Odboráři chtěli stávkovat kvůli 17,50 Kč na osobu

10. 03. 2010 | 17:47
Přečteno 9006 krát
Dopravní odboráři v úterý vystoupali na balkón v Poslanecké sněmovně, aby osobně dohlédli na to, jak poslanci přehlasují senátory. Sto šest hlasů pro odboráře naznačuje, že s velkou pravděpodobností bude přehlasováno i očekávané veto pana prezidenta. To je realita, nemá smysl se nad tím pohoršovat. Koneckonců, jak říká vláda (nikoli Ministerstvo financí), jde jen o nějakých 70 milionů korun.

Možná je v této situaci na čase stručně vysvětlit, o co v celé věci opravdu šlo. Do konce minulého roku platilo – a s potvrzenou novelou zase může platit – že poskytuje-li zaměstnavatel svým zaměstnancům nějaké zlevněné zboží nebo služby, použije pro výpočet příslušné DPH cenu, za kterou si zaměstnanci toto požitky od zaměstnavatele kupují. Rád bych použil jiný příklad, než ty často propírané režijní jízdenky, ale nějak mě žádný nenapadá, protože je-li například poskytováno závodní stravování nějakým externím dodavatelem, platí mu zaměstnavatel tržní cenu včetně DPH už dávno.

Takže: platí-li železničáři za režijky 250 korun, je z toho 227,27 Kč základ daně a zbylých 22,73 je DPH pro stát (pro pozemní dopravu platí snížená desetiprocentní sazba). Novela neřekla nic jiného, než že si ČD může klidně dál prodávat režijky za cenu bez daně, ale že stát chce DPH, jako kdyby takovou jízdenku prodali běžnému zákazníkovi. Kdyby tedy obvyklá cena jízdenky včetně DPH byla například 5000 korun, základ daně by byl 4545,45 a odpovídající DPH by byla 454,55 Kč. Železničáři by tedy zaplatili těch svých 227,27 Kč základu daně a zvýšenou DPH 454,55 Kč. To je dohromady 681,82 Kč.

Problém je, že ČD nemají žádný srovnatelný produkt pro veřejnost, z nějž by se dala obvyklá cena odvodit.
Veřejnost byla dlouho matena, že by ČD musely za základ pro DPH brát 22 tisíc korun, což je cena roční takzvané In-gold karty. Ta ale poskytuje svým majitelům mnohem větší rozsah služeb než režijní jízdenky, např. se s ní může libovolně jezdit i v první vozové třídě.

Ale nechme drobné drobnými a vraťme se k těm sedmdesáti milionům. Klidně na tento údaj přistoupím, klidně zapomenu na různé jiné propočty, které v uplynulých dnech spatřily světlo světa. Řekněme si ale, co to znamená. Že tato suma, o kterou dostane stát z benefitů méně, je stejná jako suma, o kterou méně zaměstnanci nebo zaměstnavatelé zaplatí. Anebo ještě jinými slovy: odboráři vyhrožovali stávkou – oni tomu říkali, že chrání 4 miliony zaměstnanců – kvůli 70 milionům korun. To znamená kvůli 17,50 Kč na osobu!

Největší škoda napáchaná v tomto případu ve vztahu mezi politiky a odboráři je ovšem v tom, že si odboráři ozkoušeli, jak snadno mohou politiky zahnat do kouta a donutit je, k čemu chtějí. Pokud se to dnes stalo kvůli sedmdesáti milionům, jak se komunisté, socialisté a lidovci budou pokoušet prosadit mnohem razantnější škrty v rozsahu desítek miliard, které nás čekají? Které nejspíš uznává i Jiří Paroubek, když si v poslední době na billboardy dává, že sníží zadlužení této země na polovinu do roku 2013?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Rumcajs napsal(a):

Tolik stojí v Řáholci desítka.

Tož to stojí za pranici.
10. 03. 2010 | 17:58

Petr z Tábora napsal(a):

Dobrý postřeh. A tolik bylo rozruchu.
Nicméně se to dá otočit i proti vám ODS - proč jste se na to tedy nevykašlali?
10. 03. 2010 | 18:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

Petr Bendl

Pan primář říká, že se nám brzy uvolní na oddělení jedno místo.
Prý pustí Rumcajse. Konečně ten starý dobrý pravičák přišel na to, že ze své schizofrenie se vyléčí pouze tak, že přestane volit ODS.

A protože to byl zvlášť těžký, chronický případ a jeho pokoj byl tomu náležitě přizpůsoben, ptám se Vás, zda byste neměl zájem.

Pokud tedy neuspějete v květnových volbách. To si pak na ten pokoj lehnu raději sám.
10. 03. 2010 | 18:09

blue jay napsal(a):

Bendle,
Rath se pry snazi zalepit diry ve stredoceskych silnicich kopiema slozenek za 30Kc a jizdenkami za dopravu zadarmo.
A navic pry zacne prodavat dluhopisy svym poddanym v podhrabi. Koupite si od Hejtmance Ratha dluhopis?
10. 03. 2010 | 18:09

Ládik napsal(a):

Je potřeba oživovat akceschopnost dělnické třídy. Modré čepice možná nahradí milice. Závěry slučovacího sjezdu musí být naplněny, rozkol v dělnickém hnutí je zažehnán.
10. 03. 2010 | 18:13

Tencokida Hnuj napsal(a):

P.S. ODS nejdříve straší miliardami a pak zesměšňuje desetimiliony.

Bendl
Kolik že to poslali Vaši soukmenovci tenkrát na to golfové hřištš ?
Že směšných 70 milionů ?
Kolik to je na jednoho golfistu ?
Sedmnáct padesát ?
Aha.
10. 03. 2010 | 18:13

blue jay napsal(a):

Kydaci Hnoje,
Pokud vim tak Rath je zatim nejhorsi hejtman v CR. Hasek se aspon chlubi ze ma vyrovnanej rozpocet. To u Ratha asi nelze rict. Holt darky a sebepropaganda neco stoji. Diry v silnicich pockaji.
10. 03. 2010 | 18:15

Tencokida Hnuj napsal(a):

blue jay
Rath ? A co já a můj komentář mají společného s Rathem ?
Tedy kromě toho, že nic.
10. 03. 2010 | 18:21

petr bundle napsal(a):

bendle, tak proč to nenecháš plavat?
10. 03. 2010 | 18:43

blue jay napsal(a):

Kydaci Hnoje,
Slysel jsem ze Rath ma rath golf. Pry ma handicap 51.
Kolik der na silnici je na jednoho golfistu Ratha? 51?
10. 03. 2010 | 18:46

Míval napsal(a):

Pane Bendl, kéž by čeští "politici" v tom koutě už zůstali.
10. 03. 2010 | 18:54

blue jay napsal(a):

Vite Bendle,
Paroubek bojuje za vse. Babicka me kamaradky a kdyz od nich slysela ze Paroubek bojuje za jeji duchod rekla, "to radsi zhybnu".
Ona totiz slysela sliby CSSD v 2002.
-reforma duchodu
-samostatná duchodová pojištovna oddelená od st. rozpoctu.
Asi tem slibum Paroubka moc neveri. A na 2400 jim kasle. Rekla, "at si tim Paroubek utre svoji prdel",
rekl jsem ji at tak nenadava a dostal jsem facku. Tak radsi mlcim.
10. 03. 2010 | 18:57

Kelt napsal(a):

Pan Bendl opět perlí-mohl si ten blábol ale schovat na předvolební meeting do Řáholce.Tam by se dočkal potlesku-tady to bude zřejmě slabší.
10. 03. 2010 | 18:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

blue jay

Prudíš.

A beztak i smrdíš.

Zmiz.
10. 03. 2010 | 19:00

jarpor napsal(a):

No, pane Bendle, čemu se divíte ?
Nejprve se vyhrály volby na 30 kačkách, teď se "vyhrává" na 17,50.

Bude hůř...

A jak se prosadí škrty ? Těžko, synku, těžko...
A přece, kdo bude proti, tak je to jasné, že jej organizuje ODS !
Copak už teď nám volební manažer pan Tvrdík netvrdí, že cosi na facebooku je organizováno Vaší stranou ?
Jak prosté...

Hezký podvečer
10. 03. 2010 | 19:03

blue jay napsal(a):

Bendle vy rostaku!

Koukam na fotky Paroubka v mediich a v televizi. Dokonce nekdy i v primem prenosu z PS. Vypada tam jako tlusta upocena brambora oblecena do hadru od Gucci. Ale na billboardech vypada jako mladej Adonis.

A vy porad vypadate jako obycejnej rostak. To nemate na retus?
10. 03. 2010 | 19:08

blue jay napsal(a):

Kydaci Hnoje,
Od nekoho kdo se reje v hnoji a rika ze nekdo jinej smrdi tak to opravdu boli, lol.
10. 03. 2010 | 19:14

Meňo napsal(a):

Antiodborářská a antizaměstnanecká propaganda, tolik omílaná ve všem tisku i jiných médiích, je opět na přetřes u pravicového politika. Asi proto, že tito pánové se nedokážou vzít do role pracujícího člověka, závislého (závislé povolání) na libovůli zaměstnavatelského kapitalisty.
Ovšem benefity (v dnešním slova smyslu) mají i výše postavení pánové : poslanci atd. Akorát že jsou o řády výše a nestávkují za ně, v domnění, že je mají jistý.
Zdraví M.
10. 03. 2010 | 19:15

Vico napsal(a):

Proboha Bendle, že vás ústa nebolí. Napřed váš předseda Topolánek/řešení místo strašení/ svým pro něj typickým nakřáplým hlasem jak houkačka od hasičského vozu houká : prostávkujeme se až ke státnímu bankrotu! No a pak o týden později vy- doopravdický hasič- kroutíte hlavou nad tím, proč se kvůli takové prkotině nadělá tolik cirátů a co se pak bude dít, až doopravdy půjde o ty miliardy.

Přiznejte, že vy jste si toho Američana najali, ne proto, abyste vyhráli volby, ale abyste je prohráli.

Jiné vysvětlení nemám.

V tom případě však zbytečně vyhazujete peníze za drahého amerického poradce. Mnohem lepší službu by vám poskytl plk. Kubice a možná i zadarmo.

Už vidím, jak váš první místopředseda Topolánkem zvaný -Blbec z Horní Dolní/taky dobrý krok, jak získat důvěru voličů/týden před volbami se dostaví do předvolebního studia i s plukovníkem a řekne,že primátor Bém žere pražské krysaříky a Topolánek se rozešel s Talmanovou a uzavřel registrované partnerství s brust-přítelem Dalíkem.
10. 03. 2010 | 19:21

blue jay napsal(a):

Meno,
Muzu se te zeptat odkud odborari maji tak honosne budovy a hodinky Rolex? Kdo jim to plati?
10. 03. 2010 | 19:25

Eliška II napsal(a):

tencokida
Váš původ je přeci tak úžasný, že nemá cenu se tu hádat :-))
Na druhou stranu, bylo-li to 17,50 tak jaký byl problém, pane Bendle? Proč se o tom tak dlouho diskutuje, to jste si to nedokázali spočítat dřív?
10. 03. 2010 | 19:26

Suchec napsal(a):

Sojka:
Táhni do dža. Ty by ses v tom filmu "Blbý a ještě blbější" opravdu uplatnil. Jen jestli by jej pak nemuseli přejmenovat na "Idiot, jakého jsme ještě neviděli".
10. 03. 2010 | 19:27

blue jay napsal(a):

Vico,
Proboha Vico, že vás ústa nebolí. Reknete me odkud ti "odborari" maji tak krasne saty? Kdo jim plati zajezdy a ty obrovske budovy? Vy si opravdu myslite ze jim jde o zamestnance? Vzdyt minule hrozili stavkou hlavne pro zamestnavatale. Vam Vico nevadi ty pijavice co se prissaly na telo zamestnancu? Myslim si ze ten dnes nepopularni odborovej predak o odborech rekl pravdu.
10. 03. 2010 | 19:32

yara ze země krys napsal(a):

Pane Bendle, Vy asi nejste schopen pochopit, že spousta lidí dělá za třeba 12-15 tis.Kč měsíčně a pro ně je každá koruna dobrá. Já jako podnikatel si příjdu na slušný peníz, ale chápu je a fandím jim. Hold na Vás platí pořekadlo: Sytý hladovému nevěří. Navíc je to také principiální věc, co kdyby naši poslanci a senátoři šli příkladem a trochu si omezili nestydaté nadstandardní výhody?
Mohl byste se o to zasadit? Pak by Vaše řeči měli cenu a dalo by se o tom diskutovat.
10. 03. 2010 | 19:37

blue jay napsal(a):

Suchare,

Ty by jsi v tom filmu ani nebyl. Ale mozna by jsi mel sanci ve filmu "A Bug's Life".
10. 03. 2010 | 19:39

Rumcajs napsal(a):

Vykydale, už jsi poslal svoji fotku Paroubkovi ?

On si dělá fotoalbum a kupa hnoje mu tam ještě chybí.
10. 03. 2010 | 19:41

blue jay napsal(a):

kryso,
Prej se to zlepsi. Skromach slibil ze se treba duchodcum za 3 roky zvedne duchod z 10000 na 15000. Asi sytý hladovému nevěří. Cemu veris ty kryso?
P.S. Davej si bacha na mestecko Hamelin.
10. 03. 2010 | 19:46

Mastodont napsal(a):

Politici z ODS rozkradli desítky miliard a teď by to chtěli záplatovat z kapes obyčejných lidí za každou cenu. NA***T.
10. 03. 2010 | 19:47

nejsi náhodou stroj? napsal(a):

bendle, proč se držíš pouze čd a jejich režijek (jsi snad posedlý , když se to týká širšího spektra firem a benefitů?
doporučuji ti, bendle, tento blog http://blog.aktualne.centru...
Opět se opět přemílá oblíbený mediální nesmysl, že jádrem současného sporu je jakési zachování "neoprávněných" výhod ve státních firmách, respektive snaha jakýchsi zlých odborářů zabránit "spravedlivému" zdanění benefitů.
Zkusme to vzít popořádku:
Na základě doporučení Rady EU (směrnice 2006/112/ES) byla 4. 11. 2009 přijata novela zákona o DPH, která (mimo jiné) výpočet daně ze zboží a služeb u některých subjektů odvozuje nikoliv z ceny reálně fakturované, ale z ceny "obvyklé". Smyslem doporučení bylo zabránit vzájemně výhodnému přelévání zboží a služeb mezi "spřátelenými" subjekty s cílem minimalizovat daňovou povinnost.
Naši přičinliví zákonodárci do těchto "spřátelených" subjektů zahrnuli nejen například kapitálově propojené firmy a firmy rodinných příslušníků, ale také (v rozporu s praxí ve většině států EU) toky zboží a služeb mezi firmami a jejich vlastními zaměstnanci.
Zákon tedy nově stanoví, že zaměstnanec je povinen odvádět DPH ze svých zaměstnaneckých benefitů nikoliv podle ceny určené zaměstnavatelem, ale podle "ceny obvyklé" - tedy ceny určené státem. Tak praví novela 489/2009 Sb. z 10. 12. 2009, přičemž všem, kdo pro ni tehdy 4. 11. 2009 hlasovali, přísluší facka za zatemnění mysli - je to plných 142 z tehdy přítomných 154 poslanců, tedy prakticky všechny poslanecké kluby.
Ano, přátelé, vůbec nejde o nějaké blbé režijky. Jde o to, že stát nově hodlá nařizovat zaměstnavatelům cenu zaměstnaneckých benefitů. Přesněji řečeno, hodlá vybírat daň z benefitů podle "ceny obvyklé", přestože zaměstnavatel si tento benefit zpravidla cení cenou nižší.
Režijní jízdenky všechny dráždí, protože jde o "státní firmu". Jenže zvýšení DPH se týká i spousty soukromých firem, například:
*Zaměstnanecké stravování a ubytování: Jestliže až dosud majitel hotelu účtoval své pokojské za ubytování a stravu třeba 50 Kč denně, nově bude muset (majitel nebo ta pokojská, to je jedno) odvádět navíc DPH z ceny ubytování a stravování, jakou hoteliér "obvykle" účtuje svým hostům. V případě luxusního hotelu s vysokými "obvyklými cenami" půjde o dosti tučný odvod. (Že pokojská nežere denně chateaubriand s chřestem a spí na lehátku vedle kotelny, nikoho nezajímá.)
*Benzín a hovorné z mobilních telefonů: Firma obvykle využívá množstevní slevy (v případě hovorného z mobilů dosti výrazné), zaměstnanec však bude platit DPH z cen pro "obyčejné" zákazníky, tedy vyšších.
*Rekreace, kultura, vzdělávání: Nikoho nezajímá, že firma uspořádá zájezd pro zaměstnance doslova "za hubičku" - zaměstnanec prostě zaplatí DPH, jako by si zájezd objednal u "běžné" cestovky. Totéž platí v případě vzdělávacích kursů, letních táborů pro děti, podnikových školek, firemního fitka ap.
Skutečně vám připadá, že jde o pouhé řvaní jakýchsi "odborových bossů" kvůli neoprávněným výhodám? Opravdu vám nevadí, že stát chce sám určovat, za jakou cenu budou zaměstnavatelé svým zaměstnancům poskytovat benefity? Nepřijde vám absurdní, že tentokrát levice stojí na straně svobodného rozhodnutí zaměstnavatelů, zatímco "pravice" hlásá nesvéprávnost zaměstnavatelů ve jménu vyššího výběru daní?
Mimochodem, komentář vlády k současně předložené novele je zde: http://www.vlada.cz/cz/medi... u-zamestnaneckych-vyhod-68905/
doufám, že se bendle chytneš spolu s tvými kumpány za rypák. Jak si můžete říkat pravice, když zvyšujete daňovou zátěž?
10. 03. 2010 | 19:50

vasja napsal(a):

A proč vy, bambusové "pravičáci", se bijete za ještě větší daňové zatížení firem?
To je přece podstata problému benefitů.
A neoblbuj, že jde jen o 17 Kaček.
10. 03. 2010 | 19:56

blue jay napsal(a):

jsi nahodou stroj?
A nebo odborar? Rekni me uprimne cim se odborari zivej! Kdo je plati! Odkud maji ty budovy a kancelare? Odkud maji na to aby jezdili do Prahy a bydleli v drahych hotelech obleceni do drahych hadru a sperku. Odkud na to maji ??? Kdo za to plati?!
Hoffa byl take odborar.
10. 03. 2010 | 19:59

blue jay napsal(a):

vasjo,
ale o to jde! "Odborari" se biji za zajmy podnikatelu. Nepripada ti to bizzarni?
10. 03. 2010 | 20:03

Reedoc napsal(a):

Pane Bendl,
Vašim největším přínosem pro tento stát by byl dobrovolný odchod s celou ODS do trvalé ilegality. Cestou můžete přibrat kamarády z ČSSD.
10. 03. 2010 | 20:11

vasja napsal(a):

Blue jay. No to je právě ta sranda. Místo aby to dělal Bendl:))
Teplo na dráze, pravicový odbory.........
Svět se v pr....... obrací.
10. 03. 2010 | 20:12

jarpor napsal(a):

nejsi náhodou stroj ?

Váš výklad je sice zajímavý, ale úplně mimo mísu.

"Ano, přátelé, vůbec nejde o nějaké blbé režijky. Jde o to, že stát nově hodlá nařizovat zaměstnavatelům cenu zaměstnaneckých benefitů."

Vážený, nic takového. Stát nehodlá nic nařizovat.
Dle mého věc se má takto :

řekněme, že firma nakupuje "cosi" za cenu s DPH a to "cosi" se rozhodne svým zaměstnancům prodávat za cenu nižší. ( Nebo "cosi" vyrábí a k tomu nakupuje materiál,... a na vše si nárokuje DPH.)
Řekněme že to "cosi" nakupuje za 100,- a zaměstnanci prodává za 30 % ceny, tedy za 30,-.
Při nákupu "cosi" za 100,- uplatňuje DPH po státu z té stovky. Při prodeji za 30 Kč odvede státu DPH z té třicetikoruny. Rozdíl z těchto DPH zůstane ve firmě ! Jinak řečeno - rozdíl toho různého danění zaplatí stát, my všichni. Nikoliv ten kdo se rozhodne benefity dávat, ta konkrétní firma, ze svých peněz.

Novela řekla zaměstnateli ( ne zaměstnanci !!) : Prodej si zaměstnanci to "cosi" třeba za kačku, ale státu odvedeš DPH z toho prodaného "cosi" v ceně obvyklé. Koupil-li si za 100, nárokoval DPH z této částky, při prodeji za kačku, budeš účtovat DPH z té stovky. Rozdíl DPH je 0 !!
A to "cosi" může být vše, o čem píšete.

Zaměstnanci se nemusí nic měnit. Nemusí, může. To závisí na rozhodnutí zaměstnavatele, kolik na benefity má.

A k těm hodným a zlým poslancům.

Tak jako je účtování z benefitů nižší DPH než při prodeji toho samého nezaměstnancům vyjímka, tak je vyjímka i nezdaněné náhrady poslanců... z kterých si spořiví pořídí třeba bydlení...

Obojí je špatně a mělo by se to zrušit.

Ti, co chtěli danění benefitů z "normálního" základu, ti jsou ti špatní, kteří derou ty dole.
Ti, co se zasazovali o danění z nižšího základu, ti říkají - Vy máte vyjímku, my máme vyjímku. Tak jsme si kvit... Ti jsou tedy ti dobří... tedy pro někoho.

Jinak - je to debata o prdu, ale když už se rozhodnete debatovat, tak si alespoň nastudujte, o co jde...

Hezký večer
10. 03. 2010 | 20:21

Berunda napsal(a):

Pane Bendle,když zůstáváte na příkladu režijních jízdenek ČD, mohu Vás informovat postřehem přímo od pramene. Mzdy u ČD nejsou horentní u průměrného zaměstnance,modrou armádu netvoří jen manažeři. Léta jsem chlácholila manžela, že díky režijce pro celou rodinu nebude s platem tolik za mnou(jsme oba středoškoláci)a peníze ušetřené na dopravě jsou součástí jeho nevysoké mzdy. Děti odrostly, já jezdím od jara do podzimu do práce na kole a letos jsme si po 30 letech cestování vlakem pořídili auto, neboť se skoro nikam nedostaneme. U každého menšího nádraží stojí další auta, aby se výpravčí dostali do služby. Klidně si dejte základ pro režijku třeba 50 tisíc, zaměstnanci ji odmítnou a do státní kasy nepřiteče zhola nic....Hezký večer.:-)
10. 03. 2010 | 20:31

vasja napsal(a):

Pane Jarbore..
Když firma vyvařuje a prodává hrachovku za režijní cenu, bude muset danit pole toho, jaká je cena hrachovky vedle v hospodě, kde na ní maj 100%.
Tahle závodka nic pod cenou neprodává.
Je to asi případ od případu.
10. 03. 2010 | 20:49

J.H. napsal(a):

Jo tak pane bendle, kdyby šlo o vaše výhody, tak by to nebylo 17.50, že. Vám by opravdu stálo zato se o ně brát. Ty horentní částky už stojí za nějakou obranu. Železničáři si své alespoň odpracují, kdežto vy to vysedíte, anebo i nevysedíte a přitom je berete z daní lidí,kteří skutečně pracují a neškodí tomuto státu, na rozdíl od vás.
10. 03. 2010 | 20:51

jarpor napsal(a):

vasja

Jestliže firma vyvařuje, lze cenu 1 oběda bez problémů stanovit... z konkrétních nákladů té firmy.
Cena hrachovky v té hospodě vedle nemá v tomto případě žádný vliv... bude-li třeba stonásobná, oproti té polévce vařené ve firmě, pořád bude platit pro účtování DPH ta cena zjištěná z nákladů firmy...

Hezký večer
10. 03. 2010 | 20:55

Suchec napsal(a):

Jarpor:
Ale zákon tento extezivní výklad, na který ukázal Vasja, umožňoval. A o tm, co je cena obvyklá rozhoduje FÚ, a prokazování je na poplatníkovi. I se všemi riziky.
10. 03. 2010 | 21:24

ujo napsal(a):

pro blue jay:
Proč jste se z té Canady vrátil?
Nelíbilo se?
Nebo chyběly penízky?
Vždyť jste si tam mohl vydělat!
Nebo to není jednoduché?
Neříkejte, Vy trenéte manažerů.
10. 03. 2010 | 21:27

monika napsal(a):

Pane Bendle, prosím, vy už nemluvte. Zalezte a buďte zticha, po tom všem, co jste zde natropili. Vy vůbec nejste soudní!
10. 03. 2010 | 21:28

jarpor napsal(a):

Suchec

Výklad nevýklad - jak správně píšete, prokazování je na poplatníkovi. Tedy - ten, když v tomto případě jasně prokáže, "za co vaří", nebude mít problém ani s FÚ... t.j. může mu být cena jídle v Hiltonu či ve vedlejší hospodě ukradená...

Hezký večer
10. 03. 2010 | 21:33

vasja napsal(a):

Mne tam teda mate danění z "ceny obvyklé". Já jí chápu jako tržní.
10. 03. 2010 | 21:49

xx napsal(a):

1) Paroubek neuznava nic co mu neschvali volici, takze ty Billboardy jen zase nejsou zasazeny do realneho ekonomickeho ramce. Nic noveho.

2) ten vypocet 17,50 je chybny, protoze senetykal vsech zamestnancu. Bendl se tedy dopousti stejne manipulace jako odborari kdyz tvrdi ze jednaji za 4 miliony zamestnacu. Je to dokonce sprosta lez.

Kazdopadne ta castka bude i tak docela mala, i kdyby slo o tech 22 tisic nebude to mnoho ( 10% je 2200,- )
Nevim jestli je to pravda, ale pry zamestnancum za stavku nenalezi odmena. Stavka tedy predstavuje pro odborare znacnou financni ztratu. Pri mesicnim platu 12000 kc je ztrata priblizne 545kc denne. 5 denni stavka by se tedy odborum za ty benefity uz nevyplatila. Prostavkovali by vic nez kolik by zaplatili na tom DPH.

Jestlipak si tohle ti odborari dole nekdy uvedomili ??

Kdyby se nakonec jednalo o tech 22 korun, vyplatilo by se stavkovat max. 19 minut a to se deje na draze kazdou chvili a nikdo by si takove stavky ani nevsiml :-)
10. 03. 2010 | 21:59

slavwin napsal(a):

Bez Topolánka, Paroubka, Kalouska se obejdeme, určitě i bez Vás p. Bendle. Bez dopraváku asi ne. Cituji názor z Pehe - blogu.
10. 03. 2010 | 22:05

xx napsal(a):

slavwin: A co dopravaci, ti se bez nas obejdou ?? Bohuzel ano ve smyslu cestujicich. Penize z nas dostanou prostrednictvim politiku pres dotace. At jezdite nebo nejezdite, platite na zeleznicare jako mourovati. 4 miliardy rocne. Kolik jde do regionalnich autobusu z hlavy nevim, financuji to kraje ze svych rozpoctu.

Takze v jistem smyslu se dopravaci neobejdou bez politiku, bez nas cestujicich se naopak obejdou docela dobre.

A v tom je ten hlavni problem. Kdo z Vas kteri jste zamestnanci mimo statni sektor, si muzete ten luxus dovolit ? V soukromem sektoru prijde zamestnavatel a rekne, nejsou zakazky, budto vezmete polovicni plat nebo muzete rovnou jit. V takove situaci odborari chteji stavkovat kvuli zdaneni benefitu ??

Kdyby alespon slo o ty benefity jako takove, kdyby jim je chteli vzit, prosim, to by se stavka dala jeste pochopit. Ale toto je vylozene nechutnost.

Kazdy kdo ma sluzebni auto jako benefit, zapocitava se mu 1% z ceny vozu do zdanovaciho zakladu a tim se mu zveda dan z prijmu. Ze by sli vsichni stavkovat za zruseni zdaneni benefitu ???
10. 03. 2010 | 22:18

ujo napsal(a):

pro :xx
služební automobil za cca 7tis. Kč za rok?
A servis , opravy platí firma!
Jak nevýhodné!
Opravdu byste měli stávkovat!
10. 03. 2010 | 22:29

xx napsal(a):

ujo: o cem to je rec ? Ja mluvim o zdaneni benefitu. Benefit je snad vzdycky vyhodny, nevyhodny benefit prestava svou nevyhodnosti byt benefitem, to je snad kazdemu jasne ne ?

Otazka stoji jinak. Pokud je benefit soucasti odmenovani, mel by take podlehat nejake forme zdaneni. Nevim proc zrovna statem dotovani zamestnanci, coz je samo o sobe velka vyhoda proti ostatnim, by meli jeste mit takova privilegia, jako nezdanene benefity.

Pokriveni je v danovem systemu spousta, ale to neospravedlnuje ani jedno z nich.

Dokonce ani nizky plat neospravedlnuje dalsi pokrivovani danoveho systemu nestandardnimi zpusoby, vyjimkami a ulevami jen nekterym zajmovym skupinam.
10. 03. 2010 | 23:36

Honza999 napsal(a):

xx

Za bolševika to bylo v jistém období jinak..

Tam držitel režijky nejezdil jako dnes na ukázání režijky, ale kupoval si režijní jízenku pro každou cestu zvlášť. Tím tedy hodnotu benefitu za svou osobu uhradil.

Pak ale přišli na to, že náklady spojené s administrativou daleko převyšují tržby z prodeje režijních jízdenek. Železničářů tehdy bylo mnohem více a mnohem více jezdili. Prodlužovali fronty u pokladen, neboť si museli zakupovat jízdenky. Zdržovali průvodčí, protože ti museli kontrolovat platnost režijních jízdenek a znehodnocovat je stejně jako tomu bylo u jízdenek běžných, navíc ještě mimo kontroly a znhodnocení režijní jízdenky museli kontrolovat platnost režijního průkazu. Proto byl prodej režijních jízdenek zrušen a nahrazen paušálním poplatkem.

To danění benefitů je ale také nesmysl. Každý ze železničářů využívá režijku v jiném rozsahu - a placeno má být ze včech stejně?

To takzvané danění z tržní hodnoty je jen první rok na cestě vedoucí k úplné likvidaci benefitů. Cílem dnešních "danitelů" je v dalším kroku dosánout toho, že tu daň nebude platit zaměstnavatel, ale příjemce benefitu (podle mustru "kdo má platit regulační poplatky? Pacient, kreje tedy placením poplatků "porušují zákon" bude zaveden princip "kdo má prospěch z benefitu? Příjemce, placení daně z benefitu tedy musí být na příjemci"). A až příjemci benefitů zjistí, že při plném placení služby by je to, co opravdu využijí, přišlo na polovinu ani je "nebudou chtít".

Když tedu opravdu touží po "spravedlivém" danění benefitů ať zavedou systém, co byl za bolševika - režijní jízdné třeba právě ve výši DPH z ceny obvyklé. Pak by každý zaplatil DPH z toho, co by opravdu využil. Jenže oni vědí, že to plošné zdanění přinese několikanásobek, takže evidentně jde jen o další ždímání peněz z obyvatelstva. (benefity nejsou jen režijky, další přijdou na řad časem).
11. 03. 2010 | 03:00

Berunda napsal(a):

Honza999
Naprostý souhlas s Vámi, tohle by bylo spravedlivé na všechny strany.Kéž by si to pan Bendl přečetl, promyslel a poslal dál...
11. 03. 2010 | 06:36

ali napsal(a):

moje tchyně je slušnej člověk..je vdova po eisnboňákovi a pochopitelně slevy má..přesto stávku odsoudila a řekla, ať jdou do ..p....e.. Za pár korun prodají i vlasní mámu..a demonstrativně roztrhala režijku a hodila do záchodu se slovy: Kéž bych mohla takhle spláchnout i Paroubka a všema socanama i bolševikama..
11. 03. 2010 | 07:47

jozka napsal(a):

ali, prirozene. Psovi psi smrt! Kde se to da podepsat?

:-)
11. 03. 2010 | 07:56

ali napsal(a):

jozka
kdekoli :o)
11. 03. 2010 | 08:05

Petr napsal(a):

Pane Bendl,
nechci obhajovat odborářské aktivisty z ČSSD. Ale nebyla to náhodou nazelenalá vláda ODS, která snížila zdanění zaměstnaneckých benefitů, poté co je předtím socialistická vláda zvýšila? A v ní je třeba hledat viníka dnešního stavu, že vládne Paroubek s Filipem. Ale takou sebereflekci dnešní vedení ODS nemá.
Takže když řekněte "A", řekněte také "B".
11. 03. 2010 | 08:14

Acer napsal(a):

Tady nejde jen o nějakých 17,50 Kč. Jde tu především o princip slušnosti ve společnosti. Krádeže ODS a její spolumafie SZ, KDU-ČSL, ještě TOP 09 je zhoubou národa. Mám dojem, že to směřuje k pěknýmu průšvihu jako před 60-ti lety. Lidi už toho mají dost, mladým se lže o socialismu a komunistech, nenávist se šíří mezi lidmi. To musí skončit.
11. 03. 2010 | 08:26

neo napsal(a):

17,50 nebo 30 korun... to je jedno.

Mě vadí jiná věc. Benefit je benefit právě proto, že se dává navíc. Je to odměna dobrému zaměstnanci za dobrou práci. Může to být režijka, stravenka, dovolená, fitko, plavání, jazykový kurz, služební auto, telefon, odběr zboží firmy, boty či oblečení apod...

Každá firma by ale měla poskytovat benefity podle svého hospodaření. Soukromé firmy to tak samozřejmě dělají. Když nejsou prachy, 90% benefitů ve firmě se pozastaví či zruší a když prachy jsou, zase se obnoví. ¨Některé benefity jsou pak vázány i na výsledky zaměstnanců.

To evidentně neplatí ve státních firmách. Tam se benefituje neustále a bez ohledu na ztráty či zisky.

Vyšší zdanění benefitů zvýší náklady zaměstnavatelům. Pokud je to neohrozí, nic se neděje.Pokud ano, lze to snadno kompenzovat zrušením benefitu, či spoluúčastí zaměstnance.
Na druhé straně odbory rády stávkují i za zvyšování mezd nebo podporují zvýšení přímých daní firmám. Tady už jima ale zvyšování nákladů zaměstnavatelům nevadí a následky jsou stejné či horší. První se krouhnou benefity a odměny, pak přijde na řadu propouštění.
11. 03. 2010 | 08:31

ali napsal(a):

Acer

Ještě jste zapoměl i z řad ČSSD i KSČM a její spolumafie je zhoubou národa..
máte pravdu, to musí skončit..
11. 03. 2010 | 08:35

Krupa Václav napsal(a):

Nečtu co sem píše Bendl. Od té doby co se odvrátil od Béma za nabídku ministra Topolánkovy vlády, vypínám i zvuk. Stačí mi jeho falešný úsměv, falešná slova už poslouchat nemusím. Spíš by mě zajímal názor odborníků, ekonomů na dnešní ranní zprávu o tom,jak v poslední době rostou příjmi nejbohatších lidí světa. Mezi miliardáři je Kellner 7.5miliard dol. Bakala a další jméno nevzpomenu(chem.koncerny).Miliardy těch dvou nebyly udány.Jak je to možné v době světové krize? Není právě ta příčinou enormního nárůstu tak bohatých?
11. 03. 2010 | 08:43

neo napsal(a):

Krupa Václav:

Dělej to jako já.

Každý ráno se podívej na seznam nejbohatších lidí na světě a pokud tam nejsi, jdi do práce.
11. 03. 2010 | 08:47

ppp napsal(a):

madam ali:
Nemáte tu tchýni,jak trhá režijku a háže do hajzlu náhodou natočenou?Rád bych totiž viděl tak uboze vymyšlený výjev in natura.
11. 03. 2010 | 08:57

Honza999 napsal(a):

neo

Řadový průvodčí (strojvedoucí, prodavačka jízdenek, signalista, vechtr, posunovač apod.) nemůže v žádném případě nijak ovlivnit hospodářské výsledky ČD.

Průvodčí přijde na šichtu, převezme soupravu. Kterou dal-nedal řádně vyčistit a dovybavit hygienou příslušný (ne)zodpovědný vedoucí. Ve které dal-nedal opravit topení příslušný (ne)zodpovědný vedoucí. Příslušný (ne)zodpovědný vedoucí, za kterého neodpovídá onen průvodčí, ale zase vyšší vedoucí atd. až na úroveň ministerstva. Ten průvodčí převezme soupravu a udělá svou práci -na kterou má pracovní smlouvu, ve které se počítá i s přes století tradičními benefity. Stejně tak ostatní - pokladní, vechtr, posunovač, signalista. Kdyby oni nedělali svou práci řádně, vlaky by nejezdily vůbec.

Ten průvodčí nemůže za to, že veřejná železnicní doprava je ztrátová (a je dotována snad po celém světě). Nemůže za to, že z oboru byly lukrativní hrozinky vyzobány, převedeny do soukromých rukou a že ten dotovaný zbytek vede partička potenciálních vynikajících módních návrhářů, ale nikoli manažerů - dalo by se říci, že osobní doprava ještě jakžtakž fungujé i jim navzdory. Ten průvodčí tam dělá už 30 let to samé - kontroluje jízdenky, dohlíží na bezpečnost cestujících při nástupu a výstupu (apod.) a po každé jízdě marně píše do výkazu, které vagony netopí, který hajzlík nesplachuje a je ucpaný apod..

Chyba není v řadových změstnancích.
11. 03. 2010 | 09:03

ali napsal(a):

mistr ppp
některé věci si nelze vymyslet, i kdybyste chtěl a moje tchýně je silný kalibr..bohužel, u sebe kameru nenosím a spontálnost tohoto tchýnina činu byla tak blesková, že nám to vyrazilo dech..jinak děkuji za Váš ubohý příspěvek a mějte se jak chcete..
11. 03. 2010 | 09:03

tata napsal(a):

pane JARPOR

předesilam že mě to v celku připada zbytečne,ale myslim že v tomto Fisher zvolil rozumnou cestu,než jit do toho sporu,sam vite že uplatnovaní zakona je u nas na velmi malé urovni takže pravda je asi někde uporostřed,spiš by byl velky argument zatrhnout ty rosahle vyhody u poslancu a pak bych chapal to velke rozhořčení pana Bendla,tim by pak tato stavka hodně ztratila,takle je to boj určité skupiny ktera chce co maj jiny ktery at chcem ,nebo se nam to nelibí akceptovat.PODLE mě se zachoval předseda vlady rozumně,protože tady chrozilo větší nebezpečí a ten zakon asi opravdu měl určité nedostatky.
11. 03. 2010 | 09:08

zdesta napsal(a):

ali.Doufám že tchyně po roztrhání režijní se zavazala,že za jízdné bude platit jednou tolik a tím zasadí smrtelnou ránu socanům a odborům.
11. 03. 2010 | 09:12

ali napsal(a):

zdesta
ne, tchýně se zavázala, že už do vlaku nevleze..tchán umřel, tak že prý stejně sama už jezdit nikam nebude..ale chtěla by se dožít ještě pádu socana a bolševika..což asi bohužel nestihnem ani my :o(
11. 03. 2010 | 09:17

Krupa Václav napsal(a):

Neo,mám volnou pracovní dobu a právě odcházím.Přesto jsem ještě juknul.A fakt jsem se zasmál. Jako foor velmi dobrý. Jinak Tvůj nick nečtu už nejméně rok. Tolik času zase nemám.
11. 03. 2010 | 09:20

jozka napsal(a):

zdesta, ppp

taky vam to prislo tak absurdni?
11. 03. 2010 | 09:24

jozka napsal(a):

->Vaclav Krupa:

To ale o moc prichazite! Malo veci pobavi tak, jako predstava nea, jak otevira kazde rano seznam nejbohatsich lidi, nenachazi se tam, zavira ho a odchazi do prace :-)
11. 03. 2010 | 09:26

neo napsal(a):

Krupa Václav:

zajímavé. Bendla nečtete, mě nečtete, ale na Bendlově blogu reagujete na můj příspěvek.

Trošku jak miss Paroubková, která nečte noviny,ale každou chvilku nadává na blogu na noviny:)
11. 03. 2010 | 09:30

neo napsal(a):

Honza999.

zajímalo by mě, kde jste vyčetl, že dávám vinu zaměstnancům.

Vinu má samozřejmě vedení drah. Ale to nic nemění na tom, že benefity mohou poskytovat jen ti, kteří na to mají. Tak to prostě funguje.

můžeš dávat dětem 1000Kč měsíčně kapesné, ale pokud na to vyděláš. Jakmile ti klesnou příjmy, nebudeš přece pokračovat v rozhazování, ale dětem dáš méně nebo nic.
Děti za to sice nemohou, ale těžko budeš před ženou obhajovat, že nemáš na jídlo a nájem, ale dětem přece nesebereš kapesné.
11. 03. 2010 | 09:33

jarpor napsal(a):

tata

Už jsem zde psal, že vzhledem k rozsahu peněz, o které jde... je tato kauza celkem bezvýznamná.

Ale
- jde o princip, zda mají či nemají se omezovat všelijaké vyjímky, já soudím že se mají omezovat
- jde o to, zda tento "benefitový" problém je tak důležitý, že musel být řešen legislativní nouzí - já soudím, že tak životně důležitý není, a tedy že zde vláda "podlehla"...
- jde o to, že legislavní nouze, dle mého, nemá být využita k prosazení partajních předvolebních slibů.

Tady je spoustu legislativních zmetků, daleko důležitějších právních norem, jež mají daleko větší dopady - finanční i morální, a nic se neděje....

Uplatňování zákona a jeho vymáhání - to je kapitola sama pro sebe. Ale to přece nemůže být důvod že se něco má změnit. Okamžitě, hned, jinak nepojedem... v tomto případě.

Hezký den
P.S. A na závěr můj pocit z této a předešlých debat. Mnoho přispěvatelů vůbec neví, o čem je řeč. Pletou se zde názory, že snad nepřijetím změny v legislativní nouzi, že by "benefity" skončily, kolik mají dělníci za benefity platit... atd. Ve skutečnosti jde jen o celkem malý rozdíl v DPH... Má-li benefit hodnotu řekněme 5.000 ročně, pak zvýší-li se jeho cena z oněch Bendlem uvedených cca 230,- kč o cca 500 - 600 korun, primárně pro zaměstnavatele, který přece nemusí toto zvýšení promítnout na zaměstance, je to pro mne další důvod se ptát : Proč ten spěch, proč ta legislatvní nouze. Odpovím si sám : Blíží se volby... takže - politika. Nic víc, nic míň.
11. 03. 2010 | 09:40

xx napsal(a):

Honzo999: to jsou hlouposti. Kazdy ovlivnuje hospodarske vysledky firmy. Uplne kazdy do jednoho.

Stejnym pohledem by se dalo narikat ze ani zamestnanci ostatnich firem, treba uklizecky v hotelich, kuchari v restauracich, delnici na stavbach nezpusobili krizi, nemohou za horsi vysledky hospodareni, nesnizuji objemu zakazek firem a tudiz si nezaslouzi snizeni platu nebo vyhazov.

Problem je, ze kdyz firma prijde o zakazky, prijde i o penize a kde ma pak brat na kompenzace kdyz nema z ceho ?? Statni drahy si vystavkuji dotace od ostatnich ale vsichni si to vystavkovat nemohou, kdo by to zaplatil ?? Zadluzeny stat ??

Takze je treba se na to divat trosku s rozumem. Kdo muze za krizi se muzeme dohadovat, muzem na viniky ukazovat, ale to je asi tak vsechno co muzem udelat. Samotny mechanismus krize nam neumoznuje to nejak kompenzovat na ukor jakychkoli viniku. Tolik penez proste vinici nemaji. Tolik penez nema nikdo, protoze ty penize nikdy neexistovali a proto vlastne krize vznikla. Krize je jenom cenove prizpusobeni k normalu, a to vzdycky boli nez se to ustali.

Proto je jakekoli stavkovani spatne a pokud je uspesne jen zhorsuje situaci a prodluzuje problem.
11. 03. 2010 | 09:48

Honza999 napsal(a):

neo

Až přestanou oněch "1000 korun kapesného" pobírat "naši zaměstnanci" v parlamentu a senátu, kteří přece také pracují (a dokonce ji "vedou") v "krachující firmě", pak budu vaše přirovnání brát vážně.
11. 03. 2010 | 09:50

xx napsal(a):

jarpor: od odboru to bylo vycurane, videli prilezitost jak se zviditelnit a urvat snadny uspech. Prave proto ze nejde o horentni sumu a prave proto ze vlada nema politicky mandat a tudiz zadnou odpovednost, odborari snadno ziskali co chteli a ted se mohou bit v prsa rikat jak jsou silni a jak je vyhodne byt v odborech. Konec koncu i odborarsti funkcionari musi brat plat a tem maji z prispevku svych clenu, ne ?

Radovi odborar to samozrejme neprokoukne, jak zde nekdo psal, obycejny pruvodci nebo kolotuk nema na to aby tohle prohledl, neumi myslet kriticky, jinak by nedelal kolotuka nebo pruvodciho ale byl by nekde uplne jinde. Cest vyjimkam, ale myslim si ze malokdo dela tyhle prace z ciste lasky k zeleznici.
11. 03. 2010 | 09:52

xx napsal(a):

Honza999: prece ale u nas nejsou jenom zamestnanci Ceskych drah a poslanci !! Jak k tomu prijdou ostatni zamestnanci, kteri take casto maji male platy a diky krizi ani zadne benefity nemaji. Diky stavce by pak navic museli jet do prace autem coz znamena dalsi naklady ?? Na ty zrejme Honza999 i odborari z vysoka kaslou. Prestoze rikaji jak bojuji za 4 miliony zamestnancu, klidne je podrazi i nekolika denni stavkou, kdyz si nevymuzou na statu vyhody !

Honzo tady je skutecne treba videt to ve spravnych souvislostech. Kdyby odborari stavkovali proti zamestnavateli ktery by jim chtel benefity zrusit, bylo by to celkem legitimni, od toho odbory konecne jsou. Ale protestovat proti zdaneni, to by mohli za chvili stavkovat vsichni ze chteji snizit dane obecne. Kam by to vedlo ?

Jak jsem napsal, odborarsti funkcionari sproste zneuzili slabe urednicke vlady hlavne pro svuj prospech. A zneuzili tak i duveru odboraru, clenu.
11. 03. 2010 | 09:59

Honza999 napsal(a):

xx

až dokážete, že řadoví zaměstnanci ovlivňují hospodaření ČD v negativním smyslu, pak budete mít pravdu.

Oni ale nemohou přilákat nové cestující - do špinavých vymrzlých vagonů za předražené jízdné - i kdyby se snažili sebevíc.

Řešení problému není odebrat jim tradiční bonusy (protože, říkejte si co chcete, všechny tyhle dnešní tanečky jsou jen přípravou na odbourání všech benefitů).
Řešením je vyházet módní návrháře a choreografy z vedení drah, dát tam manažery a tvrdě jejich příjmy svázat s hospodářskými výsledky. Včetně té varianty, že nedostanou plat žádný...
11. 03. 2010 | 10:02

Honza999 napsal(a):

xx

Benefity nejsou jen režijky. Benefity, velmi často ve skryté podobě, bere většina zaměstnanců. Vládci o nich (narozdíl od tebe) moc dobře vědí, ale zatím dělají, jako by nic. Až dostanou režijky, stravenky, rekreace apod. přijdou na řadu i ty benefity utajené.

Ševče, máš již zaplaceny daně na příští rok?

To je, oč tu běží..
11. 03. 2010 | 10:06

Honza999 napsal(a):

xx

PS: zdanění benefitů v "tržní hodnotě" je jen první krok. Druhý krok bude zákon, že daň musí odvést příjemce benefitu. Následek bude, že většina příjemců benefity odmítne, protože je využívá v tak malé míře, že zaplatit je v plné ceně bude levnější, než předepsaná daň.
11. 03. 2010 | 10:12

tata napsal(a):

pane JARPOr

Určitě souhlasim že byli a jsou duležitější věci,o omezovaní souhlasim taky,první by měli byt poslanci,pak bych ten nařek pana Bendla bral,v podstatě nerozumim přesně o co de nebot to každy vysvětluje jinak,třeba pan lex jinde a to je pravnik jak sem se dočet,takže ten vaš pohled beru jako jedno vysvětlení,ale oto ve své podstatě nejde,mam ten dojem že vyhrocovat situaci protento problem nebylo moc uvažlivé ale jak řikam neviznam se v tom ale když to nastalo udělal předseda vlady podle mě to nejrozumnější co mohl,ztraty za stavku by byli mnohem vyšší,ovšem pohled kdy ustoupit kdy nepodlehnout muže byt ruzny,pane jarpor politika je bohužel u nas prakticky ve všem.Vemte si mi dva mame většinou rozdilny pohled,tak je to z celou společností,jen malokdo posloucha toho druheho a přemyšlí i o jeho pohledu politici už vubec.

Zname se naky patek vyte že ja nepatřím k těm co svuj pohled vidí jen jedině spravny,je tvořen spiš zkušenostmi,citem někdy přiliš idealismem ,co mě ale dost často mrzí,že ta čast rozumnych z vaší strany ten naš pohled vylučuje jako naprosto mimo,stači co tady předvadí ,,blazni,, z obou stran,v mem připadě s nima zasadně nekomunikuju,natož abych si snima notoval.
11. 03. 2010 | 10:15

luk napsal(a):

tak za prvé je to nesmysl, nejde o 17,5o Kč, ale to není podstatné. Neskutečně mě štve, že politici bojují proti benenfitům, jako proti nečemu nemravnému, ale "megabenefity" poslanců a jiných politiků jim nevadí. Připadá mně to, jako kecy církevních hodnostářů, kteří 5 minut po kázání jdou chlastat a osáhávat chlapečky.
11. 03. 2010 | 10:30

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubou nadávku ("šmejdi". i když s hvězdičkou místo -š-), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 03. 2010 | 10:33

miro napsal(a):

To Japor.
Je to tak. Mnoho diskutujících ani neví oč běží. Bohužel i taková svým způsobem prkotina, která se dá postupně eliminovat vyvolá před volbami málem ústavní krizi. Bohužel je to tak a odboráži v dopravě mají bohužel rukojmí v tolika pracujících a v klíčovém odvětví pro republiku, že i premier Fišer se jich lekl, a soudruhům to přišlo vhod jako " zásadní" záležitost. Ž e s neberou tak zásadně třeba o zdravodníky, prtože ti jsou ukázněnější.
11. 03. 2010 | 10:34

xx napsal(a):

Honzo999: ted mam pocit ze nejak tapete v tom kdo co plati. Dane plati vzdy zamestnanec, tedy prijemce platu. I takzvane platby za zamestnance plati vzdy zamestnanec.

U statem dotovanych firem je to z hlediska dani vubec jinak, tam dane za ty lidi plati v podstate stat, naleje do CD 4 miliardy a cast z toho dostane zpet v podobe dani.

Benefit je soucast prijmu, nektere benefity podlehaji zdaneni a nektere nikoliv. Z nekterych benefitu se plati dan z prijmu, z nekterych jen DPH z jinych nic.

Je vidte ze se Vam sleva pojem zamestnavatel a stat. V normalnim svete ve kterem zije vetsina zamestnancu, benefit nedava stat ale zamestnavatel a take zamestnavatel benefit odebira pokud na nej nema nebo zamestnanec porusuje nejake podminky pro prijem benefitu.

Jaky zajem by mel stat na odebirani benefitu mi neni jasne. Zamestnavatel muze odebrat benefit bez pomoci statu.

Ale pochopit tyhle vztahy, odkud a kam putuji penize a kde se berou dokaze jenom kriticky myslici jedinec s sirsim rozhledem. Napriklad jsem se docela bavil kdyz mi Skromach onehda na jeho diskusnim foru tvrdil jak vysoke dane a ze prispiva do stati pokladny vic nez ja. Ten clovek si vubec neuvedomuje, ze celej jeho plat vcetne tech udajnych dani pochazi z nasich dani a tudiz Skromach berouci z eraru defakto zadne dane neplati a uz vubec do eraru nicim neprispiva, Jenom z neho bere.

Podobne to je, i kdyz ne zcela, u zamestnancu jejich firmy jsou budto dotovane nebo zavisle na zakazkach z eraru. A prave tihle zamestnanci nejvice stavkuji a vynucuji si privilegia !!

To je proste hnuj !

S oblibou davam k dobremu co jsem zazil na nadrazi. Ujel mi o chlup vlak a musel jsem tam hodinu cekat. Sledoval jsem cvrkot na Velkem Prazskem nadrazi. Predevsim tedy cvrkot zamestnacu. Tu se mi naskytl ten tragikomicky pohled ktery do nejdelsi smrti nezapomenu. Zrovna jsem si precetl ze CD dostavaji rocne od nas ostatnich 4 miliardy na pokryti ztrat. Zvednu hlavu od novin a vidim dva zamestnance sbirajici odpadky z kolejiste. Jeden sel v kolejich a napichoval papirky na takovou tycku, druhy sel po peronu a nesl nadobu do ktere obcas ten co napichoval papirky odhodil. Po ocku jsem je sledoval celou hodinu. Nestihli to projit, bylo to na Masarykove nadrazi v Praze, tam je hodne peronu. Mezitim prijeli jini zamestnaneci na elektrickem voziku. Jeden ridil a druhy vysejpal odpadkove kose do nadoby na tom voziku. I tu mi doslo, proc jsou CD ztratove, proc musi dostavat dotace a proc i presto maji male platy.
11. 03. 2010 | 10:36

myrta napsal(a):

Proč jsme banánová republika?třeba i proto ,že takový Bendl se "vypracoval" na ministra.A tací jsou přesvědčeni -co on činí,dobře činí.A jak že se to říká?Chytrého člověka se neboj,ale b....e se bát musíš.A díky Bendlům se k tomu krachu určitě dopracujeme,oni nevidí dál než na svoje konta.
11. 03. 2010 | 10:37

jo napsal(a):

stejskal

se omlouvám a jak se teda můžu nazývat?
11. 03. 2010 | 10:39

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("blb"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek,což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
11. 03. 2010 | 10:49

jo napsal(a):

stejskal

mohl bych nějakým způsobem smazat Váš příspěvek? Obsahuje urážku "šmejdi" To jste napsal jen Vy.

děkuji
11. 03. 2010 | 10:50

valdštejn napsal(a):

Blue jay nebo jak si ještě říkáš ,proč urážíš anonymně lidi ? Dělá ti to dobře ? Vytečeš u toho , zbabělče ?
11. 03. 2010 | 10:52

stejskal napsal(a):

Jak myslíte, pane jo. l.s.
11. 03. 2010 | 10:52

jo napsal(a):

Jsem velice rád, že ******* z ods zvoní umíráček. Půjdete od korýtka. Co takhle už přestat hezky pravicově parazitovat na státním a jít dělat něco užitečného?!

:) (:
11. 03. 2010 | 10:56

Honza999 napsal(a):

xx

Tak tak...
Benefity nádražákům v podstatě dává stát.. A nemá na to.

Na benefity poslancům a senátorům má? Neberte to podle výše celkové sumy benefitů poslancům a senátorům vemte to principiálně.

Řadoví nádražáci za špatnou situaci ČD nemohou.. Přesto jim benefity odebereme (operujete tu rozhledem, takže máte-li nějaký, musí vám být jasno, že současné události jsou jen prvním krokem na cestě k jejich lkvidaci)....

Poslanci a senátoři za špatnou situaci státu mohou - a benefity si mají zachovat?
11. 03. 2010 | 11:06

jo napsal(a):

Honza999

ani Hitler by nádražákovi na řežijku nesáhl

moc krásná tzv. pravicová politika

stojí to moc peněz, když se veze nádražák "načerno"
11. 03. 2010 | 11:11

jo napsal(a):

pan bendl je <->
11. 03. 2010 | 11:33

kristusek napsal(a):

Rozmilý pane Bendle,
70 milionů je to i podle Ministerstva financí. To pouze ten váš pohůnek, t.č. náměstek ministra financí a zároveň kandidát za ODS do Parlamentu zničehonic začal tvrdit, že jde o stovky milionů. Za což se posléze ministr financí de facto omluvil.

Ale Kubiceho zpráva může mít různou formu, že?:-)
11. 03. 2010 | 11:37

jo napsal(a):

Bendle, dej mi těch 30kč a k tomu 17,50kč

nedáš viď?
11. 03. 2010 | 11:39

pepík napsal(a):

Pane B endle.V úvodu píšete,že vláda/nikoliv MF/říká 70 milionůMF potažmo Fuksa modrej pták není součástí vlády.Janota Vám to 2x vysvětlil a stejně jste to nepochopili.Najednou byla stávka nicotná pro zanedbatelnou částku?To se Vám hodí a v pátek Fuksa říkal něco jiného.TZo je loajalita vůči premierovi?:Nevychovanost aleto předvedl již v Příbrami a vy\ jste se nesnažili ani vysvětlit.Je to váš soiukmenovec na kandidátce.A co topol ?Komjunistobijec a celá rodina byla komunistická,hlavně bába v Březnici která zakládala JZD a byla v 532 roce tajemnicí MNV.M aminka funkcionářka a táta vyhozenej komouš v 68.
11. 03. 2010 | 11:46

pepík napsal(a):

Nejen jak kolegyně píše bát se blbů.Hrozba stávky by z naštvanosti lkidí na politiku bez rozdílu barvy.AQ vy modří ptáci? vždyť tama sedíte od začátku.Buď v první nebo druhé lavici.Dnešní noviny se zmiňují jkak fotbalový svaz nakoupil předražené hodinky od manželky Bendla.Tk ODS bojuje proti korupci?
11. 03. 2010 | 11:52

pepík napsal(a):

Jak píše pa Kristušek.Pohunek jménem fuksa.Nýmand a neúspěšný starosta z Příbrami.Kdy se omluví ministrovi a předsedovi vlády.
11. 03. 2010 | 11:55

Tencokida Hnuj napsal(a):

valdštejn

Včera 20:03 - poslední příspěvek od blue jay.

Ve 20:05 přepínáme na oddělení pro léčbu
manifestních sadomasochistických neuroz veřejný počítač do režimu off line.
--------------------------------------------
Zástupce primáře Psychyatrie MUDr. Chocholoušek v.r.
11. 03. 2010 | 11:59

Janes. napsal(a):

Bendle,když je to tak,tak o co jde tobě a zbytků tvých tunelářů?Když bojujete proti takovým to požitkům,proč si nezrušíte veškerý požitky své a svých rodin?Věřím,že tam to bude nějaká miliarda,kterou vyžíráte stát a danové poplatníky,naše děti a.t.d.,jen malinký příklad,stát platil bývalé tupolánové ženě kolem 150000kč jen na jízdy a kdo ví,co ještě navíc a co ty ,on a všichni další a žrádlo skoro zdarma,bydlení a to nejen pro tkzv.poslance a senátniky,ale pro všechny známe i neznáme kolem vás i většinu rodinných příslušníků,nechápu,"Jak si tu můžete takhle žrát?"a při tom závidět těm vedle knedlík a suchý,ve srovnání s váma.A proto,všichni modří pryč od všech koryt a korýtek,stát vás už nemíní nadále vyživovat a trpět vaše tunele,korupce,zlodějiny a.t.d. a to vše ve svůj prospěch.Nadávali jsme na komunisty před r.89,ale pozor,ti vám modromafianům nesahali ani po kotníky,vy jste teprve totalitní modráci,kteří obelhali tento lid a po jejich hřbetech si šlápali a šlápou.
11. 03. 2010 | 12:04

naroznej napsal(a):

Myslím , že čeští odboráři a zaměstnanci obecně jsou dost hodní. Pokud se stávkuje ve Francii či Španělsku , nemá to daleko k vypalování a ničení. Nějakou podobnou stávku bychom potřebovali i v Čechách , aby naši ,čeští politici konečně měli z rozzuřeného davu strach a snažili se tudíž pro ten dav i něco pozitivního udělat .
Nejvíce mě vědí , že kam se člověk podívá (st.úřady+firmy) , všude vládne obrovské plýtvání a rozhazování. Snahu řešit prohlubující se zadlužení úsporami ve státní sféře nikdo řešit nechce. Ale všichni přemýšlí , jak ohulit ty nejobyčejnější z nejoybčejších lidí.... a to mě štve.
11. 03. 2010 | 12:06

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubé nadávky, urážky a hanlivé komolení jména ("idioti", "nácek", "Tupol"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 03. 2010 | 12:07

M.Š. napsal(a):

Nemá cenu komentovat výroky člověka,
který není schopen dát dohromady logickou posloupnost,v tom se moc neliší od pí Šiklové,která dnes ráno na ČR opět svou inteligencí zářila,div se nerozpustila.
Ještě si rejpnu.Benefity dávají firmy zaměstnancům,jelikož jejich mizerné platy jsou na úrovni číňanů,tedy na přilepšenou,ale
náklady na tyto benefity si dávají zaměstnavatelé do nákladů,takže nevím o čem je řeč.To se poněkud přehlíží,jako se přehlíží i přitroublé a dvacetileté argumentování s výší platů,prý je nutno dělat za málo,aby soudruzi investoři neodešli do teplých krajin nebo mezi ohřáté soukmenovce.Jde o argumentaci dědu Kluse,který je zřejmě přesvědčený,že tento národ je blbý a bez nízkých platů by upadl
do úplné investorské izolace.Asi soudil podle sebe a tento pitomý národ mu na jeho kecy sedl.A dobře nám tak.Jen více bedlů a
klausů a šiklových a dalších .....Jo,kdo může za to,že majetky byly privatizovány a rozděleny mezi tzv.trotly z řad bývalých bolševiků..!!

M.Š.
11. 03. 2010 | 12:11

Lašák a jeho odstupné 17,- Kč? napsal(a):

Koledoval si o to!Manželku bil, ale přesto se stal ministrem a dokradl co nestačil Řebejk!Ví se o tom a bude stíhán.
11. 03. 2010 | 12:12

vlk napsal(a):

Bendl s e nám mění ve zdatného demagoga.
Jeho článek říká - podívejte s e na ty odboráské zlotřilc! Oni chtěli ochromit život v zemi kvůli pár drobným! Ta trapárna.
Jenže ono je to úplně jinak.
Zaměstnanci si vymohli benefity po dlouholetých bojích. Speciálně režijky byly zavedeny už za monarchie. Přežily oprvní i druhou rpeubliku, Hitlera, dokonc e i komouše . Neměli přežít Janotu, resp. Kalouska, který se hrdě hlásí , že on byl otcem rušení daňových vyjímek.
V otmhle státě každá může všechno. Politici mohou mít nezdaněné náhrady v řídech desetisíců, smějí být nakupováni, smějí rozkrádat s e svými kamarádíčky veřejné finance takovým způsobem, že jsme s e v žebříčku korupce propadli na 52. místo za tak tradičně zkorumpované státy jako je Polsko nebo Bhutan... Máme justiční mafii, ve zdravotnictví s e kšeftuje s kde čím, včetně nemocnic, policii , té která ještě s e snaží cosi dělat s e gauneři veřejně smějí, armáda kupuje za s ouhlasu všech stran z našich peněz nové flinty v ceně kus za 190 000Kč, američtí byznysmani jsou už otráveni z podmínek u nás do té míry , že se chystají sami napsat zákon o zadávání veřejných zakázek pro český parlament /sic!!/. Nic z toho Bendlovi nevadí. Aninic jiného. n si dělá hlavu z toho, že odbory si v tomhle s tátě něco dovolily. Dokonc e hrozit stávkou na udržení dříve tvrdě vybojovaného. pro Bendla je to směšné. A řadu zdejších modrých mudrců.
Kdepak je ta hranice, kd y by pan Bendl a zdejší modrá squadra stávku začali chápat?
He to například u rozvolnění zákoníku práce ? Jistě ne. To by rovněž odbor y stávkovaly neoprávněně. Co takhle zkrácení placené dovolené napříkald o 1 týden?To by určitě nevadilo ani Bendloviani Rumcajsovi. Některým modrým blouznivcům ale už by asi ano. A co takhle zvýšení pracovní doby? Samozřejěm bez náhrady mzdy? Pořád málo? Tak co takhle návrat k pracovním sobotám, opět nbez náhrady mzdy? To už by asi byl problém. Asi.Nikoli u Rumcajse.U Bendla už možná ano. protože tohle už by sotva vzali i modří voliči.
A nebo je ten práh až u zrušení zákazu dětské práce?
Nevím.A nečekám odpověď. Ale nechci, abychom cokoliz tohoov budoucnu vůbec testovali. Proto je moc dobře , že odbory byly připraveny už teď tvrdě anekompromisně reagovat. Kalousek, Topolánek,Nečas, Janota, Bendl a Rumcajs rozumí jen síle. Jakýkoli ústupek jim jen jen slabost, která by byla bezskrupulozně využita jen k požadavkům na další ústupky.
Buďme rádi za tvrdý postoj odborářů.
A ani s enebudu ptát pana Bendla ,jestli mu nepřipadá totálně chucpe, že o vyšším zdanění odborářských drobných rozhodují lidé, co nedaní a dokonce ani nedokládají nejméně půlku svých příjmů...
11. 03. 2010 | 12:33

Je napsal(a):

Má-li pravdu prof.Málek(Drda), že vražda na tyranu není zločinem, pak by to mělo platit i o krádeži na zloději.
Z toho pak plyne absolutorium pro odboráře.
11. 03. 2010 | 13:01

mihal napsal(a):

bendle, tak navrhni, ať se daňej tvý benefity!!! jinak o tom nemáš právo mlýt...
11. 03. 2010 | 13:05

mihal napsal(a):

no jo, no, lepší 10 komunistů, než jeden uvědomělej ódéesesák
11. 03. 2010 | 13:10

bape napsal(a):

pro Vlk

ve vší úctě a nic proti Vám, velectěný Vlku, ale s bendlem je zbytečný ztrácet čas...
11. 03. 2010 | 13:25

jarpor napsal(a):

Bendl je podle Vlka demagog.

Proč ne, je to Vlkův pohled, na který má právo.
Ovšem to co předvedl Vlk ve svém příspěvku je demagogie, dle mého naprosto stejná... ne-li větší...

"Zaměstnanci si vymohli benefity po dlouholetých bojích. Speciálně režijky byly zavedeny už za monarchie. Přežily oprvní i druhou rpeubliku, Hitlera, dokonc e i komouše . Neměli přežít Janotu, resp. Kalouska, který se hrdě hlásí , že on byl otcem rušení daňových vyjímek."

Zrušení rozdílného danění režijek znamená zrušení režijek ? Demagogie č. 1.

"V otmhle státě každá může všechno. Politici mohou mít nezdaněné náhrady v řídech desetisíců, smějí být nakupováni, smějí rozkrádat s e svými kamarádíčky veřejné finance takovým způsobem, že jsme s e v žebříčku korupce propadli na 52. .... "

Za to vše může Bendl ? Jen Bendl ? Ne jistou rovnou měrou všichni tam nahoře a my, že jim to tolerujeme ?
Demagogie č. 2

Bylo by dobré si ujasnit - co je benefit a co je náhrada při výkonu funkce... To že tuto náhradu používají poslanci v rozporu se zákonem, a dávat vedle sebe tyto dvě věci ( benefity s náhrady) je demagogie č. 3.

"Co takhle zkrácení placené dovolené napříkald o 1 týden?... A co takhle zvýšení pracovní doby? Samozřejěm bez náhrady mzdy? Pořád málo? Tak co takhle návrat k pracovním sobotám, opět nbez náhrady mzdy?.... A nebo je ten práh až u zrušení zákazu dětské práce?"

Není co komentovat. Demagogie č. 4.
On někdo o něčem takovém jedná či připravuje... ? Nebo je to podobné, jak jste očekával důsledky krize... ? To jsme se už dávno měli pást... vzpomínáte ?

"A ani s enebudu ptát pana Bendla ,jestli mu nepřipadá totálně chucpe, že o vyšším zdanění odborářských drobných rozhodují lidé, co nedaní a dokonce ani nedokládají nejméně půlku svých příjmů..."

Demagogie č. 5.
Obecně, kdo by měl o tom rozhodovat ? Marťani ? Že jsme dopustili, že se ti nahoře chovají jak urvaní ze řetězu, že nejsme schopni je donutit, aby se chovali slušně a mravně, to ruší zastupitelskou demokracii ?

Dle mého -
Odbory hodlaly stávkovat za nedůstojnou maličkost. A nehodlaly stávkovat za to, aby si něco vymohly na zaměstnavateli, nýbrž aby "podržely" zaměstnavatele před státem.
Ať by se se zdaněním benefitů stalo cokoliv, jistě mají tyto benefity zabudovány do kolektivních smluv a dalších dohod, tedy zaměstnavatel by nemohl jen tak přenést cosi, co mu daňově nařídil stát, na zaměstance ! A soudíte, že se opět nebude kolem kolektivních smluv tvrdě, odborářsky vyjednávat ?

Je-li tohle, co předvedli v posledních dnech kolem benefitů úloha odborů, pak Vlk je Panna Orleánská... ale ...... to asi ne.
Nechci být demagog, jako on.

Hezký den
P.S. Jen, aby se to odborářům nevrátilo, až opravdu za něčím důležitým půjdou...
11. 03. 2010 | 13:37

Krupa Václav napsal(a):

Neo, vrátil jsem se na oběd a znova jsem juknul. Píšeš hlouposti. Opravdu Bendla nečtu, využil jsem jej pouze k mojí otázce. A té odpovědi jsi se vyhnul.I když vtipně.A že jsem reagoval na Neo? Bylo to na MÉ jméno hned pod ním. Nešlo přehlédnout. Trochu jsi mě zklamal a tentokrát ani nepobavil.
11. 03. 2010 | 13:38

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek obsahující hrubou nadávku ("blbe"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 03. 2010 | 13:40

jo napsal(a):

volební program ods se mi "zamlouvá"

provize2020.cz
modranemoc.cz
pravaods.cz
11. 03. 2010 | 13:44

bape napsal(a):

Jarpor

Za tohle může rozeštvávač, arogantní a nemravný katolík Kalousek. Klidně bych ho přirovnal ke generaci Borghiů, neboli nemravných papežských vládců středověku.
11. 03. 2010 | 13:47

xx napsal(a):

Honza999: stale srovnavate s benefity poslancu. Bezny zamestnanec ktery pouziva sluzebni auto a muze jej uzivat i k soukromym ucelum plati dane z tohoto benefitu. Co poslanec ?

Je to duvod aby vsichni zamestnanci co uzivaji sluzebni auto k soukromym ucelum stavkovali za zruseni zdaneni benefitu jenom proto ze poslanci je take nemaji zdanene ?

Sice s vama souhlasim ze je od poslancu sprostarna ze si v dobe krize a sileneho zadluzeni nesahli vice na svoje prebendy, ale tu divocinu kterou predvedli odbory to nijak neospravedlnuje.

Ja proste neberu argument, poslanci kradou tak my muzem taky, nebo nas to alespon omlouva.
11. 03. 2010 | 13:50

jarpor napsal(a):

bape

Já Kalouska nemusím... přesto bych na jeho osobu vážil slova u vědomí toho, že demokracie je i o tom, že i když se mi někdo nelíbí, tak dostal-li se tam, kam se dostal, musel se líbit jiným.... Nevšiml jsem si, že by se do sněmovny dostal podvodem...

Hezký den
11. 03. 2010 | 13:53

jo napsal(a):

jarpor

jestli přítomnost POT09 ve sněmovně neni podvod tak pak už nevím co.

Neni to nelegalní ale za podvod to považuju.
11. 03. 2010 | 13:58

jarpor napsal(a):

bape
Omlouvám se, nedopsal jsem...

Nebo, lze se také otázat - je možné, aby "nemravného" zvolili do parlamentu "mravní" ?

Neplatí náhodou něco o tom, že ti "mrvaní" volitelé až tak "mravní" nebyli... ?

Hezký den
11. 03. 2010 | 13:58

jarpor napsal(a):

io

Dle naší ústavy, madát nezískává strana, ale člověk... Máte chuť něco na tom měnit ? Já ne.

Hezký den
11. 03. 2010 | 14:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

jarpor

Kalousek. Nepletete si ho s Nývltem ?

Dyť bratr Kalousek byl přece zvolen za KDU, nebo se mýlím?

Ale možné je všechno.
V téhle republice, kde je soudce ráno Jekyll a večer Hyde, státní zástupce dopoledne chytá lumpy a odopledne s nimi popíjí kafe, premiér v pondělí píchne se státní pomocí podnikateli a ten mu za to ve čtvrtek zařídí balík akcií, je možné dokonce i to, že se Tencokida a jarpor placením daní dopouštějí trestného činu spolupachatelství.

Mějte se.
11. 03. 2010 | 14:03

jo napsal(a):

jarpor

Samozřejmě bych to změnil! Lidi volí program a ne držku, která se za něj nechá zvolit.

budeš dál volit topolánka když přestoupí k socanům nebo kdu apod?
11. 03. 2010 | 14:04

jarpor napsal(a):

io

Vždy jsem si myslel, a asi u toho zůstanu, že program není nic.
Jen lidé uvádějí do života cosi, co si nazvali programem... (Mohu se mýlit.. :-)) )

Ten od hnoje

I vy se mějte...

Hezký den
11. 03. 2010 | 14:08

jo napsal(a):

jarpor

tak se mají toho programu držet a realizovat ho přece s ním souhlasili když za ten program kandidovali aby ho mohli prosazovat

je to jednoduché

POT09 je politickým podvodem měli se vzdát svých mandátů a kandidovat za tento projekt v nadcházejících volbách

takto se může kdovoli nechat zvolit za cokoliv a vytvořit tak jinou stranu ...naprosté popření parlamentní demokracie
11. 03. 2010 | 14:13

bape napsal(a):

pro Jarpor
ale, ano! Žel je to obehrané: etická úroveň většiny určuje úroveň společnosti a tím i demokracie. Kalousek asi spoléhá na to, že plnomocné odpůstky mu zajistí vstup do nebe, takže, jaképak ohledy....a jeho výmluvy na příští generace ???? ....tgo by nesměl být takový oportunista,,,,opět slyším, že v nejhorším případě i koalici s levicí / já proti nejsem/ nic nemá/, po volbách: Mocichtivý vyčuránek....
11. 03. 2010 | 14:20

jarpor napsal(a):

io

Přistoupím-li na Vaši argumentaci, pak mi vychází, že když se může kdokoliv nechat zvolit za cokoliv (a když je zvolen), tak ti co ho volili, na tom se svou mravností nejsou nic moc. Kdyby byli, přece by jej nezvolili...

No, to je ale jiné téma, takže... asi tohle je poslední "můj štěk" k tématu jací jsou volitelé a jací zvolení...

Hezký den
11. 03. 2010 | 14:21

Soběslav napsal(a):

Co jsou také benefity

lázeňská zdravotní péče tzv. křížkovy lázně

ubytovné pro vojáky 8-10.000,-
výsluhy za odpracované roky ( policie,bachaři, vojáci, hasiči)
režijní strava zaměstnanců a poslanců
ubytování zamětnanců
režijní jízdenky
služební telefon
služební vozidlo
nezdaněný příjem na výdaje poslanců a senátorů
100% nemocenské po dobu 30 dnů pro vojáky, policii, hasiče
a tak dále.
Takže kdo tady mluví jen o dráze je docela mimo mísu. Zkuste alespoň někteří zapřemýšlet.
11. 03. 2010 | 14:32

Mastil napsal(a):

Zapomněl jsi dopsat
reýijní strava a chlast poslanců a senátorů
služební počítač poslanců a senátorů
jízdné zdarma poslanců a senátorů
jízdné MHD pro důchodce nad 70 let
služební vozidla ministrů,ředitelů,poslanců a senátorů
100% nemocenská poslanců a senátorů
ubytování a služební byty poslabnců a senátorů
atd.

Tak ať tedy ti naši senátoři a poslanci si nejprve utrhnou od huby a začnou pít místo vína vodu
a pak to samé chtějí od zbytku národa.Nebo jsou to jiní lidé....
11. 03. 2010 | 14:39

Honza999 napsal(a):

xx

ani pro mne není problém připustit zdanění benefitu-režijní jízdenky. Ale zdanění úměrné podle využití.

Kolik činí ta daň? 10%? OK, železničáři si tedy budou kupovat jízdenky za 10% ceny obvyklé, kterážto částka pak bude odvedena do státního rozpočtu. Vsadím se, že by odbory toto řešení přijaly bez námitek.

Jenže problém je v tom, že by to do státní kasy moc nepřineslo - oni toho totiž moc nenajezdí..

Do práce z práce (je-li vhodné spojení, ale VOLNOU jízdenku do práce dávají všechny dopravní společnosti světa. Volnou, ne režijní).

Přes léto pár víkendových cest na chalupu (pokud ji mají), v zimě pár cest k babičce do sousedního města.

Jednou ročně cesta na dovolenou (pokud si dovolenou nenechají proplatit), pokud jsou to takové "socky", že nemají vlastní auto a pokud to nejsou takové socky, že jim ani na výlet o dovolené nazbyde..

Mnoho z nich pracuje v přesčasech (aby dohnali nízké základní platy), turnusové služby u těch, co jsou při práci "v pohybu" (průvodčí, strojvedoucí) jim berou víkendy a i čas, který jsou mimo rodinu je u nich oproti ostatním zaměstnancům delší. Takový pracovník stráví na směně 20-25 hodin a do fondu pracovní doby mu připadne 12-16 hodin (zase má ale diety, že..). Mají podstatně méně volného času (při základní pracovní době) než jiní zamstnanci (resp. pár hodin času mají - v cizím městě, kam je zavedla služba).

Zatím tu DPH z benefitu platí zaměstnavatel. Zatím... Až přijde další krok plánu, tedy že tato DPH z "tržní ceny" jim bude strhávána přímo ze mzdy, 95% z nich se režijky zřekne, protože si spočítají, že projezdí v tržních cenách jimi uskutečněných jízd méně, než kolik činí DPH z"tržní ceny" režijky.
11. 03. 2010 | 14:50

xx napsal(a):

Honza999: Sluzebni auto mate danene take podle jeho ceny a ne podle toho kolik soukromych kilometry s nim najezdite.

Ale to je celkem detail. Nakonec se ukazuje ze ani vubec nebylo jasne o jake zdaneni by slo a z ceho.

Ja to vidim proste tak, ze obborarsti bosove chteli predvest jakou maji moc a vybrali si chvilku kdy je slaba vlada a rozhadany parlament, aby mohli svym oveckam ukazovat jakou maji silu a jak je skvele ochranuji.
11. 03. 2010 | 14:59

Honza999 napsal(a):

xx

Jenže u toho auta je jeho cena jasně dána a je rozdíl mít jako benefit teplé čisté rychlé pohodlné auto kdykoli k dispozici (navíc, nechcete-li, nemuste mít spolucestující), nebo špinavé, vymrzlé, nepohodlné vlaky, které jezdí podle jízdního řádu a ne podle potřeb příjemce benefitu. Navíc bez soukromí jako je v autě.
Až bude placení DPH přeneseno ze zaměsnavatele na příjemce benefitu, čtyřčlennou rodinu to DPH z nároku na špinavé smradlavé vlaky bude stát víc, než DPH ze služeního auta.

Nezvolil jste adekvátní srovnání.

Odborářští funkcionáři (neříkejte bosové, ti jsou na druhé straně barikády) na rozdíl od vás vidí, kam celá ta akce směřuje - opakuji, jedná se o první krok na cestě k takovému zdanění všech benefitů, že přestanou být benefity a zaniknou.
11. 03. 2010 | 15:28

xx napsal(a):

Honza999: Kdyz to vezmete ciste z pohledu vyberu dani, jsou nezdanene benefity defakto danovym unikem.

Znovu opakuji, dane plati vzdy prijemce odmeny. Na tom jak je polozka pojmenovana vubec nezalezi. To je treba si uvedomit. Jakekoli zdaneni navazane na odmeny zamestnance jsou placeny tim zamestnancem, resp. tvori polozky nakladu na zamestnance. Vse ostatni jsou jen hratky s kolonkama.

Ja si myslim ze vsechny tzv. benefity by mely podlehat normalnimu zdaneni jako prijem. Ano mate pravdu ze rada z nich by asi zanikla, protoze by se nevyplatila.

Napriklad stravenky. Firmy ktere vydavaji tzv. stravenky maji profit jenom z toho ze vydavaji defakto paralelni penize. A jejich existence je mozna jenom diky tomu, ze jsou danove zvyhodnene. Pokud by nebyly danove zvyhodnene, jejich smysl by zanikl. Sodexhopass a TicketRestaurant by zmisely ze sveta, a statisicove platy jejich manageru by se vratili mezi lidi. Ti by mohli dostat misto toho realne penize a byl by klid.

Ano takove benefity by zanikly, ale to jsou podvodne benefity ktere tahaji z kapes lidi penze skrytym zpusobem. Zamestnanci techto firem berou silne nadprumerne platy a pritom neprinaseji zadnou hodnotu. Vse jen diky a na ukor danovych ulev.
11. 03. 2010 | 15:40

Honza999 napsal(a):

xx

Konkrétně za režijky platí DPH za zaměstnance zaměstnavatel. Ano, má to v nákladech na pracovní sílu. Věříte ale tomu, že až zákonem bude předepsáno, že ona DPH má proběhnout přes výplatní pásku zaměstnance, že mu tam zaměstnavatel ty peníze převede, zdaní a odvede státu? Ne, zaměstnavatel to vezme jako svou úlevu a příjemce benefitu prodělá - nebo bude stávkovat v budocnu.

Odboráři prostě chtějí předejít budoucím problémům - prevence je přece jen účinnější, než odstraňování následků.

Vy kujóne... Že vy nedosáhnete na žádný benefit? Já také nemám žádný benefit, ale nikonu je nezávidím. Kdysi dávno sem na dráze pracoval, takže na svých splupracovnících jsem viděl, s jakou intenzitou své benefity využívají - či spíše nevyužívají.
11. 03. 2010 | 15:56

vlk napsal(a):

Debata s hlupákem postrádá smyslu už od samého začátku.

Hlupák například nechápe, že pokud se benefit prodraží , je to první cesta k jeho odstranění. On tomu říká demagogie č.1

Hlupák nechápe ani to, že Bendl napíše blog o podle něj bagatelním problému, který je řešen stylem - s kanonem na vrabce. Podle Bendla.
Když je Bendlovi opáčeno, proč že si nevybral některý z velkých aktuálních problémů téhle země a řada jich je vyjmenována, hlupák opáčí,zda za to může Bendl a že jde o demagogii č.2

Prý je demagogií č. 3, podle hlupáka, dávat vedle sebe benefity a náhrady. Jak s e to vezme. Řada poslanců má například sluužební a uto. Mohou jej používat k soukromým účelům. Pokdu toto má zaměstnanec, přidaňuje ke mzdě 1% ceny vozidla + cenu spotřebovaných PHM soukromě. Poslanec ikoli. Podobně - poslane c bere plný plat i při nemoci. Jeho zaměstnavatel - poplatník nebere první 3 dny nic a pak almužnu. Hlupák píš e o demagogii č. 3. Nicméně nevšiml jsme si , že by se dožadova například toho, aby poslanci v poslaneckých zotavovnách neplatili PDH s ceny pobytu 245 Kč/den s plnou penzí ve výši DPH z ceny v místě obvyklé.Od hlupáka něco takového ani neočekávám.
Od hlupáka nelze čekat vůbec nic. Totiž ani to, že by pochopil základnísentenci příspěvku který hloupě komentuje. Tedy , že možné maléry s e mají zarazit hned na začátku.Nemají li býti větší. což právě udělaly odbory. On to označí za demagogii č. 4.

Jestli že nepochopil leitmotiv, těžko bud e chápat i něco jako morální chucpe. Totiž , že by jiným neměli činiti poslanci to, co si sami zoufale střeží - totiž braní vybojovaných výhod. Že je to prostě dokonalý propadák, když někdo káže o tom, že ostaní doplácí na odboráře, když sám zcela nestydatě požívá výhod ,na úkor všech ostatních občanů, navíc vměřítku o kterém s e ani tomu nejdivočejšímu odboráři zdát nemůže. On to se svým rozoumkem nazývá demagogií č.5.

Ovšem těší men, že i tenhle rozoumek si dělá starost o odboráře v budoucnu.No aspoň něco.
11. 03. 2010 | 16:00

jarpor napsal(a):

Vlku,

poslušte si.

Není nic nového, že jiný názor než máte vy, na Vás působí jako červený hadr na býka...

Na rozdíl od Vás, já si nedělám patent na rozum, na rozdíl od Vás nositele jiného názoru nenazývám hlupákem. Nicméně hovado vždy zůstane hovadem... a sprosťák sprosťákem.

Hned na začátku jsem napsal, že vyjímky jsou špatné a mělo by jich být co nejméně... to se týká všech, i poslanců...

S nadsázkou mohu říci, že vlastně za tuto kauzu může EU a harmonizace legislativy s DPH... Ta EU, do které Vy lezete úplně nekriticky análním otvorem...

Tož, ať se Vám dobře leze a uráží... Na nic jiného totiž asi nemáte.

Hezké odpoledne Panno Orleánská...
11. 03. 2010 | 16:12

jo napsal(a):

opravdu se mi nestává často ale

jarpor (a)

považuji za velkého hlupáka....zamysli se nad sebou co plácáš za hovadiny
11. 03. 2010 | 16:16

xx napsal(a):

vku: takze podle vas by zdaneni veskerych benefitu melo byt zruseno, protoze je nemoralni ze nektere benefity se zamestnancum zdanuji a tytez ze poslancum nedani ??

Honza999: to s tou vyplatni paskou a DPH nechapu, co jste tim chtel rict.
Ja nikomu zadne benefity nezavidim. Sam benefity take mam, mival jsem jine, podle toho kde jsem pracoval, takze odtud vitr opravdu nevane. Jsem pro spravedlive rovnomerne zdaneni vsech benefitu. Myslim si ze to je spravedlive. Cim vetsi benefit, tim vice dotycny zaplati na dani. Jasne a ferove.

Sam mam narok na stravenky, sluzebni mobil, auto i dalsi vyhody jako ruzne sportovni akce zdarma, kulturni akce atd. Z vlastniho rozhodnuti vyuzivam jen ten mobil, abych nemusel mit dve karty. Stravenky povazuju za obri podvod a nepouzivam je, protoze bych si pripadal jako podvedeny truhlik ktery blazenym hykanim odevzdava dobrovolne ze sve kapsy penize pijavicim ze sodexho. Ja si nevyhodnost tohohel svindlu narozdil od rady lidi spocitat dovedu.
11. 03. 2010 | 16:24

jarpor napsal(a):

io

Beru na vědomí, že můj názor, že plánovaná stávka byla v podstatě kvůli maličkosti je hloupý
a Váš názor, že to bylo zásadní a potřebné vystoupení odborů je chytrý.

Stejně to platí i pro "leitmotiv" Vlka...

Spokojeni ? Doufám že jo, obávám se, že více pro Vaše chytré osobnosti již nemohu udělat.

Hezké odpoledne
P.S. Nepamatuji se, že bychom spolu někde pásli krávy, Vážený pane io.
11. 03. 2010 | 16:25

jo napsal(a):

super si číst ty "jako pravicové" názory....

pište kluci honem honem ať se smíchy pochčiju
11. 03. 2010 | 16:26

jarpor napsal(a):

Jak vidím, pan io je inteligent... no to přece k chytrosti patří... ale to pochcání... ? Hmm...

No asi to s tou inteligencí (=chytrostí) zde nebude nic moc...
11. 03. 2010 | 16:33

jo napsal(a):

jarpor

omlouvám se....počůrám,pomočím
:)
11. 03. 2010 | 16:37

noe napsal(a):

Pan Bendl by si měl raději hlídat manželku. Její zapletení do finančních machinací na fotbalovém svazu nepřekvapuje. A sám by měl mlčet. Majetek středočeského kraje (nejen nemocnice) rozkrádal takovým fofrem, že nebýt pana Ratha, střední Čechy už zbankrotovaly. Hlavně že bylo vždycky na rauty, na promo akce, na předvádění se v historických kostýmech a podobné směšnosti.
11. 03. 2010 | 16:52

Milan napsal(a):

K poslednímu odstavci: Jiří Paroubek je populista, ale není mešuge aby sliboval něco tak užasného jako že sníží zadlužení této země na polovinu do roku 2013. On slibuje sníží zadlužování této země na polovinu do roku 2013 (tzn. že z dluhů nezaplatí ani vorla ale že přírůstek státního dluhu bude v roce 2013 poloviční - tzn. asi 150miliard ročně což při očekávaném konci recese zvládne i delfín v čele vlády.
11. 03. 2010 | 17:22

xx napsal(a):

noe: zajimave ze pod Bendlem mel kraj rozpoctovou rezervu a pod Rathem jde do dluhu. No asi zase ten zpropadenej Klaus a jeho privatizace, co :-D
11. 03. 2010 | 17:25

Honza999 napsal(a):

xx

S tou výplatní páskou... To je právěto, co vám říkám.. Nedokážete na základě současných informací odhadnout budoucí vývoj.

Krok jedna probíhal nyní - byl to ten pokus o zdanění v "tržní" či "obvyklé" ceně.
"Tržní cena" režijky je totiž v úplně jiné rovině, než opravdová tržní cena roční síťové jízdenky. Ten, kdo si koupí roční síťovou jízdenku, najezdí na ni za měsíc víc, než kolik najezdí ten "nejpilnější" nádražák za rok. On si totiž tu jízdenku kupuje proto, aby na ni kažodenně jezdil, většinou obchodně, takže držení roční síťové jízdenky mu ročně ušetří násobky investice do její kupní ceny. Nekupuje si ji proto, aby se s ní pochlubil průvodčímu až pojede o víkend na chalupu. Železničář ji májako přilepšení, že za těch pár svých víkendových cest na chlupu nemusí platit.

Takže to byl pokus o první krok. Kdyby vyšel, následoval by scénář à la zdravotnické poplatky. Jak to, že za povinného plátce DPH (regulačního poplatku) platí zaměstnavatel (kraj). Logická otázka, že.. Protlačit zákon, že si příjemci benefitu budou platit svá DPH ze svých výplat, by již nebyl tak velký problém, DPH za rohlíky za ně přece zaměstnavatel také neplatí že, tak proč by měl platit DPH za režijky.

No a třetí fáze by nastala tak nějak sama od sebe. Zaměstnavatelé by ochotně přijali za svůj názor, že každý si má platit své za své. Tady právě přichází případně ke slovu ta výplatní páska.. Případně. To v situci, kdy by zaměstnavatel sám dobrovolně byl ochoten ten benefit zaměstnancům poskytovat tak, by pro ně zůstal benefitem. Aby naplnil "literu zákona", musel by dobrovolně o čásku DPH zvýšt mzdy. Je již jedno, jestli by pak zaměstnanci platili DPH poukázkou, nebo jestli by jim to hned zaměstnavatel zase strhl a poslal to za ně spolu s daní z příjmu, nemocenským a sociálním pojištním. Prostě by to v každém případě muselo projít výplatní páskou (a hele, zas pár kaček navíc z daně z příjmu). A kde by zaměstnavatel nechtěl, záleželo by na zaměstnancích, zda by si to dokázali vystávkovat. Ale v každém případě by to znamenalo vyšší příjmy do státní pokladny.

A teď si ještě představte, že železnižní odbory budou "krotké" a placení DPH z režijky přímo zaměstnanci nezablokují (zase by se muselo stávkovat...). Každý železničář by si spočítal, že těch jeho pár cest na chalupu ho vyjde za tržní jízdné levněji, než předepsané DPH z "tržní ceny" režijky. To bude konec více jak stoleté tradice režijní jízdenky.

A nejen jí...

A vo to go...
11. 03. 2010 | 17:42

jo napsal(a):

O co jde modrákům je každýmu jasný. O těch 17,50 ne.

zločinecká "pravice po česku" nemá obdobu v jiné zemi.
11. 03. 2010 | 18:02

A.T.M. napsal(a):

Věřím, že pan Bendl je zásadový, řídí se zásadou, padni komu padni.A proto se ještě do voleb zřekne všech poslaneckých benefitů a bude pracovat jen za jeden průměrný plat (23 tis.kč).
At žije nástupnická ODS (po KSČ) a nikdy jinak!
11. 03. 2010 | 18:11

af napsal(a):

Fakt je, že to měli už za Rakouska-Uherska, za první republiky, za druhé a tak dále.
Patřilo to k výhodám a nevýhodám zaměstnání na železnici.
Není dobře možné někomu jen něco sebrat. Dnes už lidi nejsou tak hloupí, aby věřili na pravdu a lásku příliš. Musí se už počítat s tím, že se někdo bude bránit. Ostatně republiku vybydleli úplně jiní lidé.

V Německu před mnoha roky stávkovali kvůli 5 fenikům na hodinu. Zkrátka a dobře, byli tak inteligantní, že si nedali něco líbit.
11. 03. 2010 | 18:17

Tomik napsal(a):

To by chtelo zjistit kdy se tam ty buzici zacali presouvat a kdo je tam vlastne natahal. Mozna to budou zajimave zpravy Peto - nemas tuso?????
11. 03. 2010 | 18:40

Tomik napsal(a):

V roce 1989 jsem si myslel ze se doziji padu vlady komunistu v CR a ted vidim ze uz asi ne.
11. 03. 2010 | 18:47

JR napsal(a):

Pane Bendle, dojímá mě Vaše péče, jak nám vše vysvětlujete, abychom tento problém vůbec pochopili. O svých voličích nemáte valné mínění, že od nich nepředpokládáte vlastní názor.
To už jsme tady měli,kdy jsme měli myslet jak myslela strana.
Velmi dobře Vám rozumíme, pokud Vám politikům jde o vlastní kapsu, žádné ohledy na státní kasu nemáte. Pokud si zaměstnanci budou hájit svoje výhody, tak jim nerozumíte. Jako zaměstnanec žádné benefity nevyužívám, ale za jedno s Vámi nejsem. Střílejte i do vlastních řad.
11. 03. 2010 | 18:59

ajznboňák napsal(a):

Modrá propaganda p.Bendla je přirozená a nemůže nikomu vadit. Spíše mi vadí komické reakce rádoby odborníků apod.
Dnes vyhrál borec pod zn.ALI ! Mám pro něho a jeho tchyni jednu radu. Když se tak děsí socanů a bolševiků měli by včas emigrovat.
I když lepší by bylo kdyby společně skočili do toho hajzlu za tou prokletou režijkou !!
11. 03. 2010 | 19:02

vlk napsal(a):

xx
nic takového jsme nepsal. Za nemorální považuji jen vlny držitelů klíčů z ODS a TOPless a hysterie části sdělovacích prostředků kolem téhle otázky. Když ti , kteří jsou dnes , jak jinak než PRINCIPIÁLNĚ PROTI, sami mají vyjímky, o kterých se nikomu jinému , z těch co je platí, ani nezdá.
11. 03. 2010 | 19:17

špatné uživatelské jméno napsal(a):

Za skandál kolem čerpání náhrad stanuli britští poslanci před soudem http://zpravy.idnes.cz/za-s... kdy půjdete před soud vy, poslanci a senátoři?
11. 03. 2010 | 19:45

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("hovado"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou výměnu názorů.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
11. 03. 2010 | 19:56

xx napsal(a):

jak jsem psal Vlku, souhlasim ze poslanci maji nemravne odmenovani. Ano ano.

Ale nepatrim k tem, kteri by tim omlouvali dalsi nemravnosti. Jasne !

Proto nevolim CSSD ani ODS protoze tyhle strany si z tohoto argumentu udelali zivnost. Vzdycky kdyz vyplave na povrch nejaka jejich afera, ihned pokrikuji na ty druhe jak oni taky.

Maslo na hlave maji jak ti tak oni a proto jedina cesta je nevolit ani jedny. At odejdou ti proflaknuti a nastoupi novi. Ti uz budou mit vetsi strach ze je volic znovu zlikviduje.

Dokud politici vedi ze jakej koli skandal ustoji jen pomoci drahe marketingove kampane, je to s nami volici spatne. Selhal si, tumas nedostanes hlasy, budes susit hubu. Tak to ma fungovat.
11. 03. 2010 | 22:38

xx napsal(a):

To je jedina cesta jak vybrednout z tohohle politickeho marazmu a je to na nas volicich, ne na politicich. Politik musi mit strach jestli se priste dostane do parlamentu a ne ze bude tri mesice pred volbama pokrikovat na oponenty ze to ma jiste vyhrane.

Dalsi moznosti je nastolit opet nejakou diktaturu a to bych tedy rozhodne byl proti.
11. 03. 2010 | 22:42

Tomik napsal(a):

Pane Mihalco ruku na srdce,

sluvko "hovado" neni v diskusi o panu Bendlovi vubec zadna urazka, ba naopak.
12. 03. 2010 | 00:04

Konrad napsal(a):

Pane xx, bud mlzite, nebo mate nespravne informace. Dr. Rath prebiral od pana Bendla kraj uz zadluzeny.Nevim kde jste vzal ty rozpoctove rezervy.. Vzpominam si na porad OVM bezprostredne po krajskych volbach, kde tento fakt pan Bendl, ac nerad - priznal.
12. 03. 2010 | 01:30

zdesta napsal(a):

Viděl někdo vyděrače,který by někoho vydíral k vůli 18 kačkám?
12. 03. 2010 | 17:26

Tomik napsal(a):

Zdesto,

ne vsichni vyderaci jsou nenazrany, skromnych vyderacu sice moc neni, ale urcite se nejaky najde.

Stejne jako poctivy prislusnik ODS.
12. 03. 2010 | 20:30

bvlgari assiomad napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
20. 03. 2010 | 05:47

pariuri sportive napsal(a):

Good post and a fantastic read. You have raised some valid points. Great work, keep it up. I love returning back to this site and reading the quality content you always have on offer.
21. 03. 2010 | 22:18

bvlgari b zero 1 napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
22. 03. 2010 | 08:35

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 02:04

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 02:57

nojo napsal(a):

Rudý včera, modrý dnes – to je zloděj z ODS! Táta komouš, udavač - já na prachy vysavač! IQ tykve, bodrý smích - s tunel dědkem Topol pích! Sem tam malá provize - to je zlodějů TOP vize! Já se za to nestydím – modré lejno uvidím! Po ODSácích potopa - za to může Evropa! Na všechno maj recept jistý - jen nevolte komunisty! Modrá šance - ty ji máš (s důchodem se neshledáš)! My jsme středem vesmíru - rakve budou na míru! Program, vize, ideje – v ODS se krade jen! Tupolánek, Nečas, Bém - ještě něco rozkradem! ODS program nebude – stačí strašit natvrdlé, k tomu máme modrý tým, zbyde z něj jen smrad a dým!
29. 03. 2010 | 00:15

Replica Gucci puses napsal(a):

potopa - za to může Evropa! Na všechno maj recept jistý - jen nevolte komunisty! Modrá šance - ty ji máš (s důchodem se neshledáš)! My jsme středem vesmíru - rakve budou na míru! Program, vize, ideje – v ODS se krade jen! Tupolánek, Nečas, Bém - ještě něco rozkradem! ODS program nebude – stačí strašit natvrdlé, k tomu máme modrý tým, zbyde z něj jen smrad a dým!
29. 03. 2010 | 04:55

replica tag heuer napsal(a):

Easy come, easy go.
31. 03. 2010 | 03:31

breitling replica napsal(a):

The OFT found that individuals in RBS's Professional breitling Practices Coverage Team gave
03. 04. 2010 | 08:39

watchvisa napsal(a):

very happy to come here
09. 04. 2010 | 05:13

gucci-shoes-bags napsal(a):

http://www.gucci-shoes-bags...
http://www.guccinewshop.com
Dear friends welcome to our store: we have a specail offer now which is once you buy any product you can get a free gift as well, these gifts are in the gift area, you can free to choose and please add to the shopping cart, we will send it together with your purchased product. Thanks!
13. 04. 2010 | 08:41

nike-air-max-360 napsal(a):

potopa - za to může Evropa! Na všechno maj recept jistý - jen nevolte komunisty! Modrá šance - ty ji máš (s důchodem se neshledáš)! My jsme středem vesmíru - rakve budou na míru! Program, vize, ideje – v ODS se krade jen! Tupolánek, Nečas, Bém - ještě něco rozkradem! ODS program nebude – stačí strašit natvrdlé, k tomu máme modrý tým, zbyde z něj jen smrad a dým!
14. 04. 2010 | 08:09

640-822 napsal(a):

A protože to byl zvlášť těžký, chronický případ a jeho pokoj byl tomu náležitě přizpůsoben, ptám se Vás, zda byste neměl zájem.
14. 04. 2010 | 10:30

ghd straighteners napsal(a):

<a href="http://www.ghdoutlet-au.com/"><em><strong>GHD straighteners</strong></em></a> was kmown as <a href="http://www.ghdoutlet-au.com/"><em><strong>ghd flat iron</strong></em></a>, which was authorized online seller provides all kinds of hair straighteners,pink ghd,purple ghd,babyliss. By visiting <a href="http://www.ghdoutlet-au.com/"><em><strong>ghd australia</strong></em></a> , you will find what you want and made yourself more beautiful.If you miss it ,you miss beauty.Buy a piece of ghd for yourself.Come and join us <a href="http://www.ghdoutlet-au.com/"><em><strong>http://www.ghdoutlet-au.com/ </strong></em></a> to win the <a href="http://www.ghdoutlet-au.com/"><strong><em>ghd iv styler</em></strong></a>.
22. 04. 2010 | 09:16

tyjhjbg napsal(a):

[url=http://www.hflaser.com/imag... cutting machine laser engraving machine.jpg]laser cutter[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... engraver.jpg]laser engraver[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... engraving machine.jpg]laser engraving machine[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag... cutting machine laser engraving machine.jpg]laser cutting machine[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... laser engraver.jpg]desktop laser engraver</a>
[url=http://www.hflaser.com/imag... stamp Laser engraver.jpg]mini laser engraver[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... Cutting plotter Vinyl Cutter.jpg]vinyl cutter[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag... cutter from Redsail.jpg]plotter[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... Cutting plotter Vinyl Cutter.jpg]cutting plotter[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]woodworking cnc router[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag...]mini cnc router[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]stone cnc router[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag...]granite cnc router[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]woodworking cnc router[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag...]cnc router[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]laser tube[/url]
[url=http://www.ourredsail.com]laser engraving[/url]
[url=http://easycut.blogspot.com]laser cutter[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/D...]desktop laser engraver[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/V...]vinyl cutter[/url] [url=http://www.ourredsail.com/L...]laser cutting[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/L...]laser engraving machine[/url] [url=http://www.ourredsail.com/L...]laser cutting machine[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/C...]cutting plotter[/url] [url=http://easycut.blogspot.com]laser cutter[/url]
[url=http://easycut.blogspot.com]>laser engraver[/url] [url=http://easycut.blogspot.com]cutting plotters[/url]
[url=http://easycut.blogspot.com]vinyl cutters[/url]
[url=http://cuttingplotter.trust...]cutting plotter[/url] [url=http://cuttingplotter.trust...]vinyl cutter[/url]
[url=http://cuttingplotter.trust...]laser engraver[/url]
[url=http://cuttingplotter.trust...]laser cutting machine[/url]
10. 05. 2010 | 03:15

shoes4world napsal(a):

nike shoes many kinds of shoes jeans t-shirts bikini hair-straightener
http://www.shoes4world.com
14. 06. 2010 | 11:46

agent in yiwu napsal(a):

the National <a href="http://www.amandaiec.com/">yiwu</a> Development <a href="http://www.yiwuen.com/yiwu-...">yiwu market</a> and Reform <a href="http://www.yiwuen.com/">yiwu china</a> Commission, the SASAC has begun <a href="http://www.amandadollar.com/">dollar shops</a> to price reform of energy <a href="http://www.amandachina.com/">china wholesale</a> systems and <a href="http://www.amandaiec.com/wh...">yiwu wholesale</a> related work, but as the energy department's National Energy <a href="http://www.amandashoeswhole...">stock shoes wholesale</a> Board But the reform <a href="http://www.yiwuen.com/whole...">yiwu wholesale</a> did not become the <a href="http://www.amandapromotiona...">promotional items</a> dominant subjectCEC <a href="http://www.amandaiec.com/yi...">yiwu fair</a> in the report <a href="http://www.yiwuen.com/servi...">yiwu agent</a> called for <a href="http://www.chinaamanda.com/">wholesaler</a> further <a href="http://www.yiwuen.com/servi...">agent in yiwu</a> promoting the reform of <a href="http://www.amandaiec.com/yi...">yiwu agent</a> electricity: First, a <a href="http://www.amandaiec.com/yi...">agent in yiwu</a> reasonable pricing mechanism <a href="http://www.amandaiec.com/yi...">yiwu market</a> in the <a href="http://www.yiwuen.com/servi...">yiwu agent</a> formation process
09. 11. 2010 | 06:12

moncler outlet napsal(a):

oh, it is love to view your blog.
Good brief and this publish helped me alot. Say thank you I looking for your facts….
<a href="http://www.mymoncleru.com"> Moncler </a>
so wonderful!Give me a place to stand I speak the earth cocked up
<a href="http://www.mymoncleru.com"> Moncler Jackets </a>
Chris, A great way to find and follow your path! I have always found that people who find their passion are happiest in their life/career choices. Thanks for this.
<a href="http://www.mymoncleru.com/m...">
discount moncler </a>
Once again, you have my mind engaged.
<a href="http://www.mymoncleru.com/m..."> moncler outlet </a>
25. 11. 2010 | 07:10

moncler jackets napsal(a):

<a href="http://www.monclerjacketoutleti.com">Moncler</a>
<a href="http://www.monclerjacketoutleti.com">Moncler Jackets</a>
<a href="http://www.monclerjacketoutleti.com">moncler men</a>
<a href="http://www.monclerjacketoutleti.com">moncler women</a>
14. 12. 2010 | 09:12

lien tom napsal(a):

<a href=http://ehandbagsale.com/>Gucci Handbags Outlet</a>,<a href=http://supplyglassess.com/>cheap oakley sunglasses</a>,<a href=http://saleadidas.com/>sale adidas originals</a>,<a href=http://bestclothes-sale.com/>sale a&f clothes</a>
03. 06. 2011 | 10:43

abanicos para boda napsal(a):

Imágenes impresionantes e información de interés y el blog attractive.This es realmente rock ...
Sí, el mensaje es muy interesante y me gusta realmente.
<a href="http://www.mundaka.com.mx/abanicos-para-bodas-eventos-y-bailables/ver-todos-productos.html">abanicos para boda</a>
08. 09. 2011 | 09:33

Natural Minerals napsal(a):

The blog is written in such a way that it is so easy to read and understand.
<a href="http://www..com/">Natural Minerals</a>
08. 12. 2011 | 08:30

Natural Minerals napsal(a):

Nice site! I enjoy a couple of from the articles which have been written, and particularly the comments posted! I will definitely be visiting again!

[URL=http://www.healthygreen.co/id135.html/]Natural Minerals[/URL]
08. 12. 2011 | 08:32

best naturals napsal(a):

This is really my very first time here, great looking blog. I discovered so many interesting things inside your blog especially its discussion

<a href="http://www.shopbestnaturals.com/">best naturals</a>
09. 12. 2011 | 12:31

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

[url=http://somepaydaylounz.com]mr fitz[/url]
27. 02. 2014 | 13:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy