Noví poslanci – staré pořádky?

28. 02. 2011 | 14:09
Přečteno 14223 krát
Přihodila se mi nepříjemná věc: okamžikem zvolení do Poslanecké sněmovny jsem se proměnil v darebáka. Ještě loni jsem byl respektovaný starosta malé obce a teď, přestože jsem nezměnil své postoje ani chování, je ze mě rázem nenažraný poslanec. Podobná náhlá a nevysvětlitelná „proměna“ postihla i spoustu dalších mých kolegů v parlamentu.

Pověst našeho zákonodárného sboru je totiž dlouhodobě tak špatná, že nálepka vyžírků se drží pevně i těch, kdo v boji o parlament uspěli právě s úmyslem z něj podobné manýry vymýtit. Takováhle stigmatizace je samozřejmě lidsky nepříjemná, ale kdo se dal na vojnu, musí bojovat… Horší je, že házení všech poslanců do jednoho pytle zároveň poškozuje úsilí těch, kdo se upřímně snaží o změnu k lepšímu. Staří matadoři, z nichž někteří si z poslancování opravdu udělali pohodlné živobytí, pak mohou namítat, že snahy nováčků stejně k ničemu nevedou, a potřebným změnám se o to zatvrzeleji bránit.

Do rukou jim hrají i příklady z nedávné doby. Poslanci si nedávno snížili platy a zdanili náhrady, takže jejich příjmy, které už osm let před tím stagnovaly, klesly o 14 až 19 procent. V novinách jsme se však většinou dočetli, že zatímco státním zaměstnancům se snižují platy o deset procent, poslancům jen o pět. A když média referovala o zdanění náhrad, pak většinou s komentářem, že to poslanci udělali omylem.

Podobně když jsme zrušili bezplatné cestování poslanců MHD, tedy výhodu, která byla oprávněně léta kritizována, napsalo se nakonec, že poslanci tramvají stejně nejezdí… Nedávno jsme zase jako poslanecký klub byli osloveni s dotazem, co naši poslanci platí z takzvaného expertného. Popravdě jsme odpověděli, že to nevíme a nemůžeme vědět, protože expertné platí přímo Poslanecká sněmovna, nikoliv klub, a druhý den jsme se dočetli, že noví poslanci přebírají špatné návyky z minulých dob.

Aby bylo jasno, vůbec nepopírám, že mezi poslanci jsou objektivně lidé, kteří svého mandátu všemožně zneužívají k vylepšení rodinného rozpočtu. Poslanci nejsou v tomto ohledu o nic lepší, než neposlanci, a jediným řešením je tedy zavedení transparentních mechanismů a přísných kontrol. To není snadné v parlamentu prosadit, zvlášť když zároveň musíme čelit podezření, že v této věci nic neděláme nebo dokonce nechceme dělat.

Na začátku jsem zmínil své bývalé starostování. Ještě před tím, než jsem se stal starostou, jsem byl učitelem. Z téhle praxe jsem si odnesl zkušenost, kterou má asi každý pedagog. Přísnost a důslednost jsou důležité, ale bez občasné pochvaly nikam nevedou. Je ode mě příliš troufalé žádat média a veřejnost, aby nás po právu káraly za naše prohřešky, ale také dokázaly ocenit, když se něco povede?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

almost glossed™ napsal(a):

Zda jste se proměnil v darebáka, nevím, ale je pravda, že k opozici se chováte darebácky. V programové oblasti taktéž.
28. 02. 2011 | 14:15

uršula napsal(a):

A vám se něco povedlo?
28. 02. 2011 | 14:15

SansLogique napsal(a):

Většina médií přímo prdí bublinky z tý vaší zločinecký partaje a dotlačila vás do parlametu. Ty si na něco stěžuj, ty suchej lojzo.
28. 02. 2011 | 14:20

Holubář napsal(a):

Uršula mě předběhla. Ale jen o pět minut.
28. 02. 2011 | 14:21

Da.Rock napsal(a):

Za co by vás měli lidé chválit? Za vaši politiku? Ale jděte... To byste napřed museli dělat politiku pro lidi, ne pro Bakalu.
28. 02. 2011 | 14:22

Jája napsal(a):

O tom, že jste darebák, svědčí vaše skutky. A vemte na to jed, že gauner jste.
28. 02. 2011 | 14:24

ld napsal(a):

Autor,

repsektovaný starosta? Co je tohle zase za bulíky?

Tuhle se na mně taky jeden obořil, ten z Kmetiněvsi...Pánové, proč nejste kapku soudní...?
28. 02. 2011 | 14:26

Koplkop napsal(a):

Autor
99,9% diskutujících o Vás neví vůbec nic, ale bude Vám nadávat. Zacpěte si uši a zkuste ještě chvíli vydržet s tou snahou aspoň trošku něco zlepšit. :-)
28. 02. 2011 | 14:27

františek napsal(a):

Kdy konečně odvoláte od koryta Vašeho ministra Bessera ? Byl přece za bolševika v KSČ, jinak Váš boj o zrušení KSČM je po 21 letech opravdu k smíchu ! ! !
28. 02. 2011 | 14:27

krajan napsal(a):

Pane Gazdíku, jednak si nějak moc fandíte,jednak přehlížíte velmi "starého matadora" v místopředsednickém (fakticky předsednickém) křesle vaší z mořské pěny zrozené partaje.Při tom si stačíte fňuknout,že jste si, jako poslanci, snížili příjmy (vlastní nepozorností).Také vidím jak,jako kantor, uplatňujete tu přísnost ve (velmi opožděném) boji proti
komunistům,třebaže o nich víte asi dost málo,když vám při převratu bylo patnáct.
28. 02. 2011 | 14:27

Petr napsal(a):

Pane poslanče, v pracovitosti a v osvícenosti nesaháte americkým Senátorům a Kongresmenům ani po kotníky. Kdyby jste byli trošku lepší, byla by i naše společnost lepší a měli bychom se všichni lépe.
Äle tomu tak nikdy nebude, takže se kritiky a oprávněné kritiky nikdy nezbavíte.
Možná, že by stačilo opisovat a nevymýšlet vymyšlené a ještě špatně.
28. 02. 2011 | 14:33

Tenco napsal(a):

Petr Gazdík
Jak se Vám spolupracuje s panem Bémem, paní Řápkovou, panem Bendou.... ?
Rád s nima hlasujete společně ?
Baví Vás to ?

Podporujete Protikorupční vládu.
Jaké konkrétní kroky jste v této oblasti učinil ?
Podal jste již nějaká trestní oznámení ?

Snažíte se získávat nějaké informace z této oblasti ?
A jaké ? A jak ? A budou k něčemu dobré ?

Ten blog jste sem umístil jako nástěnku, anebo budete i odpovídat na otázky ?
28. 02. 2011 | 14:34

MUDr. Pavel Poštulka napsal(a):

P. poslance jsem několikrát konaktoval. Nikdy se nezapíral a mým námětem se seriozně zabýval. Doufám, že výsledkem bude zlepšení ve věci, o které jsme spolu jednali. Toto je má zkušenost. Slušné jednání se slušným člověkem...Co konkrétně může říci o zkušenostech s tímto poslance - vy - mí milí předřečníci :-)
28. 02. 2011 | 14:35

Sladký napsal(a):

Koplkopa co o něm víte vy? já vám mohu říct, že jsem ho dvakrát slyšel mluvit a nevěděl jsem, jestli se mám smát,nebo plakat.Tomu člověku se bez problémů podařilo překonat Jakeše s Čunkem dohromady.
28. 02. 2011 | 14:37

zdenekb napsal(a):

Pane Gazdíku, chválím vás, když o to tolik žadoníte...
Jako blogofňukna jste ovšem předběhl vámi neoblíbeného papaláše Paroubka o několik koňských délek.

Musíte si uvědomit, že tu "dlouhodobě špatnou pověst zákonodárného sboru" pomáhal vytvořit i ten recyklát lidovců ve vaší straně, co s tváří jako "nová krev". Zkuste vyčinit bratru Kalouskovi a dalším.
28. 02. 2011 | 14:37

myrta napsal(a):

Pane Gazdík,moc si fandíte.Zatím jste dokázal jen být trapným papouškem Kalouska.
28. 02. 2011 | 14:37

Sladký napsal(a):

Viz níže, pane Poštulko.Vám věřit mohu a nemusím, co jsem slyšel na vlastní uši,o tom nepochybuji.
28. 02. 2011 | 14:38

Marcus Agrippa napsal(a):

Mám takové obavy, že po dvaadvaceti letech už lidem politici splývají do kategorií - krade a.víc b.míň. A jak jsem tak sledoval Vondru v OVM, tak tihle lidé nedávají moc důvodů ke změně vidění českého občana. U p.Gazdíka jsem zaznamenal snad jedinou aktivitu - boj proti KSČM. To mi přijde jako velice slabé a povrchní - ČR má úplně jiné, palčivější problémy k řešení.
28. 02. 2011 | 14:39

ld napsal(a):

MUDr. Pavel Poštulka ,

potom sem napište, prosím, jaké pronikavé zlepšení nastalo ve věci, pro kterou jste se obrátil na autora. Protože zatím se těšíte na úrodu jen dle toho, jak strom vypadá, nikoli jak rodí.
28. 02. 2011 | 14:40

kelt napsal(a):

Pane Gazdíku ve vší úctě-to co jsem od Vás slyšel v prvopočátku
Vaší poslanecké kariéry bylo buď úsměvné,naivní a občas i hloupé-příslovečně jste hrál roli užitečného idiota.
Pak si Vás "vzali do parády"hoši PR agentur a naučili Vás opakovat mantru šéfa TOPky Kalouska.
Vaší zřejmě zakódované naivitě lze přisoudit/dost tomu napomáhá Váš dobromyslný obličej/,že jste jako část vol.spektra naletěl na fajfku.
Že ale jako minulý vesnický učitel a později starosta malé obce,který by měl znát poměry těch"dole"prosazujete zájmy velkokapitálu to Vám pravděpodobně nedošlo a vůbec Vás to nectí.
Že vaši partaj sponzoruje takový lidumil jako je Bakala/a vůbec za to nic nechce/může věřit jenom někdo s IQ tykve.
28. 02. 2011 | 14:45

Koplkop napsal(a):

Sladký
Já toho o něm opravdu moc nevím. Vím jen, že za jeho starostování Suchá Loz fungovala a to dobře. Někdy je lépe dívat se na skutky a ne poslouchat jen kecy. Co o něm víte Vy?
28. 02. 2011 | 14:46

hoven napsal(a):

třeba sláveček sobotka si postavil za poslanecké náhrady barák. měl by ty peníze vrátit a poslat teba duchodcum.
28. 02. 2011 | 14:47

Tenco napsal(a):

MUDr. Pavel Poštulka
Já můžu napsat jen to, že před volbami byl autor blogu na blozich aktualne.cz pečený vařený a po volbách se vypařil. Asi měl moc práce se záležitostmi podobnými té Vaší.
Ještě jeden postřeh - odpovídal zde na otázky jen těm, kdo nekladli nepříjemné otázky. Většinou tak odopvídal svým příznivcům - eh, respektive příznivcům partaje exbratra Kalouska a dalších exsester a exbratrů. O politických turistech ani nemluvě./ Zlé jazyky tvrdí, že občan Schwarzenberg nosí po kapsách stále ty letáky Strany Zelených. Nu - snad až k němu nastoupí pan Topolánek, tak se věci konečně vyjasní./
28. 02. 2011 | 14:47

petřík napsal(a):

Pane Gazdíku, jenoduchá pomoc: přestaňte se (jako poslanci) chovat jako vyžírkové a přestaneme vás vnímat jako vyžírky, veřejného nepřítele, který nás okrádá a je jedno, jestli zleva nebo zprava. Dřív ne.

Je sice pravda, že se něco konečně po dlouhých letech čekání změnilo, ale je to zoufale málo. Jestli v tom něco Vy osobně podnikáte, držím Vám palce. Rád bych na poslance změnil názor, ale zatím nemůžu, není proč.
28. 02. 2011 | 14:48

Občan napsal(a):

Jooo, pane Gazdíku,

když vlezete do takové partaje, do jaké jsdte vlezl, tak to se potom nesmíte divit, že Vám lidé nevěří a že jste se, zdánlivě přes noc, stal gaurnerm.
Co se těch poslaneckých zlatých koryt týče - ono brát náhrady za něco, co máte stejně ze zákona zadarmo, to je prostě nenažraost a můžete to vokecávat jak chcete.

No, a co se platů ve veřejné sféře dotejče - tak ty se mnohým nezvyšovaly od r. 1998. V našem oboru to bylo naposledy v r. 2003, předtím OSM let ani vindra a POTOM taky ne. Z vašeho pětiprocentního pidisníženíčka platů čítajících MNOHO DESÍTEK TISÍC Kč, když pro ty ostatní vám připadá dost až moc 10 - 20 tisíc Kč, si proto těžko někdo sedne na zadek.

"...Aby bylo jasno, vůbec nepopírám, že mezi poslanci jsou objektivně lidé, kteří svého mandátu všemožně zneužívají k vylepšení rodinného rozpočtu. Poslanci nejsou v tomto ohledu o nic lepší, než neposlanci,..."
Můžete mi říci, drzý hochu, JAK si může zaměstnanec vylepšovat rodinný rozpočet po poslaneckém způsobu????? Kolik znáte zaměstnanců, kteří by měli zadarmo veškerou dopravu po ČR, neomezenou CS kartu a ještě za to vše dostávali paušální náhrady? Kolik si myslíže, že dostává zaměstnanců expertné? Kolik si myslíte, že bydlí zaměstnanců v podnikové ubytovně ZADARMO a ještě jim podnik platí náhradu na bydlení???
Tušíte vůbec, kolik platí třeba montováci z TPCA Kolín za ohavné ubytovny ze svého "platu" cca 16 000.- Kč HRUBÉHO? 3500.-
Kč/lůžko ve dvoulůžkovém pokoji, synku!!!
takže se nedivte, že jste BEZ VÝJIMKY považováni za vyžírky - vy jimi totiž skutečně jste.

Takže vo čom ještě byste si rád popovídal...
28. 02. 2011 | 14:49

MUDr. Pavel Poštulka napsal(a):

Sladký: Věřte, nelžu. Ve své svěci jsem jej kontaktoval ještě jako starostu a po volbách si chtěl ověřit, zda příjemný a slušný způsob komunikace bude či nebude pokračovat. Byl jsem mile překvapen
Id: Rád dám vědět
Obecně, pokusil jsem se kontaktovat mnoho poslanců a zmíněný p. Gazdík reagoval nejvstřícněji a dlouhodobě konzistentně...
28. 02. 2011 | 14:51

Vico napsal(a):

Za název obce nikdo nemůže. Proto vám přeji, abyste nedopadl jako poslanec Vodrážka a nevykoledoval si přezdívku "Blbec ze Suché Loze". Preventivně bych však ty původy z Horní,Dolní, Zlámané nebo Suché Lhoty či Loze tolik nepřipomínal, byť, jak sám uvádíte, jste v Suché respektovaný.

Pamatujte, že je lépe být prvním v provincii, než druhým v Římě či být respektovaným starostou v Mokré či Suché Lozi, než velmi nerespektovaným poslancem, jehož individuální stopa v historii zůstane ve smutku nad zdaněnými náhradami.
28. 02. 2011 | 14:52

Marcus Agrippa napsal(a):

hoven:
z iHNed:
když si politici pronajímají kanceláře za státní peníze, nešetří. Jakmile ale mají za úřadovny platit stranickými penězi, dokážou stlačit cenu na minimum. Jeden příklad za všechny: pět poslanců TOP 09 si pronajímalo kanceláře v Tyršově domě na Malé straně. Poslaneckou sněmovnu to každý měsíc stálo sto šedesát tisíc korun. V současnosti si v témže domě platí TOP 09 stranické sídlo. Osm kanceláří se zasedací místností přijde stranickou kasu pouze na pětasedmdesát tisíc korun.

Dvojice jihlavských poslanců TOP 09 si pronajímá kanceláře v domě rodiny, která sponzorovala jejich stranu. Poslanecký novic Roman Sklenák z ČSSD zase nechává posílat peníze za kancelář svému bývalému obchodnímu partnerovi.

O B.Šťastném ani nemluvě.
28. 02. 2011 | 14:52

Ovčan napsal(a):

Jste tam?Jste!
Tak držte ústa a krok a zvedejte ruku jak vám vaše členství ve famílii 118 a vrchní kápo velí!
Prachům zdar a lidu zmar!
28. 02. 2011 | 14:52

zdenekb napsal(a):

hoven:

Ty nemít "Slávečka Sobotku a jeho zneužité náhrady", přijdeš o 95% svých politických názorů. Vděčný bys mu měl být!

Koplkop:

Dost možná by jako starosta malé obce udělal víc dobrých věcí, než jako Kalouskův paňáca.
28. 02. 2011 | 14:53

Občan napsal(a):

To Tenco:

Kdepak, Myrda k dědoušovi jako majordomus nenastoupí :o)))
Protože Myrda uískal jedné ze svých VAE firem (VAE Controls) veřejné zakázky a jde tam dělat říďu (aby nebyl vidět v OR).
28. 02. 2011 | 14:56

karlík napsal(a):

Ano, máte pravdu. Celá TOP09 se stala po volbách darebáky. Proč? Sliby typu: nezvyšování daní a potlačování korupce vycházejí tak, že korupce je nyní nejvyšší v historii (téměř každý den nová kauza) a daně? Zeptejte se Kalouska, co říkal před volbami. Díky němu a vaší vládě dojde k největšímu tunelu od kuponové privatizace azdlužování státu ČSSD a to: vytunelování posledních zbytků peněz obyvatel prostřednictvím zvýšení daní. Jste opravdové zrůdy. To co si dovolujete by si nedovolili ani komunisti a ČSSD.
28. 02. 2011 | 14:58

Dočekal napsal(a):

Pane Gazdíku,

vám budu věřit až tehdy, když poznám, že začínáte dělat něco pro lidi "dole". Tedy pro ty, kteří vás svými volebními hlasy vynesli až do poslanecké lavice.

U mne osobně jste se dokonale provařil tím, jak ochotně jste naskočil na vlnu primitivního antikomunismu. Váš kategorický požadavek zákazu KSČM coby řádné parlamentní strany jedenadvacet let po Vítězném Listopadu je dnes už pouze trapný.

Vy jste se samozřejmě nezapomněl pochválit. Proč ne, když to za vás nikdo neudělá, že. Potom se ale nedivte, že vaše obliba klesá tempem přímo raketovým.
Zachytil jsem také informaci, že jste se pokusil zpochybnit hlasování jménem celého poslaneckého klubu vaší strany. To je poprvé, co se někomu povedla takováto blamáž.
Jinak bych nechtěl být ve vaší kůži ani náhodou. Jestlipak jste si už zašel v Suché Lozi do hospody, abyste na vlastní uši slyšel hlas lidu? Pokud ne, tak to udělejte co nejdřív. Ale bez ochranky tam nelezte, radím vám dobře.
28. 02. 2011 | 14:58

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
třeba sláveček sobotka si postavil za poslanecké náhrady barák. měl by ty peníze vrátit a poslat teba duchodcum.
28. 02. 2011 | 14:47
----------------------
Například vám, důchodče s nickem hoven? Teda když už jste se tady sám prohlásil za "lůzu."
28. 02. 2011 | 15:03

VL napsal(a):

Politika asociální TOP 09 povede k utrpení statisíců lidí. Měl byste se spíše stydět za účast ve zločinecké TOP 09, než žádat pochvalu.
28. 02. 2011 | 15:03

Luba napsal(a):

A jéje ...
Gazdík už je tady taky!

Pane Stejskale,
ještě byste mohl angažovat malýho Kopase, ať je panoptikum úplné ...

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10313292626-obcan-kopas/21056226688/
28. 02. 2011 | 15:08

ld napsal(a):

Vico,

zdravím! Co říkají U Grobiána na počiny Gazdíkovců?
28. 02. 2011 | 15:09

Tunel napsal(a):

Schováváte se za parlamentní praktiky a zajeté koleje a přitom se účastníte oné 118 která je prorostlá korupcí.
Karel Kryl by Vám p.Gazdíku (a nejen Vám) udělil diagnózu "Institualizovaná omezenost" definice zní:
Blblost a blbství musí mít vždy instituce, musí být závazné. Musí mít symboly. Jako Ďábel má stejné symboly jako Bůh a snaží se podobat Bohu, chce se blbec podobat chytrému. a staví si instituci, která zabrání chytrému, aby mu jeho instituci ohrožoval. Instituce se stává tím nejdůležitějším a má své znaky. Posléze končí to, co prostě byla instituce, ale znaky zůstávají. Nemusí tedy člověk věřit, ale musí plnit úkoly instituce a ctít znaky instituce."
www.youtube.com/watch?v=uPfZGRcmwZo
28. 02. 2011 | 15:10

s.stabajzna napsal(a):

Pane Gazdíku,ve sněmovně jste už dost dlouhou dobu, aby jste věděl, jak fungují některé mechanismy. Tzv. expertné slouží poslancům a senátorům ke zkvalitnění jejich práce - za tyto peníze si můžou "zaplatit" odborníka, který jim zpracuje např. legislativní stanovisko k nějakému zákonu. Za to pak odborník dostane zaplaceno na základě smlouvy o dílo.Fakturu, kterou odborník vystaví poslanec podepíše. Z toho tedy vyplývá, že poslanec a senátor MUSÍ vědět, za co a proč čerpal své "expertné". Jen ovce, které to někdo přikáže shora, se o to nestará.Tak jak je to s Vámi pane Gazdík?
28. 02. 2011 | 15:10

hoven napsal(a):

marcus agripa
já bych dal poslancum mzdu a s tou at si dělají, co chtějí, třeba at chodí do bordelu. žadne nahrady, žadne pronajmy, žadne jízdné. pokud nějaký mimopražský poslanec nechce platit ze sveho 80 tisícového platu podnájem, at nekandiduje do parlamentu. muže se živit třeba jako pokladní v tescu.
28. 02. 2011 | 15:10

hoven napsal(a):

dočekal,
lůza je termín pro nemajetné lidi. já ale ten termín používám pro slabomyslné. takže došlo k nedorozumění. neposuzuju lidi podle toho, kolik mají peněz. to mě nikdy nezajímalo, to bych byl jako sockomunisti. je to určitý druh levicového rasismu, dělit lidi na boháte a chudé, který stál životy miliony nevinných lidí. takže od tedka budu používat slovní spojení mozková lůza, nebo duševní lůza. pro váš klid.
28. 02. 2011 | 15:18

jo napsal(a):

Však se podívejte s jakou zlodějskou chátrou jste v partaji...
28. 02. 2011 | 15:19

Koplkop napsal(a):

zdenekb
Dost možná. A třeba něco udělá i v parlamentu. Všichni řvete, že poslance je nutno vyměnit, a když tam přijde někdo kdo to chce dělat jinak, tak je podle Vás stejně lump. Pokud jsem pochopil, jediný ze zdejších diskutujících (MUDr. Pavel Poštulka napsal(a):) s ním přišel do styku a chválí jej. Ostatní? Těm stačí stejně jako Vám že je v parlamentu.
28. 02. 2011 | 15:22

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
dočekal,
lůza je termín pro nemajetné lidi. já ale ten termín používám pro slabomyslné. takže došlo k nedorozumění. neposuzuju lidi podle toho, kolik mají peněz. to mě nikdy nezajímalo, to bych byl jako sockomunisti. je to určitý druh levicového rasismu, dělit lidi na boháte a chudé, který stál životy miliony nevinných lidí. takže od tedka budu používat slovní spojení mozková lůza, nebo duševní lůza. pro váš klid.
28. 02. 2011 | 15:18
-----------------------
Budete se možná divit, ale vůbec poprvé s vámi souhlasím a to dokonce bez výhrad.
Popsal jste se velice výstižně. Vy jste se tady totiž za tu "lůzu" před časem sám prohlásil.
28. 02. 2011 | 15:23

Tenco napsal(a):

systém "caucus"
"...Podnětem byla demokratizace volebního práva. Aby byly získány masy, bylo nutné uvést do pohybu obrovský aparát demokraticky vyhlížejících seskupení, v každé čvrti ustavit volební spolek, udržet v chodu provoz a všechno důkladně byrokratizovat.....Hnací silou byly místní kruhy zaintresované především na komunální politice, která je všude zdrojem nejtučnějších hmotných šancí a ty přinesly na prvním místě finanční prostředky....Výsledkem byla centralizace veškeré moci v rukou několika osob a nakonec jedince, který stál v čele strany.
Co této mašinerii dopomohlo tak rychle k vítězství nad honoracemi ...byla pevná víra mas v etický obsah jeho politiky a především v etický charakter jeho osobnosti.
V politice se objevil césaristicko-plebiscitní prvek...
...Jaký byl efekt celého systému ?...parlamentáři s výjimkou několika členů kabinetu (a několika podivínů) normálně nejsou ničím jiným než dobře disiplinovaným stádem....

/Max Weber o politickém systému v Anglii na sklonku 19. !!! století - ze stati "Politika jako povolání/

Situace u nás je o to absurdnější, že "honorace"....
:----()
28. 02. 2011 | 15:25

Luba napsal(a):

Pane Gazdíku,
děkuji, že jste nás obeznámil se strastmi a ústrky, které musíte dennodenně snášet a tvrdostí chlebíčku poslaneckého.
Co jiného do Vás taky čekat, než sebeprezentaci, že ano?

V příštím článku byste mohl popsat, co dobrého jste si dal v parlamentní kantýně, jestli se družíte jen sami mezi ťopíky, nebo si zavdáte i s oranžany a veverkami, jestli chodíte chlastat s Kalouskem, nebo momentálně mentálně abstinujete, atd., atd.
28. 02. 2011 | 15:43

Nemo napsal(a):

Gazdíku, název vašeho blogu bez otazníku je pravdivý. Bohužel.
28. 02. 2011 | 15:45

Bazzy napsal(a):

Já bych to neviděl zase tak černě, jako kolegové přede mnou, pane Gazdíku. Držím Vám palce, snažte se něco změnit a zůstaňte člověkem.
28. 02. 2011 | 15:47

hoven napsal(a):

dočekal,
no vidíte, jakou máte radost. a to vam ještě pan inženýr kalousek zvalorizuje důchody. nic už vam, kromě duševního zdraví, nebude chybět.
28. 02. 2011 | 15:51

Tenco napsal(a):

"..Boss je pro organizaci strany nepostradatelný. ta je centralizovaná v jeho rukou a on podstatnou měrou obstarává prostředky....z úplatků a ze spropitného. Kdo chce beztrestně přestoupit některý z četných zákonů, potřebuje, aby bossové zamhouřili oko a musí jim zaplatit. Jinak mu určitě vzniknou nepříjemnosti....Boss je nepostradatelný jako přímý příjemce peněz od velkých finančních magnátů. ti by peníze na volební účely vůbec nesvěřili žádnému placenému zaměstnanci strany, nebo člověku, kterýmusí veřejně skládat účty..
..Úřady se rozdělují především podle služeb pro stranu....
...Zde se tedy jedná o silně kapitalistický, shora dolů důkladně proorganizovaný stranický provoz, opírající se také o velice pevné, na způsob řádů organizované kluby, které ...usilují o dosažení zisku prostřednictvím politického ovládnutí především komunálních správ, důležitého objektu vykořisťování...

/Ze stejné stati Maxe Webera - tentokrát o politice v USA na skolnku 19. !!! stol./

U nás je situace o to absurdnější, že boss....
28. 02. 2011 | 15:52

Pepik Z napsal(a):

A co občané v Suché Lozi, také nadávají? Pokud ano, měl by jste se zamyslet. Očekávám váš vládní návrh proti poskytování nesouměřitelných prostředků vydávaných státem na hlavu v Suché Lozi a v Praze. To byl asi hlavní důvod, proč vás občané volili. Dělejte něco pro obyčejné lidi a budete oblíbený u nás, tam dole.
28. 02. 2011 | 15:52

zdenekb napsal(a):

Koplkop:

Omyl, nenapsal jsem, že je p.Gazdík lump. Dokonce věřím p.Poštulkovi, že může být při osobním kontkatu vstřícný a sympatický.
Problém je, že tí "noví poslanci" jsou sdružení v jedné straně s lety prověřenými skutečnými lumpy, a to se potom té "novosti" a "čistotě úmyslů" věří dost ztěžka...

Zároveň, jak už někdo napsal výše, metoda totálního válcování opozice, kterou trojkolka předvádí, žádný (tolik slibovaný) NOVÝ POLITICKÝ STYL nepřináší...
28. 02. 2011 | 15:56

Tenco napsal(a):

Petr Gazdík
KOnzervativní odhady zločinného vyvádění peněz z veřejných rozpočtů a nákladů na špatnou správu země /Btw - bratra Kalouska jistě znáte a jeho politickou kariéru též, že ??/, tedy konzervativní odhady jsou někde kolem 60 mlrd. korun. Pesimisté hovoří až o 180 mlrd. Kč.
Kolik jste těma náhradama ušetřili, pane Gazdíku ?
Znáte ten údaj aspoň ? Nebo musíte zavolat exbratru Kalouskovi ?

A pane Gazdíku - odkdy je daň šetřením ? Respektive jak se má zdanění náhrad k onomu zločinnému vyvádění peněz ze státního a komunálního rozpočtu ?
Apropo - z každé daně prý stát užere 50 %. To jen na okraj - až nás začnete ohromovat, jakým přínosem je vaše práce pro fiskál.

Tak nasypte sem ten poměr - v absolutních částkách.
Pane exučiteli.

Pane poslanče, okrádat občany formou zvyšování daní /teď píšu o DPH/ umí každý magor a zmetek.
Dohledejte ty stamiliardy.

A pak sem přijďte kázat a žadonit o pochvalu.

Pak ji vám vysloví každý.
28. 02. 2011 | 16:00

drwilson napsal(a):

Gazdíku, Gazdíku myslím, že jako starosta či učitel jsi nemohl krást tolik, co teď Tehdy jsi nepřipravil tisíce lidí o práci, peníze atd. atd. A nekryl jsi svým hlasováním statisícové odměny fešným, byť nevzdělaným studentko/ředitelkám. .... Takže se nediv.
Kdybys měl trochu cti v tělě, už bys rezignoval, ovšem přijít o takové peníze, to ty ne...
28. 02. 2011 | 16:09

franťýk napsal(a):

Koplkop
nevím, jestlim jste někdy poslouchal vystoupení pana poslance. Já jsem jej slyšel hovořit právě na tém KSČM. Skoro jsem se lekl, zda je rok 2011 nebo 1950. Takovou úroveň totiž ty jeho řeči měly. Takže netvrďte, že takový poslanec může v parlamentu něco změnit.
28. 02. 2011 | 16:10

karela napsal(a):

Nechápu, jak se to může jmenovat TOP a starostové, když už starostové po většině nejste? To tam vždycky místo vás nastoupí ti noví starostové, nebo už budete do smrti starosta, jako je u nás do smrti prezident? A co se týče vaší prezentace, tuhle jste byl v televizi mezi nějakolika šoumeny, v zadní řadě a fakt bylo trapné, jak jste tam vykukoval a posouval se, aby vás máma viděla, když už vypadáte jak vypadáte, vyjeveně, tak si aspoň tolik nevykukujte.
28. 02. 2011 | 16:10

Petr186 napsal(a):

Ale Gazdíku, tebe Kalousek s knížetem poplácají po zádech, "děláš to dobře Petříku, jsi náš člověk", a ty jim za to odhlasuješ i zplynování vlastní babičky v rámci důchodové reformy
28. 02. 2011 | 16:12

Xury napsal(a):

Pro autora:
obávám se, že na nějaké velké zlepšení se těšit moc nemůžete. Jednak poslanci vládních stran jsou vždycky v očích příznivců opozice "gaunery" a jednak ti poslanci, kteří si ze své funkce udělali živnost, se budou snažit o to, aby PS i politika jako taková měly co nejhorší pověst, protože tím si automaticky snižují konkurenci. Chápu, že vás ta situace deptá, ale doufám, že nejen vy ale i ti ostatní, kteří se pokouší něco změnit k lepšímu, vydrží a nenechají se znechutit.
28. 02. 2011 | 16:13

Jája napsal(a):

Gazdíku, vystudovat učitelství, to je asi tolik, jako dříve mít maturitu na SPŠ. Je známo, že swoudčasní učitele neumí nic,jenom kecat a vy jste toho djasným dokladem.
28. 02. 2011 | 16:14

Pepa z depa napsal(a):

Milý pane Gazdíku, co si o vás myslí pracující občané ČR se nejlépe dozvíte na www.vymenilijsmepolitiky.cz a také se dozvíte co s vámi mají v úmyslu OBČANSKÉ INICIATIVY. A také jak se dělá HEDVÁBNÁ ZMĚNA, kdo, co, kde, kdy, jak, s čím a proč se bude konat GENERÁLNÍ STÁVKA a co bude potom než dojde k uspořádání státu na OBČANSKOU SPOLEČNOST a hlavně podle čeho, že? Tak to vám vyrazí asi již dech, protože je již připraven návrh nové OBČANSKÉ ÚSTAVY ČR, kterou připravilo Hnutí za přímou demokracii /HzPD/. No vře to v NAŠÍ KRÁSNÉ VLASTI již klokotem a vaří se to, přijde na to, a sežere to ten komu tato VLAST PATŘÍ a to je OBČANÉ ČR, kteří jsou dle ÚSTAVY ČR jedinými právoplatnými VLÁDCI A MOCIPÁNI. No a řečí již bylo dosti a teď přichází doba konání a skvělých činů. Blaničtí rytíři jsou již venku z Blaníku a jsou jich milióny a teď klidně můžete hádat KDO TO JE? My to víme a nepovíme, najděte si to sami na výše uvedené adrese. Tak zatím 4. odboj a Pepa z depa.
28. 02. 2011 | 16:14

dennis napsal(a):

Pane poslance,
nic o Vas nevim, a presto a z casti prave proto mi Vase slova prisla docela uprimna a docela mila. Vy osobne si treba zaslouzite vic nez jeden priznivy hlas v diskusi, problem ovsem spociva v tom, ze dvacet let marneho cekani na parlament a na vladu podle Vasich i nasich predstav je prilis dlouha doba marneho cekani.

Jiste i v prvnim parlamentu i senatu Ceske republiky byli take slusni a poctivi lide. Ale za tech dvacet let se ustalil stav, kdy krivdy a lumparny se staly celospolecensky rozsirenym jevem a nevymahatelnost prava se stala charakteristikou teto doby. Nemelo by Vas sklicovat, ze se na Vas sesypou diskuteri nikoli s otazkami, co je Vasi ambici v parlamentni praci, ale s otazkami, jak se vyrovnavate s vyvolavanim zdani ustavni nouze, s neomalenym ignorovanim opozice v parlamentnich diskuzich , jak se Vam spolupracuje s Vasimi stranickymi kolegy, kteri v ocich volicu maji povest recyklovanych dinosauru. Nejenom ze Cesi jsou skoupi na pochvalu, ale take nereprezentativni skladba diskuteru na netu neumoznuji si udelat predstavu blizkou k nalade v narode, prece jen i tato diskuse dava tusit, ze jste se stal poslancem v docela slozite dobe. V dobe, kdy se nadseni pro parlamentni a tim i vladni politiku u volicu bude jen velmi obtizne sklizet.
28. 02. 2011 | 16:15

Monika2 napsal(a):

Dobrý den, pane Gazdíku!
Přiznám se, že o Vaší práci jako poslance mnoho nevím, nesledovala jsem ji. Ale už vím, proč je lepší nečíst diskuse. Uklidňuje mě víra, že většina rozumně uvažujícíhc lidí se tu zdrží zbytečných komentářů, a tak zůstane jen jed a neštěstí lidí, kteří mají potřebu je někde ventilovat. Že je toho jedu tolik,mě někdy děsí. Snad se jím navzájem nezahubíme.
Ať pracujete jakkoli, můj obdiv máte v tom, že jste do toho boje šel. Nedělám si iluze, kolik lidí se v parlamentu zblázní, pokud se jim to nepřihodilo předtím.
28. 02. 2011 | 16:17

drozd kvíčala, pěvec napsal(a):

gazdíku, tvůj žalozpěv mne takřka rozplakal. Zřejmě bude lepší, když se vzdáš mandátu poslance a půjdeš zpátky starostovat. A sekundárně nás přestaneš oblažovat svými projevy téměř jakešovského střihu, tj, proč nás lidi nemají rádi, beee.
28. 02. 2011 | 16:17

fred napsal(a):

Pane Gazdíku, Vy musíte být náruživý masochista. Nebo jste opravdu netušil, co se na Vás přižene??
28. 02. 2011 | 16:17

Veterán napsal(a):

Vítěz voleb, strana dramatiků strašících Řeckem a dluhy vesmírné velikosti TOP09 na svých stránkách (http://www.top09.cz/proc-nas-volit/volebni-program/volebni-program-2010/hospodarska-politika-1351.html#prostredi) v sekci Hospodářská politika nemá o v Evropě skoro unikátním experimentu jedné sazby DPH ani řádku, za to najdeme zde tyto formulace „snížení státních příspěvků politickým stranám o 50 % po dobu tří let“, „důchody v roce 2011 ponechat bez valorizace, v následujících letech valorizovat dle stávajícího mechanismu“, což je v příkrém rozporu s posledními tvrzeními, kdy dopad zvýšení DPH chce kolace řešit valorizací důchodů. Za nesmírně zajímavou část lze považovat tu, kde se strana TOP09 zavazuje nezrušit daňové výjimky v těchto oblastech: „podpora vědy a výzkumu, podpora rodin s dětmi, odpovědnost vůči slabým a potřebným, odpovědnost vůči vlastnímu bydlení, odpovědnost vůči vlastnímu vzdělání a odpovědnost vůči vlastnímu stáří.“ Hrubá silová změna DPH zasáhne především rodiny s dětmi, slabé a potřebné, snaha zrušit podporu hypotečních úvěrů zasáhne všechny příjemce hypotečních úvěrů retroaktivně, vzdělání zdraží a důchody? Za této konstelace se jich dnešním 35 nemají sebemenší šanci dožít.

Jak to vidí ODS? Deklaruje se jako konzervativní strana, rozumím tomu tak, že respektuje a lpí na tradičních hodnotách, chrání zájmy českého podnikatelského sektoru, činorodě plodí nástroje pro podporu zaměstnanosti a podnikání, včetně oduševnělého boje za vymahatelnost práva. Je tomu opravdu tak? Proklamace „Korupci nebudeme tolerovat ve vládě ani v ODS“ musí znít na Ministerstvu obrany jako amerikumilující song Vlasty Parkanové. Z formulace „ODS není sázkou do neznáma ani experiment“ mne mrazí na zádech, ale největší perlou je formulace „Hlavním soupeřem jsou stoupenci zadlužování a vysokých daní“, která v podstatě manifestuje schizofrenii ODS, kde je ODS sama sobě největším nepřítelem. V celém volebním programu nenajdeme ani řádek o sjednocování DPH na 20%.

A co na to nováček Věci údajně Veřejné? Opět její volební program (http://www.veciverejne.cz/program-vv-ekonomika.html) v sekci Ekonomika o sjednocení DPH nehovoří ani písmeno, zato zde najdeme toto: „Daň z přidané hodnoty – ponechat pro následující dva roky sazby 10% a 20%“, „Jsme pro zavádění nových norem a zákonů pouze tam, kde existuje jejich reálná potřeba, nechceme měnit to, co je funkční a efektivní“ a taky toto: „…zavést progresivní daň pro nejvyšší příjmové skupiny, konkrétně 25% pro příjmy nad šestinásobek průměrné hrubé měsíční mzdy (zhruba 145 tisíc korun).“ Kromě jiných proklamací, o kterých volič skoro rok po volbách ani neslyšel, tudíž už ani neuslyší, je zde opět patrný kontrast novotvaru jedné sazby DPH, který vznikl zázračně rychle. Možná stejně zázračně, jak jsou rychle publikovány nejrůznější studie dopadů zvýšení a sjednocení DPH na jednotlivé sociologické skupiny od zázračných analytiků.

Pro motejlek.com Robert Masarovič, masarovic@restrukturalizace.eu

A vy se pane poslanče divíte tomu, co si o vás veřejnost myslí? Vždyť jste podvedli pravici i levici.
28. 02. 2011 | 16:22

Železnohorský napsal(a):

Pane autore, možná jste dobrý poslanec, ale mediálně nic moc. Místo slohového cvičení žáka páté třídy jste tady měl publikovat fakta: Udělal jsem jako poslanec to, to a to a dopadlo to tak, tak a takhle. Pokud tu budete psát v obecné rovině, navíc tak, aby se to nedalo ověřit (jako váš přízivec MUDr. Poštůlka - v "jisté věci" mi pomohl), pak zůstanete ve stejném pytli, ať se vám to líbí nebo ne. Jen mě udivuje, že jako bývalý učitel nevíte nic o Komenského: Názorně, názorně, názorně...
28. 02. 2011 | 16:22

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad fred
Není. Tedy masochista.
On totiž jen vylepil nástěnku.
Propagandu.
O to smutnější, že formou sebechvály.
28. 02. 2011 | 16:22

Terry napsal(a):

Do rukou jim hrají i příklady z nedávné doby.

Když si v minulosti poslanci "omylem" zvýšili platy, tak se všichni (hlavně byl slyšet Kalousek) "dušovali", že hned na příští schůzi vše vrátí zpět. A co myslíte?

Správně... :-))

Prvním varováním o vztahu k "demokracii" prvních "demokraticky" zvolených poslanců (rok 1990) bylo jedno z prvních rozhodnutí O ZVÝŠENÍ PLATŮ POSLANCŮ (tehdy z cca 7 tis na 14 tisíc korun); ještě nic neudělali, stát byl v polistopadovém marasmu, ale ONI hned věděli, že ve srovnání s poslanci ve SRN "MAJÍ MÁLO".

A už tehdy jsem si - jako zakladatel OF ve státním podniku v listopadu 1989 - říkal: "A je to zase v prd...". Dvacetiletý vývoj (rozkradení, vytunelování, obrovského zadlužení státu, obrovské korupce) mě dával a dává zapravdu.

Jediní, kdo bohatnou, jsou politici a mafiáni.

Hlavně že
"Máme demokracii, ne, vole?!"

Spíše POSTDEMOKRACII...
28. 02. 2011 | 16:24

Boethius napsal(a):

Vzpomínám si, jak jste chvíli po volbách v přímém přenosu zdůvodňoval, že samozřejmě žádné peníze od p. Bakaly vracet nebudete, byť strana před volbami ujišťovala, že si nikdy žádné nevezme. Vypadal jste při tom sice ještě trochu blbě, ale vysvětlit protimluv už jste tehdy uměl jakostně, jako starý, dobrý ostřílený činovník..
28. 02. 2011 | 16:25

Tenco napsal(a):

Veterán
Díky za fakta.
Dobré připomenout panu Gazdíkovi program, kterým obelhal voliče.

"...Jaký byl efekt celého systému ?...parlamentáři s výjimkou několika členů kabinetu (a několika podivínů) normálně nejsou ničím jiným než dobře disiplinovaným stádem...."
/Max Weber/
28. 02. 2011 | 16:25

SansLogique napsal(a):

Já pana Gazdíka taky pokládám za slušného člověka. Předpokládám, že on je fakt tak strašlivě prostá duše, jakou ze sebe dělá... Ostatně, titul Mistr republiky v náběhu na vidle už má od doby legendární věty "Utekly mi všechny ženy, co mám dělat?" a každým dalším vystoupením titul obhajuje.
Tož tak synku, škoda, že jsi tam v tý Suchý Lozi nezaslechl něco o užitečných idiotech...
28. 02. 2011 | 16:27

ura napsal(a):

Pane Gazdík, Vaše vystupování a trapné papouškování po bratru Kalouskovi, je mi z celé duše protivné. Nechtějte, aby si Vás lidé vážili, když se spojíte s takovými charaktery, jako jsou Kalousek, Severa, Parkanová a ten bývalý komunista ze senátu, jehož jméno si ani nepamatuji!!! Přece víte, že zakázat KSČ je mistrný tah Kalouska proti ODS. Ta před volbami nebude mít občanům vůbec co nabídnout (jedině nějaké drobné z nakradených miliard)a proti komu mobilizovat!! Tím, co činíte, jste se zcela pasoval na úroveň jmenovaných pseudopolitiků. Nedivte se, že už ani v okolí Uherského Brodu Vás moc lidé NEMUSÍ!!!
28. 02. 2011 | 16:29

Petr z Tábora napsal(a):

Pane Gazdíku, já jsem uznalý a chválím poslance za Vámi uváděné příklady. Navíc si myslím, že dobře fungující zákonodárné sbory by se nám vyplatily i při dvojnásobných platech poslanců.-

Teď mi vysvětlete, proč mezi takovými rozumnými lidmi se zřejmě chystá sešikovat 118 poslanců k odhlasování navýšení DPH na víceméně jednotných 20%? Místo dobře zdůvodněného vyváženého částečného navýšení, které by pochopila přemýšlivější část občanů, chystáte bolševické bouchnutí do stolu s prosazením 20%DPH a paskvilu na důchodovou reformu.
>Potřebujete tolik peněz na důchodovou reformu? - nikoli, stačilo by méně.
>Další lidi dostanete do sociální sítě a ochudíte střední vrstvu na které leží většina příjmů státu.Chudí lidé vnitřní spotřebu státu ještě sníží.
> Proč vzdáváte příští volební boj a chystáte drtivé vítězství ČSSD? Při tom jí to vlastně darujete, protože ani ta není v nejlepší kondici.
To co si myslím o vaší (=ODS+TOP09+VV) politické inteligenci by mi musel administrátor smazat. Jinak pěkné jaro.
28. 02. 2011 | 16:30

Vico napsal(a):

Id : Pro našeho politologa Palivce z hospody U grobiána je Gazdík ze Suché Lozi pod jeho rozlišovací schopností/pokud je střízlivej/. Po dvaceti zelených se však jeho politologický zrak změní ve známé "sokolí oko", čehož jsem včera využil.

Palivec na hraně mezi životem a klinickou smrtí z otravy alkoholem řekl, že do Gazdíka moc nevidí.Von říká, že je za nezávislé a zároveň se prezentuje jako strana vyhraněně konzervativně-liberální.Takže von je zhruba tak nezávislej jak je Kalousek nezávislej na Rathových kapkách.

Jak tak Palivec koukl do zpola vypité flašky zelené, vzpomněl si, že lídrem "Nezávislých" do "evropských voleb" byl senátor Štětina. Dříve za Zelené, nyní za "konzervativně-liberální nezávisle závislé Starosty".

Než náš Palivec usnul, tak cosi zažbrblal, že ten kluk ze suchého v nose to s námi myslí upřímně.

Kdyby mu píár expert Hrabovský měl vymyslet heslo, asi by znělo:

Až budou v Parlamentu samí "starostové", nebudou tam poslanci.
28. 02. 2011 | 16:34

Vlkodav napsal(a):

Pane poslanče vydržte, dělejte poslancování dle svého nejlepšího svědomí a buďte vděčen za každou pochvalu. Od medií ji nečekejte, jé módní na politiky nadávat a media poslouchají masy.
Vy, jako politik, jste povinován dělat to, čemu věříte, i když víte (teď už jistě), že je to práce těžká a nebudete za ni pochválen, spíš naopak.
Ale vydržte, jinak se pověst povolání politik nezlepší a hrozí, že do politiky čestní a správní lidé nebudou chtít.
Za sebe osobně Vám děkuji.
28. 02. 2011 | 16:40

ld napsal(a):

Vico,

:-)
28. 02. 2011 | 16:43

zemedelec napsal(a):

Můj názor,myslím že urazil hodne dobrých starostů a starostek.To je ale divné,my si přece volíme poslance,aby opravdu řádne a poctivě pracovali.To se máme blahem pos....kdyby náhodou neco dobrého schválili.Co můžu zatím říci,ani ň zaco bychom je mohli pochválit.Jenom se ho zeptám,na postoj ohledne akcii na držitele.Pro hoven by mohl odepsat,co on činí ze svíma náhradama.
28. 02. 2011 | 16:43

Jedla napsal(a):

Občas tu blogovala Vaše kolegyně ze Starostů Veronika Vendlová. Nikdy jsem nepochopil, co vy starostové hledáte na hromádce s Kalouskem a jinými ex-lidovci, kteří jako krysy opustili potápějící se loď KDU-ČSL v domění, že s knížetem /který ve věci vlastního prospěchu (kladného vyřízení restitucí) přiznal uplácení (s námitkou promlčení zločinu v téže větě)/ vykukujícím přes rameno lidoveckých kandidátů, koupili si odpustek předchozích hříchů.

No dobrá. Jste topinkář a současně nejste topinkář. Chcete být chválen za úctyhodnou starostenskou botu z pohádky o Rumcajsovi (o tom pravém Rumcajsovi od Václava Čtvrtka), a současně odmítáte nést odpovědnost za zločiny svého volebního uskupení, TOP 09. A že jsou to zločiny, od dob fašismu v Evropě nevídané; Gottwald je proti Vám bábovička z navlhlého písečku s blátíčkem na břehu Mácháče. Znárodnění i kolektivizace jsou ničím proti Vašim "reformám". Máme Vás chválit? Neobhajuji Gottwalda, a vím, že jeho obhajobou nemohl být Heidrich. Ale to bylo jen pár let po sobě! Proč si myslíte vy, že jsou Vám zločiny předem odpuštěny, neboť Vaší obhajobou je Gottwald? Z půle minulého století!

Posílám Vám Kryla. "Civíme lačně na měďáky, my, Gottwaldovi vnuci, a nadáváme na měšťáky, tvoříce revoluci." (Karel Kryl: Pasážová revolta). Je to o Vás. O Starostech i o TOP 09.
http://www.youtube.com/watch?v=SY2OuoZyF5w&feature=related

Tu písničku máte místo té pochvaly, co jako ex-učitel žádáte. Učitelům je z Vaší vlády ...
28. 02. 2011 | 16:47

Pavel napsal(a):

Pane Gazdíku, držím palce, ale nedivte se, parlament má opravdu špatnou pověst. Zdaleka nejde jen o vyžírky, ale i o "kvalitu" legislativy a pověst politickcýh stran, které v parlamentu sedí
28. 02. 2011 | 16:52

myrta napsal(a):

.....mezi poslanci jsou objektivně
lidé,kteří svého mandátu všemožně zneužívají...... vaše slova p.Gazdík.
Co jste proti tomu udělal?Vystoupil s kritikou?Co uděláte v kauze "dubajského Suchánka"?Proč je mezi poslanci tolik lobbystů?Nebyla by tam vaše parketa místo planého boje proti např.KSČM?Opravdu nemáte žádnou kritiku k deformám vašeho Kalouska? Pak se nedivte zdejším diskutujícím,že vás nazývají "užitečným idiotem".
28. 02. 2011 | 16:53

krok napsal(a):

hmm, tak si pan poslanec postěžoval, my tu jeho supliku poctivě zhodnotili a?..autor se ani neráčí zastavit a přispět svou troškou do mlýny:))..a o tom to je..papláš něco řekne a nézor ostatních je nepodstatný..vždyť on byl zvolen z vůle lidu a jeho jménem taky promlouvá:))
28. 02. 2011 | 16:53

Ivan napsal(a):

Pane Gazdík, sebechvála smrdí, jako odér z vašeho článka čpí.
Někdy méně je více. Nemyjte se takto na veřejnosti, to není etické. Divím se, že jako učiteli Vám to nedošlo. Neznám Vás, proto posuzuji Vás jen podle Vámi uvedeného příspěvku. Zatím jste toho moc nedokázal, chápu, že nemohl. Tedy pro příští články Vám doporučuji. Jako učitel se ujměte téma vzdělanosti tohoto národa a co proto uděláte a snad se v reakcích na tento Váš článek, dozvite i názory jak na to. Ale takto mi to připomíná vojnu, kdy jste byl pověřen umývat rajony. Pokud máte na víc tak to dokažte a neplačte!
28. 02. 2011 | 16:54

zdenekb napsal(a):

Monika, dennis:

Myslím, že připomínky k:

- neplnění vlastního programu
- mimořádně odpudivým figurám, s kterými "NOVÍ" poslanci neváhají spolupracovat, ba i spolupartajničit
- ignorování jakýchkoliv názorů opozice (a tedy významné části občanů ČR)

...jsou zcela namístě.
Nevím, proč to máte za "plivání jedovatých slin".
28. 02. 2011 | 16:56

Miroň napsal(a):

Jěště má gumáky od kuřinců a už ze sebe dělá státotvorce.Před volbami se obklopovali Řeckem co nám hrozí za levice a nyní jsme v tam i s TOPi SS.Souhlasí s platy v 1měsíci zaměstmání,že chodí do práce se dá 100000 odměna,milionové odměny na MO,MD,MV ajinde.Proti tomu ni slova,aby zakryli kauzy Vondry, Drobila aj. to veřejně nevystupuje.Pouze se chce medialně zviditelnit zrušením komančů. Je to vlezdoprdelka!!!
28. 02. 2011 | 16:58

Sims. napsal(a):

Pane Gazdíku mám dvě věci:
1. Ono řídit vísku Horní Dolní s rozpočtem 100,-.Kč není zase až tak těžké. Velmi často jsou úspěšnými starosty malých osad i úplně "obyčejní" lidé, kterým nechybí coommon sense. Ve vládě se očekává již trochu více, ale jak je vidět podle vládnutí naší partičky toho zdravého selského rozumu se jim často nedostává.
2. Docela jste se mi líbil, když jste vyřkl predikci přežití této vlády 50 na 50 - to byla Vaše slova s rozhovoru s redaktorem Němcem. Kéž byste měl pravdu a přitom Vás ujišťuji, že nejsem příznivec sociální demokracie či komunistů - já jsem především příznivec slušnosti a tu nikde moc nevidím.
28. 02. 2011 | 17:03

mia napsal(a):

Pane Gazdíku,ve vaší funkci nikdy neočekávejte vděčnost,podívejte se jak se na vás sesypou...Pište věcně a neosobně o úspěších, takhle je vidět,že jste zranitelný. O vaší činnosti nic nevím,ale jste mladý.Vydržte a nabírejte zkušenosti,třeba se vám jednou povede něco zásadního.držím palce
28. 02. 2011 | 17:18

blog jak od jakeše napsal(a):

k tvé poslední větě, gazdíku: Ano, je to troufalé. Pokud toužíš po pochvale, neměl ses stát poslancem. Mimochodem, ve velkých firmách by ses pochvaly také nedočkal. Proč taky, když bys dělal svou práci. To jenom dobeš s nečasem jsou výjimky a odměňují své podřízené za to, že vůbec vykonávají svou práci (nečas odměnil svou sekretářku nagyovou).
28. 02. 2011 | 17:42

Jan napsal(a):

Oceňuji angažovanost pana Gazdíka v zastupitelstvech Staré Lozi, Krajském ve Zlíně, poslanecké sněmovně a v klubech a výborech těchto orgánů.Dále angažovanost v dozorčí radě nemocnice v Uherském Hradišti a soukromých společnostech.
28. 02. 2011 | 17:42

Jan Žura napsal(a):

Bože, Gazdíku, většina diskutujících má pravdu. Určitě Vám došlo, kteří. Jste trapná, nastrčená figurka.
28. 02. 2011 | 18:06

kutil napsal(a):

Ta nevyřčená výčitka pane Gazdíku, měla směřovat např. na vaše kolegy z top 09 z Jihlavy, co si pronajali kanceláře od svého předvolebního sponzora za cenu, jak na Václaváku. Jste všichni stejná nenažraná pakáž.
28. 02. 2011 | 18:09

MirekS napsal(a):

Pane Gazdíku,
K prvnímu odstavci:
Srovnejte si, jak jste vidět jako starosta a jak jste vidět jako poslanec (a jak "hmatatelné" výsledky jsou vidět z Vašeho působení). V PS je to asi o něčem dost "jiném", že...

K druhému odstavci:
Nemusí nutně jít o "házení poslanců do jednoho pytle", může jít o "celkový obraz poslanců" a přiznejte si, čím jste "tu horší půlku přebyl"...

Ke třetímu odstavci:
Co se takhle zamyslet nad platovým základem... Jinak šli jste do PS "za výdělkem"? Ale rozumím, ty média jsou tak nespravedlivá! To zdanění náhrad bylo fakt ze strany PS úmyslné?
Jinak doporučuji najít "objektivního novináře" a jemu poskytovat "exkluzivní zprávy (lépe informace)" a jinak PS má své webové stránky ne?

K ostatním odstavcům:
Myslím, že se ve veřejnosti objektivně najdou lidé, kteří jsou "hladoví" po úspěších PS. Ale asi jsou slepí a hluší a neschopní ten úspěch registrovat... Čemu tleskat, napovězte... A "na obzoru" obloha se "zamračuje" než aby se rozjasňovala...

Zdraví

MirekS
28. 02. 2011 | 18:10

Otázkář napsal(a):

Pane Gazdíku

možná máte tentokrát pravdu, ale po tom co jste předvedl v Otázkách VM při kauze Drobil Vám bohužel Vaši upřímnou snahu něco změnit příliš nevěřím
28. 02. 2011 | 18:15

FetaBrie napsal(a):

Vážený pane Gazdíku, domnívám se, že pláčete na nesprávném hrobě. Možná byste se měl zamyslet sám nad sebou a proč vlastně jste ve sněmovně. Za celou dobu jsem od Vás neslyšel nic, co by bylo ku prospěchu voličů Vaší strany. Stále papouškujete klišé Vašeho guru pana Kalouska ale žádné vlastní názory. Chápu, že nemůžete správně posoudit různé reformy, které Vaše souručenstvo chce provádět, ale je jistě dost různých odborníků a z jejich názorů můžete odvodit vlastní názory. Nedivte se tedy, že jste se zařadil svými postoji a jednáním mezi společnost, kterou dá se říci normální volič opovrhuje snad na malé vyjímky.
28. 02. 2011 | 18:18

Ožebračený Ovčan 89 napsal(a):

Pouze duševně postižený může volit STOP 09. Co český politik to Lhář, Podvodník a Zloděj! Hloupé české ovce - nejdřív cinkali - potom už jenom CVAKALI! Je až neuvěřitelné co všechno české stádo hloupých ovcí vydrží!
28. 02. 2011 | 18:23

Hugo napsal(a):

Je to těžký, on si myslí, že je slušnej.To že nepomáhá lidem a jde proti proudu ho bude zajímat jako nové staré Lidovce. čili až bude v pr deli. nebo po volbách nebude zvolen.
28. 02. 2011 | 18:34

noe napsal(a):

Ale kdepak, Petře, "darebákem a tupcem" (jak o sobě správně říkáte) jste se nestal "zvolením do sněmovny". Darebákem a tupcem jste musel být už dávno předtím - minimálně od té doby, kdy jste se rozhodl kandidovat za TOP 09, stranu "darebáků" (Kalousek) a "nenažraných tupců" (Schwarzenberg).
Jistě jste věděl o všech Kalouskových aférách na ministerstvu obrany i o tom, jak šikovně Schwarzenberg rozkradl z pozice státem dosazeného šéfa správní rady karlovarskou Becherovku - a jak ji potom zprivatizoval to vlastní kapsy.
A jak můžete přestat být "darebákem a tupcem"? Jedině tak, že dostanete Kalouska a Schwarzenberga (a jim podobné) rychle do "tepláků".
28. 02. 2011 | 18:36

Jan Havel napsal(a):

Chudák jeden zneuznaná, pan poslanec, člověka by hnedle rozplakal.

Půjde-li to takto dál, budou si poslanci muset založit odbory a spustit akci Děkujeme, odcházíme II. Engel jim jako čerstvý profík poradí.
28. 02. 2011 | 18:37

ukradená revoluce 89 napsal(a):

Jan Havel: pokud by se páni poslanci rozhodli sdtávkovat, měli by mou plnou podporu. Z jednoduchého důvodu, kdo nic nedělá, nic nezkazí a pro naši sněmovnu to platí dvojnásob. Nic by totiž nestačili zkřivit (z anglického curve - křivka)
28. 02. 2011 | 18:52

Taurus napsal(a):

Učitel po 42 letech praxe: -povolání učitele bylo vždy prezentováno jako "poslání". Pokud by jste v něm zůstal , tak bych očekával zcela jiný postoj. Není Váše kariera pouze snaha o vyšší finanční částky za odvedenou práci? Tím samozřejmě narážím na odměňování učitelů. Vaše nynější členství mi také nekonvertuje s Vaším původním povoláním.Můj švagr mi před lety nabízel kandidaturu senátora, to abych se z toho učitelského "srabu" konečně dostal . S pozdravem Taurus.
28. 02. 2011 | 18:59

Dočekal napsal(a):

Pár odkazů nejen pro nick "slaveček sobotka" a "lůza" hoven:

http://domaci.ihned.cz/c1-50710700-poslanec-roztocil-cenu-sve-kancelare-nechci-komentovat-je-takova-jaka-je

http://domaci.ihned.cz/c1-50711860-poslanec-ods-martinu-v-rodinnem-dome-asistenta-jsem-nahodou

http://domaci.ihned.cz/c1-50710480-poslanec-jirku-kdo-mi-plati-kancelar-presne-nevim-ptejte-se-krajskeho-sefa

http://domaci.ihned.cz/c1-50803450-male-domu-poslancu-pokracuji-statni-penize-za-kancelare-konci-u-znamych

To se nám to hoduje, když nám to blbí občané platí!
Třináct a půl tisíce měsíčně za pronájem místnosti 4 x 4 metry v Poličce? No, neberte to za ty prachy!
Teď jen doufám, že to nebude bráno jako nájemné v místě obvyklé. Já jen, že Ministerstvo pro místní rozvoj s několikaměsíčním zpožděním konečně vytvořilo takzvanou cenovou mapu.
28. 02. 2011 | 19:00

sosa napsal(a):

"Respektovaný starosta malé obce", jak se skromně označil, mohl mít úctu toliko v okolí Lopeníku, který je osídlen bytostmi, jež jsou produkty incestních vztahů, k nimž docházelo pro nemožnost kontaktů s civilisací (danou vysokou polohou lokality a jejím obklopením hlubokými lesy). Jediní tamní světaznalí obyvatelé jsou miškáři (zvěrokleštiči), jejichž duševní majetek je ovšem dán převážně profesním zájmem. Nuže, poslanec, vzešlý z tohoto prostředí a požívající tam úcty, zasluhuje respekt a uznání veškerého českého lidu.
28. 02. 2011 | 19:09

Pepa z depa napsal(a):

Milý autore, takhle si naběhnou na vidle všichni ti samozvaní 118 v blahém domnění, že bojují za většinu národa, víš? Tak aby jsi jim zkrátil trápení v jejich samolibosti, upozorni je na to, že existuje něco jako OBČANSKÁ INICIATIVA a vůbec všichni slušní a poctiví PRACUJÍCÍ OBČANÉ ČR, kteří svou vůli vyjadřují na stránkách www.vymenilijsmepolitiky.cz. Když tak jim to můžeme poslati na jejich e-maily, kdo je zná, že? Něco také šoupněme na hrad, aby tam neusnuli na vavřínech. Tak hezký večer přeje 4. odboj a Pepa z depa.
28. 02. 2011 | 19:11

Ondra napsal(a):

Tak reálné příjmy poslanců tedy spadly o 14 až 19 procent? Ale náhrady snad (už podle svého názvu) nemají fungovat jako nějaké extra prémie, ale jen jako úhrada nákladů spojených s výkonem zaměstnání. Zaveďte v parlamentu proplácení těchto nákladů proti předložení daňového dokladu, jako to dělá každá normální firma, a je vymalováno. Takto navíc bude snadné evidovat skutečné náklady a případně - zveřejněním příslušných dokladů - je i veřejně kontrolovat. Což jistě není nic nedemokratického ani nemravného.
Dělat z náhrad regulérní příjem a ještě tím argumentovat, jak jsme se my chudáci poslanci dobrovolně ožebračili, když jsme si je zdanili, je drzost, kterou lze vysvětlit snad jen tím, že autor takového tvrzení je prosťáček, který dosud šéfoval jen zapadlé horské vesnici kdesi na moravsko-slovenském pomezí. I když pravděpodobnější mi přijde, že jen velmi rychle přebral móresy svých starších kolegů "matadorů"...
28. 02. 2011 | 19:12

juvel napsal(a):

P.Gazdík, ještě loni jste byl respektovaný starosta malé obce a teď je z Vás nenažraný poslanec, jak sám uvádíte. A bude to už jen horší a horší.

Jedno moudré české přísloví říká "Nechoď Vašku s pány na led, mnohý případ známe, pán uklouzne a sedlák si nohu zláme". Myslíte, že Vám se to stát nemůže?
28. 02. 2011 | 19:15

wpettrich@seznam.cz napsal(a):

Starý pozorovatel

Vážení diskutující,vzájemnými replikami a způsobem argumentace pouze dosvědčujeme, že národní klasika „proti všem“ nás stále provází v trochu pozměněné podobě a to „všichni proti všem“. Rovněž heslo „Kdo nejde s námi, jde proti nám“ je zřejmě stále platné. Prosím,to nelze argumentovat bez toho, abychom oponenta ponižovali nebo uráželi? Když pana Gazdíka tak nestoudně bez věcných argument osočujete, dovoluji si položit otázku: Co udělal každý z vás pro to, aby se stav v této zemi zlepšil? Co jste v životě udělali ku prospěchu svých spoluobčanů ? Hledání viníků ve svém okolí nikoho z nás vlastní odpovědnosti za stav věcí nezbaví. Nebylo by přínosnější formulovat své názory rozumem a nikoliv emocemi?
Proč se neptáte těch, co měli zásadní vliv na rozprodání a rozkradení společného bohatství země? Kdo měl podpisové právo a z titulu nejvyšších představitelů jednotlivých ministerstev a vlády podepisoval výprodeje společného majetku této země? Kdo se zasadil o kapitalismus tak zvanou českou cestou? Kdo zavedl podvodné financování stran? Byl to snad Sing, nebo Báči? Každý má takovou vládu, jakou nechá vládnout. Naše národní tradice- předposranost a lhostejnost k věcem veřejným- nese své důsledky.
Dvacet minulých let kasínového kapitalismu vám nevadí, ale urážet poslance, který není ještě ani rok ve funkci a činit jej odpovědným za vzniklý marasmus pokládáte za angažovaný občanský postoj. Argumentovat z levicových nebo pravicových pozic je dle mého soudu holá pitomost. Záleží snad na tom,zda krade levicově smýšlející prospěchář nebo pravicově orientovaný kariérista? Profesionalita, odpovědnost, čestnost, prozíravost, jakož i nezneužívání svěřené funkce nemá s levopravým viděním světa nic společného. Odpusťte starému muži, že se tak rozohnil. Co ale naděláte se starým blbým realistickým idealistou. Zdraví Starý pozorovatel.
28. 02. 2011 | 19:16

děděkbabka napsal(a):

Pro veřejnou pozici je třeba osobnostně i lidsky dozrát...Sem patří i schopnost empatie s těmi , kterým hodlám sloužit. Ten recyklát , který reprezentujete , je čitelný jako slabikář. ODS a její svazácký spolek se zdiskreditoval , dosud skryté zálohy nastoupily k lovu na zdroje. Pane Gazdíku , těmto lidem už dnes nevěřím ani datum narození. Řekněte mi jediný relevantní důvod , proč mám věřit vám. Upřímě řečeno , moje snaha se dále bude soustředit na důležitější věci , např. jak v tomto Absurdistánu přežít jako důchodce. Ale máte jakýsi potenciál. Jak se tak na vás koukám na vobrázku , až bude nejhůř vyhledám vás. Třeba mi nejakou tu almužnu dáte.
Pro hoven a spol. : nejsem socka , tedy jak vy říkáte "nepodnikatelům", pracoval jsem celej život, na kontě i nějaký ten patent...Jen jsem nebyl dost vychcanej a bezohlednej...Věříte , milej hovne, že jsem na to hrdej?
28. 02. 2011 | 19:22

quido napsal(a):

Pane poslanče,pokud jste chtěl zůstat dál oblíbeným. měl jste hlasovat proti důvěře vládě. Už byste nebyl poslanec, ale v budoucnu by se Vám to vyplatilo. Takto jste se zařadil jednoznačně, nač ten pláč? Sledoval jsem to hlasování pečlivě, ale bylo to ubohé. Nikdo z Vás, bojovníků proti korupci, nevyměnil poslanecké výhody za čisté svědomí. A s tím zakazováním KSČM jste nyní pro srandu králíkům i přesvědčeným antikomunistům.
28. 02. 2011 | 19:23

Anička z Kuřimi napsal(a):

Petře, Petře,
je to smutné čtení.
Na druhou stranu tě chci pochválit ...
... zvlášť, když zároveň musíme čelit podezření, že v této věci nic neděláme nebo dokonce nechceme dělat. Takže s touto větou máš opravdu pravdu, nechceme s tím nic dělat. Vono by se to mohlo taky podělat a to my, jak jistě uznáte, nechceme.
28. 02. 2011 | 19:23

čtenář napsal(a):

V předminulých volbách jsem volil starosty, protože znám několik tehdejších kanidátů z okolí, a vím, že pracují pro své obce dobře. Bohužel v minulých volbách, kdy se starostové připojili k panu Kalouskovi, už jsem jim svůj hlas dát nemohl. Zkuste se nad tím zamyslet, snad to půjde.
28. 02. 2011 | 19:33

Ondra napsal(a):

Starý pozorovatel/wpettrich@seznam.cz: Je jasné, že Gazdík je spíše naivní moula, který toho ještě o politice moc neví. O tom svědčí i tenhle jeho článeček, kde se až dětinsky bezelstně přiznává k tomu, že poslanecké náhrady nepovažuje za kompenzaci nákladů spojených s výkonem funkce, ale v podstatě za normální nárokovou součást své mzdy.
Je jasné, že Gazdíka stěží můžeme vinit z toho, co dříve napáchali jeho kolegové a předchůdci, nicméně nestačím - politicky zcela neutrálně - žasnout, s jakou samozřejmostí a vážností je schopen předkládat "argumenty", o kterých by měl raději mlčet.
28. 02. 2011 | 19:39

Clockworker napsal(a):

Pěkný článek.Nejkouzelnější je,jak komentáře pod ním přesně dokazují co jste napsal.Diskutující vás odsuzují a urážejí aniž by měli nějaký pádný důvod.
Je veliká škoda,že naším národem vládne závist.Lidé považují všechny poslance a jiné státní činitele za zloděje a povaleče,aniž by si uvědomovali,co vše tahle funkce obnáší.
Nenechte se znechutit těmi věčnými remcaly,kteří by nepochvalili žadny krok žádného politika.U mě jste slušný a svedomitý politik.
28. 02. 2011 | 19:40

Maruška napsal(a):

Jestli jsou i ostatní učitelé na takové intelektuální úrovni, tak Bože zachraň nás a naše děti. Je vidět, že u nás může dělat učitele kdejaký blb z horní dolní. A to nemluvím o IQ Dobeše. Už se vůbec nemůžeme divit, kam se naše, kdysi tak výborné školství, za pár let propadlo.
28. 02. 2011 | 19:54

Veronika Vendlov napsal(a):

Jedlo, máte pravdu, občas blogovala, občas ještě bloguje, ale nějak nestíhá...
Byla jsem u zrodu spolupráce TOP 09 a hnutí Starostové a nezávislí /STAN/ a setrvávám. Zvenku to příliš není zřejmé, ale to, že je v roli poslanců velké množství starostů a starostek, se myslím do nových zákonných norem zcela jistě promítá a zdá se mi, že správným směrem. Velké diskuse se vedou zejména ohledně zákona o RUD, ale i jiné zákonné normy, které se připravují, jsou bedlivě hlídány zejména pokud je v nich plánován přenos působnosti a tedy je třeba také znát finanční zdroje na přenesenou působnost potřebné. Může se to zdát jednostranné, sledovat zákonné normy pouze z perspektivy samospráv, ale jak jsem za ten půr rok zjistila, všechno prostě postihnout nelze. K ostatním připravovaným změnám se já osobně příliš vyjadřovat nemohu, porotože je to především věcí Vlády a jednotlivých resortů. Já osobně sleduji spíše dění v naší samosprávě a také dění na středočeské krajské úrovni a mohu říci, že jde o nekonečné penzum práce. Prostě jakmile se člověk ponoří do nějaké problematiky, je docela zděšen...

Jinak spojení TOP 09 a STAN mi přišlo naprosto logické.

"Grilování" pod blogy k blogům patří, ale to, co se děje tady, to je silná káva. Jdu si jedu pořádnou uvařit...
28. 02. 2011 | 19:55

karel napsal(a):

proměnil nebo furt byl? to je otázka.
ale proč tolik fnukání? necht skutky promluví, ne kecy.
kandidovat za topku ale fakt rovňák nemohl, to tedy bez pardonu.
28. 02. 2011 | 20:07

Karel napsal(a):

Zajděte si do Kalouskem výhodně prodaných pražských kasáren na nám. Republiky ,najděte si tam v Kalouskově vojenském info systému vojenské letiště, dojeďte tam v Kalouskem výhodně modernizovaném tanku T72, vlezte do vrtulníku Sokol - Kalouskova úžasná směna, dejte si na záda Kalouskův padák, přivažte si k sobě agenta Štětinu a konečně už skočte a zkuste se prosím trefit do Kalouskova náměstka Bartáka....
28. 02. 2011 | 20:09

pavlík napsal(a):

Krédo poslanecké sněmovny je si nahrabat-za 4 roky se to dá stihnout a když ne tak znovu kandidátka a je to-
Co říkáte na "čistky" v ODS-neodpovídejte,že je to vnitřní problém strany -já se ptám na Váš názor-ty "čistky" tady byli,ale vy jste mladý tak jste to nezažil na své vlastní kůži-vyhoďme komunisty to je teď modní ze všech stran co se tam po revoluci nacpali a uvidíme o kolik členů klesnou členské základny-Pavlík nefandím KSČM
28. 02. 2011 | 20:10

Občan napsal(a):

To mi nějak nejde na rozum. Paní Vendlová se tu rozplývá nad správným směrováním spolku TOP09 a STAN, přičemž vláda, nad jejíž úspěšností tu slzí dojetím, chystá pro obce samé "ňamky".
Aniž jakkoli zajistila legislativně finance (kde by je také vzala, když erár řídí chemik kosmického kalibru), přenáší na obce péči o chudé a staré, výkon státní správy, zároveň ořezala RUD a teď připravuje také přenesení výstavby pastoušek, chudobinců a starobinců na obce.
Je to masochismus, nebo spíš sociopatie pisatelky?
Já zatím vnímám působení současné vlády jako naprostou katastrofu a to jsme teprve u předehry. Jednotlivá dějství nám už ale naznačila a myslím, že i mistr hororu pan Hitchcock by pobledl a koukal, kde se schovat.
28. 02. 2011 | 20:10

pgjed napsal(a):

Pane Gazdíku, zdravím. Docela zajímavé zamyšlení. Dokážete ve stejném duchu poznání revidovat své břitké soudy o jiných z předposlanecké éry?
28. 02. 2011 | 20:10

Janka napsal(a):

Pane Gazdíku, poslanecká lavice je lepší než učitelské místo, že ? Zatím jste nedokázal vůbec nic, jen se prezentujete jako ten, kdo rozumí úplně všemu. Nechtěla bych Vás ani jako učitele pro mé děti.
28. 02. 2011 | 20:17

Občan napsal(a):

A také mi nejde na rozum, proč paní Vendlová zhrdla SNK-ED, v níž působila jako ředitelka hlavní kanceláře a podnikla turistický výlet k TOP 09. Zajímavé, jak si tahleta partaj potrpí na turistiku - hlavně tu politickou.
Která štace to asi bude příště?
28. 02. 2011 | 20:18

Hlava XXII napsal(a):

Pane Gazdíku, jste asociál a budete se smažit v pekle !
28. 02. 2011 | 20:21

Občan napsal(a):

I pana Gazdíka bych se rád na něco zeptal.
Ač jste v poslanecké lavici jen VELMI krátce, už jste se zmohl na počit vskutku "státnický" a na vrhl jste zákaz KSČM. Zařadil jste se tak po bok velebolševika Štětiny, ze kterého se "náhle" stal veliký antikomunista a to byl také jeho JEDINÝ politický počin, na který se zmohl za celou svou politickou dráhu.

Co Vy, pane Gazdíku? Co už jste například udělal pro učitele? Tedy kromě toho, že jste zvedl pracku pro odrbání těch starších a zkušených, kterým jste sebrali i to bídné OsOh, abyste je mohli věnovat učitelským absolventům, a chystáte celoplošné slučování škol, aby měli ti učitelé, kteří ještě neutekli, co nejhorší podmínky pro výuku.

A když už jste ten mladý poslanec, co děláte například pro rodiny s dětmi? Nemyslím tím jenom rodiny s miminy, ale i ty s většími dětmi, které už chodí do školy nebo dokonce studují?
28. 02. 2011 | 20:26

jirihavel napsal(a):

Až Vás pane Gazdíku zvolí do Evropského parlamentu, to Vás teprv vybraní čtenáři nebudou mít rádi... Nebudou Vám moct vyčítat, že žijete z jejich peněz, protože ČR je čistý příjemce, a budou mít vztek, protože se v tomhle Parlamentu skutečně krást nedá. Ale jsou tam ty proklatě vyšší platy a diety...
Některým politikům ty nadávky prý ospravedlňují to, že pak opravdu kradou. Přeji Vám, abyste této "motivaci" nadále odolal.
28. 02. 2011 | 20:28

hovorka11 napsal(a):

Pane Gazdíku, každý kdo se stal poslancem buď přímo pomáhá nebo toleruje činnost svých spolusoudruhů při tvorbě zákonů, které umožňují zločinnost. Každý z nich je jasně zodpovědný za humus a smrad v tomto státě, který se vrší po strávení potravy z penězovodů.
Současné poslance považuji za horší zločince, než ti, kteří jsou za mřížemi. Doufám, že se dopracujem k době, kdy na sobě tvrdě pocítí následky stavu, který tady iniciovali !!!
28. 02. 2011 | 20:33

buldatra napsal(a):

Inu, kariérní vzestup nese s sebou i sem tam něco málo pocitově nepříjemného, což ale nevadí, protože poslanec stává se po určité době splachovacím. Takže, to rozchodíte, jen se to nesmí škrábat.
Kdo chce s vlky býti, musí s nimi výti.
Přičemž vytí v partajním sboru nejlepšího mistra financí na světě, bratra Kalouska, pod taktovkou spícího dirigenta musí být silný zážitek.
No a ten zážitek by Vám, pane poslanče, mohl vynahradit poznání smutné skutečnosti, že vstupem do parlamentu jste skončil jako vážený starosta.

Zkuste začít prosazovat přímou demokracii a odvolatelnost zvolených a uvidíte, jak se na Vás začnou voliči usmívat. Třeba se stanete prvním opravdu váženým poslancem.
28. 02. 2011 | 20:38

Suchec napsal(a):

Co pan Gazdík. Tam jsou lepší ptáčci. A když už tu paní Vendlová hovoří o citlivém přístupu ke komunální politice a RUD.

Ocituji z blogu pana Kodeta:
Po adoraci zaslouženého trestu pro nezaměstnané představil ministr Drábek novou motlitbu ke sv. Karabáči:

chudí si budou muset najít levnější byt. Přirozený boží řád světa zřejmě uráží, když i chudý žije pohodlně a důstojně, a proto jim stát přestane vyplácet příspěvky na bydlení, aby se chudí necpali tam, kam nepatří.

Co má chudák dělat, když už nic levnějšího nesežene a stále na bydlení nemá? Může jit pod most, protože to je „bydlení přiměřené výdělkovým možnostem žadatele.“ Dobré adresy se tak „přirozeně“ vyčistí od živlů, které nejsou s to dostát estetickým standardům těch úspěšnějších. Chudí se budou sami rádi muset stěhovat do levných špeluněk v levných čtvrtích a vznik prvních slumů v pravém smyslu toho slova je jen otázkou času. Jenže u toho nezůstane, protože bydlení je základní lidská potřeba s minimální elasticitou poptávky a stát tak takovým opatřením nažene chudáky do náruče lichvářů. Důsledky? Petrifikace chudoby, růst kriminality a sociálního napětí, o rozmachu šedé a černé ekonomiky, a tedy dalším propadu příjmů státního rozpočtu, nemluvě. Jenže co naplat, když na chudé musí být přísnost a na plebs platí jen karabáč jsou hesla, se kterými populisté dělají dnes takové terno.
28. 02. 2011 | 20:41

Milan napsal(a):

No, možná jste už takový byl i před tím. To víte, vrána k vráně sedá a rovný rovného si hledá... jestli není lepší se živit poctivě.
28. 02. 2011 | 20:45

Honza napsal(a):

Okamžikem zvolení do Poslanecké sněmovny jsem se proměnil v darebáka.
----------------------------------
To asi ne, pane Gazdiku. Vy jste zřejmě byl darebák již předtím,jenže bez pořádné funkce to nebylo tak vidět.Ale znáte to pořekadlo ,,Dej volovi funkci..."
A pokud se týče vaši práce,tak kromě papouškování protikomunistických frázi,jsem o vás opravdu ještě moc neslyšel.
28. 02. 2011 | 20:46

Dočekal napsal(a):

Jeden odkaz:

http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=692250

A pak že tady máme zastupitelskou demokracii. ODS (Občanská demokratická strana) nectí vůli voličů. Jak demokratické!
Teda spíš - jak bolševické!
28. 02. 2011 | 20:54

berkowitz napsal(a):

Čas oponou trhnul a hle mouřenín stojí na jevišti nahý. Z Gazdíka nebude nikdy Gazda!
28. 02. 2011 | 21:02

tatamanga napsal(a):

Možná až začnete zastupovat lidi, chceteli národ, možná až budete hájit zájmy státu a jeho - všech - občanů a ne jen hrstku vyžírků, pak možná, pak určitě, budete moci kandidovat, a úspěšně, i na post nejvyšší! Jinak každému co jeho jest, a co mu přísluší dle jeho zásluh!!!
28. 02. 2011 | 21:03

Greenhorn napsal(a):

Na Suchej Lozi sa povídá, že Gazdík dostal po čuni, sotva vlézl jako Topan do hospody a celá ta prča je tady: "http://umlaufoviny.com/www/res_publica/Redakcni_system/index.php?clanek=702"
A tož taky sa praví, že tam sú enem dluhy. Prázdná makovica najvjac hlavu zvédá.
28. 02. 2011 | 21:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 02. 2011 | 21:07

víranevíra napsal(a):

Pane Gazdíku, věříte, že se ministr zdravotnictví chce postarat o zdraví občanů a proto se snaží o zvýšení hlukových limitů? Co na to řeknou poslanci, kteří zastupují zájmy svých voličů?
28. 02. 2011 | 21:11

ehm napsal(a):

To je opravdu nehoráznost! Člověk, který řídí rozkrádání státu, který je přímo zodpovědný za ožebračování státu, má tu drzost žebrat u slušných lidí o pochvalu a soucit.
Učitelé jsou ve své většině slušní lidé - pan Gazdík se ze společnosti slušných lidí sám vyloučil. A popravdě řečeno nemá cenu ani tohoto odplivnutí.
28. 02. 2011 | 21:14

Veronika Vendlov napsal(a):

Krle tak jak to je: budeme jen rýpat pod blogy a nebo se k nějaké "partě připojíme" a pokusíme se ovlivňovat zákonné normy? Za A je snazší a nikdo neví, jak vypadáte. V mém dalším životě asi taky zvolím za B. :-)
28. 02. 2011 | 21:15

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nástěnku umí vylepit i imbecil a opilec.
Diskutovat umí jen člověk s vhledem do věcí.

Maucta.
28. 02. 2011 | 21:17

PavelS napsal(a):

Nenechte se otravit temito komentari. Narod remcalu a nespokojencu Vas prispevek nepochopil. NEjde vsechno hned. Vytrvejte v usili , ono se to casem podda. Jsou lidi, kteri Vam fandi, ale malokdo je ochoten to tady napsat. Nenechte se otravit, vim, ze je to boj casto s blbci.
28. 02. 2011 | 21:23

Veronika Vendlov napsal(a):

Občan napsal(a): vážně chcete vědět, co mě vedlo od SNK ED odejít k TOP 09? Jednoduše nabídka od člověka, kterého jsem znala z Evropských demokratů a ke kterému mám stále velikou důvěru. Ale neodešla jsem k TOP 09, ta v té době ještě nebyla na světě, ale do Starostů, kde jsem stále. Mezi tím jsem ale dva roky pracovala v nevládní sféře. No a členkou politické strany jsem byla zatím jen jednou a to ED, po spojení SNK s ED, nebo ED se SNK (jak kdo chce) jsem vystoupila.
28. 02. 2011 | 21:27

vlk napsal(a):

Taky máte pocit , že si z nás Gazdík dělá dokonalou (I) ???

To snad není možná co nám tady tenhle člověk píše...
Tak von má stigma? Tak voni mu křivděj?? Oni prej si poslanci snížili platy o 14 nebo kolik procent ?
A představte si tu drzost -- někdo s e shání a to dokonce z tisku po tom, za co je placeno na tzv znalečném???
No to jsou věci.
A prý , že noví poslanci s e snaží, aby to bylo jinak....
A vůbec, odhlasovali si, že už nemaj zadarmo tramvaj...

prostě , mi c o si myslíme o politicích a dokonce těch co zastupují rodinku 118 jen to nejhorší jim prý hrubě křivdíme.
Kdysi, je to už hodně dávno, jsme bral Gazdíka jako těžkýho borce, jak by řekli mí synovci...
Před volbami už jsme ho bral jen a pouze jako rasantního karieristu. A dnes? No mám ho ve většinovém ranku.
Ale kd e ho mám já není důležité. Důležitější je, dne mne tenhle prima exemplář má mě a asi tak 9000 000 dalších občanů.
Je předsedou poslaneckého klubu něčeho , co si říká TOP 09...
A zřejmě není dostatečně informován o některých "počinech" členů tohoto klubu.
Takže mu tu informaci o tom, jak jeho noví poslanci , z jeho vlastní partaje bačují poskytnu:
Třeba bud e znát jistého poslance Jirků, no měl by ho znát. Je z jeho klubu. Tak o tom, jak tenhle přihrává prachy sponzorovi partaje se Gazdík dočte zde:
http://domaci.ihned.cz/c1-50710480-poslanec-jirku-kdo-mi-plati-kancelar-presne-nevim-ptejte-se-krajskeho-sefa
A taky zjistí, že se platí vůbec nejvyšší možná měsíční úhrada. Dodejme, že v Jihlavě....Kde jistě jsou nejvyšší ceny za pronájem v celé republice..
Kdyby si náhodou Gazdík myslel, že jde o vyjímku, která potvrzuje pravidlo , tedy ten bulík, co nám tady věší na nos, tak ho rychle zbavím iluzí. Snad zná i poslance Roztočila.. Měl by. Je taky z jeho klubu. Tak o tom se zase dočte tady: http://domaci.ihned.cz/c1-50710700-poslanec-roztocil-cenu-sve-kancelare-nechci-komentovat-je-takova-jaka-je
Stejnej brouk jako ten před ním. Schánčlivej brouk..
Že by to snad bylo všechno?
Ale kdeže.
No pak tady máme jiného brouka. Taky schánčlivého. Gazdík by ho taky měl znát. Jmenuje se tuším Cempírek a taky je z té party, které Gazdík ve sněmovně dělá šéfíka....
Skoro jsem slzel, když jsem četl ten Gazdíkův doják, co nám předhodil. Tedy o tom, jak si zrušili tu MHD....No třeba Gazdík tu informaci , co mám já, nemá. Někdo ji před ním pečlivě ukryl. Rád mu ji poskytnu. Je tady :
http://domaci.ihned.cz/c1-46505800-konta-x-poslanec-cempirek-jezdi-do-prace-zadarmo-bere-za-to-28-tisic-mesicne

Že tři je pořád dost málo? No já jsem ještě neskončil. Zdaleka ne.
Přejděme od jednoduchého poslance k panu ministrovi. Taky novému.
Tak na toho dokonce dne s lidé křičeli veřejně, že je vůl a lhář. Soudím, že věděli proč. Když jde o zaměstnance institucí , s kterými má tenhle "expert" na kulturu velmi
pokračování
28. 02. 2011 | 21:30

vlk napsal(a):

podivuhodné záměry. Protože ovšem Gazdík projevuje podivuhodnou neinformovanost, pak mu dám link, aby se seznámil s detaily:
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/190135.aspx
No než byl dříve komunista , dnes vzorný konzervativec Besser ministrem, byl poslancem. Taky novým..
Teď k oné neuvěřitelné drzosti - tedy , že si HN dovolily požádat poslanecké kluby, aby jim osvětlily a rozklíčovaly , za co jednotliví poslanci platí expertné. ˇ¨Rád Gazdíkovi připomenu, že jde o až stotisícové částky, někdy fakturované během JEDNOHO MĚSÍCE. Ve sněmovně vládní koalice, jejíž součástí je Gazdík a jeho spolek, neustál e žvaní o nutnosti úspor a úsporného vydávání peněz, šetření. Daňovám poplatníkům, tedy nám , co platíme Gazdíka a ostatní, je neustále kráceno protiplnění od státu. Za VĚTŠÍ DANĚ Gazdíku dostáváme stále méně. A pokud někdo chce nějakou, dokonce i nárokovou dávku od státu, na kterou s i platil, je prověřován na majetek. Jestli náhodou nemá snubní prstýnek, který by ještě mohl strčit do frcu . Než mu Drábek dá dávku. Dnes například vešlo ve známost, že s e budou tvrdě časově omezovat příspěvky na bydlení. V délce vyplácení. Samozřejmě, když s e rozhodovalo o uvolnění nájmů ,zpívali tehdejší poslanci současné vládní koalice, že s e nikdo nemusí bát, že nebude mít na nájem. Že prostě od toho tady bude příspěvek. Dnes už je to úplně jinak. Po 5-ti letech celkem ani kačka. A hajdy pod most. Nepíši to proto, abych diskutoval o tomhle prolhaném antisociálním opatření. Píši to kvůli tomu, že když tohle všechno valí na občana exemplářové jako Gazdík, má tento jasné právo chtít po každém jednotlivém Gazdíkovi v parlamentu vyúčtování za každou korunu, kterou vydá. Z našich peněz! I na expertném. Ovšem Gazdík s e podivuje, že to jako vůbec někdo může chtít.
A teď k drzosti vůbec největší. ten člověk už fakt nemá žádný stud!!!

Míním tím tohle- cituji:
Poslanci si nedávno snížili platy a zdanili náhrady, takže jejich příjmy, které už osm let před tím stagnovaly, klesly o 14 až 19 procent. V novinách jsme se však většinou dočetli, že zatímco státním zaměstnancům se snižují platy o deset procent, poslancům jen o pět. A když média referovala o zdanění náhrad, pak většinou s komentářem, že to poslanci udělali omylem.

Fakt nás má za takové blbce?
Aby nám teď namlouval , že poslanci si snížili o tolik platy vědomě a příkladně?
Buď je opět neinformován, co o té věci říkají dokonc e poslanci jeho vlastního klubu, nebo prostě lže. Nevím a nebudu hádat, která varianta je správná.
Ale dám sem, co k téhle věci řekl poslanec z jeho vlastního klubu. Jmenuje s e laudát. Snad ho bude znát:
Z výše lednových platů nejsou nadšení ani poslanci TOP 09: "No je to hrůza, to abych si snad sehnal vedlejšák," řekl v nadsázce jeden z nich. Že v těchto úvahách není jediný, potvrzuje šéf pražské TOP 09 František Laudát. Pohoršení nad výplatnicemi podle něj existuje ve všech stranách zastoupených v parlamentu: "Chodí za mnou a stěžují si, že je Kalousek doběhl," popisuje reakce nepříjemně zaskočených poslanců.
Aby neměl pochybnosti o autentičnosti výroku, opět dám link:
http://www.tyden.cz/rubriky/domaci/poslanci-se-vztekaji-zdanenim-nahrad-prisli-o-desitky-tisic_193359.html
Jd e také o charakterního nového poslance , že. Takže to už jich máme celekm 6. těch nových, chrabrých, co to s námi myslí dobře, ba nejlépe. Hlasovali totiž o tomhle zákonu v naprostém rozporu se svým poslaneckým slibem. Ani ho nečetli. A pokud ano, vůbec
pokračování
28. 02. 2011 | 21:31

vlk napsal(a):

netušili, jak se co daní - prostě jako hlasovací mašina bez vlastního mozku.... A teD´s e diví. Jen Gazdík má tu drzost vydávat to za vědomý akt.
A my o nich soudíme , že , neprávem, že jsou lumpové.
No uvidíme, co budou soudit o Gazdíkovi jeho vlastní voliči
. Ti co volili toho usměvavého , slušného a pracovitého starostu ze Suché Lozy. Je to na Zlínsku. Schválně jsem si gugnul průměrný plat v kraji. Koncem loňského roku byl 20 000.. 4. nejnižší v republice. A 2/3 zaměstnanců si o něm mohou nechat zdát.
Co že těm lidem Gazdík připravil? No přece zásadní zdražení potravin, léků, dálkového tepla, zdravotních pomůcek / vřetně slepeckých holí a podobného luxusního zboží/,knih, a dokonce i VODY! A nejspíš jim to nadělí už k letošnímu Ježíšku . Aby měli šťastné vánoce. Proč že. No proto ,aby se stát přece nezadlužoval! To dá rozum.
Ale dát informace za co on utrácí expertné???
Tak tohle udělal on svým voličům. Jistě budou štěstím bez sebe. A vůbec je nenapadne říkat něco o darebáctví. Když má tak milý úsměv ten hoch... fuj všem co o něm hanebně smýšlí! Stydím se , že jsme na něj koukal ještě na začátku tohoto příspěvku zkrz prsty... Opravdu se stydím. Myslíte ale , že by se mohl stydět Gazdík?
28. 02. 2011 | 21:32

Veronika Vendlov napsal(a):

Tak zase někdy, vážení a milí. Tento týden například na tiskovce k petici proti rušení autobusových spojů ve Středočeském kraji a nebo v blízké budoucnosti nad tématem zkracování financí pro sociální obblast také ve STC kraji. A dlouho tu nebylo téma letiště Vodochody....a nebo proměny komunální politiky...kdyby byl na psaní čas....
28. 02. 2011 | 21:36

vlk napsal(a):

Veronika Vendlová
ok. Jen napište. Už čekám. Hauuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu!
28. 02. 2011 | 21:37

Karel napsal(a):

Vážený pane Gazdíku, vidím (čtu), že jediné čeho jste svým blábolem dosáhl je, že Vás mají všichni za blba a popř. za něco horšího. Pokračujte prosím ve stejném duchu zde i v Parlamentu, ať se po příštích volbách můžete zase živit prací.
28. 02. 2011 | 21:39

Anička z Kuřimi napsal(a):

Vlku,
zapomněl jsi ho pochválit, i když dělá, že je hluchý, slepý a do třetice asi i bl...
Na druhé straně, Veronika se své naivity asi již nezbaví.
28. 02. 2011 | 21:48

prirodovedec napsal(a):

Zdravim vlka i (g)V(g)V :) a samozrejme veseleho autora. Navrh pro pana Stejskala: co tak vlk a pani VV priste za plentu? :)
28. 02. 2011 | 22:16

stejskal napsal(a):

Skvělý nápad, pane přírodovědče,

pana vlka lákám od chvíle, kdy jsem se do úvah o Interpelacích zapojil. Proti němu může usednout kdokoliv, kdo se zúčastňuje zdejších debat. Proč ne paní Vendlová... (snad na sebe nestrhnou veškerou pozornost auditoria, a neodradí tak další potenciální hosty na pódiu. Ale to risknu rád ;-)

A kdy přijdete Vy?

Libor Stejskal
28. 02. 2011 | 22:23

peklis napsal(a):

Milý pane poslanče,

díky Vám osobně máme na ministerstvu kultury náměstka, tanečníka z Janošíka, který chce zrušit Národní divadlo...
díky TOP 09 máme jediného ministra člena KSČ a to právě na ministerstvu kultury, který si práci svého náměstka pochvaluje...
vaši práci není vidět, snad po příštich volbách,
28. 02. 2011 | 22:42

Tonda napsal(a):

Pane Gazdík, skutečně jsem netušil, že jste tak neskonale hloupý. Jste pouhou loutkou v rukou mafiána z Bechyně a myslíte si jaký jste politik. Všiml jste si alespoň z reakcí zdejších diskutujících, že nejste vůbec oblíben?!?
28. 02. 2011 | 22:46

Kudykam napsal(a):

Pane Gazdíku, nenechte se otrávit!!! Je málo takových poslanců jako jste vy. Ale nemůžete se divit, že poslanecká sněmocna má tak špatnou pověst, když většina poslanců ji bere buď jako dobré bydlo a nebo výtah k moci. Při tom je to velkovýrobna naprostých legislativních zmetků. O neomezené imunitě nemluvě. Místo elity, je PS většinou souborem charakterových bezzemků a upocených korytářů. Lidé toho mají plné zuby, protože obrana proti takové zvůli neexistuje. Nebo existuje, ale to je jiná kategorie prostředků. Ale vyloučeny nejsou!!!!
28. 02. 2011 | 22:48

kudlacka napsal(a):

Vážený pane poslanče, v roce 1985 jsem se seznámil s jednou rodinou, která bydlela kousek od Bánova a měla v názvu Sucha Loza City. Rok s rokem se sešel a jeli jsme k nim na návštěvu. Mohu Vám říct,že jsem byl velice mile překvapen. Snad 90% nové baráky,velice pěkně upravené náměstí. Zemský ráj to na pohled. Občas si ještě napíšeme,ale bohužel stárneme.Lumpárnu jsem ucítil již v době,kdy jste jel magistrovat do Ptahy. Už asi o Vás museli bvedět,že Vás budou moci použít, a nebudete potížista.Není V8m trapné dnes málem vyhlazovat komunisty,kteří Vám umožnili bydlet ve vesnici,kde nebylo co vytknout Není Vám trapné sedět v parlamentu,kde minimálně 60 procent členú jsou bývalí členové KSČ? Vím o čem píši, a rovněž se o tom zmínil i poslanec Huml.Jak se Vám líbí procházky pana Pudr Bendy po sněmovně s účesem Hurvínka a vúbec jeho vystupování. O Štětinovi,KalouskoviVondrovi snad není ani nutné se zmiňovat. Použili Vás jako loutku, a tou loutkou asi zůstanete. K Vaší škodě. Můžete napsat svůj názor k tomu,proč v komunálních volbách ve většině vítězí společenská sdružení? J8 Vám napovím,lidé mají už té naší politiky plné zuby. Je mi naprosto jedno,kdo je v mé obci starostou. Chci jen,aby to byl člověk,který má o obec eminentní zájem. Dovedl komunikovat se zastupitelstvem a naslouchat občanúm. nic víc a nic méně. A hlavně nekradl. Ale o to se ted nikomu nejedná.Místo toho,aby se rychle řešily pokusy o rozkrádání našeho státu,pižlame se v KSČ. Zloději kříčí chytˇme zloděje. Na Vašem místě, bych asi dlouho usínal a se smíšenými pocity budil.
28. 02. 2011 | 23:08

Petr Gazdík napsal(a):

DĚKUJU NĚKTERÝM DISKUTUJÍCÍM za potrvzení mého konstatování, že okamžikem zvolení do Poslanecké sněmovny jsem se proměnil v darebáka!

A pokud myslíte že jsem již darebákem byl, jak to víte nebo co špatného jsem kdy udělal?

Přeji všem vše dobré!
28. 02. 2011 | 23:10

Tenco napsal(a):

Petr Gazdík
I za bolševika nástěnkář, když se ho někdo na něco zeptal, tak odpověděl.
Ne heslem, ale odpovědí.

No nic, nová doba....

Od poslance bych ale čekal víc, než skřek.
28. 02. 2011 | 23:15

MUDr. Jakub Navrátil napsal(a):

Panovi Gazdíkovi věřím. Jsem ze Zlína, tedy z kraje jeho působení a jeho činnost sleduji po očku léta. Zatím mě nezklamal. Je pravda, že zrovna on do poslanecké sněmovny přinesl trošku více slušnosti a věcnosti.
28. 02. 2011 | 23:21

MUDr. Jakub Navrátil napsal(a):

no ale je to tady občas pěkná žumpa, když si tak pročítám nenávistné výplody některých diskutujících. to koukám.
28. 02. 2011 | 23:26

MUDr. Jakub Navrátil napsal(a):

jaký národ, taková vláda a parlament. dokud lidé nerozeznají rozdíl mezi poctivým a nepoctivým a schopným a neschopným politikem bude u nás pořád stejně.
28. 02. 2011 | 23:31

prirodovedec napsal(a):

stejskal: Jeden z nas jiz byl v hledisti. Potichu :). Jinak znate klasiku sedesatych let "my vsichni jsme Gogo" takze jak bychom se tam vesli :)? Ale ne, je celkem zrejme, ze anonymita pro prirodovdce hraje jistou roli, dale kvetnate vyjadrovani se mu do 140 znaku nevejde, tema mu davno utece ... Pokud pan suchanek, ktery umi byt strucny, vystizny a docela rychel reagujici, kdyz chce, byl se sebou nespokojen, nema smysl o epickych prirodovedcich ani premyslet :). Ale jak jsem psal, drzim Vam palce se vsim, z ceho cisi Vase zaujeti pro vec a profesionalita i kdyz jsem ty predchozi dve prilezitosti (tj, posezeni blogeru s diskutujicimi a videa) take nevyuzil a tu novou take ne. Fandim Vam, ale neoslovuje mne to. Nemohu ale vyloucit, ze nekdo z mladsich prazskych podiskutuje se vsemi nami a umluvi nas, aby vystoupil za vsechny. I kdyz, kdybyste pristoupil i na "stroj" :). Takova Eliza v narodnim?
28. 02. 2011 | 23:33

Lex napsal(a):

Petr Gazdík
Nebyl jste zvolen do Parlamentu proto, abyste tam dělal něco špatného, a není na občanech, aby Vám dokazovali, co přesto špatného jste jako poslanec udělal.
Byl jste zvolen - a napíšu to trochu nadneseně - abyste konal dobro.
Tak tu otázku obraťme - napište druhý blog a v něm uveďte, co jako poslanec Parlamentu ČR jste vykonal dobrého. Ne pro horních deset tisíc nebo pro sebe, ale pro dolních deset milionů ostatních občanů této země. Těch svinstev, co jste dosud na nich jako vládní koalice spáchali a chystáte se spáchat je víc než dost. Jen namátkou Vám připomenu zneužití stavu legislativní nouze při schvalování reformních zákonů a znemožnění obecné rozpravy (a tím i předkládání pozměňovacích návrhů u zákonů v sociální oblasti). Tak prosím - teď Vy představte ta "dobra"?!
28. 02. 2011 | 23:41

Veronika Vendlov napsal(a):

MUDr. Jakub Navrátil: je to takové bahýnko, ale velmi živorodé... A bloger má několik možností, jak se s těmi komentáři vyrovnat. Vím o tom své...... ;-).

Vlku: nestíhám, ale když tak pěkně vyjete, tak já zase nějaký ten blábol napíšu, ať máte důvod na mě vrčet a nebo se trefím a vrčet nebudete? To bych ale nesměla psát o politice, viďte?:-)

Zdravím starého známého Přírodovědce, nebo mladého? :-) Po Vašich rozborech se mi občas i stýská, ale to víte, musím na sobě makat, abych byla odolnější. Například jsem si stihla rozšířit obzory o globálních problémech světa, něco málo už vím o sociologii a teď o společné bezpečnostní politice, což už je na mě, blondýnu, trochu náročné téma...:-). Ale třeba tu zkoušku dám...:-)

Anička z K: jestli já jsme naivní, tak Vy jste Lví král/ovna. A nebo kapitán Šabršulíno - prosím to není nadávka, to je pohádka vyprávěná Bárou Hrzánovou, kterou doma posloucháme před spaním...
28. 02. 2011 | 23:46

vlk napsal(a):

přírodovědče

proč mi to děláš?
Sám píšeš , že se to nedá stíhat. Já to vím. A to mi ještě posadíš na proti paní Vendlovou....
Paní Vendlová a její blogy... . No to je prostě jeden fenomen. druhý a úplně jiný fenomen je že je to velmi šmrncovní dáma a já byl odjakživa na blondýny. Proto je Karkule odjakživa bruneta..
T y mne chceš h¨ještě dá roztylovat? A co to pro kristovy rány udělat paní Vendlové?, Nejen , že mne čte na skle , dkyž si pustípočítadlo, ty chceš , aby na takovou obludu jako já ještě i zírala osobně?
Ty jsi fat nelida! Styď se!

Jo a gazdík veselý autor? připadá ti jako veselý někdo, kdo z tebe zkouší udělat dokonalého blbce?

Takže pro Stejskala
pane editore, to fakz paní Vendlové nemůžete udělat. Abyste jí posadil za plentu s e mnou.proč jí chcete tak hrozně ublížit?
28. 02. 2011 | 23:49

prirodovedec napsal(a):

autor: Tim se netrapte (co kdo Vam konkretne vycita, prectete si treba vlka :) a i dalsi, mezi odsudky najdete i slova, na ktera jste zatim nereagoval a koneckoncu tech cca 20% fandu odpovidajicich Vasemu volebnimu podilu najdete).

Divejte se na to tak, ze i Gorby, kdyz se dostal k veslu byl plny dobrych umyslu, jak krachujici rezim zachrani a vdek nesklidil a uctu take ne (mozna venku). Zkratka jste slusnak, neco jako ten, kdo vstoupil v 1988 za perestrojky do strany a Vy uprine verite v perestrojku (skoro jako pani VV :) ) a vadi Vam ti, kteri Vam neveri kvuli te particce kolem Vas ... To je prece normalni, ze lide, ktere blizci a znami povazuji za slusne a maji i pocatecni medialni kladny kredit se pridaji k nekomu, podle ktereho jsou pak posuzovani. A pokud jste cestoval, prece vite, ze dnes se politicke zamestnani bere za darebacke ve vetsine civilizovanych zemi ...

Je to jiste z jejich a Vaseho pohledu nespravedlive, ale takovy je zivot. Je otazkou, zda si to clovek pri tech rozhodnutich predem uvedomuje, zda s tim pocita nebo nechape proc to tak je, jako Vy. V podstate jste se ocitl v nespravny cas na nespravnem miste, ale byli v historii lide, kteri na tom byli mnohokrat hure nez Vy, a take za nic nemohli, jak si myslite Vy (pasazer ve vlaku do Osvetimi, mukl v Jachymove, namornik na Arizone v Pearl Harbouru ...). Je to zcasti osud a zcasti osobni volba.

Jste prece pravicak, nemusite brat na hlasy tech druhych vubec ohled, Vy prece vite, ze mate pravdu a mate dost hlasu, abyste si delali, co chcete. Zkratka popularni nebudete, ale mate moc a dokonce moc menit zivot druhym podle Vasich predstav. Co chcete vice? :) Jistotu? Tu dnes nema ani Muammar ... tak proc by ji mel mit politik v demokraticke CR?

Mne by spise zajimal Vas nazor, jak se CR dostane ze stavajici situace a jakymi opatrenimi a behem kolika let. Zatim jsem videl pomerne jednoduche studie, ktere konstatuji neodvratny krach CR. Neodvracene starnuti populace, masivni odliv mozku pres jednotlive navraty, dale neresena korupce a spise dalsi penezovody, rozpad penzi, rozklad zdravotnictvi, rozklad skolstvi, propad v GINI indexu (tj. rust bezdomovectvi), nezajem obcanu o spolecny stat, enormni individualismus, absence jakekoliv vize usilujici o duveru, spolecne zaujeti a teamwork ... Mate nejake kouzelne reseni?
28. 02. 2011 | 23:52

vlk napsal(a):

Paní Vendlová
máte svobodnou volbu. Nemám moc času chodit na KAtuálně. Ale pro Vás si ho udělám. A jak dopadne politické expoze si jistě snadno představíte.
Asi tak jako dneska Gazdík.
Že s enajde parta těch, co nečtou a neví a maj ho za toho prima starostu vod Uheráku?? Co má hezkou vesnici?
No až než tahle vlád a dovládne , tak Gazdíkovi vysvětlí c o a jak místní ogaři. Mysleli si totiž, troubové, že volí někoho, kdo bud e hájit jejich zájmy. A on zatím hájí zájmy Bakaly a spol. Co má společného Bakala a lidi co neberou ani dvacku měsíčně ? Třeba mi to vysvětlíte.
Lexi
fakt dobrý! Hodně dobrý! Stručný, tvrdý, dokonalý!
28. 02. 2011 | 23:54

vlk napsal(a):

přírodovědče
GINI index? A Gazdík? Kalousek mu dávno vysvětlil, že to je levičáscké matení....
28. 02. 2011 | 23:57

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: Pro pana Stejskala: myslím, že úřednice a zastupitelka v malém městě, nepatří na scénu žádné divadení scény, ani za plentu. :-) Vlk ovšem může zasednout tam i tam. A mě by se víc líbil na scéně, než za plentou...;-). Není on to takový Stick z Top Gearu? ;-)
28. 02. 2011 | 23:59

prirodovedec napsal(a):

VV: Napiste, uz se tesim -e :). Jen to nevzdejte jako Petr Mach anebo KVS (obe velmi zajimave osobnosti, ale vas mam opravdu jinde a vnimam Vas daleko kladnenji nez toho ekonoma :) a tu advokatku :) ). Pokud napisete, slibuji, ze presvedcime stareho pana, aby Vam take neco vlidne napsal :).

vlk: Ja si rikal, ze vlk a pani VV by tomu dodali smrnc :).
ja rikal, ze autor je vesely nebo rekneme obveselujici.

Lex: Hmm, to neni vubec hezke :). jeste kdyby se citovalo z ustavy a listiny ... :)
01. 03. 2011 | 00:00

vlk napsal(a):

Honza z Hané
takovéhle psaní nemá smysl. To nevydrží na skle ani 5 minut a bud e to smáznuté. Vyházej z toho všechny nadávky a nech ttam jen holý text. To bude bohatě stačit. Víc tím řekneš. Zkus to znova.
01. 03. 2011 | 00:00

prirodovedec napsal(a):

vlk: Povidam si u Prochazky o vyuce poctu a u Stecha ceka SUPik a jarporem na mladistve odpovedi (to opravdu psal mlady, tak se nelekni, je to pomerne generacne tvrde).
01. 03. 2011 | 00:03

Targus napsal(a):

To Petr Gazdík:

Vážený pane poslanče, již sama skutečnost, že jste kandidoval za zločineckou organizaci postačuje k tomu, abyste byl vláčen mediálním bahnem po zbytek života. Kdo zradil jednou, zradí kdykoli znova.
Kdyby zde nečíhal Stejskal, adresoval bych vám slova, která mi byla řečena, když jsem svým fanfarónským chováním v porubu plném metanu ohrozil životy několika desítek havířů.
Tenkráte, když pominulo nebezpečí, přistoupil ke mně starý štajgr a bez varování mi dal takovou bombu na rypák, že jsem udělal elegantní kotoul vzad, načež prohlásil: "Synku, ty bys zaslužil ukopnuť hlavu u same řiti".
01. 03. 2011 | 00:03

prirodovedec napsal(a):

vlk: Dal jsem tam odkaz na kolegu kolegy doma:

http://martisek.blog.idnes.cz/c/143383/Neslavny-konec-extravagantniho-iluzionisty.html

http://martisek.blog.denik.cz/c/143717/Neslavny-konec-extravagantniho-iluzionisty.html

Pokud jsi necetl pocti si. Vystihuje to podle mne podstatu smerovani CR. :) je tam i Tvuj oblibeny zumpalista :).
01. 03. 2011 | 00:06

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlku, i já bývám na blozích A.cz velmi sporadicky. Též bych si na Vás ráda udělala čas, ale bacha, aby se z nás nakonec nestali kámoši...;-)

Víte, já bych řekla, že právě většina neví, nečte a pustí si večer zprávy, jedno kde, aby ve zkratce pochytala to nejaktuálnější. Mocná média sdělí co chtěla a jde se poklidit a do hajan. Není čas nějaké velké rozmýšlení, protože je třeba především živit rodiny a snažit se o malé radosti, ze kterých se ponejvíce skládají naše životy. A všecha nenávist se obrací na obě komory Parlamentu. Tvrdím a vidím to ze vnitř, že poslanceký klub TOP 09 a Starostové, starostenské zájmy hájí a tím i zájmy obyvatel. Ale nechám toho, opravdu je třeba, aby o takových skutečnostech komunikoval někdo s politickým mandátem a ten já skutečně nemám. Moje názory jsou proto pouze osobního charakteru.
01. 03. 2011 | 00:13

Veronika Vendlov napsal(a):

Ježiš Targus...a já mizím, tohle není pro moji křehkou, byť bogy a diskusemi ošlehanou dušičku...
01. 03. 2011 | 00:16

Veronika Vendlov napsal(a):

Přírodovědec: víte jak je to s těmi sliby? ;-)

Vlk: jojo, pan Stejskal se nezdá...:-). My dva za plentou a mezi námi by bylo co, nebo kdo? :-) Berlínská zeď? Nebo snad raději Velká čínsá zeď? :-)

Tak pánové, jdu ještě tvořit nějaké hodnoty, na které se čeká...a mě se do toho vůbec nechce...takže dobrou!
v.v.

PS: zajímavý Hyde park...právě teď, Vlku.
01. 03. 2011 | 00:20

vlk napsal(a):

PAní Vendlová
je to jinak. My kdysi už kámoši byli. Když jste ještě byla v dobročinnosti. Nže jste s e přidala ... no pojmenování si dosaďte dle své volby.
Když si přečtete odkazy , které jsem dal ve svém prvním vstupu, pak s nadno zjistíte, jak členové poslaneckého klubu TOP hájí obecné zájmy. Jsou tam konkrétní případy. Dokázané.

Přírodovědec
na další blogy za tebou nepůjdu. Nestíhám. T y linky si přečtu. A zítr a toho gazdíka trochu rozpracuji v dramatičtějším podání pro BL.
Myslím, ež si svou chvíli slávy zaslouží, ne?
01. 03. 2011 | 00:22

Targus napsal(a):

To VV:

Proč ten spěch? Dostanete řádně vynadáno, až vstoupíte do klubu dvou set a jednaosmdesáti svatých.
:-)))
Pak vám klidně napíšu, že na vás platí totéž, co na mne v zaplynované sloji před 30 lety.
01. 03. 2011 | 00:24

prirodovedec napsal(a):

VV: Proboha, at z Vas zase neudelam Gvendolinu, ale toto:

"Tvrdím a vidím to ze vnitř, že poslanceký klub TOP 09 a Starostové, starostenské zájmy hájí a tím i zájmy obyvatel"

musim citovat. Nema to chybu. Skoro jako Vas agitblog drive. Diky za to. :)

Poznamka: Nejsme na carske Rusi. Zajmy starosty nemusi byt nutne shodne se zajmy obyvatel (viz korupcni pripady posledni doby). Podle preferenci a programu haji zajmy PRAVICOVYCH starostu (podle Vas) a tedy PRAVICOVYCH obcanu. Jinak doporucuji v pripade nudy odpovedet na Lexovy dotazy a ty uhajene zajmy. :)
01. 03. 2011 | 00:27

Veronika Vendlov napsal(a):

vlk: dobročinnost...trohcu se mi stýská, ale pod blogy jsem dotávala zahulit úplně stejně, jako po přechodu (ne po mém přechodu) ale po přechodu ke Starostům.

Jinak k BL a chvílím slávy...prosím Vás o objektivitu, pokuste se být nezaujatý a odprostit se od svého pravolevého vidění světa. Já neradím, jen vím, že nic není černobílé i když to tak může zprvu vypadat....

Tak se mějte fajn! v.v.
01. 03. 2011 | 00:28

Veronika Vendlov napsal(a):

Targusi: buďte si jist, že v tom klubu mne velmi pravděpodobně neuvidíte.
01. 03. 2011 | 00:29

vlk napsal(a):

přírodovědče

nutně ti musím sdělit, že ty linky jsou fakt skvělé. I to, že jsme netušil, jak moc s e mladej komárek zbláznil...
Třeba ho otec příležitostně profackuje.
01. 03. 2011 | 00:29

Veronika Vendlov napsal(a):

prirodovedec: no jasně, když si to teď čtu, tak to je hrozný...jenže jak jinak to napsat. Tak raději nijak, protože to je tak těžké, že se o to ani nebudu pokoušet, zůstanu v klidu na své komunální úrovni, kde je to taky "pěkný maso..."

PS: Nene, na Lexe já odpovídat nebudu, ještě nemám dokončenou VŠ... :-) Ještě se musím hodně učit... :-)
01. 03. 2011 | 00:32

vlk napsal(a):

Veronika Vendlová
budu s edržet přísně faktů. Jak to dělám. A dovodím závěry. Jak to dělám.

A pravolevé vidění? A le kdež ! Já to už nějaký čas dělím na ... / opět dosaďte do uznáte za vhodne vers. slušný člověk.. No v politice.. slušný člověk.. / tím nemyslím kancelářské síly, aby bylo jasno/.. takže aby ch l přesnější - dělím to už nějaký čas na velký .. / dosaďte so chcete/ versus menší ... / opět dosaďte so chcete/.

Dobrou. už musím padat. Zejtra zase hákuju.
Vás mám ve škatulce slušní, velmi slušní, leč m¨potřebují vystřízlvět.
01. 03. 2011 | 00:34

prirodovedec napsal(a):

VV: Hrozne to neni, pouze tomu chybi ten odstup a kdyz se to takto nasvetli, potesi to okorala srdce :). Na druhe strane Vase reakce na nasvetleni je mile odhadujici, ze lepe odpovedet takto, nez jako drive - bravo. Hezka neutralizace chuti prirodovedce vozit se. :) At se dari, ale vzpomente nekdy na tu zodpovednost a pripomente ji autorovi. Nevim, jak CR vypada zevnitr, ale to, jak pusobite zvenci (viz pozdeji dementovane tanecky Vaseho admirala kolem Muammara, ktere ale pronikly do sveta a dnes jsou spise spojovany ne s jeho starim, ale se zajmy vzthu CR a Izraele - viz obavy Izraele z islamistu kolem Benghazi a souvisejici otazky), odhady WB, zpravy o korupci atd. jest ponekud tristni.
01. 03. 2011 | 00:47

prirodovedec napsal(a):

vlk: Dotaz co ty na to?

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/penize/clanek.phtml?id=692503
01. 03. 2011 | 00:51

Jirka napsal(a):

Ano i neposlanci se snaží vylepšovat rodinný rozpočet. Hajzlové ti živitelé rodin.
01. 03. 2011 | 03:59

Pepi napsal(a):

Kdo chce s psy žít... musí s nimi výt...!!
(Jako starosta nyní kolaborujete s Top09)
- Tato 3-koala nepřináší lidem v ČR nic dobrého.
(V honu na KSČM nehledejte přínos pro společnost).
-
Což takhle zrušit senát a v parlamentu by stačilo jen 99 (111) poslanců...
... a bylo by hned o spousty zbytečných vyžírků méně...!
01. 03. 2011 | 07:03

Josh napsal(a):

Jsem opravdu, ale opravdu moc a moc zvědav, jestli se Klausovým slovníkem řečeno "autentický pravičák" poslanec Petr Gazdík propracuje k tomu, že se nám pochlubí, co tak skvělého vykonal za peníze, které jako poslanec dostává.
Mám ale nepříjemné tušení, že se toho opravdu, ale opravdu nedočkáme.
01. 03. 2011 | 07:40

aaaa napsal(a):

Petra Gazdíka opravdu vystihuje označení BLOGOFŇUKNA, kterým ho obdařil spoludiskutér. Opravdu připomíná malého Pepíčka, který s brekem žaluje mamince, že ho spolužáci ve škole nemají rádi a nadávají mu.
Představuje si snad Petr Gazdík, že ho budeme utěšovat, hladit ho po hlavince a říkat mu, že je pašák a nemá si těch zlých spolužáků všímat ? Jeho blog působí trapně a pokud byl můj názor na něho dosud neutrální, tak se po přečtení jeho blogu změnil na negativní.
01. 03. 2011 | 07:48

Kamil napsal(a):

Pane Gazdíku, dávám Vám nedostatečnou, protože jste si z volebního programu udělai trhací kalendář a z chování podmínečné vyloučení, protože se k občanům ČR chováte přezíravě, arogantně no prostě jako hovada.
01. 03. 2011 | 07:51

důchodce napsal(a):

Pane poslanče, čtu se zaujetím tento článek a je mi z toho smutno.Vy , jak čtu, vůbec nevíte o kvalitě svých kolegů, poslanců.Doporučuji Vám, vyžádejte z počátku února, z redakce ČR-1 RADIOŽURNÁLU popůlnoční rozhovor pani redaktorky s kolegou M.Bendou, elitou poslaneckého klubu a PS z ODS. Až si to vyslechnete, napíšte čtenářům touto cestou svoje stanovisko k úrovni poslalců, za které orodujete. Do té doby Vás mám za poslušného, loajálního partajníka, který by se rád svými výroky za sebe a TOP 09, zalíbil té ODS, která teď likviduje své spolustranníky, kteří jako starostové chtějí pracoval se slušnými lidmi v obcích, kterým se dá věřit. A za dobrou a slušnou práci je popraví. Prosím tedy, poslechnete si M.Bendu z rozhlasu, ať víte, za koho orodujete
01. 03. 2011 | 07:55

aaaa napsal(a):

Přečetl jsem si blog pro mně dosud neznámé osoby s názvem Veronika Vendlová. Musím přiznat, že jsem nečekal, že se tato jednoduchá osůbka bude nějak vymykat z množiny našich politiků a opravdu - stačilo přečíst školáckým stylem napsanou adoraci pravicově propgandistického klipu Mádla a Issové na téma přemlouvání bab (přičemž autorka byla schopná poplést i její křestní jméno, o jejím výkladu klipu už radši ani nemluvím) a bylo jasné, že s takovou nicotnou intelektuální výbavou se autorka dobře uplatní v pravé části českého politického spektra. Jen jsem čekal ještě puberťáčtějí slovník - tedy žee všechno bomba, boží nebo v poho.

Prorokuji Veronice Vendlové skvělou budoucnost v TOP 09 nebo ODS.
01. 03. 2011 | 08:02

Čech napsal(a):

Milý pane G., zrajete, zrajete, ale, bohuaekvivalentumožnážel, stále jen zrajete. Bez akordu s okolím totiž jinak ani nelze. Že píšete co píšete to jen dokládá. Rádoby vysvětlení je průhledně liché a křišťálově nečisté. Kdyby opravdu bylo snahou zastupitelských noviců napravení pověsti celého sboru, odečetli byste své příjmy na státem anoncované průměry, kterých mimochodem nedosáhne výrazná (vulgárně ústavní) většina pracujících, zapomněli na vše extra, akceptovali jen nezbytně nutné úhrady s výkonem Vaší práce spojené. Poté by jistě nikoho nenapadlo mluvit ani psát o Vás tak jak uvádíte. A i kdybyste to udělali jen krátkodobě, při Vašem vzdělání byste jistě pochopil i příčinu změn vlastní vizitky po vstupu do Sněmovny. Závěrem jen dodávám, že i zrající, ale ke konzumaci neutržený plod hnije až uhnije, nicméně, nákaza se šíří, zůstává a slova ji neléčí.
01. 03. 2011 | 08:16

aaaa napsal(a):

P.S. k Veronice Vendlové

Její obrázek dětinské a žvatlající blondýny jistě půvabně dokreslí její pochlubení se, že před čtením ráda poslouchá pohádky o kapitánu Šabršulínovi (28. 02. 2011 | 23:46).
Inu, takové máme naše "autenticky pravicové" politiky.
01. 03. 2011 | 08:17

ring napsal(a):

Milý pane poslanče, pokud by jste dokázal svůj blog přečíst nezaujatě a podívat se na jeho předmět objektivně, muselo by vám dojít, že jste (jako už po několikáté) šlápl vedle. Jediná vaše viditelná aktivita (krom papouškování Kalouskových manter) je zrušení KSČM. Mám takový dojem, že velký boss Kalousek si jako zkušený střelec uvědomil, že jeho svazácký kolega nemá žádné téma, na kterém by se "udělal" před veřejností. Tak pro vás vymyslel právě to zrušení KSČM. Jako dobrý stratég Kalousek ví, že si na tom nabijete hubu a pak si vás bude dál vodit na provázku. Přeji vám hezké soutěžení s panem Štětinou. Kdyby vám trošku spadly šupiny z očí, tak by jste si jistě pomohl a choval se jako skutečná osobnost (je-li vám to dáno)
01. 03. 2011 | 08:37

dedek napsal(a):

Vážený pane Gazdíku, jako starosta obce jste byl v kontaktu s lidmi a také jste pro ně něco udělal. Tehdy jste s nimi byl na jedné lodi. A že jste se stal gaunerem? To byla Vaše volba!! Jako člověku, který se jím nechce stát, by Vám již mělo vadit nedodržování předvolebních slibů. Jak vystupujete proti okrádání občanů tohoto státu? Jak prosazujete z pozice poslance potrestání rozkrádaček a tunelů? Kolikrát jste hlasoval podle svého svědomí proti své rodné straně? Jak jste se zastal Například Michálka v kauze Drobil? Nikde o Vás v tomto ohledu není slyšet. Co potom jste? Přesně to, čím Vás nazývají!! A budete jím, dokud půjdete proti svědomí a potřebám veřejnosti. Už jen to, ža jste se dal do spolku s jedním z největších zpronevěrců, který je vaším místopředsedou o něčem vypovídá, přinejmenším o charakteru. Víte již naši předci říkali, že "vrána k vráně sedá".
01. 03. 2011 | 08:45

Lex napsal(a):

aaaa
Přiznejte se, že záměrně přeháníte (kromě té skvělé budoucnosti).
Do Ivy Pazderkové "Na stojáka" je to přece jenom ještě míle cesty. Ale ujít se dá, o tom žádná.
01. 03. 2011 | 08:48

buldatra napsal(a):

Občas přifrčí zajímavá emailová zpráva. Jako například dnes:

Slepý zajíc skáče po lese a stoupne na hada.
Zajíc: "Promiňte neviděl jsem Vás, jsem slepý"
Had: "I Vy promiňte, také jsem slepý a neuhnul jsem.
A co jste za zvíře?"
Zajíc: "Nevím, nikdy jsem se neviděl.
Osahejte mne a povězte jaký jsem."
Had se otočí okolo zajíce a povídá:
"Máte jemný kožich, velké uši a malý čumák. Vy jste zajíc."
Zajíc se zaraduje. Pak osahá hada a povídá :
"Jste tvrdý, studený, slizký a nemáte kule ani páteř.
Vy musíte být Kalousek.
01. 03. 2011 | 08:50

slavwin napsal(a):

Ta potřeba, aby mimo ODS vznikla slušná nebolševická, nezlodějská pravice opravdu byla a pořád je. Nevím nakolik je to rušeno Kalouskem, ty jeho útoky na Vondru spíše vypadají než hledání pravdy, jako revanš za ty neobolševické náměstky, Kopřiva a toho snědého doktora od ODS.
01. 03. 2011 | 08:51

Starý pozorovatel napsal(a):

Vážení diskutující, k čemu je dobrá ta suma výlevů zloby a zášti, kterou zde čtu? Vzájemnými replikami a způsobem argumentace pouze dosvědčujeme, že národní klasika „proti všem“ nás stále provází v trochu pozměněné podobě a to „všichni proti všem“. Rovněž heslo „Kdo nejde s námi, jde proti nám“ je zřejmě stále platné. Prosím,to nelze argumentovat bez toho, abychom oponenta ponižovali nebo uráželi? Když pana Gazdíka tak nestoudně bez věcných argument osočujete, dovoluji si položit otázku: Co udělal každý z vás pro to, aby se stav v této zemi zlepšil? Co jste v životě udělali ku prospěchu svých spoluobčanů ? Hledání viníků ve svém okolí nikoho z nás vlastní odpovědnosti za stav věcí nezbaví. Nebylo by přínosnější formulovat své názory rozumem a nikoliv emocemi?
Co takhle přednést konstruktivní návrhy jak z daného marasmu vybřednout, ne pouze nadávat ?
Proč se neptáte těch, co měli zásadní vliv na rozprodání a rozkradení společného bohatství země? Kdo měl podpisové právo a z titulu nejvyšších představitelů jednotlivých ministerstev a vlády podepisoval výprodeje společného majetku této země? Kdo se zasadil o kapitalismus tak zvanou českou cestou? Kdo zavedl podvodné financování stran? Byl to snad Sing, nebo Báči? Každý má takovou vládu, jakou nechá vládnout. Naše národní tradice- předposranost a lhostejnost k věcem veřejným nese své důsledky.
Dvacet minulých let kasínového kapitalismu vám nevadí, ale urážet poslance, který není ještě ani rok ve funkci a činit jej odpovědným za vzniklý marasmus pokládáte za angažovaný občanský postoj. Argumentovat z levicových nebo pravicových pozic je dle mého soudu holá pitomost. Záleží snad na tom,zda krade levicově smýšlející prospěchář nebo pravicově orientovaný kariérista? Profesionalita, odpovědnost, čestnost, prozíravost, jakož i nezneužívání svěřené funkce nemá s levopravým viděním světa nic společného. Chce-li někdo něco změnit, může tak učinit pouze tehdy, je-li součástí mocenských struktur. Neobjektivními pomluvami a nadávkami se ještě nikde nic nezměnilo. Odpusťte starému muži, že se tak rozohnil. Co ale naděláte se starým blbým realistickým idealistou. Zdraví Starý pozorovatel.
01. 03. 2011 | 08:51

pgjed napsal(a):

To V. Vendlová a P. Gazdík:

Vážení, nepřekvapuje mě, jak jste překvapení pohledem na vysokou politiku zevnitř. Jen bych měl právě u vás obou takové maličké a nepodstatné očekávání sebereflexe vašich některých postojů a názorů z předparlamentní éry. Když už víte, jak to je doopravdy.

Ale k věcem podstatnějším. Myslím, že oba byste měli mít celou řadu vážných věcných, praktických i morálních důvodů, abyste se postavili proti kalouskovině, která není žádným šetřením, žádnou reformou. Je to jenom pokračování stále většího odírání střední třídy, rodin s dětmi, drobných střadatelů, ale i malých a středních obcí. Při neustávajícím plýtvání ve prospěch "někoho", při přetrvávající nepřehlednosti a nedohledatelnosti skutečného nakládání s penězi z rozpočtu na ministerstvech. Co s tím hodláte dělat?

A co hodláte dělat s kauzami za panem Vondrou, za panem Bartákem a paní Parkanovou, s hromadou hnoje na Správě sociálního zabezpečení po paní exředitelce a potažmo panu Nečasovi, která se v tichosti uklízí?

A prozraďte nám, prosím, kolik doopravdy stály loňské TOP předvolební kampaně a kde jste na to vzali. Ale na rovinu. Je nás celá řada, kteří nají velmi dobrý přehled kolik co stojí a dokáží si udělat jasnou představu.

Poctivost v politice spočívá v tom, neuhýbat od ideálů hlásaných z předvolební tribuny. Co vy na to?

Oba zdravím a malilinko doufám, že se nezklamu.

Pěškný den přeji, P.G.
01. 03. 2011 | 08:53

Lex napsal(a):

přírodovědec
Jeden diskutér tu na Vaši adresu napsal - "Nene, na Lexe já odpovídat nebudu, ještě nemám dokončenou VŠ... :-) Ještě se musím hodně učit... :-)".
Ve svém životě jsem se (a Vy nepochybně ještě více) setkal s mnoha moudrými lidmi bez špetky vyššího vzdělání, a historie má k dispozici mnoho příkladů moudrých lidí bez jakéhokoliv vzdělání. A také jsem se setkal s řadou jednoduchých, přestože měli před jmény tituly.
Bane, moudrost není nutným produktem vzdělání.
01. 03. 2011 | 09:05

smartin napsal(a):

Ty myslíš, že jsou lidi slepý a hluchý, co? Ale to se pleteš! Oni vidí co tam nahoře děláte. Jen mě udivuje tvoje drzost a samožerství. Tvoje naivní představa, že napíšeš článek plný lží a výmluv a bude z tebe neviňátko, je opravdu směšná.
"Ještě loni jsem byl respektovaný starosta..." :D
01. 03. 2011 | 09:06

Občan napsal(a):

veronikavendlova napsal(a):
"Občan napsal(a): vážně chcete vědět, co mě vedlo od SNK ED odejít k TOP 09? Jednoduše nabídka od člověka, kterého jsem znala z Evropských demokratů a ke kterému mám stále velikou důvěru. Ale neodešla jsem k TOP 09, ta v té době ještě nebyla na světě, ale do Starostů, kde jsem stále. Mezi tím jsem ale dva roky pracovala v nevládní sféře. No a členkou politické strany jsem byla zatím jen jednou a to ED, po spojení SNK s ED, nebo ED se SNK (jak kdo chce) jsem vystoupila.
28. 02. 2011 | 21:27 "

Aha, takže přeběhlík vzal sebou dalšího přeběhlíka. To jo, to je vlastně gró celých topinek. Snad až na výjimky to jsou jen přeběhlíci :o)))
Paní Vendlová, měla byste vědět, že internet je pěkná sviňucha užvaněná a poví na člověka i leccos, co by třeba radši nezveřejnil. Takže vy sice tvrdíte, že nejste u topinek, ale pořadatelíte jim jejich plesy, organizujete jim jejich e-shop, volední kampaně, propagujete je, kudy chodíte, jste uvedena na jejich plzeňské FB stránce. Tak co chcete komu nakukat?
Nebo je TOHLE vaše představa NEZÁVISLÝCH starostů???
Pro mne to znamená jediné - že někteří starostové se prostě stali přívěsky na klíčence TOP09 a ta jim za to slíbila drobné prebendy. A část voličů se tím nechala, bohužel, zblbnout a mysleli si, že volí nazávislé kandidáty.
01. 03. 2011 | 09:07

aaaa napsal(a):

Starý pozorovatel :
Líbí se mi Vaše volání po kontruktivní kritice, které ve mně vyvolalo vzpomínku na Svěrákův a Smoljakův film "Nejistá sezóna" s obdobným požadavkem kulturního agitpropa na "pozitivně konstruktivní kritiku".
Zajímalo by mně, co byste asi dělal, kdyby Vám řemeslník na kritiku jeho nekvalitní a předražené práce řekl, že mu tedy máte radit, jak to má dělat. Vám se líbí představa, že se do politiky pouštějí lidé, kteří nevědí, co chtějí dělat a jak to chtějí dělat a jediným důvodem a motivem jejich vstupu do politiky je jejich apanáž a lukrativní benefity ?
01. 03. 2011 | 09:10

Kimmy napsal(a):

Pane Gazdiku,

jste mi velmi sympaticky a doufam, ze sve nadseni neztratite. Nicmene kdyz se zamyslim nad zaverem vaseho blogu, marne premyslim, za co poslance chvalit? Ze si zrusili nesmyslne vyhody? Ze KONECNE zdanili nahrady? Vy jako pedagog jste jiste nijak zvlast nechvalil sve zaky za to, ze si umyli ruce nebo ze prinesli domaci ukol - za veci samozrejme, ktere jsou nejen ocekavany, ale i dlouho zneuzivany - za tu napravu se prece nechvali. Chvali se za vyjimecne zalezitosti. Takze - ac vam velmi fandim - necekejte chvalu za to, ze konecne doslo na zalezitosti, po kterych verejnost dlouha leta vola. Prijde sami s napady, ktere pomohou a dotahnete je do konce - pak vam lide i media zatleskaji. Protoze ulohou novinaru je hanit nesvary a ulohou poslancu je napravovat je.
01. 03. 2011 | 09:14

sprosťák napsal(a):

Nu, brečet za odsudek,že poslanci stejně veřejnou dopravou nejezdí,proto netrvají na její úhradě, je víc než směšný argument,protože vypovídá o malosti autora,stejně jako somrování o pochvalu za něco,co běžně konají ostatní bez ní.Sami se živíme, šatíme bez dalších přihrávek k našim minimálním mzdám,poradce si neplatíme,co nám osud do hlav nadělil, to používáme,nemáme slevy na jídle,auta si musíme koupit nebo chodíme pěšky či tou veřejnou dopravou za stále zdražované jízdné.Co nám chce tento malíček vlastně říci.Na PF se dostal jistě jen proto,že je mužského rodu,neříkám muž ani chlap.
01. 03. 2011 | 09:22

vlk napsal(a):

přírodovědec

věcně je ta žaloba nepochybně na místě.
Protože skutečně jejich rozhodnutí má obrovský vliv. A ohledně poslednífinanční krize naprosto selhaly co do ratingů bank a pojišťoven.

Nicméně , mylsím si , že to nakone c neprojde. Protože systém potřebuje nějakého hodnotitele. A jinak to asi dělat nejde. Samozřejmě - s vyjímkou neobjektivních vynucených ratingů.

Kdyby to byla opačná pozice - ted y britská, německá, španělská, francouzská agentura, žalovaná hromadnou žalovbou ve Spojených s tátech, je jasné, jak by to dopadlo. I přes to, že považuji americké soudnictví za nezávislé.
Ale spor americké agentury a španělský soud?
Když na tom, aby agentury nebyly sankcionovány jinak než nějakým bu bu bu má zájem americká vláda??,

Zkus tu rovnici dopočítat.
01. 03. 2011 | 09:28

veronika vendlova napsal(a):

Občan: z minulosti vím, že s Vámi diskutovat nemá smysl, je to ztráta času. Jinat bych řekla, že vše, co na netu vygooglujete, je zcela jistě trochu pravda a mě to mevadí, je to ok. Jinak jste z hlediska vnitřního dění a vývoje TOP 09 a STAN zcela mimo mísu.
01. 03. 2011 | 09:34

s.ráth napsal(a):

No pane Geazdík pozitivní je, že si začínáte Vy, a možná i Vaši kolegové, uvědomovat pravý stav věcí
01. 03. 2011 | 09:35

Minorita napsal(a):

Nevím,jestli jde o totální ztrátu soudnosti,nebo o jinou poruchu neznámého původu,jenž má původ kdesi v sekretariátech pol.stran.Bolestínství klonované samochválou - jak dojemné.Pán nevěděl co činí,pán nevěděl,co to obnáší,pán nevěděl kam se nominuje,pán neví koho,co a s kým reprezentuje?A nikdo ho nemá rád?Pán je za užitečného šaška?
To je všechno pro nás smutné,bohužel námi financované a ve výsledku na bedrech nesené.
Panebože,popravdě - nevím,jestli v sobě máte větší drzost pane poslanče,nebo jestli jde o věřejně přiznanou duševní nedostatečnost(s přihlédnutím k výše uvedenému).V obou případech tradičně platí: Pánbůh s námi...
01. 03. 2011 | 09:37

veronika vendlova napsal(a):

Přírodovědec: jistě jste pchopil, že zmínka o VŠ byla jistou nadsázkou. VŠ vzdělání žádné záruky neposkytuje, ovšem že je nutno se stále učit a pracovat na sobě, to je neoddiskutovatelný fakt. No a když se pak po čase čkověk ohlédne a zjistí, jaké kraviny občas někdy napsal, tak se zastydí a doufejme občas i poučí. Nijak jinak to ani být nemůže, protože co je psáno, to je dáno. Mějte se fajn.
01. 03. 2011 | 09:39

xx napsal(a):

Co napíše blonďatá Šabršulína Vendlová, jako by napsala tmavá bEržika Dreveňáková. To máme zastupitele !
01. 03. 2011 | 09:51

Ládik!!! napsal(a):

Pane Gazdíku,
před Vaším poslancováním jsem si přečetl 2-3 Vaše blogy - Vaše postoje mi byly celkem sympatické. Po Vašem povýšení do šlechtického stavu jsem si Vás všiml jen jednou - bylo ve zprávách v nějaké TV, kdy jste se při podávání ruky Klausovi ukláněl. V ten okamžik jste se degradoval do role něčího poskoka a ztratil pro mě cenu. Když někomu podávám ruku, stojím rovně. Jinak ji nepodávám. Tento Váš blog jsem už ani nečetl. Promiňte.
01. 03. 2011 | 10:04

Tenco napsal(a):

veronikavendlova napsal(a):
"...Vlku, i já bývám na blozích A.cz velmi sporadicky. Též bych si na Vás ráda udělala čas, ale bacha, aby se z nás nakonec nestali kámoši...;-)"
-------------
Netýká se to ovšem předvolebního období.
-------
K zdejšímu nástěnkáři :
Mě není jasné, proč chlap potřebuje, aby mu ocas dělala ženská.
To mi fakt není jasné.
:))))
01. 03. 2011 | 10:06

muhaha napsal(a):

Připadá mi to, jako kdyby se gestapák divil, že ho nikdo nemá rád. To jste si měl rozmyslet s jakými gaunery se kvůli korytu spojujete.
01. 03. 2011 | 10:11

jozka napsal(a):

Anicka z Kurimi:

Ze je VV naivka jsem si myslel taky. Ale jeji vstupy mne cim dal vetsi merou utvrzovaly (a v tom s ni souhlasim), ze tomu tak neni. Ze je to mnohem horsi...
01. 03. 2011 | 10:17

Ládik!!! napsal(a):

Kdo chce s vlky žít, musí s nimi výt. Nebo opačně? Dyť je to jedno.
01. 03. 2011 | 10:18

Občan napsal(a):

To Veronika vendlová (9:34):

No to jste mi to dala, "dámo" :o))))
Vzhledem k tomu, že jste mi dosud neodpověděla ani na jednu otázku (tedy vyjma toho sdělení, že jste spolupřeběhlíkem nějakého svého kámoše) a aniž byste tak učinila, blábolíte tu cosi o tom, že se mou nehodláte diskutovat, beru to tak, že Vám chybí argumenty a dáváte mi svým očekávatelným chováním zapravdu.
Jste správnou ženou ve správné politické straně. Jen víc takových neotesanců a TOP09 půjde do kytek stejně svižně jako VV, SZ,ODA, US a podobné politické patvary :o)
01. 03. 2011 | 10:22

Klub důchodců napsal(a):

Tak jsme se opět po ránu pobavili vlkovou slovní tirádou.

Jsme rádi, že sem své jasnozřivé myšlenky píšete, protože když je náhodou nějaký den bez vašich vstupů, tak nám připadá smutný, plný beznaděje na lepší politické zítřky.
Obdivujeme váš ohromný politický rozhled a vynikající argumentační schopnosti. Prostě a jednoduše, takoví intelektuální obři, jako jste vy, se každý den nerodí.
Zasloužíte za tu osvětu, co pro nás nezištně děláte, velké poděkování a 9 999 999 květin.
Jen tak dál vlku - volnomyšlenkáři!
Z lidí, kteří s vámi z nějakých mě nejasných důvodů nesouhlasí si nic nedělejte, asi nedosahují vašich intelektuálních kvalit a proto vás nemohou docenit.
Přejeme hodně zdraví, pevných nervů, ty zde, v jámě lvové, navýsost potřebujete, abyste se nestal klientem Modré laguny.
01. 03. 2011 | 10:35

rejpal napsal(a):

Pane poslanče,
o tom, jak je to se slušnými a lumpy docela dobře vypodvídá jedna stará historka z komunální volební kampaně. Na mítink ODA přišla jedna starší paní, chvíli diskutovala s kandidáty a na závěr prohlásila: "vás volit v žádném případě nebudu. Kočárník, Dyba a další jsou lumpové a ještě bývalí komunisté." "Paní, ale my nejsme ODS, my jsme ODA", namítl zaskočený kandidát. "Jaký je v tom rozdíl? Kdo se spojí s lumpy a bez odporu s nimi hlasuje, je stejný lump jako oni" a paní odkráčela středem. Ta paní měla pravdu, i když se našel jeden z kandidátů, který paní následně ohodnotil slovy "to je ale kráva". Už je to dlouho, ale vždycky si na tu situaci, které jsem byl osobně svědkem, vzpomenu, když někdo se snaží svou osobu nebo stranu vydácat za lepší než ti, se kterými se kamarádí.
01. 03. 2011 | 10:41

Pepik Z napsal(a):

Nemá mnoho času, ale jen reaguji na otáku, k čemu je to napadání a osočování mladého poslance dobré. Tak já to beru jako nalití čistého vína a pokus o návrat pana poslance na cestu k občanům této země. On na to ale nemá, bohužel, to chce zajištěnou nebojácnou osobnost.
01. 03. 2011 | 10:41

Občan napsal(a):

To pepék Z:

Opravdu si myslíte, že podání návrhu na zrušení KSČM, což je zatím jediným politickým počinem pana poslace, je ta nejlepší cesta k voličům? Snad k některým jednodušším jedincům, ale jinak nevím...
Mladého poslance vcelku nikdo ani nenapadá, ani neosočuje. To by asi vypadalo jinak. Zatím je mu jen oprávněně vytýkáno, že se v honbě za politickou kariérou spojil s nejhoršími gaunery politické scény současnosti.
01. 03. 2011 | 10:55

Eddie napsal(a):

Pane poslance, me osobne staci kdyz nebudete nikterak hybat s danemi fyzickych osob, jinak si delejte co chcete ;-)
01. 03. 2011 | 10:55

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva (identické) příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 03. 2011 | 10:57

Puck napsal(a):

Beru to tak, že jsme v Česku. V každé slušnější zemi by už vláda dávno podala demisi. A preference TOP 09 nad jedním procentem by bylo možno považovat za úspěch. :-)
01. 03. 2011 | 11:04

Pepa z depa napsal(a):

Milý Honzo z Hané, jest-li na Moravě je více takových, tak voláme s plných hrdel HEUREKA. Kluci moravský a slezský jsme s VÁMI BUĎTE S NÁMI a dílo se podaří, ať si tady žvatlají co chtějí, že? Naše idee, program a cíle se všichni dozví na www.vymenilijsmepolitiky.cz a také na www.hzpd.com. Nad CZECH REPUBLIC sa blýská, že? A hromy začnou bíti již v sobotu. Tak hezký den přeje 4. odboj a Pepa z depa.
01. 03. 2011 | 11:14

Tenco napsal(a):

K zrušení KSČM.
Mně připadá velmi komické, aby se např. Dolejš ocitl v ilegalitě zatímco Kalousek ZÁKONEM převede miliardy korun do ústavů /penzijní fondy/, kde mají význačné pozice lidi jako Kočárník. O bývalých grázlech z KSČ a StB, kteří dnes tahají za nitky hospodářství a politiky už raději ani nemluvě.
Já bych lidi, kteří todleto skutečně chtějí prosadit, někam na pár měsíců zavřel a pozoroval. Jak se chovají - jaké mají hygienické návyky, jestli si umí sami uklidit a ustlat, jak je to s jejich rozmnožováním a jestli tedy bude nutno navrhnout nějaká další opatření k tomu, aby neubližovali déle ani sobě , ani okolí.

Možná že by paní Veronika mohla dělat při celé akci zapisovatelku a kumulovat to s funkcí krmičky. Samozřejmě pod dozorem někoho nezainteresovaného (aby neovlivňovala svými postoji validitu vstupních dat a nešidila příděly) - např. pana Štětiny.

Pokud by se to celé dotáhlo do konce, mohlo by se to celé zastřešit.

Třeba cirkusovou plachtou.

Opatřit podvozky, koly a objíždět české vesnice, městečka, městyse - no prostě daly by se na tom trhnout nemalé peníze. Co nemalé peníze - majlant by to vyneslo. Zlatý důl by to byl !!!
01. 03. 2011 | 11:15

vlk napsal(a):

Klub důchodců v Modré laguně.

Díky za vlídný přípis. Jste skutečně na tom správném místě. Užijte si to. Ve vašem případě to jsouopravdu dobře vynaložené peníze.

Tenco
hele pard e, že ty mi závidíš, že ti paní Vendlová nenapsala co mně?,
Závidíš právem, heč!
Jo a na tvoji otázku :
Mě není jasné, proč chlap potřebuje, aby mu ocas dělala ženská?

Sledoval jsi parlamentní rozpravu před posledním hlasováním o důvěře vládě? Po Drobilově čističce?
Pokud ne, tak si to vyhledej v archivu.
Kromě Nečas e už hovořila jen oposice
Z vládních lavic nic. Až na dvě malé vyjímky. V jedné poslanec Stanjura
sděluje, že mu nenijaknevadí Drobilov a operace, ale za to zvýšený jlas s kterým poslankyně za KSČM přednášel a svůj příspěvek. V tom druhém, Gazdíkově , ale najdeš odpoěvď na svou otázku. Tam se totiž obrátil na předřečníka Rath a s následujícícm dotazem :
Pane poslanče, co mám jako předseda oslaneckého klubu dělat , když mi utekly všeechny ženy.

/Myšleno, že jemnocitné poslanky ně TOp 09 během Rathovy řeči na povel demonstrativně odešly. To víš jemnocit je jemnocit!/
Rath mu na to opáčil, že je mu Gazdíka líto.
Noa gazdík holt , ve své křehké duševní substanci, zatížené nespravedlivým stigma teď bez ženské opory už nedá ani ránu.

Mám kámoše myslivce. ten to komentoval takhle:

Rath mu měl odvětit, že bud e nejlepší , dkyž s e zastřelí. Protože u vysoké, když všechny samice prchnou od samce, znamená to, že už je fakt jen na odstřel...
No kámoš je poněkud hrubýa brutální! Já s e od něj v tomto směru distancuji. Co ty?
01. 03. 2011 | 11:19

vlk napsal(a):

Tenco
tzeĎ čtu tvůj příspěvek o zákazu KSČM..

No Gazdík nám tu roní slzy na d běloskvoucností novách poslanců a nad tím, jak jsme na nně nezaslouženě zlí a oškliví.
Už jsme pojednal případ kulturtregra Bessera..
To fakt musí být vzácný charakter. Do KSČ vlezl v roc e 89. V létě tuším.
Jistě z ušlechtilých důvodů. Teď ze stejně ušlechtilých důvodů a navíc jako ministr KULTURY , bud e nepochybně halsovat pro zákaz komoušů! No řekni, co jiného než život dokáže připravit takovéhle gagy?
01. 03. 2011 | 11:23

Klub důchodců napsal(a):

vlk

To od vas nebylo hezké, takto se chovat ke starším spoluobčanům. Oceňujeme vaši inteligenci a vy takto?
Aby bylo jasno, my jsme zatím z P. Břežan vlku. To že hejtman Rath nás chce odtud vystěhovat je vám možná známo. Co říkáte tomu jeho "sociálnímu" počinu?
01. 03. 2011 | 11:35

Tenco napsal(a):

vlk
No, s tím ocasem...
Víš to bylo spíše míněno jako podiv nad tím, že místo Gazdíka tady na otázky odpo...ehm, tedy ...vede své urputné monology VV (pracovitá paní Veronika).
Že to bylo pod hlavičkou "vlk" to je jen taková nešťastná shoda okolností.

S tvým ocasem to samozřejmě nemá nic společného. :))

Antikomunismus se vytáhne vždycky, když se zjistí, že opět došel rozum.
Anebo aby se zlodějům poskytl čas na zametení stop.

Ale stejně - člověče, představ si, až budou někde policajti, státní zástupci a soudci - bývalí členové KSČ honit po ilegálních adresách, temných zákoutích a opuštěných uličkách Dolejše , který bude mít falešný plnovous, občanku na jméno dr. Horák a nebude umět odpovídat na otázky kladené mu rusky. :)))

A až ho odsoudí, tak bude coby mukl dělat na příjezdové cestě vedoucí k vile např. Kočárníka nebo Dlouhého.
A mezitím Kalousek pošle do bývalé Kočárníkovy firmy několik miliard z peněz původně určených na důchody.

Člověče, já ti mám někdy takový pocit, jestli by místo těch lístků pro sčítání lidu neměli raději rozdávat Diazepam.
:)))

http://cs.wikipedia.org/wiki/Ivan_Ko%C4%8D%C3%A1rn%C3%ADk

Jak jsem napsal - objíždět štace a máme , vlku, oba vystaráno až do důchodu. :))
Zlatý důl !!!
01. 03. 2011 | 11:40

vlk napsal(a):

Klub důchodců z Modré laguny.

Sotva jste z Panenských Břežan. Modrá laguna tam není.

Je vidět, že jste opravdu na správném místě. V Laguně s e o váspostarají evidentně lépe než Rath.Ještě , že nejste vzařízení toho zloducha. Von v něm chc e udělat muúzeum odboje , představte ho asociála - múzeum a Odboje. Jistě , kdyby tam chtěl etablovat ˇUstav pro zkoumání totalitních režimů, tak byste souhlasili s přestěhováním k Besserovi do Berouna, že? Jak to ten hnusnej Rath naplánoval. Ale mohu vás uklidnit. Ať tam v Břežanech bud e co chce, třeba i t o hnusné muzeum parašutistům , stejně to nejspíš byli vrazi, tak vy v laguně si nedělejte starosti. Vás rath vystěhovat nemůže. Udělejte na Ratha dlouhej nos vyplázněte jazyk. Jak jste zvyklí.
01. 03. 2011 | 11:44

BK napsal(a):

Malé upřesnění:
s.ministr Besser vstoupil do KSČ v červenci 89 a vystoupil v listopadu.
Téhož roku, samozřejmě.
Marně přemýšlým, co ho k odchodu motivovalo.
Možná mu KSČ zblízka přišla málo levicová, možná mu byla nabídnuta jen podřadná funkce, kdo ví...
01. 03. 2011 | 11:45

vlk napsal(a):

Tenco
taky dobrý!!!
01. 03. 2011 | 11:46

fernet nebo rum? napsal(a):

gazdíku, už se ti vrátily ženy?
01. 03. 2011 | 11:53

Klub důchodců napsal(a):

vlk

no dobrá, asi vy víte lépe kde sídlí Modrá laguna. V P. Břežanech opravdu není, to bychom věděli.
Ale dost nás překvapují ty vaše slova, nepříjemně. Nu což.
01. 03. 2011 | 11:56

karelhá napsal(a):

pane Gazdíku,píšete
.....jsem se proměnil v darebáka..

Nemůžu vám oponovat, už jste pro to sám přinesl důkazy.
Vy byste ochotně snížil starobní důchod třeba i A.Dubčekovi, Mudr. Kriegelovi, nebo generálovi Svobodovi, kdyby ještě žili. Nepsal jste dokonce článek do nějakých novin na téma snížení důchodů bývalých vyšších funkcionářů KSČ právě vy? Ať psal nebo ne, tuto myšlenku jste jako poslanec nepochybně podpořil, měla podporu 118 hlasů koalice..
Co k této ubohosti dodat? Že ji chválí i nějaký Gazdík ze Suché Lozi, kterého Kalouskové vzali jako maňáska mezi sebe.
01. 03. 2011 | 12:08

fernet nebo rum? napsal(a):

ostrov pokladů v podání top09
http://www.youtube.com/watch?v=4XH2Y7y17Go&feature=related
01. 03. 2011 | 12:40

fernet nebo rum? napsal(a):

další perla z gazdíkovy dílny:
Národ nečte a hloupne. Budeme řešit výjimku u DPH u knih, říká Gazdík
http://zpravy.idnes.cz/narod-necte-a-hloupne-budeme-resit-vyjimku-u-dph-u-knih-rika-gazdik-1co-/domaci.asp?c=A110225_102526_domaci_kop
01. 03. 2011 | 12:44

Ivan napsal(a):

Vážený pane Gazdíku,
ve Vašem blogu píšete, že pověst našeho zákonodárného sboru je dlouhodobě špatná, že nálepka vyžírků se drží pevně i těch, kdo v boji o parlament uspěli právě s úmyslem z něj podobné manýry vymítit. A Vy se tomuto názoru divíte? Vždyť se lidé za 20 let mohli přesvědčit o tom že Ti, které zvolili v dobré víře, že budou správně hospodařit s finančními prostředky jim svěřenými se v první řadě zajímají o to, aby především naplnili svoje kapsy (ať už výší platů a náhrad za kde co a jejichž proplacení nemusí ani nijak dokladovat, protože je prostě dostane, ať už je použil na cokoliv)a kapsy svých kamarádů. Vy všichni jste totiž svým usednutím do lavic - ministerských, poslaneckých nebo senátorských okamžitě zapoměli, jak se žije těm, kteří si Vás všechny svými daněmi platí. Vaše TOP získala ve volbách nějakých 17 % (nevím už přesně)hlasů, jste přesvědčeni, že toto Vás opravňuje k tomu, snižovat životní úroveň 90 % občanů této země, protože tyto Vaše "reformy", na které tak spěcháte to spolehlivě učiní a pošlou tak pod vodu i ty, kteří už nyní žijí od výplaty k výplatě a výší svých příjmů na žádnou z dávek nedosáhnou a jen platí a platí čím dál tím víc.Argumentujete koaliční dohodou, ale v podstatě vládne Vaše strana v čele s p. Kalouskem, protože pan Nečas schválí kde co, jen aby se ODSka ve vládě udržela. O VV je zbytečné mluvit. Vidina setrvání ve vládních křeslech je natolik silná, že se občas zmohou na nějaký nesouhlasný výkřik aby se neřeklo, ale pak ustoupí. Ono v době, kdy se snížily platy st. zaměstnanců (myslím těch středně a nízkopříjmových), hodláte snížit důchody 70 % nastávajících důchodců, zavedením dalších plateb ve zdravotnictví,zvýšením poplatků za pobyt v nemocnici a to i za děti (přičemž první 3 dny nedostane člověk - na rozdíl od Vás všech - ani korunu, ale zaplatit bude muset, snížením příspěvů postiženým, atd.zvýšit DPH na 20 % a tím zdražit už tak drahou vodu, elektriku, plyn, topení,bydlení, jídlo - vlastně skoro všechno je opravdu svinstvo. Už dnes je tohle vše drahé a zdaleka ceny uvedeného neodpovídají příjmovým možnostem většině národa. Ale to Vy všichni z výšky ministerských, poslaneckých a senátorských platů asi nevidíte,nebo spíš nechcete vidět.Vaše plné kapsy to totiž moc nepostihne a kdyby náhodou jste nějakou újmu měli utrpět, upravíte si výši náhrad.Zajděte občas mezi lidi, ale ne Vaše kamarády a zeptejte se na jejich názor na ty Vaše slavné reformy.Jinak jen malý dotaz: koho zakážete poté, až se Vám podaří zakázat komunity, a čím nás pak budete strašit?
01. 03. 2011 | 13:38

F.Srbek napsal(a):

Obávám se pane Gazdíku, že ani Vy dlouhodobě "vyníkající pověst" našeho zákonodárného sboru nevylepšíte. Neznám Vás osobně, ale aše vystoupení v medicích leccos nazančují. Lépe je býti dobtým starostou než špatným zákonodárcem. Ale dobře nám tak! Máme to, co jsme si zvolili a za to se platí!
01. 03. 2011 | 13:44

Občan napsal(a):

Ten internet je fakt pěkná sviňucha :o))
Slovácký deník, 01.09.2008
Ne velké politice
V r. 2008 odpověděl P. Gazdík v on-line rozhovoru pro Slovácký deník na otázku, zda by měl zájem o funkci pražského primátora takto: "V současné době určitě ne. A nejen post primátora. Mnozí oponenti mne osočují z touhy po velké politice. Kvůli svým třem dcerám a své obci bych nic takového nechtěl dělat."

No, neuplynuly ani dva roky, a už je v Praze u koryta...

Parlamentní listy, 05. 11. 2010

Gazdíka musel umravnit Zaorálek
Do debaty se vmísil i poslanec a šéf poslaneckého klubu TOP 09 Petr Gazdík. A útočil na Sobotku. Kvůli tomu, že Sobotka označil za paradoxní, že předlohu o úřadech práce předkládá vlastně ministr Jaromír Drábek nominovaný TOP 09 a Starostové. Sobotka navíc chtěl po seskupení seznam starostů, kteří údajné rušení kontaktních míst úřadu podporují. "Abychom si mohli ověřit, jestli ten přídavek Starostové náhodou není jenom podvod na voličích," řekl totiž lídr ČSSD.
"Já bych si dovolil požádat pana předsedu Sobotku, aby nežli si ráčí vzíti do huby starosty, aby si skutečně zjistil, co o jejich práci za dvacet let v této Sněmovně ví. Je to stejné, jako když mluví o těch nejchudších. Co o nich pan Sobotka ví? Viděl je snad ze své vily postavené z poslaneckých náhrad, či ze svého luxusního vozu?" tázal se Gazdík Sobotky.

Jj, velice rychle se naučil pan starosta "mluvit k věci"...
01. 03. 2011 | 14:43

trapper napsal(a):

Top09 a STAROSTOVÉ - geniální Kalouskův reklamní trik, jak vytvořit zdání, že jeho stranický slepenec spolutvoří výkvět uvědomělých spoluobčanů, kteří se v obcích obětavě angažují ve prospěch ostatních...
Ve skutečnosti je to několik nejspíš bývalých starostů, z malých vísek, kde získané zkušenosti nestačí ani zdaleka na řízení většího celku. Asi jako kdyby četař ze Senegalu se najednou stal generálem ve Francii (TOP09 a důstojníci :-).
01. 03. 2011 | 15:30

trapper napsal(a):

Jo, a ještě je „hrdina“ Gazdík spolupředkladatelem „skvělého“ zákona o protikomunistickém odboji - to tu v diskuzi zatím neproběhlo.
01. 03. 2011 | 15:33

Tenco napsal(a):

Občan
:)))
Skutečně smutná postavička.
Logika prcka z páté třídy. A kvalita odpovědí propadlíka z šesté.

Ale podle mě aspoň nepije a nekrade.

Už to je jakýsi posun vpřed.

A plk o poslaneckých náhradách - tak to už je na mašli.
Jak rozpozná pan Gazdík, zda jeho guru neukládá formou destilátů proháněných chřtánem své poslanecké náhrady do tvrdnutí jater ?
Proč pana Sobotku nepochválí - že on si jimi financoval bydlení.
Mohl je taky prochlastat jako někdo, že ?

Ale ono když je někdo jen členem stáda - pak už jen bučí a bučí a bučí....
A vystrkuje rohy jen tam, kde to je dobré pro stádo a baču.

Mějte se.

Smutný pohled. Smutný.
Takový krásný, veselý kukuč...ˇClověk by si hned řekl - ten musel ale pobrat rozumu...No a vidíte sám.
:))
01. 03. 2011 | 17:18

Mgr.Jana Zwyrtek Hamplová, blog zde napsal(a):

Vážený pane Gazdíku,
záměrně nepíši vážený pane poslanče, neboť je to skutečně dnes oslovení degradační, a navíc o sobě víme - že ano. Mám také tu zkušenost, a proto jsem ráda, že ji i někdo jiný zaznamenal a potvrdil. Vstupem do velké politiky v ČR člověk nezískává, ale velmi ztrácí,a jak píšete, raději respektovaný starosta malé obce než opovrhovaný politik poslanec - ať by se jakkoli snažil, nikdo to nezaznamená. Trvalo mi několik let, než jsem jako snad respektovaná advokátka a odvážná komunální zastupitelka byla vyslaná na kandidátku do sněmovny, kde jsem pak na pár měsíců skutečně usedla (jako náhradnice), ale pak mi trvalo rok, než jsem opět získala svou bývalou pozici u veřejnosti - opět jako snad respektovaná advokátka oboru územní samosprávy a zastupitelka - tak moc nechápali, že já jsem stále táž... Dnes už bych neměnila, a snažím se především o profesní kariéru v tom dobrém slova smyslu. Navíc znám prostředí sněmovny jako absolutně vesměs promarněného času, ubíjející procesury a politikaření, a nikde jsem také nepotkala více lhostejnsoti i hlouposti, a chytrosti - ovšem velmi účelové. Jen pár lidí tam stálo za to - a o těch většinou veřejnost neslyšela. Přesto vám přeji, abyste absenci uznání ustál, i když je to těžké. Sama vím, jak mne motivuje pozitivní dopad mé práce - ať v oblasti vzdělávání či advokátní praxe, a jak mne ubíjí nespravedlivý odsudek. Takže si umím představit, co prožíváte - ztrácíte se tam, přestáváte být sám sebou, nevíte, jak vykřičet trochu vyděšený tím vším do světa - stále jsem to já! Nejste, a už nikdy nebudete, jde jen o to, abyste to ustál sám před sebou, což jak věřím u vás nebude problém. Držím vám palce!
01. 03. 2011 | 17:32

vlk napsal(a):

Tenco
malý dotaz - jak třeba víš , že nepije? Máš ke svým tvrzením nějaké indicie?
Správnou odpověĎ, kterou bych akceptoval, pokud opravdu nemáš interní zaručené zprávy, si umím představit. Tak schválně...
01. 03. 2011 | 19:57

pgjed napsal(a):

To Tenco:

Ano vždycky lze najít jakýs takýs důvod, proč to, co mělo být uděláno již dávno, neudělat vůbec. Nicméně jsou věci, které je lépe udělat nedokonale, než je neudělat.
01. 03. 2011 | 20:02

Karel Kolář napsal(a):

Pane Gazdíku, po dnešní diskuzi už žádný blog psát nebudete, co?
Jsem končící pedagog a pobavilo mne, že jste pár let učil.
Zkrátka , dal jste se do holportu s lumpy a teď s nimi za koryto vyjete. Na takových jako vy se dá ukazovat, jak moc korumpuje. Přečtětě si od L.Mňačka "Jak chutná moc" !
P.S. Ne vy, ale poslanec Hovorka to byl jediný čestný člověk, který odolal korupci v jakékoli podobě ! Doufám, že příští volby vás smetou !!!
01. 03. 2011 | 20:16

Veronika Vendlov napsal(a):

Občan: v tom je ten pes zakopaný, já Vám odpovídat na otázky nemusím, když nechci.
01. 03. 2011 | 20:34

Pepik Z napsal(a):

Pane Karle Koláři přesně jste to vystihl, když jste postavil vedle sebe pana Hovorku a Gazdíka. Ten rozdíl je pane Gazdíku, ten rozdíl! Ale o koryto se nebojte, kde je dnes pan Hovorka že?
01. 03. 2011 | 22:20

Luba napsal(a):

Hezká a povedená fotečka :)

Takto asi mohl vypadat Josef Švejk, když šel do čtvrté obecné.
02. 03. 2011 | 08:01

Wraith napsal(a):

Co musím uznat, je fakt, že pan Gazdík je jeden z mála zde píšících autorů, kteří se nebojí vstoupit do diskuse.
Jsem sice levicovějšího smýšlení, nicméně dělat ze všech poslanců vykuky atd je poněkud předčasné a v mnoha ohledech zbabělé. Za tyto lidi by měly hovořit činy. Bohužel musím konstatovat, že skutky, kterými se tato poslanecká sněmovna prezentuje vejdou s největší pravděpodobností do dějin jako největší katastrofa, co tuhle zemičku postihla.
Někdo tu zmínil, že by tito lidé měli konat dobro. S tím souhlasím, jen musím se smutkem poznamenat, že to dobro zatím jaksi směřuje do jejich zájmových okruhů (lobbystických skupin s více než vyššími příjmy) a hlavně kapes.
S tímto postupem si nikdo mnoho náklonnosti nevybuduje. Stát by měl myslet více na slabší jedince, než na bohaté - což je právě ta cesta, ze které sešla již Topolánkova vláda a tato v jejím směru zarputile pokračuje.
Smůla je, že ta cesta vede do drsné kamenité pouště a oni oslepení leskem zlata nevidí nic jiného, než to blýskavé mámení.
Zatím je to jakž takž dobré.. existuje pevná půda, která skýtá jakou takous oporu Otázkou je, co bude až narazíme na kameny arbitráží, dluhů a daňových úniků. To ještě nemusí být až zas tak špatné, ale hrůza mne jímá, co nastane až se nám pod nohama hne tekutý písek inflace, špatné důchodové politiky a do toho přilije osud vodu z vykradené státní pokladny.....
v té chvíli budou opravdu politici v pozici darebáků a zlodějů bez ohledu na pravicovost / levicovost, stranickou příslušnost, aktivitu. Pak teprve bude lid oprávněn je odsoudit, naházet do Vltavy či rovnou zkrátit na hrdle (byť je tento trest již dvacet let minulostí).
Takže, pane autore. Předveďte se lidu toho státu v co nejlepším světle a blýskněte se kvalitou svých skutků. Poněvadž jak to tak vypadá, není daleko doba, kdy si lidé vezmou příklad z Arabů a půjdou si to se svou smetánkou vyřídit stylem nepříliš civilizovaným. Chutě do práce a koukejte nezklamat ty, co ve Vás viděli naději a pomoci těm, kteří Vaši pomoc potřebují!
Já jsem velmi zvědav, zda to dokážete...
02. 03. 2011 | 17:50

xxx napsal(a):

V roce 1996 jsem /jednomu pomerne velmi vzdelanemu poslanci/ na podobnou tiradu rekl:
"Muze za to prazska dlazba.Prijde normalni a slusny clovek do Prahy, a jak chodi
po prazske dlazbe a styka se s temi dareby, kteri po ni chodili dele,setrese se mu mozek z hlavy do bot, a zblbne. A darebactvi a svinstvo je infekcnejsi nez mor: Hned se novych "politiku" chyta". Po 14 letech k tomu neni treba dodat ani slovo navic.
02. 03. 2011 | 18:10

xxx napsal(a):

PS.: Vyjimku udelam u souputniku MK: Kdo se prida k "parte" tohoto pana,
ani do Prahy nemusi: uz se mu stalo.
02. 03. 2011 | 18:13

pich napsal(a):

Gazdík, tak mladý a tak zkažený.
02. 03. 2011 | 21:08

palo napsal(a):

Od doby ,co si omrkl jak to chodí v politice nahoře "" výměnou postu s Bémem"", kdy měl gumáky posrané od kuřinců,zjistil, že si může přijít k životu na vysoké noze bez práce.Začal přitakávat na stranu zlodějů,kteří se k úplatkům veřejně přiznali(podivný spáč-šlechtického původu) a nebyli potrestáni ,tak asi čeká nějakou kapku na svůj účet . Je to had a křivák .Při aféře Drobil mluvil na tiskovkách co hodinu jinak a evidentně lezl do přítmí Nečasovi ,který kličkovval,lhal a též nebude obviněn. A nyní dělá ze sebe politika který bojuje proti korupci a myslí ,že 4měsíce z něj udělali oporu vlády. Falešní lidé jako Gazdík by měli okamžitě odejít z politiky i té nejnižší natrvalo.
06. 03. 2011 | 11:20

Jarda napsal(a):

Stal se z Tebe nafoukaný trouba. No a za Tvého starostování prý taky nic moc. Obec zadlužená až po uši. Teď jim to tam šlape v klidu, bez různých Tvojích recesí a excesů. Ty totiž nemáš valné schopnosti ani na komunální politiku. Vrať se ke svému řemeslu tělocvikáře v ZŠ. Tím nejvíce prospěješ této společnosti a nemusíš "kňučet", že se z Tebe stal přes noc darebák. No a co ? Samozřejmě že stal.
10. 03. 2011 | 08:02

Jarda napsal(a):

A ještě drobný dodatek k Tvým (a dalším Tobě podobným) choutkám k zákazu KSČM. Doporučuji Ti, aby ses podíval na dobové foto obce Suchá Loz z předválečného a i třeba poválečného období. Tak takové obci bys starostoval, kdyby tady nebylo minulé éry, kterou vedli ti "hrozní" komunisté. Pokud by jsi se vůbec narodil. Protože dle Tvého roku narození jsi "Husákovo dítě", což jsou ročníky, které patří k populačně nejsilnějším v naší historii. A zkus uhodnout proč? Tak napřed přemýšlej a potom mluv. Zdá se mi, že to zatím děláš opačně.
10. 03. 2011 | 08:58

Martin Vlček napsal(a):

Je smutné, jak tady lidé háží všechny poslance do jednoho pytle. Místo toho, aby někdo navrhl spíše spolupráci a nějaké řešení oněch problémů, tak se kritizuje člověk, který svou prací ukazuje, že umí a ví co dělá! Můžu tak tvrdit, protože jsem měl tu čest pana Gazdíka poznat osobně. V mém životě mi hodně pomohl, ačkoli nemusel, udělal to rád a já si ho proto vážím.
Znám ho a vím, že on je schopným člověkem na svém místě, který dokáže udělat prospěšné věci pro veřejnost, než kdokoliv jiný, kdo ho tady kritizuje a aniž by z toho vytěžil sám něco pro sebe.
Pane Gazdíku, určitě jste počítal s takovým negativním přístupem lidí. Já se také nedivím, že tito lidé jsou znechuceni politikou ale nemají právo takhle soudit člověka, o kterém vůbec nic neví! Snad se Vám podaří to, o co usilujete. Přeji Vám mnoho dobrého v politické kariéře, i v osobním životě.
11. 03. 2011 | 16:35

Jarda napsal(a):

Martine Vlčku. Každý máme nějakou zkušenost.:-) A k tomu závěru Vašeho příspěvku. Já pevně věřím, že jemu a celé TOP 09 (je předsedou poslaneckého klubu) se nepodaří to, o co usilují. Pokud ano, i přes silný odpor veřejnosti, tak to zrovna nesvědčí o těch jeho kvalitách, zejména lidských, jak tady popisujete.
12. 03. 2011 | 09:12

Martin Vlček napsal(a):

Jardo, každý máme svůj názor. Já Vám ho nevyvracím. Ale nechápu proč se navážíte do mého komentáře. Já tak můžu tvrdit, neboť pana Gazdíka znám osobně. Pokud nesouhlasíte s mým příspěvkem, tak na něho aspoň neodpovídejte, děkuji.
18. 03. 2011 | 21:59

vlasta napsal(a):

Pane Gazdíku,
asi až sem to nedočtete, ale všem jste nahrál na smeč. Věřte tomu, že lidem by zdaleka tak nevadily poslanecké platy, pokud byste sloužili lidem. Mě osobně také vůbec nevadilo, že manažeři naší firmy měli 200 000, když já jsem bral 40 000.
A to, že jste se stal pro lidi lumpem, bude pravděpodobně tím, že společně s lumpy vládnete ke škodě větší části občanů této země. Uvědomte si, kolik %hlasů Vaše strana dostala a že jste u vlády pouze díky VV, kterým se podařilo nalákat voliče na plané sliby. Pokud porovnám vládu KSČ před listopadem a způsob myšlení a vládnutí přímo Vaší TOP09, věřte tomu, že ti komunisti byli větší demokraté, než Vaše strana, která se my jeví už neskrývaně fašistickou. Jen tak dál pracujte a snad konečně probudíte lidi z letargie a konečně začnou konat.
20. 03. 2011 | 20:53

vlasta napsal(a):

sorry za hrubku
20. 03. 2011 | 20:55

Satan napsal(a):

Pane Gazdík,při poslechu Vašich pseudoargumentů na různá témata jsem nabyl trvalého přesvědčení,že blbec Vaší kategorie zůstane navždy již blbcem a servilním prodavačem omílaných lží druholigové chátry ODS a "zneuznaných" černoprdelníckých kreatur typu Kalousek,Parkanová,Severa a dalších,kteří se okotili v zájmovém združení pod skratkou TOP09....je vidět Váš charakterový posun od doby,kdy jste celkem trefně v regionálních denících komentoval některé události na severu Moravy.Pokračujte v nastoupené cestě jako doposud,asimilice mezi gaunerské a mafiánské šmejdy,zvaní též poslanci PČR je těsně před dokončením....a jinak doučte toho svého skřehotavého předsedu Trautenberka aspoň elementární znalosti čechistánského jazyka,když jste bývalým kantorem...
20. 03. 2011 | 21:56

Ivan napsal(a):

Vážený pane poslanče, v tomto článku jste se darebákem nazval sám. Rád bych se zeptal jestli víte, nad kterým hrobem pláčete.
Vaše mediální vystoupení zatím Vaše kvalkity neprokázala. Neppoznal jsem tam nic jiného než kolovrátek,který vůči opozici omíláte, jak asi ve Vaší straně je pravidlem. Dovedl bych pochopit , že ještě nemáte zkušenosti v tak zodpovědném postu.
Ale potom by jste si jako učitel měl uvědomit, že méně bývá více. Že dobré základy, pomáhají stavět správné vědomí. O tom jste zatím nepřesvědčil. Vaše výroky, které máte zkušenosti již z místní politiky Vás neopravňují myslet si, že jste ten jediný kdo tomu rozumí. Nepřesvědčil jste mne a dokonce se mi zdá, že Vaše anbice se předvést jsou liché, tak neplačte a navíc na cizím hrobě.
21. 03. 2011 | 18:27

sedlák napsal(a):

pane Gazdíku, lid obyčejný je velmi frustrován, dobře, chápete proč a připouštíte, že důvodů je celá řada, ostatně i to byl asi i jeden z důvodů, proč jste vstoupil do vysoké politiky, náprava bude velmi těžká, prvně jsem vás zaregistroval, když jste si směnil na týden starostování s Pavlíkem Bémů, to byl vcelku chytrý tah, jak na sebe upozornit, jenže Kalous leží mnoha lidem v žaludku, a to jste musel vědět už dávno (pokud jste tedy nedorazil z Kamčatky), spojil jste s ním své síly a to je také "vizitka", jinak byste se do vysoké politiky zřejmě nedostal, pracujte ve prospěch lidí, to je snad důvod proč jste vlezl do Prahy, neplačte, jste teprve na začátku běhu a už výtky k lidem? Jste tu pro lidi, ne oni pro vás. Co vám brání, pokud jsou média "ošklivá", lidem vysvětlit na vašem blogu, co děláte, co se dle vás povedlo a pod. Víte, týden po Kalouskově "mystifikaci" váš pláč vypadá spíš jako krokodýlí slzy a to vám dle mého soudu, ubírá dost bodíků. Tanečky kolem zvýšení DPH a důchodové reformě mnoha lidem po chuti také nejsou, signály, kdy lidé z NERVu veřejně vystoupí s téměř kritikou záměru vlády, je tohle vina médií a voličů nebo politiků? Neplačte, chvalte se, co se vám povedlo, nestyďte se, těch pár příkladů, které jste uvedl jako negativní obrázek o refereováí médii mne nijak neuráží a nepřesvědčí, stačí mi podívat se, kolik má třeba obč. zákoník novelizací a pak nemám pochyb, že si poslanci odhlasovali něco, čemu vlastně ani nerozumněli (kolik z nich před hlasováním porozumí psanému textu, aniž by se muselo ptát poslance zpravodaje, jak že to vlastně mají hlasovat?), chápu, ne všichni hned všechno chápou, ale není snad sněmovna "elitou"? Neplačte, vysvětlete plebsu, co jste pro jeho zájmy ve sněmovně udělal
22. 03. 2011 | 00:52

Alex napsal(a):

Tedy pane Gazdíku, on ten článek o Vás mnohé vypovídá - a ta Vaše reakce na diskutující - ta už to jen korunuje.
Za prvé, kdykoliv a kdekoliv se najde někdo, kdo Vás chválí či pochvalí - najdou se tací. Ergo kladívko, Vy zřejmě chcete, aby Vás chválili všici nebo alespoň většina. Už proto je hodno Váš článek hodnotit spíše jako článek pubescenta než alespoň trochu zralého člověka - podle mého názoru.
No a proč Vás či Vaši stranu těžko bude většina chválit? Asi proto, že politik spravuje nějak stát, jenž se skládá z mnoha subjektů - pojmete-li tu správu tak, že náklady na průsery má nést opravdu jen někdo a dokonce, tak, že čím méně disponuje prostředky, tím více mu naložíte - těžko se můžete divit, že Vám většina tleskat nebude. Přidá-li se k tomu nekompetentnost - výsledek je nabíledni - dříve či později.
Před chvílí jsem někde četl, že Váš kolega - kybernetik, odpovídá na protesty postižených tak, že prý se v podstatě nic jeho REFORMOU nic nemění, že jen papírové průkazky ZTP chce vzměnit za plastikové. Ono to tu Vaši stranu i toho Vašeho chemika tak nějak dokonale charakterizuje.
22. 03. 2011 | 11:29

yyy napsal(a):

Odpoved: Je. Velmi troufale. Pokud nekdo dela, co ma v popisu prace, je troufale
ocekavat potlesk. Dela, za co je placen. Pokud to dela dobre. Pokud vyrabi zmetky,
neni to na pochvalu ale na "drzakem pres gule"!
22. 03. 2011 | 18:27

Tonda UB napsal(a):

Tož valím oči, nechápu jak vás može uspokójit to že by vás ludé lutovali? Kdyby ste býl kantůrek s fištrónem tož víte že špatné svědomí nespraví žádné polutování od ludí. Chcete podporovat všivárny a zároveň chcete aby Vás ludé chápali. Tož nevím takového kantora bych nepřál nikom. Rád bych sa přidál k tým štemplom co ste dostál u vás v hospodě a mrzí mňa že k tom nepřidali štempl aj na vaše poslanecké pozadí.
22. 03. 2011 | 19:29

Petr.. napsal(a):

A co se vám kdy povedlo?! Akorát naštvat lidi! To umíte bezvadně!!
23. 03. 2011 | 09:23

názor napsal(a):

To: autor článku.
Jste ve správní rade nemocnice Uherské Hradiště...neníliž pravda...v poslanecké sněmovně...atd....proto jste nenažranec....nejde to stíhat....to nevadí...hlavně, že dobře platí. Lidé nejsou blbci pane poslanče....víte.
23. 03. 2011 | 14:49

Stařeček napsal(a):

pane Gazdíku u nás jedna vdova natřela stěnu na baráku vápnem a pořád čekala kdo ji pochválí. Když ji po mnoha dnech nepochválil nikdo, sama vyšla před barák a prohlásila " ale Anežko, kdo ti to tak pěkně vylíčil?". Tak nějak jste to udělal i Vy. On si totiž nikdo nevšiml, že by jste vy poslanci něco dobrého udělaly. A tak se nedivte. Ono se u nás o té samochvále něco říká. Tož asi tak, jak se tu občas objevuje.
25. 03. 2011 | 09:00

Pepa z depa napsal(a):

Milý Stařečku, máš 100% pravdu a jest-li chtějí doopravdy něco užitečného pro národ udělat, než půjdou od válu, tak ať ZABRÁNÍ CIZINCŮM MOŽNOST ZAPSAT VLASTNICTVÍ K POZEMKŮM V KATASTRU NEMOVITOSTÍ, které v minulosti získali a jak již rozebereme jinde a jindy. To totiž je převedení NAŠÍ VLASTI PO ČÁSTECH DO VLASTNICTVÍ CIZÁKŮ. Je velmi naléhavá nutnost, ABY ÚSTAVA ZAKOTVILA, ŽE ŽÁDNÁ ČÁST ČR, nesmí býti převedena do vlastnictví cizince, protože VLASTNICTVÍ CELÉ ČR BUDE STÁTNÍ BEZ MOŽNOSTI ZMĚNY VLASTNICTVÍ DO BUDOUCNA. Toto jsme povinni udělat pro svoje budoucí pokolení. Osobní vlastnictví občanů ČR nebude omezeno, pokud bude používáno pro vlastní potřebu /nic se nebude znárodňovat/. Bude ale podléhati vyšší formě vlastnictví a to státní, když půjde o nutnost osobního majetku využíti o neodkladnou nutnost vyřešení veřejného zájmu a to za předem dohodnutou kompenzaci. Prostě ani kousek NAŠÍ VLASTI NESMÍ BÝTI PŘEVEDENO DO CIZÍCH RUKOU. Odstrašující příklad Nám budiž ŘECKO, kde v budoucnu je možnost uniknouti dluhům jen prodáváním svého území cizákům /ostrovy/. U Nás i pozemky pod cizími fabrikami, supermarkety a pro potřebu zemědělské výroby, nesmíme nechat ve vlastnictví cizáků, ale všem jim jen tyto pozemky pronajmout jako STÁT. A to ty pozemky, které jsou již ve vlastnictví cizáků, se můžou bezplatně pronajmout na takovou dobu, aby suma zaplacená za jejich koupi, byla tímto navrácena a NAŠE VLAST ZŮSTALA CELISTVÁ A TA CELISTVOST DO BUDOUCNA MUSÍ BÝTI NEZMĚNITELNÁ. Tak to je jen k celistvosti NAŠÍ VLASTI. Teď ještě musíme vyřešiti vlastnictví těch FABRIK, STROJŮ A NÁSTROJŮ ATD. Doufáme, že o pracovních zdrojích a výrobních vztazích si povíme později. Bez vyřešení VLASTNICKÝCH VZTAHŮ A USTANOVENÍ NOVÝCH VLÁDNOUCÍCH A MOCENSKÝCH STRUKTÚR, nemá cenu vůbec něco měnit a dělat. Dále se musí úplně jinak vyřešit MEZINÁRODNÍ VZTAHY A JEJICH DIPLOMATICKÉ ŘEŠENÍ A ÚČAST V MEZINÁRODNÍCH ORGANIZACÍCH. To se již řeší a řešilo dříve. Velké změny musí vzniknout v Naší bezpečnostní a obranné schopnosti v NAŠÍ VLASTI a zefektivnit a zkvalitnit počet těchto příslušníků pod jedním velením a kontrolou. Toto jsou jen ty nejhlavnější oblasti, kde jsi Gazdíku mohl již také něco udělat s těmi tvými KUMPÁNY, komunistobijci a mafiány, víš? Neudělal JSI, tak tam již dlouho NEBUDETE, o to se vám postarají PRACUJÍCÍ OBČANÉ ČR a úplně jasně to vyjádřili na www.vymenilijsmepolitiky.cz a dalších občanských iniciativách. Tak Vám všem přejeme hezký víkend, 4. odboj a Pepa z depa. TO BUDE JEN ZAČÁTEK KONCE KORUPCE.
26. 03. 2011 | 12:00

sedlák napsal(a):

pane Gazdíku, váš současný tlak na Vondru, aby převzal odpovědnost za Promopro, respektive aby odešel z vlády potažmo z MO, by mohl být i chválihodný, ano pochybil a kličkoval, jako manažer selhal, kdyby jste ovšem nebyl ve spojení s Kalouskem, který je s dojením státu přes MO spojen jako siamská dvojčata, a tohle VÁM osobně já nehodlám odpustit, ani zapomenout, a to, že na Vondru "tlačíte" víc než jste řešili třeba Drobila vás v mých očích řadí k těm nezcela se svědomým čistým a poctivým, plačte dál, on i Kalousek už plakal v přímém přenosu, právě kvůli svému siamskému dvojčeti........má to úroveň asi jako kdysi "Dobrou chuť pokud právě obědváte"........a aby se i ta poslední babička z Horní Dolní dokázala orientovat.....za nás máte? Za úplný blbce? Pokud jsme nucen vybrat si dvou zel, volím to menší
27. 03. 2011 | 22:47

Jip napsal(a):

Nechtěla jsem se vůbec vyjadřovat, a také nevím, jestli tyto komentáře čtete, aby bylo ucho na druhé straně příjmu, ale nakonec mi to nedá. Jako starosta a nový politik jste byl sympatický, a dlouhou dobu jsem vám i fandila, vystupování např. v OMV bylo celkem smysluplné, názory dobré. K současné kauze (Promopro)však karta otočila.
Jak si můžete hrát na PROTIKORUPCNÍHO POLITIKA, vadí Vám, že Vondra prošustroval někde stomilionu, podpisama na smlouvách ručí náměstek Novák a dokáži si představit, že Vondra zaměstnán jinými událostmi -běhal sem a tam- když byl ministr zahraničí a bylo naše předsednictví!- je jen přeběhl očima.. a nevadí Vám
že na ministerstvu obrany zůstanou jako plísen a špína zažraná neprošetřené kauzy z doby minulé a bude se dál množit v budoucích kauzách. (chobotnice a její neustále dorustající chapadlo) Je to bezmezná loajalita vůči vůdci, a nebo jste slepý?!Lidé už také začínají vidět a zatohle Vám hlas nedají, natož aby vás chválili, když uz jsme u toho. To myslím vážně.-
27. 03. 2011 | 23:37

Jos napsal(a):

Pane Gazdíku,
jak tak sleduji počiny Vaše a vaší strany (soukromě Vám ovšem musím sdělit, že tu Vaši stranu považuji spíše za zločinné spolčení pod vedením Kalouska a Schwarzenberka) mám pro Vás jediné sdělení. Vy už nejste politik, vy jste pachatel a spolupachatel. A jako takový budete posuzován.
28. 03. 2011 | 16:07

strýc napsal(a):

Z připravované knížky Ze štamprlú po Slovácku

Ukázka povídky :

"Daj nám šeckým po velikých," pravíl Jaroš od Kolkú a zavřel oglábné dveře hospody. Vyvalený hospodský zavřel pípu, z keréj, za tú chvílu utéklo už třetí pivo nekam do kanála.
"Kurňa chlapé, ale ticho, nic sa tu nestalo," eště pravíl a už skládál na tác jednu štamprlu podle druhéj.

"Co sa to vlastně stalo?"

Na Slovácku, tu za jedným kopečkem a třema potúčkama sa táhne jak špagát taká pěkná dědinka. Dysi dávno í ludé dali méno Suchá Loz podle suchého vrbového prútí, keré rústlo celým krajem. Žijú tu pracovití a bohabojní ludé. Šak je to také poznat po pěkných barákoch a novém kostele. S tých ludí sa jeden taký obližprst silú mocú tlačíl mezi pány. Tlačíl tak silno, že jednúc z maléj strany to stihl dotáhnut až na velikú. Stál sa z něho poslanec, co zákony republiky matle z jednéj kopy do druhéj.

"Nažraní odejdú, hladní dojdú, tak to dycky bylo aj bude," pravila dysi dávno moja babička a v nebi sa nad takým počínáním křížuje.

Eště si nestihl nový poslanec Petr, strany, keréj kníže pán dělá pána, v parlamentu odskočit na velikú a už býl v televizi známý jak medvěď na Růžencovéj púti v Brodě. Jednúc sa celý uglondaný vrátíl dom, jazyk vytáhaný od řečí múdrých, či aj inych, a že si zajde na pivo do hospody. Doma pravíl: "Zajdu mezi prosté ludi, dám si pivo, poslechnu si neco chvály." Potichu si pravíl k sobě: "Třebas ně nekdo zaplatí aj piva dvě." Kráčál dědinú jak po chupatém koberci v Holivúdě, "nech ludé vidíja, že sa nehaňbím ít mezi ně."
V hospodě bylo chlapú akorát tak do stoliček. Petr, "čí pravda býl ten poslanec ze mňa nedostanete," stúpl do dveří.
"Pivo," zakřičel jak byl už zvyklý, v bufetě parlamentním.
"Na co sme ťa volili kamaráde?" ptál sa Olin Senošlápkúj, "šak také věci, co včíl děláte, ste v tom vašém programu ani neměli."
"Keré myslíš Senošlápku? Dělám šecko, co sa ně poví," ptál sa Petr a rozhlédál sa, do mu napoví.
"No keré? Přídavky na děcka krátíte, porodné berete, platy budú menší, šecko zasej dražší."
"Šak co, do chce nech si rodí, moja má už odroděné. Tři děcka a stačí, na co sa drat o to, co už mám," múdro pravíl Petr, "a esli …," esli chtěl eště neco řéct poslanec to nevím, no včíl to plésklo.

Povím vám včíl to, co sa vlastně v téj hospodě prý ani nestalo."

Facka od moravského Slováka dopadla na hubu teho mudrlanta. Tú ranú sa mu hlavu otočila tam, de su normálně záda.
"Plésk!" přiletěla druhá, z druhéj strany, z ruky voliča stejnéj strany. Tá rana hlavu vrátila do míst, kam nosem mířila předtým. Poslanec Petr, včíl poliskaný, měl v hlavě aspoň chvílu jasno. Nemeškál a proletěl dveřama z hospody ven. Aj dyž bylo už tma, v hlavě mu to svítilo, už bez koberca letěl dědinú rovnúc dom.
"Zavři ty oglábené dveře Jarošu," pravíl Ondra od Horních.
"Já sem ho chtěl eště kopnút do prdele."
"Daj nám šeckým po velikých."
"Kurňa chlapé, ale ticho, nic sa tu nestalo!"
Poliskanec sa nepochválíl doma, ani ve straně parlamentní. Pochválíl sa až dosi svojí ženě v posteli: "túto rukú sem lištíl po hubě poslanca."
"Ukaž jak umí zmáčknút, Milošku," zdychla žena pod peřinú.

"Ale včíl už ticho. Po čuňách sa nesmíja liskat ani poslanci. Třebas, by si aj zaslúžili."
29. 03. 2011 | 14:42

marie lacinová napsal(a):

Vážený pane Gazdíku.
Musím s lítostí konstatovat, že jsem měla o Vás lepší mínění. Vážně jste se mně zpočátku líbil. Dnes ale vyjete s vlky, kteří Vám/vám dobré jmého rozhodně nedělají.
Je mně 59, vdaná, VŠ sociálně-právní, stále pracuji (ráda) a ač su Moravačka žiju život v západních Čechách. Děti 3, vnoučat 5.
Rozhodně jsem vás, ač sama nestraník, nevolila proto, abyste na všech úrovních (vláda, sněmovna) předváděli paktování, alibismus, jednání typu "je nám přednějšíí vládní/sněmovní židle než zájem voličů".
Nevolila jsem vás proto, abyste blokovali ve sněmovně SNĚM = veřejnou diskusi (poslanci versus vláda).
Svým hlasováním blokujeme a i tentokrát jste ZABLOKOVALI OBČANŮM - VOLIČŮM - MOŽNOST KLÁST PROSTŘEDNICTVÍM SVÝCH POSLANCŮ OTÁZKY. Asi jste už zapomněli, že také právě proto tam jste.
Připouštím, že i já ne se vším co vláda dělá souhlasím . Raději než na schůzi sněmovny, kde se NIC nedozvím, která NIC neřeší a kde se NIC nediskutuje, se ale podívám v TV na publicistické a ekonomické pořady, nebo si přečtu odborný tisk a skouknu zahraniční weby. Je to smutné.
Vy, poslanci, jste ZAMĚSTNANCI TOHOTO NÁRODA = OBČANŮ TÉTO ZEMĚ. Platíme vás z našich daní a VYmáte pro nás PRACOVAT ne krýt levárny, korupci a chovat se – promiňte – „jako pupek světa“ maje jedinní jediný možný neomylný názor.
V této chvíli utrácíte naše i MÉ peníze za svou, VELMI NEKVALITNÍ, práci.
Nekvalitní proto, že nečinně přihlížíte neprůhlednosti, korupci, že vás nezajímá celospolečenský konsensus na reformách ( leda jen ten co je prezentovaný a co je vlastně jen „JAKO“, ale de facto žádný, že v zájmu koalice (kterou jsem ale já rozhodně nevolila) jste ochotni tolerovat jak je vidno cokoliv, neřešit a nedořešit NIC.
Necháte se ovládat ? nebo snad vydírat? zastrašovat? svými koaličními partnery, jako byste byli jen bezduché loutky, bez vlastního názoru, bez zodpovědnosti.
Ve sněmovně NEPRACUJETE jen si tam v pohodlí sedíte, nejspíš ani neposloucháte co se řeší ( ostatně vy přece máte vše předjednáno a dojednáno v koalici a máte většinu, že.. národe trni si ) a pak jen jako loutky podle svých „dirigentů“ „pacičkujete“ = zvedáte ruce jako roboti.
ŽIJETE – vy, poslanci - JEŠTĚ MEZI NÁMI / S NÁMI OBČANY ?? Opakuji : V této chvíli utrácíte naše i MÉ peníze za svou, VELMI NEKVALITNÍ, práci
Co sejít do podhradí ???
02. 04. 2011 | 16:00

Pepa napsal(a):

Už, už, už se vaří vodička
na hloupoučkého Gazdíčka, hajzlíčka.
Kalouskův slouha, šašek,
neví o tom ještě, spratek.
Bárta mu v kotli místo podrží
a je to...
ani to nervalo tak dlouho, mládeži.
06. 04. 2011 | 15:46

Tonda UB napsal(a):

Tož druhé kolo, a zaséj ste to potvrdíl - ste šmejd jak noha, podržíte jakéhokoliv lumpa, zloděja, korupčníka a darebáka. Kdo vás má chápat? Obyčejní ludé? Zaslůžíte si enom pár po papuli a kopnůt do zadku. I dyž si myslím, že to s takovů dopracujete až k hůpání na kandelábru. Ale nelutovál bych vás ani trošičku, vy občany tohoto státu také nešanujete.
26. 04. 2011 | 22:17

Tonda UB napsal(a):

Tož druhé kolo, a zaséj ste to potvrdíl - ste šmejd jak noha, podržíte jakéhokoliv lumpa, zloděja, korupčníka a darebáka. Kdo vás má chápat? Obyčejní ludé? Zaslůžíte si enom pár po papuli a kopnůt do zadku. I dyž si myslím, že to s takovů dopracujete až k hůpání na kandelábru. Ale nelutovál bych vás ani trošičku, vy občany tohoto státu také nešanujete.
26. 04. 2011 | 22:22

neo napsal(a):

Ještě že skladba diskutujících neodráží pravdivě sociální, intelektuální a názorové spektrum naší země. Tak vysoká koncentrace paušalizujícího odsuzování okořeněná sprostotou zarazí i zkušeného uživatele internetu. Pane Gazdíku, nenechte se, prosím, otrávit.
12. 05. 2011 | 18:25

T UB napsal(a):

Vážený pane Neo, nač ta vzletná slova, pro každého normálního občana tohoto státu je pan Gazdík a jeho kumpáni doslova pohromou. A klidně si to odrazte sociálně, intelektuálně, názorově nebo jak vám libo. Jestli pan Gazdík přihazuje na vaši hromádku je mi srdečně jedno, jen si Vás dovoluji upozornit, že i ten nejsprostější vzkaz je slabým odvarem proti tomu, co dělá s tímto státem tato sebranka slouhů velkokapitálu.
20. 05. 2011 | 00:30

Zdeněk napsal(a):

Celé vaše vládní vedení a poslanci vtom angažovaní jste jen zločinci KSČ na vás vypráskat vás všechny pozbírat majetky vám i vašim přisluhovačům vrátit majetek lidu kterému ho jste ukradli a nakoupili za naše peníze
08. 06. 2011 | 09:42

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy