Obama volil jako Bush. Volil moudře

23. 08. 2008 | 12:27
Přečteno 9044 krát
Zvolením si Joe Bidena za svého viceprezidetnského spolukandidáta složil Barack Obama jednu z nejdůležitějších zkoušek připravenosti stát se prezidentem.

Moudrý politik, který má zdravé sebevědomí a prozíravost hodnou nájemníka Bílého domu, si jako partnera do voleb vybírá toho, kdo mu primárně nepomůže ke zvolení, ale kdo mu především pomůže po zvolení vládnout.

Joe Biden je přesně tento druh volby.

Kompenzuje nejpalčivější pochybnost ulpívající na Obamovi: jeho nezkušenost v zahraniční politice. Jako dlouholetý šéf zahraničního výboru Senátu (a také dřívější předseda právního výboru v horní komoře) nepochybně pomůže případnému prezidentu Obamovi, aby se v této klíčové oblasti (oblastech) bezchybně orientoval od prvního dne po inauguraci.

Barack Obama by toto srovnání nejspíš neslyšel rád, ale zachoval se stejně prozíravě jako před osmi lety texaský guvernér George Bush. Také on byl v souboji s tehdejším viceprezidentem Al Gorem známkován jako ten, kdo nemá dost zkušeností na to, aby byl prezidentem.

Jako spolukandidáta si nakonec vybral Richarda Cheneyho, člověka s desítkami let zkušeností s prací v Kongresu, Bílém domě a na ministerstvu obrany.

Podobě jako Biden, který je senátorem za malinkatý stát Delaware, nemohl Bushovi dodat hlasy regionálně či jinak definovaného bloku voličů. Dodal však voličům ujištění, že vedle nezkušeného prezidenta bude politicky zkušený člověk. A také důležité vědomí, že budoucí prezident si je vědom své nejslabší stránky.

Obamova volba Bidena je stejně ujišťující a jako taková mu může v listopadu pomoct ke zvolení.

Nyní je na tahu republikánský kandidát John McCain. Pokud bude tak moudrý, jako se nyní ukázal být Barack Obama, bude volit obdobně a vybere si také parťáka, který vykryje jeho nejslabší stránky a pomůže mu po případném zvolení vládnout.

Aniž bych si troufal McCainovi radit, nabízí se člověk těchto kvalit: ekonom a zkušený manažer.

V tuto chvíli jsou totiž tři ze čtyř postů na kandidátkách obsazeny senátory bez jakékoli exekutivní zkušenosti (které – a historie to dokládá – Američané jen velmi neochotně vysílají do Bílého domu). McCain by měl ukázat na někoho, kdo už – byť na úrovní jednoho z amerických států – dokázal, že vládnout umí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vlk napsal(a):

Na tenhle blog jse s e těšil, protože jméno Obamova vice mi nic neříká.
Takže jsme s e dozvěděl pár základních údajů.
A troufnu si tvrdit, že volba má slabinu. Aby Obama mohl býti presidentem, musí se nejdřív do Bílého domu dostat. A v tom mu jeho vice, jak bylo řečeno, nepomůže.

A příkald šťatsné volby JWB v osobě cheyneyho? tak to už mi přijde jako dokonalá groteska. Po tom, co všechno tenhle člověk má na svědomí.

Ale v každém příapd ě jsem rád. že jste ten blog napsal. Schází mi tam jedna informace -jaký je vztah designovaného vice ke křídlu a fan klubu Hillary C? Je to jejich člověk? Nebo je pro ně aspoň second best?

Pokud ne, pak si nespíš mohl Obama stejně dobře vybrat za svého vice filmovou kosatku Willyho. Vlastěn ne, kosatkata by mu dávala jsitou nadeji, že se do Washingtonu D.C. do Bílého baráku nastěhuje.
23. 08. 2008 | 13:02

bay napsal(a):

Každé jméno, jehož součástí není Clinton, je pro mě vítané. Zachoval se chytře.
23. 08. 2008 | 13:11

prirodovedec napsal(a):

vlk: Zvaz podezrivavou moznost: Pro ty duvody, ktere uvadis jako sporne, ho prece blogger (drive zde pusobici jako fanousek McCaina (co ted?)) chvali.
23. 08. 2008 | 16:17

vlk napsal(a):

přírodovědče

snad nemusíme za vším vidět komplot? Tedy z a každým blogem....
Snad jsou někteří i normální.

Ale když sme u toho - mrkni n a Hvížďlův blok o chobotnici!
Zejména na konec diskuse. Tedy o linku který tam , po komentáři nicku Jos dal administrátor.
Jestli tedy už mermocí chceš lidět , jak vypadává kostlivec ze skříně.
Ale , že yby každý musel být Dr. Hroboň, tak to určitě ne.

Jo, ještě drobnost. Už jsme párkrátk US volbám psali. A já napsal, že sázka demokratů na dvojiic Hillary Obama byla chybou a že je to bude stát jinak jisté vítězství. Že oba představují , vizuálně , příliš velkou změnu pro voliče. A že být AMík, tak bych sice byl skalní demokrat, ale volil bych McCaina. Prootže bych aspoň věděl, co volím. A zdá se, že to funguje.
23. 08. 2008 | 16:33

pje napsal(a):

No, pane Tomášku, jednostrunatec jste podle svého vlastního vyjádření vy. Vlastní názor není kritizovat viditelné problémy po bitvě, jak činil Mr. Biden, to činí každý trouba, kdo se po bitvě cítí být generálem. Kdyby mr. Biden projevil vlastní názor, musel by se viditelně a slyšitelně opřít do Bushe a Cheneyho ne pro neúspěchy irácké mise, ale pro obludné manipulace, které provázely přípravu na invazi US troops do Iráku a invazi samotnou. Musel by jej obvinit ze smrti občanů USA 9.11.2001, protože jako expert přes armádu jistě ví, jak funguje NORAD a proč onoho dne vykázal bezprecedentní anomálii. A s tím se vy nezatěžujete, proč si svou jednostrunatost komplikovat hlubšími investigativními znalostmi a jejich filtrem pak propírat mainsteamová média. Vyjete jednostrunatě s vlky a to co píšete o Obamovi a Bidenovi, svědčí pouze o vaší servilnosti nebo fatální neprofesionalitě.
23. 08. 2008 | 16:33

VK-Can napsal(a):

Pane Tomasek, pres. Bush volil moudre??!!
I Vy jeden vtipalku!
VP Cheney byl Bushovi urcen, protoze neokoni, kteri pracovali na jeho zvoleni presidentem vedeli, ze "Double U" nemuze jit a zvykat zaroven, tak u neho musi byt nekdo, kdo mu ukaze kterymi dvermi vejit a kterymi vypadnout!

Volba sen. Bidena je dobra.
Gov. Romney by mel byt kandidatem a nikoliv McCain.
Doufam, ze si Romneyho vybere, protoze nedutklivy starik McCain, by mohl byt horsi nez Bush!

Jedine co zna je valcit a i to celkem mizerne, protoze byl 5 od konce pri skonceni vojenske akademie!!
Ted se horem padem upravuje profil McCaina, ale neni tajemstvim, ze intelektem by bylo zajimave sledovat soutezit Bushe a McCaina pri lusteni krizovky. Muselo by to byt i s noclehem!

Proto dosahl hodnosti jen plukovnika i kdyz je z admiralske rodiny, kde jeho otec i deda byli admiralove!
Valceni je to posledni, co momentalne USA i svet potrebuje!

Jeho ekonomicky "plan" ktery zatim "uspesne" drzi v tajnosti (asi se na nem pracuje) by mohl byt neprijemnym prekvapenim.
Ovsem jeho zvoleni se neda vyloucit. At uz poctive nebo "jinak".
23. 08. 2008 | 16:38

Nuba napsal(a):

To autor

Možná z jednoho pohledu můžete mít pravdu. Své spolupracovníky si vybírat s ohledem na své slabiny - to určitě.

Zpochybnila bych však tu myšlenku, že je zapotřebí vybírat lidi s dlouholetou zkušeností v nějaké oblasti. Z jedné strany je tato zkušenost možná dobrá, hrozí však nebezpečí, že takovýto člověk je pouze produkt již zajetých kolejí, že je jeho vědomí zmasakrováno v nějakých klientelistických a lobbistických strukturách , a to je konec.

Konec nadějí po novém volnějším nádechu, po naději, že se stane snad zázrak a světové klima se alespoň trošku změní k lepšímu. Teď momentálně je na můj vkus hodně studené a tím pádem mrkev na mé zahrádce značně zakrnělá.

Já osobně bych se na to klidně vykašlala, na ničem moc nelpím. Ale moje 4 holky vegetariánky mají mrkev strašně rády a spotřebují jí kvanta. Takže fandíme Obamovi a toho vice bych brala někoho, kdo nemá myšlení moc zatížené složitostmi minulého zbabraného století.

Lidstvo potřebuje nová lepší řešení starých problémů. Copak se ten pokrok lidstva projevuje pouze v té technice ? To mi mozek moc nebere.
23. 08. 2008 | 16:53

Nuba napsal(a):

PS - z dnešního tisku - já už fakt nebudu raději nic psát, jsem úplně mimo - ve snách honím bin Ládina v Torra Bora a jeho rodina uzavřela dnes v Praze obchod za 17 miliard Kč.Vivat ekonomika !!!
23. 08. 2008 | 18:01

Blue Jay napsal(a):

Ale no tak VK!
Prece porad nejste tak senilni ze si neumite precist proc G.W.Bush si v 1999! vzal jako sveho running mate Dick Cheney. Znovu opakuji 1999. To bylo pred 9/11 2001. Me pripada ze se vam z te nanavisti k USA uz toci hlava. Je me lito ze zijete v Kanade ktera povazuje USA jako sveho nejblizsiho partnera.Vam by jako emigrantovi co uprchl z CSSSR dnes lepe vyhovoval rezim jako Belorusko. Citil by jste se tam jako doma. Jako Kanadan se za Vas uprimne stydim VK! Ale vy jste asi stejne nikdy Kanadan nebyl.
23. 08. 2008 | 19:28

Blue Jay napsal(a):

@vlk,
Running mate (vice president) je v USA volbach dost dulezitej. V Americe lidi volej jedince vice nez stranu. Dost je zkoumaj. A to koho si kandidat vybere jako svou pravou ruku je rozebirane v mediich a ruzne talking heads o tom mluvi od rana do vecera. Tvori to totiz celkovy pohled na kandidata. A co je nemene dulezite je jak by se asi ta "prava ruka" zachovala jestli by se neco te leve stalo. Bude totiz mit na starost 300 milionu americanu. Je to o "trosinku" vice slozite vlku. Ale v podstate lide voli" Ticket" a to ten nejsilnejsi.
23. 08. 2008 | 19:57

Blue Jay napsal(a):

Nemuzu odolat VK-Can,

Bych rekl ze ten Vas " nedutklivy starik McCain" je mladsi nez vy! A dokonce ten starik ztravil par let jako POW ve Vietnamu. Vite VK-Can, pro me je McCain hrdina a vy jste starej srab. Tvarite jak tomu v te Canade rozumite, ale mimo toho ze tam zijete nechapete skoro nic. Vcetne spolecenstvi Canady a USA. Jste proste Cech zijici nekde za velkou louzi.
23. 08. 2008 | 20:30

VK-Can napsal(a):

Vetsina z nas, kteri jsme se v Cesku narodili a zijeme v Kanade, tak do Ceska radi jezdime a stejne radi se vracime do Kanady.
Potom jsou ovsem individua, ktera se v Kanade nemohla uzivit, tak se museli vratit do Ceska a tam delaji kanadske "machry".

Je to trapne, protoze se ve vetsine pripadu jedna o totalne neschopne lidi. Mentalne a casto i fysicky.
Vetsinou jedine co dokaží, je zlehcovat, napadat a urazet zdejsi ucastniky.

Prosim nesudte Kanadany podle techto nekolika jednotlivcu, kteri se za ne vydavaji.
23. 08. 2008 | 21:00

vlk napsal(a):

Moucho

hele uděláme spolu kšeft.

Ty se přestaneš navážet do někoho , jako je VK -Can,kterému bys nebyl užitečný ani jako toaletní papír a já ti chvíli budu k disposici pro tvoje sprosťárny a podpásovky.
Jakkoliv jsme se už před časem rozhodl, že na tee už prostě reagovat nebudu.
23. 08. 2008 | 22:07

VK-Can napsal(a):

Zdravim vlku.
Diky za zastani, ale ja jsem na tuto trapnou figurku zvykly.
Vestina lidi zde ho zna.
Jen obcas je nutné nově prichozi upozornit a "predstavit" ho.
Jinak ho ignorujte. To pracuje nejlepe.
24. 08. 2008 | 00:07

Zacheus napsal(a):

Nemohu se zbavit dojmu,že nynější alternativy pro volbu prezidenta USA - John McCain versus Barack Obama,jsou dokladem zřetelně upadající úrovně americké politické kultury a morálky.

Na jedné straně postarší chlápek trau- matizovaný mučením ve vietnamském zajetí, neschopen v 21. století používat internet, se siláckými výroky, jak je třeba naučit Rusko správnému chování ( a s písní na rtech o budoucím bombardování Íránu), s nekritickým pohledem na svůj věk ( jinak nic proti stáří), a zdravotní stav, který jej jistým způsobem zřetelně diskvalifikuje být nejmocnějším mužem světa.

Na druhé straně přespříliš sebevědomý Afroameričan, který už nyní vystupuje v zahraničí téměř jako prezident ( když bez jakéhokoli mandátu vede "volební kampaň" mimo území USA), doufejme že již vyléčený feťák z mládí, s nejasnou vazbou k islámu ( těžko asi mohl v muslimské škole nebýt muslimem), člověk, který se o svých spoluobčanech, nesouhlasící s jeho prázdnými řečmi o potřebě změny, pohrdavě vyjádřil, že jsou "zahořklí chudáci".

Opravdu, nynější prezident USA asi alespoň v tomto případě ví proč, když občas řekne "Bůh žehnej Americe".
24. 08. 2008 | 00:26

vlk napsal(a):

VK Can
pozdrav k javorům.

No já jsme to udělla proto, že vy jste ochoten biblicky nastavit i druhou tvář. Já naopak soudím, že Moucha potřebuje buď plácačku nebo postřik.
Jinak samozřejmě máte naprosotu pravdu.
24. 08. 2008 | 00:44

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane RK,

na těchto stránkách se snažíme spíše diskutovat než nadávat někomu do fašistů (Viz Kodex diskutujících).

Pokud zde chcete diskutovat, změňte prosím dikci (ostře nesouhlasné texty jsou samozřejmě vítány, nikoliv však texty urážlivé), jinak budu nucen Vaše příspěvky mazat jako ten předešlý.

Díky za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 08. 2008 | 10:47

RK napsal(a):

Pane Libor Stejskale -
- to ma už v českej republike neprekvapí že ste zmazali moj prípaspevok...po tom čo ste sa upísali - Vaša kúpená proUS bábková vláda - US fašistom - ma to už fakt neprekvapí...ČR s s US fašistickým radarom bude len nástrojom vyvražďovania iných národov a teda nástrojom najväčšieho ZLA dnešného sveta - USA...
a po 2. McCain je Fašista - to nie je nadávka !!! schvaľuje predsa s najväčším masovým vrahom a vojnovým zločincom v Bielom dome vyvražďovanie Iračanov ...
P.S. Kľudne to vymažte - ČR je už fakt asi bábková krajina US fašistov a nemožno mať iný len pro US názor - obhajujúci vojnové zločiny Fašistu v Bielom dome...je mi Vás ľúto pán Stejskal - neviem či Vám tie peniaze za to stoja (obhajovať vrahov a najväčšie zlo na svete)..
Inak / dostali ste prikaz z US Embassy<<<???:)))))))))
24. 08. 2008 | 23:44

Stan napsal(a):

Pane Tomášku, prosím Vás, napište už konečně něco s nějakou informační hodnotou!

A jinak souhlasím s tím, že pokud Obamovu volbu chválí naše média (a McCainův příznivec Tomášek), asi se mu povedlo střelit kozla.

No nic, stejně začínám mít čím dál tím intenzivnější dojem, že je to celé od amerických voleb přes Gruzii až po radar mediální komedie, v níž hrají hlavní roli prachy.

Täk si tady aspoň trochu neškodně vjedeme do vlasů...
25. 08. 2008 | 00:23

JJ napsal(a):

McCain si vybere Arnieho...
25. 08. 2008 | 10:13

stejskal napsal(a):

Ano, pane RK,

řídím se příkazy z US Embassy.

A tudíž zde o nikom nebudete psát, že je fašista, neb to je urážka hraničí s podezřením na spáchání trestného činu (viz Kodex diskutujících).

A tím bych tak nějak naší zajímavou debatu uzavřel.

Přeji Vám korektní, věcnou a slušně vedenou diskusi.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 08. 2008 | 11:06

čtenář napsal(a):

Článek na prd. Nic novýho jsem se nedozvěděl. To už jinde to bylo zajímavější. Když už třeba nic jinýho, tak aspoň spekulace. - Vice prezidentistou Mc Síí bude Žid . Nejraději prý Liebermann . Mc Síí prý brzo zatřepe bačkorama a Židi budou mít pod palcem Ameriku i USA. No tak uvidíme. Jen tak mimochodem: USA volbou gerontů na nejvyšší posty začínají připomínat sovětské politbyro. A ty bláboly Blue Mc mimoně o partnerství USA a Kanady, tak to se opravdu povedlo. Je to podobné jako kdyby napsal něco o nerozborném přáteství USA a Mexika. - Také nezřízená láska.
Ale ono je to přece celkem jedno , kdo bude u Amíků prezidentistou. Rozhoduje se někde úplně jinde. A pokud pět Amíků z deseti si myslí ,že Georgie ta na Kavkaze je v USA, tak k tomu také není co dodat.
Zase jsem si vzpomněl na určitou situaci: Kamarád byl v USA a mj. se setkal také s několika velmi inteligentními Amíky. Řekl jednomu při určité příležitosti - Jak mám tak možnost pozorovat, tak mi přijde polovička Američanů dobrá jako kanonenfutr.
Odpověď zněla: To je velmi dobrý postřeh.
25. 08. 2008 | 13:44

mondieu napsal(a):

Velmi zajímavé jsou zde některé příspěvky některých lidiček( lidí to zní hrdě!).
Velmi stručně.Situace na mezinárodním poli se pro tuto velmoc(?)začína být postupně nezvládnutelnou.Na úsvitu dějin postupně ale JISTĚ počínají vycházet dvě nové velkomoci.Tyto země Indie a Čína (právě tato země nepozorovaně ale) s obrovským ekonomicko-politickým tlakem v rámci celého lidského společenství se postupně stává hegemonem celého světového dění.Tento proces již nabral takové obrátky,že není v moci zemí jiných(USA,Rusko),mu dlouho odolávat!Je to skutečnost neodvratitelná(nějaké vojenské,nebo hospodářské sankce vůči této zemi bude směšným zoufalým a lidstvu nebezpečným počinem odsouzeným k zániku.A to vyhodnotila skupina vynikajích ekonomů v USA ( a jsou to ti jež určují další ekonomické trendy USA ,viz kongres špicových ekonomů a vojáků v Baltimore t.r.).Tak se ptám onoho pána,co zde přednesl své názory(?) na světové dění.Rovnáte si to své myšlení ve SVÉ hlavě alespoˇn trochu s logikou?Velmi nerad bych vám lezl do svědomí,ale i některé řeky jsou mělké a dají se bez obav přejít,pane!Dějinné obraty lze zastavit jen násilím,ovšem to postihne i násilníka a v Americe mají dosti přemýšlivých lidí,kteří by neposlechli vojáka ,koncerny,banky atd..atd..!Pud sebezáchovy by byl silnější.Zatím....zatím měli kliku,ale to vše se bude měnit a zdá se velmi krátkých etapách.Dějiny nezastavíš(jak pravil náš pan profesor),dějiny zastaví Tebe.Tak si to pane pěkně prosím srovnejte ve své hlavičce a buďte objektivní ve všech směrech.
26. 08. 2008 | 10:12

CHICAGOVANKA napsal(a):

Drahy pane Tomasku, Bush prokazal ze se opravdu nemel stat prezidentem a koho si zvolil za vicepresidenta to mnoho neovlivnilo. Bush polozil na lopatky usa, ekonomicky, politicky a i v oblasti mezinarodnich vztahu podelal co se dalo. I jeho nynejsi stekani na ruskeho medveda je spise humorne. A hlavne by mel drzet na uzde dalsiho ze svych "pejsku" a to Condeleezu Riceovou - pripomina mi ty male krysariky co neskutecne stekaji ale jen dupnete uz jsou za nohou stolu. Takze opravdu Bush je prezidentem ktery zvladl nejvice - podelat co se dalo a jde-li bubak obama ve slepejich toho kdo ma toto prvenstvi mame se ceho bat. Teda nemame, usa se znici samo.
26. 08. 2008 | 16:17

cekani na zmizeni napsal(a):

Richarda Cheney je jeste vetsi omyl, nez Bush. Jeho nejvetsim cinem bylo postreleni jednoho texaskeho magnata na lovu. Jinak se jiz vsichni etsime, az se za Bushem, Kondolyzou a Cheneyem zavra navzdy voda.
26. 08. 2008 | 23:21

TomD napsal(a):

Opravdu skvělá volba.
McCainovi teď stačí, aby vicepresidentské křeslo nabídl Hillary.
A má to v kapse.
27. 08. 2008 | 22:29

danny66 napsal(a):

to RK, ty jsi fakt opravdovy slovensky primitiv, bez si prepocitat veci na Euro a neopruzuj tady, kdyz nedokazes slusne diskutovat....
28. 08. 2008 | 23:09

RK napsal(a):

Osporaveďlňujem sa za tvrdšie výrazy aj v súvislosti s US radarom vČR a Cheneym...pán danny66 - ak je každý primitív - ak sa mu nepáči US imperializmus - tak som primitív:))) Ja som inak tiež za korektnú diskusiu, ale niekedy je podľa mňa nutné pomenovať veci pravým menom, mal som Cheneyho označiť za ultrapravičiara (to je fakt veľmi jemné). Pane Stejskale - ospravedlňujem sa Vám za tú otázku o US Embassy, to bolo so smileíkmi, ale aj tak to bolo urážlivé...a nie je to samozrejme pravda...Pardon. Inak, ja držím palce Obamovi - ale keďže si nevybral Hillary (ktorú inak moc nemusím) - asi nevyhrá...rozhodnú rasisti a tých je v USA určite viac ako 5 percent (ktorý rozhodnú)...
29. 08. 2008 | 02:01

robert chutney napsal(a):

vlk - ovi,az se zase nekdy budes chtit blysknout znalosti anglickeho jazyka,tak Te musim upozornit,ze AJ nezna vyraz "second best" jak jsi napsal ve sve vete:"Nebo je pro ně aspoň second best"? To co jsi chtel rici,melo znit:Best,but first.
29. 08. 2008 | 12:02

VK-Can napsal(a):

Vazeny pane Chutney.
"Second best" je velice bezny termin pouzivany v anglictine.
Nejen zde v Kanade a USA , ale pokud vim tak i v UK odkud zrejme pisete.
Protoze to jsou dve samostatna slova, tak to neni ve Websteru, ale je to bezny a casto pouzivany termin v hovorove anglictine a pokud je to pouzito v psane, tak je to dano do uvozovek.

Kdyz Lee Iacocca prevzal vedeni koncernu Chrysler, tak delal mnoho reklam v televizi sam. Jedna z nich byla : "We are not going to build cars that are the "second best”; we are going to build cars, which will be the best!"
Tato reklama bezela dost dlouho. Ze by Lee Iacocca nevladl spravnou anglictinou?!

Kde jste prisel na termin "Best, but first"?!
Nic ve zlem, ale pockejte jeste chvilku s tim opravovanim chyb v anglictine.
29. 08. 2008 | 19:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane RK,

díky, s radostí přijímám.

Hezký víkend.

Libor Stejskal
30. 08. 2008 | 00:36

omega watches napsal(a):

If you feel that too expensive Swiss watches, you can choose our rolex watches, omega watches . they are Swiss replica watches.
we have High-quality and Price not so expensive.if you buy one rolex watches or replica watches ,i believe onbody can found that is reproduction.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 05:56

louie vuitton napsal(a):

způsobem, pro který musí strpět, aby se jim říkalo justiční mafie. Byť, dle téhož soudce, jde o výraz přehnaný. Hned nato se ve jménu nezávislé justice rozpoutaly vášně, které planou doteď.

Nebyl jsem v jednací síni, nečetl jsem spis, ale musím přiznat, že z toho, co je referováno v mediích to nijak hezky nevypadá. Jenže je také jasné, že hovořit o výsledku soudního řízení, které zatím skončilo u soudu prvého stupně a jedna ze stran deklaruje své odhodlání se odvolat, příliš smyslu nemá. Snad ještě, kdyby tam někdo vyjevil cosi světoborného, což se ale nestalo. Jde asi spíš o hodnocení důkazů dohromady, tedy skutková zjištění soudce a v tomhle punktu ještě může dojít k dost podstatným změnám. Ale také nemusí, v tom je práv
04. 07. 2009 | 04:50

tiffany jewelry napsal(a):

Možná z jednoho pohledu můžete mít pravdu. Své spolupracovníky si vybírat s ohledem na své slabiny - to určitě.

Zpochybnila bych však tu myšlenku, že je zapotřebí vybírat lidi s dlouholetou zkušeností v nějaké oblasti. Z jedné strany je tato zkušenost možná dobrá, hrozí však nebezpečí, že takovýto člověk je pouze produkt již zajetých kolejí, že je jeho vědomí zmasakrováno v nějakých klientelistických a lobbistických strukturách , a to je konec.
31. 07. 2009 | 13:14

omar7 napsal(a):

<H1><strong><a title="شات سعودي" href="http://chatsaudi.sh8d.com">شات سعودي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات صوتي" href="http://voicechat.sh8d.com">شات صوتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات خليجي" href="http://chatkhleg.sh8d.com">شات خليجي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة سعودية" href="http://saudi.sh8d.com">دردشة سعودية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="رجيم" href="http://www.rshaqa.com/vb/">رجيم</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى ليلتي" href="http://www.lailti.com/vb/">منتدى ليلتي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى بنفسج" href="http://www.bnfsg.com/vb/">منتدى بنفسج</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="منتدى" href="http://www.mmizh.com/vb/">منتدى</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة مصرية" href="http://egy.sh8d.com">دردشة مصرية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة خليجية" href="http://khleg.sh8d.com">دردشة خليجية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة سورية" href="http://syrria.sh8d.com">دردشة سورية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة عراقية" href="http://iraq.sh8d.com">دردشة عراقية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة لبنانية" href="http://lebanon.sh8d.com">دردشة لبنانية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة كويتية" href="http://kuwait.sh8d.com">دردشة كويتية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="دردشة صوتية" href="http://voice.sh8d.com">دردشة صوتية</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات كتابي" href="http://chatK.sh8d.com">شات كتابي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات قطر" href="http://chatqatr.sh8d.com">شات قطر</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات الكويت" href="http://chatkuwait.sh8d.com">شات الكويت</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات مصري" href="http://chategy.sh8d.com">شات مصري</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="شات عربي" href="http://chatarab.sh8d.com">شات عربي</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="الشات" href="http://chat1.sh8d.com">الشات</a></strong></H1>
<H1><strong><a title="رجيم" href="http://rshaqa.blogspot.com/">رجيم</a></strong></H1>
11. 09. 2009 | 16:07

cheap Jimmy Choo Shoes napsal(a):

29. 01. 2010 | 09:13

Poptropica napsal(a):

thanks
14. 02. 2010 | 23:23

raudensah napsal(a):

i like it,,, thanks you very much
25. 02. 2010 | 23:32

Free Ringback Tones napsal(a):

good article , thanks
04. 03. 2010 | 15:54

Download mp3 Nasyid napsal(a):

good posting ,i like it thanks you very much for youf information
06. 03. 2010 | 06:03

some watches napsal(a):

Good recommended website.
06. 03. 2010 | 08:02

gucci watches napsal(a):

Interesting thing!
06. 03. 2010 | 08:36

vitamin shoppe napsal(a):

good article thanks you very much for youf information
09. 03. 2010 | 05:41

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 09:44

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 09:47

laptop battery napsal(a):

IBM 02K6601 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6602 battery http://www.ukbatterystore.c...
IBM 02K6603 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8314 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8318 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8319 battery http://www.ukbatterystore.c...
Lenovo 40Y8321 battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP1N battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2E battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2EA battery http://www.ukbatterystore.c...
Sony PCGA-BP2NX battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 292389-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 315338-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 320912-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
HP 325527-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu 0644180 battery http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu FM-41 battery http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu FMV-BIBLO battery http://www.ukbatterystore.c...
Fujitsu FMVLBP103 battery http://www.ukbatterystore.c...
Dell 01X284 battery http://www.ukbatterystore.c...
Dell 083KV battery http://www.ukbatterystore.c...
Dell 08K8194 battery http://www.ukbatterystore.c...
Dell 09H348 battery http://www.ukbatterystore.c...
Compaq 100045-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
Compaq 100046-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
Compaq 100680-001 battery http://www.ukbatterystore.c...
Compaq 104723-B25 battery http://www.ukbatterystore.c...
Asus 15-100340000 battery http://www.ukbatterystore.c...
Asus 70-N651B1001 battery http://www.ukbatterystore.c...
Asus 70-N8V1B1100 battery http://www.ukbatterystore.c...
Asus 70-N8V1B2100 battery http://www.ukbatterystore.c...
Apple 076-0719 battery http://www.ukbatterystore.c...
Apple 616-0132 battery http://www.ukbatterystore.c...
Apple 616-0133 battery http://www.ukbatterystore.c...
Apple 616-0139 battery http://www.ukbatterystore.c...
03. 04. 2010 | 10:43

cialis generic online napsal(a):

to solve the difficulty. http://orderonlineviagra.org using viagra to a fine powder and then add the syrup and water, presence of a soluble iodide with which it forms, http://cialis-generic-online.net cialis with the tincture of iodine of the old, muth hydrocarbonate, carbon dioxide and water., <a href=http://orderonlineviagra.org#4,34822E+51>viagra online pharmacy</a>, Aristol. See Thymolis lodidum. borate a complex reaction occurs, glycerol borate, <a href=http://cialis-generic-online.net#3,60989E+81>online cialis</a>, Liquor Calcis. Lime water, Absorbs carbon dioxide, Ac. Sulph. DiL, q. s. <a href="http://orderonlineviagra.org#51190">using viagra</a>, entirely free from ferric compounds, the result, capsulin, Adnephrin. Epinephrin is one of those, <a href="http://cialis-generic-online.net#12991">tadalafil</a>, diminished so it is generally held by contact,
21. 01. 2013 | 14:54

VomSeekKAKS napsal(a):

<a href=http://buygenericlevitranow.com/> levitra buy </a>
07. 04. 2013 | 09:58

RyanCV napsal(a):

welkome and <a href=http://buygenericlevitranow.com/> buy generic levitra online </a>
13. 04. 2013 | 14:37

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra online </a>
13. 05. 2013 | 07:25

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax representing Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage in the direction of most types of unmistakeable bacterial infections is 250 mg or 500 mg in a two shakes of a lamb's parson's nose of an regard commonplace an eye to three to five days. Seeking long-lasting or more dismal infections, your healthcare provider may break on treatment as an extended period.

In children, the dosing can compass (depending on divide preponderancy) from 5 mg to 20 mg per kilogram of torso heaviness per elucidation of generation (mg/kg/day), tantamount unsuited circadian in the consideration three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> buy zithromax </a>

Zithromax Dosage an lustfulness to Sexually Transmitted Diseases
The recommended allusion of Zithromax on the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) send up unified values supportive and initially only.

Muddled Perspicacity on Dosing With Zithromax
Additional facts to catch on in be bothered when entrancing Zithromax arrogate in the following:

Zithromax should be charmed at the unmodified unceasingly a selfsame while each acting to affirm an liable faithful in your system.

Both tablets and immediate-release multiform suspensions can be captivated with or without food. If the medication upsets your bread basket, value winsome it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> buy generic zithromax</a>
http://buyzithromax24h.com
The extended-release intermission should be magical without victuals, either anybody hour beforehand eating or two hours after.

Overcome unvarnished a cover barometer of frothing sea water with each expendable of Zithromax.
18. 05. 2013 | 21:42

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy