Jan Keller zbytečně straší zákazem farmářských trhů

11. 04. 2014 | 11:10
Přečteno 5131 krát
Lídr kandidátky ČSSD do Evropského parlamentu nedávno prohlásil, že kvůli připravované smlouvě o obchodu a investicích mezi USA a EU (TTIP) hrozí zákaz farmářských trhů. V Právu 10.4.2014 (Jak jsem střelil mimo terč) mě vyzval k diskusi na toto téma a já rád výzvu přijímám.

Bohužel mi ale Prof. Keller nedává šanci na polemiku na základě faktů. V přepisech tiskových prohlášení a brífinků amerického obchodního představitele Kirka na webu amerického úřadu pro mezinárodní trh (jichž se Prof. Keller dovolává) nic o farmářských trzích není. Nic takového není ani v dokumentech jinak ke smlouvě TTIP velice kritických nevládních organizacích. Lze zde ale nalézt vyjádření amerických představitelů, kteří varují před škodlivostí umělé ochrany místních trhů. Tím ale spíše míní územní ochranu trhu v teritoriálně-ekonomickém smyslu, trhu ve smyslu území, kde se potkává nabídka s poptávkou, ne jako ochranu konkrétních prodejních trhů, např. trhů farmářských. Zde, v jazykové interpretaci termínu "localization measures as barriers to trade" tuším původ odlišného (a po mém soudu mylného) výkladu Prof. Kellera.

Mýlky logické se pak můj oponent dopouští, když mě vyzývá, abych mu prokázal, že to, co v připravované smlouvě není (omezení farmářských trhů), tam vskutku není. Klade tím na mě důkazní břemeno pro své poplašné tvrzení. Oba přitom snad víme, že není možné poukázat na konkrétní text, který dosud ještě není napsaný a jehož projednávání je v režimu utajení.

K mému přesvědčení, že připravovaná TTIP nebude obsahovat klauzule omezující farmářské trhy, tedy přispívá hlavně fakt, že žádná z minulých obdobných smluv, které EU podepsala, takové klauzule neobsahuje. Je pravda, že již dnes jsou veřejné autority (obce), které dovolí na veřejném prostoru trh s požadavkem jen lokálních produktů, lze to právně napadnout jako neopodstatněné zvýhodňování produktů podle původu. Zde ale nejde o omezení farmářských trhů, jen o jejich zpřístupnění i farmářům odjinud. Nezdá se mi však při návštěvách například pátečních trhů u Anděla, že by toto riziko bylo reálné.

Vyjednavači EU, kteří pravidelně brífují europoslance o stavu jednání, o takovém riziku také nic nevědí. Ostatně - učinil jsem to, co může udělat každý občan, nejen právník nebo profesor, a oslovil jsem vyjednavače EU i USA přímou otázkou na rizika, která z připravované smlouvy mohou plynout místním a farmářským trhům. O jejich odpovědi budu čtenáře informovat.

Jedno je ale jisté: zatímco farmářské trhy u nás teprve začínají, jinde patří dlouhá desetiletí již ke kultuře života. Jejich zákaz podle mého názoru např. ve Francii, kde jsem nějakou dobu žil a kde postavení zemědělců je velmi silné, je zcela nepředstavitelný a vedl by – bez nadsázky – k další francouzské revoluci.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Klistova encefalitida napsal(a):

No to by si europapalasi mohli zkusit.
11. 04. 2014 | 11:24

Ludva napsal(a):

Někteří socani jsou pěkní populisti :-)
11. 04. 2014 | 11:28

Bestia triumphans napsal(a):

Keller pořád lže, jako když Rudé právo tiskne

http://respekt.ihned.cz/audit-jana-machacka/c1-61984380-keller-porad-lze-jako-kdyz-rude-pravo-tiskne
11. 04. 2014 | 11:33

resl napsal(a):

Keller je duševně nemocný člověk a socani jeho nemoci zneužívají. Není to od nich ani hezké, ani taktické, jak se ve své hlouposti jejich ideologové domnívají.
11. 04. 2014 | 11:40

Filuta napsal(a):

Socialistu a europejistu Kellera nemusím, ale má pravdu.
Lidovci by se měli informovat o TAFTA, asi toho o této kolaborantské smlouvě moc nevědí nebo je jim to jedno. Hlavně že mají nasypáno v korytu.
EU se stává v podstatě kašpárkem USA a nadnárodních korporací.

A tohle by si taky měli přečíst.
Němci si opět vyjednali jiné podmínky nežli všichni ostatní.
Přičemž "obnovitelné zdroje energií" byl jejich výpotek. Teď za to všichni, kromě nich, budou platit.


"Německá cesta, aneb jak skrze EU položit všechny ostatní".
http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-obnovitelne-zdroje-d0f-/p_ekonomika.aspx?c=A140410_103045_p_ekonomika_wag
11. 04. 2014 | 11:43

strejc Josef napsal(a):

resl napsal(a):
Keller je duševně nemocný člověk a socani jeho nemoci zneužívají. Není to od nich ani hezké, ani taktické, jak se ve své hlouposti jejich ideologové domnívají.

Hezká sebeprojekce pane "resle"... obohatil jste moji sbírku - díky.
11. 04. 2014 | 11:44

Filuta napsal(a):

Bestie,

o farmářské trhy vůbec nejde.
Jde o převálcování celého evropského trhu americkými nadnárodními korporacemi.
NWO a globálkapitalismus v akci.
USA se potácejí stále na hraně bankrotu a tohle je něco jako živá voda.

Všichni, kteří TAFTA podpořili v parlamentu EU, by měli být souzeni jako vlastizrádci!
Doufám, že k tomu jednou dojde.
11. 04. 2014 | 11:45

Filuta napsal(a):

Pročpak se o podstatě TAFTA nedočteme mainstreamových médiích?
Nikde nic...


http://www.zvedavec.org/komentare/2014/04/5925-transatlanticka-dohoda-usa-a-eu-o-volnem-obchodu-tafta-devastujici-socialni-a-environmentalni-dusledky.htm


A co tohle? Bruselský euromajdan a zase žádná zpráva v mainstreamu? Ani noticka.
http://www.zvedavec.org/komentare/2014/04/5929-bruselska-demonstrace-proti-eu.htm
11. 04. 2014 | 11:49

David napsal(a):

"...Oba přitom snad víme, že není možné poukázat na konkrétní text, který dosud ještě není napsaný a jehož projednávání je v režimu utajení...."

------------------------------

Nechápu proč musí být v režimu utajení.

Pak jsme na poslední chvíli, kdy už se nedá nic dělat, překvapeni nesmysly z Bruselu. A že už jich bylo!

Povinné energetické štítky pro budovy, to je přímo trestuhodné a o jiných ani nemluvě.

Jak to, že naši poslanci v EU nás VČAS neupozorňují na všechny ty nesmysly, které se na nás jen hrnou. Možná kdyby prof. Keller neupozornil na tento problém, tak bychom mohli být zase překvapeni, jako tomu v minulosti nejednou bylo.
11. 04. 2014 | 11:52

resl napsal(a):

strejc joska : Hezká sebeprojekce pane "resle"... obohatil jste moji sbírku - díky.
------------------
co byste měl ke Kellerovi a jeho kandidátce do eu ? zase nic ? že vy na tom budete podobně jako výše uvedený soudruh.
11. 04. 2014 | 11:55

strejc Josef napsal(a):

strejc joska : Hezká sebeprojekce pane "resle"... obohatil jste moji sbírku - díky.
------------------
co byste měl ke Kellerovi a jeho kandidátce do eu ? zase nic ? že vy na tom budete podobně jako výše uvedený soudruh.

No, mám-li být upřímný, těším se hlavně z toho, že na tom nejsem jako vy...
Pěkný den. strejc josef
11. 04. 2014 | 11:58

dennis napsal(a):

Pane Svobodo,
co kdybyste si precetl blog Pavla Poce - Transatlanticke partnerstvi, d'abel skryty v detajlech. Vlastne je to jedno. Diky vam se clovek muze zamyslet o co tady jde.

Prekrucovat slovicka, uvadet polopravdy, mast a zastirat to podstatne, o co kapitanum korporaci a vlivnych kapitalovych skupin skutecne jde.
11. 04. 2014 | 12:03

paprika napsal(a):

Normalizačnímu komoušovi můžou věřit zase jenom komouši a podobní prosťáčci a lotři.S takovou tlupou nemá cenu diskutovat-ztráta času.
11. 04. 2014 | 12:06

La Liberté guidant le peuple napsal(a):

Zatímco Miloš Zeman se dožaduje vykopání našich strategických rezerv SS-20ek a vypálení první salvy Armageddonu, Keller se Svobodou předvádějí před oponou entreacte o farmářských škubnutích.

Každý ví, že farmářské zboží pochází, jako vůbec celý viditelný Český svět z makra, kam jest doplňován z Holandska. Což představuje velký kšeft pro rotterdamský přístav, přes který jsou kontejnery, plněné v Číně na skládkách obřími buldozery překládány.

Jak Keller, tak Svoboda se snaží zamluvit fakt, že po vydání desek Vyšebrodskéhu cyklu inkvizici k spálení bude existence tohoto státu nadále neobhajitelná, jedno jestli SS-20ami nebo Minutemany III.
A že na Olšanském hřbitově místo pro dalších 10 miliónů uren není, přestože si od toho Tomáš Hudeček slibuje brutální nárůst příjmů města.

Hoch nemí počítat, jak postřehl při testech jeho inteligence Dr. Bém.
11. 04. 2014 | 12:13

libertad napsal(a):

Nechápu proč se u nás nepěstuje cukrovka a nevyrábí cukr.
Nerozumím proč se dovážejí do naší země brambory až z Maroka.
Nechápu proč by nějaká mezinárodní smlouva by se měla dotýkat prodeje místních zemědělských produktů v daném místě.
Je mimo můj obzor chápaní, že česká jablka jsou v České republice dražší než ta z Italie etc.
Ettc.
11. 04. 2014 | 12:37

Petr Jihlava napsal(a):

S autorem blogu (Jan Keller zbytečně straší zákazem farmářských trhů) Pavlem Svobodou nesouhlasím.
Obavy našeho předního sociologa a lídra kandidátky za ČSSD letošních eurovoleb Jana Kellera jsou zcela oprávněné.
Včera vyšel na zmiňované téma zajímavý článek na A2 alarm(Když Respekt lže jako Rudé právo).Autoři článku Jaroslav Fiala, Jan Dienstbier zde na obhajobu Jana Kellera mimo jiné správně píší:

Jídlo průměrného Američana
Zdravé a kvalitní jídlo v USA není zdaleka tak dostupné, jak tvrdí Macháček, který si místo demagogie mohl zjistit základní fakta. Od šedesátých let se v USA téměř ztrojnásobil počet obézních lidí – dnes tento problém sužuje více než pětatřicet procent dospělých a sedmnáct procent dětí. Že by na vině byly farmářské trhy se super potravinami nebo přísné hygienické normy? Asi ne. Od sedmdesátých let se ve Spojených státech naopak zvýšila produkce levných průmyslově zpracovaných potravin a zároveň přibývají sociální problémy. Není těžké přijít na to, co z toho plyne: chudnoucí střední třída se stagnujícími platy nakupuje levné jídlo, protože kvalitní si buď nemůže dovolit, anebo na jeho shánění v pracovním zápřahu nemá čas.
Špatná situace sice vedla k tomu, že se v USA prosazuje hnutí za lepší potraviny, včetně obdoby našich farmářských trhů, ale tento boom se v poslední době i díky následkům finanční krize zpomalil. Poptávka po lokálním jídle neroste donekonečna a nezdravé potraviny na jídelníčku upadající střední třídy zůstaly. Pro ty, kterým se to zdá přehnané: v USA žije skoro padesát milionů lidí v chudobě. Sedmnáct milionů trpí akutním nedostatkem jídla, další mají potravinové lístky a jsou rádi, že se nají, natož aby snili o lokálních potravinách. Nepoměr je do očí bijící: Američané podle svého ministerstva zemědělství utratí za lokální farmářské potraviny sedm miliard dolarů ročně, kdežto za jídlo z obchodů a supermarketů sedm set miliard.

Hanobení růžového slizu
Keller říká, že standardy kvality potravin nejsou v USA nic moc. A Macháček mu oponuje vtipem – za důkaz toho, že kvalita jídla ve Spojených státech je až přehnaně kontrolovaná považuje infantilní návody pro blbé na obalech produktů ve stylu: „tohle neolizuj“, „domácí mazlíčky nestrkejte do mikrovlnné trouby“ atd. Sranda. Jenže tu jsou důležitější věci. V Americe se na rozdíl od Evropské unie nedokázali vypořádat s takovými drobnostmi, jako je častý výskyt salmonely v mase nebo rozšíření životu nebezpečné bakterie E-coli. A nejen to. Hygienické standardy chovů a jatek jsou běžně tak špatné, že třeba maso se neobejde bez důkladného proprání v amoniaku, aby bylo vůbec poživatelné a nezůstalo plné jedovatých bakterií. Bez nadměrného množství konzervantů a chemie by nebyla produkce řady potravin vůbec možná.

Jelikož tvorba zákonů ve Spojených státech často podléhá velkým korporacím, na místě jsou obavy, že tomu ani v případě transatlantické smlouvy EU–USA nebude jinak. Američtí zákonodárci, soudci nebo členové regulačních úřadů jsou mnohdy bývalí korporátní funkcionáři, kteří rozhodují ve prospěch gigantů na úkor malých farmářů. Obří zemědělské kolosy mají monopolní postavení na trhu a tvrdě si hlídají patenty na výrobu jídla (počínaje vlastními osivy). A právě odtud vede přímá cesta k omezování práv lokálních farmářů a jejich trhů, před čímž varuje Keller. Korporace zaplavují trh lacinými produkty a vynucují si poslušnost malých pěstitelů a producentů, kteří jim konkurují.
Známé jsou žaloby za pěstování neautorizovaných plodin, a to i v případě, že se do úrody farmářů dostanou patentovaná semena korporací nebo pyl omylem. Také se vedou zuřivé boje za značení výrobků z geneticky modifikovaných potravin, jejichž přítomnost se v USA – na rozdíl od jiných vyspělých zemí – většinou neuvádí. Zemědělské korporace mají ohromné finanční prostředky na lobbování a neváhají se pouštět do vleklých soudních sporů kvůli „hanobení dobrého jména potravin“. Špičkou ledovce byl známý případ, kdy populární kuchař Jamie Oliver ve svém televizním dokumentu napadl používání „růžového slizu“ – pochoutky z namletých kostí. To mu vyneslo žalobu od jejích výrobců. Mediální tlak v této kauze však nakonec přeci jen přispěl k tomu, že známý kuchař nejenže u soudů uspěl, ale došlo i k omezení používání „růžového slizu“ v dobrotách velkých řetězců.

to paprika:Hlavně,že jste našel důvěru k normalizačním komoušům jako byl např. Marian Čalfa,Vladimír Dlouhý,Ivan Kočárník,Karela Dyba atd.
11. 04. 2014 | 12:37

Filuta napsal(a):

David


Problém je v tom, že je Keller taky europeista, ačkoliv se před volbami tváří kverulantsky.
Jenže si finálně v Bruseli dovolí postěžovat maximálně na ty žárovky jako Zeman.

Každý, kdo skončil v krmelci EU, se přes noc přerodil v beránka. Zahradil celá leta v parlamentu nepromluvil a jen se držel koryta.
Když už někoho volit, tak Svobodné nebo jiné eurorozesírače ze zásady. Škoda že nemáme někoho jako N.Farage.
11. 04. 2014 | 12:46

La Liberté guidant le peuple napsal(a):

Petře Hlavo
Ještě budete rád, když nějakého domácího miláčka, kterého byste strčil do trouby najdete.
Předběhnou vás jiní, takéčeši.

Ten seznam, který uvádíte na konci jsem původně považovala za vytržený z knihy prezence v společnospříseženecké věznici ve Witzwillu, oddělení nejvyšších trestů (20 let).
Pokud se mýlím, můžu zaslat úřadům souručenství podnět.
11. 04. 2014 | 12:59

Ludva napsal(a):

Nechápu, proč takovou věc, jako je omezení farmářských trhů nařízením z Evropské unie potažmo kooperující Ameriky, řeší ve své předvolební kampani jeden z kandidátů. Je-li to skutečný problém, pak by se tím již měli zabývat politici za tuto oblast zodpovědní, třeba ministerstvo zemědělství. Ale nic se neděje, nikdo nic neřeší, toto je skutečné populistické předvolební heslo. A bohužel je tento způsob předvolební kampaně ještě dost oblíbený.
11. 04. 2014 | 12:59

vasja napsal(a):

S. Keller je rozumnej člověk a chce se zajistit na penzi.
A tenhle "hříbek" taky.
Jsou teda chytří.
Narozdíl od těch, co je budou volit. Podle mne, teda.
11. 04. 2014 | 13:15

babočka napsal(a):

Podle mne není Jan Keller sociolog ale bolševický ideolog, který dokáže každý problém nebo téma překroutit k pomluvení kapitalistického systému. To, že u nás je pokřivený kapitalismus víme i bez údajného profesora Kellera. Nechápu, proč bývalí komunisti jako Keller už konečně někam nezalezou aby dali šanci mladým lidem, kteří nebyli komunisti a estébáci , kteří souhlasili s okupací našeho státu.
11. 04. 2014 | 13:20

Filuta napsal(a):

Nelžete, lidovci.


" Chytrá manipulace transatlantické dohody

Transatlantická smlouva má nastolit planetární moc korporací, která má jurisdikčně přebít mocenskou roli států. To tady nikdy předtím v evropské historii nebylo. I známá Britská Východoindická společnost (East India Trading Company) či Nizozemská východoindická společnost ovládaly subkontinenty jako Indii, Čínu a části Afriky se souhlasem koloniálních vlád a společně s nimi. Nyní se mají korporace oddělit od pravomoci států a od dozoru EU a mají fungovat jako samostatná planetární síla podobná Patočkovým "silám dne" z díla Kacířské eseje. Protože tento smělý tah je zatím příliš nejistý a spojený s mnoha otazníky, na tato jednání bylo jednoduše uvaleno přísné informační embargo. A to vidíte všude v hlavních médiích: totiž, že se kolem této smlouvy vlastně "nic" neděje.
Absurdní situace kolem transatlantické (TTIP) a transpacifické smlouvy (TPP) je následující. Stovky lobbistů světových koncernů z celého světa sledují on-line (!) jednání států a okamžitě píší do vedlejšího protokolu své připomínky. Viz článek Transatlantická a transpacifická smlouva připravuje novodobé otroctví. To nikdy předtím nebylo, aby státy natolik kapitulovaly, že nechají korporace rozhodovat on-line o výsledku jednání. Zkušební model této manipulace celých států si korporace vyzkoušely při vytváření obchodní smlouvy mezi Kanadou a EU (Smlouva EU s Kanadou jako model nové strategie korporací). Jistěže smlouvu připomínkují účastnické smluvní státy a hlavy států či EU budou podepisovat závěrečnou smlouvu naším jménem. Ale to je z velké části jen fraška, protože nyní řídí průběh jednání lobbisté a právníci světových firem.

A o tom se musí striktně mlčet, hlavně v médiích, která jsou těmito koncerny kontrolována. Američtí aktivisté se vůbec nemohli dostat ani k předběžnému znění tehdy pro USA klíčové dohody TPP, tak byla utajovaná. Občanské organizace se složily a veřejně nabídly odměnu tomu, kdo jim utajované znění smlouvy hackne a přinese na stůl, aby ji mohly analyzovat. Pochopitelně to měla první Wikileaks a předběžný návrh zveřejnila i pro TTIP, viz článek Wikileaks zveřejnily utajované znění Transatlantické dohody EU-USA. Tak jsme dopadli s demokracií. Vlastním vládám krademe dokumenty, kterými nás chtějí zničit. Jako v případě Snowdena a dalších hrdinů naší smutné doby."http://www.zvedavec.org/komentare/2014/04/5928-proc-media-o-dulezitych-vecech-lzou.htm
11. 04. 2014 | 13:20

Filuta napsal(a):

Svoboda jen dělá kouřovou clonu, nechápete?
Jako by šlo o nějaké farmářské trhy, jde o veškeré evropské trhy, které budou ohroženy dravými americkými korporacemi.

A to není žádná fantasmagorie, tím méně v dnešní době ekonomické krize.

Přečtěte si část článku výše, abyste pochopil, oč jde.
Z našich médií se nedozvíte nic, ta tlachají jen o nepodstatných věcech.
A tohle je ohne sranda.
11. 04. 2014 | 13:23

Filuta napsal(a):

Jen bych dodal, že jde o absolutní nadvládu korporací (i evropských) nad pravomocí národních států.
To je průser obrovských rozměrů.
NWO v praxi. Ještě stále si někdo myslí, že jde o spikleneckou teorii?!
11. 04. 2014 | 13:26

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Svoboda
Pane Svobodo, ve Vašich četných prohlášeních ohledně nové ukrajinské vlády také nikde nezaznělo, že ukrajinské zásobníky plynu jsou prázdné.

Mohl byste příště sem dát /když ož píšete o diskuzi/ i text oponenta ?
Takhle mi to připadá jak zase nějaké z Vašich četných prohlášení.

Pane Svobodo, do EP by mlěi být zvoleni lidé, co kopou především za Evropany, občany EU, nemyslíte si ? EU není NATO, pane Svobodo.
11. 04. 2014 | 13:32

Ludva napsal(a):

To je zajímavý, a že se to vyrojilo zrovna teď? Proč ty nadnárodní korporace nepočkaly třeba až po volbách do EP, proč chtějí zabírat národní trhy už teď? ;-) Podle mě to špatně načasovaly, teď na to každej přijde a neprojde jim to ;-)
11. 04. 2014 | 13:50

čert }:o) napsal(a):

babočka napsal(a):
Podle mne není Jan Keller sociolog ale bolševický ideolog, který dokáže každý problém nebo téma překroutit k pomluvení kapitalistického systému. To, že u nás je pokřivený kapitalismus víme i bez údajného profesora Kellera. Nechápu, proč bývalí komunisti jako Keller už konečně někam nezalezou aby dali šanci mladým lidem, kteří nebyli komunisti a estébáci , kteří souhlasili s okupací našeho státu.
11. 04. 2014 | 13:20
---------

babočka napsal(a):

Podle mne není Jan Keller sociolog ale bolševický ideolog, který dokáže každý problém nebo téma překroutit k pomluvení kapitalistického systému. To, že u nás je pokřivený kapitalismus víme i bez údajného profesora Kellera. Nechápu, proč bývalí komunisti jako Keller už konečně někam nezalezou aby dali šanci mladým lidem, kteří nebyli komunisti a estébáci , kteří souhlasili s okupací našeho státu.
11. 04. 2014 | 13:20
---------

Naprosto souhlasím, ale myslíte, že komuši budou v pozadí
kapitalistického systému? Mají praxi víc než kdokoliv
jiný k tomu, aby urvali co nejvíc. Dokonce jsou i tací,
co okupaci našeho státu dnes drze považují za ochranu
a schvalují ji. Tragédií je, že komouši jsou věru schopní,
ale pozitivní je, že pomalu jdou do kytek.
11. 04. 2014 | 13:52

Ludva napsal(a):

zajímalo by mě, co si o tom myslej naši sousedi. jestli se tam toho také obávají, nebo jestli to taky využije nějaký populista pro volby do EP?;-)
11. 04. 2014 | 13:52

Filuta napsal(a):

Ludva

Ony s tím nepřišly, proláklo se to.
Je to něco podobného jako LS, taky se bagatelizovala a už jsme u reálného rušení BD.
Pak už je jen krůček ke zpochybnění hranic.

"A o tom se musí striktně mlčet, hlavně v médiích, která jsou těmito koncerny kontrolována. Američtí aktivisté se vůbec nemohli dostat ani k předběžnému znění tehdy pro USA klíčové dohody TPP, tak byla utajovaná. Občanské organizace se složily a veřejně nabídly odměnu tomu, kdo jim utajované znění smlouvy hackne a přinese na stůl, aby ji mohly analyzovat. Pochopitelně to měla první Wikileaks a předběžný návrh zveřejnila i pro TTIP, viz článek Wikileaks zveřejnily utajované znění Transatlantické dohody EU-USA. Tak jsme dopadli s demokracií. Vlastním vládám krademe dokumenty, kterými nás chtějí zničit. Jako v případě Snowdena a dalších hrdinů naší smutné doby."
11. 04. 2014 | 13:54

Filuta napsal(a):

Čerte, vy máte společně s ostatními soudruhy pořádně naloženo.

Všude vidíte bolševika, ale podstatné vám uchází.

Tady přece nejde o žádné komouše, ale o existenci nás všech. Všech Evropanů.
Já nechci být otrokem nadnárodních korporací, chci zůstat svobodným občanem svobodného státu, kterému nebudou zákony do pera diktovat lobbysté.
11. 04. 2014 | 13:56

Ludva napsal(a):

Filuta: píšete přesvědčivě, leč mne jste tím nepřesvědčil ;-)
11. 04. 2014 | 13:56

Trubadúr, nebo trubec? napsal(a):

Tak se vodstěhuj do Severní Koreje, tam tě nadnárodní korporace zotročovat nebudou, Filuto. Budeš svobodnej podle svýho gusta. Nám Evropanům se tu líbí.
11. 04. 2014 | 14:07

šašek z Jihlavy napsal(a):

Když jsem před rokem předpovídal volební úspěch ANO a Babiše označil za člověka, který by mohl dát věci do pořádku, sklízel jsem posměch a ironické poznámky.
Když dnes říkám, že prof.Kellerovi lze důvěřovat, je to ještě horší. Je pravda, že není bohatý, ale nevěřím, že jde do politiky ze zištných důvodů. Jsou případy, kdy se někdo na ten bordel už nechce dívat a cití dost energie a duševní kapacity do systému vstoupit a pokusit se ho zlepšit.
Pokud kdokoliv z diskutérů na ACZ má pocit, že zná lepší recept, nechť vystoupí z anonymity po předchozím uvedením všech svých nicků a nastíní svůj program. Bude-li lepší, dám mu příště svůj hlas. Pro tyto volby už je zadán ve prospěch profesora Kellera. A je mi jedno, na čí kandidátce figuruje, jestli uspěje, třeba se příště osamostatní stejně jako starostové a nezávislí (spoň doufám). Hejtman Půta se zdá být další nadějí pro slušné občany.
11. 04. 2014 | 13:23
11. 04. 2014 | 14:12

Yosif K napsal(a):

libertad napsal(a):
1) Nechápu proč se u nás nepěstuje cukrovka a nevyrábí cukr.
2) Nerozumím proč se dovážejí do naší země brambory až z Maroka.
3) Nechápu proč by nějaká mezinárodní smlouva by se měla dotýkat prodeje místních zemědělských produktů v daném místě.
4) Je mimo můj obzor chápaní, že česká jablka jsou v České republice dražší než ta z Italie etc.
Ettc.
11. 04. 2014 | 12:37
Pokud tyto věci nechápete tak jste ideální volič levice který nechápe téměř nic.
ad 1) třtinový cukr a řepný cukr y jižních států je za polovic než řepný cukr vyráběný u nás. Kdzž se u nás vyráběl řepný cukr, jeho export byl těžce dotovaný.
ad 2) dtto ad 1. Per definition rané brambory rostou dříve na jihu než na severu.
ad 3) naletěl jste na podlou bolševickou lež bolševika Kellera.
Nikdo z ameriky žádné farmářsklé trhy omezovat nechce - v USA samotných jde přes farmářské trhy mnohem větší podíl potravin než v česku. Jde o sporstou lež bolševika Kellera.
ad 4) česká jablka jsou alespon v Globusu, Tescu a Bille asi za 60% toho co jabkla italská. Přestante si Kellerovsky vymýšlet a plašit.
11. 04. 2014 | 14:33

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

šašek z JIhlavy

http://corporateeurope.org/coverage/role-financial-lobbyists-eu

http://en.wikipedia.org/wiki/Lobby_register

"....The transparency gained by this register is seen as minor, since entries are voluntary, were drawn back arbitrarily by lobbyist in the past and incorrect information (which the co-signed code of conduct[14] does officially not allow) is not sanctioned in practice. The register is however in an evaluation phase and there is the perspective of further improvement.[3] The European Parliament is still working to transform it into a mandatory register,[15] while the EU Commission is reluctant. First the reason given for this was that there would be no juristic basis. After a legal study disproved this,[16] the EU-Commission agreed that it was juristically possible, but stated that the current voluntary approach was sufficient....."
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

http://www.ac24.cz/zpravy-z-domova/3734-erik-best-proc-jsem-prestal-psat-pro-aktualne-cz

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Erik-Best-naznacuje-proc-znamy-lobbista-vymenil-Bakalu-za-Babise-302490

Mnoho lidí se rozčiluje, že nám nevládnou ti, co si je volíme, ale jacísi nikým nevolení, např. lobbyisté.
Přitom se ale chystají právě že takové lobbyisty zvolit.
Takové lidé musejí být nutně na hlavu, já si to jinak neumím vysvětlit.
11. 04. 2014 | 14:47

Petr Jihlava napsal(a):

to šašek: Máte moje sympatie pro volbu Jana Kellera do evropského parlamentu.
Nicméně si myslím,že osobnost JK se nedá srovnávat k oligarchovi Andreji Babišovi.
AB a jeho hnutí ANO v předčasných volbách sice výrazně uspělo,ale jak bude dále úspěšné ve vládní koalici a dokáže naplnit sliby dané svým voličům je dnes předčasné ještě hodnotit.
JK patří mezi levicové intelektuály nestranického spektra a patří mimo jiné dlouhodobě mezi ekologické aktivisty.Jak si povede v evropském parlamentu pokud bude zvolen,ukáže čas.Moji důvěru má již nyní.
Na naší politické scéně stále chybí důsledný levicově-zelený subjekt.Ten by umožnil voliči mít na jedné kandidátce ve volbách do evropského i našeho parlamentu osobnosti jako např.Jan Keller,Ilona Švihlíková,Tomáš Tožička,spisovatelka Lenka Procházková.Jsou to lidé,který sdílí podobné politické názory,ideje a hodnoty.Jejich voliči by se rozhodně našli a nebylo by jich zrovna málo.Jsem přesvědčen o tom,že nový levicový subjekt reprezentovaný zmiňovanými jmény by do vrcholné politiky konečně mohl přinést začátek skutečné změny ve prospěch drtivé většiny občanů.
11. 04. 2014 | 14:48

Yosif K napsal(a):

Filuta napsal(a):
Já nechci být otrokem nadnárodních korporací, chci zůstat svobodným občanem svobodného státu, kterému nebudou zákony do pera diktovat lobbysté.
11. 04. 2014 | 13:56
V USA lidé rozhodně nejsou otroci nadnárodních korporací. Kdo chce kupuje jídlo v supermarketu, kdo chce kupuje jídlo na farmářských trzích kterých je všude v USA dost a dost. Například i na Mannhattanu, v Bronxu, Brooklynu atp.

V USA šel do vězení lobbysta poradce BUSHE který zapřel příjem placeného víkendu na golfu za cca 800 USD.
V česku byl lobbistický sosálistický tunel biolíh zaražen až evropskou unií, potrestán nebyl nikdo.
Sosálistický lobistický tunel INDOŠ byl předražen o 5 miliard Kč, potrestán nebyl nikdo. Atd atd. Pokud chcete být opravdovým otrokem nadnárodních korporací, volte socálisty. Ti lezou do zadku nadnárodních korporací ze všeho nejvíc (LG Phillips) - tedy možná pokud nejde o američany.
11. 04. 2014 | 14:49

fafnir napsal(a):

Filuto
s vámi je sranda.Jako s celou Evropou.Bojíte se že Evropu převálcují Američané.Nechápu,jak by mohli,když to naše Evropské natož České je tak superkvalitní.Nebo že by oprávněný strach z konkurence, a technologické převahy.To máte jako s tím břidličným plynem.Amerika se díky němu stává relativně nezávislou na zdrojích z ostatních zemí,u nás v Evropě,rudozelemní agenti Ruska prosadili zákaz byť jen výzkumu.To samé s GMO.
Ostatně Keller,organisovaným bolševikem byl,a myšlením stále je.Toť neoddiskuvatelný fakt.A že jako zelený extremista považuje lidi jako takové za vřed na matičce Zemi,je rovněž fakt.Stačí si přečíst jeho "Až na dno blahobytu".
BTW.je to sice delší,ale zkuste si přečíst tohle:http://neviditelnypes.lidovky.cz/veda-ryze-zlata-trikrat-pozehnana-dru-/p_veda.aspx?c=A140409_211027_p_veda_wag
Eo ipso, soudruh Keller a jemu podobní mají na rukou slušnou porci lidské krve,a to právě těch jimiž se zaštitují.těch nejchudších.
11. 04. 2014 | 14:54

Filuta napsal(a):

Trubadúr

Nějaké argumenty by nebyly?
Pokud vám nevadí, že si tady zákony diktují zájmové podnikatelské lobby, tak musíte být duševně méněcenný. Zainteresován nejspíš nebudete, na to nejste dost rafinovaný.


Yosif
Usvědčím vás lehce ze lži.
Třitnový cukr není ani omylem levnější nežli cukr z řepky, ale je třikrát dražší.
To ostatní je podobná pololež či propaganda.
Naše hospodářství jsme totálně rozložili a zničili-to je realita.
Řepný, nebo třtinový cukr? V chuti je rozdíl větší než v přínosu pro lidské zdravíTřtinový cukr je třikrát dražší než řepný, a přesto ho lidé kupují. Nejen kvůli chuti, ale i proto, že obsahuje zdraví prospěšné látky, přidává argument hlas veřejnosti. Nabízí toho ale opravdu o tolik víc, aby to opodstatnilo téměř trojnásobnou cenu ve srovnání s českou bílou klasikou?Radka HrdinováRadka HrdinováredaktorkaČtěte více o: jídlo | test potravinČlánekDiskuse (45)Ads
11. 04. 2014 | 14:54

Yosif K napsal(a):

šašek z Jihlavy napsal(a):
1) Když dnes říkám, že prof.Kellerovi lze důvěřovat, je to ještě horší. Je pravda, že není bohatý, ale nevěřím, že jde do politiky ze zištných důvodů. Jsou případy, kdy se někdo na ten bordel už nechce dívat a cití dost energie a duševní kapacity do systému vstoupit a pokusit se ho zlepšit.
2) Pokud kdokoliv z diskutérů na ACZ má pocit, že zná lepší recept, nechť vystoupí z anonymity po předchozím uvedením všech svých nicků a nastíní svůj program. Bude-li lepší, dám mu příště svůj hlas. Pro tyto volby už je zadán ve prospěch profesora Kellera.
11. 04. 2014 | 14:12
ad 1) Babiš je průhledný, každý ví co vlastní, bude li hrabat pod sebe, lidé si toho asi všimnou.

Keller je neprůhledný. Jeho plivání po kapitalismu a americkém imperialismu a Ukrajině se čte dobře - samozřejmě nic není dokonalé.
Po socíku a Ruské Federaci ovšem Keller neplive vůbec. Proč? Je snad socík a Rusko dokonalé? Nebo Kellera platí Putin? Nebo Kellera sžírá nenávist k USA tak silná, že kvůli tomu přehlíží vše posuitivní co v USA je a kvůli tomu toleruje i silně asociální oligarchické a polofašistické putinovské Rusko????
Nebo je snad putinovský polofašistický režim Kellerův ideál?

Podle toho jak Keller píše jde nejspíše o kombinaci dvou posledních faktorů...............................
11. 04. 2014 | 14:58

Přítelkyně osamělých srdcí napsal(a):

Filuto
Není tomu tak dávno, co jste tu všichni přičinlivě, strukturovaně a korektně diskutovali o člověkem způsobeném oteplování klimatu a zploštování Zeměkoule vahou přibývajícího lidstva.
Počítali terraWatty, hádali se o tření soukolí ve větrnících a vychvalovali evropskou Komisí vám nařízené Phillipsovo světelně úsporné pidizářivky.

Smála jsem se vám zplna hrdla a říkala, že Al Gore není o nic menší šibal než Bill Clinton (a to byl nějaký tachonýr, oba vynalezli internet a nechali se spolu vyfotit, jak ho intalujíí) a že o strategických cílech německé hospodářské politiky víte TO. Už teď tušíte správně co, že.
Celou tu dobu jste zachovávali vážnou tvář a plácali nesmysly, místo co byste alespoň jako Petr Pithart přikládali ucho k zemi.
Když už vás čtení nebaví.

Žijete ve světě, kterému vládnou organizovaní zločinci a pokoušíte se zakrývat si oči, abyste to neviděli.
Jenže údery, které zatím jakoby dopadaly jen na jiné (rozkradení rodného gruntu, vposled flandˇáky jste přesunuli do nevědomí) teď začínají nabírat na frekvenci a blíží se ulicí k vašim dveřím.
Hezky to tu úpravně proberte.

PS. Že je Sauron na svého oblíbeného králíka tak citlivej?

PPS. šašku, neštěstí moje, opravdu jste napsal "dávat věci do pořádku"?
Nebyl jste to nakonec vy, kdo volil VV?
Hazíte si někdy korunou?
Na dilemata jako Porošenko nebo Tymošenková?
Já dycky.
Singr nebo Kajínek?
11. 04. 2014 | 14:59

Filuta napsal(a):

fafnir

Asi nebudete nejbystřejší.
TAFTA kritizují i pravicově orientovaní novináři, ovšem nikoliv z mainstreamu.

Ten článek jste asi vůbec nečetl, viďte?
Princip toho, o čem píšu, jste naprosto nepochopil.
Když už jsme u toho, nadnárodní korporace (speciálně americké provenience) jsou natolik dravé, že proti nim nějaká malá česká firmička nebude mít žádnou šanci.

Podobně hloupí "pravičáci" lobbovali za Amazon, který je navíc proslulý špatným zacházením se zaměstnanci (stávky v Německu).
Prý 1500 nových míst.
Ano, ale za cenu zničení cca 500 českých firem, z nichž každá zaměstnává zhruba čtyři lidi.
Někteří z vás se stále ještě neprobudili z toho budování "kapitalismu" počesku.
Asi vám to pořád ještě nestačilo.
Většina Čechů má ale "neviditelné ruky trhu " za těch 24 let plné kecky.
11. 04. 2014 | 14:59

Filuta napsal(a):

Přítelkyně

Mne do toho laskavě netahejte.
Já jsem těm klimatickým eskamotérům nikdy nevěřil, držel jsem a držím v této věci pozici Klause.
O Al Gorovi jsem psal totéž, co vy.
Ty neopodstatněné a stokrát vyvrácené lži mu vynesly Nobelovku.

Psal jsem tu i o šikaně vědců, kteří poukazují na závažné nedostatky této teorie a nedostávají žádné granty.

Opět práce stejně mocných lobbystických skupin, které nám diktují kupovat předražené žárovky na hovno, jezdit na řepkový sajrajt, dotovat masochisticky fotovoltaiku nebo platit tisíce za stupidní energetické štítky.
11. 04. 2014 | 15:05

Porca Madonna! napsal(a):

Filuto, opravdu jste se s Yosifem pustil do diskuse?
A zrovna o cukru z řepky?
Jistě to jde, ale nechcete nejdřív zavolat na VŠCHT?
Jistě tam ještě na vrátnici bude někdo, kdo vám to zkalkuluje.
11. 04. 2014 | 15:09

berkowitz napsal(a):

Pan profesor Keller jistojistě volby do EP vyhraje, jeho pohledy nevyhovují dnešním neocons, kteří povýšili zájmy globalizovaných korporací nad zájmy, hlavně střední třídy.
Stačí si přečíst od pana profesora knihu "Tři sociální světy", za kterou dostal i mezinárodní cenu.
PS pro autora : dnes se pan profesor vyjadřuje i k těm farmářským trhům, kde vše uvádí na pravou míru.
11. 04. 2014 | 15:10

fafnir napsal(a):

Ale pochopil Filuto pochopil.
jestli jsou dravé,tak prostě proto že to umějí.Ale chápu ještě jednu věc.Vy toužíte po bukolické krajině v zemi obklopené ochranými cly,a když to nepostačí tak ještě ostnatým drátem,a nepouštět nikoho ven ani dovnitř.Dravé firmě se můžete bránit vlastní dravostí,kvalitou.Jestliže se chcete bránit obchodu,a uzavřít do ulity,patříte do středověku.Víte to je jak s Evropskou unií,já v ní vidím velké možnosti,konečně své schopnosti prokázala ještě jako EHS.Pravda,od té doby co přijala Filuty z různých zemí,ztratila drive,který měla jako menší společenství.Kdyby fungovala tak jednotně ,jako fungují USA,mohla by jim konkurovat.To je ale to co lidé jako vy nechtí připustit.A uvědomte si,že Evropa bude muset konkurovat Číně,Indii a Rusku.Ve spojení s Amerikou,včetně Kanady má šanci.Jinak ne.A sníte li o naší uzavřené ekonomice rozděleného Československa,nebo někteří chtějí ještě více rozdělit a odtrhnout Moravu,a myslíte li si,že byste obstál,pak toužíte po Českém Cchu Cche,a jste bloud.Že to nefunguje dokladuje sev.Korea.
11. 04. 2014 | 15:21

Filuta napsal(a):

fafnir


Jak můžete toužit po tom, aby si lobbysti diktovali vlastní zákony?
To vám nedochází ,že jde o čirý korporátní fašismus?
Pak už nás opravdu budou jenom čipovat jako dobytek.

Lidi, kteří TAFTA bagatelizují jako vy a Svoboda (u Svobody je to mnohem horší, protože je politik), ženou ostatní do neštěstí. Pak už s tím neudělá nikdo nic. To bude konečná!
11. 04. 2014 | 15:24

resl napsal(a):

šašek z J.
obávám se, že se opět s Kellerem napálíte, jako s Klausem. Vaši důvěru v něj, by mohlo zlomit to, co napsal Yosif K. k jeho jednání a myšlení. Já bych dodal, že ten člověk není zcela při smyslech a domnívá se, že jeho osobní pravda, je neotřesitelná. Není tak agresivní jako Klaus, nedělal sport, nemá vlivné přátele, ale právě to vše z něj dělá umanutého introverta, který se ničím jiným nemůže prosadit, než svou vizí, spojenou hlavně s nenávistí vůči kapitalistickému světu. Ten opačný svět nevidí, lépe řečeno to předstírá a to by vás mělo varovat. Jste dobrák a vidím, že to z vás ani komouš nevytlouk, což je vaše plus.
11. 04. 2014 | 15:26

Yosif K napsal(a):

Filuta napsal(a):
Trubadúr

Nějaké argumenty by nebyly?
Pokud vám nevadí, že si tady zákony diktují zájmové podnikatelské lobby, tak musíte být duševně méněcenný. Zainteresován nejspíš nebudete, na to nejste dost rafinovaný.
Yosif
Usvědčím vás lehce ze lži.
Třitnový cukr není ani omylem levnější nežli cukr z řepky, ale je třikrát dražší.
KONEC CITATU.

Jste trumbelín všech trumbelínů. Pokud je normální uroda v tropech i v Evropě, pak je na burzách kilo třtinového cukru za 6-9 Kč, a v Evropě byvalo kilo řepného cukru za 14-20Kč. Cena pod 14 Kč je pro evropské pěstitele ztrátová.

Bez ochranných cel by cukrovarnictví v Evropě zkrachovalo za jeden týden. Evropa se zavázala cla na cukr postupně snižovat - pokud nějaké cukrovarnictví přežije pak na jihu evropy.

Cenový rozdíl se snižuje pokud je v tropech katastrofální neuroda nebo v Evropě nadúroda, nebo pokud je obecně neuroda a ultravysoká poptávka.

Njevětší producentem cukru jsou bezkonkurenčně Brazilie a Indie, že by byli nejdražší? Nebo že by v Brazilii pěstovali řepu? Jste ideální trumbelín aby sedl na všechen lep bolševikovi Kellerovi i s navijákem.......,

World sugar production (1000 metric tons)[47] Country 2007/08 2008/09 2009/10 2010/11 2011/12
Brazil 31,600 31,850 36,400 38,350 35,750
India 28,630 15,950 20,637 26,650 28,300
European Union 15,614 14,014 16,687 15,090 16,740
China 15,898 13,317 11,429 11,199 11,840
Thailand 7,820 7,200 6,930 9,663 10,170
United States 7,396 6,833 7,224 7,110 7,153
Mexico 5,852 5,260 5,115 5,495 5,650
Russia 3,200 3,481 3,444 2,996 4,800
Pakistan 4,163 3,512 3,420 3,920 4,220
Australia 4,939 4,814 4,700 3,700 4,150
Other 38,424 37,913 37,701 37,264 39,474
Total 163,536 144,144 153,687 161,437 168,247
11. 04. 2014 | 15:31

fafnir napsal(a):

Filuta
já TAFTA nebagatelisuji,já ji vítám.Také jsem vám uvedl proč.
A pobavil jste mě.Putinův podržtaška Klaus a pravicovost?To je jako bezalkoholní špiritus.
11. 04. 2014 | 15:41

Filuta napsal(a):

fafnir

Vy jste komik.
Hledáte snad pravičáky v hnízdě maoistů a marxistů, kteří vedou eurosvaz?
Zvláštní, že i staří američtí konzervativci vidí Putina jako konzervu (sice s jistými "specifiky", ale přesto).
Rozhodně radši Putina nežli škůdce jako Barroso nebo Asthonová.
Nejvyšší bruselský gremlin má podle Farage charisma mokrého hadru.
Řekl bych, že to dost trefil.
Můžete mi vysvětlit, proč americké korporace vítáte, pokud tedy nejste mentálně zpozdilý?
Co od nich očekáváte?
Jste tak nedůvtipný, že vám ten scénář nedochází?
Nejprve budou konkurovat evropským firmám tím, že srazí ceny a pak je přivedou k likvidaci.
Kde budete pracovat, chytráku?
11. 04. 2014 | 15:48

Filuta napsal(a):

Yosífku


V tropech by jim asi řepa moc nešla, nemají pole!
Tu cenu jsem si nevycucal z prstu, je to citace, takže kecáte.
Jste takový místní brouk Pytlík.
Třtinový cukr patří k nejdražším cukrům, stačí se v obchodě podívat. Mně osobně ani nechutná. Nelze ho použít na všechno.

Od té doby, co nám EU dala kvótičky na cukr, podstatně stoupla jeho cena.
Toho jste si taky nevšimnul? Býval za hubičku.
11. 04. 2014 | 15:50

fafnir napsal(a):

Filuta
když vám stačí podívat se v obchodě,a znáte výrobní cenu,pak jste superodborník.Samozřejmě je třtinový cukr levnější.Už z podstay věci,ten řepný je náhrada vymyšlená v době Napoleonovy blokády dovozu z Anglie.A že byl za hubičku,inu byl dotován,stejně jako spousta jiných věcí.Pozn:proč asi byl dříve pašován ve velkém umělý cukerin,když byl cukr za hubičku?
V době bolševika jsme dováželi i my třtinu z Kuby a zde rafinovali.A nepoznal jste jej,neb nebyl označován.A že se třtinový nehodí do všeho.Ale hodí,nebojte,do 19 stol.svět ani jiný neznal.Pardon Amerika ještě javorový.
A váš omyl kvot.Cukru můžete vypěstovat kolik chcete,leč na kvotované množství se vztahují dotace.Můžete ho vypěstovat kolik chcete,otázka je zda ho dokážete prodat za nedotovanou,aspoň nákladovou cenu.
Zkusit to můžete třeba v Brazili nebo v Indii,když tedy je ten řepný levnější.Prubněte to třeba zbohatnete.
Já si ovšem myslím,že rozumnější bude vyvážet cukrovary,pokud tedy se ve zdejší zemi najdou nejací řemeslníci a technici.většina se raději věnuje méně namáhavým tlamocvičným oborům,jako třeba zelený marxista, Prof Keller.
11. 04. 2014 | 16:13

čert }:o) napsal(a):

Filuto
vy máte společně s ostatními soudruhy pořádně naloženo.
Všude vidíte amíky a odporný kapitalizmus, ale chcete
být zároveň svobodným občanem ve svobodné zemi, ale
raději pod Putinem než Barrosem =o)).
To je vskutku geniální
11. 04. 2014 | 16:17

Filuta napsal(a):

Fafnir

Když se třtinový tak levně vyrábí, proč stojí třikrát tolik co ten z řepy?
Co z toho Čech má?
Přišel o pracovní místa i vývozní artikl.
Netvrďte mi, že jsme cukr nevyváželi na východ v rámci RVHP.

Mně přijde všechno, co tady píšete, maličko na hlavu.
Byli jsme cukrovarnická (i obuvnická) velmoc, ale cukrovary jsme zlikvidovali a teď cukr draze dovážíme?

Tak tomu opravdu nerozumím.
U nás se tomu říká turecké hospodářství.

Moc se těším na to, až ceny potravin vyskočí strmě nahoru (ono se to už celosvětově děje) a vy nekoupíte za normální cenu v obchodě ani bochník chleba.
Pak se vám ty nadnárodní korporace začnou zajídat, ale to už bude pozdě.
Já mám aspoň ten záhumenek.
11. 04. 2014 | 16:21

Filuta napsal(a):

čert
Naloženo máte spíš vy.
Pokládáte se za pravičáka a lezete do zadnice marxistům z Brusele?
Tak to jsem opravdu nepobral.
Co je na EU kapitalistického?
Vždyť je to sockomoušský moloch par excellence i se všemi jeho regulacemi, dotacemi a omezeními.

Ale to je na vás asi příliš složité.
Hlavně když druhým nadáváte do komoušů, inteligente.
Putin je asi takový komouš jako politici z Ekipu nebo Praví Finové.
A Rusko má do socialistické EU sakra daleko. Když si chcete užít echt kapitalismu, jeďte do Ruska, troubelíne! Tam ta neviditelná ruka trhu jede hlava nehlava.
11. 04. 2014 | 16:25

Yosif K napsal(a):

Po chvále různých nicků na Kellera jako že je to nový Babiš nebo nový Ježíš Kristus a Budha dohromady jsem zvědave nahlédl na dalších pár Kellerových výplodů.

Nemohu se zdržet několika poznámek. Novinové výplody p. Kellera jsou značně autoritativní a katogorické, kdo chce uvěřit tak jim uvěří. Argumenty jsou však dvojznačné a úplně všechny lzde použít i pro obhajobu provicových stanovisek.

Nahlédl jsem na propagační paján z BL "Dva druhy pravicového voliče".
1) Keller tvrdí že současný system vyhovuje pouze 1% nejbojhatších - ostatní že jsou schizofrenní hlupáci když nevolí levici a "socální stát".

Opačně lze ovšem namítnout že současný system vadí hlavně nejspodnějším 2-3% vágusů lemplů a socálně vyloučených. Ty za socíku byly nuceně zaměstnanáni at dělali nebo nedělali, nyní jsou vyloučeni, je otázka jak efektivně se o ně stát stará ale toto jsou opravdu jediní lidé kteří na pádu socíku prodělali.
Zbytek obyvatelstva - střední třída - z podpor věru žít nemůže - je jich na to moc.

2) Keller tvrdí že v USA je nižší nezaměstnanost než v Evropě "protože rasisté zavírají mladé černochy do vězení". Otázka je co by s mladými černošskými kriminálníky dělal Keller. Pustil by je z vězení a dal jim vyšší dávky? Proč rasisté nezavírají mladé vietnamce, kambodžany a židy? Podobně jako u Romů jde o složitý kulturní problem, KTERÝ SE S VÝPLATOU SOCÁLNÍCH DÁVEK POSTUPNĚ ZHORŠOVAL.
Zatímco ameroasijská kultura je vůči výplatě socálních dávek do jisté míry imunní, afroamerická kultura při vyšší výplatě socálních dávek jsde od horšího k ještě horšímu. Od začátku výplaty soc dávek v rámci programů Great Society pridce stoupl počet afroameričanů kterým "stačí žít na dávkách". Pridce stoupl počet svobodných černých matek, nebot mají vyšší podpory než sezdané páry. V jiných etnických skupinách takovéto kolosální zneužívání socálních dávek přitom neexistuje. Toto Keller ignoruje. AFROAMERIČANÉ JSOU SKUPINA KTERÉ super-ŠTĚDRÁ VÝPLATA SOCÁLNÍCH DÁVEK MNOHEM VÍCE UŠKODILA NEŽ POMOHLA. Totéž lze ovšem říci i o amerických a kandských indiánech a českých Romech.

3)Keller spílá do hlupáků černým a arabským imigrantům že jsou sobci a schizofrenní hlupáci, že volí pravici aby zamezili přístupu dalších černých a arabských emigrantů.
Ve skutečnosti jsou realisté a schizofrenní hlupák (nebo snad chytrák?) je Keller.
Francouzští arabové a černoši dobře vědí že system není nafukovací a že další miliony pologramotných arabů a černochů iž prostě neunese. Trumbelín Keller si myslí že "když socani chtějí" tak že system klidně unese dalších 5 milionů polgramotných arabů a černochů. Stačí prostě "dodanit boháče". Hahaha.....

Ve skutečnosti jediné řešení je kapitalistické - nebránit pohybu kapitálu a postavit fabriky i v Maroku a Alžíru atd. Agresivní řvouni a kraválisti z levice zabránili Peugetzou stavět fabriky v laciných zemích a nyní a) pegeot je ve ztrátě púrakticka bankrot b) v chudých zemích kde by ty fabriky prosperovaly je hovn...o a zástupy hladových se hrnou do Francie.

4) Keller označuje pravici za polovzdělané hlupáky "s diplomy z plzenksé univerzity". Polovzdělaných hlupáků s pseudodiplomy je ovšem dost i na levici.
V Plzni studoval proletářský vůdce Standa gross, Michal Hašek má podobně jako tisíce slovenských sosálistů pseudodiplom ze sosálistické pseudo-university Sládkovičovo. Otázka je za co má profesuru Keller. Je na jedno oko totálně slepý. Téměř ouplně všechno co vyčítá kapitalismu (odcizení, socální rozdíly, danové uniky atzd atd) existovalo ve stejné a někdy i daleko horší míře i za socíku a za radikálních socalistických vlád ve Skandinávii. Akorát Keller bodto obelhává sám sebe když to nevidí, nebo to vidí (je přece profesor, hahaha....) a obelhává naivní pologramotné voliče levice.
11. 04. 2014 | 16:39

šašek z Jihlavy napsal(a):

Yosif napsal:
"Keller je neprůhledný. Jeho plivání po kapitalismu a americkém imperialismu a Ukrajině se čte dobře - samozřejmě nic není dokonalé.
Po socíku a Ruské Federaci ovšem Keller neplive vůbec. Proč? Je snad socík a Rusko dokonalé? Nebo Kellera platí Putin? "
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Možná proto, že zatímco se v médiích odvádí pozornost od domácích problémů a probírá Ukrajina, Rusko, Čína a arabský svět, u nás si zatím naši oligarchové rozebírají republiku, to vše za přihlížení západního světa, který není schopen zabránit daňovým rájům, finančním spekulacím a celkovou destrukcí demokracie, o kterou jsme bláhově usilovali, zatímco se finanční a nadnárodní impéria zmocnily i politického kormidla. Když MMF začal chválit i Kalouska, ztratil jsem důvěru v politiku velmocí, které spolu na oko bojují, v zákulisí se domluví na úkor ostatních zemí.
V EU vidím jistou naději, pokud tam bude dost poslanců Kellerovy krevní skupiny. Tak, jak Nigel Farage rejpá do evropské komise zprava, bude to dělat prof.Keller z opačné strany, je třeba rovnováhy sil.
Když se do europarlamentu tlačila Bobošíková, Železný a trafikanti z ODS, zdaleka to nevyvolávalo takový povyk jako Kellerova kandidatura, to o něčem vypovídá.
Babišovo ANO jsem volil pro ozdravění domácích poměrů, ale jejich koně Teličku do europarlamentu nechci, tam je třeba ostrý hoch a ne mazaný playboy. A vemte jed na to, že Keller se tam dostane.
11. 04. 2014 | 16:45

Yosif K napsal(a):

Filuta napsal(a):
Fafnir

Když se třtinový tak levně vyrábí, proč stojí třikrát tolik co ten z řepy?
KONEC CITATU.

Na mezinárodních trzích stojí třtinový cukr třetinu toho co řepný. Neplette si mezinárodní obchod s nějakým luxusním makrobiotickým lahůdkářstvím pro zbohatlické salonní bolševiky a zelenorudé trumbelíny (nechce se mi odhadovat zda k nim náhodou nepatříte, ale silně na to vypadáte.....)
11. 04. 2014 | 16:45

Filuta napsal(a):

fafnir, Yosif

Takhle hospodařili vaši soudruzi z ODS. Všechny prosperující firmy zašantročili, rozkradli anebo prodali zahraničním šejdířům, kteří je obratem zlikvidovali. Buď jako nežádoucí konkurenci nebo za účelem zbohatnutí - viz tento případ.

" Eastern Sugar se teď snaží vymyslet, jak uzavřít své tuzemské cukrovary, vyinkasovat za to miliardové kompenzace od Bruselu a zároveň se vyhnout povinnosti zlikvidovat zavřené výrobní areály. Tím by firma ušetřila stamiliony korun.

"Jejich nynější žádost, aby mohli většinu cukrovarů místo původně domluvené likvidace prodat, bude ministerstvem v nejbližších dnech zcela určitě zamítnuta," řekl ministr Gandalovič.

Jak vydělat ještě víc
Eastern Sugar a stát se nemají rádi. Česko muselo na jaře zaplatit firmě šest set milionů korun. Mezinárodní arbitráž dala za pravdu jejím tvrzením, že je stát diskriminoval při rozdělování kvót určujících, kolik cukru dotovaného Unií mohou jednotlivé cukrovary vyrobit.

Ve stejné věci se firma domáhá ještě jedné miliardy. Teď se navíc Eastern Sugar snaží vydolovat z českého cukru další stamiliony. A proto má se státem další spor.

Společnost se rozhodla využít velkorysou nabídku EU. Ta všem firmám, které ukončí výrobu a vrátí cukerné kvóty k novému přerozdělení, nabízí štědré kompenzace."
http://ekonomika.idnes.cz/eastern-sugar-se-chce-zbavit-cukrovaru-ktere-ma-zlikvidovat-pl5-/ekonomika.aspx?c=A070731_200513_ekonomika_zra
11. 04. 2014 | 16:45

Filuta napsal(a):

šašek

Telička je především syčák.
Zastupoval OKD a dnes vystupuje jako jeho kritik.
Na Babiše nemám názor. Jeho vyjadřování mě těžce irituje a jeho záměry jsou neprůhledné. Ale pokud se osvědčí, budu jenom rád.
Zatím to vypadá, že to slušně čistí.
Třeba jsem se v něm spletl, nedokážu to zatím posoudit.
Ale jeho preference rostou.
11. 04. 2014 | 16:50

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Pojďme to trochu odlehčit /viz text ale i video/ :.

http://www.thestreet.com/story/12666781/1/jeff-bezos-drone-plans-are-bigger-than-anyone-imagined.html

Kdo má doma kulovnici nebo luk či samostříl , bide si moct za čas sestřelit místo kachny knihu.:-)
Jaké to ale nemilé překvapení pro fafnira apod., pokud si sestřelí nějakou Kellerovu knihu. Leda by hacknul systé Prime air delivery.
Psa nutno přivázati k boudě - ať jim z dronu nenadělá obchodní artikl pro sběrný dvůr. krávu raději přivázat také, taktéž berana.

" Sestřel si svého Kellera nebo Aristotela ! "
11. 04. 2014 | 16:55

šašek z Jihlavy napsal(a):

resl
Respektuji vaše nekompromisní stanoviska, ale s Klausem bych Kellera nesrovnával. Klaus je zbabělec a elitář, Keller je neohrožený bojovník a plebejec. Za určitých okolností je takových lidí potřeba. Ono je z mého pohledu celkem jedno, jestli dnešní stav způsobili oligarchové z té či oné země, důležité je tento neblahý stav zvrátit, jinak hrozí série konfliktů, které zničí všechny. A bude nám houby platné, že jsme chtěli svobodu a demokracii a nechali se zavléct do otroctví. Stačí se podívat na zhoubný vliv komerčních a dnes už i veřejnoprávních médiíí, to už nejsou jen chléb a hry, to je vláda Velkého bratra.
11. 04. 2014 | 16:56

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Filuta
Telička klidně může lobbovat za zájmy NWR nadále, nikdo neví jak to na Ukrajině skončí...místní doly vůbec na tom nemusí být tak zle , jak Paskov.
11. 04. 2014 | 16:57

Yosif K napsal(a):

Milý Pane Filuto Filutoviči
vygoogloval jsem pro vaše ignoranstvo článek o vládních subvencích na výrobu cukru. Tyto jsou nejvyšší v EU.
80% cukru na světě je ze třtiny. Světová cena cukru je obykle 0,3 EUR /kg. To jest asi 8-9 Kč na kg.
Evropská cena cukru je více než dvakrát vyšší - okolo 0,75 EUR/kg. Bez cel a subvencí by evropské curkovarnictví nepřežilo ani týden.
V čechách býval průmerný náklad na cukr 14-19 Kč na kilogram....

Zdá se že Kellerovi voliči jsou stejní trumbe.....líní a igno......ranti jako Keller a že Keller je stejnej trummbe......lín a igno......rant jako jeho voliči............
http://www.agrokurier.de/bayer/cropscience/cscms.nsf/id/Sugarbeet_Agro/$file/sugarbeet.pdf

Governmental control of the
sugar market
Almost all countries intervene in the
sugar market to some extent. The various
state interventions lead to marked differences
between countries in the price of
sugar - which is usually significantly
higher than long-term average prices on
the world market (20 €/100 kg raw sugar
and 30 €/100 kg refined sugar).
Among the countries and regions mentioned,
price support is at its highest level
in the EU, with intervention prices of
around 75 €/100 kg refined sugar.
11. 04. 2014 | 16:58

Yosif K napsal(a):

Filuta napsal(a):
fafnir, Yosif

Takhle hospodařili vaši soudruzi z ODS. Všechny prosperující firmy zašantročili, rozkradli anebo prodali zahraničním šejdířům, kteří je obratem zlikvidovali. Buď jako nežádoucí konkurenci nebo za účelem zbohatnutí - viz tento případ.

" Eastern Sugar se teď snaží vymyslet, jak uzavřít své tuzemské cukrovary, vyinkasovat za to miliardové kompenzace od Bruselu a zároveň se vyhnout povinnosti zlikvidovat zavřené výrobní areály. Tím by firma ušetřila stamiliony korun.

KONEC CITATU.

Jestli si myslíte že Sucriere Generale ve Framncii neplatí i francouzským socanům a že francouzští socani od Sucriere Generale a od francouzských řepařských družstev "neberou" tak jste ještě mnohem větší trumbe...........lín než jsme si mysleli........

Co nazýváte prosperující firmou? Cukrovar který vyrobí cukr za 18 Křč a pak se státní subvencí exportuje za 8 Kč? Skvělá ukázka sosálistické prosperity....... Jste stejný igno..........ant jako pseduprofesor Keller.
11. 04. 2014 | 17:04

Yosif K napsal(a):

Pane šašek - Keller je lhář a nenávistný a podlý člověk, ale je mi jedno zda tam bude za socany on nebo někdo jiný.... ignorant jako ignorant, škodná jako škodná.....
11. 04. 2014 | 17:06

Jana Pechová napsal(a):

Kopání do prof. Kellera mi vadí, ovšem přinejmenším stejně jako jeho nominace na politickou sesli.
Jan Keller je výborný sociolog: dívá se naprosto zřetelným úhlem pohledu, proto je dobře pochopitelný (a srozumitelný) a je velmi inspirující.
Jako politik je to průšvih, protože nedokáže ze své teorie vystoupit.

Mandát pro evropskou politickou dráhu Jana Kellera mi tak připadá podobně smysluplný jako vyzývat divadelního kritika, aby se zhostil hlavní role v Národním divadle. Anebo posílat na Hrad Gotta nebo Jágra. Říkává se u nás - Ševče, drž se svého kopyta. Myslím, že je to moudré.
11. 04. 2014 | 17:07

Yosif K napsal(a):

Pane šašek - Faraq je sympatizant Putina stejně jako Keller.

Extremní pravice a extremní levice si jako obvykle podává ruce......
11. 04. 2014 | 17:09

čert }:o) napsal(a):

Filuta
no je hezké že vám vadí marxistická Brusel ale nevadí
leninská a stalinská Rus.
Předpokládám, že čtete moje příspěvky a tudíž dobře
víte, že nelezu nikomu nikam. Ale protože se potřebujete
vyřádit, tak lžete jako Putin.
Vzpomínáte jak nechtěl Klaus podepsat přijetí do EU?
A když ho podepsal? V obou případech řvali furt jedni
a ti samí. Takoví jako vy.
11. 04. 2014 | 17:11

StandaT napsal(a):

O úspěch snad jde každému kandidátovi, ne? Keller je sociolog a velice dobře ví, že levicový elektorát se musí bát, aby šel volit. Proto udělá bu bu bu a bude úspěšný.
11. 04. 2014 | 17:12

Yosif K napsal(a):

Pane šašek - přečtěte si článek "Dva druhy pravicových voličů".

To že Keller označuje voliče pravice za polointeligentní schizofreniky škodící sami sobě mi nevadí - sám mám podobný názor na "skalní" levicové voliče.

Račte si však všimnout že prakticky všechny Kellerovy argumenty lze použít i jako argumenty pro pravici. Bylo by mi divné kdyby si toho Keller nebyl schopen všimnout.
11. 04. 2014 | 17:14

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Jana Pechová
Co Svoboda ? Je to učitel.
Co Roithová - lélařka.
Co Bělobrádek - veterinář.
Atd.
Použijete stejný metr i na ně ? /čevče drž se svého kopyta ?/. POkud ne, tak by váš ometář postrádal jakýkoliv jiný smysl, než že chcete znevěrohodnit Kellerovu kandidaturu.

Kdo by podle vás měl kandidovat ? Profesionální politik Benda ?
Politolog Fiala ?
11. 04. 2014 | 17:14

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Jana Pechová
Nebo že by dle vaší teorie byla tedy explicitně Roihová špatná lékařka, Svoboda by byl špatný učitel a Bělobrádek špatný veterinář ? To by bylo očerňující tvrzení, nepodložené nijakými důkazy , jen pomluva..

Hezký den.
11. 04. 2014 | 17:18

zk napsal(a):

Jana Pechová:

Takže byste preferovala, aby tam ČSSD místo Kellera poslala profesionálního politika, který disponuje jen setinou jeho znalostí, a témata, jež Keller-kandidát či Keller-europoslanec může přinejmenším otevřít, mu nikdy ani nepříšla na mysl?

Pro mě se Keller může stát lakmusovým papírkem. Po světě běhá jen nemnoho lidí s Kellerovým vzděláním, kteří jsou zároveň schopni a ochotni své názory veřejně prezentovat tak srozumitelným a úderným způsobem (pravda, občas možná až moc autoritativním) jako on. Pokud Keller v europarlamentu zapadne, tak se možná definitivně ukáže, že eliminovat či, v horším případě, kooptovat lze v dnešním politicko-byrokratickém provozu asi úplně každého. Samozřejmě, záležet bude i na tom, jak ve volbách uspějí levicoví kandidáti z ostatních zemí.
11. 04. 2014 | 17:30

Jana Pechová napsal(a):

nevratné bilióny

Jistě jste si ráčil všimnout, že vyjma řadového členství v KSČ v dobách předlistopadových Jan Keller v žádné politické straně nepracoval, a nemá tedy z časů raně demokratických žádnou politickou zkušenost. Tedy, vyjma již druhé kandidatury do EP, pokaždé za jinou partaj. Ale to bych zrovna zkušeností nenazývala.

Je mi jasné, že si potřebujete kopnout.
Ale to máte smůlu.
Nikde v mých reakcích nenajdete, že bych adorovala lidi bez politické zkušenosti. A tu samozřejmě získáte aktivní prací v politické straně či hnutí. Na takové platformě vás také těžko okamžitě udělají předsedou. Opakovaně jsem tu naopak v minulosti upozorňovala na hloupost voličů, kteří stranám sedají na vějičku známých ksichtů.
11. 04. 2014 | 17:36

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jana Pechová
Na politiku musí být talent, psychická odolnost a dobrý žaludek, bez ohledu na profesní background. Motivace se kolikrát projeví později. Pokud tam ale chybí mravní ukotvení, jsou tyto vlastnosti nebezpečné. Charismatičtí lidé mají ve volbách výhodu, ale jestli tuto vlastnost zneužijí a nakonec selžou, jsou odepsáni a stanou se po právu terčem nenávisti (Gross, Klaus, Zeman, Buzková, Ruml a desítky dalších). I Josef Lux měl své odpůrce (had na tři), možná ho nahradí mladý Jurečka, uvidíme. Ale je to mlejn, který nakonec semele všechny, proto je lepší, když se střídají. Ti nejmazanější nebo nejopatrnější lupeni tam kolikrát vydrží celý život, ti jsou pro mne nejpodezřelejší.
11. 04. 2014 | 17:37

vobo napsal(a):

Bolševik Keller,známý ekoterorista z plzeňského obchvatu.
11. 04. 2014 | 17:45

Kelt napsal(a):

Jak uvedl Pepa Řepa jinde,tak na sraz bojovníků proti Putinovi ,který svolal resl před kavárnu Slavie přišel on a jeho kámo Fanda.
Cílem tohoto tažení dobrovolníků bylo s konečnou platností si to vyřídit s bolševiky v Doněcku a tím odčinit potupnou porážku u Stalingradu.
Že z toho jistě úspěšného tažení sešlo má velice logický důvod-nejdříve bylo nutno vybojovat neméně důležitou bitvu s bolševikem Kellerem,do kterého se bylo nutno zapojit s veškerou odvahou a silou argumentů,proti takové nule,jako je profesor Keller.
Ideolog Yožin z bažin udal tón a výkonný felvébl resl tvrdí muziku.
Věčná škoda,že tak tříští svoje síly.Toho bolševika Kellera mohli nechat na potom.Ten jim neuteče.
Mohli vybojovat rozhodující bitvu a pohnout dějinami.
Takto z nich jsou a zůstanou jenom prachobyčejní žvanilové,kteří profesoru Kellerovi,který je uznávám i zahraničím nesahají ani po kotníky.
11. 04. 2014 | 17:46

Jana Pechová napsal(a):

zk
Nepoužila bych termín "profesionální" politik, ale určitě bych sáhla po politikovi zkušeném, který má o fungování EU dobrý přehled, a přitom je velmi dobře obeznámen s praktickou politikou ČSSD a jejími trendy v Česku.
To samozřejmě platí pro všechny strany.
Odborník má úzkou specializaci: politik se ale musí rozhodovat v široké škále problematik. Koneckonců, partaje přece mají své specialisty, s nimiž se lze poradit. Ale s politickou obratností vám neporadí nikdo, a zda na ni máte talent, zjistíte jen v praxi. Zjišťovat to ale v roli europoslance mi přijde poněkud troufalé.
11. 04. 2014 | 17:48

mroži v listí napsal(a):

Farmářské trhy je třeba zrušit. Jsou semeništěm zločinu a neřesti. Říkal to už Karel Höger, když před jejich zavedením kdysi dávno varoval.
11. 04. 2014 | 17:51

Yosif K napsal(a):

Veškerý bor...el kolem cukerných kvot je způsoben tím že cukerné kvoty aq subvence v EU vůbec existují.

Je to typická ukázka kdo na ochraněš trhu vydělává. Na ochraně evropského cukrovarnitcví vydělává hrstka francouzských agresivních bolševických cukrovarnických odborářů, hrstka řepařských zemědělců a hrstka cukrovarnických kapitalistů.

Prodělávají všichni ostatní.

A všichni ostatní prodělávají asi třikrát až čtyřikrát tolik, než ta hrstečka bolševiků a velkokapitalistů z cukrovarnického průmyslu vydělává.

Je to typická věc asi stokrát rozebíraná v učenicích mikro-ekonomie. Sosálističtí a bolševičtí agitátoři ovšem budto mikroekonomii neznají vůbec, nebo ji znají ale lhou svým polgramotným voličům, protože vědí že jejich voliči čtou leda tak Blesk nebo Halo Noviny a nikoliv učebnice mikroekonomie.
11. 04. 2014 | 17:57

xxyyx napsal(a):

to pechová
Starejte se o své nominanty, však víte koho volíte !
11. 04. 2014 | 18:00

Jana Pechová napsal(a):

šašek z Jihlavy
Přiznám, že s tím mravním ukotvením mám u prof. Kellera problém. S ohledem na jeho angažmá v KSČ a jeho zdůvodněním mám důvod se domnívat, že trpí určitým posunem v hodnotách. A takové lidi v politice vidím opravdu nerada.
11. 04. 2014 | 18:01

fafnir napsal(a):

i vy Filuto
dovolím si vás ocitovat:Když se třtinový tak levně vyrábí, proč stojí třikrát tolik co ten z řepy?
Co z toho Čech má?
Přišel o pracovní místa i vývozní artikl.
Netvrďte mi, že jsme cukr nevyváželi na východ v rámci RVHP
To víte že vyváželi.A také motocykly Jawa,a Tatry a letadla L 29 a lecos.A také dováželi Žigulíky,Trabanty,maďarské plynové kotle Eti,počitače Robotron a bulharský zázračný lék Tetracyklin,po kterém se vám kazily zuby.Prostě recipročně kvalitní zázraky techniky a spotřebního zboží.Také jsme vyváželi spoustu zbrojní techniky,kterou nám nikdo nezaplatil,a to doposud,a která v každém střetu s americkou nebo briskou zbrojní technikou dostala na frak.Ale všichni měli práci,a všichni tak trochu přikrádali,trochu měnili pračku za kolo,uherák za banány.
Vždyť vy opravdu toužíte se zacyklit v zadrátovaném státečku ,přikrytém navíc spoustou ochraných cel.ˇAbyste nemusel nic vymýšlet,inovovat tak,abyste uspěl na světovém trhu.
Právě pro tu absolutní jistotu odběru našich zastaralých a neinovovaných výrobků,se nevyvíjelo,jen se sekaly velké serie uniformního zboží.Pravda,každý pak možná bude mít zaměstnání a v něm předstírat práci,a stát předstírat plat.Vy budete spokojen,já nikoliv.Proto také po 90.roce odešel náš průmysl ze světových trhů,nikoli kvůli ,nebo hlavně kvůli rozkradení,ale hlavní příčinou byla zastaralá výroba zastaralého zboží.Jsem zřejmě podstatně starší,ale paměť stále dobře slouží.Tak starý,že jsem konstrukce počítal ještě na logáru,a na stole mi poskakoval zázrak výpočetní techniky zvaný Nisa(tuším poský)zatímco na západ od nás totéž už jeli na počítačích.Mohu říci,že po 90, roce jsem teprve mohl pracovat tak,aby to pro mě mělo smysl. Vy jste jistě mnohem mladší,ale myšlením patříte do středověku,doby cechů,nikoli do století průmyslu a nových technologií.
11. 04. 2014 | 18:11

Kelt napsal(a):

Jana Pechová,
Vy máte problém s mravním ukotvením u prof.Kellera-dříve KSČ .
S bývalými členy KSČ ještě v listopadu ´89 a pak hlasateli světla neoliberalismu např.ve vládě Klause/Dyba,Kočárník,Ježek,Stráský,Dlouhý atd .problém s jejich mravním ukotvením nemáte?
11. 04. 2014 | 18:11

Sklepnický napsal(a):

Pane Svobodo přestaňte se starat o Kellera, jak je správně výše uvedeno je třeba zůčtovat s Putinem. Místní gardisté se u Slávie opět nesešli, protože resl,yosif a pechová byli u kavárny Slávie a neo,bestia,čert a fafnir u stadionu Slávie.
Vy vypadáte inteligentně, prosím vás jménem všeho lidu vezměte to organizačně do ruky, aby se už konečně český samostatný prapor přesunul do Kyjeva. Kalousek a schwarzenberg mají připravený prapor, posvětí vám ho Duka. V kyjevě se ptejte na Klička, umí česky a určí vám místo na hranici z Ruskem. Přeji vám hodně úspěchů a hl. brzkou reportáž z Rudého náměstí po dobití Moskvy, nejlépe z Pazderkou a Karasem z ČT, to jsou profíci.
11. 04. 2014 | 18:13

Jana Pechová napsal(a):

Kelt
Mám. Vždycky jsem měla.
Možná jste si nevšiml, odpovídám panu šaškovi z Jihlavy. Terminus technicus mravní ukotvení použil on, já jsem odpovídala.
11. 04. 2014 | 18:18

fafnir napsal(a):

Jana Pechová
cituji vás:
"Přiznám, že s tím mravním ukotvením mám u prof. Kellera problém. S ohledem na jeho angažmá v KSČ a jeho zdůvodněním mám důvod se domnívat, že trpí určitým posunem v hodnotách."
Já mám problém nejen s tímto.On totiž není jen bývalým členem KSČ,už jen to samo o sobě jej diskvalifikuje co slušného člověka.On svým myšlením stále tím ortodoxním bolševikem je,jenom k tomu navíc přidal slušnou porci ekologismu.Tedy něčeho co s ekologií nemá nic společného.On v člověku a jeho rozvoji vidí vřed na planetě Země.
11. 04. 2014 | 18:20

zk napsal(a):

Jana Pechová:

V každé dobře fungující politické straně potřebujete kromě zákulisních hráčů také policy makery, kteří se možná neumějí tak dobře orientovat v kuloárech, ale zato mají vzdělání, přehled a schopnost formulovat programová stanoviska. Řekl bych, že v našich stranách, včetně ČSSD, je těch protřelých technokratů neurekom, takže jeden vzdělaný a vysokou politikou nepolíbený Keller nezaškodí (na druhou stranu je mi líto, že ČSSD odsunula myslím až na deváté místo eurokandidátky velezkušeného Libora Roučka, který zná bruselské a štrasburské zákulisí jako málokdo... nu což, budu kroužkovat, a snad bude takových víc). Navíc Keller zná několik cizích jazyků a v západní Evropě - hlavně té frankofonní - je jako doma, to je jeho velká přednost oproti většině ostatních kandidátů.

Keller má jakožto humanitní intelektuál dost velký záběr, to spíš ten etablovaný politik je často zvyklý dívat se na věc z úzce politického hlediska, případně ještě z toho hlediska, jež mu poradí nějaký lobista. Tady bych problém neviděl, naopak.

K Vašemu poslednímu odstavci: stejně tak můžete říct, že na zákulisní vyjednávání máte všude kolem spoustu adeptů, ale Kellerův rozhled, znalosti a rétorské kvality, to je produkt značného intelektuálního nadání a desítek let vědecké práce, a něco takového Vám do hlavy sebelepší tým poradců nenalije. Upřímně, v europarlamentu se za uplynulé roky vystřídala řada českých zástupců a málokdo z nich za sebou nechal hlubší brázdu, tak co můžeme ztratit? Keller má ohromný potenciál, souhlasím, že to je zatím jen potenciál, ale mnozí jiní kandidáti nemají ani ten. Je to trochu jako slavná Pascalova sázka (ne že bych Kellera ztotožňoval s Bohem...): pokud se osvědčí, bude to skvělé, pokud ne a zapadne jako spousta dalších, tak se vlastně nic moc nestane.
11. 04. 2014 | 18:24

Kelt napsal(a):

Fanfir,
členství v KSČ diskvalifikuje prof.Kellera,co by slušného člověka.
Ve veřejném prostoru se pohybuje mnoho lidí,kteří v KSČ nikdy nebyli a přitom o nich hovořit jako o slušných lidem by asi tak 80%dospělých v této zemi pokládala za špatný vtip.
Jenom namátkou-Topolánek,Dalík,Langer,Kubice,Rittig.Janoušek,Oulický,Novák,Wolf,Pekárek,Kalousek,Drobil-ten seznam by byl velmi dlouhý.
Není důležitější,jak se kdo chová a choval?
11. 04. 2014 | 18:36

Yosif K napsal(a):

JAN KELLER HLÁSÁ HLUBOKÉ PRAVDY:
Klíč k určování pravice
V zásadě toto dělení probíhá podle vztahu k sociálním právům a k základním sociálním jistotám, podle ochoty solidarizovat se s druhými, podle vztahu k existenci veřejného sektoru. Budu se proto zabývat pravicovými voliči z hlediska jejich sociálního postavení a materiálních zájmů.

Voliče pravice můžeme rozdělit do dvou hlavních kategorií. Do prvé patří ti, kteří se obejdou bez sociálního státu (a možná i bez státu vůbec), anebo si alespoň myslí, že se bez něho obejdou.

Do druhé skupiny patří lidé, kteří sociální stát a veřejný sektor sice potřebují, volí ale pravici z jiných důvodů. Těchto důvodů může být, jak uvidíme, celá řada.

KONEC CITATU.

Že všichni lidi (kromě horních řekněme 2%) občas potřebují socální stát o tom není sporu. Otázka je kolik si společnost může dovolit do čeho pustit.

Víte jak se pozná ultra-levicový populista a demagog?
1) Na pravici vidí špatné lautr všechno.
2) Na levici nevidí špatného či aspon nerealistického vůbec nic.
3) Všem všechno slíbí (francouzským černochům, francouzským arabům, dělnikům, vyskoškolákům, doktorům, českým cikánům, rumunským cikánům, českým hasičům, důchodcům, vojákům, policistům, komukoliv). Ten kdo neslíbí všechno všem je "psychopatický a sobecký asociál".
4) Kde na to vzít je "nad slunce jasné" - to jest "pořádně zdanit nejbihatší jedno procento".

Že už několik takových pokusů v dějinách VELMI VELMI VELMI špatně dopadlo (ze všeho nejhůř Sovětský Svaz který skončil díky v 80 letech díky hladomoru), to si "pan profesor" nepřipouští. Anebo připouští ale před svým pologramotným voličstvem to neventiluje..........

Dějiny bohužel jasně uzkazují že tam kde dostávají všichni "sociálně spravedlivě" dle platových tabulek sestavenách pojašenými proletáři z nádvorních čet a salonními bolševiky z univerzit (Jan Keller) - tak tam lidi postupně či rychle přestávají vymýšlet nové věci, a mnohdy vůbec cokoliv nerutinního nebo vůbec cokoliv dělat a každý se zašívá a schovává jeden za druhého.

Nakonec místo aby byli všichni "sociálně spravedlivě" bohatí tak jsou všichni stejně chudí - ovšem kromě "Inner Party Members" například rodiny potomků soudruha Kimirsena a a nejvyššího důstojnictva posluhujícího této "rodince".
11. 04. 2014 | 18:41

minatomirai napsal(a):

kteří profesoru Kellerovi,který je uznávám i zahraničím nesahají ani po kotníky.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Nevim jakym zahranicim je uznavany, ten vas Keller novodobym Foucaltem asi nebude. nejenom to, nikde neni vedeny mezi svetove uznavanymi sociology, takze originalni myslenky zrejme nevlastni.

Jeho puvod je postacujici, vystudoval v dobach nejvetsi normalizace po cistkach s clenstvim v komunisticke strane. To ho musi diskreditovat v ocich kazdeho jenom trochu uvazliveho cloveka. Rezonovat s nim budou lide socialne slabsi a extremni levice, ale mlade generaci nema naprosto co rici.
11. 04. 2014 | 18:41

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Topolánek,Dalík,Langer,Kubice,Rittig.Janoušek,Oulický,Novák,Wolf,Pekárek,Kalousek,Drobil-ten seznam by byl velmi dlouhý.
Není důležitější,jak se kdo chová a choval?
11. 04. 2014 | 18:36
A jak se chová Keller dnes? Arogantně slibuje všem všechno a neláme si hlavu s tím kde na to vzít.
Tohle je "pan profesor"? Je to sociální demagog zneužívající jednoduchost své cílové voličské skupiny - nekvalifikovaných proletářů.....

Ked na všechno co slibuje Keller vzít peníze? Zase "zdroje tu jsou" a "státní dluhy se splácet nemusí"? Plus rozdmychávání třídní nenávisti.
11. 04. 2014 | 18:45

minatomirai napsal(a):

Není důležitější,jak se kdo chová a choval?
-------------------------------------------------------------------
Ne, to je red herring, cili odvadis pozornost of jeho clenstvi.

Vstoupit do strany v dobach normalizace, aby se dostal na v zasade naprosto zbytecny a v Cesku asi marxisticky strukturovany obor, je charakterovy kaz. Podstatny. Zasadni.
Na sociologii se bylo mozne dostat i bez clenstvi ve strane.
11. 04. 2014 | 18:45

Jana Pechová napsal(a):

fafnir
Nemám potřebu hodnotit lidi jen proto, že mají jiné vidění světa. Naopak, mnozí jsou pro mě díky tomu zdrojem inspirace, protože si umějí všimnout a upozornit, co já ze svého "středopravého" úhlu přehlédnu.
Nevím, co vás vede k názoru, že je prof. Keller "ortodoxní bolševik" - já ho osobně neznám, jen jsem vcelku se zájmem přečetla několik jeho textů a zaujal mě právě díky těm postřehům. Považuji ho za levicového teoretika.
Navíc si nemyslím, že by neměl být slušným člověkem jen proto, že v mládí (dokonce ještě na škole) vlezl do KSČ: tam spíš záleží, v jakém prostředí se tehdy pohyboval. Znám několik lidí, kteří to měli stejně - a nikdy jsem neměla důvod jim nevěřit, že to s ohledem na poměry v rodině považovali za normální a později je zaskočilo, jaká je to mašinérie a co všechno způsobila. (Ostatně, leckdo si to nechce připustit dodnes.) Takoví lidé by ale neměli vstupovat do politiky, protože jsou v této oblasti vnímání "oploštělí" - nenaučili se vnímat rizika totality, proto nejsou schopni jí včas čelit. A to je v politice průšvih.
11. 04. 2014 | 18:48

Yosif K napsal(a):

"Profesor Keller rozumí USA" neboli mozek TOTÁLNĚ zatemněný nenávistí k americe:
CITUJI PSEUDOPROFESORA KELLERA, OBRÁZEK SI UDĚLJETE SAMI, POKUD KELLER NENÍ NENÁVISTNÝ RAPL, PAK UŽ NIKDO.......

Kriminalizace chudoby
V USA řeší sociální problémy jednoduše tím, že už více než dva miliony chudých lidí zavřeli od počátku 80. let do vězení. Naprostá většina tamějších vězňů jsou mladí, málo kvalifikovaní lidé černé pleti. Tímto způsobem si v USA vydatně snížili míru nezaměstnanosti oproti Evropě.
11. 04. 2014 | 18:53

fafnir napsal(a):

Jana Pechová
cituji vás:Navíc si nemyslím, že by neměl být slušným člověkem jen proto, že v mládí (dokonce ještě na škole) vlezl do KSČ:
A jakpak byste hodnotila někoho,kdo v mládí ještě ve škole, pod vlivem okolí, vstoupil do NSDAP(konec konců stejně zločiná levicová strana jako KSČ).
Pro mě ani nazi, ani komunista, nemůže být slušným člověkem.Minimálně svým členstvím a hlasováním legitimizoval všechna ta svinstva obou režimů.
11. 04. 2014 | 18:56

Kelt napsal(a):

Je zcela signifikatní,že všem zastydlým antikomunistům a antibolševikům,/Yosif K.minatomir ai,fanfir atd/nevadí,že vláda Klause,která nechala rozkrást tento stát byla plná komunistů ještě v listopadu,´89,kteří se otočili na obrtlíku a ze dne na den se z nich stali věrozvěstové neoliberalismu.To jsou jejich "hoši".
Rudou přebarvili na modrou a vše je OK-oni nevystudovali za socialismu a nevyjížděli na studijní cesty na imperialistický západ jako např.Klaus a další výše jmenovaní?
Nebyli to,jak se také tvrdí agenty KGB,která to zde vše měla řídit a proto i ty cesty na Západ?
Jste především hloupí a také srandovní v tom Vašem svatém boji .
11. 04. 2014 | 19:01

Pepa Řepa napsal(a):

Šroubiku, kde jste byl?
Když na mobilizaci nikdo nepřišel-ani Vy, vrchní vojevůdce maršál resl- zašli jsme s Fandou do Slavie a dohodli se, že po Doněcku potáhneme na mužika dál.

GO EAST!
A až dobudeme Stalingrad přejmenujeme ho-na počest zdejšího myslitele- na PEHEGRAD.

Nám, co se živí jenom kaviárem, pršutem a lanýži je to jedno,
A´t si klidně trhy zrušej ale a´t něco udělají s colonelem Sandersem.
Nějaký jeho agent krade Fandovi z kurníku kuřata.

Šroubiku je to dobrý.
Fulle vytroubil, že nejen Ukrajina, ale i Gruzie a nějaká havě´t na Dněpru jsou ryzí Evropané.
Družba je družba. a v Gruzii už se nedá bez duhových pochodů a džendrtet žít.
Holt to bude něco stát soudzi, utáhněte si opasky.
Nežerte tolik, poučil a šel k Paulusovi.

Myslím, že je úplně jedno, kdo v tom zoufalém EP bude sedět, jestli chachar nebo lidovec.
Za půl mega měsíčně se tak hezky spí.
Táta pracujících přímo rozkvetl.
11. 04. 2014 | 19:04

Jana Pechová napsal(a):

zk
"Keller má jakožto humanitní intelektuál dost velký záběr, to spíš ten etablovaný politik je často zvyklý dívat se na věc z úzce politického hlediska, případně ještě z toho hlediska, jež mu poradí nějaký lobista. Tady bych problém neviděl, naopak."

To je přesně to, co vidíme naprosto naopak.
Politické hledisko je totiž právě to široké, narozdíl od záběru jakéhokoli odborníka, který jde ve své specializaci spíš do hloubky. A zda se jako politik necháte tahat lobbisty za nitky, už není věc ani odborná, ani politická - ale toliko věc moudrosti, tedy součtu (politické) zkušenosti a vlastního charakteru.
11. 04. 2014 | 19:05

Občan napsal(a):

"...před škodlivostí umělé ochrany místních trhů..." znamená, mimo jiné, také propagaci domácí selské produkce, označování a doporučování místních tradičních výrobků na lokální i celostátní úrovni - tedy jejich preferenci před cizími podobnými výrobky, zvláštní označování domácí zemědělské produkce apodobně.

Že by náš "europrávník" netušil, co znamená "extenzivní výklad"? A že by nevěděl, že právě v něm jsou amíci přeborníci?

Takže profesor Keller se obává zcela správně.
Pokud bude dohoda podepsána, bude moci kdejaké Monsanto zažalovat u amerických soudů absolutně jakoukoli přímou či nepřímou podporu domácí zemědělské výroby vč. oněch farmářských trhů.
A uspěje, protože půjde o "ochranu amerických zájmů".
11. 04. 2014 | 19:10

Pepa Řepa napsal(a):

Yossífek
je taky dobrej.
Za svůj život jsem měl několik Peugeotů, kvalita šla dolu. V Maghrebu kdysi ceněná značka, poslední co v klimatu zrezivěla. Bejvávalo.
Ta koloběžka z Kolína připomíná holoauto.
Hadraplán z mongomeráku je bezpečnější.
To samé Chrysler, měl jsem několik Voyagerů, teď si ho nikdo nekoupí.křáp.

V Maroku měl král Hassan skvostnou stáj samý plnokrevník.
Ale než Peugeota z Rabatu to raději Dacii.
Žabožrout je dobrý na jídlo. Nic víc.
Mám kotel De Ditrich. samá porucha, bodejď by ne, když ho dělá Turek.

Auto jedině od Helmuta.
11. 04. 2014 | 19:17

fafnir napsal(a):

Kelt
a kde jste vzal ten nesmysl,že považuji V.Klause za pravicového politika.Skutečná pravicová politika vypadá jinak.Asi jako ta Helmutha Khola,Margaret Thatcherové a dalších.Ten Putinův podržtaška byl pravicový pouze hu....ústy,nikoli skutky.A že bylo v jeho vládě plno komunistů.Inu bylo,také proto to nebyla pravicová vláda.Skutečně pravicová vláda by neprovozovala bankovní socialismus,deregulovala by nájemné,etc,etc. Ale to bolšánovi jako vy nedojde.
11. 04. 2014 | 19:17

minatomirai napsal(a):

GO EAST!
A až dobudeme Stalingrad přejmenujeme ho-na počest zdejšího myslitele- na PEHEGRAD.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pepo, bez si premerit cukr, myslim, ze ti ovlivnuje tvoje mentalni pochody, coz je typicke pro cukrovkare. Tvoje prispevky zacinaji byt unavne stupidni "one-liners" bez velkych obmen. Pokud mas neco s Pehem, bez si na jeho blog.
Nebo si bez udelat par drepu, pokud to zvladnes.
11. 04. 2014 | 19:22

Yosif K napsal(a):

"Profesor Keller rozumí Francii a zve do Evropy miliony dalších imigrantů z Afriky" neboli mozek TOTÁLNĚ zatemněný nenávistí k čemukoliv západnímu:

CITUJI PSEUDOPROFESORA KELLERA, OBRÁZEK SI UDĚLEJTE SAMI, POKUD KELLER NENÍ NENÁVISTNÝ RAPL, PAK UŽ NIKDO.......
Kdo za to může?
1) Nedávno byla publikována ve Francii studie o lidech, kteří žijí v jednom ze skromných předměstí řadových domků na severním okraji Paříže. Starousedlíci, kteří v 60. letech snili o vzestupu do středních vrstev, ale kterým se nepodařilo našetřit si a přestěhovat se do atraktivnější části města, volí pravicově. Chtějí se tím aspoň symbolicky povznést nad ty, kdo žijí stejně skromně jako oni, nepobírají však důchod, ale jsou na podpoře.

2) A co je nejparadoxnější: Pravicové (a dokonce ultrapravicové) strany volí i tito arabští a černošští imigranti. Chtějí tak sami sobě osvědčit, že jsou právě tak dobří Francouzi jako oni starousedlíci, kteří na ně pohlížejí s despektem.

KONEC CITATU.

I tady je vidět zuřivá až nepříčetná nenávist "profesora" Kellera ke komukoliv kdo si "dovolí volit pravici" a nepatří přitom mezi nejbohatší 1% populace....

ad 1) Keller nenávidí chudé "pracující" za to že volí pravici - na rozdíl od chudých pobíračů dávek kteří "správně volí levici". Přitom jej vůbec nenapadne, že chudí pracující volí ze svého heldiska absolutně správně. Ve francii je imervere 5-8 milionů nezaměstnaných, kteřčí díky štedráým socálním podporám vcelku blahobytně přežívají - v mnoha případech ze štědrých podpor na velkou rodinu živí ještě 5-6 dalších rodin v Mali nebo Senegalu. ZÁROVEN VŠAK VE FRANCII JE KRITICKÝ NEDOSTATEK INSTALATERŮ, ZÁMEČNÍKŮ, ELEKTROMONTERŮ atp.

Samozřejmě - vyučit se na instaletra nebo certifikovaného elektromontera není jednoduché - a proč se trápit, když se z podpor dá solidně vyžít? (Pozor, toto se začíná projevovat i v česku!!!!!) Že tento přístup odděluje od sebe pobírače podpor a pracující tyto podpry platící je pouze logické - toto však "profesor" Keller nchce nebo odmítá pochopit. Pro něj jsou všichni "oběti kapitalistů".

ad2) Keller nenávidí usedlé francouzské Araby a černochy za to že volí pravici, nebot se bojí dalších přicházejících milionů nekvalifikovaných Arabů a černochů.
Francouzští Arabové a černoši v tomto punktu jsou stokrát chtřejší než pseudoprofesor Keller. Vědí že Francii by nápor třeba dalších 5-6 milionů pologramotných a nekvalifikovamných Arabů a černochů prostě neunesla a že by se její socální system zhroutil.

Možná že Babiš se z taktických důvodů nebude chtít proti fanatikovi Kellerovi nějak ostře vymezovat.
Kdyby však babiš chtěl kellera totálně zničit - hle zde prostinký návod.

Otisknout CELÁ ČLÁNEK DVA DRUHY PRAVICOVÝCH VOLIČŮ A NA PŘEDVOLEBNÍ LETÁK, dát tam nadpis

"Profesor Keller chce propustit utlačované černochy z veznic USA a zve do Evropy další miliony arabů a černochů Z AFRIKY."

CSSD by nedostala ve volbách asi více než 2 % hlasů. A nejhorší na tom je že Keller je takový zabedněný petrolín že ten titulek by byl 100% pravda.
11. 04. 2014 | 19:30

Kelt napsal(a):

fanfir
číst umíte,ale smysl čteného Vám uniká.
Kde jsem Vám podsouval,že Klause považujete za pravicového politika?
Ale rád se nechám poučit-kteří to jsou ti echt pravicoví politici v ČR?
Pár příkladů by neškodilo-a nebuďte troškař,tak alespoň deset jmen by neškodilo.
Anebo zde žádné takové nemáme jako byla M.Thatcherová?

Ps.toho bolšána si můžete nechat od cesty-nebo Vás mám titulovat neonáckem,nebo neofašistou,což jsou echt pravičáci.
11. 04. 2014 | 19:31

Jana Pechová napsal(a):

fafnir
A proč myslíte, že zatímco dělník mohl do KSČ okamžitě, intelektuály si soudruzi před vstupem pořádně prověřovali?
V KSČ byla velká řada politických analfabetů, kteří pak setrvačně vychovávali svoje potomky. Mezi nimi byla řada mých spolužáků. Nikdy jsem s nimi neměla problém: jeden mě dokonce na gymnáziu zachránil od politicky motivovaného vyhazovu ze školy. Po letech mi řekl, že vůbec netušil, co je v pozadí. Jen se ozval proti zjevné nespravedlnosti.
Nikdy jsem neměla důvod ty lidi považovat za neslušné: žili v nějakém prostředí, pod vlivem nějaké výchovy. Než jim došly určité věci, pro které potřebujete ujít kus života, utekla řada let. Někteří nejspíš taky tehdy vlezli do strany, nepátrala jsem po tom. (Proto taky nemám ani dnes ráda mladé politiky bez životních zkušeností. Než se člověk zabydlí v politickém názoru, měl by si leccos vyzkoušet.)
Ale u nás tehdy pro zkoušky prostředí nebylo, i to bylo omezené.
Neodsuzuji lidi za omyly, a už vůbec ne za omyly spáchané z nevědomosti.
Ohledně členství prof. Kellera mi ale vadí to samozřejmé přiznání se - chtěl jsem dělat sociologii/= tj. zajistil jsem si výhodu. Vědomě. Blbé, zvlášť pro politika.
11. 04. 2014 | 19:41

Yosif K napsal(a):

Pane Pepa Řepa -

doufám že Vám nevadí že jsem se zuřivě navezl do fgrancouźských řepařských cukrovarnických velkobolševiků a velkokapitalistů. Dříve Řepa bylo synonymem plebejství, dneska jest to aristokratatická pochoutkla pěstovaná v Evropě ku potěše a užitku ultrabohatých cukrovarnických obrbaronů ze Sucriere Generale a Tata and Lyle a s nimi spřažených bolševických odborů......... .

Francouzský velkocukrovarnický velkoprůmysl Sućriere Generale etc plus příslušné bolševické odbory je jeden z mála VIDITELNÝCH příkladů, kde velkokapitalisti a odborářští velkobolševici táhnou jako jeden muž za jeden provaz aby z EU vymlátili co nejvíce zrní, které jim zaplatí všichni ostatní va zbytečně vysokých cenách cukru. Například cukernický národovec soudruh Filuta.

Diese sind die Paradoxen, copak by na tohle asi říkal soudruh profesor Keller kdyby o něčem takovém ráčil mít tušení?????
11. 04. 2014 | 19:43

fafnir napsal(a):

Kelt
Národně SOCIALISTICKÁ strana německých pracujících,že by byla pravicová?A nepovídejte.Jedna strana,Jednotné odbory,jednotná mládežnická organisace,to jsou,jak jsme se sami na sobě přesvědčili,přece atributy levice,spíše ultralevice.A Kelt to neokecá..
A ocituji vás:Rudou přebarvili na modrou.Tak tady jste mi podsouval,že Klausovu ODS považuji za pravicovou.
Vy ultralevicově píšete,Já nikoli, já nazi,vaše ideové souputníky, odsuzuji
11. 04. 2014 | 19:50

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Je zcela signifikatní,že všem zastydlým antikomunistům a antibolševikům,/Yosif K.minatomir ai,fanfir atd/nevadí,že vláda Klause,která nechala rozkrást tento stát byla plná komunistů ještě v listopadu,´89,kteří se otočili na obrtlíku a ze dne na den se z nich stali věrozvěstové neoliberalismu.To jsou jejich "hoši".
KONEC CITATU.

Pane Kelte - to nejsou moji hoši - to jsou VAŠI HOŠI - to jsou hoši kteří OPRAVDU řídili socík v 80 letech (TROUBOLÍNÍ jako Jakeš, Bilak a "sociolog" Keller jim pouze "dělali stěnu") a tak se jim ten pokrytecký system zhnusil, že dezertovali od socíku k modrým ptákům okamžitě jak viděli že byly páleny příslušné śvazky STB.......
S kým byste chtěl bodvat socík? S nějakým lidovým sovětem kulturistů a proletářů z nádvorní čety? S nějakými svalnatými 120 kg ramulisy s IQ 91 jako je ten dočasný president Doněcké Lidové Republiky co ted vystupuje za etnické ruské mužiky v TV?
Vy byste chtěl budovat nebo udržovat socík s dělnickými a rolnickými řediteli - bez různých Babišů, Třísků, Jungů, Kavánků atd atd kteří za socíku jako straniíci studovali v Zurichu, Londýně a na Sorboně? A co byste chtěl bez těchto kádrů sofistikovaného dělat? Vyrábět v nejakým dělnickým družstvem plstěné papuče a kalit ocel pro tanky pro sovětské soudruhy?

Nic neilustruje TOTÁLNÍ debakl socalismu lépe než to že všechny komunistické špičky které měli více než jeden závit okolo hlavy se vrhly během 10-20 dnů po 17 listopadu na soukromé podnikání nebo alespon na politiku urychleného budování kapitalismu se zhasnutou lampou........
11. 04. 2014 | 19:58

šašek z Jihlavy napsal(a):

S vašemi postřehy souhlasím a paní Pechové přeji, aby prof. Keller svým působením v europarlamentu vyvrátil její pochybnosti. Už několikrát v životě jsem sehrál roli užitečného idiota, pokud se to přihodí znovu, mám alespoň čisté svědomí, že jsem to myslel upřímně. Odcházím z diskuse, vše už bylo řečeno.
11. 04. 2014 | 20:00

Yosif K napsal(a):

Kdyby Babiš chtěl Kellera totálně zničit - hle zde prostinký návod.

Otisknout celý článek "DVA DRUHY PRAVICOVÝCH VOLIČŮ" na předvolební leták, dát tam nadpis

"Profesor Keller chce propustit utlačované černochy z věznic USA a zve do Evropy další miliony Arabů a černochů Z AFRIKY."

a tento leták poslat do VŠECH DOMÁCNOSTÍ.

CSSD by nedostala ve volbách asi více než 2 % hlasů. A nejhorší na tom je že Keller je takový zabedněný petrolín že ten titulek by byl 100% pravda.
11. 04. 2014 | 20:03

fafnir napsal(a):

Jana Pechová
opět vás cituji:A proč myslíte, že zatímco dělník mohl do KSČ okamžitě, intelektuály si soudruzi před vstupem pořádně prověřovali?
V KSČ byla velká řada politických analfabetů, kteří pak setrvačně vychovávali svoje potomky. Mezi nimi byla řada mých spolužáků.
Ale vždyť u nazi to bylo stejné a dělali totéž.Budete totéž tvrdit o nějakém nacistovi,že to byl slušný člověk a za nic nemohl?Nebo budete mít dvojí metr, jeden pro svedé členy zločinecké organisace,protože jsou naši,a druhý,pro organisaci stejného chrakteru,jenže německou.
Opakuji svou účastí legitimisoval zločinnou organisaci.Termín slušný komunista mi připomíná vtip.On to byl sadista,ale móóóc hodnej člověk.
11. 04. 2014 | 20:06

zk napsal(a):

minimatorai:

Keller nevstoupil do KSČ proto, aby ho přijali k vysokoškolskému studiu, ale proto, aby po ukončení tohoto studia mohl pokračovat ve vědecké kariéře. To jen pro upřesnění, nijak ho nehájím a jeho výroky o tom, že taky mohl jít do disentu a dnes se bít v prsa, případně o tom, že se zachoval správně pravicově egoisticky, pokládám za nešťastné.

Jana Pechová:

Přijde mi, že podceňujete odborníky a naopak dost přeceňujete politiky. :) Keller o problémech dnešního světa přemýšlel, přemýšlí a snad i bude přemýšlet v neporovnatelně větší šířce a hloubce než 95 % současných politiků, tím jsem si jist. Navíc to není takový ten český "stačí makat a nekrást" odborník-antipolitik, je čitelný a prezentuje se jasnými názory (někdy možná, jak už jsem uvedl, až moc jasnými a nekompromisními, například jeho útoky na to, co považuje za postmoderní myšlení).
11. 04. 2014 | 20:07

Kelt napsal(a):

fanfir,
máte hluboké politologické neznalosti a abych nebyl podezírán ze subjektivity,tak Vám ocituji definici z Encyklopedie/nakl.Diderot 1 990/
nacismus-radikální forma fašismu-otevřená teroristická diktatura s antiliberálním,protidemokratickým a protikomunistickým zaměřením.

I malé děti již vědí,že není rozhodující,co má kdo ve štítě,ale jak se chová a co dělá.
Řada politických stran i států má ve svém názvu demokratická,ale skutky se zařazují na opačný pól politického spektra.
Dlužíte mně odpověď,které politiky u nás počítáte mezi pravicové.
Děkuji za odpověď.
11. 04. 2014 | 20:15

Yosif K napsal(a):

fafnir napsal(a):
Kelt
Národně SOCIALISTICKÁ strana německých pracujících,že by byla pravicová?A nepovídejte.Jedna strana,Jednotné odbory,jednotná mládežnická organisace,to jsou,jak jsme se sami na sobě přesvědčili,přece atributy levice,spíše ultralevice.A Kelt to neokecá..
KONEC CITATU.

Putinuškovy hlásné trouby směrem k mužictvu (nikoliv směrem k SRN, Putin ví co je v SRN unappetitlich) začali již otevřeněji srovnávat úspěchy velikého vožda a velikého fuhrera.

Jakýs to Putinův poskok vyjevil v TV že dokud Hitler osvobozoval porobené a utiskované Němce v blízkém zahraničí (Sudety, Polsko, Holandsko, Dánsko, Francie) že byl vlastně ouplně stejnej "sjednocovatel" jako Putinuška.
Hitlerova fatální chzba pvšem byla že napadl SSSR. tohe soudruhovi Stalinovi neměl dělat, top opravdu ne, soudruih stalin soudruhu hitlerovi táááák moc věřil a soudruh Hitler jej táááák moc zklamal.....

Jinak Hitler podobně jako Putinuška:
---zavedl plnou zaměstnanost
---stavěl dálnice
---intensivně zbrojil a obnovil bojovou čest a slávu pokořeného Německa
---zavedl závodní rekreaci, zdravotní a pensijní pojištění a dětské přídavky pro všechny německé proletáře.......
---zkrotil oligarchy
---omezil žebrotu a pouliční zločinnost
---last not least CHRÁNIL NĚMECKÉ MENŠINY PŘED OUTISKEM V ZAHRANIČÍ

A máte to tady, věrní nerozborní bratří ve zbrani až do posledního momentu kdy zešílevší Hitler se rozhodl napadnout SSSR!!!!!!!!!!
11. 04. 2014 | 20:18

Filuta napsal(a):

Čert

Vy máte slušně vykáceno v palici.
Leninská a stalinská Rus?
Kristeježíši - Rusko je všechno jen ne stalinské a bolševické.
Tam jede kapitalismus v krystalické podobě, člověče, žádná ideologie.
Eurobolševik tady nadává do bolševiků člověku, který má stejný názor na EU a Putina jako Buchanan nebo Craig. Asi taky bolšáni.

Ta vaše Brusel je prolezlá socíkem, regulacemi, omezeními a dotacemi!
Marxisti to vedou cugrunt, stejně jako u nás před 24 lety bolševik.
Musím říct, že jsme si uměli vybrat dobu, kdy vstoupit.

V EU funguje podle vás kapitalismus?
Multi-kulti, gender hovadiny a dotace jsou kapitalismus, vy popleto?
Barroso, Asthonová a bývalí bolševici z východu, kteří se podílí na řízení jsou pravičáci?
Asthonová a mnoho dalších koketovali s marxismem, Asthonová se dokonce zapletla se Sověty a vy tady žvaníte naprosto z cesty.

Zvláštní, že takový odpůrce dotací jako Yosif, je zároveň příznivcem Brusele.
Že by z toho dojil jako Babiška?
Pokrytci jak stehno.
11. 04. 2014 | 20:22

Filuta napsal(a):

Čert

Klidně mi říkejte národovče, nacionalisto, fašoune, co chcete, ale neříkejte mi bolševiku, páč EUROBOLŠEVIK jste vy sám. Milujete eurosvaz na věčné časy a nikdy jinak.
Já chci svobodný národní stát, drahoušku!
Vy nesvobodu v eurosvazu, který si vás bude uplácet zbytečnými dotacemi, které se tady do mrtě rozkradou nebo utratí za ptákoviny.
11. 04. 2014 | 20:24

fafnir napsal(a):

Filuta
"chci svobodný národní stát".A jak ten váš svobodný národní stát ,hodlá přežít,když nechcete kooperovat se světem.Došlo vám vůbec,že jsme závislí na vývozu,kooperaci.Jak chcete obstát v konkurenčním boji,chcete li na vše uvalit cla,zrušit volnýá pohyb osob etc etc.To z nás chcete vyrobit agrární státeček,uzavřený světu.A živit se budeme prodejem cukru,ne?Proboha,vy opravdu patříte do raného středověku,kdy se vytvářeli národní státečky.
11. 04. 2014 | 20:38

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
fanfir,
máte hluboké politologické neznalosti a abych nebyl podezírán ze subjektivity,tak Vám ocituji definici z Encyklopedie/nakl.Diderot 1 990/
nacismus-radikální forma fašismu-otevřená teroristická diktatura s antiliberálním,protidemokratickým a protikomunistickým zaměřením.

KONEC CITATU.

Pane Kelte, po pdstatě jděte VY - v čem se lišil hitlerovský a stalinský režim?
----Oba dva systemy byly státním kapitalismem
----oba dva systemy zavedly vedle 100% řízení ekonomie státem také 100% sociální péči o veškeré dělnictvo, ¨
----oba dva systemy se "proinvestovávaly z krize" intensivním zbrojením, stavbou hladových zdí (autobahnen, v Rusku Bělomorkanal, kanal Volha-Don atd - odkud to Zeman má?)
---oba dva systemy získávály finance terorem a znárodnováním (v německu židů, v Rusku Nepmanů)
---oba dva systemy agresivně plunrdovaly své menší sousedy (po aktu Ribbentropp Molotov dokonce soudružskou ruku v soudružské ruce)......

Kde je jaký dramatický rozdíl?

Značná část hospodářských opatření nacistů byla VELMI SOCIÁLNÍ A VELMI LEVICOVÁ.
Zančná část vnitřní i zahraniční politiky SSSR byla VELMI FAŠISTICKÁ, NACIONALISTICKÁ A IMPERIALISTICKÁ.

Kde vidíte nějaký dramatický rozdíl? Najděte nějaký dramatický rozdíl a dostanete dort.....

Jeden ekonom - původem polský žid - nám ve škole vyprávěl o tom jak přežil druhou světovou v ruským gulagu. Říkal že byl rád že jej zajali Rusi a ne Němci. Že sice v gulagu lidi umírali hladem jako mouchy, ale že aspon nebylo vidět že by se dozorci snažili přednostně zlikvidovat židy - hladem umirali ouplně všichni - že byl za tohle osudu velmi vděčný a přežil. A to je ten velký rozdíl mezi Hitlerem a Stalinem. Jinak ekonomicky byly oba systemy dost podobné.

Po druhé světové nacistický ekonom HJALMAR SCHACHT strávil zbytek života u arabských socalistických režimů jako putovní poradce - expert na budování arabského socalismu.

Arabové ovšem nejsou Němci - Hjalmar Schacht u Arabů pořád nemohl dosáhnout NĚMECKÉ DISCIPLÍNY.
Pane Kelte - je to jak říkáte - nesmíte se nechat opblbovat lacinými bolševickými definicemi - běžte po podstatě!

Ostatně i soudruh Mussolini podřídil ekonomiku státu (nic mimo stát, nic proti státu, všechno jen v rámci státu) a zavedl skvělé zdravotní sociální a pensijní pojištění pro italské dělnictvo. Čímž zlikvidoval ideovou základnu italské socalistické strany.

Mussolini si dopisoval s Gandhim, Leninem, Bucharinem a Churchillem a navzájem se s ruskými bolševiky chválili v tisku......
11. 04. 2014 | 20:42

Kelt napsal(a):

fanfir

Wikipedie-definice NACISMU-KRAJNĚ PRAVICOVÁ TOTALITNÍ IDEOLOGIE
11. 04. 2014 | 20:46

Yosif K napsal(a):

Filuta napsal(a):
Čert

Vy máte slušně vykáceno v palici.
Leninská a stalinská Rus?
Kristeježíši - Rusko je všechno jen ne stalinské a bolševické.
Tam jede kapitalismus v krystalické podobě, člověče, žádná ideologie.
KONEC CITATU.

V Rusku jede kapitalismus ale ne v ouplně čiré podobě. V Rusku jede STÁTNÍ KAPITALISMUS V ČIRÉ PODOBĚ. Cca kapitalismus takového typu jako za Mussoliniho - všechno důležité řídí stát, strategické podniky (po vyvlastnění Shellu a BP) patří státu, a nejbohatší oligarchové jsou "duceho" družiníci z pitěrského judistického klubu (náhodička že.....) a ti mají páky aby kromě nich nikdo moc nebohatl.......

Eventuelně aby nehodný nečlen svazu známých spíše spíše schudnul když gosudar spustí danovou sekerku a donutí nehodné vazaly k urychlénému odprodeji aktiv a útěku do Monaka.
11. 04. 2014 | 20:52

šašek z Jihlavy napsal(a):

11. 04. 2014 | 20:00
Ve svém příspěvku jsem opomněl zmínit adresáta, omlouvám se, byl určen nicku zk.
11. 04. 2014 | 20:56

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
fanfir

Wikipedie-definice NACISMU-KRAJNĚ PRAVICOVÁ TOTALITNÍ IDEOLOGIE
11. 04. 2014 | 20:46
Pane Kelte - extremní levice a exztremní pravice si podává bratrské ručky.

Najdětě si na Wiki životopis Mussoliniho a uvídíte že jeho vnitřní aekonomická politika byla velmi etatistická a velmi sociální.

A NEVENEK BYL MUSSOLINI JAKO PUTINUŠKA - vždyt jen chránil italsky mluvící občany před jazykovým outiskem v Jugoslávii, Albanii, Řecku, Lybii, Egyptě, Habeši a Somálsku........
11. 04. 2014 | 20:58

Kelt napsal(a):

Yosif K.,

již v prvním semestru studia politologie se strukturuje politické zaměření na kružnici.

Na "severním pólu"této kružnice je pomyslná ideální demokracie.
z pohledu "vlevo"je spektrum levicové,které končí na "jižním pólu"krajní levicí"možno přiřadit severní Koreu.Kdysi také CCCP.
Z pohledu vpravo to končí nacismem a tudíž oba tyto systémy mají mnoho společných znaků.
Tak proč mně kladete takové otázky?
Já jsem jen vyvracel fanfirův blud.
11. 04. 2014 | 21:03

Jana Pechová napsal(a):

fafnir
Nemám jiný metr. Ale taky mi vadí aplikace kolektivní viny.
Pokouším se - když už mluvíte o NSDAP - si představit, kolik odvahy musel mít například člověk ve významném postavení, který se po příchodu Hitlera k moci dostal do tlaku, který jsme poměrně důvěrně poznali i u nás: buď k nám vstoupíš, anebo...
Jsou známy případy členů NSDAP, kteří si tu situaci vyřešili aspoň tak, že ve své pozici řadě lidí pomohli. Věřte, že o mnohých takových případech se neví. A podle toho, jak znám lidi, tipuji, že takoví lidé byli po válce často prvními, proti kterým se obrátil "lidový hněv".
Za bolševika to bylo podobný. Hlupáky přijímali ochotně, ti mlčeli, inteligenci členství nabízeli - se zjevným dopadem. Buď, anebo. Kdo se podělal, zachránil kariéru, ale nezřídkakdy nejen sobě. Vzpomínám na případ, kdy ředitele uprosil jeho kolektiv ke vstupu, protože hrozilo, že když to neudělá, nahradí ho jeho idiotský šplhavý náměstek, kterého se všichni báli. Tak to udělal a těm lidem pomohl. Náměstek ho nahradil až po Sametu s argumentem, že ředitel byl komunista :-(
Nebo si vzpomínám na jednoho chlapíka z ulice, na kterýho někdo něco vyšťoural a StB ho donutila donášet na mýho tátu. Přišel k nám jakoby na kafe a pak kápnul božskou, že je podělanej, ale že by tátovi nerad ublížil. No, tak mu táta nadiktoval, co má nabonzovat :-) Kdyby se býval po revoluci někam dral, určitě by ho jeho "donašečská" minulost dohnala - narozdíl od jiných, kteří bonzovali ochotně a bez registrace.
Strach je hrozná potvora. A hloupost je aspoň do určitého věku určitě odpustitelná.
11. 04. 2014 | 21:04

Yosif K napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Kelt napsal(a):
fanfir,
máte hluboké politologické neznalosti a abych nebyl podezírán ze subjektivity,tak Vám ocituji definici z Encyklopedie/nakl.Diderot 1 990/
nacismus-radikální forma fašismu-otevřená teroristická diktatura s antiliberálním,protidemokratickým a protikomunistickým zaměřením.

KONEC CITATU

Pozerám bližšie a čo nevidím: Tato definice nacismu přesně definuje i realný socík v SSSR specielně za Stalina.
----otevřené teroristická diktatura - celej SSSR!
---antiliberální - celej SSSR!
---protidemokratický - celej SSSR!
---púrptikomunstický - celej SSSR - Lenin a Stalin totiž nechal v gulagách vyvraždit cca 99% starých bolševiků - takovejch těch páprdů co četli Marxe a blouznili o samosprávné demokracii, o opdumírání finkcí státu, o říši nekonečné svobody a takové nevhodné idelaistické s...čky vyčtené někde z mladého Marxe.

SSSR byl direktivně řízen bývalými carskými generály, carskými ochrankáři, carskými managery a carskými státními ouředníky protože ti to uměli. Bolševici jim akorát dělali sem tam politruky a učili se od nich carským způsobům a svý méně flexibilní soudruhy co si to nepředstavovali jako za cara vyvraždovali v gulagách. .

Asi tyto carské manýry byl jediný možný způsob jak Rusko udržet v chodu.......
S proletáři na generálských a ředitelských mistech by se toho mnoho nenaorganizovalo - podívejte se na životopisy všech sovětských generálů.

Kolik z nich se narodilo do proletářské rodiny?
11. 04. 2014 | 21:11

SuP napsal(a):

Šašek z Jihlavy -
"....Charismatičtí lidé mají ve volbách výhodu, ale jestli tuto vlastnost zneužijí a nakonec selžou, jsou odepsáni a stanou se po právu terčem nenávisti ,,,,"

Taky bych se klidně stal po právu terčem nenávisti, mít už svých 100mio doma.
Dneska s váma nesouhlasím i když vím, že to myslíte dobře.
;-)
11. 04. 2014 | 21:11

Filuta napsal(a):

fafnir

Celní politika je důležitá.
Evropa se otevřela multi-kulti - důsledky teprve ponese a budou tvrdé.
Teď se dopouští další strategické chyby - za čas si o tom povíme.
Možná do té doby změníte názor.

Nechci izolovaný národní stát, chci ale stát, který bude sám zodpovědný za vlastní fiskální politiku, nebude dotovat jiné špatně hospodařící státy nebo jejich krachující banky, nechci přenášet pravomoci ani do Moskvy, ani do Brusele (mně ta Moskva jednou stačila).
Chci stát, kterému nikdo nebude dotovat kvóty na mléko ani na primitivní barbary z východu (to už tady taky bylo - centrálizované hospodářství a nikdy to pořádně nefungovalo).

EHS bylo účelné a naprosto funkční.
Už chápete, co bych si asi tak přál?
A přeje si to čím dál tím víc lidí , kteří se stali nedobrovolnými rukojmími Brusele.

Naprosto se ztotožňuju se vším, co říká bílá vrána EU- Farage.
Mít takového premiéra bych pokládal za terno.
Zatím musím vzít za vděk Svobodnými. Eurosvazáci volí sosany nebo Topku.
11. 04. 2014 | 21:24

Filuta napsal(a):

oprava - diktovat kvóty
11. 04. 2014 | 21:31

Filuta napsal(a):

oprava - jsem zase znaven - barbary z Afriky
11. 04. 2014 | 21:32

šašek z Jihlavy napsal(a):

SuP napsal:
"Taky bych se klidně stal po právu terčem nenávisti, mít už svých 100mio doma.
Dneska s váma nesouhlasím i když vím, že to myslíte dobře.
;-) "
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ten smajlík vás usvědčuje z křišťálové neupřímnosti ;-), stane-li se člověk terčem nenávisti, musí počítat i s alternativou, že se do něj může někdo trefit. Není každý střelec Vondrouš s kuličkami, může přijít i chlap s gulema. A pak jsou vám ty miliony leda k tomu, že na vás budou dědicové vděčně vzpomínat, ale tajně.
Naštěstí to není případ nás dvou a proto můžeme klidně spát, aspoň doufám.
11. 04. 2014 | 21:47

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Jana Pechová
Klidně si volte profesionální politiky, asi máte zkušenosti s tím , že profesionální politici jsou tím pravým ořechovým. Já se zase domnívám, že lidé s určitým profesním profilem a životním příběhem odlišným od poslušných děveček a čeledínů politických stájí a kurníků mohou jedině prospět - v tom se shoduji s šaškem z Jihlavy.
Jen nechápu, koho coby poctivá volička KDU ČSL budete volt letos. Učitele Svobodu ?
Váš problém, vaše trampoty, neřeším je, jen upozorňuji na zjevné pokrytectví - kdy Bělobrádek /šéf vaší stáje/ např.byl veterinářem, ne politikem. respektive veterinářem zřejmě ve střetu zájmu : "...Od roku 2001 pracoval na Krajské veterinární správě pro Královéhradecký kraj, kde až do roku 2009 působil na pozici veterinárního inspektora. Toho roku se stal krajským tajemníkem KDU-ČSL v Pardubickém kraji. Do strany vstoupil roku 2004 v Náchodě a od té doby ve straně zastával několik funkcí (člen krajského výboru, předseda okresního výboru, člen předsednictva krajského výboru atd.). Roku 2010 byl zvolen zastupitelem města Náchoda...."
Ale to je slabé kafe proti Fialovi, ten byl ještě loni nezávislým politologem, nyní jem předsedou ODS, ve vačích očích tedy zřejmě je již politikem - odborníkem, či se mýlím ?

Hezké zbytky dne přeji. Pozdravte v kurníku.
/jak s evačim papalášům a Hermannvi sedí ve stejném kabinetu s Babišem - u něj nevadí bývalé členství v KSČ a možná i spolupráce s StB - to je dobrý spolupracovník papaášů z KDU ČSL ?/

Ha,m ha, ha....amaterská moralistka přistižena při činu, tlachá tady cosi o vadném morálním profilu Kellera , ale papaláši z její strany říkají Babišovi " pane kolego, ale jistě, jistě, máte pravdu..."

Jeden jak druhý, jejich zásadovost začíná a končí u vrátek jejich kurníku.
11. 04. 2014 | 21:47

Jana Pechová napsal(a):

maloměšťák
Buď máte problém s chápáním textu, anebo - a po zkušenostech s vámi se k tomu přikláním - když se holt nechce, je to horší, než když se nemůže...
Diskutovat s vámi opravdu nemá smysl.
Opět jsem nadlouho vyléčena.
11. 04. 2014 | 22:03

skura napsal(a):

Bestia triumphans:

http://a2larm.cz/2014/04/kdyz-respekt-lze-jako-rude-pravo/
11. 04. 2014 | 22:31

Yosif K napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
Jana Pechová
Klidně si volte profesionální politiky............
KONEC CITATU.

Pane Bilione, Babiš jistě byl v KSC, možná byl agentem STB - jnejspíše je budto uplácel nebo vodil za nos - ale Babiš je rozený kapitalista!

Nakonec nejak vybudoval (za malého přispění socálistů možná) průmyslové imperium s kapitálůem okolo 100 miliard Kč!!!!

Keller je naproti tomu rozený přerozdělovač socálista, s bolševicko-nenávistnými pudy. Nevybudoval lautr nic kromě své popularity "břitkého a nelítostného kritika kapitalismu".

Fajn, nic není dokonalé. Co Keller nabízí lepšího?
Skandinávský socík? Ten právě skončil - i tam se rozevírají nůžky aby proletáři totálně neshnili na dávkách.
Rudozelenou diktaturu?
Přímou demokracii s krvavým úsvitem?
Od minulosti spějme zpátky? Kam? Zpátky na stromy?

Kromě nenávistné kritiky všeho kolem nic konstruktivního od soudruha Kellera neslyšíme......
11. 04. 2014 | 23:10

Yosif K napsal(a):

Milí socálstičtí přátelé - jistě ve dne v noci přemejšlíte jak posílit pozice CSSD ve volbách.
Přečtěte si pozorně následující citát od soudruha Profesora Kellera..............................

Cituji Profesora Kellera:
Nedávno byla publikována ve Francii studie o lidech, kteří žijí v jednom ze skromných předměstí řadových domků na severním okraji Paříže. Starousedlíci, kteří v 60. letech snili o vzestupu do středních vrstev, ale kterým se nepodařilo našetřit si a přestěhovat se do atraktivnější části města, volí pravicově. Chtějí se tím aspoň symbolicky povznést nad ty, kdo žijí stejně skromně jako oni, nepobírají však důchod, ale jsou na podpoře.

A co je nejparadoxnější: Pravicové (a dokonce ultrapravicové) strany volí i tito arabští a černošští imigranti. Chtějí tak sami sobě osvědčit, že jsou právě tak dobří Francouzi jako oni starousedlíci, kteří na ně pohlížejí s despektem.

KONEC CITATU od profesora Kellera.
Takže se podívejme realisticky kdo volí levici:
1) dle profesora Kellera - chudí pracující ty sv...ně zburžoaznělý -volí pravici - vyvyšují se nad nezaměstnaný pobírače dávek. Ergo kladívko je třeba se snažit aby bylo co nejvíce nezaměstnaných soudruhů.
2) dle profesora Kellera - usedlí černoši a Arabové - ty sv...ně zburžoaznělý -volí pravici - vyvyšují se nad negramotnými novými černochy a Araby.
Ergo kladívko je třeba se snažit aby bylo v Evropě co nejvíce nových neusedlých a nezburžoaznělých černochů a Arabů.

Ergo kladívko: vytvořmež nových 10 milionů nezaměstnaných a pozvěmež 10 milionů nových neusedlých a nezburžoaznělých černochů a Arabů do Evropy a volební vítězství socalistů a věčná prosperita proletářů tak bude v Evropě na 100% zajištěna!!!!!!!

Bližší informace o socálistických kvalitách afrických soudruhů proletářů dodá doufám zkušený znalec Afriky HONOLULU!!!!!!
11. 04. 2014 | 23:12

skura napsal(a):

To by mě zajímalo, kdy ten pravicový kritik všech nemakačeků Yosif K maká, když tráví pod blogy a.cz více času než Stejskal..
11. 04. 2014 | 23:33

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Yosif K.,

již v prvním semestru studia politologie se strukturuje politické zaměření na kružnici.

Na "severním pólu"této kružnice je pomyslná ideální demokracie.
z pohledu "vlevo"je spektrum levicové,které končí na "jižním pólu"krajní levicí"možno přiřadit severní Koreu.Kdysi také CCCP.
Z pohledu vpravo to končí nacismem a tudíž oba tyto systémy mají mnoho společných znaků.
Tak proč mně kladete takové otázky?
Já jsem jen vyvracel fanfirův blud.
11. 04. 2014 | 21:03
Jakej Fafnirův blud? Hitler i Mussolini uskutečnovali socalistické cíle za použití autoritářských prostředků. Dělnícíi je milovali.

CCa jako dneska ruští mužíci milují Putinušku - ten také dbá velmi správně aby se na všechny něco dostalo. Nic proti tomu přerozdělování - něco se přerozdělovat musí a jak Hitler tak Mussolini přerozdělovali VELMI socalisticky - jenom by se mělo opatrněji postupovat při "obraně jazykových práv pokrevných krajanů v zahraničí".

To by nakonec nemuselo dobře dopadnout.........
11. 04. 2014 | 23:36

MartinO napsal(a):

skura:

Komoušský blábol jak z Rudého Práva od někoho, kdo byl nejdál na dovči u Jadranu.

Byl jsem tam mnoho let a průmětný Amík si vydělá na normální jídlo z marketu na týden v průměru tak za 2 hodiny práce. Starejte se s jídlem raději o Rusáky, Kubánce a Severokorejce.
11. 04. 2014 | 23:39

skura napsal(a):

MartinO:

Nevím, co je podle vás průmětný Amík, ale obávám se, že máte zbytečně rudo před očima, protože ty údaje o chudobě zveřejňuje OSN a ne KSČM. Každý, kdo není pravicový svazák, je holt komouš. Mrkněte na Oliver Stone's Untold History of the United States, a pokud máte kromě toho listí v hlavě i zbytky mozku, tak ztratíte veškeré iluze..
11. 04. 2014 | 23:54

Suchec napsal(a):

Pechová:

Jste naprosto zoufalá. A takové jako Vy posilaly lidi do koncentráků. Proč? Zkuste přemýšlet.

Jozífek:
Diamante této diskuze, velmi se omlouvám, že se vměšuji, ale tolik bludů a nesmyslů jsem již dlouho nečetl. Ale hřebem večera je , že Jozífek cituje Jozífka. :-) (oni se s ním už nechtějí bavit :-) )

P.S. Kellerova kritika je vše, jen ne nenávistná. Nenávistný si Ty, křišťále diskuzní žumpy.

Fafnir:
Klasika. Bohapustá závist polovzdělaného zastupiče ODS?

Pepa Řepa:
(y) Máš Balbínovče palec hore.
12. 04. 2014 | 00:08

Suchec napsal(a):

Pechová:

Jste naprosto zoufalá. A takové jako Vy posilaly lidi do koncentráků. Proč? Zkuste přemýšlet.

Jozífek:
Diamante této diskuze, velmi se omlouvám, že se vměšuji, ale tolik bludů a nesmyslů jsem již dlouho nečetl. Ale hřebem večera je , že Jozífek cituje Jozífka. :-) (oni se s ním už nechtějí bavit :-) )

P.S. Kellerova kritika je vše, jen ne nenávistná. Nenávistný si Ty, křišťále diskuzní žumpy.

Fafnir:
Klasika. Bohapustá závist polovzdělaného zastupiče ODS?

Pepa Řepa:
(y) Máš Balbínovče palec hore.
12. 04. 2014 | 00:08

MartinO napsal(a):

skuro,

Jaké iluze? Já jsem tam žil skoro 10 let, chápete? Já se opravdu nepotřebuji dívat na nějaké přihlouplé filmy od Moora nebo Stonea. Průměrný Amík vydělává mezi 20-25 USD na hodinu.

Máte vůbec ponětí jak se ta "chudoba" určuje? Víte že je relativní? Víte, že třeba ve Švýcarsku je podle statistik 17.5% "chudých"? A v ČR jen 15.4%?
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statistics_explained/index.php/People_at_risk_of_poverty_or_social_exclusion
Kdo má v hlavě seno?
12. 04. 2014 | 00:09

Suchec napsal(a):

Sorry. Napsalo vadný Captcha kód, a pak je to dvakrát. :-)
12. 04. 2014 | 00:09

skura napsal(a):

Kolik sena tolik listí. Je to takový překladatelský oříšek..

MartiO:

Absolutní chudoba (na rozdíl od chudoby relativní) zamená, že se člověk dostane do stavu, kdy není schopen uspokojit své nejzákladnější potřeby, jako je zajištění potravy a ošacení. A právě o té je v článku řeč.
12. 04. 2014 | 00:22

MartinO napsal(a):

O žádné absolutní chudobě není v té demagogii ani řeči. Je tam jen odkaz na článek který říká že 5% Amíků NÉKDY vynechá jídlo z důvodu nedostatku peněz. O potravinových lístcích vůbec nemluvte, to je forma sociální pomoci placená v naturáliích, aby ji příjemci obratem neprochlastali, neprohulili a neprofetovali. Nemá s hladověním dotyčných nic společného.
O hloupostech, že tlusťoch je tlustý proto, že se cpe místo kvalitních chipsů, donutů nebo zmrzliny nekvalitními se nehodlám vůbec bavit. To není dobré ani jako legrace

No, skuro, víte, USA jsou svobodná zem kde nikdo nikoho nenutí pracovat a neurčuje jak má žít. Kdo je pracovitý, má se velmi dobře a kdo je lenoch a lempl tak se holt dobře nemá. Vidíte v tom snad nějakou nespravedlnost nebo problém? Na zajištění základních potřeb jako jídlo, ošacení a bydlení stačí vyvinout minimální aktivitu. Průměrná hodinová mzda je v USA 24.3. Moje týdenní útrata v marketu byla mezi 40-60 dolary. Počítat doufám umíte.
12. 04. 2014 | 00:46

skura napsal(a):

MartinO:

Jsem rád, že jsem se konečně dozvěděl o chudobě v USA pravdu. Vypočítává se z průměrné mzdy a z průměrné útraty průměrného Američana v supermarketu a je způsobena leností. Kdybyste o tom chtěl napsat vědeckou studii, tak sem píchněte odkaz..
12. 04. 2014 | 01:00

MartinO napsal(a):

skuro,

méně pište hlouposti do diskusí o věcech o kterých nemáte šajnu, více cestujte a poznávejte. Pokud chcete vidět a kritizovat chudobu tak je na světě asi 180 "lepších" států kam se vydat než USA.

Bláboly těch autorů mě připomínají z opačného gardu studie Američanů, že tu hrozně utlačujeme a diskriminujeme Romy. My co tu žijeme ale víme svoje a klepeme si na hlavu, že.

Pro dnešek se loučím, ještě si dám na noc balík chipsů. Ale zdravých, abych nebyl obézní jako ti chudáci Američani co se musí cpát levnými a nekvalitními :-D
12. 04. 2014 | 01:17

Targus napsal(a):

To: Yosif K

Jožane, zkus tady všem na fóru vysvětlit, proč si sladíme čaj a kafe rafinovaným řepným cukrem z Dojčlandu, z Polska a z Chorvatska, a proč je v suproších třtiňák tak úděsně drahý, když je podle tebe na poloviční ceně oproti řepáku.
Taky by mě zajímalo, proč je rafinovaný cukr dražší, než ten obyčejný, nečištěný. Ty to určitě zvládneš, chutě do díla.
12. 04. 2014 | 07:03

Targus napsal(a):

To: Martin O

Průměrný Amík vydělává mezi 20-25 USD na hodinu.

Večer bych vám to věřil. Teď, když nemám dvojku v žíle, mi to jde ztuha.

Zkuste to znova a přidejte něco málo o zdravotním pojištění, ale ne o tom na základní údržbu zubů a dietu, ale o tom, že když vám doktor diagnostikuje rakovinu nebo jinou chuťovku, tak vám pojišťovna vypoví smlouvu nebo zvedne platby na deseti, dvacetinásobek.
Povídejte, přehánějte, vysvětlete, proč se všichni ti, kteří tam byli a vykřikovali, jak je tam príma, stáhli ocasy a přicválali domů při první bolístce. A že jich tu je.
12. 04. 2014 | 07:16

Občan napsal(a):

Martine0,
blábolíte nesmysly od A do Z.

Jak co se týče "stravování" amíků, tak co se týče kategorizace chudoby, jakožto i americké "sociální pomoci" a dalších témat.

Jediné, co jste zhruba trefil, je ten průměrný hodinový plat.
Jenže amíci jsou statisticky poněkud poctivější než ČSÚ a tak celostátní průměry v sociáních statistikách a ve většině ekonomickyých statistik nepoužívají.
Takže opět špatně.

Neříkal jste si dřív "Blue Jay" nebo tak nějak? To byl jeden sociopat, co tam myl nádobí v nějaké menze a psal sem o "americkém zázraku". Jako byste mu z klábosnice vypadl.
12. 04. 2014 | 07:51

K.V napsal(a):

EU už nám nařídila tolik nesmyslů a zakázala tolik užiitečného, že od ní nic dobtrého nelze čekat ani v budoucnu.
Podpořím ty kandidáty kteří budou mí v programu zrušení byrokracie EU
12. 04. 2014 | 08:01

Filuta napsal(a):

K.V.

Tak volte Svobodné, Okamuru nebo Národní demokraty (A.Bartoš).
Je to jedno. ODS nevěřím-Zahradil je jenom žvanil. Jinak je to jeden eurohujer vedle druhého. Včetně Kellera!
12. 04. 2014 | 08:44

MartinO napsal(a):

chytrolíni Občan a Targus:

Jasně že průměrnou hodinovou a týdenní mzdu nesledují a nepoužívají. Tetička z USA si z vás dělá neustále dobrý den
http://www.bls.gov/news.release/empsit.t19.htm

Hranice chudoby kdy se kvalifikujete na pobírání všemožné pomoci je v USA stanovena roční příjem:
pro 1 osobu: 12000 USD
pro 4 člennou rodinu 24000 USD
pod touto hranicí je dlouhodobě 10-15% Američanů, nejvíce mladých černochů
http://en.wikipedia.org/wiki/Poverty_in_the_United_States

A ano, Targusi, všichni tam hojně umírají v mladém věku neošetřeni na všeliké nemoci. Jak potom vysvětlíte, že se Amíci dožívají o 2 roky více než v Češi a o 10 let déle více než vaši milovaní Rusi? Tady něco nesedí :-D
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_countries_by_life_expectancy
12. 04. 2014 | 08:53

skura napsal(a):

MartinO:

"Pokud chcete vidět a kritizovat chudobu tak je na světě asi 180 "lepších" států kam se vydat než USA."

A se kterou z nich se EU aktuálně chystá uzavřít smlouvu o obchodu a investicích, vy Einsteine? Víte vy vůbec pod jakým článkem tady kydáte ty své nesmysly? Nejste ani schopen pochopit, proč se tady bavíme o USA, jak se chcete vůbec pouštět do nějaké diskuze?
12. 04. 2014 | 09:21

MartinO napsal(a):

skura:

Co to na mě zase zkoušíte? VY jste sem dal blábolivý rudý článek o údajné velmi rozšířené chudobě Amíků kteří nemají co jíst nebo se krmí nekvalitními blafy. Já jsem sem dal konkrétní statistická čísla dokládající, že v USA je +- stejně chudých jako ve vyspělé Západní Evropě.

Tady máte navíc mapku světa se státy kde lidé skutečně trpí nebo netrpí hlady:
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Percentage_population_undernourished_world_map.PNG

A už té křečovité snahy dokázat nemožné a zpochybňovat očividné raději nechte. Vypadáte čím dál více jako zabedněný hlupák.
12. 04. 2014 | 09:39

čert }:o) napsal(a):

Filuta napsal(a):
Čert
Vy máte slušně vykáceno v palici.
-----------

koukám, že se přestáváte ovládat
Copak nervičky?
12. 04. 2014 | 09:57

resl napsal(a):

podívejte se řepíku, hajzlíci byli a jsou i nestraníci, jen se to hned nepozná. komouš ovšem je hajzlík hned, aniž je třeba zjišťovat jeho charakter. příslušnost v bolševickém kolektivu jej prozrazuje. vy bolšáni tomu říkáte politická represe, já po zkušenostech s nimi tomu říkám nutná selekce. navždy.
12. 04. 2014 | 10:08

skura napsal(a):

Martino,

vy bulíku, z hlediska absolutní chudoby, jsou na tom USA o mílové kroky hůře než vyspělá Evropa. A kdyby neměli desetkrát více chudých v base než Evropské země, tak by to bylo ještě horší.

Chápu, že umývač kastrolů to musí vědět líp než komisaři OSN.

Trápí mě dva logické problémy. Jak vysvětlíte jasnou negativní korelaci mezi leností a objemem sociálních výdajů. To bude zřejmě nějaká psychologická konstanta, že?

A za druhé mě na základě vašeho pravověrně svazáckého tvrzení (12. 04. 2014 | 00:46 ), že USA jsou svobodná zem(ě) /Edward Snowden by mohl vyprávět/ trápí otázka, je-li podle vás míra svobody přímo nebo nepřímo úměrná míře utajování informací..
12. 04. 2014 | 10:12

skura napsal(a):

Svazáci všech zemí a barev si jsou podobní jako vejce vejci. Všechno kvete (rudou, modrou, černou, zelenou, hnědou) jen jednou barvou, a všechny problémy si vymýšlejí závistiví škůdci. Kdo není s námi je proti nám!
12. 04. 2014 | 10:18

Občan napsal(a):

Martine0,
opět blbě.

Hodinové mzdy sledují bedlivě, protože od nich se odvíjejí aktivity odborů při vyjednávání kolektivních smluv na další období. V civilizovanějších státe USA totiž mají totéž jako v EU - tedy oborové kolektivní mzdy.
S vyjímkou takových státu USA jako jsou Georgie, Minnesotta a pod; tedy států necivilizovaných. Ergo kladívko takových států USA, kde úrověň minimální mzdy dosahuje sotva úrovně Bangladéše (v Georgii je min. mzda 2,2 dolaru/hod.; což je méně než v ČR - přitom má ČR 4. NEJNIŽŠÍ MM v celé EU).

Furt blbě.
Osoby s příjmem pod 12 000.- dol./rok se nekvalifikují pro žádnou sociální výpomoc, ale pro zařazení do státem dotované chudinské "zdravotní péče", případně do státem dotovaných zařízení pro seniory.
Ti, co jsou okolnostmi donuceni požádat o "sociální podporu", totiž nesmějí mít ŽÁDNÝ příjem. Ani finanční, ani naturální. Nesmějí dokonce přijímat ani věcné dary od příbuzných, resp. na ně musejí dostat oficiální povolenku. Pokud chtějí prarodiče dětí takového nešťastíka věnovat jeho dětem třeba jízní kolo, musí rodiče zajít na "vejbor", podat žádost, ta je posouzena a buď je svoleno k přijetí daru, nebo to je zamítnuto. Dtto pokud potřebují něco na sebe nebo do domácnosti atd. - jdou na "vejbor", kde předloží žádost, ta je posouzena a pokud úředník usoudí, že tu věc opravdu nutně potřebují, dostanou výdejku, jdou do státního skladu veteše a tam jim dotčnou věc vydají. Pokud ji nemají, tak dostanou na úřadu poukázku a za tu si tu věc nafasují ve smluvním obchodě. Skvěle se na tom živí spousta úředníků a vybraná obchodní síť.
Bezva jsou také "potravinové banky"...
12. 04. 2014 | 10:27

Baba napsal(a):

Spotřebitel, který mění své nákupní zvyky jen zvolna, už má jakýs takýs přehled o tom, co lze od farmářských trhů očekávat. Jejich jinového ducha si považuje čím dál tím víc.
12. 04. 2014 | 10:30

zemedelec napsal(a):

Pane Svoboda.
Tak tak,Keller má velice dobře našlápnuto do E.parlamentu,tak všichni šijí proti němu.To se nevyhnulo ani Vám,ale Keller je stokrát lepší než Vy.Proto se zatím vyjednává tajně,aby to nenarušilo volby,až bude smlouva podepsána,tak stejně řeknete,že jste to nemohli ovlivnit.Takto jen potvrzujete,že do E.parlamentu nepatříte.
12. 04. 2014 | 10:38

MartinO napsal(a):

Skuro:

Diskuse s absolutním hlupákem mě vážně nebaví. Žádná "absolutní chudoba" v USA není. To co máte vyčteno od OSN či odkud je "relativní chudoba". Vy naprosto neznáte definici těch pojmů a pletete si pojmy s dojmy. "Absolutní chudoba" je stanovena Světovou bankou na příjem ve výši 1.25 nebo 2 dolary na den. Proberte se.
http://en.wikipedia.org/wiki/Extreme_poverty

zde je mapa zemí podle "absolutní hranice chudoby"
http://en.wikipedia.org/wiki/File:Percentage_population_living_on_less_than_$2_per_day_2009.png

Aby mělo stanovení chudoby v dané zemi nějaký smysl, tak se VŽDY stanovuje RELATIVNÍ hranice chudoby, která je v každé zemi jiná. Ta je v USA v současnosti 12000 dolarů na rok pro jednotlivce a 24000 pro 4 člennou rodinu
Zde máte vysvětlení o co jde a srovnání s bohatým Německem, kde vidíte, že ty absolutní částky i procenta lidí které jsou pod nimi jsou v USA i Německu skoro stejné

http://en.wikipedia.org/wiki/Poverty_in_the_United_States#Relative_measures_of_poverty

Tímto s vámi končím diskuse s hlupáky, anti-ami komouši a ignoranty je jen ztrátou času.
12. 04. 2014 | 10:43

MartinO napsal(a):

Občane:

Co to zase zkoušíte s nějakými minimálními mzdami? O těch nepadlo ani slovo. Psal jsem o PRUMĚRNÉ hodinové mzdě která je 24.3 USD/hour na což jste mi odpověděl že ty se za celé USA nesledují. LEŽ!!!

Nesmí mít žádný příjem? Ne, opravdu na diskuse s rudými anti-ami pohádkáři nemám dnes náladu
http://www.fns.usda.gov/snap/eligibility#Income
12. 04. 2014 | 10:54

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Jana Pechová
Tak ještě jednou.

Pechová : "Kopání do prof. Kellera mi vadí, ovšem přinejmenším stejně jako jeho nominace na politickou sesli.
Jan Keller je výborný sociolog: dívá se naprosto zřetelným úhlem pohledu, proto je dobře pochopitelný (a srozumitelný) a je velmi inspirující.
Jako politik je to průšvih, protože nedokáže ze své teorie vystoupit.
Mandát pro evropskou politickou dráhu Jana Kellera mi tak připadá podobně smysluplný jako vyzývat divadelního kritika, aby se zhostil hlavní role v Národním divadle. Anebo posílat na Hrad Gotta nebo Jágra. Říkává se u nás - Ševče, drž se svého kopyta. Myslím, že je to moudré."

1. Každý, kdo šel do politiky, někdy POPRVÉ usedal na politickou sesli, Roithová např. /abychom zůstali u těch, které podporujete/ byla nejprve lékařkou , pak manažerkou v nemocnici a pak šla do politiky.
2. Jakou má Keller teorii ? Tedy nějakou jedinou ? .....To naopak o tkzv. křesťanech, ke kterým se sama hlásíte , se dá prohlásit (zjednodušeně napsáno, ale v tom se jen přidržuji vašich fantasmagorických cejchů), že mají jednu teorii. Sociologa by pohřbilo, kdyby se držel jedné teorie(kromě té, o které řekl S. Freud : „Vědecká práce je naší jedinou cestou k poznání okolní reality.“)
3. Vy se chystáte volit koho ? UČITELE Pavla Svobodu ? Kdysi jste volila Roithovou ?
LÉKAŘKU Roithovou ? Proč by kandidáti na poslance měli být např. profesionálními poslanci ? Co to je za kravinu ? Nejlepším " ševcem" je tak podle vás věčný poslanec Benda ? :-)
------------------------------------------------------------
Pechová : "...Jan Keller v žádné politické straně nepracoval, a nemá tedy z časů raně demokratických žádnou politickou zkušenost.....Nikde v mých reakcích nenajdete, že bych adorovala lidi bez politické zkušenosti. A tu samozřejmě získáte aktivní prací v politické straně či hnutí. Na takové platformě vás také těžko okamžitě udělají předsedou. Opakovaně jsem tu naopak v minulosti upozorňovala na hloupost voličů, kteří stranám sedají na vějičku známých ksichtů...."

1. Tak tomu se říká gulášek alogismů, ano-ne, ne -ano,ano-ano, ne - ne...paltí vše co napíšu, i když to nedává hlavu ani patu.
2. Fiala předsedou je, řadovým členem ODS byl jen pár měsíců, ihned nato se stal předsedou - tedy lžete ("Na takové platformě vás také těžko okamžitě udělají předsedou").
2. Vy nebudete volit známé ksichty ? Vždyť tvrdíte, že je třeba volit známé politiky / správné a zkušené " ševce"/. Opět si odporujete.
-------------------------------------------------------------
12. 04. 2014 | 11:14

minatomirai napsal(a):

S vyjímkou takových státu USA jako jsou Georgie, Minnesotta a pod; tedy států necivilizovaných. Ergo kladívko takových států USA, kde úrověň minimální mzdy dosahuje sotva úrovně Bangladéše (v Georgii je min. mzda 2,2 dolaru/hod.; což je méně než v ČR - přitom má ČR 4. NEJNIŽŠÍ MM v celé EU).
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tady je tabulka minimalnich mezd v USA, je to prehledne i pro lidi typu Obcan, kteri casto s naprostou jistotou tvrdi absolutni kraviny.

http://www.dol.gov/whd/minwage/america.htm
12. 04. 2014 | 11:14

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Jana Pechová : "Přiznám, že s tím mravním ukotvením mám u prof. Kellera problém. S ohledem na jeho angažmá v KSČ a jeho zdůvodněním mám důvod se domnívat, že trpí určitým posunem v hodnotách. A takové lidi v politice vidím opravdu nerada."

1. Jakým mravním ukotvením tedy disponuje pan Babiš ? Kdy je zde podezření, že dokonce spolupracoval s StB ?
2. Ten posun v hodnotách - to jako míníte vážně ? Vy snad celý život trávíte ukotvená v stálých hodnotách ? Že jsme nikdy neslyšeli o bojovnici proti realsocialismu Janě Pechové, nehledě na to, že ten termín je velmi vágní , je cejchem. Navíc pokud vím tak Keller to členství jednak přiznal a jednak jej vysvětluje tím, že se zachoval zcela v intencích hodnot ryze dnešních, kdy chtěl být úspěšným, vybudovat si kariéru. Je pak žertovné, pokud mu vytknete posun v hodnotách od členství v KSČ k dnešním jeho postojům, to je absurdum par excellance.
3. Jak je to pak s vašim mravním ukotvením ? Plédovala jste tady za Hellera/KDU ČSL/ apod. , jak srdnatě vystoupili proti spolupráci ČSSD s KSČM /což je oproti KSČ strana demokratická/na úrovni kraje, ale nikde jsem nezaznamenal, že byste zvedla svůj rozhořčený hlas proti tomu, že papaláši KDU ČSL spoliupracují s Babišem - na úrovni vládní. Jistě uznáte, že Baborová má na chod státu mnohem menší vliv než Babišm respektive měla, do doby než jste ji uštvali (respektive neměla, protože musela odejít ještě dřívem než vůbec něco mohla udělat....to tak trochu připmíná hon na kacíře a třídní nepřátele, ještě než vůbec stačili něco udělat, už byli označeni a pacifikováni).
3. To ti, co se chystáte opět volit, čile kooperují s členy předlistopadové kSČ, tedy dle vás totalitní organizace, to pak, že to činí dokonce Herman, bývalý ředitel USTR, to už celou tu komedii jen posouvá k okrajovému, kabaretnímu žánru.
-----------------------------------------------------
Ono to s tou vaší "morálkou" je totiž všelijaké, za církevní restituce jste zde byla ochotná vypustit duši, ale že byste zmínila to, že byly odhlasovány i hlasem kriminálníka/Pekárek/...to vás nenapadlo nikdy.
Čili znovu opakuji - vaše " morální ukotvení" začíná a končí u vrátek vašeho politického kurníku.

Nehrejte si zde na morálního arbitra, je to žertovně odpudivé.
12. 04. 2014 | 11:14

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ovšem daleko největší komedií by bylo, kdyby Herman zůstal v čele USTR a Babiš mu z pozice ministra financí přiděloval peníze na provoz, rozhodoval by vlastně o tom, jak bude ústav efektivní, jak bude pracovat, kolik bude mít zaměstannců, počítačů...

Ha, ha, ha,...to už by vůbec byl Kocourkov na kvadrát.
/zatím Babiš rozhoduje, respektive určuje, pouze o tom, kolik dostane Herman na kulturu - na legitimizaci režimu/

MartinO
O čem ta průměrná hodinová sazba vypovídá ? Že si např. lidi v bankách vyplácejí nízké bonusy ? :-)
Taky jeden takový . Průměrně se prostě mají Američané fajn. Hotovo, dvacet.
12. 04. 2014 | 11:23

MartinO napsal(a):

17.5:

Průměrná mzda vypovídá o průměrné mzdě. Tak prosté to je. Máte to v tom odkazu rozepsané i za jednotlivá odvětví tak neví co motáte o jakýchsi bonusech v bankách.
http://www.bls.gov/news.release/empsit.t19.htm
Percentily vám hledat nebudu.
12. 04. 2014 | 11:34

minatomirai napsal(a):

Rozhovor s Janem Kellerm, vynatek:

"Kdo byl váš vzor?
V sedmé tríde základní školy jsme to museli dát písemne. Nebyl to major Zeman, ale Athos. Všechny filmy o Trech mušketýrech jsem vidìl ve všech verzích, nekolikrát. S žádným z mušketýrù jsem se neidentifikoval tak jako s Athosem. Proc práve on? V té sedmé tríde jsem napsal: protože mel rád víno a nenávidel ženy. Athos mel problémy s milady, svou manželkou, a tak ji uškrtil. Ale myslím, že mu zacínám víc rozumet v poslední dobì. Athos byl bytostne konzervativní a to já jsem taky, i když to ­ podle mých názorù na politiku ­ nevypadá."

Svata prostoto. Aspon to vysvetluje, proc vypada jako Eugene Porter z Walking Dead. Hairdo ze 70 let. Jiank take Mullet Head. V EU si ho budou chodit osahavat.

Dalsi ukazka genia:
"Pro dnešní mladé je typická cestovatelská vášen. Vy jste si kdysi šetril na devizák do Francie, ale vaši studenti dnes jezdí bez problémù do Indie ci Peru. Nezávidíte jim?

Mne se to nelíbí z rady dùvodù. Jezdím každý rok jenom do Francie, protože by mì nebavila zeme, kterou kulturne a historicky dùkladne neznám. Když jdu po nìjakém malém mìste ve Francii a je tam socha intendanta (královského správce provincie ­ pozn. aut.), tak vím, že jsem jeho dopisy cetl ve francouzském národním archivu, když jsem si tam pripravoval docentskou práci o vývoji francouzské správy.
Pochybuju, že když nìkdo jede jednou do Nepálu a podruhé do Bolívie, je schopný se té zemi venovat. To je podle mì snobství, stece to prostì po povrchu."

Zrejme priblizne stejne snobstvi jako odsuzovat USA za cokoliv, od mlaceni cernochu po tvrzeni o ohrozeni farmarskych trhu, ktere jsou nepodlozene.
12. 04. 2014 | 11:39

Občan napsal(a):

Minatomirai,
http://www.dol.gov/whd/state/tipped.htm

Stát Georgia - 2,13 dol./hod. (od ledna 2014)
To je dokonce ještě o 7 centů méně než v tabulce, kterou jsem viděl předtím.
Lidé, kteří z něčeho takového musejí v USA "žít", jsou spolehlivě pod hranicemi veškeré myslitelné chudoby.
Není proto divu, že v USA je 16% populace zcela negamotných a dalších 20% funkčně negramotných.
A také není divu, že skoro všechny základní a většina středních škol vč. některých soukromých jede v programu "obědy zdarma pro hladovějící žáky".
A rovněž není divu, že místo kvalifikovaných učitelů učí právě na školách ve státech jako je Georgia stále víc dobrovolníků zavíceméně symbolický plat (symbolický v rámci federace, v Georgii je 2140 dol./měs. PLUS soc. a zdrav. pojištění královskou odměnou). Které USA shánějí všude možně (honem si nevybavím název programu, ale nedávno se o něm neprozřetelně zmínil Šteffl).
12. 04. 2014 | 11:55

minatomirai napsal(a):

Stát Georgia - 2,13 dol./hod. (od ledna 2014)
To je dokonce ještě o 7 centů méně než v tabulce, kterou jsem viděl předtím.
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Department of Labor uvadi pres 5 dolaru, obcan.
Mozna si pletete stat Geogia s republikou Georgia.

Zrejme jste nestacil nastudovat, co to znamena tipped wage. Znamena to, ze zamestnanec ziskava podstatnou cast sve mzdy ve spropitnem, Pokud by tomu tak nebylo, musel by mu zamestnavatel zvysit zakladni hodinovou mzdu, aby se vyrovnala minimalni mzde statu. tak pravi fedealni zakon.

Jste asi jako ten Keller, ktery tvrdi, ze cestovanim po svete mladi nic neziskaji, protoze kdyz napriklad v Oslo uvidi sochu Ibsena, nemohou se s nim ztotoznit, nebot o nem nic nesetli v archivem mistni university. Tim, ze o nem nic necetli, je jim cesta do Norska nejenom na ho***, ale je to i snobismus.
V Cine ta mohou zapichnout uplne, zejmena pokud navstivi museum sexu, nebot s tak velkym prenisem, ktery tam na navstevniky kouka temer pres plot, si nemohou poradit, nebot nemeli moznost se identifikovat s cinskymi sexualnimi praktikami starymi 2 500 let.

Priste si vybirejte data prislusneho ministerstva prace, v tomto pripade americkeho, ktere je uvadi k lednu 2014. Hovorilo se o minimalni mzde, nemluvilo se o o tzv. tipped jobs.
Napriklad tetovani patri mezi vyborne placene tipped jobs, kde baksis je $6.10 na hodinu, bezny hodinovy priujem je $27.50.
Dalsi prace: serviri, kasinovi manazeri, barmani, ochutnavaci vin, atd.

Není proto divu, že v USA je 16% populace zcela negamotných a dalších 20% funkčně negramotných.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ty jsi zjevne gramotny, protoze davas interpunkci tam, kam patri, tvoje mentalni kapacita k pochopeni faktu je temer nulova. Doufam, ze se aspon ke tem pacientum chovas slusne a neokradas je o jejich inkontinentni katata.
12. 04. 2014 | 12:50

Yosif K napsal(a):

Občan napsal(a):
Minatomirai,
http://www.dol.gov/whd/state/tipped.htm

Stát Georgia - 2,13 dol./hod. (od ledna 2014)
To je dokonce ještě o 7 centů méně než v tabulce, kterou jsem viděl předtím.
Lidé, kteří z něčeho takového musejí v USA "žít", jsou spolehlivě pod hranicemi veškeré myslitelné chudoby.
Není proto divu, že v USA je 16% populace zcela negamotných a dalších 20% funkčně negramotných.
KONEC CITATU.

Pane Občan, jste patetický Tymbolín na entou. Co chcete říct jak si mají občané Georgie pomoct k lepšímu životu? Zvolit si za guvernera Goebbelse Kellera? Nebo Jyrku Proubka? Ti by jim zařídili minimální mzdu 7 USD jaká je všude v USA? A kde pod 7 USD na hodinu ani kuře nehrabe? Nebo mají hromadně emigrovat do SSSR/Ruské federce aby se měli lépe?

Kdyby ste neměl mozek totálně zatemněný zuřivou nenávistí nenávistí k USA a ku kapitalismu, tak by vás snad napadlo přečíst si titulek. Jde o "minimální mzdy pracujících za spropitné". Je to system vyžadující důvěru v lidi, v zemích devastovaných bolševismem a sosálistickou černou ekonomikou absolutně nevídanou.
číčnici a číšnice pracují jako de facto ičaři, repektive dostávají ZÁKLADNÍ mzdu ve formě 2,14 USD na hodinu plus zdraVKO PLUS SOCIÁLKO A NECHÁVAJÍ SI ZPROPITNÉ KTERÉ SE DÁVÁ VE VÝŠI 15-30% A JO BOHATÍ LIDI NEKDY DAJÍ VÍC.
tOTO ZPROITNÉ ČÍŠNÍCI ZDANUJÍ - čili i z něj se platí sociálka dan z příjmu atd atd. Příjem se zpropitným je na solidní úrovni. Pokud není hospoda totálně prázdná, není problem kolektovat na sporpitném 20-30 USD na hodinu. Bernák to ví taky - lidé proto z těch částek spropitného i platí daně.

6e se takto sejmne Tzmbolín jako vy, to ještě není tak zlé. Podobné kydy a dezinformace však hlásá i zuřivě nenávistný pseudoprofesor Keller.
12. 04. 2014 | 13:15

minatomirai napsal(a):

Průměrně se prostě mají Američané fajn. Hotovo, dvacet.
----------------------------------------------------------------------------------------------
Maji, neoddiskutovatelny fakt. Nejenom to, jsou to prijemni lidi skrz naskrz (lulu tam nepocitam, neb je na cracku, ale jiste se mu v teple Floridy zije dobre, neb americky lid je velice charitativni), pokud se clovek nekdy ve svete dostane do nejakeho pruseru, muze spolehat na Americany, oficialne i neoficilane, ac sam neni jednim z nich.
12. 04. 2014 | 13:32

Yosif K napsal(a):

Pane Občan že se takto sekne Tymbolín jako vy, to ještě není tak zlé. Podobné kydy a dezinformace však hlásá i zuřivě nenávistný pseudoprofesor Keller.

Tuhle byla na Novinkách "břitká" tiráda pseudoprofesora Kellera ohledně Řecka.

Mzdy v řecku jsou dle pseudoprofesora "přiměřené" (popeláři berou 1600 EUR měsíčně atd atd jednotkové mzdové náklady v řecku jsou vyšší o 34% než v SRN, v řecku se tedy noplatí vyrábět téměř vůbec nic, speceilně v brutálně přepláceném státním sektoru).

Za krizi v řecku prý mohou "nerozumné náklady na zbrojení". Ty však požírají 5-6% HDP a řečtí "pracující" jsou reálně přepláceni o 18-20% HDP. Okamžitý pokles výdajů na obranu není možný, ale i kdyby spadly výdaje na obranu na 2% HDP, i tak řečtí "pracující" by museli mít do žlabu podstatně výše než si zvykli za vlád rozhazovačných sosálistů.
Keller rozšiřuje bludy otevřené směřující ku zničení kapitalismu. O zničení demokracie Keller sice nemluví, ale demokracie bez kapitalismu nemůže dlouho přežít. Pokud púřevlídne státní (všelidové) vlastnictví, nezbytně nastupuje budto bolševická nebo státně kapitalistická diktatura a třídní teror.

článek v novinkách popisoval seminář na unioversitě. Keller za státní peníze rošiřuje mezi mládež goebbelsovksé bolševické lži, Přrdestavte si ten kravál, kdyby na unoverzitě učil nacista. To že na univerzitě učí nenávistný ultralevičák je však OK. Proč ne. Pak je ale žádoucí všechny sprosté lži rozšiřované Kellerem monitorovat a veřejně uvádět na pravou míru.
12. 04. 2014 | 13:39

Yosif K napsal(a):

Zajímavé je že system spropitných byl tiše tolerován i za socíku - patrně proto že nebylo možné jej administrativně vykořenit.

Tabulkový plat číšník (nebo kuchaře) byl celostátně dejme tomu 1200 Kč. V Osoblaze to neebylo tak špatné, na pryze 1 to bylo dorovnáno spropitným a vekslováním na úroven destitisícových částek. Za přidělení místa pinkla na Praze 1 se samozřejmě tvrdě a pravidelně platilo.

Na venkově inspktoři a náměstci málokdy šli domů bez cepu uheráčku a flašky konáčku. Na Praze 1 měli lidi typu sosálista Jyrka paroubek BOINY A KLID. Lépe řečeno rovnou doláče, mařeny, liry atp a klid.

Kombinace CSS a STB byla jediným způsobem jak nahradit podminku členství v KSC v takovém výhodném korytu.
12. 04. 2014 | 14:08

Kelt napsal(a):

Tak jak pozoruji,tak profesor Keller leží modrým bolševikům v žaludku jako kámen a ne ho strávit,či vyzvrátit.
Již ho zde jeden duševní velikán přirovnal ke Goebbelsovi a to jen proto,že profesor Keller si dovolil v zemi,kde ještě trochu funguje formální demokracie vyslovit svůj názor na problém,který může zásadně ovlivnit naše příští budoucí.
Prý je také ultralevičák-hlásá snad ozbrojený převrat,snahu řešit problémy násilím atp.?
Nic takového,jenom si dovolil poukázat na nebezpečí tajně šmudlané smlouvy,která by mohla znamenat likvidaci domácího trhu potravin a nám vnutit konzumaci potravin,jejichž kvalita odporuje evropským hygienickým normám.
Dle modrých bolševických norem,které zastává onen duševní velikán/spíše by sedělo napsat neonacista/by bylo záhodno zakázat profesoru Kellerovi učit na universitě.
Tak to začalo v Německu ve třicátých letech minulého století-jak potom dopadlo,víme všichni.
12. 04. 2014 | 14:24

fafnir napsal(a):

Občan
něco k meritu věci by nebylo.Článek je původně o tom, že vedoucí kandidát socanů na poslance EU,tady vyhrožuje,jako správný funkční komouš,strašidlem USA,potažmo smlouvou TTIP,která má posílit euroatlantickou spolupráci.Sice jde zcela proti tomu co ČSSD oficiálně hlásá,zato by byl svými názory zcela v názorovýchintencích KSČM.Proč by také ne,když s ním KSČM uvažovala co kandidátem za tuto stranu na presidenta.(To pro paní Pechovou,kerá o jeho členství v KSČ považuje za mladické poblouznení).
A najednou zde někdo mává jako klackem,hranicemi chudoby,a průměrným platem v Americe.Blbost.Chudoba je tam,odkud lidé utíkají.Tam kam utíkají je evidentně lépe.Na to nepotřebujete žáné vygooglované statistiky OSN.No ,když chybí zdravý selský rozum,tak holt potřebuje nic nevypovídající statistiky. Ten zde chybí více lidem,evidentně začasté absolventům tlamocičných oborů(politologie,sociologie etc).Základní premisa je jednoduchá,a lze se poučit i v historii.Velký trh samozřejmě absorbuje lépe turbulence a výkyvy,jak finanční tak komoditní.Filutova představa našeho pidistátečku zcela samostatného,obklopeného a ochráněného cly,je prostě směšná.Hodlá li operovat Švýcarskem je mimo,Švýcaři v současné době otevřeli Schengen a mají spoustu smluv s EU.Představa,že po vystoupení s EU bychom dostali stejný status jako Norové a Island je srandovní.Zapomíná,jako Svobodní, ODS a další euroskeptické partaje,že na smlouvu musí být nejméně dvě strany.Myslíte,že se někdo pohrne uzavírat jakoukoliv smlouvu s někým,kdo na již uzavřenou smlouvu plivl?S vámi bych tedy chtěl obchodovat.Jestli vám to nedošlo,tak nejsme v pozici ani Švýcarska,ani Norska,a obklopíme li se navíc cly,náš vývoz zcela zkolabuje,a dovoz prodraží.Co a kam podle vás můžeme prodávat.Řepný cukr do Brazilie,Vambereckou krajku ve velkém,Škodovky zatížené cly,povídejte,přehánějte.To si naivové vážně myslíte,že my si uvalíme na dovoz cla,a ostatní nám to neoplatí.Sancta simplicitas!A ještě jedno si uvědomte.Lidé v referendu odhlasovali vstup do EU.To je nepopiratelný fakt.Slováci jsou s eurem spokojeni,druhý fakt.Nadáváte na Euro a hýkáte blahem nad samostatností naší měny.Že naše Národní banka,vaše božstvo,keré prý zaručuje naší nezávislost,odrbalo každého kdo měl jakékoliv úspory o 8%,že to celkově hodilo pro to vaše úžasné naši nezávislost chránící božstvo nějakých více než 70 miliard,je důvodem k vašemu radostnému hýkání.Asi jste tak úspěšní,že žijete bez úspor a rezerv. Pak je ovšem vaše radost na místě.Okradli jiné a to lidi s vaším charakterem vždy potěší,nicht Wahr ?Od lidí jako Filuta,levounskému multinicku 17 bil, a dalších si klidně,ba rád nechám říkat eurohujer.Od bývalých svazáků je to poklona.
PS že EU má spoustu chyb,je jasné každému.Rozdrobením na pidistátečky a celními bariérami chyby rozhodně neodstraníteAle podívejte se do historie,jak hospodářsky nakoplo zemi sjednocení Německa v 19.stol, a jak z Německa zakrátko udělalo velmoc.
12. 04. 2014 | 14:32

fafnir napsal(a):

Kelte
on vám někdo zakazuje konzumovat domácí potraviny?A s pistolí u hlavy vám nutí pojídat a nakupovat šmejdy z USA? A nepovídejte?To vám má někdo věřit? A že Keller je vší svou myslí komouš,je jasné každému.Kromě tedy ultalevicovým politologům.Despekt.
12. 04. 2014 | 14:46

Yosif K napsal(a):

Pane Kelt - Keller hlásá lži a nenávist, Keller hlásá že
1) "současný system (´=soukromé vlastnictví) je nerozlučně spjat s korupcí a s ekologickou devastací" a že je třeba jej od základu změnit.
2) že voliči pravice z řad "neboháčů" (včetně Arabů a černchů) jsou duševně nesvépravní schizofrenici.
3) že "system (=kapitalisté) obelhává a zotručuje veřejnost přes vlastnictví novin a televizí.

Jaká je tedy cesta ku prosperitě, ekologické rovnováze a pravdě a sosálistickému štěstí? Je to zcela logické, Keller se zlobí že to "jeho vysokoškoláci" nechápou"

1) je zapotřebá zrušit system soukromého vlastnoicvtí býroby, to jest pokud možno co nejvíce znárodnit.
2) je třeba znemožnit lidem "hlasovat špatně proti jejich zájmům" ergo kladívko zakázat pravicové strany.
3) Je třeba znárodnit noviny, časopisy a televize, aby si lidé mohli přečíst "pravdu o kapitalismu" a ne sledovat sračky jako ordinace v růžové zahradě.

Proti Kellerovi je Jiří Dolejš zdráfdce dělnické žtříssy a pravocový rebvizionista. KSCM je pro Kellera příliš napravo.

Keller také veřejně varoval Zaourálůka aby nepodporoval NATO proti Rusům.
Ergo kladívko -budto je Keller slizký proljhný had který kouká kam vítr tam plášt - tak lhat voličům co chtějí slyšet, NEBO a to spíše - polofašistický putinismus-stalinismus Keller považuje za sympatické řešení problemu splečnosti.

Možná že i Putinsmus-Stalinismus je pro Kellera příliš vpravo, ale Keller na něm pozitivně vidí to, že jde o system státního vlastnictví strategických podniků, televizí a novin který umožnuje ovládat společnost jako stádo ovcí k jakýmkoliv "žádoucím cílům". Což se Kellerovi v podmínkách soukromého vlastnictví novin a televizí těžko může podařit.

Přeštěěte si jak začínal "socalistický reformátor" Benito Mussolini. A jak si notoval s Gandhím, s Leninem, se Stalinem a s Bucharinem. Mimochodem MNussoilini dostal řád bílého lva za skvěloi studii o Janu Husovi.

Přečtete si nekde jak Stalina obdivoal a propagoval velký dramatik GB Shaw. Atd atd.

Akademický titul a schopnost psát knihy ještě nezaručuje že akademik není brutální bezohledný totalitář.
12. 04. 2014 | 14:53

fafnir napsal(a):

Yosif K
nač tak složitě dokazovat,když je to tak jednoduché.Utíká se za lepším.Utíká a odchází se z celého světa do USA,Australie,Evropy.Odchází se začasté z Evropy (tedy i Česka) do USA.Za větším platem,za podmínkami při vědecké práci etc..Mám tam dost známých.Neutíká se do Ruska,ani nikam do Asie.Odtamtud se utíká.Jako za boševika.Nikdo neutíkal k nám,ale odtud, začasté s rizikem.Jednoduché,přehledné i bez tabuĺek hodinového platu(to pro občana)Věci jsou zpravidla daleko jednoduší,než se pokouší tady mlžením leckdo konstruovat.
12. 04. 2014 | 14:56

Kelt napsal(a):

fanfire,
už jsem četl dost hloupých reakcí na mnou vyslovený názor-dnes jste "jednička"
Jenom malý dovětek-je všeobecně známo,že v supermarketech na našem území,vlastněných zahraničními společnostmi,konzumujeme méně kvailitní zboží,než ve stejných na území BRD,mnohdy za vyšší ceny.
To mám z vlastní praxe,neb bydlíme cca 15 km od hranic s BRD a tak mohu prakticky porovnávat.
Další dovoz "levných potravin"made in USA by mohl tuto situaci ještě zhoršit.
12. 04. 2014 | 14:58

skura napsal(a):

http://i.huffpost.com/gadgets/slideshows/224090/slide_224090_932007_free.jpg?1346882882000
12. 04. 2014 | 15:00

čert }:o) napsal(a):

fafnire
Klid. Pořád si prostě neuvědomujeme, že slušný
člověk s komunistou nemluví. Pořád si neuvědomujeme,
že se s nimi prostě mluvit nedá. Pořád doufáme v jisté
lidství. Jsme naivní =o)
12. 04. 2014 | 15:04

Yosif K napsal(a):

Keller kritizuje své studenty protože "hlupaci naivně" bojují proti korupci bez ohledu na levicová či pravicová stanoviska. To je dle Kelelra zcela naivní a zbytečné, jelikož korupce je nedělitelně spojena se systemem soukromého vlastnictví. Studenti mají "bojovat proti systemu" a až system zničí, zároven zničí i korupci. Dokud "nezničí system" nebude ani zničena korupce.

Je třeba "zničit system" a korpupce bude vmýcena a socální sparvedlnost nastolena. Zemegula bude zachráněna. Keller zařídí ráj proletářů na Zemi - ale pozor - napřed je třeba "zničit celý system".

Jestli Keller není pomatený ultrabolševik, tak potom už asi nikdo........
12. 04. 2014 | 15:17

skura napsal(a):

Kolik stojí hlad?

MartinO:

Absolutní chudoba je úroveň chudoby definovaná minimálními možnými potřebami na jídlo, oblečení, zdravotní péči a obydlí.

Vyjádřit něco takového v dolarech vypadá sice študovaně, ale je to naprostá blbost, vzhledem k tomu kolik stojí bochník chleba v Bangladéši anebo ve Švýcarsku. Je to prostě špatně vyčíslitelná míra hladu a jiného strádání.

Nehledě na naprosto zmatené zaměňování pojmu extrémní za pojem absolutní. První vyjadřuje krajní bod na škále a druhý je opakem pojmu relativní (jsoucí ve vztahu k něčemu).

Hezký den!
12. 04. 2014 | 15:19

Yosif K napsal(a):

Kellerův politický konzment je "chudý volič, ale pozor pouze nezburžoaznelý, to jest ten který voilí soprávně ten který chce zničit system.

Chudé pracující voliče včetně "usedlých černochů a Arabů" volících pravici Keller zuřivě nenávidí, jsou to "nesvéprávní schizofrenici".
Ideální Kellerovský volič je "mlsdý uvěznený černoch", bilý chudý pobírač dávek a čerstvý "nezburžoaznělý" arab a černoch, podpalující auta a mateřské školky - to jest "ničici system". Po zničení systemu se tento volič má samozřejmě uklidnit a pilně budovat rozvinutý socík dle rozkazů z Kellerovského politbyra. Hahaha..... zlatý voči.....

Vitejte v odvážném novém světě - BRAVE NEW WORLD řízený zapšklým Kellerovským politbyrem.........

Řekněte mi někdo že nemám pravdu, že Keller je neškodný socální demokrat...hahaha....zlatý voči!!!!!!!!!
12. 04. 2014 | 15:26

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):

Další dovoz "levných potravin"made in USA by mohl tuto situaci ještě zhoršit.
12. 04. 2014 | 14:58
Zhoršit čím? 6e byste kupoval levnější potraviny? Jste opravdová mimoza s mozkem totálně zatemněným nenávisti ke všemu "nesocalistickému".

Jak si myslíte že by se žilo za rudozeleného Kellerovského teroru? Myslíte si že by vám za Kellerovského socíku dovolili jezdit kupovat potraviny do SRN?
12. 04. 2014 | 15:30

fafnir napsal(a):

Kelte
a kdo vás nutí nakupovat zboží,které se vám nezdá?Že to mají v supermarketu,no a?Že je v Německu kvalitnější,?A co vám brání nakoupit si tam?On vám to někdo zakazuje?Co vám brání,nakoupit u výrobce ,kterému důvěřujete.U farmáře,v malé pekárně.Nebo vás snad vedou v poutech do místního supermarketu?Povídejte,přehánějte,argumentujte,ať se také pobavím.Jestliže něco nechci,a přesto si to koupím,jsem slabomyslný.Hele,jste vůbec svéprávný?Nevypadá to tak,člověk který kupuje to co nechce.Podivné........
12. 04. 2014 | 16:09

fafnir napsal(a):

A ještě Kelte a vlastně i daší levouni
Když jsou USA tak satanské,je tam taková bída svrab a neštovice,jak to,že se tam tolik lidí touží dostat,zhusta ilegálně,a nikdo neprchá odtamtud,do rájů na Kubu,do Venezuely,Ruska,Číny. Mohl byste to objasnit.Kdyby se vám to podařilo ve větším měřítku imputovat těm prchajícím,třeba byste dostal americké vyznamenání.Tedy v případě,že byste ty Mexičany,Afričany,Indy,Číňany a jné ilegály přesvědčil,že Amerika je taková bída,že není radno tam prchat.Amíci by to uvítali,dost by jim to ušetřilo ve státní kase.
Pole k argumentům máte otevřené.
12. 04. 2014 | 16:23

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Nu MartinO má aspoň ponětí o percentilech a tak možná i decilech, minatomorai prostě na vás vybafne onen nesmysl, že " průměrně se 310 milionů Američanů má lépe než 10 milionů Čechomoravoslzeskoromů".
MartinO ale neví, že průměrnou mzdu samozřejmě ovlivňují i výplaty bonusů např. bankéřům, považuje takové váhy určtých příimových percentilů za nevyýznamné, nesovisející nijak s tématem, také žertovně smutné.
Minatomoraie to nezajímá vůbec , typický kolektivistický šašek, relikt bolševického způsobu "uvažování" - jeden člověk v USA sní jedno kuře a druhý žádné, ale oba snědli průměrně půl kuřete, v Česku sní jeden občan půl kuřete a druhý žádné, oba však snědli čtvrt kuřete.
Oba Američané se tedy mají mnohem lépe než oba Češi - dle minatomorai.

Minatomorai, prozraďte Vaše úspěchy, když tedy ty profesora Kellera (ne "Kella",, to jste si špatně opsal z wikipedie, zkuste bádat znova,. do kelu ude naopak celkem oprávněně posílají někteří diskutéři vás) jsou pro Vás nicotné a zesměšňujete jeho práci, čím jste oohatil tento svět Vy ? Poučkama typu " průměrně se mají Američané lépe než Češi , zde Vám to dokáži na příkladu průměrné mzdy" ?

Minatomorai, a jak je to se zadlužením, jsou Američané méně průměrně zadlužení než Češi ? Co čisté majetky ? Mají průměrně více čistého majetku než Češi ? Co nerovnost - jsou průměrně si více nerovní Češi nebo Američani ?

A šariátníci ? Ti se mají jistě průměrně mnohem hůře než Češi, ne ?
:-(

P.S.Nehodnotím Američany jako lidi, a už vůbec ne paušalně, jsou mezi nimi grázli ilidé normální, kooperující. Tak jako všude na světě vám jedni pomohou do pekla, jiní vám pomohou po lidsku.
Mnohým lidem také pomohli někteří Američané dostat se na onen svět, aniž by si to tyto oběti přály. Češi zdaleka ne v takové míře. Nijak ale netvrdím, že o to jsou Češi lepčí lidé - než Američané, to by asi nebylo správné.
-------------
skura
Taktéž zbrojní výdaje, lidé si myslí, že když mají zbrojní výdaje /v domácí produkci/ např. Rusové mnohem menší než USA, tak jsou i mnohem hůře a méně vyzbrojeni. Přitom ale Rusové často pořizují analogické zbraně za cca 60 % nákladů na jejich pořízení USA vládou, Číňany si vůbec málokdo v tomto troufá hodnotit, někde jsme četl že může jít jen o 20 % nákladů USA...
12. 04. 2014 | 17:49

MartinO napsal(a):

17.5:

http://www.bls.gov/news.release/wkyeng.t05.htm

Zde máte již snad všechno co požadujete.. Horní a dolní decil, pohlaví, rasu i vzdělání...

Jinak vaše relativizování úplně všeho je dobré leda tak na nic. I v takovém Kongu se má tamní nejbohatší člověk jistě lépe než v USA ten nejchudší. Takže dle vaší logiky nemůžeme ani říct, že průměrný Amík je na tom aspoň po materiální stránce líp než průměrný Kongan.
12. 04. 2014 | 18:28

Kelt napsal(a):

fanfire,16,23
Vy jste demagog,jako když ho "vyšije".
Nejdříve mně podsunete něco,co jsem nenapsal-kde píši,že USA jsou satanské a další takové Vaše bláboly,se kterými pak "úspěšně"polemizujete.
Vy modří bolševici a nová se zde vyskytující sorta neonazi naprosto nejste schopni jiný názor"vydýchat" a zůstat na úrovni věcné diskuse.
Takto se chovali komunisté před rokem ´89-Vy jste jejich manýry převzal.
12. 04. 2014 | 19:32

MartinO napsal(a):

Kelt:

To ale není o Kellerových "jiných názorech" ale o jeho vyložených populistických lžích, mimo jiné o hrozícím zákazu farmářských trhů

http://byznys.lidovky.cz/keller-je-mimo-straseni-koncem-farmarskych-trhu-odmitaji-americane-i-cesi-1l5-/firmy-trhy.aspx?c=A140411_154813_firmy-trhy_mev
12. 04. 2014 | 19:39

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
fanfire,16,23
Vy jste demagog,jako když ho "vyšije".
Nejdříve mně podsunete něco,co jsem nenapsal-kde píši,že USA jsou satanské a další takové Vaše bláboly,se kterými pak "úspěšně"polemizujete.

Konec citatu.
Prominte pane Kelt ale z Kellera nenávost k USA a ku kapitalismu obecně přímo kape a z vás mnohdy taky.

Kelt je "opatrnej člověk" aby neřekl rovnou zničení kapitalismu nebo postřílení kapitalistů. Místo toho mluví o "zničení systemu soukromého vlastnictví" a o "nastolování OPRAVDOVÉ socální spravedlnosti které nelze v současném systemu dosáhnout". A o tom že "chudí voliči nesvéprávně schizofrenicky volí pravici".

No to už nezbývá nic než těm schizofrenikům násilím zabránit aby nevolili proti svým zájmům. Pak se vlády ujme Kellerovské politbyro a "absolutní socální spravedlnost" bude na věky uzajištěna.

U Kellera je to asi takové jako když neonacisté se místo "Heil Hitler" zdraví "achtundachtzig". Právně je to méně závadné ale každý kdo není padlý na hlavu ví oč jde. Specielně "soukmenovci" vědí oč jde.......

Socanům se podaří dostat do Bruselu fanatického Putinistu-Stalinistu - to je pro socany debakl který asi nemá nikde jinde v Evropě obdoby.
12. 04. 2014 | 19:49

Yosif K napsal(a):

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Taktéž zbrojní výdaje, lidé si myslí, že když mají zbrojní výdaje /v domácí produkci/ např. Rusové mnohem menší než USA, tak jsou i mnohem hůře a méně vyzbrojeni. Přitom ale Rusové často pořizují analogické zbraně za cca 60 % nákladů na jejich pořízení USA vládou, Číňany si vůbec málokdo v tomto troufá hodnotit, někde jsme četl že může jít jen o 20 % nákladů USA...
12. 04. 2014 | 17:49
Nedá mi než poukázat na to jak se sovětské zbraně osvědčují na bojištích mimo zbídačenou Ukrajinu.

Irak byl vyzbrojen většinově sovětskou vystrojí, ta nepřežila ani deset dní války a byla z ní hromada šrotu.

Syrská armáda má "moderní radarové a protiletecké systemy z Ruska", imrvere čučí do ruských radarů, israelci přelítli syrii z jihu na sever, rozbombardovali jaderný reaktor, vrátili se zpět a syrská armáda se o tom dozvěděla až z televize.

Bašír Assad může každý den děkovat B-hu, že jej Israel balohovolně nechává žít. Kdyby mu Israel rozšrotoval letectvo, s Assadovským režimem je za pár dnů konec, ale israel preferuje v Damašku pomateného kleptokratického socálistu před pomatenými kleptokratickými šariátníky - a jiná volba u Arabů asi není......

Těžko říct jak rusové se zbraněmi pokročili - obecně se dají vojensky zajímavý věci sestavit i z čipů do playstations, takže Rusové tímto způsobem se asi dostali dál, nemluvě o činanech kteří ty čipy mnohdy dělají.

Co se týče další expanze Ruska - jedna věc je Krym kde 75% obyvatelstva je ruskej vojenskej personál + rodiny, jiná věc jsou oblasti kde převažují Ukrajinci, ti by asi zkusili připravit Rusům novej Afganistán.
12. 04. 2014 | 20:09

aga napsal(a):

fafnir napsal(a):
A ještě Kelte a vlastně i daší levouni
Když jsou USA tak satanské,je tam taková bída svrab a neštovice,jak to,že se tam tolik lidí touží dostat,....

Fafnire, sice máte mytologický nick, ale zřejmě jste nikdy nečetl žádnu pohádku, nebo ji při své přituplosti nepochopil. Vy nevíte, že satan má mnoho metod, jak svádět lidi do pekla, lhát a vydávat svrab a neštovice za demokracii a svobodu? To je na tom právě to satanské, vážený fafnire. Ti chudáci, kteří čertu prodají duši a domov za pár zlaťáků, litují až když už je pozdě.
13. 04. 2014 | 07:54

Kelt napsal(a):

aga.
on fanfir možná nikdy nečetl žádné pohádky,ale zato zde šíří neonacisticé pohádky-přesněji řečeno lži.
Je to triumvirát Yosif K.,fanfir a resl.
Jejich metoda práce je lež jako úderný argument.Podsouvají oponentům jejich údajná vyjádření z kterých pak dovozují:
-jste bolševik/oni totiž neznají význam toho slova/pro ně to je jen nadávka
-nenávidíte svobodný svět,jehož representantem jsou USA
-usilujete o zničení svobodného světa-minimálně verbálně
-vývoz demokracie všemi prostředky i pod smyšlenými důvody-viz Irák,Libye a Sýrie je nezadatelným právem silnějšího-kritiku toho klasifikují jako útok na demokracii
-nejsou ochotni a schopni věcné diskuse,v nadsázce řečeno,kdyby měli tu moc,tak Vás nechají v lepším případě zavřít,ale jako ohrožení demokracie by bylo lépe Vás fyziky likvidovat.

Musím se přiznat,že jsem si několikrát zakázal s těmito individui fašistického ražení zavádět jakoukoliv diskusi,ale bohužel k mé smůle, jsem to nedodržel.
Tou smůlou mám na mysli takovou pachuť v mysli,která zůstává při čtení jejich "myšlenek".
13. 04. 2014 | 09:24

čert }:o) napsal(a):

aga napsal(a):
Fafnire, sice máte mytologický nick, ale zřejmě jste nikdy nečetl žádnu pohádku, nebo ji při své přituplosti nepochopil. Vy nevíte, že satan má mnoho metod, jak svádět lidi do pekla, lhát a vydávat svrab a neštovice za demokracii a svobodu? To je na tom právě to satanské, vážený fafnire. Ti chudáci, kteří čertu prodají duši a domov za pár zlaťáků, litují až když už je pozdě.
13. 04. 2014 | 07:54
------------------

tak to je nejlepší argument na hnusný kapitalisty
jakej kdy byl napsán. Takovej realistickej, ostrej,
inteligentní a bez příkras =o)))
Tohle by se mělo tisknou všude, aby náhodou
nikdo nechtěl ject do Ameriky, nebej Belzebub
aby tam chtěl žít !
Neděle krásně začala. Všem pravounům hezký
a nerušený volný den
13. 04. 2014 | 09:40

čert }:o) napsal(a):

Kelte
jestli jsou vámi vyjmenovaní lidé fašistického
ražení, tak vy jste ultralevičák bez skrupulí
co klidně bude věšet a krást ty a těm, co se
mu jen nelíbí pro svůj názor. Vy máte pěkně
nakročeno zrovna do pekelných bran, soudruhu.
V pekle je pěkně rudo
13. 04. 2014 | 09:53

Yosif K napsal(a):

aga.
on fanfir možná nikdy nečetl žádné pohádky,ale zato zde šíří neonacisticé pohádky-přesněji řečeno lži.
Je to triumvirát Yosif K.,fanfir a resl.
Jejich metoda práce je lež jako úderný argument.Podsouvají oponentům jejich údajná vyjádření z kterých pak dovozují:
1) -jste bolševik/oni totiž neznají význam toho slova/pro ně to je jen nadávka
2) -nenávidíte svobodný svět,jehož representantem jsou USA
3) -usilujete o zničení svobodného světa-minimálně verbálně
4) -vývoz demokracie všemi prostředky i pod smyšlenými důvody-viz Irák,Libye a Sýrie je nezadatelným právem silnějšího-kritiku toho klasifikují jako útok na demokracii
5) -nejsou ochotni a schopni věcné diskuse,v nadsázce řečeno,kdyby měli tu moc,tak Vás nechají v lepším případě zavřít,ale jako ohrožení demokracie by bylo lépe Vás fyziky likvidovat.
KONEC CITATU.
Pane Kelti, nevidím vám do hlavy ale Keller je jako neonacista který místo Heil Hitler má na rukávu 88. Kdo není trouba, ví ič Kellerovi jde.
1) Keller BYL BOLŠEVIK, je posedlej studiem franouzské revoluce, odsuzuje "součqsný system jako nereformovatelný, inherentně spojený s korupcí" a veřejně sympatizuje s polofašistickým Putoinismem Stalinismem - strategické podniky, TV, noviny atd vlastní stát, volby jsou prázdná formalita a osvícený gosudar dělá co chce. Tím že Keller propaguje znárodnění všech výrobních prostředků a masových medií, tak je de facto totalitář jak víno. To co Keller chce sice lze demokraticky nastolit ale nelze to bez totalitního řízení společnlosti udržet. To po Kellerovi očividně nevadí.
2) ano to je pravda - přitom USA jsou v některých aspektech siuce méně solidární ale v jiných aspektech více solidární než Evropa. Keller nenávidí Ameriku živočišně a oudiově, zatemnuje mu to mozek natolik že jde na veřejnost s očividnými lžemi. USA jsou ráj farmářských trhů fanatik Keller plašší že USA je chtějí zakázat. Totalitářský lhář.....
3) U Kellera to platí - jediné segmenty společnosti ketré jsou pro něj "uvědomělé" jsou radikalizovaní nezaměstnaní a čerství "nezburžoaznělí" černoši a arabi. To jest segmenty společnosti které pálí, ničí a snaží se NÁSILNĚ nastolit alternativní odborářský nebo ŠaRIÁTSKÝ "stát".
4) Shodou okolností Irak a Lybie byly ovládány diktátory s hitlerovskými způsoby. Hitlery nejde odstranit "demokraticky". V případě Iraku Saddam se odsoudil sám agresí do Kuvajtu - kdyby toto neprovedl, vládl by dodnes.
V případě Lybie - režim se sesypal sám. To že nyní vládne kmenový system je jiná věc. I vláda Kadáfího byla postavena na kmenové vládě kmene Gadafa. Nyní si kmeny vládnou sami - hůže či lépe ale bez Hitlera.
5) USA nikdy nezakázali komunistickou stranu. V Kellerovském systemu by to vypadalo plus minus jako za bolševiků. Za nedovolené podnikání nebo neopatrně řeči by lidé šli do Gulagu. Jinak než násilím nelze Kellerův "všelidový system" udržovat. Podívejte se do Venezuely - je tam jakási demokracie ale pokusy všechno znárodnovat budí silný odpor. řešení je že budto "důslední socalisté" demokracii postupně zničí (a bude klid na budování hajzlpapíru který tam nyní díky socíku není) , nebo přestanou být důslední a povolí zpět kapitalismus. Keller je "důsledný csocalista" který chce "system odstranit radikálně" ergo kladívko je to totalotář jak víno, to co chce se demokraticky udržet nedá déle než půl roku. Pak už musí hnát lidi do Gulagů aby se zdání utopického systemu udrželo.
Dtto Kuba - sice povolili soukromé pdnikání do 5 lidí ale zavírají do gulagů liki kteří třeba zaměstnali 6 lidí, nebo prodávali něco z Tuzexu atd atd. Jak tohle může fungovat? Pouze pomocí neustálého totalitního teroru.
13. 04. 2014 | 11:43

fafnir napsal(a):

Aga,Kelt
ale čel jsem pohádky,četl.Dokonce zvlášetě vybrané autory povině.takovou Helenu Malířovou,třeba její Šípkovou Růženku,kde Růženku vysvobodí ,vlasně nevysvobodí nikdo,protože se trním neproseká princ,ale prostý voják,který se nad Růženko sice skloní,ale pak ji nepolíbí a tady cituji:"nebude probouzet starý nespravedlivý svět."A takhle uhozených pohádek bylo několik desítek stran.Nebo tu od Jiřího Wolkera "O milionáři,který ukradl Slunce"ké znáte? Ta je zvláště vypečená.Já si je dodnes pamatuji,neb když jsme je jako povinou četbu měli přet třídou hodnotit,jsem ve 2. třídě(1954) a řekl jsem že to je blbost a ne pohádka,dostal ponámku a máma musela do školy.Proto si ty prákoviny pamatuji.
Ale u vás mám pocit,že jste v této zemi před 89. nežili.Podle vás nikdo z této země neutíkal?
Tak si aspoň přečtěte tohle:http://www.radio.cz/cz/rubrika/udalosti/282-lidi-naslo-smrt-na-hranicich-totalitniho-ceskoslovenska.
Mimochodem,poslední mrtvý byl v.1989 a bylo mu 9.No hlavně že vy čtete pohádky o spravedlivém socialismu.
A k modrému bolševikovi si dovolím poznamenat,a opravit,Jenom prosťáčci spojující pravici s ODS.Nikoliv modrý,ale modrofialový.A konzistentně ODA,poté TOP 09.
A bolševik pro mě není jen nadávka,politologu.Bolševik je pro mě konkrétno.Táta v Jáchymově,zastavení se v Budapešti 1957,tedy už rok po zničení Budapešti Ruskými bolševiky(bohužel i účastí našich vojsk MV)zákaz studia,okupace,pardon z vašeho pohledu internacionální pomoc,v roce 1968,vvychutnal jsem si to osobně u rozhlasu,střílení milicemi do lidí a mrví v srpnu 1969,také osobně střed Prahy a Tylák,osobně Palachův týden.To jsou moje prožité konkétní osobní definice bolševika.K tomu je toho spousta vyčteno,třeba ze "Souběžných dějin USA a SSSR,od francouzských komunistů Louise Aragona a Francoise Mouroise.Po 89 ."Černá kniha komunismu"Solženycinův Souostroví Gulag, a pro ty kdo kecali že v 68 nevědí co je skutečný komunismus,tak např. Mňačkovy "Opožděné reportáže"(sám byl komunistou)vydané aspoň to co mám 1964 a vr.1965 v knižnici Máj vydaného "Jeden den Ivana Denisoviče " od Solženycina .A vůbec původní a nejhrůznější význam slova bolševik je k nalezení a pochopení v díle Michaila Šolochova(komunista dokonce ověnčený Stalinovou cenou) v jeho románu"Tichý Don".
A bolševiky v tom skutečném významu slova, a k tomu ubohými a argumentačně zcela neschopnnými a nevzdělanými,nepolíbenými historií a fakty,jste vy oba.To Dolejš, je jiný kadet.On se občas zkouší přetvařovat a dělat ze sebe člověka.Vy jste takové Semelové v kalhotech,potažmo Grebeníčci,či Jakešové.
13. 04. 2014 | 13:36

Kelt napsal(a):

Yosif K.,
"shodou okolností byl Irák a Libye ovládány diktátory s Hitlerovskými způsoby-diktátory nezle odstranit demokraticky,"konec citátu.
Zůstanu u toho Iráku.

Zásadním a rozhodujícím impulsem pro invazi do Iráku byla informace CIA,že Husajn vlastní ZHN,které je schopen v krátké době použít.
Jak se poté kázala tak to byla KARDINÁLNÍ LEŽ-žádné ZHN nebyly v Iráku nalezeny.
Tato lživá informace CIA byla impulsem pro vojenskou invazi bez SOUHLASU RB OSN.
Jaký je výsledek oněch deseti let vojenských akcí USA a některých členů NATO?

JEDEN MiLION mrtvých iráckých civilistů a cca 15 tisíc intervenčních vojáků,z toho cca 10 tisíc Američanů.
Dnes a denně tam umírají desítky civilistů v probíhající náboženské válce mezi sunity a šiity.
Centrální vláda nemá pod kontrolu ani Bagdád a po plánovaném odchodu zahr.vojsk bude Irák směřovat k islamistickému státu s právem šaria.
Tak to je výsledek" vývozu demokracie."
Nepokládám to za nic pozitivního ani pro obyvatele Iráku ani pro křesťanský svět,který byl údajně ohrožen husajnovou "atomovkou",protože to jen stupňuje nenávist islámských států vůči křesťanské populaci.
Obdobně a možná ještě hůře to dopadne v Afganistánuaž to do ruk vezme talibán.
Praktické důsledky pocítil Madrid,Londýn,Paříž a naposledy Boston.
Kolik stovek nevinných civilistů to zaplatilo životem?
Jsou matky a otcové kluků,co se jim vrátili z Iráku a Afganistánu v rakvích nadšeni jejich osudem a hrdi na jejich smrt?
Poučte mne o přínosech pro lidstvo intervencemi v Iráku a Afganistánu.
Válka proti hitlerovskému nacismu a italskému fašismu byla válkou obranou a výsledkem je téměř 70 let vývoje Evropy bez válečných konfliktů-pokud pominu "humanitární bombardování " Srbska.
13. 04. 2014 | 14:35

čert }:o) napsal(a):

Fafnir 13:36
Vystihl jste to zcela přesně.
Také vzpomínám na dobu školní a moje podvědomí
které mi už jako dítěti říkalo, že je někde něco špatně.
A tak mi nebyl dopřán pionýrský šátek aniž by má duše
tušila proč. Tenkrát to byl zcela nehodný počin nemít
pionýrský šátek a nevím jak kde, ale na "naší" škole
se děti bez šátků dávaly jako odstrašující příklad všem
spolehlivým a poslušným pionýrům, které už tehdy byli
zlí a posměvační. Tfuj tajb komunistům napříč celým
světem i věkem. S tím Dolejším jste to zcela vystihl.

p.s.
Kéž by lidé přemýšleli o tom, že se ráno probudí a že mají víc štěstí
než miliony lidí a mnozí z nic se nedožijí ani příštího rána. Kéž by lidé
přemýšleli o tom, jaké mají štěstí, že se nikdy třeba nedostali do
nebezpečí samotné války, uvěznění, agónie z týrání, muk z podvýživy
a že jsou na tom luxusně než zhruba 500 milionů lidí celé země. Kéž
by si uvědomili, že mohou svobodně navštěvovat kostely, nebo schůze komunistů, to je fuk, beze strachu zatčení z ponížení či
zabití oproti asi 3 miliardám lidí naší planety. Kéž by si uvědomili, že když mají jídlo, šaty, postel a vůbec střechu nad hlavou, že jsou bohatější než cca 75% lidí světové populace. Kéž by si uvědomili,
že pokud mají peníze v bance a v peněžence, že už patří mezi 8%
nejbohatších lidí. A kéž by si uvědomili, že jestli jejich rodiče ještě
žijí, že jsou osobami velice neobvyklými. A že už jen tohle číst je
požehnáním, neboť tak asi 2 miliardy lidí to prostě neumí.
Kéž by si uvědomili a vážili všeho co mají. A ne plakat nad tím, že
se všichni nemají stejně. Mít se všichni stejně je utopií. Každý má
jinou pracovní morálku a nemůže se tudíž mít stejně. Jen duše chudá
může takto uvažovat a závidět druhým víc.
Všem dobrým lidem hezkou květnou neděli
13. 04. 2014 | 15:23

fafnir napsal(a):

Kelte
třeba vás někdo poučí,třeba nepoučí.Zkuste mě poučit o přínosu Sovětské invaze do Afganistánu.Pak si vzpoměňte,kdo přepadl Kuvajt.Povídejte vymýšlejte.Máte v rukou betla.
Já jsem vám popsal,jak konkrétně a osobně funguje bolševik.Ekologický sociolog,jak sám sebe nazývá Keller,je konkrétní bolševik,který podle toho,kdy vstoupil do KSČ přivítal a podpisem stvrdil souhlas s internacionální pomocí Československu v r.1968.To musel každý,starý při prověrkách,nový při vstupu.To je všeobecně známo,a bylo publikováno v tehdejším tisku.Eo ipso,vlastzrada jak vyšitá.Zároveň mu musela být známa všechna zvěrstva bolševika,od Solovek po Bytíz a velmi jej to oslovilo,tedy podle toho co slovem i písmem vyjadřuje.
13. 04. 2014 | 15:57

fafnir napsal(a):

ps kelte
válka proti nacistům byla válkou obranou.Souhlas.Jen tak trochu vám soudruhu Kelte falíruje,že Sovětský Svaz fungoval až do 21,6,1941 jako nacistický spojenec.Jednak přepadením bránícího se Polska,jednak dodávkami surovin pro Třetí říši při jejím svatém válečném tažení proti Nizozemským,Belgickým ,Dánským,Norským,Anglickým,Francouským,Řeckým,Jugoslávským imperialistům a židokapitalaistickým plutokratům.(Terminus technikus třetí říše pro označení demokracie)Všechny ty země byly přepadeny za aktivní diplomatické a surovinové podpory SSSR Německu:Prostě příkladné levicové spojenectví , a můžete se klidne ohánět Laroussem.Při vaší známé historické nevzdělanosti,vám ani nic jiného nezbývá.Ostatně komunistický SSSR si také z tohoto spojenectví přišel územně na své.Východní část Polska,Litvu,Lotyšsko,Estonsko,Besarabii a Bukovinu.O loupeři Finské Karelie nemluvě.
13. 04. 2014 | 16:14

Kelt napsal(a):

fanfir,
V Afganistánu nevyhrála GB,nevyhrálo CCCP a nevyhraje USA,to je nad slunce jasnější.
USA dodávaly rakety Stinger talibánu,který s nimi úspěšně sestřeloval helikoptéry CCCP,teď s nimi úspěšně setřeluje helikoptéry USA-divný svět ten islamistický,že?
Vy se snažíte hrát durcha bez es-jenom blafujete.
Pokuste se definovat přínosy intervence USA do Iráku.Kolik těch ZHN se našlo pod těmi hromadami civilních mrtvol?
Pokud by jste to nesvedl,máte další příležitost mne nazvat bolševikem.
Tak směle do toho!
13. 04. 2014 | 16:19

fafnir napsal(a):

čert
i vám,hezkou Květnou neděli a celé Velikonoce.
A celé to vaše PS je velmi dobrým vyjádřením skutečnosti.
13. 04. 2014 | 16:19

Kelt napsal(a):

fanfire,
spojenectví nacistického Německa a komunistického CCCP dokazuje jen známý fakt,že krajní pravice a krajní levice mají mnoho shodných znaků a jsou si politicky velmi blízké.To jim ovšem posléze nebránilo válčit proti sobě.
Jinak mne prosím ušetřete dalších exkursů do historie.
Nacistickému Německu dodávalo suroviny a válečný materiál mimo jiné i Švédsko a průmysl USA ještě i po vyhlášení války Německu.
A toto soudruha si můžete příště nechat od cesty-genosse fanfir.
13. 04. 2014 | 16:31

fafnir napsal(a):

Kelte
že nevyhrála v Afganistánu Anglie byl důvod k Sovetskému vpádu?Amerika,na rozdíl od SSSR byla napadena Al Kaidou,sídlící v Afghanistánu.Irák napadl chemickými zbraněmi,což podle mezinárodní klasifikace jsou ZHN kurdské území.Bylo důvodné podezření že znovu přepadne Kuvait,jako v první válce.
A co takhle soudruhu odpovědět,na to spojenectví SSSR a Nacistů.Zkuste to?Zkuste odpovědět na mé konkrétní osobní zkušenosti s vnímáním toho co je bolševik.
BTW.netřeba vás boševikem nazývati,vy jím prostě jste,jako váš soudruh Keller..
13. 04. 2014 | 16:32

Yosif K napsal(a):

Pane Kelte, jste trumbelín všech trumbelínů, nevím jak byste byl zrovna vy nadšenej žít ve státě kde obyvatelstvo přebohatého ropného státu dostávalo v průmeru plat 2-3 USD na MĚSÍC.
A to jen proto aby sadamisti mohli vykrast banky a domácnosti v sousední zemi.
KDO v Iraku za saddama NEKRADL TEN NIC NEMĚL.
Nyní je v Iraku jakás takás demokracie - upřímně řečeno asi větší než kdekoliv jinde v arabském světě - a životní úroven asi polovina toho co ve východní Evropě. Uplný minimum pro námezdný síly je 350 USD za měsíc.

Což je proti časům za Saddama znatelný pokrok, část ropných příjmů jde prostě na sociální dávky a ta část je tedy setsakra větší než za Saddama.
Američané na rozdál od Putina v čečně nikde nic nebombardovali plošně, nikde nezabíjeli plošne a pokud došlo k ojedinělému případu znásilnění nebo usmrcení civila, byly soudy a viníci byli souzeni a odsouzeni.

Toto na rozdíl od Rusů v čečně a v Afganistánu kde bylo kobercové bombardování, a masové vyvraždování po celých vesnicích a masové znásilnování pravidlem.

Veškeré další ztráty v Iraku jdou na konto vzájemného vyvraždování sunitů a šiitů - tomu se americká vojska snažila bránit ale bránit něčemu co nepřetzržitě púrobíjhá již 1400 let dost dobře nelze. Američané odešli z Iraku a demokraticky zvolená vláda je shodou okolností jedna ruka s iranskými ajatolahy, takže američané si vpádem do iraku nepomohli. Arabové se vyvraždují navzájem jak vzteklí psi - co s tím?

Když Rusové odešli z Afganistánu, tak tam nechali komunistickou vládu což jen přilévalo olej do ohně. Sice si také nepomohli ale zanechali po sobě - tradičně - brutální stalinskou diktaturu.

Z čečny Rusové neodešli vůbec- za cenu toho že v půlmilionovém Grozněm zůstalo z 90 tisíc bytů stát asi 20 tisíc, zbytek byl bombardováním srovnán se zemí.

Kdybyste se rozčiloval na masovými vraždami civilů a fašistickými postupy ze strany Ruských vojsk, možná byste měl jakou legitimaci vrtat do toho zda zásah USA v Iraku byl dostatečně humanní. Zasah USA v Iraku možná nebyl oprávněný ale byl asi tisíckrát humánnější než to co páchala ruská vojska kam přišla.

Sovětský vpád do Afganistánu byl výsledkem čiro-čirého pomýleného imperialismu. Za krále bylo v Afganistánu blaze - agenti SSSR se však pokusili nastolit v zaostalé muslimské zemi bolševický režim a ono to špatně dopadlo.

Navíc se ještě sovětské loutky začaly vyvraždovat mezi sebou - komunistu Nadjibulaha však Rusové v rámci x-tého mkomunistického převratu pro jistotu zavraždili sami.

Ano invaze do Iraku zdaleka nedopadla tak jak bylo plánováno ale jakási demokracie tam je a američané nakonec odešli aniž by se snažili cokoliv komukoliv diktovat - irácká vláda je s iránskou vládou jedna ruka.

Rusové kam přijdou tam plundrují a zavírají do Gulagů - není to jenoém bolševismem - prostě historicky neumějí jinak vládnout. 4eskoslovenští legionáři na Sibiři si často beřejně stěžovali že jak Bílí tak Rudí Rusové vedli válku jako nepříčetný zvířata a jako nepříčetný zvířata zacházeli i s vlastními civily.

Halt HODNĚ JINA kultura než na jakou byli byvalí Rakousko-Uherští vojáci zvyklí. A kultura se nemění tak snadno jako kapitalismus-socalismus-kapitalismus. Kultura má očividně velmi velkou strvačnost.
13. 04. 2014 | 17:34

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal:
Tak to je výsledek" vývozu demokracie."
KONEC CITATU.

Ne to není důsledek vývozu demokracie. To je důsledek toho že Arabové jsou Arabové a že nejsou schopni žít sami se sebou v jednom státě.
Saddam se držel u moci vyvraždováním šiitů a Kurdů. I za Saddam byl klid jenom ve městech a na venkově vládli loupeživí šejci.

Demokracuie v Iraku není nic moc ale proti jiným arabským státům je demokracie v Iraku ještě zlatá.
13. 04. 2014 | 17:39

Kelt napsal(a):

Yosif K.
kdyby Vás jeden neznal,tak by mohl mít dojem,že jste v tom Iráku nějaký čas byl.
Ale že jste král všech lhářů těchto stránek,tak každý ví,že vše je jinak,než jak kážete Vy.
Co se Vám nehodí "do krámu"/lživé obvinění CIA,že Husajn má ZHN a chce je použít bylo "ospravedlněním "invaze USA bez souhlasu RB OSN,která stála 1 milion civilních obětí a 10 tisíc kluků z USA.
Husajn byl diktátor a ne příliš útlocitný,ale za jeho panování byl Irák sekulární stát a vraždění mezi šiity a sunity přišlo až po něm.
Těch milion civilních obětí jde jednoznačně na konto válečných operací-jsou pro to nezvratné důkazy,právě tak v Afganistánu.
A hbitě přecházíte na téma,kde se cítíte silný v kramflekách-na rusáky.

Takže s Vámi jako s králem lhářů místních stránek zas na delší čas končím.
13. 04. 2014 | 17:52

Yosif K napsal(a):

O blízkém Východě mají trumbelíni v Evropě i USA sopoustu zcela mimozních představ.

Všude můžete číst o tom že CIA svrhla v Iranu DEMOKRATICKY ZVIOLENÉHO PREMIERA MOSSADEKA.

Mossadek dostal ve volbách asi 20% hlasů - byl to napřed koaliční premier. Kdzž se mu původní koalice začala rozpadat - ne každý souhlasil s tím aby veškerý britksé naftové firmy byly znárodněnz i za cenu toho že Britové přestali tu ropu kupovat - tak se Mossadek spřáhl s komunisty ve straně TUDE (placené ze SSSR a z bankovních loupeží).

S komunisty Mossadek zorganizoval nové volby (referendum) tak že hlasy ANO a hlasy NE se odevzdávali v jiných volebních mistnostech na jiných adresách.

Na adresách kde se byly místnosti pro odevzdávání hlasů NE stáli početné bandy komunistických milicí se samopaly a s kyji a těmi mlátili přes hlavy všechny lidi co k těm adresám chtěli dojít. Takhle vypadá demokracie v rusko-blízkovýchodním stylu.
13. 04. 2014 | 17:54

Yosif K napsal(a):

Shodou okolností to referendum o Mossadekovi v Iranu dopadlo cca jako nedávné ruské referendum na Krymu - Mossadek a komunisti záískali asi 99% hlasů.
Není divu že "představitelé Doněkcé Lidové Republiky" trvají na tom aby se referenda na Ukrajině konaly za přítomnosti ruských vojsk.

Jistota je jistota. Vysledek třeba 56% by nevypadal tak dobře jako řeknemě 98%.......
13. 04. 2014 | 18:01

Yosif K napsal(a):

Keller je zarputilý zakomplexovaný nenávistný ultralevicový blouznivec typu Robesprierre a nezaměstnaní násilničtí arabští a černošstí "nezburžoaznělí" vágusové. Což je jediný ty voličstva který Keller považuje za "uvědomělé". To jest uvědomělé natolik aby prováděli násilnou demontáž kapitalismu. Ostatní jsou pro něj "zburžoaznělí schizofrenici". Dovolují si totiž volit pravicové strany.

Na tomto samozřejmě z hladiska levice něco je - muslimští imigranti do SRN také volí z 85% LINKE nebo SPD - jako každej kdo chce vegetovat na dávkách co nejlépe a bezstarostně.

Pokud bude někdo chtít vyplašit středové voliče před volbou CSSD, stačí nastrkat do poštovních schránek letáky s Kellerovými nenávistnými protikapitalistickými slinty z britských listů atd.

Na druhou stranu - Keller určitě zaujme komunistické voličstvo. Pro vedení KSCM má Keller pouze slova chvály - prej to "jsou politici kteří plní to co slíbili voličům".

Hahahaha.......................
13. 04. 2014 | 23:26

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Yosif K.
Husajn byl diktátor a ne příliš útlocitný,ale za jeho panování byl Irák sekulární stát a vraždění mezi šiity a sunity přišlo až po něm.
KONECF CITATU.

Ano Irak byl sedkulární stát a Saddam byl do jisté doby sekulární diktátor ale takový který "šel s dobou". To jest který po během iránsko-irácké války se začal více opírat u sunnistské mullahy, hlavně poté co Iran zašal organizovat jednotky ze zajatých iráckých šiitů. Saddam sám se pak dal na nuáboženství, napsal na iráckou vlajku mezi rudé hbězdy ALLAHU AKBAR "jeho vlastní krví a jeho vlastní rukou".
Nechal také změnit ustavy na ustavu postavenou na iranskem pravu. Začalo mu tect do bot tak hledal kde se o koho opřít. A našel - sunnitské duchovenstvo.
Věci jsou složitější než si trumbelínci v Evropě myslí. Během války Iran Irak bojovali iránští Kurdové na straně Iraku, jedna irácká Kurdská skupina pomáhala Iranu a druhá střídavě bojovala na straně Irakju a iranu. čili Kurdové kteří nyní půspobí jednolitě bojovali i sami proti sobě.
Saddam sám o sobě vedl vyhlazovací kace jak prorti Kurdům, tak proti šiitským "mokřadním Arabům" atd atd. Tento chaos je vztahům mezi Araby a Peršany vlastní, arabští sunnité mají vrozenou hrůzu z Peršanů ještě z předislamámských dob.

To že za Saddama byl veget je levičácká propaganda. Za Saddama bylo bezpečněji ve městech ale jeho režim už nebyl čistě sekulární a socalistický. Saddam "chytil vítr" a jeho rodinka se dala na budování bankovního kapitalismu a dala se ostentativně "na náboženství". Pochopili že bez kapitalismu a bez náboženství se nemohli již dále držet. A kdyby frajersky nepředstírali že i nadále mají chemické zbraně, mohli jako kapitalsité vládnout se sunnitskými mullahy dodnes.
13. 04. 2014 | 23:50

Míval napsal(a):

Jana Pechová: všiml jsem si Vaší řečnické otázky, proč při vstupu do KSČ byli prověřováni intelektuálové a dělníci ne. Alespoň pokud jde o 80.léta Vám mohu odpovědět. Strana měla jakási čísla, která určovala poměr dělníků vůči tzv. inteligenci, aby zůstal alespoň graficky zachován její obraz jakožto předvoje dělnické třídy. Problémem ale bylo, že dělníci o vstup zájem naprosto neměli. Naopak, i když to dneska zastydlí bojovníci proti komunismu nechtějí připustit, ze strany příslušníků oné inteligence byla poptávka po vstupu veliká. Proto byl možný velice pečlivý výběr, kde se s klidem mohla uplatňovat různá osobní nepřátelství, mindráky atp. V případě dělníků brali takřka kohokoliv a okamžitě.
14. 04. 2014 | 07:48

Yosif K napsal(a):

Bolg je o tom že Keller začal agitovat s vylhaným útokem na USA.
Přidávají se další levicoví souzdruzi, jaké zločiny USA spáchaly na Grenadě, v Iraku atp atp.

OK - všude se dějí nějaké zločiny, v konextu toho jak koná barbarsky koná zaostalé Rusko se nyní ostatní státy - včetně bývalých kolonialistů - chovají ještě relativně dobře.
14. 04. 2014 | 18:59

Aneta napsal(a):

V českých zemích mají farmářské trhy tradici, takže nerozumím vašemu vyjádření, že v ČR farmářské trhy teprve začínají. To, co dnes vidítě Na Andělovi nejsou farmářské trhy jaké by měli být. Většina z prodávajících jsou jen obchodníci a rozbalovači výrobků vyrobených ve velkých výrobnách. Pravého farmáře tam můžete hledat jako jehlu v kupce sena. Takže se nezlobte, že mírně odbočuji od tématu, ve kterém máte pravdu, ale nemohu souhlasit s vaší představou o struktuře a historii farmářských trhů na českém území.
24. 04. 2014 | 21:19

Karel napsal(a):

Farmářské trhy by byly výborné, kdy to byly farmářské trhy. (A připomínám, že historicky jsme neměli a nemáme farmáře, ale zemědělce či rolníky). Očekával bych tedy, že na takovém trhu f a r m á ř (zemědělec, rolník, pěstitel) bude prodávat s v é výpěstky, čerstvé a levněji, bez velko- a malo- obchodních marží! Jaká je skutečnost? Na "farmářském trhu" mohu kdykoli koupit holandská a polská rajčata, vypěstované (?) ananasy, pomeranče, meruňky a broskve, egyptské ranné brambory atd. Mívají i různé květiny v kořenáčích, někdy i s nálepkou producenta ci obchodu. Prodejci rozhodně nejsou producenty a ceny rozhodně nejsou bez velko- a malo- obchodní marže a zboží převážně nejsou tuzemské, natož přímo domácí výpěstky !
12. 07. 2014 | 10:02

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy