K Ukrajině

05. 03. 2014 | 03:05
Přečteno 11966 krát
Pár více či méně souvisejících poznámek a postřehů.

A. K legalitě ukrajinské vlády

1. Při sesazení Janukovyče nebyl dodržen předepsaný ústavní postup (čl. 111 ukrajinské ústavy, platný nepřetržitě od 28.6.1996, bez ohledu na všechny ústavní dodatky).

2. To znamená, že nová vláda se dostala k moci nelegálně, v rozporu s dosavadními právními předpisy, a proto je třeba ji výslovně uznat. Nebo neuznat. USA a EU ji uznávají, Rusko ne.

3. V nové vládě má výrazné slovo strana Svobody, tj. lidé mající za svůj vzor Stepana Banderu. To byl ukrajinský nacionalista, jeho lidé měli koncem války na svědomí ta nejhorší mučení a vraždy na neukrajincích a Židech - gestapo a SS hadr. To je důvod, proč se Rusko zdráhá novou vládu uznat a proč cítí potřebu chránit Rusy.

(Je to stejné, jako kdyby v ČR za podpory ulice nastoupila vláda s ministrem obrany Adamem Bartošem, ministrem vnitra Tomášem Vandasem a ministrem spravedlnosti Danielem Landou - to pro ty, co nemají představu, která v Kyjevě bije.)


B. Málo známý rozdíl mezi právním řádem Ruska a USA:

Prezident USA může kdykoli i bez vyhlášení války poslat americká vojska do zahraničí až na 60 dnů, aniž by potřeboval souhlas Kongresu. A ten souhlas mu stačí implicitní - Kongres ho může donutit ke stažení vojsk jen tak, že mu to nařídí společnou rezolucí obou komor Kongresu. Jakmile to Kongres udělá, pak teprve začne běžet lhůta 60 dnů na stažení vojsk.

Prezident Ruska potřebuje k vyslání vojsk do zahraničí souhlas horní komory ruského parlamentu, a to daný předem.


C. Dva možné scénáře pro Ukrajinu (psáno v sobotu 1.3.2014):

PRVNÍ:

Ukrajina s explicitně prozápadní a protiruskou vládou nemůže počítat s podporou východní Ukrajiny. Putin nemusí nic dělat, stačí východ morálně podpořit vojsky na hranicích. Nebude dlouho trvat, a v Doněcku, Charkově, Oděse a Sevastopolu vznikají "antimajdany", které se budou k Jaceňukovi, Turčynovovi, Kličkovi a Tymošenkové chovat stejně, jako se Majdan choval k Janukovyčovi. Janukovyče dál považují za svého prezidenta. Mezi východem a západem vzniká stále hlubší příkop, východ se chce oddělit, následně se připojuje k Rusku. V podstatě tam nemusel bez pozvání vstoupit ani jeden ruský voják.

Následně se rozpadá i východní Ukrajina - některé regiony tendují k Polsku, některé k Rumunsku, některé k Maďarsku.

DRUHÝ:

USA a EU si konečně přestanou honit trika, vyjdou z toho, že východ Ukrajiny by nebral ruskou okupaci jako okupaci, ale jako osvobození, že pro Krym mimimálně je více nepřítelem vláda v Kyjevě než v Moskvě, zkrotí současnou ukrajinskou vládu, donutí ji respektovat dohodu z 21.2., Západem garantovanou, anulovat Janukovyčovo sesazení a vše, co následovalo, a následně se podrobit regulérním parlamentním a prezidentským volbám pod mezinárodním dohledem. To je způsob, jak se ještě dá zachránit jednotná Ukrajina (byť už bez Krymu) a předejít totálnímu rozvratu.


D. Idea ukrajinské státnosti:

Ukrajina měla šanci jako samostatný a jednotný stát jen jako most mezi Východem a Západem. Paradoxně jediný, kdo na Ukrajině a jejím okolí o takovou politiku skutečně stál, byl (a je) Janukovyč. (Proto ho Putin ve skutečnosti nemá moc rád.)

Jakmile se v Kyjevě dostala k moci prozápadně vyhraněná vláda, není dál možná politika "mostu", jakmile není možná politika mostu, Ukrajinu už nedrží nic pohromadě, ztrácí "státní ideu", byť náhražkovou, její rozpad je neodvratný a je jen otázkou času.

Společensky je dnes Ukrajina tam, kde byla Francie před Stoletou válkou - kousek ovládal král, velký kus ovládal anglický král a zbytek bylo Burgundsko (asi 1/3 dnešní Francie), spojenec Angličanů. Chtělo to dalších dvě stě let, aby vznikla entita, považující se dnes za Francouze. Pokud by se Ukrajině dal čas - hodně času - jednotný ukrajinský národ by asi vznikl. Asi dřív, než ve středověku, vzhledem k tomu, že dnes jsou komunikace několikanásobně rychlejší. Ale ten čas Ukrajina nedostala.

A proto Ukrajina zanikne, protože o jednotnou Ukrajinu její okolí ve skutečnosti vůbec nestojí. Dále pro hloupost svých vlastních lidí, kteří s vidinou evropského pozlátka žádali okamžitý podpis něčeho, co si ani nepřečetli, a nechali se strhnout emocemi, a konečně pro slabost Janukovyče, který nedokázal Ukrajincům vysvětlit tak, aby to přijali, že neodmítá asociační dohodu s EU, ale jen její aktuální obsah, a o tom obsahu chce - v zájmu peněženek Ukrajinců - dál jednat.


E. A závěrem:

Stále více je zřejmé, že od dob tzv. Arabského jara postupně vzniká nový "limes" - to je ta zeď, co oddělovalo Římany od zbytku světa a kterou hlídaly římské legie - na to, co bylo za zdí, Římané od bitvy v Teutoburském lese rezignovali. Dnešní zeď nebude z kamene, ale bude. Dnes se už nehraje o to, zda vznikne, ale kde vznikne, o to, kdo bude uvnitř sféry vlivu USA (do které spadá i EU) a kdo zůstane venku. Ukrajina je jen dílčí bitvou. Její význam byl v tom, že ještě mohla zabránit vzniku oné zdi - pokud by o to ovšem velmoci stály.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Martin1 napsal(a):

Hodně z nás už dávno tvrdíme, že kolečko je kulaté, ale někdo některým řekl, že mají tvrdit, že je hranaté.
Až se to stane všeobecně známé, tak by bylo spravedlivé, kdyby čtverečkáři odešli od kulatých válů a místo politiky si spolu hráli čtverečky někde za katrem.
Málem vehnali svět do války!
05. 03. 2014 | 05:04

JV napsal(a):

Což o to. Války se asi všichni bojí, poté co byly na konci druhé světové války svrženy atomové bomby na Japonsko. Ale emoce se všemi tak mocně mávají, že se až divím té troufalosti nazývat náš druh homo sapiens sapiens. Viz wikipedie

Člověk moudrý (Homo sapiens sapiens), též člověk rozumný.

Zdravím
Jiří Vorlíček
05. 03. 2014 | 05:17

Ládik!!! napsal(a):

Hlavně, abychom nebyli také východní hordou a limes byla někde za Slovenskem.
05. 03. 2014 | 05:59

vasja napsal(a):

(Je to stejné, jako kdyby v ČR za podpory ulice nastoupila vláda s ministrem obrany Adamem Bartošem, ministrem vnitra Tomášem Vandasem a ministrem spravedlnosti Danielem Landou - to pro ty, co nemají představu, která v Kyjevě bije.)
------------------
Ajtakrajta.
Koncentráky, plyn, kožený holínky.
Měl ste se před poslánim prospat.
Ať jsou jakýchcou.
05. 03. 2014 | 06:02

xerox napsal(a):

pavliku ... vznešené pojmy a hádání z lógru ...

,, Ukrajina měla šanci jako samostatný a jednotný stát jen jako most mezi Východem a Západem ,,

když stát má krizi identity , padají podobná hesla o mostech ... padalo to u nás , padalo to na slovensku a výsledek je takový , že jsme se stali kolonií ...

vono jako být mostem může být hezký ale omrzí to ... já už na mostě byl a většinou tam fouká , spát se tam moc taky nedalo a pod mostem bejvá strašlivej bordel a vzduchoprázdno ... :-)

ten příměr s vandasem a landou to už je skutečně komický ... inu synku , radši si serfnu na youtube a poslechnu si - landu ... touha je zázrak kámo , zázrak ...

http://goo.gl/Dftr5A
05. 03. 2014 | 06:05

Antonín Hrbek napsal(a):

1. I ČSR mělo snahu být mostem mezi východem a západem. Ale jak správně podotknul Jan Masaryk - po mostě se hlavně šlape.
2. Pokud jde o Krym, tak všechny civilizované právní systémy mají klauzuli, že pokud se obdarovaný chová k dárci špatně, má dárce právo žádat dar zpátky.
3. Pro to, aby Ukrajina byla členem EU nejvíce horují ti, kteří chtějí, abychom z EU vystoupili.
4. To, že bychom v rámci EURa mohli potencionálně financovat Řecko byl obrovský řev. Teď nám bezprostředně hrozí, že budeme financovat ještě většího molocha.
5. Kolik zraněných policistů jsme z Ukrajiny převezli na humanitní léčení? Nebo je to jen jednostranná akce?
6. Na sankce můžeme zapomenout. Hrozí nám přiškrcení plynu i ropy a propad exportu o 130 mld. Kdo to zaplatí?
7. Přes veškerý řev se USA a Rusko dohodnou a budeme jen kašpárky. Z Ukrajiny se již tradičně stane Ukradina.
05. 03. 2014 | 06:30

RUDÁ BÍDA napsal(a):

RUSKÝ ŽIGULÍK-tvrdý úder západním automobilkám.

Ruská vodka a matrjoška do každé české rodiny.

SOUDRUZI-nepoužívejme zboží vyvynuté v USA-Jeans,mobilní telefony,TV,atd.Pouze Ruské výrobky.
05. 03. 2014 | 06:31

zemedelec napsal(a):

Pane Hrbek.
Perfektní.
Pan Hasenkopf si honí triko,už je mu také jasné,kdo je vítězem.
Mám jinou obavu,jak začne Putin počítat zajíce po honu,abychom nebyly v některé řadě.
05. 03. 2014 | 06:41

Pompeius Magnus napsal(a):

většina lídí, co zde píší, tvrdí přibližně totéž, co je obsahem článku. I já:lidé v Kyjevě jsou nelegitmní nebezpečnou chátrou a zemi vedou do záhuby. Zbyde jim malé území na západ od Slovenska a budou vděční za malý přístup k Černému moři ( něco jako Slovisnko na Jadranu). Putin je široko daleko jediný příčetný a racionálně uvažující státník a autor má pravdu, už nic moc dělat nemusím - jih a východ Ukrajiny se připojí sám. Pokud se banderovci z Kyjeva pokusí tento trend zvrátit násilím, celý rozpad Ukrajiny se jen urychlí. Toho tedy dosáhli naši vynikaící EU diplomaté a vynikající a chytrá Particia FUCK EU Nuland. Vladimir vladimirovič se u gorodek může potrhat smíchy.
05. 03. 2014 | 06:51

aga napsal(a):

Odstavec B by měli za trest stokrát opsat všichni, co tu neustále blábolí o nedemokratičnosti Ruska a demokratičnosti USA. A naše nezávislá média by na tento rozdíl v ústavách měla upozorňovat palcovými titulky - zejména v souvislosti s krizemi, ve kterých se jedná o zasahování do záležitostí cizích suvernních států. Pročpak jen se tak neděje, ach, proč asi?
05. 03. 2014 | 06:59

jaryn napsal(a):

Na novinkách vyšel článeček dle kterého když se chce česká armáda přemístit, pronajímá si obří letadla z Ruska. Diskutující tam tedy doporučují Zaorálkovi, ať se Stropnickým neprodleně vyzvou Putina, aby jim přistavil letadlo, ať mohou přiletět na Krym udělat pořádek s rusy.
05. 03. 2014 | 07:02

Ládik!!! napsal(a):

Antonín Hrbek -
před mostem z každé strany postavit mýtnou bránu.
05. 03. 2014 | 07:03

dedek napsal(a):

Vidím to podobně jako autor. Prostě není co dodat.
05. 03. 2014 | 07:13

Kleofáš napsal(a):

je zajímavé, jak je takový normální článek od Hasenkopfa, který racionálně hodnotí situaci na Aktuálně ojedinělý. Jinak sem píší zjevně iracionální hysteričtí sociopaté a psychopaté. Namátkou uveďme Payneho, který navrhoval vyloučit Rusko z RB OSN, Hlaváčka,Fendrycha, ubožáka Jana Urbana a Hvížďalu. Podle ohlasu na jejich články je navíc očividné, že s nimi diskutující nesouhlasí. To, že je AKTUÁLNĚ Radio Bakala, ještě neznamená, že nemusí brát ohled na své čtenáře, že pane Stejskale/Lipolde?
05. 03. 2014 | 07:22

Rádio Kyjev napsal(a):

dotaz na rádio Kyjev:

" Je pravda, že armáda České republiky pod vedením ministra Stropnického provedla v Moskvě letecký výsadek a bude bojovat za navrácení Krymu Ukrajině?"
Odpověď rádia Kyjev:

" Je to pravda, nebyl to však výsadek, ale návštěva, ministr Stropnický z letadla nevyskočil, ale vyšel a armáda České republiky bude bojovat proti 'Rusku, hned jak ministr Stropnický a Zaorálek vyjednají v Moskvě s prezidentem Putinem zápůjčku větších letadel, aby se Česká armáda mohla na Krymu vysadit. Ministru Zaorálkovi se rovněž povedlo vyjednat u Vladimira vladimiroviče Putina na zápůjčku letada vynikající slevu, výměnou za účast Slavie Praha v Kontinentální hokejové lize v sezoně 2016/2016."
05. 03. 2014 | 07:29

Roman Koníček napsal(a):

Asi se "rozednívá" a čeští blogeři začínají chápat co se děje. Tenhle článek je docela dobrý, jen čekám kdy konečně ten pomatenec Fendrych dospěje k názorům z rozumového spektra. Ale to je asi jen zbytečná úvaha. Země kde vládnou idioti a zloději má jen malou šanci na rozumná řešení.
05. 03. 2014 | 07:31

libertad napsal(a):

"Vidím to podobně jako autor. Prostě není co dodat." napsal dedek dnes v 7:13.

I já to vidím stejně.

S pozdravem

Sidonio Libertad
05. 03. 2014 | 07:37

Vysílá rádio Kyjev napsal(a):

Dotaz na Radio Kyjev:

"Je pravda, že zástupci kyjevské vlády jednali s prezidentem Krymu?"

Odpověď rádia Kyjev:

"je to pravda, prezident Aksjonov skutečně při cesta na záchod na chodbě potkal dva banderovce, se kterými setrval v přátelském minutovém rozhovoru. Po té, co sdělil, že bude jednat pouze s ledálně zvolený prezidentem Ukrajiny Janukovyčem a legálně volenou vládou oba odrbance ze svého úřadu vyhodil."
05. 03. 2014 | 07:39

Filuta napsal(a):

Jedno z nejlepších zhodnocení situace na Ukrajině zde na Aktuálně.
Ono jich tady moc nebylo.
Jinak nejlepší analýzy vyšly u názorového souputníka blogera, Hájka na Protiproudu.
Nesrovnával bych ale aktivní fašouny s Bartošem, Landou nebo Vandasem.
Landa a Bartoš nejsou žádní náckové a Vandas je komická figurka.
05. 03. 2014 | 07:49

david napsal(a):

Pane Hasenkopfe, chci doufat, že následkem vašeho textu profesionální žvaniví agitátoři jako je Fendrych i ochotničtí tlachalové jako je Payne ,Hlaváček a spol. odloží tužku a odpojí klávesnice a začnou se věnovat něčemu prospěšnějšímu , tedy například kopání kanálů , nebo roznášce pošty, čemuž bz mohli dokonce i rozumět..

Diskuterům jako je Ládik !!! , nepomůže ani váš text, pane Hasenkopfe, ten tady blbne každý den bez ohledu na kvalitu jakéhokoli textu, nad vaším textem už se spustil dvakrát

Petrof , Šauerová, Emissary zatím s názorem nepřišli , protože váš text je odlišný od toho, co do nich hustí česká media a odbornici na zahraniční politiku Tvarůžková, Borek a Černohorský (nebo jak se ta zoufalá mluvící hlava ČT z Kyjeva jmenuje) a oni tedy vašemu textu nerozumí, pane Hasenkopfe a nenašli zatím ani nikoho, kdo by jim ho byl schopen vysvětlit.
05. 03. 2014 | 07:53

Filuta napsal(a):

David

Nedoufejte...
Ti se budou držet dané stranické linie až do posledního dechu.
A pak se od toho prů...se...ru distancují jako od "arabského jara".
05. 03. 2014 | 08:05

Kundera napsal(a):

Výzva organizace " Člověk v tísni "

Pro velký zájem o naše léčebné pobyty, jsme se pro naše Ukrajinské demokratické bojovníky, rozhodli uspořádat druhý turnus .
Díky působení ministrů předchozích vlád, kteří okradli naše invalidy a nemocné děti, máme dostatek financí na Vaše bezplatné léčení.
Nemusíte mít obavy, na každého se dostane.
Pouze Vás prosíme, vzhledem k omezené kapacitě našich letadel, o dodržování této přihlašovací směrnice:
1. turnus -- Typ zranění

desetinásobné střelné poranění hlavy - minimálně 6 projektilů v hlavě, počet nad 6 neomezen

těžké popáleniny od zápalných lahví vrhaných policií na pokojné demonstranty ( též se týká pádu v opilosti do zapálených pneumatik )

řezné rány od okeních skel a dveřních výplní ( též se týká rabování při vyrážení výkladních skříní )

kulka mezi lopatky ( zranění lopatkou mezi kulky až druhý turnus )

poleptání vnitřních orgánů při záměně vodky za čistící prostředek, v důsledku tmy v rabovaných obchodech
Naše organizace Vám garantuje bezplatné lékařské ošetření v našich moderních nemocnicích a následnou bezplatnou péči v našich lázeňských objektech ( bohužel, mimo Karlových Varů, z pochopitelných důvodů ).

Jako bonus na závěr a jako poděkování za to, že využíváte naše bezplatné služby, jsme pro každého účastníka připravili kolo štěstí s minimální výhrou půl milionu EUR.

Informujte prosím, o této naší akci všechny Vaše známé a účastníky Mejdanu.

Váš " Člověk v tísni "
05. 03. 2014 | 08:24

Filuta napsal(a):

"...Hloupé také je, že o situaci na Krymu se jal s Ruskem vyjednávat ten, co zahájil vměšování do ukrajinských vnitřních věcí, totiž německý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Žhář si oblékl roucho hasiče. Chtělo by se mu říct, ať po barikádách v Kyjevě zkusí svá slova obhajovat na Krymu a zkusí zorganizovat proti Ruské intervenci barikády tam. Jinak jde o plané žvásty.

Už nejde jen o ceny energií. Škody půjdou do stovek miliard a zřejmě i do biliónů. Myslíte, že si z toho EU něco dělá? Kdepak, však to lidé zaplatí, i když viníci dobře musí vědět, pokud nejsou úplně padlí na hlavu, že tím ničeho pozitivního nedocílí. Mnohé západní firmy mají své zájmy v Rusku a ponesou škody. A politicky? Budou odpovědni za návrat studené války, za destabilizaci Ukrajiny i za rozdělení Evropy. Nebyli to Rusové, kdo chtěl geopolitické poměry na Ukrajině přeorat.

Přesto jsem přesvědčen, že právě to zběsilým integrátorům v Evropské unii vyhovuje. Jich osobně se škody přímo nedotknou, tak jako se jich nedotkla krize řecká, irská, kyperská, španělská, portugalská, slovinská..., prostě krize eura. Místo, aby rozvoj patogenů, které přinesla nepřiměřená integrace, v organismu EU potlačili, naopak naordinovali jejich zvýšenou dávku v podobě Evropského stabilizačního mechanismu a na cestě je i bankovní a fiskální unie, tedy další ztráta suverenity. Každý z těchto kroků je obhajován právě odstraňováním nepříznivých dopadů předchozího stupně integrace.

Každá krize je jim dobrá k utužení integrace, utažení šroubů a ke zkrácení špagátu, na němž EU drží členské státy. A tak jsme se dostali k pointě tohoto textu: Jsem přesvědčen, že uměle vyvolaná krize na Ukrajině poslouží k dalšímu volání po jednotě, unifikaci, propojenosti, akceschopnosti a těsnější subordinaci. Další krok k superstátu byl učiněn.

První náklady uvidíme u pump, pak u cen ostatních energií a posléze na veškerých cenách a daních, tedy na své životní úrovni. Tažení proti Putinovi a náklady zběsilé integrace poneseme my všichni."


http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11794-tito-politici-vam-zamerne-skodi-skody-pujdou-do-stovek-miliard-a-zrejme-i-do-bilionu-a-to-bohuzel-neni-konec-.aspx
05. 03. 2014 | 08:28

Filuta napsal(a):

A takové to dělalo vlny kvůli "perzekuci" homosexuálů v Rusku.

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11777-pokrytec-obama-navstivi-tuto-homofobni-zemi-kdyby-to-udelal-putin-vsichni-by-se-mohli-.aspx
05. 03. 2014 | 08:34

Petr z Tábora napsal(a):

Rozumný článek autora. Jen těch alternativ řešení je jistě více.
Nevidím to optimisticky. Nedávní zahraniční žháři kolem dokola se snaží nedůvěryhodně předstírat, že hasí. Současná ukrajinská vláda se ani nesnaží předstírat, že je vládou všech občanů Ukrajiny.
05. 03. 2014 | 08:42

Filuta napsal(a):

Naprosto přesné!
Označit Matějku za bolševika snad může jenom zoufalec.


...."Když se některé západní vlády rozhodly společně s NATO jako součást podpory Arabského jara pomoct libyjským teroristům svrhnout Kaddáfího, zaštítily se bojem za mír, demokracii a humanitu. Výsledkem jsou tisíce mrtvých civilistů z rukou těch, kterým jsme pomohli, bezpočet lokálních kmenových konfliktů, zničená infrastruktura a rozvrácené hospodářství. Západní daňové poplatníky stála tato intervence další miliardy dolarů, ale demokracie nikde, mír nikde, a humanita dostává v Libyi na prdel každý den.

Zatímco na Krymu, kam Rusko posílá své vojáky a kde má svou strategickou námořní základnu, je více než 50% obyvatel etnických Rusů, nešly západní státy do Iráku, Afghánistánu či Libye fakticky ochránit žádné své tamní občany. Dnes se někteří Ukrajinští představitelé vzešlí z Majdanu dovolávají těch, kteří rozpoutali výše uvedené, aby je ochránili před rozpínavým Ruskem. Kromě těchto novodobých zvacích dopisů směřujících k Radě bezpečnosti OSN nebo OBSE by ale neměl zapadnout například i ten od lídra Pravého sektoru Dmytro Jaroše, který vyzval v Rusku nejhledanějšího islamistického teroristu Doku Umarova, aby proti Rusku zahájil teroristické akce. Mnozí Ukrajinci prý se zbraní v ruce podporovali Čečnu, a tak je prý teď na čase, aby Čečna podpořila Ukrajinu.

Ne, Putin a ruští vojáci na Krymu, kteří se tam mimochodem z části vracejí po tom, co chránili olympiádu, opravdu není totéž jako Hitler v roce 1938 nebo 6 tisíc tanků, 800 letadel a 750 tisíc vojáků Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky, společně s vojáky Německé demokratické republiky připravenými za humny v roce 1968. Víte, bývaly doby, kdy šlo vzhlížet ke Spojeným státům americkým jako ke vzoru demokracie.


Bývaly doby, kdy šlo odhlížet od Svazu sovětských socialistických republik. Vše bylo oprávněné. Jenže od Deklarace nezávislosti uteklo hodně vody a Amerika je jiná, stejně jako už neexistuje CCCP. Války v Iráku, Afghánistánu, nebo Libyi s aktivní podporou západní Evropy změnily mnohé. Minimálně snížily morální oprávněnost ke kritice jiných."


Převzato z blogu se souhlasem autora
František Matějka
05. 03. 2014 | 08:44

Sláma napsal(a):

Autor má samozřejmě naprostou pravdu.
Rád bych připomněl ještě některé další aspekty. Ještě do předminulého týdne zdejší i západní novináři tvrdili, že kromě psaného mezinárodního práva, tedy Charty OSN a Závěrečného protokolu Helsinské konference existuje ještě zvykové mezinárodní právo, které dovoluje zasahovat komukoliv kdekoliv z důvodů humanitárních či ochrany menšin, a to jen na základě vlastního hodnocení situace. Tím bylo obhajováno třeba strategické bombardování Libye a taktická letecká podpora najatých žoldnéřů ze Súdánu tamtéž.
Je zajímavé, jak na tato svá tvrzení všichni rychle zapomněli.
Dále se dovídáme, jak prezident Obama káže o morálce. Není to náhodou tentýž prezident Obama, který provozuje koncentrační tábor na poloostrově Guantánamo, který je ve všech parametrech srovnatelný s koncentračním táborem v Dachau před vypuknutím 2. sv. války?
To už nemluvě o vlastním Guantánamu, kde mají Američané "na věčné časy" svoji vojenskou základnu v rozporu s vůlí kubánského lidu.
05. 03. 2014 | 08:48

Pepa Řepa napsal(a):

Ruty šuty
Ukrajina Donbas
ruty šuty Ukrajiná má
byla to léčka
já to nevěděl
jako starej vůl
jsem naletěl

Nad blbostí našich eurokormidelníků se tají dech.
Ivan dostane z Hryhoryje svíčkovou, kotletky a euromamlas jen prázdné haličské žaludky.

No, na novou zeď bych to neviděl. Je jako ementál, samá díra.
Na jihu, na Balkáně, te´d na východě.
Haločka se raduje , konečně se sejde celá rodina Kločur(á)ků.
05. 03. 2014 | 08:50

křemílek napsal(a):

Ládiku hordou jako národ jsme stejně již dávno a je úplně jedno jestli západní nebo východní ! Společně ustájený dobytek se k sobě chová lépe ! A to proto že je stále veden přírodou ! Ale lidé nějak již zapomínají proč byli na tenhle svět stvoření ! Asi tak !
05. 03. 2014 | 08:53

Pepa Řepa napsal(a):

Ale asi bude dršťková.
Dělá se to z žaludků, nebo ne?
Ojrodršťková okořeněná pravdou. láskou a něhou.
Chce to endiaron.
Tubu!
05. 03. 2014 | 08:54

Ládik!!! napsal(a):

Klegoš měl taky legitimní vládu. Komanč vždy vraždí jen podle zákona.
05. 03. 2014 | 08:56

Sláma napsal(a):

Již dříve jsem upozorňoval na skutečnost, že následkem čistek v ozbrojených silách se nové ukrajinské vedení na tyto síly nemůže spoléhat. S největší pravděpodobností by se při eventuálním pokusu o střet s Rusy většina ukrajinských jednotek obrátila proto novým pánům.
Myslím, že to potvrzuje i článek paní Žilkové na dnešním IDnes, kde napsala: "Letiště Belbek je pro Ukrajinu strategicky důležité i proto, že je základnou pro stíhací letouny MiG-29 ukrajinského letectva. Podle nepotvrzených zpráv se zde nachází až polovina těchto stíhaček, zhruba čtyři desítky. Žádná další letiště se stíhačkami Ukrajinci v blízkosti nemají."

Skutečnost, že si Ukrajinci nechali polovinu nejmodernějších letadel sebrat svědčí o jasné sabotáži ukrajinských vojáků, kteří prostě nejsou loajální k novému vedení.

Předpokládám, že dnešní jednání ukrajinské obsluhy letiště Balbek skončí tím, že vstoupí do ruského žoldu.
05. 03. 2014 | 08:57

Ládik!!! napsal(a):

Divím se hordám Avarů v magyarsku, že jsou tak klidné. Asi jsou pacifikovány slovanskými geny.
05. 03. 2014 | 08:58

Kundera napsal(a):

Nechápu, proč vězni z nacistických koncentračních táborů hovoří o tom, že největší svi-ně byli ukrajinští dozorci, že i Němcům zůstával rozum stát.

Ale čo bolo, to bolo, těrazky to sú naši henty démonkratický kamaráti.

No nemám pravdu Fendrychu ?
05. 03. 2014 | 08:59

jarpor napsal(a):

O Ukrajině toho bylo již napsáno /nakecáno/ a ještě bude napsáno /nakecáno/....

Rozumných a racionálních pohledů ovšem je jako šafránu...

Nejen nad blbostí eurokormidelníků se tají dech... Pepo Řepo.

Díky za blog. Mám na věc velmi podobný názor...

Hezký den
05. 03. 2014 | 09:02

Pavel13 napsal(a):

To je fšecko hezké, ale Ukrajinec by spíše chtěl vědět, jestli má prodat kravku nebo zasít pole.
05. 03. 2014 | 09:05

Ládik!!! napsal(a):

Jestli místo "K Ukrajině" nemělo být napsáno "Kukra Ině" nebo o jiném kinžálu v břuchu.
05. 03. 2014 | 09:05

Pepa Řepa napsal(a):

Zaječí hlava to nějak nedomyslela.

V době, kdy se oficiálně připravuje legalizace toku imigrantů z jihu,připravují se kvotičky, v době, kdy Papadoppulos nemá prašule na ostrahu hranice s Turkem a kdy je naopak rajčatář kritizován za to, že chce stavět na hranici EU plot , v době kdy je Balkán samá díra je představa o nepropustné nové železné oponě na úrovni představy o nepřekročitelné Maginotově linii.
Takovou představu bych spíše čekal od pana Pehe a jeho měkké síly či tekutého hněvu.
05. 03. 2014 | 09:09

JARYN napsal(a):

Inu,jak se říká:"Všechno zlé je k něčemu dobré".Tady nám konečně ČSSD ukázala pravou tvář.Bylo ještě hodně lidí,kteří věřili,že je tato strana levicová,stojící na straně slušných lidí.Je to však až na světlé výjimky banda gaunerů a násilníků,kteří dávno zradili ideály své strany a neštítí se ani inklinovat k fašismu.Tak zradili i svůj volební program a pro zájmy Evropské unie zrazují celý národ.Nevěřte jim.Zanedlouho se vzdají i Benešových dekretů a začnou pět slávu Hitlerovi.
05. 03. 2014 | 09:09

Zkopírováno bez komentáře napsal(a):

"Není zřejmé, do jaké míry měl rozhovor amerického ministra zahraničí Johna Kerryho pro CBC zastrašit Rusko a Vladimira Putina osobně, nebo jen uchlácholit domácí americkou pravici, která Baracku Obamovi vyčítá přílišnou změkčilost v zahraničních vztazích, ale kýženého výsledku (asi) dosaženo nebylo. Naopak, Kerryho věta „Nemůžete se v 21. století chovat stylem 19. století a provádět invaze do jiných zemí na základě zcela smyšlených záminek“ se už mezitím stala cynickým hitem globálního internetu. A když americká vláda vyzývá Rusko, aby respektovalo ukrajinské vztahy s EU, význam podobných slov spolehlivě degraduje Victoria Nulandová a její legendární „Fuck the EU“.

Faktem přitom je, že ukrajinská krize nezačala o víkendu, kdy duma Putinovi schválila použít (v případě nutnosti) na Krymu vojenskou sílu. Vždyť už ve zmíněném „fuckovacím“ telefonátu Kerryho náměstkyně Nulandová nastínila „cestovní mapu“ druhé ukrajinské barevné revoluce. Onen hovor se uskutečnil 11. prosince a veškerý další vývoj na Ukrajině tehdy předestřené cestovní mapě odpovídá, včetně toho, že vládu v Kyjevě povede Jaceňuk, zatímco Kličko zůstane zcela mimo. "

(LitN)
05. 03. 2014 | 09:10

Pro chorého Ládíka napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):

On vlastně ani nic nenapsal. Jen samé hovadiny bez hlavy a paty. Je to chudák, vlastně ani za to nemůže jaký je.
Kdyby měl rozum, jako ho nemá, tak by sem nelezl a nic nepsal.
05. 03. 2014 | 09:15

Pepa Řepa napsal(a):

Přiškrcení plynu či nafty za pade se neonnjec Thoughsoudzi neděste,, bude se prodávat u pumpy pravda, láska a něha, je tak zprofanovaná a zdiskkreditovaná , že ji už nechtějí ani se slevou tataři, teď jde jen o to předělat stojany jako na LPG.

A jezdit na naftu od Ivana je bezpečnostní riziko, vysvětlí Dientsbier, kdo nebojkotuje není správný EuroČech.
Hop hop hop!
05. 03. 2014 | 09:19

TomášL napsal(a):

Zrcadlení ze zahraniční diskuze...

Československo se rozdělilo na Protektorát + Slovensko(=západní Ukrajina). Hlinkovské Slovensko bylo spojencem Hitlera. Nechápu, jak se mohlo rozpadnout Československo a mezinárodně uznat neofašistický stát Slovnsko! U jednoho to projde a u druhého ne!

A nyní otázka: Jak vnímáme západ Ukrajiny v ČR?

Zajímavá fakta:

http://jackmatlock.com/2014/03/ukraine-ethnicity-language-and-attitude-toward-russia/#more-646
05. 03. 2014 | 09:21

analytik napsal(a):

Skromný dotaz na autora:

Dá se revoluce uznat za legální akt a musí dodržet předepsané ústavní postupy?
Co třeba ta naše - malá, česká, sametová? Proběhla přesně podle Ústavy?
05. 03. 2014 | 09:23

david napsal(a):

Skromný dotaz na analytika :

Analytik, " čo vy rozumiťe pod takým slovom revolucija "?
05. 03. 2014 | 09:26

TomášL napsal(a):

analytik

Revoluce je z principu nelegální. Řešit legálnost revoluce, je naprosto mimo mísu (tedy odkazování na zákony autorem, je mimo mísu). Ale proč to nevyužít k argumentaci, že?
05. 03. 2014 | 09:27

Ládik!!! napsal(a):

Soudruzi nás učí, že revoluce musí mít vždy ústavní rámec, jinak je neplatná.
05. 03. 2014 | 09:31

Filuta napsal(a):

ČT zcenzurovala projev Putina, když se chystal na tiskovce pohovořit o financování "revolucionářů" z Majdanu, náhle "vypadl zvuk".
Nikde jsem se nedobral žádné omluvy nebo vysvětlení.
Čím se tedy liší tato údajně veřejnoprávní ČT od té normalizační?

Možná by mi to vysvětlil soudruh Pehe, Fendrych nebo Lipold.
05. 03. 2014 | 09:32

TomášL napsal(a):

Ládik!!!

A před nebo po revoluci?
05. 03. 2014 | 09:32

Pepa Řepa napsal(a):

analytik
pak si tedy nalejme čistého vína a přiznejme, že jde o násilnou změnu....revoluci.

A nepodsouvejme jako hotový fakt, že je možné, aby impeachment proběhl tak, že stačí když určitý počet poslanců zvedne -pod kuratelou davu- ruku a řádně zvolený alfa-samec pojednou -za hodinu-prezidentem není.
Celou dobu to perou do hlavy.

V tom je problém. Zásadní.
V nebetyčném pokrytectví, lži a násilí, které je mediálně vydáváno za pravdu a lásku.
Víte kolik to nadělá škody? Myslíte, že to-kromě mopslíků-někdo sbaští.,
A kdo bude příště věřit těm aktivistickým zoufalcům z medií až by o skutečnou agresi šlo?
05. 03. 2014 | 09:37

veverka napsal(a):

Dobrý blog.

V záplavě psychopatických blábolů od Urbanů a Štěchů se vlastně našli jen dva normální.

Hořejší a Hasenkopf.

Smutné.

Ale i to potěší.

Ještě bych chtěl říct že se hluboce stydím za naší loutkovou vládu,konkrétně za neuvěřitelně trapné mopslíky Zaorálka,Stropnického a Sobotku.
05. 03. 2014 | 09:44

marxík napsal(a):

Kolegové, na všem je nejpozoruhodnější to, že při znalosti oficiálního názoru západního světa, se stále cítíte svobodnými.
U Chocholoušků by měli žně.
05. 03. 2014 | 09:45

Kundera napsal(a):

Filuta

On ten zvuk šel, to jen překladatelky se vykálely na překládání a domlouvaly si osobní věci, jak ostatně bylo slyšet, když nepřikryly mikrofon.

To samozřejmě nic nemění na závislosti a neprofesionalitě prý " veřejnoprávní televize ".

Jinak s dotazem na ČT se nemusíte namáhat, já to zkusil a odpovědí bylo. že se snažím poškodit dobré jméno ČT a jejich pracovníků, proto se nebudou k mému dotazu vyjadřovat.

Ani jim nedošlo to, že abych poškodil " dobré jméno " , tak by jej nejprve museli vlastnit.
05. 03. 2014 | 09:47

Ládik!!! napsal(a):

Tomáš L -
ani před, ani po - ale přímo za pochodu revoluce. Revoluce musí být povolena budoucím národním výborem, musí naplňovat zákonné znaky revoluce a musí dosáhnout svých cílů - jinak je to nepovedená či neplatná revoluce a musí se opakovat. Musí mít svého vedoucího, který je odpovědný do výše 3měsíčního platu. Vedoucí revoluce musí mít patřičnou kvalifikaci, nejlépe autorizaci.
05. 03. 2014 | 09:54

resl napsal(a):

Filuta napsal(a):
ČT zcenzurovala projev Putina, když se chystal na tiskovce pohovořit o financování "revolucionářů" z Majdanu, náhle "vypadl zvuk".
--------------
na to se zeptejte ruských techniků, ta vaše čt by totiž nejraději byla na straně Putina, jen čeká kdy si to může dovolit.
05. 03. 2014 | 09:54

Kundera napsal(a):

Filuta

Jim nejde o ty bl-bce před televizní obrazovkou. Ty musí stejně schroupnout co mi uznáme za vhodné.

Jim jde o koncesionářký poplatek, jim jde jen o ty miliony za jejich zmetkovou práci. A ty si můžeš myslet co chceš, hlavně zaplať.
05. 03. 2014 | 09:54

Filuta napsal(a):

Veverka
Jak jsem četl názor Stropnického, ten se ještě jako exdiplomat drží docela zpátky.
Nejtrapnější byl Zaorálek-nejdřív skoro vyhlašoval za celou unii válku Rusům, ale když zjistil, že jsou soudruzi z EU jako vždy podělaní až za ušima a neodvažují se ani sankcí, rychle obrátil s tím, že sankce by ničemu nepomohly.
Neznám trapnějšího tajtrlíka nežli tohoto "historika", resp. spíš hysterika.


Kundera

Mrkněte se do novin - tam se píše o sabotáži. Podobně byl bojkotován přenos zahájení a ukončení olympiády.

Přesně tak, poškodit ty chuděry nemůžete, páč jim věří asi tolik občanů, jako v době normalizační. To je docela smutná vizitka.

Jak pravil moudrý stařec Pepa, až o něco opravdu půjde, nebude jim věřit živá duše.

Já si kdysi stěžoval na jejich zpravodajství a od Řezníčka mi přišel lítostivý mejlík, že na nich, kteří to s námi myslí tak dobře, pořád někdo něco vidí.
Zatím se aspoň můžeme vyšprkat v diskusích, až nám je zakážou, půjde fakt do tuhého.
05. 03. 2014 | 09:56

analytik napsal(a):

TomášL 09:27

Jak se zbavujete klíšťat a podobných parazitů?
A dbáte při tom na znění Ústavy?
05. 03. 2014 | 09:57

Filuta napsal(a):

Resle,
vy chudáku, najděte si tu kritiku na netu.
To "nedopatření" dozajista nebylo na ruské straně.

Prostě hnusná CENZURA!
05. 03. 2014 | 09:58

TomášL napsal(a):

Pepa Řepa

Byla to revoluce a nyní je čas co nejvíce urvat a na zbytek mít co největší vliv. Když se Československo v 39.rozpadalo, každý si urval co mohl (někdy to jde hned a někdy postupně).
Chování a principy stejné, jenom státy a jiný čas... Ale nedivím se tomu, je to zcela přirozené a dějinami známé. Obyčejný člověk ať řeší "hovna" jako legálnost/nelegálnost, Ti navrchu si stejně budou hrát svojí partii:

https://twitter.com/Kateryna_Kruk/status/440239475243769856/photo/1
05. 03. 2014 | 09:59

Keporkak napsal(a):

Pan Hasenkopf trefil hřebík na hlavičku...
05. 03. 2014 | 09:59

info napsal(a):

Cenzura ruského prezidenta v přímém přenosu ČT: Překlad vypadl „náhodou“, když Putin vysvětloval roli západních žoldáků na Majdanu. Bolševici z Kavčích hor jsou také předmětem petice Protiproudu

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/877-cenzura-ruskeho-prezidenta-v-primem-prenosu-ct-preklad-vypadl-nahodou-kdyz-putin-vysvetloval-roli-zapadnich-zoldaku-na-majdanu-bolsevici-z-kavcich-hor-jsou-take-predmetem-petice-protiproudu.htm
05. 03. 2014 | 10:00

Filuta napsal(a):

http://afinabul.blog.cz/1403/kdyz-putin-vysvetloval-roli-zapadnich-zoldaku-na-majdanu
celý projev zde
05. 03. 2014 | 10:03

Filuta napsal(a):

Resl

Zkuste zapojit mozek.
Jestliže někdo někoho cenzuruje, znamená to, že se jeho svobodného projevu obává.
A obávat se ho může jenom lhář.
05. 03. 2014 | 10:05

TomášL napsal(a):

Ládik!!!

Ústava lze přepisovat dle potřeby (nikde není psáno kolikrát a jak), to máte pravdu!
05. 03. 2014 | 10:06

Divobyj napsal(a):

Autor

píšete o tom,jak by se za podpory ulice stali ministry Bartoš,Vandas a Landa.

Není to zase tak dlouho,co byli za podpory mafiánů nastoleni ministři Vondra,Kalousek a Schwarzenberg.

Jak vidno-realita někdy předčí i ty nejděsivější představy!

P.S.-a nad tím vším se vznášel osvoboditel všeho lidského šmejdu Klaus.Brrr.Už dost.Z takovýchto představ by se mohl i dočista zdravý člověk třeba v noci pomočovat....
05. 03. 2014 | 10:16

Sláma napsal(a):

Pepa Řepa napsal: "A kdo bude příště věřit těm aktivistickým zoufalcům z medií až by o skutečnou agresi šlo?"

Máte pravdu. Ono to ovšem už proběhlo. David Cameron se chystal, jak zase vytuneluje anglický veřejný rozpočet při bombardování Sýrie, ale proti tomu se postavilo britské veřejné mínění, které zpětně ovlivnilo britské zákonodárce a ti mu vystavili červenou kartu.

Je vidět, že na tom britském volebním systému něco je. Mají většinový systém v jednomandátových obvodech, proto každý poslanec vždy hraje sám za sebe a nemůže se vést s "mančaftem".
Velice se přimlouvám za reformu naše volebního systému, aby převzal ten anglický!
05. 03. 2014 | 10:20

strýc virus HxNx napsal(a):

nu vida, pan Hasenkopf tentokrát stručně, jasně, výstižně.
jaký rozdíl proti hysterickému jekotu význačných západních politiků!
05. 03. 2014 | 10:22

Kundera napsal(a):

Filuta

Vidíte jejich duševní ubohost, oni dodnes možná ani netuší, že lze na satelitu přepnout kanál, kde uvidíte všechny záběry a ne pouze to, co závislá, veřejnobezprávní televize vyselektuje a nechá své naivní diváky přežvejkat.

ČT dodnes funguje jako v dobách normalizace.
05. 03. 2014 | 10:23

marxík napsal(a):

Filuto
Specielně vy byste měl děkovat dlouholetým uvědomělým masážím namířených proti komančům. Nebýt těchto, už byste zase trpěl pod komunistickým jhem.
Takže si to shrňme. Rozlišujeme mediální masáže užitečné a závadné.
Žádnému z místních myslitelů nemusím napovídat, kterými položkami je naplnit.
05. 03. 2014 | 10:26

Pepa Řepa napsal(a):

analytik
myslíte, že by pomohla kapsle za krk nebo obojek Killtec?
:-)

Tady to soudzi z Majdanu podcenili, nepoučili se jak se to udělalo s Mikulášem.
Jenže kdyby toho mamlasa podřízli, museli by to narafičit tak, že to udělal rasputin a na to nebyl čas, když jim podepsal, co mu podstrčili.
Nebo ne?
Jinak-kdyby byl bradou vzhůru- by se nemohlo mluvit o pravdě, lásce a demošce.
že?

Jasně, že jde o revoluci, dokonce si myslím, že se kalkulovalo s tím, že Janukovyč použije represivní složky a bude vymalováno krví.
Jenže strejda sulc raději utekl a nechal pštrosa svému osudu.
Dyť podepsal, co mu dali.

Myslím, že to neskončilo, že se bude ukrajina porcovat, bylo hned jasné.
Teď jde o ten střed země, zřejmě se vyvolá mela jako včera, když táhl pochod na vojenskou základnu.
Zkuste na ni jít kdekoli a ustřelí Vám stráž hlavu.Na jedné jsem kdysi strávil nějaký čas.
Hledá se cesta, jak vyvolat konflikt.pokud se ve čtvrtek nedohodnou na parcelizaci.

Co Vám případný konflikt přinese?
Co získáte?
Proč teď?
Proč tímto způsobem?

Že je Ukrajina rozpolcená je dávno jasné. Zkuste Střet civilizací toho Huntingtona, to nepsal on, tu pasáž zpracovávali sami Ukrajinci.Objektivně, nad věcí.

Možná by se rozpadla jinak, samospádem. Volbami. Ale dělat to tak idiotsky, navíc v době totální krize, sypat tam prachy, dovedete si představit, co to udělá s Řeky nebo Španěly?
Čím to budete vyživovat?

U nás to projde socmopsové posílají éra údajně pro těch pár zraněných jako o život.
Ať to stojí, co to stojí, zřejmě nejsou v Kyjevě špitály a zřejmě Kyjev ovládá Janukovyč a ne ten nový slepenec našich nových kamarádů, demokratů jako víno.
Spíš jde o to dopravit cosi tam.
05. 03. 2014 | 10:28

Stifflerova máma napsal(a):

Hodný demokratický revolucionář v akci:

http://www.youtube.com/watch?v=q8JC-ZjqFb4

To je ten, kterého oslavuje ČT, jeden z těch, kterým J.Kerry přivezl miliardu na pomoc demokracii.

To je náš člověk. Těšíte se, až bude ze zahraničí podporován při zavádění demokracie v ČR?

Co se z ČT nikdy nedozvíte: http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/874-ceska-televize-necekane-prozradila-co-mnozi-tusili-jadro-bojovniku-na-majdanu-tvorila-take-izraelska-obranna-armada-dalsi-dramaticka-svedectvi-i-videa-z-kyjeva.htm

A trochu jsme si zacenzurovali. Ale jen trochu:

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/877-cenzura-ruskeho-prezidenta-v-primem-prenosu-ct-preklad-vypadl-nahodou-kdyz-putin-vysvetloval-roli-zapadnich-zoldaku-na-majdanu-bolsevici-z-kavcich-hor-jsou-take-predmetem-petice-protiproudu.htm
05. 03. 2014 | 10:29

marxík napsal(a):

... namířeným proti ....
Zlomyslný šotek, či co.
05. 03. 2014 | 10:30

Stifflerova máma napsal(a):

Ad: co se z ČT nikdy nedozvíte: tedy samozřejmě, pokud to někdo neproflákne omylem, jako v tomto případě :-).
05. 03. 2014 | 10:32

Politolog napsal(a):

Ukrajina je horší než Jugoslávie, studená válka běží naplno

Dnes 5:30

Rozhovor s komentátorem týdeníku The Economist Edwardem Lucasem
Hlavně nás aktuálně krmí blbostmi pana Lucase. Jasné je, že vztahy mezi USA a Ruskem se zhoršují, ale hlavní odpovědnost nese USA s jeho expanzní politikou. USA se snaží obklíčit Rusko ze všech stran a Rusko se konečně "rozhýbalo" a nenechá se zatlačit do kouta. Dění v Ukrajině má bezesporu na svědomí západní politika a Putin pouze zaujmul obrannou pozici. A ten řev okolo ze strany západu je směšný a měli by si ti političtí hlupáci uvědomit, že by si měli udělat napřed pořádek před svým vlastním prahem. Už bylo přespříliš vměšování a nejne pouze vměšování, ale i vojenských intervencí ze strany západu.
05. 03. 2014 | 10:32

resl napsal(a):

Ano, jenom lhář, Filuto. Je Putin lhář ? Jsou vojáci na Krymu ukrajinská domobrana ? Může kdejaká domobrana určovat, co se smí a co ne ? A poslouchejte vy kašpare, to co nazýváte zbabělstvím západu, je zájem nevyvolat ozbrojený konflikt na který by doplatila i vaše rodina. Ruské zvíře to neví, má jen jedny informace, ale to váš otupělý rozum těžko pochopí.
05. 03. 2014 | 10:35

aga napsal(a):

TomušL
"Revoluce je z principu nelegální. Řešit legálnost revoluce, je naprosto mimo mísu (tedy odkazování na zákony autorem, je mimo mísu). "

Revoluce se to nazývá tehdy, když pučisti vyhrajou a zmocní se moci. Legální je to, co vítězní pučisti vtělí do svých zákonů.
05. 03. 2014 | 10:35

Missnöjd napsal(a):

Most mezi východem a západem. To už to bylo. Mlel o tom národní socialista Beneš, prý Československo bude mostem mezi východem a západem. Jak to dopadlo? Velice rychle se Československo stalo věrným a oddaným satelitem Stalina. Totéž čeká Ukrajinu, budete-li takovým mostem. Celou jí pohltí Putin, ostatně autorem chválený Janukovič a jeho klan už pracovali na tom předat celou Ukrajinu "hodnému" soudruhovi v Kremlu. V evropské historii platilo, zejména od 18. století, že čím dál je Rusko od Evropy, tím lépe pro celou Evropu. Kdykoliv se tato asijská veleříše postavená na mongolských a byzantských tradicích vkradla do Evropy, bylo zle.
05. 03. 2014 | 10:37

Elena napsal(a):

analytik napsal(a):

TomášL 09:27

Jak se zbavujete klíšťat a podobných parazitů?
A dbáte při tom na znění Ústavy?
Kto je podla analytika parazit na ukrajine?
tie to nešťatnice na video?
http://www.chelemendik.sk/Utecenci_z_Odessy_prosia_o_pomoc_VIDEO_305539917.html

Česi, pozrite si to video, všetko čo ta pani hovori sa naozaj tam deje.
Dnes rano to video bolo iba par minut na mestkom webe, už je preč.

Podla novej vlady ludia musia odovzdat polovicu svojho majetku každemu z majdanistov, kto si požiada o to požiada, ak občian bude klasť odpor , bude potrestan, pozrite si to video, ta pani tam ukazuje nariadenie vlady majdanistov.
05. 03. 2014 | 10:37

Pepa Řepa napsal(a):

Filuto
Stařec Zosima Pepa není stoupenec Putina ani komoušů.
Nevyvozuje z tiskovky sabotáž, protože neví, kdo přenos zmršil.Spekuloval by.
Také si nedělá iluze o stupni svobody slova na východě.

Při tiskovce Janukovyče se ozvala věta:"jau nekru´tte mi tu ruku, chci položit otázku."
To bylo nade vše!!!

Také nebaští různé internetového podvrhy, jako že tajná armáda pejzatců poskakovala s puškami na Majdanu, když mezi našimi novými kamarády, vůdci revoluce. jsou ti nejkovanějěší židobijci jako jistý Jaroš a o dalších antisemitech, chystajících vyčistit západ Ukrajiny od toho, co nestihl Adolf-svezou se i pšondi- mluvil na tiskovce i Janukovyč,

Problém je, že se těm starokomoušů z východu, kteří se mezitím změnilii v nacionální oligarchy začínají naši neosoudzi-ohánějící se pravdou a láskou- až příliš podobat.
Myslím, že tohle by bylo i na Havla, když byl ještě s Olgou moc.
Klenotnictví s pravdou a láskou vyloupili pěkní hajzlíci..
05. 03. 2014 | 10:43

Missnöjd napsal(a):

"Prezident Ruska potřebuje k vyslání vojsk do zahraničí souhlas horní komory ruského parlamentu, a to daný předem."

Tento pseudoargument je v případě Ruska směšný. Upozorňovat na takovou část ústavy lze jen v parlamentních demokraciích, nikoliv v tak nesvobodné zemi jako je Ruské impérium, pardon Ruská federace. Řada diktátorů musela mít v minulosti také posvěcení od svých parlamentů. Odvolávat se na to, že ruský prezident má povolení od tělesa, které je zcela ovládáno jeho lidmi, opravdu, ale opravdu není hodno právníka. Nechce se autor odstěhovat do Ruska? Tady jsme ve střední Evropě, kde platily a snad ještě platí jiné normy a zvyklosti.
05. 03. 2014 | 10:44

Kelt napsal(a):

K článku autora těžko co dodat/na to mají patent Ládík!!! a resl/.
USA již definují rozsah sankcí,ale věřím tomu,že zůstanou samy,protože to,co chystají USA,by v případě zrcadlové odvety Ruska bylo pro EU katastrofou.
Rusko má v zásobě ohromný nenasycený trh jihovýchodní Asie -cca 3 miliardy "odběratelů",kteří nedisponují dostatečnými zdroji plynu a ropy.
Navíc zejména technický a technologický pokrok Číny/"licence"/by dokázal substituovat výpadek dodávek z Evropy.
Reakce některých bohužel vládních politiků/Stropnický,Dientsbier/jsou výkřiky do tmy a jejich autory lze s úspěchem pokládat za málo kompetentní.U Zaorálka trochu váhám,neb jeho pozice je jiná-důležité bude,co oficielně bude říkat v Bruselu.
Dá se konstatovat,že Putinovi stačí čekat-chyby dělají ti druzí..
05. 03. 2014 | 10:44

strýc virus HxNx napsal(a):

resl

z ruských "zvířat", jak je nazýváte, vzešli nejlepší šachisté nebo třebas teoretičtí fyzici na světě. Filutu osočujete z rozumové otupělosti, ale pro Vaše diskusní kreace se slova najít nedají, respektive dala by se, já jsem literát a něco bych našel, ale asi by to nebylo akceptováno, protože by šlo o tak výjimečná slovní spojení jako jste výjimečný i Vy sám!
05. 03. 2014 | 10:45

aga napsal(a):

No, každopádně se skvěle daří poštvat Slovany proti Slovanům, se vzrůstajícími počty ukrajinských utečenců se bude vzájemná nevraživost stupňovat. Při zpětném pohledu do historie je ta antislovanská nenávist různých samozvaných nadlidí a církví červenou nití, vystopovatelnou do jejích počátků. V nacistické hysterii se její motivy na chvíli trochu nasvítily, teď jsou ale opět zahaleny mlhou propagandistických blábolů. Jaký vlastně příběh se za těmi kulisami od věků odehrává, jaký boj?
05. 03. 2014 | 10:47

Filuta napsal(a):

Resl


Kdyby se ČT nemusela obávat, že se "národ" dozví něco nepatřičného (co už stejně dávno ví), tak by asi Putinovi hlas nevzala.

Já jsem si těchto manipulací užil za normalizační televize dosytosti a nestojí o to, aby mi zase nějaký přitroublý (pro změnu modročerný) politruk nařizoval, co si mám myslet.

Takhle demokracie určitě nevypadá.
Ve veřejnoprávním médiu neexistuje žádná skutečná! názorová pluralita, jen samý modrý svazáček a mírotvorce.
Pokud to vyhovuje vám, nejlépe bude odstěhovat se společně s Dientsbierem, Uhlem, Šabatovou, Schwarzenbergem a dalšími vašimi soudruhy někam do Sev.Koreii.
05. 03. 2014 | 10:49

Stifflerova máma napsal(a):

"resl napsal(a):

Ano, jenom lhář, Filuto. Je Putin lhář ? Jsou vojáci na Krymu ukrajinská domobrana ? Může kdejaká domobrana určovat, co se smí a co ne ? A poslouchejte vy kašpare, to co nazýváte zbabělstvím západu, je zájem nevyvolat ozbrojený konflikt na který by doplatila i vaše rodina. Ruské zvíře to neví, má jen jedny informace, ale to váš otupělý rozum těžko pochopí.
05. 03. 2014 | 10:35"

Přesně takto si představuji demokratického majdanistu Resla v akci:

http://www.youtube.com/watch?v=q8JC-ZjqFb4#t=0
05. 03. 2014 | 10:50

Al Jouda napsal(a):

Ecce homo z právníka politolog ! Autor je pomýlen v těchto základních věcech :
Ukrajinská vláda vznikla na základě Listiny lidských práv a svobod, která má větší právní moc než všechny zákony.
Argumentovat Banderovci je prvek klasické komunistické propagandy, neboť když má komunista označit svého skutečně nebezpečného nepřítele, tak mu dá nálepku fašy. Nacionalisté nemusí být rovnoou fašisté, u nás se jim říkalo národovci.
Holt strom Václava Klause rodí jablka, která padají rovnou ke kmeni.
05. 03. 2014 | 10:54

Filuta napsal(a):

Pepa Řepa

Známe se déle, než si myslíte, ale PŠT!
Takže mi nemusíte říkat, jaký máte názor na komouše nebo Putina
Jenom pomatený Resl by vás (nebo mne) mohl pokládat za komunarda.
Ale s těmi "pejzatci" si nejsem tak docela jist.
Jedna zpráva praví, že požádali o ochranu Izrael, druhá uvádí toto.
Možná neočekávali, že se jim to až tak vymkne z rukou a v nové vládě se opravdu uhnízdí fašouni ze Svobody.
05. 03. 2014 | 10:55

aga napsal(a):

Filuta

:)
05. 03. 2014 | 10:57

Kundera napsal(a):

Elena

Tak to je hustý. Nezlobte se , ale při představě, že toto fašistické svinstvo podporuje naše vláda a prolhaná média, musim navštívit toaletu abych si nenablil do klávesnice.
05. 03. 2014 | 10:59

Filuta napsal(a):

Al Jouda

Za neškodného národovce můžete pokládat Báthoru, Bartoše nebo Vandase, nikoliv stranu Svoboda.
Jestliže někdo vytáhne obrazy Bandery a fašounské fangličky, tak je asi jasné, co je zač.

Podívejte se na videa o zvěrstvech, kterých se tihle "bojovníci za demošku" dopouštěli na policistech z berkutu (vypichování očí, vraždění, upalování, neposkytnutí zdravotnické pomoci).
Pokud naše média nejsou schopná odsoudit takovouhle krvežíznivou verbež, co vraždí a šikanuje úředníky i parlament, tak si koledují o veleprůser.
Na záběrech z netu je jasně vidět, kdo koho napadal a jakým způsobem!
05. 03. 2014 | 11:00

aga napsal(a):

Filuta

Jo, a k těm pejzatcům - jako vždy mají jiné zájmy pejzatci, co jsou ohrožováni přímo na místech činů, a pejzatci, kteří to v zájmu Izraele organizují. Z Bible víme, že Abrahám je ochoten obětovat i svého prvorozeného.

rekapča: tsepows Judaea
05. 03. 2014 | 11:02

resl napsal(a):

redakce@protiproud.cz
kontrarevoluční magazín Petra Hájka
------------------------------
to jsou informace celé redakce "protiproudu", který režíruje sluha Klause, P. Hájek a odkud bere náš klausofil Filuta informace. Za co se stydí náš Petr Hájek ? Kdo je v redakci ? Jako bych se já oháněl informacemi Sv. Evropy. Zkuste Filuto někdy něco z vlastní hlavičky.
05. 03. 2014 | 11:02

resl napsal(a):

strýc virus HxNx napsal(a):
resl

z ruských "zvířat", jak je nazýváte, vzešli nejlepší šachisté nebo třebas teoretičtí fyzici na světě.
-------------------
strejdo, nemáte za mák rozumu, každý stát má nějaké významné osobnosti, jen nesmíte zapomenout, že ty právě z totality utečou nejdřív. A "nemlaťte" mě přes hlavu Karpovem, nebo Koroljevem, stačilo by jednou se vzepřít komunistickému režimu v Kremlu a byl by to jejich konec. Pokud to nevíte, což se mi nezdá, tak jste rozumově mimo dění.
05. 03. 2014 | 11:08

magor napsal(a):

Vladimir evidentně žádnej plpec. Evidentně se v Drážďanech něčemu přiučil. Jak se to NEMÁ dělat.
05. 03. 2014 | 11:10

K+K+K napsal(a):

Mně všechny ty bláboly o "nezbytnosti zachování celistvosti" jakéhokoli státu přijdou poněkud ujeté. Jestli se nějaká část chce osamostatnit, ať se stane. OSN, resp. tzv. "mezinárodní společenství" by pak mělo jasně definovat, za jakých podmínek a jakým způsobem to provést. Historie je do značné míry výčtem takových situací, např. USA také nebyly odjakživa USA, není-liž pravda.
Podle mne by bylo elegantní, kdyby vláda Krymu požádala NATO, aby vyslalo své jednotky jako výpomoc místní domobraně (nebo chcete-li Ruské armádě) při zajišťování klidu na poloostrově :-)
No a ty státy, které chtějí zůstat celistvé, by měly svým občanům nabízet takové podmínky, aby si nemysleli, že jim jinde bude líp. Odštěpení nejen Krymu, ale třeba i Charkovské či Doněcké oblasti a i dalších by místním mohlo být příjemné. Naproti tomu neví nic o tom, že by se kanton Zug chtěl odtrhnout od Konfederace, nebo že by v kraji Telemark panovala nějaká větší nespokojenost s vládou Jeho Veličenstva Haralda V.
05. 03. 2014 | 11:15

Filuta napsal(a):

Resl

On není jenom Protiproud, ale pro vás jak to není zpráva přímo z Brusele nebo od soudruha Obamy, jde o hrubou mystifikaci.

Nebudu házet další perly sviním.

Máte počítač, tak se můžete na tu řež na Ukrajině podívat snad sám.
Máte tam i ty zábory úřadů novodobými "sověty". To je přesně podle vašeho gusta.
Druhá velká říjnová (listopadová).
05. 03. 2014 | 11:15

david napsal(a):

Tak mám pocit, jestli se resl nedělí s Ládikem !!! o jeden počítač.
Sotva totiž přestal blbnout Ládik !!!, začal blbnout resl.
05. 03. 2014 | 11:16

Rudé právo hadr napsal(a):

Pod zahalenými tvářemi "demonstrantů" za Majdan, jsou děti.

Záběry po zadržení ozbrojených anarchistů v Charkově:
www.youtube.com/watch?v=Kdk_6h5GYyg

Kličkovo přiznání, že Majdan nebylo spontánní vyústění nespokojenosti občanů, ale 4 roky plánovaná akce:
www.youtube.com/watch?v=5WUYEyju4Xk
05. 03. 2014 | 11:18

strýc virus HxNx napsal(a):

resl

vy se mlátíte přes hlavu sám. komunistický režim je jedna věc a "ruská zvířeckost", kterou jste se rozmáchle ohnal, druhá. takže se nedělejte nechápavějším nežli jste.
05. 03. 2014 | 11:18

resl napsal(a):

Filuto, divím se, že se neshodnete ve všem s řepou, ten se naučil správně lavírovat. Vy věříte Hájkovi podporovaném ruskou ambasádou, aby tady roznášel své bláboly v jakémsi "protiproudu" kterého je sám šéf, poskok, vydavatel. Já zase nevěřím nikomu z politických názorů v Rusku /strýc do toho plete umění, vědu, sport/, protože z Ruska vždy přišla lež, úskok a přetvářka. To naše řepa je jiný kalibr, ten hraje na obě strany, pěkně ho ta normalizace zkrouhla a naučila motat se chvíli tak a chvíli jinak. Říká si demokrat a nechce slyšet, jaká lůza v Rusku panuje už sto let. Já nejsem šílenej radikál, ovšem pokud mi někdo pochválí a bude mít za co jakoukoli sovětskou, později ruskou vládu, rád si to přečtu. Tak do toho.
05. 03. 2014 | 11:25

44 9399463 napsal(a):

Mnichovská dohoda byla taky legální. Jaltská taky. Mějte se dobře, vy obhájci legality.
05. 03. 2014 | 11:28

Viola napsal(a):

A navíc, oddíly Svobody byly právě ty, které na demonstraci začaly střílet a jsou, nebo byly proto videa, nepochybuji, že i očití svědci.
Akonečně jsem si při tomto článku mohla svobodně vydechnout, protože alespoň někdo to přesně popsal, tedy kromě komunistů pana Ransdorfa a Filipa.
Právo by rozhodně nemělo kulhat za ekonomickými zájmy, jak jsme toho byli svědky po roce 1989 u nás.
05. 03. 2014 | 11:28

Viola napsal(a):

Martine1

té hře se čtvrečkama, kam se vpisují kolečka, nebo křížky se říká piškvorky.
05. 03. 2014 | 11:33

TomášL napsal(a):

analytik,

to záleží, jaká je doba a na jaké pozici by se člověk vyskytoval. Třeba bychom byli oba dva na obojku a ňafali a hafali (konečně co jiného děláme na zdejší diskuzi, že?).

Eleno

Ono lze navštívit diskuze a přečíst si názory ze západní Ukrajiny (a nejsou to neonacistické kecy + když k tomu člověk vezme historii, aby pochopil důvody názorů) + v Praze je dost ukáček, aby si nějakého odchytnul. Já to beru tak, že z Lvova do Charkova je stejná vzdálenost jako z Prahy do Paříže. A na této cestě je velmi proměnlivá krajina.

ago

Dá se říci, že z moci se vždy vyvozuje zákon, nikoliv naopakMyslím, že kandidujete na Mičurina morálky. ;-)
05. 03. 2014 | 11:35

strýc virus HxNx napsal(a):

resl

pletu do "toho" umění, vědu, sport...
no, jak myslíte. politici jsou všude stejní.
v Rusku vládne sto let lůza, v USA FED.
ale já jsem původně psal o tom, že Hasenkopfův článek je zcela výstižný. a ten se týkal mechanismů vzniku a (lidských) zdrojů nynější ukrajinské vlády. za ně může taky ruské "zvíře"? já nejsem žádný rusofil, mám-li zůstat v Evropě, tedy spíše germanofil, ale excesy ignoruji s obtížemi.
05. 03. 2014 | 11:36

Viola napsal(a):

Pro pana autora i vasju

v té větě "Je to stejné, jako kdyby v ČR za podpory ulice nastoupila vláda s ministrem obrany Adamem Bartošem, ministrem vnitra Tomášem Vandasem a ministrem spravedlnosti Danielem Landou - to pro ty, co nemají představu, která v Kyjevě bije.)"

bych nechala jen toho Vandase. Pan Bartoš jen píše a pan Landa zas spívá.
05. 03. 2014 | 11:39

kača napsal(a):

Prezident Ruska potřebuje k vyslání vojsk do zahraničí souhlas horní komory ruského parlamentu, a to daný předem.

V konkrétním případě!:
Na Krymu (mimo smluvní rámec) byli Ruští vojáci dlouho před vydáním souhlasu horní komory ruského parlamentu.
To, že souhlas horní komory ruského parlamentu Putin dostane neodvisí od kompetentnosti zmíněného grémia, ale od servilnosti poslanců horní komory ruského parlamentu. Sotva kdo si dovolí odporovat, protože ví, že by měl s Putinem problémy, což se i stalo.

Blog vychází z líbivé a propagandisticky zkreslené teorie, nikoliv z praxe. Ale četla jsem již horší.
05. 03. 2014 | 11:41

Zdeněk napsal(a):

Pane Hasenkopf myslím, že co říkáte je šílené. Znamenalo by to, že politika je vždy jen technologie moci. Naštěstí to tak není a je dobře že se i v politice občas rozlišuje na dobré a špatné a otvírá se tak cesta k tomu, aby mohla také sloužit. My jsme měli legální vládu do roku 89, ale nikdy neměla morální mandát za nás rozhodovat. Mohu mít pochopení pro mocenské rozhodování pana Putina, ale nikdy je nemohu kvalifikovat jako morálně správné, dokonce ani ne jako jako pouhé pochybení. Nechci žít mezi lidmi jeho typu. Mohl bych pokračovat, ale myslím je to zbytečné. Vím, že pro mnoho lidí nejsou morální otázky podstatné, ale je, Bohu díky, i mnoho lidí, kteří do rizika hledání morálně přijatelných řešení jdou. Měli bychom jim být vděční, je to životně důležité i pro ostatní, a ne je zesměšňovat podobnými nafoukanými a účelovými odsudky. Jsem šťasten, že neplatí!
05. 03. 2014 | 11:43

aga napsal(a):

TomášL

Moje slova. Pokud tedy máme na mysli zákony světské. Nad nimi jsou samozřejmě skutečně objektivní a neměnné zákony Boží. Komu vadí slovo Bůh, může to nahradit třeba pojmem vyšší principy.
05. 03. 2014 | 11:44

Pavel A napsal(a):

Někdy mám pocit, že se oficielní elity Západu zcela zbláznily. Začalo to multikulturalismem,
příliv muslimských imigrantů. Vměšování se do zemí za situace, kdy nemají žádný legální důvod k zásahu : např. Libye. Hlavně, že se starají o křivost okurek, banánů, čím doma svítíme, energetické štítky a podobné blbiny. A Ukrajina ? Ač patřím ke generaci, která má k Rusku spíše negativní vztah tak tady se opět začala EU opět nesmyslně vměšovat. Asi to bude spíše tradiční scénář - snaha odvést pozornost od vlastních vnitřních problémů.
Nicméně rusofilem nejsem , nechápu ty nadšené výkřiky obdivu vůči Putinovi.
05. 03. 2014 | 11:44

aga napsal(a):

Zdeněk

Jestli nechcete žít ve světě, který ovládají technologové moci Putinova typu, budete se muset odstěhovat na Mars. V tomoto systému, který si stvořili deprivané pro deprivanty, to bohužel jinak nefunguje. Může se vám to nelíbit, ale to je tak vše, co s tím můžete ze své pozice dělat.
05. 03. 2014 | 11:48

Pozorovatel klimatu napsal(a):

david napsal(a):
Tak mám pocit, jestli se resl nedělí s Ládikem !!! o jeden počítač.
Sotva totiž přestal blbnout Ládik !!!, začal blbnout resl.
05. 03. 2014 | 11:16

Ono je to v podstatě jedno, oběma chybí zcela soudnost i alespň trošku toho "moudra".
A téhle zemi mají hlupáci navrch.
05. 03. 2014 | 11:50

+++ napsal(a):

Napsal jste to výborně, perfektní shrnutí. Události v čase mne nutí mnohé revidovat i v našem dění.
05. 03. 2014 | 11:52

tajemný pan H napsal(a):

autor má pravdu, ale a chybí tam bod 4 :
ruská okupace krymu v rozporu s mezinárodním právem. pokud ukrajinci nelegálně svrhnou presidenta a do vlády se dostanou neonacisti, je pořád vnitří problem ukrajiny. o co jsou horší banderovcui než třeba soudruh putin, který nemilosrdně potlačuje opozici a rozhodl se vládnout a krást až do smrti jako brežněv?? no, ale to je zase vnitřní problem ruska. ale jakmile se nějaká země rozhodne, že bude někde dělat pořádek, je to mezinárodní problem. a v případě rusáků ty jejich anexe a rozpínavost, rozdávání rusáckých pasů atd prostě začaly ohrožovat mír a bezpečnopost v evropě. pokud začínají vyhrožovat jako severní korea , že budou zabavovat majetky západních firem, myslím, že tady máme co do činění s národem psychopatů. tady už nejde jenom o krym a ukrajinu. rusko se vyděluje z okruhu civilizovaných a normálních lidí. já jsem pro to přerušit s ruskem spolupráci.
05. 03. 2014 | 11:54

Viola napsal(a):

Zdeněk

"Pane Hasenkopf myslím, že co říkáte je šílené. Znamenalo by to, že politika je vždy jen technologie moci. Naštěstí to tak není a je dobře že se i v politice občas rozlišuje na dobré a špatné a otvírá se tak cesta k tomu, aby mohla také sloužit. "

Jste pravděpodobně hodně naivní a asi mladý a nezkušený. Pan Hasenkopf je sice také mladý, ale velice, velice zkušený.
05. 03. 2014 | 11:56

Lovec hloupostí napsal(a):

Zdeněk napsal(a):
Pane Hasenkopf myslím, že co říkáte je šílené. Znamenalo by to, že politika je vždy jen technologie moci. Naštěstí to tak není a je dobře že se i v politice občas rozlišuje na dobré a špatné a otvírá se tak cesta k tomu, aby mohla také sloužit. My jsme měli legální vládu do roku 89, ale nikdy neměla morální mandát za nás rozhodovat. Mohu mít pochopení pro mocenské rozhodování pana Putina, ale nikdy je nemohu kvalifikovat jako morálně správné, dokonce ani ne jako jako pouhé pochybení. Nechci žít mezi lidmi jeho typu. Mohl bych pokračovat, ale myslím je to zbytečné. Vím, že pro mnoho lidí nejsou morální otázky podstatné, ale je, Bohu díky, i mnoho lidí, kteří do rizika hledání morálně přijatelných řešení jdou. Měli bychom jim být vděční, je to životně důležité i pro ostatní, a ne je zesměšňovat podobnými nafoukanými a účelovými odsudky. Jsem šťasten, že neplatí!
05. 03. 2014 | 11:43

Až ti budou sousedé postupně zabírat tvoje vlastní okolí, budeš v klidu, nebo se postavíš proti? Udělej si úsudek a pak napiš rozumný příspěvek.
05. 03. 2014 | 12:00

ex-nemo napsal(a):

Aga 06:59

tady na tomhle serveru se opisovaly jisté odstavce už více než stokrát a ne za trest, nýbrž v očekávání odměny. Ovšem byly to odstavce v opačném smyslu.
Čekám hromový svist brzd a smyku mnoha prudce rozjetých vozidel ve snaze okamžitě změnit směr o 180 stupňú.
Kdo zavahá bude v dalším kole závodu s handicapem
05. 03. 2014 | 12:00

Viola napsal(a):

tajemný pan H

Možná že byste měl prostudovat i nějaké konspirační teorie. Třeba o firmě BP.
Všichni tu i v Americe jsou stejní (ti vládnoucí), ale někteří mnohem, mnohem horší.
Bylo by dobré si vybrat ty méně horší.
05. 03. 2014 | 12:00

Tedouš napsal(a):

Kdysi jsem to psal v souvislosti s Libyí. A to netrpím stihomamem, natož paranoiou /a ani jsem o tom nehovořil doposud s naším okresním hejtmanem/. Vidím za děním na Ukrajině, v Sýrii, v Libyi, v Egyptě, v Kosovu a jinde kolem Evropy a Ruska zájem jen a jen Spojených států. Kam potáhnou /a již se tak dlouho děje/ tisíce, desetitisíce, no statisíce lidí z těchto zemí ? No přece do Evropy. Ta je bude živit, dávat jim dávky, bude čelit zvýšené kriminalitě. Spojené státy jsou daleko, přes Atlantik, tam se uprchlíci ze shora uvedených zemí nedostanou. Účelem dle mě je prostě poškodit Evropu /EU/, přece jen je to v současné hospodářské a finanční situaci Spojených států velký konkurent. Tak to v Evropě roze.se.me. Starý plán Kissingera a Brzezinského. Vše.
05. 03. 2014 | 12:02

david napsal(a):

To : Pozorovatel ..

Víte, co je ale problém, že se zdá , že lidí jako je resl, Ládík !!! a.p. neustále přibývá a v Čechách jako by je shazovali.

V Čechách se dokonce jsou schopni dostat i do vlády, jako například současný ministr obrany.
Ten je schopen zakázat Rusům výstavbu Temelína , následně je zřejmě schopen jim zakázat dodávat nám zemní plyn a pokud ho Rusové opravdu naštvou, je schopen si od nich vypůjčit jejich letadla ( protože svoje nemá a ty od Parkanové tam nedoletí) a zbombardovat jim Moskvu.

Ale hlavně, že se v Česku lže a žvaní a je veselo, zlatá země pro naše Ládiky.
05. 03. 2014 | 12:03

Viola napsal(a):

strýci virusi

"Rusku vládne sto let lůza," zrovna včera u pana profesora Hořejšího vložila Gabriela tři videa, dvě z Moskevského metra a jedno z moderních obchodních zon, to opravdu nevypadá na vládu lůzy, když to porovnáte třeba s metrem v Praze, nebo okolím kauflandu. Moskva je výkladní skříní Ruska. Možná ani ty bezdomovci se tam nenajdou, tak jako dříve v dávné minulosti.
05. 03. 2014 | 12:07

aga napsal(a):

Smutné je, že ono "vidíte, já jsem vám to říkal dávno", je vykoupeno tak nechutnou syrovou skutečností. Radši bych se byl býval mýlil...
05. 03. 2014 | 12:09

Karel Mueller napsal(a):

Pane Hasenkopf,

máme zde tři kardinální otázky:

- Proč nechala EU shořet dohodu s Janukovyčem a jednala tak hloupě?
- Proč ten, kdo sestavoval vládu, najmenoval do klíčových funkcí ultranacionalsty?
- Proč EU a USA je nechali jednat tak dementně, když si museli spočítat, reakci Ruska a ruského obyvatelstva?

Provaděpodobná odpověď: Vyvolání občanské války na Ukrajině, do níž by bylo zataženo Rusko a následoval pád Putina.

To není hra o pozice, to je hra s totální jadernou.

... to hraní s kostrami má jméno rakovina ...
05. 03. 2014 | 12:10

Lovec hloupostí napsal(a):

tajemný pan H napsal(a):
autor má pravdu, ale a chybí tam bod 4 :
ruská okupace krymu v rozporu s mezinárodním právem. pokud ukrajinci nelegálně svrhnou presidenta a do vlády se dostanou neonacisti, je pořád vnitří problem ukrajiny. o co jsou horší banderovcui než třeba soudruh putin, který nemilosrdně potlačuje opozici a rozhodl se vládnout a krást až do smrti jako brežněv?? no, ale to je zase vnitřní problem ruska. ale jakmile se nějaká země rozhodne, že bude někde dělat pořádek, je to mezinárodní problem. a v případě rusáků ty jejich anexe a rozpínavost, rozdávání rusáckých pasů atd prostě začaly ohrožovat mír a bezpečnopost v evropě. pokud začínají vyhrožovat jako severní korea , že budou zabavovat majetky západních firem, myslím, že tady máme co do činění s národem psychopatů. tady už nejde jenom o krym a ukrajinu. rusko se vyděluje z okruhu civilizovaných a normálních lidí. já jsem pro to přerušit s ruskem spolupráci.
05. 03. 2014 | 11:54

Takovou hloupost píšou pouze fanatičtí šílenci a řiťolezci. A tak pane tajemný H jste buď fanatický blázen, nebo ten řiťolezec.
S pozdravem a přáním brzkého uzdravení.
05. 03. 2014 | 12:11

JF napsal(a):

jo, v globální vesnici rozumí každý všemu tak si přídám také ;-) ... je fakt že Rusko by mělo zapracovat ekonomicky a vědecky a kulturně a pak ostatní jde ruku v ruce - je to ale běh na dlouhou trať. Suroviny pak pěkně pro sebe a případně za vyšší ceny ostatním případně dokonce jen kupovat z venku. Ale to se samozřejmě nebude líbit ostatním - ale to je zbytečné psát ... suroviny a hrubou pracovní sílu by měl vždy dodávat primitiv ... něco jako ČR - ráj montoven
05. 03. 2014 | 12:12

Viola napsal(a):

Tedouši

takový názor tu máme mnozí, mi je divné, že třeba taková Angela Merkelová proti tomu není schopna nic dělat, jakoby i jí někdo šlapal na krk.
Že by přece jen měli ti Američani nějaké zbraně (př.HAARP, děla na lejzry), které napřed vyzkoušeli na svých lidech a teď jimi vyhrožují předním politikům a ti vypadají jako hadrové panenky, kromě Putina (protože ten může mít také a Čína též, i když ji chcípl ten králík na Měsíci, anebo právě proto?).
05. 03. 2014 | 12:13

strýc virus HxNx napsal(a):

viola 12:07

"v Rusku vládne sto let lůza"
citoval jsem resla, sám jsem se nijak nevyjadřoval, kdo v Rusku teď vládne!
05. 03. 2014 | 12:17

Viola napsal(a):

ex-nemo "Čekám hromový svist brzd a smyku mnoha prudce rozjetých vozidel ve snaze okamžitě změnit směr o 180 stupňú."

Kéž by.
05. 03. 2014 | 12:18

magor napsal(a):

Tedouši,

EU sice královstvím hebkého vánku, ale i to se skládá z tvrdejch a hrabivejch korporací. Kdo z triády bude mít navrch? Zatím to vypadá na majitele dolů, ropnejch a plynovejch nalezišť.

EU motto bez nás nezafouká platí jen ve konzumem zblblé, konformní Evropě, za Schengenem ne. Tvrdá rána, ale potřebná. A to snad důvod si s carem připít na zdraví.
Leckdy jen tvrdá rána může rozbít růžový brýle samolibosti.
05. 03. 2014 | 12:20

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Lady Ashton je Angličanka, že ?
Pár grafů /viz zejména sruktura importů ropy a plynu, je dosti odlišná od mnoha jiných zemí EU/ :

http://www.carbonbrief.org/blog/2013/04/decc-energy-statistics,-march-2013

http://www.crudeoilpeak.com/?page_id=2820

Proč by lady Ashton neměla kopat hlavně za Brity ? Jaký by k tomu měla mít důvod ?
Vždyť i zde v ČR se volá především o ochraně našich zájmů – na platformě EU, i vrcholní politici otevřeně říkají že nechtějí být jen poslušnými ovečkami , které pase bruselská politická šlechta.
Proč by se měli britští politici či političky chovat jinak ? Zejména v situaci, kdy v UK sílí hlasy volající po vystoupení z EU…..po nás potopa ??

Proč zdejší rádobypravičáci chtějí inkorporovat rozvrácenou Ukrajinu do rozkližující se EU ? Co tím získají - kromě další dekompozice EU? Proč raději nekvitují aktivity podobné těmto :

http://www.bloomberg.com/news/2014-01-13/shell-venture-starts-fracking-giant-russian-shale-oil-formation.html

http://en.wikipedia.org/wiki/Bazhenov_Formation

Co jste to za pravičáky ? Proč chcete lít peníze do kapes ruských bank /Rusko je největším věřitelem Ukrajiny/, ukrajinských oligarchů a do bilancí ukrajinských podniků ?
Vždyť sem leta vlkládáte komentáře ve kterých tvrdě kritizujete dotační politiku, která jde DOVNITŘ zemí EU, velmi tvrdě ...voláte po zrušení dotací, tvrdíte že kurví volný trh, rozkládají kapitalismus, ničí inovační prostředí...
Proč náhle ten obrat - jak to že nyní chcete ať zadlužená EU nalije peníze do Ukrajiny ?
Kvůli tomu, že věříte v budoucí podmanění si Ruska ?
Na to dojelo už mnoho daleko silnějších či chytřejších nebo mocnějších lidí - než jste vy.
Celé státy si tam vylámaly chrup.
Žijte v iluzi a v duševním zmatku.

Kupte si ukrajinské dluhopisy, v tom vám přece nikdo nebrání, organizujte spolky, které budou houfně a masově skupovat ukrajinské dluhopisy...neseďte jen u počítače a nebrečte nad zoufalou situací v Ukrajině.
Stačí vám k tomu občanka a peníze. Nic víc - jen zvednout zadky od noutbůků či tabletů.
Udělejte to - pro sebe, pro ukrajinské oligarchy, pro ruské banky, pro ukrajinský lid, pro finanční trhy, pro lidstvo a světový mír.
Vyražte už teď, většina bank zavírá v 18.00.
Pokud vás budět mnogo - tak na tom časem vyděláte /Ukrajinu stabilizujete a dovedete k prosperitě/ - se ziskem prodáte či budete pobírat zajímavý kupon, pravidelnou rentu /pokud to tam ale zase někdo nerozkrade a nedojde k defaultu Ukrajiny...ale znáte to - co je dnes bez rizika, co dnes můžete stoprocentně předvídat, co kromě vlastní blbosti můžete vlastnit natrvalo ?/.
Běžte a udělejte tak něco pořádného se svým životem, získáte i dobrý pocit, stoupnete sami u sebe ve vážnosti.
05. 03. 2014 | 12:23

JF napsal(a):

... a výtečných poradců ještě výtečnějších prezidentů - apropó už se někdo přihlásil k autorství klaunovy amnestie - nebo je přímo od Boha ;.) možná by se tím měli zabývat výteční právníci - např. zda nedošlo k porušení zákona a jiných prováděcích předpisů - např. jak a kdy byla podepsána premiérem a projednána na vládě a podobně ... byl by to docela zajímavý rozbor. Ale samozřejmě nejdřív pojďme dělat Ordnung třeba na Ukrajině ;-) určitě to tam zachráníme!!! Urááá
05. 03. 2014 | 12:24

gabriela napsal(a):

Elena
napsala...

http://www.chelemendik.sk/Utecenci_z_Odessy_prosia_o_pomoc_VIDEO_305539917.html

Česi, pozrite si to video, všetko čo ta pani hovori sa naozaj tam deje.
Dnes rano to video bolo iba par minut na mestkom webe, už je preč.

Podla novej vlady ludia musia odovzdat polovicu svojho majetku každemu z majdanistov, kto si požiada o to požiada, ak občian bude klasť odpor , bude potrestan, pozrite si to video, ta pani tam ukazuje nariadenie vlady majdanistov
************************************************************
Elenka, snad vás potěší ...
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/329395-rusko-hrozi-evropskym-a-americkym-firmam-zabavovanim-majetku.html
Aneb : "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá". Putin to dělá hodně dobře ...
V tomto ohledu souhlasím s Haasem. Haasův rozhovor, kupodivu nikoli na rektálně.cz - pardon - na aktuálně.cz... Ani na hovinkách.cz - pardon - novinkách.cz něco podobného nenajdete i kdybyste si na to vzali lupu. Ať žije cenzura ! http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Putin-to-dela-dobre-a-Rusove-ho-prijali-Zaoralek-nevi-co-rikal-vcera-pravil-exporadce-Klause-Tomas-Haas-306061
05. 03. 2014 | 12:25

Jana Pechová napsal(a):

Doporučuji všem těm, kteří upřednostňují úvahy před rychlými soudy:

http://www.ceskapozice.cz/zahranici/geopolitika/nahnedly-ukrajinsky-nacionalismus-stare-sovetske-heslo

Ukrajincům přeju, aby z jejich středu vzešel moudrý člověk, kterému budou moci věřit.
A držím jim palce.
05. 03. 2014 | 12:27

Viola napsal(a):

44 9399463 napsal(a):
"Mnichovská dohoda byla taky legální. Jaltská taky. Mějte se dobře, vy obhájci legality. "

Proto také vzniklo OSN, aby potíralo fašismus.
05. 03. 2014 | 12:29

Filuta napsal(a):

David

Nebojte se, není tomu tak. Naopak - Reslů nepřibývá, ale ubývá. Podívejte si i na jiná diskusní fóra.


Karel Mueller

Jsem s vámi zajedno.

Resl

Pokud nejste štonc pochopit základní principy, na nichž naše civilizace stojí, tak tady nežvaňte o demokracii.
Svrhnout vládu ,vzniklou z legitimních voleb, umí každý blbec. Jde o to, co přijde poté.

Ani po blamáži s "arabským jarem" jste nepobral, že se západu podařilo sice vyřídit autokratické režimy, ale pomohl k převzetí moci režimům pro náš svět mnohem nebezpečnějším.

Nejsem obdivovatelem Putina, je mi osobně nesympatický (dobře znám jeho minulost, ale mohu souhlasit s některými jeho postoji a názory), tady ovšem nejde o sympatie nebo antipatie.
Uvědomujete si vůbec, člověče nešťastná, co by nastalo, kdyby Putin padl?
Rozvrácené Rusko s neorganizovanou armádou by bylo pro nás pak opravdu značným rizikem. A po Putinovi by mohl přijít někdo s chorým mozkem, jako jsou militantní rušští nacionalisté.
Bohužel, v Bruseli vaši soudruzi rychleji jednají nežli myslí.

Ruské otěže MUSÍ držet autokrat. Demokratický systém je ještě na dlouhou dobu v Rusku vyloučen.
Chápu, že vám i Amíkům vyhovoval alkoholik Jelcin, který Rusko málem definitivně ekonomicky i politicky zdevastoval, ale pro nás jako pro sousedy, je Putin, jenž ho zpětně stabilizoval, výhra v loterii.
Pokuste se mi tady vyjmenovat nějakou zemi, v níž tzv.vývoz demokracie USA společně s EU nezpůsobil totální rozvrat, chaos a bezuzdné vraždění.
A pak najděte nějakou, kterou tímto způsobem rozvrátil Putin.
05. 03. 2014 | 12:31

magor napsal(a):

Karel Mueller

na chvíli to tak vypadalo, ale materiál se polekal, bude nutné přitlačit.
05. 03. 2014 | 12:33

Filuta napsal(a):

Jana Pechová

Držet palce jim můžete, ale stejně to bude prů...ser.

Opakuje se stále stejný scénář-destabilizovat, sesadit legitimní vládu a nastolit vládu chaosu.

Vy a Resl jste zřejmě nepoučitelní.

Až tady budete zase nadávat Bartošovi do nácků, tak si vzpomeňte na vaše "demokraty" z ukrajinské svobody.
Naprostá inkoherence!
05. 03. 2014 | 12:36

Jáchym napsal(a):

Obrovské nebezpečí plyne z naprostého propadu důvěryhodnosti oficiálních médií - a hlavně z toho, čím nás ti, kteří je ovládají, krmí.

V nastávající době těžko představitelných průserů by bylo třeba někoho, komu se dá alespoň trochu věřit.

Jinak situaci ovládnou lidé s patologickým myšlením Resla, kombinovaným s verbálními schopnostmi absolutně bezskrupulózního Diága .

Hasenkopf je sice s odpuštěním právník, ale tento jeho rozbor je bohužel logický.
Těžko cokoli podstatného namítat.
05. 03. 2014 | 12:40

Elena napsal(a):

gabriela :

Gabi, nič s toho čo sa deje na Ukrajine ma neteši , ani studena vojna medzi USA a Ruskom, zatiaľ studena, bohužiaľ všetko naznačuje a smeruje k tomu , že to nezostane iba pri sankciach blokaciach a slovnej prestrelke.

Zamyslite sa Gabi, komu je potrebne aby každý Kievčan alebo Odesčan, odovzdal polovicu svojho bytu do uživania inym osobam?
Gabi, tak sa vlastne po oktobrovej revoluciev roku 1917 vytvorili kommunaľnyje kvartiry, zaletel ozbrojený štab revolucionarov a zobral vam polovicu a vetšiu časť bytu, vam nechal iba jedni izbu , mohol vlastnik použivať spoločnu kupelku a wc, tak sa byty v osobnom vlastnicve satali kommunaľnymi a byvali v ných nekoľko rodin, nepribuzenskeho vstahu, to bolo znarodňovanie. Ale pre koho dnes maju odovzdať svoje byty? Koho sa tam chystaju nasačkovať?
05. 03. 2014 | 12:50

strýc virus HxNx napsal(a):

to Jáchym

Obrovské nebezpečí plyne z naprostého propadu důvěryhodnosti oficiálních médií - a hlavně z toho, čím nás ti, kteří je ovládají, krmí.
---

přesně tak, to mne taky docela děsí. ono se s tím totiž nedá prakticky nic dělat.
jakýms takýms prostorem k alespoň občas objektivním pohledům zůstal už jen ten net,
ale mocní a vlivní se postarají, aby to už moc dlouho netrvalo. a pak budeme všichni svorně v pr...i. svou roli samozřejmě taky sehraje velice silný instinkt mladé generace vymezit se vůči starším negativismem, byť za cenu ztráty rozumu projevující se kupř volbou Kchárla.
05. 03. 2014 | 12:54

TomášL napsal(a):

Tak z toho pana Peheho klepne!

"Vladimir Putin doufá, že politické napětí nenaruší ekonomickou spolupráci s "tradičními partnery Ruska". "Není nutné věci rozdmíchávat a stavět politické úvahy nad záležitosti ekonomické spolupráce," řekl prezident členům svého kabinetu."
05. 03. 2014 | 12:55

čert }:o) napsal(a):

Hlava mi nebere když čtu příspěvky jak někdo dokáže
podporovat okupaci na Krymu a zároveň odsuzovat
krvavé převzetí moci demonstranty nebo odsuzovat
okupaci a podporovat krvavou řežbu na Ukrajině.
Ani jedno není v pořádku a je s podivem že i vzdělaný
normální inteligentní člověk se nechá oblbnout
konspiračními videi manipulativními médii a nenávistí
a ztrácí soudnost, vlastní názor a propadá primitivní touze
srovnat se zemí ty druhé.
Každá válka je debil a každý konflikt idiot. A kdo podporuje
cokoliv co smrdí válkou či konfliktem, je obojí!
05. 03. 2014 | 13:03

Karel Mueller napsal(a):

Pavel A napsal:

Nechápu ty obdivné výkřiky k Putinovi.

Odpověď: Protože se na rozdíl od západu nezbláznil. Jak prosté, milý Watsone.
05. 03. 2014 | 13:04

Sech. napsal(a):

Autor je první člověk, co napsal o Ukrajině a Rusku pravdu. Vivat Hasenkopf!
05. 03. 2014 | 13:05

Karel napsal(a):

Jsem rad, ze to tento bloger napsal hned v uvodu, alespon mne usetril cas dalsim ctenim, protoze jestlize napsal, ze priznivci Bandery jsou hadr SS a gestapo a vzapeti to srovna s prikladem, jako kdyby se u nas dostal k moci Vandas & spol., musim se utrpne zasmat. Autor nema ani paru, co byly jednotky SS zac a je velka skoda, ze si tu dobu autor nemuze alespon na chvili prozit. Ne, nejsem volicem Vandase, to ani nahodou, ale stvou mne takove hloupe reci.
05. 03. 2014 | 13:09

Sech napsal(a):

O češích se traduje, že jsou pivaři, vyčůránkové nebo bonzáci.

Ve skutečnosti je hlavním rysem národa farizejství. Potvrzují to všechny útoky na Putina.
Jen Ringo Čech to uvedl na pravou míru. Vy všichni, kterých se to týká byste na místě Putina udělali (a museli udělat) to samé.
05. 03. 2014 | 13:10

Jana Pechová napsal(a):

Další příspěvek do skládačky pro uvážlivé:

http://dialog.ihned.cz/komentare/c1-61786700-uz-to-tady-bylo
05. 03. 2014 | 13:18

marxík napsal(a):

Líbíte se mi, kolegové. Máte v paušálu docela slušný náběh vybrat sobě správného diktátora.
05. 03. 2014 | 13:26

ex-nemo napsal(a):

Sech je dobrý Čech !
V situaci Putina….
Coby kdo dělal v jaké situaci ?
Churchill (už v důchodu) řekl: „Kdybych byl diktátorem světa, nechám popravit všechny vědce a spálit všechny knihy ! Ovšem s výjimkou Cherwella ( který náhodou právě seděl vedle něho)
Na to Clementine: „Ale Winstone vždyť jsi vždycky na vědce držel !“
. „Ale já jsem nebyl diktátorem světa a ani bych nechtěl být jím ustanoven“
Je to ohromně moudré a duchaplné jako celý Churchill, ovšemže.100% pravda, v té jmenované pozici by to udělat musel.
Ale …. co by kdo dělal kdyby byl něčím ..?
05. 03. 2014 | 13:28

resl napsal(a):

strýc : za ně může taky ruské "zvíře"?
ano, taky, nebo chcete říct, že desetiletí neměl SSSR, později Rusko vliv na Ukrajinu ? samozřejmě že to říct nechcete, ani nemůžete.

Filuta : Svrhnout vládu ,vzniklou z legitimních voleb, umí každý blbec. Jde o to, co přijde poté.

Pokuste se mi tady vyjmenovat nějakou zemi, v níž tzv.vývoz demokracie USA společně s EU nezpůsobil totální rozvrat, chaos a bezuzdné vraždění.
A pak najděte nějakou, kterou tímto způsobem rozvrátil Putin.
----------------------
ten "blbec" musí být silně nespokojen, aby těch "blbců" bylo tolik, že ruského slouhu Janukovyče nechtějí. co přijde poté ? milá filuto, na to vy přece nečekáte, co přijde, vy jste od začátku fandil Janukovyčevi a jeho vrahounům. proč jste nečekal, jak to bude vypadat ? protože jste ruskej slouha a byl jste jím vždycky, vy "vlastenče."

žádná neexistuje, kde by Státy nebo Eu způsobily rozvrat, vždy je akorát dotovaly, aby tam byly uplatněny demokratické principy. Což se jim mnohokrát nevyplatilo, díky SSSR.

Ovšem SSSR a Rusko rozvrátilo co mohlo SSSR-Rusko /Putin člen KSSS agent KGB/ : Kuba, Maďarsko, S.Korea, ČSSR, NDR, Polsko, Mongolsko, Vietnam, Afganistán, nyní Ukrajinu a všechny postsovětské republiky a samozřejmě úplně nejvíc ta jejich bolševická vládnoucí lůza zničila vlastní občany. Stačí milá filuto ?
05. 03. 2014 | 13:28

Sláma napsal(a):

Barroso prohlásil, že EU dá Ukrajině 11 mld. Eur. (= cca 3 roční deficity veřejných rozpočtů České republiky).
Kde je EU získá, když je předlužená?!.
Odpověď je snadná - jako vždy - od svých důchodců, rodin postižených dětí, od svých zaměstnanců, ...
05. 03. 2014 | 13:30

Tomáš napsal(a):

Polního velitele Jaroše podpořil jen K.Schwarzenbeg a to je v současnosti jen poslanec.To ze sousedního Německa tam byl na Majdanu prez.Gauck ,tedy česká politika je k Ukrajiněe velmi obezřetná,proti německé a to už mají Němci strach,že je to ohrozí hospodářsky,pro nás by to bylo svízelné.Co tato situace provede z prez.volbami na Slovensku je těžké odhadnout.Slováci budou stěží schopni zajisti neprostupnou hranici s Ukrajinou,neměla by jim v tom pomoci ČR.Nelze sloužit dvěma pánům,tedy USA a EU.Pomsta za Snowdena se realizuje v přímém přenosu a ČR nemusí dělat stafáž,stačí když to dělá Holland , Cameron a Gauck. Kancl.Merkelová raději mluví o přepracovanosti V.V.Putina to je trochu jíný postoj,ale není také úplně korektní.Ukrajina jako geopolitický problém je balvan z kterého bude bolet EU hlava v současnosti,ale budoucnost může být ještě horší.Halič,Bukovina to byla válčiště v minulosti,nyní se jedná, aby to nebyla Ukrajina.Evropané to nepotřebují, zostření situace v Evropě je to výhodné pro USA ,mají slabého prezidenta a přetrvávající zadluženost a porážky v zahraniční politice.ČÍNA posiluje to si nikdo neuvědomuje tuto realitu.
05. 03. 2014 | 13:32

marxík napsal(a):

strýc virus HxNx napsal(a):
to Jáchym

Obrovské nebezpečí plyne z naprostého propadu důvěryhodnosti oficiálních médií - a hlavně z toho, čím nás ti, kteří je ovládají, krmí.
-------------

To si sedne, kolegové. Důležité je, že jste konečně tento jev objevili. Před vámi ještě stojí zázrak poznání, že se jedná o systémovou záležitost, s kterou nelze hnout, a další, z toho plynoucí, korekce vašich názorů.
Poznávání je neskutečné dobrodružství.
05. 03. 2014 | 13:38

Rudi Koutek napsal(a):

pan autor napsal:
"Pokud by se Ukrajině dal čas - hodně času - jednotný ukrajinský národ by asi vznikl. Asi dřív, než ve středověku, vzhledem k tomu, že dnes jsou komunikace několikanásobně rychlejší. Ale ten čas Ukrajina nedostala."


Coze Ukrajinci nejsou jednotny narod? Nepletete se nahodou ve vyznamech?
05. 03. 2014 | 13:39

Filuta napsal(a):

Resl

Zase žvaníte nesmysly.
Ptal jsem se zcela jasně, jaké země přivedl PUTIN do chaosu.
Neptal jsem se na to, co dělal Sovětunion.
Ještě stále nejste sto vstřebat, že Rusko není SSSR!!!

Nejsem fanda Putina, ale s některými jeho názory souhlasím, protože se chová v mnoha věcech (imigrace, islám, rodina, multi-kulti atd.) racionálněji! nežli soudruzi v Bruseli.
Socialismus se usadil v Bílém domě a v Bruseli, v Rusku vládne tržní ekonomika. Resle, zapište si to konečně za uši.

Afghánistán a Vietnam bych snad na vašem místě raději ani nezmiňoval.
05. 03. 2014 | 13:42

sasa napsal(a):

RUDÁ BÍDA:
bohuzel se pletete, skoro jako vzdy:
jeans pochazeji z Janova, namornici
mobilni telefony, GSM, jsou z Evropy, v USA od roku 1995
a televize je z Nemecka prvni patent 1884
05. 03. 2014 | 13:45

http://trassae95.com/all/news/2014/03/05 napsal(a):

Председатель Одесской областной общественной организации "Единое отечество" Валерий Кауров 5 марта обратился к президенту России Владимиру Путину с просьбой защитить его и членов его семьи от политических репрессий и возможного физического воздействия, а также предоставить российское гражданство. Соответствующее обращение опубликовано на сайте организации "Единое отечество".В.Кауров сообщил, что 4 марта 2014 года начальник отдела Управления СБУ в Одесской области Максим Галкин вручил ему официальное предупреждение."В нем меня уведомили, что в случае продолжения публичных выступлений, направленных на инициирование рассмотрения вопроса об изменении статуса региональных территорий Украины, против меня будут применены иные меры воздействия, в том числе и уголовное преследование. Таким образом, меня лишают принципа равноправия и участия в определении судьбы страны, гарантированного Конституцией Украины", – сказал он.В.Кауров заявил, что не согласен с обвинениями, а также сказал, что имеет конституционное право законными способами, в том числе и публично, добиваться проведения на Украине административно-территориальной реформы, после которой регионы Украины получили бы более широкие политические, экономические и гуманитарные права, в том числе и по статусу русского языка."Этот вопрос давно назрел и государственный переворот в Киеве, насильственный приход к власти ультра-националистической хунты, только ускорил процесс регионального самоопределения. Репрессии начались после проведения 3 марта 2014 года противниками новой власти массового митинга возле здания Одесского областного совета, на котором были озвучены требования верующих Одесской области", – заявил
05. 03. 2014 | 13:46

Sláma napsal(a):

Jan Urban je ohromný hlupák, napsal: " a samozřejmě úplně nejvíc ta jejich bolševická vládnoucí lůza zničila vlastní občany"
Jan Urban se hloupě domnívá, že bolševiky byl jen Rusové. To je ovšem výplod chorého mozku a Urbanovy patologické nenávisti k příslušníkům jednoho národa.
Přesně tak, jak Urban píše o etnických Rusech, tak psali a mluvili Němci o Židech. Mám vůbec takový dojem, jestli jen Urban nezaměnil jména národů v nějakém antisemitském článku z Německa 30. let. Ostatně, k tomu Německu má velmi blízko, jak známe z jeho plamenné obhajoby Sudetských Němců. Není vlastně Urban i Resl německé jméno?

Ve skutečnosti byli základnou bolševiků průmyslové oblasti, kde měly převahu neruské národy. To se projevilo ve složení VKS(b) a především jeho ústředí, novin, police atd., kde měli převahu příslušníci jiných etnik, zvláště toho, o kterém se na tomto serveru nesmí psát.

Zvláště pikantní jsou Urbanovy protiruské výpady ve vztahu k Ukrajincům. V době, kdy jak píše Urban, Sovětský svaz rozvracel všechny ty země, stáli v čele Sovětského svazu Ukrajinci Chruščov a Brežněv.
05. 03. 2014 | 13:49

slavwin napsal(a):

Přečetl jsem právní výklad nahoře a reakce už mám projité u jiných autorů. To že nějaká menšina se nechce podřídit nějaké většině a že v té menšině, která dokázala vzdorovat jsou fašisti. Co ti banderovci udělali v minulosti, nakolik to bylo ideologicky zveličeno. Co ze svých zvrhlostí jsou schopni realizovat dnes. Jde o konsensus nebo tvrdý boj protivníka zašlapat zabít nebo o nějaký konsensus, hledání styčných bodů dohody. Pokud jsou ti banderovci tak nebezpeční tak půl Ukrajiny vyvražděte.
05. 03. 2014 | 13:51

Dalimír napsal(a):

Jedině komu se dá v součastné době z politiků věřit je ruský prezident Putin ! Kdo sází na západ a ameriku bude v budoucnu trpce zklamán ! Jsou to falešní hráči a prašivci myslící pouze dolary ! Vše ovlivnují pouze dravci z walstretu a jestřábi z pentagonu ! V bílém domě je černo ! Tma ! Zatemnělé mozky mamonem !
05. 03. 2014 | 13:52

strýc virus HxNx napsal(a):

marxík 13:38

napsal jsem, že nejhorší je, že se s tím nedá nic dělat. (se zmanipulovanými "veřejnými" médii)
nevím, co bych na tom měl korigovat, nemluvě o tom, že jsem se zmínil i o mezigeneračních "hluchých" diskusích.
beru tedy Vaši reakci jako spíše ornamentální gesto. klaním se, též ozdobně.
05. 03. 2014 | 13:55

Pepa Řepa napsal(a):

Milý synu! Jádrem národa jsou střední vrstvy. A proč? Ani klekánice nenosí semenec na půdu sama! Jaroš chtěl být zlatníkem a byl.

a bude, milý synu....náš kamarád demokratický Jaroš z Kajeva
05. 03. 2014 | 13:58

Zbyněk napsal(a):

Pane Hasenkopf, pozorně jsem si vás přečetl a nemohu se zbavit dojmu, že jste četl mnichovskou Dohodu a ta, nebo alespoň některé její pasáže vám byly předlohou. Že byla špatná a ničemu nepomohla je dnes již zřejmé a přesto se sedmdesát let přeme,zda byla platná, nebo neplatná, či snad od samého začátku. Pište dál, je to méně škodlivé, nežli Amnestie.
05. 03. 2014 | 14:02

Filuta napsal(a):

Dalimír

Ještě vy jste tu chyběl s vrahy z "volstrýtu."
05. 03. 2014 | 14:03

gabriela napsal(a):

Filuta napsal(a):
"A pak že Kárl není fašoun. Tak si přečtěte tento rozhovor.
Ten exot přirovnává stranu Svoboda k ODS a bagatelizuje (najednou!) národovectví ( s Báthorou tak milosrdný nebyl). Podle něho jsou banderovci národovci a bandrovská vlajka je tradiční ukrajinskou vlajkou.
Tohle je něco neskutečného."
******************************
Banderovci zde, seznamte se ...
http://www.freepub.cz/2014/banderovci-2010-%d0%b1%d0%b0%d0%bd%d0%b4%d0%b5%d1%80%d0%be%d0%b2%d1%86%d1%96/

Kromě Schwarzenbergova všeobecně známého příklonu k fašismu, je snad ještě zajímavější prudce inteligentní výron - pardon - výrok tohoto příslušníka "elitní" černé šlechty, že pokud šlápne cizí noha na cizí území, tak je to okupace. Pokud je mi známo, Rusko má dohodu s autonomní republikou Krym o vojenské základně na svém území. Tak jakápak okupace? ...

Ať obrátí laskavě svůj stařecký a evidentně sešlý a zřejmě už úplně nevidomý zrak k našemu českému nebi. Lítá nad námi tolik cizích armádních a jiných prašivých práškovacích letounů, že se z toho člověku dělá špatně, ani dýchat se tu často nedá a to je košer?

To snad není okupace ??????????????????????????????????????????????????????

Tak co to pro PánaJánaDivého asi je jiného ?????????????????????????????????????

Kdo je pozval ?????????????????????????????????????????????????????????????

Kníže, co má k lidu blíže ????????????????????????????????????????????????????

http://www.youtube.com/watch?v=ZEuBoL-Id5w
05. 03. 2014 | 14:06

Viola napsal(a):

Jano Pechová

v tom článku píše historik "Nacisté chtějí rozšířit svou říši na úkor jiného německého státu. Lidé po tom ani příliš netouží – nikdo je neutlačuje, nikdo nediskriminuje."

To neplatí pro dnešní situaci, která vyplynula ze špatně vedené demonstrace v Kyjevě, kde bylo povražděno až 100 lidí. Jste si to schopna uvědomit? Vždyť lidé v ostatních městech a zvláště tam, kde nesouhlasili s Majdanem měli oprávněný strach, že i jejich město bude zplundrováno a povražděni lidé ve vedení měst.
05. 03. 2014 | 14:10

Viola napsal(a):

gabrielo

ten, kdo patří soudit na mezinárodním soudu v Haagu je náš poslanec Sch. Jo, jo pro rozdmýchávání nenávisti a národní nesnášenlivosti a k tomu ještě vyzbrojování - to by se ovšem muselo nějak dokázat lépe.
05. 03. 2014 | 14:13

marxík napsal(a):

strýc virus
Napsal jste "prakticky nedá nic dělat", z čehož vyvozuju, že nevylučujete teoretickou možnost.
Kdybyste byl přesvědčen o systémovosti jevu, vyloučil byste i tu.

Ale každopádně jste na dobré cestě. Brzy se dopracujete k tomu, že svoboda a demokracie je ta největší bublina, která nikdy nepraskne, páč se dá využít i v obráceném gardu.
05. 03. 2014 | 14:13

Viola napsal(a):

Filuto, pan Dalimír je tu na místě, dalo by se říci na stráži.
05. 03. 2014 | 14:15

Sláma napsal(a):

Jan Urban se nám odkopal. Napsal: "Může kdejaká domobrana určovat, co se smí a co ne ?"

Ano, máte naprostou pravdu. Ovšem jaký je rozdíl mezi domobranou na Majdanu a domobranou na Krymu?
Proč v Kyjevě nechávají každé jmenování do vlády schvalovat Majdan?
05. 03. 2014 | 14:17

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

".náš kamarád demokratický Jaroš z Kajeva " a ne třeba z Kakájeva, nebo z Al Kakájeva?
05. 03. 2014 | 14:17

strýc virus HxNx napsal(a):

marxík

nejsem zas tak radikální, abych byl nezvratně přesvědčen o systémovosti toho jevu.
všem nám v libovolnou chvíli může zakrýt oči ta černá včelka "mája".
proto při hodnocení světa vezdejšího volím raději pragmatický skepticismus nežli cokoliv jiného.
05. 03. 2014 | 14:19

gabriela napsal(a):

Viola

Na Haag je občan Sch přímo velmistr. Z jaké tajné lóže velmistruje, z té nejvyšší, 33.? ...
05. 03. 2014 | 14:26

marxík napsal(a):

strýc virus
Zázrak poznávání je proces postupný a u každého jedince rozdílně intenzivní.
05. 03. 2014 | 14:28

Emissary napsal(a):

Pavel Hasenkopf

Pane Hasenkopfe, to má být výkupné za Klausovou amnestii?
05. 03. 2014 | 14:31

Emerich napsal(a):

Sláma - Ovšem jaký je rozdíl mezi domobranou na Majdanu a domobranou na Krymu?

Asi takový jako mezi Občanským fórem a Henleinovou stranou !
05. 03. 2014 | 14:32

Bumbrlicek napsal(a):

Tak ze začátku se ještě pan Hasenkopf snažil s paragrafy, ale na konci už definitivně ujel do ruda s údajným pozlátkem EU. Je vidět, že byl poradcem pana rusofila Klause. Ono totiž revoluce je odjakživa sražení legitimní moci nelegitimní cestou - odtud re-voluce nikoliv e-voluce. Už jsem říkal dávno, že ta modrá barva z těch původně červených vrat jednou opadne.
05. 03. 2014 | 14:33

Emissary napsal(a):

Pavel Hasenkopf

"1. Při sesazení Janukovyče nebyl dodržen předepsaný ústavní postup (čl. 111 ukrajinské ústavy, platný nepřetržitě od 28.6.1996, bez ohledu na všechny ústavní dodatky)."

Můžete nám laskavě sdělit konkrétně, v čem nebyl dodržený ústavní postup?

"2. To znamená, že nová vláda se dostala k moci nelegálně, v rozporu s dosavadními právními předpisy, a proto je třeba ji výslovně uznat. Nebo neuznat. USA a EU ji uznávají, Rusko ne."

A kolik státu podle Vás by mělo krajinskou vládu uznat? Víte, že to někdy trvá dost dlouho (viz. Např. kosovo). A je někde v Ústavě Ukrajiny napsáno, že ukrajinskou vládu mají uznat třetí země a které to mají být?
05. 03. 2014 | 14:38

strýc virus HxNx napsal(a):

Emerich

ach tak, oni lidé z Občanského fóra lynčovali policisty, vylupovali jim oči apod.?
05. 03. 2014 | 14:38

dalimír milující mír napsal(a):

Ano Violko přesné ! Stále jsem na stráži míru ! Je to mé poslání ! Nemám rád západní imperialisty !
05. 03. 2014 | 14:39

strýc virus HxNx napsal(a):

marxík 14:28

prosil bych trochu ubrat na blahosklonném tónu, příteli.
to je jemné varování.
05. 03. 2014 | 14:40

Emissary napsal(a):

Pavel Hasenkopf

Chtěl bych se zeptat, vypadáte jako odborník na ukrajinskou Ústavu, minimálně na svém blogu s tím argumentujete.

Má Ukrajina v ústavě zakomponované něco takového, jako je Listina práv a svobod nebo se jedná o samostatný dokument?
05. 03. 2014 | 14:53

Ládik!!! napsal(a):

Tak nakonec bílý kůň Klause Kellner může přijít o prachy.
05. 03. 2014 | 14:53

Emerich napsal(a):

Filuta: Rusko není SSSR!!!

Já: Rusko je SSSR, jen zatím o dost slabší. Aby bylo plnohodnotný SSSR, potřebuje především Ukrajinu a o to se všemi prostředky snaží. Jeden z nich je lež a manipulace tak, jak to předvádělo v 1968 u nás. Prý tu byly ozbrojené kontrarevoluční bojůvky. Další jsou zvací dopisy, neoznačená armáda (v 68 neměla žádné hvězdy nebo srp a kladivo, ale jen bílé pruhy), zastrašování legitimních představitelů suverénního státu, loutkové vlády, matení pojmů (okupace byla prý bratrská pomoc). O roce 1948 raději pomlčím, bylo to totéž jen v bleděrůžovém. Moc velký filuta nejsi, jen papouškuješ podobné nesmysly.
05. 03. 2014 | 14:54

Ládik!!! napsal(a):

Vylupovat oči jsem se učil na Míšovi, když jsem byl dítě. Byly skleněné.
05. 03. 2014 | 14:55

marxík napsal(a):

strýc virus
Abych zabránil hrozícím sankcím, tak se vám omlouvám.
A nejen z toho důvodu.
05. 03. 2014 | 14:55

strýc virus HxNx napsal(a):

marxík

není nad vstřícnost. přeji hezké odpoledne, odcházím na prostředek městské dopravy hromadné. ale z domova budu asi ještě dneska škodit. posléze.
05. 03. 2014 | 15:01

Karel Berka napsal(a):

Je dobré, že Komárek není sám. Dobrý blog.
05. 03. 2014 | 15:01

minatomirai napsal(a):

Při sesazení Janukovyče nebyl dodržen předepsaný ústavní postup (čl. 111 ukrajinské ústavy, platný nepřetržitě od 28.6.1996, bez ohledu na všechny ústavní dodatky).
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Clanek 111 stare ustavy z roku 1996 a ustavy z roku 2004, jejiz uvedeni mel Janukovic podepsat, jak bylo dohodnuto na jednani s Francii, Polskem a nemecke, jsou identicke co se tyce v odvolani presidenta z funkce.
Janukovic podnikl nekolik kroku, ktere zpochybnily jeho vlastni viru ve svoji prezidentskou funkci, a sice opustil svuj urad a zanechal zaznam o sve vlastni rezignaci (ten pozdeji v bezpeci stahl zpet). Parlament vetsinou hlasu zprostil Janukovice funkce na zaklade techto faktu a smrti nekolika desitek lidi, za ktere nese podle parlamentu odpovednost.

Podstatne je, kdo uzna novou vladu, a to, jak se zda, je jiz zrejme. Nova vlada je povazovana za legitimni, a to jak USA, tak EU. To je dulezite.
05. 03. 2014 | 15:03

resl napsal(a):

sláma : Není vlastně Urban i Resl německé jméno?
-------------------
tupá nádobo, urban je německy resl a resl je česky urban. paňátno pantáto truhlíku ?
05. 03. 2014 | 15:03

Emissary napsal(a):

Pavel Hasenkopf

Splňuje dle Vás vojenské obsazení Krymu definici vojenské okupace? Nebo chcete hledat paragrafy v OSN?

„Vojenská okupace

je násilný čin státu nebo entity, která proti vůli jiného státu nebo entity se zmocní a obsadí jeho/její území pomocí armády – jde o válečný akt.“

http://cs.wikipedia.org/wiki/Vojensk%C3%A1_okupace
05. 03. 2014 | 15:04

Jana Pechová napsal(a):

Viola

1/ Vy víte, kdo vraždil na Majdanu? (Po třech měsících demonstrací bez obětí?, připomínám)

2/ Pokud měli Rusové obavu o ruskojazyčnou menšinu na Ukrajině, měli se obrátit na OSN.
Vaše obavy z útoků jsou podle mě liché: důsledky Majdanu se v násilnostech neprojevily ani pár ulic od něj v samotném Kyjevě. Pokud je Rusů na Krymu nadpoloviční většina, těžko čekat, že jim začne někdo ubližovat.
05. 03. 2014 | 15:10

Asfalt napsal(a):

Lídři Majdanu (a patrně i EU) kryjí odstřelovače, kteří stříleli v Kyjevě do policistů i civilistů. Vyplývá to z uniklého telefonotu mezi Ashtonovou a estonským ministrem zahraničí, který nahrála ukrajinská zpravodajská služba.
Estonský ministr v němu uvádí: “Je stále divnější pochopit, kdo stojí za snipery. Nejsou od Janukoviče, ale od někoho z nové koalice.”
Dále uvádí, že mu byly ukázány fotografie a lékařské svědectví, že zastřelení byli zabiti stejnou zbraní a že nová koalice se tím nechce zabývat.
Ashton odpovídá, že to je mrzuté.

Zdroj včetně celé nahrávky zde:
http://rt.com/news/ashton-maidan-snipers-estonia-946/
05. 03. 2014 | 15:15

Emissary napsal(a):

Pavel Hasenkopf

"3. V nové vládě má výrazné slovo strana Svobody, tj. lidé mající za svůj vzor Stepana Banderu."

Jistě, tady ovšem tvrdí něco jiného.

http://zpravy.idnes.cz/schvaleni-ukrajinske-prechodne-vlady-d8p-/zahranicni.aspx?c=A140227_125507_zahranicni_ert

Můžete definovat tu výraznost, třeba v počtu ministrů?
05. 03. 2014 | 15:20

Pepa Řepa napsal(a):

Šroubiku, hjústne
máme problém,.Velký problém.
Co s tím?
Těžko bude rozhovor podvrh.
05. 03. 2014 | 15:21

minatomirai napsal(a):

Vyplývá to z uniklého telefonotu mezi Ashtonovou a estonským ministrem zahraničí, který nahrála ukrajinská zpravodajská služba.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ptakoviny diseminovane ruskymi tajnymi slozkami. Takove zpravy nemaji objektivni hodnotu.
05. 03. 2014 | 15:23

gabriela napsal(a):

Emerich a spol.

Budíček!!!

Rusko skutečně není SSSR. Probuďte se. Zaspali jste dobu ...
....................................................................................................
http://www.youtube.com/watch?v=RdJNkb5QK5g

http://www.youtube.com/watch?v=-sqsD9LaDiw

http://www.youtube.com/watch?v=or_U-jvHAiQ
05. 03. 2014 | 15:23

Martin1 napsal(a):

analytik napsal(a):
Skromný dotaz na autora:

Dá se revoluce uznat za legální akt a musí dodržet předepsané ústavní postupy?
Co třeba ta naše - malá, česká, sametová? Proběhla přesně podle Ústavy?
05. 03. 2014 | 09:23
-----------
Rozdíl mezi revolucí a tím, co proběhlo na "mejdanu" je zásadní v tom, že revoluce, aby měla naději na úspěch, tak musí reprezentovat alespoň nadpoloviční názor většiny a mlčícímu zbytku to musí být jedno.
Kdybychom nebrali zřetel na tuto základní poučku, tam dobře zorganizované přepadení banky je také revolucí a já si myslím, že to čeho jsme byli svědky na "mejdanu" něco podobného bylo.
Byl to nejdříve Happening, pak politický mítink, pak neekologická likvidace pneumatik, pak veřejná vývařovna, pak prolínání bezdomovců s intelektuály očekávajícími funkce, pak producírování zahraničních politiků II. ligy, pak účast "humanitárních" - diverzních organizací z celého světa (naše - Člověk v tísni), pak předvedení vrahů z předchozích mírových misí i s uřezáváním hlav, pak předvedení i střelců, pak už předvedení netrpělivě čekajících hlavních politiků světa v pozadí už s připravenými projevy, které hlavně odpoutají pozornost lidí od jejich zbabrané politiky a ekonomiky, všechno udělat tak, aby pak šlo na Rusy svést tu velkou ránu krachu a raději to zamaskovat válkou - jen omezenou, ale byla by to šance na nové kolo zbrojení a "vo tom to je"
EU zase promeškala ukázat svou sílu - platnost rozumu a práva, měla trvat na legální vládě a maximálně na nových volbách, ne ona je tu na to, že si musím rohlík v obchodě koupit zabalený a na Pomazánkovém másle nesmím mít napsáno, že je to máslo. My to všichni víme, ale čím dál lidí vidí, že EU je neschopná a tak trváme na psaní NEU, to neschopná musí být na prvním místě a ne až na konci, aby to "N" ti neschopníci někde nezapomněli.
05. 03. 2014 | 15:24

Jana Pechová napsal(a):

Asfalt
Telefonáty nám jaksi "unikají" z obou stran.
Osobně se odmítám slepě postavit na jakoukoli z nich. Posuzovat by se vždy měla jen nezpochybnitelná fakta, jinak vznikají skutečně bizarní názorové přehlídky. Bohužel je dost těch, kteří těží i z takového prostoru.
05. 03. 2014 | 15:24

minatomirai napsal(a):

Těžko bude rozhovor podvrh.
-------------------------------------------------------------------------------------------------
Je mile videt Pepo Repo, jak zpracovavate informace. Hlavne, ze se vsude prohlasujete za nekonformistu. Klasicky priklad oblbnuti medii, kterym neustale vyhlasujete valku. Jak zabavne.

Starnout jak je videt znamena blbnout, stari je ztrata vseho, od erekce po uvazovani. Plus zubu.
05. 03. 2014 | 15:28

Michal David napsal(a):

Král Majdanu
05. 03. 2014 | 15:28

Emissary napsal(a):

Pavel Hasenkopf

"To byl ukrajinský nacionalista, jeho lidé měli koncem války na svědomí ta nejhorší mučení a vraždy na neukrajincích a Židech - gestapo a SS hadr"

Pozn. Stephan Bandera.

Nemohu uvěřit, že jste tuto větu napsal. Považoval jsem Vás za rozumného a zásadového člověka. Zůstal jste jen ten hadr.

Ještě byste mohl napsat pojednání o bolševické revoluci, o Leninovi a Stalinovi. Maovi, když tolik chcete těžit z minulosti.

A můžete nakousnout i "moderní" KLDR s dynastii Kimů.
05. 03. 2014 | 15:30

Pepa Řepa napsal(a):

Bratrem Urbana je U Bahn a sestrou hlouposti minatomirai,
pokud ústava skutečně zná pouze tři způsoby a t.j. smrt, vlastní rezignaci a proces impeachmentu, mající svůj předem daný postup a důvody ospr. odvolání, tak je odmávání poslanci za hodinu asi stejně tak ústavně platné jako jiné demokratické postupy šariátu.
Tady má hlava pravdu.

A to nemá se sympatiemi k Ivanovi co dělat, i kdyby šariátník na himárovi jezdil.
Äle jako ukázka, co by nás čekalo, kdyby byl "demokratický šariát" jeho vyznavačem prosazen, dobrý hodně dobrý a ukázkový přístup k respektování zákona.
05. 03. 2014 | 15:36

Hlas svobodného Absurdistánu napsal(a):

Tak ruská TV zveřejnila zprávu, že ukrajinský tajný služby odposlechly Ashtonovou s estonským ministrem zahraničí o tom, jak zlí fašisti střílej ze zálohy ukrajinský policisty. To je zatím snad největší fór, jakej tu někdo napsal. Ne, vlastně ne, největší fór je to, že tomu asi opravdu někdo věří. No, ale proti tomu, že Krym obsazujou perfektně vyzbrojený, jednotně uniformovaný, vycvičení členové domobrany, je to pořád ještě slabej odvar. Kdo vymyslí ještě lepší kousek? Nebo mu aspoň uvěří?

Já někde slyšel, že agentura Novosti napsala, že Kličkov chystal atentát na Putina. Samozřejmě konzultovanej se CIA a Merkelovou. Ruskej prezident unikl jen o vlásek. Tohle je ta vaše demokracie, vrazi, banderovci, atentátníci. Hanba.
05. 03. 2014 | 15:44

Emissary napsal(a):

Pavel Hasenkopf

"To je důvod, proč se Rusko zdráhá novou vládu uznat a proč cítí potřebu chránit Rusy."

Pozn. Ukrajinský nacionalizmus

Ale jděte, prosím Vás. Rusko zajímají akorát imperiální zájmy, rozšiřování území za jakoukoliv cenu, využívaní zahraničního kapitálu, aby na to mělo , a to už od svého zrodu. Zaznamenaná historie Ruska, to je velmi přesvědčivým důkazem. Toto Vám sní akorát naivky, komunisti a podobné existence, co tady podobné nesmysly šíří dennodenně a téměř 24 hodin denně z titulu své ideologické malosti..
05. 03. 2014 | 15:46

buldatra napsal(a):

Když je někdo právníkem, je jím proto, aby v jeho podání i jasná obloha byla nejasná.
Takže, pokud si to uvědomíme, bereme každé slovo pana autora s jistou velmi, ale opravdu velmi velkou rezervou.

Každopádně je situace na Ukrajině pěkně zamotaná a čím víc právníků do toho bude kecat a rejt, tím bude zamotanější. A Ukrajinec nečesaný nemytý k tomu všemu přijde jak slepej k houslím.

Zájem nečesané nemyté veřejnosti je mít se stále lépe a lépe.
Ale to se neděje, neboť nečesaná nemytá veřejnost nemá ve svých rukou žádný demokratický nástroj, jak tento svůj zájem reálně prosadit.

Takže toliko pozorujeme, že lépe a lépe se mají a míti budou zas jen jejich takzvaní volení zástupci a jejich kmotři, potažmo oligarchové, jak domácí, tak zahraniční a samože nadpapaláši odněkud z východu a západu, pomocí jejichž úst konzumuje nečesaná nemytá veřejnost Ukrajinská plody své práce a revoluce a vůbec.

Jedna věc je ale jistá.
A sice ta, kterou v diskuzi nastínil nick Antonín Hrbek:

7. Přes veškerý řev se USA a Rusko dohodnou a budeme jen kašpárky. Z Ukrajiny se již tradičně stane Ukradina.

Smutné, ale realistické.
05. 03. 2014 | 15:50

Emissary napsal(a):

Pavel Hasenkopf

„Prezident USA může kdykoli i bez vyhlášení války poslat americká vojska do zahraničí až na 60 dnů, aniž by potřeboval souhlas Kongresu. A ten souhlas mu stačí implicitní - Kongres ho může donutit ke stažení vojsk jen tak, že mu to nařídí společnou rezolucí obou komor Kongresu. Jakmile to Kongres udělá, pak teprve začne běžet lhůta 60 dnů na stažení vojsk.

Prezident Ruska potřebuje k vyslání vojsk do zahraničí souhlas horní komory ruského parlamentu, a to daný předem.“

A co tím chtěl autor říct? Snad to, že to je problém předem získat souhlas horní komory ruského parlamentu.

Ve skutečnosti to znamená, že americký systém je akčnější, ale velmi dobře zajištěný demokratickými mechanizmy. Neznám parlament, který by diktátorů či napůl diktátorům nekývl skoro na cokoli.
05. 03. 2014 | 15:59

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Jana Pechová napsal(a):
Asfalt
Telefonáty nám jaksi "unikají" z obou stran.
Osobně se odmítám slepě postavit na jakoukoli z nich. Posuzovat by se vždy měla jen nezpochybnitelná fakta, jinak vznikají skutečně bizarní názorové přehlídky. Bohužel je dost těch, kteří těží i z takového prostoru.
05. 03. 2014 | 15:24
--------
Proč sem teda dáváte odkazy jen na ty protiruské názorové postoje ?
Osobně jste se vyjádřila, že se vůbec nebudete k situaci vyjadřovat - pod blogy věnované kauze "Křeček", kde jste spílala Křečkovi, že na věc může mít názor i když o věci moc neví..
Stůjte si tedy principialně za svým - někdy vám to docela jde, například při obhajobě církevních restitucí, kdy vám dokonce nevadí ani to, že byly přjaty také hlasem zločince.
Jednou je zločinec dobrý, jindy špatný, že ? Podle toho, co z toho kápne.
Já to chápu, je to i ve světě nižších organismů celkem běžná strategie, i ty usilují o získání výhod .

Jindy ne.
05. 03. 2014 | 16:02

resl napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Šroubiku, hjústne
máme problém,.Velký problém.
Co s tím?
Těžko bude rozhovor podvrh.
-------------------------------
proč myslíte, vobojetná řepo ? zdá se, že jste přebral.
05. 03. 2014 | 16:06

Emissary napsal(a):

Pavel Hasenkopf

Zatím stačí. Tímto by se lidé všech zemí měli zabývat a ne okupacemi. Jinak hrozí, že Země bude zničená a ti, co za to nemohou budou zničení také.

http://www.youtube.com/watch?v=-8OpsPok6iQ
05. 03. 2014 | 16:06

Kikapú napsal(a):

Čeští písálkové! Chce to méně se vykecávat o alternativách vývoje na Ukrajině a jinde na Východě. V Česku se už roky vyšetřují korupční gigaskandály a žádný výsledek. Skutek utek. Nejsou peníze na dálnice a vlastně na nic. Veřejné fondy jsou rozkradené podle vzoru ministr Drábek. Připravovaná reforma státní správy bude znamenat další miliardy a další státní úředníky navíc. Funkčnost bude v nejlepším případě stejná. Na vymezení a omezení pravomocí našeho prezidenta, včetně možností vymáhat je, naši zákonodárci rezignují. Asi je pro ně důležitější konzumace pochoutek z poslanecké restaurace maximálně tak za dvě, tři pětky. O tom pište! Jinak jste na 2 věci.
05. 03. 2014 | 16:07

Pepa Řepa obojetná břízolithiová napsal(a):

šroubiku
pokud to není desinformační podvrh bude nutná reakce jako u FUCK EU.náměstkyně Kerryho.
05. 03. 2014 | 16:08

minatomirai napsal(a):

Äle jako ukázka, co by nás čekalo, kdyby byl "demokratický šariát" jeho vyznavačem prosazen, dobrý hodně dobrý a ukázkový přístup k respektování zákona.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pokud se argumentace nedari, coz je u vas vice nez caste, vytahne se strawman, tedy sharia.
Jiste se citite medialne obohacen po precteni onoho transkriptu telefonickeho hovoru, snad to prezijete. Jen je treba si hlidat tlak, cukr a arytmie.
05. 03. 2014 | 16:09

david napsal(a):

To : Pavel Hasenkopf

Všimněte si, že se objevil Emissary.

Nějaký čas mu trvalo, než mu někdo inteligentnější než je on sám vysvětlil, co jste vlastně napsal, pane Hasenkopfe, a další chvíli trvalo, než mu onen někdo poradil, co má psát.

Za to teď se Emissary široce rozkročil od Kongresu k ruskému parlamentu a začal své časové i mentální zpoždění dohánět a tady nastanou " intelektuální hody ".
Lidé podobného IQ jako je Emissary nebudou stačit konzumovat a chválit.
05. 03. 2014 | 16:11

zdeněk napsal(a):

Díky za konečně rozumný názor na vývoj na Ukrajině, ty bláboly, kterými nás krmí oficiální struktury a na ši přátelé v NATO se už nedají číst a poslouchat.
Ještě jednou díky a zdravím.
05. 03. 2014 | 16:16

Kelt napsal(a):

Emissary a hlas........,
fandíte neonacistickým pohrobkům S.Bandery a ultranacionalistům-skvělý výběr,gratuluji,
koreluje silně s vašimi postoji běžně zde sdělovanými.
Já vám ho neberu,ale ani vám ho nezávidím.Jistě také souzníte s názorem "Kchárla von číro",že president Beneš za vysídlení sudetských nacistů by patřil před soud v Haagu.
Ale v jednom se zásadně mýlíte-Rusko nemá vůči žádné zemí územní nároky a pokud chcete psát o aktech ruské agrese na Krymu,kde nepadl ani nebyl zraněn jediný člověk,tak také popovídejte o přepadení Iráku bez souhlasu OSN po falešnou záminkou,že Irák vlastnil jaderné zbraně.
Tam doposud zahynuly statisíce civilistů a nic ta válka nevyřešila a bude hůř,až vojska odejdou.
05. 03. 2014 | 16:19

Asfalt napsal(a):

Pepa Řepa:
Nevím, zda jsem já ten šroubek a už vůbec nevím, co je šroubek, ale pokud jsem to já, tak estonský ministr právě porvrdil autencititu.

http://rt.com/news/estonia-confirm-leaked-tape-970/
05. 03. 2014 | 16:19

resl napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
TomášL
Řekl slepý hluchému, brzy se uvidíme
Arabské břízolitové mudrosloví.
S odposlechem to bude taky tak.
05. 03. 2014 | 16:02
Pepa Řepa obojetná břízolithiová napsal(a):
šroubiku
pokud to není desinformační podvrh bude nutná reakce jako u FUCK EU.náměstkyně Kerryho.
05. 03. 2014 | 16:08
---------------------------------
co platí řepíku obojetný ? jdu na jointa, snad se vám to do večera vyjasní.
A toho Koubka nelituji, byl to brankář nic moc a fotbalu nerozuměl, horší to bejt nemůže, zvlášť když ho zloděj Pelta pověřil repre 21. Do šéfování repre se za tohoto stavu dostane jen špatný trenér a dobrý servila k čfs. náznak vidím i ve Vrbovi a jeho poradci B. kterého nemůžu ani cejtit. nebejt Pelty, zůstalo B.éčko u rajských na zahrádce.
05. 03. 2014 | 16:26

Asfalt napsal(a):

Mluvčí Ashtonové k tomu řekla: "Nekomentujeme uniklé telefonické rozhovory."
05. 03. 2014 | 16:26

Antroid napsal(a):

@Autor: ...kdyby v ČR za podpory ulice nastoupila vláda s ministrem obrany Adamem Bartošem, ministrem vnitra Tomášem Vandasem a ministrem spravedlnosti Danielem Landou
---
No a? Byl by toto legitimní důvod pro pro případné narušení suverenity a okupaci naší země jinou zemí?
05. 03. 2014 | 16:35

magor napsal(a):

Bodejť, asfalte, na to směrnice.
05. 03. 2014 | 16:37

Viola napsal(a):

Jano Pechová

"Majdanu se v násilnostech neprojevily ani pár ulic od něj v samotném Kyjevě."

Jistě, protože to bylo inscenované divadlo jehož cílem bylo svrhnout vládu v Kyjevě a pak už by musely padnout, nebo se podřídit všechna města. U nás v r89, kdy byla jen malinkatá demonstrace jen na Národní třídě to také stačilo a stačil k tomu jako mrtvý Šmíd. Na Ukrajině byl potřeba větší kalibr se 100 mrtvými. Kdopak asi psal scénář, Havel je už mrtev, no díla velikánů žijí dál.
05. 03. 2014 | 16:40

Homunculus napsal(a):

Super, tohle je od začátku konfliktu snad jediný objektivně napsaný článek, který se
nesnaží burcovat ideologické stereotypy ani na jednu stranu. Skutečně bravo. Už jsem
ani nedoufal, že něco takového uvidím :-)
05. 03. 2014 | 16:58

strýc virus HxNx napsal(a):

koukám, že nafukování mozkových bicepsů neustalo, ještě se tu vyskytl odborník přes krevní tlak, cukr a arytmie, minatomirai, no, ten tu chyběl...
05. 03. 2014 | 17:00

magor napsal(a):

Nyní důležitý přesunout ostrostřelce na Krym.
Pokud se tak nestane, byli to Rusové.
1+1 = 2 říkával soudruh učitel.
Jdu bojktovat Sberbank.
Voni ti Rakušáci věděli, kdy to prodat.

http://www.youtube.com/watch?v=KqH0-iRCu_o
05. 03. 2014 | 17:01

Bohumil napsal(a):

Autor zapomnel pochválit ruský parlament, ze schválil vyslání vojsk jednomyslně ve veřejném hlasování a nikdo se nezdrzel. To je ta prava demokracie :)
05. 03. 2014 | 17:04

Jana Pechová napsal(a):

Viola

Máme rozdílný pohled na svět, Violo.
Stejně jako si nemyslím, že Sametovou revoluci někdo zinscenoval zvenčí, nemyslím si to ani o Ukrajině.
Podle mě se jen stalo cosi ve smyslu dominového efektu: dlouhodobě se neřešily problémy obyvatel, ty eskalovaly a nakonec stačilo jen fouknout, a věc se dala do pohybu. Tohle je základní scénář všech revolucí, a bývá úplně jedno, kdo byl tím, co "fouknul". Tohle se prostě připravit nedá.
Stačí přitom, když si člověk uvědomí, kolik Ukrajinců k nám už přes dvě desítky let proudí za prací - a vysokoškoláci s povděkem berou i rachotu za minimální peníze, o kterou našinec zájem nemá. Nechávají se tu celý rok ponižovat a nakonec ještě leckteří během návratu domů musí odvádět vlastním mafiím výpalné. Tohle se oficiálně ví, ale ukrajinští politikové ten problém neposunuli o píď za celá léta. Naopak ti dělníci vnímají, že na západ od jejich hranic je situace podstatně jiná - a doma o tom určitě nemlčí.
Na východě zas vzhledem k dnešním podmínkám nostalgicky vzpomínají na sovětské časy - kdy byli strategickou partií.
Dávala jsem sem dva odkazy, z nichž si ten, kdo opravdu chce zjistit něco o situaci na Ukrajině, může udělat velmi slušný obrázek.
05. 03. 2014 | 17:25

desider napsal(a):

Jana Pechová napsal(a):
Viola
Stačí přitom, když si člověk uvědomí, kolik Ukrajinců k nám už přes dvě desítky let proudí za prací - a vysokoškoláci s povděkem berou i rachotu za minimální peníze, o kterou našinec zájem nemá.

A co miliony Polaku co uz pres dve desitky let proudi z Polska na zapad? I tam bude revoluce? Ale kdo by ji delal kdyz jsou vsichni v pr.li?
05. 03. 2014 | 17:37

Skutečnost napsal(a):

Václav Danda skládá další střípky z ukrajinského puče, který se tak podivuhodně podobá bolševickému převratu z roku 1917, včetně role sionistů v tomto děsivém divadle

Napětí roste a jeho režiséři jej dále stupňují: Rada pro zahraniční vztahy (CFR), výkonná paže světového zednářstva pod taktovkou Davida Rockefellera, zavelela ke zteči. Skupina jí ovládaných států, tzv. G7, odsoudila ruskou „agresi“ a zastavila přípravy chystaného červnového summitu G8 (Ruska a zemí G7) v Soči. Prezident USA Barack Obama navíc po telefonu mluvil s představiteli Německa, Spojeného království a Polska a dohodl se s nimi na finanční pomoci Ukrajině.

Bílý kůň a farizeové
"My, představitelé Kanady, Francie, Německa, Itálie, Japonska, Spojeného království a Spojených států, prezident Evropské rady a prezident Evropské komise jsme se dnes spojili, abychom odsoudili jasné porušení suverenity a územní celistvosti Ukrajiny Ruskou federací," stojí v prohlášení, které vydal Washington. A aby toho nebylo málo, promluvil i "bílý kůň" ukrajinské krize, Julia Tymošenková. Sdělila světu, že volá Západ na pomoc a jediná možnost je přijetí Ukrajiny do NATO. Jistě - to je, oč tu také běží. Oč se hraje na hranicích Ruska.

Poslední vývoj na Ukrajině má samozřejmě kořeny v dobře režírovaném a skvěle financovaném představení na Majdanu. Takzvaní demonstranti, ve skutečnosti polovojenské jednotky podporované Evropskou unií, Spojenými státy a Izraelem, které rozpoutaly pogromy, měly jako jeden z hlavních cílů státního převratu dobytí Krymu a etnické vyčištění tohoto historického ruského území. Rozhodný postoj Ruska, které Krym hermeticky uzavřelo, a znemožnilo tak invazi těchto teroristických band, vcelku pochopitelně rozlítil evropské i americké stratégy.
05. 03. 2014 | 17:47

Viola napsal(a):

a proč myslíte Jano Pechová, že Václav Havel usiloval o nobelovu cenu?
Pravděpodobně ho někdo moc pochválil za univerzální scénář, který ovšem funguje jen tam, kde zatím lidé nejsou tak moc rozděleni a jejich vláda začíná se jevit směšnou.
05. 03. 2014 | 17:47

Fakta napsal(a):

Angažmá Izraele na Ukrajině
Co se skutečně odehrálo v minulých dnech na Ukrajině? Proč se Rusko rozhodlo jednat? Je třeba znát fakta, která vrhají na poslední

dění zcela jiné světlo. Stěží porozumíme zklamaným nadějím EU a USA, pokud si neuvědomíme, kdo vlastně tvořil tzv. ukrajinskou

„opozici“, jež svrhla demokraticky zvoleného prezidenta i ústavu a dosadila pučistický „parlament“ a vládu. Pomoc někdy přijde z

míst, odkud bychom ji nejméně očekávali. Říká se tomu „kouzlo nechtěného“:

Česká televize přinesla rozhovor s Valentinou Lyulyou o tom, kdo je vlastně ukrajinská opozice. Ukrajinská expertka z Asociace pro

mezinárodní otázky, překvapeným divákům bez obalu sdělila: "Členy Pravého sektoru jsou ukrajinští Židé, kteří kdysi odjeli do

Izraele a pak se vrátili na Ukrajinu. Jsou vycvičeni v armádě Cahal (pozn.: Oficiální hebrejský název armády je Cva Hagana

LeJisrael – zkr. Cahal, v překladu „Izraelská obranná armáda“, angl. Israel Defence Forces) a jsou členy Pravého sektoru...
05. 03. 2014 | 17:52

Emerich napsal(a):

Davidovi:
Jen tak pro zajímavost, jaké IQ máte vy, když se tak pouštíte do Emissara ?
05. 03. 2014 | 18:01

Jana Pechová napsal(a):

Viola

Naše konverzace by byla zbytečnou ztrátou času, pro obě.
Každá se na svět díváme jinak a já tedy bez mučení přiznávám, že mi ty vaše představy o zákulisních režiích světových událostí fakt nevyhovují.
Stejně jako si neumím ani v nejbujnější fantazii představit, jak může kdokoli "usilovat" o Nobelovu cenu.
05. 03. 2014 | 18:05

Emerich napsal(a):

Nestačím žasnout. Sionisté, zednáři, pogromy, etnické vyčištění Krymu atd. Goebels by blednul.
05. 03. 2014 | 18:08

Jana Pechová napsal(a):

desider
Ono vždycky záleží na okolnostech. Neznám žádného Poláka s titulem, který by kde od jara do podzimu dělal na stavbě poskoka za minimum, z něhož by si ještě mafie odebrala ve finále "desátek". Ukrajinců, kteří i za takové podmínky v cizině byli vděční, jsem pár zaregistrovala - a jednoho dokonce na odjezdu domů zastřelili, když jim odmítl zaplatit. Doma ho čekala manželka a tři děti.
Nevím, kdo jste a jaký máte ke komu vztah.
Já mám ráda lidi a je jedno, odkud jsou. A nesnáším bezmoc. Takže pokud se dostanou lidi kdekoli v důsledku zkorumpovaných politiků do bezvýchodné situace, fandím té změně, od které lze očekávat svobodné možnosti.
Ukrajina je nádherná země s obrovským potenciálem. Lidi by se tam mohli mít jako v pohádce, bohužel se ale zatím perou s důsledky předchozí historie. Jejich situace by se tak dala přirovnat k lidem z několika rodin, kteří zdědili nádherný zámek s parkem, ale ten podvodně vybrakovali jejich právní zástupci.
A odpovězte si sám, zda je řešením ten zámek rozparcelovat a rozprodat s podmínkou břemene, anebo si k sobě najít cestu a pokusit se s tím panstvím naložit tak, aby vynášelo.
05. 03. 2014 | 18:29

resl napsal(a):

J.P. : Naše konverzace by byla zbytečnou ztrátou času, pro obě.
------------------

s Violou už jsem to vzdal, protože mě tak utloukala argumenty, že jsem byl z toho celý otlučený.
05. 03. 2014 | 18:31

gabriela napsal(a):

Fakta

"Členy Pravého sektoru jsou ukrajinští Židé, kteří kdysi odjeli do

Izraele a pak se vrátili na Ukrajinu. Jsou vycvičeni v armádě Cahal (pozn.: Oficiální hebrejský název armády je Cva Hagana

LeJisrael – zkr. Cahal, v překladu „Izraelská obranná armáda“, angl. Israel Defence Forces) a jsou členy Pravého sektoru...
........................................................................................................................................
A jen tak čistě "náhodou" Pravý sektor vládne Ukrajině bez mandátu Ukrajinců!!!

Nikdo je totiž ve svobodných parlamentních volbách svobodně nezvolil!!!
Tak jakou mají vlastně váhu ???

NULOVOU !!!

http://wertyzreport.com/2014/03/04/kdo-jsou-naciste-v-ukrajinske-vlade/

V Izraeli se činí, jen co je pravda. Dokonce chtějí uzákonit povinnost, aby do izraelské armády narukovali všichni, včetně ortodoxních ... Nepřipomíná vám to něco ? ...

http://www.freepub.cz/2014/ultraortodoxni-zide-protestovali-povinne-vojenske-sluzbe/
05. 03. 2014 | 19:17

Viola napsal(a):

Fakta

souvisí to i s tímto

11. září nezahynuli pouze Američané. V troskách World Trade Center přišlo o život více jak 500 cizinců z 80 různých zemí. V případě centra světového obchodu to celkem nikoho až tak nepřekvapí. Také se všeobecně ví, že na poli mezinárodního obchodu a financí pracuje spousta Izraelců. Statistika velí, že mezi 500 mrtvými cizinci z 80 různých zemí by mělo být výrazné množství Izraelců. Ale množství izraelských mrtvých je překvapivě nízké, zejména pokud uvážíme fakt, že - jak informoval 12. září izraelský list Jerusalem Post - izraelská ambasáda v Americe byla 11. září bombardována telefonáty 4000 ustrašených izraelských rodin, které se obávaly o život svých blízkých pracujících v budově Světového centra. George Bush řekl Kongresu USA, že truchlí ze smrti cizinců, včetně "více jak 130 Izraelců". Ale dezinformován byl i Bush, nebo rovnou lhal. Přesné číslo izraelských mrtvých bylo menší jak 130. Bylo menší jak 100. Bylo dokonce menší jak 50. Bylo menší než 25 a bylo menší než 10. Počet mrtvých s izraelským občanstvím byl…. nula! Jak uvádí internetová stránka CNN (http://edition.cnn.com/SPECIALS/2001/memorial/lists/by-country/) s přesnou evidencí všech obětí teroristických útoků z 11. září 2001 seřazených podle národnosti, jediná občanka Izraele zahynula na palubě letu UA 175. V samotné budově WTC nezahynul ani jeden člověk s izraelskou národností. V troskách Světového obchodního centra nezahynul ani jeden Izraelec, zatímco své občany ztrácela tak velká centra mezinárodního obchodu, jako jsou Granada, Bermudy, Irsko a Filipíny.
05. 03. 2014 | 19:19

Viola napsal(a):

Jano Pechová, tak si něco zjistěte sama a nebuďte naivní.
05. 03. 2014 | 19:22

Karel napsal(a):

1. Že nebyl dodržen ústavní postup, říká jenom Rusko, které nedodržuje 2 mezinárodní dohody - jednou z nich garantovalo ukrajinskou bezpečnost a hranice a druhou pohyb svých vojsk ze základny po Ukrajině. Chtěl bych upozornit na to, že prezident byl odvolán ústavní většinou (včetně poslanců Strany regionů). Stejná ústavní většina (pokud čistě teoreticky něco nebylo dodrženo) mohla nejprve změnit ten článek a potom ho odvolat, takže tento argument je přinejlepším jen technický. Fakticky se ukrajinská vláda opírá o ústavní většinu. Kdo z nás to má?
Janukovyče rychle hodili přes palubu a měli proč - střílet do lidí není normální. Pokud by šlo o puč západní Ukrajiny a Januk. strana zastupující hlavně rusky mluvící s tím neměla nic společného, nikdy by se tolik hlasů nemohlo najít. Nebo mohli tlačit na kompromisního kandidáta ze své strany. Byli ale v takovém šoku z tolika zabitých lidí svými lidmi, že ho hodili přes palubu bez váhání a podpořili opozici a hned se přidali na druhou stranu.
2. Vláda se nedostala k moci nelegálně, její podpora nestojí na násilí v ulicích, ale na parlamentní většině bývalých opozičních stran plus většiny převážně ruskojazyčné Strany regionů. Takovou mohutnou většinu nejde nazvat nelegitimní, je větší než u nás. Navíc neuchvátila moc "navždy" jako Putin, ale jen do předčasných voleb.
3. "Výrazné slovo" strany Svoboda je ruská manipulace. Hlavní posty tam mají až na výjimky lidi z Tymošenkové strany Baťkiuščina, Kličkův UDAR jen dal parlamentní podporu a posty nechtěl. Svoboda snad nějaký post dostala taky, ale ne výrazný vliv. Ťahnybokova Svoboda je jedna z mnoha, co se na většině podílejí, prostě jako to u přechodných vlád bývá. Fašisti to nejsou, kontroverzní nacionalistická strana by sedělo spíš. Po ulici Stepana Bandery ve Lvově jsem kráčel a pořád tam je - vnímají ho tam jinak, je to asi dost kontroverzní postava, jeho lidi páchali i zločiny, určitě. Určitě taky bojovali za osvobození Ukrajiny od komunistů a Moskvy, v jejich řadách - jak už to u povstalců bývá, byli asi všelijací lidi. Ale nebyl z hlediska počtu zabitých větší zloduch než Lenin, pokud vůbec ty rozkazy k zabíjení civilistů vydával (což netuším). Leninova socha v Charkově a asi i na Krymu a v hodně ruských městech ještě stojí a tak bychom je taky mohli nazývat z tohoto titulu uctívači masového vraha. Možná Bandera za to mohl, možná musel volit jiné zlo, když chtěl Ukrajinu osvobodit od okupace a možná svoje lidi prostě nedokázal uhlídat, nevím o něm dost. Přijde mi ale komické, když Rusko kritizuje Banderu a samo má města a regiony dodnes pojmenovaná po komunistických zločincích (Kaliningrad, Leningradskaja oblasť atd.) a těch soch lidí s krví na rukách je tam pořád až moc. Rusko v tomhle nemá co vyčítat, zamést si doma by mělo předtím, než něco takového vypustí... Ostatně fašismu je blízké mít systém autoritativní vlády, kde vás za demonstraci nesouhlasu hned zatknou a kde opozice nemá šanci se dostat do většiny médií. To není dnešní Ukrajina, tomu je blíž Putinovo Rusko. Že v Rusku jsou dál od demokracie i svobody, poznáte i podle toho, že strany podporující vládu mají neskutečnou většinu, která nikde jinde, kde je pluralitní společnost, není možná.
Už v době, kdy Janukovyč ještě nikoho nenechal zastřelit, bylo podle několika průzkumů rozdělení hlasů, kdyby se konaly volby hned např. v listopadu, asi 65 pro opozici ku 35 pro strany tehdy podporující Janukovyče. Jakékoliv předčasné volby by drtivě prohrál, ještě než začal střílet a ne kvůli EU nebo Rusku, ale zruinované ekonomice. Jeho syn zubař dostával prý 50 % státních zakázek.
Takže se dá říct, že v dobách demonstrací stály na straně Majdanu asi dvě třetiny voličů. A dnešní vláda se opírá i o větší část z toho druhého tábora.
Proto to přirovnání s Vandasem a spol. kulhá na všech osm pavoučích noh. V Kyjevě žádná taková opravdu nebije a brzo budou volby (jediný, kdo to může narušit, je Putin a jeho válka).
05. 03. 2014 | 19:27

Viola napsal(a):

Nejste náhodou Karel Sch? To by mnohé napovídalo.
05. 03. 2014 | 19:36

Jan Vopat napsal(a):

http://www.liveleak.com/ll_embed?f=2be83caeccf1
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/rusko-a-okoli/zaplatila-vrazdici-snajpry-na-majdanu-opozice-podezreni-sili_300222.html#.Uxdt_fl5OEQ

tak jak je to, soudruzi??Nehraje tady nekdo s nami poradne spinavou hru na "demokracii"??Na zleho Janukovyce a na hodneho Jacenuka??
05. 03. 2014 | 19:36

vikomt napsal(a):

"a o tom obsahu chce - v zájmu peněženek Ukrajinců - dál jednat" - tak tohle je povedený vtip, dneska nejlepší co jsem četl. Určitě to dělal Janukovyč v zájmu peněženek lidí, viz jeho asketická chatrč. Taky mohl říct trochu dřív než pár hodin před podpisem, že to v žádném případě podepsat nehodlá. To jaksi náhodou zapomněl.
05. 03. 2014 | 19:38

Vandal napsal(a):

A co miliony Polaku co uz pres dve desitky let proudi z Polska na zapad? I tam bude revoluce? Ale kdo by ji delal kdyz jsou vsichni v pr.li?

xxxxxxxxxxxxxxxxx
ne v pr...i, ale v práci.
05. 03. 2014 | 20:04

turista napsal(a):

No o Ukrajince bohužel nejde asi nikomu. Před 25 lety USA vyhrály studenou válku. Před 15 lety tzv. humanitárně rozbombardovaly Jugoslávii aby následně zcela ovládly celý Balkán(obří základna v Kosovu, základny v Rumunsku, Bulharsku). Před 11 lety Američané rozbili na cimprcampr Irák. Už také ovládají některé země bývalého SSSR (Kyrgyzstán). Nyní je tady možnost ovládnout Ukrajinu pomocí členství v NATO. To nechce Rusko v žádném případě připustit. Rusko už holt není ten ochromený, rozpadající se gigant z let 1990-1999 řízený prezidentem z mokré čtvrti. To nic nemění na tom, že Putin není žádný demokrat, Janukovyč je padouch a Tymošenková bohužel taky. Velmoci z toho budou muset nějak vybruslit. Nikdo si nepřeje konec světa.
05. 03. 2014 | 20:06

aga napsal(a):

turista

Janukovič je padouch, ale zas ne takovej padouch, aby si zaplatil snajpery, kteří budou střílet na policajty i demonstranty. Především tohoto padoucha je třeba zcela adresně identifikovat. Myslím, že jeho totožnost by na věc teprve vrhla to pravé světlo.
05. 03. 2014 | 20:12

Vandal napsal(a):

Karel
Janukovyče rychle hodili přes palubu a měli proč - střílet do lidí není normální
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
viděl jsem tu teroristickou sebranku, jak útočili na policii, která se nebránila, měla evidentně rozkaz se NEBRÁNIT! Zato banditům šlo o fyzickou likvidaci policistů.

Proč by Janukovič na jedné straně nechal policii na pospas banditům, a na druhé straně posílal do akce snajpry? Aby stříleli jak na policii, tak na demonstranty?

To nedává smysl.

Snajpry poslal do ulic ten, kdo platil a režíroval do divadlo, ty "pokojné" bandity.
05. 03. 2014 | 20:24

david napsal(a):

To : Emerich

Hádejte,
Vy, můžete dokonce třikrát.
05. 03. 2014 | 20:40

Viola napsal(a):

Pan Křeček v Hydeparku - výborně.
05. 03. 2014 | 20:44

Bakalův nezvaný host napsal(a):

I naši zasáhli do bojů

„Čeští hooligans odjeli tajně bojovat do Kyjeva

Dvojice slávistických hooligans se podle informací Novinek vydala koncem února do centra protivládních nepokojů v Kyjevě. Připojili se ke krajně nacionalistickému hnutí Pravý sektor, které se hlásí k odkazu radikálního bojovníka za ukrajinskou nezávislost Stepana Bandery. Kamarádi obou Čechů jim pomohli zaplatit cestu na Ukrajinu a poslali do Kyjeva i finanční pomoc.

„V autobuse nám bylo vysvětleno, že se militantní demonstranti dělí do bojových jednotek a že každá má své území a úkoly. V Kyjevě prý nafasujeme nějaké zbraně a přidělí nás k nějaké té skupině,“ napsal jeden z rowdies na sociální síť.
Fotografie, které se objevily na několika sociálních sítích, ukazují dvojici v sídle nacionalistického hnutí Pravý sektor. O tom, že zbraně skutečně dostali do rukou, vypovídá i snímek přímo z bojů v ulicích Kyjeva.“
http://www.novinky.cz/domaci/329478-cesti-hooligans-odjeli-tajne-bojovat-do-kyjeva.html

A ještě připomenu jinou věc,
a to, že strana ukrajinských nacionalistů, která bojovala i po boku Hitlera v jednotkách SS byla založena v Praze.
05. 03. 2014 | 20:52

petrof napsal(a):

Viola :
jo, jo, hlavně ten návod jak se zachovat, když přistihnete doma zloděje, byl jak ze seriálu Čtvrtá hvězda......n-tsss, n-tsss.
PS. ..je to prostě zástupce ombudsmáni Křeček......
05. 03. 2014 | 21:16

Viola napsal(a):

Fotbal zakázat. Fotbal hrát jen pro TV. Zavést povinnou vojnu? Možná jen pro ty agresivní, kteří si ji budou platit sami, vyřeší se nezaměstnanost mládeže, která nestuduje a nepracuje.
05. 03. 2014 | 21:21

Viola napsal(a):

petrofe

zásadní sdělení bylo, že je pan Křeček proti násilí, protože to nutně vede k dalšímu násilí, stát je povinen své občany chránit proti násilí a to ne sepjatýma rukama, ale zas násilím.
05. 03. 2014 | 21:24

smutný napsal(a):

na stranu těchto "demokratů" se postavila většina našich politiků a všechna média. Neuvěřitelné!!! http://www.youtube.com/watch?v=Xi8Rz1hfBo8&feature=youtu.be
05. 03. 2014 | 21:30

jirinapartlova napsal(a):

nejdriv amnestie,ted dava rady ukrajine,je to mozek
06. 03. 2014 | 04:53

Pepa Řepa napsal(a):

resl
šrobiku, kápněte božskou, že jste tím autobusem do Kyjeva jel Vy se Strašákem
:-)
06. 03. 2014 | 07:37

Pepa Řepa napsal(a):

Violko
ač nesosan musím před Krečkem smeknout.Klepetko zoufale klepetalo, co si dovoluje

Lickoprávní aktivisté po Křečkovi pojedou jako Boženka po flusu.
Kam se dostal Macháček mně hlava nebere. Kdo nejde s náma jde s Putinem, hampster je proruský.

A co ten Váš zrzavej trpaslík?
Vyprázdněte kapsy, vyberte konta pošlete na hladovou Ukrajinu solidární výpomoc.Je to povinnost....už jste vybrala?

Odvětil, když se Veselovský zeptal, že mu je divná masáž o krachu financí, když kormidelník Barroso slíbil 11 miliard.
06. 03. 2014 | 07:48

aluminium z humpolce napsal(a):

Vy, verbeži právnická, přebujelá, si odůvodníte úplně všechno.
Ovšem jednou budou před ústím hlavně vaše právní argumenty irelevantní.
06. 03. 2014 | 08:06

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

Viděla jsem i Tomáše Sedláčka, vypadal dobře, ostříhaný, takový odpočatý, vypadal opáleně a zas se krásně usmíval. Bohužel neřekl absolutně nic konkrétního, samé hezké řečičky, vůbec si nemůžu z jeho vystoupení na nic vzpomenout, co by stálo za zmínku.
Ale na dobrou noc to bylo hezké.
06. 03. 2014 | 08:10

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

co mě ale velice nadzvedlo byl Zahradil, jak kritizoval pana Křečka, že jako státní zaměstnanec má držet zobák (tedy tak to neřekl, ale vyznělo to tak). Přece je pan Křeček bývalý také politik, i když teď dělá ombudsmana. Řekl, že nějaká vyjádření k mezinárodní politice může dělat jen politik k tomu určený.
06. 03. 2014 | 08:14

Matka Ubu v zast. napsal(a):

Teda nevidim, proč mi přeobsazujete vládu.
Daniel Landa se svými bagančaty, bombrem a podporou newageových plutokratických řádů je jediná odpověď na Daniela Hermana jako ministra kultury.
Eventuelně by si mohl přibrat ochranu lidských práv a obludsmanství, abi paní Šábesová neměla tolik práce s potíráním svobody slova.
A. B. B. je jediným možným kandidátem na ministra nitra, semtexu a uvalování poplatků. Samozřejmě také důvěrných informací, domovních důvěrníků a pouličních výborů (s určitou předinstalovanou sankcí na ukrajinské pracovnice z Karláku, nepřipustím konkurenci).
Pfinančního koně bude, pro velké předchozí úspěchy opět vodit Kalousek, tentokrát ale musí vybírat všechny daně třikrát; namáhavá a zodpověná činnost, ale půjdeme fifty-fifty.
Na zavádění dřívka do nosu mu poskytneme odborníky z komory, kde skladujeme exekutoři.
Tomáš Vandas bude po Václavu Kopeckém prvním, kdo usedne na obnovené křeslo ministra osvěty. Petr Hájek mu bude držet lucerničku a hledat dobré lidi.
Zřízení ministerstva strukturovaných diskuzí stále ještě zvažujeme, kandidátů na ministra je hned několik, asi by se museli střídat. Nebo bychom pro ně jako v Smutně šílené princezně pořádali po měsíci výběrová řízení v bazénu s bahnem.
Chléb nebude, tak aspoň ty hry.
06. 03. 2014 | 08:25

Viola napsal(a):

Pane smutný, je to velice smutný, co se děje

vzpomněla jsem si, že prezident Zeman v poslanecké sněmovně říkal poslancům, že v internetových diskuzích většinou vystupují zhrzení novináři a že si politici po napsání článku nemají diskuze číst. Doufám, že ho v tom neposlouchají a aspoň někteří si čtou.
Mám dojem, že politici nemají vůbec čas sledovat, co se děje a pak jsou úplně mimo, anebo to dějalí schválně, když je někdo drží pod krkem, anebo jsou podplaceni.
Ale, že se všichni shodnou na evidentní fašizaci EU a nahlas říkají, že jsou pro takovou vládu, která se na Ukrajině ustavila z té nejhorší sebranky, to zůstává rozum stát.
06. 03. 2014 | 08:25

Viola napsal(a):

A ještě něco napíšu

Jestli pár chuligánů z fotbalových ochozů způsobilo tento chaos, který hrozí světovou válkou, pak by bylo dobré se zamyslet nad tím, co dělat s mladými muži, kteří se takto chtějí realizovat. Ještě jsem dostala nápad, že pokud se fotbalové zápasy ještě i po tom, co se stalo na Ukrajině budou konat, měli by být takoví zfašizovaní fanoušci odchyceni a na pár let je dát do vězení, kde by museli vykonávat těžkou práci a měli by vojenský režim, něco jako velmi tvrdý vojenský výcvik ať si to užijou.
06. 03. 2014 | 08:29

plukovník Votruba napsal(a):

PS. Mluvčími její matkovské pouliční jasnosti v OSN pochopitelně budou Jekota a Blekota.
Pan Zaorálek se vrátí k řečňování v Ostrawě, nějaký vyřazený vrtulník mu k tomu snad necháme.
S pozdravem
Miloš Zeman má vždycky pravdu, na bodák!
Vrchní velytel
06. 03. 2014 | 08:29

hliníku, dobře o tobě víme napsal(a):

sdělte neprodleně a obratem, kdy příští týden nebudete doma.
aby vás mohl navštívit s asistencí policie náš exekutor a zabavit vám klávesnici.
06. 03. 2014 | 08:33

Viola napsal(a):

Vláda na Ukrajině má na rukou krev a je tedy zločinecká a odsouzeníhodná a kdo ji uznává, je také zločinec.!!!
06. 03. 2014 | 08:35

resl napsal(a):

Dezinformace ze strany přátel Ruska pokračují. Zdejší Viola, řepa, filuta a pod. pátrají po bezcenných neoficiálních zprávách, které jim podstrkují lidi, jako Petr Hájek a jelikož jejich rozum, nebo náklonost k Rusku jim velí věřit těmto zprávám, nechávám je u toho. Říká se, že ukázaná platí. Ruští vojáci bez označení se už přiznávají a jejich min obrany "nechápe", jak se mohli dostat k válečným obrněným vozidlům s ruskou značkou. Jsou to poslední záchvěvy Putinova lhaní, zkusit ještě dětským způsobem se vymotat z okupace Ukrajiny a neztratit kredit. Je pozdě putinovci, zůstane vám nálepka lhářů. Jako byste nevěděli, co v dějinách Ruska jejich vlády, nejprolhanější na světě, vždy prováděly. Nechtějte slyšet ani vidět, vás svět nepotřebuje, ale vše je k něčemu dobrý. A to, že svět vidí, kdo je agresor, kdo chce svět rozeštvat a kdo je světový lhář. Mimochodem, hroutí se vám i Venezuela, to víte, na chvilku mladé zblbnete svými sliby, ale dlouho to totalitním primitivům nikdy nevydrží. Mimo obušky a šikanu, nemá socialismus, ani komunismus, co nabídnout.Tak doufejte dál, rudá gardo aspoň vím, kdo je kdo.
06. 03. 2014 | 08:36

Pepa Řepa napsal(a):

Violko jste zkušená žena.
Je tady málo hampejzů, kde se pak má revolucionář vyřádit.
Nedotovat zbytečnosti, dotovat hampejzy.
Zase bude klid a mír.
06. 03. 2014 | 08:37

Pepa Řepa napsal(a):

šroubiku
informace o rozhovoru baronky Ashtonové s komisařem je skutečně bezcenná.
Snipery dovezl do Kyjeva Ivan a ne, že ne
:-)
06. 03. 2014 | 08:39

lepka & hnát napsal(a):

Violo
Čtěte Petra Hájka, (potomka Jiřího Buřiče - Karpelese, člena Posledního ilegálního výboru KSČ; zvláštní je že šišku popravili a jeho se smrkajdou né), ten to má všechno.
O žádné baníkovce se nejedná.
Jednalo se o zdivočelou mládež z antimilitaristické strany Šás pod vlivem cracku.

Máte-li nutkavou potřebu vyklešťovat mladé muže, hlaste se u paní režisérky Chytilové, ta údajně něco chystá.
Fotbalové zápasy zakázat, v tom jsem s Brazilci zajedno.
06. 03. 2014 | 08:43

Viola napsal(a):

podívejte se resle

Práce pana prezidenta Putina je velice záslužná, mírová. Vzpomeňte si, jak vznikaly USA a jsou dodnes - zatím. Takové spojené státy Ruské to by byla velmi dobrá alternativa k těm USA, nakonec i k asijským státům, popřípadě Africkým, tak jako je to na olympijských kruzích. O sjednocení Afriky usiloval Kaddáfí a kdo mu to zmařil a zmařil i jeho život? Spojené státy Evropské se momentálně shodly na podpoře fašismu, což nevypadá vůbec dobře a co byl fašismus - byl to systém likvidační, ani ne autoritářský, ale vyloženě likvidační.
06. 03. 2014 | 08:43

lepka & hnát napsal(a):

Violo
Čtěte Petra Hájka, (potomka Jiřího Buřiče - Karpelese, člena Posledního ilegálního výboru KSČ; zvláštní je že šišku popravili a jeho se smrkajdou né), ten to má všechno.
O žádné baníkovce se nejedná.
Jednalo se o zdivočelou mládež z antimilitaristické strany Šás pod vlivem cracku.

Máte-li nutkavou potřebu vyklešťovat mladé muže, hlaste se u paní režisérky Chytilové, ta údajně něco chystá.
Fotbalové zápasy zakázat, v tom jsem s Brazilci zajedno.
06. 03. 2014 | 08:44

Viola napsal(a):

lepka & hnát

no vida, nejsem první, Brazilci to navrhli přede mnou, jsou informovanější, já hold na ten fujsbuk nelezu, ani na ten tvítr.
06. 03. 2014 | 08:46

Viola napsal(a):

Pepa Řepa

Pan Schw. se nám přejmenoval?
06. 03. 2014 | 08:48

Sir William Samuel Stephenson, KBE atd. napsal(a):

Předat dál
Klíčové vyjádření vedoucího lodního šrouba
Abteilung IIIb des Generalstabs z jeho stanoviště v Butyrkách:
"aspoň vím, kdo je kdo"

Po přečtení polkněte.
06. 03. 2014 | 08:52

Viola napsal(a):

Pepo Řepo

"Je tady málo hampejzů, kde se pak má revolucionář vyřádit.
Nedotovat zbytečnosti, dotovat hampejzy.
Zase bude klid a mír. "

Že by to bylo řešení? To se mi nezdá. Namísto aby se muži tužili, tak ničit ženy?
06. 03. 2014 | 08:58

afghan brown napsal(a):

Bakalovo hooligans
To určitě jedním z nich bude Tomáš Syrovátka z bývalých MFD (nebo bývalý T. S. z MFD?), který nikdy nepřestal závidět Danielu Kaiserovi (nebo to byl Ríša Sachr?, asi ne), že dobyl Kábul.
Slávisti jsou úporní jako úplavice.
Naštěstí nemají žádného Abramoviče, to by je všechny musela GRU zardousit hedvábnými šálami nebo otrávit plutoniem.
Každovádně by to bylo velmi nákladné.

Už zas ta rehebrejská čukča fukča.
06. 03. 2014 | 09:17

výbor pouličních občanek napsal(a):

Viola
Né každou ženu to ničí, jako vás.
Kupte si ibalgin a nechte ostatní žít.
06. 03. 2014 | 09:19

M. Havrda napsal(a):

Tři poznámky:

1/ Pan Hasenkopf má obavu z nacionalistů v ukrajinské vládě a nasazuje silný kalibr: “gestapo a SS hadr”.

Ukrajinští Židé, jedna z údajně ohrožených menšin, však situaci vidí jinak:

„We have a great mutual understanding with the new government, and a partnership is in the works. There are quite a few national minority representatives in the Cabinet of Ministers: the Minister of Internal Affairs is Armenian, the Vice Prime Minister is a Jew, two ministers are Russian. The newly-appointed governors of Ukraine's region are also not exclusively Ukrainian.“

http://eajc.org/page32/news43672.html

2/ pan Hasenkopf dále píše: „To je důvod, proč se Rusko zdráhá novou vládu uznat a proč cítí potřebu chránit Rusy.“

Aby byl tento argument korektní, bylo by třeba uvést případy svědčící o tom, že ruská většina na Krymu byla novou vládou ohrožená.

3/ Není jasné, co má vyplynout z poznámky B. Že je pro ruského prezidenta obtížnější někam vyslat svá vojska? To si asi pan Hasenkopf dělá legraci?
06. 03. 2014 | 09:29

Viola napsal(a):

výbor pouličních občanek

nepotřebuji žádné léky potlačující bolest, umím se s ní vyrovnat, ibalgin je pěkné svinstvo.
Každou ženu ničí taková činnost, pokud jste muž, tak to nepochopíte.
06. 03. 2014 | 09:29

resl napsal(a):

Řepa Josef : informace o rozhovoru baronky Ashtonové s komisařem je skutečně bezcenná.
Snipery dovezl do Kyjeva Ivan a ne, že ne
----------------------------
dík za přiznání
sír Trouble W S S,
ano, já vím kdo je kdo tady, mluvím vždy za sebe, anonymní truhlíku. To jen až budete s rudými kumpány vykřikovat, že jste sem ty pitomosti nepsali.

Viola,
k vám bohužel nemám nic, vždy mě dostanete nějakou tajnou informací. co máte odpoledne ke svačině, Violo ?
06. 03. 2014 | 09:33

jako by o něco šlo napsal(a):

Číst, Violo?
A nechtěla byste toho trochu moc?

Na čtení mají tajemníka (obvykle rodinný příslušník, na kterého se píšou nezdanitelné náhrady; s gramotností na tom bývá jako samotný politik, to je halt v genech), ti nejchytřejší pak mají občas někoho i na psaní (typicky je to vidět na kolísající úrovni příspěvků Paroubka, který si občas s pláčem utrhne pár korun od úst), ale to bývají rozervanci.

Kdybychom se furt měli starat o to KDE se zrovna ustavila vláda z té nejhorší sebranky, opravdu by nám brzo začal rozum stát, zatímco všechno ostatní viset.
Buďte ráda, že u nás už je ustavená a my se v klidu můžeme věnovat třídnímu boji.
06. 03. 2014 | 09:36

zdravotní, chronická a letální vada napsal(a):

Hasenknopf

Sám byste měl nejlíp vědět, že nejde o problém legality ani legitimity, obojí totiž ústí z hlavně kanónu, rozdíl je jen v ráži.

Také nejde o žádné vápencové zdivo nevalné kvality. To snad i bez brejlí vidíte, že se nejedná o oddělení se, nýbrž o vytváření trvalého brajglu (podle vlámského malíře Pietera Breughela staršího, který se na problém specializoval: http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/e/e1/Brueghel-tower-of-babel.jpg) jak vně, tak zevnitř.
Plutokrat jinak, než za trvalého úpadku vládnout neumí.
Kdo si potřebuje udělat ucelenou představu, nechať si prostuduje dějiny Číny od přistání Marca Pola po 1. říjen 1949.

Ve skutečnosti přihlížíme od incidentu v Tonkinském zálivu trvalým TRÁVICÍM obtížím dříve vzorové imperialistické velmoci.
Nic co požere, není chudinka schopna strávit.
Asi ji bude správa ZOO muset předat za potravu nějakým drobným pacifickým šelmám.
06. 03. 2014 | 10:05

Intrepid napsal(a):

resl
Chystáte se stát také náčelníkem pouličního výboru?
U nás budou volby tvrdé.
Jsme domkáři a každý má doma aspoň brokovnici.

Kandidujte jinde.
06. 03. 2014 | 10:10

resl napsal(a):

jasně, indiáne, chystám se vás nakopat do vašeho rudého zadku. čest
06. 03. 2014 | 10:33

Ivan napsal(a):

Kto platil snajperov na Majdane? Odposluch tajnej služby ukazuje pochybnosti
5.3.2014 17:50 Ondrej Kubovič
http://aktualne.atlas.sk/kto-platil-snajperov-na-majdane-odposluch-tajnej-sluzby-ukazuje-pochybnosti/zahranicie/europa/

BRATISLAVA/KYJEV - Kto strieľal na ľudí v uliciach Kyjeva? Za útokmi môže stáť niekto z novej koalície, ktorá vzišla z Majdanu. Aspoň to odznelo v odposluchu rozhovoru šéfky európskej diplomacie Catherine Asshtonovej a estónskeho ministra zahraničných vecí Urmasa Paeta. Pravosť nahrávky potvrdilo aj estónske ministerstvo zahraničných vecí.

"Nová koalícia nechce vyšetrovať, čo sa presne stalo. Posilňuje sa preto presvedčenie, že za snajpermi nestál Janukovyč, ale že to bol niekto z novej koalície," naznačuje podozrenia v rozhovore šéf estónskej diplomacie. Ashtonová je popisom situácie zhrozená a tvrdí, že chcú vyšetrovanie.
06. 03. 2014 | 11:18

Pepa Řepa napsal(a):

Radio Krym
hlásilo nejvyšší stav ohrožení.
Sdělil zpravodaj a.cz. Kliment Jefimovič Kokoška

Křižník Maskva je ohrožen korvetouí Karel a z pražského přístavu vyplula i bitevní loď Primátor Ditrich vybavená zbrusu novým lodním šroubem.
Připočteme-li k tomu manévry maršála Zaorálka, odborníka přes letectvo , má to Ivan spočítaný.
06. 03. 2014 | 11:56

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Jana Pechová napsal/a/ :

"...A odpovězte si sám, zda je řešením ten zámek rozparcelovat a rozprodat s podmínkou břemene, anebo si k sobě najít cestu a pokusit se s tím panstvím /Ukrajina/naložit tak, aby vynášelo...."
----------------------------------------------------
Co tak to panství předat Schwarzenbergovi a lady Ashton ?
První má s eurodotacemi zkušenosti přímé, druhá o nich rozhoduje. Oba mají zkušenosti se svým panstvím.
To by byla dobrá dvojka, ne ? To by pak Ukrajina jistě vzkvétala.

Hezký den.
06. 03. 2014 | 12:17

turista napsal(a):

Pan Hasenkopf má v mnoha věcech pravdu. Nicméně Ukrajinci jsou národ.To nelze v žádném případě zpochybnit. Ukrajinci nikdy masově nebyli úhlavní nepřátelé Rusů. Rusko zasáhlo na Krymu sice protiprávně, ale bez jediného výstřelu a hned si vysloužilo nenávist celého světa. Dovolilo si totiž najednou to, co si USA beztrestně dovolují kdykoliv a kdekoliv a nikdy se to neobejde bez zabíjení civilistů. V létě loňského roku chtěly USA přimět Sýrii k tzv.demokracii válkou, jak jinak. Nesmyslné válce zabránila trpělivost a diplomatická šikovnost Sergeje Lavrova. Takže Rusové se sice chovají jako imperialisté, ale o něco méně agresívněji než USA.
06. 03. 2014 | 13:35

AeroKarel napsal(a):

Pár poznámek k pár poznámkám: ad 3. Bandera byl dokonalý produkt doby a prostředí, nacionalista ano, ale to je v prostředí okupovaném bolševíky pochopitelné. Vraždy a mučení tam měli na svědomí (pokud ho měli) všichni. Strana Svobody rozhodně není důvod, proč Putin vládu neuznává. Prostě se mu to nehodí.
První scénář se nejspíš odehraje ( s tím, že nakonec by se rozpadala západní Ukrajina, ne východní). Pokud ve státě není důvod k soudržnosti, nemůže to jinak dopadnout.
Ad druhý, na to už je pozdě. Janukovyč se nevrátí, prasklo toho na něj moc, jakmile jednou revoluce vypukne, nedá už se zkrotit k řešení spíše pragmatickému, než slušnému. Janukovyč to prostě prosral, hloupostí, úplatností ..... Té zdi nelze na Ukrajině zabránit, tu mají Rusové tradičně v hlavách. Kombinace mesiášství, paranoi, imperialismu. Putin to ví, tak na to hraje a v něm to konec konců je také jak v koze.
06. 03. 2014 | 16:55

Pavel napsal(a):

Putin je, ať se to komu líbí či ne, bezskrupulózní doktátorský moloděc, kterému je nějaká svoboda a demokracie naprosto u zadku a jediné co ho zajímá je moc, peníze a neskonale rusky široké ego ve stavu permanentního libida. Stačí se podívat jaké nyní používá metody a propagandu. Hitler mluvil o ochraně německého obyvatelstva v Sudetech, on nyní mluví a chrání etnické Rusy na Ukrajině. Bolševici u nás hovořili o kantrarevolucionářích a imperialistických živlech, Putin zase teď o neofašistech a banderovcích. Prostě stále stejná písnička a jen mě překvapuje kolik lidí na tuhle melodii pořád blaženě vzpomíná a je k ní dokonce ochotno připisovat další sloky.
Vladimír Vladimírovič dokázal pojmout a nastavit svůj mocenský model, kdy si se svým soukmenovcem Dmitrijem Anatoljovičem Medvěděvem vždy po 5 letech prohodí brusle a dále pokračují v budování opravdové demokracie v zemi, kde včera již znamená včera a zpátky ni krok. Tenhle mocenský model je geniální a i naši Václav s Milošem se o něco podobného pokoušeli svou opoziční smlouvou a proto Putina tak adorují. Tenhle systém byl totiž doveden téměř k dokonalosti právě v Rusku, kde ti co sedí a jedou na ruském kole s Vladimírem jsou nechutně bohatí, ti co se jen trochu vzepřeli nebo ukázali vlastní politické ambice (stačil potenciál) už nejedou ale jen sedí (nebo z Ruska museli před seděním zmizet) a všichni ostatní jen čumí. Klasickým případem je Olympiáda v Sochi – tam se opravdu nažrali a klasické české tunely jsou proti tomu jen krtčí dírky.
06. 03. 2014 | 20:52

Hurá napsal(a):

Přečtěte si rozhovor s Oksanou Zabuško a dáte za pravdu panu Hasenkopfovi.
06. 03. 2014 | 23:48

Znechucený napsal(a):

Pane Hasenkopfe,

Zeď vytváří okupant, nikoli okupovaná země. Zeď se staví proto, abychom tou zdí byli chráněni. A chránit potřebuje nejen Ukrajina, ale i Pobaltí, Polsko a také Češi a Slováci. A především slušní Rusové, kteří nechtějí žít v putinstánu, zemi, která na prvním programu televize odvysílá záběry ze Slavjanska s použitím fotografií ze Sýrie a o něco málo později rozhovor s "očitou svědkyní" ukřižování dítěte na náměstí "satanskou ukrajinskou armádou". To už je za hranicí manipulace, to už jsou nechutnosti, které znovu a znovu připomínají, že ruská společnost se ocitla ve stejném psychologickém rauši, jako německá před druhou světovou válkou. Část ruské společnosti totiž vnímá pád železné opony, té "zdi", jako národní porážku.

Pokud ovšem vážně tvrdíte (ve vysílání ČRo), že ruská média jsou svobodná, tak už jste také za tou "zdí" a diskuse s Vámi je ztrátou času.
22. 07. 2014 | 21:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy