Pád Janukovyče alias peníze na prvním místě

22. 02. 2014 | 17:29
Přečteno 5423 krát
Nenadálý návrat k ukrajinské ústavě z r. 2004, tj. k parlamentně-prezidentské republice, vyhlášení předčasných voleb díky noční směně ukrajinského parlamentu, to vše nemá příčinu v nenadálém demokratickém prozření tamějšího parlamentu a prezidenta Janukovyče: patrně jde opět a jen o peníze, resp. jejich zmrazení na účtech v EU a USA. EU si opět ověřila, jak účinné je, když použije svojí sjednocenou sílu.

Poraženým není jen Janukovyč and his boys, ale hlavně Rusko. Ukázalo se totiž, že jedna věc je příslib veřejných peněz pro Ukrajinu, příslib, kterému EU konkurovat nemohla, ale druhá věc je, že ukrajinští pohlaváři zjevně mají svoje soukromá konta na západě od Kyjeva, ne na východě. Jsou zjevně dost chytří na to, aby je případ Chodorkovskij dostatečně varoval před ponecháním svého bohatství v rukou ruského cara Vladimíra Vladimíroviče.

Jistě to není ještě konec příběhu, frustrace je velká, Janukovyč v úřadě a předčasné volby daleko, ale zaplať Pán Bůh za konec střelby, tak blízko našich hranic.

Z těch mnoha poučení, která nám ukrajinská krize nabídla, si jich zapamatuji alespoň několik:

(1) Zatímco u nás se nadává na zbyrokratizovanou EU, Ukrajinci za pouhé přidružení k ní (ne členství) několik týdnů v mrazu nastavovali svoje zdraví a životy; koneckonců podle toho pojmenovali i svoji revoluci: euromajdan.

(2) Važme si toho, kde žijeme: v Rusku nebo na Ukrajině mohou lidé s tvrdými lokty vydělat peníze, ale nemají je kde utratit: k příjemnému životu je třeba silný střední stav, který chodí do divadel a do kaváren. Tento střední stav tam vyhubili a Nečasova vláda na tom u nás také usilovně pracovala.

(3) Takové zacházení s ústavou, tak rychlé ústavní změny jako na Ukrajině jsem ještě neviděl. Hodně to vypovídá o úctě k právu a k tomu, zda v ní celý národ opravdu vidí základ svého společného života, anebo jen dokument, který tak nějak ke státu patří.

(4) Vyhlášení autonomie ve Lvově ukazuje, že jen nalezení silného společného zájmu, chtěného na obou březích Dněpru, může dlouhodobě udržet Ukrajinu pohromadě.

(5) Náhlý konec ukrajinské krize díky evropské jednotě ukázal, proč si Rusko musí přát a přeje rozbití EU. Silná a jednotná EU je mocný soupeř Ruska.

(6) Účinnost sankcí by měla Evropskou unii povzbudit k posilování svého jednotného vystupování v zahraničí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Terry Fox napsal(a):

Jestli si Rusko vezme zpět alespoň svůj Krym, tak ten cirkus na Majdanu měl smysl. Ať je konečně ve věci jasno. Snad až bude po olympiádě, tak se na to Putin koukne. Měl by.
22. 02. 2014 | 17:43

Bestia triumphans napsal(a):

Autor napsal:
"(1) Zatímco u nás se nadává na zbyrokratizovanou EU, Ukrajinci za pouhé přidružení k ní (ne členství) několik týdnů v mrazu nastavovali svoje zdraví a životy; koneckonců podle toho pojmenovali i svoji revoluci: euromajdan."

!!!
Ano, najdou se tací - slušné slovo pro ně těžko najít - , kteří se nestydí tvrdit, že výběr mezi EU a Ruskem je pro Ukrajince něco jako Sophiina volba.

Tomu se říká chucpe, Řepo, viďte.
22. 02. 2014 | 17:48

Yosif K napsal(a):

Tento střední stav tam vyhubili a Nečasova vláda na tom u nás také usilovně pracovala.
KONEC CITATU.

Nastává ráj střední třídy a proletářů - socani, lidovci a babišovci jim pořádně přidají na platech. Třeba každýmu deset tisíc nebo něco tak?

Kde se na tzo vezmou peníze? Zdroje tu jsou......................
22. 02. 2014 | 17:49

Bestia triumphans napsal(a):

Na Ukrajině konečně začínají kácet Leninovy sochy.
Sochy toho úchylného masového vraha nemají v normální zemi na veřejnosti co dělat, maximálně v muzeu komunismu.

V Německu taky nemají na náměstích sochy například Goebbelse.
22. 02. 2014 | 17:53

TomášL napsal(a):

Autore,

fascinuje mě, že víte, kde si schovávají peníze. Rovnou napište i kolik, ať to máme od podlahy.

Víte, jsem toho názoru, až opadne revoluční doba a nastane čas dennodenní dřiny, co nastane. Vzpomínáte, jak Rusko zasadilo smrtelný úder skrze plyn? Vzpomínáte, že nikdo ze Západu nepřispěchal na pomoc Ukrajině?

Nechvalte dne před večeři, vždyť teprve svítá!
22. 02. 2014 | 17:56

Antonín Malík napsal(a):

"V Německu taky nemají na náměstích sochy například Goebbelse."

Ale mají tam například sochu Wilhelma II., což byl s Leninem srovnatelný činitel v masovém vraždění (jistě máte na mysli tzv. velitelskou zodpovědnost?). Ta socha na mostě v Kolíně nad Rýnem je dokonce jezdecká, s helmou na hlavě, s mečem v ruce. K popukání).
22. 02. 2014 | 18:02

Antonín Malík napsal(a):

"silný střední stav, který chodí do divadel a do kaváren"

Rozumí se: do pražských kaváren. Ten stav sice není silný. Ale je to silné kafe.
22. 02. 2014 | 18:03

zemedelec napsal(a):

Pane TomáěL.
Velice rozumný příspěvek.
Až zjistí Ukrajinci,že jsou ještě víc okrádány,pak bude ta správná revoluce.
22. 02. 2014 | 18:07

Antonín Malík napsal(a):

Jsemn fascinován neustálou protiruskou hysterií. Nemám a neměl jsem je nikdy rád, ale hlavně proto, že byli příliš spjati právě s takovými postoji, jako zdejší reslové a podobné jevové, akorát že měli obrácené znaménko. Nejsem nikterak nadšený tím, že ve jménu "demokracie" jsou už dokonce i v Evropě pošlapávány základní principy práva, především mezinárodního.
A musím se opravit: už zase... Naposledy v Jugoslávii.
Zajímavé ovšem je, že za stálého ujišťování, jak špatně běží ruská mašinka, že už dochází dech, apod., dochází dech právě tomu gangu států, zvanému EU. To, co se děje na Ukrajině, jsou terminální křeče zhnilého evropského impéria.
22. 02. 2014 | 18:10

Divobyj napsal(a):

Na Majdanu lidi
doslova riskují životy.
Proč? Aby jim kázali podobní týpci,jako je autor tohoto blogu.
Češi a Moravané byli v posledních volbách líní i zvednout zadky
a jít volit.Proto máme dnes ve vládě i tak divotvornou politickou
stranu,jakou je KDU-ČSL.
Patří nám to!
A Ukrajincům taky!
22. 02. 2014 | 18:18

david napsal(a):

To : Yosif K

Yosife, nezdá se vám, že z těch bolševiků a socanů vám už tak hrabe, že jste je schopen zaplést úplně do všeho.
Jednoduší lidé mají jednoduchá řešení a vy jste se tímto způsobem vyrovnal s problemem Ukrajiny, nezbývá než vám k vaší jednoduchosti opět jen gratulovat, Yosife.
22. 02. 2014 | 18:24

Desiderius napsal(a):

Rusko bez Ukrajiny bude jako stará imperiální mocnost výrazně oslabena. Jak daleko bude Putin ochoten při obhajobě ruských zájmů zajít, se ukáže v nejbližsích dnech.Moc možností nemá.Armádu na Kyjev poslat nemůže,tím by definitivně skončilo jeho předstírání že je demokratem, Ukrajinu jako celek už zřejmě ztratil a rozdělit zemi s tím, že mu zbude jen východní část se mu jistě taky nechce.Ukrajiští oligarchová nechtějí přijít o své peníze a tak podporují revoluci - mají prachy v Evropě a proto nechtějí sankce, ukrajinská armáda se přidala ke svému národu - to jsou všechno okolnosti, které musí brát Putin v úvahu. Bude-li Ukrajina směřovat k demokracii, nelze vyloučit, že to může mít vliv v budoucnosti i na samotné Rusko.EU je sice liknavá,ale velmi silná a pro Ukrajince lákavá.Uvidíme.S Ruskem se to naklání,SOČI NESOČI.
22. 02. 2014 | 18:24

Amonre napsal(a):

Myslím, že tam máte chybu o otčestvu, mělo by být s krátkým měkým I. Tohles se musí uklidnit samo, ale tak nějak přemýšlím o co vlastně jde, proč se západní ukrajině tolik chce na západ a co na EU vidí. A naopak o co jde EU na Ukrajině. Vždyť jen rozdílná povaha států a národů v současné EU dělá problémy. Možná že to má být pokus o řešení problému, který se původně pokoušela francie a GB řešit z bývalých koloníí, jak známo poměrně málo úspěšně a spíše kontraproduktivně.
22. 02. 2014 | 18:26

Pepa Řepa napsal(a):

Na Majdanu
vlajky vlají
mír volají
mír volají

Rabovací gardy vperjod, když se kácí les......
Daroga demokratičeskaja !
22. 02. 2014 | 18:27

Podhor napsal(a):

Jen co skončí olympiada v Soči tak tam rusové vlítnou s plnou vojenskou parádou.V Ukrajině nevítězí demokracie,ale nacionalismus a to je velká hrozba pro Rusko kam by se to mohlo přelít a Putin by šel do kopru.EU nemá na dění v Kyjevu žádný vliv ani peníze a americe je to fuk,protože tam není nic o co by měla zájem.
22. 02. 2014 | 18:35

Gru napsal(a):

Rusko bez Ukrajiny bude imperiálně oslabeno? Ale Rusko Ukrajinu přece už roky nemá. Na druhé straně nerozumím tomu, proč by Putin, jsa zlým carem, o němž se to přece všude ví, měl "nechtít" východní Ukrajinu?
Zájem na Ukrajině ze strany EU je vysvětlitelný potřebou vybudovat tam vojenské základny, což je mnohem lepší, než by byla radarová základna v Brdech. Pokud jde o tzv. "zájem" Ukrajinců na EU, nejsem přesvědčený, že nějaký je. To, co se inscenovalo na náměstí v Kyjevě, plus doprovodné inscenace na západě země, evidentně nevychází z přání "mužů z lidu".
Celá věc má nepochybné rysy puče. A nadšené zpravodajství o touhách "lidu" pověsit prezidenta na tom náměstí poměrně silně podporuje banderovskou příchuť událostí.
22. 02. 2014 | 18:35

desider napsal(a):

Skoda ze se toho nedozil nas milovanej prezident Vasek Havlu. Byl by prvni kdo by Julce zaslal blahoprejnou sms k propusteni ze satlavy.
ted uz se budou mit UKacka jak Nemci. Jen aby meli cim topit az jim Rusak zavre kohoutek.
Gumy uz jsou spaleny a drevo neni cim dovezt. Tak si kluci ukrajinsti na chvylku uzijte svobodu a v pondeli do prace.
bez prace nejsou kolace a ja vam nic neposlu, sam mam malo. At Vam da ta s tou vanockou na palici
Shalom Aleichem
22. 02. 2014 | 18:39

Libertad napsal(a):

"...peníze na prvním místě..." napsal bloger.
Ano pane lidovče, dočkáte se jich. Budete v květnu 2014 zvolen jako jednička na kandidátce KDU-ČSL.

Co se týká vašich šesti bodů dovoluji si poznamenat:
k ad 1) i zde v roce 1989 lidé projevili nesouhlas s dřívějším režimem a riskovali své existence. Dnes po 25 letech by to mnozí vzali zpět.
k ad 2) i zde lidé s tvrdými lokty a drzým čelem vydělali peníze. A právní nihilismus v Č.R. nedovoluje ani ty majetky bez legálních příjmů dodanit.
Určitě je bezpečnější přihlížet k megazlodějnám ze sféry E.U. než z Ruska.
S likvidací střední třídy zahájenou Topolánkem a Nečasem, souhlas.
k ad 3) Ústava se ani u nás (v Č.R.) nebere vážně. Lid si nevládne, jeden president si usmyslí, že nebude respektovat usnesení parlametu (tedy obou komor), druhý si vybírá kompetence, které bude plnit a které ne a dlouhé etc.
k ad 4) až se sejdou vhodné podmínky s vhodným manipulátorem, tak se bude budoucí poslanec parlamentu E. U. divit co zbude z Č.R.
k ad 5) na rozdíl od Vás, žádný konec ukrajinké krize nevidím. Konec krize bude až kořist - Ukrajina, bude rozdělena, a rozdělení schváleno USA, Ruskem za tichého souhlasu E.U.
k ad 6) E.U. nemá nikomu vyhrožovat sankcemi. Měla by být schopna učině bránit své území v okamžiku až putinovský voják překročí hraniční řeku na Slovensku.

Závěrem opakuji to co jsem již dříve napsal Určitě budete kompetentnější poslanec v E.P., než kandidáti ČSSD co se svezou se svojí jedničkou, soudruhem Kellerem. Především mám namysli to POCHE, co se na magistrátě v Praze "zákonným" způsobem obohatilo o několik milliónu

S pozdravem

Sidonio Libertad
22. 02. 2014 | 18:41

Karel Mueller napsal(a):

Pane Svoboda,

řekněme obsah Vašeho blogu lapidárně: Zatímco Putin přišel s reálnou a obrovskou pomocí Ukrajině, tak stačí západu pohrozit oligarchům zmrazením miliard, která z národa ... doplňte sám ... a národ může třeba vychcípat.

No ne ... kdo by to byl do Vás řekl ...
22. 02. 2014 | 18:44

Gru napsal(a):

"Nejsou všichni Němci stejní..." koledoval ministr Nejedlý začátkem 50. let, když se ukázalo, že bude potřeba "družba" s Východním Německem.
Stejné je to s majdanisty a banderovci. Může se např. Dolejš zaklínat, že nelze celý Majdan natřít na hnědo, úplně stačí, že tam ta hnědá šmouha je. A je tam.
Obavy mnohých z nasazení banderovských elementů na naše území, a to na náklady veřejných prostředků, jsou oprávněné. A letos je možnost to soc. dem (ale je to vůbec ještě sociální demokracie?) splatit v několika volbách.
22. 02. 2014 | 18:47

Bestia triumphans napsal(a):

Zlatý záchod soudruha Janukovyče.
!
:-) :-) :-)
https://twitter.com/EuromaidanPR/status/437263271343583233/photo/1
22. 02. 2014 | 18:49

xerox napsal(a):

svobodo ... předpokládám , že váš ,, blog ,, je ironie ... :-)
22. 02. 2014 | 18:53

Ernesto napsal(a):

Vážení dnes v noci požádá řádně demograticky zvolený prezident ukrajiny svého kolegu z Kremlu o bratrskou pomoc s potlačením výbojných benderovských band ! Banditi jsou tam již všude na každém rohu a ohrožují pokojné obyvatelstvo ,takže takhle dále nelze pokračovat ! Ruský prez,Putin po ukončení olympiády bude muset situaci patřičně zhodnotit a učinit potřebná opatření k zachování míru a pokoje na ukrajině ! Ukrajina byla po většinu své existence deopoliticky svázaná z rusy a tak by to mělo zůstat i nadále tečka Duch socialistické revoluce Ernesto
22. 02. 2014 | 18:56

honolulu napsal(a):

EU, nemuze lest carovi Putinovy do predsine a snazit se cokoliv uzmout. To ani zdaleka jeste nekonci...

Ktera parta v Kyjeve krade je druhorada zalezitost. Kdo tam bude vladnout je lhostejne.
Bude fackovacka, bude !...
Integracni politika EU, ktera zaplavuje evropske narody "vykvetem" z Afriky privede UA k prudkemu rozcarovani.

Po strance rasove je Ukrajina silne kompaktni narod s bohatou tradici mlatit Turky, Kazary, Machometany, Polaky, Nemce, Sovety a ja nevim koho jeste...

Pamatujete si jak slavny general Vatutin, kamard Stalina, tam prisel o krk ? Banderovci to naklepnou vsem.
22. 02. 2014 | 19:00

Gudka napsal(a):

Bestia triumohans
"Zlatý záchod soudruha Janukovyče"

To je stará a okoukaná finta. Psalo se to například o majiteli Blesku. Ostatně lepší je záchod stříbrný (buckinghamský palác?). Szříbro je autodezinfekční.
22. 02. 2014 | 19:00

Trtkos napsal(a):

je to docela jednoduche...pod zprofanovanym heslem sireni demokracie osa zla USA-EU siri chaos a valku..

Rusko, ktere je kolem dokola obkliceno zakladnami NATO se brani, ale v nasem medialnim vyplachu je popisovano jako predstavitel imperialismu a agrese..

Strucne:

Revoluce v Ukrajině?

http://www.senatorskykuryr.cz/news/revoluce-v-ukrajine-bojuje-se-o-nerostne-bohatstvi-a-prumysl-ukrajiny/
22. 02. 2014 | 19:01

Bestia triumphans napsal(a):

Experti odhadují hodnotu soukromé residence Janukovyče na 75-100m dolarů.
Lustry stály 100 000 dolarů.
Dveře z libanonského cedru stály 64 000 dolarů.

a dále:
The sheer scale of Mezhyhiriya is mindboggling. The Ukrainian Customs and Excise Department's database lists details of fixtures and fittings imported for its embellishment. Each of the mansion's Lebanese cedar doors cost $64,000. Three sets of wooden panelling for staircases came in at $200,000, wall panelling for the winter garden at $328,000, and cladding for a neoclassical column and parapet for a flight of steps at $430,000. In the course of one and a half years the overall cost of fittings imported for Mezhyhiriya was $9,416,000.

Dál nebudu pokračovat, protože Řepa by protestoval, že závidím...
:-)

Předtím než byl zvolen prezidentem, bral Janukovyč asi 2000 dolarů měsíčně.
Neměl žádný takový oficiální příjem, aby si to mohl dovolit.
http://blogs.pravda.com.ua/authors/leschenko/4fd915b435081/
22. 02. 2014 | 19:05

Gudka napsal(a):

Novinky.cz: Tymošenková se dlouho a marně snažila dostat na léčení plotének na odbornou neurologickou kliniku v Německu...

Ale dnes, když ji pustili z kriminálu, už žádné obtíže nemá. Že ona nakonec ty plotýnky v té base vyležela?
22. 02. 2014 | 19:07

honolulu napsal(a):

Napsat co se bude dit dal, nejde ani zlehcene - zabaleno do blaznovin. Cenzura to nepusti, ale sama to mozna uz vi....Ma starch.
Kdyby lide v Cesku znali vsechny mozne varianty, tak by se na ne mohli pripravit...Ale oni nemohou, neznaji je.
22. 02. 2014 | 19:09

TomášL napsal(a):

https://twitter.com/WilliamJHague
22. 02. 2014 | 19:10

Zkopírováno bez komentáře napsal(a):

22. 2. 2014
Trojí metr
aneb Patero politických úsměvů
Cyril Podolský

„Co budeme dělat?“ držel zoufale hlavu v dlaních prezident Obama. „Vždyť nám to úplně přerostlo přes hlavu. Je tohle krize? Je to už občanská válka? Co se to děje?“

„Krize?“ usmál se trpce viceprezident Bush. „Pentagon je v plamenech, Wall Street obsadily ty jejich revoluční gardy a přímo pod podlahou nám hoří první molotovy. Ani Bílý dům neušetřili! Tomu říkáte krize, milý Ronalde?“

Ronald Obama, historicky nejmladší a politicky nejnezkušenější prezident země, se cítil být v úzkých. V užších úzkých, než kterýkoli z jeho předchůdců. Okusoval pozlacené víčko pera a nervozně posunoval po stole svitek papíru.

„Tak co radíte? Mám to podepsat?“

Bill Bush jr. podrážděně zaškubal obočím.
22. 02. 2014 | 19:10

TomášL napsal(a):

!!!

Agreed with German Foreign Minister Steinmeier today to support new government in #Ukraine and push for vital IMF financial package

https://twitter.com/WilliamJHague
22. 02. 2014 | 19:11

Zkopírováno bez komentáře napsal(a):

„Existuje.“ Usmál se, teprve podruhé během večera, Bush. „Ale opačný a přitom poučný, alespoň v naší situaci. Vzpomínáte si na republiku, která kdysi existovala u hranic s Ruskem?“

Prezident se zamyslel. „Myslíte mezi Evropskou unií a Ruskem? Jakže se to jmenovala?“ „To je přece jedno,“ vstal viceprezident ze stolu a zvedl významně ukazovák. „Stejný princip. Taky jsme se na tom podíleli, víte? Co ale udělal tamní vůdce? Ustoupil. A pak ustupoval dál. A přitom to bylo od počátku zjevné. Ten viditelný důvod, pro který se rozhořely nepokoje většinu obyvatel netrápil, rozhodně ne tak, aby po sobě stříleli, příteli.“

„A proč tenkrát ustupoval, víte to?“ zbystřel Obama.

„Proč? Protože to bylo demokratické.“ Sedl si zpátky na stůl Bush.

„Demokratické? A to je špatně? Také jsme tu přece měli kdysi demokracii a po dlouhá léta!“

Bush pobaveně potáhl nosem. „Myslíte?“

„Ano, myslím.“ Rozzlobil se znovu prezident.

„Aha... Ale teď tu máme systém republikové bezpečnosti, viďte, a funguje. Nebo alespoň donedávna. A má co? Demokratické prvky.“

Obama se netrpělivostí jen chvěl. V jeho věku, čerstvých 21 let, to bylo ovšem normální.

„Co tedy mám dělat?“

„To co váš pradědeček, příteli.“ Usmál se viceprezident potřetí. „Označte opozici za teroristy. To bude stačit. Pak můžou tanky do ulic. A lidé, věřte mi, jim budou tleskat.“

„A pak?“

„Potom, Ronalde,“ smál se Bush už do široka, „potom je třeba začít vyzbrojovat opozici v Číně, Rusku a Německu.“

„A víte, vy lišáku,“ rozjasnil tvář také prezident, „že je to pokrytecké, že lze měřit dějiny jen jedním metrem?“

Bush rozvážně roztrhl lejstro s rezignací. „Nikoli, Ronalde! Metr je vždy dvojí, nebo i trojí.“

„Trojí?“ podivil se teatrálně Obama.

„I vícerý, věřte mi. Jak komu libo.“ Usmál se Bush počtvrté.

„A jak to bude nést svět, Bille?“ „Dějiny už se s tím vyrovnají, věřte mi. Kolik násilí zplodil Napoleon a kým je dnes? Velikým vojevůdcem... vůdcem.“

„Dobře. Oznamte médiím, že je třeba zneškodnit teroristy. Teroristy, kteří si přejí utrpení a smrt starců, žen a dětí. Teroristy, kteří chtějí zkázu země... a že jsou to zplozenci pekla tam dejte, prosím! Ať je to čisté a černobílé.“

„Konečně mi připomínáte svého praděda. Víte, že to byl černoch?“

„Černoch?“ zarazil se prezident. „Ještěže jsem čistý hispánec.“

„Ovšem,“ připálil si spokojeně doutník viceprezident, „stejně jako většina občanů, a to je důležité, Ronalde! Nelišit se, alespoň zdánlivě.“

„A pravda..? Co s tou, Bille?“

„Té jen po troškách,“ usmál se popáté Bush, „Jako koření, příteli.“
22. 02. 2014 | 19:11

Trtkos napsal(a):

12 nejdramatičtějších videozáběrů z Kyjeva

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3535-12-nejdramatictejsich-videozaberu-z-kyjeva-zachycujicich-skutecny-rozsah-ukrajinskych-hruz
22. 02. 2014 | 19:13

váš ombudsman Standa Křeček napsal(a):

Kdo bojuje na Majdanu? Mírumilovní občané, kteří chtějí svobodu, stát bez korupce a přijetí do EU? Tak to bohužel není. Na Majdanu takoví lidé už dávnou nejsou (jestli vůbec kdy byli).
Který člověk by dobrovolně bydlel tři měsíce (čtvrt roku!) na náměstí kvůli nějakým demokratickým hodnotám? Jedině člověk, který nemá nic na práci. Který nemá zaměstnání a doma hladové krky, které musí krmit. Ano, ze začátku tam jezdili lidé v nějakém přesvědčení, zpravidla na pár dní. Ale většina potom začala jezdit na takzvanou "placenou dovolenou", v tomto smyslu zaplacenou svým zaměstnavatelem na podporu protestů. Ale jsou to lidé převážně ze západní části země, kde je neskutečně vysoká míra nezaměstnanosti a absence jakéhokoliv průmyslu či jiného typu hospodářství.
Na Majdanu nebojují demokraticky smýšlející občané, ale obrovská skupina nacistů ze západu. Mají zbraně. Mají samopaly, vlastní jednotky, dokonce snajperské. Zcela logicky jsou někým sponzorováni. Nechci vyvolat bouřlivou diskuzi nad tím, kdo to je, ale vím jistě, že Rusko to není, nemají to zapotřebí.
22. 02. 2014 | 19:15

Tunel napsal(a):

Z událostí o Ukrajině je jasné pouze to, že
1) demokracie nemá smysl
2) ústava nemá smysl
3) volby nemají smysl

Shrnuto a podtrženo:
Nesouhlasíte s politikou země a jste v menšině, nelíbí se vám prohra ve volbách a nebo vám "nevoní" president i když byl zvolen v řádných volbách? Sežeňte pár "demonstrantů", pár lahví s benzínem a hurá za světlými zítřky.
22. 02. 2014 | 19:18

petrof napsal(a):

má pravdu, Křeček....také si nedovedu představit, že by tam normální člověk mohl nocovat ve stanech a nechat po sobě střílet??!!
A takové anarchisty podporuje EU a naši levouni.....to, co předvádí Zaorálek je na okamžité odvolání z funkce. n-tsss, n-tsss.
22. 02. 2014 | 19:18

TomášL napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=kg9fjOfPZyE
22. 02. 2014 | 19:22

tajemný pan H napsal(a):

na ukrajině strhávají sochy soudruha lenina. soudružka semelová musí zuřit ))))))))))))
22. 02. 2014 | 19:23

Filuta napsal(a):

To je ale zase blábol!

Prý Rusko utře...
Až naprší a uschne.
Zatím na co sáhla EU s USA, to posra..
Stačí pohlédnout, jaký chaos po sobě zanechala na Blízkém východě.
Muehehe...arabské jaro a "euromajdan".

Rusko na tom každopádně vydělá, vypadá to, že se rozšíří o východní Ukrajinu a Krym.
Prodělá EU, protože jí zůstane viset na krku nekonkurenceschopná západní (a ještě k tomu plná nácků) část, jíž ta východní živila.

A až se Putin pořádně naštve, utne Ukáčkům plyn a bude žádat zaplacení dluhu.
Do týdne bude mít Ukrajinu na lopatkách.
Já snad začnu tomu Putinovi i fandit.
Dle názorů v diskusích to vypadá, že mediální masáž bude mít podobný efekt, jako v případě prezidentské volby.
Jen tak dál, soudruzi a soudružky.


Přání otcem myšlenky, že autore?
22. 02. 2014 | 19:24

Martin1 napsal(a):

Svoboda x svoboda
"Když je někde naprosto nejasná situace, tak je vždy důležité, když se najde nějaký Svoboda, který hned ví a nám hlupákům to vysvětlí z kazatelny.:)
Já se řídím podle hesla: "Malý, ale můj citlivý a pravý" a tak si počkám na tu svobodu s malým "s", kterou budou opravdu Ukrajinci velice cítit a ne jen Svobodů s velkým hadím SSS-SSS-SSS.
Držím ti palce Ukrajino - ať nejsi zase podvedena!
22. 02. 2014 | 19:26

Filuta napsal(a):

Pan H.

Soudružka Semelová je okrajovou postavičkou zdejší politické galérky.

Tady to šéfuje Babiš, Sobotka a had na tři.

Nějaké obskurní sochy Lenina nikoho nezajímají.
To jste se seknul o 23 let.
Lidi mají "přízemnější" starosti.
22. 02. 2014 | 19:27

tajemný pan H napsal(a):

takovej záchod jako soudruh janukovič nemel ve sve vile ani sponzor čssd krejčíř.
22. 02. 2014 | 19:28

Filuta napsal(a):

Martin

Ti prosťáčci už podvedení jsou.
Zlodějka Julča oznámila kandidaturu na prezidentku a oni nadšeně skandují.
Těm není pomoci.
Vzájemně se stříleli kvůli tomu, aby jednoho zloděje vystřídal zloděj ještě rafinovanější.
Julče konta EU neblokne, protože Bruseli přihraje celou Ukrajinu k vytunelování.
22. 02. 2014 | 19:31

patriot napsal(a):

Lídr KDU-ČSL do Evropského parlamentu alias peníze na prvním místě…
22. 02. 2014 | 19:31

tajemný pan H napsal(a):

filuta,
já si myslim, že v EU to bude za chvíli vypadat jako na majdanu. bude přibývat lidí, kteří nebudou mít co žrát. evropou se přežene vlna nacionalismu a eu se rozpadne. možná bude jednou babiš utíkat jako soudruh janukovič. nebo nějakej jinej zloděj.
22. 02. 2014 | 19:38

Bestia triumphans napsal(a):

Sídlo Janukovyče na google maps

Google Map location: http://goo.gl/maps/fyGs

Geographical coordinates: 50°36'53.13"N, 30°28'25.90"E
22. 02. 2014 | 19:38

petrof napsal(a):

celý problém bude asi v tom, že Ukrajina je hospodářsky, sociálně, vzdělanostně a vůbec celkovým stavem, stále ještě na úrovni někde 2. pol. 19 století.....!!!
22. 02. 2014 | 19:42

obojího práva, jen jestli ví které je napsal(a):

které

Napsal pan Svoboda kde má SVOJE konta?
Nebo mi něco uteklo?
Ale soudruzi v NSA, kteří mají ten SWIFT pod dohledem už desítky let, budou vědět.
Takže jistě pan Svoboda bude vždy konstruktivní a ochotný, i kdyby se mu zrovna nechtělo a špatně se, kuliferda, vyspal.
Tak to s politiky bývá.
Kdekoli.
22. 02. 2014 | 19:42

Martin1 napsal(a):

Filuta
Filuto, já jsem pro oblast Ukrajiny přešel na moudrost, že radit jim je stříbro a mlčeti zlato.
Je to stejné, jako když máte pubertální dítě!
Oni se tam i s tou copatou budou střílet dál i mezi sebou - uvidíte. To některým zachutnalo!
22. 02. 2014 | 19:45

nejmíň napsal(a):

zatimco petrof někde v půlce dvacátého tisíciletí před Kristem.
22. 02. 2014 | 19:45

stoppa napsal(a):

Bestio
ty máš z toho Janukovičova sídla hotové trauma. Zdá se. Že by závist.
22. 02. 2014 | 19:55

JC napsal(a):

Julču nějak zázračně přestalo bolet v zádech :-)))
22. 02. 2014 | 19:59

Zkopírováno bez komentáředlequid napsal(a):

Paul Craig Roberts: Represe si staví „cvičná města“
20.2.2014 | Amerikan Stasi Police State Staring Us In The Face — Paul Craig Roberts

Paul Craig Roberts
Kritiku „korporátní totality“ už cenzurují i laureátovi Grammy
Drama na Ukrajině si pachtuje demagogie. Kordy s ní kříží i bardi americké pravice. Paul Craig Roberts – ve fotelu náměstka ministra financí - vymyslel reaganomiku. Teď griluje zločinné spolčení, pašující válku do Kyjeva:
„Američtí daňoví poplatníci zaplatili výstavbu celého města ve Virgínii, aby tu Pentagon mohl nacvičovat okupaci amerických měst a potlačení občanských protestů“ (přiložený originál nabízí autentickou dokumentaci).
„Fiktivní město je cvičištěm doktríny, zakotvené v dokumentu US Army, který unikl na veřejnost“ (příloha nabízí také jeho text). Je to rukověť „armádního výcviku potlačování domácích nepokojů“, „zpracování vězňů v internačních táborech“ - a jejich „převýchovy k náležitému respektu vůči politice Spojených států“.
Pro „případy ´krajní nutnosti´ se nacvičuje i nasazení ostré munice: ´S varovnými výstřely se nepočítá. Cílem střelby na osobu(y), proti níž(imž) směřuje, je zbavit ji(e) schopnosti pokračovat v dosavadní činnosti či způsobu jednání.´ Lidem, řídícím se Ústavou, lektoři těchto výcvikových kursů říkají ´domácí extremisté´.“
Přísluší cokoli podobného „prezidentovi Spojených států, který přísahal hájit Ústavu USA?“
„Armáda nacvičuje, co je úkolem domácí policie.“ „Porušuje tím Zákon Posse Comitatus, zakazující užití vojenské síly při vymáhání práva doma.“ Je to jen další „známka toho, že Washington nemá k zákonům vlastní země sebemenší respekt“. Že se „Obama a jeho Ministerstvo „spravedlnosti“ zákony a věrností Ústavě vázáni necítí“.
„Kde proti tomu zvedají hlas média? A kde právnické fakulty? A co Kongres? Vláda, přezíravá k zákonům vlastní země, je vlastizrádná a tyranská…Ta v čele Spojených států a její loutkový poskok, vláda Velké Británie, se mstí whistleblowers a jejich obhájcům. Bradley Manning je ve vězení, Julian Assange se skrývá na ekvádorském velvyslanectví v Londýně a Edward Snowden je před tyranskou vládou Spojených států pod ruskou ochranou. Jessellyn Radacková, Snowdenova právní zástupkyně, byla nedávno zadržena na londýnském letišti Heathrow a vyslýchána tu ponižujícím způsobem. Washington naučil i svůj loutkový britský stát, jak se opičit po jeho gestapáckých manýrách. Posledním odhalením zločineckých kousků americké Agentury národní Stasi je dokument, který unikl z NSA a dokládá, že Stasi agentura má Juliana Assange z WikiLeaks za ´proradného zahraničního hráče´ a spustila ´mezinárodní operaci s cílem vystavit nestátního hráče Assange i okruh lidí, podporujících WikiLeaks, právní odnoži státní moci´. Gestapo jako na dlani.“
Po whistleblowers nepase jen NSA, ale i „špionážní síť Pěti očí (Velké Británie, Nového Zélandu, Austrálie a Kanady). Spojené státy se od států, majících vojska v Afghánistánu, dožadovaly už od srpna 2010, aby na Juliana Assange - ´zakladatele darebáckého websitu, odpovědného za neautorizované zveřejnění 70.000 klasifikovaných dokumentů o válce v Afghánistánu´ - vyvinuly nátlak cestou trestních oznámení.“
Tomu se teď „říká svoboda projevu“? Manýrám „presstitutek z New York Times, Washington Post, National Public Radio a všech ostatních, kdo si to nechává odsouhlasit státním Ministerstvem propagandy“? „Když Julian Assange prohlásil, že ´NSA a její britský komplic nemají sebemenší respekt k vládě zákona´, měl naprostou pravdu.“
(pokračování)
22. 02. 2014 | 20:08

Bestia triumphans napsal(a):

Stoppa:
1) nevím o to, že bychom si tykali, tyto bolševické zvyky si nechte pro druhé
2) Na Ukrajině žije zhruba čtvrtina lidí pod hranicí chudoby. Myslíte si, že je normální, aby v takové zemi měl prezident takovou opulentní vilu, aniž by si to mohl z oficiálních peněz dovolit?
22. 02. 2014 | 20:08

Zkopírováno bez komentáře napsal(a):

Paul Craig Roberts: Represe si staví „cvičná města“
20.2.2014 | Amerikan Stasi Police State Staring Us In The Face — Paul Craig Roberts

Paul Craig Roberts
Kritiku „korporátní totality“ už cenzurují i laureátovi Grammy
Drama na Ukrajině si pachtuje demagogie. Kordy s ní kříží i bardi americké pravice. Paul Craig Roberts – ve fotelu náměstka ministra financí - vymyslel reaganomiku. Teď griluje zločinné spolčení, pašující válku do Kyjeva:
„Američtí daňoví poplatníci zaplatili výstavbu celého města ve Virgínii, aby tu Pentagon mohl nacvičovat okupaci amerických měst a potlačení občanských protestů“ (přiložený originál nabízí autentickou dokumentaci).
„Fiktivní město je cvičištěm doktríny, zakotvené v dokumentu US Army, který unikl na veřejnost“ (příloha nabízí také jeho text). Je to rukověť „armádního výcviku potlačování domácích nepokojů“, „zpracování vězňů v internačních táborech“ - a jejich „převýchovy k náležitému respektu vůči politice Spojených států“.
Pro „případy ´krajní nutnosti´ se nacvičuje i nasazení ostré munice: ´S varovnými výstřely se nepočítá. Cílem střelby na osobu(y), proti níž(imž) směřuje, je zbavit ji(e) schopnosti pokračovat v dosavadní činnosti či způsobu jednání.´ Lidem, řídícím se Ústavou, lektoři těchto výcvikových kursů říkají ´domácí extremisté´.“
Přísluší cokoli podobného „prezidentovi Spojených států, který přísahal hájit Ústavu USA?“
„Armáda nacvičuje, co je úkolem domácí policie.“ „Porušuje tím Zákon Posse Comitatus, zakazující užití vojenské síly při vymáhání práva doma.“ Je to jen další „známka toho, že Washington nemá k zákonům vlastní země sebemenší respekt“. Že se „Obama a jeho Ministerstvo „spravedlnosti“ zákony a věrností Ústavě vázáni necítí“.
„Kde proti tomu zvedají hlas média? A kde právnické fakulty? A co Kongres? Vláda, přezíravá k zákonům vlastní země, je vlastizrádná a tyranská…Ta v čele Spojených států a její loutkový poskok, vláda Velké Británie, se mstí whistleblowers a jejich obhájcům. Bradley Manning je ve vězení, Julian Assange se skrývá na ekvádorském velvyslanectví v Londýně a Edward Snowden je před tyranskou vládou Spojených států pod ruskou ochranou. Jessellyn Radacková, Snowdenova právní zástupkyně, byla nedávno zadržena na londýnském letišti Heathrow a vyslýchána tu ponižujícím způsobem. Washington naučil i svůj loutkový britský stát, jak se opičit po jeho gestapáckých manýrách. Posledním odhalením zločineckých kousků americké Agentury národní Stasi je dokument, který unikl z NSA a dokládá, že Stasi agentura má Juliana Assange z WikiLeaks za ´proradného zahraničního hráče´ a spustila ´mezinárodní operaci s cílem vystavit nestátního hráče Assange i okruh lidí, podporujících WikiLeaks, právní odnoži státní moci´. Gestapo jako na dlani.“
Po whistleblowers nepase jen NSA, ale i „špionážní síť Pěti očí (Velké Británie, Nového Zélandu, Austrálie a Kanady). Spojené státy se od států, majících vojska v Afghánistánu, dožadovaly už od srpna 2010, aby na Juliana Assange - ´zakladatele darebáckého websitu, odpovědného za neautorizované zveřejnění 70.000 klasifikovaných dokumentů o válce v Afghánistánu´ - vyvinuly nátlak cestou trestních oznámení.“
Tomu se teď „říká svoboda projevu“? Manýrám „presstitutek z New York Times, Washington Post, National Public Radio a všech ostatních, kdo si to nechává odsouhlasit státním Ministerstvem propagandy“? „Když Julian Assange prohlásil, že ´NSA a její britský komplic nemají sebemenší respekt k vládě zákona´, měl naprostou pravdu.“
(pokračování)
22. 02. 2014 | 20:10

Zkopírováno bez komentáře napsal(a):

(dokončení)
Trefně to řekl i „soudce Baltasar Garzon, stíhající Pinocheta“. Dnes je „advokáteme WikiLeaks“: “Zachází-li se s Julianem Assangem a WikiLeaks jako s hrozbou, a ne jako s tím, čím opravdu jsou, je to paradox.“ Právě oni jsou totiž příkladem „žurnalistů a médii, uplatňujících elementární právo získávat a sdělovat informace v autentické podobě, nepodléhající selekci a cenzuře, nezávislé na předpojatých zájmech i ekonomickém a politickém nátlaku.´“
„Dnešní vlády ´Pěti očí´ (USA, Velké Británie, Kanady, Austrálie a Nového Zélandu) pro sebe v občanských svobodách“ - a „povinnosti skládat účty“ – „spatřují nebezpečí“. Proto je „demontují a někdejší země svobody mění ve státy Stasi“. Své „kriminální a vlastizrádné jednání už dovedli natolik do krajnosti, že aby se za ně vyhnuli odpovědnosti, musí občanské svobody rušit“. „Zazní-li pojem ´národní bezpečnost´, je to znamení, že vláda se vylhává z vlastních zločinů a lží.“
„Kriminální nátura americké i britské vlády už dochází i okolnímu světu, ba dokonce Francii a Německu, loutkovým státům NATO v cizím žoldu, Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Francois Hollande vedou debaty o tom, že založí Evropskou komunikační síť, která uchrání evropskou komunikaci před NSA i Googlem, Facebookem a dalšími americkými komunikačními korporacemi, hanebně kolaborujícími, coby mladší partneři Stasi, se špionážní sítí NSA.“ Ze shodných důvodů zvažují něco podobného i Brazílie a Jižní Afrika.
„NSA špehuje v zájmu amerických korporací zahraniční společnosti“ – a také „americké právní kanceláře, které své klienty zastupují proti vládě Spojených států“. New York Times „nedávno informoval, že zkorumpovaný australský loutkový stát kolaboroval s NSA, pokoušející se ukrást privátní komunikace, jež vedli američtí právníci s klienty z indonéské vlády v obchodním sporu s Washingtonem.“ NSA se snaží „pomoci vládě Spojených států, jak neprohrát v ekonomických kauzách, které jsou proti ní vedeny“. Pro tu „špionáž si však cucá z prstu alibi v podobě neexistující ´teroristické hrozby´“.
„Teroristou je sama NSA.“ „Lepší obraz zločinecké vlády, než autoportrét, který si Washington kreslí sám, se namalovat ani nedá.“
Když v lednu „přebíral cenu Grammy popový zpěvák Lorde“, „promluvil o císařových nových šatech“: „Planetu Zemi řídí psychopati, schovávající se za načančaný marketing, propagandu ´svobody´ a rétoriku o ´ekonomickém růstu´.“ “Budují globální systém korporátního totalitarismu“. Tento typ “totality vzkvétá ve zdánlivě demokratickém balení“. Jako “zakuklený totalitní stát, který postřehne jen málokdo, protože není jako ze světa, popsaného v Orwellově románu 1984“. “Šíří se z Ameriky. Planetu Zemi rapidně militarizují státy, mající ve světě největší váhu a vliv. Státní konfiskace soukromí se mění v univerzální praxi a mučení je outsourcováno do gulagů.“
„Televizní kanály jeho vystoupení zcenzurovaly.“ Roberts ho v příloze nabízí v plném znění.
„Protesty na Ukrajině Washington podporuje s gustem.“ Ty přitom – „ze samé hlouposti“ – „Washingtonu pomáhají rozvrátit vlastní zem“. Doma nic podobného netoleruje. O to víc „Ameriku vynáší jako zemi ´svobody a demokracie´, ´starosti o lidská práva´ bla-bla-bla. Lidé však napříč světem, až na placené protesty západní Ukrajiny, už ty srágory (´bullshit´) Washingtonu a mediálních presstitutek pouští druhým uchem ven.“
Tohle Robertsovi napsal čtenář z Německa: „Strana Zelených loni protestovala proti tomu, aby si své výcvikové město pořídilo i Německo. Je poblíž Magdeburgu a loni tam plánovali přistavět i stanici metra a do roku 2017 tam mít na 500 budov, včetně vysokých věžáků, sousedských chudinských i průmyslových čtvrtí. Jeho oficiální název zní Centrum pro bitevní nácvik (Gefechtsübungszetrum, GÜZ). Má 232 čtverečních kilometrů výcvikových ploch (30 km na délku a 12 km na šířku) a stojí 100,000.000 EUR! Neboli o 40,000.000 dolarů víc, než to americk
22. 02. 2014 | 20:11

vico napsal(a):

Budu citovat příspěvek K.M., který ve zhuštěné formě charakterizuje téma diskuze. Cituji :

"Zatímco Putin přišel s reálnou a obrovskou pomocí Ukrajině, tak stačí západu pohrozit oligarchům zmrazením miliard"

A vo vo tom to je. EU, která se měla někdy loni rozpadnout, jen měkkou silou své prý ubohé existence, jak magnet přitahuje řadového ukrajinského Vasila, který už tři měsíce demonstruje poté, kdy Janukovič "po nabídce, kterou nešlo odmítnout" nepodepsal asociační dohodu a stejně tak ukrajinského oligarchu, který si své prachy rovněž uložil v EU anebo na jiném místě zahnívajícího západu.

Putin, který přišel s "nabídkou kvalitního devizového sexu" ostrouhal. Jó za prachy si srdce ukrajinského Vasji, který přičichl k úpadkovému životu na západě,nekoupíš.

Inu nestačí mít jen atomovku a petrodolary. S poďobanou tváří od neštovic může šohaj svou vyvolenou jen znásilnit anebo přeplatit.

Putin to zkusil s přeplacením. Teď zbývá už jen zase to prokleté znásilnění.
22. 02. 2014 | 20:13

Filuta napsal(a):

Bestie
A byty Nagyové a její sejf jste viděl.
Nebo skromnou vilku Janouška, Hrdličky a dalších hochů napojených na české politiky?

Takže nechápu, koho tím chcete ohromit.
Nic extra to zase není.
V Bruseli se mají soudruzi ještě radostněji a lépe.

Pan H.

Doufám, že se tak stane dříve, nežli ti kolaboranti - Zaorálek, Sobotka a Kárl stihnou naordinovat celé ČR ojro. Vzhledem k tomu, jak nám Singer znehodnotil korunu, bychom brali všichni balík.

Martin

To je sichrovka, že se budou vybíjet dál navzájem.
Nejde o organizovanou politickou stranu, ale bojůvky hající parciální zájmy.
Jakmile se zbaví společného nepřítele, půjdou po krku sami sobě.
Jsem zvědav, jak se bude snášet ambiciózní Kličko s Julčou, která mu udělala v jeho plánech čáru přes rozpočet.
Šel evidentně přes mrtvoly (a to doslova), když dostal ve volbách jen 10 procent, zkoušel se ke korytu dostat jako pučista.

Důležité je, abychom na to nedoplatili (ekonomicky nebo bezpečnostně) sami.
Jinak ať si tam, spánembohem, dělají podobné lidové veselice třeba každý druhý týden.
22. 02. 2014 | 20:14

slavwin napsal(a):

Tady těžko radit, trochu smysl dává autor blogu, díry do toho komentáře nedávají, já mám jen trochu uspokojení že nás Klaus do té euroasie nezatáhl a také z toho že je nás dost, kteří to nechceme. Při čtení komentářů nekdy několik za sebou vzbuzuje obavy, ale když na to chtěl zahrát třeba Zeman, poradci Šlouf, Grégr, sice vyhrál volby, vzhledem k handicapu knížete komunikace a stáří bylo to dost natěsno.
22. 02. 2014 | 20:15

Reveil napsal(a):

Co se posledních cca 30 hodin v Kyjevě děje, nemá nic společného s demokratickým právním státem. Probíhající puč překračuje ústavní rámec všemi možnými směry. Parlament je pod tlakem násilí. Lůza nemá žádná omezení. Jsou vydávány neústavní zákony. Policii je zakázáno být ozbrojena. Má zakázán vstup na náměstí. Kriminálnice chce na prezidentský stolec, ačkoliv ten je stále dle ústavy obsazen.
Jestlipak toto všechno bylo obsaženo v dohodě, kterou prezident uzavřel pod patronátem EU s "opozicí"?
V části Ukrajiny, jak to vypadá, nevládne žádná opozice, tam převzala vládu opričnina rodiny Tymošenků, za patronace EU. Banderovcům se dostane patřičných úliteb a prebend.
22. 02. 2014 | 20:15

Filuta napsal(a):

Bestie


Vy jste dnes pojedla vtipné kaše, že?

Víte že v tomto "blahobytném" státě žije minimálně milion lidí pod hranicí chudoby?
A není nás 45 milionů, ale pouhých deset. Dost ostuda, nemyslíte?
22. 02. 2014 | 20:17

Bestia triumphans napsal(a):

prezidentské prasata
https://twitter.com/mattfrei/status/437216256098598912/photo/1

:-)
22. 02. 2014 | 20:19

slavwin napsal(a):

Je to sranda, zlodějům, když něco nevyjde, tak začnou ty bláboly o demokracii.
22. 02. 2014 | 20:20

petrof napsal(a):

opět skvělý postřeh P. Hájka :
Pozadí anarchie na Ukrajině: Západ dobyl Kyjev. Na Majdanu nedemonstrovali "normální" občané. Následky ponese, kdo to všechno platil. My bohužel s ním....
22. 02. 2014 | 20:24

stoppa napsal(a):

Bestio

to je velmi americký zvyk. Bolševici to od nich okopírovali. Ale původem je to ze Států.
Ta vila šimrá tvoji závist. To je jasné.
22. 02. 2014 | 20:26

resl napsal(a):

Malík : Jsemn fascinován neustálou protiruskou hysterií. Nemám a neměl jsem je nikdy rád, ale hlavně proto, že byli příliš spjati právě s takovými postoji, jako zdejší reslové
--------------
ne ne malíku, měl jste je vždycky rád, přesně tak, jak tady vyřvávali klausovi pacholci, že "Klause sice nemusej, ale v tom a v tom mu dávají za pravdu."
Já vám řeknu v čem to je, vy se za svou lásku k Sovětskému svazu stydíte, tak jako se styděli Klausovi příznivci za něj. Vy bolševici umíte bleskově předělat severní pól na jižní, máte to v krvi.
22. 02. 2014 | 20:30

TomášL napsal(a):

Myslel jsem, že Tymošenkova bude mnohem bouřlivěji přivítána...
22. 02. 2014 | 20:35

resl napsal(a):

a začíná se vám to komouši hroutit i v Charkově, myslíte, že tam jsou zase převlečení američtí diverzanti ? když ta vaše komoušská parta neví kudy kam, tak začne řvát, že demonstranti jsou kriminálníci a pod. úplně stejně, jako před pár lety tady, v Rumunsku, Polsku, atd. obehraná zoufalost totalitních primitivů pokračuje. klekněte na kolena komouši a proste svět o odpuštění.
22. 02. 2014 | 20:35

Bestia triumphans napsal(a):

resl napsal(a):
..."Vy bolševici umíte bleskově předělat severní pól na jižní, máte to v krvi."

!!!
Trefné!
:-)
22. 02. 2014 | 20:38

u barcelony za prahu napsal(a):

Až Tymošenkovi přestanou banderovce potřebovat, poskytnou je panu Svobodovi. Pro případ, že bychom ho do toho europarlamentu nechtěli zvolit.
Ne nadarmo si je teta Angela se Seehoferem pěstovali.
A klerikálům je půjčí rádi.
Ti byli proti vzniku Republiky už za kakánie.

Island se definitivně rozhodl do žádné EU nevstupovat.
Otázka je, jak vystoupit?
Oni to ve Španělsku vyzkouší a uvidíme.
22. 02. 2014 | 20:38

S.Š. napsal(a):

Jo, jo, pane vico, tak to je.
Nakonec to vypadá, že stávající český prezident má po přemýšlení, ukrajinský parlament tu zapeklitou otázku "co dělat" vyřešil za něj.
Jestlipak jste četl politický komentář k situaci na Ukrajině od Václava Klause ? Mají to ti naši prezidenti těžké. Moskevský čekista ovšem taky.
22. 02. 2014 | 20:44

Antonín Malík napsal(a):

resl

Vaše závěry jsou takové "dvoubitové" - kdo má trochu jiný pohlked než vy, tak ho jednoduše ařadíte k bolševikům a rusofilům (ačkoliv komunsimsu je vynález německý).
Pokud vám to stačí k uspokojení, nebudu se s vámi přít.
Můj vztah k ruskéme elementu se odvíjí od mých životních zážitků a zkušeností a nepodléhá schválení jakéhosi modrého politruka. Ovšem primitivní "euroatlantická" ideologie mi je protivná. Nemám rád průhledné balamucení - teď například mají v ČT jakéhosi ukrajinského politologo-ekonoma a co ten tam hlásá, se dá shrnout pod pojem "komunismus". Údajně jde o to, aby se zrevidovala púrivatizace, aby se svrhli "oligarchové", protože tamní hospodářství je v rukou "několika málo rodin". TZak asi by to mělo patřit "všem"?
22. 02. 2014 | 20:46

Hobojistka napsal(a):

Resle, jak tady čtu to žehrání na Klause, mám všetečnou otázku: nebyl jste donedávna taky jeden z Kalusových pacholků? Tedy čistě náhodou ovšem.
22. 02. 2014 | 20:49

TomášL napsal(a):

resle

Protijanukovyčova koalice se začala hroutit: viz. Turchynov

PS: Měli společného nepřítele, ale nemají společné cíle!
22. 02. 2014 | 20:51

petrof napsal(a):

paní Šauerová to tady již zmínila : jediný rozumný a věcný názor k celé té ukrajinské šlamastyce vyjádřil ten, který mívá téměř vždy pravdu : Václav Klaus!!
A pak paradoxně Křeček a senátor Doubrava....
22. 02. 2014 | 20:54

strýc virus HxNx napsal(a):

Bestia triumphans si nedávno nechala udělat lobotomii (jak sama přiznala) v domnění, že to vylepší její intelektuální schopnosti. Ale nezdá se, že by to pomohlo.
22. 02. 2014 | 21:00

strýc virus HxNx napsal(a):

nu a resl, ten už se přímo dusí jedem vlastních, nesmyslných blábolů. tlačí se mu to na hrací váleček, co má místo mozku.
22. 02. 2014 | 21:02

Filuta napsal(a):

Resl
Už tolik nehulte!
Já si počkám na ten ukrajinský blahobyt, který tam vtrhne s EU.
Jen aby pak nešla Ukáčka "pokojně demonstrovat" třeba do Brusele k Barrosovi.
Budete s Bestií spokojeni, když se západu podaří vyvolat na východě válku?
Jste staří (a asi bezdětní), sobečtí dědkové a tak si říkáte, po nás potopa, co?
Je z vás cítit fanatická nenávist ke všemu slovanskému (i ty Ukrajince berete jen jako hůl na Vladimira Vladimiroviče,jejich osud máte u pr...de...le) a tak se řídíte heslem-čím hůř tím líp.
Nějaké další Kosovo nebo Srbsko vás přece nerozhází.

Bestie
Á, už došlo na prasata.
Budou taktéž rudohnědá prasata?
22. 02. 2014 | 21:02

Reveil napsal(a):

Teď tady vidím tu ukrajinskou tunelářku, jak vykřikuje před davem "kotníkový slogan" (tzn. říká, že davu nesahá vůbec nikdo "ani po kotníky"). Šílená demagožka. Jo, a teď v televizi ministr z tunelářčiny bývalé vlády. Prý "nikdy neodešla z politiky". Bude prý hrát velkou roli v ukrajinské politice (tedy, jestli ji nebudou trápit plotýnky).
Ono asi šlo o to, aby rodina Tymošenko se dostala znovu a ještě víc a líp k lízu.
Chudáci Ukrajinci (nebo možná dobře jim tak, čekají je prý "reformy". Zdejší lidé, po zkušenostech od sametovky, se tomu musejí smát.
Kampak půjdou teď ti majdanisté? V Kyjevě už budou nadbyteční. Že by ještě na chvíli do Sýrie?
22. 02. 2014 | 21:03

Filuta napsal(a):

Petrof

Ano, zaznamenal jsem totéž a psal jsem to v minulé diskusi.
Dokonce jsem dával na Klause odkaz, z čehož měl Resl duševní újmu.

Doubrava, jako komunista, je paradoxně v mnoha věcech rozumnější nežli leckterý "pravicový" politik.

Ale dobře zhodnotil situaci i Neff v LN a velmi zajímavě pohovořil o Ukrajině a Janukovyčovi Kmoníček v HP. Doporučuju, pokud jste neviděl.
Byl jsem dost překvapen v tom, jak moc nám lžou o rusofilství Janukovyče.
22. 02. 2014 | 21:06

Gru napsal(a):

Na doporučení Trtkose jsem si prohlédl tento link:

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3535-12-nejdramatictejsich-videozaberu-z-kyjeva-zachycujicich-skutecny-rozsah-ukrajinskych-hruz

Ať sepíše kdokoliv jakékoliv články, nic nevymaže to, co jsem tam viděl: neozbrojené policisty (zdůrazňuji: neozbrojené), z nichž si dav vyhlédl oběť, obklíčil a umlátil. Když jsem viděl, jak se další další lačně vrhají na ležící oběť, snažící se odplazit pryč, a kopou do ní, mlátí ji, jak jim to evidentně dělá dobře, pochopil jsem podstatu kyjevského náměstí Majdan: terorismus. Odbřděné nejnižší pudy.
Horší na tom je, že to nelze připsat obyvatelům jako specifický ukrajinský rys, i když mají brutální historii banderovců. Když se naskytně příležitost, budou se takto vyžívat lidi i u nás, v Německu, kdekoliv.
22. 02. 2014 | 21:19

Laco G. mlynář napsal(a):

To je všechno v poho, zatím jen zahájení na šachovnici.
Nejdřív musel padnout Janukovič ( tah č. 1), potom nastoupí jako šéf vlády Jaseňjuk( tah č. 2), potom ta největší evropská simulantka najednou začne chodit a začne se hádat o trůn prezidenta s Kličkem a s tím nacistou ( tah č. 4 ) a potom zjistí, že mají prázdnou kasu ( tah č. 5 ).
A tak jim nezbude než jít prosit a půjčit si a oškubat plebs ještě víc, než je škubán dnes ( tah č. 6). Přitom zjistí, že ani ti co je poňoukali a plácali po ramenou jim nic zadarmo nedají.
Putin už jim nepůjčí, bude mít záminku, že věc dohodl s legitimním prezidentem a toho odstavili.
Jenže to budou u tahu na šachovnici č. 7, vzbouření nově oškubaných a obelhaných, jenže tak daleko většina prosťáčků, co se nyní radují samozřejmě nedohlédne.
A to pak teprve bude mazec. Teď to byla jen taková legrácka.
22. 02. 2014 | 21:57

Filuta napsal(a):

Gru, Laco

Zásah!
Ale vysvětlujte to Reslovi a Bestii.
22. 02. 2014 | 22:03

hovorka11 napsal(a):

Ta protiruská hysterie jen dokazuje, že Rusko je demokratičtější jak celá vazalská EU
v čele s USA, která jde proti vlastním občanům a vyzbrojuje nejmilitantnější islamisty nejen v Sýrii, ale také v Líbyi.

Janukovič je zřejmě zkorumpovaný politik, ale puštění jasné zlodějky Tymošenkové (okradla Ukrajinu o cca 400mil dolarů přes překupnickou firmu s ruským plynem) a schovávání zločince Tymošenka v ČR, kam byl ukryt našim Karlem za naše peníze před spravedlností, ukazuje hluboký úpadek morálky v tzv. západních demokraciích a jasné prosazování amerických zájmů rozvratu nejen východu Evropy, ale následně ekonomiky evropských států přes páchnoucí nevolené politiky EU, kteří se musí chovat dle projektu z USA, jinak by byly vyhozeni od koryt.
22. 02. 2014 | 22:03

dabei napsal(a):

Pokud Ukrajina vstoupí do EU,Putinovi,který je má jak psa u boudy naftou a plynem,a je daleko více soběstačný a jist si v kramflecích v Rusku (třetí v popularitě ruských anket za Leninem a Stalinem),je mu to je daleko více ukradené než ČR,která může počítat pak s likvidací toho mála co ještě má-svého zemědělství a potom tím s bídou a zase bídou zde.Evropa je vojenskou silou za reality nových tlakových ruských vodíkových bomb de facto na vteřinové vymazání z mapy světa kdykoliv a navždy.Rusko na rozdíl od nás sedmiletou recesi nemá,krizi nepocítilo.
Nicméně,pokud je pravda,že se stále píše jen o nějakých 5000 sebevrazích v centru Kyjeva ,jejichž ztráty na životech rostou,za pravdu i nepravdu,pak i s několika zbouranými pomníky Lenina v jiných městech to nevypadá na referendum
40-milionového národa.To jaksi početně nesouhlasí mezi sebou.Zbývá si položit otázku,proč tomu Janukovyč ustupuje.Zda si to bere jako záminku,nebo se bojí těch lidských životů či co.Rozhodně on a ani Tymošenková nebývali protiruští.To možná vede k bourání Lenina těch co zuří,že jde o souboj zase jen rusofilů.Možná,že budou ale později Putinovi vděčni,že nepřilétly bombardéry jako na Srby.Pak by Putin kvůli nim asi nemohl vést dialogy s USA.Ukrajinci ho vzali za slovo,protože dělá geopolitiku spíše než vnitřní politiku.EU se to snažila smáznout v Putinův prospěch.
V každém případě je to krize postkomunismu,po Ukrajinsku. Ukrajinci v ČR mluví jako 90% Čechů, že tam mají vysokou nezaměstnanost a všude se jenom krade.Tak možná tyto "sluchy" vedou Janukovyče k Dubčekovské nerozhodnosti a jemu podobnému konci niemanda .Někteří Ukrajinci tím otevřeně ukazují světu co si o postkomunismu myslí.Jejich slabina je nepočetnost a násilí.Pomohou jedné vládnoucí klice proti druhé,nic nezískají a ostatní pak tuplem.Ovšem část z nich nezvažuje ani to zda jsou spojenci potenciálních čí dřívějších hnědých nacionalistů.Tím ohrožují i jejich národní existenci a zájmy.Eu si nepřipustí,že postkomunismus je nepopulární krom u nich z informacemi z druhé ruky.Teď to ví,ale jak zareagují? Zase budou čvaňhat o lidskoprávní demokracii za pokračující recese?
22. 02. 2014 | 22:10

schlimbach napsal(a):

No od tohoto autora mě vůbec taková slátanina nepřekvapuje -(
Zřejmě předpokládá, že náš národ by hlasoval pro vstup do EU, kdyby věděl v roce 2004 co se z této organizace vyvine. Pan autor zřejmě nevidí ani o krok vpřed, když si nedokáže spočítat, jaké bude to nadšení Ukrajinců po krátké době, když vstoupí do EU a zjistí, že jejich továrny nejsou vůbec kompatibilní s EU normami, a že jejich očekávání není EU vůbec schopna splnit? Překvapení bude o to větší, když zjistí, že jejich výrobky na západě nechtějí a do Ruska se pochopitelně již bez cla nedostanou?
22. 02. 2014 | 22:36

desider napsal(a):

http://www.neskutocne.sk/vsetky-media-klamu-neverte-im-pravda-o-ukrajine/
22. 02. 2014 | 22:46

antoni.nd napsal(a):

Vetsine uniká, že v UA dominuje reckokatolictvi, nikoliv pravoslavi, to je nepatrné procento.

Ovšem tato religiosita jest silne spjata s nacionalismem. Pravoslavi však grekokatoliky pripravili o řadu chrámu a majetků, i českých zemích.

Občané UA jsou dnes po celém světě i se svojí religiositou, maji tam svoje biskupy. Jsou soucasti církve katolické i když se liší roty a kalendářem, vedou juliansky.

Vsem vse dobré a i noc v pokoji,

an
22. 02. 2014 | 22:54

antoni.n napsal(a):

Lito, mělo být - rity, tedy - rituály, jméno inetové jest bez d na konci. Ty smarrphony...
22. 02. 2014 | 23:00

Karel Mueller napsal(a):

Pane Vico,

ono je to v podstatě k pláči. Ono by to dávno proběhlo v Rusku podobně, prachy na západě má uložené každý oligarcha. ale Putin má tři karty, které Ukrajinci nemají: Ozbrojené síly, vodíkovky a petrodolary. A teké nemá rozdělený národ.

Jenže jak naznačil Laco (po letech zdravím), tak partie nekončí, protože Ukrajina je opravdu rozdělená a nedidím jasnou koncepci, kterou by EU měla na podržení její ekonomiky. A Putin by určitě měl dost sil na odtržení Krymu, nikdo by mu nemohl zabránit strategický Krym udržet, kdyby se odtrhl a východní oblasti asi také.

Chtělo by to Schroedera, tuhle partii kancléřka naprosto nezvládla. SRN bank nesebere, se Schroederem možná ano.
22. 02. 2014 | 23:08

antoni.n napsal(a):

By the way, to ze vypustili J. T. na scenu, geniální počin a logistika. Jak se bude potýkat s pánem boxerem???To bude teprve mazec, až si všechny frakce oposice to rozdají mezi sebou

Vymyšleno přímo u řeky Nevy ?
22. 02. 2014 | 23:15

marxík napsal(a):

Jsem rád, kolegové, že jste konečně přestali blouznit o svobodě a demokracii, a začínáte si konečně uvědomovat skutečný stav věci.
Jste sice pomalejší, ale buďme rádi i za to.
22. 02. 2014 | 23:21

tajemný pan H napsal(a):

obdivuju ukrajince, že za něco bojují a něčemu věří. u nás už je jenom takový cinismus a zápach. seriály, reklamy a celebrity. každemu se obrací žaludek nad politikou. naše země směřuje do nikam. vlastně už ani naší zemi nemáme, jenom jakousi provincii EU. ukrajinci jsou proti čechum štastní lidé i když se mají hůř.
22. 02. 2014 | 23:26

antoni.n napsal(a):

Mily pane Muellere,

nečetl jste v dnešních LN, text projevu Joachim Gaucka ?

Poučné čtení, dle mého mínění. Nepletl bych diplomacii EU přímo s jinou.

Zdravim,

an
22. 02. 2014 | 23:27

Kanalnik napsal(a):

Moji podporu vůdcové opozice ztratili v momentě, kdy podepsaná smlouva, kterou vyjednali ministři zahraničí Polska a Německa, přestala z ničeho nic platit, a místo kompromisu to všechno dotáhli do konce de facto silou podivnými parlamentními kousky. To jsou úplně stejné metody, jaké používal Janukovyč a jeho strana.

Takže já žádné vítězství nevidím, i z toho důvodu, že Rusko bylo totálně odsunuto na druhou kolej. To není dobrý start do budoucnosti Ukrajiny, protože napětí EU - Rusko se tím vůběc nesnížilo, naopak, zvýšilo se. Proto mi přijdou autorovy body 5 a 6 zcela mimo mísu, na Ukrajině se ještě budou dít věci a její obyvatelé se mají na co těšit - pokud ne v horizontu krátkodobém, tak v dlouhodobém určitě.

Oslavování kroků EU tedy není vůbec na místě. Vyjednání dobré smlouvy, která druhý neplatí, to se za vítězství považovat nedá.
22. 02. 2014 | 23:31

marxík napsal(a):

Demokraté a demokratky, povšmněte si, že další axiom svobodné a demokratické společnosti pod tíhou okolností padnul.
Majetek už není nedotknutelný, můžeme jej zmrazit.
Každý komunista nad touto možností jistě zaplesá.
22. 02. 2014 | 23:33

Martin1 napsal(a):

Možná si EU toho vzteklého kousajícího nevyzpytatelného hladového pejska na chvilku půjčí, aby pak řekla, že na něm objevila čip a že právem patří Rusům - že ti ho musí živit, ale kdo jim ho tam zpátky zavře do kotce?

Nebude chtít tedy ten pejsek jen volně pobíhat po Evropě a ti, kteří si mysleli, že ho osvobozují z týrání od Ruského pána, tak zjistí, že Ruský pán bude mít zájem jen o to území - ne o nespolehlivého pejska.

To území Rusku nikdo nedokáže vzít (určitě tu část s proruskou většinou), protože Rusku bude stačit jen zarachotit zbraněmi - udělat pár vojenských manévrů a nažehlení a navonění představitelé EU, kteří ve skutečnosti nikoho nereprezentují - jen sebe zalezou k jednacímu stolu, kde to všechno podepíší a v rámci humanitárních akcí tu máme miliony lidí - pátou kolonu Ruska. Kdo je bude prověřovat?
EU umí jednat jen o kravinách a to i do noci, to spíš věřím, že by se tam ráda uvelebila Amerika, ale pak bych se nedivil velkému recipročnímu vylodění Rusů na Kubě, nebo ve střední Americe a máme tu předvečer nové studené (horké)války - možná o to vlastně od začátku jde. Svět odpoutat od ekonomické krize uvrhnutím ho do ještě větší krize a svést to na někoho jiného.
22. 02. 2014 | 23:35

gaia napsal(a):

Martin1

nevíte, jestli už proběhl tento obchod? Pokud ano, viděla bych to na 3. světovou

http://www.investicniweb.cz/zpravy-z-tcina-koupi-na-ukrajine-az-tri-miliony-hektaru-zemedelske-pudy
22. 02. 2014 | 23:44

magor napsal(a):

ad autor.

Říkám si, to už není pouhé kavárenské okouzlení, to je zamilovanost. Docela výkon, v tomto věku, blahopřeji.
22. 02. 2014 | 23:45

jozef napsal(a):

Porazenym je hlavne Rusko?
A "zjednotena sila EU" - je vitazstvom svetoveho policajta,ci prehrou svetoveho policajta?
Fuck EU!!
Vitazstvo EU,vitazstvo vazalov a poddanych svetoveho policajta nad Ruskom je co?

Nemali v Bruseli na vyber.Svetovy policajt kompletne zlyhal.Museli sa "zjednotit",horelo az prilis.Favoriti svetoveho policajta uz totiz boli vo vojne,slovensky minister zahranicnych veci uz vyzval obcanov,aby nejazdili do Kyjeva,lebo je tam obcianska vojna...
Obciansku vojnu vo velkej tranzitnej krajine ,na rozdiel od svetoveho policajta,Europa totiz prilis nepotrebuje.Europa sice nie je v bankrote ako svetovym policajtom magnetizovana Ukrajina,ale vybuch obrovskej europskej tranzitnej krajiny by neposilnil europske ratingy.Naopak.Ratingy by zrejme drasticky padli.
Tak je to,pan Svoboda!
Zmrazenie nejakeho konta v nejakej banke vo chvili,ked vam a vasej rodine ide o holy zivot - fuck konta,fuck celu EU!!
Ale ako povzbudenie strielajuceho a lyncujuceho davu "zmrazenie konta" zafungovalo.

"Zachazeni s ustavou..." hodne vypovida...
O com,o kom?
Asi o profesionalnych pucistoch exportujucich ludske prava od Chile po Mexiko,cez Afriku,Europu,Blizky Vychod po Afganistan ap.

O Vas,pan Svoboda,dost vypovida veta: "k prijemnemu zivotu je treba silny stredni stav".Hovorite si krestan,ale evanjeliom touto vetou otvorene pohrdate.Tusite vobec,o co islo Kristovi?Asi nie.
Sluzite/lidovci.../ vladnucej plutokracii,sluzite mamonovi a satanovi,k satanovi mate neporovnatelne blizsie,nez ku Kristovi.

Pred stvrtstorocim,este za Gorbacova, ludia sice nechodili/ ako mozno Vasa prijemne zijuca malickost/ do kaviarni,ale citanie poezie a navsteva koncertov bol jav bezny a masovy,pan prijemne zijuci Svoboda!
Dnes vtedajsi hlad po poezii a kulture vystriedal Vami ordinovany hlad po potravinach u mnohych a po prepychu u niektorych...

A kto zaplati pad ukrajinskeho prezidenta?
Plutokracia nie.Este asi nie.
Plutokracia nezaplatila ani vytunelovanie Wall Streetu....
22. 02. 2014 | 23:48

Antonín Malík napsal(a):

Dnes jsem četl článek jistého Zieglera, jak byly objeveny "důkazy", že střelbu ostřelovačů do davu mají na svědomí "Rusové, protože spoku mluvili vysílačkou rusky".
Panebože!
Na koordinovanost stupňování konfliktu ve stínu probíhající ruské olympiády, jsme někteří upozorňovali už v úterý - začali zase předvádět "mučeného" Bulatova a současně se stupňoval tlak majdanistů a objevili se snipeři.
Člověk nemusí mít strategický trénink, aby mu bylo zřejmé, že Rusko právě tento týden potřebovalo nejvíc ze všeho klid.
Na druhé straně od chvíle, co obletěly svět záběry, jak demonstranti ubíjejí odchytnutého neozbrojeného policajta, nepochybuji o tom, čí zájem se prosazoval na tom náměstí, kdo musel za každou cenu ještě do konce týdne dosáhnout kulminace krize, kdo stupňoval napětí, kdo odmítal kompromis. Přeju Janukovičovi osobně, aby ho potkal trest za to, jak slabošsky selhal. Měl povinnost dávno a dávno sjednat pořádek. Pokud to neuměl, měl to daleko dřív předat někomu schopnějšímu.
22. 02. 2014 | 23:49

antoni.n napsal(a):

Apropos p. Mueller,

Frau Angela ist Kanzlerin, aber nicht Tzarin.

Gruess Gott

an
22. 02. 2014 | 23:51

jozef napsal(a):

To Antonim Malik

Nie,nie!
Kyjev /nielen Kyjev/bol preplneny agentami zahranicnych agentur,ich kreativita je znacna.Verejnu mienku dlhe roky ovladaju Lauderovci...
A, hlavne:na Ukrajine prave tak, ako Cesi a Slovaci /na rozdiel od zapadu/bytostne nenavidia nasilie na demonstrantoch.Za kazdeho zraneneho,ci mrtveho nastupili stovky a tisicky nahradnikov,odhodlanych zomriet...
Janukovic je slovan.
23. 02. 2014 | 00:04

tajemný pan H napsal(a):

a klaus se svým komentářem k ukrajině odvařil. asi už mu to přestalo myslet. to nás čeká všechny. pan profesor má za zenitem. já ho mám rád, ale už zblbnul. jeho poradci se mu to asi bojí říct. tak snad rodina.
23. 02. 2014 | 00:08

Karel Mueller napsal(a):

Pane antonin.n:

nenašel jsem to, ale četl jsem Gaucka z 31.1. a je vcelku jasné, kam patří. Také jsem si připadal jak Alenka v říši divů, když jsem se na nekorektním německém serveru dočetl v souvislosti a nutností imigrací z Indie:

Gauck weiter: Deutsche Frauen moegen auch keine deutsche Maenner, die haben zu kleine Pimmel. Deswegen importiert die BDR seit Jahrem schwarze Fachktraefte mit langen Latten aus Lampedusa ...

Snad se Putinovi povede Rusko udržet a zdvihnout.
23. 02. 2014 | 00:15

xerox napsal(a):

Karel Mueller 23:08

,, nevidím jasnou koncepci, kterou by EU měla na podržení její ekonomiky ,,

ta koncepce je přece jasná a jede jako přes kopírák ve všech zemích , kde se dostane tzv. demo k moci , zda se jedná o východní evropu , arabské země , jižní ameriku je přece buřt ...
o všechno lukrativní v daných zemích se poperou novodobý tzv. demokrati a připravené finanční globální skupiny , zbytek se nechá krachnout a následně rozprodat , z dané země se tak stane klasická kolonie afrického typu ...

konkrétně u ukrajiny se tak už stalo a předpokládá se , že jejich zbytková ekonomika po otevření se tzv. volnému trhu - rozuměj eu a spol. neobstojí v konkurenci a z 80% pozvolně zkrachuje - mimochodem , to byl jeden z důvodů , proč janukovyč nepodepsal přístupové dohody k eu ...
už teď tam cizí kapitál ovládá finanční sektor , pro českou republiku to může mít navíc nebezpečné dopady v podobě přesunutí montoven a investic do této země a naoplátku se sem můžou nahrnout jejich lidi , které se nespokojí s platama u nich ... již teď se tak děje , ale je to všechno zatím spojené s dočasnými pobyty - pracovními vízy , po vstupu do eu ale už víza potřebovat nebudou ...
23. 02. 2014 | 00:17

tajemný pan H napsal(a):

když čtu komentáře místních bolševiků, tak mam dojem, že u nich převládá vírá v nadčloveka soudruha putina, který loví tygry holýma rukama a zkoumá dno ticheho oceánu v jednomístné ponorce.no, putin je provinční zloděj , který má v rusku velke problemy s opozicí, ekonomika ruska má velké problemy a rusko se nemuže postavit NATO ani ve snu. snad možná čína za 15 let. takže soudruzi, chce to slézt z hrušky trochu zpátky na zenm.
23. 02. 2014 | 00:19

JS napsal(a):

Když se člověk odprostí a dívá se zpětně na události, skládačka začíná zapadat.
Už dlouho před zahájením her USA vydávala knížecí rady a varování. Vyvolávala strach a obavy. Novináři přilévali olej do ohně. Svědectví, jak jsou hry odfláknuté, nedůstojné, vyvrátili samotní sportovci, kteří v přímém přenosu, kdy nešlo manipulovat, vysmátí do kamer vyprávěli, jak si to tam užívají.Jak je to tam super.
Do všeho zapadá i současné dění na Ukrajině.
Nestraním nikomu, ale mám dojem, že se otevřela a vyvalila velká a smradlavá žumpa.
Kdo to bude uklízet je ve hvězdách.
23. 02. 2014 | 00:22

Antonín Malík napsal(a):

jozef
Koordinace byla po dvou liniích: mediální a bojová. Kromě nasazení sniperů, zvýšení počtu gangsterů a všeobecné zvýšení intenzity aktivit, se pohnula i ofenziva mediální: Kromě Bulatova, kterého už zase začali vodit jakl medvědář medvěda po televizních studiích byly rovněž v Soči aktivovány chuligánky Pussy Riot, vše v jeden den - úterý. A propojeno stupňováním požadavků.
To všechno zabrzdit a potlačit byla Janukovičova zákonná povinnost.
23. 02. 2014 | 00:22

Tom napsal(a):

soudruzi!

Ukrajinu jistě čekají ještě horké chvilky, demokracie a Evropa se přiblížily jen o maličký krůček,

západní chanát Rusko, Putinovi KGB boys a jejich provokativní akce, zločinci východního "biznisa" jsou stále silní a nevzdají se,
ale malinké světýlko už bliká :-)

je dobře, že vám to soudruzi zvedá tlak, překrvují se vám cévky v mozku, dělá vám to prostě zle,
to ta zloba ve vás vás užírá tak si to raději vyřiďte sami se sebou nebo vás to zabije.

Modlitba pro Ukrajince a svobodu na Ukrajině.
23. 02. 2014 | 00:38

JS napsal(a):

Tak jasně. Svobodu mají vybojovanou. Dnešek je jejich šťastným. Určitě ho budou uctívat jako státní svátek.
Tak proč to ksakru naši tupí politici chtějí tahat k nám?
Mají vše o co usilovali, pokládali životy. Nyní je na čase začít chodit do práce a zvelebovat tu jejich milovanou zemi.
23. 02. 2014 | 00:49

antoni.n napsal(a):

Mily pane Müllere, to s Indy se mi nezda, ale souhlas, ze bez Putina to nepujde a nelze jinak. V miru a vzajemnem respektu. Schroeder to zrejme nasadil spravne.

Existujeme prece na Jednou territoriu a pokud se nechceme neustale prat, vybijet, je to vse o vzajemnem respektu a snaze o porozumneni a lidskosti.

Mam rad Vase vstupy tady,

S Panem Bohem, an
23. 02. 2014 | 00:57

vuk napsal(a):

Janukovyč zvítězil ve svobodných volbách, zvolili si ho sami Ukrajinci. Od koho tedy banderovci Ukrajinu osvobodili? Od Ukrajinců?
23. 02. 2014 | 01:01

resl[blb] kam se podivas napsal(a):

cvicenej blb [resl] z OF jeste pred tim nez mu jeblo
23. 02. 2014 | 01:02

tajemný pan H napsal(a):

komouši prskají jako hovnocuc. ještě jim to jejich dutá hlava nepobrala, že soudruh putin musel stáhnout ocas. ha ha ha. komouše nemá na svetě nikdo rád. nakonec bude demokracie i v rusku.
23. 02. 2014 | 01:08

Sylva Šauerová napsal(a):

petrof :
To že jsem napsala, pane petrofe ? Určitě ?
:-)

tajemný pan H :
Václav Klaus napsal ucelené politické stanovisko, nic podobného zatím nedpředvedl žádný český politik. "Ballots not bullets" takovým rozhodně být nemůže a nic dalšího jsem zatím, s výjimkou několikavětého prohlášení české vlády, nezaznamenala. To Václav Klaus je jiná káva. Většina z toho, co napsal, je v zásadě nezpochybnitelná, jde o historický exkurs. To do té doby, než začal hodnotit a obviňovat Západ ("Západ pomohl na Ukrajině rozběhnout krizi, jejíž důsledky nechce nést"), přičemž jako obvykle vynechal Východ, a věštit z křišťálové koule budoucí události. Zajímavé je nejen to, co napsal, ale také to, co nenapsal. Tak například se vůbec nezmínil o tom, že zatímco jednání politiků a diplomatů EU a U.S. jsou a byla transparentní (všichni např. vědí, co na Ukrajině dělali a co od ní požadovali), o tom, co chtěl Vladimír Putin po Viktoru Janukovyčovi na posledních dvou schůzkách před summitem ve Vilniusu, nevíme nic, a nejspíš se to ani nikdy nedozvíme. To ovšem Václav Klaus dobře ví. Dohodu s ukrajinskou opozicí nepodepsal Putinův emisar Vladimír Lukin a to nevěští do budoucna nic dobrého. To Klaus musí vědět taky. Václav Klaus tak - krom již zmíněného historického exkursu, obvinění Západu z "velké nezodpovědnosti", neboť živil "ambice a iluze radikálů ze západu Ukrajiny" (jiné lidi než radikály Václav Klaus na Majdanu neviděl, a pokud snad ano, za zmínku mu nestáli) a obav z obtížně řešitelného problémum, které ovšem pochopitelně zastávají všichni, tak v zásadě vyslovil jediné : stanovisko, které zastávají Rusové.
Nemohu s Vámi tedy souhlasit, tajemný pane H, Václavu Klausovi to rozhodně myslet nepřestalo, říká (a píše) i nadále to, co vždycky dřív (srovnejte kupř. v Klausovými prohlášeními ze srpna 2008 a v souvislosti s tehdy okupovanou Gruzií a též při 40. výročí okupace Československa). Když se podívám, co v současné době píše Jaroslav Kojzar, vidím, že v zásadě totéž, co náš druhý porevoluční prezident. Václav Klaus je zde nejen konsistentní, ale i vcelku průhledný. Říct musím, že prohlášení Vojtěcha Filipa k událostem na Ukrajině z 19. února je přijatelnější.
23. 02. 2014 | 01:08

Karel Mueller napsal(a):

Pane antoni.n,

už jsem to našel,, bylo to před dvěma dny. Ale víte, řte se to hezky, jenže kancléřka se s Putinem už v prosinci dohodla a nakonec opozice vedení banderovci pokračovala dál a porušovala všechny dohody (lépe řešeno další ústupky), na které Janukovič přistoupil, až se to dostalo do tohoto stavu.
Jenže EU i SRN dala Janukovičovi nůž na krk právě v souvislosti se silovým řešením, i když opozice překročila hranici, která by na západě byla tolerována, což je to nekomečmé pokrytectví západu. Nevím, jestli SRN ustoupila vyšší moci nejspíš ano :-). To by Schroeder neudělal a dohody by byly dodrženy.

Víte, trochu jsem Ukrajince poznal a v mnoha směrech jsem hluboce smekl, párkrát jsem o tom psal. Ale oni jsou to opravdu mentálně i stylem života Rusové, ať si říkáme cokoliv. To vůbec nemyslím ve zlém spíš naopak. Ale upřímně: Ukrajina je Rusko před Putinem, nic víc a také nic míň. Vidíte to na celé jejich slavné opozici, kdy často nevíte, jestli máte plakat, nebo se smát. To germánské racio tam prostě chybí.

Mějte se
23. 02. 2014 | 01:12

Karel Mueller napsal(a):

Paní SŠ,

komentář exprezidenta jsem shledal jako nejpřesnější lapidární shrnutí, jaké jsem četl.

Opravdu mu to myslí.
23. 02. 2014 | 01:22

JS napsal(a):

(1) Jakou barvou označí stávající převrat?
(2) Bude na ty převraty stačit barevné spektrum?
(3) Budou se volby opakovat do té doby, než budou spokojeni iniciátoři převratu?
A co když jim tam ti lidé ty lístky, které oni chtějí nenaházejí?
23. 02. 2014 | 01:24

Tom napsal(a):

soudruhu Muellere,

je pravda, že soudruh prezident Klaus je názorově dokonale konzistentní,
vždy,
a ve všem svém jednání,

být s ním na jedné lodi napůl nelze, ani vy nejste, prostě jste v partě tohoto amnestora, novodobého Járy Cimrmana a neštěstí této země,

Křížovnická škola humoru bez vtipu a jejich dokonalá hláška:
"nezáleží na tom, v které sedíš hospodě, ale s kým sedíš u stolu"

ještě jsem nepotkal za 25 let člověka od "Klausova stolu", který by nebyl morální, případně mentální invalida
23. 02. 2014 | 01:34

Karel Mueller napsal(a):

Milý Tome,

něco lepšího by nebylo? Myslím vzít všech deset bodů a rozpitvat je, kde a v čem se mýlí.

Nesedím u žádného stolu, pouze se vyjadřuji k tomu, co čtu. Občas i od ctihodných jmen čtu neskutečné hovadiny, bohužel jmen vlivných ...
23. 02. 2014 | 01:40

antoni.n napsal(a):

Pane Muellere, Diky za responsi.

Je to blazinec, ale projev presidenta Gaucka beru jako vazny projev k veci Evropy an sich. I jako inspiraci projevu moznych politiky ceske.

Loucim se prozatim,

Vse dobre preji
an
23. 02. 2014 | 01:54

xerox napsal(a):

Sylva Šauerová 01:08

,, zatímco jednání politiků a diplomatů EU a U.S. jsou a byla transparentní ,,

jasná hláška do pořadu - na stojáka ... :-)

,, Václav Klaus .. Zajímavé je nejen to, co napsal, ale také to, co nenapsal ,,

sylvinko ... nejzajímavější je si představit , co nechtěl napsat a přitom hodlal napsat , nebo co vůbec nenapsal aniž by to chtěl napsat ... :-)
23. 02. 2014 | 01:59

S.Š. napsal(a):

Tom :
Jo, takhle kdyby se byl býval Václav Klaus stal šéfem polistopadové KSČ, to by byla jiná. Jenže to ve své době nebylo myslitelné, do spolku, který byl na dně, tehdy vstoupit pochopitelně nemohl, tam se politická kariéra, která by vedla k pozici předsedy vlády a prezidenta, udělat nedala. Jinak je ale jako vyšitý; ze své kůže člověk prostě nevystoupí, přesvědčení dané výchovou a prostředím, rodinným, školním i pracovním, v němž se až do dávno dospělého věku pohyboval, spoluvytvořily jeho světonázor i limity. Ani mimikry nic nepomohly, každý se dřív nebo později odkopá. Zajímavé je, že Klaus se již vzdaluje i dnešním vyvažujícím stanoviskům současného vedení KSČM a stála víc a víc si notuje s bolševickým skanzenem.

Milý bzume, chci říct xeroxi, vidím mu až do žaludku. Jádrem úspěchu je politikovi porozumět, to přece víte. Poznat jeho život, rodinné zázemí, průběh studia i násl. zaměstnání, záliby, přátele či nepřátele, klady i slabiny osobnosti, motivace, úspěchy či selhání, chování ve stresových situacích, zkrátka všechno, a zejména snažit se myslet jako on. Pak už jde všechno (skoro) samo. Nemusím si vůbec představovat nic z toho, co jste naznačil, to proto, že v úvahu naprosto nepřicházelo ani o milimentr odlišné stanovisko. Člověk zkrátka svůj stín nepřekročí, až na vzácné výjimky. Takovou sílu v sobě ale V.K. nemá. V zásadě je to totiž zbabělec.
S pozdravem
23. 02. 2014 | 02:24

xerox napsal(a):

S.Š.

po vašem ,, úspěšně ,, jadrném odhalení a předvídání v.k. , by jeden mohl říct , zda se nejedná o poznatky celoživotního stalkingu obdivovatelky pokud né rovnou zhrzeného neuskutečněného smilstva , nebo o materiály přímo z nsa či gru ... těžko říct co je horší ... :-)
23. 02. 2014 | 03:06

antipolitik napsal(a):

Zřejmě autor ví jak se to "demokraticky" dělá. Co si budem povídat, taky má kačky na západě.
23. 02. 2014 | 04:02

Maximus napsal(a):

Maj to tam príma: (odposlechnuto)
Už koncem týdne začaly zastavovat ve městech pod kontrolou vzbouřeneckých gard banky. V pondělí už nebudou nikde peníze v bankomatu, a nepůjde provést běžné finanční operace. Nikdo neobjedná zboží do krámů, které jsou ostatně ve městech, jako je Kyjev, zčásti vyrabované. Kdo bude chtít přežít, bude muset utéct tam, kde zůstala fungovat civilizace nebo se vrátit od okupace gardami k obnově veřejné správy. Tam se ještě bude dít věcí.
23. 02. 2014 | 04:15

Maximus napsal(a):

Zajímavé názory chytrého člověka:
Evropané by se měli sami sebe ptát, jestli se na příkladu Ukrajiny nevytváří precedens do budoucna. Bude způsob, jakým se tam chtějí zbavit demokraticky zvoleného, ale neoblíbeného vůdce, přijatelný i v dalších částech Evropy? Jak se v budoucnu státy Evropské unie vypořádají s násilným odporem, když vyslat do ulic policii bude považováno za zločin proti lidskosti?

Jedna velká potíž tkví v tom, jak přesně určit moment, kdy vláda Viktora Janukoviče v očích EU ztratila legitimitu. Když s Evropskou unií nepodepsal asociační dohodu? Kdyby velké množství Čechů vyšlo do ulic protestovat proti přijetí eura, stala by se tím česká vláda náhle nelegitimní? Nebo nejprve musí zemřít určitý počet lidí? Kolik přesně?

Další precedens by se mohl ustanovit na základě uplatňování sankcí proti ukrajinským vůdcům ze strany EU. Podle Hynka Kmoníčka z Hradu disponuje většina vůdčích osobností na obou stranách konfliktu pasy Evropské unie. Pokud opravdu mají dvojí občanství, lze jim legálně bránit ve vstupu do EU na základě toho, že ohrožují její bezpečnost? Debata se tak přibližuje americké diskuzi o tom, zda používat bezpilotní letouny k zabíjení amerických občanů zapojených do údajných teroristických akcí v zahraničí.

Kmoníček také poznamenal, že součástí sankcí schválených včera Evropskou unií není zbrojní embargo. Proč ne? Chystají se evropští (nebo američtí) zbrojaři vydělávat vyzbrojováním ukrajinské opozice? Mohlo by to vysvětlovat, proč EU do jiných částí světa posílá mírové jednotky, ale v souvislosti s Ukrajinou to nezmiňuje.

Třeba Evropská unie mír na Ukrajině ve skutečnosti nechce. Mír by v tuto chvíli koneckonců prospěl hlavně Janukovičovi a jeho ruským ochráncům.
Erik Best
23. 02. 2014 | 04:31

Nick Carter napsal(a):

xerox
Eště má jeho spis doma.
Hitchcock by vo ní natočil nějakej film, jak se noří v kufru auta do bažiny.
23. 02. 2014 | 04:44

xerox napsal(a):

Nick Carter

šacuju to spíš na - slečnu marplovou ... :-)

Maximus

dobrej názor , sluší se dát i odkaz i když jste všechno přetisk , zajímavejch článků má best povícero ...
http://goo.gl/JywPNh
23. 02. 2014 | 05:08

Maximus napsal(a):

Xerox
Už jsem to zapomněl odkud jsem to natáhl a jsem líný to vyhledávat znovu, ale E.B. je zajímavý inteligentní člověk, který umí samostatně přemýšlet a dávat si věci do souvislostí a proto ho mám celkem rád.

Ještě přidám zajímavé info z rádia Jerevan:
Poláci přemístili v tichosti armádní jednotky o síle cca 400 tis. mužů na hranice s UA.
Jen moc nechápu před kým budou hranice chránit, jestli před bělogvardějci nebo bolševiky? |~:)
23. 02. 2014 | 05:20

antipolitik napsal(a):

Maximus to není info z rádia Jerevan. Ono to médiích totiž proběhlo, ale jen jako okrajová malá noticka. Pokud nehledáte nenajdete. Tohle od Vás není fér.
23. 02. 2014 | 05:52

antipolitik napsal(a):

Ovšem nejsem si jistý zda jsem to četl v našich mediích. My tady u nás dojdem do Polska pěšky a všichni umíme dobře polsky a čteme i jejich tisk.
23. 02. 2014 | 05:58

antipolitik napsal(a):

Ješte jednou. Kdyby se začala porcovat Ukrajina, tak tuším, zcela jist si nejsem, že Poláci mají velký zájem na Lvovské oblasti.
23. 02. 2014 | 06:05

born65 napsal(a):

Vnímání dění v Kyjevě silně deformuje fakt, že se v místě dění motá a snaží se referovat - Jaromír Štětina, t.č. senátor. Sotva bych si vybavil nevěrohodnější figuru jako tohohle chrabrého lovce českých čertů.
Jinak dneska mi zdejší obveselovač petrof udělal radost, když se přiznal k nehynoucímu obdivu Petra Hájka a Václava Klause. Doteď jsem z jeho naprosto výstředních názorů byl paf - a teď už vím, odkud se puch line.
23. 02. 2014 | 07:12

dzin napsal(a):

Celá tato doba u mnoha zemí,po roce 1990,je po skončení studené války rodištěm archaismů,atavismů,archeopteryxů,dinosaurů,brontosarů,albatrosů...
Nejde jen o Klause,jehož vědomí má úponek v roce 1830, ani o Zemana s rokem 1600.I Putin má dilema geopolitika nebo vnitřní politika,což je opakování z minula u Ruska. Ukrajina vykazuje právě rysy archaické staroslověnskosti,chybí mi už jen Keltové z Irská a jihu Francie .V době výkladních skříní,se Ukrajina řítí archaizujícími cestami obščiny,tlupy,rady starších,totemu,náčelníka,vůbec neznaje roli moderního státu..

Začneme tušit,proč se děje co se děje.Že lidé, kteří se volbami dostávali ke kormidlu v postkomunistických zemích absolutně neměli v hlavách cokoliv ekvivalentního potřebám takové nové doby,měli pár kusých historických znalostí,něco jalových analogií se severní Evropou,...

Tato doba vyžaduje v čele lidi mnohem gramotnější.Zdál by se být tím třeba Hollande,který vystudoval tři soudobé vysoké školy různých společenských věd.Kdyby ovšem ty soudobé společenské vědy Francie byly opravdu to co odráží realitu 21.století.Osobně ale mám pocit,že tyto vědy běžně nabubřely slovíčky,jsou jakýmsi rýžovým nákypem nebo vánočkou posypanou i rozinkami z bývalého umu evolucionistů 19.a 20.století.Myslitelé společenského vývoje mnozí dříve věděli více!
Všimněme si,že dědictví po samotném Karlu Marxovi bylo předáno hodně nevěrné jemu samotnému:V Rusku-vítězstvím socialismu v jedné zemi místo jeho "ve všech ",a v ČR 1948 místo jeho dlouhé evoluce mezi převzetím politické moci dělníky a vyvlastněním kapitalistů to bylo učiněno tehdy současně a naráz:tedy o Marxe nešlo.Šlo o sloučeninu Marxe s Keynesem (ten zestátňoval).
Postkomunismus má teoreticky nejblíže k středověku,prakticky ještě stále má co těžit z výsledků práce i bojů humanističtějších století bojů o pravdu pozdějších než středověk.To ale nemůže trvat věčně.I o tom je dnešní Ukrajina.Částečně.Je to první signál před zhroucením snůšky nesmyslů.
23. 02. 2014 | 07:42

Terry Fox napsal(a):

Vedle je článek o tom, jak se lidé na Majdanu/Ukrajinci ptají "Co bude dál?" Co by bylo? Stačí se kouknout na lepou vizáž pana Tymošenka, velice typickou pro vzhled všech ukrajinských "protestujících". Bordel bude, a pořádný. Ale dopřrejme jim ho, když si ho tak tvrdě vybojovali. A vstup do EU v dalekém nedohlednu. Kdo by do Unie pouštěl takovou běsnící pa.áž. To bychom si pomohli.
23. 02. 2014 | 07:44

Pepa Řepa napsal(a):

Ne, ne, ne,
my hujeři, mopslíci a noví maloměš´táci máme jasno.

Erik Best, Ondřej Neff i ten šmejd Pat Buchannan jsou komunisti a ne že ne!!!

My bojujeme za demošku, nenásilnou a kultivovanou formou, ne v duchu arabských či středoafrických revolucí, protože to Fendrych říká taky.
I Lipold. A basta fidli....dáme odkaz:-)
I klucí z Respektu a to jsou fakt nezávislé zdroje.
Když nám bude ouzko, dáme odkaz a je vymalováno.
I náš Karel to říká. Transparentně.
I Štětináč antikomunistický bojovník od plenek.

Tak soudzi, zbrusu noví bolševici, transparenty do rukou a hurá demonstrovat za něhu, lásku a nenásilí.

V Soči lezly odevšad štěnice a mužici chodí ve vonucích.
Je to tam samej bolševik, to není jako v ČR kde má komunista 15% nebo u makaronů, kde se cpe do vlády.
Nebo jako naši náčelníci z EU v čele s exmaoistou.

Naše věc je jistá...ať žije přeceda exmaoista.
Nemají u Ivana duhové pochody ani pozitivně nediskriminují bradatce se semtexem, Haňba jim.

Chceme lická práva pro bradatce z Beslanu a tunelářky z Kyjeva!!!!

A když někdo připomene, že naše Julinka je arcizlodějka, ukážeme pštrosa jiného zloděje, závistivý Franta se vysliní a tím je přece causa Tymošenková vyřešena.
Ten druhý krade taky, Lex Tymošenková je cestou k demokracii.
Když krade našinec tak se o tom nemluví.
Veď nás ....Julinko.

A teď zase milí děti, svazáci a svazačky, konec přestávky a hurá zase na slona.
Sice tentokrát drží basu s kormidelníky EU, ale když by tam nebyl, náš Karel by byl se švestičkami o 5m vpředu, jako v Kosovu.

Bojujte soudzi-jak radí Ernesto-za permanentní revoluci a komoušo-fašistů Bestů či Buchannanů si nevšímejte.

Ernesto-duchu- je to tak dobře?
23. 02. 2014 | 07:51

Pepa Řepa napsal(a):

East or west Eric is the best.
ale v jednom se plete. Putin nemůže Janukovyče ani čuchat a vůbec se s tím netají.
Ale to nevadí, kdo nepodporuje naši galaktickou tunelářku není demokrat.

Kudy chodlil tudy krad....ukrajinský "demokrat".
23. 02. 2014 | 08:01

TomášL napsal(a):

Tak jak se zachová pšonek? Bude rozdávat pasy tak jak v Bělorusku? Lvovsko je Lvovsko a vždy bylo polské, Ukrajina nevydrží. Přece jenom půda je půda, i když není zatím obdělávaná.
23. 02. 2014 | 08:02

Pepa Řepa napsal(a):

Pád Janukovyče alias peníze na prvním místě...pán má pravdu, kandiduje do EP což hodí půl mega měsíčně, peníze na prvním místě jsou-o tom žádná- a cesta vede přes osvědčení věrnosti myšlenkám matičky EU.
Bude se tam hodit, k tátovi pracujících, Mílovi, Zavadilovi.
23. 02. 2014 | 08:16

Divobyj napsal(a):

Humanitární bombarďáci

mohou být spokojeni.
Kyjevský puč se zdařil.
Vyhnat demokraticky zvoleného prezidenta je hračka.
Roztrhnout Ukrajinu na dvě půlky-žádný problém.
Tak tedy-Hrrr na Hrad!!!!!!!!!!!!!
Černého fakáčem vyrazíme bránu.
Bimbo si ani neškrtne.
Beztak je zase nalitej.
Ať žije náš nový prezident KHARL VI. !!!!!
Že s tím nebudou chtít na Moravě mít nic společného?
Roztrhneme ČR klidně znovu!
Tedy,ať žije naše nová republika-Praha a okolí,hurá!
23. 02. 2014 | 08:37

Filuta napsal(a):

" Role Ruska

Role Ruska se neprojevuje přímo v nějakém vměšování přímo do protestů, ale je v pozadí už dávno. Rusko dodává levnou naftu a plyn. Tím umožňuje ukrajinskému zboží, aby bylo lacinější než evropské a mělo na ruském trhu příležitost k uplatnění. K tomu má sloužit i nově navrhovaná celní unie s Ruskem. Ti, kteří tvrdí, že v protestech jde o nezávislost na Rusku, asi nejsou v obraze o naší nezávislosti. Ukrajina je určitě nezávislejší na Rusku než my třeba na Německu.

Evropská unie ovšem na svůj trh mnoho ukrajinského zboží nepustí vyjma surovin, takže tyto levnější výrobky se nemohou projevit. Zájem EU je jasný: Zdražit na Ukrajině suroviny, tím i výrobky, potom teprve otevře hranice a prodá ty hromady šmejdů v nacpaných skladech, které v Evropě už nikdo nechce. Zároveň může v Rusku vyřadit ukrajinské výrobky, které lze potom regulovat i pomocí cel na hranicích Ukrajiny a Ruska (pokud bude Ukrajina v EU).
Otázka reakce Ruska je nejasná. Je ovšem jisté, že rozumný představitel Ukrajiny asociační dohodu s EU nepřijme. Když se Janukovič projevil jako vlastenec a ne jako vazal EU, musí být odstraněn. Zdá se tedy docela viditelné, kdo za protesty stojí a jak je důležité Janukoviče vyřadit, nejspíše udělat nějaký převrat a rychle schválit všechny ty dohody pro Ukrajinu nevýhodné. Také jeho neustálé odsuzování, když se protesty zadrhly, také jeho zanesení na „černou listinu“, ačkoliv nic neudělal. Je přímo průhledné a doufám, že občané mají tolik rozumu, aby to pochopili, že jde o to udělat z Janukoviče zločince a jiné, mnohem větší, na druhé straně opomenout. To už známe z války v Jugoslávii."http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11744-cesti-televizni-komentatori-se-chovaji-jako-byvali-redaktori-rudeho-prava-podporuji-teroristy-a-rasisty.aspx
23. 02. 2014 | 08:43

TomášL napsal(a):

Divobyj,

osobně si myslím, že si za to Janukovyč může sám, pro svojí neschopnost/nerozhodnost.
23. 02. 2014 | 08:44

K.V napsal(a):

Být čecháčky tak se podělám hrůzou když slyším Ukrajina.
Ten stát se rozpadne.
Rusku připadnou východní průmyslové na suroviny bohaté oblasti, do EU se dostane pologramotných 20 milionů lidí z podkarpatských samot a paraziti disidenti z Kyjeva. A kvůli jazykům se jim bude líbit na Slovensku a u nás
23. 02. 2014 | 08:46

Filuta napsal(a):

Kličk se asi podělal.
Kvůli nějakým Ukrajincům nevstoupí Evropa do války s Ruskem.
To se dost přeceňují.
Pokud ke konfliktu dojde, je nad slunce jasné, kdo ho rozpoutal (EU a USA).

" Vitalij Kličko vyzval země EU k vojenské intervenci. Tato zpráva se objevila ve váženém německém listu Tagesspiegel. „Hlavy demokratických států nemohou lhostejně pozorovat, jak krvavý diktátor vraždí vlastní lid.“


„Pokud se Ukrajina rozpadne, zažehne to válku,“ varuje vedoucí ruský vládní činitel. FT referuje, že Rusko je připraveno vybojovat kvůli ukrajinskému území Krymu válku (tam žije nejvíce ruských obyvatel a mají tam vojenskou základnu). Tento činitel vyvolávající obrazy ruské invaze do Gruzie v roce 2008 řekl FT, že „nejdříve přijdou o Krym, protože ten přijdeme ochránit zrovna tak, jako jsme to udělali s Gruzií.“ Kreml považuje Gruzínský konflikt za největší přetahovačku mezi Ruskem a Západem od konce Studené války a ten přiživil odhodlání Moskvy zatlačit zpět to, o čem si myslí, že jsou pokusy Západu o ohrazení Ruska."
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11748-rusko-je-pripraveno-kvuli-ukrajine-vybojovat-valku-priznava-vedouci-rusky-vladni-cinitel-klicko-vyzval-zapadni-staty-k-vojenske-intervenci.aspx
23. 02. 2014 | 08:47

TomášL napsal(a):

Filuto

Z Lvova do Charkova je to stejná vzdálenost jako z Prahy do Paříže. Ukrajina nikdy nepřijde celá pod náruč EU. Dněpr je max.hranice vlivu EU...
23. 02. 2014 | 08:49

vasja napsal(a):

Hlavně si hoši, co ste volili Zaorálka a jeho pokryteckou bandu, dobře pamatujte. :-))
V květnu budou volby a se uvidí.
Máte vybráno?
23. 02. 2014 | 08:57

vasja napsal(a):

Taky si vzpomínám, že tuna jeden levičáckej mamlas tvrdil, že Svobodní jsou nacistia fašistia kdoví co ještě.
Ten Kyjev je dobrá rána do palice. Aspoň pro ty, co tam maj aspoň ledku.
23. 02. 2014 | 09:04

Divobyj napsal(a):

Tomáš L.

neschopnost,nerozhodnost.
hmmm...nevím.
poučte mne,co měl tedy Janukovič udělat hned a rázně?
23. 02. 2014 | 09:05

TomášL napsal(a):

Divobyj

http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/3535-12-nejdramatictejsich-videozaberu-z-kyjeva-zachycujicich-skutecny-rozsah-ukrajinskych-hruz

O tom musel vědět. Věřím, že měl kolem sebe mnoho poradců-civilistů, ale zdá se, že ani jednoho řízného poradce z bezpečnostních složek... Ale teď už je to jedno. Nyní už je jenom čas spekulací...
23. 02. 2014 | 09:10

K.V napsal(a):

Můžeme se spolu se Slováky chystat na takových 20 milionů běženců- Ukrajinců kteří k nám přivandrují, protože rozumí jazyku.
Země se rozpadne, ta bohatá východní část s průmyslem a surovinami připadne Rusku. A doufejmě že to bude bez války která se rozšíří i k nám.
23. 02. 2014 | 09:37

Filuta napsal(a):

Vasja
Taky doufám, že to voliči socanů za Sobotku a Zaorálka ČSSD pořádně spočítají.

- vzali do vlády hady na tři ( předtím Sobotka suverénně tvrdil, že dosáhne "zrušení" zákona o círk.rest. a voliči mu to sežrali)

- plédují za zrušení výjimky LS (BD) vyjednané Klausem

- podporují ukrajinské teroristy a chtějí dávat Ukáčkům azyl (proč?)
další zhovadilosti doplňte dle libosti
Babiš z toho po volbách vyjde ještě silnější.
Socani se klidně můžou dostat na loňskou úroveň Topky.
Dal bych na to klidně krk.

Hlavně by všichni měli jít volit do EU parlamentu. Nejde vůbec o nepodstatné volby. Budu volit buď Svobodné nebo klidně Bartoše.
23. 02. 2014 | 09:37

xerox napsal(a):

když spekulace tak spekulace ...
kvůli pštrosům a kozímu chlívku u nějaké dači , se do války většinou nechodilo ... eu tam vojensky nestrčí ani frňák , černý otec v bílém domě jakbysmet , takže snad jedině modrá přilba ...
v horším případě nás brusel do toho namočí taky a stropnickýho armáda toho času nacházející se po všech možných ďuznách světa tam bude zachraňovat světový mír ...
pokud se to tam však nepodaří uklidnit , všichni daj od toho ruce pryč a odneseme to za celou evropu my , konec konců nebylo by to poprvé ...
23. 02. 2014 | 09:41

Divobyj napsal(a):

Tomáš L.

Nejsem si jist,zda by se s pučisty dalo rozumně vyjednávat.
Je beze sporu,že k střelbě na obou stranách prostě nemělo dojít.
Nezbývá,než doufat,že to,co vyprovokovaly nedemokratické síly na Ukrajině za podpory EU a USA nakonec dobře dopadne.
Doufat,že střelba v Kyjevě nebyla jen nevinnou předzvěstí něčeho mnohem,mnohem horšího.
23. 02. 2014 | 10:08

resl napsal(a):

Rusko žádnou válku nerozpoutá, protože se bojí a je daleko slabší, než si zdejší komouši myslí. Putin jen čeká v brlohu, kdy to spustí opozice u nich. Jen doufám, že si veme příklad z Janukovyče, že střelbou do civilistů se to nevyřeší, spíš naopak. Zdá se, že ani hrozba zavřených kohoutků nepomůže, to by Rusko postavilo ještě do horšího světla. Je rok 2014, globalizace, bolševické dráty jsou odstraněny a lidi vidí, slyší, cítí. Zdá se, že se začíná konečně blížit pád té bolševické, komunistické hrůzy, kterou tady představuje "říše zla" už téměř sto let. Rozlučte se soudruzi s ideou, která stála miliardu životů. Sice se vám ještě pokouší zloděj Klaus nalít trochu lží do vašich malých hlav, ale zůstává pořád stejným, ukoptěným zbabělcem. Klaus se na jednu stranu hlásí k Janukovyčovi, ale vždy si ten starej zbabělec nechá kousek vrátek oteřených, kdyby se situace otočila.

Filuta : i ty Ukrajince berete jen jako hůl na Vladimira Vladimiroviče
------------------------
takto oslovuje pravičák, antikomunista, ruského prezidenta, věří mu to někdo ?
Nedávno tady oslovoval nick "občan" Rusa s nickem "kokoshka" familierně "Pavlušo". Ač o to ani jeden nestál, tak naši podělanci už si zkouší bratrskou družbu.
23. 02. 2014 | 10:18

Petr. napsal(a):

Janukovič je si vědom, že čím více bude vraždit, čím více bude udržovat lidi ve státním koncentráku, tím více se mu bude lépe dařit. Jemu i z nakradeného majetku jeho potomkům.
Příklad: Polský vrah a zločinec "generál" Jaruzelski za vraždy v Československu a ve své zhýralosti i v Polsku, nejen, že nebyl ještě potrestán, ale dodnes si žije jako maharádža v naloupeném přepychu.
A EU pošle na Ukrajinu pošle jako vyjednavače polského ministra zahraničí. Představitele státu, co zločince jako je Jaruzelski chrání. A ono ne jen Jaruzelského, ale i ochraňuje a živí nikde nepracujícího vraždicího pedofila.
23. 02. 2014 | 10:24

resl napsal(a):

Ani Češi se nemusí obávat utečenců z Ukrajiny. Pokud tam zavládnou normální poměry, Ústava bude pro lidi a ne proti nim a lidi budou moci podnikat bez souhlasu Janukovyčových zlodějů, jsou obavy zbytečné. Zkuste se podívat kolik lidí emigrovalo z ČR po r. 89 a kolik před tímto rokem. Každý, kdo žil ve své zemi se nakonec chce vrátit, když zjistí, že se mu dostane zastání a může žít v právním státě. Všichni vidí, že utečenci pocházejí pouze z totalitních států, je na to tisíce příkladů, jenže komouš vidět nechce, nemůže si nikdy připustit, že jejich ideologie je hrůza. Naštěstí to praxe ukazuje už i tam, kde bysme to nečekali, v postsovětských státech.
23. 02. 2014 | 10:27

TomášL napsal(a):

Divobyj

Prvně si myslím, že nynější vláda, která vznikne, tak bude mít nad sebou Damoklův meč v smyslu, jak se k vládě dostala. Osobně si myslím, po včerejším vystoupení Tymošenkove, že se bude mstít (jinak mě překvapil vlažný přístup demonstrantů na Majdanku při vystoupení Tymošenkove).
Předevčírem Rusko na irském trhu nenakoupilo za 2mld USD dluhopisy. Když Janukovyč nepodepsal dohodu s EU, neboť nepřistoupil na zvýšení cen plynu koncovým spotřebitelům při poskytnutí půjčky od IMF, bude muset řešit nynější vláda neodkladně finanční pomoc Ukrajině.
A jak jsem psal výše: Opozice měla společného nepřítele, ale nyní již nemají společné cíle. Tedy pokud se významně nenalijí peníze do Ukrajiny jako do černé díry, tak dříve nebo později zase zavládnou vášně (teď máme dvě revoluce za 10let) a zpochybní se legitimita nynější/budoucí vlády...

Ale to už se opakuji, navíc to zde bylo psáno i jinými.
23. 02. 2014 | 10:31

vasja napsal(a):

Hlavně se ozbrojte a schovejte ženský do sklepa.
Bohouš sem natahá řezníky z Majdanu.
To nám teda ještě scházelo, když z jihu táhnou černoši.
23. 02. 2014 | 10:39

Jemnický napsal(a):

To se nám to pěkně rozjíždí ten 2014. Takové pěkné výročí 1914.
Čekám to někdy po žních. Lidí a pušek je přebytek, vody málo a nafty všude dost. Arábáči už jsou na cimpr campr. Tak teď hurá zase na Slovany. Natiskneme EURA a doláče za pár babek, zkoupíme co se dá, no nekupte to, když je to tak levný. Černej sluha je ideově nepřípustnej, tak si pořídíme Vasilka, stačí mu trochu veodky a nový spodky.

Římské (nebo říšské?) občanství něco stojí. Julča musí teď národ rozslzet, jinak to s tou citlivou slovanskou duší nejde, potom vleze ráda do europekelného chomoutu, si myslí EU- dobrodějové.

Ani ten Ďábel, pane Svobodo, už není, co bejval. Dříve sypal pytle zlaťáků, dnes šustí jen europapírovkami. Ovše podepisuje se stále krví. Nejlépe cizí.
23. 02. 2014 | 10:43

Jemnický napsal(a):

Resl

Vy jste jako Karel May, nikdy také v Americe nebyl, ale líčil to barvitě. Byl jste v Rusku? Víte, co to je RUSKO?
Pokud hledáte říši zla, tak se zkuste poohlédnout jinde.

Poturčenec bývá hořší Turka, pane Resle, není to váš případ? Ta obscese antikomunismem by to naznačovala. Rusko nebylo kolébkou komunismu, toho otesánka mu tam podstrčili jinni.
23. 02. 2014 | 10:55

hovorka11 napsal(a):

Tkhle se dělá propaganda totality:

http://www.youtube.com/watch?v=Hvds2AIiWLA

Náš podíl v podněcování s Kocábem a Karlem
http://www.clovekvtisni.cz/cs/hledej?q=ukrajina

Video „Jsem Ukrajinka “ je propaganda revolučního hnutí
Tento klip byl vytvořen týmem, který stál za dokumentem o „boji za demokracii“ A Whisper to a Roar, který byl financován marockým princem Moulayem Hichamem. Podle popisu videa na YT byl „inspirací“ Larry Diamond, člen globalistické Rady pro zahraniční vztahy (CFR), jeden z nejvlivnějších amerických think tanků napojených na Americké Ministerstvo zahraničí.

Diamond také úzce spolupracoval s predátorskou NGO National Endowment for Democracy (NED) a Americkou agenturou pro mezinárodní rozvoj (USAID). NED je civilní rukou CIA, která stojí za podněcováním barevných revolucí po celém světě, včetně té ukrajinské v roce 2004, při které byl usazen na post ukrajinského prezidenta Viktor Jusčenko. Larry Diamond hrál také instrumentální roli v tzv.Arabském jaru - v roce 2008 je ve jménu Amerického Ministerstva zahraničí učil aktivisty používat sociální sítě.
23. 02. 2014 | 11:11

hovorka11 napsal(a):

Tkhle se dělá propaganda totality:

http://www.youtube.com/watch?v=Hvds2AIiWLA

Náš podíl v podněcování s Kocábem a Karlem
http://www.clovekvtisni.cz/cs/hledej?q=ukrajina

Video „Jsem Ukrajinka “ je propaganda revolučního hnutí
Tento klip byl vytvořen týmem, který stál za dokumentem o „boji za demokracii“ A Whisper to a Roar, který byl financován marockým princem Moulayem Hichamem. Podle popisu videa na YT byl „inspirací“ Larry Diamond, člen globalistické Rady pro zahraniční vztahy (CFR), jeden z nejvlivnějších amerických think tanků napojených na Americké Ministerstvo zahraničí.

Diamond také úzce spolupracoval s predátorskou NGO National Endowment for Democracy (NED) a Americkou agenturou pro mezinárodní rozvoj (USAID). NED je civilní rukou CIA, která stojí za podněcováním barevných revolucí po celém světě, včetně té ukrajinské v roce 2004, při které byl usazen na post ukrajinského prezidenta Viktor Jusčenko. Larry Diamond hrál také instrumentální roli v tzv.Arabském jaru - v roce 2008 je ve jménu Amerického Ministerstva zahraničí učil aktivisty používat sociální sítě.
23. 02. 2014 | 11:12

resl napsal(a):

Jemnický /alias řepík/,
nemluvte o mně, mluvte o komunismu v Rusku a co napáchal v Evropě. Neobávejte se o tom mluvit, lhát se vám sice nechce, ale pravda vás bolí, svazáku. Chcete říct, že režim v Rusku je demokratičtější než v západní Evropě ? Chcete říct, že se lidé měli někdy, aspoň na minutu, lépe v Rusku, než v zápaní, ale i východní Evropě. Prosím, sdělte mi váš osobní názor, ale bez klausových kliček. A ještě jedno mám k vám. Nekopírujte toho řepu ve výrazech křestních jmen politiků, ani ve skladbě vašich psaných projevů. Je to zřetelné a pro vás trochu ponižující, vždyť se umíte vyjadřovat sám za sebe a nepotřebujete nápovědu.
23. 02. 2014 | 11:13

Pepa Řepa napsal(a):

resl
dyž se lidi mají rádi, oslovují se familiérně.
Já třeba říkám šroubiku a zrovna koštuju kavkazský likér čača, má 72%, ten by porazil vola.
Ještě většího než jsem já.Možná i Vás.
Šroube možná najdete víc komunistů dneska na západě, páč si to západní soudzi neužili na vlastní kůži.
Na východě te´d letí kult Bohorodičky, narvané kostely, pozoruhodné, že ani na to nepotřebují gender studies s kvotičkami.

A myslet si, že Bohorodičku vyžene Putina mohou pouze ty onanovací pussyny nebo zdejší mistři pera.
Nevyžene šroube, blbá zpráva pro vás, Ivan s Natašou ho milují, děsně se zvedli.Ceny poloviční.
Že je to jiná kultura, jiná civilizace, o tom žádná.
Kdybych byl euro-asijský tygr Ivan, tak ho asi budu volit taky.Přirozeně hrají na národní notu, nejsou to takoví naivní pitomci, aby hledali identitu ve zbrusu novém multi-kulti europyjci.

Je to jejich chyba nebo naše?
Ahmed zůstane Ahmedem, Ivan Ivanem i Pietro Pietrem i kdyby multi-kulti inženýr na koze jezdil.

Nejvíc letí svaté obrázky. Chtělo by to nasekat ikonky sv. Julie s vánočkou na hlavě, Mageri by to prodával těm západním mamlasům před EP.
Kolik byste dal?
23. 02. 2014 | 11:13

TomášL napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=Ke94fWpMsd8
23. 02. 2014 | 11:14

hovorka11 napsal(a):

Rusko přerušuje odkup akcií státního dluhu Ukrajiny do vyjasnění, kdo vládne Ukrajině.
UE slibuje Ukrajině pomoc, ale nikdo neví jakou. Asi propagandistickou.
Co bude dál? EU si nepravdami, pomocí rozvratu a dosazením Tymošenkové dělá velký problém. Musí nabídnout skutečnou pomoc, kterou nenabídne, protože potřebuje levnou sílu chudých lidí, bez strkání peněz do rozvrácené ekonomiky, která je závislá na společných projektech a obchodu s Ruskem.
Ukrajince do procitnutí z bruselsko- amerického bludu pomoci vyléčí až bída.
23. 02. 2014 | 11:20

Jemnický napsal(a):

Resl

Nechci se chválit, to jste už udělal za mě, ale trefil jsem šroubka na hlavičku.
1. V Rusku jste tedy nebyl, ale odborníkem na Rusko jste (jednička na blogu).
2. Všichni nešroubci jsou svazáci, jen Resl byl v komsomolu.
3. Klaďte správné. Položení správné otázky implikuje i správnou odpověď.

Jistě se shodneme na tom, že WWI a WWII nerozpoutali Rusové.
23. 02. 2014 | 11:33

Pepa Řepa napsal(a):

Jo a šroubiku, vemte to místo Koubka.
Naučte Necida klausovu kličku nedá se na to koukat.

Lepší klička než Kličko bez kličky.
23. 02. 2014 | 11:34

modrý edvard napsal(a):

Samozřejmě, že (západní) Ukrajinu čeká procitnutí ze sna, třenice, mafiáni, korupce, bída apod. Jako každýho jinýho. Není důvod si myslet, že Ukrajinci jsou vyvolený národ.
"hovorka11: Ukrajince do procitnutí z bruselsko- amerického bludu pomoci vyléčí až bída. " ... to sotva. Bídu tam už mají. A těžko by tam měli masové protesty, kdyby v zahraničí, hlavně EU, neviděli, že to jde i jinak, než u nich doma.
23. 02. 2014 | 11:37

patriot napsal(a):

Jemnický:

„Jistě se shodneme na tom, že WWI a WWII nerozpoutali Rusové.“

S reslem se na tom neshodnete.
23. 02. 2014 | 11:52

resl napsal(a):

řepík : koštuju kavkazský likér čača, má 72%, ten by porazil vola.
Ještě většího než jsem já. Možná i Vás. Jo a šroubiku, vemte to místo Koubka.
------
s tím likérem dobrý, možná i mě. sice to nepiju, ale kdyby ...
No ty mi včera zasadili větší ránu, než Vladimír Vladimírovič, jak by řekl filutík. To víte, když trénuje brankář, je to špatný. Do branky chodili ti, kteří neuměli kopat. Koubek neviděl, že hoří Neves, Lička nehrál, ale stál, tak jedině Piták a ten nový Božolé snesli trochu chvály. Ale Slávie je Slávie ať už za ní hraje kdo chce. Znáte to. To zas bude jaro.

Jemnický : 3. Klaďte správné. Položení správné otázky implikuje i správnou odpověď.
-----------
je tady někdo chytřejší než já, nebo vy ? děkuji za odpověď, doufám, že filuta ještě spí po včerejším nářezu v putyce. ten by mi dal.
23. 02. 2014 | 11:52

TomášL napsal(a):

Turchynov: Ve státní pokladně nic není...
23. 02. 2014 | 11:54

K.M. napsal(a):

Václav Klaus pro osoby s pokračující demencí:

- "nezlobte se, ale já neumím rozlišovat mezi čistými a špinavými penězi"
- autor kuponové privatizace přes odpor profesorů Komárka, Šika a Švejnara
- vyloučení vlivu odborů v privatizaci státních podniků...
- i v důsledku toho důkladné rozkradení bank českými "odborníky" tak,
- že je musel Zeman střelit zahraničnímu kapitálu za hubičku...
- utajená výroba Klausových "úspěšných" - první informace březen 2013
- liz Klausovy rodiny v ČEZ(u): Klausová v DR, mladší V. (PORG), 2.syn...,
- plátci za plyn a elektřinu přispívají měsíčně na strany a Klausovy...
- nevetování zákona o církevních restitucích odhlasovaného kriminálníky
- potížista v EU držící ČR hospodářsky nad vodou (blog před 5 dny),
- přesto "frajerská" výjimka v lisabonské smlouvě..., což je nutno
- v okamžiku, kdy je ČR na EU hospodářsky závislá považovat za...
- amnestie zmetků své výroby "úspěšných" na úkor jím tímto okradených...
- L.P. 2013: 80% hospodářství v rukou zahraničního kapitálu (prof. Keller)
- Slovensko předstihuje 2013 v mnoha parametrech ČR...

Pod tím vším podepsán za vládu ČR na prvním místě: Klaus - "čmajzpero"

Pokud bude po této statistice ještě někdo horovat pro Klause, musím se domnívat, že jsou to po jeho dvacetiletém působení v politice buď jeho "úspěšní" nebo jeho "amnestování", kteří ani nesmí mít v trestním rejstříku, že udělali to, co asi udělali..., Klaus se tím hrdinně otevřeně přiznává, že to vše vlastně "spískal" on...,
jenže on má mít údajně bumážku, "že doživotně neodpovídá za své činy", čili není... trestně stíhatelný..., což je - v případě, že to souhlasí - velmi špatným vysvědčením pro Čecho-Moravo-Slezany, neboť vydáním takové bumážky jsou postaveni oni sami v potaz, stejně tak jako jejich nečinnost - nejpozději po oné amnestii..., kterou byla - spolu s nečinností Ústavního soudu ČR po této..., pootevřena dvířka soudci Lynch...

Výše uvedená politika Klause a jeho nohsledů bude bez milosti prověřena až skutečnou hospodářskou nebo i zahraničně-politickou krizí, které jsou nevypočitatelné, a není nutné být prognostikem ke tvrzení, že tato Klausova politika je SEMTEXEM BUDOUCNOSTI i pro následující generace, neboť v okamžiku, kdy úměle vyrobení "neúspěšní" nebudou mít co ztratit...

A z tohoto důvodu podal autor tohoto příspěvku v této souvislosti žádost k Ústavnímu soudu ČR, o vyšetření Klause s Nečasem na příčetnost...

/Uvedení profesoři jsou na rozdíl od Klause skutečnými profesory..., i v tomto směru zůstává Klaus - po událostech na plzeňských právech - ryze českým výrobkem..., všechno je jen jakoby..., jen předstírání něčeho.../
23. 02. 2014 | 12:11

evix - nejsem stroj! napsal(a):

vuk napsal(a):
Janukovyč zvítězil ve svobodných volbách, zvolili si ho sami Ukrajinci. Od koho tedy banderovci Ukrajinu osvobodili? Od Ukrajinců?
-------------------------
Taky by mě to zajímalo, jen nechápu proč chceme do EU zrovna tu nacionalistickou západní Ukrajinu, která nemá prakticky žádnou ekonomiku?
------------------------
Desiderius napsal(a):
Rusko bez Ukrajiny bude jako stará imperiální mocnost výrazně oslabena. Jak daleko bude Putin ochoten při obhajobě ruských zájmů zajít, se ukáže v nejbližsích dnech.Moc možností nemá.Armádu na Kyjev poslat nemůže,tím by definitivně skončilo jeho předstírání že je demokratem.
--------------------------
Obama předstírá CO?
23. 02. 2014 | 12:14

K.V napsal(a):

Do EU se dostane po rozpadu země jen část ukrajiny, ta zaostalejší západní. Pokud se dosud alespoň trochu něčím uměli uživit, tak jim to EU zakáže stejně jako nám cukrovary.
Takže nás čeká navíc takových 20 milionů hladových krků, kteří budou kvůli jazykové příslušnosti lézt k nám a Slovákům.
.
A doufejmě že kolem rozdělení Ukrajiny bude válka jen lokální a nepřeleze k nám
23. 02. 2014 | 12:16

resl napsal(a):

K.V.
až na východě Uk. uvidí, že na západ od nich nosí Ukrajinci na kalhotách vyžehlené puky, zahodí sbíječku a budou to chtít taky. a tak je to se vším.
23. 02. 2014 | 12:25

Filuta napsal(a):

Resle, vy jste případ pro psychiatra.
Ironie vám nic neříká ?
Oslovuju Putina "důvěrně", páč s ním jezdím každý rok na daču lovit medvědy, víte?

Putin je podle Resla zalezlý v brlohu a revoluce v Rusku se blíží.
Už na toho nešťastníka hoďte konečně síť.

Ukrajina je před bankrotem a roztrhají ji jako kus hadru.
Zlodějský Tymošenko dostal azyl v naší skvělé "demokracii", podobně jako jiní (pro změnu rušští), zloději a korupčníci.
V ČT ani slovo o tom, že je Tymošenková odsouzená kriminálnice, dokonce řekli "údajně odsouzená".
Co je to za novum? "Údajně odsouzený?"
23. 02. 2014 | 12:30

Filuta napsal(a):

Resle,
takhle zhulený už v poledne?

Jasně, na Ukrajině hned zítra zavládne blahobyt.
Sledujete vůbec zprávy?
Vždyť stojí fronty Ukáček před bankomaty a skupují potraviny.
Co si asi tak myslíte, že přijde?

Ráj na zemi?

Vy máte tedy naloženo!
23. 02. 2014 | 12:32

resl napsal(a):

filuta,
klid občane, jste opilý ?
23. 02. 2014 | 12:45

Filuta napsal(a):

ReslOd zítra prý zavládne na Ukrajině blahobyt.
Nechtěl byste se tam přestěhovat? Jsou to hrdinové, tam byste se cítil mezi svými.

Až se sem navalí zdivočelá Ukáčka, pošlu je Reslovům a k Bestii.
23. 02. 2014 | 12:52

resl napsal(a):

"Až se sem navalí zdivočelá Ukáčka, pošlu je Reslovům a k Bestii."

filuto, jak se navalili češi na západ, když vám tady padnul bolševik ? povídejte.
23. 02. 2014 | 13:05

Filuta napsal(a):

Resl
Ony emigrovaly nějaké statisíce Čechů?
Že o tom nevím.
A ti, kteří odešli na čas! za prací, tam odešli v jiné době, kdy byla poptávka po pracovnících na neatraktivní práci.
Češi nikdy neprojevovali extra zájem o život v zahraničí, nakonec tím byli překvapeni i samotní Angláni, kteří se chystali na nájezd.
Pokud někdo využil otevřených hranic (ale nikoliv pod vidinou práce, ale soc.dávek), tak vaše oblíbené etnikum.

Dnes máme i my 650 tisíc nezam. (silně podhodnocený odhad) a budeme sem pouštět další Ukáčka (oficiálně jich tu žije 150 tisíc, neoficiálně mnohem více)?
To už pak budou Češi pracovat za ještě otročtější mzdy nebo vůbec.
Slyšel jsem, že Poláci stahují vojsko k hranicím s Ukrajinou.
A co my a Slováci?
Na tohle vůbec nejsme připraveni.
Pokud nebudou mít co žrát a dojde k rozvratu ekonomiky, což se chystá, bude to jako nájezd kobylek.
Resl s Bestií je uvítají jistě chlebem a solí.
23. 02. 2014 | 13:14

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://en.for-ua.com/comments/2012/01/30/180705.html

"...Yulia Tymoshenko repeatedly insisted that all her family descends from native Ukrainians. "Our roots go back to Cossacks," Tymoshenko was assuring. Tymoshenko's aunt Antonina Uliakhina also states this in the documentary "Iron Yulia."
Tymoshenko's grandfather Kapitelman first appeared for public in the book of Ukrainian political mystery writer Dmytro Chobit "Cattle cake or Finishing touches to the political portrait of BYuT."

"How can it be that father of Yulia Tymoshenko, Grigyan Vladimir Abramovich is an Armenian Jew, mother Ludmila Telegina is Russia, but Tymoshenko by documents is Ukrainian? I did not have an answer to this question, but the question itself made me take a thought," Chobit writes...."

Babička Klička se jmenovala Tamara Jefimovna Etinzon.
wiki : "...Klitschko's father, Vladimir Rodionovich Klitschko (1947–2011), was a Soviet Air Force major general and a Soviet military attaché in East Germany.
....Klitschko has been accused of working as a debt collector in the 1990s for mafia boss Viktor Rybalko.Klitschko has vehemently denied links to Rybalko....Klitschko has lived for years in Germany (in addition to residing in Kiev). According to Klitschko "Germany adopted me, I really love Germany, but I'm not German"...."
23. 02. 2014 | 13:28

tajemný pan H napsal(a):

silva šauerová,
já si myslím, že klausova schopnost nepodlehat mainstreamovým a často zkratkovitým a modním názorům se postupem času proměnila v posedlost, která začala být iracionální. proto jsem psal o klausovo zblbnutí. já jsem v mnohem s klausem souhlasil, například i v hodnocení gruzínských událostí. pokud ale klaus nechápe , že události na ukrajině byly iniciovány "z dola", to znamená samotnými ukrajinci a obvinuje z čehosi západní politiky, ocitl se zcela mimo mísu. a to mě mrzí.
23. 02. 2014 | 13:30

Jemnický napsal(a):

Patriot

S Reslem se shodneme snad na tom, že Sigma dala včera Slávce kládu. To úplně stačí, proč počínat rozbroje, když nás čekají horší časy. Ach ta Slávka, jakej to bejval klub, než to roprordali.
Ach ta Ukrajina, jaká by to mohla být bohatá země, kdyby ....
Julča je dovede do Evropy, ona na voze, zbytek pěšky za prací.
23. 02. 2014 | 13:31

resl napsal(a):

Ach ta Ukrajina, jaká by to mohla být bohatá země, kdyby ....

kdyby je leta neovládal Sovětský svaz. to máte jako s námi, poláky, atd. to jste mohl s klidem dopsat, já bych vám pogratuloval. váš pán ř. si to myslí taky, zeptejte se ho.
23. 02. 2014 | 13:36

tajemný pan H napsal(a):

a v rusku mají lidé soudruha putina po krk uplně stejně jako ukrajinci janukoviče. ted musí být voloda strachy podělanej a když ted bude někde v rusku fronta na banány hned tam naběhnou policajti a budou zatýkat za nepovolené shromáždění.
23. 02. 2014 | 13:55

Kleofáš napsal(a):

to resl:

kdyby je leta neovládal Sovětský svaz. to máte jako s námi, poláky, atd. to jste mohl s klidem dopsat, já bych vám pogratuloval. váš pán ř. si to myslí taky, zeptejte se ho.
________________________________________________________
Pane Urbane, jak se ti sověti dostali do Řecka, Španělska, Portugalska, ty by taky mohly být bohaté, kdyby je léta neovládal sovětský svaz?
23. 02. 2014 | 13:59

Jemnický napsal(a):

resl

Sakra, no to mě nenapadlo. A že jsem tak smělý, kdopak nás v Mnichově a na Jaltě při pokru o budoucnost Evropy prohrál s íbrmenšem Adou a pak s tím Gruzíncem.
Možná, že protektorátu to bylo jiný ryto než za bolševika, proti gustu .... unter Reinhard a aj za Gusty bolo v globále vštetkého dosť.
23. 02. 2014 | 14:06

Bestia triumphans napsal(a):

Jemnický,
Na Jaltě naši budoucnost nikdo neprohrál, to je jen Jaltský mýtus.
23. 02. 2014 | 14:10

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

K revolucím zdola :

"....Často jsem byl nařčen z toho, že jsem v revoluci zvítězil díky německým penězům. Tuto skutečnost jsem nikdy nepopíral a nepopírám..."
(V. I. Lenin 20. 10. 1918, dle Heresch Elisabeth : Geheimakte Parvus.Die gekaufte Revolution )

http://de.wikipedia.org/wiki/Alexander_Parvus

wiki : "...Klitschko has lived for years in Germany (in addition to residing in Kiev).According to Klitschko "Germany adopted me, I really love Germany, but I'm not German".
----------------
tajemný pan H
Nebyl jste to vy /sice pod jiným nickem/, co zde nedávno nazýval zdejší odborářské, ve srovnání s Ukrajinou velmi poklidné odborářské manifestace " uřvanými projevy zhlouplé a lenivé lůzy, která si myslí, že jí budou pečení holubi lítat do jejich hub" ?
Nyní tedy jde o autentickou "revoluci zdola, iniciovanpou smaotnými Ukrajinci"...to je zajímavé.
Stolici máte zdravé barvy a pravidelnou ?
23. 02. 2014 | 14:17

Jemnický napsal(a):

Stvořeníčko rozkošné, to jsem si oddychnul, já pořád, proč ti Amíci zastavili v Plnzni, a on jim došel benzín. A ten Mnichovskej mýtus už by taky mohli odpískat. Už se to nehodí, není to korektní.
23. 02. 2014 | 14:18

resl napsal(a):

což ovšem pan jemnický netuší, ve škole se učil jen tomu, co hlásal s. učitel

kleofáši, nechoďte na komoušské srazy, jsou tam primitivové a jen vám pletou hlavičku. nebo znáte nějaké úprky z Port. nebo Špaň. do země, kde "zítra znamená včera ?" Opačně bysme to znali, že ano. Je vám jasné, že se občan Ruska nemůže rovnat v chudobě, neinformovanosti a nesvobody, ani mnoha rozvojovým státům Afriky ?
23. 02. 2014 | 14:20

vico napsal(a):

Ať kliknu na kterýkoliv zpravodajský server, všude se píše : Hledá se Janukovič, Kde je prezident Janukovič?. Už jen chybí pan Srstka z pořadu Chcete mně? Janukovič se zaběhl. Je veliký jak doga a miloučký jak westík. Naposledy byl viděn u letištních kontejnerů v Doněcku.

Zdá se, že dlouhé ruky Barossa dosahují až do Charkova. Strana regionů nakažená europeismem přechází na stranu hnilobou se rozpadající EU. Kde ten Brusel bere tolik tajných emisarů? Jak to dělají? :-)

Měkká síla západu vítězí nad bronzovou tvrdostí Leninových soch. Včerejší klausofilové pláčí spolu s jejich kremloidní bábou Klausem nad každou další sochou kácející se k zemi.
23. 02. 2014 | 14:45

Targus napsal(a):

To: tajemný pan H

"...pokud ale klaus nechápe , že události na ukrajině byly iniciovány "z dola", to znamená samotnými ukrajinci a obvinuje z čehosi západní politiky, ocitl se zcela mimo mísu. a to mě mrzí.

23. 02. 2014 | 13:30 "

Můžete mi relevantně v souvislosti s vaším tvrzením vysvětlit výrok jisté dámy z USA o investovaných pěti miliardách USD do Ukrajiny, které doposud nepřineslý kýžený efekt?
23. 02. 2014 | 14:45

Targus napsal(a):

To: vico

dlouhé ruky Barossa dosahují až do Charkova. Strana regionů nakažená europeismem přechází na stranu hnilobou se rozpadající EU.

Njn., láska je mocná čarodějka, ale vkladní knížka ještě větší!
:-) :-) :-)
A řadové chachóly vazmí čort!
23. 02. 2014 | 14:49

aga napsal(a):

Targus

Vkladní knížka? Bronzová síla soch zatím pouze nabízela finanční pomoc, zatímco měkká síla západu podpořila svou měkotu vostrejma v rukou vycvičených vostrých hochů. Tady už jde o kejhák, nejen o úspory...To už musí být opravdu silná motivace, aby to člověk přehlédl...
23. 02. 2014 | 14:52

resl napsal(a):

vico : Včerejší klausofilové pláčí spolu s jejich kremloidní bábou Klausem nad každou další sochou kácející se k zemi.
----------
asi tak, stejně je zajímavé, jak se příznivci hradního zloděje šikují pod Janukovyčovým praporem. zloděj a násilník, to jsou jejich "demokrati", kteří to myslí vždy s národem dobře. rozum nestíhá, pak už jen zbývá, jen velká tíha, co s loutkou kývá.
23. 02. 2014 | 15:05

vico napsal(a):

resl : Mně až fascinuje to nepřátelství zde na webu vůči Evropě /alespoň v její dnešní podobě/ a nevíra, že ukrajinský Vasil mrzl v mrazech na náměstích ze své vlastní vůle a nikoliv jako bezduchá loutka vedená "maoistou" Barossem.

Rovněž mně fascinuje příklon včerejších kvaziliberálů obdivujících západní šmrnc Václava Klause k Janukovičovi a Putinovi, jako kdyby neviděli štěstím zářící mužiky v Podněstří, nejchudší to oblasti v Evropě, která se už dlouhé roky nachází v péči ruských protektorů.

Já například budu mnohem radši, když Ukrajina získá status přičleněné země zvolna se ekonomicky propojující s EU /včetně otevřeného trhu i pro naši produkci/než-li aby se stala součástí nově se vytvářejícího imperiálního prostoru Ruské federace, která ČR stále považuje za velmi blízké příhraničí.

Rusko nevnímám jako nepřítele, ale každopádně ve vztahu k Evropě jako soupeře. A nechci, abychom se stali, jak o to usiloval a usiluje Klaus, součástí tvořícího se východního bloku.
23. 02. 2014 | 15:40

Jemnický napsal(a):

Vico

Mně by se tu líbilo, .... kdyby tu nic nebylo ... píše Jan Čarek.

Na kolik odhadujete růst inflace? Kam pak se nám ta Hřivna propadne? Čím vice, tím lépe. Pošleme tam eukocoura, on i tu poslední myšku vyšťourá.

Čím vyšší inflace, tím méně to bude eurodobráky stát.

Teď jen spustit srdceryvné melodrama pro plebs, hodně jim tleskat a říkat jací jsou pašáci a jak všechno bude v EU fajn.
To se bude ten ukrajinskej kohoutek líp škubat.
23. 02. 2014 | 16:05

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

vico
Můžete prosím nějak popsatsvou konstrukci " imperiálnosti" Ruské federace ?
Jak tedy a na úkor kterých prostor se zvětšuje ?

Soupeřem není Rusko, naopak soupeřem o ruské / a Rusku geograficky a politicky blízké zdroje/ je Čína, jsou jím USA...

Tak trochu začínáte být mimo víc než je zdrávo...a uchylujete se k cejchům a jednoduchým, přžedpojatým hodnocením - to nevěští nic dobrého - ve vztahu k vaší, kupodivu zcela dobrovolné, postupné " jarporizaci".
To je překvapivé, ne to, že rozumně uvažující lidé/na rozdíl od resla - ale to je jen ubohý narkoman/ chtějí, aby Rusko bylo konsolidované , s vnitřně příznivým investičním prostředím, vnějšně předvidatelně se chovajícím.
Jistěže ale jistýn kruhům vyhovuje rozvrat. A budou se pro to snařit udělat vše. Podle mě ale pohoří, krátkodobě možná jako že slaví úspěch..ale dlouhodobě ne.
Máte zde živý příklad - Čínu. Která se chová dnes mnohem imperiálněji než Rusko. Avšak v doslova bytostném zájmu USA a EU /respektive relevantních mocenských sil evropské či americké geneze/ je mít Čínu konsolidovanou, obchodně partnersky spolehlivou, předvidatelnou.

Rusko není ani tak silné, jak se mnozí rusofobové domnívají ..ale není ani tak slabé, a jak byc chtěli - aby slabé bylo.
Rusko je prostě perspektivním obchodním partnerem.
Což ví mnoho nadnárodních korporací, podle toho se i chovají.

Nýmandi si vždy budou jen zoufat - a věru, že si i rádi aktivně vyhledávají ty objekty, kterým dávají za vinu své nýmandství, jednou je to komunismus, podruhé Rusko, jindy zase Čína..atd.
Svět je ale takový jak jej mění ti, kdo mají moc jej měnit, není takovým jak o něm blouzní nýmandi.

Navolte do EU parlamentu Svobodu nebo Niedermayera - a máte v něm Schwarzenberga.
Pošlete je pak na Rusko...a máte Evropu za pár let v ......
Ne tak Rusko - to se čile a briskně spojí s Čínou.

Evropu silnou - to ano. Ale ne hloupou.
-----------------------------
V době, kdy Havel řečnil o Zlé Číně a manifestačně sem pootval dalajlámu....vycházely v německém tisku četné inzeráty nabírající schopné lidi pro zastoupení německých firem v Číně /ale i v Rusku/.
Blbým člověk může být, to ano...ale neměl by chtít zůstat blbým.
To pak jde vše cugrunt - jak říkáme my bohemisté.
23. 02. 2014 | 16:12

Filuta napsal(a):

pan H.
Klaus má ale v tomto případě naprostou pravdu.
I kdyby "západ" puč přímo neorganizoval, "revolucionáře" veřejně podporoval.
Je naprosto nepřijatelné, aby bruselské politbyro iniciovalo a podněcovalo teroristické útoky na policii, státní úřady a demokraticky zvoleného prezidenta autonomní země.
Viděl jste někde v Kyjevě žvanit Putina? Já ne.


Resl

Vy nebožáčku, kdyby Rusové neprodávali Ukáčkům plyn pod cenou, nepůjčovali jim prachy, nečekali jim s jejich navrácením a nebrali od nich zboží, tak Ukrajina dávno zbankrotovala.
Oni to samozřejmě nečiní z altruismu, ale to je již věc jiná.
Bankrot Ukrajiny nyní nepochybně nastane, protože Rusové nebudou oprávněně! tolerovat, aby byla šikanována ruská "menšina". Zrušení "jazykového zákona"
(dvojjazyčnosti),je bezprecedentní prasárna, ale čeští i evropští "humanisti" to přešli bez mrknutí oka. Stejně jako šikanu Srbů v Kosovu apod.
Ale Putin to rozhodně nepřejde a teprve nyní uvidí Ukrajinci, zač je toho loket.
Rusové jim za těchto okolností půjčku jistě odepřou a černého petra si vytáhne EU. Moc se těším na to, jak to vyřeší a kde vezmou prachy, aby je nacpali do téhle černé díry, z níž nic nekouká.
23. 02. 2014 | 16:21

Filuta napsal(a):

Vico

Přemýšlíte hlavou?
Čím pro nás může být přinosem Ukrajina v EU?
Další žebrák, do kterého se budou lít peníze.
Bezvízový pohyb osob by byl pro náš pracovní trh pohromou.
Těšit se z toho může jenom blázen.
Ukrajina patří k Rusku jako pr...del na hrnec.
I když si Ukáčka myslí, že jsou něco onačejšího.
Už jen to, že se chovají jako destruující lůza (v tomto případě slovo "lůza" sedí), která ničí pro radost z ničení, dokazuje, že do civilizované Evropy nepatří!
Nestojím o to, aby nám sem zatahovali tyhle východní manýry.
23. 02. 2014 | 16:25

Filuta napsal(a):

Někdo tady psal, že se Putin bojí o koryto.
To může být do jisté míry pravda, ale stále za ním stojí obrovské množství voličů.
Podobný chaos v Rusku jako na Ukrajině by neprospěl vůbec nikomu.
Shozením autoritářských režimů na Blízkém východě nedosáhl západ ničeho, jen pomohl instalovat ještě ohavnější režimy, které ohrožují i jeho vlastní bezpečnost.
Stačí vzpomenout na to, jak Rusko fungovalo za notorika Jelcina, který byl velkým přítelem alkoholika Havla. Mejdan střídal mejdan a Rusko ztratilo veškerý geopolitický význam.
Putin, ač nenáviděn a vysmíván, mu vrátil znovu punc důležité světové velmoci.
Každý, kdo se to snaží popírat, jako fanatický rusofob Resl, si jenom lže do kapsy.
23. 02. 2014 | 16:31

vico napsal(a):

Jemnický : Váš problém tkví možná i v tom, že tím "eurokocourem" jsme i my /ostatně aktivita našeho nového ministra zahraničí vám dozajista neunikla/. Faktem je, že nikoliv eurokocourem ale myškou je Ukrajina, která si užívá ničím a nikým neohraničené státní suverenity. Ji přece jistě na rypáku nespočívá ani ostrý štekl madam Merkelové, ani baganče cara Vladimira. Ukrajina má i svou suverénní měnu hřivnu. Ona teď bude klesat, ale důležité je, že bude klesat suverénně. Ukrajině se nikdo "nesere" do toho, jak rozpočtově odpovědně nakládá s dotacemi/má to štěstí, že ji je Brusel nedává/ a proto se řadový Ukrajinec nemusí stydět, že jejich prezident Janukovič bydlí v nedůstojném 4+1, ale v pohádkovém paláci s malou zologickou zahradou a golfovým hřištěm. Považte, jak nádherně může vypadat státní tajemství :-)

Anebo je to jinak? Čtyřikrát větší Ukrajině, než-li je naše kotlinka, hrozí porcování? Jak to?? Něco se muselo posrat.
23. 02. 2014 | 16:31

tajemný pan H napsal(a):

filuta
a proč by putin jezdil do kijeva?? on snad podporoval demonstranty? jemu přece stačilo zvednout telefon a ukolovat soudruha janukoviče. já bych ukrajinu v EU přivítal. a myslím si, že by peníze z EU měly jít tam a ne do česka, kde je rozkrádají sociální demokrati v krajích. na co financovat takový zlodějský dobytek, který nosí miliony v krabicích od vína a schovává si je pod parkety? a pak se to ještě za bíleho dne střílí. na ukrajině jsou chudí. peníze by měli jít tam. to byste jako solidární levičák měla podpořit.
23. 02. 2014 | 16:33

razič napsal(a):

resl
Zatímco vy máte vyžehlené puky na hlavě a po těch nikdo moc netouží.
Navíc naco zahazovat sbíječku, když je potřeba začít bourat síngrovou doupě.
23. 02. 2014 | 16:48

vico napsal(a):

17,3 bilionů...: Karneval není pohyblivým svátkem. Chodíte sem pokaždé v jiné masce. Kdo se pak má v tom vyznat. Problém vašeho příspěvku je v tom, že tu mluvíme o Ukrajině a její suverenitě. Není mi jasné, jak je ohrožována velikost a suverenita Ruska, které i bez Ukrajiny je zdaleka největším státem na světě.

Filuta : Psal jsem o přidruženém členství nikoliv plnohodnotném členství/viz obdoba Turecka/.

Jinak já neupírám Rusku jeho snahu o status regionální mocnosti, ale nechápu proč bych měl Rusku jako příslušník jeho bývalého satelitu v této snaze pomáhat a naopak kolektivně nenávidět EU za to, že se zase i ona snaží svůj vliv uplatňovat a to třeba i na úkor Ruska.

Fandím Evropě :-)
23. 02. 2014 | 16:49

Filuta napsal(a):

pan H.
Putin pouze vyjevil Janukovičovi své podmínky.
Jestliže někdo chce využívat výhod, musí něco skousnout.
Sedět na dvou židlích nelze.

Vico

Problém bude v tom, že vy jste eurokomsomolec a já nechci setrvávat ani v eurosvazu, ani být pod vlivem Putina.
Představte si, že je možné obé.
EU pro Ukáčka neudělá vůbec nic, naopak je spíš poškodí.
Pokud mají ještě v hlavách rezidua mozků, dobře si rozmyslí, co následně udělají.
Zima bez plynu je dlouhá a tuhá.
Vůbec si neuvědomují, že v EU na ně nikdo s otevřenou náručí nečeká.
Tu europropagandu pokládají mylně za všeobecně panující nálady v EU.
Ale ty odpovídají spíš těmto diskusím.
Ukrajince nikde nemilují a nevítají. Pro mě je Rus jako Ukrajinec.
23. 02. 2014 | 17:03

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

vico
Mě nezajímá maska, ale názor. Podle mě je v diskuzi důležitý názor.

To vy jste zde zablábolil cosi o imperialismu Ruska - ptám se tedy , jaký je obsah toho zjevného blábolu /nechoďte ale na mě se sovětskou expanzí do Evropy - ta je snadno vyv ratitelná pangermanistickou příčinou tohoto důsledku/.

Jarporovatíte. Docela zdařile.

Ještě chybí jedno - abyste odmítal diskutovat s někým, kdo si to dle vás nezaslouží, abyste na něj vůbec reagoval. Pak to bude dokonalé - vico plus jarpor plus Pechová...Svatá Trojice Aktualně.cz /STAcz/.
Šauerová vám pak může dělat papeže a resl arcibiskupa, nějaký ten zástup oveček se již najde, časem snad i budova zakoupená díky eurodotacím.

Takže milý Synu /jarpor je Otec, je totiž původnější, on je tím Tvůrcem /, jak je to s tím imperialismem Ruska a jak je to s tou konkurencí Ruska - psal jste , že je Rusko soupeřem Evropy - v čem je tedy jiným soupeřem neř je jím Čína, než jím jsou USA, než jím jsou další země ?
Nepletete si tak trochu dojmy s pojmy - čemuž se jinak říká žvástání ?

Pozdravte Otce a Duši Svatou. Zatím.
23. 02. 2014 | 17:19

strýc virus HxNx napsal(a):

Ukrajina musí co nejdříve zahájit ekonomické reformy a projít hlubokou politickou transformací. Země je na pokraji bankrotu a potřebuje finanční pomoc Evropské unie i Mezinárodního měnového fondu (MMF). V debatě České televize se na tom shodli evropský komisař pro rozšíření Štefan Füle a velvyslanec ČR na Ukrajině Ivan Počuch. (jinde na aktualne)

a je to zde. demontáž a destrukce Ukrajiny začne i oficiálně a odborně!
23. 02. 2014 | 17:29

Da.Rock napsal(a):

Houby demokratické prozření, nebo příkladná úcta k právu. Když policie uteče, nebo je stažena a parlament obklopí 10.000 lidí vyzbojených puškami, molotovy a kyjemi, odhlasuje jim každý cokoliv. Ukrajinští poslanci zcela odhodili platnou ústavu a překotně schvalovali zákony diktované opozicí z pouhého strachu, že budou vyvlečeni na ulici a zlynčováni. Stejně se to několika z nich přihodilo (viz snímky agentury Reuters).
Tak jako měli nahnáno komunističtí poslanci a zvolili prezidentem Václava Havla, tak mají nahnáno i ti ukrajinští. A daleko víc, protože radikálové už dokázali, že životy protivníků pro ně nemají žádnou váhu.
23. 02. 2014 | 17:31

modrý edvard napsal(a):

Souzi, i v jiných krajích chtěli svrhnout vládu, konkrétně v Česku bylo hnutí "svrhneme je do Vltavy". Ale protože skoro nikdo na to svrhávání nepřišel, tak se na to zase potichu zapomnělo. Když se na to podíváme třídně, tak na Ukrajině došlo k přechodu kvantity v kvalitu. To je přece v pořádku.
23. 02. 2014 | 18:10

vasja napsal(a):

Filuta.
Máte svatou trpělivost :-)
23. 02. 2014 | 18:17

resl napsal(a):

Da.Rock
Tak jako měli nahnáno komunističtí poslanci a zvolili prezidentem Václava Havla ...
--------
no, s tou volbou je to tak, já myslel že jste mu to vytýkal.
Filuto,
/ažpřijdouúkáčka/ nebojte se, nic se vám nestane, ani neztratí, stejně jste pořád doma na dvorku a ven moc nechodíte.
23. 02. 2014 | 18:20

S.Š. napsal(a):

resl : Klaus a "kremlofilové", jak píšete, přehlížejí - Klaus zajisté nenáhodně, jiní třeba z nedostatku informací - že demonstrovat začali na podzim zejména ukrajinští studenti. Klaus vůbec cíleně přehlíží všechny, s výjimkou radikálů, a postavil se tak znovu za Putinovu propagandu. Oč jde a jak je to s fašismem v oblasti, skvěle popsal Timothy Snyder, k mání tady

http://www.nybooks.com/articles/archives/2014/mar/20/fascism-russia-and-ukraine/?pagination=false
23. 02. 2014 | 19:10

Bestia triumphans napsal(a):

Prosím, kdo je to ten Klaus?
Já znám jednoho z Nuslí, má tam vetešnictví.
Pak si matně vzpomínám na jednoho, co se potloukal chvíli po Hradčanech, ale ten nadělal víc ostudy než užitku, tak ho poslali postrkem domů.
23. 02. 2014 | 19:25

Bestia triumphans napsal(a):

S.Š.
Zrovna čtu od Snydera Krvavé země, hrozné a fascinující čtení.
23. 02. 2014 | 19:27

patriot napsal(a):

Jemnický:

Pokud se dnes resl díval na zakončení olympiády v Soči, pak to s nejvyšší pravděpodobností nepřežije. Uvidíme, zda se ještě vzchopí.
23. 02. 2014 | 19:33

Bestia triumphans napsal(a):

patriot, vy jste jaký patriot?
Kremelský?
V tom případě upřímnou soustrast, nějak se vám to sype, soudruzi...
:-)
23. 02. 2014 | 19:44

vico napsal(a):

17,3...: Chápu, že vás maska nezajímá, když se za ní účelově skrýváte. Zvláště, když jste vůči mně osobně impertinentní a probíráte na časové ose mé názorové posuny, je neslušné, když přijdete na plac se zbrusu novou 17,3 bilionovou škraboškou. A já abych se dohadoval, kdo se za ní skrývá a jen podle hnoje vyčuhujících z holínek to zjistil.

Notabene, co máte proti termínu imperiální prostor? Donedávna existovalo Britské impérium, než se fakticky rozpadlo. Na rozdíl od Anglánů Rusové vytvářeli své impérium po souši.Ostatně i Soči byla získána až po válkách s Tureckem v souvislosti s rozpadem tureckého impéria. /Něco si z něj ukousli Francouzi, něco Angláni/. Zatímco Frantíci a Angláni o své impérium přišli, Rusové nikoliv.Dnes se velké říše nevyplácí. Myslím, že ani Putin si nechce vzít na krk Ukrajinu, stejně jako si předtím Rusko nevzalo zpět Bělorusko, i když se samo nabízelo. Stačí malá Čečna velikosti zhruba jihomoravského kraje.

Bude-li Rusko plošně úspěšné, jako bylo při uspořádání ZOH, bude-li disponovat onou měkkou silou, kdy způsob zdejšího života bude přitažlivý a bude muset řešit příliv zájemců o trvalý pobyt z méně rozvinutých zemí např ČEZka, ušetří za pancíř a bronz.

Vy například milý 17,3 bilionů tu soustavně používáte velmi agresivní diskuzní styl. Používáte pancíř a bronz. Není pak divu, že měníte masky. Možná až vám začne rybářská sezóna, zklidníte nerva.
23. 02. 2014 | 20:14

lser napsal(a):

Pane Svobodo jste trapný. Puč na Ukrajině podporovaný EU i USA se bohužel vymknul kontrole. Klaus má plnou pravdu. Ekonomický kolaps Ukrajiny je na spadnutí, najednou představitelé EU blekotají, že Rusko musí splnit své sliby Janukovičovi ohledně půjčky. Ukrajinu čeká kosovská a bosenská budoucnost- ekonomický kolaps a nárůst sociálních a nacionalistických střetů. Kdo měl zájem rozbíjet Jugoslávii a dnes Ukrajinu. Kdy konečně pochopí EU, komu vyhovují destabilizace v Evropě.
23. 02. 2014 | 20:23

Bestia triumphans napsal(a):

vico napsal(a):
..."je neslušné, když přijdete na plac se zbrusu novou 17,3 bilionovou škraboškou. A já abych se dohadoval, kdo se za ní skrývá a jen podle hnoje vyčuhujících z holínek to zjistil."

!
Kdyby jen z holínek...
:-)
23. 02. 2014 | 20:27

TomášL napsal(a):

vico

Tak v roku 2017 má být kompletně dokončen South Stream (první dodávky mají být v roce 2015). Tedy North Stream a South Stream obcházejí Ukrajinu zároveň, což znamená, že může ekonomika tohoto státu kdykoli přijít o tranzitní poplatky a Ukrajina očekávat navýšení ceny plynu (důvod proč Janukovyč nechtěl od IMF peníze, byl, že IMF požadoval zvýšení ceny plynu koncovým zákazníkům -běžní obyvatelé).

Do 4let národní ekonomiku prostě nikdo nepředělá... Klidně to člověk může nazvat "ruská měkká síla na Ukrajině".
23. 02. 2014 | 20:27

Filuta napsal(a):

Bestie

Přání otcem myšlenky, ne?

Nesype se to spíš takhle náhodou někde úplně jinde?
Třeba v tom úžasném, blahobytném a demokratickém eurosvazu?
Nezačínají oni se členové nějak povážlivě cukat?
23. 02. 2014 | 21:09

magor napsal(a):

"Nestojím o to, aby nám sem zatahovali tyhle východní manýry."

Filuto, proč? EC například, by velmi prospěla hrozba kozáků pod okny. Staré státy umanutě spotřební a my, východní spodina jsme na permanentním úprku stát se Západem. Nekonformní myšlenky mohou přijít jen z Východu, byť obohacující jistě nebudou.

Ovšem,těžko si představit zemi, kde ani stavební povolení nebylo běžnou věcí, přijmout ty megatuny Regulací, Direktiv a Směrnic.

Vypadá to na způsob, jak dále rozkládat Východ, když už se plně nepovedlo v roce 90.

Jó, byly to ale časy.
23. 02. 2014 | 21:27

17, 3 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

vico
Pindy alá jarpor. Nic co by stálo za řeč ve vztahu k vaší konstrukci - aktuální Rusko rovná se imperialismus, aktuální Rusko rovná se soupeř Evropy Jen pindy a kvazihumor.
Ale obdivovatele jistě nouzi mít nebudete /tedy své ovečky Svaté Trojice - Otec jarpor, Syn vico, Duše Svatá Pechová/, jak jsme správně předeslal, to je jisté.
Mezi jinými je to Bestia Trumfosliz - gratuluji, došel jste v posledku k opravdu skvělým obdivovatelům.
Ještě zbývá tajemný pan hoven, SuP a blue jay a budete téměř kompletní. Poté co přijde váš papež.

Hezký zbytek večera.

P.S. Vy používáte zase podlý styl, styl lázeňského šviháka, co si směrem k jemu nepříjemnému ugrcne , odplivne, uprdne, zakleje...ale vzápětí se ulisně na všechny strany usmívá, šak voňavka a kytička za klopu saka to spraví a kdyby ne, tak na pomoc přispěchají jiní lázenští šviháci.
Holt každý jsme nějací, to už tak chodí...a tak vás nikdy nikdo mazat a banovat nebude, lázeňské šviháctví je výborná metoda jak vždy vyklouznout. Dožijete se v poho a ve zdraví ničím nerušeného diskuzního věku, stanete se emeriním lázeňským švihákem, velmi váženým u svých bdivovatelů /tajemný pán hoven, Bestie Trumfosliz atd./.

Příště byste měl přidat " Volím VV. Uvidíme".
Ať může Otci jarporovi prasknout smíchy bránice, má ji vyměnitelnou(stejně tak i rozum a stranické tričko).
Humoru totiž není nikdy dosti. I toho křečovitého.
23. 02. 2014 | 22:18

xerox napsal(a):

někteří tady pořád fantazírují o tzv. ruské imperiálnosti ...
rusové si prožili svoje a možná nejvíc ze všech států v evropě , nejdřív na ně táhnul napoleon , potom občanská válka , první světová , druhá světová , studená válka , rozpad bývalého svazu a to nadvakrát ...
teď zoufalá nátlaková propaganda ze strany eu a usa , tak kdo je tady pod permanentním tlakem imperiálních zájmů ... ? ...

křečovité protiruské tlachy viz. ,, tv zpravodajství ,, tomu všemu dává zapravdu , dnes zaorálek v partii - rusko musíme vést , rusko musíme přimět , atd. ... koho a co zaorálek zastupuje a reprezentuje ... ? ...

zprávy na čt - rozhovor s nějakou bábou v soči - po olympiádě prej tam zemřou nebo něco v tom smyslu a na závěr ještě tragikomičtější záběry na fetky z riot ... :-)

na tzv. východním západě - bejvalé social. blok se topí v permanentních krizích a protestů proti novodobým pořádkům , jedna vláda střídá druhou , o ekonomice se není potřeba ani už bavit...

v klasickém západě je to soustavně názorově rozhádané téměř na cokoliv , na jihu jsou sociální bouře a demokomanda to tam mlátí hlava nehlava tak o čem se tu kdo baví , jaká silná evropa co vyvažuje ruské mocenské ambice ... jestli se má někdo něčeho bát , tak je to zase jen rusko před evropským chaosem ...

co vůbec tvoří tzv. evropskou politiku ... anonymní politici kdesi v bruselu , kteří si tvoří vlastní zahraniční politiku s upadající podporou členských států , takže je nikdo nebere moc vážně a když se někde něco děje , jedou to tam zachraňovat paradoxně představitelé nejmocnějších zemí v evropě - německo nebo francie , se západním pákistánem se už moc nepočítá - navíc se od něho zřejmě trhne skotsko ... a orgány eu jsou vždy až jako druhý , pokud se vůbec dostanou do hry ...

obyčejní ukrajinci si zase prožívají další utrpení v podobě strachu z občanské války a desiluzi ekonomické svobody a prosperity , která měla přijít se samostatností ... zoufalství , které část obyvatel přinutilo protestovat povede k drsnému vystřízlivění ...
23. 02. 2014 | 22:32

Ondřej Vaněček napsal(a):

To je vynikající, že Pavel Svoboda upozornil na tuto mocnou zbraň EU. Doufejme jen, že ji EU bude používat také v případě režimů, které krvavě potlačují náboženskou svobodu statisíců a milionů křesťanů, a že stane-li se Pavel Svoboda europoslancem, bude použití těchto opatření prosazovat. Nicméně jsem stran EU v tomto doufání skeptický, protože – jak náš kandidát ostatně napsal – "na prvním místě jsou peníze", a to, myslím si, platí i pro EU, konkrétně třeba právě v selektivním použití nebo nepoužití sankcí, které se neřídí požadavkem spravedlnosti, ale (geo)politických zájmů, jak to můžeme po světě sledovat.
23. 02. 2014 | 22:33

nudnik napsal(a):

š-š-š
Když ono poslední dobou ničemu, na čem stojí NY nelze věřit. I ten Seymour Hersh vydává v Londýně. To ani nemluvím o Washingtonu, o kterém novinářští veteráni říkají, že tam koncentrace lži a pokrytectví nebyla nikdy tak hustá, jako za tohoto padělaného prezidenta.
Vlastně jedinou nadějí zůstává, že v nejvyšších výkonných složkách obrany a zpravodajství sedí pár lidí, kteří ještě mají mozek v hlavě.
Tu a tam se objeví náznaky, ale nezbývá než se modlit.

S lidmi jako jste vy a zdejší lobotomici jsme myslím už dávno ztratili poslední zbytky společného jazyka. Václav Ruzyně o vás hezky psal. Ptydepe.
23. 02. 2014 | 23:04

curs napsal(a):

Události na Ukrajině jsou po roce 1989 zřejmě prvním případem, kdy v Evropě násilnický dav svrhl demokratickou vládu a nastolil nezákonnou moc nezvolené menšiny.
O to odpornější je chování českých i evropských politiků, kteří bandu agresivních žhářů vydávají za ukrajinský lid, o médiích ani nemluvě. Pokud Evropa už klesla tak hluboko, že se k ní na východě hlásí jen zdivočelí političtí dobrodruzi a EU se od nich nechce distancovat a místo toho kritizuje napadenou vládu, pak se sama stává nebezpečným spolkem prolhaných avanturistů a občané ČR musejí vzít v úvahu, že také zde je již svým způsobem ohrožena demokracie.

Rovněž v ČR je totiž možné najít protoukrajinské postoje a skupiny. Pokud by ve volbách vyhrála KSČM, zřejmě by rovněž došlo ke korekci demokratického rozhodování voličů houfem násilníků za pochvalného pokřiku sprostých žurnalistů a povzbuzování ze strany evropských farizejů.
24. 02. 2014 | 12:16

resl napsal(a):

klausovi "demokrati" pořád nechápou, že mohl vyjít dav na podporu Janukovyče. proč nevyšel, je právě ta důležitá otázka. totalitáři nestrhnou dav, ti přemýšlí o tancích.
24. 02. 2014 | 13:29

Pepa Řepa napsal(a):

Aha, šroubiku, do ulic říkáte.
:-)
Jako táta Zavadil z ROH nebo jako v v Burundi u K.....?

No a vidíte, jakej jsem blbec, já myslel, že v souladu s demokratickou evropskou tradicí se nepočítá kolik vyjde Vasilů do ulic, ale kolik hodí Hryhoryjů volební lístek a komu.

Také nejsem znalec ústavy Ukrajíny-pokud ji má- ale vrtá mi hlavou, že se jeden den usnese sbor kyjevských mudrců, že je prezidentem Viktor a druhý den, že Vasil.
To nemá chybu a o tunelářce na sesli nemluvě.

Jako v Africe...inu vítaná posila do EU.
Teď alfa -samce honěj pro vraždu, střelbu do dělníků a rolníků.
Myslíte, že by honili před 100 lety i naši předci TGM? Taky poslal potlačit nepokoje.

Ale Vy a Bétečko to máte dobrý, vám nevrtá hlavou nic.
Co v mediích nasypou sezobnete. I tu skutečně typickou ukrajinku s make-upem běhající po facebooku.

Ani se nezamyslíte, proč se před časem hádali kormidelníci EU a USA, kdože ten-spontánní- revoluční kvas povede,jestli boxer od helmutů či jiný z Ameriky. Trojzubcům se ovšem nebude líbit ani jeden, řekl bych a na porcování Vasila těžko přistoupí.
Neřekl bych, že je konec. Jenom pauza.

Že existuje i ruský imperialismus, o tom žádná. Te je ovšem všude tam, kde nějaké imperium je. Ale už dávno nehraje podle komunistických not, spíše akcentuje národní tradice.
A dlouho jsem neviděl nic tak dokonalé=ho jako začátek závěru OH. Zvláště Chagall, Rachmaninov, literáti....Ivan má-kulturně- na čem stavět.
Ten chcíplý pumpař z Maus Olea to už nebude.
24. 02. 2014 | 15:10

Suchec napsal(a):

Něco bre tu naši bestii, co tak závidí a slintá :-)

http://www.pravda.com.ua/articles/2009/11/10/4303317/
24. 02. 2014 | 15:50

Suchec napsal(a):

Pepouši Řepouši (y)
Skvěle napsáno :-D
24. 02. 2014 | 15:55

Pepa Řepa napsal(a):

Esli to s tím Janukovyčem nedopadne jako s carem Mikulášem.
Taky měl určitě pozlacený bidet, roupama nevěděl co by a přitáhl tam procesí hladových muižiků, aby se volání po krvi rozběhlo.

Revoluční kvas to žádá, když se kácí les v Kyjevě lítají třísky až na Krym.
Kde já to o té slavné revoluci slyšel?
Za tři roky bude mít výročí.

Není ovšem revoluce jako revoluce, vypalování zimního paláce jako nějakého sídla moci na ukrajině, že, soudzi ?
24. 02. 2014 | 16:11

scallop napsal(a):

resl

Okamzite zacnete zobat, co Vam sype slovuntny Dr.Repa. On Vam tady zcela nezistne odhalil to opravdu opravdovou pravdu o Ukrajine a Vy si toho vubec nevazite! Okazmite mu slozte oslavnou basen a pak bezte na dve hodiny na hanbu.
24. 02. 2014 | 16:17

Karel napsal(a):

A co peníze Tymošenkové, jsou v bezpečí pane Svobodo ?
24. 02. 2014 | 16:50

Tom napsal(a):

soudruhu řepo,

skvěle napsáno: "ne kolik vyjde Vasilů do ulic, ale kolik hodí Hryhoryjů hlasů" vtipně glosujete nedemokratičnost těch "Rabovacích gard";

správně jste "hujerům, mopslíkům" připomněl úspěšné oslavy mládí světa v Soči ironickým šlehem "V Soči lezly odevšad štěnice a mužici chodí ve vonucích."
Chacha! Přitom všichni jsme viděli jak tam byli pěkně oblečení lidé!

Ale nekompromisně přitom odhalujete pokrytce: "Chceme lická práva pro bradatce z Beslanu a tunelářky z Kyjeva!!!!"
Zato díky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Trefně odkrýváte kdo jsou ve skutečnosti ti "svazáci a svazačky" sarkastickým "závistivý Franta se vysliní",
a současně tvrdým direktem "kandiduje do EP což hodí půl mega měsíčně" odhalujete potměšilého autora blogu.

Máte pravdu, všichni víme, že to celé kormidlují EU&USA pod vedením ex-maoisty, proto nás nemůže překvapit, že si za své loutky vybrali "boxer od helmutů či jiný z Ameriky" případně "galaktickou tunelářku"!

Vaše konstruktivně-satirické poklady si pravdoláskoví hujeři společně s Bakalo respekto aktuálně multikulti vyznavačemi onanistek za klobouk nedají.

S geniálním pozdravem
"dybych byl euro-asijský tygr Ivan, tak ho asi budu volit taky" Vás zdravím a přeju mnoho dalšího elánu při glosování nešvarů současnosti.
Tom
25. 02. 2014 | 00:41

scallop napsal(a):

Tom

Vaše konstruktivně-satirické poklady si pravdoláskoví hujeři společně s Bakalo respekto aktuálně multikulti vyznavačemi onanistek za klobouk nedají.

:-)))

Dovolil bych si dat odkaz na dilo jineho giganta dnesni rozporuplne doby

http://magazin.aktualne.centrum.cz/kultura/film/recenze-babovresky-jsou-cesky-udel-i-prokleti/r~ed21cbc69b1511e3a642002590604f2e/
25. 02. 2014 | 07:01

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 18:22

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy