K věčnému míru občanských demokratů

22. 02. 2013 | 08:58
Přečteno 2598 krát
Občanská demokratická strana je v koncích. To musí vidět i slepý. Předmětem sporu však zůstává, zda se z konce dostane zas na začátek, anebo je to „konec nejkoncovatější“. Máry, příspěvek k věčnému míru.

Svou fůrou do mlýnice nijak nové diskuze o budoucnosti ODS – postrádající oporu v zásadní tradici, o jakou se v těžkých časech opírali třeba sociální demokraté – přispěly zprvu krajsko-senátní, pak prezidentské volby. Svou trošku donesl i čerstvý výzkum veřejného mínění agentury STEM. Podle něj se měli na místo lidovců vyhoupnout Zemanovci a na druhé místo partajního pelotonu proniknout TOPka. Čímž se jakoby potvrzuje hned zkraje Kalouskova projektu netajená ambice, stát se hegemonem pravice.

No fajn, ale je to nesporné? Ne, do sněmovních voleb uteče náhonem ještě hodně vody, kterou těžko předjímat. Hodně změn mohla způsobit nepokrytá kampaň médií ve prospěch aureoly Karla Schwarzenberga. A co si navíc budeme povídat, obdobná bádání o politických názorech lidu patří v České republice mezi „skromně spolehlivá“. Právem vyvolávající pochybnosti a adresná podezření…

Leč fakt, že je to s ódéeskou bledé, uznává prakticky každý. Koresponduje s tím i stav vedení a „kádrových rezerv“ partaje. Kde brát a (zase) nekrást?

Vezměme to popořádku. Po diktátorském charizmatu Václava Klause, jenž si potrpěl na hledání vnitřních a vnějších nepřátel, aby mohl organizovat pozornost odvádějící mobilizace, přišel „falešný a prázdný Topol“. Nebystrý, nevzdělaný, ale stále ještě rázný činovník. Po jeho pádu na namydlených schodech stojí v čele 3. liga, jejíž výkony nemohla na dlouho spasit ani tragikomická teze o „Panu Čistém“. Jinak člověku spřaženém s konci budování československého socialismu a kompletním budováním kapitalismu po česku. Pronášejícím „nečasové úvahy“.

Tak jako je na pokraji rozvalu jím vedená Česká republika (ještě že máme onu holubičí povahu!), nad propastí se potácí rodina i strana tohoto formátem vyššího úředníka. A kdo by vlastně měl být mladou krví, když straníků ubývá, stávající kápové se zuby nehty brání výměně a nelze uplatnit žádnou schwarzenbergovskou fámu o nezkaženém politickém nováčkovi?

Nehybná struktura existuje jakoby už jen proto, aby její předáci doposledka vyškrabovali konečné zbytky ze sudu veřejných prostředků. Koho chtějí bohové zničit, toho raní slepotou.

Dotyční většinou skutečně nedokáží vyhlédnout z mantinelů svých sobeckých klapek. Tak pořád zkoušejí stát za oněmi milionáři, kteří „ukradli slunce“, bránit anonymní akcie, unikátní oporu korupce, nebo podporovat další a další kroky ke zpochybňování právního státu.

Vystoupit z potápějící se lodi, na jejíž palubě se zjevně tančí, snad už ani nejde. Personální či jiná propojenost s pofidérními ekonomickými skupinami nemá hranic a náleží do vínku modrých. Ideologicky je pak ODS taktéž na suchu, zvláště když čelíme nezvládané mnohovrstevnaté krizi.

Situaci nevytrhnou, spíš zhorší opravné „sektářské“ plány a „rozbitý gramofon“ antikomunismu. Sdělovacími prostředky nemálo idealizovaný Jiří Pospíšil zřejmě také nebude to pravé ořechové.

Upřímní občanští demokraté by měli své partaji ordinovat zdravotní pozici opozice, neboť ODS nabyla až klasických rysů struktury degenerované dlouhou držbou moci. Znormalizované oligarchie. Titaniku.


Komentář vyšel v deníku Parlamentní listyKomentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr z Tábora napsal(a):

Vystihl jste to dobře pane Kopecký. Podle včera zveřejněného průzkumu klesla ODS za rok na poloviční preference. U životaschopných stran by to byl důvod k výměně vedení, mobilizaci členů - v ODS ale vládne hřbitovní ničím nerušený klid. Heslo je vydržet na svých místech do konce volebního období a pokusit se o sebe postarat do budoucna.
Někteří politici ODS dříve považovaní za osobnosti se nezmůžou na nic, při tom nějaké nové vedení by to už hůře dělat nemohlo než to stávající. Z davu vyčnívá jen pan Kuba, nicméně se mu kladou za vinu různé nitky - nevím, jsem nestraník.
Zmiňovaný pan Pospíšil je takový pan Dientsbier ODS. Lidé, kteří toho moc neví o normálním životě, hodně kritizují, nic nedokázali. Ten ODS určitě nespasí.
22. 02. 2013 | 09:23

aga napsal(a):

To nejdůležitější se přeci povedlo, reformy jsou rozjeté, restituce jsou v kabeli, stát rozložen na atomy, nyní může jít pravicová ODS od válu a nastoupí naše liberální levice, aby ve spoluprácí s TOP elitami podepsala všechny eurovaly, fiskální pakty další protektorátní náležitosti. Média a jejich blogeři to už nechají patřičně vykynout a dodají tomu šmakovnou omáčku.
22. 02. 2013 | 09:28

babočka napsal(a):

ODS je značka pro sebevědové, kteří se o sebe velmi dobře dovedou postarat. ODS dokázala udělat ze zdegenerovaného komunistického bloku samostatný evropský stát, kde se každému daří podle jeho schopností. Doufám, že i pan Kopecký není žádny chudák a může se svobodně rozhodovat. Jsou zdraví a nemocní. Jsou bohatí a chudí. Zdraví a bohatsví nikomu nezajistí ani komouši na hradě Zeman s Čubou.
22. 02. 2013 | 09:56

šašek z Jihlavy napsal(a):

autore,
cožpak neznáte Václava Klause, mistra v politickém šachu. Pokud ho nestihne nějaká osobní indispozice, určitě už spřádá plány, jak tuto pro něj výhodnou situaci využít. A vsadil vych na to krk, že se najde v této společnosti dostatečný počet lidí, kteří ho vrátí do hry. Jen se mi nechce věřit, že by se spokojil jen s poslaneckým mandátem. Spíše zaštítí nějakou novou partu a v zákulisí bude tahat za nitky. Pokud mu to vyjde, bude usilovat o post premiéra.
22. 02. 2013 | 09:58

razdva napsal(a):

Jasně, babočka, to ODS nás v osmdesátýmdevátým zbavila komunistů. Člověk by málem zapomněl. Děkujeme.
22. 02. 2013 | 10:03

zemedelec napsal(a):

Pane Kopecký.
Výborně napsáno.
Kdyby byla ODS založena Klausem,jako opravdová pravicová strana,tak pracovala a prezentovala se,tak neměla problém.Přes ODS Klaus prováděl co chtěl na politickém poli a spíš špatně.Klaus přece nikdy nedovolil,aby někdo ve straně vynikl,také se nepostaral,aby vychoval dobrého nástupce.Obklopoval se jenom patolízaly,kteří za něj odváděli špinavou práci.Proto s odchodem Klause odchází i ODS.
22. 02. 2013 | 10:25

recaptcha napsal(a):

pospíšil je dienstbier ods a pan petr z tábora je bambula z tábora. najděte si pane, pod jakými svinstvy je pospíšil podepsaný. to mě vždycky nejvíc baví, jak se lidi snaží omlouvat zločineckou organizace ods.
22. 02. 2013 | 10:34

Jednání Veřejně Prospěšného Významu napsal(a):

JVPV - K věčnému míru občanských demokratů

Ještě se mnozí z nich pořád tváří jakoby disponovali veškerou moudrostí a osvíceností nakaženi svým zakladatel. Většinou jsou nemocni diagnosticky řečeno demagogicky despotickou sebeláskou samoděržavných. U těžce nemocných náhlý skon bývá vysvobozením. Ti co zprznili demokracii, nechají bídačit lidi vlastního národa si vysvobození náhlou smrtí nezaslouží.
22. 02. 2013 | 10:37

Carlos V. napsal(a):

ODS krachuje.

Levičáci nejásejte, pravičáci neplačte.

Levice se nemuže domnívat, že zkázou ODS skončí pravice. Je ale otázkou, zdali se nová pravice vyprofiluje na bázi konzervativní TOP09, zda nepříjde nějaký populisticko-národovecký orbánovský leader či zda se objeví svobodomyslná občasná pravicová strana. A být levičáky, rozhodně bych nejásal nad dosti reálnou možností obránovštiny, která by nebyla dobrým směrem pro svobodně uvažující občany, ať levičáky či pravičáky.

Pravičáci plakat nemusí. Koncept ODS se vyčerpal a ukazuje senaprostá neprůchodnost strany postavené na lokálních šíbrech.

Nová pravicová strana se musí poučit z chyb ODS. Ustanovit svoji strukturu demokraticky, ale s přímou možností čelnů a podporovatelů se zapojit bez mocenských center v krajích a městech.

Pro prvicovou stranu založenou na myšlenkách a nikoli penězích také není vůbec podstatné účastnit se voleb v obích či v krajích. Práce pro obec či kraj není o obecných myšlenkách, ale konkrétní práci a /pro některé/ konkrétních zdrojích peněz.

Zde není vůbec záhodno se jako strana angažovat. Jistě, jednotlivci ať kandidují dle libosti, ale opravy chodníků či správa škol jsou velmi málo levicové či pravicové. Zde je potřeba mít lidi hlavně chytré, pracovité a čestné, světonázor vem čert.

Bez lokálních šíbrů se pak strana může soustředit na myšlenky a jejich aplikaci - a tím rozhodně nemyslím myšlenku vydělat peníze.

A ODS ? Budiž nezapomenuta. Nesmí se zapomínat na to, jak se to dělat nemá.
22. 02. 2013 | 10:41

Kelt napsal(a):

Šťastný mezi tiky oznámil v HP,že ODS se musí vrátit /není první/ke kořenům.
U jedinců se tomu eufemisticky říká,že :čichá ke kytkám zespoda".
Pokud by ODS tento konec postihl/žádná škoda/je na místě otázka,kam se přesune ona šedá zóna,která tahá v ODS za špagátky v současnosti.
Ideální by bylo je pojmenovat a rozkrýt,eventuelně část z nich zavřít.
Předsedovi SPOZ Mynářovi byla prokázána materiální účast/držitel anonymních akcií v hodnotě 4 mil.Kč/ve vymahačské firmě-také živná půda pro různé sponzory a loutkovodiče.
22. 02. 2013 | 10:54

Kelt napsal(a):

babočka je je z larvy vylíhnutý Rumcajs.Stejný zápal,stejná dikce,neprůstřelné argumenty a široky politický rozhled,který mu musí každý závidět.
22. 02. 2013 | 11:00

SuP napsal(a):

Carlos V -
Nemám co bych dodal.

Šašek z Jihlavy -
Pokud by se V.Klaus chtěl v tomto smyslu nějak angažovat, yla by to jistá smrt pro stranu, kterou by to postihlo. (Byť lze předpokládat, že jeho současné duševní úlety pominou)

Autor -
Popsal jste to celkem výstižně. Jen jestli si uvědomujete, že pro ČSSD tento proces nastartuje v okamžiku, kdy se chopí vesla? Pouze s tím rozdílem, že jejím hrobařem nebude TOP se Starosty, ale KSČ s SPOZ.

Pořád mi ten historický vývoj - oposmlouva, nástup korupce, nástup kmotrů ... - taknějak směřuje k problému nevyřešeného financování politických stran. Čouhá to z něj jako Sláma z bot.
22. 02. 2013 | 11:10

smutný napsal(a):

Pro mne byla ODS od začátku nedůvěryhodná, Klause jsem správně odhadl jako křiváka a zdatného manipulátora. Bylo mi jasné, že se ODS stane útočištěm prospěchářů, kterým nikdy nešlo o nějakou ideologii ale jen o svůj prospěch. Bohužel jsem se nemýlil. Vývoj a dnešní stav mi dal zapravdu. Bohužel většina lidí to viděla jinak a tak dnes sklízíme plody vlád ODS.
22. 02. 2013 | 11:19

Sláma napsal(a):

Rozpad ODS byl zahájen. Tím, že Nečas přednesl v bavorském parlamentu projev, který mu připravil Schwarzenberg, ve kterém šel s podlézáním Sudetských Němců ještě dále, než Havel, Nečas jasně signalizoval, že hodlá přestoupit do TOP09. Protože nemůže nevědět, že v ODS je celá řada lidí, ideově spřízněných s Václavem Klausem, kteří mu něco takového jen tak neodpustí.
Nečas tím ovšem současně je potvrdil svoji pověst slabocha, který s sebou nechá vláčet. Mohl by si podat ruce s madame Peake.
Ze stejného soudku je ono unáhlené podepsání smlouvy s církvemi. Pokud ta smlouva bude nevypověditelná a bez odkládací podmínky, měl by jít Nečas nepochybně do tepláků na maximum, které příslušný paragram trestního zákoníku umožňuje, tedy na 8 let (porušení povinností při správě cizího majetku vědomé).
22. 02. 2013 | 11:28

modrý edvard napsal(a):

šašek: šíření poplašných zpráv je trestné.
22. 02. 2013 | 11:31

resl napsal(a):

Nějakej čas ODS na těch 10% dosáhne, jenže je tam moc vlčáků, zvyklých krást, nebo se jen válet za poslanecký plat. A na jejich sjezdu nastane bitva o hezký, bezpracný plat. Jakmile se někteří nedostanou na poslaneckou pozici, bude horko a když jde o prachy, odkopou se všichni. Klaus už těžko bude zasahovat, rizika že neuspěje se velmi obává /ani by to jeho hlavička neunesla/, tak raději bude nějaký rok škodit z toho svého domečku a hledat tu nejprimitvnější část národa, které by se předvedl a která jej samozřejmě, pro své problémy s hlavou, bude milovat. Až teprve. když by mělo jít v EU do tuhého a zhoršily by se podmínky v ČR, vyrazí tento chameleon se svými slouhy do voleb. Ale myslím, že to nehrozí, věk omele jeho ego, sem tam nemoc a nakonec jeho pověst je tak strašná, že jej částečně příčetná rodina zadrží před jeho jistou politickou smrtí.
22. 02. 2013 | 11:47

StandaT napsal(a):

Carlos: Obávám, se že ten hlavní požadavek "bez mocenských center v krajích" je nesplnitelný. Kraje, díky vlastním rozpočtům vytvoří mocenskou vrstvu bez ohledu na přání i na překážky tomu kladené. To není problém jenom u nás - viz blog paní Alvarové z 21.9.2011. Z toho blogu vyjímám příslušnou pasáž:

"Do toho prostupují ještě napříč stranou smrtící zásahy bohatých a silných hejtmanů v čele s mocenskou legendou Erwinem Pröllem. Jeho vliv by se dal směle srovnat s pozicí Dona Corada ve slavné komedii Prizzis Honor. Hejtmani dostávají v rámci federálního systému k dispozici obrovské částky z daní, ale nikdo na celostátní úrovni prakticky nedisponuje možností zkontrolovat, jak účelně jsou tyto prostředky vynakládány. Země jsou mocnými státy ve státě, které už léta diktují, kdo smí a nesmí zasednou ve vládě či v parlamentu."
22. 02. 2013 | 12:07

Pepa Řepa napsal(a):

recaptcha
a víte, že se docela Petr z Tábora trefil.
Ne každý mravenec, který pobíhá bez a ladu a skladu a předstírá pracovitost je mravencem prospěšným.
Zkuste dát řeč s někým, kdo vidí pod plzeńskou pokličku a optat se po kom, mravenec vlastně přišel na ZČU zamést stopy,kdo chtěl na Kindlovi dochtoráty pro víajpíky, kolik jich bylo a jak to odnesli normální studenti, či optat se jak se tvořily zákoníky.

Ale žijeme v mediálním věku, když zavrčí kamera je třeba pobíhat a vykřikovat cosi proti korupci.....to zabírá.
U obou.
22. 02. 2013 | 12:42

Carlos V. napsal(a):

StandaT

v tom zcela souhlasím. Ovšem pak nevidím nutnost politické aktivity na krajích, ale naopak nutnost omezení moci krajů. Nikoliv moci politické, kraje jsou v zásadě nepolitické, ale ekonomické. Prostě méně peněz a více kontroly.
22. 02. 2013 | 12:48

bobš napsal(a):

Největší bída našich politických reprezentací je, že zde chybí osobnost která by něco dělala pro obyčejné lidi a za kterou by lidé šli. Jenom si uvědomte co nám např Nečas před volbami nasliboval, stejně jako Kalousek a jeho varování Řeckem, bohužel nám neřekl že do osudu Řecka nás dovede. Pokud se lid neprobudí stejně jako třeba v Bulharsku a nevymlátí ty staré zavšivené struktury tak se tu nic nezmění.
22. 02. 2013 | 13:09

Yosif K napsal(a):

Ano, vedení ODS je třetí liga a nemá žádné ideje.

Zajímavé je, že levicový autor si nedělé podobné starosti s levicovými stranami. Tam je to snad lepší?
KSCM je representována na krajské úrovni rezidenty kontrarozvědky - stříleči po narušitelích hranic. Grebeníček s deb...ím úsměvem vykládá že PS chránila CSSR před ilegální IMIGRACÍ!!!!! Kdo by tehdy ze západu do CSSR utíkal?????

Je snad rstejné hlídat aby se lidi nedostali dovnitř a jako za totáče hlídat aby se lidi nedostali z vězení ven???? ¨

Situace v CSSD - Skromach a Benešová mají IQ tykve a lezou do zadku Zemanovi, atd atd.
22. 02. 2013 | 13:12

vico napsal(a):

Kočka není pes, včera není dnes a Česko není Rakousko. Česko je unitární stát, kdežto Rakousko je spolkovou zemí. Již z názvu je zřejmé, že "základním kamenem" Rakouska jsou Země.Proto také vrcholná výkonná ale i ZÁKONODÁRNÁ moc v Rakousku se dělí mezi spolek/Bund/ a jednotlivé země, které mají svou zemskou vládu a zemský sněm. Důležité je vědět, že v kompetenci Zemí je všechno, co není výslovně svěřeno Bundu. Rakousko je tak vpodstatě federace.
22. 02. 2013 | 13:22

Analytik napsal(a):

Snadná pomoc! Stačí změnit název strany. Tupý český volič to nepostřehne a preference nového klonu poletí vzhůru ke hvězdám.
Hlavně změnit klubové barvy! Bílá v modrém poli už je definitivně z módy!
22. 02. 2013 | 13:23

StandaT napsal(a):

Carlos: Nevěřím v možnost nějaké rekonstrukce krajů. Kraje bude nutno naprosto nekompromisně zrušit a ponechat jen dva stupně - obce a stát. Dokud budou kraje, budou vznikat mocenské špunty ve všech partajích, které budou na krajích vládnout. Socialisti měli osud ODS přímo před očima - byli v první řadě, pak viděli zpupnost svých prvních hejtmanů (Palas, Rath...) a stejně to nezvládli, současné kraje mají ještě víc zdivočelé než při té první várce. Když levičáci v diskusích mlátí pravičáky po hlavách Rittigem, tak se jako středočech musím jen smát.
22. 02. 2013 | 13:33

malalaj napsal(a):

top 09 není pravicová strana. je to levice stejně jako čssd. změna po volbách nebude žádná. opět bude vládnout levice.
22. 02. 2013 | 14:46

Carlos V. napsal(a):

StandaT : nebo tak. Nebo zrušit jejich samosprávný charakter.
22. 02. 2013 | 14:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy