Plán pro Ukrajinu - návrh

08. 03. 2014 | 16:41
Přečteno 7659 krát
Aneb nepropustná zeď mezi Ruskem a Západem, nebo propustné "území nikoho"?

1. Je třeba vycházet z toho, že Ukrajina, má-li zachovat svou celistvost, nesmí být namířena proti žádné významné skupině vlastních občanů.

2. Proto je třeba jasně říci, že Ukrajina nikdy nebude v EU, natož v NATO.

3. Stejně tak je třeba se dohodnout, že Ukrajina nikdy nebude součástí Ruska.

4. Je třeba garantovat, že jakákoli asociační dohoda s EU bude formulována tak, aby nevedla ke vzniku ekonomických bariér mezi Ukrajinou a Ruskem. Proto bude s Ruskem konzultována.

5. Stejně tak je třeba garantovat, že jakákoli případná asociační dohoda s Ruskem bude formulována tak, aby nevedla ke vzniku ekonomických bariér mezi Ukrajinou a EU. Proto bude konzultována s EU.

6. Ukrajina bude transformována na spolkový stát - už zde nebudou Kyjevem jmenovaní gubernátoři, ale místní parlamenty a vlády. Federální vláda bude mít ústavou jasně dané kompetence. Když to jde v USA a v SRN, může to jít i na Ukrajině - možných spolkových zemí tam od oka vidím tak deset.

7. Krym bude samostatným, svrchovaným státem. Nezávislým na Ukrajině i na Rusku.

8. Krym i nadále přenechá Rusku jeho základny na Krymu.

9. Rusko uzná současnou vládu v Kyjevě jako vládu de facto, do voleb.

10. Nejpozději do konce dubna na Ukrajině proběhnou parlamentní a prezidentské volby, pod mezinárodním dohledem.

11. Ukrajina nebude nijak národnostně vyhraněna, úředními jazyky budou ukrajinština a ruština. Ostatní historicky vzniklé národnostní menšiny budou mít garantovánu jazykovou a kulturní autonomii.

12. Bude-li v budoucnosti zvolen prezidentem Ukrajiny člověk ruského původu, resp. z východu Ukrajiny, bude jeho zástupcem (viceprezidentem) zvolen člověk ukrajinského původu, resp. ze západu Ukrajiny, a naopak.

Je na tom něco nepřijatelného pro tu či onu stranu?


Závěrem:

To, co se děje kolem Ukrajiny a Ukrajinců - kteří jsou jen ubozí pěšci v této válce - je ve skutečnosti jen střetem dvou politických doktrín: Buď budeme mít někde na mapě nakreslenou nepropustnou zeď (a ta nutně povede napříč Ukrajinou a povede k nové studené válce), nebo zachováme současné propustné nárazníkové území mezi Ruskem a Západem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Firefly napsal(a):

kocoure, zcela špatně. Proč by si měly státy měly nutně zachovávat celistvost ? Prohlídni si dějepisný atlas.

Dříve se spojovalo a rozdělovalo dost čsto násilně. Snad jsme už dost civilizovaná na to, abychom to zvládli mírumilovně - nejlépe na základě nezávislých referend. Opravdu nezávislých, ne pod patrovnací okupantů či kohokoliv jiného.

A dopřejme svobodu všem, co ji chtějí - od Krymu přes Katalánsko po Čečnu.
08. 03. 2014 | 16:57

xerox napsal(a):

pavliku ... sice jste vyložil karty na stůl , ale namíchal jste si je sám ...
zamícháno a vytaženo už bylo jinde a jindy ... teď už se jenom dohrává ...

http://goo.gl/twpNrc
08. 03. 2014 | 17:11

veverka napsal(a):

Srbů se taky NATO neptalo a Kosovo jim šlohlo.

A ted má NATO v Kosovu svou druhou největší vojenskou základnu mimo území USA.

Putin je oproti americkým fašistům rozenej demokrat,žádný humanitární bombardování a dokonce i referendum.

Západ se morálně propadl do nejhlubšího dna.
08. 03. 2014 | 17:16

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"..2. Proto je třeba jasně říci, že Ukrajina nikdy nebude v EU, natož v NATO..."

Proč ne, ale asi až spolu s Ruskem. Pak směr Peking - vorwarts !

"...7. Krym bude samostatným, svrchovaným státem. Nezávislým na Ukrajině i na Rusku.
..."

Nezávislost je v době globalizace fikce. Nic takového prakticky neexistuje.

"...10. Nejpozději do konce dubna na Ukrajině proběhnou parlamentní a prezidentské volby, pod mezinárodním dohledem...."

Jakékoliv volby, pokud jsou média a instituce pod vlivem jedné, majoritní strany /bloku/, plní zadání této strany, pozorovatelé jsoum pak víceméně jen stafáš a volby jsou svobodné jen zdánlivě.

Rozhoduje se ale jinde - jak už tady někdo napsal. A rozhodnuto už bylo, jen sinedovedu předtsavit, že by ti, co rozhodli, byli až takoví mamlasové, že neodhadli reakci ruské strany. Protože pokud ano /mamlasy jsou/, tak to se teda můžeme těšit na dost velké peklo.
08. 03. 2014 | 17:21

Xury napsal(a):

Pro autora:
nějak mi z návrhu není jasné proč by si Putin Krym nevzal, když už ho fakticky má?

Pro firefly:
můžete aspoň naznačit, kdo a jak zajistí, že ta referenda budou skutečně nezávislá? A hlavně kdo to posoudí a v případě, že rozhodně, že dané referendum nesplňovalo jeho představy o nezávislosti, tak donutí vítěze respektovat jeho závěr? Děkuji.
08. 03. 2014 | 17:25

Al Jouda napsal(a):

Bohužel, vše bude jinak :)))))
08. 03. 2014 | 17:30

Firefly napsal(a):

Xury : netvrdím, že je něco jednoduché. Ovšem ne neřešitelné.

Stále lepší než války či na druhé straně nucené soužití. Samozřejmě s vědomím odpovědnosti, ze spolku je možné vystoupit, ovšem nemusí být vůbec snadné vstoupit.
08. 03. 2014 | 17:40

J.S.Gestin napsal(a):

Naprosto hloupý návrh a neuskutečnitelný. Rus si nechal velmi dlouho od západu kálet na hlavu, ale zřejmě ho přešla trpělivost a rozhodl se konat. Nebýt olympiády v Soči, určitě by zareagoval dříve. Ale tak se n astrčená verbež podporovaná jak USA, tak i z EU a nemalou účast v téhle hře předvedli ukrajinští židé a nejen ukrajinští. Mysleli si asi, že jim tenhle svinčík projde a Rus se nechá obklíčit US základnami a sklopí uši? USA i se svým židovským válečným muzikantem by dostala pořádně na frak jako už v minulosti Napoleon a později Hitler. A černý šašek z júesej by zřejmě nedopadl o nic lépe. A ty židovské rejdy by si chtěli židé asi v Rusku opakovat a udělat další Velkou říjnovou revoluci?
08. 03. 2014 | 17:45

gaia napsal(a):

a co takhle zrušit NATO, co by pozůstatek studené valky
08. 03. 2014 | 17:53

Xury napsal(a):

Pro Firefly :
v ideálním světě jistě. V reálném je to bohužel nereálné.
08. 03. 2014 | 17:56

strýc virus HxNx napsal(a):

proti skálopevným názorům nelze říci ani popel, i když si navzájem odporují. nezbývá než zírat anebo házet věci za hlavu...
konal-li se dialog, nám hned tak zpřístupněn nebude.
08. 03. 2014 | 18:02

Pavel napsal(a):

Veverkovi a všem podobným : Přestaňte označovat za fašistu, každého, kdo se Vám nelíbí, s kým nesouhlasíte apod. Přečtěte si něco o tom co to je fašismus. Nepřál bych Vám ani sobě, abychom se museli na vlastní kůži přesvědčit, co to je fašismus.
08. 03. 2014 | 18:06

resl napsal(a):

13) je nutno zjistit, zde vzdělání p. Hasenkopfa nebylo falšováno.
08. 03. 2014 | 18:13

strýc virus HxNx napsal(a):

resl

zfalšovaný je váš mozek.
domnívám se, že ve skutečnosti jde o karfiól.
08. 03. 2014 | 18:32

marxík napsal(a):

bilion napsal:
Jakékoliv volby, pokud jsou média a instituce pod vlivem jedné, majoritní strany /bloku/, plní zadání této strany, pozorovatelé jsoum pak víceméně jen stafáš a volby jsou svobodné jen zdánlivě.

Bilion je chvílemi i moudrý muž. Akorát trochu pokrytecký, páč u nás vytvořený antikomunistický blok pod patronací médií mu kupodivu nevadí. Trvá už 20 let, avšak bilion je nevšímavý pokrytec a užívá si svůj život v "demokracii".
08. 03. 2014 | 18:49

resl napsal(a):

strýčku hasenkopfe,
já se domnívám, že jste zastydlej komouš. prosím potvrďte.
08. 03. 2014 | 18:58

strýc virus HxNx napsal(a):

resl-karfiólku

nepotvrzuji.
08. 03. 2014 | 19:00

Martin1 napsal(a):

"Plán pro Ukrajinu - návrh"
(ze života Myší a Lvů)
Dělat nyní návrh na plán pro Ukrajinu reprezentovanou samozvanci z KRVAVÉHO MEJDANU je stejné jako dělat plán pro budoucnost raněné GAZELY, která má už půlku těla ve LVÍM těle.
Dělat nyní nějaký plán pro KRYM po "ukrajinsku", je stejné jako kdyby MYŠ vlezla do LVÍHO pelíšku, kde si máma LVICE na chvíli odskočila a MYŠ LVÍČATŮM v mezidobí vyprávěla, že je jejich maminka a nyní se už konečně LVICE vrátila a LVÍČATA okamžitě rozpoznala jak se to ve skutečnosti má.
08. 03. 2014 | 19:06

Asfalt napsal(a):

Já bych 12 bodů viděl takto:

1) USA zruší všechny fondy na podporu demokracie a další aktivity za účelem rozvrácení a kolonizace jiných států.
2) Za ušetřené peníze USA odškodní všechny zmrzačené děti, ženy, muže i pozůstalé po obětech terorismu a dalších válečných operací, které USA vyprovokolavy, vedly, sponzorovaly, organizovaly nebo jinak podporovaly za posledních 50 let.
3) Všech 5 ultrapravicových extrémistů v současné ukrajinské vládě neprodleně odstoupí z klíčových pozic řízení země.
4) Vůdce Pravého sektoru, který již byl zařazen na seznam mezinárodně hledaných teroristů a který hodlá na Ukrajině kandidovat na prezidenta republiky v nadcházejících volbách, bude předán orgánům činným v trestím řízení spolu s hledaným teroristou Muzyckem, který momonetálně na Ukrajině zajišťuje domobranu "opozice" a který je podezřelý již z vraždy minimálně 5 lidí.
5) Ukrajinská "opozice" bude okamžitě odzbrojena a Ukrajina se připojí k těm civilizovaným zemím, kde je ozbrojování politických hnutí a stran přísně zakázáno.
6) Schwarzengergovi bude zajištěn spravedlivý soud při projednání trestného činu znevažovanání zločinů fašismu, Zaorálkovi při projednání podpory hnutí omezujících lidská práva na Ukrajině.

7) 15 miliard, které EU chce věnovat ukrajinským oligarchům, EU rozdá chudých ve vlastních zemích spolu s investicemi na rozvoj vlastní topící se ekonomiky.
8) USA namísto zbrojení a financování terorismu k příslíbené jedné miliardě USD pro Ukrajinu přidá alespoň ještě jednu miliardu, aby Ukrajina mohla alespoň zaplatit dvoumiliardový dluh za plyn, který u Gazpromu má.
9) Bude respektována vůle lidu i západními "demokraty" a Krym se stane federativní republikou Ruska.

10) Sarkozy a Obama budou vydáni mezinárodnímu soudnímu dvoru v Haggu za zločiny provedené v Libyi, kterou bez mandátu OSN vybombardovali pod záminkou zajištění bezletové zóny (u Obamy nejen pro uvedený důvod).
11) Vláda v USA a dalších zemích Západu bude konečně předána lidu.
12) Jako v bodu 11 i pro Ukrajinu, které se zejména NATO bude vyhýbat velkým obloukem s úctou a z daleka.

Možná jsem na něco zapomněl, úpravy a doplnění jsou vítány.
08. 03. 2014 | 19:14

Jáchym napsal(a):

strýc virus HxNx napsal(a):
resl

zfalšovaný je váš mozek.
domnívám se, že ve skutečnosti jde o karfiól.
**************************************************************************
Doktore, Vy dokážete člověku zhnusit i ten květák .
Ještě řekněte, že si do květákového mozečku máme rozklepnout i Reslova vejce !
Fuj! :-(
08. 03. 2014 | 19:17

zemedelec napsal(a):

Dříve radil pan Hasenkopf Klausovi,teď to vypadá,že něco poradil Klaus Hasenkopfovi.
08. 03. 2014 | 19:17

Martin1 napsal(a):

Asfalt 19:14
Neblbněte, to by už mohl být už všude mír!
08. 03. 2014 | 19:22

aga napsal(a):

Asfalt

Už mě to je samému žinantní, jak pod každým Vaši příspěvkem přijdu se svými švestičkami z naší zahrádky a chválím a chválím. Takže prosím, ta chvála tam bude implicit pokaždé, pokud neuvedu jinak :)
08. 03. 2014 | 19:23

Asfalt napsal(a):

Ještě bych doplnil bod 13:
Nobelova cena míru bude popravdě přejmenována na Nobelovu cenu války a Nobelova cena za ekonomii na Nobeluvu cenu mezinárodní ekonomické mafie.
08. 03. 2014 | 19:24

aga napsal(a):

To už je několikátý bloger, který radí Ukrajině, a Ukrajina furt nic, nedá a nedá si poradit. Já bych to hnal k vyšší instanci - poraďte rovnou pánubohu, ten je na rozdíl od Ukrajiny všemocný a určitě to zařídí.
08. 03. 2014 | 19:26

strýc virus HxNx napsal(a):

Jáchym

proboha, ona jsou ta jeho vejce zvápenatělá?
i to je ovšem možné.
08. 03. 2014 | 19:26

Asfalt napsal(a):

Aga:
Jen švestičky jsou úplatek, proto je neberu (nejsem politik, aby pro mě trestní zákon neplatil). Beru až miliony a miliardy, kde žádný trest nehrozí.

Děkuji a hezký večer Vám přeji
Asfalt
08. 03. 2014 | 19:28

marxík napsal(a):

Asfalt
Vaše body nejsou nesplnitelné. ČLR a RF na nich intenzivně pracují.
Zkuste jim víc fandit.
08. 03. 2014 | 19:31

skeptický napsal(a):

Čeká se na jarní tání.Ruská armáda zapadne jako Němci do rozbahněných cest a bude muset katapultovat.Koně už snědli.
08. 03. 2014 | 19:39

Martin1 napsal(a):

PIEROT a RESL (šroub)
Pierot je původní postava francouzského lidového divadla. Vystupuje v dlouhých bílých šatech s velkými knoflíky, se širokým bílým baretem a bíle nalíčeným obličejem.
Většinou se objevuje v pantomimě, obvykle je to komická postava, často zhrzený milovník.

Resl je protipólem Pierota na české "blogscéně" . Vystupuje v krátkých černých kalhotách s padacím mostem a malými knoflíky, s malou černou čepičkou se střapcem a černě nalíčeným obličejem.
Většinou se objevuje v dlouhých užvaněných hrách, kdy jen hrstka věrných a částečně spících vydrží až do nočních hodin s jeho viděním světa, obvyklé je to tragická postava, často zhrzený milovník (jediný společný znak s Pierotem).

U obou platí, jsou to nezmaři!
08. 03. 2014 | 19:48

strejc Josef napsal(a):

je to velice rozumné, takže to prakticky nemá šanci na úspěch...
08. 03. 2014 | 19:57

Jana Pechová napsal(a):

Pane Hasenkopfe, body vaší teorie jsou věcné a logické.
Jenže praxe je mnohem těžší. Bohužel.
Ukrajina potřebuje finanční pomoc - a ne malou. Umíte si představit, jak si Vladimir Putin třese rukou nad podmínkami poskytnutí takové pomoci, pěkně půl na půl, s představiteli EU?
Pokud by nesměla být Ukrajina členem NATO ani spoléhat na Rusko, jak byste řešil otázky její obrany? Vlastní (tj. strašně drahou) armádou? (A co jádro?)
Navíc, nejvíc záleží, zda si Ukrajina sama dokáže najít ve volbách reprezentaci, která dokáže najít smířlivý tón k východu i západu a stane se tak přijatelnou a sjednocující.
Ale v jednom vám dávám zapravdu: kdyby se Rusko a EU dokázali kvůli Ukrajině vykašlat na pozice dvou kohoutů na jednom smetišti a stali se spolupracujícími a věcně diskutujícími partnery, asi by to byl okamžik, kdy by člověk dokázal blaženě umřít s díky za ten pocit, že se toho dožil.
08. 03. 2014 | 20:10

skeptický napsal(a):

Nějak ti premiéři vypadají v poslední době dost stejně.
Že by se ufouni klonovali?
To budou zase určitě nejaký zpikle necky teo ryje.
08. 03. 2014 | 20:36

skeptický napsal(a):

P.S.
A ten Komenský vypadá,jakoby z oka vypadl jednomu herci. Kajzr to nebyl.
Je to vlastně škoda,že dnes náš národ neví,jak vypadal Komenský,ani Mácha,a že se ani neví,kdo byl tatínek nebo maminka našich velikánů a velikánek.
08. 03. 2014 | 20:46

resl napsal(a):

se divim, že tak chytrý kuci a zabejvaj se ňákym r.
08. 03. 2014 | 20:59

Pepa Řepa napsal(a):

O jednom plánu bych věděl, nadkolego.
Mageriho mírový plán pro Mukačevo a okolí..
Najít si člověka a ten si taky najde člověka a ten......jenže z čeho to matička EU zaplatí?
08. 03. 2014 | 21:12

resl napsal(a):

řepíku obojetný, hledejte řetěz a já doplatím na co naše drahá eu nebude mít. dejte vědět až budou okovy sepnuty.
08. 03. 2014 | 21:27

Pepa Řepa napsal(a):

Větší kravinu jsem dlouho nečet.
Opak je pravdou.

Ukáčka vstoupí do EU i EA unie, zároveň,, vyhlásí Moskvě i Bruselu válku, prezidentem bude ujgur zvaný Gronman Vůl a hlavním městem Chelm. Úředním jazykem bude jidish.
Všichni budou spokojení.

reCAPTCHA factob Occupy
08. 03. 2014 | 21:27

Rudé právo hadr napsal(a):

Plán pro Ukrajinu je jediný, přestat plivat na Rusko a podívat se, co se tam skutečně děje a kdo se dostal do vlády, kdo ovládá armádu a kdo policii.
Tam se provolává sláva nacizmu a nejsou to desítky, ale stovky a tisíce lidí, které provolávají slávu nacizmu a oslavují Banderu.
Plně chápu občany východní Ukrajiny a Krymu a chtějí zpátky do chomoutu s Ruskem a chápu i Putina, který sleduje jak tomu EU a Evropa tleská a podporuje to.

http://www.youtube.com/watch?v=K4um2-MV1GA
http://www.youtube.com/watch?v=M9vafHG6VI4
08. 03. 2014 | 21:28

skeptický napsal(a):

Pan Pepa

Jsme tu všichni Lazaři.Jak říkal jeden starej reb vnučce : Ty si nestačíš na Ukrajince?
08. 03. 2014 | 21:51

skeptický napsal(a):

Tady končí sranda.

Pokud se nedohodnou,Rusové vymažou Evropu z mapy,Ameriku dvakrát,a Amerika Rusko třeba pětkrát,stejně už se to nepočítá.A Čína na nějakou půlmiliardu nekouká.
08. 03. 2014 | 22:07

TomášL napsal(a):

Autore,

tak jsem to přeposlal do Ruska. Jsem zvědav na odpověď.
08. 03. 2014 | 22:27

slavwin napsal(a):

Nějaká forma železné opony je tu stejně. Počátek mohl být rozpad říše římské. Tehdy v Rusku vládli barbaři, kterým se říkalo Tataři. Barbaři postupně byli zatlačování nebo civilizováni. Vykrystalizovalo se do církví katolické a pravoslavné- to jsou základy, kde zase vznikaly nějaké reformace odnože. Nějaká duálnost se u katolického směru připouštěla u pravoslavných to byla bezvýhradná podpora vládci. Do toho ještě píchali musulmani. Nikde není ideál, ale ta zapadořímská část je asi nejsilnější. Zbytek světa je kolonizován a kdo z toho má nebo ovlivňuje největší díl netřeba nijak rozvádět. Pro náš stát je výhodná pozice, zájmy Kellnera, Nejedlého by to neměly narušit.
08. 03. 2014 | 22:30

strýc virus HxNx napsal(a):

tady už je to fakt skoro jak před zavíračkou a přitom ještě není tolik hodin...
skeptický maže mapy, slavwin vidí píchající musulmany, chybí už jen krátká přednáška o prvních dámách od pana Špačka.
08. 03. 2014 | 22:36

Gru napsal(a):

Pozoruji to nejméně už dva dny - rétorika eskaluje a když sleduji, co produkují tuzemští (a importovaní, jako třeba Fištejn a Schwarzenberg) agitátoři, tak už se musí hovořit o válečné rétorice. To už nejsou jen pokřiky zamířené na protivníka. To je masáž vlastního obyvatelstva, jeho příprava na válku. A samozřejmě nejde o Ukrajinu - to je jen poslední záminka. Když si to proberu zpětně, kdy se začala vyhrocovat protiputinovská hysterie a kdy se přesmykla do démonizace, tak mi jako důvod vychází cosi poměrně vzdáleného Kyjevu. Totiž Sýrie. Ano, tam Putin spáchal to, že necouvl, nepoklekl.
Přemýšlet dopředu umí nejen Putin, to dokážou i ve Washingtonu, a podařilo se navodit situaci přímého ohrožení budoucnosti ruské námořní základny. vědělo se, jak bude Rusko reagovat. Je to strašné zjištění, ale jsem přesvědčený, že vše směřuje vědomě, plánovitě, k válečnému konfliktu.
Řečeno trochu cynicky, Janukovyč nevydržel až do konce olympiády, během níž bylo Rusko znehybněno. Toho muselo být využito, proto byli nasazeni odstřelovači. Bylo třeba dodat mrtvé studenty Šmídy. A pak už mohlo Rusko jen zachránit to nejnutnější. Samozřejmě, že nejsou motivem rusky mluvící občané, ať už se jim na Ukrajině a na Krymu vede jakkoliv. Motivem je námořní základna.
08. 03. 2014 | 22:39

Gru napsal(a):

J. Pechová
"asi by to byl okamžik, kdy by člověk dokázal blaženě umřít s díky za ten pocit, že se toho dožil."

Tuším, že se toho dožijete, a že se teď dělá všechno pro to, aby se ten okamžik rychle přiblížil. Jen nevím, jestli stačíte být při tom blažená. Myslím, že to možná bude hodně rychlé.
08. 03. 2014 | 22:46

strýc virus HxNx napsal(a):

ale Gru,

běžte někam s válečným konfliktem... nebuďte takový katastrofista.
08. 03. 2014 | 22:46

slavwin napsal(a):

Gru
Jsme všichni ve válce proti terorismu, další už netřeba, zisky jsou zajištěny.
08. 03. 2014 | 23:05

Gru napsal(a):

strýc virus

Tak v tomto ohledu bych se velmi ochotně mýlil. Ale nemohu si pomoci. Když slyším lidi z kategorie Bursík, Schwarzenberg, když vidím organizovanost manifestací s identickými hesly, když sleduji, jak se dehonestace Putina den ze dne stupňuje a mění se v démonizaci a nyní již v hitlerizaci, když si uvědomuji, že Bursíci a spol. tato prohlášení nejen vyslovují, ale že média je velmi ochotně stále dokola kolportují, tak si ze své zažité zkušenosti vzpomínám pouze na jednu srovnatelnou kampaň - a to proti Husajnovi. Ta vedla přímo k válce.
K tomu připočtu harašení válečnými loděmi a stíhačkami, posílanými "do oblasti" - tak silné gesto nebylo nejen "od konce studené války", jak je teď v módě říkat, to bylo naposledy za kubánské krize.
08. 03. 2014 | 23:12

strýc virus HxNx napsal(a):

Gru

nejsem politolog ani pamětník, ale v době kubánské krize byl svět
mnohem méně prokontrolovaný- satelitní a jiná sledování byla v plenkách, dnes se ví skoro o každém prdu protivníka. že pošle do oblasti vojenské prostředky Rus, je pochopitelné, má to za humny.
Amícu zatím do Černého moře nevyslali dohromady nic, snad se přichomejtl nějakej křižník nebo torpédoborec, co jsem si všiml...
08. 03. 2014 | 23:21

Pažout napsal(a):

Gru,
a mně zas stačilo zjistit si postoj Klause a vím že pravda je přesně na druhé straně, protože ten člověk je de facto ruský agent (pravděpodobně KGB), který vždy přesně kopíruje politiku Kremlu a prosazuje ruské zájmy u nás - ať už šlo o Gruzii, o Ukrajinu, o ruské ropovody, o Temelín či cokoliv jiného.
Putina považuju za psychopata a nerad bych slyšel, že v důsledku něčí propagandy. Je to můj dlouhodobý samostatně utvořený názor - viz jeho kariéra v KGB, jak se dostal k moci, vraždy novinářů, vražda Litveněnka. A kdo asi tak otrávil Viktora Juščenka a snažil se na jeho místo protlačit Janukoviče?
08. 03. 2014 | 23:22

yaya napsal(a):

Pažout - a co zdraví, jinak v pořádku?
08. 03. 2014 | 23:42

Gru napsal(a):

Pažout

Víte, já se tady nepřu o tom, která strana má pravdu (nejspíš žádná). Taky vcelku nic neznamená, že Putin byl v KGB - to prezident Bush st. či US ministr obrany byli zase v CIA - a to jak víme je zcela identické pracovní zařazení.
Pokud jde o vraždy novinářů, nikdo zatím neprokázal zapletení žádné vlády, ani ruské, ani US do vražd ruských, ani US žurnalistů. Pokud jde o Juščenka, tak ten byl protlačený na místo Janukovyče, nikoliv naopak. Nevěřím, že byl skutečně otrávený (možná ho otrávilo, že skutečně nevyhrál ty volby).
Tady jde o symptomy, které bývají přítomny v bezprosředně předválečném období. Jsou již zkušenosti jak to vypadalo před I. SV., II. SV, před Irákem, před Jugoslávií.
Není důležité, jestli Washington už skutečně válečné lodi a šestnáct stíhček do oblasti poslal, důležité je, že to oznámil - válečné gesto.
Všimněme si zdrsněné rétoriky: ani za vrcholící krize studeníé války kolem r. 1984 si nedovolila západní média zobrazovat třeba Brežněva či Černěnka s patkou a adolfovským knírkem. Tady byla překročena hranice a připomíná to, jak západní média zobrazovala císaře Wilhelma II, jak dáván usekávat lidem ruce a přibíjet nemluvňata na vrata kostelů (ten proces zaměřování nepřítele je propracovaný, ma tři fáze: 1) určení a zostuzení nepřítele, 2) démonizace jeho vůdců a elit a 3) nařknutí z páchání zvěrstev). V Kuvajtu ta třetí fáze byla vyrobena "svědectvím" že iráčané v nemocnici v Kuwait City vyhodili z 300 inkubátorů nedonošece a přístroje odvezli do Iráku. To byla chvíle, kdy kapitulovali všichni pochybovačí a svět souhlasil s úderem na Husajna. Později se ukíázalo, že je to vymyšlená lež (žádná nemocnice na světě ani nemá tři stovky i nkubátorů!),
08. 03. 2014 | 23:42

strýc virus HxNx napsal(a):

ponurá rétorika, Gru... (GRU?)

a právě proto můžete bohužel mít pravdu.
09. 03. 2014 | 00:00

Yosif K napsal(a):

Milí levicoví přátelé, pomatenečci na n-tou. Skuhrot o válečných zločinech USA je trošičku směšný s porovnáním s tím co vyvádí sojuz nerušimyj respublik svobodnych repsktive jeho nástupce KGBistán putinistán.

USA napadli komunistickou Grenadu ale až poté co se tam zmocnil vlády místní Bilak Hudson Austin který začal mimosoudně vyvraždovat tamní Dubčekovce, revizionisty, zburžoaznělou inteligenci, Bishopovce včetně těhotných žen, dětí a demošky na podpru dubčekovců. Bolševický vrah Hudson Austin neskončil jako Hafizula Amin ale byl soudzen odsoiuzen pripuštěn a už zase v Karibiku svobodně propaguje polpotovský socík.

USA bombardovali Beograd a Baghdad - obojí přesnýmii bombami na několik desítek míst s maximálním oheldem na civily, ztráty civilů od USA byly minimální, ovšem jak v Jugošce tak v Uraku se domorodci masově vyvraždovaly mezi sebou v Iraku se stále masově vyvraždují mezi sebou.

Mezitím SSSR
---- povstalce v Budapešti rozjiíždeli na kaši tankama.
----afganistán kobercově bombardoval obříma Tučkama (samozřejmě jsou to muslimové tak jaksi... no ale bombardovali Rusové kobercově)
----čečnu PUTINUŠKA kobercově bombardoval obříma Tučkama (samozřejmě jsou to muslimové tak jaksi... no ale bombardovali Rusové kobercově, Groznyj byl rozdrccen na prach cca jako amici rozdrtili Dráždany, samozřejmě jde o muslimy ale i tak...... ) jde o autonomní republiku cca jako Krym jaktože tato autonomní republika neměla právo se odtrhnout od Ruské federace? Dtto Karelofinská republika, Dagestan, tatarstan, Džingistan, Jakutistan atd atd. Ve 12 z 21 autonomních republik maji Rusové menšinu a jsou srdečně nenáviděni - zdalipak tam budou konána referenda? He milí putinofilní přátelé?
09. 03. 2014 | 01:15

Yosif K napsal(a):

Jo a abzch nezapomněl na zásluhy SSSR o blaho českých proletošů - Rusové zasáhli v CSSR pod absiolutně vzlhanou záminkou. Jedině de...il od té doby může ruské mašinerii něco věřit. Putin má jako svůj vzor Stakina, negativní zmínky o Stalinovi byly vymazány z učebnic, myslíte si že klasik stalinismu-putinismu mluví pravdu? Vždyt lžou i o tom že ruský vojska s nejomdernější vyzbrojí humvees po milionech Kč atd jsou "domobrana". Putin nelže proto aby někoho obelhal, Putin lže proto aby dokázal svým zfanatizovaným příznivcům že může celému světu srat na hlavu a nikdo proti němu nic nezmůže - což je bohužel pravda.
09. 03. 2014 | 01:21

Yosif K napsal(a):

Putin se veůleúspěšně stalinizuje a hitlerizuje sám. Nechal si schválit zákon že může obnovit ruskou říši v geografickém rozsahu SSSR.

V Pobaltí i jinde musej mít z takovýho šovinismu ohromnou radost.

Jedna věc je jistá - cena plynu, oceli a uhlí klesla, devizový rezervy ruska nejsou to co bývaly a stalinista Putin hledá VENTIL.
09. 03. 2014 | 01:27

Yosif K napsal(a):

Ukrajinci jezděj do Polska který bylo před 20 lety rozvrácený stejně jako Ukrajina.
Ted je na tom Polsko o 240% lépe než Ukrajina.

Ukrajinci to (at již mylně nebo správně) přičítají členství v EU a penězům z EU. A tomu že zůstali ruskou gubernií kde vládne ruský bor...del.....

Kdo půjde Ukrajincům říct "že je v EU nechceme vidět"? Hassenkopf? Klaus? Zeman?

Možná by jim to měl jet říct Ransdorf...... třeba by jej Ukrajinci zabili namístě a tím by se vyřešil generační problem v KSCM...... hahaha....
09. 03. 2014 | 01:34

Yosif K napsal(a):

Ještě ohledně Kuwaitu - Sadamovi kamoši tam kradli diamanty a zlatý cihly z bank, irácký aeorilinky ukradli zepár airbusů, zařízení domácností bylo rozkradeno, irak byl plný aut ukradených v Kuvajtu, atd,

Milí levicoví přátelé patrně mají za to že podobně jako v CSSR a na Krymu Kuvajtané sami pozvali Sadama aby jim pomohl v boji s americkým imperialismem? He?
09. 03. 2014 | 01:41

Yosif K napsal(a):

Nikdo normálně uvažující samozřejmě nemůže brát vážně Putinovo tvrzení, že na Krymu nepůsobí ruští vojáci, ale místní domobrana (dnes už v počtu 30 tis.!). Putin ani nepočítá s tím, že by tomu někdo ve světě věřil. Je to jenom nezbytná cynická zástěrka. Na Krymu je převážná většina rusky mluvícího obyvatelstva hlásící se k ruské národnosti, která by si asi pravděpodobně přála patřit k Rusku. Okupace Krymu tedy nebyla potřeba, rusky mluvící obyvatelstvo by si v referendu pravděpodobně odhlasovalo připojení k Rusku i bez přítomnosti ruských vojáků. Proč tedy Putin nepočkal na demokratické procedury a vojenským zásahem vyvolal vážnou krizi? To je evidentní: potřeboval ukázat sílu, dovnitř i navenek. Dovnitř, aby vlil unavenému a ve srovnání s EU i Čínou chudému obyvatelstvu nacionalistickou krev do žil (což se podařilo). Navenek, aby ukázal světu, že Rusko je zpátky jako supervelmoc, která tentokrát místo ekonomických svalů (kterými díky podlomenému ekonomickému systému zrovna neoplývá) ukázala svaly vojenské.
09. 03. 2014 | 01:48

MartinO napsal(a):

desider:

Polák, když si myslí že se má zle tak neváhá, zvedne zadek a jde za lepším. Do USA, Anglie, Irska, Německa, kamkoli. Na rozdíl od českého komunisty který umí jen sedět na tlusté zadnici, nadávat a vzpomínat jak dřív bylo líp.
09. 03. 2014 | 01:58

minatomirai napsal(a):

Okupace Krymu tedy nebyla potřeba, rusky mluvící obyvatelstvo by si v referendu pravděpodobně odhlasovalo připojení k Rusku i bez přítomnosti ruských vojáků.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ano, Yosif. Sice tvuj narative je neelegantni a dalo by se mu mnohe vytknout, ovsem argumenty jsou precizni.
Referendum je svolane na 30. brezna, Putin je mohl nechat probehnout bez velkych obav, protoze by s nejvetsi pravdepodobnosti dopadlo ve prospech Ruska. Putin udelal obrovskou taktickou chybu, coz neprekvapuje, pokud si clovek uvedomi, ze jako nizsi dustojnik KGB v byvalem vychodnim Nemecku vystrihoval clanaky z novin a lepil do denicku. Soucasne setril s manzelkou na pracku a auto a zavidel svym uspesnejsim kolegum za berlinskou zdi. K moci ho vynesl Sobcak a pozdeji Berezowski, ktery ho v zasade povazoval za neskodneho aparatcika ochotneho cehokoliv. Pilny Putin se totiz jiz v 17 letech hlasil do KGB.Jelcin koncil a bylo treba najit nekoho, kdo zamezi moznemu trestnimu stihani Jelcina, coz Putin svymi dekrety provedl okamzite po zvoleni.
09. 03. 2014 | 02:36

neo napsal(a):

minatomirai napsal
Soudruzka Merklova jezdila v trabantu a dnes ovlada EU v jednom sikovne strizenem sacku
a Putin vystrihoval clanky z novin a vladne Rusku
zatimco vzdelany minatomiral vladne akorat tak sve klobasce na wc aby ho zena nevidela
09. 03. 2014 | 02:53

minatomirai napsal(a):

zatimco vzdelany minatomiral vladne akorat tak sve klobasce na wc aby ho zena nevidela
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ty to delas tajne na WC, neo?
Ja naopak verejne a zana vybira za to penize. Jsme sehrana dvojka.
09. 03. 2014 | 03:37

minatomirai napsal(a):

Jinak neo pise s diakritikou, ted jsem si to overil, a neni to navic jeho styl podle mne.

Takze to bude ten taxikar desider, ktery si nechava nadavat do vychoevropskych smejdu od zakazniku.
Zda se, ze maji pravdu ve tvem pripade.
09. 03. 2014 | 03:41

neo napsal(a):

minatomirai napsal(a):

zatimco vzdelany minatomiral vladne akorat tak sve klobasce na wc aby ho zena nevidela
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ty to delas tajne na WC, neo?
Ja naopak verejne a zana vybira za to penize. Jsme sehrana dvojka.

To mi je jasny. Drzi te pri tom za usi . Jinak vis kdo ma nejvetsiho ko.ta?
Tvoje zena
09. 03. 2014 | 03:59

minatomirai napsal(a):

To mi je jasny. Drzi te pri tom za usi . Jinak vis kdo ma nejvetsiho ko.ta?
Tvoje zena
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nocni sichta je svina, desider. Navic s taxikem, ktery ma oznaceni smejd z vychodni Evropy. Neni divu, ze potrebujes rozptyleni. Kdyz se odmlcis, budu tomu rozumet tak, ze jsi konecne sehnal zakaznika. Pokud ti sa pres drzku, podekuj mu. I za mne.
09. 03. 2014 | 04:10

aluminium z humpolce napsal(a):

No, zrovna vy, amnestijní duševní gigante, máte řešení na vše. Holt právník. Chtěl bych vás vidět s tím právem v reálpolitice, jak ty vaše argumenty ruští obyvatelé Krymu poslouchají a zapomínají na své choutky. Dobře to napsal Xury nahoře - proč by se teď Velká Rus měla vzdávat něčeho, co jí padá samo do klína?
09. 03. 2014 | 07:17

TomášL napsal(a):

http://www.washingtonpost.com/blogs/wonkblog/wp/2014/03/07/wonkbook-u-s-action-on-ukraine-advances/
09. 03. 2014 | 11:15

TomášL napsal(a):

To je správný odkaz:

http://www.washingtonpost.com/opinions/henry-kissinger-to-settle-the-ukraine-crisis-start-at-the-end/2014/03/05/46dad868-a496-11e3-8466-d34c451760b9_story.html
09. 03. 2014 | 11:20

Yosif K napsal(a):

Hassenkopf napsal:
1. Je třeba vycházet z toho, že Ukrajina, má-li zachovat svou celistvost, nesmí být namířena proti žádné významné skupině vlastních občanů.
2. Proto je třeba jasně říci, že Ukrajina nikdy nebude v EU, natož v NATO.
3. Stejně tak je třeba se dohodnout, že Ukrajina nikdy nebude součástí Ruska.
KONEC CITATU.
ad 1) tím je myšleno co? Zákon o používání jazka menšin doposud na Ukrajině platí a očividně platit bude. Na druhé straně - na ruské -je při hranicích s Ukrajinou spousta urkajinských vesnic - ty jsou však tvrdě rusfikovány - Rusko takový zákon na ochranu jazuků menšin nemá.
ad 2) toto mi připomíná vyjádření Moskvy k prvním snahám o vyhlášení nezávislosti Estonska. Moskevští činitelé plašili "že by to mělo nedozírné nássledky". Šef estonských komunistů řekl: "Jaké nedozírné následky? Chtějí snad Rusové všechny Esty deportovat do gulagů na Sibiři? Kde to jsme?

Dtto dnes - kdyby náhodou Ukrajina chtěla do EU - chtějí snad Rusové všechny Ukrajince zavřit do Gulagů na sibiři nebo co?

ad 3) Putinovci zrovna schvílili zákon že vláda má bianco šek na obnovu Ruska v geografické rozloze bývalého SSSR. (Doufejme že tím nemyslí i CSSR, nějakej de...bil jim ještě může naspat zvací dopis.....) Myslíte že to Putin odvolá? Dobrovolně? Proč?
09. 03. 2014 | 13:47

Yosif K napsal(a):

Asfalt napsal:
10) Sarkozy a Obama budou vydáni mezinárodnímu soudnímu dvoru v Haggu za zločiny provedené v Libyi, kterou bez mandátu OSN vybombardovali pod záminkou zajištění bezletové zóny (u Obamy nejen pro uvedený důvod).
KONEC CITATU

Pane Asfalt, očividně poatříte k těm vzácným humanitářům, kteří by štastně s..rali v Rusku na tureckém záchodě bez příček a utírali si zadek smrkovou větví jen kdyby věděli že tím mohou nějak uškodit USA a "americkému imperialismu".

Ohledně francouzského a amerického bombardování kdekoliv po roce 1990 tak se používají s ohledem bna civly tzv chytré bomby, které udělají do budovy díru o průmeru 30 cm a bouchnou pouze v patře kde je archiv nebo vojenský náčelník atp.

Rusové PRAVIDELNE bombardovali v Afganistánu Herat kobercovými nálety obřích tuček, civil necivil, rovnali to se zemí jako američani Dráždany. Nálety se opakovaly téměř každý týden, cca po 5 posledních let sovětské invaze.
Za Putina Rusové bombardovali v Čečně Groznyj (včetně ruskojazyčného obyvatelstva) kobercovými nálety obřích tuček, civil necivil, rovnali to se zemí jako američani Dráždany. A také to srovnali se zemí jako Dráždany v celém Grozném byly prakticky jen hromady sutin a asi pět ohořelých zdí.

Takže soudruh Putinuška má také jít před válečný tribunál?
Takže soudruh Putinuška je také válečný zločinec? Možná ještě větší válečný zločinec než Obama a Sarkozy? He?
09. 03. 2014 | 14:03

Pravda napsal(a):

1. Je třeba vycházet z toho, že Ukrajina, má-li zachovat svou celistvost, nesmí být namířena proti žádné významné skupině vlastních občanů.

Naivní představa. Zvláští že zde mluví o územní ceistvosti a v bodě 7 říká že Krym má být nezávislý stát což je přímo v rozporu s tímto bodem

2. Proto je třeba jasně říci, že Ukrajina nikdy nebude v EU, natož v NATO.

Jestli má Ukrajina zachovat celistvost a nezávislost na Rusku musí být alespoň členem jezné z těchto orhanizací nejlépe v NATO.

3.Stejně tak je třeba se dohodnout, že Ukrajina nikdy nebude součástí Ruska.
A to zajistí kdo? Myslíte si opravdu, že Putin připistí aby byla Ukrajina nezávislá.

4.Je třeba garantovat, že jakákoli asociační dohoda s EU bude formulována tak, aby nevedla ke vzniku ekonomických bariér mezi Ukrajinou a Ruskem. Proto bude s Ruskem konzultována.

Vzhledem k imperiálním ambicím Ruska nemožné

5. krajina bude transformována na spolkový stát - už zde nebudou Kyjevem jmenovaní gubernátoři, ale místní parlamenty a vlády. Federální vláda bude mít ústavou jasně dané kompetence. Když to jde v USA a v SRN, může to jít i na Ukrajině - možných spolkových zemí tam od oka vidím tak deset.

Až na to že v USA i SNR chtějí všechny spolkové země zůstat součástí těchto zemí. Zatímco na Krymu i ve Východním rusku je většina, která se chce odtrhnou.

6.Krym bude samostatným, svrchovaným státem. Nezávislým na Ukrajině i na Rusku.
Naprosto směšná představa a nereálná. Stačí se podívat na demonstranty provolávající Russia a je jasné, že tento bod nikdy nelze aplikovat. Navíc by to bylo naprosto proti mezinárodnímu právu. A uznání ruské agrese. Pro Ukrajinu a všechny demokratické země je to nepřijatelná podmínka.

7.Krym i nadále přenechá Rusku jeho základny na Krymu.
Za současné situace je představa že by ruští vojáci měli zůstat na Krymu naprosto nepředstavitelná, protože tento konflikt vyvolali.

8. Nejpozději do konce dubna na Ukrajině proběhnou parlamentní a prezidentské volby, pod mezinárodním dohledem.

Ty budou i bez toho a Krym a východ Ukrajiny je budou ignorovat.

10. Bude-li v budoucnosti zvolen prezidentem Ukrajiny člověk ruského původu, resp. z východu Ukrajiny, bude jeho zástupcem (viceprezidentem) zvolen člověk ukrajinského původu, resp. ze západu Ukrajiny, a naopak.

:) To je velmi úsměvná představa. Jako kdyby tady zavedli, že pokud bude zvolen levicový předseda vlády budou místopředsedové pravicový a naopak. To by bylo naprosté poření demokratických voleb.
09. 03. 2014 | 15:16

Pravda napsal(a):

Mě to připadá spíš jako "plán pro Rusko". Tyto body by jednoznačně spíše výhodné pro Rusy a podporovaly by jejich okupaci Krymu. Malé směšné ústupky jako, že by Rusko uznalo vládu na Ukrajině jsou tam nastrčeny aby tomu todali zdání nestranosti. Po nových volbách na Ukrajině totiž Rusko stejně bude muset uznat vládu vzešlou z legitimních voleb.
09. 03. 2014 | 17:08

petrof napsal(a):

pokud by Putin, pro udržení svého vlivu nad Ukrajinou, vznesl požadavek na rozpuštění EU .......myslím, že by mu Evropa měla vyhovět......a ještě s úsměvem!!!!
09. 03. 2014 | 18:51

Yosif K napsal(a):

3. Stejně tak je třeba se dohodnout, že Ukrajina nikdy nebude součástí Ruska.

KONEC CITATU.

Rusové už v roce 1994 jednu dohodu že bnavěky běkůvb garantují územní integritu Ukrajiny podespali. Proč je nutit do nějaké nové dohody nebo smlouvy. Rusové podepíší cokoliv, nedodrží nic.

Jediná věc která je zadrží přči postupu na západ budou neúnosný ztráty jejich tankových vojsk, jinak Ruská vlády na jí podepsané dohody zvysoka se...re.

Svým způsobem je klika že Putinuška ukázal zuby a drápy zavčasu, a ne nikoliv později. Západ má více času začít zbrojit.

Krym sám o sobě není až takovou tragedií, jako to že Putinuška se tam nezastaví - má zadání od parlamentu a chce obnovit ruskou říši v rozloze bývalého SSSR a bude to vytrvale zkoušet. Sousedé Ruska se mají nač těšit.
10. 03. 2014 | 00:20

Pavel13 napsal(a):

"1. Je třeba vycházet z toho, že Ukrajina, má-li zachovat svou celistvost, nesmí být namířena proti žádné významné skupině vlastních občanů.
2. Proto je třeba jasně říci, že Ukrajina nikdy nebude v EU, natož v NATO."

Proti jaké skupině vlastních občanů je namířeno naše členství v EU či NATO? Proti Slovákům, Vietnamcům, Cikánům, Rusům, Ukrajincům, ženám, mužům, ... ?
10. 03. 2014 | 11:16

Karel Mueller napsal(a):

Pane Hasenkopf,

to je velmi rozumné, co píšete a vcelku se to shoduje s tím, co jsem psal asi před třemi týdny.

Dnes je bohužel pozdě, mašinerie je v chodu.
10. 03. 2014 | 12:56

Yosif K napsal(a):

Ještě ku Stěpanovi Banderovi - ano byl nacionální šovinista, to však je Putinuška taky.

Ano Bandera kolaboroval s nacisty - ale pouze 12 dnů než jej nacisté zavřeli do koncentráku Sachsenhausen. Putinuškův oblíbenec Stalin kolaboroval s nacisty dva roky, a předtím utrápil 5 milionů Ukrajinců hlady - střízlivý počet obětí uměle vyvolaného "holodomoru". Stalin je nikoliv stejhný ale do jsité míry podobný masový vrah jako Hitler.

Ano mnoho Ukrajinců kolaborovalo s nacisty při krvavých pogromech - v době kdy Bandera dřepěl v nacistickém koncentráku. A v době kdy Stalin nechal v katyni zavraždit 24-28 tisíc Poláků, kteří se provinili jenom tím že byli záložní důstojníci a nebyli bolševici.

Suma sumárum - když ruský stalinista nadává Ukrajincům do banderovců je otázka zda byl vlastně horší - Bandera než Stalin? Putinuška nechal všechny negativhní zmínky o Stalinovy ze všech učebnic vymazat. Většina ruské mládeže tak žije VE LŽI. Sám PUTINUŠKA pak označuje Ukrajince za banderovce. Rusové netuší že Bandera byl proti Stalinovi celkem béránék......

Putinuška není nový Hitler - ale do zmačné míry je to novy Stalin. A jako takový se českým komunistům přenáramně líbí.

Stalin svou tupostí zapříčinil během světové války větší ztráty rusů než Hitler. Počínaje vyvražděním 80% sovětského důstojnictva a generality těsně před vpádem Hitlera, počínaje tím že tupě ignoroval zprávy sovětské rozvěkdy že hitler se na onvazi do SSR intezivně připravoval........

DTTO V ČESKU PŘÍTOMNÁ PUTINUŠKOVSKÁ PÁTÁ KOLONA - KSCM.......
WIKI
Po napadení Sovětského svazu Německem se pokusili ukrajinští nacionalisté vedení Banderou využít situace a 30. června 1941 ve Lvově vyhlásili samostatný stát s premiérem Jaroslavem Steckem. Téhož dne po vzájemné dohodě s Banderou učinil vyhlášení nezávislosti v jiné části země i Melnyk. Německé vedení bylo tímto krokem, které vyvolalo odezvu u ukrajinského obyvatelstva, zaskočeno. Reakce přišla až po dvanácti dnech, kdy byli ukrajinští představitelé zatčeni a odvezeni do Berlína, kde byli nuceni k odvolání proklamaci nezávislosti. Jelikož tak neučinili, byli uvězněni v koncentračních táborech. Bandera byl vězněm v koncentračním táboře Sachsenhausen a propuštěn byl až na podzim 1944, kdy se jej Němci snažili získat pro spolupráci.

Po svém propuštění z koncentračního tábora Bandera řídil ze zahraničí Ukrajinskou povstaleckou armádu, která bojovala za vznik samostatné Ukrajiny takříkajíc proti všem. Její partyzánský boj trval v některých oblastech až do počátku 50. let.
10. 03. 2014 | 21:03

Yosif K napsal(a):

Pavel13 napsal(a):
"1. Je třeba vycházet z toho, že Ukrajina, má-li zachovat svou celistvost, nesmí být namířena proti žádné významné skupině vlastních občanů.
2. Proto je třeba jasně říci, že Ukrajina nikdy nebude v EU, natož v NATO."

Proti jaké skupině vlastních občanů je namířeno naše členství v EU či NATO? Proti Slovákům, Vietnamcům, Cikánům, Rusům, Ukrajincům, ženám, mužům, ... ?
10. 03. 2014 | 11:16
Hassenkopf uvěřil Putinuškovy že NATO organizuje pogromy na Rusy nebo co. Což je špinavé lež - lež jako věž - podívejte se na statisíce Rusů, kteří žijí ve státech NATO - hlavně proto aby nemusely snášet ruskej bor...del....
.
10. 03. 2014 | 21:06

Jarle HALSNES napsal(a):

No jo, pane Hasenkopf, jenže to byste to vyřešil a kdo si pak má vymýšlet další důvody, proč pomlouvat Rusko? A co víc, vždyť Vy byste Rusko uznal jako rovnocenného, svrchovaného parťáka EU! Ne, to by nešlo. Já se pamatuji, bylo to ještě za báťušky Jelcina, jak byl na netu k vidění obrázek Ruska rozparcelovaného na "zóny" vlivu Unie, USA, Číny a (snad) Indie. A pak si přijde nějaký Putin, vystřídá to ožralé prase, a začne se chovat jako prezident suverénního státu.... S tím se, milý pane, nemůžeme jen tak smířit!
11. 03. 2014 | 08:37

Pavel napsal(a):

"Ukrajina bude transformována na spolkový stát - už zde nebudou Kyjevem jmenovaní gubernátoři, ale místní parlamenty a vlády. Federální vláda bude mít ústavou jasně dané kompetence. Když to jde v USA a v SRN, může to jít i na Ukrajině - možných spolkových zemí tam od oka vidím tak deset."
Já se mohu smát tomu, jak je tato úvaha naivní. U nás v Česku byly v 90. letech snahy o obnovu samosprávy Moravy, které jsou, světe div se, zcela jednoznačně legitimní a přirozené, neb jako země (vedle Čech a Slezska) po staletí měla svoje zemské instituce jako zemský sněm, vládu, dodnes alespoň vlastní církevní provincii, v období Lucemburků i svoje panovníky. Tedy něco zcela nesrovnatelného o čem i bratři Slováci mohli v rámci Uherské koruny jen snít. Natož Ukrajina, která je všechno jiného, jen ne středoevropský svět. Jak je možné, že naši odborníci vymýšlí taková řešení, když se jinak všelijak kroutí a hledají argumenty proč to nejde, když přijde řeč o návratu k zemskému uspořádání. To se ovšem houfně vyrojí nadávky na téma separatismus, nacionalismus a extremismus.
19. 03. 2014 | 22:51

Pavel napsal(a):

Osobně si myslím, že diskuse o nutnosti České republiky zásadně přehodnotit svoje uspořádání z krajského (vnuceného nám násilně komunisty po převratu v roce 1948 a resuscitované v polistopadové éře v podobě gottwaldovských krajů), je zcela legitimní a bude stále naléhavější. Návrat k systému v duchu německého či rakouského vzoru (aby ne, když jsme s Rakušany sdíleli velkou část naší minulosti), mi přijde z hlediska dalšího dobrého fungování státu přirozenější a organičtější. Už s ohledem na to, že dlouhodobý historický vývoj, který předurčil podobu českého státu jako souboru zemí s vlastní správou, se nedá vymazat pouhou 70 letou historii jejich (násilné) neexistence. Myslím, že obyvatelé Moravy a Slezska by jistě po obnově zemí (tedy i Čech) ještě více přilnuli k republice. Separace je absurdní a nehrozí. V minulosti se to potvrdilo. Pokud se totiž české stavy nevměšovaly do moravských záležitostí, Čechy a Morava k sobě lnuly. A pokud mi zde někdo bude argumentovat subordinací Čech nad Moravou, pak se ovšem nedá hovořit o demokratickém smýšlení a tradici, neboť tento typ lenního myšlení a diskurz má svůj původ z nadřazeného avšak chybného uvažování českých stavů vůči Moravě, které se pak táhlo v českém politickém myšlení jako červená nit po staletí až do dnešních časů. (Pozn.: ve skutečností se jednalo pouze o lenní vztah Moravy vůči panovníkovi, ne moravských stavů vůči stavům českým, jak to právě české stavy chybně pojímaly, což bylo zdrojem svárů a paradoxně český panovník urovnával spory, a často ve prospěch Moravanů. Dá se říci, že Moravané tehdy uvažovali federalisticky, neboť se lenní uspořádání v pozdním středověku vyčerpalo a vývoj i v okolních zemích spěl ke stavovské federaci zemí. To jen na vysvětlenou). Myslím, že pokud budeme k sobě poctiví, přiznáme si, že značná část českých elit takto nějak dál vnímá moravský prostor jako jakýsi poněkud svérázný přílepek na periferii státu, který současný diskurz zahrnuje pod narativ "U nás v Čechách", což pochopitelně mnohé popouzí. Omlouvám se, že zde rozvádím zcela jiné téma ale pokud není část české společnost schopna pochopit a respektovat, že značná část obyvatel Moravy v sobě má i vedle češství jako příslušnosti k politickému národu i zemské moravanství (tedy onu podvojnou identitu, kterou mají třeba obyvatelé Bavorska či Tyrol a jiných spolkových zemí u našich sousedů, na rozdíl od nás ještě zaštítěnou existencí zemských institucí), jak potom můžeme roubovat onen systém federalismu na Ukrajinu? My chceme radit Ukrajině a přitom doma nejsme schopni vnímat naši rovinu sporu o Moravu. Takže v případě Ukrajiny se doufá, že by federalizace zabránila jejímu rozpadu, zatímco federalizace České republiky (resp. obnova zemského zřízení) by naopak k rozpadu ČR vedla? To mi hlava nebere. Spíše neskutečná licoměrnost a pokrytectví. Taková typická účelová konstrukce. Kde je ta česká demokratická tradice? P.S. Bohužel mnozí Moravané po rozpadu Československa podlehli té nešťastné demagogické lži o tom, že by se teď trhla i Morava, jako by tím nepřímo český politický diskurz připouštěl, že na Moravě vlastně žije politický moravský národ (nikoli jen zemská pospolitost), jehož cílem je samostatný moravský stát. Což je ovšem totální nonsens, a ani zástupci moravských hnutí takto nikdy neuvažovali a o něco takového neusilovali. Faktem je, že jinak zcela přirozené a logické snahy po obnově samosprávy Moravy po politickém uvolnění v roce 1989 byly obětovány demagogii využívající rozpad Československa i divoký rozpad a občanskou válku v Jugoslávii.
19. 03. 2014 | 22:52

AeroKarel napsal(a):

Já s tím zcela souhlasím, ale předpokládá to jednu nesplnitelnou věc: Že alespoň většina Ukrajinců, navíc dost rovnoměrně rozptýlená, uvažuje spíše racionálně a bez emocí a různých reminiscencí. Navíc by bylo pochopitelně nutno eliminovat vější vlivy, hlavně Ruska, ale i EU a USA. Nebo je přinutit, aby na Tvůj plán přistoupily.
Jestli víš, jak to zařídit, jsi na Nobelovku (ačkoliv, to už není žádná pocta, vzhledem k některým laureátům). Takže na pochvalu před nastoupenou jednotkou nebo Ti platím pivo.
28. 05. 2014 | 00:10

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy