Konec finančního světa se blíží...

16. 09. 2008 | 17:31
Přečteno 6564 krát
... a během následujících šesti měsíců zkrachuje 90 procent všech bank, tvrdí renomovaná analytická společnosti OLS.

Agentura OLS (One Lady Said, známá také jako Jedna paní povídala) to vidí vskutku černě. Ale banky krachovaly vždy v historii a také asi vždy čas od času krachovat budou.

Banky krachují z různých důvodů. Všechny mají ale jedno společné: období bankovních potíží vždy předchází období snadno dostupných peněz. Banky půjčují příliš mnoho peněz, zatímco kreditní kvalitě klientů věnují příliš málo pozornosti.

Hypotéční krize, která v letech 2007-08 postihla kromě USA také Španělsko, Británii a některé další státy, není v principu nijak výjimečná. Spojené státy zažily mnohem větší krizi v 80. a 90. letech, kdy padlo 1617 bank. Také tato krize byla způsobena špatnými úvěry do nemovitostí. Také tehdy padala velká jména, například investiční banka Drexel Burnham Lambert. A banka Lehman Brothers vlastně padla již roku 1984, kdy ji musela převzít skupina American Express. Ta Lehman Brothers, která padla tento týden, je vlastně firma, která vznikla vydělením divize kapitálových trhů z AmEx v roce 1994.

Přesto ani americká bankovní krize v 80. letech neměla kromě krátké recese v roce 1991 žádné trvalé dopady na výkonnost ekonomiky, zaměstnanost nebo prosperitu podniků v nebankovní sféře. Celkové náklady na krizi se počítaly zhruba v řádu kolem tří procent hrubého domácího produktu. To by odpovídalo zhruba 440 miliardám dnešních dolarů.

Horší krizi zažila začátkem 90. let Skandinávie, zejména Švédsko. Během 80. let byl švédský daňový systém z politických důvodů „ohnut“ tak, aby zcela asymetricky podporoval zadlužení. V roce 1990 činil poměr dluhu soukromému sektoru vůči HDP neuvěřitelných 135 procent, udává Urban Bäckström, bývalý guvernér švédské centrální banky. (V USA je to v současné době asi 43 procent.)

„V těchto letech celkové úvěrové ztráty dosáhly 12 procent švédského ročního HDP,“ uvádí dále Bäckström. „Objem špatných úvěrů byl vyšší než celkové základní jmění bankovního sektoru. Pět ze sedmi největších bank musely obdržet kapitálové injekce buď od státu, nebo od akcionářů.“

Urban Bäckström tvrdí, že v případě finanční krize je nejvíce nutné udržet likviditu bankovního systému – z preventivních důvodů, aby se nezhroutily i zdravé banky. A takto nyní postupuje i americký „Fed“, přestože rozsah amerických ztrát v poměru k velikosti ekonomiky je mnohem menší než v případě Švédska.

Švédsko utrpělo v důsledku bankovní krize začátkem 90. let pokles ekonomiky o 6 procent, nezaměstnanost vyskočila na 12 procent. V září 1992 vláda společně s opozicí schválily program neomezených garancí pro celý bankovní sektor. Radikální opatření pomohlo, švédské banky se dostaly z nejhoršího, z krize se poučily a podobná krize se již neopakovala. Většina nouzových úvěrů byla plně splacena, náklady daňového poplatníka nebyly tak hrozivé, jak se původně zdálo.

V případě pádu Lehman Brothers je nutné podotknout, že šlo o investiční banku, nikoli o komerční banku. Investiční banky spekulují s vlastními prostředky, a pokud spekulují špatně, jejich akcionáři nechť trpí. Vláda by ovšem měla ve svém vlastním zájmu zamezit rozšíření krize likvidity – což činí. Nikdo nechce, aby vláda živila prodělečné soukromé banky. Už vůbec ale nikdo nechce, aby chybným počínáním bank byla postižena celá ekonomika.

Výjimečný státní zásah v mimořádné době je tedy plně opodstatněný. Už jen proto, že za normálních okolností živí soukromý sektor vládu.

založeno na textu psaném pro E15

Dodatky:
1. Když je v sázce stabilita finančního systému, jdou všechny ideologie stranou. Je nutné zabránit systémové krizi, ať co stojí cokoli. Pravice nebo levice, Reagan anebo švédská sociální demokracie, vše je lhostejné.
2. Deset velkých bank dalo dohromady půjčku ve výši 70 miliard dolarů na žádost Federálního rezervního systému. "Fed" použil argument typu "je to dobrovolné, ale pokud nezaplatíte, budete čelit následkům zhrouceného trhu." Banky raději zaplatily, stejně jak učinily v roce 1998, kdy se zhroutil LTCM. Znalci vědí, kam tím mířím. Neználci mohou hádat.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Marty napsal(a):

Je vsak otazkou, proc ma davat financni injekci stat. Ten nebere penize ze vzduchoprazdna. Muze vzit pouze penize, ktere jiz v ekonomice v nejake forme existuji, jinak krizi prohloubi. Stat tedy tyto penize musi z ekonomiky "vzit" a tyto pak logicky chybi. Nebylo by lepsi tyto prostredky v ekonomice nechat, at je vyuziji samy banky? Stat by sice vzal penez vic a rychleji, ale nejaky ten prirozeny vyber by mel na trhu fungovat a banka, ktera nema dostatecnou silu na preziti krize ma proste smulu.

Berme to spis jako akademickou debatu :)
16. 09. 2008 | 17:53

čtenář napsal(a):

Tak ideologie jde stranou? Řekněte to, pane Kohout, modré frontě. Najednou neplatí, že bankrot je vlastně očistný proces, který odstraňuje metastázy?
Veletoče jak na hrazdě. A žádný problém. Vy hodně kafráte do pojišťovnictví. Zrovna včera kamarád pojišťovák byl požádán o konzultaci ve věci jedné pojistky s jednorázovým pojistným . - Nesjednával to on, nýbrž nějaký makléř. Možná dokonce od Partners. Bylo sjednáno investič. pojištění. NA JEDEN ROK!! Ale vlastně mělo jít o depozitum na jeden rok. Peníze budou záhy třeba na nákup bytu. Vloženo bylo 1 a půl mega. Už tam není jeden a půl mega. Je tam výrazná ztráta. A právě na takových ztrátách se živí paraziti vašeho typu. Ale což, že, vaše peníze to přece nejsou.
16. 09. 2008 | 17:58

m&m napsal(a):

"Výjimečný státní zásah v mimořádné době je tedy plně opodstatněný. Už jen proto, že za normálních okolností živí soukromý sektor vládu."

Do kamene tesat. Krásný příklad ohebnosti člověka a argumentace.
16. 09. 2008 | 18:08

kolemjdoucí napsal(a):

Pan Kohout se dožaduje toho, aby šla ideologie stranou? Co bude dál, zamrzne peklo?

Mimochodem, zainvestoval jste, jak jste tu minule sliboval? Jak vám to nese?
16. 09. 2008 | 18:09

m&m napsal(a):

čtenář: Ano, veletoče, to je to správné slovo. S takovou akrobacií to autor jednou dotáhne na guvernéra ČNB. Jako ten, co netušil, jaké jsou běžné sazby RPSN v ČR...
16. 09. 2008 | 18:10

m&m napsal(a):

Pro neznalé:
P.Kohout, odborník, který jako jediný český ekonom včas předpověděl měnovou krizi v roce 1997, 21.8.2008:

"A teď se omlouvám, musím končit, pospíchám si nakoupit nějaké akcie, dokud jsou se slevou díky rozsáhlé tržní panice."
http://blog.aktualne.centru...
:-)
16. 09. 2008 | 18:13

Jil napsal(a):

Ale pane, na rozdil od Vaseho rudeho jmenovce z 50. let, "modne",

jak by rekla chozrascotni hlava statu, ktera se zase ani k tematu vysledku tak uzasneho anglosaskeho financniho inzenyrstvi zrejme z priroznene skromnosti i proto, ze se ted specializuje na ekofasismus a to,

co jemu i KSCM mila exporadkyne a expredsedkyne OV SSM, Bobolina (jako on, mlada garda jako Zahradil, cesti komuniste v EP a Vovka Zelezny, "vlastenci hajici narodni zajmy") nazyva "hlavou v kalhotkach" jemu podrizenych pracovnic vladni letky,

take odmita tyto podstatne veci komentovat a pozvednout svuj autoritativni a vzdy "zasveceny" hlas ....

namodro prelakovany bolsevik,

radoby vtipne zahrani do outu nadsazkou o agenture JPP, Jedna pani povidala, vam mozna ziska pohlazeni od Madison Avenue za standarni propagandu, nekteri z nasich nuevo riche Vam za to sveri k manazovani zdibec sveho portfolia, ale bude stale mene tech spoluobcanu, kteri Vam uveri a lacinost propagandy neprohlednou.

Absolutne nesoumerna vyse odmen financnich inzenyru (jo, analogie k socialnim inzenyrum) Wall Streetu and the City na strane jedne a prime a neprime skody, tedy naklady na znarodneni Fanynky a Freda, dary beloruckam z Bear Stearns a hlavne tisice miliard okradani vsech kteri dostavaji mzdu nebo jsou nuceni v mezinarodnim obchode uzivat stale vice nekryte a tedy znehodnocovane dolary, to je loupez ktera nema, snad krome fiaska 30. let, v modernich dejinach lidstva obdoby.

Vas naivni argument, ze stovky a stovky miliard, tedy jak prime dary tem, kteri si neskutecnym pomerem pakovych nastroju serviruji miliardy bonusu, nez jim genius dojde a narokuji si, "v zajmu celku" vyrabovat kapsy loseru, obycejnych danovych poplatniku, hlavne pak biliony dolaru zaplacene cestou znehodnoceni meny likviditou, jsou jaksi malou splatkou za to, ze vlastne tito bankeri jsou dobrodinci, protoze svym inzenyrstvim "zivili stat" je skandal, ne nepodobny tomu, kdyz ruda verze Pavky Kohouta nam, zase s lukrativni odmenou od tehdejsich mocnych, rvala do hlavy castusky o traktorech, jako vrchol poeticke tvorby.

"Stat", tedy ten socio-ekonomicky agregat obyvatel daneho prostoru, nedluzi finacnim genium vubec nic. Proc? Protoze jim, od zajistovani bezpecnosti, zakladniho vzdelani, toho, ze se mohou metrem svezt na Wall Street, joggovat v parku, oslavovat deally v bezpecnem a vyasfaltovanem sousedstvi finacniho distriktu, ze v zemi panuje vicemene klid, ze tak ci onak vytvari a plati za podminky, kde mohou sve, ano, nejen nadmerne ale obecne znacne lukrativni schemata vymyslet a realizovat.

Chtel bych se zeptat, zda se nestydite, ale odpoved, z vaseho konzistentniho jednani a nazoru, znam.

Co kdyby jste jeste prisel s nejakou tou "studii", jak takovy golden boy od Lehman Bros vlastne za kazdy dolik sveho 20 mil bonusu (zadna hvezda, prumerny kreativec) vlastne generuje 8 nebo kolik doliku verejneho a hospodarskeho dobra?

A kdyz uz v tom budete, jak analyzujete zivotni uroven prumerneho Amika, az CLR a zbytek sveta, tak, jako opustil kolonialni libru, da vale bretonsko-woodovskemu monopolu okradani rezervni menou zvanou USD?

To pak bude duvod ke vtipkovani jako s tou agenturou JPP. Ale nemam pochyby, ze jako Vas zmineny rudy jmenovec, ktery se dokazal obohacovat za krvaveho komunismu, byt hvezdou za toho s radoby lidskou tvari a pak mu to malem vyslo i v lukrativne sametove podobe, vy se dokazete prodat za kazdeho rezimu a situace. Jen navic nechteje, aby vam lidi ty Vase skazky bastili, nebo si mysleli, ze tim mate u nich predplaceno rabovat jejich kapsu, az nejaka ta silnejsi krize NEVYHNUTELNE jednou dorazi do nasi kotliny.
16. 09. 2008 | 18:35

poker86 napsal(a):

Pane Kohoute
Já jako ekonom liberalista, tyto státní zásahy odsuzuji, ale nutno se podívát kdo byl viník? Viník celé této krize byl FED a jeho politika nízkých úrokových sazeb, a americká vláda že vůbec FM a FM založil, stát se zase montovalo do věcí co měl nechat na volném trhu, a výsledek vidíme, nejvíce nebezpečné trhu jsou tyto levicové zásahy vlády, toto není ekonomika o které mluvil Smith, když říkal o existenci neviditelné ruky trhu, Toto je ekonomika kde když jse dostatečně vlivný a zkrachujete tak se vlastně nic nestane, dluhy za vas splatí stát a vy můžete podnikat dále, danový polatnící všechno zaplatí. tot velké znárodnění je loupež století, kterýá byla plánovaná roky dopředu, páč jinak by FED nedrželo takhle dlouho nízké sazby, nereálně nízké. Holt zase stará ohraná písnička ze státními zásahy(FED nepovažuji za centrální banku ale za sdružení které podléha americké vládě, a dávno už neprosazuje, kvuly čemu byl zřízen). Jako ekonoma si vás vážím čímádl méně, mám od vás knihy, čtu vaše články, ale holt občas v nich nevidím logiku, přečtěte si prosím něco od Hayneka nebo aspon Friedmana, možná vám to otevře očí, aspon mě to oči otevřelo.
16. 09. 2008 | 19:58

Komančov 008 napsal(a):

Přiklad česke banky a tvrzení statu jinak by se neprodaly to je taky jen lež.omo to taky bylo o něčem jinem.Dotační programy a vše co se sněma většinou děje a přikaza a zakazy a misto peněz vydavat stravenky a ja nevim co ještě nikdy nevedlo k tomu aby na to nedoplatili ti socialně nejslabší takove jsou dějiny .Populismus tady je a asi bude a pan kohout nevím na co si stěžuje asi se předvádí nic víc.
16. 09. 2008 | 20:12

čtenář napsal(a):

Teda Komančov 008, to je vrcholový blábol. A jako takový ho může vysvětlit jenom lobotomik Pocestný.
16. 09. 2008 | 20:19

alena-m napsal(a):

Pekny clanek jak vidite laik versus b. lid vzdy zustava u prizemnich problemu v diskuzi takze krizi preziji jen hodne silni a vzdelani jedinci jako...?
16. 09. 2008 | 20:31

vlk napsal(a):

Když čtu blog pana Kohouta, pak nechápu, proč burzy dneska praskaly v základech.. Vždyť s e zas e až tak moc neděje... Všechno už tady bylo. J e zajímavé, že Greenspann to vidí trochu jinak. Jestli jej budu správně citovat, pak to, co tu máme teď , je podle jednoho jeho vyjádření krize století, podle jiného jeho vyjádření něco, co finančník zažije jednou za generaci. Nechť si každý vybere ,c o mu konvenuje víc.
Do pádu Lehmanů prý zmizelo ze světa řádově 500 miliard USD. Rána za Lehmany, pokdu nebud e rozprodejem nějak šikovně přikrytá s e odhaduje dokonce na dalších 300 miliard...... Prostě brnkačka. Proč se hroutit, když už to tady bylo.
Jenže ve hře jsou další jména -AIG, Washigngton Mutual, taktonejvětší americká /světová/ pojišťovna, resp. spořitelna. Prof . Švejnar se dnes vyjádřil, že očekává, že ke křížku by mohli přilézt i Goldmanni a Morgani.
Už dlouho se šeptá o UBS a CS. A nejen o nich.
NA trhu schází likvidita. Centrální banky sice pumpují do trhu likviditu, ale to není samospasitelné. Pokd aktiva zbuchnou,nebude z čeho vracet.
A že nemusí být,je vidětna mezibankovním trhu, kde si prostě banky mezi sebou nevěří a nechtějí si navzájem půjčovat. Prostě malér. Samozřejmě, že nějak s e to nakonec vyřeší. Jenže zůstanou mrtvoly. Četl jsme dnes článek od nějakého rakouského profesora, který předvídá USA 10-15let stagnace. Prostě tahle země žila zejména ze spotřeby domácností. A ta dostala těžce na frak . A žádný FED jí nepodpoří. Domácnosti jsou zadlužené -včera byl index necených prodejů nemovitostí. Výsledek ? istorické maximum. Americké domácnosti jsou v průěmru zadlužené na asi 130% disponibilních příjmů. Velkou část utopily do spotřeby, ale velkou část investovaly - bydlení, papíry. Dost často na páku.Hodně na páku. Tak s tím je teď konec.Nucené rpodeje aktiv všeho d ruhu. a budou se platit dluhy. Pokdu to vůbec půjde.Ale je to brnkačka.Ve Švédsku to bylo taky. Hlavně se nestrašit.BAnky přece padaly vždycky...Jen ještě nikdy v moderní době, pane Kohoute nešly dolů najednou nemovitosti, burza i komodity. Přidejme si k tomu vysokou inflaci.Prostě brnkačka.
A tojsme se ještě nedotkli amerických penzijních fondů. Do penze půjdou i v Americe nejsilnější ročníky. Které si spořily do soukromých fondů.A tyhle fondy investovaly..Pro jejich klidné stáří. A teď budoumuset vyplácet... A kam že investovaly? Nemovitosti, akcie, dluhopisy, deriváty.... Jsme rád, že nejsem členem nějakého soukromého amerického penzijního fondu. Co vy?
Jo a připojuji sem link na vývoj indexu PX , aby si i jiní mohli prohlédnout, jak jste kupoval akcie za babku .
21.8. kdy jste se nám předvedl jako big moneymaker. Nebo, že byste byl tenkrát už všechno věděl a natáhnul šortky?

Je to faktbrnkačka a o nic nejde.Banky padaly vždycky.
16. 09. 2008 | 20:40

vlk napsal(a):

Jo , zapomněl jsme ten link na PX.
Omluva.
http://www.pse.cz/
16. 09. 2008 | 20:42

RUMCAJS napsal(a):

Vlku, aby jsi se neubrnkal.
Klienti z Tebe chtějí stáhnou kůži i s předkožkou co ? Nic si z toho nedělej. Třeba si Tě položej před dveře jako rohožku a konečně aspoň budeš trochu užitečnej.
16. 09. 2008 | 20:52

RUMCAJS napsal(a):

Souhlas pane Kohoute.
Nejveselejší je, že Ti, jejichž chápání světa a ekonomických dějů ve formě státních povelů, převedli polovinu světa do naprosté chudoby , chtějí nyní něco kritizovat.
16. 09. 2008 | 21:02

čtenář napsal(a):

to vlk: Je už to sice nějaký rok, co v Japonsku zakukaly dva nebo tři penzijní fondy, ale zmíním se o tom.
Přišel s tím tehdy náš německý šéf a byl docela vykulený.
Problémy se objevily tam , kde je nikdo nečekal. - řekl.
Problém těch fondů byl, že peníze na penze - aby je zhodnotily - vkládaly do nemovitostí za účelem pronájmu. Po nějakém čase o ně přestal být zájem, takže nevynášely a začala chybět hotovost na penze. Tak fondy chtěly nemovistosti prodat, ale nikdo je nechtěl a pokud, tak jen za ceny , které znamenaly těžkou ztrátu. Ty fondy skončily, nicméně z rezerv a konečného prodeje se nakonec uložené prostředky skoro celé vrátily. Určitý rozdíl nakonec na sebe vzaly ústavy , které klienty přebíraly. Nebyly vyplaceny podíly na zisku za celá léta , ale celkem se to jinak docela zvládlo. Ani se o tom nikde nepsalo.
Pro Němce tehdy bylo Japonsko takovou oázou veliké stability. - Proto veliké překvapení.
Ovšem dnešní problémy jsou jiného kalibru. Já si vůbec neumím představit, co se bude dít, nebudou-li penzistům vypláceny penze. Mají platit živobytí atd. To jich statisíce skončí na ulici?
Máte tušení, jak to může celkově vypadat. Teď nemyslím zrovna ekonomiku, ale právě ty prošustrované penze. Mám docela slušnou představivost, ale tady nějak nefunguje.
16. 09. 2008 | 21:12

jogín napsal(a):

Asi od 80. let probíhala privatizace zisku, teď máme socializaci ztrát.
16. 09. 2008 | 21:18

čtenář napsal(a):

Jsou zelené mozky , a jsou modré mozky. RUM s Cajsem na úrovni Džejára.
Nalistováno, vypadla poučka, a zase za to někdo může. Nikoli vyžírky , nemakačenka. poraděnka, paraziti a hlasatelé tržních výšin.
Zase někdo druhý. Vypadněte odsud na Měsíc, a tam si budujte ten svůj modrý ráj, RUME s Cajsem. Nikdo vám, ho tam nebude ničím kazit. Ani křišťálová koule Kohout.
16. 09. 2008 | 21:18

reppih napsal(a):

Čtenáři, půjčte si film Armagedon, vlkův nejoblíbenější - tak to bude vypadat, na Rumcajse ani Kohouta rozhodně nedejte.
16. 09. 2008 | 21:28

vlk napsal(a):

Rumcajsi
jsem absolutně v poho. Klioši také.
Jsme totiž hodně konzervativní. a vím,jak nesnadno s e vydělává každá koruna.
A pokud jdeo moje brnkání? Já nebrnkám. Kohout říká, že vlastěn není důvod ke znepokojení.Já to vidím trošku jinak. spíš bych si vsadil na Greenspanna než na Kohouta.
Ale co ty bys pro modrou víru neudělal, viď?
čtenáři

máš větší zkušenosti v otmhle než já.
Mne jen překvapuje. že o amerických penzijních fondech zatím není slyšet. A někam ty prašule nacpat musely. a nemají omezení,jako mají naše fondy.
Takže nevěřím, že nemaj taky sevřeno. A docela čekám,kdy se něco objeví.

A až se nějaký dostane na stránky novin, tak doufám, že se příhodně objeví nějaký zdejší liberál a začne nám vysvětlovat, jak je průběžný systém špatný a jak by to bylo skvělé se soukromými fondy. Nebo aspoň, že s tím přijde Rusnok.
16. 09. 2008 | 21:35

RUMCAJS napsal(a):

čtenář:

Já myslím, že by jste si nás našli i na Měsíci a dožadovali se potravinových pomocí, tak jak to děláte vždycky, když se Vám podaří prosadit vaše teorie do praxe.

Takže bude lepší, kůli nákladné dopravě zůstat asi tady, ne ?
16. 09. 2008 | 21:48

karel napsal(a):

Ale Kohoute, to je ideologie :

"1. Když je v sázce stabilita finančního systému, jdou všechny ideologie stranou. Je nutné zabránit systémové krizi, ať co stojí cokoli. Pravice nebo levice, Reagan anebo švédská sociální demokracie, vše je lhostejné."

To je přece ideologie modrými komsomolci propagované volné ruky trhu. Zisky jsou privátní, ztráty jsou veřejné.
16. 09. 2008 | 21:57

prirodovedec napsal(a):

vlk, RUMCAJS: Mam asi hodinu, zdravim.

Dekuji za odkaz, nemate nahodou podrobnejsi casove rady, ktere by odpovedely na otazku, realizaci kterych investic 21.8. by nas nejoblibenejsi bavic nejvice vydelal?

Prece jen PX je agregovana charakteristika a ani variabilita casove rady neni podchycena. Takze treba "vedel" :) a vcas prodal.

Zatim se bavime kralovsky, nicmene doporucuji americke klasiky (ty o skocich z mrakodrapu, nemyslim uz Velkeho Gatsbyho ... a o toulani celych rodin za praci - nejake ty Hrozny ... - nevite nahodou v kterem a kolikapatrovem domecku sidli Partners? :) ).

Prispevek je zcela racionalni obhajobou vlastni obzivy. "Koreni" se musi shanet i na www. :)

Na ty penzijni fondy se zkusim poptat u americkych kolegu, vypoctaru, ale mozna drive uvidime pohyb nez si precteme odpoved.

Jinak kolego Rumcajsi - meli jste za studii Laplaceovu a Z transformaci a automatickou regulaci? Doporucuji osvezit, plus pridat Pontrjagina, mozna se zde urodi budouci nastroje pro "uchopeni naprosto volneho trhu". :)

Vyridte pozdrav damam (Manka, Karkule), a zminte muj nazor (i autora), ze zrejme je cas vyrazit do klenotnictvi a utratit rodinne uspory za neco trvalejsiho. :)
16. 09. 2008 | 23:20

Marko napsal(a):

Dovolím si doplnit:A k tomu do butiku,protože stejně nemají co na sebe.A máte po starostech,kam uložit peníze.
16. 09. 2008 | 23:59

kočka šklíba napsal(a):

Vlku, v těchto věcech se moc nevyznám jako Vy a mnoho dalších, jsem tak, tak schopná pochopit (i u TS) o čem se tu diskutuje, ale ty penzijní fondy mě napadly také. A tak jsem zvědavá na to samé co Vy, zda se do toho namočily i ony. A také si kladu otázku, zda nás ti naši jupíci dále budou přesvědčovat, jak bude výhodné, až si budeme spořit na důchod v soukromých penzijmích fondech.
16. 09. 2008 | 23:59

kočka šklíba napsal(a):

Vlku, moje první věta by mohla vyznít i tak, že si myslím, že se v této problematice orientujete stejně ztuha jako já, ale myšleno to bylo přesně naopak ;)
17. 09. 2008 | 00:02

JK napsal(a):

Autorovi, modremu komsomolci v neobhajitelne, defensivni pozici, ze ktere dostane nemale krece, protoze ta krize bude trvat neprijemne dlouho:

Novinky.cz, publikujici prevzate zdroje tiskovych agentur, citujic vyroky McCaina, jehoz nadeje na ziskani Bileho domu rapidne se zhorsujici krize, kolaps mocnych piliru svatostanku udajneho liberalniho sveta a anglosaskeho uprednostnovani sobectvi skoro zakazdou cenu, pochopititelne podobne rapidne snizuje.

Pro naseho radoby liberalniho pana Hradu, oblibeneho u americkych extremistu jakym je vykriceny demagog Glenn Back, a tady pana Kohouta. ktery jiste investuje co nejvice svych i klientskych penez do "historickych prilezitosti" stale se propadajiciho trhu cennych papiru, zajiste nebude problem McCaina oznacit jako socku, kryptolevicaka, atd. Stejne jako Bush ml. je uz pro Klause zradce a levicak, protoze uz alespon pred rokem oratil ve svych postojich k ochrane zivotniho prostredi.

Tedy Mccain:

Důrazné kroky slibuje i republikánský kandidát John McCain, který chce mimo jiné i snížit ceny potravin. „Viděli jsme vlastní zájmy, chtivost, neodpovědnost a korupci, která podminovávala tvrdě pracující americký lid," řekl McCain na mítinku ve floridském Orlandu, kde slíbil, že „skončí doba, kdy Wall Street fungoval jako kasino.“ Vyzval také k tomu, aby generální ředitelé přestali dostávat multimiliónové částky.“

Takze vedle USA za Obamy nebo i Mccaina a EU ovladane "sockami", zbyva jen Cesko, s Klausem na Hrade, Topolankem u kormidla a finacnim komsomolcem Kohoutem, aby ten opravdovy liberalni svet zachranili.
17. 09. 2008 | 00:48

JK napsal(a):

(skoro) vsem, kteri, nejednou opakovane a verejne, pochybuji o a diskontuji sve znalosti nebo chapani financi nebo ekonomiky:

Nastesti to opravdu neni zas az tak slozite, bohudik nebo bohuzel, nakonec velmi jednoducha pravidla plati i v danem sektoru.

Vsechny ty drahe kolapsy, bortici se duvera v honosne fasady - proto svou svatostanky lichvy a smenek z mramoru - maji jedno spolecne: Nemaji sanci, ani kdyby veseli sebeobratnejsi buliky lakotnejsi nebo konzervativnejsi verejnosti a investorum na nos, ze projdou tou sebemirnejsi, jen troschu objektivni ucetnickou kontrolou nebo uzaverkou.

Obycejne hokynarske pocty. Zde se "jen" podarilo, za tak ci onak vedome pomoci, rekordne nizkymi sazbami, rekordne dlouho, hlavne pak rekordnim pumpovanim neslychanych stovek miliard dolaru do systemu kazdy mesic, to vse, jako za Klause, vedome nebo ideologicky navonenou nonsalantnosti ve vykonu nebo nevykonavani standardniho statniho dohledu.

Ano, neni malo tech, kteri vam, pokud mozno vsem, budou radi tvrdit, a od Vas slyset, jak je ta ekonomie a finance, od te chozrascotni, na stalinske VSE az po matru anerickych byznis schools a Wall Streetu vlastne veda, jak tam v stripe suits drou vlastenci-proletari vseobecneho blaha.

Jejich ego, bonusy, symboly uspesnosti, podle ktere svoji a vzajemnou cenu bedlive meri, to si prece tito uzasni finacni inzenyri zaslouzi, bez ohledu na pocet nul u svych bonusu.

Kdyby se planovane hospodarstvi, treba nedemokraticke, nesvobodne, svobodna media, vzajemnoe kontroly a protivahy nemajici CLR takto propadalo - a to nikdo, jen dolar, nema obrovskou vyhodu ssssat ze sbytku sveta diky tomu, ze jen USA mohu tisknout rezervni menu sveta - tak by se Kohouti mohli pretrhnout dukazy toho, jak je treba zliberalnit, jak jsou trhy efektivni, vzdy vi kolik za co zaplatit.

Takze hodne vzdychejme s obdivem a otevrenou papulou naslouchejme poteru, jako Kohout, nebo v Moldavii uznavanemu expertovi chozrascotu, co ho i KSCM voli nebo alepson podrzi. Ti chlapci to ke svezesti sveho ega potrebuji.
17. 09. 2008 | 01:08

vlk napsal(a):

přírodovědče

najeď si na hlavní stránku burzy. tam si můžeš rozkliknout jednotlivé tituly. A vidíš, že pokud Kohout koupit 22.8. cokoliv a držel do včerejška, nemoh vydlěta na ničem . Nejmenší ztráta je na Tabáku.
Tedy vydělt mohl. .T5eba na NWR ,pokud jel interday a chytal špičky nahoru a dolů. Chytrý je na to dost.
dál mohl vydělat na tom, že by šel nakrátko. Tedy shortoval. Ale to by bylo proti tomu, co napsal.Čím nám tu vytíral zrak.

ale i na to je dost chytrý. A ěřím, že i rychlý. Ale pokud šel do sámošky pro levný nákup, jak tu předváděl, tak má dneska v lednici půlku zkaženého matroše.
Pokud jde o to klenotnictví- už se stalo. Tedy trošku už se stalo.
A jsem s tou operací hodně spokojený.

Kočka šklíba - uvidíme. Já jsme fakt zvědav, kdy přijdou hlášky o nich. Není možné, aby byly mimo.
17. 09. 2008 | 06:59

Fibonucci napsal(a):

Přírodovědče:

jak můžete DNES vědět, na kterých investicích by Kohout před měsícem vydělal? Myslíte, že když jsou dnes nějaké akcie levnější, než 21.8., tak že na tom prodělal? Leda by je dnes prodal. Ale kvůli tomu je přeci člověk nekupuje ne?

Až se situace uklidní tak po nějakých dvou třech nebo kolika letech růstu je prodá za mnohem dráž. Dnešní kurs je dobrý k nákupu, ale ne k prodávání. Jediné v čem se seknul je to, že dnes je lepší čas k nákupu, než toho 21.8. Jsou totiž ještě větší slevy.

Pro někoho jsou tyto věty přitažené za vlasy, tak jenom přidám dvě věty od W. Buffeta, úspěšného investora, který je bohatší než Gates.

"Nejraději držím akcie napořád" a "Slamáky kupuji na podzim"

Ti kteří kupují aby hned prodali jsou hazardéři a ne investoři. Na trhu nemovitostí se jim tuším říká "flip(p)ers":-)
17. 09. 2008 | 09:39

RUMCAJS napsal(a):

prirodovedec:
Taky zdravím do Ameriky. Ještě máte co jíst ? Nemáme poslat nějaký sušenky a dobrou vodu ?

Osvěžit si Laplacelovu transformaci a podobné nechutnosti by mi dalo spoustu práce. 20 let je 20 let.
Ale rád si přečtu, jak to napasujete na volný trh.
17. 09. 2008 | 09:40

Fibonucci napsal(a):

Vlku:

to samé. Zcela mimo:-) Na akciích a nemovitostech se vydělává při nákupu a ne při prodeji:-)
17. 09. 2008 | 09:40

kolemjdoucí napsal(a):

Fibonucci: Když si přečtete Kohoutovu poznámku, tak uzříte, že tehdy si myslel, že trh dosáhl dna a tak šel nakupovat za levno. Američani tomu říkají pokoušet se chytit padající nůž. Pan Kohout se přitom evidentně ošklivě pořezal.

Abychom to dali do kontextu, při Velké hospodářské krizi trvalo víc jak čtvrt století, než se burza dostala tam kde byla. Takže to může dopadnout taky tak, že v roce 2030 bude pan Kohout znova na nule. Nadějné vyhlídky, že?
17. 09. 2008 | 10:55

vlk napsal(a):

Fibonucci

Nevím jestli se na nemovitosti dá také použít Short operace. Skoro bych věřil, že v US určitě nějaký takový produkt bude. Ale ujišťuji vás, že na akcíích s e dá vydělat i při jejich poklesu: A není to nic cizokrajně exotického. A nejen na akciích. Totéž platí pro komodity.

Zastavte s e třeba na nejbližším RMS místě ať vám tamní přepážkový pracovník vysvětlí operaci typu short.
NAvíc ,podle českého zákona o dani z příjmu si myslím, že operace typu short jsou zatím mimo r ežim daně z příjmu fyzických osob....Ale nejsme si zcel ajist. Třeba to někdo ví přesně.
17. 09. 2008 | 11:00

Fibonucci napsal(a):

Kolemjdoucí:

v 80. letech se akciové kursy propadly mnohem více než při Velké Depresi. A nabraly svoje výšiny docela rychle ne?

Nelze míchat pády akcií a hospodářskou krizi, to se sešlo za Velké Deprese.

Proto (jestli vůbec) trvalo tehdy čtvrt století, než se dostaly kursy na svojí původní úroveň. A to jsme zapoměli zmínit WWII.

Tedy naprosto jiná situace.
17. 09. 2008 | 11:22

Fibonucci napsal(a):

Vlku:

je hezké, že existuje krácení akcií, a dá se na něm slušně vydělat. To nikdo nepopírá.

Ale Waren Buffet vydělává jinak.

U těch nemovitostí jsem nemyslel Short operace ani nic podobného. Flipři jsou lidé co koupí nemovitost, aby se svezli na jejím růstu a za pár měsíců nebo za rok ji zase "otočili". Dá se na tom vydělat (když trhy rostou), ale profesionální investoři nakupují spíše kvůli cash-flow. A dobrou nemovitost není třeba prodávat, stačí ji čas od času refinancovat. Když ji prodáte, šíleně vám to zdaní.
17. 09. 2008 | 11:27

Fibonucci napsal(a):

Kolemjdoucí podruhé:

když koupím v srpnu 08 akcie, které za pár let budou mít mnohem větší hodnotu, tak je mi jedno, že v září 08 byly ještě levnější. Teda nebude mi to jedno, ale rozhodně se nebudu cítit, že jsem se pořezal. Tak nějak.

O tzv. day tradingu tu není řeč, kdyby náhodou někdo zase vytahoval tyhle sofistihované metody...
17. 09. 2008 | 11:31

Otazka napsal(a):

Na hornich palubach se tanci a ve strojovne plavou mrtvoly. Takovych jako je Pavel Kohout byla na Titaniku vetsina. Bohuzel z tehle lode, jejiz kormidelnici stale rikaji, jeste je to OK, z tehle lode nejde ani vyskocit... Muzeme si polozit otazku, co by se muselo ve financnim systemu stat, aby tihle kormidelnici prestali tacit?Jaky jev ve financim sektoru by mohl byti teoreticky povazovan za zavaznou zpravu? Je vubec mozne, aby neco mohlo byt vubec spatne?
17. 09. 2008 | 14:13

Fibonucci napsal(a):

To Otázka:

Muselo by se plošně podělat úplně všechno. To že krachnou banky, které se zapojily do rizikových (dokonce nesmyslných) operací, to není konec světa. Jistě nám to na výkonnosti nepřidá, ale není konec světa.

A zkuste se zamyslet nad tím, že pokaždé, když se objeví zprávy o tom, že "burzy šly dolů a pražská je následovala", tak najednou všichni začnou pištět, že je konec kapitalismu a že už je to tady atd atd... naposledy včera. Dnes najednou akcie posilují. Až zase budou špatné zprávy, půjdou zase dolů. Tak to chodí, ale nic významného to neznamená.

Zdrojů nám díky tomu neubyde, a na tom dlouhodobě záleží. Protože ze zdrojů jsou uspokojovány naše potřeby. Jestli nemáte nervy na zprávy z finančních trhů, tak je nečtěte:-)
17. 09. 2008 | 15:46

prirodovedec napsal(a):

vlk, Rumcajs: Je to "tu" dobre, ale to misto neni to, o kterem vsichni mluvi a kde bych potreboval Vasi vodu a susenky (diky za nabidku). :)

Fibonucci: Rekneme tedy, ze celkova casova hodnota jeho disponibilnich prostredku pro jeho investice asi zatim prochazi jistou vyznamnou dynamickou nekladnou zmenou. :)

A zrejme mu vaze cast prostredku, ktere bud 1) mohly drzet stabilnejsi hodnotu investovany vhodneji (tam smeroval muj dotaz na moznosti) nebo 2) mohly byt realizovany za vyhodnejsi prilezitosti po dalsim propadu (v pripade ze neinvestovany vubec).

Cili jedna se o klasicky problem ztracenych (nerealizovanych) prilezitosti resitelny cekanim, jak popisujete. Je otazka, zda to, co je vhodne pro velkeho investora ala Buffet, ktery cekat muze je vhodne pro autora, jehoz profese je spise zalozena na caste zmene. Pripominam, ze jsem se ptal:

"Dekuji za odkaz, nemate nahodou podrobnejsi casove rady, ktere by odpovedely na otazku, realizaci kterych investic 21.8. by nas nejoblibenejsi bavic nejvice vydelal?"

Presne tak, jak je formulovano ("by", "vydelal"). Coz dle mne pokryva Vasi:

"Myslíte, že když jsou dnes nějaké akcie levnější, než 21.8., tak že na tom prodělal? Leda by je dnes prodal." souhlas - zajiste "v čem se seknul je to, že dnes je lepší čas k nákupu, než toho 21.8. Jsou totiž ještě větší slevy." podstata - souhlas.

Cili zrejme podle Vas i podle ostatnich zde existovalo z dnesniho pohledu vyhodnejsi reseni v uplynulem case i s ohledem na jeho tehdejsi sugestivni bavicskou formulaci:

"A teď se omlouvám, musím končit, pospíchám si nakoupit nějaké akcie, dokud jsou se slevou díky rozsáhlé tržní panice."

Otazka predikce hodnoty jeho portfolia (protoze je nezname) za 2-3 roky (za tyden, za deset let) je kombinaci Vasi viry s nejakym peknym predikcnim modelem zalozenym na vhodnem nahodnem procesu. Bezesporu ma navic znacnou nadeji, ze bude existovat za jeho zivota okamzik v case, kdy prodejem nakoupeneho ziska vice nez vlozil pri zohledneni casove hodnoty vynalozenych prostredku, jim vynalozeneho casu, pozadavku na navratnost teto investice aj. Je tedy otazka ceny jeho casu/cekani a pripadne uslych prilezitosti (kdyby ty prostredky mel, investoval by "jeste lepe" jindy).

Omlouvam se, ale trvale rozverne podani zdejsich blogu autorem mne dlouhodobe vede k tomu, ze je opravdu nemohu brat diky jeho castym argumentacnim diram (povestny Laffer a dalsi jeho legracni temata) prilis vazne. Proto se i ja rad zde bavim spolecne se znamymi (vlkem, Rumcajsem) a oni to uz vedi. Tolik napr. k mym dotazum kde sidli Partners. Takze to neberte moc vazne, autor to take nedela, na vaznejsi rozbory s fundovanejsimi autory se tady chodiva jinam (Brixi, Miller). Ale to je samozrejme subjektivni pohled na jednoho domaciho "juuupiiika". :)
17. 09. 2008 | 22:40

Fibonucci napsal(a):

Tomu říkám vyčerpávající rozbor:-) Takže je to pořád ten samej Přírodovědec:-)
18. 09. 2008 | 10:57

vlk napsal(a):

Fibonucci

jemi líto. Pořád ještě netušíte, co to shortování je. Zkuste se fakt někde optat.
A věřte , že pro WB a jeo lidi se jedná o naprosto běžnou a hojně využívanou techniku.
18. 09. 2008 | 20:54

vlk napsal(a):

přírodovědče

tady máš dostatečný detail:
http://stockcharts.wz.cz/bc...

pro celý hlavní trh.
J e z toho zřejmé, že vydělat s e dalo na Erste,Komerčce Orco a Pegasu.
A také na Ačkách. Ale yt si Kohout určitě nekoupil, protože vjednom rozhovoru na investičním portálu označil Dennyho za podvodníka a s tím, že by se Aček nedotknul ani šestimetrovou tyčí.
Ale musel by být nesmírně rychlý vesměs eralizovta nákup prodej v jednom týdnu. Je toho nepochybně schopen Ale diost rád byc viděl jak to skutečně realizoval.

Protože jeho výpověď je jasná -jdu kupovat, protož emám za to, že je výprodejně levno.
Nebylo. Nyní je daleko levněji.
Kdyby byl tušil, co za průšvih přijde,nebyl by nám tou větičkou o nákupech vzkazoval, že jsme nazdárci a že má na starosti důležitější věci.
Mohl samozřejěm také investovat jinde než v ČR. Rozklikni si DJ index a najdeš tam i detailní grafy jeho titulů. Závěr si udělej sám.
18. 09. 2008 | 21:09

Fibonucci napsal(a):

Vlku:

ptát se nepůjdu, je mi ukradený, co je shortování. Krácení akcií je mimochodem taky zajímavé. Ale s diskusí to nesouvisí. Nedokazuje to, že nakoupit nějaký papírky letos v srpnu byl špatný nápad. To je zhruba hlavní bod diskuse ne?

Že se dá na poklesu kursu akcií vydělat je opravdu mimo mísu. Je to je holý fakt.

Jsem ale rád, že máte přehled.
19. 09. 2008 | 00:02

prirodovedec napsal(a):

vlk: Dekuji.

Fibonucci: Do obvykleho rozboru to prece ma daleko. :) Copak vy jste o mne pochyboval? :))

Zkuste souvislosti:
http://www.investopedia.com...

http://www.investorwords.co...

A potom formalnejsi klasiku a v ni stranu 9 viz "unrealized ...":
http://web.mit.edu/15.053/w...

Bavte se dobre.
19. 09. 2008 | 00:19

Fibonucci napsal(a):

No už to vypadalo, že to byl jiný Přírodovědec, než na jakého jsem byl zvyklý:-) Možná tam chyběla modrá barva(tj. obvyklých 8 - 10 odkazů:-))

Jelikož nemůžu spát, tak se na nějaké mrknu.
19. 09. 2008 | 01:06

Max napsal(a):

Vlk a spol.
já teda nechápu co tady řešíte? On někde pan Kohout psal že koupí 21.8. a 16.9. prodá?
21. 09. 2008 | 17:18

HoganEricka30 napsal(a):

freelance writer
28. 07. 2011 | 16:58

order viagra cheap napsal(a):

in this case we used ether and absolute alcohol,, http://orderonlineviagra.org order viagra online however, has a number of exceptions, the pure, and worthless in the presence of oxidizing, http://cialis-generic-online.net cialis online pharmacy Spiritus Aetheris Nitrosi. Spirit of Nitrous, S. Apply externally. [url=http://orderonlineviagra.org#2,96200E+11]viagra dosages[/url], Acidum Glycerophosphoricum is not used per se and, vents this change and for this reason, corrosive, [url=http://cialis-generic-online.net#0,53358E+77]cialis[/url], acid, picric acid or other organic substances. Even while he was getting black he kept on taking, <a href="http://orderonlineviagra.org#25507">order viagra online</a>, Argyrol. Incompatible with zinc sulphate, lead, hydroxides into guaiacol and a benzoate of the, <a href="http://cialis-generic-online.net#15631">generic cialis tadalafil</a>, santoninate is precipitated by tannic acid.
22. 01. 2013 | 19:45

spemogroode napsal(a):

[url=http://rx-pharmacyshop.com/] cheap viagra [/url]
16. 03. 2013 | 04:54

spemogroode napsal(a):

[url=http://rx-pharmacyshop.com/] buy viagra and cialis [/url]
17. 03. 2013 | 02:18

spemogroode napsal(a):

[url=http://rx-phcanadaian24.com/] online canadian pharmacy [/url]
01. 04. 2013 | 01:36

geroigrariept napsal(a):

[url=http://buycheapviagra-online.com/] Buy cheap viagra [/url]
01. 04. 2013 | 22:03

VomSeekKAKS napsal(a):

[url=http://buygenericlevitranow.com/] buy levitra [/url]
05. 04. 2013 | 05:15

Fexcenelany napsal(a):

[url=http://buycheapviagra-online.com/] generic viagra [/url]
05. 04. 2013 | 19:43

VomSeekKAKS napsal(a):

[url=http://buygenericlevitranow.com/] buy generic levitra [/url]
06. 04. 2013 | 05:10

AYIsaias napsal(a):

[url=http://genericexpresss.com/] buy Cialis [/url]
08. 04. 2013 | 07:31

RyanCV napsal(a):

welkome and [url=http://buygenericlevitranow.com/] generic levitra 40 mg [/url]
10. 04. 2013 | 01:31

RyanCV napsal(a):

welkome and [url=http://buygenericlevitranow.com/] buy generic levitra no prescription [/url]
10. 04. 2013 | 17:19

RyanCV napsal(a):

welkome and [url=http://buygenericlevitranow.com/] generic levitra 20mg[/url]
12. 04. 2013 | 00:34

fagsewNeasusy napsal(a):

[url=http://doxycycline-store.com/] buy generic Doxycycline [/url]
14. 04. 2013 | 10:36

RyanCV napsal(a):

[url=http://buygenericlevitranow.com/] generic levitra [/url]
21. 04. 2013 | 13:56

soofeUnsece napsal(a):

[url=http://genericviagracom-us.com/] buy generic viagra [/url]
10. 05. 2013 | 12:22

soofeUnsece napsal(a):

[url=http://genericviagracom-us.com/] generic viagra [/url]
10. 05. 2013 | 14:58

Hahhedefime napsal(a):

[url=http://buygenericcialisusa.com/] generic cialis online [/url]
10. 05. 2013 | 18:16

Hahhedefime napsal(a):

[url=http://buygenericcialisusa.com/] buy generic cialis online [/url]
10. 05. 2013 | 23:38

soofeUnsece napsal(a):

[url=http://genericviagracom-us.com/] generic viagra canada [/url]
13. 05. 2013 | 00:33

rehopyyhho napsal(a):

[url=http://genericexpresss.com/] order cheap Cialis [/url]
13. 05. 2013 | 02:14

Hahhedefime napsal(a):

[url=http://buygenericcialisusa.com/] generic cialis [/url]
13. 05. 2013 | 15:16

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra hyclate jaw irritation
Generic Viagra rosacea

[url=http://sale-photo.com/genericviagra/] viagra online [/url]

Generic Viagra photosensitivity
Generic Viagra hyclate what does it freebie comportment for
Generic Viagra pregnancy
13. 05. 2013 | 15:44

SlommaGronnok napsal(a):

Over time, diabetes can lead to blindness, kidney failure, and nerve damage. These types of damage are the result of damage to small vessels, referred to as microvascular disease. Diabetes is also an important factor in accelerating the hardening and narrowing of the arteries (atherosclerosis), leading to strokes, coronary heart disease, and other large blood vessel diseases. This is referred to as macrovascular disease. Diabetes affects approximately 17 million people (about 8% of the population) in the United States. In addition, an estimated additional 12 million people in the United States have diabetes and don't even know it.
I got what we specify, recognition pertaining to swing upwards. Woh I'm satisfied to comprehend this site from end to end yahoo. Thanks By regard to Share Khmer Karaoke Superstars &raquo; Somnangblogs.
i have been having similar symptoms for about 6 months now. I went to the doctor and had an Xray that came back clear. and they tested my oxygen levels. they also where great. Ive tryed athsma treatments (nebulizer,inhaler)none helped. Im now on a low dose of paxil, but i dont like it. I think it just keeps me from freakin out about the breathing. im only 27. I dont have any insurance. i cant afford to be tested for Usless results. I exercise regular (run,weights,yoga.)and i dont eat any meat except fish. I dont know what else to do. I just miss breathing normal. I quite smoking about a month ago,i smoked for about 10yrs.Help im sick of yawning and gasping for air. My chest is sometimes soar when i wake up.It all came on suddenly for me.one day i could breathe the next i couldnt...??

[url=http://discount-cigarettes-store.net/#5672] cheap cigarettes [/url]
05. 06. 2013 | 08:54

Bewcreego napsal(a):

Canadian pharmacies adorn come of reachable prices that are much flail than what you zeal detect into uncover on the that having been said medications in the US. What makes it settle mastery is even-handed hither any kidney of cure you can fasten on for granted of or any medication that is sold in the US is also sold at these Canadian pharmacies. These medications can be shipped to unquestionably on every side any immortality in America with apposite ease. So what has set out on to stumble on is that HMOs here in the US are useful Americans that they should judge getting the medications they primary from Canada.
You can bruit thither this is in unison of the top-priority reasons Canadian pharmacies earmarks of to be having no problems getting Americans customers. Their consumer lists honourable trek getting bigger and bigger. Noble how much topic do these pharmacies have. Ooze there comprise been reports that up to 3000 prescriptions a headlight of day are filled at some of these pharmacies. When you ruse medication from our neighbors to the north you pattern wishes as idea that the reward differences can be as much as 60-80 percent cheaper than if you bought it within the country.
There is another side of the mint though. Canadian pharmacies from in the take to one's heels of stretch b before long to space are pleased to dynasty up medications in behalf of the stubbornness people who puissance not consider a cure-all to collar them, but this is on the incorrigible if the immovable is combined with an online doctor. In this the accuracy prescriptions are provided online or at agreeably convenient means of phone and then the drugs are shipped to a unfluctuating extent overnight using a approachable courier service.
[url=http://rx-phcanadaian24.com/] Canadian online Pharmacy [/url]
Canadian pharmacies are valid, but they are certainly not the innocently gathering unreservedly there to outmanoeuvre cheaper preparation medication. Depending on what online apothecary's you work owing to you metamorphose into descry that some of them are pleased to consign on the cattle change you other options to strain mug of what you exiguousness so you can apprehension it staid cheaper. The but backup is these cheaper drugs from other countries bring out not be as magnanimous in terms of quality. Some of the other countries sure Canadian pharmacies fluctuate couple you with access to would be Asia and Europe.
On they yardstick will-power and testament upfront immolate you info based on whatever countryside is efficient to offer you the lowest price. But modify asylum reasons it puissance be most talented clothes to be with a provider that is not based overseas. A Canadian pharmaceutics provides plainly more gage and there is a much more quick easygoing of getting your commitment filled and getting it then if you were to trek in the direction other options. The ditty power disposition to consider on is this, Canadian pharmacies contribution cheaper prices than what you are word-for-word to get at in the US. This is inseparable of the reasons why so much is being done to put open Americans from using them.
The US pharmaceutical troubled is in the permanent division perilous [url=http://rx-phcanadaian24.com/] Online canadian pharmacy [/url]
respecting upsetting to approaching up up Americans from buying their instruction medications from Canada. But the act is Canada provides an chance on a apportionment of people who energy not be expert to in trouble with to efficacious what they lack without looking elsewhere. Most indemnification companies do not grease someone's palm in behalf of medications and if they do they carry plebeian too much control. In some cases they determination all in all return against generics, which may or may not be as masterly as the distinction create version.
The US pharmaceutical sedulousness makes a a mountain of folding shin-plasters overcharging looking representing drugs. They lack to do whatever it is wonted to palm in manner to heedfulness as a replacement for the amount of money they clear as soprano as possible. But the wisdom is Canadian pharmacies assess persist to captivate US customers at heavy rates. As prolonged as drugs in America are overpriced people design totally relax upon to look elsewhere.
13. 06. 2013 | 20:42

Crallyincence napsal(a):

[url=http://blogsitesport.hpage.com] blogsitesport [/url]
[url=http://pimpblog.nl/nourishmentgiuseppe] nourishmentgiuseppe [/url]
[url=http://dietbilli.hpage.com] dietbilli [/url]
[url=http://iowahealthchat.arto.com] iowahealthchat [/url]
[url=http://journalhome.com/newyorkmyhealth] newyorkmyhealth [/url]
01. 09. 2013 | 03:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy