O novinářích – a taky trochu o mně

11. 04. 2007 | 11:19
Přečteno 52727 krát
Je mi jasné, že se musím smířit s tím, když o mně novináři píší cosi, co mi není dvakrát příjemné. Byl bych ale rád, kdyby se pro změnu novináři smířili s nějakou tou mojí ostřejší reakcí.. Zvláště, když píší něco, co není pravda, nebo když jde o věci, které každý slušný, normální člověk pokládá za soukromé. Někdy to nevydýchávám lehce. Mám ale pocit, že novináři ještě hůř vydýchávají, co říkám já o nich. Myslím, že potřebují více tréninku – jako se ho mně dostává od médií. Platí přece, že každý musí snést to, co sám činí jiným.


Všude teď čtu něco o premiérském komplexu. Prý jsem nezdvořilý a nerudný a je to se mnou čím dál horší. Omyl. Ti, co mně znají, vědí, že jeto se mnou naopak čím dál tím víc stejné. Chovám se prostě jako Topolánek, ne jako nažehlený expert PR agentury. Rozdíl je v tom, že teď je na mě víc vidět. Možná někomu přijdu nerudný, ale na rozdíl od jiných vrcholných politiků se aspoň s novináři nesoudím, ani je neudávám u různých mediálních rad.

Vždycky se řídím zásadou – jak Vy k My, tak My k Vy. Vím, že to v případě vztahu k médiím není od politika dvakrát chytré. Lidé z mého týmu mi také tuhle tvrdohlavost často otloukají o hlavu. Říkají, že s novináři musím vyjít za každou cenu, ať už píší cokoli. Říkají to marně…
Nikdy jsem se kupříkladu nesmířil s použitím skryté kamery při pracovní schůzce mého přítele Marka Dalíka s redaktorem MF DNES Jaroslavem Kmentou. Pokud znám etické kodexy novinářů, tak něco takového je možné jen při splnění dvou podmínek: že jde o odhalení zločinu (takového, který ospravedlní porušení ústavních práv skrytě natáčeného)a že informace nelze získat jiným způsobem. Ani jedno nebylo splněno, Dalík Kmentovi pouze sděloval pravdivou (a v té chvíli nijak zvlášť tajnou a překvapivou) informaci o ochotě některých sociálních demokratů podpořit vznikající vládu. A já doufám, že aspoň v duchu (když už ne nahlas) se mnou budou novináři souhlasit: toto se prostě nedělá.
Kvůli téhle cause jsem se trochu naštval. Problém je, že jako politik nemám právo kritizovat média. Tahle ulice je prostě jednosměrná. Takže aspoň ten blog…

Špatně vydýchávám i způsob, jakým novináři narušují soukromí moje a hlavně mých blízkých. Chápu velice dobře, že noviny se musejí prodat, ale řada agresivních vpádů je podle mě za hranicí nejen vkusu, ale i trestního práva. A jistě by se našli soudci, kteří by tyto útoky i odsoudili.
Bohužel se tyhle metody netýkají jen bulváru. I takzvaná seriózní média se rychle učí, jak zvyšovat prodej a sledovanost. Dokonce i když se jedná o politiku. „No comment“ už dnes není odpověď. Když mi novináři ve dvě v noci před mým bydlištěm fyzicky brání v pohybu, není něco v pořádku. Zvláště když se mě s kamerou ptají na věc, kterou už stejně neodvysílají dříve, než příští den. Mezi touto noční epizodou a televizními zprávami proběhla tisková konference, na níž jsem podal kýženou informaci týkající vicepremiéra Čunka. Novináři byli mým mluvčím informováni, že schůzka bude velice pozdě v noci, že další den bude tiskovka a nemá tedy cenu někde ponocovat. Jenže pro média to význam mělo. Ve zprávách bylo moje vyjádření z tiskovky doprovozeno nočními záběry, kdy agresivní novináře posílám kamsi. Nevím, jaká v tom byla přidaná hodnota pro veřejnost, ale zase bylo co rozebírat.

Co mě naopak docela pobavilo, byla kampaň ohledně mého vztyčeného prostředníčku. Fascinovalo mě, kolik pozornosti média věnovala jednomu letmému ironickému gestu - na úkor zákonů probíraných v parlamentu. Divím se jindy agilní opozici, že si nestěžovala u mediální rad, jakou reklamu jsem měl zdarma. Kdybych chtěl být cynický, tak řeknu, že až budu chtít příště odvést pozornost do nějaké zásadní věci, vypláznu na poslance třeba jazyk.

Co opravdu nechápu, je poptávka médií po komentářích politiků. Skoro to někdy vypadá, že média se proměňují v jakýsi podivný chat, na kterém si politici vyměňují výroky stejně razantní, jako málo duchaplné. Když tomu chce někdo věnovat prostor, je to jeho věc. Já se ale odmítám této hry na vtipnost účastnit. Takže mám nálepku nekomunikativního politika.

Na závěr jednu věc, která mě opravdu zamrzela. Během mé krátké návštěvy Afghánistánu na konci března se podařilo přímo na místě sjednat audienci u prezidenta Hámida Karzáího, který si ji přímo vyžádal, když se dozvěděl o našem příletu. Česká televize odmítla udělat si z tohoto přijetí záběry, když jí prezident zároveň neposkytne rozhovor. Ani později se mě její redaktor nezeptal, o čem jsme jednali. Přitom šlo o docela významnou událost. Prezident kromě toho, že ocenil způsob, jakým čeští vojáci zvládli velení Kábulskému letišti (kvůli ukončení této mise a zahájení provozu polní nemocnice novináři do Afghánistánu letěli), vyzval české firmy, aby se daleko více účastnily obnovy země. Vyzdvihl investiční možnosti, které zde jsou – málo se u nás ví, že v Afghánistánu je dnes 5 mobilních operátorů a jejich investice se velice rychle zhodnocují. To snad stálo za trochu námahy a alespoň kraťas…

Více zase někdy příště.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr napsal(a):

Zastávat se Dalíkových podlých a sprostých řečí o tom, kam někoho kopnou..., tak to je síla pane premiére. Dodnes jsem nepochopil, proč něco takového novináři MfD vlastně říkal. Snad chtěl zaimponovat a pomachrovat před novinářem, kterého zřejmě pokládal za oddaného přiznive ODS a nepřítele ČSSD, jinak si to nedovedu vysvětlit. Už jeho vystoupení v jednom pořadu na ČT, kde se vyjadřoval, jak ODS požije jakékoli prostředky proti ČSSD, aby se ODS dostala k moci, svědčí o jeho charakteru. A jeho podezření z úplatku Kořistky a jeho zveřejněné telefonáty s Topolánkem naznačují mnohé. Slušný člověk by se od Dalíkových slov distancoval, pan premiér se k nim přihlásil v plném znění. To už nepotřebuje další komentář.
11. 04. 2007 | 11:43

jugo napsal(a):

Vážený pane premiére, ať už je váš vztah k médiím jakýkoli, ať už se vám líbí co o vás píší nebo ne, jako vrcholný politik a představitel státu byste se měl chovat SLUŠNĚ!!!
Za svůj mediální obraz ¨si můžete především sám. Svými oplzlými výroky, gesty a extremistickými názory se lidské slušnosti VYMYKÁTE!!!
V jakékoli jiné evropské zemi byste si něco takového nemohl NIKDY dovolit. Se svým chováním byste měl jít raději k LOPATĚ nebo k DLAŽDIČŮM. Tam by na vás aspoň nebylo tolik vidět a neohrožoval byste vývoj v této zemi!!!
STYĎTE SE!!!!
11. 04. 2007 | 11:43

Dagmar Valachová napsal(a):

Pane premiére !
Vím, jak je to těžké mít přímou povahu, má reakce v různých situacích je obdobná jako Vaše a následky bohužel nejsou vždy přijímany vlídně. Lidé si více potrpí na lichotky a faleš, v čem si nelibuji a proto jsem často přijímána jako nesympatická arogantka. Já si z toho těžkou hlavu nedělám - volím raději pravdu než lež.
Pěkný den !
11. 04. 2007 | 11:49

Martin napsal(a):

Mirku, nenech se znechutit, s kritikou novinarske obce souhlasim. bohuzel, media jsou nekritizovatelne protoze nebudu strilet do vlastnich rad. a kdo si dovoli je kritizovat proti tomu povedou kampan, viz prave pripad Mirka Topolanka.
11. 04. 2007 | 11:52

Kamil napsal(a):

Není nerudný - je to pitomec.
11. 04. 2007 | 11:54

Jakub napsal(a):

Vážený pane Topolánku,
Jsem sice volič ODS, neboť se názory a programem blíží mým představám, ale co se mi opravdu nelíbí, je vaše chování. Chápu, že být známý = být terčem novinářů apod. ale jako představitel byste se měl chovat slušně. Opravdu nerad vidím, jak se snižujete na úroveň arogantního, sprostého a agresivního člověka. To, že se chovají sprostě ostatní politici Vás nijak neomlouvá, měl byste jít příkladem a snažit se za každou cenu zachovat chladnou hlavu. Tímto dáváte "šanci" opozici se do Vás trefovat a tím do celé ODS.
11. 04. 2007 | 11:59

via napsal(a):

Zkrátka Topolánek je v pořádku, ostatní jsou pitomci. Když Paroubek pronesl cokoli na adresu novinářů, hned byl z něho diktátor. Dnešní premiér jim rovnou vyhrožuje zabitím, ale hloupý je ten kdo to zveřejní a jakkoli se o tom zmíní.
11. 04. 2007 | 12:01

Starý důchodce napsal(a):

Pane premiére Topolánku! Vaše výroky sledují nejen novináři či média, také my občané, kteří jsme Vás, bohužel, volili, jsme svědky Vašich "intelektuálních" výrazů a chování vůbec. Jste člověk, který nemá v sobě lidskou duši, který každým svým pohybem, chůzí, pohledem, vyjadřuje hrubost a krutost. To je zcela zřetelný obraz Vaší osobnosti. Zamyslete se nad sebou, zda Vaše chování je hodno funkce, o kterou jste se tolik "rval". Nás, mnohé voliče ODS, Vaše chování a neplnění předvolebních slibů uráží a věřte, již nikdy ODS volit nebudeme. Od Klause, přes všechny až po Vás, jste všichni stejní. Osobně jsem očekával, že Vy budete jiný, že sliby, které jste Vy a Vaši sou..... před volbami přednášeli, budete plnit. Opět jsme naletěli, ujišťuji Vás, že to bylo naposled. Více k volbám nepůjdeme. A musím Vám ještě sdělit, že nevěřím žádnému politikovi, který vystudoval třeba i tři vysoké školy, proto, že kdyby něco z toho studia věděl, tak by se tím živil. Jelikož je hl...ý a le....ý tak se dá na politiku. Kecá, lže a slibuje. Všichni jste stejní.
11. 04. 2007 | 12:03

Jana Futterová napsal(a):

Vážený pane premiére,bohužel s e v této zemi klade větší důraz na to jak se co říká(jak nesrozumitelně-slovní vatou),případně jakou má politik kravatu a co má rád k obědu,než na to co říká,jaký to má smysl a význam.Líbí se mi vaše přímost a projevy "k věci".Jana
11. 04. 2007 | 12:06

Spravny chlap napsal(a):

Pane Topolánku, Vaše vyjádření jsou jasná a srozumitelná. Žádná vata, omáčka či co jiného. Když přidáte trochu mediální taktiky, budete pro všechny, co chtějí výsledky místo slibů jasně nejlepší. Vydržte!
11. 04. 2007 | 12:13

Jarda napsal(a):

To VIA:::: A kdy Topolanek vyhrozoval novinarum zabitim ty vymastena hlavo?? vem si prasek na hlavu a prestan lhat.
11. 04. 2007 | 12:25

Martin napsal(a):

Je legracni, jak Topolanek urazky sve strany vysvetluje jak vy k my ... Pritom ale strasne se poburuje na chovani Paroubka a Ratha, kteri ale presne zacali aplikovat Topolankovu zasadu na ODS. Nebo si snad pan Topolanek mysli ze mame kratkou pamet ?

Napriklad zde jsou priklady slusnosti ODS z predparoubkovske ery /a to uz tu nebyl Zeman/. http://modra-sance.blogspot...
11. 04. 2007 | 12:30

Štěpán Buranyč napsal(a):

Dobrý den,
Náhodou jsem narazil na tento Blog a trochu jsem pozměnil názor na svého "premiéra". Mrzí mě, že je realita této země taková, že problém je fuck-off a ne to, že nemáme třeba dálnice nebo dost sanitek. Přijde mi, že tu visí ve vzduchu dohoda mezi politiky a novináři. Asi i tučně placená:)

Nechtěl bych zažít skutečný problém v naší zemi..něco jako terorismus, válku nebo živelnou pohromu - prostě reálný problém.
11. 04. 2007 | 12:32

Dave napsal(a):

Tak to je opravdu komické poslouchat tu jak je pan Topolánek ,,arogantni, hruby, kruty, bla bla bla atd.,, souhlasim, ze nekdy ma trochu ulet, ale pokud tohle rika volic socialni demokracie tak dovolte abych se fakt zasmal...nebudu tu ted opakovat to co kazdy vi viz. vyroky Paroubka, ale co treba celkova predvolebni i povolebni taktika CSSD ?? jaka je?? cela je jen o hrubosti, urazeni druhych, o hazeni spiny na ostatni strany atd. takze chtelo by to zlepsit kulturu i v naprosto zaostale CSSD, ktera se opravdu chova uplne jinak nez levicove demokraticke strany v civilizovanych zemich..je to ostuda a bohuzel Topolanek k te ostude taky dost pridal svym chovanim.
11. 04. 2007 | 12:33

Jan napsal(a):

Pane Topolánku, je mi moc líto Vás a vašich blízkých, co všechno musíte vytrpět kvůli novinářům, ale věřte mi, není to moje vina,mne nezajímáte, nevolil jsem Vás,pro mne jste jen další politický zmetek.
11. 04. 2007 | 12:36

Tenis napsal(a):

Pane Topolánku, já osobně se vás bojím.
11. 04. 2007 | 12:36

Socanek napsal(a):

Ja se Vás také bojím pane Topolánku jsem totiž předposranej socánek, kterej se bojí všeho..bojím se, že zdražej rohlíky o 20 haléřů, bojím se jít makat, bojím se prostě všeho a ted mě omluvte musím si jít vyměnit trenky.
11. 04. 2007 | 12:39

via napsal(a):

pro JARDA: dejte si do vyhledávače " topolánek - já tě zabiju" a máte to i s fotkama :)
11. 04. 2007 | 12:41

Odeesacek napsal(a):

Muj vudce Adolfe Topolanku, ja Vas miluji, doufam ze spolu s panem Kocarnikem chystate dalsi rozkradani a uz jste se na Kilimandzaru domluvili s nejakou dalsi mafii o poradnem rozdeleni zisku. Uz si chystam vilku na Bahamach.
Mimochodem 2 Vase posledni Mein Kampfy se mi velmi libily, zvlaste ten kde jste psal, ze jste chtel vstoupit do KSC jen manzelka Vam pohrozila rozvodem. Ale chapu, vse delate pro budoucnost nasich deti.
11. 04. 2007 | 12:43

Tenis napsal(a):

Přečti si socánku, proč se ho bojím, je to vzhlížení se v Nacismu. O dani a reformě jsem nepsal, ta musí být. Ale člověk, který veřejně vyzdvhuje noc dlouhých nožů. Toho se bojím
11. 04. 2007 | 12:44

Tenis napsal(a):

Přečti si socánku, proč se ho bojím, je to vzhlížení se v Nacismu. O dani a reformě jsem nepsal, ta musí být. Ale člověk, který veřejně vyzdvhuje noc dlouhých nožů. Toho se bojím
11. 04. 2007 | 12:44

Piko napsal(a):

To VIA:::Nevím co je lepší, jestli když někdo plácne, že tě zabije což upřímně každej z nás řekl a řekně ještě tolikrat aniž by byl vrah a nebo Paroubek, kterej nepohodlny novináře nechal vyhodit z práce ...tezko říct co je lepší...každopádně neříkám, že Topolánek nedělá ostudu, bohužel máme asi smůlu, že nejdřív tu máme toho bolsevickyho primitiva Paroubka a ted Topolanka, kterej se chova jak buran a schazuje tim celou vládu...jen nedej bože aby se k moci vrátili ty socialisticky gauneri...to budu radši poslouchat toho vydlaka Topolanka, kterej se sice hova jak buran, ale rozhodne je mi blizsi program ODS nez populistickej a zaostalej program CSSD viz. ,,bezplatny zdravotnictví,, za ktery platim mesicne nehorazny castky atd. atd.
11. 04. 2007 | 12:47

Socanek napsal(a):

Rozkradani nikdo nechysta, Socani už rozkradli co se dalo.
11. 04. 2007 | 12:49

Mirek napsal(a):

Starý důchodce psal...My jsme vás volili, my vás sledujeme, my jsme pobouřeni, my vás již volit nebudeme, MY, MY,MY a nakonec všichni jste stení...Od kdy si říkáte My? Máte nějakou petiční listinu, že mluvíte za MY "staří", my? Jsem také starý, ale za mě prosím panu Topolánkovi nepište!
11. 04. 2007 | 12:49

mira napsal(a):

Mam k dispozici scenar serialu "Modří a hnědí". Jedná se o pronikání neonacistů do komunální struktury ODS v jednom středočeském městě. Berete?
mirvak@centrum.cz
11. 04. 2007 | 12:55

tesi napsal(a):

ad Mirek: asi myslel sebe a svou ženu ne?
11. 04. 2007 | 12:57

bloggerka napsal(a):

to, co pisete, je naprosto nehorazne. jako politik se musite umet chovat a mel byste si uvedomit, ze jste to prevazne vy, kdo si vytvari obraz v mediich, je jasne, ze novinari "cihaji" na nejaky vas prehmat a u vas jsou celkem casto uspesni. verejne vystupovani je soucasti prace politika, vy to evidentne, jak ostatne sam pripoustite, nezvladate.
11. 04. 2007 | 13:13

Volic ODS napsal(a):

Mirku, zustan svuj, fandim ti. Rikej lidem pravdu jako doposud a nesklouzni k nesplnitelnym populistickym gestum, tak, jak to dela CSSD. Nikdy nedopost, aby se ODS paktovala se zlocinci a vrahy z rad KSCM, tak, jak to dela CSSD. At uz reformy prvni roky budou prijemne ci neprijemne, nebude mi to vadit. Penez nemam nazbyt, dluhy, ktere zde za tech osm let "vladnuti" nadelala CSSD, se ale splatit musi. Rozhazovat umi kazdy, to uz CSSD predvedla. Ted cekam, ze se konecne zacne neco dit, neco, co pomuze nasim detem do budoucna. Drzim ti palce.
11. 04. 2007 | 13:15

Socan napsal(a):

Omfg... Vetsiho arogantniho joudu bych pohledal... :-) Posilat lidi do.. a ukazovat na lidi prostrednicky to je chovani petileteho kluka ze zvlastni skoly. No snad nekdy dospeje. Kdyz nezvlada ani sve chovani, jak chce zvladnout celou nasi republiku? Uz abych dostudoval a utekl odsud. Unika mi proc, takovi lide by nam meli vladnout. Asi take zacnu ukazvat na nase pany profesory na prednaskach prostrednicky... a az me vylouci ze skoly, pujdu brecet, ze vubec nemaji pochopeni pro tu moji "ironii". Tohle je opravdu silny kafe pane premiere. Preji vam velmi kratkou vladu. Opravdu nemam rad namyslence a na to, ze vas kamaradi vidi jinak, vam kaslu, to je uz opravdu vymluva jak ze skolky.
11. 04. 2007 | 13:20

Tenis napsal(a):

Já nevím, chovat se tak, že podporuji nacismus, to myslíte voliči ODS vážně? Dnes jde proti chudým, zítra proti brýlatým, v pátek se rozhodne jít proti plešatým. A jak to myslel s tou nocí dlouhých nožů? Začíná stejně jako Hitler a já se toho, co bude bojím. Nebavím se teď o reformě, bacha, bavím se o jeho víře v násilí. A víte co je násilí na lidech? http://tenisak.livejournal....
A co si myslím o panu Topolánkovi máte v odkazu ve jménu
11. 04. 2007 | 13:26

Jiří Paroubek napsal(a):

Voliči moji, největší hulvát jsem zde přece já. A kdo to nechápe, na toho pošlu Kočku. Stejně ty volby byly zmanipulované, jinak bych určitě vyhrál. Už aby byl zase únor, 2048 a naše velká ČSSD oslaví s komunisty pěkné výročí.
11. 04. 2007 | 13:33

Zatím PRO napsal(a):

Jsem vaše volička. Fandím Vám, ale zároveň se mi nelíbí s jakou četností používáte "ony" nevhodné výrazy. Sem tam se to dá přehlédnout, ale je to až příliš často. Být přímý ještě neznamená být vulgární. Pokuste se s tím něco udělat. Prospěje to nejen Vám, ale i všem kolem Vás. Chápu, že tlak je velký, ale přece jen se to dle mého názoru neslučuje s Vaší pozicí. Držte se!!!
11. 04. 2007 | 13:33

Znechucený občan napsal(a):

Socánku a spol. Je mně vás upřímně líto.Jste přesně ta skupina lidí co bolševičtí představitelé jako například Ráth , Paroubek a jim podobni,potřebují.Hloupé stádo,které má chlívek , do huby taky něco,tak "VOCO" de.
11. 04. 2007 | 13:54

Exprimátor Koukal napsal(a):

Já si myslím Topole, že dost často veřejnosti lžeš. Když si např. udělala zápisky z výkonného výboru tvá kolegyně, vše si pak novinářům popřel. Narážím tím na ty slova o typické lidovecké neschopnosti a destabilizaci ze strany Kuchtové. Pak jsi také říkal, že politickou kroupci odmítáš, což ti o pár měsíců později nevadilo biz. Melčák s Pohankou. Dále si říkal, že bude-li ODS říkat lidem, co chce uskutečnit, nikdy volby nevyhraje. Dnes jsme svědky, že nevycházíte vstříc středním třídám, což kritizuje v ODS nejenom V.Tlustý, ale i jiní poslanci. Co se týče VAE, sám jsem médiím sdělil, že jsi se obhájil neostatečně. Naštěstí nebyli novináři tolik důslední jako v případě Čunka. Zkrátka jsi byl obratnější než Čunek. Chceš řešit prioritně korupci, přitom ti vůbec nevadí, že předložené údaje svědčí v Čunkův neprospěch. Na rozdíl od Grosse je Čunek stíhán policií. Vůbec ti nevadí, že tvůj rodinný kamarád Nohavica udával nejen lidi, kteří podepsali petici za propuštění V.Havla z vězení, ale i kamaráda K.Kryla. Máš plnou hubu prázdných řečí. Podrazil si manželku a děti, s kterými jsi rok co rok pózoval na bilbordech kvůli tvému zvolení do Senátu, do čela ODS atd. Jenom si zkrátka na oněch bilbordech falešně s rodinkou úlisně pózoval, aby jsi se představil v tom vznešeném slova smyslu po vzoru amerických kandidátů. Když už si manželku nepotřeboval - po volbách - dal jsi jí s pánem bohem. Tvůj vztah Talmanovou byl znám už mnohem dříve!!!!
11. 04. 2007 | 13:56

Ostravak ostravski napsal(a):

Mirku,já tě chápu a souhlasím s tvým postojem.Nazývat věci pravým jménem,o to snad jde,nebo ne?!?! Když jdu po poli a šlápnu do hovna,tak jsem šlápnul do hovna,(estét nazve lejnem,ještě lépe exkrementem,ale tomu už půl národa nerozuní),když budu na Stodolní prudit,dostanu přez dršku,(estét řekne,přez ústa,ještě lépe tvářičku)A to jsme my Ostravaci-co na srdci,to na jazyku!Holt si budou muset bílé límečky v Praze zvykat!!!
11. 04. 2007 | 14:02

Helena napsal(a):

Z životopisu Topolánka:"
Narozen 15. 5. 1956 ve Vsetíně, trvale žije v Praze, má tři děti a jednu vnučku."
Dále jednu milenku - Talmanovou-s kterou čeká dítě.
Pak by to bylo úplné.
11. 04. 2007 | 14:27

peCan napsal(a):

Nevolím ODS, ale tímto článkem jste si u mě rozhodně nepohoršil, spíš naopak, oproti třeba panovi Rathovi. V televizi totiž působíte oba dva úplně jinak než zde na blogu.

I když byste mohl vystupovat trochu kultivovaněji - protože kdo má pak poslouchat ty kecy příznivců vaši opozice;-)
11. 04. 2007 | 14:43

ICH napsal(a):

Bohužel při vší úctě k ústavním funkcím si díky tomuto předsedovi vlády nevážím ústavních funkcionářů. Bohužel pro Vás jedná se o stále více lidí, kteří mají stený názor a mohu říci že jsem za nikoho tak nestyděl jak za současného premiéra, který buranství vydává za bezprostřednost.
11. 04. 2007 | 14:50

Ehmm... napsal(a):

Oceňuji, že milujete pěkné a vonící ženy. Nemám zázem o politiky oddávající se upoceným a tučným čvachtám.
11. 04. 2007 | 14:51

yony napsal(a):

"Jak Vy k My, tak My k Vy", to by si mohl pan premiér zkoušet ve straně nebo doma. Jeho funkce je v podstatě službou občanům, mimořádně skvěle placenou z jeich kapes, tudíž mají právo na "vyjímečné informace" o takovém premiérovi a ať se cítí zklamán nebo někdy vyprovokován, přesto musí své pocity udržet v mantinelech, které politici jeho kalibru musí mít. Pokud ne, nemá v tuhle chvíli na tomto místě co dělat, ať se za něj jako občan nemusím stydět..... Pokud by pro mě měla platit první věta, musel bych mu vynadat a vztyčit prostředník s trvrzením, že např."Paroubek je jednička". Jak Vy k My, tak My k Vy.
11. 04. 2007 | 14:52

Ron napsal(a):

No...s tím prostředníčkem to Vás tedy nezbaštím !!! To gesto bylo směrem k soudruhům naprosto jasné a Váš úšklebek taky, tak proč to nepřiznat ???
11. 04. 2007 | 14:54

Jirka napsal(a):

Jste borec. V ODSce i nacelej politeckej scéně není větší. Fandim at se tam ještě dlouho udržíte!!!
11. 04. 2007 | 14:54

Pavel Formánek napsal(a):

Vážený pane Topolánku, dle Vašeho chování si myslím, že nejste schopnej přizpůsobit svoje chování tak, aby jste dobře reprezentoval moderní demokratickou stranu. Taky jsem v soukromí vulgární, ale to je rozdíl. V soukromí reprezentujete jen sám sebe, teď máte zodpovědnost. Neunesl jste to a zklamal jste mě. Bohužel. Fandil jsem Vám. Teď jste pro mě spíš politik hoden do řad sociální demokracie. A to nejen kvůli chování, ale i díky Vašemu slabýmu vlivu na směřování vlády a jeho programu. Než být v ODS a prosazovat takovýhle blafy (viz. návrh nový daňový reformy), radši se stáhnu a dám prostor schopnějším. Přeju ale hodně štěstí v osobním životě...
11. 04. 2007 | 14:54

mou napsal(a):

I kdybych s Vámi v jiném nesouhlasil, v hodnocení novinářů ( médií ) máte pravdu.
Sám vím, jak je těžké a složité vysvětlovat cosi novináři, který přišel s cílem napsat to, co mu vyhovuje nebo to, za co byl zaplacen. Držte se. Raději premiér, kterému občas "ulétne" ostřejší výraz, než pokrytec, který je servilní k těm, které potřebuje a pohrdlivý k těm, kteří pro něho nic neznamenají. ( Že MUDr. Ráthe ? )
11. 04. 2007 | 14:55

Devátý hajný napsal(a):

Je až boží, jak všechny komentáře proti premiérovi jsou stejně vulgární, plné NENÁVISTI a vlastně nic neříkající. Vypovídají o genialitě pisatelů a bylo by jistě zajímavé jejich autory vidět jak by se chovali oni ve vysoké politice. Podle "výraziva" bych tipoval, že na ně premiér nemá ani náhodou.
11. 04. 2007 | 14:55

David238 napsal(a):

Máte pravdu pane premiére. V médiích už dávno padly bariéry mezi bulvárem a tzv. solidními médii. Ke všemu se všichni rozhodli opisovat z ČTK, a tak co není tam, jako by neexistovalo. Malý příklad: před asi 14 dny se v Teplicích setkali český a německý prezident a představte si, v médiích, alespoň těch elektronických, ani zpráva. Asi to není nic důležitého pro naší zemi.Více zajímaví jsou čunek a Kulínský, kterým ještě nikdo nic nedokázal a už jsou pro všechny média vyvrhelové. Ach jo. Je čas na postmediální dobu a vyjadřovat se přímo, třeba takhle, formou blogu. Držím palce.
11. 04. 2007 | 14:57

trevel napsal(a):

Vy fakt asi nemáte co na práci, když vám stojí topolánkovo chování za tak dlouhé úvahy. Já volil ODS a Topolánka bych taky radši viděl až za Bémem. Ale ne kvůli jeho výrokům. Ty možná někdy nejsou štastné ale na druhou stranu je pro mě čitelný a to v záplavě těch ostatních falešnejch hráčů je docela výhra.
11. 04. 2007 | 14:57

Starý důchodce napsal(a):

Pane Mirku, pokud jsem použil výraz "My", v žádném případě jsem nemysle Vás, kterého neznám. Nás, kteří pana topolánka soudíme jak jsem napsal, je zde v okolí několik, proto jsem musel použít výraz "My"! Nikdy bych si nedovolil se vyjadřovat za někoho koho neznám, navíc když nevím jaký má on na pana Topolánka názor. Tolik na vysvětlení. Stačí Vám to, pane Mirku ?
11. 04. 2007 | 14:58

pavel tomeš napsal(a):

Nevymlouvejte se že se jiní chovají třeba i hůř. Dal jste se na vojnu tak bojujte.Slušnost je základ.
11. 04. 2007 | 15:00

jojo napsal(a):

Kseft je kseft. I novinari musi naplnit sve pupiky. A to bez prodanych vytisku proste nejde. Pro me novinari jsou a budou nejvetsi verbez. I kdyz jsou mezi nimi i slusni. To je jako s taxikarema.
Fandim Vam. Dulezitejsi je reforma i kdyz ne dokonala nez novinarska placani o prostredniccich.
11. 04. 2007 | 15:01

Realista napsal(a):

Vážený pane Topolánku, v životě bych nevolil ODS, nicméně nepovažuji Vás osobně po přečtení tohoto článku za nějakého hulváta. Uvědomte si ale, že neřešením svých osobních záležitostí média provokujete. Kdybyste byl jen spolumajitel firmy, je to každému jedno, Vy jste ovšem předseda české vlády a tím jsou Vaše záležitosti veřejné. Seznamte se s případem Robina Cooka v Británii, uvidíte, jak to řeší tam.
11. 04. 2007 | 15:01

marduk napsal(a):

"Chovám se prostě jako Topolánek, ne jako nažehlený expert PR agentury." Hmmm... Jenže TEN TOPOLÁNEK reprezentuje Česko a je za to PLACEN. Odkdy je vulgární chování předmětem smlouvy o zastupování ČR? Probuďte se, "bodrý moravský chachare", na vaše hrubé výstřelky není nikdo zvědavý a popravdě- svým vystupováním poškozujete ODS. Vámi reprezentovanou ODS bych nevolil ani omylem. Premiér by přeci jen měl mít poněkud uhlazenější vystupování, nežli noční hlídač vepřína. (Všem nočním hlídačům se tímto omlouvám...)
11. 04. 2007 | 15:02

Ladislav napsal(a):

Vážený pane premiére,souhlasím s Vámi pokud jde o chování některých publicistů (zvl.novinářů bulvárního tisku, některých televizí apod.). Nesouhlasím s chováním Vašeho přítele Marka Dalíka, které připomíná podivné praktiky mafiánských bossů u nás i v zahraničí. Je mi líto, že máte takového "kamaráda", ale zřejmě Vám v mnohém velmi často pomáhá ať již radami skutky.
11. 04. 2007 | 15:02

Pavel Formánek napsal(a):

Bývalý pane primátore Koukale, co to je za příspěvek??? Proč používáte soukromý problémy ciczích lidí k tomu, aby jste si do někoho kopnul?? To máte za potřebí??
11. 04. 2007 | 15:03

MIKE napsal(a):

Na to, jaké dostává od té bandy blbců občas otázky, to zvládá ještě velice dobře... :-))))
11. 04. 2007 | 15:04

Frantina napsal(a):

Inteligence se nepozná podle počtu titulů před a za jménem, ale podle chování. Pokud se někdo neumí ovládat a žije nemravně a ještě se tím chlubí, pak nemá zastupovat lidi na takovém postu. Je to ostuda všech.
K volbám mě už nikdo nedostane a působím takto i na svoje děti.
11. 04. 2007 | 15:04

Konopásek napsal(a):

Pane premiére, zůstaňte prosím takový jaký jste.Vaše vystupování je nejlepší doporučení pro volbu někoho jiného. Děkuji
11. 04. 2007 | 15:05

pan-tau napsal(a):

No koukám že je to tady zase snůška socánků ;)) Pokud si dobre pamatuju, tak daleko vic vulgarni nez je Mirek Topolanek (ukazat na nekoho kdo ma hloupe reci prostrednicek nepovazuju za zas tak extremni) byl jeste pred par lety Miloš Zeman, ale to uz nikdo nerika ;))
11. 04. 2007 | 15:07

Radek napsal(a):

Rád bych se Vás jako jeden z mála zde, zastal. Nebudu pokrytec a přiznám se k tomu, že na veřejnosti se vyjadřuji jinými slovy (tzv. slušně) o svých nadřízených, podřízených, Romech i neRomech atd. V kruhu kamarádů, přátel jsem rád když mohu říci vše co mě trápí, tzv. "na plnou hubu" je to pro mě úleva od dne plného opičkování, hlídání každého slova a snahy neudělat někde nějako slovní "botu". Věřím Vám, že je to opravdu velmi těžké, udržet nervy na uzdě a neposlat někoho tam kam by zasloužil. Bohužel dnešní žurnalisti vsázejí právě na to, že člověk ty nervy ztratí a oni budou mít senzaci. Mnohokrát jsem už měl dojem, že toto vyvolávají záměrně a o fakta jim vlastně vůbec nejde. Jestli Vám někdo vyčítá, že někdy mluvíte "neslušně", ať si sám zamete před vlastním prahem, určitě tam špíny najde dost.
11. 04. 2007 | 15:08

pablo napsal(a):

Panu premiérovi jsou přece tyto příspěvky naprosto jedno.
Snaží se udržet u moci/koryta tak dlouho, jak to bude možné.
A že nám občas dělá ostudu, je mu opravdu u pr.......
V současné konstelaci by pro stát nejúčelnější byla koalice Bém/Sobotka.
11. 04. 2007 | 15:10

yony napsal(a):

"Taky trochu o mě"....??? To snad ani...:-)
11. 04. 2007 | 15:11

Pavel Novák napsal(a):

Kdesi jsem slyšel, že český národ je skvělý, ale měl historickou smůlu na dobré vůdce... Ale je otázkou, zda by někdo, kdo je fakt dobrý, chtěl být vůdcem takového národa... Nemáte to zkrátka lehké pane Topolánku. Heydrich prý kdysi řekl: "Český národ od ostatních národů Evropy se nedá zlomit. Ale dá se dobře ohnout. Jakmile tlak pomine, zase se narovná."
11. 04. 2007 | 15:11

Vůl Volič napsal(a):

Mirek drž se - všem se líbit nemůžeš.
11. 04. 2007 | 15:11

Smile napsal(a):

Tento člověk nezapře odkud vyšel. Když mluví, je to dikce
politruka ČSA, řve jako na lesy, chybí už jen aby stavěl lidi do pozoru chtěl aby uklízeli "rajóny".
Jakmile otevře pusu ihned
člověk pozná jeho "intelektuální" rozsah bývalého "zeleného mozku".
Bohužel, ten se projevil
i ve složení současné vlády
a podle toho vypadá i to jejich
"vládnutí". Zkrátka se obklopuje lidmi, kteří jsou na
tom podobně. Prostě hrůza.
Kocourkov je proti tomu co s tu děje akademiií věd.
11. 04. 2007 | 15:12

Stepan napsal(a):

Vážený pane premiére, je docela veselé, jak Vás kdekdo poučuje, vytýká, co děláte špatně. Já spíš sleduji, co děláte dobře a je toho dost. Vést tu hroznou několikaměsíční debatu a při tom se snažit dodržet slovo, dotáhnout to do konce a nenadělat si při tom do úst, to je slušný výkon. Takže díky. Co se Vašeho chování týká, tak vím, že je to nedůležitá věc při problémech, které tato společnost musí po těch populistických socanech řešit. Přesto si ale myslím, že je škoda ztrácet voliče a kdyby to trochu šlo, vyhovte těm estétům a přidejte na noblese. To neznamená lhát. Volím modré ptáky od revoluce, protože jsou nejblíž mému vidění světa, ne protože mají ve svých řadách toho nebo onoho a naopak a neodradí mě, že jejich představitel občas řekne "Jděte do ...." Přeju hodně sil a zdraví.
11. 04. 2007 | 15:12

Tetris napsal(a):

Ačkoli jsem nikdy nebyl a nebudu volič ODS, Topolánek v tomto komentáři perfektně vystihl, oč jde. Pokrytecká mediální smečka se v naprosto bezostyšné honbě za zájmem čtenářů uchyluje k nejprimitivnějším trikům a předkládá veřejnosti pseudotémata typu prostředníček nebo toho, že Topolánek poslal (nepochybně po právu) nějaké idioty z TV Prima do prdele. Dokud se novináři nezbaví pokrytecké morálky ("premiér se musí chovat slušně, my ne, protože nejsme premiér") a nezvýší alespoň TROŠKU svou kvalifikaci (Zemanova slova o tom, že novináři jsou nejomezenější a nejnevzdělanější, zato nejnamyšlenější částí společnosti, by se měla tesat do kamene), jiné jednání si nezaslouží.
Jen tak dál, Mirku Topolánku. Ačkoli s Vašimi záměry v oblasti reformy veřejných financí nesouhlasím, lidsky jste mi čím dál sympatičtější.
11. 04. 2007 | 15:12

Mgr. Marian Göbel napsal(a):

Pane premiém, tento národ chce být klamán,málokdo Vám do očí řekne co si opravdu myslí a proto
si Vás Vážím i když jako premiér, dámy prominou poškete někoho do prdele , tam kam patří, v dokonalé úctě M. Göbel
11. 04. 2007 | 15:15

jar napsal(a):

Měl bych komentář: Ten druhý pisatel, který tvrdí, že dlaždiči a lidé u lopaty jsou vulgární a mohou si vulgarity dovolit, bych řekl pouze jediné: Pane, jste totální stupido. A Vám pane premiére: Opravdu trochu uberte plyn. Mám tu samou povahu jako Vy a vím, že to je mnohdy na škodu.
11. 04. 2007 | 15:21

Jíťa napsal(a):

Nejsem zabraná do politiky, je mi 20 a takovéhle věci mě nezajímají.
Tenhle článek mě ale moc zaujal.. Tleskám, opravdu sem se pobavila. Novináři sou někdy hovada... Ale kdo není...
11. 04. 2007 | 15:22

bobr napsal(a):

Jsem příslušník starší generace a pamatuji již hezkou řádků premiérů. Dobrých i méně dobrých, ale v každém případě lidí kultivovaných s odpovídajícím společenským vystupováním. Topolánkovy hulvátské projevy a gesta, to tady ještě za celou dobu trvání našeho státu od r. 1918
nebylo. Objektivní a soudný občan musí takové jednání odmítnout, jedině oddaný rektoskop ODS souhlasí.Co taky jiného!
11. 04. 2007 | 15:22

xxx napsal(a):

PS: jen upozornuji, Mirek Topolánek neudělal na střední škole v prvním termínu maturitu, až na podzim na reparát, tak se nesmíte čemu divit, že se podle toho umocnuje i jeho chovani!!!
11. 04. 2007 | 15:23

Jirka napsal(a):

Předně chci napsat, že jsem vám fandil, když byl premiérem pan Paroubek. Taktéž jsem ODS volil a fandil trojkoalici. Vámi jsem ale velice přinejmenším rozčarován, ba lépe řečeno zklamán. Vaše osobní rodinné vztahy mi jsou celkem lhostejné, ale co skutečně jako člověk těžce vydýchávám, je onen vztyčený prostředníček. To si člověk na vaší pozici PROSTĚ NESMÍ DOVOLIT, přestože to tak vnitřně třeba i cítí. Vážně uvažuji o tom, že toto gesto, ať již bylo určeno komukoliv, bude stát ODS můj hlas. V článku si stěžujete na novináře, ale jakožto premiér byste se nad problémem s nimi měl povznést, vše lze vyřešit slušnými slovy, i když člověk třeba nemá náladu. Panu Paroubkovi, jak ho nemám rád, se vyčítá, že do politiky vnesl vulgárnost, nejen tedy on, ale také členové ČSSD. Ovšem vy se nejevíte o moc lepší. Zamyslete se prosím nad tím.
11. 04. 2007 | 15:23

Jíťa napsal(a):

Taky sem jí neudělal napoprvé a nemyslim si že bych byla nějak blbá
11. 04. 2007 | 15:24

jar napsal(a):

Pane Bormane, jak hluboko jste klesl. Vy jste zajisté volič KSČSSD.
11. 04. 2007 | 15:27

bývalý volič napsal(a):

Cítím se obelhán. O radaru před volbami ani slovo. Vy ho chcete, ale půl národa ne. To je Vám lhostejné.

No MORE ODS
11. 04. 2007 | 15:28

zdenekferus napsal(a):

Mirku, občas se chováš jako křupan, ale pomalu překonáváš premierskou pubertu, tak se drž.
11. 04. 2007 | 15:29

Stepan napsal(a):

Přidávám se k Jítě, taky jsem jí neudělal napoprvé.
11. 04. 2007 | 15:29

Standa napsal(a):

Pane premiére jste upřímný chlap a těch je na politické scéně strašně málo.Vydržte, nedejte šanci bolševikům a slabochům.Média jsou mocná a nebezpečná a je nutné s nimi jednat tak jak jednáte.
11. 04. 2007 | 15:29

slonovina2 napsal(a):

:-)))))))))))))))))

Velmi zdařilé,

blahopřeji týmu ODS. Popravdě řečeno, ani nepotřebuji tým poradců:-))), abych rozeznal rukopis pana Topolánka:-))))) Toto vypadá maximálně jako výpotek studenta prvního ročníku politologie! Chybí tam premiérova dynamika, vulgarita a tah na branku:-)
Je to celkem smutná realita, která vypovídá o podhoubí celé této vlády.

Přeji všem hezký den
11. 04. 2007 | 15:30

Stepan napsal(a):

O radaru všichni, co čteme noviny víme už dávno od dob slavné vlády Paro-Rathů, tak nevím, proč se cítíte "bývalý voliči" obelhán.
11. 04. 2007 | 15:31

anna napsal(a):

Docela Vam pane Topolanku fandim, vite, to ze Vam a kdekomu kdo se tem a tem nelibi si mohou dovolit lezt lidem do soukromi, to povazuji za velkou sprostotu. Ale deje se to a zrejme bude dal dit. Je to i diky tomu, ze jsme nenastavili latku temto lidem uz davno, ze je spousta lidi jeste stale u moci, co driv opevovali Auroru...a dnes maji jeste vetsi nekdy politickou jindy ekonomickou moc..praktiky se jim z hlav jen tak nevymazou..sdilim nazor mnoha emigrantu..meli dostat zakaz podnikani nejmene na deset let...vstupu do jinych stran...a ty co spachali zlociny bych bez pardonu soudila...samozrejme oni prece za nic nemohou..a dokazte nam to. O takovych stebacich, dnes siti stale poloaktivni, kdy opet mohou vyuzivat info...prodavat..jsou nalezli nekteri v Bisce ap. agenturach ci jak to nazvat...o techto lidech ani nemluve. Jsem rada, ze tam neni Paroubek, uprimne jsem den co den si to prala,,protoze ten, kdyby nakonec tu svou moc utrhl, bylo by v nasi zemi jen hur a hur...zdravi Anna
11. 04. 2007 | 15:31

František napsal(a):

Váš problém je Vašim problémem. Člověk který neumí řešit své problémy je chudák. Vážený pane jste chudák a navíc arogantní, to si peníze daňových poplatníků nemůžete dovolit. Co kdyby se po Vašem vzoru začali chovat všichni státní úředníci!!! To by jste je kritizoval!!! Hulváti a lháři do vrcholné politiky nepatří-to jste se od Vašeho tolik proklamovaného vzoru nenaučil?
11. 04. 2007 | 15:32

Mimozemstan napsal(a):

Pane premiere, naprosto s Vasim prispevkem nesouhlasim. Je naprosto neprijatelne, aby se clovek, ktery je ve funkci premiera a nebo jakekoliv jine verejne funkce choval zpusobem, jak cinite Vy! A je jedno, jestli je 8, 12, 20, ci 2 hodiny rano.

Je mi uplne jedno, jestli nejaky obycejny pan Topolanek vyhrozuje nacistickymi recmi o "Nocich Dlouhych Nozu", ci aplikovanim taekwonda, nebo dava mafianske nabidky nejakemu panu Tlustemu, ci pripadne jako nejvetsi hulvat ukazuje prostrednicek. Od toho mame policii a soudy, aby od nejakeho Topolanka vyzadovala chovani, ktery je akceptovatelne ve spolecnosti. Problem je, ze nejakemu Topolankovi by takove verejne chovani neproslo a musel by se casto zodpovidat pred soudem. Vy se slabossky schovavate za imunitu.

Premier tak cinnit nemuze a musi se chovat podle psane i nepsane spolecenske etiky.

Pokud je to ve Vasi rodine toto chovani normalni a akceptovatelne, tak patrite do jine skupiny lidi. Skupiny, kteri my ostatni oznacujeme pojmem spodina a nemate na miste premiera co delat.
11. 04. 2007 | 15:35

babička napsal(a):

Jsem dost stará, ale dost vzdělaná na to, abych se po přečtení tohoto článku a příspěvků k němu, nepozvracela. Politika je svinstvo od nepaměti, ale dávám za pravdu tomu , že ukončení jakékoliv vysoké školy a nevěnování se vystudované profesi, něco signalizuje. Minimálně neschopnost. To platí pro hodně politiků ODS, hlavně těch které ty školy mají dvě(Langer)a ani jedna mu nic nedala. Škoda peněz, tenkrát našich, vynaložených na studium.I když ani pana Ratha nemusím, uznávám jej alespoň jako lékaře. Co ti ostatní "rádoby" vysokoškláci ? Politika hodně vynáší, ale někdy z vás čiší škola"ZVLÁŠTNÍ " A TO JE NAŠE TRAGEDIE.
11. 04. 2007 | 15:38

Mobi napsal(a):

Hluboce se stydím za osobu, kterou si náš národ zvolil za svého představitele. Je to vzor, který by mel s hanbou zalézt někam do kouta a tam se stydět. Zvedám na jeho počest prst a říkám jste jednička(snad si to správně přebere). Večer zaskočím za sousedkou. Teď už to mám politicky požehnané.
11. 04. 2007 | 15:38

Jara napsal(a):

-dobrý článek, fandím!
11. 04. 2007 | 15:40

hugo napsal(a):

Pane premiére, pokud jde o novináře, naprosto s Vámi souhlasím. Jde zde jen o peníze. Všimněte si však jejich neustále upadající češtiny.
Mám k nim negativní vztah už proto, že jsem před několika lety dával rozhovor Mladé frontě. Rozhovor byl zveřejněn bez mé autorizace, slovutný redaktor mi vložil do úst něco, co jsem řekl poněkud jinak, a mne to málem stálo místo.
11. 04. 2007 | 15:44

Stepan napsal(a):

Nechtěl jsem se babrat v premiérových verbálních či nonverbálních projevech, ale když tady čtu ty rudý výlevy nedá mi to. Nevšiml jsem si, že by premiér někoho urážel zbosobem, jakým to dělá Paroubek, Rath a další socani. Možná je občas sprostý a to se mi nemusí líbit, ale nebolí to, jako když Rath nebo Paroubek urážejí kohokoliv způsobem podlým a nenávistným. A novináři, jsem jim sice vděčný, ale býti na jejich místě poslán do prdele, bral bych to jako součást novinářské práce.
11. 04. 2007 | 15:44

Borman napsal(a):

Pro JARa.Opravdu se spekuluje,že syn se bide jmenovat Adolf Topolánek!!!!!!Copak jeto špatné jméno?
11. 04. 2007 | 15:46

Stepan napsal(a):

Babičko, Vás léčí Rath, že si ho vážíte jako lékaře?
11. 04. 2007 | 15:46

Martin Černý napsal(a):

Pane premiére, jsem velmi rád, že jste zde vyjádřil svůj názor na téma vašich výroků v médiích. Jen velmi zřídka má člověk v dnešní době možnost slyšet také názor dotyčného.
Informace jsou neustále vytrhávány z kontextu. Zcela se nedbá na presunkci neviny člověka natož pak právo na soukromí. Místo toho jde pouze o titulek.
11. 04. 2007 | 15:49

Katus napsal(a):

Vážený pane Topolánku,
sice jsem Vás nevolila, ale máte historickou možnost si získat většinu voličů a to tím, že podpoříte pana Čunka a postavíte se jako vláda za něj. Tento člověk je hrdina, který se nebál vyjít mezi ně před úřad vlády. Když ne teť , tak jindy už voliče nezískáte.
mějte se
11. 04. 2007 | 15:50

Karel napsal(a):

Pane Topolánek, především jste veřejný činitel. A pokud nezavdáte příčinu tak si mzslím, že nejsou ani útoky. Myslíte si, že kdybych ydvihl prostředník na nějakého vysoce postaveného úředníka tak,že by pochopil, že jsem mu chtěl zdělit že je jednička? A nebo policajtovi. Myslím, že by to pochopil po svém a uplatnil by nepřiměřenou obranu a asi by mě ubil. Neboť jim stačí podstatně méně aby člověka zkopali do bezvědomí.
11. 04. 2007 | 15:50

Aleš napsal(a):

Hluboce s Vami citim.

A plne podporuji Vami vyslovenou cistku po vzoru noci dlouhych nozu a zatocit s novinarskou chamradi a odstranit je z nasi radoby demokraticke zeme. Novinari jsou fakt drzi a nechapu proc je Vase osoba vlastne zajima.

Pak je treba jeste pouzit durazne slovo pic..iny, do prd..e a podobne mne blizke slovicka. Vzdyt toto muzou pouzivat i deti. Vlastne se ani nedivim, ze prvnacek co prijde ze skoly to pouzije.
11. 04. 2007 | 15:55

klokan napsal(a):

Pane premiére, nenechte se nasrat. Dělejte dál to, co jste začal, držím palce.
11. 04. 2007 | 15:56

TALisMAN napsal(a):

(..l;) modřiny, jste jedničky !!! :-))
aneb "jak Vy k My, tak My k Vy" !!
11. 04. 2007 | 15:56

Sandokan napsal(a):

Pane Topolánek, jste jen hulvát, který evidentně nestačí na svou práci, to jak jste si hrál na inteligenta bylo trapné. Teď už jste odhodil masku, ale je to jedno. Jste jen loutka v rukou Dalíka a lobbystů, kdyby jste skončil určitě by se Vám i národu ulevilo.
11. 04. 2007 | 15:57

Cyprus napsal(a):

Nejsem příznivcem ODS ani pravice obecně, přesto mám dojem, že i v ODS samotné se najdou lidé s lepším vystupováním než současný předseda - když jsem před volbami mluvil s Ivanem Langerem (který mi mimochodem připadá jako Topolánkův odvar) tak opatrně přiznal, že i jemu připadá Topolánek primitivní - doufám, že se tento názor v ODS rychle rozšíří a strana si najde rozumného předsedu....
11. 04. 2007 | 15:58

ondra napsal(a):

Dámy a Pánové,
největší sprostota, která byla po roce 1989 vyslovena byl výrok Paroubka, který předvolební "boj" přirovnal ke komunistickému puči v roce 1948. To je urážka všech mrtvých a zavřených antikomunistů po roce 1948, mrtvých v roce 1968 atd.
Naše "nezávislá média" tuto šílenost "lehce pominula" a pak jim a Vám vadí vztyčený prostředník a nadávka vlezlým a drzým novinářům?!
Lituji Vás
Ondra
11. 04. 2007 | 16:01

Stepan napsal(a):

Ano Ondro, o to jde. Slovo "prdel" vadí, ale neuvěřitelné zhovadilosti z úst (jsou to ještě ústa?) Paroubkových nevadí. Obsah nebo forma? V době Blesků a Šípů asi pouze ta forma a s velkým barevným obrázkem, pokud možno.
11. 04. 2007 | 16:03

pravicový volič napsal(a):

Já v tomhle premiéra chápu.
11. 04. 2007 | 16:06

steppenwolf napsal(a):

Pan premiér by mohl občas víc brzdit, ale na rozdíl od většiny politiků z první ligy má aspoň trochu lidskou tvář - a k tomu bohužel patří i "shit" a zbouchnutá místopředsedkyně (tu funkci si ale mohla odpustit). Aspoň se občas zasmějeme prostředníku, kaňce v Budapešti nebo nějaké průpovídce - pořád lepší než nějaký nafrněný páprda. Myslím, že za ty úlety si odsouzení nezaslouží.
11. 04. 2007 | 16:11

Franky napsal(a):

Jsem občanem ČR,mým premiérem ale nejste.Docílil jste pouze jedno.Politický cirkus před volbama,mě donutil že příště k volbám nepůjdu.K mému rozhodnutí nevolit přispěly všechny strany co jsou v parlamentu.Je velice smutné,cítit se po tolika létech od r.1989,stejně jak bylo před r.1989.Vy si děláte co chcete,a my musíme tomu jen přihlížet,bez nároku na to abychom to mohli nějak ovlivnit.Zde to vykecávání k ničemu nevede.Možná si jen lidé trochu uleví.
11. 04. 2007 | 16:11

Michal napsal(a):

Zkuste vic blogu. Zkuste si uvedomit, ze jako politik zkratka REPREZENTUJETE. Zkuste byt trochu otevrenejsi a zkuste primet lidi k tomu, aby se naucili DEBATOVAT o vecech verejnych a neuchylovali se k lhostejnosti. Vzor mate treba v Dansku.
Pak Vam budu fandit.
11. 04. 2007 | 16:16

Martin Kokeš napsal(a):

Pane Topolánku, dovedu se myslím dobře vcítit do Vaší situace. Přestože jsem sám vlastně něco jako novinářem, nedovedu pochopit ty kolegy-šakaly, kteří v sobě nemají kouska noblesy a slušného chování a dokážou otravovat člověka i v čase, který by měl patřit jeho soukromí. Stačí mi, když je někde vidím na tzv. tiskovkách (jinak řečeno rautech) a zvedá se mi "kufr".
Na druhou stranu chápu, že si tito novináři zvykli na jakousi neomezenou pracovní dobu politika, kdy se už nerozlišuje, zda už ono soukromí nastalo a kdy je politik v pracovním procesu.
Možná by bylo vhodné propagovat striknější odlišování této "pracovní doby". Když vidím občas záběry z parlamentní televize, vidím, že se tam moc poslanců zrovna nepřetrhne. Možná kdyby politici více intenzivněji pracovali (tím nemyslím Vás, asi toho máte nad hlavu) a po práci se zřetelně věnovali svému soukromí, nebyl by takový problém i pro toto eticky tupého bulvárního novináře odlišit, kdy se může na něco ptát a kdy se to už nesluší.
Závěrem bych chtěl všem přispívajícím připomenout, že nadměrné používání capslocku a vykřičníků je na internetu považováno také za hulvátství. Takže by si měli zamést nejdřívem před vlastním prahem, než začnou hystericky povykovat nad "Kalouskovou jedničkou" a podobnými gesty viditelně unaveného člověka...
11. 04. 2007 | 16:16

David Popek napsal(a):

Váš blog vnímám jako sympatický upřímné vyjádření tlaku pod kterým se ve své funkci premiéra nacházíte. Je mi naprosto jasné, že udržet se vždy nad věcí je velice těžké. Přeji Vám, aby se to dařilo v co nejčastější míře a držím palce při další práci.
11. 04. 2007 | 16:21

Lerak napsal(a):

Pane premiére držím vám palce. Víte na novináře platí slavný výrok Miloše Zemana, že to jsou hlupáci. Ostatně není se co divit, novin (a dalších médií) je už pomalu tolik, co novinářů. V honbě za laciným ziskem se tato prasa.. neštítí ničeho a nikoho.
11. 04. 2007 | 16:24

Prétextat napsal(a):

Pane premiére,
pod článkem tu máte pěkně nablito, ale jinak díky. Hodně úspěchů
11. 04. 2007 | 16:24

AHA napsal(a):

Jako vedoucího samoobsluhy si vás umím představit.Nějakým řizením osudu či prozřetelnosti jste premierem. Nepochopitelné.Nějak to přečkám a doufám, že ten co příjde po vás bude menší jednička než vy.
11. 04. 2007 | 16:25

Stepan napsal(a):

Pane Brachtle kolik jste toho vypil?
11. 04. 2007 | 16:26

Pavel napsal(a):

Vážený pane premiére. Novináři se těžko budou zabývat obsahem projednávaných zákonů. Málokoho to zajímá a dost málo lidí tomu rozumí. Paroubkovi voliči určitě ne. Pokud ovšem bude někdo házet z balkonu parlamentu noviny, šťourat se v nose nebo vyplazovat jazyk bude to vděčné téma. Takže se s tím smiřte stejně jak se s tím musí vyrovnat inteligentnější část národa.
11. 04. 2007 | 16:28

Stanislav Gruntorád napsal(a):

Jsem volič ODS a chci premiéra, šefa strany, který má nadhled. I v situaci, kdy ho novinářské vši otravují. Jedině tak se pozná státník, pohodový člověk. Jsem taky drsnej, ale Vy se, šéfe, musíte krotit. Kupte si třeba boxovací pytel. Ale v mediích ukažte, kdo má navrch. Nejste na Valašským kopci a nejdete se prát s Frantou Kuldanů. Zkuste to.
11. 04. 2007 | 16:28

.jen tak... napsal(a):

Pane Topolánku,Váš vztyčený prostředník,ukázal nejen co jsi myslíte o poslancích,vztahuje se toťiž i na nás kteří jsme je volili.Zřejmě je to v pořádku, asi to koresponduje s Vašim názorem na nás.Také mám svůj názor a tak mne dovolte abych Vám alespoň na dálku ukázal vztyčený prostředník.
11. 04. 2007 | 16:29

Cannibal napsal(a):

Naše češtinářka by Vám dala sice 1- , ale i tak dobrej článek.
11. 04. 2007 | 16:29

Petr Dvorak napsal(a):

Drzim Vam palce! Vim presne o cem tu pisete - jsem student matfyzu a mam nekdy uplne stejny problem (nejsem expert PR agentury a ani se o to nesnazim).

Vase obcas "nerudne" vystupovani chapu a toleruju, nepotrebuji, aby byl politik supr recnik na kamery, musi to byt predevsim odbornik a musi to mit v hlave jakz takz srovnane.
11. 04. 2007 | 16:33

pavel napsal(a):

Nebyl váš otec nebo děda náhodou v NSDAP? Já jen , že si tak libujete ve fašistických výrazech.
11. 04. 2007 | 16:35

Vojta S napsal(a):

Panebože, zase elita národa zasedla k počítačům a šíří tady své názory :D:D:D
11. 04. 2007 | 16:36

Lokutus napsal(a):

Já naopak chci premiéra-politika, který místo ladění svého image pomocí různých PR agentur dělá to, za co je placený. Nějaký fakáč v parlamentu je mi do té míry ukradený, dokud za ním je chlap, který dělá svou práci dobře a stojí si za svým. Jste takový, pane premiére?
11. 04. 2007 | 16:37

Luboš napsal(a):

je zajímavé, jak se každý fundovaně zajímá a vyjadřuje o panu premiérovi :)) docela vtipné, když byl u kormidla bolševik paroubek, nikdo nevyloudil ani zbla takových velice všímavých komentářů.
11. 04. 2007 | 16:37

sudetský čech napsal(a):

stepan z vašich příspěvků co jste zde zatím napsal nemusíte ani pít ale až pojedete do Prahy tak se stavte v Bohnicích to je takové sanatorium oni už budou vědět co s vámi až z vás vypadnou takové bláboly co zde píšete. Zdař Buh.
11. 04. 2007 | 16:39

osin napsal(a):

Tady si lidi dle mého názoru na pana premiéra přišla pouze postěžovat na již předešlé události a současnost vůbec nevnímá.
Četl jsem zde také stížnosti ohledně radaru, zdviženého prostředníčku a tak dále, ovšem všichni se chovají pouze podle reakce médií. Pokud média napíšou, že je to ubohé, ostatní se za tím samozřejmě postaví a úplně bezvýznamně.
Já osobně si myslím, že pan Tolpolánek na post premiéra je mnohem lepší volba než pan Paroubek, jehož výroky a další nesmysly JEDNOZNAČNĚ převyšují ty zbylé.
Hodně štěstí panu premiérovi, at se toho pořádně chytí a už nepustí :)
11. 04. 2007 | 16:40

Jindra napsal(a):

Jsem moc ráda, že jste se stal tak razantním a sympatickým politikem. Vydržte.Držíme Vám pěsti. Kolik pěstí , tolik štěstí. A nedejte se odradit. Vždyť , kdo se má dnes vyznat v tom vymývání mozků,tak , jak to novináři dnes dělají. Kdo by byl pro ně přijatelný??Kdo se má v tom vyznat. Na ODS, která má zmírnit zadluženost naší země po socanských devastantech, kydají nustále ..a znevažují vše s čím ODS přijde. Jasné, že si musíme opět utáhnout opasky...Vydržte ve zdraví. Děkuji!
11. 04. 2007 | 16:42

Adam Kracík napsal(a):

Zdravím
tohle si na 98% stejně nikdo v tak dlouhý diskuzi nepřečte a asi ani nepřijdu s ničím novým, ale přemejšlel sem o tom, kam asi svět spěje a myslim, že ukazovat na lidi prostředník neni dobrý, pokud to nejsou fašisti a komančové. čímž Vám je jistě odpuštěno:)
11. 04. 2007 | 16:42

roze napsal(a):

Je to jednoduché. To co se, i lidem z jiných koutů republiky, jeví v Ostravě jako sympatická součást genia loci, stává se náhle, opustíme-li region "razovity", jakýmsi chacharským stigmatem. Stejný člověk, který vám je schopen v Ostravě říci, že je mu sympatické, jak tu máme vše hned vyřešené, vám v Praze v totožné situaci sdělí: Hele, nebylo tohle už trochu zbytečný?
Jistě můžeme se snažit chovat diplomaticky. Jenže pak se nám blbě odhaduje, ve který moment se už začínáme přetvařovat a schovaný Ostravak v nás je hned venku. Celé mi to připomíná starý ostravský fór:
-"Můžete mně, soudruhu, vysvětlit, z jakýho důvodu všichni soudruzi, tadydle v Ostravě, neustále hovoří tak krátce?"- ptá se pražský odborový funkcionář ostravského hutníka.
-"Mocrobotypičo."

Upozorňuji, že hutník se neměl v úmyslu kohokoli dotknout.
11. 04. 2007 | 16:42

Dami/ Damajanti@Atlas.cz napsal(a):

Jsem důchodce a za 40 let práce jsem se dočkala částky důchodu 6 700,-Kč.Nájem v regulovaném bytě s poplatky činí 4 500,-Kč.Zbývá horentní suma 2 200,.Kč.Nemám na obnovu domacnosti o dovolené nemluvě,nemám na zuby/10 000,./ a tento měsíc mne stály léky skoro 1 500,.- a to před zdražením a poplatky u lékaře za recept a ošetření.Zbylo mi 700,-Kč a to na potraviny,drogerii,oblečení a obutí.Nechcete si to zkusit?Vy chytráci co tu mlátíte hubou prázdnou slámu,když už obilí dávno v něčích kapsách zmizelo.To jste nepochopili,že Topolánkova politika je velice chytrá.Media se zabývají jeho vulgaritou a český národ se baví drby a bulvárem a zatím pan Topolánek se svými dělá vše proto aby jejich politika ve vší tichosti prošla a pak se všichni podivíme co nám to za zákony zase vyrobili.Proberte si laskavě co nám ODS nadrobila od revoluce až po dnes a není co řešit,čím větší tunel,průser ,korupce tím větší zlatý padák.Pánové ve sněmovně by už konečně měli uvědomit,že je potřeba pro tenhle národ něco udělat,půjde li on ke dnu půjdou oni s ním.Získat voliče tím,že důchodcům slíbí tisícovku když vyhraje to se mu povede bohužel jen jednou víc mu nikdo neuvěří.Já jsem se těm kteří mu na ten slib naletěli opravdu zasmála.Ovšem tomu ekonomovi,který spočítal že 350,.Kč letošní valorizace pokreje 12% zdražení nájemného,zvýšení cen elektriky,zdražení léků,poplatky u lékaře a další za recepty,pobyt v nemocnici a rozdíl mezi 5% DPH a novými 9%,tak tohoi bych kopla ne do pr... ale rovnou do hlavy aby se vzpamatoval a šel znova studovat,protože asi vše už zapoměl.A neb ještě lépe chtěla bych aby z toho co mi dávají zkusil žít a všechno platit.A k těm řečem mladých ,bohužel budete také staří nemocní a budete muset také žít z těch milodarů,pokud nebudete s Topolánkem v parlamentě,tak nechte marných keců a zkuste sami pro tento národ raději něco udělat.
11. 04. 2007 | 16:42

gen napsal(a):

pane Topolánku jste si vědom co Váš vztyčený prostředník zavinil že nyní děti ve škole ukazjí učetelům a když je uvidí tak říkají"když to může premiér tak proč ne my"a že je někdo jedničky to si vykládejte někde ty svý talmanové
11. 04. 2007 | 16:43

Názor napsal(a):

Pane Topolánku, namístě je poopravit si sebehodnocení neboť z toho co píšete výše rozhodně plyne, že NEUMÍTE pracovat pod tlakem,ač (na kongresu ODS tuším) jste tvrdil vlastními ústy opak.
Bez ohledu na to, co o Vás píší - jestliže nejste schopen podat ruku politickému soupeři,
- jestliže užíváte gest na úrovni primitiva z x-té cenové,
- jestliže se svou zákonitou ženou jednáte (podle jejího veřejného vyjádření) přes média
NEJSTE U MNE SLUŠNÝ člověk.
11. 04. 2007 | 16:43

Exprimátor Koukal napsal(a):

Topole - ty dobře víš, že veřejnosti často lžeš. Dlouhodobě se systematickou chladnokrevností si lhal manželce a svým dětem. Zneužíval jsi je permanentně pro své kampaně od Senátu, na předsedu ODS atd. Celou dobu si jen falešně a úlisně pózoval, a nasadil jsi si masku vzorného otce od rodiny. Ta pokrytecký fasáda zafungovala, lekterý nažehlený americký kandidát by ti mohl závidět, jak jsi voliče obelstil. Když jsem si pročítal rozhovor s tvou dcerou v LN, nevěřícně jsem žasl, že máš co se týče vzájemných diskusí diktátorské sklony jako quasinepřítel Paroubek. Jak uvedla tvá dcera, jakmile zachytíš jiný - ten nesprávný názor - ihned toho druhého musíš střelhbitě přesvědčovat o tom svém - jediném správném. I tvůj dvorní devóta Dalík o tobě prohlašuje, že jsi se s funkcí změnil. To samé říká i tvá manželka. Chováš se jako primitiv, podle mne mnohem hůře než Čunek. O to je pro mne větším překvapením, že vydala ODS tvými ústy účelové a prázdné gesto, kde js(i)te odsoudili výroky Čunka. Možná si chtěl zakrýt ty své vulgarity, a tak si přehodil zájem médií na Čunka. Nechápu, jak se můžeš vymezovat vůči komunistům, když si byl málem - nebýt přesvědčování tvé manželka - komunistický aparátčík. Právě toto koketování s komunismem možná ukazuje, proč se zastáváš té veřejné prostituka Nohavicy, která těsně před revoluc udával STB jména lidí, kteří poddpsali petici za propuštění V.Havla z vězení. A to nemluvm o tom, že tvůj rodinný přítel Nohavica naprosto zrůdně napráskal STB intimnosti ze života K.Kryla. Jsi prolhaný lhář, zkrátka "falešný a prázdný", jak tě determinoval v oné smsce sudička V.Klaus. Je neuvěřitelné, jak si extrémně tvárný. Na výkonné radě si očastoval tvrdými výpady směrem ke Kuchtové a Čunkovi, a vzápětí jsi to se sobě příznaným úsměvem popřel. Vskutku velkolepé. Podrazil jsi nejen střední třídu, ale i dvorního malíře ODS V.Tlustého, který byl vystrnaděn člověkem, který v uplynulých posledních měsících hlásal fanatický komunismus, ač ho vzápětí - když se mu to hodilo - popřel. Kalousek se otočil o 360°, jakoby se nic nestalo. Přitom máme v živé paměti, jak si milý Topole slzel, když ten fanatický inkvizitor plameně před politickými vězni pronášel srdceryvná slova. Měl jsi korupci jako prioritu, přičemž tato slova svými činy dementuješ. Čunek je na rozdíl od Grosse stíhán policií, přesto jsi v klidu. I V.Klaus konstatoval spolu s Transparency International, že by měl Čunek odejít.
11. 04. 2007 | 16:44

hawk napsal(a):

Přál bych Vám pane premiére stoupnout si před žáky 8. nebo 9. ročníku.Cituji:" no co když může pan premiér můžu taky já...." je to fajn když Vás děti posílaj kamsi protože to dělá premiér této země. Nádhera. Doufám, že Váš potomek bude na tom lépe.... :o)))
11. 04. 2007 | 16:44

Jogin z Bagin napsal(a):

Po novináři Kmentovi by Topolánek chtěl dodržovat novinářský etický kodex. A jaký kodex chce Topolánek po svém (ne)asistentovi Dalíkovi? A jaký kodex by asi tak vyžadoval po sobě?
11. 04. 2007 | 16:45

Aragorn napsal(a):

Pokud někdo napíše jasnou nepravdu, tak je přirozené se ozvat. Reakce může být v tom případě i ostřejší, o to nic, ale vždy slušná. Když jde ale o psaní o soukromých věcech politika, dotyčný musí počítat s tím, že když se jednou na to dal a stala se tak z něj tzv. celebrita, že bude jistá část veřejnosti chtít vědět i ty tzv. "soukromé věci". A bulvár je koneckonců od toho, aby i takovou "všetečnou" zvědavost uspokojil.
Něco jiného je hranice, kam až v tom mohou novináři zajít, podle mě není např. slušné obtěžovat neplnoleté politikovy děti, nebo fotit ho skrytě nahého na soukromém místě (jako se stalo např. Buzkové). A taky obtěžovat lidi, kteří s politikou nic nemaj a jsou "jen příbuzní". Výjimkou je politikův partner - manžel(ka) či milenec (milenka), ten má holt "smůlu". :) Jinak se myslím s novináři vyjít dá. Každý dělá svou práci a tou jejich je pravdivě informovat veřejnost.
11. 04. 2007 | 16:46

Stepan Krista napsal(a):

Jsem volic ODS a pokud se nestane neco opravdu nechutneho (velka koalice s CSSD), tak jim i nadale budu. Je mi vcelku jedno, ze nas premier pod obrovskym medialnim tlakem obcas uleti. Dulezite je, jake ma nazory a vize a ty jsou mi n hony milejsi, nez Paroubkovy zasnuby se stalinisty a program "vse, co bylo za bolsevika zadarmo, musi i zadarmo zustat! at to stoji, co to stoji.. dluhy, nedluhy.. kvalita, nekvalita" ...
Mate moji podporu. Tecka.
11. 04. 2007 | 16:46

Honza K. napsal(a):

Dobrý den,
pročetl jsem si pozorně Vaše slova, pane Topolánku. Normálně to nedělám, ale začal jsem si posléze pročítat i komentáře od čtenářů. A díky mnohým se mi objevil na tváři malý, ale od srdce upřímný úsměv. A položil jsem si jednu základní a jednu polemickou otázku. Ta polemická byla: Čeho dosáhnou lidé svými komentáři zde? Není to diskuse, není to dialog. Jen dvě zpolarizované strany a názory. Jedni Vás chválí, druzí by nejraději viděli jak jste zatracen v historii české politické scény. Ale význam těchto komentářů, nad kterými jsem se pousmál? Jen velmi plochý a bezduchý.
Lidé jsou krmeni den za dnem velkými tlustými titulky v novinách. Některé jsou pravdivé, některé nikoli. Ale všichni na ně čekáme. Ať jsme z jednoho nebo z druhého tábora. Jedni čekají na to, že si budou moci přečíst, jaký prst zvedl Topolánek dnes a jaké slovo vyřkl včera. Čekají na to, aby se nasitili. Ti druzí čekají ale také. Na ty stejné titulky v tisku a komentáře v televizi. Aby se pak mohli sami pro sebe utvrdit, že je to jen další vytržený kontext a pravda je úplně někde jinde. Podstata je ale v tom, že oba tábory čekají na to samé.
A to je ta ironie. Ironie, kterou se dostávám k druhé, podstatné otázce. Co je důležité? Co z politického života naší společnosti je důležité pro nás pro všechny? Ty titulky to nejsou, dámy a pánové. A to je fakt, který z té předchozí ironie vytváří to, čím je - frašku. Důležité je to, jaké změny, činy a stopy zůstávají za naší vládou. Za touto větou bych mohl udělat tečku. Ale protože by si za touto větou někteří z Vás, čtenářů, odplivli a začali by disputace na téma co dělá a nedělá tato vláda, budu pokračovat ještě několika větami. To dohadování totiž nikam nevede, ale vždy je vyvoláno. Buďte trpěliví, Čtěte a neproklínejte ještě. Na to je vždy času dost.
Takže.. změny, činy, stopy. Snad se na tom shodneme všichni. Vidíte mezi těmito slovy nějaký náznak, že by zde bylo napsáno gesta, nadávky, soukromí politiků? Ne. Protože to pro nás důležité není. Není. Jen si to rádi čteme a dohadujeme se nad tím, nic víc.
Pro mě osobně se život nezměnil, když pan Topolánek zvedl jeden ze svých prstů k nebeským výšinám. U Vás se něco změnilo? Ano? Myslím, že odpověď je jasná.
Naposledy tedy: změny, činy a stopy. Ty jsou potřeba, jsou důležité a jak se ukazuje, tak nevyhnutelné pro další zdravý život našeho státu, České republiky. Nemusíte souhlasit s tím, jak si toto vše představuje a chce realizovat tato vláda a její premiér. Musíte si však uvědomit, že zdravá kritika se musí týkat toho, co je důležité....
11. 04. 2007 | 16:51

Socka, proti parobekovi napsal(a):

Pan Dalík je inteligentní chlap. Hovada novináři, umí ppouze zveličovat a ve všem hledají senzaci. Ale znalosti ekonomické, politické, zemědělské nemají.
Premiér je takový akého jsme si vybrali ve volbách a je to změna po tom tlustým křiklounovi. A to nejsemvolič ods.
11. 04. 2007 | 16:51

Karel napsal(a):

Pane Topolánku,už dávno, od dob proslulé Gilotiny Báry Štěpánové vím, že jste stejný člověk z masa a kostí jako my "ti dole", jen vás politika vynesla nahoru. Nebudete tam navěky, to si pište - a skoro po přečtení návrhů reforem mám pocit, jako byste chtěl zpátky dolů. Myslím že jste slušný člověk, přesto ale si zároveň také myslím, že člověk vstupem do takových sfér jako je polika, šoubyznys a podobně by měl počítat s tím, že bude propíráno (či probíráno) jeho soukromí horem dolem. A v tom jste neobstál, nezlobte se.
11. 04. 2007 | 16:53

tim napsal(a):

Se Vám divím, že se nad tím ještě někdo pozastavuje. Jen se podívejte mezi sebe, hlavně vy co nejvíc křičíte, jak se dneska baví lidi mezi sebou v televizi, reality show, rádio apod. Dnes je to bohužel, ale naprosto normální mluva mezi lidma. Zdvihnutej prostředníček, no a co! Když jedete po silnici, tak to na sebe ukazujou všichni, jak kdyby šlo skutečně o pozdrav. Každej se dnes zabejvá hovadinama, jen aby se nukazovalo na skutečné problémy. Dnešní média nemají o slušnosti ani páru a tudíž nemůžou nikoho kárat jak se má nebo nemá chovat.
Jen tak dál pane premiére, alespoň se zasmějem, protože naše politická scéna je jinak k pláči.
11. 04. 2007 | 16:56

blue strakapoud napsal(a):

Trocha farizejství, ne ?
Když Čunek řekne nějakou blbost o opálených dělajících binec a oheň, hned to řešíte na politbyru. Proč?
Řešili snad lidovci na jejich politbyru nějaké ty Vaše prostředníčky nebo jiné vulgárnosti?
11. 04. 2007 | 17:00

chosse napsal(a):

Pan Topolánek není člověk na svém místě (bohužel lepší volba nebyla k naleznutí)-je sice pochopitelné, že je jen člověk a má jen jedny nervy, ale je zároveň premiér a REPREZENTUJE Česko v zahraničí-jak se asi dívají na nás ostatní státy, když sestavit vládu trvá 7 měsíců, na kolegy ukazuje prostředníček a tvrdí že je to pozdrav s křesťanským předsedou-nevšiml sem si že by se takto zdravili třeba lidé na ulici, natož pan premiér se svými kumpány... to je fakt úlet...(jediné rozumné vysvětlení mě napadá že to bylo v době, kdy se pálí slivovička a pan premiér byl poctěn návštěvou kamarádů ze Vsetína)nemluvě o dalších představeních, které posílají již tak dosti nízko nacházející se mínění o ČR do kopru. MIRO, PROBEZ SE KONEČNĚ!!!
11. 04. 2007 | 17:02

Martin Stanko napsal(a):

Sice nejsem volič ODS, ale zrovna Mirek Topolánek mi nikdy jako premiér nevadil a jsem radši za člověka, který je lidsky upřímný, než za panáka, který nasadí oficiální xicht a nikdo neví, co si myslí. Sociální demokraty bych s jejích "sociální spravedlností" poslal do análních oblastí nahlas sám velmi rád, takže zdvižený prostředníček je spíš legrační povyražení. I když samozřejmě - slušnost by měla být základ, ale novináři dokáží být dokonalé klony hyen skvrnitých a co se týče té zběři v parlamentu, o tom škoda mluvit...

Takže - já bych si z toho hlavu nedělal, spíš by mne zajímaly konkrétní výsledky pro tenhle stát.
11. 04. 2007 | 17:04

blue strakapoud napsal(a):

Pokud vím, Čunek Romy nezmiňoval. Taky mohl říct, že myslel občany, vystavující své tělo nadbytečnému ultrafialovému záření, v důsledku čehož pak dělají binec a ohně.
Podobně jako Vy jste okecal ten prostředníček.
Ale jak píšu výše. Vy (ODS) jste farizejsky na politbyru Čunka řešili, lidovci (ačkoli mají image farizeů 1. řádu) se Vašimi vulgárnostmi nezabývali.
11. 04. 2007 | 17:07

chleba s máslem napsal(a):

Novináři dělají svou práci. Nechápu, proč politici začínají po zabrání koryta na Marsu trpět paranoiou. Já jsem rád, že jsou mně veškeré vyjadřovací schopnosti politiků známy. Těším se na předčasné volby.
11. 04. 2007 | 17:12

Jurgan ze západu napsal(a):

Já jsem jen trochu normální chlap, který by uvítal trochu pochopení premiéra pro postoj pana Čunka, který chce být přínosem pro státní kasu řešením choulostivé otázky.
Jen se divím tomu, že když to někdo říká otevřeně a 92% hlasů v TV pořadu Partie to dakazuje co si lidi myslí, že jde premiér proti takovému názoru. ŠKODA...
11. 04. 2007 | 17:15

Bara napsal(a):

Já bych doporučila změnit zásadu – "jak Vy k My, tak My k Vy" pak totiž budete všichni úplně stejně nechutní a podlí...já osobně ztratila veškeré iluze o poctivosti a slušnosti politiků...což je škoda...vy máte sloužit této zemi a né svým egům a peněženkám. Je to smutné a chápu, že se slušní lidi politice jako takové obracejí zády.
11. 04. 2007 | 17:18

vlado napsal(a):

Jen tak dál pane premiére, v celku máte pravdu, mě naprosto nezajíma v kolik jste odcházel od své přitelkyně,to je jen Vaše soukromá věc. Zvednutej prostředníček mě též ze židle nezvedá, protože když si poslechnete poslaneckou rozpravu, to byste skučně blili, za naše peníze se bavit celej den o hovně, to je neskutečný. Konečně, je ve vládě někdo, kdo se alespoň snaží nás dostat z pozice banánový republiky do který nás dostali socani. Apropo obvinění pana Čunka, vždyť je to náš folklór. Sekretářka vás obviní, že jste před ní brali úplatky, tomu by snad opravdu věřil jen idiot. Standovi koupil byt Babiš za Unipetrol, řeší to snad někdo, ne, počkáme ono to vyprchá. Standa si v klidu dodělal práva a dneska se nám vesele se svojí svačinářkou smějou, z politiky se uklidil a nikdo na něj nemůže. Jen ať v tý vládě takle zůstanou, alespoň budou na očích a postupem času se ukáže jestli to tak bylo nebo ne. když to pravda bude, pak to bude mít Čunek horší. Dneska každej řeší jestli je vláda rasistická za "vopálený". Ano je, jako celej národ. Čunek jen řekl pravdu kterou nikdo nechce slyšet. A teď se z toho budět aféra
11. 04. 2007 | 17:21

Alpada napsal(a):

Pane Topolánku,oceňuji váš pokus o jakousi omluvu,či vysvětlení nevysvětlitelného,ale bylo by určitě lepší kdyby jste tak nečinil,vy jako premier této země se jako premier nechováte,chováte se jako hulvát a to je nejen v rozporu s vaším postavením,ale je to i v rozporu se slušným chováním.Jestliže jste se pohyboval ve společnosti kde je podobné chování tolerováno potom se tam prosím vraťte.Omlouvat svou vlastní nevychovanost je neslušné a hloupé.
11. 04. 2007 | 17:30

Iva Kokošková napsal(a):

Iva : Pane premiere,držte se a nenechte se otrávit
11. 04. 2007 | 17:33

anti news napsal(a):

I kdyz s panem premierem nesouhlasim v politice, tak tady pise pravdu. Novinari jsou neschopne, nevtipne, trapne a line individua, ktere se vubec nesnazi nasledovat vzoru K. Capka anebo Peroutky.
11. 04. 2007 | 17:34

Standa napsal(a):

Mám-li si zvolit mezi pokřiveným postojem pana Paroubka, který se chce líbit všem a je proto ochoten udělat cokoliv(včetně spojení se s marťany-ostatně udělal horší věc,spojil se s komunisty)a otevřeným
jednáním pana Topolánka (i se vztyčeným prstem),beru druhou možnost i s riskováním, že děti budou zvedat ve škole prostředníček.Tady mám jistotu,že se jedná o férové a chlapské jednání a ne podlézání,pochlebování a křivou páteř,jak předvádí pan Paroubek a spol. To už tady bylo za totáče a já si přeji, aby další generace byla svéprávná,nikomu nemusela poklonkovat a dokázala za sebe bojovat.
11. 04. 2007 | 17:35

lukáš zelenka napsal(a):

neni to spatne napsane,takove jakoze citove. koho za to platite? takovou praci bych mel rad take. pokud je to dobre placene, tak se mi urcite ozvete
11. 04. 2007 | 17:38

PITRAIS napsal(a):

Jsem invalidní, šedesátiletý důchodce.Nemohu stále pochopit v jaké žijeme době. Nelíbí se mi když zájem o sledovanost, nebo vícenáklad novin převýší zájem o pravdivé informace. Chápu všechny lidi kteří jsou nejen ve svém zájmu "více na očích" a přesto chtějí být upřimní a nechtějí být jen oblíbeni, jejich zdánlivou podrážděnost. Ať se každý zamyslí jak by jim bylo v "jejich kůžích".
11. 04. 2007 | 17:38

Rudolf (Pirát) napsal(a):

Pan Topolánek není člověk na svém místě_? (bohužel) , to co on předvádí už dělají
i děti MŠ, tak se chová každý kteří nerespektuji hranice služného chovaní
tak že pane Topalenek já Vás školit nebudu ani ostání politiky. Přejí Vám ať se daří.
11. 04. 2007 | 17:39

Ammadeuss napsal(a):

Já vidím největší vinu na pokřivené image našich politiků především v médiích, které se mnohdy chápou každé nicotnosti v naději, že právě jejich plátek, či televizní kanál bude první, kteý přinese světu novou, přiměřeně nafouknutou bulvární zprávu...
11. 04. 2007 | 17:44

Chrudos napsal(a):

Vas postoj plne chapu a cenim si ho.
11. 04. 2007 | 17:44

Andy napsal(a):

HLAVNĚ V NIČEM NESLEVOVAT, LIDI VĚDÍ, PROČ VÁS VOLILI !
11. 04. 2007 | 17:46

Pazu napsal(a):

Topolánek odsintalovat, instalovat Béma. Míň bugů a lepší texty.
11. 04. 2007 | 17:49

Jirka napsal(a):

Pane premiére, Vaše drobné úlety mi nevadí a fandím Vám.
Držte se.
11. 04. 2007 | 17:50

bohužel volič ODS napsal(a):

Topolánek se vyhrabal na post předsedy ODS, protože momentálně toto nejisté křeslo nikdo nechtěl.Musela ho při tom podpírat jeho žena, kterou za odměnu později odkopl.A už tehdy byl ten červenající se habán pro smich a pro shovivavé úšklebky.Jakmile však, k údivu všech se předsedou a posléze premiérem stal, obklopily ho podivné existence typu Dalik, protože normálni, slušni a znalí neměli u něj šanci( vrána k vráně sedá).A teď se všichni divime, že se nejenže neumi chovat, kecá hlouposti a vymlouvá se na druhé, je opitý mocí a vlastní důležitostí, ale je i pod vlivem svých našeptávačů.On ty našeptávače přece mít musí, bez nich by dokázal skutečně jen ty sprosťárny. Chová se přesně jako Bolek Polivka v jednom filmu o náhlém zbohatlikovi. ODS si takového člověka ve svem středu nezasloužila, ale dobre ji tak. V době kdy se v ni rvali všichni o kost, vyskočil na piedestal slávy a teď na nás mává rádiovkou a zdvihnutým prostředníkem...a kdo ho ted sundá?
11. 04. 2007 | 17:52

MIREČEK napsal(a):

MIREK TOPOLÁNEK JE JEDNIČKA!! NA TOM SE SHODNEME. SNAD MI TO TO ZVÍŘÁTKO NESMAŽE.
11. 04. 2007 | 17:54

mychal napsal(a):

Pane premiéře Topolánku, moc Vám držím palce. Na hrubý pytel, hrubá záplata. Ať už jsou tím pytlem přehnaně agresivní novináři, nebo J.Paroubek se svými komunistickými manýry jak vystřiženými z únoru 1948. Bohužel proti hulvátům jeho formátu se bojuje jen velmi těžko, jde-li to vůbec. Zaplaťpábu aspoň za Vás (potřebovali bychom dokonce někoho ještě ostřejšího, kdo by se s takovými kryptokomunisty rázně vypořádal).
11. 04. 2007 | 17:58

majsner napsal(a):

Vážený pane,
jsem pro aby válku vedl tento svět. Proto je potřeba občas, každý den, kopnout svého nvináře. Nedej bůh mne vyfotit nebo natáčet, když bych nechtěl. Dlouho by to vydejchával v úrazové nemocnici. Dokud jich tam, ale pár neskončí, stále se budou chovat jako hovada.
11. 04. 2007 | 18:01

Vztyčený prostředník napsal(a):

Pane premiére Topolánku, čtete vůbec Vy nebo někdo Vámi pověřený tyto komentáře?

Váš vztyčený prostředník mě nijak nepohoršil, zvláště pokud jste k tomu dodal: "A tohle zanmená, Kalousku jsi jednička!" Po jeho politických veletočích si ani nic jiného nezaslouží. Ale nemyslíte, že Kalousek by si toto gesto zasloužil prohlédnout ještě jednou jako poděkování za jeho práci?
11. 04. 2007 | 18:03

michal P hk napsal(a):

Pane premiére,
držím Vám palce ve Vaší marné snaze....
11. 04. 2007 | 18:03

Milan napsal(a):

Vážený pane,
původně jsem se nechtěl vyjadřovat ale nyní to učinit musím.Přečetl jsem si Váš nevím jak to nazvat dopis?
Je vidět že ,bohužel jste nic nepochopil a ani pochopit nemůžete.Tak nám třeba.teď máme co jsme chtěli,neslušného,arogantního,premiéra.Ja jsem Vás volil, což je mi velmi líto a dnes musím přiznat že sem se mýlil.Vím však jedno,že příště se mýlit nebudu.Vám a Vaši straně naše rodina nedá ani hlas.To si můžete pane Topolánku být jist.
11. 04. 2007 | 18:06

Tomáš25 napsal(a):

Pane premiére, předně musím říct, že jste mi vcelku sympatický. Oceňuju, že jste přímý (na rozdíl od Vašich hlavních konkurentů)a díky tomu jsem schopen Vám odpustit i nějaký ten "úlet". Jen se snažte ať jich je co nejméně. S hodnocením novinářů mi bohužel nezbývá než souhlasit, protože i "seriózní" média často rozmazávají trapné aférky místo kvalitní publicistiky. Vlastně mi na Vás, pane premiére, vadí jediná věc. Až moc spoléháte na svého poradce Marka Dalíka, který Vám svými mediálními výstupy opravdu jen škodí. Bez něj by Váš obraz byl asi pozitivnější.
11. 04. 2007 | 18:07

Obcan CR napsal(a):

Cloveku, ktery ma manzelku, deti, proste rodinu a dolejza za jinou, se odjakziva rika "kurevnik" s tim souvisi samozrejme hromada lzi a podvodu. Argument, ze je to v soukromi neobstoji. Chce snad nekdo rict, ze i kdyz je v soukromi nekdo takovy, bude oficialne nejak jiny, lepsi? Myslim si ze se uchyti ve spolecnosti i novy termin: "jsi jednicka" pripadne "jsi dvojka".

Takze shrnuto - kurevnik, lhar, podvodnik je predsedou vlady jednicek. Co dodat. Doufam, ze tahle vlada brzo zmizi a nenapacha pred tim velke skody. Otazka je jen, jestli vlada co bude nasledovat bude lepsi. O tom bohuzel pochybuji.
11. 04. 2007 | 18:10

exprimátorkaKoukalka napsal(a):

Pane Topolánku, buďte svůj a originální, tak jak to Valaši umí - čím blíž k Praze, tím méně osobitosti, tím více strachu, abych nevyklouzl ze škatulky "in", až se proměníte v bezpohlavního SLIZOUNA typou p. Tlustý a pod.!
P.S. příspěvky podepsané exprimátor Koukal jistě nepíše exprimátor Koukal, nijak mu nefandím, ale to je přece jen "cufíl".
11. 04. 2007 | 18:15

Sonny napsal(a):

Topolánku, pamatuj že žádnej strom neroste do nebe. A nezapomeň slušně zdravit ty které předbíháš cestou nahoru. Až pomažeš dolů mohli by Ti nastavit nohu.Sonny
11. 04. 2007 | 18:29

Roman napsal(a):

Nedovedu si představit tak vysoce postaveného politika jiné země, který by " fakoval" a ještě se hrdě hlásil k milence a levobočkovi,to je na zápis do Guinesky.
11. 04. 2007 | 18:32

Václav napsal(a):

Nesnáším stejná práva ve verbální komunikaci. Novináři jsou čím dále tím více nepříjemnější hmyz. Je nutné aby byli neutralizováni.
11. 04. 2007 | 18:42

Dan K. napsal(a):

Pane premiére, Topolánek, neTopolánek, jste náš pan preiér, tak se podle toho chovte. Kdybych chtěl volit někoho, kdo si pouští nervy žilou, volil bych Vašeho úhlavního protivníka. Tak seberte rozum do hrsti a začněte se chovat jako manažer se sebereflexí, ne jako hulvát, co své prohřešky ještě musí vysvětlovat prostřednictvím blogů.S pozdravem...
11. 04. 2007 | 18:44

Jarin napsal(a):

Nezajímá mne Váš soukromý život ani problémy s novináři a firmou VAE.Váš pohled me zajímá jen tehdy mluvíte li ke mně či k národu jako státník a tak se i přes veškerou snahu neděje. Znamenalo by to, že pochopíte, že naše země je nemocná, ztrácí svou identitu a zajímá se jen o hmotné statky. Proto se zde množí typické viry pro nemocnou zemi. Rakovina, která je živa ze sociálních dávek se rozmnožuje neuvěřitelnou rychlostí a stejnou rychlostí skomírají naše představy o společnosti v níž bychom byli šťastni. Naše děti jsou nevychovávány rodiči, kteří neví jak se mají o všechno potřebné postarat a prioritou jsou finance, učí se tedy na ulici a jsou napadány rakovinou . A Vy pane předsedo vlády žijete tím co o Vás navináři napíší a tudíž nemáte čas poznat nepoznáné a začít léčit.
Most a Hus.
11. 04. 2007 | 18:46

nalim2007 napsal(a):

Vzkaz pro voliče ODS.Tak to dopadne když voli volí voly.
11. 04. 2007 | 19:09

VR napsal(a):

Mirku drž se, je to jen o penězích a počtu prodaných výtisků nebo sledovanosti. Díky tobě jsem zase začal trochu věřit ODS zůstaň svůj a snaž se tuhle karavanu vést rovně. Štěkotu kolem se nezbavíš, i kdybys měl svatozář, tak ho ignoruj.
11. 04. 2007 | 19:11

Já napsal(a):

Docela mne překvapuje, kolik naprosto dutých hlav se může sejít. Pardon, nejsou úplně duté, září v nich rudá barva.
11. 04. 2007 | 19:37

Valach napsal(a):

Přímé jednání neznamená, že musíte ostatní urážet a přezírat. Je dost velký rozdíl mezi přímým a slušným chováním a tím, jak se chováte vy. Je komické, jak se snažíte stylizovat do role jakéhosi lidového premiéra a přitom se chováte jako sprostý buran.
11. 04. 2007 | 19:46

Sonny napsal(a):

chtělo by to přečíst Machiavelliho. (Vladař) Nebo Mňačka - Jak chutná moc.
11. 04. 2007 | 20:01

jirka napsal(a):

V hodnocení novinářů obzvlášť pana Kmenty(fanda pražské ODS) s panem premiérem souhlasím.Ale jeho chování např. v poslanecké sněmovně, když pokřikuje za zády vystupujících, nezapře, že vyrůstal v rodině vlivných komunistů (měl v mládí protekci) a studium na vojenské škole ho také poznamenalo.
11. 04. 2007 | 20:03

jirka napsal(a):

V hodnocení novinářů obzvlášť pana Kmenty(fanda pražské ODS) s panem premiérem souhlasím.Ale jeho chování např. v poslanecké sněmovně, když pokřikuje za zády vystupujících, nezapře, že vyrůstal v rodině vlivných komunistů (měl v mládí protekci) a studium na vojenské škole ho také poznamenalo.
11. 04. 2007 | 20:03

hugo I. napsal(a):

"Já" Král Chytrý Dutá Hlava I. to napsal MOC HEZKY!!! Jenom bychom neměli zapomenout, jak to v té pohádce "Byl jednou jeden král" s tím králem JÁ I. málem dopadlo.
Byl tak pyšný a přezíravý ke svému okolí, že ho to málem stálo život. Současná vláda se chová ke svým občanům podobně, snad tedy už brzy bude její KONEC.
11. 04. 2007 | 20:06

Tupol napsal(a):

říká se, že lidi mají prostě takovou vládu, jakou si zaslouží, ale že bychom byli národem záletníků, rozvracečů rodin, hrubiánů, bez ovládání, bez vychování, lhářů a podvodníků!?
11. 04. 2007 | 20:23

pavel napsal(a):

Pane Topole, jak vás vidím v poslanecké sněmovně, jak tam, za zády přednášejícího poslance děláte grimasy a obličeje, tak nevím, jste puberťák nebo obecní blb? Za pitvoření kdysi dostali darebáci ve škole rákoskou, myslím, že byste za chování měl dostat také. Až vás vyhodí, do Ostravy se nevracejte, takové křupany tu nechcem.
11. 04. 2007 | 20:24

BN napsal(a):

Dobrá věc tenhle blog - kde jinde by bylo možné napsat něco proti nevychovaným novinářům - že by to otiskli, jako dopis čtenáře :-))? Nebo by to tak pokrátili, že by nebylo jasné, koho se kritika týká. Více Topolánků, méně politologů, více lidí se selským rozumem.
11. 04. 2007 | 20:28

DC napsal(a):

SVATÁ PRAVDA! Novináři jsou opravdu nevychovaní, když je premiér sprostě odbije a oni mají tu drzost to otisknout, BN, nech se vyšetřit...asi ti přeskočilo.
11. 04. 2007 | 20:35

pavel napsal(a):

nemůžu si pomoc , ale vypadá to , že když někdo tady napíše pravdu o chování nové postmodrofašistické garnituře , tak prý máme dutou rudou hlavu, prostě někteří zde píšící nesnáší holou a drsnou pravdu.
11. 04. 2007 | 20:54

hidden napsal(a):

Vase vystupovani je skutecne velice hloupe a planovite teatralni, ale formalni projev zdaleka nemuze zastinit zrudnost vaseho chladneho osnovani. Již zpusob uchvaceni moci dokonale vypovida o moralce a umyslu vaseho snazeni. Uzijte si svoji dernieru, vzdyt je to naposledy. Vase dalsi verejne vystupovani jiz bude zajiste pokracovat pred soudem, kde se spolu s celou tou svou exkomunistickou sebrankou budete zodpovidat ze spachanych zlocinu a vlastizrady. Jestlipak vite jak se takove skutky obvykle honoruji? Skoda jen, ze tento clanek v sobe nema nic z vašeho slohu, abychom se alespon zasmali. Kdopak ho za vas psal?
11. 04. 2007 | 21:03

medvěd napsal(a):

Pane premiere, možná Vám občas něco ujede ale jak se říká na hrubý pytel hrubá záplata. Novináři a nejen ti bulvární ale např. i z MF Dnes jsou čím dál tím více senzace chtivý až hyenystičtí´a to se netýká jen Vás ale například i honu na čarodějnice který vyhlásili na pana Čunka. Nejhorší je, že ač nikým nezvoleni a nikoho nazastupující se odvolávají tzv. na zájem veřejnosti. Podle toho jak nekompetentní hloupé a krvežíznivé kometáře od nich občas , třeba v MF Dnes ale i v České televizi čtu a vidím si novináři zřejmě nyslí , že většina veřejnosti je zcela dementní a pomstychtivá chtivá lůza. Naštěstí tomu tak není a zcela jistě nejsem sám sám komu se takové psaní novinářů které je často daleko za hranicemi pravdy a dobrého vkusu ,zajídá. Kdysi když bývalý premier Zeman označil novináře za žumpu , jsem s ním nesouhlasil ,nyní jsem so bohužel nucen myslet, že někteří noviníři a televizní komentátoři už do té žumpy opravdu spadli. Pane premieré nenechte se novináři otrávit a buďte svůj. Nerad bych se dožil doby kdy se všichni opět budeme bát vyslovit svůj názor jen proto , že se nás v rámci tzv. koretního vyjadřování budou novináři za jim se nehodící názory špinit a ostouzet.
11. 04. 2007 | 21:49

zajíc napsal(a):

medvědě, v který zoo tě můžu uvidět? Nebo jsi z cirkusu!? A kde máš cibulku?
11. 04. 2007 | 21:58

Jirka napsal(a):

Já jsem rád, že pan premiér vystupuje tak jak vystupuje. Tím, jak jde proti střední třídě - je tak dál. Zamítni zvýšené rodičovské příspěvky, zvyš nám daně - nám, střední třídě, té co platí to úřednictvo, ... - snad jen mimo důchodů placených starším občanům a handicapovaným - málokomu nevadí ty sociálky a důchody pro Romy, nefachčenka... Ale já jsem pro, pojď do nás, ber nám, ber nám víc a víc. Jenom tak, těm nejblbějším, díky nimž ses dostal tam, kde jsi, dojde, že je třeba jednou provždy přestat volit ODS. Ostatně, myslel jsem si, že ČSSD je nejhorší na světě. Mýlil jsem se. Dokázals, že to nejsou oni, ti nejhorší. Je to tvé vládnutí pro horních deset tisíc protežé. No, jsem tomu rád. Přeji ti hezkou kariéru - v nějaké práci. Až budu u vesla já, taky ti budu funět na krk.
11. 04. 2007 | 22:12

ger napsal(a):

co jste myslel slovy "černý pasažér"
v řeči o reformě.... něco jako p.Čunek?
11. 04. 2007 | 22:47

kritik napsal(a):

shrnutí : mám dojem , že tyto příspěvky píše stále stejný člověk . Podle slovosledu a vůbec. Není to pravda ? Komu to slouží a kdo jej platí ? Nebo jsou dva,tří , nebo dokonce čtyři. Více určitě ne !!
11. 04. 2007 | 23:02

Vera napsal(a):

Kolik lidi, tolik nazoru,nekdo ma rad Ratha, nekdo Paroubka, ja mam rada Vas.Mate odvahu,jste primy a hlavne nic neokecavate jako ti vyse jmenovani.Sve soukromi si hlidejte, mate na to pravo,jako my vsichni.
11. 04. 2007 | 23:11

Frey napsal(a):

Forma chování pana Topolánka jako premiéra vyspělého státu mi určitě nesedí. Naprosto chápu, že jako člověk na to má právo, všichni se někdy neovládneme, je to lidské a přirozené. On ale jako předseda vlády a člověk vysokého postavení by se ovládnout měl ať se děje co se děje. Je to prostě etický kodex vysoko postaveného politika a nejde ani tak o to jestli se říká pravda či nikoliv. Pravda se dá říct i slušně a i dát někomu najevo, že je tupec můžete s grácii a ve vši galantnosti. Toť k FORMĚ chování pana Topolánka. Jinak tohoto člověka považuji za velmi inteligentního, inteligenčního kvocientu týče. Líbí se mi jeho pragmatismus a lakonické vyjadřování. Prostě ví co chce a říká to velmi přesně. Nemá zapotřebí nikoho konkrétně a bezúčelně napadat a špinit. Nepoužívá nadávky, posměšky a jiné trapné výlevy na účet jiných politiků. Toho jsme si mohli ostatně všimnout i v předvolebním televizních soubojích mezi Topolánkem a Paroubkem. Schválně si srovnejte blog demagoga doktora Rátha a pragmatika pana Topolánka. Ten rozdíl musí být nadmíru patrný i pro zaslepené voliče levice. Náplní blogu pana Rátha je co největší diskreditace, zesměšnění, urážky, pošpinění a jiné dehenestace politiků, kteří mu nejsou po srsti. A to je bohužel i politika celé ČSSD, stavět svůj program na "říkání toho, jak je program konkurenční strany špatný". svědčí o tom, kampaň "ODS mínus" a podobné výstřelky. Nechci se tu více rozepisovat, neboť jsem velmi rozhořčen nad tím, co se v ČR děje a jak se více řeší něčí prostředníček, než reálné problémy jako jsou romové (ti nepracující, parazitující na soc. systému, zloději a vrazi), počet mrtvých na silnicích, civilizační choroby a jakékoliv jiná závažná onemocnění, kriminalita, znečištěné ovzduší, mizerný vzdělávací systém a další.. je to smutné a o to více, když se s tím snaží někdo něco udělat, tak krachuje u ješitnosti buď opozice nebo vlastních kolegu.
11. 04. 2007 | 23:43

Svědomí napsal(a):

čoveče vzbuď ty si kompetentní jak špidla po mrtvici a zemanově becherovce:) neco dělej a furt jen neurážej bo na to neni nikdo zvědavý....
12. 04. 2007 | 00:15

הלט napsal(a):

Znáte nějaké dobré novináře v českých televizích?

Zajděte si někdy na web vlada.cz, otevřete si sekci s tiskovými konferencemi a přečtěte si, jaké kladou televizní reportéři otázky, event. si to srovnejte s tím, co večer odvysílají. Třeba taková Helena Šulcová z Primy, to je lahůdka.

Pan premiér má v kritice práce těchto tzv. novinářů svatou pravdu.

הלט
12. 04. 2007 | 02:32

Milan napsal(a):

Pane premiére Topolánku, když budete nadále takový jaký jste, hlavně pokud jde o Vaše schopnosti, cílevědomost a pracovní nasazení, bude jedině dobře nebo ještě lépe ! Pokud to někdo nevidí pro svojí malichernost nebo ješitnost, a nebo nechce vidět, je to jeho problém.
12. 04. 2007 | 06:54

georg napsal(a):

Jsem jen zvědavý, jestli Talmanová pustí k výchově svého dítěte takového hulváta a křupana, jaký je ten darebák z hor. Anebo je na stejné úrovní?
12. 04. 2007 | 07:50

zazobanec napsal(a):

Každý z nich, ať Topolánek, nebo Paroubek, nebo někdo jiný, jdou jen po kariéře a po penězích. Na občanech tohoto státu jim naprosto nezáleží.
Vzpomeňte na výrok Klause, když měl končit, že ho vynesou jen nohama napřed.
Tak se ho zbavili tím, že mu slíbili presidentské křeslo, tam šel sám.
Chtělo by to úplně jinou stranu, která by tu byla pro lidi a ne pro vydřiduchy - podnikatele.
12. 04. 2007 | 08:08

ludvik71 napsal(a):

Pan Topolánek to napsal skvěle. Souhlasím s ním. Někteří novináři jednají drze a zneužívají svých postavení. Teprve už se dotknou vašeho soukromí, dojde to i Vám, kteří prahnete po senzacích a drbech. Pane Topolánku přeji hodně štěstí a pevné nervy. Ludvík
12. 04. 2007 | 10:09

Honzík B. napsal(a):

Pane Topolánku, chováte se jako normální člověk, kterého otravuje dotěrnost nezdvořáků z médií. Držím Vám palce, zůstaňte prosím takový jaký jste - lepší než v uhlazeném ksichtění cvičení politici ČSSD. Uhlazenost možná lahodí oku povrchních lidí, ale lidskost a upřímnost se mi líbí více, protože svědčí o tom, že jste ČLOVĚK a ne hydra cvičená PR a mediálními poradci. :-o))
12. 04. 2007 | 10:18

Mirka napsal(a):

Podle většiny těchto komenářů musím jen dodat: "Topolánku, Topolánku, vy už máte ne kahánku...." (Hlavně co se týká úcty, autority, důvěry ve vaši osobu). A u mne to není jiné... Zamyslete se nad tím.
12. 04. 2007 | 10:28

Pavel napsal(a):

Zůstaňte Topolánkem, ale proboha přestaňte být premiérem !!!!!!
12. 04. 2007 | 11:01

Jirka napsal(a):

Pane Topolánku, nenechte se otrávit lidmi, kterým stačí mít zapnutý obraz a už neposlouchají zvuk. Kdo prokazatelně připravoval vraždu novinářky ? ODS to nebyla.
12. 04. 2007 | 11:17

host napsal(a):

To je fakt výborný. Hodnocení diskutujících "anonymních hrdinů" na internetu se zdviženými ukazováky.Takže, aby to nevypadalo tak sociálnědemokraticky. Za mě je Topolánek OK. Vím o průserech. Vím o chybách. I já mám průsery. I já mám chyby. A české novináře bych bil třikrát denně železnou tyčí, dokud by se nenaučili přirozené korektnosti jako má v BBC každý hlasatel počasí.
12. 04. 2007 | 11:19

georg napsal(a):

Proč tady ten horský křupan Topol pláče? Ať odejde z veřejné funkce zpátky do hor pást ovce a žáden novinář si ho nevšimne. To nejde, chovat se jak pubertální hulvát a kritiku nesnášet.
12. 04. 2007 | 11:26

martin napsal(a):

Kriste pane tohle vyplodil premier?
Nemluvě o tom že s češtinou to nemá nic společného...
12. 04. 2007 | 11:57

Terry napsal(a):

Pan Topolánek by si měl uvědomit, že vstupem občana do politiky začne každý být takový politik pod "drobnohledem" novinářů. A čím je politik výše, tím je jeho chování a vystupování sledováno více. On totiž v těch politických funkcích nereprezentuje jen sebe, svoji osobu, ale pokud je jen ve stranické funkci, tak svoji stranu, pokud je až ve státní funkci, tak stát a tím všechny občany. A taky se tím pádem od něho očekávají nějaké morální vlastnosti, odpovídající postavení. A jistě premiér státu by měl mít morální vlastnosti a kulturu chování a vyjadřování vyšší, než bezejmenný opilec v zaplivané putice. Bohužel se ukazuje, že strany "nemají štěstí" s výběrem svých lídrů (nebo co horšího: děsím se, že by ti "předkládaní" byli opravdu ti nejlepší) a národ tak bohužel "nemá štěstí" na své představitele. Je jedno, jestli politik svoji nekulturnost a morální nedostatečnost "halí" do rádoby kultivovaného projevu či mu ani na sobě nezáleží a volí buranský projev. Neznám jiného předsedu vlády na světě, který by byl za svoje funkční období tolikrát vláčen po soudech za svoje "bonmoty" (= blbé výroky), jako byl svého času premiér Miloš Zeman. Neznám demokratický stát, kde by si premiér dovolil tolikrát lhát (a to i na půdě parlamentu), jako to předváděl morálně nedospělý Stanislav Gross se svým strýčkem Vikem. A jak se v demokratických státech, kde demokracii toliko nedeklarují, ale ja zažitá a funkční, řeší morální poklesky politiků, a to nejen ve vztahu k milenkám? Stačí příklad Anglie (http://www.europeum.org/dis...) či http://virtually.cz/art.php...)
12. 04. 2007 | 11:59

Tomáš napsal(a):

Držím vám palce a jsem fakt rád, že mám po 8 letech zase normálního premiéra, za kterého se nemusím stydět ministra zahraničí... a tak.
Díky :)
12. 04. 2007 | 12:07

Jan Koukal napsal(a):

Sudička V.Klaus tě Topole v oné medializované smsce determinoval coby "prázdného a falešného". Jak se ovšem později pozvolna ukazovalo, jsi de facto "prázdný a falešný". Existuje bezpočet prokazatelných údajů, které mé tvrzení dokládají. Ve svém příspěvku se zastáváš M.Dalíka. Tomu upřímně nerozumím. Dalík se v onom inkriminovaném rozhovoru Kmentovi vyznal, že usilujete o dohodu s ČSSD jen naoko, a ve vhodném momentě kopnete ČSSD do pr.... Jednalo se tedy jen o líbivé pozérství směrem k veřejnosti, což novinář Kmenta odhalil. Není překvapující, že jsi vzápětí vydal prohlášení, které bylo v kontradikci vůči tomu, co řekl - na intenzivní nátlak Drtinové - pan Gandalovič v UK. Jeden z vás Dalíkova slova potvrdil jako oficiální stanovisko ODS, zatímco ten druhý toto dementoval. Je to skutečně navýsost trapné. Dále ten tvůj ulízaný PR Manager Kmentovi sdělil, že chce jisté sociální demokraty zavírat. Zřejmě svá slova myslel naprosto vážně. Koneckonců i v dokumentu ČT "Cesta k moci" uvedl, že je spolu s tebou hluboce přesvědčen o tom, že jsou špičky ČSSD kriminálníci. V rozhovoru s Plavcovou si se dušoval, že by jsi nikdy Paroubka zásadně nepodrazil. To je další lež. Nebyl to nikdo jiný než "falešný a prázdný Topol", kdo uštedřil Georgenovi podpásovku, když ho v předvolební Nedělní partii označil za člověka, který udržuje úzké styky s pražskou mafií. To je Topole nařčení, které by naprostá většina politiků vnímala jako nehoráznou podpásovku. Vůbec se nedivím Třeštíkové, že z tvé vlády prchla, jakmile zjistila, že jsi v rámci politické korupce přetáhl pány M+P. Pár měsíců před tím si přitom - stejně jako Bursík s Čunkem - zdůrazňoval, že jakékoliv přeběhlictví striktně odmítáš. Opět si lhal. Co se týče tvé (ex)manželky, lituji ji, že měla po svém boku manžela, který ji zneužil pro své billbordové kampaně. Zneužil si ji+zbytek rodiny ke svým dlouholetým kampaním tam či onam, aby si se na ně na vrcholu moci s prominutím vysra....Stěžuješ si na novináře, že nemají právo nahlížet do tvého soukromí. Já se prozměnu domnívám, že je úkolem slušných novinářů, aby demaskovali účelové pokrytectví veřejných činitelů. Pokud dělá vrcholný politik z občanů idioty, loutky jeho egoistických her - a to je tvůj případ - měli by být o tom investigativními novináři informováni. Celou dobu si jen falešně pózoval, když jsi se po vzoru nejen amerických politiků prezentoval jakožto ten odpovědný otec od rodiny. Všichni si pomatujeme na tvé billbordy, na kterých si setrvale vystupoval s celou rodinou. Boj s korupcí jsi proklamoval jako prioritu, přitom si ponecháváš v úřadě člověka, který je oproti již stíhán policií. Soudě podle průzkumů, panu Čunkovi rapidně klesla důvěra. Čím to asi bude? Je zvláštní, že tě nechává Čunek chladným, když ho k odchodu vyzval nejen V.Havel, ale i Transparency International. Ani současnému prezidentovi není Čunkova aféra po chuti. Na výkonné radě ODS padla z tvých úst velmi ostrá slova vůči Kuchtové a Čunkovi, přičemž jsi to vzápětí s úsměvem ve tváři popřel. Tváříš se jako rozený antikomunista, přestože jsi mohl skončit jako komunistický aparátčík, pakliže by tě důrazně od tvé aspirace nezrazovala tvá (ex)manželka. Brojíš proti estébákům, přitom máš za rodinného přítele člověka, který udával STB nejen písničkáře K.Kryla, ale i lidi, kteří podepsali těsně před revolucí petici za propuštění V.Havla z vězení. Jsi zkrátka teatrálně prolhaný. Proč se ten tvůj bezostyšný kamarád dosud neomluvil? Proč se mohli někteří kolaboranti s StB omluvit? Např. pan Horáček alias Jim Čert našel lidskou důstojnost, a upřímně se omluvil. Zřejmě je Nohavica stejně cynický jako ty. Vrána k vráně sedá. Včera jsem náhodou shlédnul tvé tiskové prohlášení, kde jsi ocenil, že J.Čunek přišel mezi romy. Oni ale chtěli Topole výhradně tebe!!! Ty jsi však oproti Čunkovi srab a pózér, a tak padlo z tvé strany jako tradičně mnoho prázdného vykrucování. Možná tvé odmítnutí vyslyšet romy podbarvovala skutečnost, že jsi neměl zrovna čisté svědomí kvůli svému prohlášení, v němž js(i)te se distanovali od nepříliš štastného vyjádření J.Čunka, zrovna čisté svědomí. Co se týče tvé chlapácké vulgarity, to mne nechává chladným, poněvadž to k bodrému chasníkovi zkrátka patří. Někdo takové vystupování chápe jako "zlidštění" nažehlené, strojené politické scény.
12. 04. 2007 | 12:14

Jan Koukal napsal(a):

Vůbec se Topole nedivím Třeštíkové, že s té tvé koaliční bárky raději prchla. Před hlasováním o důvěře jsi měl - stejně jako Čunek a Bursík - plnou hubu keců, že přeběhlictví odmítáš, přitom se opět - jako už tradičně - ukázalo - že lžeš. Formánek - Melčákův člověk - je tvým kostlivcem.
12. 04. 2007 | 12:30

Pavel napsal(a):

Pane premiére, právě proto že jste nyní ve světele pozornosti, by bylo dobré se kontrolovat. Myslím, že o premiérovi mají být v novinách zmíňky ohledně jeho práce či programu, který navrhuje a rozhodně ne kvůli jeho nevychovanosti!!!
12. 04. 2007 | 12:38

Exprimátor napsal(a):

Topole - ty jsi stělesněním teatrálního "diktárora", už jsi topřunej!!! Tlustý se dnes o tobě vyjadřuje, že máš možná ještě horší manýry než než puchejř. Koneckonců o tom svědčí i rozhovor s tvou dcerou Janou, který pořídila novinářka Plavcová. Cituji:

Plavcová: Používal vás otec někdy jako tzv. veřejné mínění, aby zkrátka věděl, co si o něm myslí prostý lid?
Jana Topolánková odpovídá: Takhle ne. On je stejně takový, že když jsem mu někdy říkala svůj názor, bleskurychle přešel na ten svůj, o kterém mi tedy hned vysvětlil, že je ten jediný správný.

To mě připomíná Topole styl Paroubka. Ostatně bývalý šéf Paroubka Přemysl Skála líčil, že takto se choval právě Paroubek. Ty máš prostě v sobě toho totalitního, toho omnipotentního zoufalce. Skoro se zdá, že na vrcholky hieharchie totalitních demokracií dostoupají jen Paroubkové, Zemanové, Kalusové, Topolánkové, zkrátka lidé, kteří ukazují autoritativní styl myšlení a jednání.
12. 04. 2007 | 12:45

JirkaBuldozer napsal(a):

Tímto jste mě pane Topolánku přesvědčil docela.Jste buran a ještě se tím chlubíte.Myslím, že stejně se choval třeba Zápotocký.
12. 04. 2007 | 12:47

beja.z napsal(a):

Pane Topolánku, normální lidi, kteří sledují co a jak se zde děje, to nepotřebují vysvětlo at, protože je jim to jasné. Dá se ale i říct, že těm druhým se to nevysvětlí, a jak sám říkáte, kdo chce psa bít hůl si najde, Dál držíme pěsti pro štěstí.
12. 04. 2007 | 13:18

cenich napsal(a):

Nevím, zdali si můj komentář pane premiere přečtete, ale po přečtení Vašeho eseje nemohu na něj nereagovat. Osobně Vás neznám, ale na základě toho jak jste se prezentoval v mediích, tím mám na mysli jen to co bylo v " přímém přenosu " myslím, že jste člověk naprosto nevhodný pro vykonávání nejvyšší exekutivní funkce. I když se říká, že lid má takovou vládu jakou si zaslouží, tak přece jenom Vás si nezasloužíme. Je až s podivem jak v naší zemi může vykonávat funkci premiera člověk, který nemá žádnou předchozí exekutivní praxi ( tím mám na mysli úspěšnou ) a jeho chování na veřejnosti má podobu chování řeznického psa. Co se týče posledního odstavce vašeho eseje, tak jsem z něj nabyl dojmu, že podle Vás by bylo nejlepší, kdyby o tom co budou novináři psát nebo čemu se budou věnovat, jste rozhodoval Vy. " Bůh " nás ochaňuj před Vámi a Vaší vládou.
12. 04. 2007 | 13:43

Terry napsal(a):

pro Stepan Krista (11.04.2007 16:46:38)
Voličem ODS jsi určitě kvůli programu ODS a ne kvůli Topolánkovi. Jen se děsím, jestli do vedení strany jsou zvoleni ti "nejlepší" (ať už Paroubek či Topolánek), jakou kvalitu taková strana vlastně má a čeho je schopna po vzoru svých lídrů. A Topolánek by si měl uvědomit, že tím, že přijal post premiéra, nerezeprentuje a a svým chováním nepoškozuje jen ODS, ale ČR.
12. 04. 2007 | 13:44

Janhura napsal(a):

Ach Mirku, ty jsi spadl z višně, když si myslíš, že na předsedu vlády České republiky patří uplatnit stejná měřítka, jako na každého "běžného" občana, jako jsem třeba já. ODS volím z principu a když bude potřeba, tak tě znovu zvolím, ale v tomhle poslechni Dalíka, určitě má chytřejší názor než ty.
12. 04. 2007 | 13:47

Exprimátor Koukal napsal(a):

Rád bych čtenářům poskytnul pasáž, kde tvá dcera popisuje tvé autokratické chování. Zdá se, že měl V.Tlustý a jiní lidí pravdu, když tvrdí, že tě moc změnila. Odkopnul si manželku a začínáš se chovat i jinak ke svým blízkým spolupraconíkům. Chtěl bych ocitovat slova tvé dcery J.Topolánkové.

Novinářka Plavcová: Používal vás někdy otec jako tzv. veřejné mínění, aby zkrátka věděl, co si o něm prostý lid myslí?

Jana Topolánková odpovídá: Takhle ne. On je stejně takový, že když jsem mu říkala nějaký svůj názor, bleskurychle přešel na ten svůj, o kterém mi tedy hned vysvětlil, že je TEN JEDINÝ SPRÁVNÝ.
12. 04. 2007 | 14:00

Jan napsal(a):

Jakápak smečka novinářů? Novináři lační po senzacích a potažmo penězích se chovají stejně hulvátsky a nadřazeně jako banky, mobilní operátoři,
realitní kanceláře atd.atd. Máme plné schránky letáků, dealeři nám trhají dveře, mailová schránka plná spamu. Jó, takový je život v této republice. To bychom se museli všichni z toho po....
12. 04. 2007 | 14:09

nena napsal(a):

Všem kteří se vyjadřují negativně k panu Topolánkovi.Přiznejme si,že občas to ujede každému z nás a kdo říká,že ne,je pokrytec.V naší zemi je mnoho zlých,závistivích lidí, kteří budou stále někoho kritizovat, ale zameťte si nejprve před vlastním prahem.Nebo proč nejdete politiku dělat vy? Možná by jste byli ještě horší.A nakonec co je komu do soukromí pana Topolánka? Když se podívate kolem, milence či milenku má snad každý druhý ( neříkám,že je to správně), ale je to taky jen člověk.Když se vám to nelíbí,tak si o tom myslete své a neotravujte tím ostatní.
12. 04. 2007 | 14:26

Beru8000 napsal(a):

Pane Topolánek, děkuji za to že jste mi uštědřil pár let života a nemusím se již rozčilovat se zloději z řad CSSD u koryta ale můžu v klidu poslouchat rozumné a konstruktivní návrhy do budoucnosti vzdálené i té bližší z řad politiků ODS, SZ a KDU...
Mrzí mě že reforma není přesně taková jakou sem si já a ostatně určitě i Vy představoval ale chápu současný stav ve sněmovně a i tak jde jakýsi krok kupředu, i když jen malý krok batolete. Můj plat je 8000 Kc čistého a i přes to jsem s Vámi, za můj palt si mohu sám a sám také si jej důslednou prací a snahou mohu zvíšit, zaměstnavatel (jako převážná část jiných podnikatelů, zaměstnavatelů) po ušetření vlastních nákladů může přispět do mé kapsy...dneska na to nemá a proto se mu nedivím že mě nemůže lépe zaplatit, odvody, daně, náklady a hlavně obrovské pohledávky (protože podle CSSD se dluhy neplatí) podkopávají nohy jeho snaze navíšit mě plat a tak ocenit moji snahu zlepšit jeho firmu...je mi 23 a v poslední době mám pocit že sem snad sám kdo má tento názor ostatní se jen starají o sebe a svůj prospěch ale jen já snad chápu že nepracuji jen pro sebe ale také pro toho kdo mě zaměstnává a jeho peníze jsou odměnou mě a ne jen něčím na co já měsíc čekám a čas čekání si zkracuji prací a pak mi to spadne z nebe na účet! fandím Vám, volím Vás a vy ostatní se laskavě vzpamatujte...je 21. století a to co fungovalo minulé století nebude fungovat teď, proto změny, změny, změny a houšť jen houšť. jen takový dodatek...víte vy chudí a oprsklí co si stěžujete na bohaté kdo vlastně vám Ty peníze dává na ty vaše podpory a sociální jistoty....Ti bahatí!
12. 04. 2007 | 14:37

Koukal napsal(a):

Podle mne jsi falešný a prázdný, jak tě predestinoval čestný předseda ODS Klaus. Máš za servilního devétu Dalíka, který měl uplatit Kořistku. Je naprosto příšerné, že ten samý člověk vyhrožuje lidem z ČSSD, že je bude zavírat. Včera si se zachoval k romům jako slaboch, jako prázdný pózer, který se neumí davu podívat do očí. Čunek je sice provinční politik, nicméně je přímější a odvážnější ne ty. Ty jsi jen posera, který se zmůže na tiskovce na pouhá slova typu "vážím si pana Čunka za jeho odvahu". Hlavně, že si cigoši přáli zejména tebe, co!!?? Vydáváš s těmi svými loutkohráči prázdné a falešné prohlášëní, ve kterém se vůči Čunkovi distancuješ, přitom nemáš kapánek cti a odvahy, aby se se oněm cigošům postavil. Podrazil si manželku, syna, neformálního přítele Tlustého, koho ještě!???
12. 04. 2007 | 15:13

Koukal napsal(a):

Nejsi žádný chlap s gulama, ale impotentní chudák, který není schopen udělat pár kroků, aby vyslyšel romy. Přitom jsi to měl na rozdíl od Čunka - díky tvému prázdnému pseudohumanistikému prohlášení - mnohem snažší než Čunek, který čelí obrovskému tlaku médií. Nejsi chlap, ale obyčejný posera, který si hraje na supermana. Takových frajerů už bylo kamaráde, a hodně rychle skončili!!!!
12. 04. 2007 | 15:19

Martin napsal(a):

Jsem volič ODS. Jejímu předsedovi věřím. Jako předsedovi vlády mu nezávidím. Má udělat něco, co už mělo být dávno provedeno a vůbec to nebude populární. Strany, které to prosadí, jen ztratí u voličstva.
Je to taky jenom člověk, proto mi nevadí jeho lidský projev. Je mi naopak sympatičtější, že není naškobeným panákem.
V práci i v soukromí přeji panu Topolánkovi hodně štěstí.
Novinářům přeji, aby měli o čem pořádném psát. Jejich informace o soukromí kohokoli z politiků mě nezajímají.
12. 04. 2007 | 15:25

skeptický napsal(a):

Pane,krotit tu galerku zločinců,to není práce pro běloručku.Nikdo rozumný na Vás nechce abyste byl rudný.Hlavně nám slibte,že nebude měnová reforma,a přestaňte rozdávat zbraně,jsou drahé,a republika je bezbranná.Prý jste lampasák,tak víte,že to co tu zbylo a vydává se za armádu by tu neuhlídalo ani jednu pražskou čtvrť.Byl v tom záměr?
Chce snad někdo tuhle zemi kolonizovat?Viděl jsem dnes článek s nadpisem Odsuňte Čechy.
12. 04. 2007 | 15:47

Navrc napsal(a):

Mirku, už se nenech těmi ošklivými novináři trápit a zabal to. Za těch pár kaček Ti to přece nestojí. Obětoval ses už dost - a máš vynikající výsledky, země vzkvétá a mé rodině se den ode dne žije lépe a radostněji. A ty vyhlídky! Věřím, že Tvůj zářný příklad strhl i ostatní ve Tvém okolí a Tvých potenciálních nástupců je jistě přehršel - zcela namátkou takový Marek Dalík, chlapec to skromný, slušný, férový...
Mimochodem, díky i za to, že jsi mne zbavil rozpaků z používání hrubé mluvy a oplzlých gest na veřejnosti. Jsa povahy přímé, občas mi něco ujelo a pak jsem se cítil trapně... Tebou zavedený nový standard chování ve společnosti mne zcela osvobodil. Ještě jednou díky, Mirku!
Tvůj Petr
12. 04. 2007 | 16:22

novinářka napsal(a):

Vážení blogeři - pozor.
Slovník výše uvedeného Topolánkova textu se velmi silně podobá tomu, který při verbální obhajobě premiéra před novináři používá jeho podřízený Martin Schmarcz, včetně zcela novinářských vyrazů - viz televizní slovo "kraťas" (M.S. je shodou okolností bývalý TV novinář). Nikterak neubírám českému premiéru právo nechat, např. z časových důvodů, za sebe texty psát někým jiným (třeba projev na poslední sjezd ODS za něj psal jeho poradce Marek Dalík). Dotyčný blog tak ovšem zcela ztrácí na autenticitě, navíc navozuje otázku, zda by premiér sám byl podobný text schopen vůbec napsat.
12. 04. 2007 | 18:50

Beruška napsal(a):

ODSfírer přesně předvedl,jak vypadá sympatizant pana Topolánka.Jaký pán,takový krám.
12. 04. 2007 | 19:47

Zbvyněk napsal(a):

Vážená internetová "sebranko" .... komentující pana Topolánka !
Je až neuvěřitelné "co lidi trápí" !!!
Číst všechny výlevy..je to na zvracení ! Držím palce VALACHůM !!!
Zbyněk P.
12. 04. 2007 | 19:58

AHA napsal(a):

Já byet volič ODS,já need easy level kapiatlismus for this zeme. This earth ideal pro mé bigfekal centrum.Ja rad cehy,vy snadne ovce, vy prosim volit tu vasi ODVS.
12. 04. 2007 | 20:25

Kamil napsal(a):

Já bych panu Topolánkovi doporučil ať táhne do dža. Člověk, který se chová na postu premiéra jako pako a pitomec a nemá trochu normálního vychování nepatří tam, kde je. Mirku běž do Ostravy baňovat, jseš akorát pro smích.
12. 04. 2007 | 22:10

marty napsal(a):

podle mne je topolanek jediny spravny chlap v politice. je mi proste sympatickej.. chdel bych videt jak by nekteri z vas jednali v nekterych situacich kdyby byli v jeho kuzi, pochybuji ze lepe. Pane Topolanku drzte se
13. 04. 2007 | 09:57

Terry napsal(a):

pro nena napsal(a): (12.04.2007 14:26:40):
"Nebo proč nejdete politiku dělat vy?"

Politika vyžaduje ty nejlepší jedince: slušné, čestné, pracovité, skromné, nesobecké ... Ale právě takové politika nepřitahuje.
13. 04. 2007 | 11:21

Terry napsal(a):

pro Zbvyněk napsal(a):
12.04.2007 19:58:34

Hlavně že z výroků a jednání našich politiků ti na zvracení není (výhoda jednostranně orientovaného žakudku či myšlení?).
13. 04. 2007 | 11:25

top napsal(a):

Pro Piko: podle pravopisu vám tu náklonnost k modrým ptákům přeji. I obsah plný demagogie je super, takové inteligentní voliče ODS potřebuje. Bravo!
13. 04. 2007 | 19:44

Hurá napsal(a):

Váš celomoravský agresivní nacionalizmus jsme z vašich činů již pochopili. Budeme mu čelit, na to vemte jed ! Seberte své kamarády rozlezlé po Praze a uhánějte domů odkud jste přišli. Pomůžete kultuře, rozuměj civilizaci Evropy.
14. 04. 2007 | 01:22

hugo napsal(a):

Pane Tupounlánku, pozastavuju se nad tím, že když to, co se kolem vás dějě, špatně "vydýcháváte", proč to vlastně ještě děláte!? Tak toho nechejte, když na to NEMÁTE!!! Uleví se vám i nám. A bude konečně KONEC TÉ OSTUDY!
14. 04. 2007 | 09:46

Exprimátor Koukal napsal(a):

Tak koukám Topole, že na tebe známý advokát Ilja Kubíček podal trestní oznámení za tvou zálibu v nacistickém výrazivu. Zaznělo to včera v "Uvolněte se prosím"!!!!
14. 04. 2007 | 13:15

Daniel Kühnl napsal(a):

Možná to neni špatnej člověk, ale je to náplava do Prahy, jako Čunek a mnoho dalších. Na člověku je to prostě poznat, když neni z Prahy, to je holt marný. Ostravský strejcové nás asi nevytrhnou, zdá se mi... Na tom neni nic špatnýho, je to prostě fakt...
14. 04. 2007 | 14:16

kenavp napsal(a):

Pane Topolánku, držím Vám palce. Jste podstatně přirozenější a příjemnější ve vystupování než většina ostatních politiků, zejména těch rudooranžových. Zemana jsem nemusel ale v jednom jsem s ním souhlasil:když hovořil o novinářském hnoji. A když vidím jaký hnůj si ráno co ráno kupuje "produkty" hnoje novinářského (vrána k vráně sedá), musím se upřímně zasmát řečem o českém národu "písmáků".
14. 04. 2007 | 21:28

Hurá napsal(a):

Ježišmarjá ! ti moraváci jsou ještě větší primitivové než jsem si myslel.
15. 04. 2007 | 01:47

starwood napsal(a):

K jenotlivým odstavcům:
1)myslím, že naši novináři jsou k vám i ostatním politikům ještě velice hodní a ohleduplní. A jejich naivní bláboly zbídou trochu rozčeří vzduch v té naší roklince. Na druhou stranu, lež je pro novináře vizitkou velmi, velmi spatnou! U nas častou :-(
2) premiérský komplex, nebuďte bláhový. Zkuste psychoanalitika, řekne Vám o tom více :-)
3) Jinými slovy stará zásada: Oko za oko, zub za zub. A hrr na něěě. No nevím nevím, máte právu na tuto zásadu, ale já mám právo ji s vámi nezdílet.

4) Politika je zkrátka věc veřejná a každý kdo ji chce dělat by to měl přijmout předem a ne hrát poté překvapeného moralistu, když sám ....
Ještě k novinářům, dělají často špinavou práci, ale to dělají i supi a šakali. Je to v tomto společenském uspořádání práce potřebná. A jak říkam naši novináři jsou často jen velmi slabým a ubleptaným odvarem.
Pokud nechcete narušovat vaše soukromí, dělejte třeba v multikině sběrače vratných lahví.
5) Jak by se vám líbil tento text: "Co mě naopak docela pobavilo, byla kampaň ohledně mého odhaleného penisu."?? Jsou prostě věci, které politik nedělá. Existuje něco jako morálka, tedy doufám, že existuje. Volám po více skutečných novinářích - supech společnosti!
6) Ty komentáře - to je jednoduché. Líní čeští novináři :-) Ale upřímně, politik, který mlčí, není mentálně zdravý politik, natož politik. To neberte jako osobní útok.
7) Dejte těm novinářům trochu svobody. To je snad nemoc všech českých politiků. Svobodná česká novinařina vlastně teprve vzniká a plevu je více než dost. To však platí i politicích. Dejme si vzájemně prostor, svobodu a buďme pravdivý. hovg
15. 04. 2007 | 06:58

starwood napsal(a):

tedy pravdiví (oprava této a jiných chyb). Já se z té češtiny jednou... Hrůza děs, jsem ostuda.
15. 04. 2007 | 07:02

fany napsal(a):

Pane Topolánku, je to celkem jednoduché. Na rozdíl od různých politiků, nám chybí novináři s velmým N. To, co zde působí, jsou jen "zaměstnanci" svých magnátů a pro ně vytváří prodejné zboží. Nebo-li čím větší špek, sprostota, vulgarita, aféra .... prostě bulvár, tím větší prodejnost. Český malý úšlápnutý naivní človíček po tomto jde, jak slepice po flusu.

Tohle vše byste měl vědět. Ale i to, že normální lidé, kterým je bulvár cizí, tyto výplody doby nečtou a nesledují. Pokud je zajímá politika a ekonomika, tak si najdou cesty, jak se dostat k těm pravým informacím. Ne všichni jsou zasažení módou medilných žump, tak jak by se jevilo při čtení zde dikuzi. Buďte v pohodě a nad věcí.....
15. 04. 2007 | 09:03

Mirek Topolánek napsal(a):

Děkuji všem diskutujícím za Vaše příspěvky. Už se budu chovat slušně a za nepatřičné úlety se omlouvám, přesvědčili jste mě. Přeji hezký den všem. S pozdravem, Váš premiér.
16. 04. 2007 | 08:02

Jan Koukal napsal(a):

Doufám, že si premiér přečetl nejdelší příspěvek v tomto diskusním foru, jedná se o můj vhled z 12.4. tohoto měsíce!!!!
16. 04. 2007 | 14:05

Mirek Topolánek napsal(a):

Přečetl. Nemám však k němu co dodat, je to Váš vhled. Přeji hodně štěstí. S pozdravem, M.T.
16. 04. 2007 | 14:46

Jan Koukal napsal(a):

Dobrý den pane premiére,
Jedná se o poměrně ostrý názor, který nedoceňuje tolik tu druhou - "lepší" - stránku premiéra. Nejsem příznivcem silného moralizátorství, přesto jsem na to musel poukázat. Politiku sleduji velmi bedlivě, takže jsem musel vypsat některé rozpory, které jsem shledal ve Vašem počínání. Hodně lidí Vám tu svou subjektivní pravdu neřekne, poněvadž jí možná ani slyšet nechcete. Věřte, že jsem se ke všemu zdaleka nedostal. Mohl bych Vás kritizovat i za celou řadu jiných záležitostí. Uznávám však, že se nachází premiér ve velmi obtížné pozici. Jak už jsem napsal ke konci svého příspěvku, svou osobou ten premiérský post "zlidšťujete" - i těmi přízemními nadávkami a gesty. Věřím, že to "přízemní" chování není nějaká stylizovaná poza, ale bezprostřední afekty pynoucí z Vaší osobnosti. Jen doufejme, že neposkytujete tímto chováním velmi účinné střelivo pro naše školáky. Leckterý učitel by asi nevydýchal, že na něj ukazuje student prostředníček s odvoláním se na premiéra této země. Rád bych se ještě vyjádřil k tomu, že po Výs jdou média. Pokud by jste se nestylizoval v minulosti do figury vzorného otce od rodiny, možná by nebyl toliko Váš soukromý život přetřásán. Je třeba si uvědomit, že si mnozí lidé do Vás projektují nóbl atributy. Buď jim vyjdete vstříc nebo se na to vykašlete, a budete se chovat jako většina této společnosti. Pak ale asi nemůžete být premiérem, protože to neodpovídá představám mnohých "vznešených" lidí. Pravdou je, že ty věty typu "co jste to tady dělali za píčoviny" slýchávám mnohdy i u špičkových manažerů, takže si člověk může říci, proč by se takto nemohl chovat premiér. Když Vás srovnám s V.Klausem, tak je mezi Vámi obrovský rozdíl ve vystupování. Myslím, že by jste v této konfrontaci se mnou souhlasil. Na druhou stranu zase na rozdíl od V.Klause působíte lidštěji. Já ale neznám soukromého Topolánka, ani soukromou osobu V.Klause. Vrcholný politik přebírá různé role, musí se dost osobnostně rozmělňovat. Pakliže ten tlak nevydrží, měl by raději odejít. Ono není jednoduché sloužit coby veřejně známý činitel jakožto objekt různých "vznešených" projekcí a svod všelijakých primitivních kanalizací, které mají více méně (i)racionální původ. S pozdravem J.Koukal
17. 04. 2007 | 11:48

Patlama napsal(a):

Dal jsem do GOOGLE hledat, co vlastně Čunek řekl a jak zněla divákova otázka. V KAŽDÝCH NOVINÁCH TO BYLO JINAK !!!. Měly by se schválit nové zákony o objektivním zpravodajství. Např. reportér by směl natáčet osobu buď jen kamerou odolnou proti překroucení nebo v přítomnosti svědka ochotného potvrdit pravdivost. U soudu za pomluvu by se musel novinář obhájit sám. Jinak bez prokazování viny odsouzen k náhradě škody. Vytržení z kontextu by se mělo hodnotit jako lež. Zvýšit také sazby náhrad škody a taxativně vymezit, co je opětovné poškozování cizí pověsti, aby se advokátům vyplatilo potírat lži v médiích. ---------------------------------------------------------------------- Poněvadž je málokdy možné dohledat viníka ostouzecí kampaně, měla by být vytvořena pravidla zveřejňování a za jejich porušení vysoké pokuty, aby se dalo alespoň částečně někoho potrestat. Policie by měla kontrolovat, zda nebylo uveřejněno v „Policejním prohlášení“ něco navíc a hned zjednávat nápravu.
17. 04. 2007 | 20:57

Patlama napsal(a):

Kde je řečené, že se diváci musejí BAVIT na účet politiků?. Jen ať v médiích zůstanou HVĚZDY šoubyznysu, sportovci a tak. Prostě neodpovídat, jak to dělá KLAUS (pozítří vám mluvčí sdělí). Jednou za měsíc vystoupení v televizi, kde by se mluvilo už o dosažených výsledcích (plán se plní), né o hodlání. V médiích by pak bylo vidět jen OSTUDÁŘE, jako je ta důra, co byla ZMLÁCENÁ policajtem. Proč by měl politik být v televizi každý týden? . Volby jsou přece až za rok. Domluvte se, ke každé záležitosti si ZVOLTE mluvčího pro jednání s televizí a pro ostatní kamera tabu. A jak né tak donést flašku pro všechny. Na co potřebují diváci vědět, že jednání bude pozdě večer?
17. 04. 2007 | 21:25

Denis Pužo napsal(a):

Je tragédií moderní pravicové strany,když se do jejího čela dostane takový typ člověka,jako je p.Topolánek.Bohužel už na vojenském gymnáziu v Opavě se ukázaly jeho lidské vlastnosti v plné nahotě,zejména vynikal v arogantním přístupu k okolí.
Nejvíce nás pamětníky pobaví jeho slovní antikomunismus,kterým se v čele ODS rád ohání .Proč se ho žádný novinář nezeptá z jaké rodiny pochází a jak se dostal na prominentní vojenskou školu v době tvrdé normalizace ! Závěrem jen malý vzkaz
panu Toplánkovi.Mirku s čím ,kdo zachází s tím ,teké schází,aneb, kdo, seje vítr,
sklízí bouři! Nikdy si do vrcholné politiky neměl lézt,jsi egoistický cholerik a psychicky tuto roli nezvládáš.Nejhorší co jsi mohl udělat,je,že jsi svůj tým poradců postavil z charakterově podobných lidí,jako jsi sám!
18. 04. 2007 | 18:10

Lutak napsal(a):

Pane premiére, to co ze strachu Vaši podlézaví podřízení nazývají přímočarost, je prosté hulvátství a světší o tom, že skutečně nemáte na to zastávat post, který zastáváte. Já myslím, že je logické, že Vás novináři obletují a Vy jste to věděl předem, že o své soukromí přijdete, když jste se tak hrnul na post premiéra, takže nechápu Vaše udivení.
Přímočarost by byla, kdyby jste odpovídal jasně a srozumitelně, třeba v aféře pana Čunka (tam naopak zbaběle mlžíte) nebo kdyby jste se snažil prosadit program Vaší strany, tak jak jste ho sliboval před volbami (v tomto případě děláte jen ústupky a chcete nechat hlasovat o dokonalém paskvilu, který se nijak nepodobá tomu co ODS slibovala před volbami). Člověk může být přímočarý a zároveň slušný. Vám, bohužel, chybí obojí a svojí lidskou nevyrovnaností novinářům ještě silně nahráváte a mediálně tak poškozujete i obraz ČR v zahraničí. Asi Vám zcela nedošlo, že zastupujete 10 mil. lidí (ostatně z navrhovaných reforem je to silně cítit, že jsou dělané jen pro někoho) a z nich by si drtivá většina podobně nevhodné chování, jaké předvádíte, na veřejnosti nikdy nedovolila.
19. 04. 2007 | 08:51

ahoj napsal(a):

Pane Topolánek,jste prostě jednička.
19. 04. 2007 | 10:46

Emil napsal(a):

Pane Topolánek,chováte se jako křupan a ještě své chování komentujete:Co takhle etiketa,tu Vás neučili, Tak se vraťte do tanečních ,třeba tam něco pochytíte.V Ostravě jsme se Vás zbavili a odlifrovali do Prahy ,ale teď ,abychom se omlouvali národu ,co jsme tam poslali za kokota! Tak ,laskavě ,nastavte si zrcadlo a začněte myslet hlavou ,ne gulama!
19. 04. 2007 | 12:14

Hugo napsal(a):

ODS zřejmě spustila jednu ze svých kampaní na blogu. Jak Ivánek Langerů, tak Mireček si shodně stěžují jak ji ČT nejde na ruku, tak jak by jsi představovali. Co takhle ji zprivatizovat?Prodat nějakému známému.?Pak by se mohli začít chovat podle Vašich představ.
A do toho ještě ta lama Filipovská co si odmítá lámat hlavu.......brrrrrrr
20. 04. 2007 | 07:46

Dsef napsal(a):

"Hahaha" - musim se tu opravdu verejne vysmat vsem tem dotcenym, kteri se citi pohorseni jednim zvednutym prostrednikem. Drzme se vsichni teorie "pan premier musim vypadat jako 007" a delejme, ze se nam zvedaji zaludky z tak odporneho chovani (jednoho gesta a par poznamek)!

Ja videl ten prostrednicek v zaznamu z poslanecke snemovny i s celym kontextem - ktery pravdepodobne vam, neinformovanym lidem, kteri veri kazde blbe fotce v Blesku, nedosel. Vetsina lidi, ktera se tu ohani etiketou, neumi ani poradne psat (argumenty typu "ja ale nejsem premier" si laskave nechte pro sebe). Proberte se z te davove psychozy, kterou vam cpou media.

A jeste jeden dodatek - myslim, ze o mezinarodni ostudu se vazne bat nemusime. On pan George Bush ma daleko vetsi score, co se vztycenych prostredniku tyce nez nas pan premier. Toho se ale nezastavam - to neni politik, to je cowboy.
20. 04. 2007 | 12:33

Pepa Řepa napsal(a):

Někdy je i cowboyů třeba, škoda, že není soutěž o největšího otloukánka. Bush by neměl konkurenci.
20. 04. 2007 | 12:43

varuz napsal(a):

Pane Topolánku, pokud si stále držíte pana Dalíka jako poradce, tak to svědčí nejen o Vás, ale i o celé ODS jako celku. Myslím, že si všichni o panu Dalíkovi udělali obrázek sami. Myslím, že zrovna jeho osoba Vám na popularitě příliš nepřidá a pokud Vám to nevadí, tak je asi někde chyba. A dále by mě zajímalo, kolik dostali dva přeběhlíci z ČSSD, kteří podpořili vaší vládu. Jen doufám, že jste to zaplatil ze svého, že jste o tuto sumu nemusel zvýšit deficit. Je mi to jasné že i to Vám stálo za to, protože pokud byste neuspěl, tak byste (snad) s konečnou platností v politice skončil, i když toto by se stalo v demokratické zemi s vysokou politickou kulturou. Podle mého názoru je politická kultura v Čechách neznámým pojmem, politici mají hroší kůži a nezajímá je nic víc, než býti znovu zvolen.
20. 04. 2007 | 14:22

varuz napsal(a):

A ještě jednu poznámku: při posledních volbách jsem Vás volil, ale musím se smutkem řísi, že se to již nikdy nebude opakovat, protože co jste předvedli při sestavování vlády, zvláště pak stále šéf ODS(on vlastně nikdy býti šéfem ODS nepřestal) pan Václav Klaus, to byla rána, kterou jsem dlouho rozdejchával a ještě jsem nerozdejchal. Tohle jestli se děje v demokratické společnosti, pak máme jinou demokracii, než všichni ostatní v evropě.
20. 04. 2007 | 14:31

olga napsal(a):

Je smutné číst reakce lidí, ze ktarých v sedmdesáti procentech mluví závist a ze zbytku hloupost, ta kdyby kvetla tak máte pane premiére pořádný pugét. S názorem na novináře naprosto souhlasím, mám s nimi naprosto stejnou zkoušenost a to jsem pouze takzvaný obyčejný občan, který měl tu smůlu že o něj média projevila zájem. Skončilo to příjezdem policie. Někdo tu asi nepochopil o co jste se tu snažil. No jak by mohl. Bohužel inteligence obyvatel této země klesá tak rychle jak rychle dokáží média chrlit své seriály. Takže vydržte a nenchte se zdepta lidskou závistí a novinářským hyenismem.
20. 04. 2007 | 16:13

Tralala napsal(a):

Pane Topolánku, jak chcete dělat politiku, když jste se mi prostřednictvím telefonátu deníku BLESK před dvěma lety "prokecnul", že jste v roce 1989 ani tam u vás na severní Moravě nevěděli, že je nějaká revoluce. Jste politický primitiv, proto Vás vybízím k odstoupení z Vašeho postu, neboť premier má být vzdělaný a inteligentní.Vy jste ale hňup, což dokazuje Vaše primitivní jednání ve vládě, jakož i v soukromí. Naše rpublika ještě nikdy neměla tak hloupého premiéra, jako jste Vy !!! A že za bolševiků byli premiéři pěkně blbí. Co tedy jste Vy ?!?!
20. 04. 2007 | 16:36

Marfuška napsal(a):

Vaše chování je čím dál tím hnusnější. Vy snad ani nevíte, co kecáte. Jednak lžete, slíbil jste důchodcům od ledna 2007 přidat bez rozdílu měsíčně 1000,- Kč a kde jsou ty Vaše kecy?Zřejmě se řídíte heslem " žádný Vám nemůže tolik dát, kolik já Vám slíbím". Jenom před volbami, po volbách už bylo ticho po pěšině.A že můžete tolerovat ve vládě tu ministryni bez portfeje, je tedy pod úroveň. Myslím, že si český národ zaslouží něco kvalitnějšího. No ale on jako další je Bursík a to je stejné. Ta Trafala co psala přede mnou má úplnou pravdu. Jako další je ministryně obrany, to je také darda. Vůbec nynější vláda je samý klenot!
20. 04. 2007 | 18:13

Honza napsal(a):

Podivejte se na topolanka jak se chova k novinarum na videu v prave liste. http://www.estat.cz/
21. 04. 2007 | 01:41

obyčejná moravačka v důchodu.Pa pa napsal(a):

Co se lidi rozčilujete? Co jste si zvolili, to máte. Krédo Topolánka a té jeho bandy je: Zdražit co se dá, ukrást , co ještě zbylo po Klausovi,důchodce postavit ke zdi jsou nám k ničemu, celou českou omladinu poslat za prací do EU a k nám dovézt východ(ten je levnější). Dát jim všem minimální mzdu a pak by jim nejen spadly pupky a podbradky, ale nestály by o ně ani ty jejich milenky. A ten blb z Ostravy by nemusel glosovat chvání novinářů.
21. 04. 2007 | 12:09

Dsef napsal(a):

Ted jsem trochu zmaten... doufam, ze ne kazda obycejna moravacka v duchodu voli KSCM... Vam by asi nejvice vyhovovalo, kdyby se zavreli hranice, ze? :)
Kdybyste vyjela do par statu Evropske unie, tak si uvedomite, ze plosne zdrazovani je nevyhnutelne. Pak nevim, co ma pan premier a jeho parta spolecneho s prilivem prac. sily z vychodu a odlivem tzv. "mladych mozku". Naopak si myslim, ze pravicova vlada ma rozhodne vetsi sanci tyto aspekty omezit. Resp. ten tykajici se nasi omladiny.
21. 04. 2007 | 14:45

xxx napsal(a):

topol-typický chlap v přechodu-vyplazuje jazyk,zdvíhá prostředník na ostatní,kope na.raně do vozu toho,co se ho snaží vyfotit s milenkou,pořídí si mladší babu,děcko, pubertácky založí svou kariéru na rodině i když to není pravda... typická moravská náplava co se snaží ze sebe udělat pražáka, jak smutné... a omlouvám se nám, moravákům
21. 04. 2007 | 18:37

obyčejná moravačka v důchodu napsal(a):

Vážený, jestli jsou hranice otevřené, nebo zavřené je mi celkem jako obyčejné moravačce a k tomu ještě drzé důchodkyni,která po čtyřiceti odpracovaných letech vyžírá státní kasu,celkem fuk. Po blahobytě nesním s Leninem jsem nevyrůstala, ale s tím co jsem od státu za tu dřinu dostala můžu tak akorát do pr.....Co se týká omladiny tak máte pravdu pane. Na práci čekají, bydlení je pro ně fantasmogora pokud nechtějí živit banky a dítě je luxus. Vy máte asi hodně vysoko rodiče, když nevidíte jak těžce se mladým lidem žije. On není každý protekční synek, nebo dcerka. A popravdě řečeno, raději bych stála frontu na banány, než kupovala 1 kg brambor za dvacet korun. Maso s pomeranči mi opravdu nechutná! Holt jsem ze staré školy.
21. 04. 2007 | 22:21

moravačka napsal(a):

Ještě dodatek pro Dsef. Taky by jste se mohl kouknout ve státech EU na výplatní pásky. A taky plošně posoudit nutnost přiblížení nynějších mezd v ČR ke mzdám v EU. Na to jste ďobek zapoměl, že?
21. 04. 2007 | 22:30

Dsef napsal(a):

4:obycejna moravacka
Omlouvam se - trosku mi to ujelo. Kazdopadne, platy se nedaji zlepsit jen tak napr. zvysenim minimalni mzdy. To zacne radsi kazdy zamestnavat na cerno. A jsme u toho: Pravice = mensi danove zatizeni pro podnikatele. Problem je v tom, ze zlate ceske rucicky si radsi uloupnou ten kus kolace cely pro sebe, nez aby usetrene penize na danich prerozdelovaly mezi sve zamestnance. Ale buh vi... Stale lepsi nez podnikat pod vladou CSSD - to se pak platy spatne zlepsuji, kdyz musite odvadet nekdy i 40% zisku statu. Mozna i vic - nechci placat.

Rozumim tomu, ze na Morave je preci jen tezsi najit praci nez v Praze (tady kdyz nekdo chce, tak najde). To se asi jen tak nezmeni. A rozhodne to neni problem jen ČR.

Ja jsem jen proste zastancem rceni "kazdy sveho stesti strujce". Az jednou nebudu mit na rohliky, tak si budu vedom toho, ze je to moje vina a ne nejakyho Paroubka nebo podobneho demagoga :). Vam samozrejme rozumim. Dnes ma clovek daleko vice moznosti nez pri minulem rezimu.

Na zaver chci rict, ze jsem 21 lety student VS a zivim se brigadama a nezapiram to, ze me rodice podporuji i financne. Nechci tu chrlit nejake moralizace - je to proste muj nazor.
22. 04. 2007 | 17:01

Zarazil napsal(a):

Pane Topolánku,
nejsem Váš volič, přesto si myslím, že chcete naší ekonomice a vůbec státu pomoci. Domnívám se však, že cesta, kterou jste nastoupil není správná, že chcete reformu dělat jednostranně na úkor středních a chudých vrstev a rozumím tomu. Jsou nejlépe k dosažení, a je jich nejvíce, no a v posledních letech tak moc "netrpěli". Chtělo by to kompenzaci i u bohatých. Ať se na reformě podílejí svým dílem všichni. Bylo by to jen spravedlivé, to by však postavilo proti Vám již skutečně veškeré obyvatelstvo. Možná ne, třeba by se s obětí smířili i chudší, kdo ví ?
Co se týká Vaší komunikace - musím říci, že mi je sympatická Vaše upřímnost a přímost. Nenávidím novinářské slídění po senzacích, osobních věcech politiků, jejich intimitě. Jsou jako supi honící se po mršinách, chtějí konečné soudy, jasné odpovědi i tam, kde to není zatím možné.
Jo, to je ale Vaše parketa - zavedení kultu peněz, sobectví...
22. 04. 2007 | 20:58

rimi.k napsal(a):

Zdravím pana premiera zdviženým prostředníčkem a vypláznutím jazyku. Doufám,že se mu to líbí. Kdyby se mu to zdálo málo můžu mu kopnout do auta
23. 04. 2007 | 15:59

vl napsal(a):

Obyčejné Moravačce: Ale vepřové s pomeranči je vynikající! U nás to dělají v jídelně a jen se po tom zapráší!
23. 04. 2007 | 17:23

obyčejná moravačka v důchodu napsal(a):

Pro Dsef: Milý chlapče, já mluvím, respektive píši ze zkušeností. Jeden z mých tří synů, taky VŠ bydlí v Praze, je zaměstnán jako makléř v bance a neslyšela jsem jej, aby si na něco stěžoval. Druhé dva mám tzv. u nosu a vím jak žijí. Dařbuján a Pandrhola je přesné přirovnání.Podívejte se nejen jak se mocipáni chovají, ale co vlastně dělají. Nejsem věřící, ale cti otce svého i matku svou. Připadá mi, že je tady opravdu donesl čáp. Jednou budou taky staří( oni tam vlastně většinou už jsou). Sedí na těch svých tlustých zadcích než je sklátí strejda s kosou a proč? Pro prachy. Láska k lidu znějící na předvolebních mýtincích je jim cizí.Jim o nás vůbec nejde. Přeji Vám hodně studijních úspěchů a jak jste zmínil práce Vám není cizí, tak po škole víc možností k rozhodnutí dělat práci, která Vás bude bavit.

pro vl. kdeže je ta jídelna a za kolik to menu střílí???
S pozdravem moravačka.
23. 04. 2007 | 17:51

bernatini napsal(a):

Pane premiere,

je videt,ze stale patrne nevite v jake pozici se nachazite,ze si stale plne neuvedomujete,jakou funkci zastavate.Byt vyznamnym politikem neni nic prijemneho a ja osobne nechapu proc lide tolik touzi stat se vysokym politikem.Vy to zrejme vite a byl to Vas evidentne vysneny cil.Jiste Vam to prinasi znacne uspokojeni a vyhody,ale bohuzel kazdemu inteligentnimu cloveku msi byt jasne,ze se objevi i nevyhody.To jsou prave novinari,ztrata soukromi a taky treba to,ze se clovek musi chovat distigovane,coz vam evidentne nejde.Ve Vasem clanku,mnohokrat opakujute,ze neco chapete,ale ve skutecnosti se s tim stejne smirit nechcete.Pokud vam neco z vyse jmenovaneho nevyhovuje,tak prosim stahnete se do soukromia venujte se nastavajici nove rodine.Neni nic snazsiho.Vy proste tyhle veci nezmenite ani jako premier.A jestli Vam to neni jasne,tak je mi Vas lito.Mozna by neskodilo ohlednout se do civilizovanych zemi,jak politici vychazi s novinari.I tam jsou novinari uplne stejni.Mozna ,ze by novinare zajimala Vase navsteva v Afganistanu,ale ctenare bohuzel ne.To uz je nas narod.Radeji ctou senzace.Mel by jste vedet,ze tisk tvori ctenari.S pozdravem Rychtecky
23. 04. 2007 | 20:57

koukam napsal(a):

Souhlasím!!
ČSSD už proboha ne!! Vždyť už to tu bylo. Ale jednu výtku , pane Topolánku, bych měl: Krást mě odnaučili již v mateřské školce! Ohlídejte si , pane premiére , SVOJE LIDI , nebo Vás i vaši (snad jedinou volitelnou) stranu stáhnou na úrověň pana Paroubka.
24. 04. 2007 | 13:55

Václav napsal(a):

Objektivní informace o protispolečenské tzv.reformě veřejných financí jsou k dispozici na http://www.radiohalo.cz v Diskusi. Našel jsem tam také link na celou analýzu reformy od odborových ekonomů. Je to opravdu síla, co na nás se svou milenkou chystá...
25. 04. 2007 | 17:22

host 1 napsal(a):

Topolánek a gule? Nikdy žádné neměl,leda scvrklé švestky.To,co předvádí už skoro rok je spíš na kriminál.
25. 04. 2007 | 19:23

na tom nezáleží napsal(a):

Pane Topolánku pokuď si pripadáte jako slušný a normální člověk, tak zbytek národa kterému Bohu žel "vládnete" by se měl mít na pozoru. Tím ovšem nechci říct, že jste s těch vládnoucích výjimkou, spíše naopak. Snědli jste všechny rozumy, víte všechno, a ostatní jsou podle Vás tupci co potřebuji jenom vůdce a zdviženou pravici.
25. 04. 2007 | 21:35

Karel napsal(a):

Mají si novináři s Topolánkem co vyčítat? Ne.
25. 04. 2007 | 23:11

F. Adamec napsal(a):

Politici a generálové
Všichni generálové a politici bojují za svou "dobrou věc", za vysoký žold a metály, nejen z mých daní. Každý kdo zabíjel za metály a žold, vždy si to nějak zdůvodnil, a má to v genech. Někoho musí zabíjet doma i v zahraničí, jako mnoho bývalých komunistů a nyní militantních deviantů.

Nebyl jsem členem žádné politické strany, podle rodinné tradice. Dědečkovi, byl rolník, prostřelili na frontě hrudník. Otec zachraňoval zraněné vojáky v roce 1945. V roce 1989 jej zabili militanti komunistického režimu, které Havel a Klaus dostal opět k moci, do politiky a do médií, po pádu železné opony. Komunisti mi vyvraždili polovinu mužů z mé rodiny, rozkradli a užívají jejich pozemky, za které platím daně.

Jsem člověk z Moravy, komunistická vojensko-policejní junta je nyní u moci v ČR.
Lidská práva platí pro všechny. Komunismus nelze trvale omlouvat nacismem a českým militantním nacionalismem.

Timto predkladam Valnemu shromazdeni OSN a Rade EU navrh rezoluce OSN a EU odsuzujici popirani zlocinu proti liskosti, valecny rasismu, nacionalismu a komunismu, organizovane zadluzovani obyvatelstva zbrojením, vyvolavani krizi, financovani valek, genocidy a muceni, rozkradani majetku a prirodnich zdroju obyvatelum ruznych kultur a geografickych regionu na Zemi.

Vyznavaci militantniho a utajovaneho nasili, komunismu a nacionalismu, nadrazene rasy a nacionality, podle politicke situace si porizovali dalsi nebo novou imunitu, identitu, jmeno, nacionalitu, stranickou a státní prislusnost, nebo novou militantni uniformu.

www. adamec.cz
26. 04. 2007 | 07:44

F. Adamec napsal(a):

Geografické regiony v EU
Geografické regiony EU bez hranic, podle povodí řek v EU, nejsou závislé na politické situaci a umožňují dlouhodobě sledovat udržitelný rozvoj každého regionu, jeho environmentální, ekonomické a sociální vlivy na přírodu a život.

1) Veřejnou správu debolshevizovat, environmentální, energetické a dopravní infrastrukturu, inovace, řízení veřejných zakázek a projektů EU delegovat na regiony, obce a podniky podle povodí EU, Labe, Moravy a Odry, Bohemia, Moravia a Silesia. Navrátit zcizené církevní, kulturní a přírodní dědictví do regionů EU. Plnit závazky a legislativu na úrovni EU, OSN, UNESCO.

2) Legislativně a fyzicky předat zcizené nemovitosti i s dokumenty vlastníkům. Uhradit jim finanční ztrátu za období zcizení, úroky ve výši průměrné úrokové sazby bank (5,5-20%/rok), z ceny zcizeného a poškozeného majetku. Exekuovat zcizený majetek tunelářům, organizovali české tunely, rozkrádali fondy EU a ČR, zcizili energetické a přírodní zdroje regionům a obcím v EU.

3) Demonopolizovat dopravu, energie a emise, nediskriminovat domácnosti cenou a zdaněním dodané energie. V dopravě využívat rekuperaci energie v plném rozsahu (TGV, Siemens, ...) z obnovitelných zdrojů EU. Užívat elektromobily s vysokou účinností. Domácnostem neomezovat využití fotovoltaických panelů a větrnných elektráren s průměrem do 5m a do výšky 20m, využití vlastních vodních zdrojů, energie slunce a větru bez zdanění a poplatků, pro vlastní spotřebu a dodávky energie do místní sítě.

http://www.adamec.cz
26. 04. 2007 | 07:44

F. Adamec napsal(a):

Demonopolizace trhu
Portál google.com je v provozu od roku 1997 a nyní nabízí svou beta verzi Google Product Search na http://www.google.com/products, portál na porovnávání cen a vyhledávání výrobků, který koresponduje se známou značkou.

Portál http://www.nejlepsiceny.cz je v plném provozu již od 20.2.2006 a nabízí porovnání cen zboží světových výrobců, téměř milión položek ze stovek internetových obchodů v ČR, akční ceny, slevy, srovnání cen, seznam zboží a hodnocení internetových obchodů.

Struktura katalogu zboží (produktů) určuje jeho atraktivnost pro návštěvníky portálu, zejména pro nakupující. Dobře strukturováné položky katalogu zboží, produktů a služeb, lze snadno porovnávat nejen podle finančních částek, cen zboží, sazeb, daní a poplatků, popisu zboží, hodnocení kvality zboží, partnerů a jejich internetových obchodů od zákazníků.

Dobré nápady lze rychleji zavádět do praxe než patenty, značky a známky, které jsou monopolizovány. Pochybné průmyslové vlastnictví, přírodní zákony, design a tvary, špatně okopírováné z přírody, brzdí udržitelný rozvoj a jsou nástrojem monopolizace trhu.
Ten kdo je skutečným autorem nápadu jej často dovede aktualizovat a nejrychleji uplatnit v praxi.

Značka nebo ochranná známka často zvyšuje cenu zboží, není zárukou kvality a původu zboží, viz emise elektráren, původ značkových mobilních telefonů, automobilů, přírodních zdrojů apod. O kvalitě zboží rozhodují především dobře informovaní zákazníci.

http://www.adamec.cz
držitel patentů
26. 04. 2007 | 08:03

F. Adamec napsal(a):

Dopad a účinnost militantní politiky
Státní terorismus, ekonomický a válečný komunismus se opět snaží lidem na Zemi vnucovat své hrozby a varianty militantní politiky. Účinnost a dopad každé politiky, na celou populaci Země, lze průběžně sledovat a analyzovat v jejím cyklu, v rámci institucí OSN, OECD a EU, správy regionů a nadnárodních podniků, které přímo ovlivňují udržitelný rozvoj Země. Svými zákony a produkty přímo ovlivnují veřejné služby a koncové spotřebitele, všechny geografické regiony a věkové skupiny populace Země.

Lze průběžně sledovat bilanci příjmů a životních výdajů populace podle věkových skupin v různých geografických regionech v povodí řek, v příslušných městech, obcích a domácnostech.

Výdaje domácnosti
>Výdaje domácnosti na bydlení a služby s ním spojené
> Výdaje na vybavení, zařízení domácností, opravy
> Výdaje na zdraví
> Výdaje za potraviny a nealkoholické nápoje
> Výdaje za alkoholické nápoje, cigarety, tabák, drogy
> Výdaje za stravování a ubytování
> Výdaje za odívání a obuv
> Výdaje za dopravu
> Výdaje za telekomunikace
> Výdaje na vzdělání
> Výdaje za rekreaci, sport a kulturu
> Výdaje za pojištění a povinné ručení
> Výdaje na splácení osobních úvěrů
> Ostatní výdaje domácnosti
Čistý celkový příjem osob bydlících v domácnosti
> Celkový nezdaněný příjem osob bydlících v domácnosti
> Celkové zdanění života osob bydlících v domácnosti

http://www.adamec.cz
26. 04. 2007 | 08:45

kopec napsal(a):

Ma-li politik ambice rychle a pomerne bezpracne ziskat popularitu ma k tomu dve cesty.Prvni je cesta xenofobie a rasove nesnasenlivosti.Druha je cesta tzv. selskeho rozumu a lidovosti.V moderni dobe muze byt prikladem prvni cesty Adolf Hitler a druhe cesty Winston L.S.Churchill.Obema zpusoby lze rychle dosahnout popularity a obecne podpory.Nasi cesti epigoni techto vzoru Cunek a Topolanek nemaji k tomu potrebne vlastnosti a schopnosti jako asocialni tvrdost respektive bystry postreh a inteligenci a pusobi spis jako karikatury techto predloh.Nakonec Topolankova predstirana lidovost je pouze reliktem jeho dustojnicke vychovy kdy byl cepovan pro tzv. lidovou armadu.Faktem je, ze obe uvedene cesty k moci dosud pusobi , zvlaste na jednoduche lidi
26. 04. 2007 | 19:55

amnesty international napsal(a):

Czech Republic: Fair trial concerns in the case of Yekta Uzunoglu
Amnesty International has received reports that Yekta Uzunoglu, a German citizen of Kurdish origin originally arrested in 1994, has been denied his right to a fair trial. Yekta Uzunoglu has also alleged that he was subjected to torture and other ill-treatment by law enforcement officials.According to information received by Amnesty International Yekta Uzunoglu was arrested outside his flat on 13 September 1994. The arrest was based on testimony received from another Turkish citizen, Göksel Otan, who had been living in the Czech Republic under the alias of Gurkan Gönen and reportedly working as a police agent. Göksel Otan accused Yekta Uzunoglu of abducting and torturing him. However, in statements given to his lawyer at the time, several witnesses -- representatives of the pharmaceutical company Boots and of a Turkish cosmetic company, as well as several Czech individuals -- said that Yekta Uzunoglu had been with them at the time the act of torture was alleged to have taken place. Although granted German citizenship while imprisoned, after his release on 12 March 1997 (after 31 months in custody) Yekta Uzunoglu chose to stay in the Czech Republic in order to pursue his case because the charges of torture and limitation of personal freedom were not withdrawn. Yekta Uzunoglu appealed a judgment decision from September 2003 to close down his case, on the grounds that he wished to assert his right to have a court acquit him of the charges of torture and limitation of personal freedom.The main court hearing on this appeal began on 25 June 2004. However, the hearing was considerably delayed because Göksel Otan, the alleged victim as well as a witness, had not appeared in court on numerous occasions and the police had failed to secure his presence in court. The court had also failed to summon for testimony the witnesses who were providing an alibi for Yekta Uzunoglu. Göksel Otan appeared for the first time on 24 August 2006; he was later also questioned and heard in court on 25 August 2006, and on 5 and 6 October 2006. Göksel Otan retracted his original testimony, repeatedly declaring that Yekta Uzunoglu "did not torture him, nor was he able to torture him, because he was not present during the act of torture". The last main hearing took place on 6 October 2006, when Göksel Otan once again reiterated that Yekta Uzunoglu was not present. After hearing the testimonies and declarations, the last court hearings restarted on 27 March.During all this time, the case of Yekta Uzunoglu has been supported by the Czech Helsinki Committee (CHC), which was involved in this case from the very beginning in 1994. Over the years, the CHC has publicly and repeatedly raised concern about the police handling of the case. The Charta 77 Foundation, through its president František Janouch, has also expressed its solidarity and support to Yekta Uzunoglu and concern about the unlawfulness of the proceedings.International standards require that a person charged with a criminal offence be tried within a reasonable time. This right is enshrined in Article 14(3)(c) of the International Covenant on Civil and Political Rights, which requires that trials on criminal charges take place without undue delay, and in Article 6(1) of the European Convention on Human Rights and Fundamental Freedoms, which requires that all trials (criminal or other) are conducted within a reasonable time. The authorities have the duty to expedite proceedings. If they fail to advance the proceeding at any stage due to neglect, allow the investigation and proceedings to stagnate or if they take an unreasonable time to complete specific measures, the time will be deemed unreasonable. Similarly, if the criminal justice system itself inhibits the speedy conclusion of trials, the right to trial within a reasonable time may be violated.In the light of the account of these proceedings as outlined above, Amnesty International urges the Czech authorities to investigate procedural violations of Yekta Uzunoglu's fair trial rights including the rights to be tried without undue delay, to ensure Yekta Uzunoglu's right to call and to question witnesses under the principle of equality of arms, and to an effective defence. Amnesty International also urges the authorities to review the handling of this case in order to identify the flaws in the criminal justice system which led to Yekta Uzunoglu's denial of a fair trial, with a view to preventing any repetition in the future. Finally Amnesty International would welcome details of any investigations which took place into Yekta Uzunoglu's allegations of torture and ill-treatment in custody, and what their outcome was.
26. 04. 2007 | 20:48

F. Adamec napsal(a):

Češi, sabotéři EU
Vědomí poviností zákonodárců, zejména ex/komunistů k lidem v EU, a k jejich životnímu prostředí je často mizerné a pokrytecké. Diskriminace lidí podle národnosti a občanství je v rozporu z Všeobecnou deklarací lidských práv OSN. Někteří zákonodárci, se mohou z různých důvodů zabývat lidskými právy, klimatickými změnami nebo charitou bez DPH, ke konci své kariéry se snaží zviditelnit:

1) Pohrdají OSN, Všeobecnou deklarací lidských práv OSN, zamlčováním zločinů komunismu, rozkrádáním ciziho majektu a pod.

2) Pohrdají EU, Radou EU, mezinárodním právem ICC, zatajují své zločiny proti lidskosti, utajují zločiny komunismu, kolaboraci s militantními nacisty a komunisty, okrádání a zabíjení běženců na CZ-SK hranici, rozkrádání cizího majetku při kuponové privatizaci a restutucích, rozkrádání fondů EU ex/komunisty, zatajují bolsevizaci a korupci českých politiků a diplomatů v institucích OSN a EU.

3) Pohrdají všeobecným referendem, které nedopadlo podle přání politiků, statistik a průzkumů veřejného mínění.

4) Ústavními zločiny a podvody, násilím a militarizací společnosti si snaží zákonodárci zajistit celoživotní imunitu před svým svědomím i před voliči.

5) Podle politické situace mění své stranické legitimace a zatajují své rodinné politické profily.

http://www.adamec.cz
27. 04. 2007 | 05:06

Ivan Langer napsal(a):

http://www.langer.cz - Vítejte na stránkách jednoho z nejpůsobivějších postrevolučních politiků.
27. 04. 2007 | 14:34

Miro napsal(a):

Jen do nich hombre
27. 04. 2007 | 22:35

avoduc napsal(a):

Pane premiere,nejsem volič ODS,ale říkám -tak už máte,co jste chtěli-,jsem z Ostravy a stydím se za Vás.To není postpuberta,to je nesprávné sebevědomí.
28. 04. 2007 | 09:54

vik napsal(a):

protože reklamy není nikdy dost, odkaz na stránky jednoho z nejpozoruhodnějších politiků dneška: http://www.langer.cz - pravicový bolševik, svého času přesvědčený svazák, nyní ministr vnitra jež získal místo ministra za pomoci policejního útvaru (v 21. stoleti druhý v Evropě, hned za ministrem vnitra Běloruska ;))
28. 04. 2007 | 17:28

Milan napsal(a):

Možná by stačilo, kdybychom si uvědomili, koho či čeho je nutno se především bát. Ani Írán, stejně jako předtím Irák, neměl nic společného s útoky z 11. září. Avšak hodně teroristů pocházelo ze zemí s autokratickými, nábožensky fundamentalistickými režimy, podporovanými vládou USA. To vláda USA cvičila a vyzbrojovala nejrůznější teroristy jako nástroj pro prosazování svých mocenských a ekonomických zájmů. Nástroj se nyní vymknul kontrole.

To vláda USA, největší vojenská mocnost světa, provádí agresivní zahraniční politiku a vojensky napadá jiné státy, kdykoliv se jí zlíbí. Tyto vojenské agrese, tisíce mrtvých a raněných vyvolávají hněv postižených obyvatel a nahánějí je do náruče teroristických skupin.

Ochrání nás (Mirku Topolánku) radarová základna USA před politikou vlády USA a před jejími nevyhnutelnými důsledky? Odborníci se obávají, že nikoliv. Více v Diskusi na http://www.radiohalo.cz. Je to vážné téma, postavte se k němu prosím jako seriozní člověk, jste-li toho tedy schopen.
28. 04. 2007 | 20:11

sedumdesat napsal(a):

Pane Topolánku,mrzí mě,že nám vládnou lidé vašeho typu,snaží se dělat jakési pseudo reformy a při tom neumí počítat do dvanácti.Nebotˇ kdyby uměli,zjistili by,že rok má 12 měsíců nikoli 14,tolik je totiž vašich platů.Měl by ste se stydět.
29. 04. 2007 | 10:47

Pavel Š. napsal(a):

Pane premiere,zcela otevřeně se nikdy nedočkáte schválení Vašeho postoje k referendu o zrušení KSČM,ke šlechtě,politickým vězňům,skautům,tkzv. emigrantům. Totiž, v co jsme věřili po listopadu,že příjde, Vy jako první začínáte nazývat věřejně a nahlas. Sedíte bohužel obklopen ve Vašem úřadě a poslanecké sněmovně lidmi, kteří si myslí pravý opak a je jich bohužel více. Dávají Vám při první příležitosti najevo,že jakýkoliv náznak na zaběhlé klišé je .... a ty snůšky napadání znáte nejlépe Vy sám.Je trapné sledovat,jak Váš největší protihráč z dnešního popoledni dostává příležitosti mnohonásobně větší jenom proto,že se naučil s totalitou vycházet vždy jen s osobními výhodami.RaJ v Praze byl zcela pod kontrolou min. vnitra,kde se scházely výsledky celodenních špiclování ze všech sledovaných gastronomických objktů. Informce třídit a předávat STB byla jejich dobrovolnost a rezultovaly z toho výhody jako deviz. přísliby či nezahájení trestního vyšetřování aj. Proto se nedivte, jak si Váš oponent chrochtá v počteníčku i dnes ve vyšetřovacích spisech a s tupým ironickým nadhledem si oprašuje zašlé časy. Soc dem Bretschneider je proto dnes vhodnějším objektem pro kamery, třeba i z před pavilonem tlustokožců,než bude Vy. Jsem rád, že jste jediný polistopadovy premier,který má úctu mou i mých přátel.Vydržte to co nejdéle a buďte s něma trpělivější příznivců Vám bude určitě přibývat. Být nadčasový v politice je vždy obtížné.Hodně zdraví
29. 04. 2007 | 15:18

Pavel Š. napsal(a):

Připojuji e-mail 3pav@seznam.cz
29. 04. 2007 | 15:27

Mirak napsal(a):

Osudovou záležitostí může být RADAR. To je evidentně hlavní hrozba, kterou je třeba odvrátit, nikoliv se rozčilovat na vulgárním Topolem. Potenciální vlastizádce těžko může být slušný člověk, že? Většina české veřejnosti a parlamentní opozice odmítá stavbu americké radarové základny na našem území. Zde jsou argumenty:

a) Demokracie

1. Vůle občanů k takto závažné otázce může být vyjádřena pouze prvkem přímé demokracie a to je referendum
2. Žádná politická strana neměla ve volebním programu do parlamentu umístění této základny na území ČR - proto o této otázce nemůže rozhodovat vláda a parlament ČR (kteří mají velice slabý a nestabilní mandát), ale pouze občané
3. Demokracie a právo občanů na informace a tím právo občanů rozhodovat o svém osudu jsou minimálně pošlapávána od roku 2002 - kdy se o této základně jedná na úrovni orgánů ČR a USA . Veřejnost o této skutečnosti není informována.
4. Orgány ČR neposkytují úplné a pravdivé informace o důsledcích umístění základny pro ČR a její obyvatele
5. V souvislosti s výstavbou základny je omezována demokracie v ČR -
viz zákaz demonstrace plánované na 29.1.2007.

b) Porušení stávajícího práva

1. Ztráta značného území ČR – území základny nepodléhá jurisdikci ČR, ČR ztrácí postavení suverénního státu
2. Právo ČR nebude moci být vykonáváno s velikou pravděpodobností nad americkými vojáky a nad zaměstnanci základen při kriminálních, nedbalostních a jiných porušení zákona
3. Dojde k nerovnoprávnému postavení občanů ČR proti příslušníkům cizích vojsk z hlediska práva a tím k narušení principu rovnosti a reciprocity občanů ČR
4. Porušení prohlášení Severoatlantické rady z roku 1997, že v žádném novém členském státě NATO žádné základny cizích vojsk nebudou
5. Porušení dokumentu Bezpečná Evropa v lepším světě, který byl přijat na úrovni EU 12. 12. 2003 v Bruselu

c)Bezpečnostní otázky

1. Protiraketová základna – radar, v případě vojenského konfliktu USA s některou velmocí se vždy stane prvořadým cílem úderu protivníka USA
2. Území ČR se stává cílem prvního úderu ,aniž ČR by musela nutně být ve válečném stavu
3. Útok na území ČR nemůžou orgány ČR ani občané ovlivnit
4.V případě vytvoření základny na území ČR Rusko s lítostí deklaruje,že bude muset přijmou odpovídající vojenská protiopatření , nejspíše zaměření svých raket na území ČR a možnost preventivního úderu (jaderného?),těchto raket v případě globálního konfliktu
5. O použití základny rozhoduje výhradně velení armády USA, ČR bude pouze s odstupem informována
6. Protiraketový systém USA do současné doby dle stávajících zkoušek je značně nedokonalý a nespolehlivý
7. Střet raket může mít nedozírné následky pro obyvatelstvo, kam tyto zbytky dopadnou –zamoření území
8. Zvýší se nebezpečí nehod a havárií techniky základny a dochází k růstu nebezpečí pro občany ČR
9. Vzroste nebezpečí ze strany teroristů v ČR a nebezpečí teroristických útoků na občany ČR v zahraničí

d) Zahraničně politické aspekty

1. ČR se takto zapojí do preventivních válek USA, které si USA vyhrazují vést v případě ohrožení vlastních zájmů USA
2. ČR svým souhlasem s umístěním základny přispěje k růstu nedůvěry mezi světovými velmocemi ale i mezi spojenci v NATO
3. ČR svým souhlasem s umístěním základny přispěje k růstu nedůvěry mezi světovými velmocemi a ke komplikacím v oblasti nešíření jaderných zbraní , zbraní hromadného ničení a omezení raket dalekého dosahu
4. ČR svým souhlasem s umístěním základny přispěje k růstu nedůvěry mezi ČR a zeměmi bývalého SSSR
5. ČR svým souhlasem s umístěním základny přispěje k růstu závodů ve zbrojení mezi velmocemi
6. Vybudováním základny se změní k horšímu mezinárodní postavení ČR a role naší země v řešení mezinárodních problémů a posuzování zahraničně politických aktivit naší země
7. Od voleb v USA v roce 2008 se výrazně změní nazírání na řešení mezinárodních konfliktů a problémů silou. Budování základny v ČR je stejné jako budování Stalinova pomníku na konci 50let. Tenkrát svět stál před změnou,jenom v naší republice jsme to neviděli.
29. 04. 2007 | 18:19

Mirak napsal(a):

dokončení
d) Technické otázky

1. Bude narušen příjem televizního, radiového a telefonního signálu
2. Bude nutno vytvořit značně široký koridor omezení leteckého provozu
3. Záření radaru ovlivňuje funkce citlivých přístrojů (například v letadlech)
4. Vzroste zatížení životního prostředí zářením z radaru a zdravotní rizika pro obyvatelstvo žijící v okolí radaru
5. Pro obdobné radary jsou zřizovány jaderné zdroje pro výrobu elektrické energie

e) Ekonomické otázky

1. Vliv výstavby základny na řešení nezaměstnanosti daného regionu je zcela zanedbatelný
2. Základna USA bude zásobována z USA, ekonomická výhodnost základny pro ekonomiku ČR bude zcela zanedbatelná
3. ČR bude nucena vynaložit prostředky na zabezpečení vnější ochrany základny,což povede k růstu nákladů na armádu na úkor potřebnějších resortů

4. Základna nepřinese žádný prospěch pro růst technologických znalostí ČR, jako investice USA v Zetoru, AERU,Temelínu…

f) Veřejné mínění

1.Obyvatelé ČR v své historii vždy odmítali umístění cizích vojáků na svém území bez ohledu na své ostatní politické postoje
2. S umístěním vojenské základny nesouhlasí většina obyvatel ČR (VII/2006-83%-průzkum MfDnes, X/2006 75% -Lidové noviny)
3. Možnost české kontroly vybavení a funkce základny je nulová

Výše uvedené problémy ohledně výstavby základny nejsou vyčerpávající, ani konečné
29. 04. 2007 | 18:21

duml napsal(a):

Pane premiere,nedejte se odradit!Ti pokrytci,co se schovávají za tzv.slušné chování,jsou sice na těchto stránkách ve většině,ale v soukromí se chovají ještě daleko hůře,zvláště v prostředí anonymity.
Vy jste dal svou kůži na trh a nazýváte věci pravými jmény.Podstatné není to , jak se problémy okecávají,ale jak se řeší!A tam máte nad těmi kecálky navrch!Populismus je zbraní České strany sociálně demagogické,líbí se jednoduchým a některým novinářům,ale jde cestou do pekel.Držíme palce .
30. 04. 2007 | 07:45

Ivan Langer napsal(a):

http://www.langer.cz - Vítejte na stránkách jednoho z nejpůsobivějších postrevolučních politiků.
30. 04. 2007 | 12:39

vasek napsal(a):

Mirku Topolánku, hodně štěstí, držte se a prolhanejm socanum to poradne "nandejte" :-) Jste fajn a lidi v okoli, co znam, jsou i pres vsechno na sveho premiera hrdi. A zitra na modrem Petrinu zdar :-)
30. 04. 2007 | 23:30

Novotná Jitka napsal(a):

Obyčejná češka- důchodkyně zdraví obyčejnou moravačku důchodkyni, holka(snad mi to dovolíš,toto oslovení), mluvíš mi z duše. Pravda je to i s tím Dařbujánem a Pandrholou- jsem na tom s mýma vysokoškolákama stejně, jen s tím rozdílem, že v mém případě jsou to dvě dcery. Jedna v Praze (supr plat a supr džob a supr život !! ..!!) a jedna na Vysočině -= nic supr!! všechno na h.v.o ! Proč? Když mají všichni strejné možnosti? Kecy! Copak se mohou všichni lidé nacpat do té Prahy, aby těch možností vytvořených pro Pražáky mohli využít ?? Těžko! I ten Topolánek zdrhl z Moravy do Prahy s celou svoji rodinou!
Sledovala jsem Tvůj rozhovor s tím "holobrádkem", přesvědčovat ho nemá cenu, on musí být přesvědčený životem, možná nebude mít ani šanci a bude patřit mezi vyvolené, zejména když už dnes ví kam patří- tj. k ODS, ten se neztratí!!
Páček- slušňáček a k tomu sluníčko do duše!
01. 05. 2007 | 16:08

Worcester United napsal(a):

Já Vám vlastně úplně rozumím a Váš styl se mi líbí (možná to částečně souvisí s tím, že mám v občance napsáno "Vsetín"). Když si vzpomenu na tragikomického Grosse a jeho schopnost komunikovat s médii bez toho, že by ta komunikace musela mít nějaký obsah, rozhodně se mi nestýská. A navíc mě to baví... :)
01. 05. 2007 | 21:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy