Občan Bedřich a volby

22. 05. 2010 | 22:44
Přečteno 3139 krát
V minulých dnech jsme, milí čtenáři, dostali do schránek složenku od TOP 09, vyzývající ke splacení našeho podílu na veřejném dluhu. Sousedovic 91-tiletou babičku, která celý život žila poctivě do výše svých příjmů bez dluhů, museli přes hodinu vážně přesvědčovat, že nemusí spáchat sebevraždu, když nemá na zaplacení složenky. Už za tuto babičku by nezodpovědný pan Kalousek a jeho spící předseda zasloužili dostat na holou.

Také se objevil na internetu dopis, reagující na stejnou složenku:

„Vážení politici a státní úředníci,

nepřeji si, abyste mě každý den neustále masírovali a stresovali údaji o tom, že každý novorozenec má batoh s dluhem 111 000 Kč, nebo že se Česká republika zadlužuje každou minutu jedním milionem korun. Takové zprávy jsou mi k ničemu, protože i když vypnu všechna světla, topení, netelefonuji, zamknu se v bytě a nikam nevycházím, nic s tím neudělám. Na takové zprávy mám pro všechny šéfy této země jedinou odpověď: když neumíte udržet na uzdě státní finance, když neumíte hospodařit, jděte od toho!

Ten 1 bilion 300 miliard korun, které se na mě snažíte hodit, to není dluh nás občanů -- to je VÁŠ dluh! Tento dluh jste vyrobili a rozjeli VY. Dělejte si s ním, co chcete, a neobtěžujte nás údaji, které nemůžeme nijak ovlivnit. Země se zadlužuje rekordním tempem, ale já ne. Já na dluh nežiju, naopak, snažím se mít na kontě neustále nějakou tu rezervu v násobku několika měsíčních platů. Nikdy v životě jsem nikomu nic nedlužil. To bych raději umřel hlady! A běda, dozvídám se, že ten VÁŠ nesplatitelný dluh máme teď splatit MY.

Víte, jak to v dějinách dopadlo -- v Praze letěli radní z oken radnice už třikrát a není důvod, aby neletěli po čtvrté. Možná je právě těch 888 milionů za projekt Opencard poslední kapkou, po níž přeteče pohár.

Myslete na to, vy, politici a úředníci, kteří nám vnucujete, že jsme v tomto státu na pokraji katastrofy. VY jste tento stát dovedli na pokraj té katastrofy. My výši platů, daní, penzí, odvodů zdravotních či sociálních, stejně jako stanovení výše všech podpor a příspěvků neurčujeme. Pamatujte na to, že od poslední společenské změny uplynulo právě 20 let, a to je v Čechách, jak známo, první předpoklad pro dějinnou změnu. Varuji vás, vzpamatujte se, vezměte rozum do hrsti a začněte pracovat na změně. A až budete mít situaci pod kontrolou a budete nám moci oznámit, že Česká republika snižuje své zadlužení o jeden milion korun za hodinu, pak se pochlubte. Do té doby nás neobtěžujte stresujícími zprávami o vaší kolosální neschopnosti.

S pozdravem občan Bedřich“


Dopis byl plně podepsán, dokonce i stručný životopis byl přiložen (já to zde kvůli ochraně osobních údajů nereprodukuji), to je vzácné: je to poctivý dopis od poctivého člověka. Spravedlivé rozhořčení je namístě, ale obsah dopisu přesto považuji za zcela nesprávný.

Dopis pana Bedřicha se totiž tváří, jako bychom žili v absolutistické monarchii, jakoby sféra občanů a politiků byly dvě sféry oddělené neprodyšně od sebe. To dnes – díky Bohu - není pravda: tyto dvě sféry jsou propojeny mj. volbami. Volby nejsou jen politický folklór, ale přímo ovlivňují naše životy; to jakoby dopis pana Bedřicha popíral. Pokud totiž pan Bedřich v posledních dvaceti letech volil ODS nebo ČSSD, tak je přímo spoluodpovědný mj. za stav veřejných financí. Ani my lidovci se nezříkáme spoluodpovědnosti (ve většině vlád jsme byli), ale spoluodpovědnost přijímáme jen do výše těch 7-8%, co nám voliči v posledních volbách dávali, ne víc.

Tedy znovu: není pravda, že pan Bedřich s tím nemůže nic udělat: může, volby se blíží. Pan Bedřich si vzpomene, koho volil, a pokud chce věci změnit, dá hlas někomu jinému. V naší demokracii není něco jako bezmocný dav. Je jen cca 8 milionů pánů Bedřichů (oprávněných voličů), z nichž každý může rozhodnout.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bedřich napsal(a):

Nic podobného jsem nikdy nenapsal, mluvte za sebe pane Svobodo.
22. 05. 2010 | 23:11

im napsal(a):

Hmmm, posledních parlamentních voleb (2006) se zúčastnilo 64% voličů, čili 36% lidí ve volebním věku byly volby přes mediální kampaň úplně fuk, čili trochu víc než třetinu z těch 8 milionů voličů vůbec nezajímalo, jak to tady politici vedou.

Jsem opravdu zvědavá, kolik jich bude nyní.
22. 05. 2010 | 23:24

Targus napsal(a):

To Pavel Svoboda:

"Dopis pana Bedřicha se totiž tváří, jako bychom žili v absolutistické monarchii, jakoby sféra občanů a politiků byly dvě sféry oddělené neprodyšně od sebe. To dnes – díky Bohu - není pravda: tyto dvě sféry jsou propojeny mj. volbami. Volby nejsou jen politický folklór, ale přímo ovlivňují naše životy; to jakoby dopis pana Bedřicha popíral. Pokud totiž pan Bedřich v posledních dvaceti letech volil ODS nebo ČSSD, tak je přímo spoluodpovědný mj. za stav veřejných financí. Ani my lidovci se nezříkáme spoluodpovědnosti (ve většině vlád jsme byli), ale spoluodpovědnost přijímáme jen do výše těch 7-8%, co nám voliči v posledních volbách dávali, ne víc"

Máte ve svém zvratku několik závažných pochybení.
1. Nepodílíte se na dluhu podle procenta obdržených hlasů, nýbrž podle toho, co Vaši poslanci, ministři, jejich náměstci, poradci a spol., stihli z eráru rozkrást a vydžusovat. Bývalý kolega s ptačím jménem malé sovy Vám to jistě rád vysvětlí a spočítá.
2. Volby jsou samozřejmě folklórem v okamžiku, kdy se 200, případně 81, nově zvolených nenažranců hladově vrhne na zbrusu nová koryta a v tu ránu zapomenou, jakéže sliby (chyby) dávali těm deseti mega pitomcům, kteří jim to tam hodili, místo, aby si to rovnou hodili.
3. trapnými chrochty o spoluzodpovědnosti voličů se blížíte kecům o spoluzodpovědnosti všech za režim panující za reálného socializmu. Ti voliči by byli zodpovědní pouze v případě, kdybyste se nechovali jak ta boží hovádka, která jdou za otýpkou sena kamkoli, anebo chcete-li jak prodejné děvky, kterým z huby ještě teče semeno a druhému už roztahují svůj přední zadek.
22. 05. 2010 | 23:39

kočka šklíba napsal(a):

Ano Targus má pravdu, vy jako KDU se nepodílíte žádnými 8% na dluhu, vy se podílíte úplně stejně jako všichni poslanci, kteří pro rozpočty zvedli ruce, každý jednotlivý poslanec. A právě KDU byla často tím, kdo ten rozpočet umožnil schválit.

Za další, byl to váš "nejlepší" ministr financí, který nechal prohlasovat rozpočet na rok 2009, opakuje se to tady přece pořád. Nechal, i když bylo jasné, že příjmy nebudou takové, jaké on plánoval, kolik lidovců pro tuhle zhovadilost zvedlo ruku?

Ale za nejdůležitější považuji to, že si nepamatuji s jedinou světlou výjimkou, že by poslanci KDU měli nějakou snahu zamezit korupci, tunelování a podobně, a to jednak od roku 1990 dosud , a od nejvyšších stupňů státní správy až po ty nejnižší, Naopak co váš Šustr a Sazka například, ale našlo by se toho víc, mnohem víc.

Ta světlá výjimka je poslanec Hovorka a před ním klobouk dolů. Jenže bohužel je u vás jediný. Kdyby bylo takových u vás víc, pak by stálo přemýšlet o tom,zda vás volit.

Takže milý pane Svobodo, nechte si ty řeči o voličích, žádný z nás neměl možnost ovlivňovat tunelování, korupci ani zarazit Kalouska. Vy ano a neudělali jste nic. Na takové řeči vám může skočit jen naprostý idiot (užitečný).
23. 05. 2010 | 00:30

mb napsal(a):

pane Svobodo, vy jste mě rozesmál i rozplakal zároveň ...

vzpomněl jsem si totiž, jak jsem v roce 98 volil poprvé a naposled čssd .... tedy Miloše Zemana ....

Volil jsem záměrně PROTI KLAUSOVI

Zeman ( čssd ) pak tento můj hlas znehodnotila, když se s Klausem spojila a soudružsky objala ....

prý jsme ještě nezažili katarzi po opoziční smlouvě ( a jejích plodech) ... zažijeme to/ji někdy ????
23. 05. 2010 | 01:47

Hurá napsal(a):

No, já také nežiji na dluh, ale Vaši radu, abych volil katolickou stranu, neberu. Doufám, že se do "žvanírny" nedostanete. Věnujte se jenom Bohu, proboha ! Máte práce dost. Vyčistěte vaši organizaci od homosexuálů z nichš to někteří dotáhnou až na homosexuální pedofily. Jednoduše, ne pogromem. Otevřete vaši církev normálním, tj. ženatým a vdaným osobám¨a přirozený běh věcí už problém vyřeší. I Ježíš měl přece Marii z Magdaly a nestyděl se za ni!
23. 05. 2010 | 03:01

nobody napsal(a):

Z posledních 3-4 týdnů vyjímám názory na dluh: Paroubek-zatím nám to přes hlavu nepřeroste víc než jiným zemím EU.Jsou uváděny dluhy srovnatelné s ČR u jiných zemí.
Účastníci blogů ukázali,že úzkostlivě šetřivý V.Klaus v 90-tých letech se podílel poměrně málo na vzniku dluhu.Okolo 15-20%.Rychlejší růst dluhu prý nastartoval Zeman,Velká koalice. Pak nestabilní špice ČSSD Gross,Špidla,Paroubek udělali opravdu trhák v dluhu.Ale všechny překonal rekordním způsobem Topolánek.Jsou k tomu vždy ukazována čísla.
23. 05. 2010 | 06:35

Toufar napsal(a):

Tahle agitka Lidovce je k smíchu! Jakože my nic, my muzika. Předně je nutno si uvědomit, že složenky se zaplatit musí a ne, jak tvrdil jeden asociál, že dluhy státu se platit nemusí. Kdo má jaký podíl na zadlužení, je v důsledku naprosto jedno. Prostě zaplatit se to musí, chcačky nechcačky!
Pokud si aspoň malá část národa s pomocí fiktivních složenek uvědomí, jak stát je zadlužený a že se tomu dluhu nelze vyhnout, pak je počin Kalouska správný. Že to s někým zacloumá pro jeho věk, nebo pro poznání nezvratné skutečnosti, je to jen dobře. S mnoha a mnoha lidmi by to mělo zacloumat, aby totiž pochopili nesmyslnost slibů nadcházejícího blaha, pokud zvolí sociálně se zvoucí stranu. Za onou sociálností se totiž skrývá čert. Co čert?! SATAN! Rozházet naše(!) peníze, tak to umí každá svině. Své rozhodně nerozhází. A rozházelo se jich až až. Za to dostali hlasy těch, co si prachy nezasloužili, nevydělali, nenašetřili. Při krádežích ze společného se účastnili i Boha zneužívající, stejně jako konzervativismus vzývající a naposled i přírodu zneužívající. Pravda, vlastně nešlo o prachy, ale o udělání dluhu. Tzn. že kradli příštím generacím.
Korunu tomu všemu nasazují ti, co si říkají, že jsou sociální. Ti v tom hodlají pokračovat a ještě se s tím chlubí.
Samozřejmě, že kdo měl z rozkrádačky prospěch, ten halasně ryčí o potřebnosti a to své jedině. Taky kdo zbohatnul ze společného, ten ryčí, že pro společné nejvíc udělal. Nejpokrytčtější jsou ale komunisté, protože ti tvrdí, že kdyby to bylo na nich, že by už byl ráj v našem státu. Za sebe si mohu vzpomenout na svého otce, kterého uštvali k smrti pro blaho komunismu, kde nebude už žádných běd.
Dva miliony občanů pracuje v soukromém sektoru. Osm milionů občanů je krom nich z jejich práce a snahy živo a blahobytno. Stát zaměstnává zhruba půl milionu zaměstnanců. I za ně platí soukromý sektor daně při jejich platech. Co vrátí osm milionů občanů oněm zaměstnaným v soukromém sektoru?!
Slibovat můžete ze všech barev politického spektra. NIKDO ale ze soukromé sféry vám nevěří. Osm milionů lidí hazarduje se svou výživou od dvou milionů tím, že tvrdí - je jim třeba zvednout daně! Tvrdí to ústy svých zastupitelů v demokracii a svým většinovým souhlasem. Vyhraje Paroubek, což se jeví jako jistota, protože slibuje naprostou sociálnost a nenávist k soukromé sféře. Bude prý taky spolupracovat s kýmkoliv, kdo jejich program uzná za platný. Budou spolupracovat Lidovci? NO POCHOPITELNĚ! VŽDY se tak zachovali, aby se udrželi u vlády a pak jen vydírali své požadavky. Zelení nebyli lepší a následky zná každý, kdo doma topí, jezdí, či jinak naplňuje ekodaně.
Soukromý sektor většinou volil pravicovou ODS. Po extempore z minulých dvou let, se povětšinou ze soukromého sektoru dozvíme jen nespokojenost s naplňováním reforem, které měly změnit ekonomiku státu k lepšímu a donutit makat každého, kdo měl zdraví. Reformy neprošly! Díky ODS, Lidovcům, Zeleným, KSČM i ČSSD. Ale taky díky většině z oněch osmi milionů, které živí(!) dva miliony lidí ze soukromého sektoru.
A pak taky, katoliky nevolím, neb jsem evangelik!
23. 05. 2010 | 07:06

otokar napsal(a):

Svoboda,svoboda,kde je naše obroda?
Jak se někdo jmenuje Svoboda,už si dávám na něj bacha,zavání to opět nějakou kulišárnou.Buď je to přešupačený legionář v žoldu stalina,neúspěšný reformátor bolševické strany,záludný pseudokatolík nebo Vy.Karel se bohužel zastřelil, takže nepřijede.
23. 05. 2010 | 07:26

vlk napsal(a):

PAne svobodo,
věc má háček. Přesto, že má občan Bedřich naprostou pravdu, nakonec to bude on, já, vy a všichni naši známí a přítelé, kdo ten dluh zacálujem. A´t napíšeme cokoli.
Nicméně s e složenkou , vytvořenu a zasílanou s drzostí ašeho bývalého předsedy Kalouska je s právné nalžiti takto:

Vložit do obálky a poslat zpět na hlavní stranický s ekretariát TOP 09.
Samozřejmě nevyplaceně.
A jako odesilatele uvést toho, kdo ji člověku poslal .
Tedy
Miroslava Kalouska
Zářečí 978
39165 Bechyně.
Kdyby to takhle udělal milion lidí, je docela vysoká pravděpodobnost, že stát by prostřednictvím České pošty zinkasoval alespoň maloučást té dluhové sekyry od toho, kdo to způsobil.

Popřípaě lze tím oblažit i Schwarzenberga, kterému s e složenka zdála jak uměřená, tak vtipná.
23. 05. 2010 | 08:02

Rejpal napsal(a):

Občan Bedřich si skutečně musí rozmyslet, koho volit: jedna parta ho chce sedřít z kůže, aby si pro sebe zachovala hodnotu svých investic (z obvykle neoprávněně získaných prostředků), jiná parta mu chce umožnit žít dále střídmým životem.

V Řecku není problém nadměrná spotřeba prostředků penzisty a ostatními "závislými" občany ("výdaje státu"), nýbrž malá daňová zátěž, respektive vyhýbání se placení daní lidí s nadměrnými příjmy jako jsou advokáti, lékaři, politici i podnikatelé ("příjmy státu").
23. 05. 2010 | 08:26

jarpor napsal(a):

Pan Bedřich má pravdu, že
"Já na dluh nežiju, naopak, snažím se mít na kontě neustále nějakou tu rezervu v násobku několika měsíčních platů. Nikdy v životě jsem nikomu nic nedlužil. To bych raději umřel hlady!"

Zapomíná však, že kromě toho konta s rezervou využívá stát - učitele, policii, hasiče, ... a náklady na toto nejsou nulové...

Takže s těmito náklady, samozřejmě v doprovodu se špatným hospodařením státu, korupcí a předraženými státními zakázkami... má na tom kontě o onen "složenkový" obnos méně...

Takže když zde Vlk tvrdí, že Bedřich má naprostou pravdu, mýlí se. Nechápe, že stát je nic.
Stát jsou lidé...

Agitka, pane Svobodo, agitka. Nic víc, pominu-li, že pokud Vy byste nechápel ten Bedřichův dluh, bylo by to pro Vás na blázinec... Palec dolů.

Hezký den
23. 05. 2010 | 09:23

Fanda napsal(a):

Že by v tom nebyl nejlepší ministr financí zainteresovaný? fhttp://www.novinky.cz/ekonomika/180483-stat-pomohl-svym-dluznikum-lacino-se-zbavit-stamilionovych-dluhu.html
23. 05. 2010 | 09:56

zdesta napsal(a):

Toufar : Tak jsem si přečetl váš dlohosáhlý komentář.Hodně emotivní,bez solidních podkladů.Dám příklad.Sem tam zde píše jeden chlapík pod nickem Rumcajs.Vyrábí komponenty pro bágry.Jeho výrobky musí odpovídat přísným technologickým požadavkům a konkurenčním podmínkám trhu.Navíc jsou vyrobené komponety součástí konečného výrobku,který může fungovat nejen zde,ale kdekoli.Soukromý sektor je také o solárních a nehtových či tetovacích studiích,o fit centrech,o realitních či pojišťovacích agentech,právnících a také o překupnícich,lobbistech,daňových poradcích etc.Uveďte také jejich počet a význam,či přínos na dnešním globalizovaném trhu, v souvislostech s požadavkem silné ekonomiky.Samozřejmě chtějí po státu (nenáviděnému balastu)nejmenší daně,různé odpisy,Ferrari na lízačku atp.On totiž není podnikatel jako podnikatel a živnostník jako živnostník.Je to trochu složitější než váš zjednodušený pohled.
23. 05. 2010 | 09:58

Zacheus napsal(a):

Já snad raději začnu z jiného soudku,neboť pokud jde o zadlužení našeho státu, stačí se podrobně podívat i na působení pana Kalouska jako ministra financí a pokud si vzpomínám, též jako někdejšího šéfa rozpočtového výboru Sněmovny.

Pokud jde o defenestrace, přiznám se,že si teď vybavuji pouze dvě: první provedli "revoluční husité", když brutálně vyházeli pražské konšele z oken radnice ( tito se napíchli na připravené zbraně). To byla několikanásobná odpudivá vražda, ale protože vrazi stáli na té "správné straně barikády", alespoň podle například Zdeňka Nejedlého, tak se tento akt v historiografii pouze konstatuje jako kdyby o nic nešlo, jména obětí jsou de facto zamlčována, žádné každoroční pietní připomenutí této události se pochopitelně nekoná.

Druhá defenstrace nebyla morálně o nic lepší. Ať už si o politickém působení pánů Martinice a Slavaty myslíme cokoliv - škála názorů může být různá od ryze negativních až k pozitivním - přesto je jasné, že způsobem, který zvolili tehdejší protestanti, by se problémy řešit neměly. A i ti, kteří vyjadřují pro tento postup jisté pochopení, s tím, že šlo o hlavně politickou záležitost, těžko vysvětlí, proč z byl hozen z okna také písař Fabricius - ten žádným politickým představitelem nebyl a přesto i u něho došlo k pokusu o vraždu. S tímto jednáním pak je ve zjevném protikladu statečný postoj paní Polyxeny, která po provedené defenestraci poskytla oběma místodržitelům asyl ve svém domě.

A tak i když věru nemám žádné iluze o pražském magistrátu a o politicích vůbec, jediná přijatelná "defenestrace" může podle mne spočívat pouze v použití hlasovacích lístků. Jen ovšem je podle mne třeba dávat pozor, aby jedni -... nebyli nahrazeni druhými --- .
23. 05. 2010 | 10:19

Kudykam napsal(a):

To Toufar:
Z Vašeho příspěvku jako sláma z bot trčí obhajoba podnikatelů, resp. sebe samotného.
Piště so co chcete, ale faktem zůstává, že o financích, potažmo vzniklém dluhu, rozhodoali vždy a jenom politici, když už ne ministr finančních machinací Kalousek. To, že státní finance jsou používány v celém spektru společenského života je jasné, ale je na vládě a politicích, aby finance ukočírovali. Oni je sice kočírovali, ale do svých stájí a to ještě způsobem, hodným trestů odněnté svobody na desítky let a zabavením všeho jejich majetku. A nebuďte tak úzkoprsý když si myslíte, že vy (podnikatelé) živíte 8 milionů hladových v ČR. I ten dnes již důchodce si své nejen odpracoval, ale i v daních a jiných povinnostech dal státu tolik, že má právo od něj svůj důchod požadovat. Notabene, kolik že odvádí zaměstnanec na daních státu? Už jste si to někdy spočítal? A kde že jsou ty peníze, taky jste přemýšlel? Tak tady nešilte, jak je vám ubližováno.
23. 05. 2010 | 10:59

Petr napsal(a):

Pane Svoboda,
byl jste ministrem české vlády. Jste jedním z nejvyšších potentátů a Nadlidí v této republice, před rokem jste proti p.Kalouskovi a p.Schwanzerbergovi ani nepípnul.
Domnívám se, že vznik TOP 09 je jen účelový, proto že KDU-ČSL odbíjí poslední hodiny, a někdo musí dál bojovat za opětné okradení občanů České republiky o dalších 300 miliard. Těch peněz, které byly českému národu uloupeny za křižáckých válek, zabavených po upálených a umučených lidech, zaplacených za odpustky a za desátky.
Takže jestli bude vládnout z dnešním vedením ODS, ČSSD, KSČM, KDU-ČSL, Zelení, TOP 09 a strany složené z různých "přeběhlíků" je jedno.
23. 05. 2010 | 11:10

Admirál napsal(a):

Mluví se stále o dluhu, jak je velký, silný a dlouhý, přehazuje se jako horký brambor, "kdo za to může.

Pan Svoboda za Lidovce to tady taky rozšmrdlává.

Kdyby se raději lidovci drželi svého kopyta. Bohužel ani to jim nejde. Jejich královská disciplína, podpora rodiny je na huntě. Ve státě chybí statisíce míst ve školkách, což způsobuje rodinám neskonalé problémy.

Lidovci byli téměř ve všehch vládách a vypadá to, že o podpoře rodiny akorát nahlas mluvili.

Nechcete téma školek rozebrat, pane Svobodo?
23. 05. 2010 | 11:19

Bavor napsal(a):

Naposledy měl tento stát vytovnaný rozpočet a byl bez dluhů za "totality". Byla nulová nezaměstnanost, stálý ceny (jak konstatovali zpěvák Matuška), poslanci neměli horentní platy(byla to čestná funkce)a když někdo něco ukradl, byl potrestán. Čí ekonomika byla tedy zdravější?
23. 05. 2010 | 12:02

Vico napsal(a):

Pane Svobodo, nedrážděte bosou nohou hada. Jestli tu kopete za "konzervativní" Lidovce, nerouhejte se a o pražských defenestracích, byť prostřednictvím Bedřicha,nemluvte jako o něčem, co by mohlo přinést očistu. Vykoupete-li se v krvi, efekt "Bathory" se nedostaví. Neomládnete, neočistíte se. Prostě budete mít jen ruce od krve.

Zacheus - souhlas.
23. 05. 2010 | 12:22

jarpor napsal(a):

Bavor

Dle Vás, jak to čtu, tak určitě ta naše. Tenkrát, totalitně "zadrátovaná", bez porovnání s normálním světem... Gratuluji... jó, to byly časy... :-))

Hezký den
23. 05. 2010 | 12:25

Targus napsal(a):

To jarpor:

Zkuste si cvičně hodit na papír úlety všech vlád bez ohledu na dres a nezapomeňte zejména připočítat čachry z velké privatizace, které se různě a nenápadně přelévaly z Konsolidační agentury do státního.
K tomu si spočtěte střízlivý odhad pumpování ze státních zakázek v dopravě asi tak 15% ( v posledních letech je rozpočet cca 100 mld.).
A nezapomeňta na každoroční porcování medvěda, jímž různí chytráci obětovali úlitbu svým doma, aby jim dali za další 4 roky posvěcení pro jejich rejdy.
Dostanete závratnou sumu, po jejímž odečtení od tzv. státního dluhu zjistíte, že by ČR měla být vlastně v plusu, v nejhorším případě na nule.
23. 05. 2010 | 17:48

Targus napsal(a):

To Zacheus:

Vemte laskavě v úvahu, že středověk nebyl tak pünktlich, život sem, život tam, z toho se až tak moc nestřílelo.
Lidská práva ještě na pořadu dne nebyla.
A já dodávám Chvála Pánu Bohu. Rozhodně bych neměl nic aspoň proti obnoveným koupelím ve Vltavě. Anebo proti témuž v nevyprázdněné žumpě. To jest velmi oblíbený sport na Ukrajině a nejeden český podnikatel si velmi dobře rozmyslel, zda platit nebo koupat.
23. 05. 2010 | 17:54

Jana napsal(a):

Vážený pane Svoboda, vaše strana je plně za Kalouska odpovědná!!! Nyní se tváříte, že k Vám nikdy nepatřil, ale vždy ste jej volili a podporovali !!! Co nám tady tedy kecáte, vyřiďte si to hlavně s ním, protože on je jeden z hlavních viníků Vy, Lidovci a Čunkovci, s ním !!!
23. 05. 2010 | 19:35

Zacheus napsal(a):

To Vico. Děkuji Vám za Vaše souhlasné stanovisko. To Targus. Možná máte i zčásti pravdu, ale nelze relativizovat všechno. Určitě ne několikánosobnou brutální vraždu. Přeji oběma dobrou noc a pěkný zítřejší den. Zacheus
23. 05. 2010 | 23:43

Mc Cali napsal(a):

Volit půjdu.
A volbama se dá u nás něco ovlivnit ?
Koukám jako blázen.
24. 05. 2010 | 02:49

pgjed napsal(a):

To Toufar:

Nějak jste to špatně četl. Nikdo přece netvrdí, že se dluhy platit nemusí. Právě naopak. Lidovci přece říkají zastavit zadlužování a začít postupně dluh snižovat. Jenom k tomu dodávají, že začít dluh řešit tím, že se pošlou složenky těm obyčejným lidem dole, aby zaplatili a jaksi se zamlčí, že největší díra, kterou ty dlužné peníze utíkají, je nekompetentnost a plýtvání státní exekutivy, zbyteční úředníci, korupce úředníků i politiků, předražené státní zakázky, nemírné platové požadavky státních zaměstnenců... Než se tedy začnou klást požadavky na zaměstnance, rodiny s dětmi a důchodce, musí si státní obročníci sáhnout až na dno! To říkají lidovci. A Kalousek se Schwarzenbergem jsou jedni z nich. Měli by tedy začít nejprve u sebe! Místo toho posílají složenky těm. kterých i vy se zastáváte. Zaměstnancům v privátní sféře.
24. 05. 2010 | 08:16

Toufar napsal(a):

Vy jste špatně četl mne. První odstavec mého příspěvku dává jasný výklad mého názoru. prostě stav je daný a lidi si musí uvědomit, že se bude škrtit vše, co se jen přiškrtit dá. Kdo za to nese odpovědnost, to je druhotná záležitost. Prvotní je udržet stát na co nejnižším schodku.
Šok, který lidem přinesla Kalouskova fiktivní složenka, pomůže rozjasnit každému, že slibování bezproblémové budoucnosti za jeho hlas u voleb, je sprostý podraz a nic víc.
Ať se nám to líbí, či ne, budou potíže v každém ohledu. Protože jsem založením pravičák, nevyhlížím slunce v teple u krbu, ale jdu za prací, kterou je třeba udělat i v tom lijáku. Nikdo ve světě za nás naše problémy řešit nikdy nebude. Žádná RVHP, ani EU! Svou ekonomiku si musíme dát sami do pořádku a když nebyla v pořádku dříve, musíme to udělat aspoň dnes. Jinak totiž bude hůř.
A k těm slibům před volbami, jak udělá která strana pořádek? Lidovci nemají mou důvěru naprosto. Středová strana, která osciluje mezi všemi u vlády a sama dosud nebyla schopna naplnit v nejmenším své proklamované programy, jen se pyšní tím, že ona je ta, která vždy půjde na ruku příští vládě, tak taková strana NENÍ progresivní. Je prostě přizpůsobivá.
Kalouskovi nasazujte psí hlavu jak chcete, ale že to byl snad jediný realista a ekonom v té tzv. Křesťansko demokraticé straně a straně lidové, to mi nevymluvíte. Byl lepší, než i kdokoliv z ekonomických politiků v ODS. Nevím, jestli má čistý štít ohledně svého majetku. Snad se i sekl při vyjednávání jakýchsi mizerných padáků a jiných státních zakázkách. Nevím! Ale jeho ekonomické názory v dnešních dnech mi příjdou nejpravdivější, ikdyž fakt hrozivé. ODS u vlády s ním získala a co ztratila, to nebyla vina Kalouska.
Jak píši - jsem pravicově založený, celkem nemajetný dělník. Mám na krku doma dva invalidy a jednu důchodkyni. Mě se ty státní průsery dotknou patrně nejvíc. Já u práce jednou padnu. Ale o čem jsem přesvědčený, že pravda se musí vždy říct naplno a zvlášť v ekonomice. Kdo krad, to je taky důležité, ale nejdůležitější je si dát do pořádku hospodaření. Teprve pak se mohu hnát za tím, kdo krad. Jinak bych taky na půl cestě za zlodějem mohl zhebnout hlady.
Apropó - já nebudu TOP 09 volit. Zůstanu u té zpropadené ODS svým hlasem. Doufám při tom, že se pravice spojí v koalici a konečně začne s ekonomií ve státě bez zbytečných prostředníčků a nedodělaných Kubicafér.
24. 05. 2010 | 10:30

Toufar napsal(a):

To pgjed:
Předešlý svůj příspěvek jsem opoměl vám adresovat. Takže je pro vás ;-)
24. 05. 2010 | 10:36

bača napsal(a):

Pane Svobodo, udivuje mne jak jste mohl dělat předsedu Legislativní rady vlády, když jste mimo i té nejnižší úrovně logického myšlení. Již Vám to napsali Targus, Kočka šklíba, Jana ad.- Vaše strana přeci nemá odpovědnost do výše získaných 7-8% voličských hlasů, ale má plnou odpovědnost za 20 let vládnutí. Byli jste v každé vládě, v každé PS. Stačilo pár Vašich hlasů, aby byl vývoj jiný.Žádný občan by Vás neměl volit.
24. 05. 2010 | 12:38

pgjed napsal(a):

To Toufar:

"Kdo za to nese odpovědnost, to je druhotná záležitost." Myslíte, že mám číst ještě dál, že to má smysl? Přihlaste se mastodontům, vy jste vyloženě jejich člověk.

"...a sama dosud nebyla schopna naplnit v nejmenším své proklamované programy,..." Nemá, já toříkal. Než chcete něco tvrdit, nastudujte si realitu, když ji nevnímáte průběžně.
24. 05. 2010 | 14:25

pgjed napsal(a):

To Jana:

Víte, jak může být KDU-ČSL za Kalouska zodpovědná, byť jej do vlády nominovala, když ten se naprosto odmítl řídit jakýmkoliv míněním své strany, byť bylo podle programu, kněmuž se velkohubě hlásil jako autor? Pamatuji velmi dobře, když, opíraje se o hůlku, pochodoval na zasedání CK v Charitesu mezi stoly a vykřikoval:
"Vy si můžete usnést, co budete chtít, já udělám, co chci já! Nebo, "nejsem ministrem KDU, ale ministrem topolánkovy vlády!" A když jsme ho chtěli z vlády odvolat, spolu se Severou se sčuchli s Topolánkem a zlikvidovali Čunka na ministerstvu.

Ano chybou bylo navrhnout jej do vlády. Ale kdo tehdy věděl, co je zač?
24. 05. 2010 | 14:32

pgjed napsal(a):

To Petr:

Máte recht! A kdyby jenom to, ještě Vás vzal jeden křižák palcátem do hlavy viďte,... ;-)
24. 05. 2010 | 14:35

pgjed napsal(a):

To bača:

A ještě tu "úroveň logického myšlení" učí na univerzitě, Svoboda jeden, viďte.
Ale vážně. Jsem rád, že jste nám vysvětlil, zřejmě spolu s těmi, na které se odvoláváte, že vlastně motor z Fabie může táhnout těžkotonážní vlak stejnou rychlostí, jako dieselelektrická lokomotiva. To mě pak při vaší bystré logice a ostrovtipu vysvětlete, proč se vlastně pořádají volby a pak se v té sněmovně i ve vládě rozhoduje hlasováním?
24. 05. 2010 | 14:44

M. napsal(a):

Proč tady diskutují jen idioti...
25. 05. 2010 | 17:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy