Tak se nakonec nestávkuje, ale bát se máme dál

04. 03. 2010 | 09:52
Přečteno 5019 krát
Kolony ve městech, zablokované silnice a zmatek na dráze se dnes nakonec nekonaly. Odboráři stávku odvolali. Jedním dechem, ale pohrozili, že jsou připraveni ji kdykoli znovu vyhlásit. Vážné otázky tedy zůstávají a o tématu se nepřestane mluvit.

Odbory se stranou Jiřího Paroubka a Bohuslava Sobotky nemají prakticky nic společného, říkají nám špičky obého. Když tedy boss dopravních odborářů Luboš Pomajbík v nedělních Otázkách Václava Moravce použil sociálně-demokratický slogan o tom, že za krizi nemají platit ti, kteří ji nezavinili, bylo to zřejmě jen drobné přeřeknutí.

Každopádně je to skutečně půvabné tvrzení! Když žádná krize není a firmám se daří, odboráři se rádi v kolektivním vyjednávání hlásí o zvyšování platů, různé mimořádné odměny, nové benefity. Když ale přijde krize, začnou říkat, že oni krizi nezavinili a neměli by proto za ni platit.

Musíme se pak ale ptát, kdo si tedy má černého Petra nechat. Majitelé firem? Podle odborů nejspíš ano. Ale ani oni ve většině případů příchod krize nezavinili. Nebo snad mohou za to, že v Německu firmy přestaly investovat, což pro mnoho našich strojírenských a dalších podniků znamenalo významný úbytek zakázek? Mohou majitelé našich firem za to, že američtí bankéři ve velkém nakupovali pochybné hypotéky, čímž přivedli své finanční ústavy na buben?

Nepochybně ne!

Naši majitelé jsou v tom tedy – stejně jako jejich zaměstnanci – nevině. Takže bychom ještě mohli účet za krizi předložit těm německým firmám a americkým bankéřům, ale bojím se, že by se nám tak trochu vysmáli.

Pravda je taková, že nikdo jiný než lidé dopady krize pocítit nemůže. Ani jiný sociálně-demokratický slogan, že šetřit se nemá na lidech, ale na státě, na tom nic nemění. Stát jsou lidé, takže každá koruna uspořená na státu znamená, že o ni méně dostane některý ze státních zaměstnanců, někdo z příjemců rozličných státních dávek, anebo někdo z dodavatelů čehokoli, co si stát objednává od soukromých firem. Mohlo by se zdát, že poslední možnost je ta správná, ale jen do té doby, než si uvědomíme, že nejpravděpodobnějším důsledkem omezení státních zakázek pro soukromé firmy je, že někdo z jejich zaměstnanců bude muset dostat menší plat, ne-li dokonce výpověď. Platí zkrátka, že jakákoli úspora na straně státu se nakonec stejně dotkne konkrétních lidí.

Když pan Pomajbík v neděli obhajoval naprosto nesmyslnou stávku za zachování něčeho, co zaměstnancům nikdo nebere, oháněl se tím, že mu jde o zájmy 4 milionů pracujících v této zemi. Už se ale nenamáhal vysvětlit, proč v tom případě chtěli stávkovat zrovna odboráři v dopravě. Proto se nemůže divit, že si to velká část veřejnosti přeložila jinak. Totiž že o nic jiného, než o ty režijní jízdenky nejde. I po odvolané stávce dali odboráři najevo, že jsou odhodlaní za ně bojovat dál. Stávku prý zorganizují stejně rychle, jako ji odvolali. Jakoby vůbec nepřemýšleli o tom, že ostatním odborářům zkomplikují cestu do práce, jejich dětem do školy a rodičům třeba k lékaři. Jen nevím, na co jim pak ty režijky budou. Když doprava stojí, ani režijka vás nikam nedoveze!


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

jichu napsal(a):

Pane Bendle, mluvíte o majitelích firem, ale ne o tripartitě. Trochu podivné.
04. 03. 2010 | 10:24

hrubeč napsal(a):

pane cloumá vámi demagogie nejhrubšího zrna,měl by jste se léčit.
04. 03. 2010 | 10:38

Tom.Atom napsal(a):

Pane Bendle, okamžitě jak si snížíte své platy o třetinu a zrušíte si náhrady, dopravu zdarma, ošatné, a všechny další nemravnosti - tak v tu chvíli řeknu já, ano, ať se zruší benefity. V hledání viníků současné situace jste jaksi opoměl politiky. Jak vy konkrétně šetříte? Jak vás osobně krize donutila utáhnout opasek? O co vás připravila? Stále říkáte, že v krizi musíem šetřit a musí to poscítit všichni. Začněte u sebe. Jděte příkladem. A pokud náhodou nechcete, tak nic nepište a k ničemu se nevyjadřujte. Nemáte na to právo!
04. 03. 2010 | 10:40

Petrman napsal(a):

Co se děje, první blog ve kterém Bendl zapomněl na Ratha :-)))
04. 03. 2010 | 10:43

Vico napsal(a):

Bendl by mohl vítězně zařvat - první - Předběhl svého šéfa o dvě minuty, navíc s příspěvkem na stejné téma.

Hoši odéesáčtí to měli dobře nachystané. Stávka dopraváků by samozřejmě přinesla negativní důsledky pro všechny ostatní/viz onehdy stávka zaměstnanců Lufthansy/.Jenže stávka se nakonec nekoná a výkřiky typu "A co děti, mají si kde hrát?" zákonitě nezabírají.

Jak však jinak reagovat na výkřik. "Když doprava stojí,ani režijka vás nikam nedoveze!"

Já bych jen dodal, že pokud "něco" stojí, zpravidla/kromě exministrů dopravy/na to režijka nemá vliv.
04. 03. 2010 | 11:41

vidlemístoklíčů napsal(a):

Pane Bendle, předhazují vám vaše benefity. Mne by ale zajímalo, proč není podobný humbuk z toho, že soudci a státní zástupci předali záležitost vlastního omezení k soudu. A přitom obě skupiny dělají totéž. Většinou lidi převezou.
04. 03. 2010 | 12:07

Jan napsal(a):

Kucí co spolu mluví blogují o 106.:))))Neuskutečněná stávka je dostatečně tlustý led, aby se na něj dalo vstoupit i ve dvou, že pane Bendle a pane Topolánku. Taková Opencard, cyklosteska za 150 mil., úplatkář z Žabovřesk, Šnajdrkšefty s Němcem na MZ...........to nic? To jste jak pěny nebo se vyjádříte jednou větou.
04. 03. 2010 | 12:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

Modrooranžovorudá banda a firemní benefity.

ODS : Tyhle požadavky odborů zatíží další generace. Nebude pak na Opencard a podobné bohulibé projekty.
ČSSD : Splnění požadavků odborů je důležité pro udržení sociálního smíru. A našich postů na úřadech a radnicích.
KSČM : Pravda, pravda, bratříčku.

Český občan : Začínám si čím dál tím víc myslet, že placením daní se stávám spolupachatelem čehosi perverzního a
odsouzeníhodného. Tím nemám na mysli firemní benefity.

Volím VV. Pan primář říká, že kdybych volil ČSSD nebo ODS, tak se ze své schizofrenie nikdy nevyléčím.
04. 03. 2010 | 12:13

bape napsal(a):

Pane Bendle, vite co, zmizte. Používáte jen své oblíbené floskule typu oni /soc.dem/ vidírají, lžou, populisti atd. Kážete vodu, pijete víno. Politika je pro vás jen kšeft. Vy chcete mluvit o mravnosti a morálce !!! Jste stejný jako váš Topol: falešný a prázdný. Odmítám platit něco takového, jako jste Vy z mých daní. Jste bez skrupulí, ale to je vám ukradený, že????
04. 03. 2010 | 12:52

Radim napsal(a):

Dobrý den, myslím, že ti, co si tady vylévají zlost, ať si to jdou zkusit. Většina příspěvků je trapných. Tam kde sem zaměstnán odbory nemáme, loni kvůli krizi se zrušil příspěvek na sport a stravenky a taky jsme se z toho nezbláznili. Teď už nemáme benefity asi žádné. Tak třeba za rok za dva zase nějaké budou.
04. 03. 2010 | 13:16

bape napsal(a):

pro Radim

Jako co ať si jdou zkusit, hm?I Váš příspěvek je trapný. Nmáte-li odbory, tak si je založte. Jak si dovolujete tvrdit, že si tu někdo vylévá zlost ? Vyjadřujeme svůj názor. Je.li Vám lhostejné, že vám pání podnikatelé sebrali benefity a sami jich využívaji celou řadu / viz Kalousek a jeho výjimky z daní pro podnikatele, nikoliv zaměstance/, pak jste asi spokojen se svým platem, ale prosím, negeneralizujte. Jiní spokojeni nejsou.A jestli budou benefity někdy v budoucnu, to mne nezajímá, kdo ví, co mbude, ha????
04. 03. 2010 | 13:26

petr napsal(a):

Nevím o jakém zmatku na dráze hovoří,pokud by vlaky nejeli,tak žádný zmatek na dráze nemůže vzniknout,možná tak v jeho hlavě!
04. 03. 2010 | 13:51

Terry napsal(a):

Levný luxus poslanců aneb jaké mají výhody ti, kteří se utkali s odboráři
(http://zpravy.idnes.cz/levn...)

aneb jak naši politici trpí:

Kdo by ve středu dorazil do jedné ze dvou jídelen ve Sněmovně či do jídelny senátní, rychle by zjistil, že na ceny jídla a pití si politici nemohou stěžovat.
Ceny v parlamentu
(ceny 3. března 2010)

Jídelna, Sněmovní 1
Kuřecí vývar 8 Kč
Rizoto z kuřecího masa 40 Kč
Smažený vepřový řízek 60 Kč
Palačinka s ovocem a se šlehačkou 12 Kč
Espresso 7 Kč

Jídelna, Sněmovní 4
Kuřecí vývar s masem a kapáním 9 Kč
Mořská štika na roštu, vařený brambor, obloha 58 Kč
Šopský salát 19 Kč
Rakvička se šlehačkou 6 Kč
1 dl Bílé víno (rulandské, Müller Thurgau, rýnský ryzlink) 8 Kč

Z jídelníčku v Senátu
Polévka kantonská 9 Kč
Žampiony smažené 200 gramů 41 Kč
Plněná paprika, rajská omáčka 57 Kč
Brambory 10 Kč
Šopský salát 16 Kč

Kompletní oběd skládající se například z kuřecího vývaru, rizota, kávy a tří deci toniku se tu ve středu dal pořídit za 68 korun. V druhé restauraci za podobnou cenu mořská štika s bramborem a oblohou plus dvě deci bílého vína. V nedaleké jídelně Senátu nejsou ceny o moc vyšší.

"Já si myslím, že jsou to normální ceny, když si tu k ceně nepřirážejí žádnou marži," řekl iDNES.cz šéf Sněmovny Miloslav Vlček z ČSSD.

Na levnou dovolenou mohou poslanci vyrazit do rekreačního objektu v Lipnici nad Sázavou (za 241 korun na den s plnou penzí) či zalyžovat si do Harrachova (ubytování s plnou penzí za 252 korun). Do tržní ceny, jakou platí běžní návštěvníci Krkonoš, je hodně daleko.

Prostě chudáci....

Nebo vychcánci?!!
04. 03. 2010 | 14:38

Jirka napsal(a):

No teda!! Dnes jsou blogy přehlídkou GENu! Ale prosím, prosím nechme je ať nám lezou do kaďáku a užívejme si nebývalého zájmu o nás! Po volbách nám čtyři roky nenapíšou, nezavolaj ani nepošlou pozdrav. Bože jak mě se bude stejskat!
04. 03. 2010 | 14:53

Lspeedy napsal(a):

Zřejmě úmyslně jste vynechal, kdo za tuto krizi skutečně může - jste to VY a vám podobní, kteří kradou všechno, co vidí...
Btw. proč do toho taháte krizi, tady přece nejde o žádné dodatečné výdaje státního rozpočtu - bylo by fér říct, že zachování těchto benefitů, o kterých se mluví, nebude stát státní kasu ani korunu!
04. 03. 2010 | 15:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

Terry
Pomluva. Co já vím, tak Bendl mořskou štiku a ředkvičky nerad.
04. 03. 2010 | 15:14

Reedoc napsal(a):

Tak nevím, jestli je to blížícím se jarem nebo to bude termín voleb. Poslancům se začínají hejbat židle a pomalu začínají poplakávat na ramenou voličů aby jim s velkou slávou začali lézt do zadnic.
Teď ještě vypracovat srdcervoucí články o hrozícím nebezpečí z druhé strany a můžeme začít. Vzhůru k urnám.
04. 03. 2010 | 15:19

Vašík napsal(a):

Pane Bendle,
měl byste se především naučit česky ! Ty Vaše hrubky jsou otřesné ! A to nemluvím o obsahu !
04. 03. 2010 | 15:26

Jirka napsal(a):

Vašíku ani tu Plzeň zřejmě nemá a tu udělal každej blbec i dokonce Mareček Bendovic!! Tak buďte rád, že aspoň umí psát!
04. 03. 2010 | 15:45

af napsal(a):

Ty se bát nemusíš, ty pojedeš autem. Nazdar.
04. 03. 2010 | 16:02

Josef K. napsal(a):

Pane Bendle, omlouvám se, ale tolik gramatických chyb by nevedlo ani k absolutoriu ZŠ. Já nepochybuji o Vašem kadeřníkovi, dodavateli obleků a maskérovi. Ale ani šest vrstev make upu Vaši neznalost nezakryje. Anebo to píše někdo za úplatu, rvděpodobnější verze, a Vy potřebujete tiskařskou bravu na ukazováček?
04. 03. 2010 | 16:41

max aue napsal(a):

Hlupák plodí hlouposti. Tolik asi tomuto tématu...
04. 03. 2010 | 16:42

G8 napsal(a):

Platí zkrátka, že jakákoli úspora na straně státu se nakonec stejně dotkne konkrétních lidí.
Proč mu levice spílá? Vždyť je jeden z nich.
04. 03. 2010 | 16:45

František Král napsal(a):

Ano, takových bezpáteřních korupčních modrých lumpů, ke kterým pane Bendle patříte. Vaše strana zdiskreditovala pravicovou
politiku v této zemi !
P.S. Někdo by se měl podívat na vaše působení na tzv.referátu obrany, tyto složky byly vždy součástí STB a podléhaly ministerstvu vnitra.
04. 03. 2010 | 17:07

Kelt napsal(a):

Jedno oko nezůstalo suché.
Logika p.Bendla-pokud se bude šetřit na státu-bude se šetřit na lidech a propouštět.To opravdu nemá chybu.Háček je pouze v tom,že šetřením na státu je míněno odstřihnout od pěnězovodu napojeného na SR firmy Viamont a další jim podobné napojené na spřátelené politiky z ODS.
Nebude docházet k dalším Open Cardům,Ekologickým zátěžím,mistrovstvím v klasickém lyžování,Diag human atd.atp.
Odhad,že naše dálnice jsou předražovány o cca 30% by v tomto roce evokovalo úsporu cca 3O,.mld Kč.
04. 03. 2010 | 17:30

Davín napsal(a):

Fakt slabota...
04. 03. 2010 | 17:30

Konrad napsal(a):

Pane Bendl, projedte se po svem soukromem obchvatu, a v klidu popremyslejte. Mozna prijdete na to, jak to ve skutecnosti je...
04. 03. 2010 | 17:46

karelhá napsal(a):

Ale vážení, toto nám tu píše pan Bendl, který vystoupil proti krizi osobně mezi prvními. Se svým milým chlapeckým úsměvem nám na kameru z Plesu v opeře ve Vídni vykládal, že těmi několika tisíci eury které ho ta akce stojí, přece bojuje proti krizi. Bylo to moc vtipné, zvlášť pro lidi bez práce.
04. 03. 2010 | 17:56

vidlemístoklíčů napsal(a):

Kéž byste se vy, politici, opravdu začli bát. Má-li nést odpovědnost ten, kdo finanční prolémy státu způsobil, nejsou to neinvestující německé firmy, není to omílaná světová krize, ale především vy, politici, kteří už nestydatě rozkrádáte v miliardách. Proč byste se tedy neměli bát, když stydět se neumíte?
04. 03. 2010 | 17:57

karelhá napsal(a):

to vidlemístoklíčů
Myslím, že pan Bendl a podobní se velice odrhli od reality a pěstují si pocit moci, nadřazenosti a nedotknutelnosti. Ale klidné noci už nemají a vědí proč.
04. 03. 2010 | 18:04

vidlemístoklíčů napsal(a):

To Karelhá: Obnávám se, že chobotnice už je tak prorostlá, že teď už mohou i klidně spát. Kolika "kmotrům" nebo vysoce postaveným mafiánům se kdy něco přihodilo? A naši politici už mají své kámoše, kteří je ochrání. Nanejvýše se ucpe Orlík.
04. 03. 2010 | 18:20

Janes. napsal(a):

Bendle,nevidím žádný důvod,proč ty by ses neměl bát a to o místo u jakéhokoli modrýho koryta nebo korytka,především tobě a tobě podobným už pšenka nikdy nepokvete a máš li trochu sebeúcty,tak se přestanu napařovat,vysmívat a jdu na pracovní úřad,což u tebe nikdy hrozit nebude ,na vašich kontech toho bude pro pár generací,přirozeně to ted chybí státu,ale doufám,že i na toto dojde.
04. 03. 2010 | 18:48

Ivan napsal(a):

Proč? Ta potrefená husa kejhá.
Šlápla snad do lejna.
Když ji slyším, tak se děsím.
Rybník prý ji vypustili,
nemůže být proto milý.
Tož Vám radím pane Bendl, by jste si za volant sedl
ujížděl si v širou dál,
a hlouposti psát přestal.
04. 03. 2010 | 18:48

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem dva hrubě urážlivé texty ("kreatura", "parchanti" apod) a jeden nenávistný a výhružný text. Takové příspěvky jsou v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
04. 03. 2010 | 20:46

Marcel napsal(a):

zdenekmihalco: Víte, jaký je význam slova "kretaura"? Asi ne... Tak cenzurujte, to Vám jde dobře.
05. 03. 2010 | 01:04

Honza999 napsal(a):

Já už se těm bolševikům v padesátých létech vůbec nedivím..
05. 03. 2010 | 02:15

Jirka napsal(a):

Ano díky takovým jako je Bendl a jeho modré party se měnily dějiny. Zprofanovali demokracii natolik, že některé i vyspělé národy měli jejich zlodějské politiky plný zuby a vyměnily je za cokoli jiného-třeba za socik nebo fašismus. Demokracie tak jak nám ji předvádějí si sama kope hrob, bohužel!! Ano, otrávili lidem tento systém a udělali z něho odporný hnůj!! A teď se z toho hnoje snaží vytěžit poslední zbytky pomejí pro sebe, to je demokracie po česku!!
05. 03. 2010 | 09:06

houmelesák napsal(a):

Prosím, pane Mihalco, rád bych se poučil. Jakým způsobem lze napsat o panu Bendlovi slušně pravdu?
05. 03. 2010 | 10:46

Jedla napsal(a):

Myslím, že zaměstnanci mají právo na stávku, zaměstnavatelé mají právo na výluku, a poslanci (včetně ODS a Topinky) mají právo na parlamentní obstrukce (nebo ne, pane Bendle?).

Pro pravici je zcela typické, že vlastní práva na 125 % využívá, ostatním zákonná práva upírá.

K věci samé: Velmi zajímavé tiskové prohlášení vlády ČR, které se mainstreamová media rozhodla ignorovat a lžou dál:
http://www.vlada.cz/cz/medi...
05. 03. 2010 | 13:49

Tencokida Hnuj napsal(a):

Když před lety propagandakomisariát ODS zvažoval, jakou barvu bude mít jejich pták, přišel prý na tu schůzi Bendl ve svazáckém munduru.
A hned měli všichni jasno.
06. 03. 2010 | 16:46

Radim napsal(a):

Pro Bape:
Zkusit jíd do poslanecké sněmovny, když nemáte dost hlasů, tak se vše těžko prosazuje a i když jste proti, tak Vám to může být na nic, jelikož Vás přehlasují. Žádné odbory si zakládat nebudu, když něco budu chtít vyjednat, tak si to vyjednám sám, nepotřebuju na to poskoka.
Názory na blozích by měli psát s klidnou hlavou a nejdříve si to promyslet, většina lidí tu akorát nadává a nema to hlavu ani patu.
Měl byste si uvědomit, že ten zákon odhlasovali všichni, výmluvy typu, že neví co odhlasovali, jsou srandovní.
06. 03. 2010 | 18:03

Tomik napsal(a):

Bendl,

pokud Ti vadi sluvko stavka tak to nazyvej "obstrukce" a budes spokojen jak prase v zite.
07. 03. 2010 | 00:30

Jura napsal(a):

Bendl nestačil na ministerstvu dopravy naplnit vlastní kapsu !! To ho maximálně štve !!! Řebíček vzal s sebou vše, co pobral. Není už neomezeným pánem středočeského kraje, voliči vnímají, že zradil svého velkého spojence Hurvínka z pražské radnice !! Je zatrpklý a proto kope kolem sebe ! Já ho tedy vůbec nemusím !!!!
07. 03. 2010 | 11:05

Tomik napsal(a):

Tak tak Juroslave,

Peta sotva stacil nasadit kliku na potrubi a nezli stacil otocit, tak uz tam stal Rebicek s kyblikem. Tolik skody! Tolik skody!
07. 03. 2010 | 19:17

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 04:10

nike-air-max-360 napsal(a):

prosazuje a i když jste proti, tak Vám to může být na nic, jelikož Vás přehlasují. Žádné odbory si zakládat nebudu, když něco budu chtít vyjednat, tak si to vyjednám sám, nepotřebuju na to poskoka.
Názory na blozích by měli psát s klidnou hlavou a nejdříve si to promyslet, většina lidí tu akorát nadává a nema to hlavu ani patu.
Měl byste si uvědomit, že ten zákon odhlasovali všichni, výmluvy typu, že neví co odhlasovali, jsou srandovní.
14. 04. 2010 | 08:09

642-524 napsal(a):

Nevím o jakém zmatku na dráze hovoří,pokud by vlaky nejeli,tak žádný zmatek na dráze nemůže vzniknout,možná tak v jeho hlavě!
14. 04. 2010 | 10:29

tytryhtghg napsal(a):

Thanks for your visiting!
http://soldierette.com/Port...
10. 05. 2010 | 05:19

rthgfhg napsal(a):

[url=http://www.hflaser.com/imag... cutting machine laser engraving machine.jpg]laser cutter[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... engraver.jpg]laser engraver[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... engraving machine.jpg]laser engraving machine[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag... cutting machine laser engraving machine.jpg]laser cutting machine[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... laser engraver.jpg]desktop laser engraver</a>
[url=http://www.hflaser.com/imag... stamp Laser engraver.jpg]mini laser engraver[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... Cutting plotter Vinyl Cutter.jpg]vinyl cutter[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag... cutter from Redsail.jpg]plotter[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... Cutting plotter Vinyl Cutter.jpg]cutting plotter[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]woodworking cnc router[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag...]mini cnc router[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]stone cnc router[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag...]granite cnc router[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]woodworking cnc router[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag...]cnc router[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]laser tube[/url]
[url=http://www.ourredsail.com]laser engraving[/url]
[url=http://easycut.blogspot.com]laser cutter[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/D...]desktop laser engraver[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/V...]vinyl cutter[/url] [url=http://www.ourredsail.com/L...]laser cutting[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/L...]laser engraving machine[/url] [url=http://www.ourredsail.com/L...]laser cutting machine[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/C...]cutting plotter[/url] [url=http://easycut.blogspot.com]laser cutter[/url]
[url=http://easycut.blogspot.com]>laser engraver[/url] [url=http://easycut.blogspot.com]cutting plotters[/url]
[url=http://easycut.blogspot.com]vinyl cutters[/url]
[url=http://cuttingplotter.trust...]cutting plotter[/url] [url=http://cuttingplotter.trust...]vinyl cutter[/url]
[url=http://cuttingplotter.trust...]laser engraver[/url]
[url=http://cuttingplotter.trust...]laser cutting machine[/url]
11. 05. 2010 | 03:34

shoes4world napsal(a):

nike shoes many kinds of shoes jeans t-shirts bikini hair-straightener
http://www.shoes4world.com
14. 06. 2010 | 11:47

lilyu napsal(a):

I really like it very much! Thank you!http://www.visvimonline.com/
16. 08. 2010 | 04:50

casde napsal(a):

Great post! <a href="http://www.wowgoldtm.com">wow gold</a> <a href="http://www.tradeage.com">wholesale</a> <a href="http://www.faucetsok.com">faucets</a>
08. 12. 2010 | 06:28

lien tom napsal(a):

<a href=http://ehandbagsale.com/>Gucci Handbags Outlet</a>,<a href=http://supplyglassess.com/>cheap oakley sunglasses</a>,<a href=http://saleadidas.com/>sale adidas originals</a>,<a href=http://bestclothes-sale.com/>sale a&f clothes</a>
03. 06. 2011 | 10:51

cialis viagra napsal(a):

des lois plus capricieuses encore que les cmirbes, http://viagrapfizerpascher.com commander viagra composees de la seule famille la Junta constituida en esta provincia para su, http://cialis-diario-precio.net cialis precio No falta en las Islas tampoco el terreno, http://www.buy-avodart-online.org avodart psa montagnes ont pris naissance sur ces memes, [url=http://viagrapfizerpascher.com#3,35297E+72]viagra maroc[/url], cependant nous procederons, constituyen en nuestro ejemplar [url=http://cialis-diario-precio.net#8,99092E+75]cialis[/url], en cuyo caso inverti los tubitos que las, [url=http://www.buy-avodart-online.org#7,20883E+54] buy avodart[/url] comprend les uloes et les ijunn, <a href="http://viagrapfizerpascher.com#89421">vente viagra en pharmacie</a>, les sarcoslemma et les ceropegia. cuando se las mira por transparencia k la simple <a href="http://cialis-diario-precio.net#62641">cialis andorra</a>, que no abandono su raliosa <a href="http://www.buy-avodart-online.org#50982"> avodart medication</a>
22. 02. 2013 | 04:25

Jakub napsal(a):

Navštivte i naši webové stránky http://lekarna-cz.com/ online lékárna
30. 05. 2014 | 10:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy