Rozpolcenou společnost spojí jen středová politika

30. 08. 2013 | 10:07
Přečteno 3682 krát
Stačí selský rozum: jsou-li dva názory zastoupeny přibližně napůl, je třeba zvolit zlatou střední cestu. Zatím jsme volili jen mezi jablky nezralými a shnilými, jablkům zralým jsme od Listopadu 1989 ani jednou nedali ve volbách většinovou šanci. Pokud to nezměníme, česká blbá nálada bude ještě blbější.

O rozpolcenosti naší společnosti snad nikdo nepochybuje: výsledky voleb to dlouhodobě ukazují a ohlášená témata předčasných voleb to potvrzují: pravice bude být na poplach proti prezidentu Zemanovi a na obranu parlamentní demokracie, ačkoliv sama připustila hlasováním v parlamentu přímou volbu prezidenta - tedy zbavila parlament této pravomoci - a arogantně ignorovala varovné hlasy (např. Petr Pithart) před tímto krokem a zároveň svojí vládní politikou pro horních deset tisíc nepřímo vyzvala české občany k Zemanovu zvolení. Levice pohodlně využije sociálních problémů k oslovení lidí závislých na sociálních dávkách, jejichž zástup za poslední tři rokyasociálního vládnutí tzv. pravice narostl, a navíc přihodí církevní restituce, čímž opět o něco poníží úctu k právu, jakoby nestačila zemanovská interpretace ústavy.

Dvacet tři let od listopadové revoluce nás média a někteří politici přesvědčují, že existuje jen levice a pravice a cokoliv mezi tím je nečitelný oportunismus, "kam vítr, tam plášť". Dvacet tři let provozujeme politickou přetahovanou mezi levicí a pravicí. Výsledkem je, že vláda levice po pravici (a naopak) vykoření všechny resortní strategie, udělá politickou čistku na úřadech, prostě chce zvítězit 10:0, zašlapat soupeře do země a odplivnout si nad ním. Média tomu tleskají, mají senzaci a lépe se prodávají. Tak ale vzniká jen rozdělení, ne pokrok.

Výsledek přetahované mezi levicí a pravicí není totéž jako výsledek středové politiky. Jak sami na sobě můžeme vidět, ta přetahovaná vede ke stagnaci a rozpolcenosti, zato středová politika vede k prosperitě německého typu (a je vlastně štěstí, že naše ekonomika je do značné míry závislá na ekonomice německé). Dvacet tři let je dlouhá doba, za kterou poražené Německo v letech 1945-68 se dobralo prosperity? Proč jsme za stejnou dobu neudělali srovnatelný pokrok my, proč stagnujeme? Protože v Německu dlouhodobě vítězí středový program sociálně-tržního hospodářství v režii CDU-CSU. Naše snaha o vymýšlení zvláštní české cesty je cesta do pekel, jak to současný stav naší společnosti i ekonomiky dokazuje. Ať se to někomu líbí nebo ne, platí toto: chceme-li se mít jako v Německu, musíme volit jako v Německu.

Středová politika má léčebný účinek na rozpolcenost společnosti nejen jako kompromis mezi levicí a pravicí, ale i sama o sobě, protože má přidanou hodnotu hodnot: je to středová politika, které vytváří střední třídu (nebo střední stav, chcete-li). Není to horních deset tisíc, ani závisláci na sociálních dávkách, ale střední stav, který je nositelem tradic, dobře vychovaných dětí, stav lidí, kteří chodí za opravdovou kulturou, čtou knihy a vytvářejí neziskový sektor. Je to střední stav, který vytváří ekonomické bohatství národa. Proto si západní prosperující státy hýčkají středostavové drobné podnikatele a malé podniky: ty jim neutečou s daněmi do daňových rájů, ty vytvářejí 80% HDP.

Dvacet tři let jsme nedali šanci středové politice, a proto jsme tam, kde jsme. Nestěžujme si na politiky, ti jsou jen odrazem voličů: stěžujme si proto sami na sebe a na vlastní nepoužívání selského rozumu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jozka napsal(a):

Moc slov o nicem, stacilo napsat "Tady jsme! Zvolte nas a my se dohodnem s kymkoliv!".
30. 08. 2013 | 10:19

komentator napsal(a):

A tou spojkou spolecnosti ma byt KDU-ČSL ? Strana co se otaci vzdy tam odkud ma nejvetsi prospech? Neni divu ze si vybrala na sve trapne predvolebni plakaty slunecnici.
30. 08. 2013 | 10:22

Martin1 napsal(a):

Kdepak, vy neděláte středovou politiku. Vy jen vždy vydíráte ty oba krajní partnery a v konečné fázi je zradíte. Vy jste hadi, nyní už zase cítíte příležitost a už slyším vaše sssss.....ssss...sss.. Volte nás, my vám to tady dáme do pořádku .... sssss .....
A k tomu jste se nejvíce podíleli na zlodějně, kdy jste naplánovali restituce církevního majetku, který církvi nikdy nepatřil. Zalezte hadi!
30. 08. 2013 | 10:26

horolezec napsal(a):

Pavel Svoboda je rozkrocen,
jednou nohou je na leve strane propasti a tu druhou ma na prave strane. Jen ceka odkud zavine priznivejsi vanek aby na tu stranu skocil. Ja osobne doufam ze bude bezvetri a on skonci uprostred v propasti dejin.
30. 08. 2013 | 10:29

Analytik napsal(a):

Autor má naprostou pravdu!
Náš národ došel až k hospodářské propasti, před níž se rovná cesta dělí na dvě, které propast obcházejí. Jedna vlevo, druhá vpravo.
Obě cesty vypadají na první pohled stejně dlouhé a hned za propastí se zase spojují.
Tak proč to nevzít tou nejkratší - zlatou střední?
30. 08. 2013 | 10:30

Jdu blejt velebnosti! napsal(a):

Takže pane Svobodo, asi takhle.

Po převratu zde vládla buďto pravice anebo koalice pravice a levice. K této se dá připočíst také opoziční pravo-levá smlouva. Téměř ve všech těchto vládách byla přítomna vaše "STŘDOVÁ" (= kam vítr tam plášť) křesťansko"demokratická" trana - buďto v zastoupení KDU ČSL (pokračovatelky normalizační "středové" Lidové strany) anebo její přeběhlické následnice TOP, kterou si jako B-čko založili přeběhlíci z KDU (ultrapravičák Kalousek chtěl dokonce středově spolupracovat po volbách v koalici s ČSSD s tichou podporou komunistů).

Vaše věčná "restituční( "středová" (kam vítr tam plášť) strana sledující především mocenské zájmy katolické církve má na polistopadovém vývoji své nezastupitelné místo. Dalo by se říct, že spoluvládla nejdéle ze všech stran a její politici jsou podepsáni pod všemi klíčovými zákony decimujícími českou populaci - včetně fotovoltaiky a církevního tunelu.
30. 08. 2013 | 10:32

DH napsal(a):

Středová politika vždy byla, je a vždy bude jen líbivou a lacinou nálepkou pro bezpáteřnost, bezzásadovost a v neposlední řadě totální absenci koulí.

Německo po válce neprosperovalo díky tomu, že by lidé volili středovou politiku, ale právě proto, že bylo roztřílené a rozbombardované na cucky, totálně na kolenou, vykradené trofejčikmi a minimálně z poloviny znásilněné až do bezvědomí.

Lidé v Německu si museli po válce zkrátka hrábnout na dno a odhodit všechny rádobyvymoženosti takzvaěn moderního státu. V poválečném Německu nekvetla pšenka neziskovým organizacím, nepořádaly se pochody gayů ani vzduch neotravovali svým neustálým frázovitým bručením apoštolové humanrightismu a gengerových fantasmagorií.

Bylo jen teď a tady, chleba a piksla z UNRRy na týden, pěkně v překlonu a s čepicí v ruce. Počítalo se to, co Němci sami vlastníma rukama a svým odříkáním vydupali v potu tváře ze země, počítalo se jen to, co byli schopni prodat. Siemens, VOlkswagen a další koncerny, které dnes válcují v Evropě svou kvalitou a precizností provedení koho si zamanou, vznikly sice z tradice, ale prakticky z ničeho.

Byla to doba individuální odpovědnosti a zodpovědnosti za své činy. Jen vytrvalým udržením této pozice si Německo vybudovalo takové zdroje a takové možnosti, které mu umožnily blbnutí v šedesátých letech a sociálně kapitalistickou dekadenci v pozdějších dekádách až k dnešnímu europeistickému a NGO-istickému marasmu, kdy Německo defacto táhne topící se eurozónu aspoň na mělčinu, když už nemá sílu vytáhnout ji na břeh.

Byla to tedy jen a pouze důsledně pravicová politika ve své čisté podobě, která přinesla poválečnému Reichu úspěch a rozkvět. Žádný středový kafebraun dozelena, jak se nám pokouší namluvit autor článku.

Doporučuji, opravdu doporučuji všem se nad tímto skutečně vážně zamyslet a dobře si rozmyslet, jaký politický směr má v následující dekádě skutečnou šanci přinést prosperitu naší zemi, bez ohedu na holohlavé blábolení socialistických pohlavárů, či rádobyrozšafné hradní forsírování atomových dědků a budovatelů středoevropských panamských průplavů. Dobře vím, že všichni racionální a zodpovědní voliči se rozhodnou správně.
30. 08. 2013 | 10:35

siven napsal(a):

Kouzlo nechtěného:

"Rozpolcenou společnost spojí jen středověká politika".

V čele s papežem.

Amen.
30. 08. 2013 | 10:36

Tazatel napsal(a):

DH,

navrhujete snad optimisticky rozbombardovat kapitalistické demokratické státy, aby mohly opět na přechodnou dobu zavést sociální stát blahobytu?
30. 08. 2013 | 10:38

Martin1 napsal(a):

Tazatel 10:38
Já jsem pochopil DH tak, že blahobyt byl vybudován a ne nastolen. Nastolit ho nejde!
30. 08. 2013 | 10:46

Joe Ratata napsal(a):

Pouze skutečnost,že se KDU-ČSL nedostala do parlamentu jí zabránilo zasednout ve vládě rozpočtových odpovědníků,získat v parlamentu pravici ústavní většinu a ohýbat si nejen zákony,ale i ústavu dle momentální potřeby.
Pouze shodou okolností byla levicová opozice jenom válcována.Při účasti "středové" KDU,by byla zadupána do země.
Zákoník práce by byl zrušen,aby nebránil podnikatelům v rozletu v novodobém otrokářství.Sociální síť by nahradily žebračenky a robota na církevním.
Asi tak je KDU středová.Její středovost spočívá v tom,že je ochotná podílet se na moci s kýmkoli.
30. 08. 2013 | 10:53

Tazatel napsal(a):

Martin1

o čem pán mluví?
30. 08. 2013 | 10:53

DH napsal(a):

Vážený pane Tazateli,

rozbombardování je pro extrémně rychlý ekonomický růst a ekonomickou efektivitu investovaného kapitálu podmínka nutná, nikoliv postačující. Každý průměrný absolvent základního kursu ekonomie vám potvrdí, že existuje naprostá shoda v tom, že každé ponikání na jakékoliv úrovni potřebuje jednak kapitál a jednak lidské zdroje, ale hlavně koupěschopnou poptávku, čili hladový trh.

Trh a poptávku můžete snadno vytvořit rozbombardováním, to není problém. Musíte ale volit takovou zemi, jejíž obyvatelstvo je pracovité a zvyklé na nepříznivé okolní prostředí. Ideální je země severská, v nejhorším případě evropská. Není náhodou, že čím více na jih, tím jsou lidé více laxní, více nedůslední a více ekonomicky nepoužitelní. Jediná výjimka jsou Asiati, kteří mají pracovitost v genech a diktuje jim ji i jejich náboženské paradigma.

Rozbombardovat africkou zemi ji pouze uvrhne v čase zpět, nepomůže mobilizovat její zdroje a nevytvoří koupěschopný trh, nepřinese jí tedy prosperitu a následně ani politický klid. Totéž platí o zemích Blízkého a Středního východu, či Střední a severu Jižní Ameriky.

Ne, bombardování demokratických států není řešení. Kdyby hypoteticky objevily Spojené státy v Německu sklady chemických zbraní a NSA odposlechla depeše Bundeswehru o jejich nakládání na kontejnerovou loď směřující z Hamburku do Norfolku, přinesl by následný oprávněný a demokratický zásah USAF proti státní formě teroristu Německu v pozdějších letech značnou prosperitu, ale z menšího základu. Rychlý růst by byl vykoupen poklesem absolutní hodnoty německého HDP.

Nikoliv. Správná cesta proe vropské země není kupovat si růst destrukcí hodnot. Správná cesta je zajistit si ekonomický růst destrukcí přebujelého a hypertrofovaného sociálního pastátu, který dnes již zcela stojí na své sociální noze a tu ekonomickou, která je k rovnováze rovněž potřebná, si nechává uhnít gangrénou až k amputaci.

Řešením pro naše potomky je volba skutečně pravicových stran, nemilosrdných a zcela asociálních, které nás možná tvrdě, ale poprávu otočí zpět z cesty do močálu na pevnou a stabilní cestu. Ano, lůza bude tyto statečné politiky nenávidět, lůza bude demonstrovat a televize budou plné plačících samoživitelek, ale tato hořká medicína zabere, to vám garantuji, a socialistická rakovina, plíživě metastázující do všech koutů společnosti, pozvolna ustoupí a pacient se zotaví.

Za padesát let budou těmto hrdinům nepopulárních vlád stavět titíž lidé pomníky.
30. 08. 2013 | 10:53

resl napsal(a):

Možné by to bylo, Svobodo, ale skutečně ne s KDÚ-Čsl. To KDÚ /CDU/tam vpašoval původně lstivý Kalousek, aby odlehčil staré lidovce od nálepky komunistických slouhů. Tato strana se totiž není schopna vyjádřit k žádnému konfliktu, má pouze jednoho moudrého člověka /Pitharta/, který je pro zdejší, českou lůzu nepřijatelný. Vyčítají mu leta v KSČ a i když je napravil svou činností v disentu, stejně bude rozumově narušený volič, volit raději Zemana a jemu podobné, mluvící splašky. Bohužel jsou lidovci, jako vždy nevolitelní, nejdou do boje, ale zůstávají skryti a číhají na výhody. Nebýt jich, mohla se kdysi US zařadit mezi tzv. pravicové strany, napravo od ODS, jenže lidovci čuchali tenkrát úspěch a bohužel tuto stranu nepřímo zlikvidovali. Jste jediná strana s KSČM, která přežila totalitu a to není nic k jásání. Vše co smrdělo a smrdí bolševikem, musí být zlikvidováno. A to navždy. Bez Amenu.
30. 08. 2013 | 10:55

zemedelec napsal(a):

Pane Svoboda.
KDU-ČSL je chovná stanice politiků pro TOP a svým postojem to jen prokazujete.
Někdo tomu říká takoví kočkopes.
Já tvrdím,kdo dá víc,na tu stranu Vás to nakloní.
30. 08. 2013 | 10:55

buldatra napsal(a):

autor napsal:

...Zatím jsme volili jen mezi jablky nezralými a shnilými, jablkům zralým jsme od Listopadu 1989 ani jednou nedali ve volbách většinovou šanci...

Pan Svoboda & jeho partaj je zřejmě ono zralé jablko.
Nicméně bude stejné, jako zralá jablka z dovozu ze severu , 28 x stříkaná všelikými jedy, aby byla nezničitelná a přesto laciná.
Po požití děj se vůle páně.

Zapij vodó s posypovou solí.
30. 08. 2013 | 10:58

Martin1 napsal(a):

Tazatel 10:53
Že štýf spadl do trýbu!
30. 08. 2013 | 10:58

Tazatel napsal(a):

Martin1,

to je finsky, mongolsky, arabsky anebo esperanto?
30. 08. 2013 | 11:03

Alex napsal(a):

Lžete, pane Svobodo. Lidovci se jen jako středová strana tváří a vždy se tak jen tvářila. Podržela KSČ, stejně jako podržela pravici pon roce 89 a umožnila nekompetetntní korupční pravici rozvrat státu. Hovorka byl a je naprosto výjimečnou osobností a podle toho ho i ve volbách lidovci naszují - dozadu. Váš vypjatý a nesmyslný antikomunismus vás prostě řadí napravo. Neb nebude-li mít ČSSD v součtu hlasů s komunisty více než 101 hlasů, vždy se vytvoří pravicová vláda nebo slepenec jako za Špidly. Jste to právě vy, kdož neumožňují střídání levice a pravice a vychylujete tím zemi doprava oproti skutečnému rozložení voličů. A jak už bylo řečeno, máte chování chytré horákyně. Z těchto důvodů je zatím velice žádoucí, aby jste zůstali mimo parlament.
Lidovci by dle mého neměli být středovou stranou, ale konzervativní pravicí - a tedy nikoliv středovou stranou. Kecáním o tom, že jste středovou stranou jen lakujete voliče, stejně jako Klaus lakoval společně s ODS kecáním o tom, že jsou liberálně konzervativní stranou. Když tak mohla být ODS liberální pravicovou stranou, ale s konzervativismem neměla nikdy společného absolutně nic. Mladí konzervativci u ODS jsou jen dokladem, jak si u nás kdekdo na něco jen hraje.
30. 08. 2013 | 11:03

analytik napsal(a):

Pokud ctete prispevky pane Svobodo, tak to s tou vasi stranou nevypada moc nadejne.
30. 08. 2013 | 11:08

Martin1 napsal(a):

analytik 11:08
Možná po restitucích budou dávat v kostelích "almužny" věřícím voličům, aby je volili.
30. 08. 2013 | 11:20

au napsal(a):

Proč pan Svoboda píše tak obšírně? Celý obsah jeho článku by se dal shrnout do několika slov:

"Chceme zpátky ke korytům! (vaše KDU-ČSL)"
30. 08. 2013 | 11:26

Kelt napsal(a):

Pan Svoboda to mohl napsat na jeden řádek-volte lidovce a Duka vám zatleská.
30. 08. 2013 | 11:27

au napsal(a):

"pravice bude být na poplach..."
Inu, pan Svoboda je "inteligentní" pravičák.
30. 08. 2013 | 11:29

Admirál napsal(a):

DH obdivuji, Vaše zaujetí a zvládnutí pojmosloví z dílny Liberálního institutu.
30. 08. 2013 | 11:36

born65 napsal(a):

No potěš pánbůh, "...pravice bude být na poplach proti prezidentu...".
Až jsem nadskočil.
/Z curricula: Vysokoškolský učitel (katedra evropského práva PF UK), bývalý ministr a velvyslanec, lídr KDU-ČSL do Evropského parlamentu./
S mateřštinou si moc netykáte, viďte, pane z VŠ (anebo vaše asistentka?). A lídr kandidátky do EU? Se.e mě někdy ta přechytralá matička EU, ale až takhle ji zase trestat (V. Klausem, P. Svobodou)...??
30. 08. 2013 | 11:37

Koleda napsal(a):

To DH:
Brilantní analýza!! Bohužel pro 80% našich lidí neakceptovatelná. Oni ti Němci skutečně vlastní pílí (a trochu Marshallovým plánem) vybudovali něco, co je pro socialisticky shnilou Evropu nedostižné. Jenomže za tím úspěchem je jen a jen tvrdá práce. Zkuste s tím argumentovat např. u nás! Sobotka, komunisti a ještě pár pomatenců volají po sociálním státě (kde na něj vezmou?) tzv. pravice ODS, TOP 09 jen "kde je co pojď sem", ale ani levice ani pravice nemluví o potřebě hlavně pracovat, slepě nerozdávat, podporovat šikovné a chytré lidi, neprudit tisíci hloupými zákony, nepodporovat desetitísíce zbytečných státních úředníků atd, atd. A tak máme prezidenta alkoholika, socany, kteří se mezi sebou perou o koryta, odsáky bez jakékoliv sebereflexe a za bukem čekající komunisty. Jak radostná perspektiva!
30. 08. 2013 | 11:42

yyy napsal(a):

To ano, KDU - ČSL ji ale naposled dělala za časů Josefa Luxe. Bělobrádek ani Vy ne,
svou politiku vy sami představujete jako středopravicovou, a to je oblast
"obsazená" Kalouskem.Chybí vám "levá noha" pro rozkročení přes střed.
Hodně lidí vás PRÁVĚ PROTO nebude volit!
30. 08. 2013 | 11:43

David napsal(a):

Podle mého názoru by bylo dobré už konečně přestat dělit společnost na pravici a levici.

Jsme všichni na jedné lodi a proto bychom měli zapojovat více rozum a pokusit se vždy hledat OPTIMÁLNÍ řešení, a to bez ohledu zda je pravicové nebo levicové.

Základním problémem společnosti je:

1. - Společnost založená na lži, podvodu a krádeži musí zcela zákonitě skončit katastrofou!!!

2. - Pokud chceme něco změnit musíme nejdříve najít odvahu účinně a důsledně bojovat s každodenní lží, podvodem a krádeží.

3. - Je nutné razantním způsobem zastavit rozevírání sociálních nůžek. Je už společensky neúnosné, když někteří berou nespravedlivě až astronomicky vysoké platy.

Perspektivu má proto jen politika "zlaté střední cesty", kterou např. předvedl Tony Blair, když svou politiku posunul z leva do středu a politika, kterou nyní předvádí Angela Merkelová, když svou politiku posunuje z prava do středu.

Jinak naprosto souhlasím s tím co napsal Alex 11:03!

Vypjatý a nesmyslný antikomunismus, především předsedy Bělobrádka, KDU-ČSL spíše ve vobách uškodí.
30. 08. 2013 | 11:45

Kapitalismus má budoucnost napsal(a):

DH,

"Za padesát let budou těmto hrdinům nepopulárních vlád stavět titíž lidé pomníky." Jako Thatcherové a Reaganovi plody jejichž politiky dnes sklízíme v předluženém kapitalismu likvidujícím sociální stát. Takový systém má velkou budoucnost. Mladá generace nenalézající na trhu práce po ukončení vzdělání obživu bude pracovat (kde?) až do 72 (časem se to posune - až do smrti) let, šťastni předdůchodci nenaleznou na trhu práce realizaci - nikdo o ně nemá zájem, důchodci nuceni růstem nákladů si přivydělávat budou konkurovat absolventům škol a předdůchodcům na trhu práce. A kolem probíhají humanitární války o demokracii, svobodu, pravdu a lásku.
30. 08. 2013 | 11:46

Láďa napsal(a):

Rozpolcenou společnost spojí jen středová politika
__________
To je zásadní omyl. Rozpolcenou společnost spojí jen "osvícený diktátor". Budou sice lítat (a už i létají) třísky, ale bez toho to bohužel nejde!
30. 08. 2013 | 11:47

LSER napsal(a):

Klasický předvolební blog. Snaha lidovců opět se dostat do parlamentu je pochopitelná. Bohužel p.Svoboda používá dogmaticky argumenty, které nemají hlavu ani patu. Žvanění o sociálně tržním hospodářství je komické. Lidovci drželi u moci tzv. českou pravici, která sociální stát rozbíjela. Lidovečtí odborníci dnes tvoří páteř top09. Lidé bděte !
30. 08. 2013 | 11:58

otaznik napsal(a):

Kapitalismus má budoucnost,
Ze by to chtelo Stalinicky pristup? Kdo nepracuje pujde do gulagu a kdo bude protestovat pujde na opratku. Neni tohle vas vysneny svet?
30. 08. 2013 | 12:10

mikobradek napsal(a):

LSER,
Lidovci drželi u moci i tzv. českou levici,. Lidovci nejsou vybiravi. Kde je moc tam se otaci jejich slunecnice.
30. 08. 2013 | 12:13

Martin1 napsal(a):

"Stačí selský rozum: jsou-li dva názory zastoupeny přibližně napůl, je třeba zvolit zlatou střední cestu. Zatím jsme volili jen mezi jablky nezralými a shnilými, jablkům zralým jsme od Listopadu 1989 ani jednou nedali ve volbách většinovou šanci. Pokud to nezměníme, česká blbá nálada bude ještě blbější."
xxxxxxxxxxxxxxx
Vy přece ale nechcete lidi ani s pouhým selským rozumem, vy potřebujete jen ovce, ale po církevních restitucích jste z nich ještě navíc udělali voly.
A jablka? Nezralá, shnilá, zralá? Ano - zralá je správně, ale ve vašem případě povrch - vzhled vždy zklamal, jste zkažení již geneticky a dobrý vzhled je jen vaše mimikry.
30. 08. 2013 | 12:16

Joe Ratata napsal(a):

No,oni ti Němci to vybudovali hlavně pílí Turků ,Jugoslávců a emigrantů od nás,Polska a Maďarska.
Jejich zásluha byla hlavně v jejich pořádkumilovnosti a tam kde je pořádek,tam se špatně krade.
Ono by to u nás také vypadalo jinak,kdyby byl za krádež každý rychle a spravedlivě potrestán.
30. 08. 2013 | 12:22

Martin1 napsal(a):

Joe Ratata 12:22
Turci, Jugoslavci,Poláci, Češi, Slováci, Maďaři, to vše byli v 99% jen dělníci. Vše ostatní bylo jejich domácí, rozjeté již za války, kdy v mnoha technologiích předběhli svět o 10 let.
Na vrcholu tohoto snažení stojí letecký, raketový, automobilový průmysl. A hlavně skvělá organizace práce.
30. 08. 2013 | 12:32

už zas vylejzají napsal(a):

Svobodo
Kdyby do nás Američani nainvestovali tolik, jako do Němců před válkou a po válce, měli bychom dnes vlastní kosmickou stanici.

Místo toho nás vlády s perpetuální účastí ČSL nechávají vykrádat a oblbovat.
Lidé se ne a ne sebrat, aby vám za svinstva jako jsou církevní restituce nakopali pr..., z nejasných důvodů.
30. 08. 2013 | 12:49

Petr. napsal(a):

Pane Svoboda,
středová politika je podle Vás ta správná, ta Vašeho spolustraníka a přítele, exministra všeho možného a nemožného, expředsedy Cyrila?
A Vámi kritizovaná přímá volba presidenta republiky, námi plepstem, byla určitě spravedlivější než když za nás volíte Vy, výše uvedený Všeználek Cyril, křišťálový Standa, širokorozchodný Benda, soudruh Grebeníček a jiní Vámi podobní. Takže z Vašeho článku čouhá jen opětovná touha po moci, další skupinou neschopných. Vždyť už jste vládl. A skutek?
30. 08. 2013 | 13:13

kača napsal(a):

Chameleon změnil barvu a je uprostřed. Otázkou je, jak dlouho?
30. 08. 2013 | 13:13

už zas vylejzají napsal(a):

už zas vylejzají napsal(a):
Svobodo
Kdyby do nás Američani nainvestovali tolik, jako do Němců před válkou a po válce, měli bychom dnes vlastní kosmickou stanici.

Místo toho nás vlády s perpetuální účastí ČSL nechávají vykrádat a oblbovat.
Lidé se ne a ne sebrat, aby vám za svinstva jako jsou církevní restituce nakopali pr..., z nejasných důvodů.
30. 08. 2013 | 12:49
tady je někdo jiný, co by zasloužil nakopat do p....
Lhář, neschopný a zároveň všehoschopný tupec a štváč v jedné osobě.
30. 08. 2013 | 13:23

čtenář napsal(a):

Jak tak čtu příspěvky, děsí mě hloupost a nevzdělanost. Nedivím se, že jsme tam, kde jsme. Tolikrát omílané, pořád dokola vysvětlované, pořád nic. Lidé neumíte číst, rozumět psanému slovu, naprosto nepřemýšlíte? Jinak to nevidím. Politická strana nemá s žádnou církví nic společného. To už je trapné, pořád dokola o tom psát.
30. 08. 2013 | 13:32

Martin1 napsal(a):

Pane Svoboda
Vaše jméno mám spojené i s jiným "Cyrilem" jak křesťansky horoval za humanitární bombardování a pro lidi smýšlející ekonomicky to podporoval tvrzením, že se pak budeme moci podílet na obnově bombardované země. Že to bude pro nás výhodné! Byl (nebo je?) ze stejné strany, z toho zralého jablka jako vy.
30. 08. 2013 | 13:34

Martin1 napsal(a):

čtenář 13:32
Vy možná dobře čtete, ale neumíte se dívat, neumíte poslouchat, tak nás nechte ztrapňovat.
A proč dostávají v kostelích lidé pokyny, aby volili KDU-ČSL?
Já vám asi skočil na špek, to byl od vás vtip, že ano.
30. 08. 2013 | 13:38

už zas vylejzají napsal(a):

A kerej to ste, ten jinej v 12:49?
Řikáte, že ste tady, ale žádnýho nevidim.
Že by samo Svoboda?
30. 08. 2013 | 13:40

Joe Ratata napsal(a):

Martin1
Víte,na Západ utíkali hlavně lékaři,vědci,sportovci,inženýři,architekti,tedy ti,co se cítili málo ohodnoceni a ten kapitalista tam,rozhodně nezaměstnával špičkového architekta jako zedníka.
Odborníci neutíkali proto,že by snad pod komunisty nemohli dýchat,jak dnes tvrdí,ale hlavně proto,že jim tam nabízeli platy,o kterých se jim tady ani nesnilo.
Z Turacka tam možná byli dělníci,ale od nás k nim utíkala hlavně elita.
30. 08. 2013 | 13:43

JC napsal(a):

DH

Trefujete to jako obvykle docela přesně. Má to však jeden háček. Na příkladu Německa je vidět, že i ta píle a "brutální" kapitalismus, který byl potřebný
k vybudování hospodářského zázraku se dalším generacím začali zajídat a Němci
dobrovolně dospěli k dnešnímu multi-kulti a 80% státní sekyry k HDP.
30. 08. 2013 | 13:44

Kapitalismus má budoucnost napsal(a):

otaznik napsal(a):
Kapitalismus má budoucnost,
Ze by to chtelo Stalinicky pristup? Kdo nepracuje pujde do gulagu a kdo bude protestovat pujde na opratku. Neni tohle vas vysneny svet?
30. 08. 2013 | 12:10

Ne to není. Můj vysněný svět je, takový, ve kterém se neloupí a nevraždí kvůli zlodějině, kde lidi nemakají za sušeň z nosu, kde každý má právo na práci a může být zaměstnán, za práci je slušně oceněn, aby mohl dstojně žít,kde lidi mohou slušně žít a nejsou nuceni žít na ulici, nesoběstační nejsou nuceni žít na ulici, kde lidi nejsou na každém kroku šmírováni a nehrozí jim kdykoliv kvůli banalitě exekuce, kde stát je soběstačný a má majetek a není předlužen, kde se lidi nemusejí bát vyjít na ulici a nemusejí se bát vyslovit svůj názor, kde management společnosti se chová ke svěřeným společným hodnotám jako ke svému osobnímu majetku a nekrade všechno co není přišroubované.
30. 08. 2013 | 13:56

Admirál napsal(a):

Rozpolcenou společnost spojí jen středová politika?

V podání Lidovců těžko. Jejich středová politika je poněkud přihnědlá.
30. 08. 2013 | 13:57

Martin1 napsal(a):

To se mýlíte, po válce tam od nás moc lidí neutíkalo, všude byly ostnaté dráty od roku 1948 a nebylo za čím utíkat (to až mnohem později), byla tam na počátcích taky bída. Ti Turci (veliký problém současného Německa) tam nemuseli utíkat, prostě tam odešli, dostali tam práci, ale dnešní generace už práci nemá a tvoří dosti značnou opozici, dokonce mají tendenci hledat zpátky svoje kořeny - i náboženství. Ani to složení nebylo čistě z intelektuálních skupin. A že tam lidé třeba dělali i nekvalifikovanou práci, tak to vím od svých známých, někteří se i vrátili. Já to neumím přesně doložit na číslech a jsem líný to hledat. Určitě by to lépe specifikoval takový Sláma nebo Pamětník.
30. 08. 2013 | 13:57

Sutor se hluboce mýlí napsal(a):

Doposud jsme zde měli pouze buďto čisté vlády pravice anebo středové pravolevé vlády. Doposud zde nebyla žádná ryzí vláda levice. Asi je již nejvyšší čas.
30. 08. 2013 | 13:58

blind faith napsal(a):

čtenář napsal(a):

Politická strana nemá s žádnou církví nic společného. To už je trapné, pořád dokola o tom psát.

To jo, jste s tím fakt dost trapnej.
30. 08. 2013 | 14:14

Martin1 napsal(a):

Joe Ratata
Tak jsem si našel, že kolem roku 1948 uteklo od nás asi 40 000 lidí na západ, kolik jich skončilo v NSR - to nevím, ale určitě méně. Odečtěte děti a zjistíte, že tento počet se asi na hospodářském zázraku NSR výrazně nepodílel.Možná byl spíše zátěží.
30. 08. 2013 | 14:16

mb napsal(a):

Zatím jsme volili jen mezi jablky nezralými a shnilými, jablkům zralým jsme od Listopadu 1989 ani jednou nedali ve volbách většinovou šanci. Pokud to nezměníme, česká blbá nálada bude ještě blbější.

VOLTE ČUNKA ... JABLÍČKO ZRELÉ ...

pane bože, proč inzultuješ mou inteligenci prostřednictvím Pavla Svobody ...

chroust chroust ... chroust je lidovec ???

chroust je b.bec .... ale lidovec ...
30. 08. 2013 | 14:27

mb napsal(a):

Dvacet tři let je dlouhá doba, za kterou poražené Německo v letech 1945-68 se dobralo prosperity? Proč jsme za stejnou dobu neudělali srovnatelný pokrok my, proč stagnujeme?

protože jsme vyhnali sudetské němce,

protože se tu krade a zloději nejsou potrestatní,

a protože od Bílé hory došlo k několikerému úprku elit ze země

... tak asi proto ...

njn, stane se ...
30. 08. 2013 | 14:28

JC napsal(a):

Pane autore, dám vám křesťanskou radu - zadarmo.
Přestaňte tahat Pánbíčka do politiky a budete volitelní. Z Kalouse si vezměte příklad.
30. 08. 2013 | 14:29

Martin1 napsal(a):

Pane Pavle Svobodo
Už dávno to s vaší stranou bylo vždycky jen tak tak do parlamentu a vždycky jste z toho dokázali vytřískat nejméně dvakrát tolik.
Ale po současných restitucích církevního majetku se bude každý ošívat volit někoho, kdo má jen tkaničky na botách uvázané tak, že se mu tam tvoří křížek. Zanechte bláhových nadějí a když se vyznáte v tom ovoci, tak si udělejte někde stánek a jděte ho levně prodávat chudým. Cenu dotujte z restitucí. Uděláte konečně něco opravdu dobrého.
30. 08. 2013 | 14:44

aga napsal(a):

DH

Vážně jsem se zamyslel, a nemohu nevidět, jaký oblouk to Německo učinilo - to ono je přeci hlavní silou socialistického unijního bruselismu, genderismu, feminismu, multikulturalismu, politického korektismu a všeho, co se vám tak hnusí. Čili politický směr, který byl v Německu po válce nastolen, (nutně?) takto vyústil. Jsem zvědav, jak mi to vysvětlíte.
30. 08. 2013 | 14:50

aga napsal(a):

PS - Koukám, že si všiml i PC.

Jsem zvědav, co nám k tomu mrtvá kočka bude orákulovat.
30. 08. 2013 | 14:56

Martin1 napsal(a):

aga 14:50
Vše nastalo postupně jako hrozný pocit viny. Jedna krajnost vystřídala druhou. Ta první krajnost byla poražena spojenci. Ta druhá bude poražena sama sebou. Jen aby to nebylo jako s tou nudlí v bandě.
30. 08. 2013 | 14:57

aga napsal(a):

PPS

A obecně bych k tomu řekl, že to, co se v Německu skutečně odehrálo, nemá s výkladem DH pranic společného - snad až na tu tupou německou pracovitost a posušnost rozkazům. Ve hře jsou stále stejné zájmy,stovky let, které jen občas přeruší nějaká ta válka, ale jednou tu Říši prostě vybudujeme. Už jsme blízko.
30. 08. 2013 | 14:59

aga napsal(a):

Martin1

No ten pocit viny musí někdo sedmdesát let a nejméně tří generace po válce sakra promyšleně živit a podporovat, nemyslíte?
30. 08. 2013 | 15:00

Martin1 napsal(a):

aga 15:00
Ano a z velké obavy aby ten "průser" nechtěl někdo zopakovat po třetí. Protože do třetice by se to mohlo povést.
Nebo naopak, že ten dotyčný zjistil, že podobného efektu lze dosáhnout i jinou humanitární cestou a selekci na ty správné a nesprávné " Němce a Poněmčené" provést až když bude po všem a za potlesku mnohých. Můžete si vybrat.
30. 08. 2013 | 15:09

aga napsal(a):

Martin1

Z Vaší nabídky jsem si nevybral - mně z toho vychází, že Němec prostý byl jen využit a zneužit, nějak se k tomu svými vlastnostmi nejvíc hodil (těm, co na tom nakonec vždy vydělali - a není tak těžké je dentifikovat). Nejdřív byl kanónenfutrem při budování třetí Říše a nyní poslušně cáluje další.
30. 08. 2013 | 15:16

Martin1 napsal(a):

aga
Přehlédl jsem váš příspěvek v 14:59 a v 15:09 jsem vám napsal něco podobného. Jsme asi ve shodě. Nebo ne?
30. 08. 2013 | 15:20

stručný kurz dějin čsl napsal(a):

mb
A vedra a povodně sou taky proto, že spojenci transferovali sudetské němčíky (buhvíjak to s jejich němectvím bylo, ono tohle právě nejspíš bude tím českým přínosem k německému blahobytu, zlepšení genetické výbavy) a že Zelení vykradli alternativní zdroje a ten fond, jak ho Kalousek Drobilovi nepřál.

Kalousek ostatně kasíroval za lidovce na obraně (a Lux na zemědělstvu), dokud nevytvořil knížecí partaj, prže viděl, že černop.rdelníci restituce neprotlačí, neb si je každý hnusí.
30. 08. 2013 | 15:21

aga napsal(a):

Martin1

Do určité míry :)
30. 08. 2013 | 15:29

muromec napsal(a):

DH napsal(a):
"Ano, lůza bude tyto statečné politiky nenávidět, lůza bude demonstrovat a televize budou plné plačících samoživitelek, ale tato hořká medicína zabere, to vám garantuji, a socialistická rakovina, plíživě metastázující do všech koutů společnosti, pozvolna ustoupí a pacient se zotaví."

Jak se mýlíte, pane. Bude to trochu jinak. Lůza vezme mačety a useká takovým jako jste vy, palice. Ale troufnu si odhadnout, že vy si taky troufnete včas odhadnout jak do dopadne, a pro jistotu tu lůzu povedete a budete mávat tou největší mačetou. Tak jak to lepší lidi vždy dělají: Za císaře pana monarchisti, za první republiky demokraté, za protektorátu sympatizanti, po válce honem pověšet púro jistotu pár Němců, za komunistů okresní tajemníci. A dnes zase demokrati, pro změnu bojovně naladěni, nekompromisní, zatvrdlí vůči utrpení druhých. Promiňte - houby promiňte, ještě to tak, nic nepromíjejte, bylo to tak myšleno - už jenom za ty "plačící samoživitelky" vůči kterým je zřejmě potřebné se obrnit necitelností, si zasloužíte hrdý titul "kohoutek roku". Hezky po polsku, ovšem.
30. 08. 2013 | 15:35

Martin1 napsal(a):

Víte někdo, kdo je to ten DH, určitě to bude nějaký Domácí Humanista, to už jsem pochopil.
Když jsem si přečetl jeho příspěvky, tak mám smíšené pocity. On má v mnohém pravdu a přesto s ním nesouhlasím. Můžete mi to někdo vysvětlit, čím to je?
30. 08. 2013 | 16:21

mb napsal(a):

to stručný kurz ...

... tak určitě ...
30. 08. 2013 | 16:32

aga napsal(a):

DH

DH je podle mnohých mistrným karikaturistou.
30. 08. 2013 | 17:15

aga napsal(a):

To bylo pro Martina1
30. 08. 2013 | 17:16

Petr z Tábora napsal(a):

Lidovci chtějí být ve středu, aby to měli blízko do levé i pravé vládní koalice. Tak to dělají od roku 1989. K tomu navíc do koaličních vlád navrhovali většinou obzvláště neschopné ministry.
Mně byli vždy sympatičtější ti s modrými nebo oranžovými čepičkami, alespoň jasně dopředu deklarovali o co jim jde. I v posledních 3 letech lidovci byli i nebyli opozicí, podle toho co považovali za taktické - zda podpořit pana Schwarzenberga či církevní restituce anebo naopak si opoziční rétorikou nahánět voliče.
30. 08. 2013 | 17:20

čtenář napsal(a):

Tady je znalců. A zase to majetkové narovnání. Píšu to pořád dokola. Prosím, zkuste si aspoň někdo o něm zjistit, oč jde. A netahejte do toho lidovce. Člověk by nevěřil, za co všecko lidovci můžou, když jsou tak nepatrná a nepopulární strana!
30. 08. 2013 | 17:32

hui napsal(a):

Je to těžké.
Když si představím,že vládu třeba povedou tři inženýří z tří různých stran koalice(nedejbože dramatici),ale všichni vystudovali ekonomii před půlstoletím,cítím že to nepůjde.Právě tak ale tři čerství absolventi ekonomie,protože na našich školách se nutně musí dnes učit naprostý galimatyáš nebo formální bezobsažnosti. Přirozené je,aby každý mluvil za sebe (i jako strany),ale nebránit se a jim v tvorbě koalice.Nicméně stav celého světa je dnes očividně takový,že mnohé i velké země,kdysi nedostižné dnes provozují politiku ve stylu a na úrovni kmenů z doby o 1500 let dřívější-raného feudalismu apod. Marně budeme hádat,zda to je projev Haeckelova zákona že ontogeneze je zkráceným opakováním fylogenese nebo Marxovo,že historie se děje dvakrát-poprvé jako tragédie,podruhé jako fraška.Důstojnost,dle ekologa biochemika prof.Haeckela, nebo nedůstojnost,tedy.Jisto je,že broučkiáda-propady politik různých zemí (i velmocí) o stovky let historicky zpět jsou realitou dneška.Pokaždé když se vývoj z vyššího stupně evoluce snese na nižší,předchozí opakují se drasťáky minulosti,na které by lidstvo rádo navždy zapomělo.To platí ovšem nejen o liberalismu ,ale i o sociáldemokratismu a i jakobínských pojmech levice a pravice-v pořadí většího stáří to uvádím od 2,1,3-vyšší číslice je o půlstoletí větší stáří archaismu,atavismu.Ťarcha,archa,rcha,cha.Počínaje Klausem.
30. 08. 2013 | 17:38

Martin1 napsal(a):

aga 17:16
Ano to by vysvětlovalo mnohé:
1) ostré nelítostné tahy
2) charakteristické a přehnané tahy, aby byly zvýrazněny podstaty zobrazovaného problému
3) není to fotografie, ale každý se v tom pozná
4) pozná, ale není nikdy nějak zvlášť spokojen, tam žádná retuš není
Tak jsem si vzpomněl na jednu pohádku: dotyčný krejčík Číča měl brýle a když si je nasadil, hned věděl, kdo je co a zač: osel, slepice. atd.
Měl pravdu, ale jeho pravda byla krutá, chyběla tomu lidskost a pochopení pro lidskou nedokonalost.
To bude to, se mi u DH nelíbí, příčí.
30. 08. 2013 | 17:53

mb napsal(a):

Rozpolcenou společnost spojí jen středová politika

... plány revanšistů zhatí
naši vepři boubelatí ...

srdce radostí mi puká
v čele kráčí prelát Duka ...
30. 08. 2013 | 18:31

aga napsal(a):

Martin1

Já osobně si myslím, že DH je multinik, a hraje tu i jiné, možná opačné, role. Zbystřím vždy, když narazím na něco, co vypadá příliš dokonale, než aby to mohla být pravda. A také se mi zdá, že nechává malé, nenápadné stopy ..

Je asi moc chytrej, a někudy to z něj ven musí.
30. 08. 2013 | 18:38

krajan napsal(a):

Docela bych ten článek bral, kdyby lidovci nebyli přímo klasickou ilustrací přísloví : Kam vítr, tam plášť.
30. 08. 2013 | 18:40

Yosif K napsal(a):

už zas vylejzají napsal(a):
Svobodo
Kdyby do nás Američani nainvestovali tolik, jako do Němců před válkou a po válce, měli bychom dnes vlastní kosmickou stanici.

Místo toho nás vlády s perpetuální účastí ČSL nechávají vykrádat a oblbovat.
Lidé se ne a ne sebrat, aby vám za svinstva jako jsou církevní restituce nakopali pr..., z nejasných důvodů.
30. 08. 2013 | 12:49

Ne - důvod růstu Německa není to že Němci dostali více peněz od Američanů. Česko dostalůo zase více peněz opd EU a ne zcela málo.

Důvod proč německo je dále je ten že Němci jsou pracovitější, disciplinovanější, organizovanější a vyspělější národ.

Rozdíl se zmenšuje ale stále existuje, můžete to vidět když přejiždíte ze Sudet k sousedům do SRN či Rakouska. V SRN a Rakousku je cca 99% požádek, za totáče byl v Sudetech 100% bor....del, přejezd přes hranice byl jako přejezd do království zlejch a blbejch.

Dnes je situace že v Sudetech je tak 50% bor...el ale pořád to vypadá o dost húře než u němců.

Pokud si chcete stěžovat že se češi nemají stejně dobře jako Němci, dejte si studený obklad, kupte si srp a začnětě vyžíbat přerostlé bodláčí díky kterému to v Sudetech vypadá jako u shnilých bor...lářů. Až to bude v Sudetech vypadat jako v SRN tak si pak začnětě na něco skuhrat.....

Kdyby v Čechách nebyl něměcký kapitál, tak by čeští proletáři žili na úrovni Ukrajiny a Škoda Auto by vyráběla pořád ty stejný zázraky jako za starýho režimu možná v množství 50 tisíc ks ročně.
30. 08. 2013 | 18:44

Martin1 napsal(a):

aga 18:38
Tak s tím se já netrápím, byl jsem poučen, že je zde možné všelicos. Já vím, že lze nějakým programem zjistit podle stylu psaní autora pod různými niky během 5 vteřin. Čím je text delší, tím je to prý spolehlivější, ale já se tím nezabývám. Vždyť je jen hra. Tak ať žijí i tito schizofrenici! Když je to baví.
30. 08. 2013 | 18:52

Yosif K napsal(a):

Dvacet tři let je dlouhá doba, za kterou poražené Německo v letech 1945-68 se dobralo prosperity? Proč jsme za stejnou dobu neudělali srovnatelný pokrok my, proč stagnujeme? Protože v Německu dlouhodobě vítězí středový program sociálně-tržního hospodářství v režii CDU-CSU. Naše snaha o vymýšlení zvláštní české cesty je cesta do pekel, jak to současný stav naší společnosti i ekonomiky dokazuje. Ať se to někomu líbí nebo ne, platí toto: chceme-li se mít jako v Německu, musíme volit jako v Německu.
KONEC CITATU.

Pabne Bělorádek, neche se mi věřit že úmyslně lžete, předpokládám že se pouze KRUTĚ mýlíte.
Poválečná politika CDU CSU v žádněm případě středová nebyla, byla velmi pravicová a velmi liberální, byla pravicovější než to co předváděla ODS, o KDU CSL ani nemluvě.

Důvod proč Adenauer a Erhardt mluvili o sociálně tržní politice byl politicko-marketingový. Okupační mocnosti, specielně laboristická Británie, v mnenší míře i USA a Francie, měli z radikálně pravicové politiky CDU-CSU obavy a chtěli tempo hospodářských reforem brzdit.

Proto Adenauer a Erhardt odstartovali reformu přes víkend, když se představitelé okupačních mécnsotí v pondělí ráno probudili, reforma byla vyhlášena nešlo ji vrátit zpět.

Uvolnění cenových kontrol a většiny regulací bylo brutálnější než za Klause, po krátkém propadu a zamtku však nastal rychlý růst.
Jak kdosi včera napsal, ještě v roce 1961 SRN přerzdělovala pouze 31% HDP. Česko je nyní na průměru Evropz, přerozděluje 44% HDP. SRN během období Wistschaftwunder přerozdělovala tak málo jako nyní v Evropě nikdo, dokonce podstatně méně než nyní přerozděluje USA a Australie, reálně možná je nyní na této úrovni čína kde nejsou penze a lidé platí 40% zdravotních účtů.
Z dnešních hledisek byla v 50-60 letech hospodářská politika CDU-CSU tak pravicová, jak to dnes nidke v EU nemá obdoby. To se to pak rostlo, nutno dodat že ku klidu mezi proletáři přispíval i zákaz komunistické strany Němedcka a to že z DDR se valil na západ nepřestajný proud něměckých migrantů zhnusených východním "rájem proletářů".
Jak říkám, přepdokládám že spíše se mýlíte než lžete, doufám že na můj příspěvek nějak sebekritickz zareagujete. Levičáci KDU-CSL volit nikdy nebudou, nemusíte se jim marně vlichocovat,ti budou volit i Lukoilmany a rudé velkoburžuje Koníčky a Tomany....

PS - Poválečný vývoj v SRN je dopře popsán v knížce Svoboda volby od Fredmana. Četl jste ji? Samozřejmě nečetl, jinak byste nemohl napsat to co jste napsal.
30. 08. 2013 | 19:05

Yosif K napsal(a):

Tak tady to máte pane Bělorádek, bohužel jste vedle jak ta jedle.
Jestli se někdo chce mít tak dobře jako v SRN tak musí pracovat jako němci a ne jako moula volit přerozělovače a čekat že mu vlítnou pečení holubi do huby sami.
http://www.libinst.cz/Files/KqLFy4r2/profile/2624/Friedman_-_Svoboda_volby.pdf
Citat z knihy Svoboda Volby:
Vypadalo to jako zázrak, když poražené a zdevastované západní Německo se během necelého desetiletí stalo jednou z nejvyspělejších zemí Evropy. Byl to zázrak svobodného trhu. Ministrem hospodářství Německa byl tehdy ekonom Ludwig Erhard. V neděli 12. června 1948 zavedl novou měnu, dnešní německou marku a zároveň zrušil téměř veškerou kontrolu mezd a cen. Učinil tak v neděli, protože, jak rád říkal, francouzské, americké a britské okupační úřady byly ten den zavřené. Tehdy byly spojenecké státy nakloněny ideálům řízené ekonomiky a Erhard si byl jist, že kdyby úřady byly otevřeny, okupační mocnosti by se snažily jeho rozhodnutí zvrátit. Jeho opatření fungovalo jako kouzlo. Během několika dnů se obchody naplnily zbožím. Během několika měsíců německé hospodářství pracovalo na plný výkon.
79
30. 08. 2013 | 19:13

Tazatel napsal(a):

Yosif K,

jakou vypovídací hodnotu, krom obvyklé zamlžovací a rozmělňovací mají vaše exkursy do německé historie ve vztahu k českému politikovi, kterého kdosi nazval politický "had" na tři?
30. 08. 2013 | 19:19

Martin1 napsal(a):

Yosif K 18:44
Tak vážený pane Yosif K:
1) Když nás Němci obsadili, tak věděli, že zde vyrábíme dobré věci a že jsou zde dobří dělníci i inženýři a proto nás nenutili jít válčit.
2) Když Němci prohráli válku, tak jsme spadli pod bolševiky a postupně to tady upadlo.
3) Odsunutí Němci na tom byli lépe než my. Mnozí z nás by si to s nimi vyměnily a odešli místo nich.
4) Pak přišla revoluce 1989 a my jsme doufali, že se vše zlepší, ale noví modří "bolševici" zrušili i ty dobré věci, které tady za socializmu za něco stály, co jsme měli za hubičku nebo dokonce zadarmo.
5) A pak nás tady otravuje nějaký tvrdý "Y" a ještě nás tady uráží. Vy nejste asi ani Němec a ani Čech. Vy mluvíte o německé dokonalosti (souhlasím s vámi), ale nadáváte a urážíte tady lidi jako poslední česká uklízečka. Konečně buďte tedy hrdým Němcem a naši nedokonalost přehlédněte, tak to dělá opravdový inteligentní Němec.
30. 08. 2013 | 19:20

Yosif K napsal(a):

Socalistickou politikou k nadvládě odborářských korytářů a útěku talentovaných lidí:
Cituji:
Švédsko na tom bylo mnohem lépe než Británie. Bylo ušetřeno zátěže dvou světových válek a sklízelo plody své neutrality. Přesto i ono nedávno zažilo stejné potíže jako Británie: vysokou inflaci a vysokou nezaměstnanost; nesouhlas s vysokými daněmi vyúsťujícími v emigraci nejtalentovanějších lidí; nespokojenost se sociálními programy. Také tady voliči vyjádřili své názory u volební urny. V roce 1976 voliči ukončili více než čtyři desetiletí trvající vládu Sociálně demokratické strany a nahradili ji koalicí jiných stran, i když nedošlo k zásadní změně kursu vládní politiky.
30. 08. 2013 | 19:37

Ortodoxní ateista napsal(a):

Yosif K,

Konzervativní bratři Duka, Kalousek, Nečas, Benda a Cyril Svoboda s vámi. Amen.
30. 08. 2013 | 19:54

Martin1 napsal(a):

Ortodoxní ateista
Myslíte, že kdyby jsme založili ateistickou církev, že by jsme ještě dokázali na státu vytřískat nějakou korunu na církevních restitucích?
30. 08. 2013 | 20:03

Yosif K napsal(a):

Martin1 napsal(a):
1) Když nás Němci obsadili, tak věděli, že zde vyrábíme dobré věci a že jsou zde dobří dělníci i inženýři a proto nás nenutili jít válčit.
2) Když Němci prohráli válku, tak jsme spadli pod bolševiky a postupně to tady upadlo.
3) Odsunutí Němci na tom byli lépe než my. Mnozí z nás by si to s nimi vyměnily a odešli místo nich.
4) Pak přišla revoluce 1989 a my jsme doufali, že se vše zlepší, ale noví modří "bolševici" zrušili i ty dobré věci, které tady za socializmu za něco stály, co jsme měli za hubičku nebo dokonce zadarmo.
5) A pak nás tady otravuje nějaký tvrdý "Y" a ještě nás tady uráží. Vy nejste asi ani Němec a ani Čech. Vy mluvíte o německé dokonalosti (souhlasím s vámi), ale nadáváte a urážíte tady lidi jako poslední česká uklízečka. Konečně buďte tedy hrdým Němcem a naši nedokonalost přehlédněte, tak to dělá opravdový inteligentní Němec.
30. 08. 2013 | 19:20
ad 1) ano, ale třetina čechoslováků byli němci, většinou ta vyspělejší třetina. Říkám to trumbelínům kteří se pořád diví že "češi nežijí jako němci" - věci mají svou setrvačnost, češi NEJSOU němci, dokonce východní němci nejsou západní nemci 23 let po sjednocení, západní polácio jsou více jako nemci, výchdní poláci jsou více jako ukrajinci atd atd.
Polovina československého průmyslu byla říźena a vlastněna němci nebo židy. Napřžíklad Emil ritter Von Skoda byl napůl NĚmec, Kolben byl žid, dtto vlastníci a manageří hutí, textilek, dalších strojních fabnrik atd. Hans Ledwinka byl Rakušan. Atd.
ad 2) ano, to je smůla a petrolíni se diví že těch 40 prodrbaných let se nedohnalo za 23 let s tím lidským materiálem co v čechách je, kterej si ani neposeká bodláky okolo baráčku. V sudetech to stále ještě mnohde vypadá jako u p...sat. proč? Kvůli pravcovým vládám? Většina v sudetech volí zemana a bolševiky - to jsou ti bor...řští skuhrálkové.....
ad 3) ano.
ad 4) "dobré věci" co uzde byli i bolševik cuba označoval jako brzdu rozvbvoje, říkal že system ketrý poskztuje plné sociální jistoty každému lemplovi jej nutí přeplácet lidi pokud chce aby vůbec něco udělali.
ad 5) jsem čech ale s ohledem na dědovu národnost a s ohledem na to že mi osud dopřál pobývat mezi velmi často mezi cizinci tak se dívám na čechy zvenčí. Kdybych byl neměc tak neurážím, jelikož jsem čech tak to mohu říst - ve srovnání s východnějšími národy a jižnějšími národy jsou češi zcela OK.
BOHUŽEL
Ve srovnání s němci jsou češi méně disciplinovaná banda zašíváků a chaotů a bohužel často i podvodníčků - méně než řeci ale zmatelně více než švýcaři nebo nemci. A to přesto že i na západě to má daleko k dokonalosti.

Skuhrání na to že v česku není v roce 2013 HDP a životní úroven SRN je trapně směšné, trapně sebestředné a pro čechy de facto ponižující. Nutí mne to zvolat - VY CHCETE TED NĚMECKOU ŽIVOTNÍ ÚROVEN? Vy jste chtěli dohnat za 23 let 40 let bolševického chaosu? PODÍVEJTE SE NAPŘED NA SEBE skuhraví ubozí a trapní kašparci, CHAOTI, ZAŠÍVÁČCI A ŠIBALOVÉ!!!!

TAKHLE PŘITOM SKUHRAJÍ halvně lidi kteří by i v SRN byli na dně socálního žebříčku a moc by si nevýskali. Dělníci ze Škoda Auto takhle neskuhrají - když fabriku převzali Němci, tak je němci rok hlídali systemem one to one a české zašívactví a chaotismus z čechů prostě vyprali. Skoda ted soutěží s Audi a VW jako rovný s erovným. Ovšem to je v německých firmách v čechách, to jest toto není všude.

Státní správu němci bohužel nepřevzali. Proto se dálnice staví dráže než v SRN. Neházejte to však jenom na modré ptáky. Zakázky na ŘSD i za Řebíčka ovládal mladý socálista Michal Hála - ku spokojentost zdá se obou stran oposmlouvy. Ten ochránce plebejů kterému stavební firmy připravily 30 narozky za 800 tisíc kč jako drobný dárek, to mluví i o socalistech dost.

Dále za 23 let se nedá dohnat 40 let ztráty ve výstavbě infrastruktury. Notabene s chaoty a korupčníky všech barev po všech úřadech.

Dále za 23 let se nedá změnit poctivost lidí - přístup k placení daní atd atd.

Jak tyhle obstakle chcete odstranovat? Větším přerozdělováním? Větším rozhozem peněz mezi nepracujiící a nepřizpůsobivé proletoše? Svatá prostoto....
30. 08. 2013 | 20:31

Yosif K napsal(a):

Bělohrádek nemá pravdu že se Němci dostali dopředu "středovou politikou".

Něšmci se dostali dopředu tím že po 25 let přerozdělovali o deset provent méně HDP než tomu kdyuzkolic bylo po roce 1989 v české republice.

PAK TEPRVE začali více přerozdělovat - cca po roce 1970 - až někde byli a až si to mohli dovolit.
Přerozdělováním samotným se toho mnoho nevybuduje.......
30. 08. 2013 | 20:37

Yosif K napsal(a):

JC napsal(a):
DH

Trefujete to jako obvykle docela přesně. Má to však jeden háček. Na příkladu Německa je vidět, že i ta píle a "brutální" kapitalismus, který byl potřebný
k vybudování hospodářského zázraku se dalším generacím začali zajídat a Němci
dobrovolně dospěli k dnešnímu multi-kulti a 80% státní sekyry k HDP.
30. 08. 2013 | 13:44
Je rozdíl začít přerozdělovat když mám vzbudované dálnice, železnice a najvzšší HDP na hlavu v Evropě
NEBO když jsem ve třetině cesty budování infratsruktury. Pak se mohou všichni petrolíni divit "že to nejde dopředu". Bodejt by to šlo dopředu když se přerozěluje tak že kdo nemaká tak se má skoro stejně jako ten co maká.

Tady všichni leví petrolínci vzývají BATU. Batovci přitom brutálně vykopali odboráře ze svých fabrik ven a za krize všem sekli platy o 50% dolů. A samozřejmě, pomohlo to všem.
30. 08. 2013 | 20:44

Martin1 napsal(a):

"třetina čechoslováků byli němci, většinou ta vyspělejší třetina.
Polovina československého průmyslu byla říźena a vlastněna němci nebo židy. Napřžíklad Emil ritter Von Skoda byl napůl NĚmec, Kolben byl žid, dtto vlastníci a manageří hutí, textilek, dalších strojních fabnrik atd. Hans Ledwinka byl Rakušan. Atd."
xxxxxxxxxxx
Ano, udělal jsem chybu, já jsem měl na mysli všechny, kteří žili na našem území, tedy rovnocenně všechny. My jsme byli na rozdíl od těch Němců, kteří si poctivě sekají ty bodláky před svými chaloupkami dlouho demokratickou zemí, to vaše vzorové Německo nesekalo totiž jen ty bodláky, ale i hlavy Židům, nemocným lidem a dalším a těm židům k tomu ukradli i ten majetek.
----------------------------------------------------
"dobré věci" co uzde byli i bolševik cuba označoval jako brzdu rozvbvoje, říkal že system ketrý poskztuje plné sociální jistoty každému lemplovi jej nutí přeplácet lidi pokud chce aby vůbec něco udělali.
xxxxxxxxxxx
Tady lžete, žil jsem zde! Na to, co jsme všechno vyráběli se už nikdy nedopracujeme. Kvalita byla různá, občas nedostatek, ale zpětně na to množství sortimentu to byl náš malý zázrak.
----------------------------------------------------
"jsem čech ale s ohledem na dědovu národnost a s ohledem na to že mi osud dopřál pobývat mezi velmi často mezi cizinci tak se dívám na čechy zvenčí. Kdybych byl neměc tak neurážím, jelikož jsem čech tak to mohu říst - ve srovnání s východnějšími národy a jižnějšími národy jsou češi zcela OK."
xxxxxxxxxxx
Vidíte, a já se nijak necítím na nějaké vyšší úrovni proti východním národům a i přes rok 1968 a ty roky pobytu Rusů u nás stále cítím úctu k lidem bývalého Sovětského svazu, kteří nás osvobodili v hodině dvanácté 1945 před likvidací od "nadlidí", které tady reprezentujete vy. Když sleduji v TV boj u Stalingradu, u Kurska, atd.,tak se mi tlačí slzy do očí i po tolika letech po válce a tiše říkám děkuji vám hrdinové. Vám děkuji, že jste toho připomínkou, aby jsme nezapomněli, jak vypadali ti nadlidé. Ono je totiž nedůležité vše ostatní, když se jedná o život.
30. 08. 2013 | 21:45

JC napsal(a):

Yosif K napsal :
"Je rozdíl začít přerozdělovat když mám vzbudované dálnice, železnice a najvzšší HDP na hlavu v Evropě "

To určitě, nicméně i nejvyšší HDP na Hlavu v Evropě se dá za dvě generace prožrat:-))
Právě na srovnání s UK, které nebylo ani zdaleka postiženo válkou jako Německo, ale po válce levouni začali znárodňovat, byl ten rozdíl v 70 letech nejvíc vidět.Tedy kromě tábora míru, ten raději ani neuvádím.

Je fakt, že Němci po válce dokázali něco neuvěřitelného. V 70-tých letech na ně s otevřenou hubou hleděli bývalí vítězové ze západu, UK a Frantíci a bývalí vítězové z východu raději ani nemontovali do radiopřijímačů VKV aby se jejich poddaní nedozvěděli jak bývalí fašouni "trpí" po prohrané válce.
30. 08. 2013 | 21:56

Martin1 napsal(a):

JC
.....bývalí vítězové z východu raději ani nemontovali do radiopřijímačů VKV aby se jejich poddaní nedozvěděli jak bývalí fašouni "trpí" po prohrané válce.
xxxxxxxxxx
Velký omyl u nás byla jiná norma VKV a později se montovala i ta západní od roku (1977?). Tu však ale mělo od počátku NDR, tedy stejnou jako NSR. Já měl velkou anténu na VKV a rádio přeladěné na obě normy.
Ale na SV šly poslouchat všechny normální stanice, ty rušeny nebyly a byly slyšitelné v celé Evropě a ty na KV po celém světě.
30. 08. 2013 | 22:10

Martin1 napsal(a):

JC
oprava:
Norma VKV II (západní) a se do radiopřijímačů Tesla montovala od roku 1972!
30. 08. 2013 | 22:30

JC napsal(a):

Martin1 napsal(a):

Norma :-))) ańo východní a západní :-)))

Tak jsme byli zblblí, že to můj brácha vybalil v roce 1985 na známého v Mnichově, když kupoval Grundika. Jestli to má západní normu ? Ten čučel jak puk protože o nějakých normách v životě neslyšel.
Bolševici prostě jen "vygumovali" v TV a rádiech VKV frekvence kde se dalo chytit něco jiné než Vltava a ČT1.
Ty bludy si nechte pro někoho kdo tu dobu nezažil.
Konkrétně v Brně bez známého elektromechnika jste mohl sledovat tak Okres na severu a posloucht Morvanku.
To vůbec nemluvím o rušičkách RFE a WOA.
30. 08. 2013 | 22:51

Yosif K napsal(a):

Martin 1
Vidíte, a já se nijak necítím na nějaké vyšší úrovni proti východním národům a i přes rok 1968 a ty roky pobytu Rusů u nás stále cítím úctu k lidem bývalého Sovětského svazu, kteří nás osvobodili v hodině dvanácté 1945 před likvidací od "nadlidí", které tady reprezentujete vy. Když sleduji v TV boj u Stalingradu, u Kurska, atd.,tak se mi tlačí slzy do očí i po tolika letech po válce a tiše říkám děkuji vám hrdinové. Vám děkuji, že jste toho připomínkou, aby jsme nezapomněli, jak vypadali ti nadlidé. Ono je totiž nedůležité vše ostatní, když se jedná o život.
KONEC CITATU.
Pane Martin, já tady nerozebírám holocaust, koncentráky, Gulagy, Stalina, Hitlera, s tím jste začal až vy.
Já prostě říkám že pokud nějaký levicový petrolínek se diví jaktože v česku není stejná životní úrověn jako v SRN tak že to má své příčiny, historické atd. A mezi ně patří disciplinovanost, pracovní morálka, technologická vyspělost atd. A že se to pozná i natom že český vesnice v sudetech jsou zarostlý bodlákama a něměcký vesnice hned za hranicemi ne.
To že němci spáchali ua WW2 mnohem více válečných zločinů než češi a že disciplinovaně podporovali i Hitlera to nebylo předmětem debatování proč v ČR jěště není životní úrověn SRN a zda za tento "trestuhodný nedostatek" může Kalousek nebo Nečas nebo i úroven českých proletářů a pod.


Zrovna tak má své historické příčiny že životní úroven na Ukrajíne není přesně to co je v čechách atd atd.

Pokud někdo bydlí u Liberce mezi suchejma přerostlejma bodlákama a meje podlahu nebo strká pizzu do pece a myslí si že to že nemá mzdu jako dělník ve Wolfsburgu je způsobeno zlou pravicovou vládou tak je trapně směšnej.

A to nemá nic společného s tím zda jeho děda byl před 60 lety sudeták nacista nebo antinacista nebo koncentráčník nebo stachanovec nebo vlasovec nebo slovenský partyzán nebo řecký partyzán nebo cokoliv.
31. 08. 2013 | 00:00

Martin1 napsal(a):

JC 22:51
Dálkový příjem rozhlasu a televize byl můj koníček, mohl bych vás usvědčit z omylu desítkami typů rádií a tunerů vyráběných u nás. Vybral jsem pro vás jen jeden typ za všechny (mám k němu citový vztah), byl to první, který jsem si koupil. Byl jen na VKV a měl obě normy. Ty se přepínaly. Další rádia pak měla VKV volně přeladitelné přes obě pásma.
To samé platilo i u TV, kdy jsem měl anténní soustavu ze 4 antén a přijímal v Praze západní televizi. Tam byl příjem složitější, ale ne že by ho někdo rušil, ale že se jednalo o hranici příjmu z důvodu velké dálky.A ještě o rušičkách. Ty nikdy nerušily normální vysílání, ale jen ty stanice, které vysílaly v češtině a slovenštině, hlavně Svobodnou Evropu, dokonce Hlas Ameriky jsme pravidelně poslouchali v 21 hodin na KV s celou rodinou. Nezaměňujte KV a VKV (úplně jiný způsob vysílání - VKV vysílá frekvenční modulací FM).A tak dále, a dále....
http://www.oldradio.cz/ts632.htm
31. 08. 2013 | 04:52

Martin1 napsal(a):

Budu velice stručný:
Já jsem vám chtěl říct, že vůbec není podstatné, zda má někdo posekaný trávník, nebo umí vyrobit lepší traktor, tank, letadlo, ale jaký je člověk.
A je známo, že velitelé koncentráků si klidně vyslechli vážnou hudbu a pak šli zabít stovky Židů v plynové komoře a s perfektní technologií je pak spálili.
A že západní civilizace má v současné době lepší technologie je pravda. Ale domnívám se, že jí bohužel také pomalu končí dech a že zase dochází k růstu a vzestupu jiných - východních civilizací. To, že západní civilizace vydrancovaly celé kontinenty a přivlastnily si jejich nerostné bohatství je také pravdou.
Vždyť pozdní spojení Německa, které si už nestačilo nakrást bylo také hlavní příčinou i II. světové války rozpoutané Německem. Toužilo mít také více, tak jako viděli u Britů, Američanů, atd..
Ano, někteří lidé u nás touží po standardu Německa, ale nikoho kvůli tomu u nás nenapadne rozpoutat válku a civilizovanost vidím i v tom, že po tom všem děsivém, co Němci provedli světu, bylo vůbec Německu umožněno existovat a "udělat ten hospodářský zázrak".
A že některé národy mají jinou mentalitu, že se tak neženou do všeho a spíše si života užívají, tak to je také pravda, tak mají u těchto jiných hodnot zůstat a nezávidět Němcům - to máte pravdu.
Chudák Pavel Svoboda, tomu jsme to tady zaplevelili úplně něčím jiným, možná ale zajímavějším, než jeho nezralými, shnilými a zralými jablky.
31. 08. 2013 | 05:32

Martin1 napsal(a):

Ten předchozí příspěvek byl pro Yosif K
31. 08. 2013 | 05:44

kormoran napsal(a):

Rozpolcena spolecnost.
Vecne visici inzerat . "Soudruh socialista s vidlickou a nozem , hleda kapitalistu s rizkem a salatem".
31. 08. 2013 | 05:53

Martin1 napsal(a):

kormoran 5:53
Bezva vtip, ten jsem ještě neslyšel a navíc určil, co si dnes uvařím k obědu. Díky.
31. 08. 2013 | 05:58

HeHe napsal(a):

kormoran napsal(a):
Rozpolcena spolecnost.
Vecne visici inzerat . "Soudruh socialista s vidlickou a nozem , hleda kapitalistu s rizkem a salatem".

Soudruhu kormorana. Vztah toho s vidličkou a nožem a kapitalisty s žízkem a salátem je vztah podmíněné závislosti. Socialista potřebuje od kapitalisty práci a mzdu a kapitalista od socialisty práci a spotřebu. Socialista bez kapitalisty se obejde snáze (dokáže vyrábět i bez něj - výroba se dá organizovat i bez kapitalistů) ale kapitalista bez "socialisty" ne - většina kapitalistů potřebuje pracovní sílu a ODBYT = konzumenty pro své zboží a služby. Když cenu pracovní síly stlačí na minimum t.j. na reprodukční náklady a nahradí pracovní síly automaty, pak nebude mít kdo nakupovat kapitalistovy služby a zboží. Čili abych to ujednodušil. Kapitalista nebude mít komu prodat svůj "řízek a salát".
31. 08. 2013 | 07:10

kormoran napsal(a):

Sougruhu Sladky , nikde jsem nepsal , ze bych zamestnal Vas -soudruhy! Totiz na flakace a lenochy pod ochranou organizovanych lenochu - odboru , nejsem zvedavy.)))

Navic predpokladam , ze zrovna Vas zamestna Vas soukmenovec - soudruh , nikoliv kapitalista ! )))) Proc byste lezl ke kapitalistovi , kdyz vam soudruzi nabidnou i nudli z nosu?
31. 08. 2013 | 07:50

Martin1 napsal(a):

kormoran
HeHe
řízek a salát
Je jasné, že řízek se salátem tu byl i před příchodem kapitalistů (před 16. stoletím)ve starověkém Řecku http://www.restaurace-rizkarna.cz/historie-rizku a bude tu i po nich.
Dobrou chuť.
31. 08. 2013 | 10:39

JC napsal(a):

Martin1 napsal(a):

Nehodlám se v tom nijak nimrat, nicméně, to co jste poslal byl běžný přijímač v 70-tých letech ? Kolik měsíčních výplat to stálo ? odhaduji tak 2-3. Mno když soudruzi někoho očesali jak jabloň, tak mu tam jako extra buřt šoupli čudlík s tzv západní normou.
Ačkoli příjem dálkového vysílání nebylo mé hobby, coby radista jsem zase nebyl až tak nepolíben. Dvě normy/PAl a SECAM/ existovaly pro TV vysílání a nebyly spolu kompatibilní. U radia mluvit o normách byla komunistická kravina/snad se jednalo o snahu nakukat ovcím radio nekompabilitu/.
31. 08. 2013 | 11:24

JC napsal(a):

HeHe,

Kapitalismus, jako základní a přirozený ekonomický zákon existoval samozřejmě i za bolševika.
Jen tupé masy s méně vyvinutými čelními laloky, podlehly mámení falešných proroků Marxe a Lenina, že kapitál nějakým zázrakem se stane všelidovým. Přitom kapitál byl ovládán daleko užší skupinou partajnických prelátů než je tomu ve svobodné společnosti.
31. 08. 2013 | 11:41

Jak je to možné? napsal(a):

JC,

já tomu nerozumím. Nevzdělaní komunisté vybudovali stát, kde veškeré bohatství zůstalo tuzemcům - buďto jako veřejné anebo osobní vlastnictví, stát byl nezadlužen s vyrovnaným rozpočtem, soběstačný (přitom část elity zdrhla za lepším), každý měl práci, veřejné služby byly obecně dostupné. Inteligentní, vzdělaní, pracovití kapitalističtí manageři po převratu naopak zašantročili státní majetek, předlužili stát, udělali z něj nesvéprávnou nesoběstačnou, naopak závislou kolonii s rostoucím počtem nezaměstnaných, rájem exekutorů, kde veřejné služby jsou rušeny, případně vzdalovány předplatitelům.

Jak je to možné? Kde udělali soudruzi kapitalisté chybu?
31. 08. 2013 | 12:04

Martin1 napsal(a):

CB 11:41
Ano to kolečko je hranaté, jak říkáte. Já, když mi tady dá někdo nějakou lekci (před časem Sláma,Pamětník i další) tak jdu a zbytek si dohledám na internetu a jsem rád, že jsem si opravil názor. A jestli vy jste měl něco společného s radistou (píšete:"coby radista jsem zase nebyl až tak nepolíben."), tak vám mohu sdělit, že jste v oboru zůstal nepolíbený panic a už to stěží doženete a kdo ví s kým jste se líbal. Ale mějte se pěkně a přeji vím úspěch. "I stará pana má svůj sen o svém princi."
31. 08. 2013 | 12:33

Martin1 napsal(a):

CB = JC
Vidíte, omylem jsem vám přiřadil CB Síbíčkář. To je základní radioamatér (vysílá na 11m), který nepotřebuje ani složit zkoušky, ale to by vám (jeho znalosti) stačily, aby jste se tu neztrapňoval.
31. 08. 2013 | 12:40

JC napsal(a):

Jak je to možné? napsal(a)
"já tomu nerozumím." Víte, že se ani nedivím :-)), dobrá zkusím to s vámi, ale jen jednou.

Největší vina bolševika/ nevzdělaného, málo vzdělaného i vzdělaného/ nebylo kupodivu všeobecné znárodňování/ to ostatně začal u nás jiný socan Beneš/, ale
nastolení totalitního systému tzv. vlády lidu po vzoru CCCP. Bez toho by bolševik šel nejpozději v roce 1953 od válu pokud by tehdy připustil svobodné volby.

Ostatní vaše poznámky jsou již obehraná deska někoho, kdo si z minulosti chce pamatovat jen ty světlejší stránky a kdo ostnaté dráty, pracovní lágry plné těch druhých včetně poprav a střílení do zad klidně vymění za klídek, levný bůček, pívo a odborářskou rekreaci.

Kdybych si byl jistý, že máte správně vyvinuté čelní laloky, řekl bych, že je mi z vás na blití, ale protože to nevím.....hmm necháme to tak.
31. 08. 2013 | 12:43

Martin1 napsal(a):

Jak je to možné? 12:04
Jsem stejně rozladěn zklamán a stále se ptám jako vy!
31. 08. 2013 | 12:47

JC napsal(a):

Martin1 napsal(a):

Tak moment příteli.., já jako panic se rád od někoho kdo "šuká 1. ligu" a jehož hobby je příjem dálkového radio vysílání rád přiučím.Na to nepotřebuji internet, když mám odborníka po ruce.
Napište podle jakých mezinárodně uznaných pravidel se radiové frekvence dělí na jakési normy...západní, východní...snad i Africké Americké etc.
P.S. zapomněl jste napsat kolik jste za ten "zázrak" TEchnickySLAbé zaplatil.
31. 08. 2013 | 12:59

Martin1 napsal(a):

JC
Každá doba má své "intelektuály vašeho typu". Až bude ODS zřizovat modré milice, určitě by jste tam udělal kariéru.
Vy jste mi připomněl totiž jednoho komunistického milicionáře, když jsem nastoupil na místo vojny do ČKD a on tam pronášel uvítací řeč na otevření nového provozu:"Vy si se mnou připijte na otevření nové kovárny, ale já jen symbolicky, protože já jsem analfabet (chtěl říct abstinent).

Prosím neohánějte se starostmi o stav čelních laloků lidí, když určitě ani nevíte k čemu vůbec jsou. Tentokrát vám nenapovím, hledejte si sám.
A ještě něco, pokud je vám tak často k blití, to by mohlo nasvědčovat, že naopak vy jste prodělal otřes mozku.
31. 08. 2013 | 13:14

Martin1 napsal(a):

Tady to máte a čekám omluvu experte:
A rádio stálo asi 5.000 Kčs, já ho koupil od kamaráda (on si koupil lepší) i s repro bednama i s 9prvkovou anténou na západní pásmo, tu vyráběl náš podnik - snad se jmenoval Chemoplast nad Cidlinou . Čili nikdo tady nebránil přijímat západ, ale soused mne stejně udal do podniku, nikdo z toho tam nic nedělal a po revoluci jsme mu chtěli dát s bráchou po papuli, ale jen jsme mu vynadali.
http://www.radiotv.cz/p_radio/r_technika/vysilani-v-pasmu-vkv-oirt/
31. 08. 2013 | 13:32

JC napsal(a):

Jak je to možné + Martin1

P.S.

Jinak kucí pláčete správě na správném hrobě.

Nemůžete pochopit, jak je možná že masy po 40 letech všeobecného Marx-Leninského blaha servírovaného skrze KSČ zacinkaly klíči a ani po 23 letech nepustily bolševika zpět ke kormidlu:-)))

Dá se o takové změně chování mas dočíst někde v Marxovi nebo Leninovi ?
31. 08. 2013 | 13:52

JC napsal(a):

Martin1 napsal(a):

Nevím za co bych se měl omlouvat, spíš bych omluvu očekával. Celý první odstavec totiž hovoří v můj prospěch.
Žádná západní a východní norma neexistovala pouze TZV. západní a TZV východní pásmo.
Vaše poznámka, že příjmu nikdo nebránil, ale zato vás ve fabrice kdosi nabonzoval...mno nic experte, běžte zamáčknout slzu.
31. 08. 2013 | 14:07

Martin1 napsal(a):

1) Už jste se dovzdělal v těch VKV pásmech?
2) Špatně jste mne pochopil, já jsem zklamán ne z toho, že komunisté nejsou zpátky u moci, ale že se nepodařilo to, v co jsem doufal, že nám bude podstatně všem lépe a na rozdíl od vás mám obavu, že tady určitě nastane nějaký obrat zpět k levici.
3) Protože jsem poslouchal ten zahraniční rozhlas už od 7 let a otec uměl několik světových jazyků a nikdo nikdy nebyl z rodiny v KSČ a mám sestru v USA a stál jsem vždy v opozici (ale žádný hrdina typu Havel) tak mám právo ale i dnes říct to je dnes špatně a tamto bylo tehdy dobře.
31. 08. 2013 | 14:09

JC napsal(a):

No comment

V celém východním bloku (kromě bývalé NDR) se vysílal VKV rozhlas pouze v tzv. východním pásmu VKV OIRT, u nás od roku 1958. Tzv. západní pásmo VKV CCIR bylo prázdné a tam byl ideální příjem vzdálených VKV stanic ze západu.V celém východním bloku (kromě bývalé NDR) se vysílal VKV rozhlas pouze v tzv. východním pásmu VKV OIRT (66 - 73 MHz), u nás od roku 1958.
Tzv. západní pásmo VKV CCIR (87.5 - 108 MHz) bylo prázdné, a tam byl
ideální příjem vzdálených VKV stanic ze západu. Tesla vyráběla přijímače
i s pásmem CCIR a také se u nás vyráběly a prodávaly antény na toto
pásmo. Mnoho z nás v těchto dobách přijímalo hlavně program Bayern 3
a později i Antenne Bayern a na Moravě třetí program rakouského rozhlasu.
Tyto programy nabízely hudbu, která se u nás nehrála.
31. 08. 2013 | 14:14

Martin1 napsal(a):

Norma a pásmo, to bylo stejné. Jednou se mezi námi mluvilo o normě a jednou o pásmu. Stejné jako se dnes mluví např. o televizní stanici nebo o televizním kanálu. A oba víme, že je to podobné. Že jste nedokázal pochopit svůj omyl je podstatnější, ale já jsem zjistil, že náhlé procitnutí do pravdy by mohlo být pro vás škodlivější než setrvání v omylu.
Promiňte a mějte se pěkně.
31. 08. 2013 | 14:23

Martin1 napsal(a):

JC 14:14
Jen aby bylo jasno ten článek jste okopíroval ze zdroje, na který jsem vám dal adresu a popírá to, co jste na počátku tvrdil.
1) že tady nešlo chytat žádné západní stanice VKV
2) že rádia se neprodávaly s VKV, kde šlo chytat západ

A místo bez komentáře jste měl k tomu napsat, měl jste pravdu, omlouvám se. Já o těch rádiích nic nevěděl. Tak postupuje správný chlap.
31. 08. 2013 | 14:39

Svobodné dolby napsal(a):

"Největší vina bolševika/ nevzdělaného, málo vzdělaného i vzdělaného/ nebylo kupodivu všeobecné znárodňování/ to ostatně začal u nás jiný socan Beneš/, ale
nastolení totalitního systému tzv. vlády lidu po vzoru CCCP. Bez toho by bolševik šel nejpozději v roce 1953 od válu pokud by tehdy připustil svobodné volby." Totalitní systém se vrací v plné parádě. Jste šmírován na každém rohu, šmírovaná je mobilní komunikace, psaná SMS i e-mailová komunikace. A to nejenom místním i šmíráky ale i cizími. Můžete "svobodně" na základě mainstreamové vymývačky volit koho chcete, stejně budou vládnout VELKÉ PENÍZE - stranických "korupčníků" = lobbistů a "sponzorů". Jsme jenom krůček od inscenovaných politických procesů, mušení, unášení a vraždění lidí. A nejenom vlastních občanů ale i oponentů na cizích územích. Náš vzor USA jsou v tomto mnohem dál. Možná se toho všeho ještě dožijete.
31. 08. 2013 | 14:48

JC napsal(a):

Martin1 napsal(a):,

Martínečku, mezi základní podmínky fungování totalitního zřízení patří mimo kontroly koholi kdekoli, také absolutní kontrola sdělovacích prostředků před pronikáním "závadných" myšlenek zvenčí. To jste v Leninovi nečetl ?
Ani ve snu by vás nenapadlo jakých fantasmagorických rozměrů můžou tyto teze dosáhnout, jsou-li aplikovány dostatečně uvědomělými i...ty.
Takže ještě jednou, v 70-tých letech jste u běžně dostupných radio a TV přijímačů
konktétně na Jižní Moravě prakticky neměl šanci bez zásahu spřízněného elektromechanika poslouchat O3 nebo sledovat rakouskou TV. Program TV pokoutně koloval mezi lidem množený přes kopírák. Přes ten fialový hnus/cyklostyl nebo jak se to jmenovalo, to nešlo, protože množící blány si soudruzi evidovaly pod přísným dohledem nějakého b..a pro zvláštní úkoly/
Fajnšmekři jako vy si samozřejmě dokázali poradit "oficiálně" a zakoupením šuntu z druhé ruky za dva měsíční platy, obdrželi čudlík navíc. Ovšem určité riziko postihu, že si ten čudlík opovažujete používat a nesledujete oficiální naléjvárnu jak píšete existovalo.

P.S. Norma VKV ? to jsem životě neslyšel. Pásmo a frekvence tak se tomu oficiálně říká.
31. 08. 2013 | 15:03

Martin1 napsal(a):

Martínečku, mezi základní podmínky fungování totalitního zřízení patří mimo kontroly koholi kdekoli, také absolutní kontrola sdělovacích prostředků před pronikáním "závadných" myšlenek zvenčí. To jste v Leninovi nečetl ?
Ani ve snu by vás nenapadlo jakých fantasmagorických rozměrů můžou tyto teze dosáhnout, jsou-li aplikovány dostatečně uvědomělými i...ty.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Máte naprostou pravdu, ano, ano, ano. Vždyť jsem to poznal sám na vlastní kůži.
----------------------------------------------------------------------
Takže ještě jednou, v 70-tých letech jste u běžně dostupných radio a TV přijímačů
konkrétně na Jižní Moravě prakticky neměl šanci bez zásahu spřízněného elektromechanika poslouchat O3 nebo sledovat rakouskou TV.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
1) s těmi rádii nemáte a nemáte a nemáte pravdu!Mohu vám poslat další fotky a parametry
2) "spřízněný elektromechanik" Nebyl potřeba, stačilo zakoupit příslušnou anténu, mít dobré vyvýšené místo příjmu, někdy byl potřeba anténní předzesilovač, někdo měl i rotátor, aby mohl přijímat z ostatních směrů (šlo koupit v TUZEXU). Přiznávám, že nějaké elementární znalosti musel dotyčný mít. Pozor, na kus drátu jste jako dnes nic nechytil. Vždy se jedná o příjem nad 30km již o dálkový příjem se všemi neduhy (úniky, zkreslení, atd.) Já jsem montoval asi 5 kamarádům antény (byli na tom asi jako vy). Dokonce jsem si vzpomněl na jednoho kamaráda, který si rádio na mé doporučení koupil a říkal, že prd chytí, nevěděl, že si musí pořídit ještě směrovou anténu na VKV II (tak se taky to pásmo, norma, frekvence. nebo jen FM nazývalo - vše bylo rovnocenné)
xxxxxxxxxxxxxxx
Program TV pokoutně koloval mezi lidem množený přes kopírák. Přes ten fialový hnus/cyklostyl nebo jak se to jmenovalo, to nešlo, protože množící blány si soudruzi evidovaly pod přísným dohledem nějakého b..a pro zvláštní úkoly/
O tom moc nevím, já poslouchal rádio a všem dobrým známým jsem neměl co nového sdělil, byli také posluchači stejných stanic.
xxxxxxxxxxxxxxxxx
Fajnšmekři jako vy si samozřejmě dokázali poradit "oficiálně" a zakoupením šuntu z druhé ruky za dva měsíční platy, obdrželi čudlík navíc. Ovšem určité riziko postihu, že si ten čudlík opovažujete používat a nesledujete oficiální naléjvárnu jak píšete existovalo.
1) Zde nemáte pravdu.V Amatérském rádiu (časopis pro radioamatéry) vycházely plánky na stavbu celých tunerů(žádný čudlík navíc, ale jen ten jeden pro VKV na špičkové úrovni s nízkým šumovým číslem na vstupu). Vycházely v SNTL knihy:"Antény pro příjem VKV a televize Milan Český, atd, atd. Ano, že mne nějaký snaživec udal, to je pravda, chtělo to drobný dílek odvahy, kdyby jí měl každý o trochu víc, tak jsem neměli podělanej život v nesvobodě, ale nevyprávějte mi zase opačně věci, které pravda nebyla, ubližujete těm lidem, kteří v té nesvobodě a v tom srabu něco dokázali.
Ano, chtělo to nějaký elementární zájem, chodil jsem od mala do radioamatérské kroužku a v životě jsem tam neslyšel tolik slov o komunistech, komouších jako tady od vás. Všude byli také i lidi jako vy a já. Těch blbců byla jen hrstka, proto se to pak sesypalo jako domeček z karet.
31. 08. 2013 | 16:03

JC napsal(a):

Martin1 napsal(a):,

OK, otočím to.
Existuje dnes nějaký běžně dostupné radio na kterém v Brně nechytnete
O3 ?

Když si dnes mladí jdou takové radio koupit, také se ptají prodavače jestli to má západní normu ?

řekl bych že O3 chytnete na všech aniž byste musel navštěvovat radio-kroužek, kupovat amatérské radio, vymýšlet anteny a předzesilovače ?

K té poslední poznámce : No a ? samozřejmě tady žila spousta obyčejných lidí, kteří s režimem nesouhlasili. To má být jako omluva pro sviňstvo která komunista ve jménu zvrhlé ideologie páchal ?
31. 08. 2013 | 17:33

Martin1 napsal(a):

Vážená pane
1) Já vůbec nevím co to je 03, ale asi to bude nějaké rádio, které vysílá na VKV. Je docela možné, že se i vysílá od nás. To musíte vědět lépe vy, co je to za stanici.Dnes existují celá rádia v jednom integrovaném obvodu s neskonale lepšími vlastnostmi, než tehdy v roce 1970. Tento obvod je za pakatel a má ho kdejaké rádio, které se rozdává i zadarmo. Tomu se říká pokrok a prosím nezaměňujte ho za výdobytek změny politického systému.
2) Vy jste ale zaspal dobu, já už dávno neposlouchám rádio na VKV, ale hlavně internetová rádia z celého světa a pouštím to přes kvalitní zesilovač. Mohu si vybírat podle nálady, nejraději mám 50. a 60. léta, to bylo moje mládí. Skladby znám ještě z "Laxiku" na KV, měl jsem 25m anténu nataženou z pokoje na telefonní sloup naproti domu a staré rádio ještě lampové a bylo mi asi 6 let. Určitě tak poslouchají rádio z netu i všichni mladí. Moje 3letá vnučka si umí na počítači od zapnutí sama "naladit" video "Jede jede mašinka". Existují i přímo jen internetová rádia bez počítače, dokonce jsem viděl i internetové rádio připomínající to staré lampové pro nostalgiky mého ražení.
3) Nás to tehdy bavilo, jako dnes hrají počítačové hry, mnozí kamarádi byli zase modeláři. Dnes si děti neumí často postavit ani papírového draka a aby věděl i třeba student gymnázia jak pracuje PC, to je výjimka. Vy nbe dobře nechápete. Normální vysílání na KV se dalo poslouchat na feritovou vestavěnou anténu. Tam vysílají stanice celého světa a signál může dokonce oběhnout i celou planetu, ale na VKV je šíření podmíněno skoro viditelností z vysílače na přijímač. Ty vlny se neohýbají, někdy se zase odrážejí od stratosféry i několikrát, to je v určitém období v roce, nebo za několik let, to je zase závislé na erupcích na Slunci, atd. Pak se stávalo, že stanice cizí úplně vytlačí místní, pamatuji si že jeden rok to bylo velice časté, chytali jsme několikrát Itálii. Měl jste chodit do toho kroužku.
2) mladí se už nemusí ptát na západní normu, protože jsme už na tuto normu, frekvenci přešli (ta východní byla uvolněna pro jiné služby) a rádia s východní frekvencí se už nevyrábějí.
3) tím, že jsme přešli na tu západní normu (frekvenci), tak také skončila možnost dálkového příjmu, protože silné místní vysílač vytlačí ty vzdálené.A někteří pak toužebně čekají, až vypne občas v noci Žižkov a pak ladí. Pak se také posílají QSL lístky (potvrzení o příjmu), které se bodují, hodnotí, posuzuje se jejich výtvarná hodnota.
4) "To má být jako omluva pro sviňstvo která komunista ve jménu zvrhlé ideologie páchal ?"
xxxxxxxxxx
To v žádném případě, vy ale spojujete utlačované s žalářníky. Když se dokázali vězni v koncentráku i trochu bavit, tak je budete obviňovat? Já v té době žil, snažil jsem se pracovat, později uživit rodinu, režim jsem nepodporoval, nekradl jsem, využíval jsem všechno, co nabízel a čekal jako milióny jiných na zázrak. Protože celý Západ se na nás vykašlal jak v roce 1938 (Mnichovská dohoda), tak v roce 1968 (okupace 5 armádami VS), protože se bál nejdříve Hitlera a pak i Brežněva. Ten zázrak přišel - byl to Gorbačov. Proč ho mají lidé na západě raději než doma? Na to si hledejte odpověď sám.
Vy jste byl na nějaké barikádě? Kde byla? Pokud rád posloucháte nějakou hudbu, nebo si nevíte rady, jak naladit internetové rádio a budete slušný, tak vám určitě někdo rád poradí. I já.
31. 08. 2013 | 19:16

franky napsal(a):

Rozpolcenou společnost spojí jen politika směřující k růstu spokojenosti obyvatelstva, projevující se v praxi růstem spokojenosti. A je úplně jedno, bude-li to politika levá či pravá. Ono vlastně, která je která, dnes neumí stejně nikdo pořádně identifikovat.
31. 08. 2013 | 20:58

JC napsal(a):

Martin1

O3 je Rakousko 3

OK, tak jsem se porozhlédl po netu a musím opravit moje tvrzení. Tzv západní norma se začala používat od roku 1975/ takže jsem se spletl o 5 let.
Do roku 1975 se používala téměř výlučně východní norma. Zatím¨co já jsem celou dobu tvrdil a jsem dosud přesvědčen, že očesání části VKV pásma a vytvoření tzv naší na rozdíl od jejich normy, mělo čistě ideologický podtext, vám asi v kroužku vysvětlili nějakou mě prozatím skrytou technickou výhodu.Sorry za těch 5 let, je to poměrně dávno a radio jsem si nekupoval každý půlrok. BTW pokud jsem
cestoval v autě a chtěl jsem si poslechnout něco západní zvrácené kultury, vaše směrové antény a 25 dráty včetně zesilovačů mě byly na N.

k vašemu " vy ale spojujete utlačované s žalářníky", můžete mi připomenou kde jsem tak učinil ?
31. 08. 2013 | 22:09

Martin1 napsal(a):

Je to ve stylu, jak napadáte oponenty, kteří vás upozorňují, že nemluvíte pravdu.
To, že někdo řekne, že v bývalém režimu bylo to a to lepší a je to doložitelná pravda ještě přece neznamená, že ho budete napadat, že má nevyvinuté čelní laloky. Ten dotyčný mluvil o ekonomice. Já pak o VKV, když jsem zjistil, že nemáte pravdu, označil jsme mne za toho, kdo tu šíří bludy. Nyní jste částečně něco uznal, ale zase jste si neodpustil tu poznámku, že nám to asi řekli v tom kroužku. Víte, (vlastně nevíte), ty frekvence si žádný stát nemohl a nemůže sám přidělovat. To dělá mezinárodní organizace a protože tam bylo vždy větší zastoupení západních zemí, tak jsme dostali to horší pásmo my. To rozdělení bylo takové, protože to navazovalo i na TV a pak by docházelo k vzájemnému rušení zvuku mezi TV a VKV rádiem. Což se pak na přechod na západní frekvenci i dělo a odeznělo to až s digitalizací. Jinak pomocí šroubováku a za deset minut práce na jednom hrníčkovém kondenzátoru šlo každé rádio (skoro každé, abych nekecal zase já) přeladit nebo rozšířit, já tam pak poslouchal i hasiče, polici, sanitky.
Vůbec se s vámi nepřu, ten komunistický režim byl odporný a sebral nám dost, ale bylo i dost dobrých věcí.
Je to stejné, jako když řeknu, že fašismus byl ještě horší, ale že v té době Němci vyráběli nejlepší letadlo na světě Me 262 (předstihli svět o deset let a podle jejich vypočtených profilů křídel se konstrukce dělají ještě dodnes) Letectví a kosmonautika je další můj koníček.
31. 08. 2013 | 23:25

Yosif K napsal(a):

Martin1 napsal(a):

Je to ve stylu, jak napadáte oponenty, kteří vás upozorňují, že nemluvíte pravdu.
To, že někdo řekne, že v bývalém režimu bylo to a to lepší a je to doložitelná pravda ještě přece neznamená, že ho budete napadat, že má nevyvinuté čelní laloky.
KONEC CITATU.

Jo za totáče bylo to a to lepším ale za jakou cenu? Sociální jistoty byly koupeny za cenu předstírání práce, odměnování pracovitých lidí stejně jako lemplů, hovadského dotování potravin a bytů a hovadského zdanění "zbytného luxusu" což zcela nevyhnutelně vedlo k tomu že z pokryteckého režimu měl pokušení utéct každý kdo nebyl tupoun a TO ZASE NEVZHNUTELNĚ VEDLO K STŘELBĚ OSTRÝMI NÁBOJI PO UTÍKAJÍCÍCH LIDECH NA ŽELEZNÉ OPONĚ.

Totální zvrhlost vychvalování söcálních jistot je srovnatelná s vychvalováním vězení - tam máte také sociální jistoty, jídlo, střechu nad hlavou - a společně se socíkem to že je mnohem jednodušší se dostat dovnitř než se dostat ven.

Jelikož dnes propagování železné opony by už nebyl volební trhák, socalisté zkoušejí jinou lež - že je možné "socalisticky pracovat a kapitalisticky žít" - na dluh.
01. 09. 2013 | 01:53

Yosif K napsal(a):

HeHe napsal(a):
Socialista bez kapitalisty se obejde snáze (dokáže vyrábět i bez něj - výroba se dá organizovat i bez kapitalistů) ale kapitalista bez "socialisty" ne - většina kapitalistů potřebuje pracovní sílu a ODBYT = konzumenty pro své zboží a služby.
31. 08. 2013 | 07:10
No výrobu bez kapitalistů si ještě pamatuji z doby reálného socíku - bylo to jako v království zlejch a blbejch - managerská vrstva byli vlastně "státní kapitalisté" byli to praví vládci režimu, nebyla to diktatura proletošů ale diktatura rudých ředitelů, a pokud vím tak v 95% případů se z rudých ředitelů státních kapitalistů velmi brzy stali kapitalisté sami pro sebe.

Váš naivní náhled jest náhledem naivního a málo všímavého proletáře z nádvorní čety, který si myslí že socík fungoval tak jak psalo Rudé Právo.
01. 09. 2013 | 02:00

Yosif K napsal(a):

Suma sumárum, jak levouni trak pravouni by byli rádi kdyby v česku byly poměry jako v SRN.
Poměry v SRN však nebyli dopsaženz nějkým socíkem ani nějakou "střední cestou". SRN rostla rychle do té doby, kdy "státní přerozdělování" bylo podstatně nižší (okolo 32% HDP) než kdykoliv za vlády pravice v Česku (okolo 42% HDP).

Recept na zdravý dluhy nezatížený růst není více socíku ale méně socíku!
01. 09. 2013 | 02:05

HeHe napsal(a):

Ano Yosífku,

zdravý růst zavedli soudruzi bratři z TOPky, kteří začali likvidovat sociální stát. Od té doby se ČR začala přibližovat horempádem BRD. Jenomže to má malou chybu. Zatímco BRD a celé okolí rostlo, ČR za vlády těchto ekonomických géniů padala. Navíc SRN má progresivní daň a zavedený sociální stát. Takže kvákejte dál, rád si počtu.
01. 09. 2013 | 02:40

Martin1 napsal(a):

Yosif K 2:05
"Jo za totáče bylo to a to lepším ale za jakou cenu? Sociální jistoty byly koupeny za cenu předstírání práce, odměnování pracovitých lidí stejně jako lemplů, hovadského dotování potravin a bytů a hovadského zdanění "zbytného luxusu" což zcela nevyhnutelně vedlo k tomu že z pokryteckého režimu měl pokušení utéct každý kdo nebyl tupoun a TO ZASE NEVZHNUTELNĚ VEDLO K STŘELBĚ OSTRÝMI NÁBOJI PO UTÍKAJÍCÍCH LIDECH NA ŽELEZNÉ OPONĚ."
xxxxxxxxx
1) předstírání práce?
A kdo to všechno vybudoval? Ti předstírači práce? To asi ne. Vždycky se nějací lidé jen vezou, v každém režimu, a to proto, že pracovat nemohou (nemoc), nebo nechtějí (lenoši). Ale byla pracovní povinnost a dokonce byla pro každého nějaká práce. Dokonce byla práce i pro cikány - kde nebyla nutná nějaká kvalifikace. Produktivita práce byla velice nízká, ale pozitivní vliv na člověka i celou společnost. Co je dobrého na tom, že jsou milióny lidí odborně kvalifikovaných, mladých bez práce? Ti produktivní jim budou muset stejně něco dát ze svého přes různé přerozdělování a tak kapitalistický systém "vyrábí" paradoxně lenochy i programově.
2) dotování potravin, bytů, dětského oblečení, zdravotnictví zdarma, levná doprava do každé vesnice, levné podnikové rekreace ve vlastních střediscích, atd.
Skvělé věci, skvělé věci, skvělé věci. "Y" třeba pukněte!
3) střílení po utečencích na hranicích
Hrozně kreténská věc, tím to vše pěkné hned v počátku podělali. Ale i co hony na lidi smýšlející sociálněji v USA? Za všechny pro zjednodušení jen třeba jednoho: můj miláček, miláček světa Charlie Chaplin, musel nakonec také utéct, nestříleli po něm.

Co říkáte na EU? Vždyť oni usilují o něco podobného, co bylo zde, dokonce dělají ještě větší chyby, pletou se do věcí, které by měli nechat volně plout. Dotují zemědělství a podporují kde jakou kravinu. Vždyť oni chtějí uskutečnit to, co jsme tu měli my, jen nikoho na hranicích nestřílejí, nikdo z Evropy neutíká, naopak se stále utíká do Evropy. To vás z toho musí trefit šlak. A proč z toho nemám dobrý pocit ani já, sociálněji smýšlející člověk? Protože mám obavu, aby, až ta pohádka skončí, tam do toho systému nezavedli ten teror, co byl zde.
01. 09. 2013 | 08:52

Martin1 napsal(a):

oprava: Můj předchozí příspěvek byl pro Yosif K 1:53
01. 09. 2013 | 08:56

JC napsal(a):

Martin1 napsal(a):,

Tak znovu a doufám naposledy.

1. o napadání :
Pokud má někdo IQ tykve a není si schopen uvědomit všechny souvislosti a důsledky totalitního režimu protože všechna sviňstva, která tento režim páchá má zastíněna levným bůčkem, pívem a odbořářskou rekreací mohu jen politovat, je mi z toho smutno, ale takoví lidé jsou v každé společnosti a nedá s s tím nic moc dělat.
Druzí ,jsou poměrně inteligentní,souvislosti následky a sviňstva režimu si dobře uvědomují, ale klidně by si totáč zopakovali. Smrádek a teploučko,plný žlab, šlapat brázdu a nic se mi nestane.
Tak z těch osobně je mě na blití a nehodlám na tom nic měnit.

2. K VKV,
Jistě že vysílací frekvence jsou přidělovány na základě nějakých mezinárodních dohod. Já jsem však nikde nehovořil o vysílačích, ale o přijímačích, tak nedělejte ze mě a potažmo z vás vola.Nebo mi snad chcete nakukat, že podle nějakých mezinárodních smluv je nařízeno, jaký frekvenční rozsah musí výrobce
v přijímači nastavit ?

3. O doložitelných pravdách

Na životní úrověň tehdy a dnes můžeme mít různé názory, ALE žádný z těch tak zvaných tehdejších výdobytků a jistot, nemůže být zaplacen ostnatým drátem,
pracovními lágry, ztrátou svobody/ať to klidně zní pateticky/, umláceným Pavlem Vonkou a knězem Popeluškou/ jen dva z mnohých/.

P.S. Kde jste se dozvěděl, že přispěvatel byl žalářovaný a nebyl to žalářník ?
01. 09. 2013 | 10:35

Martin1 napsal(a):

Demokracie je nádherná věc.
Já s vámi nesouhlasím, ale budu se vždy tvrdě bít za to, aby jste mohl svůj názor svobodně projevit, když to budete dodržovat vy stejně k jiným, budeme mít demokracii.
Když ne, bude tu totalita levá, pravá, marťanská, ale totalita. Mějte se pěkně a někdy příště zase ......
01. 09. 2013 | 10:53

JC napsal(a):

Martin1 napsal(a):

konec dobrý všechno dobré.
01. 09. 2013 | 11:18

Martin1 napsal(a):

Píšete:
K VKV,
Jistě že vysílací frekvence jsou přidělovány na základě nějakých mezinárodních dohod. Já jsem však nikde nehovořil o vysílačích, ale o přijímačích, tak nedělejte ze mě a potažmo z vás vola.Nebo mi snad chcete nakukat, že podle nějakých mezinárodních smluv je nařízeno, jaký frekvenční rozsah musí výrobce
v přijímači nastavit ?
xxxxxxxxxxxxx
1) je jasné, že přijímače se dělají podle toho, co jde v té oblasti zachytit. Vysvětloval jsem vám, že nám byla přidělena frekvence ta východní. Kdyby to bylo podle vás na základě ideologie, tak by přece nadali NDR frekvenci západní, aby si mohli "enderáci" pěkně poslouchat NSR, zvláště když tam nemají žádnou jazykovou bariéru.
2) už jsem vám snad vysvětlil (pokoušel jsem se o to), že dosah vysílání na VKV je poměrně malý, vše nad 50 km lze považovat za dálkový příjem. Přes to, že byl běžnými anténami možný jen z vyvýšených míst, tak se do rádií později montovala i západní frekvence, to souviselo, že teprve s vývojem nízkošumových tranzistorů na vstupu to mělo smysl.Vidíte to podle toho, že přeci i ostatní vzdálenější státy vysílají na VKV a že je tady nezachytíte ani s nejlepšími přijímači VKV, jen v době nějakých anomálií v atmosféře.
3) že tomu režim nebránil je patrno z toho, že se tu vyráběly i antény n.p. Kovoplast (existuje do dnes) pro tuto frekvenci

Ostatní věci vám bohužel nemohu doložit na faktech jako tady v té oblasti VKV, kde se jedná o techniku, ale vidím že i to nechcete uznat.
Přesto mám s vámi (měl jsem - už končím) trpělivost a nijak nenaznačuji, že máte asi IQ napařovací žehličky, která není ani zapnutá v zásuvce, jak by jste si počínal obráceně vy, kdyby jste byl v mé pozici.
01. 09. 2013 | 11:39

Martin1 napsal(a):

A protože jsem vás mohl urazit (nechtěl jsem)i tou poslední větou, tak vám posílám prémii ve formě adresy na spousty skvělých rádií z celého světa. Chce to jen sluchátka, nebo dobrý zesilovač, reproduktory (pak hluché sousedy) a přeji dobrou náladu při poslechu stanic.
Pokud by vám to nehrálo, tak vám musí s někdo pomoci z okolí.
http://delicast.com/radio
01. 09. 2013 | 12:17

Yosif K napsal(a):

Martin1 napsal(a):
1) Já jsem vám chtěl říct, že vůbec není podstatné, zda má někdo posekaný trávník, nebo umí vyrobit lepší traktor, tank, letadlo, ale jaký je člověk.
2) A je známo, že velitelé koncentráků si klidně vyslechli vážnou hudbu a pak šli zabít stovky Židů v plynové komoře a s perfektní technologií je pak spálili.
3) A že západní civilizace má v současné době lepší technologie je pravda. Ale domnívám se, že jí bohužel také pomalu končí dech a že zase dochází k růstu a vzestupu jiných - východních civilizací.
4) To, že západní civilizace vydrancovaly celé kontinenty a přivlastnily si jejich nerostné bohatství je také pravdou.
KONEC CITATU.
ad 1) ano ale pak at vnuk dejme tomu českého revolučního gardisty se raduje z toho že jeho děda byl lepší a neskuhrá že nemá stejnou životní uroven jako vnuk Henleinovce který umí vyrábět lepší traktory nebo letadla a navíc ještě na rozdíl od SRN žije v baráčku obrostlým přerostlýma bodlákama.
ad 2) ano ale to nemá nic společného s tím jak naši socalističtí občané se rozpalují vzteky že "kvůli pravicové vládě nemají stejnou životní uroven" jako mají třeba vnuci nacistů nebo švédů kteří nacistům prodávali ocel.
ad 3) ano ale dochází dech těm státům ketré financují přebujelý sociální systém který si nemohou dovolit. Každý si může dovolovat odsud pocud, na co kdo má. A ne že zdroje tu jsou a státní dluhy se nemusí splácet a mohou růst donekonečna.
ad 4) era "drancování" je dávno pryč, některý státy prodávají ropu za stonásobek nákladů na těžbu, topí se v prnězích a lidi tam zůstávají na úrovni lenošných fl...ů abych nepoužil ostřejší výraz. Jiné země ropu nemají, lidi se tam flákají a prožírají západní rozbvojovou pomoc. Jiný země zbohatly bez pomoci, jelikož tam lidi makají "jako asiati". Všechno tohle ale nemá moc společného se slepou a zuřivou socialistickou závistí "jaktože se češi nemají jako němci".
01. 09. 2013 | 15:13

Yosif K napsal(a):

Doplnění
ad 1) ano ale pak at vnuk dejme tomu českého revolučního gardisty se raduje z toho že jeho děda byl lepší a neskuhrá že nemá stejnou životní uroven jako vnuk Henleinovce který umí vyrábět lepší traktory nebo letadla a navíc on vnuk revolučbího gardisty ještě na rozdíl od SRN od žije v baráčku obrostlým přerostlýma bodlákama tak typickém pro b....del který nyní stále ještě se často vyskytuje v bývalých Sudetech......
01. 09. 2013 | 17:46

Martin1 napsal(a):

Yosif K 17:46
Někteří lidé tady opravdu jen skuhrají, že nemají to, či ono, třeba i závidí. Je to lidské.
Známe z historie ale jeden národ, který také stále skuhral, že nemá to, co mají jiné národy, pak přestal skuhrat a chtěl si vzít, co záviděl tomu druhému, i jeho prostor, jeho nerostné bohatství.
Z ostatních chtěl udělat jen své otroky a z jejich kůže stínidla do stolních lampiček. Byl to "hrdinný národ", který nelitoval životů svých a hlavně těch cizích, aby si vzal to co mu nepatří.A chtěl to mít minimálně 1000 let.
Který národ to byl?
Ano správně, ten co má dnes posekané zahrádky. I proto dnes někteří lidé skuhrají. Já neskuhrám, svůj trávník tak často taky nesekám, mám raději klid, než poslouchat neustále zvuk sekačky.
Mládí jsem prožil ve velké bídě a tak se dokáži radovat z mála. Obdivuji techniku sousedního národa, ale nic mu nezávidím. Nedovedu si představit, jak by se musel můj otec přede mnou asi stydět, kdyby byl Němec. Ten můj z donucení také pracoval na těch letadlech Me 262 a stačilo to.
I kdyby jste se "Y" postavil na zadní, tak ne ta vaše Říše, ale ostuda a prokletí vám zůstane těch 1000 let.
Těm co u nás závidí bych řekl, buďte hrdí, myslete na své tradice, na své hrdiny - letce ve VB, pracujte na sobě i na našem společném díle, však to taky přijde, chce to hlídat zloděje všeho druhu. Po revoluci jsme slepě věřili naší elitě, že nás uvede do pro nás neznámého světa, málokdo z nás tady znal i jen pouhé výrazy z bankovnictví, zákonitosti z tržního hospodářství.
Elita nás prodala za vidinu svého krátkodobého pocitu slávy a pochlebování od těch, kterým už tekly sliny předzvěsti očekávané rozkoše.
Byli jsme pannou hozenou na pospas syčákům, kteří ji znásilnili, ukradli věno a nyní ji ještě pomlouvají. Ona je dnes již znásilněná dospělá žena, tak ji nechte trochu poplakat si, že za svůj věneček nezískala nic, jen že se mohla dobře najíst (na dluh), ale pak už zbylo jen to potrhané zakrvavené spodní prádlo. Až se vzpamatuje, snad se sebere půjde posekat trávník, je ale ještě její?
01. 09. 2013 | 18:49

Vilém Pokorný napsal(a):

Drtivá většina příspěvků v této diskusi jen potrhuje slova pana Svobody o politické kultuře zašlapání soupeře do země. Přátelé, je potřeba k druhému názoru přistupovat s úctou, ne s nevraživostí. To je ta cesta, která nám otevře oči a cestu dál.
07. 09. 2013 | 13:51

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy