Všichni Putinovi muži

19. 05. 2014 | 15:11
Přečteno 13097 krát
V Evropě silně narůstají obavy z toho, že v nadcházejících volbách uspějí populisté a extremisté. Tyto strany – v Česku Úsvit, komunisté, svobodní, a svým způsobem i část sociální demokracie a ODS – ohrožují evropskou jednotu a bezpečnost. V důsledku tak přímo či nepřímo podporují Putinovu snahu o rozdrobenou a slabou Evropu. Nesmíme dovolit, aby tito Putinovi trojští koně v EU uspěli.

Nadcházející evropské volby jsou zásadnější, než se může z naší české zahrádky zdát. Evropská unie dnes stojí na křižovatce. Buďto bude schopná usilovat o společnou energetickou strategii a hlubší spolupráci v zahraniční a bezpečností politice, nebo se vydá směrem opačným – k dezintergaci a marginalizaci, cestou nacionalistických hnutí. Jednotlivé národní státy by pak ovšem neměly šanci významně ovlivňovat své vztahy s Ruskem či ekonomickými velmocemi jako Čína a USA.

Putinovu plánu slouží právě populistické a extremistické politické síly, kterým se dnes bohužel daří sbírat hlasy v místech, která se potýkajících se silnou nezaměstnaností a sociálními dopady hospodářské krize. Populistické strany nejsou novinkou, ale právě dnes bychom měli být před jejich zdánlivě jednoduchými recepty na složité otázky imigrační politiky nebo přístupu k „nepřizpůsobivým“ na pozoru. Na hranicích demokratické Evropy doutná vážný konflikt s Ruskem a destabilizovaná Evropa je dlouhodobým zájmem Kremlu. Z výroků řady pravicových i levicových populistů je přitom jasné, že stojí na straně Putina.

Marine Le Pen, šéfka Národní fronty ve Francii při své návštěvě v Moskvě obvinila EU a USA z rozdmýchávání nové studené války. Šéf britských populistů Nigel Farage Putina obdivuje jako vynikajícího politika. Podobně uvažuje i nizozemský Geert Wilders nebo fašisté z řeckého Zlatého úsvitu. Extrémní pravici zřejmě na Putinově režimu láká jeho otevřené autoritářství, proklamovaný ultrakonzervatismus a národovectví, omezování občanských práv a vláda pevné ruky. Byť se mohou tyto strany lišit v míře svého extremismu, spojuje je jejich eurodestruktivní politika. A Rusko se již dnes nebojí si některé zavázat. Maďarský premiér Orbán se dohodl s Putinem na financování jaderného programu i bez ohledu na názor evropských spojenců.

U významné části levice pak vidíme Putina jako symbol odporu proti globální nadvládě Západu. Přitom Putinovo autoritářské Rusko, jeho zkorumpovaný, gangsterský režim, tvrdě potlačuje základní občanská a politická práva, omezuje svobodu slova, vězní matky rodin za občanské aktivity a toleruje bití nebo dokonce vraždy novinářů. To vše na pozadí dlouhá léta bujícího a mimořádně agresivního neonacismu v ruské společnosti.

V české politice hrají roli trojských koňů Ruska například Okamurův Úsvit a komunisté s přispěním některých politiků ČSSD. Okamurovec Šarapatka jel za peníze belgické extremistické organizace, evidentně napojené na Putina, “dohlížet” na “referendum” na Krymu. Komunisté naprosto nekriticky přejímají kremelskou rétoriku, jako kdyby se ani u nás, ani v Rusku od roku 1989 nic nezměnilo. Někteří poslanci sociální demokracie neváhají jít slavit den vítězství na ruskou ambasádu či kritizovat svého vlastního ministra zahraničí za pevný postoj směrem k Rusku. I lídr sociální demokracie do EP Jan Keller označil vstřícnost EU za příčinu krize na Ukrajině, odmítl podpořit novou kyjevskou vládu a xenofobně strašil, že „nás může zachvátit vlna Ukrajinců“.

Stejně tak ale dělají Putinovi užitečné idioty ODS a Svobodní se svoji ideologickou snahou za každou cenu Evropskou unii oslabovat a rozkládat zevnitř. Vycházejí přitom z učení svého guru Václava Klause, který měl vždy pro Rusko slabost. Jenže bezpečnost Evropy neviditelná ruku trhu nevyřeší.

Tyto síly se často zaklínají národními zájmy. Je ale skutečně naším národním zájmem oslabení EU tváří v tvář Putinovi? Je v našem zájmu a v zájmu Evropy, aby Velká Británie odešla z EU, jak to prosazuje Nigel Farage? Je našim hospodářským zájmem, aby se rozpadla eurozóna, po čemž tito populisté často volají? Prospěje naší bezpečnosti, když se nepodaří prosadit jednotnou energetickou politiku EU? Bude mít naše země větší váhu, pokud by se měla Unie demontovat na pouhou alianci národních států nebo zónu volného obchodu? Skutečně bychom se cítili bezpečněji v takové Unii, jakou si představují pravicoví či levicoví populisté?

Rozbitá Evropa je největším zájmem imperialistické politiky Vladimíra Putina. Nikoli českých a evropských občanů. Právě proto jsou nadcházející evropské volby pro naši budoucnost klíčové. Pokud bereme naši svobodu a bezpečnost vážně, je potřeba nastavit zmíněným politickým snahám hráz. Ve své podstatě totiž naši bezpečnost a naši svobodu ohrožují. Poražme společně tyto nebezpečné tendence v nadcházejících volbách.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mb napsal(a):

... dobrý blog ...

... uvidíme ...
19. 05. 2014 | 15:29

e.m. napsal(a):

*V Evropě silně narůstají obavy z toho, že v nadcházejících volbách uspějí populisté a extremisté* ---- uhmm jako např. strana zelených, pane Liško? :o)
19. 05. 2014 | 15:34

jenicek napsal(a):

"V Evropě silně narůstají obavy z toho, že v nadcházejících volbách uspějí populisté a extremisté."
Ono hrozí vítězství zeleného fašismu?
19. 05. 2014 | 15:38

Míla napsal(a):

Pane Liška
po dvaceti letech volat o pomoc?Pozdě bycha honiti.
19. 05. 2014 | 15:44

Volby do EP napsal(a):

Já chci moře!
https://www.youtube.com/watch?v=LxxDoCSH3as
19. 05. 2014 | 15:46

Petr Jihlava napsal(a):

Ondřej Liška má pravdu.Není co dodat.
19. 05. 2014 | 15:47

A takhle přesně to je! napsal(a):

Putinův gambit

The Economist (vyšlo v Respektu)

V napínavých thrillerech je rozhodující správné načasování. Napětí vzrůstá, hudba graduje, katastrofa je na spadnutí - a najednou se dostaví oddech. Sedmého května ruský prezident Vladimir Putin takový okamžik zinscenoval. Rozdmýchal konflikt, vystupňoval napětí až na doraz a hrozil invazí, načež učinil velkodušný ústupek. Nelegitimní referenda o nezávislosti východních oblastí Ukrajiny budou možná odložena (psáno ještě před jejich konáním) a prezidentské volby 25. května možná opravdu proběhnou. A Rusko třeba stáhne svá vojska z hranic s Ukrajinou.

Putin už získal téměř všechno, co chtěl. Anexe Krymu byla akceptována, závažné ekonomické sankce odvráceny, jeho popularita raketově vzrostla a poté, co na Ukrajině způsobil rozvrat, hraje si na mírotvůrce. Ani toho nemusel moc obětovat. Referenda byla beztak logisticky neproveditelná. Jeho nabídka však kyjevskou vládu přinutí k jednáním se samozvanými separatisty na východě a jihu Ukrajiny. Dohoda o propuštění Pavla Gubareva, v březnu zatčeného „lidového“ gubernátora Doněcké oblasti, propůjčí vzbouřencům legitimitu i bez referenda.

Pečlivě připravená a vzápětí stažená hrozba je jen nejnovější epizodou v informační válce, již Rusko vede doma i v zahraničí a kterou podle všeho vyhrává - zejména v Německu. Západu, který není ochoten ke konfrontaci s Kremlem, nezbylo než Putinovy ústupky přijmout, alespoň podle politologa Kirilla Rogova. V posledních třech měsících vytvořila ruská propaganda virtuální realitu, aby odůvodnila anexi Krymu a zmanipulovala fakta. Šířila konzistentní, primitivní a lživou legendu o tom, že se v Kyjevě chopila moci Západem podporovaná fašistická junta ohrožující ruskojazyčné obyvatelstvo. Krym byl zachráněn včasnou intervencí, ale jih a východ Ukrajiny zachvátil občanský konflikt. Vrcholem byla tragédie, kdy v Oděse uhořelo 40 lidí, což Rusko označilo za doklad ukrajinského fašismu.

„Účelem informační války není přesvědčit někoho o něčem, ale zapojit lidi do války,“ konstatuje badatel z London School of Economics Grigorij Asmolov. Informační válka podněcuje nenávist a upevňuje podporu režimu. Jak napsal zkušený liberální politik Boris Němcov na svém blogu: „Tak silnou všeobecnou nenávist v Moskvě nepamatuji - ani po puči v srpnu 1991, ani po Jelcinových sporech s dumou v roce 1993. Televize rozdmýchává agresi… Kreml v lidech pěstuje a živí nejnižší pudy, podněcuje nenávist a bojechtivost.“ V ruské informační válce se odráží to, jak Putinův režim závisí na ovládání médií a vyloučení politické soutěže.

Když Putin v roce 2000 nastoupil do prezidentského úřadu, ovládl hlavní televizní stanice a nyní se snaží podmanit si internet, který byl donedávna poměrně svobodný. Dokonce ho označil za projekt CIA a 5. května podepsal nový zákon, jenž blogerům a komentátorům, kteří mají více než tři tisíce odběratelů, nařizuje, aby se zaregistrovali jakožto sdělovací prostředky. Kreml už zrušil nebo převzal několik nezávislých internetových stránek a zakázal populární blog opozičního politika Alexeje Navalného, který je v domácím vězení a hrozí mu dlouholetý trest odnětí svobody na základě vykonstruovaných obvinění.

Pokračování
19. 05. 2014 | 15:51

A takhle přesně to je! napsal(a):

Dokončení

Jak tvrdil sovětský disident Andrej Sacharov, autoritářské a represivní režimy představují hrozbu nejen pro své vlastní občany, ale i pro mezinárodní bezpečnost. Sacharov byl v lednu 1980 po invazi do Afghánistánu poslán do vyhnanství a jeho deportaci provázela masivní propagandistická kampaň. Ovšem sovětská propaganda tehdy neuspěla. Její antiamerikanismus podkopaly ekonomické neúspěchy a při mizerném zásobování potravinami byly výhody Západu oproti Sovětském svazu křiklavě zjevné.
Naopak dnes ruská propaganda funguje. Je propracovanější a poutavější než její monotónní sovětská verze a publikum ji přijímá ochotněji. Podle průzkumu veřejného mínění uspořádaného Všeruským centrem pro výzkum veřejného mínění většina Rusů státním médiím věří a na občasném překrucování informací nevidí nic špatného. Antiamerikanismus a revanšismus využívá trauma vyvolané zhroucením Sovětského svazu, které si lidé vykládali nikoli jako osvobození, ale jako porážku, již Rusku uštědřil Západ.

Podle Lva Gudkova, šéfa agentury na výzkum veřejného mínění Levadovo centrum, je toto trauma hlubší, než si kdokoli dokázal představit. Ruská anexe Krymu se všeobecně interpretuje jako vzkříšení velkoruského státu a pomsta Západu. Nesouhlasila s ní jen tři procenta Rusů a méně než jedno procento se za ruský postup stydělo. Putin rovněž otevřenou konfrontací se Západem Rusy zbavil ustavičného komplexu méněcennosti. Rusko je podle něj totiž unikátní civilizací, která je morálně nadřazená Západu a nepotřebuje se nikomu ospravedlňovat. Další důvod pro podporu Putinových kroků je ekonomický. Jak jednou poznamenal Jegor Gajdar, ekonomický reformátor z devadesátých let, ruská nostalgie po impériu začala vzkvétat nikoli v dobách ekonomického strádání, ale po několika letech rostoucích platů, které do velké míry souvisely s nárůstem cen ropy. Omezené možnosti ruského modelu státu se ovšem vyjevily, když se v roce 2012 Putin vrátil do Kremlu na třetí prezidentské období. Vlna pouličních protestů, v nichž hrála hlavní roli městská střední třída, obnažila poptávku po modernizaci státu.

Ruská anexe Krymu a intervence na východní Ukrajině je faktickou alternativou k modernizaci. Strana podvodníků a zlodějů, jak se začalo říkat Jednotnému Rusku, vládnoucí kremelské straně, je nyní stranou budovatelů impéria a Putin je sjednotitelem ruských zemí. Korupce, jež byla před pár lety ústředním tématem, ustoupila do pozadí. Podle Rogova byla agrese na Ukrajině součástí širší konfrontace se Západem, motivované hlavně potřebou upevnit režim a jeho rentiérský paternalistický systém. Putin zkonsolidoval podporu lidí, kteří těží z ropných zisků: milionů státních zaměstnanců, což představuje takřka třetinu ruské pracovní síly.

To také možná vysvětluje, proč se Kreml těší největší podpoře mezi vzdělanější třídou byrokratů. „Oni si v zásadě přejí pokračování systému, kdy jim stoupá plat, aniž by se nějak předřeli,“ vykládá Rogov. Rovněž to vysvětluje, proč většina Rusů není připravená nést faktické finanční i lidské náklady války na Ukrajině. Před Putinovým posledním ústupkem začínala být veřejnost nervózní při vyhlídkách na skutečné krveprolití a ekonomické strázně spojené se stále přísnějšími západními sankcemi. Vážný konflikt by znamenal zapojení ruské armády a sankce, které poškozují už tak oslabující ekonomiku. Putin nechová k demokratickým procesům velké ohledy, ale průzkumům své oblíbenosti věnuje pozornost odjakživa.

Nic z toho neznamená, že dlouhý ukrajinský thriller končí. Putin má k dispozici spoustu nástrojů na to, aby Ukrajinu destabilizoval a eliminoval tam západní zájmy. Nejsou žádné záruky, že prezidentské volby proběhnou 25. května úspěšně, obzvláště v neklidné oblasti na východě a jihu země. A Putinem rozdmýchané agresivní nálady rovněž jen tak lehce nevyhasnou. Dají se totiž nasměrovat proti „zrádcům“ a „páté koloně“ doma. V thrillerech také po chvilce oddechu zákonitě následuje ještě větší napětí.
19. 05. 2014 | 15:52

co vlastně chcete? prachy napsal(a):

Aha, takže do kalhot panu Liškovi nakálel Putin. Jeho kamarádi Bursík, Katuška a Barel s tím nic neměli a jeho program Zelený humus také ne.
Cesta ze zoufalství vede přes senbezpytování, Ondřeji.
Zelené jsme původně považovali za pokračovatele různých ekologických a ochranářských hnutí.
Ty měly vesměs přímo opačnou agendu než vy.
Jenže moc peněz je neodolatelná, že?
19. 05. 2014 | 15:56

Breguet napsal(a):

Liško, Ty lišáku, tos nám to nandal. Ještě že to víme, jinak jme si mohli myslet, že bychom klidně mohli na hajzlík i bez US povolení...No a že si tam máme dávat bacha na Putinovo agenti je jasnačka.:-)
19. 05. 2014 | 16:00

......................... napsal(a):

Já snad toho Putina začínám mít rád. Už jen proto, že vám tak leží v žaludku.

Můj hlas rozhodně nemáte. Kdyby nebyla jiná volba, raději bych ho vhodil komunistům.
19. 05. 2014 | 16:03

kozel z kozolup napsal(a):

Dlouhý ukrajinský thriller opravdu nekončí. Jaceňuk, Tymošenková a spol. se nedají. Prachy jsou prachy když můžete okrádat 45milionů, ani tak moc nezáleží, jak jsou chudí. Na Julii zbyde dost a dost.
19. 05. 2014 | 16:05

za evropské motáctví může jedině putin napsal(a):

A takhle přesně to je v Economistu
Ty noviny jsem přestal odebírat, když přes všechny lepší rady tehdy ještě psychicky normálních evropských státníků agresivně podporovaly genocidní vpád do Iráku.
Paul Johnson napsal, že Británie bude americkou letadlovou lodí a zbytek Evropy ať jde do pekel.
To co dnes vidíme, všechno vraždění a agresivita v které se změnily mezinárodní vztahy a zblbnutí Evropy jsou důsledkem tehdejšího obratu, navozeného dnes už zcela jasným zločinem z jedenáctého září.
Economist má ruce v krvi až po lokty.
Část toho, co říká o Rusku je správná, ale účelem je další pokračování ve válečných dobrodružstvích, o kterých nám, podobně jako o výsledcích druhé světové války někteří říkají, že přece nakonec tak pěkně dopadly.
Tenhle barák vám teda posere pták určitě.
19. 05. 2014 | 16:11

ampersand napsal(a):

"tito Putinovy trojští koně..."

Pane politiku, najměte si lepší veršotepce či korektory, kteří ovládají látku základní školy.
19. 05. 2014 | 16:12

Русские идут napsal(a):

Liška čeče, založte Ligu na potírání proruské činnosti.
19. 05. 2014 | 16:15

Petr B. napsal(a):

"Z výroků řady pravicových i levicových populistů je přitom jasné, že stojí na straně Putina."
Liško, já vás chápu, vy coby vzorný "demokrat", jste byl nejdříve věrným spojencem Topolánka s Dalíkem v podivné vládě postavené na přeběhlících, o nichž se vykládalo, že byli zkorumpováni (to by nezvládnul možná ani Putin). Nyní zas fandíte Pravému sektoru a neo-banderovcům, kteří násilím svrhli demokraticky zvoleného prezidenta.
Kdo je tedy extremista?
Všimněte si dvou detailů:
1/ Liška se v Čechách dostal do vlády, která nebyla postavená na výsledcích demokratických voleb.
2/ Liška podporuje na Ukrajině politické síly, které nemají demokratický mandát k vládnutí.
19. 05. 2014 | 16:20

Amonre napsal(a):

A vy jste jediní čistí?
Já chápu že volby jsou za dveřmi, ale z vás se stala starana nevolitelná pro mnoho lidí, bohužel vám uškodili osoby jako Bursík a "paní AuAu."
Bohužel se ukazuje, že multukulturalismus a ekologismus, kterýchžto jste pro populaci symbolem, selhávají.

Evropskou eneregetiku a nejen elektroenergetiku dá dohromady až to když po experimentech aspoň její část padne na hubu, nic jiného.

Problém představuje francouzské socialistické experimentování. Až do první války za mnoho zla mohla Francie, i když co se týče celé historie, tak si nemají státy moc co vyčítat. Bude zajímavé sledovat jak se v jednom svazku budou sžívat modely německy a francouzský, navíc význam Paříže v poslední době jakoby upadal a to není dobré, může nakonec to skončit rozbrojemi s Berlínem a pak nás chraň pánbůh.

A o tom, že nám zdivočily banky se nebudu zmiňovat, protože to je myslím známé. zajímavé bude až se tu cyhtne nějaká banka, která bude vydávat úvěry po islámském způsobu, myslím, že k ní příjde mnoho klientů.

Je otázkou, jestli vzhledem k situaci nebylo dobré zavést daňový census. Demokracie je mimochodem velmi pomalý a vcelku špatný systém vlády, ale je to to nejlepší co máme. (otázka jak by vyšla ze srovnání s osvícenským absolutismem)
19. 05. 2014 | 16:26

strýc virus HxNx napsal(a):

z politické strany Čingischánův kostrč jde opravdu hrůza. ještě o ní uslyšíme.
19. 05. 2014 | 16:28

strýc virus HxNx napsal(a):

Petr B.

pan Liška je jeden z nejotřesnějších případů obskurního populismu v české politice posledního desetiletí.
horší než Okamura. ten to alespoň myslí upřímně, i když blbě.
19. 05. 2014 | 16:30

JC napsal(a):

Pane autore,

Populistickou politiku jste tady 10 let prováděli vy ojrohujeři :
" doženem a předeženem, cyklostezka do každé díry, na každé pole řepku nebo fotovoltaiku, etc. ....takže musíme zabránit říkáte ?
Tak já to hodím svobodným a zkuste mi v tom zabránit. :-))
19. 05. 2014 | 16:32

................................... napsal(a):

A včil mudruj Liško http://czech.ruvr.ru/2014_05_19/Putin-jede-do-Ciny-aby-ozivil-multipolarni-svet-9202/
19. 05. 2014 | 16:38

Amonre napsal(a):

to: JC
Naprosto přesné a dovoluji si tvrdit, že eurohujeři způsobili mnohem více problémů, než kolik jich mají potenciál způsobit euroskeptici.

Peníze se nalily do zbytečných cyklostezek, po kterých stejně pomalu ani turisti nejezdí, protože existují optimálnější cesty, kdybych u nás ve městě měl jezdit po cyklostezkách, bude mi to trvat dýl, než po silnici, zato na dva blbé mosty, které by cizím i místním zkrátily cestu, pořád čekáme, ani se o nich neuvažuje (Ale že jsou třeba se ví aspoň dobrých 30 let). Cyklostezky v kopcích jsou ještě větší chujovina, pro těch pár extremistů stačilo pouze osadit cedule, nebo zakreslit do map. Zato stavba (rychlo) dráhy a dálnic stojí.

Na těch polích mělo být obylí, nebo brambory, obé je možno přesouvat mezi biopaliy(energetikou) a potravinářstvím, OZE bez podpory výstavby nových PVE také nesmysl.
19. 05. 2014 | 16:41

.................................... napsal(a):

A včil mudruj Liško http://czech.ruvr.ru/2014_05_19/Putin-jede-do-Ciny-aby-ozivil-multipolarni-svet-9202/

Ono, dokopat někoho do kouta není vždy dobré.
19. 05. 2014 | 16:42

Pažout s Horáčkem napsal(a):

My jsme chlápci z KGB
(zpívá se na návěv " My jsme žáci z třetí Bé"

My jsme chlápci z kagébé,
bereme však na sebe,
podobu sklepmistra,
poslance či ministra!

Podrýváme Ojrostát,
zesměšňujem majestát,
fotíme, slídíme,
špijóníme, piklíme.

Můžem bejt i listonoš,
a to všechno jelikož,
vlastníme vozítko, v něm
atomové tlačítko.

Taky jedno lepítko!
19. 05. 2014 | 16:59

Petr z Tábora napsal(a):

S tou první větou souhlasím: "V Evropě silně narůstají obavy z toho, že v nadcházejících volbách uspějí populisté a extremisté.". Proto doufám, že se do EP nedostane žádný zástupce českých Zelených a co nejméně z jiných států.

Putin má zájem o ekonomickou spolupráci s Evropou a naopak rozumní lidé vítají spolupráci s Ruskem, nejde jen o energetiku. Politicky jde o to, přitáhnout Rusko k Evropě a ne ho tlačit k Číně, která je i tak budoucí světovou velmocí číslo jedna. Ekonomickou jedničkou se stanou zřejmě už letos. To ovšem extremisté typu Zelených nechápou a snaží se o vznik další studené války.
Putin má zájem o neutrální Ukrajinu, proč by obsazoval zbankrotované území ? Rusové mají dost starostí sami se sebou. Jejich a americkým zájmem je, aby záchranu Ukrajiny zaplatila EU.
19. 05. 2014 | 17:00

Karel Mueller napsal(a):

Pane Liška,

pokud je Váš text určen bučícímu stádu, tak je to v pořádku. Pokud sám věříte, tak je to tragedie. Nebudu opakovat mnohokrát řečené, ale sdělím Vám nikoliv sladké, ale poněkud hořké tajemství: Proč má Putin tolik příznivců doma i v Evropě.

- Tuším, že to byl Maximus, kdo shrnul bilanci Putinovy vlády a trefně dodal, že kdyby byla jen polovina pravdou, tak musí Rusové považovat Putina za poloboha. Určitě si však většina Rusů myslí, že mezi Ukrajinou a Ruskem je jeden rozdíl: Putin

- Nedávno jsem četl příznačný blog Když Putin mluví jako Reagan a Obama jako Brežněv. Putin vyzvedává klasické hodnoty a protože díky nim koneckonců západ vyhrál nad východním blokem, je snad jasné, že bude mít dost posluchačů. Kromě toho se mnoha lidem na západě zdá, že západ podvádí i přírodu.

- Putin je velmi inteligentní, dokáže 4 hodiny brilantně odpovídat i na otázky na tělo.Dokážete to Vy.

- Mnoho lidí ho obdivuje proto, že hájí zájmy národa a to velmi tvrdě. Nezdá se, že by Rusy považoval za zaprděné Rusáčky.

- Mohli jsme sledovat celý průběh ukrajinské krize, od jejího vypuknutí, průběhu a sledovat výkony západních politiků včetně stupidní prolhanosti našich medií.

Tak se proboha divíte?

-
19. 05. 2014 | 17:13

Pepa Řepa napsal(a):

Vidím to na Cibulku s Nosem.
Mainstream.

Už jen proto, aby udělali štroubikovi v EP inventuru, soupis nejen mužických exkomunistů ale i vydali soupis těch západních eurokomunistů, a že jich tam je..
Má to ale jednu vadu.

Cibulář dostane pouze tři hlasy.

Svůj, můj a u Fandy to ještě není jistý.
Ale že by tam v té daleké Bruseli hřímal proti komunistům a maoistům je docela zábavná představa.

Kulatá země je ku ku kulatá, zpíval Pepa,

jedna věc je jistá komunista ji oběhl a vzal to -jako přeceda Barousek.-přes Algarve do Brusele.
Šroubici byli tak zahleděni na východ, že nepostřehli, že největší výdoblitky pocházejí z matičky EU.
19. 05. 2014 | 17:21

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jak to říkal Švejk? Na chudý lid musí bejt přísnost. Teď jde jen o to, kdo bude práskat bičem.
Chodí Putin okolo, nedívej se na něho, kdo se na něj koukne, toho Putin bouchne.
nebo
Zlatá brána otevřená, zlatým klíčem odemčená, kdo do ní vejde, tomu hlava sejde. Ať je to ten nebo ten, praštíme ho koštětem.
Nikdy bych si nepomyslil, že v těch dětských říkankách je tolik moudrosti. Asi je vymejšleli prognostici.
19. 05. 2014 | 17:25

Karel Mueller napsal(a):

šašek z Jihlavy:

V Grimmech a Andersonovi je téměř celá lidská moudrost: Dvě nesmrtelné: O rybáři a zlaté rybce, Císařovy nové šaty.
19. 05. 2014 | 17:32

Joe Ratata napsal(a):

Ze Zelených po Bursíkovi a Biomase zbyla jen nevolitelná hromada kontaminovaného biodpadu.
Nedokážu si představit, že dostanete hlasy i od někoho jiného než od sebe.
Můžete si za to sami.
19. 05. 2014 | 17:35

Alfa napsal(a):

Jestli je někdo populista a extremista, tak je to Liška a jeho stranička. Zprasili (a zdiskreditovali) ekologickou politiku a hrají si na pravičáky.
Pane Liško, z toho lhaní o Ukrajině, které většině lidí leze krkem a vám se tak líbí už vznikla i zkratka: VUL (Velká ukrajinská lež). Bude mít velké důsledky. Důvěra lidí v média klesá velmi rychle. Za týden se znovu zamýšlejte, proč volby do europarlamentu opět Strana zelených prohrála. Lidé holt vám nerozumějí, viďte...
19. 05. 2014 | 17:38

gabriela napsal(a):

Liško, liško zelená a podšitá. Nějak vám ten Putin vlezl na mozek, až jste z toho celý zelený, na nervy a plácáte nesmysly o "diktátorovi" Putinovi. Mimochodem, tu rozhlasovou besedu jste absolutně nezvládl, víte o tom? Adam B. Bartoš za stranu NE Bruselu - ND narozdíl od vás mile překvapil. Statečně a se silnými nervy zabojoval v předvolební rozhlasové debatě. Kuk všichni sem ;-) NE Bruselu - Národní demokracie v ČRo Plus aneb Liškovi ruply nervy -
http://www.nebruselu.cz/20140519c.htm
http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3123952
...............................................................................................................................................
Mimochodem, ND - Ne Bruselu č. 4. jako jediná strana má za první a hlavní cíl rozpustit Evropský parlament, a to se cení hodně vysoko.
Prosím, udělejme všichni z těchto voleb referendum o molochu zvaném Evropská unie. Po 10 letech můžeme účtovat. Volme nezávislost České republiky. VOLME NE BRUSELU - NÁRODNÍ DEMOKRACII č. 4 ;-)
Posílám pro jistotu všem EU volební kalkulačku - bohužel je hodně neúplná, protože se nezeptala všech kandidujících stran do EP, ale jako vodítko jaké strany rozhodně NE přece může poskytnout...
http://volebnikalkulacka.cz/
http://www.tyden.cz/volebni-kalkulacka-evropsky-parlament-2014_1033_stranka.html
...............................................................................................................................................
Mimochodem, takhle mi to vyšlo. Až jsem se z toho vyděsila, jak mám Macha hodně vysoko, to jsem fakt nečekala :-)
http://volebnikalkulacka.cz/evropsky-parlament-2014/match/?q41=-1&q40=1&q1=1&q2=1&q35=1&q32=1&q4=1&q9=-1&q27=1&q24=1&q5=1&q31=-1&q12=-1&q16=-1&q33=1&q34=-1&q37=1&q13=-1&q23=1&q15=-1&q18=-1&q26=1&q21=1&q28=1&q38=1&q6=-1&q10=1&q11=1&q22=-1
Jak to máte ostatní? ... Pochlubte se ...
19. 05. 2014 | 17:43

šašek z Jihlavy napsal(a):

Karel Mueller napsal(a):
šašek z Jihlavy:

V Grimmech a Andersonovi je téměř celá lidská moudrost: Dvě nesmrtelné: O rybáři a zlaté rybce, Císařovy nové šaty.
19. 05. 2014 | 17:32
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Přesto se rodí stále noví rybáři (velrybáři) a politici už hledají i v second hands.
19. 05. 2014 | 17:46

Míla napsal(a):

Rusko a Čína,zajímavá dvojka.Yozif by měl pomalu začínat pytlovat plyn z Afriky.Jinak se může stát,že pochcípáme na skrčeninku.
19. 05. 2014 | 17:52

Pája napsal(a):

Pane Liško, nejmenujete se ve skutečnosti Kojzar?
19. 05. 2014 | 17:55

Pepa Řepa napsal(a):

Císařovy nové šaty?
Nebyly ze zelené biomasy?
Pak je taky dobrá pohádka O králi, který měl oslí uši a nebylo to politicky korektní říkat.
Taková aktuální.
Ale ta asi nebude ani od Grimmů ani od Hanse.
Nebo ta Ezopova o mazaném Lišákovi a blbé vráně.
Už nezabírá, řekl bych.
Marná snaha, Lišáku sejra nevypadne.
19. 05. 2014 | 17:56

hanah napsal(a):

Liška

zdá se, že vidíte všechno hezky jednostranně, jednobarevně, patrně jen zeleně. Běžte už konečně do háje i s celou vaší stranou.
19. 05. 2014 | 17:57

Pepa Řepa napsal(a):

Tomu se říká zelený zákal.
Blbě se operuje.

a jak si svazák nechal na eurovolby narůst bradu, aby vypadal dospěle
.-)
19. 05. 2014 | 18:00

ld napsal(a):

Pepa Řepa ,

a co volit ty 2 srandisty, kteří kandidují za Antibursíky? Ti mají aspoň šanci na 3%. Marvan ne.
http://antibursik.cz/
:-)
19. 05. 2014 | 18:02

Michal Macek napsal(a):

bububu sem hroznej zlej a osklivej putin! kdo se na me jen jednim vokem podiva, do smrti smrtouci stastnej nebude, a kdo se na me vobema vocima podiva tak zcepeni!

vic se bojim pane Lisko horicich aut,znasilnenych zen,a prava sarija... :()
19. 05. 2014 | 18:03

juch napsal(a):

Liška - ta potfora zerzavá mě nazval pátou kolonou diktátora Putina, který má toho na svědomí tolik, že to ani nemůže tušit, jinak by spáchal harakiri. Počínaje bombardováním Srbska, instalací narkostátu Kosovo v Evropě, přepadení svechovaných států a genocida jejich obavatel v Iráku a Afgánu, instalace Zápasdního způsobu života v Lybii, vyzbrojení prozápadních partyzánů v Sýrii a nakonech barbarské přepadení, bombardování Ukrajiny. Ještě se chystá přepadnou celou Evropua anektovat Vary. Ty Liško, také jsem se nechal napálit partou zelených darebáků, od té doby již NIKDY, raději bych si nechal amputovat ruku, jak to dělají vaši kamarádi zlodějům. Co jste udělali se stranou, který má na Zápedě tolik příznivců se soukmenovcem Buršíkem, to Vám nikdo nemůže papomenout, alespoň z příznivců. nainstalovaní mafiánského státu řízeného korupčníky a lobysty, Topolánkem a bandou neschopných a všehoschopných.
I když podle životopisu jsem poznal, že jde zase o další pijavici veřejných rozpočtů bez jakéhokoliv vzdělání, pseudokurzy za vzdělání nepovažuji.
Takže jste mi otevřel oči a hodím to púopulistům Svobodným.
19. 05. 2014 | 18:07

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Řekl bych, že ta byla aktuální za totáče, bolševik ty uši přeci jen skryl a tak bylo možné být politicky korektní. Dnes každý, kdo chce být cool a in a tedy něco znamenat ten hábit velebí, jen to hvízdá.

Těch pohádek je určitě víc, ale dnes je asi tato nejaktuálnější, zejména v souvislosti s NWO.
19. 05. 2014 | 18:20

Karel Mueller napsal(a):

šašek z Jihlavy:

Ta pohádka říkala trochu něco jiného :-).
19. 05. 2014 | 18:23

Pavel MM napsal(a):

Pane Liško, tohle Vaše prskání už je dost velká křeč. A když už jsme u toho omezování svobody novinářů, nebyl jste to Vy, kdo chtěl nedávno žalářovat nějakého českého novináře za jeho názory, které nezastáváte?
19. 05. 2014 | 18:23

Maximus napsal(a):

Liško liško lišáku,
ty zelenej chytráku.
Děláš tady na nás vlny,
řečí hloupech seš však plný.
Chtěl bys EU integraci,
ovšem někomu tak pro legraci,
někdo by nám tady chtěl dělat kápo,
však víme kdo a proč mu to stojí za to,
někdo by chtěl všechno řídit,
sbaští mu však spíš jen tydýt.
Necpi nám sem toho Putina,
tím se vždy každý trouba zaklíná,
Putin má fakt svých starostí dost,
někdo však za mořem má na něj zlost!
Rus má totiž svou zemi moc a moc velkou,
suroviny,energií by chtěl Amík i s Angelkou!
Navíc má Rus dnes pěkně drzé čelo,
a tak Amíkovi by se přes držku mu dát chtělo,
jenže Půťa přepere prý holejma rukama i tygra,
a tak Amík má strach a je spíš zplihlá vydra.
Rus mu musí nyní i půjčovat kosmické rakety,
Amík si tak může koupit u žida jen makety.
Za chvilku se tahle situace spíše vyjasní,
když si Číňan Ameriku koupí a přivlastní,
Amík tiskne peníze v bance jako šílený,
Číňan zkupuje dluhopisy jako praštěný.
A tak všechno nabere dřív nebo později jistého konce,
sledujme všichni toho Asiata, Číňana či Japonce!
Jen bych se chtěl dožít toho jak budou naši politici jednat,
a požlutí si ksichty, budou jíst hůlkami a šikmými očíčky šilhat.
19. 05. 2014 | 18:24

gabriela napsal(a):

Je dobré si neustále připomínat ...

Lidi, prosím nemějte krátkou paměť a vzpomeňte si, jak lišky zelení kdysi propagovali USA radar. A také nezapomeňte při jakýchkoli volbách na to, které strany podaly před pár dny návrh zákona o stálé vojenské přítomnosti teroristického spolku NATO a jeho základen na území ČR. Jsou to ODS, dále TOP 09 a svým hlasováním je jednoznačně podpořila KDU-ČSL!! A jistě by se se zalíbením přidali i zelení lišáci. Mimochodem, Ne - Bruselu ND je zároveň jako jediná strana jak pro vystoupení z EU tak z NATO.
................................................................................................................................................
Za zmínku z mnoha těžkých a smrtelných hříchů NATO stojí uvést ...
1999 - Jugoslávie. (Více zde: http://www.usinfo.ru/jugoslavijaindex.htm) Přes pohrdání pravidly mezinárodního práva, obcházení OSN a Rady bezpečnosti, USA silami NATO zahájily kampaň 78denního bombardování suverénního státu Jugoslávie. Agrese proti Jugoslávii, která proběhla pod záminkou „zabránění humanitární katastrofě“, způsobila největší humanitární katastrofu v Evropě od druhé světové války. Více než 32 000 bojových vzletů, byly použity bomby o hmotnosti 21 tisíc tun, což odpovídá čtyřnásobku síle atomové bomby na Hirošimu. Více než 2 000 civilistů bylo zabito, 6 000 zraněných a zmrzačených, více než milion zůstalo bez přístřeší a 2 miliony bez zdroje příjmů. Bombardování ochrnulo výrobní kapacitu a infrastrukturu každodenního života Jugoslávie, což vedlo ke zvýšení nezaměstnanosti na 33 % a hodilo 20 % obyvatel pod hranici chudoby, způsobilo přímé ekonomické ztráty ve výši 600 miliard dolarů. Jugoslávie, stejně jako celá Evropa utrpěla dlouhotrvající škody na ekologickém prostředí. Z důkazů shromážděných Mezinárodním tribunálem pro vyšetřování amerických válečných zločinů v Jugoslávii, které předsedal bývalý americký generální prokurátor Ramsey Clark, je zřejmé, že CIA vyzbrojila a financovala gangy Albánských teroristů (tzv. Kosovská osvobozenecká armáda, KLA) v Jugoslávii. Za účelem financování bojovníků KLA CIA vytvořilo dobře organizovanou kriminální strukturu pro obchod s drogami v Evropě. Před začátkem bombardování Srbska vláda poskytla NATO mapu Jugoslávie, kde byly vyznačeny objekty nepodléhající bombardovaní, jelikož to způsobí ekologickou katastrofu. Američané s jim vlastním cynismem začali bombardovat právě ty objekty, které byly uvedeny na srbské mapě. Například ropnou rafinérii Pančevo bombardovaly 6 krát. V důsledku toho se do životního prostředí uvolnilo velké množství toxického plynu fosgenu, 1 200 t monomerů vinylchloridu, 3 000 t hydroxidu sodného, 800 t kyseliny chlorovodíkové, 2 350 t kapalného amoniaku a 8 t rtuti. Tohle všechno šlo do země. Půda byla otrávena. Podzemní vody, zejména v centru města Novi Sad, obsahují rtuť. Jako výsledek bomb NATO s uranovým jádrem začala nemoc tzv. „Gulf syndrom“, děti se rodí jako zrůdy. Ekologové Západu, především Greenpeace, zcela mlčí o zvěrstvech americké armády v Srbsku
..............................................................................................................................................
2011 - Libye. Nálety NATO uvrhly tuto kdysi podle afrických standardů prosperující zemi zpět do středověku, a co hůř, ponořily ji do občanské války. Západ použil vojenské síly, aby tu instaloval poslušný, leč nepopulární režim neschopný si poradit se zakořeněnými náboženskými a kmenovými rozepřemi, které zemi trhají na kusy. Libyjská ropa a plyn byly hlavním cílem vojenské intervence NATO ve jménu ušlechtilého cíle osvobození obyčejných Libyjců od diktatury plukovníka Kaddáfího
více zde: http://www.vlastnihlavou.cz/libye/
...............................................................................................................................................
http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1099-200-let-terorismu-usa-prehledny-seznam-vsech-americkych-valecnych-zlocinu-teroru-a-valek.aspx
19. 05. 2014 | 18:28

gabriela napsal(a):

opravuji ;-)

Lidi, prosím nemějte krátkou paměť a vzpomeňte si, jak zelené lišky kdysi propagovali USA radar v Brdech...
19. 05. 2014 | 18:30

gabriela napsal(a):

:-)))
Lidi, prosím nemějte krátkou paměť a vzpomeňte si, jak zelené lišky kdysi propagovaly USA radar v Brdech...
19. 05. 2014 | 18:31

evix napsal(a):

strýc virus HxNx napsal(a):
z politické strany Čingischánův kostrč jde opravdu hrůza. ještě o ní uslyšíme.
19. 05. 2014 | 16:28
________________________
HaHa Výstižné.....
19. 05. 2014 | 18:36

evix napsal(a):

gabriela napsal(a):2011 - Libye. Nálety NATO uvrhly tuto kdysi podle afrických standardů prosperující zemi zpět do středověku, a co hůř, ponořily ji do občanské války.
---------------------------
Přesně, ale o tom se neřekne nic. A už vůbec se nemluví o těch, co prchají směr Lampedusa....USA podpořily Arabské jaro, tak by si ty utečence mohli vzít k sobě...
19. 05. 2014 | 18:39

xerox napsal(a):

liško ... smiř se s tím , že válka se odkládá na neurčito ...

pokud máš trauma z toho , že krym se rozhodl po svobodném referendu být přijat do ruské federace bez obětí na životech , zajeď si na tu ukrajinu , kde rozhodují podobní exoti jako ty a koukni se , jak to tam vypadá ...

když si vzpomenu na učinkování zelených v našem parlamentu , tak bejt tebou se napříště vyhnu slovnímu spojení - užitečný idiot ... :-)
19. 05. 2014 | 18:46

Divobyj napsal(a):

mb
napsal-dobrý blog,uvidíme.

no,vidíte!
Liška

podvodníky zásadně nevolím.
Vy,kteří se skrýváte za názvem "Strana zelených" a váš klon "LES" nejste vlastně ani žádnými ekology ani ochranáři přírody.
Jste ve své podstatě demagogickými ideology,kteří se starají o všechno,jen ne o přírodu.
Lidé vás již prokoukli a volit vás rozhodně NEBUDOU !!!
19. 05. 2014 | 18:46

gabriela napsal(a):

Co ještě dodat ... ;-)

Ondřeji Liško, s těmi vašemi duševními zkraty a fóbiemi se můžete jít tak akorát s radostí vykakat. Až na pár zoufalců, zakomplexovaných existencí a dlouhodobě duševně vyšinutých rusofobů vám to nikdo nepapá. Většina Čechů se Ruska nebojí...

Vladimír Putin je velmi inteligentní, bystrý a schopný státník. Není divu, že to všechny zakomplexované, zkompromitované a neschopné existence vyloženě irituje, po česku síří.
Ve srovnání s bývalými i současnými hlavouny EU, NATO a prezidenty USA je Vladimír Putin učiněný génius i beránek v jedné osobě. Jeho obliba v Rusku neustále roste. Dnes je někde kolem 86 %. To si můžu hlavouni světa i Evropy nechat jenom zdát...

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/1007-vetsina-cechu-se-ruska-neboji-bakalovy-a-babisovy-propagandisty-to-desi-neustavni-referenda-vzbourencu-proti-demokratickym-volbam-pucistu.htm

Kuk na současné dění na Ukrajině. Všichni zelení perverzové a lišky podšité, užijte si to ...

"Situace na východě Ukrajiny je před prezidentskými „volbami“, které by se měly konat příští týden, stále dramatičtější. Na východ země míří další a další tankové kolony, obrněné transportéry, letectvo i vrtulníky s cílem vraždit všechny, kteří se pučistům z Kyjeva postaví jako domobrana se zbraní v ruce. Po dobytí měst potom přichází rabování, vraždění a znásilňování, neboť „všichni, kdo mluví Rusky“ jsou určeni dříve či později k likvidaci. V této atmosféře pučisté podle not Západu připravují „volby“ a předstírají „kulaté stoly“. Je přitom všem jasné, že východ a západ země už k sobě cestu nenajdou. Do popředí se proto dostávají ti, kteří umějí „zařídit“ likvidaci politických protivníků. A mají soukromé armády."

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/stat/planeta/1019-za-vsim-hledej-penize-kdo-je-ukrajinsky-oligarcha-kolomojskyj-a-jeho-soukroma-armada-zabijaku-syna-americkeho-viceprezidenta-bidena-ma-ve-spravni-rade.htm
19. 05. 2014 | 18:56

strejc josef napsal(a):

Pan Liška nám vysvětlil kde všude působí užiteční idioti ruského prezidenta Pautina (téměř všude). Nemohu si pomoci, ale zdá se mi, že se tu jako protipól oněch "užitečných idiotů" rýsuje ještě jeden typ: "idiot veskrze neužitečný"...
19. 05. 2014 | 18:58

Honza II napsal(a):

A přesně totéž jako v severní Africe chtěl Západ zinscenovat na Ukrajině.
Ale nějak mu to nevyšlo, protože těsně u hranic Ukrajiny čekají desetitisíce ruských vojáků. Až nějak pozdě poradcům Západu neznajících zeměpis došlo, že bomardovat neposlušná města na Ukrajině by mohlo - na rozdíl od Libye či Srbska - znamenat mnoho sestřelených amerických letadel.
Ještě štěstí, že v Rusku je teď Putin a ne nějaký Jelcin. To by byly už stovky možná tisíce mrtvých po celé východní Evropě.
P.S.
A celý Liška píše jako magor pomatený z toho, že si včas neuvědomil, že Rusko není rozbitá Jugoslávie, na kterou si hrdinně NATO trouflo. Aniž dokonce vyhlásilo válku.
Jen tak pro zajímavost. Byl vůbec Liška na vojně, protože jak píše, nemohl nic slyšet o nějaké vojenské činnosti. - Ale on možná na vojně byl, ale určitě nebyl jako jiní vysokoškoláci, kteří de všichni nakonec připletli jako absolventi k nějakému štábnímu cvičení.
19. 05. 2014 | 19:00

S.Š. napsal(a):

Velmi dobře, pane Liško. Již klasická nevrlá brumlání známých jmen a nicků ukazují, že jste trefil dobře.
:-)
S pozdravem
Sylva Šauerová
19. 05. 2014 | 19:02

patriot napsal(a):

„Putinovu plánu slouží právě populistické a extremistické politické síly… bla bla bla bla…“

Líbí se mi, jak tato komická lištička zná Putinovy plány.
19. 05. 2014 | 19:12

TomášL napsal(a):

Koho volit? Nejspíše KDU-ČSL...
19. 05. 2014 | 19:16

TomášL napsal(a):

S.Š.

Volí se do 21 křesel, která sa obsazují rovnoměrně dle překročení 5% hlasujících. Jestli SZ dosáhne na max. jedno křeslo, je to moc... ;-)
19. 05. 2014 | 19:21

Fialenka napsal(a):

To je od sametové revoluce snad poprvé, co tolik lidí není zajedno s hlavními médii. O to víc bychom potřebovali spolupráci s ostatními zeměmi. Antonín tu psal, že mlaďoši demonstrují v Německu ... například. Nebo na AC24 píší, že v Americe demonstrují bývalí vojenští důstojníci .. prý "Americké jaro".
19. 05. 2014 | 19:23

Medikolog napsal(a):

Pane Liško,

tak koukám, že máte možná i tři hlasy. Pepu Ř a paní S.Š. Možná se přidá i ta stařičká Ladova hraběnka z Bubáků a Hastrmanů co tak s gustem tančila s panem Mulisákem strašidlácký tanec při vrzání rezavých veřejí... pokud pro ni ovšem vaše BU BU BU Putin, skřípění zubů levice, řev zeleného Hejkala....... nebude příliš slabé. Strašte dál, strašte víc, jste zábavný. Zkuste to v nějaké talentové soutěži.
19. 05. 2014 | 19:39

zdarv napsal(a):

Русские идут: výborný nápad, už aby tady něco takového bylo, poněvadž již včera bylo pozdě.
19. 05. 2014 | 19:48

................................ napsal(a):

Když už jsme u těch pohádek. Budulínek se nechal od prolhané lišky ukecat. "Budulínek neposlechl dědečka a babičku a sedl lišce na ocásek." Doufám, že takových Budulínků bude co nejméně :)
19. 05. 2014 | 20:02

antipolitik napsal(a):

Poslední dobou se tady fakt krom vyloženě hloupých až dementních politických keců nic kloudnýho přečíst nedá. Liško, co jsi člověče krom politiky kdy dělal? Co jsi v životě dokázal mimo toho, že se nechal a zase se chceš nechat živit daňovými poplatníky. Díky tvý neschopnosti na ministerstvu školství přišlo školství o 9 miliard z EU fondů! Bože takový neschopa se znova cpe do politický sesle. Drzost těchhle politických individuí je neskutečná!
19. 05. 2014 | 20:06

Voskovaný Werich napsal(a):

Protože my jsme Putinovi muži,
nic nežli kost a sval ve zdravé kůži,
my máme hlavu Obamy a tělo Mikuláše,
co Jaceňuk se bohapustě chvástal,
to našinec jen levou rukou zastal,
nám kdejaká Angel ráda hodí růži,
protože my jsme Putinovi muži.!!!!!!
19. 05. 2014 | 20:10

Divobyj napsal(a):

strejc josef

..."idiot veskrze neužitečný"....

myslím,že to je přesné.
19. 05. 2014 | 20:22

petrof napsal(a):

ten závěr je kouzelnej : Poražme společně tyto nebezpečné tendence v nadcházejících volbách........a hlavně : zvolte mě!!!! Já ty prachy vážně nutně potřebuji.
PS. ...Lišáku, jdi do brusele.........n-tssss.
19. 05. 2014 | 20:27

patriot napsal(a):

A co všichni Barrosovi muži? Tato pátá kolona je rovněž poměrně početná!!
19. 05. 2014 | 20:29

hovorka11 napsal(a):

Rozdrobení Evropy nedělá Rusko ale USA s vazalem EU !
Doložit si to můžeme na Kosovu i Ukrajině, kde západní "demokracie" dosadila krvavým převratem vládu volenou zastrašováním poslanců, lynčováním a výhružkami USA a EU opozičním poslancům.
Těch důkazů je velmi mnoho a jsou zcela jednoznačná.
Východ Ukrajiny nevolí Rusko, ale svobodu garantovanou proklamacemi OSN.si volí místní občané
Místo vojska současný radikalistický loutkový režim Ukrajiny vyzbrojil profašistické "národní gardy". neštítící se vraždit lidi, kteří se rozhodli k demokratickému odloučení od loutkového násilného režimu. Vojáci odmítají proti vlastním lidem bojovat, proto USA a EU podporuje tyto bandy.
Důkaz falšování na Ukrajině:
http://wertyzreport.com/2014/05/18/video-jak-se-hlasuje-v-ukrajinskem-parlamentu/
19. 05. 2014 | 20:41

hovorka11 napsal(a):

Celá ta naše zelená politika hnědne.
Bojujte proti zeleným a ostatním protidemokratickým stranám kteří prosazují násilnosti a krvavé převraty. Týká se to nás všech !
19. 05. 2014 | 20:45

Kostka ve skluzu napsal(a):

Koukam , ze medved nepostrada toaletni papir ...........
19. 05. 2014 | 20:45

hovorka11 napsal(a):

ONDŘEJ LIŠKA si s fašisty rozumí ?
Proč se neustále lže o proruských vzbouřencích, když jsou protifašistiští ?
Zatajované zpríávy naším režimem:
Úřady Luhanské lidové republiky se obrátily na OSN se žádostí o uznání její nezávislosti.

„Na Ukrajině se nastoluje nacionalistická profašistická diktatura. S touto zločinnou mocí nechceme mít nic společného“, praví se v dopise Pan Ki-munovi.
Obyvatelé Luhanské a Doněcké oblasti se vyslovili v referendech drtivou většinou hlasů pro nezávislost od Kyjeva. Tomuto rozhodnutí předcházely státní převrat a silová operace na jihovýchodě Ukrajiny, jejímiž oběťmi se staly desítky lidí.
Číst všechno: http://czech.ruvr.ru/news/2014_05_19/Luhanska-lidova-republika-vyzvala-OSN-aby-uznala-jeji-nezavislost-0400/
19. 05. 2014 | 20:53

Stín napsal(a):

Řekl bych, že u mnoha žen je obdiv k Putinovi do značné míry sexuální.

Líbí se mi třeba, jak paní Gabriela, cituje naprosté chujoviny typu:"Po dobytí měst potom přichází rabování, vraždění a znásilňování, neboť „všichni, kdo mluví Rusky“ jsou určeni dříve či později k likvidaci." ------ milá paní Gabrielo, ve východoukrajinských městech mluví rusky prakticky všichni a kdyby se tam dělo, co popisujete, už máme zprávy o desetitisících mrtvých...

Jinak jak to tady i jinde čtu, stará dobrá Evropa jak ji známe je v hajzlu. Lůza ji rozštípe na třísky.
19. 05. 2014 | 21:00

hovorka11 napsal(a):

Pan Liška by měl veřejně v televizi vysvětlit, proč v Rusku je větší a pravdivější informovanost
o Ukrajině a proč se u nás pravdivé zprávy nehodící se současnému režimu utajují a píší se nesmysly.
To samé platí i o zprávách ze Sýrie, kde organizace "Člověk v tísni" placená 50 miliony z rozpočtu ČR a obdobně i od vlády USA spolupracovala s islamistickými zahraničními teroristy, kterým dělala v místě bojú reklamu Na svinstva se peníze z rozpočtu najdou...
19. 05. 2014 | 21:03

Stín napsal(a):

hovorka11 ----- myslíte pravdivé informace tohoto typu?

http://echo24.cz/a/w8LQa/podvrh-ruska-televize-vydava-dva-roky-stare-zabery-za-aktualni
19. 05. 2014 | 21:06

mb napsal(a):

Divobyj napsal(a):

mb
napsal-dobrý blog,uvidíme.

no,vidíte!
Liška

podvodníky zásadně nevolím.
Vy,kteří se skrýváte za názvem "Strana zelených" a váš klon "LES" nejste vlastně ani žádnými ekology ani ochranáři přírody.
Jste ve své podstatě demagogickými ideology,kteří se starají o všechno,jen ne o přírodu.
Lidé vás již prokoukli a volit vás rozhodně NEBUDOU !!!
19. 05. 2014 | 18:46

... třeba budete mít pane divobyji pravdu ... příjemný večer ...
19. 05. 2014 | 21:25

hanah napsal(a):

I soudružka Šauerová (SŠ) přispěla svojí troškou do mlýna..... :-)))). To bude pan Liška do voleb posílen a celá strana rovněž.
19. 05. 2014 | 21:31

Divobyj napsal(a):

mb

děkuji za přání.
Hádám však,že Vám se asi moc dobře spát nebude,což Vám zase já naopak nepřeji.
njn,stane se :-)
19. 05. 2014 | 21:38

Kanalnik napsal(a):

ojojoj... tak teď jste vedle, jak ta jedle, pane Liško, Karel Mueller vám to pěkně shrnul (a tímto ho zdravím)
19. 05. 2014 | 21:43

petrof napsal(a):

vztah naprosté většiny Čechů k nadcházejícím volbám do EP vyjadřuje následující dotaz jedné spořádané manželky :
....táto, přišly volební lístky, ....mám je vyhodit hned, nebo si chceš v tom seznamu magorů chvíli číst......???? .....n-tssss.
19. 05. 2014 | 21:49

Admirál napsal(a):

Tak holt budeme volit "ohrožovače evropské jednoty".
19. 05. 2014 | 22:02

Sláma napsal(a):

Liška samozřejmě lže, jako když Mladá fronta Dnes tiskne.
Liška si myslí, že jsme všichni mdlého rozumu a slabé paměti. Tváří se, jako kdyby historie začala referendem na Krymu...
Mimochodem, ani o rozdělení Československa, ani o našem vstupu do NATO žádné referendum nerozhodlo!
Cestu ke Krymu dláždily takové události, jako nelegální bombardování Jugoslávie, nelegální invaze do Iráku, Afgánistánu a bombardování Libye.
Nezbytnou podmínkou k referendu na Krymu bylo násilné svržení ukrajinské vlády a ukrajinského prezidenta, kteří vzešli ze svobodných voleb a následující zmanipulované hlasování v ukrajinském parlamentu (každý asi viděl fotografii Jaseňuka, jak hlasuje zároveň dvěma hlasovacími kartami, z nichž jedna byla kradená).
19. 05. 2014 | 22:10

mb napsal(a):

divobyj 19. 05. 2014 | 21:38

mně se spí celkem dobře ... jsem maličko smutnej z českého elektorátu, který nerozezná kvalitu a nechá si věšet bulíky ( každý si interpretuje dle svého založení) --- ale nijak zvlášť ...

zatím ...
19. 05. 2014 | 22:22

Filuta napsal(a):

Už kvůli vám, Liško, to půjdu hodit Okamůrce.
19. 05. 2014 | 22:39

Filuta napsal(a):

Nejlepší volební klip!

http://www.reflex.cz/clanek/video/56555/bezte-nekam-s-eurem-my-vam-nanho-seurem-zpiva-nohavica-ve-volebnim-spotu-ods.html
19. 05. 2014 | 22:40

pane prezidente, vy mi rozumíte napsal(a):

No, když to tak ventilujete, tak to Cibulkovi hodim taky, budeme čtyři.
Výběr je horší než u prezidentskejch voleb.
A Cibulka, při svých omezených možnostech přecejen nakonec začal chápat, co s ním sehráli.
Nejde o to, jak moc je člověk chytrý, ale o to, jak poctivě se snaží (bohužel, místy se siderickými kyvadélky) dobrat nějakých konců.
Oproti zelenému slizu celý člověk.
19. 05. 2014 | 23:02

................................ napsal(a):

Putin 13x. Že vy mu lišáku dáváte najevo náklonnost. Je to podezřelé.
19. 05. 2014 | 23:10

....................... napsal(a):

Omluva 14x, ještě titulek :)
19. 05. 2014 | 23:12

mb napsal(a):

ad filuta: s eurem ... seurem ... jak básnivé a pronikavé, pronikavé a básnivé ...

... njn, stane se ... nohavica bard který má pochopení pro m. kaddáfího ...

... stbácký práskač na stará kolena nacionálním konzervativcem ...

... c´est la vie ...
19. 05. 2014 | 23:18

xerox napsal(a):

mb

jako správný zelený svazák bude držet stráž nad touto liškovou střevní chřipkou až do rána ...

a tak mu alespoň posílám něco na zkrácení noční ...

http://goo.gl/QNg7i6
20. 05. 2014 | 00:01

kolemjdoucí napsal(a):

Pane Liško, dostanete můj hlas.
Váš blog je naprosto přesný!
Lidem jako Vy fandím.
20. 05. 2014 | 00:03

mb napsal(a):

díky zeroxi, to jsem právě potřeboval, poslušně hlásím že po čas mej služby sa nič zvláštne něprihodilo ...
20. 05. 2014 | 00:05

a to mě nebaví, nebaví, hrajte ještě dál napsal(a):

mb
to všechno je proti zelenému slizu svaté, svaté, svaté.
Děte se bodnout, pokud možno i s profesorem Janouchem, jedním špízem najednou.
20. 05. 2014 | 00:06

vico napsal(a):

Pane Liško, máte mou vlažnou podporu. Už podruhé budu volit místo ČSSD vás ačkoliv osud brouků z kopce Valík, kudy vedla D5 mne nikdy nezajímal.

Rád se přidám do posádky pevnosti, která v kruhovém obklíčení levičáků i pravičáků vzdoruje proti náporu fanatických odpůrců západního /prý dekadentního/způsobu života.

Největší legrace je, že mezi kritiky zahnívající západní dekadence a adoranty Putinovského konzervatismu až talibánského střihu, jsou zdejší důchodci, lůzři, kteří po devadesátém roce totálně selhali /s právnickou praxí a se znalostí cizích jazyků skončili na úřadu práce :-)/ obskurní bojovníci za návrat do devatenáctiletého století a věční potížisté, kteří v jiném systému by dávno skončili v plastikové rakvi pro deset "neživých" pobuchů, jejichž život patří třídírně skladovacího dvora.

Tahle nebezpečná smečka s vyraženými tesáky ale se zhnisanou dásní plnou nervově paralytické žlutavě nazelenalé sračky tu hráběmi rovná cestu triumfálního příchodu Velkého bratra, který sice nejprve rákoskou ztrestá mladšího slovanského bratra, aby mu na závěr nabídl hojivou mast, kterou by si mohl natřít zmasakrovanou prdel po spravedlivém trestu nahajkou.

Vše je jednoduché ve své logice a vzdálené nejednoznačnosti duhových pochodů a pride parade ideologicky nezakotvených transvestitů je Putin majákem, kterému náš člověk rozumí a kterému s rukou v rozkroku skrytou pod duchnou alespoň tajně fandí.

Báťuška - bůh sice slitovný, ale s černým pásem nájemného zabijáka přitahuje jak magnetická hora zdejší včera ještě myšlenkové protivné komsomolce, europesimisty, antisemity a plukovníky v záloze, kteří s vyhřezlými hlodáky následují píšťalu posla z východu - onoho východu jehož symbolem se stala bohorodička s miminkem a nikoliv asketické tělo ukřižovaného.

Práškovací letadlo na vás, řekl bych.
Volím Zelené. Ať žije Liška!
20. 05. 2014 | 00:11

že tady stál voják a dům napsal(a):

xeroxe
Na Röflöxu bych sám od sebe nic nehledal.
Ale hned vedle odkazu na Nohavicu - písnička je hezká, ale upřímně řečeno vypovídá hlavně o oměklosti HLAV v ODS, tohle osloví opravdu marginální skupiny - je přesný profil čtenářů toho plátku. Hlasování o volbách do EP. Hlavní podíl topinci a svobodní, strany které žijí v jiném světě a čase.
20. 05. 2014 | 00:15

mb napsal(a):

a to mě nebaví, nebaví, hrajte ještě dál

... provedu ... / probodnu případně i vica ... /
20. 05. 2014 | 00:16

mluví z vás zoufalství napsal(a):

vico
plukovník v záloze (dříve čatár poradce Vaška) budet nejspíš vy.
potížista asi taky, protože s tou živou imaginací vás rádi uvidí na uzavřeném pavilonu.
nějaké relevantní sdělení k zelenému slizu byste neměl?
20. 05. 2014 | 00:24

Jirka z Bíliny napsal(a):

Nooo Liško, dle komentářů ti je snad jasný co je to názor veřejnosti a jak tvé představy jsou odtržené od reality. Ale nalam si s tím hlavu, většina tebou popsaných extrémistů z ČSSD, ODS také netuší co je realita a a co si lid myslí. Nebo si snad myslíš, že tvé obdivovatele násilně zlý Putinovci odstavili od internetu???????
20. 05. 2014 | 00:27

xerox napsal(a):

mb ... ale stane se ... a vám z toho dobře nebude ...

a už je to tu ... vico to nestihnul na záchod ... :-)
20. 05. 2014 | 00:39

jana napsal(a):

Drsne lzi
20. 05. 2014 | 02:31

minatomirai napsal(a):

Putin je velmi inteligentní, dokáže 4 hodiny brilantně odpovídat i na otázky na tělo.Dokážete to Vy.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pekne shrnuti teto talk show je zde, Zapad je Putinem ( i sebou nakonec) pobaveny, nikoliv mistni duchodci, jejichz pocet, ktery jsem odhadl na 11, jsem znacne prehnal.

http://blogs.canoe.ca/parker/news/vlad-putins-prime-time-tv-talk-show/

" He was calm, rational, reassuring (if you are a Russian) — No panic, babe, we can talk this thing through … as long as I end up getting what I want."

Dobry blog, autore.
20. 05. 2014 | 02:49

Adam Procházka napsal(a):

11?
Zdá se, že někteří si dnes vzali volno.

Pane Liško, nebuďte tak smutnej. Evropa se i ve své dosavadní jednotě prokázala jako uplkaný hadřík. Nikoliv diskuzní kroužky Eurokratů, nýbrž NATO je tím rozhodujícím spolkem pro ochranu západní civilizace. Zdá se, že zdravá ťafka do ňufáku alianci konečně probudila ze slaďounkého chřunění a vyvolala zádumčivost u družbychtivých naivků.

Další detaily nemá smysl diskutovat tady. Zdejší forum totiž NSA udržuje pouze k identifikaci IPéček páté kolony a potenciálních zrádců. Za účelem včasné internace.
20. 05. 2014 | 05:07

Admirál napsal(a):

Adam Procházka - O těch zrádcích a zaprodancích - Kde já už to slyšel???

Ááá - už si vzpomínám...
20. 05. 2014 | 06:10

Poděbradka napsal(a):

Zeman se svými straníky / je pro-Putinův, Klausův největší kamarád / miluje Putin-vodku, měl by pít dobrou Českou pramenitou vodu, ale staré psy novým kouskům nenaučíte !!!
20. 05. 2014 | 06:15

jozka napsal(a):

Hele, Liska, vy soutezite s Bursikem, kdo sem napise vetsi pytlovinu?

Dukazy o tom, kdo rozjel a udrzuje problemy na UA jsou zname, kdo dela vsechno proto, aby se EU zmenila v pytel blech taky, ale univerzalni vinik je jasny.

Jdete se bodnout.
20. 05. 2014 | 06:20

jozka napsal(a):

AP:

Doufam, ze vam jen nekdo ukradl nick...

I kdyz, pri vzpomince, jak jste tvrdil, ze Janukovyc vlastne zadnou dohodu nepodepsal...
20. 05. 2014 | 06:34

Bestia triumphans napsal(a):

Autor napsal:
"Rozbitá Evropa je největším zájmem imperialistické politiky Vladimíra Putina. Nikoli českých a evropských občanů."
!!!
Dobrý blog, pane Liško.
20. 05. 2014 | 06:52

slavwin napsal(a):

Chcete za každou cenu rozložit EU a co bude protipólem euroasijatské totality. Nejspíše by v tom případě se vystupňoval konflikt s čistě asijskou totalitou Čínou. Potom rušte americké vojenské základny a vy bohatší zloději stavějte proti protiatomové kryty dle příkladů zlodějů z mostecké uhelné.
20. 05. 2014 | 07:13

slavwin napsal(a):

Naivní představa že se ty totality domluví, je asi taková že vy Putinovi muži přijdete k rozumu. Že dojde k nové rovnováze, když euroasijatovi budování moc nejde, ten je schopen s drastickým vypětím postavit nějakou dobrou raketu, ve světě podle vás není perspektiva.
20. 05. 2014 | 07:27

Filuta napsal(a):

embéčko


Nohavicův klip je skvělá slovní hříčka.
Zato multi-kulti propagandistické klipy zelených mozečků jsou naprosto nejapné.

Bursík, Liška, Stropnický - to je tedy matroš!
20. 05. 2014 | 07:29

Filuta napsal(a):

slavwin

Já chci EU rozložit a uvést do původního stavu, kdy se veškerá spolupráce odehrávala v rámci svobodných zemí, nikoliv gubernií centrálně řízených euromozkem z Brusele.

Tak jako tak to ekonomicky , ani politicky nefunguje.
Stačí podívat se na zbídačený jih a neschopnost zvolit funkční společnou strategii proti sílící imigraci z Afriky nebo islamistům uvnitř EU.
O nějaké společné obraně nemluvě, to je naprostý nonsens.
20. 05. 2014 | 07:32

slavwin napsal(a):

Filuta
Ve světě jsou problémy tomu totalitnímu se taky nevyhýbají. Já vidím bankovní systém a úroky a přelidněnost. Potom když se ten nonsens změní v bratrskou pomoc může pro někoho být bratrská a ti ostatní mohou blábolit o neutralitě a je jim to prd platné. Vše bych rád řešil mezi svými a totalitě nechal čas pro vývoj.
20. 05. 2014 | 07:46

Pepa Řepa napsal(a):

Bitva mezi Cibuláři a Zelináři bude napínavá do posledního okamžiku.
Na hlasy to vidím tak 10:9, když bude účast silná.

Pravda, Cibulka moc chytrosti nepobral Total Eclipse of The Mind, ale to je přece ta nejlepší kvalifikace do EP.
Tam takových je.
A když se rozkouká, kdože to sedí vedle něj vidím to na Bruselskou Rudou Krávu, seznamy pofrčí.
Šrouba klepne!

Kucí a holky od pravdy a lásky mně připomínají husity, když umřel Žižka.

Takoví Sirotci od Srstky, obcházejí všechny partaje,
U sosana se má k světu kukaččí vejce Potáta II., Topíci mají Karla, ale ten už vyklopí i to jak hlasovali esli Bělehrad bombardovat nebo ne, pár se jich dalo-z naprostého zoufalství-k Zelinářům i když jde vesměs o kavárenské typy a le Bartoška, přírodu znají jenom z okna kavárny Slavie.

Už i ten Jarek selhal, hujerosoudzi a nedej Darwin, aby se nějaký investigativec nepustil do privatizace NWR, protože zdejší pan domácí je přece lidumil, sponzoruje knihovnu bratra Žižky a ještě by se mohlo zjistit z čeho.

A to by byla opět galaktická škoda, protože celá redakce a.cz včetně Kladiva na čaroděje Dobroděje Fendrycha má už permice do bazenu, bez kdetého se přece žádná knihovna neobejde.
Přece nebudou chodit do Podolí mezi plebs.
To dá rozum.
20. 05. 2014 | 08:13

Filuta napsal(a):

slavwin

Kdo mluví o totalitě?
Já psal o svobodném státě.
Mimochodem - není náhodou Brusel počínající totalita a korporátní fašismus?
Omezování svobody slova (nesmíte kritizovat cikány, islám a imigranty), o všem rozhodují silné státy jako je Německo a snad ještě Francie (ty požívají různých výhod), národní státy nesmějí rozhodovat ani o vlastní fiskální politice, bruselské politbyro není voleno občany a je v podstatě neodvolatelné...
Zásadní ale je, že de facto EU řídí nadnárodní kapitál a dohoda TAFTA to už jenom dorazí.
Podivné je, že se této dohodě žádná z pol.stran u nás před volbami vůbec nevěnuje.
Lidi nemají tušení, oč kráčí, protože se jim podsunula ta hovadina s farmářskými trhy.

RVHP contra EU. Zkuste najít pět rozdílů.
20. 05. 2014 | 08:17

Pepa Řepa napsal(a):

Výkřik "Dobrý blog" zřejmě nahradil pozdrav "Čest".
Podle něj se pozná spolehlivý a věrný "našinec".
Dobro došli....zelináři.
Kam?
Do brusele.

Liška by mohl dodat další dílek:
Putinovy ženy.
20. 05. 2014 | 08:20

Filuta napsal(a):

Pepa

Chtěl jsem volit Okamuru, nikoliv proto, že by mi byl extra sympatický, ale páč má tento europodvraceč šance a mohl by hodně českým politikům a mediálním kuplířům šlápnout do úsměvu.

Ale když jsem si při vašem barvitém líčení schopností pana Cibulky představil, jak v Bruseli hřímá o agentech KGB a obviňuje Barrosa z maoismu, tak se mé srdce zatetelilo radostí.
Což teprve, kdyby je začal v eurosvazu vyučovat práci se siderickým kyvadlem!
20. 05. 2014 | 08:26

mb napsal(a):

Filuta napsal(a):

embéčko
Nohavicův klip je skvělá slovní hříčka.

nohavicův klip ... je suterén, kde více již klesnout nelze ... je na úrovni xeroxova hrocha ... je to prostě sračka ... jenom noticka ... slováci nás dohnali v kupní síle domácností ... využili eura ... ale nohavica a odees budou nadale tvrdit, že euro je od ďábla ...

njn, stane se ... tak s pánembohem
20. 05. 2014 | 08:26

buldatra napsal(a):

Dyť nebuďte na pana přecedu tak škaredí.
Von dělá, co může.
A volby za dveřma.
Mno...

V situaci, kdy slova zelená z páně obrzeláčových zelených úst, potažmo klábosnice zelené, zní napuosto kontraproduktuvně (nechť děkuje zejména exzelenáčovi Bursíkovi &, comp.) a kdy nucen je psát agitku předvolební, by zajistil sobě žíru ojropského, musí zkrátka něco najít a napsat. To dá rozum.
Zlaté mlčení se v politice nenosí.

Jenže, má to jeden háčíček.
Putin je epizodka v daleko širším plánu v plánech jiných plánů.
Ale epizodka chytlavá a hódně, ale opravdu hóódně rozmáznutá. A jak tak pomalu, ale jistě začíná mizet do ztracena, o to víc rozpatlávaná. Páč, kdy se něco podobného, podobně velkého a využitelného zas vyskytne?

Proti Putinovi nelze bojovat hubó věčně, zato za zelenost a jedlost zeleniny ano, za čisté ovzduší a luhy a háje bez odpadu ano, za omezení drancování neobnovitelných zdrojů surovin ano, za vědecké zkoumání a hledání čisté energie ano, o volné energii nehovoře-tam ještě zelení nedorostli...
Ale to netáhne.
Ne, ze zelených úst.
Bohužel.

A populisti?
I já jsem populista.
A chci, aby se postupně zavedla přímá demokracie a to jak v kotlince, tak i v celé ojropě a až se tak stane a bude přímá demokracie podstatou Bruselu, stanu se klidně třeba zeleným sympatizantem, protože přírodu miluji. Ale fčíl máte pane přecedo smůlu, hodím to některému populistovi.
njn

A zlého Putina mu seslal sám zelený bůh.
A populisty samože taky.
20. 05. 2014 | 08:30

Filuta napsal(a):

embéčko

Slováci nás dohnali?
Leda tak prd!
Pořád tady vidím tisíce slovenských prodavaček a nádeníků, pracujících za minimální mzdy.
Kdyby nás dohnali anebo předehnali, tak to bude obráceně. Zatím se Češi na Slovensko nederou. Ze Slovenska imigruje i velká část umělecké obce, která tam nemá obživu.

Šíříte tady mediální blud o tom, jak Slováci strašně milují euro.
Není to pravda, zeptejte se řadových občanů. Stejně tak se dnes chtějí eura zbavit jižní státy a občané proti Bruseli a euru demonstrují. Jenže to se v našich médiích nedozvíte.
20. 05. 2014 | 08:42

buldatra napsal(a):

Filuto,

Slováci nás nejen dohnali, Slováci nás předběhli.
Alespoň někteří.
Alespoň v něčem.
Už dávno...
V konzumaci borovičky.
20. 05. 2014 | 09:29

Filuta napsal(a):

Buldatra

Vypravujte to ale eurosvazákovi embéčku.
20. 05. 2014 | 09:36

resl napsal(a):

Někteří hlupáci netuší, že podpora Putina a snaha o rozbití Eu je žene opět do zadrátovaných hranic. Jsme 10 let v Eu, nic se nám neděje, nikdo na nás netlačí, jen se ukázal před světem Voloďa mužik. Zbytky bolševiků a komoušů se nesmířily a chtějí pokračovat ve stylu "se Sovětským svazem na věčné časy. "Chytrá řepa" si tady vypráví své osobní příběhy a nasazuje je do huby jiným a je to jeden blábol za druhým. Každej žvaní, jak se mu nelíbilo v totalitě, ale že takhle si to nepředstavoval. Jak tedy ? Zpátky dráty, jednu stranu ? Chápou vůbec, že tu téměř tři generace nevěděli, jak se dá ve svobodném světě žít ? Ubožáci neschopní se uživit bez protekce a rodné strany tady vyřvávají o islámu, jako hrozbě, jenže ten je nikdy ještě neobsadil, ten je nezabíjel, nezavíral, zatímco komouš v Putinově podobě je vítán. Stejné jako s Klausem. Kecy jako já Klause nemusím, ale... Já Putina nemusím ale ... Ne soudruzi hlupáci, vy je milujete, jen se za ně stydíte, tak se jistíte hloupou větou, jste stejní náckové, líbí se vám silný primitiv s palicí v ruce, protože jste sami břídilové a slaboši. Tak vás vychovala strana a vláda, abyste se mohli klanět tomu samému na koho zase budete nadávat. Výběr nemáte a tím ulevíte svému mozečku, nemusíte přemýšlet, jste zviřátka, kterým sluší zase jen ty ostnaté dráty a rána obuškem.
20. 05. 2014 | 10:47

resl napsal(a):

no váš Jarek selhal už jednou, když udával Kryla, takže není div, že podobneá kreatura se hlásí k rozbití eu s klausovským ods. udavač, vlastizrádce, komouš, nácek, ti všichni s celou ksčm jsou na straně Vladimíra mouly. to není náhoda soudruzi. máte hezkou sestavu, jen je mi z ní nevolno.
20. 05. 2014 | 11:06

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"...V Evropě silně narůstají obavy z toho, že v nadcházejících volbách uspějí populisté a extremisté. Tyto strany – v Česku Úsvit, komunisté, svobodní, a svým způsobem i část sociální demokracie a ODS – ohrožují evropskou jednotu a bezpečnost. V důsledku tak přímo či nepřímo podporují Putinovu snahu o rozdrobenou a slabou Evropu. Nesmíme dovolit, aby tito Putinovi trojští koně v EU uspěli...."

Dál jsem to nečetl.
JIž v prvním odstavci je použito několik nástrojů, které užívá propaganda.
/http://afinabul.blog.cz/1001/frantisek-koukolik-vzpoura-deprivantu/

Je i zbytek článku v takových intencích a takového obsahu ?

Btw : Někteří zase označují za extremistickou stranu stranu Zelených. Tvrdí, že svou profánně fundamentální prozelenou politikou přivádí zdejší západní civilizaci k bankrotu.
Dále se najdou i tací, kteří tvrdí, že Zeleným je jedno, jak dosáhnou toho, aby se snížila světová populace, nevadila by jim prý dokonce ani třetí světová válka.
Mnpozí pak tvrdí, že nebýt dotací s daňových zpronevěr /např. sponzorské dary odečitatelné z daní/, tak by se počet příznivců strany Zelených blížil limitně nule.

EU nejsnadnějí rozbijete tak, že kromě Ukrajiny budete chtít do ní integrovat např. i Albánii, Turecko a Sýrii. A budete kvůli tomu klidně podporovat např. i pogromisty.
Anebo budete rodit a vychovávat narkomany resly - to vyjde v podstatě nastejno.

P.S. Panu Liškovi pak doporučím, ať se odstěhuje někam, kde ho elektorát bude chápat a dá mu víc jak 2, 5 %. Neb lid vyměnit nejde, nejde odstěhovat lid, to je iluze. Musí jít Mohamed.
Co tak třeba USA ? Opora NATO ?
Tam by jistě pan Liška ve volbách dostal hlasů více / v absolutním vyjádření/.
To je docela slušné doporučení, ne ? Taková zkouška ohněm, řekl bych....
20. 05. 2014 | 11:09

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Proti Putinovi nelze bojovat hubó věčně, zato za zelenost a jedlost zeleniny ano, za čisté ovzduší a luhy a háje bez odpadu ano, za omezení drancování neobnovitelných zdrojů surovin ano, za vědecké zkoumání a hledání čisté energie ano, o volné energii nehovoře-tam ještě zelení nedorostli...
Ale to netáhne.
Ne, ze zelených úst.
Bohužel.
----------
Asi tak, asi je chyba v těch ústech - jak to škube v jejich záhybech, jak jsou sevřená do grimasy vyjadřující pohrdání a nenávist, jak při styku s lžící plechově zvoní...a jak se handrkují o to, která z těch úst jsou těmi ústy více zelenými.

Nakonec tak z Zeleného Lesu zbyde jen pár hnědých třísek...
20. 05. 2014 | 11:14

Josef Pova napsal(a):

Díky Ondro že Tě ještě neomrzel boj s tupostí, hloupostí a omezeností jedním slovem zlem. Moc pěkně napsané nakonec stejně každý si z toho vezme jenom to podle hesla "podle sebe soudím tebe" takže všem diskutujícím přeji hodně pochopení toho, že někdo to může myslet úplně jinak než oni to jsou schopní pochopit, jelikož oni na jeho místě by to dělali úplně tak jak sami píšou :)
20. 05. 2014 | 11:18

Míla napsal(a):

Resl 11.06
na žaludek je dobrý Pancreolan na nervy Mirtazapin.Ten berte 3 x denně a před volbami dávku zvyšte na 6 x denně.Po volbách berte určitě Oxazepam a zkuste ten šok zaspat.
20. 05. 2014 | 11:35

Filuta napsal(a):

Resl


Rozhodně je mi milejší Nohavica, nežli ten váš zemský škůdce Kchárl nebo Liška.
Máte to spočítané, Resle, euroskeptici jsou na vzestupu a britský Ekip možná vyhraje volby stejně jako Le Penová ve Francii.
Barroso je tisíckrát větší bolševik než Putin.
20. 05. 2014 | 12:00

klimakterická spravedlnost je jediná sku napsal(a):

Adam Procházka dostal pokyn odložit oblečení.
Tím zřejmě jeho užitečnost končí.
Trochu mi připomíná Konrada Henleina, který také vždycky sliboval, jak když Češi pochopí nutnost německého vůdcovství v Evropě, nic se jim nestane.
Pak je nechal vystěhovávat z gruntů a bytů a svážet do táborů po besarabských Němcích.

Původně jsem nechtěl hlasovat pro ABB, právě kvůli vystoupení z NATO.
Ale čím déle sleduji ševel, tím víc vidím, že jsme v NATO zůstali s nějakým nelétajícím šrotem a bez tanků v podstatě bezbranní, jenom utrácíme za další a další šrot a kancelářské židle. Visegrád musí vytvořit svoji alianci neboť, jak se zpívá myslím že u Léhára, jiný cíl z nás každý má.
Celosvětový chaos ať si pan Procházka nakládá, zavařuje a schovává ve sklepě, když v něm on a jeho páníčkové mají zálibu.
20. 05. 2014 | 12:03

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

V liberální demokracii Thajsko vyhlásila armáda stanné právo.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/asieaustralie/_zprava/thajska-armada-vyhlasila-v-zemi-stanne-pravo-vlada-je-stale-u-moci--1352288

Co na to Liškovi muži ?
20. 05. 2014 | 12:07

Filuta napsal(a):

Resle,

tvrdíte, že EU brání korupci.
Víte, kolik se ročně v eurosvazu rozkrade?
120 MILIARD!!!

Všechny ty dotace a přerozdělování jsou jen živnou půdou pro korupci stašlivých rozměrů.

Takže buďte zdráv!
20. 05. 2014 | 12:07

magor napsal(a):

Pane buldatro, dát lidem volnou energii, vyhoděj Zemi do vzduchu za tejden (vono, Teslu neodstavili od zdroje náhodou a Sacharov podobný hrátky na hodnýho kluka rovnou nepřežil).

Přiznám se, jás taky milovník, co však pro mě bémáckej dorf - přeceda jedné z nejtotalitnější marškumpačky současnosti varuje před diktaturou.

Jednotná energetická politika, co jednotnej ksicht?
Prostě, Euroksicht.
Mějte se!

p.s. Jak Vám dupou králíci? U mne dobrý.
p.s.s. Nic, nic, jen abych udělal Sylvě radost.
20. 05. 2014 | 12:08

resl napsal(a):

Míla a Filuta,
velmi slabé bolševici, žádné argumenty, jen nevtipné bláboly pro stejně retardované, jak jste vy. polepšete se, třeba vám pomůže ještě větším blábolem řepiště. mohli byste dohromady vydávat povídky pro analfabety. nic a od nikud nikam 1. díl.
20. 05. 2014 | 12:08

Mařenka napsal(a):

Liška a vůbec spolek Pravdy a lásky nenávidí Rusy až za hrob, o čemž svědčí i tento blog. Pravdoláskaři infikovali stranu Zelených jako virus a baktérie, které ji rozkládají na biomasu v podobě hnoje. Škoda, protože ocharana přírody a života je velmi nosná myšlenka a bude hrát v budoucnosti stále větší roli, protože tlak na biosféru je obrovský a zdravá příroda prohrává a zcela jistě si vezme sebou i nás. Liška jakoby nevěděl, že krizi na Ukrajině nerozpoutal Putin, ale USA a EU s cílem dostat se blíže k Rusku a učinit další krok v budování globálníhoi impéria. Neviděl ozbrojený puč, kdy se k moci dostali nelegitimně růsné podivé skupiny lidí podporované Západem včetně fašistů a nacionalistů. Liška se vydává za demokrata, ale jen pokud se mu to hodí. Naši Zelení pod pravdoláskaři jsou ve světě unikum, protože jsou pravicoví a klidně podporují války NATO, kde se na životní prostředí a ochranu lidských práv nehledí. Sám v blogu kritizuje "extrémisty", za které je označila naše kleptokracie, ale ve sklutečnosti je podle toho, co píše, extrémista nejhoršího ražení.
20. 05. 2014 | 12:10

scallop napsal(a):

No koukam, ze vetsina diskutujicich se vratila do mladi. Tehdy s nadsenim a pisni na rtech bojovala proti svetovemu imperilismu v podobe americkeho brouka a dnes bojuje sice jen basnemi (uz by to neuspivali ani s ventolinem) ale s nemensim nadsenim proti svetovemu pravdolaskarstvi v podobe zelene lisky.

Tehdy i dnes platilo, ze pro lepsi zitrky je treba nejprve znicit zradce ve vlastnich radach, jen oni mohou za to, ze soused ma mladsi manzleku nez ja. Hrrr na ne!
20. 05. 2014 | 12:25

gabriela napsal(a):

Stín
Hlásím se k tomu, že Vladimíra Vladimiroviče Putina zřejmě miluji. Sice "jenom" po křesťansku na modlitbách, ale i tak je to silné ;-) Křesťanská láska je hluboká, hned tak nevyprchá ...

V Rusku je nádherná příroda, moře, nádherní lidé a není tam GMO, hliníkové vakcíny, ani chemtrails. Hotové nebe a ráj na zemi. Ono už nezbývá moc možností, kam by se dalo jednou emigrovat. Globální koncentrák se rozestřel téměř po celém světě, nejen po děvečce EU ...

http://www.youtube.com/watch?v=AildsvDee9c
20. 05. 2014 | 12:26

resl napsal(a):

Až se vám podruhé zhroutí říše zla s nejprolhanější vládou světa, bude to už naposled. Udělali sice z vlastních občanů dobytek, ale vzhledem k provázanosti ve světě, díky americkým technologiím se jim už nepodaří na dlouho držet rusy v nevědomí. Přijdou ze světa a budou chtít stejná práva, stejnou demokracii, stejné podmínky, kterými načichli. Pak si může Vladimír Vladimírovič zkusit vyjednat asyl. V Číně ať s tím ale nepočítá. Nezapomeňte pak bolševici utéct z blogu a začnete znovu masírovat neznalé, mladé ročníky. Jenže vaše zaostalá a prolhaná ideologie už jim nemá co nabídnout.
20. 05. 2014 | 12:31

Pepa Řepa napsal(a):

Chudák Šroubik
Slavie je na sestup ale jeho Alzi Heimmer na pochodu, k tomu zelený zákal.
Až se dozví, že je v Praze

Akademie Mužických Umění
asi ho klepne
Některé věci by se měly před ním tajit.
20. 05. 2014 | 12:38

cibulku do europarlamentu! napsal(a):

Bane Admirále.
To byli zkrachovanci a zaprodanci.
Ti teď musí za bídný honorář z BRD přispívat do beckettovských diskuzí na acz.
Nakonec se do protektorátu budou muset odstěhovat, protože podle Spiegel tv na německého důchodce už vychází jen půlka plechovky těstovin s omáčkou na den.
Tak to s nimi končí vždycky, vzpomeňme na roky 1918 a 1944.

Mnohem větší nebezpečí u nás představují kooptovanci, kteří za kus žrádla prodali všechno a teď ještě vypouštějí nechutné plyny z nejvyšších pozic.
Nakonec budeme muset s Orbánem vytvořit pevný blok proti vyžíračům ze západu a chaotům z východu.
Ale dreadnought Szent István bych už znova nestavěl, nevyplatí se to.

PS. Když jsem napsal, že na nás (u pana Boudala) socani kadí, tak na nás socani kadí, může se Sauron umazat vzteky. Všechny strany jsou v tomhle ohledu stejné, doufejme že ne i hnutí.
20. 05. 2014 | 12:47

Filuta napsal(a):

Akademie Mužických Umění ))))))


scallop
Řekl bych, že za "lepší zítřky" tady "bojujete" vy, světlonoši euromíru a eurolásky.

Já za nic nebojuju, já chci mít právě od vás, vlezdobruselistů? svatý pokoj.
Až na věky.

Amen.
20. 05. 2014 | 12:47

cibulku do europarlamentu! napsal(a):

Liška žádné muže nemá, jen vousaté ženy.
20. 05. 2014 | 12:53

gabriela napsal(a):

Opravuji a doplňuji ;-) ...

V Rusku je nádherná příroda, moře, nádherní lidé a nejsou tam hliníkové, ani žádné jiné podivné vakcíny, chemtrails nebo GMO. Hotové nebe a ráj na zemi ...

Všem "zelenáčům" doporučuji k zamyšlení i k meditaci ...

V prvej línii: Diskusia o GMO, časť 1/3 - RNDr. Igor Šarmír PhD, SPPK
http://www.youtube.com/watch?v=TR9W3T_G1C8
V prvej línii: Diskusia o GMO, časť 2/3 - Lucia Szabová, Greenpeace
http://www.youtube.com/watch?v=2HsmdWQi9Qg
V prvej línii: Diskusia o GMO, časť 3/3 - Mária Potočňáková, Slobodny
http://www.youtube.com/watch?v=KdlYnXxAjr0
20. 05. 2014 | 12:58

scallop napsal(a):

Filuta

Vas kadrovacky instinkt je mimoradne dobre vyvinuty - jakobyste to uz nekdy delal.
20. 05. 2014 | 13:06

resl napsal(a):

gabriela napsal(a):
Opravuji a doplňuji ;-) ...

V Rusku je nádherná příroda, moře, nádherní lidé a nejsou tam hliníkové, ani žádné jiné podivné vakcíny, chemtrails nebo GMO. Hotové nebe a ráj na zemi ...
--------
opravuji a doplňuji, že nejhorší životní prostředí je v Rusku, nejvíc špíny je v Rusku a nejlepší životní prostředí v dalekém okolí je je v Černobylu
20. 05. 2014 | 13:13

strýc virus HxNx napsal(a):

á, resl to zde opět zamořuje svým atrofisačním organickým psychosyndromem...
tak co, všechny gyry již vyhlazeny? a hydrocefalus se zvětšuje, co?
20. 05. 2014 | 13:28

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

strýc virus HxNx
Víte, než by měl chodit po ulicích a tam například rvát stařenkám z rukou jejich kabelky...anebo krást na svou denní dávku v obchodě s drahým alkoholem...to ať raději je zde, je tu takříkajíc pod kontrolou. Neuškodí.
20. 05. 2014 | 13:36

gabriela napsal(a):

resl
Černobyl leží na Ukrajině a ta nejhorší špína, včetně té oligarchické k Ukrajině také sedí jak p.r.d.e.l. na nočník. Bohužel, Ukrajinci si dosud neuměli sami vládnout. No a pokud to chce jihovýchod zkusit vládnout si sám, hned na něho samozvaní pučisté vyrukují s armádou vlastní i soukromou oligarchickou. Ďábelské dílo korunují banderovští náckové.

http://www.czechfreepress.cz/evropa/kto-su-najbohatsi-obyvatelia-ukrajiny-a-ake-zaujmy-sleduju.html

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/stat/planeta/1019-za-vsim-hledej-penize-kdo-je-ukrajinsky-oligarcha-kolomojskyj-a-jeho-soukroma-armada-zabijaku-syna-americkeho-viceprezidenta-bidena-ma-ve-spravni-rade.htm
20. 05. 2014 | 13:38

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

K té korupci.
Biden přivezl do Kyjeva dalších 50 mil. USD - dle jeho slov na boj s korupcí.
Bohužel pro něj se ve stejných dnech v mediích objevila zpráva, že jeho synek obdržel flek ředitele ve vedení velmi významné ukraj. plynárenské firmy.
No a aby to nebylo málo, tak Christopher Heinz(společník dalšíhočlena vedení Archera) je zase Kerryho nevlastním synkem.

http://www.theguardian.com/business/shortcuts/2014/may/14/hunter-biden-job-board-ukraine-biggest-gas-producer-burisma

http://www.thewire.com/global/2014/04/biden-promises-ukraine-50-million-to-fight-corruption/361034/

Co všecko ti zlí proruští aktivisté nevyčenichají, viďte ?
20. 05. 2014 | 13:49

Filuta napsal(a):

Bilion


Stejný scénář jako v Kosovu.
Kdopak tam ihned poté, co instaloval do vlády vrahy z UCK, začal podnikat jako mobilní operátor s výhradní postavením?

Tohle Resslům a Scallopům vůbec nevadí.
20. 05. 2014 | 14:05

mb napsal(a):

tak už se do toho na ukrajině dal i nějakej miliardář ... tak snad ty separatisty porazí na hlavu ... a snad zaženou rusáky z hranic ukrajiny ... a možná i zpátky dobudou krym ,.,, ale to asi už ne ... uvidíme ...
20. 05. 2014 | 14:08

:) napsal(a):

Jsi ubožák
20. 05. 2014 | 14:11

Pepa Řepa napsal(a):

Já bych řek' že se šroubik tím rajcuje.

Taková ruská slavná samohonka.
Sado-maso DOMINA RESL
Na kolena mužiku a štěkej.

Kde je zase odpolední syndikátu Yossif?
20. 05. 2014 | 14:18

mb napsal(a):

řepa ... když napíšu dobrý blog ... znamená to: dobrý blog ...

neznamená to ani čest práci ani zdař bůh ani heil hitler ...

příjemný den ...
20. 05. 2014 | 14:23

Martin K. napsal(a):

Pane Liško, měl jsem Vás za poměrně slušného člověka s poměrně mizernými názory. Bohužel tento blog, ve kterém jste nařkl většinu současných politických stran z populismu a extremismu (některé oprávněně, např. Úsvit a KSČM), je sám o sobě populismem nejhrubšího zrna. Zaprvé protiváhou Ruska je NATO, ne EU - ta nemá a neměla by mít vlastní armádu. A v ekonomické rovině nevidím v Rusku problém. Zadruhé používání Putina jako strašáka pro důvěřivé... to snad nemyslíte vážně, stejně tak byste mohl strašit Obamou a byl by to úplně stejný nesmysl.
20. 05. 2014 | 14:24

Cesa napsal(a):

Pane Lisko, se Svobonymi jste hotov rychle- bud populiste, nebo xenofobove, ale ani jeden vecny argument jste neuvedl. Same prydepe.
20. 05. 2014 | 14:25

Pepa Řepa napsal(a):

Embéčko zase drží palec oligarchovi a scallop tady nedávno vytruboval, že má tunelářka Julinka po sezoně, bude ráda když ji pustěj, je nad hrobem.
Asi jela do Lourd.

Hlavně příště zapějte příště-kucí a holky od pravdy a lásky- zase nějakou protikorupční a protitunelářskou.

Ale když je tunelářem našinec, jako Tymošenková nebo Bakala je to fajn.
Havel by z Vás měl radost.

Není nad život v pravdě!
20. 05. 2014 | 14:26

xerox napsal(a):

,, Lídr zelených slaňoval z paneláku, překvapené lidi v oknech zval k volbám ,,

http://goo.gl/SMZwlu

embéčko dejte po volbách bacha na své eurokandidáty ... z řiťolezců se snadno můžou stát skokani a zasvinit tak chodníky ... :-)
20. 05. 2014 | 14:40

Honza H. napsal(a):

Pan Liška nemluví pravdu: Putinovi nenahrávají Svobodní ani ODS – obě tyto strany dobře vědí o potřebě NATO a oceňují naši úlohu v tomto obranném společenství. Putinovi naopak velmi nahrával p. Liška svým usilovným vzdorováním proti americkému radaru na našem území, který byl byl proti Putinovi dobrou zárukou.
20. 05. 2014 | 14:55

cibulku do europarlamentu! napsal(a):

mb
Je jedno jak to píšete.
Významově je to totéž.

Ostatně soudím, že AP, resl a Rudý koutek jsou tatáž osoba, nyní pod vlivem nepoddajnosti Čechů (na kterou si Himmlerovi stěžoval už K. H. Frank) tající a slévající se v amorfní proud......., nebo ........?
20. 05. 2014 | 15:17

scallop napsal(a):

Filuta

Kdyz mate pocit, ze se staci vyucit instalaterem abyste ovladli Kosovo, nebudu Vam to vyvracet. Radjite se znova pripojte k honu na Lisku, dav Vas potrebuje.
20. 05. 2014 | 15:27

L.Zálom napsal(a):

Nebyli to náhodou Zelení, kdo byl proti výstavbě radaru v Brdech? Takže nepindejte o bezpečnosti. EU není schopna bezpečnost zajistit - jakoukoliv násilnou moc, kterou by dostala do ruky, využije uvnitř, nikoliv ven. Praxe EU není obranná, nýbrž útočná - jak bylo vidět na politicích EU, kterým zářily oči při představě, že mohou intervenovat v Libyi.
Mimochodem, závislost na Rusku jste zrovna vy, ekofašisté, nijak neumenšili - protože jste to právě vy, kdo soustavně energetiku Evropy oslabuje, vynucováním orientace na neefektivní zdroje typu biopaliv, větru nebo solárních zdrojů. To, co je efektivní, a co by Evropu mohlo zbavit závislosti na Rusku, tedy jádro a HF, dlouhodobě odsuzujete.
Takže prosímvás nepindejte.
20. 05. 2014 | 15:27

Bestia triumphans napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=2k1-kh6HbHQ
20. 05. 2014 | 15:37

Zik napsal(a):

Souhlasím. A dodávám k svobodným: aby se neřeklo, že je Liška nějak špiní, tak kdo viděl středeční debatu na ČT24 a nesousteřdil se jen na teatrální předání řepky, úplně jasně slyšel, že Mach odmítnul jakékoliv sankce vůči Rusku. Prý by to uškodilo Pobalťanům - což je totální žvást, protože Pobalťané jsou zcela pochopitelně nejzásadovější odpůrci Ruska a nejpřesvědčenější zastánci sankcí vůči němu. Ale zpět k věci: s Ruskem asi nepovedeme (atomovou) válku, takže nám nezbývá, než ho potrestat ekonomicky, a to i za cenu, že nám to třeba samotným uškodí, ale víc to uškodí Rusku: Rusko potřebuje odbytiště ropy a plynu. Takže pan Mach patří možná ne k aktivním kolaborantům jako Vyvadil a Klaus, ale patří k těm, kteří podrývají sebeobranu Západu. Zdůvodnění? Zájmy podnikatelů. Zájmy podnikatelů jsou totiž nad úplně cokoliv: nejen životní prostředí a jiná kolektivní práva, ale i nad budoucnost Západu, který ohrožuje Rusko.
20. 05. 2014 | 15:53

Zik napsal(a):

L. Zálom: Nepiště hlouposti, zkuste nejdřív googlovat. Bursík byl pro radar bez referenda, což ho stálo dost preferencí od levicovějšího segmentu voličů zelených. A i když nepovažuji biopaliva za nejšťastnější strategii, je naprostá hloupost říkat, že zvyšují naši závislost na Rusku: protože řepka se tu, jak vidno, dá pěstovat, kdežto ropu skoro nemáme.
20. 05. 2014 | 15:55

Míla napsal(a):

Zik
Putin navštíví Čínu.Ta je o trochu lidnatější než Evropa.Zřejmě tam nejede na výlet a Čína se EU ptát nebude co může a co nemůže.Stačí?
20. 05. 2014 | 16:27

mb napsal(a):

L.Zálom napsal(a):

Nebyli to náhodou Zelení, kdo byl proti výstavbě radaru v Brdech? Takže nepindejte o bezpečnosti

... jen radikální část ultralevých zelených ... stropnický and co. ....
20. 05. 2014 | 16:54

Filuta napsal(a):

Scallop

Toho instalatéra jsem nepobral.
20. 05. 2014 | 17:55

resl napsal(a):

mb napsal(a):
řepa ... když napíšu dobrý blog ... znamená to: dobrý blog ...

neznamená to ani čest práci ani zdař bůh ani heil hitler ...

příjemný den ...
-------------
moc hezký pane mb, nevymyslel bych lepší
20. 05. 2014 | 17:59

be napsal(a):

Zelení jsou stále legračnější. Několikrát jsem Zelené volil, ale už jsou pro mě nevolitelní. Ještě, že jsou tu Piráti. Argumentovat proti článku nemá cenu, nejsou schopni pochopit...
20. 05. 2014 | 18:05

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Zdravim, barde! Rad vidim, ze je pro vas Julinka porad objekt vyvolavajici vzruseni a touhu. A preji hodne sil do pristiho honu na Lisku. Nejak Vam tenhle pravdolackar unika. Ostatne neni divu, je to cislo 9 podle hlavni kapacity na poli boje proti pravdolackarstvi http://abbartos.wordpress.com/2012/09/16/pravdolaska-4-0-aktualizovany-seznam-pravdolaskaru-celkem-500-pravdolaskaru/
20. 05. 2014 | 18:09

Jan Mraček napsal(a):

Škoda měl jsem jasno že budu jako v parlamentních volbách volit Stranu Zelených, která se pro mě po odchodu Bursíka stala volitelnou, ale postup SZ vůči Putinovi a Rusku je pro mě KO které prostě nemůžu přejít.
20. 05. 2014 | 19:18

tomas napsal(a):

to mysli liska vazne? odkdy je putin v urade, tak rusko nenapadlo jedinou krajinu. a usa? 22. a co 5 mld usd pro kyjevske fasisty? to delal putin? to snad liska nedoufa ze jsou tady tak vypadlani lidi ze mu tyto lzi sezerou. on tady pise neco proti populistickym extremistum...co dela? presne to same.
20. 05. 2014 | 19:40

Filuta napsal(a):

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10095426857-interview-ct24/video/

Robejšek dnes na ČT -interview Radikalizující se Evropa

Skvělý rozhovor.
Tenhle pán nikdy nejde s proudem.
20. 05. 2014 | 20:30

mb napsal(a):

Jan Mraček napsal(a):

Škoda měl jsem jasno že budu jako v parlamentních volbách volit Stranu Zelených, která se pro mě po odchodu Bursíka stala volitelnou, ale postup SZ vůči Putinovi a Rusku je pro mě KO které prostě nemůžu přejít.
20. 05. 2014 | 19:18

... servilita je špatná a servít je vůl ...

jeďte do ruska nebo do pejřimova ... ať víte, do čeho (j)dete ...

hvečer ...
20. 05. 2014 | 20:55

Filuta napsal(a):

mb

To máte tedy svatou pravdu, že je servilita špatná.
Ale řekněte to komsomolcům v ČT.
20. 05. 2014 | 21:03

Martin napsal(a):

Pane Liško, vždy jste mi Vy a zelení připadali sympatičtí, ne-li pro nic jiného, tak pro Váš ať už jakkoliv zdánlivý odstup od profesionálniho politikaření. Tedy i přes Vaši rámcovou ideologii spíše občanští, než-li profesionálně političtí. Čehož je v naší demokracii bohužel jako šafránu. Z tohoto Vašeho blogu je ovšem do nebe volající, že si dočasnou službu veřejnosti a poslání formou mandátu nějakého volebního výsledku pletete s doživotním "řemeslem", jak si z nás takto doslovně a všem rovnou do očí jednou zcela nestoudně vystřelil ze své pistolky na "softwarové kuličky" náš matador mermomoci, bonmoťák z čeledi lalokatých, soudruh Eman Methanolovič Odborný. Ano ten, co kdysi z politiky nadobro odešel tokat do lesů a již nikdy se nevrátil. Zjevně Vám nejde už o nic a nic jiného, než výhradně alespoň uspokojivý volební výsledek a tím pádem i vlastní místečko v profesionálním politickém molochu, kterého se ovšem touto svojí zvolenou cestou a přístupem zároveň zříkáte práva kritizovat, neboť jste jeho relikvií, nedílnoy součástí a spolutvůrcem. Je mi Vás líto. Havlovo "Odcházení" jste naprosto nezvladnul.
20. 05. 2014 | 21:09

máňa napsal(a):

Jsi zlý a bakaný pomlouvač lišťátko.
Chudý a hloupý.
Je mi tě líto.
20. 05. 2014 | 21:49

mb napsal(a):

F20. 05. 2014 | 21:03

(servilita vůči putinovi kterou předvádí václav klaus a jiní ... jak je uvedeno v blogu ... někdo by mohl říci rudí i hnědí všežravci, ale to by asi nebylo zcela korektní ... tak zatím ... )
20. 05. 2014 | 22:09

Breguet napsal(a):

Resl:
ovšem Černobyl je na Ukrajině. Tedy aspoň prozatím.
21. 05. 2014 | 08:25

mb napsal(a):

řepa napsal: Jste ještě větší blbec, než jsme doufali. Zvenku zelenej, uvnitř rudej.

O tom žádná, ale verbálně plnej pravdy a něhy, leze mu i ušima.

tak nejvíc rudej jste vy řepo ... vy jste přece s doněckými povstalci/separatisty ... kteří budou znárodňovat ... ať žije řepa ...
21. 05. 2014 | 09:17

Pepa Řepa napsal(a):

Jsem slávista, embéčko.
Šachťar je mi ukradenej. Z Oděssy znám akorát muzikanta Kopyta.
Kopytem sem, kopytem tam.
V životě jsem tam nebyl a myslím, že jsem o nic nepřišel.

Jen bych byl nerad, aby mí potomci sponzorovali Ukrajinskou ligu.
21. 05. 2014 | 09:28

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

No to jsem rad, ze mam novou kamaradku! sice jsem o tom nevedel, ale kdyz to rika bard Vaseho formatu, tak to musi byt kristalove jasna pravda.

Ale ted uz zpatky do boje. Seznam je dlouhy a ti pravdolackari se sami nezlikviduji, tahle sichta ceka na Vas.
21. 05. 2014 | 09:42

Radek napsal(a):

Upřímně jsi mě potěšil, národe!!!
Je příjemný pocit vidět, že je i přes tu neustálou propagandu "našich" masmédií, relativní dostatek občanů, kteří myslí vlatní hlavou a ne prozápadní prdelí!!! :D
21. 05. 2014 | 11:03

Pepa Řepa napsal(a):

embéčko a Euromops

Kucí, třetí vtip V Hrsti je o Vás., barelech dobrot plných pravdy a lásky
------------------------------------------------------------------------------------------------.
Proč psát víc?
Proč Vás likvidovat podle seznamů ?
Likvidujete se sami, Havel koulí v hrobě sudy.
I kašpárků je třeba.
pa

Sponzorujte ukrajinskou mafianskou ligu ve jménu lásky a tolerance.
Ale za svý!
21. 05. 2014 | 11:21

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Konecne jsem bylo odhalen jako pravdolackar, dekuji. Ale oficialni to bude, az budu na seznamu. Vyridte prosim kolegovi Bartosovi, at mne tam prida. Doufam, ze trefite ten sparvny seznam, jako zid jsem zatim odhalen nebyl.
21. 05. 2014 | 12:06

Ketys napsal(a):

Pane Liška, vy jste jedna velká ftipná dezinformace :D :D :D
Kdopak a proč vás vyslal na Ukrajinu a co jste tam dělal? :3
Jak sjte se cítil podávajíc si ruku s Fašisty Pravého Sektoru a s Banderovci?
Jakýpak to byl pocit?
Vám nevadí, že tady plácáte něco o Putinovo údajných mužích a plivete špínu a pomluvy na všechny, kteří nesouhlasí s vaší Havlistickou 5kolonou? :)))
Kdy pak lidem povíte, co se tu skutečně dělo v 89 a jak se STBáci šábli s Havlistama o moc, prachy..atd a rozjeli novodobou propagandu, schovávájící se za pěkné slůvka a gesta, jako "humanitární bombardovaní" a podobně že? Kolik pak dokumentů a svazků bylo o této spolupráci spáleno že? S. svaz se hroutil a to bez přičinění kohokoliv..nedělejte z lidí blbce a přestaňte strašit Putinem, ten na vás kašle z vysoka.
Putin je výborný geopolitický hráč, nemá zapotřebí vytvářet umělé konflikty, raději si počká..až nějaký takový západ vytvoří a celý ho podělá..stejně jako na Ukrajině že?
Proč lidem neřeknete, jak Saudská Arabie chce vést plyn a ropu do EU? A jakou roli v tom sehrála chudák Syrie a další země! Což je i důvod vyhružky Saudu o spáchání atentátu na OH, že? :))) A chvíli na to, se rozjela akce Ukrajina, tepna plynovodů Ruska do EU.
Proč lidi neseznámíte s pojmem "barevná revoluce"?? Uplatňovaným celosvětově!
Syrie, Libye, Egypt, Turecko, Afganistán, Irak, Ukrajina, Mali..atd.. to si snad myslíte, že jsou lidé tak blbí?????!
Nejsem Rusofil a USAfob...ale když vidím tenhle humus a ty lži pumpované do lidí, zvedá se mi žaludek!
Ukrajina Rusku dluží nehorázné sumy za plyn, co by jste na jeho místě dělal vy?
Ohledně Krymu, původně Ruského území, čili hojné převážné Ruské populace..Rusko tam má svůj přístav, platilo za to Ukrajině nemalou částku a smlouvu na 25tisíc vojáků, při problému o více jak dvojnásobném navýšení..v době referenda tam měli jen 22tisíc, proč? Pač to bylo zbytečné :))) a dle toho to i dopadlo, se dalo čekat ne?
S tím jaksi asi západ nepočítal, že? Oháníte se volbama na Ukrajině, ale vždyť jde o prezidenské volby, ty jaksi ty parlamentní, kde dnes zasedají nikým nezvolení psychopati a fašisti, nenahrádí. Svým jednáním máte i vy krev na rukou nevynných Ukrajinců, kteří zemřeli při obraně svého domova! A tím nemyslím ty šašky na Majdanu, kterým za to dala USA 5miliard dolarů a každý den vyplácela komparz mladých nezaměstnaných 500dolary!
Tím co momentálně děláte, jste se zařadil na seznam válečných štváčů a psychopatů!!!!
Doufám, že se vám spí stejně tak dobře, jako pozůstalým rodinám každodeních masakrů na Ukrajině...
21. 05. 2014 | 12:29

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
ujasněte si to, slečno Hermafrodito
Eurotravesti shpw?
Jednou byl, pak byla, teď .....bylo
Budu používat nejnovější verzi.
Jen blbec nemění názory a zřejmě i pohlaví.

Ketys
Ukrajina je minulost, teď se půjde na Moldavii a Gruzii.
Národy prahnou po pravdě, lásce, duhových pochodech a hermafroditech.
Asi po moři, když EU s ní vůbec nesousedí.
Primátor Ditrich vypluje. Asi na liščí pohon, shání se ebonitová tyč.
Nevíte o nějaké?
21. 05. 2014 | 12:55

Plojhar & Kalousek napsal(a):


Plně se přidávám, Gruzii, pravdu, lásku, duhové pochody, promězamě hermafrodity, nejvíc ze všeho moře.

Masaryk se spletl. Vzduch není naše ale korejské moře.
Ale Moldávii prosím ne. Naopak, obyvatele Šluknova bych tam vyslal na trvalou rekreaci.

Jak to bylo v tom filmu Tabor uchodit v nebo (není rusky ale moldovsky, ačkoli podle Maxe Gorkého-Peškova) o těch škrabácích a vegetariánech?
Už tehdy věděli o projektu EU, v Cikánském národním divadle.
21. 05. 2014 | 13:28

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Moc nevim, o cem ro brebentite, ale to nevadi. Ocekam se brzy na oficialnim seznamu pravdolackaru, nezklamte mne!
21. 05. 2014 | 13:46

Pepa Řepa napsal(a):

Na Moldavii se půjde a ne, že ne.
Proč zrovna tam?
Protože no proto.....povídalo Fulle
Protože chce bubák z Kremlu zabrat Nusle.

Za principála Barouska a jeho eurorodinu
musíme vybojovat...........novou domovinu
Pišta se nehne, co mu tady chybí.

reCaptcha:weeping...asi song.
21. 05. 2014 | 13:49

joza prosek napsal(a):

Panu Liškovi by více slušelo kdyby začal něco dělat rukama,co například sázet kytičky,určitě by to bylo pronaši zem přínosnější než jeho politické výlevy.Je velmi mladý aby posoudil z vlastní zkušenosti co bylo nebylo.Časem mu to snad dojde.
21. 05. 2014 | 14:32

Jakelin de Mailly napsal(a):

Pepa Řepa

Mám pro Vás špatnou zprávu, určitě se z toho málem picnete, jako já.
Kávéčko mi před chvílí sebralo rudou knížku a pasovalo mne pro změnu na "zaseklého hurá antikomunistu."
Je mi to líto, ale vox populi vox dei, musíte teď s tím rudým praporem chvíli vydržet sám, než mě zase někdo přihlásí do strany.
Jinak, kromě břehů Dněstru a kavkazských údolí ještě čekám, kdy bude demokratická revoluce v Bělorusku.

PS. Na ty rušičky pro krtky se vykašlete.
Dobrá je taková past s čelistmi, s návnadou to strčíte do jeho tunelu a zahrnete. Pak to poznáte, že je to zcvaklé a vytáhnete to i s tou mrtvou potvorou.
Pokud máte čas a lovecký instinkt a nevadí Vám trocha brutality, pak vsaďťe na číhanou s ostrou motykou v ruce, stačí vypozorovat ten rycí cyklus /s určitostí min 1x dopo a odpo/. Je třeba kopnout hluboko a pak ho hned trefit, jinak Vám zdrhne a zahrabe se, je rychlý, jak naspeedovaní bojovníci za demošku v Homsu.

recaptcha : chloroform time :-)
21. 05. 2014 | 15:07

mb napsal(a):

řepa, nejen že budete sponzorovat lid ukrayinskij ... ještě si brousí zuby na váš břízolitovej domek ... pak přijdou sudeťáci ... a dozaberou FŠECKO ...

hezký den ...
21. 05. 2014 | 15:12

scallop napsal(a):

Jakelin de Mailly, Pepa Řepa

Na zaver teto odusevnele diskuze vam posilam peknou pisnicku

http://www.youtube.com/watch?v=KZ9_MZlQIrc
21. 05. 2014 | 16:08

Jakelin de Mailly napsal(a):

scallop

Jo, písnička je to pěkná.
Máte megazahradu k údržbě, jako já ?
Co jste si tady s PŘ napovídali, "oduševněle", říkáte, je Váš problém :-)
21. 05. 2014 | 16:52

Pepa Řepa napsal(a):

Jakelin de Mailly
vůbec mě to nepřekvapuje, když se nebudete nepříčetně vrtět jako šroub nebo štěkat jako Euromops....jste skrytej komouš....když nebudete dostatečně opěvovat širokorozchodnou ruskou duši, jste Hellerova Catch XXII.

Tak to chodí.
Mně je to fuck, vším čím jsem byl, byl jsem rád.

Bydlím v lese. krtek je tu doma, snažím se ho vyplavovat z čističky, nemám kanalizaci.
Nezabíjím je, vozím za řeku.
Taxi Řepa. U křížku jich už je asi 15, ale pořád se množí.
Musí se zjistit kde je a vyplavit z vedlejší díry..

Celá ta Ukrajinská anabáze by stála za úvahu, že některým můžete narvat do hlavy všechno jako ten chlapík od Lea Burnetta který vymyslel reklamu na chcípající odbyt vody Perrier a narval lidem do hlavy, že musí každou chvilku chlemstat z Pet lahve.
Dneska chlemstá celá planete a říká se tomu pitný režim.
Příprava na somu.
V poušti strká Ahmed šáj od nepaměti a dehydratace nulová.
Tady stačí vystrčit bubáka z Kremlu, určitě se chystá na Nusle protože je na Synkáči nejhezčí vinárna v galaxii a mamlasové to žerou i když rozšíření o UA, Mo a GR je oficiální doktrinou EU.
Copak Bělorus, ale určitě i Mongol by si zasloužil do EU, je od chánů demokrat jako víno.
Čekám, kdy k nám dorazí Tataři z Krymu.

Pozoruhodné je, že předválečnému nadšení kohosi ukopat propadají právě ti od pravdy a lásky, nejvíc chrastí zbraněmi.
Ani to mě nepřekvapuje.

Zkuste Robejška včera na ČT 24 od 18.35.
pár nevypatlaných ideologiemi se ještě najde.
21. 05. 2014 | 17:25

Jakelin de Mailly napsal(a):

Pepa Řepa

Jo, taky je mi to f**k. Na pobavení je to fajn.

Já krtky řeším jen v extra pěstěné části zahrady, tj. anglický trávník a okrasné křoviny + pramátina zahrádka. Na velikém zbytku je nechávám, na sečení toho naptávám traktor z jézeddé, tak mi ty šutry a hlína nevadí. Pokud přežijí můj výkop, taky je nosím daleko od domu na nějaké neutrální pole, krouhnu jen ty nejzlobivější jedince.

Robějšek mi taky sedí, mám od něho doma i nějaké knížky.
21. 05. 2014 | 17:43

scallop napsal(a):

Jakelin de Mailly

Spis jen zahradu. Krtka jsem tam pred par lety meli ale po case se prestehoval k sousedum, kteri ho po nekolika mesicich bojovych operaci zlikvidovali.

Robejsek na me dela silny dojem, ze ubral plyn po odchodu Klause z hradu. Jakoby byl za svoji aktivitu z hradu placen ... No kazdopadne prorokoval konec euru a to mu nevyslo. Ale souhalsim, porad stoji za to ho cist.
21. 05. 2014 | 17:59

Jakelin de Mailly napsal(a):

scallop

:-)
No právě, pokud nemáte cvik, vede to k těm několikaměsíčním bojovým operacím se slušnou collateral damage.
Nemyslím, že by byl Robějšek placen z hradu.
S tím zánikem eura nevím, ještě není všem dnům konec.
21. 05. 2014 | 18:06

mb napsal(a):

...krouhnu jen ty nejzlobivější jedince...

ber krtka násadou
ber krtka holí
vyhodnoť který že
nejvíce zlobí

my jsme ti krtci
putin je násada
hell on the earth už nám
pomalu nastává ...
21. 05. 2014 | 18:12

Jakelin de Mailly napsal(a):

mb

Člověče, dělejte se sebou už něco.
Na druhou stranu, děláte své straně dobrou reklamu :-)
Co ta sezónní kolegyně, už jste jí byl zazpívat ?
Jo, a "hell on earth" se používá bez "the".
njn, stane se.
21. 05. 2014 | 18:31

mb napsal(a):

( reklama dobrá
krtka nebo bobra
krtkem nebo bobrem?
utlučem vás dobrem ...)

ať pravda a láska ... a dál už to znáte ...
21. 05. 2014 | 18:49

mb napsal(a):

proklatí pravdoláskaři
co nám zas jenom navaří?
vždyť už ani není
žádný čas se schovat
až nás zas začnou huma huma
sanitárně bombardovat ...

padla bomba kilák zvíci
vybombila nemocnici
troglodyt s očima podlita krví
z posledních mnozí prý odýdů prví ....

tak hezký den a na krtky zhurta a zvesela ...
21. 05. 2014 | 18:57

e.m. napsal(a):

já navrhuju, aby se pan Liška dal do armády.

teda jestli ho tam budou chtít.

mají tam.. prima... ZELENÉ uniformy.

aspoň by bylo vidět, že je fakt zelenej.
21. 05. 2014 | 19:55

xxx napsal(a):

Po Karlíkovi S.,Bursíkovi a biomase/a také po extempore s majdanem/ jste nevolitelní. Tečka!
21. 05. 2014 | 22:15

v.e. napsal(a):

...tak to potom joo :D :D
22. 05. 2014 | 01:12

magor napsal(a):

"Ani to mě nepřekvapuje"

Ale mě jo, pane Pepo, řeklo by se, ňáká discrepancy /ať taky zním študovaně/.

Tragický případy, ale nedivme se, komu jsme/jste dali v devadesátým slovo, ten in-formoval. Následky takové, že se bude vopakovat na Západní frontě klid, ty odvedli teutonští profesůrci rovnou ze školních lavic.

Zatracená škola.

Nespraví ani slovutný Greenstein, tedy v opačným gardu, vo prostřílený břicho si halt koledujou. Proč ne, každýmu, co jeho jest, vono Univerzum vždy odpovídá jen tak, jak se doň volá.

Bať bať, žakelíne, jak je?! Tady adzůro, reklamní počasí, prostě, paráda (až na ty votravný mouchy), přepínám.
22. 05. 2014 | 11:29

Filip napsal(a):

Trochu ostre napsane, ale souhlasim s hlavni myslenkou. V Evrope oziva extremismus ziveny populismem a zivici se na emoci nenavisti. Sjednocena Evropa pritom pomaha lepe se vyrovnat s globalnimi problemy dneska, ktere prerustaji jednotlivym statum pres hlavu. V rozdrobene Evrope by se ruskemu statu snadneji provadela agresivni zahranicni politika.

Otazka je, jak o tomto mezi lidmi hovorit. Nekteri tyto trendy vidi, jini zas vnimaji jine jake dulezite. Nestastne ale je, ze kdyz o tom nekdo spusti, tak jej ctenari zacnou napadat za to, co kde udelal a co kde politicky podporil. Chtelo by to vice argumentu k veci samotne, ale to jsme zase u te nenavisti, ktera nam lidem tak rychle kali zrak.
22. 05. 2014 | 13:09

gabriela napsal(a):

Nejnovější zprávy, aneb kdo chce kam, pomozme mu tam ...

"Evropě a trochu i Ukrajině
Plyn Ukrajina nemá a už mít nebude. Od této chvíle budeme pouštět přesně tolik plynu, kolik ho Kyjev zaplatí měsíc dopředu. Pro zajištění tranzitu do Evropy na sezónu podzim-zima 2014-2015 do podzemních nádrží plynu Ukrajiny je nutno načerpat plyn za 4 až 5 miliard dolarů.

Jestliže Ukrajina nenajde tyto miliardy, bude na podzim Evropa bez plynu."
(Připravte se na tuhou zimu, Evropa bude mrznout.)
http://www.zvedavec.org/komentare/2014/05/5988-putinovo-ultimatum.htm

Dodatek nejen k plynu ...
http://czech.ruvr.ru/news/2014_05_20/Americky-plyn-bude-pro-Evropu-dvakrat-drazsi-nez-rusky-3186/
https://www.youtube.com/watch?v=T_S2g5ThIEM
..................................................................................................................................................
"Povstalci znovu žádají Rusy o intervenci
(A na 99,99% budou nakonec vyslyšeni. Protifašistické bojovníky za svobodu a nezávislost na jihovýchodě Putin podpoří a pomůže. A nikdo se mu nemůže divit. Rusy a ruskojazyčné obyvatele jihovýchodu vykrvácet nenechá) ...

Vůdce povstalecké Luhanské republiky Valerij Bolotov podle agentury Interfax-Ukrajina požádal ruského prezidenta Vladimira Putina o zásah "mírových" jednotek kvůli "agresi ukrajinských vojsk", ohrožující životy civilistů. Doufá, že ruští vojáci zasáhnou dříve, než v oblasti dojde k "humanitární katastrofě".
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/274141-ukrajinsti-vojaci-umirali-u-donecku-separatiste-vyhlasili-valecny-stav/
...............................................................................................................................................
Dodatek nejen k plynu ...
http://czech.ruvr.ru/news/2014_05_20/Americky-plyn-bude-pro-Evropu-dvakrat-drazsi-nez-rusky-3186/
https://www.youtube.com/watch?v=T_S2g5ThIEM
22. 05. 2014 | 13:38

magor napsal(a):

Sežráno i s vomáčkou.
Sempre bello?: http://www.youtube.com/watch?v=p6tRfEhPdaw
Co přidat vagón?

Říkám si, staří bardi ynter-netu, japato možný, že furt spokojení se šípkovou?
Musí bejt řízený z Centra, jinak neni možný, /a já bych zrovinka tu se zelim/.

Kurňa, Filipe, dyť je to v tom NAPSANÝ,
/nahoře i dole/:

http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/pro-euroskeptiky-je-rusko-spojencem-v-destrukci-eura-a-unie/r~ec387ca6e02e11e3809d002590604f2e/?utm_source=centrumHP&utm_medium=newsbox&utm_campaign=B&utm_term=position-5
22. 05. 2014 | 13:41

Jakelin de Mailly napsal(a):

magor

Omlouvám se za pozdní příjem, zaujaly mne myšlenky některých, co kromě štěkání bez wiki nevypotí kloudnou větu a dalších, co si pletou debatu o dějepisu s debatou o bohu, pod palestinským hlásným troubou, tak jsem na to tady nějak pozapomněl.
Taky jsem makal kolem baráku a do toho sledoval hokeje.
U nás po smršti taky azurovo, rostou hřiby, akorát k muchám bych přidal klíšťata, s globálním oteplením vylezly v množství nevídaném už i do hor a k tomu navíc byla slabá zima, tak to ze sebe tahám každý den.
22. 05. 2014 | 22:34

magor napsal(a):

Jo, já jen nechtěl napsat lišky, páš to jak houba, tak tvor, kterého velmi obdivuji. Asi proto, že nejsem slepice. Mno, nehodlám se jí nýčko ani stát.

p.s. S tím trávníkem/zahrádkou fandím, jás také kultur-ista.
23. 05. 2014 | 08:10

petrph napsal(a):

A že se ptám, jak se vlastně vyřeší ona mýtická bezpečnost EU? Do válečného konfliktu jít EU nechce, to řekla předem, čímž dala Putinovi binaco směnku na to aby si obsadil celou Ukrajinu a kdoví co dál.
Trapné "sankce" proti majetku některých Putinových kamarádů jsou k smíchu všem.Energetická politika EU se Putina týkat nemusí protože si právě dohodl prodej ropy a zemního plynu s Čínou..
Navíc, jsou to právě západní státy které nade vše uznávají principy zástupné demokracie, stačí tedy aby se dostali komunisté ve volbách v některém západním státu do vlády a tento stát automaticky přechází na stranu Putina. My sami jsme tomu utekli před pár měsíci o chlup...
24. 05. 2014 | 20:13

........................ napsal(a):

Jistě nezapomenete gratulovat Svobodným :)
26. 05. 2014 | 02:23

magor napsal(a):

Jojo, kuřátka, úplný dežaví.

Nýčko jedeme bezinkovej, až dozraje, pak jahodovej a malinovej s višňovym, trochu rybízáku a podzimek zakončí jablečný sirupení.

Pozdravujte krtky, utíkám macerovat.
26. 05. 2014 | 09:26

Karel Mueller napsal(a):

Konec estrády slabomyslností.

Trochu jsem se odmlčel, neb jsem pajdal po horách a psal cosi k fyzice. Nijak nelituji.

Le Penová prohlásila několik dní před volbami do EP, že souhlasí s Putinem ve všem. V GB cosi podobného a obě strany vyhrály volby. Kdo by to byl řekl ...

To je looserů s vyraženými tesáky a zahnívajícími dásněmi, které bude třeba internovat. . Protože pro západní skvělou demokracii dozajista není větší nebezpečí, než pár dědků, kteří občas špitnou, že tu císařovu róbu nevidí.

Pokud nás tam neumučí, tak si alespoň dáme mariáš.
26. 05. 2014 | 23:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy