Poučení z "F*** the EU"

09. 02. 2014 | 14:52
Přečteno 3090 krát
I když se objevily nové odposlechy představitelů USA, hanlivě se vyslovujících o EU, není třeba hned skočit na špek a řešit, kdo to řekl a jak ho potrestat. Podstatné otázky totiž jsou, komu to prospěje, že se nahrávka objevila, a zda na tom není něco pravdy.

Victoria Nuland/ová, náměstkyně ministra zahraničí USA, prý řekla "F*** the EU" (volně přeloženo: do p.... s EU) v hovoru o řešení ukrajinské krize. Po předchozím zveřejnění odposlechů německé kancléřky Merkelové Americkou národní agenturou pro bezpečnost (NSA) je zjevné, že taková věta nic pozitivního do euro-americké spolupráce vnést nemohla. Každý automaticky připíše další velký černý bod na účet USA a další krůček k erozi vztahu EU-USA po aféře s NSA, která vedla k roztržce mezi Merkelovou a Obamou a k pozastavení obchodní dohody EU-USA, je na světě. Kdo kdy dělal v zahraničních vztazích, ví o aroganci americké administrativy své. Zkusme se ale nad prý nejčastěji používané slovo v angličtině povznést a zeptat se, komu ty roztržky prospívají a zda nemají ti amíci v něčem pravdu?

U první otázky by se staří Římané ptali: cui prodest, cui bono, komu to prospěje? Kdo má zájem na tom, aby v případu Ukrajina USA a EU nespojovaly svoje síly? Kdo jiný než soupeř v tomto boji o sféry vlivu? Je to náhoda, že ten rozhovor unikl právě v Rusku?

U druhé otázky (zda nakonec nemají ti amíci kus pravdy) bychom na té nové nahrávce měli věnovat pozornost tomuto: ta kritická "f"-věta byla řečena v souvislosti s neschopností EU řešit jakýkoliv vážný zahraničněpolitický problém. Na Libyi jsme se v EU neshodli, na pomoci SAR jsme se neshodli, na případu Ukrajiny to vidíme v přímém přenosu. Ponaučení, které si z toho vezmeme, by mělo znít: tady EU musí přitlačit, zlepšit se. Stejně špatní jsme ve vlastní obraně: rozpočtové rozdíly mezi EU a USA jsou v oblasti národní bezpečnosti propastné. To musí ale napřed členské státy změnu chtít. Jinak se my, Evropané, mezinárodní velmocí - k velké radosti především Ruska - nestaneme a budeme za to platit, v nejlepším případě jen penězi.

A tak zatímco EU a USA řešily odposlechový zápach vypuštěný z Moskvy, v Soči se ve stejný den český prezident srdečně pozdravil s prezidentem ruským.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Kelt napsal(a):

Je to "kauza Janoušek"-opět snaha řešit kdo,nebo kde to vyplulo na povrch a ne
podstatu věci.
Ukrajina je potenciální zdroj levné pracovní síly a ohromné odbytiště všeho možného a nemožného.
Kolik výrobních kapacit by se přesunulo na Ukrajinu ze zemí Visegradské čtyřky?
Kdo by ovládl ukrajinské energetické zdroje a její trh?
"Vo to tu go?".
Situace není dobrá pro střední Evropu.Rozdělení Ukrajiny na západ a východ by přineslo velkou nestabilitu do této oblasti.
Náš,český zájem musí být,aby Ukrajina zůstala celistvá a demokratická-o to by měla EU a Ruska federace usilovat.
09. 02. 2014 | 15:13

Marian napsal(a):

Správně, může za to Putin a Rusko..Victoria bude patrně Putinova kolegyně z KGB..
09. 02. 2014 | 15:15

Dalimír napsal(a):

To co tvrdila náměstkyně min.zahraničí v odposlechu si dávno myslí většina občanů v české republice ! Lidovče Pavle Svobodo veškeré spolky a unie na světě miluje pouze čert! Peklu veškeré spolky hrají do noty !Nic dobrého pro společnost se tam nikdy nevymyslí ! Myslíte si že to vaše združení křesťanských demogratů je OK ? Kdyby jste jen tušili co si o vás většinová společnost myslí ,dávno by jste se sami rozpustili ! Vaše strana KDU ČSL nemá pro tenhle stát žádný positivní přínos ,s tím se smiřte ! Anebo dokažte že se lidé mýlí !!
09. 02. 2014 | 15:16

jméno není důležité napsal(a):

"v Soči se ve stejný den český prezident srdečně pozdravil s prezidentem ruským."

A co je na tom špatně?

"Kdo má zájem na tom, aby v případu Ukrajina USA a EU nespojovaly svoje síly?"

No přece ten, kdo posílá toho druhého "do prdele" (eufemismus pro "fuck"). To je snad jasné ne? Proč podezřívat někoho jiného, než zjevného agresora?

P.S: Pro co jel váš šéf Bělobrádek do USA v době vrcholu své kariéry = v době sestavování vlády?

1. Je pravda, že si jel pro instrukce?
2. Je pravda, že si jel pro peníze na zalátání dluhů KDU-ČSL?
3. Popř. od koho je KDU-ČSL získalo a za co?

Předem děkuji za odpověď
09. 02. 2014 | 15:17

Martin1 napsal(a):

Já si taky myslím, že je potřeba tu Ukrajinu osvobodit, chtělo by to ale nějaký zvací dopis, i Rusové když k vám přijeli na návštěvu s celou armádou "Střed", tak si taky přes Bilaka na záchodcích obstarali zvací dopis. Nejlépe, kdyby tam přijeli na tancích Poláci s Čechy a Slováky - je tu jazyková příbuznost, dluh všech k NATO, tak kdo s tím přijde první, je to ale v troubě, my nemáme armádu, ani tanky, ani chuť.
09. 02. 2014 | 15:19

Reveil napsal(a):

Když se na chvilku oprostíte od primitivního antirusismu, pak musíte postřehnout, jak to s těmi úniky vlastně asi je.
Jde-li např. o únik moči u předsedy jedné z českých tradičně odpovědných stran, je příčinou biologie a únik je jistě neúmyslný.
Na druhé straně je únik odposlechu nějaké US funkcionářky jistě chtěný a řízený (snad nemyslíte, že pan Snowden v Rusku ještě stále disponuje aktuálním přístupovým kódem k odposlechovým sběrnicím NSA?).
Jiná možnost je, že velmoc za velkou louží ztrácí kontrolu nad svými úniky, podobně jako předseda jedné pražské politické partaje. Pak by ovšem křečovité zbrojení bylo zcela hloupou reakcí. Pak by bylo nejlepší vyhrabat si dostatečně hlubkou noru, do které zalézt.
Takže si myslím, že evropské země by neměly jen tak mirnix-dírnix začít vyhazovat prachy za šavličky pokaždé, když nějaká vulgární washingtinská dáma řejkne "fuck".
09. 02. 2014 | 15:22

Maximus napsal(a):

Pan autor zaperlil a v poslední větě třeba napsal:
"A tak zatímco EU a USA řešily odposlechový zápach vypuštěný z Moskvy, v Soči se ve stejný den český prezident srdečně pozdravil s prezidentem ruským".
................

Problém ovšem je, že to neslušné souvětí bylo vyřčeno a tak není rozhodující kdo to zveřejnil, ale kdo a co řekl. A to je rozhodující pane autore. Ten zápach nebyl z Moskvy, ale z úst někoho jiného a ukazuje, že politika USA je trochu v jiných dimenzích, než by tady někdo chtěl nám tady neustále říkat.
Rusnok zase řekl něco jako ty v.le v souvislosti s pohřbem Mandely a byl málem za to ukřižován!
09. 02. 2014 | 15:27

Marian napsal(a):

"Odposlechový zápas vypuštěný z Moskvy"... to snad ani nemá cenu komentovat.Naši demokraté si v jednostrannosti a neobjektivnosti v ničem nezadají s ideologickými slouhy a hlásnými troubami minulého režimu.
09. 02. 2014 | 15:28

Martin1 napsal(a):

Situace je už natolik spletitá, že ji pro nechápavé dokáže rozplést jen učitel národa ústy národního umělce ve zpěvu hymny a veletočem by to mohla ozvláštnit cvičená opice na hrazdě.
09. 02. 2014 | 15:42

Richard napsal(a):

"I když se objevily nové odposlechy představitelů USA, hanlivě se vyslovujících o EU, není třeba hned skočit na špek a řešit, kdo to řekl a jak ho potrestat.
Podstatné otázky totiž jsou, komu to prospěje, že se nahrávka objevila, a zda na tom není něco pravdy."
autor

by mě zajímalo, jestli jste podobně uvažoval také při aféře Rusnoka
09. 02. 2014 | 15:44

Občan napsal(a):

Nepřejou si, autore, vědět, co znamená VOLNĚ přeloženo "Fuck the Europe" :o)))

A za tu svoji slátaninu si daji facku sám.

EU ZATÍM nemá žádný zahraničněpolitický problém. EU se "jenom" montuje do něčeho, do čeho jí vůbec nic není a tím montováním se si podřezává vlastní větev. Podobně jako v Libyi, kde se nechala amíky vyhecovat k vojenské agresi proti státu, který Evropu nikterak neohrožoval. Zato PO jeho "osvobození" se stala rozvácená a islamisty ovládaná Libye hrozbou pro Evropu, kterou má EU navíc doslova za humny.
KOMU KU PROSPĚCHU?
Tou "pomocí" Sýrii máte na mysli napadení dalšího státu a vyzbrojení militantních islamistů v něm operujících?
Myslím, že Bosna-Hercegovina a Kosovo stačily.
KOMU KU PROSPĚCHU to obkličování Evropy a Ruska islamistickými režimy?

Tywoe, jestli tohleto učí evropské právo na právnické fakultě a ještě k tomu kandiduje do EP, tak se máme věru na co "těšit"; a je docela s podivem, že nám ještě nikdo nevyhlásil válku...

Mimochodem - Victoria Nuland se ve skutečnosti jmenuje Nudelman, její otec je ortodoxní, má za manžela jakéhosi Roberta Kagana (také pěkně vypečená neoconská rodinka - http://www.deliberation.info/victoria-nuland-matze-maiden/) a amíci jí přezdívají "Matze Maiden".
Ale pšššt, protože vůbec není pravda, že ovládají veškerou americkou administrativu :o)))
09. 02. 2014 | 15:45

SuP napsal(a):

Pane Svobodo -
Asi vám dám za pravdu. Sám si vzpomínám, na nabubřelá prohlášení, jak EU hospodářsky USA brzy překoná, jak se velkohubě porezentovalo nové Euro jako měna, která "ukončí" hegemonii dolaru.... Je to všechno už sice dávno, ale kdo by se divil Amíkům, když konečně mají pocit, že jsou na tom už zase líp a že svoje problémy vyřeší zřejmě lépe a rychleji, než celá slavná EU? A o té neschopnosti řešit jakýkoli zahraničněpolitický problém, potažmo spolupracovat na řešení to platí jak příslovečná "Pé" na "Há".
09. 02. 2014 | 15:51

Martin1 napsal(a):

Vůbec není důležité, kdo co říkal, ale co to může udělat s těmi, co to slyší a tak je povinností nás všech říkat, že jsme nic neslyšeli, že nikdo nic neříkal a co bylo slyšet, že někdo říkal, slyšeli jen nepřátelé a to je od nich podlé!
09. 02. 2014 | 15:54

patriot napsal(a):

Zveřejněné odposlechy jsou v naší prohnilé a manipulované demokracii jedinými závany pravdy.

Díky za každý odposlechový zápach!
09. 02. 2014 | 15:56

hromadná socialistická bída made in E.U napsal(a):

Victoria Nuland řekla"PRAVDU".Nic víc,nic míň.
09. 02. 2014 | 15:58

Pepa Řepa napsal(a):

Kdepak, hned se pozná korektní člověk.
Vytečkuje Fuck a článek je jako leklá ryba.
Nekandiduje do EP?
Hodil by se tam, slova o ničem.
Hujeři vysvětlí, že za chvíli předeženeme všechny.
Copak USA ...i Ukrajinu.
09. 02. 2014 | 16:14

Divobyj napsal(a):

Je to horší,Svobodo,

mnohem horší!Lépe přeloženo fuck you EU-jebem EU.
(napsáno pro jistotu opět v cizím jazyku),kterému Svoboda snad lépe porozumí.

Zajímalo by mne,na jaképak jste Svobodo straně? EU,nebo snad USA?
Na jaké straně je váš předseda Bělobrádek,to víme.
A co vy,Svobodo,tak ven s tím,evropane!
09. 02. 2014 | 16:34

Terry Fox napsal(a):

Víte co, zkusme si trochu zahrát. Představme si, že tu větu a všechno ostatní neřekla nějaká Američanka, nýbrž ruský ministr Sergej Lavrov, nebo ruský velvyslanec na Ukajine. A nahrála to americká NSA. Máte to? Dobře, a teď se budeme k tomu vyjádřovat. Snad by mohl začít samotný autor blogu. Co říkáte, pane Svobodo, zkuste to, vždyť je to jenom hra. Co byste tady napsal k věci v takovém případě? Taky něco takhle shovívavého, pln pochopení? Nebo byste plival síru a svolával mocnosti pekelné na celé Rusko? Proč se tak blbě ptám, že ano?
09. 02. 2014 | 16:38

Sylva Šauerová napsal(a):

Velmi dobře, pane Svobodo. A rozumný claim do eurovoleb. Blahopřeji.
09. 02. 2014 | 16:44

Petr. napsal(a):

Kéž by si tuhá byrokratická EUROvláda, vzala příklad z demokratické vlády USA.
Evropa by nepadala čím dál tím víc do hospodářského bahna.
09. 02. 2014 | 16:44

libertad napsal(a):

Pan bloger se zjevně těší na 500 000,00Kč příjem v E.P. Z prvního místa na kandidátce KDU-ČSL na 95% postoupí. Nebo že by ta strana nedostala v okrsku Č.R. 5%.
Na druhé straně pan bloger se mi jeví kvalifikovanější do E.P.
než bývalý skokan PLOC, nebo jistý POCHE.
A ten E.P. by měl bruselským úředníkům snížit rozpočet a donutit je, aby se zabývali podstatnými věcmi, ne zákazy -na příklad- potravin.

S pozdravem

Sidonio Libertad
09. 02. 2014 | 16:44

vasja napsal(a):

libertad napsal(a):
Pan bloger se zjevně těší na 500 000,00Kč příjem v E.P
----------------------
Tak to je masakr. :-))
09. 02. 2014 | 16:54

Sláma napsal(a):

SuP napsal: " Sám si vzpomínám, na nabubřelá prohlášení, jak EU hospodářsky USA brzy překoná..."
Supe, jste docela analfabet. EU hospodářsky překonala USA už v roce 2009!
Mimochodem, tohle není ani tak ostuda EU, jako USA. To americká diplomatka dala jasně najevo svůj "pozitivní" vztah k EU.

Jinak ale podněcovat a financovat svržení vlády zvolené ve svobodných volbách už nemá s demokracií vůbec nic společného. Svoboda jen dává najevo, co ti lidovci jsou vlastně zač.
09. 02. 2014 | 17:18

Reveil napsal(a):

Sláma
"Svoboda jen dává najevo, co ti lidovci jsou vlastně zač. "

Ovšem, je to partaj lidí, jako byl Plojhar a v současnosti jsou Heller, Herman.
09. 02. 2014 | 17:24

TomášL napsal(a):

Autore,

více mě zaujal názor na Klička jak vztah k EU.
09. 02. 2014 | 17:29

Viola napsal(a):

Ten zápach byl vypouštěn ústy USA k Ukrajině a EU, Rusko jen poslouchalo.
Je to strašné, jak píšete, lídr KDU. Začínám věřit, že ten ďábel se skrývá v USA.
V čem by ti amíci jako měli mít pravu? Jako na neposlušné jejich rad spouštět oheň a síru? Kdo je pro nás lepší spojenec, ten, který je blíž (bližní), nebo dál
absolutně cizí, jak mentalitou, náboženstvím, morálkou i vzhledem.
09. 02. 2014 | 17:40

čert }:o napsal(a):

mně se zase líbí tento kraťoučký proslov jednoho euposlance

http://www.youtube.com/watch?v=sQC375vGj9Q&feature=youtu.be
09. 02. 2014 | 18:04

SuP napsal(a):

Sláma -
Klidně si o sobě Hujere myslete, že jste vzdělanec. Jen mi zkuste přiblížit, na základě čeho tolik věříte tomu třeskutému hospodářskému úspěchu EU vůči USA?
Předesílám, že "ukazatelema" mě neoslníte. Já vim svoje.
09. 02. 2014 | 18:06

Porta napsal(a):

"A tak zatímco EU a USA řešily odposlechový zápach vypuštěný z Moskvy..."

To jste napsal špatně, pane vysokoškolský učiteli Svobodo, správně to má být:

"A tak zatímco EU a USA řešily odposlechový zápach vypuštěný z úst Victorie Nuland..."
09. 02. 2014 | 18:07

SuP napsal(a):

čert }:o -
Úžasný odkaz!!
Rád Tě zas vidím.
09. 02. 2014 | 18:09

Elena napsal(a):

Pani Victoria Nuland sa prezentovala ako Dáma, teraz vieme že je obyčajna skoro ako každa si zanadávala, simpatickým je že sa ospravedlnila a k telefonátu sa priznala, nezatlkala.
Tak že , pre mňa vlastne nič nového pod slnkom.

Koľko je takých, čo sa na Dámu hrajú , iba nejaká náhoda dokáže odhaliť ich pravú tvár.

Politiku neriešim, preto že každý vie, že o krajinu sa handarkuju všetci.
09. 02. 2014 | 18:14

čert }:o) napsal(a):

ahoj Supe
no máme trochu smutku v rodině a během ledna
dva pohřby. Švagr a otec během tří týdnů.
Ale to bude dobrý a musím fungovat dál.
Jinak koukám že vše při starém

tady ještě jeden príma =o)
http://www.youtube.com/watch?v=d57L6B-dJOE
09. 02. 2014 | 18:19

Sláma napsal(a):

SuP napsal: "Předesílám, že "ukazatelema" mě neoslníte. Já vim svoje."
S tím se ovšem nedá polemizovat. Pokud vám data například americké CIA (CIA World Yearbook) nejsou dost dobrá a vystačíte si se svojí vírou ...
09. 02. 2014 | 18:28

SuP napsal(a):

čert }:o) -
Tak to je mi líto. Držím palce. Ty to zvládneš.
09. 02. 2014 | 18:29

SuP napsal(a):

Sláma -
Nechci s váma polemizovat.
09. 02. 2014 | 18:31

Elena napsal(a):

USA, EU a RF , súperia medzi sebou, kto bude mať aký podiel na Ukrajinskej privatizácie . No a ?
09. 02. 2014 | 18:31

Pepa Řepa napsal(a):

Vzhledem ke zmínce o OH je škoda, že pana Svobodu nepozvali k Moravcovi.

Dělal by čtvrtýho do mariáše odborníkům na OH - sportovcům tělem a duší od pohledu- Karlovi, Luboškovi a Václavovi. Za bimbovce mohli přizvat Forejta.
Mohli hrát pauzírovanýho.
Sportovci.
09. 02. 2014 | 18:44

Joe Ratata napsal(a):

pro lídra KDU, vykladatele evropského práva
A to jako zkz ten diplomatický Viktorčin smrad měl dát Zeman Putinovi pěstí? Nebo Putin Zemanovi? Nebo spíš oba Viktorce? A nebo tam poslat Klička.
09. 02. 2014 | 18:49

Lukr napsal(a):

Proboha i tento Euroskeptik chce do Evropského parlamentu.
Je to špatný, je to špatný, je to špatný.
Každému jsem říkal(euroskeptiky nevolte) nevolte je, nevolte je, nevolte je ale je to marný, je to marný, je to marný.
No doufejme že se tento zvlášť vypečený exemplář do Evropského parlamentu nedostane.
09. 02. 2014 | 19:01

mb napsal(a):

řepa ... jako komentátora si měli přizvat vás ... vymyslel byste nějaký přiléhavý řepovský neologismus, až by z toho vyrostla ve španělsku hala ... a holky by měly kde hrát a kde smáznout španělky ... njn, stane se ...
09. 02. 2014 | 19:03

fikus napsal(a):

Premyslim o tom, ze angazma a existence vasi partaje ve vrcholne politice tomuto statu pranic dobreho neprinese. Ja si chvili vymenoval nazory s vasim predsedou a zjistil sem, ze za to co tvrdil se nekona. Ocista strany mimo vysokou politiku. Nikdy jsrem vasim cistym srdcim neveril a to nejde
09. 02. 2014 | 19:37

Rosťa napsal(a):

Svobodo, jste morální ubožák včetně těch, kteří vám tu tleskají. Na tomto hnojníku, co si říká Aktuálně jste mezi svými.
09. 02. 2014 | 19:40

skeptický napsal(a):

Trochu mi to připomíná z pera našeho klasika jak policajt zoufale přikrýval helmou psí hovno na chodníku,do kteráho nějaký občan peckami z třešní vysázel monogram našeho milovaného mocnáře.

Nevím,jestli se smát nebo brečet.
09. 02. 2014 | 19:47

skeptický napsal(a):

Nedělejme si hlavu.Píše se 38. rok.Jen mi nejde do hlavy,kde se jim tam vzali sudeťáci.
09. 02. 2014 | 19:55

Elena napsal(a):

USA investovalo na Ukrajine , postavilo rýchlostnú 500 km ´diaľnicu . EU investovalo na Západnej Ukrajine , Rusko investovalo do Ukrajinskej siete plynovodov. Každý si stráži investície. Čina zakúpila pôdu, kúpila územie dvoch administratívnych rajónov. Ukrajinci dávno vedia, že vo svojej zemi nie sú pánmi a tak skoro nimi nebudu, iba si želajú právny štát, zastavenie chaosu.
09. 02. 2014 | 20:07

Josef Švejk, obchodnk se psy, Praha XII napsal(a):

Evropa předložila Ukrajině jakousi nabídku a ta nabídka byla shledána jako nic neřešící. Navíc, když někteří za nic neodpovědní jedinci zkoušeli mlžit s přísliby navýšení pomoci, Füle řeklo že si to asi špatně přeložili.
Veškerou evropskou pomoc mají Tymošenková a oranžový poďobanec už dávno na Kajmanech. Víc nebude.

Nulandová prostě Evropu kritizovala za to, že úderná komanda vycvičená NATO v Estonsku nepřitvrdí muziku. Ne za to, že Ukrajině s ničím nepomůže. Nějaká čtyřpísmenková slovíčka v tom projevu byla opravdu to nejméně zajímavé.
Klička jí připadal jako ňouma.
Jel do Mnichova na konferenci a tam byl poučen, takže po návratu do Kyjeva už vyzývá k vytvoření milicí v každém domě.
Bosenský scénář v plném proudu.

Zkuste si představit, že bych někde v našem milém hlavním městě vystoupil s návrhy, aby všichni komu se nelíbí přítomnost lidovců (které prakticky nikdo nevolil) ve vládě, jejíž dvě konstituanty šly do voleb s hesly naprosto nekompatibilními s čímkoli, co dnešní lidovci představují tvořili milice a milého Hermana vyexpedovaly z ministerstva, kde rozděluje porce našeho dortu.

Ani bych nemusel ničím házet, nic podpalovat, nikoho mlátit a octl bych se v policejní cele. Nějaký nešťastný státní zástupce by si musel lámat hlavu s tím, jak mě jako zachovalého a slušností vyjádřování známého občana zaligrovat natvrdo a ne podmínečně.
Asi by hodně musel zdůrazňovat společenskou nebezpečnost mých výroků, i kdybych je (stále prosím mluvím hypoteticky) byl vyslovil jen před hostinským a pánem v buřince v hospodě U Kalicha (nezaměňovat s Töpfrovnou).
09. 02. 2014 | 23:47

Baba napsal(a):

Babo, mohlo by být i správněji, osvědčená cesta je krok za krokem.
10. 02. 2014 | 00:17

Martina K napsal(a):

Jedno mi neni jasne-to jako ti dva nevedeli, ze je nekdo muze poslouchat? Procpak si to nezasifrovali? Existuji v podstate 3 moznosti. 1. arogance Obamovi administrativy vysplhala do nevidanych vysek. 2.inteligence a kompetentnost clenu administrativy klesna do nepredstavitelnych hloubek 3. Chteli, aby to odposlouchavaci slyseli. Bod 3 je spise zbozne prani, aby to nebylo 1. nebo 2. At tak nebo tak komentar autora tohoto blogu je uplne mimo.
10. 02. 2014 | 06:12

Leonardo di Cabriolet napsal(a):

Jé, pán je lidovec, jen takový dokáže bez uzardění a pocitu studu pominuout fakt, že na Ukrajině došlo ke zneužití ekonomické situace dvěma mocnostmi - USA a EU, které se snaží v rozporu se svými kecy o pravdě, lásce, lidských právech převzít moc na (alespoň nominálně) nehzávislé Ukajině a dostat ji pod své područí. Že k tomu používají násilí, že všichni ti majdanší demokraté jsou jimi placeni a povzbuzování, to je panu lidoveckému Svobodovi zcela u jeho klerikálně černé zadnice. že tady ohlupují celý svět propagandistickými žvásty o boji za demokracii a ještě mají jak EU tak USA tolik drzosti, že se snaží si svou Ukrajinskou kořist urvat jen pro sebe. A Vás lidovče Svobodo, bratře, zajímá, kdo zveřejnil odposlech, ze kterého vyplývá, jak se jeden z gaunerů (USA) snaží vyštípat druhého gaunera (EU) z vykořisťování ukrajinského bohatství. Já pevně doufám, že až skončí hry, tak Putin s Janukovyčem zjednají pořádek, inu na hrubý pytel hrubá záplata.
10. 02. 2014 | 07:16

Kleofáš napsal(a):

to autor:

v čem, že by EU měla přitlači, v čem že by se měla zlepšit? Ve vývozu gaunerských manýrů, v podpoře násilného boje proti demokraticky zvoleným režimům, v podpoře ukrajinským zlodějům zemního plynu( Tymošenková a spole), v plundrování existujících provozů v "nových" členských zemích? Vy jste Svobodo skutečný lidovec-hnus velebnosti.
10. 02. 2014 | 07:30

čert }:o) napsal(a):

Sup
děkuju
10. 02. 2014 | 08:46

dík za odkaz, trochu slunce po ránu napsal(a):

Godfrey Bloom by občas mohl pronášet projevy k lidovcům, potřebují to.
10. 02. 2014 | 09:03

17,3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

SuP napsal(a):
Sláma -
Klidně si o sobě Hujere myslete, že jste vzdělanec. Jen mi zkuste přiblížit, na základě čeho tolik věříte tomu třeskutému hospodářskému úspěchu EU vůči USA?
Předesílám, že "ukazatelema" mě neoslníte. Já vim svoje.
09. 02. 2014 | 18:06
------------
Skutečně je vše při starém. Nač pak ale diskutovat ? Jaký to má smysl a jde vůbec ještě o diskuzi, když tedy : "ukazatelema" mě neoslníte. Já vim svoje.

Blog má tak pitomou premisu / "k úniku došlo na území Ruska"/, že závěr jinak ani dopadnout nemohl.
No a že lidovci jsou tradičně napíchlí na peníze v resortu MO - to autor snad ani zdůrazňovat nemusel.
Co se týče velmocenského postavení - tak jen jedno.
Pokud vnitřně nekonzistentní celek stále expanduje, skončí to v závěru fiaskem v samotném centru takového celku.
10. 02. 2014 | 12:51

OPLOT napsal(a):

https://www.facebook.com/pages/Antimajdan/263524583809903?ref=hl
Украины нет, которая была,
Её майданники пропили.
Жила спокойно, пусть бы и жила,
Так нет – на Западе решили:
Чем хуже ей, больнее тем России,
На Украине есть кому её продать,
Там ведь давно за нас все порешили –
Как Украину-матушку кромсать.
А что Майдан ? Америка платила,
Теперь плоды неверных пожинать…
Кого ж ты, Украина, породила,
Что б так легко страну свою продать ?
О нет, неужто так бывает,
Хотя ещё Шевченко говорил,
Что за кусок земли –
Брат – брата убивает,
Чтоб сам хозяином там был.
Одумайтесь, пока ещё не поздно,
Гетманы-самозванцы, бунтари !
Придет тот суд и он осудит грозно
Не состоявшихся хозяинов земли !
https://www.facebook.com/pages/Antimajdan/263524583809903?ref=hl
редактировать

Antimajdan
antimajdan
11. 02. 2014 | 13:01

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy