Obamův mouřenín

16. 05. 2014 | 14:12
Přečteno 4509 krát
Konflikt o Ukrajinu se stále prodlužuje a logicky se tak přenáší do dalších a dalších dimenzí. Když necháme na moment stranou samotnou Ukrajinskou republiku, lze s ironickým úsměvem uvést, že dobře patrné jsou jeho účinky v širokém regionu, ba co víc: pronikl až k nadoblačným výšinám, na palubu kosmické stanice.

Moskva v něm mimo jiné hraje moldavskou kartou, jelikož ústřední moc v Kišiněvě je ve věci kontroly Podněstří dlouhodobě bezmocná. Poměr k Rusku se stává důležitým vnitropolitickým tématem také v určitých oblastech Balkánu. O poznání vlídněji se po letech neskrývané diskriminace ruských minorit chovají některé pobaltské úřady. A profesionální příklad mnoha slovenských médií (například soukromé televize TA3) by zase mohl přimět nejednoho českého novináře, aby se pokusil – omlouvám se za ono spojení – uvolnit svou hlavu z (vlastního nebo cizího) rektu.

Jak tedy vidno, územní i ekonomický rozklad Ukrajiny, jenž se nevztahuje pouze k oblastem jihovýchodu či střemhlavému pádu hřivny, nese zásadní přesahy. Má mimo jiné co dělat se Sýrií, kde stále větší vojenská převaha ověnčuje asadovský režim. Ale nepřímo i s významnými ambicemi některých zainteresovaných zemí těžit cenné suroviny v Arktidě (viz ruské obsazování opuštěných severských základen a konání intenzivního geologického průzkumu), jejíž role roste rovněž stran sféry dopravní.

Už i významní představitelé Evropské unie de facto připustili, že jejich „sajůz“ ve střetu o Ukrajinu selhal. Napřed Kreml nebezpečně podcenil, následně se nepěkně zapletl s ukrajinskou radikální pravicí a naposledy zjistil, za jak dlouhý konec provazu tahá Putin. Jenže je to celé ještě horší. Zbytečným prodlužováním střetu s Ruskem má Brusel našlápnuto k tomu, aby se stal, jsa v dané záležitosti nejslabší, čistokrevným mouřenínem. Obamovým mouřenínem.


Glosu zveřejnily Britské listy


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

scallop napsal(a):

Holt ma-li vzniknout legitimni vlada, tak k tomu jsou potreba zkontrolovatelne volby a vse se proto prodluzuje. Demokracie - nebo alepson snaha o ni - je pomala, domobrana v maskacich je rychla.
16. 05. 2014 | 14:36

resl napsal(a):

Ten střet Ruska a Ukrajiny je dobrý pro rozhodnutí evropana. Může prodělat jen Rusko. To Rusko, kterého se každý v Evropě štítí a bude se štítit ještě víc. Zřejmý rozdíl je ten, že NATO nikomu nevadí, Eu taky ne a malé státy vyloženě volají po možnosti vstupu do EU. A na druhé straně barikády postává se svou chromou nohou totalitní stát, který nikdo nevolá, nikdo nechce a ze kterého mají strach. Ruská vojska vadí každému a nikdy je nikdo nepřivítal. Není proč a Voloďa i přes svou nechápavost to poznal. Zůstal jen komplex trpaslíka se studeným pohledem a nenávistí k EU, k Americe a ke všemu, co mu připomíná malost a slabost tohoto chromého kolosu. Bohužel tuto nenávist propagují ve školách a připravují malé Rusy na nepřítele. Ovšem jen proto, že se mu nikdy nemohou vyrovnat a strach, že na to už přijdou i školáci, je větší a větší.
16. 05. 2014 | 14:49

Petr z Tábora napsal(a):

Nechci se pouštět do sáhodlouhých diskusí na téma Ukrajina. Ale také si myslím, že kočkování USA - Rusko ohledně Ukrajiny zaplatí EU, což ji oslabí.
Je škoda, že řada českých politiků a médií podporuje začátek nové studené války a tím pokles naší životní úrovně a vytlačení Ruska do náruče Číny, která je ve skutečnosti tím hlavním konkurentem USA. Myšlenka navázání Ruska na Evropu byla správná. Pan Obama je neschopným americkým prezidentem v zahraniční politice. Kde se angažují, tam se to většinou nakonec zvrhne proti Američanům.
Američané mají malou obchodní výměnu s Ruskem oproti EU a navíc v žádných důležitých komoditách jakou je třeba plyn. Takže ekonomické důsledky sankcí na ně skoro nedopadnou.
Rusko je obrovské se silnou armádou, ale ve srovnání s USA a EU je ekonomicky o třídu níže. To je důvodem proč pan Putin nestojí o další ukrajinské území, má dost ekonomických problémů uvnitř Ruska.
16. 05. 2014 | 14:49

Filuta napsal(a):

Taky mám ten dojem jako autor.

Tento článek také o mnohém (včetně charakteru našich mediálních prostituek) vypovídá.

http://www.literarky.cz/blogy/martin-hekrdla/17486-kauza-stropnicky
16. 05. 2014 | 14:52

Hajduk napsal(a):

Autor, nebudte prisný na našho Obamušká,
naplašili ho klimatoskeptici a sejsmologovia,
asi potrebovali prachy na vyskum a tak vraj určili že každu chvílu sa vraj prebudi super vulkan v Yellowstonskom parku , poznate ten park? Byva tam medvedko Yogi .

Ćo mal robiť Obamuška,navlekol si Ukrajinský ľudový kroj a hajde , dobro došli u Kozakov.
16. 05. 2014 | 14:52

Míla napsal(a):

Resl
žeby to byl zrovna trpaslík je zřejmě Vaše zbožné přání.Budiž po Vašem.Připomíná mě to další zbožné přání týkající se našeho státu.Prognoza,že komunisté vymírají,čekací doba už je dvacet let a ono pořád nic.A Filip má úsměv od ucha k uchu.
16. 05. 2014 | 14:58

Hajduk napsal(a):

Federalne rezervy a celosvetove zlato , zrejme bude uschovane v Kyevo-Pečerkoj lavre a budu to všecko stražiť Ukrajinská nacgvardia pod veleniem Julky Tymošky.
16. 05. 2014 | 15:00

Lišák Pedro napsal(a):

resl napsal(a):
Ten střet Ruska a Ukrajiny je dobrý pro rozhodnutí evropana. Může prodělat jen Rusko. To Rusko, kterého se každý v Evropě štítí a bude se štítit ještě víc.
Větší hloupost už ani napsat nelze. Mám dojem, že Rusko neprodělá, ono to bude naopak, prodělají hlupáci a šroubek v té mašinerii hlouposti bude jen malý a bezvýznamný.
A ti kteří se "štítí Ruska" jsou jen ubožáci se zatemněnými mozky.
16. 05. 2014 | 15:02

yellow dog blues napsal(a):

Obáma je sama mouřenín, ste si eště nevšim, pane Kopecký?
16. 05. 2014 | 15:03

K.V napsal(a):

Ano pane Kopecký. My občané toho na Ukrajině moc nezměníme, ale zažili jsme šok že je to naše "demokracie" která se bojí a bojuje proti hlasu lidu, proti svobodným volbám a referendu, dokonce i v cizí zemi
16. 05. 2014 | 15:04

Hajduk napsal(a):

An appeal to Obama

Babuška od Orenburgu, na video appeluje na Obamušku.

Dorogoj ty naš Obamuška,govorit tebe naša babuška...
16. 05. 2014 | 15:08

juch napsal(a):

cui bono? Odpověď je jednoduchá - USA, nikdo jiný prospěch z této situace nemá. Evropa začne zbrojit,. samozřejmě americkýma zbraněma, ekonomicky přijde stagnace nebo propad, USA budou vychechtané, mají nastrčené a zaplacené "evropské " politiky, především Poláky a Brity, a jednoznačně satelity prskající a řvoucí. Najednou je zde krize z plynu, budeme ho dodávat Ukrajioně, jaký plyn, no samozřejmě Ruský, jiný tady skoro není. Politici musí strašit občany Ruskem, jak je nebezpečné, stokrát opakované lži znějící odevšat jsou nakonec samozřejmě pravdivé. Nikdo se již neptá, co se děje v zemích rozvrácených demokratickou agresí jako Afgán, Irák a Lýbie, kde jsou stále tisíce mrtvých, to by NATO chtělo i na Ukrajině, ale nějak se to zaseklo, on ten Putin na zadupání nějak nechce reagovat a vení zoubky. A jít do konfliktu s Ruskou armádou se nikomu nemůže chtít, tak jen budeme okopávat kíotníky, poštěkávat, vytáhneme lidská práva, dáme prostor všem kritikům a šílencům typu Dobrovský a Švarcmberk s jejich výlevy. Ale nikde nepustíme, nebo zcela výjimečně realistické zhodnocení nastalé situace a především co k tomu vedlo.
Jako vždy máme dvojí metry, jednou opička z Bílého domu mluví tak a za dva dny jinak, přesně jaký scénář mu loutkovodič napíše, jednou se stát odtrhne z jiného zcela oprávněně, protože tam můžeme mít základny a podruhé neuznáme nic, i kdyby tam veeškerou populaci vyvraždili.
Takže vlastně celý konflikt je o tom provokovat Rusko a zatápět mu. Ideální by bylo opět vyzbrojit naše spojence v Čečensku, podněcovat nějaký Čínský výpad, nyní po porážce našich drahých spojenců od Assada a v Egyptě musíme sehnat nové, lepší, bojovnější, sami přece n epůjdeme umírat do předem prohrané války. Ony totiž dochází státy, které můžeme jen tak přepadnout, rozbít, částečně vyhubit a rozvrátit. Stačí se podívat na mapu světa, kolik toho Západní Evropa a Severní Amerika zabírají, většina ostatních o takovou demokracii nestojí, pouze o ekonomickou prosperitu, ale tu nevyvážíme.
16. 05. 2014 | 15:12

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

scallop
Ano, je třeba mít zkontrolovatelné volby - kdo nebude volit správně, tak toho naženeme například do Domu Odborů a ten zapálíme. Pakli bude vše dle příkazů svrchu a požár
budeme mít pod konrolou, bude scallop po stránce zkontrolovatelnosti spokojen, může si Ukrajinu odfajfknout.
----------------------
http://www.kurzy.cz/zpravy/366291-kerry-us-pokud-rusko-ci-nekdo-jiny-narusi-ukrajinske-volby-dojde-na-sektorove-sankce-proti-rusku/

To je výrok bláznivého starce , pokud to tak řekl.
To pak může například velký fanda junty scallop polít nějakého nezůčastněného občana benzínem a zapálit - pokud to pak junta uzná za narušení voleb, tak Kerry bude prosazovat sektorové sankce /což je ale zřejmě cílem celé té huráakce, dohnat Rusko k tvrdým protiakcím a snad i k válce, kdo už si dnes vzpomene na celou příčinno důsledkovou souvislost Japonsko - USA konfliktu ? , lidé si věc zredukovali na Pearl Harbor, ale tomu něco předcházelo, Japonsko bylo v podstatě zahnáno do kouta, viz ABCD line.....bez ohledu na hodnocení japonského militarismu je přece hlavní věcí válkám bránit, ne přilívat olej do ohně , nebo jak trefně pronesl Pýthagorás - " nerozhrabávat oheň dýkou", " nepřekračovat váhy"....málo se mluví o tom, jakou lekci udělil Japoncům Žukov...bylo to ale v době ,. kdy Západ ještě podporoval Hitlera, období těsně předmnichovské....o tom se v novinách nepíše, asi záměrně, aby to lidi tak nebolelo...)

Demonizován byl Saddam, démonizován je Putin.

Co zbývá Evropanům ? Poslouchat své vůdce.
Anebo je převolit.
Ty volby v EU jsou totiž zřejmě ještě stále svobodné a demokratické, prezidentské volby na Ukrajině těžko považovat za takové.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Bitva_u_%C5%99eky_Chalchyn

-----------
Ti šílení starci nad hrobem chtějí umírat vašimi životy. Sami se zdekují do bezpečí svých nor.

Scallope, vás se to netýká, vy jste nebyl schopný si dokonce ani koupit pár ukrajinských dluhopisů, vy jen tlacháte o pomoci Ukrajině - chcete pomáhat, ale tak, že lidem vytaháte z kapes jejich peníze, své si hezky šoupnete do jistějších podniků, viďte.
Vy se prostě necháte záměrně zapomenout na nádraží, úkol jste splnil , proč jít sám do nepohodlí - když mohou jít jiní, že ?
Anebo jste si snad již ukrajinské dluhopisy nakoupil ?
V tom případě se omlouvám, v tom případě jste Mykolu a spol, podpořil skutečně fakticky a osobně.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Kopecký
V demokracii má rozhodovat lid ne ?
O čem jiném by měl mít právo rozhodnout více než o své budoucí existenci či neexistenci ?
Anebo je snad lid Kerry ? Nebo je snad lid Reichskanzlerin ?
Nějak tomu přestávám rozumět, na Ukrajině je zastupující prezident současně i předsedou parlamentu...a tvrdí se, že volby budou demokratické, Evropská komise nikým nevolená si tady dává rande s Kerrym a výstupům z toho rande se říká taky demokracie....co teda není demokracie ? Referendum na Krymu ?
To už snad není ani spolčení hlupců, to je jak nějaké apokalyptické kázání bláznivých mnichů.
16. 05. 2014 | 15:18

JAHA napsal(a):

Ad: autor
by zase mohl přimět nejednoho českého novináře, aby se pokusil – omlouvám se za ono spojení – uvolnit svou hlavu z (vlastního nebo cizího) rektu.

Exempla trahunt. Zacnite ako prvy Vy.
16. 05. 2014 | 15:20

Filuta napsal(a):

SVET: Amíci bojujú na Ukrajine...
dnes

... a SME nedovolí diskutovať

Včera priniesol najrenomovanejší nemecký týždenník Der Spiegel správu (prevzatú z nemeckého bulvárneho týždenníka Bild am Sonntag), že na Ukrajine bojujú americkí žoldnieri proti separatistom. Špíglika, ako ho láskykotne nazývam, čítam viac či menej pravidelne dobrých 25 rokov a môžem povedať, že tento týždenník "nekecá". To znamená, že ak raz niečo preberie, je takmer isté, že to zodpovedá skutočnosti.
Americkí žoldnieri na Ukrajine, navyše nie hocijakí, ale z firmy Blackwater, to je samozrejme prúser. Blackwater bola tá známa firma z Iraku, ktorá má na svedomí mučenie irackých väzňov a iné chuťovky pre fajnšmekrov, napríklad v 2007 vystrielanie 17-ich ľudí na svadobnej hostine. Na základe toho im iracká vláda odňala licenciu. Potom sa premenovali na Xe Services a presunuli do Afganistanu. Dnes sa volajú Academi (krásne a výstižné meno) a sú zrejme na Ukrajine. Aspoň taká mala dôjsť informácia nemeckej tajnej službe od ich amerických kolegov. A vzniká otázka, čo tam títo fešáci robia.

V tejto súvislosti by bolo aj zaujímavé vedieť, čo robil pred mesiacom šéf CIA v Kyjeve. Ako potvrdil Biely dom, na víkend 12./13. apríla sa šéf americkej tajnej služby CIA John Brennan vybral do Kyjevu. Hovorca Bieleho domu síce nepovedal, čo tam pán Brennan robil, ale povedal, čo tam určite nerobil: Nehuckal novú ukrajinskú vládu postupovať vojenskými prostriedkami proti separatistom na východnej Ukrajine.

V žiadnom prípade sa neprikláňam na stranu Rusov, tí tiež majú na rováši toho dosť. Ale tváriť sa, že v tejto kríze sú jedni tí zlí a druhí tí dobrí, je veľkou chybou. Pravda bude niekde uprostred.

Slovensko je riadnym členom NATO a má si plniť záväzky vyplývajúce z členstva (napríklad poskytnúť vojenskú infraštruktúru), lebo mier nám garantuje NATO a nie EÚ, ktorej diplomacia práve pri Ukrajine fatálne zlyhala. Ale mlčať pri vážnych prešľapoch Amíkov by sme tiež nemali.

O to viac ma prekvapuje, že mienkotvorné a o objektívnosť sa snažiace médium SME.sk nepovolilo diskusiu k článku Nemecký bulvár píše o amerických žoldnieroch na Ukrajine. To by bolo zrejme príliš veľa slobody názoru pre pospolitý ľud.

Autor je předseda strany Sloboda a Solidarita

Převzato z RichardSulik.blog.sme.sk se souhlasem autora
Richard Sulík
16. 05. 2014 | 15:24

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

resl napsal(a):
Ten střet Ruska a Ukrajiny je dobrý pro rozhodnutí evropana. Může prodělat jen Rusko. To Rusko, kterého se každý v Evropě štítí a bude se štítit ještě víc
-----------
Resle , lidé se velmi štítí zejména takových narkomanských chudáků jako jste vy.
S Ruskem obchodují, vás podchytávají a posílají na detoxikaci. Zatím to ještě lidé platí (například z daní které generují obchody s Ruskem),ale brzy si budete musit odvykat, že vás budou léčit "zadarmo", to je proticivilizační , protizápadní- doplácet na škodolibost takových jako jste vy a vám podobné neléčitelné trosky.
To, že můžete své zvrácenosti publikovat, ještě neznamená, že mají nějakou váhu, jsou jen výlevem blouznícího narkomana, který zneužívá výdobytky civilizace.
16. 05. 2014 | 15:25

Pája napsal(a):

Velmi zajímavé názory na konflikt na Ukrajině a jeho další možná vývoj řekl dnes na Radiožurnálu Mertin Koller. Doporučuji poslechnout.
16. 05. 2014 | 15:25

Rudi Koutek napsal(a):

pan autor napsal:
"O poznání vlídněji se po letech neskrývané diskriminace ruských minorit chovají některé pobaltské úřady."

O jake diskriminaci to pisete a ktere urady mate na mysli?
16. 05. 2014 | 15:26

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

JAHA napsal(a):
Ad: autor
by zase mohl přimět nejednoho českého novináře, aby se pokusil – omlouvám se za ono spojení – uvolnit svou hlavu z (vlastního nebo cizího) rektu.

Exempla trahunt. Zacnite ako prvy Vy.
16. 05. 2014 | 15:20
------------
Autore, zavrťte zadkem, Jahovi je tam těsno.
16. 05. 2014 | 15:26

Pepa Řepa napsal(a):

"Hodně papej, Otesánku", říkala matička EU.

A tak spapal Otesánek půl Ukrajiny.
Hladovou Oxanu s motykou
"Mámo já bych jed'"

"Tak si dáme Otesánku Moldavii, honem uzavřít přístupové rozhovory.
A spustíme, že chce mužik zabrat Žižkov, pod Vítkovem je břidlicový ráj.
To na mamlasy zabere."

"Mámo táto já bych jed'."
"Tak si dáme Gruzii, chlapečku můj"

"Ale s tou mámo vůbec nesousedíme.
Nevadí Otesánku, vezmeme to po moři.
Kravatožrout obecný vzkázal, že se bez duhových pochodů žít nedá."

"A to čeká na tebe-Otesánku- ještě Albánec, Kosák, možná Turek od okurek.
jen papej, Otesánku, budeš větší než ten Čang od sousedů, přepereš ho.
Jsi vy vývinu!
Čím tlustší, tím přece silnějš, to dá eurorozum.

A tak žral a žral samé tučné flaksny bez vitaminů až byl jako hora sádla.
Byl velkej, ale blbej jak necky.

Bába Oxana už měla toho sádla dost.Kopla motykou,

A zazvonil zvonec a ojropohádky byl konec.
16. 05. 2014 | 15:34

JAHA napsal(a):

Ad: filuta
Prichadzate s rozsiahlym komentarom - tyzden po funuse. Preco asi?

Co keby ste sa tak pre zmenu rozpisal o NOVSICH udalostiach - o okupantami Krymu vydanom nariadeni o demokraticky (pa rusky, konecno tocno) zakaze zhromazdovat sa prave teraz a do 6. juna (sic!), vraj kvoli letnej turistickej sezone (samozrejme, nie kvoli 70. vyrociu stalinskych zverstiev voci krymskym Tatarom, to ani nahodou:-))
- o vyrokch sialeneho podpredsedu vlady Ruska, ze pride najblizsie na navstevu s bombarderom (ktoremu o. i. zhabali na letisku v Kisineve nejake podpisove harky z "Podnesterskej republiky", kde maju Rusi "mierotvorne vojska"
-atd, adt.
16. 05. 2014 | 15:40

yellow dog blues napsal(a):

Rudi
To byste rád věděl, co.
Pošlete si tam svoje lidi, držgrešle.
Do nějakejch subtropů, kde vás střílej na parkovišti, to vám líto neni.

Mimochodem Estové a Lotyši byli oporami revoluce.
Až zas budete potápět nějakou Finlandii, možná už vám žádnej překabátěnej kagébák nepomůže.
16. 05. 2014 | 15:42

Hajduk napsal(a):

Pepa Řepa :

budem Vám oponovať, zoberieme moldavcov a ukrajincov do našej komandy , budeme im exportovať španielske uhorky, paradajky, papriky
španiely na tom zbohatnu začnu kupovať slovenske a česke auta
slovaci na tom zbohatnu , pojdu na dovču do grecka, grecko na tom zbohatne a tak dalej, že jo Pepo Řepo?
No a tak sa nam zvyši zamestnanost nie?
Terazky rpzmyšľam ako eurokomisar.
16. 05. 2014 | 15:46

Rudi Koutek napsal(a):

yellow dog blues
To bych opravdu rad vedel.
Jake svoje lidi a kam?
Subtropy a parkoviste, kde se strili?
Finlandia - to jsem ji jako potopil?
16. 05. 2014 | 15:49

Pepa Řepa napsal(a):

Eleno Evrppa je od Algarve po Kamčatku a od polu k polu.

Otesánkovi šmakuje.Jen má nahej zadek, fouká mu na něj z jihu.

Jeden byl taky tak velikej, že se valil.
Hej hej, kam se valej......
Jmenoval se Goliáš
Asi dědeček Otesánka, taky tak blbej.
16. 05. 2014 | 15:51

resl napsal(a):

Míla napsal(a):
Resl
žeby to byl zrovna trpaslík je zřejmě Vaše zbožné přání
------------
pardon, mluvím o Vladimírovi, Vladimíroviči, s vámi mám občas nedorozumění, musím se vyjadřovat přesněji.

Lišák Pedro napsal(a):
resl napsal(a):
Ten střet Ruska a Ukrajiny je dobrý pro rozhodnutí evropana. Může prodělat jen Rusko. To Rusko, kterého se každý v Evropě štítí a bude se štítit ještě víc.
Větší hloupost už ani napsat nelze. Mám dojem, že Rusko neprodělá,
--------------
je to jen můj názor, zatímco vy máte jen "dojem"

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
resl napsal(a):
Ten střet Ruska a Ukrajiny je dobrý pro rozhodnutí evropana. Může prodělat jen Rusko. To Rusko, kterého se každý v Evropě štítí a bude se štítit ještě víc
Resle , lidé se velmi štítí zejména takových narkomanských chudáků jako jste vy.
-----------------
promiňte pane troubo, ale na vás je zbytečné reagovat, vy si píšete scénáře sám, sám si odpovídáte, takže nic a nikoho nepotřebujete. vraťte se do nory a pište a pište, to je to jediný, co ovládáte. nesmíte ovšem opisovat, to bych vás musel nahlásit panu S.

Pepa Řepa napsal(a):
"Hodně papej, Otesánku", říkala matička EU.
A tak spapal Otesánek půl Ukrajiny.
--------------

řepíku, ne papá, ale žere své sousedy vaše slavné, Rusko a čeká až se nebude západ dívat a sežere i váš stát s vámi. /Moldávie, Gruzie, Ukrajina, Čečna a stále má větší a větší hlad/ Rusko se neptá, můžeme vás sníst ? Jak ucejtí slabost, hned se pustí do jídla. Jen Kuba volá : sežerte nás prosím Ameriko, ale kupodivu, ona hlad nemá.
16. 05. 2014 | 15:53

patriot napsal(a):

resl:

„…komplex trpaslíka se studeným pohledem a nenávistí…“

Dokonalá sebeanalýza!
16. 05. 2014 | 15:56

Pepa Řepa napsal(a):

Šroubiku, koukám, že jste vstoupil do syndikátu YossifK.
Máte odpolední?
Kolik platěj?
16. 05. 2014 | 15:59

Hajduk napsal(a):

Pepa Řepa:

ani neviete ake sme evropanci prešibane, nedavno sa mne dostal taký materialik, vraj Evropska Unia slubila Ukrajine v 90 rokoch, že ak ukrajina sa dobrovolne razloži, Eu im zaplati 160 milliard Evri za kopletný razvrat, sam ste bol svedkom ako sa všetci Ukrajinsky prezidenti snažili dostať tých 160 melonov a preto vraj Janukovič odmetol podpisať dohodu s EU, to da rozum nie, V pobaltoch NA PODPIS DOSTAL za integraciu IBA 17 milliard Evri.

Azarov mu doma ukazal dohodu na 160 miliard, hadam Jnek neni hlupý aby vymenil 17 milliard za 160 , za kompletný razvrat krajiny.

Julka Tymoška, za razvratkrajiny by mala od Eu DOSTAť dodatkovu nahradu oskara.
16. 05. 2014 | 16:03

Pepa Řepa napsal(a):

Šroubiku, myslíte že po sdělení matičky EU, že je třeba honem honem ukončit přístupové rozhovory z Moldavii potažmo Gruzii, ještě zabere na mamlasy hrozba, že ji chce sežrat mužik?

On už dávno svůj perníček má.Nějak Vám to uniklo.
16. 05. 2014 | 16:05

yellow dog blues napsal(a):

Jahjá
Příště zhabají v Kišiněvě na letisku vás, je to cikánská republika.
Radši tam ani nelítejte.
Buhví jak to tam po ruskym humanitním bombardování (co takhle jednou na oplátku?) bude vypatlat. Pardon, vypadat. Furt na vás musim myslet.
16. 05. 2014 | 16:07

resl napsal(a):

nemám odpolední, mizím, ale platěj dobře, eurech a přímo z Mnichovské štvavé vysílačky. Od Rusů dostanete tak akorát ..... doplňte sám. to víte, žebrota.

patriote,
o vaši fyziognomii se nezmiňuji, protože ji neznám, vy jako správný, zapálený komunista, nepotřebujete člověka znát, vám stačí, že nejede podle vašich bolševických not.
16. 05. 2014 | 16:07

češka napsal(a):

To Resl
1/ Na Ukraině se střídají u moci zlodějské tlupy, v kriminále skončila zlodějka Timošenková,
když Janukovič vybral kasu dodna, utekl. Ti , co se derou k moci dnes, chtějí jen mezinárodní půjčky.
2/ Obyčejní občané Ukrainy jsou zajedno, že vládcům jde jen o peníze, liší se jen v tom, jak chtějí situaci řešit. Ti na východě pracují v podnicích s vazbou na Rusko, žijí hůř než Rusové a tudíž se chtějí k Rusku připojit. Ti na západě vidí perspektivu v EU, dost jich tady pracuje.
3/ Putin se naštval, že Ukraina nejen že neplatí za odebraný plyn, ale ještě krade z tranzitního. A na dotvrzení, že to myslí vážně oznámil, že za půl roku zavře kohouty.
Kromě toho zakázal všem státním zaměstnancům dovolené na území EU. Výsledek - prázdné hotely, ztráty cestovního ruchu.

Výsledek toho všeho je ´pár zmařených životů.
Cesta z toho ven je jediná, formální federalizace vedoucí k mírumilovnému rozpadu, po vzoru Československa. To již vidí všichni.
Komu se to nelíbí je taky jasné, USA hrdlořezy z Afganistánu oficiálně na Ukrainu nepřevezou, ti, kteří tam již jsou narazili na své "kolegy" co byli v tom Afganistánu před nimi /a dopadli stejně/. Ring volný se asi konat nebude.
16. 05. 2014 | 16:08

resl napsal(a):

řepa : On už dávno svůj perníček má.Nějak Vám to uniklo
----------
pozor řepiště, otrhanej mužik ještě nedojed, přijde zakúsik.
16. 05. 2014 | 16:10

JAHA napsal(a):

yellow dog blues napsal(a):

Jahjá
Příště zhabají v Kišiněvě na letisku vás, je to cikánská republika.

O, o mna nemusite mat obavy. Ja som doma vsade:-).

P. S. Aaaach, Kisinev, to su krasne spomienky! Hotel Inturist (jedina budova okrem Ustredneho vyboru...s obrovskym Leninom na namesti pred budovou Ustredneho..., na ktoru sa dalo pozerat), kontrola pri vstupe do vytahu (na ochranu nas proti kisinevskym devockam, aby sa nam nedostali do posteli...), tajomne manevre dezurnej Niny Fjodorovnej Karlove, preskakovanie z jascika do taxi, za plnej mlcanlivosti - to vsetko, aby som ju mohol navstivit doma v jej byte v krasnej sovietkej bytovke krasneho sovietskeho sidliska, tajomna cesta do ditsadku po jej dcerku...Aaaach. Mna nevystrasite, hlavicko:-).
16. 05. 2014 | 16:21

Rudi Koutek napsal(a):

češka napsal(a):
"Putin se naštval, že Ukraina nejen že neplatí za odebraný plyn, ale ještě krade z tranzitního. A na dotvrzení, že to myslí vážně oznámil, že za půl roku zavře kohouty.
Kromě toho zakázal všem státním zaměstnancům dovolené na území EU. Výsledek - prázdné hotely, ztráty cestovního ruchu."To chcete jako tvrdit, ze v Putin zakaze statnim zamestnancum dovolenou v zemich EU a jako vysledek jsou v Evropske Unii PRAZDNE HOTELY?
16. 05. 2014 | 16:23

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Šroube, vy tak nenávidíte Rusy. a vše ruské..a jste si vědom , že případné vstoupení jednotné Ukrajiny /ale i Moldavska atd./ do EU znamená i to, že se vašimi spoluobčany stane několik milionů Rusů ?
A že se tak dnešní "proruští separatist"é mohou stát vašimi představiteli , budou vám prostřednictvím zákonů nařizovat, jak se máte chovat ? Třeba vás budou posílat na odvykání či nařízenou ambulantní antidrogovou léčbu..
To vám nevadí ?
Resle, vy jste fakt blázen.

Nebo si snad resle myslíte, že po vstupu klesne cena drog ?
Já těm vašim motivacím fakt nerozumím, myslím si že ani vy v tom nemáte zcela jasno.
16. 05. 2014 | 16:23

Hajduk napsal(a):

JAHA sa vysmieva moldavcom, hmmm

samozrejme to prosperujuce východne slovensko má na to nárok
16. 05. 2014 | 16:35

strýc virus HxNx napsal(a):

z rektu?
z rekta, pane autore!
konečník, rectum, je neutrum. tedy z recta/počeštěně z rekta.
16. 05. 2014 | 16:38

strýc virus HxNx napsal(a):

JAHA
Vaše starost o krymské Tatary je dojemná.
co takhle rozsáhlá genocida the native people of the America?
16. 05. 2014 | 16:44

Pepa Řepa napsal(a):

á Kišiněv.....tam jsem taky.......................nebyl.
Naštěstí
a chudáků Tatarů bychom se taky mohli ujmout.
Dlužíme to chánům, není nad novoEvropany
16. 05. 2014 | 16:49

JAHA napsal(a):

Hajduk napsal(a):

JAHA sa vysmieva moldavcom, hmmm

samozrejme to prosperujuce východne slovensko má na to nárok
16. 05. 2014 | 16:35
Ja popisujem vlastne skusenosti z obdobia, ked som tam bol. A Vy, Hajduku pisete o com, teda k comu sa vyjadrujete? Mam Vam popisat predajne chleba v Kisineve vtedy? Ako ludia z vidieka nosili pecivo navlecene na spagat a prehodene cez plece? Predajne vodky? Vystavu uspechov sovietskeho zvazu? Chcete vidiet osobne dzezvu, ktoru som si tam kupil.

A myslite si, ze inde to bolo inac? Bol som i na Ukrajine, i v Rusku. Podarilo sa mi na cas zmiznut priatelskemu dozoru a dostal som sa do dedinky, kde bolo z hlavnej dorogy zakaz odbocovat. Vsade na odbocke milicia. Ale podarilo sa mi a videl som. Zemljanky. Bol som v jednej. Ludia na mna pozerali ako na prizrak, ked som im daval cukriky a zuvacky. Akoby len cakali, kedy ich odvlaciem na Sibir. Na tie ich tvare a oci sa neda zabudnut. Tak nekecaj, Hajduku, ze niekoho chcem urazat.
Naopak, po skusenostiach i z inych stretnuti TAM, " kde zajtra znamenalo uz vcera" som vzdy vsetkym doma hovoril: Modlite sa dakujte denne za to, ze zijete tu. U nas sa jedlo nevyhadzovalo. A nedovolil som rozmaznavat ani svoje deti - vzdy som videl oci tych deti, ktore som videl TAM. Este ak zaryti komunisti sa prezehnali, ked sme sa cela vyprava dostali domov a videli stanicu Cierna nad Tisou.
16. 05. 2014 | 16:53

Hajduk napsal(a):

Pepa Řepa
Ulan Bator tiež by mohlo byť pekne Evropske mesto.
16. 05. 2014 | 16:56

veverka napsal(a):

EU vedou mouřenínové USA od začátku.

To jen dnes to tak obzvláště vyniklo,že si toho všimli i méně vnímaví.

Ale nepoužil bych slovo mouřenín,ale loutky.

EU vedou americké loutky.

A USA se smějí jak jde EU ke dnu a odvádějí tím pozornost od svého faktického bankrotu.

Ale jen na chvíli.
16. 05. 2014 | 16:56

JAHA napsal(a):

strýc virus HxNx napsal(a):

JAHA
Vaše starost o krymské Tatary je dojemná.
co takhle rozsáhlá genocida the native people of the America?
16. 05. 2014 | 16:44

Deje sa teraz nejaka? Nuz, strycu, nevsimol som si, ospravedlnujem sa.

A Vasa nezucastnenost je dojemna tiez. Zaujimave, ze ani nepipnete, ze SUCASNA, podla Vas DEMOKRATICKA (samozrejme neruska, ale Krymska) verchuska ZAKAZUJE zhromazdovanie. To keby napr. Ceska vlada zakazala zhromazdenie pri prilezitosti vypalenia Lidic Nemcami na obdobie, ked sa vyvrazdenie pripominalo. Tiez by ste spominal "native people of the America"?

To uz chce naozaj silne rusofilstvo (a zaludok, samozrejme).
16. 05. 2014 | 17:00

JAHA napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):

á Kišiněv.....tam jsem taky.......................nebyl.
Naštěstí
a chudáků Tatarů bychom se taky mohli ujmout.
Dlužíme to chánům, není nad novoEvropany
16. 05. 2014 | 16:49
Teda, Vy ste dopadli...
16. 05. 2014 | 17:02

resl napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
Šroube, vy tak nenávidíte Rusy. a vše ruské..a jste si vědom , že případné vstoupení jednotné Ukrajiny /ale i Moldavska atd./ do EU znamená i to, že se vašimi spoluobčany stane několik milionů Rusů ? Nebo si snad resle myslíte, že po vstupu klesne cena drog ?
---------------
omyl pane troubo, mně nevadí ruští občané, mně vadí všechny jejich vlády, které z nich nadělali nesamostatné otroky. pane truhlíku "tráva" není droga, ale abyste neřek tak jdu hulit jointa, špeka, čandru, mařenu a já nevím, jak všem těm "drogám" říkáte. Kdybyste si po sobě přečet, co píšete, zjistil byste, že na nervy jste vy. Já vám moc neodepisuji, ale ptáte se, tak ze slušnosti. většinou vám tady elegantně nadávají jiní, tak se nechci přidávat proti slabšímu. hezký víkend a jděte brzy spát.
jo, pane Stejskale, ať mě "17, 5 bilionů dolarů vrátit" neoslovuje "šroube," protože to vymyslela řepa ve spojitosti se mnou, když si vzpomněla na své začátky lodního důstojníka na Auroře.
16. 05. 2014 | 17:04

Yosif K napsal(a):

1) Už i významní představitelé Evropské unie de facto připustili, že jejich „sajůz“ ve střetu o Ukrajinu selhal.
2) Napřed Kreml nebezpečně podcenil, následně se nepěkně zapletl s ukrajinskou radikální pravicí a naposledy zjistil, za jak dlouhý konec provazu tahá Putin.
3) Jenže je to celé ještě horší. Zbytečným prodlužováním střetu s Ruskem má Brusel našlápnuto k tomu, aby se stal, jsa v dané záležitosti nejslabší, čistokrevným mouřenínem. Obamovým mouřenínem.
KONEC CITATU.

Tento názor autora jest putinofilním a "ruskostředným" bludem.

ad 1) pro EU není Ukrajina ani předmětem střetu, ani nějakou vytouženou kořistí ani přemětem piklů vedoucích ku zničení veleruské Velikoříše. Jak správně řekl Paroubek, EU se o Ukrajinu nijak moc nestarala a nestará se dodnes. Ukrajina se bude muset postarat o sebe sama.

ad 2) že Putin jest velkoruské šovinistické a imperialistické hov...do vědí všichni již dlouho, do Krymu se nikomu montovat nechce a krym nikomu neschází, nakonec ani Ukrajině moc scházet nebude - kromě zásovb plynu a ropy na šelfu okolo Krymu. Do ruských základen na Krymu se také nikdo montovat nechtěl.
Pokud ruští diverzanti SPECNAZ přestanou dělat bordel na východní Ukrajině, bude svatý klid a pokoj.
Putin tahá jen za ten konec provazu že nemusí Ukrajině platit nájem za základny, z toho však 40 milionvý národ žít nemůže tk jak tak. Pokud evropa nahradí ruský plyn plynem ze severní Afriky, ruský mužik nebude mít za co kupovat západní zboží. Pak buide Putin čučet jak péro z divanui, chce to jen jeden nebo dva roky budování nových plybnovodů a Putin si bude moci pouštět plyn do zadnice.

ad 3) Putinovo hulvátsví a sprostota přišlo jako varování Evropě v pravý čas. Být závislý se strategickou surovinou na Putinovi je to stejné jako být závislý se strategickou surovinou na Hitlerovi.

Po Putinovském vydírání se Evropa během 2-3 let závislosti na samoděržavném Putinovi zbaví a pak bude ve vztazích s Ruskem klid. Putin bude mít méně peněz na rozhazování a bude mít více starostí doma.

Ukrajina si nějak poradí - i bez Krymu, možná s Luhanskem možná bez něj.
16. 05. 2014 | 17:12

strýc virus HxNx napsal(a):

je známo, že huliči mají dost zpomalené myšlení a viděl jsem dost případů kdy THC spustily psychózu. resl už ji má. paranoidní vůči Rusku je na to dost. taky známky organického psychosyndromu jsou zjevné.
ten pán žádá nebýt oslovován "šroube", ale druhým nadávat do troubů pokládá za zcela správné. takže navíc smíšená porucha osobnosti, diagnosa F 61 s asociálními a agresivními rysy.
16. 05. 2014 | 17:13

Hajduk napsal(a):

Yosif K napsal(a):

1) Už i významní představitelé Evropské unie de facto připustili, že jejich „sajůz“ ve střetu o Ukrajinu selhal.

To všecko preto YožkoK, že ste ich tu velice nedobre informopval, pisal ste tu hala bala , robil ste ozvenu agentire reuters.
16. 05. 2014 | 17:20

Pepa Řepa napsal(a):

Dobrý šroubiku, ale už padla je tady YossiK325 má šichtu do deseti.
Nepřehřívejte se.
16. 05. 2014 | 17:24

strýc virus HxNx napsal(a):

ten se už zadřel a čeká, kdo ho uvolní.
kde je ten maník s tou vaselínou?
16. 05. 2014 | 17:34

Pepa Řepa napsal(a):

Mimochodem
Mouřenín si najal mouřenína?
16. 05. 2014 | 17:35

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Šroube, to droga z vás dělá otroka, bez donucení zvenčí. Dobrovolně ji otročíte, získává nad vámi moc.
Takže být vámi nikoho z toho, že někomu otročí - neobviňiji, jen se dál ztrapňujete.

Už s tím seknout nejde, co ?
To ti otroci nuceni k otroctví zvenší to mají snazší než vy - šroube. Takže oplačte když tak raději ten svůj úděl, stejně si je berete do huby jen kvůli sobě, abyste obhájil své ničemné úmysly, jinak jsou vám lhostejní.....šak jim zde nadáváte do opilých mužiků poměrně dlouho, není třeba to skrývat za nějaké vznosné fráze o demokracii a svobodě, buďte k sobě i k nim upřímný.
A nežalujte, stojte si za svými šrouby. Nenechte se zadřít, točte se , zařezávejte...
16. 05. 2014 | 17:45

JAHA napsal(a):

Референдум будет честным, с открытым лицом. Кто-то сомневается? pic.twitter.com/Hzh0QqzDhE
16. 05. 2014 | 17:45

Freedom napsal(a):

Hele Kopeckej takhle náhodou přišli ti už ruble z Kremlu a nebo tuhle svinskou práci děláš zadarmo ???
16. 05. 2014 | 18:17

strýc virus HxNx napsal(a):

už aby zas něco vyplodil Standa Komárek. v těch jeho blozích aspoň o nic nejde, nikoho neurazí a mnohé potěší...
16. 05. 2014 | 18:24

Filuta napsal(a):

Jaha

O Amících bojujících inkongnito na Ukrajině samozřejmě víme již delší dobu.
Přicházím s tímto článkem od Sulíka (jeho články bývají tradičně úderné) proto, že zrovna vyšel v LN. Navíc dokládá jak funguje SME, potažmo iděs.

I když na naše komsomolce z ČT hned tak někdo nemá.
16. 05. 2014 | 18:31

Zbyněk napsal(a):

17,5 milionu.......
stále se snažíte nám namluvit, jak významný je pro nás, obchod s Ruskem. Není to tak. Nebylo to tak ani za RVHP, sice byla výměna zboží mnohonásobně větší než dnes, bohužel zdarma, dluží nám dodnes. Máme tam automobilku,pár malých firem a pár továren tam dodává, díky svým německým partnerům. Činí to pouze pár procent oproti tomu co vyvážíme do Evropy. Většina pokusů , dostat se na ruský trh končí fiaskem, nyní nám tam dokonce krachuje banka, která tento úkol měla plnit. No co, zaplatíme to. Na evropský trh jsme se vážený pane dostali bez specifických bank a nákladů. Bereme od nich nekřesťansky drahý plyn a ropu, takže až spustíme břidlicový plyn, jedna závislost odpadne. Je mi líto lidí, kteří nevidí, že jsme tak daleko díky EU, která nás nevyužívá, naopak nás podporuje, bere od nás dokonce cibuli, špenát a chřest. Za vlády RVHP to bylo jinak. Podpora žádná, jen jsme museli rozdávat, do SSSR, na Kubu, do Čile, vlastně do celého socialistického tábora. My a NDR. Takže když nyní něco rozdáme, je nás na to více.
16. 05. 2014 | 18:32

Filuta napsal(a):

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/zahranici/O-cem-se-spise-nedoctete-V-USA-se-pry-mobilizuji-milice-Chteji-svrhnout-Obamu-319314
16. 05. 2014 | 18:38

JAHA napsal(a):

Ad: Filuta
Bohuzial, dnes sa nejake tlacene noviny na Slovensku (okrem Katolickych novin:-)) velmi citat nedaju. Na jednej strane Kalinakova "bejby" smeracka Pravda, na opacnej lozliberalne SME, potom nejake platky podobne ako u vas tresky blesky (u nas Cas, Pluska). Mozno este ako tak balansujuce Hospodarske noviny za sucasneho sefredaktora Vavra (aj ked ony maju svoje ulety, hlavne ked nechaju pisat nejake pipisky, co prebehuju z novin do novin).

Takze tak.

Ja som tesne nad Vami (nad prispevkom na ktory som na Vas reagoval) uviedol autora blogu do toho miesta jeho blogu, kde nieco odporuca urobit inym, pritom sam hlboko zalezeny tamtiez (ked uz si odmyslime jeho vseobecne tu i inde prezentovane jednostranne lezenie niekam vychodnym, ci cerveno-ruzovym smerom).

Ako ste si racil vsimnut, na Vase prve adorovanie autorovi som nereagoval - kazdy mame svoj nazor a narok nan. Ale v dobe, ked su zname udalosti, ktore som popisal ja (zakaz zhromazdovania, vyroky podpredsedu vlady, jeho zrejma cinnost v Podnestersku - krabice s podpismi) sa mi zdala Vasa reakcia (teda pisanie o udalostiach davnejsie popisanych ) trochu a la tri opicky (nevidim, nepocujem...).

P. S. Neviem si predstavit (teda skor viem) prevaznej vacsiny tu, na blistoch, na kose, ci inde diskutujucich, keby nejake vyroky o bombarderoch pri najblizsej navsteve pouzil niektory podpredseda zapadnej vlady, pripadne, keby niekto teraz vydal zakaz zhromazdovat sa s takym smiesnym odovodnenim, ako je turisticka sezona (to asi do 6. juna maju turisticku sezonu specialne jednotky?:-)).
16. 05. 2014 | 18:50

JAHA napsal(a):

...reakcie prevaznej vacsiny...
16. 05. 2014 | 19:01

strýc virus HxNx napsal(a):

Zbyněk

spustíme břidlicový plyn a EU od nás bere cibuli, špenát a chřest.
já se z toho pose.u.
kolik je Vám let, Zbyňku?
16. 05. 2014 | 19:03

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Zbyněk
Kdo to je " nám namluvit", zkuste to popsat. Pište za sebe, ne za nějaké soudruhy z vašeho kroužku..

Aha, " nám namluvit" napíše že tomu tak není a ono tomu tak asi podle " nám namluvit " skutečně není. A ti západoevropští průmyslníci do Ruska asi jeli zpívat a tančit tango..

Synku, to není jen o přímém obchodu s Ruskem to je i o reexportech českých služeb a české produkce do Ruska, např. přes Německo. Je to také o obchodu globálním, ty toky jsou tak propojené, že Vaše vidění světa je tak dobré jedině pro kašpárky fidlající v nějakém orchestru, který na protest nepojede koncertovat do Moskvy, výpadek mu zalepí sponzor.

" Vám" tam krachuje dokonce i banka ? Vy jste bankéř ? A která banka v m tam krachuje - německá nebo rakouská ?
Človíčku, v kterém století vy to vlastně žijete ?
Tak břidlicový plyn " vy spustíte" ? A kde ? Na Šluknovsku ? Vodu pak budete brát odkuď - z Argentiny ? Anebo že byste přesvědčil Poláky aby posunuli v odhadech tři nuly ?
A levnou ropu budete vozit z Aljašky, že ? Osívat ji budete na zahradě.

Vy jste si potřeboval ulevit, to je vše.
O RVHP jsme nenapsal ani řádek,ani slovo.

Když nyní něco rozdáte - tak je vás na to více ? A to je snad nějaká výhoda ? Že je těch pitomých hejlů více ?
Nejste náhodou na hlavu, že ne?

Taky prezent. Zajímalo by mě, kolik si ukrajinských dluhopisů koupil on, podle mě ale žádný...jen by chtěl lidem vyprázdnit kapsy a ještě to nazvat velkou výhodou.
Lidi, vy jste se snad museli vyskytnout, netvrďte mi, že jste se někdy dokázali uživit sami, bez pomoci rodičů. Takovou logiku co vy máte, to je tak jedině na celoživotní klienty mama hotelu, nějak bylo, nějak bude, šak mamka vypere a navaří.
16. 05. 2014 | 19:09

juch napsal(a):

Zbyněk - pomodlit, vyčůrat a spát, jako ostatní hodné děti. A už nic nepiš, hlouposti můžeš vykládat ve školce před spaním, nebo chodíš po O? Donrou noc.
16. 05. 2014 | 19:12

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

No jo, dyť on si Zbyněk plete miliony s boliony, prašť jako uhoď, však " my si to vypočítáme" a kdyby , tak to "porozdáváme" - "je nás na to víc".....

Kurva, že já se nanarodil jako Zbyněk, měl bych ve všem hned tak jasno.....
16. 05. 2014 | 19:14

Filuta napsal(a):

Jaha

HN já osobně pokládám za nechutný Bakalův propagandistický plátek, kde se o pánečkovi nepíše.

HN nebo iděs -vyjde to nastejno (jakož LN nebo nedej bože Bakalí Respekt).

Vaší otázce v P.S. nerozumím.
V čím rektu má být autor blogu?
Já bych řekl, že si zachoval nadhled.
Nebo snad adoruje Putina?
Spíš jen decentně upozorňuje na pokrytectví západu.
16. 05. 2014 | 19:19

Pepa Řepa napsal(a):

Nechte kolegu rozvinout!
Vy neumíte naslouchat druhému, smysluplně diskurzovat
:-)
Šroubik poslal dorost.

Do Benátek(nad Jizerou) pro špenátek
A z vývozu cibule-hop hej cibulička žije takových-a´t nežeru-5 milionů Čechů.
16. 05. 2014 | 19:22

Yosif K napsal(a):

JAHA napsal(a):
Hajduk napsal(a):

JAHA sa vysmieva moldavcom, hmmm

samozrejme to prosperujuce východne slovensko má na to nárok
16. 05. 2014 | 16:35
Ja popisujem vlastne skusenosti z obdobia, ked som tam bol. A Vy, Hajduku pisete o com, teda k comu sa vyjadrujete? Mam Vam popisat predajne chleba v Kisineve vtedy? Ako ludia z vidieka nosili pecivo navlecene na spagat a prehodene cez plece? Predajne vodky?
KONEC CITATU.

Pan JAHA má 100% pravdu. Kdo navštívil SSSR tak se nevysmívá ale lituje a pláče.
Moskva, Leningrad a Kijev byli Potěmkinovské kulisy pro levičácké západní potroublence - baráky byly občas natíraný a opilci dvakrát za noc sesbíraný z parků a vokzálů a odvezený na záchytku.

Jak mi Rusové říkali - až budeš v zakrytom gorodu, to budeš koukat! A taky že jo -
----prodejna alkoholu na hlavní třídě kde se v 8 hodin ráno klepalo 50-100 vágusů na raní hlt vodky,
----opilci v zimních parcích mrznoucí za nečinnosti milice k smrti,
----žebráci na nádražích,
----polooficelní družstevní trhy kde se dalo koupit úplně vša za ceny nedostupné pro lidi kteří sami nešmelili
----vesnice kde jediný asfalt byl čverec 6krát6 metrů před místním sovětem a zbytek vesnických ulic za deště bylo 50 cm hluboké bláto, neprůjezdné i pro pásaky
----dědiny s křivými dřevěnými chalupami postavenými za cara, kde koupelnou a prádelnou pro všechny byla rečka za humnami.....
---zedníci na stavbách kteří nosili maltu v nosilkách
atd atd atd

Leccos se zlepšilo, věci se dají koupit v obchodech a ne jenm na pololegálních trzích, je více jídla, většinou je i více peněz (za export nafty a plynu, že ano..... )
Kromě nafty, plynu a dřeva se nic moc nevyváží....


Mnohé se po pádu socíku v Rusku již zlepšilo ale mnohé ne. Pracovní disciplína v podnicích vlastněných státem je mnohdy "socalistická" - viz dělnice a dělníci z mlékárny labužnicky koupající se v kádích smetany (je to samozřejmě dobré na plet...).

Ruský mužík se stále nedožívá průměrných 60 let - diagnosa - odpor k vodě....
(spotřeba čistého lihu jna hlavu statisticky stejná jako v čechách ale v Rusku je "poctivá" - kdežto v čechách vypijí turisti skoro stejně jako češi......)

Rusů je mi líto. Pokud se Rusi budou spoléhat "sami na sebe" to jest na ruské investice, tak se věci budou lepšit velmi pomalu, možná vůbec.

A který cizinec by byl takový blázen aby masivně investoval do země totálního bezpráví, kde i domorodí oligarchové raději investují na Západě než doma??????

Kellner? British Petroleum? Všichni dostávají fedry..... Putin znárodnil Krym, Putin znárodnil podíly BP a Exxonu na Sachalinu, Putin může znárodnit cokoliv se mu zlíbí......

Znovu všem putinofilům doporučuji vygooglovat slidy "Rusko - tam se s ničím neserou". To je opravdová tvář každodenního Ruska "mimo Moskvu a Pitěr".......
16. 05. 2014 | 19:29

Yosif K napsal(a):

Pane Kopecký, jste "břitký kritik Západu a Kapitalismu" - ale....
1) Putin jest socálista? Pokud ne, jaktože jeho oligarchický kapitalismus nekritikujetě? Pro vysokoškolsky vzdělaného člověka je těžké najít jakýkoliv rozdíl mezi Putinem a Mussolinim.....
2) kdzž už jste začak mluvit io rektech, nemáte vy sám vaši mudriolíbnskou paličku celkem dost hluboko v Putinuškově rektu? Nebo prostěji a obecněji řečeno - nemáte hlávku V REKTU VELKORUSKÉHO ŠOVINISMU?

Sylšel jste někdy o velkoruském šovinismu? Pokud ano, víte jak se prakticky projevuje?
Znáte nejaké ruské nebo neruské občany bývalého SSSR osobně?
Byl jste někdy v Rusku?
Byl jste někdy na Ukrajině nebo v Moldavii nebo kdekoliv na území vbývalého SSSR?
Nebo znáte poměry v Rusku jenom ze satelitního vysílání ruské televize pro západní levicové trumbelíny?
16. 05. 2014 | 19:39

Yosif K napsal(a):

Česká exportní banka odespisuje dalších 20 miliard pohledávek v Rusku (po prvních 16 miliardách....).

Soudruhu Remče, jurodivý to kosmonaute, ekonomický genie z Karpat, sežen co nejvíce exportních kšeftů do RUSKA - zachráníš tím české dělnictvo před hladem a bídou, a to za celkem laciný peníz.....

Loučím se s levicovým pozdravem
"Podporuj Putinovi oligarchy - zachráníš světový mír!!!!"
16. 05. 2014 | 19:44

Pepa Řepa napsal(a):

Zbyněk
nenechte se zahnat!
že Vy jste od zelenejch, kamarád Biomasy a Suchardové?
16. 05. 2014 | 19:47

Yosif K napsal(a):

Putinův mouřenín a hlava v Putinově rektu - toto jest tvář "moderní čeké levice"..... pseudoprofesor Keller a levicový mudrolínek Kopecký.....
16. 05. 2014 | 19:48

Filuta napsal(a):

Kruci, Yosif to dneska rozjel.
16. 05. 2014 | 19:54

strýc virus HxNx napsal(a):

zas už pseudo - , Jusupe?
jaké máte vzdělání? taky univerzitní profesor?
publikace, které byste mohl laskavě ocitovat, abychom se obohatili? intelektuálně...
16. 05. 2014 | 20:00

Jetvart napsal(a):

resl
Nevím odkud máte své informace, ale jeden z hlavních problémů na Ukrajině je touha některých místních lidí odtrhnout se od Ukrajiny a připojit k Rusku.
16. 05. 2014 | 20:21

jozefthe duriere napsal(a):

"Konflikt o Ukrajinu"
- z hladiska Ciny,ktora sa prave stava svetovou hospodarskou jednotkou /naviac s gigantickymi menovymi rezervami/ je to europska obcianska vojna.Ak nejde o totalny masaker,Cine tato vojna nevadi.Naopak.

Europska obcianska vojna /neuspesne dobyjanie Moskvy/ skor tesi,nez zaujima aj vyse miliardovu Indiu,byvalu europsku koloniu.
Protiamicka je cela Latinska Amerika,takmer cela Azia a Afrika.S vynimkou spriaznenych dzihadistov zo zalivu,s vynimkou Japonska a este par subjektov.

Naslednici Osmanskej rise ,Turci,hraju za seba.Aj v Rusku,aj na Ukrajine.
Citoval som tu nedavno /z Pravdy/ prieskum vyskumnikov z Kanady: pred niekolkymi rokmi tretina krymskych Tatarov by sa najradsej pripojila k Turecku,necela patina k Rusku.Kolki boli spokojni s Ukrajinou a kolki nemali nazor,v Pravde neuverejnili.
Spojenecki protimoskovski dzihadisti na Kryme nebojuju za ludskopravnu Ameriku,ani za /sucasnu/ Europu,bojuju za dihadisticku Europu...

Moskva "ma strach,ze podobny Majdan urobime aj v Moskve",vravel Kissinger.

A tak sa Kremel zjasil,nasrdil a rozhodol,ze Kerryho protiruskym pucistom nenecha minimalne ako nove Kosovo Krym.Ten Krym,z ktoreho Tatari nie tak davno ulovili statisice slovanskych otrokov podobnym sposobom,ako europania lovili pre seba cernochov na uzemie indianov.

Cinania vidia zatial len prevazne hospodarsku europsku obciansku vojnu,Putin a spol vidia washingtonsku hru s narodmi dobytymi a dobyvanymi,ako "s pokusnymi krysami".Tentokrat v Moskve zazivaju hru s Ukrajinou,historickym srdcom ruskej viery ,proti Rusku,hru na ostrie noza...
16. 05. 2014 | 20:29

Míla napsal(a):

Yozife
nevím,nevím,ale mám dojem,že by si s Vámi ten pseudoprofesor akorát tak vytřel.
16. 05. 2014 | 20:30

resl napsal(a):

7, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
A nežalujte, stojte si za svými šrouby. Nenechte se zadřít, točte se , zařezávejte...
---------
již zařezávám
16. 05. 2014 | 20:31

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):

Yosif K
napsal jste
"Kromě nafty, plynu a dřeva se nic moc nevyváží...."
Akorát mají polovinu světových zásob paladia, a vyváží ho, zatím na něj nevyhlásili embargo (i když už udělali "bububu") a bez paladia Vám auto neprojde na STK, ono je totiž nepostradatelné v katalyzátoru. O platině, diamantech a zlatu nemluvě.
Mimochodem Rusko je největším vývozcem raketových motorů. A USA je nakupujou jako vzteklí a montujou si je do svých rachejtlí. V současnosti na ISS lítají akorát Rusové. Holt raketoplán dolítal.
To víte, Rusáci jsou ožralí primitivové.
Tedy podle Vás a Vám podobným absolventů zvláštních škol...
16. 05. 2014 | 20:34

resl napsal(a):

Jetvart napsal(a):
resl
Nevím odkud máte své informace, ale jeden z hlavních problémů na Ukrajině je touha některých místních lidí odtrhnout se od Ukrajiny a připojit k Rusku.
-------------------
a NĚKTERÝCH ne ...
16. 05. 2014 | 20:36

jozefthe duriere napsal(a):

Ad "profesionalni priklad mnohych slovenskych medii"

Tak to je velmi prehnane.tvrdenie.
Ak neberieme do uvahy minimedia, fora na urovni samizdatov,tak
ine ako "rektalne" informacie a postoje su aj na Slovensku vzacnostou.Obcas verejnopravna dvojka a asi tak /maximalne/10 percent priestoru v TA3.
A este schizofrenicky dennik Pravda.
V Pravde /pri zalozeni "chudoby",dnes je to pravda plutorise/ okrem dominujucej risskej propagandy najdeme aj texty - informacie,ktore risu Wall Streetu a City,jej politicku triedu,jej media usvedcuju z mnohych megazlocinov eventualne ju zosmiesnuju.

V mediach nevidim "rektalnych alpinistov" cisara a jeho bohov,ale cez pocitac riadene eskadry smrti tohto cisara a jeho bohov.Profesionalnych nicitelov odporcov,alebo potencionalnych odporcov cisara.
Rektalni apinisti su skor v tej casti politickej elity,ktora kona v sulade s predstavami a volou medialnych eskadier smrti.
16. 05. 2014 | 20:52

hui napsal(a):

Obrovská většina Čechů nikdy na Ukrajině nebyla,měla představu,že jde o přírodně krásnou zemi s kvalitními potravinami ze zemědělství apod.Proto usuzovat dnes o Ukrajině na základě akcí 60 000 lidí ze 40 milionů několik měsíců trvající může dát pouze obraz dnešní Ukrajinské politiky,ale vůbec ne vizi ,realitu jejího života.

Přitom Ukrajina má v sobě veliké regionální rozdíly,ale ty se projevily navenek teprve separatistickými akcemi ,které byly reakcí na Majdan opačného znaménka-t.j. neuznávat Kyjevský centrismus,notabene zrozený před krátkou dobou v málo přijatelné podobě (násilí atd.) pro ty na "periférii" teritoria se středem v Kyjevě.Především,to celé kyjevské hnutí nevyůstilo v sociální revoluci,ale v lokálpatriotismus,nacionalismus,vztahy k Rusku apod.Rozhodně pro oligarchy je tohle daleko lepší než sociální revoluce,která by je žádala smést všechny.Ale i pro obyčejné lidi asi tam představa revoluce,jak ji znají z popisu po roce 1917 a před ním-lákavá nebyla.Takže hledají řešení typu "nové koště dobře mete".Starou podlahu.
Pro ty kdo srovnávají rádi ČR A RUSKO:V první dekádě sametu bylo Rusko horší,nyní ekonomicky je daleko větší problém ČR a to i než Ukrajina.
Stále platí výsledek WWII:Silnější vyhrává:Hitler byl schopen zaútočit na SSSR 5000 tanky z celé Evropy ,SSSR obsazoval Německo 50 000 tanky,To hovoří o poměru sil obou ekonomik.I když Stalinova ekonomika rostla rychleji tehdy než dnešní.Koneckonců se to odrazilo i v anketách tam.
Samozřejmě část lidí,nedivím se,měla radost,že aspoň Ukrajina protrhla pro ně falešný "Keep smiling" předstírané spokojenosti s postkomunismem.Jenže zapoměli,že tento lidský svět je hrozný tisíce let,a i ty nejlepší revoluce vedené elitami ho zatím posunuly vpřed k lidské dokonalosti nepatrně.Takže po tomto rozporu a kvasu přijdou zákonitě další a další.
A v minulosti tomu tak bylo vždy.Vývoj se zastavit nedá.
16. 05. 2014 | 21:05

jozefthe duriere napsal(a):

Este fakticka poznamka.

Barack Hussein je len Barack Hussein.Nie je to meno cisara,nie je to prave meno pana a boha Wall Streetu,City a este Europy od Baltu po Krym.
Barack Hussein Obama si precita len to,co mu k precitaniu predlozia,a hovori lent to,co mu do citacky napisu.Podla scenara.
Barack Hussein je dobry herec-poslusny zoldnier v sluzbach cisara,nic viac.

Zaiste autor , aj syndikat Yosif K atd.to vedia,takze je to poznamka na okraj,poznamka pre medialnych otrokov,ktorych je stale este vela.
16. 05. 2014 | 21:08

jozka napsal(a):

ad Holt ma-li vzniknout legitimni vlada, tak k tomu jsou potreba zkontrolovatelne volby a vse se proto prodluzuje. Demokracie - nebo alepson snaha o ni - je pomala, domobrana v maskacich je rychla.

To mate tezky, scallope, dohoda, ktera tohle vsechno umoznovala uz mohla byt tri mesice v platnosti. Nebyt ovsem toho, ze ji ti vasi smazli. A to tak rychle, ze jste si toho ani nestihl vsimnout a blabolil o tom, ze se nepodepsala. Napsal bych, co jste, ale smazli by mne.
16. 05. 2014 | 21:18

Emissary napsal(a):

Boltzmannův protivný mozek

Nahoře huj a vespod fuj.

Ten Váš mozek má do Boltzmanna daleko. Operovat ruskými raketovými motory, to teda je.

http://blog.kosmonautix.cz/2013/09/rusky-utok-na-americkou-kosmonautiku-nebo-penezenku/

Rusové budou pořád vyhrožovat, přitom mohou leda ho… Stačí jen málo, a ruské impérium může skončit hůř jak na kolenou. To málo znamená pokles světových cen ropy a zemního plynu a to více bojkot v nákupu těchto surovin EU a USA. Dá se to vyřešit za pár let. Jinak Rusko v poměru s exportem ropy a zemního plynu opravdu nevyrábí skoro nic a raketové motory to zdaleka nevytrhnou.

S tím palladiem je to stejné, dá se snadno nahradit platinou, té je nejvíc v Africe a na rozdíl od té ruské, nemá vyděračské sklony.

Co se týče Yosifa K a srovnání s pomocnou školou, takovým jako Vy se to stává, na Yosifa K prostě nemáte, jedině v třepaní nesmyslů, tam ho hravě dáváte.
16. 05. 2014 | 22:42

Divobyj napsal(a):

Díky za článek,
pane Kopecký.

Jsem rád,že se tu alespoň sem tam někdo pokusí o objektivní pohled na věc.
16. 05. 2014 | 22:56

Yosif K napsal(a):

Boltzmannův protivný mozek napsal(a):
Yosif K
napsal jste
"Kromě nafty, plynu a dřeva se nic moc nevyváží...."
Akorát mají polovinu světových zásob paladia, a vyváží ho, zatím na něj nevyhlásili embargo (i když už udělali "bububu") a bez paladia Vám auto neprojde na STK, ono je totiž nepostradatelné v katalyzátoru. O platině, diamantech a zlatu nemluvě.
Mimochodem Rusko je největším vývozcem raketových motorů. A USA je nakupujou jako vzteklí a montujou si je do svých rachejtlí. V současnosti na ISS lítají akorát Rusové. Holt raketoplán dolítal.
To víte, Rusáci jsou ožralí primitivové.
Tedy podle Vás a Vám podobným absolventů zvláštních škol...
16. 05. 2014 | 20:34
Rusové nejsou ožralí primitivové
ALE
ruská věrchuška jsou velkoruští šovinisté uouplně stejného typu jako Benito Mussolini byl Italský šovinista.
Kdo nedokáže rozeznat velkoruského šovinistu od slušného Rusa?

Evropští bolševici, evropští fašisti, velkosrbský šovinista Foldyna a senilní Václav Klaus.
Skvělá společnost.


Ohledně chlastu - sám jsemn apsal že češi mají stejnou sptřebu čistého lihu na osobu jako Rusi. češi se dožívají 72 let, Rusové 60 let a Rusky 76 let - délka dožití Rusů mužů pod úrovní Egypta nebo Maroka. Proč takový rozdíl mezi dožitím Rusů a Rusek? Rusky nepijí alkohol a starají se o všechno, Rusové pijí alkohol, nestarají se o nic.

Mají těžký život a oslavují Putina že aspon na chvíli vrátil Rusku slávu bývalého SSSR - ¨rozdrtil nenáviděné chochly a VŠICHNI ouplně všichni SOUSEDI RUSKA MAJÍ Z PUTINA STRACH a hrůzu a RUSKO NENÁVIDÍ.
Chudákům alespon toto dělá dobře.
¨
Omlouvat vojenský agrese proti slabším sousedům tím že Rusko umí vyrobit raketový motor je na stejné mentální úrovni jako argumentovat že nacisti měli právo obsadit Sudety protože uměli vyrobit rakety V1 a V2.

Nejkomičtější pohled je na levičáky (viz zde Kopecký) kteří -
1) argumentují že Stalin byl lepší než Hitler nebo Mussolini protože byl "internacionalista".....
2) vzhlížejí se v Putinovi který komunistický internacionalismus začal otevřeně odsuzovat a začal prosazovat velkoruský nacionalní šovinismus nejhrubšího zrna.
V neděli mají být demošky Krymských Tatarů - 70 výročí deportace Tatarů do pouště. Možná ne a možná bude trochu mela, obušky, dělbuchy, pár vystřelů atd. Rozhodně tiší vrazi ze SPECNAZ mají v Simeferopolu pohotovost s vodními děly a snipery.

Pokud by Rusové zacházeli s Tatary jako se sami chovají k svým zahraničním menšinám, pak by měli zítra Tatary nechat pozvat na svou ochranu Tureckou Armádu. To se samozřejmě nestane - nerusové (chochli, tataři, estové, finové, češi atd atd) přece nemohou mít stejná práva jako Rusové, to dá každému putinuškofilní zdravý rozum, no né?

Jsem zvědav - pokud mela bude co na to v jneděli řeknou pokrytečtí levicoví s...či...... ...asi něco o agentech západního imperialismu.....
16. 05. 2014 | 23:25

pamětník napsal(a):

Ach, božebože, zase ty tapety!

Nástěnkáři nikdy nevymřou.
16. 05. 2014 | 23:36

Yosif K napsal(a):

Filuta napsal(a):
Kruci, Yosif to dneska rozjel.
16. 05. 2014 | 19:54
To se mejlíte - rozjel to Kopecký - řečma o lezení do recta západu atd.

Jak si Kopecký může být jistý že neleze do recta Putinovi?

Kopecký je "socalista" - Putin je BÁVALÝ SOCALISTA KTERÝ SE SPŘÁHL S OLIGARCHY, přesně jako Mussolini.

Kopecký je "internacionalista" - Putin je šovinistický ultranacionalista který otevřeně hlásá že Rusové jsou národ který má právo vojensky okupovat své sousedy.

Kopecký je "socálně cítící člověk" - Putin chtě nechtě vládne říši kde jsou nejbrutálnější socální rozdíly na světě. A celkem racionálně - Putin to považuje za opřirozené a nehodlá nic moc dělat. Proč taky? Oligarchové jsou jeho kamarádi, kde není kamarád, tak za chvíli není ani oligarcha.

Kopecký je antifašista a antirasista - Putin nechává žít v Rusku system povolenek stěhovat se či nestěhovat se - prakticky stejný system jako apartheid v JAR - regulovat počet nerusů kteří hnámni hladem z pouští, z tundry a z tajgy by se nejraději všichni nastěhovali do Moskvy a do Pitěru. Ale nemohou - nemají bumažku. Jako černoši v JAR v době apartheidu.

Zdánlivě tedy nemají Kopecký a Putin nic společného, přesto Kopeckého váže k Putinovi pouto silné lásky a obdivu.

Co Putina a Kopeckého spojuje je však velmi čitelné - je to zuřivá a iracionální nenávist k Západu.
U Putina je ta zuřivost proti západu vyvolaná tím že přes všechny problemy co západ má je pořád ještě daleko před Ruskem. GDP Ruska je tvořeno způlky drancováním surovin a přesto je menší než SRN nebo Japonsko, které mají mnohem méně obybtael a ze surovin nyváží skoro nic.
U Kopecké je zuřivost proti Západu vybuzená nepochopením toho, že i ty nejpravicovější západní vlády mají mnohem více sociální system než mělo SSR a než nyní má Rusko.
16. 05. 2014 | 23:53

Yosif K napsal(a):

U Kopecké je zuřivost proti Západu vybuzená nepochopením toho, že i ty nejpravicovější západní vlády mají mnohem více sociální system než mělo SSSR a než nyní má Rusko.
16. 05. 2014 | 23:55

Yosif K napsal(a):

Míla napsal(a):
Prognoza,že komunisté vymírají,čekací doba už je dvacet let a ono pořád nic.A Filip má úsměv od ucha k uchu.
16. 05. 2014 | 14:58
Pane Míla, máte pravdu lidská blbost je věčná a politické tradice jsou velmi dlouhodobé.

Viděl jsem mapy volebních výsledků z první republiky a z období 1990-2010.

Tam kde volili komanče za první rpubliky, tam je volí dodnes. Ostravsko, Rosicko, Mostecko....
Tam kde za první republiky volili nár.soc., tam za české republiky volí ODS nyní spíše ANO, místy TOP.

Atd atd.

Volební rpeference komunistů silně korelují se sudety, s hornictvím a s hutnictvím (a čistě náhodo též s úmrtností na pití břeček otrávených metanolem...)

Atd atd.

Všechno má své příčiny a lidi se mění velmi pomalu. Podívejte se na Rusko. president je abstinent, 85% Rusů jej miluje a 85% Rusů chlastá jak duha - dokonce asi více než slováci a češi.....

A všemocný samoderžavník Putin s tím nemůže lautr nic dělat.
17. 05. 2014 | 00:07

pamětník napsal(a):

Všemocný samoděržavik na nás kašle, jenom si brání svoje.
A Yosifové tapetují, trouby znějí Open your gates, trubači troubějí u Ruska jako u Jericha věříce, že hradby spadnou.
O sancta simplicitas!
17. 05. 2014 | 00:51

Rudi Koutek napsal(a):

pamětník napsal(a):
"Všemocný samoděržavik na nás kašle, jenom si brání svoje."


Co je to svoje?
Ukrajina? Gruzie? Moldavie? Belorusko? Estonsko?
Nebo vsechno co byl Sovetsky Svaz a co bylo carske Rusko?
17. 05. 2014 | 03:10

Evžen Losa napsal(a):

No ještě ke všemu ten náš debilní parlament schvaluje zvací dopis pro americké vrahouny. Tak to nám po rozkradení a rozvrácení republiky ještě chybělo. Hnus.
17. 05. 2014 | 05:02

********** napsal(a):

Situace,kdy všichni si přejí dělat dobro,každý po svém,ale výsledkem je větší nebo menší zlo,je hlavní rys politik,které nastaly ukončením studené války mezi jadernými mocnostmi.
Klasicky to vidíme na ČR,které podlehlo touze idealizovat a zobecňovat starý kontinent-Evropu-do pojmu ideálního manželského partnera,který ale nezastírá své mnohoženství a svůj turecký harém zemiček.A prohnilostí ekonomik není sice "Obr na hliněných nohou" jako kdysi Osmanská turecká říše,ale obříček na porcelánových nožkách, který má k onomu obru na hliněných našlápnuto.Už i proto,že jeho technologie jdou spíše ve směru od porcelánu k hlíně,od hmoty do níž je vloženo více intelektu k hmotě přírodní bez něho.Jak by taky ne,když z gigantické armády evropských i jiných nezaměstnaných najde vždy dost zoufalců k jakékoliv sebeprimitivnější humpolácké práci.
Naši lidé proignorovali Leninovo krédo z roku 1917:Ano- ve smyslu osvojení kulturního bohatství s Evropu ano spolu,ve smyslu její patové a nikoliv dopředné vývojově sociáldemokratické politiky ne.
S ideálem vyspělosti na mysli naivně cesta do středověku netrvala ani čtvrtstoletí a vrakoviště ani to ne.
Nízká životní úroveň i přes velký dluh s vymytými mozky ideologickými bláboly -je unikátně bezvýchodná situace národa a lidé v diskusích otevřeně říkají,že nemají koho volit do EU parlamentu .
17. 05. 2014 | 06:54

********** napsal(a):

..Oprava :Evropou ano spolu,ve smyslu její patové ...
17. 05. 2014 | 07:03

antipolitik napsal(a):

Jsou jen dvě možnosti. Buď si to bloger vymýšlí nebo se pouze domnívá. Druhá možnost je, že Kopecký je agent, protože takovéto informace-tedy co Putin chce či nechce- nemůže mít nějaký Kopecký jen tak. Můj názor je, že Kopecký se pouze domnívá a dělá ze sebe znalce. Ostatně jako většina zdejších blogerů! Píší pouze to co se jim v hlavě do rána narodí a vydávají to skutečnou informaci!
17. 05. 2014 | 07:05

antipolitik napsal(a):

oprava-Moskva či Kreml.
17. 05. 2014 | 07:10

Filuta napsal(a):

Přijde mi vtipné, jak místní "pravicoví" politruci pohoršlivě zvedají obočí, když někdo napíše pravdu o lezení do řiťky EU a USA.

Nadávat na Rusa a svést všechno na Putina je OK.

Je to totéž jako nekritický obdiv k majdanistům, kteří VŠE vyvolali, a nadávání do teroristů východním Ukáčkům, co si jen dovolili taky svobodně zademonstrovat.
Říká se tomu měření dvojím metrem.
Odhaduju ,kolik asi Čechů by souhlasilo s autorem blogu a kolik s Yosifem a Reslem.
17. 05. 2014 | 07:43

Filuta napsal(a):

Tohle ale nenapsal komunista!


"....V drtivé většině ostatních států v Evropě, zejména pak těch členských v EU, je to obdobně, Českou republiku nevyjímaje. Iniciace národních referend je svěřena do rukou politické garnitury, přičemž skutečně zásadní otázky nejsou připuštěny buď vůbec, nebo jsou politiky z veřejného investovány peníze do masivní kampaně pro předem stanovený výsledek. V tomto kontextu není divu, že referenda v jednotlivých částech Ukrajiny evropské politiky děsí a jako jeden muž je označují za protiústavní a nelegitimní. Nemohou jinak. Kdyby vyslovili souhlas s tím, že lidé na Ukrajině mají právo si sami rozhodnout o svém budoucím osudu bez politické reprezentace, která jde na ruku Bruselu, protože potřebuje prachy z EU na dluhy, podřízli by si větev v Evropě sami pod sebou.

Jen máloco je děsí víc, než představa, že by si lidé v členských státech EU mohli sami iniciovat národní referenda o tom, kam a jak budou jednotlivé státy bez Bruselu směřovat. Postupem času jsem stále více přesvědčen, že jsme umožnili politikům získat příliš velkou moc nad voliči. Postupem času vidím jako nutné jim tuto moc zase odejmout a okleštit, protože si jí nejen neváží, ale v mnoha ohledech ji zneužívají proti lidem ve svůj vlastní osobní ekonomický prospěch. Hlavně že mají v ústavách plnou hubu tezí o tom, jak je veškerá moc svěřena lidu. Není. Dostali jsme se do stádia, kdy máme jako občané jen takovou moc, jakou nám svým hlasováním nechají, místo toho, abychom ji delegovali my na ně. Budou ke změně stačit volby? Pochybuji stále víc."


F.Matějka - LN

http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-proc-politici-eu-neuznaji-referenda-na-ukrajine-pgc-/p_zahranici.aspx?c=A140516_180425_p_zahranici_wag
17. 05. 2014 | 08:11

pravda napsal(a):

Pavel Kopecký je Putinův mouřenín.
17. 05. 2014 | 08:20

Moravan napsal(a):

Filuta odhaduje kolik je pořád v této zemi komunistú jako je on. Odhaduji že pořád až moc. Filutúm se zde zatim daří šířit jejich pomatené myšlenky. Oni sni o SSSR. Možná pod vedením Vladimíra Visarioniviče Putina.
17. 05. 2014 | 08:30

Divobyj napsal(a):

Rudi koutek

Nejsem si jist,zda Estonsko,Moldavie atd.vždy patřily vždy pod carskou korunu,jedno je však jasné,nikdy nepatřily pod USA.
17. 05. 2014 | 08:34

sorkin napsal(a):

Pokud zvolíme mezi 750 europoslanců naše prof.Kellera a Babišovce,nabízíme Evropě ochutnávku středoasijského Lulja Kebab po česku . V širších souvislostech Češi jako Čečenci u Helmutha Kohla (za noční metropoli Groznyj bychom se zde nemuseli stydět-viz video),středoasijský kušánský původ dle B.Hrozného máme.Stalin se za turečtinu v SSSR nestyděl (viz jeho článek v Pravdě 1950).Ostatně zdůrazňoval,že turci jsou hlavně gruzíni.Putin,pokud nemluví naprázdno pak ví,že jeho euroasijská koncepce musí se Sibiří počítat i s přilehlou Střední Asií. A kam vkládat kapitál,když ne rozvojově ? I EU se tam blíží. Nakonec -padnou-li hranice mezi Asiíí a Evropou ,jako v dobách říše římské,vrátí se přirozená souvislost,kterou dějiny načas vytlačily.I železo bylo první v Gruzii,2500 let před Kristem.Gruzie a Arménie-římské provincie.
17. 05. 2014 | 08:37

antipolitik napsal(a):

Filuta. Vůbec neřeště, že nás, kteří máme jiný než ofic. názor nálepkují jako komunisty. Nic jinýho nemaj než tuhle trapnou nálepku. Návrat vlády jedné strany nechce nikdo, ale bohužel ji pořád máme. Dvacet let nám tu vládla v podstatě jedna banda zločinců, akorát se rozdělili na ČSSD a ODS aby jakoby vytvořili dojem, že se strany střídaj! Ale zloději byli všichni úplně stejný a vzájemě svoje křivárny vůči národu kryli! Nežijem v žádném svobodném světě. Jsme už zase v diktatuře-tentokrát pod kuratelou USA "demokratů"!! Nemůžeme nic jako za komárů! Opět a zase, se rozhoduje o nás bez nás.
17. 05. 2014 | 08:37

Filuta napsal(a):

Moravan

Kolikpak nicků užíváte?
Že jsem vás tady ještě neviděl.
To víte, my, Putinovi přisluhovači, tady máme už mnoho let službu a čekáme, kdy to praskne!

Jste opravdu takoví nesebekritičtí ubožáci, že jiný argument po ruce nemáte?
Co takhle podívat se jednou objekivně na to, co je vlastně dnešní EU a co se stalo z USA ?


Vždyť už nám EU musí i zakázat držení zbraní, aby "národy v okovech" udržela dál.
Bojí se demonstrací proti chudobě, nezaměstnanosti, imigrantům a Bruseli.
Tak co tady plácáte o nějaké demokracii u nás a teroru v Rusku.
17. 05. 2014 | 08:39

Filuta napsal(a):

Antipolitik

A myslíte, že to řeším?
Oni nemají opravdu nic jiného nežli nám nadávat do bolševiků a putinofilů. Přitom, disponují-li alespoň průměrnou inteligencí, musí si být vědomi faktů.
Takových, jako jsem já a vy, je nás dnes minimálně 70 procent.
17. 05. 2014 | 08:42

Filuta napsal(a):

Moravan


A máte odvahu tady napsat, že je F. Matějka bolševik?
17. 05. 2014 | 08:43

moravan napsal(a):

Filuto,

ty jsi nejen Putinúv přisluhovač, ale i užvatlanej antiamík . Jsi typickej českej komouš co si ztežuje jak se má špatně a přitom si veze domu plnej košík z Lídlu. Jsi ukecaná NULA .
17. 05. 2014 | 09:10

Mac napsal(a):

koukám, že Yoséfek káčko má slíbený extra kvartální prémie, tak buší až se mu z kolovrátku čmoudí....

Yoséfek, kolik bude činit tento měsíc BAKALOVNÉ?
Bude vám to stačit aspoň na standardní příděl samohonky a cigár?

Pokud ne, měl byste přitlačit, píšete v poslední době nějak málo. Těch cca 25 výblitků na blog mi na flašinet vaší úrovně připadá nic moc......

doufám, že to má Bakala dobře vyhodnocené, aby vás zbytečně nepřeplácel, to víte, doba zlá , i uhlabaron dneska musí šetřit

jo, už jste dlouho nepsal o vámi obdivovaném ducem Benitovi, osobním příteli Marxe, Lenina, Trockého, che Guevary, fidela, Lee Harvey Oswalda, bin Ládina a Paroubka
dejte zase nějakou zajímavůstku, ze které bude patrno, že Vladimír Vladimírovič je Benitova reinkarnace... 100+1 hadra :-)
17. 05. 2014 | 09:46

Mac napsal(a):

Moravan

jsem hrdý obyvatel MORAVY.

vzhledem ke stupiditám, které tady vyměšujete vás poníženě prosím, abyste si změnil nick a nedělal ostudu NORMÁLNÍM Moravanům
17. 05. 2014 | 09:50

Filuta napsal(a):

Moravan

S ohledem na vaše soudružské tykání bych spíš konstatoval totéž já o vás.
Typický převlékač kabátů - dnešní modrosourduh. Ještě máte rudou knížku určitě doma schovanou, co?
S pravicí nemáte nic společného - obdivovateli eurosvazu a dnešní Ameriky, která už dávno není svobodnou zemí, ale multikulturní pseudodemokracií, v níž vládne pol.korektnost, nikoliv demokracie.

Ještě jste mi neodpověděl - ten Matějka je taktéž bolševik a putinofil?
Nebo jen kritik zdegenerované EU, pokryteckých USA a pol.korektnosti?
17. 05. 2014 | 09:53

Moravan napsal(a):

genius Filuta napsal,

"Co takhle podívat se jednou objekivně na to, co je vlastně dnešní EU a co se stalo z USA ?, Vždyť už nám EU musí i zakázat držení zbraní, aby "národy v okovech" udržela dál.
Bojí se demonstrací proti chudobě, nezaměstnanosti, imigrantům a Bruseli.
Tak co tady plácáte o nějaké demokracii u nás a teroru v Rusku..
Filuto, co to tady plácáte ? V USA je omezováno držení zbraní ? Melete páté přes deváté bez jakékoliv logiky. Typické pro komouše vašeho střihu.
17. 05. 2014 | 09:56

Pukem do hlavy napsal(a):

Prohlášení Státního departmentu USA v souvislosti s vítězstvím Ruska:

Státní department USA nesouhlasí s výsledkem hokejového zápasu.
USA informovaly o kategorickém nesouhlasu s tzv. "vítězstvím" národního týmu Ruska v utkání na Světovém mistrovství v hokeji. Uvedla to mluvčí Státního departmentu USA Jen Psakiová:
„Tento zápas neměl nic společného s opravdovým hokejem. Ve 21. století nelze hrát hokej, tak jako by bylo 20. století. Imperiální ambice ruského týmu byla zřetelně demonstrována samotnou metodou techniky hry, jako tomu bylo v nejhorších létech Sovětského svazu: nečistý brankostroj, který spustil ruský tým proti brance týmu USA a blokování demokratických gólů do vlastní branky, to je pokus o revizi současného statu quo a hrozba celoevropské bezpečnosti."
Jen Psakiová na dotaz novinářů upřesnila, že sice neví, co je to „brankostroj“ tak to má ale napsáno ve svých podkladech, a ona si je jistá, že je to něco hrozného a neslučitelného s lidskými hodnotami: "Nemáme žádné pochybnosti o tom, že za tím vším je Rusko. Svědčí o tom nedávná Putinova účast v zápase tzv. "Noční hokejové ligy" kdy on osobně vstřelil 6 gólů do soupeřovy branky. Nyní je zřejmý, celý jeho špinavý nápad, všechno to bylo plánováno Ruskem od samého počátku." Řekla také, že prezident Obama vyjádřil hluboké znepokojení nad výsledky hry a prohlásil, že "Rusko se nyní nachází nejen na nesprávné straně dějin ale i na nesprávné straně geografie, fyziky a dokonce i tělovýchovy.
Řekla také, že proti hráčům ruského národního týmu budou okamžitě zavedeny ekonomické sankce: "My, jsme společně s našimi evropskými partnery v celém světě, přijali rozhodnutí zavést okamžité všeobecné hospodářské sankce proti osobám přímo zapojených do incidentu Rusko za to draze zaplatí. Přijali jsme tvrdé rozhodnutí: všechny slevové karty hráčů ruského národního týmu v evropských a amerických sítích sportovních prodejen Reebok, Nike, Adidas budou zmraženy, a to do příštích sezónních výprodejů. Vykonavatelé imperiální úmyslů musí pochopit, že nebudou ušetřeni." Samostatně paní Psakiová zmínila i ze vzdoru oholený plnovous hokejisty Ovečkina, na protest proti Eurovisi: "Je to protest proti celoevropským hodnotám, proti volbě Evropy! V 21. století, se nemůžete jen tak rozhodnout a oholit si plnovous, pokud se vám něco nelíbí! To je nepřijatelné, plnovous je třeba okamžitě vrátit!"
Později vyšlo najevo, že 6. US flotila byla ihned přemístěna k pobřeží Běloruska pro posílení bezpečnosti během mistrovství světa. Neexistence pobřeží v Běloruska zřejmě Bílý dům nevzrušuje.
zdroj: http://nnm.me/blogs/X-Hunter777/zayavlenie-gosdepa-ssha-v-svyazi-s-pobedoy-rossii/#cut
17. 05. 2014 | 10:03

Filuta napsal(a):

Moravan


Nechte si ty komouše, modrosoudruhu. V ODS jich máte víc nežli ve většinové populaci.
Asi ten Bakala platí samé trubky, které nechápou smysl psaného slova.

Píšu, že chce Brusel zakázat držení zbraní.
Ale asi jste opravdu méně bystrý, když nevíte o tom, že o totéž usiluje již delší dobu Obama a vedou se o to v USA politické boje.

Moc velký přehled věru nemáte.
17. 05. 2014 | 10:03

Moravan napsal(a):

Filuto?
Filuta pokuď vím znamená někdo komu to myslí. Nechápu proč jste si dal tento nick. Vaše vyjadřování je jako za totality. Mě připadá že jste jeden z těch co bojovali proti Americkemu brouku. Vyhrál jste soudruhu Filoto?

PS. Co to je modrosoudruh? Jste rudosoudruh ? A nebo jen zaxomplexovany primitiv ?
17. 05. 2014 | 10:11

resl napsal(a):

Mac : vzhledem ke stupiditám, které tady vyměšujete vás poníženě prosím, abyste si změnil nick a nedělal ostudu NORMÁLNÍM Moravanům
-------------
Nechtěl bych bejt na jedný lodi s rozumem s. Mace. Takovou pitomost může napsat pouze komouš. a vůbec není náhoda, že našel spřízněnou duši se stejným "velikánem" Filutou. Ten už tady napsal své myšlenky v ještě horším stylu a když mu to bylo omláceno o hlavu, rozhodl se kopírovat z parl. listů. Vlastní hlava chudinka spinká a sní o tom, jak Putinovi bude jednou čistit obuv. Tomu diktátorovi, který nemusí poslouchat dumu, ta se ho bojí a odhlasuje třeba zabití vlastních dětí. Demokracie v Rusku vždy plakala a pláče dál a tihle soudruzi se snaží o nemožné. Prokázat, že to tak není. Tak do toho rudá lůzo.
17. 05. 2014 | 10:19

Moravan napsal(a):

soudruhu Filuto,

Amíci si své zbraňe vzít nenechají ! Obama či neObama. Furt tam totiž platí „Second Amendment„ . Víte co to je comrade Filuta ?
17. 05. 2014 | 10:23

frňous napsal(a):

Za proslulým hlasem z pouště Karakorum -nickem Yosif K. bych hádal vášnivou,prsatou šestnáctku,která v létě neuspěla v plavkách na Bibione uchvátit, nyní kvůli svému profesorovi- třídnímu a rusofilovi na gymplu je furt za školou,sedí u PC .Pokaždé když jí nevyjde internetová fotoseznamka,popíjeje vínko,hulí jako lokomotiva a klepe své pubertální názory na Rusko a proletáře s odboráři do aktuálně.cz.
17. 05. 2014 | 10:26

Jáchym napsal(a):

Pukemdohlave 10:03,

to je v háji.
Nejhorší je, že já i toho mizeru Putina podezírám, že má smysl pro humor. I když černý.

Rusové říkaj: Když vlají prapory, jen rozum v troubě.
Teď to vypadá, že kromě standardního povinného mávání fanglemi pamatují i na srandu.

Kdežto my tady v Europatlantice si myslíme, že fáne hóch a odhodlaně vystrčená brada je zárukou přesvědčivé intelektuální i morální převahy. Nebo aspoň její věrohodné imitace.

A tuná, v zemi Jaroslava Haška - škoda mluvit. Všechno import.
I ten šašek s čírem, co nosí placku Putine, k noze! je z dovozu.
17. 05. 2014 | 10:40

urolog napsal(a):

za nickem frňous bych hádal pindíka co má ve ztopořeném stavu 7 cm. Proto se mu asi říká frňous.
17. 05. 2014 | 10:44

taky Jáchym napsal(a):

bratře Jáchyme,
škoda starých zlatých časú za socialismu. Snad se to vrátí pokuď zde bude dost lidí jako jsi ty. Co pro to deláš mimo tedy prispěvků do diskuzí. ? Organizuješ nějaký odboj?
17. 05. 2014 | 10:57

Jáchym napsal(a):

10:40
Oprava (snad zbytečná)
Rusové pochopitelně říkají

Když vlají prapory, JE rozum v troubě.
(Do češtiny by se to snad adekvátněji přeložilo Když vlají prapory, je rozum v prdeli...ale nevím, nejsem žádnej hilskej.
17. 05. 2014 | 11:00

JAHA napsal(a):

http://style.hnonline.sk/vikend-140/nechces-byt-rus-tak-sa-zbal-a-odid-617935
17. 05. 2014 | 11:05

Jáchym napsal(a):

Takyjáchyme,10:57

ani nápad!
Ani nehodlám.
Jsem patologický mírotvůrce na penzi.

Vedu už léta soukromý Ústav pro výzkum lidské blbosti.
Poslední léta jsem z 90% vytížen průzkumem hlubin SVÉ VLASTNÍ blbosti.
17. 05. 2014 | 11:10

Pepa Řepa napsal(a):

Na tramvaji
vlajky vlají
mír volají
mír volají

kyjevská lidová armádní píseň pilotů MIG 21
17. 05. 2014 | 11:12

Jáchym napsal(a):

Pepořepo 11:12,

Když někteří prodají za ovrtulovanou babku své ocelové ptáky,
tak se nemůže už ani těm úkáčkám smát.
17. 05. 2014 | 11:22

Pepa Řepa napsal(a):

Mac
máte to blbý.
Šroubik nehodlá s Vámi sdílet loď, odmítá se vrtět na zádi lodě komunardů.
On je náročný pohaněč.
Pohaní a pohání jen flotilu hujerů.
Zbývá Vám jen pohon na plachty.
Pohon nebo ohon, te´d nevím.
Jsem klient Ústavu pro výzkum lidské blbosti
17. 05. 2014 | 11:23

Jáchym napsal(a):

Pepořepo,

"Pohaní a pohání jen flotilu hujerů."
Nepohání, samohaní.
Ryzí samohana.

Lesní pana a pan Onan
hádali se o otoman.
17. 05. 2014 | 11:29

Filuta napsal(a):

Resl

Koukám, že se místo oběda už zase sjíždíte.


Moravák

Tak co ten Matějka? Taky komunard a putinomil?
Vždyť jste k smíchu.
Argumenty veškeré žádné - jen pořád to pllkání o bolšánech (kteří už , mimochodem, nejsou 24 let u vesla).
Vy děláte Moravákům leda ostudu, modroftáku.
17. 05. 2014 | 11:37

bambula napsal(a):

to frňous:

to může být i melancholička,která po mejdánku s pejsánkem chce z nohavic vytřepat Klause i Zemana

každopádně blogosféra je náhradní život,hlavou vše,ostatním nic

Zajímavé je že Iveta Bartošová o sobě kdysi napsala,že ona nemůže žít v normálním životě,ale pouze v umění a z 15 partnerů dva,kteří nebyli umělci-právník a zvěrolékař,co jí léčil pejska -s nimi vydržela ne déle než měsíc nebo dva a bez sňatku a vdávala se jen za umělce, vyjma posledního-sekuriťáka.
Psávala sem jistá Anna,programátorka a pak napsala sem ,že ji všude sledují,jak je to hrozné a přestala ze dne na den psát do diskusí
17. 05. 2014 | 11:55

bambula napsal(a):

to frňous:

to může být i melancholička,která po mejdánku s pejsánkem chce z nohavic vytřepat Klause i Zemana

každopádně blogosféra je náhradní život,hlavou vše,ostatním nic

Zajímavé je že Iveta Bartošová o sobě kdysi napsala,že ona nemůže žít v normálním životě,ale pouze v umění a z 15 partnerů dva,kteří nebyli umělci-právník a zvěrolékař,co jí léčil pejska -s nimi vydržela ne déle než měsíc nebo dva a bez sňatku a vdávala se jen za umělce, vyjma posledního-sekuriťáka.
Psávala sem jistá Anna,programátorka a pak napsala sem ,že ji všude sledují,jak je to hrozné a přestala ze dne na den psát do diskusí
17. 05. 2014 | 11:56

Ach jo napsal(a):

Náhodou USA to má zmáknuté. Projděte si představitele jednotlivvých států které jsou v hledáčku USA. Kolikpak z nich má dvojí občanství? Kolikpak jich má jako druhé občanství, občanství Spojených Států? A jestlipak si může dovolit občan USA v zahraničí jakkoliv poškodit zájmy USA bez rizika sankcí, případně trestního stíhání po vstupu na území USA.
Z vlastní zkušenosti vím, že mému známému stačilo příjmout zaměstnání u firmy, která dodávala zařízení do ČR, a zároveň dodávala nějaké (ne strategické) zařízení i do Iránu a během pár týdnů obdržel výstražný dopis z ambasády v Praze, aby ihned ukončil zaměstnání u této firmy, jinak bude po návratu do USA trestně stíhán.
A jak pak jsou na tom někteří naši politici?
17. 05. 2014 | 12:15

JAHA napsal(a):

Ad:bambula
Psávala sem jistá Anna,programátorka a pak napsala sem ,že ji všude sledují,jak je to hrozné a přestala ze dne na den psát do diskusí

Trochu mi unika, co ste vlastne chcel povedat, hoci je to 2x. Co sa tyka citovanej veci s Annou pro(letarkou:-))gramatorkou, tak ta pise pod inym nickom. A sledovani sme vsetci, len nesmieme sa stat paranoidni:-).
17. 05. 2014 | 12:27

JAHA napsal(a):

Ad:Ach jo
USA to aspon svojmu obcanovi najprv oznamia a varuju ho. Horsie je, ked Vas daju do sibirskej turmy a neviete za co:-).
17. 05. 2014 | 12:31

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ach jo
Dodávat oběma stranám smíte jen tehdy, pokud na tom ti, co dosud toto zakazovali, začnou na tomto sami vydělávat.
Jinak jde samozřejmě o odsouzeníhodnou zločineckou činnost.
Váš známý to asi nevěděl - chyba !!
Příště je třeba , aby do toho kšeftu zatáh ty, co jej nyní chtějí odsoudit, stíhat atd. Uvidíte pak, jak rádi mu budou nápomocni, zejména pokud z toho budou mít více jak on - to působí vždy největší liberální radost, když je možno se takovým způsobem přiživit.
17. 05. 2014 | 13:00

Hajduk napsal(a):

Dočasna Ukrajinská vlada, pod vedeniem Turčinova a Jaceňuka,
zrušila oslavy 9. maja celkovo,
ponovemu , štátný sviatok bude 8 mája
a nebude sa volať deň oslav víťazstva v drhej svetovej
ale iba deň pamäti obeťam .
17. 05. 2014 | 13:01

Bavor napsal(a):

16. května na pravidelné tiskové konferenci ,velitel domobrany Slovianska zveřejnil počet zraněných a padlých ukrajinské armády. Podle Vjačeslava Ponomareva celková ztráta protivníka od 2 do 12 května činily 650 padlých a raněných.
Velitel domobrany poznamenal, že celkový počet usmrcených a zraněných 285 lidí je z Pravého sektoru který se připojil k Národní gardě, 120 lidí jsou ukrajinští žoldáci - speciální prapory Kolomoyského "Dněpr" a "Azov" , 90 lidí jsou pracovníci SBU - zcela zničena sumská "Alfa", velké ztráty utrpěly Kyjevská, Poltavská, Ternopilská, Ivano-Frankivskská, Lvovská, Rivnenská, Žitomyrská a Vinnycká "Alfa". Polský PMC « ASBS Othago » ztratil 6 osob, americké SVS "Greynstoun" - 14 osob, americká PMC « Academi » - 50 lidí, zraněno 40 vojáků 95té aeromobilní brigády Žitomir, 25 zaměstnanců CIA a FBI - z toho 13 lidí bylo zabito a 12 zraněno.
Vjačeslav Ponomarev také řekl, že nepřátelské ztráty také činily dvacet pracovníků ministerstva vnitra, osm bojových vrtulníků, jeden vůz Hummer, tři houfnice D - 30 , šest obrněných vozidel BTR a čtyři BMP.
Přitom, podle slov Vjačeslava Ponomareva, ztráty domobrany Slovianska byly řádově menší: 8 padlých a tři ranění.
"Máme dobré odborníky ve svém oboru, upozorňoval jsem na to" - řekl Vjačeslav Ponomarev.
17. 05. 2014 | 13:05

Jáchym napsal(a):

Ach jo, Bambula:
Stejně jako v blízkosti konečného otvoru "ztrácejí záda své dobré jméno",
ztrácí se dnes,
v blízkosti Konečného řešení lidské otázky
rozdíl mezi paranoiou a zdravým smyslem pro realitu:
***********************************************************************************************
"Greenwald: Služba NSA může upřednostňovat izraelské zájmy před americkými
***
Novinář Glenn Greenwald v nové knize No pace to Hide (není kam se ukrýt) tvrdí, že zpravodajská služba NSA patrně upřednostňuje izraelské zájmy před zájmy Spojených států.

Dokument, který má toto tvrzení dokazovat, zveřejnil Greenwald ve středu. Jde o řadu diapozitivů získaných bývalým zaměstnancem NSA Edwardem Snowdenem. Podle Greenwalda dokazují, že po 11. září 2001 se priority NSA takřka úplně vychýlily na stranu Izraele.

Přitom další dokument ukazuje, že práce izraelských zpravodajských služeb proti USA je třetí nejagresívnější v pořadí.

Greenwaldova kniha a jeho další vyjádření naznačují, že NSA poskytuje Izraeli mnohem více informací, než kolik jih Spojené státy získávají výměnou za tuto spolupráci. NSA rutinně sdílí s Izraelci osobní data amerických občanů. "
*********************************************
Vždycky mě hořce rozesměje, když dnes ještě někdo argumentuje tím, že něco odsoudí coby "spikleneckou teorii".

Jaképak - po Snowdenovi ! - ještě spřádat TEORIE, aby nebyly slaým čajíčkem proti ZDOKUMENTOVANÉ SPIKLENECKÉ PRAXI, kterou si už ani nikdo neobtěžuje komentovat
- natož popřít ?
17. 05. 2014 | 13:05

Ach jo napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde:
Když ten známý nekšeftoval. On jenom sháněl nějakou práci po dobu pobytu ČR. A ta firma mu nabídla zaměstnání za cca 30. 000 Kč měsičně (r.1995), neboť uměl česky i anglicky dokonale.
Takže. Je asi potřeba zjišťovat, zdali firma ke které chcete nastoupit jako "hajzldědek" , náhodou neprodáva třeba "hajzlpapír" do Iránu.
Hm....
17. 05. 2014 | 13:12

resl napsal(a):

Filuta napsal(a):
Resl
Koukám, že se místo oběda už zase sjíždíte.
--------------
aby byly síly vyrovnané, tak jsem vám sám dal do rukou travní pistolku a vy u toho myslíte na žrádlo. hroutí se vám mužici v ruských maskáčích, vyhánějí je už v Donbasu vlastní občané, nevzdělaná, zloděská ruská chasa, se v EU pomalu balí, sundavá zlaté řetězy a s poníženm a strachem se vrací do Moskvy, kde stojí rozkročený trpaslík s rybím pohledem a vybírá desátky za to kdo bude na Sibiři a kdo bude cálovat Putinově rodince. Filuto, myslíte, že má Putin neomezenou moc v Rusku, nebo se mu může duma vzepřít ? Jděte si dát uleželý síh s borščem, zapijte vodečkou a než se svalíte podělanej na hlínu v zemljance, sdělte, jak jste poobědval. já mám americkýho krocana na stříbře, whisky a zlatou gandžu. po nasycení se mrknu, zda už jste se sebral ze země a pokud jste jen maličko střízlivý, sdělte kdy budete večeřet, ať před vámi stačí hospodář zavřít dvorek.
usa sí, rašn no, oláh neprodá svou kůži lacino ... proč jen ti usáci nejedou obsadit aspoň kousíček kuby, menší než je třeba krym ? to mužik by si uměl jinak poradit.
17. 05. 2014 | 13:41

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ach jo
Tak měl kšeftovat sám.

Coby zaměstnanec si ale může založit odbory a vyhlásit stávku, taková stávka vyvolá další stávku a pak všecky ty stávky dohromady dají vlnu, která smete ty, co si z lidí chtějí udělat blázny , přičemž sami jsou již dávno takovými blázny.
Je to poměrně jednoduchý návod, metoda.

Mnozí ale dopadli daleko hůře :

http://www.reuters.com/article/2012/06/12/us-ing-sanctions-idUSBRE85B19Y20120612

http://www.reuters.com/article/2012/12/11/us-hsbc-probe-idUSBRE8BA05M20121211

atd.
17. 05. 2014 | 14:07

Filuta napsal(a):

Resl


Že vy k tomu ještě popíjíte?

Já jenom vím, že fašistická junta na Ukrajině masakruje ukrajinské Rusy.
Nevím nic o tom, že by na východě toužili po vládě samozvanců z Majdanu.

Až bude ten "ruský trpaslík" na kolenou, dejte vědět.
Zítra si možná už neuvaříte na plynu ani vejce na tvrdo.

Putin na vás udělá leda tak dlouhý nos.
Krym už získal a rozesra... Ukrajinu velkoryse přenechá EU.
To víte, hrozný "blbec".
17. 05. 2014 | 14:55

resl napsal(a):

dělám krocana na vohni. umí mužik vyrobit sirky ?
17. 05. 2014 | 16:35

hui napsal(a):

В мае 1887 года А. П. Чехов писал:

Город — нечто вроде гоголевского Миргорода; есть парикмахерская и часовой мастер, стало быть можно рассчитывать, что лет через 1000 в Славянске будет и телефон. На стенах и заборах развешены афиши зверинца, под заборами экскременты и репейник, на пыльных и зеленых улицах гуляют свинки, коровки и прочая домашняя тварь. Дома выглядывают приветливо и ласково, на манер благодушных бабушек; мостовые мягки, улицы широки, в воздухе пахнет сиренью и акацией; издали доносится пение соловья, кваканье лягушек, лай, гармоника, визг какой-то бабы…[9]

Takto popisoval Slavjansk roku 1867 slavný spisovatel-dramatik A.P.Čechov (zemřel 1912):že tam je hodinář a holič a za 1000 let bude i telefon,ulicemi se prochází dobytek-domácí zvířata..

Zdejší rodák pan Mogiljov byl v letech 2011- 2014 (do 27.února) předsedou Rady ministrů Krymské autonomní republiky,předtím ministrem vnitra.
3/4 obyvatel jsou Ukrajinci,1/4 Rusové,něco minorit ..Známé lázně-tři přírodně léčebná jezera.Město je dopravní uzel - se 3 železničními tratěmi,4 nádražími,dvěma automobilovými magistrálami,se společnou ukrajinsko-italskou fabrikou a společnou britsko-ukrajinskou fabrikou a i vlastním těžkotonážním stavebním závodem o 400 lidech.Kultura,školy,památky,120 000 obyvatel ,Doněcká oblast správně,obránci sem odkudsi nedávno přišli ozbrojeni v počtu 1000 lidí-vše Wikipedija

Město bylo založeno ruským carem 1645,jako obrana proti nájezdům Krymských Tatarů,kteří otroky-odsud odvezené místní obyvatele prodávali spoustě zemí -i Řecku,Palestině,Sýrii,Turecku,..Teprve Bohdan Chmelnickij navázal poté spojenectví s tatarskými chány,kterým zlomil moc Polské šlechty nad Ukrajinou.Lidé zde trpěli nějakou dobu dále,protože nestálí Tataři buď Chmelnického nebo Poláky zrazovali coby dočasní spojenci ,a obyvatelé byli pak pobíjeni všemi-včetně kozáky často. Neskutečně surová historie.
17. 05. 2014 | 16:39

Rudi Koutek napsal(a):

hui napsal(a):
"Město bylo založeno ruským carem 1645,jako obrana proti nájezdům Krymských Tatarů,kteří otroky-odsud odvezené místní obyvatele prodávali spoustě zemí -i Řecku,Palestině,Sýrii,Turecku"

Pane hui v te dobe Vami uvedene zeme neexistovaly, to co jste napsal by se dalo shrnout nazvem OSMANSKA RISE.
17. 05. 2014 | 17:08

hui napsal(a):

pro Rudi Koutek:
Главным местом торговли невольниками был крымский город Кафа (ныне Феодосия), с 1475 года непосредственно принадлежавшая Османской империи, имевшая артиллерию и сильный гарнизон из янычар. Кроме Кафы, невольники продавались в Карасубазаре, Тузлери, Бахчисарае и Хазлеве (ныне Евпатория). Работорговлей здесь занимались перекупщики разного происхождения — турки, арабы, евреи, греки, армяне и другие. За право торговли они платили дань крымскому хану и турецкому паше в Кафе. В Кафе иногда одновременно находилось до 30 тысяч невольников, преимущественно из юго-восточных польских и московских земель. Невольники из польских земель ценились, как правило, несколько выше московских, так как последние считались коварными и особо стремящимися к побегу[7]. У Михалона Литвина Кафа описывается как «ненасытная и беззаконная пучина, кровь нашу пьющая». Помимо самого худого содержания пищей, водой, одеждой и жилищем, их предавали изнурительным работам и истязаниям. По словам Михалона Литвина, «более сильных невольников делали кастратами, иным резали ноздри и уши, клеймили на лбу и на щеках, днём мучили на работе скованными, а ночью держали в темнице»[7].

Проданные невольники развозились в отдалённые провинции и государства — Грецию, Турцию, Палестину, Сирию, Анатолию и продавались народам «чёрного племени» — сарацинам, персам, индийцам, арабам, сирийцам. Во время пути невольникам приходилось испытывать мучения
17. 05. 2014 | 17:42

Yosif K napsal(a):

Konflikt o Ukrajinu se stále prodlužuje a logicky se tak přenáší do dalších a dalších dimenzí..........
KONEC CITATU.
Konflikt na Ukrajině se neprodlužuje sám od sebe. Kdo věří že někde může "se prodlužovat" konflikt kde by s regulerní armádu vytrvale bojovali "prostí občané" (vhledem vágusové z popelnic a kontyšů) kteří by byli schopni sestřelovat raketami vrtulníky, napdat konvoje obrněných trabnsportertů, zabíjet vojsáky v obrněních, útočit na kasárna kde se posádka brání astrou střelbou atd atd tak je budto putinofilní pokrytec nebo naprostý hlupák.

Konflikt prodlužuje (patzrně donekonečna( Rusko které udržuje na ukrajinském území skvěle vyzbrojené a vycvičené diverzní oddíly SPECNAZ as tisíce civilních agentů GRU. Specnazisti jsou ta síla která tyto tzv "spontánní nepokoje" řídí, organizuje a pečlivě kontroluje.
Což mimoděk potvruje i chlubení se zdejších Putinofilů že tzv "ruská domobrana" má menší ztráty než ukrajinská vojska.

Samozřejmě - jeden voják SPECNAZ (nebo jiných diverzních jednotek) vydá za 30-50 normálních vojáků, dtto jako jeden normální voják stačí s přehledem zpacifikovat 30-50 civilů.

Proto okupační vojska SSSR v CSSR přišla v počtu 600 tisíc - to jest v pměru jeden voják na 28 obyvatel, toto je bezpečná hranice pro okamžité překonání jakéhokoliv odporu ze strany civilů, američané tolik vojáků v Iraku zdaleka neměli, proto nedokázali Irak po úspěšné invazi kontrolovat.

Ruská strana nyní 600 tisíc volných vojáků nemá - musí držet svá vojska na Kavkaze, kdyby je přesunula na Ukrajinu, tak by přišla o Kavkaz.

Ruská strana však má na Ukrajině pár tisíc příslušníků SPECNAZ - samozřejmě s civilními papíry atd. Na totální okupaci Ukrajiny není, ale na pokračování krvavých diverzních akcí a "spontánních nepokojů" jich je dost.
17. 05. 2014 | 18:39

Ach jo napsal(a):

Teda tady co slovo, to perla!
17. 05. 2014 | 18:47

Yosif K napsal(a):

pamětník napsal(a):
Všemocný samoděržavik na nás kašle, jenom si brání svoje.
17. 05. 2014 | 00:51
Ano pane pamětník, samoděržavník si brání "svoje" - TO JEST UKRAJINU, MOLDAVII, GRUZII, MOŽNÁ POBALTÍ......

A ted nám řekněte kde to samoděržavníkovo "SVOJE" vlastně končí? ¨
V Helsinkách, kdysi to součásti carské říše? Ve Varšavě, kdysi to součásti carské říše? V Karlových Varech?

No aspon jednu věc jste z Putinovy propagandy velmi správně pochopil - že všechny řeči o svobodě a bratrství národů bývalého SSSR byly zcela pusté lži...... a že jsou to zcela pusté lži i dnes - samoděržavník je velkoruský šovinista a nerusové pod ruskou železnou patou mají prostě bad luck......
17. 05. 2014 | 18:50

JAHA napsal(a):

Hajduk napsal(a):

Dočasna Ukrajinská vlada, pod vedeniem Turčinova a Jaceňuka,
zrušila oslavy 9. maja celkovo,
ponovemu , štátný sviatok bude 8 mája
Urobila to, co vsetky krajiny na svete, okrem tych pod ruskou cizmou. Uz to tu bolo vysvetlovane x-krat, dokonca i rusky velvyslanec vysvetloval, ze ked bolo na zapade 08. 05., tak v Moskve bolo uz 09. 05. No a napr. Europu neoslobodili len rusi, takze sviatok je napr. u nas den vitazstva nad fasizmom (aj ked neviem preco nad fasizmom, ked Hitler bol nacista).
17. 05. 2014 | 19:15

JAHA napsal(a):

Ad: bavor
Ze RUSKO tam ma svoje specialne jednotky dobre vycvicene, to vedel kazdy od zaciatku obsadzovania Krymu, nielen pri vyhlasovani "slobodnych republik":-).
17. 05. 2014 | 19:19

antipolitik napsal(a):

Yosif ách jo.... Nikdy se k vašim výplodům nevyjadřuji, ale ty vaše SPECNAZ jsou americký speciální jednotky působící v Afgánistánu. Asi si je Rusáci najali aby pro ně rozvrátili UK, že jo? Prosím další skvělé blábolení ať se pobavím.
17. 05. 2014 | 19:25

Antroid napsal(a):

Yosif K

Zkuste psát formou bajky, aby to pochopil i Řepa. Zatím si plete světové strany a okupanty s otesánky.
17. 05. 2014 | 19:33

Antroid napsal(a):

antipolitik

@specnaz
http://www.martinus.cz/?uItem=42927
17. 05. 2014 | 19:34

Hajduk napsal(a):

nekecala JAHA

Slovensko a Rakusko osvobodil druhý Ukrajinský front , pod veleniem Radiona Malinovskeho.
17. 05. 2014 | 19:55

JAHA napsal(a):

Ad: Hajduk
Napisal som:

EUROPU neoslobodili LEN rusi, takze sviatok je napr. u nas den vitazstva nad fasizmom (aj ked neviem preco nad fasizmom, ked Hitler bol nacista).

Comu v tej vete Hajduku zase nerozumiete, ze davate hlupe reakcie na mna na nieco, co som nenapisal???
To uz Vam tak putinuska spracoval mozog, ze iba opakujete nejake mantry bez toho, aby ste si precitali NA CO reagujete, kecala Hajduku?:-).
17. 05. 2014 | 20:02

Hjaduk napsal(a):

JAHA bude stredoslovak/stredoslovenka. tečka
17. 05. 2014 | 20:15

Yosif K napsal(a):

Je soudruh kopecký MarxIsta NEBO PUTINUV MOUŘENÍN?

Karel Marx kdysi napsal že největším nebezpečím pro Evropu je expanzionismus ruské říše.......

Aspon v tomto měl Karel Marx pravdu......

A v tomto si "marxista" Kopecký nebere z Marxe žádné poučení, že by i Marx "lezl do rekta západu"? Ovšem Kopecký je mnohem více Leninista než Marxista - a jako takový k velkoruskému šovinismu inklinuje snáze.

Velkoruský šovinismus je asi jediná věc která ze "starých zlatých sovětských časů" přežila dodnes........ a která dodnes u většiny Rusů zabírá......
17. 05. 2014 | 20:21

clid napsal(a):

To Yosif K: pokud umíte rusky číst,tak si přečtěte o posledním rumunském králi do roku 1947 ,že ne každý soptí na SSSR a Putina.
2005 году, во время торжеств по случаю 60-летия Победы, король Михай, единственный живой кавалер высшего советского военного ордена «Победы», посетил Москву, где В. В. Путин вручил ему юбилейную медаль «60 лет Победы в Великой Отечественной войне 1941—1945»[2][3].

В 2010 году король Михай посетил парад победы в Москве, являясь единственным ныне живущим верховным главнокомандующим вооружёнными силами государства во Второй мировой войне.

В день своего 90-летия выступил с речью в Парламенте Румынии. Поздравительной телеграммы от Президента России по случаю 90-летнего юбилея направлено не было.

Имя Михая I, в числе других, высечено на Мемориальной доске в честь кавалеров ордена «Победа», установленной в Большом Кремлёвском дворце[4].

Pravda,poslední bulharský car Simeon ,syn zemřelého bulharského monarchy Borise III (který zemřel roku 1943 před prokomunistickým převratem 1944), který byl mj. v druhém regentství jako nezletilý 1944-46 i pod kuratelou marxisty -akademika Todora Pavlova (Kniha o Leninově Teorii odrazu v poznání) se ještě stal v Bulharsku v letech 2001-2005
i premiérem.Jeho matka byla dítě italské královny,manželky Viktora Emanuela III (t.j. Eleny Černohorské z královského rodu Černé Hory pro tehdy 14 000 lidí nepodléhajících Turecku ,pouze do vzniku jednoho jiného společného jugoslávského království 1918,stále se tam hovoří srbsky hlavně mezi 600 000 obyvateli ,matka byla i královnou Etiopie a Albánie ).
Na jejich svadbě s Borisem III roku 1930 byl i Mussolini,po válce tato matka válečného cara a později pěrestrojkového premiéra Simeona,dcera Eleny (která umřela 1952) žila do smrti v 92 letech v roce 2000 v Portugalsku (u moře).Slovanská pravoslavná krasavice matka Elena měřila 180 cm,manžel Viktor 153 cm,vzali se roku 1896.Puccini jí věnoval operu Madam Butterfly.
17. 05. 2014 | 22:29

clid napsal(a):

Ovšem jedna dcera této italské královské rodiny Viktora s Elenou nepřežila po bombardování spojenci německý koncentrák, druhou z koncentráku i s manželem a dětmi spojenci osvobodili.
17. 05. 2014 | 22:43

Yosif K napsal(a):

Cituji relativně dosti levicového Jeffrey Sachse.....

Krátkodobě má Rusko víc než dost devizových rezerv k vyrovnání odlivu kapitálu, ale v řádu měsíců začne zvrat kapitálových toků bolet. Po ruském násilném převzetí Krymu je nepředstavitelné, že by ruskou intervenci, podvratnou činnost či anexi jinde na Ukrajině mohly přežít normální ekonomické vztahy mezi Ruskem a Západem.

Jinými slovy, propukne-li druhá studená válka, což se zdá čím dál pravděpodobnější, Rusko bude v dlouhodobém výhledu tratit. Evropská unie rozhodně dokáže přežít bez dovozů ruského zemního plynu, a to i při úplném utažení kohoutků. Ruský vývoz plynu do Evropy představuje necelých 10 procent primární spotřeby energie v EU. Rusko by naproti tomu utrpělo zásadní ztrátu příjmů.

Putin se zřejmě domnívá, že Rusko dokáže každé zhoršení ekonomických vztahů se Západem vynahradit posílením vztahů s Čínou. Jenže technika a podnikání jsou globálně natolik provázané, že svět nelze dělit na hospodářské bloky.

Čína ví, že její dlouhodobá prosperita závisí na dobrých ekonomických vztazích s USA a Evropou. Putin to zřejmě nechápe, ba nechápe asi ani to, že sovětská ekonomika se zhroutila v důsledku izolace od technicky vyspělých ekonomik.
17. 05. 2014 | 23:04

Bruno Kostoljakopotolis napsal(a):

Mentální stáří autora přesahuje jeho stáří fyzické. Co dodat?
Snad jen to, že by se měl raději věnovat hospodským rvačkám nebo nějakým sportům s okamžitými výsledky, nikoliv úvahám o civilizacích.
18. 05. 2014 | 07:29

resl napsal(a):

Yosif K. : Jinými slovy, propukne-li druhá studená válka, což se zdá čím dál pravděpodobnější, Rusko bude v dlouhodobém výhledu tratit.
-----------------
Jste optimista, Rusko se začne hroutit během pár měsíců, jen to nikdo z jejich "ekonomů" netuší a i kdyby, nesmí se o tom před carem Putinem ani zmínit. Jak nasadí západ se Státy nejsilnější páky, začne nejdřív kopat kolem sebe, zavře kohout do části té nejslabší Eu a pak už začne padat na dno. Jen bude chvíli trvat, než to přizná světu. V dnešním světě se nemůže v tak silné konkurenci tento zaostalý kolos udržet. Evropa může děkovat Státům, že je drží na uzdě, jinak by před lety, kdy nebyly technologie na dnešní úrovni, se už dávno valily hordy mužiků po Evropě. Až jim zkušebně přestane fungovat mobilní síť, nastane první řev.
18. 05. 2014 | 08:56

Filuta napsal(a):

Moc zajímavé.
Kdo o nás rozhoduje.

"...Schwarzenberg se udal

A kdo že je tento velikán naší zahraniční politiky? „Práskl“ to na sebe sám. Opět ve sněmovně. Opět při střetu s Jaroslavem Foldynou, který mu připomněl jeho dvojí metr k ukrajinské krizi a americkému bombardování Srbska (respektive k uznání nezávislosti Kosova). Takto pravil Schwarzenberg:

„Rád bych prostřednictvím pana předsedajícího upozornil pana poslance Foldynu, že nasedl falešným informacím. Já jsem nikdy nepodporoval bombardování Srbska. Naopak, to si dobře pamatuju, těsně před tím, než to začalo, bylo zasedání Trilateral Commision ve Washingtonu a tehdy byli tři, bohužel pouze tři přítomní, kteří se postavili proti plánu zahájit bombardování Srbska. To byl, budete se divit, Henry Kiessinger, byl to nynější ministr zahraničí Království švédského Karl Bild a potom jsem byl já v té diskusi. Je něco jiného, když ta válka proběhla a Srbsko ztratilo nadvládu nad Kosovem a nebyla nejmenší naděje možnosti, že by ji získalo zpátky, že jsem uznal Kosovo jako nezávislou zem. Ale bombardování Srbska jsem opravdu nepodpořil. Děkuji mnohokrát.“

Děkujeme mnohokrát především my, pane bývalý kancléři Václava Havla. Nejenže na sebe prozrazujete, že jste členem Trilaterální komise. Pro ty, kdo nevědí: Tato „komise“ je dcerou Bilderbergu. Nikým nevolených „vyvolených mocných“, jejichž jednání je vždy přísně utajeno. Protože za zády veřejnosti domněle demokratických zemí Západu, rozhodují podle instrukcí a zájmů mocných finančních skupin o strategii a taktice vedoucí k totalitní světovládě.
Tentokrát ale neříkáte, že se na těchto setkáních jen tak „nezávazně“ žvatlá, že o nic nejde. Dokonce nás informujete, že „tehdy byli tři, bohužel pouze tři přítomní, kteří se postavili proti plánu zahájit bombardování Srbska.“ Jaké jste měli oprávnění, jakou „demokratickou legitimaci“, kdo vám dal mandát hlasovat o tom, zda má americká vláda pod zástěrkou NATO zahájit (slovy Václava Havla) „humanitární bombardování“ suverénní země, v níž probíhala občanská válka?"
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/stopy/dilo/diskuse/1017-tragicky-petr-fiala-jsem-stejny-jako-moji-predchudci-vzhuru-dolu-jak-karel-schwarzenberg-udal-sam-sebe-spravny-hoch-joch-zakazte-narodni-demokracii.htm
18. 05. 2014 | 09:11

JAHA napsal(a):

Ad: filuta
Zbytocne sa vzrusujete. Pozrite sa, z akych troch nezavislych skupin sa Trilateral sklada (Amerika, Europa, Azia (predtym Japonsko)), kolko clenov ma ta ktora skupina, ake VEDENIE ma ta ktora skupina. A pozriete sa na vedenie tej Europskej. A povzrusujte sa trochu nad osobou, ktora sa nam zrazu ako super expert vynorila z KSC po roku 1989:-).
18. 05. 2014 | 11:31

Filuta napsal(a):

Jaha

Nehodnotím Hájka, hodnotím fakta.
Chcete snad popřít ,že je Schwarzenberg zemským škůdcem,který nikdy neměl vstoupit do české politiky a restituovat?

Myslíte, že by u vás na Slovensku něco podobného už dávno z politiky volič nevykopal ?
Nepochybuju o tom, že Bilderberg a další podobné organizace se slézají poloilegálně právě proto, že jednají proti zájmům občanů zemí EU. Stačí se jen podívat na to, kdo jsou jejich členové. Ale o tom se nesmí psát, páč by mě hned osočili jako antisemitu.
Holt" spiklenecké" teorie.
18. 05. 2014 | 13:31

resl napsal(a):

filuta dodnes nepochopila, že zásah NATO se Státama tam udělal ten nejlepší pořádek, jaký by mohl být. Kdyby si naplánovali jakoukoli akci Rusové, zůstala by spálená tráva bez domů, obyvatel a v Bělehradu by se roztahoval špinavej mužik se samopalem na krku. Minimálně na dvacet let.
18. 05. 2014 | 14:29

lser napsal(a):

Americká snaha o geopolitické změny v jihovýchodní Evropě poškodí ekonomicky pouze EU. To je tvrdá realita. Komické je, že český mopslík na americkém vodítku štěká na Rusko nejvíce ze všech. Jen hlupák si může myslet, že český žoldák může v rámci NATO něco ovlivnit. Jsme pouze jedni z mnoha evropských poskoků, kteří tančí dle amerických dirigentů.
18. 05. 2014 | 17:15

hovorka11 napsal(a):

Na těchto hlasovacích podvodech stojí "západní demokracie", která prohlásila po zastrašování s hlasováním a lynči opozičních poslanců majdanovské volby za legitimní:

ertyzreport.com/2014/05/18/video-jak-se-hlasuje-v-ukrajinskem-parlamentu/
19. 05. 2014 | 17:43

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy