Kanadská víza aneb Nač je členství v EU

17. 11. 2013 | 20:39
Přečteno 2703 krát
Pár dnů už zase můžeme do Kanady bez víz. Mohou za to dvě věci: změna azylového systému Kanady a hrozba českého veta chystané obchodní dohodě EU-Kanada.

Od roku 2009 potřebovali čeští občané do Kanady vízum. Kanada měla a stále má celkem štědrý azylový systém, a tak není divu, že někteří naši spoluobčané - podobně jako nedávno ve Spojeném království - se rozhodli toho využít, resp. zneužít. Počet českých žádostí o azyl pro kanadské poměry tehdy příliš stoupl a Kanada zavedla pro nás víza.

Vízová politika je dnes v podstatě v rukou Evropské komise. Ta, i když dávala otázku českých víz na jednací stůl s Kanadou, se moc s úsilím v náš prospěch nepřetrhla. Přesto ale nakonec Kanada ustoupila, a to ze dvou důvodů.

Kanada předně změnila svůj systém tak, aby podle přísnějších kritérií bylo azylové řízení rychlejší a méně zneužitelné.

Za změnou ale stojí hlavně něco zcela jiného: EU připravuje uzavření obchodní a hospodářské dohody s Kanadou, k čemuž je třeba souhlasu všech členských států. Česko v nedávné minulosti pohrozilo, že tento souhlas neudělí, a najednou je tu změna. Když už to nebyla Evropská komise, která zrušení víz měla zajistit na prvním místě (žádné sankce proti Kanadě za nás nepoužila, např. ztěžování služebních víz pro kanadské úředníky a poslance),tak přece jen nám naše členství v EU posloužilo: hrozba veta vůči tak významné dohodě zaúčinkovala. Kdybychom neměli tuto unijní páku, bylo by zrušení kanadských víz pravděpodobně ještě v nedohlednu jako Kanada sama.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Martin napsal(a):

A myslíte že to bude stačit ? Bude stačit na obhajobu apokalyptických byrokratických hrůz jdoucích z Bruselu zrušení víz s Kanadou ? Totiž díky EU házíme z oken tolik peněz a musíme vyplňovat tolik lejster, že vyřízení víz do Kanady proti tomu doopravdy nestojí za řeč.
17. 11. 2013 | 21:00

Filuta napsal(a):

Bez kanadských víz bychom nejspíš nepřežili.
Já bych řekl, že jim ČR měla zavést víza recipročně a hned by se vidělo.

Líbilo se mi, jak ten jejich velvyslanec či co to bylo, v Událostech varoval "české občany", aby k nim už nejezdili za soc.dávkami.

Nevím, proč je nepojmenujete na plnou hubu.
Dělají ostudu všude - v Británii, Francii, Kanadě...
Mé známé se pokusili cikáni okrást dokonce i ve Španělsku.
A úplně stejné je to s muslimskými imigranty.
Jak jsem se dočetl, míra jejich kriminality činí v Německu až 90 procent.
Německo vydalo mapu oblastí, kam neradno chodit, protože jde o zóny obývané imigranty a tudíž životu nebezpečné. Nesetkalo se to s velmi pozitivním ohlasem domorodců.
Ani se nedivím.
17. 11. 2013 | 21:02

Xavier napsal(a):

Pane Svobodo, je mi líto, že jste zde nezmínil značné úsilí, které pro zrušení víz s Kanadou vyvinula europoslankyně Zuzana Roithová. Je toho mnohem víc, co ve prospěch zrušení víz s Kanadou bylo uděláno a je škoda, že to zde paní Roithová na svém blogu neuvedla.
17. 11. 2013 | 21:04

Tydýt napsal(a):

Nevím. Raděj bych si asi svítil žárovkou (mazal pomazánkové máslo, doplň dle chuti) a jezdil do Kanady s vízem. Je skvělé, že jsme členy EU proto, že ji můžeme vydírat ohledně problému, v němž na nás ona kašle.
17. 11. 2013 | 21:14

Libertad napsal(a):

Pane SVOBODO co dělá váš přítel a bývalý kamarád zavražděného Mrázka, pan Sekyra? Že ho neznáte? Že by Vaší straně, Vaším prostřednictvím, nepůjčíl peníze na volební kampaň KDU-ČSL?
A už se těšíte do EP?

Děkuji za odpovědi

S pozdravem

Sidonio Libertad
17. 11. 2013 | 21:24

Filuta napsal(a):

Le Penová: Francouzi vidí tu hrůzu, kterou nám přinesla Evropská unie

Popularita radikální Národní fronty i její šéfky strmě stoupá.
Členství Francie v Evropské unii nazývá otroctvím a věří v rozpad instituce, kterou přezdívá Evropský Sovětský svaz. Kritizuje benevolentní pravidla své země vůči přistěhovalcům a problém imigrace by řešila jednoduše. Odvaha jí k tomu zřejmě nechybí, přičemž se docela dobře může stát, že dostane příležitost k akci.

S předsedkyní Národní fronty Marine Le Penovou, jež počítá s tím, že bude v roce 2017 zvolena francouzskou prezidentkou, hovořil ve Štrasburku novinář Étienne Lovas, který působí v Bruselu a spolupracuje i s ČESKOU POZICÍ.
Le Penová: Francouzi vidí tu hrůzu, kterou nám přinesla Evropská unie
Evropa
Étienne Lovas | 16.11.2013

« první
‹ předchozí
1
2
3
následující ›
poslední »

pokračování
ČESKÁ POZICE: Nepřipadá vám například zvláštní, když přijedete na nějaký řecký ostrov a vidíte, že personál v hotelu netvoří tamní lidé, ale že pocházejí z Albánie, Bulharska, Moldavska, Ruska nebo Ukrajiny? Protože za platy, které tito lidé dostávají, by místní nepracovali.

„Je potřeba zastavit veškeré sociální dávky a všechny výhody spojené se statusem uprchlíka a – to mi věřte – v tu ránu k nám jezdit nebudou“LE PENOVÁ: Imigraci vždy využívaly velké firmy, aby mohly snížit vlastní mzdové náklady. Ty také využívají přistěhovalce, protože vědí, že je vyjdou velmi levně. Což je skandální! A na kom jsou sociální a zdravotní náklady týkající se těchto přistěhovalců a/nebo jejich dětí? Na celonárodním společenství! Tomu říkám znárodnění nákladů a privatizace zisků. Zisky připadají firmám, protože cizí zaměstnanci pracují levně, ale sociální výdaje by měly být věcí všech.

Právo udílení statusu uprchlíka je dnes naprosto pokřivené. A stalo se jedním z důležitých prostředků další imigrace. Díky tomu může uprchlík zůstat v zemi až do té doby, dokud nejsou odmítnuty všechny jeho námitky a odvolání. A zatím plodí děti, zadarmo si bydlí, dostává se jim zdravotní péče. To je šílené! Ve Francii vydělávají stokrát víc nicneděláním, než kdyby doma pracovali. Kdo by byl takový blázen, aby se dobrovolně vracel domů?

Francii je potřeba jasně a okamžitě udělat pro přistěhovalce méně atraktivní. Ve Francii je pět milionů nezaměstnaných. Osm milionů Francouzů žije v bídě. Každý třetí Francouz se o sebe z materiálních důvodů nedokáže postarat. Půldruhého milionu lidí čeká na sociální bydlení. STOP! Je potřeba zastavit veškeré sociální dávky a všechny výhody spojené se statusem uprchlíka a – to mi věřte – v tu ránu k nám jezdit nebudou.

http://www.ceskapozice.cz/zahranici/evropa/le-penova-francouzi-vidi-tu-hruzu-kterou-nam-prinesla-evropska-unie?page=0,1
17. 11. 2013 | 21:33

Divobyj napsal(a):

Tak bychom se tedy měli radovat ze zrušení víz do Kanady?
Svobodo,vaše starosti na naše hlavy!
17. 11. 2013 | 22:36

Iaara napsal(a):

Jedna nepatrná "výhoda" - která se měla řešit především recipročním zavedením víz pro Kanaďany (jak to dělají suverénní státy), nikoliv nikam nevedoucím mnohaletým jednáním - a hned tu máme chválu na EU a naše členství v ní. Zcela zásadní nevýhody českého bytí v tom pitomém bruselském molochu samozřejmě nezmíněny.
Blog-agitka. K hořkému zasmání...
18. 11. 2013 | 00:27

Emissary napsal(a):

A teď se zcela legitimně ptám, pane Stejskale

Kam zmizel blog Edvarda Kožušníka? Ten o trikolóře.

To socialisté mají už takovou (ne)moc?

Emissary.
18. 11. 2013 | 01:44

mik napsal(a):

Koukam co tu je zase Klausovcu treba hned prvni Martin pise jak hazime z okna diky EU penize ale uz nepise kolik z ni cerpame dotaci a jeste jsem necetl ani jednoho s tech proti EU pisalku i nekteri blogeri jsou Klausovi kamardi,,, ze by uvedl kolik lidi z CR pracuje v EU kdyz by se vsichni co jsou v EU vratili do CR tak je na uradu prace fronta jak za komancu kdyz se cekalo s zidli pres noc pred cestovkou uz na podzim aby clovek mohl vyjet protoze devizak byl jen pro vyvolene a to uz nemluvim o tom jak by se statni kasa prohla protoze pochopitele kdyz uz bych se treba chtel vratit do CR tak to zaridim tak ze si socialku na kterou bych mel narok prevedu do CR na ty 3 meisce ovsem socialka je v tech zapadnich EU statech kolem 1000 euro mesicne,, takze bych chtel videt jak by se na to tvarili kdyz by za3 mesice vyplaceli kazdemu navratilemu 75000 no a treba takovy Filuta zase nastinuje jiny problem CR rasismus,,, ano mozna bych ty obcany tmavsi pleti posuzoval jinak kdyzbych bydlel v nekterem z geth v CR ale mam tu zkusenost ze dve rodiny z Kosic bydli v miste kde i ja a maji pekny upraveny dum chodi do prace deti chodi ciste do skoly a dokonce uz ty dve rodiny dostaly irske obcanstvi,, slovenske obcanky radeji odevzdali a zdejsi ambasade protoze asi nechteli zazit na Slovensku sikanu nejde hazet vsechny do jednoho pytle a rikat delaji ostudu vsude ,,, a co tak treba pripomenout jak dekan prirodovedne fakulty sbira na kseft chranenou kvetenu Noveho Zelnadu nebo etnomolog v prirodni rezervaci v Indii brouky a kdyz ho chytnou tak pak zdrhne za pomoci statu a jeste necha ve stychu kamarada ,, nekdo zase zapali narodni park v Chile a to uz neuvadim v Chile ukradene pero nebo treba urazku irskych vladnich cinitelu a paktovani s extremistou kdyz slo o Lisabon a jiste by se uz nasly i cersve veci ktere v zahranici vedou k tomu ze o ceskem obcanstvi radeji clovek pomlci,, napriklad viroza na ruske ambasade nebo nocni zraneni kolena po te co praskla tajna schuzka a dalsi uzasne plany,,,a najednou je zase euro za 27,,,, lidi procitnetu uz konecne 17 listopad byl uz pekne davno,,, a kam to dospelo ...? jedine plnohodnotne clenstvi v EU prijeti eura a orientace na Brusel muze zastavit to padani do stale vetsich a vetsich problemu
18. 11. 2013 | 02:11

kdo nám ten den studentů voslaví? napsal(a):

Vopravdu, Edvard se ztratil.
A to mi kluk udělal takovou radost, že se vozval.

Komissary
Ste si to splet, jakýpak socialisti.
Ty už se zrádným piklením s pinochetovci propadli na 10% podpory, jak čtu.
A mik už zase píše něco vo ukradeným péru, eště že nemám trpělivost kontrolovat, jestli tam nemá i něco vo viróze nebo piss riot.

PS. Se mi, pane Svoboda hodně ulevilo, jak musim třikrát tejdně do Banffu na golf a pokaždý se mi koukaj do konečníku, jestli tam nevezu složenou žádost o azyl.
Emigrovat se mi tam nechce, v Britský Kolumbii furt vyplouvaj ty asijský kecky i s nohama v nich.

Filuto, Marine bude prezidentkou. Je to žena z lidu, někdy si ji poslechněte.
18. 11. 2013 | 03:03

vasja napsal(a):

Emissary napsal(a):
A teď se zcela legitimně ptám, pane Stejskale

Kam zmizel blog Edvarda Kožušníka? Ten o trikolóře.
--------------
Tady si kdejakej bloger dělá co chce. Kam to spějeme, když ani poslanec, dokonce evroposlanec, neni ochoten dodržovat pravidla.
Včera sem koukal chvílu na ČT 2 na pořad o psychopatech a probudim se a hnedle Éda.
To je humáč.
18. 11. 2013 | 04:24

Kleofáš napsal(a):

a to já se soudruhu Stejskale také ptám: " Kam zmizel blog Edíka Kožušníka?" a pak také: " kam soudruhu Stejskale zmizel mlíkař?" "A také kam zmizel Emissary?" "Kde je nezávislost Aktuálně?"
18. 11. 2013 | 06:39

tomeek napsal(a):

Mily panove Martine, Filuto, Tydyte ---
To opravdu nemate ani kousek studu v tele?
Ze nemuzete byt radi, ze se pro ceske lidi bez rozdilu stalo neco pozitivniho?
I za cenu, ze to tak zcela nevyhovuje vasi ideologii "Evropska unie, jadro vseho zla!" ci "eurohujeri vyvadeji!".
Mimochodem, dosud nevim, kdo ze to vlastne maji byt ti eurohujeri: ti, kteri se snazi z Negramotistanu dostat na uroven, rekneme, aspon minimalni civilizace, ci ti kteri vasi Bobosikove ci Klausove oznacili za za skodnou? Ano, pokud je to tak, tak jsem eurohujer a jsem na to pysny.
Ale asi jsem zapomnel, vy vite lip, anebo si to hlavne myslite.
Opet je tu opakovany lzibalbol, ze Cesko za EU zaplati vic, nez dostane zpatky, ze tady jsou ty restriktivni -- fuj!! -- normy (ano, normy, ne cochcarna!), ktere se snazi nejen zajistit, aby jidlo bylo slusne (ano, i to prislovecne zakriveni bananu je toho soucasti, jakkoliv to leckomu unika!) anebo oznacene jako ne tak docela slusne, ale i to, aby se sousedi chovali trosku civilizovane...
Vite, ja si porad pamatuju, kterak nekdy v 1990-tem roce tady bylo takove nedseni, jak se za pet let po zaniku komunismu (ci aspon realneho socialismu) dostaneme (=CR) na uroven Rakouska a za 10 let pred Nemecko (nebo tak nejak).
Prdlacky...
S chytroliny odmitajicimi aspon trochu akceptovat, ze nekdo jiny muze mit docela dost pravdu, a s vetsinou, ktera je lina ci prilis veci nerozumi, se pak ti zlodeji, kteri na tom zalozili svou existenci, budu mit cim dal lip. (A kdyz bude nejhur, postrasime ty leve Berndtem Posseldtem, ty prave zase Putinem ci komunisty (anebo socany s komousi dohromady ci zelenaci, ze ano), a zase se jede dal...)
Ale ano, zapomnel jsem, ted mi zacne dalsich 50 prispevatelu vycitat, ze za to vsechno muze 50 let komunistickeho utlaku, a dalsich 50 se vyslovi, ze 24 let nekomunismu je to svinstvo, co za to muze. Tak uz radsi drzim usta.
18. 11. 2013 | 06:40

tomeek napsal(a):

Opravuji:
Mili panove...
18. 11. 2013 | 06:46

TomášL napsal(a):

Jedna vlaštovka jaro nedělá...
18. 11. 2013 | 06:46

aga napsal(a):

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/319505-ceska-v-norsku-bojuje-o-sve-deti-ktere-ji-odebraly-urady.html

"Češka Eva Michaláková, žijící trvale v Norsku, bojuje už třetím rokem s tamními úřady o své dva syny. Tehdy dvouletého Davida a šestiletého Denise jí v květnu 2011 odebrala norská sociálka .. kvůli podezření ze sexuálního zneužívání otcem. Děti jsou v náhradní péči, a přestože policie a soudy obvinění později vyvrátily, matka zůstává bez dětí..."
Členství v EU je mimo jiné hnusoty i kvůli tomu, aby úřady měly všude stejná práva jako už nyní v Norsku, a aby jim do toho regionální vlády nemohly mluvit.

Absence víz do Kanady je laciným šidítkem, který si ve srovnání s výše uvedeným můžete strčit někam.
18. 11. 2013 | 07:45

Divobyj napsal(a):

Stejskal

Copak,copak?Připojuji se k těm,kteří zde postrádají článek (modrého)EDVARDA.
Autor zřejmě očekával jásavé reakce na výročí listopadového převratu,a ono ho...
Prohru by oslavoval snad jen vůl,nemyslíte?
18. 11. 2013 | 07:50

Mila napsal(a):

Kanada to mela udelat jako v Americe. zadny emigrant nedostane socialni davky 4 roky po obdzeni green card. Musi to podepsat on a tez za to ruci rucitel. Pokud nejakym zpusobem socialni davky ziska, zaplati to rucitel. proto se do Ameriky romsti cikani nehrnou.
18. 11. 2013 | 08:05

Ládik!!! napsal(a):

Zmizel Blog pana Kožušníka. Víno, pěna, švestky.
18. 11. 2013 | 08:09

Ládik!!! napsal(a):

Jako bych ztratil kus sebe.
18. 11. 2013 | 08:20

Občan ČR napsal(a):

Odesák Kožušník neunesl názory národa tak si obratem v afektu smazal celý blog.
18. 11. 2013 | 08:37

Pavel napsal(a):

Ten popisovaný průběh s kanadskými vízy pro 'naše občany' spolu s přezíravým postojem EU k této záležitosti, odpovídá našemu postavení v této Unii. Máme v ní malou váhu, neboť se chováme nevážně, v lepším případě 'pouze' tragikomicky. Ale nakonec stejně rozhoduje tvrdý obchod, což se nyní potvrdilo. P.S. Co stálo za současným obchodem o "pronájmu Grippenů", který je nyní o celou třetinu 'levnější' než ten první - počáteční pronájem ???
18. 11. 2013 | 09:09

Sláma napsal(a):

Pane Svobodo, vaše starosti na moji hlavu. Stejně jako většina obyvatel tohoto státu mě otázka rušení víz s Kanadou absolutně nezajímá, neb se mě netýká. Jako většina obyvatel tohoto státu mám co dělat s tím, abych stačil nakrmit nenasytné polostátní a jiné bumbrlíčky, jako je ČEZ, České dráhy, Česká pošta, RWE, VaK, atd., které zdražují nezbytné služby rok co rok, krize nekrize.
Typické je, že v letech krize dosahoval ČEZ rekordních tržeb.
Neochota Evropské komise vyjednat nám lepší podmínky s Kanadou svědčí o tom, že stále v EU hrajeme druhé, či spíše třetí housle. Je patrně tomu proto, že naši líní a nevzdělaní politici, ke kterým nepochybně patříte, nejsou ochotni a schopni komunikovat se svými protějšky v EU.
18. 11. 2013 | 09:17

buldatra napsal(a):

Abych pravdu řekl, tak já se těm Kanaďanům dost divím.
Zkušenosti, které získali, hodili za hlavu.
Lehkomyslně, řekl bych.
Inu, kdo chce kam...

Každopádně, multikulturalisté jsou určitě spokojeni.
Aspoň někdo.
18. 11. 2013 | 09:25

Sláma napsal(a):

Martin napsal: "Totiž díky EU házíme z oken tolik peněz a musíme vyplňovat tolik lejster ...
Martine, napište, jaká lejstra vy osobně musíte vyplňovat kvůli EU.
Myslím si, že žádné, pokud nejste žadatelem o evropskou dotaci.
Neměl byste zapomínat na to, že většinu problémů, které se svalují na EU nám způsobují naši vlastní úředníci. Je to z toho důvodu, že naši vlastní líní, neschopní a zároveň všeho schopní politici nejsou schopni (a ochotni) řídit efektivně státní správu.
V jiný zemích EU to funguje zcela jinak, což je důkazem toho, že se nejedná o problém EU, nýbrž náš vlastní.
Byl to zejména soukmenovec pana Svobody, pan Kalousek, který tady před 3 lety zahájil kampaň proti státní správě, za jakou by se nestyděl ani Velký kormidelník Mao.
18. 11. 2013 | 09:27

Sláma napsal(a):

Je nepochybné, že imigranti a menšiny rozvracejí samu podstatu Evropské unie a naši politici, které si za to platíme, strkají hlavu do písku a předstírají, že se jich to netýká.
Naši romští spoluobčané drancují česko-německé pohraničí z obou stran a vláda to neřeší, přestože nám běžným občanům to pak působí nemalé svízele při přepadovkách německé policie (nemluvě samozřejmě o řádným občanům, obývajících toto území na naší straně hranice).
Nejlepší řešení by bylo vystoupit ze Schengenu a alespoň chránit naše sousedy, v zájmu našeho dobrého jména, když už nejsme ochotni a schopni chránit naše vlastní občany!
A zároveň, nechť německá policie provádí potupné prohlídky v alespoň trochu kulturním prostředí hraničních přechodů, pod jakousi veřejnou kontrolou (a v uniformách).
Mimochodem - jak kontroly německé policie uvnitř Německa, tak i britských úředníků na Ruzyni, které jsem absolvoval, měly jasně rasistický rozměr - vždy se pozornost soustředila na lidi s tmavším odstínem kůže.
18. 11. 2013 | 09:37

buldatra napsal(a):

Slámo,

to vámi uvedené ladění kontrol na letišti mohu potvrdit.
A shledávám ho celkem zábavným.
A to nechci být zlomyslný.
Jenže jeden se tomu někdy holt neubrání.

Onen rozpor slov a činů, viz letiště a kontroly tohoto druhu, jsou způsobeny tím, čemu se říká diplomacie. Možná by pomohlo, kdyby kontroly prováděli diplomati. Takto to ve výsledku vypadá dost komicky.
18. 11. 2013 | 09:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Emissary,

zcela legitimně odpovídám, že netuším. Ale zjistím to a napíšu sem do debaty.

Libor Stejskal
18. 11. 2013 | 10:22

Lidka napsal(a):

Trikolóra: http://www.parlamentnilisty.cz/parlament/politici-volicum/Kozusnik-ODS-Trikolora-293699
18. 11. 2013 | 10:31

Filuta napsal(a):

Tomek
A za co konkrétně bych se měl stydět?
Víza si můžou Kanaďani klidně nabouchat do uší, já se v blízké době nechystám ani na Mácháč, natož někam na Aljašku.

Dovolil jsem si napsat, že je nám EU zcela na prd, přesně jak napsal Aga.
Pokud se jedná o vymáhání práva v rámci unie, nikoho nezajímáme.
Nejde jen o neoprávněné a nezákonné adopce v severských zemích, ale např. i neskutečné množství takových adopcí v Británii (děje se to i polským rodičům), o děti zavlečené do zahraničí, veliké množství dětí, na které rodiče-cizinci ze zemí EU neplatí atd.
A přijde mi na nejvýš směšné, když nás pokrytci jako Kanaďani a Britové školí v lidských právech a pak sami nevědí, jak si s těmi našimi cikány poradit. Jedni zavedou víza a selektují turisty už na letišti zcela rasisticky podle barvy pleti, druzí mají problém s vlastními demonstrujícími občany.


Kohout Fanda

Myslíte ,že by Le Penová byla o tolik horší nežli ti dva neschopové a unijní velzp...rdelky Sarkozy nebo Hollande?
V EU parlamentu mají dost strach z toho, co jim tam po volbách přibude. Už to nebude taková neomarxistická selanka.
18. 11. 2013 | 10:33

Filuta napsal(a):

Lidi, co bylo s Kožušníkem?

Na toho japíka ani nechodím.
On napsal nějaký oslavný blog k velké listopadové?
Jak jsem tak koukal, v Prague chodili rozsvěcet svíčičky a dojímali se na Národní sami nad sebou, jací byli hrdinové v tom 89. Ti Pražáci fakt nejsou normální (kdo normální by taky volil Bendu).
Oslavný pořad na ČT 1, kde vyznamenávali disidenty, mě vrhl o 23 let zpátky. Jako bych viděl Husáka blahé paměti, jak oceňuje své soudruhy.

Na vyvěšování fanglí to opravdu nevidím.
Není na co být hrdý, vše rozkradeno, nic nefunguje tak jak má, lid zbídačený, zfrustrovaný a bez naděje...
Blaničtí, není už načase vyjet?
18. 11. 2013 | 10:40

Filuta napsal(a):

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11352-cesky-rom-v-kanade-my-nemuzeme-jit-v-noci-v-klidu-po-ulici-ze-strachu-ze-nas-zbiji-hole-lebky-.aspx
18. 11. 2013 | 10:51

Pepa napsal(a):

Kanada je mi ukradená, s tím co mi zdejší "podnikám podnikám sotva bídě unikám" tedy podnikatelé zaplatí, už ani nevíjdu.
Platit dvě eura za pohled na moře - "jeden známej si v Itálii sedl venku do restaurace" a číšník na něj vyrukoval s tímhle - opravdu nemusím. Tráva je tam stejně zelená jako v Čechách, tak co bych tam hledal, akorát by ze mě tahaly prachy. A chlazenej staráč, je nad ty jejich patoky s paraplíčkem.
18. 11. 2013 | 11:19

Dalimír napsal(a):

Kanada je proslavená hokejem a dřevorubci takže Pepo na výběr by jste měl ! Naučit se pořádně mávat sekyrou není k zahození ! Cigáni mají náskok ,ovládají mačetu !
18. 11. 2013 | 13:00

propusťte Mumíju Abú Džamala! napsal(a):

Slámo, to ste zase něco řek.
Teď budou svědomití Britové buzerovat všechny.
Takhle z dobroty a osláblosti mysli směřuje civilizace nenávratně do Ř.
18. 11. 2013 | 14:22

Ládik!!! napsal(a):

Aby po p. Kožušníkovi nezmizel i p. Stejskal.
19. 11. 2013 | 06:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy