Jak se z Obamy stal Topolánek

15. 02. 2009 | 13:44
Přečteno 13154 krát
Barack Obama během předvolební kampaně i v týdnech bezprostředně před nástupem do funkce prezidenta slíbil, že změní politické způsoby, jež dlouhá léta panovaly ve Washingtonu.

Po téměř čtyřech týdnech zkušeností s jeho vládnutím je možné prohlásit, že sliboval něco, co neumí - a s velkou pravděpodobností ani nebude umět - splnit.

Je spravedlivé hned na úvod poznamenat, že opoziční republikáni s jen lehce skrývanou škodolibostí, zato však usilovně, zatápějí pod kotlem, do něhož se Obama svým nesplnitelným slibem nechal shodit a teď se v něm vaří.

Je to spravedlivé, při hodnocení Obamy však jen málo podstatné. Opoziční strana není zodpovědná za sliby, které dal voličům on. Prezident ale především čistě o své vůli přihazoval pod vlastní kotel polena.

Největší omyl, jehož se až dosud dopustil, bylo přenechání odpovědnosti za dojednání konkrétní podoby balíčku na stimulaci ekonomiky demokratickým lídrům v Kongresu. Tím nový prezident nejen ztratil kontrolu nad klíčovou iniciativou své vlády, do hlavní role navíc obsadil politiky, kteří byli čelními představiteli „éry hašteřivosti“, již slíbil ukončit.

Podzimní volby vynesly do Kongresu řadu umírněných demokratů, kteří – jelikož zvoleni v tradičně republikánských volebních obvodech – ovládají politiku kompromisu. Tito lidé si však ještě budou muset počkat, než se dostanou do vedoucích funkcí v Kongresu. Vyjednávání zákona se tak ujali politici jako Nancy Pelosiová či Harry Reid, lidé sbírající ostruhy ve vybojovaných bitvách Clintonových a Bushových let.

Zákon v podstatné, jakkoli menšinové části, připomíná strom splněných přání po moci lačných demokratických zákonodárců. Obama a jeho lidé zdůrazňují, že tyto „malé domů“ tvoří jen jeho zlomek. Mění se tak v prodavače těšínských jablíček, neboť prezidentův předvolební slib spočíval v ukončení těchto praktik.

Obama sice v okamžiku, kdy se jeho představy začaly bortit, vyslal do jednání šéfa své kanceláře Rahma Emanuela, šlo však již jen o pozdní hašení požáru.

Pro skoro osmisetmiliardový záchranný plán nehlasoval jediný republikánský kongresman a ke schválení v Senátu dopomohli tři republikánští přeběhlíci. Mocenská základna Obamy tak necelý měsíc po nástupu do funkce připomíná tu, s níž v Česku vládne premiér Topolánek.

Obama přitom disponuje politickým kapitálem, který se k tomu Topolánkovu má asi jako Eiffelovka k Petřínské rozhledně.

V listopadových volbách získal mandát napříč všemi vrstvami americké společnosti. Podle průzkumů se těší důvěře dvou třetin Američanů.

Panovala očekávání, že republikánská opozice se této síle minimálně v úvodu Obamova funkčního období podvolí a bude s ním spolupracovat. Že neshledala riskantním přesně opačný postup, je nejlepším důkazem toho, jak špatně prezident se svým politickým kapitálem naložil.

Obama se uprostřed boje o ekonomický balíček rozhoupal a na radu svého hlavního poradce vyrazil po mítincích napříč Spojenými státy. Situaci tím nepomohl.

Vyvolal dojem, že dvouletá předvolební kampaň listopadovým hlasováním neskončila a pokračuje dál. Nechtěně tak přispěl k přímému popření svého slibu: byla to právě permanentní kampaň zaměřená na vlastní stoupence, která patřila k důležitým definičním znakům Bushova způsobu vládnutí.

Prezident v prvních dnech své administrativy přijal opatření plnící klíčové prvky slibované změny poměrů. Aby je vzápětí popřel.

Obama podepsal výnos zásadním způsobem omezující vliv lobbistů na federální vládu. Současně však do klíčových funkcí navrhl lidi, kteří si touto prací v posledních letech vydělávali. Největším hříchem designovaného ministra zdravotnictví Toma Daschla nebylo 130 tisíc dolarů nezaplacených na daních. Byly to miliony, které si po odchodu z politiky vydělal lobbováním pro farmaceutické firmy a které s Obamou ani nehnuly.

Není to jen Obamův styl vládnutí, jenž budí od počátku pochyby. Ty obestírají také podstatu jeho politiky: právě schválený plán na záchranu americké ekonomiky.

Na tom, že na 800 miliard odklepnutých Kongresem hospodářství efektivně nepomůže, se shodnou ekonomové jak ideologicky stranící Obamovi (jako například sloupkař New York Times a loňský držitel Nobelovy ceny za ekonomiku Paul Krugman), tak ti na opačné straně spektra (jako bývalý ekonomický šéfporadce prezidenta Reagana Martin Feldstein).

Rodící se konsensus říká, že s ekonomickou krizí se nepodaří pohnout, dokud vláda nevyčistí bankovní sektor a nepřiměje tak finanční ústavy, aby začaly znovu půjčovat peníze na podnikání.

Obama zřejmě namířil své primární úsilí v prvních týdnech vládnutí špatným směrem. Největším fiaskem uplynulého týdne bylo vystoupení ministra financí Tima Geithnera, v němž představoval svůj plán na ozdravení bank. Jeho vágnost vyděsila všechny zainteresované.

To nejmenší, co se o čtyřech týdnech s Obamou dá říct, je, že se novému americkému prezidentovi – přihlédnuto k nadějím, které vyvolal - nepovedly.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vilém napsal(a):

Obamovo rozhodování je kvalitní, a proto nutně směřuje k těžkému konfliktu s lidmi, kteří diktovali americkou politiku v nedávné minulosti, a rozhodně ne pouze s republikány, nýbrž s celým americkým establishmentem, který bestiálně parazitoval na americké ekonomice a společnosti.
Ještě před několika týdny notoričtí pravičáci jásali, že se Obama obklopil lidmi z jejich kruhů, že jeho politika bude bezzubá, protože doufali, že z něj bude další Špidla, který bude bezradně poskakovat sem tam, rezignuje na vlastní názory a principy, zbaběle kapituluje před brutálním vydíráním mediálně-podnikatelské žumpy, zklame své příznivce a nakonec bude potupně vypískán.
Vám stále ještě nedochází, že Obama není ratlík, který se nechá podplatit a zmanipulovat, a proto je nevyhnutelné, že stávající konsenzus se rychle vytratí a bude nahrazen jiným konsenzem, politikou evropské sociálního a ekologického typu, zatímco patologicky pravicové mátohy, všichni ti finančníci, ekonomové, podnikatelé a další pochybné živly, budou pokřikovat hesla z 19. století někde na okraji společnosti.
15. 02. 2009 | 14:32

Neopřemyslovec napsal(a):

Vždy jsem tvrdil, že jiný než potomek Přemyslovců nesmí vládnout Čechům. Představa, že by u nás vládnul potomek z Indie je nepředstavitelná (Rom). USA došlo k zvrácenosti. Afroameričan se stal presidentem. Bůh ochraňuj USA. Ke konci období Obasmu budou všichni odsuzovat. Prosím Republikáni. Nechte Obamu aby se vyškvařil ve vlastní šťávě.
15. 02. 2009 | 14:42

RA napsal(a):

černá barva pleti není kvalifikace. Asi to některým ještě nedošlo.
15. 02. 2009 | 14:45

Rudolf napsal(a):

Obama vsadil v kampani na to, že všichni chtěli změnu. To je po vládě jeho republikánského předchůdce pochopitelné. Hodnotit dnes výsledky vládnutí nového prezidenta nelze a nemá to ani pro krátkost času smysl. To pro srovnání s Topolánkem podstatný rozdíl. V tomto případě už přece jenom určité zkušenosti máme a můžeme hodnotit s větší znalostí věcí. Přesto bych se neodvážil pronášet ani v případě našeho premiéra konečné soudy. Pořád má ještě čas, jak nás všechny překvapit.
Ještě poznámku k barvě pleti. Kromě toho, že je naprosto nevhodná, neodpovídá podle hlasování na http://www.lidoveforum.cz ani názorům většího počtu našich občanů, kteří si myslí, že zvolení Obamy prokazuje sílu americké demokracie.
15. 02. 2009 | 14:58

Zacheus napsal(a):

Díky, vážený pane Tomášku, za velmi zajímavý blog.

Snad si jenom dovolím poznamenat, že nejste jediný komentátor,který si povšiml - a to v době doznívající euforie nad Obamovým zvolením svědčí o novinářské obratnosti - že úvodní část vládnutí se novému prezidentovi prostě nepovedla. Je také těžké předpokládat i do budoucna něco jiného, jestliže Vámi zmiňovaný personální šéf Bílého domu Emanuel Rahm (od něhož se mj. očekává tvrdý lobbing za izraelské zájmy), měl údajně prohlásit: " Ani krize nazmar. Je to příležitost udělat věci, které jsme dříve dělat nemohli" (...).

Není divu,že komentátor Lidových novin (14.2. 2009) Martin Weiss v úvodu svého článku jinými slovy říká totéž co Vy: " V posledních dvou týdnech Obamova magie uvadala rychleji, než si jeho fanoušci uměli představit".

Na druhé straně je prezident opravdu pouze na začátku své vlády a tak uvidíme, jestli provede změnu svého politického kursu.

Protože, jak píše zmíněný M. Weiss " Američané ho rozhodně nevolili kvůli tomu, aby prosazoval normální politiku kongresových demokratů - ti mají teď v průzkumech jen o procento vyšší podporu než republikáni".
15. 02. 2009 | 15:06

JanG napsal(a):

autorovi

Pane, vás, jako modrého komsomolce, nepovažuji za přínost ani demokratické společnosti členské země EU 21. století ani za přínost žurnalistice.
15. 02. 2009 | 15:06

Zacheus napsal(a):

Smutné je, že prezident Obama vyvolává v americké společnosti i značné kontroverze kvůli svým ultraliberálním etickým názorům, kdy například prosazuje možnost přerušení těhotenství po celou dobu jeho průběhu, což i z lékařského hlediska je považováno za nepřijatelné.

Tím prezident samozřejmě vyvolává proti sobě odpor značné části veřenosti , a to v době, kdy by naopak mělo být udržováno alespoň zdání jednoty v těžkých dobách ekonomické krize.

Ilustrativním příkladem odmítavého postoje k názorům prezidenta Obamy v etických otázkách je stanovisko newyorského rabína Yehudy Levina, mluvčího unie Ortodoxních rabínů USA a Kanady: (převzato ze serveru Eretz.cz).

"Rabín Yehuda Levin patří ve Spojených státech mezi ochránce lidského života a každoročně se ve Washingtonu účastní Pochodu Za život. V souvislosti s postojem, který k interrupcím zaujal nový prezident USA, varuje rabín před tzv. »obamizací« společnosti, tedy před snahou dosáhnout ve věci interrupcí shody všech stran. Takovýto souhlas,“ říká Levin, „je nemožný, protože žena nemůže být jen »trochu těhotná« a stejně tak není možné trochu souhlasit s manželstvím pro homosexuály. Obama, říká Levin, dopouští prostituci hodnot, a to mne jako severoameričana uráží".
15. 02. 2009 | 15:14

prirodovedec napsal(a):

Autorovi: Pan Stejskal pred tydny sliboval, ze kdyz uz jste na aktualne neprelozili Obamuv inauguracni projev, tak se mu Vy budete pak venovat. Misto toho byl ten minuly ridky blog a nyni tato opozdena prevypravenka z zahranicniho tisku bez citaci.

Dockam se jeste fundovaneho rozboru projevu nebo si musime zvykat, ze "uz jste vytizen jinymi pracovnimi ukoly"?

Dekuji.
15. 02. 2009 | 16:13

češka napsal(a):

to Zacheus
Za Regana se v Kalifornii rodily 2/3 dětí matkám, které v době těhotenství alespoň 1x vzaly drogy. / Dle TV reportáže/.
Nancy prosazovala, aby matka, která přivede na svět 3-tí takové dítě, byla za to trestána.
Tyto děti zůstávají v dětských domovech.
15. 02. 2009 | 16:27

voroshilov napsal(a):

to Zacheus
Tak Rabin Levin se stara o nenarozene deti?
Ale zabijet palestinske deti po stovkach a bombardovat skoly je to uplne koser?
15. 02. 2009 | 16:50

DB-Kalifornie napsal(a):

neni to tak hrozne jak pisete :

kdyz to zjednodusim, tak dva predni americti analytici-novinari, kteri v patek na PBS spolecne hodnotili dosavadni cinnost Obamy ho pochvalili (Mark Shields-demokrat) a nebo mu dali znamku B (tj v ceskych pomerech dvojku)-David Brooks-republikan.
15. 02. 2009 | 17:03

fafnir napsal(a):

Hned po Amerických volbách zdejší sociální demokraté tvrdili,že Obama je vlastně americkým sociálním demokratem.Netrvalo dlouho,a ukázalo se něco na tom bude.Hned 3 jím navrhovaní ministři se museli kvůli vlastním finančním skandálu poroučet.Šibalové.A čtvrtý odešel ,protože nesouhlasil se zadlužováním.
15. 02. 2009 | 17:11

IronNick napsal(a):

Neopřemyslovec:
Obama NENÍ Afroameričan, to jen tak pro přesnost.

Můj tip je, že na konci Obamu odsuzovat nebudou, teď je ale přirozená kocovina z té šílené euforie, jejímž vyvoláním vyhrál volby. Srážka s realitou je asi poněkud tvrdší než čekal...
15. 02. 2009 | 17:26

vlk napsal(a):

Mohu je konstatovat, co jsme už zde publikoval před volbami - nevěřím Obamovi,A jeho voliči budou velmi zklamaní.

Co je ovšem pro mne absolutně překvapivé, je skutečnost, že v Kongresuse vede stejná zákopová válka jako ve Sněmovní. ťZe i tam je nejdůležitější kdo něco předkládá než co s e předkládá.
Jednak jsme si říkal, že hloupost s nulovou tolerancí je z Jánského vršku nepřenositelná jinam a jednak jsem věřil, že Americ e chápou, že mají na krku gigantický průval a podle tohos e budou chovat. A ono ne...
15. 02. 2009 | 19:00

Ládik napsal(a):

Obama nesahá Mirkovi ani po kotníky. Sice může růst, ale ne výše, než po kolena. Asi budu Mirka volit.
15. 02. 2009 | 19:41

Hurá napsal(a):

Až začne skutečně utahovat "šroub", skončí jako J.F.Kenedy !
15. 02. 2009 | 20:42

Coffin napsal(a):

myslim si že nehle blog je nejvetší blbost.. už nadpis napoví že se jedná o z nudy naspany článek
15. 02. 2009 | 20:59

jilm napsal(a):

To je tak tendenčně psané. :-) Stačí sledovat ta neustálá čísla o podpoře Obamy a naopak Republikánů v této věci.
15. 02. 2009 | 21:05

Hektor napsal(a):

Vzhledem ktomu že prosadit 1 zákon v CR trvá půl roku a to v případe že opozice souhlasí, tak hodnotit karieru politika podle 4 týdnů navíc v ,,nejsilnější zemi světa,, asi nemá cenu. Navíc se zde ukazuje česká malost v otázce barvi pleti.
15. 02. 2009 | 21:22

VK-Can. napsal(a):

Vazeny pane Tomasek.

Dovolte mne otazku.
Jste tak naivni, zaslepeny, ci oboji, ze muzete napsat takove "hodnoceni" po 4 tydnech !!!
Proc se takhle ztrapnujete?!
15. 02. 2009 | 21:35

Udivený napsal(a):

A jéje...
15. 02. 2009 | 21:44

Ondra napsal(a):

hodnocení po 4 týdnech, nemám slov.
15. 02. 2009 | 21:49

marek napsal(a):

Pavle, vzhledem k Tvojí nekryté podpoře McCaina mě tón článku vůbec nepřekvapuje. Myslím ale, že z důvodu objektivity by bylo vhodné na nějaké hodnocení ještě alespoň pár měsíců počkat.
15. 02. 2009 | 21:50

Ignác Pospíšil napsal(a):

@VK-Can:
Já to vidím takto: 4 Obamou navržení ministři rezignovali ještě před tím, než mohla být jejich nominace schválena. Tři pro nesrovnalosti v daních a příjmech, jeden pak protože zjistil, že přimět Obamu k příčetnosti v hospodářských otázklách je nad jeho síly. Nemohu si pomoci, ale to je kolosální ostuda a propadák, i kdyby to bylo rozprostřeno do rozmězí půl roku. Ale Obama je pašák, stihl tuhle ostudu nacpat do jediného měsíce. Já myslím, že tenhle příspěvek je ještě velmi mírný.
15. 02. 2009 | 21:51

ali napsal(a):

Ládik :o) ano, máš pravdu, taky to tak cítím...krom kosočtverce doleva :o))) to by bylo blbý
15. 02. 2009 | 21:58

Josef K. napsal(a):

Je poněkud tristní, když si provincionální "nímand" bez patřičných znalostí, zkušenosti i inteligence troufne na světovou arénu, že pane redaktore.A ještě navíc, když je pro něj zjevně pukem světa provincie. Sebestřednost a absence pokory je pro české grafomany v pseudožurnalistickém hávu typická. Bohužel, takto sespíše ČR blíží Srbsku a Rusku než vyspělému světu. Ale vysvětlete to panu Tomáškovi.
15. 02. 2009 | 22:01

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text obsahující hrubé nadávky, které jsou v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 02. 2009 | 22:03

gogol napsal(a):

Mit jasno po 4 tydnech .... mozna mate pravdu, ale ja bych si tech 100 dni pockal.
15. 02. 2009 | 22:06

Katchaba napsal(a):

Mocenskou základnou Obama možná připomíná Topolánka, co se nesplnitelných slibů týká, se však více podobá Paroubkovi.
15. 02. 2009 | 22:11

Jaroslav napsal(a):

Vážení není co řešit. Miliardový superbalík je vytloukání klínu klínem. Je to jen další typicky americký ekonomický úlet. A to do propasti. A to přímo dějin.
15. 02. 2009 | 22:12

medabeda napsal(a):

Kdo psal prvý příspěvek o "evropském sociálním a ekologockém modelu",je šílenec.Evropský model způsobil právě to prohloubení krize,ke kterému nemuselo dojít,kdyby Evropa nešaškovala příliš s pojmem "Sociálno" a "Ekologie"-a to za každou cenu.Obama dělá první a zásadní chyby a o kvalitě jeho rozhodování se dá už dnes s úspěchem pochybovat.
15. 02. 2009 | 22:12

tomas napsal(a):

pane autore a vsem kritikum
myslim si ze jste na spatne strane ohne .proste jste v cesku a mluvite o americke politice ,k tomu srovnavate s topolankem no bida.amerika se chily k nejvetsi krizi od 30 let a vy chcete aby delal nejake experimenty ? zmena je ocekavana ale hlavne co se tyce zdravotnickych prispevku atd. tak prosim te , sprominutim ,komentujte jenom v cem se vyznate a tim myslim topolanek a ti ostatni ceske veci
15. 02. 2009 | 22:14

RUMCAJS napsal(a):

Podepsal bych Vlka.
Obama je na tolik vzdělaný, že musel nutně vědět, že naprostou většinu toho co sliboval, nikdy nemůže splnit.

Tudíž pro něj nemám jiné hodnocení, než "Křivák".
15. 02. 2009 | 22:16

valdštejn napsal(a):

ekonomický poradce Feldstein (prezidenta Reagana ) nadělal největší dluh USA jaký kdy byl , pane .
15. 02. 2009 | 22:26

american napsal(a):

Ale prosim te, jses uplne blby. Tihle jakoby skandaly co citujes jako priklady neschopnosti plnit sliby jsou uplne malickosti. Sam zminis, ze je tam 4 tydny, takze nez jsi zacal pripravit tenhle prispevek tak ty jsi asi fakt cekal, ze Obamovi sviteji paprsky slunce z prdxle. Napr. v rychlosti: "Zákon v podstatné, jakkoli menšinové části, připomíná strom splněných přání po moci lačných demokratických zákonodárců" - chces to nejak necim podlozit, nebo radsi rovnou priznat, ze jsi to proste cetl na nejakym konservativnim blogu protoze podlozit to neumis, protoze je to kravina a lez. Anebo Daschle: stejna situace jako s Daschlem se stala uplne kazdemu am.prezidentovi, co si vubec pamatuju. Obama byl snad prvni, ktery se za to omlouval. A Daschle navic odstoupil, nejako polovina bushovych lidi nad kteryma viseli leta otazniky a akorat ukazali soudum strednicek. Ale tady pan Tomasek je proste takovy, jak je - je mu jake hlubsi tony se doopravdy zneji v americe hlavne ho rozzobeji komunisty a mysli, ze republikan ma komunisty jeste min rad nez demokrat, a takhle jak maly cechacek pise inteligentni clanky, bravo.
15. 02. 2009 | 22:30

Vilém napsal(a):

medabeda
očividně berete situaci příliš emotivně, protože se vám hroutí idoly. Obama se dostal do konfliktu s politickými silami, které prosazují zájmy majetných skupin a velkých firem, proto se stane terčem útoku vlivných médií a ekonomů, kteří formovali politiku minulých let, třeba Timesy už informují, že hrozí zvrat "sociálních reforem" z minulých let

http://www.timesonline.co.u...

a jejich pachatelé jsou z toho hysteričtí, protože je nikdo ani neposlouchá.

http://www.heritage.org/Pre...

A to je právě to, co signalizuje fundamentální změnu a obnovení sociální politiky, přičemž je celkem vedlejší, jestli HDP poroste nebo ne, když z někdejšího růstu HDP většina občanů celkem nic neměla. Změna musí být mnohem hlubší a lidi jako pan Tomášek a vůbec média typu Aktualne.cz budou vztekle pištět, protože to odporuje jejich překonaným názorům, které byly ostatně patologicky asociální.
15. 02. 2009 | 22:33

arwen napsal(a):

Není to trochu předčasné hodnocení?
15. 02. 2009 | 22:38

RuleOfLaw napsal(a):

Kdy uz si konecne prestaneme lhat do kapsy! Copak nekdo opravdu ocekaval od Obamy zazraky? Prosim Vas probudte se!!! Obama hraje na stejnem pisecku jako Bush, Clinton a vetsina predchozich prezidentu kasparku. Az se Amerika vrati zpet ke svym ustavnim ideim, az zrusi ten nador jmenem Federal Reserve, ktery defakto celou tuhle a vsechny krize predchozi zpusobil a hlavne az americane prestanou hrat imeperialisticke hratky v zemich do kterych jim nic neni a vsechny ty miliardy dolaru, ktere cpou do armdady, podporu diktatorskych ci rasistickych rezimu, teroristu a jinych misto svych obcanu tak potom se muzeme bavit o prosperujici spolecnosti. Jenze to by v Bilem dome musel byt uplne nekdo jiny nez elitar Obama, to by ministr zahranici musel byt nekdo uplne jiny nez byvaly guverner FED z New Yorku a ministryni zahranici clovek s diplomatickymi schopnostmi a ne ustekana kvocna, ktera vyhrozuje atomovymi bombami! Lidi probudte se, copak to nevidite jak Vas tahaji za nos? V US uz davno nevladne We the people ale uzavrena skupina lidi, korporaci a bank. Jeste to ovsem neni oficalni a lidi si stale lzou do kapsy o mesiasi Obamovy..
15. 02. 2009 | 22:40

žaba napsal(a):

Předčasné hodnocení zlomyslného modrého komsomolce.Nikdo nikde nemá a nebude mít ten jedině správný způsob řešení krize, jen se budou snažit tlumit její dopady.
15. 02. 2009 | 22:44

.. napsal(a):

tak tenhle čecháčkovský rasismus co předvedl autor je dost ubohý. Po 4 týdnech v situaci která je od velké krize ve třicátých letech nejhorší mít jasno - na to člověk musí být opravdu kovaný odeesák. Autore ty by si se za komunistů neztratil.
15. 02. 2009 | 22:53

Charlie napsal(a):

pane Tomášku,

Obama sice sliboval, ale ne to, že vlastním tělem zastaví rozjetý vlak.
Jak jsem měl možnost sledovat jeho projevy, zvláště ten inaugurační - on hlavně apeloval na lidi, aby se "pustili do díla".

A těch velevážených kibiců se najdou desítky i stovky z každého politického tábora i ekonomického směru.
Takže stačí hrábnout do krabice a vybrat (citovat) právě toho, jehož tvrzení je mému názoru nejbližší.

Trochu to připomíná situaci s Dvojčaty z 11.9.01. Když to zbuchlo, tak skoro každý komentátor věděl co se mělo udělat.

Takovou zlodějnu (pyramidová hra) jaká se povedla americkým politikům, ekonomům a bankéřům, nemůže zachránit žádný jednotlivec.
A pokud se nenastolí právo - t.j. aby viníci byli za své činy potrestáni(jako Enron), tak se to bude léčit léta.
Kamenem úrazu ovšem je, že tito manipulátoři mají i v USA moc pevně a nerozlučně v rukou.
A protože vzájemně znají své "kvality" tak jeden druhému nepůjčí. A tím je to zablokované.
15. 02. 2009 | 23:09

JirkaS napsal(a):

Tak jediný komentář, který jsem si se zájmem přečetl je od "američana". Jinak česko je rozděleno zhruba na odesáky a socialisty, ti jedni nadávají na Paroubka, druzí na Topolánka. nenávist, sprosota a zaslepenost, to jsou jejich atributy o komunistech nemluvě. Ostatní jsou mlčící otrávená menšina. Odesáci jsou apriori proti Obamovi, protože je "jiný" než byli zvyklí, že vypadají američtí prezidenti: reagan, bushovci atd. Odéska vůbec má problém s krizí, s degenerujícím Klausem a pubertálním Mirkem a hlavně s nedostatkem realismu. Běda tomuto národu. ČSSD nenabízí alternativu, mám dojem, že se v kotli škvaříme my obyvatelé ČR. běda tomuto národu.
Komentátoři, kteří vypadají jako mlíčňáci, se tváří, že sežrali všechnu moudrost světa. Ale jsou USA a Obama tak průhlední? Pochybuju. Obama přinesl něco nového...dejme mu šanci. Nemůže být Spasitel, je to politik a má těžkou práci i pozici: všichni, ale kupodivu snad dopravdu všichni čekají na jeho chybu: aby zajásali: "Vidíte to, negr, to se dalo čekat...nebo: "Vidíte to, negr a přece dělá to samé co Bush atd atd." Lidská ubohost a egoismus je stále v této české kotlině bez hranic. Ale všeho do času, Shora se na nás dívají a dělají si čárky.
15. 02. 2009 | 23:22

Zofka napsal(a):

a) jak vůbec může ten autor přirovnávat Topolánka k Obamovi ?
b) navíc po 1 měsíci nástupu do úřadu ?
c) navíc v době vážné hospodářské krize ?
d) autor asi neví, že v USA když prosákne prasárna, tak ten člověk je minimálně vždy odvolán, pokud zároveň nečelí trestnímu stíhání.
ZK
15. 02. 2009 | 23:25

Zofka napsal(a):

a) jak vůbec může ten autor přirovnávat Topolánka k Obamovi ?
b) navíc po 1 měsíci nástupu do úřadu ?
c) navíc v době vážné hospodářské krize ?
d) autor asi neví, že v USA když prosákne prasárna, tak ten člověk je minimálně vždy odvolán, pokud zároveň nečelí trestnímu stíhání.
ZK
15. 02. 2009 | 23:26

VK-Can. napsal(a):

Vazeny pane Pospisil.

Jen tak pro zajimavost, kde byl ten pan, co chtel primet pres. Obamu k pricetnosti v hospodarskych otazkach poslednich 8 let ?!
Mel jako republikansky senator k tomu nejen dost prilezitosti, ale domnival bych se i povinnosti.

Je skutecne zajimave, kolik je za posledni 4 tydny ekonomicky zodpovednych Republikanu?

Jo jeste jednu malickost. Pokud to nahodou pres. Obamovi nevyjde, tak to nebude velka prohra pro Demokraty a pres. Obamu. Bude to velka prohra predevsim pro USA a mozna cely civilisovany svet!!

Pohroma, ktera zustava po Bushove a republikanske vlade muze mit pro USA tragicke nasledky. Ekonomicke, vojenske i politicke.

Nezlobte se, ale podle meho toto skodolibe ukazovani prstem je dost nechutne!
Zvlast po tom, co pres. Bush a jeho loutkari dokazali napachat za poslednich 8 let!
Republikani mlcky prihlizeli radeni bande zlodeju a jejich soucasny kvikot je vice nez trapny.
Co je nejhorsi ? Ze otevreli dvere radikalnimu kridlu v Demokraticke strane!
Lze jedine doufat, ze to bude schopen pres. Obama udrzet pod kontrolou.
15. 02. 2009 | 23:38

Kmet 74 napsal(a):

Nedošlo vám, že jste na honu v cizím rajónu a že by bylo vhodnější vrátit do našich luhů a hájů ?
Zapomněl jsem čí peníze a moje starosti bych chtěl mít. Vejce přece nemůže radit slepici,kda jej má snést.
15. 02. 2009 | 23:49

Kanalnik napsal(a):

Domnivam se, ze dochazi k nepochopeni autorova clanku (tedy alespon jeho podstaty). Take se domnivam, ze do CR jiste neprosakuji vsechny zpravy z USA. Kazdy at ma svuj nazor, nikomu jej neberu.

Nicmene: Skutecnosti, ktere autor popisuje se staly. Je nekde psano, ze se nemuze napsat hodnoceni prezidenta po 4 tydnech. Neni.

Mne napriklad velmi zarazi legislativni proces celeho zarhanneho baliku, ktery byl prijaty Kongresem tento patek. Finalni text tohoto zakona zabira pres 1000 stran, a byl k dispozici zakonodarcum az kolem pulnoci ze ctvrtka na patek, a to pouze 5 kopii pro House of Representatives. I tak text nebyl cely a nektere jeho casti byly stale jeste ve forme rukopisu v patek dopoledne. Je tedy jasne, ze i kdyby nekdo chtel, tak si ten zakon prostudovat zodpovedne a v plnosti nemuze. To je podle mne katastrofa!!! Obama tlacil na pilu a takto to dopadlo. Kde je jaka zodpovednost? Kde je jaka zmena?

Tedy, chci se zeptat: Muze mi nekdo rict, jak je mozne, ze pro tak zasadni zakon vytvoreny na posledni chvili nekdo mohl hlasovat?

Ja to nechapu a podle mne to je ostuda Demokratu. Mozna se jeste budeme divit, co nam Demokrate pripravi.
16. 02. 2009 | 00:16

Švihadlo napsal(a):

Možná pravdivé, možná ne. Nevím. Moudřejší teprve (možná) budeme. Ale 1 věta je pravdivá určitě: "...krizí se nepodaří pohnout, dokud vláda nevyčistí bankovní sektor a nepřiměje finanční ústavy, aby začaly půjčovat peníze na podnikání." Té tleskám! Američtí hypotéční bankéři se rozhlédli po světě, prostudovali stavby pyramid v Rusku i v Albánii a dech těmto ke krachu odsouzeným projektům prodloužili
a) mnohonásobně větší základnou a
b) krásně potištěným křídovým papírem o skvělých "bankovních produktech".
Rozměr "stavby" byl tak kolosální, že nikoho ani ve snu nenapadlo, že by se někdo odvážil uprostřed nejsilnější světové ekonomiky vybudovat klasickou pyramidu. Křídový papír (t. j. "marketing", "PR"...) pak sloužil nejen k zamaskování těch pyramidálních proporcí, ale současně i k rozšíření základny do celého světa. Vkusně zabalené balíčky, pojmenované jako ony "bankovní produkty", obsahovaly ve skutečnosti (s prominutím za ten výraz) ryzí sračky, coby výsledek stále méně zdravého finančního metabolismu. Zatím, zdá se, tečou do bank stovky miliard ani ne tak na financování podniků, které opravdu něco produkují, ale stále jen a jen na neutralizaci oněch již zmíněných sraček.
Potěš nás Pán Bůh!
16. 02. 2009 | 00:50

ivanT napsal(a):

Vazeny pane Tomasek,

Neberu vam vase politicke zabarveni, kazdy nejake mame, ale to co pisete bych nazval 'wishful thinking' - jinymi slovy popisujete realitu tak jak byste ji rad videl spise nez jaka je (nebo jak ji z Kanady vidim ja).

Pokud jde o Obamovu popularitu, klesla mezi americkymi obcany mnohem mene nez by se bylo dalo ocekavat - na rozdil od toho co rikate, zustava stale velmi popularni.

Pokud jde o chyby ve volbe osobnosti - jiste se jich dopustil a neni mi uplne jasne proc (proc se jich dopousti treba papez mi take neni jasne). Ovsem podobne chyby delaji americti (a jini) presidenti vzdy a urcity rozdil je v tom, ze treba Bushovi kandidati museli casto cekat az na slyseni Kongresu a Senatu nez se na ty chyby prislo a nez kandidati museli odstoupit.

A pokud jde o reseni financni a hospodarske krise, vas popis (a reakce mnohych ctenaru) je velice zjednoduseny - reseni je mnohem sofistikovanejsi nez se to obvykle popisuje, s pokusem o zaruky spravneho pouziti stimulu a povzbuzeni bank k stimulaci ekonomie, presne tak jak mnozi vyzaduji.

Prosazovani dramatickych reforem v Kongresu a senatu je 'balancing act', jinymi slovy vyvazovani na jazycku vah, a v obou komorach jde vic nez o co jineho o pripravu politicke posice v priprave na volebni kampane. To, ze republikani skoro jednotne Obamu odmitli je mozno pricist na vrub vic republikanum nez Obamovi. Podle meho nazoru je to co Obama dela to co slibil, coz je nepopularni v urcitych zajmovych skupinach, a coz vyzaduje jemne vyladovani k tomu, aby to vubec proslo i kdyz mozna ne presne v puvodne zamyslene forme - jak z politickych duvodu, tak z duvodu stale se vyvijejici hospodarske situace.

Kdo mel 'pravdu' se ukaze az za dlouhou dobu a at to bude kdokoliv, tezko se mu potom bude moci prisoudit nejaka absolutni proziravost protoze nikdo s jistotou nevi, co bude fungovat.

I kdyz s vami asi v nicem nesouhlasim, ocenuji vase usili hodnotit situaci ze sve perspektivy a tim podniti ctenare k uvazlivym komentarum.
16. 02. 2009 | 02:17

cernoch napsal(a):

Sudte radsi svoji vladu. Inteligenti!!
16. 02. 2009 | 06:35

grőssling napsal(a):

Ani 100 dní mu nedal pan Tomášek ba ani 30. Obama měl inauguraci 20. ledna, článek je z 15. února. A už je všechno špatně.
Překlad inauguračního projevu jsme na tomto a ostatních serverech neviděli. Jak jsem tu napsal, dostali z něj kopřivku.

V době, kdy měl Obama první tiskovou konferenci byl ve W DC redaktor Aktuálně s ministrem ZV a psal o ministrově motýlku místo o tom, že byla konference, natož co na ní prezident řekl.
Tak já hodnotím práci Aktuálně.cz ve věci pokrytí práce nového US prezidenta za 4 . Hodně se polepšete. Jak ? neříkejte nám co si o jeho práci máme myslet, uveřejněte dokumenty, které o ní svědčí. Takhle si je musím stahovat s China Daily ( co na to pani Tejkalová ), nebo z FT.
16. 02. 2009 | 07:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden výkřik (nadávku), který byl v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 02. 2009 | 09:48

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Nejak rychlo vyprchal Vas obdiv k Obamovi. A to este podotknime, ze sa "dusoval", ze prijatie "balicka" bude konsenzualne. Nakoniec mu nezastalo nic ine, ako narychlo poslat po jedneho hlasujuceho na pohreb lietadlo a nechat schvalit balicek s pomocou republikanskych "prebehlikov" (ked tusim 7 demokratov bolo proti!!!):-).
16. 02. 2009 | 11:21

oposum napsal(a):

to autor:
podle dostupných informací zpoza moře (a potvrzuje to váš článek) udělal zatím Obama jedinou chybu:
"...přenechání odpovědnosti za dojednání konkrétní podoby balíčku na stimulaci ekonomiky demokratickým lídrům v Kongresu. Tím ... ztratil kontrolu nad klíčovou iniciativou své vlády."

Obama nasliboval modré z nebe, nikdo nepočítal, že ho přinese, ale že začne problém řešit, vyčítat sliby po 4 týdnech je absurdní, nehledě na to, že v Americe si voliči sliby překládájí do obecného formátu "kterým směrem půjdeme" a nebudou chytat za slovo, protože to nedělali nikdy a u nikoho. ((Z tohoto pohledu je na tom český politik jinak, tady mu jsou schopni vyčíst "že zved důchod jenom o 120 místo 140", na druhé straně český připitomělý volič nechá politika aby si v klidu dělal svoje kšefty, hlavně ale "ať doplatí tu dvacku důchodu"))

Odstoupení kontroverzních lidí jen jen dobrá zpráva, způsob sypání peněz do ekonomiky začal Bush dost divoce a podivně (mimo nutné sanace), Obamův balík je z toho co vím propracovanější (možná i vývojem doby), stojí to za rozbor i hádku, autor to vůbec neřeší - mimořádně špatná práce autore!

Zdá se, že o amerických protikrizových opatřeních a Obamově vládnutí si budeme číst jinde.

Já bych měl problém spíš s tím, co zmiňuje Zacheus, ale to nesouvisí se 4 týdny vládnutí.
To další v článku je v podstatě jen omáčka. Mj. hodnocení za mořem zdaleka není tak záporné jak píše autor.
19. 02. 2009 | 23:17

alek napsal(a):

s velkou pravděpodobností ani nebude umět....??http://www.mhzgh.org/ http://www.ljsgh.com/ http://www.dyccn.com/ http://www.jjgh.org/ http://www.czgh.org/ http://www.gdftu.org/ http://www.plbfzx.com/ http://www.zjsgh.org/ http://www.zjsdh.org/ http://realone.biz http://net.realone.biz http://www.anhxh.com/ http://www.ghqyb.org/ http://mari.realone.biz http://aiko.realone.biz http://fx.realone.biz http://www.realone.biz http://fx.realone.biz/homingfx http://mari.realone.biz/end... http://fx.realone.biz/fx-en... Odstoupení kontroverzních lidí jen jen dobrá zpráva, způsob sypání peněz do ekonomiky začal Bush dost divoce a podivně Obamův balík je z toho co vím propracovanější stojí to za rozbor i hádku, autor to vůbec neřeší !
10. 03. 2009 | 04:24

aaazzz napsal(a):

<a href="http://sikakunosiken.com/ge...">ゲリラアフィリエイト</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/deta/">データ通信型競馬予想ソフト BLUE SHEET</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/be...">ベストピッチングプログラム</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/sa...">桜花・宮口式記憶術</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/fx...">FXRanixアカデミー</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/fx...">FXバスター2009</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/su...">FX為替予想システムスナッチ</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/10...">1000%FX</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/be...">勉強の説明書</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/pp...">PPC戦国</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/ma...">マジカルスイングトレード</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/pe...">Perfect Communication</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/bado/">簡単バドミントン上達法</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/te...">手汗治療プログラム(SCM)</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/ze...">喘息の根本的克服法</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/in...">井上俊彦のメディカル・イーティング</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/au/">会って短時間で女性の心を射止める方法</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/wi...">Winners-hunting</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/oo...">大川慶次郎が身内だけに残した禁断の投資馬券術「THE.TABOO(ザ・タブー)」</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/su...">現役スロプロによる月収60万円を稼いだパチスロマニュアル</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/2010/">投資パチンコ2010</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/ur...">最短であなたもプロ級になるための占い講義</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/fx...">FX365</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/pp...">PPCアフィリエイト実践戦略セミナーDVD</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/eg...">エゴスキュー:腰痛解消プログラム</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/qu...">クエストパック</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/fx...">FX反転くん</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/ma...">メールの返信すらくれない女をいとも簡単に復活させて彼女にする方法</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/ga...">GAPトレードFX</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/ho...">ほくほくFX</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/su...">スーパースキャルピング法伝授</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/ho...">ホルコンキング</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/ki...">禁断のダイエット手引書</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/to...">トリックスターブログワーキング</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/Di...">Direction225</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/na...">なべっちプレミアム</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/tu...">ツーリングで一目置かれるライディングテクニック習得法</a>
<a href="http://sikakunosiken.com/an...">あなたの給料に数千円~数万円の現金を毎日そのまま上乗せしていくことができる異色の即金ネットビジネス</a>
15. 06. 2009 | 05:19

LV napsal(a):

Obama nasliboval modré z nebe, nikdo nepočítal, že ho přinese, ale že začne problém řešit, vyčítat sliby po 4 týdnech je absurdní, nehledě na to, že v Americe si voliči sliby překládájí do obecného formátu "kterým směrem půjdeme" a nebudou chytat za slovo, protože to nedělali nikdy a u nikoho. ((Z tohoto pohledu je na tom český politik jinak, tady mu jsou schopni vyčíst "že zved důchod jenom o 120 místo 140", na druhé straně český připitomělý volič nechá politika aby si v klidu dělal svoje kšefty, hlavně ale "ať doplatí tu dvacku důchodu"))

Odstoupení kontroverzních lidí jen jen dobrá zpráva, způsob sypání peněz do ekonomiky začal Bush dost divoce a podivně (mimo nutné sanace), Obamův balík je z toho co vím propracovanější (možná i vývojem doby), stojí to za rozbor i hádku, autor to vůbec neřeší - mimořádně špatná práce autore!

Zdá se, že o amerických protikrizových opatřeních a Obamově vládnutí si budeme číst jinde.

Já bych měl problém spíš s tím, co zmiňuje Zacheus, ale to nesouvisí se 4 týdny vládnutí.
To další v článku je v podstatě jen omáčka. Mj. hodnocení za mořem zdaleka není tak záporné jak píše autor.
04. 07. 2009 | 05:39

alexon napsal(a):

Vždy jsem tvrdil, že jiný než potomek Přemyslovců nesmí vládnout Čechům. Představa, že by u nás vládnul potomek z Indie je nepředstavitelná (Rom). USA došlo k zvrácenosti. Afroameričan se stal presidentem. Bůh ochraňuj USA. Ke konci období Obasmu budou všichni odsuzovat. Prosím Republikáni. Nechte Obamu aby se vyškvařil ve vlastní šťávě.
17. 07. 2009 | 02:17

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
07. 08. 2009 | 14:56

hoangphuong napsal(a):

<a href="http://www.aaa-ch.net/">風俗</a>
<a href="http://www.aaa-ch.net/">デリヘル</a>
<a href="http://www.aaa-ch.net/m/">風俗</a>
<a href="http://www.aaa-ch.net/area....">デリヘル 風俗</a>
<a href="http://www.akibain.com/">エロゲー</a>
<a href="http://www.pure-soapland.co...">ソープランド</a>
<a href="http://www.pure-soapland.co...">吉原 ソープランド</a>
<a href="http://chuh.jp/">出会い</a>
<a href="http://pc.chuh.jp/">出会い</a>
<a href="http://www.erogle.net/m/">デリヘル</a>
<a href="http://www.pure-soapland.co...">すすきの ソープラン
ド</a>
<a href="http://www.pure-soapland.co...">新宿 ソープランド</a>
<a href="http://www.pure-soapland.co...">千葉 ソープランド</a>
<a href="http://www.pure-soapland.co...">埼玉 ソープランド</a>
<a href="http://www.pure-soapland.co...">神奈川 ソープランド
</a>
<a href="http://www.pure-soapland.co...">吉原 ソープランド</a>
<a href="http://avshop.jp/">sod</a>
<a href="http://dreamynightshop.jp/">バイブ</a>
<a href="http://onstyle.co.jp/">風俗求人 高収入</a>
<a href="http://onstyle.co.jp/">都内 キャバクラ 全額日払い</a>
<a href="http://ecsta.tv/">無料動画</a>
<a href="http://kansai.bigdesire.co.jp/">大阪 風俗</a>
<a href="http://kansai.bigdesire.co....">大阪 風俗</a>
<a href="http://kansai.yorutomo.net/i/">神戸 風俗</a>
<a href="http://www.eroshima.com/">裏DVD</a>
<a href="http://www.eroshima.com/mob...">裏DVD</a>
<a href="http://valentine-works.com/">風俗 求人</a>
<a href="http://valentine-works.com/m/">風俗 求人</a>
<a href="http://no1-shinjuku.jp/">デリヘル 新宿</a>
<a href="http://no1-shinjuku.jp/">デリヘル 東京</a>
<a href="http://www.55group.jp/">千代田区 デリヘル</a>
<a href="http://www.55group.jp/">台東区 デリヘル</a>
<a href="http://www.55group.jp/">墨田区 デリヘル</a>
<a href="http://www.55group.jp/">中央区 デリヘル</a>
05. 09. 2009 | 06:24

hoangphuong napsal(a):

[url=http://www.aaa-ch.net/]風俗[/url]
[url=http://www.aaa-ch.net/]デリヘル[/url]
[url=http://www.aaa-ch.net/m/]風俗[/url]
[url=http://www.aaa-ch.net/area....]デリヘル 風俗[/url]
[url=http://www.akibain.com/]エロゲー[/url]
[url=http://www.pure-soapland.co...]ソープランド[/url]
[url=http://www.pure-soapland.co...]吉原 ソープランド[/url]
[url=http://chuh.jp/]出会い[/url]
[url=http://pc.chuh.jp/]出会い[/url]
[url=http://www.erogle.net/m/]デリヘル[/url]
[url=http://www.pure-soapland.co...]すすきの ソープランド[/url]
[url=http://www.pure-soapland.co...]新宿 ソープランド[/url]
[url=http://www.pure-soapland.co...]千葉 ソープランド[/url]
[url=http://www.pure-soapland.co...]埼玉 ソープランド[/url]
[url=http://www.pure-soapland.co...]神奈川 ソープランド[/url]
[url=http://www.pure-soapland.co...]吉原 ソープランド[/url]
[url=http://avshop.jp/]sod[/url]
[url=http://dreamynightshop.jp/]バイブ[/url]
[url=http://onstyle.co.jp/]風俗求人 高収入[/url]
[url=http://onstyle.co.jp/]都内 キャバクラ 全額日払い[/url]
[url=http://ecsta.tv/]無料動画[/url]
[url=http://kansai.bigdesire.co.jp/]大阪 風俗[/url]
[url=http://kansai.bigdesire.co....]大阪 風俗[/url]
[url=http://kansai.yorutomo.net/i/]神戸 風俗[/url]
[url=http://www.eroshima.com/]裏DVD[/url]
[url=http://www.eroshima.com/mob...]裏DVD[/url]
[url=http://valentine-works.com/]風俗 求人[/url]
[url=http://valentine-works.com/m/]風俗 求人[/url]
[url=http://no1-shinjuku.jp/]デリヘル 新宿[/url]
[url=http://no1-shinjuku.jp/]デリヘル 東京[/url]
[url=http://www.55group.jp/]千代田区 デリヘル[/url]
[url=http://www.55group.jp/]台東区 デリヘル[/url]
[url=http://www.55group.jp/]墨田区 デリヘル[/url]
[url=http://www.55group.jp/]中央区 デリヘル[/url]
05. 09. 2009 | 06:25

uggclassic napsal(a):

<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Bailey Button</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ch...">UGG Christmas Special Offer</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Classic Crochet</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Ugg Lo Pro Button</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/bl...">UGG Locarno</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Mayfaire Boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG New Style</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Tall Stripe Cable Knit</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Women's Classic Argyle Knit</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Women's Coquette</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Mini Boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Ugg Women's Rainier</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Tall Boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Sundance</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Cardy boots</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Nightfall</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Ultra Short</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Ultra Tall</A><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">UGG Short Boots</A><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg boots sale</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/ug...">classic ugg boots</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/ug...">classic tall ugg</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/ug...">ugg short</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg sale</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg boots uk</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg uk</a><BR>
<a href="http://www.linkboots.com/">ugg boots</a><BR>
<A href="http://www.linkboots.com/ug...">Tall Ugg Boots</A><BR>
28. 11. 2009 | 13:33

iPhone SMS Transfer napsal(a):

Very informative, thanks great.
13. 03. 2010 | 10:09

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 06:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy