich staré. U staré Putinky si stěžujte, nebo u staré Rothschildky. Potažmo u staré a chudé černošky z Alabamy. )
11. 06. 2014 | 12:24

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Yosif K
Jak tak čtu ty vaše statistiky o věku dožití u Rusů...to se celkem vyplatí provdat dceru za nějakého bohatého Rusa, že ?
Jak to je s ženskýma ? Ty se dožívají více let ?
No tak to nic. To by nebylo moc výhodné.

Hezký den.
11. 06. 2014 | 12:29

Pepa Řepa napsal(a):

Yossífku, esli dobře počítám, tak se baryšńa dožije průmětně 72 let a to si představte, že tam ještě nedorazilý Gender studies.

Viděl bych to, že do pěti let se dožije 87 let.
Je to-nepochybně- elixír života po kterém pátral Rudolf II.
Ale co s ní, v tom věku?
11. 06. 2014 | 12:38

Radek napsal(a):

Dobré poledne přeji.
Jelikož vím,že názor do debaty by mi pan S.smáznul,tak jsem se aspoň podíval,kdože nám to tady "debatuje".Tak trochu čísel.Celkem se pod tímto blogem do teď vyskytlo 62 jmen.To máme POUHÝ JEDEN patrový autobus.To na okra.jZ těch 62 kousků někteří jsou na tapetě pouze jednou.Ovšem máme tady i TĚŽKÉ BORCE.Dovolil jsem si sestavit "bednu"pomyslných vítězů. 1.místo drží nekompromisně filuta s jeho 38 vstupy.
2.místo obsadil Yosif s 15 vstupy
o 3.místo se dělí Resl a pamětník s 12 vstupy.
Doufám,že tato mini statistika není natolik závadná,aby ji pan S.smazal.Jenom jsem chtěl naznačit,jak obrovský vliv má na dění v naší krásné zemi osazenstvo celého JEDNOHO patrového autobusu. Děkuji za laskavé přečtení (než mi to smázne).
11. 06. 2014 | 12:40

Hrbatej bolševik napsal(a):

Pane autore máte v článku menší omyl !
Jak vysvětlíte to,že část mladší populace,(cca do 35let a mladších),
je silně antiUS , je silně proruská a chválí kágebáka Putina.
Tito lidé nepodléhali komunistické propagandě.Jedná se u nich jen o povrchní pózu,či společenskou "revoltu",nebo o hloupost?
11. 06. 2014 | 12:43

Pepa Řepa napsal(a):

Zase mě vořízli.
Holt jsou tady lepší.
a to pan Pehe pauzíruje.
11. 06. 2014 | 12:43

resl napsal(a):

Viola : Můžete mi jmenovat jednoho našeho politika, který se odvážil kritizovat Ameriku, nebo Obamu?
-----------------
řek bych, že to je s. Filip, jehož odvahou žádný poslanec neoplývá. už to dělal před r. 89 a to je co říct a už tenkrát mu šlo o život. nebo živobytí, to už si nepamatuju.
-------
zemedelec napsal(a):
Pan resl se nám probudil.
Jak jsem napsal,už Vám a podobným zůstávají jen USA,aby Vás dostali na výsluní.Ono se zbraněmi velice dobře šíří demokracie.
---------------------
eště nám zůstává celá Evropa, jak jste si neráčil všimnout a vám zase trochu okleštěný Sovětský svaz, který si momentálně řiká "Rusko" a plete si vlajku i hymnu. konzervativci, no, jak řiká řepa, zatímco komouši jsou od nich na východ.
-----------
řepiště, máte první flek, ale já fakt nikoho neuplácel i když bych to pro vás rád udělal. dejte si na mě aspoň jointa, stylově to oslavíte.
--------------
Yosif K napsal(a):
Přihlaste se kdo viděl presentaci "Rusko - tam se s ničím neserou". Lze snadno vygooglovat.
Kdo to neviděl, nechápe Rusko. Realita je mnohdy neuvěřitelná - ještě mnohem barvitější než tyto slidy.
----------
to byl yozife eště slabej odvar, mužici sou zvyklí na větší zhovadilosti. i kočovný kmeny v Africe by se nařehtali, nám zbejvaj oči pro pláč.
------------
"dřívější čtenáři, " jak to bylo s tím maršálovým plánem, neměl jste na mysli vlakového lupiče Džugašviliho ? já jen, že jste se tak potichu vytratil.
11. 06. 2014 | 12:50

Viola napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde

myslím, že máte pravdu s tím antiamerikanismem, který je největší právě v Americe.
Amerika je i proti svému lidu.
11. 06. 2014 | 12:56

Pepa Řepa napsal(a):

řepiště, máte první flek, ale já fakt nikoho neuplácel

Celej Pelta, asi váš pan bratr.
11. 06. 2014 | 12:56

Viola napsal(a):

Obec Řepiště se rozkládá po obou stranách historické zemské hranice Moravy a Slezska, v okrese Frýdek-Místek, kraj Moravskoslezský.
11. 06. 2014 | 13:01

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):
pane resle

vy a my tady kritizovat samozřejmě můžeme, ale oficiální političtí představitelé nemohou, kdyby to udělali letěli by, neb "hlídací psi demokracie" by je tak nakopli. Můžete mi jmenovat jednoho našeho politika, který se odvážil kritizovat Ameriku, nebo Obamu?
11. 06. 2014 | 11:28
Oficielní představitelé také kritikovat mohou co hrdlo ráčí - Foldyna je velkosrbský a velkoruský šovinista až na půdu, není v CSSD sám, velká část vedoucích činoglů KSCM jsou zapálení Putinofilové, Klaus se "odvážně" postavil za Putinušku atd atd atd.

V Rusku to chodí tak - kdo chce kritikovat, at zpeněží svá aktiva, přestěhuje se na západ a pak at kritikuje ale i pak at si dává pozor kdo mu co sype do čaje, DÁLE JE LÉPE nechodit sám bez ochranky pustými průchody pod magistrálou atp atp.
11. 06. 2014 | 13:02

pamětník napsal(a):

Radek
obohatil diskuzi starodávnou metodou kádrování, bohužel však nepřesnou. Počet diskutujících nelze odvodit od počtu nicků, pomohla by informace o počtu různých IP adres. Vsadím svůj klobouk proti motýlku a la Schwarzenberg, že by statistika vypadala zcela jinak.
Ty předplyšákové kádrovácké manýry se leckomu ale zažerou pod kůži.
11. 06. 2014 | 13:16

pamětník napsal(a):

...spíše zažraly...
11. 06. 2014 | 13:20

dříve čtenář napsal(a):

pane demokrate resle,
vzdávám diskuzi i snahu dožít se lepších zítřků s lidmi, jako jste vy.
Na rozdíl od vás, musím vydělávat peníze na živobytí a na diskuse koukám při svačině a obědě. Mám z toho pokydanou klávesnici i trička... Při čtení vašich článků i kalhoty.

Jen pevně věřím, že neexistuje posmrtný život, poněvadž "lidé" jako vy by mi tam na věčnosti způsobili nenapravitelné šoky i jiné duševní újmy.
Jestli mne ještě jednou napadnete, že jsem komunista, tak jsem jim nikdy nebyl, ani jsem s nimi nesympatizoval. U komunistických voleb jsem byl 1x ve druhém ročníku na VŠ.
Na rozdíl od vás ale ještě vidím, slyším a doposud mi nedělá problém si přečíst názory obou stran a udělat si vlastní úsudek.
Ale v případě, že jediným argumentem protistrany je zcela nepravdivé osočení, že jsem komunista, tak na to koukám a netuším jak mám postupovat. Stačí, když napíšu " S USA a reslem na věčné časy a nikdy jinak!" , nebo mám dávat svou demokratickou orientaci ještě i jinak najevo?
Zkuste mi prosím alespoň odpovědět, kam se hrne ta spousta letadel ze západu na východ?

Při večeři nashle...
11. 06. 2014 | 13:25

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Viola
Trochu bych to poopravil - jde také proti svému bankovnímu lidu.

Na druhé straně - svému studentskému lidu se chystá pomoci. Od obrovských dluhů. Dokonce je bude odpouštět /ale až po 10, potažmo 20 letech/.
Paradoxně těm , co budou vydělávat málo, i takový je dnes ten bednářovský utopisticky svobodný kapitalismus manipulovaných trhů.
Možná by Bednář měl jít na barikády, modrá vlajka v ruce a hesla typu " Za kapitalismus bez přívlastků" či " S námi to nemůžete prohrát" by mohla znovu zabrat. lidi už na Klause téměž zapomněli, na ty hrůzy.

Však někteří republikáni v Kongresu v roce 2008 řvali jak při dražbě hovězího kupovaného nastojato " No tak to kurva nechte spadnout, ať to spadne až na dno, ať je to kurva všecko tím medvědím hovnem...aspoň lidi poznaj že prostě už není co prožírat, všecky ty Medishit zrušíme a lidi se zas naučej stavět na svý nohy sami, i ti zkurvení bankéři se to zas budou musit naučit ! "
Pak ale uznali, že by nestačili vystoupit a vstoupit ani oni .... a tak to utichlo.

Ostatně domnívám se, že i ta Bednářova libertariánská Utopia by skončila nějakou formou kanibalismu nebo přinejmenším hádkou o vyšší indexaci platu.

Ale skutečně je to paradoxní, jak tvrdíme - větší zátah provádí Bílý dům na Apple, Google, Bank of America...než na ruské oligarchy. Takový jakýsi inantiamerikanismus. :-))))
Ale to je správné, i antičechismus tohoto typu by byl jistě přínosným. Možná i Sedláčka by pak přešlo to jeho nezávazné žertování.
11. 06. 2014 | 13:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy