Je tu nový Reagan. Deja vu se nekoná

06. 09. 2007 | 08:44
Přečteno 13300 krát
Zatímco všichni republikánští kandidáti na prezidenta ve středu večer amerického času probírali v Durhamu v New Hampshire během další z nekonečné řady předvolebních debat závažné politické otázky, usedl ve stejném čase na druhém konci USA v kalifornském Los Angeles Fred Thompson do pohodlného sofa pro hosty večerní zábavné talk show Jaye Lena.

Na věci by nebylo nic až tak zajímavého – bývalý senátor z Tennessee je konec konců populárním hercem – kdyby hlavním smyslem jeho vystoupení v komikově pořadu nebylo oznámení prezidentské kandidatury.

Thompson dal poprvé najevo zájem o Bílý dům začátkem letošního jara. Až doteď si však pouze připravoval pro kandidaturu půdu (dával dohromady týmy spolupracovníků, sbíral peníze), aniž by řekl jednoznačně, že do volebního boje půjde a učinil pro to byť jediný formální krok.

Podívejte se na video, kterým Fred Thompson na své stránce oznámil kandidaturu na prezidenta

Nyní je ve hře naplno a nese si do kampaně, která už naplno běží dobrého půlroku, jeden batoh: pověst druhého Ronalda Reagana.

Pokud by se zakládala jen na prostém faktu, že se tak jako 40. americký prezident mimo politiku proslavil jako herec, nestálo by to snad ani za zmínku. Odkaz na Reagana má však toužebně i hlubší smysl.

Republikánští voliči sice už nyní vybírají mezi deseti stranickými kandidáty, z průzkumů veřejného mínění ale vyplývá, že zhruba třetina z nich je s touto soupiskou hrubě nespokojena. Každý z dosavadních uchazečů má v očích podstatné části republikánských voličů zásadní vadu.

Thompson vstupuje na scénu s očekáváním, že se mu podaří uspokojit každého a po vzoru bývalého prezidenta vytvořit širokou reaganovskou koalici. Že učiní šťastnými jak fiskální konzervativce (hájící co nejmenší výdaje vlády), tak sociální konzervativce (vyznávající rodinné hodnoty a odmítající potraty či práva homosexuálů) a navíc dodá dostatečnou „palebnou sílu“ americké zahraniční politice.

Je nepochybné, že Thompsonovi se díky půlročnímu flirtování s kandidaturou podařilo úspěšně vytvořit takto vysoká očekávání. Zda má na to, aby je naplnil, bude muset teprve prokázat a vzhledem k odloženému startu své oficiální kampaně také hodně rychlým tempem.

Do Reagana má přitom zatím dosti daleko. Ve srovnatelném čase před úspěšnými volbami v roce 1980 měl už Reagan velmi precizně zformulován svůj prezidentský „projekt“. Jako kandidát na prezidenta hovořil k Američanům minimálně pět let od předchozích voleb, málokdo z voličů mohl říct, že neví, pro jakého politika hlasuje. Nespornou výhodu v podobě svého postavení coby celebrity byl schopen podložit zkušeností s vládnutím největšímu státu USA – Kalifornii.

Thompson má v tuto chvíli s Reaganem společné dvě věci: auru úspěšného herce a s tím spojenou schopnost „prodat se“ lidem na straně jedné, a přiznivě nakloněné publikum nespokojené s dosavadním představením jiných na straně druhé.

Chybí mu, a to tak že úplně, jasně zformulovaný program. Stejně tak postrádá jakoukoli exekutivní zkušenost. Na základě toho, co vykonal během svých dvou volebních období v Senátu, lze dát dohromady jen velmi vágní příšlib stran jeho případného prezidentství.

V souvislosti s jeho působením coby senátora za Tennessee se vlastně hovoří ještě o jedné věci, která by ho mohla s Ronaldem Reaganem spojovat: Že byl, pokud jde o práci, poněkud lenivější.

Reagan se s tímto obviněním setkával často. „Říká se, že tvrdá práce ještě nikdy nikoho nezabila. Ale proč to pokoušet,“ vypořádal se s ním jednou s humorem sobě vlastním.

Thompsonovi právě začíná sprint, v ideálním případě na 14 měsíců, během nějž bude muset prokázat, že má s Reaganem společného víc než lenost a vtip. Vystoupení v televizní show, na niž se dívá třetina Američanů, může být dobrý start, který však ani v nejmenším negarantuje úspěšný finiš.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

alena-m napsal(a):

Kandidat na prezidenta musi
prokazat vice schopnosti--
nestaci jen byti slavnym hercem, ale orientovat se ve vecech verejnych a v pravu atd.
05. 09. 2007 | 18:36

weetchko napsal(a):

v USA?
05. 09. 2007 | 22:40

Nori napsal(a):

Co takový Ron Paul?
05. 09. 2007 | 23:28

VK-Can. napsal(a):

Pamatuji velmi dobre pres. Reagana. Nejen, ze to byl primy a velmi sympaticky clovek, ale na rozdil od mnoha soucasnych republikanskych i demokratickych kandidatu mel na mysli dobro USA a Americanu a presidentska funkce byla cesta, jak pro to co nejvice udelat!
Poslouchal jsem nedavne interview s timto kandidatem a valny dojem jsem neziskal! Sen F. Thompson aspon podle meho,(pozor je jeste jeden Thompson, ktery chtel byt presidentem) predstira zajem o blaho USA a Americanu jako cestu k ziskani nejprestiznejsi posice !
Pres. Reagan mel take zkusenosti s uspesnym rizenim chodu nejvetsiho statu americke unie, Kalifornie. Sen. Thompson ma akorat zkusenosti s rizenim automobilu a hereckych roli, kdy ma naspano co rikat a zakonceni je predem urceno!!
Celkem velmi slaba kvalifikace na posici jednoho z nejmocnejsich muzu sveta!
06. 09. 2007 | 21:00

VK-Can. napsal(a):

Pro Nori.
Ron Paul ma velmi dobre umysly a neboji se je rici. Ma take jednu velkou slabinu - je mu 72 let !!
06. 09. 2007 | 21:03

Luboš Zálom napsal(a):

Ron Paul by byl skvělým prezidentem! (jaká škoda, že někoho podobného nemáme tady u nás..)
06. 09. 2007 | 22:34

Radek napsal(a):

uspesny herec? v csfd nema zaznam a v imdb nema ani fotku a jen jednu vedlejsi roli!
07. 09. 2007 | 08:58

Carcharias napsal(a):

Fred Thompson by asi nebyl dobrý prezident. Je příliš konzervativní. Jestli mají republikání uspět, musí si uvědomit, že nejlepší cestou je zvolit si co nejvíce liberálního kandidáta, tedy asi Rudyho G.
07. 09. 2007 | 09:23

MT napsal(a):

Ron Paul Revolution! :-)
07. 09. 2007 | 10:01

Zacheus napsal(a):

Těžko se zatím detailněji vyjadřovat k tomuto kandidátovi, ale podle mne má velkou šanci, neboť hodnoty,které obhajuje, sdílí poměrně značná část repbulikánských voličů. V každém případě by pro USA asi bylo menším rizikem jeho zvolení, než například vítězství Hillary Clintonové ( s liberálním jugoslávským a sudánským bombardérem Billem u zadnice).
07. 09. 2007 | 16:47

VK-Can. napsal(a):

Vazeny Zacheusi, musim Vam dat za pravdu, ze co by bombarder Bill Clinton je ubohy ucednik v porovnani s bombardovanim, ktere uz uspesne probiha v Iraku 5 rokem a stale se zlepsuje! To vse pod zastitou republikanskych hodnot!
Pokud by USA chtely byt vedouci silou v bombardovani, tak soucasne republikanske hodnoty nemaji konkurenci! A bylo by i celkem jedno, ktereho republikanskeho kandidata by zvolili. Jo ovsem az na jednu vyjimku - Ron Paul, ale to bude nejaky nevdecny odrodilec, ktery nezna skutecne republikanske hodnoty.
07. 09. 2007 | 22:45

LACO napsal(a):

Když chcete psát o amerických prezidentských volbách, tak zkuste něco napsat o hlasovacích strojích firmy Dieboldt (sponzora Bushovy kampaně) a zajímavém faktu, že tyto mašiny neumí ani vygenerovat tiskový výstup, který umí každá kasa v každé samoobsluze..
08. 09. 2007 | 14:31

Zacheus napsal(a):

To VK-Can. Připouštím, že máte také pravdu.
08. 09. 2007 | 16:33

VK-Can. napsal(a):

Pro Zacheus.
Jsem rad, ze tuto vec vidime ve stejnem svetle. Pro upresneni. Rozhodne nejsem fanda jedne politicke strany, pokud se tyce vyberu na rozhodujici posici ve vedeni DOSUD nejsilnejsi supervelmoci! Rekl bych, ze pres. Clinton udelal katastrofalni chybu co do osobniho zivota se tyce a take zaplatil vysokou cenu za tento omyl. Jako president udelal v obtiznych situacich, pres nektera sporna rozhodnuti, pro USA hodne.
Osobne bych si pral videt kandidata na budouciho presidenta USA osobu z cerstvym pristupem. Dokonce bych rekl, ze Republikan by mel vetsi sanci skutecne hodne udelat vzhledem k nutnemu balancu mezi kongresem, senatem a Bilym Domem.
Je to ironie, ale zatim, co do mozkove potence se dvojice Clintonu jevi ZATIM jako nejlepsi alternativa pro USA!
Ovsem jeste par mesicu zbyva do voleb.
08. 09. 2007 | 19:30

kozotvor napsal(a):

* Ostatní začali s kampaní před půl rokem, ale Thompson taktéž (a ohlášení jeho kandidatury bylo její součástí)
* Bushovi dnes věří tak 19-26 % Američanů, z toho hodně lidí vydatně nar*aných; Bush je republikán; Thompson taky; a chce (velmi pravděpodobně) pokračovat v kampaních v Afghánistánu a Iráku (a Íránu?). Z toho všeho vyplývá, že nemá šanci. Fotogenický ksichtík nestačí. :(
09. 09. 2007 | 11:09

Laney napsal(a):

nemám rád Ameriku
10. 09. 2007 | 12:55

Clair for pan V.K.- Can napsal(a):

Zdravim Vas na techto strankach,k Vasi polemice bych rada pripsala stranku, kterou jestli Vam vyjde cas by neskodilo se mrknout: http://www.barackobama.com
Je docela mozne, ze tam toho kandidata najdete.I kdyz Clintonovci vypadaji zdanlive momentalne nejsilnejsi,neni to jeste konec.Lide jsou doslova nasyceni vecneho propojeni kandidatu na lobbyisty,zaprodani predem.Jediny kdo neni je prave Barack Obama a John Edwards. Obavam se, ze jiny smer s Hillary + Bill kandidaturou se nenabizi.Cerstvy pristup maji jenom dva kandidati,ktere vyse uvadim.
11. 09. 2007 | 02:08

VK-Can. napsal(a):

Zdravim pani Clair na teto nezvykle strance.
Jak vite, take jsem mel oko na B. Obamovi (dosud mam), tedy az do te doby, nez prohlasil, ze by vletel do Pakistanu bez ptani, kdyby vedel, ze tam je Osama B.L. Zni to dobre, ale v realite to ukazuje, ze ma Obama pred sebou jeste dlouhou cestu ke schopnosti delat kriticka rozhodnuti, ktera ovlivnuji svet! Rozhodne ma certsvy pristup, ale rekl bych trochu "nedovareny". Na obtiznou situaci, ktere bude dalsi president USA celit, je treba skutecne uz nejakou zkusenost. Obama nema zadnou. Ani ve vedeni statu ci ekonomice a nebo vojenske strategii. Myslim, ze budouci president by mel mit zkusenosti MINIMALNE v jednom z techto oboru!
Osobne si myslim, ze v soucasne situaci by idealni dvojice byla Clintonova-Obama a mam dojem, ze k ni dojde. Sice jsou ted rivalove, ale pokud by jeden z nich ziskal nominaci, tak musi videt, ze ze zbylych kandidatu je tento rival/ka nejlepsi.
Edwards se uchylil k extremnimu kridlu levice (unie) a mezi nimi a extremnimy pravicaky neni zadny rozdil. Oboji je stejne svinstvo! Edwards je velice inteligentni, ale stoji sam v sirem poli americke politiky. Vyjma unii ma jen nepatrnou podporu. A to je velky handicap!!
Clintonovi by sebou pritahli do uradu dva pytle. Jeden je pytel ostudy, kterou nadelal Clinton ze svym nepokojnym poklopcem, ale druhy pytel stoji za to. V tom je hromada skutecnych zkusenosti a ne jedna, ale DVE dobre hlavy. USA jich bude potrebovat co nejvice!
11. 09. 2007 | 16:01

Clair for pan V.K.- Can napsal(a):

Pokud se sem jeste vratite pane V.K.,tak bych rada dodala par radek. Ohledne B. Obama a jeho akce napadeni Pakistanu bylo ucelove zneuzito pribarvenim,slysela jsem ho jak se k tomu vyjadroval a nic takoveho na mysli nemel. Videla jsem take demokraticke debaty a i kdyz se Hillary leccemus priucila v Bilem dome,zatim je to jenom jeji retorika a penize, ktere se ji sypou na konto od zbrojaru,bankeru a olejaru.Dava skutecne zaruku, ze se v teto soucasne politice bude pokracovat,pouze pod jinou kourovou clonou. Je to kometa, ktere jde jenom a jenom o moc a vlastni obohaceni. Ja ji opravdu neverim ani slovo,ona a jeji Bill si mohou podat ruce. Obamu jsem slysela nekolikrat a prave s Vami nemohou souhlasit ohledne jeho kritickeho mysleni. Me pokazde nechaval klidnou svym pristupem k problemum a k volbe reseni. Edwards se vychylil opravdu moc do leva,myslim, ze tudy cesta opravdu nevede. Jestli ovsem volby vyhraje Hillary, spojeni Obama v tom nehledam. Jsou od sebe na mile vzdaleni.
14. 09. 2007 | 02:13

VK-Can. napsal(a):

Pokusim se to zjednodusit.
Myslim, ze Neokoni vyvolaji PLANOVANE v blizke budoucnosti dalsi konflikt, pravdepodobne s Iranem. To navodi atmosferu strachu a nutnosti mit presidenta, ktery to "umi s teroristy". Na to si Republikani delaji patent. V takove situaci jediny, kdo ma sanci byt zvolen do presidentskeho uradu je clovek o kterem Americane si mysli, ze ma zkusenost. Novacek proste v takove situaci nema sanci! Republikani maji 2 kandidaty, kteri "maji zkusenost" rozhodovani v krisove situaci. Demokrate jen jednu a to jeste ve forme jejiho manzela!
Odtud prameni ma predstava, ze REALNOU sanci v takove situaci ma jedine Clintonova! At se nam to libi ci ne! Bude porad lepsi nez Giuliani, McCain nebo Thompson!
Je docela mozne, ze dojde k tomu, ze se bude volit ne co je nejlepsi pro USA, ale co je nejmensi zlo! Byl by to vysledek soucasne politicke krise, ktera nepochybne zmita s USA!
Samozrejme bych se velmi rad mylil.
14. 09. 2007 | 18:53

Clair for pan V.K.- Can napsal(a):

Musim Vam dat za pravdu,volici jsou tak zmanipulovani a zase to budou repbulikani jak pisete, kteri si delaji patent jako jedini, kdo umi s teroristy valcit. Uvidime,ze bude lepsi nez kterykoliv kandidat z republikanu naprosto souhlasi.Kdyz je posloucham, tak nemohu verit, ze porad omilaji tu jejich zastaralou bushovskou demagogii.At se na to divame z jakekoliv stranky,smer, kterym kracime zacina byt nesmirne nebezpecny pro celou planetu.
15. 09. 2007 | 16:14

VK-Can. napsal(a):

Pani Clair.
Bude to znit mozna absurdne, ale po nejakou dobu jsem se dival s urcitym podezrenim na kroky z posledni doby pres. Putina. Myslim, ze je zacinam chapat. Moje domnenka: pres. Putin vidi, ze americka politika bude potrebovat vice casu na vyreseni sve politicke krise! Ujima se proto v mezich svych moznosti urcite iniciativy ve vedeni nasi civilisace. Nikdo jiny zde totiz momentalne NENI !!! Mame mu byt vdecni a nebo se obavat ? Rad bych veril, ze by jsme mu meli byt vdecni!
Jak se casy meni ! Kdyby mne nekdo pred 20 lety rekl, ze toto napisi, tak jsem v mezich svych fysickych moznosti ho vyzval na zapas!
Dnes vidim, ze by stalo za to s nim sdilet nazory a nikoliv fysickou zdatnost!
16. 09. 2007 | 19:10

Charlie napsal(a):

Pro pana V.K.
Pane, Vaše komentáře píšete tak, že vypadají na první pohled opravdu fundovaně. Ale Váš poslední dodatek ohledně p. Putina na Vás prozradil mnohem více než asi tušíte.
Jste bohužel typickým představitelem chytré české horákyně (ala Dinstbier), která ví co se nemá dělat ale neříká, co se dělat má.
Jako příklad co mám na mysli uvádím: Miloševič v Kosovu začal zoufale rychle a drasticky řešit (masovými vraždami) pro Srby svízelnou etnickou situaci a nedal na přesvědčování OSN, USA a dalších světových institucí aby s tím okamžitě přestal. Celá evropa celý měsíc lhostejně přihlížela masovým vraždám a svou lhostejnost maskovala nekonečným vyjednáváním svých emisarů s Milševičem. Ostatně s lhostejností, opatrnou a vyčkávací taktikou má Evropa bohaté zkušenosti z minulosti (např. s Hitlerem). USA mají na věci obecně přímnější a statečnější pohled. Proto donutili Miloševiče bombardováním k zastavení čistek (vražd). Za to sklidili opovržení takových jako Vy a paradoxně i nevděk muslimů.
Spoléhat (a těšit se na to), že president Putin je nějaký nový spasitel je k smíchu. Řešení tragédie Kursku, divadla na Dubrovce, tragédie v Beslanu, střelba po všem "co se hýbe" v Čečensku, svědčí o přežívající nepatrné úctě k životům vlastních občanů (zvláště malých dětí).
Proto Vás bohužel musím považovat (podle toho co jste napsal)za nebezpečného - pro Vaši vypočítavou fundovanost bez "srdce" - za nejnebezpečnější typ demagoga.
04. 11. 2007 | 11:33

Poptropicah napsal(a):

thanks
14. 02. 2010 | 23:44

raudensah napsal(a):

i like it,,, thanks you very much
25. 02. 2010 | 23:47

Free Ringback Tones napsal(a):

good idea
04. 03. 2010 | 16:15

perfect performer direct napsal(a):

Thompson dal poprvé najevo zájem o Bílý dům začátkem letošního jara. Až doteď si však pouze připravoval pro kandidaturu půdu
05. 03. 2010 | 13:51

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting ,i like it thanks you very much for youf information
06. 03. 2010 | 06:10

cartier cpcp napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
24. 03. 2010 | 07:21

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 06:07

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 06:58

http://www.kw61.com/replica-ferrari-watc napsal(a):

30. 03. 2010 | 05:59

tabletkinaodchudzanie napsal(a):

I see a lot good quality articles here
<a href=http://odchudzanieskuteczne.blogspot.com>tabletki na odchudzanie</a>
02. 04. 2011 | 15:56

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy