Pumprdentlich

23. 10. 2012 | 19:50
Přečteno 4672 krát
Dva a tři čtvrtě roku píšu týden co týden jeden sloupek. I když je nepočítám, mělo by jich za tu dobu být nějakých sto čtyřicet. Tedy publikovaných. Některé jsem nezveřejnil. To když si je přečetla moje žena a řekla o nich, že jsou pumprdentlich.

Hrozné slovo.

„Jak pumprdentlich?“ ptal jsem u každého takhle odmítnutého textu.

„Prostě pumrdentlich,“ dozvídal jsem se většinou. „Já bych ho nikam nedávala.“

Netuším, jaký je pravý původ a význam slova pupmrdentlich, ale ve stejnojmenné povídce Oty Pavla tak tatínek označil sice pěkného, ale jen pětikilového sumce. V povídce hned následuje i definice tohoto slova: „Prý je to, asi jako když jde krásná dáma v plesových šatech anebo v báječném kožichu, všichni přihlížející jsou paf, a ona přitom šlápne do hovna.“

Prostě pumprdentlich…

Sloupky, které pumprdentlich nebyly a vyšly v novinách, jsem ještě přebral. Necelá stovka se jich dostala do knížky, kterou jsem si po dlouhých debatách s nakladatelem a se svými nejbližšími troufnul pojmenovat Bobky od Bobka.

Teď jsem zvědav, jak to dopadne. Jestli ten název a celou knížku čtenáři neohodnotí jako pumprdentlich. Tedy – jak také napsal Ota Pavel – „je to výborný, ale přitom to stojí za hovno“.
Bobky od Bobka na stránkách nakladatele.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jak napsal pan Burian - lidi už nemají ty knížky kam dávat, někteří s nimi dokonce i topí. Pokud dobře hoří, nejsou pumprdentlich.
23. 10. 2012 | 20:11

pamětník napsal(a):

Toto je ono:
http://www.youtube.com/watch?v=cS11OAeNdSg
23. 10. 2012 | 20:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
23. 10. 2012 | 21:22

Admirál napsal(a):

Ano, Pavlova představa vznešené dámy, která našlápne hovno a pak to řeší, je nádherná. Je to dada.

Pokud je Vaše kniha "dada", nebude "pumprdentlich"

Dada chce přirozený talent, vrozený pohled na svět.
23. 10. 2012 | 21:40

kokoshka napsal(a):

Jak ja Vam rozumim,pane Bobku,mam dodelano 64 povidky,250 basni a dva velky romany,bohužžel nevim co s tim počit,jo bejt grafomanem je fuška:-)
23. 10. 2012 | 21:46

Admirál napsal(a):

Ano, Pavlova představa vznešené dámy, která našlápne hovno a pak to řeší, je nádherná. Je to dada.

Pokud je Vaše kniha "dada", nebude "pumprdentlich"

Dada chce přirozený talent, vrozený pohled na svět.

Kromě jiného, je "Titul, na který jsem hrdý" (příloha dopisu Oty Pavla bratru Hugovi) jednou z nejsilnějších věcí, které jsem bv životě četl.
23. 10. 2012 | 21:52

Tužka napsal(a):

Tužka napíše,....vypadá to, že to nebude řízená katastrofa,...jen aby byla zvířátka zdravá,...."futérmajstři" je dobře krmili,.....a ona dobře trávila,.....a komu se to nelíbí,.....může na to "hodit bobek".

Vánoce se blíží,....knížka se "objevila" v ten správný čas,.....výrazná modrá barva,.....máte dobře " našlápnuto",....a ze ZOO nejste na nějaký ten exkrement přecitlivělý,.....
Tužka.
24. 10. 2012 | 00:16

kormoran napsal(a):

Soudruhu , hlavne ze vam brontosauri dobre travi , opicky plati vstupne za pohled na opicky v kleci a na to ostatni je treba hodit bobek.
Neni to hen ten Pumprdentlich?
24. 10. 2012 | 01:10

kormoran napsal(a):

Jeste pred 70 lety bych chapal smysl ZOO , nedostupnost , badani atp. avsak clovek postupem casu(civilizacne) si mel uvedomit, ze nema zadne pravo drzet divoka zvirata v zajeti . Spise jim pomahat navratit je do prirody a chranit je.

Jak by Bobek dokazal prijmout prikladne po unosu mimozemstanu zivot v kleci se svoji druzkou a tvorove s planety X by na nej ukazovali prstem se slovy ,to je ten chuj s brejlema z planety Zeme , ktery volal po svobode , ale ostatni veznil.
24. 10. 2012 | 01:40

Pompeius Magnus napsal(a):

Pane autore, v mém referenčním rámci mělo slovo pumprdentní posunutý význam, než jak uvádíte. Znamenalo to cosi jako " třeskutě elegantní", ve významu, že něco v celkovém zjevu bylo navíc, a tak byl výsledný dojem komický. U oné dámy, kterou tak pěkně popisujete by se jednalo například o nevhodný doplněk, tedy řekněme lišku kolem krku se skleněnými očičky. Snad Vám můje příspěvek nepříjde příliš pedantlich.
24. 10. 2012 | 05:33

Robert Zaruba napsal(a):

Pan reditel Bobek by mel delat ministra financi. Tak jako on neumi setrit ani Kalousek s Klausem dohromady. Zvysil seniorum vstupne do ZOO sto padesatkrat z koruny na sto padesat korun. Toho je v ZOO vecna skoda
24. 10. 2012 | 07:10

muromec napsal(a):

Nebude pumprdentlich taky kmenová mluva, jako když se objeví čeští politici v televizi, a říkají každých 5 minut, že "tohle není kóšer", a támhleto "není kóšer", nebo "tohle je děsný chucpe", a támhleto "je taky děsný chucpe"... Jak se v tom mají vyznat obyčejní lidi co nemluví arabsky, co to znamená?
24. 10. 2012 | 07:29

resl napsal(a):

Trochu zneužíváte zdejší prostor k propagaci vaší knížky. Ovšem co je a co není "pumprdentlich" rozhodnou čtenáři. Nezapomeňte napsat krátce, zda knížka měla úspěch, nebo naopak.
24. 10. 2012 | 08:45

šašek z Jihlavy napsal(a):

kokoška
Ještě je tu možnost vydat vaši tvorbu vlastním nákladem, dělají to tak mnozí.
24. 10. 2012 | 08:53

Twist napsal(a):

Dobrý den, smazal jsem svůj příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu. Byl o ho.nu a jedné politické straně, která s ne- časem zaniká. Děkuji.
24. 10. 2012 | 09:19

Zdeněk .Wachfaitl napsal(a):

Tiergarten Direktor Bobek

Bobek je pumprdentlich, tedy ten Váš, musel by tu být Bob aby vás, Bobku, ráno vytáhl z teplého klobouku a přinutil cvičit.
Jste takový Pokuston kouzlící s miliony, které nikdy nevydělal. Pokus o nové logo to naprosto přesně dokladuje.
*
Mimochodem, pravdu má Kormorán, když nazírá na ZOO jako na nesmyslné "charity pro zvířata" a navrhuje ZOO je zrušit. Bobek by pak neměl bobek z knížky a mohl by svá léta trávit studiem zvířat třeba v Mongolsku. S převaláky, za ty máte jediný dokladovatelný plus. Trochu málo...ne...
*
http://www.youtube.com/watch?v=IVSt8g6mbl0&feature=relmfu
bobek

*
Řekl bych že tenhle Bobek o pumprdentlich nepřemýšlí, je lepší.... Zkuste zachraňovat zvířata za prachy z vlastní kapsy, ne za peníze daňových poplatníků.
**
Pěkný den.
24. 10. 2012 | 09:20

kokoshka napsal(a):

šašek z Jihlavy:
V tom ten problem neni,ja mužu najit vydavatele a mužu to vydat sam,nevim jestli chci v tak mladem veku se zasvetit spisovatelske činnosti profesionalne(ačkoli ja vždy toužil byt spisovatelem)protože mam spoustu jine praci,koničky a rodinu.Snad ješte počkam na duchod:-)Ostatne např.muj oblibenec Raimond Chandler vydal svuj prvni roman ve veku kolem padesatky.
24. 10. 2012 | 11:12

kokoshka napsal(a):

Mimochodem,pane Bobku,nenašel jsem vaše mlade červene pandy co je na billboardech,poradte kde ho mam vyhledat a prosim nekrmte vlky tak vydatne(jenom je tim kazite)protože už podruhe jsem našel celou smečku jenom spinkat vzhuru tlapama,pravda jeden vždy je na straži ale stejne...
24. 10. 2012 | 11:25

kokoshka napsal(a):

I ja jediny na rozdil od xenofobniho pana Wachfaitla se tady mezi diskutery staram se o kulturni vložku,jelikož strkam ulomky sve tvorby do každeho vyznamneho blogu,pan Stejskal se na mne musi moc zlobit,slibuji admine že bez vašeho povoleni neštekne už ani jedina muza!
24. 10. 2012 | 11:53

kokoshka napsal(a):

Budu čist jenom svemu psovi Tofiku,ten je muj nejlepši kritik i když ho občas uplatim piškotem!
24. 10. 2012 | 11:55

Pumperlich napsal(a):

Pan Bobek se vyhřívá v posledních odlescích sympatií, které si ZOO získala v desetiletích před ním a soukmenovcem Fejkem. Umějí tahat z pražského rozpočtu stamiliony a tvářit se jako manažeři. ZOO ztratila genius loci, pavilony jsou ošklivé, stísněné, každý pes jiná ves. Návštěvník je oškubán u vchodu a následně u občervovacích stánků a v restauraci způsobem, který ho zatvrdí. Všímám si po Praze reklamních billboardů pražské ZOO - asi to s návštěvností není dobré.Jaký div.
24. 10. 2012 | 13:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy