Starosti starosty aneb stát a nezaměstnanost

03. 02. 2010 | 07:40
Přečteno 10090 krát
Jako každý rok v únoru mne čeká i letos obcházení zhruba 40 (dle úřadu práce) práci hledajících v naší obci s nabídkou nástupu práce na obec - na veřejně prospěšné práce. Zase uvidím hrůzu a děs v očích některých lidí při představě nástupu do náročné práce v obecním lese, údržbě veřejných prostranství, pomocných prací při opravách nebo budování obecního majetku. Některé doma vůbec nenajdu, protože pracují tzv. „načerno - nedaněně“. Jiní si seženou potvrzení, že práce pro obec je pro ně příliš náročná, a nebo narovinu po třetím pivu přiznají, že je pro ně jednodušší sedět doma a brát dávky. Kvůli té tisícovce navíc proti státem přiznaným dávkám, se přece nevyplatí vstávat.

Nejlépe jsou na tom částeční invalidní důchodci. Ti sice někdy nastoupí, ale po týdnu práce odchází marodit a většinou jim to vydrží s přestávkami celých 9 měsíců jako přilepšení k částečnému důchodu a později zajistí další podporu v nezaměstnanosti.
Těch marodných je u nás vůbec hodně a procento churavějících je geometricky úměrné výši platu. Marodit s vyšším příjmem se prostě nevyplatí, to je lepší dovolená. Škoda jen že bydlíme tak daleko od krajské nemocnice, která by proplatila i 30 korunové poplatky.. Takto se tam nevyplatí jet.

Nakonec při obíhání práci nezaměstnaných najdu hrstku maminek po rodičovské dovolené, které s malým dítětem jinde těžko hledají práci a několik mužů či žen pár let před důchodem, kteří jsou ještě ze staré školy a opravdu trpí tím, že je většinou do práce nikde nevezmou. O ně se díky Bohu lze opřít.

Zapomněl jsem ještě na jednu kategorii a to jsou ti, kteří nikdy nepracovali, pracovat nebudou a jejich koníčkem je požívat alkoholické nápoje. Ale na ty jsou zatím naše zákony krátké. Neumí je odradit ani od trestné činnosti ani od získávání sociálních dávek, ze kterých ono pití financují. Naší obci se ale citlivou individuální prací v době střízlivosti dotyčných a tím, že jim s jejich písemným souhlasem vyplácíme odměnu denně, daří dokonce i několik takových lidí zaměstnávat.

Jako zaměstnavatel budu muset ještě oběhnout úřad práce ( celkem 3 krát), finanční úřad, správu sociálního zabezpečení, čtyři zdravotní pojišťovny a celní správu, všude získat předepsaná potvrzení, sepsat smlouvy, potvrzení a kurzy o bezpečnosti práce, podepsat vlastní smlouvy rozeslat všechny smlouvy na všechny instituce, aby ony věděly, že nezaměstnaný bude 9 měsíců (možná, bude-li se mu celou dobu chtít ) pracovat na obci.

Marně se sám sebe ptám proč třeba finanční úřad, správa soc. zabezpečení, úřad práce a třeba i zdravotní pojišťovny nejsou jedním společným úřadem, abychom je nemuseli neustále všichni všechny obíhat. A proč je všude tolik úředníků, vyhlášek, nařízení, projektů, smluv, potvrzení, prohlášení, kontrol kopií a kopií kontrol.

Asi je to proto, aby se někteří nemuseli starat sámi o sebe a aby jim někdo poradil jak se dají ty stohy zákonů, vyhlášek a nařízení obejít tak, aby nemuseli pracovat vůbec. Anebo proto, aby všichni nadbyteční úředníci, nemuseli do evidence úřadů práce a já je nemusel v únoru obcházet, aby pracovali pro svou obec.

Není tak trochu asociální nechávat lidi v neustálém očekávání, že se o ně stát postará a že oni nemusí dělat takřka nic? Ona ale tato dlouhodobě neudržitelná iluze přináší některým stranám hlasy.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neúředník napsal(a):

"Marně se sám sebe ptám proč třeba finanční úřad, správa soc. zabezpečení, úřad práce a třeba i zdravotní pojišťovny nejsou jedním společným úřadem"
ODPOVĚĎ:
Protože naši presidenti, předsedové vlád a parlamentů si to nepřáli.
03. 02. 2010 | 08:08

Ládik napsal(a):

Popis reality nebude mnohým vonět. Snad Vás někdo nazve i pravičákem. Nemáte sociální cítění s nemocnými alkoholem pracujícími.
03. 02. 2010 | 08:10

slavwin napsal(a):

Dostal jsem se toho kolotoče zaměstnán - nezaměstnán od 55 - 60 let. Není to nic příjemného. Mezi 60- 64 nemám problém, o 18 měsíců jsem nahral procenta na duchod, dnes bych i šel (dna blbě se chodí a hluchota) pořád jsem potřebný 65 bude co nevidět.
03. 02. 2010 | 08:11

slavwin napsal(a):

Také bych přitvrdil, problém vidím strava oblečení bydlení závislé osoby, alkohol do toho nepočítám. Nikoho bych nevystavoval volbě bezdomovectví.
03. 02. 2010 | 08:19

Lida napsal(a):

Dobre napsano, tento uzitecny clovek je na svem miste. Skoda, ze je nevule resit zbytecnou byrokracii. To by ale i v Praze se museli nekteri zivit praci a to se nestane, parlament to uhlida.
03. 02. 2010 | 08:30

slavwin napsal(a):

Malá rada pro ty předdůchodové, pokud cítíte že umíte více než Váš 25letý šéf potlačte to uskromněte se, věřte oni raději nechají firmu zkrachovat než by to přiznali.
03. 02. 2010 | 08:33

jan novák napsal(a):

Určitě bejste paroubkovec. Vámi posané charakteristky lidiček jsou přesně a a jsou to typičtí voliči ČSSD, její základní volčský potenciál.Takže se připrave na na výlevy oranžové bandy netáhel. Naprostý souhlas s Vaším příspěvkem.
03. 02. 2010 | 08:49

neo napsal(a):

Pane Gazdíku,
bacha na oranžovej slet Sucheců, Bušinů a jiných socjálistů. Jste necita, pravicový zloděj a lhář:) Nemáte tak silné sociální cítění jako pani Óda Paroubková nebo Sexymozek Jiří a ubožáčkům nefachčenkům,alkoholikům ani nedopřejete botky od Diora.

Osobně s vámi souhlasím, kdo chce dělat, práci si najde. V tuto těžkou dobu je to složitější, ale ne nemožné a může to trvat déle, ale kdo několik let sedí na podpoře, ten se prostě málo snaží a buď je fakt neschopnej anebo nehorázně línej.
03. 02. 2010 | 08:54

slavwin napsal(a):

novák: Komu se nelíbí výše popsani a bemovci v Praze a jinde, koho by měl volit
03. 02. 2010 | 08:57

Brundibár napsal(a):

Přeji hezký den, pane Gazdíku,

Ano, tu poslední větu do kamene tesat.

Navíc je zde i početná skupina lidí ve veřejné správě, kteří prostě vědí, že se jinde neuchytí a jakýkoliv náznak změn berou jako životní ohrožení.
03. 02. 2010 | 08:59

Roman966 napsal(a):

Možná by stálo za studii, kolik lidí zaevidovaných na úřadu práce tyto dávky zneužívá. Mám pocit, že díky několika povalečúm, kteří (zde souhlasím s autorem) nikdy dělat nebudou, táhne utahování parametrů systému do propasti i lidi, kteří by rádi dělali, jenže nemají kde. A co se týče byrokracie při zaměstnávání tzv. VPP : ve firmě je využíváme taky a určitě to není o "obíhání" úřadů. Prostě obvoláme, příp. pošleme mail, institucím, od kterých potřebujeme potvrzení o bezdlužnosti (FU, CU, ČSSZ, zdravotní pojišťovny) a do týdne je máme v poště. Vypracování žádosti je pak otázkou 1/2 hodiny.
03. 02. 2010 | 08:59

Brundibár napsal(a):

Pro pana Stejskala:

Děkuji vám za dalšího přínosného blogera.
03. 02. 2010 | 09:03

Vilém napsal(a):

Tenhle článek lze v nejlepším případě brát jako subjektivní hledisko jednoho nepříliš přemýšlivého starosty, ale spíš jde o typickou snahu profesionálního politika apelovat na populární předsudky. Je vidět, že se blíží volby a další spolek se vynořil ze stoky a žene se do parlamentu pomocí pomluv, demagogie a rozněcování nesnášenlivosti. Těším se, až se objeví politik, který si nebude namlouvat, že každý nemocný částečný invalida je povaleč, že každý musí být nadšen nabídkou práce pro obec, že každého alkoholika musíme nahnat do práce, že zrušením úřadů, pokud ovšem nejde o místo starosty v Suchém Loji (nebo jak se to skloňuje), dospějeme k lepším poměrům ve společnosti.
Od starosty bych čekal, že zná třeba LZPS, kde se píše, že v určitém rozsahu má každý nárok na pomoc, takže nejde tak úplně o iluze, spíš o povinnost státu, a dokud budeme s nemístným pochopením naslouchat užvaněným stížnostem z teplých kanceláří starostů a necháme třeba bezdomovce mrznout, poměry se budou spíš zhoršovat.
03. 02. 2010 | 09:12

LEVAK napsal(a):

Vážený pane starosto,po přečtení "a několik mužů či žen pár let před důchodem, kteří jsou ještě ze staré školy a opravdu trpí tím, že je většinou do práce nikde nevezmou. O ně se díky Bohu lze opřít." mi spadla brada utrpěl jsem šok!Ta stará škola mi běžným výpočtem spadá do sedmdesátých let a ono se za komunistů pracovalo?Nemýlíte se?Já jsem teď četl jednoho chytrého,který se zove Hvížďala a taky další třeba Kalouska,kteří tvrdě prohlašují,že za minulého režimu se práce jenom markýrovala a hlavně se kradlo(je zajímavé,že máme ledničku z roku 1987,neteř ledničku koupila před 5-ti lety a před vánoci ji musela jako neopravitelnou vyhodit,bylo jí řečeno,že teď platí "použij a zahoď"!, a tak se nám množí odpady).Znovu se ptám,nejedná se z Vaší strany o omyl? Myslíte si,že budete za toto své prohlášení pochválen svými koaličními partnery?Nevím,nevím!
PS:Dříve kradli všichni.
Někdo - míň, někdo - víc.
Nyní krade jen někdo - mnohem víc,
protože někdo - nic.
Krade se tedy pořád stejně ve zprůměrňovaném kruhu.
Verze
Nekrást - nikdo nic - u homo sapiens druhu
nelze…
03. 02. 2010 | 09:22

LEVAK napsal(a):

Pan Schwanzenberk ještě jako ministr(nyní předseda TOP09) poslal 15 miliónů Kč do Kosova,zřejmě jako dotaci pro zajišťění odebírání lidských orgánů.V Praze od začátku zimy zmrzlo už na 20 našich občanů.Myslíte si pane starosto,že je bylo možné zachránit,kdyby se na tuto záchrannou akci věnovalo těch 15 miliónů Kč?Případně kdyby Váš kamarád věnovál nějaké peníze z akce opencard?
03. 02. 2010 | 09:31

Zdenek napsal(a):

Vážený pane starosto,
z dostupných informací o obci Suchá Loz vyplývá,že procento nezaměstnaných ve vaší obci se nachází pod číslem 4,což svědčí o mimořádné šikovnosti a pracovitosti zdejších obyvatel,jelikož nejste ani na polovině celostátního fiktivního procenta.
Invalidní důchod občan zas tak lehko nedostane(a jestli jo,tak mu jej šoupnou lékaři,většinou voliči pravice)a těch pár norků vyhnat na mráz nebo co?Už Jasánek říkal ,že jen malý člověk si klade malý cíl,ale to vy nejste.Tož do toho!Zatočte s tů lenivů chátrů.To by v tom byl čert aby ste sa na tů nulu nedostál.Zas budete slavný a snáď Vás aj do tej Prahy na nejaký ten rautisko zavolajů.
Jenom si zkuste spočítat,kolik je na libovolném státním úřadu zhruba zbytečných úředníků,kteří měsíc co měsíc v potu tváře dřou za poměrně slušný grošík a kolik nás to stojí.Jestli by nebylo výhodnější(myslím čistě finančně)jim bouchnot částečný invalidní plus podporu ať mají na kořalu a nechat jich doma.
Čest práci
03. 02. 2010 | 09:46

Brundibár napsal(a):

LEVAK:

Co má předseda TOP09 společného s Opencard (resp., jakého jiného kamaráda pana Gazdíka máte na mysli)?

Jen, že jsem zaregistroval různé spekulace (počátek projektu spadá do doby velké pražské koalice, takže se vyrojila jména nejen z pražské ODS), ale tohle čtu poprvé. Jistě to doplníte spolehlivým zdrojem, odkud čerpáte.

Snad toho po vás nechci moc ;-)
03. 02. 2010 | 09:48

juvel napsal(a):

Pane starosto, jsou u vás ty veřejně prospěšné práce potřebné? Tak je zaplaťe, nemusí to být zrovna průměrná mzda v našem státě, ale aby to bylo podstatně více než sociální dávky. A jsem přesvědčen, že si budete moci pracovníky vybírat. Na ty, kteří pracovat skutečně nechtějí, je tenhle režim krátký a z ideologických předsudků asi stále bude.
03. 02. 2010 | 09:53

LEVAK napsal(a):

Pane starosto stěžujete si že jako "Jako zaměstnavatel budu muset ještě oběhnout úřad práce ( celkem 3 krát), finanční úřad, správu sociálního zabezpečení, čtyři zdravotní pojišťovny a celní správu, všude získat předepsaná potvrzení, sepsat smlouvy, potvrzení a kurzy o bezpečnosti práce, podepsat vlastní smlouvy rozeslat všechny smlouvy na všechny instituce, aby ony věděly, že nezaměstnaný bude 9 měsíců (možná, bude-li se mu celou dobu chtít ) pracovat na obci."Svého času prohlašovál ombudsman,že chce zajistit,aby mezi úřady nepoletovál občan,ale pouze jeho papír.Jako mnohá jiná jeho velkohubá prohlášení i toto odešlo do nenávratna!Myslím si,že by jste si měli dát do volebního programu zrušení celého úřadu ombudsmana v rámci úsporných opatření.Je to úřad na nic na h...o!Jeho zrušením budou ušetřeny peníze a snížen schodek ve státním rozpočtu!
03. 02. 2010 | 09:55

Ládik napsal(a):

Postrádám tady oranžové komentáře. Co je, soudruzi, došla řeč? Nebo zrovna berete dávky?
03. 02. 2010 | 09:55

Suchec napsal(a):

Neo:
Nezlob se, ale Ty jsi primitiv , co ho jen tak někde nenajdeme.

Ale to je jedno.

Gazdík o má dobře napsané, a pěkně tu propagandu v tom taky ukryl.

Je tam pár vět, či spojení, které ale stojí za zmínku:

1. Kdo pobírá od státu podporu v nezaměstnanosti (tam bych asi polemizoval s VPP), či následné soc. dávky (tam už ne), a neexistuje závažný důvod, proč by nemohl vykonávat, nějakou jeho zdraví a věku přiměřenou práci (nepošlu třeba ženskou před důchodem vysekávat kosou škarpy-už i to jsem viděl), pak nevidím důvod, proč by si ty dávky neměl částečně odpracovat na VPP. Nechce? Pak je otázka, co s ním. "Marodí" 6 měsíců? Od čeho je LPK a revizní lékař? Dělá někde na černo ala švarcsystém? Od čeho je FÚ a ÚP?

2. "Marodit s vyšším příjmem se prostě nevyplatí, to je lepší dovolená. Škoda jen že bydlíme tak daleko od krajské nemocnice, která by proplatila i 3O korunové poplatky.. Takto se tam nevyplatí jet."

Pěkně propagandisticky spojeno. Ale:

a) nahrazovat nemocnskou vybíráním dovolené je špatné a neměl by v civilizované zemi, existovat buď vůbec, nebo v minimální podobě.

b) ta zmínka o 30Kč, jak se dívám, s meritem věci, a s problémem nemocenská vs. dovolená vůbec nesouvisí (jo , kdyby zmínil neproplácení prvních 3 dnů nemoci , to bych souhlasil). Je to tam nachystáno právě pro takové inteligenty, jako Neo.

3. Se zneužíváním dávek je to jako se zneužíváním lékařské péče.

Aby se zavedly na lidi další snankce, ořezaly služby státu, tak se na základě neprůkazných statistik (vyloženě vyvařených z vody) tvrdí, že zneužívání je pravidlem, a že je třeba na všechny, co spadli do tohoto systému , apriori, pohlížet tímto prizmatem.
Ouřada a stát si tímto "umyje" ruce.

"Vždyť jsou to všechno nefachčenka, scky, vyžírky", jak nás tu někteří neustále poučují.

4. Jestli zjednoduším, či "zesložitím" úředního šimla v oblasti soc. podpor a systému zaměstnávání nesouvisí s tím, jestli lidi budou, či nebudou vykonávat VPP, nesouvisí přímo s tím, jestli bude, či nebude pro tyto lidi odpovídající práce.

Holt, system je takový, jaký jste zde zavedli, a tak se s ním musí popasovat každý.
Nakonec ti ouřadové a zákony jsou nastaveny úmyslně tak, aby se v nich občan nevyznal, a sloužily především k tomu, aby prachy tekly tam, kam "je třeba".
S postupující dobou bude těchto lidí jen přibývat a nebude prostor pro jejich smysluplné pracovní umístění. A bude to potkávat čím dál širší skupiny.
A pokud "zefektivníme" st. správu, pak přibydou další, a další.

Extrémem se může stát, že všichni tito nakonec skončí v náručí obcí a státu, jako levná prac. síla (soc. otroci). Prostě už nebudou potřeba na nic.
A pak to je jen otázka času, kdy někoho zase napadne nějaké "konečné řešení", aby zefektivnil fungování státu.

Štefl tady opět píše o maturitách. Co tak třeba Kopicová, Kitzberger, Cermat a 300mega pro Logicu na st. maturity.

Nejenže si myslím, že za ty prachy , a při množství úř. myší na MŠMT by to měli mít přímo již v náplni práce (školní inspekce samozřejmě ruku v ruce), ale je to opět taková "opencard", či "mýto".
03. 02. 2010 | 09:55

F. Adamec napsal(a):

Ne/udrzitelna komunisticka totalita CR a komanda CEZu
---
Podplukovnici, Josef Dolezal - velitel zasahu civilni obrany a Josef Panacek velitel zasahu StB, se chlubili svymi ciny v EDU. V srpnu 1969 v Brne, Dolezal velel obrnecum, nechal strilet kulometem do studentu. Panacek velel jednotkam StB a Lidovych milici, nechal uzavrit ulice a pochytat studenty a vyslichat, na Lenince v Brne. Ucil se u Grebenicka v Uherskem Hradisti, jeho syn byl poradcem Klausovi v Lanech.

1986-8: V EDU, Josef Panacek - zednik, podplukovnik StB z Brna - Lesne, Vladimir Najman dustojnik StB z Bartolomejske z Prahy, jeho podrizeny RNDr. Vladimir Kostka, absolvent komunisticke MU (UJEP) v Brne, Ing. Jan Strnad, absolvent VAAZ v Brne, Ing. Josef Dolezal, absovent a skolitel VAAZ, bolshevik Ing. Jindrich Malach CSc. absolvent VUMLu s tatinkem nacelnikem VAAZ v Brne, Ing. Jiri Skaroupa, projektant jadernych veznic u Jachymova z komunisticke Kovoprojetky Brno, bez vzdelani v oboru Jaderne elektrarny, falsovali bezpecnostni dokumentaci EDU a JETE. Malach delal odposlechy a Kostka programy pro vydirani zamestancu EDU. Predcasne zemrel Jan Lukavsky z CSKAE, odmitl schvalit zfalsovanou bezpecnostni dokumentaci EDU. Panacek vyhrozoval zamestancum EDU, vyslechy na Lenince a lidvidaci rodin. Nechali zemrit, vykrvacet ze zaludecniho vredu, Ing. Bohumila Vincence reditele EDU, vyhodil Panacka z EDU, sdelil nam profesor Frantisek Klik z CVUT z Prahy, inspektor MAAE (IAEA) v USA a Japonsku.

Kostka neuspesne kandidoval za ODS na reditele JETE, pak skolil policii CR, http://www.vsers.cz. Skaroupka zfalsoval dokumentaci EDU a JETE. Malach ziskal zakazky od CEZu. Zednik Josef Panacek z Hradista a Josef Dolezal z VAAZ, zaslouzili a vyznamenani bojovnici proti fasismu, byli odmeneni ministerskymi duchody, Chobotnici v Praze nenahradi bombarder - rejnok v Budejicich, investorem byl RNDr. Vladimir Kostka a komunisticky spol. v Budejicich. CEZ dotoval sve dodavatele za akce proti Greenpeace, dosadil Jana Klause do krizoveho managementu CEZu a za vyrobniho reditele CEZu agenta StB, Jiri Borovec, absolvent komunisticke VAAZ a MU v Brne, pak ridil operace 42 jednotek v Sarajevu, oznacoval Havlovi a jeho komunistum, humanitarni cile bombarderu NATO a USA., viz casopis CEZ News.

V roce 1938 Bata pro sve valecne zakazky znicil prirodu, biodiverzitu a retecni schopnost Moravy, zmenil, naprimil a kanalizoval Tecelec, hlavni koryto reky Moravy kolem Straznice, zneuzival hospodarske krize, na valecnych zakazkach vyuzival nezamestnane, i jako kopace jeho valecneho kanalu, za minimalni mzdu bez kolektivni smlouvy. Jeho kanal mel slouzit pro prepravu lignitu pro elektrarny, zejmena pro valecnou a zbrojni vyrobu firmy Bata. V destruktivnim dile pokracovali i ex/komunisti, cestni clenove Svazu prumyslu CR: Tomas J. Bata, Doc. Ing. Miroslav Gregr (clen KSC, exministr prumyslu a obchodu CR), Ing. Hynek Hanak, Ing. Petr Karas, CSc. (CEZ, KSC-ODS), Ing. Miroslav Krejci, Ing. Bretislav Ostadal, Ing. Stepan Popovic, CSc., Ing. Otto Slavik a Ing. Vaclav Vales.

Klausova exkomunisticka junta politickych prebehliku vytunelovala Ceskou konsolidacni agenturu, penzijni a zdravotni fondy, odmitla evropske stropy na socialni a zdravotni pojisteni, ve vysi 3x prumerne mzdy, prilakat zdaneni cizincu do CR. Chybi miliardy na duchody penzistum, hrozi dalsi preklenovaci uver. Navyseni statniho dluhu, zvysilo financni naklady na jeho spravu, zdrazeni uveru pro domacnosti a zivnostniky. Klaus, komuniste Kocarnik a Tlusty, Kalousek a spol, dotovali zisk bank, dotacemi uroku 3% až 5% na 15let, pri rozkradani verejnych sluzeb a fondu oprav nejen pri sprave druzstevniho majetku, komunistickym vedenim bytovych druzstev. Zakonem 171/2005 Sb. se exkomuniste zbavili odpovednosti za vytunelovany fond oprav, za fyzicky a energeticky zanedbany stav panelovych bytovych domu, prevazne vytapenych z monopolizovanych centralnich zdroju elektriny a tepla, ktere spaluji lesy EU nad rocni prirust, a redi emise pri kontrole emisnich limitu.
---
03. 02. 2010 | 09:56

LEVAK napsal(a):

Ad Brundibar:neříkejte,že nevíte s kým si starosta ing. Gzdík vyměnil na týden židli!
03. 02. 2010 | 09:57

NL napsal(a):

Nevím co si o článku myslet. Píšete něco o jedné tisícovce, které si dlouhodobě nezaměstnaní mohou přivydělat k dávkám, ale nepíšete, za kolik odpracovaných hodin měsíčně to je. Našel jsem si, že VPP mohou být až na 20 hodin týdně, což by dělalo 80 hodin měsíčně. Opravdu nabízíte práci na 80 hodin měsíčně za 1000Kč? To by bylo 12,50 na hodinu, opravdu to tak je? Pokud ano, tak nechápu čemu se divíte. Zkuste příště ufňukanost nahradit věcností. Přiznám se, že pokud byste mi učinil podobnou nabídku, hnal bych vás svinským krokem.
03. 02. 2010 | 09:57

LEVAK napsal(a):

Ládiku Vám už Váš zaměstnavatel dodál schválené a certifikované stanovisko?
PS:za kolik to bude tentokrát,asi za méně než jindy,oni chtějí pánům poslancům nějak ty vedlejšáky zdanit,no možná blížící se volby Vám pomohou zlepšit finanční odměnu!
03. 02. 2010 | 10:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

F. Adamec
Díky.
03. 02. 2010 | 10:04

Petr Gazdík napsal(a):

Zdravím všechny diskutující. Popravdě řečeno, když jsem ty řádky psal, čekal jsem že se do mne hodně levicově smýšlejících pustí. Ale ať! Je to moje zkušenost a stojím si za tím. Na druhou stranu zde netvrdím a ani si to nemyslím, že každý nezaměstnaný je povaleč nebo alkoholik, nebo že každý invalida svou nemoc předstírá. Mnozí tady hodně zobecňují - každý politik je grázl, všichni kradou, všichni podvádí, všichni lžou.......
Jen jsem chtěl říct, že je cosi zhnilé v našem státě "uherském". Že se pomoci zneužívá a mnohdy se jí naopak nedostává a měli bychom s tím něco dělat. Ono totiž, čím výše a dále od občana se o ní rozhoduje, tak se dá snadněji zneužít a zvláště když neexistuje funkčí kontrola. A v každé skupině lidí jsou lidé čestní a méně čestní. I tady v diskuzi:).
03. 02. 2010 | 10:06

Charlie napsal(a):

pane Gazdíku,

je to jasné - za to může Paroubek......
03. 02. 2010 | 10:11

Brundibár napsal(a):

LEVAK:

Aha, tak to mě fakt nenapadlo, že ta výzva pana Gazdíka pramenila z kamarádství...

Nebo si opravdu myslíte, že pan Gazdík panu Bémovi tu výměnu nabídl jako kamarádovi? Nebo že by se by se na základě této výměny těmi kamarády stali?
03. 02. 2010 | 10:12

Suchec napsal(a):

NL:

No, pokud bych připočítal i výši soc. dávky, pak to bude asi podstatně víc, ale při "vynuceném" odpracování těch, třeba, 80-ti hodin, již pak ale nelze hovořit o příjmu soc. dávek, a obec by měla vyplácet plnou mzdu. Protože pokud je schopna na VPP vykázat třeba 800 člověko hodin/měs. (10 lidí po 80-ti hodinách), pak by i pro stát bylo levnější, aby někoho trvale zaměstnali (5 lidí). Jenže jsou to většinou práce, které opravdu nikdo nechce dělat.

V opačném případě je to jen jakási novodobá forma "roboty na panském" ( i za tu feudál "platil", či vybral méně na dani).
03. 02. 2010 | 10:12

Petr Gazdík napsal(a):

pro NL:
VPP je normální pracovní poměr se mzdou dle tabulek nařízení vlády a není to to samé co Veřejná služba - 20 hodin měsíčně!!
03. 02. 2010 | 10:13

Tencokida Hnuj napsal(a):

Píši to již jinde, jelikož mě to ale nic nestojí, tak i zde :
Doporučuji volit stranu, která má ve svém programu snahu prosadit mechanismy, kterými, až se tato strana dostane k
moci, hodlá tuto moc kontrolovat, regulovat a kultivovat lépe a účinněji, než se tomu děje dosud. A to bez ironie. :))
P.S. I když jsem někde zaslech , že snaha koksovatelná není, tak nevím.
03. 02. 2010 | 10:22

LEVAK napsal(a):

Pane starosta,(zřejmě jsta pravicově smýšlející jak vidno z Vašeho prohlášení)mnoho Vašich soukmenovců mají plná ústa konstatování o tom jak se za starého režimu nepracovalo,jak se jenom kradlo a současně vykřikují něco o staré škole lidí pracovitých.Nejde mi to vůbec dohromady a taky jste se k tomu nevyjádřil.Taky mnoho Vašich souputníků vykřikuje stále něco o tom jak komunisti všechno rozkradli.Když se však zeptám na to co vlastně bylo rozkradeno, pardón privatizováno ve velké i malé privatizaci,když to už komunisti rozkradli tak jsem ještě nedostál od nikoho uspokojující odpověď.Můžete mi, jako pravicově smýšlející člověk,sdělit Vaše stanovisko a hodnocení?
PS :proč se namáháte a obíháte úřady a přiděláváte si zbytečně práci?Nevíte,že jsme teď od Velkého bratra převzali nový systém zvaný "outsourcing"?Využijte ho a máte vymalováno.Budete se potom moci více věnovat výkonu politiky TOP09!
03. 02. 2010 | 10:26

Suchec napsal(a):

Gazdík:

Hele, starosto. Kdepak jste vzal, že se do vás někdo pustil?

Já si dovolil "jen" zmínit Vaši, IMHO, jemnou agitaci, kdy do smysluplného příspěvku, se kterým nemám vlastně žádný problém, a institut VPP mi v zásadě envadí, jste "naroubval" 30Kč poplatky. Což nějak je, věru, mimo mísu, a dost laciné, vzhledem k Vaší nesporné inteligenci. Totéž s tou náhradou nemocenské dovolenou, jako něco, co je vlastně v pořádku (myslel jste to tak?).

A , víte, pokud kdokoliv začne spojovat poctivost a férovost se subjektem, jako je TOP09 , a jména jako Kalousek, Parkanová či Švarcenberk s Bakalou v zádech, pak, a to se nezlobte, to opravdu nedávám.
03. 02. 2010 | 10:26

Petr napsal(a):

Pane starosto,
jste jistě férový a čestný chlap. Dal bych Vám hlas.
Ale nepochopil jste co jsou lidská práva. Vždyť my, ten blebst dole se přece musíme postarat o všechny flákače, simulanty, zločince a pod.
03. 02. 2010 | 10:27

Suchec napsal(a):

Gazdík:

jj, už jsem se mrkl.

VPP vs. OPP.

Teď musím jít krotit "sběř", zkusím se ještě na to mrknout.
03. 02. 2010 | 10:33

LEVAK napsal(a):

Pane starosta velmi malé obce,který má proto velmi blízko ke svým občanům by jste měl vědět,že nejhorší přece je, že poplatky platí rodiče dětí a penzisti v celkovém objemu 80 % z celé získané částky ze všech poplatků, jak se svého času tehdejší ministr Julínek i jeho mluvčí Cikrt vyjádřili.
Nevím, jestli jsou vůbec soudní, ale to přece znamená, že se příspěvek na zdravotnictví vybírá hlavně od lidí nemajetných, důchodců a od mladých rodin s dětmi.
PS:Hodnotím Vaši zmínku o poplatcích v této souvislosti jako úlitbu Vašim koaličním bohům a to zejména spolustrůjci tohoto poplatku Kalouskovi.Zřejmě jste už přišel na to,že šplhat se musí hned od začátku pokud chce někdo dělat politickou kariéru!
PS:víte,že ten Váš bilboard na zdi naproti Kauflandu na Čepkově ve Zlíně je docela trapný a infantilní?
03. 02. 2010 | 10:54

Suchec napsal(a):

Levák:
Jejda, neposouvej to moc bokem, byť by se s tím třeba dalo i souhlasit.

K těm VPP:
Ta potvrzení, co vypočítal, to je jako u žádosti o úvěr, či co :-))))) To je opravdu úř. šiml.

Jinak, pokud je to normální pracovní poměr na dobu určitou, jako každý jiný, pak nevím, proč nese název VPP, který je velmi lehce zaměnitelný s OPP (náhradní tresty apod.).

Pod VPP bych si představoval něco jiného, a to, že si část těch soc. dávek, za přesně stanovených podmínek, musí dotyčný odpracovat, a obec doplatí rozdíl mezi soc. dávkou , a mzdou, kterou by musela obec platit svému zaměstnanci.

I já jsem to spletl , to VPP a OPP. Jenže si to zaměňuje spousta lidí, a pak v jedné partě potkáš někoho, kdo dostal OPP, v TV tvrdili, že VPP atp.
Takže pak ti lidi mají pocit, že jsou na stejné úrovni, jak ti, co to mají za trest.
03. 02. 2010 | 11:38

Tencokida Hnuj napsal(a):

Autor
Jelikož z vašeho výpotku není zřejmé co je ironie a co skutečnost, toto slzavé údolí opouštím. Přeji úspěšné nezávislé starostování.
03. 02. 2010 | 11:43

LEVAK napsal(a):

Pane starosto víte,že pánové Julínek a Cikrt už dávno nejsou ve svých funkcích, jejich činnost však přinese své pravé ovoce teprve nyní.
Chřipková epidemie k nám už dorazila. Po jejím skončení a závěrečném vyhodnocení se teprve ukáže, jak moudré a prozíravé lidi měl sektor zdravotnictví ve svém čele.
Pokud bude vlna chřipky opravdu vážná, potom budou stát desetitisíce a možná statisíce lidí před závažným dilematem: nechat se jít k lékaři uznat, anebo to přechodit?
Ti, kteří se odhodlají do ordinace zajít, rychle zjistí, že regulační poplatky v době epidemie vůbec nic neregulují. Lidé budou platit třicetikorunové vstupné za možnost prosedět hodiny v přeplněné čekárně. V době epidemie se prostě poplatek mění v obyčejnou pokutu za to, že je člověk ohleduplný a rozhodl se nemoc nepřenášet na druhé.
Součástí jeho trestu bude další poplatek v lékárně. Pacient tak bude mít dost příležitosti zamyslet se nad výchovným nábojem pravicové léčby. Bude o tom moci přemítat také po celé první tři dny své neplacené nemocenské. Ti, kteří dají naopak přednost úsporám, budou nemoci pilně roznášet mezi lidi dosud zdravé. Na jejich pokutování Julínek ani nepomyslel. S fundovaností sobě vlastní se asi domníval, že jako lékař nemá ochranu veřejného zdraví v popisu práce.
Můžeme dopředu odhadnout, kdo bude v největším pokušení svoji chorobu přechodit. Učitelé, kteří jsou vystaveni rizikům nemoci více než kdo jiný, budou pečlivě zvažovat, zda ulehnout a přijít o další peníze. Zvláště když jim už beztak sníží mzdy v rámci boje proti zadlužování rozkradené republiky.
Ve stejné situaci bude spousta dalších zaměstnanců veřejného sektoru. Také mnozí z nich se budou vyhýbat finančnímu propadu za cenu hazardování s vlastním zdravím a ohrožování zdraví druhých. Takto fungují v praxi regulační poplatky. Odborníci, kteří si je chválí, snad museli dělat své doktoráty v Plzni.
Legrace to není ani náhodou. Potvrzené případy úmrtí na tzv. prasečí chřipku a několik stovek dalších onemocnění tohoto typu (včetně hlavního hygienika ČR) posunují celou věc do oblasti velmi vážné. Vždyť pokutu za obtěžování lékaře a lékárníka platí i ti, kdo nejsou nositeli běžné chřipky sezónní. Proč by právě oni neměli chtít ušetřit.
03. 02. 2010 | 11:43

Líný černý pes napsal(a):

to autor :
Jak čtu komentáře, vidím, že jste měl začít spíše definicí, v čem spočívají, kolik hodin měsíčně trvají a jak jsou placeny práce pro obec.
Než by si to komentátoři zjistili, raději Vás prohlásí za obecního otrokáře a upíra ssajícího krev pracujících (v tomto případě nepracujících, ale nešť). A ještě si pletou VPP a OPP a nezaregistrovali, že jste psal o práci "načerno" - bez smlouvy, bez dokladů, bez placení nemocenského a sociálního.
Ale hlavně probrali jestli jste vpravo nebo vlevo od pomyslného středu.
Jste starosta - odvozeno od "starati se".
03. 02. 2010 | 11:47

Suchec napsal(a):

Gazdík:
pane starosto, zkuste nám, my jsme někteří totiž méně chápaví, vysvětlit tyto nuance, a jak to doopravdy je, protože třeba:

1. vytvořím místo pro nezaměstnaného (déle jak 6 měs.) a ÚP mi dotuje min. mzdu a odvody, vše nad platím já s tím, že to místo musí být zachováno min. 12 měsíců.
Náklad státu=min. mzda+ odvody, já odvedu soc. a zdr. + navíc nad min. mzdu.
To není VPP.

2. úřad "vytvoří" pracovní místo v rámci VPP, a jak jsou rozděleny náklady na toto místo mezi úřad, ÚP, SSZ? V čem se to liší od bodu 1? Jak se stanovuje výše mzdy? V čem je tedy rozdíl mezi klasickým PP?

3. úřad nařídí pobirateli soc. dávek povinnost odpracovat max. 20 h týdně (80 měs. - jako příklad), jinak , že mu bude krátit dávky.
Jak je to tam se "mzdou", jaké jsou náklady úřadu, jaké SSZ, jak je toto placeno takovému občanovi?
Dostane soc. dávky a jinak nic?
Dostane soc. dávky + doplatek rozdílu odpovídajícímu odpr. hodinám? V jaké mudové hladině? Min. mzda, pr. mzda?

4. soud nařídí OPP namísto trestu.
Je to hrazeno, či zdarma? Jak je to se soc. a zdr. poj. za tu odpracovanou dobu? Jak je to s odvodem daně za vykonanou práci (nějaká hodnota přece byla vytvořena)?

Všechny tyto věci se týkají obce. Jak je to tedy ve vztahu k dané obci a občanovi?

Vy to máte z první ruky, a osvětlení tohoto by asi spoustě lidí vneslo trochu jasna do toho, co je VPP(veřejně prospěšné práce), OPP(obecně prospěšné práce) a další aktivivity ÚP , obce, v této oblasti.
03. 02. 2010 | 11:51

NL napsal(a):

Pane starosto v článku jasně píšete veřejně prospěšné práce. Sám uvádíte, že ten kdo na VPP přistoupí má o 1000 Kč více než na dávkách.

Jaká je výše těch dávek? Jejich výše se vypočítává podle životního minima. Jaká je tedy jejich výše u tříčlenné rodiny?

1.Manžel pracuje a má plat 7 441 Kč. Nezaměstnaná manželka pobírá 0.

2.Manžel pracuje a má plat 7 439. Nezaměstnaná manželka
pobírá 1 Kč.

3.Oba nepracují, pobírají 7 439 Kč.

Takže pokud vezmu váš článek za bernou minci, potom v prvním případě podle vašeho článku pracuje nezaměstnaná manželka za 1000 Kč. Ve druhém případě za 1001 Kč a ve třetím pracují oba každý za 4 219 Kč, dohromady za 8 439 Kč.

Příště napište, že se v případě VPP jedná o "normální práci". Uveďte na kolik hodin je úvazek a jaký je plat. Tečka, žádné plky o dávkách a tisícovce navíc.
03. 02. 2010 | 12:01

NL napsal(a):

Také je možné, že nepíšete o dlouhodobě nezaměstnaných. Jenže drahý pane, pokud pracuji, platím sociální pojištění. Při ztrátě zaměstnání čerpám podporu, jejíž přiznání je podmíněno právě mými platbami SP.

Co vlastně znamenají VPP? Znamená to, že mi je odebrána podpora a "normálně" pracuji a můj plat je jen o 1000 Kč vyšší než moje podpora? Pokud ano, tak to je snad moje věc, zda mi ta tisícovka stojí za vstávání. Mně by tedy nestála a určitě bych se necítil jako zneužívač dávek. Nevidím k tomu totiž žádný důvod. Takhle můžeme směle za parazity považovat i důchodce, nemocné a matky na mateřské.
03. 02. 2010 | 12:26

stále rebel napsal(a):

Pane Gazdíku, pocházím z toho kraje a tak vím, že tam dříve pracovali všichni a většině navíc nedělalo velké potíže pracovat pro obec zadarmo. Téměř celá infrastruktura obce se budovala v Akci Z, tedy zadarmo. Dnes ovšem není práce to podstatné, dnes je důležité vydělávat peníze a proto ten postoj lidí k práci. Až si lidé budou schopni zvolit politickou reprezentaci, která bude pracovitá a následování hodná, nebude potřeba lidi k práci nutit.

Český pravičák je opravdu exemplář k pohledání. Rád vládne, ale zodpovědnost hází na ty poslední. V podnikové analogii, za případný neúspěch firmy není zodpovědné vedení, ale lajdácká práce uklízečky, proto musíme soustředit pozornost na její práci a pokud se bude flákat, tak jí musíme potrestat.

Výkon české ekonomiky je na úrovni 2/3 ekonomik Rakouska nebo Německa. Sociální výdaje jsou v ČR přibližně 18 % z HDP (včetně důchodů), Rakousko a Německo 29 % z HDP. Průměrný český zaměstnanec pobírá asi třetinovou mzdu oproti Rakousku a Německu.
Kdo je problém české společnosti, zda socka nebo někdo jiný, si odpověz každý sám.
03. 02. 2010 | 12:57

Suchec napsal(a):

LČP:
Jo, OPP a VPP jsem zaměnil, ale , jak sleduji, v tomto má hodej spousta lidí, a jestli to o tom otrokářství bylo na mne, pak musím s lítostí prohlásit, že se současným přístupem to tak klidně může skončit.

Já o nikom nepsal, že je otrokář, ale psal jsem o tom, že s ubýváním reálné práce a její dostupnosti pro stále větší počet lidí, může někoho napadnout jít tímto směrem. Nic víc, nic míň.
Tož tak.

A pokud někomu přikážu práci pro obec v rozsahu půl úvazku, a pobíraná dávka je na úrovni tohoto, pak se nedivím, že se někomu nechce.

To by pak bylo možno ty dávky zrušit (proč taky, že?), a každému rovnou napálit ty práce - něco jako "hladová zeď".

To jistě lze, ale s perspektivou toho, že spíš těch nezaměstnatelných a "nepotřebných" bude stále víc (racionalizace a intenzita práce potřebuje opravdu málo lidí na vlastní produkci), tak to má někdo říct na rovinu.

Práce je pro pár z Vás, a ostatní, pokud chcete přežít, budete dělat to, co se vám řekne, a za to vás necháme žít.

Vy si ten výsledek opravdu neumíte představit?

Podívejte na vývoj ve Starém Římě, na koncentraci moci a majetku, na to, jak to vlastně bylo s postavením obyč. římského "plebsu" a propuštěnců. Třeba za Nera, Caliguly apod.

Na servis a práci měli otroky (zahraniční dělníci), a místním pořádali hry a platili držhubné.
I ty soukromé armmády měli.

Stejně, jak to začíná vypadat i dnes.

Myslíte, že od dob Senecy, Catona, Livia, se něco změnilo v lidské podstatě?
Technika ano, ale to je tak vše.

Takže já si iluze nedělám.

Emisar by napsal něco o AI, či Matrixu, ale to asi tímto směrem nepůjde.
03. 02. 2010 | 12:58

Suchec napsal(a):

Stále Rebel:
Jenže kolik z HDP je vyvořeno fyzicky, a je opravdu na rozdělení v Rakousku a Německu, a kolik u nás?

Jak napsal kdosi:
Zbořme a postavme Pražský hrad, a máme 1,5% růstu HDP doma. To, že je to na dluh? Ale i dluh se dá rozdělit, ne?

Ale jinak:
V tomto státě je neuvěřitelné, jak se státníé orgány a instituce chovají k běžným lidem. Je jim to úplně jedno, hlavně, že mají odfajfkováno, že dle par. toho a toho je formálně vše OK.

Příklad?
V evidenci MP je nekolik pokutových bloků se stejným podpisem. Najednou se tam objeví další, ale podpis i dle grafologa , je evidentně napsán někým jiným, a existuje výpověď jiné osoby, která tvrdí, že to ona spáchala tento přestupek, když si půjčila auto (ani její podpis to nebyl - gragolog)..

Jenže tento blok rozhoduje o tom, zdali odebrat, nebo neodebrat ŘP majiteli vozu.

MP - vše je OK, naše evidence nemá chybu, nic měnit nebudeme. Postupujeme na ODSČ JMK.
ODSČ JMK pošle za 2 měsíce zhruba toto:
SPrávní řízení nezahájíme, protože si to přece ta MP nevymyslela.

Mají přitom notářsky ov. výpověď osoby, která tu pokutu platila, mají grafologický posudek.

Správní soud žalobu zamítl s tím, že neshledal v rozhodnutí OD JMK žádné pochybení, a vymluvil se na formální pochybení v podání.

Nikdo nic nezkoumal, nikdo se ničím nezabýval, nikdo se s nikým nebaví.

Nejde o "zločin a trest", ale o to, že není dovolání běžnou cestou.
Byla, by, ale cena je neúnosná (nemluvím o úplatcích).
03. 02. 2010 | 13:11

Petr Gazdík napsal(a):

Zdravím všechny, pokusím se vysvětlit stručne rozdíly:

VPP - veřejně prospěšné práce - nezaměstnané smlouvou přidělí obci úřad práce na dobu určitou většinou 10 měsíců. Obec s nezaměstnaným uzavře smlouvu na dobu určitou a mzda se řídí nařízením vlády podle druhu vykonávané práce. Většinou tito lidé pobírají cca 10 -12 000 Kč hrubého. Mají normální pracovní smlouvu s dovolenou... Jejich mzdu dotuje zpětně obci úřad práce.

OPP - obecně prospěšné práce vykonávají odsouzení v rozsahu hodin, které jim nařídí soud, obec zajišťuje pouze administrativu a dozor nad vykonavatelem

VS - veřejná služba platí od 1.7. 2009 - dlouhodobě nezaměstnaný, který už nepobírá podporu v nezaměstnanosti musí odpracovat 20 hodin měsíčne, aby se mu základní životní mimimum cca 2500 Kč navýšilo na cca 5OOO Kč
03. 02. 2010 | 13:23

neo napsal(a):

Sucheci, proč bych měl být primitiv?

to, že nepokládám za správné nechat se živit jinými, není znak primitivismu
03. 02. 2010 | 13:51

Tencokida Hnuj napsal(a):

Suchec
Právě s tím veřejní nečinitelé na radnicích kalkulují. Hřebík 150 přímo na rodinnou hrobku !
P.S. Co s tím ?
03. 02. 2010 | 13:51

Ládik napsal(a):

Leváku,
nemám zaměstnavatele od roku 1992. V témže roce jsem na Úřadě práce převalil stůl na jednoho soudruha úředníka, když mi na žádost o dotaci na zřízení pracovního místa (jiní dostávali 20-40tisíc) sdělil, že jsem "zbytečná osoba". Dnes jsem bezdomovec, který platí daně ve výši 400-500tisíc Kč. Nemáte dobrý odhad, jste zkrátka levák.

Pane Gazdíku - všechny 4 palce nahoru.
03. 02. 2010 | 14:18

NL napsal(a):

Petr Gazdík
Díky, takže 9 867 – 11 303 Kč čistého, tedy 56 – 64 Kč čistého na hodinu. Teď už se vyznění vašeho článku nedivím.
03. 02. 2010 | 14:22

DJ napsal(a):

Článek z praxe. Ještě bych pro "zastánce" lidských práv dodal, že taková práce je pro nezaměstnaného jak z fyzického, tak z psychického hlediska velmi prospěšná.
Rádoby objektivní komentáře (Suchec, LEVAK, NL) mi připomínají název jednoho filmu - Tonoucí se stébla chytá. Příště je už nebudu číst.
03. 02. 2010 | 14:26

Betty08 napsal(a):

to NL
Hodně lidí za tyto částky na hodinu (56-64Kč)řádně, denně pracuje. Např. takové pokojské, prodavačky, uklízečky,...
A jsou rády, že mají práci.
Co mi na to řeknete?
03. 02. 2010 | 14:27

stále rebel napsal(a):

Pro Suchec.
Ten poměr sociálních výdajů lze vztáhnout i na celkové daňové příjmy. Rakousko má o něco vyšší složenou daňovou kvótu a tak vybere na daních v poměru k HDP o něco více než my. S Německem jsme na tom přibližně stejně.

HDP je to, co se za ten rok vyrobí, či jinak odpracuje. Do HDP se započítá jak výroba tak například likvidace. Za svůj roční příjem si můžete pořídit nové auto nebo nechat zbourat před rokem postavený barák. Proto je nutné rozlišovat majetek subjektu a to, co se vytvoří v tom daném roce. Dobře hospodařícímu subjektu rok od roku roste majetek, někomu zase dluhy.
03. 02. 2010 | 14:36

DJ napsal(a):

Betty08, píšete o lidech, kteří jsou schopni převzít zodpovědnost sami za sebe. Toho NL není schopen a tudíž, v případě, že odpoví, tak použije nějakou frázi z levicové propagandy.
03. 02. 2010 | 14:36

Bobík napsal(a):

Pane starosto, ono to zdravotní omezení nebývá moc vidět, a právě málo placené práce jsou většinou práce manuální, které částečně invalidní člověk dlouhodobě nezvládne - to odpovídá vašemu popisu, kdy lidé pracovat začnou, ae pak "se hodí marod" - jenže oni jsou většinou skutečně nemocní - například takové nemoci páteře nejsou moc "vidět", a přitom prakticky znemožňují delší fyzickou práci. Skutečně hodnotit to může jen lékař. Ten částečně invalidní se samozřejmě snaží vydělat co nejvíce, tak zkusí pracovat, ale to mu přece nemůžete zazlívat.
03. 02. 2010 | 14:38

NL napsal(a):

Bety a DJ ??????????
03. 02. 2010 | 14:51

LEVAK napsal(a):

Ad Ládik:Převalování stolu na někoho nic neřeší!Násili je obyčejný fašismus!
03. 02. 2010 | 14:59

Tencokida Hnuj napsal(a):

NL
Betty je Nývlt a DJ Macháně. A autor jim to zatím žere. I celá jeho strana. A zatím je Kalousek stále u Lidovců a Schwarzenberg u Zelených.
Volím VV. Uvidíme.
03. 02. 2010 | 15:12

suchec napsal(a):

DJ:
Trochu mimóza, ne?

Neo:
A nejsi? Vzhledem k Tvé reakci si nic lepšího nezasouložíš¨.

Připomínáš Šnajdra s tím jeho: však vše (stranicky probíráme)diskutujeme se všemi. No, jo. To je pravda. Ale připomínky a námitky nějak končí pod stolem.

A to není diskuze. To je soudružská diskuze mezi UV strany a nestraníkem, když bych to mohl přirovnat.
03. 02. 2010 | 16:08

Suchec napsal(a):

Gazdík:

Víte , to je celkem fajn, ale třeba stát doteď neposlal tady škole od začátku roku ani korunu, a nebýt vrácených přeplatků za topení a el. , tak není ani na vejplatu za leden.

Hlavně, že Kopicová s Kitzbergerem narvou Logice 300mega za "státní maturity". Támhle milionky SCIU.
Vše za práci, kterou by měli dělat sami ve své prac. době.

Ale socky musí makat i za almužnu, co?
03. 02. 2010 | 16:15

neo napsal(a):

Suchec:

copak, nakrkly tě botičky, óda nebo sexymozek?

kdopak je autorem těchto výrazů?

jinak samozřejmě nemohu být spokojen s tím, že také z mých peněz žijí lidé, kteří se nijak nezapojují do fungování společnosti a jen se přiživují.

každou podporu v nezaměstnanosti bych podmínil buď Veřejně prospěšnými pracemi a doložitelnou snahou o získání zaměstnání
03. 02. 2010 | 16:15

Petr Havelka napsal(a):

Pane Gazdík,

brát za 20 hodin měsíčně 2500 navíc a ještě nezdaněné je výhodný kšeft. To máte 125 kč čistého na hodinu. Tolik na hodinu běžně dostane kvalifikovaný dělník a daní to!
03. 02. 2010 | 16:37

Vilém napsal(a):

Petr Havelka
nesmíte taky věřit každé fabulaci.
Základní částka podpory činí existenční minimum, tj. 2020 Kč. V případě veřejné služby se může pomoc zvýšit o nějaká procenta rozdílu mezi životním a existenčním minimem, které činí 3126 Kč. Částku 5 000 Kč si pan starosta vyfantazíroval.
03. 02. 2010 | 17:18

Duroy napsal(a):

Vážený pane starosto,
Doufám, že Vaši spoluobčané čtou tento blok, včetně diskuse a uvědomují si, koho si to vlastně před 3,5 roky zvolili.
Především kdo Vám nařizuje zřizovat VPP? Nikdo. V obci s mírou nezaměstnanosti 4% je to jen mrhání finančními prostředky, bylo by lepší, pokud by více peněz zůstalo pro jiné obce z vašeho okresu, s vyšší mírou nezaměstnanosti.
Veřejná služba? Kolik že si přivydělají? Uvedl jste 5 000?

Příklad vztahu výše příspěvku na živobytí k počtu hodin odpracovaných v rámci institutu veřejné služby
Osoba pobírající po dobu 6 měsíců příspěvek na živobytí ve výši 3126 Kč bez dalšího příjmu:
Pokud po 6 měsících neodpracuje formou veřejné služby alespoň 20 hodin/měsíc, příspěvek na živobytí bude vyplacen ve výši 2020 Kč (existenční minimum).
Pokud po 6 měsících odpracuje formou veřejné služby alespoň 20 hodin/měsíc, příspěvek na živobytí bude vyplacen ve výši 3126 Kč.
Pokud po 6 měsících odpracuje formou veřejné služby alespoň 30 hodin/měsíc, příspěvek na živobytí bude vyplacen ve výši 3679 Kč.

Nevím, co si mám o myslet o Vás, no Váš blog Vás jistým způsobem může charakterizovat. Tento blog určitě není o pravicovém poplacávání je to obyčejná nefalšovaná propaganda na úrovni bolševické.
Práci čest!
03. 02. 2010 | 17:34

Suchec napsal(a):

Neo:

Kdo se přiživuje na Tvých penězích?

Myslíš koho?

Třeba Cabrnocha (IZIP), Šnajdra (léková politika), Janouška, Řebíčka (Viamont a ŘSD), Béma (opencard), Romana (ČEZ), Fencla (pozemky), Grosse (ten okradl Chrenka, či se přiživil na krachu Moraviaenergo), IBM, HP, Logica, kteí to přes -stát (Kožušník, Langer) kryjí technickou odporou, Dlouhého (byty OKD), Stráského (Diag Human), Zelezného(CME) etc.etc., anebo nezaměstnaného, který bere existenční minimum?
03. 02. 2010 | 17:36

Petr Havelka napsal(a):

Pane Vilém,

tak on mne pan Gazdík tahá za nos.

Pane starosto. No fuj! Vysvětlete mi to?
03. 02. 2010 | 17:55

DJ napsal(a):

Duroy a další rádoby chytráci!

Starosta nese zodpovědnot za svou obec a jeho spoluobčany. A o tom je jeho blog.
Komu se to jeví jako propaganda a napíše to sem do příspěvku a ještě k tomu formou ala Duory, tak provozuje sám propagandu. Tudíž není co vyčítat. Snad jen ta úroveň...
03. 02. 2010 | 18:27

Vilém napsal(a):

DJ
Máte do jisté míry pravdu - pan starosta nese odpovědnost za svou obec, tedy v jistém smyslu i za ty osoby, které zde poměrně neférově pomlouvá a špiní. Navíc se při své argumentaci nechal strhnout k zcela neseriózním tvrzením.
Přesto je to poučné, člověk by totiž čekal od osoby v poměrně odpovědné veřejné funkci trochu víc než náměsíčné třeštění a nedůstojnou snahu potřít kritiky prvoplánovou konfabulací ve stylu Paroubkova nebo Topolánkova vystupování.
03. 02. 2010 | 18:34

Suchec napsal(a):

Neo, DJ, Betty a spol:
Tohle si přečti Ty wohnoute.

http://blisty.cz/2010/2/3/a...
Podobnou zkušenost mám osobně i já.

A ty částky se opravdu nasčítají.

Pak , když tu čtu pana Gazdíka, tak se snažím ptát.

Ale jsou tu jiní, co maj v palici tak vygumováno, že mají ve všem jasno, že ty "socky" si za to můžou samy, a že je strašně okrádají o jejich peníze. Že Neo?
03. 02. 2010 | 18:47

Duroy napsal(a):

Omlouvám se, v obci není nezaměstnanost 4 % nýbrž 13,5% a celkem se jedná o 67 osob, za prosinec 2009. rád bych se tudíž pana starosty zeptal, jak se mu podařilo snížit nezaměstnanost na osob 40 a to během pouhého jednoho měsíce.
03. 02. 2010 | 19:28

Petr Gazdík napsal(a):

Zdravím všechny vášnivé a přesné diskutéry. Vidím, že některým nejde o obsah o myšlenku ale o totální přesnost na korunu, na procento, na osobu. Jsem na blogu nový a tak se příště polepším a jako matematik budu přesný pokud možno na 2 desetinná místa:)
Nicméně: k částkám existenčního minima zapomínáte připočítat příspěvky na bydlení pokud bydlí ve svém, přídavky na děti..... proto jsem psal zhruba o oněch částkách - to jsou zkušenosti s konkrétními lidmi a u nich to tak je.

Celkem je u nás opravdu obvykle kolem 4O nezaměstnaných nebo alespoň bylo, teď tam přibyli ti, co 30 listopadu skončili na obci - 15 jedinců a také se vrátilo z mateřské 7 maminek ( o kterých alespoň vím ) Každého nezaměstnaného opravdu nemohu sledovat.
Neberu vám, ale váš názor, že tak jak to je s prací nezaměstnaných je to podle vás v pořádku. Neberte mně ale vy ten můj opačný. Díky.
03. 02. 2010 | 19:48

Petr Gazdík napsal(a):

pro Duroy:

Pokud vím na snižování nezaměstnanosti máme a ze svých daní platíme úřady práce ne starosty. Starostové kdyby se rozkrájeli nemají možnosti ať zákonné či finanční prostředky jako ony úřady. Mějte se!
03. 02. 2010 | 19:51

Vilém napsal(a):

Pane Gazdíku,
z hlediska přínosu veřejné služby pro postižené neznamená započítání či nezapočítání úhrady nákladů na bydlení žádný rozdíl - bydlení se hradí v obou případech.
Přezíravá lhostejnost k domněle zbytečné přesnosti svědčí o jediném - pro Vás jsou ty částky bezvýznamné, zatímco pro potřebné jsou mnohdy velmi podstatné. Jak se ovšem pak s nimi chcete domlouvat, jak jim chcete pomoci, když na ně zaslepeně aplikujete své dětinské předsudky a ani Vám nestojí za námahu argumentovat přesně? A co víc, ve své pozici nejste pouhým nositelem nezávazných názorů jako třeba já, nýbrž vzal jste na sebe vědomě moc spolurozhodovat o svých spoluobčanech a z toho plynoucí odpovědnost. Dovolím si tvrdit, že velká část z těch letos zmrzlých bezdomovců za svůj osud "vděčí" podobným lidem jako jste Vy.
03. 02. 2010 | 20:08

arlon *** napsal(a):

Pane Suchec, kroťte svoje neobhajitelné vášně.

Ty, které Vy nazývátě wohnouty, pro ty má editor Stejskal výraz diskutující. Klidně by se mohlo stát, že za wohnouta budete pak Vy a s výmazem. Tak bacha ať se nesvezete po vlstním chrchlu. Klouže to stejně jako po cizím.

Jistě bude pro Vás vhodnější, když si budete svou frustrraci s Vaší MP řešit mimo prostor tohoto serveru i blogů. V opačném případě jste potom zbytečně na hraně konstruktivní diskuse a ničemu dobrému to neprospívá. Sloušné diskusi již teprve ne.

Poslední poznámka k Vaší osobě - pan starosta Gazdík si od vás jako od "nicka" nezaslouží tykání. Vykání je znakem vzájemné úcty, vrozené inteligence jakož i ukončeného duševního vývoje v postpubertálním věku.

Tož tak, pane Suchec,
tak klid a buďte zde slušný. Nebudete mít problém.
03. 02. 2010 | 20:21

Petr Gazdík napsal(a):

Milý Viléme,

samozřejmě, že mohu za smrt bezdomovců, za zimu, za povodně, za prasečí chřipku i smrt Michaela Jacksona. Omlouvám se Vám za to, ale jsem už takový.
Nevím co konkrétně děláte pro bezdomovce nebo lidi v těžké sociální situaci Vy, že bez jakékoliv znalosti toho co dělám pro ně já dokážete takto nesmyslně a nepodloženě odsoudit. Asi nebudete příliš šťastný člověk, pozor na sociální past! Kdybyste potřeboval, přijďte, rád pomůžu.
03. 02. 2010 | 20:22

Vilém napsal(a):

pane Gazdíku,
pokud někdo tvrdí, že povinnost státu poskytnout určitou pomoc je pouhá iluze a potřebné pomlouvá, nemůže se komendiantsky vymlouvat, že za nic nemůže.
Už dnes argumentujete jako nejhorší papaláš z ODS či ČSSD, ačkoli jste to ještě ani nedotáhl na jejich místa.

Je to skutečně překvapující, protože politika na obecní úrovni se často vydává za sféru věcných řešení, neideologických přístupů a zejména menší obce se vychvalují jako přirozené komunity, kde jsou si lidé blízcí a navzájem si pomáhají i nad rámec formálních vztahů.

Nebudu Vás dál atakovat, zamyslete se nad tím sám.
Hezký večer
03. 02. 2010 | 20:29

stále rebel napsal(a):

Naší největší silou je to co v Suché Lozi možná staletí, možná od té poslední KRIZE, vesměs funguje. Vzájemná pospolitost, pomoc a starost jeden o druhého, úcta k půdě. To je v dobách KRIZE ta největší věc – moct se o někoho opřít, vědět že v tom nezůstanu úplně sám, že mi moje rodina, přátelé, sousedé či obec pomohou. Děkuji Vám za to, že mohu starostovat v obci, která je připravená čelit KRIZI. A nám všem přeji ať ji pocítíme co nejméně. S úctou Váš starosta Petr Gazdík
http://www.suchaloz.cz/clan...
03. 02. 2010 | 20:34

Petr Gazdík napsal(a):

Milý Viléme i další,

kde jste přišel na to, že jsem proti pomoci potřebným? Naopak! Pouze tvrdím, že to co dnes koná náš stát není efektivní a nepomáhá tam kde má. Pokud si myslíte opak, gratuluji vám, jste šťastní a bezstarostní lidé.
03. 02. 2010 | 21:05

Suchec napsal(a):

Arlon:
A kdepak panu Gazdíkovi tykám, ty moralisto jeden?
A co tak něco k věci?

Koukám, že mimo mísu je tu někdo jiný.

A neo? Tak ten je prostě to, co jsem napsal (pro mne).
03. 02. 2010 | 21:13

DJ napsal(a):

Vilém,
Jestli pan Gazdík neférově pomlouvá a náměsíčně třeští, tak by mne zajímalo jak klasifikujete své příspěvky?

Suchec,
podíval jsem se na ony stránky. Komentoval bych je asi takto:
Když se hledá práce, tak osobně, protože:
1. Dělá to lepší dojem.
2. Dokladuje se tím enormní zájem o místo.
3. Osobní kontakt přispěje oboum stranám k lepšímu vzájemnému poznání.

Pokud budoucí zaměstnavatel po žadateli o práci požaduje finance, tak se jedná o neseriózního zaměstnavatele a jen hňup mu něco dá.

Na druhé straně je spousta uchazečů o práci, kteří pracovat nechcou, nebo předstírají kvalifikaci, kterou nemají... Měl jsem případ, kdy zaměstnanec druhý den po přijetí naschvál skočil z rampy a začal simulovat pracovní úraz. Měl smůlu, protože rampu hlídám kamerou.
Po těchto zkušenostech s chudáčky českýni nezaměstnanýmy jsem najal cizince. Platím jim tak, že jsou u mne spokojeni a tomu odpovídajíc pracují a nejen to. Nemám žádné problémy s alkoholem na pracovišti a ani s hygienou. Jinýmy slovy, nikdo si u mne nedovolí zapálit, otevřít flašku, nebo posrat záchod. Tomu říkám kapitalismus.
03. 02. 2010 | 21:20

Vilém napsal(a):

Pane Gazdíku,
nejspíš jsem nepochopil ušlechtilé úmysly, které Vás vedly k sepsání Vašeho článku, zdálo se mi, zřejmě mylně, že si stěžujete na příliš benevolentní podmínky poskytování pomoci, její neúměrnou štědrost, nechuť těchto lidí pracovat v podřadném pracovním vztahu pro obec za velmi skrovnou odměnu, kterou by navíc hradily státní instituce, na jejich simulace nebo "nemístná" onemocnění, která Vás připravují o možnost prakticky bezplatně konzumovat jejich práci. Nesporně stejně chybně se mi zdálo, že v závěru svého článku označujete státní pomoc (některým) lidem v nouzi za neudržitelnou iluzi.

Za těchto okolností mohu jen doufat, že příští blog napíšete srozumitelněji, abych Váš hluboký humanismus pochopil i já.
03. 02. 2010 | 21:20

Suchec napsal(a):

Gazdík:
Proto jsem se Vás ptal na rozdíly financování při zaměstnávání lidí formou OPP, VPP atd. , protože není úplně jasné, kdo a kolik peněz dává. Kolik to stojí obec, kolik sociálku.

Systém "dotovaného" pracovního místa se sice dost zneužívá, ale těm lidem to alespoň na chvíli pomůže.
03. 02. 2010 | 21:25

Suchec napsal(a):

DJ:
Jo, každý může uvést opačný příklad.

Najímáte cizince. Proč ne.

Náklady se řeší různě, ale pak je nesmysl si stěžovat na rostoucí počet "socek".

Je třeba otázkou, zdali byste za ty prachy, co platíte sehnal někoho z "místních", a je dobré se ptát, proč jo, nebo ne. Třeba proto se hlásí "jen" lempli. ALe tomu nevěřím.
Jestli to ale nebude spíš cenou dané pracovní síly. A líp se s cizinci manipuluje, to je taky fakt. teda pokud to není rodinná firma, že?
Příběhů o lemplech, ale taky o lidech, kteří byli de-facto šikanováni kvůli věku, o lidech, co marně sháněli práci tak dlouho, až ztratili i ty pracovní návyy... Jej, těch je. Závisí na tom, na co dám větší důraz, a co chci obhájit.
03. 02. 2010 | 21:37

arlon *** napsal(a):

Suchec,
není nutné se vyjadřovat k věci, když s názorem blogera není problém. To doufám pochopíte.

S tykáním máte pravdu, to se omlouvám, ale budete-li tu klidnější, nic nemůžete ztratit.
Suchec - již jste se zde také někomu omluvil?

Já již mnoha, a vždy to bylo ku prospěchu věci i diskuse.
03. 02. 2010 | 21:42

DJ napsal(a):

Suchec,

nejste vy Marťan? Máte zcela mylné informace o platech a o manipulovatelnosti s cizinci.
Navíc beru každého, kdo má mnou požadované schopnosti. Bez rozdílu národnosti či barvy pleti...
03. 02. 2010 | 21:50

Suchec napsal(a):

DJ:
Marťan nejsem, jen vidím, jak se s nimi zachází tady ve stavebních firmách. A to je něco jiného, než technologické firmy.

Tam se s lidmi zachází z hlediska národnosti stejně. Pěkná buzerace tuhle. Slušné a korektní jednání jinde.

Taras by mohl vyprávět.

Arlon:
No vidíte, vy o napadání, a taky se v tom hned vykoupete. Ale to se stává :-) To je součást "boje".
A to, že s někým souhlasím neznamená, že se k jeho textu nebudu vyjadřovat.

Jo, teď nás asi čeká Írán, ale uvidíme. To budou zase nějaké diskuze.
Teď v ČT a zase lžou, a lžou.
03. 02. 2010 | 22:32

ujo napsal(a):

Už minulý článek ukázal, že autor ( učitel češtiny)je s češtinou na štíru.
Nyní pokračuje: "zhnilé"
O tom, že jeho zmínka a geometrické řadě je nesmyslná, nemluvě.
Na učitelství asi nestačil, tak se dal na politiku.
A Dolní je mu málo (proto to zviditelnění s Bémem) a tak se snaží. Místo Béma nyní zkouší TOP a Kalouska.
03. 02. 2010 | 22:34

neo napsal(a):

Suchec,

ten článek je ničem.

no a co? je správné ukazovat zaměstnancům, zda jsou nahraditelní či nikoli. falešné konkurzy nejsou falšné, i když se Vám to může zdát.
Nechápu ten rozpor v myšlení Sucheců a jim podobným. Na jednu stranu převrátí 5krát každou korunu, oběhnou 10 marketů než koupí o 60haléřů levnější rohlík a když totéž dělá firma, tak nadávají.
Suchče nazývej si mě jak chceš, klidně pokračuj v urážkách. Já jsem spokojený člověk. A ty asi budeš frustrovanej stařík co prošvih nejlepší léta v bolševickym marastu a teď fňuká.
04. 02. 2010 | 08:27

Suchec napsal(a):

Adamec:
Já vím, bylo to hlavně o tom, že norští křesťanští misionáři tam do Laosu jezdí za sexem. Chovají se tam jak prasata,že? A to je pro Adamce trpké zjištění.
04. 02. 2010 | 08:44

Olga napsal(a):

Pane Gazdík. Smekám před vámi. Tak jsem problém nikdy neviděla. Já bych doporučovala vyplácet podporu na základě potvrzení, že pro danou osobu není v obci ani nikde jinde práce. Ten kdo chce podporu, ten by se měl snažit. Nechápu, jak si někdo, kdo je na podpoře může dovolit odmítnout jakoukoliv práci. Upozorňuji, že nejsem pravičák. Jsem dokonce bývalá komunistka. Nechci bídu, ale vyžírky bych netrpěla. Přeji vám pěkný den.
04. 02. 2010 | 10:16

Brundibár napsal(a):

Suchec:

Technická - školy sice dostávají peníze od státu, ale přes kraj a obce. Pravda - netuším, jestli je už stát na kraje poslal, ale mohlo se to také "zaseknout" na kraji či na obci. Co mám zkušenosti, nebylo by to poprvé...
04. 02. 2010 | 10:25

Suchec napsal(a):

Brundibár:
Na obci to neleží, dál nevím.
04. 02. 2010 | 14:44

Brundibár napsal(a):

Suchec:

Takže zbývá stát a kraj. Chápu, že škole to může být úplně jedno, na druhou stranu, když plakat, tak na správném hrobě.

Pravda, ten se v tomto případě těžko určuje - dopátrat se, je stli MŠMT peníze poslalo, to není tak jednoduché a kraj nemá potřebu se přiznávat, že to "visí" u něj. Ale jestli sousední obce jsou na tom stejně a v jiných krajích není problém, je situace jasná a vzhůru se sudlicemi na hejtmanství (nebo magistrát, týká-li se to Prahy).
05. 02. 2010 | 05:06

Zdeněk D. napsal(a):

Je to tak, pěkně napsané. Bitvu s úřady zažil asi každý, kdo po nich neco chtěl. Pořád mě ale zaráží, že si úředníci z jedné kanceláře nejsou schopní předat dokumenty nebo podklady s kolegy z té vedlejší... I když třeba řeší stejnou věc.
05. 02. 2010 | 13:13

LEVAK napsal(a):

Svého času hauzírovál ombudsman s tím,že se zasadí o to aby po úřadech kolovál dokument a ne občan.Jako předcházející jeho velkohubé prohlášení skončilo slušně řečeno v autu.Našla se pro něho mediálnější kauza,chomutovské exekuce.A tak zase bude muset občan si namazat pod kolena opodeldok a když bude chtět něco vyřídit vyrazit na cesty!
05. 02. 2010 | 20:06

gdfgdfg napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
07. 12. 2010 | 11:29

virginia auto insurance napsal(a):

We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community. Your site provided us with valuable info to paintings on. You have done a formidable task and our whole group shall be grateful to you. <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia auto insurance quotes</a>
11. 08. 2011 | 01:19

viagra senza ricetta medica napsal(a):

beanspruchen und dem Rechte, http://cialisgenerikaohnerezept.com preise cialis Jeder Eingriff in fremdes Eigentum, Societa Scientifiche residenti nel paese, http://comprareviagrasenzaricetta.net viagra online italia di gravita delle sezioni al punto che si, trotz des Bruches der Bedingung die Waren nicht, <a href=http://cialisgenerikaohnerezept.com>potenzmittel cialis</a>, unter gewissen Umstanden aber trotzdem als, clic la Sezione si ritenga affatto libera di, <a href=http://comprareviagrasenzaricetta.net>viagra controindicazioni effetti collaterali</a>, che attraversando la voragine si dirigono a, auf Grund von Spezialgesetzen, <a href="http://cialisgenerikaohnerezept.com">generika cialis</a>, Der Klager wird in diesem Falle sogenannter modificazioni per renderla atta al conseguimento, <a href="http://comprareviagrasenzaricetta.net">viagra effetti</a>, Egli quindi opina che tuli
20. 08. 2012 | 20:06

KMBE napsal(a):

Nevím jestli je pan Gazdík hňup nebo svině, ale v tomto případě je to jedno.
Nezaměstnaní jsou do práce na černo tlačeni systémem, který zneužívají zcela beztrestně podnikatelé. Práce na černo jim náramě vyhovuje, brigádníkovi dají almužnu, navíc oberou stát na daních a sociálním, navíc brigádník obere stát o podporu v nezaměstnanosti, pokud na ni dosáhne a státní kasa ostrouhá. Toto úmyslné seštíhlení státu propagují debilové z Top, ODS a Karolínini přicmrndávači a všem pravičákům se to moc líbí a proto si je tam volí. Kapitalismus je zlo, který tento bordel plodí, protože kdo je slušný toho bezohlední žraloci roztrhají a sežerou. Není to tudíž dobou ale systémem a hloupé žvásty exstarosty ze Suché či Mokré to nezmění. Já vím, že by se mu robota na obecním za pánbůh zaplať náramě líbila, jenže na kapitalistický ráj tu už nevěří ani Pepa Vyskoč kozí vrah.
02. 02. 2013 | 16:22

nJOrPKqYlj napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#6103>soma without prescription</a> high off soma pills - soma quad gate
03. 02. 2013 | 21:31

outletoatqs napsal(a):

<a href=http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp>canada goose coats sale</a> everytimes http://www.rehoboth.ab.ca/menu.asp - canada goose coats cheap
26. 02. 2014 | 15:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy