Cikáni jdou do pekla. A my s nimi

06. 01. 2012 | 12:54
Přečteno 12762 krát
Novoborský romský předák Štefan Gorol se ´hrabe´ do věcí v 70 kilometrů vzdáleném Tanvaldu Tanvaldu a připravuje tam na sobotu pokojnou demonstraci, která má být reakcí na novoroční tragédii. ´Bílý muž´ při ní zastřelil za nevyjasněných okolností jednoho cikána a druhého velmi těžce zranil.

Nechápu, proč Štefan Gorol s demonstrací nepočká až do chvíle, kdy bude jasné, co se vlastně stalo. Jestli ´bílý muž´ střílel, protože nenávidí cikány, nebo jestli se nepřiměřeně, či dokonce přiměřeně bránil útoku o mnoho mladších účastníků krvavého kofliktu.

Myslím, že je na čase, abych úzkoprsým odpůrcům slova cikán vysvětlil, proč ho používám místo úředně zavedeného slova Rom. Hlavně proto, že bývalý spolužák ze základní školy z Plavů Jarda Kotlár mi někdy po roce 1990 řekl: "Mílo, my přece nejsme žádní Romové, my jsme cikáni."

Byl v tom i kus hrdosti člověka, s nímž se všichni ´normální´ lidi z jeho vesnice rádi viděli. I když měl hnědou barvu kůže a pach jeho těla byl jiný než u nás, u ´bílých´.

Plavy leží jen kousek od Tanvaldu a v druhé polovině devadesátých let smutně prosluly rasistickými útoky dosud neodhalených fašistů na cikány, kteří bydleli na poště. Šlo o odvety za usmrcení ´bílého muže´ cikánem.

Rána, po níž se ´bílý muž´ zřítil ze schodů, přitom neměla nic společného s barvou pleti. Oběť útoku - a řekl bych, že v mnoha ohledech přiměřeného - chodila agresorovi za ženou.

Poštu obývali jak ´naši´ kamarádi cikáni, tak i Romové, kteří se na přelomu 70. a 80. let dvacátého století přistěhovali ze Slovenska. Dělali ostudu celé vesnici. Báli jsme se jich. Psalo se o nich třeba v souvislosti krádežemi zkaženého vepřového masa z kontejnerů, určených k transportu do kafilerie.

Dělali si z něj hody a prodávali ho i svým známým - včetně takzvaných ´bílých cikánů´.

Právě na společensky naprosto nepřizpůsobivé slovenské cikány měli fašisté se zápalnými lahvemi spadeno. Jak už to tak ale na světě bývá, zranili jednu moc hodnou paní. Extrémně přizpůsobivá dáma s pěstenými vlasy žila s námi v míru a pokoji dlouhé desítky let.

Patřila mezi ty ´naše´ cikánky a cikány, které jsme my, příslušníci ´normální bílé většiny´, měli rádi.

Za dvacet let se vztahy mezi ´bílými´ a cikány značně vyostřily. Moje vysvětlení je úplně jednoduché.

V Plavech, v Tanvaldu, ve Šluknově a v celém Česku výrazně ubylo cikánů, jakými jsou nebo byli Jarda Kotlár a paní Šarayová.

Cikánů a cikánek , co s námi chodili normálně do práce. Hráli s námi už od žáčků fotbal. V neděli nosili černé kalhoty, vyleštěné polobotky a v bílé košile. Drbali s námi před samoobsluhami. A občas si dokonce brali naše ´bílé´ holky - a naopak.

I když tohle nám už připadalo přece jen divné. A trochu to uráželo tu naši bílou nadřazenost. Byť umírněnou a vcelku laskavou.

Co ale jiného čekat od generace, jež od dětství slýchala ´máte v pokojíčku bordel jak u cikánů´. Nebo, s odpuštěním, dokonce říkanku ´cikáňata báňata, vysrala se na vrata´.

Většina současných cikánů už prostě není ´našich´.

Loni na podzim jsem se sešel s kamarády a kamarádkami v Tanvaldě. Dostali jsme se i na cikány, jak dělají v bráně do Jizerských hor bordel. Fašista mezi námi nejspíš není ani jeden, ale ukázalo se, že cikány - s výjimkou těch ´našich´, co jsme s nimi hráli fotbal a chodili do školy - nemáme kolektivně moc rádi.

Můžou si za podle nás to většinou sami. Především svou dokonalou schopností válet si šunky a vysávat nás, kteří pracovat chceme a musíme.

Ti ´nenaši´ cikáni žijí z našich daní. Práce jim nevoní. Dobře vědí, že peníze se dají získat mnohem jednodušeji. Tak jak to popisoval jeden cikánský drogový dealer u soudu v Liberci, jehož jsem se zúčastnil. Chodil si za pět prstů pro šampony a další věci do drogerie. I desetkrát za den. Pětkrát ho chytili, pěkrát ne.

Ukradené zboží pak prodával některým z nás ´bílých´ s neodolatelnou slevou za rohem.

Cikánům přisolil svou historkou na našem setkání v Tanvaldě každý z nás kamarádů a kamarádek. Z jednoho tanvaldského ghetta, kde žijí desítky cikánů, prý chodí do práce jen jeden. Nic jiného mu prý nezbývá. Nemá totiž žádné děti a nedostává na ně sociální dávky.

Štefan Gorol by měl věnovat své síly jiným věcem než přípravám pokojných demonstrací za oběti nešťastných incidentů, o jejichž spojení s rasismem nejsou žádné důkazy. Jenom zbytečně dráždí ´naši bílou většinu´.

Co kdyby místo organizace mítinků raději přesvědčoval ostatní cikány, že normální je pracovat, nekrást a nefetovat?

Obávám se ale, že je pozdě. Ti ´nenaši´ cikáni si zvykli, že příživnictví, za něž by šli za komunismu do nápravně výchovného ústavu, se jim vyplácí.

Nové přísnější ´dávkové´ a další sociální zákony cikány ´ožebračí´. Žít normálně si ovšem už dávno odvykli.

Ale jiní jsme i my, kteří se považujeme za ´normální´. V roce 2012 nemáme - na rozdíl od doby před pětadvaceti lety - čas na svoje děti. A přihlížíme bez většího odporu tomu, jak nám vlčí. Natož, abychom se zabývali nějakými cikány.

Pokud tedy jejich ghetto nesousedí s našimi domy. Až pak se jejich problémy stanou i naší horkou kaší. Chybí vážně už jen málo, aby i v českém hrnci přetekla do sociálních bouří s rasovým podtextem.

A co s tím? Jak jsme tam tak seděli, čtyři inženýři, dvě inženýrky, jedna učitelka a jeden magistr, nikdo na nic kloudného nepřišel.

Stejně jako členové všech československých a českých vlád, ministerstev a funkcionáři krajských úřadů a měst a obcí, co se u nás vystřídali od roku 1990.

Výsledek naší bezradnosti je alarmující. Cikáni jdou dál nezadržitelně do pekla. A my s nimi.

Protože i ti ´nenaši´ cikání jsou samozřejmě naši. Zvuk jejich hrany je i naší hranou. Povláčí nás za sebou všude, kam se hnou.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Silvie napsal(a):

Velmi pravdivý článek, bohužel!!
06. 01. 2012 | 13:00

nasranej čtenář napsal(a):

Jedna otázka: PROČ to tak je. Už odpovídal pan Brom na blogu pana Holomka, za odp. jsem mu už poděkoval. Tu otázku lae pokládám panu Lubasovi: ProČ stát nad Romy drží ochranou ruku,PROČ jen nad nimi???
06. 01. 2012 | 13:07

Petr napsal(a):

V Česku ještě prací nikdo nezbohatl.
Zato zlodějům, defraudantům, lupičům se v kombinaci s královskými sociálními dávkami daří.
Dál se daří exklusívně různým křišťálovníkům, korupčníkům, různým koordinátorům, speciálním pedagogům a sociální pracovníkům a většině podnikajicím politikům.
Zloději a kurvy co pracují v noci, každodenně do práce chodící i na jednu směnu lidé se mají jakš takš.
Skutečně nemocní lidé a po celý život poctivě pracující důchodci jsou těsně nade dnem.
Takže už od dob Husáka jsme na tom v Globálu všichni dobře.
06. 01. 2012 | 13:21

Jedla napsal(a):

Když se řekne A (nepracují), musí se říci i B (nemají kde).

Nejagresivnější z chytrých, kdo říká "skoro žádný cikán nepracuje" vám bleskurychle odpoví "to v žádném případě" na otázku, zda by jednoho slušného, pracovitého a nikdy netrestaného zaměstnal usebe ve firmě. Blisty.cz na to dokonce udělaly malý průzkum: Vyvěsily v tomto smyslu inzerát. Znají čtenost inzerátu, znají přibližně podíl podnikatelů-zaměstnavatelů mezi čtenářstvem. Počet nabídek práce: Nula.

I za minulého režimu se k nám stěhovali - Vaší terminologií "nenaši Romové" ze Slovenska. Odpovězte si sám, co se změnilo, že dnes nepracují a tehdy ano. (A zrušení trestného činu příživnictví to není).

Jinak - že situace eskaluje, že to jde "do pekla", s tím souhlasím. Ale nutno si položit otázku: Co (a) má naději odklonit takový pohyb na jinou dráhu, a co (b) nikoliv, či dokonce cestu do pekel urychluje.
Halasení typu: "Oni si za vše mohou sami, míč je na jejich straně sítě, z 'našich' daní už ani korunu, ať se chytí za vlasy a z bahna se vytáhnou jako baron Prášil sami" podle mého názoru patří do (b).
06. 01. 2012 | 13:26

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

A co takhle vyplácet dávky jen na první 2 děti? U slušných lidí, kteří pracují a řádně vychovávají své děti, by neměl být problém v součinnosti se školou, případně církvemi, zajistit pro početnější rodiny z řad křesťanů speciální dávky. Těchto rodin není tak mnoho a přidružená administrativa by se bohatě vyplatila.
06. 01. 2012 | 13:29

jin napsal(a):

Amíci si tam Černochy natahali,ale tyhle poloviční zvířátka sem nikdo nezval a teď se máme starat o jejich "chov" a aby jim nic nechybělo??? Oni nám znepříjemňují život,mlátí nás a vraždí,přestože by bez našich dávek chcípli hlady !!!Politici zatím dělají mrtvé brouky a čekají až nám situace přeroste přes hlavu.Neni divu,vždyť jsou také placeni z našich daní a jsou to stejní paraziti.Kdyby museli přispívat na Cikány a nebo to mělo vliv na jejich nestydaté platy,tak by se ledy pohnuly.Ale dokud mají své jisté ,tak se nic nezmění !!!
06. 01. 2012 | 13:42

Názor napsal(a):

Článek pana Lubase je pravdivý a výstižný,dokonce si myslím,že by jsme se na něm i většinově shodli(i s cikánama),ale co dál?
Pan Lubas drbe schody ze zdola a asi ani jinak nemůže,jenom by mě zajímalo,kdyby se shodou okolností dostal po těch schodech až nahoru,zda by drbal schody stejně snaživě?Kazatelů máme dost,ale je to jenom výkřik do tmy.Najde se někdy i politik ve vrcholné funkci,který bude hlásat stejnou pravdu,aníž by se bál o svoje koryto?
06. 01. 2012 | 13:46

Václav Havel napsal(a):

Cigáni si za to mohou sami jen z části . Na vině je havlovské pojetí lidských práv které dovolilo lidem nepracovat, přímo parazitovat a být za to dokonce placen sociálními dávkami. Začaly se řešit lidská práva kriminálníků a nemakačů a tedy i cigánů- a dokonce jsme nechali vyrojit spousty "humanitárních " organizací kteří mají dobrou živnost z toho , že se o nepřizpůsobivé "starají" , tím se cigáni dostali do pozice že necítí odpovědnost za svůj život a čekají kdo se bude o ně starat- ono známé - pozritě pánko aký bordel tum máme, to je dyškryminácia. Tím vznikl začarovaný kruh- parazitují cigáni a také ti " humanisté" ti nás stojí dokonce víc než ti cigáni.
Kdyby jste zveřejnili kolik peněz bylo vynaloženo na takové programy - mohla za to mít každá cigánská rodina byt na floridě.
...
Řešení je prosté - vrátit se k socialistickému heslu- každý pracuje podle svých schopností - každému podle jeho práce. Jiné peníze se nevyplácejí. Pokud nepracuješ, tvoje svoboda končí tam kde porušuješ práva jiných. tedy v okamžiku kdy se dotkneš čehokoliv co ti pracující vytvořili.
A museli by jsme se vrátit i k tomu že za porušení zákonů je kriminál, kde budou vězni makat v lomu nebo uranových dolech dokud nesplatí škody které napáchali a náklady věznění- teprve potom mají svoje lidská práva
06. 01. 2012 | 13:53

Jedla napsal(a):

Pro Petra a Šaška z Jihlavy: O výši sociálních dávek v ČR máte představy z pavlačové drbárny. Nijak královsky se z toho nežije, zkuste si to, žádné extrabuřty pro Romy nejsou, dostanete totéž podle stejných právních předpisů. Ale samozřejmě by pomohlo, kdyby byla k dispozici pracovní místa (byť namáhavá a sotva prestižní, ale nestigmatizovaná oranžovou vestou "obecně/veřejně prospěšné práce") za více než minimálních 8000 hrubého. Mnozí cikáni - placeni v úkole, třeba od metru výkopu - by si vydělali prací víc, než leckteří přechytralí diskutující zde. Jenže tu šanci nemají. Obce své podniky komunálních služeb transformovaly na akciovky nebo sro., a v privátě se práce přiděluje známým známých, mnozí bílí nezaměstnaní by mohli vyprávět. A navíc vznik ghet ("vyloučených lokalit") s onou podivnou subkulturou někomu vyhovuje (pronajímatelé fakturující přímo 'příspěvky na bydlení' svých nájemníků ve výši, o jakou jen najdou tu drzost si říci, bezohledu na realitní trh v místě, majitelé heren, zastaváren...), a jiní zase nikdy nenaleznou cestu (sílu, odhodlání) z gheta ven, když se v něm narodili, vyrostli, a jiný svět neznají či se v něm necítí vítáni, bezpečni.
06. 01. 2012 | 13:54

Honza napsal(a):

libí se mi výraz "nenaší" cíkání, ... a kdo může za to, že rychle zjistili, že pracovat se nevyplácí, že je lepší nic nedělat, podvádět, lhát - na rozdíl od autota znám odpověď - ne "naší" politici:
Není z hlediska pracovitosti a odpovědnosti, vztahu k cizímu majetku rozdíl mezi "nenašimi" cikány a "nenašimi" politiky
06. 01. 2012 | 13:58

modrý edvard napsal(a):

Jedla: a zkusily blisty dát inzerát pro necikána? Jak to dopadlo?
06. 01. 2012 | 14:00

Miky napsal(a):

Již jsem se tázal před (5) lety na MPSV jak se stát zajišťuje před pokračujícím přílivem Cikánů ze Slovensk. Odpovědí mi bylo mlčení..
Asi Češi rádi dobře vyživují vandráky a netáhla.

p.s.
(ptá li se jen jeden či pár blbů občanů,tak proč by se tím úřady zneklidňovali? Že ?
06. 01. 2012 | 14:08

Umplea 5-10 napsal(a):

pro JEDLA
I to málo je dost. Zejména když se sem-tam přivydělá něco "na černo".Nebo nějaká ta prostituce ,či krádež chlastu a jídla v sámošce..V součtu to bývá často i víc,než si
Vy vyděláte nějakou prací !
06. 01. 2012 | 14:13

Lala napsal(a):

Nedávno jsem shlédla film natočený podle skutečnosti z doby 60-70 let, kdy děj se odehrával v jedné chudinské čtvrti v Brazílii, kde negramotnost nebyla vyjímkou. Drogy, střílečky jen tak ze zábavy, znásilnění tam byly na denním pořádku. Byla to zábava nejen mládeže, ale i dětí. Tak to prostěje. Lidé, kteří mají problémy se vzděláním a je třeba si uvědomit, že takových je většina, potřebují být vedeni k řemeslu ke zručnosti a musí být zapojeni do pracovního procesu. Vždyť se to osvědčilo za socialismu, a myslím, že i tzv. umělá zaměstnanost těchto lidí je je větším přínosem, než výplaty dávek a plné kriminály. Můj návrh je znovu zavést učňáky a zřídit pro absoloventy pracovní místa. Když se podívám kolem sebe práce je tu až nad hlavu.
06. 01. 2012 | 14:15

Miky napsal(a):

Lola
"..práce je tu až nad hlavu.
Hmmmm...ale nejsou prachy na zaplacení práce.Prachy jsou jen na zaplacení soc.dávek a za dělání dalších budoucích asociálů..
06. 01. 2012 | 14:29

ali napsal(a):

Hezký článek..
ale..a každé "ale" má svůj háček, ..ale nemyslím si, že by to bylo až tak. Jsou lidé, se kterými nehnete ani párem volů. Nedomluvíte se, přes veškerou snahu, klid, vysvětlování. Že tímto oplývají především cikáni, je známé. Prostě to mají v krvi. Jako kdybyste sem zasadili kanibalské kmeny a učili je vegetariánství, či ortodoxního Žida chtěli obrátit na křesťanství. Cikáni (i já se zasazuji pro tento název, neboť Rom je směšný jako Česko), za to nemohou. To chápu. Ale nechápu, že navzdory cca dvě století trvající integritě cikánů jako rovnoprávných, jsou neustále na stejné úrovni. Co brání cikánům a jejich organizacím, aby kultivovali svoje etnikum? Krom několika kroužků tance a muziky preferované v médiích neznám nikde žádnou cikánskou komunitu, která by se snažila svoje prvky prosadit do běžného života..
Nehážu všechny do jednoho pytle, leč těch pytlů s těmi, kteří se snaží a pracují je bolestně málo a navíc, nechtějí mít nic společného s těmi, kteří se pytlují do Čomolungmy..
06. 01. 2012 | 14:32

nasranej čtenář napsal(a):

Jedla: kopíruju:..O výši sociálních dávek v ČR máte představy z pavlačové drbárny. Nijak královsky se z toho nežije,..

Vidím po dávkách romské rodiny u marketů ne s plnými vozíky, ale s přeplněnými zbožím, na které prostě nikdy jako normální pracující nebudu mít a toto zboží je pak nakládáno to taxíků i s rodinami a .......diváci - my jen kroutíme hlavou!
06. 01. 2012 | 14:33

Jarmulka napsal(a):

Jedlo - ma jednu stranu říkáš jak jsou sociální dávky ubohé a o pár řádků níž jak dostávají nehorázně vysoké příspěvky na bydlení, které si přivlastňují majitelé bytů. Máš v tom zmatek a hlavně okecáváš fakt že
1 cigáni v drtivé většině parazitují - pořád mají ny bydlení a jídlo zdarma, elektčinu, vodu odpadky neplatí, když je chytíte jak kradou taky nic nevymůžete
2/ Ještě více parazitují různé " homanitární" organizace co se o ně starají a samozřejmě i ti co jim pronajímají to bydlení.
Cigáni musí začit hlavně u sebe, od nás by neměli dostat NIC !!!
06. 01. 2012 | 14:38

Enkidu napsal(a):

Takovéto články jsou zbytečné, jen povzbuzují rasisty v jejich přesvědčení.
K incidentu - pravděpodobně prostý kriminální čin s případ nutné přiměřené obrany, je pravdou, že by se to medializovalo i kdyby oběti (pachatelé) nebyli Romové, kolikrát se stane, že někdo v obraně někoho zabije... Pan Goral je zřejmě jeden z profesionálních Romů, mezi nimi jsou pěkná paka, viz protesty proti kocouru Mikešovi nebo akce a projevy pana Veselého... Zaráží mě však naprosto nereflektovaný slovník autora (naši cikáni, cizí cikáni apod.). Podobně fanoušci Sparty dělí černochy na naše černoušky (Bonny, Leo aj.) a "špinavé n..." (kdokoliv s odlišnou barvou pleti v jiném mužstvu nebo na ulici). Dělící čára není mezi "naším" a "cizím", protože žádné jiné "naši" než občané ČR neexistuje. Dělící čáru vidím mezi těmi, co kradou a těmi, co nekradou, stejně jako u "bílých".
A cikán se dalo říkat v 90 letech, ale teď už je to trochu eklhaft, i když lepší než Hitlerovské Řápkovské) "nepřizpůsobivý". Řešení je také zřejmé - problémem nejsou sociální dávky, ty jsou tak nízké, že na jejich snižování doplatí pouze ten, který nekrade. Stačilo by zamezit možnosti exekuovat dávky Providentem, HomeCreditem a jinými lichváři, potírat práci na černo a důsledně trestat drobnou kriminalitu + mít dobrou sociální práci ve městech. Kdyby nebylo lidí pracujících načerno, mohli by Romové dělat práci, kterou dělali dříve.
06. 01. 2012 | 14:39

Drzá zrzka napsal(a):

nasranej čtenář

Problém je v tom, že ono nakládání množství zboží do taxíků, se děje obyčejně v den výplaty sociálních dávek. Dnes máme. Co bude zítra? Uvidíme.
06. 01. 2012 | 14:40

Jedla napsal(a):

To je zvláštní, Umplea 5-10, že vám práce načerno, krádeže a prostituce nevadí u vlastního etnika.
Nedávno mému dítěti ukradli kolo, předtím vykradli chatku na zahrádce. Bílý mladík (závislý na drogách). Těch chat "udělal" onen feťák celou sadu. Sousedka "starodůchodkyně" s velmi malou penzí přišla o propanbutanový vařič, čerpadlo malyš do studny a elektrický strunový vyžínač. Zemřela loni, aniž dokázala ztrátu nahradit, zahrádka pro ni přestala být radostí. Pachatel bílý, dealer pervitinu bílý, překupník v zastavárně bílý jako sníh. Nikdo škodu nenahradil. Nemám mnoho zkušeností s prostitutkami ani pornem, ale dle internetových zdrojů v tomto nedaněném byznysu jaksi převažuje naše vlastní, bílé etnikum. Obrovské ztráty na daních, sociálním a zdravotním pojištění působí švarc-systém. V součtu podstatně větší, než je rozsah skutečně zneužívaných sociálních dávek (ne než většina vyplacených, ale zneužívaných dávek je v procentech vlastně málo - http://denikreferendum.cz/clanek/11822-kdo-zneuziva-socialni-davky). Švarc systém je vynález a výsada našeho etnika. Kolik znáte Romů, kteří fiktivně podnikají na své riziko, ale reálně jsou zaměstnáni s živnostenským listem a šetří zaměstnavateli (kradou státu) daně a sociální pojistné a zdravotní pojišťovně zdravotní pojistné?

Ve skutečnosti, měřeno peněžní hodnotou ukradeného, připadá na bílou "hlavu" tisícinásobně větší škoda než na snědou tvář s černými vlasy (a to je konzervativní, opatrný odhad).
06. 01. 2012 | 14:41

wild horse napsal(a):

A jak víte, že to je z dávek, nasranej? Co když ti lidé mají nadstandardní platy (třeba jako hudebníci) či se živí v rozporu se zákonem, takových je mezi lidma v týhle zemi docela dost. A nebo je to skutečně z dávek, udělaj jeden velkej nákup a pak nemaj celý měsíc co žrát. takových je tu taky dost. To fakt usuzujete na výši dávek podle toho, co vidíte u vašeho supermarketu? nebylo by lepší si spíš zjistit, kolik to skutenčně je, komu a za jakých podmínek se vyplácí.
06. 01. 2012 | 14:43

Jedla napsal(a):

Jarmulko, oni je nedostávají. To si prosadili v ODS, že pronajímatel si za nájemce vyfakturuje příspěvek sám - původně to mělo být opatření proti "zneužívání" (některé rodiny pobíraly příspěvek a přesto dlužily za nájem). Jenže se to zvrtlo - jakmile pronajímatelé zjistili, že výše příspěvku je odvislá od výše nájmu, a že to mohou dostat přímo, nic jim nebránilo nájmy zvýšit jen a jen dle vlastní drzosti.
06. 01. 2012 | 14:47

nasranej čt. napsal(a):

Dr.zrzka - já vím, že je to problém, ale problém jejich - romů. A oni to vědí moc dobře, že když vše prožerou a vychlastaj co nejspíš, tak jim stát ochotně zase dá. (Viz nedávno v tv - romská matka s bosým dítěm na sociálce a řev převeliký)

Pan Lubas má pravdu - nejen cikáni jdou do pekla, ale i my s nimi. Jen Romové se smějou - ti žijí jaksi pořád v komunistickém nebi. Potřebuji - tak přece mám nárok a..... mám.
06. 01. 2012 | 14:52

xx napsal(a):

Narodil jsem se, žil a žiju také zhruba těch 70km od Tanvaldu vzdušnou čarou. Ale zkušenost s místním cikánem, který je hrdý na to že je cikán a nadává na romáky ( tak tem nepřizpůsobivým romům cikáni nadávají ) že jim dělají ostudu a ze života peklo.

Je potěšitelné, že to není ojedinělý jev, ale spíše obecnější problém cikánů starousedlíků a přivandrovalých romáků odkudsi z tramtárie.

Když jsem namítal, zda by nemohli mezi sebou zjednat pořádek, že jsou přece silně hierarchická společnost, odpověděl, že tihle romáci se nebojí ničeho a to prý hlavně díku drogám.

A to mluvím o rozhovoru, který jsem vedl před 10 lety s bývalým spolužákem ze základní školy, cikánem.

Mimochodem, tohle je teké trand. Onehdá jsem v nějaké reportáži v TV, během těch šluknovských nepokojů zaslechl jakousi starou ženu, která bědovala právě nad tím úpadkem cikánské společnosti. Ŕíkala že dříve mladí měli respekt ze starších a právě z té hierarchie. Stačilo vědět kdo je v cikánské komunitě považován za hlavu a s ním vyjednat cokoli. Ostatní poslouchali. To je dnes už pryč a mladí nemají strach z ničeho.

A další střípek lidové moudrosti, který předčí všechny ouřední spisy světa. Moje babička, dej jí pánbůh lehkou zem, říkávala už před dvaceti lety. Za mého mládí se cikáni nejvíc báli pána boha, teprve pak četníků. Dneska se už nebojí ničeho.

A jsme u jádra pudla. Sebrali jsme cikánům smysl existence, sebrali jsme jim boha a chtěli bychom aby se jejich společnost nezhroutila ? To je přece nesmysl a můžeme za to my, tedy většinová společnost, která je připravila o všechno. Mysleli jsme si a někteří intelektuálové si dodnes myslí, že vše vyřeší dostatek peněz pro ně. Není to pravda.

Stejně jako zalití penězi nevyřeší potíže ekonomiky jako takové, stejně jako zalití penězi nevyřeší morální úpadek většinové společnosti, nevyřeší zalití penězi ani problém cikánské společnosti.

Více peněz pro cikány jim ten společenský úpadek může "pouze zpříjemnit" a většinovou společnost trochu ochránit před těmi negativními důsledky ( kriminalitou ). Ale jako všechno, ani toto není tak jednoduché. Problém je, že více peněz zároveň urychlí rozklad cikánské společnosti a prohloubí problémy které to přináší všem. To vytvoří tlak na ještě více peněz a spirála se roztáčí čím dál rychleji.

To si Kocáb, Uhl a spol. prostě neuvědomují, nevidí to nebo to nechtějí vidět.
06. 01. 2012 | 14:55

nasr. čtenář napsal(a):

wild horse: máte pravdu, uznávám svou chybu. Nevím to. Třeba to opravdu můžou být rodiny, které mají nadprůměrný příjem třeba s podnikání. Takže sorry! vaše upozornění beru a omlouvám se i za poslední příspěvek DZ.
06. 01. 2012 | 14:58

nasr. čtenář napsal(a):

wild horse: máte pravdu, uznávám svou chybu. Nevím to. Třeba to opravdu můžou být rodiny, které mají nadprůměrný příjem třeba s podnikání. Takže sorry! vaše upozornění beru a omlouvám se i za poslední příspěvek DZ.
06. 01. 2012 | 14:59

Drzá zrzka napsal(a):

nasranej čt

12 let od zbourání zdi v Matiční se stav soužití neustále zhoršuje. Dřív se dalo i na toto téma vtipkovat. Dnes jste při vyslovení stejného vtípku postaven do pozice rasisty, nácka a nevím čeho ještě. Dokud se naši volení zas tupci(tedy zástupci) perou o korýtka a přísuny peněz, nemají čas vládnout.
Pravidla by měla platit pro všechny. Měli bychom tedy mít jednu skupinu sociálně slabých, ale máme dvě. Proč?
06. 01. 2012 | 15:04

Ivan H napsal(a):

XX Sakra jednou pro vždy - MY jsme cigánům NIC NESEBRALI , už vůbec ne víru v boha. Kdo chce být slušný, je slušný za všech režimů.

Jeslti za něco MY NESEME VINU tak jsou to havlovská lidská práva, která je naučila že se dá parazitovat a ještě vás za to slušně platí sociálními dávkami.
...
Jakékoliv kecy o tom co MUSÍME pro cigány udělat jsou žvásty. Platí tu zákony a kařdý bude žít podle nich, když se mu to nelíbí ať táhne.
Podpora menšin a pozitivní diskriminace je trapná a škodlivá už i v USA u indiánů / které obrali o území / a černochů / které navezli jako otroky / My sem cigány násilím netahali a NIC jim nedlužíme. A je jenom naše chyba že neumíme vyžadovat dodržování zákonů a živíme parazity
06. 01. 2012 | 15:05

Dl napsal(a):

Tohle už fakt přestává všechno ,cigánů rapidně přibývá ,troufají si do nás bílých čím dal více a nenaši zákonodárci tohle vše asi s pocitem blaha že jich se to netýká ,sledují ! Společnost se musí rozhodnout co s nepřispůsobivými cigány a různými vandráky s celého světa kteří nám sem za ty neštastná léta šengenu nalezli ! Fuj ,je tu ale sebranky co tu máme v česku ! Hanba našim vládám a politikům kteří to takhle nechávají ! Být jako poslanec ,navrhoval bych do vlády za ministra vnitra pana Čochtana ! Věřte tomu vážení že by do dvou let tahle republika byla od těhle šmejdů vyčistěna ! Jiný recept nemám ! Jen takový zodpovědní lidé jako je pan Čochtan by tuhle zapeklitou situaci vyřešili ! A je jedno jestli podobrém nebo po zlém ! Představa nějakých lidských práv pro tuhle skupinu povalečů nepřipadá v úvahu !!! Tak a myslete si o mě pane Stejskale co chcete ! Na má slova stejně dojde ! Ti cigáni kteří mají původ na slovensku bych po dohodě ze slov.vládou poslal okamžitě tam odkud přišli ! Pak důsledné hraniční kontroly aby nám ten plebs nenalezl nazpět ! Ps: Vietnamci také nejsou žádní svatouškové ! Naše policie má s nimi plné ruce práce k vůli pěstování drog ! To si myslím také není správné ! První se asi bude muset vyměnit ta nezodpovědná pravičácká vláda která nad mafiány a cigány drží ochranou ruku ! Dl.
06. 01. 2012 | 15:06

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Jedla
Vy jste mne špatně pochopil. Nikde jsem nepsal, že dávky jsou horentní, někomu ale stačí a kalkuluje s tím při "pořizování si" potomstva. V Jihlavě žije Cikánů spousta a mnozí pracují u technických služeb nebo při výkopových pracech. O těch není řeč. Já mluvím o nové generaci Cikánů, která má dosti zkreslený pohled na život. Ještě nedochodí základní školu a už vozí kočárek. A celá rodina tyto dívky povzbuzuje k dalšímu mateřství, aniž si láme hlavu, jak je uživí. Spoléhají na stát, ale význam slova OBČAN nechápou a obávám se, že je to ani nezajímá. Kdo s tímhle pohne, bude to na "Nobelovku".
06. 01. 2012 | 15:13

Ivan H napsal(a):

Jedla 14,47 Oni nic nedostávají ??? Buďte tak hodný a zařiďte mně aŤ mně nekdo veškeré faktury související s bydlením zaplatí za mně. Ani vám nebudu děkovat, vždyť podle vás je to nic !!!!
Můžu se zeptat- opravdu jste se vy humanisti zbláznili že plácáte takové nehoráznosti nebo vás za to někdo tak dobře platí???
06. 01. 2012 | 15:13

xx napsal(a):

Ivan H: Tak pozor vážený, mluví z vás neznalost nedávné historie. Cikánům jsme jako společnost sebrali nejprve způsob života kterým žili po staletí a to prakticky ze dne na den. Odmotovali jsme jim doslova kola od maringotek a povozů, sebrali koně a donutili je násilím ke změně způsobu života.

Sociální inženýři přišli s pozitivní diskriminací už za komunistů. Samozřejmě že měla trochu jinou podobu než dnes, ale to že cikánům platil Národní výbor uhlí pamatuju už od dob mého dětství, což je z období hluboké totality.

A víru v boha ? Tu sebrali komunisti všem věřícím, nejen cikánům. Problém je, že cikáni na ní byli více závislí než většinová populace. Věřící lidé byli za komunistů na okraji společnosti a všude naráželi na zesměšňování a ústrky.

To jsou fakta. Odmítáním převzetí odpovědnosti, brání především pochopení příčin tzv. romského problému a to brání schopnosti s tím cokoli udělat. Podávání dotací cikánům se rovná léčení rakoviny ibalginem a morfinem.
06. 01. 2012 | 15:17

vasja napsal(a):

Zitra na pamatku popraveného romského skauta držte aspoň minutu ticha a Aktualně by to mohlo tuna na chvílu pietně vypnout. Ať to je trochu důstojný. Buďte lidi lidi.
06. 01. 2012 | 15:19

Lala napsal(a):

A krom cikánů, tu vznikla další početná skupina, která se živí kriminální činnosti. Je to nemalé procento mládeže, která není schopna vzdělání a stát pro ni nemá pracovní uplatnění a jaksi ji nechává na pospas. Vím, teď mi budete oponovat, že se má každý postarat sám o sebe. Právě, že oni se starají. Chodí do posiloven, fetují, přepadávají. Organizovaně navštěvují byty, když majitel není doma. Jsem jedna z obětí. Je to jejich zdroj obživa.Mám hrůzu z toho kam až toto dojde. Chápou tržní ekonomiku po svém. Urvi co se dá!!! Ví, že je všechny pozavírat nemohou, jsou plné kriminály. Boháč se z nějaké loupeže lehce vzpamatuje ale okradený chudák?
06. 01. 2012 | 15:28

Pepa Řepa napsal(a):

Cikáni jdou do pekla?
Ale no tak, Lubasi. Vy takový sportovec nevíte, že Peklo je o pár stanic dál?
Z Jozefáče nahoru do kopce. V životě jsem tam Cikána nepotkal.
06. 01. 2012 | 15:34

student napsal(a):

Cikáni jsou problém.
Jeden z mnoha. Ale má existence problémů vliv na příjmy našich vyvolených. Nemá. Tak o co jde?
Víte to někdo ?
06. 01. 2012 | 15:39

Silvie napsal(a):

XX,

ale jděte už s tím masochismem někam.
To klišé ,jak jim zlá bílá majorita sebrala herky a maringotky, už je vyčpělé...

Každý jiný národ by se za mnohem kratší časový úsek dokázal postavit na nohy.

Francouzi i Italové je nechávají svobodně kočovat a stejně s nimi mají tytéž potíže. A že o tom něco vím.

Cikáni, a to je třeba říci natvrdo, byli odjakživa národ žijící parazitickým způsobem života.
Nebojovali o žádné území, protože to vyžaduje oběti a úsilí, proto dnes žádné územní teritorium nevlastní. Jejich přirozeností bylo se někam ilegálně vloudit a využívat plody práce druhých.
Proto byli také pronásledováni , a to velmi krutě.
Tato mentalita je součástí jejich genetické výbavy a nelze očekávat, že svůj dosavadní způsob života nějak změní - i kdyby se "zlá" majorita třeba rozkrájela!
06. 01. 2012 | 15:42

Ivan H napsal(a):

Lalo- cinkala jste klíči, volila??? Tak co se teď divíte??? Co by jste chtěla - mladé kteří slušně pracují, vzdělávají se , chodí na brigády pomáhat budovat vlastní zemi a věnují se ušlechtilé činnosti v mládežnické organizaci ??? Takoví co se takhle chovali byli rádi že je po cinkání klíči lůza nevěšela na kandelábry, do smrti to nezapomenou a už se tak rozhodně chovat nebudou. Chtěli jsme to tak.
....
..
XX 15,17- a proč třeba Vietnamci nebrečí že jejich rodiče vojska NATO / jehož jsme dnes členem/ vypalovala napalmem a že potřebují pomoci a že ztratili víru v boha. Znáte vůbec nějaký méně početný národ nebo etnikum které by v posledních 100 letech netrpělo- v Evropě rozhodně ne, tam byly dvě války na které nevzpomíná dobře ani největší Německo, natož ty menší národy a etnika.
...
Jednou pro vždy - MY CIGÁNŮM NIC NEDLUŽÍME - oni se musí naučit zde žít podle zákonů a zvyklostí, stejně jako zde žijí ti vietnamci, slováci, rusové a ukrajinci, němci atd.
A jakákoliv pomoc a pozitivní diskriminace jim jen brání spoléhat na seba a učí je parazitovat.
06. 01. 2012 | 15:49

xx napsal(a):

Pepa Řepa: he he, tak v tomhle pekle jsem měl nabídku na pozemek, ale co čert nechtěl, nastrčil na mně babu a ta se mi coby makléřka už neozvala, když jsem po ní chtěl nějaký upřesňující údaje. Tak z toho nakonec sešlo.
06. 01. 2012 | 15:50

Silvie napsal(a):

Vážení,

buďme rádi, že tady místo cikánů nemáme černochy (mám na mysli ty z ghett).
Dcera chodí do třídy s 15 letou čechoameričankou, která se v USA narodila a doufá, že už se tam nebude muset nikdy vrátit.
Prý bylo běžné, že "černoušek" ve státní škole (státní školy musí být pro učitele dost adrenalin) paní učitelku profackoval nebo do krve zmlátil bílého spolužáka, protože mu v menze nepodal lžičku. Říká, že se černochům nesměli dívat do očí, jinak dostali po hubě.
Něco mi to připomíná - Tanvald - "co čumíš, bílá svině!" (dle policie není tento výrok rasistický).
06. 01. 2012 | 15:50

Občan napsal(a):

To Jedla a další:

Ale to je VELKÝ omyl!
Spousta Cikánů totiž pracuje a mnozí mají i slušně vysokou kvalifikaci. Jenže o těch většinou neuslyšíte v souvislosti s kriminalitou (maximálně tak v souvislosti s hlučnou oslavou něčeho, protože i mězi těmi slušnými a pracovitými je docela dost násosek a umějí být dost hlasití). A mají dobře vychované děti, které chodí do školy a studují a pracují.
I spousta těch nekvalifikovaných pracuje - poctivě a celoživotně. Potkáte je u lopat, košťat, na nádražní vykládce, u popelářů a podobně.

Takže to není o tom, že většina Cikánů nemá kde pracovat, ale o tom, že část nich skutečně pracovat nechce. Jen část skutečně nemá kde pracovat - stejně jako bílí.
A touhle částí by se měla vláda zabývat, stejně jako by se měla zabývat těmi bílými, co pracovat chtějí, pracovali dlouhá léta a na stará kolena je najednou nikdo nechce. Jenže to by musel být ministrem někdo jiný než Kybersadista, který úspěšně zraje pro esesáckou uniformu a bičík v pazouře.

Jinak, co se Cikánů týče - nezaznamenal jsme ještě z jejich strany aktivitu ve směru k národnímu buditelství. Tím nemyslím hulákání o tom, co všechno bílí dělají blbě a co musejí udělat pro zlepšení života Cikánů. Myslím tím třeba svalení se na hromadu těch vzdělaných a vydání např. česko-cikánského slovníku, slabikáře, občanského minima v cikánštině, českocikánských učebnic pro dovzdělání negramtoných dospělých a podobně. Kdyby na tohle spotřebovali různí "utěsnění člověkové" alespoň 20% toho, co probendí zbytečným nástěnkářstvím, brožurkářstvím a "semáři" o tom "jak uplést z lejna bič", už mohlo být cikánstvo z převážné části ze středověku venku.
06. 01. 2012 | 15:55

český maloměšťák napsal(a):

"Cikány" se staávají také nezaměstnaní, kterým je nad 5O, matky samoživitelky, důchodci s důchody na hranici přežití....mám pokračovat No - počkáme si - až účet za léčbu zrujnuje i někoho, kdo zatím sebe viděl jako spořádaného příslušníka střední vrstvy, že....

No nic - hezky si plkejte. A přemýšlejte - jak je to s těma ekonomikama. Že není jedna - jak tvrdí Klaousek, ani dvě - ja tvrdí Sobotka.
Jsou tři.
Exportní, lokální (regionální) a šedá.

A že podpora jedné a podkopávání druhé - bude počty "cikánů" zvyšovat. A že ta třetí - to je budoucí realita té druhé.

Maucta.

Mimochodem - nezmínil jsem ještě jedno. Pokud bude společnost finacovat Řebíčky, Grossy etc etc (snad 100 miliardami ročně)...tak nezbyde na pacifikaci chudých - což samozřejmě vyvolá v jistém momentu nárust zločinnosti.
Takové společnosti pak většinou chybí i peníze na financování reperesresivních institucí - takže ve výsledku je závěrečný účet velmi vysoký a to v násobcích toho, co by stála politika založená ne na zlodějnách a šlendriánu - ale na rozumu a kontrole.
Protože bude nutno připočíst i ztracené lidské životy, náklady na léčbu...etc etc...
(prosím primitivy typu Čochtana aby nezačli zase šermovat šavličkou - "cikáni" si najdou tu starého člověka, tu matku s dětmi, tu invalidu, nebo důvěřivce bez revolveru....na Čochtanovu či Řebíčkovu vilu zatím !! nezaútočí...)
-------------------------------------------------------
Kde selžou instituce - tam zákonitě nastupuje teror.
06. 01. 2012 | 15:55

Občan napsal(a):

To Silvie:

Jestli ono to náhodou nebude tím, že v Čechách bylo otrokářství zakázáno koncem 12. století. Kdyby tomu tak nebylo a přetrvalo by do 2. pol. století 19., tak bychom tu ty černochy měli také.
A jestli si myslíte, že bílí z ghett jsou na tom lépe než černí, pak se velice mýlíte.

Jinak - v Čechách také nikdy neexistovalo nic jako rasová segregace. V USA naopak existovalaaž do konce 60. let 20. století - zcela LEGÁLNĚ. Pak teprve byla zrušena. Takže černí v USA jsou relativně plnohodnotnýmo občany sotva 50 let. Do té doby bylo jejich právní postavení mnohem horší než právní postavení Indiánů, které bylo žalostné.

než začnete na nějakou skupinu plivat, zjistěte si o ní něco...
06. 01. 2012 | 16:00

xx napsal(a):

Silvie: já netvrdím že soužití s nimi nebylo vždy bez potíží. Ale takových rozměrů potíže s cikány nemají ani Francie, ani Německo ani Británie.

Mýlíte se, když si myslíte že jiný národ by zvládl přizpůsobení. Ne za těchto okolností. A tam samozřejmě patří i ta jejich vrozená mentalita nebo jak to nazvat.

Příčiny rostoucího problému nebudou nikdy vyčpělé. I kdyby to trvalo 200 let. Pravda je, že se již dnes nemůžeme vrátit na začátek, dát jim v restituci zpět místo bytů maringotky a kobyly a poslat je do světa. To už po několika generacích deformace nejde.

Nyní se nacházíme ve stádiu, kdy staré zvyklosti a tradice odumírají ale nové se jaksi nerodí. Co jsme jim nabídli místo těch maringotek ? Peníze a konzum. A ty z nikoho dobré lidi nidky nevychovaly, ty dokáží jen zkazit, pokud k tomu člověk není od malička veden v rodině vhodným způsobem.

Ne ne, svalovat odpovědnost jen na cikány je fatální chybou. Dávat jim jen peníze je ale chybou úplně stejnou.
06. 01. 2012 | 16:01

Pepa Řepa napsal(a):

Neviděl bych to s Cigánem tak černě.
Když mohl rychlokurz "Finančníkem snadno a rychle" udělat ze šlapky George Sorose, pro ne z Cigána?
06. 01. 2012 | 16:05

český maloměšťák napsal(a):

Pepa Řepa
Pepko - vy kromě marného postávání na E 55 a následného kvikotu pod kopanci vašeho pasáka...vy také studujete finance ?
Hmm...Pepko - ale já se obávám, že s tou denní tržbou z E 55 ve výši pod 50,-Kč...že nebudete pro žádného brokera zajímavá....

Když tak zkuste vyrazit do Tanvaldu - tam prý na nabízenou kvalitu tak nehledí - rozhoduje tam cena. A tak možná díky své píli své denní tržby třeba zdeseteronásobíte...to už by se nějaký broker altruista snad přesvědčit nechal...a otevřel vám demo účet.

Pepko - Tanvald, cikánská kolonie...zjistěte si kdy berou dávky a šups na to !
06. 01. 2012 | 16:21

Pepa Řepa napsal(a):

český maloměšťák
píšu o šlapce. To jste Vy, že odpovídáte?
No to je ale překvapení! To by jeden nečekal.
:-))
06. 01. 2012 | 16:26

český maloměšťák napsal(a):

Pepa Řepa
O šlapce ? No ale vy přeci...pamatujete, Pepko - jak jste tak detailně líčila poměry na E 55 - no a pak si stěžovala, že už to není jako za mlada...
Pepko - zkuste ten Tanvald.

Já vám to spočtu, chcete ?
Tak podivte se - jeden krát 48,§ korun denně a deset kopanců od pasáka na jedné straně (to je vaše dnešní realita). Anebo desetkrát dvacet korun denně a spokojený pasák - což by mohla být ta tanvaldská realita (nějaké rezervy snad ještě máte, ne ?).
Navíc se na severu otužíte.

Suma sumárum po osmi letech zaklepejte u mě a já vás na nějakého soucitného brokera nasměruji.
(Pepko - ale ne že mu budete povídat, že jsme spolu něco měli...příště by se mně vyhnul obloukem)

Tak jen hezky študujte a své tanvalsdké milujte, Pepko.
/kyžbyste se dostala pak do potíží - zkuste toto /je to novinka/ : http://www.consumerfinance.gov/

Pepko -teď něco musím udělat i já pro své obveselení...na počítači vedle - jen několikrát kliknu a pak se můžeme znovu zamyslit nad nejvhodnějším marketingem via vaše další působení v Tanvaldu...
06. 01. 2012 | 16:37

Grőssling napsal(a):

40 let Vám zde moji předchůdci lhali, naše země nevzkvétá.

Bu, ha, ha.
06. 01. 2012 | 16:50

Hangurbadžo napsal(a):

Cikánští předáci organizují v Tanvaldu jakési pochody a spojují je s pohřbem jednoho z nich. Město Tanvald a policie ČR se má postarat o pořádek a tzv. bezpečnost účastníků. Otázka zní, v jakém jiném státě na světě by v souvislosti s pohřbem pachatele trestného činu byl povolen a "zajišťován" veřejný pochod, či demonstrace.
P.S. Pro "jedlu" a jemu podobné, pan Lubas má bohužel pravdu. Zákl.problémem je, že sociální dávky a st.příspěvky , které pobírají tzv. nepřizpůsobiví převyšují příjmy pracujících občanů. Za druhé, nepřizpůsobivým občanům se přiznává důchod ve výší průměrného důchodu v ČR. V žádné zemi EU takový rozpor nepřipustili.
06. 01. 2012 | 17:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

xx:
"Co jsme jim nabídli místo těch maringotek ? Peníze a konzum." Nepřehánějte. Nabídli jsme jim náš jakžtakž civilizovaný způsob života. Mnozí z nich se ho chopili, většina - ti noví primitívní přivandrovalci ne. Nesmyslné fráze o tom, že za jejich necivilizovanost vlastně můžeme my, mohou prokudovat jenom omezení fanatici anebo ti, kteří z romského byznysu profitují.
06. 01. 2012 | 18:24

Silvie napsal(a):

Občan,

on vám to vysvětlí Honolulu.
Já znám americké státní školy jen z filmů. A nic moc. A to se situace od doby ,kdy natočili Džungli před tabulí, asi dost podstatně zhoršila.
Myslím, že američtí učitelé koukají, aby přežili, o výuku už ani tak nejde.
V amerických kriminálech je statisticky zcela jistě vyšší procento černochů, nežli bělochů. Úplně stejně jako v našich věznicích, které jsou z velké části přeplněné cikány (pro dětské domovy platí totéž).
Já kolem sebe nějak ty slušné cikány nevidím. Každý den si musím hlídat kabelku před jejich gangy v obchoďácích, zrovna včera tam zase nějaké chytla ochranka.
Takže si klidně plivnu... už toho mám tak akorát po krk!!!

Práce je sice nedostatek, ale i kdyby byl převis, převážná část cikánů se nikdy do pracovního procesu nezapojí. Fungovala na ně dokonale jen represe totalitního režimu, jediné plus, jež mu lze přičíst na vrub.
A máte pravdu - ohrožených sociálních skupin je tady více - tak proč se všechno pořád točí jen kolem cikánů?!
06. 01. 2012 | 18:26

Silvie napsal(a):

XX,

tak to si jen myslíte, že ostatní státy nemají problémy.

V Itálii jim vyhradili (za městem!!!) tábořiště pro karavany, ale jakmile se přiblíží k městu, jsou všichni v pohotovosti. Vykrádají domy - nekradou slepice.
V jižní Itálii je situace velmi vážná - občané postižených měst se marně brání, vláda je neschopná stejně jako ta naše. Kousek od domů mají cikánské slumy, které musí obcházet několikakilometrovou oklikou, pálí tam pneumatiky, zapalují skládky - všechen ten hnus ohrožuje na zdraví Italy žijící v jejich blízkosti. Domy jsou v těchto lokalitách neprodejné, lidé zoufalí - nápadně to připomíná situaci v Matiční. Tyto problémy se táhnou spoustu let. Z velké části jde o cikány z Rumunska nebo jiných východních zemí.

Ve Francii mají tytéž problémy - viděla jsem na toto téma dvouhodinový dokument v it.televizi. Cikáni tady zneužívají děti a nutí je pod trestem bití okrádat Francouze. Nejde o žádné troškaře, číhají u bankomatů, a jde o vysoce organizované skupiny. Bossové disponují miliony eur z této trestné činnosti (včetně nucené prostituce atd.). Převážně jde také o importované cikány (Rumunsko).
Problém se samozřejmě netýká jen těchto dvou zemí, ale o nich toho vím nejvíc.
06. 01. 2012 | 18:36

Jana Pechová napsal(a):

Plošně tady nikdo nic nezmůže.
Možnost řešení bych viděla snad jen na úrovni měst a obcí, které by nějakým způsobem pomohly cikánům, kteří se zaručí žít slušně (tj. dodržovat místní vyhlášky, o zákonech nemluvě), najít samostatné bydlení mimo ghetto. Například pod podmínkou - jediná stížnost a mažeš zpět.
Největší potíž vidím právě tady: v kumulaci cikánů na jedné adrese. Vzhledem k jejich mentalitě se tam dostávají do demotivační pasti, z níž není úniku. Děláš? Tak plať ostatním! To je jakýmsi nepsaným pravidlem, a to nezřídkakdy v ošklivých špeluňkách s předraženou činží. Ale málokterý majitel domu si cikánskou rodinu vezme do běžného nájmu, takže ti potenciálně slušní jsou v bezvýchodné situaci.
06. 01. 2012 | 18:45

Gerd napsal(a):

Pane Lubasi,
stále ještě jste čtyři inženýři, dvě inženýrky, jedna učitelka a jeden magistr na nic kloudného nepřišli? V tom případě Vám poradím. Zkusili jste se už Romů/cikánů zeptat, jak by situaci řešili oni sami? Protože doposud to nikdo z české vlády neučinil a zřejmě se k tomu ani nechystá. Oni se Romové/cikáni hodí do krámu vládnoucí třídě jako perfektní hromosvod nenávisti okrádaných občanů. Víte, kolik Romové /cikáni spotřebují ročně ze společné státní kasy? Odhady jsou různé, ale vesměs se pohybují od 4 do 15 mld. Kč ročně.
A kolik stojí vládní zlodějny? Odhady se různí a pohybují se mezi 100 až 240 mld. ročně. Kde je tedy největší problém? Vážně Romové?
Divím se, že se ještě najdou lidé, kteří vládě na tak primitivní trik s nenávistí k jinému obyvatelstvu skočí. Vyženeme Romy/cikány a bude po problémech? Vůbec ne, po problémech bude, až vláda přestane krást. I na to poukazují Romové, kteří chování "bílé" majority sledují s větším odstupem.
Jako řešení romského problému bych navrhoval:

1.Zaplatit romským rodinám pobyt dětí v mateřské školce včetně stravy formou příspěvku. Za nynější situace, kdy si každá rodina platí školku sama, Romové v rámci pobytu doma na podpoře v nezaměstnanosti ponechávají doma i děti. Těm pak předškolní vzdělání chybí ve škole, takže zaostávají v učení už od první třídy. Jakmile by romské děti byly živeny ve školce, Romové je tam budou posílat rádi. Podchycením dětí je možné Romy celkem rychle začlenit. Uvedené řešení ale musí být provozováno po dobu min 20 let trvale, první výsledky se projeví zmenšením dětské kriminality do 10 let a celkově do 20 let. A samozřejmě to bude nějaké náklady stát, i když ne mnoho. Rozhodně jde ale o metodu, jak podchytit a lépe připravit pro školu malé Romy. Z těch pak více dětí bude mít šanci na zaměstnání a možnost vybrat si i jiný život.
2.Poskytnout Romům status pracovníků se změněnou pracovní schopností stejně jako u invalidů na přechodnou dobu cca. 10 let. O zbytek se už postará daňové zvýhodnění firem zaměstnávajících nadpoloviční počet pracovníků se změněnou pracovní schopností.
3.Veškeré sociální platby ( příspěvek v nezaměstnanosti, sociální dávky) dávat jen za podmínky 0% neomluvené školní docházky všech dětí v romské rodině.
4.Na pohovor o práci s Romem by šel min. 3x i pracovník Úřadu práce, pokaždé jiná osoba. Přestalo by podezření z diskriminace firem při přijímacím pohovoru a současně by Romové ztratili možnost sami požádat o razítko, že požadavkům na místo nevyhovují a razítko chtějí jen kvůli podpoře.
5.Veškeré přídavky na děti poskytovat jen formou slevy na dani z příjmů. Možnost je navýšením odpočitatelného základu nebo % slevou. Druhou variantou je francouzský model, kdy by se přídavky na děti více snižovaly s přibývajícím počtem dětí v rodině.
6.Skoncovat s pozitivní diskriminací a místo toho raději Romům poskytnout konkrétní pomoc v konkrétních případech. Tedy přítomnost jiné osoby (organizace pro začleňování Romů, romští asistenti, neziskové organizace) při úředních jednáních.
7.Vytvořit v TV seriál typu Galerie Elity Národa o Romech mezi námi (ale v žádném případě o Romech z ethnobusinessu!) jako pozitivní příklad.
8.Vyhlásit ve sdělovacích prostředcích moratorium na zprávy o Romech. Tedy zprávy, kdy Romové zaútočili na příslušníky majority a kdy naopak příslušníci majority zaútočili na Romy. Zklidnění situace by prospělo všem stranám.
9.Přestat Romům poskytovat byty zdarma, i kdyby měli jít bydlet na ulici. Pokud jednou byt už obdrželi a zničili, pak po uživatelích vymáhat škodu se všemi důsledky. Sice z nich žádné peníze nikdo nevymůže, ale vycestují do zahraničí rychlostí blesku.
10.Zeptat se konečně Romů, jak by své začlenění řešili oni. Mohly by na to být vyčleněny i nějaké prostředky (na národní uvědomnění), ale jen do určité výše (navrhl bych max. 2 mld. Kč).Úplně na závěr mám dost utopický požadavek, proto jej ani nečísluji. Je to ukázat Romům, že krádež je krádeží, ať už jde o obnos malý nebo velký. Tedy pozavírat všechny tuneláře, zkorumpované a korumpující osoby. Uznávám, že takový požadavek je zcela naivní, když nám ti samí lidé vládnou a tvoří zákony. Jak pak ale Romům vysvětlit, že někdo krást může a jiný ne?
06. 01. 2012 | 18:54

Gerd napsal(a):

Pokud se najde některý zájemce a bude mít chuť blíže pochopit jednání Romů/cikánů, pak bych jej odkázal na http://urfaust.bloguje.cz/903121-romove.php
Článek je pro svoji obsáhlost rozdělen do 3 samostatných článků.
06. 01. 2012 | 18:57

Jedla napsal(a):

Když jste mne oslovil, Hangurbadžo, dovolím si aspoň poukázat na tohle šířené zlo:
Žádný důchod ve výši průměrného důchodu v ČR se NIKOMU nepřiznává. Existuje více "důchodů" (sirotčí, vdovský, invalidní, a takzvaný starobní, neboli za výsluhu let). Žádný z nich není nijak vázán na průměr. A žádný se nepočítá odlišně majoritě a Romům.

Podmínkou přiznání důchodu za výsluhu let je jednak dosažení zákonem definovaného věku, a za druhé určitá doba účasti v systému sociálního pojištění, tedy určité roky práce a plateb sociálního pojistného (druhá věc je, že OSVČ zaplatí méně než zaměstnanci - podstata švarcsystému). Kdo neměl dostatečný počet let zdanitelné příjmy, (žil ze sociálních dávek) a nepřispíval požadovaný počet let do systému sociálního pojištění, ten prostě, bez ohledu na dosažení věkové hranice, nesplní jezdnu z nutných podmínek a žádný důchod za výsluhu let (tzv. starobní) mu vyměřen není (ani kdyby mu chybělo jen málo). Dál má nárok jen na sociální dávky v hmotné nouzi, tedy circa tři tisíce měsíčně. Klidně ty tři tisícovky záviďte, když chcete.

Opět se tu opakuje, jak ONI musí ZAČÍT (u sebe a tak dále), a že nemají DOSTÁVAT NIC. To je prosté šílenství: Správně napsal Občan v 15:55, že řada Romů normálně pracuje (nesouhlasím jen s tím, že je to pouze otázka volby a nikoliv vnějších daností a okolností), a tedy přispívají do sociálního systému. Nelze ze systému nikoho vytrhnout. Říci: Dostane-li se do tíživé situace (nezaměstnanost delší než je nárok na podporu v nezaměstnanosti, dlouhodobá nemoc, zdravotní postižení, invalidita, nutnost péče o bezmocného člena rodiny...) etnický bílý Čech / Češka, má nárok na sociální pomoc, dostane-li se do téže situace Rom / Romka, nesmí dostat nic, nýbrž má začít u sebe. Chcete škrtnout sociální zajištění všem? Báječné. Dopadne to i na lidi, kteří se k invaliditě doslova udřeli. Dopadne to i na rodiny, jimž se narodilo třeba postižené dítě. Dopadne to na lidi, kteří pečují o bezmocné (pra)rodiče, pro něž není dost míst v LDN-kách nebo domech s pečovatelskou službou atd.

Ale budiž, tak si představme, že sociální systém neexistuje (to je ovšem historická novinka, již ve starozákonních dobách, právě tak v civilizacích starověké Číny, Egypta, Mezopotámie - zkrátka všude, odkud jsou písemné památky - bylo o sirotky, vdovy či starce pečováno na úrovni komunit, což je dnešní obec či stát). Co tedy bez vnější pomoci udělá člověk, který vyrostl v ghetu? Snad nevěříte na pohádky, že se sám sebe dovzdělá, kvalifikuje a zaměstná? Takže odpovdí na situaci bude jedině růst kriminality. Vy odpovíte represí, vězením. (A pro děti ústavem.) A jsme u jádra problému: MĚSÍC KRIMINÁLU i ÚSTAVNÍ VÝCHOVY je DRAŽŠÍ (a to podstatně), než měsíční sociální dávky. Co vlastně chcete, lidi? Řešit problém, nebo se na někom odreagovat, pomstít, vybít?
06. 01. 2012 | 19:10

Občan napsal(a):

Pane Jedlo,

NEMÁ nárok vůbec na nic, pokud není zcela nemajetnou osamělou osobou. Protože VE VŠECH ostatních případech toho bílého hodí stát na krk rodině a dokonce třeba spolubydlícímu v nájemním bytě!
Račte nastudovat zákon o rodině a podzákonné předpisy, extenzivně vykládající příslušné pasáže zákona jako vyživovací povinnost OSOB SDÍLEJÍCICH SPOLEČNOU DOMÁCNOST.
Taková je realita pro bílé.
Pokud je někdo dlouhodobě nemocen, MUSÍ složitě a finančně nýročně a opakovaně prokazovat, že je skutečně těžce nemocen a není schopen práce. Invalidní důchody jsou dnes odnímány zcela běžně například prokazatelně duševně nemocným lidem jen proto, že nejsou trvale hospitalizováni (protože například mají malé děti). Stát absolutně nezajímá, že nemají vůbec žádnou šanci sehnat práci a že nejsou schopni stálého výkonu pocelou délku pracovní doby. Podobně jsou na tom například bývalí horníci se silikozami plic, lidé s protézami, lidé s roztroušenou sklerózou atd.
Je mnohokrát prokázaným faktem, že Cikáni prostě dostali některou ze sociálních dávek nikoli proto, že na ni mají nárok, ale proto, že se jich příslušné úřednice (ano, v 99% případů se jedná o zcela bezbranné ženy) prostě a jednoduše bojí. Zeptejte se žen na pracácích a na sociálních odborech MÚ. Bílí si totiž nedovolí přijít na úřad s partou vazbičů a socdávku si prostě vyřvat a vyhrožováním a vydíráním vymoci. Cikáni ano. Sám jsem byl JEDNOU (jako divál) svědkem takové scény na bytovém odboru ÚMČ Praha 5 - stačilo mi to na celý život.

Cikáni MAJÍ své elity i "elity", mají své profesionální křiklouny, takže MOHOU začít sami u sebe. Právě ty jejich elity by je měly vychovávat a vzdělávat, nebo se na tom alespoň podílet. Stát jim na to dává peněz víc než dost.
06. 01. 2012 | 19:40

honolulu napsal(a):

Pani Silvie,
obcan je pravdepodobne cernoch, jinak by nepsal tak nebetycne hlouposti. Je moc dobre, ze v Americe je mezi lidmi hodne zbrani. To je zbytecne s nim cokoliv diskutovat.

Zde je polarizace. My se spolu nebavime (cerni & bili). Krome toho oni maji vnitrni valku a valky s hispanci.

Hledte mit 2 - 3 zbrane a dobre je ovladat. Urcite je budete v budoucnosti potrebovat. Nekdo planuje exterminaci ceskeho naroda. STUDUJTE stopping power, calibers (raze), taktiku. Zodpovednou manipulaci atd.

Zbran je nejdulezitejsi kamarad, ale musite ji ovladat a nikdy se nenechat prekvapit.
06. 01. 2012 | 19:41

Divobyj napsal(a):

Autor

Ano,vyjádřil jste názor většiny obyvatel této republiky.
Zároveň je však politováníhodné,že,jak píšete,Vaše vesměs intelektuálská společnost si s řešením cikánské otázky u nás nevěděla rady.
Vždyť řešení je tak JEDNODUCHÉ!
06. 01. 2012 | 19:46

Vandal napsal(a):

Gerde

meleš nesmysly, je otázka, proč, nejspíš seš jeden z těch, kteří se třesou strachy, že přijdou o byznis, a nic jiného neumíš.
Vyřešit cigánský problém nelze, není to v lidských silách, to aby bylo jasno. To, co navrhuješ, není žádné novum, to se zkouší desetiletí, a pracovali na tom ti nejlepší odborníci, a všichni do jednoho si na tomto problému vylámali zuby. Vadí ti, oprávněně, zlodějny politiků. To vadí nám všem, protože o ty peníze bychom mohli mít kvalitnější život. Ty peníze jsme vyprodukovali my, daňoví poplatníci. A nepochybuji o tom, že kdyby se udělalo referendum, na co ty peníze vynaložit, tak určitě by cigáni byli až na posledním místě, protože dnes už každý ví, že jsou to vyhozené peníze, právě tak, jako za všechny ty luxusní a nesmyslné, naprosto k ničemu, parazitní organizace, údajně hájící lidská práva, hlavně příživníků a kriminálníků, a svoje koryta. Prober se, problém už se z ekonomických důvodů přesouvá jinam, od všech těch hezkých, humanitárních keců. Situace spěje ke stejnému stavu, jako je v jiných státech, kde je početná cigánská menšina, zkrátka budou těžce omezeny výdaje na nepřizpůsobivé. Je to sebezáchovná politika, nelze jednat jinak, bližší košile než kabát, pomáhali jsme, dokud to šlo, a teď nastal čas, aby si pomohli sami. Nemáme vůči nim žádné povinosti, ani jim nic nedlužíme. Drtivá většina z nich jsou přivandrovalci, a my nemáme povinost se starat o přivandrovalce.
Za dobrotu na žebrotu, ještě se dočkáme odplaty od cigánů za to, co jsme pro ně udělali, vraždy, loupeže, krádeže, znásilnění. My se budeme starat o přivandrovalce, a naši lidé zůstanou bez pomoci pod mostem, jako krysy, protože pro ně peníze nejsou.
Je to normální, nezbláznili jsme se?
06. 01. 2012 | 19:46

honolulu napsal(a):

Jedlo, chytroline proc urednice na pracaku nemaji ochranu pred hordami cikanu, kteri vymahaji neco extra proti zakonu ?
Jak zde popisuje milovnik lidozroutu nick Obcan.
Pro nezakroci policajti a proc se sv. Kalousek necha okradat ?
06. 01. 2012 | 20:06

honolulu napsal(a):

Ten vas problem je jednoduchy. Nic jim nedejte a oni se sami odstehuji domu... Budou-li prepadat, brante se JAK KOLIV !
06. 01. 2012 | 20:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Gerd:
Takže podle Vás romští zloději kradou proto, že kradou také neromští. Svatá prostoto!
A to ještě nehodnotím Váš návrh z Romů udělat na čas úřední invalidy, o mateřské školce zdarma nemluvě. Normální soudný občan ví, že jakmile se objeví možnost výhody z příživnictví, rozšíří se.
06. 01. 2012 | 20:40

eržika napsal(a):

Rómové jsou výkvětem našeho těžce ze země vydupaného sociálního státu!

Jsou to hrdinové naší doby!

Dávku od státu každému kdo si o ní řekne!
Konečně výdobytek.
06. 01. 2012 | 20:41

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Jedla:
"OSVČ zaplatí méně než zaměstnanci - podstata švarcsystému" Nepravda.
06. 01. 2012 | 20:42

Eva napsal(a):

To Gerd:
Myslím, že vás znám, a že vím, kde pracujete-na Déčku. Nemohu s vámi souhlasit. Už žádné jiné výhody, než jaké mají bílí, bych cikánům neposkytovala. Nechtějí diskriminaci, tak ať ji nemají. Vždyť ani u bílých není IQ a schopnosti všech lidí stejné, je to gausova křivka, která platí i na cikány. Už žádné zvýhodńování cikánů, je to cesta do pekel.
To Občan: S vámi souhlasím plně. Duševně nemocný mladý člověk má plný invalidní důchod na hranici životního minima, a pokud se ho rodina nezřekne, musí ho podporovat i za cenu, že se zbytek rodiny dostane na úroveň chudáků.

Tak ať je stejný metr na všechny.

A nakonec perličku: Stále dostáváme domů složenky, ať přispějeme na podporu někoho: domovů pro postižené / chtějí 500, Kč nebo 1 500 Kč/, Dítě v nouzi, na kozu dětem v Africe, atd. atd., ale to,že jsme dva starobní důchodci a ze svého důchodu ještě živíme plně invalidního syna s důchodem ve výši životního minima nikoho nezajímá.
My taky nikde nežebráme, my musíme šetřit a vyjít!
Proč žebrají na děti z dětských domovů, které tam mají luxus a jídlo 5x denně / vesměs jsou tam cikáňata/, proč žebrají různé instituce-aby bylo na plat jejich šéfům-viz paní Zuzana Baudyšová a spol.? hanba by mě fackovala, z čeho si různí lidé - cikáni i bílí - dovedou udělat byznys.
Trochu slušnosti a soudnosti by neškodilo. Černým / všem/ ani bílým / některým/.
06. 01. 2012 | 20:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Eva:
To žebrání je vcelku sofistikovaná činnost. Přispíval jsem některým dobročinným organizacím, jejich paleta se časem rozšiřovala, z čehož jsem usoudil, že sdílejí společnou databázi dárců, u kterých uspěli.
06. 01. 2012 | 21:15

Gerd napsal(a):

Vandale,
doufám, že většina lidí není jako Vy. To by pak soužití majority a romského etnika opravdu možné nebylo. Myslím, že pokud by Romové ze svého středu vyloučili ty kriminálníky, majoritní populace by ze svého středu musela recipročně vyloučit Vám podobné typy.

Zbyňku Matyáši,
zřejmě jste mě špatně pochopil. Anebo jste se nenamáhal přečíst odkaz na článek. Vaše volba, ale pak jste ve svých soudech úplně mimo realitu. Romští zloději kradou, protože jsou k tomu tak po staletí vedeni a protože pro romské kulturní specifikum je okradení gadža hrdinským činem. Nicméně je poněkud licoměrné poukazovat na krádeže Romů a ponechávat nepotrestané krádeže politiků. Takže pokud chceme chytat a tepat zloděje, pak všechny a stejným dílem! Jaký je rozdíl mezi Kalouskem a romským vykrádačem chat? Zatímco Kalouska si někteří z nás vybrali dobrovolně, romský vykrádač chat si vybral své oběti sám. Jinak mají společné to, že ani jendoho dosud nechytili a neodsoudili, takže dle českého právního řádu a presumpce neviny jsou oba nevinní. Jen ty majetkové hodnoty některým z nás chybí.

Evo,
zřejmě jste si mě s někým spletla. Netuším, kde by se mělo nacházet Vámi uváděné Déčko, takže se mýlíte. Zřejmě ani nežijeme ve stejném městě.

Pro všechny, kdo vidí jen nepracující Romy/cikány. Jsou i pracující Romové a je jich dost. Jsou i VŠ Romové a také jich není zase tak málo. Jsou i Romové, kteří dělají v podnicích a patří k dobrým zaměstnancům. Vím i o firmě, kde Rom pracuje s měděnými výrobky. Nekrade a patří k nejlepším tamním zaměstnancům. Ta firma doopravdy existuje, i když si mnozí z Vás řeknou, že jsme si ji vymyslel. Není tomu tak.
Že mnozí lidé mají s Romy jen negativní zkušenosti jen dokazuje, že buď záměrně nebo jen prostou smůlou se pohybují mezi spodinou (nebo ji jako oběti přitahují). Existují i slušní Romové a je jich většina. Těch nepřizpůsobivých a problematických je tak max. 50 tisíc v ČR. Zbytek, asi 200 až 250 tisíc žádné takové problémy nemá.
06. 01. 2012 | 21:22

Martin Konvička napsal(a):

Pan Gerd má zajímavý nápad - zeptat se Romů, jak by situaci řešili.

K tomu tolik, že oni sami zhusta neví, že v nějaké problematické situaci jsou!
(respektive ví, ví o "rasýzmu", ale to mají od multikultur, jinak neví skoro nic).

Učil jsem jednu Romku exponenciální počet.
Vcelku inteligentní holka - sice se od 16 do 28 živila jako šlapka, ale neměla ani 6 nemanželských dětí, ani nespadla do drog (krom nikotinu). V těch podmínkách sám o sobě výkon, navíc si celkem úspěšně šetřila z vydělaných peněz, na domeček.
No a ta slečna upřímně netušila, jakou časovanou bombu představuje jejich relativní přemnožování. Že každá společnost bude tolerovat jen nějaký podíl parazitů a lapků - a pak bude zle.
Nekreslil jsem jí na kus papíru graf, na jedné ose roky, na druhé N, a načtl, co se za těch 20 let s počtem Romů stalo - a co se stane.

A ta vlastně už mladá žena, která možná propadala i z procent, na to koukala, a říká: "Aha, to je fakt".
06. 01. 2012 | 21:31

Karel Kubrt napsal(a):

Mohu se na něco zeptat? Stejskal umřel? Normálně příspěvky, jako je dnešní blog, mazal.
06. 01. 2012 | 21:56

tata napsal(a):

no divně se nam vyvíjí svoboda když nam člověk zte svobody radí co tam už oni maj..........Hledte mit 2 - 3 zbrane a dobre je ovladat. Urcite je budete v budoucnosti potrebovat. Nekdo planuje exterminaci ceskeho naroda. STUDUJTE stopping power, calibers (raze), taktiku. Zodpovednou manipulaci atd.

Zbran je nejdulezitejsi kamarad, ale musite ji ovladat a nikdy se nenechat prekvapit

nevym oto ja teda nestojím,to je opravdu rada.

JINAK K ROMSKE OTAZCE stejně nic nikdo nevymyslí,už to překročilo zvladnutelnou hranici,ted sou už oba tabory ve valce oba sou přesvedčenmi že pravo je na jejich straně,budou už ziskavat body lidi jak HONOLULU,CO TY SLABÍ STARY,A VEČINA co ten kohoutek nikdy zmačknout nedokažou,nedejte se vysmat ta druha strana je vyškolena školu ulice jakou ma věčina šanci ve vlčím zapase to ustat krom jen určite skupiny,zpamatujte se at se nam to libí nebo ne,jedina cesta je přes nove generace vytrhnout je ztoho prostředí bude to težke ale jedina cesta,kdo jednou přičuchne k učení stylu života nebude chtit žit na ulici,opravdu chcete chodit s koltem u pasu,kolik šancí mate......to je pro vas ta zaslibena svoboda??????????????????????
06. 01. 2012 | 21:56

Martin Konvička napsal(a):

český maloměšťáku:

Ať koukám, jak koukám na svůj příspěvek, nevidím tam "rasové předsudky".
Ale když koukám na ten tvůj, vidím tam - blba.

A to už jsem Tě bral na milost. Nikdy víc. Zapomeň. Schluus.
Pevně věřím, že Tě do roka a do dne trefí šlak.
06. 01. 2012 | 22:03

Silvie napsal(a):

Gerd,
"Zaplatit romským rodinám pobyt dětí v mateřské školce včetně stravy formou příspěvku. Za nynější situace, kdy si každá rodina platí školku sama, Romové v rámci pobytu doma na podpoře v nezaměstnanosti ponechávají doma i děti."

Tomu se říká pozitivní diskriminace. Jakým právem bychom měli dotovat cikány, když sociálně slabá bílá rodina nedostane příspěvek žádný?! Buď všichni nebo nikdo.

A pokud jde o zákaz médiím informovat o kriminálních skutcích cikánů (o těch pozitivních by zřejmě dle vašeho názoru informovat museli povinně), zavání mi to totalitní cenzurou!!!
Já osobně ,zřejmě ani ostatní "bílí", nemám nic proti tomu, když novináři napíší - stařenku zabil sadistický "běloch".
Nejspíš by se vám z nějakého, mě neznámého (jen tušeného) důvodu líbilo, aby byl vzestupný trend cikánské kriminality národu utajen. K tomu nesmí dojít v žádném případě.
Honolulu,

ta dceřina spolužačka žila v Karolíně. Na jihu to asi bude s kriminalitou černých dost drsné, že? Můžete mi o tom něco stručně napsat?! Podle toho ,co říká, to musí být docela děs.
06. 01. 2012 | 22:05

Silvie napsal(a):

Tata,

on to Honolulu myslí dobře - zažil už něco podobného (v mnohem strašnější podobě)kdysi v JAR. A tam jde teď bělochům opravdu o život, proto houfně prchají.
Jenže to, co nám radí, je dost nereálné přesně z toho důvodu, jaký uvádíte. To jsem mu tuhle vysvětlovala taky. O ty staré, ženy a děti by se museli postarat čeští muži.
Ale jsou tu ještě nějací muži, kteří vůbec kdy měli zbraň v ruce?
Vždyť i mému bratrovi jsem kdysi zařídila modrou, kamarádi si nechali tehdy napsat i "papíry na hlavu", aby nemuseli jít na vojnu a dnešní mladí muži za sebou nemají vůbec žádný výcvik.
Ale nějak připravit bychom se asi měli.
Poslední opravdový chlap,kterého jsem znala, byl můj otec...
06. 01. 2012 | 22:12

tata napsal(a):

pane GERD

DOST SEM SE pohyboval po ruznych mistech s hustou osidlenosti,žiju v mistě o kterem je ted neustale něco v televizi stouto problematikou,souhlasím sdosti věcmi co ste psal jen s jedinym že se ten problem tyka menšiny,to ani nahodou,pracoval sem v mistech jako Litvinov,Most ,Sokolov,VArNSDORF A všude tam by se vam lidi vysmali,problem lidi jako vy je mate v zakladu pravdu jen okamžitě lidi naštvete že se to tyka jak vy uvadite čisla ale ono je to naopak a situace se rapidně zhoršuje.
NEBOT JE KRIZE A TO ETNIKUM JE minimalně s 70/80 jen namezdní dělnici co je problem,a tim se situace neustale zhoršuje nebot je to začarovany kruh ,kdo první stratí praci no nekvalifikovana sila,kdo nesežene nebo velmi těžce praci,zase nekvalifikovana sila,a tak se ulice plní,vaše chyba je vtom že nechcete vidět skutečnost.TO BYLA tak pravda za byvaleho režimu ,museli pracovat at něco uměl nebo ne ted pravě to jede skopce,proto mate pravdu zaklad je donut školy a vyučit jine cesty není
06. 01. 2012 | 22:16

tata napsal(a):

pani Silvie

TENTO TYP života vyhovuje vojenskym typum,nezlobte se proto se mi vždy vychvalovaní AMERIKY NELIBILO,chovaní ve škole ,bat se jit po ulici,zbraně nic neřeší,zločinec vždy bude napřed,nasilí plodí nasilí a vyhrava většinou ulice,ovšem čim budete bohatší pořidite si psy ochranku zdi,jednou vas to dožene jako třeba vte JAR,JEDINA CESTA JE vytrhnout tu novou generaci ste ulice
06. 01. 2012 | 22:23

Silvie napsal(a):

Tata,

no jo, ale jak? Proti její vůli?!
06. 01. 2012 | 22:29

tata napsal(a):

SILVIE

PIŠETE......Tomu se říká pozitivní diskriminace. Jakým právem bychom měli dotovat cikány, když sociálně slabá bílá rodina nedostane příspěvek žádný?! Buď všichni nebo nikdo.

VE SVE PODSTATĚ STE SI odpověděla když nechcete aby děti dopadli jako vte JAR,BOHUŽEL PROBLEM JE ŽE věčina našeho etnika posila děti do škol radši by hladověla aby mohla dat ditě na VŠ,COŽ oni po padu komunistu nemuseli chodit do prace a obstojně žili z davek,co se stane,bude vic kradeží vic nasilí nebot už na davky není,takže nezbyva nasměrovat ty davky kde ten problem je bohužel i na ukor věčiny,nebo hold chcete zbran do ruky ja ne,bojim se že už dnes je dost lidí pro tu zbran a to bude konec,vyte žiju ve VARNSDORFU a divil sem co normalnich lidí už se nechalo ztrhnout,nebyt zde těžkooděnci tak už by byla mela,a co by nasledovalo odpovezte si sama,ja nasilí nechci,plodí jen nasilí nepta se kdo je v pravu,co myslite že maj oni co ztatit věčina znas ano,dnes už je to tak daleko bud to nasilí nebo nove generace vytrhnout ste ulice,což se konečně snaží i rozumní lide v AMERICE,,,,JENŽE i tam hodně chce zbran co to řeší a pro koho?
06. 01. 2012 | 22:43

Čochtan napsal(a):

Zrušit, škrtnout sociální dávky všem, kteří v posledních deseti letech nepracovali.
Žádný dávky, žádný přídavky, nic. Ani korunu cikánům. Kromě těch korun, které si vydělají. Do týdne budou pryč, a můžeme se vrátit k normálnímu životu.
Když tu zůstane pár set lidí jako Radek Horváth, tak to bohatě stačí.
06. 01. 2012 | 22:49

tata napsal(a):

SILVIE

Hodně stoho co psal Gerd,VAZAT DAVKY NA DOCHAZKU,VŠEMOŽNĚ bonusy zadobre školní vysledky,ruzne tabory kde budou vedeny a směřovani ktomuto stylu,to sou ty seminka zasete,ovšem bude to stat ,tak co budu jim davat jen penize,stejně jim je dava ta společnost a nikam to nevedlo,jen tudy vede cesta.

NEJSEM odbornik ale jako ve všem stromek mužete ohybat v mladí pak už nic nezmužete.
06. 01. 2012 | 22:50

Silvie napsal(a):

Tato,

tak to vám tedy fakt nezávidím.
I když já bydlím kousek od Prahy a taky tu není vůbec bezpečno.Po setmění nenechávám chodit holku samotnou ani přes ulici. A ještě před patnácti lety jsme chodili v pohodě v noci celým městem z hospody a nikdy se nic nestalo...
Víte, nemůžete pomáhat někomu, kdo nemá zájem. A peníze, které vyděláme, nebudeme chtít cpát do těch,kteří nejenže z našich daní žijí, ale ještě nás terorizují v ulicích. Budeme je potřebovat pro naše!! nezaměstnané, důchodce a děti. Stát nás nemůže odírat a chtít, abychom živili ještě tohle.
Takže se to bude muset radikálně řešit.
Ale na druhou stranu - po každé bouřce se vyčistí vzduch.
06. 01. 2012 | 22:51

tata napsal(a):

ČOCHTAN

jasně ,vy se prostřilite jak ste už někde psal a co ty slabí ,ty se budou bat vyjit na ulici že
06. 01. 2012 | 22:52

Silvie napsal(a):

Tato,

jste moc velký idealista.
Ta "semínka" raději fetují,nežli by jezdila na tábor.
Už za komunistů se do nich investovaly miliony, dvacet posledních let stejný trend nevedl k žádným výsledkům.
Všechno má své meze i velkorysost majority.
06. 01. 2012 | 22:55

tata napsal(a):

SILVIE

BOHUŽEL myslim že se vtom mylite,asi jako vte JAR,TEN radikalismus a zbraně ani vte AMERICE NIC NEVYŘEŠILI,ale každy ma pravo na nazor podle mě je to omyl,proč třeba když museli pracovat byl jakž tak klid,ja vym není to demokraticke,ale jestli vše odsuzujete v byvalem režimu toto snad ne,

jinak dik za slušnou diskuzi,my to holt nevyřešíme
06. 01. 2012 | 22:59

Čochtan napsal(a):

tata,
nebojte, pokud pakáž začne řádit, je tu přes 300 000 majitelů ZP. Když jen polovina si dvakrát vystřelí, je po problému. Mám ale dojem, že jejich názory se více podobají mým, než názorům pana Stejskala. Takže těch, kteří neopovrhnou lovem na škodnou bude víc, než polovina. Nemusíte mít strach pane tata, slušným cikánům se nic nestane, pokud nepodlehnou "hlasu krve".
06. 01. 2012 | 23:04

Gerd napsal(a):

Martine Konvičko,
bohužel zapadáte do schématu dnešních politiků, úředníků na ministerstvech a všech humanitárních organizací žijících z ethnobusinessu. Vždy vše ví lépe než ten opečovávaný Rom. Ale Vaše tvrzení založené na jednom individuu snad nemůže mít platnost pro všechny Romy.
V podstatě jde o stjený argument, jako kdybych já chtěl odebrat volební právo a majetek Martina Konvičky na základě rozhovoru s feťákem pervitinu. O politiku se nezajímá a majetek stejně utratí za drogy.
Nejdříve se zkusme zeptat Romů, ono mezi nimi je i odst inteligentních lidí. A hloupí ve své většině ani být nemohou, když dokázali přechytračit české úředníky na ministerstvech a poslance, kteří stvořili zákony. Alespoň podle poslaneckých platů a platů ministerských úředníků jde o nejchytřejší lidi v ČR.
Ale zeptám se vás ještě jinak. Můžete prosím doložit, že se už někdo někdy v ČR zeptal Romů, jak by svoji situaci řešili oni sami? Já jsem nic takového nenalezl.

Silvie,
nepochopila jste smysl onoho moratoria na zprávy o Romech. Tedy zprávy, kdy Romové zaútočili na příslušníky majority a kdy naopak příslušníci majority zaútočili na Romy.
Ono se totiž nepíše jen o problémech útoku Romů na bílé, to už média autocenzurují dokonale. Ale vzhledem k hyenismu českých médií se píše o útocích skinheadů na Romy. A takový stav přímo vytváří návod pro další osoby, které by chtěly něco podobného zkusit. Jednak si dodají odvahy takový kriminální čin vyzkoušet, když nejsou jediní, a také dostanou v českých médiích poměrně podrobný návod i s popisem chyb, kterých se předešlí pachatelé dopustili. V podstatě čeští žurnalisté dělají osvětovou kampaň pro skinheadské hnutí, která se schovává za ochranu práv utlačovaných národnostních menšin.
Takže o tom mlčet, kriminální čin je věcí policie a o činu napsat maximálně ve sloupku soudniček jako o výroku soudu.
Co se týká placení školek, soužití majority a Romů se bez nějaké finanční oběti státu neobejde. Mnohem raději bych dal romským dětem možnost jít do školky a naučit se jazyk než platit policejní zásahy. Pokud se podaří podchytit děti a dostat je do osužití s majoritou v předškolním věku, mohou se naučit jazyk a také se naučit žít s dětmi z majoritní populace. Odhaduji, že náklady by zase tak velké nebyly proti jiným řešením. Dospělí Romové jsou už ztracenou generací. Pokud by se ale podařilo dostat děti do školek, problém by byl během 20 - 40 let mnohem menší a možná z 90 % odstraněn. Romské dítě vyrůstající v romském prostředí, ovládající jen romský jazyk a které má možnost dělat si, co chce v souladu s romskými zvyklostmi, je jen dalším adeptem na sociální dávky. Proto bych je raději dal těm dětem předem na 3 roky předškolní výchovy, aby pak děti měly možnost se ve škole učit v českém jazyku a nemohly později žalovat ČR za diskriminaci ve zvláštních školách.
Rozhodně by takové náklady nebyly větší než jeden zákon/sociální experiment z dílny TOP 09.
06. 01. 2012 | 23:24

Gerd napsal(a):

tato,
chápu, že v severních Čechách je koncentrace romů vysoká, ale i jinde jsou oblasti s vysokou koncentrací Romů a v blízkosti mého města je město, kde žije většina romů s uplatněním v ethnobusinessu, tzv. profesionální Romové. Přesto slušní Romové mezi nimi jsou a těch, kdo působí problémy, je menší část populace. Vlivem tradiční rodinné soudržnosti ale Romové ty své špatné příslušníky obhajují a chrání. Je nutné Romy rozdělit na dobré a špatné a špatné eliminovat, ale až poté, kdy jim dáme opravdu možnost se do majoritní populace začlenit.
Ještě jsem navrhoval, že místo sociálních dávek by ČR mohla zakoupit někde v Jižní Americe, např. Brazílii, rozsáhlý pozemek a zřídit na něm plantáže ananasu, cukrové třtiny, banánů a jiných zemědělských plodin. Zde by Romové získali zaměstnání a mohli by žít mezi lidmi s jim podobným naturelem. Tam už by si hbitě poradili s těmi, kdo by měli chuť okrádat místní obyvatelstvo. Asi by navlastní kůži zažili mačetový útok, kterým počastovali majoritní populaci na severu Čech.
Nechci z Romů dělat oběti manipulace zlou majoritní populací, ale chování Roma a gadža bude vždy jiné.
Romové gadžům vyčítají touhu po majetku a sobectví, majoritní populace jim pak lenost a krádeže. Pro Roma je ale okradení gadža hrdinským činem.
Někdo musí udělat ten první krok, a Romové to nebudou. Až sem do ČR z Francie přicestují potomci Alžířanů, z Německa Turků a z Balkánu Albánců vyznávajících korán, budeme ještě moc dlouho vzpomínat na dětské pošťuchovačky mezi Romy a majoritní populací.
Odhaduji, že máme asi tak 15 let na vyřešení romského problému. Pak už bude pozdě a to navždy.
06. 01. 2012 | 23:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Gerd:
"je poněkud licoměrné poukazovat na krádeže Romů a ponechávat nepotrestané krádeže politiků." Asi jste si nevšiml tématu blogu, je o Romech, nikoliv o politicích. Jestli¨Vás to uklidní, tato vláda se mi jeví nedůvěryhodná právě proto, že nedostatečně bojuje proti korupci, což by měla být její prvořadá činnost, škrty až po ní. Tímto názorem bych se netajil na blogu o tomto tématu.
P.S.: Vám je znám nějaký čin M. Kalouska, který by mohl být trestně stíhán jako krádež? Mně není.
06. 01. 2012 | 23:30

Gerd napsal(a):

Čochtane,
jakmile se začne střílet, odnesou to vždy nevinní lidé na obou stranách. Jediným řešením je podchytit ty děti a to tak, že jim zaplatíme pobyt ve školce. Starým Romům více zbyde z přídavků na děti, protože je nebudou muset živit. Ale je zde šance, jak z potenciálních příjemců sociálních dávek udělat plátce daní.

Silvie,
nacpat peníze z daní v malé míře romům Vám vadí, ale cpát je zkorumpovaným politikům v míře 10x větší Vám nevadí? Bohužel se politikům ve Vašem případě povedlo udělat si z Romů hromosvod pro frustrované občany. Největším problémem české společnosti a ekonomiky ale nejsou Romové, ti jsou až třetím problémem. Tím úplně největším problémem je korupce prolezlá v celém státě.
06. 01. 2012 | 23:32

Gerd napsal(a):

Zbyňku Matyáši,
ano je.
V roce 1994 uzavřel Kalousek smlouvu s firmou Anex-Cirus Jiřího Andrlíka na dodávku 2 310 kusů padáků pro českou armádu. Jak se později během soudního řízení zjistilo, firma nebyla v době uzavření smlouvy ještě ani zapsána v obchodním rejstříku. Zakázka byla přidělena bleskově, rychleji, než pracuje obchodní rejstřík. S padáky neměla Anex-Cirus samozřejmě žádné zkušenosti, její padáky byly nekvalitní a při pokusných seskocích zahynuli nevinní vojáci. Na veřejnost proniklo jediné jméno - Roman Prinich, a to jen díky tomu, že se jeho rodina razantně a soudně domáhala odškodnění a potrestání viníků. Na rukách pana Kalouska, bývalého ředitele odboru nákupu materiálu ministerstva plukovníka Josefa Fabiána a člena ministerské komise, která vybírala dodavatele padáků, plukovníka Rudolfa Zapletala (mimochodem, oba později pracovali právě pro firmu Anex-Cirus) ulpěla krev. Když se informace o kvalitě padáků od firmy Anex-Cirus dostaly na veřejnost, podala firma na ministerstvo trestní oznámení a začala se soudit o úhradu stovek milionů korun. Smlouva byla však uzavřena velmi dobře. Konečná cena nebyla přesně stanovena a ministerstvo se jí později v letech 1998-1999 snažilo několikrát neúspěšně vypovědět. Soud však vzhledem ke znění smlouvy nařídil odebrat ministerstvu další nefunkční padáky za 114 milionů korun.
To, že Kalouska dosud z ničeho neusvědčili ještě neznamená, že není zloděj. Většinu zlodějů, kteří vykrádají chatové oblasti policie také nechytí, a pokud ano, většině nic nedokáží. Přesto se jedná o zloděje. Adolfa Hitlera nebo Josipa Vissarionoviče Džugašviliho také neusvědčili z kriminálních činů a přesto se jedná o největší zločince 20. století.
Debata je ale o Romech. POkud mluvíme o kráděžích Romů, je nutné připomenout, že krade i majoritní populace a to v množství výrazně větším. Tedy vládnoucí oligarchie.
06. 01. 2012 | 23:40

Martin Konvička napsal(a):

Gerde,
klidněte hormon.

Ta diskutovaná JE inteligentní.
Přečtěte si můj příspěvek ještě jednou, představte si (zběžně) prostředí, ve kterém vyrůstala a žije, a představte si její průměrnou vrstevnici ... s podobnou kariérou. Jestli to neumíte, tak tam v tom věku bývá (přinejmenším) zopár potratů, nebo dětí po ústavech, nulové úspory, astronomické dluhy u milujícího státu, a pervitin.

Je inteligentní, ale abstraktní úvahy o stagnující "bílé" a rostoucí "černé" populaci ji prostě nenapadly, z čehož vyvozuji, že v jejím kulturním millieu se moc nevedou. Když jsem jí to vysvětlil, nezačala ječet "rasýzmus", ale vzala to.

Jinak ano, máte totální pravdu: Nikdo se jich neptal (A nikdo jim férově a přístupnou formou neobjasnil rizika "z prodlení", což by s tím ptaním mělo souviset - dodávám).
06. 01. 2012 | 23:47

Čochtan napsal(a):

Gerde,
to je jedinné řešení jak se zbavit cikánských problémů navždy. Já, a myslím, že nejsem sám, už nikdy nechci v mé vlasti cikány. Kromě těch, kteří přestali být cikány.
Tvoje řešení se ukázalo být nereálným, drahým a nic neřešícím. Ti cikáni, kteří byli schopní se asimilovat, ti už to dávno udělali, a od nás se moc neliší.
Jak pravil Velký Vožď Jósef Vysersionovič: Nět cigána, nět probljéma.

Samozřejmě musíme nejdřív vyřešit zločinné politiky. Kocába a spol. Revoluce je ve vzduchu.
06. 01. 2012 | 23:53

Gerd napsal(a):

Martine Konvičko,
nevím, jakou odpověď by Romové dali, ale Romy motivuje úcta. Takže by se jich ministerský předseda jednou měl zeptat, jak by soužití s majoritou řešili Romové sami. A protože se Romové hodí jako hromosvod frustrací a k odpoutání korupce u nejvyšších představitelů státu, taková otázka jim odpovězena nebude.
Při rostoucí romské populaci už budou nuceni pracovat, protože je zmenšující se majorita prostě neuživí.
Vysvětlení rizik s prodlením Romům je zbytečné, oni se kdyřtak odstěhují.
06. 01. 2012 | 23:58

Gerd napsal(a):

Čochtane,
co je drahého na tom, zaplatit romským dětem na tři roky školku? Pořád je to levnější, než 1 rok dospělého Roma na dávkách. Podle mých odhadů by se v případě zaplacení školky a stravy (max. v hodnotě 1000 Kč měsíčně)a max. 100 000 dětech jednalo nejvýše o 1 mld. Kč ročně. Za 20 let 20 mld. Kč. Myslím, že by šlo o dobře investované peníze, rozhodně méně, než stojí řešení romských problémů dnes. A to jsem počty romských dětí přehnaně nadsadil.
I mezi nyní problémovými romy je spousta těch, kdo by dokázali slušně žít s majoritou. doma ale takový příklad nemají a mít ani nikdy nebudou. Pak vzniká bludný kruh, kdy nepracující Romové plodí další nepracující Romy.
Revoluce, která by všem ukázala, že zloděj nakonec dojde trestu, je nutná. Místo sametu ale drsný smirk.
07. 01. 2012 | 00:07

Borochovský napsal(a):

Jedla píše
Podmínkou přiznání důchodu za výsluhu let je jednak dosažení zákonem definovaného věku, a za druhé určitá doba účasti v systému sociálního pojištění, tedy určité roky práce a plateb sociálního pojistného.

Vidím že to máte v malíku,takže podle této definice člověk,který je evidován na úřadu práce jako žadatel je účastníkem sociálního systému pojištění nebo ne?Stát za něj přece platí zdravotní a sociální.
Znám takové případy co jsou takto registrováni 10 let,ani pro žádné dávky si nechodí,protože dělají na černo.A přesto tam registrováni zůstávají.Je to jenom kvůli zdravotnímu pojištění o které ždímají stát nebo je to jiná finta.Právě ta důchodová.V čem je to pro ně tedy výhodné?Děkuji.
07. 01. 2012 | 00:10

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Gerd:
O té aféře samozřejmě vím, o tom, že by byla prokázána účast M. Kalouska v ní, nevím. Takže v souvislosti s padákovou aférou nelze M. Kalouska označit za zloděje.
Další?
07. 01. 2012 | 00:11

Martin Konvička napsal(a):

Gerd:

"...ale Romy motivuje úcta..."
Tohle mi vysvětlete. O tom moc nevím - a smrdí mi to. Ne kvůli Romům, ale kvůli úplně jiné, o mnoho řádu nebezpečnější, byť zatím benigně vystupující kultuře, která si též potrpí na "úctu" bez zásluh. To mi smrdí, a dost.

Čímž ale neříkám, že s Vámi v hlavní věci nesouhlasím. Je nutné mluvit S(!) Romy, je nutné s nimi mluvit hezky, ale spíš než na úctu bych sázel na férový přístup.
(Čímž nemyslím "cikánskou férovku", ale opravdový dialog bez předsudků ... a taky bez přikrášlování věcí na růžovo. Před 20 lety byl nejvyšší čas, ale lépe pozdě, než nikdy).
07. 01. 2012 | 00:12

Zbyněk Matyáš napsal(a):

"POkud mluvíme o kráděžích Romů, je nutné připomenout, že krade i majoritní populace a to v množství výrazně větším." Není, je to zavádějící. Jakou míru máte na mysli, Gerde? Míru škody nebo počet skutků?
07. 01. 2012 | 00:14

Čochtan napsal(a):

Gerde,
je to dražší, než když zmizí i s jejich rodiči. Už jsme je platili příliš dlouho, a situace se jenom zhoršuje. Cikány nepotřebujem, a neznám soudného člověka, který touží po jejich přítomnosti. (nepíši o těch plně asimilovaných, ze kterých se stali opáleni Češi)
Už ani korunu náplavě, ani korunu parazitům !
07. 01. 2012 | 00:34

honolulu napsal(a):

Tata, gerd, oba jste se zblaznili !
Jeden je pacifista a druhy je prerozdelovac z ciziho.

Jestli je takovych lidi vice, tak je z Ceskem konec.

Nakonec budete bojovat at chcete ci nechcete. V pripade, ze nechcete, tak nemate pravo na kyslik. Bud vy a nebo kriminalnici.

Pani Silvie mezi jizni a severni Karolinou je velky rozdil.
Rekl bych, ze severni je hezci, jsou tam hory a ta jizni ma moc pekne pobrezi.

Protoze rozdili mezi bilymi a cernymi detmi ve vzdelani a inteligenci byli vysoke, tak za administrace presidenta Cartera, bylo narizeno vozit bile deti do cernych skol a cerne deti do bilych skol. Rika se tomu BUSING. Vysledek byl, ze Amerika mela nejhloupejsi deti na svete.

Rodice to tak nenechaly a zacali se bourit. Tak je zavreli.
Vetsina utekla z mest a zalozili svoje nova mesta. Ztratili domy, a mesta ztratila, danovou zakladnu. Nejhure dopadl Cleveland, Ohio. Kdysi nejbohatsi mesto v Unii, je ted druhe nejchudsi.

Deti v privatnich skolach jsou na tom dobre a jsou chytri. Do techto skol se cerni nedostanou a kdyz, tak tam nevydrzi.

Katolicke skoly jsou povestne dobre. 5 lete deti v obrovske parade a oslave delaji prisahu Kristovy. Za pritomnosti starosty, hasicu, policie a je to dojemne pekne.

Zadna integrace neexistuje. Vsechno je hlasano jinak, nez lide reaguji.

My belosi jsme vlastne chudaci. Vsichni chteji s nami zit. Machometani, cernosi, Cikani Indove a Eskymaci. My uz nemame kam uteci. Vsichni nam nedavaji, ale bez nas POCHCIPAJI hladem i kdyz nektere jejich zeme jsou daleko bohatsi nez nase.

Uteci prdu ve vytahu je jednodusi nez barevnym ve meste.
A jak je jich vice nez 28 %, tak se mesto zmeni ve smetiste a spadne. V 70-tych letech Johannesburg byla nadhera, ted je to hruza. A vy budete take jednou zniceni.
Gerd, tata a castecne i Stejskal na tom usilovne pracuji protoze omlouvaji neomluvitelne.
07. 01. 2012 | 00:38

Čochtan napsal(a):

Úctu mohu mít pouze k těm, kteří přestali být cikány. Pan Stejskal jednoho takového zná, že prý je kardiolog. Pak je tu ještě Radek Horvát, no dobře, k tomu cítím spíš kamarádství, a dál už nevím. Ale pevně věřím, že někde nějací jsou, kteří si úctu zaslouží.
07. 01. 2012 | 00:59

Jetvart napsal(a):

Lidé kteří kdysi vyhodili cikány z práce a přijali ukrajince, kteří sice legálně pracovat nesměli, ale o to byli levnější a víc dřeli, se teď rozčilují, že ten cikán sedí doma. A má děti!
07. 01. 2012 | 01:37

Moric napsal(a):

Hodnocení cikánů v diskuzi je povrchní, místo ubohé. Vychází z uměle vytvořené relativity. Zejména pokud jde o "trestnou činnost" cikánů.
Ve skutečnosti je to tím, že si bílá majorita přizpůsobila zákony ke "svým zájmům" a vytvořila si zde plně zlegalizované zlodějské prostředí. Postavme proti sobě pouličního cikánského zlodějíčka a váženého politika, podnikatele či oboje v jedné osobě. Ten první dostane za krádež voňavky podmínku, příště jde do basy. Jen se štěstím pro něho neprošla legislativní úprava 3x a dost, kdy by mu pomalo hrozilo za recidivu v kapsařině doživotí.
Jeho protivník vesele rozkrádá v milionech, ani nelze mluvit o opakovaných krádežích veřejných peněz, tedy recidivě, neboť jde o proces PERMANENTNÍ, navíc plně legalizovaný ad hoc. Občas ještě jištěno pomalu doživotní imunitou.
07. 01. 2012 | 01:38

Martin Konvička napsal(a):

Moric:
Na to se snad dá odpovědět jen obligátní otázkou, "A kolik Cikánů znáte?"
07. 01. 2012 | 01:42

Silvie napsal(a):

Gerd,

ten váš nápad z plantážemi v Lat.Americe se mi fakt líbí. Poslala bych tam i bílé kriminálníky.

Pokud jde např. o příspěvky na školku výradně jednomu etniku, důrazně se ohrazuji. Nelze přispívat soc.slabým jednoho etnika a soc.slabé toho druhého ignorovat.
Nejenže je to eticky neakceptovatelné, ale vedlo by to jen k dalšímu zvyšování napětí.
Pokud jde o nechuť majority vydržovat si nadále minoritu,když výsledky jsou za desítky let nulové, je opodstatněná.
Kalousek s Gazdíkem po nás chce,abychom z podprůměrných platů živili děti, svoje rodiče, ustáli rostoucí nezaměstnanost brutální zvýšení DPH, cen energií (resp.všeho) - majorita za těchto okolností nebude zdaleka tak smířlivá k tomu, aby živila etnikum, jež ji navíc kriminálně terorizuje!!! Frustrace" bílých" nebezpečně poroste.
To, že politici kradou ve velkém, na věci vůbec nic nemění. Ukradené peníze jsou fuč a státní kasa zeje prázdnotou. Teď se chce po občanovi, aby ji znovu naplnil a on se bude právem ptát, zda budou jeho peníze vyučity účelně.

Jetvart,

ono se to má trochu jinak. Cikáni pracovali za bolševika jen proto, že jim hrozil kriminál. Ale jejich pracovní morálka byla i tehdy nevalná.
Po převratu již pracovat nemuseli a tak se jejich prac.morálka ještě více "rozvolnila". Vůbec se nedivím, že je vyčůraní podnikatelé vyměnili za Ukrajince, kteří dřou ,jako mezci za pár korun. Co do pracovitosti jsou tyto dvě skupiny nesrovnatelné. Známí si Ukrajince také najali na stavbu domu - kdyby cikáni pracovali takhle usilovně, logicky by si najali cikány (pokud by ovšem oni o takovou práci vůbec projevili zájem a byli odborně zdatní).
Ale samozřejmě existují také příslušníci tohoto etnika, kteří leta chodí spořádaně do práce a dobře vychovávají své děti. Dva takové znám díky otci. Jeden pracoval jako jeho podřízený a byl to naprosto bezproblémový a slušný člověk.
Bohužel je jich naprosté minimum.
Ale o těch se nebavíme.
07. 01. 2012 | 07:47

anti politik napsal(a):

Moric, četl jste vůbec tento blog nebo aspoň nadpis blogu? Či jste ho jen prostě nepochopil? O politických zlodějinách je tady blogů dost, ale Vám zřejmě nastačí a potřebujtete se vypovídat všude, že?
07. 01. 2012 | 08:02

StandaT napsal(a):

Chcete vyřešit romskou otázku? Pak udělejte pro příjemce dávek Čechy méně atraktivní než je Slovensko. Problém se pak vrátí domů.
07. 01. 2012 | 08:51

StandaT napsal(a):

Koukněte se na to z té pozitivní stránky - vemte soužití s Romy jako tréning na soužití s imigranty z Afriky a blízkého východu.
07. 01. 2012 | 08:56

Silvie napsal(a):

Tak tady máte naši "spravedlnost" v praxi!!!
Jeden by se z ní poblil.
Doubrava: Cikánský rasismus posvěcen Vrchním soudem v Praze
Ve čtvrtek vynesl odvolací Vrchní soud v Praze rozsudek, podle kterého sedmnáctiletý cikán z Krupky nepůjde sedět na 10, ale jenom na 5let do vězení.


Téměř doslovný přepis výroku předneseného předsedkyní trestního senátu v listopadu 2010: "...dne 29. 4. 2010 v době od 13.00 hod. do 16.30 hod. poblíž nádraží ČD Bohosudov v obci Krupka… jej odvedli k Unčínskému potoku a odsouzený pod pohrůžkou zbití jej donutil, ač věděl, že je mu 12let,aby si klekl a sál mu pohlavní úd, také štípl nezjištěnými kleštěmi poškozeného do malíku ruky proto, že nechtěl i jeho nezletilému spolupachateli sát pohlavní úd. Nakonec o ze strachu poškozený učinil a musel spolknout jeho ejakulát, následně mu nařídili, aby se plazil, svlékl do slipů a vlezl do potoka, kde musel dělat kliky, stojky, po první stojce jej kopli do hlavy, aby další udělal o kus dál. Nařídili mu vylézt na můstek vysoký 150 cm, strčili ho a on spadl do potoka… Na okraji pole mu odsouzený nařídil, aby běžel, zakopl a upadl na zem, tak i dvakrát učinil, nejméně třikrát chlapce vzali za ruce a nohy, rozhoupali a z výšky ho nechal dopadnout na zem. Poškozený musel nejméně dvakrát zvednout dřevěnou desku 1 x 1 m, tloušťky 2 cm, váhy 1,5 kg a pustit si ji na hlavu, podráželi mu nohy. Následně v úmyslu jej usmrtit ho společně fyzicky napadli střední až velkou intenzitou tak, že jej bili pěstmi, šlapali na něj, kopali do žeber, hlavy a dalších částí těla, v průběhu napadení se jej mladší útočník zeptal, zda ví, co dělal Hitler za války s cikány v koncentráku, že to budou dělat s ním, protože je "bílej"; musel se opřít o strom, sundat si slipy a švihali ho páskem s kovovou sponou na holé části těla i do zad, udeřili jej klackem do zad a tímto jednáním poškozenému způsobili zlomeninu 7. žebra vpravo se zavzdušněním pravé pohrudniční dutiny, nalomení 10. žebra vlevo s zakrvácením levé pohrudniční dutiny, trhlinu sleziny s krevním výronem, pohmoždění levé ledviny, pohmoždění břišní slinivky a jater, tržně zhmožděnou ránu pravé čelně-temenní krajiny hlavy, mnohočetné pohmožděniny trupu, hlavy i končetin, při pohmoždění svalů prodělal i mírnější formu tzv. „crushsyndromu...“ Musel být hospitalizován od 29. 4. 2010 do 13. 5. 2010 v Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem,z toho 10 dnů na jednotce intenzivní péče... Také prodělal akutní reakci na stres, která přešla v poruchu přizpůsobení a posttraumatickou stresovou poruchu. Trpí i v současnosti a musí pravidelně užívat antidepresiva (placené léky).

Jsem rozhořčen tím, jak se soudní vrchnost vypořádala s rasistickým vražedným útokem. On totiž vrchní soud za takovou "maličkost" nebude přece cikánského vraha soudit jako vraha. Přitom sedmnáctiletý cikánský útočník ještě s jedním mladším cikánským klukem málem ukopali k smrti dvanáctiletého chlapce jen proto, že ho náhodně potkali a proto, že "byl bílej".

Jen shodou štěstěny chlapec přežil. Jenom IQ 111 mu pomohlo, že se zorientoval a došel si pro pomoc. Chlapec byl mlácen, kopán, sexuálně zneužit, okraden.

Trestní senát ústeckého krajského soudu správně posoudil tento útok jako rasový a jako pokus o vraždu.
07. 01. 2012 | 09:05

Silvie napsal(a):

Bohužel, vrchnost v Praze má jasno. Když obětí není Rom nebo cikán, ale je naopak útočníkem, raději případ posuzovat opatrněji, aby se o vrchnosti neřeklo, že je proticikánsky zaměřena a nelétali potom na koštěti kolem vrchního soudu aktivisté za všelijaká práva s bičem v barvách EU.

Dvanáctiletý chlapec měl tu "smůlu", že do něho oba útočníci nebodali, protože v takovém případě se lépe prokazuje, že bylo jen shodou náhody, že rána nožem nešla kousek vedle - a přišla by smrt. Když "pouze" do něho velmi dlouho kopou a mlátí ho, raději mávne soudní vrchnost rukou a smete pokus vraždy ze stolu?

Jo, kdyby chlapce skutečně ukopali k smrti a zemřel by na vnitřní krvácení, to by asi cikánskému útočníkovi trest příliš nesnížili. Naskýtá se závažná otázka. Jak dlouho a kam až budeme této komunitě ustupovat?! Tak totiž hodnotí rozhodnutí vrchního soudu mnoho občanů na severu Čech a já také.

Jaroslav Doubrava, senátor Parlamentu ČR
07. 01. 2012 | 09:06

Silvie napsal(a):

Madunice: Rómski mladíci dobili na smrť dôchodcu zrejme pre farbu pleti
Prvýkrát v histórii Slovenska obvinili Rómov z rasovo motivovaného útoku.

MADUNICE, 05.01.2012 19:32 | Roman Ruttkay117

Kamarát napadnutého Romana všetko videl.
(Foto: TV Markíza)Tak toto tu ešte nebolo! Zdá sa, že po prvýkrát v histórii Slovenska policajný vyšetrovateľ obvinil z rasového útoku dvoch rómskych mladíkov.

Vlani v lete mali na dedinskej slávnosti v Maduniciach pri Piešťanoch nadávať a vyhrážať sa miestnym kvôli ich farbe pleti. Následne na to brutálne napadli dvoch mužov. Jeden z nich zraneniam podľahol.

Všetko sa to stalo v amfiteátri
Ľudia sa tam bavili na každoročných cibuľových slávnostiach. Bol 21. august nálada pokojná, no iba dovtedy, kým sem neprišli dvaja údajne nafetovaní rómski chlapci. Vykrikovali vraj, že rozbijú celý amfiteáter a vyhodia z neho všetkých bielych, aby vedeli, kto je tu pánom.

"Obe osoby sú obvinené pre zločin podnecovania národnostnej rasovej a etnickej nenávisti," povedal Marek Marcinkech - hovorca Krajskej prokuratúry v Trnave.

Po spŕške nadávok a vulgarizmov sa pustili do bitky. Päsťami a drevenými palicami vraj z ničoho nič napadli 27- ročného Romana z neďalekej dediny. Bol tam aj jeho kamarát.

"Prišli za mnou a len tak ma zbili. Mal som zlomený nos a modriny," opísal napadnutý Roman. "Oni vyslovene provokovali, chceli vyprovokovať tu fyzickú potýčku," uviedol kamarát napadnutého.
Rasový útok v Maduniciach skončil smrťou
Na smrť zmlátili dôchodcu
Po bitke páchatelia zo slávnosti odišli. Rovnako tak urobil i 64- ročný dôchodca. Bol pár metrov pred nimi, keď neďaleko jeho domu, na tomto mieste prišli k nemu a začali ho mlátiť.

Najprv ho udierali päsťou do tváre a potom pridali i kopance do hlavy. Ďalší traja rómski chlapci sa na všetko iba prizerali Muž skončil v nemocnici s krvácaním mozgu a prasknutou lebkou. Museli ho operovať. Po niekoľkých dňoch však zomrel.

Obyvatelia Maduníc majú z rómskych obyvateľov strach. K upokojeniu situácie by mala prispieť obecná polícia. Fungovať by mala začať už o pár týždňov.
07. 01. 2012 | 09:16

Zdeněk Brom napsal(a):

Miloslav Lubas:

Díky za blog. Text člověka, který je v terénu, je vždy cenný. Nemusím se vším souhlasit, ale četl jsem se zájmem.

Přes rok jsem žil a pracoval v Mostě. Mohu potvrdit, že mnozí vyžadovali, abych používal Cikán. To samé v jižních Čechách. Mohu potvrdit i to, že když jsem se po letech vrátil, tak starousedlí Cikáni byli naprosto nešťastní z nově příchozích Romů a vyjadřovali o nich slovy, která jsou zde nepublikovatelná.
07. 01. 2012 | 09:16

Silvie napsal(a):

Rasisto, křičí Cigáni, když něco provedou. Politici k smrti Roma
Otec zastřeleného a postřeleného Roma, Ladislav Tatár, v rozhovoru pro Romea.cz uvedl, že třiašedesátiletý muž střílel na oba Romy z rasistických pohnutek. Státní zástupkyně ale později jakékoli rasové motivy vyloučila. Navíc se podle posledních informací médií zdá, že se třiašedesátiletý muž z Tanvaldu pouze bránil. Podle politiků Romové nadužívají obvinění z rasismu často i tam, kde se o žádný rasismus nejedná. Vadí to například senátorům Drymlovi, Doubravovi či poslanci Chaloupkovi.TV Nova: Romové napadli muže
Státní zástupkyně Lenka Bradáčová ale naprosto vyloučila, že by se z jakékoli strany mohlo jednat o rasový motiv. Ta zopakovala, že možných verzí je celá řada - od vraždy přes ublížení na zdraví s následkem smrti, a to z nedbalosti, nebo úmyslné, až po nutnou obranu.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Roman Šauer, známý střelce, ale TV Prima řekl, že třiašedesátiletý muž se pouze bránil, když se mu mladíci snažili vykrást sklad a napadli ho. Podle něho se střelec s rodinou v současné době skrývá neznámo kde, protože se bojí odplaty. Někteří členové rodiny, ze které chlapci pocházejí, se totiž netajili tím, že chtějí vzít spravedlnost do svých rukou.

„Šel zkontrolovat sklad, protože mu doma zvonil alarm. Byla to nešťastná náhoda, napadli ho, na hlavě má poranění,“ řekl televizi Prima. Sebeobranu potvrzují i důvěryhodné zdroje televize Nova, které tvrdí, že bratři důchodce napadli zezadu a ohrožovali ho nožem. Událost prý viděli dva svědci, kteří se jim i společně se střelcem snažili poskytnout první pomoc. Bratr zabitého chlapce prý ale utekl domů, kde se snažil svému otci namluvit, že zranění má od výbuchu zábavné pyrotechniky. Oba bratři, kteří měli již v minulosti problémy se zákonem, měli podle zdroje TV Nova v krvi více než promile alkoholu.
Psali jsme:!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Jak to, že není vrah Roma zajištěn? Ptá se Karel Holomek
Až vás přepadnou, střílejte do vzduchu.
PL
07. 01. 2012 | 09:21

Zdeněk Brom napsal(a):

Gerd:

Oceňuji vaši snahu o věcný příastup. Mám ale několik zásadních výhrad.

Váš odkazovaný článek mi přijde jako kompilát jiného zdroje bez znalostí dalších zdrojů

Píšete, že je důležité se zeptat Romů samotných. Byl bych pro, ale má to jeden velký hák.

Zapomínáte, že romská společnost je společností stále silně rodovou a národ spíš vytvářejí uměle někteří aktivisté. Jedna rodina Vám tedy řekne, že chce to, ale druhá, že chce něco úplně jiného. Z tohoto důvodu Romové v podstatě nemají společné předáky, protože mnoho rodin a větších klanů mezi sebou soupeří. Naposledy byl ukázkou spor pánů Holomka a Veselého, kteří se snažili vecpat do premiérské kanceláře a zdatně ve svých dopisech dokazovali, že ten druhý je samozvanec. Dříve padala i trestní oznámení. Z tohoto důvodu se rozpadla i nadějná ROI - rody protě sobě tak brojily, až se to rozpadlo. Takže bohužel, jednotnou odpověď nedostanete.

V této debatě padla i další důležitá věc - romská hierarchie prochází destrukcí a mladí přestávají respektovat uznávané rodové hlavy. A to je průser jako barák. Pokud bylo třeba něco dohodnout v dané lokalitě, bylo nejlepší zajít za hlavou rodu a domluvit se s ním. A to pak platilo. Teď to jde do háje.

Placení školek, přípravné třídy, obědy zdarma atd. už tady mnohokrát byly. Jenže se zapomíná, že pro mnoho romských rodin je vzdělání naprosto bezcenná záležitost. Rodiny, které uznaly důležitost vzdělání jsou dnes úplně jinde. Mimochodem, tradiční rodiny je pak ale považují za odpadlíky.

Další problém by Vám nastal při přidělování dávek. Jak byste si představoval výběr těch, kterým bude školka placena? Všichni tu máme v dokladech národnost českou. Jak byste tedy vybíral? Vytvořil byste rasové komise, které by vybíraly podle barvy pleti, vlasů a očí? Nepřipomíná Vám to něco?

Mimochodem, jak byste vysvětlil odmítnuté sociálně slabé rodině, že jejich dítě nemá nárok na placenou školku, protože nepatří k vyvlené rase? Zkuste si domyslet, co by vyklíčilo v duši rodičů a dítěte.

Školky a školy totiž nesmí evidovat národnost, takže všechna tvrzení o procentuálním zastoupení těch nebo oněch tam nebo zde jsou na vodě a naprosto nevěrohodná. V současnosti se jeden pražský ředitel kasá, jak skvěle pracuje s romskými žáky. Když jsem se ho ptal, jak to ví, že jde o Romy, protože ze zákona nesmí národnost zkoumat, mlčel.

Byl bych také rád, kdybyste pana Konvičku nesoudil tak příkře. Udělal totiž to, co mnohé aktivisty a romské předáky nenapdlo ani náhodou - pomohál konkrétní dívce s jejím vzděláním. To už je konkrétní čin a díky za něj.
07. 01. 2012 | 09:36

Zdeněk Brom napsal(a):

Martin Konvička:

Díky za to, co jste pro tu dívku udělal.

P.S. Na toho maloměšťáka se vykašlete, nestojí Vám za to.
07. 01. 2012 | 09:38

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák 06. 01. 2012 | 21:57:

Vaše reakce na vstup pana Konvičky je jeden z nejubožejších textů, které jsem zde kdy četl. Spíš vypovídá hodně o Vás.
07. 01. 2012 | 09:40

Zdeněk Brom napsal(a):

Gerd:

A na tohle jsem zapomněl.

Mnoho Vašich dalších návrhů je zajímavých a realizovatelných. Dovolil bych si je shrnout do věty: Všichni obyvatelé ČR mají stejná práva a povinnosti.

Proto se mi zdá velmi problematické změnění pracovní schopnosti, doprovázení na pracovních úřadech atd. Je to diskriminační vůči zbytku obyvatel naší země a je to v rozporu Vaším požadavkem zrušení pozitivní diskriminace.

Nejl=pe by bylo, kdyby byl vyslyšen Radek Horváth a řada dalších, kteří říkají: "Jsme svéprávní lidé, přestaňte vytvářet pseudoproblémy, to si musíme vyřešit sami."

A že to jde, na to je řada konkrétní důkazů v podobě rodin, které bez aktivistů, dotačních programů, vládních agentur žijí v pohodě a těší se úctě svého okolí.
07. 01. 2012 | 09:55

honolulu napsal(a):

Hlavne nezapomente jmena politicky korektnich "soudcu" !
Registrujte je, tak jako oni registruji vas.
25 000 emigrantu z Ceskoslovenska prislo do JAR v roce 68-69
24 999 mlci, jen ten honolulu mluvi. To proto, ze ma po horeckach na Zambezi podrbanou prijatelnou politickou korektnost.

Ti co ted mlci, ti si vas jednou predvedou k vysvetleni vasi politicke prostituce a diskriminace proti vlastnimu lidu.
Jelikoz jste zabedneci hloupy, tak pravdomluvny honolulu vam musi neco vysvetlit.

To je takovy zakon od Bohu, (a ne od volu - od vas), ze lide odpusti prislusnost ke Komousum ci Nackum. Odpusti, ze jste ozralove ci zlodeji, ale nikdy neodpusi nic proti rase, ci proti zakladum existence zeme. Mate to vyposerovano. Zaplacete nad "vydelkem".
To je MOJE PROROCTVI, ze vas budou jednou zbirat ! Budu se vam chechtat a oslavovat spravedlnost na moji oblibene vinici.
07. 01. 2012 | 10:02

Grandmaster napsal(a):

Hmm, celkem strizliva a zajimava debata. Ze by zacal foukat vitr z jine strany? Ne ne, tak rychle to nepujde, ale je to zacatek(?)
ze i tak ozehava a infektovana otazka se da diskutovat bez nenavistnych vykriku 'Romove do plynu!'
To ovsem neplati o povedenemu trojlistku Honolulu, Silvia a Cochtan.
Honolulu by mel nastarovat sve UFO a se svymi kamarady odletet a toulat se po hvezdach. Blogy by byly radostnejsi cist.....
07. 01. 2012 | 10:16

tata napsal(a):

no vy co doporučujete razna opatření,co myslite že se stane,že se odstěhují nikoliv,že je budete střilet,zapominate že oni to budou opětovat s dvakrat takovou razancí,nehte dopřavat sluchu takovym HONOLULUM ,a co dokazali vte AMERICE ZBRANĚ vyřešili snad něco,ano že každou chvili se najde šilenec a vystřilí plno nevynych,takže to nese že se zloději vyzbrojí ještě vic,dukaz je mezi Amerikou a Evropou,CO POMOHLO Americe takova benevolence se zbraněmi.......ano určitalidí se cití jako pistolnici jinak nic.
popřavejte sluchu lidem jak HONONULU,DUKAZ JE VTE Americe vubec to nepřispělo k nake bezpečnosti jen k vyhrocení situace,kdo je větší blazen necham bez povšimnutí je mi smutno když čtu najedne straně je vystřilet,nebo druhy tabor nedej bože mě považovat mě za rasistu.

Ta cesta je ano nazyvat věci pravym menem problem to je a veliky,problem jejich jine mentality byl vždy maj ji prostě jinou,ale tim že museli chodit do prace a ta prace jim musela byt poskytnuta se to drželo v nakych mantinelech,měli ty navyky stavat a aspon něco odvest,no padaj tady slova že mlady už nerezpektují stare ale to je přece celkovy jev celé společnosti a u teto komunity obzvlašt,tato porevoluční generace vyrusta už v prostředí kde jejich rodiče dost často nepracují,žadne navyky jak to muže dopadnout,

PROTO jine cesty není než je ste ulice odtrhnout.nechat vyhnivat tento proces je chyba,ten problem jen narusta a bude stale větší,jen věznice to nevyřeší,jedina cesta je tu novou generaci odtrhnout od te ulice a to musí vymyslet lidi co tomu rozumí,dokaží pracovat stimto problemem,ne politik,ano ta cesta musí jit take ale bez slitovaní stou spodinou tohoto etnika kteří nemaj zajem,jen natahují a mluvy o rasismu.TENTO PROBLEM MUSÍ ŘEŠIT ODBORNICI A NE POLITICI,respektive politici to musí zadat odbornikum
07. 01. 2012 | 10:40

honolulu napsal(a):

At zije pan z Tanvaldu, (kde je asi Tanvald) ?
Za to, ze jste se branil proti kriminalite a projevil se jako CHLAP, tak mate jednicku.
Jinak za schopnost strelby, mate 4- (ctyri minus).
Vy dedku prisleply, dokazete Vy vubec trefit stodolu ?
Jak to, ze Vam kriminalni bandita utekl ?
Takova ostuda ! V US-army by jste mel za to sluzbu v kuchyni - priprava zeleniny.
A mejte dobrou naladu ! SVET je na Vasi strane !
07. 01. 2012 | 10:40

honolulu napsal(a):

Pane Grand Master,
Honolulu se nemuze mentalne odpoutat od hvezdy ALDEBARAN
(a Tau, a Taury) ! Z tech mist k nam letaji UFO, ale to nepatri do tohoto bloqu.
Stejne jako vzneseny titul Grand Master nepatri k vasi osobnosti. Co takhe Chihuahua ? Maly ukviceny pejsek ?
Sypaticky, ale velmi opatrny...To jste Vy !

Pane Tata, Vy jste takovy poseroutka, ze i na uprdnuti si nechte vystavit zbrojni licenci a zadejte o povoleni.
Ulice jsou bezpecne tam, kde vladne protikriminalni zakon !
Zakon je zakladem civilizace. Pri prosazovani zakona je jedno kolik banditu na to doplati.
Koncim na tomto bloqu. Pan Kuras pise, jdu na jeho bloq.
Pojdte se mnou pani Silvie. (Byl jsem povysen ! Grand Master me prirovnal k Vam a k Cochtanovi)
07. 01. 2012 | 11:09

Občan napsal(a):

To Borochovský (00:10):

Nikoli.
Nezaměstnaný NENÍ plátcem sociálního pojištění a neplatí je za ně ani stát. JEDINÉ, co pro něj stát ohledně penze v té době dělá je, že mu JEDNOU TŘETINOU započítává dobu nezaměstnanosti do povinné doby (nebo jak se to jmenuje). Zápočet je maximálně za tři roky. Po uplynutí tří let nastává nezaměstnanému POVINNOST platit si sociální pojištění sám, bez ohledu na to, zda má či nemá nějaký příjem.
Osoby bez zdanitelného příjmu ("rentiéři") si platí SP "doibrovolně", a to ve výši cca 2800.- Kč/měsíčně.
Pokud je někdo bez práce déle než tři roky (u lidí nad padesát let nic výjimečného) a nesežene prostředky na placení SP, nezapočítává se mu nioc a odchod do penze se mu odsunuje dál a dál. Naprosto absurdní situace...
07. 01. 2012 | 11:25

tata napsal(a):

Hononulu

NO z očí do očí byste asi měl problem,to že mate u pasu devitku zvas neděla chlapa,uhodit za každe situace není hrdinství,ovšem veřte že po UTOKU byste se divil,borec je když ta facka je uplně to poslední,věřím I že HODNĚ LIDÍ ma bohužel vaš nazor proto to taky všude tak vypada,proč nedavate fakta jak ty zbraně vyřešili situaci v AMERICE,JAK KLESA KRIMINALITA NIKDO SE VEČER NEBOJÍ JIT PO ULICI,jak se vubec nedoporučuje do některych mist jit,a jak je vidět nepomuže VAM ANI 10 ZBRANÍ

Klidně mě poseroutkou nazyvejte vy hrdino
07. 01. 2012 | 11:42

Moric napsal(a):

Antipolitik
Věci a jevy máte vkládat do relace. Bavit se okolo spojených nádob jen o jedné z nich není příliš duchaplné.
07. 01. 2012 | 11:46

Borochovský napsal(a):

Občan díky.
Nikdy jsem na pracáku nebyl a doufám že to tak zůstane.

Takto nějak končí Černí Baroni:Ty Kefalín,a čo je to vlastně to absurdné?
Dnešní odpověď by mohla znít:Úplně všechno kolem nás.
07. 01. 2012 | 11:47

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom 07. 01. 2012 | 09:40 ad Konvička
Vaše selektivně pojaté hodnotící soudy mě nezajímají. To, že je sem dáváte - to jen prohlubuje vaší "tajtrlíkovatost".

A tak - v konečném důsledku, jste ubožákem vy.
Akorát že náfuka to nikdy nebude schopen pochopit.

Mimochodem - jste zajímavý příklad ke studiu. Bez urážek - zcela objektivně.

Líbí se mi, jak zcela jasné rasistické výpady a výzvy k násilí - pokud přicházejí tábora těch " s kterými do klubu chodím" - opomíjíte.
Ale jakmile na ně někdo zareaguje...a ten někdo (kdokoliv) je z " klubu, do kterého nechodím" - propadnete téměř hysterii.

Jste fakt zajímavá figurka.

Ještě abyste mně začal tykat - tak jak vždy začne KOnvička - když napíšu něco, co mu nejde pod fousy - a dokonce mě rozesmějete.
Zatím teda spíše jen povzech - ach jo...

Jinak obraz společnosti je do velké míry dán i lidmi, kteří působí ve škosltví, že - pane učiteli ( vyřiďte můj pozdrav "profesoru " Konvičkovi/zdravím tím vašeho kámoše honolulua/..neníliž pravda ?)
No - není nad to umět včas a vhodně pokárat....toho vhodně vybraného.

:)))

Až si uvědomíte - že ty vaše cancy o tom, ja se má ke KAŽDÉMu přistupovat stejně...že jste svým selektivním přístupem zde tak zkompromitovaný...
...že to jsou tedy jen cancy - že vám předpojatost kouká z kalhot jak Čochtanovi z očí nenávist...
(jen glosa - vy si to podle mě neuvědomíte nikdy - protože nechcete)

Maucta.
07. 01. 2012 | 12:13

anti politik napsal(a):

Moric, mě zase nepřipadá zrovna moc inteligentní motat cikány s politikými svinstvy dokupy. Hrušky z jabkama, se vám zdá se líbí zmotat kdykoli to jde, jen když bude pod blogem guláš, jak má správně vypadat. Je to minimálně odvádění pozornosti od tématu a to tu dělají milý Morici placené gerily! Je to stejný jako namotat pod blog o politických svinstev cikány. Nezdá se vám, že je to mimo? Pokud ne, nemáme se o čem bavit.
07. 01. 2012 | 12:27

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Pan Konvička pomáhal alespoň někomu. Vy nikomu, ale snahu druhého jste vulgarizoval. To jest vše, co se dá odpověděť.
07. 01. 2012 | 12:31

Silvie napsal(a):

Grandmaster,

a mohl byste ,laskavě, v mém případě uvést nějaký "nenávistný" výkřik.Dovoluji vám mne citovat!!!

Máte snad na mysli otištění článků z novin, které informují o napadání těch nejslabších?!

I když ve státě, v němž jde člověk (Vandas) k soudu za pronesení naprosto pravdivé věty - "zavalila nás ničivá imigrantská vlna" a vyfasuje za to podmínku (a to ještě dopadl dobře), mohu být klidně za své názory taky popotahována.
Na druhou stranu výrok "co čumíš, bílá svině" nekvalifikuje policie coby rasistický.

Dle vašeho názoru je nejlepší, když se majorita nechá bezelstně okrádat, mlátit a zabíjet za nečinnosti policie a soudů, které si sama platí.
Absurdní to stát.
07. 01. 2012 | 12:36

Silvie napsal(a):

tata,

Honolulu má pravdu - předává vám svou zkušenost z Afriky, pokud ji přijmout nechcete, je to vaše věc.
Já žiju ve středočeském kraji a i z našeho města odlifrovala radnice nejhorší svoloč k vám.
Pokud s tím vaši starostové nic neudělají, čekají vás velmi špatné konce a Honolulu se vás jenom snaží varovat a připravit na tuto situaci.
Budete-li strkat hlavu do písku, namísto,abyste tlačili na radní, aby situaci nekompromisně řešili, bude to váš konec.
A časem dojde i na nás - to je jisté.
Tak mu nenadávejte, jako špatnému prorokovi - on ví, o čem mluví.
A já taky - mohla bych vám vyprávět o soužití s africkými imigranty (a před těmi nás pánbůh chraň).
Neměli bychom se hádat Češi mezi sebou, ale měli bychom hledat schůdná řešení, protože vláda je evidentně neschopná...
07. 01. 2012 | 12:43

Silvie napsal(a):

oprava - Středočeském kraji
Tato,

jen na závěr - domníváte se, že nebudete-li se protivit zlu, toto zlo vás mine?
Nikoliv - a historie vám to potvrdí.
07. 01. 2012 | 12:46

Občan napsal(a):

Silvie,
tu "ničivou migrantskou vlnu" tu zcela vědomě a aktivně budují PRAVICOVÉ vlády, které připustily, aby na všech úrovních práce byli Češi postupně nahrazováni EKONOMICKÝMI přistěhovalci převážně z východní Evropy, kteří zde navíc z velké části pracují zcela nelegálně nebo v režimu "švarcsystému".
Takže žádní muslimové a černoši, jak se nám s oblibou snažíte indoktrinovat, ale obyčejní východoevropští "gastarbeiteři". TO JE ta skutečná ničivá EKONOMICKÁ vlna.
Dojeli na ni bílí i Cikáni, kteří dnes marně shánějí práci. A navíc už je úplně jedno, jakou mají kvalifikaci. Práce totiž v ČR NENÍ pro žádné její OBČANY. I v těch montovnách pracují mraky Poláků, Slováků, Ukrajiců a Rusů a dnes i ty pomalu začínají vytlačovat ještě levnější Bulhaři a Rumuni.

Běžte si tedy ty své rasistické hrátky rozehrávat někam jinam.
07. 01. 2012 | 12:50

Ara napsal(a):

->Miloslav Lubas

Pane Miloslave Lubasi, podle pravidel českého pravopisu se názvy etnik, národností a národů píší vždy s velkým počátečním písmenem, zde tedy správně 'Cikáni", ne 'cikáni'. Psáno s malým 'c', tj, jako 'cikáni', je zde sice výjimečně rovněž možné, ale poněkud nepřesné, protože to pak označuje nejen to etnikum, ale i specifický ("cikánský") způsob života.

Ps. K samotnému obsahu článku jinak nic moc nemám, v podstatě souhlas.
Jde ovšem o docela náročné téma, ke kterému by bylo asi dobré dát víc a především jít víc do hloubky. Už jsem se sice k této cikánské/romské problematice párkrát krátce vyjádřil, ale jistě by bylo dobré říct k tomu víc, protože jde zřejmě o vskutku závažné téma, vážný problém který časem spíše roste, než aby se nějak "vytrácel".
Tak bude-li někdy trochu víc času... :-)

Pps. Tak mě teď napadá, že jsem pod jedním článkem zůstal asi dlužen odpověď jedné Romce, které se právě to označení "cikán(i)" moc nelíbilo (měla ho totiž za "hanlivé"). Ale než jsem se k pořádné odpovědi dostal, článek urychleně zmizel (s ním ovšem i celá diskuse) kamsi do archivu a já už ani nevím, jak se ten článek jmenoval. Takže příležitostně snad víc i k té etymologii a emočnímu vnímání oněch názvů. :-)
07. 01. 2012 | 13:01

Martin Konvička napsal(a):

Zdenek Brom:
Neřešte to. Já zas tolik nepomáhal; potkávali jsme se v hospodě v městečku, kde jsem býval pracovně, a ona tam jezdila k rodičům. Nejsem zas takový klaďas. Což neznamená, že "maloměšťák" není pitomec.
Hezký den.
07. 01. 2012 | 13:07

tata napsal(a):

Silvie

KDE JSTE ČETLA JEDINOU NADAVKU mou kněmu,ovšem zdruhe strany,proboha a včem mi řekl naky argument třeba vte JAR,NEBYLO TO taky tam měly zdi policie a nakonec musely utect,včem měl pravdu ,včem ma pravdu v AMERICE,KDE SEM psal že se nema trestat jakekoliv porušení zakona,nebo kde pišu že to není problem,jenže ozbrojovaní to nic neřeší,co jste dali za řešení vzit davky,zavřit všechny ,střilet,

JA ŘIKAM tvrdě vyžadovat opravněnost davek u dospělich a všemožně podporovat novou generaci,navic tvrdě postihovat liknavost nedochazky do školy naopak za studijní vysledky bonusy.

dejte mi krom střilení nake trochu přijatelné řešení,jake řešení mi dal HONONULU že utikali jak zajici?přes pevnosti,kovboje atd...no to je teda řešení
07. 01. 2012 | 13:07

Sauerkirschmann napsal(a):

Gerd a další

Ne vážení, jediné řešení je v tom, že Romkové prostě NEBUDOU. Takže pozitivní diskriminace ano, ale za to, že se NEBUDOU MNOŽIT.

Zkrátka musí platit heslo, že KDO NEPRACUJE, NECHT SE NEMNOŽÍ.

Nerad bych se dočkal toho, až budu participovat na dokomentaci ke sprchám a šlauchům, protže jiné řešení nebude.
07. 01. 2012 | 13:12

Karl von Bahnhof napsal(a):

Pane Lubasi,

v tomto geografickém prostoru se v dlouhém průběhu historie již vystřídala různá příchozí sebranka - viz např. mongolské hordy Čingischánovy, žoldnéři až ze Skandinávie, křířové výprvy z celé Evropy, Avaři bůhví odkud a pod... A je zajímavé, že do háje ovšem šla vždy dříve či později ona příchozí sebranka.
Pokud tedy máte potřebu odpochodovat ať už sám nebo s čímkoliv doprovodem kamkoliv, nebude vám v tom nikdo jistě bránit.
Je ovšem smutné, že společnost ve složení 4 inženýři, 2 inženýrky, 1 magistr a 1 učitelka nejsou schopni duševně vyprodukovat nic pozitivnějšího, než malovat čerta na zeď !
07. 01. 2012 | 13:13

Ben napsal(a):

Dobrý den,
nevím jak začít, už dlouho jsem na diskuzích nebyl a tuto na opětovnou problematiku - romskou problematiku jsem si se zájmem přečetl celou, taktéž i blog pana Lubase. Jen se divím, že autor nereaguje na některé diskuzní příspěvky, které jsou opravdu k věci. Už to tu vlastně napsal Grandmaster, že je to střízlivá a zajímavá diskuze, takže souhlas, jen nesouhlas s tím, co napsal o tom trojlístku diskutérů. Myslím si, že i oni k tomuto tématu napsali dost zajímavého a na zamyšlení....

Chci jen napsat, že cca před 15 lety jsem měnil zaměstnání a dostal se do lokality, která už tehdy byla nazývána lokalitou romskou. Kdysi u paní KVS jsem psal příběh, kdy jsem pomohl jedné romské rodince s dětmi k odvozu do tzv.nedalekého gheta. Byl to vzrušující zážitek především tím, že jsem tehdy poprvé viděl tu spoušť - nepořádek, rozbitá okna, dveře,všude odpadky a všude spousta dospělých posedavajících jen tak v tom nepořádku a také spoustu povykujících dětí. Tehdy jsem byl v šoku. Od té doby uplynulo více než 15 let a z capartů a z narozených děcek těhotných mladých cikánek, které jsem tehdy viděl, jsou dnes 14 -15 letí a je jich skoro jednou tolik než tehdy a zase se většinou poflakují jen tak a některé cikánské dívenky, tehdy miminka, jsou už zase v tom, alespoň na to vypadají, že je jim sotva 15 a břicho před porodem. Chci tím jen reagovat na některé zdejší příspěvky, že cikánů (začínám používat zase toto slovo, zdá se, že je již opět mezi povolenými)přibývá a s tím i problém, co dál. Bohužel si myslím, že dávky za těch posledních 15 let zničily snahu dát romům a cikánům možnost se zapojit do řešení problému třeba tím, že své děti budou posílat do škol, že se zapojí a budou chtít své děti mít vzdělané. Peníze, které se vložily do různých projektů, jsou fuč a velkou část cikánů to v jejich myšlení nezměnilo. Pro ně vzdělání stále není hodnotou, ale příkořím. Protože učení vyžaduje práci, pílí, oběť. Peníze zadarmo zničily většinu cikánů. Dostávali a dostávají dávky za nic, pro ně přísloví: bez práce nejsou koláče, neplatí. Ne pro všehcny romy a cikány, to ne, jsou někteří pracovití, vzdělaní. Ale nevěřím, že těch, ketří dávky nezneužívají, že je jich většina. To by pak blogy a následné diskuze asi nebyly. kdyby to byla pravda. Zatím to vypadá, že těch slušnějších a něco dělajících romů a cikánů je jen malé procento oproti těm, kteří si zvykli dostat od státu peníze a přitom nehnout prstem, těch, kteří si zvykli, že ostatní za ně vyřídí a udělají vše.
Základ je, že všichni v tomto státě musí mít práva, ne jen jedna skupina obyvatel a taktéž púovinnosti, ty povinnosti taky musí platit pro všechny, ne jen pro tu druhou skupinu obyvatel.
Pan Brom to tady napsal dobře. Nesmí mít někdo výhody a někdo ne. A mělo by se začít od těch dětí. proč by romské děti měly mít výhody oproti druhým dětem jen tím,že budou řádně chodit do školy? Ta je zatím zadarmo pro všechny.

Jak to bude dál, to zřejmě, neví nikdo. Jen se bojím, že problémů bude přibývat. Těch pouličních potyček nějak kvapem přibývá a bohužel nekončí to jen poraněním, ale už i smrtí.

Vinu dávám těm, kteří se léta jakoby snaží něco vymýšlet, něco dělat, dostávají na to něco peníze a zatím je jen hůř a hůř.
07. 01. 2012 | 13:13

Sauerkirschmann napsal(a):

Občan

Já myslím, že to není jedna třetiona, ale 80 procent. A to po dobu, kdy bere podporu, nebo maxinálně rok do 50 let, nad 50 let tři roky.
07. 01. 2012 | 13:14

tata napsal(a):

ARA

ONO nejmenší a uplně zbytečny problem je pravopis ,jak to psat,podřizuju se vnimaní ale zrovna tak dnes řikaní ROM nebot to není pravda a falešne,protože ROM JE určita skupina v jejich rozlišovaní,Cikan jako hanlive udělal tisk,to sou ty radoby problemi řešit jestli Cikan nebo ROM,JE TO FALEŠNÉ,jako chodit okolo toho problemu po špičkach,jakekoliv skutky projevovat jako rasismus,a pravě lidi typu ochrancu kteří kolem CIKANU NAŠLAPUJÍ DĚLAJ mědvědí službu,nebot situace je tak daleko že ty bariery skutečně rostou,každe falešne vnimaní problemu jako rasisticke zveda vašně na obou stranach,i ja občas při zhlednutí mam ty tendence myt,sice zatim rozum vitězí ale každa bagatelizace,jako že večina je v pohodě je lež,pohyboval sem se dost po republice,a ktere etnikum ma takove problemi,stačí si zajit na uřady koho tam je nejvic přitom pořad jejich populace je v menšině komu to chce někdo namluvit že věčina je v pohodě,ovšem problem je že krizí sou oni na první raně,to je ten problem,nebot se bude zvětšovat geometrickou řadou,samozřejmě že ten problem je tak složity a zatím se řešil že se jen platilo ale tim se ještě zvěčil,co stim to by už konečně měli vzit do rukou lide co tomu rozumí ale bez patosu a falešneho hraní na rasismu,když se někomu nechce dělat tak mu tvrdě ukazat maš smulu,
07. 01. 2012 | 13:29

anti politik napsal(a):

Občan 12.50, že pravicové vlády jsou otřes a pouští sem svoloč, s tím se dá souhlasit, ale vy to tady podáváte, jako kdyby v tom co popisujete žili jen ti chudáci cikáni proboha! My v tom žijeme taky a nečekáme s nataženou prackou. V tom je ten zásadní rozdíl mezi cikány a majoritou. Až uvidím jak si cikáni sazí kolem baráčků brambory či zeleninu atd., jak už to je zase běžné dnes na vesnicích u Čechů, aby ušetřili nebo měli vůbec nějaké jídlo, tak se dá brát to co říkáte vážně. Takže to co píšete vážně neberu, je to nesmysl. Zkuste k sobě pustit i jiné názory a nemějte ten svůj za jediný správný.
07. 01. 2012 | 13:39

tata napsal(a):

pane BEN

ZAJIMAVY PŘISPĚVEK,popsaní opravdu drsne pravdy spohledu kdo vtěchto lokalitach žije naprosto pravdivé,což věčina humanistu pořad okecava a piše že to je vyjimka naopak a stale se to zhoršuje.

ovšem jen ta jedna proč romske děti by měly myt vyhodu.......asi že když to nebudem řešit a nevytrhnem je stohoto prostředí,jejich populační exploze bude myt za nasledek daleko nedozírnější nasledky,ovšem je čim dal vic lidí co to chtěj řešit selekcí,to je pro mě nepřijatelné a v historii vždy to mělo jine učinky
07. 01. 2012 | 13:44

Drzá zrzka napsal(a):

Pokud cikán, ale i kdokoli jiný, nemá úctu a vztah ke vzdělání, považuje ho za zbytečnost, nemůže se divit tomu, že se ocitne na okraji společnosti.
07. 01. 2012 | 13:48

Občan napsal(a):

To anit-politik:

Pak jste četl špatně.
Protože jsem jasně napsal, že se ten příliv zahraničních ilegálů týká stejně katastrofálně jak bílých, tak Cikánů.
07. 01. 2012 | 14:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky (ze včerejšího večera), které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Díky všem zúčastněmým za velmi zajímavou a z valné části korektně vedenu debatu.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 01. 2012 | 14:02

Ben napsal(a):

Tato,

děkuji, chtěl jsem napsat pane tato, ale už dlouho jsem neměl možnost říct jen táto, ten mů je už hodně let po smrti...tak se nezlobte!

Já vím, bych byl také rád, kdyby romské děti chodily pravidelně do škol a když už chodí, aby to bylo k něčemu. Tedy aby se opravdu chtěly něco naučit a pak pokračovaly v dalším studiu. Ale, tato, to vlastně se chce již od dávných dob, aby všechny děti musely mít alespoň tu základní školu. Vždyť to není tak dávno, kdy jsem četl, že pár poslanců nebo ministrů, už přesně nevím, jelo přesvědčovat severočeské romské matky, aby posílala své děcka do škol. No, řekněte, je to normální v normální společnosti? Prostě mi to připadá, že většina cikánů nebo prostě romů nechce ani toto základní pravidlo slušné společnosti dodržovat, tedy zadarmo posílat děti do školy a dbát, aby z nich byli vzdělaní lidé. přece, když pozorně čtete zprávy, tak mnoho romských žáčků už nějaké výhody má. myslím výhody os státu formou zadarmo některých pomůcek nebo svačin či obědů ap. a v neposlední řadě mají tu nedoceněnou výhodu v tom, že přijdou domů a mají větši nou oba rodiče doma a ti se jim mohou věnovat s psaním úkolů a povídat si s nimi o škole, co dělali ap. To mnohdy jiné děti, kde oba rodičové dělají, nemají. Přijdou do prázdného bytu a úkoly musí dělat sami. Rodičové přijdou vyčerpáni z práce a přece ještě mnohdy po večerech se s nimi učí.
No a řekněte, proč to tak stále u této komunity je, že vzdělání pro ně nic neznamená? Přece jim to už bylo snad tisíckrát vysvětlováno a přece nic z toho.
Víte tato, kdybych věděl, že peníze opravdu pomohou alespoň těm dětem k lepšímu životu - nemyslím bezpracnému, ale k získání vzudělání, tak nelituji ani koruny do toho vložení, To myslím upřímně.
07. 01. 2012 | 14:02

Moric napsal(a):

Antipolitik
Dobrá, bude se držet tématu.
Vaším "pěstování brambor a zeleniny" zřejmě máte na mysli, že jste u cikánů neviděl žádnou snahu starat se o sebe bez natažené ruky.
Až prý něco takového uvidíte, změníte názor.
Moho vám zodpovědně potvrdit, že jsem viděl i dost takových cikánů, kteří vyloženě dřeli. Několik otáček se starým dvoukolákem naloženým železem jistě nelze považovat za fyzicky snadnou práci. I kdyby prodávaný náklad nebyl zcela košer, tvrdá a špinavá práce zůstává.
Je znám případ ukradených kabelů, kdy po jeho uzavření bylo zjištěno, že jeho aktéři se nadřeli víc jak horník v šachtě, a to za zlomek jeho příjmu. Z uvedeného je jisté, že v mnoha případech případech nelze klást rovnítko mezi nezaměstnanost a lenost. Samozřejmě jsou přítomny u různé sociální, etnické a sociologické aspekty. Například ne každý, kdo chce a dokáže fyzicky tvrdě pracovat, má intelektuální schopnost prosadit se na trhu práce. Důležité je nepaušalizovat. Spíš je třeba změřit reálný deficit pracovních příležitostí a zabývat se jeho příčinami. Jednu z nich zmínil Občan.
07. 01. 2012 | 14:10

Dl napsal(a):

Za vše může ta naše česká pravičácká sebranka ,toužící jen po mamonu a naděkat si z lidí otroky ! Proč do republiky stále tahají svoloč z východní evropy ? To vý každý ! Co nejlevnější otroci ! Ty nestydaté majetky které v tomhle systému maf.demogracie získali by bylo třeba znovu co nejdříve znárodnit ! Nemám rád soukromé podnikání,většinou je to nepoctivé obohacování na úkor druhých poctivých lidí ! Tak to vždy bylo je a bude !Až nebudou mít naši lidé na jídlo tak začnou rabovat a vše kapitalistům bourat ! Pak budou mít ti hraboši to o co si již 22 let koledují ! Dl
07. 01. 2012 | 14:19

Drzá zrzka napsal(a):

Sběr kovů... nadřou se a prodají za zlomek ceny. Jenže ten, kterému škodu udělají, musí nakoupit nové kabely, nové okapy, nová vrata, nový motor, za cenu běžnou... Což důvod k radosti není.
07. 01. 2012 | 14:21

anti politik napsal(a):

Moric a Občan. Nemluvím v žádném případě o asimilovaných cikánech, kteří se sžili s majoritou, ale o tom 80-90% zbytku. Žijí bez jakékoli snahy se postarat sami o sebe? Žijí. Učí děcka od malička krást, podvádět a flákat školu? Učí. Nenávidět své živitele? Taktéž je to učí. Tahat děti z ghet a vychovávat jim je nebo cokoli pro ně dělat, je podle vás řešení? Podle mě ne. Řešením je nechat je napospas osudu, jako to děláme s našimi lidmi. Nebo vás jednoho i druhého trápí nějakej chudej Čech? Netrápí. Občan, to vaše vysvětlování (omlování) situace cikánů čouhá z vašich příspěvků jak sláma z bot, takže sice píšete jak bílý tak tmavý, ale nedíváte se na to objektivně.
07. 01. 2012 | 14:24

anti politik napsal(a):

Loučím se pánové, musím jít dělat. Nemám žádné zastánce, takže se mě facha týká.
07. 01. 2012 | 14:27

Mořic napsal(a):

Bene
Zakalkulujte do svých úvah, jakou mají cikáni ve srovnání s majoritou startovní čáru. Taktéž si uvědomte, že je zde češi minimálně řadu desetiletí mezi sebou nechtějí. Diskriminace ohledně pracovních příležitostí (bez ohledu na to, zda si k ní v minulosti nedopomohli sami) EXISTUJE! A to v době, kdy s obtížemi nalézají práci absolventi škol. Některé země EU mají zatím před námi náskok, nejspíš je ale brzy doženeme. Ve Španělsku nesežene práci víc jak 45% absolventů.
Jak chcete za těchto okolností motivovat a přesvědčit cikány, že chození do školy je právě pro ně ta "správná parketa" a naděje, jak se uplatnit potažmo poctivě uživit? To se ani nebavíme o našem školství, které v minulých letech vyprodukovali tisíce mladých se "zahradnickou maturitou" flákajících se dnes bez cíle po ulicích. Sám jsem se kdysi dostal služebně na podobné (kuchařském) učiliště a jeden z mistrů se mi svěřil, že své žáky vlastně nic nemůže naučit. Je prý rád, když mu končí pracovní den, nikdo mu nic nepřihodil do jídla, nedostal pár facek a je živ a zdráv. Řešit dnes jako problém č.1 cikány je podobné, jako se dlouhodobě pohybovat na hnojišti a rozčilovat se nad tím, že tam někdo pohodil zkažený romadur.
07. 01. 2012 | 14:36

Zdeněk Brom napsal(a):

Mořic:

Každý má svoji individuální startovní čáru, každý má svoji vizi .... záleží jen na něm, dokáže-li ji uchopit a naplnit.
07. 01. 2012 | 14:48

Silvie napsal(a):

Občan,

já si budu, i bez vašeho svolení, psát, co uznám za vhodné (zatím!!! mi to ještě dovoluje zákon).

Takže já jsem rasistkou ,protože varuju před přílivem militantního islámu (není daleko doba, kdy sem ta vlna ze západu skutečně dojde,ačkoliv se snažíte tento problém marginalizovat) a nelíbí se mi parazitický způsob života velké části cikánské populace, zatímco vy nejste rasistou, když tady napadáte přistěhovalce z východu - převážně "bratry Slovany" (ti mě osobně vadí nejméně)?!
Zajímavý pohled na rasismus.

Tata,

já vás přece ,proboha, nenabádám, abyste šel zítra shánět na černý trh kulomet.
Jasně jsem psala, že máte tlačit na vaše radní, na politiky na kraji, aby ten problém radikálně řešili!!!
Není přece možné, aby se lidé báli vystrčit nos z vlasního domu, pokud se tedy nebojí i doma.
Podívejte, kam nás dovedla politika neustálých ústupků!
Honolulu píše právě o tomhle. Jenže je fakt, že v USA prostě platí - "můj dům, můj hrad". U nás se musíte obhajovat před soudem, když zastřelíte agresora, jenž vás napadl (dokonce i ve vašem vlastním domě).
Na druhou stranu má Honolulu pravdu.
Můžeme se spoléhat na naši policii, že nás ochrání? Vezmu-li v úvahu, jak postupovala ve Šluknově, kde napadla pokojně demonstrující lidi?! Zamezila její přítomnost násilí a kriminalitě páchaném tímto etnikem?!
Odpovězte si sám. Já z toho taky žádnou radost nemám. Střílet neumím a dokonce ani mačetu nevlastním.
07. 01. 2012 | 14:50

santawizard napsal(a):

Ve spolek:
vyzbrojit se je možné jenom proti terrorismu ultrapravice a ultralevice a proti máfii,paragrafem o nutné obraně,ale ne tak ,abychom brali zákon do vlastních rukou!!!!!!
Silvie:
nechápu proč chceš aby cigáni žili stejně uboze jako bezdomovci a ne naopak aby bezdomovci mohli dostávat dávky jako cikáni.
07. 01. 2012 | 14:57

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
český maloměšťák:

Pan Konvička pomáhal alespoň někomu. Vy nikomu, ale snahu druhého jste vulgarizoval. To jest vše, co se dá odpověděť.
07. 01. 2012 | 12:31
--------------
Vy , pane selektivně - rovnocenný Přístupe - vy vítr ,že jsem nikomu nepomohl ?

Vy jste skutečný "rovnocenný Přístup",pane učiteli.

Jestli tomuhle vyučujete děcka, tak mě jímá hrůza z budoucnosti. (ne - přeháním...myslím si, že bromovití tkzv. "selektivně- stejnopřístupoví" budou spíše v učitelském prostředí výjimkou, že většina je normálních)
No -hlavně že věříte svým, jak hezky pomáhají...toho se držte...budete tak klidně zažívat i spát až do doby, než vám dojde, co jste vlastně za diskuzního tajtrlíka.
----------------------------------------------------------------
Přijde takhle jistý učitel do pekla. Lucifer se koukne do papírů a rce : Koukaj, vašnosto - tady stojí, že na jedné straně hulákáte jak má být ke všem přistupováno stejně ...a na zbývajících šedesáti pěti stránkách jsou uvedeny případy , kdy se tak sám zjevně nechováte. Koukaj, Brom, mám teď v pekelném blázinci plno - přijela zásilka muslimo- a cikánobijců....co tak 300 let o hladu a zimě ? Není to tak zlé - věřte, a jistě jste si na to v důchodu už i docela zvykl, ne ?
Koukaj - když odprosíte českého maloměšťáka a jiné - co jste urážel a kritizoval jen proto, že se navezli do pindů vašich kámošů - tak se po půlce trestu...pokud se jinak budete chovat slušně - tak se domluvíme a pustím jich dál, Brom - do očistce.
Tam už je teplo - a to dokoncetakové, že ani na hlad není čas pomyslet. Natož si zase vybírat, ke komu budete přistupovat rovně a ke komu křivě.
Tak co berou to ? Nebudu nabízet dvakrát, Brom - nejen český maloměšťák má jen jednu trpělivost !
07. 01. 2012 | 14:57

Gerd napsal(a):

Zbyňku Matyáši,
to, že Kalousek byl členem komise, která vybrala na výrobu padáků firma, která ještě ani neexistovala pro v8s není dostatečné? Pak jste buď Kalousek sám nebo jeho nekritický obdivovatel. Vás nepřesvědčí nic.
K tomu pčtu krádeží, myslím míru škody. Všichni Romové dohromady v tomto státě za 20 let nenapáchali tolik škody, co stihnul Miroslav Kalousek.

Martine Konvičko,
odkáži Vás na příspěvek 06. 01. 2012 | 18:57 a blog http://urfaust.bloguje.cz/903121-romove.php . Nebo si vyhledejte články pátera J. Rouse.

Čochtane,
Romové se z ČR neodstěhují. Jednak se tu narodili a jsou zde doma a také kam by se stěhovali? Všude jinde by s nimi zacházeli daleko hůře. Pokud někteří vycestovali do Velké Británie, Finska nebo Kanady, zpět se vraceli jen ti nepřizpůsobiví. Berte to tak, že romy zde už máme trvale.

honolulu,
myslím, že jste natolik ovlivněn svými osobními a negativními zkušenostmi, že byste nedokázal dát Romům novou šanci. Tady není JAR a Romové nejsou Xhosové.

Zdeňku Brome,
vycházel bych z toho, jakou národnost svým dětem uvedli rodiče do rodného listu. Pokud uvedli národnost českou, nejedná se tedy o Romy a není problém, ne? Mnozí z nich se ale bojí svou národnost uvést, špatné zkušenosti z 1. republiky. Klidně bych jim ale školku zaplatil, a mohlo by se jednat o placení školky i pro nezaměstnané bílé spoluobčany. Podle poslendího sčítání lidu tu máme asi 11 500 Romů, tak v návrhu 100 000 dětí ročně by se svezlo i mnoho dětí majoritní populace.
Ta pomoc asistentů Romům při přijímání do práce by měla i druhý efekt, nemohlo by dojít k obvinění z rasismu. Nejvíc bych ale doporučil, aby byl takový pracovní pohovor nahráván, i bez souhlasu žadatele.
Výhody Romům dávají jen dámy ze sociálky a ÚP, které se jich bojí. Chápu je, ale pak by na sociálkách měli dělat lidé, kteří splňují i požadavky na práci policistů. Nebo by měli ve svém referátu takové problémové žadatele.
Radek Horvát sice v osužití s majoritní populací problémy nemá, ale jde o jednoho z mnoha. Zákaz jakýchkoliv zpráv o romech by přispěl ke zklidnění situace, pak by Romům nepomohlo volání o rasismu i v situacích, kdy evidentně o rasismus nejde.
Romové jsou takovým testem našeho sociálního a právního systému, který je zoufale nedokonalý. Problémem nejsou romové, problémem je systém. A kradoucí politici systém nezmění.

Sauerkirschmanne,
uvědomte si, že český národ je cíleně decimován. A jako jeden z nástrojů k tomu se hodí i problematičtí Romové. I to je důvodem, proč není romský problém řešen. Tím hlavním českým problémem je korupce (a politici). A komu, kterému národu to prospívá?
07. 01. 2012 | 14:58

Čochtan napsal(a):

Je tohleto možný ?
13:25 - Tanvald/Desná
V době, kdy pietní průvod procházel Tanvaldem, vyjeli policisté do samoobsluhy v Desné, kde byli Romové přistiženi při krádeži.

Je to možný aby to byli TAKOVÍ z(cenzurováno)di ?
07. 01. 2012 | 15:07

Silvie napsal(a):

Gerd,

" uvědomte si, že český národ je cíleně decimován. A jako jeden z nástrojů k tomu se hodí i problematičtí Romové. I to je důvodem, proč není romský problém řešen."

Sice to neadresujete mě, ale dovolím si nesouhlasit (s částí vašich příspěvků se mohu ztotožnit, s částí nikoliv).

Ano, český národ je decimován korupcí a neschopností vlád a politické reprezentace obecně.
Ale řešit "romský problém" bez snahy a zájmu samotných cikánů, je úkol hodný snad jedině samotného Boha. Nepovedlo se to ještě nikomu na širém světě.
A zřejmě nikdy ani nepovede.
07. 01. 2012 | 15:11

Ben napsal(a):

Mořici,

ano, asi mají daleko horší, protože jejich prostředí ja takové, jak si udělali. Sami, já jim v tom nepomáhal....
Peněz na vzdělávání dětí mi není líto. Jsem pro pomoc, ale také se musí o pomoc mít zájem. A aby se nemunula účinkem.
Četl jsem příspěvek, kde je uvedeno: Ptal se už někdo Romů jak chtějí problém řešit?
To je velice zajímavý názor. A hlavně, co by navrhovali oni, kdyby se jich někdo na to zeptal.
Já nevím, co by odpověděli. Vy snad ano?
Snad by to neskočilo na jen větších dávkách zadarmo.
Práce ubylo, to ano. Ale i když práce byla, tak mnoho romů nejevilo zájem o ni. A píši z vlastní zkušenosti, že před těmi 15 lety i firma, do které jsem nastoupil, chtěla nabírat lidi, kteří by ani nemuseli mít nějakou kvalifikaci. A to máme firmu v lokalitě romské. Nepřihlásil se ani jeden. Přišlo jen pár, ale s papírem a chtěli jen razítko, že pro ně práci nemáme. Když jsem se jednoho zeptal, jak to může vědět, že pro něho práci nemáme, tak už raději ani na to razítko nečekal a byl pryč. Cca měli tak kolem 25-30. A to bylo tehdy, kdy práce byla i pro ně.
Já mám pochopení pro pomoc těm, kteří to potřebují,kteří se do své svízelné situace dostali nechtěně, pro nemocné či postižené, ale ne pro ty, kteří pomoci zneužívají.

A jak dlouho ještě budeme slyšet o špatné startovací dráze u Romů? Co jsem byl na diskuzi o Romech poprvé před 4 roky, tak už tam se o ni mluvilo. Tak by ji už konečně měli svým úsilím se snažit překonat a začít z nějaké lepší starovací dráhy.
Já vím, je to jen můj zjednodušený pohled, ale co myslíte Vy? Kdy budou mít tu špatnou start.dráhu za sebou?Kdy ji už konečně překonají? Bude to někdy, když se sami nepřičiní?
Jinak já nemám problém s Romy ani Cikány, zatím mne neokradli ani nepřepadli, zatím jen denně vidím romskou mládež se jen tak proflakovat a jejich rodiče doma lelkovat a děti učit lhát, když je totiž někdo dopoledne vidí v obchodě, tak říkají, že jsou jen nemocné pro školu, ale že jinak musí svým rodičům pro housku. Oni totiž spí. Bylo 10 dopoledne. Atd. takže, co tu píši, jsou mé vlastné zážitky s nimi. Vypadají spíše legračně, ale to, co se děje již v SČ tak úsměvné není.
Co vy navrhujete k zlepšení situace a problému s Romy? Já se přiznám, já nic a ani nevím, jak to řešit. A nestydím se za to. Já je neodsuzuji, jen se někdy divím, kam až to došlo, když je tolik společností, kteří tohle mají na starosti a zatím to vypadá, že je hůř.
Kdysi na blozích paní KVS jsem přijal názory pana Stejskala ad. a snažil jsem se dívat na tuto problematiku jinak. Ano, dívám se na ni jinak, ale těch problémů za tak krátkou dobu přibylo tolik a daleko vážnějších, že je na čase, aby ti, kteří berou prachy za sestavování různých programů vyložili karty a řekli. Stálo to tolik a tolik a povedlo se tolik a tolik a nepovedlo se jen tolik a tolik. Zatím jen slyšíme, co se všechno na problematiku vynaložilo, ale výsledky nejsou vidět.
07. 01. 2012 | 15:14

tata napsal(a):

pane BENE

vubec to nebyla snaha Vám něco vytikat,naopak popsal jste věci ve sve tvrdé realitě,mnohdy to plno lidem připada jako rasismusale bohužel kdo žije vtěchto lokalitach musí VAM DAT ZA PRAVDU,ty mista kde žijí sou na70 procent snadno lokalizovatelný,nikdo VAM ANI NEMUSÍ UPOZORNOVAT,ja sem prošel tolik tech lokalit že na kecy jak se to tyka jen malé časti sem alergicky ale zrovna tak te skupiny hlasajicí opravdu rasisticke vykřiky,jako ani to radši nebudu psat.

CHAPU VAŠI SKEPSI ale muj nazor je že není jine možnosti když nechce te žit ve valce,něco jako v americkych městech,kde se lidé bojí jit do černošske čvrti,chvili se mužete schovavat za zdmi a ochrankou když nato budete myt ale nakonec to bouchne,take nevym a nemohu pochopit proč vlastně jdou proti svym zajmum,a je jasné že čím min umite tim je nebezpečí že praci neseženete,tudiž je jasné že oni sou natom procentualně nejhuř,když tomu připočtete jejich pověst a bohužel dost často opravněnou je to smrticí koktejl,a navic přibyva lidí kteři a zase opravněně už to trpět nechtějí.

ZAŽIL SEM TO loni při nepokojích v našem městě,kdy sem nechapal proč se lidi nechavaj strchnout lidmi jako KOHOUT,co ma zavyznam že lidi tahnou na SPORT,CO SE TIM vyřeší?

NA vysvětlenou bydlim z mala lokalit kde je to pohodove,a tak lidi co bydli mi vždy položili otazku kde bydlite,no a po odpovědi kde ,bylo vymalovano ...nebot okamžitě dokažete si představit žit třeba vedle sportu,do nočnich hodin diskoteky,stoly a židle na ulici,při přijezdu policie chvili klid,a pak ještě vetší intenzita,bat se jit kolem těch objektu o ženach nemluvě co si musí vyslechnout,děti ani nahodou nechat volně,na vaše pozemky hazí odpad jako mstu že si na ně stěžujete,domy okolo ktere mate neprodejné žadny je nekoupí,jen překupnik co tam nastěhuje další,no těžko se těch lidí ptat.

PŘESTO SI MYSLIM že cesta je duslednější kontrola policie na rušení pořadku ,a ta snacha zvratit tento stav u nastupujicí generace,protože ta druha by byla jen pogrom,chapu že už se to dostalo skorem do neřešitelne situace,každy nazor ktery ma snahu to pochopit a jak stoho ven je přinosny,vubec si nemyslim že ten muj musí byt spravny,ale tak to vidím.
07. 01. 2012 | 15:23

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

To Váš pohled na věc. Plně ho respektuji.
07. 01. 2012 | 15:23

český maloměšťák napsal(a):

Ben
Rozumné věci tady několikrát navrhoval např. Zdeněk Brom. Jak věcem napomoci. Kdy psal, že téměř fatálním zdrojem další determinace osobnostního vývoje dítěte pocházejícího z ne úplně úspěšně socializované rodiny je předškolní vzdělávání. Respektive učení správných návyků.
V tom souhlasím. I vědecké studie prokazují, že investice do obecného vzdělávání jsou stále ještě investicemi efektivními i z hlediska ekonomického.
Za pomšrně málo peněz dost muziky.
Další věcí je možnost výběru typu školy - opět ale jde primárně o peníze.

Někdo tady psal - ať řeší věci odborníci. V tom nezbývá než souhlasit. A ono to odborníci řeší. Ale tak jaksi...jako by se to někde zaseklo. Někde to visí ve vzduchu.

Já ale vím jedno - že jakmile se na věc nepůjde bez předpojatostí a islámského fatalismu (stejně je vše předem odsouzeno k tomu, co už rozhodl Allah (genetika)...)...tak se věc nepohne.

A finance jsou prostě důležité. Kdo tvrdí že ne - tak je trouba.
Protože instituce ve složitých společnostech fungují jak na bázi loajality, tak na bázi etosu...ale také vv ekonomickém rámci. Ten je mnohdy dost drsný a nejistý.
Další věcí jsou politické tlaky. Mám například informace z MPSV - co se vždy děje po nástupu nové politické garnituray do vedení ministerstev. Jak si každé to nové koště hned vezme do hlavy, že ono s tím zamete nejlíp...a leta práce jdou do hajzlu...

Mějte se. Váš pohled částečně sdílím - částečně ne.

A za sebe znovu zopakuji - má bilance :
1. Romové - monokl pod okem plus, cca 1.500 Kč minus.
2. Slovanští spoluobčané - minus několik set tisíc primárně, minus další peníze sekundárně (arbitráže, korupce...)....a možná, že nebýt těch sekundárních nákladů - mohli jednoho mého blízkého příbuzného lékaři zachránit před smrtí...takhle se holt transplantace nedočkal, že....
07. 01. 2012 | 15:42

Občan napsal(a):

Čochtan napsal(a):
"Je tohleto možný ?
13:25 - Tanvald/Desná
V době, kdy pietní průvod procházel Tanvaldem, vyjeli policisté do samoobsluhy v Desné, kde byli Romové přistiženi při krádeži.
Je to možný aby to byli TAKOVÍ z(cenzurováno)di ?
07. 01. 2012 | 15:07"

Ano, je.
Zatímco byly policejní hlídky šikovně vázány v Tanvaldu (protože policistů je stále méně a navíc nemají peníze na PHM), část komunity byla vyslána shánět něco na zub pro večerní tryznu.
Přece si to nebudou kupovat jako ti hloupí gádžové, že...
07. 01. 2012 | 15:45

Zdeněk Brom napsal(a):

Gerd:

Národnost v rodném listu není. Dnes je více než národnost sledováo občanství, tedy je-li člověk občanem státu, protože z toho vyplývají práva a povinnosti. Národnost je dnes věcí volby.

Což kdybychom ale přestali mluvit o národnosti atd. a prostě se shodli, že je třeba pomáhat potřebným dětem.

Pak bychom se mohli bavit o způsobech pomoci. Např. s Čochtanem jsme se shodli na tom, že pokud rodiče dítěte budou chlastat, kouřit atd. dávky na dítě by se ukládaly na speciální konto dítěte a z tohoto konta by se hradily jeho učební a životní potřeby, aby je nemohli rozházet rodiče.
07. 01. 2012 | 15:45

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Cituji: "A finance jsou prostě důležité. Kdo tvrdí že ne - tak je trouba."

V tom případě se tedy hlasím, že jsem trouba.

Pokud jde o stěžejní předškolní výchovu, pak mateřskou láska, citlivé slovo, úsměv atd. žádné peníze nennahradí a předešle uvedené je k mání i zdarma.

Kupodivu jsou tyto komodity k dostání i v tolik kritizovaných kojeneckých ústavech, dětských domovech atd.
07. 01. 2012 | 15:52

Občan napsal(a):

To Zdeněk Brom:

A máme zde první problém. Rodiče jsou zákonní zástupci a pokud nebyli rodičovství zbaveni, pak mají právo minimálně kontrolovat stav účtu.
Navíc - CO s prostředky, které zbudou na účtu jako nevyčerpané? Měly by patřit příjemci a měly by mu být vyplaceny např. při dosažení plnoletosti. Ale... On v té době už třeba nebude mít statut sociálně potřebného a tím pádem na ty prostředky státní sociální podpory už nebude mít nárok.

Hnusný, co?
A věřte tomu, že tohle by si Kybersadista uměl setsakra dobře vošéfovat, aby ty děti nedostaly skoro nic.

Navíc - zřízení takových účtů by znamenalo, že by všechny ty děti musely mít sociálního opatrovníka, který by spolu s nimi s účtem hospodařil. Jenže vzhledem k tomu, že tihle lidé jsou masivně propouštěni bez náhrady a zbylé úřednice mají na triku až 4000 kusů jedna (!!!), není šance se sociální práci skutečně věnovat.

Neberte to jako nářek. To je prostě konstatování faktů, které brání SKUTEČNÉ sociální práci. A ty "neziskové" kavýrenské žvanírny to nevytrhnou, protože těm SKUTEČNÁ práce smrdí.
07. 01. 2012 | 15:55

Scarabeus napsal(a):

Čochtane,

podle mediálních zpráv je střelec s Vámi stejně starý, nejste to náhodou Vy?
07. 01. 2012 | 16:01

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Za kritiku námětu naopak velmi děkuji. Ukázala se slabá místa nápadu.

Krátkné náměty odpovědí:

- Kontrolovat ano, zasahovat ne.
- V době, kdy mu byly dávky posílány, sociálně potřebný byl. Osobně při dnešních cenách nevěřím, že by moc zbylo, ale stát se to může. Nevyplácet hotové peníze, ale dotyčný by mohl míz volbu - stavební spoření, zařízení bytu atd.
- Účet by měly jen děti, jejichž rodiče prokazatelně dávky zneužívali.
- Ano, zásadní změna sociální péče a struktura pracovníků je nutná.
07. 01. 2012 | 16:10

Ben napsal(a):

český maloměšťáku,

jistě, ale jak toho chcete docílit, když nebudou nápomocni vlastní rodiče těchto dětí. To jim chcete ta děcka učit i proti jejich vůli?
Ano, už jsem psal, jsem pro pomoc i těm dětem, ale musí se chtít, aby se pomoc a ta veškerá drahocenná energie na to vynaložená neminula účinkem. Aby ta pomoc jen nespočívala ve větších dávkách a v uplácení: dáváš dítě do školky a školy, tak dostaneš víc peněz. Tak to přece nejde. Především rodič musí chtít a chtít pochopit, že se jedná o prospěch, budoucí prospěch jeho dětí. Když to pochopí je větší půlka úspěchu za námi.
Takže nejdříve se zeptat přímo Romů, co oni na to, že jejich děti by se učily nývykům a čěštině už v předškolním roce.
Ale.
Budou nadšeni? Budou souhlasit? Budou nápomocni pomoci?
Dělat něco byť prospěšného proti vůli tomu, komu se pomáhá asi není dobré. To pak není pomoc, ale násilí.
07. 01. 2012 | 16:13

Vandal napsal(a):

Gerd, Ben

pořád dokola pohádky o tom, jak je potřeba začít u dětí, které musíme vzdělávat, které musíme všemožně podporovat, neboť v těch podmínkách, v jakých žijí, tak z nich nikdy nic nebude, atd. atp.

To tu už mnohokrát bylo, za komunistů ghetta nebyly, cigáni byli nuceni posílat děcka do škol, celých dlouhých ČTYŘICET LET!!!!, to jest DVĚ GENERACE!!!! A co si sami cigáni, právě ti, kteří byli nuceni chodit jako děcka do školy, vybrali z demokracie? To znamená, když nebyli totalitním režimem nuceni? Sami a dobrovolně, bez nucení, přestali posílat svoje děcka do škol! Rozumíte tomu? Cigáni sami nevidí důvod pro to, aby svoje děcka posílali do škol! Vždyť je pseudohumanisti naučili, že mají práva, že nemusí nic, že nemají žádné povinosti, a vy byste je chtěli dnes nutit řádně se starat o děcka a posílat je do škol? A ta drzost, ještě se s něma učit doma? A milánkové, život je dlouhý, a mezi majoritou a cigánskou zatímmenšinou je gigantický rozdíl. Majorita ve své většině si uvědomuje důležitost vzdělání pro život svých dětí, proto jich má málo, a maximálně do nich investuje, svou péčí, starostí, dohledem. Je maximální snaha optimálně připravit děti pro náročný život. A co naše zvýhodňovaná menšina? Jak investuje do svých dětí, aby obstály v životě? Jaký příklad a jaké geny předává svým dětem? Kecat o vzdělávání cigánských děcek může jen hlupák, který nechápe, že cigánská menšina není schopná, až na výjimky, přijmout způsob života majority. Hodně děcek mají ne proto, aby do nich investovali, ale právě naopak, aby prostřednictvím dětí měli více peněz, když už jsou gadžové tak blbí, a ty peníze jim dávají. A i kdyby se investovaly miliardy do vzdělávání cigánských děcek, a skutečně získaly nějaké vzdělání, přiměřené svým schopnostem, co pak si počnou dál v životě? Cigánské etnikum prostě životní řetěz majority - vzdělávání dětí, nástup do práce, rodina, zajištění bydlení, výchova dětí - prostě není schopno přijmout. To je utopie, to jsou růžové sny, které v tvrdé realitě namají šanci. A ti, kteří tu neustále píší o zlodějnách politiků, kdyby prý politici nekradli, tak bude peněz dost i pro cigány. A co dluhy, milánkové? Kolik činí jen úroky, které z dluhů platíme, a o kolik nás politici každý rok zadluží?
Peníze nejsou a už nikdy nebudou. A ta tzv. pozitivní diskriminace je totální zhovadilost, anomálie. Každý stát se brání přílivu příživníků, chrání své daňové poplatníky, jak je možné, že naši soudruzi politici nebrání své daňové poplatníky před vlnou tsunami parazitů? Žádné dobré řešení neexistuje, jen se oddaluje velký výbuch. A ten zákonitě přijde, protože zdroje nejsou, a už nikdy nebudou. A jen ten, kdo bude připravený na nejhorší, má šanci obstát. Čochtan a honolulu mají pravdu, zbrojní průkaz, kvér a pravidelný trénink. Pseudohumanisti samozřejmě nemusí, ti budou ušetřeni
07. 01. 2012 | 16:15

Scarabeus napsal(a):

Zdeněk Brom:

"Kupodivu jsou tyto komodity k dostání i v tolik kritizovaných kojeneckých ústavech, dětských domovech atd."

Čím to jen je, že průměrné studijní výsledky dětí z dětského domova jsou horší než průměrné studijní výsledky dětí, které jsou vychovávány v rodinách?
07. 01. 2012 | 16:18

Scarabeus napsal(a):

Vandale,

v 19. století si ještě hodně mužů myslelo, že žena není schopná vystudovat lékařství, případně být lékařem.
07. 01. 2012 | 16:23

Gerd napsal(a):

Silvie,
nemusíte se mnou ve všem souhlasit, a já vám Vaše názory brát nechci. Ale dokud se někdo Romů nezeptá na jejich názor, jak by bylo nejlepší soužití s majoritou řešit, jejich snahu a zájem nikdy nezíská. Není to úkol hodný Boha, jde jen o položení jednoduché otázky z úst premiéra Nečase nebo ministra Drábka. Ovšem většina členů vlády je přesvědčena o své nedostižné genialitě, tak proč by se ptali, že ?
Protože se dosud nikdo nezeptal, neznáme odpověď a není tedy jasné, jak by Romové odpověděli. I když jde o klanovou soudržnost Romů, ta bere valem za své a to snad umožní se začlenit těm, kdo o to stojí. A zbytek ponechat jejich osudu.

Zdeňku Brome,
pak by bylo jednodušší zaplatit pobyt ve školce všem dětem a takové opatření jako součást podpory rodin s malými dětmi ponechat v platnosti 10-15 let pro všechny. Ono by se o moc více jak o 1 mld. Kč ročně nejednalo a to je jen jedna prohraná arbitráž ČR nebo zlomek toho, co je v republice každoročně rozkradeno.
Romům by se mělo také oznámit, že do ČR neustále přicházejí noví lidé, z nichž mnozí splňují statut žadatele o pomoc ve hmotné nouzi daleko lépe než Romové. Např. utečenci z Afriky. Na veškerou pomoc potřebným máme jen omezené zdroje, a tím, jak sem přibývají jiné národy a národnosti, které nemají problém se začleněním do majoritní populace, čím dál více vysvítá absurdita některých argumentů Romů o diskriminaci v ČR. Ne, že by diskriminace Romů při žádosti o práci neexistovala, ale rozhodně není tak strašná, jak uvádějí romští aktivisté.
Daleko větším problémem budou hordy francouzských Alžířanů, německých Turků a Kurdů a balkánských Albánců, přičemž všichni vyznávají islám, a to je militantní a netolerantní náboženství, jak se mohli Romové přesvědčit v Kosovu, kde je Albánci vyhnali.
Majortiní populace v ČR by si pak měla uvědomit totéž, že je nebezpečné enchat si zde nevyřešené problémy s národnostní menšinou jak se sudetskými Němci před 1938.
07. 01. 2012 | 16:33

Zdeněk Brom napsal(a):

Scarabeus:

To je tím průměrováním, víme.

Navíc se bavíme o předškolní výchově.
07. 01. 2012 | 16:34

Ben napsal(a):

Tato,

děkuji Vám za Váš delší příspěvek (15:23) adresovaný mně. Chápu Vás a věřím, že snad bude líp. Ani já nesdílím názory některých diskutérů, že bychom se násilí měli bránit sami. Na to musí být povaha. Ano, dokáži si představit, že když půjdu po ulici ať už sám nebo se synkem a někdo nás přepadne a může to být i skupinka, tak se budu bránit a budu bránit zdraví svého dítěte. Ale jenom svými holými pěstmi. Já žádnou zbraň u sebe nosit nebudu a ani nechci. A ani bych ji nedovedl použít.
Tak jen doufejme, že bude líp. Už je načase, nemyslíte?
07. 01. 2012 | 16:34

Silvie napsal(a):

Vandal,

naprosto přesná analýza.

Vždycky se najdou nějací Kocábové, Stehlíkové nebo někdo další, kdo bude vést krásné řeči o porozumění, toleranci a nutnosti vzdělávání...
Jenže tyto požadavky jsou kladeny stále jen na jednu stranu.
A vždycky přijde věta - "to chce ještě čas".

Za dvě stě let, to bude pořád stejná písnička - jenomže už tu nebude nikdo, kdo by pracoval. Pokud tedy bude lidstvo ještě vůbec existovat.
07. 01. 2012 | 16:37

Gerd napsal(a):

Vandale,
tady je ale na vině systém, kdy jsou dávky vypláceny plošně. Kdyby se snižovaly nebo byly přídavky na dítě vypláceny jen formou slev na dani z příjmu vyživující osoby, Romové by přišli o štědrý zdroj příjmů. Už by se jim to ekonomicky nevyplatilo. Přídavky na malé dítě vyplácet formou peněz jen do 4 let věku dítěte, pak jen formou slevy na dani z příjmu.
07. 01. 2012 | 16:38

Zdeněk Brom napsal(a):

Gerd:

Pokud to bude pro všechny, pak budiž.
07. 01. 2012 | 16:42

Gerd napsal(a):

Vandale a Silvie,
tahle analýza se dá ale uplatnit i na jiné státy, třeba africké nebo jihoamerické. Romský problém nelze vyřešit bez položení jednoduché otázky Romům, jak by si své začlenění představovali sami.
Sice to tu po blozích píši již min. 3 roky, ale ke sluchu vládních představitelů to zatím nedošlo. A vládě se Romové hodí jako hromosvod pro naštvané obyvatelstvo. Chcete deptat ubožáky a přitom ty pravé zloděje ve vládě pomíjíte? Tady jde o diskriminaci členů vlády, když je ze své nenávisti ke zlodějům vynecháváte!
07. 01. 2012 | 16:43

Scarabeus napsal(a):

Zdeněk Brom:

Jenom průměrováním?
07. 01. 2012 | 16:45

Občan napsal(a):

To Zdeněk Brom:

Ona to neměla být kritika, já tam jen zapomněl vložit smajlíka, aby bylo jasný, že to spolupracovní přípodotek :o)

Jo, přesně to mi táhlo hlavou, když jsem nad tím Vaším příspěvkem přemýšlel a psal ten svůj. KDYBYCHOM byli normálně fungujícím státem se SKUTEČNOU sociální sítí, tak by bylo jasné, že nevyčerpané prostředky dostane příjemce do začátku třeba na střední škole nebo na vejšce (nebo třeba na vylepšení kvalifikace jazykovými kursy). Ale protože nám tu řádí Nečas a Kybersadista, o Chemickém Mírovi ani nemluvě, je jasné, kde by ty prostředky skončily. A z toho je mi smutno...

Přitom právě v řadách vzdělaných nezaměstnaných je dost a dost lidí, kteří by se, vzhledem ke své osobní hrozné zkušenosti, skvěle hodili pro kurátorskou sociální práci. Mají schopnost empatie a přitom by uměli dohlíženým osobám poradit v lecjaké těžké situaci.
Jenže kdo by je zaplatil, že...

To samé platí třeba pro sociální asistenty v dětských domovech - je hafo lidí s rodinnou zkušeností, kteří by tam mohli dělat i na částečný úvazek jako "strejdové/tety" či "prarodiče" a asistovat dětem u těch činností, na něž není nezbytně nutný plně kvalifikovaný vychovatel. Třeba finanční samostatnost a gramotnost, vedení "domácnosti", rodinná výchova a podobně.
Ale kdo by je zaplatil, že...
07. 01. 2012 | 16:46

jarmulka napsal(a):

Co to plácáte- za socíku byly problémy s cigány nepatrným zlomkem těch dnešních. a nikdo nepotřeboval miliardy na "humanisty" kteří jim pomáhají
Prostě zákony platí pro všechny stejně, peníze dostávali lidi za práci, sociální dávky opravdu jen pro invalidy kteří nemůžou / ale většina by jich mohla na chráněných pracovištích / a na podporu dětí / adresně a těm rodičům kteří se o děti starají.
Za překročení zákona trest - ty nejtěžší v kriminále kde vězeň maká aby zaplatil škody které způsobil a náklady na věznění, až to splatí, může začít opět žít normálně a tedy mít opět lidská práva
...
Jednou pro vždy - MY CIGÁNŮM NIC NEDLUŽÍME, my jsme je sem násilím nedotáhli a pokud tu chtějí žít, ano pokud se budou podílet na budování společnosti a chovat podle zákonů
...
Když nemusíme za naše peníze pomáhat jiným menšinám a etnikům, zajisté ani cigánům
07. 01. 2012 | 16:47

Zdeněk Brom napsal(a):

Gerd:

Jenom připomenu, že Romové jsou společenstvím založeným na rodovém principu. nemají jednotné mluvčí a zájmy jednotlivých rodin jsou často v příkrém rozporu. Tohle je skutečně velký problém.

I uprostřed jedné lokality můžete najít velmi napjaté vztahy mezi rodinami. Hranice hierarchie jsou téměř nepřekročitelné. Jedna rodina je VIP, druhá degeši a dodržuje se to do krve.

A k tomu ještě připočítejte mladé, kteří začínají odmítat hlavy rodin.
07. 01. 2012 | 16:50

Ben napsal(a):

Vandale,
to je právě ten problém, který jsem už psal v prvním mém vstupu. Hodně romských dětí. nevím, jestli to jde tak napsat, ale i já si myslím, že hodně rodinám jde především o dávky na děti a proto jich mají tolik. Jak se uživí nebo co z nich vyroste si jaksi nelámají hlavu.
A také si myslím, že za to můžou právě ty peníze, které mnohdy dostávají zadarmo. Prostě za nic. To není normální.
Ale.
Ty děti už tu jsou. A je jich daleko víc než před 10-15 lety. tak se asi fakt musí něco začít od nich. Ale jak? To je dle mého ten největší problém. Ví se, že se musí začít už u přeškolních dětí, ale jak to uvést v praxi, když rodiče nemají zájem. Když slyší jen a jen - zatím, na dávky, aby měli na dnešní den jídlo, pití, někteří cigo, někteří herny. A pořád je uplácet? No jak z toho? jak je přesvěčit, že vzdělání dětí je základ všeho? Základ normálního života.
Ale je pro ně normální život chodit denně do práce, denně trápit své dítě školními povinnostmi. Nemají to za tu největší přítěž na tomto světě?
Prostě se jich musí už konečně někdo zeptat, jak to vidí oni. Chtějí vůbec takovou pom oc? Nebo jen větší a větší dávky samozřejmě bezpracně.
No není to někdy i pohodička. jen tak sedět doma, nemyslet na to, co bude zítra a vědět, vždyť se někdo postará. A to si myslím, že je tenhle stát naučil. Nic víc. Anebo ano? Možná se opět kol sebe špatně dívám, jako tehdy.
07. 01. 2012 | 16:51

Zdeněk Brom napsal(a):

Občan:

Já jsem to tak i bral :)

Jsou to cenné připomínky.

S dalším souhlasím.
07. 01. 2012 | 16:54

Zdeněk Brom napsal(a):

Scarabeus:

Ano.
07. 01. 2012 | 16:56

Občan napsal(a):

To Gerd:

No, ona to řekněme polovina Cikánů ví a žije podle toho - jsou začlenění, jejich děti se vzdělávají, kvalifikují, rodiny žijí spořádaně MEZI a S námi a většinou nám ani nepřijde, že to jsou vlastně Cikáni.
V našem městečku jich taky pár žije a ani o nich nevíme. Jedna rodina má tátu autobusáka a mámu účetní; že jsou Cikáni jsem zjistil, když jsem jednou seděl za paní v busu a zaslechl, že si s manželem povídá nějakou jinou řečí. Nejdřív mi to připadalo jako bulharština, ale pak jsem zjistil, že mluví cikánsky; jenže jak nemluvili takovým tím vyřvaným akcentem, znělo to jako jiný jazyk. Druhá rodina provozuje skvělou cukrárnu, kam se sjíždějí lidi zeširoka-daleka.
Těchhle lidí se fakt nikdo nemusí ptát, jak by si začlenění představovali.

Takže je mi záhadou, proč si z takovýchhle ti ostatní Cikáni NECHTĚJÍ brát příklad.
07. 01. 2012 | 16:56

honolulu napsal(a):

Tato,
Vy mate tak podrbanou cestinu jako ja. Ja to mam z bananu v Africe. Chutnalo mi to, co opicim, a ted mam nasledky, neznam gramatiku.
A co Vy, chlape, zerete ?
Ulice v bilych ctvrtich Ameriky jsou bezpecne. Lide se chovaji k sobe slusneji nez v Cesku. Do cernych ctvrti nechodim, protoze jsem separatista a respektuji jejich soukromi. Do latinskych ctvrti chodim, mam rad jejich pochutinky. Amerika je bezpecna.
Daleko vice nez Litvinov.

Gerd,
pan je vzdelany. On zna Xhosa. Zapomnel jste vsak podotknout, ze se nesnasi s Pondo (vychod), Fingo (zapad) a Southern Sotho (sever). Z toho plyne pouceni. KAZDY NA SVE ZAHRADCE ! Ja bych na moji zahradce nesnesl ani Roma ani Eskymaka.

Zdenek Brom,
nedejte se pane, jste velmi inteligentni. Poslete Tencokydu Hnuj, alias Slapka, alias Malomestak do prrrr...achtic. Vsiml jste si, ze jsem nenapsal sproste slovo ?

Panove, muzete mit sto theorii. Konfrontaci se nevyhnete ! Vim to urcite. Ekonomicky to vase republika neutahne. Utikat nemate kam. Tak zbrojte a cvicte ! Studujte zbrane !
To je realita.
Pan Stejskal je velmi ucenny pan take, on vam jednou napise, jak zoufale se bojovalo o zakonost v USA na konci 19-teho stoleti.
On zna "Deadwood" z Jizni Dakoty. Acorat nekdy nevim jestli rozumnel vzkazu, co to mesto krici do budoucna, stejne jako Hillbrow v JHB, kde jsem mel apartment.
07. 01. 2012 | 16:59

Scarabeus napsal(a):

Zdeněk Brom:

Takže o tom, že se děti z dětského domova učí v průměru hůře rozhoduje pouze matematika?

Pokud ano, tak vysvětlete jak.
07. 01. 2012 | 17:01

Zdeněk Brom napsal(a):

honolulu:

Nedám, nebojte :)
07. 01. 2012 | 17:04

Zdeněk Brom napsal(a):

Scarabeus:

Matematika rozhoduje pouze o tom, že tzv. průměr je nic neříkající údaj.
07. 01. 2012 | 17:05

Gerd napsal(a):

Zdeňku Brome,
ono i systém romské rodiny s předem danou rolí, která neumožňuje jednotlivcům vymanit se z vlivu příbuzných, má svůj podíl na dnešní neutěšené situaci. Někteří Romové se začlení a takoví si zasluhují ze strany majority podporu, i kdyby ji to mělo něco stát na penězích. A zbytek spadne ke dnu chudoby, a takové v případě krádeží pozavírá česká justice, až bude konečně funkční. Takže možná taky ne.

Občane,
vždy se lépe žije na dávce a Romové jsou zvyklí žít z mála a k tomu si přikrást. Jde o tradiční model romské obživy. Ale těch začleněných je daleko více, já bych to odhadoval tak na 70 % začleněných a max. do 30 % nezačleněných.
07. 01. 2012 | 17:06

Silvie napsal(a):

Gerd,

těch slušných cikánů se ptát na nic nemusíte.

Ale když se zeptáte těch neslušných, co myslíte, že vám asi tak sdělí za převratné myšlenky?!

Řeknou - naval dávky, more...(případně peněženku)

Vaše naivita mě až fyzicky bolí.
07. 01. 2012 | 17:08

Gerd napsal(a):

honolulu,
nás čeká střet s evropskými muslimy. Je hloupostí si nechávat v zádech nevyřešené soužití s Romy.
07. 01. 2012 | 17:08

Zdeněk Brom napsal(a):

Gerd:

U rodin ale bylo možné jednat s vajdou a najít s ním společné řešení. Nebo po sobě házet židlemi :) A to pak platilo.

Tak to začalo v Českém Krumlově a na mnoha jiných místech. Hlava rodu řekla: "Do školy, budete se učit a makat!" a bylo to.

Bohužel řada současných rodů je spíš pod vlivem lichvářů a etnobyznysmannů. Mnozí mladí se prostě utrhli ze řetězu.

K tradiční romské rodině bych se vyjadřoval velmi opatrně. Ten společný život, tradice atd. mělo i mnoho dobrého.
07. 01. 2012 | 17:14

Silvie napsal(a):

Gerd,

a já bych to odhadovala tak na dvacet procent zaměstnaných (začleněných) , a to jsem hodně velkorysá a 80 procent na dávkách, recidivistů a potížistů.

Kde žijete ,člověče? V Praze?
Můj odhad se opírá o mou původně vykonávanou profesi kolizního opatrovníka nezl. Běžným modelem byla široká dvacetičlenná rodina, z níž nepracoval nikdo. A to i v době, kdy bylo nekvalifikované práce habaděj, přesto se jim vyplácely nehorázně vysoké soc.dávky. Tady zásadně pochybil stát.

Projděte se občas dopoledne po městě. Ráno jdete do práce a cikáni vesele vycházejí z herny, unaveni po celonoční práci a jdou se domů vyspat.
07. 01. 2012 | 17:15

Zdeněk Brom napsal(a):

Gerd:

K tomu střetu s islámem.

čeká nás spíš střet s následky velmi nezodpovědné politiky minulých let. Kdyby se doržovalo jednoduché: Jste vítanými hosty, ale budete dodržovat naše zákony a respektovat naše tradice a totéž budeme dělat i my ve Vaší zemi, pak by se to nedostalo do současného stavu.
07. 01. 2012 | 17:18

Silvie napsal(a):

Gerd,

to jsem ráda, že nebezpečí islamismu nepodceňujete, jako jiní. Ti se budou dost divit. Šeredně se mýlí, když se domnívají, že se jich tento problém netýká. Týká - úplně stejně, jako ta "půjčka" 90 miliard. Podle LS existují kvóty na přísun určitého počtu imigrantů i do ostatních členských zemí unie a čas se pomalu naplňuje. A mimo jiné - imigrantům jsou i tak kvóty ukradené, přesunou se samovolně, kdy se jim zachce (viz chaos při převratu v Africe).
Máte pravdu, že bychom měli začínat s čistým stolem, bohužel, to asi nebude možné.
07. 01. 2012 | 17:20

Občan napsal(a):

To Ben:

Ono to má řešení. A vůbec ne násilné.

Pro děti by stačily internátní školy a klidně i školky v místě bydliště. Aby se rodiče s dětmi mohli vídat, ale víkendový pobyt doma aby byl pro obě strany odměnou (ono se i za ty dva dny může leccos podělat). V prváku by holt musel být přísnější režim, protože pravidla se musejí vštěpit; současně s tím ale i zajímavé odměny za jejich dodržování. A protože děti se rády přizpůsobují tomu, co je jim příjemné, netrvalo by dlouho, a začaly by to příjemné vyžadovat i doma. Pořádek, klid na učení, hygienu, slušné jídlo, společnou procházku třeba do lesa - věci, které pro nás jsou samozřejmostí, ale pro mnoho cikánských dětí ne.

Pro dospělé SKUTEČNOU kvalifikaci a rekvalifikaci. A klidně za odměnu pro ty úspěšné. Kvalifikací myslím doučování pro ty, co nemají ani dochozenou ZŠ, a to až po výuční list. A zajištěné pracovní místo. Kurzy péče o domácnost, domácího hospodaření pro nízkopříjmové rodiny, péče o děti, péče o své okolí, drobného zahrádkaření - a zase odměňovat ty, co by je úspěšně absolvovali a poznatky uvedli do praxe. Protože tak by se stali dobrým příkladem pro ostatní.
Sice by to něco stálo, ale jsem hluboce přesvědčen, že by to nakonec bylo podstatně levnější než ty "neziskové" brožurkářsko-kavárenské humánžvanírny.

Ale ty, co by tuhle podanou ruku stále odmítali, bych klidně poslal do donucovacích pracoven. Mohli by pracovat třeba v obecních kompostárnách, v obecních zelinářstvích a sadech (a hned by bylo levné ovoce a zelenina pro místní školu). Mohli by se naučit tkát a sami pro sebe a na přivýdělek na provoz pracovny vyrábět třeba ložní prádlo, plátno na pracovní oděvy, které by mohli rovnou i šít. To samé platí o práci v obecním lese, na obecní pile a v obecní truhlárně. Ti horší jen za stravu a byt, ti lepší za výdělek a přidělení levného obecního holobytu (aby si ho mohli postupně sami vybavit dle možností).

Jedině tohle by totiž bylo skutečnou motivací. Ne socdávky předem, ale odměna ZA ODVEDENOU práci.

Akorát nevím jak si poradit se řevem všech těch "humánů", co by přišli o skvěle bezpracné příjmy.
07. 01. 2012 | 17:21

honolulu napsal(a):

Musim jit z domu, tak jeste jeden prispevek.
Cesi, nemate pravo nekoho zaclenovat do society, kdyz dotycny nechce ! Nemate pravo nekoho nutit chodit do skoly, kdyz nechce !
A uz vubec ho NEMATE pravo krmit, kdyz se odmita zaclenit ci pracovat.
Protoze to co mu date, nekomu jinemu bude chybet. Potom u vas duchodce nemuze jet na dovolenou na Floridu a to je NEspravedlive.

(Nejaka farnost na Morave poslala 7000 Kc "hladovym" detem do Somalska. Velebny pane do smolneho sudu prijdete zatlouct a do Dunaje zkutalet. Snad po vode doplavete do Somalska.)
07. 01. 2012 | 17:23

tata napsal(a):

VAŽENÍ

TED dostanu virtualně přes usta,.........vyte jako levičaka mi běha mraz po zadech když čtu některe přispěvky jinak levicově zaměřenych diskuteru kteří na jine tema probirají jak ti uspešny ,bohaty vysavaj ty slabé,od pravičaku zase čtu jak je banda těch darmožroutu ,nemakačenku,lenochu jen nastavit ruce,TAKE NEDĚLAJ ROZDILI .

A NAJEDNo ty samí levičaci vidí v každem cikanovi,nebo skorem každem darmožrouta,flakače,ano netvrdim že to je uplně stejne ale i mezi těma cikanama je rozdil ,mnohdy bez jeho viny vtom prostředí vyrostli..........ano v zasadě nic cikanum nedlužime....

ALE za co muže ten cikan ktery vtom prostředí vyrusta a to prostředí si nevybral,to prostředí ho tvaruje,ovšem mi prostě jen konstatujem a co je mi dotoho.....ovšem milí levičaci u pravičaka je to jeho pohled takže když považuje normalní obyčejne lidi za flakače bude cikana dvakrat vic odsuzovat, a co vy pohoršení nad hijenismem teto vlady ale když se to tyka někoho jineho už je to v pořadku že ano???????????

no nic ted si kopnete,ja to snesu
07. 01. 2012 | 17:26

Scarabeus napsal(a):

Zdeněk Brom:

Co hodnota průměru?

Teoretický příklad:

V 1. škole je průměr všech známek všech žáků 1,2. V 2. škole je průměr všech známek všech žáků 5, tzn. všichni žáci propadají ze všech předmětů.

Stále je to nic neříkající údaj?

"čeká nás spíš střet s následky velmi nezodpovědné politiky minulých let"

Souhlasím.

P.S. Máte skvělého fanouška, katolického prince. :-)
07. 01. 2012 | 17:35

Scarabeus napsal(a):

Zdeněk Brom:

"Hlava rodu řekla: "Do školy, budete se učit a makat!" a bylo to."

Co když některé dítě má horší rodiče, horší hlavu rodu, může za to dítě?
07. 01. 2012 | 17:38

Tomáš M napsal(a):

Tato- a co kdyby ten cigán místo toho, aby křičel pozritě pánko aký bordel my tu žijem, to je dyškryminácia - řekl svému fotrovi proč jsi takový parazit a nepracuješ, proč bílí mají čisté domy se zahrádkou a s autem a ty jsi jenom ožralý, odpadky házíš z okna, dávky prochlastáš a co si neukradnem to nemáme ??? To by byl pokrok.. Nemuseli by jsme dávat miliardy na " humanisty" kteří se o ty cigány rádoby starají ale podobný dotaz tam také nevznesou.

V jediné věci máš pravdu MY CIGÁNŮM NIC NEDLUŽÍME
07. 01. 2012 | 17:39

Zdeněk Brom napsal(a):

Scarabeus:

Vy znáte školu, kde všichni žáci propadají?
07. 01. 2012 | 17:42

Občan napsal(a):

To Tata:

Klid, ono to není tak horké, jak to vypadá :o)

Řešení jsou dvě - buď těm dětem a mládeži z toho prostředí pomoci a vychovávat je ČÁSTEČNĚ odděleně (doma jen o víkendech a po část prázdnin), nebo se pokusit převychovat celé vyloučené komunity (což považuji za takřka nemožné).

Izolace je k ničemu, protože nic neřeší a musela by být značně selektivní. A poslat je není kam, protože je před tisícem let vyhnali i z té Indie...

A hlavně jim furt a furt vtloukat do hlavy, že když mohou jedni Cikáni být integrovaní a žít podle pravidel, tak mohou i ostatní. A že ZŠ a výučák je základ pro to, aby se jim to povedlo.
07. 01. 2012 | 17:48

Scarabeus napsal(a):

Zdeněk Brom:

Napsal jsem "Teoretický příklad", záměrně hodně přehnaný.

.... a odpovědi jste se vyhnul.
07. 01. 2012 | 17:55

Zdeněk Brom napsal(a):

Scarabeus:

Nežiju v teorii, ale v praxi.
07. 01. 2012 | 17:56

Scarabeus napsal(a):

Zdeněk Brom:

V praxi se průměry za školu neliší? Pokud ano, proč? Vždy jde o nic neříkající údaj?
07. 01. 2012 | 18:00

Zdeněk Brom napsal(a):

Scarabeus:

Liší, ale pořád je to nic neříkající údaj.
07. 01. 2012 | 18:02

Gerd napsal(a):

Zdeňku Brome,
právě že rozpadem tradičních rodin už bude každý Rom zodpovědný za svůj osud sám. Nebo za to, jaký osud mu připraví rodiče. A zde bych byl proto, aby se dostaly děti do školek a naučily se český jazyk. Jak budou potom studovat dále, už bude na nich a jejich rodičích.

Silvie,
já Vám Vaše čísla o sociálně vyloučených Romech neberu, ale nesouhlasím s nimi. Jsou i Romové či poloviční Romové, kteří problém s penězi nemají.
Větším nebezpečím jsou islámské komunity. Až si Francii přejmenují na chalifát a zavedou šaríju Francouzům, začne ten pravý střet kultur.
07. 01. 2012 | 18:13

Zdeněk Brom napsal(a):

Gerd:

Rozumím Vám, ale rozpad tradičních a dlouholetých rodin nemusí automaticky vést k převzetí odpovědnosti.
07. 01. 2012 | 18:20

Gerd napsal(a):

Zdeňku Brome,
to ani nepředpokládám. Jde jen o možnost naložit se svým osudem samostatně, což se nyní v romských velkorodinách nenosí. Takoví lidé jsou považováni za sobecké. Neznamená to ale, že všichni té možnosti využijí nebo se jim to povede. Nějakou zodpovědnost za vlastní osud však i Romové mít musí. Jen potřebují trochu větší podporu ze strany majority při startu v jiných poměrech. Dočasně, nikoliv trvale.
07. 01. 2012 | 18:26

Scarabeus napsal(a):

Zdeněk Brom:

Proč se liší?
07. 01. 2012 | 18:41

Zdeněk Brom napsal(a):

Scarabeus:

Protože se počítají z čísel, o kterých nikdo neví, co vlastně znamenají.
07. 01. 2012 | 18:44

Zdeněk Brom napsal(a):

Sracabeus:

Doplnění:

Protože se počítají z čísel, o kterých nikdo neví, co vlastně znamenají a jak se k nim došlo.
07. 01. 2012 | 18:45

Jarmulka napsal(a):

Přečtěte si nebo najděte film Brdečkové- Smradi- z vlastní zkušenosti. Adoptovala 2 cigáňata, slušně vychovala- přišla puberta, ti se dali do party a kradli ještě víc než ti z gheta.
Východisko je jediné - chovat se k nim tak jak to dělali komunisti- trvat na dodržování zákonů a přinutit pracovat. Dnešní doba má výhodu že potom třeba emigrují někam kde makat nebudou muset, ale u nás bude po problému
07. 01. 2012 | 18:48

Eva napsal(a):

Mohu se jen tak zeptat, zda si myslíte, že tzv. vlčí rodiče, kteří byli před pár dny odsouzeni, se chovali ke svým dětem hůř než se chová ke svým dětem minimálně 50% cikánů?
Proč nejsou tito cikáni potrestáni za to, že jejich děti chodí špinavé, nesprávně živené, neumí pořádně mluvit česky, proč tyto děti kradou, nadávají, přepadají a zabíjejí?
Je právo v ČR spravedlivé?
07. 01. 2012 | 18:52

Sracabeus napsal(a):

Zdeněk Brom:

Opravdu nikdy nikdo?
07. 01. 2012 | 18:52

Vandal napsal(a):

Scarabeus napsal(a):

Vandale,

v 19. století si ještě hodně mužů myslelo, že žena není schopná vystudovat lékařství, případně být lékařem.

To je čirá demagogie, je to vůbec možné? V 19 století se toho o genetice moc nevědělo, a dnes jsme snad o něco dál, ne? Žena, přivede na svět dítě, kluka, vychovává jej pro život, a hoch vystuduje na lékaře, tak má asi po rodičích předpoklady, ne?
A to i po matce. A totéž dcera. Potomek afrických zulukafrů, pygmejů, nebo austrálských černochů, nebo jihoamerických indiánů, i když bude vychován od mimina v rodině lékařů, se nikdy lékařem nestane. To jsou geny, navzdory všem rádobyhumanistickým přáním. To je vliv genů, bez ohledu na prostředí. Stejně tak u nepřizpůsobivého etnika, pořád dokola se hledá vina někde jinde, než je. Postavení nepřizpůsobivé menšiny je dáno odlišným vývojem v dlouhé minulosti, tím, že k přežití potřebovala jiné vlastnosti, než bílý evropan. Zrovna tak je to u spousty jiných národů, etnik ve světě, není to nic až tak překvapivého a výjimečného. Stejné rozdíly budou ve všech multietnických společnostech. To není rasizmus, to je objektivní realita. Evoluce neprobíhá rovnoměrně, protože podmínky prostředí byly a jsou různé. Samozřejmě, že jde o časové úseky v řádu desetitisíců až statisíců let. Rozdíl ve vývoji, vzniklý během tak dlouhé doby nelze překonat během několika generací. To je běh na mnohem delší trať, a musí k tomu být vhodné podmínky. A ty podmínky nejsou a také nikdy nebudou, i kdyby se všichni pseudohumanisti světa usnesli na generálním sjezdu. Komunisti taky vyhlašovali, že komunismus je posledním stádiem vývoje lidstva, a že SSSR je země, kde zítra bylo už včera, a jak to dopadlo!
07. 01. 2012 | 19:01

Zdeněk Brom napsal(a):

Sracabeus:

Zatím takového neznám.
07. 01. 2012 | 19:06

Silvie napsal(a):

Gerd,

nemohu vycházet z žádných statistik, protože není povoleno dělat podobný sociologický průzkum.
Laickým odhadem jsem došla k těmto číslům. Stačí, když se rozhlédnete kolem sebe. A odpovídá to mým pracovním zkušenostem z doby před 15 lety. Logickým předpokladem je,že se v současné době situace ještě (vlivem objektivních důvodů) prudce zhoršila.
07. 01. 2012 | 19:24

Silvie napsal(a):

Eva,

už jsem to tady nedávno psala.
Pracovala jsem v této branži a máte pravdu - na "bílé" rodiče jsou kladeny mnohem vyšší nároky.
Není to ovšem proto, že by sociálka chtěla cikány zvýhodňovat, nýbrž ze zcela racionálních důvodů. Kdyby nároky na cikánskou populaci byly stejné, muselo by se odebrat obrovské procento dětí. Proto se při návštěvách v rodinách zavírají obě oči. Zruinovalo by to totálně stát, chápete?
A taky to nikoho extra nevzrušuje, nejde-li o evidentní týrání, řekla bych.
07. 01. 2012 | 19:30

Sracabeus napsal(a):

Zdeněk Brom:

Když ani sebe, tak je to Vaše chyba.
07. 01. 2012 | 20:03

Zdeněk Brom napsal(a):

Sracabeus:

Mno, to nějak divně uvažujete. Upozornil jsem na to, že průměry jsou nicneříkající čísla a neznám nikoho, kdo je umí řádně vysvětlit. Na tom dále trvám.
07. 01. 2012 | 20:09

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva násilnické příspěvky (cosi o tom, že "kohosi je potřeba se za každou cenu zbavit a kdo nepůjde přes hranice, půjde pod drn"), které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Pan Čochtam tu kvůli porušování zdejších pravidel opět nějakou dobu debatovat nebude.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 01. 2012 | 20:09

Sracabeus napsal(a):

Vandale,

máte předsudky a neuvědomujete si je.

Když si muž v 19. století myslel, že žena nemůže být lékař, tak to byl také předsudek, který si dotyčný muž neuvědomoval, dohadoval se a předkládal rádoby rozumové argumenty proč lékařem nemůže být žena.

P.S. Na Vás se ta evoluce vyřádila.
07. 01. 2012 | 20:12

Gerd napsal(a):

Silvie,
v mém subjektivním pohledu jsem došel k jiným závěrům. Ale mohu se mýlit.
07. 01. 2012 | 20:13

Sracabeus napsal(a):

Zdeněk Brom:

Mám pocit, že jste svá(Vaše) původní vyjádření poněkud "zjemnil".
07. 01. 2012 | 20:15

Zdeněk Brom napsal(a):

Sracabeus:

Vaše pocity jsou Vaše pocity.
07. 01. 2012 | 20:17

Čo ch tan napsal(a):

Ten Stejskal je ale bl bec. Už chápeš ty vole, že přiští revoluci nepřežiješ ?
07. 01. 2012 | 20:22

stejskal napsal(a):

Už dávno, pane Čochtane. Sbohem. l.s.
07. 01. 2012 | 20:35

Sracabeus napsal(a):

Čochtane,

spíše je pravděpodobnější, že Vás, za porušení zákona, dříve zavřou.
07. 01. 2012 | 20:35

Daňový poplatník napsal(a):

To autor:
Mohl byste definovat, co si představujete pod pojmem fašista?
Pokud nejste, podobně jako pan Stejskal fašisty financován, a nepoužíváte fintu " Zloděj utíká, a křičí pomoc, chyťte zloděje", to bych od Vás chtěl asi opravdu moc.
A nezoufejte, problém s cigánskou kriminalitou vyřeší (se spoustou dalších problémů naší civilizace) za pár desítek let šaría, do podrobností nebudu zacházet, pan cenzor mi maže příspěvky jen proto, že se mu nelíbí, tak bych mu nerad dával záminku.
07. 01. 2012 | 20:53

honolulu napsal(a):

Pane Cochtan,
pan Stejskal za to nemuze. Ma to prisne narizeno a nalajnovano jeho vrchnosti. Kdyz nebude poslouchat, tak nebude mit prijem ani na ten bycykl, kterym jezdi na Sazavu zhrabovat listi.

Jeho sef je krkoun lakomy, ktery neuznava jeho schopnosti. Take jeho prace je sabotovana ve vlasnich radach. (napr. posledni beseda v divadle). On je nekdy hodne nestastny, poznam to. Jeho pomocnici v urade nejsou vybirani podle inteligence, ale podle politicke korektnosti. Proto je nekdy mazano i nepodstatne, zatim co nektera seminka pravdy, ktera zasazuji jim ujdou.
Zivot je tezky pro utlacene CENSORY s takovymi dubovymi parezy - pardon pomocniky.

Pane Stejskal, ja Vas mam skoro rad, a proto Vas zachranim, az bude v Cesku revoluce. Zapomel jsem Vam vsak rict, ze hovinka ve schovavacce na Aljasce po medvedech jsou 5-kilova. YUKON je blizko a je tam absolutne krasne. (Celych 14 dni v roce).
Asi by byl lepsi nejaky ostrom v Pacifiku. V Praze Vas vsichni znaji tam zustat, bude asi neprijemne.
07. 01. 2012 | 21:11

honolulu napsal(a):

Scarabeus,
Ty hovnivale, (20:35) kdyz nekdo odsuzuje kriminalitu, tak nepatri zavrit. Zavrit patris Ty, protoze kriminalitu zlehcujes.
07. 01. 2012 | 21:18

Sracabeus napsal(a):

"protoze kriminalitu zlehcujes"

Kde, katolický princi?
07. 01. 2012 | 21:26

neutrino napsal(a):

Jestliže cikáni jdou do pekla, tak to bude mela. Obávám se, že v tom případě všichni čerti peklo opustí a budou žádat o azyl v nebi. Takže stejně zase všechno bude vzhůru nohama a padlé na hlavu.
07. 01. 2012 | 22:04

fleece napsal(a):

Nalezeno zcela náhodně jinde na webu :

ANEB

Aby se tu pořád dokola neomílal jen a jen ten Tanvald, neboť máme v republice i jiná zajímavá města !!
--------------------------------------------------------------

Ocelové město Kladno.
(autor básně neznámý)

Stalo se to v černém Kladně, romský občan žil tam na dně.
Obešel snad všechny herny, něco peněz daly sběrny.

V Kladně byla fabrika, a v ní hala veliká, varovných on nedbal slov, šel tam tajně řezat kov.

Neměl pojem o statice, nejdřív bral jen kolejnice.
Byl to od něj počin hloupý, začít řezat nosné sloupy.

Varovných on nedbal slov, stále pilou řezal kov - až na hlavu mu spadl krov. Na břichu měl beton s dráty, traverza mu žvejkla hnáty.

Kvůli tomu prů*s*eru, ozvou se až z Bruselu, že k*i*káni, co tu kradou, často leží vzhůru bradou.

Máme si jich hledět více, zvedaj prestiž republice. Dát jim prachy, byty, domy, a být pyšní na své Romy !


-----------------------------------------------------

Zkopírováno z webu s poděkováním neznámému básníkovi.
Leden 2012
07. 01. 2012 | 22:04

honolulu napsal(a):

Scarabeus, Vy hajite etnikum a hledate objektivni priciny.
Jak k tomu prijde deda z Tanvaldu, ktery se ted citi priposrane misto, aby oslavoval.
Pane Tanvalde az prijedu do Ceska vypijeme spolu flasku Burgundy.
07. 01. 2012 | 22:27

Kvakin napsal(a):

To je závažné a pravdivé. A jenom se ptám: to Gabalové a jiní, co za veřejné peníze neustále sociologicky zkoumají Romy a komunity, kde by snad Romové mohli být, nezjistili, že i mezi Cikány (chápu pojem šíře než to, co se dnes nazývá Romové)je třeba diferencovat. Již za první republiky byli jistě jiní Cikáni čeští a moravští (ti se nevrátili z 2. světové války ve význačnějším počtu) než Cikáni slovenští a z Podkarpatské Rusi (ti se naopak po válce - spolu s maďarskými a rumunskými - po Čechách a Moravě rozběhli, protože jejich otčiny byly ve 2. světové válce spojenci Němců a tak se jich genocidium tak masově nedotklo). A dnes je tomu, tomu vyvalení se, obdobně. Do Česka se valí Romové ze slovenských osad a zde vykořisťují své česko-moravské příbuzné a kazí život všem, v prvé řadě česko-moravských Cikánů, co s námi žijí od 2. světové války; oni ale vůči svým příbuzným cítí rodovou odpovědnost a tak je trpí. Zahnat Romy ze Slovenska zpět do osad - první úkol státní moci za pomoci neužitečných nevládek a neziskovek. A pracovat s českými a moravskými mladými Cikány dneška, aby se - zab pomoci státu, krajů a obcí - navrátili ke způsobu života svých dědečků a otců, tedy k životu užitečných pracujících lidí.
07. 01. 2012 | 22:28

Gerd napsal(a):

fleece,
to bylo tehdy, když ČR obsadila skvělé třetí místo v Darwinových cenách. Na brazilského kněze, který se vydal na cestu k Bohu v balónu ovšem neměla. :-(
07. 01. 2012 | 22:30

Sracabeus napsal(a):

Katolický princi, jak jste na to přišel?
07. 01. 2012 | 23:57

honolulu napsal(a):

Panove kapitalisticka ideologie je velmi krasna. Znamena v praxi KDO VYDRBA Z KYM. (Who will overfuck, who). Cestni a pracoviti lide si s tim nevi rady.
Hochstapleri a dobrodruzi si v tom libuji.
S Vami obcane Ceska je vydrbavano do nekonecna a od nepameti. Vase logika je spoutana "korektnim a prijatelnym myslenim". Jednou je to boj proti rouhani a jindy je to boj proti rasismu.

Dokud se nenaucite jinak myslet a budete ozvenou politicky korektnich reci, tak budete chudnout a trpet. Protoze ty oficialni reci jsou hlasane na vase vydirani, prerozdelavani.

Mam vas rad protoze jste ze stejne krve jako ja, ale jinak jste oslove, kterym neni pomoci. Nechate si lhat a snazite se resit veci po kterych vam nic neni. Kdyz se nechteji Romove prispusobyt, nevsimejte si jich a neplatte jim davky. Oni sami odejdou. Kanada je prazdna a je to krasna zeme. Oni je tam nauci pracovat.

Scarabe, Ty hovnivale, omluv se panu Ing. Cochtanovi za kritizovani jeho logiky. On je RYTIR Ty jsi ritir.
A bez uz chrapat. V Cesku je po pulnoci.
Katolicky princ von Honolulu zvany SVETLONOS, bude premyslet a cist hvezdy.
08. 01. 2012 | 00:24

honolulu napsal(a):

Nas uslechtily narod byl nekolikrat v dejinach znasilnen a nevinni lide umirali na popravisti Komousu, Nacistu a Rakouskych monarchistu atd.

Ale myslim si, ze to nejhorsi co se mu v dejinach stalo byl - Gustav Husak.
Ten svoji politikou zasadil nasemu narodu smrtelnou ranu. Znicil jeho kompaktnost. On predstiral, ze je slovensky nacionalista, ale ve skutecnosti to byl vycurany rasisticky vzdelany SOVINISTA, ktery ze Slovenska posilal davy Romu do Cech. Tim pomahal Slovakum na ucet Cechu. Komunista, ktery tajne chodil do kostela a umiral v rukou cirkve. A kostel na nej nespadl ?
To zase andele nekde chrapali.

Narod prezije krizi, prirodni pohromu, nemoci - mor. Prezije Stalina i Hitlera, ale narod neprezije ztratu kulturni indetity a kompaktnosti. Ta se musi hlidat. Kazdy africky kmen to vi.
Akorat Cesi to nevi. Zerou jedovatou propagandu - zhoubnou drogu. 1/2 vlady v JAR podlehlo teto droze a zeme je kriminalni velmoc.
08. 01. 2012 | 00:45

honolulu napsal(a):

V mladi jsem pracoval v bushi v Africe.
Casto jsem byl i v mistech, kde bylo hodne divoke zvere.
Prestoze jsem nemel o zouzel Afriky zajem, tak jsem se ve chvilich volna bavil pozorovanim toho, jak se zver vzajemne pozirala.
Hadi v Africe vzdy ukolebali, zhypnotizovali, uchlacholili svoji obet nez zautocili. Jako ti propagatori multi-kulti.
Ukolebaji Vas a potom dostanete zasah.
Tak jako byl zasazen Hillbrow. Obet umre stejne, jako umrel Hillbrow...A kdyz o tom napisi, tak me nadavaji naivni lide do rasistu.
08. 01. 2012 | 01:03

Sracabeus napsal(a):

Katolický princi, čas 23:57 není čas po půlnoci.

Světlonoš? Vy jste přece bojovník fekáliemi.
08. 01. 2012 | 09:30

Gerd napsal(a):

Všem, kdo zde propagují výjímečnost Čechů (Moravanů a Slezanů též), bych doporučil aby se seznámili s tím, jak se okolní národy dívají na Čechy. I ny chování Čechů je co zlepšovat, nejen na chování Romů.
08. 01. 2012 | 12:12

Zdeněk Brom napsal(a):

Gerd:
http://www.youtube.com/watch?v=zZpdN7nIv0A&feature=related

Až začneme opět naslouchat Matce a Merlinovi, až najdeme odvahu položit otázku jako Percival, až dokážeme vrátit meč vodě, pak opět přijde král.

Zatím jsme v této fázi:

http://www.youtube.com/watch?v=p3rrZ07Pig0
08. 01. 2012 | 12:22

Č. napsal(a):

Gerde,
Němci se na Čechy dívají velice dobře. Žiji mezi nimi už 40 let, tak mi můžeš věřit.
Č.
08. 01. 2012 | 12:57

Ben napsal(a):

Gerde,

diskuzi jsem pročetl celou a nezdá se mi, že by se tady propagovala nějaká výjimečnost Čechů, Moravanů a Slezanů. Alespoň se mi zdá, že drtivá většina Č,M a S se chová tak je je normální ve Střední Evropě. Samozřejmě se najdou výjimky, kdy si někdo myslí: jsem Čech, Moravan či Slezan - kdo je víc. Ale takové výjimky se najdou v každém národě.
Spíše se zde poukazuje na to, proč ta která skupina lidí se ve většině chová jinak než je ve Střední potažmo v celé Evropě zvykem. A proč tomu již několik staletí tak je.
Když normální Čech emigrovatl do té které země, tak se snažil co nejvíce přizpůsobit zvyklostem té země. Když to bylo nad jeho síly, tak skončil buď špatně nebo se vrátil do rodné země.
08. 01. 2012 | 14:19

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
Vaše prohlášení, že jste trouba beru.
Je dobré, když se dva shodnou v popisu skutečnosti. Dostávají se tak blízko popisu pravdivému.

Co říkáte na to, že za výhružky násilím zabanovali vašeho kumpána - Čochtana ?

Ha, ha, ha...(prej peníze ne - stačí úsměv a polaskání...bože, kde vy to žijete, pane učiteli....na stromě ???....)

Ben
Násilím ? Hmm - někdy je dobré použít násilí. Koukejte třeba na aktuální kauzu "zabanovaný Čochtan". Taky násilí, ne ?
(katlický princ má výjimku - ho tady už totiž berou vážně jen jeho kumpáni)

:)))
08. 01. 2012 | 14:28

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

To ráčej špatně číst, vašnosto. Žádné takové prohlášení jsem nedal. Zkusej si to přečíst ještě jednou. Pomalu, aby pochopil smysl textu.

Stejskal, který obhajuje hlášku "Češi do plynu" zabanoval Čochtana, který vyhrožoval. Co já s tím?

Z toho stromu se hezky kouká na zoufalost maloměšťáků, kterým se hroutí jejich iluze společnosti žaludku a žaludu. Peníze sem, peníze tam .... mamon, hmota .... Slíbili ráj a blahobyt. Příšly problémy. Snili, i v písemné podobě, o Evropě s nulovou nezaměstnaností a nejvýkonnější ekonomikou, teď staví valy. Je mi tu na stromě dost dobře.
08. 01. 2012 | 14:36

Zdeněk Brom napsal(a):

Č.:

Hezké odpoledne i Vám.
08. 01. 2012 | 15:00

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane maloměšťáku,

já zde nikoho nezabanoval (ono to prakticky ani pořádně nejde).

Jen jsem se (opět, za uplynulých zhruba pět let asi tak po desáté) rozhodl důrazně upozornit jednoho zd zdejších debatujících, že zde nebude publikovat své výzvy k zabíjení lidí, jejich vyhánění z domovů, totalitářské, rasistické a jiné úvahy popř. sprosté urážky. Prostě je zde na těchto našich stránkách nemíníme tolerovat. A protože to nerespektuje, mažu vše, co se napíše. Jinou možnost, jak zachovat tento prostor pro korektní výměnu názorů, nemám.

Nic méně, ale také nic více.

Libor Stejskal
08. 01. 2012 | 15:20

Zdeněk Brom napsal(a):

To je zvláštní, ten, kdo je zde rasistou v poloze písemné, je vykázán.

Karel Holomek, který rasismus praktikuje zcela reálně, je zde doporučován.

Nemělo by se minimálně postupovat podle jednoho metru?
08. 01. 2012 | 15:38

Vandal napsal(a):

Scarabeus

já že mám nějaké předsudky, které si neuvědomuju?
Můžeš mě prosím tě informovat o mé vlastní nevědomosti, vždycky se rád poučím u moudrého člověka s mimořádným rozhledem, vzděláním a životními zkušenostmi.
Děkuji
08. 01. 2012 | 16:04

Dl napsal(a):

Pane honolulu Vy jste se na tom západě naučil chlastat a být sprostý ! Proto se raději do naši republiky nevracejte ! Narušoval by jste zde mezi romským etnikem dobré mravy a to by se Vám pane mohlo vymstít ! Važte si svého života a budte raději tam kde jste !!! Dl.
08. 01. 2012 | 16:38

Gerd napsal(a):

Zdeněk Brom, Č., Ben,
dobře, špatně jsem se vyjádřil. Ale neškodilo by předtím, než začneme nadávat na cikány/Romy, podívat se na to, zda se i na chování Čechů nenajdou nějaké kazy. Sice je tomu už 20 let, ale hned po revoluci získali Češi v německých a rakouských obchodech nálepku zlodějů. Kvůli chování některých lidí celkem oprávněně. Ale přes prsty se všichni dívali i na další Čechy a moc příjemné to nebylo, i když dotyčný není zlodějem a jen trpí za chování ostatních Čechů.
S Romy zde nežijeme po staletí. Sinti (třeba K. Holomek) zde integrovaní byli, ti zde žili po ta staletí. Příliv Romů, hlavně olašských nastal po 1945 ze Slovenska, Maďarska a Rumunska, později už jen ze Slovenska. A ti inegrovaní nebyli. Někteří se integrovali do života v ČR, ale pak přijeli jejich příbuzní ze Slovenska a stáhli je zase zpátky na úroveň osad na Spiši.
Možná je rozpad romské velkorodiny šance, jak se vymanit z vlivu špatných příbuzných. Druhou šancí by bylo kriminální činy Romů nikoliv omlouvat, ale důsledně trestat stejnými tresty jako kriminální chování příslušníků majoritní populace.
Pokud budou pozavíraní romští kapsáři, pak má smysl se zeptat zbytku Romů, jak by si svou integraci představovali sami. A ty snahy z jejich strany jsou, jen nejsou adekvátně vnímány ze strany majority. Obvzláště premiér Nečas je buď hluchý, úplně blbý nebo záměrně mlčící.
08. 01. 2012 | 16:49

Medikolog napsal(a):

Gerde,

ptá se imigrační v USA někoho jak si představuje svoji integraci? Sdělí mu podmínky a on buď začne makat a poctivě žít.. zaplatí-li si pojištění tak ho snad i někde doktor ošetří.. nebo může jít a když začne na Američany "prskat", otočího a vykopnou aby se mu šlo za hranice rychleji. A to je správné. Jestli se Romům a Cikánům nelíbí pracovat a žít poctivě, mohou demokraticky kdykoliv odtáhnout do TÝ ZEMĚ PÍVA, KDE ZAKÁZALI PRÁCI, kde nehlídaj žandáři, tam hlídají Romáci.. a kde je živí Mikuláš (Santa Claus).
08. 01. 2012 | 17:34

Zdeněk Brom napsal(a):

Gerd :

Dovolím si opět připomenout tezi, kterou se řídím ve škole: Ve třídě jsou žáci.

Což to rozšířit na republiku a přijmout myšlenku: V ČR jsou občané.
08. 01. 2012 | 17:35

santawizard napsal(a):

viděli jste film Planeta opic?Tam se to podobá myšlence ,že Bílá rasa přišla z neandrtálců (šimpanzů),žlutá rasa přišla z pekingenů (orangutanů )a černá rasa přišla z crow magnom z (goril).Opravdový člověk však přišel z Atlantidy.Brzy nás navštíví v letajícím talíři ,aby nám dokázal ,že jsme se vyvinuli z jeho opic v zologické zahradě.
08. 01. 2012 | 17:47

UmKab napsal(a):

svět se mění do teď platilo že když zastřelíš jednoho cikána v sebeobraně tak jich už můžeš zastřelit libovolnej počet namátkou aniž by se výsledek soudu změnil.
08. 01. 2012 | 17:51

Vandal napsal(a):

Gerde

Nám je u p....e, co chtějí cigáni. Je to naše země, a tedy je důležité, co chceme my. A my chceme, buď ať sekají latinu, anebo táhnou tam, odkud přivandrovali. To je normální ve všech civilizovaných státech. A to musíme my, Češi, Moravané a Slezané začít nekompromisně vyžadovat po těch, jejichž základní poviností je hájit naše zájmy, nás, občanů této země, a ne přivandrovalců. My nechceme, aby se z naší země stal bordel světa jen proto, že se do vlády nacpaly krysy, které zajímá jen jejich vlastní prospěch.
Kapito, Gerde?
08. 01. 2012 | 17:51

Zdeněk Brom napsal(a):

Perun:

To máte pravdu. Je to chyba místní a státní správy, včetně policie.
08. 01. 2012 | 17:53

Zdeněk Brom napsal(a):

Perun:

Jsem zásadně pro.
08. 01. 2012 | 17:57

Zdeněk Brom napsal(a):

Prosím cenzora, aby tedy mazal i moje texty, kterými odpovídám.

Jinak nevím, co je tak závadného na větě, ve které se sděluje, že podmínkou získání občanství byl čistý trestní rejstřík.
08. 01. 2012 | 17:59

schneidirek napsal(a):

Kdybychom žili ve svobodné zemi, napsal bych, co si o kauze téhle "vraždy" myslím a co si myslím o mediálním šílení protigádžovských TV stanic. Ale žel bohu ve svobodné zemi nežijeme. takže raději budu držet hubu a krok.
08. 01. 2012 | 18:18

Karl von Bahnhof und Tempelhof napsal(a):

Vzpomínka z dob tuhé totality :

V 70. letech minulého století jsem šel kolem jedné plakátovací plochy na pražském Žižkově, kde visel plakát lákající k návštěvě kina Alfa. Tam se právě promítal úspěšný sovětský film CIKÁNI JDOU DO NEBE.

A nějaký odporný rasista a nacionalista na ten plakát tehdy tlustým fixem připsal poznámku :
"Ať jsou třeba do (..PRYČ..), hlavně když půjdou ze Žižkova".

Už tehdy jsme večer u piva v naší oblíbené hospůdce takovou odpornost solidárně a jednohlasně (jak bylo tehdy zvykem) odsoudili - pro jstotu opakovaně při každé rundě. :-)))
08. 01. 2012 | 18:25

Michal Poláček napsal(a):

Pane Brome,
orientujete se trochu v legislativě? Ptám se proto, jestli je možné NEZÁKONNĚ nabyté občanství opět odebrat nebo zde funguje cosi jako doba promlčení.

To ale už není jen věc cikánů, ale i Vietnamců. Nedávno byl na cizineckém menší skandál. Asiaté si přišli obstarat razítko do občanky a ke zkoušce českého jazyka posílali v rámci skupiny stále jednu a tu samou osobu. Svědomití čeští úředníci prý nic nepoznali, přišli jim jeden jako druhý ;)

Hezký večer.
08. 01. 2012 | 18:38

Zdeněk Brom napsal(a):

Michal Poláček:

Tak v tom se až tak dobře neorientuji.

Hezký večer i Vám.
08. 01. 2012 | 18:52

santawizard napsal(a):

3 královské koledy do džbánu:jak jsou křesťané obříznutí v srdci ,tak jsou češi obříznutí do cigánského původu!?
08. 01. 2012 | 18:52

Zdeněk Brom napsal(a):

Jéééé, tady se maže už i přání klidného posezení v rodinném kruhu.
08. 01. 2012 | 18:53

Václav Havel napsal(a):

Takže můžeme shrnout,
většina jich přišla až po rozdělení, a velká část jich občanství nemá a část ho dostala protiprávně. Pro udělení byl totiž požadován čistý rejstřík trestů. Takže živíme obrovskou spoustu aniž bychom museli.
08. 01. 2012 | 19:08

Gerd napsal(a):

Medikologu,
Romové se tu už narodili. Oni nemusí dodržovat imigrační požadavky. Je to stejné, jako v USA s Afroameričany v ghettech. Vyhostit je nemůžou a žít s nimi skoro nejde kvůli jejich vysoké kriminalitě. Není to o barvě pleti. A protože Romové jsou tu už doma, ptát bychom s ejich měli, jsou to také občané.

Zdeňku Brome,
klidně, i Romové jsou občané. Nějaká malá míra rasismu však v ČR je a je to přímá odezva na přílišnou pozitivní diskriminaci Romů vůči majoritě. Mírná míra pozitivní diskriminace je v oprávněných případech možná, ale zase ne přespříliš. Za současný stav protěžování Romů ale mohou především úřednice ve veřejné správě, nikoliv Romové. Romové politický a správní systém v ČR nevymysleli, oni jej jen dokonale využili do poslední možnosti. Je to jejich chyba nebo chyba systému? U lidí se stejnými hodnotami problém obvykle nevzniká, ale Romové mají priority úplně jiné než majorita, tak funguje špatné nastavení systému.

Vandale,
Romové se v ČR už narodili. Maximálně někteří přicestovali ze Slovenska, ale většina z nich je v ČR doma. Pokud přečíslí natalitou majoritní populaci, možná budou jednou požadovat po Vašich potomcích, aby se chovali jako oni nebo potáhnou.
Problém Romů je hlubší, jde o test správního systému ČR z hlediska integrace imigrantů. A správní systém je v ČR zoufale nevýkonný.
Pokud budete někdy chtít, aby Vám Rom dal pro něj závazný slib, nechť přísahá na život svých dětí. Pokud je nemá, tak těch nenarozených.

schneidireku,
policie včera v ČT 1 dost jasně řekla, že se jednalo o čin kriminální a nikoliv o rasovou nenávist. V podstatě dva mladí Romové vykrádali sklad starému člověku. Když se jel podívat, co spustilo alarm, napadli jej. Podle mého názoru jde o jasný případ přiměřené obrany. Je chybou, že je Romům umožněno volat něco o rasovém podtextu činu, když tam žádný takový není. Ale taková přehánění mají Romové v povaze.
08. 01. 2012 | 19:11

Gerd napsal(a):

Václave Havle,
coby členové Schengenského prostoru a volného pohybu osob v něm byste nyní musel dokazovat, že sem Romové přišli ze Slovenska před vstupem ČR a Slovenska do Schengenu a nelegálně. Nadlidský úkol.
08. 01. 2012 | 19:20

Ben napsal(a):

Gerde,

já jsem jezdil po revoluci do Bavorska a Rakouska poměrně často. Nemůžu si stěžovat ani v jednom případě, že by se na mne v kterémkoli obchodě dívali jako na zloděje. A ani jsem to nějak nepociťoval, když jsem narazil na cedulku: Češi nekraďte. V obchodě mě nikdy ani jako kluka nenapadlo ukrást třeba blbou žvýkačku, protože mi to vštěpovali do hlavy od mala. A tak ani v těch německých a rakouských obchodech mi tehdy cedulky nevadily, protože se netýkali mne, ale zlodějů. A opravdu jsem nepociťoval, že se na mne někdo dívá přes prsty a ani jsem netrpěl, když jsem velice bídnou němčinou se ptal prodavačů na zboží. A do Německa jezdím stále, i když už ne tak často a spíše na východ do Drážďan a pokaždé jsem spokojen se vstřícností tamějších obyvatel, i když má čeština je pořád velice slabá a zkomolená.
A tak si i myslím,(možná špatně),že ti poctiví romové a cikáni, když čtou různé diskuze jako třeba tady na tomto blogu, vědí, že drtivá většina diskutérů má na mysli tu část romského obyvatelstva, která krade, podvádí, přepadává či neposílá děcka do škol. A když mají čisté svědomí, tak vědí, že to o nich není a nemusí trpět za ty, kteří dělají tomuto etniku hanbu.
Když někde uvidím ceduli: Češi nepřepadávejte nás!, tak vím, že to o mně není a nebudu se tím zabývat nebo cítit nejakou hanbu za ty, kteří tak činí.
Přece jenom ne Němci škatulkují třeba Čechy. I my Češi škatulkujeme jiné národy, když o nich mluvíme nebo píšeme hanlivě. Kdysi jsem četl na novinkách nebo to bylo aktuálně?, že mladí Britové tady přiletávají jen chlastat a řádit. A pochybuji, že všichni mladí Britové tady jen chlastali a dělali bordel. Takže my můžeme psát takovéto tabulky o druhých a někteříz nás se pak cítí uraženě, když podobnou tabulku napíšou o nás?
Když se jich to týká, tak ať se pak cítí dotčeni. Právem!
08. 01. 2012 | 19:32

Václav Havel napsal(a):

Gerde,
starý Sultán ležel na zápraží a vykusoval si blechy. Pojednou chytil mladou blešku a ta se na něj obořila: "Já se v tvém kožichu narodila, já mám Svaté Helsingské Právo ti pít krev!"
Jenže Sultán byl starý pes o politice a Helsinkách neměl ani potuchy a tak drzou blešku zakous. A měl pokoj.
A co z toho plyne milé děti ? Kdo se moc ptá, moc se dozví a nesmí se nakonec ani upr....t. Takže neptat se, udělat a pak se uvidí.
08. 01. 2012 | 19:33

Zdeněk Brom napsal(a):

Václav Havel:

Problém tohoto příběhu je v tom, že do role blešek a Sultánů jsou v různých historických obdobích dosazovány různé osoby. Stačí dobrý ideolog a je to.

Je to mnohosečné.
08. 01. 2012 | 19:45

Gerd napsal(a):

Bene,
pro Romy je okradení gadža hrdinským činem. Tuhle část svého kulturního dědictví Romové MUSÍ opustit, pokud má někdy dojít ke klidnému soužití s majoritou. A mnozí to již také opustili. Pro Čechy se pořád jedná o kriminální čin, který není v souladu s hodnotami s křesťanskými základy. Nepokradeš!

Václave Havle,
přirovnání k bleše je nepodařené. Rom je lidská bytost a má možnost se živit též prací, nikoliv jen příživnictvím. Blecha takovou možnost nemá. Z jeho strany to chce ochotu, ale Romové jsou mnohdy jako malé děti a dělají jen, co chtějí a nikoliv, co musí. Také plánování do budoucna je jim cizí. Ze strany majority to však chce také ústupky, vítat ty z Romů, kdo pracovat opravdu chtějí nebo se dokáží poctivě uživit. A to se neděje.
08. 01. 2012 | 19:48

Zdeněk Brom napsal(a):

Gerd:

Cituji: "Nějaká malá míra rasismu však v ČR je a je to přímá odezva na přílišnou pozitivní diskriminaci Romů vůči majoritě."

Souhlas. Včichni stejná práva a stejné povinnosti.

Souhlasím i s tím, že především nefungují úřady tak, jak by měly.

U dětí je skutečně možné pozorovat, že pokud se měří všem stejně, pak může fungovat pohodový stav.
08. 01. 2012 | 19:50

honolulu napsal(a):

Vaseny pane DI, (16:38) jdite tam, na cem si sedite. Sprosta slova nepisi, mam to zakazane panem Stejskalem.
Chlastem pouze ze zoufalsvi, kdyz potkam nekoho jako jste Vy.

Do republiky se neplanuji vratit. Ani nemohu, vysoupli by me do trech mesicu, protoze jsem cizinec. Cikany osobne neznam, ale budu vzdy na strane Cechu.

Vy prestante chlastat take, pisete z cesty a prestante cichat lepidlo. Jste tim citit az za velkou vodu.
08. 01. 2012 | 19:59

Gerd napsal(a):

Zdeňku,
byl bych pro určitou a velmi mírnou pozitivní diskriminaci ve prospěch Romů při jejich přijetí do mateřských školek (to placení školky a jídla) a při pohovoru do zaměstnání (účast asistenta, nahrávání pohovoru jako důkaz), ale všude jinde jde o obavy úřednic z Úřadů práce a sociálky z romů a jejich kriminálního chování. Tady asi bude nutné všechny dámy propustit a místo nich přijmout ramenaté chlapíky. Nebo jich přijmout alespoň pár a ti by měli v referátu právě Romy.
Romy si nelakuji na růžovo a vím o spoustě jejich chyb, ale jestli se má situace vyřešit, musí někdo učinit první krok. Romové mluví jen o svých právech a Češi zase jen o jejich povinnostech. Je nutné mluvit o obojím a pro všechny stejných právech jako cílový stav, např. za 10 let.
08. 01. 2012 | 20:02

Ben napsal(a):

Gerde,

tak pak nechápu, když někdo napíše, že Romové kradou, některé reakce - třeba pana Stejskala, když píše, jak se asi musí Romové cítit zle, když to tady o sobě čtou.
Vždyť podle Vás oni čtou o svých hrdinských činech? :-)

To jsem napsal samozřejmě pro zasmání.

No, ale, Gerde, jak jsem četl Vaše příspěvky a s většinou Vašich názorů souhlasím, mi, prosím, řekněte, kdy tedy to své kulturní dědictví opustí a budou mít krádež za zlý čin?
Ovšem jestli to je tak, jak píšete?
08. 01. 2012 | 20:03

Zdeněk Brom napsal(a):

Gerd.

Při vší úctě - NE jakékoli diskriminaci.

I při mírné diskriminaci existuje skupina, která je diskriminována a cítí se utlačována, vzniká u ní pocit ublíženosti a z toho nenávist vůči zvýhodněné skupině.

Na nutnosti změny referátů sociální péče se shodneme.

Z toho lakování Vás nepodezírám :)
08. 01. 2012 | 20:15

Václav Havel napsal(a):

Ale pane Gerde,
vždyť Vám to pan Vandal (08. 01. 2012 | 17:51) napsal naprosto jasně ! Cikáni byli v této zemi vždy cizinci, vůbec nezáleží na tom, kde se narodili, vůbec nezáleží na nějakém cáru papíru s razítky. Když nebudou sekat latinu tak musí jít dál. Tady záleží pouze na tom, co chce většina Čechů. Tečka.
Co většina Čechů chce, se dozvíte na necenzurovaných diskuzích.
08. 01. 2012 | 20:24

stejskal napsal(a):

Jen pro ČÁST Romů je "okradení gadža hrdinským činem", pane Gerde. Těžko soudit, pro jak velkou, i když řada z přítomných se tohoto soudu bez skrupulí dopouští (jenže nejde o žádnou homogenní skupinu). Ta druhá část má úplně jiný problém. Žádný jednotný přístup/projekt/zvýhodnění či znevýhodnění nemá smysl. Byl by zbytečný, ba dokonce kontraproduktivní. K lidem (tedy samozřejmě i k Romům) je třeba přistupovat individuálně, dle potřeb každého, i dle jejich chování, schopností, možností apod.

Ta část, pro níž je "okradení gadža hrdinským činem" musí změnit své návyky, jinak jich dál budou plné kriminály. Je to v zájmu celé společnosti. Je to součást té změny, která musí postupně nastat (a má smysl v tomto smyslu působit).

Ale neberte jako oponenturu, prosím, spíš doplnění. Řadu věcí vnímám velmi podobně jako Vy.

Libor Stejskal
08. 01. 2012 | 20:32

Gerd napsal(a):

Pane Stejskale,
mnozí Romové nekradou. Ale někteří stále přežívají ve stereotypech předešlých generací, kdy je jedno, jakým způsobem seženou peníze. Zde by si mnozí rozuměli s českými politiky.
Tresty pro ty kradoucí by pak mohly pomoci těm, kdo se chtějí začlenit. Ale je nutné si též přiznat, že zde vždy bude určitá část Romů, která se nezačlení nikdy, a to není rasismus, jen konstatování.
08. 01. 2012 | 20:48

Gerd napsal(a):

Václave Havle,
Romové se v ČR narodili a tak jsou tu doma. Máme občanskou psolečnost, tak dodržování zákonů z jejich strany je též jejich věcí a sankce za porušování zákonů je věcí policie a soudů. Co si přeje většina Čechů nemusí být nutně vždy správné, i když nyní si většina Čechů především přeje, aby politici méně kradli. Romové jsou pak vhodným hromosvodem pro frustraci obyvatel. Vzpomínáte na vzrůst popularity J. Čunka?
08. 01. 2012 | 20:53

stejskal napsal(a):

Naprostý souhlas, pane Gerde. Se vším všudy (včetně toho, že zde vždy bude část Romů i bílých, která se nezačlení nikdy).

Díky za Vaše příspěvky.

Libor Stejskal
08. 01. 2012 | 20:53

Gerd napsal(a):

Zdeňku Brome,
bez určité pomoci se začlenění Romů nepovede. Ten, kdo chce opustit tradiční velkorodinu to má už tak dost těžké a určitou míru pomoci si zaslouží a potřebuje. Ve vztahu k Romům stejně jako k dětem je důležitá důslednost a nikoliv omlouvat jejich přehmaty. Zde je velmi negativní vliv humanitárních organizací na ochranu Romů. Ubližují jim více, než si kdo dovede představit, a o začlenění Romů nemají zájem. Přišly by o kšeft.
08. 01. 2012 | 20:56

Gerd napsal(a):

Bene,
až policie dokáže vyšetřit většinu Romy páchaných trestných činů a soudy jim budou dávat stejné tresty jako kterémukoliv příslušníku majority. Ti, kdo kradou, s tím nepřestanou a je nutné je oddělit od zbytku romské populace, na kterou mají negativní vliv. A na to je vězení vhodné.
Dospělá generace je už ztracená. Vyslechl jsem zajímavý rozhovor dvou Romů a Romky, kdy jeden z nich byl odsouzen k veřejně prospěšným pracem. Neměl ovšem čas je dělat, protože pracoval jako kopáč, i když načerno. Jinak byl samozřejmě na podpoře jako nezaměstnaný. Ne, Romové nesedí doma s rukama v klíně, tedy většina. Ti, které vidíte sedět doma, většinou s něčím kšeftují nebo kradou.
Klíčem k řešení romské otázky je zaměřit se na děti. Dostat je do školek a základních škol. Takhle jsou jen doma a vidí, že pracovat se nemusí.
08. 01. 2012 | 21:02

buldatra napsal(a):

Něco od konkurence:

http://polakpetr.blog.idnes.cz/c/240024/Profesionalni-Romove-rasiste-lhari-a-provokateri.html
08. 01. 2012 | 21:02

Gerd napsal(a):

Rádo se stalo, p. Stejskale. I když proti některým lidem jd eo marné hlásání názorů, a většina českých politiků si vyřešení romské otázky ani nepřeje. Na koho by jinak svalovali hněv obyvatelstva za krádeže? A jaký je rozdíl mezi kradoucím Romem a kradoucím politikem? Většinou jen ve výši škody, kteér Rom napáchá podstatně méně. Romové jsou v této zemi už dlouho hromosvodem frustrací obyvatelstva. Jen doufám, že to neskončí podobně, jako u jiné skupiny obyvatel podobně se odlišující od majoritní populace. Řešení navrhoval jistý neúspěšný malíř pohlednic a naneštěstí je uvedl od praxe. Snad tomu tentokráte bude jinak. Pěkný večer
08. 01. 2012 | 21:05

Zdeněk Brom napsal(a):

Gerd:

Máme občanskou společnost. Tedy spíše - měli bychom mít. Kéž by.

Jenže se podívejte na texty pan Holomka a na to, jak pracuje se státními financemi. Tam bere občanské společnost rychle za své a nastupuje národnostní a rasový princip. A není sám.

Tohle mnoho lidí prostě štve a i mně vadí, že se žáci dělí na žáky a romské žáky. Pan Stejskal tady sice tesá hezké myšlenky, ale tento rasismus podporuje.

Gerde, věřte Romům, dokáží to. I bez naší pomoci. Mnoho Romů mimo jiné štve, že se k nim chováme jako k malým dětem. Jsou občané republiky s právy i povinnostmi. Oni sami ty zhoubné organizace pošlou do háje.
08. 01. 2012 | 21:22

stejskal napsal(a):

Myslím, že část opravdu nepřeje, pane Gerde.

A část na to nemá... jak se to říká slušně? ;-) Vědí, že snaha zlepšit situaci jinak než na úkor menšiny by jim body ve volbách nepřinesla. Či spíše sebrala (stačí si to přečíst zde). Tak to prostě nechávají být na těch, kdo přijdou po nich. Je to smutné, ale svým způsobem i pochopitelné (a někteří lidé i navíc trestají své nenáviděné politiky i tak, že nenávidí Romy).

A situace se neustále zhoršuje - stále méně lidí (jak bílých )tak hnědých) vidí nějaké rozumné východisko. A stále více (jak bílých tak hnědých nabízí nějaké to extremistické (včetně některých populistických politiků. A je jim jedno, že takto to vždy začíná...).

Může to dopadnout všelijak, ale má dle mého smysl se snažit, aby to dopadlo raději lépe než hůře (i s vědomím toho, že to nemusí vyjít). Třeba tím, že člověk poukazuje na rizika a snaží se povzbudit ty, kteří dle jeho názoru povzbuzení potřebují nejvíce.

Libor Stejskal
08. 01. 2012 | 21:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy