Hrdinové těchto dnů

06. 02. 2012 | 19:52
Přečteno 2747 krát
Zatímco naši pozornost poutají zabijácké mrazy, nepokoje v Egyptě a Sýrii, Drábkův cinknutý software či Gorila a studenti v ulicích, skryta zůstávají malá dramata těch, kdo se snaží udržet nad vodou (teď spíše nad ledem) podstatnou součást fungování solidarity v naší společnosti – neziskovky v oblasti sociálních služeb.

Neziskovky u nás žijí z ruky do úst a hlavně z roku na rok. Chybí systém jejich víceletého financování, a tak většina z těch, které závisejí na grantech od státu, kraje či města, nevědí, co s nimi bude za rok. To ale není to nejhorší: v těchto měsících ony neziskovky nevědí ani to, co s nimi bude LETOS. Pokud se totiž na ně grantová štěstěna usměje, peníze dostanou až někdy v březnu. V těchto měsících ale nemají často ani na výplaty, které stejně nestojí za mnoho, i když jsou.

Situace neziskovek je nejlepším důkazem toho, jak náš stát pohlíží na ochotu lidí angažovat se pro společné dobro. Kdyby jich nebylo, bylo by více nešťastných lidí, více kriminálníků, bylo by nebezpečněji na ulicích. Připomeňme si také okřídlené rčení, že společnost je tak vyspělá, jak se chová ke svým nejslabším členům (o které pečují neziskovky). Podle tohoto kritéria bychom asi nedostali ve škole života dobré vysvědčení.

Kdo za to může? Jednoduchá odpověď neexistuje. Jistě, za vládu a parlament jsou odpovědni voliči, hlavně ti, kteří volili rozhazovačnou a rovnostářskou levici (ta vše řeší přes co největší, ale málo efektivní státní aparát, ne přes občanské neziskovky) či egoistickou pravici („každý ať se postará o sebe“). I pro tyto voliče mám ale polehčující okolnost: mnohá média je dvacet masírují nesmyslem, že existuje jen levice a pravice, všechno mezi tím je prý „nečitelný“ střed. Přitom ale neziskovky se rekrutují právě z obyčejných poctivých angažovaných lidí - ze středního stavu, který je nositelem hodnot, kultury a vzdělanosti a nakonec i materiálního bohatství každé prosperující společnosti. Kdo nevěří, ať se podívá na situaci neziskovek i celé společnosti jen pár kilometrů na západ od Šumavy.

Proto v těchto dnech mysleme na naše sociální neziskovky, jejich dramata často bez světla na konci tunelu, na zápas o přežití těchto neviditelných hrdiny dneška, kteří nevědí, co s nimi bude zítra, nevědí, zda seženou peníze na přežití do jara, a přitom přežijí-li, budou pokračovat v nevděčném zachraňování zbytků solidarity mezi lidmi, v tom, aby se rčení „člověk člověku vlkem“ nemohlo stát skutečnějším než loni. Mysleme na ně finančně, mysleme na, až půjdeme příště k volbám.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

privátní osoba napsal(a):

Fuj to jsem se lekl!
Už jsem se bál, že hrdinou těchto dnů je Dominik Duka bojující o extrakci mého majetku prostřednictvím 115 Kristýn Kočích.
06. 02. 2012 | 20:03

Karel napsal(a):

Svobodo,

dík za to, že jste s Capo di tutti Němcem prosadili zločinný zákon o podnikání v exekucích.
Ještě jednou dík.
06. 02. 2012 | 20:05

Béda napsal(a):

Milý autore.

Mnohem horší je, že odborníci na "odklánění" rozvracejí funkční systém sociálních služeb a cíleně tunelují a likvidují stát. Nějaké neziskovky nejsou systémovou záležitostí a plní pouze doplňkové fukce.

PS: opět zopakuji, že se domnívám, že i tatarské vpády byly ve srovnání s počínáním dnešní Bakalovy triády úplným ekonomickým balzamem.
06. 02. 2012 | 20:22

alvarova napsal(a):

Líbilo se mo zejména:mnohá ...média je dvacet masírují nesmyslem, že existuje jen levice a pravice, všechno mezi tím je prý „nečitelný“ střed. Přitom ale neziskovky se rekrutují právě z obyčejných poctivých angažovaných lidí - ze středního stavu, který je nositelem hodnot, kultury a vzdělanosti a nakonec i materiálního bohatství každé prosperující společnosti.
06. 02. 2012 | 20:26

Saltzman napsal(a):

Pan exministr Pavel Svoboda velmi zkresluje důvody současného stavu. Není na vině volič. Ten jen podléhá svým přáním uvěřit proklamovanému. Politici směřující kariérou k metám nejvyšším pomalu na své cestě ztrácejí přehled o souvislostech. Při svém vítězství po volbách dosáhnou vytyčeného cíle, stanou se vládnoucími osobami v poloze politické. Jejich úspěch je uvede do extáze takové, že si ani nepovšimnou, že v úřadě jimi nabytém - ministerstvu, jsou manipulováni ke krokům vyhovujícím jejich administrativě. Po čase jsou zcela pohlceni administrativními zájmy svého ministerstva, že zájem administrativy se stane i zájmem jejich. Politické vize, se kterými šli do politiky se stanou neuskutečnitelnými.

NENÍ PRAVDOU že vládne politická moc! Vládne beze zbytku moc administrativy státu. Té je podřízeno vždy vše a politické záměry jsou administrativě státu jen na obtíž. Nemůže ale administrativa jen tak naplno dát politikům najevo, že nejsou těmi, kdo vládnou. To by si administrativa kopala hrob. Proto je administrativa tzv. loajální ke svým politickým představeným a politiky pomalu a jistě převychovává k obrazu svému. Než se politik na ministerstvu rozkouká, administrativa mu vede úřad. Po tomto roce či dvou přichází fáze, kdy se ministr- politický představitel - stává stále víc závislý na svých administrativních podřízených a odchází od svých dřívějších politických úmyslů. Nakonec přichází období, kdy se musí starat o předvolební klání a ministerstvo je naprosto odkázané na administrativu. Toto celé administrativa důvěrně ovládá a nepřekonatelně drží v naprosté své moci.

Administrativa státu je plně odpovědná za současný stav ve společnosti a v ekonomice obzvlášť! Politici odešlí ze svých funkcí se snaží opět dostat zpět a je příznačné, že hledají viníky za stav, kterému sami napomohli svou slepotou. Administrativu státu nebudou jistě napadat, když mají zkušenost s její potřebností pro sebe. Proto pro ně je nejlepší napadat anonymní část společnosti, tedy voliče. A zároveň jim slíbí cokoliv, co jim pomůže zase zpátky k tomu veslu, přičemž kormidlo vede administrativa jejich ministerstev.

Politická vláda vlastně neexistuje. Je jen stálá, stále přítomná a zároveň anonymní vláda administrativy státu, s perfektním alibi jí nenáležící politiky a zároveň nezpochybnitelné loajality k politikovi na ministerstvu, k vládě! Zákonodárce je parlament a administrativa přece jen dodržuje zákon. Ministr se svými vizemi je obtíží v dodržování zákonů a předpisů. proto musí administrativa ministra vést k těm jediným a správným činům. Kdyby ministra nebylo, nic by se nestalo. Ministr ale musí být, aby administrativa měla své alibi.
06. 02. 2012 | 20:28

Kanalnik napsal(a):

tak nam Bendl odvedle zmizel i s celou diskuzi.... :( .... pane Stejskale, neni to proti kodexu blogera?
06. 02. 2012 | 20:51

jozka napsal(a):

Kanalnik:

No co, i Bendl je "hrdina dnesnich dnu" :-)
06. 02. 2012 | 20:53

jozka napsal(a):

Tak pro osvezeni (pau Svobodovi se omlouvam):

Petr Bendl
O šéfovi Budvaru jednám s kmotry

No a co. V pátek jsem to sice popřel, ale došlo mi, že nemá smysl nedůvěryhodně zapírat to, co musí být každému jasné. Pokud by audit skutečně ukázal, že si dosavadní ředitel národního podniku Budvar pan Boček při sporech o ochranou známku nevedl profesionálně, a já se jej rozhodl nahradit (zdůrazňuji ale, že rozhodující slovo bude mít výsledek auditu), rozhodnou o jeho případném nástupci nejen odborné manažerské kompetence, ale samozřejmě i politické směřování. To není nic překvapivého, sám Petr Nečas přece odůvodnil odchod mého předchůdce ministra Fuksy tím, že se „politicky rozešli“. Stejně tak je známo, že v politickém směřování ODS mají významné slovo pánové Rittig a Dlouhý. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí ODS volit

Pokud toto tvrzení někomu připadá arogantní, ať se podívá na lednový výzkum agentury STEM. Ačkoli se média mohla přetrhnout v kritice nastupujícího ministra Kuby a přicházela se zaručenými informacemi, že „prý“ je mužem Pavla Dlouhého, ODS je podle výzkumu stále druhou nejsilnejší stranou. Ano, politická realita často není ideální, i já bych si uměl představit jinou ODS. Ale musíme vybírat z toho, co je. Zdá se, že to naši voliči chápou. ODS je pořád rozumnou alternativou. Chcete radši volit europtimisty z TOPky, nekonstruktivní odmítače všech reforem z ČSSD, komunisty nebo vyhodit svůj hlas pro tříprocentní firmu pana Bárty?
06. 02. 2012 | 20:54

Ubb napsal(a):

Ježiš nemáte to někdo zkopírovaný!?!?!? Právě jsem se chystal...
06. 02. 2012 | 20:55

Karel napsal(a):

Kde je Stejskal,
náš pohůnek s mentalitou člena Pomocné stráže VB?

Stejskale, proč jsi stáhnul Bendlův článek?
06. 02. 2012 | 20:56

Ubb napsal(a):

jozka
Steré díky. Umíte číst myšlenky.
06. 02. 2012 | 20:58

Saltzman napsal(a):

No a co. V pátek jsem to sice popřel, ale došlo mi, že nemá smysl nedůvěryhodně zapírat to, co musí být každému jasné. Pokud by audit skutečně ukázal, že si dosavadní ředitel národního podniku Budvar pan Boček při sporech o ochranou známku nevedl profesionálně, a já se jej rozhodl nahradit (zdůrazňuji ale, že rozhodující slovo bude mít výsledek auditu), rozhodnou o jeho případném nástupci nejen odborné manažerské kompetence, ale samozřejmě i politické směřování. To není nic překvapivého, sám Petr Nečas přece odůvodnil odchod mého předchůdce ministra Fuksy tím, že se „politicky rozešli“. Stejně tak je známo, že v politickém směřování ODS mají významné slovo pánové Rittig a Dlouhý. Pokud se to někomu nelíbí, nemusí ODS volit

Pokud toto tvrzení někomu připadá arogantní, ať se podívá na lednový výzkum agentury STEM. Ačkoli se média mohla přetrhnout v kritice nastupujícího ministra Kuby a přicházela se zaručenými informacemi, že „prý“ je mužem Pavla Dlouhého, ODS je podle výzkumu stále druhou nejsilnejší stranou. Ano, politická realita často není ideální, i já bych si uměl představit jinou ODS. Ale musíme vybírat z toho, co je. Zdá se, že to naši voliči chápou. ODS je pořád rozumnou alternativou. Chcete radši volit europtimisty z TOPky, nekonstruktivní odmítače všech reforem z ČSSD, komunisty nebo vyhodit svůj hlas pro tříprocentní firmu pana Bárty?
NAŠEL SEM TOHO BENDLA TŘEBA MI TO NESMÁZNOU :-)
06. 02. 2012 | 21:02

Buvol napsal(a):

Karel
"Stejskale, proč jsi stáhnul Bendlův článek?"
Zřejmě ucítil vlhko mezi nohama .. česky řečeno, posral se ..
06. 02. 2012 | 21:04

Stejskalová napsal(a):

Ano manžel je posera .. i v posteli ..
06. 02. 2012 | 21:07

antoninovy napsal(a):

Jejda, Bendlův skvělý blog zmiznul, zatímco já smolil vedle skromnou poznámku k onomu v editoru. Libore, japato, jak k tomu přídeme ?

Tak to zkusím sem lípnout, copak to asi udělá. /Autore tohoto blogu, promiňte, prosím/. an

Zdravím vážení a milí,

taky jsem užasnul po střetu zde s blogem pana B.

Po chvíli mne rovněž napadlo, zda nejedná se o šikovné falsum a mystifikaci, pak jsem se vrátil k textu, a ujistil se, na 95 pcs je to autentické.

Vždyť p. B. je přece Kladeňák a naskočilo, jak jsem v Rudém Kladně potkával ty rozkejvané frajery, "kucí", co se valívavali Hlavní ulicí na "Zimák", na "Staďák", na Sletiště se sportovními pytli na zádech s výstrojí, koukali se kolem, zda kolem na ně taky koukají, děsně machrovali a byli už předem děsně namakaní.

Většinou šlo o synky místních funkcionářů a zpravidla byli pod ochranou místní rudé vrchnosti.

Já k nim přirozeně nepatřil, jednak z přirozenosti, byli mi odporní, jednak jsem měl blbej třídní původ a kádrový škraloupy, máma polit vězeňkyně, táta emigrant, vadil mi i ten kladenskej slang, misto viď, říkali vej, místo jo, ju a tak. Do Kladna jsem byl přesazen z Plzně, kde se mi to líbilo víc, na Klatovské 102, ve vile v Bezovce u dědečka a babičky, než mámu pustili z kriminálu.

Ale to jsem odbočil, sorry.

Před pár léty jsem opět párkrát zajel na Kladno, ve VW minibusu Jirky Dienstbiera, kterému jsem tak trochu vypomáhal s kampaní za zvolení za senátora.

Setkali jsme se tam i s místními odéesáky, i s panem B. byl jsem přítomen fór a diskusí, mohl vidět týpky místní sjednané klaky, setkal se opět s místním buranstvím, které nebylo již rudé, ale modré. Ksifty a způsob vyjadřování zůstaly žel téměř na stejné úrovni. Skoro jako ti kucí kolem harmonikáře Tondy Zápotondy.

Mohl jsem pozorovat a srovnávat projevy Dienstbiera, pravda již trochu unaveného a nemocného s jeho oponenty včetně výše zmíněného p. B.

Byl tam i doktor Rath, měl jsem tedy možnost se s ním pozdravit a poznat a ocenit jeho jisté kvality. Co mne zaujalo, v osobním styku působí daleko lépe, než v mediálním obraze.

Což je zajímavé, nedávno jsem potkal dr. Hegera, při procházce na ulici, zapůsobil naprosto negativně, nebudu dále rozvádět, zatímco mediálně působí opačně.

No nic, pokračujte zde pěkně dál, beze mne a promiňte tuto privátní vsuvku.

Paní S. Š. opět brilantní postřehy, díky, jakož i mnoha ostatním zde na Aktu.
Dobrou noc

an
06. 02. 2012 | 21:09

jozka napsal(a):

V tomhle bude Stejskal, editor i cenzor nevinne. To se jen nejspis v ODS domakli, co jejich momentalne zaostaly predstavitel vypustil na sklo. Takhle natvrdo pustit pravdu, to je i na ne moc.
06. 02. 2012 | 21:21

jozka napsal(a):

antoninnovy:

Kladenaci jsou samostatny zivocisny druh, muj tata je zove Homo Burannus Cladenicus.
06. 02. 2012 | 21:22

Steska l napsal(a):

Stáhnul jsem pár příspěvků, které ze mě dělaly nesvéprávného impotenta, jakož i z václava havla ..
Děkuji za pochopení, libor stejskal, editor blogů ..
06. 02. 2012 | 21:29

Honza H napsal(a):

K blogu pana Bendla: Tipuji, že to bylo falzum.
06. 02. 2012 | 21:33

Občan napsal(a):

Pane Svobodo,

brzy nafasujete majetek za stovky miliard Kč, tak budete moci předvést nezištné křesťanství par excellence.
Neziskovky živoří jak které. Ty skutečně neziskové a skutečně užitečné opravdu živoří. Ale takový Orel, všelijací "lidskoprávníci", integrační poraděnkové a podobné "neziskovky" prosperují docela pěkně - tedy jejich manageři.
Jen se poptejte třeba bratra Karase, jak se mu prosperuje...
06. 02. 2012 | 21:33

Mac napsal(a):

myslíte, že ten Bendl byl autentickej?

Je sice pravda, že bezesporu patří do silné squadry azurry, jejímiž členy jsou - slovy Mirka Dalíkoviče Topolánka - bez výjimky blbové z Horní Dolní- ale tohle bylo už dost silný kafe :-)))
06. 02. 2012 | 21:38

antoninovy napsal(a):

Pane Saltzmane

ten Váš první vstup sem, velmi dobrý.

Vskutku, když nějaká skupina dosadí nějakého panáčka na vysoký stolec, panáček se zprvu vděčně rozhlíží, občas rozhodí cosi mincí, usměje se a vděčně kyne soudruženkům kolem, pak se však prdýlkou zavrtí na stolci, pohodlněji usadí a po chvíli zahledí se myslitelsky do dálav vůkol.

Praví sám sobě . ó, jaký krásný a povznášející pohled na ten svět.

Po chvilce, zrak se mu zakalí, nevidí již ty drobečky kolem a hlavně pod sebou, a začínají jej napadat myšlénky.

A co když ten stolec můj, se počne nějak vrtěti, či dokonce nakláněti, káceti i se mnou, nedej Pane. Bude třeba jej nějak opevniti, zabezpečiti.

Tož povolá jakousi chasu k sobě, aby onen stolec bezpečným býti zdál se.

A tak počíná onen prastarý příběh o opevňování nezasloužených stolců, či trůnů a zbytek, milé děti, již asi znáte.

Dobrou noc
an
06. 02. 2012 | 21:38

Občan napsal(a):

Tak Bendl už vyrazil do světa.
FB, Okoun, Parlamentní listy - za pouhé tři hodiny to hází 34 odkazů.

Jen se trošku divím, že to ještě nedementoval.
06. 02. 2012 | 21:39

Mac napsal(a):

Občan

on to nebude dementovat, on je na to hrdej!!!

Navíc, ten hošík si není moc jistý pokud jde význam slov, tak má obavy, že kdyby napsal "dementuji", mohl by jej - probůh - někdo považovat za dementa....
06. 02. 2012 | 21:42

Občan napsal(a):

To Mac:

Pokud nebyl, tak má Aktualne.cz docela problém.
06. 02. 2012 | 21:44

Občan napsal(a):

To Mac:
:o)))
06. 02. 2012 | 21:44

Honza H napsal(a):

Už to dementoval:
"Lidé si v pondělí mohli na blogu ministra zemědělství přečíst příspěvek o tom, jak Bendl jedná s kmotry o šéfovi Budvaru. Ministr se však ohradil, že příspěvek nepsal a někdo se mu na stránku naboural. Administrátoři už text neznámého autora stáhli."
06. 02. 2012 | 21:45

Honza H napsal(a):

Ještě odkaz:
http://zpravy.ihned.cz/politika/c1-54632880-bendluv-blog-kvuli-budvaru-naboural-hacker-napsal-ze-jedna-s-kmotry
06. 02. 2012 | 21:49

Mac napsal(a):

no, ministr to možná nepsal, je to na Bendla dost písmen. Napsal to jeho náměstek, kterej za tuto MIMOŘÁDNOU ŠICHTU dostal od šéfika prémii 370 tis. Kč, splatno ve výplatním termínu za měsíc únor.....
06. 02. 2012 | 21:49

antoninovy napsal(a):

jozka, asi tak jak pravíte, míním oba Vaše vstupy.

Honza H, tipuji ještě pořád, že falsum ne. Uvidíme.

Jen tak pro švandu, bych chtěl vidět zvědavou kameru na aktu.cz v Holešovicích, na bejvalým Jánským vršku, dnes mají tuším ten skleněnej koráb v Pze 4.

To mušej bejt řežby.

No nic, uvidíme, my jen čtenáři a vobčas přihlouplí písaříkové.

Ahoj všem

an
06. 02. 2012 | 21:50

neo napsal(a):

Že by anonymous hacknuli i blogy aktualně.cz?
06. 02. 2012 | 21:50

ujo napsal(a):

Bendlův článeček byl s největší pravděpodobností myšlen jako provokace.
TO, že ho většina pojala vážně je smutné vysvědčení pro naši realitu.
Ještě smutnější je, že byl (patrně autorem - kdopak mu asi volal ?) stažen.
Kdyby byl frajer, tak ho nechal - potom by si ovšem při změnách v Budvaru musel dát velký pozor.
Tak ho raději stáhl
06. 02. 2012 | 21:51

Občan napsal(a):

Jj, to byl fofr :o)

Ten článek stojí za přečtení! Jsou tam dva další VELMI zajímavé odkazy.
Ale hlavně je zajímavý proto, že ten záhadný hacker zřejmě čte Bendlovi (tomu Bendlovi, nikoli ty Bendlovy - čeština umí být pěkná potvůrka :o) ) myšlenky:
http://m.ihned.cz/c1-54632880-bendluv-blog-kvuli-budvaru-naboural-hacker-napsal-ze-jedna-s-kmotry
06. 02. 2012 | 21:51

Mac napsal(a):

asi jo, neo, měl bys toho nechat....
06. 02. 2012 | 21:52

neo napsal(a):

Mac:
znáš mě, jsem pro každou srandu.
06. 02. 2012 | 21:56

Občan napsal(a):

To Mac, Honza:

Já o Bendlovi něco málo vím. Obsahově by to k němu sedlo jak zadel na hrnec, neboť jeho hyperarogance je zcela bezelstná. Jsem přesvědčen, že by to byl schopen napsat a klidně i pověsit na sklo, protože si je svou pozicí 100% jistý.
06. 02. 2012 | 21:56

antoninovy napsal(a):

Tak jo, ale uváděl jsem 95 pcs, ale fakt jest, že to onen kdosi šikovně sesumíroval, aby to vypadalo, že je to od B.

I ta dikce.

Co mne zpochybňovalo, že to byl tak krátký text, na ministra a politika, funkcionáře.

Takže, sorry, ale fakt, good work. A autorovi, to furore účel splnilo a text fofříl po netu. Ach jo, ten net...

Ale, vrtá mi stejně palicí, že ten server reago, ale ne, nechme to být. Fajn.

Na Anonymous to nevypadá, asi tušíme, odkud vánek fouká, že.

an

P. S. Proč mi ta Captcha tyká a oslovuje mne Tondo, já su antonin ???
06. 02. 2012 | 22:00

barunka napsal(a):

neo
že by blogy na aktualne.cz stály anonymous za hacknutí? spíš si nositel hodinek za půl miliónu šňupl o trochu víc.

antoninovy
na tondu nám nešahej!!!
06. 02. 2012 | 22:03

neo napsal(a):

barunka:

kde jinde má Bendl ještě blog?
06. 02. 2012 | 22:07

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

omlouvám se za poněkud opožděnou reakci. Jsem s dětmi na zimních prázdninách, do debat nahlížím tak třikrát denně (tedy i v tomto čase, když šly spát).

O tom, co se stalo, jsem se dozvěděl z této diskuse před deseti minutami. Volal jsem IT kolegům. Podle všeho se do blogu pana ministra skutečně někdo neoprávněně "naboural" a navíc změnil heslo. Na žádost z ministerstva byl podvržený text odstraněn a vygenerováno heslo nové.

Více k tomu v tuto chvíli neumím napsat. Pokud budou nějaké další informace, sdělí je kolegové v Redakčním blogu.

Libor Stejskal
06. 02. 2012 | 22:14

antoninovy napsal(a):

Barunko, to jsem netušil, omlouvám se, a jak ten tonda vypadá, je zlej, nebo dobrej, bojim, bojim, dělá to hodně dobře, nebo se drží stranou ?

Prosím, více... nebo neusnu

an

P. S. když už to s tím klukem ze Zimáku, s hasičem, neúspěšným spisovatelem, panem ministrem pro tento čas, /Ach, jak je dnes tak ošidně snadné stát se ministrem, že/, dopadlo takto tristně, vlastně se mohl proslavit a kdyby začal psát, časem, pokračovat smysluplně, mohlo to k něčemu nakonec k něčemu slavnýmu dospět.

Moje babička kladenská, dej jí Pán Bůh věčnou slávu, když slyšela slovo . Hasič, tak vždycky pronesla - do prdele mu nasyč, sorry, i ty, milý Libore, dneska jsi to asi neměl lehký, viď.
06. 02. 2012 | 22:18

antoninovy napsal(a):

Ach jo, barunko, teď mi to došlo s tím tondou, omlouvám se, já myslel spíše ty kucí kolem...

Libore ---

vidíš, chvilku jsi z baráku, a tady se semele takovej schrumec.

Nehoda není náhoda, alespoň šéf vidí, že jsi nepostradatelnej, možná i zvýšejí gáži.

Ale to nic, to všechno je to lidské, a pokud jste na chaloupce, nepomrzněte, hodně topte, to je teď to hlavní - hodně topit ! A taky pít, aby byl zdravý výdej.

Ahoj Tobě, Libore, rodině a všem vůkol v síti !!!

Papa
an

P. P. S. Libore, doporučuji Tobě i všem při smyslech zde, dosti dobrou knížku, pravda od kolegy kdysi, Ondry Hejmy - Fejsbuk. Možná někdy, někoho nasere, ale neodtrhnete se od toho, na jeden záhul. Když tak napiště dojmy, sem.
06. 02. 2012 | 22:32

Honza H napsal(a):

Zkusím vrátit debatu k neziskovkám p. Svobody:
Vypadá to momentálně s nimi opravdu dost nahnutě. Nejsem si ale jist, že řešením je změnit vládu. Myslím, že neziskový sektor docela dobře funguje v USA - a stát se tam do toho příliš neplete.
Myslím, že hlavní bude, aby si lidé u nás přestali myslet, že charitu za ně vyřeší stát. Nebo jinak řečeno: Kdo je blogem p. Svobody osloven, tak může reagovat ještě jinak než u voleb (dle mého konstruktivněji) - například zřízením trvalého příkazu ve prospěch nějaké neziskovky.
Jiná věc je, že zatím neziskovky na státu u nás závislé jsou, a tudíž je třeba řešit věc v momentální situaci. (A tudíž - nějaká role státu tam v tento čas očividně být musí.)
06. 02. 2012 | 22:33

český maloměšťák napsal(a):

No teda...
Ať se tam/Bendlův blog/ naboural kdokoliv....
....tak vrací stejnou mincí. Na unfair jednání - unfair reakce....

Panáčkové si teď už nebudou tak jistí. Svýma plechovýma hubama. Překrucováním reality - pomocí výmluv, polopravd, lží a mystifikací.

...někdo je dostal na to, co sami dlouhá leta používají.

Smekám před ním/nimi/.
06. 02. 2012 | 22:34

stejskal napsal(a):

Ahoj, Antoníne,

docela to dneska šlo. A nebýt toho, že se jedno dítě počůralo do oteplovaček a ženě se zánět průdušek pořád moc nelepší, tak to byl naprosto krásný den. Mimo jiné pořád svítilo sluníčko.

To, že sem občas někdo napíše nějakou sprosťárnu či tak, mi už dny dávno nekazí. Ba ani to, že si různí lidé představuje své působení na internetu různě, včetně politiků či hackerů. To bych se musel už dávno zbláznit ;-)

Libor Stejskal
06. 02. 2012 | 22:38

stejskal napsal(a):

Díky, Antoníne, psal jsem tu předchozí reakci ještě předtím, než četl Tvojí.

Na zvýšení gáže to moc nevidím, ale můj nástupní plat mi stačí. Jsem s ním spokojený. Jinak nepostradatelný není nikdo, ale mnozí si to o sobě myslí ;-)

Libor Stejskal
06. 02. 2012 | 22:42

barunka napsal(a):

antoninovy
Za tu kladenskou babičku vše odpuštěno.
06. 02. 2012 | 22:43

Mac napsal(a):

no vidíte, pane Stejskale, jak se dialekticky posunujete správným směrem. Švejk je sprosťárnama nabitej a jakej je to světovej kus.

Třeba my, sprosťáci, přispějeme ke světovosti místních blogů....
06. 02. 2012 | 22:46

antoninovy napsal(a):

Český maloměšťák

pravdu díte a možná tato fóra dostanou novej rozměr.

Jedna faleš dostane oplátkou jinou faleš a nakonec se nadějeme něčeho, co se bude podobat konsensuální tzv. pravdě obecné, aspoň na chvíli.

Možná, ten inet se stane, či vlastně již stal, instrumentem, zbraní, anonymních oponentů establishmentů na všech kontinentech.

To zní dobře, bez násilí, různé části občanských společností mohou participovat na současnosti.

Jednak to umožní zdravý proces, jednak to uvolňuje pudy a emoce, které by jinak vedly k bezbřehému, nesmyslnému násilí. Kdosi, kdesi publikoval, že příští válka se bude vykonávat na internetu. Snad si lze přát, představovat, že by tomu tak mohlo být.

Adieu

an
06. 02. 2012 | 22:50

antoninovy napsal(a):

Milá barunko, v idíš, stačilo od Tebe vlídný slovo a jistě dnes dobře usnu, se vzpomínkou na Tebe...

Libore, díky, že jsi se ozval, že jsi a tak. A na ty průdušky, pokud jste poblíž lékárenské civilisace, od fy dr. Theiss, Jitrocelový sirup pít, a na noc, ohřátou plenku s bylinkami, pokud máte po ruce, ale i tak, přiložit na hruď, teplé, ne horké, když vystydne, sejmout, vyprav, vyždímaz a opakovat. Hm, asi toho nemáte tam moc ruce, ale zkusíme to jinak, uvidíme. Zítra uvidíte.

Tak, užijte zbytek volného, mrazivého času, snad schází i ten "zdravý" pražský zápar, tzv. smog. Bude to dobré.

A Dobrou noc, an
06. 02. 2012 | 23:14

český maloměšťák napsal(a):

antoninovy
Jo - mějte se fajn.
Než si tlouct kriglem po hlavě tak je fakt lepší todle.
Ale povedlo se jim to - já bych dal půl /no, tak...to zase ne...řekněme že tak osminku...nebo raději desetinu/ jmění za to, kdybych mohl vidět ty protáhlé ksichty všech těch různých pupkatých ježatců jak zírali na blog svého soukmenovce - a ksicht toho soukmenovce samotného když mu pak volali....

Mimochodem mě ten hacker dostal taky. Ale myslel jsem si, že to Bendl napsal jako velmi nepovedenou ironii. Žádná očista - na to jsou už panáčci v těch sračkách moc hluboko...

Zde moje reakce :

Celý článek je celkem velmi ubohým pokusem o ironii.
Kdysi jsem tvrdil, že pan Klaus neumí říct vtip - takový aby se mu zasmál i někdo jiný než on a jeho řiťolezové.
No a ti jeho..eh, jak jen to..tedy ti jeho "následovníci" jsou po papínkovi.

To už radši Fuksu - ten je aspoň komicky upjatý.
/prý teď bere honoráře od slabiky/

Pane Brom - to je ironie, Taková z mateřské školky sice...ale autor si asi myslí bůhví jak není vtipný.

Poselství je jiné - nula v oblasti potravinářství /kvasný průmysl/ bude rozhodovat o osudu velmi dobrého odborníka i manažéra.(myšlen pan Boček z Budvaru)
(Bendl je konstruktér obráběcích strojů..já teda nevím kolik jich konstruoval, ale asi nic moc to nebude, když celý svůj profesní život tráví v různých úřadech ...)
--------------------------------------------------------------------
Jo - znejistit Mafii v oblasti sdílení informací...to je moc dobrý kousek...pane antoninovy
06. 02. 2012 | 23:23

Anastazie Králová napsal(a):

Milý pane Stejskale,
i já se přidám s jednou babskou radou.
Když byly dcery malé,zaHŘÍVALA JSEM OLEJ ZHRUBA NA 37 STUPŇu-AŽ 40/
TEĎ NEVÍM,ASI NEBYL OLIVOVÝ,ALE TO JE JEDNO,DO TOHO NAMOCIT PLENKU A PŘILOŽIT NA HRUď.vÝHODOU JE ,že nevystydne jako vodný rPozor-vyzkoušet na vlaSTNÍ KŮŽI,ABYSTE NEPŘIVODIL s PŘÁNÍM BRZKÉHO UZDRAVENÍ PRO VAŠI PANÍ.POPÁLENINY .oztokobkladprohřeje až do hlubších vrstev
06. 02. 2012 | 23:39

český maloměšťák napsal(a):

stejskal

Mám též jeden recept - podobně jako paní (slečna) Králová. Česneková třecí kúra se tato rada zove.
Když byla někoho dcera již k světu a navíc volná, TAK SE VZAL STROUŽEK ČESNEKU /NEBO DVA - PODLE TOHO CO A JAK , VLOŽIL SE MEZI PUPKY A TŘEL SE A TŘEL A TŘEL ... no a ráno bylo po potížích. To je celé.

Ale to jistě znáte. Nebo alespoň pamatujete.
:))
06. 02. 2012 | 23:56

pgjed napsal(a):

To privátní opsoba:

Vy jste si již stačil nakrást z církevního? No to jste šikula!
07. 02. 2012 | 10:43

pgjed napsal(a):

To Béda:

Leč co dělat? Pokud systém systémově nefunguje, jsou i neziskovky dobré. Zvláště garantují-li že mezi štědrou rukou dárce a potřebami příjemce je narozdíl od systémových státních (ne)institucí se nevypaří prakticky nic. Nebo vy snad víte o "systémových" institucích, které by se systematicky staraly o potřeby těch, kteřínejenom musí přežít na ulici, ale třeba i těch, kteří sedí v nevytopené cimérce o hladu, protože jim už nic nezbývá?

Drobná poznámka pro autora. Víceleté financování přece jen existuje. V jihomoravském kraji lidovci v minulém volebním období uzavřeli víceleté smlouvy, takže ani (ne)sociálním demokratům nezbylo, než je respektovat.
07. 02. 2012 | 10:51

pgjed napsal(a):

To Salzman:

"...Není na vině volič. Ten jen podléhá svým přáním uvěřit proklamovanému..."

A volič, který se místo rozumem, řídí přáním, uvěřit reklamě pořízené za peníze ukradené z jeho kapsy má přesně to, co má a nic jiného si nezaslouží. Škoda, jen, že ti nemnozí, kteří se rohlíkem opít nenechají to obzobou s ním.
O tomto problému se sice diskutuje léta, obávám se ale, že je neřešitelný. Drzí spratci si v exekutivě nakradou tolik, že si za to nakoupí jak beztrestnost, tak sděklovací prostředky přes PR. A volič se již vpodstatě těší na to, až si bude moci místo jedněch darebáků pro změnu vybrat zase ty druhé. Přece nebude počítat, kolikrát tam jedni i druzí byli, co jej to stálo a zda náhodou není i jiná možnost? Co kdyby náhodou zvolil něco lepšího a darebáky vyhnal od koryta k práci? To by byl průůůůsek! Na co by pak nadával u piva?
07. 02. 2012 | 11:05

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Saltzman
Ke čtení tohoto blogu jsem se dostal až teď, jinak bych zareagoval dříve. Přesně jste popsal, co si myslím už dlouho, polická osoba, kterou je každý ministr, je zcela závislá na svých podřízených, co mu připraví, to podepíše. Je to jako v tom anglickém seriálu, sir Huphrey je nezdolný a je všude!
07. 02. 2012 | 13:11

modrý edvard napsal(a):

Stejskal: myslím si, že to (Bendl) je opravdu na redakční poznámku. Jsou lidé, kteří blog p. Svobody nečtou (třeba já), a nebýt upozorněni, nikdy by se sem nevydali.
07. 02. 2012 | 13:36

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy