Oč jde na Ukrajině

06. 12. 2013 | 08:18
Přečteno 5846 krát
Zima není vhodná pro útoky na moc. Pamatujeme si to před 24 lety, když jsme mrzli na náměstích. Přesvědčil se o tom Napoleon i Hitler. O to více přejme Ukrajincům, aby mráz nespálil jejich touhu po demokratičtějším a méně zkorumpovaném státu.

Na první pohled jde o moc, jako vždy. Tentokrát ale nejde jen o nejbližší č tyři roky vládnutí, jedná se o strategickou křižovatku. Jak správně tvrdí někteří komentátoři, jde hlavně o volbu civilizační. Ukrajina se dlouhou dobu nehýbe místa na křižovatce: buď může dát přednost hodnotám, které představuje EU - volný trh, demokracie, právní stát, úcta k jednotlivci a jeho právům, anebo se přimkne k post-sovětskému Ruska s carem Putinem, tj. k autoritářské vládě, byrokratickým zásahům do ekonomiky, ke korupce a k neúctě k lidským právům. Z tohoto popisu vyplývá, že si Ukrajina musí zvolit, protože jde o dva neslučitelné koncepty vládnutí. Je to volba těžká, zvláště před zimou, když Rusko má pařáty na kohoutcích se zemním plynem. Nepodpis asociační dohody s EU přitom sehrál úlohu katalyzátoru, EU se stala symbolem západních hodnot a symbolem ekonomického blahobytu. A tak, zatímco u nás se stalo módou nadávat na zbyrokratizovaný Brusel, Ukrajinci kvůli němu mrznou na ulicích.

Dobrá zpráva je, že od prezidenta Janukovyče začínají hromadně odpadat jeho věrní, což podle komentátorů signalizuje, že změnit politický tábor chtějí i ukrajinští oligarchové: ani ti nemají zájem na pohlcení svými mocnějšími ruskými rivaly. Dokonce i jeho rodná doněcká oblast již mu není věrná. Janukovyč totiž nezklamal jen náhlou změnou postoje k asociační dohodě s EU, ale hlavně násilným potlačením prvních demonstrací.

Špatnou zprávou není jen zima, která ztěžuje demonstrování. Ukrajinská opozice se zatím zdá být roztříštěná jako vždy, entita podobná Občanskému fóru v roce 1989 u nás se v Kyjevě zatím nevyprofilovala. Navíc je třeba vyřešit také společný postoj opozice k formě vládnutí: ukázalo se, jak snadno zneužitelný je prezidentský systém, který Ukrajina v současnosti praktikuje, ve hře je tedy i změna ústavy směrem k opravdové parlamentní demokracii.

Je to hodně věcí k řešení, zvlášť když mrze a protihráčem je Rusko. Přeji Ukrajincům, aby, když už nevyšla Oranžová revoluce, jim druhý pokus vyšel. Ale my, noví členové EU s historickou zkušeností totality, kteří jsme teď v roli staršího bratra, bychom neměli jen přihlížet.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vasja napsal(a):

Kolik Koženejch, Chodorkovskejch, Sorošů a jinejch vrahů z volstrýtu, si na Ukrajinu brousí zuby. Šmarjá, to by byly žně.
06. 12. 2013 | 08:26

muromec napsal(a):

Je to tak. Loni zima zlikvidovala v USA hnutí 99%. Přemrznou, půjdou se domů kurýrovat a je po protestech.
06. 12. 2013 | 08:30

TomášL napsal(a):

Pane autore,

již minulým článkem jste se jako "analytik" zesměšnil (a jenom pro zajímavost si přečtěte, co jsem psal za svůj osobní názor), tedyby bylo lepší, kdybyste čas o Vaších pohádkách o Ukrajině věnoval něčemu, na co stačíte a co Vám opravdu jde.

Díky!
06. 12. 2013 | 08:47

berkowitz napsal(a):

UA se jeví z hosp. hlediska, jako výborné odbytiště zboží, pro EU. Je tam i mnoho co zprivatizovat, napumpovat do UA finanční půjčky a zavřít ji do klece dluhů.
Neméně významné je i geopolitické hledisko, odtrhnout UA úplně od vlivu Ruska.
Nebo třeba toto : http://vaseforum.sk/blog/
Přirovnávat to s naším hadrákem je mimo mísu.
Jak se k tomu staví eurofobové? Zatím mlčí.
06. 12. 2013 | 08:52

vasja napsal(a):

Jo a taky německý fašisti a polský nacionalisti. Ty taky chtěj blízat ukrajinskýho medu.
Ale je to na Ukrajincích, jestli tam chtěj Laudera, Železnýho s Gálem a jejich Novu.
Třebas.
06. 12. 2013 | 09:00

Realista napsal(a):

Nebudu posuzovat, co je nejlepsi pro Ukrajinu, ale pro vetsinu stavajicich obyvatel EU bude nejlepsi, kdyz Ukrajina a Ukrajinci zustanou pekne pod pevnou ruskou botou, ktera jim bude stat primo na krku.
Jestli za tim, ze Eurokrati chteji odsunovat reseni vnitrnich problemu EU expanzi, nebo ze si polaci chteji na zaklade historickych reminiscenci neco dokazovat smerem na vychod, nebo jsou chlapci v Bruselu proste tak naprogramovani (a odtrzeni od vnejsiho sveta), ze sedi nekde v kancelari v Bruselu a premysli, kam by zase rozsili dobro je sekundarni.
Primarni je to, ze zeme jako je Ukrajina nema v EU co delat. Jsou zeme, kde je korupce, klientelismus, prorustani statu se zlocinem aj. do jiste miry problem - tech je vetsina na svete. Pak jsou zeme, kde je to zavazny problem - to je v EU treba Bulharsko, Rumunsko... A pak je samostatna kategorie zemi, kde korupce a podvody totalne splynulo s beznym kazdodennim fungovanim spolecnosti a staly se jeho nedilnou soucasti a - a to je Ukrajina.
Firma, kterou vede bratr hodne prodavala na Ukrajinu, ale nedavnou udelali strategicke rozhodnuti se z te zeme kompletne stahnout. Spocitali si, ze je zisk nekompenzoval za vsechno to vymahani pohledavek, soudni spory, podvody, lhani,promarneny cas a nervy.
S vychodnich zemi mam nejlepsi zkunosti s lidmi z Beloruska- mozna je to tim, jak je Lukasenko tvrde drzi pod krkem, tak se umi chovat civilizovane.
06. 12. 2013 | 09:06

Al Jouda napsal(a):

Tohoto autora je v KDUČSL škoda.
06. 12. 2013 | 09:11

Admirál napsal(a):

"O to více přejme Ukrajincům, aby mráz nespálil jejich touhu po demokratičtějším a méně zkorumpovaném státu."

To jako autor myslí jako to bylo za Juščenka a Tymošenkové?

To byli dobrý demokrati. A vůbec nekradli.

A ti benderovci na náměstích to je to, co o lotyšských a litevských esesácích zrovna nyní v EU nejvíc potřebujeme.
06. 12. 2013 | 09:31

Sch. napsal(a):

Názory, že po anexi bude Ukrajina beztrestně rozkradena jsou liché.
Udělal jsem si osobní průzkum v domácích poměrech a ten potvrdil opak.
Je sice pravda, že zmizeli stamiliardové majetky státu, ale nikoliv tak, že by se politici vyvázali z osobní zodpovědnosti za tento stav. Alespoň drtivá většina ne. Na vzorku 100 čelných politiků za poslední dvě dekády jsem na základě informací z veřejných zdrojů vypracoval statistiku.
Sám jsem byl překvapen jak dobře z pohledu demokracie dopadla.
Z reprezentativního vzorku sta relevantních politiků jich 96 přijalo během vystoupení v poslanecké sněmovně či na brífincích osobní odpovědnost za stěžejní problémy minulých let. Z toho 32 politiků přijalo plnou odpovědnost a 64 politiků vyjádřilo svoji spoluodpovědnost.
Tato pěkná čísla jasně ukazují, že demokracie v Česku FUNGUJE a současně berou argumenty všem těm, kteří usilují o rozklad systému konzervativních politických stran.
06. 12. 2013 | 09:36

Sch. napsal(a):

P.S. opr. zmizely
06. 12. 2013 | 09:38

Al Jouda napsal(a):

To Sch.:
Ježíšmarjá, já bych také klidně přijal nějakou odpovědnost, mít 2 miliony eur ve švýcarské bance :)))))
06. 12. 2013 | 09:48

Filuta napsal(a):

Signalizuje to jediné, další "arabské jaro" podporované EU a USA.
O tom, že jsou demonstranti uplácení, se v naších médiích nedozvíte.

Část demonstrantů je zblblá stejně jako Češi počátkem 90.let, kteří si od EU slibovali zářné zítřky a těžce upadli na hubu. I když stále méně tvrději nežli Slováci s eurem.
Vypadá to tak, že se unii podaří Ukrajinu zcela rozes... a způsobit tak vznik občanské války.
Asi jí o získání Ukrajiny hodně jde a to je krajně podezřelé.

Prezident Ukrajiny není v lehké situaci a Ukrajinci si vůbec neuvědomují, že riskují i to málo, čím dnes disponují.
Jsou téměř stoprocentně závislí na exportu do Ruska, které jim v okamžiku podepsání smlouvy o vstupu do EU, jakýkoliv obchod zablokuje. A to nemluvím o dodávkách plynu.
Vyvážet do unie nemají nejmenší šanci a nikdo o to ani nestojí.

EU jde pouze o získání obrovského trhu, kam by mohla dovážet své přebytky.
Nerostné bohatství Ukrajiny také láká a ocelářský průmysl si říká o likvidaci jako ten náš zbrojní, curkovarnický atd.

Takže Ukrajinci by měli dříve myslet a teprve poté jednat.
Pokud nejsou schopni vidět situaci v EU střízlivýma očima, tak jim není pomoci.
Copak nevědí, v jakém stavu se unie nachází?
Rvát se o lístky na plavbu na Titaniku, to se hned tak nevidí.

Jejich prezident se chová zodpovědně a prozíravě, ale to Ukrajinci pochopí, až bude pozdě.

Jedinou cestou jak zavřít humanistům v EU hubu, by bylo referendum.
Jestliže si dokonce Brusel klade nehorázné podmínky ,jako propuštění korupčnice Tymošenkové, tak je to na pár facek.

A naše média zase masově lžou.
Je to jak za bolševika.
06. 12. 2013 | 09:57

vasja napsal(a):

Odpovědnost se v tomhle světě nevyplácí.
Socialně-demokratický lékaři, paní Pancová a pan Rath, na ní dost drsně doplatili.
A přítel Houska, tak ten to ma za sebou uplně.
06. 12. 2013 | 10:00

Filuta napsal(a):

Realista
To, co uvádíte, je další relevantní důvod, proč se modlit, aby Ukrajinci do EU nevstoupili. Už takhle jsme jimi obohacení až dost.

Nám, jako Čechům, to nepřinese nic dobrého.
Těžit z toho budou zase maximálně silné německé firmy.
06. 12. 2013 | 10:00

komunista z Lehman Brothers napsal(a):

"...Zima není vhodná pro útoky na moc. Pamatujeme si to před 24 lety, když jsme mrzli na náměstích. Přesvědčil se o tom Napoleon i Hitler. O to více přejme Ukrajincům, aby mráz nespálil jejich touhu po demokratičtějším a méně zkorumpovaném státu...."

Svoboda, já teda nevím jak Oni to dělaj, ale přirovnávat Hitlera k Ukrajincům útočícím na moc a explicitně litovat toho, že si vybrali zimu /podobně jako Hitler/ a tak to mají dost těžké /podobně jako Hitler/...Svoboda, to chce mít v sobě tak pšt piv anebo to psát někde mezi přednáškou o mezinárodním právu ve finančním sektoru a útěkem do kantýny - neb podávaly se ledvinky.

Svoboda, pokud tedy nechtěj jen přihlížet, bylo by dobré si přibalit nějaké teplé ponožky, ve wehrmachtu se osvědčil také ošatkový půllitr :)) ...ale ..věděj co ? Tady to maj na fotu, není nad obrázek.

http://forum.valka.cz/viewtopic.php/t/11765

Ale kvér nechaj doma, mohlo by to v tej zimě samo od sebe vystřelit a já teda nevím, ale jestli maj náhodou nadváhu - tak aby pak stačili utéct. Ne všici si pěstujou tu křesťanskou lásku a milost v srdci tak moc jak Oni - Svoboda.
06. 12. 2013 | 10:05

TomášL napsal(a):

Realista

http://www.ng.ru/blogs/alexroschin/evropeyskiy-put-ukrainy-izbavitsya-ot-sovka.php
06. 12. 2013 | 10:08

Filuta napsal(a):

Já myslel, že si Svoboda ještě pamatuje, jak tady nadšeně jásal na "arabským jarem" spolu s ostatními "humanisty".

A jak to dopadlo.

USA ruku v ruce s EU se podařilo totálně rozložit velkou část arabského světa. Padli diktátoři, které nahradil chaos, bordel a imigrace, jíž odsírá zase Evropa.

A aby toho nebylo málo, tak ještě trochu Ukrajinců.
06. 12. 2013 | 10:10

Kelt napsal(a):

"RUSKÝ PAŘÁT na kohoutcích plynu-autor se bezpochyb inspiroval RUDÝM PAŘÁTEM nad Hradčany-jak nám to vykreslovala nacistická propaganda.
V demokratických volbách byl na Ukrajině zvoleno její směřování.
Tito naši "demokraté",pokud není po jejich-viz volba českého prezidenta,tak rychle zapomínají na demokratické procesy a nejraději by šířili jejich"demokracii"násilnými cestami-kde se to učí?
06. 12. 2013 | 10:32

Petr B. napsal(a):

Tady je v právu jednoznačně prezident Janukovyč a jeho vláda. Oni vyhráli volby a oni musí rozhodovat. Opozice volby prohrála a nemá žádné demokratické právo pořádat masové protesty na svržení vlády. Ti, kdo to z EU podporují, dokazují, že sami nejsou demokraté. Policie má právo na násilné potlačení demonstrace, pokud účastníci demonstrací porušují platné právo (blokace budou atd.) Tak by se stalo i v Německu či USA. Juščenko a Timoščenková se předtím coby "demokraté podporovaní z USA a EU" neuvěřitelně zdiskreditovali.
06. 12. 2013 | 10:42

JardaV napsal(a):

Na Ukrajině by si měli vzpomenout na jednotky SS,které tam vypálily spoustu vesnic -
podobně jako naše Lidice.Stejně tak dopadne jejich ekonomika,jestli se přidají k otrokům EU.Nemylme se,Ukrajina má s kým obchodovat.Navíc - dnes již většina států dokáže vyrobit skoro všechno,co potřebují,takže odevzdat svobodu za pár kamionů
zboží....nevím.Obchod je výhodný pro ty,kteří na trase zboží od výrobce uškubnou něco pro sebe.Marže 60% není nijak vyjímečná.Opravdu tohle Ukrajina potřebuje?
06. 12. 2013 | 10:46

Šangala napsal(a):

Netuší, že budou muset vše prodat a nechat zkrachovat. Co nevynáší zůstane na hrbu státu. Nikdo se s něma mazlit nebude. Tržní pěst nemá slitování.
06. 12. 2013 | 10:49

marxík napsal(a):

Demonstrování je solí demokracie.
Jen ať si pěkně demonstrují. Když nic jiného, budou zdravě otužilí.
A to prý už odezněla studená válka. Ba ne, jenom změnila svoji formu, a my jsme dezertovali na druhou stranu. Přesněji, byli jsme v rámci dlouhodobé strategie obětováni, a později budeme opět připojeni, jako je dnes připojována Ukrajina.
Autor si to uvědomuje a urguje Boha, aby rázně zakročil.
Nechci Spasitele nijak podceňovat, spíše si myslím, že bude vše řídit natruc panu Svobodovi.
06. 12. 2013 | 10:58

veverka napsal(a):

Jen další špinavá barevná revoluce řízená USA.

EU je jen jejich poskok,takové strategické předpolí.

Ovšem to že stejně jako Hitlera s Napoleonem tak i dneční západní nájezdníky zaskočila zima je dosti symbolické.

Jde stále o to samé a demokracie to není.

Svoboda to ví samozřejmě taky,ale jen standartně mystifikuje a lže.
06. 12. 2013 | 11:02

TomášL napsal(a):

http://www.ng.ru/blogs/leorad/pochemu-slilsya-ukrainskiy-protest.php

Zajímavější čtení... :-)
06. 12. 2013 | 11:04

kokoshka napsal(a):

Oč jde na Ukrajine?
No,přece o Demograci!
Ted vidite jak vypada demograce v praxi!?
Dlažebni kostka je zbrani proletariatu!
06. 12. 2013 | 11:05

kokoshka napsal(a):

A tohle uskupeni bydloty chtela organizovat EU v Belorusku a na Bolotnoj ploščadi vedle Kremlu?
Dik Putinu a Lukašenkovi ktere ten virus zničili v zarodku.USA chteji novy Tajchir?
06. 12. 2013 | 11:10

Svobodný Kijev -svobodná Ukrajina.A napsal(a):

Pane Svobodo výborně! Stručný a jasný popis situace na Ukrajině,je možné posoudit i podle reakcí místních bolševických fosilií. Přeji Ukrajině konečně odpoutání ze spáru ruského medvěda. Zeména pro památku sedmi milionů obětí Stalinova hladomoru.
06. 12. 2013 | 11:16

kokoshka napsal(a):

A kdo plati polni kuchyne a biotualety demonstrantum?
Julinka!
06. 12. 2013 | 11:17

kokoshka napsal(a):

Neštastny Kyjev- drahe mesto meho studentskeho mladi.
Ukrajina vubec tušiš kam te tahnou?Na misto Řecka a Portugalska!
06. 12. 2013 | 11:21

Martin1 napsal(a):

Když někdo vleze do kaluže a pak tam zapadne až po pás, tak je dobré přítele vhodné varovat - pozor!
"aby mráz nespálil jejich touhu po demokratičtějším a méně zkorumpovaném státu."
K tomu:
Budete donuceni demokratickou volbou (jak jinak), aby vaše bohatství přitékalo do jiných zkorumpovaných skupin lidí, to poznáte stejně jako my až bude po všem. U snědeného krámu.
--------
"buď může dát přednost hodnotám, které představuje EU - volný trh, demokracie, právní stát, úcta k jednotlivci a jeho právům, anebo se přimkne k post-sovětskému Ruska s carem Putinem, tj. k autoritářské vládě, byrokratickým zásahům do ekonomiky, ke korupce a k neúctě k lidským právům."
K tomu:
U nás je na to téma dost přísloví:
1) Z deště pod okap
2) Když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají
3) Nechval den před večerem
4) Jeden za 18 a druhý za 20 bez 2
5) Kdybych to byl býval věděl, tak bych sem (tam) nechodil . . .
---------
"Je to volba těžká, zvláště před zimou, když Rusko má pařáty na kohoutcích se zemním plynem."
K tomu:
Pařáty - atd.? To zní příliš jak z komunistického týdeníku Dikobraz v 50. letech, ale směrem k pařátům kapitalismu. Zde se jedná u Ruska ještě o přátelské bezelstné dětské ručičky. Ceny máte za lidovku. Cena plynu a ropy pak stoupne - bude tržní (všechno se zdraží - u nás voda od roku 89 stonásobně!) a do řetězu nákupu se zařadí dost lidí, kteří mají dnes ještě úplně prd jako většina a zítra budou rázem miliardáři - jednu plynovou princeznu máte nyní na vašem "Bezdězu" - ta pak vyleze - vy se jí pak budete zase pár let klanět jako k carevně a pak bude muset zase někam utéct - to až procitnete.
----------
"EU se stala symbolem západních hodnot a symbolem ekonomického blahobytu. A tak, zatímco u nás se stalo módou nadávat na zbyrokratizovaný Brusel, Ukrajinci kvůli němu mrznou na ulicích."
K tomu:
Budete se stejně smět jen na ten blahobyt koukat, tak jako my. Symboly zůstanou pro vás a realita a naplnění symbolů zůstane na západě - a vy jim k tomu ještě zase pomůžete. Je to taková ta hra "Letadlo" - budete poslední a budete zase muset čekat na další po vás. Budete vpuštěni do "cukrárny", budete cítit tu vůni, ale ochutnávat budou smět jen ti správní - zkorumpovaní - kolaboranti, kteří zařídí demontáž vašeho bohatství a převod všeho do rukou těch, kteří už si budou se vším vědět lépe rady. Normálním lidem budou dál říkat, že nemohou mít tu západní úroveň, že dobře nepracují a jiné kecy (to u nás známé heslo - dře jako Ukrajinec bude nahrazeno, že je Ukrajinec lenoch, ale za prací na západ vás pro jistotu léta letoucí nepustí)- připravte si hodně kapesníků. Zbudou vám opuchlé oči pro pláč.
06. 12. 2013 | 11:28

Jiří, V napsal(a):

Oč jde na Ukrajině? Jsou stejně blbí jako my při cinkání klíči. Také zanjí z Evropy jen luxusní obchody, Mercedesy obchodníků přijíždějících do zeměna Ukrajině, a žvásty že odpora v nezaměstnanosti v Německu je po přepočtu kurzů vyšší než plat.
.
A pak jsme si to vycinkali klíči a najednou máme ekonomický, sociální a morální rozvrat, neumíme se již uživit bez šílených dluhů, za to máme Evropské příkazy jak se musíme starat o nemakače, cigány, živíme obrovskou byrokracii která tu nikdy nebyla potřeba, řešíme jak křivý smí být banán nebo okurka, jak silný smí být vysavač a s kým smí šoustat laň Jelena evropského.
A pohrdáme Slovany, jsou přece na východ od nás, fuj.
06. 12. 2013 | 11:29

kverulant napsal(a):

Moskali nevzdsvejte.Zachovejte risi zla a smutku!
06. 12. 2013 | 11:32

tajemný pan H napsal(a):

ukrajina je mafianská kleptokracie stejně jako rusko a udělat z ukrajiny pravní a demokratický stát bude opravdu tvrdý oříšek. navíc ukrajinský nacionalismus si v ničem nezadá s tím ruským. ukrajina má na svem uzemí početnou pátou kolonu rusů a rusové mají na ukrajině duležitou vojenskou základnu. nicmeně ukrajina není gruzie a rusáci si na krymu nemužou jen tak vyhlásit vlastní stát jako v jižní osetii. myslím, je tohle je jasné i hlavě kremelské cosy nostry putinovi. myslím si zároven, že si spousta lidí na ukrajině maluje EU na ružovo a do ulic je spíše žene odpor k rusum, který je logický a nikdo se mu nediví. nicmeně po vstupu ukrajiny do EU ve stylu " zdroje tam jsou" může přijít zklamání a může nastat příklon k rusku.
06. 12. 2013 | 11:33

Karel napsal(a):

Paní Tymošenková musí na léčení a když to po dobrém nešlo...ostatně její manžel se už nějakou dobu léčí u nás.
06. 12. 2013 | 11:35

kokoska napsal(a):

Moskali nevzdavejte se.Zachovejte risi zla s smutku.
06. 12. 2013 | 11:35

kokoshka napsal(a):

Ti lidi za 40 ojro na den se nechavaji mrznout a dostavat pendrekem?
Ukrajina degradovala pod minusovou teplotu.
06. 12. 2013 | 11:35

kokoshka napsal(a):

kverulant:
Krast nicky je po ukrajinsky?
06. 12. 2013 | 11:36

zigmund napsal(a):

Možná by postačí kdo, kdyby ukázali energetické štítky na byty a domy a vysvětlili Ukrajincům, že si takové musí taky pořídit. Že takový stojí v Česku jeden průměrný plat na Ukrajině. Taky by jim mohli ukázat Babiše a vysvětlit, že v Česku má z každého prodaného litru nafty zhruba jednu hřivnu, o to že je nafta dražší, než by musela být. To zase díky nařízení EU o povinném míchání biosložek do PHM. Taky by jim mohli ukázat rozhledny v údolích, golfová hřiště a multikulti začleňovací neziskovky, aby Ukrajinci věděli, kam půjdou jejich daně, až vstoupí do EU. A na závěr by mohli nechat promluvit nějakého Němce, který by je seznámil se studií, podle niž euroskeptické strany v europarlamentu zřejmě příští rok získají 25%, aby Ukrajincům bylo jasné, jaké oblibě se těší socialistická vláda v Bruselu. A když k tomu promítnou graf vývoje zadlužení jednotlivých zemi EU s vyznačením, kdy vstoupili do EU, pak věřím že demonstranti v Kyjevě zmizí jsk mávnutím kouzelněho proutku.
06. 12. 2013 | 11:36

rytíř napsal(a):

Ubohý zavádějící článek

Je mi jasné jak to dopadne: Jejich trh bude zaplaven západním zbožím,místni výrobci budou vytlačeni z ochodní sítě. Likvidace všech zbývajících soc. výhod. Ano v obchodech budou mít západní zboží,ale bude to jen pozlátko. PROTOŽE na něj normální lidé stejně NEBUDOU mít.Zajisté se některým (tem co budou mít nejostřejší lokty a minimum morálky)povede lépe........ale z drtivé vetšiny se stanou ještě vetší chudáci než dnes.Uplatní se zde známé "finty"z EU k vydrancování další země(Fin. půjčky snad i lichva ,Exekutoři ,život na dluh a masívní růst cen všeho zejména energií,privatizace všeho zbylého).Celkově bych být Ukrajinou neměnil. Ano mají "těžkou" situaci ale po přístupu k EU budou mít ještě menší vliv na své hospodářství než nyní. EU jde jen o další odbytiště(potřebuje tak překonat krizi)a potřebuje kdo by dělal v EU nizko příjmové džoby...Pražáci to znají,je jich tam -takových džobu kde normální člověk pracovat z dúvodu nízkého příjmu nepůjde spousta . A co myslíte našinci-jak by se Vám líbilo kdyby jste se ve vlastní zemi museli učit Rusky(taková zdravotní sestra,na WC, prodavačky atd.atd..... EU jde jen o vlastní ZISK a destabilizace situace v Evropě jim je u ři.i . Je to jen DALŠÍ východní Evropa....POrád stejná písnička......ale základ je ořád stejný ZISK Finanční,ZISK územní ...ZISK,ZISK,ZISK....
06. 12. 2013 | 11:40

kokoshka napsal(a):

zigmund:
Netreba volum nic vysvetlovat,at to zažiji na vlastni kuži.
Treba zakaz kouřeni v hospodach a celkem diskriminaci kuřaku v plnem rozhahu!
06. 12. 2013 | 11:44

Admirál napsal(a):

Z Ukrajinské strany by se dalo případné přidružení přirovnat k pověstnému

"jak chudák do ještě větší bídy přišel".
06. 12. 2013 | 11:44

kokoska napsal(a):

Moskali nevzdavejte! Zachovejte risi zla a smutku!
06. 12. 2013 | 11:45

kokoska napsal(a):

Moskali nevzdavejte! Zachovejte risi zla a smutku!
06. 12. 2013 | 11:49

kokoshka napsal(a):

Co jsem slyšel,v Praze existuje takova tiskarna,prumyslova zona Černa za Bory"Mail Step"ktera plati vetšine Ukrajincu jenom 45 kč.za hodinu a delaji dvanactky bez ohledu na vydelek,za 12.hodin cele 400 korun!
Vstali mi hruzou vlasy na hlave!!!
06. 12. 2013 | 11:50

kokoska napsal(a):

Moskali nevzdavejte! Zachovejte risi zla a smutku!
06. 12. 2013 | 11:51

resl napsal(a):

je s podivem, kolik Čechů chce, aby Ukrajina byla pod Putinovým křídlem. Jako kdyby zapomněli na vlastní stát, jak to tu vypadalo. Nezapomněli a nezapomněli ani na jejich podělanou ksč. není jich moc, ale nenávidí dál, jak komouš nenávidět umí.
06. 12. 2013 | 11:52

kokoshka napsal(a):

Vidite to?
Elena Ukrajinska Slovenka krade muj nick a ani neumi ho poslat bez dublovani!
06. 12. 2013 | 11:54

Marie napsal(a):

Když už pan Rusnok pošilhává po východu (teskní po značce made in Czechoslovakia), zatím tedy po Slovensku, je vidět, že něco není v pořádku.
06. 12. 2013 | 11:57

Viola napsal(a):

"změnit politický tábor chtějí i ukrajinští oligarchové"

není to zajímavé zjištění? Oligarchové chtějí sjednocení v EU.
06. 12. 2013 | 12:00

patriot napsal(a):

Oč jde EU?
O získání další kolonie na východě – o zdroj levné pracovní síly a odbytiště pro západní zboží.

Oč jde autorovi?
O koryto v EP – tj. o peníze daňových poplatníků a luxusní život bez práce.
06. 12. 2013 | 12:02

Jiří, V napsal(a):

Resle, od SSR jsme měli alwespoň levnou ropu a plyn, a fungující RVHP.
Od Evropy máme jen zmar a nesmyslnou byrokracii a blbé příkazy. Kdysi jsme stavěli cukrovary po celém světě, dnes kupujeme cukr na dluh.
.
Komunisty nemusím, ale řekněte těm vašim hurá antikomunistům, ať nekradou a zavedou systém který by fungoval alespoň tak dobře jak fungoval ten socík
06. 12. 2013 | 12:05

kokoshka napsal(a):

Oženi se veverka a zajic.
Žiji spolu dva roky a deti nemaji.
Tak jdou k moudre sove:"Prej chceme dite,maš nejake zaklinadlo nebo zeli na to?"
Sova se tak podiva:"Ne,vy deti mit nebudete"
"A proč?"-ptaji se zajic a veverka.
"No jak vam to vysvetlit?"-odpovida sova-"Protože jste oba kluci!"
06. 12. 2013 | 12:06

Karel Mueller napsal(a):

Pane Svoboda,

nedávno nás rozšafný hrabě Buquoi upozornil na Hlas Ruska, který působí i na netu.

Párkrát jsem tam nakoukl, a teď zejména v souvislosti s Ukrajinou. Včera jsem s úžasem zjistil, že opravdu vynikající analýzu tam napsal Jiří Just, divím se, že zde není :-).

Putinovi nikdy nakloněný nebyl.
06. 12. 2013 | 12:09

resl napsal(a):

jde o odstřihnutí od Ruska, aby se Evropa okleštěné říše zla už nemusela v budoucnu obávat, že si ruskej voják nasadí holinky, do hlavy mu nalejou šnaps a půjde hladovej krást a zabíjet, protože Putin ukáže na západ a určí, kdo je zdrojem jejich bídy a kdo za to může, že je režim nemůže uživit. tak to dělali všichni komunističtí vůdci Ruska, vlastní bezmoc, tupost a šílené zacházení s lidma, udělali z této zoufalé země, strašáka Evroy.
06. 12. 2013 | 12:10

kokoska napsal(a):

Moskali nevzdavejte!Zachovejte risi zla a smutku!
06. 12. 2013 | 12:13

resl napsal(a):

Jiří V.
z RVHP jsme neměli nic, když neberu bídu, cukrovar tak akorát do Afriky a tu nenávist vůči Evropě k vám vypěstovali komouši, protože takové, jako vy, nachytají levou zadní.
06. 12. 2013 | 12:13

kokoshka napsal(a):

kokos:
Jeste to na napiši 18 .krat,treba se ti ulevi!
06. 12. 2013 | 12:16

buldatra napsal(a):

U nás na vesnici je Ukrajinců hafo, zejména, když se něco staví, vyměňují se okna a spravují střechy a tak.
Takže si jich užíváme, protože až Ukrajina slavně vstoupí do Unie a půjčí si love, budou vyměňovat okna, spravovat střechy a stavět dřevostavby doma na Ukrajině. Páč zelená úsporám je putovní EUakce.

Naskýtá se otázka, kdo to bude pak bude dělat tady.
Že by Gruzíni?
Ti chcó do EU taky.
06. 12. 2013 | 12:18

Qin napsal(a):

A co tomu říká kurníková Pythie?Ještě džointík?
06. 12. 2013 | 12:19

Stěhovák napsal(a):

Svobodu Ukrajině!!!
06. 12. 2013 | 12:19

kokoshka napsal(a):

buldatra:
Gruzinci a pracovat?
Ne,umeji jenom byt restauratory a hrdinne vojaky!:)
06. 12. 2013 | 12:20

jozka napsal(a):

Stehovak:

A kteryho? Ja znal dva...
06. 12. 2013 | 12:22

kokoshka napsal(a):

A v restorane
A v restorane
A tam kapela
A tam cikane...
06. 12. 2013 | 12:24

Marian napsal(a):

Resl- jestli tu někdo píše nenávistné příspěvky,jste to hlavně vy sám.
06. 12. 2013 | 12:25

kokoshka napsal(a):

resl:
A Murku smožeš zahrat?(c)
06. 12. 2013 | 12:30

Elena napsal(a):

Dobry den, pane Stejskale, som si viac nezeli ista , ze dobre viete o tom ze nicky nekradem.

Mozem sa spitat, preco nahravate nicku kokoshka?

Chcete aby som bola taka agresivna, paranoidna, hnusna, odporna ako ten uvedeny nick, aby som sa mu v sile vyrovnala?
06. 12. 2013 | 12:31

Elena napsal(a):

Dobry den, pane Svobodo,
predovsetkym , som Vam vdacna za blog a spravodlive uvahy v nem.

Ukrajina ma kde cerpat demokraciu, zo svojich dejin, Zaporozska sič, bolo prve demokratiske statne usporadanie na kontinente Evropa, po rozpade Rimskej a greskej rise.

Pekny den!
06. 12. 2013 | 12:35

kokoshka napsal(a):

"Ty na jeho prstičky se poivej,z nej je takovy pianista jako ze mne prodavačka!
Tak Foxe budeme od fizlu odbijet nebo jak?
Ty,drahy mysliš že ja se svoji bandou budu ted brat Petrovku utokem?"(c)
06. 12. 2013 | 12:35

Filuta napsal(a):

Resl Ukrajincům jistě poradí co dělat, až jim Rusové přestanou posílat plyn a vypovědí všechny obchodní smlouvy.
Členství v EU se nenažerou.

Pro nás i pro Ukrajince je výhodnější, budou-li v té jejich východní grupě s Kazachstánem. Jediný, kdo na tom vydělá, budou nakonec zase Němci.
A to se vůbec nezmiňuju o tom, že takový bordel jako je Ukrajina do Evropy nepatří (Bulharsko a Rumunsko tam ostatně taky nemá co dělat).
06. 12. 2013 | 12:35

curs napsal(a):

Věcně autorova argumentace nestojí za řeč, zato jako symptom je zajímavá. Člověk prolezlý katolickou naukou se ohání demokracií na Ukrajině, jako by tam už dávno nebyla. Údajní katoličtí demokraté by však především měli napřít úsilí k demokratizaci své vlastní církve, kde stále panuje feudální despocie. Když stoupenec totalitní ideologie a totalitní organizace mluví o demokracii, jde mu zásadně jen o možnost zneužít ji k prosazování svých mocenských plánů. Podle argumentace autorovi jde o "západní hodnoty", západní a protiruskou orientaci Ukrajiny, a to bez ohledu na to, že si voliči již po zkušenosti s touto politikou vybrali jinou cestu. Autor tedy není demokrat, to je jen účelová póza, fakticky navazuje na katolickou tradici boje proti Rusku a východu, na tradici pastýřského listu o boji proti bezbožnému bolševismu, na křižácké výpravy a Drang nach Osten. Taková politika má k demokracii ještě dál než bolševici. Přitom tady nejde jen o nějakou teorii a jen o Ukrajinu. Zběsilí katoličtí fanatikové právě rabují český rozpočet, aby mohli za veřejné peníze šířit ty své jedy ve školách, v kostelích nebo v sociálních ústavech, a posléze zaútočit i na politickou demokracii, jako na Ukrajině.
06. 12. 2013 | 12:36

turista napsal(a):

No místo autoritářského a proruského Janukovyče touží patrně po mafiánském kapitalismu Tymošenkové, což je ukrajinská obdoba našich báječných tunelářských let s Klausem, Topolánkem a Nečasem. To si teda pomohou.
06. 12. 2013 | 12:40

kokoshka napsal(a):

Ukrajina je moje,a ty sediš ve svem Edinburgu a bojiš se vysunut nos do muslimske čtvrti!
06. 12. 2013 | 12:40

patriot napsal(a):

resl 12:10:

Vy jste zajímavý úkaz …

Historie byla přesně opačná, útočil vždy Západ na Rusy…

Když publikujete ty své blafy, není vám trapně?
06. 12. 2013 | 12:45

Marie napsal(a):

Qin
Co má s tím společného tenistka?
06. 12. 2013 | 12:53

resl napsal(a):

komouši se ohánějí demokracií, ale když ukážou Ukrajinu, zavážou si oči. měli by si někteří odpovědět na otázku, proč ve světě Rusy tak nenávidí. jenže to by museli říct pravdu a kde ji sebrat, když jejich rozum je léta plněnej bolševickou propagandou. ani pohled na roztrhaný kalhoty a prošlapaný boty, jim víru v bolševika nevemou. a neargumentoval bych slovy o nestraníkovi Putinovi. všichni vědí kdo to byl, než jej ožralý Jelcin určil, jako car, nástupcem. tomu národu můžete napovídat jakou chcete lež, on uvěří. soudruh soudruha nepodrazí přece. až předčí Ukrajina Rusko, začnou se divit i ti nejhloupšjší z Kremlu.
06. 12. 2013 | 12:56

resl napsal(a):

patriot,
vy jste zajímavý úkaz, útočilo Rusko na Maďarsko, ČSSSR ? Okupace a ještě svých "přátel" to jste zapomnělo, trdlo ? Na slabého si troufli, se svými ožralými generály. Nemáte o Rusku buď ponětí, nebo jste , víte co. Nikdy nikomu nepomohli, každou katastrofu ve světě vyžere Amerika, nebo Evropa a Rus není schopen jakékoli pomoci. Proč ? No protože tam vládne sto let primitiv a komouš a to jde ruku v ruce s chudobou.
06. 12. 2013 | 13:02

Qin napsal(a):

Marie 12.50:Ne tenistka,ale pyjanistka.
06. 12. 2013 | 13:02

Elena napsal(a):

resl, prestante klamat, svoju nenavist k Rusom nepripisujte celemu svetu. Neplet te si politikov s narodom, politici narodom nie su.
06. 12. 2013 | 13:03

kokoshka napsal(a):

nevim,kdo koho ve svete nenavidi,spiše tady všichni pohrdaji reslem-elenou!
06. 12. 2013 | 13:04

kokoshka napsal(a):

Dva provokatery ve sve bezmocne žlučovite nenavisti!
06. 12. 2013 | 13:06

Amonre napsal(a):

jen tak pro zajímavost, existuje nějaký SKUTEČNÝ důvod, v čem je celá slavná EU lepší, než to být v SNS a nebo úplně mimo?

EU by mohla fungovat, ale bohužel ne v současné konstelaci, kdy se jedná v podstatě o přerozdělovací a zakazovací mašinu. V této situaci by se do EU přidával jenom asi blázen.
Za takovéto situace bude možná lepší, pokud Ukrajina zůstane tam kde, je. Poud vidí v EU jakýsi blištivý svět, pak je to dáno trochu něčím jiným, je to dáno tím, že západní evropa neměla plánované hospodářství, ovšem EU s tím pomalu ale jistě koketuje.

Demokracie nejde importovat, tu se musí prosím naučit lidi sami a to se nejlíp naučí v situaci, kdy jim do toho nikdo nějak ztásadně nekecá. Obávám, se, že by se od EU nedočkali ničeho jiného, než jenom všemožných restrikcí a podobně, to by bylo další katastrofou.

Co je demokratického (uvědomuji si nepřesné použití toho slova) na tom nařídit, kolik se bude v jednotlivých státech pěstovat čeho, nebo na tom, kolik se smí vypustit čeho a kde, na tom že pro každéo ve skutečnosti platí jiná pravidla? Proč má průmysl v Katovické konurbaci mírnější emisní limity, než náš na Ostravsku? Proč je dovoleno prodávat pod stejnou značkou potraviny různého složení ve stejném hospodářském prostoru?

To co zde pan Svoboda předvádí je jenom primitivní antirusovství, vycházející z primitivného antikomunismu a ztotožení dnešního Ruska se SSSR, což je naprosto směšné. V Rusku nežijí jen Rusové, pan Kokoshka jistě mile rád vysvětlí národnostní složení, proto je nutná jistá míra autoritařství ze strany vlády, jinak to prostě nejde.

Celý text na mne působí jako by jeho jediným účelem byla propaganda. Ukrajina je dostatečně velký a silný stát na to, aby mohla sama za sebe hrát roli na mezinárodním poli.
To by nebyl ani problém pro V4, nebo jenom V3, záleží na Maďarsku, ještě teoreticky bychom mohli uvažovat pobaltí. Myslím, že pro náš celý středoevropský posttotalitní prostor by bylo výhodnější, kdybychom si mohli vytvořit vlastní společenství bez zásahů zvenčí. Obávám se že dojedeme na rozklad společnosti na západě, možná že jsme si mysleli, že to bude pro nás výhodné, ale prozatím je situace taková spíše opačná, přestože bychom teoreticky měli přijímat více peněz, než platíme realita je taková, že přinejlepším je to asi tak šul nul, spíše opačně. Řkněme to takto, tady se 41 let budovalo něco co padlo, pak jsme vlezli do nečeho, co se po pár letech začíná hroutit a vypadá to že, jestli to tak půjde dál, tak zachvilku opět budeme tam, odkudk jsme se vyhrabali, ve sbvazku států, který se opájí svojí výjmečností, ale který se pod tíhou veškerých restrikcí hroutí.
Ale to je na delší úvahový text, vůbec o tom, proč bychom měli mít dovjí metr, proč ostatní smí říkat to co je původním evropanům zakázáno? Nikdo narozený po roce 1930 nemůže již být viněn za WWII, protože se nemohl do ní zapojit. A už neexistuje důvod proč by generace, tak často označována za Y, měla být nadále svázána tím, co si vymysleli lidi v šoku z WWII.
Existují studie odborníků, podle kterých kolaps sovětského bloku jen oddálil o nějakých 20 let finanční krize. Bylo by to možné, proč ne, nedivil bych se tomu.

Možná by bylo lepší EU osekat zpětně jen na Schengen a společný hospodářský prostor, pak to snad bude fungovat.
06. 12. 2013 | 13:08

Qin napsal(a):

FilutaTak na jedné straně říkáte,že je bordel tady,teď,že je i na Ukrajině.Tak proč nedat oba bordely s bordelem v EU dohromady.Bude to veselej Megabordel.
06. 12. 2013 | 13:11

kokoshka napsal(a):

resl:
Tobe dat adresu ruske ambasady v Praze?
Mužeš tam všechno vykřičet,co?
06. 12. 2013 | 13:12

tajemný pan H napsal(a):

ty argumenty s ruským plynem jsou trochu mimo mísu. jediný, kdo se bude modlit, aby si ruský plyn někdo koupil za alespon trochu slušnou cenu, je leonid iljič putin. polsko rozjelo těžbu plynu z břidlic a bude sobestačný na 50 let. muže natahnout potrubí až do kyjeva.
06. 12. 2013 | 13:19

kokoshka napsal(a):

Předevšim i Ukrajina,i Rusko i Belorusko nerozryvne patři do Evropy,svymi dejiny,svymi křestanskymi tradici,svoji učasti na evropskem kontinentu vic než treba anglosaxy,jsme ten kontinent tvořili a formovali vice nez tisic let,nikdo nas odsud nevyhoni a neoddeli od zbytku Evropy.Jsme slovany,evropany!
Jinak potom se objevuji tanky s nadpisy Na Berlin!
06. 12. 2013 | 13:20

Elena napsal(a):

Ukrajinu nikto nedokaze zmenit k lepsiemu, ak to nebude chciet sama. Prvym krokom k uspechu by mala byt neochota podporovat sedu ekonomiku, vymahatelnost prava a nastavenie zakonov tak, aby sedu ekonomiku tlmili.
06. 12. 2013 | 13:23

kokoska napsal(a):

Moskali nevzdavejte.Zachovejte risi zla a nenavisti.
06. 12. 2013 | 13:24

kokoska napsal(a):

Moskali nevzdavejte.Zachovejte risi zla a nenavisti.
06. 12. 2013 | 13:28

kokoshka napsal(a):

Co,elena,z toho opakovani maš orgasmus?
06. 12. 2013 | 13:30

Elena napsal(a):

Dalej, druhym krokom k uspechu,bymalo byt to,co chce zavest tu pan Babiš,aby podnikatelska danzo zisku neunikala do tretieho sveta ale zostavala v statnej pokladni.

Tretim krokom k uspechu, by bolo zavedenie registracnych pokladni a vymahanie nakupnych blocikov.
Zavedenie trestu za davanie a branie uplatkov.
06. 12. 2013 | 13:30

Filuta napsal(a):

Resl
Co to žvaníte?
Oni Rusy nějak extra ve světě nenávidí?
Já myslel, že vývoj války v Sýrii docela pozitivně ovlivnil právě Putin a Obama pohořel.
Pokud svět někoho nenávidí, tak jedině Američany (já tuto nenávist k USA nesdílím, podotýkám).
Nenávist k Rusům, která přerůstáv chorobnou obsesi, chováte maximálně vy s Barelem dobrot.
Netvrdím, že miluju Rusy v "Karlsbádenu", ale proč bych je měl nenávidět jako národ?

Nenávist k jakémukoliv národu je jistou známkou patologie, to vám ještě nedošlo, vy disidente?
Rád bych věděl, co udělá EU pro Ukrajince, až budou kosnout po výpadku plynu z Ruska.
Pošle jim obnošené vaťáky?
06. 12. 2013 | 13:33

Amonre napsal(a):

to: resl
Mimochodem žádná ČSSSR neexistovala, jen ČSSR.
Předvádíte klasickou nesnášenlivost, představte si, že vám přes 70 let vládne jedna strana, váš stát je zničený třemi válkami, diktaturou a embargováním. Myslíte si, že to v lidech nenechá stopy? Jestli chcete, aby se lidi změnili, nemůžete se tam k nim chovat pořád jako by byl rok 70.

Tak nějak mi ta hysterie připomíná to co se dělo kolme prezidentských voleb. Jak tady P-L M-K vykřikovali, že je to katastrofa, když se Zeman dostal na hrad, no jak je vidět, bylo to potřeba, sice nemusím se vším, co dělá souhlasit, Rusnok a jeho vláda je lehce úlet, ale taky to tu bylo zapotřebí, aby se věci začali hýbat. Myslím, že změna tradice novoročních projevů na vánoční je vcelku dobrý nápad.

to: Elena
Co furt lidi máte s těma registračníma pokladnama? Jen tak mimochodem je to opatření s pochybným výsledkem, velké obchody a většina malých je už mají, a těc cho ne, tak je minimum, jestli vám jde o to, aby v holičství místo paragonu klepali do pokladny, nebo aby ji měl každý kolotočář, tak tam je to případně kolik milionů ročně úniků? Není to zase nějaké marginální číslo, které se hodí jenom tak plebsu jako jak je to hrozné, když nám tu utečou jinudy stamiliony a miliardy?
06. 12. 2013 | 13:36

jozka napsal(a):

hoven:

do blazince zjevne nedorazily posledni (cca rok stare) informace o tom jak je na tom Polsko s plynem :-)

Souhrn pro hoveny:
nikterak skvele.

Souhrn pro ty, cp umeji cist a jsou schopni pochopit cteny text:
http://byznys.ihned.cz/c1-59840780-po-exxonu-vzdavaji-tezbu-bridlicneho-plynu-v-polsku-dalsi-severoamericke-firmy
06. 12. 2013 | 13:38

kokoshka napsal(a):

Elena-zlodejka nicku,tlusta nemakačenko z Edinburgu a pataložni rusofobka!
06. 12. 2013 | 13:38

tajemný pan H napsal(a):

kokoshka,
jenže sami rusové vlastne nevedí, jestli patří do evropy nebo do asie. putin má slovanský obličej ?? demokracie v rusku je trochu scifi. je to vubec možný tam něco takovýho nastolit?? ukrajinci šanci mají. 50 na 50.
06. 12. 2013 | 13:40

Amonre napsal(a):

to: Filuta
Řekl bych, že na ně bude vyvýjet tlak, aby zastavili provoz jaderných elektrárne a nahradili je něčím šíleně ekologickým, třeba plynem, počkat, ten vlastně nepůjde, tak asi ničím.
06. 12. 2013 | 13:41

krajan napsal(a):

Panebože autore,cituji vás:
" ...které představuje EU - volný trh, demokracie, právní stát, úcta k jednotlivci a jeho právům, anebo se přimkne k post-sovětskému Ruska s carem Putinem, tj. k autoritářské vládě, byrokratickým zásahům..." (konec citátu)
Když si přečtu tyto věty a přidám k nim opačné znaménko, připadám si jak v páté třídě obecné školy v roce 1953.
Tohle přednášíte studentům Pedagogické fakulty UK? Nám sice přednášeli na FF UK zasloužilí, ale něco podobného by snad nevypustili z úst ani oni.
06. 12. 2013 | 13:41

Qin napsal(a):

Je pravda,že Janukovych utekl do Číny a do Kijeva poslal vojáky?
06. 12. 2013 | 13:42

Elena napsal(a):

kokoshka, mate sansu na uspech, ak prestanete klamat.
06. 12. 2013 | 13:43

kokoshka napsal(a):

hoven:
My vždy patřili a budeme patřit do Evropy,o tom nikdo nepochybuje krom tebe,ty patřis do Afriky!
06. 12. 2013 | 13:45

hugo napsal(a):

bohužel autor jest zcela mimo,na ukrajině stejně jako v rusku vládne banditský kapitalismus založený na právu silnějšího a na systémové korupci,ta se nedá s tou u nás či v eu vůbec srovnávat,ovšem je tu ještě druhý problém,většina rusů a ukrajinců nesnáší své životní podmínky a chce něco lepšího,něco jako u nás nebo v uniii,mnozí ukrajinci u nás pracovali a dočasně pobývali a líbilo se jim,ovšem jen dočasně,když se rusové či ukrajinci přestěhují do evropy,tak zjistí,že tam žít trvale nemohou a teskní po své vlasti,nakonec se vrací domů do toho zkorumpovaného děsu před kterým odešli,stejně tak ukrajinci,polovina chce odejít na západ a žít tam a druhá půlka chce aby jim západ (eu) zorganizoval západ u nich doma na ukrajině....
06. 12. 2013 | 13:46

kokoshka napsal(a):

elena:
Kogda Ty skazala mojej sekretařce Mašenke barvit vlasy červenou řepou?
06. 12. 2013 | 13:51

Dalimír napsal(a):

Vážení jedině znovu obnovený SSSR a jeho jednota by zavřela huby západním imperialistům ! Vyzívám ruského prez.Putina at o tom uvažuje ! Tím zabrání další expanzi západního jedovatého velkokapitálu směrem na východ ! Ukrajina odvěky patří k rusku a to by tak mělo zůstat i nadále ! Ti pomýlení ukrajinci mrznoucí na kyjevských ulicích by si měli každý dát co nejrychleji panáka vodky a odebrat se v poklidu domů ! Jinak v budoucnu zapláčou nad vejdělkem !
06. 12. 2013 | 13:51

Qin napsal(a):

kokokoshka:Vy nechcete patřit do Evropy,vy chcete,aby Evropa patřila vám a to je ten rozdíl.Jinak přijedou tanky, žejo.
06. 12. 2013 | 13:56

hugo napsal(a):

ani němcům se na ukrajinu moc nechce,něco jiného bylo spolknout čchy,poláky,litevce,řeky a to tehdy měli peníze, a něco jiného je spolknout stát velikosti francie,a ještě v době krize,to bude stát tolik peněz,že se jim z toho motá hlava a přitom výsledek investice je nejistý,něcojiného je vládnout čechům,kterým dáme trochu práce v montovnách a spoustu levného "jídla" v diskontech,nebo vládnout řekům,kteří vyrazí dělat čurbes do ulic ale těm se snadno přiškrtí kyslík buď budete poslouchat nebo umřete hlady,a řekové sklapnou,ale ukrajinci to je jiné kafe,ti se neskloní jako češi ani nějaké bububu jako na řeky nefunguje,ti když na to přijde tak ty montovny vyhodí do vzduchu a diskonty rozeberou i s vratama a němcům zůstanou oči pro pláč a nám taky protože na nás poslušných se pak němci z tohoto ukrajinského dobrodružství budou hojit,zatímco ukrajinci se pokorně vrátí do náručí svého ruského bratra,protože slovan v konce koncov brat a germáněc suka....
06. 12. 2013 | 14:00

Qin napsal(a):

hugo:A kdo teda má spolknout nás podle Vás.
06. 12. 2013 | 14:09

hugo napsal(a):

jenže němci mají smůlu (a my s nima),američani je pořád tlačí na východ na rusko,přitom němci by radši turky ,írance,číňany a s číňany si podělili celý ten prostor mezi berlínem a pekingem,ale rusko obejít obloukem,rusko je špatná zkušenost,jak říkal starý Bismark cisaři vilíkovi "nikdy nelez do ruska" a věděl o čem mluvil,byl tam tři roky a pochopil,že rusko rozumem pochopit nelze,pak pracoval ve francii a tam pochopil,že francouze lze naopak udělat bez problémů,jenže malej vilík ho neposlech a byl průšvih...
06. 12. 2013 | 14:11

resl napsal(a):

kokoška - netykat, natáhněte si láptě, dejte vodku a nikomu neřikejte, že jste Rus

Filutík : Nenávist k jakémukoliv národu je jistou známkou patologie, to vám ještě nedošlo, vy disidente?
---------
ne, truhlíku, já vždy mluvím o jejich zločinných vládách a tupém komunismu, který vše zavinil. Lidí je mi líto a přeji jim, aby jednou poznali, co to svoboda znamená. Že vy neumíte číst, nebo účelově lžete, mě nepřekvapuje. Je s vaším chápaním problém každou chvíli, ale vy stejně psanému slovu neporozumíte. Sbohem věčná opozice, Filuto.

Amonre napsal(a):
to: resl
Mimochodem žádná ČSSSR neexistovala, jen ČSSR. V Rusku nežijí jen Rusové, pan Kokoshka jistě mile rád vysvětlí národnostní složení, proto je nutná jistá míra autoritařství ze strany vlády, jinak to prostě nejde.
--------------
omluvte moji ruku, která je rychlejší, než můj mozek, mimchodem v Americe nežijí jen američani, ale do Ruska byste je nedostal. Proč ? A nevymejšlejte si nesmysly.
06. 12. 2013 | 14:16

hugo napsal(a):

quin: nás už nikdo,nás spolkli němci,my máme vymalováno,jsme součástí německé ekonomiky,i rusové nás berou jako součást německa,tady není co řešit,o ekonomice tady rozhodují němci,za kolik budeme makat,a to v kačkách ne v eurech to by bylo pro německé firmy nevýhodné,co a za kolik budeme jíst,v potarvinách nejsme soběstační a jestli německé diskonty nebudou měsíc zavážet jídlo bude hlad,mimochodem ma dnes plyn a ropu (obojí původem ruské)odebíráme z německa s 20% přirážkou ,takže ne rusové ale němci nám mužou utáhnout kohouty,takže jak řákal onehdá klaus "nemůžeme proti eu (německu) dnes dělat vůbec nic,a proto je taky docela fuk jaká tu bude vláda a co za klauniády bude provádět,důležité je jak dlouho a jak silně bude čnb podřezávat korunu ale na čnb nemá vláda ani parlament žádný vliv....
06. 12. 2013 | 14:20

Karel Mueller napsal(a):

hugo:

Výše jsem odkazoval na Justa, tam je velice realistický popis.

USA vyhlásily za prioritu, že nedovolí obnovu SSSR. Na druhou stranu SRN i další státy EU si uvědomují rizika, která naznačujete a skutečně není jasné, jak Ukrajinu tahat ze srabu po případných ruských opatřeních. Putin řekl jasně, že Ukrajina má volbu, v obou táborech být nemůže. To je naprosto jasná, srozumitelné a férová řeč, takže hysterie na západě je absurdní.

Janukovič je realista, kterému celá dnešní "revoluce" jen podkopává vyjednávací pozice. Samozřejmě, Ukrajina je natolik bohatá a silná, že nemusí patřit nikam, nakonec má i polohu mezi Ruskem i EU. Ale to by nesměla být ve stavu, v jakém je. A především mít jinou elitu, ať pro či protizápadní.
06. 12. 2013 | 14:23

každý svého štěstí strůjce napsal(a):

"úcta k jednotlivci a jeho právům"
Pán je zcela jednoznačně právník.

Například ustanovení nového OZ, které umožňuje slabé třetině vlastníků podílů v Společenství vlastníků bytových jednotek odhlasovat zadlužení domu (dokud jsme byli družstvo, vyžadovali jsme ve stanovách 100% souhlas všech) je jistě výrazem takové úcty a představuje důležitý průlom zájmů bank do jistot majitelů bytů.

Advokát přichází v noci a potmě jako vrah aby vás zbavil majetku a dostal vás pod most.

Jasně si vzpomínám, jak jsem v roce 1991 chodil po Kresčatiku a přátelé mi ukazovali různé vágusy, jací u nás ani neobývají s krabicovým vínem zastávky tramvají. "Tohle je poslanec za západní Ukrajinu. Támhle taky."
Udělat z takových lidí revolucionáře nemohlo Sorose přijít nijak draho.
06. 12. 2013 | 14:24

Filuta napsal(a):

Resl
Vy nenávidíte Rusko (tedy taky všechny Rusy) a ne že ne.
Já to pokládám za chorobné úplně stejně jako amerikanofobii.
Na stejné patologické úrovni je pak naopak adorace Ruska, USA nebo EU.

Co takhle zlatá střední cesta?
06. 12. 2013 | 14:25

resl napsal(a):

hugo : stejně tak ukrajinci,polovina chce odejít na západ a žít tam a druhá půlka chce aby jim západ (eu) zorganizoval západ u nich doma na ukrajině....
--------------
kde ale máte, že by chtěli žít ukrajinci v tom proruským bordelu ? taky nikde, takže si rozumíme
Qin napsal(a):
kokokoshka:Vy nechcete patřit do Evropy,vy chcete,aby Evropa patřila vám a to je ten rozdíl.Jinak přijedou tanky, žejo.
------------
asi tak, milý kokoško. píšu vám to už po několkáté a vy předstíráte, že nerozumíte, dokonce zkoušíte vyhrožovat.
06. 12. 2013 | 14:27

resl napsal(a):

Filuto, jste to vy, kdo nazývá Ukrajince úkáčkama, vy který nesnášíte cikány jen proto, že jsou cikáni, vy který tady vyřváváte o sudeťácích samé špinavosti, jen proto, že pocházejí ze Sudet Nepoučujte tedy mě o nacionalismu, který vám zažrali pod kůži normalizátoři, když jste se válel na svazácký schůzi.
06. 12. 2013 | 14:36

Svobodný Kijev -svobodná Ukrajina.A napsal(a):

Pane Svobodo výborně! Stručný a jasný popis situace na Ukrajině,je možné posoudit i podle reakcí místních bolševických fosilií. Přeji Ukrajině konečně odpoutání ze spáru ruského medvěda. Zeména pro památku sedmi milionů obětí Stalinova hladomoru.
06. 12. 2013 | 14:39

Elena napsal(a):

hugo:
Dovolte mi s Vami nesuhlasit, Ukrajinci a Nemci , maju dlhorocne pozitivne skusenosti v spoluprace, Nemci na Ukrajine tvorili najvetsiu mensinu a nemecke mestecka a obce su na ukrajine pritomne dodnes, aj ked povodne nemeckych domoch, dnes ziju zapadne ukrajincy, ktorych stalin prestahoval do nemeckych domoch namesto deportovanych karpatskych Nemcov.
06. 12. 2013 | 14:45

sekere napsal(a):

Z deste pod okap
06. 12. 2013 | 14:47

On napsal(a):

Resl cit.: "Vy nechcete patřit do Evropy,vy chcete,aby Evropa patřila vám a to je ten rozdíl.Jinak přijedou tanky, žejo." Aby bezvýznamný poloostrov na těle euroasijského kontinentu patřil Rusku, tak to si musí tento kousek země nazývaný západní Evropa nejprve zasloužit. Sama bez surovin, se zchoulostivělým kverulatským obyvatelstvem není, v dlouhodobé perspektivě, pro Rusko žádným přínosem.
06. 12. 2013 | 14:53

Jarle Halsnes napsal(a):

Ale jděte, pane autore, i vy ostatní. Ať si Ukrajina rozhodne SAMA. Rajcovní je jen to, že zaostalý západ chce "do Evropy", zatímco průmyslový východ o to nestojí. Druhá věc pak je, že si všichni notujete o Ruském medvědu a o blog vedle budete pindat o tom, jak nám škodí diktát "Brusele".
06. 12. 2013 | 14:57

Filuta napsal(a):

Resl
Z ukáček nemám fobii, ale netoužím po jejich obohacování a cikáni nejsou národ, nýbrž etnikum (národnost mají českou).
Tak si v tom udělejte kapku pořádek.
Mimo jiné, Ukrajinci se za 2.světové války dopouštěli tak příšerných zvěrstev na židech, že bych se fakt nerad dočkal nějakých dalších pogromů, které by šířili dál za hranice.
Do Evropy nikdy nepatřili a patřit nebudou.
Geograficky, národnostně i jazykově patří k Rusku.
Můžete se stavět na hlavu, na tom stejně nic nezměníte.

Pokud se sami tlačí tam, kde je nic dobrého nečeká, ať si to klidně užijou.
Rusové jim to dají pořádně sežrat a EU se na ně zvysoky vy....
Nakonec ještě rádi polezou k ruskému křížku. Z unie už žádné velkorysé dotace nevyrazí, ta je ráda, že je ráda.
06. 12. 2013 | 15:02

Filuta napsal(a):

Resl
A kde máte vy, že chce většina Ukrajinců žít v tom bruselském bordelu?
Je jich kolem padesáti milionů a za začlenění do EU jich demonstrovalo pár desítek (možná stovek) tisíc.
To je podle vás legitimní důvod?
06. 12. 2013 | 15:04

Elena napsal(a):

Filuta, vo svojich prispevkoch obratne pouzivate stav Ukrajiny opisany autorom a diskutermi, k ponizovaniu Ukrajincov a prezentujete ich ako menej cenych . Viete co je pricinou tej obrovskej korupcie ktora tam je ?, nie ze by u vas bola mensia.
kAZDY KTO TAM CHCEL PODNIKAT, UPLACAL, tak Ukrajinci si zvykli, zvyk je zelezna kosela.
06. 12. 2013 | 15:15

Medikolog napsal(a):

Tak, tak herr Svoboda.

Dr. Jaroslav PREISS také prý ve třicátých letech vytáhl prkenici a prohlásil: Stalin mě ji sebere, kdežto Hitler mi ji nechá... Jemu snad...

Ukrajinci jsou teď na rozcestí. Jejich oligarchové a disidenti prodají Ukrajinu a lid stejně, jako ti naši prodali ČR a nás. Když jim to Ukrajinci vycinkají.. éé tam se "cinká" po kličkovsku, báckomandy. Zato se rachejtle a radary dostanou na "dohled" od Moskvy a Krym, který Rusku ukradl Ukrajinec Nikita Sergejevič Chruščov, bo částí EU.. a o Sevastopolu se bude rozhodovat v "Bruseli"..
06. 12. 2013 | 15:25

kokoshka napsal(a):

Jak sem daval nedavno odkaz:
Ach kak žutko,kak smelo,kak milo
Zal zakryl v ožidanii rty,
Liliputy,liliputy
Kazalos' jemu s vysoty!
(V.V.)
06. 12. 2013 | 15:28

resl napsal(a):

Filuta : Je jich kolem padesáti milionů a za začlenění do EU jich demonstrovalo pár desítek (možná stovek) tisíc.
--------------------
Ostap a jeho přátelé, se vám omluvají, že nemohli všichni do jednoho přijít na demonstraci.
06. 12. 2013 | 15:34

kokoshka napsal(a):

resl:
Tykani si odpustime,kdyby Ja myslel vyhrožovani bude z tebe bledy hadr,neviš s kym mluviš!
06. 12. 2013 | 15:39

kokoshka napsal(a):

Nemam otazky,ctihodnosti!
Akorat tohle-kam pujde cely prumysli zavazany na Rusko?
Vrati nam Krym?
Čim chteji demonstranty topit v zime?
A nakonec-chteji Češi v EU 45.milionu Ukrajincu?
06. 12. 2013 | 15:46

kokoshka napsal(a):

Bo ten minuly Majdan ve hlave s Julkou a Toxinem skončil totalnim fiaskem,budou nastupovat na stejne vidle?
06. 12. 2013 | 15:50

resl napsal(a):

kokoška,
netykat, zvlášť když chcete přijet na tanku a osvobodit Filutu, máme s vámi jen a pouze špatné zkušenosti. tak pamatujte kokoško, netykáme si.
06. 12. 2013 | 16:04

Al Jouda napsal(a):

Ukrajina byla vždy obilní sýpkou Evropy a na světěstále hladoví spousta národů, na jejichžúzemí jsou nnaleziště nerostnýchsurrovin.Pokud to vezmou do ruky dobří hospodáři, tak má Ukrajina cosvětu nabídnout!Základem jsou demokratické formyvlády a dobré zákony, kterénejdou na ruku lumpům a podvodníkům, lichvářům vbankách a úplatným úředníkům !!
06. 12. 2013 | 16:23

kokoshka napsal(a):

Bliži se doba zimniho solncevestani,doba oslav narozeni našeho pana Ježiše Krista i pro ateisty je to svatek,už všude jsou betlemy a vanočni stromky,davajte nebudeme politikařit a jako křestane to společne oslavime.
06. 12. 2013 | 16:44

Petr. napsal(a):

"...buď může dát přednost hodnotám, které představuje EU - volný trh, demokracie, právní stát, úcta k jednotlivci a jeho právům..."
Pane exministře, mě spíš připadá, že dnes "mráz nepřichází z Moskvy" jako se do Československa valil 20 let, ale bruselská byrokratická hydra překonává i způsoby vládnutí různých nevraždících diktátorů. I za pouťovou frkačku se dle ouředníků EU, bude zavírat. To, myslím, ani Putin v Rusku nenařídil.
06. 12. 2013 | 17:52

patriot napsal(a):

resl:

„Nikdy nikomu nepomohli, každou katastrofu ve světě vyžere Amerika, nebo Evropa a Rus není schopen jakékoli pomoci.“

Ten „Rus“ rozdrtil Hitlera a zachránil celou Evropu před německým barbarstvím… Bez „Rusa“ by dnes žádní Češi nebyli.

Vy jste patrně absolventem zvláštní školy, že ano?
06. 12. 2013 | 17:59

Vlado napsal(a):

Nevím zda je dobře, že se pan vysokoškolský učitel pasoval do role převaděče přes složitou křižovatku mezi na suroviny bohatým Ruskem a zadluženou Evropskou unii.
Lidská práva chápe EU v zádech s globálním kapitálem jako beranidlo k hájení mocenských zájmů. Proč se této propagandistické úlohy chopil autor? On neví jak dopadl Napoleon či Hitler?
Varšavská smlouva padla ne tak NATO (PŘESTO, ŽE TO BYLA NAIVNÍ PŘEDSTAVA HAVLA) z bývalých členů jsou členové NATO: ĆR SR Polsko pobaltské státy Rumunsko Bulharsko Turecko. Takže pomocí EU zbývá
"diktátorské" Bělorusko a Ukrajina a NATO má hranice s Ruskem.
Může si něco takového kapitalistické Rusko dovolit?
V Rusku či Ukrajině bývá zima krutá i nacistická armáda to poznala.
06. 12. 2013 | 18:01

kokoshka napsal(a):

Naprosto prazdna hesla bez praktickeho smyslu,absolutni nevedomost toho co bude s Ukrajinou bez Janukoviča a Putina,zaplacene Julkou a Kličkom polni kuchyne,cigarety a chlast na učet EU.Bože,bože...Řecko se už nemuže dočkat až jim nekdo vzkaže-Vidite,muže to bejt ješte horši!
06. 12. 2013 | 18:12

Kokoska na tanku napsal(a):

Moskali neustupujte!Zachovejte risi zla,lzi a nenavisti.
06. 12. 2013 | 18:21

Karel Mueller napsal(a):

kokoschka:

Určitě Vám neuniklo sebevědomé a ostré prohlášení Azarova po návštěvě Janukoviče v Číně a Putina. Něco to signalizuje ...
06. 12. 2013 | 18:30

ex-nemo napsal(a):

Je třeba vědět, že Ukrajinci v podstatě netvoří národ. Jejich jazyk nemá literární tradici; v podstatě nářečí ruštiny, skombinované s polštinou a jako každý dialekt, není ani řádně kodifikován. Neliší se od ruštiny zdaleka ani tolik jako třeba mezi sebou německé dialekty.Převládá jen na pravobřežní Ukrajině, už v Kyjevě se lépe domluvíte rusky, ukrajinské tiskoviny se tam málo kupují. Co bylo na Ukrajině velkého, připojilo se přirozeně k ruské kultuře; Skovoroda, Gogol, Rěpin….ovšem taky Trockij, Chruščov, Brežněv….procento Ukrajinců mezi vedoucími bolševiky bylo větší než moskalských Rusů.
Celá „samostijna Ukrajina“ je nesmysl. Výmysl lidiček chtivých moci, kteří neměli na to aby se nějak uplatnili ve větším celku, tak si - vlastně až po roce 1918 - usmysleli vlastní smetiště. Hranice toho státu, který nemá jakoukoli politickou tradici je administrativní linie určená Stalinem, nerespektuje národnost ani nic jiného. Pokud si Ukrajinci myslí že se udrží jako samostatný stát, jsou na krutém omylu
Ovšem, v rámci globálního tažení proti Slovanům je jakýkoli separatizmus vítán, a čím se zvětší rozpory mezi takovými umělými útvary, tím lépe. Politicky naprosto nevědomé lidi lze snadno pěknými sliby a hesly oblbnout
Jistěže je záměr Ukrajinu v rámci EU pořádně vycucat, ale to není hlavní; podstatné je získat základnu proti Rusku, když to vedle v Bělorusku, tím méně v Pobaltí, jaksi nevychází…
06. 12. 2013 | 18:32

kverulant napsal(a):

Polovinu Ukrajiny sebrali sověti Polsku a tomu za to dali kus Německa.Před válkou si rozdělili Polsko s nacisty a vyvraždili elitu Polska v Katyni. Nechali vykrvácet Poláky při Varšavském povstání a až potom je osvobodili,něco podobného u Pražského povstání,kde nás nesměli osvobodit Američani ale až RA.Za to nám sem zanesli komunismus.
06. 12. 2013 | 18:36

Qin napsal(a):

ex-nemo:Takže přiznáváte,že Ukrajina není samostatný stát?
06. 12. 2013 | 18:42

berkowitz napsal(a):

Tady se podívejte, kdože vlastně v Kyjevě demonstruje :
http://vaseforum.sk/blog/
06. 12. 2013 | 18:45

kokoshka napsal(a):

Qin:
Ukrajina je samostatni stat.
S malou pravkou-Zapadni Ukrajinu je treba vratit Polakum,Podkarpatskou Rus Slovakum a Madarum,ostrovy v Černem moři Rumunum.Krym,Doneckou,Luganskou,Charkovskou oblasti Rusum.Zbytek odpojit od plynu.To co zustane muže byt treba se nazyvat Galaktickou Federaci.
06. 12. 2013 | 18:47

kokoshka napsal(a):

Jelikož Odesu založila promoskalska nemka Jekaterina a vybudoval ji jeji poskok Richelie tak Odesu bereme take!
06. 12. 2013 | 18:54

mb napsal(a):

RUCE PRYČ OD UKRAJINY ...

idealni by bylo rozpulit stat vejpul a pulku dat evropě a druhou půlku rusku ...

asi všickni by byli spokojeni myslim ...
06. 12. 2013 | 18:56

kokoshka napsal(a):

Dale co-Sumska oblast,šup k tatinkovi!
Cherson-nema co do čineni z Ukrajinou!
Zustava Kyjev a Zaporoži,aha Černobyl si laskave ponechte!
06. 12. 2013 | 18:57

Občan napsal(a):

Lidovče Svobodo,

jenom v Kyjevě žije tolik lidí, jako v třetině CELÉ ČR (cca 3 100 000 lidí). Kdyby jenom Kyjevany napadlo, že si pojedou přilepšit, tak si můžeme sbalit kufry a hledat azyl.
Ukrajinců je celkem cca 45 000 000, což je 4,5krát víc než "Čechů". PROTO ukrajina zajímá EU - je třeba získat nová odbytiště pro odpadky všeho druhu. Krom toho má nezanedbatelné surovinové zdroje a velmi šikovný ropovůdek a plynovůdek. "Svobodu a demokracii" mají EU a "finanční trhy" srdečně a zcela u zadele.

Obyčejným "úkáčkům" (to jsou ta, co v ČR hákují skoro zadarmo) současný status Ukrajiny náramně vyhovuje. Na turistiké nebo "podnikatelské" vízum tu fachají za pár kaček a jednou za měsíc jezdí domů roztočit vydělané prachy za JEJICH ceny. Kdyby se Ukrajina jakkoli spojila s EU, o tuhle výhodu by rychle přišli a to by dost neradi. Mají to totiž do Polska, ČR a na Slovensko blízko a v pohodě se tu domluví. My to máme jako gastarbeiteři o dost těžší.
06. 12. 2013 | 19:56

Vlado napsal(a):

Kverulante moc toho o mocném carském Rusku nevíte! Neboť nastudujte mapu Evropy z r.1914 a pak zjistíte, že žádný stát Polsko neexistoval. Jedna část patřila Německu a druhá část carskému Rusku. Takže Polsko existovali až po válce někdy 1920 do doby, kdy byla uzavřena smlouva Ribentrop-Molotov. Bylo k ní přikročeno až, když Sověti zjistili, že by proti Hitlerovi stáli sami neboť západní spojenci s SSSR smlovu uzavřít nechtěli. K tomu se odhodlali, když Hitler obsadil skoro celou západní Evropu.
06. 12. 2013 | 20:01

ex-nemo napsal(a):

Ukrajina je jistěže samostaný stát, to jsem nezpochybňoval. Samostatný stát si může založit každý, kdo na to dostane dost peněz; byl o tom jakýsi anglický film, jméno už si nevybavuju.Sám jsem kdysi uvažoval že něco takového udělám, než se tu mlátit v tom nelegitmním, nezákonně načerno zřízeném Absurdistánu; jenomže mi na to chyběly právě ty prachy.
Já övšem říkám že Ukrajinci nejsou samostaný národ, pokud lze v rom smyslu o národě vůbec mluvit.A ten jejich "stát" silně připomíná ten z té anglické komedie.
06. 12. 2013 | 20:05

kokoshka napsal(a):

A Ty prideš kogda temno
Kogda v okno udarit vjuga
Kogda pripomniš-kak davno
Ne SOGREVALI my drug druga!
Da,Ty prideš kogda temno...
Vot kak zachočeš teploty!!!
(c)
06. 12. 2013 | 20:10

Hajduk napsal(a):

kokoshka by mal konecne dostat samostatny blog, ako talantovany spisovatel , rovnopravne ako vsetci blogery s foteckou , vizitkou a overenym mestom bydliska.
Pekny večer
06. 12. 2013 | 20:16

kokoshka napsal(a):

Hajduk:
Aha,sejčas!
Samostatny blog jsem už napsal,fotečky to jsou k wbgardenu.
Ostatne,elena,nepamatuji na tvuj autoportret?
06. 12. 2013 | 20:25

kokoshka napsal(a):

elena napsal(a)
"Mam brejle 5 dioptri,jsem kratkozraka"
No jak videt moc neni.
Watson se zeptal pani Hatsonovou"Proč?"
"Protože to pan Holms musi litat po strechach a hledat nedopaky doutniku,a ja jsem Žena!"
06. 12. 2013 | 20:41

Hajduk napsal(a):

Nu prosim, tak vzdelany scitany clovek je ten kokoshka, pozna hatsonovu a wotsona, okrem ineho samozrejme, sam ste kokoshka napisal že je čas mieru, pred najvetsimi Krestanskymi sviatkami,tak som ho využil, cloveče , prajem vam zasluzenu popularitu a vy sa vseho bojite, no to to...
06. 12. 2013 | 20:54

Qin napsal(a):

ex-nemo:Co je to nesamostatný národ?
06. 12. 2013 | 21:06

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Hmmmm, netušil jsem , kolik znalců Ukrajiny zde je...
Předně: Ukrajina je zemí se zcela jinou tradicí než Rusko, již jen aktivními vztahy s okolními státy, založenými na koexistenci , Ukrajina se jistě nemůže cítit Ruskem, protože má zcela jinou historickou zkušenost a vzttah s Ruskem je podobný vztahu Iránu k Rusku: tedy žádné sympatie. Včera proběhla na Dožď TV beseda o evropských hodnotách. Jedno z témat byla pomoc slabým, což je hodnota, která v Rusku nic neznamená, dle vyjádření besedujících. Rusko pro Ukrajinu znamená problém. Většina území Ukrajiny byla zničena v roce 41 odstupujícími jednotkami na základě Stalinova rozkazu, nikoliv německými jednotkami. Zlatý věk Ukrajiny, doba kolonizace středoevropany, byl ukončen rusifikací a pravoslavím konecm 80.let 19.století. Proces rusifikace vedl k hluboké krizi nejen Polska, Ukrajiny , ale celého impéria. Je nutné připomenout, že ještě před necelými sto lety nebylo pravoslaví dominujícím náboženstvím na Ukrajině, míchaly se tam různé formy církví protestantských, katolicismus, pravoslaví. Po rusifikaci a násilném přechodu k pravoslaví mnoho kolonistů (kteří zajišťovali onu prosperitu obilnice Evropy) , ale i Ukrajinců odešlo. Při studiu volyňských Čechů lze narazit na zcela jinou UZkrajinu, než je zde podávaný obraz. Ukrajina je součástí Středoevropského prostoru přinejmenším tím, že měla mnoho splečného s kulturou polskou, rumunskou, maďarskou, německou i židovskou. Židé většinově žili v Pobaltí a na Ukrajině, té bývalé polské a později na dobytém pobřeží Černého moře.
Pravdou je, že Rusové, jako vždy, si Ukrajinu přisvojují, neboť sami strádají nevýraznými znaky vlastní identity. Kyjevská Rus , Volyň byla více spojena s Moravou, Uhrami, Polskem a Slovenskem, než s Ruskem.
Poststalinský obraz Ukrajiny je cosi velmi pokřiveného, získaného agresí. Ostatně ruská agrese má za důsledek i geografické posouvání historického Polska, pokus likvidaci Pobaltí, Finska, likvidaci jednoho z nejmodernějších států - Pruska.
Ukrajinština holůt není ruština, jak zde někteří znalci tvrdí, a Ukrajina jek, jejich údivu nejen jistá kultura, ale i stát, který se z části hlásí ke svým evropským kořenům. Je to zmaterné, mnoho českoobčanů je taky zmateno, rusofilství s veškerpou jeho necivilizovaností či barbarstvím je pro ně bližší než evropské tradice, ze kterých jejich země vyrostla. Před sedmdesáti lety zde většina obyvatel uměla minimálně dva jazyky, dnes s bídou jeden. Ti budou největšími stoupenci Ruska a kritiky demokratické Ukrajiny.
06. 12. 2013 | 21:09

Hajduk napsal(a):

Kulajdapampárovitá je vam zname , že
do roku 1863 platil zákaz používania ukrajinského jazyka v školách a v tlači
06. 12. 2013 | 21:18

kanalputzer napsal(a):

kokoshko ty silne pripominas zemreleho honolula.Priznej se ze si to ty!
06. 12. 2013 | 21:22

curs napsal(a):

Kulajdapampárovitá
Bravo, jenže tyto antiruské pohledy mají své limity. (p.) Svoboda tady káže proti Rusku, jako by šlo a nějaký nežádoucí útvar, jako by bylo samozřejmé, že čím je Rusko slabší, tím lépe. Jenže to platí možná pro katolickou církev, nikoli pro český národ. Nebýt "toho tam dubiska", Češi by bývali dávno zanikli nebo byli vyhnáni z Evropy jako obtížný hmyz, jako rasová spodina, zatímco katolíci by k tomu pěli náboženské písně. V posledních letech se na tuto stránku české situace chce zapomenout, tedy hlavně mezi politickými katechety, ale strašná sterilita, ubohá schematičnost a slabomyslná nasládlost českého konzervativního germanofilského myšlení ukazuje, že by to bylo i kulturně sebevražedné. A možná i úpadek českého veřejného života a politické kultury má původ mj. také v tomto zpozdilém odmítání východních, ruských zdrojů našeho života.
06. 12. 2013 | 21:26

Kulajdapampárovitá napsal(a):

curs
úpadek českého myšlení a kultury má jistě kořeny v příklonu k východnímu myšlení, jak známo. Dubisko jest strom přiřčený germánům, rusům břízka, jak známo strom plevelný. Máte vzornou stalinskou výchovu, patrně z ruské historie nic neznáte. Ani z přítomnosti.
Jinak ruský režim má na svědomí století po století více mrtvých než Němci. Trpíte stockholmským syndromem?
Pokud mluvíme o ruském, pak jste vzorný klonovač papouškoidní: ruský byl i Nabokov i Sikorsky, Roman Jakobson a tisíce jiných Rusů, kteří by se k Vašemu Rusku Stalina a Putina nikdy nehlásili a tisíce či miliony těch, kdo rukou Vašeho Ruska zahynuli. Dokonce jsou dodnes Rusové, kteřéí pořádají koncerty proti Ruskému režimu, jehož jste příznivcem. Tito Rusové jsou mi bližší než pubertální obdivovatel Karlova mostu, který by Karla IV viděl nejraději s přídomkem z Vladimiru.
Soudě dle textu jste vzdělání a informací moc nepobral. Porovnáme-li počet autorů vvelké ruské kultury s německou, francouzskou, pak je tu malá skupinka proti zástupu velikánů. Holt , někteří raději fantazírují, že.
06. 12. 2013 | 21:43

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Hajduk
Potvrzujte to, co jsem napsal.
06. 12. 2013 | 21:45

Hajduk napsal(a):

Kulajdapampárovitá
Ukrajinčinu zakazala Polsko-Litovska unia, po neuspešnom povstanii Bohdana Chmelnickeho, kozackeho hejtmana, v 17 storocii.
Ukrajinu si rozdelili Polsko-Litovska unia a Ruske carstvo, posledne k ukrajincom sa sprvalo podobne ako tie prve.
06. 12. 2013 | 21:55

Kulajdapampárovitántectisid again napsal(a):

Hajduk
v roce 1863 žádná Polsko-Litevská Unie neexistovala, milý hochu
Navíc Mazepa pochopil svůj omyl velmi brzy, a pokud se podíváte na staré mapy, pak Ukrajina ležela mimo území Polsko-litevské historické unie, jižně a východně. Nepleťte si dnešní území s tehdejším.
Pokud jde o potlačení minoritních jazyků, pak to chce trochu socviologie a lingvistiky, od 16. století probíhá proces vytváření úředních forem "státního" jazyka, tak tomu bylo dříve ve Francii, později v UK, Německu atp. Jinak by žádný stát nešlo řídit. Pletete páté přes deváté, nejen století.
Mimochodem, v 19. století na všech dvorech, ruský nevyjímaje, ani pruský, hovořili francouzsky.
Možná Vás to uráží.
06. 12. 2013 | 22:10

Kulajdapampárovitá napsal(a):

curs

Jen dodám, že hlavní síly ruské armády v roce 1812 představovaly pruské jednotky, kdyby Vás to neurazilo. Ruské tažení Evropou vedl z 50% německý důstojnický sbor. Válku s Turky Francouzi a Němci.
Pak také dodám, že nejbližším spojencem žaláře národů bylo Rusko, tu a tam vypomohlo i s potlačením povstání, např.uherského...
To už bude nad Vaše síly.
06. 12. 2013 | 22:14

Karel Mueller napsal(a):

Všem:

Na i-dnes si lze přečíst objektivní blog, kde je jasně ukázáno, že páteří vzpoury jsou banderovci a bez nich by už dávno skončila, Kyjev je zaplaven jejich vlajkami. Westerwelle nevěděl, jak se zachovat.

Pokud vyhrají, ta máme nacistický . tvrdě . stát v Evropě.
06. 12. 2013 | 22:14

curs napsal(a):

Kulajdapampárovitá
Ten odkaz na dubisko je citace z Kollára, nikoli symbol z oblasti rasové mytologie. To dostatečně ilustruje Vaši schopnost kádrovat něčí vzdělání. Ostatně zpochybňovat ruskou literaturu může jen ignorant. Není nic komičtějšího než hlasatel vzdělanosti a západnictví, který zvysoka soudí světové kultury, ačkoli nezná ani svou vlastní aspoň na středoškolské úrovni.
Takové pak ovšem snadno poštve kdejaký okresní pisálek do pomyslného civilizačního boje proti Rusům.
06. 12. 2013 | 22:16

Hajduk napsal(a):

Kulajdapampárovitántectisid again -
kde pak taky viem francuzky, ale musim mat na to naladu :-)
06. 12. 2013 | 22:19

dd napsal(a):

Civilizační rozhraní? Asi ano.
Ale: Ukrajina je 40 mln ortotoxních - národních i "moskevských",
a 5 mld řeckokatolíků kolem Lvova. Největší pogrom ti druzí/echtUkrajinci -koneckonců trojzubec je jejich "národní znak"/ dělali na neukrajinské národnosti - Poláci a volyňští Češi by mohli vyprávět.
A "ti druzí"? Ti se dělí na Ukrajince Kyjevské a třetí Rusoukrajince z Oděsy, Sevastopolu,Dněpropetrovsku a Rusotatary z Krymu, a těm se do EU moc nechce.
Spodní odhad potřebných nákladů 250 mld eur, horní 2 bilióny eur.
Spíše spojit pytel blech.
Mimochodem, EU má co dělat se začleněním ortodoxních současných: problém i po
mnoha letech s Řeky, těžká hmotná deprivace v Bulharsku/48%/, Rumunsku/42%/, přibude
Moldavie a Gruzie. Pojem byzantinismus by vám, autore neměl být neznámý.
06. 12. 2013 | 22:40

Kulajdapampárovitá napsal(a):

curs
nezpochybňuji žádnou literaturu, pokud je literaturou, ale obávám se, že mnohým pracem nejste schopen porozumět. Takový Gogol (pokud by byl Rus?) pro Vás musí být intelektuální oříšek. Navíc zjevně netušítě nic o té jiné literatuře, se kterou porovnávám. Kupodivu ruská velká literatura je ve srovnání s jinými trpasličí. Že neznáte ty jiné je Váš problém a problém Vaší sebeúcty. Papouškujete, nejste schopen srovnání a posoudit originalitu. Naučte se rusky a čtěte si ruské materiály, dávno už, většina z nich , překonala Vaši omezenost normalizačního myšlení.
06. 12. 2013 | 22:48

curs napsal(a):

Kulajdapampárovitá
Ano, Vy se pohybujete v tak vysokých sférách, že tam asi k spokojenosti úplně stačí to, co pro nás ostatní vypadá jako patologická velkohubost. Rusové v roce 1812 byli vlastně Prusové nehledě na to, že na stranu protifrancouzské koalice přešlo Prusko až v roce 1813. Takovými detaily se může přeci zdržovat jen komunista, který by ani nepochopil Gogola, zatímco Vy máte ve všem jasno. S ohledem na to, že fakty se vůbec nezatěžujete, jistě se obejdete i bez mých odpovědí. Ale těší mě, že už zřejmě zavedli internet i na uzavřené oddělení do Bohnic.
06. 12. 2013 | 23:04

kokoshka napsal(a):

Boržomi je gruzinska mineralka,to neni francouzsky!
Davam přednost Esentuky 4,slana a lečebni dobra voda!
06. 12. 2013 | 23:09

kokoshka napsal(a):

Gogol nebyl Rus,ale kupodivu vetšinu života bydlel v ruskem carskem Peterburgu!
06. 12. 2013 | 23:11

kokoshka napsal(a):

Proč a kdy Honolulu zemřel?Ne to nejsem ja.
Jsem svuj vlastni deda?(Vlasta Burian)
06. 12. 2013 | 23:35

Rudi Koutek napsal(a):

kokoshka
Mel bych dotaz, kdyz jste ten Ukrajinec/Rus. Zajimalo by mne co se stalo, podle ukrajinskych/ruskych historiku s puvodnim reckym obyvatelstvem severniho Cerneho More( Ukrajina, Krym, Kerc, Azovske More). Byli vyvrazdeni? Splynuli se Skythy, Tatary apod.?
07. 12. 2013 | 00:10

kokoshka napsal(a):

Rudi Koutek:
Ty se mnou vubec nemluv,kvuli Tobe jsem byl zabaneny!
Maš radost?Tak si ji patřične užij,elena!
07. 12. 2013 | 00:16

Kulajdapampárovitá napsal(a):

curs
problém s normalizační generací je, že je nevzdělaná, nemá vypěstované ani kritické myšlení ani myšlení metaforické, neumí jazyky. O to víc je sebevědomá. Jste prostě docela šedý příklad této převažující skupiny obyvatel této země. Nezajímavý.
07. 12. 2013 | 00:20

Rudi Koutek napsal(a):

kokoshka
Jednou jste me obvinil, ze jsem nejak Elena, ktera... uz se presne nepamatuji co jsem Vam mel provest. Zadna Elena nejsem, normalne a slusne jsem Vas zeptal jestli to s temi Reky nahodou nevite.
Kvuli me zabaneny? Kdy a proc?
07. 12. 2013 | 00:49

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Rudi Koutek
Původní Řekové nemají moc společného s Rusy, spíše s Turky a jejich expanzí a ještě před tím se Zlatou hordou a prolínáním nejrůznějších etnik atp. Černomořské kolonie nebyxly moc významné, byly stále oslabovány válečnými akcemi a neměšli mopc časdu na stabilizaci. Novodobí Řekové se v tomto teritoriu objevují až koncem 17.století, přicházejí jako dobrovolníci v boji protim Turkům a rychle zaujímají vrcholné ekonomické pozice. Mimochodem tito Řekové byli nositeli antisemitismu a podepsali se na mnoha pogromech, po cestě do Ruska , počínaje Rumunskem.... Jejich období ekonomické převahy končí Krymskou válkou, protože se živili velkoobchodem a válka uzavřela cesty, jejich místo zaujali drobní židovstští, bulharští a němečtí ochodníci, objemy jejich obchodů nebylo možné postihnout válkou, byl to drobný opbchod a pašeráctví. z toho pak vznikla převaha, která vedla k rozkvětu např. Oděssy. Zajímavé je, že ve 40.letech, v době rumunského protektorátu, se mnozí vracejí a jih se rychle stává ekonomicky silným územím. Oděsssa nabývá pak na významu od okamžiku obchodu obilím s USA, vyrůstá přístav Iljičevsk cca 40 km západně jako uzavřené město.
07. 12. 2013 | 01:05

Rudi Koutek napsal(a):

Kulajdapampárovitá napsal(a):
"Rudi Koutek
Původní Řekové nemají moc společného s Rusy, spíše s Turky a jejich expanzí a ještě před tím se Zlatou hordou a prolínáním nejrůznějších etnik atp. Černomořské kolonie nebyxly moc významné, byly stále oslabovány válečnými akcemi a neměšli mopc časdu na stabilizaci."

Me se nejednalo o ty novodobe, ale i ty puvodni z antiky. Pokud jsem Va spravne pochopil tak se smichali s jinymi narody. Nekde jsem cetl, ze jsou Krymsti Tatari, jedni z tech s kterymi se smichali.
Nevite co ma ten kokoshka porad s tou Elenou? Mam pocit, ze nejsem jediny koho takhle napada.
07. 12. 2013 | 01:21

tlač prorokův napsal(a):

Právě se z obvykle podvratně informovaných kruhů dozvídám, že organizátory nepokojů v Kyjově jsou džihádisti z hnutí Azatlyk, navrátivší se ze Sýrie.
Tvoří hlavní úderná komanda s kamením, buldozery, ocelovými zábranami a molotovovými koktejly.
Jde o Krymské Tatary vyznávající velkotureckou (Brzezinskiho) ideu.

Naštěstí jsou naši cikáni přílišní ňumové, než aby vedli boj za připojení Sudetenlandu ke Kreuzberskému chalífátu.
To mne tesi, ze sou Cesi.
07. 12. 2013 | 03:31

Laco Grőssling napsal(a):

O co jde na Ukrajině ?
V tuto chvíli, na začátku zimy, dluží Ukrajina hospodářsky před bankrotem, Gazpromu za dříve dodaný plyn po lhůtě splatnosti 2 miliardy dolarů a ne a ne najít, kde na to vzít.
Podle Svobody má Rusko "pařát" na kohoutku s plynem !

Celkové saldo zahraničního obchodu Ukrajiny za minulý rok je v mínusu 15,9 miliardy dolarů. Od začátku krize v roce 2008 už Ukrajina natočila dluh v zahraničním obchodě 60 miliard dolarů a rok 2013 nebude jiný, 75 miliard dohromady.Takže nakoupili, ale nemají z čeho platiti, protože neprodali.

EU o jejich hutnické výrobky, suroviny, čokoládové bonbóny, nebo zastaralá letadla nemá zájem. Výjimku tvoří ruský plyn, možná pokácené dřevo a obilí. Ještě tak Rusko je ochotno ročně od nich koupit zboží za cca 17 miliard dolarů, ale věru nemusí. Čokoládové bonbóny nabízí kdejaká černošská diktatura.
Nejméně o 2/3 z těch 17 miliard by Ukrajina přišla okamžitě, pokud by podepsala partnerství s EU, takže dalších - 11 miliard k těm každoročním 15ti.
A to už je na stání bankrot jako fík s následnými nepokoji, možná občanskou válkou, neplacením Rusku za plyn a tudíž zastavením dodávek do Evropy západní, protože pokud ne, Ukrajina vysosá i ten plyn co patří Slovensku a nám pro sebe.

Jo, jo žvásty Svobody o civilizační křižovatce ! EU nabídla ukrajinskému oslovi jen sliby ve formě mrkve, kterým oslovi mává před nosem. Ve skutečnosti samozřejmě EU ví, co by následovalo. A po bankrotu jasně západní ekonomická okupace Ukrajiny. O to na Ukrajině jde. A po okupaci ekonomické ještě ta vojenská, prodloužením NATO pár set km od Moskvy.
Naštěstí pro mír v Evropě je EU na dně a tak nemá na rozdávání sílu. Jen na to slibování.
07. 12. 2013 | 07:44

křemílek napsal(a):

Rudi koutem tak v tom na co se ptáte maršála mají pařáty osmani a ne rusové !!
07. 12. 2013 | 08:20

hovorka11 napsal(a):

PAVEL SVOBODA:
Jestliže jde o korupci, rozkrádání a války, které platí západ All- kaidě v Sýrii (předtím v Líbyi, Kosovu atd.) tak takovou demokracii nechci.
ČR se obludně zapojuje do podpory těch, kteří rozkrádají, nebo ovládají Ukrajinu prostřednictvím nezákonných praktik. Tymošenko dostal od Karla S. azyl v ČR, protože je manžel vězněné Tymošenkové. Spolu měli překupnickou firmu která ruský plyn kupovala od Ruska a prodávala ji Ukrajině!!!
Škoda dosahuje přibližně 400 mil dolarů. To je jen část majetku, kterým si oranžová politická bojovnice přisvojuje majetek ukrajinců !
EU s velkými řiťobyjci Karlova typu chtějí dlouhodobě rozvrat Ukrajiny, proto brání ukrajinskému soudu potrestat Tymošenkovi a dokonce chtějí pokutovat ruský Gazprom za to, že má plynovody ve svém vlastnictví za své peníze, chtějí dokonce zablokovat funkci Sout- streamu, protože je ruský a ne v majetku ropných amerických lobbystů.
----------
Dlouhodobě to sleduji a vidím to zcela jasně":
EU selhává v plném rozsahu- zastavila klíčovou část dodávek plynu a ropy z Íránu, protože Írán odmítl obchodovat v dolarech a EU nabídl obchod v EUR nebo zlatě. USA EU zakázala další odběr z Íránu v EUR !!! Naše vazalství je absolutní.
Nyní jsme o to závislejší na Rusku. EU se nepodařilo pod vedením USA a fanatických despocii Saudské arábie a Kataru pomocí All- kaidy rozbít Sýrii pro plynovody z Kataru a SA. Stálo a stojí to nezměrné utrpení syřanů a líbyjců (nyní v Líbyi ustaveny zákony šarii). EU jako vazalovi tak zbývá vzít klacek a s podporou USA mlátit Rusko a Ukrajinu po hlavě za pomocí peněz na "lidská práva", snažit se jim "znárodnit" plynovody a vydírat je všemi možnými způsoby.
Místo obchodu EU jako vazalská mocnost nás nechá žrát rakovinotvorné GMO potraviny z amerických zdrojů (kukuřice se pěstuje i v ČR, kde hromadně umírají oslabené včely) na rozdíl od "despotického" Ruska, kde je to zakázané !
07. 12. 2013 | 10:50

Laco Grőssling napsal(a):

Podle šéfredaktora The Economist na Twitteru Janukovič podepsal včera v Soči s Putinem slib vstupu do Celní unie a za to dostal :
1.
Snížení ceny plynu ze 400 USD za 1000 m3 ma 200 USD
2.
Okamžitou půjčku 5 miliard USD
3.
Příslib další půjčky 15 miliard USD.
Rusko má devizové rezervy asi 515 miliard USD.

Oproti tomu EU nabídlo ve Vilniusu okamžitě 600 mil EUR a 300 mil. EUR každý rok k tomu.
MMF další půjčky podmínilo odbouráním dotací domácnostem na plyn a nezvyšování platů ve veřejném sektoru. Před volbami v roce 2015 to může chtít jen Blb.
Směšné drobné. Cash holt vyhrála.
07. 12. 2013 | 10:53

StandaT napsal(a):

Začněme tlačit, aby se naše imigrační politika dostala do těch kolejí, kdy se plně otevřeme pro ty Ukrajince, kteří splňují tři kritéria - vzdělaný-slušný-pracovitý. Rusové teď nasadí svou osvědčenou metodu - vybijí skutečnou, přirozeně vzniklou elitu a dosadí poslušné, vlastizrádné pseudoelity. Ostatně sami jsme to tady zažili, stejně jako kterákoliv Rusy okupovaná země.

Teď máme možnost získat řadu lékařů, inženýrů, programátorů... Navíc vesměs lidí, pro které svoboda, seberealizase, sebeurčení a demokracie nejsou jen fráze bez obsahu.
07. 12. 2013 | 11:26

berkowitz napsal(a):

hovorka11:
Pěkný den. S tím plynem to bylo trošičku jinak. Plyn od Gazpromu nakupoval státní podnik Naftogaz za preferenční cenu 250$ za jednotku. Naftogaz nakoupil od Gazpromu dva krát více plynu, než byla vnitřní spotřeba UA. Tu nespotřebovanou půlku přepustil firmě RusUkrEnergo sro, se sídlem ve Švýcarsku a ta ten plyn prodávala do EU, za cenu 350$ za jednotku. To je "kšeft", jen nikdo vlastně neví, kolik miliard je na švýcarských kontech. Do Gazpromu nastoupil nový šéf - Miller a vyslal své zvědy, kteří mu onen "kšeft" potvrdili. Miller řekl, ták vám se nelíbí preferenční cena, tak vám budeme dávat plyn za cenu tržní.
Konec pohádky: Firnu RusUkrEnergo sro vlastní plynová princezna a pár plynových baronů.
Protože státy (jejich představitelé) EU jsou asi taky plynovou princeznou to toho kšeftu zataženi, tak vyvíjejí tlak na její propuštění.
Plynová princezna šije v tjurmě ušanky a pytle!
07. 12. 2013 | 11:27

kokoshka napsal(a):

Všech pozdravuji,včera začala opravdova zima,aspon u nas,v takovem počasi by jeden nevyvedl ani psa na ulici.Dobre že je sobota a nikdo nikam nejede.
Uvidim dalši mlatičku na Euromajdanu v televizii,a take doufam že milovniky Unii se dobrovolne vzdaji moskalskeho plynu a nechaji hrdinne upal...ne umrznout,do toho,bratři banderovci!
StandaT je velky komik!
07. 12. 2013 | 11:39

berkowitz napsal(a):

Pane Kokoška, je to pravda?
http://vaseforum.sk/blog/
07. 12. 2013 | 11:42

kokoshka napsal(a):

berkowitz:
Pravda je co,konkretneji?
Kličko ma tři podminky pro vyjednavani s vladou.
Putin odmitl tvrzeni že tlači na vstup Ukrajiny do Celni unii.
Našli se devušky ktere zmizeli na Majdanu.
Cirkus Humberto!!!
07. 12. 2013 | 11:49

kokoshka napsal(a):

Hurikan Xavier ktery pustoši Evropu se přibližil ke hranicim Ukrajiny.
Bog ne Troška,vidit nemnožko!
07. 12. 2013 | 11:54

berkowitz napsal(a):

Pane Kokoška, mám na mysli můj odkaz, o zapojení Krymských Tatarů (rozuměj fundamentalistických islamistů) do dění v Kyjevě.
http://vaseforum.sk/blog/
07. 12. 2013 | 11:55

kokoshka napsal(a):

Pane berkowitz,mne netreba davat davat jeden odkaz dvakrat.
Krymšti tatary nejsou islamske fundamentalisty.Na Ukrajine neni štab Al Kajdy.
Ano,neco jsem o tom slyšel.Proste mladi si trochu vypusti paru.
07. 12. 2013 | 12:00

hovorka11 napsal(a):

berkowitz:
Vám taky pěkný den.
Děkuji za upřesnění.
Okolo Ukrajiny se hrálo i v době našeho předsednictví EU.
Tehdy se vyznamenal Topolánek. Možná, že se to pozadí více odkryje.

http://proinvestory.cz/ukrajina-o-co-tam-jde
07. 12. 2013 | 12:11

kokoshka napsal(a):

President Viktor Janukovič řekl tohle novinařum na svem třihodinovem interviju:
"Vinu uřčuje soud.Pokud pani Tymošenkova je uznana vinnou v plnem rozhahu musi se podvolit soudnimu verdiktu a odsedet svuj trest.Ne ja rozhoduji o tom kdo je a kdo neni vinen."
07. 12. 2013 | 12:17

kokoshka napsal(a):

Do tohož jsem napsal:"Potom se objevuji tanky s nadpisem Na Berlin"
Na Berlin a ne na Prahu,v tom je velky existencialni rozdil!
Zda se mi ty rekapčy skoro budou i v korejštine!
07. 12. 2013 | 12:41

resl napsal(a):

Já, gaspadin Janukovič, rozhoduji o tom, kdo bude soudce a kdo bude vězeň. I proto je naše soudnictví nestranné. Takové hierarchii logiky, jej naučil kriminál za krádeže a loupežná přepadení.
07. 12. 2013 | 12:43

ex-nemo napsal(a):

Qin
No tak dobře když tak sedíte na té přesnosti : Ukrajinci nejsou ŽÁDNÝ národ, takový je můj názor.
07. 12. 2013 | 12:43

kokoshka napsal(a):

resl:
Ne gospodin ale pan Janukovič.Je treba se trochu orientovat.
Za druhe sedel za to že ukradli s partou nekomu kožešinovou šapku v zime,treba mrzli jako ti eurochujery,v tom připade ho prohlašuji za disidenta:-)
07. 12. 2013 | 12:52

resl napsal(a):

kokoško,
Pletete si čepici s takovými "drobnostmi," jak praví wikipedie :
V roce 1967 byl odsouzen na tři roky odnětí svobody za krádeže, po roce ho však propustili v rámci amnestie k 50. výročí VŘSR. V roce 1970 byl opět odsouzen, na dva roky za těžké ublížení na zdraví, podle některých zdrojů za hrubé znásilnění. Navíc neovládá ukrajinštinu. tak co kokoško, pořád ho budete hájit, nebo pokračovat ve lhaní ?
07. 12. 2013 | 13:01

kokoshka napsal(a):

resl:
Ja ho nehajim,je mi u zadele,to neni muj president,to on tady neco vyprošuje a ne my u nej.
Proste z nej nedelejte nejakeho Al Kapone!
07. 12. 2013 | 13:09

resl napsal(a):

ne, kokoško, vy ho hájíte a zlehčujete jeho odsouzení, najednou je vám to "u zadele", takže žádná šapka, jak si vymýšlíte. kdo vás učil ? sovětský učitel ?
07. 12. 2013 | 13:17

kokoshka napsal(a):

resl:
Ne,emericky:-)!
Ukončime tento bezpredmetny dialog.
Přeji hezky den Vam i všem diskutujicim.
07. 12. 2013 | 13:23

do klecí! napsal(a):

StandaT
Všimněte si jak Westerwelle čumí jak výr obecný. V posledních mitutách jeho ministrování (a existence jeho partaje) eště muset omočit v tomhle.
Angele není proti mysli dělat světovou politiku.
Věci, které něchá lacino dělat u nás draho prodá Číňanům a na investice od nich nám zakáže šahat.

Znal jsem chlápka (Němce) který se víc než pěkně (měl námořní jachtu) živil vývozem Češek po čtyřicítce (klidně včetně dvou dětí) jako manželek do říše.
Když jsem se podivoval, kdo je může chtít snášet, vzal mě na exkurze.
Všichni Němčouři si medili, děti měli za vlastní a hlavně říkali: už nikdy Němku.
Horší jsou prej snad jen Američanky (teď vyslal Obáma na Ukrajinu jednu svoji pistolnici udílet rady - má podobně tiky jako Kadáfí, taky Afričan), ty uhryžou i nohu vod židle.

Předpokládat, že Vladimir Vladimirovič Angelu s neexistující armádou nechá shltnout Krym je blbost.
Jednak byl dost dlouho v Němcích, aby věděl jak to Áda s Goebbelsem dělali s plebiscity (a na východě už mají zákazu ruského dabingu plné kecky) a za druhé ví dobře, že koho se opravdu je třeba bát jsou Turci.

Erdogan má na své prezidentské standartě (taky s kruhem zlatých hvězdiček, jenže na červené z podřezaných krků) šestnáct symbolů historických zemí, které mu patří. Od Mongolska po Evropu.
Cítí se dědicem Timura, Berky (islamizátora) a Chazarů.

Kdyby se s Vladimirem rozhodla válčit Angela, bude všechen padesát let starej atomovej šrot, kterej jí amíci půjčí padat u nás.
Jen osoby jako Svoboda se můžou do konce vycházky radovat.
07. 12. 2013 | 13:29

Kulajdapampárovitá napsal(a):

Základní hodnoty ruského medvěda, mnozí zde jásají nad jejich mravností:
http://lenta.ru/articles/2013/12/06/salaries/
07. 12. 2013 | 13:40

hovorka11 napsal(a):

Přítel Karla Schwarzenberga, kterému Karel jezdil radit do Gruzie při našem předsednictví v EU jak na rusy, než začala Gruzie noční útok v mírové době olympijských her pomáhá rozvratu:

"Gzínský exprezident Michail Saakašvili přijel do Kyjeva, aby podpořil opozici.
Stihl se už setkat s předsedou strany UDAR Vitalijem Kličkem a promluvit s ním o situaci v ukrajinském hlavním městě.
„Ukrajina nemá jinou cestu, než tu do Evropy, protože se jedná o volbu principů a hodnot“, řekl bývalý gruzínský vůdce novinářům. Už dnes, 7. prosince se Saakašvili chystá vystoupit na kyjevském „euromajdanu“."
07. 12. 2013 | 14:51

kokoshka napsal(a):

Podtahuji težke delostrelectvo?
07. 12. 2013 | 14:55

resl napsal(a):

Ukrajina má dvě cesty, mezi lidi, nebo mezi zvěř. je třeba nechat Rusko zvěři, lidi si časem poradí sami, kde chtějí žít. Ukrajinci už to tuší.
07. 12. 2013 | 14:56

berkowitz napsal(a):

Resl :
U nás kapitalista, v Rusku kapitalista.
Těm, kteří se snaží rozbít Rusko a jeho vliv v oblasti SNS jde především o Mendělejovu tabulku periodických prvků.
07. 12. 2013 | 15:04

hovorka11 napsal(a):

Kulajdapampárovitá:
Chtělo to přečíst ten článek celý.
Pokud by byl zákon Magnitského použit i v USA, tak by se váleční zločinci za které považuji Busche i Obamu do Ruska nepodívali:

"Skandál vypukl s diplomaty na pozadí vleklého ochlazení vztahů mezi USA a Ruskem, na začátku krize označil Ryabkov bylo přijetí "seznamu Magnitského" Washingtonem. Zejména poplatky byly zveřejněny proti diplomatům přesně ve stejný den, kdy Vyšetřovací výbor Ruska zahájil trestní řízení pro porušení práva přijatých dětí ve Spojených státech."
07. 12. 2013 | 15:06

kokoshka napsal(a):

berkowitz:
Rozbiječka ješte nekomu nevyrostla!
07. 12. 2013 | 15:22

A.N. napsal(a):

Nejvíce mě rozesmálo, jak se demonstrací účastní mnoho studentů.
Patrně se těší, jak časem až na Ukrajině dostanou diplom. tak budou moci jet s chutí kopat někem do EU příkopy.
Že by to byl hlavní důvod, proč přidružení Ukrajiny fandí celá Evropa? I u nás přece je každému podnikateli ve stavebnictví jasné, že výkop zvládne lépe jeden ukrajinský inženýr než dva Romové. Jedině mi není jasné, jak se Ukrajina, kde třeba vyrobili raketoplán, mohla dostat až na takové ekonomické dno. A všichni velebí Tymošenkovou a jako už nikdo neví, že právě kvůli ní půlka Evropy jednou v lednu a únoru mrzla, když přestala dodávat plyn. Za tohle jsou její bolavá záda a pouhých 7 let vězení jen hodně malý (boží) trest.
07. 12. 2013 | 15:34

kverulant? napsal(a):

Soudruzi Moskali,kdy už dorazí do Kijeva bratrská pomoc?!
07. 12. 2013 | 16:17

Karel Mueller napsal(a):

kverulant:

Proč by měla dorážet? Internacionální pomoci s horami mrtvol už Rusové dávno ponechali povolanějším.

Výše jsem napsal, že páteří této rebelie jsou Banderovci, je jich plný Kyjev. Až to převezmou, tak bude mít Ukrajina nacistickou vládu, hospodářství ve srabu a dopady ruských opatření.

Tuším, že se nasmějí všichni kromě Ukrajinců.
07. 12. 2013 | 16:24

TomášL napsal(a):

Karel Mueller

Mě ještě na tom zaujalo, že když hlasovali o důvěřě vlády, tak to iniciovali komunisti. :-)

Tedy opozice je: Tymošenkovci + komunisti + nacionalisti

To bude velmi sourodá a proevropská koalice! Může být silnější?
07. 12. 2013 | 17:02

resl napsal(a):

Mueller,
o hrstce benderovců jste si přečetl v LN a teď s tím operujete, jako základním problémem Ukrajiny. Typická bolševická demagogie, když nelze přehlédnout davy demonstrantů. Vzpomeňte, co psalo RP o provokatérech na Václavském nám., kde "provokovaly" i matky s dětmi. Při vašem "intelektu" byste se měl stydět, jenže bolševik se vám zažral pod kůži a nejste už pro společnost přínosem. Tak si počkejte na další převrat, jen jestli budou chtít občané zase poslušně stát před komunistickým diktátorem v pozoru.
07. 12. 2013 | 17:02

TomášL napsal(a):

Jinak mě baví Kličko... Takový ukrajinský Okumara. :)
07. 12. 2013 | 17:04

TomášL napsal(a):

resle

http://www.psp.cz/sqw/ppi.sqw?d=3

Přečtěte si 17/2012. Zauvažujte a vyplyne Vám výsledek.

PS: Někdy mám z Vás pocit, že jste pan Cibulka.
07. 12. 2013 | 17:07

Karel Mueller napsal(a):

TomášL:

Sice to iniciovali, ale nakonec nehlasovali, protože oni chtěli v rezoluci zdůraznit, že je to kvůli ekonomickým chybám, nikoliv kvůli EU, což samozřejmě opozice nepřijala.

Oni jsou ti banderovci vůbec zajímavý spolek. Před hlasováním o důvěře jejich šéf vystoupil v parlamentu, vynadal všem do darebáků a zrádců s tím, že budou viset, až se oni dostanou k moci. Takže se parlament lekl a Azarova podržel :-)).

Takýžr je třeba být připraven na všechno.
07. 12. 2013 | 17:36

kokoshka napsal(a):

TomašL:
Komunisty prave požaduji referendum,kdo vam řekl že patři k Tymošenkovcum?
07. 12. 2013 | 17:42

TomášL napsal(a):

Karel Muller

Přišlo mi vtipné právě to, že to iniciovali komunisti z jiných důvodů, jak média prezentovala v českém prostředí.

kokoshka

Nikoliv, jenom jsem se musel škodolibě usmát této "koalici".
07. 12. 2013 | 17:56

TomášL napsal(a):

Tedy pardón... "opozici".
07. 12. 2013 | 18:00

kokoshka napsal(a):

Koalice trpasliku,ačkoli Kličko nic nedokaže svymi svaly a pravym hakem!
07. 12. 2013 | 18:12

hovorka11 napsal(a):

Velmi zajímavé údaje o financování UDARu s Kličkem od USA:

"Opoziční protesty svolala mimo jiné také skupina UDAR boxera Vitalije Klička.
Je naznačované spojení UDAR a americké nevládní organizace Národní demokratický institut (NDI), ve kterém McCain předsedá. NDI je součástí té stejné sítě nevládních organizací, která podporovala tzv. Arabské jaro a další barevné revoluce po celém světě."

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3517-ukrajina-putin-mccain-a-klicko.aspx
07. 12. 2013 | 18:52

hovorka11 napsal(a):

Zajímavé údaje z roku 2011. Domníval jsem se, že Kličko se věnuje ukrajinským a ne americkým zájmům - jak je vidět tak mu jde o moc, kterou amici mohou zajistit pokud je bude poslouchat.
-----------
UDAR Vedoucí Vitalij Kličko se setkal s bývalým americkým prezidentským kandidátem a americký senátor John McCain ve své kanceláři ve Spojených státech.
(McCain je známý válečník z Vietnamu, který zastává radikální názory rozšiřovat americkou "demokracii" vojenskou silou).

https://www.kyivpost.com/content/politics/klitschko-meets-with-mccain-to-discuss-deteriorati-114606.html
07. 12. 2013 | 19:09

Trtkos napsal(a):

Svobodo, kdo te za to svinstvo plati?

pro priklad ukazka ohledne Chorvatska:
(proti Ukrajine velmi rozvinute zeme)
Chorvatsko vstupilo do EU 1.7.2013. Medzirocne porovnanie July 2012 Vs July 2013 (prvy mesiac ich clenstva v EU):

slepacie vajcia - narast dovozu o 524%,
cerstve bravcove maso - narast dovozu o 300%,
bravcove maso - neporcovane - narast dovozu o 1600%
cerstve hovadzie maso - narast dovozu o 40%,
masove vyrobky - narast dovozu o 17%,
cerstve mlieko - narast dovozu o 175%,
susene mlieko - narast dovozu o 2267% - ano - 2267%,
maslo - narast dovozu o 127%,
syr - narast dovozu o 50%.

mesiac July 2013 Vs July 2012 - celkovy chorvatsky export klesol o 48%
07. 12. 2013 | 21:46

berkowitz napsal(a):

Ukrajina podepsala dohodu o unii s Ruskem a tím si uchránila svojí národní suverenitu.Podle Lucasových slov dohoda s Ruskem zahrnuje, že Rusko Ukrajině vyčlení minimálně 5 miliard USD, a také stanoví cenu zemního plynu ve výši 200 USD za 1.000 krychlových metrů. Kromě toho, v budoucnu Janukovič ještě bude mít možnost získat dalších 15 miliard USD.
http://svobodnenoviny.eu/ukrajina-podepsala-dohodu-o-unii-s-ruskem-a-tim-si-uchranila-svoji-narodni-suverenitu/
07. 12. 2013 | 22:34

ALT napsal(a):

autor a většina diskutujících občanů cz,

děkuji za skvělá doporučení co by měli občané UA dělat,
netušil jsem kolik fundovaných odborníků v cz je,
jen nějak nemohu pochopit ty drobné konsekvence
ve vztahu k cz (jako třeba: - v kase cz, a pár dalších drobností)
07. 12. 2013 | 23:12

Bavor napsal(a):

Chcete vědět, jak na rtom Ukrajina opravdu je? Čtěte zde: http://lacogroessling.wordpress.com/2013/12/07/o-co-jde-na-ukrajine/
08. 12. 2013 | 00:10

Karel Mueller napsal(a):

Milá kulajdo,

Váš oblíbený výkřik na závěr.

Existují velice přesné analýzy o ekonomické situaci Ukrajiny a dopadech ruských opatřeních, třeba ta Justova, takže je na místě otázka, co budou hoši dělat a jak jim západ pomůže a co za to bude chtít.

Nedávno jsem viděl záběry z nového hlavního města Kazachstánu. Proti němu jsou evropské metropole jak z minulých staletí. Opravdu ... hotoví otroci Rusů ...

Nikdo nemůže Ukrajince připravit o samostatnost a suverenitu, pokud se nenechají. Stát jako je Ukrajina nikdo nenapadne. A ekonomické vztahy si budou určovat podle výhodnosti.

Jinými slovy, je to nakonec jejich věc, jak se rozhodnou.
08. 12. 2013 | 02:28

TomášL napsal(a):

Karel Mueller

Zaujalo mě tohle:

http://czech.ruvr.ru/2013_12_07/Rumunsky-premier-se-vysmiva-evropskemu-snu/

Myslím, že EU si není schopna přiznat, že Ukrajina je na ní velké sousto, že není schopna ji absorbovat. Vlastně když to spojím s blogem pana Robejška, tak je celkem jasné, že EU dosáhla maximálně možných hranic. A možná je již překročila...
08. 12. 2013 | 08:08

Hajduk napsal(a):

TomášL :
Janukovic , ako hlava statu, jednal s EU dobrovolne, prvy po odchodu Kucmy, zacal staviet svoju politiku na integracie Ukrajiny s EU, odmetal vsak dohodu s NATO, Vedenie EU na nikoho nevyvyjalo ziadny natlak a po aktualnom odmetnutii Janukovicom, nechalo mu dvere otvorene. Preco vsetko beriete ako tragediu?
Zivot ide dalej, nehrame predsa fotbal, predlzenie o posledny gol a jasne vitazstvo.
08. 12. 2013 | 11:23

TomášL napsal(a):

Hajduk

Mě špatně chápete, osud Ukrajiny mě nezajímá.
08. 12. 2013 | 11:50

Hajduk napsal(a):

TomášL :
obavam sa, ze svetovy kapital nikoho osobne sa nepita, co a ako ma robit. S blogom pana Robejška nesuhlasim, vela krat Nemecko a Rusko, maju toho isteho investora.
Majte sa pekne.
P.S. Ak svetovy kapital si zaumeni, ze z Ukrajiny sa stane raj na zemi, celkom mozne ze sa mu to aj podari :-)
Ale zatial Cinu zeleznou rudou zasobuje Australia.
08. 12. 2013 | 14:25

Josef napsal(a):

Opět jeden náš diplomat,komisař Füle si zahrál ve velké politice, jak prez.Beneš a utrpěl porážku a s ním celá EU. Přání je otcem myšlenky a tak Polsko,Slovensko,Maďarsko,Rumunsko v pozadí Německo a naše diplomatické zastoupení se snažilo vlákat Ukrajinu do sítí,nepodařilo se .Domácí opozice ,jinak pátá kolona řve a dělá obstrukce jak v parlamentu ,tak i na ulici.Prez Janukovyč dostal v Číně miliardové kontrakty,tak musel přispěchat renegát z Gruzie Saakašvili se svoji troškou do mlýna.Tymošenková už ukončila hladovku ve vězení,vidí marnost protestů na Kijevském náměstí,když se rozhoduje v Kremlu a hlavně v Pekingu.Celá změna Ukrajiny k EU má i druhou stránku mince a tou je změna rovnováhy.A to už je velmi vážné.A v budoucnosti, než Ukrajina prohlédne přinese obrovské problémy.Asi to nešlo jinak.
08. 12. 2013 | 14:50

Horal napsal(a):

Dobře napsáno, je to tak. Navíc mají tamní lidi obavu o udržení samostatnosti. Tu jim po první válce uzmul vojensky Lenin a Stalin pak při násilné kolektivizaci udělal hladomor s několika miliony obětí. Každá druhá rodina byla tam postižena a na toto také občané nezapomněli.
09. 12. 2013 | 10:23

turista napsal(a):

Na Ukrajině to mají těžké. Janukovyč má na rukou krev, ale ikona lidu Tymošenková má na rukou krev také. Lidi z té revoluce nebudou mít nic. Ani EU ne. Posílí to pouze ekonomicko-politické pozice USA v Evropě.
09. 12. 2013 | 17:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy