Primátor Svoboda se hned dvakrát hluboce mýlí

16. 09. 2011 | 11:01
Přečteno 5449 krát
Pan primátor Svoboda se snaží úsilí ministerstva financí o narovnání léta pokřiveného stavu v rozdělování daní mezi české a moravské obce bagatelizovat tím, že se ministr Kalousek snaží „zavděčit starostům a nezávislým.“ Pan primátor se hluboce mýlí. Pokud bychom vůbec přistoupili na argumentaci, že ministerstvo se novým opatřením chce někomu zavděčit, pak by to byli nejen starostové, ale i občané všech 6 240 v současné době daňově diskriminovaných měst a obcí. Na nově navrženém systému totiž vydělají VŠECHNY OBCE A MĚSTA ČR s výjimkou čtyř největších.

Je však na místě připomenout panu primátorovi, že tato snaha ministerstva není úlitbou Starostům a nezávislým, ale že vychází z programového prohlášení vlády a reflektuje poměry financování obcí běžné ve většině evropských zemí. Mně osobně stvrdil nápravu neutěšeného stavu u nás premiér Petr Nečas.

Pan primátor se ale – zřejmě v důsledku léta zavedené neblahé politické praxe u nás – nechal strhnout ještě k jednomu smutnému omylu. Je pro něj „naprosto nepochopitelné“, že poslanec Polčák, který „byl zvolen na kandidátce TOP09 ve volebním kraji Praha“, je zastáncem novely rozpočtového určení daní, která je, podle pana primátora, proti zájmům Pražanů. Pan primátor si v tomto případě zřejmě spletl mandát poslance s mandátem komunálního politika. Poslanci nejsou, nebo by alespoň neměli být, lobbisty zájmů „svých“ regionů a ve snaze o znovuzvolení se zkoušet zavděčit „svým“ na úkor zájmu zbytku republiky. S praxí takzvaného porcování medvěda tato sněmovna skončila.

Pokud se nám podaří to, o co usilujeme například v novele zákona o zadávání veřejných zakázek - skoncovat i s dalšími podobně škodlivými praktikami – pak se Pražené novely RUD vůbec nemusejí obávat. Snížení příjmů z RUD jim totiž bude bohatě kompenzováno tím, co Praha ušetří díky transparentnějšímu nakládání se svým rozpočtem.

Petr Gazdík

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

veverka napsal(a):

Gazdíku ty jsi tak průhledná kryska,že to snad ani není možný.Já ODS nesnášim,ale to co předvádí TOP je humus nejvyššího kalibru.Prý pokřivený vztah....takové kecy.Každýmu je jasný,že Kalousek bere Praze finance jen z pomsty,že se tam TOP nedostala do vlády.Kdyby tam vládla TOP,tak by jí prachy Kalousek nesnižoval(spíš by něco přidal) a kecy o narovnávání nakřiveného vztahu bys nevypouštěl.Prostě hnus.
16. 09. 2011 | 11:35

Novák1234 napsal(a):

Přátelé ze Suché Lozy. Chtěli jste se ho zbyvit, tak jste ho vykoply výš. To , ale nebylo dobré rozhodnutí.
16. 09. 2011 | 11:37

vasja napsal(a):

Pište rači o Bátoroj. Je kníže eště uražen? A třebas proč vás nebavilo učit a proč si myslíte, že ste užitečnější v politice, než u prvňáčků. Tak nějak lidsky.
16. 09. 2011 | 11:39

akné napsal(a):

Takový revoluční zápal v očích měli svazáci v padesátých letech.Ale ti aspoň chodili na BSP,ale tento svazák KKZ-Kalouskovi Kapitalistické Zlodějny jen ničí nervy slušných lidí a navíc jeho intelekt spíše patří do Vesničky mé střediskové, jako náhradní závozník,kdyby ten milý hoch zůstal v Praze...
16. 09. 2011 | 11:47

Abe napsal(a):

ble, bel, ble - krást v Praze nebo krást v městečkách spravovaných TOP09 ? Kmotr Svoboda enbo kmotr Tůma ?
16. 09. 2011 | 11:47

Martin napsal(a):

Co je to tady zase za lži o diskriminaci vesnic ? Průměrný vesničan se vzbudí ráno v 6 sebere se a jede do města do zaměstnání do školy, za nákupy, za kulturou, za zábavou a domů se vrací jenom vyspat. V 18-ti letech se sebere úplně a jde do města na kolej. Celý den tedy užívá majetek města, ale platit se mu za to nechce a ještě má pindy o daňové diskriminaci.
Pokud by rozdělování peněz bylo spravedlivé na hlavu, velká města by musela zavést mýtnice a vybírat mýtné za vstup do města.
16. 09. 2011 | 11:52

ghándí napsal(a):

to je krásná fotka. vy jste se s rathem domluvili a společně jste před focením podstoupili lobotomii.
16. 09. 2011 | 12:02

Kindl napsal(a):

Nepřipomíná vám ten Gazdík ukecaného Hurvínka? Takový jelimánek a jak se v tom naučil chodit. Je to typický příklad politické rychlokvašky, který mele jednu hloupost za druhou. Já se osobně vždy těším na jeho vystoupení v televizi. Moravec položí celkem jasnou otázku a tento plantal mluví o něčem jiném. Marně se ho snaží usměrnit a vrátit k původnímu dotazu. Jenomže pánové a dámy tady přestává sranda.Takoví to lidé řídí republiku.
16. 09. 2011 | 12:06

Vashta napsal(a):

Pan Gazdik je stejny teflonovy vysvetlovac cehokoli jako Drabek s Kalouskem. Evidentne maji v TOP09 kvalitniho medialniho trenera.
16. 09. 2011 | 12:21

SansLogique napsal(a):

nj, je třeba přidat třeba Suchý z Nosu, aby si tam mohli postavit 6ti proudou silnici a Národní muzeum. jedinej exponát tam bude tenhle nakvadrát.
16. 09. 2011 | 12:24

český maloměšťák napsal(a):

Redistribuce dluhů - navíc způsobem předvolební kampaně TOP HOP, PO NÁS POTOPA...nic neřeší /kromě přílivu voličů ve směru této strany " Babičko - víte - to my jsme vám vybojovali ty peníze na kanalizaci. Víte kdo, že babičko ? No přeci TOP 09 a Starosrové - číslo x ...volte číslo x, babičko, příště vybudujeme mlátičku prázdné slá...eh - mlátičku obilí...."/

Navíc redistribuce dluhů do míst, která jsou vzálena od odborných útvarů policie a justice - je jen mrháním prostředky daňových poplatníků - pokud uvěříme , že tato země se proměňuje v Kozloistán Zelový. /žebříček korupce je neúprosný/

Vy si , pane Gazdík musíte uvědomit jedno. Lidé už rétorice nevěří. A redistribuovat dluhy - v době, která se vyznačuje tím, že lidé ztratili důvěru v politiky coby povídálky - kdy je navíc tito vyzývají k utahování si opasků - a sami chlemtají víno ...kdy je v ní spousta takových, o níž by si lidé neopřeli ani vidle - a vy s takovými čile spolupracujete...kdy je boj s korupcí jen retorickým cvičením....

...vy si myslíte, že RUD lidé vidí jinak, než jen skvělou reklamu TOP 09 a STarostů ? Reklama, která je navíc zadarmo - co zadarmo - vy za ni ještě pobíráte platy !!!
Nebuďte tak naivní , pane Gazdík. Když už nemáte skutečné nápady, jak řešit problémy země - nedělejte si z lidí blázny.../věřím, že ne záměrně- že jste jen nivní..../
16. 09. 2011 | 12:25

Občan napsal(a):

Jo tak české a moravské. Hmmm - a co třeba slezské a slovácké? A v Čechách chodské a krušnohorské (taky mají svá dost svébytná nářečí). Takže, Gazdíku, skončil jsem přesně u téhle první věty.

Máte takové pěkně ironické jméno - Gazdík (česky hospodáříček). A hospodáříčkujete v té Praze, až z obcí a krajů cucky lítají.
----------------------------------------------------

Jo, všimli jste si, vážení, že Moraváci sice furt skuhrají na "pragocentrismus", ale přitom je polovina poslanců a ministrů z Moravy?
16. 09. 2011 | 12:32

Občan napsal(a):

To Maloměšťácký Šlapkoidní Hnojokyd:

Gazdík a naivní? Huhahahaaaahaa :o))))))
Ten má SVÝ spočítaný sakra dobře. A ostatní ho nezajímá. Kdyby jo, tak by nelezl do TOP09.
16. 09. 2011 | 12:35

Mac napsal(a):

ajéjé, pionýr Gazdík zase pocítil nutkání poctít nás svými infantilními moudry.
Onuce chemického al-Kalouse se nezapře....
16. 09. 2011 | 12:51

Peťan napsal(a):

"veselé komentáře, co?" no jedni nadávají na všechny politiky, jiní ukazují uřčení kdo je čech, kdo moravan, slezan...., jedne přes druhého ukazuje kdo je horší a kdo ještě víc (mimochodem zažili jste v poslední době pod některým článkem diskuzi o tom, kdo je dobrý?)
Údiv, že zrovna TOP a Starostové něco takového řeší je úsměvný. Kdo jiný? ODS? ČSSD? VV? Zelní?...nikdo z nich to nepožadoval tak silně jako TOP a Starostové ještě před volbama, takže proč to opovržení? Dělají v tomto to, co říkali že budou dělat.
Mnohé se u nás bohužel dělá tak nějak na půl a tak nějak se počítá automaticky s tím, že se to pak nějak dodělá. Dělá to bohužel každý z nás doma i v práci a dělají to pak společnosti ve kterých pracujeme, které řídíme a dělají to i naší politici. Opět nic výjmečného, ani nic, na co byhom měli být hrdí.
Vzpomínáte na ty tahanice, když se naposledy rozdělovay daně mezi města? Jak to prskalo u ODS a u ČSSD? Měřilo se kdo kolik má ve straně starostů, zda jde víc do českých měst nebo moravských, zda to ohrozí provoz školy v Ostravě, nebo v malé obci pod Milešovkou...včem je to teď jiné?
Pro mne je podstatné, že nikdo nenavrhuje aby Praha měla stejně jako Horní Dolní (to by bylo evidentě špatné), zkrátka navrhují, aby byla zachována rozdílnost, ale jsem pro ať se napraví to rezvření nůžek (napraví říkám proto, že poslední změnu jsem považoval za alibistickou vůči Praze, Ostravě a Brnu - kdo že to tam tehdy starostoval?
A na konec, jsem z Prahy, mám Prahu rád. Jo a platím daně a namatkou vyberu: moje drahá Praha přiklepla skoro na 20 let správu kanalizací a vodovodů fy za hubičku. Přičemž z trubek teče jak ze síta, ale to daná firma řešit nemusí (není nad kvalitní smlouvu, že jo). Praha to pak zaplatí. K čemu nafukovat Praze břicho penězma, když se jen tak vyhazují. Podle mne za méne peněz chci více muziky. Tak do toho! Ať má Praha míň - copak nevíte, že kde penízky pěkně přibývají, tam klesá jejich určení na co tam přibývají?
16. 09. 2011 | 14:07

Petr napsal(a):

Problém rozpočtů měst a obcí je v pokřiveném rozpočtovém určení daní. Obec by měla dostávat daňové výnosy, mimo těch co potřebuje stát, z podniků a hospodářských jednotek, působících v katastru obce. Ne tam, kde je generální ředitel a sekretářky, ale tam kde se skutečné hodnoty vytvářejí. Tam mají občané zhoršené životní podmínky. Satelity a obce milionářů, kde žádná fabrika nestojí, místo polí a luk s dobytkem jsou parky, by mělí žíta hospodařit z daní těchto obyvatel. Ale to nikdo nechce. Nadlidi většinou žijí v křišťálovém prostředí. Tak se bude přerozdělovat dál.
16. 09. 2011 | 14:20

ghándí napsal(a):

pane gazdíku,
prosím, at nam ten senil, kterého máte místa loga vaší strany, nedělá ve světě ostudu. alespon v zahraničí ho napumpujte nějakým kofeinem a adrenalinem. děkuju.
16. 09. 2011 | 14:45

Kvakin napsal(a):

Gazdíku, je tu víkend, tak běž chemickému Al Kalousovi vyčistit boty a nakoupit, ať se s tím stará Al Kalousovka nemusí zabývat. Jako Kalouskův pucflek nemáš co se zdržovat psaním blbostí, když nemáš ještě splněny základní povinnosti. Zdravím občany ze Suchých z Nosu, že měli tolik rozumu a asociálního soudruha učitele už nezvolili starostou a nyní děsí zlobivé děti hláškou: jestli hned neusneš, přijde na tebe gazdík (obluda velmi děsivá).
16. 09. 2011 | 15:13

stále rebel napsal(a):

Prahou mají ve středu projít stovky starostů, chtějí miliardy od čtyřky největších měst

"Náš odhad účasti je kolem 600 starostů, možná jich bude i víc. Bude to pochod, který se ještě nikdy nekonal, starostové za svoje požadavky nikdy takto veřejně nevystoupili,"

http://www.mediafax.cz/domaci/3284994-Prahou-maji-ve-stredu-projit-stovky-starostu-chteji-miliardy-od-ctyrky-nejvetsich-mest

Zajímavá věc, u odborářů to může být každému jedno, ale tady by se měla média zajímat o to, kdo to platí, zda mají dovolenou a podobně.
16. 09. 2011 | 15:13

Vlkodav napsal(a):

stále rebel:

Když ti starostové nechtějí peníze pro sebe, ale pro svá města! Talže nemají dovolenou, ale bude to součást práce - schánění peněz pro své město.
16. 09. 2011 | 15:45

český maloměšťák napsal(a):

Vlkodav
No právě - že pro "své" město. To je ten stěžejní problém...
:((
16. 09. 2011 | 16:01

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák:

Jaký problíém??? Oni jsou volení zástupci města a mají za povinnost získat maximum pro své město. Proto jsme je volili, aby se o své město co nejlépe starali.
16. 09. 2011 | 16:15

stále rebel napsal(a):

Pro Vlkodav.
Něco podobného by mohl tvrdit každý, například lékař nebo sestra, že chtějí získat více pro svou nemocnici a své pacienty. Státní zaměstnanci taky nechtějí nic jiného, než peníze pro úřad – stát, a peníze pro obce jistě půjdou i pro státní zaměstnance.

Rozdíl mezi odboráři a starosty je v tom, že odboráře někdo z nadřízených hlídá, aby nezneužívali veřejné prostředky, starostové jsou šéfové a je by měla hlídat veřejnost.
16. 09. 2011 | 16:25

Ada napsal(a):

Změna přerozdělení daní je uvedena v koaliční smlouvě,
< formou zákona stanoví příjmy obcí tak, aby se snížil současný diskriminační rozdíl příjmů na obyvatele mezi „nejchudší“ a „nejbohatší“ obcí a aby to odpovídalo situaci ve vyspělých zemích Evropské unie >
tedy jestě před sestavením Pražské koalice ODS-ČSSD, odkazy na Svobodu nebo Tůmu zde jsou proto hloupost.
16. 09. 2011 | 16:29

kelt napsal(a):

Panu Gazdíkovi by nejvíce slušela přikrývka hlavy s rolničkami.
16. 09. 2011 | 16:34

český maloměšťák napsal(a):

Vkodav
Opět - "své" město...klasické /zřejmě díky zkušenostním obsahům se starosty a jejich kmotry již zafixované/ freudovské přeřeknutí.
To město jim nepatří.
Oni ho jen spravují.
Takže správná kategorie logických pojmů není řetězec " naše - vaše . moje - tvoje"...nýbržto "efektivní - špatná - tristní - kriminální".

A pokud je rámec hlavní kategorie takových typologií velmi maligní - což dokazují policisté a novináři téměř denně - je velmi nesprávné a tak i patologické uvažovat pojmy jako je "moje - tvoje - naše - vaše ".
Protože takovým uvažováním klidně můžete - pokud nejste na tom "moje město" sám zaháčkován - dojít klidně k tomu, že svými daněmi podporujete nevědomky mrhání prostředky a kriminalitu. A ještě to propagujete na blozích.

Pozor na to !!! Vlkodave !! Ať se třeba tím "moje" jednou neudávíte ....
:---()

Končím. Nashle.
16. 09. 2011 | 16:40

Vlkodav napsal(a):

stále rebel:

Lékaři stávkovali za větší platy pro sebe!!!! Ne pro pacienty.

Je velký rozdíl chtít peníze pro sebe nebo do rozpočtu města, který je mimochodem veřejný.
16. 09. 2011 | 16:40

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák:

Město, kde jsem se narodil je "moje" a vždy "moje" bude. Stejně jako Česko je "moje" země a vždy bude!
16. 09. 2011 | 16:42

Samos napsal(a):

Vážení, pan Gazdík za kukuč uličníka a naivního prostáčka nemůže. Ani na mě není pěkný pohled, občas se na sebe nedokáži podívat. Ale to není nic tak zásadního. Obličej lze vylepšit plastickou operací a vybělením zubů. Horší je, že vnitřní ustrojení člověka žádná operace nespraví.Připojuji se k názoru, že pokud by v Praze a v dalších větších městech dominovala TOP09, dotace by se nekrátily ani omylem. Starostové jsou v poněkud svízelné situaci. Do vysoké politiky odcházeli se slibem na rtech, že budou prosazovat a hájit zájmy menších měst, obcí a občanů zde žijících. Pohled na pohraniční obce není vůbec povzbudivý. Úpadek služeb, úbytek původního obyvatelstva, infrastruktura poničená, vysoká nezaměstnanost, horší dopravní obslužnost. I zde však najdete voliče TOP 09 a Starostů. A volby jsou téměř za rohem. Peněz se nám nedostává. Pan Gazdík vystudoval vysokou školu a jeho bývalí žáci o něm říkají, že byl dobrým a oblíbeným pedagogem. A zde končí výčet jeho pozitiv. Vysoká politika to je jiná liga. Zde se i slušný, pracovitý a poctivý venkovský učitel umaže. Těch kompromisů a kotrmelců - neshody v koalici, podpásovky, vyhrožování odchodem z vlády, urážky, obviňování kolegů z VV a ODS, causy ministrů. To vše by mělo zásadovému člověku stačit k tomu, aby tento ochotnický a rozhádaný spolek odmítl a opustil. Následným veletočem se pan Gazdík znevěrohodnil do té míry, že mu nikdo neuvěří ani v okamžiku, kdy nabízí dobré a smysluplné řešení. Politici totiž svým iracionálním chováním, nedůsledností, marginalizací různých caus, mlžením, arogancí a přezíráním demontovali i poslední zbytky soudržnosti. Veřejný prostor je naplněn hněvem, naštvaností, emocemi. Málokdo dokáže druhého v klidu vyslechnout, dominují hulvátství, ideologická předpojatost, hysterické a patetické zdůrazňování a obhajování vlastních barev. Bravo, politická obci. Společnost je rozdělena do nepřátelských ostrůvků, právo je pošlapáváno v přímém přenosu. A Vy v této situaci očekáváte od svých voličů pochopení a oběti? Je to stejně naivní představa, jako že se vyšetří causy Grippen, Cassa, Tatra, ProMoPro a mnohé další. Obávám se, že ani odsouzení "kontroverzní podnikatelé" do vězení nenastoupí. Pochmurný to čas. Demokracie bez práva není demokracií. Právo prohrává na celé čáře. A v sítích justice se plácejí spíše mřenky. Přesto Vám přeji hezký den.
16. 09. 2011 | 16:55

stále rebel napsal(a):

Pro Vlkodav.
No a starostové nechtějí více peněz pro sebe, tedy minimálně pro své přerozdělování? Lékaři i státní zaměstnanci chtějí především více peněz do svého oboru, podobně jako starostové do svého regionu - obce.

PS:
Aby bylo jasno, nemám na rozdělení RUD žádný názor. Jsem sice z Prahy, pocházím však z vesnice kousek od Suché Lóze a fandím menším - slabším, tedy jsem v tom sporu nestranný a nevím, kde je „pravda“, jen se ptám, zda se tak může demonstrovat, zda za státní a pod.
16. 09. 2011 | 16:58

dalimír napsal(a):

Vypadá to že cenzor zde zase úřadoval ! Můj příspěvek je v čudu ! Psal jsem ,Gazdík měl být raději doma mezi svými ! Ta špinavá politika kterou praktikuje Praha mu nic dobrého do vínku nedá ! A na víc pod kuratelou Kalouska ? No to dopadne , druhý Čunek ! Dl.
16. 09. 2011 | 17:01

Antroid napsal(a):

Lidovecká dialektika. Polčák nekope za Pražáky, protože "už se neporcuje medvěd", ovšem Gazdík kope za Suchou Loz, protože se porcuje RUD.

Takže oba kopou stejným směrem, jeden proti svým voličům, druhý v zájmu svých voličů. Přesto jsou oba - podle Gazdíka - OK. Typicky lidovecké.
16. 09. 2011 | 17:07

Vlkodav napsal(a):

stále rebel:

Podívejte se za co stávkovali lékaři. Za platy! To neokecáte.

A starostové chtějí peníze pro "své" město. Do rozpočtu. Ten se pak samozřejmě "přerozdělí" do kapitol a na konkrétní účely.

Menší města a vesnice mají rozpočty naštěstí velmi jednoduché a tak není problém je efektivně kontrolovat. U velkých měst už je to problém. Viz Praha a Blanka a podobně. Praha je ukázkový příklad jak kradou obě největší strany, ODS i CSSD.

Takže i já, ač z Prahy a narozen na Žižkově, fandím Gazdíkovi. Praha, resp. pražští zastupitelé, umí peníze jen rozházet nebo rozkrást.
16. 09. 2011 | 17:19

český maloměšťák napsal(a):

Vlkodav
No - to je právě ten nešťastný úděl a tak i osud měst a státu. Že si lidé myslí, že jim patří.
Anebo to myslíte pateticko - poeticky ?
Ale blog není o poezii a deklamacích.

Je o tom, zda má cenu umožnit částečné rokradení rozpočtu jiným způsobem.
Zda je k něčemu změna v redistribuci dluhu.
16. 09. 2011 | 17:20

Vlkodav napsal(a):

český maloměšťák

"Je o tom, zda má cenu umožnit částečné rokradení rozpočtu jiným způsobem."

Tahle věta vás charakterizuje. Nezlobte se na mne, ale s takhle ideologicky extrémním názorem, jako je váš, vést dialog nebudu.

Přeji vám hezký víkend a trochu pozitivnější myšlení, není jen černá, je i bílá a šedá. A pokud to zvládnete, tak možná objevíte i barvy, a to je nádhera, nevěřil by jste jaká.
16. 09. 2011 | 17:34

BK napsal(a):

Po zkušenostech s vaším gazdováním vám dobré úmysly uvěří málokdo.
Mimochodem:
to, že ministr zahraničí chrápe(za naše peníze) už i na mezinárodních konferencích, překračuje všechny meze. Jako kdybychom neměli dost ostudy, napáchané panem profesorem.
"Čestný" předseda strany, nejvíce prosazující odchod do důchodu v 70++ , už na svou práci zjevně nestačí.
Jak by asi podle Drábkova zákoníku dopadl běžný zaměstnanec, OPAKOVANĚ přistižený, jak tráví pracovní dobu hlubokým spánkem?
Ocitl by se na dlažbě dřív, než si myslíte.
16. 09. 2011 | 18:31

Brdelen napsal(a):

Typický "svazácký" kariérista, ten pan Gazdík. Jak se nám hezky etabloval na veřejné scéně. Jeho mimické instrumentárium zahrnuje širokou jemně gradovanou škálu grimas od naivního nevinného údivu až po sarkasmus nejtěžšího kalibru. V rétorických kláních nedává svým oponentům žádnou šanci. V českých poměrech to dotáhne jistě daleko. Bůh nás ochraňuj.
16. 09. 2011 | 18:52

pgjed napsal(a):

Pane Gazdíku,

Snažíte se usilovně alespoň něčím překrýt pachuť toho, že děláte Kalouskovi fíkový list. Dle mého zbytečně, on se odkopává tak intenzivně, že se stejně nic neskryje. A taky vaše snaha není příliš produktivní. Hazard se točí dál na veliko, okrádá hloupé lidi a chudáky, kteří si neumí pomoct, přelévá dávky z našich daní do chřtánů nestoudných darebáků. Ve velkých městech se stále více čachruje a krade, zatímco ti menší mají stále hlouběji do kapsy. Chabý návrh, který chastáte je zase jenom obkladem na horečnaté čelo a skutečně spravedlivé a z pohledu řadového občana rovnoprávné RUD stejně nepřinese. je to od vás všechno jenom takové šmé na oko, zatímco ODS se již domlouvá se socdem jak to shodit, aby nepřišli ve velkých městech o hlasy. A kalousek jim jistě pomůže, když oni pomůžou to nějak zafírovat pro kamoše od hazardu.. Škoda. Jsem zvědav, kdo vás bude příště volit:!
16. 09. 2011 | 19:29

pgjed napsal(a):

Pane Gazdíku, ještě bych si dovolil dodat, že ten, kdo druhý den po té, co dostane moc o kterouse dral se stajnou vehemencí, jako vy, neudělá vše pro to, aby s výjimkou ojedinělých kasin pro zahraniční bohatce, zmizely všechny herny i samostatné automaty, které odírají, navíc nezdaněně, chudé rodiny s dětmi, je stejný darebák, jako ti, kteří je provozují a Kalousek, který je povoluje.
16. 09. 2011 | 19:35

Mac napsal(a):

pionýre Gazdíku,
vy se sice mýlíte pouze jednou, zato kardinálně.
Pokud si totiž myslíte, že vás někdo bere jinak, než jako onuci chemického al-Kalouse
16. 09. 2011 | 19:53

Mac napsal(a):

pionýr Gazdík

zaregistroval jste, že ikona vaší partaje, chrápající zombie knížepán je hvězdou komentářů dnešního zahraničního tisku?

Prosím o váš stručný pionýrský coment
16. 09. 2011 | 19:55

Sladký napsal(a):

Možná,že se primátor Svoboda opravdu mýlí..ale je jisté,že kromě čunka je jediným dnešním politikem,který se může úrovní projevu vyrovnat neblaze proslulému Jakešovi právě Gazdík.
16. 09. 2011 | 20:26

volič napsal(a):

Pane Gazdíku, proč jste nezůstal starostou ve vaší obci. Vaše rodina se přece dočkala v restitucích spravedlivé odměny. Stálo vám to zato, instalovat se do vysoké politiky. Dnes váš naivní obličejíček využívají protřelí lumpové z TOP09
k zakrytí svých politických podrazů, které tato koalice realizuje pod heslem reformy ! Kdo vás bude příště volit, mimo naivky z vaší obce. Asi vám to nevadí, protože již budete za vodou/či ve vatě/, jak se říká ve vysoké politice.
16. 09. 2011 | 21:16

Jana napsal(a):

Nový Milouš Jakeš tenhle myslitel se Suché Loze!!!
17. 09. 2011 | 08:43

Lava napsal(a):

I když většina z vás zcela zřetelně nemá pana Gazdíka v oblibě, neznamená to, že nemá pravdu. Menší města také musí zpravovat svůj - majetek to není jen ta vesnice či městečko, které vidíte, jsou to i silnice, vodovody, kanalizace, čističky, lesy, někdy rybníky, cyklostezky atd. A pro pana Martina 11:52 - průměrný vesničan sice jezdí často pracovat do města, jede tam i za zábavou. Ale průměrný pražák jezdí na dovolenou i na víkendy do přírody, do lesa, na kolo, na vodu a tam zase používá majetek těch opovrhovaných obci a malých měst.
17. 09. 2011 | 10:17

jonáš napsal(a):

Tesat. "Pokud by rozdělování peněz bylo spravedlivé na hlavu, velká města by musela zavést mýtnice a vybírat mýtné za vstup do města." A ještě od nich vybírat za městskou dopravu skutečnou nákladovou cenu, což by tady v Praze bylo asi tak kilo za jednorázovou jízdenku ;-)
Jinak financování pouze paušálem na obyvatele je podobnej paskvil, jako by se platila daň z hlavy nezávisle na příjmu. Možná by se obce měly financovat i s ohledem na rozsah svěřenýho majetku a plochu spravovaných komunikací. A nebo jim ponechat daňový příjmy na základě lokality výběru, ale to by ta Horní Lhota asi zkrachovala úplně.
17. 09. 2011 | 12:33

Ludvík napsal(a):

Pane Gazdíku, všichni asi chápeme, proč a jak kšeftujete s podporou starostů pro TOP09. Na druhé straně zkuste pochopit, že pan poslanec Polčák - pokud přispěje k okradení Prahy o několik miliard - nebude v hlavním městě příliš populární. A jeho šance na další zvolení budou prakticky nulové - bez ohledu na to, co tady budete plácat o tom, že poslanec nemá podporovat svůj volební region. Tak to naštěstí nefunguje. Pokud někdo nepodporuje svůj region, nemá za něj v parlamentu, co dělat - to je, řekl bych, názor naprosté většiny voličů a pokud není pan poslanec Polčát úplný idiot, uvědomuje si to. Zkluste si na té svojí vsi udělat něco proti jejím zájmům a pochopíte to i vy.
19. 09. 2011 | 09:05

jája a pája napsal(a):

Pane Gazdíku, víte také, kolikrát se mýlíte VY? V zásadě jen jednou, ale zato pořád, ale spíš vůbec, protože všechny ty lumpárny děláte schválně.
19. 09. 2011 | 12:44

Jaroslav B. napsal(a):

Gazdíku zaber !!! Volby se neodvratně blíží a Tvoje výsledky zatím nevalné, neřku-li žádné. :))) Co na to Tvoji voliči ?
22. 09. 2011 | 09:29

Pavel Hastík napsal(a):

dnes jsem Gazdíka slyšel v rádiu, kde přirovnal vydání miliard církvi k nalezení peněz na přímou volbu prezidenta.
On je z Moravy já takej, takže stručně : takového barana aby pohledal.

Ten pán si asi myslí , že už bude furt poslancem, jinak si to nedovedu vysvětlit. Užitečný idiot je pro něj milé označení.
03. 01. 2012 | 13:50

NepRNEk0 napsal(a):

I wish I could have shared cctnaots that only exist within one suborganization. I really need a set of staff-only shared cctnaots that isn't readily visible to our students.
25. 08. 2013 | 00:15

OrEMuxUkZ napsal(a):

I stumbled upon this site. A very nice post. This is extlacy the gist we must remember if we want to become rich. I think that in the long run we should completely get rid of active income and replace it with passive income or a few streams of it. The golden rule is to keep on keeping on! Greetings! http://dmvoptxwey.com [url=http://uyigdyjlg.com]uyigdyjlg[/url] [link=http://eudcbs.com]eudcbs[/link]
26. 08. 2013 | 19:11

pGJsWuaOBhP napsal(a):

Joe Dave, Thank you for opening my eyes to new ways to <a href="http://ikceatcvcay.com">makret</a> video content. Why Amazon doesn't promote createspace a little better is a mystery to me. Off topic question, but I assume you're using camtasia for your graphics? As usual, great tips without the fluff!Joe
29. 08. 2013 | 03:03

HD53H7BGXjU napsal(a):

Hey would you mind sharing which blog pltrfoam you're using? I'm looking to start my own blog soon but I'm having a tough time making a decision between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal. The reason I ask is because your design seems different then most blogs and I'm looking for something completely unique. P.S Apologies for being off-topic but I had to ask! http://hghkfcqptgc.com [url=http://sqxsrx.com]sqxsrx[/url] [link=http://zjenhgibv.com]zjenhgibv[/link]
06. 09. 2013 | 23:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy