EU v. Rusko: boj nejen o asociační dohody

30. 11. 2013 | 23:01
Přečteno 4363 krát
Zatímco v Kyjevě policie rozhání proevropské demonstranty, Gruzie a Moldávie se radují z asociační dohody. Jde ale o mnohem více: o obnovu Sovětského svazu ekonomickými nástroji.

Přišel za mnou jeden smutný student z Doněcku, že u mě chtěl psát práci na téma dohody o přidružení Ukrajiny k EU, ale že po jejím pátečním nepodpisu na summitu ve Vilniusu neví, zda to má smysl. Překvapil mě tím, že prý i ve východní proruské Ukrajině, ba přímo v Doněcku, městě prezidenta Janukoviče, nastalo velké zklamání a roztrpčení.

Myslím, že smysl ta práce má, že každé dílo potvrzující proevropskou orientaci Ukrajiny je malým stavebním kamenem lepší budoucnosti Ukrajiny. Tu jí přeji, je mi totiž trapně vidět u nás ukrajinské inženýry a doktory jako stavební dělníky a uklízečky. Přeji jim to, Ukrajinci si dobře pamatují na Stalinův umělý hladomor, který stál cca 3 miliony ukrajinských životů v letech 1932-3: Ukrajinci vědí, s kým mají tu čest. Rusko hraje tvrdě a před zimou má všechny karty, totiž karty zemního plynu, v ruce. Teď se ukazuje, jak snadné je částečně obejít ukrajinské plynovody přes Nordstream, jak snadné je na ni zatlačit.

Dobrá zpráva je, že naproti tomu Gruzie zjevně učinila zřetelně proevropské politické rozhodnutí i pod ekonomickým nátlakem Ruska: nenávist k velkému sousedovi, který jí od r. 2008 okupuje část území, je pochopitelná. Moldávie, soused Rumunska, také šla touto cestou.

Je třeba mít na mysli, že Rusko nehraje tvrdě jen o své sousedy, bývalé součásti Sovětského svazu, Rusko chce i rozklad EU, chce jednat s jednotlivými státy, s nimiž si poradí daleko snadněji, a používá k tomu i politiky z členských států EU. Vybudování Nordstreamu bylo z pohledu rozkládání EU bezpochyby jeho dílčím vítězstvím, stejně jako ukrajinské odmítnutí asociační dohody.

Je to ale i lekce pro EU: o asociační dohodu se normálně žádá. To jen v poslední době byl Brusel překvapen odmítnutím této dohody z Ázerbajdžánu, ten má ale ropu. Arménie se rozhodla (dobrovolně?) vstoupit do ruské celní unie, takže s jejím unijním směřováním je to také nejisté. A konečně přišlo nejkyselejší sousto: odmítnutí kyjevské vlády. Částečný neúspěch vilniuského summitu je ale jen jednotlivá bitva, diplomaticko-ekonomická válka o evropskou orientaci našich východních sousedů bude mít ještě mnoho dějství.

Přejme jim štěstí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

tajemný pan H napsal(a):

z ruska se stala ztracená země. je mi líto mladých rusů, kteří chtějí žít v něčem jinem, než v bolševické mafianské nacistické kleptokracii. rusko je nemocný národ. několik mladých rusů osobně znám. nenávidí putina a cítí beznaděj.
30. 11. 2013 | 23:10

Dumpling napsal(a):

"Gruzie zjevně učinila zřetelně proevropské politické rozhodnutí i pod ekonomickým nátlakem Ruska: nenávist k velkému sousedovi"

Autor vcelku bezelstně vyznává jako klíčový motiv EU nenávist vůči Rusku. Je to tak správné, k čemu zakrývat základní pohnutky?
V této souvislosti vidím jako záblesk naděje sympatický odpor vůči hegemoniálnímu nátlaku Bruselu. Těm bruselským nadlidem se muselo zajiskřit před očima.
30. 11. 2013 | 23:31

Karel Mueller napsal(a):

Pane Svoboda,

v těch dobách hladomoru vládl na Ukrajině Chruš Ukrajinec Chruščev a zejména osobně řídil zemědělství. Onen Chruščev, který dal později Ukrajině Krym a byl veleben západem za kritiku Stalina, Ale buďme nad věcí i v případě Vašich dalších výroků :-).

Paní Clinton se nechala slyšet, že USA nedovolí obnovení SSSR. Já si myslím, že je to věc obou národů, jestli k sobě najdou cestu. Historie se opakovat nemůže a nebude, Rusům dnes jde o ekonomickou spolupráci v určitých klíčových oblastech a je pro ně tak podstatná, že na Ukrajina určitě ekonomicky netratí. V případě volby EU si tím nejsem jist.

Ukrajinci mají nad čím přemýšlet.
30. 11. 2013 | 23:40

Maximus napsal(a):

Obávám se, že Putin musí celé Rusko držet pohromadě bohužel pod určitým násilím a umenšenou demokracií. Pokud by totiž povolil a pustil otěže a nechal tam zavést "demokracii" třeba české verze, Rusko rozeberou chmatáci a šíbři z celého světa jako lego. Nakonec Libye je nyní jistý odvar toho, co by se v Rusku a okolních zemích bývalého CCCP stalo. Ta země nepoznala kapitalisnus a rovnou z feudalismu přes socialismus by měla zavést kapitalismus s demokratickým zřízením? Jenže oni na to nemají připravené lidi, ještě více než tomu bylo u nás. Amneričan vidí Rusa jako úhlavního nepřítele a tak tomu bude i nadále po mnoho let. Pak ovšem přijdou Číňani, kteří rostou ve všech směrech a vše bude jinak. Pak by se mohl Amíkovi Rus hodit, ale to už bude pozdě.... Jo, pragmatismus je svinstvo.
Hezký pozdní večer.
30. 11. 2013 | 23:41

Šiřitel víry pravé napsal(a):

Soudruhu Svobodo,
on ten hladomor nebyl jen jeden a nebyl jen na Ukrajině.

Např. o Leninovi je známo, že byl zcela lhostejný k utrpení lidí za hladomoru v carském Rusku v roce 1891. "Tvrdil, že by se postiženým neměla poskytovat žádná pomoc, protože tak dříve dojde k jejich revolučnímu vystoupení. Tento jeho postoj odsoudila s nepochopením i jeho jinak milující sestra Anna, kterou obrovské ztráty na životech a nesmírné utrpení statisíců lidí pohnulo k aktivní pomoci, jako mnoho dalších lidí z vyšších vrstev společnosti té doby" (pozn.: Uljanovovi byli bohatí).

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3012423

"... v roce 1891, ... reakce veřejnosti na hladomor poprvé vychýlila střelku do směru, který vedl nevyhnutelně ke srážce s carským samoděržavím."

http://www.kosmas.cz/knihy/127838/lidska-tragedie/

Historie hladomorů:

"... opakující se hladovění provází celou lidskou historii. Encyclopedia Britannica jmenuje jednatřicet významnějších hladomorů od dob starověku až po rok 1960. ...

1005: hladomor v Anglii. 1016: hladomor po celé Evropě. 1064-72: sedmiletý hladomor v Egyptě. 1148-59: jedenáctiletý hladomor v Indii. 1344-45: velký hladomor v Indii. 1396-1407:
hladomor Durga Devi v Indii, trvající dvanáct let. 1586: hladomor v Anglii, který inicioval vznik Zákona na ochranu chudých (Poor Law System). 1661: hladomor v Indii; dva roky vůbec nepršelo. 1769-70: velký hladomor v Bengálu; třetina populace – 10 miliónů lidí – zahynulo.

1783: hladomor Chalisa v Indii. 1790-92: Deju Bara, neboli hladomor lebek, v Indii, takto nazvaný neboť mrtví byli příliš početní, než aby mohli být pohřbeni.

Tento seznam není kompletní – jak by asi byl kterýkoliv jiný seznam. Například ve Francii v zimě roku 1709, zemřel podle soudobých údajů více než jeden milion lidí z 20-ti miliónové
populace.(6) V osmnáctém stolení Francii postihlo osm hladomorů, které vyvrcholily nedostatkem obilí v roce 1788, což byla jedna z příčin Revoluce.

1838: intenzivní hladomor v Severo-západních Provinciích (Uttar Pradesh), Indie; 800 000 zemřelých. 1846-47 hladomor v Irsku, jako důsledek neúrody brambor. 1861: hladomor v severozápadní Indii. 1866: hladomor v Bengálu a Orisse; 1 000 000 zemřelých.

1869: intenzivní hladomor v Bombaji, Madrasu a Mysorei; 5 000 000 zemřelých. 1877-78: hladomor v Číně; údajně 9 500 000 zemřelých. 1887-89: hladomor v Číně.

1891-92: hladomor v Rusku. 1897: hladomor v Indii; 1 000 000 zemřelých. 1905: hladomor v Rusku. 1916: hladomor v Číně.

1921: hladomor v SSSR, zapříčiněný komunistickou hospodářskou politikou; nejméně 10 000 000 lidí patrně odsouzeno k záhubě dokud American Relief Administration (Agentura pro výpomoc) v čele s Herbertem Hooverem nezasáhlo a snížilo tak počet lidí, kteří skutečně zemřeli na přibližně 500 000.

1932-33: znovu hladomor v SSSR, zapříčiněný Stalinovou politikou
kolektivizace; „milióny mrtvých“.

1943: hladomor v Bengálu; přibližně 1 500 000 zemřelých.
1960-61: hladomor v Kongu. ...

Před více než třiceti lety E. Parmalee Prentice poukazoval, že lidstvo bylo zachráněno ze světa nedostatku tak rychle, že synové ani neví, jak jejich otcové žili:

„Tady je ovšem vysvětlení nespokojenosti s životními podmínkami tak často vyjadřované; lidé, kteří nikdy nepoznali nedostatek, v jakém žil svět po mnoho uplynulých století, jsou neschopni docenit skutečnou hodnotu takového nadbytku, který dnes existuje, a jsou nešťastní, že není ještě větší.“

http://libinst.cz/Files/KqLFy4r2/profile/2468/hazlitt_poverty.pdf

Tedy,
není vůbec jisté, zda šlo v případě velkého hladomoru na Ukrajině (1932-33) skutečně o záměrnou genocidu Ukrajinců. Pravděpodobnější je, že bezohledná generální linie, vytyčená již Leninem a "zdokonalená" Stalinem - násilná kolektivizace - Ukrajině způsobila větší ztráty, protože šlo o vyloženě zemědělskou oblast - obilnici SSSR.

A na lidském utrpení a životech bolševikům nikdy nezáleželo.
Ať už šlo o Rusy, Ukrajince, či o jiné národy.
30. 11. 2013 | 23:47

Karel Mueller napsal(a):

Maximus:

V zásadě to vidíte správnš. Bohužel.

Putin sám řekl, že je otázka, jaké národy budou v budoucnosti v Evropě žít.
30. 11. 2013 | 23:50

Suinortep napsal(a):

Pochybovat o tom, jestli hladomor na UK byl záměr, nebo jen nepovedený experiment není třeba. Komunisti decimovali i jiné národy. A ne jen hladomorem. A to po celou dobu své existence. A ještě to neskončilo, i když si dnes říkají jinak.
01. 12. 2013 | 00:07

jozef napsal(a):

Asi to autor mysli vazne.

Tak uvedme k desnemu,nezmyselnemu textu aspon par veci,ktore su mimo autorov obzor.
Moldavsko je najchudobnejsia europska krajina,jedna z najviac postihnutych obeti US politiky divide et impera.Podpisom dohody Moldavsko ekonomicky nema co ziskat.Teda vecsina obyvatelstva nema co ziskat,s vynimkou lahsej emigracie ap.
Gruzinsko je na tom podobne,aj tu vacsina obyvatelstva zivori hlboko pod urovnou spred 30 rokov.Gruzinsko drzi ako tak pri zivote milion Gruzincov pracujucich v "nenavidenom" Rusku,posielajucich domov peniaze.Aj posledny gruzinsky premier zarobil a zaraba svoje miliardy!! dolarov v "nenavidenom"/?!!?/ Rusku.
Dodajme aspon,ze gruzinski gladiatori v tisicoch bojovali a bojuju krvave vojny pre stryka Sama /stovky ich padli v dobyvatelskych US vojnach /- len za mrkev pred nosom,len za slub prijatia Gruzinska do NATO a EU,do "klubu bohatych" statov....

Ukrajina je v stave insolventnosti,v bankrotovej situacii.Podpisom dohody,dodrziavanim dojednanej dohody, by dostala aj bleskovy ekonomicky uder.
Aj Rusko by zaznamenalo nemale straty.Ak Rusko Ukrajine pozicia a pomoze,pomoze nielen ukrajinskemu obyvatelstvu,pomoze aj sebe a teda aj vsetkym,ktori s Ruskom a Ukrajinou obchoduju.Zapad Ukrajine ponukal a ponuka len mrkev pod nosom,len buduce svetle zajtrajsky.A ziada okamzite platby.Napriklad vojakov do vojny v Iraku,pristup k rychlej hospodarskej a medialnej kolonializacii Ukrajiny atd.ap.Uz takmer stvrt storocia.
Dobyjanim vychodnej Europy Zapadom stratilo len Rusko a Ukrajina asi 10 milionov obyvatelov.Hospodarske straty nie su mensie,nez straty za 2.svetovej vojny.

EU sa predbezne dohodla s Cinou
o cinskych investiciach v Europe,aj v nasom regione,v hodnote biliona!!! eur v priebehu najblizsich 6 rokov.Dlhy USA su nesplatitelne,EU ma este sancu s pomocou Ciny hospodarsky neklesat a dlhy Cine splacat.
Je tak teda rozhodnute o rychlej cinskej hospodarskej kolonializacii Europy.

Sialene hospodarsko politicke vojny Waschingtonu a vazalskeho Bruselu proti 140 milionovemu Rusku /a tym aj s ruskom obchodujucim statom/ su - riadene sice Brzezinskym a spol,ale riadene su proti celej Europe,prave v prospech cinskej a muslimskej kolonializacie Europy.
01. 12. 2013 | 00:23

tajemný pan H napsal(a):

se sovětským svazem přišla bída na zem. každý, kdo omlouvá komunisticé zločiny je neuvěřutelný rudý dobytek. miliony mrtvých. to je sovetský svaz v praxi, hovado lenin uplne stejne jako lidské hovado stalin nebo lidské hovado hitler byli masový vraZi.kdo nechce znát opravdu si jí musí zopakovat.
01. 12. 2013 | 00:24

sasa napsal(a):

tajemný pan H: co je to za blabol? Kde jsou souvislosti se soucasnym stavem? Radsi si tu asociacni dohodu prectete a pak sudte.
01. 12. 2013 | 00:44

curs napsal(a):

Nejhorší je, že prozápadní směr na Ukrajině představují politické figuríny, proti nimž je i Putin vzorem demokrata a slušného člověka. Už jednou provedli "demokratický" puč, ale pak vládli tak, že se voliči vrátili k "východní" orientaci. Ono totiž nestačí předstírat pokus o otravu, pobíhat s napuchlým ksichtem nalíčeným nějakou "demokratickou" tajnou službou a řvát proti Rusku, jako to předváděl Juščenko, ono je třeba také slušně vládnout.
Za úvahu by stálo, proč se k západní orientaci hlásí na východě kriminální psychopati, možná je to tím, že kvalitnější politikové nesázejí na štvaní a nenávist, nýbrž na soužití s Ruskem. Naštěstí i ČR má díky KSČM a prezidentovi solidní postoj k Rusku, kostelní štvaní je záležitostí okrajových panáků z KDU-ČSL.
01. 12. 2013 | 01:15

xerox napsal(a):

p. svobodo píšete že ,, je mi totiž trapně vidět u nás ukrajinské inženýry a doktory jako stavební dělníky a uklízečky ,,

jaké máte pocity když vidíte českou realitu ... ? ...

nevím jak vypadají tzv. asociační dohody ... ale když jsi vzpomenu jak jsme dopadli my např. v zemědělství - cukrovary atd. ... tak mi je to celkem jasný ... :-)

Maximus

souhlas , ale nemyslím si že by američani viděli v rusech úhlavního nepřítele , us vláda dneska vidí nepřítele ve všech zemích co jí nejdou na ruku ... což jsou skoro všechny země , proto to odposlouchávání celého světa včetně tzv. spojenců ...
01. 12. 2013 | 01:53

kokoshka napsal(a):

Vy mne proste nedavate klidne spat,pane Svoboda,kašlu ted na ženu a dite,kašlu na vsechno,mne tak boli dušička za ukrajinskou demokracii že proste neusnu!
Tleskam,tleskam,pane Svoboda,takovou rusofobskou agitku se slovy"Rusko chce rozklad EU" a"nenavist ke svemu sousedu" už davno jsem čekal,hystericke štekani celeho eurokolchozu na mne uvalilo pocit euforii.Ale co ja hnusny barbar a imperialista?Tady je text povolanejšiho,prosim,Sergej Chelemendik,překlad z řuštiny muj osobni,omlouvam se za chyby,www.chelemendik.sk___1_146545301,html

"Euroatlantickou integraci Ukrajiny je možne představit v podobe takove historky,mezi siamskymi dvojčaty se odehrava dialog,mene slabe a nemocne dvojče nečekane oznami bratru:"Ja letim na tyden do Amsterodamu zalitat v gay klubu.Ne bud'beze mne smutny!"
"Europsky osud"Ukrajiny je v mlze težkych mraku propagandy,neni od veci tyto mraky rozehnat a tvrde se vyslovit k jadru tohoto nebezpečneho počinani.
Proč Europa potřebuje Ukrajinu,spiše vladnouci oligarchie EU?
Kolonizovat,obankrotit,oloupit,vysat životni štavy jak to dokazali s celou Vychodni Europou.
Ne proto že oni jsou tam v EU tak zli,krvežiznive a proto že tak je to zařizene-pavouci lovi mouchy a jinak žit neumeji.EU je pavoukem a Ukrajina muchou i když velkou.
Pohlceni Ukrajiny je to neco na zpusob tajnych injekci starnoucim bohačum stvolovych bunek,pobočni efekty takove terapii prej dobre zname jednomu nedavnemu prsonaži ukrajinske historii(Juščenko-red.)
Treba uznat že v olupovani Vychodni Europy za posledni 20 let dokazala EU skvele vysledky,dnes litevsky instalater bratřičkuje se s polskym,a spolu sede na mokre podlaze vedle zabiteho zachodu v Londyne tyto dva milovniky osudu mužou pokecat o byvale slave Rzecy Pospolite a ješte o tom že za všechno mužou rusaci...
(dale překladam)
01. 12. 2013 | 07:24

Zimbabwe napsal(a):

Ukraina udělala to nejlepší možné rozhodnutí. Přidat se k evropské unii může jedině imbecil. Ale my už si starosti dělat nemusíme, už nemusíme ani pracovat, kdykoliv dojdou peníze ČNB je pro nás natiskne
cituji "ČNB je rozhodnuta intervenovat v takovém objemu a tak dlouho, jak bude potřeba" to znamená, že budou tisknout peníze dokud budou u moci. To znamená, že už nemusíme být ekonomicky produktivní, ČNB to vyřeší za nás, natiskne peněz kolik bude potřeba a uhradí státní dluh.
01. 12. 2013 | 07:32

kokoshka napsal(a):

Obezlidnele,extremne chude Pobalti,donedavna nejbohatši a nejcivilizovanejši oblast SSSR při tom prijima euro jako novou valutu totež"odpovidat nejvice strohym kriterium chudoby"Jako kdysi jim začalo odpovidat Řecko,take ted extremne chude.
Ted je na řade Ukrajina,ale je to tak doopravdy?Veři ve skutečnosti byrokraty EU že s Ukrajinou udelaji to same co s Litevskem nebo Slovinskem?
Zda se že moc neveři,ale je podpořuji kopanci naši zaoceanske partneri(zupy)a už te ve sve velke hry veři jako v neprustřelnost dolaru.
Težko,bolestne-ale veři.
A přece v čiste evropske rovine,proč EU potřebuje Ukrajinu?Možna EU ma nedostatek ukrajinskych nelegalu a par-er?
Nezda se.Podle ruznych odhadu kolem peti milionu občanu Ukrajiny prakticky nelegalne a to znamena velmi levne makaji po cele Europe a uspešne konkuruji s afroasiatskyma uprchliky.Žadny rasismus-ukrajinske gastrbaitry v Italii urovnane s černochy ze Somalska v pravech a možnostech vjebovat temeř bez prava,a ukrajinske prostitutky se stavaji svetovou kvalitkou.
Ne ukrajinska levna pracovni sila Europe nepotrebna,nezamestnanost v Europe bije veškery rekordy,miliony Polaku okamžite jsou připravene zajistit a obsadit volna mista...
(překladam dale)
01. 12. 2013 | 07:47

Maximus napsal(a):

Karel Mueller
Xerox

Dříve bych nevěřil tomu, že k plně funkční demokracii v nějaké zemi je také potřeba mít připravené lidi. Je tam jasná korelace. Dnes je mi jasné, že demokracii v tom západním slova smyslu, nemůžete nastolit v zemích jako je třeba Afghanistán či Pákistán nebo Libye popř. ve většině afrických zemích. Stejně tak jsou na tom i když mnohem lépe Rusové, Ukrajinci...
Dneska by mohl soudruh Lenin s jeho mozky v počtu 300 kusů dovezenými z NY střílet z Aurory jako divý, ale s Rusy by už nehnul. To je jen díky informačnímu posunu v čase u lidí (vzdělání) a také přece jen se mají už mnohem lépe než v r.1917.
Tím nechci ovšem snižovat kvality výše uvedených národů a jejich schopnosti (třeba Indie má špičkové jaderné fyziky!), to je prostě celkovým myšlením a stavem tamní společnosti, výchovou v rodinách a ve školství, pokud nějaká tam je a náboženstbou ťarchou jak by řekli Slováci. My bychom ovšem se neměli také moc naparovat, za 23 let jsme předvedli neskutečné věci, občané jsou jako celek lhostejní prakticky ke všemu, část jich byla dezorientovaná a část jako podnikatelé byla zahleděna do svých problémů (tam patřím i já) spousta lidí těch méně vzdělaných nemá vůbec, ale vůbec základní politický přehled a někdy ani ten nejzákladnější. Právě ti co by měli chtít změny jsou u voleb pasívní a raději jdou do hospody žmoulajíc v kapse stovku a přemýšlejíc jestli zítra budou mít na nájem. Změny chtějí ti vzdělanější a osvícenější. Proto je třeba si vážit Babišů či Okamurů ač je jim podsunováno, že šli do politiky kdoví pro co, ale věřte, že to peníze nebyly. No a současná úroveň českých politiků kopíruje vlastně
úroveň nás, českých lidí, jen snad jsou tam více zahuštěny některé negativní vlastnosti než u těch co vytváří skutečné hodnoty. V politice se hlupák a neschopný či všehoschopný člověk může dostat hodně vysoko a nic. Naproti tomu v podnikatelském sektoru či ve velkých firmách, kde se něco produkuje, takový člověk nemá moc šancí. Rychle je smeten schopnějšími. Politika je plná různých Bendů, Langrů, Němcových, Tvrdíků atd., kteří toho moc neumí (v případě Kalouska platí druhá část věty za čárkou), jen žvanit fráze a vymýšlet jak se dostat k stále většímu vejvaru..... A česká demokracie je taková rádoby chytrá Horákyně a lidé si nechávají napořád nakládat na hřbet a drží jako muly, ale spíše tam patří jiné hospodářské užitkové zvíře. Fakt netuším jak zpitomnělé a netečné Čechy k vlastnímu osudu donutit, aby se začali zajímat o politiku a také aby změnili samozřejmě své chování. Tuším loni se na letadýlka NATO na Ostravsku bylo podívat s dětičkami 200 nebo dokonce 300 tisíc lidí, ale když se organizovaly demonstrace proti tehdejší vládě plné lapků, kteří jim programově a postupně snižovali životní úroveň, tak ti všichni lidé zůstali doma. Takže nezbývá nic jiného než konstatovat:
Dobře vám tak hlupáci a hledejte si práci, ale hlavně nestěžujte si.
Hezký den všem.
01. 12. 2013 | 08:14

Občan napsal(a):

Pane Svobodo,
Vy naštěstí o ničem nerozhodujete a tak Vaše spisky zůstanou jen těmi spisky.

Ukrajina udělala to nejrozumnější, co udělat mohla, protože aociační dohoda by ji ekonomicky smetla z povrchu zemského.

Moldávie a Gruzie, to bude pro EU průs...švih jak Himaláje. Ekonomicky v podstatě neexistující státy, z nichž Gruzie je navíc zdatným exportérem drog a producentem terorismu. U Moldávie jde EU o jediné - o průmyslově a surovinově zajmavé Podněstří, které usiluje o samostatnost a připojení k Rusku.
A geostrategicky se jedná o další z pokusů vojensky obklíčit Rusko. Nic víc.
Takže EU bude na úkor svých občanů živit další dva lazary, ještě víc zneužívat lacinou pacovní sílu jejich obyvatel, rvát ještě víc peněz do zbrojení, až nakonec - k velké radosti AIPACu a islamistů (NEZAMĚŇOVAT S MUSLIMY!!!)- zničí sama sebe.

Místo toho, aby EU rozumně spolupracovala s Ruskem (bez jehož surovin je v řiti) v oblasti ekonomické a zejména bezpečnostní, činí přesný opak.
Evropa stála na pokraji propasti; přijetím Rumunska a Bulharska a přidružením Moldávie, Gruzie, Bosny-Hercegoviny (výhledově i Albánie vč. Kosova a dalších ekonomických musulmanů) však učinila smělý krok kupředu...

Co očekáváte od importu chudoby a bezpečnostních hrozeb do EU?
Prosperitu?
Tak na to, pane Svobodo, zapomeňte. Vám jako advokátovi z toho pšenka nevyroste a studentů Vám také nepřibude. Nebude je totiž mít kdo finanovat. Pan Kokoshka a další už Vám napsali, co nás ve skutečnosti čeká.
01. 12. 2013 | 08:17

Ládik!!! napsal(a):

Proč nepřijmout do EU rovnou Rusko?
01. 12. 2013 | 08:18

kokoshka napsal(a):

K velke litosti business plan Europy ohledne Ukrajiny možna je podobny kolonizaci Slovenska,Česka a Polska ale je vice kruty a nelitostny.Ukrajinu neplanuji proste vysat ale zničit jako stat.
Copak tak zakeřne mužou učinit štedre,mirumilovne europske přatele Ukrajiny jmenem kterych mluvi tak přesvedčive propadly polsky politik Kvasnevskij?
Mužou nebo ne,čas ukaže-ale chteji.
Ja myslim že nemužou,moc vysoka planka,protože na Ukrajine bydli jiny narod,silny tvrdy a vysavat jinym sebe nedaji i když mistni upiry je vysavaji dost.
Ale EU a zupy zatim mysli jinak,protože moc chteji.V"zavojovani novych vychodnich teritorii" uz pokolikate vidi pro sebe nadeji.Ani Napoleon,ani Hitler jim nic neodkazali ze sve zkušenosti.
Formule kolonizaci Ukrajiny vypada tak:slibit velke prachy ukrajinskym vudcum na kapesne,hodit jim par medaku a pozdeji zavalit zemi odpadky všeho co se nahromaždilo v Europe a Americe a temy odpadky konečne zabit ostanni hospodařstvi-
Do toho momentu vše vypada standartni,klasicky ale potom se objevuje novy masštabni cil-uchvatit přirodni bohatstvi ktere Ukrajina ješte ma v obrovskem množstvi a Polsko a Litevsko nemaji.A zaroven obsadit kličovy geopoliticky placdarm celeho euroasijskeho kontinentu...
(dale překladam)
01. 12. 2013 | 08:18

Admirál napsal(a):

Optimálním řešení by byl Euroasijský svaz zahrnující EU a Rusko. Od Bretaně po Vladivostok.

Praktikovaná politika konfrontace s Rusem mi připadá z pohledu EU zbytečná a škodlivá.

Ukrajina by na přidružení k EU ekonomicky tvrdě doplatila. Pokud by to chtěla EU vyměkčit, doplatili by na to tvrdě občané EU.

Tak vypadá rovnice.

Ukrajinští poslanci zřejmě tuto rovnici znají. Znají ji ti evropští? Zná ji pan Svoboda?
01. 12. 2013 | 08:24

kokoshka napsal(a):

Surovin ma Ukrajina dostatek.Ale hlavni je zemedelska puda,ktera dava nadeji vypestovat novou Afriku uprostřed Evropy,totež na ukrajinske pude se budou pestovat v obrovskem množstvi nekvalitni geneticky modifikovane potraviny.
Nelitostnost planu je v tom že občane Ukrajiny se stavaji uplne zbytečnymi na tomto svatku jak ostatne jsou zbytečne i občane Lotyšska u sebe doma ale Ukrajincu je přiliš mnoho.Bida Ukrajincum.Pulku obyvatelstva Lotyšska Europa lehce stravila,ale pulku obyvatelstva Ukrajiny sotva zvladne.
Europa už se dusi rumunskymi a bulharskymi cikany,ačkoli jsou to lide proste,neškodne.Kradou,ale ne tak jak bruselske činovniky.Natvrdle ukrajince nic pro europske žaludky.
01. 12. 2013 | 08:33

Občan napsal(a):

Maxime,
na je ta "naše" "svoboda a demokracie" neaplikovatelná i proto, že ve skutečnosti o žádnou svobodu a zejména demokracii nejde.
Všichni, jimž dosud byla vbombardována nebo vydíráním vnucena, velmi rychle zjistili, že o takový humus rozhodně nestáli.

A když se podívám, jak jsme dopadli my, tak se jim ale vůbec nedivím.

Ad Indie: Indie má hlavně několik DESÍTEK MILIONŮ výborných ajťáků a účetních. Až Indie přijde na to JAK, tak zlikviduje evropské ajťáctvo a účetnictvo s prstem v nose. A bývalí evropští IT a účetní si budou hledat práci v indických a čínských montovnách, postavených na bývalé evropské zemědělské půdě. Už dnes nepotkáte v IT a účetních odděleních (to jsou ta, co nejsou vidět) evropských bank skoro žádné Evropany, protože je nahradili právě Indové.

A že změny chtějí vzdělanější? Tak se podívejte na šílenou nezaměstnanost mezi mladými VZDĚLANÝMI v celé Evropě a USA. K čemu jim to vzdělání je, když nemají co do huby?

Ano, lidé jsou pasivní. Neboť zjistili, že čelí něčemu, proti čemuž demonstrace, stávky, odborová organizovanost a "občanská aktivitia" nic nezmohou. A čehož jsou reprezentanty právě ti Vaši Babišové a Okamurové.
Myslím tím finanční a business skupiny, které převzaly skutečnou moc nad státy a jimž slouží vlády už jen jako servisní organizace.
01. 12. 2013 | 08:37

kokoshka napsal(a):

Ohledne placdarmu obyvatelstvo Ukrajiny naprosta vetšina kterych sebe považuje za Rusy ale takovymi jsou neni jenom zbytečne ale přimo nežadouci,treba bude s tim neco udelat?
Neco na kštalt zname doktriny-zabijejte asiaty rukama samotnych asiatu behem vietnamske valky.Nahlost se kterou tahne křupan EU milenku Ukrajinku do sveho lože rozhnevali dokonce i ukrajinske tlustokožce.
Pust'te politickou obet Tymošenkovou-tehdy jsme ochotni vas oloupit!
Viktoru Fedoroviču Janukoviču zaslali z EU pozvanku na jeho vlastni popravu,a ten odletel do Moskvy poradit se s Vladimirem Putinem.
A poprava se nekonala.Zatim.
Konec filmu.
01. 12. 2013 | 08:46

kokoshka napsal(a):

Jsem upřimne rad za všechny normalne Ukrajince a za moje drahe ukrajinske přibuzne se kterymi jsem ted v neustalem kontaktu že vyhnali pomarančovy mor tam kam patři-do banderovskych zemlljanek a jeskyni!
Ukrajina bude svobodna a prosperujici jenom se svymi slovanskymi bratři a ne s nejakou hnusnou podřadnou UU ktera sama se topi v dluzich a problemech!
Ura,ura,ura!
01. 12. 2013 | 08:59

StandaT napsal(a):

Uvidíme, jak to ještě dopadne. Rus nic jiného, než metodu cukru a biče neumí a ta není příliš účiná. Obzvláště, když půlku toho cukru sežere sám. Uvidíme.

Je ale třeba si přiznat, že snaha podrobit si okolní národy je pro Rusa životně nutná. Národnosti ve své federaci si už přizpůsobil a pokurvil k obrazu svému, takže ti už téměř neuživí ani neoblečou sami sebe, natož Rusa, ten potřebuje vazalské státy pro samotné fyzické přežití.

Rus nepatří do Evropy. Jedině cynické řešení má cenu - Bělorusko, Ukrajina a Moldávie by měly zůstat jako sanitární koridor mezi Evropou a Ruskem. Mezi Evropou a Ruskem může proudit pouze zboží, humanitární pomoc a repatriace mafiánů a KGBáků.
01. 12. 2013 | 09:06

otaznik napsal(a):

kokoška prebral agendu Chelemendika , alebo im je?
01. 12. 2013 | 09:14

kokoshka napsal(a):

StandaT:
Vem si k sobe klidne Moldavii,Gruzii,Azerbajdžan...Treba až do obyvaku.
Slovanska osa zustane nepokřivena jak kytarni struna Rusko-Ukrajina-Belorusko a ješte tam nejaka Armenie,Kazachstan a přidružene staty,ostatni sebranka je celkem tvoje.Krm je,dotuj,libaj do zadku-nam lehše.
Bojiš se nas vkupe s Činou?Spravne,a ted vzal pušku a honem bojem do Syrii krvacet za demokracii,ješte jste TADY,vojine Kefaline!?
01. 12. 2013 | 09:19

kokoshka napsal(a):

otaznik:
Ne,ja jsem Fantomas pod maskou Dolejšiho,cha cha cha!
01. 12. 2013 | 09:25

StandaT napsal(a):

kokoško, o nás se neboj. Vy Rusové, kteří máte prachy, se stěhujete k nám, ne my do Ruska. To hovoří za vše. A v budoucnosti se toto nezmění. A nevyhrožuj Čongem, když už teď máš za Uralem oblasti, kde se začíná mluví čongsky s ruským přízvukem.
01. 12. 2013 | 09:33

otaznik napsal(a):

kokoška:
v diskusie pod blogom pana Schwarzenberg, nekto dal odkaz na clanok Chelemendika. To, co si sem napisal vo vsetkych vstupoch je s 90% s toho clanku, s 10% je tvoja tradicna gebuzina. Nehnevaj sa ze ta neoslovujem na Vy.
01. 12. 2013 | 09:35

kokoshka napsal(a):

Probudil jsem se dnes rano do chladneho nedelniho zimneho piterskeho rana a vstal tak tiše aby neprobudil ženu a nedej bože malou a sedl do počitače ani nevypivši kavy abych tady šiřil propagandu?Phe,ono meni treba.
Ja to delam podle toho jak řekl Kipling:"My s tebou jsme jedne krve!"
V mych žilach koluje ukrajinska krev,ja se necitim lhostejny k tomu co se deje u Sousedu,rovnež jsem je varoval před 9 lety co bude po Pomarančove revoluci,nechci znovu byt nevdečnym prorokem!
01. 12. 2013 | 09:36

berkowitz napsal(a):

Na UA se teď demonstruje za to, aby se UA přihlásila k přístupovým rozhovorům k EU. Nebudu se zabývat, jestli je to pro ně horší, či lepší vzhledem k jejich tíživé hosp. situaci.

U nás jsou dvě možnosti :

- eurohujerové budou tvrdit, že UA má nezpochybnitelné právo k EU přistoupit.

- eurofobové budou tvrdit, když už ta EU pos*ala nás, tak nechť do toho spadnou taky, ono je to nadšení přejde.

Co je správné?
01. 12. 2013 | 09:38

kokoshka napsal(a):

otaznik:
Ano ja přeložil jenom polovinu članku,je moc velky a ja dnes mam volno a nemam pod rukou sekretařku,kdo chce a umi muže dočist sam,duležity byl počin.Odkaz jsem dal,kdyby Chelemendik to mel ve slovenštine byl by link.
Co po mne ješte chceš?
01. 12. 2013 | 09:40

berkowitz napsal(a):

Pro pana Kokošku :
Chelemendík je ve slovenštině zde :
http://www.chelemendik.sk/
01. 12. 2013 | 09:44

kokoshka napsal(a):

U pana knižete nikdo odkaz na tento članek Chelemendika dat nemohl,tam to mam dobre zmonitorovane,natož jsem ho objevil teprve včera,a pan Stejskal dal blog Svobody tak pozde že už jsem nemohl odpovidat(mam přijemnejši starosti)-kecaš,ty,vykřičniku!
01. 12. 2013 | 09:47

kokoshka napsal(a):

berkovitz:
Ja znam odkaz na stranky Chelemendika,jinak bych odkud překladal?
Dejte link na TENTO članek ve slovenštine:
Ma tam bejt-Pohlceni Ukrajiny EU,kapitola 1.
01. 12. 2013 | 09:50

vasja napsal(a):

EU v. Rusko: boj nejen o asociační dohody
-------------
Proč ty bolševici a evrokomouši poráde chtěj za něco bojovat teda nevim.
Možná to maj v palicích trochu podělaný.
01. 12. 2013 | 10:05

nemam otazky napsal(a):

kokoška:
odtadial si opisoval

Trtkos napsal(a):

Nejlepší analýza

http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1392-nejlepsi-analyza-jaka-existuje-proc-chce-evropska-unie-pohltit-ukrajinu-jak-zklikviduje-tamni-obyvatele-chysta-se-velka-kradez-vseho-bohatstvi.aspx

29. 11. 2013 | 22:04
01. 12. 2013 | 10:05

berkowitz napsal(a):

Pane Kokoška, toto je výborný článek o Rusku, včetně diskuze pod ním:
http://www.zvedavec.org/komentare/2013/11/5756-1993-2013-konci-dvacetileti-pas-de-deux-ruska-a-usa.htm
01. 12. 2013 | 10:06

kokoshka napsal(a):

Targus neodpovida a neobjevuje se blozich,asi se na mne urazil kvuli nedokončene praci?
Lud'ku,bud bez obav,ja na nic nezapomnel!
Ale možna je v Rumunsku nebo pracuje na svem,to on dokaže!
01. 12. 2013 | 10:06

kokoshka napsal(a):

vasja:
A internet adresa tam neni?
Ne pro mne,ale pro snadnejši přistup do zdroje?
01. 12. 2013 | 10:10

kokoshka napsal(a):

Dekuji všem za odkazy,ja to nepotřebuji,moje vira je neochvejna a situace pro mne celkem jasna(z tohoto břehu)ostatnim přeji hezke počteničko!
01. 12. 2013 | 10:12

Filuta napsal(a):

Moc zajímavý článek, který by měl být varováním pro všechny bloudy, snažící se vlézt do toho příšerného spolku zvaného EU.


"František Pillmann si všímá jedné „kouzelnické“ metody naší i evropské vrchnosti, která některým „rovnějším“ z nás dovoluje, co pouze „rovným“ zakazuje.

Mýtné na německých dálnicích jen pro cizince včetně Čechů by bylo proti předpisům EU. Ale mýtné na německých dálnicích pro Němce i pro cizince společně, ovšem jen německým poplatníkům vrácené v daňovém přiznání, to směrnicím EU plně vyhovuje. Stačí tedy do očí bijící nesmysl nebo dokonce nezákonnost pouze napakovat do jednoho balíku s jinou normou, a hned je celek apetýtlich. Pravda, malý rozdíl tu bude - přibydou byrokratické náklady. Nevěřícně kroutím hlavou. Tohle že je právní řád? Předvídatelný, spravedlivý, měřící všem stejně?"

http://www.protiproud.cz/svet/politika/komentare/696-jak-souvisi-islamsky-terorismus-mytne-na-nemeckych-dalnicich-a-ceske-zdravotnicke-poplatky-jako-ve-farme-zvirat-od-orwella-nektera-prasata-jsou-si-rovnejsi.htm
01. 12. 2013 | 10:31

kokoshka napsal(a):

Aha,tady je Kapitola 2 tohoto članku,ješte jsem ji nepřečetl ve slovenštine(tentokrat neni v ruštine-co tam u sebe Sergej ma za bordel?)ale davam na vedomi:
www.chelemendik.sk/Sergej_Chelemendik_Pohltenie_Ukrajiny__kolko_to_bude_stat_Cast_2_122618033.html
01. 12. 2013 | 10:32

Filuta napsal(a):

Jakživo by mě nenapadlo, že se členstvím v EU ocitneme v tak smrtonosné pasti, že mi i Rusko bude připadat jako vzor demokracie.
Pro eurohujerské politiky by měly být varující diskuse pod blogy na téma protesty na Ukrajině - 90 procent Čechů pokládá ukrajinské demonstranty za šílence, co se tlačí dobrovolně pod gilotinu. I když nutno podotknout, že jde jen o pár tisích pomýlených bloudů, kteří mají o členství "v klubu" hodně zkreslené představy.
Asi myslí, že jim pak budou pečení holubi lítat do huby.
Měli by se nejdřív přijet podívat na naše zdevastované zemědělství, průmysl i obchod.
01. 12. 2013 | 10:39

Kelt napsal(a):

Tak jsem dočetl až sem a naprosto nedokáži pochopit myšlení některých rusofobů,z nichž jeden,zvláště nenávistný definuje Rusko jako "bolševickou,mafiánsko nacistickou kleptokracii".
Tito přispěvovatelé nejsou schopni akceptovat několik zásadních změn,kterými prošlo Rusko v krátkém historickém období od carského samoděržaví,přes komunistickou totalitu až k dnešním poměrům.To podstatné je,že Rusko od pádu carismu neprošlo ani tím nejkratším obdobím,které by mělo rysy demokracie.
Ale rozhodně není tím,čím je hoven charakterizuje.
Rusko prochází obdobím,ve kterém existuje forma demokracie v modifimají ,která musí reagovat na velice krátké období její existence.
Za další-v čím zájmu je vykreslovat Rusko jako expandujícího nepřítele Evropy-žádný takový neexistuje-to jenom hovenové mají potřebu zde exhibovat se svojí mentální zaostalostí.
Rusko potřebuje EU a ta potřebuje Rusko-"válka o Ukrajinu"je dílčí problém,který si musí vyřešit Ukrajinci sami.
01. 12. 2013 | 10:44

Kelt napsal(a):

oprava-modifikaci
01. 12. 2013 | 10:48

zdarv napsal(a):

Kokoshko: to jste tedy trefil hřebík na hlavičku s tím Pobaltím! Skutečně to bývala nejbohatší oblast bývalé Říše zla a v současné době je to nejchudší oblast EU. Míra chudoby a bohatsví je ovšem velice relativní, což Vy bezpochyby víte, ale nechcete si to přiznat. Mezi žebráky bez haléře je tudíž někdo, kdo má v kapse korunu, samozřejmě boháč. Vaše demagogické tvrzení tak jen ukazuje ve vší nahotě naprostou bídu, která byla, je a bude v Rusku na věčné časy.
01. 12. 2013 | 10:50

Občan napsal(a):

Filuto,
když se Franta Voceďálek nacpe v umaštěných modrácích a s bandičkou v pracce do hochnóbl golfového klubu, musí počítat s tím, že si z něho členové udělají rohožku a budou z něho mít legraci.
Zvlášť, když se ještě postaví doprostřed salonku a začne tam vyřvávat, že to klubu osladí a že ho "zdemokratizuje".

No, a přesně to se stalo nám, Pobaltí, Polsku, Maďarsku, Bulharsku a dalším "Frantům", kteří jsme se narvali někam, kde nemáme co pohledávat.
Jsme jen lacinou pracovní silou, smetištěm a západ si s námi vytírá zadek. Tak jsme to chtěli. Ukrajinci nejsou hloupí a do takové pasti se nehrnou, nýbrž se rychle naučili ji využívat/zneužívat ve svůj prospěch. A doma si to dál dělají po svém. Moudří lidé...

Sebekriticky přiznávám, že jsem hlasoval PRO členství v EU, protože jsem se bláhově domníval, že vstupujeme do EVROPSKÉ a ještě navíc UNIE. Dnes bych si za to dal pár facek.
Nečekal jsem, že právě "demokraté" ze západu budou jak včelky pracovat na tom, aby rozdělení západ vs. východ nejenže nebylo stíráno, ale naopak se prohlubovalo. Ano, byl jsem naivní a nijak mě to neomlouvá.
Ale díky tomu jsem pochopil, CO mají komunisté proti EU a že měli a mají pravdu.
01. 12. 2013 | 11:00

Grandmaster napsal(a):

Sprymar kokoshka uz zase radi. Utracet penize za zabavne filmy? Neni zapotrebi, je tu kokoshka. Zabavne serialy v televizi? Nene, kokoshka nas vice rozesmeje. Kupovat casopisy a knihy k pobaveni? Zbytecne utracene penize, vzdyt nas kokoshka lepe pobavi. Ura ura ura!
01. 12. 2013 | 11:03

kokoshka napsal(a):

zdarv:
Dobre,ja jsem multimilionař,no podivame se na tu bidu,večnou bidu:
středni mešični plat v roce 2013 po regionem RF:
m.Moskva 50,4 tis.rublu,Nenecky autonomni okruh 50,2 tis.rublu,Murmanska oblast 35,7 tis.rublu,Chanty Mansijsky autonomni okruh Jurga 51,4 tis.rublu,Jamalo Nemecky autonomni okruh 61,6 rublu,republika Sacha(Jakutsko)43,6 tis.rublu,Kamčatsky kraj 43,0 tis.rublu,Magadanska oblast 46,8 tis.rublu,Čukotsky autonomni okruh 49,8 tis.rublu.To jsou"chude"polarni oblasti!
A proč do naše večne bidy neustale jezdi Finove v me Leningradske oblasti a Pobalty v Kaliningradske oblasti za benzinem a potravinama?
Proč k nam vubec lezou gastry z celeho byvaleho SSSR,neni jim utulne ve sve samostatnosti o ktere křičeli v 1991 na každem rohu?
01. 12. 2013 | 11:05

TomášL napsal(a):

No, nevím....

Autore, Ukrajina má asi 45mil obyvatel a protestuje tu pár tisíc lidí (na jednom místě do deseti tisíc lidí).
Kdybych to převedl na ČR, tak má 10mil, tedy by v ČR protestovalo 4,5 méně lidi k číslům z Ukrajiny. Tedy řekněme od pár stovek v okresních městech po maximálně 2500 lidi v Praze. To mi na politickou krizi nijak nepřipadá mnoho občanů a chtíčů změny.
Kolik takových bláznivých demostrací bylo za Nečase?

http://www.psp.cz/sqw/ppi.sqw?d=3

Koukněte na odkaz a podívejte se na 17/2012 a přečtěte si jak dopadly volby na Ukrajině.

Myslet si, že Janukovič nemá podporu svého obyvatelstva + počet demonstrantů + složení parlamentu na základě demokratického zvolení, je hloupé a přijde mi, že evropská reakce je velmi hysterická. Chápu reakci EU, že nepočítala s odmítnutím, ale takové hysterické tornádo je spíše k smíchu.

PS: Vinit za vše Rusko, je určitě snazší, jak si přiznat vlastní neschopnost. O tom žádná...
01. 12. 2013 | 11:06

Občan napsal(a):

zdarve,
kdyby "pobalťanů" nebylo tak málo, že jejich emigranty slupla EU bez problémů, tak by teď doma chcípali hladem a zimou. Protože z těch tří srandastátů uteklo před bídou 30% populace a doma zbyli jen staří, nemocní, invalidé a děti. Plus ti, co nemají ani na autobus do polského Elblagu nebo na trajekt do Helsink.

Rusku vděčí Pobaltí za to, že tam ještě nepropukly hladomory. Protože všechny tři zemičky přežívají mimo jiné díky tomu, že vybírají prachy za obchodní tranzit a že Rusko je ochotné od nich kupovat slanečky. Jinak totiž ti pobaltští šašci nemají CO nabídnout (kromě každoročních srazů neonacistů).
01. 12. 2013 | 11:13

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Jistě, skláním se před Občany a kokoshky, kteří jsou po hrdlo naplněni sovětskoputinskou historiografií.
Existuje však ta archivní. Rusko není zemí-kulturním centrem. Těžko najdete oblast, s výjimkou bolševismu, anarchismu (např. rozštěpení německé socdemokracie), a antisemitismu (ovšem, taky tak trochu od Řeků) a mužictví ve které by Rusko cosi dalo světu.
Tzv. velká ruská kultura je představována pár jmény, spisek ve srovnání s evropskými zeměmi velmi stručný. Technologický pokrok po roce 1945 zapřičiněn 17000 německých vědů a techniků.
Kyjev je historicky jistě evropský více než Moskva. Ukrajinci, dle blogů, nechtěji od EU peníze, chtějí být pod vlivem civilizovaných právních vztahů a chtěji si vybojovat svůj zápas o sebe sami. Být blíže k EU je pro ně potřebou.
Praxe Ruska je historicky známa: zůstává vyprahlost a pustina. Na tom nezmění nic lživé báchorky kokoshků, Občanů a dalších. Ostatně jejich argumentace je mužická, což jen potvrzuje míru jejich rozhledu.
Nevím o tom, že EU vysílá do Kyjeva vojska, dle zpráv z Kyjeva na majdanu zasahovaly ruské pořádkové jednotky, letecky přepravované do Kyjeva. Odtud ona brutalita. Opakuje se pokus o obsazení Kosova ruskou armádou, který skončil ostudně... Obr na hliněných nohách se snaží hrát si.
Euroskepticismus je legitimní postoj, v jehož důsledku dochází k pozitivním změnám v EU, Rusko je jen extensivní hospodářství a planeta by m,u byla malá. Kupodivu - jeho kamarády jsou jen diktatury. Pomiňme kirminálního Berlusconi a návštěvu Putina u něj před pár dny. Vrána k vráně sedá.
Janukovič prohraje, Rusko mu nic nenabídne mimo hrozeb a naopak si bude hrát na hospodářské oslabení Ukrajiny. Vychází z toho, že EU válčit nechce. V tom je podobné Rusko nacistickému Německu.
01. 12. 2013 | 11:29

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Občan

Vaše opovržení pobalstkými státy je komický rys řezníka, pověřeného vyřezáváním žluči. Nebudu jistě daleko od pravdy, jinak nevím, proč se Ru hrnulo do WTO.
O hospodářství pobaltských států víte málo, mimochodem mají vyšší GDP PPP než Rusko o 20%, a to jsou bez surovin. I Vy fanasto, snad byste měl povionně brát silnější antidepresiva ale nepít na ně své obvyklé dávky vodky.
01. 12. 2013 | 11:34

TomášL napsal(a):

Kulajdapampárovitá

Dávám tomu 2 týdny, než demonstrace vyhnijí do ztracena...
01. 12. 2013 | 11:36

komunista z Lehman Brothers napsal(a):

"...Tu jí přeji, je mi totiž trapně vidět u nás ukrajinské inženýry a doktory jako stavební dělníky a uklízečky. Přeji jim to, Ukrajinci si dobře pamatují na Stalinův umělý hladomor, který stál cca 3 miliony ukrajinských životů v letech 1932-3: Ukrajinci vědí, s kým mají tu čest. Rusko hraje tvrdě a před zimou má všechny karty, totiž karty zemního plynu, v ruce...."

Kolik milionů Ukrajinců se tedy chystá dnešní Rusko zamordovat ? :)))

Opět jeden pisálek.

Jeden velký hladomor a tím možná i návrat starých poměrů velmi aktivně pomohl odstranit kvaker a důlní inženýr H. Hoover, pozdější prezident USA, pane exprávníku OSA - y.
http://en.wikipedia.org/wiki/Russian_famine_of_1921

Zajímalo by mě, co exprávník OSA-y a současný učitel práva bratr Svoboda soudí o tkzv. Lex Tymošenková - zda nejde o výsměch právu i spravedlnosti.
01. 12. 2013 | 11:38

resl napsal(a):

Pamatujme, že v této stoleté podobě, nemá Rusko nikdo rád, došlo to tak daleko, že ve světě Rusy nikdo nesnáší, oni to vědí a diví se. Z posledních sil se snaží zachovat impérium a protože jiné páky nemají, než násilí, nenávidí je většina světa. Samozřejmě mimo zdejší bolševiky a komoušské partaje. Ani ta Čína už je nemůže vystát a tak čekejme ještě pár let, dokud se jejich hliněný stát nezhroutí úplně a konečně se vydá cestou západní demokracie. Kdyby to udělali před 50. lety, mohli být rozhodující silou ve světě, Pořád nechápou, že bez úplné demokratičnosti společnosti se nepohnou dopředu.
01. 12. 2013 | 12:06

češka napsal(a):

Pane Svobodo, jak mohou Kavkazské národy obohatit EU?
Fyzickou prací pohrdají a při první příležitosti sahají po zbrani, ve vzájemném vyvraždˇování se vyžívají.
Již od carských dob nebyl nikdy na Kavkaze klid, je to horší, než Balkán.
Nikdy je nikdo nedonutil pracovat, umí jenom kšeftovat.
Při vyřčení slova Kavkaz, vidím masového vraha Stalina. Místo diskuse se při každé kritice "smrtelně" urazí a od nenávisti k vraždě je jen krůček.
Takže si přeji, ať si kavkazené , afánci a kurdové zůstanou kde jsou a vládnou si, jak umějí. Našinci tam nemají co dělat, vrací se odtud narkomani a nebezpeční blázni, i z normálního doktora pobyt v této oblasti udělal šílence.
01. 12. 2013 | 12:31

komunista z Lehman Brothers napsal(a):

"...Pamatujme, že v této stoleté podobě, nemá Rusko nikdo rád, došlo to tak daleko, že ve světě Rusy nikdo nesnáší, oni to vědí a diví se. Z posledních sil se snaží zachovat impérium a protože jiné páky nemají, než násilí, nenávidí je většina světa..."
"...Ani ta Čína už je nemůže vystát.."

Mlý narkomane, zkuste to doložit.
JInak by totiž šlo o pouhá Vaše tvrzení, zřejmě i bláznivá. Jakýsi takový frustrační výlev zdrogovaného mužika - fanatika.

Bez ruské ropy a ruského plynu by nebylo západní civilizace - tak jak ji známe my - co na rozdíl od Vás drogy nebereme.
No a o nějakém antagonismu Rusko - Čína...možná že nějaký epizodní , ale strukturálně tyto země fungují v běžném tržním modelu spolupráce.To, že takoví frustráti jako vy se na tom nepodílejí a zbývá jim tak jen ta droga nebo šnaps...to není jejich problém, to je čistě Váš problém, v tom Vám nikdo jiný než Vy sám odpomoci od strádání nemůže.
Snad ještě Církev ...ano, zkuste se obrátit na ně, oni by teď měli mít dost fondů i na řešení beznadějných případů.

Zákon podobný Lex Tymošenková /" Lex Resl"/ totiž asi nikdo nebude mít zájem vydat, leda tak v rámci terapie v Bohnicích.
01. 12. 2013 | 12:35

Marian napsal(a):

resl- požádejte lékaře o silnější léky.Váš duševní stav se týden od týdne zhoršuje, vaše "realita" už nemá s tou skutečnou téměř nic společného.
01. 12. 2013 | 12:35

kokoshka napsal(a):

V centralnich a jižnich statech USA v letech 1929-1933 nebyl hladomor zavineny Velkou Krizi,stovky tisic farmařu se nestehovali do velkych mest za praci?
Ano,to vše vymyslel bolševik Steinbek v romanu Hrozny hnevu,dozajiste federalni vlada krmila farmaře jako vlastni deti!
01. 12. 2013 | 12:51

Jemnický napsal(a):

Občan

To, že jste hlasoval pro EU a teď hořce litujete, svědčí o lehkovážnosti a naivitě. Měl byste se vzdát dobrovolně hlasovacího práva pro další referenda.

Do EU nás zběsile naháněli pravdové a láskové, podmínky asociační dohody byly naprosto nevyhovující pro ČR. To jste si měl rozmyslet před tím, než jste vhodil své ANO.

Pro Ukrajinu nemá EU žádný pozitivní program, pouze vyvézt tam svoji bídu v podobě papíru zvaného Euro.

Německo se s Ruskem vždy domluví za zády ostatních, viz plynovod Severní potok a genosse Schroder.

Polské resentimenty, vymezování proti Ukrajině a další přiblblé rysy hry na globálního hráče tomu jen napomáhají.
01. 12. 2013 | 12:53

kokoshka napsal(a):

ne,ne,resla a kulajdu je treba předvadet v pojizdnem cirkusu Humberto,smrtelna atrakcie Komnata hororu:Zachran se nebo podlehni pro milovniky adrenalinovych sportu.
01. 12. 2013 | 12:55

KvL napsal(a):

to: Kokoshka
Mohl bych se jen zeptat, nepamatujete si pod jakým textem jste to tehdy napsal? Já jenom že bych se podíval, jestli jste opravdu viděl až tak do budoucnosti.

V celém světě existují síly, o kterých nevíme nic já ani vy a neví o nich ani ti demonstranti, je otázka jestli o nich ví někdo z politiků.

A jen tak mimochodem, co vy na ten nápad s Euroasijským svazem?

Jinak přepočty platů, které jste uvedl, dnešní kurz Rubl/Koruna je 100:60,64, tedy platy vámi uvedené jsou takové (v tis. Kč):
Moskva - 30,56
Něnecký AO - 30,44
Murmanská oblast - 21,64
Chanty Mansijsky AO Jurga - 31,16
Jamalo Nemecky AO - 37,35
Jakutsko - 26,44
Kamčatsky kraj - 26,07
Magadanska oblast 28,38
Čukotsky autonomni okruh 30,2

Ovšem vím, že je lepší je porovnávat podle parity kupní síly.

A jen tak pro všechny, možná by se měla začít více prosazovat integrace V4, nebo minimálně CZ-PL-SK. Nějak by to ukočírovat asi šlo, možná by to mohlo být alternativou k EU, ikdyž nevím, poláci se v EU angažují celkem dost, nevím, jeslti by do něčeho takového šli.
01. 12. 2013 | 12:55

tajemný pan H napsal(a):

rusové jsou nejspokojenější, když jim vládne gruzínec
01. 12. 2013 | 13:00

zdarv napsal(a):

Kokoshka: nevím, odkud jste vzal Vaše statistiky o příjmech za polárním kruhem a podobně, ale dost ale o nich pochybuji, přinejmenším o reálné hodnotě takových příjmů, jsou-li ovšem Vaše údaje vůbec pravdivé. Mně však stačilo, že jsem Rusko opakovaně viděl na vlastní oči dříve i docela nedávno.
A proč k vám do Ruska "lezou" obyvatelé jiných částí bývalého SSSR? Na to je přeci jednoduchá odpověď - poněvaž na jejich územích je ještě větší bída, než ve vlastním Rusku (mimochodem o zbídačování všech národností žaláře národů se nejvíce zasloužili práve Velkorusové); je to naprosto stejný důvod proč Rusové a Ukrajinci "lezou" k nám Čech. A proč k vám jezdí Finové nakupovat? I zde je odpověď prostá - přeci proto, že v mnohem chudších zemích bývá levněji, zvláště ten benzín. Je to všechno jen naprosto průhledná demagogie, co Vy tvrdíte, ovšem to z Ruska nemůže překvapit, na to vás známe z dob, kdy jsme byli vaší kolonií, příliš dobře.
01. 12. 2013 | 13:03

komunista z Lehman Brothers napsal(a):

"Ovšem vím, že je lepší je porovnávat podle parity kupní síly."

Ano, to je rozhodně lepší.

"A jen tak pro všechny, možná by se měla začít více prosazovat integrace V4, nebo minimálně CZ-PL-SK. Nějak by to ukočírovat asi šlo, možná by to mohlo být alternativou k EU, ikdyž nevím, poláci se v EU angažují celkem dost, nevím, jeslti by do něčeho takového šli."

Hmm, zkuste se jich zeptat, na dobré nápady slyší každý rozumný člověk. Moc šancí tomu ale nedávám, nechápu proč by Poláci měl důvěřovat nápadům kraďákovských víc než nápadům Bruselu či nápadům vlastním.
01. 12. 2013 | 13:04

kokoshka napsal(a):

KvL:
Ne,bohužel nepamatuji!
zdarv:
Statistika převzata ze Stranek Ministerstva financi RF,sam to najdete,ja vam nehodlam delat chuvu!
Tak vysoke platy(krom Moskvy)sjsou snadno vysvetlitelne-tyto oblasti jsou nekonečnym zdrojem přirodnich bohatstv,počinaje zlatem a surovinami a konče treba masovym rybolovem!
Kupni sila je to solidni,ve Voronežske obblasti prumerny plat je 26 tis.rublu,a na to se slušne i když ne moc kudrnate se da žit mesične,samo že existuje vykyvy-pro mne i 100 tis.rublu jsou drobne,ale ja mluvim o normalnich občanech:-)
01. 12. 2013 | 13:15

kokoshka napsal(a):

zdarv:
Lhaři prolhana,nikde jste Rusko nevidel jinde než v bečkovem americkem filmu.
Elena,jak jsi trapna se svojim kolovratkem!
01. 12. 2013 | 13:24

KvL napsal(a):

to: Kokoshka
Škoda, rád bych si to přečetl.
Stejně je zajímavé, jak Голос России má lepší informace (některé), než média u nás, když se začalo potichu mljvit o zóně volného obychodu mezi USA a EU, tak jsem to poprvé, asi o tři, nebo čtyři měsíce, četl právě na ruském serveru, u nás se to objěvilo až později.
Jinak jak dopadl ten projekt na zrychlení transibu, začíná se něco dít, nebo to je jenom na papíře?

to: komunista z Lehman Brothers
Tu válku o těšín snad zapomenuli, ale nejsem si jistý, že politici jsou rozumní lidé.
01. 12. 2013 | 13:25

zdarv napsal(a):

Kokoshko, a proč tedy, u všech všudy, není Rusko rájem na Zemi a jeho obyvatelé nemají nejvyšší životní úroveň na světě? Chacha, takových keců jsme už tady slyšeli, ale stačí tu zemi, "где так волно дышет человек", vidět na vlastní oči!
01. 12. 2013 | 13:29

kokoshka napsal(a):

KvL:
Zeptajte se treba gubernatora Novosibirske nebo Irkutske oblasti,ja do vysoke politiky a lobistiky nelezu,zkusil jsem to parkrat(a to nejsem žadny hej počkej)a bylo mi dano najevo že na tento kolač nesmim sahat,ja rozumim!
Voice of Russia dobre medium,ja ho nesleduji protože je pro cizi publikum,objektivni a aktualne informace všeho druhu vyhledavam na Komersant.ru a Expert.ru
01. 12. 2013 | 13:34

Admirál napsal(a):

Kulajdapampárovitá - "O hospodářství pobaltských států víte málo, mimochodem mají vyšší GDP PPP než Rusko o 20%, a to jsou bez surovin."

Sice nevím, co je to také GDP PPP, ale skutečnost, že cca 30% populace pobaltských států bylo nuceno hledat si obživu jinde, nechtěl bych se dožít, abychom u nás nějaké GDP PPP měli a nedej Bože o 20% vyšší než Rusko.
01. 12. 2013 | 13:34

kokoshka napsal(a):

zdarv:
Opakuji pro hluche a blbe!
Ja bydlim v normalni evropske zemi,a co tam štekaš proti našemu Temnemu Panu,pejsanku?
01. 12. 2013 | 13:36

KvL napsal(a):

to: Kokoshka
Já jenom jestli se o tom, třeba nepsalo, nebo nemluvilo, jestli nebyly nějaké záběry z poklepání na základní kámen, nebo tak. Přece jenom to máte k těm informacím o dost blíž.
01. 12. 2013 | 13:41

zdarv napsal(a):

Kokoshka: a jsme doma, agresivní hulvátství je ten jediný argument, který na matičce Rusi platí!

P.S: A z Ruska jsem toho možná viděl více než Vy.

До свидания товарищ.
01. 12. 2013 | 13:42

kokoshka napsal(a):

zdarv:
Ty videl tak ocas...Tupoleva od Aeroflotu pri vzletu!
Jdi, nesmeš mne a meho psa!
01. 12. 2013 | 13:44

kokoshka napsal(a):

KvL:
Dejte mi podrobnejši informace,ja to zkusim najit.
01. 12. 2013 | 13:46

Sláma napsal(a):

Lidovci mají po zásluze pověst politiků, kteří se pragmaticky přizpůsobí jakémukoliv režimu, hlavně když se mohou obohatit. Neměli bychom zapomínat, že byli součástí minulého režimu v Národní frontě a vždy měl jeden lidovec vyhrazeno místo v okresním či krajském národním výboru na postu místopředsedy, a ve vládě na postu ministra.
Lidovci ovšem ztratili témata a nyní se uchylují k primitivnímu antikomunismu. To není jen Svoboda, to je i Heller a nakonec i Bělobrádek. To je ovšem téma, které táhne stále méně, neboť občany (naštěstí) už zajímají hlavně současná témata a nechtějí bojovat minulé války.
To je přesně případ tohoto textu. Svoboda primitivně spojuje Sovětský svaz a Rusko, bolševiky a Rusy.
Přitom to je neskonalá hloupost. Bolševickou revoluci prováděli lidé z okrajových částí Ruské říše, z těch, kde byl rozvinutější průmysl a bylo tam proto dost dělníků.
A shodou okolností, kromě Petrohradu se jednalo o neruské oblasti. Bolševickou revoluci prováděli především ukrajinští Židé, Lotyši, Poláci, Gruzínci a Arméni. O tom jasně svědčí složení tehdejšího ÚV, politbyra, redakcí novin, policie a vedení armády. Čeku vedl Polák Dzierżyński, armádu ukrajinský etnický Žid Lev Trockij (vl. jménem Bronstein), atd. V čele strany byl nejprve Mordvinec Lenin, pak Gruzínec Stalin a pak Ukrajinci Chruščev, Brežňev, donský kozák Andropov a znovu Ukrajinec Černěnko.
Tedy spojovat ukrajinský hladomor s Rusy je pane, Svobodo, projevem vašeho primitivismu. Rusové totiž byli také obětí bolševismu.
Stejný primitivismus uplatňujete i ve vztahu k současnému Rusku. Současné Rusko je ve skutečnosti kapitalističtější než Západní Evropa a se socialismem nemá nic společného.
Ve skutečnosti jsou ale zájmy Ruska a Evropy v mnohém společné a je velkou chybou "válčit" minulou válku s Ruskem a napřipravovat se na budoucí "válku" , která bude s úplně jiným nepřítelem.
Velkou chybu učinily minulé vlády, na kterých se podíleli i lidovci. Když jsem vyklidili, na základě ideových dogmat, trhy na Východě, beze všech skrupulí je obsadili Němci, Nizozemci, Finové a další státy Evropy.
01. 12. 2013 | 13:55

KvL napsal(a):

to: kokoshka
Sice jsem o tom nečetl zrovna tento článek, bylo to něco ještě kratšího, ale snad to trochu alespoň pomůže.
http://www.novinky.cz/ekonomika/308906-rusko-chce-napumpovat-miliardy-do-transsibirske-magistraly.html
01. 12. 2013 | 13:57

kokoshka napsal(a):

KvL:
To nepomuže,ja potřebuji ruske domaci zdroje a ne česke jakoby tlachani,od toho se neodrazim!
01. 12. 2013 | 14:01

kokoshka napsal(a):

Aha,už to mam,Jandex odkazuje na članek:
www.trud-ost.ru/?p=133228
Do roku 2020?Dobry otkat statnich penizek,otkat po česky tunel:Lipa!
Rozumime terminu"lipa"?
01. 12. 2013 | 14:19

Filuta napsal(a):

Občan
Myslím, že si nemáte co vyčítat. Pro vstup nás hlasovala většina, ale nikdo nemohl předpokládat, že nás čekají zvěrstva jako LS, a že si o demokracii v EU můžeme nechat jenom zdát. Sice jsem o EU už tehdy neměl velké iluze a házel jsem to tam se zaťatými zuby, ale tohle jsem nečekal.

Místo Moskvy si s námi vytírá pozadí Brusel a podmínky diktuje místo Rusa Němec.
Tomu říkám "výhra" v loterii.
01. 12. 2013 | 14:20

tajemný pan H napsal(a):

já sem v rusku byl, není to nějaké uplná tragedie, ale myslim si, že nikdo normální by tam bydlet nechtěl. rusové se nemužou svym stylem myšlení vymanit ze sovětských dob. například mají stále na rudém námestí mauzoleum s masovým vrahem. nikdo se jim ale nemuže divit. 70 let je 70let. rusove nejsou schopni racionalně zhodnotit svou minulost ani příčiny pádu CCCP. nakonec, vždyt kolik je u nás vydlabaných komunistů, v zemi uprostřed evropy s předvalečnou demokratickou tradicí. co potom chcete po rusech.... rusko má velky problem a to je vymírání slovanskeho obyvatelstva. zejmena vlivem pusobení vodky. když uvažíme porodnost rusů, kavkazanů a čínanů, kteří potichu obsazujjí jih ruska, tak není složité si domyslet, jak bude rusko vypadat za padesat let. rusové take nevykazují produktivitu práce, jako lide na západě nebo činani a nemají podnikatelskeho ducha. rusko je v podstatě autoritativní mafianska kleptokracie a ekonomika ruska je závyslá na vyvozu ropy a plynu. vzhledem k těžbě břidlicoveho plynu a ziskavaní ropy z tekutých písků pujde cena obou komodit dolů a s nima i celá ekonomika ruska do p...e. nepřeju rusum nic špatneho, spíše naopak. nevidím ale žádnou svetlou budoucnost pro rusko.
01. 12. 2013 | 14:20

KvL napsal(a):

to: kokoshka
ještě jsem vyčaroval toto, ale to je asi všechno co se dá, o tom sehnat, no je to přeci jen čtyři měsíce starém třeba se něco změnilo, ale třeba ne.
http://en.ria.ru/business/20130727/182444034/17Bln-Optimal-for-Siberian-Railroad-Upgrade--Transport-Minister.html
01. 12. 2013 | 14:22

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Filuta

Zajímavé by bylo, co vlastně míníte slovem demokracie, co víte o EU a patrně jste šokován, jako normalizačně odchovaný, že EU nejedná sovětským způsobem. Pláčete na hrobě své vlastní neschopnosti, nevzdělanosti a lenosti.
01. 12. 2013 | 14:23

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Sláma

Opět geniální "nacionalistický" pohled na revoluci, za všechno můžou Židi, to jsme už od stalinistů slyšeli tisíckrát.
01. 12. 2013 | 14:25

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Admirál

Sice toho zjevně nevíte mnoho, ale šíříte svou nevzdělanou pravdičku, komické.
01. 12. 2013 | 14:27

kokoshka napsal(a):

KvL:
Nesnažte se,je mi lito,je to mydlova bublina,už jsem to našel-totalni korupčni upgade!
Vysoke lidi z Kremlu zajisti gubernatorum velke penize na modernizaci Transsibu na mnoho let dopředu,neco z toho bude použito na modernizaci,o tom žadna,ale vetšina skonči v kapsach vysokych oblastnich uředniku,Kreml a gubernatory rozdeli velky dort za ktery zaplati danove poplatnici,Jelcin forefer!
01. 12. 2013 | 14:28

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Je zajímavé, že ruské barbarství jako ,kulturu obhajují vetšinou ti, kdo moc nikde nebyli a vzdělání pramalé. Jeden takový Čech vykřikoval, jak Moskva krásné renesanční město srovnatelné s Florencií. Argument, že to postavili Němečtí zajatci po roce 45 nepomohl, tento Čech /s několika normalizačními univerzitními tituly/ pak tvrdil, že ruští inženýři stavěli egyptské pyramidy.
Vzal jsem ho tedy do čtvrti Textilščiki do tržnice-masny. Horko, lednice nikde, smrad kazícího masa se táhl stovky metrů. Prošli jsme haluplnou kupujících. Můj známý pravil, že se jedná o propagandu, financovanou americkou vládou.
Jsou prostě takoví Občané, kokoshkové, admirálové: nic nevědí, oplývají leností a kážou morálku. Dožadují se absolutní demokraciie, ale nevědí, co to je ...Nejlépe se takovým žije ve svinčiku.
Bohužel, Rusko opakuje stejné chyby: rusifikace v 80.letech 19. století vedla k obří hospodářské krizi, Stolypin se pokusil vrátit čas,. dopadl jak dopadl, pokus Kerenského o evropskou vládu skončil vítězstvím mongoloidního spolku a vznikem sovětského člověka. Sovětský člověk byl mužík v teplákové soupravě adidas, falešné, moskvévské duchy a přesvědčení, že sovětské automobily jsou pravzorem amerických. Škoda.
01. 12. 2013 | 14:39

Kulajdapampárovitá napsal(a):

kokoshka napsal(a):
KvL:
Nesnažte se,je mi lito,je to mydlova bublina,už jsem to našel-totalni korupčni upgade!
Vysoke lidi z Kremlu zajisti gubernatorum velke penize na modernizaci Transsibu na mnoho let dopředu,neco z toho bude použito na modernizaci,o tom žadna,ale vetšina skonči v kapsach vysokych oblastnich uředniku,Kreml a gubernatory rozdeli velky dort za ktery zaplati danove poplatnici,Jelcin forefer!

Pokud vím, tento režim vymyslel jistý Leonid Brežněv.
01. 12. 2013 | 14:40

Filuta napsal(a):

Kulajda eurohujerská

O demokracii mám dozajista jiné představy nežli takový modrý politruk jako vy.
Pokud např. mnou uvedený článek o zpoplatnění německých dálnic vnímáte jako
ukázku rovnosti států v unii, tak máte dosti jurodivé představy o "demokracii".
A to jde jen o nepatrný příklad.

Rusko není sice ideálem demokracie, ale nefunguje rozhodně o nic hůře nežli ten bruselský bordel, co demokracii jenom předstírá.
Politici jednotlivých států jsou jenom kašpárky a nerozhodují ani o rozpočtech vlastních států.
O čem rozhodne bruselské politbyro, přes to nejede vlak.
Takovouhle "demokracii" si strčte, Kulajdo, někam! Tu jsme tady měli před 23 lety taky.
Ukrajinci jsou chytřejší. Jejich země je sice chudá, ale má obrovský nerostný potenciál, produktivní zemědělství a relativně silný ocelářský průmysl. Budou-li mít dostatek trpělivosti, jednou se jejich země zvetí.
Chápu, že nemusí Rusy, ale jejich budoucnost v EU není.
Byli by tam jen občany třetí kategorie, my jsme občany té druhé.
01. 12. 2013 | 14:41

Filuta napsal(a):

Kulajda
O Rusech víte houby, uchylujete se k samým klišé.
Obecně lze konstatovat, že je běžný Rus podstatně vzdělanější nežli běžný Američan.
Oni u nás nežijí jenom rušští zbohatlíci a mafiáni z Karlových Varů, ale taky vzdělaní a kultivovaní rušští podnikatelé, které na pražské ulici od Čecha nebo západního turisty nerozeznáte.
Na dovolené ve Španělsku jsme se seznámili s ruskými rodinami, jejichž intelektuální úroveň vysoce převyšovala standardní úroveň občanů jižní Evropy. O vychovaných dětech nemluvě.
01. 12. 2013 | 14:46

kokoshka napsal(a):

Kulajda:
A dobre Stalin a Berija vyčistili vaše"hnizdo"špionu a zaškodniku,dosud při jejich jmenu povolujete močovy mechiř a uprostřed noci behate přoveřit zapadky na vstupnich dveřich!
Tady byla Leninska garda-Kamenev,Rykov,Zinovjev,Bucharin,tady byl všemocny soudruh Trocky,tady byl...aa kdo tam tady nebyl?
A Stalin sedel tiše na každem zasedani UV a palil dymku mlčky,na všichni otazky odpovidal skupe a hlasoval podle vetšiny vyboru a podivajc na hodinky řikal:Ja už musim domu k žene...Šofere,vuz!
Najednou Koba na jednom zasedani odložil fajfku a papiry a praštil do stolu:Soudruzi,Už Dost...!
A to byl začatek konce stare gardy!
01. 12. 2013 | 14:48

Kelt napsal(a):

Kulajda................,
přečetl jsem si "Slámu"a není tam nic,co by nebylo celá léta chronicky známo.
Co kdyby Vy,tak fundovaný znalec ruských poměrů na argumentech vyvrátil to,co Sláma napsal?
Ale udělat z něj "stalinistu"-to je nadávka,ale ne argument.
01. 12. 2013 | 14:53

kokoshka napsal(a):

kulajda:
Brežnev nic nevymyslel,system se začal kolebat když Chrušchev popravil Beriju a odeslal do ustrani vetšinu stalinskych sokolu jako Molotov nebo Voroshilov,sam svojim projevem otevřel stavidla antisovetskym elementum,Brežnev byl prvni"sovetsky don Corleone" ale to nejde v žadne srovnani čim se stal prvni krajsky tajemnik strany Uralske oblasti Boris Jelcin a jeho parta!
01. 12. 2013 | 14:58

bledý kůň napsal(a):

Božičku, hovének a kulajda v střemhlavém náletu!

A Svoboda, samozřejmě, dochtor obojího práva.
Tady to žije, tý bláho!

Kostnatý dráp lidovců se ještě naposledy (než v květnu vyletí z europarlamentu a ze sluneční soustavy) natahuje po tučném soustu další interní kolonie (němečtí geostratégové dokázali i blbému Ádovi vysvětlit, že mít kolonie uvnitř na dlouhé lokte nejde a že soustavu je nutno hierchizovat a rozělit), která by je na další vteřinu, než ji vysají zachránila před velkým třeskem.

Ten ale přijde, dělej co dělej.
Tady veselý popis, jak to ČNB ve spolupráci s Draghim narafičí: http://news.e-republika.cz/article2258-Negativni-urok-a-jeho-negativni-d-sledky
01. 12. 2013 | 15:11

kokoshka napsal(a):

kulajda:
Ano,Moskvu ktera ma nejmene 825 let rodokmenu od knižete Dolgorukeho postavili nemečti inženyry a zajatci po roce 1945,o ja už nemužu,dejte ješte jednou porci idiotu!
01. 12. 2013 | 15:20

kokoshka napsal(a):

To je žužo,luskat kulajdy a resly jak seminka,no tak,prosim maličkych přijit ke mne,che che...!
01. 12. 2013 | 15:23

kokoshka napsal(a):

bledy kun:
Ano,to je zoufala snaha když sestřeleny Messerchsmidte se řiti k zemi ktereho dostal barbarsky Jak-12!
01. 12. 2013 | 15:28

kokoshka napsal(a):

Dobre,musim jit ven se psem,brzo se vratim!
01. 12. 2013 | 15:30

yaya napsal(a):

Kulajda hloupá - český člověk, ten typický je kombinace Švejka, Krejčíře a tebe, tedy vychcanosti, tuposti a kriminálníka.
Pro autora, stále se tady operuje s ptákovina typu hlůadomor, co takhle se podívat na ukrajinský skvost Zelenou armádu, tento demokratický nástroj v boji proti bolševikům, především těm skrytým mezi civily. Stále to samé čecháčkovství, manipulace, manipulace a zase manipulace. 60% lidí vyřvává, že chce z unie, unie si klade požadavky na vstup a jakmile se někomu nechce, je to útok na demokracii. Co může EU Ukrajině nabídnout, vyjma rozkradení a totálního zadlužení?
01. 12. 2013 | 15:47

Admirál napsal(a):

Kulajdo - můžete mi nevzdělanému šiřiči pravdiček jako odborník na GDP PPP vysvětlit příčinu tak vysokého exodu z pobaltských zemí?
01. 12. 2013 | 17:16

Admirál napsal(a):

Názor odjinud. - "Na asociaci Ukrajiny k EU by nebylo nic tak špatného. To "by", je zde hodně na místě. Asociace rozhodně nepředstavuje nějakou enormní ekonomickou zátěž pro EU. Vlastně prakticky žádnou zátěž. Pro EU se jedná o rozhodně výhodnou operaci. Bez dalších hlubších závazků otevírá U. trh ještě výrazněji než doposud. Obráceně nikoli. T.j. - libovolné zboží nemůže putovat západním směrem neomezovaným tokem.

Podnikatelské subjekty (jejich představitelé) varovaly na schůzce s premiérem před zásadním útlumem otbytu ukr.zboží do RF. To není jakýsi efemerní budoucí problém, ale výsledky hospodaření za tento rok, kdy se vývoz některého zboží do RF zmenšil o 20 (a dokonce i více) procent! To už nejsou nějaké politické hrátky, nýbrž solidní ekonomický malér. Vedení RF nevyhrožuje Ukrajině. Pouze jasně a srozumitelně informuje o svých dalších krocích na ochranu trhu v případě že: ... Relativně snadný přesun zboží mezi Ukr. a RF by totiž znamenal v opačném případě otevřené zadní dveře reexportu evropského zboží do RF. A tím ohrožení vnitřního trhu RF a také politiky zaměstnanosti. Vše je tedy nepoměrně složitější, než je nám zde (ČR) představováno.

To, co vidíte na "Majdaně" v Kijevě je zčásti živelné a zčásti placené představení. Placení demonstranti jsou placeni podle svého zařazení - nejvíce potřební jsou křiklouni (cena za jeden den v davu je cca asi 100 Hřivnů. T.j. 12,5 USD. Agresivní účastníci jsou placeni až 500 Hř. Inzerce na toto téma (nábor demonstrantů) byly plné ukr. weby.

Kromě těchto demonstrací jsou zde ještě i provládní demonstrace, ty ovšem nejsou tak popularizovány. Vyjadřují jak proruské postoje, tak (a především!) obavu o ztrátu obživy. No a odehrávají se také mimo hlavní zorné pole. Kromě Kijevských demonstrací jsou tyto provládní vystoupení situovány na Východ a Jihovýchod Ukrajiny. (Dněpropetrovsk, Simferopol, Doněck...) Jednou z dalších pomíjených skutečností je i fakt, kdo koho napadl. BERKUT (ukrajinští ostří policejní hoši) pravděpodobně drsně zasáhl v sobotních časných raních hodinách. Pokud se nelze domluvit jinak, nastupuje síla... (a rozuměla vůbec část demonstrujících výzvě milice? mezi 35 zadrženými /agresivita, napadání milice/ byli dva občané Polska. Taky nemuseli rozumět, že. A kolik jich tam bylo celkově," proevropských vlastenců" s úplně jinými pasy? )

Když už jsem zmínil agresivitu, existuje série záběrů několika jedinců šplíchajících slzák na milici z davu, a do davu také. Zvláštní je vysvětlení z úst jednoho opozičních vůdců (Jaceňuka) - jedná se prý o provládní provokatéry... Zvláštní. Dav je schopen zasáhnout proti vozidlu SBU (Služba Bezpeki Ukrajiny - nástupkyně KGB na Ukrajině ) nezasáhne ovšem proti provokatérům - slzotvorcům uprostřed vlastních řad. Asi se jedná o proevropskymírumilovné demonstranty, kteří se s provokatéry nešpiní. (Vozidlo SBU nebylo na místě náhodou, zabývali se možnou bombou která byla anonymně nahlášena. Kombinace demonstrující dav x bomba je jistě moc příjemná!) Pokud si ovšem pustíte tšeská oblbovadla - úplně slyšíte sykot policejního slzáku."
01. 12. 2013 | 17:30

Hajduk napsal(a):

Ukrajinci to vymysleli dobre, bezcolnu uniu maju s kazachstanom, bieloruskom, ruskom, shanhajem, vsetkymi statmi Snš, s nekolko africkymi a juhoamerickymi krajinami, zostalo im vyjednat bezcolnu uniu s EU, JE TO OTAZKA CASU A CAS SU PENAZE.
JANUKOVIC SA URAZIL ZA 600 MIL , POTREBUJE 20 MILLIARD.
Situacia zjavne sa podoba na jeden stary vtip.
01. 12. 2013 | 18:26

Kulajdainadhrncemguláše napsal(a):

Admirále. Vy sem píšete z prostého důvodu, takové hlouposti totiž nikdo z okolí nechce poslouchat. Budete to ale rozkvetlá louka.
Jinak normalizace zničila mozek mnoha lidem, nelišíte se od nich, bohužel, jde jen o lokální problém a farmaceutický průmysl se z ekonomických důvodů vývojem léku zabývat nebude. Možná si to uvědomujte, možná ne, ale jste do konce svých dnů odsouzen být žvanivým hlupákem.
01. 12. 2013 | 18:35

oh napsal(a):

Kulajda přitroublá: Pokud němečtí váleční zajatci v Rusku něco stavěli, bylo to povětšinou to, co nedlouho předtím sami stejně usilovně ničili. Vzhledem k tomu, jak prezentovali "německou kulturu" tzv. Einsatzgruppen, považuji za slušný výsledek "ruského barbarství" už to, že z těch šiřitelů kultury válku a zajetí někdo vůbec přežil. Ostatně, právě poblíž Kyjeva mají dodnes vynikající příklad vyspělé německé kultury: Babyn Jar.
01. 12. 2013 | 18:35

Kulajdapampárovitá napsal(a):

yaya
Hele, v Rusku je dost volného místa pro sektáře, normalizační bolševiky a normalizační řitoleze, odjeď a máš vystaráno, nemusíš se zabývat složitými věcmi. Navíc ti plně vyhoví tamní pravoslavná atmosféra. Ani jim nebude vadit, že nemáš vzdělání, ani že žiješ ve fantaziích, obojí je tam běžné.
Mimochodem v Rusku lékařskou pomoc poskytují čarodějnice, podle Ministretsva zdravotnictvgí dokonce 70%. Třeba Ti bodne.
01. 12. 2013 | 18:39

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Filuta, Kokoshka
Kokoshko, Vy ani neumíte číst a třídit informaci pro vás je nadlidský úkol.
Filuto. Součástí Vaší pitomosti je už jen fakt, že třeba netušíte, že jsem z půlky Rus a že jsem v té zemi strávil více času než kokoshka. To jen pitomec dělá rychlé soudy. Pitomost se ráda projevuje absurditami.
On Masaryk věděl, proč do RČS pouštěl jen Rusy intelektuály, ne vojáky, podnikatale atp. Vzal jich jen 3é tisíc, nepoměrně méně, než jich hledá klid dnes v této zemi. Bohužel, nepodařilo se mu zvýšit úroveň českého intelektuálního prostředí, o nebezpečí Filutů a kokoshků věděl své.
01. 12. 2013 | 18:45

kokoshka napsal(a):

Udar...udar...Ješte udar...
Opet udar-i vot
Boris Butkeev(Krasnodar)
Provodit apperkot.

Vot on prižal menja v uglu
Vot ja jedva ušel...
Vot apperkot-ja na polu
I mne nechorošo!
(I dumal Butkeev mne čelust kroša
I žit chorošo i žizn' chorošha)
Pri sčete sem' ja vse ležu-
rydajut zemlački.
Vstaju,nyrjaju,uchožu-
I mne idut očky.
Nepravda,budto by k koncu
Ja sily beregu-
Bit čeloveka po litsu
Ja s detstva ne mogu.
(No dumal Butkeev mne rebra kruša
I žit chorošo i žizn'choroša)
V tribunach voj,v tribunach svist
"Atu jeho,on trus!"
Butkkev lezet v bližnij boj
A ja k kanatam žmus'
No on prolez-on Sibirjak
Nastyrnyje oni.
I ja skazal jemu:
"Čudak,ustal ved',otdochni"
(No on ne uslyšal,on dumal dyša-
Čto žit chorošo i žizn' choroša)
A on vsje bjet-zdorovyj čert
Ja vižu-byt bede
Ved' box ne draka
Eto sport
Otvažnych etd.
Vot on udaril-raz,dva,tri
I sam lišilsa sil
Mne ruku podnjal referi
Kotoroj ja ne bil!
(Ležal On i dumal što žizn'choroša-
Komu choroša a komu NI ŠISA!)

V.VYSOCKY(Pisen utlocitneho boxera 1967)
01. 12. 2013 | 18:46

Zacheus napsal(a):

To autor. Pokud jde o hladomor na Ukrajině, jistě to nebyl jediný hladomor v dějinách, jak uvedl jiný diskutující shora. Ale tento hladomor byl umělě vyvolán. Nebyli to ovšem Rusové,pane Svobodo, kteří se tohoto zločinu dopustili, ale byl to Gruzínec Stalin a jeho nohsled Kaganovič, který také nebyl etnickým Rusem. Už spisovatel Alexander Solženicyn se ohradil proti tomu, aby systematické zavraždění milionů lidí v Rusku a na Ukrajině bylo dáváno za vinu Rusům. Ti byli totiž stejnou obětí těch , kteří převrat v jejich zemi v roce 1917 naplánovali a financovali. Možná, že místo psaní různých euroagitek by bylo dobré se ponořit trochu hlouběji do historické literatury.
01. 12. 2013 | 19:04

kokoshka napsal(a):

Z me vlastni tvorby:(uryvek)
"Druha prostitutka zrzka Nataša nečekane přinaši z jineho pokoje kytaru a spolu s Tanjou začinaji hrat a akompanovat starou pisen':
"Kogda na ulice Zarečnoj..."
Sklenička mi sama vypada z ruky:
"V domach pogašeny ogni..."
Spolu s tema dvema neštastnymi zklamanymi životem divkama jim začinam připevovat ale nemužu udržet slzy:
"Kogda vesna pridet ne znaju..."
Začiname plakat' všichni a Nataša ješte usilovneji bije do strun:
"Projdut snega..."(c)2011
http://www.youtube.com/watch?v=qeONTzXJb3w
01. 12. 2013 | 19:04

Jáchym napsal(a):

Pane Svobodo,
v sebemenší míře vás nepodezírám z čehokoli, co by se blížilo ohledům na zájmy Ukrajinců, Gruzínců a tím méně nás čecháčků.

Takže - když už jste u té kolonializace Gruzie coby přechodné ekonomické subkolonie naži Flasti Eurogermánie:

Nemohl byste se zasadit především o přijetí spřátelených křesťanských demokratických Sjednocených arabských emirátů do Evropské unie ?

Ať už máme tu globální demokratizaci jedním vrzem.
Prapory vzhůru !
Dnes nám patří Gruzie, zítra celý svět.

Břemeno bílého muže fakt nejni žádná sranda, i když Vy osobně děláte co můžete.
01. 12. 2013 | 19:09

Martin1 napsal(a):

svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda
svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda
svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda
svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda
svoboda svoboda svoboda svoboda POMÓÓÓC svoboda svoboda svoboda svoboda
svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda
svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda
svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda svoboda
01. 12. 2013 | 19:19

Jáchym napsal(a):

Martin 1 19.19.
:-)
Nejvíc tady postrádám, že se zde některé příspěvky nedají publikovat oranžově, či jak by řekl Kokovorša, pomerančově.
Připadá mi to dnes takové bezbarvé.

Přiznám se ale, že jsem si nikdy nemyslel, že je Pavel Svoboda až takový politický klaun.
Chápu, že se snaží mávat s práporem v čele, ale on zřejmě neví, že zde má těžkou myš lenkovou konkurenci v v Hovenovi, Reslovi a dalších o(d)varech kchárloformní in tele ktuální elity.
01. 12. 2013 | 19:52

Filuta napsal(a):

Kulajda
A čím se jako konkrétně projevuje ta moje blbost?
Můžete mi sdělit, co by Ukrajina měla z toho, že vstoupí do EU?
Nebylo by to výhodné ani pro nás, ani pro Ukrajince, ale výhradně jen pro některé západní státy. Nejvíc nejspíše pro Němce.
Admirál má pravdu. Ve všem.
Většina z nás má v paměti, jak si rakouští zelení fanatici zaplatili české demonstranty proti Temelínu. Takže informace o zaplacených demonstrantech mají nejspíš racionální jádro. Ti blější demonstrují i zadarmo.
Ovšem odhady demonstrantů budou dost přepálené.
Kdyby vypsali na Ukrajině referendum, tyhle dohady odpadnou a Brusel bude muset sklapnout krovky.

Je zvláštní, že podobný zájem neprojevuje Brusel třeba o Albánii. Ta nemá nerostné bohatství a navíc je velmi riskantní se tam pokoušet cokoliv investovat (stačí vidět jak dopadl ČEZ).
Ukrajinci nepatří do Evropy (ani mentalitou), vždy byli součástí ruského teritoria a nesplňují ani integrační požadavky (zvláštní je ,jak tvrdě podmiňovala EU náš vstup).

Viděl jsem dnes jak agresivně napadali "pokojní" demonstranti ukrajinskou policii a vůbec se nedivím, že dostali na budky.

Mimochodem, u nás dostali přes držku předevčírem zase technaři, kteří taktéž neuposlechli příkazů policie a chovali se agresivně.
Jaký je tedy rozdíl mezi postojem té ukrajinské a české?
01. 12. 2013 | 20:02

Gudka napsal(a):

Nabobové z Bruselu krásně utřeli ústa! Janukovyč jim parádně vypálil rybník. Pokud jde o placení demonstrantů, tak to víme už od dob rakouských protestů proti vodnímu dílu Hainburgm jak se to dělá. Pochopitelně se nepltí každému demonstrantovi. Platí se jen jádru, tzv. aktivnímu ohnisku, které na sebe dle obecných zákonitostí nabalí dav.
01. 12. 2013 | 20:43

Gudka napsal(a):

S "dohodami" je to ošidné. V roce 1941 odmítla Jugoslávie "dohodu" s Berlínem, načež byl bombardován Bělehrad a Jugoslávie okupována. Tehdy šlo taky o "přístupovou dophodu", konkrétně o přistoupení k Paktu tří. Nepodepsat agresorovi "dohody" můlže být velice nebezpečné. Přeji Ukrajině, aby se jim něco podobného nestalo.
01. 12. 2013 | 20:53

Hajduk napsal(a):

Filuta
do EU ukrajina vyvaza obilie, ocel, plech, zelezo, ine, vyvoz do EU tvori stvrtinu jej exportu. Hlavnym ukrajinskym investorom je Cyprus .-), druhy najvetsy investor pre ukrajinu je Nemecko, Rusko ako investor je na chvoste.
Do EU Ukrajina patri ale so serioznym vedeniem.
01. 12. 2013 | 21:15

Admirál napsal(a):

Kulajdo, opakuji, poučte mne zhovadilého normalizačního zničmozka - - můžete mi jako odborník na GDP PPP vysvětlit příčinu tak vysokého exodu z pobaltských zemí?
01. 12. 2013 | 21:24

Filuta napsal(a):

Hajduk
A proč by tedy Ukrajina měla lézt do bruselského chomoutu, když funguje i bez něho? Vlézt do unie znamená samá omezení, regulace a stupidní byrokratická nařízení.
Eurozóna je nonsens - stačí srovnání jak fungovala Evropa v době EHS a jak funguje dnešní EU.
01. 12. 2013 | 21:31

Hajduk napsal(a):

Filuta
Ukrajina prakticky vsetky naradenia EU ohladne tovaru splna.

Pan Schwarzenberg napisal vcelku dobry blog ale vasa zaujatost nedovolila vam spatrit tu holu pravdu , citujem z blogu.
Nyní jsme ve stavu, kdy ani Moskva, ani Brusel nemohou říci, že se mohou na Viktora Janukovyče spolehnout. On hraje vysokou hru. Doufám, že pro Ukrajince i Evropskou unii skončí dobrým výsledkem.
01. 12. 2013 | 21:37

jozef napsal(a):

HAjduk:

"Do EU Ukrajina patri,ale so serioznym vedenim"
To je ake vedenie?
To predchadzajuce,Juscenko/ultranacionalisti,bandurovci-zido a poliakobijci/ podporovani nezistne zidovskou ukrajinskou lobby? Alebo niekto iny?Kto?

Pani Wall Streetu,City,Bruselu a prilahleho vesmiru,ale aj vazali z Pariza,ci Berlina chcu Ukrajinu v EU hadam este menej,nez Turecko,ktore do EU akoze lakaju ,pozyvaju, viac nez pol storocia.
Tito dobyvatelia uzemia vychodnych slovanov chcu len a len zabranit obchodom,kontraktom,kohokolvek s Moskvou.Chcu len a len napatie,vojnu,protirusku mobilizaciu na tomto uzemi.

Prijatie insolventnej vyse 40 milionovej Ukrajiny,spolovice ruskojazycnej,do EU je nezmyslom!!! Nezmyslom o.i. preto,ze by dramaticky oslabilo dominanciu Berina a Pariza i ambicie militantne protiruskeho Polska v rozhodovani o politike EU.

EU je pritom stale len v pozicii vazala majitelov bank a medii agenturneho sledovania a agenturnych manipulacii Imperia.Vsimnite si,ze Snowden nema sancu preletiet cez Europu a zaroven latinskoamericky prezident dokaze bleskovo telefonom ziskat podporu celej Latinskej Ameriky.
Vladcovia Imperia maju zaujem len a len o maximalnu,najma rusku korist.Nie o problemy s desiatkami milionov Ukrajincov,Bielorusov,Armenov...

Vychodne partnerstvo je projekt zadneho dvora,projekt bananovych republik pre vazalov stryka Sama.Projekt antiruskej mobilizacie okolitych krajin, v gescii najma Svedska a Polska.

Z hladiska Imperia minimum nakladov.Z hladiska Europy ohromne straty,zdaleka nie len hospodarske.
Z hladiska spojeneckych vyznavacov sarije zo Zalivu - dobry projekt.Z hladiska cinskej Rise stredu - uzitocny projekt.

Pani Wall Streetu disponujuc mohutnou orwellmedialnou armadou, armadami tajnych,tretosektorovych a inych organizacii,aj terajsim znovudobyjanim Moskvy/za Jelcyna tu vladli-krajinu likvidovali, zapadni poradcovia a dolar/, spojenectvom s arabskymi feudalmi a uz aj s Cinou ,zrejme realizuju svoje dejinne poslanie predpovedane Sybilou /o vlade zltej rasy nad zdecimovanou greckorimskou civilizaciou/.
01. 12. 2013 | 22:16

kokoshka napsal(a):

Velmi zajimava vymena nazoru mezi čobolaky,ačkoli Jozef je opravdu VŽDY genialni,Jaha trochu mene ale echt a Muromec(stary hupak:-)!naprosto okouzlouci,hej!
Te troje jsou bačove slovenskeho naroda,i když mne nemaji rade(do riti!)ja je rad mam!
01. 12. 2013 | 22:23

Hajduk napsal(a):

jožino
v kazdej vete si protirecite
zrejme spolu s kokoškou navstevujete toho isteho lektora,pisete ako pres kopirak, iba ze jožko nema mashenku
01. 12. 2013 | 22:40

kokoshka napsal(a):

Hlavne se nenojte o Rusko,my umime vše a vime co mame delat,kvičeni vystrašenych šakalu když krači medved je slyšet na sto vrst,podruhe po Syrii jsme održeli nehlasne tiche vitezstvi,tentokrat mnohem duležitejši než v Africe-nepřitel nas chtel hryznout přimo do paty a dostal medvedi težkou tlapou přimo do čumaku!
"Bud'te zticha,banderlogove,nebot sam velky Kaa se vas chce neco zeptat,kdo ukradl lidske dite,sss,divejte se mi do oči,banderlogove,sss,velky Kaa bude...bude...tobe lidske žabenattko radeji to nevidet,bež domu ke sve rodine matce vlčici Raše a otci Akelovi,a ja...sss,pojdte,bliž,mile opičky...(c)
01. 12. 2013 | 22:41

kokoshka napsal(a):

A bude tak vždy a naveky od dob Aleksandra Nevskeho, velikeho cara Ivana Hrozneho,Petra Velikeho,Jekateriny Velike,Aleksandra Druheho,Stalina,Putina...Svata zem ruska bohem vyvolena a proto težce zkoušena bude vždy pod patronatem a ochranou velkych vudcu slovanskeho narodu bez ohledu na jejich puvod.
01. 12. 2013 | 23:00

jozef napsal(a):

to kokoshka

Povedal by som,ze svato vyvolena pre ochranu vsetkych slabsich a slabych kmenov vo svojom okoli.

My slovania vsak nevieme velmi pochopit plemeno lupezne machiavellisticke,nevieme sa branit velmajstrom civilizacie plasta a dyky,kultury jedu v mede.
Pravdu povediac,bal som sa aj ja o Rusko,dokonca som tu obavy vyslovil predstavitelovi Dumy pocas navstevy hlavy slovenskeho parlamentu v Moskve.Ako clen doprovodu.
Bal som sa vtedy nielen o Rusko,cela zaminovana planeta je v rukach malo pricetnych vojnovych kaskaderov.
02. 12. 2013 | 00:52

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Jozef a kokoshka, gudka...
lze slyšet jen vaše ruské kvílení, které nezastře základsní fakta: Rusko je zaostalá země s feudálním samoděržavným systémem, od Gogola a Dostojevského se nic nezměnilo.
Rusko se opět povzoru SSSR i za Putina uzbrojí: euro dnes po devalvaci opět nad 45 rubů/Euro, restrukturovaný státnmí rozpočet (vše předvídal Kudrin), snížení penzí a mezd. Vnitřní púoměry policejního státu tužší než za Stalina: ukázka Soči, norský televizní štáb zadržen šestkrát na cestě tam i zpět, ruští novináři zadržování policií i FSB s podezřením,že budou referovat nedobře. Samo Soči za 50 miliard USD (mimochodem paralelní měna v Rusku) nejdražsí OH v historii, luxus postavený na blátě a nefunkční. Vše postaveno na dlu soukromníky, kteří dluh nemohou splatit a zoufale žádají o jejich odpuštění. Kavlita staveb, jak jsem se mohl přesvědčřit v typicky ruském duchu.
Gudkové a jozefové nepotřehli, že Polácijsou slovanský národ, podobně Chorvaté...Ruská deklarace slovanství je opět jen samodeklarace o své velikosti, která není: žádné slovanské národy Rusko nikdy nevedlo, natož, jak se zmiňujete, aby chránilo slabé. Jeho historie je pouze historie agrese. S ohledem na jeho zaoszalost je to extensivní hospodářství. Ruští ekologové, Koch, upozornili, že severní pobřeží Ruska je více zamořené radioaktivitou než Focusima: důsledky sobětských expewrimentů s jadernámi majíálky, odkládáním jaderných ponorek atp.
Některá města v Rusku mají v důsledku experimentů životnost kratší než 40 let.
Ruská média jsou plná jediného tématu: výroby zbraní a důkazů, že ruské vojenské prototypy přredčí ty západní.
Typický je Afganistán: za SSSR milion obětí, 150 tisíc mrtvýchruských vojáků (údaje MNO RRF), Nato za stejnou dobu: 150 tisíc obětí a 15000 vlastních.
Čím více se ruskpo propadá, tím více se stává nacionalistickým státem, agresivním vůči okolí. Jewho jedinopu zbraní je, že okolní státy byly součástí imperia. Ony jím všAK BÝT NECHTĚJÍ. Pobaltí bylo hrubě znásilněno Stalinem, elity byly vyvražděny. Přesto se dnes drží a je hrdé na svou přítomnost v NATO a EU. Pominme, že přes všechny problémy je průměrné GDP na hlavu vyšší o 20% než v Rusku.
Rusko se dsamozřejmě uzbrojí , koloniální říše padne: jeho zaostávání ve vojenství je více než markantní: není schopno vyrobit BPLA, pořádný tank, samopal. Bohatství, které vzniklo z práce válečných zajatců je ztraceno. Ruská letadla mají 25 x vyšší nehodovost než je světový průměr. Vnitřní bezpečnost Ruska neexistuje: policie, armáda , administrativa mají klanový charakter. Všecfhny ruské zbraňové systémy mají americvké elektronické součástky, vyrobené na Taiwanu nebo v ČLR.
Psát ve prospěch agresivního režimu, který uzurpuje práva občanská, sousedů, jako o ochránci chudých a slabých chce dostatečnou porci arogance, nebo prostě jen hlouposti. Ostatěnm kokoshka to svým rýmovaným kvílením o velikosti národa jen potvrdil: kvílením dokazuje velikost národa, který je vlastně trpaslík.
Je pozoruhodné, že Rusko nevyrádbí ani 20% technologií nutných k těžbě plynu a ropy. Vššchny ruské velkoautomobilky jsou řízeny německým nebo francouzským managementem. Totéž platí o storjírenství, dopravních strojích.
Rusko je na trom podobně jako po roce 1880, kdy rusifikovalo Poláky, německé kolonisty, Běwlorusy, Ukrajince atp. Nejenj , že to vedlo k masivní emigraci do USA, ale hlavně k velké krizi, která vyvrcholila s 1.světovou válkou. Rusko tuto válku potřebovalo, je mnoho důkatzů o angažovanosti Ruska v aktu srbských nacionalistů.
Pánové, navoněné nic je stále nic. To patrně odráží i Vaši podstatu. Literární úroveň prací kokoshlky, kterou se zde snaží vnutit je ubohá pornografie. Neznám nikohbo, kdo by pojímal úctu k mnic , prázdnotě, hulváství a namyšlenému prdkování. Mimo vás., soudruzi.
02. 12. 2013 | 02:50

Karel napsal(a):

To si teda Rusko moc dovolilo neposlouchat EU. A Němci přeci mají právo na svůj sen na obilnici Ukrajiny !
02. 12. 2013 | 06:47

muromec napsal(a):

Kulajdapampárovitá 02:50
Pozorně jsem si přečetl co jste napsal. A přůběžně jsem si z písmenek skládal komentář k vaší ctěné osobě. A víte co mi nakonec vyšlo? Furt to samé v souvislosti s váma. Slovo o pěti písmenech, jsou v něm dve K, dve O a jedno šesté od konce abecedy, když se nepočítá Ž. Jak Brno.
02. 12. 2013 | 07:13

kokoshka napsal(a):

"Vnitřni bezpečnost Ruska neexistuje,policie,armada,administrativa maji klanovy charakter"
"Pobalti bylo znasilneno Stalinem"
"Ruske automobilky jsou řizene francouzskym a nemeckym managmentem"
"Rusko je v roce 1880"
Doktora,zavolejte doktora,pacientu ze šesteho oddeleni se udelalo zle!
02. 12. 2013 | 07:43

kokoshka napsal(a):

muromec:
"Pozorne jsem jsi přečetl co jste napsal"
Je to vubec možne?Ja to nikdy nečtu ponevadž mi začinaji krvacet očni bulvy!
02. 12. 2013 | 07:49

Filuta napsal(a):

"Brusel vydírá cizí státy. A konečně na to doplatil. Přesto stále mnozí nevědí, co činí

Na summitu Východního partnerství, které se konalo 28. a 29. listopadu ve Vilně, měla za velké slávy Ukrajina podepsat dohodu o přidružení k Evropské unii. Nakonec se tak ale nestalo. Vláda své rozhodnutí zdůvodňuje ochranou národní bezpečnosti a zároveň plánuje oživení vztahů s Moskvou.

Potěšilo to i ukrajinské průmyslníky, kteří se obávali, že přidružení k "našemu" byrokratickému molochu, jež by znamenalo zavedení zóny volného obchodu, by způsobilo ekonomický krach země. Snad netřeba zdůrazňovat, že by zároveň znamenalo výrazné poškození vztahů se strategickým partnerem, kterým je Rusko. A spolu s tím pokles průmyslové výroby až o 19 procent.

Krach už v příštím roce

Ukrajinský politolog Rostislav Iščenko o fatálních důsledcích pro ukrajinskou ekonomiku nepochybuje. "Byl zastaven pád do ekonomické propasti, protože podepsání dohody o přidružení by znamenalo, že Ukrajina zbankrotuje už někdy v březnu nebo dubnu," konstatoval pro Hlas Ruska. Jen restrukturalizace ekonomiky podle bruselských norem by si podle premiéra Nikolaje Azarova vyžádala náklady ve výši 160 miliard eur.

Předseda zahraničního výboru ruské Státní dumy Alexej Puškov upozornil na to, že Brusel v rozporu s předběžnými dohodami s Kyjevem na Ukrajince vyvíjel nátlak a podmiňoval podepsání asociační smlouvy dalšími politickými ústupky. Takové vypočítavé jednání se podle Puškova Bruselu nevyplatilo.
Nevědí, co činí

Západní média nás "informují", že jde o autentický projev rozhořčení snad všeho ukrajinského lidu, který se odmítá smířit s tím, že proruská vláda podlehla nátlaku Kremlu. A já si zatím říkám, jestli to náhodou všechno není trochu jinak.

Generální ředitel Obchodní komory pro hospodářský rozvoj SNS Vladimir Savčenko k nynějším protestům říká například toto: "Existují struktury, které aktivně takové akce financují. Někteří jdou na Majdan za sto nebo padesát eur. Když je společnost rozdělena na chudé a příliš bohaté, najdou se ti, kdo se na tom snaží vydělat." Rektor Akademie práce a sociálních vztahů Jevgenij Kožokin zase soudí, že drtivá většina protestujících vůbec nechápe, o čem asociační dohoda ve skutečnosti je, že je namířena proti ukrajinským národním zájmům."

http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-putin-rekl-pravdu-0xh-/p_zahranici.aspx?c=A131201_202246_p_zahranici_wag
02. 12. 2013 | 08:58

kokoshka napsal(a):

Ja ti dam" kokoška piše pornografii",dobytku!
A i kdyby ja psal pornografii tak ji budu psat stokrat lip než ty svuj marast!
02. 12. 2013 | 08:59

kokoshka napsal(a):

Jelikož pan Stejskal po ranu v pondeli bdi a nema dobrou naladu,utikam vydelavat prašule(jak řikvalal otče Fedor u Ilfa a Petrova"Ne kvuli korystnosti ale z vuli poslavši mne drahe choti"
Jak spravne poznamenala elena,ja mam Mašenku,-a ty maš kulove.
Přeji všem(krom kulajdy)hezky den!
02. 12. 2013 | 09:19

buldatra napsal(a):

Hrajeme si na demokracii tady v EU a do té hry by měl vstoupit nový hráč.
Ukrajina.
Páč Brusel mocný si to žádá.

Jenže zdá se , že Janukovič se šprajcl a to se nelíbí mnohým nejen v Bruselu, ale ani na Ukrajině. Jiným se to naopak líbí, ale furt, tak jako tak, o tom, co udělají jako celek, rozhoduje papaláš. Nebo v lepším případě, skupinka papalášů. Inu, tradice moci, které se drží jak houno košile.
Známe to, co si budeme povídat, že.

Takže, když nevstoupí hlavoun, nevstoupí žádný Ukrajinec, i kdyby sebevíce chtěl
Když se hlavoun lépe, nebo hůře vyspí a vstoupí, jsou tam i všichni ti, kteří nechtěli.
Aniž by se jich na to někdo ptal, aniž by o tom demokraticky rozhodla většina.

Ať se papaláš ukrajinský pochlapí a vyhlásí o tom veřejnou diskuzi a následně referendum.
Chápu, že je na tom stejně jako naši papaláši, kteří se hlasu lidu bojí jak čert kříže, ale nechce-li skončit jednou na něčích vidlích, měl by to už jen ve vlastním zájmu udělat. Pak bude ještě jednou slavnej.

Ostatně, nikde není napsáno, jak ono lidové hlasování dopadne.
navíc, bude-li tomu předcházet patřičná veřejná diskuze.
A pakliže se při tom nebude podvádět, bude alespoň jedna jistota, že dopadne demokraticky a na to by měla dohlédnout EU.
A vo to de, ne?
02. 12. 2013 | 10:31

Grandmaster napsal(a):

Jako obycejne se debata na blogu zvrhne, kdyz se kokoshka rozohni a zacne placat nesmysly pate pres devate. Zajimave je, ze se tu vzdy objevi prislusnici sekty 'Rise Velkoruske' a jednohlasne hanobi EU a peji chvalu na Putinovu risi. Nic noveho pod sluncem!
02. 12. 2013 | 10:35

kokoshka napsal(a):

Velmistr:
Da,my už takije!:-)
(př.-Ano,jsme už takove)
02. 12. 2013 | 10:57

resl napsal(a):

Tak komouši, co vaše heslo, "my s lidmi." Zůstáváte taky s lidmi z Ukrajiny, nebo s bolševickým zvířetem Janukovyčem a jeho páníčkem Putinem. Jsou opět podplacení statisíce Ukrajinců od kapitalistů, jak rádi tvrdíte, když vaší ideologii teče do bot ? Kudy kam teď. Říkal jsem vám, že si stačí svobody čuchnout a máte bolševici malér.
02. 12. 2013 | 12:18

curs napsal(a):

resl
Ukrajinci si svou vládu už zvolili, a to v demokratických volbách. Demonstrace není prostředek, který může volby nahradit a jde o vyjádření názoru velmi omezeného počtu lidí ve srovnání s volbami. Naopak násilnosti a útoky na státní a veřejné budovy ukazují, že dědicové banderovců nic nezapomněli a nic se nenaučili. Tu chátru si může plést s demokraty leda žurnalista nebo kostelní štěnice.
02. 12. 2013 | 12:27

resl napsal(a):

Jáchym : že zde má těžkou myš lenkovou konkurenci v v Hovenovi, Reslovi a dalších o(d)varech kchárloformní in tele ktuální elity.
-----------------
nepište pane bezpohlavní, nemáte se od čeho umazat. proč ti ukrajinci chtějí do Eu ?
proč nechtějí být v kolonii primitivů s jejich velitelem z KGB ? vy to víte, svazáku ? je konec s vaším pionáýským šátkem a bolševickou legitku si strčte za klobouk. jsou tu mladší a chytřejší než vaše podělanaá existence normalizátorů.
02. 12. 2013 | 12:27

Filuta napsal(a):

Resl

Nemluvíte kapku z cesty?
Do Kyjeva sváží demonstranty autobusy (za bakšiš z EU), jako naše odbory svážely odboráře na Václavák.
Kyjev je něco jako Praha. V Praze vítězí Topka (dříve ODS), ale celá republika hlasuje naprosto odlišně.
Kdyby na Ukrajině vyhlásili referendum, k čemuž možná dojde, asi by dopadlo jinak, nežli se politruci v Bruseli domnívají.
02. 12. 2013 | 12:28

resl napsal(a):

curs
čtu a slyším Rudé právo, je konec soudruhu, udělejte to, co vám velí vaše "čest". vlezte si do kontejneru a opakujte si s ksčm heslo, "my s lidmi."
02. 12. 2013 | 12:30

resl napsal(a):

Filuta : Do Kyjeva sváží demonstranty autobusy (za bakšiš z EU),
----------------
slabota, opakování komoušských chyb, u vás nemožnost zlepšení myšlení, zůstanete s komouši navždy sám a to je jen dobře. do hloupé diskuze o podplácení se s vámi pouštět nemíním, je to ztráta času. pro mě.
02. 12. 2013 | 12:33

Admirál napsal(a):

Filuto . "Nemluvíte kapku z cesty?"

Ne, Resl nemluví z cesty, Resl je flašinet. Jeho zřizovatel mu namotuje sadu válečků a tím je omezen jeho repertoár.

S hrací skříní je marná diskuze. Vzdejte to.
02. 12. 2013 | 12:50

Admirál napsal(a):

Souhlas buldatrou. Referendum by bylo řešení.
02. 12. 2013 | 12:53

resl napsal(a):

tak co s. Admirále, vy už nectíte heslo, my s lidmi, které jste vyřvával s bolševickou buňkou ? vám vadí demonstrace lidu ? vám nevadí bití občanů za názor ? vždyť vy se hlásíte k demokracii, ne ? k té vaší, zavřít zadrátovat, nečíst, nepsat, sedět až přijde velitel v láptích a skřeky poloopice vám vydá další rozkaz.
02. 12. 2013 | 13:08

Filuta napsal(a):

Admirál

Resl si mele svou o komouších a ignoruje jako vždycky fakta.
Už vidím ty miliony Ukrajinců ,jak demonstrují za své svaté právo vstoupit do skvělé EU, jež jim zajistí stejně skvělou životní úroveň.
Kdo je tam, chce ven, ale Ukáčka to ještě nepochopila.
Myslí si, že se Brusel klepe na to, až přijme další žebráky z východu.
Kdyby to pro EU nebylo výhodné, nikdy by tu nabídku nedostali.
Proč asi stojí i o takovou Moldávii, kde žijí jak za krále klacka?!
02. 12. 2013 | 13:33

Filuta napsal(a):

Resl
Já jsem viděl na ČT, jak napadají "pokojní" ukrajinští demonstranti policii.

Vy jste nezaznamenal, jak v naší záviděníhodné "demokracii" brutálně zřezali těžkooděnci české občany, kteří si dovolili projevit nesouhlas se stoupající agresivitou cikánů?
Kde jste tehdy protestoval proti mlácení klidně demonstrujících, disidente?
02. 12. 2013 | 13:37

resl napsal(a):

Filuta . Už vidím ty miliony Ukrajinců ,jak demonstrují za své svaté právo vstoupit do skvělé EU
-------------
vidíte, i vy s nedostatečně vyvinutým rozumem, to vidíte. A proč je chce eu a oni chtějí do eu, to vám, milý pane nikdy nedojde. Nemáte na to hlavu, máte jen bolševickou zkušenost z doby normalizace a s tou se můžete producírovat akorát v pralese mezi našimi předky. soudruhu, soudruhu, jde to s vámi i s vaší komoušskou ideologií, s kopce. Lidi vás nechtějí a zvířata vás ze zoo taky vypudí, tak čest bolševickým analfabetům.
02. 12. 2013 | 13:58

Filuta napsal(a):

Resl

Vy ,volič stbáka Babiše, si tady budete hrát pokrytecky na antikomunistu?
Muehehe.

Až bude na Ukrajině po referendu, tak si povíme, kolik ukáček chce opravdu do unie.
Bordel tam dělají placení demonstranti a pár přiblblíků od kavárenských intošů (notně mi připomínají barelovce).

Jinak já tedy netoužím obzvlášť po dalším kulturním obohacování a volných hranicích s Ukrajinou.

Jeďte na dovolenou na Ukrajinu.
Vaše auto už tam je.
02. 12. 2013 | 14:12

resl napsal(a):

jak víte rozvědčíku, koho jsem volil ? řekněte, vůle lidu vám nic neříká , referendum se soudruhovi zachtělo , v pořádku ale nesmí v totalitně vedené zemi ovládat stát policie, vojsko, soudy. jó, falšovat soudruzi, to vám jde, protože krádeže a vraždy šly vždy s vámi ruku v ruce. jděte si odpočinout.
02. 12. 2013 | 14:22

Filuta napsal(a):

Resl
Však jste se s Bukvojem několikrát vehementně zastával stbáka Babiše nebo se pletu?
Taky jsme se kvůli tomu poškorpili -napsal jsem vám, že jste názorově nekonzistentní.
Ale já už si zvykl, že máte divnou představu o morálce.
Jste fakt Urban?
02. 12. 2013 | 14:26

Admirál napsal(a):

Pokud to Ukrajinští demonstranti myslí s bojem za svobodu vážně, měl by jejich hlavní požadavek v nastalé situaci být "vyhlašte referendum".

Jedině referendum má sílu zvrátit rozhodnutí voleného parlamentu.
02. 12. 2013 | 14:42

Martin1 napsal(a):

Okamžitě pusťte ty ukrajinské bolševiky do EU. Už je neduste a nemlaťte po ulicích. Nikdy žádnou demokracii nezažili, ani jejich dědové. S nimi (45 mil. lidí)se nám všem a hlavně panu Reslovi konečně vrátí komunismus. Oni - stejně jako někteří z nás si stále myslí, že to bude zase jako za SSSR - nic jiného nepoznali, ale počítají s možností vycestovat na západ - pro začátek se jim bude líbit i u nás (jazyková příbuznost a jsme také slované). Těší se západní zboží v cenách jako za SSSR a s ropou za hubičku od velkého kamaráda - pardon - okupanta - (jak to do pytle napsat, aby to bylo čelem k EU a zády k Rusku a s levnou ropou?). Až budou za své panelové králíkárny (proti našim o 3 kategorie horší) platit neregulované nájemné a budou za všechno platit, až poznají, že jim bylo všechno rozkradeno, tak nás pak bude konečně víc a s těmi iluzionisty zatočíme.
02. 12. 2013 | 14:54

resl napsal(a):

to víte, když jste zvyklej bejt zadrátovanej a poslouchat bolševika na slovo, tak pro vás je svoboda bezcenná, jen se divím, že ji nechete taky pro ostatní. to asi aby vám neujídali evropský chlebíček v podobě dotací. hezky vás bolševik vyučil, ale už to dlouho trvat nebude. jde to s vámi s kopce, jako s každým totalitním uzurpátorem.lepší to pro vás rozhodně nebude, ale vy ani nechcete zpátky, to jen ve vás starej bolševik zatátápí spolu s normalizátorem. končím, jdu kouřit joint a pustím si k tomu flašinet.
02. 12. 2013 | 15:24

Filuta napsal(a):

Resl

Z kopce to jde zatím s námi a s unií.
Ale to je jen takový detail, toho si nevšímejte.
02. 12. 2013 | 15:50

Martin1 napsal(a):

Kdysi jsem tu již psal, že nemohu pochopit, že G. Husák a dokonce i Stránský věřili v pravdivost a spravedlnost komunismu až do smrti (u Stránského) a přes dlouhodobý kriminál (u Husáka). Oba tímto systémem postiženi, mučeni a Stránský popraven.
------------------
A tak mne napadlo, zda takový Resl (jen zkratka pro podobného propagátora a patolízala současného režimu), kdyby byl náhodou odsouzen za distribuci drog na 10 let na tvrdo ve vykonstruovaném procesu (po vzoru 50. let jen se současnou možnou tématikou - dovedu si to představit) by byl stále tak pevný ve svých názorech jako G. Husák v těch svých a obhajoval by stejně tento "demokratický" režim.
P. S. Snad mu to kouřeníčko nezhořklo
02. 12. 2013 | 15:53

Martin1 napsal(a):

oprava: Stránský - Slánský
02. 12. 2013 | 15:55

resl napsal(a):

Martinejedničko,
škoda slov, nebyl bych pevný, podělal bych se, jen se mi nechve věřit, že vy věříte Husákovu charakteru. rozhlašovali to o něm komouši a já jsem jeho "charakter" poznával víc jak dvacet let. vy, jako poslušný milicionář jste to samozřejmě nemohl posoudit. opravuji : nesměl.
03. 12. 2013 | 09:23

Martin1 napsal(a):

resl
Pane Resl, vy jste mne zase nepochopil. Myslel jsem něco ve stylu a na téma o racionalitě, fanatismu, schopnosti poznat, že jdu asi blbou cestou, ale i zásadovost, atd. A hranice mezi tím vším. Jak to u sebe rozpoznat - jde to, atd. Prostě nějaké vyšší věci. Vy jste zase skončil tím, že jsem byl poslušný milicionář. Jak jste na to přišel nevím, vím jen to, že vám to asi usnadňuje život. Okamžitě někoho jiného s trochu jiným názorem si zaškatulkovat.(1) Nic - já myslel, že jste větší formát. Vy máte opravdu jen na to - jenom si s tím milicionářem (třeba jen imaginárním)nafackovat - fyzicky už ne - obrazně - už nikam nepostoupíte - až do smrti ho budete vidět před sebou - nikde však už není, to vám však nevadí - je to pro vás jediný "životabudič". Už nejsou pane Resl - kupte si kýbl kytu a udělejte si svého soukromého a pořádně mu to nandejte. Bude to pro vás taková psychoterapie.
---------------------
Tak trochu mne to připomnělo dětský kreslený film o robotech, který moje 7leté děti kdysi sledovaly na RTL v němčině (nerozuměly mu). Když jsem se jich zeptal proč to sledují, když tomu stejně nerozumí, tak odpověděly. "My tomu tati rozumíme, ti roboti s modrýma očima jsou hodní a ty s červenýma očima jsou zlí".
Pane Resl, to by bylo něco asi i pro vás - vy sice německy asi umíte, ale to jednoduché dělení - to by bylo - a byl by pokoj. Co?
----
P.S. ještě technická, když někoho napadnete, že je komouš, nebo milicionář - pomáhá vám to na erekci, nebo spíše pak lepší spíte?
03. 12. 2013 | 14:09

Karel Mueller napsal(a):

Všem:

Pozornému pozorovateli neuniklo, že se západ nijak neangažuje. Takže se s Putinem buďto dohodl, nebo si spočítal, že tahle revoluce neprojde.

Není nic horšího, než revoluce odsouzená k nezdaru. Kdyby Janukovič chtěl, tak by mohl po odeznění protestů poslat všechny předáky opozice do lochu a to zcela podle príva, jak by to ostatně udělal na západě každý. A potvrdit návrh Putina.

Ale to on nechce. Jemu nejde ani o Rusko, ani o západ, jde mu o Ukrajinu-
04. 12. 2013 | 00:26

Hajduk napsal(a):

Karel Mueller
Neviem o co ide Janukovicu, ale ak by vyslovil slovo rusko a putin, zapalil by v krajine pusny prach, natolko ten clovek hlupy nie je , aby podrezal konar na ktorom sedi.

Obyvatelia Ukrajiny ako ich dobre poznam, malo kedy sa nekomu podriaduju. Sustavne ponizovanie tejto krajiny zo zapadu a vychodu prineslo vysledky.
04. 12. 2013 | 08:23

Hajduk napsal(a):

Ukrajinci zili , ziju a budu zit skromne ale hrdo , pre mnohych z vas tunajsych to je neznamy poem. To co sa udialo nebolo ich posledne slovo.
04. 12. 2013 | 08:31

Karel Mueller napsal(a):

Hajduk:

Víte, poznal jsem také trochu Ukrajince a třeba jejich ženy jsem obdivoval: Vysoce vzdělané, tady dělaly uklízečku za pár korun, bydlely společně v jedné místnosti v pěti a i tam je nestydatě odíral nájemce. Tady žily tak z tisícovky, pár dva tisíce poslaly domů, aby uživily rodinu s nezaměstnaným mužem. Hluboce jsem smekal, protože to byly hezké a poměrnš mladé ženy.

Jenže v opozici jsou hlavně tvrdí nacionalisté, které by u nás zavřeli. Kromě toho není jasné, jak chtějí řešit katastrofální stav ekonomiky a kolosální dluhy. Pomůže jim západ v případě ruských opatření? Sotva.
Kromě toho z vlády Juščenka přišlo zklamání, takže zcela reálně může dojít k rozpadu Ukrajiny, v nejhorším případě krvavému
04. 12. 2013 | 11:19

Hajduk napsal(a):

Karel Mueller :
Janukovic zdrhol na pracovnu navstevu Ciny, ako si myslite preco?
Napokon to nie je prvy unik postkomunistickej krajiny k vyresieniu problemov a zbavenia sa rivality medzi EU v. Rusko. Okrem Ciny , tradicne rovnopravne obojstrane sa da dohodnut s prosperujucimi krajinami Juznej Ameriky. Svet nestoji iba na EU v. Rusko, ani iba na aktualne.cz, preto Ukrajina sa o to bit nebude.

Majte sa pekne
04. 12. 2013 | 11:56

resl napsal(a):

Mueller : Kdyby Janukovič chtěl, tak by mohl po odeznění protestů poslat všechny předáky opozice do lochu a to zcela podle príva, jak by to ostatně udělal na západě každý.
----------
-takhle uvažují pořád, jen se zeptám, kdo šel z opozice za protesty do vězení ve vámi nenáviděném kapitalismu ?
04. 12. 2013 | 12:36

Hajduk napsal(a):

Pane Svoboda,
prosim, pre studenta z Donecku na rozlucku posielam pesnicku, nech nebude smutny.

Засвіт встали козаченьки. Українська народна пісня.
http://www.youtube.com/watch?v=DONIKduM4NQ
04. 12. 2013 | 14:00

Petr UH napsal(a):

Pěkný den, dovede si někdo z vás představit, že by demonstranti v Praze, proti zvyšování DPH na potraviny obsadili magistrát hlavního města Prahy a zablokovali dopravu v centru Prahy. Myslíte si, že jediné, co by asi dělala policie, by bylo řízení dopravy a odvoz odpadků.
12. 12. 2013 | 11:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy