Palestinské riziko

03. 01. 2014 | 19:34
Přečteno 5861 krát
Blízký Východ je nám se svými problémy patrně blíže, než jsme si od lahvového piva před televizí ochotni přiznat. Smrt palestinského velvyslance v důsledku výbuchu v jeho rezidenci může být atentátem, to však nevysvětluje množství zbraní nalezených v tomto objektu.

Ještě štěstí, že rezidence palestinského velvyslance nebyla dosud zapsána u ministerstva zahraničí jako diplomatický objekt, jinak bychom se nedozvěděli, jak vážně to myslí Palestinská samospráva s dodržováním Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích. Podle jejího čl. 30 totiž "soukromé obydlí diplomatického zástupce požívá stejné nedotknutelnosti a stejné ochrany jako místnosti mise. Jeho písemnosti, korespondence a s výjimkou ustanovení odstavce 3 článku 31 i jeho majetek požívají rovněž nedotknutelnosti."

Přítomnost zbraní (prý 70 rychlopalných zbraní a výbušniny) v palestinské rezidenci je důsledkem nedotknutelnosti diplomatické pošty a zavazadel. Ptám se však, proč se tam ty zbraně nacházely: šlo o prostředky ochrany? Pokud jde o atentát na palestinského diplomata, neospravedlňuje se tím přítomnost zbraní v rezidenci? I počet a druhy zbraní takovému účelu neodpovídají. Chránit cizí diplomatky ale mají orgány přijímajícího státu, tj. v tomto případě především policie České republiky. Šlo tedy o zbraně, které nebyly určeny pro diplomaty; pro koho tedy? Pak je ale zjevné, že jde o aktivitu, pro niž nejsou cizím ambasádám udíleny imunity a výsady: podle preambule Vídeňské úmluvy "účelem takových výsad a imunit není prospěch jednotlivce, nýbrž zajištění účinného výkonu funkcí diplomatických misí představujících státy". Distribuce zbraní zjevně k funkcím diplomatických misí nepatří.

Nedělám si iluze, že v jiných diplomatických nemovitostech žádné zbraně nejsou. Jenomže jiným státům u nás nevybuchují rezidence. Problémy Blízkého Východu se tedy přesunuly i na území hlavního města Prahy. Blízký Východ je nám blíže, než jsme ochotni si připustit. Zahraniční politika začala citelně ovlivňovat vnitrostátní poměry.

Ať je to jakkoliv, i když můžeme mluvit o rizicích diplomatické profese, je třeba především litovat smrti člověka. Teď to byl cizinec, bude tomu tak i příště?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jemnický napsal(a):

To je teprve před kolaudací, co všechno bude v baráku po ní.
V Praze bude Arsenal?
To bude Rosický rád.
03. 01. 2014 | 19:42

tajemný pan H napsal(a):

palestince poslat domů, vystoupit z shengenu, reinstalovat na hranice ostnaté dráty a uvítacími stanovištěmi pro imigranty ( kulometná hnízda)-
03. 01. 2014 | 19:46

aga napsal(a):

Pavel Svoboda

Když propukl skandál s wikileaks, tvrdilo se, že svět už nikdy nebude takový, jaký býval. No vida, rok s rokem se sešel, a ani expert už "neví", k čemu především slouží diplomatické mise - naše nejdemokratičtější vzory nevyjímaje. Co vše o jejich skutečném poslální proleaklo. Tolik k moci informací a k motivacím politiků.
03. 01. 2014 | 19:46

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Z tohoto by měla mít radost hjúmnrajtistka Hybášková, ta je v Bagdádu už několik měsíců. Konečně nám to přiblížila i v praktické rovině.
Apropo - a co zbraně západních zemí na Blízkém Východě, dokonce celá vojska, nsjsou to právě ony co nám /jakobyste nad tím jásal, Herr Svoboda/ ten Blízký Východ přibližují až za práh našeho malého domku, ležícího uprostřed mírumilovné Evropy ?

Zbraně patří jen do rukou odborníků, ne mamlasů, ti jsou jimi schopni pozabíjet i sami sebe, jak vidno...zbraně mají přeci zabíjet toliko nepřátele, ne - pane Svoboda ? Jak to vidíte ?
Zvítezí ta profesionální Pravda a Láska nad Zbraněmi a Amaterismem ?

Cizinec je zatím našinec - dí Herr Svoboda, ale co až dojdou velbloud...eh co až dojde ropa ? Štěkne pak po Izraeli aspoň židovskoamerický pes ?
03. 01. 2014 | 19:54

KvL napsal(a):

Tak co tu Vídeňskou smlouvu přehodnotit? Ano je to otevření pandořiny skříňky, ale myslím, že nějak by to šlo, například že za jistých okolností může být za přítomnosti diplomata a s povolením zamini prohledáno policií, nebo například, že je možno rentgenem prověřit zásilky a pokud obsahují zbraně je zadržet, výjimku by mohly mít třeba zbraně historické a chladné. (Chápu, že někdo k vánocům dává kuši)

Také by bylo možno stanovit nedotknutelnost na hmotnost zásilky třeba do 250g, tak by zbraň posílali maximálně po částech a hlavní díly by stejně vážili více, tedy by se na to přišlo. Papír by šlo rozdělit, to by problém nebyl, tedy by nedošlo k ohrožení diplomatické pošty v pravém smyslu. Stále by mohly být v platnosti osvobození od daní, nebo co já vím co dalšího se na poštu vztahuje. Když si tak pošle diplomat doml televizi, nebo mu příjdou vánooční dárky, tak jen málokdy to bude něco nelegálního.

Nebo může být třeba ustanoveno, že se může na některé státy prostou většinou v OSN mohou uvalit tato výše zmíněná ustanovení a nastavit těm třeba 10 let trvání tohoto opatření. Tady by nebylo možno to zablokovat vetem jednoho státu, uvidíme, jak by to fungovalo.
03. 01. 2014 | 20:05

Yosif K napsal(a):

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):
1) Zbraně patří jen do rukou odborníků, ne mamlasů, ti jsou jimi schopni pozabíjet i sami sebe...........

2) Cizinec je zatím našinec - dí Herr Svoboda, ale co až dojdou velbloud...eh co až dojde ropa ? Štěkne pak po Izraeli aspoň židovskoamerický pes ?
KONEC CITATU.

ad 1) ANO ANO ANO Palestinci jsou mamlasi všech mamlasů a) vyvraždující se sami mezi soebou jako vzteklí psi snad ještě více než jiné články slavného panarabského národa (Irak, Syrie, Egypt, Jemen, Alžírsko, Lybie.....
ad 2) ANO ANO ANO až dojde ropa pak po arabech neštěkne už vůbec nikdo a pak se i arabové budou muset naučit "v práci pracovat" a ne hnípat, kouuřit a pít kafe.....
03. 01. 2014 | 20:08

Yosif K napsal(a):

KvL napsal(a):
Tak co tu Vídeňskou smlouvu přehodnotit?
KONEC CITATU.

Obvyklý postup je že pokud diplomaté poruší vídenskou dohodu, nikdo je stíhat nemůže ale dostanou padáka, v případě palošů je to doporučeníhodný krok, specielně pokud jde o takové hovadské množství jako 70 samopalů....
03. 01. 2014 | 20:11

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

...anebo třeba takové to " hmanitární bombardování", to se nikdo s nějakou diplomacií nepáral, žádných 25 kilo, žádné okolky s imunitou, šup to hezky tam a pak na základnu...anebo aspoň do CNN.
Jo, jo - mají ti Palestinci ve světě tkzv. civilizovaně západním moc hezké vzory, mají mnoho co dohánět, Herr Svoboda - ale já osobně si nepřuju, aby nám tady přiblížili nás, to teda ne, toho bych se velmi bál, aby pak nějaká Hybášková nehjůmnrajtovala tady /kde to vlastně maj svůj kvartýr, Svoboda ?/ - v tej malej zemičce, které je po Arabech prd, ne tak po jejich ropě.
03. 01. 2014 | 20:14

aga napsal(a):

KvL

Na příkladu palestinského velvyslanectví snad jasně vidíte, jak rozdílně přistupují zamini a další složky státu k našincům a nenašincům. Ať jsou smlouvy jakékoli, ten silnější je vždy bude porušovat. Už vidím naši policii, jak na základě nějaké smlouvy obtěžuje izraelské nebo americké velvyslanectví.
03. 01. 2014 | 20:17

Jura napsal(a):

Jedno je jasné. Zase si s ČR vytřou zadnici.
Selským rozumem je AK-47 možné použít jen uvnitř ambasády k ochraně diplomatů.
Pokud by se tedy někdo pokusil je tam postřílet.
Nevidím jiné důvody, proč takové zbraně byly uvnitř.
Vychází mi proto jediná varianta- zbraně byly určeny pro někoho jiného, mimo ambasádu. A to je velice špatné....
03. 01. 2014 | 20:19

pak se ptát komu ku prospěchu napsal(a):

Svobodo
Je to samozřejmě tak, že někdo může a někdo nemůže.
Už myslim Gazdik tu napsal, že američtí mariňáci na ambasádě nebudou házet polštáři, kdyby se ukázalo, že přišli nějací nezvaní hosté.

Že ale zrovna vy říkáte to, co říkáte mě ponouká přemýšlet, jestli někdo nevyužil situace, kdy rezidence ještě neměla imunitu.
Možná na chudáka velvyslance dveře od trezoru přecejen nevyskočily jen tak mírnix dírnix.

U událostí někdy to jak a kdo je komentuje vypovídá víc, než sama policií uvolněná fakta.
03. 01. 2014 | 20:21

Sláma napsal(a):

Podle informací sdělovacích prostředků má Pavel Svoboda vést kandidátku lidovců. Z jeho textu je ale zcela jasné, že iteligence Pavla Svobody odpovídá inteligenci Yossifa K., tedy je blízká nule.
Stejné to je s mravy. Pavel Svoboda zde argumentuje údaji, získanými z bulvárního tisku a vůbec se neoběžuje si takové údaje ověřit nebo alespoň zachovat alespoň ždíbek serioznosti.
S tím kontrastuje přístup skutečných profesionálů - pražského i republikového policejního šéfa a bezpečnostních odborníků. Podle nich je zatím nejasné, jak a kdy se zbraně do rezidence velvyslance dostaly. Stejně je nejasné, jak se dostala výbušnina do sejfu. Existuje velice pravděpodobná možnost, že jak výbušninu, tak zbraně velvyslanec zdědil po zastoupení Fatáhu, které zde bylo v 80. letech min. století. Stejně existuje vyšetřovací verze, že výbušnina byla do trezoru vložena během transportu, který prováděla česká firma.
To ovšem Pavla Svobodu nezajímá. Mělo by to ovšem zajímat voliče při evropských volbách. Opravdu chtějí mít v Evropském parlamentu takového amatéra, navíc člověka bez inteligence a cti?
03. 01. 2014 | 20:43

pepa napsal(a):

Nevěřím všem blábolům médií, které chrlí na Palestinu.Tam je třeba brát v úvahu, kdo stavěl objekt , kdo a kdy stěhoval nábytek,trezory do nového objektu, kdo tento objekt hlídal.Také tu skutečnost, když předseda vlády Izraela a MZV USA před touto
událostí prohlásili, že Palestinci nechtějí mír.A politika USA je postavená na lžích.
Kolik vylhaných válek vedly USA?Korea,Vietnam,Jugoslávie,Írán( USA daly Saddámovi chemické zbraně, aby je použily proti Iráku),Irák,Libye,Afghánistán,Egypt,Střední a Jižní Amerika atd.USA způsobyly světovou hospodářskou krizi, která zasáhla hlávně
loutkové státy Evropy a pakt NATO a trvá již několik let.Právě následkem úpadku kapitalismu vznikly světové konflikty- dvě světové války, v kterých přišlo o život
kolem 90 milionů obyvatel,nejvíce v Evropě.Ty zbraně musel tam někdo dodát a zpravodajským službám USA nezle v ničem věřit. Je vidět, že bysté očko nespí.
03. 01. 2014 | 20:50

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

nemám náladu vyjmenovávat všechny, kteří tvrdí "až Arabům dojde ropa..." nebo "až dojde ropa..."
Proboha, kdy už tenhle nesmysl se přestane objevovat.
Tedy vězte:
Ropa nedojde, a ani Arabům ne. Maximálně ji budou těžit o pár kilometrů jinde než dnes.
Ropy je totiž pořád stejně. Že ekofanatici říkají něco jiného je jiná věc, to že jim to lidi žerou jakbysmet.
Ropa je přírodnina, nikoli fosilní záležitost, tvořila se před miliony let, vzniká dnes, a bude vznikat zítra stejně, jako za miliony let
říkat: Ropa dojde je stejné jako říkat: Žula dojde, jíl dojde, písek dojde.
Ropa přestane vznikat, až přestane na téhle zemi fungovat desková tektonika.
Ale pak už ji nebude nikdo potřebovat, život tady totiž už taky nebude...
03. 01. 2014 | 21:07

hui napsal(a):

V Bulharsku,kde působil,se mu to nestalo.Stalo až nyní,o něco více než rok poté,kdy ČR při hlasování OSN byla jednou z pouze 9 zemí,které hlasovaly proti Palestině(v OSN,kde kdysi dávno působil předsednicky Kavan,člen SPOZ,nadřízený obviněného z kauzy novinářky Sabiny Slonkové,dnešní šéfky MF Dnes.A jako MZ v době hlasování o Palestině 29.11.2012 asi K.Schwarzenberg se zástupcem v OSN?-doplňte prosím ).138 zemí hlasovalo pro Palestinu,41 se zdrželo hlasování.Ovšem, z našeho hlediska to smrtící nyní přichází v době,kdy se u nás sestavuje vláda,na níž nemusel být jednoznačný názor.Mohl,ale nemusel.
U takovýhle "prokrvených dějin" ,jako jsou naše poslední dva roky (Palestinec,Houska,metanol)si lidé často říkají ,že proč taková okraska nebyla u jiných vlád.V té míře.Můžete filosofovat,že když si malý člověk sedne na vysokou židli nebo velký na nízkou apod.V Norsku i když Breivik vraždil děti vládnoucí strany,znechucení se pak obrátilo volebně proti ní.Takže možná znechucení padne často nečekaným směrem,ne ve směru lítosti k obětem a nenávisti k iniciátorům,byť nepřímým.Zločiny zpravidla častěji poškozují oběti než zločince,na to zločin sází.
Sází i na závislou,prodejnou,psychopatickou justici,která je v dějinách častá.
Pravděpodobné je,že častěji diplomaté odborníky na výbušniny nejsou,spíše možná někteří zaměstnanci těch vyslanectví,vyškolení technici.Tady tedy není vyloučeno,že mrtvý diplomat netušil,že jde o výbušninu,nebo tam byla vložena pro něj nečekaně a vzal to neznámo do ruky.Nebo odjištěna.Kým?
Od Srbska,přes arabský svět jde tuším z ČR horor,vzhledem k tomu,že za Husáka jsme byli kotováni vysoko.
Lidé by se nyní mohli i bát shromažďovat jako 21.4.2012 na demonstraci 150 000 v Praze.Mohli by se bát vlaku,metra,tramvaje,letiště -začít se psychotizovat.Rusko má těchto příčin daleko více.Ale také je daleko větší.
Jistě,jde o možnosti.Pokud se nestaneme kvůli tomu policejním státem,ale naopak mezi sebou vzájemně vysoce férovou společností -nehrozí nic.
Zástupcem v OSN Libye bývala dcera Kaddáfího,zástupcem Saddáma Hussajna s ním popravení jeho bratranci(krom nejvyššího soudce).
03. 01. 2014 | 21:25

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):
"...Ropy je totiž pořád stejně. Že ekofanatici říkají něco jiného je jiná věc, to že jim to lidi žerou jakbysmet.
Ropa je přírodnina, nikoli fosilní záležitost, tvořila se před miliony let, vzniká dnes, a bude vznikat zítra stejně, jako za miliony let.."

Tuto teorii se ale nepodařilo prokázat.
Ostatně proto také ten hysterčivý tón, že ? :))

Co uhlí, milý rozumbrado - to také nedojde, stále vzniká ?

Ha, ha, ha....:)))

P.S. Jediné, co nikdy nikde na světě nedojde.... je lidská blbost, milý průměte.
03. 01. 2014 | 21:35

taras bulva napsal(a):

A Martina Machová by měla vědět, že v češtině se seznamujeme se jmény, ne o jménech.
Když se tou češtinou živí.
Jinak ať píše ukrajinsky.
03. 01. 2014 | 21:35

KamilW napsal(a):

kosoúhlý průmět čtverce:
Vy máte nějaké geologické, nebo alespoň obecně přírodovědné vzdělání? Kde jste k těm pozoruhodným tvrzením o ropě přišel?
03. 01. 2014 | 21:38

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

KamilW
Abiogenetická teorie....Kudryavtsev 1951, Thomas Gold, vrt v oblasti siljan lake...

Už jsem to s ním kdysi probíral, ale je to zbytečné, věří tomu.
03. 01. 2014 | 21:44

tajemný pan H napsal(a):

pokud zde máme ambasádu palestiny, proč zde není ambasáda třeba čečenska nebo kurdistánu?? proč se dělají z jedněch teroristů nějací beránci jenom proto, že vyhazují do povětří židovské autobusy a ne třeba ruské???
03. 01. 2014 | 21:51

logicky napsal(a):

To bychom nemohli tolerovat ani ambasádu státu Izrael.
03. 01. 2014 | 21:54

berkowitz napsal(a):

To je přece jednoduché. Je to jako s tím známým rozdílem mezi diverzanty a partyzány, nebo špióny a rozvědčíky. Bombu odpálila ta správná strana, takže to nebyl teroristický čin. Na té správné ambasádě (a nikoli palestinské) to přece musí vědět. Až se divím, že i o výbuších ve Volgogradu se mluví jako o terorismu, ale jistě je v tom jen neznalost novinářů, kdo za nimi stojí...

Dobrý způsob jak se dostat na ambasádu a nasadit všude štěnice.
03. 01. 2014 | 22:00

strýc virus HxNx napsal(a):

inšalláh!
nebo ne?
dneska jeden neví.
03. 01. 2014 | 22:27

***************** napsal(a):

Pokud se pamatuji,kdysi u Jana Kavana uváděli,že byl StB v Londýně,podobně A.Babišovi v zahraničí nyní.Tedy Miloš Zeman má důvěru StB dávat do nejvyšších funkcí podobně Rusku,kde na to ohled nebrali žádný:Putin-plukovník KGB-se netajil tím.Ovšem ruská sociální demokracie vznesla protest ze zfalšování posledních ruských parlamentních voleb.Což SPOZ M.Zemana při ještě horším výsledku neudělala zde.
Pokud se pamatuji, noviny psaly,že Zaorálek byl fandou Saddáma Hussajna.A osobně prý za ním vycestoval.Pokud lze novinám vše věřit.I k Sýrii měl pozitivnější vztah než Putin,který jim vyčítal,že si hleděli vždy Západu nejvíce.V Sýrii může jít i o ničení opozicí jejích i silně praslovanských kořenů z poloviny prvého tisíciletí.Jsou tam ničeny starověké byzantské stavby.Kulturní památky obrovského celosvětového historického významu,které po šestidenní válce roku 636 n.l. od řecké Byzance přešly k Arabům.Škoda jich navěky.
03. 01. 2014 | 22:38

Martin1 napsal(a):

Víme, že nic o tom nevíme.
03. 01. 2014 | 22:41

ale víme, martine, je to matení lidí napsal(a):

Lipold se nám pěkně vyřádil na radnici Prahy 7 za to, že se jí nelíbí hanobení státní vlajky.
Lipold pochopitelně vidí hanobení TOHOTO státu jako své nezadatelné lidské právo a po každém, kdo mu jej nepřeje hází termíny jako "udavač".

Zato nikomu z hrdinných novinářů kteří, (včetně Lipolda) komentují kandidáty na ministry nepřišlo divné, co hledá všehoschopný (podle spektra dosavadních činností) Herman na ministerstvu kultury.
Já bych hádal, že kasu.

Jen aby v ní taky nebylo nástražné zařízení.
Nebo aby se u ní nepotkali se Svobodou a nepoprali se.
03. 01. 2014 | 23:54

Lidovecký džihád napsal(a):

Kolik zbraní asi mají v centrále KDU-ČSL?

Nechodí snad katolický fundamentalista Daniel Herman opásán semtexem a kulometnými pásy?

Nevyhlásili snad naši topkařští a lidoveční černop.delníci 70-ti miliardový džihád všem nevěřícím?

Že pana Svobodu kazatelna/huba nebolí ...
04. 01. 2014 | 00:41

lidovci dnes jsou nešťastná náhoda napsal(a):

Kde se světový pořádek v daném okamžiku nachází je potřeba posuzovat podle toho, že prezidentem Bushem v roce 2001 vyhlášený a v roce 2009 Obamou potvrzený vyjímečný stav v USA stále trvá.
Což umožňuje prezidentovi kdykoli aktivovat 500 zákonů, které suspendují ústavu a umožní od zřizování koncentračních táborů po stanné právo na co si jen totalitářovo srdce vzpomene.

Jestli zbourání World trade centra bylo účelovou komedií je v této souvislosti dneska už lhostejné.
Jen jedna třetina z přes padesáti Bushových rozhodnutí v otázkách bezpečnosti je Kongresu známa. S Obamovými to možná nebude o nic lepší.

Máme tu nějaké hráče, kteří mohou udělat cokoli si vyvzpomenou a nikoho se na to nemusí ptát. A hrají podle pravidel, která vyjma nich nikdo nezná.

Koho nebaví poslouchat stále stejné bílé lži oficiálního tisku, měl by si přečíst tuhle kritiku názorů jednoho z nejsmradlavějších kanálů světového Gleichschaltungu, Economistu.
http://www.thedailybell.com/news-analysis/34884/Economist-Europes-Politicians-Need-to-Tame-the-Net-Reformation/

Brzy přijde čas otevřít okna a vyvětrat.
04. 01. 2014 | 01:37

Maximus napsal(a):

Pan autor má ve všem hned jasno a je tvrdě zakopán na jedné straně letité války a nenávisti. Ale ono není nic jasné.
Celá ta kauza je moc podivná. V podstatě to mohla být
(1) opravdu nehoda a člověka napadá, že by se mělo něco s diplomatickými zavazadly resp. jejich kontrolami něco opravdu udělat! Posílají si sem frajeři legálně zbraně a co drogy? A také to mohla být (2) úspěšná akce třeba firmy MOSAD. Např. v knize "Nejslavnější operace izraelské tajné služby" od autorů Michael Bar Zohar a Nisim Mišal, nakladatelství Universum, je detailně popsáno 21 úspěšných akcí Mosadu vč. i několika zpackaných, kdy měl být např. spešl dotykovým jedem zabit jistý arabský vůdce. Nedělejme si iluze, ta letitá polarizovaná nenávist je tam snad navždy a nějaké dílčí dohody to moc na dlouho neřeší. Spíš mě připadá podivné, že "západ" každoročně posílá Palestincům legálně přes izraelské banky tuším 2,5 mld. €. Stačilo by přivřít kohoutek, ale holt dohody se musí plnit, že?
Ale jedno je jasné, pravdu se stejně nikdy v dohledné době nedozvíme. Přiznám se však, že kdybych se musel přiklonit na jednu ze stran, tak Izraelci mi jsou bližší. Přece jen k nim máme mnohem blíž.....
04. 01. 2014 | 02:29

Pepa Řepa napsal(a):

Ze zdi na mě tupě zírá
po trezoru temná díra,
poznám tedy bez nesnází,
že tam nepochybně něco schází

..předpovídal prognostik „náš Kája“ a dodával
Dám dělovou ránu,
bum, bum, bum, bum,
a rozbiju bránu, můj bude váš dům.

Nepoučili se –palestinští přátelé- ani u Jaromíra z naší vesničky střediskové
…přeceda říkal- Džamale- nehraj si s těmi sirkami….

Nepoučili a hráli si se sirkami v muničáku pro východní Evropu a okolí, velvyslanectvím to státu dosud neexistujícího zvaném. A vida hned je z pana velvyslance-pokoj s ním- šahíd, bojovník.
Je radost mít takové-obohacující –sousedy v Suchdole.
Není nad multi-kulti soužití.
Měli by být chlapci opatrnější, aby si své Mercedesy z ruky matičky EU pocházející v klidu a pohodě užili.Že by Volgogradská spojka?

Ale asi stojí za tím drona. Pejzatá. Dodají i knížku od Amazonu, pušky střílí za roh, jsou za vším, říkají místní myslitelé a pan Šána,

Inu berberské mudrosloví praví
Li-kullžawad kabwa.
KAŽDÝ KUŇ JEDNOU KLOPÝTNE.
Tentokrát to byl Džamal. Vembloud.
P,S. Když čtu některé zdejší mudrce, řekl bych, že na mne tupě nezírá jen díra od trezoru.
04. 01. 2014 | 07:40

vasja napsal(a):

Dobré ráno, pane Řepo.
04. 01. 2014 | 07:51

Pepa Řepa napsal(a):

tajemný pan H
ale máme. Neoficiální Čečíky od štětinů a naše milé Dage. Bojovníky za kavkazský chalífát. Poznáte je, že bez neprůstřelné vesty ani ránu. No, někdy se jim nedívím, tuhle jim kdosi zamordoval dcerku. Asi Ivan,občas si střihnou nějaké zlatnictví, aby nevyšli ze cviku. To víte v hornídolní ne, od toho je metropole.
Tuhle měl zase jeden přednášku o pěti pilířích islámu v jedné kafírně na pomezí bojiště, mezi Jeruzalémskou a Pol. vězńů, malým pražským Arabistánem.
Vzpomenul si na čtyři.....jsou to háfizové, znají Qurán nazpaměť.
:-)
Teď jim dělají vedle modlitebny v pasáži Š + G hambinec, bude veselo, řekl bych.
04. 01. 2014 | 07:55

Pepa Řepa napsal(a):

Také zdravím
Inu promovaní bradatí inženýři
hlavy študované
sinus cosinus
deškriptíva
04. 01. 2014 | 08:00

Bestia triumphans napsal(a):

Také si myslím, že tato ambasáda se do Suchdola nehodí.
Daleko příhodnější lokalita bude Hrdlořezy.
04. 01. 2014 | 08:25

vasja napsal(a):

Jakýpak palestinský riziko.
Tohle by mne bavilo.

http://nwoo.org/storage/201401031245_jesus-banksters.jpg
04. 01. 2014 | 08:53

Občan napsal(a):

A helemese, ony tu mizí příspěvky "samy od sebe", aniž by obsahovaly cokoli neslučujícího se s "Čističovým etickým kodexem".
A bez Čističova obligátního "vysvětlení".

Takže - pan velvyslanech byl zavražděn a jeho vražda byla atentátem.
Výbušnina totiž nebyla umístěna v trezoru (jak je obvyklé u bezpečnostních rozbušek), ale na jeho spodku. A nálož byla mnohem silnější než je obyklé u bezpečnostních rozbušek.
Proto pan velvyslanec utrpěl smrtelné poranění spodní části trupu a nohou.

Lžím policie nemůže uvěřit snad ani malé děcko.
Ostatně vzpomeňme na "reportáže" o zásahu v domě pana Ratha a na "informace" o arzenálu, který tam měl být objeven (dokonce ČT uveřejnila "záběry" onoho "arzenálu". A také vpomeňme na ostudu, když se ukázalo, že jedinou zbraní tam nalezenou byla legálně držená lovecká puška.
Dtto platí i pro palestinské velvyslanectví.
Nemluvě o tom, že zveřejňování informací o čemkoli z dění na území dilomatické mise je porušením veškerých diplomatických kodexů a protokolů, jakož i mezinárodního práva veřejného, do něhož diplomatické kodexy a protokoly spadají.

Tak co, pane Svobodo, už jste si byl zkouknout velvyslanectví entity, jejíž jméno zde nesmí být uváděno? I "ŘOPík" je vedle toho mírumilovnou chaloupkou.
Trůní přímo v centru Prahy, kousek od Pražského hradu. A nikdo si nedovolí ani ceknout o arzenálu uvnitř a donedávna i VNĚ území velvyslanectví.
04. 01. 2014 | 08:58

šašek z Jihlavy napsal(a):

vasja, BT, Řepa
Netušil jsem, že tu bude po ránu tak veselo, byl bych si přivstal.
BTW, v kurníku bylo dusno nebo že by čmelíci? Každopádně na velkých, českých rodných, širých lánech je v těchto jarních dnech zdravěji než mezi drůbeží, jen tu občas fouká. A hlídá tu poklasný, aby se nezaplevelily.
Ale k věci - dělá mi starost, zda za chvíli DP Praha nezkrachuje, moudří obyvatelé budou raději chodit pěšky,a ti nejchytřejší mají na taxíka.
Za to psí útulky by mohly využít konjunktury, větší rafany Kimovi, voříšky do Vietnamu na pekáč.
04. 01. 2014 | 09:10

.K.V napsal(a):

Ještě štěstí že máme i ambasády USA a Izraele, jako protipól kde vládne pravda a láska, mají tam květiny.
04. 01. 2014 | 09:27

buldatra napsal(a):

Inu, pyrotechnika je sviňa.
Obzvlášť v některých rukou.
Alláh to vidí.

Von si ten velvyslanec možná nepřečetl návod, nebo si ho přečíst ani nemohl, páč to bylo titěrným písmem a čínsky. Měl ty prskavky nechat v trezoru.
Kdo s čím zachází...
Ale to víte, některé nátury z některých částí středního východu k smrti rády rachot.

Ty samopálky měl doma z důvodů oslavných salv k narozeninovým příležitostem, nebo když je svatba a tak, znáte to...
Voni zhusta rádi střelbu dlouhejma dávkama do vzduchu vostrejma.
Když někomu spadne kulka na hlavu, je to v pořádku, páč tak bylo psáno v knize osudu.

Zvykejme si, vždyť jde jen o jeden z hen těch multikulturních obohacovacích způsobů.
04. 01. 2014 | 10:21

marxík napsal(a):

Demokraté a demokratky, vesměs svobodní!
Nesnášenlivost tu syčí všemi směry. To zase bude fuška vás převychovat.
04. 01. 2014 | 11:49

Filuta napsal(a):

Co na to Dobroty barel - milovník islámu?

Docela mě pobavilo rozporuplné tvrzení mluvčího ambasády a nějakého jejich ministra. Asi se chlapci špatně domluvili.

Vtipné bylo také to, že policie stihla vyhmátnout kufry s nelegálními zbraněmi a výbušninami dříve, nežli je mohli Palestinci olepit označením diplomatické pošty a někam uklidit.

Kufry jim tam určitě taky podstrčili zlotřilí Izraelci.
Díky bohu, že se věc rozvířila a o skandálu vědí jak Američani, tak Izrael (ten zejména) i Rusové.
Myslím, že Mossad už v té věci operuje.
Rusům by mohlo dojít, kam ty zbraně mířily.
Moc bych za to nedal, že na Kavkaz. Je známo, že Palestinci mají s kavkazskými soudruhy mimořádně vřelé vztahy.

Zeman, který islám miluje podobně jako já, má mimořádnou příležitost nechat zavřít ambasádu tohoto neexistujícího státu a vykopat to okamžitě ze země.
To dovolíme teroristům udělat si z našeho státu základnu?
Vůbec nechápu, proč by tady islamisti měli vůbec mít velvyslanectví, rozhodně to pro nás není žádným přínosem, jen bezpečnostním rizikem.

Podobně se to má s těmi idealizovanými Vietnamci - ti tady pod zástěrkou nehtových studií a večerek jedou ve velkém v organizovaném zločinu (prostituce, drogy, pašované zboží) za nezájmu policie i médií.
Velmi zajímavý článek otevře mnohým milovníkům Vietnamců oči.
http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/9100--vietnamoekonomika-v-cr-mame-50-000-vietnamskych-otroku-a-politicky-korektni-nova-levice-to-hanebne-kryje-.aspx
04. 01. 2014 | 12:00

Filuta napsal(a):

Pane Svobodo,
litovat smrti člověka můžeme v případě, že nejde o představitele státu nejmilitantnějšího islámu.
Přiznám se, že to pro mne žádnou tragédií není, naopak, jako občan očekávám od státu (když už platím ty vysoké daně) rezolutní postoj.
RAUS!
04. 01. 2014 | 12:04

Filuta napsal(a):

Sláma a další

Jste vážně tak naivní?
To jste nezaznamenali zásadní rozpor ve vyjádření Palestinců (jako vždy prolhaných), jeden(mluvčí ambasády), tvrdil, že se 20 let nedotkli trezoru.
Muehehe!
Jejich, tuším ministr, to vzápětí popřel.
Proč by jim asi tak někdo pašoval na velvyslanectví zbraně?
A proč chtěli kufírky olepovat označením diplomatické pošty, když neměli tušení, co se v nich nachází?
Ještě že to nestihli.
Antisemité si vůbec neuvědomují, že je tahle islamistická ....... pro nás smrtící pátá kolona. Jsme jimi obklíčení ze všech světových stran a pokud si neuhájíme ani náš životné prostor, můžeme to zabalit.

Nejsem nekritickým vůči židům,ale mezi muslimem a židem vidím dost patrný rozdíl.Pokud ho nevidíte vy, tak s vámi není cosi v pořádku.
04. 01. 2014 | 12:12

pokud jsme ještě stát, teda napsal(a):

On Fanda, jako obvykle v těchto případech, je hodně jednostranný.
Pokud VS OSN (přes náš odpor) přiřklo palestinské samosprávě pozorovatelský statut, měli bychom se k nim podle toho chovat.
Jestli se to někomu nelíbí, je druhá věc.
Podstatné je, jestli dovolíme, aby se Praha stala dekorací pro divadýlko, v kterém se ta nevole bude ventilovat.
Protože si tím říkáme o osud Bejrútu. Taky nevím, co tu ti Čečenci a Dagestánci stále pohledávají, už měli být dávno v Bostonu.

Jelikož máme policii, kde se ztrácejí (vyjma snad desek) celé závažné zprávy, z kterých Kmenta předtím otiskl údajné citace, nesázel bych na to, že se dozvíme, kde a od kdy tam nějaké zbraně byly. Jestli o tom velvyslanec věděl nebo ne, a tak.
A už vůbec ne na to, že někdo "vypátrá" původ výbušniny.

Jestli Palestinci mají oprávněný důvod se bát bych posuzoval podle osudu causy v hotelu v Dóha.
Jednoho jejich představitele tam udusili, podle pěkného orientálního zvyku polštářem.
Muselo se na to sejít 26 lidí, jejichž tváře a jména z pasů byly zveřejněny. Několik zemí chvíli bručelo, kde že se Mossad dostal k jejich pasům, pravým samozřejmě.

A pokud vím, dál se nic nestalo, ticho.
Jestli to někomu jako důvod k obavám nestačí, ať si přečte Goldstoneovu zprávu. Na Guardianu je pořád k stažení.
Ale proč bychom to četli, když to známe jak své boty, že.

Nemám-li rád velmbloudy, neměl bych si kvůli tomu přestat hlídat vlastní pr.., no sedínku, jak říká Karel Gott.

Nijak tu nemíním znovu rozdmýchávat starou tahanici, která začíná u Dejr al Jasínu a s různou intenzitou pokračuje dodnes. Oko za oko a jsme všichni slepí. Někoho to prostě baví a můj zájem je, aby si to laskavě dělal doma.
04. 01. 2014 | 12:15

ale čím? napsal(a):

Filuto, vidím, že přes militantní islám jste hlava pomazaná.
04. 01. 2014 | 12:17

Anastázie napsal(a):

Ad Pepa Řepa
Těší mne,že vás vrátili pod vlastním nickem/já čtu jen občas a jen něco-takže když jste publikoval pod různými nicky,nestačila jsem Vaše glosy zachytit.
Co se týče arabského/a izraelského prostoru,máte přehled nesrovnatelný/.
Já teď odbočím od toho výbuchu:
Stále se mluví o Zemanově alkoholismu-teď v dokumentu o Putinovi byly i záběry Jelcina-kam se na něho Zeman hrabe-a to byl přitom muž,který měl k dispozici tlačítka atomového kufříku/a to bych se bývala bála-nebo měl ten atomový kufřík k dispozici americký poradce jeho dcery?/.

Putin je jistě tvrdý diktátor-otázka je,zda Rusko lze řídit měkkou rukou /pamatuji se na román o Petru Velikém,jemuž ruští obchodníci se nebáli dodat na námořní lodě proti Turkům shnilé dřevo a ztrouchnivělé provazy/.Když je Petr Veliký na místě přikázal oběsit,další dodávky byly již v normě.
Zrovna tak poznámky Tolstého o pracovitosti mužiků v knize Vojna a a mír.
Myslím,že dějinný vývoj se nedá přeskočit-když srovnáte západní Evropu a jejich čerpán í z padlé Říše římské a ruský i polský nárazník /dokonce až na Moravu nájezdy Kumánů/-tak tyto země byly do 14.století nárazníkům proti drsným kočovníkům/.

Dějinný vývoj se nedá přeskočit -trvá určitou dobu /viz africké státy/.

Za druhé se těším na Vaše zasvěcené komentáře k arabskýcm zemím.
Teď v Hurghadě zabili švýcarskou rodinu důchodců.kteří měli pronajatou vilu přes celou sezonu i s ochrankou.
Zrovna tak by měl zajímal Váš názor,zda Irák má zůstat jednotnou zemí /když tam prochází hranice mezi sunnity a šíity.
Mimochodem-mám takový pocit,že většinu atentátů v západních zemích /včetně USA/páchají sunnité/i když vláda USA tak kamarádí se Saúdskou Arabií/.

A co se týče toho výbuchu-bude pár rozčilených komentářů,ale nakonec se zařídíme podle rozhodnutí EU/vzhledem k historii OOP tím nejsem překvapena/.
Všichni podezírají Izrael-ale nevidím prospěch /Izraele / ze zabití velvyslance /tady jde o vedlejší efekt a o to,zda Palestinci nebylo zbrojní zásobárnou pro muslimy v Jiných zemích a tím výbuchem se proláklo to množství zbraní..
04. 01. 2014 | 12:46

Qin napsal(a):

Člen 20.14:

Bolševík se rozkatil
Všechny kolem zatratil
Na všechno se vykašlem
Jen kdy bude po našem

Bacha ale bolševíku
Nemusíš mít vždycky kliku
Jak se jednou uřekneš
V báni ani necekneš !
04. 01. 2014 | 12:46

muromec napsal(a):

to Filuta
On někdo nevidí ten zásadní rozdíl? Muslimové jsou od "m" a Židé jsou od "ž". To je úplně jiné písmeno.
04. 01. 2014 | 12:48

Jemnický napsal(a):

Brzy se prokáže, že údajné neoznačené zbraně na nezkolaudovéné ambasádě byly kuličkovky (stejnou kuličkovku bez identifikačního čísla použil atentátník na odstranění velkého Amnestora), které jsou běžně k dostání na multikulti tržnicích, a těžká zranění v dolní oblasti trupu byla způsobena jihovýchodními větry po požití vepřového a Pilsner, na které nejsou pravověrní zvyklí.

Nakonec tedy vše vysvětleno, může za to velké PRD.
Jen aby to neskončilo jako při 7 kulích v Sarajevu.

Máme přece jen to výročí 100. let od WW I.
04. 01. 2014 | 13:05

Filuta napsal(a):

Muromec

Dobře víte, co si myslím o židovském nepotismu a nemožnosti pronést na adresu židů jakoukoliv kritiku, aniž by byl člověk smazán nebo přímo popotahován coby "nácek" po soudech.
Ale proti židům jako takovým nic nemám, nijak mě bezprostředně neohrožují.
Vždycky budu stát na straně Izraele, nikdy se nebudu zastávat islamistů.

A bude-li Putin postupovat v intencích, v nichž přistupoval k islámu dosud, bude si také získávat čím dál větší respekt.

Naprosto nejsem sto pochopit, že vám a dalším diskutérům vůbec nevadí, co se na téhle "šajse" ambasádě děje.
Ve většině jiných diskusí jsou Češi radikálně pro okamžitě zavření ambasády a vypovězení "diplomatů" ze země.

Naše kořeny jsou židovsko-křesťanské, ať už se vám to líbí nebo ne.
04. 01. 2014 | 13:09

myloš napsal(a):

Sláma:
takže pan velvyslanec mohl zdědit zbraně a výbušniny po Fatáhu z 80.let 20.století...
a při stěhování do novostavby si jich nepovšiml. 70 kvérů se mu zamíchalo mezi hrnce, příbory a vařečky. Gratuluji, takový úlet jsem tady na Aktuálně ještě neviděl, a že už sem chodím pěkných pár let.
04. 01. 2014 | 13:10

Filuta napsal(a):

Anastázie

Souvislost mezi atentáty ve Volgogradu a zbraněmi na palestinské ambasádě se přímo vnucuje.
Bylo to to první,co mě napadlo.
Jelikož tu panuje nebetyčný bordel, lepší základnu si Palestinci nemohli ani přestavit.
04. 01. 2014 | 13:14

Medikolog napsal(a):

Těm jiným embassy nevybuchují objekty, protože mají dost personálu aby kupř. střežily stěhovaný materiál.. a velvyslance u nich nikdo nepustí k nezkontrolovanému předmětu..
04. 01. 2014 | 13:27

Pepa Řepa napsal(a):

pokud jsme ještě stát + stázi
jsme, ale stáváme se postupně zajímavým úložiště.zvláště Syřanů všech denominací, mezi sebou se nemohou čuchat, každý poví jiný příběh,nemůžete je odmítnout a vrátit. Je válka.
Zkuste dát řeč s někým od Cizinecké, to není na internet a když už má stránky jeden šejch z Teplic, pravda jednostranné. je sunnita. Teď ho bratři sesadili, šejchem nebude, najednou zjistili, že je drúz.Nebo se zaregistrujte na youtube a máte možnost shlédnout různé záběry uřezávání hlav a jiných místních lahůdek sebevražedných atentátníků .
Názor si udělá každý sám.

Tak to tam v kraji chodí od nepaměti, žádné překvapení.Představa mnohých bolševických antisemitů, že nějaký pražský pejzatec se vrátí do dob vyhazování hotelu krále Davida- zvláště v Praze-je více než úsměvná, asi jako kdyby Halík udělal sebevražedný atentát na modlitebnu na Černém mostě.

Teď si to rozdávají leta bradatci čistě mezi sebou a holt jim to občas doma bouchne.Žádní pejzatí nelegálová či pololegálové sem nepřicházejí. Občas si pro někoho dojdou kamkoliv, ale to je cílené na ty, kteří jsou zapleteni v atentátech jako v Mnichově.Na jednotlivce.
A do toho Džamal M. Džamal nezapadá i když......oni i kucí z Fatáhu a Chamasu si dávají pod zadek nálože jeden druhému.

Docela dobrý článek napsal -výjimečně-Fendrych je trochu v obraze, byl přece na vnitru.Aféra se rychle ututlá, zamete pod koberec a bude přetrvávat legenda o zlovolném atentátu pejzatců, kteří tajně nanosili 70 samopalů.
Jako s otrávený Arafatem.Možná o tom trávení ví něco Suha.Když si je tak jistá vykopala ho, což je jinak v islámu nemyslitelné.

Komentování situace v Praze se vyhýbám, v Gaze jsem byl naposled před pěti či šesti lety, jen to sleduji a když se zase objeví zase nějaký frikulín, líčící hrdinný arabský boj za demošku západního střihu napíšu svůj názor.Nechci ale, aby se to zvrhlo proti islámu jako celku, to je stupidní blbost.

Otevřete si jakýkoliv starý blog pani Hesové či pana Shanaáh a přečtěte co svazácky nadšeně psali oni a co jsem psal-už tehdy-já. Kde to skončí, jaká je role armády v Arábii, jaké je mínění většiny porovnejte s dnešní krvavou realitoo v Libyi, Syrii či Egyptě.

Rusům nezávidím uhlídat to na OH bude oříšek.I sousedům v Suchdole.
Hezkej barák, tradiční, zapadá do zástavby, ještě chybí minarety.Kliky možná budou ze zlata jako v Ammánu.EU to zaplatí.

Víc ode mne nechtějte.
jsem v podmínce, náramek na noze a musím se hlásit probační službě.
04. 01. 2014 | 13:45

stejskal napsal(a):

Tak si to pánové muromče a Filuto nějak už konečně mezi sebou vysvětlete (můžet si třeba psát maily či se odebrat na jiné forum), zda za všechno zlo na světě mohou Židé (jak píše pan Maximus, muromec a několik dalších), či naopak muslimové (jak je přesvědčen pan Filuta a nemálo jiných). Můžete přibrat i pana marxíka.

Nicméně zde se na toto téma debata nepovede. Poslední varování.

Hezký den.

Libor Stejskal
04. 01. 2014 | 13:47

Hurá napsal(a):

Jenom zírám, že má pan Svoboda potřebu se takto diletantsky vyjadřovat k aktuálnímu nejasnu. A když si představím životní filosofii budoucích katolických ministrů, děs mě jímá.
04. 01. 2014 | 13:49

Kanalnik napsal(a):

"Nedělám si iluze, že v jiných diplomatických nemovitostech žádné zbraně nejsou. Jenomže jiným státům u nás nevybuchují rezidence." - tomu nerozumim, nejak v tom nenachazim logiku...

jinak by mne treba zajimalo, kde ma americka NSA svoji centralu v Praze, je docela zvlastni, ze kolem tehle kauzy je v CR doslova ticho po pesine - prodle me je to mnohem podstatnejsi a nebezpecnejsi problem pro nasi zemi, nez vybuch v palestinske rezidenci...
04. 01. 2014 | 13:53

Anastázie napsal(a):

Ad Filuta

Pokud správně chápu,vy se řadíte spíše jako levicový přispěvatel.
Jak jsem řekla,já jsem uprostřed-jsem pro svobodu,ale takovou,kde by platila zákonnost a sociální odpovědnost.
Už nikdy se nepřikloním k žádné straně/jak byl pořad o Křižanovi-nesnesl.že bývalí disidenti /někteří /se začali chovat jako polobozi,jiní-on je nazýval "svoloč"-tetky a strejcové napsaní do počtu na kandidátky tehdy vítězících stran-jak rychle přišli na chuť výhodám-platy,imunita..
Přiznávám,že já toho vím málo-nejsem u zdrojů...
Teď přemýšlím,proč vlastně obtěžuji čtenáře těchto stránek.
Já četla dnes do 2 hodin v noci znovu I.díl Vavrušky.Přemysl Otakar I.
A z něho vyplynulo,že titul dědičných českým králů získal diplomatickým lavírováním mezi Štaufy /volená římský císař / a Wittelbachy-vzdorocísař a do toho
zapletl ještě papeže.
Dokud se snažil bojovat poctivě jako rytíř,3x prohrál.
Jak psal pan Jemnický-to Němci způsobili vítězství Lenina /přejití přes jejich území + financování základů Rudé armády/-aby odstranili jednu frontu.
A jak kdysi řekl jeden vzdělaný pán-nejvíce má Němcům za zlé to,že po 2.světové válce zatáhli ruský vliv tam,kde nikdy nebyl/např.v Čechách /.
Po tisíc let se český živel utkával s německým-to jsem pochopila při čtení Přemyslovců.
I nyní jde o to,zda si Češi budou vládnout relativně samostatně či zda jim budou vládnout Němci dosazení panovníci /jako třeba Schwarzenberg/.
04. 01. 2014 | 14:02

skeptický napsal(a):

Prorok Mohamed (vynálezce víry)byl po matce žid(matka přijala křesťanství).Jemen byl tenkrát povětšině židovský.
Mohamedánství bylo farizejskými Židy zpočátku uvítáno jako metla a zbraň proti nastupujícímu nenáviděnému křesťanství.

V počátcích dokonce jedna inkognito židovská dynastie stála pár set let v čele této víry.

Všechno jen do té doby,než začali ohněm a mečem obracet na víru i Židy.
Jinak se nic moc nezměnilo.Kdo si počká...
04. 01. 2014 | 14:03

tož, tady jde ...vahošigutentág všechno napsal(a):

myloši
Možná moc nevíte, jak do v diplomatických kruzích chodí, ale velvyslanec zřídkakdy sám něco stěhuje nebo otevírá poštu, která není přímo jemu.

To už v zavazadle musí být brilianty, drogy nebo nějaký kompromat.
A i tak mívá většinou nějakého čičmundu, který je tam od toho, neb má pro dané věci vyšší svěcení.
Když se diplomat přestěhuje, hledá jako každý člověk nejdřív svůj kartáček na zuby a spořitelní knížky.

Z kvéru se normálně dá zjistit spousta věcí. Jak dlouho někde ležel, jestli se z něj někdy střílelo, kdy ho naposled čistili, ev. jestli přitom měli rukavice nebo naopak je plný otisků, po balistické zkoušce se dá ověřit přes Interpol, jestli někde v databázích nejsou kulky z té hlavně... I když jde o zbraně bez výrobních čísel a značek, dá se ze spousty znaků usoudit na to, kde a kdy byla vyrobena, a nejspíš i jak byla získána.
Tedy, pokud je zájem ty věci zjišťovat.
Když si vzpomenete na případ Kalousek, Nečas & GIBS vs. Lessy, musí vám vyplynout, že ani u vrcholných orgánů ten zájem třeba vůbec není.

Jak se začne s výbušninami, je to vážné. Někdo by to měl zatrhnout.
04. 01. 2014 | 14:12

minatomirai napsal(a):

Naprosto nejsem sto pochopit, že vám a dalším diskutérům vůbec nevadí, co se na téhle "šajse" ambasádě děje.
--------------------------------------------------------------------------
Nebyla to ambasáda, ale residence, česky tedy obydlí velvyslance. Není to neobvyklé, i když většina velvyslanců sídlí přímo v misích, protože jsou lépe chráněné než soukromá obydlí. Palestincká mise, tedy ambasáda, byla v sousedství.
V roce 2012 OSN volila na svém Valném Shromáždění o výhodnit diplomatické pozice Palestiny na nečlenský pozorovatelský stát, což je v zásadě jeden krok od uznání členství Palestiny jako samostatného státu. Tato volba byla samozřejmě přijata s obrovskou nechutí ve Spojených státech a Izraeli.Proti zvýhodnění byla i Česká republika, bohužel i Kanada, samozřejmě USA a prdítka jako Panama, Nauru a nějaké nepodstatné ostravy pod správou USA. Většina světa volila pro zvýhodnění statusu Palestiny, jak nakonec velí normální rozum. Pokud byl Izrael přijat do Společnosti národů, Palestina má stejný nárok. Dá se tedy předpokládat, ža za výbuchem v obydlí velvyslance buď byla cizí mocnost, nebo šlo skutečně o nešťastnou náhodu.
Zbraně jsou většinou zakázány všem diplomatům a členům rodiny s výjimkou sportovních. Residence palestiského diplomata měla být chráněna českou policií, neboť i na toto obydlí se vztahuje stejná imunita jako na samostatnou misi. Pokud by se našly zbraně, předpokládám, že by se již dávno zveřejnily fotografie. Je pravděpodobné, že za tím byl Izrael. Volgograd to mohl spustit.
04. 01. 2014 | 14:12

stejskal napsal(a):

Zatímco když na víru mečem i ohněm obracelo křesťanství (židy i muslimy), tak to bylo... nemlich tak :-)

Hezký den, pane skeptický ;-)

Libor Stejskal
04. 01. 2014 | 14:14

Anastázie napsal(a):

Ad Pepa Řepa
Ještě jednou zdravím.
Asi do Egypta nepojedu-dokud tam tvrdě nezvítězí kontrarevoluce a pro turisty nebude bezpečno/to zíráte,milí obráncové arabské revoluce-co kdybste tam 1/2 roku bydleli a pak referovali/.
04. 01. 2014 | 14:15

minatomirai napsal(a):

Prorok Mohamed (vynálezce víry)byl po matce žid(matka přijala křesťanství).Jemen byl tenkrát povětšině židovský.
-----------------------------------------------------------------------
Blbost.
Arabové v oblasti starého Yatribu tedy pozdější Mediny byli polyteisté, animisté, cokoliv. V bráně Yatribu stály chrámy tří bohyní, okřídlených. Možná to byli andělé, měli však jména al-Lat, al-Manat a al-Uzza. al-\lah byl na druhou stranu jeden ze sta bohův Kaabě, nebyl ani nijak mimořádně oblíbený, ovšem Mohamed ho oprášil a vytáhl na světlo boží. Mohamed nebyl vynálezce žádné víry, Mohamed byl prorok, mystik, stejně jako před ním Ježíš a jiní. Nebyl po matce žid, septický, najdi si slušnou literaturu, pokud tě to už zajímá, začal bych být tebou i takovým Rushdiem.
S křesťany se Mohamed setkal poprvé v Syrii, s Nestoriány, kteří kombinovali Starý a Nový zákon takovým způsobem, aby to vyhovovali jejich životu.
Pokud už něco nenávidím, nenávidím aspoň s trochou glancu.
04. 01. 2014 | 14:26

antipatie sem, antipatie tam napsal(a):


Pokud vím, Suha byla první, na koho všichni ukazovali prstem. Už to samo musí vzbuzovat pochyby.
Kdyby neprosadila jeho převoz do Paříže, nevědělo by se vůbec nic.
A kdybych někomu do sorbetu sypal polonium, nebudu se dožadovat exhumace do času rozpadu, která všechno znovu otevře.
Hádal bych spíš nějaké blízké kamarády plus dodavatele polonia.
04. 01. 2014 | 14:29

skeptický napsal(a):

Pane Stejskale

Velká čest.

Já jsem v tomto naprosto nestranný.Jak jistě víte nemám každé vyhraněné předsudky,nenávidím každého.Historie se vyvíjí,občas neškodí dodat nějakou starší informaci.

Je úplně jedno jestli jeden činí druhému a třetímu,nebo třetí si najde druhého nebo čtvrtého aby činil prvnímu.

Pokud jsem použil nějaká "tinny" slova,je to v nezávadném kontextu.

Tahle nesvatá trojice se dá popsat 18 = 20 - 2 = 15 + 3

I Vám a rodince hezký den a všechno nej do Nového Roku.

Skeptický
04. 01. 2014 | 14:33

Anastázie napsal(a):

Ad pan Stejskal
Ad p.Stejskal
Vidíte,jaký má Pepa řepa nyní postoj k těmto stránkám.
Já si myslím,že ten,kdo stojí za vlastním názorem,je hrdý na to,že může-alespoň anonymně -po letech,kdy jsme museli všichni jen souhlasit a byli vydáni často na pospas hlupákům/ne každý člen StB byl inteligentní-ani u kriminální služby-nechci
zdržovat vlastní zkušeností.Zdravím Vás a doufám,že nepřekračuji meze /ostatně jistě se v příštích dnech začne mluvit o členech vlády a bude jiné téma/-já si počkám na jejich výsledky.
Těch multinicků si nevážím-i když oni se někdy za vtipné považují.
Proto bych nemohla do politiky-viz Přemysl Otakar I.
Vše dobré do Nového roku.
04. 01. 2014 | 14:35

stejskal napsal(a):

Vše dobré i Vám, paní Anastázie a pane skeptický.

Libor Stejskal

P.S. Nemuseli jsme všichni jen souhlasit. Skoro bych si tipl, že třeba pan Pepa Řepa patřil mezi ty, kteří nejen nemuseli, ale ani to nedělali. A to bez ohledu na spor, který se zde mezi námi již řadu let vleče.
04. 01. 2014 | 14:43

muromec napsal(a):

to Libor Stejskal 13:47
Pane stejskale, opravdu nechápu, co jsem teď zase provedl, že jste na mě takhle reagoval. Ale myslím, že vyhazovat mě nebude třeba, už si tady na aktualne.cz budu jenom číst. Snad jsem vás potěšil.
04. 01. 2014 | 14:48

naše jediná šance je nemlčet napsal(a):

PS. Je fajn, jak cenzor pustí blog z názvem PALESTINSKÉ RIZIKO a zakáže o tom diskuzi.
Už jsem tu někdy v noci dal odkaz na Daily Bell o tom, jak se plutokratova média odrovnávají sama.
Autor současnou situaci přirovnává k předělu mezi klášterními skriptorii a guttenbergovým lisem. Prozatimní reakce moci na vznik nového informačního prostoru připomíná Edisonovu reakci na vznik nezávislé kinematografie nebo reakci normalizátorů na každý náznak myšlení.
Postupně to odstartuje jiné pojetí kultury a nakonec jinou civilizaci. Nějaká NSA na tom nic nezmění. Fouché taky věděl všechno, co se kde povídá.
Heydrich si na tom vybudoval kariéru.
Nebudu se namáhat hledat to v záložkách.
Zde marné.
Kdo chce, najde si.
04. 01. 2014 | 15:00

stejskal napsal(a):

Nevím, co jste právě teď provedl, pane muromče, to je ostatně Vaše věc. Toliko jsem vyzval Vás a některé další, kteří mají jasno na to, kdo může za všechno zlo světa, aby si to někde už konečně vyjasnili. Reagoval jsme na repliku pana Filuty (který většinu zla připisuje muslimům a Palestincům) na Vás (který se netajíte s tím, že za většinu zla mohou naopak Židé). Odnikud Vás nevyhazuji (ono to ani není možné), jen předem upozorňuji (vycházeje ze znalosti některých předchozích debat), že se ZDE "debata" na téma, zda zlo jsou Židé či Palestinci, nepovede. Toť celé.

Hezký den.

Libor Stejskal
04. 01. 2014 | 15:02

stejskal napsal(a):

P.S. O jakýchkoliv rizicích se zde debatuje zcela otevřeně. Ale to je vcelku jedno. Kdo nechápe rozdíl mezi antisemitismem resp. podněcováním nenávisti třeba vůči Palestincůmn či islámu, nechť si najde jiné stránky. Na těchto stránkách se to rozlišuje.

Libor Stejskal
04. 01. 2014 | 15:07

Filuta napsal(a):

anastázie

Nevím, z čeho usuzujete, že jsem levičák?
Protože jsem volil Zemana proti Dobroty barelu?
Nebo proto, že kritizuju ten topkařský a odeesácký brajgl?
To nemá přece s levičáctvím nic společného.
Jsem člověk, který by si přál žít v právním a svobodném státě bez cenzury(kde platí stejná práva a povinnosti pro všechny!),a kde nebude pár politiků a "byznysmenů" odrbávat šíleným své rukojmí-celý národ.
Nejsem ani pravičák, ani levičák, pohybuju se někde na politickém středu.Muromec

Tak to jsme dva.
Taky nechápu, co tak trestuhodného jsem napsal.
Možná bych měl projevit falešnou lítost nad smrtí jednoho .......

Naše dcery budou jednou ty burky nosit zaslouženě.
04. 01. 2014 | 15:08

muromec napsal(a):

to Filuta - (opravdu poslední příspevěk, pane Stejskale)
Vy si své kořeny hledejte kde chcete, mě do těch svých netahejte.
04. 01. 2014 | 15:21

Anastázie napsal(a):

Ad Filuta
Omlouvám se za Vaše špatné zařazení-ve svých názorech jsme si podobní / a nemyslím,že ten,kdo chce spravedlivou justici a sociální podporu nejslabším,je levičák/.
Jinak-k tomu potýkání českého živlu s německým/myslím-že Rusko je nyní daleko/: spisovatelVlastimil Vondruška-Přemyslovská epopej-I.IVdíl:Velký král,Jednooký král,Král rytíř,Král básník.
Kontrolovala jsem I díl s Palackého dějinami-jména a střídání knížat odpovídají.
Zajímavá je jiná teorie o bitvě na Moravském poli /kdo ví,že rod Habsburbský b yl chudý a pocházel ze Švábska?/.
Protože vedle Němců budeme žít stále,doporučuji.
04. 01. 2014 | 15:25

Ing. N. napsal(a):

Co víme z tisku a prohlášení policie?
1.1.2014
V bytě palestinského velvyslance v Praze došlo na Nový rok před polednem k výbuchu. Těžce zraněného muže převezli do nemocnice, kde odpoledne zemřel. Podle policie vybuchlo nástražné zařízení trezoru, když s ním diplomat neodborně manipuloval.
Policejní prezident Martin Červíček vyloučil, že by za výbuchem stál teroristický čin.
Diplomatickou rezidenci v Praze-Suchdole i po setmění prohledávali policejní pyrotechnici. ŽÁDNÝ DALŠÍ NEBEZPEČNÝ PŘEDMĚT ALE NENAŠLI.

Otázka zní:
Jak to, že se tam najednou objevilo tolik zbraní?

Odpověď:
Možná bychom měli zkusit metodu Cui bono – komu to prospělo? Kdo se nám snaží vnutit obraz, že co Arab, to terorista, a co Palestinec, to zvlášť nebezpečný mega-terorista?
04. 01. 2014 | 15:32

Pepa Řepa napsal(a):

K otrávení Arafáta jen tolik, že proto se chtěly tři vzorky. Aby se vyloučily spory.
Ovlivníte jeden, což se-možná-stalo u švýcarského, ne tři. Další byly negativní.
Exhumace byla naprostá účelová hloupost, která měla sloužit jako propagace legendy mučedníka.Nevyšlo to. n.jn. stane se, říká mb.

Myslím, že každý manžel bývá-v prvé řadě- otrávený vlastní manželkou. Po letech.
Zřejmě proto si jich pořizuje bohatý machometán víc.

Docela se bavím, jak šariátník někde v Thajsku bezpečně ví, že za tím byli pejzatci a zná jak to chodilo v Suchdole u Džamála v ložnici, když otevíral trezor:-), že vlastně zato mohou čeští poldové, kteří zřejmě tam donesli 70 samopalů.
Inu jasnovidec.
Ať je v klidu, prokecnulo to zřejmě nějaké policajtské ucho Blesku, teď dostává kartáč od obou prezidentů a zítra vyjde dementi, že tam bylo 70 gumových maket.
tak to chodí, když jde o diplomacii.

Skeptický-nadkolego- netuším, kterou dynastii myslíte-Umájovce?-
A s prorokem je to ložený, byl i v Jeruzalémě, sice ve snu, ale dodnes vám ukážou v mešitě otisk klisny Búrak, na které se vznesl do nebe.
:-)
Miráž je miráž.
Ptal jsem se jednou svého kamaráda žabožrouta, jestli se ta jeho F1 jmenuje po tom nočním snu.Lítá sem, lítá tam.

A už Pepo ani muk, víš jak to tady chodí u těchto debat.Ještě vyleze odněkud broukolog a máš malér a budeš zase za zakyslého a kńučícího xenosenila.
No...ne, že ne :-)
04. 01. 2014 | 15:33

M. N. napsal(a):

Anastázie
Nikdy vás nenapadlo, že někdo může být multinick proto, že se účasti v politice vyhýbá? I tam, kde by byl skoro s to se přimět k souhlasu?
Některé postřehy prostě potřebují být zmíněny bez ohledu na to, pro kterou stranu svědčí.

Pro někoho je důležitější holografičnost (i když s mezerami a omyly) pohledu než oslavné narativy.
Většině lidí, kterým záleží hlavně na jejich vlastní důležitosti, se to nemusí líbit.
I tady vidíte, jak se kvůli slovíčku mydlí, většina troubů, kteří si budují nějaké vymyšlené nom de guerre pak naléhá, aby byly pochyby zakázány.

A jiný si prostě nepěstuje ego, které musí mít vždycky pravdu.
Zajímají ho spíš pochyby.
Každého vkus.

Jsem se zrovna díval na svou oblíbenou komedii Confessions of a dangerous mind. Hrdina už ve středním věku pochopí, že Einsteinem nikdy nebude.
Jelikož se celý život zabýval vymýšlením reality show, na stará kolena navrhuje, aby se ve studiu sešli tři staří chlapi s pistolemi a rekapitulovali svůj život. Kdo si nevystřelí mozek z hlavy, je vítěz.
04. 01. 2014 | 15:33

Filuta napsal(a):

Anastázie
Nejsem žádným rusofilem, ale troufal bych si upozornit na jeden "detail" - německá a ruská okupace měly pro náš národ diametrálně odlišné důsledky.
Ta německá by v konečném důsledku znamenala vyhlazení Čechů jako národa.
Rusové alespoň formálně tolerovali naši autonomií a jejich úmyslem nebylo nás vymazat z povrchu zemského.
S těmi Němci máte, bohužel, pravdu.
Budeme vedle nich muset dále žít, přestože z jejich strany už od Habsburka nelze čekat nic dobrého.
Za těch 23 let si nás naprosto podrobili ekonomicky (70 procent firem patří cizincům, většinou právě germánům), zbraní netřeba.
04. 01. 2014 | 15:38

Filuta napsal(a):

Muromec

Máte smůlu.
Dle nicku budete asi něco jako Kokoška pastuší tobolka.
Na židovsko-křesťanské kořeny se dnes odvolává i ten váš Putin.
A má svatou pravdu.
Což neznamená, aby si to pan Svoboda nevyložil špatně, že tady pléduju za katolickou církev a ty ostudné "restituce".
04. 01. 2014 | 15:39

Petr Havelka napsal(a):

Pane Pepo Řepo,

na IDnes izraelský bezpečnostní expert mluví o palestinské "informační" defenzivě. Vypadá to, že palestinci by nejraději dělali, že se nic nestalo. Zřejmě sami sebe nachytali na hruškách, Praha sloužila zřejmě z tradičně jako "bezpečný přístav" pro různé "aktivity".
,,,
Jen pro rekapitulaci: tři dny, které uplynuly od výbuchu v prostoru rezidence palestinského velvyslance v ČR, přinesly informace o tom, že trezor byl používán denně (či nebyl používán pětadvacet let), že se velvyslanec stal obětí atentátu (či že utrpěl pracovní úraz) a také, že nálož byla uvnitř trezoru, vně trezoru, byla součástí trezoru a nebyla součástí trezoru.

Výroky pocházejí z úst mluvčího ambasády Nabíla Fahila, který dosud nedokázal odpovědět na otázku, co dělaly na ambasádě zbraně, ministra zahraničí Palestinské národní správy Rijáda Málikího a velvyslancovy dcery Rany Džamálové.
Jak je to možné? Možným zdůvodněním je chaos, do nějž nečekaný výbuch palestinské představitele uvrhl. "Palestinská samospráva je zmatená a zkouší všechna možná zdůvodnění," soudí Boaz Ganor, přední odborník na terorismus z izraelské Herzlije

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vybuch-a-smrt-palestinskeho-velvyslance-ff9-/domaci.aspx?c=A140104_141342_domaci_jw
04. 01. 2014 | 15:42

Filuta napsal(a):

Pepo,


vzhledem k tomu, že má Zeman s Izraelci nadstandardně dobré vztahy, nevidíte tu nějakou naději, že se těch...... palestinských jednou provždy zbavíme?
04. 01. 2014 | 15:43

Filuta napsal(a):

Petr Havelka

Jedny izraelské noviny situaci komentovaly velmi vtipně - " palestinskému velvyslanci z ambasády v Praze vybuchla v trezoru nálož, kterou tam sám vložil".
Daleko od pravdy nebudou.
Lidi v diskusích si z těch "diplomatických" lhářů dělali srandu.
Prý se to nakonec svede na STB.
Skoro bych tomu věřil.
Jestli jim to nezavřou, tak jsme jenom pro srandu králíkům.
04. 01. 2014 | 15:47

Filuta napsal(a):

"Bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý si myslí, že Česká republika mohla Palestincům sloužit jako překladiště zbraní. Uvedl v rozhovoru pro server Aktuálně.cz v reakci na nález zbraní v objektu budoucí palestinské ambasády po středečním výbuchu, který usmrtil palestinského velvyslance

"Možná tu mluvíme o celé dobře organizované distribuční síti zbraní a výbušnin, kdy se pod diplomatickým krytím uskutečňuje rozsáhlý transfer zbraní s přesnými adresáty výzbroje," řekl Šedivý.

Podle dostupných informací se v objektu budoucí palestinské ambasády v Praze - Suchdole našlo údajně sedm desítek střelných zbraní, které neprošly českou evidencí. Palestinská strana jejich výskyt nevysvětila. "Děsí mě to.... uvedl Šedivý.

Palestinští představitelé podle něj zatím při vyšetřování "hrají divadlo". Případné vysvětlení, že zbraně měly sloužit k obraně velvyslanectví, podle něj neobstojí. Palestince totiž v České republice nikdo neohrožoval. "
04. 01. 2014 | 15:51

Qin napsal(a):

Anastasie 14.02:Paní,nic ve zlém,ale PROBOHA!
04. 01. 2014 | 16:03

Pepa Řepa napsal(a):

Panenko skočická
ještě aby se k tomu jenerálovi nepřipojil Bimbo a nerozmazával to.

Jo, kdyby na Hradě seděl náš Karel, to by bylo jiná. Poděkoval by, že máme důvěru našich přátel. Jsme přece národem spolehlivých skladníků.

Joo teď se mám,už jsem zase skladník
novou holku Kníže má a je její chlapík
hrajem dál skoro jako Hladík
Radim Hladík

Inu Havelko..fata morgana, to se jen vzduch nad Suchdolem zatetelil.
Když Alláh dopustí i mirádž spustí a takíja to pojistí.

Na Jemma el-Fna v Marrákeshi je takových lidových vypravěčů ve čtvrtek večer plné náměstí.
Asi jsme taky Berbeři, když ty příběhy baštíme s otevřenou hubou.
Pánové, omluvte mě, já mám vycházku, asi půjdu zpátky do kurníku.
04. 01. 2014 | 16:10

Ing. N. napsal(a):

Pepa Řepa - píšete:
"Docela se bavím, jak šariátník někde v Thajsku bezpečně ví, že za tím byli pejzatci a zná jak to chodilo v Suchdole u Džamála v ložnici, když otevíral trezor:-), že vlastně zato mohou čeští poldové, kteří zřejmě tam donesli 70 samopalů."

Otázka zní:
To si policejní pyrotechnici, kteří rezidenci prohledávali dlouho do noci nevšimli, že se tam nacházejí kufry plné zbraní?
Trochu mi to připomíná útěk Krejčíře, kdy si také množství policistů nevšimlo, že jim utíká záchodovým okénkem. Když se chce, tak se tam zřejmě nasadí "inteligenti" a nebo se pouze kalí voda. Zatím se vyšetřování policie jeví jako naprosto nekvalifikované.

Další otázka:
Nebyla velvyslancova žena odvezena do nemocnice záměrně, aby tam nebyl nikdo, kdo by průběh vyšetřování mohl sledovat?
04. 01. 2014 | 16:16

skeptický napsal(a):

Pan Pepa
Ctěný nadkolego amnestitute,

Kolem devátého století sekta Ismailitů (Karmatů) tam nastrčila na nějakou dobu dynastii Fatimidů. Jistý Obajdallach a jeho potomci.
Nejlepší části Koránu jsou prý poplatné Bibli a Talmudu.Pán je znalec,Korán neznám.
04. 01. 2014 | 16:31

skeptický napsal(a):

P.S.
Možná amnestituente ?
04. 01. 2014 | 16:34

Pepa Řepa napsal(a):

Jo Fátimovci, spíš esotérika, gnoze, byli i u vesla v Syrii. Prý předci šlohli i černý šutr z Mekky. Jak to dokázali netuším.Třeba by věděl šariátník. Ale z té doby pochází slovo haššášín-asasín-či český hašašíra. Mám pocit, že jim -hašašírům- hašiš místní komorousové zatrhli a vyhnali je na východ.Pak si pamatuju, že čekají taky na Mahdího, ale víc o tom nevím.
Esli to byli Židé, tak určitě diverzanti.
04. 01. 2014 | 16:51

skeptický napsal(a):

nadkolego

To není zdaleka všechno.

Nějaký kabalista Ebn-Alsod Sabbaj přijal Islam,antož se to hodilo v politice.
Tenkrát se bojovalo o nástupnictví Mohammedovo,zvítězil Ali,manžel Fatimy,Mohammedovy dcery.

Sabbaj rozeštvával jak se dalo,a byl Alim vyhnán,stoupenci popraveni.
Po Aliho smrti dal Sabbaj rozhlásit,že Ali nezemřel,ale vrátí se,stejně jako Ježíš,a máme tu šiitismus s kabalistickými prvky,mesiáše,a muslimský protestantismus.A vzájemné vraždění dodnes.

Původní dogma islamu zní : Allah je jeden a Mohammed je jeho prorok,po němž už nebude dalších proroků.(Mohamedánství-Sunnité).

Tajné esoterické gnosticko kabalistické a humanistické spolky na odvádění od učení Kristova se zakládají od nepaměti.Včetně Darwinismu.
Protestantismus a Třicetiletá válka mají taky svého tatínka.

V r.930 další tajný kabalista Kalif Obajdallach opanoval Mekku,a odnesl si Černý kámen,doufaje tak zasadit Islámu šachmat,ale nepovedlo se.

Karmatům už začalo docházet,že slouží nadnárodním zájmům,ne Ismailovi,začali se bouřit,což donutilo vnuka Obajdallachova Al Mansura po 22 letech kámen vrátit,aby si zachránil kůži.
Dynastie byla zničena v r.1171 Saladinem.
Bagdadská dynastie Abbassidů ani španělská Omejadů Fatimidy nikdy za nástupníky Aliho neuznaly.
Assassini bylo další kukaččí dítě,ti dokázali zkorumpovat i počestný řád Templářů.

Je radost vidět,jak pečlivě se ten internet za ta léta očistil od všeho nepohodlného.
04. 01. 2014 | 18:03

minatomirai napsal(a):

"Docela se bavím, jak šariátník někde v Thajsku bezpečně ví, že za tím byli pejzatci a zná jak to chodilo v Suchdole u Džamála v ložnici, když otevíral trezor:-), že vlastně zato mohou čeští poldové, kteří zřejmě tam donesli 70 samopalů."
------------------------------------------------------------------------------
Jsem rád, Pepo, že jste si vyslzel připuštění. V Thajsku nejsem, ještě před měsícem v Centrální Asii,je však možné, že vaše kurníková episoda s přemírou slepičího sexu ovlivnila váš kohoutí GPS. Je však dobře vědět, že nikoliv déletrvající pamět o tom, co se před dvaceti lety povídalo v Maroku u Damašské brány.
Nikdo nic neví, existují jenom dohady. Izrael je pověstný svým "extrajudicial targeted killling" v podstatně větší míře než Palestinci. Je to jedna z možných hypotéz. Mohla mu to tam nastrčit manželka, aby si náhodou neusmyslel, že pojme druhou ženu, to je další možnost. Jedno je však jisté, česká policie si s tím naprosto neví rady.
04. 01. 2014 | 19:04

Pepa Řepa napsal(a):

Není nad Universitu čtvrtého věku.
jeden se dozví, kdo že záludně rozdělil Fátimovce a pak že je v Maroku Damašská brána.
Ale o tom, k čemu sloužilo 72 -řekl bych, stejně jako pannen- samopalů nic.
04. 01. 2014 | 19:51

Maximus napsal(a):

L.Stejskal napsal v 13:47
"za všechno zlo na světě mohou Židé (jak píše pan Maximus, muromec a několik dalších)".
...
Pane Stejskale.
Tak nevím, jestli se mám smát nebo brečet. Inteligentní na to jste dost, že moc dobře víte, že jsem neútočil na Židy jako takové, tedy na etnikum, ale pouze na jejich elitu od peněz, která vládne světu a samozřejmě má spoustu svých pěšáků v nejvyšší politice západního světa. Už několikrát jsem to zde porůznu vysvětloval a vy to zase zevšeobecňujete. Tak nevím jestli to nechcete pochopit nebo to moc dobře chápete, ale sledujete tím jiné cíle. Výše uvedená elita se přece neštítila financovat za obou WW vždy po nějaký čas obě strany konfliktu a dokonce za 2.WW s fašouny spolupracovala a část těch nejbohatších lidí od nich se dokázalo "vyplatit", přičemž kvanta obyčejných jejich lidí mizela v likvidačních lágrech.
A právě ta nejvyšší a nejbohatší elita ze zmíněného etnika používá už po léta chytrou politiku, takovou, že když se o ně někdo jen trochu otře, okamžitě je dotyčný označený za antisemitu či je přičinlivým cenzorem smazán. Jediné rozumné co by možná vysvětlovalo vaše chování je to, že některým jednoduším lidem kritika zmíněné elity splývá s celým etnikem a pak to zevšeobecňují. Pak bych vás i trochu chápal, že se bojíte diskuze, která je v dnešní době přece jen chůze na tenkém ledě.
Hezký večer.

P.S.
Nemusíte mě mazat a ani odpovídat. Zkusím se tomuto tématu vyhnout, vím že jste na mě alergický a pak když vás nabudím, mažete vše co napíšu i kdyby to byla pohádka o Smolíčkovi.
04. 01. 2014 | 20:26

stejskal napsal(a):

Pane Maxime,

pokud někdo zveřejňuje (na těchto stránkách) seznamy lidí působících ve veřejném životě podle jejich údajné či skutečné židovské etnicity jako Vy, je to z mého pohledu buď absolutní nepochopení některých dějinných tragédií (a jejich konotací) nebo antisemitismus či neonacismus. Píše-li někdo, že několik rodin ze stejného etnika, je původem všeho zla, svědčí to o tomtéž (to samé samozřejmě platí o úvahách, že původem všeho zla na světě jsou Arabové, Palestinci, islám a já nevím co. V případě křesťanství či judaismu, v nichž má kořeny celá naše civilizace, je to jen hloupost a neznalost, ale to sem nepatří).

Pokud zde někdo vyjádří extrémistický názor, že za všechno v palestinsko-židovském konfliktu mohou jen Palestinci či naopak jen Židé, nedá mi to, abych si nevzpoměl na ty seznamy a některé další Vaše vstupy (samozřejmě nejen na Vaše). Omlouvám se, že jsem si vzal do klávesnice právě Vás (stejně tak mohlo zaznít mnoho jiných jmen), v této debatě šlo hlavně o dva jiné její účastníky (jeden nenávidí islám a muslimy, druhý podobně jako Vy vidí za vším zlem Židy. Ne všechny, ale když jde o zlo, pak je za tím vždy nějaký ten Žid). Za ta léta už mám jisté zkušenosti, jak tyto debaty končívají. Proto dávám jasně najevo, že se zde nepovedou.

Hezký večer.

Libor Stejskal
04. 01. 2014 | 20:53

Maximus napsal(a):

Libor Stejskal

Ano, to máte pravdu, tehdy jsem sem nějaké seznamy dal a za to se omlouvám i když si myslím, že jsou horší věci. Jestli myslíte seznamy žijících lidí, tak to asi není správné, ale seznamy bolševiků kde toto etnikum mělo po r.1917 v Rusku většinu, mám za to, že je správné uvést. Lhát se nemá. Věřím vám ovšem, že je těžké takovou diskuzi uhlídat, ale mám za to, že se to neustálým blokováním tohoto tématu stejně někdy někde provalí a s větší intenzitou a to by bylo moc špatné. Osobně si nemyslím, že tu je doslova nějaké židovské spiknutí jako celku, je to spíše dáno jejich vysokým vzájemným altruismem a oni si prostě pomáhají a je to dáno historicky, kdy byli postiženi nucenou diasporou a tak nejen, že museli při sobě více držet než jiné národy, tak také se museli naučit více jazyků a také získali potřebný nadhled. Navíc měli někde zakázanou řemeslnou činnost a tak samozřejmě tíhli k penězům a duševní práci. Rovněž jejich silné náboženství tam asi sehrálo svoji úlohu. Dále mají celou řadu dobrých zdravotních a stravovacích zásad (sám se toho trochu držím), což má dobrý vliv na genetický základ lidí. Ovšem jejich elita od peněz, to je jiná káva, ale k tomu by se měli vyjadřovat spíše kvalifikovaní odborníci s potřebnými znalostmi. Po seznámení s fakty ve více knihách a často od žid. autorů, vás ale ubezpečuji, že tato finanční elita, která vládne světu, opravdu existuje a je za celou řadou událostí ve světě počínaje tím kdo bude třeba prezident a předseda vlády zemí, které tuto elitu zajímají, konče přímými akcemi vč. těch vojenských ve světě, což dělají jejich politické loutky. Rovněž dělat, že neexistuje sionismus je také dost naivní představa a pštrosí politika. Ale to je asi na jinou diskuzi.
Jen mám strach a oprávněné obavy, kam ta naše civilizace spěje, naše potomky zřejmě čeká hodně potíží.
Zatím žijeme tady u nás v lepší společnosti než byla ta předchozí, ale bohužel nepodařilo se tady nastavit směr k hospodářství a demokracii těch lepších západních zemí a to je moc špatné. Pak když si přečte člověk jména některých lidí, které jsou za některými megatunely, které se tady staly a zná původ těchto lidí, pak se ovšem mohou některá podezření nabízet!
Ale dám s tím pokoj, stejně to nikam nevede.
Hezký večer.
04. 01. 2014 | 22:06

stejskal napsal(a):

No, takto tomu rozumím více a do značné míry i souhlasím (tedy především s první polovinou toho Vašeho textu). A samozřejmě že sionismus existuje (vymyslel ho Theodor Herzl a vedly k němu zcela konkrátní historické důvody).

Genetický základ a stravovací návyky mi přijdou úplně mimo, protože obé je podmíněno prostředím, kde člověk žije (většina Židů, i těch bohatých a mocných, už dávno nepraktikuje žádný náboženský ritus).

Na chod světa má samozřejmě vliv celá řada mocných a bohatých lidí. Někteří jsou Židé (proč je jich vcelku hodně, jste částečně popsal, má to historické důvody), jiní nikoliv. Někteří z těch prvních spolu drží kvůli historickým vazbám, jiní zase ne.

Nabízet se může lecos, ale je důležité, aby člověk (a především společnost) nepodléhal jednoduchým vysvětlením, které házejí vinu na jedno etnikum apod. Kam svět směřuje, ještě nevíme, ale už bezpečně víme, kam se dostal tehdy, když podobný způsob uvažování dostal volný průchod.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
04. 01. 2014 | 22:24

tunajší napsal(a):

Srovnávám tři "malé pravděpodobnosti"-kufřík MUDr.Ratha (1 svědek úmluv ),smrt českého velvyslance bombou teroristů Pakistánu vůči celému hotelu (asi svědci) a smrt Palestince-diplomata v Praze (žádný svědek).
Rozhodně mrtvý vrahem není.Axiom č.1.
Jinde než v uvedených tří malých pravděpodobnostech,v sebeobraně může pokusem.I ten agresor.
04. 01. 2014 | 23:36

Pavel Rychetsky napsal(a):

Re: Pepa Řepa

Hura. Aleluja. Dekuju za znovuzosobneni a odpseudonymovani, stojim o vase kydy a muzu zase venovat pozornost diskusim. Jinak ja vzdycky budu mit radsi Repu lidsky zpruzenou a pak zapuzenou ale presto ostrou jako habanero, nez lobotomizovanou, hebkou a politickokorektni. Jsem rad, ze jste zpatky.

Vase roztouzena obdivovatelka.
05. 01. 2014 | 02:18

Pepa Řepa napsal(a):

Jsme tu- já-Alzi Heimmer a Roza Skleroza- tu jako zástupci Českého svazu obscedantních xenosenilů po lobotomii, meteorických kńučících čecháčků, kteří dělají křoví těm bystrým, optimistickým nadšencům zs Svazu mladých eurofilů.
Těžká práce, něco jako chlapík, který mně vyváží čističku a na bandě má nápis.

Vaše h.vn. - naše radost!
05. 01. 2014 | 09:09

buldatra napsal(a):

Stejně je to bezva, když neexistující stát má i u nás ambasádu a velvyslance a ten velvyslanec, s aláhovou pomocí, je šetřílek a shromažďuje samopálky a výbušniny.
Kdo šetří má za tři.
Tenhle měl za celou motostřeleckou rotu.

Možná se snažil opravit polámanou rozbušku nebo tak něco, nebo to byl kutil, který nesledoval rady ptáka loskutáka. Takže neměl ten zlatý ručičky, v důsledku čehož nakonec neměl žádný.
Z čehož plyne poučení, že ani kutilské vzdělávání nedobro zanedbávati.

A jak postřehlo bdělé oko šariátníkovo, ani policajti nic vlastně neví, že, tak nedělejte paniku, dyť je to naprosto noumální.
Kdejaký primář na plastice by mohl vyprávět.
05. 01. 2014 | 09:28

skeptický napsal(a):

Ohledně té Damašské Brány v Maroku : Praha má Píseckou Bránu.Asi se po nás opičili.

Existuje 72 přívlastků Božích,dokonce paralelně v Hebrejštině i Latině,v úhledné tabulce 9 x 8.Hebrejci počítali po tuctech,křesťani po desíti.Měsíců měli křesťani dvanáct,Hebrejci lunárních třináct.
Egypťani jich měli dvanáct.Rok dělili na 360 dnů,tak jim to nevycházelo,a ten hříšný zbytek se přitloukl na kříž.To je ten křížek na říšském jablku.
Pak se to ujalo i jinde.

Jestli těch samopalů bylo nemlich 70,tak to znamená ,že zesnulý byl tajný křesťan,a objednával po deseti.Kadáfí byl zase tajný Jevrejčik.Ten dával lidi co to o mamince věděli zabít.

Ten si u nás koupil 2000 Tatrovek, a nikdy nezaplatil.Asi měl nějakého tajného Muslima u nás v Omnipolu.To ovšem potom dává lidem špatnou pověst ve kšeftě.

Ten vyslanec si asi v tom trezoru schovával domácí oltáříček,a zaminoval to,aby nebyl odhalen.Skrýval to i před manželkou,ta se kolem motala,tak byl nervózní a bác.
Všude se to hemží dvojitými agenti,samá pátá kolonáda.

Podle prstů se to nepozná,každý jich má pět.Potkal jsem jednou Arména,ten jich měl
šest,a to maj bejt prosím křesťani.Prase aby se v tom vyznalo.Jeho brácha prej taky,ale toho jsem nepotkal.A doktoři teď okrajují kdekoho,aby do toho vnesli další zmatek.Skrytý boj zuří už dva tisíce let.
05. 01. 2014 | 11:56

skeptický napsal(a):

Nesmíme si to u Palestinců rozházet.Předpokládá se,že tam během několika nejbližších desetiletí dojde voda,a mohli bychom je mít tady.
05. 01. 2014 | 18:50

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 12:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy