Kdo je v Praze kmotr?

27. 05. 2013 | 09:29
Přečteno 13673 krát
Česká politická scéna má nového hegemona, strašáka a univerzální příčinu všeho zla v jednom. Je jím výraz "kmotr". Když chce někdo ukázat, že je opravdu čestný a spravedlivý, vyhlásí boj "kmotrům". Když chce někdo dokázat, že jiný je korupčník, řekne, že ví, že se kamarádí s "kmotry". Když chce někdo někoho usvědčit z neschopnosti, prohlásí o něm, že je jen "loutkou v rukou kmotrů"...

Jak by vypadaly politické boje a soupeření, které jsou ostatně nedílnou součástí politiky jako takové, kdyby Mirek Topolánek před čtyřmi lety nestvořil "českého kmotra"?

V původním významu slova tak byl označován někdo, kdo pomáhal rodičům při výchově jejich dítěte, přebíral za něj odpovědnost v případě, že dítě o rodiče přijde, podílel se na jeho duchovním vzdělávání. Být něčím kmotrem, či kmotrou byla čest a velká odpovědnost. Italský organizovaný zločin postavil "kmotra" do čela svých složitých organizací, jejichž strukturu, organizační řád a přísná pravidla fungování by jim mohl závidět leckterý mezinárodní podnik - logicky je tedy řídil ten nejlepší, vážený a schopný... zločinec.

V české kotlině je "kmotr" postava až mytologického rozměru. Kdo chce psa bít, najde mu "kmotra". Události na pražské radnici jsou ilustrací toho, jak si díky "kmotrovi" lze kariéru vybudovat a jak ji kvůli "kmotrům" zase zničit. Když ex primátor Svoboda nastupoval do úřadu, stěžejním, ne-li nejstěžejnějším programovým cílem bylo odstranit "kmotry" a bojovat proti korupci. Bohuslav Svoboda si opakovaně pochválil, jak se mu to daří. Zničil prý vliv Janouška a Hrdličky, odstavil je od domnělých zdrojů, vyhnal jejich kamarády z "lukrativních míst". O tom, v jaké je situaci Roman Janoušek, které ho čeká asi nejtěžší a nejsložitější období jeho života se nemá cenu rozepisovat. Tomáš Hrdlička je zase členem ODS v Praze 10, stejně jako Bohuslav Svoboda. Dva zastupitelé, Boris Šťastný a Milan Richter před nedávnem opustili řady zastupitelů kvůli tomu, že byli nespokojení a frustrovaní způsobem, jakým bylo město vedeno. Reakce Bohuslava Svobody: odešli proto, že byli přáteli starých pořádků (rozuměj kmotrovských pořádků) a ty skončily.

Kmotři a jejich kmotrování se jako červená nit táhne celými dvěma a půl lety vládnutí Bohuslava Svobody, primátora hlavního města Prahy, jehož základním a prioritním cílem by mělo být hájení jejích zájmu a starost o zajištění prostředků k jejich dosažení. Na scénu však vstoupil ministr financí, místopředseda vlády a místopředseda ve straně, která je koaličním partnerem ODS na celostátní, donedávna i pražské úrovni. Ten v září 2011 vysvětlil několika starostům menších měst, že je třeba sebrat peníze Praze, aby jim je tam neukradli "kmotři Hrdlička a Janoušek". Ten samý Mirek Kalousek po rozpadu pražské koalice ODS a TOP09 říká, že ho Bohuslav Svoboda ho zklamal, a že je jen loutkou v rukou "kmotrů". Bohuslav Svoboda situaci komentuje tak, že on "kmotry" z radnice vyházel oknem, teď se vracejí na pozvání TOP09 dveřmi po červeném koberci a tím se zpronevěřila své "protikmotrovské" rétorice a zradila své ideály. Kromě toho, že je mi přehledně jasné, že za všechno mohou "kmotři", tápu v tom, kdo jsou. Bohuslav Svoboda a jeho "noví" lidé, s podporou Miroslava Kalouska a jeho stranických kolegů v Praze očistili radnici, či například Dopravní podnik od Rittigů a Hrdličků, leč, "kmotři" jsou na scéně i nadále... Ale kdo je to teď? Kdo vodí Bohuslava Svobodu, kdo tak vadí TOP09, kdo způsobil pád koalice, kdo má zákulisní vliv na dění v Praze? Je to někdo ze sociální demokracie, kterou primátor před rokem a půl z rady hlavního města vyštípal? Tomu neuvěří ani dítě. Je to dál Rittig či Hrdlička? Těžko, přetěžko. Je to někdo nový na scéně, kdo už velmi dlouho usiloval se na ní dostat? Nebo je to jen další způsob, jak nasadit do boje univerzálního škůdce "kmotra", zaštiťovat se jím a hodit mu na krk všechny problémy a průšvihy, kterými je česká politická scéna zmítaná?

I veřejnost už musí být výrazem "kmotr" otrávená a znechucená. Třeba by bylo řešením zákonně zakázat oháněním se slova "kmotr" a "korupce" v kontextu naší politiky. Možná by to odhalilo pravé příčiny toho, proč se politická etika a stabilita řítí do pekel.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

oskar napsal(a):

Chucpe!
27. 05. 2013 | 09:33

Pepa Řepa napsal(a):

Kolibříku, je zima, raději zalez a hraj si s modelem na heliport.
Rorýsek je taky ještě v teple.
Že by přišel nový padrino na pískoviště?
Přece se nenecháte přetlačit.
27. 05. 2013 | 09:43

Yosif K napsal(a):

Dobře místo kmotr se ODS budou používat synonyma MAZÁNEK A KOLIBŘÍK. Tím se strana ohromně morálně očistí.
27. 05. 2013 | 09:45

Pacík napsal(a):

Doba vymknutá z kloubů šílí – Kolibřík medituje proč se Čechistán řítí do pekel. Dábel se ohání svěcenou vodou.
27. 05. 2013 | 09:50

Pepa Řepa napsal(a):

to my lucky day
hummingbird don´t fly away
http://www.youtube.com/watch?v=JJyIOScUNrY
27. 05. 2013 | 09:54

ld napsal(a):

Autor,

já jsem zvědav, zda vás dobrá nálada nepřejde s koncem poslanecké imunity.
27. 05. 2013 | 10:01

David napsal(a):

"...Kdo je v Praze kmotr?

..."kmotři" jsou na scéně i nadále... Ale kdo je to teď?

...Je to dál Rittig či Hrdlička? Těžko, přetěžko.

---------------

Zloděj křičí, chyťte zloděje.

Lepší drzé čelo nežli poplužní dvůr.

Na to už musí mít člověk žaludek.

To se ozval ten pravý - Janouškem vedená marioneta, která plnila jeho zadání.

Jak to, že za to, co jste jako Janouškova marioneta předvedl, nechodíte kanálama?

Myslíte si, že jako absolutně nedůvěryhodnému někdo uvěří Vaše vysvětlování, kdo je a kdo není kmotr?

--------------

"...Třeba by bylo řešením zákonně zakázat oháněním se slova "kmotr" a "korupce" v kontextu naší politiky...."

--------------

Pavel Bém

"...Vystudoval Fakultu všeobecného lékařství UK, kterou dokončil roku 1987, jako svoji specializaci si zvolil obor psychiatrie. ..."

--------------

Pane doktore, jako profesionál byste měl pochopit, že jste už nemocný. Jděte se léčit!
27. 05. 2013 | 10:03

Martin napsal(a):

Jedním z příznaků choroby je absolutní ignorace okolí a reality...
27. 05. 2013 | 10:25

Silvie napsal(a):

Odrzlý jak lázeňská veverka.
Je vidět, že "pravicoví" delikventi nemají ze svého stíhání nejmenší strach.
To jen dokládá zločinnost tohoto režimu.
Nejenže nezalezou pod nejbližší placatý kámen, ale ještě sebevědomě komentují politiku.

NESKUTEČNĚ!!!

Demokracie podle "pravice".

Na poddané pošle vláda exekutorskou mafii, aby jim ukázala, zač je toho loket.
To, že tady v klidu blogují lidé typu Béma a Rátha, je otřesné.
27. 05. 2013 | 10:28

český maloměšťák napsal(a):

http://domaci.eurozpravy.cz/politika/70897-hrad-nasel-figl-jak-zvysit-platy-zamestnancu-co-se-za-klause-delo/
27. 05. 2013 | 10:28

Silvie napsal(a):

Doporučuju Aktuálně požádat o blog ještě Hrdličku, Janouška, Palounka, Rittiga, Dvořáka, Jurečku nebo Dlouhého.
27. 05. 2013 | 10:33

Josef Datel napsal(a):

To je ale drzoun bez skrupulí, neuvěřitelné ....
27. 05. 2013 | 10:36

Buchrt napsal(a):

Jo, chudák Janoušek se skutečně nachází v těžkém životním období - také nad ním mačkáme slzy... Bém je skutečně duševně nemocný, hloupý přeci není. Asi je poslední komu nedochází, že je historicky znemožněný. Stále kvoká, stále kvoká...
27. 05. 2013 | 10:38

Ivan Růžička napsal(a):

červená niti, táhni...
27. 05. 2013 | 10:39

Arnie napsal(a):

Pane doktore, veřejnost není otrávená a znechucená výrazem kmotr, ale tím, že ti, kteří tomuto výrazu dávají v současnosti náplň, v čele s vámi, nestojí už konečně před soudem.
Tím je veřejnost skutečně otrávena a znechucena a podobné blogy jako je ten váš, tuto znechucenost a otrávenost ještě zvyšují.
27. 05. 2013 | 10:40

zemedelec napsal(a):

Moji rádcové,co teď,propustě zahradníka.
27. 05. 2013 | 10:43

Ivan Růžička napsal(a):

http://neviditelnypes.lidovky.cz/p_spolecnost.asp?r=p_spolecnost&c=A071028_100912_p_spolecnost_wag

stojí za přečtení, hned pana doktora více pochopíte...
27. 05. 2013 | 10:48

Pavla Vacková, Ústecký kraj, Děčín napsal(a):

Kmotr je sám Bém, hlupák co si myslí, že si bude hrát na poctivce a čeká že mu to projde. Neprojde, ten si v ODS už ani neškrtne, chlapeček !!!
27. 05. 2013 | 10:50

Přetrhdílo napsal(a):

Pan KOlibřík ztratil paměť a již nepoznává Mazánka.
27. 05. 2013 | 10:51

vasja napsal(a):

No, ja když vidim pánovu mimiku - tu skvělou práci obličejovejch svalů, kdy levý obočí vylítne nahóru, pravý dólu, huba se našpulí....
Asi každej psychiatr nakonec skončí jako magor.
Jinak nic podstatnějšího nemám.
27. 05. 2013 | 10:58

Pavel napsal(a):

Pan je kolibrik nebo mazanek? Porad v tom nemam jasno...diky
27. 05. 2013 | 10:59

Ládik!!! napsal(a):

Kam příště polezete?
27. 05. 2013 | 11:02

Marie napsal(a):

Pane Béme,společnost není unavená a znechucená výrazem kmotr.Je unavená vámi,vaším panem Janouškem a dalšími vašimi bratry v triku.Rozložili jste tuto zemi svými zlodějskými a podvodnickými eskapádami a instalovali své vexkláky všude, kde se jen dá tušit koruna.Obdivuji vaši hroší kůži a vaši drzost ještě po tom, co jste předvedl,oslovovat lidi,z nichž většina je slušná.
27. 05. 2013 | 11:05

Ládik!!! napsal(a):

Jinak mě překvapilo, že kolibřík je jediný z ptačí říše, který umí létat i pozpátku. Ve volné přírodě se kolibříci dožívají průměrně 3–5 let - což sedí s volebním obdobím.
27. 05. 2013 | 11:06

matů napsal(a):

Podle vyjádření p. Bema,Jsou kmotři v KSČM,protože to jsou ti praví,kteří a poctiví,kteří přeberou povinost po rodičich za dobrou výchovu potomků.Bude čest a odpovědnost kmotrům KSČM když převezmou po ODS a TOP za výchovu nás,potomků.Tak jim to už konečně předejte.
27. 05. 2013 | 11:12

horolezec napsal(a):

Hele Beme,

Radsi si zaplat dalsiho Serpu at te vynese na Everest. A uz se nevracej.
27. 05. 2013 | 11:14

Stréc napsal(a):

Vemu si OpenKrad a půjdu se podívat na Blanku.
27. 05. 2013 | 11:16

VFISCHER napsal(a):

ŽVÁSTY - ŽVÁSTY - ŽVÁSTY

Doktore Béme, vy dobře, moc dobře víte, proč lidová tvořivost používá slovo kmotr ! Takové povídačky naší Kačky, zejména od vás, jsou jenom arogantní plivanec benzínu do ohně ! Jestliže jste vy a vám podobní vytvořili ze státní správy rejdiště korytářských všežravců, kterým je u zadku kdo s kým proti komu, jen když to sype, jestliže veškeré sociálně-politické a návazně ekonomické aktivity jsou jen výsledkem nekontrolovatelných, neprůhledných a utajovaných řežeb band mafiánských klanů na všech úrovních státní správy, jestliže policie, justice a celá armáda nastrčených úřednických panáků trvale rozkrádá všechny myslitelné zdroje ve státě, potom se zločinci povstalí z nastavených poměrů označují názvy užívanými ve světě gangsterismu ! Jak vidno, vaše neutuchající arogance a chamtivost je zjevně větší a silnější než jakýkoliv reflex sebezáchovy - dobře vám tak !
27. 05. 2013 | 11:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
27. 05. 2013 | 11:23

Kamil napsal(a):

Když do toho stále tak dobře vidíte, Mr. Bém, a jste nucen opakovaně konstatovati, že vašim nejlepším přátelům jest soustavně ubližováno, napište občanům Prahy blog o tom, jaký je původ a rozměr majetku vašeho osobního přítele, osudem těžce pronásledovaného Janouška. Vypište také podrobně, jak se spolu s vámi o rozkvět města Prahy zasloužil, abyste všem těm štváčům a závistivcům ukázal, kde je pravda!
27. 05. 2013 | 11:23

tmoravec napsal(a):

Je na case pane Bem, abyste dal tu prazskou ODSku zase do late. Zaslechl jsem , ze shaneji volebniho lidra pro pristi komunalni volby, tak se nebojte, postavte se jim do cela a presvedcte Prazany, kdo to mysli tak dobre a poctive. Vsadim svoji opencartu, ze to bude ohromujici vysledek.
27. 05. 2013 | 11:24

Lava napsal(a):

Pane Beme, opravdu věříte tomu, že si ještě někdo kromě vás myslí, že jste čestný? Proti vašemu charakteru je i vývrtka rovná.
27. 05. 2013 | 11:25

otaznik napsal(a):

Prectete si nazory na vasi osobu pane Beme,
Myslim ze se tu schodnou jak pravicaci tak levicaci na 100 % ze jste vychcanej hajzlik. Coz je docela unikatni. Vetsinou se tu prou i o tom kdo ma jakou barvu kosile. Nerika Vam to neco Beme?
27. 05. 2013 | 11:42

Lukáš Pokorný napsal(a):

Pane Béme, prosím, vylezte na nějakou hrozně vysokou horu a už tam zůstaňte. Prospějete tak všem...
27. 05. 2013 | 11:45

Johny napsal(a):

Ja nejsem zadnej Kmotr, ja jsem Kolibrik!!! :)))
27. 05. 2013 | 11:52

dd napsal(a):

Je srandovni, kdyz capo di tutti capi prazskych "kmotru" to nevi.
27. 05. 2013 | 11:55

Johny napsal(a):

Zprava o rozpolozeni Radima Janouska, JUDr. ze slovutne pravnicke fakulty Univerzity Karlovy a predlistopadovym pinglem, se mne hluboce lidsky dotkla. Je to fakt sproste, ze se proti vasemu vozu rozbehne besnici zenska, ktera nema nic lepsiho na praci, nez se odrazit od kapoty, letet 14 metru a pritom si kdeco zlomit, navic jak na potvoru v situaci, kdy ma Mazanek 2.2 promile alkoholu v krvi. No to bych vam nepral.
27. 05. 2013 | 12:02

Pompeius Magnus napsal(a):

Pane Béme, vy jen potvrzujete pravdivost rčení: "drzé čelo je lepší než poplužní dvůr." Píšete: "O tom, v jaké je situaci Roman Janoušek, které ho čeká asi nejtěžší a nejsložitější období jeho života se nemá cenu rozepisovat"... V jaké situace, že se tento bývalý číšník nachází?? Čelí trestu smrti? Jeho miliardový majetek rozepsaný na různé společnosti a pořízený na úkor daňových poplatníků a idiotů, co dodržují zákony, byl snad dohledán, znárodněn, či zabaven? Nebo, že by ne??? Jo vy myslíte, že když ožrala hraje s chodci v novém porsche hru na kuželky, že by se mu mělo tleskat?
27. 05. 2013 | 12:03

Honza napsal(a):

Ok, místo slova "kmotr" budeme používat slova zloděj (dříve také kontroverzní podnikatel), korupčník, haj*l či svi*ě.
27. 05. 2013 | 12:06

MS napsal(a):

Tohle už je opravdu moc, Pavel Bém bude moralizovat... nestydatost. Když už v sobě nemáte kousek slušnosti omluvit se za to co jste napáchal, tak aspoň nezamořujte veřejný prostor svými slovními výkaly.
27. 05. 2013 | 12:16

Český Honza napsal(a):

Chtěl jsem tu napsat, že být Vámi, pane doktore, tak tady vůbec nevystrkuju nos, ale chodím kanálama.

Pak jsem si uvědomil, že Vy chodíte kanálama. Tady.

P.S. Kdy se vzmužíš, kolibříku, a odpracuješ si aspoň tu prohranou sázku?
27. 05. 2013 | 12:16

resident napsal(a):

pane Béme, politická etika a stabilita se řítí do pekel, protože tyto hodnoty rozvrátili lidi, jako jste vy. v naději zvolení, bez skrupulí zrazující program, voliče, ideje, elementární zásady slušného chování, jen v touze si nahrabat co nejvíc z veřejných peněz.
budete se někdy zodpovídat z vytvoření sofistikovaného systému vykrádání pražského rozpočtu skrze zbytečné cyklostezky? z vaší spolupráce s levičáckými a nikým nevolenými nenasyty ze sdružení AutoMat? konzervativní politik na anarchistické cykloparádě v objetí s neokomunisty?
to by mě zajímalo.
27. 05. 2013 | 12:19

zjev napsal(a):

No to se mi snad zdá ,to je snad zlej sen.........
27. 05. 2013 | 12:21

Petr. napsal(a):

V české vrcholné politice nejsou kmotři!
V České republice jdou do politiky jen samí čestní křišťálovníci,( až na mizivé vyjímky) co vše vždy myslí upřímě!
A ti nevystudovaní, při desítkách náročných státních a stranických funkcích, levou zadní vystudují, někdy i pěkně poleninovsku - širokorozchodně. Hlavně, že tam není matematika.
27. 05. 2013 | 12:29

Yossarian napsal(a):

Já to vidím pozitivně. Český národ konečně procitá a měří všem vykukům stejně, nezávisle na tom, jestli má vykuk modré, oranžové, červené nebo černé tričko. To tu věru dříve nebylo.

A tak slovy čekého giganta J.dC. mohu jen autorovi blogu připomenout, že skončí přesně jako jeho literární obraz:

"Örös piklós nemécsi, hunyáry szcépeny kámos!"
27. 05. 2013 | 12:38

sym napsal(a):

Media se předhánějí v člácích o Janouškouvi, jako by mu někdo ubližova,nechci se dožít konce této trgické komedie.
27. 05. 2013 | 12:46

roman napsal(a):

Pane Béme máte pravdu, naše politika se řítí do pekel. Hodně dlouho. Ne jenom její etika a stabilita. Naše politika je jedna taková rodinka, která funguje, jenom když ekonomicky fungují její bohatší členové a jejich kámoši. Pokud se některým z nich přastává dařit, udělají chybu, nebo jsou ve vyšším zájmu obětováni, tak nastává ostrý boj a politické vymezování. Vsadím se, že slovo občan většina z vás používá jenom ve veřejném prostoru. Doma mezi svými je toto slovo zapovězeno, soukromé rozhovory jsou vedeny jenom jako nekonečné špičkování o tom, kdo, kde, s kým, za kolik a pod.. Protože je občan každodenně mediálně svědkem jenom boje tak to vypadá, že v politice a veřejném zájmu žádná spolupráce nikdy ani neexistovala. Prosazuje li se politika totálního individualismu, tak jiný obraz politiky ani nemůže být. Slovo Kmotr je jenom malinký a ironicky pojmenovaný důsledek toho, jaké typy lidí jsou na vrcholech veřejné správy. Obyčejní lidi používají směrem k politikům i slova jako zloděj, vyžírka, vekslák, liška podšitá, dobrý starosta, nebo ministr jakého jsme ještě neměli.
Když už jste se tohoto slova tak chytl, zajímalo by mne v dobrém slova smyslu, kdo zrovna pro Vás je ten správný kmotr. A schválně. Kdo vám to uvěří?
27. 05. 2013 | 12:48

pěvec napsal(a):

Zakažme ohánění se kmotry a korupcí zákonem, navrhuje exprimátor Bém

Exprimátorovi a příteli pražského lobbisty Romana Janouška Pavlu Bémovi se nelíbí nadměrné používání slov "kmotr" a "korupce". Podle něj slouží tato slova jako univerzální strašák, kvůli kterému se česká politika nachází v současném stavu.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/bem-chce-zakazat-slovo-kmotr-dgg-/domaci.aspx?c=A130527_121717_domaci_klm

tak komunistickému aparátčíkovi bémovi se zachtělo zavřít hubu lidem s nesouhlasnými názory?
27. 05. 2013 | 12:52

zemedelec napsal(a):

Pro sym.
Hodně se někdo snaží překvalifikovat Janouškův čin,aby se vešel do amnestie.
27. 05. 2013 | 12:52

drozd kvíčala napsal(a):

kolibříku, když uzákoníme zákaz slova korupce, tak ji vymýtíme?
s návrhem zakázat svobodu slova si netroufli přijít ani komunisté, až nyní kolibřík z ods. Tak kdo je víc rudý, kolibříku?
Mimochodem, zajímalo by mne, co si bém jakožto psychiatr předepisuje. To musí být dobrej matroš.
27. 05. 2013 | 12:57

Férový sudí napsal(a):

Já si myslím, že pan Bém má pravdu. On nikdy žádného kmotra neviděl ani o něm neslyšel. |Natožpak aby se kdy s nějakým setkal. Pan Janoušek je zcela nevinen. To zajisté brzy prokáže nezávislý soud. Český stát pana Janouška pak štědře odškodní, započteno bude také poškození jeho dobrého jména a způsobená duševní ujma.

Paní vietnamské národnosti se panu Janouškovi oslabenému četnými nemocemi a frustrovanému odposlechy vrhla v sebevražedném amoku pod kola jeho Porsche. Kdoví co ji to popadlo?
27. 05. 2013 | 12:57

mik napsal(a):

Opravdu uz CR tak hluboko klesla kdyz tu Behm verejne oplakava Janouska ? Obycejny clovek co musi makat od vidim do nevidim kdyz by se nahodou s kamosi nekde opil a pak si takhle vyrazil autem tak nejen ze je v soucasne dobe ve vezeni ale bez ridicaku a na dalsich par let zakaz rizeni u Janoska se budou delat posudky pravnici soudci rekonstrukce to vse bude stat danove poplatniky penize a nakonec se stejne dojde k tomu ze to vse bylo jinak,,,jestli je pan Behm psychiatr jak to tu nekteri uvadeji tak by se mel jit opravdu lecit,,,mozna utrpel zatemeni mozku na Everestu hodne lidi se venuje vysokohorske turistice ovsem za sve penize a ve svem volnu kdyz nekdo zapira ze je v Himalajich a pak se ukaze ze tam byl a vylezl si jen tak na Everest ( serpove povoleni atd,,,) a pritom je v dulezite pracovni funkci a zrovna je obdobi kdy tam je zapotrebi...tak si clovek udela usudek bez jakehokoliv blogu nebo diskuzi,,, dokud budou u moci takovi lide v CR se nic nezmeni,,,
27. 05. 2013 | 13:01

sym napsal(a):

To:zemědělec Přesně to je z toho cítit na sto honů.A ještě vzkaz Kolibříkovi,kmotrem ho nazývat nebudu, když je to tak vznešené.Měl jsem Vás celkem rád,když jste ještě působyl v Dropinu,jako doktor psychiatrie jste měl ještě koule,avšak v politice jste se jen poslušně zařadil a zůstala jen hořká pachuť.A když se tak oháníte tím peklem,tak na to opravdu nejni nikdy pozdě ;-D
27. 05. 2013 | 13:08

Maxiimus napsal(a):

Hádejte, z kterého etnika pochází Pavka Bémů? Napovím, Drábek, Mullerová, Vondra....
Hezký den všem.
27. 05. 2013 | 13:08

pěvec napsal(a):

béme, zajdi za i. davidem a nech se hospitalizovat. Pro dobro tvé i nás všech.
27. 05. 2013 | 13:08

drozd kvíčala napsal(a):

Mám lepší návrh: zakažme zákonem existenci Béma.

Jestlipak béme sestavuješ slovník zakázaných slov? Nemyslíš si, že takovéto utíkání před problémem je takové, no dětské?
27. 05. 2013 | 13:10

sysel napsal(a):

Podle mě je Bém spíš psychopat než zločinec.
27. 05. 2013 | 13:11

Alfonz 11 napsal(a):

Stačilo mi přečíst si otázku v titulku a odpověď je jasná : " Ty Béme, ty jsi kmotr jako vyšitý "
27. 05. 2013 | 13:15

dirty sanchez napsal(a):

chtel bych mit zaludek jako Bem a jemu podobni

pak by me ta secuanska kuchyne predevcirem zrejme tolik "neprotahla"
27. 05. 2013 | 13:22

Rams napsal(a):

„Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala.“
Věra Pohlová, 72 let, důchodkyně
___

„Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty kmotry a korupci zakázal.“
Pavel Bém, 49 let, poslanec

___
27. 05. 2013 | 13:23

Petr napsal(a):

Veřejnost je určitě znechucena. Ale tebou Pavko. Nápad zakázat používat výrazy jako kmotr se mohl zrodit buď v hlavě magora nebo grázla. Co z toho je tvůj případ ? Ubožáku. Já bych zákonem zakázal jmenovat se Bém. A kdo by neposlech, byl by popraven. To je nápad na tvé úrovni. Mafiáne.
27. 05. 2013 | 13:28

Zkorumpovany kmotr Kolibrik napsal(a):

Ma pravdu precedo. A samozvanci a ztroskotanci, kteri nedaji strane a vlade klid na praci, si potom budou moci stezovat jen sami na sebe!
27. 05. 2013 | 13:32

Míla napsal(a):

Pane Béme ani jeden příspěvek není ve Váš prospěch.A nechce se věřit,že by diskutéry byli pouze socani,případně Dukova lůza.Doporučuji Vám se nad tím zamyslet a nevstupovat do stejné řeky.
27. 05. 2013 | 13:32

dříve čtenář napsal(a):

Já bych se chtěl zeptat pana MUDr. Honzáka na přesnou diagnózu páně béma. Pokud bych ji stanovil já, odle svého "selského rozumu", Stejskal by mne smázl...
27. 05. 2013 | 13:38

Jag napsal(a):

Jstě ubohý zloděj. Je mi Vás líto. Ten Váš kamarád číšník Janoušek si půjde doufejme odpočinout. Asi jste přebral koksu, nějak jste mimo realitu.
27. 05. 2013 | 13:39

Blahna. napsal(a):

Bém to dělá dobře. Brzy se pražáci schromáždí na demonstraci a provolají nehynoucí slávu kmotrům z ODS. Také by si mohli vzít spacáky a jít okupovat televizi a vysvětlit nám že máme řešit číhoštský zázrak a ne rozkrádání na magistrátu. Pražáci jsou v tomhle fakt dobří
27. 05. 2013 | 13:44

Blahna. napsal(a):

dříve čtenáři, pozor Honzák je hurá pravičák a antikomunista. Jeho diagnoza by zněla Bém na hrad, lůza na šachtu
27. 05. 2013 | 13:46

Merwa napsal(a):

Dneska to bude Stejskalova tvrdá rachota vykydat tohle fórum.
27. 05. 2013 | 13:53

dedek napsal(a):

BÉM -toť ten pro kterého se dělal v roce 89 převrat. Pokud se podržím svého názoru - není ani lékařskou diagnózou ani morálním soudem, tak pan Bém spadá do sklupiny a generace "zlaté mládeže" z Prahy 6, která se považovala za elitu již před převratem, ale opatřeně se neangažovala. Když Klaus hodil morálku a právo do "hajzlu" (ekonomika předchází právo) žačalo "bémům" kvést. Státní byt, který dostal (proč.) jako Pražák (proč.) na Hradčanech (úproč?) "vymenuil se zájemcem o tohot bydlení když dostal úplatek téměř 10 milKč (přoč?). Protože se přesi narodil do prahy 6, do "dobré rodiny" a měl na to "nárok". Jestli toto není kmotrovství pak nevím.
27. 05. 2013 | 13:57

Kanalnik napsal(a):

Pane Beme, je zretelne, ze zijete v jakemsi svem uzavrenem svete a skutecna realita vas zcela miji, nebot byste nemohl takovy text napsat. Mirek Topolanek stvoril kmotry ODS? V Dopravnim Podniku se vubec nic za posledni dva roky nedelo, zadne audity nebo jmenovani a odvolavani? Stastny je cisty jako lilie a je to on v ODS, kdo ma na srdci jen dobro lidi v Praze?

Nebo je to jeste horsi. Snazite se vymlatit ze soucasne situace maximum, protoze na ni zavisi vase budoucnost. Tahle vymena strazi se vam naramne hodi.

Je mi z tohoto clanku spatne. Jen doufam, ze vas spravedlnost jednou dostihne.
27. 05. 2013 | 14:01

Podrážděná kobra napsal(a):

Vaše drzost je naprosto neuvěřitelná. Jenže doba už je trochu jiná a už i pražský pravicový volič má nějakou paměť a tenisová raketa natož Vy, nemáte při volbách pražádnou naději. Takže tyhle žvásty si můžete beztrestně psát kde chcete, ale platné vám to moc nebude. Byl div divoucí, když jste nebyl před 3 lety z kandidátky do PS vykroužkován. Teď bude div divoucí, pokud budete vůbec kandidovat. Ikdyž pokud V ás strana postaví, bude div divoucí, pokud se přehoupne přes 5%. Ničiteli, lháři, podvodníku! Zakazovat slova? Chacha!!!
27. 05. 2013 | 14:03

Karel Gustafson napsal(a):

Béme, vy jste se asi definitivně podělal.
Neumím si to jinak vysvětlit.
Jinak, pro vaše omezené chápání: Kmotr v české republice nemá nic společného s původní definicí toho slova, nýbrž s politicko-ekonomickou mafií, přičemž vy jste veřejností vnímán jako jeden z jejích výrazných představitelů :-(
27. 05. 2013 | 14:05

Míla napsal(a):

Pane Stejskal musíte uznat,že výraz-dobré vykastrované hovězí-je nic proti výrazům-svině,dobytek,špína,magor,grázl,hajzlík.Osobně proti těmto výrazům nic nemám,celkem na uvedenou osobu pasují.A nejen na ni,našlo by se jich podstatně více.
27. 05. 2013 | 14:13

stejskal napsal(a):

Nerozumím, pane či paní Mílo.

Hezký den.

Libor Stejskal
27. 05. 2013 | 14:14

džon uzený bok napsal(a):

pane bém,
dle reakcí na váš blog je zřejmá vaše popularita. je dobře, že u nás dělajó politiku lidi jako vy, je to záruka světlých zítřků. my ostatní, neschopní, vám ty světlé zítřky závidíme!
obočí dolů!
27. 05. 2013 | 14:20

Tom Louka napsal(a):

Pane Béme,

díky za Váš příspěvek. Nyní víme, jak o současné situaci smýšlí bývalý primátor Prahy a bývalý korunní princ ODS. Každý člověk sledující veřejné dění již dnes ví, kdo a co jsou panové Bém, Janoušek, Hrdlička, Rittig, Langmajer, Dvořák, Bürgermeister a spol. zač. K tomu dnes netřeba žádných komentářů. Nevím, co chtěl pan Bém svým příspěvkem říci. Jestli to, že Rittig a Hrdlička nejsou zloději, protože Top 09 se soc.dem. a části ODS sundali Svobodu, tak to je logika hodná psychiatra se specializací na drogovou závislost. Pro mě z toho plyne jediné. Pan Bém se pomalu ale jistě vrací ke své původní profesi. V každém případě pro nás daňové poplatníky by bylo lepší, kdyby ji raději nikdy neopustil. Pakliže se chce ODS dostat pod hranici volitelnosti do Poslanecké sněmovny, mohl by přispět svým pohledem na aktuální dění ještě pan Topolánek, Barták, Oulický, Řebíček, Novák a spousty jiných velmi úspěšných politiků ODS.

P.S.
Logika příspěvku Béma je tato: Protože Svoboda s TOP 09 chtěli společně bojovat proti kmotrům a teď TOP 09 se soc.dem. a části ODS Svobodu potopili, znamená to, že Hrdlička a Rittig nejsou kmotři. Je to stejné jako říct, protože tam ten se chová jako kmotr, znamená to, že někdo jiný kmotr není. Takové logice nepodlehly ani c.k. polní soudy.
27. 05. 2013 | 14:29

Aleš Dudjak napsal(a):

Píše tenhle článek Bém nebo Janoušek?
27. 05. 2013 | 14:30

Míla napsal(a):

Pane Stejskal jednou v nedávné době jsem tento výraz použil jako reakci na autora jednoho příspěvku.Byl jsem smazán a poučen o nevhodnosti tohoto výroku.Lze z něho pochopit,že se jedná o vola.
27. 05. 2013 | 14:34

Otaznik napsal(a):

Ten článek, to je pěkná drzost.
27. 05. 2013 | 14:37

Klaus napsal(a):

Beme,
když už tady mluvíte, tak jste měl každý bod jednání rady od začátku zveřejňovat včetně jmen hlasujících pro a proti a k tomu ho posílat do redakce zpravodajství.

Potom by se dalo říci, že je Vám vlastní kompetentnost, morálka a čestné jednání.

Toto základní opatření jste neprosadil, neprosazoval...tak běžte konečně na tu horu...
27. 05. 2013 | 14:37

madla napsal(a):

Pane Béme, vy trpíte psychickou poruchou ? Vystudoval jste prý psychiatrii, teď by ale mělo být na vás, vyhledat pomoc lékaře. A jestli to není otázka lékaře, možná by to měla být otázka trestního práva.
27. 05. 2013 | 14:38

lucka napsal(a):

Dobry den,
chtela jsem Vam jenom napsat, ze kdyz se ted prochazim po Praze, je mi velmi smutno, co jste z ni udelali : viz Vaclavske namesti, plne kabaretu, opilcu, bezdomovcu a narkomanu (prave v okoli palace Fenix, patrici Vasemu priteli Janouskovi), Staromak preplneny, nepruchozi a plny odpadku, protoze uklidove sluzby nezvladaji napor turistu,a misto zabiraji budky spratelenych firem - maji zrejmne smlouvu na desetileti..zastavky MHD v odpudivem puvodnim stavu 70.tych - Kacerov a Smichovske nadrazi, ktere vyuziva nejvice cestujicich jsou spinave a nechutne. A na techto prikladech je videt vase rizeni mesta a vase investicni priority.
27. 05. 2013 | 14:43

Pepa Řepa napsal(a):

Kmotříčka nevymyslel Topolánek, ale Karafiát.
27. 05. 2013 | 14:49

stejskal napsal(a):

Pane Mílo,

výrazy "dobré vykastrované hovězí", "svině", "dobytek", "špína", "magor", "grázl" na tyto stránky nepatří od jejich vzniku, tedy šest let. Na tom se nic nemění. Mažu je vždy, když na ně narazím (jen upozorňuji, že mazání výrazů jako jsou "dobré vykastrované hovězí", "svině", "dobytek", "špína", "magor", "grázl" není mojí prací. Dělám to ve svém volném čase či na úkor své redakční práce).

Libor Stejskal
27. 05. 2013 | 14:50

Klaus napsal(a):

Čo si panko Bém predstavujete pod pojmom TRANSPARENTNÝ ?

Bém: " Transparentný ? No "Tranz", to je stav, kdy jsem mimo sebe a "Parent", to je teď buď můj otec nebo matka, už nevím, musím si zapnou CT 1 nebo CT 2...

Kdyby jste se alespoň trochu snažil být transparentní...čitelný, průkazný, sledovatelný, dohledatelný...alespoň v těch veřejných zakázkách...

Vy už ste jak ten Janoušek: " Já přece nedělám nic špatného, jen využívám kontaktů-pletichaření..." Víte i to je trestný čin.

Akorát, když to dělá politik a tváří se do obrazovky, že to je normální, potom to se zdravím rozumem a s morálkou jedince nemá prachnic společného...
...Ještě nejste na té hoře, tak mazejte rychle...
27. 05. 2013 | 14:51

zemedelec napsal(a):

Pro dedek.13:57
Zajímavá informace.
Takže ty vložené investice do Béma,se někomu stonásobně vrátili.Ještě uhodnout Maximuse hádanku.
27. 05. 2013 | 14:52

František napsal(a):

"Musíme se modlit za to, aby se členové mafie obrátili k Bohu," prohlásil Papež František.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/papez-frantisek-a-italska-mafie-dmx-/zahranicni.aspx?c=A130527_121219_zahranicni_ert
27. 05. 2013 | 15:01

inkvizitor napsal(a):

Já myslím že to jsou všechno zbytečné plky! Čas zúčtování dříve či později přijde...
27. 05. 2013 | 15:21

jája napsal(a):

Typický drzý ODSák, sprostota, drzost, oraženost z něj přímo čiší. Jak zpíval Kryl, kat o morálce káže, tento Kolibřík je unikátem v Evropě, neznám jinou zemi, kde by lidé - voliči byli schopni zvolit zloděje a darebáky,jen Praha a ČR. Zde ukradne politická mafie biliony, ale stále vlíádne a lid, sklopená hlava a nadávání do půllitru.
27. 05. 2013 | 15:22

Ivan napsal(a):

Pan EXprimátor (a bohdá brzy Exposlanec a doufejme, že i EXpolitik) ukázal, že je zcela mimo realitu a nebo si zase šňupnul! Prostě zloděj křičí, ať se už o něm neříká, že je zloděj!!!
27. 05. 2013 | 15:30

Std napsal(a):

No, pane Béme, z Vás musí mít Váš vedoucí skauta radost. Pěkně jste se vypracoval!
27. 05. 2013 | 15:32

Jihočech napsal(a):

Pane Beme, musíte panu Janouškovi hodně dlužit. Nebo to snad myslíte vážně? Pokud ano, tak radostí obtančím chalupu, protože se konečně v plné nahotě ukázalo, o co vlastně v Práglu celou dobu jde...
27. 05. 2013 | 15:35

Karl IV. napsal(a):

Pan Bém připomíná místního pamětníka a Slámu.
Odpověď na otázku n záhlaví, kterou si položil,je zřejmá: "Vy". Možná chcete překřičet, využít, mlčenlivosti mnoha, kteří se s Vaším mafináskými metodami potkali. Proč mlčí. Protože jste, pane Béme, Kmotr a normalizační strach je silnější mnež kdy jindy. Ostatně Vaše metody se nelišily od těch Stb.

Jinak, samozřejmě, časem dojde i na Vás a patrně to nebudou pro Vás ty nejvhodnější podmínky.
27. 05. 2013 | 15:37

zklamaný napsal(a):

Pane Bém. Co kdyby jste s celou tou modroptákovou partičkou už zmlkli a raději se zakrtkovali. Už jste nadělali dost bordelu v tomto státě. Ožebračili kdekoho a sami máte břicha až k prasknutí. Si snad nemyslíte, že lid je slepý. To co bolševik neudělal za 40 let, vy jste s přehledem zvládli za 20 let. Raději mlčte a klepejte se strachy, aby jednou na vás nedošlo a nebručeli jste až do konce života za vlastizradu.
27. 05. 2013 | 15:50

Jarsa napsal(a):

Pane Béme,
velmi si Vás vážím za Vaše sportovní výkony a velmi se vás nevážím ze to, že jste doslova a do písmene pravzor člověka zvaný klausista. Podle svého vzoru se tváříte více než seriózně a přitom máte za sebou činy, za něž se nepochybně ve skrytu duše stydíte. Navíc máte tu klausovskou drzost radit slušným lidem co a jak mají dělat aby se dostali na vaši podúroveň.
Snad nejste na tom ještě tak špatně. Neprovokujte a ačkoliv jsou lékaři zpravidla neskutečně sebestřední a arogantní, buďte prosím výjimkou.
27. 05. 2013 | 15:56

Jan Holík napsal(a):

Divím se Pavle Béme, že nechodíte kanálama...Nejsme znechuceni tím, že se používá často výraz "kmotr", jsme znechuceni Topolánkem, Bémem, Klausem, Paroubkem, Zemanem a všemi, kdo nás tahají za nos a z tohoto státu si dělají svou soukromou dojnou krávu! A také je velice nechutné, když zloděj káže o morálce. To si, prosím, odpusťte ! Podílíte se na destrukci demokracie v naší zemi a buď jste tak primitivní a omezený a nebo jste za tuto destrukci dobře placený. Hanba, že takoví lidé, jako jste Vy, se mohou vykecávat na veřejnosti. Za 1. republiky by si k Vám v hospodě nikdo nepřisedl....
27. 05. 2013 | 15:59

Vladimír napsal(a):

Bakalovi mediální pochopi už opět řádí. Vážení rozhořčení: uvědomte si, že Praha je zlaté lejno, na které se slétají mouchy a hovada ze širokého okolí. V současných českých poměrech - ať v komunálních volbách volíte KOHOKOLI - volíte VŽDY korupci a klientelismus. Primátor hraje roli fackovacího panáka - a jeho skutečné možnosti chod věcí ovlivňovat je minimální. Pokud je slušný a snaží se bránit největším prasárnám, nadělá si mocné nepřátele, kteří ho pak v médiích odstřelí na pět generací dopředu. Přesně TOHLE se stalo Pavkovi Bémovi. A věřte, že vím o čem mluvím.
27. 05. 2013 | 16:01

Petr z Tábora napsal(a):

Nejsem Pražák, nevím nic konkrétního ke kolujícím podezřením na pana Béma a tak se nepřipojím k ostatním diskutujícím. Z ničeho nebyl obviněn či dokonce odsouzen. Je to určitě chytrý člověk a schopný organizátor. Pod jeho vedením Praha fungovala asi lépe než nyní.
Někdo skutečně ví na 100,0% kteří jsou ti hodní a kteří zkorumpovaní ? To, že si příznivci některé strany myslí o těch svých to dobré je jejich subjektivní názor, jiní si myslí něco jiného. Strany dobře tušily na co jsou Pražané citliví a vybrali do voleb čisté lídry - pány Tůmu, Dientsbiera či Svobodu mohl těžko někdo obvinit z korupčního jednání. Jenže jeden víceméně odešel z politiky, další šel do té celostátní a poslední je čerstvě zaříznut svým koaličním partnerem a brzy ho asi odvrhne i ODS coby neužitečného. A tak jsou Pražáci před dalšími volbami tam kde už byli - jaké králíky vytáhnou z klobouku politické strany nyní ?
27. 05. 2013 | 16:02

Yosif K napsal(a):

Je to dál Rittig či Hrdlička? Těžko, přetěžko...
KONEC CITATU.

Proč těžko přetěžko? Jak to víte? Telefonují vám a říkají vám MAZAÁNKU A KOLIBŘÍKU?
27. 05. 2013 | 16:11

Ládik!!! napsal(a):

Je podstatný rozdíl mezi Smrt kmotřička a Kmotřička Smrt.
27. 05. 2013 | 16:15

Jarda napsal(a):

Používat u nás slovo KMOTR je docela těžká urážka !!!
27. 05. 2013 | 16:17

Mac napsal(a):

hele, Bém,
voni nejsou Kolibřík, voni jsou Hroch. S takovou kůži se člověk setká málokdy
27. 05. 2013 | 16:17

Mac napsal(a):

tak hroch Bém chce vydávat Black list zakázaných slov?

hlavně aby tam nezapomněl dát "Blanka" a "Opencard"

Je nejvyšší čas, aby voliči vydali Black list nevolitelných politiků, hrošík horolezec by si zasloužil čelné místo
27. 05. 2013 | 16:21

Strýček Joe napsal(a):

Já bych zalezl, byl bych malý a potichu mít tolik průšvihů. Anebo ne. Pane Béme škoďte ODS ještě více. Pošleme Vás na dvacet let do opozice.
27. 05. 2013 | 16:26

Josef K. napsal(a):

Kdykoliv promluvíte pane Béme, ODS klesnou preference o další 2 procenta. ODS svojí bezradností řešit zásadní problémy připomíná KSČ v srpnu 1989.
27. 05. 2013 | 16:31

Sofi napsal(a):

Tak co, psychiatře? Je všeobecně známo, že tento obor převážně studují ti, kteří ho potřebují sami pro sebe. Vy to jen potvrzujete. To, co tady píšete, je změť nesmyslů a výmyslů. Stejně jako výstupy na hory - na žádné jste nebyl. Bylo vám doporučeno lézt kanály, já pevně věřím, že skončíte v lapáku.
27. 05. 2013 | 16:45

zilvar z chudobince napsal(a):

Žasnu nad drzostí pisatele. V jednom ale má pravdu - někteří kmotři byli odstřiženi od státních peněz - aby byli nahrazeni jinými... takže naším zásadním problémem není slovo "kmotr" či "korupce", jak se nám snaží myslitel Bém naznačit, ale prosazení práva a pravidel, následné kontroly, aby se takoví lidé alespoň báli a nemohli takhle bezostyšně psát podobné pamflety.
27. 05. 2013 | 16:49

Jana Malá napsal(a):

Pane Béme vy musíte být opojen sám sebou! Je tady 100 reakcí na Váš článek a ani jeden diskutující nesouhlasí s tím co jste napsal. Nevadí Vám to, mluvit do zdi?
27. 05. 2013 | 16:53

Platan napsal(a):

"Zakažme zákonem ohánění se kmotry a korupcí, navrhuje exprimátor Bém"

Politické strašidlo vylézá na cimbuří a rozehrává fantasmagorické představení... :-)

http://zpravy.idnes.cz/bem-chce-zakazat-slovo-kmotr-dgg-/domaci.aspx?c=A130527_121717_domaci_klm
27. 05. 2013 | 16:56

mik napsal(a):

Tak koukam ze jedna z mala diskuzi kde jsou lidi za jedno.,... aspon nevidim jediny prispevek ktery by Bema hajil.... je to vazne vysmech vsem poctivym lidem aby blogoval kmotr o kmotrech zlodej o zlodejich darebak o darebacich ,,, ale ono je to celkem dneska v tom prikopem rozdelenem CR jasne a bohuzel lide jsou nepocitelni...ano Schwarcenberg je stary jeho nazory nemusi byt vzdy spravne ma svoje oblibence jako je ma Zeman ale porad je to clovek ktery nevyrustal v CR nebo treba jako Svejnar ktery zije mimo CR tihle lide se meli stat v CR prezidenty ostatni jsou uz tolik totiz zatizeni tim kupcenim korupci kamarady kde ruka ruku myje ze i pri sebevetsi snaze nic nedokazou je to o systemu..v zapadni demokraticke spolecnosti musi politik s aferou odstoupit s politiky v CR je vytah do vyssich pater nebo trafika... a vysmech blogem Bema i treba tim ze Janousek ma porad ridicak je jen dukaz jak nic v CR nefunguje a jak je to porad vychodni problemova a korupcni zeme ,,,hlavne si hrat na mistry sveta ,,ale ani Hadamczik ani Bilek odvolat nejdou,,,,a o tom to je ,,, i proto je Zeman prezidentem... a 45 % lidi si o tom mysli sve,,,,proste 54 % volicu v CR chce porad socialsmus ale brat pritom nemecke platy a s kazdym vycurat,,, zadne dodrzovani zakonu obchazet vse kde se da ... tunely trafiky oblbovani lidi a tvoreni zakonu pro hornich 10000 ti si pod sebou vetev nepodrezou....
27. 05. 2013 | 16:57

Janes. napsal(a):

Béme,ja vím a všichni,že přes vašeho soukmenovce langra a jeho paní jste dokázali,že je to možný trestat za vlastní názor a pak zas u putny jste to popřeli,ale k věci, jak vám všem řikat,jak vás oslovovat po všem vašem modrém budování všeho nej,nej pro lid a opak pro sebe a to všemi povolenými i nepovolenými prostředky-ty jste se povolovali dle sebe a pro sebe,a sami sobě,co vám vyhovovalo,a tak myslím,že nejlíp přirozeně a dle zásluh a jak vám náleží,stejně už nic z ničeho se lidu nevrátí,ale ta necelá miliarda rozcamraná mezi kmotrama v matičce praze v "Openkard",tak tam můžete jít příkladem pro odsáky a prostě je posbírat a vrátit do pokladny,a to jako kmotr celé zakázky a hned by šly preference nahoru.
27. 05. 2013 | 16:57

Hanča napsal(a):

Mrzí mě, že jsem začala Vaše plky číst. Protože jsem přidala do "přečteno xkrát", alespoň poznamenám: Pane Béme, jste nestoudný člověk. Přijde čas, kdy i Vy budete přinucen stydět se! Boží mlýny...
27. 05. 2013 | 17:08

Petr Gmiterko napsal(a):

Kde berete pane Bém v sobě tu sílu a odvahu po těch všech zlodějnách a tunelech vlézt mezi lidi???
Že Vás neodsoudí kamarádi z Plzně je jasné,ale před sebou samým neutečete....
27. 05. 2013 | 17:10

martin u. napsal(a):

Máte pravdu, pane Béme, kmotr je, zejména pokud se tím míní totéž, co mafiánský kmotr, pro vás a vaše kamarády z magistrátu označení nevhodné. Jste obyčejní čeští zloději, rabovací gardy,které vykrádaly veřejné rozpočty. Navazujete na tradici, která vás zrodila. Komunistickou tradici, poválečnou tradici, kdy zvolení zástupci lidu mohli přednostně krást postupně majtky českých Někmců, po r.48, české buržoazie, posléze majeteky tak říkajíc všeho lidu. Rabovali jste Prahu přesně v tomto duchu a vy jste tu partu vedl. Vaše rabování nese pečeť stylu v jakém se kradlo a rabovalo již za tak zvaného reálného socialismu. Fízlové, straničtí funkcionáři, vexláci a vedoucí pracovníci výrobně hospodářských jednotek vytvořili kartel na okrádání obyvatelstva. Cynický a s přesvědčením, že jsou nová elita. Vy jste typickou ukázkou květinky vzešlé z tohoto humusu, perfidní, podlézavé, která své okolí podezírá z nenávisti, protože si je sama vědoma svého zápachu. Za zisk jste umožňoval velkokrádeže v podobě snových smluv a jiných technik známých již z doby konce komunistické diktatury jejímž duchem jste na sto honů cítit. Zisk si definujte jak chcete. Jako psychiatr asi víteš, že zisk není nutně a jedině věcí materielní. To přátelství těch vysokých velkých chlapů jako je Janoušek, těch vexláčků zcela závislých na stycích s obhospodařovači peněz daňových poplatníků...člověk je pak taky tak velký, mocný, i peníze má, leze a oooo to blaho, vůkol ten blbý český závistivý dav....a já jsem nad ním...Ale to už fušuji do vašeho řemesla. mUžívejte si peněz, ale nedivte se , že si před vámi lidé uplivnou.
27. 05. 2013 | 17:45

Aktiv napsal(a):

Ach jo Béme, zase první známky předvolební agitace jsou na světě. BOJ O KORYTA ZAČÍNÁ, JELITA A ELITA ZNOVU VYHLAŠUJÍ NÁSTUP DO PŘEDVOLEBNÍCH BOJŮ!!!!

Bémovsky nám chce Bém naznačit, že jelita mají poslouchat lež z pusinek politiků, jakou prý dělají prospěšnou věc , pro nás jelita.

PROČ JSTE VY BÉME UTÍKAL PŘED REPORTÉRKOU ČT, TO SE TOLIK BOJÍTE OTÁZEK NA TĚLO????

Bém nám chce naznačit, odteď se v tomto přihlouplém politickém královstí bude říkat jen lež, ZAKAŽME PRAVDU!!!

Vždyť je nad slunce jasné, že českou politiku ovládli veksláci napojení na své soudruhy z předsametové revoluce-Tehdy se říkalo, kdo má peníze, má všechno,politici se jen ochcotně zařídili,aby to tak funfovalo.

VÝSLEDEK:NEUVĚŘITELNÝ BORDEL V ZÁKONECH, BEZPRÁVNÍ ZEMĚ, A HLAVNĚ ZEMĚ Z NEROZVINUTÝM SVOBODNÝM EKONOMICKÝM PROSTĚDÍM, ZA JASNÉHO KVITOVÁNÍ CELÉ POLITICKÉ REPREZENTACE.

Víte Béme, lidé vám na ty vaše korytářské řeči již nezkočí!

NASHLE V PEKLE!
27. 05. 2013 | 17:57

Libec napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=ZuqP3I8FUKo

:))
27. 05. 2013 | 18:19

Winston Smith napsal(a):

Soudruhu Béme, to nemá chybu ! Ano ! A co takhle Ministerstvo pravdy ? Vidím, že jste se stal jasným kandidátem na Velkého bratra ! Velmi chválím ! Jakož i dnešní vystoupení soudruha předsedy ODS v Matičce Rusi, ideozločin je třeba vymýtit, Pussy Riot potrestat, samozřejmě !
S pozdravem
Válka je mír,
Svoboda je otroctví,
Nevědomost je síla,
Váš
27. 05. 2013 | 18:22

René Zendy napsal(a):

Zakažme slovo Demokracie! Polistopadové vlády byly a jsou ovládány kmotry, malými zájmovými skupinami s velkým vlivem.
Nejedná se tedy o Demokracii- vládu lidu ale o Oligarchii.
27. 05. 2013 | 18:35

dříve čtenář napsal(a):

Chtěl bych touto cestou poděkovat Yosifovi K. i Neovi. Překvapili jste asi nejen mne. Možná, že to zase s námi nebude až tak špatné. Jen bude třeba béma i s kmotry ve volbách vypráskat jako langera v Olomouci!
27. 05. 2013 | 18:45

Mazánek napsal(a):

Přehledně: sedm kmotrů ODS a všechny jejich hříchy vizte na
http://www.lidovky.cz/prehledne-7-kmotru-ods-a-vsechny-jejich-hrichy-fa9-/zpravy-domov.aspx?c=A120425_100943_ln_domov_spa
27. 05. 2013 | 18:51

ivan napsal(a):

Tak už je to tu zas. Za temného socialismu se taky věci nenazývaly pravými jmény....Kmotr zůstane kmotrem a bezcharakterní křivák zůstane bezcharakterním křivákem za jakéhokoliv režimu a s jakýmkoliv názvem či titulem pane Béme!
27. 05. 2013 | 19:18

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane Stejskale,
smazal jste nepřímý odkaz na mrňavého smradlavého křiváka, máte na to právo, OK. Ale o čem by měla být korektní a věcná diskuse nad blogem tohoto autora?

Tady už nezbývá nic než emoce.

Snad se dá diskutovat jen o tom, že právě o to mu jde - aby se ze žumpy vyškrábal do roviny diskuse. To je ale to, co třeba já nechci připustit. A proto se loučím.
27. 05. 2013 | 19:27

Jean Morris napsal(a):

I když pan Stejskal bojuje za svobodu slova, měl by při své všemohoucnosti znát míru. Kdo jiný než On si může dovolit smazat příspěvek s jedním vulgárním výrazem (který zná dnes každé malé dítě) a současně zveřejnit blog od tohoto člověka, který sice vulgární výrazy nepoužívá, ale obsah je stejně hnusný a úchylný, že již hraničí s veřejným ohrožením (podobně jako popírání na př. holocaustu). Zajímalo by mne, zda byl autor o tento blog požádán, nebo si ho předem předplatil.
27. 05. 2013 | 19:31

mb napsal(a):

na Béma platí tentýž komentář, který platí a platil na bolševiky všeho druhu ... JE TO ČLOVĚK ZVLÁŠTNÍHO RAŽENÍ ...

jinej by na jeho mistě lezl kanálama, ale Bém ne, oklepe svou hroší kůži a provokuje sentencemi o zakázání slov kmotr, tunelář a korupce ... orwell hadr ...

odéesáci jsou horší bolševiků ... páč sou ještě drzejší a nebezpečnější ...
27. 05. 2013 | 19:41

neni podstatne napsal(a):

Misto vymysleni kravin byste se mel zacit chovat tak, aby lidi nemeli duvod ty slova pouzivat. Ze se nestydite tohle vubec uverejnit. Co budete chtit zakazat priste?
Zkuste prosim resit veci, ktere smysl davaji. Proc napriklad neni nezakonne ze udajne Hrad zamestnaval 'mrtve duse' za ucelem vyssich mezd? At uz to pravda je a nebo ne, proc ma toto byt nezakonne?
Proc utocnici, kteri opravdu velmi brutalne napadnou jineho cloveka, jsou vysetrovani na svobode?
Jen se vysmivate slusnym lidem, kteri odvadi dane a vsechno co se tu deje vlastne plati. Zacnete s tim uz neco delat a nebo odejdete z politiky.
27. 05. 2013 | 19:44

Hloupý Honza napsal(a):

A já hloupý Hloupý Honza myslel, že mají Pavlíka všichni rádi, když byl pomalu celou pětiletku v těch žebřících popularity až u komína, stejně jako Standa mašinfíra.

Takže, přátelé, pro příště (už příští rok jsou opět volby), nezapomeňte ...

... podle ovoce je poznáte.
27. 05. 2013 | 19:50

Filolog napsal(a):

Společnost už je ze slov "kmotr" a "korupce" opravdu unavena. Šíří blbou náladu a rozmělňuje to úspěšné podnikání. Nahraďme slovo "kmotr" frází "úspěšný manažer veřejných zakázek" a slovo "korupce" frází "mimoúčetní odměna"
27. 05. 2013 | 20:02

rejpal napsal(a):

Myslím, že by se taky měla zakázat slova "kolibřík" a "mazánek", jsou lidé, kterým jejich používání může vadit. To první by sice mohlo trochu komplikovat komunikaci mezi zoology, ale mohou použít náhradní výraz, například "mikropták".
27. 05. 2013 | 20:11

Jáchym napsal(a):

Filolog napsal(a):
Společnost už je ze slov "kmotr" a "korupce" opravdu unavena. Šíří blbou náladu a rozmělňuje to úspěšné podnikání. Nahraďme slovo "kmotr" frází "úspěšný manažer veřejných zakázek" a slovo "korupce" frází "mimoúčetní odměna"
*************************
Jako první nástřel dobré.
Ale dlouhé.
Bohatě postačí nahradit slovo KMOTR slovem BÉM
A slovo KORUPCE novotvarem BÉMCHUCPE.

Koneckonců po Bachovi tu taky z dob Rakouska-Uherska zůstal výraz "dát si bacha".
27. 05. 2013 | 20:27

Hurvínek Špejblů napsal(a):

Bém je už pouze bezcenný žvanil z klausovy stranické školičky. Opravdu se už neumí živit jinak než řitní šplhavec a podrazák.
27. 05. 2013 | 20:54

Maxík napsal(a):

Pro autora :

Oceňuji váš filosofický náhled na mafiánské atributy - kmotr, korupce .... Čtenáře by spíše zajímaly vaše praktické zkušenosti obyčejného "vojáka" resp. radničního poskoka s řetězem na krku.

Ps. : Jestli voliči někomu v poslední době věřili, tak to byli doktoři. Bohužel v poslední době právě tito doktoři pomáhají prohlubovat krizi v naší politice. A váš blog? Jedna velká drzost. Určitě by to mělo lepší "šťávu", kdyby to bylo napsáno jako útržek z kriminálu. Sorry.
27. 05. 2013 | 21:10

čert }:o) napsal(a):

pane Béme veřejnosti je zcela jedno
jaká slova se používají v médiích
Mezi lidmi se říká kmotru lump a
korupci zlodějna
Takže klidně to zakažte to je jedno
27. 05. 2013 | 21:13

šašek z Jihlavy napsal(a):

rejpal
Pane kolego, tady bude namístě řídit se rčením, že na hrubý pytel hrubá záplata. Já bych se zdržel jakýchkoliv eufemismů a pojmenoval bych toto bezostyšné individuum tak jak si zaslouží. Protože na tomto fóru jsou nepřijatelné výrazy jako kokot či zmetek, navrhoval bych tajenku:
Černooké dievča
Ušlo k lekárovi
Rádo by vedelo či ji chýbá.
A lekár ji povedal:
Kraj slúpca je toho liek.

Spolubojovník z Košic mi u piva položil tuto hádanku (napísal ju na pivný tácok),
jak jsem viděl čtverácký výraz toho mazaného Mazánka, bezděky se mi vybavila.

Kapča oznamuje keeping optuditi, to bude asi englicky že furt opruzuje.
27. 05. 2013 | 21:26

Tomas napsal(a):

Pavlíku, zrovna Vy a zlocinna organizace ODS mate co rikat

rozkradli jste tento stat i s BOSSEM Václavem K. největším zlodějem po roce 89

myslim, ze bude zajimave, az potkas nekoho nastvaneho, hodne nastvaneho - obycejneho slusneho clovek, kteremu s odpadem jako jsi ty dosla trpelivost
27. 05. 2013 | 21:26

Freddy napsal(a):

"Třeba by bylo řešením zákonně zakázat oháněním se slova "kmotr" a "korupce" v kontextu naší politiky."

Ovšem střízlivějším z nás je jasné, že nemá smysl zakázat pouze dané termíniy - v praxi by se zakáazlo používat výrazy kmotr a korupce, ale na podstatě nic nezměnilo, kolibříci by si už nějak obémovali, tak jako dosud. :o)
27. 05. 2013 | 21:32

David napsal(a):

Aktuálně.cz:

Zakázat kmotry a korupci? Hloupost, říkají politici

Jakub Novák

27.5.2013 - 21:25

Jakub Novák

Praha - Zákaz slov "korupce" a "kmotr", jak to na svém blogu navrhuje poslanec Pavel Bém (ODS), nepovažují jeho kolegové ze sněmovny ani tak za řešení jako spíše za hloupost, kterou nemůže myslet vážně.

To, co Bém ve své představě označuje za způsob "odstranění univerzální příčiny všeho zla", totiž podle nich skutečné problémy neřeší.

"Ještě zakažme slovo nemoc a doktoři nebudou mít co dělat. Pak můžeme zakázat slovo válka a můžeme zrušit armádu. Tím, že přestaneme používat tato slova, tak kmotři ani korupce nezmizí," míní poslanec Jan Farský (TOP 09-STAN).

"I kdyby taková hloupost prošla, našly by se pro ně brzy jiné názvy - třeba Mazánek, Kolibřík," dodává, a naráží tak na Bémovu aféru následující po zveřejnění odposlechů mezi ním a jeho blízkým přítelem Romanem Janouškem.

Čtěte více:

Bém: Zakažte slovo "kmotr", ať vidíme pravé peklo»
Pavel Bém: Kdo je v Praze kmotr?»
Soud: Kmotr ODS není urážka. Všichni vědí, o co jde»

Podobně to vidí také poslanec a právník z opozičního tábora Jan Chvojka (ČSSD).

"Přijde mi to jako právní nonsens. To bychom také mohli chtít zakázat slovo zloděj či lump či podvodník," shoduje se s Farským.

"Z judikatury soudu víme, že politik by měl unést větší míru kritiky než ´běžný´ občan. Pokud se někdo cítí dehonestován nějakým nařčením, tak má možnost docílit nápravy mimo jiné prostředky soukromého práva, tedy žaloby dle občanského zákoníku," dodává.

Vzhledem k loňskému verdiktu Nejvyššího správního soudu, který ve svém verdiktu rozhodl, že označení "kmotr" není urážkou, považuje Chvojka tento návrh za nesmyslný také z technických důvodů.

Přehledně: Blogeři Aktuálně.cz řeší Janouška s Bémem. Přečtěte si, jak

"Zásah do svobody projevu by neměl být v arzenálu pravicového politika, trochu se kolegovi Bémovi divím. Politik musí být dokonce schopen přijmout vyšší míru zájmu o jeho osobu ze strany veřejnosti," říká na Bémovu adresu šéf ústavně právního výboru sněmovny Stanislav Polčák (TOP 09).

"Pokud jej však někdo pomluví, musí média či jedinci nést stejné důsledky, jaké stanovuje zákon, a ne se domáhat svobody projevu," dodává.
Pospíšil: "Musela to být Bémova nadsázka"

Místopředseda občanských demokratů Jiří Pospíšil považuje Bémovo vyjádření za nadsázku, kterou "nemůže myslet vážně".

"Takovýto návrh těžko může dojít k realizaci," míní a dodává, že spíše než zakazování používání některých slov je potřeba tlačit na vytvoření podmínek pro vymýcení těchto negativních jevů.

"Označení kmotr byl faul do vlastní branky ze strany tehdejšího předsedy strany Mirka Topolánka - těžko proto může ODS žádat, aby bylo zakázáno to, s čím sama přišla. Navíc nikdo nemá právo omezovat slovní spojení. Jsem liberál a jako takový bych byl rozhodně proti podobnému návrhu," dodává Pospíšil.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=780911
27. 05. 2013 | 21:42

Lubo napsal(a):

Mě by jen zajímalo proč se policie nepodívá důkladně na Váš majetek.Taky samozřejmě majetek Janouška.Kolik jste za celý svůj život legálně vydělali a co proti tomu vlastníte Vy a Vaši blízcí.Vždyt je to tak jednoduché.Pak by jste šli oba sedět na hodně dlouho.Tak proč to policie neudělá.Kmotře nepište nám o kmotrech a ukažte své majetkové poměry.Stačí zajet jen na parkoviště golfového hřiště Karlštejn.Tam hnede zjistíte,že vozový park Janouška není zrovna malý.Tak proč Vás tedy policie nezavře kluci.To je hlavní otázka.
27. 05. 2013 | 21:42

Vladimír napsal(a):

Ach ouvej. Zdá se, že žijeme v zemi, kde již nikdo nechápe větnou vazbu "kondicionál", ani co je nadsázka. Teď se tu bude rozebírat, že Pavel Bém navrhuje zakázat jakási slova... Vážení diskutující - připadáte sami sobě vskutku normální? Blogger chtěl zřejmě upozornit, že POKUD by slova, jako "kmotr" neexistovala, museli by pohodlní investigativci pátrat po REALITĚ - a nespokojovat se s povrchním klišé info - tainmentu. To vyžaduje talent, inteligenci, nasazení - a hlavně odvahu. Kdo vám to dneska dá - že? To je jednodušší zaplatit Kmentu a vytvořit mediálního satana - a máte na roky vystaráno. Fakt - není to už trochu nuda? O JAKÝCH kmotrech tedy dnes mluví TOPka na pražské radnici? To nám nějak ve svatém zápalu uniklo - že?
27. 05. 2013 | 22:00

mb napsal(a):

obémovali, zčunkovali, zadrobili, odklonili, protunelovali ...

čeština je relativně bohatá a košatá ... a bém ji zcela zbémovat nemůže ...

... njn ... stane se ...
27. 05. 2013 | 22:05

rejpal napsal(a):

Vladimír
Když ale tady člověka napdá spíš to staré dobré "nemluv o provaze v domě oběšence".
27. 05. 2013 | 22:11

Pán napsal(a):

Na bémovi soukmenovce soukmenovce se ani noblesní název kmotr nehodí.
27. 05. 2013 | 22:13

Pán napsal(a):

A tito také rádi zakazovali: http://www.hamelika.cz/slavnihoste/S_LUNACARSKIJ.htm
27. 05. 2013 | 22:21

De chanter ce refrain terrible napsal(a):

Hm.
Takže se zdá, že nakonec bude trestným činem říkat do telefonu Kolibříku.
Nebo vlastnit určité modely aut.
Někdo by zavíral, až by ho ruce bolely. Aniž by si dal práci cokoli prokázat.
Chabé.

Nakopat ale zjevně neschopné osoby (a dvaapůl roku je dost dlouhá doba na rozeznání takové věci), to je nenapadne.

Jsem rád, že se pan Bém dokáže hlásit k přátelům i tehdy, kyž si vlastní vinou víc než řádně nadělali do kecek.
Tak se odjakživa definuje situce, kdy přítele poznáš.
V nouzi.

Pokud nejlepší odposlouchávač šéfredaktorů skutečně přivede hlavní město k bankrotu, aby si šplhl v Suché Lozi, měli by o tom pražáci dostat dostatečně detailní zprávy.
Až je konečně napadne zajít na procházku do Letenské.
Bacha, má to zadní východy do Vojanových sadů a ke Třem Pštrosům.
Už za první republiky cifršpióni mysleli na všechno.
Nedivil bych se, kdyby i do Josefské.
27. 05. 2013 | 22:39

nakrmil sovu králíkem napsal(a):

Zdá se, že nejen sovy, ale ani kolibříci nejsou tím, čím se zdají být.
Tak zase máme veselo. Kašpar se pitvoří, obecenstvo se chechtá nad jeho pitomostí a kapsář v šatně se šábnul se slečnou brigádnicí o lup. Až představení skončí přijde haló a všeliký pokřik. Nastupující ředitel tyjátru se jménem hérectva omluví a pozve p.t. pudlikum na nový kus se starými xichty za poloviční vlezné. A furt dokola, bo sranda mosí byť.
Vážení, mi je to u glutea maxima, jelikož z tohoto stavu jakož takož profituji, ale fakt nechápu, jak to, že si tohle nechá obec voličská líbit, minimálně posledních patnáct let? Lenost, pitomost, vyšší moc? Haj hou...
27. 05. 2013 | 22:40

ALT napsal(a):

Dobrý den všem,

zde v tomto prostoru pro kultivované diskuse smí zakazovat slova pouze ctění cenzoři a to přece autor článku, ryzí demokrat není.
Ovšem pokud to uzákoní sněmovna to bude jiná, taky by měla uzákonit desátky pro poslance a vlivné úředníky a zakázat slova jako audit a kontrola, dále by měl být přijat zákon o způsobu dělení postů a peněz v zastupitelstvech aby nedocházelo k tak trapným situacím jako nyní v radě magistrátní.
I když aby byl poměr ku církevnímu desátku zachován,tak spíše desátky dva.
27. 05. 2013 | 22:44

Lofwyr napsal(a):

Béme, to musí být silný matroš co bereš.
27. 05. 2013 | 22:53

sysel napsal(a):

Pojď stoupat jak Bém, až tam, kam jen ptáci mohou... :)
27. 05. 2013 | 23:02

mb napsal(a):

to nakrmil králíka sovou: Vážení, mi je to u glutea maxima, jelikož z tohoto stavu jakož takož profituji, ale fakt nechápu, jak to, že si tohle nechá obec voličská líbit, minimálně posledních patnáct let? Lenost, pitomost, vyšší moc? Haj hou...

... možná si na to i sám odpovídáte ...
27. 05. 2013 | 23:34

pravicový pražan napsal(a):

Pavle je načase, aby jsi se vrátil do čela pražské ODS. Svoboda a jeho kamarila zkrachovali. Budu tě volit.
27. 05. 2013 | 23:43

Špindl je ráj napsal(a):

Ano, bylo by dobré místo "kmotr" rovnou říkat zloděj, grázl a ksindl; kdo má pod kůží tu odpornou ódéesáckou manýru považovat egoismus za sílu a jednání bez morálních skrupulí za charakter, kdo vedle státu demontuje poslední ideály v národní hrdost a důvěryhodnost politických správců, hospodářů společného blaha ... pro toho je slovo kmotr opravdu nedostačující: je to obyčejný sobecký hajzl.A touhle pakáží Vy jste se obklopoval.
28. 05. 2013 | 00:38

Jan napsal(a):

Autore. Vy tedy musíte mít hroší kůži. Nebo si myslíte, že občané mají krátkou paměť?
Jsou věci, které se nezapomínají.
28. 05. 2013 | 01:03

Karel Jirásek napsal(a):

Hezký den, pane Béme. Vaše sonda na zjištění veřejného myšlení vůči Vaši osobě dopadla katastrofálně. Víte jistě, že nejde o slovo kmotr. Jde o lidi, jako Vy, kteří si ze své vlasti udělali soukromnmu peněženku. S naší českou spravedlností je to opravdu špatné,protože lidi jako Vy a Váš Mazánek ještě neběhají po světě s nahým zadkem.No...zkusil jste to a tak se běžte stydět.
28. 05. 2013 | 05:10

Petr napsal(a):

snad jediný komentář je mi na blití z Vás i Vašeho článku, snad si to někdy český národ vyřídí s Vámi a Vámi podobnými
28. 05. 2013 | 05:32

Agent W4C napsal(a):

Je také možné,že Bém dělá skrytého volebního managera komunistům.Málokdo přihrává tolik lidí právě komunistům,jako je on.A víte,že,bych se tomu ani nedivil,protože u takovýchto lidí není přenostní idea a politická příslušnost,ale prachy a moc,které z politiky plynou.Politické předvolební žvásty po Česku jsou jen mincí,hozenou do automatu výtahu,který je následně vyveze do vysokých pater politiky a samozřejmně ke spoustě státních peněz,ze kterých se nejlépe a nejvíce rozkrádá a korupčí.
28. 05. 2013 | 07:20

Pavel napsal(a):

Již vím pane Béme co vás vyneslo na nejvyšší horu světa. Nebyla to píle ani zdatnost. Hloupost vám dala křídla a vynesla vás na nich na vrchol - nejen té hory.
28. 05. 2013 | 07:24

Vladimír napsal(a):

"Česká politická scéna má nového hegemona, strašáka a univerzální příčinu všeho zla v jednom. Je jím výraz "kmotr". Když chce někdo ukázat, že je opravdu čestný a spravedlivý, vyhlásí boj "kmotrům". Když chce někdo dokázat, že jiný je korupčník, řekne, že ví, že se kamarádí s "kmotry". Když chce někdo někoho usvědčit z neschopnosti, prohlásí o něm, že je jen "loutkou v rukou kmotrů"..." konec citátu z blogu pana "kmotra" !!! A když se někdo chce stavět do role "svatého" tak se objeví kmotr Bém a hned je vše vyřešeno. Hlavně že máš čisté svědomí....KMOTŘE !!!!
28. 05. 2013 | 08:11

mb napsal(a):

Zrcadlo zrcadlo v zemi zdejší
pověz mi - ze všech nejkrásnější
KDO JE V PRAZE KMOTR ???
28. 05. 2013 | 08:13

Bredly napsal(a):

Drahý Kolibříku, to co jsi napsal tě usvědčuje, že jsi upadl do naprostého mravního bahna. Doufám, že tě v budoucnu zvláštní tribunál spravedlivě potrestá.
28. 05. 2013 | 08:28

Ano napsal(a):

Veřejnost není znechucená výrazem "kmotr" nebo "korupce", ale veřejnost je znechucená korupcí a kmotry!!! A lidmi jako p. Bém!

Tím že nebudeme používat slovo kmotr a korupce se přece tyto problémy nevyřeší, ale naopak. Podle p.Béma byla chyba, že v období 2. světové války se západní mocnosti aktivně zapojili do boje s nacismem, protože stačilo přestat používat slovo nacismus a Hitler?
28. 05. 2013 | 08:49

Ja napsal(a):

Výraz Kmotr a Korupce nevymyslel p. Topolánek (který je téměř synonymem těchto 2 slov), ale o Kmotrech a Korupci novináři a veřejnost v ČR mluví už min. 15 let. To že tyto výrazy začali v posledních min. 6ti letech hojně používat i sami politici svědčí pouze o tom, že to není žádný stihomam a "univerzální neznámý viník", ale skutečný problém české společnosti, který je nutný řešit! Ale určitě bych ho neřešil tím, že o něm přestaneme mluvit, protože komu by to prospělo pane Béme? Možná jen kmotrům...
28. 05. 2013 | 09:10

Zdenda napsal(a):

Výrazy "kmotr" stejně jako "korupce" mají v české politice svá opodstatnění. Daleko častěji by se ale mělo používat výrazů "neschopnost", "nekompetentnost" a "ignorance". Počínaje vládou ČR.
28. 05. 2013 | 09:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 05. 2013 | 09:23

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane svatební a pohřební orchestře G.Bregoviče,

nevím, jestli se sem ještě vrátíte, ale kdyby ano, tak se prosím zkuste zamyslet nad tímto:

emoce se dají vyjádřit i bez toho, aby člověk druhému hrubě nadával. Pochopte prosím, když zde nechám rozplemenit hrubé emotivní výkřiky a nadávky typu "mrňavý smradlavý křivák", nechám zároveň zničit tento prostor. V každém probouzí emoce něco jiného, a pokud se lidé, kteří v debatě neumí své emoce ovládat, dostanou ke slovu, debata končí. Zbydou jen ti, kteří se navzájem urážejí, osočují, nadávají si. Ti, co by v ní rádi pokračovali, odcházejí (a často se již ani nevrátí).

Byl bych opravdu velmi zavázán, kdybyste Vy i další zkusili přemýšlet nejen o svých emocích, antipatiích či sympatiích, ale třeba o tom, jak jednoduché je něco rozbít (a jak těžké je naopak něco dát dohromady a udržovat to funkční). Zvažte to, prosím.

Libor Stejskal
28. 05. 2013 | 09:32

nakrmil sovu králíkem napsal(a):

mb: Z mé strany jen provokace, za kterou je prachobyčejná frustrace. Kdyby lidé jen vzdáleně tušili, co se tu děje doopravdy, tak to se 49% populace rovnou švihne, 49% emigruje do rozvinutých demokracií Střední Afriky a Jižní Ameriky, no a zbylé 2% populace se budou divit, kam a proč se poděly ovce ke stříhání.
28. 05. 2013 | 09:41

Pavel napsal(a):

Pane Béme, buďte tak laskav a běžte si svoji popularitu honit nějak jinak, než takovými ubohostmi, jako je úprava slovníku. Třeba tím, že napravíte své kmotrovství v kauze Opencard. Doufám, že skončíte jako Rath.
28. 05. 2013 | 09:41

Klaus napsal(a):

Blogeři:
vy jděte hlavně k volbám, ten kdo nepůjde, je ještě větší ubožák než citovaný. Nejdete-li k volbám, automaticky volíte protistranu.
Tak si sáhněte do svědomí ať je vidět, kdo je odpovědný a kdo se tváří jako odpovědný.
Češi trpí syndromem sebepoškozování ( škodí sami sobě a přitom si v tom libují)
Proč jinak by volili stranu, dvakrát po sobě, která předešlé volební období tunelovala veřejné rozpočty a ty "Ovce" ji zvolí opět....Opravdu to rozum stojí...
a vlastně se nedivím těm Bémům, Topolánkům, Dalíkům, Kalouskům, Nečasům, Divišům, Bendlům, Peakům, že se chovají tak, jak se chovají...

Jednoduše, když se někomu "v...... na hlavu" a on se na tebe usmívá, tak si řeknu...to je ale ubožááák...
No a přesně to si o nás myslí Švýcaři, Němci, Dánové, Rakušané, Slováci, Rusové, Američané atd....

Prosím Vás , který SLUŠNÝ investor by chtěl tady investovat a brát nás vážně.... Řeknete Češi a první co je napadne je slovo : ZLODĚJ, CHUDÁCI, BORDEL, KORUPCE a raději o nich nemluvme, nestojí za to!!!!
28. 05. 2013 | 10:03

Zak napsal(a):

- inu Bakala koupil Centrum.
- Je to vidět. Kam jsi Pavle oči dal, žes zde svůj blog zanechal? Být frustrovaným spoluobčanům hromosvodem - někdo to holt dělat musí. Jenom je mi úzko z té mediálně prvokované drtivé laviny hlouposti a zloby, která lidem zastírá jasné vidění reality. Také jsem si myslel, že se inteligentní člověk mediální manipulaci ubrání. Dneska si to už nemyslím.
28. 05. 2013 | 10:16

konrad napsal(a):

Soudruhu Bohme,otázka nezní kdo je f Praze kmotr,nýbrž a jedině ,kdo f Praze kmotr není.Věřte mi že z této strany bude ten seznam kratší.
28. 05. 2013 | 10:47

čert }:o) napsal(a):

Klaus
28. 05. 2013 | 10:03

souhlas
28. 05. 2013 | 10:54

fup napsal(a):

Z tohoto pána, naprosto odtrženého od reality, přesvědčeného o své nadřazenosti a honícího si vlastní ego, se mi dělá špatně a nechápu, že mu média dávají takový prostor. Je to psychopat (podobně jako řada dalších grázlů v politice), co by měl chodit kanály nebo rovnou sedět, je to morální odpad této společnosti a právě kvůli takovým jako on se používají ona kritizované slova. Možná však, že bychom je opravdu mohli nahradit nějakými výstižnějšími, český jazyk rozhodně oplývá lepšími výrazy, kterými se dá podobná pakáž označkovat.
28. 05. 2013 | 11:04

Bacalla napsal(a):

Stejskale, nestejskejte nad emocema, nebo si eště budou mislet, že Vas nabadati k bezemocnostem! "Já říííkám!!: "S B.je třeba říííkati i jeho A! Naprosto (totalně) oběktivně. Bezcitně! Tedy nositi jako Ja psum dečky!"
28. 05. 2013 | 11:11

seriózní chlapík napsal(a):

Autor

Chtělo by to možná zapálit před magistrátem hranici. Pálení knih bych potom začal Mariem Puzem.
28. 05. 2013 | 12:44

mb napsal(a):

to ls - jen mimochodem - sousloví mrňavý smradlavý křivák se nesmí použít byť by aj pravdivé bylo ... ???

to sova + králík ... tak to nějak zveřejněte, víte li cosi ... zdravím ...
28. 05. 2013 | 17:33

mb napsal(a):

nejlépe to asi vystihl božský karel ( goťáka nemyslim ) ...

... a není kdo by vykydal vždyŤ rádci samozvaní ...

si pěstí staré zvyky dál, dál kradou, lhou a žvaní ...

už táhne smečka nažraná do tajgy hlochoněmé
my čekajíce na h/Hrana teď o kosti se rveme ...
28. 05. 2013 | 18:15

mb napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=BBvcSa2oAp8
28. 05. 2013 | 18:15

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Pane Stejskale,
mě se často stává, že když vidím osobu, o které si myslím, že je to darebák, tak se k němu jako k darebákovi chovám. Prostě mě s..e. Když si jen tak v rychlosti spočítám, kolik jen jeho parta prochlastá a prohulí v koksu, rozhází za extra nesmyslné kraviny v autech, v barácích a v hodinkách a všechno to jsou naše peníze, za které by se daly pořídit mnohem užitečnější věci od nemocnic přes silnice po vybavení a platy policajtů a učitelů, tak se sám sobě ani tak nedivím.

Jsem jen takový nevychovaný nedůtklivý stařík... diskuse na téma "kmotr" či "nekmotr" nad blogem ctihodného pana poslance Béma se určitě seriozní formou nezúčastním, neb ji považuju za nesmyslnou.

Nicméně Vaši pozici do značné míry respektuju.
28. 05. 2013 | 20:48

mb napsal(a):

přesně tak hele ... platy učitelů ... brego má recht ...
28. 05. 2013 | 23:22

Blb co chodí ještě do práce napsal(a):

Pane Bém, nebojej se voni když takhle pořád provokujou vyjít potom na ulici? Já bych Vás pohladil, když jsou na Vás všichni tak zlý. Kdyby nás bylo víc tak Vás asi vyhladíme.
PS: Jediné co Vám věřím, je že si ve svém narcismu opravdu myslíte, že jste Praze v něčem pomohl. Bohužel zadlužení až po uši, nevypověditelné smlouvy na desítku let dopředu a zloději přisátí na každou kačku magistrátního rozpočtu mluví o něčem jiném...
28. 05. 2013 | 23:25

Ch. C. Boycott napsal(a):

Zakažme Pavla Béma!

Na takové nestoudné lidi jako je Pavel Bém byl vynalezen v Irsku v 19. století účinný nástroj. Jmenuje se BOJKOT!

Ch. C. Boycott - anglický správce statku v Irsku, si svým špatným jednáním vysloužil to, že ho lidé postupně úplně izolovali. Nepracovali pro něj, nic mu neprodali atp., zkrátka ho bojkotovali. Ch. C. Boycott nakonec zkrachoval a musel se z Irska odstěhovat. Když roku 1897 zemřel, vstoupilo jeho jméno do dějin jako způsob nesouhlasu a odporu ...

http://bojkot.cz/
29. 05. 2013 | 00:21

svatební a pohřební orchestr G.Bregoviče napsal(a):

Ještě bych možná připomenul kauzičku, v porovnání s ostatními zanedbatelnou:

pře několika roky se Vaši kolegové novináři, pane Stejskale, zeptali tehdejšího primátora, jak je to s jeho hodinkami, zda používá nějaké extra, nebo je to jeho koníček, dostal je darem? ... Odpověď zněla v tom smyslu, že žádné extra hodinky nemá... Načež novináři zveřejnili asi osm fotek pana primátora s různými hodinkami na ruce, v cenových rozpětích 50.000 až 250.000 za kus. Od tohoto momentu je dotyčná osoba pro mě sprostý lhář. A tato osoba neudělala předtím ani potom naprosto nic, abych si toto mínění pozitivně opravil. Naopak.
29. 05. 2013 | 14:29

DL napsal(a):

Vážený pane, nevím, jak jste přišel k titulu - zda na tržnici, nebo za nějakou službičku tehdejším mocným. Nicméně jste opět předvedl, že ve Vašem mozku je cosi ve velkém nepořádku. K vážnému poškození mohlo dojít při Vašich výpravách do výšin, a to nejen skalních. Naštěstí máme naprostou svobodu, takže kdejaký narušený jedinec si může lhát, kecat, jak se mu zlíbí.
29. 05. 2013 | 15:32

Jean Morris napsal(a):

Mohl byste, pane Stejskale, laskavě odpovědět na dotaz Jeana Morrise (viz výše), opakuji:
Pan Bém byl vyzván (zřejmě Vámi)k tomu, aby ten blog napsal, nebo si ho sám objednal a zaplatil (to jest sám se iniciativně vnutil).
29. 05. 2013 | 18:13

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Morrisi,

pan Bém zde má blog od doby, co byl primátorem hlavního města Prahy. Může si do něj psát kdy chce a co chce (stejně jako všichni, komu jsme zde blog jednou otevřeli). Autoři si sami blogy i publikují tehdy, kdy to uznají za vhodné. To je podstatou těchto stránek.

Sami vytipováváme, komu blog nabídneme. Mezi kritéria patří postavení, v němž člověk rozhoduje o společensky důležitých věcech či ovlivňuje veřejné mínění (to byl případ pana exprimátora). Nebo skutečnost, že je kapacitou ve svém oboru, představuje zajímavý myšlenkový směr či má (prožívá) takovou zkušenost, jejíž sdílení může být i pro ostatní čtenáře zajímavé.

Záměrně také udržujeme limitovaný počet autorů, abychom stihli moderovat diskuse. Jednou přidělený blog nikomu neodebíráme (tedy pokud flagrantně neporuší naše pravidla).

Jinými slovy: Pan Bém nebyl vyzván, aby ten blog napsal, ani si ho neobjednal, ani nezaplatil. Prostě je již několil let blogerem na Aktuálně.cz (stejně, jako třeba pan Bohuslav Svoboda a někdejší primátor Jan Kasl, z identických důvodů).

Libor Stejskal
29. 05. 2013 | 22:13

Jean Morris napsal(a):

Pane Stejskale, děkuji za Vaši ( i když opožděnou a tak trochu vynucenou) odpověď (ano, chápu, že nelze na všechno včas ........). Pak ale bych se přece jen přimlouval, abyste blogery, kteří dnes jsou veřejnosti k smíchu (viz téměř 100% komentářů) a navíc píší takové nesmysly, ze svého seznamu vyškrtl. Naštěstí (dle reakcí) tyhle bláboly pražského zbohatlíka nemohou být hodnoceny jako veřejné ohrožení, ale pouze jako důkaz duševního vyšinutí. To mne uspokojilo.
Ještě jednou Vám děkuji a přeji, abyste se neztratil v džungli různých názorů.
30. 05. 2013 | 10:39

alenka napsal(a):

Silvie napsal(a):
Doporučuju Aktuálně požádat o blog ještě Hrdličku, Janouška, Palounka, Rittiga, Dvořáka, Jurečku nebo Dlouhého.

Napsal zatím alespoň Jančík:
http://milanjancik.blog.idnes.cz/c/342832/Zrada-plodi-zradu-aneb-drazdit-Kalouska-se-nevyplaci.html
Zrada plodí zradu aneb dráždit Kalouska se nevyplácí
31. 05. 2013 | 10:15

jakr napsal(a):

Kdo je v Praze nejvyšší KMOTR, víme my všichni a nejlíp to ví sám Padre, sám Kolibřík.
Jinak z tohodle článku BLIJU a BLIJU.
Ne tak z toho, co je v něm, to totiž nemůžu ze zdravotních důvodů ani začít číst.
Ale hlavně z toho, že autor je tak morálně defektní, tak nestoudně zvrácený, tak mimo všechny společenské normy, že mu nepřipadá ani trošinku divné o něčem takovém vůbec začít před 10,5 miliony lidí (přesněji před 7 miliardami lidí) psát.
Ale myslím, že nakonec právě tenhle drobný detail stačí k tomu, aby bylo minimálně těm 10,5 milionům lidí naprosto jasné, kdo je v Praze kmotr a jak asi může vypadat jeho morální profil...
31. 05. 2013 | 10:37

OOCH napsal(a):

Freud by se divil,
jak se sami kmotři dokážou nestoudně a veřejně přiznávat ke svému kmotrovství, ke své zvrácené, amorální existenci, k parazitismu na společnosti...
De facto i k obřím, organizovaným, systematickým krádežím z veřejných zdrojů...

Neuvěřitelné, pane Freude.
31. 05. 2013 | 10:43

SF napsal(a):

Jak správně upozornil psycholog Slavomil Hubálek v jednom ze svých posledních veřejných vystoupení -
Vztah mezi Kolibříkem a Mazánkem - podle odposlechů - nebyl takový, že by Mazánek byůl ten, kdo byl dominantní.
Právě Kolibřík byl ten, kdo rozhodoval, kdo řídil, kdo byl "společensky" výše.

Ano, ano, my VÍME, kdo je v Praze kmotr a proto i rozumíme tomu, proč má Pavel Bém silnou potřebu to veřejně upřesňovat těm, kteří si snad mylně myslí, že by to mohl být pan Janoušek...
31. 05. 2013 | 10:48

jaj napsal(a):

Já myslím, že je hlavně potřeba si několikrát, opakovaně a znovu přečíst titulek tohoto blogu:

Kdo je v Praze kmotr?
Pavel Bém
31. 05. 2013 | 10:51

Zhebneš zmrde napsal(a):

Podívej se do zrcadla, ty zmrde zlodějskej. Co rodina, zatím dobrý?
31. 05. 2013 | 23:23

červený pták napsal(a):

Dokud bude u moci modrá mafie (ODS) a její odnož TOP, nic se nezmění.Všichni do tepláků a zabavit kmotrovský majetek.
01. 06. 2013 | 09:08

Radim napsal(a):

Tak teď jsem z toho celý nesvůj. Tady se nedá jakkoli a na cokoli reagovat! Ty reakce na Bémův článek jsou buď urážky, nebo primitivní komentáře ukazující na prostoduchost drtivé většiny přispivatelů. To se vážně nenajde někdo, kdo je schopen věcně argumentovat a diskutovat téma přehozené Bémem???!!!
01. 06. 2013 | 21:35

Svobodný občan napsal(a):

Na téma předhozené tímto zlodějem nikdo není zvědavý, Radime. Tenhle zloděj má být ve vazbě a čekat na spravedlivý soud. Proto volíme KSČM a těšíme se na opravdovou revoluci.
02. 06. 2013 | 13:04

kocman napsal(a):

To je hrozná kmotrovina(hovadina,sviňárna,prasárna).
Slovo kmotrovina je pouhým eufemismem pro těch pár neslušných výrazů v závorce,ostatně mohlo by jich tam být daleko více a daleko sprostších.
Platí jak pro kmotry tak pro jejich protektory.
To slovo vymizí až když vymizí kmotři.Včetně protektorů.
02. 06. 2013 | 21:30

Divobyj napsal(a):

Béme,
Pravá jména pražských kmotrů se vznášejí v mlze.Notoricky známí jsou ale jejich poskoci.Jedním z nich jsi i ty.Spravedlnost je nejen slepá,ale i pomalá.Jednou však přijde....
03. 06. 2013 | 08:56

jén napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=6IKLLMRPxN4
Já mám jasno. Čekala ani Horáka nechcem... Aneb výběrové řízení po Bémovsku... :-)
Ale pokud na tom trváte pane Béme, můžeme místo kmotra říkat třeba... horolezec?
05. 06. 2013 | 21:38

Souhlasim s Bemem napsal(a):

At se jim nerika kmotri ale Kur..(pip) zmr....(pip) nebo primo Bemovci atd.
07. 06. 2013 | 13:55

Z. Magistrátu napsal(a):

Nelíbí se mi příkré odsudky bloggera, on nejlépe (rovněž jako praktikující psychiatr) ví, že:
1)Hysterická osobnost sebe samu prezentuje jako bezúhonnou, morální a jako charakter.
2)Hysterický psychopat postrádá pocit trapnosti.3)Své neúspěchy svádí na jiné.4)Pro získání a udržení pověsti využívá promyšlených lží.5)Podřízené a často i kolegy zraňuje urážkami a útoky na slabá místa...
07. 06. 2013 | 22:32

Kubice napsal(a):

Pavlíku jak je?
13. 06. 2013 | 13:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy