Je ODS stejná banda? Klíčem je Zika

29. 02. 2012 | 21:09
Přečteno 4242 krát
Byla to pěkná banda. Ti namyšlení papaláši z doby před třiceti lety, co s námi orali jak kníže Přemysl se svými voly. Poznal jsem mezi nimi týpky, z nichž se klepou ruce ještě teď. Ale věřte mi - ani jeden z předních představitelů KSČ by si tenkrát nedovolil něco takového, z čeho server IHNED obviňuje na základě získaných dokumentů bývalého kandidáta Občanské demokratické strany na hejtmana Libereckého kraje Radima Ziku.

Když tentýž před čtyřmi lety v krajských volbách propadl, uchytil se jako ředitel Pozemkového fondu České republiky.

Server dnes píše, že se Zika právě teď nechce vyjadřovat k tomu, kolik peněz Pozemkový fond vyplatil dvaadvacetileté slečně Placzkové, přítelkyni kouče české hokejové reprezentace a velkopodnikatele Aloise Hamdamczika. Server se dostal ke smlouvě, podle níž absolventka střední školy Placzková dostávala za své služby od Pozemkového fondu 500 korun na hodinu.

Pro vysvětlení – se Zikou se Hadamczik zná z amatérského hokejového klubu Northernstars (Severní hvězdy), jehož dres oba oblékají.

A nikdo ze Ziky nedokáže vydolovat odpověď na to, jestli smlouvu na poradenské služby od slečny Placzkové prodloužil Pozemkový i na letošní rok. Ve smlouvě na poradenské služby slečny Placzkové z minulého roku je suma 270 000 korun.

Server ještě dodává, že Zika si za své poradce (ale ne za své, nýbrž za státní peníze) najal známé z liberecké ODS, jejímž je šéfem. Například s bývalým primátorem Liberce Jiřím Kittnerem podepsal smlouvu na 720 tisíc ročně, tvrdí IHNED.

Kam se na tohle hrabou okresní, krajští ale i ústřední tajemníci neomezeně vládnoucí KSČ. A pochybuji, že by se něčeho takového vůbec opovážili. Za jejich éry (v kontrastu s dnešními praktikami vlastně nebyla tak špatná, jak se nám zdálo, co říkáte?) se takovým ´velkým domů´ říkalo rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví. Chodilo se za ně nadlouho bručet.

Přiznám se ale k jednomu. Věřím jak malý Jarda, že se IHNED plete. Že všechna ta ošklivá slovíčka o Radimu Zikovi jsou jedním velkým omylem.

Jsem přesvědčený, že Radim Zika předloží jasné důkazy, že to tak není. Oznámí bez okolků - Můj přítel Jiří Kittner nedostal od Pozemkového fondu ani korunu.

A pokud Pozemkový fond poslal slečně Placzkové přece jen nějaké to ´love´ za její služby, tak je sám Radim Zika s odvahou a ctí samuraje vrátí do státní kasy. Pochopitelně, že ze svého soukromého účtu.

Jsem si prostě jistý, že z celé kauzy vyjde čistý jak čerstvě napadaný prachový sníh. Protože jinak by – pokud zůstaneme u orientálních tradic – musel spáchat politické harakiri muž, jehož chráněncem Zika je.

Politik, který za kariérou ředitele Pozemkového fondu a poraženého kandidáta na hejtmana Libereckého kraje stojí. Zika u něj mimo jiné začínal jako asistent.

Nejde o nikoho menšího než o bývalého předsedu Senátu a kandidáta na prezidenta Přemysla Sobotku.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Finančák napsal(a):

A je to venku.
Kdo to vynes, kdo to vynes ...
Ptejme se, komu to poslouží.
Přemku, za svý, za svý.
29. 02. 2012 | 21:15

rejpal napsal(a):

Jsou to všechno pomluvy. Žádný člen ODS, která v duchu pravicové politiky odmítá parazitování na státu, by se k ničemu podobnému nikdy nesnížil.
29. 02. 2012 | 21:39

Kanalnik napsal(a):

270 000 za deset mesicu je 27 000/mesic, coz mi nepripada jako nejaka zavratna suma, tudiz v tomto skandal nevidim (ale chapu, ze to dobre funguje jako jednoduchy popuzovac ctenaru). 500 Kc/hod, to uz je jina.

Nicmene nejaky konkretnejsi zaver si udelam, az novinari prinesou neco hmatatelnejsiho, treba za co to ta slecna dostala.

Osobni dojem - asi v tom bude nejaka nekalost, ale... uvidime.
29. 02. 2012 | 21:39

Maximus napsal(a):

No jo, prostituce je stará jako lidstvo samo a hold má různé formy..... Premíér Přesčas, by řekl, vždyť ta holka musela dřít jako kůň! (-:
29. 02. 2012 | 21:40

Připomínáček napsal(a):

"Zastavte korupci! Stát není kořist. Vládnutí neznamená rozparcelovat tuto zemi na pašalíky vlivu. Být ministrem neznamená pojímat ministerstvo jako léno, kam vtrhne ministr s partičkou svých kamarádů," hřímal Nečas v červnu na kongresu ODS – a byl zvolen jejím předsedou. "Kdo to nepochopí, z vlády odejde, to vám můžu garantovat!"

A když to garantuje Petr Nečas, je Zika už teď mrtvý muž.Skončí v bídě a zapomnění. V oranžové vestě s koštětem. Jako Drobil.
29. 02. 2012 | 21:48

Pompeius Magnus napsal(a):

Já nevím, připadá mi ubohé, že Lojzkovi musí vydržovat metresu daňoví poplatníci. Lojzíčku, skoč na slečinku jako zelená ještěrka, ale prosím Tě, za svoje, ano?
29. 02. 2012 | 21:50

vojnov napsal(a):

Kanalnik...

pokud by slečna k něčemu byla, tak jistě ne. ale najímat si středoškolačku jako "ekonomickeho poradce"... to je i zadarmo drahe. drive si bohaci sve konkubiny platili ze sveho. dnes je asi jina doba.
29. 02. 2012 | 21:51

rejpal napsal(a):

Připomínáček
Myslíte, že dotyčný udělá takovou chybu, by čmáral na volební plakáty? Pak by tu vestu možná dostal...
29. 02. 2012 | 21:52

donal napsal(a):

jedina možnost je volit komunisty
29. 02. 2012 | 21:53

Targus napsal(a):

27 litrů měsíčně je na prostitutku dost slabé. Skoro bych řekl, že je značně nezajetá. Ostatně, když od toho odpočteme socku a zdravko, potažmo nějaké daně, moc toho nezbyde. Dobře placená písařka.
Takže tady bych asi problém nehledal. Zíka se nám drobátko opeřil, no a co? Kolik jich takových tady je? Zíka bude klidně "podnikat" dál ve zflekaceném saku a Přemek provede harakiri nikoli po orientálním, alebrž po českém způsobu. Uzná, že poškodil svoji rodnou ptákostranu a přeruší členství, načež z ní bude vykopnut směrem vzhůru na prezidentské štokrle.
29. 02. 2012 | 21:59

mb napsal(a):

Sobotka je jasnej ... na toho se stačí dívat a poslouchat ho ... to by byl superprezident v klausovském stylu ... ta pravá ods ...
29. 02. 2012 | 22:30

Eleshar napsal(a):

Nedělal bych si úplně iluse, že se to za socialismu nedělo, tam taky bylo poptřeba mít především známosti. Ale přestaňme o socialismu, ten tu přeci 22 let už nemáme a nemůžeme pořád obviňovat komunisty, že za to mohou oni. Bavme se o tom, co je teď, a ty zločince pověsme na nejvyšší lampu!
29. 02. 2012 | 22:32

Milouš napsal(a):

Nechápu, proč vám to najednou tak vadí, když stovky takových pseudoporadců běhají všude po ministerstvech, vládě, parlamentu, krajích, projektech a fondech EU, partajních sekretariátech atd. Většina z nich by ani nedovedla odpovědět na otázku, v čem to vlastně komu radí. A kdyby měli ukázat nějakou poradenskou zprávu, kterou vyprodukovali, tak by ani nevěděli, co to po nich vlastně chcete a proč vůbec. Dyť ten Zika nemoh vědět, že si ho někdo vybere, aby si to vypil za ostatní. Udělal to v dobré víře, že si toho nikdo nevšimne.
29. 02. 2012 | 22:34

slavwin napsal(a):

Teď ještě počkat bude se vyšetřovat nebude a jestli bude je tu přece Rampula a poslední instance Sváček, chvíli to potrvá i když to je jasné asi tak jako když cikán vyrve z ruky důchodkyni peněženku. Bude prokazování těžké přetěžké s nejistým výsledkem tvající pár let. Asi minimálně do voleb roku 2018.
29. 02. 2012 | 22:50

Divobyj napsal(a):

Svinstvo,svinstvo,svinstvo!
29. 02. 2012 | 22:53

rejpal napsal(a):

Milouš
Kdyby tahle vláda chtěla OPRAVDU začít šetřit, tak první, co udělá je, že vyžene ze všech státních institucí bez výjimky každého, kdo bere peníze za cokoli, za co nenese osobní odpovědnost. Ono by se nejen přímo ušetřilo, ale podstatně by ubylo i šmé kamarádům - tyhle lumpačiny už by prostě nebylo na koho svést. Jenže tak prostá věc nikoho z těch myslitelů ani vzdáleně nenapadne.
29. 02. 2012 | 22:53

dix napsal(a):

Pětikilo na hodinu ? To není tak moc . Já jsem znal zrzavou Vendulu z Bráníka a ta chodila za pětikilo a provozovala tak poradenskou činnost už před 20 lety a to měly prachy vyšší cenu než dneska .
29. 02. 2012 | 22:59

SEDLAK napsal(a):

jo pozemkový fond, to je další dojná kráva a šmelina jak se dostat k prachům a podojit státní peníze, kolika restituentům bylo sděleno, že mají smůlu a jenom bezmocně koukali, když jim sladce sdělovali, že pozemky nemohou být vydány zpět, ty samé pozemky, které se pak záhadou objevily u někoho známého a jakoby náhodou byly vykoupeny za mnohonásobně vyšší cenu třeba pro potřebu silničního obchvatu, takhle se dělají peníze ;-), dračka o fleky, kde vládne Sobotkův korunní prin (štoudev ráčej odpustit, že jí přirovnám k páně Zikovi)............je mi zle, když si uvědomím tyhle poměry a jak se presentuje "ctihodný" MUDr. Sobotka co by případný kandidát na presidenta
29. 02. 2012 | 23:04

sedlak napsal(a):

jak že se to říká? jakej pán takovej krám??? http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=735204
29. 02. 2012 | 23:18

xx napsal(a):

Myslím že za komunistů tohle fungovalo přesně podle tohoto scénáře. Samozřejmě že částky a způsoby byly jiné, za komunistu moc živnostníků nebylo, ale kdo měl známé vysoko ve státní hierarchii, nouzí tedy rozhodně netrpěl. Lukrativní posty se obsazovaly jedině přes známé a různě kšefty se dohazovaly jako dnes.

Za rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví šel sedět akorát ňouma, co se nechal chytit jak krade cihly na nějaké stavbě.

Podstatný rozdíl byl v tom, že tehdy by žádné noviny něco takového za žádných okolností neotiskly.

A tak platí že lidé si tu dobu idealizují, protože co oči nevidí to srdce nebolí a když se tenkrát o korupci a zlodějinách tolik nepsalo, najivka by si mohl myslet že toho tolik nebylo.

Ale lidi co dneska kradou, ti sem nepřišli zpoza hranic v roce 1989. Ne ne, toto je jen pokračování stavu který zde byl i před rokem 1989, jen se o tom tehdy nepsalo.

p.s. Kolik znáte ředitelů takových státních institucí, kteří šli za komunistu do vězení ? Že by byli všichni tak moc poctiví ? Ach jo.
29. 02. 2012 | 23:25

ZM napsal(a):

Za komančů byl u voleb stranou jeden kandidát. V současné době si člověk může vybrat z několika (desítek) gaunerů. To je asi základní rozdíl mezi socialismem a mafiánským kapitalismem. Typická pro ODKSČ je snaha o vytváření iluze demokracie. Kupodivu se ještě najdou lidi, kteří jim to věří. Oproti tomu KSČM pod vedením agenta Falmera odkryla karty. Ten už si na žádnou demokracii ani nehraje, a nemá problém ani s tím,kondolovat severokorejskkému režimu. A KSČSSD pořad hraje divadýlko ohledně sociálního států. Akorát že není jasné, kde na ty výdaje chtějí vzít. Výsledkem politického snažení v ČR je poměrně vysoká nezaměstnanost, právní chaos a zadlužení kolem 1,5 biliónu. Kde udělali soudruzi z NDR chybu ? :)
29. 02. 2012 | 23:38

ZM napsal(a):

Za komančů byl u voleb stranou jeden kandidát. V současné době si člověk může vybrat z několika (desítek) gaunerů. To je asi základní rozdíl mezi socialismem a mafiánským kapitalismem. Typická pro ODKSČ je snaha o vytváření iluze demokracie. Kupodivu se ještě najdou lidi, kteří jim to věří. Oproti tomu KSČM pod vedením agenta Falmera odkryla karty. Ten už si na žádnou demokracii ani nehraje, a nemá problém ani s tím,kondolovat severokorejskkému režimu. A KSČSSD pořad hraje divadýlko ohledně sociálního států. Akorát že není jasné, kde na ty výdaje chtějí vzít. Výsledkem politického snažení v ČR je poměrně vysoká nezaměstnanost, právní chaos a zadlužení kolem 1,5 biliónu. Kde udělali soudruzi z NDR chybu ? :)
29. 02. 2012 | 23:38

ZM napsal(a):

oprava předchozího příspěvku-
Za komančů byl u voleb vybrán komunistickou stranou jeden kandidát.
29. 02. 2012 | 23:41

ZM napsal(a):

xx - vzpomínám si, že za komančů byly v TV pořady Maják a Federální kriminální ústředna pátrá. Už si na to moc nevzpomínám, ale pamatuju si, že jednou byl v MAjáku případ, jak byl chycen skladník, který se dopustil rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví. Připadlo mi to jako varování osttaním, aby kradli jenom přiměřeně, ve stylu, že skladník byl moc nenažranej, tak dostal přes prsty :) Taaky si vzpomínám, že v jiným Majáku byl případ, jak nějakej cikán bodl v hospodě nožem nějakýho občana světlé pleti. Zdůvodněno to bylo tak, že mezi těmi dvěma muži byly dlouhodobější rozpory :)
29. 02. 2012 | 23:47

katalyzátor napsal(a):

Kittner bere víc, asi je lepší jak ta slečna.
29. 02. 2012 | 23:50

ZM napsal(a):

Milouš -

to už říkal Milouš Jakeš v projevu v roce 1989-
my nemáme dosud vypracovaný jasný a přesný systém, který by určil tu odpovědnost, toho za to, toho za to.... Vždycky se tam kolem toho točily desítky lidí a někdy i nějaký kolektivní znásilnění ... :)

Tak nějak podobně to říkal. Tím kolektivním znásilněním samozřejmě nemyslel to, že by někde v opilosti znásilnili nějakou soudružku :) Spíše tím myslel nedokonalost v rozhodovacím procesu :)

Soudruzi se stranickými legitimacemi různých tvarů a barev to nestihli dodneška, vypracovat jasný a přesný systém odpovědnosti .
29. 02. 2012 | 23:58

rk napsal(a):

A kolik bere Špidla jako Štěchův poradce ?
Taky pětikilo anebo chodí za míň ?
01. 03. 2012 | 00:02

ZM napsal(a):

rk - Spíš za víc. Berte to tak, že není nedbytek odborníků se zkušenostmi z evropské komise :)
01. 03. 2012 | 00:12

sedlak napsal(a):

pane Lubasi, vy naděláte ;-))), co to je proti minulosti, úplný prd, drobný, jen takový šmuk ;-))).........http://m.aktualne.centrum.cz/article.phtml?id=625297&s=115&ap=2
01. 03. 2012 | 00:34

MA-FU napsal(a):

autor

BINGOOO !!
Není nad to,pojmenovat věci pravými jmény!!!
01. 03. 2012 | 00:37

sedlak napsal(a):

http://isport.blesk.cz/galerie/svet-hvezd/89296 při tom věkovém a "fyziognomickém" rozdílu to zase není taková palba no né ;-), já myslím, že to musí bejt dost honička to ufinacovat ;-)
01. 03. 2012 | 00:49

Bořivoj napsal(a):

Celý život jsem bojoval proti komunistům. Příští volby je budu volit.
01. 03. 2012 | 00:50

michal napsal(a):

Každej je něčí známej.

1) primárně je chyba v tom, že Pozemkový fond vůbec existuje. Každý kus půdy má někomu patřit, nepatří-li, má se vydražit. Státní vlastnictví je jen živnou půdou pro lidi, kteří je během svého krátkého (z definice demokracie) pobytu na výsluní exploatují.

2) sekundárně je chyba v tom, že Pozemkový fond má peníze určené na externí poradce, aniž by transparentně ukázal, k čemu jejich rady jsou a proč je nezvládne vlastními silami.

3) terciárně je chyba v tom, že se novináři zabývají tím, s kým kdo obcuje a ne tím, co kdo dělá. Míru plýtvání lze posoudit nikoliv podle styků paní Placzkové v jakémkoli smyslu, ale podle odvedené práce.

4) s tím Přemyslem Sobotkou je to sprostý faul, pane Lubasi, a vy to víte.
01. 03. 2012 | 01:00

PK napsal(a):

"Poradci"-novodobá metoda jak elegantně vytáhnout erární peníze do soukromých kapes.
01. 03. 2012 | 05:23

Elbé napsal(a):

Vážený pane, mohu si myslet, že průměrně 27.000,-/měsíc, co ta slečna dostávala, je děsuplně vysoká suma. Ostatně je pravdou, že není až tak důležitá částka, ale skutečně vykonaná práce. Ale NIKDY nebudu souhlasit s tím, že ve srovnání se současným stavem nebyla ta minulá doba špatná. Jednak pokud tvrdíte, že tehdejší papaláši neprotěžovali své kamarádíčky, tak jste žil v jiném státě, nebo máte silnou sklerosu. Jen to nemohli dělat ve formě poradenství na živnosťák, ovšem jen z toho důvodu, že to prostě nešlo!
Druhak-co jsme si zvolili, to máme, ať se to komu líbí, nebo ne. Je pravda, žen dřív to bylo jasně dáno, ti "nahoře" jsou pacholci a my s tím nemůžeme nic dělat. Teď si za to taky můžeme sami a jak tak sleduji, tak se s tím sakra neumíme vyrovnat.
01. 03. 2012 | 05:52

Důchodce68r napsal(a):

No asi tak:
- počet členů ODS a ČSSD je přibližně 60000,
- tyto dvě strany dovedly stát za 20 let do stavu, v němž se ročně rozkrade údajně něco mezi 40 až 200 miliardami,
dejme tomu že 60 miliard,
- z toho plyne, že průměrný straník rozkrade 1 milion ročně,
- nestraníci a členové minoritních stran toho asi nakradou mizivé množství, nemajíc vhodných příležitostí,
- teoreticky je možné, že někteří členové ODS A ČSSD nekradou, nebo se jim nedaří, ale tuto ztrátu dozajista nahradí jejich četní kmotři,
- z předchozího vyplývá, že slečna Placzková je, ať jako členka strany nebo kmotrová, docela malá, taková jen čtvrtinová ryba.
- takže mimo ni je tu někde ještě těch asi 60000 ryb čtyřnásobně větších, nebo menší počet ještě více větších,
- a těm by se měla věnovat nadále patřičná pozornost,
- a zas tak beznadějné to ve skutečnosti být nemusí, protože na jednoho takového straníka připadá asi 165 obyvatel,
- takže na příklad v případě druhé sametové revoluce, mající nejspíš formu občanské války, by nebyl problém je vyhubit. Tedy, na příkad jim odebrat stranické legitimace.
01. 03. 2012 | 06:07

Maximus napsal(a):

Pane autore, ve Vašem článku jste uvedl pár jmen, třeba Kittner, Zika a Sobotka. Možná to nevíte, ale spousta lidí u nás dobře ví, že ODSák Kittner "jel" v tom odklánění financí na Liberecku, vždyť prosté složení názvu největšího žraloka komunálních financí na Liberecku Syner je složenina dvou jmen Syrovátka Kittner. S tím Bohuslavem Sobotkou jste to ale přeťápnul, ale chápu Vás, na fotkách z tribuny Slavie v Edenu jste vyfocený s Obersturmbannführererem Řebíčkem z ODS. Pak Vaše invektiva vůči Sobotkovi z ČSSD dávají smysl..... Už jste si dal s tlustoprdem Řebíčkem hubana nebo mu naklepáváte koberečky? ČSSD nemusím a myslím si, že Sobotka je špatný lídr své strany, ale jen proto, že je moc hodný a slušný. A to je jeho hlavní chyba, měl by být razantnější mnohem více směrem do své strany a směrem ven ke všem těm lumpům, co se tady roztahují a myslí si, že dělají reformy. Ti co jsou od r.2007 u moci ale jen rozhasili celý hospodářský systém, průšvihy hází na bedra obyčejných občanů a penězovody, které drancují státní finance nechávají dál fungovat. Tahle vláda nás vede do stoupy dělá spoustu z makroekonomického hlediska špatných kroků a oni potřebují hlavně zaplacené média a křiváky novináře, kteří ovlivní a dezorientují prosté voliče. Takže tímto článkem jste se k nim přidal. Jo lidi jsou prodejné dívky, za peníze jsou schopni udělat všechno i na povel sežrat řebíčkovo lejno.. Ale na každou svini se vaří voda, říká jedno lidové pořekadlo.
01. 03. 2012 | 06:39

Ládik!!! napsal(a):

Pane Lubas,
teď noste plechovou přilbu a neprůstřelnou vestu a vyhýbejte se lidem.
01. 03. 2012 | 06:57

Diskutér napsal(a):

Bohuslav Sobotka z ČSSD že je slušný??? V roce 2007, v poslední den své role v křesle ministra financi, odpustil cca 16 milionů dluhu na sociálním pojištění bývalému estébákovi a nynějšímu majiteli hotelu Ambasador, Paroubkovu velkému kamarádovi - už po pár měsících tvrdil, že si na to nepamatuje, když byl tento krok slušně řečeno nazván "nestandartním". A ejhle - pan Soborka si postaví vilu za cca 5 milionů, údajně "našetřil" z poslaneckých náhrad. Starou belu - odpustky se nedávají zadarmo. Takže nejenže není slušný (je mi jedno, jestli je hodný), ale je i nedůvěryhodný. Takových je ovšem většina lidí ve vrcholné politice. Celou kausu si můžete najít na netu. Probuďme se a vyhažme všechny korupčníky do jednoho, požadujme zrušení trestněpprávní imunity a přímou zodpovědnost, nadiktujme si ústavu jako na Islandu a zbavme se gaunerů a těch, kteří kradou ve velkém a křičí něco o zneužívání soiálních dávek, aby zastřeli, že díky jejich zlodějnám jsme tam, kde jsme!!!!
01. 03. 2012 | 07:02

Diskutér napsal(a):

Vyjděme do ulic, to je jediná možnost, jak dát najevo, že toho máme dost!!!!!! Tisic lidí na demonstraci, tomu se mocní vysmějou, ale když nás tam přijde sto tisíc, pěkně to s nimi zamává. Takže nebát se a dát veřejně najevo, že toho máme po krk.
01. 03. 2012 | 07:07

rejpal napsal(a):

Tedy já nevím, v diskusi se mluví o Bohuslavu Sobotkovi, v blogu je Přemysl. Oni jsou jedna osoba? Půl člověka v ODS, půl v ČSSD, to je větší bžunda než oposmlouva.
01. 03. 2012 | 07:21

n.č. napsal(a):

kanalnik: kopíruju: 270 000 za deset mesicu je 27 000/mesic, coz mi nepripada jako nejaka zavratna suma

no samozřejmě je ale důležité, za co vůbec dostává takový plat....v článku bylo, že ani Zika ani ona nebyla schopna odpovědět, co tam vlastně dělá....
01. 03. 2012 | 07:26

Marcus Agrippa napsal(a):

ODS - to je vůbec dost šílená sestava. A je na pováženou, která část bývalých komunistů a svazáků ( případně VIP"disidentů") položila této straně základ. Každopádně jejich současná arogance z pozice moci, si v ničem nezadá s vystupováním normalizačních papalášů ( starého psa nejspíš novým kouskům skutečně nenaučíš ). Klausem počínaje a M.Bendou konče, jde o brutální pohrdání demokracií, právem a občanskou společností. Rebelující studenti, jim to taky dali pořádně najevo.
01. 03. 2012 | 07:39

Drzá zrzka napsal(a):

Kamarádka, která přišla o práci, byla zařazena do programu dotovaného EU, nazvaného nějak tak, že v padesáti nekončíme. Ptala se mě, celá nešťastná a nesvá, cože má dělat, když byla přidělena poradci, který je mladší než její děti. Nebuď nešťastná, zeptej se ho, s čím potřebuje poradit.
01. 03. 2012 | 07:39

exdiskutér napsal(a):

Díky pane Lubasi. Pro zájemce o dvacetileté řádění ODS v Liberci: navštivte třeba
http://www.nasliberec.cz/view.php?cisloclanku=2012020031
Jde o to, že až Evžen lovec žen musel přispět k tomu, aby notoricky známý tunelling pod vedením ale lépe řečeno pod blahosklonným trpěním předsedy až místopředsedy senátu, řečeného "president", což měla být ta odměna za slepotu, našel své místo v médiích.
01. 03. 2012 | 07:53

Pavel napsal(a):

Je to otřesné vládnou nám mafie , bez ohledu na stranickou příslušnost. Pokud je ale budeme volit, pokud nevyjdeme do ulic , můžeme si za to dost sami.

P.S. pane Stejskal ta reCaptcha je děsná, kdo má v té změti různě pokroucených čar poznat písmenka ?
01. 03. 2012 | 07:56

Lukr napsal(a):

Privatizace politiky kterou odstartoval na Liberecku MUDr Sobotka vytvořila onu potenciálně nestabilní situaci,spojenou s přesměrováváním finančních toků hlavně pro dva špičkové politiky ODS spolu a dvěma majiteli významných libereckých firem.

Dopad tohoto korporativistického modelu, v němž soukromý kapitál naplno využil svou roli v nahrazení státních kontrolních funkcí k přímému ovlivňování politiky.
Protože celá kariérní dráha pana MUDr Sobotky je postavena na plánovaném srůstáním politické strany s vlastními ekonomickými zájmy a ekonomickými zájmy spřátelených subjektů.
Ti namyšlení papaláši z doby před třiceti lety bohužel nedokázali zabezpečit takovou míru organizovanosti korupce,dejme tomu v podobě přikrádání ze státních zakázek a neoprávněných provizí,jako to předvedli Liberečtí při organizaci MS.
Na Liberecku lze legitimně mluvit o rozdělení teritoria mezi různé politicko-ekonomické skupiny, které mají v pozadí oporu politické strany pana MUDr Sobotky přes něhož ovládají státní instituce.
01. 03. 2012 | 08:04

Maximus napsal(a):

Diskutér
Pěkně kecáte pane, Sobotkovo "odpuštění" daně prověřoval hned když se dostal k moci Kalousek a konstatoval, že to bylo v pořádku. Můžete na to vzít jed, že by to na něj vytáhl, kdyby to nebylo v souladu s předpisy. No a ty poslanecké náhrady pobírají všichni poslanci, tak nebuďte směšný. Když na něj nic nemáte, tak zmlkněte. Třeba Řebíčkovy odkloněné miliardy Kč a náhlé zbohatnutí když se dostal do funkce ministra dopravy jsou více než o dva řády vyšší, jestli ovšem tušíte co je to 5 mil.Kč a 2200 mil.Kč, ke kterým se ten krasavec dostal přes zakázky Viamontu, který dostal zakázky přes 14 mld.Kč! Sobotku a ČSSD nemusím, ale tyhle nefér výpady mě vadí, protože děláte clonu před skutečnými zloději, kteří jsou zejména z ODS!
01. 03. 2012 | 08:44

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Potřebujeme profesionální veřejnou správu a politiky do ní nepouštět, ať to jen řídí politicky, k finančním prostředkům se dostanou minimálně a ať je profesionální úředníci kontrolují a co politici dělají nebo utratí úředníci evidují a dávají reporty veřejnosti.

Podobných případů, jako je tento, budou u nás tisíce, ČEZ, VZP a státní správa živí politiky a ty okolo.
01. 03. 2012 | 08:50

Rhisus sardonicus napsal(a):

2 Maximus:

existuje ovšem další možnost, totiž že kalousek to nemohl na sobotku prásknout, protože by spustil lavinu, která by mohla zavalit i jeho...
:-)))
01. 03. 2012 | 08:57

n.č. napsal(a):

Marcus Agrippa 7:39 : Skvěle napsáno!
01. 03. 2012 | 08:59

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

„Té konzultantce je 22 let a je absolventkou střední školy. No řekněte, není to kauf, ve dvaadvaceti letech radit lidem takového formátu, jako je bezpochyby odborník na svém místě, šéf Pozemkového fondu Radim Zíka? Jistě není bez zajímavosti, jaké má tato slečna předpoklady k výkonu takové funkce.

Podržte se, s agendou PF nemá žádné zkušenosti, za to má zkušenosti s internetovým prodejem sportovního, lépe řečeno hokejového vybavení ve své rok staré firmě. Ale co pak na tom záleží? Hlavně, když je možné „kámošovi“ vyhovět! Ono je to vůbec na Pozemkovém fondu zajímavé.

Všichni dobře víme, že vláda „se činí“, že hledá kde ušetřit korunu a neváhá za tím účelem mj. zvedat znovu DPH, či zmrazit důchody, zrušit porodné atd. Nicméně, jak se lze dočíst (http://www.novinky.cz/domaci/260437-pozemkovemu-fondu-radi-za-270-tisic-22leta-pritelkyne-kouce-hadamczika.html),

Pozemkový fond hodlá za poradenské služby v r. 2012 utratit skoro 25 milionů korun. „
http://www.blisty.cz/art/62506.html
01. 03. 2012 | 09:05

BK napsal(a):

Jen titul: "Ředitel Pozemkového fondu České republiky"
vzbuzuje posvátnou úctu.
Od Palerma až po Chicago.
01. 03. 2012 | 09:10

dříve čtenář napsal(a):

No, tady se zaobíráme částkou 27 000,- Kč na měsíc. Dle statistik je to nadprůměrný plat, odhaduji, že na něj může dosáhnout tak necelých 30% statisticky vykázaných platů. Pokud zahrneme důchodce, děti, matky na mateřské a nezaměstnané, může být měsíční plat v této výši pro drtivou většinu nedosažitelný. To bych jen tak mimochodem připomenul zdejším (asi pražským) diskutujícím, kteří se snaží tuto částku bagatelizovat.
Dále vezmeme v úvahu, že každý státní úřad si najme poradců několik, odměny jsou individuální, počítám ve valné většině do jednoho miliónu ročně, aby nebudily rozruch. Pak to vše znásobme množstvím institucí, které poradce zaměstnávají. To, co dostaneme si nedovedu odhadnout, snad jen, že bychom za ty prachy mohli živit obě komory parlamentu několik let.
Nenechme se ale zmást jen další kauzou zakrývající daleko větší rozkrádačky - silnice, železnice, stavebnictví, zdravotnictví, byty a já nevím, co ještě. Už brzy bude na vše vyčerpána 20-ti letá promlčecí lhůta. Takže nám nezbyde než odsoudit předchozí režim. Ten se nepromlčuje.
01. 03. 2012 | 09:13

bella ciao napsal(a):

Lubase rád čtu.
A myslím, že ANO, tedy že ODS je přesně TA banda. Ale není sama.
Spíš nám tu smrdí pod nos jeden z Herkulových úkolů.
01. 03. 2012 | 09:24

Xaver napsal(a):

Pamatuji si jak předseda vlády Klaus vysvětloval, že nemá odpovědnost za práci ministrů. Cítil se odpovědný pouze za dodržování programu na jednání vlády.
Tam někde je počátek. Proč by potom měl předseda nějakého fondu mít zodpovědnost za to komu přiděluje zajímavá místa ?
01. 03. 2012 | 09:29

martinka napsal(a):

není problém v té částce- ta zase není tak dramatická.
problém vidím v tom, že nikdo není schopen a ochoten doložit co vlastně za ty prachy odvedla. další otázka je jestli 22 holka může být v takové instituci co platná! teda pokud tam neslouží jako dekorace nebo matračka....což ovšem vzhledem k tomu, že chodí s chlapem o 30 starším je docela pravděpodobné

PS: zajímalo by mě kolik takových pijavic veřejné rozpočty živí?!
01. 03. 2012 | 09:39

resl napsal(a):

Sobotka se snaží opatrně distancovat od Klause s tím, že mu to přinese přízeň. Je ovšem léta ze stáje zlodějů a nikdy se k ničemu, co zavánělo korupcí, nevyjádřil. To samé Němcová, Klausova služebná. S tím rozdílem, že nepije jako Sobotka. To prosím není pomluva, viděl jsem ve sportaréně oddˇ. VIP, kde blahoskloně a přezíravě pil a pil, s usměvem, mně se nemůže nic stát. Ve Státech by mu to nemohlo projít.
01. 03. 2012 | 09:55

Radovan napsal(a):

Vážený pane Lubasi,
ODS a všechny pravicové vlády jsou mnohem horší než vlády před 30lety. Oni s námi, nejen orají, vláči, kradou a mají pohádkové majetky, nám dávají jen almužnu a většina bohužel nemá nic společného s bývalou KSČ. Hlavně ti mladí tentkrát měli ještě plínky.Bohužel, máte velmi malé informace. A je mezi nimi mnoho disidentů, kteří těď pohádkově zbohatli, šlo jim vůbec o lidská práva ?? Dělají všechno proti občanům a preferují jen bohaté a tuneláře a zlodějíčky a chrání je.Nejsou schopni tu velkou špínu kritizovat jak to dělali v totalitě. Proč ? Proč ?
Pravicoví politici- modří od narození,jednají s národem jak s otroky a jejich arogance moci nezná mezí.
Životní úroveň v Česku patří mezi nejmenší, průměr nic neříká, je to jak staré pořekadlo, "jsou dva : jeden sní kuře, druhý nic a průměr je na jednoho 1/2 kuřete.
Situace ekonomická i morální ja otřesná, myslím, že dosáhla vrcholu ledovce.
Ale občané se bojí jít do ulic, bojí se, že přijdou o práci, protože demonstrace jsou sledované nejen TV, ale i ostatními hlídači.
Je to stejné jak před rokem 1989, opačné názory se potírají, rozdíl je v tom, že teď má opačný názor 80% občanů. bohužel a je jiná doba.Brusel na nás kašle, určitě neví, co se tady děje !
Tak špatně jsme se neměli nikdy pdředtím, snad ani po válce a to také asi ne. Rozdávali se zdarma konservy a sušené mléko, vitamíny a ostatní potraviny.
Proč se stále lže Oblékáme se v sekáčích, kupujeme jen v akcích, jinak bychom nemohli ani vegetovat. Kam jsme to klesli ? A manžeří, úplně zbyteční a neschopní berou 500 tisícové platy !!!! Kdyby byli schopni,tak nejsme těsně před bankrotem. Platy si určili sami, je to nestoudné vůči občanům co dřou a poctivě za 25 x menší platy i s VŠ a zkušenostmi. Tomu to se říká vykořisťování člověka člověkem a je to bhoužel smutná pravda. Doufám, že reCAPTCHA příspěvek opět nezruší.ACTA tu ještě neplatí.
Kdysi MUDr. Pavko řekl : Revoluce byla proto, aby se Česko rozdělilo na bohaté a chudé. Lidská práva byla až na posledním místě. A Teď vidíme, že je to 100% pravda. Šlo o vrácení majetků. Lidská práva jsou potlčována stále a v každé zemi. VLády si stanoví zákony pro sebe a kdo je požkozuje, nebo se vládě nelíbí je trestán. / v totalitě - letáky a vzdor/ Teď opačné názory také - viz Smetana a Týc. Dříve tu byla totalita rudá, teď modrá a to pořádně !!!!
01. 03. 2012 | 09:56

exdiskutér napsal(a):

Liberec jako Plzeň, Ústí jako třeba Chomutov. Viz toto: http://vlkovo.bloguje.cz/921507-beznadej.php
A vlastně ten název blogu pana Lubase je nesmyslný, měl by to vysvětlit.
Jaký "Je ODS stejná banda?" Jakási banda je ta pravá banda? To je která proboha? Kdo tady má 20 let ruku na spoušti? Celým obdobím se táhne jako jedno velké smradlavé *** jedno jediné jméno.
01. 03. 2012 | 10:11

rejpal napsal(a):

exdiskutér
... není to ta banda, co - obrazně řečeno - sídlí v Palermu?
01. 03. 2012 | 10:14

buldatra napsal(a):

Já si myslím, že ten Sobotka je provařenej až, až.
Čili, další z vhodných kandidátů.

Navíc, má nezpochybnitelnou výhodu, protože má knír, se kterým může zapráskat.
To by dokázala jen málokterá prezidentka.
To by měl vzít volič v úvahu.
01. 03. 2012 | 12:09

xx napsal(a):

Maximus: a kde píše Lubas o Bohuslavu Sobotkovi ? Já vidím jen Přemysla Sobotku z ODS. Co jste tak roztržitý ? Vy najdete kritiku na ČSSD i tam kde o ČSSD není ani náznak.

:-))
01. 03. 2012 | 12:30

Tv divák napsal(a):

Vzpomínám si na Přemysla Sobotku v TV pořadu "Gilotina", který moderovala Bára Štěpánová někdy v polovině 90.let. Sobotka tam vysvětloval , proč se nestal chirurgem ( pan profesor by ho prý pustil ke skalpelu bůhvíkdy), a tak se stal raději rentgenologem .Znělo to velmi, velmi, velmi cvachovitě, už tenkrát jsem si o PS udělal svůj názor. Navíc to bylo v době, kdy PS odezíral Klausovi ze rtů a doslova a dopísmene papouškoval Klausova "moudra", ani slovíčko nezměnil. Oportunista non plus ultra. Navíc chlastá.
01. 03. 2012 | 13:24

ten, kdo se s blbcem hádat nebude, napsal(a):

Pro Tv divák.
Přemysl Sobotka si udělal i VUML, je jasné proč.
01. 03. 2012 | 14:09

český maloměšťák napsal(a):

KSČ má svou voličskou základnu jistou - byť vymírající.
Takto tomu bude i u ODS.
Proměňuje se v takovou docela solidní parlamentní a kmotrovskou živnost.

Rozdíl mezi nimi není moc velký - jen způsob, jak rozkládali a rozkládají morálku a ducha společnosti ...v tom se liší. A v tom, že za komunisty jsou mrtvoly a zavření.
Ale ve vztahu ke společnosti jako celku - není moc rozdílu.
Obě strany si udělaly ze státu samoobsluhu . Přičemž kreditku, kterou se v ní platí mají pouze vyvolení a jejich kumpáni.

Zásadní je, kdo tyto obskurní spolky nahradí. Jaká bude kvalita těchto. Zejména ve vztahu k narovnání pokřiveného.
01. 03. 2012 | 15:08

Dutohlav volební napsal(a):

A mně se líbí hroch , protože je špinavej !
01. 03. 2012 | 15:19

PK napsal(a):

Nechápu kde se dnes berou peníze na ty "poradce"?
Státní úředník má jistě dost vysoký plat aby si poradil sám a když je blbý tak ať si zaplatí poradce ze svého.No né.
01. 03. 2012 | 18:19

krakonoš napsal(a):

Kdysi jsme nadávali na tzv. rudou šlechtu. Zejména jsem proklínal okresního tajemníka KSČ ! Dnes se tomu směji. Proti současné modré šlechtě jsou trapní. Pan Lubas má pravdu, činnost ODS v Liberci to je vzor mafiánského kapitalismu v praxi. Poslední velkolepou lumpárnou, než ODS prohrála volby ve městě i v kraji, bylo MS v klasickém lyžování. Dodnes nejsou splaceny tzv.dluhy za služby.
Namočila se i naše slavná Katka. Pan Kittner, Sobotka i Zika by mohli vyprávět.
01. 03. 2012 | 18:53

Persching2 napsal(a):

Řekněte mě prosím, jaké vzdělání, praxi, zkušenosti, přehled a jánevímco ještě musí ( by měl ) mít, znát a splňovat osoba, aby mohla dělat poradce. Věk 22, no nevym, nevym.
01. 03. 2012 | 20:08

Maximus napsal(a):

xx
Nechal jsem se ovlivnit příspěvkem jednoho pána přede mnou. Uznávám, asi jsem měl dnes reakci na sluneční skvrny a přeťáp jsem to. Panu Lubasovi se musím omluvit.
Jdu si za trest udělat 30 dřepů a 40 kliků!
01. 03. 2012 | 21:29

PK napsal(a):

to Maximus

Hm- oceňuji sebekritiku s omluvou.To se na jiných serverech moc nevidí.
01. 03. 2012 | 21:41

n.č. napsal(a):

Maximus: jste slušný, a jak napsal PK, to se fakt moc nevidí....
02. 03. 2012 | 12:41

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy