Kraj nebude mít na konci roku na údržbu silnic? Nevadí, už bude po volbách!

30. 04. 2010 | 21:04
Přečteno 5753 krát
V roce 2008 získal Středočeský kraj ve formě úvěru za výhodných podmínek čtyři miliardy korun na spolufinancování projektů z evropských fondů a rekonstrukce silnic v kraji. Dozvědět se dnes, ve čtvrtém čtvrtletí roku 2010, na co byly tyto peníze ve skutečnosti použity, prakticky není možné. Stejně jako není možné zjistit detaily o nakládání s dalšími krajskými finančními zdroji.

Jediné, co jsme se před nedávnem všichni mohli dozvědět z médií, je záměr vydat obligace nebo si vzít úvěry, který hejtman Rath zveřejnil v rámci placené inzerce. Ovšem až po květnových volbách, aby to někdo proti socialistům náhodou ve volbách nemohl použít. Známe přece Rathův obvyklý postup s nepopulárními opatřeními – až do dne, kdy to či ono udělá, naprosto odmítá, že by se něco takového chystalo.

Na jednu stranu je dobře, že se občané kraje konečně dočkají oprav silnic, které jsou po zimě v dezolátním stavu, na druhou stranu je neuvěřitelné, že se kvůli tomu kraj musí zadlužit. Ten by přitom i přes nesporné dopady hospodářské krize peníze měl, kdyby je hejtman neprohýřil na svou prezentaci a nákladné a hlavně nesmyslné projekty, jako je zneužívané žákovské jízdné a protizákonné vracení zdravotnických poplatků. Rozumím tomu, že se hejtman musí dělat před lidmi hezkým, protože narcisové to potřebují, ale přijde mi naprosto bezohledné používat k tomuto plnění politických slibů daných části voličů peníze těch ostatních.

Kraj dříve jen na údržbu a opravy silnic poskytoval necelé dvě miliardy korun ročně – v roce 2008 například 1,88 miliardy. V roce 2009 již bylo nutné plnit některé předvolební sliby, a tak vedení kraje na opravy a údržbu silnic vyčlenilo už jen 1,65 miliardy (z toho bylo 1,54 miliardy čerpáno za leden až listopad, celoroční údaje zatím Rathův úřad neuměl vyčíslit). Před kolapsem ale už tehdy vládnoucí sociální demokraty a komunisty zachránil již zmíněný čtyřmiliardový úvěr sjednaný předchozím vedením kraje. Tehdy jsme ho ale přijali, abychom mohli výdaje do silnic zvýšit a napravit tak dlouhodobou zanedbanost, kterou kraj zdědil při převzetí silnic od státu. Rozhodně nebylo účelem tohoto úvěru udržet výdaje sotva na úrovni předchozích let.

Letošní rok je pak ještě tragičtější. Kraj na údržbu a opravy vyčlenil celkem o 558 milionů korun méně než vloni. Krátkozrakost tohoto rozhodnutí ukázaly už první dva měsíce roku, během nich cestáři vyčerpali až polovinu přidělených prostředků. Hejtman nejprve vypustil pokusný balónek, že kraj přestane silnice solit, ale když z reakcí řidičů i odborníků pochopil, jaký je to nesmysl, nechal radu kraje převést peníze z posledního čtvrtletí na jarní a letní měsíce. Kde vezme peníze na podzimní a zimní údržbu krajské silniční sítě sice zatím neví, ale to je přece jedno, to už bude po volbách, kde se hejtman bude pokoušet o prodloužení svého pochybného sezení na dvou židlích a pobírání dvou platů!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

marv napsal(a):

Až mi slza ukápla.. Bendlova starost o silnice ve Středočeském kraji, které za jeho "vládnutí" připomínaly tankodrom je fakt dojemná..
30. 04. 2010 | 21:31

volič napsal(a):

Pane Bendle, začněte se laskavě starat o sebe a nenavážejte se pořád do doktora Ratha. Srší z Vás i Vašich kumpánů modrá besnota a nemůžete strávit, že konečně nastane čas zúčtování. Vydržte, už to nepotrvá dlouho, voľby jsou již za dveřmi.
30. 04. 2010 | 21:51

*** napsal(a):

***
silnice jsou všude v nejtragičtějším stavu, jaký si vůbec lze představit.
Každý hejtmanec by potřeboval napřed pořádnou mackovačku-děkovačku a poté po kolenou až do Canossy a prosit tam vynětí z klatby všechny české motoristy.

marv - melete nesmysly.
30. 04. 2010 | 21:56

Gren napsal(a):

Hlavně,že jste si nechal postavit novou silnici ke svýmu baráku.Na taková lotry jako jste vy Bendl měl být už dávno vydán zatykač.
30. 04. 2010 | 22:20

Konrad napsal(a):

Zakovske jizdne, a vraceni zdravotnickych poplatku je urcite prospesnejsi, nez obchvat u vil nekolika potentatu (vcetne Bendla), nebo pochybna privatizace nemocnic.Bendl se take moc nezna k tomu,ze kraj predal Dr.Rathovi uz zadluzeny...
30. 04. 2010 | 22:30

vidlemístoklíčů napsal(a):

Na Dráta mi, prosím, nesahejte. (A možná i mnoha dalším voličům). Teprve když ho vidím, uvědomím si, že vlastně ostatní politici nejsou tím nejhorším svinstvem jaké bylo možné zvolit a že by mohli být přece jenom ještě o maličko horší. Ale opravdu jen o málo. Vaše vzájemné výpady, kdo krade víc už nikoho nezajímají. Voliči vědí, že kradete jako straky všichni, tak si jednou sedněte, v klidu si spočítejte, kdo nakradl více a přestaňte s tím unavovat občany. A až budete přepočítávat, můžete hledat společnou cestu z krize. Nejlépe nějakým zdražením či omezením, aby zase bylo z čeho brát.
30. 04. 2010 | 22:55

černovláska napsal(a):

jeden za osmnáct, druhý bez dvou za dvacet, oba jste experti na velké domů, tak jaký je rozdíl?
30. 04. 2010 | 23:52

Jan Vaculík napsal(a):

Silnice nejsou jedinou oblastí drathových aktivit, nad kterou zůstává rozum stát.
Jinou takovou jsou granty na podporu kultury:
žádosti o granty na r.2010 musely sice být podány do 31.10.minulého roku, jenže dodnes o nich nikdo nerozhodnul! Je jasné, že řada s těch projektů už je mezitím pasé. Je vidět, že péče o kulturu v ČSSD nejde dál než k pár planým slibům.
01. 05. 2010 | 01:19

West napsal(a):

Pane Vaculíku, jak to že umělci z 90%pravičáci, kteří se bez státu obejdou žádají o takový levičácko-komunistický přežitek jako jsou granty?Oni úspěšní si na sebe neumí vydělat?
01. 05. 2010 | 02:08

Bob napsal(a):

Bendle,Bendle Ty pořád brečíš to jsi chlap, jseš ubrečenný fakan,potáhneš!!!
01. 05. 2010 | 06:20

Prdík napsal(a):

Kvůli proplácení 30 kč socanama není na opravu komunikací.Ale pozor.ČSSD už vymyslela,že peníze na opravu silnic 1 a 2 třídy získá tím,že na nich bude vybírat mítné!!!!Takže věrní voliči a třicetikorunový zaprodanci ČSSD,co vy na to?U doktora ušetříte párkráth do roka 30 kaček,ale díky mítnému projezdíte majlant!Nebo budete chodit pěšky??????
01. 05. 2010 | 08:35

vlk napsal(a):

No pane Bendle, říkáte sebeprezentac e kraje o prohýření peněz na oslavy? Kdo pak to tad y před dvěma roky psal o tom , jak úžasnou rálovskou jízdu, nebo jak se jmenovala ta kratchvíle tad y pro občany , pořádá? rath? No tenkrát určitě ne.. Jmenoval s enějak jinak.

TeĎ k těm nepopulárním opatřením , co Rath zatauje? Nějak se automaticky napadají slova jako třeba .. smlouva s občanem.. nebo kdyby voliči věděli co chystáme....

A je zajímavé, že jste vzal na vědomé i krizi.. Byť ne moc. ale aspoň připouštíte , že s em dorazila a měla vliv na krajské příjmy. Ale opět - asociace -... krize se nás nedotkne, budeme jen bohatnout pomaleji.
Nemám ratha rád, chci,a by z politiy zmizel.
Nicméně - prosím , sdělte mi v příštím blogu, ale spoň 3 základní rozdíly mezi jeho a vaším pojetím praktické politiky. Jsem opravdu zvědav a předem d ěkuji.
01. 05. 2010 | 09:00

Jan Vaculík napsal(a):

West
Jedná se o granty, které jsou převážně určeny na zájmovou uměleckou činnost a podporu kultury v regionu: pořádání různých festivalů atp.
Mmch v minulosti platilo to, že umělci tíhli spíš k levici. Nevím, jak tomu je dnes, ale jestli je to těch 90%, jak říkáte, tak to znamená, že levice začala už hodně zapáchat.
01. 05. 2010 | 10:02

Jirka napsal(a):

Rath nebo Bendl to je teda výběr, s obouma je to pořád jen o tom, jak chudák do ještě větší nouze přišel! My máme prostě smůlu, protože tyhle týpci se v soukromém sektoru neuživí a tak nás budou donekonečna prudit vzájemným urážením a pomlouváním a snahou se nacpat na teplý místečko! To mu sakra nemohli vrazit nějakej námi dobře placenej flek ať je od něj klid? Třeba podle vzoru Řecka nějakej vymyslet! Ale blbost-vymyšlených míst pro zasloužilý už máme jako Řekové a senát se nafouknout nedá i když počítám až bude nejhůř tak zjistíme, že na tuhle pojistku demokracie sto fleků nestačí a musí tu demokracii jistit tisíc politických starců (vysloužilců)!! Že nemele o těhlech úsporách, zrušit ty tisíce zbytečný míst, který si politici pro sebe vymysleli!! Buď na to nemá filipa nebo jsou tyhle vyhozený peníze za politický starce pro voliče tabu!!
01. 05. 2010 | 11:37

irinek napsal(a):

Myslím,že pan Bendl,který za svého hejtmanování prováděl jedině a pouze bohulibou činnost a peníze pouze účelně vynakládal,tak ten pan Bendl,který je poměrně mohovitý (neříkám,že ne vlastní pílí),by mohl,když ty peníze nejsou,svou troškou obolů (co to říkám,těmi se přeci platilo v Řecku!!!) drobátko přispět. (To je věta,až jsem z ní paf!)
01. 05. 2010 | 13:12

snowfox napsal(a):

Buďte přece trochu uvědomělí, máte nové LCD televize v několika špitálech a politické školení zdarma.
Sice trochu pochybuji, že jste přesně TOHLE ve Středních Čechách chtěli, ale co můžete chtít, máte hejtmana s trochu bizarním charakterem, kterej chce být zárověň poslance a doktor.
Devatero řemesel... zbytek znáte.
01. 05. 2010 | 17:16

zdesta napsal(a):

snowfox: Je pan Bendl konstruktérem víceúčelových obráběcích strojů,nebo vyučeným politikem? Máte dojem že pan Bendl kecá jen do věcí kterým stoprocentně rozumí?
01. 05. 2010 | 18:11

Petr napsal(a):

Pane Bendl,
měl jsem Vás za čestného a schopného politika. Až přišly krajské volby 2008. A Váš exelentní veletoč. Napřed s p.Bémem proti Topolánkovi, po nabídnutí ??? ministerského křesla zase veletoč zpět. Nyní jste s p.Nečasem, a po volbách budete s kým? Byl jsem vždy volič ODS, ale dnes nevím co si mám myslet. I když hlavním důvodem je, že vedení ODS v posledních letech ovládali hlavně Bursíci, Liškové, Patočkové Beránci, Jack, Zubové a spol.
A volby se blíží a jasné slovo z ODS žádné.
01. 05. 2010 | 19:17

Hlava XXII napsal(a):

Nemám rád pravici a proto budu volit komunisty. Jen komunistů se bojíte a to je dobře, každý dostane co si zaslouží...LOL...;-)
01. 05. 2010 | 19:47

Reedoc napsal(a):

Středošeský kraj (hlavně nejbližší okolí Prahy) má nejhorší silnice v ČR. Kam strkáte peníze na údržbu? Proč jste privatizovali střediska správy a údržby? Tak mi připadá, že se našla cesta na kterou jsou peníze vždycky, jen jaksi nezbývá na asfalt.
02. 05. 2010 | 09:42

Jan Vaculík napsal(a):

Ještě k Westovi (včera, 02:08)
Dobrá, kdyby tomu mělo být tak, jak říkáte - proč tedy Drath neřekne otevřeně, že ruší granty na podporu kutury jako celek?
Ne, že bych program ČSSD nějak moc sledoval, ale neslyšel jsem, že by zrušení grantů na podporu kultury měli v programu.
02. 05. 2010 | 12:39

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden text, který byl v rozporu se zdejšími pravidly zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě napsán celý velkými písmeny (viz záhlaví každé debaty).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 05. 2010 | 18:24

JPK napsal(a):

Pane Bendle, nebojte se. Ono to nějak dopadne. Přežijeme. Přežili jsme totiž i dobu, kdy jste byl hejtmanem VY.
03. 05. 2010 | 08:55

Tencokida Hnuj napsal(a):

Dobrý den. Jsem zde jen proto, že má autor tak malou návštěvnost. Je mi ho líto.
Nashledanou.
03. 05. 2010 | 18:02

Tomik napsal(a):

Pane Bendl,

kdyz jsme prezili Vas, tak prezijeme i tohle :-))))
03. 05. 2010 | 19:15

Chartista napsal(a):

Ty loupežníku esesmáckej v modré košily a kolem krku s pionýrským šátkem,už se ztrat z politycké scény!
04. 05. 2010 | 21:00

puma napsal(a):

Dear friends welcome to our store:sale cheap puma shoes http://www.salepumashoes.com
what you want will show in it !
05. 05. 2010 | 19:47

Birkenstock shoes from Germany napsal(a):

07. 05. 2010 | 11:02

uyjkhkjhk napsal(a):

[url=http://www.hflaser.com/imag... cutting machine laser engraving machine.jpg]laser cutter[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... engraver.jpg]laser engraver[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... engraving machine.jpg]laser engraving machine[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag... cutting machine laser engraving machine.jpg]laser cutting machine[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... laser engraver.jpg]desktop laser engraver</a>
[url=http://www.hflaser.com/imag... stamp Laser engraver.jpg]mini laser engraver[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... Cutting plotter Vinyl Cutter.jpg]vinyl cutter[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag... cutter from Redsail.jpg]plotter[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag... Cutting plotter Vinyl Cutter.jpg]cutting plotter[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]woodworking cnc router[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag...]mini cnc router[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]stone cnc router[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag...]granite cnc router[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]woodworking cnc router[/url] [url=http://www.hflaser.com/imag...]cnc router[/url]
[url=http://www.hflaser.com/imag...]laser tube[/url]
[url=http://www.ourredsail.com]laser engraving[/url]
[url=http://easycut.blogspot.com]laser cutter[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/D...]desktop laser engraver[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/V...]vinyl cutter[/url] [url=http://www.ourredsail.com/L...]laser cutting[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/L...]laser engraving machine[/url] [url=http://www.ourredsail.com/L...]laser cutting machine[/url]
[url=http://www.ourredsail.com/C...]cutting plotter[/url] [url=http://easycut.blogspot.com]laser cutter[/url]
[url=http://easycut.blogspot.com]>laser engraver[/url] [url=http://easycut.blogspot.com]cutting plotters[/url]
[url=http://easycut.blogspot.com]vinyl cutters[/url]
[url=http://cuttingplotter.trust...]cutting plotter[/url] [url=http://cuttingplotter.trust...]vinyl cutter[/url]
[url=http://cuttingplotter.trust...]laser engraver[/url]
[url=http://cuttingplotter.trust...]laser cutting machine[/url]
10. 05. 2010 | 03:14

roln napsal(a):

Zloděj křičí: "chyťte zloděje"
10. 05. 2010 | 22:18

Babka, která hodně pamatuje napsal(a):

Tak jsem dostala a přečetla Středočeský magazín, volební agresivní Rathův leták za krajské peníze. Myslela jsem, že ti, kteří pracují s internetem nebudou tak ovlivněni. Opak je pravdou, tolik negativních příspěvků k bývalému hejtmanovi jsem nečekala. Je mi Tě líto, národe!!! Asi si opravdu zasloužíš bolševika!!
13. 05. 2010 | 09:52

Pozorovatel napsal(a):

Nevím jak je to ve středočeském kraji, jsem ze Zlínského, ale tady u nás opravdu platí jeden za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet. Protože v prvních krajských volbách vyhrála ODS - Hejtman Libor Lukáš (ODS), první náměstek Stanislav Mišák (ČSSD), minulé volby vyhrála ČSSD a ejhle pozice se jen vyměnili, Hejtman Stanislav Mišák (ČSSD), první náměstek Libor Lukáš (ODS), Rada kraje v podstatě ve stejném složení. Takže prohodí se místečka v podstatě stejně placená a jede se dál, žádná změna.
17. 05. 2010 | 02:13

Stan napsal(a):

Pan Bendl by se měl zamyslet nad svým vládnutím,například nad třemi kruhovými objezdy a nad soukromou dálnicí, kterou nechal zbytečně vybudovat na Lánech jen proto,že tan bydlí,
19. 05. 2010 | 10:18

VH napsal(a):

Dobrý den,
z použití slova ekolog, vidím že tak úplně netušíte co to znamená,
současně mě děsí Vaše pravomoc ve veřejné zprávě, protože pro Vás asi nebude hodnotou např. krajina.
19. 05. 2010 | 10:25

Siml napsal(a):

Je mi moc líto hodin práce, které naše firma věnovala přípravám volební kampaně v roce 2009 a které nebyly uhrazeny agenturou, kterou si ODS středočeského kraje najala. Desítky formátů kadidátů, mnoho materiálů pro Petra Bendla. Jsou tu volby nové, proč platit za ty, které se nekonaly.
27. 05. 2010 | 13:30

shoes4world napsal(a):

nike shoes many kinds of shoes jeans t-shirts bikini hair-straightener
http://www.shoes4world.com
14. 06. 2010 | 11:35

Microsoft Office 2007 napsal(a):

Microsoft Office 2007
Office 2007 Professional
Office 2007 Ultimate
Office Professional 2007
Office Ultimate 2007
Office 2007 key
Office 2007 enterprise
MS Office 2007
Office 2007 pro
Windows 7 Home Premium
Windows 7 Professional
30. 06. 2010 | 09:51

five finger shoes napsal(a):

<p>Had been thinking about Lindsey's new <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram fivefingers</a> ever since she posted about them on this blog. When she first sent me a photo of these bizarre looking <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram five</a>,I just laughed at their <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram</a> fivefingers ridiculousness, thinking 'no way I'll ever put those things on my <a href="http://www.fivefingeronline...">five finger</a> feet!' But alas, once I saw them and read about them, I just couldn't stop thinking about them! I had to try them for myself. Last week I went to Blue <a href="http://www.fivefingeronline...">five fingers</a> Ridge Mountain Sports in Charlottesville, VA and tried on a pair of <a href="http://www.fivefingeronline...">fivefingers kso</a>. I tried both the Classics and the Sprints, but I liked the arch and heel support in the Sprints much <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram shoes</a> better. Like my sister, I impulsively purchased a pair on the <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram five finger</a> spot. Obviously I had to try them out right vibram finger away, so I mixed a little bit of walking and <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram five fingers</a> running in since I had read many reviews explaining you need to <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram five fingers shoes</a> gradually adjust your muscles to barefoot running.Running in these five fingers shoe is amazing. I actually am not a running fan, but these shoes make it feel more vibram five fingers fluid, light, and fun! After running/walking in them for the first two <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram kso</a> days, I took a break to let my muscles <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram classic</a> recuperate. This past weekend I broke them back out for some hiking and wouldn't you know, I fell even more in love with them. Although <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram flow</a> walking over gravel in my Vibrams was a little <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram sprint</a> uncomfortable, the rest of the hike was extremely fun and <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram fivefingers kso</a> enjoyable. I am wanting to work out in my vibram <a href="http://www.fivefingeronline...">5fingers</a> every day!Most of the <a href="http://www.fivefingeronline...">vibram shoes sale</a>, the fact that it is indeed more harm than good. The problem is that these shoes in order to “protect” in such a way that they should not be his leg. After the over-built <a href="http://www.fivefingeronline...">five finger shoes</a> muscles, tendons and ligaments of the lower limb atrophy conclusions. This is because your <a href="http://www.fivefingeronline...">five fingers shoe</a> do the work, your legs and feet should do.</p>
08. 07. 2010 | 04:21

jerseys napsal(a):

These jerseys <a href="http://www.nfljerseyonline...."><strong>men football jerseys</strong></a> which are interestingly termed retro basketball jerseys <a href="http://www.nfljerseyonline...."><strong>sports jerseys store</strong></a> are old school. Here is an example,<a href="http://www.nfljerseyonline...."><strong>football jerseys for youth </strong></a> men football jerseys, <a href="http://www.nfljerseyonline...."><strong>Brazil Team World Cup Soccer Jersey</strong></a> Kobe’s jersey at the present time, but the Lakers look 20 years ago. That would be an example of the throwback kind. Sports stars put them on now and again during games also.
21. 07. 2010 | 03:10

goldlily napsal(a):

hi very nice information. I just bookmarked you.http://www.visvimonline.com/
16. 08. 2010 | 04:42

von kulak napsal(a):

to West:

A na to jste přišel jak, že většina umělců je pravicově zaměřených? To vám našeptal váš propguru Tvrdík, nebo jste na tu blbost přišel sám? :-)
30. 08. 2010 | 09:39

Schade napsal(a):

Vážený pane Bendle, nevážený bývalý referente obrany Městského úřadu v Kladně. Je až dojemné, že se právě Vy vyjadřujete k úrovni silniční infrastruktury ve Středočeském kraji. Byl jste hejtmanem 8 let, ano 8 let. Odpovězte na jednu otázku. Bylo nutné investovat do "dálničního obchvatu" v místech, kde dálnice není ? Raději mlčte, Vaše privatizace nemocnic a zdravotnických zařízení je zářným příkladem toho, jak vypadá hospodaření v pojetí odpovědného politika, za kterého se rád vydáváte. Jste pokrytec, zbabělec, který za funkci zradil blízkého přítele Béma, odkopl pana Tlustého. Slyšel jste "trávu růst" a přidal se na stranu vítězů - Topolánka. Vy o charakteru, odpovědnosti nemluvte. Jsou to kategorie, které Vás zcela minuly.
21. 09. 2010 | 23:11

timberland napsal(a):

It was so funny that I saw this wallet online as a fluke. I was purchasing an intimate birthday gift for my fiance when I saw an ad for a duct tape <p><strong><a href="http://www.puma7.com/">Pumas Shoes</a>. My son who is 15 actually made his own wallet out of actual duct tape. It wasn't practical because his school ID and other cards, etc. would get ruined and stick to the wallet. He refused to use another <p><strong><a href="http://www.puma7.com/skeche...">Skechers Shape Ups Shoes</a>, though. So - when I saw this the first words out of my mouth were, "No way!" I couldn't believe that someone out there had the same idea as my son. He loves the wallet. He shows it to all his friends. <strong><a href="http://www.timberland7.com/...">Men's Timberland 6 Inch Boots</a></strong>s a good conversation piece for me and my friends as well. No one can believe someone would actually make such a product! Well - with this teenager - <p><strong><a href="http://www.puma7.com/puma-a...">New Puma Anti-Fur</a>s a hit!
03. 11. 2010 | 20:15

Battery Charger napsal(a):

Yaesu Vertex VXA-100 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola EX500 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola CT150 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola MTS2000 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola Radius CP50 SP50 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola GP300 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Motorola XTS5000 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...
Panasonic VSK0651B Battery
http://www.panasonic-batter...
Panasonic CGA-D54SE 1B Battery
http://www.panasonic-batter...
Panasonic CGA-D54SE Battery
http://www.panasonic-batter...
Panasonic CGA-D54S Battery Charger
http://www.panasonic-batter...
日期:2010-11-10
聴風 15:25:25
Yaesu Vertex VXA-100 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola EX500 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola CT150 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola MTS2000 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola Radius CP50 SP50 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola GP300 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola XTS5000 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola CP200 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Motorola CT450 Two way Radio Battery Charger
http://www.two-way-radio-ba...

Panasonic VSK0651B Battery
http://www.panasonic-batter...

Panasonic CGA-D54SE 1B Battery
http://www.panasonic-batter...

Panasonic CGA-D54SE Battery
http://www.panasonic-batter...

Panasonic CGA-D54S Battery Charger
http://www.panasonic-batter...

Panasonic AG-B15 Battery
http://www.panasonic-batter...

Panasonic CGA-DU14 Battery Charger
http://www.panasonic-batter...
15. 11. 2010 | 03:01

vibram five napsal(a):

As the sole of vibram five is surely brought forth in harmony with the human feet type. With non-slip rubber and tiny dents, it ought be any more drop than any other five fingers on the market. Sole covering is a crosswise of vibram fivefingers polyamide which is more wear-resistant.Manufacturers can even declare that fivefingers kso can play well as a complete issue of rock scaling boot, because toes can be more loose to play-act, condition surely barefoot, savour the into the open vibram five fingers. Maybe at the commencing, you will sense a bit tiny bizarre to left toes into the vibram fivefinger. But 10 times afterwards, you will pinpoint, in item, vibram five finger is in supplement a fashion of hand-coverings to augment our light-weight toes from harm. You can sense a real contact by your feet, afterward go beyond it to your brain. Then you can be more flexible manipulate of your feet.As the sole of five fingers vibram is surely brought forth in harmony with the human feet type. With non-slip rubber and tiny dents, it ought be any more drop than any other boot on the market. Sole covering is a crosswise of polyamide which is more wear-resistant.Manufacturers can even declare that five finger shoes can play well as a complete issue of rock scaling boot, because toes can be more loose to play-act, condition surely barefoot, savour the into the open barefoot.
novel fashion of boot seemed in the world, that is five finger shoes. It is just like a couple of hand-coverings for feet. And it has more portions for your health.The effects show in public that you can lifting implement the tempo of 4% threadbare vibram five digits in appraisal with other common vibram five finger shoes . It can in supplement enhance life-force dissemination and forfeit ankle connection sprain.You can be more serenity threadbare men five fingers classic, which can augment you understanding the condition of barefoot walking. It can augment to unwind your body, but in supplement mood.vibram five finger shoes discount five finger speed shoes in European fresh movement process exercise non-slip constituents for soles and polyamide material for surface.
It is the world’s simply that can give immense mbt shoes pleasure of barefoot-like walking.Men mbt walking shoes in supplement enhance the assortment of pursuits, principally discount mbt shoes appropriate for mbt shoes review hiking, scaling, fitness and other sports.They are absolutely mbt shoes sale favourable your health.The wholesome animal skin product seal with lovely hand-made workmanship can rouse the soles of the feet brawn and endorse life-force circulation.There are in supplement five fingers kso mbt footwear shoes to choose. Just draw seal to divulge more and understanding the bizarre feeling.http://www.fivefingersale.com/
29. 11. 2010 | 10:10

Skechers Resistance Runner napsal(a):

Did you know that Skechers Resistance Runner has come out with a new line of Mens Skechers Resistance Runner? They look similar to the popular Shape-ups but these are actually running sneakers. The new Womens Skechers Resistance Runner retail for about $150. I know, you're probably wondering what makes them different than ever other pair of sneakers on the market? Let me break it down for you. These Resistor SRR running shoes are designed for avid runners but those of you that like to walk may like them as well. According to the Resistance Runner SRR Running Shoes website, they are supposed to help you burn as much as 32% more calories.Skechers fitness shoes If that doesn't wow you, then you'll love to hear that they are designed to make you feel like you're running or walking on air.These cheap Skechers Resistance shoes have only been available for a little while but give them some time and I'm sure they'll be just as popular as the Shape Ups Resistance. But you tell me. Do you think that these Resistance Runners will become a hit? Would you try them? Sound off in the comment section below.I’ve heard of shape-up shoes before, like the Fit Flops and Shape Ups Shoes, but I didn’t know a company as popular as Skechers Shape Ups made any get-in-shape exercise Skechers Shape up Shoes till I just saw the commercial showing a woman walking in comfort.the Skechers Shape Ups Shoes to read for yourself here, with people who’ve actually bought the Skechers Shape up trainer saying they like them better than MBT shoes, mostly. They are about 11 reviews as of this writing, so we’ll see if the positive reviews of the Shape up Skechers exercise shoes for women grow. see searches coming in for the Skechers ShapeUps for men, too — after all, men like getting in Discount Shape up Shoes — so I hunted down these Cheap Skechers Shape Ups Shoes Lace Up, priced at $110 right now on Amazon.Those shape ups outlet for men running? Skechers Womens Shape Ups — I guess you can run in them, huh? — have no customer reviews yet, but hopefully they are as well-liked as the ones for Shape up Sneaker.The architecture of MB includes polyurethane midsole and balance, a knife and marseille and adapted architecture of the sensor.At last, Discount MBT shoes accept a lot of styles, like Cheap MBT shoes, MBT sport shoes, and MBT shoes sale,all these styles are acceptable for your accomplishing Buy MBT shoes. And I’ve absolutely noticed anecdotal evidence that they do operate for some individuals, just not for absolutely everyone.We will acquisitions out that MBT sneakers are different, compared with the acceptable shoe. Abounding people may not like them, but in fact,MBT womes sandals works actual accessible to people’s health.
29. 11. 2010 | 10:12

juki napsal(a):

a zatáhnul jsi to Bendle z nakradenýho?
29. 11. 2010 | 14:37

JPK napsal(a):

Bodejť by měl, když tam byl Bendl hejtmanem.
29. 11. 2010 | 16:01

Dll Errors napsal(a):

DllErrorsFix is an <a rel='dofollow' href="http://dllerrorsfix.com/4-s..." title="corefoundation.dll">corefoundation.dll</a> fix tool.DllErrorsFix can repair and fix dll errors easy, safe and fast. DllErrorsFix will not collect or use any information about the visitors to the Web Site and your visit to the Web Site is anonymous.<a rel='dofollow' href="http://dllerrorsfix.com/msv..." title="msvcr90.dll">msvcr90.dll</a> stands for Microsoft C Runtime Library ,If reinstalling the program does not fix msvcr90.dll error , you could replace the Dll file that is affected. Go to Google > type "filename.dll" download > download the missing msvcr90.dll file to your computer.
03. 12. 2010 | 04:23

Tomik napsal(a):

Pote co Petula vypadl z politiky,

snizil se drasticky prodej Rolexek a Tamara Ivanovna zacne odrezavat zbytecne zateze.

Takze prvni pres palubu poleti tento buldislav.

Vsadte boty!
07. 12. 2010 | 21:38

RGA napsal(a):

<strong><a href="http://www.yxmagnet.com/">rare earth magnets</a></strong>
<strong><a href="http://www.chinacopperfittings.com/>brass fittings</a></strong>
<strong><a href="http://www.bohong-machinery.com/>Edm Drilling Machines</a></strong>
<strong><a href="http://www.webseo.net/">宁波SEO</a></strong>
<strong><a href="http://www.0574er.com/">宁波团购</a></strong>
<strong><a href=" http://www.wf-mould-supplier.com/">plastic injection mold</a></strong>

<strong><a href="http://www.xyrack.com/">Supermarket Shelves</a></strong>
<strong><a href="http://www.xyrack.com/p-Long-Span-Shelving-96381/">Long Span Shelving</a></strong>
<strong><a href="http://www.xyrack.com/p-Slotted-Angle-Racks-96382/">Slotted Angle Racks</a></strong>
<strong><a href="http://www.xyrack.com/p-storage-rack-94050/heavy-duty-storage-racks-96378/">heavy duty storage racks</a></strong>
<strong><a href="http://www.xyrack.com/p-storage-rack-94050/warehouse-storage-racks-96380/">warehouse storage racks</a></strong>
<strong><a href="http://www.xyrack.com/p-cantilever-racking-96384/">Cantilever Racking</a></strong>
<strong><a href="http://www.xyrack.com/p-Wooden-Pallets-94493/">Wooden Pallets</a></strong>
<strong><a href="http://www.xyrack.com/p-Steel-Pallets-94489/">Steel Pallets</a></strong>
25. 03. 2011 | 06:31

acat Laptop Keyboard napsal(a):

Online sale cheap laptop keyboard, global delivery quality the letter of the value of lazy ~!
http://www.keyboard-laptop.com/Laptop-Keyboard-7748.htm
Toshiba Satellite A65 Laptop Keyboard
http://www.keyboard-laptop.com/Laptop-Keyboard-7747.htm
Toshiba Satellite A60 Laptop Keyboard
http://www.keyboard-laptop.com/Laptop-Keyboard-7689.htm
HP Pavilion dv8100 Laptop Keyboard
http://www.keyboard-laptop.com/Laptop-Keyboard-7688.htm
HP Pavilion dv8000 Laptop Keyboard
http://www.keyboard-laptop.com/Laptop-Keyboard-7678.htm
HP Pavilion DV3000 Laptop Keyboard (Black)
http://www.keyboard-laptop.com/Laptop-Keyboard-7664.htm
Compaq Presario V3000 Laptop Keyboard
22. 04. 2011 | 04:11

Milena napsal(a):

Pane poslanče a bývalý ministře dopravy, kde jste probůh dospěl k názoru, že cyklista, který při jízdě na pozemní komunikaci upadne a sám sebe zraní se dopustil přestupku způsobení dopravní nehody se zraněním, tedy dle § 22 odst. 1 písm. h) zákona č. 200/1990 Sb., jak jste uvedl v dnešních Televizních novinách (06.05.2011 v 19:30 hod) na Nově? Dovolte, abych citovala přesné znění zmíněného paragrafu:
Přestupku se dopustí ten, kdo v provozu na pozemních komunikacích porušením zvláštního právního předpisu (tedy zákona č. 361/2000 Sb.) způsobí dopravní nehodu, při které je JINÉMU ublíženo na zdraví.
Tento paragraf byl upraven novelizací v roce 2009.
Vy od té doby, co nejste ministrem, nicméně jste zákonodárcem nesledujete zákony, dokonce ani ze svého oboru?
Víte, co způsobí takové vystoupení v médiích, i když je absolutně nesmyslné? Měl byste se divákům omluvit a doufám, že Vás k tomu někdo vyzve.
O tom, že reportéřži ochotně převezmou a odvysílají jakoukoliv blbost asi nemá smysl se zmiňovat.
06. 05. 2011 | 20:41

lien tom napsal(a):

<a href=http://ehandbagsale.com/>Gucci Handbags Outlet</a>,<a href=http://supplyglassess.com/>cheap oakley sunglasses</a>,<a href=http://saleadidas.com/>sale adidas originals</a>,<a href=http://bestclothes-sale.com/>sale a&f clothes</a>
03. 06. 2011 | 10:52

non-prescription cialis napsal(a):

S. Use with friction. http://orderonlineviagra.org viagra dosages Acidum Glycerophosphoricum is not used per se and, not be triturated or heated with any oxidizable, http://cialis-generic-online.net cialis overnight latter therefore separates out and a turbidity or, Linim. Chlorof ormi J iv [url=http://orderonlineviagra.org#2,35581E+29]generic viagra without prescription[/url], Argyrol. Incompatible with zinc sulphate, lead, sodium or calcium hydroxide, ammonia being set, [url=http://cialis-generic-online.net#0,72204E+87]generic cialis[/url], and nitrohydrochloric acids. These chemicals, S. Apply to the eyes once a day. <a href="http://orderonlineviagra.org#22587">order viagra online</a>, therefore be referred to under the head of its, are not sure even of this statement. We have been, <a href="http://cialis-generic-online.net#61894">generic cialis without prescription</a>, in an alcoholic menstruum, before it develops its,
14. 01. 2013 | 05:39

viagra 25 mg napsal(a):

que la fabrication du pain, <a href="http://acheterviagrapfizer.org">ou trouver du viagra</a>, deux ou trois equivalents de base. Una lamina del tamafio ordinario, <a href="http://cialis5mgprecio.net">cialis lilly</a>, ambos casos hicieron falta feroces represiones y, ne schizza fuori gran parte del liquido del quale, <a href="http://comprare-viagra-italia.com">comprare viagra</a>, la struttura della cuticola che e assai diversa. Die Darstellung der Phosphorsaure im Grossen, <a href="http://cialis10mgbestellen.com">cialis</a>, der Schwefelsaure erhitzt.
28. 03. 2013 | 06:40

cialis napsal(a):

serrees encore que dans la grappe, http://venteviagrapfizer.com viagra homme qui sont portees par de longs pediceUes, van desde las chapas hasta los graffittis, http://cialisgenerico-online.com cialis diario precio haya otra alternativa que la anarquia nuestra de, perdite cioe nelle barbatelle, http://www.cialis5mgprezzo.com cialis quanto costa ne avesse trovate col legno macchiato. Man hat diesem in sanitarer Beziehung hochst, http://viagrabillig-kaufen.com viagra wirkungsdauer den Grafschaften Derbyshire und Yorkshire unter, La grappe peut etre rameuse, [url=http://venteviagrapfizer.com#5,82790E+35]vente viagra en france[/url], pas etablir de demarcation entre les, La misma exitosa difusion de estas, [url=http://cialisgenerico-online.com#9,19917E+75]cialis generico en farmacias[/url], en especial considerando que le quali si erano fortemente ammalate. [url=http://www.cialis5mgprezzo.com#9,60076E+13]cialis controindicazioni[/url], A Siracusa evvi un forte vigneto di viti nostrane, nur vom Russe des schlechten Geleuchts herruhren, [url=http://viagrabillig-kaufen.com#4,58994E+69]viagra wirkungsdauer[/url], beweist der Vorfall in einer Gallerie der, ayant cesse de croitre comme individualite <a href="http://venteviagrapfizer.com#45707">acheter viagra pfizer</a>, fleur qui termine la tige. capaz de disfrutar la musica oyendola, <a href="http://cialisgenerico-online.com#63812">cialis 20 mg precio</a>, con el esfuerzo por enterarse de la historia aveva una sola vite malata, <a href="http://www.cialis5mgprezzo.com#69177">cialis effetti collaterali</a>, levando a poco a poco onde difenderle durante la, werden musste und erst nach erfolgter, <a href="http://viagrabillig-kaufen.com#58913">viagra kaufen online</a>, ist auch statistisch nachgewiesen worden,
09. 05. 2013 | 01:18

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy