Satan je na umření

07. 06. 2012 | 10:12
Přečteno 2139 krát
Terorismus přináší hrůzu. Už popisná hodnota samotného termínu není pevně dána, čímž vzniká slušná propagandistická prapolévka. Existuje spousta definic, pročež se v ní může skrýt všecko i nic. Všude a nikde se pohybují perfidní teroristé, z nichž lze tvořit bezvadné marketingové značky. Nadarmo se neříká: "Osoby, které šíří nejděsivější představy, se stávají nejmocnějšími."

Snad to máme dosud v živé paměti z bushovské epochy, kdy byly provozovány úplné zastrašovací orgie. „Tance smrti“ kolem značky al-Káida s jejím pozemským ztělesněním – bin Ládinem. Položky ze seznamu reálných/pomyslných nepřátel Spojených států amerických a Západu dostávaly potom podle potřeby nálepku. Takto „poctěny“ byly například i vysloveně sekulární režimy.

Z jedné profesionálně vedené organizace náboženských fanatiků vzešel úhlavní civilizační nepřítel. Ďábel manicheistického zápasu dobra se zlem, díky jehož útokům nebylo problémem řádně „vrtět psem“. Rozhýbat figurky na světové šachovnici, jež měla po konci bipolární, tj. 3. světové války změněné parametry.

Čtvrtá světová, proti globálnímu teroru, nabyla důležitých mezníků v obsazení strategického Iráku a Afghánistánu. Vývoj tím opsal kruh, jelikož v osmdesátých letech zde USA, onen Velký Satan (ve spolupráci s islámskými státy regionu) napomohl vzniku al-Káidy.

Boje o naftová ložiska, dopravní trasy, maková pole nebo oslabení úhlavních nepřátel klíčových spojenců dopadl, jak dopadl. Náboženský terorismus přirozeně vymýcen nebyl, Irácká republika zůstává nestabilní a v Afghánistánu se do značné míry kopíruje fiasko sovětské invaze z roku 1979.

Podivuhodné však je, že s ústupem od okupačních ambicí (a s přibližováním Obamova prezidentského „reparátu“) se kryjí úspěšné zásahy vůči „mediálním“ špičkám al-Káidy. Prý struktury na umření.


Glosa vyšla v deníku E15


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

666 napsal(a):

Za nekřesťanský úrok pújčuji iluze o svobodě a blahobytu. Jistí to ponorky, lodě a rakety a tisk dolaru. Množím drony, lidi nepotřeji. Apokalypsa. Amen. End of game.
07. 06. 2012 | 10:34

P. napsal(a):

Co dodat. Zásahy proti údajným mediálním špičkám Al-Kaidy jsou největší komedií tohoto totálně prolhaného režimu v rámci "War on Terror".

Radikál Samir Khan zabitý při útoku amerického bezpilotního letadla v Jemenu:
http://www.ceskenoviny.cz/svet/index_img.php?id=194249

Charlotte NC man Samir Khan running new al-Qaeda online magazine
http://www.youtube.com/watch?v=tI6FHVSoXI4
07. 06. 2012 | 10:34

Rudi Koutek napsal(a):

Pan Autor napsal:
"Položky ze seznamu reálných/pomyslných nepřátel Spojených států amerických a Západu dostávaly potom podle potřeby nálepku. Takto „poctěny“ byly například i vysloveně sekulární režimy."
To myslite vazne? Opravdu jste toho nazoru, ze vyslovene sekularni rezimy nemuzou byt teroristicke anebo podporovat terorismus?
07. 06. 2012 | 10:57

jája napsal(a):

Jsem zásadně proti "válce proti terorizmu" v podání USA a jejích nohsledů. Ale. Co nyní, když nám naši nejmilejší spojenci ve zbrani udělali z velké části světa nepřítele? Zde je pouze jedno řešení pokračovat do konečného řešení.
To můžeme být rádi, že Rusko neoplácí stejnou mincí, jak USA a další "demokratické" země vyzbrojili Tálibán, ručními zbraněmi pořínaje a raketami konče, nechají přelétat zásoby a vojáky přes své území apod. Určitě jsou chytřejší než USA a vědí, že Islámský fundamentalizmus je obrovské nebezpečí pro jejich zemi. Války proti islámským zemím budou pokračovat, hlupáci v USA vyzbrojůjí své budoucí nepřítele, nebo si snad myslí, že Saudskoarabskou tyranii udrží u moci i po pádu Sýrie? To budou "bojovníci" velmi silní po vítěznách válkách o Lybii a Egypt.
Z tohoto pohledu musíme podporovat naše světlonoše v jejich taženích po světě, raději ať se bojuje v Afgánu a umírají jejich děcka, než v Evropě. Je to hnus.
07. 06. 2012 | 11:01

hovorka11 napsal(a):

"Saudskoarabská tyranie" byla vyzbrojena na napadnutí Íránu američany nejmodernějšími protikrytovými pumami. Stejně tak Izrael. Toho nyní Německo dokonce vyzbrojilo už čtyřmi (ze šesti) ponorek na možnost odpálení jaderných zbraní (1/3 financuje německá vláda).
Od roku 2008 má Izrael rakety Jericho3 schopné s jadernou náloží zasáhnout celou Evropu. Tím by zabránily palestinským radikálům, aby stříleli na svá území, kde začal Izrael výstavbu osad.
Další vraždy v Sýrii jsou používany syrskou "observatoří" v Londýně k výzvám napadnout bombardováním Sýrii. Je to šílená komedie válečné mašinerie bez práv obyvatel v daném státě. Přesně se opíruje Líbyjský plán a vraždy s převozem islamistů do místa dění jsou jeho součástí.
Kdo kdy u nás chtěl bombardovat ČR ? Jen totální primitiv může věřit zprávám z ČT1 a ČT 24 které přebírají "informace" od islamistů z SA, Turecka se svými západními poradci.
07. 06. 2012 | 12:12

Ferda napsal(a):

Hrůzy,které přináší státní terorismus v podání USA a našich "spojenců" jsou o několik řádů větší než tzv. islámský terorismus. Každý holt podle svých možností. A zapojení státu dává terorismu úplně jinou dimenzi. Náš státní terorismus je z dlouhodobějšího hlediska kontraproduktivní a přinese nám mnohem více škod než užitku. Už dnes to vidíme na světové krizi, sami pociťujeme likvidaci solidárního státu těmi, kdo vedou státně teroristický boj nebo jej vehementně podporují. Války ničí životní prostředí a vyčerpávají zdroje civilizace, které se viditelně tenčí. A hněv vražděných a mrzačených bude trvat dlouho, hodně dlouho, možná tak, že i oni se domohou prostředků, aby nás zničili. Nesmíme se pak divit.
07. 06. 2012 | 12:22

RA napsal(a):

to jsou tedy VOLOVINY !!!
07. 06. 2012 | 12:48

scallop napsal(a):

Obvukle fraze: stabilita Iraku bez utoku USA je jen iluze, nabozensky terorismus vymycen nebyl, ale podstatne ho ubylo atd.

Pane Kopeky, zacinate nam Pehovatet ...
07. 06. 2012 | 13:32

andersen napsal(a):

Satan mezitím bydlí v Kreuzbergu. Ale není třeba se obávat, jeden pravověrný mu zrovna uřízl hlavu a hodil z pátého patra.

O Al-Libím, kterého předevčírem amíci roztrhali raketou vystřelenou z dróny říkal ještě před sedmi lety jeho řídící důstojník (v CIA), že je to génius a básník.
Podle informací z opačné strany Libí unikl a dělá si z Impéria dál srandu.
Unikl jisté smrti už několikrát. Taky uprchl z Bagramu, což by bez pomoci zmíněného case officera těžko zvládl.

Je to trochu jako Šahrazádino vyprávění, že.
Al-Kajdu je potřeba čas od času připomenout, ale jejími vůdci je nutno šetřit. Ještě budou potřeba.
Čekám na pokračování, v kterém se Usáma po hodinách zadržování dechu vynoří na hladinu moře (ostatně: kterého?), rozváže si pouta a doplave k ostrovu Monte Cristo.
07. 06. 2012 | 14:12

hovorka11 napsal(a):

Jak mluví protipólné informace vůči naší televizi a rozhlasu
lze doložit i z míst, kde se bojuje. ČT1 a ČT24 by měli být jako prototalitní a radikálněproislamistické stanice zrušeny:

"Jak v případě Houly, tak i v případě Hamy nelze vyloučit provokace. Sitauce je velmi složitá a napjatá. Tendence je zcela zřejmá: Asada a světský režim strany BAAS budou ničit, protože to je jediná síla v arabském světě, která jim ještě oponuje. Všechno ostatní je už definitivně odklizeno. Sýrii dobíjejí, rozvracují a podkopávají.

Mj. pomocí psychologické války, která byla proti ní rozpoutána. První housle v ní hrají televizní kanály Al-Jazeera a Al-Arabiya. Řekl o tom koordinátor humanitárního projektu „Cena svobody“ Ibrahim Naovaf. Odvolal se na názory obyčejných Sýřanů, s nimiž hovořil při natáčení dokumentárního filmu:

Přes 80% podporuje prezidenta. Proč? Lid vidí teroristické činy, teroristy, kteří budou tzv. demokracii nebo svobodu na lidské krvi. Vydržíme to, říkají lidé. Věříme v naše vedení, v našeho prezidenta, Obviňují země Perského zálivu, Saúdskou Arábii a Katar, které už otevřeně financují teroristy. Obviňují také Turecko, USA, Velkou Británii a Francii, které zavedly sankce. O jaké podpoře Sýřanů Západem může být řeč, když lidé nemohou normálně jíst a učit se? Když financují teroristy, kteří zabíjejí pokojné lidi ničí infrstrukturu země – školy, nemocnice a mešity?

Mise pozorovatelů OSN pro Sýrii hodlá v těchto dnech předložit svou verzi tragedie v osadě Houla, k níž došlo před čtrnácti dny. Soudě podle všeho, po včerejším masakru bude muset zahájit další vyšetřování."
07. 06. 2012 | 14:25

666 napsal(a):

Lidi vymřou. Předtím ale naučí žít drony a klony. To jsou jezdci Apokalypsy.
07. 06. 2012 | 15:03

ali napsal(a):

Satan je na umření
Štěstí máme v tom, že Satan není opaken Boha, protože byl Bohem stvořen, je "pouze" opakem archanděla Michaela..
Začala válka mezi dobrem a zlem..
Začala válka mezi mnou a mnou, tebou a tebou, tamtím a tamtím...
Zatím vedou lživá proroctví, závist, pokrytectví, falešné zázraky, spustlost mravů, nenávist, zkaženost, zloba, závislost na penězích, druhých, jídle, drogách, sexu, egoismus, náboženství, demagogie..atd
A tak se Satan škube ve všech podobách..
Satan nesnáší výsměch..
Satan je totiž v nás..
My jsme Satanem..
07. 06. 2012 | 15:16

husita napsal(a):

Bůh je Satanův stín. Zhasne se a není.
07. 06. 2012 | 17:05

INRI napsal(a):

Světlo, cesta, pravda, restituce a kdesi cosi...
Stačí světlo a paměť 100 GB.
Posviťte si na ně a pak nezhasínejte.
V nouzi postačí i ucho jehly.
07. 06. 2012 | 17:13

Medikolog napsal(a):

Satan umírá-li,

odkázal své dílo Ahasvérovi. Ten neumře nikdy. Nesmí. Bůh mu to zakázal. Musí jako Satanův odkaz udržovat a krmit jeho církve. Hlavně tu jeho nejmilejší - Katolickou.
07. 06. 2012 | 17:58

Zacheus napsal(a):

Medikolog. Vypůjčím si pro reakci na Vás příspěvek jeden citát z knihy Hanse Hellmutha Kirsta "Vaše věc, pane komisaři":

"Vy jste ale hnusný chlap."
07. 06. 2012 | 22:56

hlas volající v poušti napsal(a):

Pravda je jednoduchá a krutá až hnusná. Jinak nemusí zvítězit nad lží a nenávistí. Stačí že padl dolar. Ahasver si myslí že to je konec světa, ale je to jen druhý příchod a jeho vysvobození.
07. 06. 2012 | 23:23

Medikolog napsal(a):

Zacheus,

děkuji za upřímnost. Jsem jenom jako církevní "restituce". Jsem-li podle vás hnusný jako Církev katolická za celou dobu svých dějin, hnusný jako prodavači odpustků, rekatolizátoři nejenom pobělohorští, kněží žehnající zbraním obou vyvražďujících se stran, inkvizitoři z kacířských a z čarodějnických procesů... děkuji, ale nechci. Satan je za to MÁ RÁD! Proto BŮH, budiž jeho jméno pochváleno, seslal věřícím ISLÁM. Pravou víru bez církví. Díky Alláhovi!
08. 06. 2012 | 20:01

Tao napsal(a):

Nejlepší jsou výsledky Číňanů, kteří kádry do státní zprávy vybírali formou veřejných soutěží v duchaplných básních. Nevytvořili dogmatickou církev Božího vojska, ale rozumné názory na státní správu, které vydržely funkční 2000 let. Jsou nejrozumnější, netoužili po světovládě. Možná to jsou následování hodní tolerantní agnostici kterým patří Svět. Zvládli již 2000 let před námi státní slohové práce a s restitucemi problém nemají. Nejdůležitější je ale ta jejich stručná Božská poezie.
08. 06. 2012 | 22:53

Zacheus napsal(a):

Medikolog. Nevím, jestli jsem si po seznámení s Vaší odpovědí zrovna přečetl nějakou glosu ze stalinského Rudého práva padesátých let. Myslím, že byste si při hodnocení katolické církve docela dobře rozuměl třeba i s Heinrichem Himlerem.

Nicméně se přesto omlouvám za můj expresivní výraz na Vaši adresu. Zapomněl jsem v té chvíli na slovaz Evangelia svatého Lukáše ":

"Nesuďte a nebudete souzeni, nezavrhujte a nebudete zavrženi. Odpouštějte a bude vám odpuštěno" .
10. 06. 2012 | 11:43

Jehošoa napsal(a):

Kalousek nenastavil všechny tváře a má jich dost. Navíc nepodával majetková přiznání a nemyslí na jehlu.
10. 06. 2012 | 14:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy