Poplatky jisté, sezóna nejistá

22. 06. 2010 | 18:24
Přečteno 4439 krát
Minulý týden zemřel Ladislav Smoljak, režisér, s jehož snímkem Nejistá sezóna si spojujeme groteskní průpovídku „vítězství Pyrrhy, dříve Pyrrhovo vítězství“. Takový triumf, kterak známo, utrpěla v květnových volbách sociální demokracie. Změnila scénář i režii. Obratem ztratila vedoucího celé stranické struktury, jenž ztratil nervy (naštěstí úplně jinak než před čtyřmi lety, po právě dořešené aféře plukovníka Kubiceho) a rozhodl se zmizet ve sféře obchodu. Což jistý levicový komentátor vtipně oglosoval jiným úmyslným obracením známého výroku, totiž že kapitalistou se stává člověk poté, když zjistí, že nemůže být socialistou.

Po májovém, relativně těsném, leč velmi nákladném vítězství České strany sociálně demokratické, jež, v nadsázce řečeno, potvrdilo známou agitační frázi o „neefektivní rozhazovačnosti levičáků“, následovaly další změny. Řada klíčových ještě přijde, musí, touží-li poražený vítěz po skutečném triumfu, jakým se daly nazvat regionální volby před dvěma lety.

Lidový dům teď působí zmateně a zhrzeně, neboť strategie rozsáhlých sociálních příslibů nezabrala. Jestliže nebyla rovnou vodou na mlýn postavený z daru nebes domácímu liberálně-konzervativnímu proudu. Čili z účetních knih dlouho Bruselem tolerovaného podvádění řeckých pravicových vlád, jejichž poklesků obratně využil netoliko Miroslav „El Greco“ Kalousek, bývalý a snad nadcházející český ministr financí.

Rozkolísaná unáhlenost získala pak páně Onderkovu tvář, neboť jeho ústy se na světlo boží prodral absurdní nápad „rasové segregace“ levice od levice. Nesmyslný přesto, že myšlenková či personální nehybnost v jádru antirevolučních českých komunistů – netýká se to ovšem nepohodlných představitelů kritického proudu KSČM – obecnému obrazu sil nalevo od středu vysloveně neprospívá.

Zklamání zase, spolu se samozřejmým nedostatkem peněz v krajských kasách, cítíme z politiky regionů. Kraje spoluovládané ČSSD nepřímo ohlásily logický důsledek drastické redukční diety jejího kdysi vládně nejobjemnějšího koaličního potenciálu. Škrtly refundaci poplatků odváděných zdravotnickým zařízením v gesci vyšších územně správních celků.

Ke čtyřem menším regionům, co dosud odtroubily tuto díru do světa našich krajů roku 2008, se s přesnou hranicí konce darování přihlásil první velký aktér, jihomoravský kraj. Finančně náročnému procesu ve prospěch „nevděčného“ voliče zvoní hrana. Nadlouho se tím uzavírá jedna kapitola širokých diskuzí a sporů, jejichž podstata tkvěla v tom, zda stanovené taxy nejsou dvojím zpoplatněním téže služby, vytvářejícím navíc předpolí další komercionalizace. A jestli některá jejich formální zdůvodnění nevycházejí de facto z jakéhosi principu kolektivní viny za menšinu skutečně zneužívající lékařskou péči.

Boj o profil věcí veřejných nicméně nekončí. Neúspěšné politické špičky zdůraznily malou účast lidí, jimž prvním mělo sejít na vítězství socdemokracie. Usebrání občanů a následnou odvetu si slibují od místních a především třetinově senátních klání. Dalšího projevu trvale nejisté sezóny, otevřené společnosti.

Článek byl minulý týden publikován v deníku Rovnost

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

LEVAK napsal(a):

Vážený pane,tvrzení o zneužívání lékařské péče je nepodložené a vymyšlené panem Julínkem by nějak zdůvodnil svou zdravotnickou deformu.
22. 06. 2010 | 18:53

Jirka H napsal(a):

LEVAK: po zavedení regulačních poplatků poklesla vytíženost pohotovostní lékařské služby v Břeclavi o více než 70 %. Mám k dispozici přesná čísla. jinde tomu bylo podobně. Tak nevykládejte nic o nepodloženosti.
22. 06. 2010 | 19:07

hovorka11 napsal(a):

Kdyby ČSSD zaplatila dluhy právníkovi a skončila, tak bych to velmi uvítal. Otevřel by se prostor pro novou sociálně myslící stranu, která by se řídila více rozumem a ne kmotry spřaženými s kmotry z ODS!
Jde o to, že Bezděkova komise je proti zájmu nejen mladých ale i budoucích důchodců. Lobbystické uskupení penzijních managerů bez nezávislých odborníků chce na úkor občanů vytahovat prostřednictvím dotací peníze na podpory a živit tím fondy a jejich ztrátovost. K tomu slouží skupování státního dluhu za naše peníze a navíc jim ještě budeme platit úroky z tohoto dluhu.
Každá strana, která to myslí s důchody dobře by řvala pravdu: že je to letadlo, které vždy více spotřebuje než vydá, že je nesmysl aby nebylo v konkurenčním prostředí bez trvalých dotací, že omezí porodnost a tím důchody v budoucnosti. Myslet si, že našetříme na dobu, kdy nebude dost pracovních sil je nesmysl šířený finančníky napojenými trvale na stálý příjem z našich daní penězovody !!!
Proč mlčí ČSSD ?
Proč mlčí Václav Klaus který "obhajuje trh a svobodu" ?
Absolutní vakuum stran hájících práva většiny lidí je přímo grotestkní.
Volil jsem VV, nebylo nic jiného, co by slibovalo zlepšení.
Bude i nadále díra "vlevo" ?
22. 06. 2010 | 19:18

sasa napsal(a):

hovorka11: ohledne reformy penzi mate pravdu.
levak: no a co jste usetrili? zrusili jste ji?
22. 06. 2010 | 19:30

myrta napsal(a):

ještě k těm poplatkům:co regulují poplatky na onkologii?Tam si lidé také chodí posedět a pokecat,aby se doma nenudili?
22. 06. 2010 | 19:47

AC napsal(a):

Jirka H

"po zavedení regulačních poplatků poklesla vytíženost pohotovostní lékařské služby v Břeclavi o více než 70 %. Mám k dispozici přesná čísla. jinde tomu bylo podobně."

Jinými slovy, pacienti si své zdravotní problémy dotrpěli do rána a pak navštívili svého lékaře.
Nebo i tady máte přesná čísla a můj názor tím vyvrátíte? Anebo se dokonce kloníte k názoru, že všech 70% potenciálních pacientů byli simulanti?
22. 06. 2010 | 19:48

Sladký napsal(a):

Jirko H. MYslíte,že 70% lidí,kteří přestali chodit na pohotovost, jsou simulanti?
22. 06. 2010 | 19:50

Sladký napsal(a):

AC- předběhl jste mne a navíc jste to napsal jasněji a výstižněji. A ještě něco pro Jirku H. Někteří účastníci silničního provozu porušují dopravní předpisy.Je to důvod k tomu,aby pokutu platili všichni?
22. 06. 2010 | 19:52

SuP napsal(a):

Sladký -
To přirovnání kulhá. Předpisy omezují jízdu všech jen kvůli pár pitomcům, kteři se nezvládají.
22. 06. 2010 | 20:05

Karel Novotný napsal(a):

SOCDEM by se měla asi samokastrovat a destruovat, jak si přeje nejen pravice, ale předeším různí levicoví intelektuálové a idelisti, viz. :
- různé nerealistické výkřiky o nové a čisté levici
- vzývání teatrální popravy bývalého předsedy a předsednictva
- nekonečné sebereflexi atd.

ALE HLAVNÍ příčina prohry levice nebyl ani nemotorný Paroubek, ani ke konci křečovitá kampaň ČSSD, ale MEDIÁLNÍ POPRAVA.
CSSD prohrála volby s médii a až následně s pravici a popř. sama se sebou.

Perverzní až sadistický vztah tištěných médii k ČSSD ani v podstatě neumožňuje tuto skutečnost nahlas pojmenovat.
PS.
A tak mezitím levicové elity (v souladu s naší pravici) volají po sebedestrukci ČSSD ve jménu nové, čisté, ideální (a nikdy a nikde neexistující levici).
22. 06. 2010 | 20:07

vlk napsal(a):

Konečně se zdejším pravověrným dostalo blogera jejich snů. Oč méně je kvalifikovanější, o to více má ambic.
Ano sociální demokracie jednoduše nevyhrála dost.To je neoddiskutovatelný fakt.
A její kampaň byla nesmírně nákladná, Víc nákladná nežli bude návratnost nákladů.
Ani o tom není sporu.
A do budoucna , zejména ty finance asi budou problémem. Nicméně tohle někteří z nás tohle napsali už čtyři hodiny po uzavření volebních místností. Objevovat to tři neděle po té je . no někdo by mohl říci , poněkud pozdě. Jiný a těch tady budete mít naštěstí dost, to budou objevovat jako zjevení slov a svatého.
Ovšem špičková je hláška, že bývalému vůdci soc dem ruply nervy. Rozdílně od situace po zprávě plukovníka Kubiceho..
Jistě pan Kopecký cítí potřebu si plivnout. Někdo, samozřejmě neinformovaný by prostě řekl, že vůdce strany vyvodil ze situace osobní závěr. Tak, jak je v civilizaci obvyklé. Kdyby byl zůstal , byl by si Kopecký zřejmě plivnul tak, že má hroší kůži a nechová s e jako chlap.
Moc pěkná je i hláška, že květnové volby jiným způsobem potvrdili teorie o rozhazovačnosti levičáků. Ano máte pravdu. Cosi těm z Lidového domu schází. Například to, aby našli firmu, která je leta ve ztrátě, ale prodává jejich centrálu tak, že ji neprodá , ale bude platit bez mrknutí oka těžkou a tučnou pokutu. Někdo by tomu mohl říkat pračka na peníze a podivné peněžní čachry, . věřím , že Kopecký by to pojmenoval jinak. Třeba jako Langer - normální finanční transakce. Ale uvidíme, jestli teď náhodou panu Čistému to nepřijde divné…
Ne nebyla to strategie sociálních příslibů. Která prohrál a soc d em volby. Kromě jiného to bylo na ruby obrácené heslo ODS: řešení místo strašení. Dopadlo to přesně opačně – volič vyděšený scénami z Athén , tamními militanty a mrtvými v bankách prostě naběhl na člověka, který podváděl deset koho doma potkal, ale holt byl v televizi. A druhá část naběhla na fíkový list Kalouskovy nahoty. Jenže ten fíkový list roztomile šišlá a má rodokmen.
Představa , že si někdo dobrovolně odhlasuje prodloužení odchodu do důchodu, placení školného vyšší DPH na potraviny, léky, rozkradení veřejných fondů - míním zdravotní a sociální pojištění a tím pádem menší důchody a daleko větší spoluúčast u lékaře je naprosto absurdní.
V Řecku, Itálii , Francii , Německu a nově i v Británii, tam všude se těžce stávkuje proti podobným úsporným plánům zemí, které jsou opravdu těžce zadlužené. Jenom český občan je prostě z principu světový unikát a odpovědně, byť celá ¼ nevydrží s penězi ani od výplaty k výplatě a další 1/3 jen tak tak a zlomilo by její finanční situaci nečekané jednorázové vydání ve výši 7 tisíc. Ten si prostě dobrovolně zvolil a to výrazně, že jako chce platit a platit a platit. Pokud tomu pane Kopecký věříte, pak byste na svou naivitu měl mít zbrojní pas. Ale to asi nebude ten případ. Prostě volby kromě jiného bylo vítězství strašení nad řešením. Sociálně únosným řešením.
Co tam máme dál? J Onderka.. Hm také špatně. Když se chce víc e distancovat od komoušů, aby prostě už pravá nemohla příště zase strašit. S tradiční rudou kartou.

Co máme dál? Tradiční nájezd na poplatky. Jejich proplácení bylo podle pravověrných špatné. Skončení proplácení je najednou také špatně. Jakkoli soc dem jasně řekla , že poplatky chce financovat jen tak dlouho, dokud je v parlamentu nezruší. Což evidentně s existující famiglií 118 není možné. Zrovna tak je zřejmé, že proplácení by bylo dál e vší mocí sankcionováno ze strany ministerstva zdravotnictví a managementu zdravotních pojišťoven, který s e teď novým pánům rozhodně bude snažit zalíbit.
22. 06. 2010 | 20:12

vlk napsal(a):

Ostatně - pokud volič rozhodl svou volbou , že poplatky platit chce- je logické tuto volbu respektovat. Peníze s jistě budou hodit na něco jiného, co volič také bude chtít.

Ano pane Kopecký - budou další volby. A jistě pak zase další. A zase další. A jednou pane Kopecký určitě přijdou volby, kdy ani podpora těch, co píší do Lidovek , E15,Hospodářek a toho ostatního, kde publikujete prostě nebude stačit. A dopadnou úplně opačně.

Těším se na vaše další blogy. My dva si spolu rozhodně užijeme. Fajn , že jste s e objevit. Dusit Kohouta je fakt už někdy docela nudná rutina.

Ale nebojte soudím ,že s e rychle stanete modlou slintalů a pravověrných.
22. 06. 2010 | 20:12

Jirka H napsal(a):

Sladký: Ano, často tam chodili lidi i s blbostma anebo se jim nechtělo v pondělí čekat v běžné ordinaci.
22. 06. 2010 | 20:16

SuP napsal(a):

Vlku -
že zrovna TY se potřebuješ navážet do výslovnosti člověka, který prožil prakticky dcelý život v cizině, nesvědčí ve Tvůj prospěch. Přeber si to jak chceš.
22. 06. 2010 | 20:19

prirodovedec napsal(a):

Blog zpozdeny obsahem asi tri tydny za diskusemi na aktualne a jinymi blogery.

Autor byl v zahranici? Zaspal? :) Proboha editori, "co" jste to nam privedli? To je nejaky kamarad nekoho z Vas, jako v CT typicti kanalytici? Nebo je nadeje, ze se autor zlepsi? Pretisknuti textu, ktery pred tydnem byl dva tydny stary??

Jak to rikali v 68? Parafraze: Mihalco/Lenine probud se, Stejskal/Breznev se zblaznil a poslal do aktualne/CR Kopeckeho/tanky ... :).
Diskutujici vrci na Zeleneho a Svejnara, kdyz to s temi pretisky delaji a tady novacek ... :).
22. 06. 2010 | 20:27

jarpor napsal(a):

Jirka H.

Tak dnes po druhé :

Každý dobrý skutek - zde tvrzení doložené patrně nikoliv fikcemi - musí být po zásluze potrestán... :-))

SuP

Tak jsem už přemýšlel, zda nenavrhnout ctěnému auditoriu, nechat zde Vlka bez oponentury... ať si plácá a vyje...

Ale po :
"Ale nebojte soudím ,že s e rychle stanete modlou slintalů a pravověrných."
kdy "slintalem" už nejsem patrně jen já sám... nic takového neudělám...

Hezký večer
22. 06. 2010 | 20:29

vlk napsal(a):

SuPe
a nezbláznil jsi se náhodou? Zkus ten svůj kec dokázat.

o výslovnosti autora jsme nic nenapsal. A o tom, kd e žije nebo žil vůbec nic netuším.
Prostě - kecáš.
22. 06. 2010 | 20:42

vlk napsal(a):

Přírodovědče
pokud tad y někd e toulavě kráčíš- mrkni na posledního dolejše. Už sjel ze skla. Jestli chceš prima matroš pro študáky.

Přečti blog a projeď diskusi. je to skutečně extrémní otázk a toho jak diskutují slepí.
Tam u vás tomu nebudou c htít věřit. K internetové diskusi ze Severní Koreje s e nedostaneš. Tohle ji může docela dokonale zastoupit.
Absolutní špička na téma - jak diskutovat absolutně od věci a dělat , že je tomu přesně naopak.
Zrčo se pobavíš.
22. 06. 2010 | 20:55

LEVAK napsal(a):

Ad Jirka H:zřejmě k tomu zvlášť přispěl poplatek 30 Kč za položku na receptu!
22. 06. 2010 | 21:08

mene tekel ufarsin napsal(a):

vlk: Jenže ten fíkový list roztomile šišlá a má rodokmen.
SuP: Vlku -
že zrovna TY se potřebuješ navážet do výslovnosti člověka, který prožil prakticky dcelý život v cizině, nesvědčí ve Tvůj prospěch. Přeber si to jak chceš.
vlk: SuPe
a nezbláznil jsi se náhodou? Zkus ten svůj kec dokázat.
22. 06. 2010 | 21:10

thief napsal(a):

"Co je tohle za blábolení?" bylo první co jsem si pomyslel po přečtení prvních odstavců blogu pana Kopeckého. Naštěstí jsem se vzápětí v profilu autora dočetl, že je publicista hojně přispívající do různých periodik nevalné úrovně a pověsti. Nicméně jsem dočetl. A mám dva dotazy.

1. To už začala předvolební kampaň? Chápu, že naše nová vláda bude potřebovat mediální podporu a to dlouhodobě a výrazně. Aby se jí povedlo udržet aspoň do předčasných voleb 2013. Ale i propaganda by měla mít nějakou úroveň. Tohle by opravdu nemuselo stačit.

2. Druhý dotaz je cílený. Pane Stejskale, tvrdíte, že blogy umožňujete psát lidem, kteří mají veřejnosti co říct, kteří jsou nějakým způsobem významní. Proč tady ale bloguje agitátor nejprimitivnějšího kalibru, jehož příspěvěk neobsahuje jedinou ideu hodnou zamyšlení. Pouze standartní předvolební řeči a propaganda. To už to mohl rovnou napsat neo, hoven nebo Rumcajs. Byli by autentičtější a údernější a taky nejspíš vtipnější. Opravdu je taková bída nutná?
22. 06. 2010 | 21:13

Admirál napsal(a):

Jirka H - Dejme tomu, že poplatek za pohotovost má regulační účinek.

Jaký regulační účinek má popletek za recept?

Zkuste mne poučit.
22. 06. 2010 | 21:26

stejskal napsal(a):

Zajímavý dotaz, pane zloději,

budu o něm přemýšlet.

Hezký večer.

Libor Stejskal
22. 06. 2010 | 21:27

Trégl napsal(a):

Pláč za ztraceným socialismem deroucí se odevšad mne vede k tomu, že stále silněji toužím po naprosté destrukci levice. Probůh, kdo z těch, co pláčí nad placením třicetikaček, poplatků a doplatků ve zdravotnictví, byl skutečně v této éře uskutečnění, původně Rathova požadavku, skutečně těžce nemocen? Patrně nikdo z nich co naříkají nad poplatky 30Kč. Skutečně těžce nemocní až na smrt měli finanční odlehčení v doplatcích za léky. Kdo prodělal operace zhoubných nádorů a byl v této situaci schopen si spočítat současné a dřívější náklady své nemoci na vlastní kapsu, ten naznal, že nedoplatil ročně deset a víc tisíc.
Nebyl bych tohle napsal, kdybych neměl svou vlastní zkušenost ve své rodině a nemohl současnost konfrontovat s minulostí. Jak sociální může být krok krajských zastupitelstev, když zvýhodní finančně jen část pacientů a to na úkor krajských rozpočtů, kde se vzalo třeba i invalidům, o jiném nemluvě?
Hra na populistickou strunu je jednoduchá. Průzkum veřejného přání ukáže směr slibů. To jistě na čas zafunguje, ale ekonomika je neúprosná a populismus se nutně vymstí. Paroubek tohle zcela jasně dokázal všem socialistům navzdory a za to mu patří paradoxně pravičáků dík!
22. 06. 2010 | 21:31

Jirka H napsal(a):

LEVAK: Aby bylo jasno, rozhodně bych nešel bránit regulační poplatky se zbraní v ruce, ani si nemyslím, že poplatky, sami o sobě, jsou reformou zdravotnictví nebo dokonce jeho spásou. Jen jsem reagoval na číslech na vaše tvrzení, že je zneužívání zdravotní péče vymyšlené nebo nepodložené...
22. 06. 2010 | 21:31

kdo tento nick ukradne tomu p...l upadne napsal(a):

Pane Kopecký, to s tím "snad nadcházejícím ministerm financí" Kalouskem myslíte vážně? Jako vtip se to myslím povedlo, ale ve skutečnosti mít za ministra financí člověka, který se už jednou totálně neosvědčil (viz jeho "povedný" rozpočet, který rozhodně není třeba přepočítávat, protže krize není a nebude...) je podle mě dost k ničemu.
22. 06. 2010 | 21:42

Al Jouda napsal(a):

To Jirka H :
Poplatky měly zavřít ústa doktorům, kteří řvali, že mají málo peněz a chtěli stávkovat. Skutečně také na čas dali pokoj. Nyní však se začínají ozývat znovu a hrozí hromadnou výpovědí z nemocnic ! Jsem moc zvědav, co s nimi nová vláda udělá.
22. 06. 2010 | 21:51

Jirka H napsal(a):

Al Jouda: Neudělá nic...
22. 06. 2010 | 21:56

AC napsal(a):

SuP

"..Předpisy omezují jízdu všech jen kvůli pár pitomcům, kteři se nezvládají."

Jak předpisy omezují jízdu všech, co se (podle vašeho vyjádření) naopak zvládají?
22. 06. 2010 | 21:59

Jirka H napsal(a):

Admiral: K pohotovosti jsem měl čísla, k receptům je nemám. Jistě nejste zvědav na nějakou dojmologii.
22. 06. 2010 | 21:59

Rumcajs napsal(a):

Není dneska úplněk ?

Slyším stále zavilé Vlčí vytí na bílý měsíc.

Mě už je toho vlka normálně líto.Pojďme si tedy zavzpomínat na ty krásné okamžiky krajských voleb, kdy nám všechny zrůžověly a modrá byla vymazaná z krajských map.

Tomu snad udělá dobře.
22. 06. 2010 | 22:32

Rumcajs napsal(a):

22. 06. 2010 | 22:44

prirodovedec napsal(a):

Rumci :) a Tobe se tento opozdeny text libi?
22. 06. 2010 | 23:30

Li-Chang napsal(a):

Mě je sympatičtější kdokoliv se sociálním cítěním, a to bylo v české kotlině vždy dost silné než domýšlivý a nadutý šlechtic, který nemá ponětí o tom co je bída, protože ji nikdy nepoznal.
Nastoupil ansámbl politických amatérů a hospodářských destruktorů, budete vzpomínat na doby, kdy se ještě platilo jen u šamanů a kdy to ještě nestálo úplně za houbelec.
22. 06. 2010 | 23:40

Pepa Řepa napsal(a):

To přírodovědwc
http://www.youtube.com/watc...

Já bych mu dal šanci.
Inu Kopecký za Kopeckého.
Z jednoho je BíBí, přišel jinej.
Slavné jméno, Kopeckých je třeba.
23. 06. 2010 | 06:58

Lila napsal(a):

Li-Chang

Vy disponujete informacemi o tom, jak žila šlechta poté, co jí byl po 2. světové válce zabaven a ukraden veškerý majetek, nebo tu servíruje bláboly z hodin občanské výchovy socialistické školy či VUMLu?

A na jaké zdravotnictví budeme vzpomínat? Na to, kde se bez úplatku nepořídilo téměř nic? Na doby, kdy se nesehnaly životně důležité léky a nedostaly se k nám ani tehdy, když je někdo poslal ze zahraničí?

Jaké sociální cítění máte na mysli? K vlastní šrajtofli, z níž je pro některé nepřekonatelný problém vyndat 30 korun, nebo k těžce nemocným pacientům, jimž je díky polatkům možné vrátit několikatisícové doplatky za léky?

Rozhodně mi neušlo, že proti třicetikorunovým poplatkům nejvíc brojí ti, kteří mají několik kloubních náhrad, kardiostimulátor, francouzské hole, brýle, pomůcky pro nedoslýchavé, docházejí na dialýzu a konzumují kvanta léků.
Zkuste si to někdy spočítat, abyste měl představu, kolik současné zdravotnictví stojí a vzpomenout si, kolik lidí ve vašem okolí mělo před r. 1989 např. kloubní náhrady.
A to už nemluvím o tom, jakými přístroji byly před 20 lety nemocnice (ne)vybaveny...

Ale kdo nechce vidět, neuvidí....
23. 06. 2010 | 07:03

SuP napsal(a):

mene tekel ufarsin -
Bingo!
23. 06. 2010 | 07:24

Pepa Řepa napsal(a):

Á koukám, že dojde zase k tradičnímu pravo-levému přetahování lanem.

Tak vám předhodím chlapci kost, aby bylo veselo.

Proč se říká:
TO JE ZASE NĚJAKÁ LEVÁRNA?
A ne:
TO JE ZASE NĚJAKÁ PRAVÁRNA?

Tak - do toho.
Bafana na hafana.
:-))
23. 06. 2010 | 08:00

neo napsal(a):

Nejlepší je jako vždy vlk. Má chudák asi vlčí mlhu.

Prostě si nepřizná, že ostatní nemusí být stejní sobci jako on a že dobrovolně odhlasují prodloužení odchodu do důchodu, placení školného, vyšší DPH na potraviny, léky, opt out či větší spoluúčast u lékaře.
23. 06. 2010 | 08:29

neo napsal(a):

Pepa Řepa:

taky se říká, jsi LEVEJ jak šavle.

Když fotbalista kope levačkou, říká, že kope béčkem.

A když se vyskytne dopravní značka o zákazu odbočení, vždycky je zákaz odbočit vlevo.
23. 06. 2010 | 08:31

Pepa Řepa napsal(a):

Co na to Levák?

Napovím Vám. Matice se utahuje doprava a povoluje doleva.
Pravda, Jan Werich tvrdí, že je tomu u Lincolnů naopak.
23. 06. 2010 | 09:26

kozoroh napsal(a):

Pepa Řepa.
Tohle jsem zde dával již před drahnou dobou. Já vím, nemám na to copyright, kupodivu ho má kolektivní rozum.

No a ke Kopeckému nemám celkem co dodat. Na rozdíl od pár výše umístěných nicků, již tradičně se vymezujících vůči těm, kteří nevítají jejich ruku ve své kapse.
23. 06. 2010 | 09:27

Pepa Řepa napsal(a):

Tak nic, asi mně to uniklo. Nikdo tu není. U Žáka se nacvičují Poupata (po čtyřiceti letech).
23. 06. 2010 | 09:32

NL napsal(a):

Počet ambulantních vyšetření
2007: 150 552 052
2008: 138 641 450

Hospitalizace
2007: 2 187 040
2008: 2 163 630

Poplatky vydělaly 5 miliard.

Rath a platby za státní pojištěnce
leden 2005 513Kč
leden 2007 680 Kč

Přínos 11 miliard.
23. 06. 2010 | 09:46

NL napsal(a):

leden 2006 samozřejmě
23. 06. 2010 | 09:47

Rumcajs napsal(a):

prirodovedec:

Nejsem přítelem krkolomného slohu, jež autor používá. Myslím že vyjadřovat se dá i jednoduššeji, ale jinak nemám nic proti.
23. 06. 2010 | 10:14

Li-Chang napsal(a):

Pro Lila:
Vím toho o šlechtě více než si myslíte, narodil jsem se ještě v době, kdy republiku řídil TGM, byl jsem sudeťáky v roce 1938 odsunut z pohraničí, prožil jsem válku a oženil jsem se za socialismu s nepřítelem dělnické třídy - dcerou z továrnické rodiny. A pan Jůlínek postavil lékaře do stejné role jako hajzlbáby - přijdete, zaplatíte poplatek, dostanete papír k použití a když odcházíte, máte pocit, že se Vám ulevilo. Jsem realista a už se těším na ty kopance, které nadělá koalice profesionálních amatérů v čele s panem Johnem. Jak říkali národní socialisté po válce - čím hůř, tím líp, aby na jejich slova znovu nedošlo! Jinak je zcela lhostejné, zda tu vládne pravice, nebo levice, z té rozkradené republiky nelze během následujících dvaceti letech nic pořádného udělat, bude se dál živořit, protože se dál bude rozkrádat. Já jsem byl po válce také pravičák a brzy mě to přešlo, politika je systém plný špinavostí.
23. 06. 2010 | 13:54

SuP napsal(a):

Li-Chang -
Zkuste to vzít tak, že se Vám ten první vstup tak úplně nepovedl. Třeba s vámi ještě bude řeč.....
K oboustrannému obohacení.
23. 06. 2010 | 14:32

LEVAK napsal(a):

Ad neo:už jste jezdil autem v Anglii?
23. 06. 2010 | 16:02

Skogen napsal(a):

Jirka H, předpokládám, že pardubickým lékařským pohotovostem o 70% poklesla efektivita. Copak bylo cílem - aby se lékař v pohotovosti vyspal :)?
23. 06. 2010 | 17:06

Skogen napsal(a):

SuPe, jakožto jednorozměrný se oboustranně obohatit nemáte šanci ;) Chce to trošku skromnosti ;))
23. 06. 2010 | 17:20

vlk napsal(a):

SuPe

já s e do roztomile šišlajícího navážím z úplně jiného dlůvodu. Totiž z jeho trapné role ohledně čunkiády.
a stejně trapné role uznání Kosova.
To jsou pro mne naprosto nepřijatelné věci. Ohledně roztomilého šišlání konstatuji zjevný fakt.
Navážel bych s e tehdy, kdybych jeho hlasový projev a indisposici označil za trapný, či jej jinak dehonestoval.
Což jsi ani ty ani ten tvůj helfer jménem mene tekel ani omylem nedokázal.

Rumcajs
není naprosto žádný problém dát sem linky a fotky ze šťastného podepisování krajských koalic s ODS. Jistě by tě to naplnilo nevýslovnou radostí, že jste přec jen někd e zůstali u lizu.
Prč bych to dělal.

Klidně si zůstaň u víry, že vaše stromy prostě do toho nebe vyrostou. S o to větším gustem se jednu pokácí. Ale nemusíš mi věřit - stromy české pravic e rostou přece do nebe. tak jo.
24. 06. 2010 | 13:29

Li-Chang napsal(a):

Pro Supa:
Li-Chang reaguje na blog a nikoliv na názory dalších pisatelů, proto je mu lhostejné, zda s ním někdo chce diskutovat nebo ne. Za svým si stojí. Sociální cítění zaměstnavatele ať státu nebo soukromníka zajišťuje stabilitu podniku a oboustrannou důvěru. Asociální zaměstnavatel se nemůže na zaměstnance spolehnout, asociální jednání zaměstnavatelů vedlo z větší části k zániku podniku. Komunismus zanikl proto, že ho lidé nepodporovali a s podnikem je to to samé. Nemám na mysli sociální cítění k lenochům a parazitům, to kdyby se již dávno odbouralo, státní deficit by byl o 15% menší. Můj tchán byl velmi úspěšný podnikatel, než ho znárodnili, protože to sociální cítění k zaměstnancům měl a ti ho bezmezně za to podporovali.
Ono to chce mít trochu životních zkušeností. Těžko diskutovat s někým, KDO ŽIJE Z TOHO, CO VYDĚLALI JEHO RODIČE, AŽ SE BUDE MUSET ŽIVIT SÁM, MOŽNÁ VÍCEKRÁT PADNE NA HUBU NEŽ SE ZORIENTUJE V SOUČASNÉ DŽUNGLI.
24. 06. 2010 | 15:06

Dll Error Fix napsal(a):

DllErrorsFix.com offers DllErrorsFix Shareware. We currently provide software product, solutions, consulting services and technical support to individuals, businesses and non-profits so they can enjoy a better pc experience and protect sensitive information.DllErrorsFix is your complete one-stop resource for <a rel='dofollow' href="http://dllerrorsfix.com/msv..." title="msvcr90.dll">msvcr90.dll</a> and solutions.If the mfc90.dll error appears when you are accessing a particular program, just uninstall or reinstall the single program into your PC.Fix mfc90.dll error offers basic services including performing memory management, dealing with I/O procedures, and <a rel='dofollow' href="http://dllerrorsfix.com/thi..." title="mfc90.dll">mfc90.dll</a> handling interrupts.
03. 12. 2010 | 07:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy