Fenomén TOP09 aneb V čem se pan poslanec Křeček mýlí

29. 01. 2010 | 11:14
Přečteno 9440 krát
Pan poslanec Křeček se ve svém blogu dne 25. 1. 2010 s názvem Fenomén TOP 09: preference bez všeho! dopustil řady nepřesností a mně prostě nezbývá, než na ty největší z nich reagovat.

Hned v úvodu je až úsměvná věta: „Strana bez kandidátů, bez lídrů a bez programu snadno získává preferenční hlasy.“ TOP09 s podporou Starostů zveřejnila své kandidátky a lídry před volbami 2009, které se nekonaly. Po té, co došlo ke „zpátečce“ ČSSD, která umí bravurně počítat do 101 a bylo rozhodnuto, že se předčasné volby konat nebudou, TOP09 s podporou Starostů uvedla, že to termín voleb na kandidátní listiny nemá vliv a kandidátky zůstanou nezměněny. Takže strana má lídry i kandidáty a například i já jsem jeden z nich. Samozřejmě, že v kandidátních listinách ojediněle ke změnám dochází, ale tyto změny zatím pohodlně spočítáme na prstech jedné ruky.

S programem je to samozřejmě trochu komplikovanější. Jsou známa „Programová východiska a principy“ a také „Hodnotové desatero“, na kterých stejně jako na současném programu, spolupracují a spolupracovali Starostové a nezávislí. V současné době jsou ustaveny programové komise, jejichž garanti do 31. 1. 2010 odevzdají vždy tu část programu, za který jsou zodpovědní. Po té bude program dopracován, připomínkován členskou základnou a zveřejněn.

Podívejme se ale na popisovaný stav věcí veřejných z jiné strany a zamysleme se, zda někde neudělali „soudruzi z NDR“ chybu. Poddejme se na chvíli tvrzení JUDr. Křečka, že je všechno tak, jak popsal. Řekl bych, že situace naznačuje jasně, byť ne většinově, že existuje poměrně velká skupina společnosti, která má současného politického dění po krk a tak si například řekla, že dá hlas TOP09 s podporou Starostů, protože těm stávajícím hlas dát nechce, ale zároveň si uvědomuje, že nejít k volbám není odpovědné řešení.

Dále se pan JUDr. Křeček zmiňoval o přeběhlících. Přitom v případě TOP09 spojuje hrušky s jablky. To, že se skupina poslanců, poslankyň, senátorů a senátorek a také dalších lidí naprosto transparentně rozhodla pro jasnou cestu, tedy založení nové politické strany, je naopak velmi čitelné a férové jednání. To nemá s přeběhlictvím, jak jej popsal pan Křeček, pranic společného.

To ostatní, co bylo zmíněno, je jen dalším zjednodušováním politické reality dneška. Je třeba si uvědomit, že TOP09 s podporou Starostů je silou, která stojí daňové poplatníky jen „minizlomek“ toho, co kamenné politické strany. Musí vážit každou investovanou korunu, musí pečlivě pracovat s personálním zázemím, které za poslední půlrok vybudovala a na rozdíl od kamenných (možná zkamenělých) politických stran stojí díky svým členům, členkám, 1400 starostům a starostkám a obrovskému počtu podporovatelů nohama pevně na zemi. A to jí dává onu překvapivou sílu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

xyz.xx napsal(a):

no, nejsem zrovna priznivce Top09 ale je uzmevne kdyz Krecek z CSSD kritizuje kohokoli za to ze nema program. Jedinym programem CSSD jiz po dlouha leta jsou pouze a vyhradne volebni pruzkumy.

Ale nakonec, CSSD nic jineho nezbyva nez obvinovat druhe z vlastnich nedostatku. Alespon jejich volici ziskaji pocit ze tak spatne co do programu, myslenek a idealu jsou na tom vsechny strany. Ve skutecnosti je na tom tak spatne uz jen ODS.
29. 01. 2010 | 11:29

Béda napsal(a):

Autor,

aneb každý pes hájí svou kost.
Otázka: kdo zvolil do parlamentu nějaké politiky za TOP09? Jestliže nikdo a přesto se tam taková strana a zastupitelé NIKOHO octli, pak to zákonitě musí být nějací přeběhlíci. Strany od kterých tito přeběhlíci přeběhli do netransparentně (bezvolebně) vzniklého parlamentního uskupení jsou jasně identifikovatelné. Většina z nich přeběhla ze zvolené KDU.

Pokud jde o nový větříček v české politice, pak zde platí, starého psa novým kouskům nenaučíš. Tím míním hlavně p. Kalouska, p. Severu, p. Parkanovou..., kteří v parlamentu smrdí již nějakou dobu, byli aktivní ve státní administrativě, kontrolních orgánech... počas politicky oponentních vlád. Jsou to mistři politických metamorfóz a šedá eminwence otec - zakladatel "nejlepší" ministr financí a "křišťálově čistý Miroslav Kalousek je první mezi nimi.
viz
http://cs.wikipedia.org/wik...
http://necyklopedie.wikia.c...

A nejinak je tomu u maskota politické firmy Karla Schwarzenberga, propojeného dílem majetkově s firmou Bakala (více o tomto mecenáši na stránkách Bytyokd.cz), "nejlepšího" ministra zahraničí, kterého diplomatické majstrštyky nedokáže vůbec nikdo vyjmenovat.
více o něm viz
http://cs.wikipedia.org/wik...
29. 01. 2010 | 11:36

rozpačitá_nyš napsal(a):

Hmmmm, ta "....skupina poslanců, poslankyň, senátorů a senátorek..." přece byla svými voliči poslána do sněmovny/senátu za jinou/jiné politickou/é stranu/strany, vyznávala jiné hodnoty a hájila jiný program. A ten měla hájit až do konce svých mandátů. Pokud si ta skupina založila úplně novou stranu, měla své mandáty složit, ze sněmovny/senátu odejít a uvolněná místa nechat obsadit náhradníky z původní strany. Co dělají členové TOP v sněmovně/senátu, když tam nebyli zvoleni v řádných volbách a tudíž ještě nejsou řádnou parlamentní stranou?
29. 01. 2010 | 11:39

jozka napsal(a):

nebojte, pane starosto, vsak se dockate. oni s vama kluci zametou, to umi dobre.
29. 01. 2010 | 11:39

rozpačitá_myš napsal(a):

Aha, ten pán napsal něco podobného chvilku přede mnou, jeho příspěvek jsem nečetla.
29. 01. 2010 | 11:41

almost glossed napsal(a):

Vůbec Vám nepřipadá divná situace, kdy si zvolím poslance za svou preferovanou stranu a oni v průběhu volebního období začnou zničehonic mnou preferované straně konkurovat a škodit pod jinou značkou?

Je to otázka elementárních etických principů.
Vždy je zajímavé sledovat výmluvy, kterými to ti pokřivení lidé obhajují.
29. 01. 2010 | 11:44

Šumavan napsal(a):

K 4. odstavci - určitě máte pravdu, alespoň částečně : Mnoho lidí má skutečně dnešního politikaření po krk. Otázkou je, zda tomu tak není právě díky "osobnostem" jak je pan Kalousek a spol... (a pro mnoho lidí je zřejmě takováto politická strana natolik nedůvěryhodná, že ji jistě volit nebudou...)
29. 01. 2010 | 11:44

bob napsal(a):

Je třeba si uvědomit, že TOP09 s podporou Starostů je silou, která stojí daňové poplatníky jen „minizlomek“ toho, co kamenné politické strany.
Každej nemá Bakalu:-)
29. 01. 2010 | 11:51

siven napsal(a):

PR, PR, PR a ještě jednou PR.

O nic méně trapné, než výstupy pana Křečka.

Mimochodem, složili alespoň všichni převlékači kabátů z TOP 09 poslanecký mandát?
29. 01. 2010 | 11:54

siven napsal(a):

Jinak, stran zaplacených předvolebních průzkumů, u mnohých spoluobčanů-voličů "situace naznačuje jasně", že jestli je sebevraždou volit kohokoli z dnešní PS, tak volit staré běhny v novém bordelu je rovno naprostému šílenství.

Představte si, že z dnešních neparlamentních stran se dá celkem bohatě vybírat (VV, SNK-ED, Obcane, atd.). To je ale překvapení.
29. 01. 2010 | 11:57

stále rebel napsal(a):

Cituji:
„nepřesností a mě prostě nezbývá,“
„Po té, co došlo“

3. pád - komu, čemu mně, mi
Snad „Poté“, tedy něco jako následně.

Takový učitel musí do politiky.
29. 01. 2010 | 11:58

Kozí dech napsal(a):

pane Gazdíku,
oháníte se vším možným a obhajujete transparentnost TOP09, nepřipouštíte přeběhlictví a pod. Poněkud jste zapomněl, že přeběhlící jsou a to zcela evidentní, notabene jsou to "kapaciy" jako Kalousek, pan hrabě, Parkanová, Severa a další. Je třeba si uvědomit, že nejen k založení strany, ale i k jejímu fungování, jsou zapotřebí peníze. Máte je? Ale jistě, vždyť Vaše ekipoa Starostů a nezávislýcch má nejvíc financí ze všech politických aktivit. Tak jsiu k dispozici pro stranu, ale ptám se, čí že jsou to peníze, od koho pocházejí, nejsou to náhodou peníze občanů, se kterými ta vaše slavná TOPKA bude hospodařit? Jak typické, chlubit se cizím peřím, resp, prožírat cizí peníze. Nevím, ale příliš věrohodnosti TOP09 nemá a pokud ve volbách uspěje, pak jen díky těm intrikám jak s financema, tak s personama.
29. 01. 2010 | 12:03

Dr.Voštěp napsal(a):

Asi jsem něco zaspal, přehlédnul nebo měl, jak se říká, okno když mi uniklo, že TOP09 je parlamentní stranou. Konstatuji to podle toho, že pan poslanec Pavel Severa, pokud mne paměť nešálí a neklame, je oficielně a dosud poslanec za KDU-ČSL, nicméně svůj příspěvek v TRIBUNĚ Českých médií (Šetřit je třeba ať to stojí co to stojí) podepsal jako poslanec TOP09. Tak to pan poslanec hóóódně přehnal, dost na tom, že se takto neoprávněně prezentovala sama TOP09 jménem Schwarzenberga, Kalouska či jiných ještě v době, kdy se tato strana teprve sestavovala a nebyla ani registrovaná na MV ČR. Jak vidět, drzost těchto pánů (dámy však nevylučuji, jen nejmenuji) je nebetyčná, nicméně laxní postoj ostatních politických, ale především parlamentních stran je nepochopitelná. Nejsem ani první a není to až dnes, kdy se na tyto politické extravagance poukazuje a upozorňuje.
Nejsem právník ani politolog, abych mohl kvalifikovaně ohodnotit tento plagiátorský a podvraťácký postup politického slepence, mám však za to, že se více než únosně a k tomu veřejně, pošlapává Ústava ČR. Mohu se mýlit, proto nechť mne touto cestou někdo poopraví, ale i jako laik nebudu daleko od pravdy, že pro parlamentní stranu, (notabene vydávat se za jejího poslance) musí být splněny jisté, zákonem a ústavou stanovené podmínky. Tou nejzákladnější podmínkou je účast v řádných parlamentních volbách a získat potřebné procenta, nutné pro vstup do parlamentních lavic. Pokud se pamatuji (a v tomto případě se jistě nemýlím),touto procedurou strana (dnes sice registrovaná na MV ČR, ale jen registrovaná, nic víc, nic míň) neprošla, tedy nemůže se ani strana, natož pan Severa prohlašovat za poslance parlamentní strany, kterou TOP09 není a do květnových voleb ještě nebude.
Oprsklost představitelů této strany však je neskutečná, takže se s podobnými vizitkami budeme setkávat i nadále. Když to nevadí ostatním politikům (a snad se i dá vytušit, proč jim to nevadí), proč by to mělo vadit nějakému občanovi či občanům, ne? Jenže vadí, už ze samotného principu, neboť to jen dokazuje úroveň těchto politických sviní, které přebíhají od koryta ke korytu, když už se to jejich koryto pomalu ale jistě vyprazdňuje. Ke korytu za každou cenu a ještě s visačkou parlamentní strany. Pane Severo a vy ostatní, že vám není hanba, takto se nepokrytě a za cenu (i neústavní cesty) cpát se ke korytům.
Naději, byť jen nepatrnou, vkládám do voleb, ale jak se říká, neskákej, dokud neřeknu hop. Takže neskáču a nejspíš ani skákat nebudu. Nebude totiž nad čím a proč.
Toto bylo původně určeno na adresu pana Severy, ale protože se to bytostně dotýká TOP09 a k tomu, co zde uvádí p.Gazdík, se to bude určitě hodit
29. 01. 2010 | 12:09

Tupelo napsal(a):

Pana Krecka ctu od jiste doby jen obcas, castecne se plete, pokud napsal: "Strana bez kandidátů, bez lídrů a bez programu snadno získává preferenční hlasy." Snadno je ziskava predevsim kvuli zcela neprimerene podpore, kterou tato strana krachujicich lidovcu dostava od medii. Stejna situace jako pred lety, kdy takova podpora byla poskytovana SZ.

A co se tyce prebehlictvi? Temer stejny priklad jako Melcak ci Pohanka, pokud se lidovcum kolem Kalouska najednou nelibilo v KDUCSL (zjistili to pomerne pozde, podle me jde vsak o primy dusledek KALOUSKOVA pokusu dostat se do vlady za kazdou cenu, v tomto pripade za podpory KOMUNISTU!), meli ji vratit mandaty, protoze byli zvoleni za tuto stranu. Jde o obycejnou zlodejnu, at uz je vysvetlovana jakkoliv. Hodnotove desatero top09 neznam, ani nepotrebuji, jsou to jen slova, jen mi to pripomelo krestanske desatero, jeden z bodu je neco jako nepokrades...
29. 01. 2010 | 12:14

fafnir napsal(a):

rozpačitá nyš
v případě že volíte pouze strany,nikoli jednotlivé kandidáty,tak proč kroužkujete.Jestliže neuznáváte poslanecký slib,jednoho každého poslance,kde slibuje ,že bude jednat podle SVÉHO nejlepšího vědomí a svědomí.Tak proč zatěžovat sněmovnu tolika poslanci? Stačili by přece předsedové,a každý by byl vybaven počtem mandátů odpovídající získaným hlasům.Tak to bude podle levice správné,ta už od dob Lenina adoruje vůdcovský princuip ,ne.U soc dem.také přece Paroubek ví všechno nejlépe.Jinak podle řevu potrefených,soudím,že volit TOP 09 je docela dobrý nápad.Tedy pro mě určitě.
29. 01. 2010 | 12:15

fafnir napsal(a):

Tupelo
"Hodnotove desatero top09 neznam, ani nepotrebuji,"
No proč také,vždyť vy víte ,že jedině Paroubek to myslí dobře,a občas jeho komunističtí spojenci.No on si to původně Laušman také pochvaloval.
29. 01. 2010 | 12:20

radek napsal(a):

STOP 09 je spolek politických přeběhlíků - "podnikatelů" podporovaných medii a podnikateli, který bude za prachy hlásat a privatizovat (např. zdravotnictví) cokoliv...
29. 01. 2010 | 12:22

Tupelo napsal(a):

fafnir, jiste, ja nepotrebuji cist a verit nejakym politickym deklaracim, me staci sledovat jak se, v souvislosti se svym mandatem, politik schovavajici se za sve destatero choval (prebehlik, jen ne do stare, ale do nove zalozene strany). Ale tezko Vam to vysvetlovat, Vy vite vsechno nejlip, i to co si vlastne myslim o Paroubkovi (mimochodem, predmetem clanku neni, ani jsem se o nem nezminoval)
29. 01. 2010 | 12:32

myrta napsal(a):

TOP 09 - útulek vysloužilých ,zbohatlých a prolhaných snobů,kteří se dobrovolně nechtějí vzdát cecíků u budoucí vlády.NEVOLITELNÍ !!
29. 01. 2010 | 12:32

veverka napsal(a):

TOP 09 = strana recyklovaného morálního odpadu.Přítele kosovských narkoteroristů a obchodníků s orgány knížete nebo radarovou pěveckou údernici Vlastu může volit jen naprosto bezcharakterní jedinec.O padáku Kalouskovi co chtěl jít do vlády podporované komunisty a teď si hraje na pravicového konzervativce ani nemluvě.A úplně nejkomičtější je jak se ohánějí tradicí a odpovědností a přitom si sprostě ukradli mandáty které dostali za úplně jinou stranu.Hnus.
29. 01. 2010 | 12:33

Rumcajs napsal(a):

Křečkovi se z Vás stáhl svěrač.
Tož mu odpuste to jeho psaní, protože lidé se staženým svěračem dělají hrozné věci.
29. 01. 2010 | 12:42

otokar napsal(a):

Gazdíku,Ty filuto!
Proč nám nafukuješ hlavy?Kolega kostelník volil lidovce a teď aby za nima šupajdil do toplessu!
Jak mohou být starostové politickým uskupením? Vždyť se mění v komunálních volbách! Skončíte ve chvíli,kdy bakala sfárá pod radhošť,pobijete se mezi sebou!veronika vám bude nosit jodovou tinkturu.A nic už nepiš,i tak ses odkopal.Škoda žes nepadl na frontě u hradu, ty cínovej strážní vojíne!
29. 01. 2010 | 12:50

Michal Macek napsal(a):

ano souhlas s rumcajsem - boji se a nejen vas - i zemana!
29. 01. 2010 | 13:13

Luba napsal(a):

Při zmínce o straně HOP-09 se mi vybaví analogie s jedním českým filmem a imaginární klecí plnou zasloužilých opo-slanců. Řezník Tureček a hospodský Merta jsou podobně charakterní, jako TOP-podnikavci. Kouzelný Džin však nepřichází.

V každém případě kníže Černohor s Kalouskovic Mírou uskutečnili skvělý podnikatelský záměr:

http://www.ateo.cz/f/images...
29. 01. 2010 | 13:20

sasa napsal(a):

TOP'09 s podpororou Starostu chteji vase lesy a pole, formou restituce cirkevniho majetku a privatizace statnich lesu. Akorat o tom vubec nemluvi
29. 01. 2010 | 13:25

kk napsal(a):

Gazdíku, zachtělo se ti také ke korytu ?
29. 01. 2010 | 13:27

užmnenebaví napsal(a):

Poctivost sama je TOP, jak vybudováním svých poslaneckých a senátorských klubů, kde se kalouskovci recyklují z lidovců na protilidovce, tak Starosty, kteří napřed cizopasili na SNK ED a vytunelovali je a nyní se zavěsili na kalouskovce. To je skutečně parta nových etických politiků, Severa, Parkanová, Kalousek, i pan Gazdík, který KDU také prošel, že ... A nejlepší navrh, nemá Paroubek lepší garanty svého vítězství než TOP 09, proto mu asi kníže tak spílá, ale do koalici půjde ještě dříve než kdokoli jiný. To je celá pravda o TOP 09, Paroubka do strakovky, za cizí poslance a peníze zbrojaře Kalouska a pak HOP09 za ním.
29. 01. 2010 | 14:04

Carlos V. napsal(a):

Autore, nepoucujte prosim bratra Krecka z Ceskoslovenske strany socialisticke v otazce definice prebehlictvi.

Sam prece ma jasno ....
29. 01. 2010 | 14:10

Marie napsal(a):

vzkaz pro kk
Samozřejmě jde o koryto. My ze Zlínska vzpomínáme, jak pan Gazdík po krajských volbách podlézal socanům, aby ho vzali do koalice. A sliboval a sliboval. Takže pro mě je TOP nevolitelný i kvůli panu Gazdíkovi.
29. 01. 2010 | 14:13

PatientO.T. napsal(a):

Křeček se nemýlil. Křeček lhal. Je to jeho způsob politického boje. Více v diskusi na jeho blozích:
http://blog.aktualne.centru...
http://blog.aktualne.centru...
29. 01. 2010 | 14:15

Tencokida Hnuj napsal(a):

Lidi , nenechte se oblbnout !
Kalousek je stále u Lidovců a Scwarzenberg u Zelených !
Dyť je to ta holota Nývlt s Macháněm !
29. 01. 2010 | 14:16

polonius napsal(a):

Ne podle slov, ale činů je poznáte. Myslím, že těch činů, které jsou velmi, ale velmi, poidvné, má Kalousek i kníže za sebou více jak dost. Ostatní přeběhlí poslanci též. V průběhu volebního období třeba halsovali pro to, co dnes kritizují. Charakter vedle charakteru. Pokud to nevadí starosrstům, je to jejich věc. Mělo by to však vadit voličům. Je také jejich věc, když chtějí podporovat křiváky, ale pak ať si nestěžují. Jsem proto pro transparentní způsob voleb.
29. 01. 2010 | 14:25

kozoroh napsal(a):

Každá snaha o distancování se od současné politiky mi imponuje.Zoufalci, kteří zde hovoří o přeběhlících by si měli udělat inventuru, kdo, kde a za jakých okolností přeběhl.Napsat, že vstup do nově založeného subjektu je přeběhlictví je ignorantsví.
Je jen jedna věc, z níž mám obavu.Aby se totiž časem z těch nových nestali ti staří.
To by pak chtělo nové rozdání karet, jako v 89.Teď už snad přece jen s poučenějšími aktéry.
29. 01. 2010 | 14:44

Tencokida Hnuj napsal(a):

kozoroh
Buďte v klidu, všechny karty jsou cinklé.
Je to furt jenom o lidech. Co je svět světem.
Hezký den.
P.S. TOP 09 (ODS/b/) je účelově založená strana. Využívá pouze společenské poptávce po změně. Populismus toho nejhoršího kalibru + marketingový mix.
29. 01. 2010 | 14:52

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rep. :
společenskou poptávku :))
29. 01. 2010 | 14:53

Petr napsal(a):

Vážený pane,
nebudu obhajovat žádnou českou politickou stranu. Nevidím v nich rozdíl. Rozdíl v morálce, pracovitost, čestnosti a schopnosti vést český stát.
Jen k Vaší straně TOP 09. Říkáte, že jste strana česná a otevřená. Mám tedy dotaz, proč nemáte ve veřejném volebním programu "církevní restituce".
A to je bod pro který hlavně Vaše strana vznikla, když se KDU-ČSL potácí nad propastí.
Proč má obyčejný český daňový poplatník opět zaplatit církvím už jednou ukradený a uloupený majetek našim předkům za křižáckých válek, při inkvizicích, po upálených lidech, z desátek, z odpustek a pod.?
Když tedy čestně a otevřeně.........
29. 01. 2010 | 15:04

kozoroh napsal(a):

Tencokida Hnuj.
Vždycky to bylo a bude o lidech.Na jedné straně těch, kteří jsou ochotni vlézt "před kamery" a o divácích, kteří ony herce hodnotí. Zkrátka divadlo. Je pak otázkou, co herec nabízí a jaký vkus má divák. Obávám se, že diváci rozhodli o "kvalitě" herců. Je-li těch, kterým stačí, že herec říká to, co chtějí slyšet většina, nelze se pak divit, že co ansámbl, to horší kus.
A to bych rád, kdyby se změnilo.
29. 01. 2010 | 15:07

kozoroh napsal(a):

Petr.
Co má Topka v programu je snad její věc. Nabízí to, co nabízí.
Vaše pojetí kradení v tomto prostoru (nejen zde) je poněkud účelově nedokončené: Po WW2 zde bylo ukradeno a dosud z velké části nenavráceno podstatně víc.Nemluvte o cti, vlastnosti jež je v těchto končinách často zneužívána k tomu, aby něco dalšího bylo ukradeno.A kteroužto vlastnost zde mnoho lidí nemá!
29. 01. 2010 | 15:21

Suchec napsal(a):

Kozoroh:

Ba právě, žeje to o lidech. A pokud tu skupinu lidí vedou a řídí tak profláklí šíbři, jako Kalousek, Černohorský apod., pak na ně platí to rčení: Obleč volovi hernmelín, nasaď královskou korunu, a bude z něj? Zase jen ten Vůl.
29. 01. 2010 | 15:31

Petr186 napsal(a):

Gazdíku a kdy polezeš s Behmem na Javořinu?
29. 01. 2010 | 15:34

kozoroh napsal(a):

Suchec.
Zkuste pochopit, co jsem napsal tomu divnému samuraji.
29. 01. 2010 | 15:48

Suchec napsal(a):

Kozorh:
Vycházím i z jiných vyjádření PT Kozoroha, u kterého se mi zdálo, že mu právě takoví, jako tito, pol. vyhovují.

Nic víc, nic míň.
Navíc jsem psal o lídrech TOPLessky, ne o Kozorohovi :-))).
29. 01. 2010 | 16:03

kozoroh napsal(a):

Suchec.
Psal jste mi. Myslím, že jsem ve svých vyjádřeních celkem konzistentní.Stejně tak vy.Máme dost odlišné názory a já nejsem z těch světlonošů, věřících, že pár argumenty přesvědčím oponenta. Většinou se snažím vyjádřit k tématu (s pár výjimkami), ne k osobě blogera. Netrpím afinitou k deklarantům pol. programů. Program sám mne zajímá. Argumentace typu "mrchy jsou jen ti druzí jmenovaní" mi nesedí. I ty "mrchy" mohou mít občas pravdu. A při vámi zde zčásti zveřejněném cv bych předpokládal, že jste schopen se povznést nad své doleva stočené ego. Ovšem mohu se mýlit.
29. 01. 2010 | 16:18

zdesta napsal(a):

TencokidaHnuj. Souhlas-není co dodat.
29. 01. 2010 | 16:52

Kelt napsal(a):

Zkusme to bez emocí-co a kdo je TOP 09:?
Tvrdí:jsme parlamentní strana-lež jako věž,jak se říká.Parlamentní stranou by se mohli stát,pokud by získali ve volbách minimálně 5% hlasů oprávněných voličů,což se nestalo.
Předseda-předtím za "Zelené"tu spící a po probuzení jako pravověrný křesťan legalizoval terorismus uznáním Kosovského"státu"obchodníků s narkotiky a lidskými orgány.
Místopředseda Kalousek-po volbách 2006 co by předseda KDU-ČSL hodlal lepit vládu spolu s komunisty.Pak prozřel a přilezl ke křížku/ po tom co dostal padáka/ODS a stal se nejlepším MF ve střední Evropě a okolí.Proslavil se zejméma na podzim 08 vyslovením axiomu,že krize Šumavu a Krušné hory nepřeleze.Na základě této premisi odmítl redukci SR a tím se "zasloužil"o největší schodek SR ČR v její historii.Další přeběhlíci nestojí za komentář,pokud si někdo rád nepřipomene "gagarinskou"častušku,či náhodou zapomenutou Kubiceho zprávu před novinářskými fotoaparáty panem Severou.V něčem jsme ale opět první-ať pátrám jak pátrám precedens tohoto typu v EU napamatuji.Řekl bych,že "švejkování"TOP 09 ohledně svého parlamentního statusu je dokonalé.
29. 01. 2010 | 17:25

DJ napsal(a):

Pro maličé závistivé hlupáčky!

Pokud je někdo zvolen, tak prostě je zvolen a záleží na něm a jeho zodpovědnosti jaká bude jeho cesta. Pokud se rozhodne poslanec nenásledovat lídra strany, který se odkloní od jeho myšlenek(KDU se např. neakceptovatelně naklonila nalevo), tak je v kompetenci poslance vyvodit důsledky. (To, že jiní poslanci tak neučiní svědčí spíš o jejich nezodpovědnosti, než naopak.)
Je na poslanci, jestli položí svůj poslanecký mandát, nebo ne.
Ergo je strana jejíž členové jsou poslanci parlamentu stranou v parlamentu zastoupenou.
Všeci malí závistiví hlupáčci se mohou stavět na hlavu jak chcou, stejně to nezmění.

P.S.
Ti co mají problémy s personálním obsazením TOPky si mohou založit vlastní stranu. Určitě to zvládnou o mnoho lépe jak TOPka. A pokud ne, tak alespoň si uvědomí, že nestačí jenom držkovat.
29. 01. 2010 | 18:28

siven napsal(a):

DJ - Hlupáček jste spíše vy, po těch nesmyslech, které jste tu vyzvracel.

Nejste náhodou pan Lukša? Je to tak trochu jeho styl.

Pokud ne, jste tupou zfanatisovanou ovcí, která jse snem všech parlamentních politických primitivů. Nejen z TOP09.
29. 01. 2010 | 18:56

Veronika Vendlov napsal(a):

Já bych strašně ráda slyšela nějaké další argumenty (ať už pro či proti), protože tohle už je všechno obehraná písnička.

Já nevím, kdo je DJ, ale má pravdu, zkuste si to sami, vybudovat něco podobného, jako je TOP09 a zkuste to lépe a jinak.

Budu Vám držet palce, vážení a pokud budete lepší, moc ráda i volit...

Zatím ale odmítám volit obě zkaměnělé politické strany a samozřejmě i komunisty, to je samozřejmost a přála bych si, aby se do parlamentu dostalo více nových stran, protože ten dvacetiletý zvyk, je železná košile a nikam to moc nevede, nebo snad myslíte že ano?
29. 01. 2010 | 21:09

siven napsal(a):

Jó milá Veroniko, kdyby vaši chlebodárci alespoň složili poslanecké mandáty, které nezískali za TOPcosi, měli by v sobě alespoň kousek hodnověrnosti. Takhle ani co by se za nehet vešlo, o cti ani nemluvě.

"Zatím ale odmítám volit obě zkaměnělé politické strany a samozřejmě i komunisty"... Bravo! Zkuste to s těmi komunisty prosím připomenout panu Kalouskovi. ;)

"přála bych si, aby se do parlamentu dostalo více nových stran" - tak v tom nejste sama, nebojte se! Akorát jsou strany nové a "nové". My už si dokážeme vybrat. ;)
29. 01. 2010 | 21:23

Veronika Vendlov napsal(a):

sivene, prosím Vás, žijeme ve stejné zemi? Už jste zkusil nejakou tu straničku založit a uspět s ní? Já vlastně ano a musím říct, že se to strašně snadno říká, ale krutě těžko realizuje a jen dobrá vůle a snaha nestačí. A to, co nejvíce ktritizujete,mi vadí ze všeho nejméň. Ale je to věc názoru a mě nevadí, že se neshodneme. :-)
29. 01. 2010 | 21:38

LEVAK napsal(a):

Vážení, když jsme se dozvěděli,že byl založena strana starostů řekli jsme si s manželkou a s přáteli,že bude už koho volit.Dneska už si to nemyslíme!
PS:pan starosta Gazdík dopadne po volbách jak ten mouřenín co splnil svou povinnost a mohl v klidu odejít!
29. 01. 2010 | 22:00

siven napsal(a):

To mě vůbec nepřekvapuje, že vám to vadí "ze všeho nejméně". ;)

Jinak mluvíte o koze, když ostatní mluví o voze ale budiž: přijít k hotovým a ukradeným korýtkům je opravdu velmi pracné.
Obzvlášť požadavky na tvrdost jater a tloušťku kůže jsou vysoké.
Opravdová makačka.

A jinak vám na nějaké zakládání strany kašlu a nechápu proč to sem zoufale cpete (asi lack of arguments) - prozatím mám ještě koho volit, nemusím tedy ještě nic zakládat.
Pochopitelně nebudu volit nikoho z PS a pochopitelně ne vás. Můžete být v klidu.
29. 01. 2010 | 22:00

Veronika Vendlov napsal(a):

Leváku, nikdy se neshodneme, ale jen jeden doplněk: nezapomínejte ka komunálky a kraje.
29. 01. 2010 | 22:24

Petr Gazdík napsal(a):

ZDRAVÍM VŠECHNY DISKUTUJÍCÍ!
JSEM NOVÝM BLOGEREM, JAK SE U NÁS NA SLOVÁCKU ŘÍKÁ: "RYBÍZEK"
VÁŽÍM SI JINÝCH NÁZORŮ, POKUD NEURÁŽÍ A JSOU VĚCNÉ. TADY SE MI ZDÁ, ŽE SE DISKUTUJE SPÍŠE O POCITECH - O SYMPATIÍCH NEBO NENÁVISTI K NĚKOMU. DĚKUJU ZA NÁZORY, ZVLÁŠTĚ ZA TY VĚCNÉ A PŘEJU VŠEM DISKUTUJÍCÍM VŠE DOBRÉ
29. 01. 2010 | 22:24

Veronika Vendlov napsal(a):

Sivene, já vůbec nechci, abyste "nás" volil... :-). Kašete na co chcete, ale pak tady přestaňte komentovat to, čemu si myslíte, že rozumíte.
29. 01. 2010 | 22:26

Veronika Vendlov napsal(a):

PS: a jedno malé doporučení: neberte se tak moc vážně, ono to pomůže, vím o čemmluvím... :-)
29. 01. 2010 | 22:28

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Gazdíku,

zvýrazňování diskusních příspěvků na úkor jiných, tedy například jejich psaní velkými písmeny, je zde v rozporu s pravidly (viz záhlaví každé debaty a Kodex diskutujících). Prosím, abyste se toho napříště vyvaroval (pravděpodobně mi záhy někdo z debatujícíh omlátí o hlavu, že komukoliv jinému mažu velkými písmeny napsaný celý text bez výstrahy, ale s tím už se nějak vyrovnám ;-)

Díky za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 01. 2010 | 22:35

LEVAK napsal(a):

"Nová pravicová strana ještě pořádně ani nevznikla a už se vedou spory o to, co vlastně znamená její název.
Písmeno T v jejím názvu prý značí Tradici. Na jak velké tradice se ale může u nás odvolávat strana, která počítá s privatizací veřejného sektoru a se zpoplatněním všech možných služeb od zdravotnictví až po školství?
Takové návrhy vyhovují těm nejlépe situovaným, z nichž mnozí se dostali ke svým majetkům doslova přes noc a nemají žádné tradice. Jejich jádro se vylouplo v procesu kupónové privatizace. To by ale znamenalo, že písmeno T v názvu nové strany značí spíše než co jiného docela obyčejnou Taškařici.
Písmeno O prý představuje Odpovědnost. Stranu prezentují lidé, kteří jsou fascinováni jednak americkou hospodářskou politikou, jednak americkou vojenskou silou.
To první přivedlo svět do hluboké hospodářské krize, to druhé se podepsalo lvím dílem právě na americké zadluženosti.
Písmeno O by tak mohlo znamenat obyčejné Ohlupování. Tomu by napovídal také výzkum, který straně ještě před jejím vznikem přisoudil něco mezi třemi až čtyřiceti procenty volebního potenciálu. S naprostou jistotou tak víme, že strana bude buďto velký šlágr, anebo velký propadák.
Písmenko P by mohlo značit Prosperitu. Bohužel se už do toho písmenka nevešla informace, že slibovaná prosperita se nebude týkat všech.
Tvůrci nové strany navrhují v oblasti daní a sociální politiky ta samá opatření, která umožnila za vlády Ronalda Reagana deseti procentům nejbohatších Američanů zbohatnout během několika let o závratných 25 procent, aniž přitom vzrostl průměrný příjem na osobu.
Analytici zaznamenali, že právě prosazení tohoto typu reforem se stalo pro privilegované mnohem jistějším prostředkem dalšího obohacování, než kdyby se angažovali v produktivní ekonomice. Nižší a střední vrstvy se prostě složily na další enormní zbohatnutí vrstev horních. Takovému manévru se ale neříká prosperita, jde o obyčejný Podvod.
Ať již si vyložíme zkratku nové strany jakkoli, s velkou pravděpodobností se jedná o vrchol toho, co jsme zatím z kuchyně našich politiků okusili."
Jan Keller
29. 01. 2010 | 22:36

PatientO.T. napsal(a):

KLID, PANE STEJSKALE. TŘEBA JÁ VÁM VŮBEC NEMÁM ZA ZLÉ, ŽE JSTE PETRA GAZDÍKA NESMÁZL. MŮŽETE SE NA MNE ODVOLAT...
;-)
29. 01. 2010 | 22:39

PatientO.T. napsal(a):

Jan Keller? Ten komunista?
29. 01. 2010 | 22:40

Béda napsal(a):

- Tradice? Jakápak tradice! Ta "strana" ještě nemá vůbec žádnou tradici.
- Odpovědnost? Viz SR "nejlepšího" ministra financí Kalouska.
- Prosperita? Pro koho?
29. 01. 2010 | 22:54

frauenmilch napsal(a):

Hm, odpověď pana Gazdíka ukazuje na kapacitu a úroveň argumentace. Vážné výhrady o přetahování poslanců a senátorů, o minulosti Kalouska, o děsivém deficitu, do kterého nás dohnal, ani o tom, že TOP garantuje vítězství Paroubka mu nestály za odpověď, natožpak fakt, že TOP nadále chrání hazard nebo stařecké knížecí rady. TOP nadchl a splaskl, svým nedostatkem věrohodnosti. A Gazdík, původem z KDU, kde neměl trpělivost pracovat? Nezklamal, nezklama ve VELKYCH pismenech.
29. 01. 2010 | 23:10

siven napsal(a):

VV - po vaší triviální PR topky na vašem blogu koncem roku 2009 si o vás už nemyslím raději vůbec nic.

Ad Gazdík – Podle něj platí - kritika pochybných politických a jiných metod = diskuse o pocitech.

Fajn, tak tedy daleko více preferuji "diskusi o pocitech", než nic neříkající promo-kydy pana Gazdíka na jeho vlastním blogu.

Míru zabedněnosti Verči a Petra je opravdu těžké brát jako nezištnou naivitu. Zavětřili? Kdoví. A kdo by se taky divil.
Ale to už je opravdu jen jejich problém. Až si nadřou rypák a staré politické děvky si s nimi vytřou řiť, bude se jejich fňukotu už jen každý smát. Snad se přitom nebudou brát tak vážně.
29. 01. 2010 | 23:33

Veronika Vendlov napsal(a):

Sivene, už jsem se za rok a půl blogování a taky za život plný změn zvykla na to, že se člověk NIKDY nezavděčí všem. Nebo jinak, téměř nikomu, byť to myslí upřímně, neb není Standa Gross.

Je zajímavé a poučné, jak jsme si všichni zvykli, že pochvala čehokoliv, nebo radost z toho, že se něco daří, je prostě jen "PR". Takže hurá na Pandoru? A nebo na Pláž (můj oblíbený film), kde je přesně vidět, jak jsme schopní a neschopní?

Fňukání není můj styl, to ode mě fakt neuslyšíte, ať se stane, co se stane...

Spíš bych to viděla tak, že až se naplní Vaše "upřímné věštby", řeknu jenom něco v tom smyslu, že každá zkušenost se počítá a pravděpodobně uznáím, že sjem se sekla.

Nemám patent na rozum, nevím, co bude, ale jedno vím jistě, psát Vám můžu jen díky svému čistému svědomí. Až psát přestanu, buď jsem za Řekou a nebo je moje svědomí v háji a zalezu do "nory", protože už nebude důležité co si myslím, natož co říkám.
30. 01. 2010 | 00:39

Béda napsal(a):

vv,

připusťte si konečně, že jste vsadila na špatného koně. TOP09, ať již se tváří jakkoliv líbivě, jsou jenom převlečené "staré politické děvky".

Jejich morálku a pohnutky lehce rozklíčujete podle toho, co se vine za politickou a ekonomickou minulostí jejich lídrů. Viz mé odkazy výše (wikipedie, necyklopedie)

P.S.: Jak je to vlastně s tím senátorem Štětinou? Ještě kandiduje (ač nestarosta) za Starosty?
30. 01. 2010 | 07:44

Petr Gazdík napsal(a):

Zdravím TOP diskuchtivce,

1)předně se omlouvám panu Stejskalovi za velká písmena a slibuji, že se polepším.
2) frauenmilch se hluboce mýlí nebo lže a jako evidentní příznivce KDU by tak neměl činit. Nikdy jsem nebyl členem žádné jiné strany než Starostů a nezávislých a už vůbec jsem nemohl být u KDU-ČSL - od mého vstupu do obecní politiky před 7 lety jsou v obci moje opozice. taky se mi líbí, že je TOP 09 osočována od něj, že zařídí vítězství Paroubka, ale už vůbec mu nevadí co stejná levicová KDU předvádí poslední dobou ve Sněmovně - koalice KDU, ČSSD a KSČM.

To, že někomu vadí že ve vedení TOPky jsou ostřílení politici ještě neznamená, že celá strana jsou jen matadoři. 90 %TOP 09 jsou nové tváře a dosud nečlenové žádné strany. Ono to ale bez těch zkušených moc dobře nejde! Můžeme sestavit kandidátky ze super dobrých starostů, kteří jsou skvělýni správci svých obcí a měst, ale stejně je bude volit minimum z Vás, protože až skvělí regionální politici, tak je nikdo nezná. Ale kdo chce psa bít.........! Jinak pokoj v duši všem spoludiskutujícím.
30. 01. 2010 | 08:24

petrgazdik napsal(a):

Pro Bédu:
Nezívislý senátor Jaromír Štětina kandidoval za Starosty a nezávislé. Je v tom něco nelogického?
30. 01. 2010 | 08:49

Béda napsal(a):

petrgazdík,

proslýchá se, že p. Štětina má pozitivní výpis z rejstříku STB. Nevíte, co je na tom pravdy?
30. 01. 2010 | 09:46

arlon *** napsal(a):

Siven, éda a spol.
pánové, na jakého koně si kdo vsadí, vám může být jedno, pokud ovšem vy máte lepší tip.
Otázkou jen je, zda ten váš favorit nelemtá moc oranžády s kodeinem. Sexy mozek není zrovna dobrá výbava pro koně, který musí po volbách zdolávat Taxis od rána do večera. A vaši jezdci koně zatěžují neúměrně ještě před vážnicí.
Nechte tedy laskavě na hlavě a diskusi v klidu. Vaše neomalené věty klidné a rozumné diskusi moc nepřispívají. Napadat Veroniku mi od vás moc chytré nepřipadá.

Pan starosta Gazdík je v každém případě volitelnější než celá kavalkáda oranžád z Lihového domu.

Co myslíte, pane Stejskale?
30. 01. 2010 | 09:50

Béda napsal(a):

Dovětek,

v sestavě ostřílených (TOP) už chybí pouze A.Řebíček, I. Langer, křišťálový Standa, M.Topolánek... Ti jsou taky ostřílení a s "novými" tvářemi ve vedení nové "parlamentní" strany TOP09 si v ničem nezadají.

Mohla by to být nová strana pro staré ostřílené politiky, prostě takový nový čerstvý větříček ze staré smrduté bažiny.
30. 01. 2010 | 09:51

Béda napsal(a):

arlon,

já jsem to zde již psal. Pokud něco nevyplave na Johna a kol., tak můj tip pro nadcházející volby by mohl být Věci veřejné.

Ale ještě uvidime.
30. 01. 2010 | 09:53

Radek Čos napsal(a):

Vážení, zkuste prosím srovnat jména Gazdík, Chalánková, Lukša, Drábek, Heger, Jirků, Putnová se jmény Řebíček, Benda, Zgarba, Kraus, Janeček-Bém, Rath, Jandák, Zubová-Soukupová, Paroubek, Šeich, Wolf, Řápková... Vidíte nějaký rozdíl? Já ano. Na jedné straně inteligence, odbornost, společenská prestiž, čisté ruce (skutečně, ne jako u ČSSD), slušnost a na straně druhé korupce, podvody, lži, vymyšlené tituly, špinavé peníze, vulgarita, národní finance v rozvratu, zmatené zákony, nefunkční Parlament, zklamaní a naštvaní lidé... A Kalousek a Severa u TOP09 tohle nepřeváží kdyby se na hlavu postavili a ukradli třeba Hradčany.
30. 01. 2010 | 10:23

Béda napsal(a):

Radek Čos,

Víte, kdo je duchovním otcem - zakladatelem TOP 09? Víte, že právě on byl strůjcem největšího záseku do státních financí?

Víte kdo je to Z.Bakala (kauza byty OKD)a v jakých svazcích je k předsedovi TOP? Víte něco o nějaké "veřejné" zakázce na sanaci ekologických škod připravené pro jediného zájemce, o plánu na církevní restituce, o Lex Schwarzenberg...?
30. 01. 2010 | 10:56

siven napsal(a):

Arlone, jestli vaše rozlišovací schopnosti nepřekročí spektrum poslaneckých lavic, je to vaše věc, nemusíte to cpát ostatním.

Takže oranžádu se šmoulovou pěnou, ozdobenou červenou třešinkou, černou čokoládou a černým kdysi-čokoládovým plivancem si chlemtejte klidně dál, ale sám.

Paroubka jsem nikdy nevolil a v životě by mě taková pitomost ani nenapadla. Stejně jako v případě "ostřílených politiků", respektive ostřílených hovad, z top-cosi.

Pan Gazdík se narodil sice až v roce 1974, ale svým politickým myšlením patří někam do minulého století, v době, kdy se uzavírala opo-smlouva.

Aneb někdo nám svoji naivitu či zlatokopectví presentuje jako nutnost nepostradatelnosti starých politických mafiánů a podrazníků.
Jiní pochopili, že vyvarovat se podobné šílenosti, je draho ceněnou předností v očích voličů. A že mají důvěru lidí s obstojně fungujícím myšlením a pamětí.

Takže kdo chce kam...
30. 01. 2010 | 10:58

ld napsal(a):

Určitě si nenechám ujít duet Vendlová-Parkanová. To za předpoklady, dostanou-li se holky do parlamentu.

A pak bude jistě pikantní, jak budou Starostové obhajovat nápady, umístit jim za humna radárky, případně nějakou tu raketku. A protože mají bohaté zkušenosti z komunální sféry, rádi tyto investice přivítají a jejich občanům odůvodní.
30. 01. 2010 | 11:01

siven napsal(a):

Radek Čos - Lukša a "inteligence, odbornost, společenská prestiž, čisté ruce"???

Co to berete, hned tak po ránu? To musí být silný tabák!
30. 01. 2010 | 11:03

Petr Gazdík napsal(a):

Pro pana Čose

Prosím zkuste mi vysvětlit jak můžete ve svém domácím rozpočtu ovlivnit to, když vlivem krize přijdete o práci, žijete z o 25% menších příjmů a přitom jste z Vašeho původního platu platil 80 % pravidelných neměnných výdajů. Pokud stejnou situaci dokážete řešit na úrovni státu bez dluhů, jste na Nobelovu cenu!
Zadlužování pří 6% ekonomickém růstu a tehdejší schodky v přebytku vám nevadí?
30. 01. 2010 | 11:07

stále rebel napsal(a):

„Sněm TOP 09 - špatné známky za dojem i provedení
Že Karel Schwarzenberg jako ikona strany a Miroslav Kalousek jako výkonný motor strany nebudou mít protikandidáty, s tím každý skoro počítal, ale že budou zvoleni jednomyslně a že to tak bude prakticky i u všech místopředsedů, kteří přešli navíc z KDU-ČSL, to už diváka zaskočilo.“
http://blog.aktualne.centru...
30. 01. 2010 | 11:08

Béda napsal(a):

Petr Gazdík,

šafář z MO (viz wikipedia), chemický financministr prohlásil, že ČR je ostrůvkem stability v dobách krize a přesně tomu odpovídala jeho konstrukce státního rozpočtu (tedy očekávaných příjmů a stanovených výdajů) ČR pro r. 2009 a opatření v oblasti daní, odvodů atd..
30. 01. 2010 | 11:14

stále rebel napsal(a):

Bude se nám dařit, říkal Topolánek. Pletl se on i další
http://aktualne.centrum.cz/...

Ekonomická krize – pohled odborů
http://www.cmkos.cz/data/ar...
http://www.cmkos.cz/hospoda...
30. 01. 2010 | 11:14

arlon *** napsal(a):

Siven
to je dobrý, jen tak dál.
Povídejte, to mně zajímá, zatím jste stále za oranžádu, ať kolem sebe kopete sebevíc.

Nějak ovšem ztrácíte formát, jen vám něco foukne na zoubek.
30. 01. 2010 | 11:17

siven napsal(a):

arlon - To bude asi nějaké postižení.

Každopádně výstup puberťáka se ukazuje ve své nahotě.

Zkus zajít na nějaké fórum přiměřené tvému věku, zde jsou jen dospělí a mohl by ses ukousat nudou. ;)
30. 01. 2010 | 11:41

Béda napsal(a):

Petr Gazdík,

Otázka: S kým by se hypoteticky mohla spojit TOP v koalici, v případě, že ve volbách uspěje?

S ODS, KDU, ČSSD, anebo KSČM, vůči kterým se - i vašimi ústy - vyhraňuje? Anebo myslíte, že by staří matadoři zůstali raději v parlamentní opozici bez spolupodílu na veřejných zakázkách, lukrativních postech ve státních organizacích a pod?
30. 01. 2010 | 11:42

Tupelo napsal(a):

Pane Gazdik, osobne jsem v posledni dobe volal po vzniku nove, proevropsky orientovane pravicove strany. Prestoze jsem levicove orientovany, mozna bych takovou volil, ale s takovym personalnim obsazenim jako ma TOP09 je to vyloucene.
Poukazovat na to, ze 90% clenu TOP09 je novych je celkem na nic, 90% clenu jakekoliv jine strany v CR je pro bezne lidi neznamych, takze take novych. :)
Podle me zaslouzili politicti matadori, rekrutujicich se hlavne z KDUCSL, pote co si defacto po svem zprivatizovaly poslanecke lavice, sazi prave na to, ze pokud si nasadi mimikry novosti zbyvajicich 90% clenu strany, ze budou vypadat o neco duveryhodneji - omyl, lide jako Kalousek, Parkanova, Severa, Lobkowicz (OT, jen pro zajimavost, podle Wiki plnym jmenem: Jaroslav Franz von Assisi Klemens Alois Gabriel Eleonnora Josef Anton Johann Bosco Joachim Felix Maria Lobkowicz) jsou v politice prilis dlouho na to aby prinesli nejaky lepsi politicky styl nez ten co je v ceske politice nyni pritomen (vzpominam si na medialni masaz noveho pol. stylu SZ minule volby - a pote se chovali naprosto stejne).
Osobne mi pripada v tomto ohledu duveryhodnejsi napr. Veci verejne, kde je znamym snad jen Radek John (a to jeste ne jako politik). Samozrejme s tim ze novy lide nejsou zarukou lepe delane politiky, ale nesou aspon nadeji. Ta u soucasnych predstavitelu TOP09 naprosto chybi.

@Beda: VV je pro me take alternativa, myslim ale ze Al Jouda zde kdysi psal, ze maji v programu zdrav. poplatky - coz by mi asi vadilo (ale dalo by se zkousnout).
30. 01. 2010 | 11:51

ld napsal(a):

Autor,
hlastoval byste pro církevní restituce v měřítku, které bylo posledně vyčísleno a projednáváno? A Váš názor na tu obří eko-zakázku?
30. 01. 2010 | 11:52

Béda napsal(a):

Autor,

jinak volby se pomalu blíží a je dobré, že někteří starší blogeři, kteří se dočasně odmlčeli, opět začali psát a jiní - noví (třeba předsedové stran) zahájili předčasným předvolebním informačním guláškem.

Očekávám, že jak se bude čas do voleb krátit, volebních článků z řad politiků i jejich nadhaněčů rapidně vzroste a gulášek se začně kořenit ostřejšími a pikantnějšími přísadami.
30. 01. 2010 | 12:13

Petr Gazdík napsal(a):

Chtěl bych Vám, kteří věcně diskutujete poděkovat. Zdá se mi to tu lepší diskuze než některé žumpy pod blogy.
Církevní restituce jsou velmi potřeba z morálního a také z rozvojového hlediska mnoha obcí a měst. Nevím, jestli bych hlasoval pro původní návrh, zdál se mi nedostatečně podložený dokumenty, odhady cen a seznamy nemovitostí. Ale neviděl jsem ho detailně, čarpám jen z médií. Obří ekozakázku bych rozhodně nepodpořil.
Nemám nic proti panu Johnovi a VV, jenom nechápu jejich financování. Doporučuju přečíst aktuální REFLEX. Vím jak se STAN jehož jsem předsedou težce financuje a to máme 16 krajských mandátů a jednu senátorku a tudíž slušný příjem za mandáty. A navíc nevím jestli bych mohl věřit člověku, který lhal mnoho let i vlastní ženě. Ale to je můj osobní pohled, každý můžeme udělat chybu. No a bál bych se taky, že můj hlas propadne.

Do koalice lze určitě jít s ODS, KDU-ČSL,Zelenými, VV, Stranou práv občanů a třeba i ČSSD kdyby byla skutečnou Sociální demokracií a neměla představitele a styl, který teď má. A když budem smysluplnou demokratickou opozicí, tak máme pro tento stát a demokracii velmi důležité místo. Znám to ze Zl. kraje kde jsou Starostové a nezávislí jedinou dem. opozicí proti velké koalici ( už potřetí ) a děláme tam podle mne velmi dobrou práci.
30. 01. 2010 | 12:34

arlon *** napsal(a):

siven
Polepšete své chování, není žádný důvod, abyste zde komukoliv tykal. O vašem věku nebudu diskutovat, nezajímá mně.

Pište argumenty, nikoliv impertinence, o tom diskuse není.
Sorry, viz Kodex.
30. 01. 2010 | 12:43

Béda napsal(a):

Petr Gazdík,

S těmi financemi jste se dotknul velice ožehavého tématu. Já taky nechápu, odkud berou finance VV a nechápu a mám pochybnost trovna tak o financích TOP.

Jak známo, pouze etablované strany, které dosáhly určitého volebního výsledku, dostávají státní příspěvek. TOP takovouto stranu rovněž není, takže prostředky musí mít z jiných zdrojů - musí mít tak jako ostatní malé a nevýznamné strany sponzory. Že by mezi takovéto sponzory mohli patřit nezištní pan Novotný, p. Bakala, který navíc ve svém mediálním impériu poskytuje TOP-ce významnou podporu a různí mecenáši z komunální úrovně (nic proti starostům), by se dalo celkem s úspěchem předpokládat.

Rodinný život p. Johna, ale i p. Paroubka, Topolánka, Kalouska (viz případ jeho švagra) je jistě zajímavý, ovšem pro zájmy voliče asi budou mnohem zajímavější a významnější majetkové poměry a majetková minulost, různé zájmové vazby, politická minulost a širší morální bezúhonnost volebního kandidáta.
30. 01. 2010 | 12:50

Tencokida Hnuj napsal(a):

To veronika vendlova + DJ
Díky za Vaši radu. Rozhodl jsem se tedy , že si založím svou stranu, podobně jako Nývlt s Macháněm. Pro začátek to udělám tak, že kolega Houska vstoupí do ČSSD a kolega Kravata do ODS. Protože jsem už silně za vodou, nebude takový problém "přesvědčit" grémia těchto stran aby Housku a Kravatu dala na kandidátku na volitelná místa. Já zatím zůstanu mimo, uvidím až po volbách, kam se vrtnu.
Každopádně ale, až se po volbách utvoří poslanecké kluby, Houska a Kravata se odtrhnou a vytvoří novou politickou stranu HELL 10, já se stanu jejím předsedou. A pak teprv uvidíte !!
30. 01. 2010 | 12:50

Tencokida Hnuj napsal(a):

Autor
Církevní restituce bez odluky církve od státu je hřích a kdo tohle prosazuje, měl by být zahrnut všeobjímajícím institutem křesťanské lásky - tedy chycen, vyslýchán, mučen a upálen.
Finance VV - viz jejich web /Tiskové zprávy/
Obří ekozakázka je pokračováním některých švindlů Velké privatizace. Tohle by nevymyslel ani velký Mao.
A co se týče účelového seskupení Nývlt, Macháně a spol. je mi dopředu líto schizofrenních voličů a jejich zklamání po volbách.
Howgh.
P.S. Jinak s Vaší reakcí souhlasím naprosto ve všem. :(((
30. 01. 2010 | 13:45

DJ napsal(a):

Sivene,
s takovou úrovní, s kterou zde házíte do placu Vaše příspěvky zajisté nic nedokážete. Nejspíš tak žijete celý svůj dosavadní život a tudíž máte vstek na svět okolo.

Tencokida Hnuj,
prosím proč ne? Otázkou, stejně jako u TOPky zůstává, jak dlouho ta strana HELL 10 bude existovat. Zajisté se najde dostatek závistivců a jiných duchem slabých lidiček, kteří Vám budou házet klacky pod nohy. Jen tak, protože oni sami nic nedokázali a jejich život je malá katastrofa.
No a potom ještě bude záležet na tom, co Vaše světlá desítka bude schopna nabídnout voličům. Úpřimně řečeno raději bych volil Weissbier.
30. 01. 2010 | 13:53

DJ napsal(a):

Bédo,
finanční záležitosti TOPky jsou jako u jediné strany v CZ veřejně vystaveny na webu. Pokud něco nechápete, tak nejspíš děláte něco špatně. Pardon za poslední větu, ale nevím jak to jinak říct. Snad se na mne za to nezlobíte.
30. 01. 2010 | 13:58

ld napsal(a):

DJ,
vstek? To je něco jako objýmka?
30. 01. 2010 | 13:59

stále rebel napsal(a):

Díval jsem se na web TOP 09 a ti opravdu nemají co nabídnout. Mohou oslovit jen jednoduchého voliče, který má rád hesla, loga a podobné, čili prázdnotu. Žijí stále předčasnými volbami, které nebyly. Možná, že ani sami nevěří, že se dožijí těch řádných.

Volební program TOP 09 pro parlamentní volby 2009
http://www.top09.cz/proc-na...
30. 01. 2010 | 14:10

DJ napsal(a):

Id,
OK vztek (lepčí?)
30. 01. 2010 | 14:17

Tencokida Hnuj napsal(a):

DJ
A morálka ? O podvodu na voličích ani nemluvě. Hrůza. Ještě , že Kalousek je pořád u lidovců, u té holoty Nývlta se nedivím, že v Boha nevěří.
P.S. A přestaňte prosím s tím infantilním označováním topka. Zní to stejně nechutně jako odeeska nebo pamprsky.
Šestkrát zdrávas, třikrát otčenáš a na večeři místo bůčku hrachovou kaši nasucho.
30. 01. 2010 | 14:18

pgjed napsal(a):

Pane Gazdíku,

To, s kým se dáváte dohromady a jak to má váš politický spolek s programem a se zásadami a kdoví s čím ještě, to je výhradně vaše osobní věc a nehodlám k tomu nic říkat. Ne že bych na to neměl názor, ale dělejte jak umíte. U čeho bych se ale rád zastavil, je následující odstavec:

"Dále se pan JUDr. Křeček zmiňoval o přeběhlících. Přitom v případě TOP09 spojuje hrušky s jablky. To, že se skupina poslanců, poslankyň, senátorů a senátorek a také dalších lidí naprosto transparentně rozhodla pro jasnou cestu, tedy založení nové politické strany, je naopak velmi čitelné a férové jednání. To nemá s přeběhlictvím, jak jej popsal pan Křeček, pranic společného."

Samozřejmě to, co vy osobně ještě považujete za férové je vaší věcí a otázkou vašeho osobního hodnotového nastavení. Já bych se jenom chtěl podělit o zkušenost, kterou vy nemůžete mít. Až do loňského sjezdu KDU jsem totiž byl členem nejvyššího orgánu KDU mezi sjezdy - Celostátní konference. Takže o férovosti a transparentnosti jednání hlavních aktérů vzniku topu mám své osobní zkušenosti z první ruky.

Počátek to mělo v r. 2006, kdy se Kalousek domluvil s Topolánkem, že zatáhne KDU do ODS. Proto i ta kočičárna s vládou s podporou komunistů. Kalousek doufal, že se na tom KDU rozštípne a podstatná část půjde za ním. Zmýlil se a stálo ho to post předsedy. Proto zvolil jinou taktiku. Na mimořádném sjezdu nasadil do předsednictva své koně. mpř. Parkanovou a předsedy klubů Severu a Jílka. S jejich pomocí fakticky umrtvil činnost předsednictva a širšího předsednictva. Alternativním vedením se stal poslanecký a senátní klub. Oba dělali vždy přesný opak toho, co usnesly volené orgány. Vše směrovali k tomu, aby KDU rozložili zevnitř. Speciálně Kalousek v zásadních programových věcech ignoroval jakákoliv usnesení. Snad nejkřiklavější byla jeho otevřená masivní podpora hazardu. Vždyť věci jako videoterminály a internetové sázení muselo dělat problémy i vám jako starostovi.

Toto rozbíjení KDU zevnitř trvalo 3 roky, než byli kalouskovci vytlačeni na okraj. Teprve pak se jakoby rozhodli. Ve skutečnosti byli ale rozhodnuti již dávno a to co dělali, bylo vše, jenom ne transparentní a férové. Bylo to nečestné a zbabělé darebáctví ve stylu čím hůře-tím lépe. Kdyby byli féroví, založili by si top o 3 roky dříve a při odchodu by vrátili mandáty poslanců a senátorů, které jsme pro ně v terénu odpracovali. Byli-by ale definitivně skončili s politikou jako propálení vykukové, na které si každý dá raději pozor. V tom se ale objevila parta dobrodějů s vámi a paní Vendlovou, kteří se podujali toho, aby je ještě jednou na svých zádech vynesli do vrcholné politiky. Dobře vám tak. co si uděláte, to budete mít.

Chápu, že se vám nelíbí to co napsal pan Křeček a že se vás to dotklo. Nicméně je to vpodstatě tak, jak napsal. A vám dal šanci probrat se včas z oblouznění. Je otázka, kolik takových šancí ještě příjde. Na rozdíl od KDU, vy nemáte v zádech tisíce lidí, kteří dělají 20 let politiku z přesvědčení, ne za peníze, nejsou na ní hmotně závislí a proto nemusí slevovat ze svých ideálů. Pády proto mohou být značně bolestivé.
30. 01. 2010 | 14:21

pgjed napsal(a):

Tencokida Hnuj

Omyl. Kalousek není u lidovců. Kalous, Parkanová, Severa a Husák museli odejít i z poslaneckého klubu. Aby vrátili mandáty, na to jsou příliš zbabělí.
30. 01. 2010 | 14:24

Tencokida Hnuj napsal(a):

pgjed
Vidíte a já si myslel, že Kalousek je stále u Lidovců a Scwarzenberg u Zelených.
Tak v tom TOP 09 to není Nývlt a Macháně ??
Já už tomu ale vůbec nerozumím. A teď ještě ta prasečí chřipka...
Jdu si raděj lehnout.
30. 01. 2010 | 14:33

pgjed napsal(a):

Pane Gazdíku, napsal jste:

"...původní návrh, zdál se mi nedostatečně podložený dokumenty, odhady cen a seznamy nemovitostí."

Jak se vám mohl takovám zdát? Vždyť jej připravoval váš významný jistě dle vás férový a otevřený exministr, exlidovec Jehlička. Abych nebyl jenom jízlivý, jistě vám nemohlo uniknout, že právě pochybnosti, které zmiňujete zkoumala analýza Národohospodářské fakulty VŠE s výsledkem, že jediný nedostatek návrhu je v tom, že církve by ve skutečnosti měly nárok na více než dvojnásobek.
30. 01. 2010 | 14:34

pgjed napsal(a):

Pane Gazdíku. pan Tencokyda Hnuj si dovolil upozornit na zvlášť pikantní férovost a otevřenost vašeho předsedy, který ještě nepřestal být senátorem za zelené a již je naprosto otevřeně a férově předsedou vaší partaje. Ve své křišťálově průzračné politické kariéře je již v pořadí v páté?
30. 01. 2010 | 14:37

pgjed napsal(a):

Pane Gazdíku, víte vůbec odkud jste?

"JSEM NOVÝM BLOGEREM, JAK SE U NÁS NA SLOVÁCKU ŘÍKÁ"

Herdek, dyť Svatá Sidónija je dědina na valaškých kopanicách! Tož jaké Slovácko? ;-)
30. 01. 2010 | 14:42

stále rebel napsal(a):

„V senátních volbách v roce 2002 neúspěšně kandidoval v obvodu Strakonice[5], v listopadu 2004 byl ve volebním obvodu Praha 6 zvolen senátorem, nominován byl US-DEU. Až do zániku ODA v roce 2007 byl jejím členem.“
Pramen: wiki
30. 01. 2010 | 14:44

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tak DJ a teď už máte co jste chtěl(a)
OBČANÉ - NOVÁ STRANA JE ZDE !!
(ČEZbeerk 30.1.2010) : Nová strana se asi bude jmenovat HELL 10.
Ustavující sjezd nového politického subjektu HELL 10 se uskuteční 10.10.2010 v objektu bývalého agitačního střediska,
které pro tento účel bezúplatně poskytne nynější majitel objektu firma Open air-výroba padáků s.r.o.
Přípravný výbor HELL 10 se shodl na následujícím :
Leadrem strany bude zvolen pan Výlupek Iškariota.Výlupek funguje v politice už 20 let ! 20 let!!!! 20 let.... (A to prosím bez započítání jeho působení v Národní frontě!). Je to člověk, který dokáže tím, že mluví o snižování státního dluhu a přitom jej zvyšuje, dluh snižovat. Tento kabalista státních financí bude tedy naším kandidátem na post Ministra financí. Momentálně můžete Výlupka Iškariotu zastihnout v některé z bank, kde se již několik týdnů snaží vyměnit třicet stříbrných za nějakou platnou měnu. Výlupek Iškariotský kouří, pije a chodí za holkama.
Kara ben Česí zvaný "Efendi" bude předsedou HELL 10.Efendi je v politice od narození. Celým svým aktivním životem pomáhá budování a fungování skutečně právního státu, k čemuž si občas najme služby soukromé detektivní kanceláře Očko, Mason a syn. Je to nejdůvěryhodnější politik Starého světa, i když v posledním průzkumu veřejného mínění (ten si ovšem objednal politický protivník - ČSTB) se o něm řada lidí vyjádřila, že "je to stejná pakáž, jako ti co nám tady vládnou už 70 let !". Stejně jím ale Kara ben Česí je, s tím se nedá nic dělat. (Tím nejdůvěryhodnějším atd. rozuměj). Vidět ho můžete v pražských ulicích. Objíždí s dvoukolákem sběrny a doufá, že se mu v některé z nich konečně podaří udat asi 800 kg letáků Strany Zelených, které mu zbyly od minulých voleb. Kara ben Česí zvaný "Efendi" kouří, nepije a rád spí.
1. Místopředsedkyně Vlasta Univerzálková bude 1. Místopředsedkyní. Političkou (v rúzných stranách, asi šesti, nebo devíti)je Vlasta již hodně dlouho. Vzhledem k jejímu pohlaví však neuvádíme jak dlouho, neboť by to mohlo vyznít morbidně. Paní Univerzálková zvládá bravurně jakýkoliv ministerský post a to bez nějaké zvláštní průpravy. Je zkrátka mimistrem sama o sobě, co víc, sama pro sebe. Prostě dar od Boha, k čemuž není co dodat.Výsledky její práce sice nejsou vidět, ale o to víc je o nich všude slyšet. Zastihnete ji určitě na schůzi nějaké politické strany, které ale, to vám nyní nejsem schopen sdělit.
Vlasta Univerzálková nekouří, nepije a pěkně zpívá.
2. Místopředseda bude zcela jistě Pavel Ahomo zvaný "Jižan" nebo "Prasák"
Taky se nějaký čas bluncká politikou. Jeho pravou tvář nikdo nezná, vystupuje totiž s oblibou v převlecích jako "Sexuolog", "Pošťák", "Znalec" nebo "Houslista". I když i náš přípravný výbor HELL 10 neměl zatím tu čest zjistit, co je "Jižan" zač, stejně nám ne(za)brání nic v tom, aby jste "Prasáka" volili, zvolili a povolili.Nevíme to zcela přesně, ale "Jižan" by asi zrovna v těchto dnech měl koncertovat s Českou Filharmonií v Thajsku, opět samozřejmě v jednom ze svých nesčetných převleků.
Pavel Ahomo nekouří, nepije a neudržuje žádné homosexuální styky.
A konečně - třešinka na dortu, neotřelá tvář naší politické scény : Smil Podnikatel z Coulova, tabula rasa českého politického panoptika. Milý. Hodný. Rázný. Uvážlivý. Rozhodný. Chytrý. Bohatý. Trochu cvok. Zdravý. Ženatý. Heterosexuál. Rozvedený. Homosexuál. Bílý. Cikán, Hubený. Vysoký. Malý. Tlustý.....Smil nám dodá takové hafo hlasů, že modří zrudnou vzteky a rudí zmodrají od závisti. Je to terno a přitom ještě přines peněz , jak želez V Coulově mu postavili pomník, ale srali na něj holubi, tak jej nechali semlít na drť. Z ní postavili kilometr dálnice, celou ji osázeli stromky. Jezdí se po ní dodnes. Každý rok, vždy 17. Listopadu, omezí na dálnici provoz a pustí tam děcka s lampiony. To je pak ale sranda. Smil Podnikatel z Coulova - jó, bude samozřejmě pokladníkem - tak tedy, Smil Podnikatel z Coulova (kde mu postavili celý kilometr dálnice), tak ten pouze podniká, na nic jiného nemá čas.
Ostatní členové naší strany je pouze bezvýznamná svoloč, která se k nám přidala jen proto,že ucítili pach koryt. Je nám jich líto, ale trpíme je, protože je potřebujeme. Co s nimi provedeme, je ve volbách. Všichni kouří, chlastají a chodí za děvkama, někteří i po mši.

Za přípravný výbor HELL 10 : Já, Velký Vezír.

Motto : "...poté vstal z mrtvých, však uzřev tváře těch, co Tradici, Odpovědnost a Prosperitu hlásají, hup, zpět na kříž raděj běží."
30. 01. 2010 | 14:44

ld napsal(a):

DJ,
ani to moc vylepšit už nelze. Jde fakt o tophnus.
30. 01. 2010 | 14:51

PatientO.T. napsal(a):

Pánové, nehádejte se o TOP 09, KDU nebo VV. Vše je marné:

"Vítězství ve volbách zazáří nad Českem jako nejjasnější hvězda," tvrdí Paroubek.
http://www.novinky.cz/domac...
30. 01. 2010 | 14:53

pgjed napsal(a):

To Veronika Vendlová 29.01.2010 21:09:45 :

Souhlasím, že volit socdem, nebo ODS je zpozdilé. Ale myslíte si, že recyklovat Kaluska, Severu, Parkanovou nebo Husáka je k tomu prvnímu tou správnou inovační alternativou? Vzhledem k tomu, že mé osobní letité zkušenosti s nimi jsou větší, než vaše, mohl bych se vám zlomyslně chechtat. Nebudu. Spíš mě bude líto že pár solidních lidí se liž zase nechalo nachytat v duchu onoho Havlíčkova epigramu o Vaškovi na ledě.
30. 01. 2010 | 14:55

kozoroh napsal(a):

pgjed.
Vašemu expozé rozumím.Tím spíše, že jste tzv.insider. KDU jsem si spojoval hlavně s konzervativními hodnotami(ne zakonzervovanými) a tak jsem ji bral, byť nevolil. Jejími hodnotami bych ji logicky řadil napravo od středu. Nakonec u vás získalo převahu křídlo, přikloněné vlevo, prezentované Svobodou. Nedivím se tedy Kalouskovi, že řešil situaci tak, jak ji řešil, je-li jeho názorová orientace jiná.
Vaše zmínka o hazardu je z těch malých témat, jež vám ještě zbyla. Hazard rád nemám, ale stavět na tomto tématu v období krize je nonsens. Máte-li potřebu ventilovat své znechucení, nikdo vám v tom nezabrání, neporušujete-li Kodex.
30. 01. 2010 | 15:02

ld napsal(a):

Ver.Vendlová,
zkusili jste získat za člena šéfa Sazky Hušáka?

Jeho finanční příspěvky by byly nepomíjivé, dosah myšlenek vaší partaje by se nesl až přes moře; nadto jde o čestného člověka v rámaci tradice, odpov...

A nemusel by se riskovat průšvih á la Toskánsko, užívaje jeho dači.

Jde přece o prosperitu, ne?
30. 01. 2010 | 15:04

kozoroh napsal(a):

PatientO.T.
KDU z toho vynechte.Ta bude dohlížet, aby jas nepohasínal!
30. 01. 2010 | 15:07

siven napsal(a):

arlon - Dejte si nejdříve studený obklad na hlavu a pak si přečtěte vaše vlastní "argumenty".

A o impertinencích s vašimi umanutými bláboly o oranžádě raději pomlčte.
30. 01. 2010 | 15:13

siven napsal(a):

Gazdík – „A navíc nevím jestli bych mohl věřit člověku, který lhal mnoho let i vlastní ženě. Ale to je můj osobní pohled, každý můžeme udělat chybu.“
- Tak tedy díky za váš osobní pohled. Vyjmenujte nám prosím politiky, kteří nelhali mnoho let své ženě, ať si uděláme obrázek. Určitě jich bude celá divize.
„No a bál bych se taky, že můj hlas propadne“
- Propadnutý hlas je v současné situaci hlas hozený tandemu ODS/ČSSD, KSČM a TOP009. Kdo si to neuvědomuje, zasluhuje si jejich poslancování. A pokud čtete Reflex, jak tvrdíte, měl byste to vědět.

„Do koalice lze určitě jít s ODS, KDU-ČSL,Zelenými, VV, Stranou práv občanů a třeba i ČSSD kdyby byla skutečnou Sociální demokracií a neměla představitele a styl, který teď má.“
- Představitelé dnešní ODS a jejich styl je podle vás asi o.k. Po výše citované mantře o „propadnutí hlasu“ tedy ve vaší odpovědi lze očekávat cosi o „menším zlu“, ale ne že bych vám chtěl jakkoli diktovat odpověď. ;)
„Nakonec u vás získalo převahu křídlo, přikloněné vlevo, prezentované Svobodou. Nedivím se tedy Kalouskovi, že řešil situaci tak, jak ji řešil, je-li jeho názorová orientace jiná.“
- Máte pravdu, jeho názorová orientace je jiná. To zaručeně. Když už levici, tak pořádnou! Není to tak dávno, co se s KSČM hnal rovnou do vlády.
30. 01. 2010 | 15:33

LEVAK napsal(a):

Ad pgjed:Suchá Loza je na Moravském Slovácku do Svatéj Sidonie,ta je na Valachoch, je to najmeněj 40 km.Synku je třeba sa občas podívat aj na mapu!
30. 01. 2010 | 15:45

arlon *** napsal(a):

Sivene, sivene,
vy budete pěkný lumen, oranžáda je standartní limonáda oranžové barvy. Že se s tímto termínem označuje Paroubek Partei není přece důvod, abyste se urážel. Vaše výpovědi byste ještě mohl doplnit v rozumnějším tónu, nemyslíte?

Jinak ovšem vás upozorňuji, že jste zde nepůvodní druh, siven americký. Měl byste vyhledávat pstruhové vody severně od jezera Huronského a nikoliv toky jako je Botič. Soráč.


Diskuse má být věcná a knstruktivní, tak se nebojte, o nic nejde. napíšete slušn
30. 01. 2010 | 15:58

LEVAK napsal(a):

Minulá koaliční vláda nás svými reformami dostávala na trajektorii země s hrstkou bohatých a s chudými středními vrstvami. Miroslav Kalousek v tom byl natolik aktivní, že by před volbami neměl svádět vinu na aritmetiku, přírodní zákony či na boží vůli.
Vydávat zájmy horních vrstev za zákony matematiky, kterým nelze odporovat, je prastará finta mocných a bohatých. Konzervativní strany propadají tomuto zlozvyku doposud. Naštěstí voliči jiných stran dokážou také počítat.
30. 01. 2010 | 16:28

siven napsal(a):

arlon - Nejsem ani oranžáda, ani člen "paroubek partei", ani jejich volič, tak už tuto skutečnost konečně račte vstřebat a neunavujte mě s nimi, když mě ani trochu nezajímají.

Ano; jsem ryba a pořádně dravá. Jste-li z Arlonu, zkuste se tedy raději poohlédnout po nějaké belgické klobásce v těstíčku a nepotulujte se blízko mého revíru, neb padnete-li ke mně do vody, tak vás schlamstnu a sežeru.
30. 01. 2010 | 16:58

pgjed napsal(a):

To Kozoroh:

Vážený, to je zásadní omyl vyplývající z toho, že žijete v iluzi, že politické koncepce se taxují na pravolevé přímce. A neznáte obsah křesťanskodemokratického konceptu zvaného sociálně-tržní. Tedy samozřejmě konzervativní hodnotová východiska + sociální vnímavost a solidarita ale rovněž v konzervativním pojetí (osobní odpovědnost jedince, adresnost solidarity, nezbytnost aktivního protiplnění vůči solidaritě...). To je koncepce, kterou drží KDU od doby, kdy se Lux r. 1990 stal předsedou. Nemusela tedy nijak vítězit. Naopak těch několik křesťanských sociálů spolu s Bartončíkem odešlo již někdy v r.1992. Držel ji i Kalousek, než mu začala překážet v jeho osobních záměrech. Kdyby byl rovný chlap, řekl by na rovinu, mě to už nebaví, změnil jsem názor, založím si jinou partaj, podali bychom mu ruku a byl by klid. Jenže na to on morálně nemá a ti kolem něj rovněž. Já je osobně všechny z nám. Mluvil jsem s nimi o tom. Jeden mě řekl již začátkem r. 2007 doslova "Já se můžu na lidovce vysrat!" No trochu se přepočítali. Ještě že mají ty milosrdné samaritány Gazdík a spol.
30. 01. 2010 | 18:42

vlk napsal(a):

Tohle je tedy síla.
existuje skupina voličů, která má současného stavu po krk a proto dá hla s TOP 09.

Takže ten, kdo toho má po krk zvolí padákového Mír y Kalouska!! Který jel úplně ve všem, co tad y o Listopadu bylo. A obdařil nás, jako odpoěvdný hospodář rozpočtem, který prohloubil za jeden rok zadlužení republiky o 25= toho o co s e zadlužila za 20 let své existence. nebo bud e volit knížecí fajfku, která zařídila že stát, který má za sebou Mnichov uznal Drogově dealerskou republiku Kosovo!

A starostové? No zřejmě ti plní ambicí, jako vy , chcete následovat Čunka. Proto i s pojení s s neuvěřitelně devotní arizonskou Pěnicí je vám vhod.
Tak směle do toho. Jste správnej spolek.
včera jsme viděl v bedně jak vChomutově instalovali varovné tabule proti místním šlápotám.

No uvažuji zd a není na čas e vyvěsit něco podobného ohledně politiky.
30. 01. 2010 | 18:55

kozoroh napsal(a):

pgjed:
Nežiji v iluzi. Už dlouho ne. Jsem jen obyčejný kanonenfutter, ale tolik vím, že deklarace směřování pol. stran je dobrá pouze a jen do chvíle, než je získán volič. Po volbách všechny strany nutně musí alespoň zčásti na tato kategorická prohlášení rezignovat a snažit se prosadit alespoň něco z toho, co slibovaly. To ovšem záleží na okolnostech, kterým už volič přestává rozumět- kombinuje se tu vliv počtu mandátů s lobingem napříč stranami a mnohdy i s pol. vydíráním. KDU se možná drží své koncepce, ale její vliv je jen v tom "jazýčku", takže fakticky toho moc neprosadí (předpoklad je překročení 5%). Výjimkou by mohlo být nynější téma "hazard", protože tam by mohla narazit jen na min. odpor z ostatních stran. Že je to téma marginální je v době krize očividné. Poloha KDU ji očividně odsuzuje ke konjukturalismu a to mnoha jejím voličům nesedí.
Vzpomínáte-li Bartončíka, pak ten byl k odchodu donucen pro důvody pragmatické, ne ideologické.
Nemohu hodnotit Kalouska z pohledu insidera. Je pro mne znám pouze z médií, stejně jako mnoha jiným. Jeho projevy jsou pro mne poměrně konzistentní a více méně ve shodě s tím, co prohlašuje dnes (úlety považuji za výjimky, povrzující pravidlo, ev. nejapný žert z kategorie Bobošíková.).
V každé straně existují frakce, byť navenek tyto mohou působit monolitně. Stejně tak v KDU. Jestliže se Kalousek ( a nejen on) nebyl schopen smířit s jasným směřováním nalevo, nedivím se jeho krokům. Jeho morální kvality nemíním posuzovat ani na základě vašich "nálezů". Jsem příznivcem známého "...podle činů poznáte je..". To, co TOPka deklaruje je přesně v gustu mnoha lidí, kterým taková politika schází. Jaká bude skutečnost, uvidíme.
Je ovšem fakt, že dost lidí vystrašila. To je nakonec vidět na reakcích "tradičních" stran. A že se spojila se starosty vidím nejen jako pragmatický tah, ale i jistou (byť malou) záruku, že to myslí vážně. TOP nebude rozhodujícím hráčem, ale nebude mít vliv zcela marginální. A je to alternativa napravo. Jestliže Paroubek už zcela nepokrytě spolupracuje s Filipem a vytváří tím velký levicový blok, je každé vyvážení zprava dobré. Další snad tři pravé strany se ve své rozhádanosti odsuzují k živoření.
30. 01. 2010 | 19:30

stále rebel napsal(a):

Pro pgjed.
Dokážete velmi stručně charakterizovat rozdíl mezi našimi současnými Lidovci a jejich západoevropskými kolegy? Stačí mi míra kompatibility, díky.
(především Rakousko, Německo, Lidovci či Křesťanskými demokraty).
30. 01. 2010 | 19:39

DJ napsal(a):

stále rebel ,

CSU (Bayern a Thueruengen) a CDU (zbylé země SRN) jsou křesťanské pravicové strany.

Naše KDU se sice orientuje na křesťany, ale je příliš levicová.

K tomu je nutno dodat, že pod pojmem levice a především pod pojmem pravice si lidé v SRN(a v celém demokratickém světě) představují něco jiného jako lidé u nás.
Přímo bych řek, že v podvědomí Čechů je pravice to, co vykreslovali komunisté ve své propagandě. Kapitalista je lump, kteréhož cílem je co nejvíc okrást své zaměstnance. Nejhorší na tom je ta skutečnst, že se tak chovají i čeští podnikatelé a pravicoví politici. (ne všeci, ale rozhodující většina)

Na západě platí, že můj zaměstnanec musí mít, v rámci možností, ty nejlepší podmínky k práci, aby co nejvíce vydělal jak sobě, tak mně.(neplatí to u všech zaměstnavatelů, ale u rozhodující většiny) Je to logický vývoj v normální - demokratické společnosti.
Je zcela jasné, že jelikož jsme lidé tak se vždy najdou egoisté, kteří myslí jen na sebe.
30. 01. 2010 | 20:20

stále rebel napsal(a):

Pro DJ.
Tím směrem mířila má otázka.
Pravicovost či levicovost má dvě základní roviny. Jednu takovou tu lidskou a tu druhou ekonomickou. Pro levičáka jsou si lidé rovni (v tom jsem nekompromisní levičák a snažím se nebýt xenofob), pravičák má tendence si myslet, že je něco více než ti ostatní, popřípadě pokládat ostatní za hloupější, kterým je předurčen vládnout. V té ekonomické rovině lavíruji a hledám rozumný střed. Jak jsou v naších dobře řízených firmách a na západ od nás vnímání zaměstnanci něco vím a mám poměrně moderní vzdělání v této oblasti.
30. 01. 2010 | 20:48

Veronika Vendlov napsal(a):

Tedy to je diskuse!! Unavou nevidím...ale budiž.

Když se podívám pod své blogy, kde je něco k "topce", pak se vlastně nic nezměnilo. Supi se slétli na blog, ale mě se zdá, že je jich zatím nějak málo! Je vidět, že "armády" diskutérů, povolané zjména soc.dem a kdu, zatím ještě odpočívají a nabírají sílu...volby jsou daleko a lidské zdoje stojí hodně financí....

Siven tyká bezostyšně oponentovi, aniž by ho třeba napadlo, že tím cucákem je on sám.

Financování politických stran, je skutečné téma. Kdyby jste věděli, kolik obě kamenné strany a komunisti skutečně spořebují a potřebují, nejspíš by Vám bylo mdlo...

Pamatuji si na dobu, kdy Jan Kasl sháněl co mohl (mj. proto, že fiannční prostředky za 15 mandátů v Praze na magistrátě MF zadržovalo po dobu 4 let a vyplatilo je po soudních tahanicích až po klíčvých volbách do PSP ČR - a kdopak byli po tu dobu ministry?)a na moment, kdy jsem tehdy zvedala neustále telefony, všechno bylo pdobné jako je dnes a jeden pán po poměrně dolouhém rozhovoru řekl: "Víte co, já do žádné strany nikdy nevstoupím, ale chci Vám poslat peníze."
Vybavila jsem darovací smlouvu a finance byly za dva dny na účtu. Ach ty zdroje...

Evropští drmokraté jsou nyní schovaní v názvu SMK ED a spolupracují v VV. Znám až řiš detaině personálie, tak to prostě z profesionálního hlediska nebudu komentovat. Jana Hybášková, kdysi pevný a základní kámen ED, je nyní na kandidátce KDU. Je to živý proces....nikdy nekončící.

Kampaně: všechny jsme je dělali víceméně na koleně a spíše dobrovolně a z přesvědčení. Dá se namítnout, že proto to tak dopadlo. Ale jen tím to není. TOP09 a Starostové jsou na tom dnes podobně. Zase je to o obrovské vlně podpory a nadšení, o dobrovolnících. Přesto je ale situace jiná. Už nejsme nováčci. Už kampaně umíme líp, už odhadneme, kdo je na druhé straně telefonu. Už nejsme naivní.

Můžete prskat jak chcete a vymýšlet, domýšlet či spekulovat, jak to s TOP09 a Starosty dopadne a to klidně od rána do večera. Nekteří z Vás se nevyhnou osobním anonymním narážkám a urážkám. A já se nedivím, vlastně jde opravdu o hodně.

Tenhle rok může změnit mnohé a nebo také ne. A je to jen na nás samých.
30. 01. 2010 | 21:32

siven napsal(a):

veronika - Amen.

Kupředu levá, díky vaší mravenčí soudružské práci nás čekají zpívající zítřky!
30. 01. 2010 | 21:53

Veronika Vendlov napsal(a):

Siven: to je legrační, jak jste zabedněný...možná víc než já! :) Víte, co by nás čekalo díky vaší mravenčí práci? :-)
30. 01. 2010 | 21:57

siven napsal(a):

kozoroh - Když už se v dnešním politickém marasmu, za faktické hegemonie tandemu opostran, vyžíváte v politickém teoretizování, typu "Jestliže se Kalousek ( a nejen on) nebyl schopen smířit s jasným směřováním nalevo" - tak to si alespoň ujasněte fakta.
Tak jak si je měl ujasnit Kalousek, když byl v roce 2003 zvolen předsedou strany. A měl se tedy logicky rozloučit se Špidlou... ale ta korýtka byla příliš lákavá, že ano.
A v roce 2006 se opravdu "nebyl schopen smířit s jasným směřováním nalevo", když byl ochoten vstoupit do vlády s ČSSD, podporovanou komunisty.

Co je Kalousek zač je snad jasné každému, kdo není slepý, hluchý a mentálně indisponován.

Kdo nechce vidět, slyšet a je osobně zainteresován (nebo si to alespoň ve své bláhovosti myslí…), hledá úderná hesla a bláboly o předvolebním boji podvratných žoldáků na internetových diskusích.

Tady už končí veškerý rozum. A pokud baví některé novodobé pionýry dělat z lidí voly, nemohou se divit, když jim podobné pokusy ti lidé omlátí o hlavu.
30. 01. 2010 | 22:07

arlon *** napsal(a):

siven
No, dobrá dravá rybo, najmě si dejte bacha zase na ty větší a pak ještě větší a nakonec ty největší dravé ryby.

Hledat mně v Arlonu na lucemburském pomezí považuji za dobrý nápad. Není to však správné, rybo.

Mimochodem - jaký je váš vztah k pořekadlu - Že ryba smrdí od hlavy? Oho?
30. 01. 2010 | 22:33

Anička z Kuřimi napsal(a):

Mno,
tak jsem si zdřímla a vono jsem zřejmě přišla vo hodně.
Podle výše uvedených příspěvků však zjišťuji, že když se kecá, tak spím...
teda, my dříve narození, že Karle ..
30. 01. 2010 | 22:45

kozoroh napsal(a):

siven.
Chudák ryba, již jste si dal do názvu. Tak jasno jako vy, zde má málokdo. Ale snažíte se rozsvítit nejjasnější hvězdu zdatně, rozumbrado! Inteligentů aby pohledal, ale blbů jakoby shazovali.
30. 01. 2010 | 22:46

DJ napsal(a):

pro stále rebel ,

mám pocit, že levici idealisujete a vidíte jen pravici v reálně.

S ideální levicí máte pravdu.
Ideální pravice(mám li to tak nazvat) jsou lidé, kteří jsou svými vlastnostmi předurčeni být vůdčími osobnostmi. Někteří jsou lepší organizátoři jak ti v jejich okolí, jiní jsou důslednější a jiní pro změnu hloupější a nevidí překážky, které vidí ten opatrnější, a to je zrovna ten moment, který rozhodne o úspěchu toho "slepého" a neúspěchu toho opatrného...
Jinýmy slovy je pro mne :
Levice = monotónost srovnaných šancí(mluvím stále o ideálu, ve skutečnosti to vypadá jinak)
Pravice = kreativita s lepším využitím všech šancí, které život poskytuje(opět mluvím o ideálu),
Oboje má své výhody a nevýhody.
Jelikož jsme lidé, tak se odkláníme od ideálu. V podstatě se tento odklon dá nazvat korupce. Čím více peněz stát z lidí vytáhne se záminkou spravedlného přerozdělení, tím větší pravděpodobnost korupce tu bude. Myslím, že toto je neoddiskutovatelné.
Když pominu skutečnosti, jako že stát je horší hospodář než soukromník..., tak z toho m.j. vyplývá, že čím více bude stran u přerozdělování, tím bude nevýhodnější atmosféra pro dohodu na korupci.

Proto jsem pro, aby existovalo více silných stran a silné osobnosti v nich. Jediná naděje nás obyčejných lidí je, že ti tam nahoře se pobijí a nakonec budou nuceni vytvořit jasné mantinely k společnému soužití. Já tyto mantinely dvacet let po revoluci nevidím. Nám, jak levičákům, tak pravičákům, zbývá jen kontrolovat, aby se to zase nezvrtlo v nějakou diktaturu.
30. 01. 2010 | 23:46

LEVAK napsal(a):

To že starostové se spojili s TOP je největší zrada jejich sympatizantů.Zřejmě to bude mít na jejich preference takový dopad jako když vedoucí senior spolkl brouka veřejně před televizními kamerami a jeho strana potom ve volbách odešla do pryč!
Myslím si,že se starostové spojili s Kalouskem proto,že je největším propagátorem a realizátorem hazardu v našich zemích(bylo by zajimavé vědět kolik za to má bokem,ale asi dost když může chlastat jak sa u nás pravi "jak jalúvka"!).No a protože do obecních rozpočtů plynou z hzrdu nemalé peníze je to jasné jak křišťál!
31. 01. 2010 | 11:02

Sunny Days Starostové napsal(a):

Starostové se spojili s TOP, protože vytunelovali SNK ED a potřebovali další zdroj, na který se přisají, chtějí k moci a penězům, tak si vybrali/y. prosté.
31. 01. 2010 | 13:28

almost glossed™ napsal(a):

"Je vidět, že "armády" diskutérů, povolané zjména soc.dem a kdu, zatím ještě odpočívají a nabírají sílu...volby jsou daleko a lidské zdoje stojí hodně financí....Je vidět, že "armády" diskutérů, povolané zjména soc.dem a kdu, zatím ještě odpočívají a nabírají sílu...volby jsou daleko a lidské zdoje stojí hodně financí...."

Myslím, že tato slova V.Vendlové by zde neměla zapadnout. Jaký asi musí být její svět, když nemá žádné zábrany do druhých promítat tyto své fantazie. Otevřeně, veřejně...
31. 01. 2010 | 14:38

Tencokida Hnuj napsal(a):

Topolánek : "ČSSD má kraje." :(
Kalousek : " Tož my budeme mít obce." :)
Občan : " A změní se vůbec něco?"
Já : " Nic."
Volím VV. Uvidíme.
31. 01. 2010 | 14:44

siven napsal(a):

almost glossed - jj, také jsem se již o tomto děsivém specifiku výše zmínil.

Tento slovník je vzorovým slabikováním poslanecké mluvy, a to ještě v té PS ani nejsou!

Budiž tato exhibice dostatečně vypovídajícím a varovným mementem.
31. 01. 2010 | 15:34

omnos1 napsal(a):

Volím Starosty a nezávislé ! Spolupráce s TOP 09 je to nejrozumnější co mohly udělat, aby se netříštily hlasy. Věci veřejné? John lže i své Zlatě a vám nelže? Třeba o původu peněz kterými jsou financováni?
31. 01. 2010 | 16:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

DJ
Levice, pravice, palec, ukazovák, příjice...bla, bla, bla bla...
Vždy jde o to , jaká realita, nejlépe vlastní zkušenost, (ale to je v dnešním světě atomizovaných občanů asi fikce /i když pozor ! fenomen netu to možná za pár let převrátí naruby/) je za symboly a pojmy levicovost a pravicovost skrytá.
Korekce a kultivace symbolů a pojmů ve prospěch rozumu, lásky a humanismu je věc bohulibá, ale bez vedení skutečného dialogu mezi nimi ne až tak nezbytná.
Pravice - Liberalismus z něhož se vykuchá ekonomická svoboda a právo jedince, na takový život, jaký si zvolí, bez předurčení daném jeho kastou ?
Levice - Rovnost jako solidarita a soucit s těmi, kteří to až tak moc nepotřebujou, "ale když jinak nedáte, tak"... ?
Nejhorší věcí je pak zákopová válka, kterou mezi sebou oba symboly vedou . Dosti tragikomická zákopová válka, vzhledem k výše zmíněnému.
Bez reforem byl hnus jak autoritativní katolicismus tak kalvínismus a luteránství. A trvalo to setsakra dlouho, než obě strany zjistily, že asi fakt bude nejlepší, když začnou poslouchat jedna druhou, aby zachránily před drzým ROZUMEM alespoň zbytky slušnosti a cti, o zlatě a stříbře ani nemluvě.
Naštěstí se dnes nemučí a neupaluje, pouze se prohlubují zákopy. Ale metoda dialogu obou strane stejná jako dřív - monolog. No a že ROZUM mnohdy stojí stranou a s rukama v kapsách se tomu pouze směje, o jeho morálních kvalitách také nic moc pěkného nevypovídá.
31. 01. 2010 | 16:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

omnos 1
Pojmy "starostové" a "nezávislí" je to samé jako ODS a ODS/b/(TOP 09). Tedy žádná změna, navíc nebezpečná fikce.
Omlouvám se SKUTEČNÝM starostům a SKUTEČNŸM nezávislým. Tedy tobě Jirko, Aleši, Zbyňku a Marcelo s Jitkou.
31. 01. 2010 | 16:56

siven napsal(a):

omnos1 - Jj, krom zoufalého vytahování jeho soukromého života už vašim modlám nezbývá v ruce zhola nic.

Zatímco oni jsou opravdu zárukou pravdy - spolupracují-li jakožto "nezávislí" s jinou stranou, tak dostává na frak už jejich samotný název.

A spolupráce s Kalouskem... no to je ztělesněná pozemská Pravda.
Nebesa!
31. 01. 2010 | 17:22

Tencokida Hnuj napsal(a):

omnos 1
Financování VV : viz jejich web/tiskové zprávy/
P.S. Proč napadáte R, Johna hned ze lži. Jak by bylo Vám, kdyby Vám Vaše manželka dopodrobna vylíčila co jsme spolu prováděli minulý čvrtek. No vzpomeňte si, jak jste měl tu nudnou odpolední poradu v práci asi tak do osmi večer.
31. 01. 2010 | 17:35

Veronika Vendlov napsal(a):

almost glossed™ napsal(a) jste k těm armádám mepovolaných:
"Myslím, že tato slova V.Vendlové by zde neměla zapadnout. Jaký asi musí být její svět, když nemá žádné zábrany do druhých promítat tyto své fantazie. Otevřeně, veřejně..."
31.01.201

Ano, tato slpva by slitečně zapadnout neměla, protoži je úsměvné, jak jednoduše lze manipulovat s diskusí pod blogy. Stačí trich rafinovanosti a jeden dobrovolník...:)

To není ,ůj svět, to je ten jejich, jen Vy mi jej podsouváte. To je pro pořádek.
31. 01. 2010 | 19:00

Veronika Vendlov napsal(a):

"Sunny Days Starostové napsal(a):
Starostové se spojili s TOP, protože vytunelovali SNK ED a potřebovali další zdroj, na který se přisají, chtějí k moci a penězům, tak si vybrali/y. prosté.
31.01.2010 13:28:47"

Ano, divila jsem se, že se tu tento názor zatím neobjevil. Vše je ve rukou orgánů činných v trestním řízení. Nicméně protože jsem jednou z těch, kdo u celého procesu byl, pak se divím tomu, že ještě "věřím na zázraky".

Pěkný večer všem!
31. 01. 2010 | 19:04

almost glossed™ napsal(a):

VV: máte nějaké důkazy? Náznaky? Jaké?
31. 01. 2010 | 19:52

prirodovedec napsal(a):

almost glossed, V.V.: Dekuji. Konecne uz zase humorne. :)

V.V.: Vsak to znate: Proc diskutovat a ztracet cas se zdejsi partajni propagandou a PR? Lepe pockat az zase napisete neco hezkeho ze zivota, jak to umite a nebudete hrat tu naivni partajni blondynu, Pazderkova ji umi lepe. :)

Na druhe strane pokud Vase zdejsi PR vstupy budou doprovazet znale glosy pgjeda, muze to byt asi uzitecne a cenne. :)
31. 01. 2010 | 23:10

Pocestny napsal(a):

V.V.
Všímáte si té oportunní nejistoty, která tu mnohými cloumá?

Zaznamenala jste tu potřebu a nutkavost vám cosi vykřičet a utvrdit se v tom, že sice moc nevím proč a koho volit, ale "vás rozhodně ne."
Pak je tu jeden, kterej si potřebuje svou mantru vyvenčit pravidelně, škoda, že guru je zatím línej na blog, tak musí oprusovat jinde....
No a starostraníci, ty chytá běs, poněvádž teplomměry ukazují, že nebude lehko na bojišti, po 12 letch povalování po cvičišti.

Pgjedům jde poněkud o holý...

Socanům "osotojedna levejch"

Modrým o každou židli...

Tohle je ještě čajíček, bude hůře....

Na závěr tu moudře zaglosoval pán, který rád dává všem pětku, ale na nic jiného, než klasifikaci jiných se nezmůže.

Panoptikum je pohromadě, poznáte své "přátele pro toto jaro"...-))

Jak se ten čížek hejnuje, jen co se dá někde klovat...
31. 01. 2010 | 23:57

jozka napsal(a):

To by mne zajimalo Veroniko, kolikrat smim rict zlodeji, ze je zlodej, aby to nebylo ohrany. Trikrat jeste muzu a ctyrikrat uz ne?
01. 02. 2010 | 00:58

tiffany napsal(a):

To by mne zajimalo Veroniko, kolikrat smim rict zlodeji, ze je zlodej, aby to nebylo ohrany. Trikrat jeste muzu a ctyrikrat uz ne?
01. 02. 2010 | 10:22

Veronika Vendlov napsal(a):

almost glossed™ napsal(a):
VV: máte nějaké důkazy? Náznaky? Jaké?
31.01.2010 19:52:47

Vy jste fakt vtipálek.... já se prostě bavím... :-)
01. 02. 2010 | 23:41

Veronika Vendlov napsal(a):

přírodovědče,přírodovědče, ach ta Pazderková...holka moje.Já bych si nikdy nedovolila s ní soupeřit, já ji totiž "žeru".

Vy jste mi to tak krááásně napsal. Já ale nevím, co je lepší, zda dělat mrtvýho brouka (broučici, nebo broučku...) :-) a pak do urny něco hodit a nebo vylézt z ulity a mít jasno - pak mají jasno všichni o mě...

Naivní partajní blondýna, ty vado, to je pojem....to byste si měl nechat patentovat. Takže jinak: zkuste definici a pak uvidíme, zda jeste se trefil...

čekám zase na to Vaše úmorné: věta po větě...čerti Vám to spočtou... :-)
01. 02. 2010 | 23:48

Veronika Vendlov napsal(a):

tiffany - můžete doalelujá, dokud Vás to bude bavit...
01. 02. 2010 | 23:49

Veronika Vendlov napsal(a):

Pocestny, moc zdravím. To je geniáně popsáno, přesně, přesně, přesně! Pokaždý, když si čtu komentáře (pod politicky zabarvenými blogy), říkám si, jakou mám kliku, že jsem nohama na zemi a že nemusím být nikomu za nic vděčná, tak leda sobě a úžasné rodině a že je pro mně reálný život na prvním místě.

Bude hůř, o moc hůř a štve mě, že nemůžu dělat víc, aby hůř nebylo. My prostě na tu držku spadnout musíme několikrát...ale proč mám pykat za rozhodnutí ostatních? To jediné mi vážně vadí....

Ale ok, kolektivní je holt kolektivní, jen my hlupoňové myslíme, že je to demokratické...

Tož, Bůh s námi.....
01. 02. 2010 | 23:59

Pekosek napsal(a):

Pana Gazdíka bych volil, ale bez spojení s mafiány z TOP09, takže bohužel...:(
26. 04. 2010 | 08:13

Kapelník napsal(a):

Podle Ministerstva financí, které na základě rozhodnutí vlády monitoruje hospodaření obcí a krajů pomocí ukazatele dluhové služby, patřila Suchá Loz mezi obce s velmi rizikovým hospodařením a velkým zadlužením s neschopností splácet své závazky.
Co vy na to.
08. 09. 2010 | 12:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy