Rozpočtové určení daní - RUD

12. 02. 2010 | 14:37
Přečteno 13778 krát
Tři slova pro neznalého znějící cize. Tři slova ovlivňující denně náš život více než si uvědomujeme. Předně bych chtěl říct, že nejsem a nikdy jsem nebyl zastáncem nějakého „obrání“ Prahy o 10 – 20 miliard ( jak to prezentují některé nové, jiné a lepší VV strany ). Problém je mnohem složitější a řešení mnohem jednodušší.

Od začátku boje proti daňové diskriminaci obcí a měst nám nejde o konkrétní čísla, ale o nalezení SYSTÉMU. A SYSTÉM současný model rozhodně nemá. Nikdo mně zatím nevysvětlil, jaké rozdílné samosprávné funkce vykonává Plzeň proti Českým Budějovicím, když je jejich role krajských center obdobná, služby občanům poskytují takřka shodné a daňové příjmy se výrazně liší. Ať každá obec či město dostává daňové příjmy podle toho kolik a jaké služby svým občanům a návštěvníkům poskytuje!

I neznalému se musí zdát velmi nespravedlivé, když 4 největší města České republiky – Praha, Brno, Ostrava a Plzeň, kde žije pouze 20 % obyvatel tohoto státu, získávají více než polovinu veškerých peněz určených obcím a městům. Je ale otázka jestli tento fakt jejich občané komfortem veřejných služeb pociťují. Jestli se u nich spíše neplýtvá a nekvete korupce, protože mají hojnost. Obvyklá námitka představitelů Hlavního města je, že se v Praze vytváří 1/3 HDP státu. Není to však také tím, že na lukrativní adrese v Praze 1 přijde finanční úřad na kontrolu firmy jednou za 10 let, zatímco na venkově i 2 krát ročně? Kolik firem pak má sídlo v Praze i když ekonomickou činnost vytváří úplně jinde ( třeba -ČEZ) .

Nemůže být spravedlivé, když ještě nedávno rozdíl v daních na občana mezi Hlavním městem a nejmenší obcí byl 6,5 násobný!!, když v okolních státech je tento rozdíl zhruba 2 – 2,5 násobný ( Rakousko, Slovensko ) SYSTÉM se snažila více než 2 roky najít komise ministerstva financí pro nový zákon o RUD. Politická nestabilita, ekonomická krize a svržení vlády uprostřed evropského předsednictví znamenaly ukončení práce komise, která byla těsně před finišem. Škoda.
Jak z toho ven? Je to jednoduché, státní rozpočet nezatěžující, lež politicky nepopulární. A dokonce by se zabily minimálně dvě mouchy jednou ranou! Řešením je zrušení či omezení národních nesystémově rozdělovaných dotací, včetně známého Porcování Medvěda. Česká republika má více než 700 národních dotačních titulů a rozděluje v nich ročně takřka 80 000 000 000 korun ročně! Nikdy jsem nechápal, jak může úředník ministerstva rozhodnout efektivně zda je střecha školy v Horní Dolní důležitější než oprava cest v Dolní Horní. Pravda, pokud jej někdo vlivný “nějak“ nepovzbudí k „ správnému“ rozhodnutí. Tento systém je vysoce korupční a možná i proto jsme v úrovni vnímání korupce... tam kde jsme.

Naopak zrušení většiny dotačních titulů a převedení těchto prostředků na obyvatele do rozpočtů obcí a měst ( vyjma dotací v kalamitních a krizových situacích ) by znamenalo nejenom omezení korupce, výrazné snížení byrokracie, ale i výrazný úbytek ministerských dobře placených úředníků. A klidně ať v takovém případě podléhají samosprávy větší kontrole hospodaření, nejlépe té veřejné s využitím internetu a s povinným zveřejňováním takřka všeho. A kromě těchto efektů přijde ještě jeden.

Obrovský. S těmito prostředky pro samosprávy se naše demokracie posune o velký krok vpřed v tom, že volby už ve většině obcí nebudou o tom jestli volím Petra nebo Pavla, když je Pavel šikovnější v konexích na ministerstvech a ve své straně. Ale o tom, že jedna parta(j ) chce postavit za 4 roky nový vodovod a druhá nové hřiště a TY OBČANE si vyber co je pro Tebe a tvůj spokojený život lepší.

Otázka jen zní? Chtějí současné parlamentní strany převedení těchto svých výsad na občany? Starostové a TOP 09 rozhodně ano!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

omnos1 napsal(a):

Pane starosto, jste nad Paroubkem!!! Místem na stránce i článkem!
12. 02. 2010 | 15:16

ujo napsal(a):

Vy opravdu věříte tomu, že starostové jsou proti korupci imunní?
A když se spojí s TOP je věc zcela jasná
12. 02. 2010 | 15:17

Brundibár napsal(a):

Pane Gazdíku,

máte pravdu. problém je v tom, že jakákoliv snaha o vnesení pravidel, měření úspěšnosti a modelů do fungování veřejné správy naráží na naprostou neochotu většiny úředníků, a to hned z několika důvodů:
- bere jim MOC (nebo alespoň zdání moci)
- vytváří to velmi nepříjemnou otázku "Sakra, proč se daná činnost nezjednodušila už dříve?"
- mohlo by se ukázat, že vhodný systém by mnoho úředníků připravil o práci

Takže najít nový model RUD, to bohužel není práce pro úředníky - ohrožuje je to. Ale na druhou stranu, je to krásný příklad na diplomovou práci, která by srovnala systémy RUD okolních zemí (plus třeba Belgie či Portugalska) s ČR a na základě tohoto porovnání by navrhla možné řešení pro nás.
12. 02. 2010 | 15:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

Autor
Vy jste zřejmě starostou v malé obci, že ?
V tom případě se Vašim závěrům nedivím. Jsou správné.(pokud se posílí kontrolní prvky)
Ve větších enklávách atomizovaných jedinců, kteří často ani neví kde Zámek leží, je však situace trochu složitější. Obávám se, že styl práce "samospráv" zcela kopíruje chování ministerstev a centrálních úřadů. (např. čerstvá kauza Kvapil). V tomto kontextu vyznívá Vaše poslední otázka poněkud komicky.
P.S. TOP 09 tím myslíte tu holotu Nývlta a Macháněho ? Kalousek je přece stále zastupitelem u lidovců a Scwarzenberg u zelených, neníliž pravda ?
P.S. 1 : Doufám, že blog nesepisujete na obecním noutbůku ! Že ne ?
12. 02. 2010 | 15:21

Petr Gazdík napsal(a):

ujo:
Samozřejmě, že ne všichni. Žádná skupina lidí na světě není učiněné Dobro - ani starostové ( viz. včerejší případ Brno-Žabovřesky ). Proto návrh přísnější veřejné a klidně i státní kontroly. Navíc míra korupce je přímo úměrná množství přerozdělovaných prostředků.
12. 02. 2010 | 15:22

Ládik napsal(a):

Nevím proč se té nechutné tahanici říká "porcování medvěda". Proč ne nějak jinak?
12. 02. 2010 | 15:56

irinek napsal(a):

Pane starosto,já bych s vámi i souhlasil,zejména,když jste porovnal Plzeň a Budějovice.Ale to vaše spojení s profláknutými celebritami,kteří si říkají TOP 09? To mne,přiznám se, silně odrazuje.
12. 02. 2010 | 16:02

Petr Gazdík napsal(a):

Zdravím všechny. Musím odpovědět mnoha z Vás.... : spojení s "profláknutými celebritami".....

Víte jako předseda Starostů a nezávislých Vám sděluji, že můžeme sestavit kandidátky ze samých skvělých, poctivých a ve svých obcích a městech oblíbených starostů a úspěšných zastupitelů a stejně většina Vás voličů bude volit ony" profláknuté celebrity" - modré, oranžové... Bohužel..!- poraďte jak z toho ven?
12. 02. 2010 | 16:09

Radek Čos napsal(a):

Neustálé poukazování na Kalouska je fakt trapné. Je pravda že toho má spoustu za sebou, ale i kdyby byl černý od hlavy až k patě a smrděl sírou na kilometr, budu ho mít ve vládě tisíckrát radši než Paroubka s Topolánkem. A důvod? V TOPce je kromě něj taky dalších 3000 lidí kteří chtějí aby se tady konečně něco změnilo a těm já věřím že něčeho dosáhnou.
12. 02. 2010 | 16:11

Tencokida Hnuj napsal(a):

Petr Gazdík
Neházet nás do stejného pytle, v kterém přebýváte Vy. To by pro začátek stačilo.
Pak my nebudeme do stejného pytle házet Vás.
Ovšem pakt s ODS(b) tomu zatím nenasvědčuje.
Dovedl bych si Váš spolek představit jako spojence Věcí Veřejných. Ale rychle, volby se blíží. Později , až se dostatečně zkompromitujete s modrým B týmem, možná už nebude zájem.
P.S. Přeji úspěšné nezávislé starostování.
12. 02. 2010 | 16:18

Carlos V. napsal(a):

Vazeny pane Gazdiku,

Nejsem presvedcen o tom, ze male obce dostavaji zvlaste malo penez. Soude podle toho, ze pouze par jich skutecne zkrachovalo, dostavaji temer tak akorat.

Mate ale pravdu na druhe strane - velke obce dostavaji zbytecne velmi mnoho penez. Diky tomu maji spoustu zdroju na "uzitecne" akce OpenCard, spozoring motorek atd atd.. at se kamardi pomeji.

Kdyz to sectu, malym obcim by se mozna mohlo trosicku pridat, velkym urcite hodne sebrat a jeste hodne usetrime.

PS. Nevidim zadny duvod proc podporovat velke obce proti malym. Snad jeden. Lidi v malych obcich si casto chovaji slepice a pestuji mrkev. A z tech tak ti lumpove neplati dane....
12. 02. 2010 | 16:35

Gerd napsal(a):

Kalousek, Schwarzenberg a TOP 09?
Nikdy ode mě hlas neuvidí. Tím pádem ani nikdo jiný s nimi spojený. Využijí Vás jak M. Bursík a Kateřina Jakub francouzsky (jinak známá jako Katka Jau Jau) využili ekology a Stranu Zelených. V těchto volbách se s nimi ještě do parlamentu dostanete a v dalších sklidíte hořkou žeň toho, co jste zasili. a speciálně Vy, protože jste to celé umožnil spískat.
Bez těch profláklých politiků jste měli mnohem lepší šance. TOP 09 není jen Kalousek, ale spousta dalších morálně pochybných lidí.
No nic, počkáme dalších 5 let a Vaše sdružení skončí jako všechna předešlá liberální uskupení - OH, ODA, US, Čtyřkoalice, SZ - půjdete do kytek.
Tak šťastnou cestu a užijte si své 4 roky slávy. Pro sdružení starostů jsou poslední.
12. 02. 2010 | 17:03

97 napsal(a):

Zatímco tento návrh osobně považuji za superdůležitý, rozhodně nikdy nezvolím TOP s lháři, mafiány a zloději ve vedení...
pp. Kalousek, Schwarzenberg a Parkanová byli ve vládě posledních několik let a tento návrh nepředložili, proč by ho měli skutečně (nejen slovně) podporovat teď?
Jenom zlodějiny, které tito 3 ministři dopustili nebo se na nich přímo podíleli, by vystačili na rok podpory obcí v ČR...
12. 02. 2010 | 17:15

Duroy napsal(a):

Blahopřeji pane Gazdíku, konečně blog, který má hlavu a patu, bohužel, tu patu, která smrdí politickou agitkou. A to já nerad.
Oproti předešlému blogu, kdy jste se strefoval do svých nezaměstnaných občanů, správně poukazujete na diskriminační určení daní. tudíž, držím palce v dobré věci, akorát s těmi recykláty ujíždíte.
12. 02. 2010 | 17:34

vlk napsal(a):

Ldyž jsem tohle dílko přečetl, hluboce jsem s e zachechtal.
Kalousek, hlavní figura provařených ksichtů každou chvíli káže o trestání úspěšných. Jeho zbrojnoš Gazdík ovšem přesně k tomu samému nabádá.

Takže 20% obyvatelstva bere víc e než polovinu rozpočtových příjmů...
Ovšem Praha dělá 1/3 přjmů. Ano z dost velké části nezaslouženě . Kasíruje za to, co je vyrobeno jinde. Tak už to prostě chodí. Dejte nějakou speciální pobídku, aby se centrála ČEZu přestěhovala k vám a bud e vymalováno.
Pan gazdík nášás, zcela pochopitelně ušetřil úvahy , kolik HDP vyprodukují zbylá 3 města. Tedy Brno, Ostrava a Plzeň troufnu si na odhad, že dají těch zbylých procent do 50% trvorby HDP v téhle zemi.

Pan gazdík je i konkrétní Terfuje s e do města Plzeň. V čem je jiná od třeba Českých Budějovic.
No třeba tím, že má ve svém teritoriu naprosto vyjímečné postavení . Vyjímečnější než má Praha vůči republice. Další největší město v regionu má totiž jen 22 tisíc. A dělá rozhdoně víc e než polovinu HDP kraje. Vedle toho, pane Gazdíku, Plzeň byla a je spádovým územím tří okrasů - Plzeň -mesto, -jih , -sever.
A přesto, ež byly tyto okresy zrušeny , tak stejěn je Plzeň využívána k těmto činnostem. Byť třeba tak , že tam sídlí příslušné orgány pověřené obce Nýřany.
Žádné jiné město v republice nemá takové dominantní postavení ve svém regionu a takovou správní anomálii.
Možná aspoň přibližnou Brno.
No vsadil jste s e svým jednorozměrovým volebním programem na pustou závist lidí.

CHápu problémy malých obcí a jistě s e koeficienty budou muset nějak upravit. Ve váš prosěch. Ale ne s tím, ež jednání bud e zatíženo takovouhle demagogií.
A moc extrovní je ta poznámka , jak s eve velkých městech peníze rozkrádají. Máte pravdu. Ano krade se v nich ve velkém. Nicméně je dostatek velmi děsivých příkaldů, jak se krade i na radnicích malých měst. Dále je d ostatek příkaldů, jak malé obce a jejcih pantátové "brrilantně"
hospodažili s e svěřenými prostředky. Takže tady asi rozdíl nebude. Jediný ,c o existuje je ve velikosti toho,c o se d á ukrást. Abych nebyl obviněn z paušalizace - nepochybně jde o mnešinu mezi starosty. Nepochybně. Žádná ironie. No stejně tak bych chtěl vyslovit přesvědčení, že i ve velkých městech existují poctiví starostové.
Nejspíš patříte mezi tu velkou většinu. O to více škoda, že nás zasypáváte takovouhle demagogií.
Víte ono o úspěchu téhle země s e sic e rozhoduje úplně všude. Ale v Praze , Ostravě, Brně a Plzni přeci jen asi o fous více než kde jinde.
12. 02. 2010 | 17:37

Petr Havelka napsal(a):

Pane Vlku,

a co ten 2 - 2,5 násobný rozdíl v dělení mezi velké a malé. V současnosti je to myslím 4,2 ve prospěch Prahy.
12. 02. 2010 | 18:02

Petr Havelka napsal(a):

Pane Vlku,

já jenom, když si promítnu přepočet na západní státy a na naši kotlinu, výjde mi nepoměr poměrně podměrečný. Můžu si to vyložit jako "Nejdřív se musí z postkomunismu dostat velká města a potom dojde na ty brzdy z venkova"

Samozřejmě, že nechci 1:1, ale musím smutně konstatovat, že silnice v našem zapadákově byly za komunistů v lepším stavu. Ani nevíte, jak to bolí, když tuto oprávněnou kritiku slyším od nějakého zakyslého bolševika. Stav silnic není tristní jen u nás v "Opičích horách", stačí podjet kousek od tahů. To se mi ani nechce rozepisovat, jaké rozpočty mají malé obce. O to více si potom místní obyvatelé užívají hraběcích rad při nájezdech chalupářů z velkých měst :)
12. 02. 2010 | 18:23

Petr Havelka napsal(a):

Pane Vlku,

no a na malých obcích se velice špatně ukrádá z rozpočtu, poněvadž rozpočty jsou tak malé a kontrola je bezprostřední. Víte, někdy to chodí i tak, že si obecní zákoutí obyvatelé zkrášlují za vlastní. Pořád tu fungují "Aklce Z".

Ten dostatek příkladů nakládání z obecním mohou klidně být Rokytnice a podobné aglomerace, ale nevím zda je to dostatečné, poněvadž výdaje obcí bývají velice přehledné, něco v nich "schovat" je ale opravdu brrilantní kousek, ale že byste se poměl, to těžko.
12. 02. 2010 | 18:31

Gerd napsal(a):

Ale pane Havelko,
Brdy alias opičí hory jsou vojenským újezdem. a ty dvě silnice napříč, Hostomice-Dobříš a Jince- Příbram jsou v celkem lsušném stavu, ne?
12. 02. 2010 | 21:51

Anička z Kuřimi napsal(a):

Mno,
Pane Gazdík,
tím, že se zastřešujete TOP 09 s jejími PROTAGONISTY, jste pro voliče nedůvěryhodní ...
12. 02. 2010 | 21:59

Inci napsal(a):

Kalousek a knížecí audit Čunkárny nedávají bohužel slušným voličům moc možností ... budou opět volit protestně , jinou možnost jim totiž demokracie nedává ...
12. 02. 2010 | 22:42

Věříme Vám, věřte nám napsal(a):

Pane starosto, jen do nich a ostře! Vy starostové s IQ táhněte za jeden provaz a ti ostatní mohou táhnout pryč. Snad už jim konečně lidi při volbách vychytají blechy a věci se dají do pohybu a teda i RUD. Viděl jste, na jaké hovadiny se dávají dotace a k tomu ještě z EU. I tomu je potřeba utnout tipec. Zdravím do SL.
12. 02. 2010 | 23:53

Veronika Vendlov napsal(a):

Vlku, Vlku, Vy se vždycky objevíte v "pravý čas". Nevím čemu jste se hluboce zachechtal, že by sám sobě?

Bylo by moc fajn a já myslela, že už jste se to tady naučil, kdybyste se do blogerů nenavážel osobně. Vždyť Petra Gazdíka neznáte, co Vám tedy dává tu jistotu, jej šmahem zaškatulkovat. Vaše vlastní zjednodušování pohledu na svět?

Moc bych Vám doporučovala, abyste trochu popátral, RUD NENÍ žádné nové téma Starostů, ale systém, který se snaží mnoho let změnit. Obracíte to pro mě zcela mepochopitelně. Tahle změna není postavena na nějaké závisti, nebo co jste to blábolil, ale na férovějším systému.

Je založena na tom, že jsme si jako občané rovni a tak máme právo na velmi podobnou kvalitu života. A za ní se nechtějí všichni stěhovat do měst. Naopak.

Na demagogii jste v tomto prostoru mistr, ale není možné, abyste z ní obviňoval někoho, kdo demagogicky doposud neuvažoval.

A obecně k důvěryhodnosti: čerpejme z minulosti, občané volí vlastně stále velmi pdobně, ať se děje, co se dějě...nechápu.

Dále obecně ke Starostům a jejich hypotetické možnosti rozhodnout se vloni po volbách do EP kandidovat samostatně. Stačí se podívat na výsledky voleb do EP. A stačí se podívat pod jiné, podobně tématicky zaměřené blogy. Jsem si jistá, že bychom samostatně nepřekročili 5% hranici. Proto spolupráce s TOP09 je logická a korektní. 11 důvodů k ní naleznete zde: http://www.starostove-nezav...

Závěrem: Jsem ráda, že 5% hranici mají šanci překročit i jiné malé strany. Bála jsem se, že to bude zcela opačně...
12. 02. 2010 | 23:57

Petr Havelka napsal(a):

Pane Gerde,

netahejte mi do toho Brdy, u nás se říká Opičí hory Drahanské vrchovině.
13. 02. 2010 | 08:12

KAteřina napsal(a):

Zapomněl jste na ještě jeden argument, který zpochybňuje správnost přerozdělování daní ve prospěch velkých měst: ve velkých městech je nejvíc pracovních míst placených ze státního rozpočtu a povinných pojištění. Proč taková města dostávají ještě navíc nejvíc peněz přímo, nechápu.
13. 02. 2010 | 11:55

pgjed napsal(a):

Pane Gazdíku, paní Vendlová a mnozí další. Než se pustím do diskuse k tomuto článku i do pokračování předchozí diskuse (třeba se objeví kozoroh), rád bych vám i všem ostatním diskutujícím předložil předkrm v podobě rozhovoru S M. Kalouskem na téma volby prezidenta v pátečních HN.

http://hn.ihned.cz/c1-40498...

Osobně jsem paní redaktorce děkoval za to, že z něj dostala autentické vyjádření v této podobě a že je takto zveřejnila. Samozřejmě, že jsem si nemohl odpustit svůj komentář ke zveřejněnému:

1.) Pan Kalousek nepovažuje za teror a nátlak to, že se na některé
lidi pověsil s takovou zarputilostí, že je nenechal samostatně jít ani
na toaletu. Zato považuje za teror, když si členové a voliči KDU-ČSL,
bez kterých by ani on ani ostatní poslanci a senátoři KDU-ČSL
nedosáhli na svůj mandát a kteří se často osobně angažovali při
získávání volebních hlasů právě pro ně, dovolí projevit svůj názor v
tak zásadní věci, jako je volba prezidenta. Názor převážně odmítavý
vůči Klausovi. Volba Klause tedy byla zradou na těchto voličích. Lze
jenom doufat, že svérázný Kalouskův názor zaznamenají naivové, kteří
ještě uvažují nad volbou Top09 a uvědomí si, komu a čemu by sloužili.

2.) Pan Kalousek si dovolil tvrdit, že v KDU-ČSL jsou někteří větší
komunisté, než KSČM. Omyl již nejsou. Jediný, podle neurvalosti
jednání, demagogie argumentace i podle toho, že byl ochoten jíd do
vlády podporované KSČM velký komunista Kalousek je z KDU-ČSL pryč.
Utekl dříve, než bychom jej vyhodili. A to byl tak zbabělý, že na
vsetínském jezdu ani neměl odvahu přijít do sálu a obhajovat, co v
KDU-ČSL poslední tři roky dělal. Jenom pobafával na schodech a
uděloval pokyny svým nohsledům.

3.) Je třeba pro úplnost rovněž uvést, proč byl a je Klaus pro voliče
a členy KDU-ČSL tak nepřijatelný, čímž ovšem nebylo nijak řečeno, že
má být podporován Švejnar. Klaus (nejen) je jednoznačně a zřejmě
nenapravitelně spojen s relativizací hodnot a devastací společenského
klimatu po převratu a až po dnes. Počínaje jeho postoji a vyjádřeními
v období privatizací a restitucí, přes falešné sponzory, mobilizace,
zakončené oposmlouvami, až po publikované avantýry. Takovýto člověk v
čele státu je pro konzervativního voliče naprosto nepřijatelný. Ti
poslanci a senátoři, kteří, ač zvoleni těmito voliči, přes jejich
názor Klause volili, se na nich dopustili zrady. Kdyby byli čestní,
vrátili by mandát, který díky těmto voličům získali.
Tolik můj pohled na věc. Pro pana Kalouska který mě velmi dobře a
dlouho zná, nepříliš příznivý, ale pravdivý.

Jste opravdu připraveni na spolupráci s M.K.? Jen zřídka se najde povaha, která za tak mnoho prospěchu a užitku splácí jejich zdroji takovým hnusem. Byť se její názory mohly změnit jakkoliv a z jakýchkoliv důvodů.
13. 02. 2010 | 13:20

LEVAK napsal(a):

Pane starosto jak jste to mohl vůbec vyslovit?Kde potom vezme Praha na akce typu OPENCART podobné vylomeniny?
13. 02. 2010 | 13:21

pgjed napsal(a):

To Gazdík

Nyní k článku. Ani já nepatřím k těm, kteří by chtěli, Praze, Brnu, Plzni... a všem městům "u lizu" brát peníze jenom proto, že jsou velká. Jako komunální politik s 20. lety praxe, ale zásadně nesouhlasím s tím, že města nad 100 tisíc obyvatel v přepočtu na obyvatele VYŽEROU z RUD násobky toho, co zbytek. Zásadně nesouhlasím s indexací daňového výnosu sdílených daní na obyvatele podle velikosti obce. A nesouhlasím ani s posledními kalouskovskými úpravami systému, dle kterého se pouze vymezilo pásmo nejvíce postižených obcí a měst na množinu 1000 až 10 000 obyvatel.

Říkáte, že současný model nemá systém. není to pravda. Samozřejmě že systém má, viz příslušná legislativa. Systém je ale naprosto nespravedlivý. S odvoláním na jakési činnosti ve prospěch ostatních obcí a měst je deklarován dle pořekadla "čert více se.. na větší hromadu".

To, co vy navrhujete, nic neřeší. Snad kromě toho, že určitý podíl peněz rozdělovaný obcím a městům s jistou mírou libovůle, bude rozdroben všem, ale také všem v oněch nespravedlivých poměrech rozdělen. Velcí dostanou ještě mnohem více, a malí o trošku také. Současně se ale ztratí možnost podpory velkých infrastrukturních investic v obcích a městech, které by díky své velikosti ani při sebespravedlivějším rozdělování na potřebné prostředky nedosáhly.

Podle mého by měl nový systém vypadat takto:

1.) Jasně definovat nákladové normativy výkonu státní správy a samosprávám na ně poslat omašličkované a zůčtovatelné peníze.

2.) Peníze pro samosprávu rozdělit přepočtem výtěžku sdílených daní na hlavu a z této částky, bez další indexace poslat 80% přímo obcím a 20% do solidárního investičního fondu, ze kterého by bylo možno získat solidně definovaným a kontrolovatelným způsobem další jednorázové prostředky. (Na těch procentech striktně netrvám, bylo by třeba to podrobně spočítat.) Do balíku sdílených daní by bylo vhodné zahrnout i onech 80 mld. o kterých píšete, nebo by tyto peníze mohly posloužit k naplnění krajských dotačních titulů, které jsou lépe kontrolovatelné.

Řev velkých měst, Prahou počíneje, bych uklidňoval tím, že jednak podstatnou část vysokých daňových výtěžností jim tam vozí venkovani buď přímo, tím, že dojíždějí za prací a službami, jednak nepřímo přes sídla firem. A chtějí-li být těmi centry regionů, musí se vůči těm regionům i chovat s náležitou vstřícností. Otázkou ovšem zůstává i jakým způsobem zhodnotit obcím jejich náklady do lokální podpory podnikání, pokud se projevují zvýčenou lokální daňovou výtěžností. Ale i to je řešitelné.
13. 02. 2010 | 14:16

KAteřina napsal(a):

Je sice vhodný okamžik udeřit, protože Praha (= ODS) je v rozkladu. Nemůže se vám to podařit, pokud se spolčíte s Kalouskem. Jasně to vysvětluje mnoho přeispěvatelů nade mnou.
13. 02. 2010 | 16:18

Antonín Hrbek napsal(a):

Autor lehce opomenul jeden ze základních problémů rozpočtového určení daní, a to církevní daň. Jednotlivé církve by měly být placeny z daní vybraných od těch, kteří je potřebují. Církevní daň by měla být v daňovém přiznání odpočitatelnou položkou.
13. 02. 2010 | 16:38

pgjed napsal(a):

To Kateřina:

Sohlasím, byť u mě je možné namítat konflikt zájmů, že s Kalouskem, po tom, co pár posledních let předvádí, se může spojit jenom zoufalec, nebo šílenec.

To A. Hrbek: A z čeho si myslíte, že jsou dnes církve především placeny? Ta almužna, kterou stát církvím poskytuje, nekryje ani všechny mzdové náklady a ani nikdy nekryla. Natož náklady provozní, investiční, charitativní atd.
13. 02. 2010 | 17:43

KAteřina napsal(a):

Stát plně hradí mzdy duchovních, takže u některých církví se odhaduje, že až polovina (!) všech věřících jsou duchovní.
13. 02. 2010 | 20:14

ouyang napsal(a):

welcome to our shop, we sell jordan shoes very cheep.<a href="http://www.jordanol.com/nik...">All michael Jordan </a>
<a href="http://www.jordanol.com/nik...">brand jordan shoes </a>
<a href="http://www.jordanol.com/nik...">good jordans </a>
<a href="http://www.jordanol.com/nik...">michael jordan </a>
<a href="http://www.jordanol.com/nik...">michael jordan nike shoes</a>
<a href="http://www.jordanol.com/nik...">new michael jordan shoes </a>
<a href="http://www.jordanol.com/nik...">Nike Air Jordan Basketball Shoes </a>
<a href="http://www.jordanol.com/nik...">original michael jordan shoes</a>
16. 09. 2010 | 03:06

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 05:15

p90x napsal(a):

29. 09. 2010 | 09:08

hgfhgf napsal(a):

http://www.tran33m.com/vb/
http://www.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/s...
http://www.tran33m.com/up
http://www.tran33m.com/dir
http://www.game.tran33m.com
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
http://www.tran33m.com/vb/f...
07. 12. 2010 | 11:28

auto insurance quotes michigan napsal(a):

I truly appreciate this post. I have been looking everywhere for this! Thank goodness I found it on Bing. You've made my day! Thanks again
Nice read, I just passed this onto a colleague who was doing some research on that. And he just bought me lunch since I found it for him smile Thus let me rephrase that: Thank you for lunch! <a href="http://michigancarautoinsurance.com/">michigan auto insurance quotes</a>
29. 07. 2011 | 15:38

curttstevens napsal(a):

check out the <a href=http://psxboxwiitutors.com/crysis-review/>crysis review</a>. this game looks good. what do you think? Do you know any additional resources to read more. Thanks.
09. 10. 2011 | 11:59

auto insurance rates napsal(a):

Thanks a lot for sharing this with all folks you really realize what you're speaking approximately! Bookmarked. Kindly also talk over with my site =). We may have a hyperlink change agreement between us! <a href="http://topautoinsurancerates.net/">auto insurance rates</a>
17. 10. 2011 | 15:22

Prearkalo napsal(a):

<a href=http://paydayloansnow24h.com/#bblog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> - <a href=http://paydayloansnow24h.com/#ablog.aktualne.centrum.cz>payday loans</a> , http://paydayloansnow24h.com/#sblog.aktualne.centrum.cz payday loans
05. 09. 2012 | 09:43

volkitommiste napsal(a):

<a href=http://quickorderlevitraonline.com/#10637>buy cheap levitra</a> - <a href=http://quickorderlevitraonline.com/#20251 >buy cheap levitra</a> , http://quickorderlevitraonline.com/#2944 levitra online
09. 09. 2012 | 13:17

Aducoumough napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlinemall.com/#17102>buy generic viagra</a> - <a href=http://buyviagraonlinemall.com/#14600>buy viagra</a> , http://buyviagraonlinemall.com/#21321 buy viagra online
17. 10. 2012 | 17:03

Aducoumough napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlinemall.com/#15931>viagra online</a> - <a href=http://buyviagraonlinemall.com/#13800>generic viagra</a> , http://buyviagraonlinemall.com/#14700 viagra online
17. 10. 2012 | 21:15

Gathupsetplup napsal(a):

<a href=http://orderkamagranow.com/#rlwmk>purchase kamagra</a> - <a href=http://orderkamagranow.com/#fjrub >kamagra jelly 100mg</a> , http://orderkamagranow.com/#gtfno cheap kamagra online
21. 10. 2012 | 04:20

seadiaTek napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlinemall.com/#10175>buy viagra online</a> - <a href=http://buyviagraonlinemall.com/#14935>buy viagra</a> , http://buyviagraonlinemall.com/#7460 buy viagra
21. 10. 2012 | 17:09

nouctuamtut napsal(a):

<a href=http://orderlevitrahere.com/#hfkua>levitra 40 mg</a> - <a href=http://orderlevitrahere.com/#balyw >levitra 10 mg</a> , http://orderlevitrahere.com/#whnxy levitra 20 mg
22. 10. 2012 | 00:32

Exhitaanami napsal(a):

<a href=http://ordercheapviagrahere.com/#jgvfg>viagra 50 mg</a> - <a href=http://ordercheapviagrahere.com/#itopk >generic viagra</a> , http://ordercheapviagrahere.com/#abyfu viagra 100 mg
22. 10. 2012 | 21:42

FuriOrderge napsal(a):

<a href=http://cialisstorehere.com/#sdfxq>buy cialis</a> - <a href=http://cialisstorehere.com/#rqcwq >buy cialis</a> , http://cialisstorehere.com/#hmdxb generic cialis
25. 10. 2012 | 00:11

FeannaSpejeft napsal(a):

<a href=http://viagrastorehere.com/#xegwx>viagra online</a> - <a href=http://viagrastorehere.com/#rahvg >generic viagra</a> , http://viagrastorehere.com/#awpiu cheap viagra
25. 10. 2012 | 03:18

Jokillima napsal(a):

<a href=http://buycialisonlinepharma.com/#6811>generic cialis</a> - <a href=http://buycialisonlinepharma.com/#17197>generic cialis</a> , http://buycialisonlinepharma.com/#706 cialis online
28. 10. 2012 | 23:11

chametet napsal(a):

http://cheapviagraqual.com | http://cheapviagraqual.com/#5220 - buy viagra online | <a href=http://cheapviagraqual.com/#1218>order viagra</a>
30. 10. 2012 | 20:04

tymnDiumn napsal(a):

<a href=http://cheapgenericviagranow.com/#qonsx>viagra online without prescription</a> - <a href=http://cheapgenericviagranow.com/#koxif >buy cheap viagra</a> , http://cheapgenericviagranow.com/#movbd cheap viagra online
31. 10. 2012 | 01:40

ClemTrielldal napsal(a):

<a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#5729>zithromax 1000 mg</a> - <a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#13747>cheap zithromax</a> , http://buyzithromaxonline24h.com/#20209 buy zithromax
31. 10. 2012 | 04:53

KeypelefJoype napsal(a):

<a href=http://cheapgenericcialisnow.com/#ejwit>cheap generic cialis</a> - <a href=http://cheapgenericcialisnow.com/#hcvlp >cialis without prescription</a> , http://cheapgenericcialisnow.com/#clbrn cialis 40 mg
31. 10. 2012 | 04:53

plegreelp napsal(a):

<a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#7066>buy zithromax</a> - <a href=http://buyzithromaxonline24h.com/#13736>buy generic zithromax</a> , http://buyzithromaxonline24h.com/#5122 buy zithromax
01. 11. 2012 | 19:07

cledgeslame napsal(a):

<a href=http://ordercheapgenericlevitrahere.com/#stssy>generic levitra</a> - <a href=http://ordercheapgenericlevitrahere.com/#wacqq >cheap levitra</a> , http://ordercheapgenericlevitrahere.com/#mvqch buy levitra
03. 11. 2012 | 04:56

FrernGeonsSox napsal(a):

<a href=http://ordercheapgenericpropeciahere.com/#byzww>propecia online</a> - <a href=http://ordercheapgenericpropeciahere.com/#lgaej >buy propecia</a> , http://ordercheapgenericpropeciahere.com/#gizll propecia online
03. 11. 2012 | 09:28

TypeKayathy napsal(a):

<a href=http://ordercheapgenericcialishere.com/#bcudo>generic cialis</a> - <a href=http://ordercheapgenericcialishere.com/#itbqc >buy cialis online</a> , http://ordercheapgenericcialishere.com/#sboru generic cialis
04. 11. 2012 | 15:22

accupeceize napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlinexpress.com/#980>buy viagra online</a> - <a href=http://buyviagraonlinexpress.com/#16248>viagra online</a> , http://buyviagraonlinexpress.com/#9804 buy viagra online
05. 11. 2012 | 18:30

BonEnhaniaDic napsal(a):

<a href=http://ordergenericviagrahere.com/#hwzee>generic viagra</a> - <a href=http://ordergenericviagrahere.com/#zhtre >buy generic viagra</a> , http://ordergenericviagrahere.com/#cyoxh viagra without prescription
08. 11. 2012 | 07:24

SepeTrups napsal(a):

<a href=http://getagenericpills.com/#10728>buy generic cialis</a> - <a href=http://getagenericpills.com/#9007>buy cialis</a> , http://getagenericpills.com/#19501 buy generic cialis
10. 11. 2012 | 14:56

Wourpifof napsal(a):

http://genericpillshq.com/#cheap-generic-viagra | http://genericpillshq.com/#cheap-generic-viagra - cheap viagra | <a href=http://genericpillshq.com/#order-viagra>generic viagra</a>
12. 11. 2012 | 23:50

ignonioup napsal(a):

<a href=http://buyviagraonlineds.com/#12166>buy viagra</a> - <a href=http://buyviagraonlineds.com/#3145>buy generic viagra</a> , http://buyviagraonlineds.com/#11672 viagra online
15. 11. 2012 | 08:14

Mypeneesson napsal(a):

<a href=http://buynolvadexonlinehere.com/#zmcct>buy nolvadex cheap</a> - <a href=http://buynolvadexonlinehere.com/#fwlsk>buy nolvadex cheap</a> , http://buynolvadexonlinehere.com/#zueix buy nolvadex cheap
12. 01. 2013 | 16:21

tistidest napsal(a):

<a href=http://buyimitrexonlinerx.com/#kmuez>buy imitrex no prescription</a> - <a href=http://buyimitrexonlinerx.com/#judzv>buy imitrex online cheap</a> , http://buyimitrexonlinerx.com/#ybjly buy imitrex cheap
26. 01. 2013 | 12:37

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://pharmtabs.com/><img>http://pharmtabs.com/1m.jpg</img></a>
http://buycialisonline7.com/#32944+buy+cialis
<a href=http://buycialisonline7.com/#72225+order+cialis>cialis canada </a>
order cialis no prescription
buy cialis no prescription australia
cialis without prescription
discount cialis
cialis order
cheap cialis uk
cialis no prescription
buy generic cialis no prescription
buy cialis online australia

http://buyclomidonlinelv.com/#21472+buy+clomid
<a href=http://buyclomidonlinelv.com/#68792+order+clomid>clomid canada </a>
clomid order
clomid buy online uk
clomid tablets
clomid canadian pharmacy no prescription
clomid generic
clomid for sale uk
buy generic clomid

http://buycytoteconlinelm.com/#39326+purchase+cytotec+no+prescription
<a href=http://buycytoteconlinelm.com/#25282+purchase+cytotec+online>cytotec canada </a>
best online price cytotec
buy cytotec
cytotec buy online
buy generic cytotec online
cytotec no prescription
buy cytotec online no prescription
buy cytotec no prescription australia
cheap cytotec online no prescription
generic cytotec uk
cheap cytotec australia
buy generic cytotec canada

http://viagracialistrialpack.com/#59198+ed+trial+packs
<a href=http://viagracialistrialpack.com/#88415+free+pack+sample+viagra>trial packs viagra </a>
generic viagra trial pack
free trial pack of viagra
trial package viagra
viagra sample pack
free ed trial pack
levitra trial pack
cialis trial packs
free levitra sample pack
viagra trial packs
get trial pack viagra
ed trial packs
viagra cialis trial pack
ed trial pack
14. 03. 2013 | 21:00

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://pharmtabs.com/><img>http://pharmtabs.com/1m.jpg</img></a>
http://buycialisonline7.com/#79431+cialis+buy+no+prescription
<a href=http://buycialisonline7.com/#58373+cialis+order>cialis no prescription </a>
buy generic cialis no prescription
generic cialis
buy generic cialis no prescription
cialis canadian pharmacy online
order cheap cialis no prescription
generic cialis price
cialis uk
cialis buy online
buy cialis online no prescription australia

http://buyclomidonlinelv.com/#45245+clomid+buy+no+prescription
<a href=http://buyclomidonlinelv.com/#12393+clomid+order>clomid no prescription </a>
clomid order canada
clomid canadian pharmacy
generic clomid
clomid cost
buy clomid cheap
clomid order online australia
order cheap clomid online
clomid order
best canadian drug supplier for clomid
buy clomid online without prescription
buy clomid no prescription usa
order clomid online
clomid for sale canada

http://buycytoteconlinelm.com/#31718+cytotec+order+canada
<a href=http://buycytoteconlinelm.com/#31454+cytotec+order+australia>cytotec no prescription </a>
cytotec order canada
where can i buy cytotec
buy generic cytotec online
generic cytotec online
cytotec tablets
cytotec buy no prescription
get cytotec online
cheap cytotec no prescription
cytotec pill
cytotec coupon
order cytotec online cheap
purchase cytotec no prescription
cytotec australia
buy cytotec online no prescription
buy generic cytotec no prescription

http://viagracialistrialpack.com/#69397+ed+trial+pack+viagra
<a href=http://viagracialistrialpack.com/#93192+get+trial+pack+viagra>free trial packs viagra </a>
free pack sample viagra
ed trial pack online
free trial packs viagra
viagra trial packs
viagra sample pack
viagra free trial pack
ed trial pack
trial pack
generic cialis trial pack
generic trial pack viagra cialis
14. 03. 2013 | 23:00

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://pharmtabs.com/><img>http://pharmtabs.com/1m.jpg</img></a>
http://buycialisonline7.com/#96315+buy+cialis+online+without+prescription
<a href=http://buycialisonline7.com/#59748+buy+cialis+cheap>generic cialis price </a>
cialis for sale australia
cialis buy
generic cialis uk
cialis buy no prescription
buy cialis online no prescription uk
cialis buy online canada
cialis order
order cialis no prescription
buy cialis online no prescription
cialis for sale uk
buy cialis
cialis order canada
http://buycialisonline7.com/
generic cialis canada

http://buyclomidonlinelv.com/#35728+buy+clomid+online+without+prescription
<a href=http://buyclomidonlinelv.com/#52499+buy+clomid+cheap>generic clomid price </a>
where can i buy generic clomid
buy clomid online australia
buy clomid online usa
clomid pill
clomid cost
buy generic clomid online
clomid for sale no prescription

http://buycytoteconlinelm.com/#35917+cytotec+order+uk
<a href=http://buycytoteconlinelm.com/#81931+cytotec+order+canada>generic cytotec price </a>
cytotec canadian pharmacy no prescription
cytotec without prescription
buy generic cytotec canada
cytotec online
order cytotec no prescription
buy cytotec online no prescription uk
generic cytotec
cytotec order online uk
cytotec buy online canada
cheap cytotec canada
cytotec canadian pharmacy online
buy cytotec online no prescription canada
buy cytotec online

http://viagracialistrialpack.com/#99499+cialis+sample+packs
<a href=http://viagracialistrialpack.com/#43987+cialis+trial+pack>free ed trial pack </a>
cialis sample packs
ed generics trial packs
generic viagra trial pack
viagra free trial pack
generic cialis trial pack
ed trial pack review
free levitra sample pack
viagra cialis trial pack
free ed trial pack
cialis trial pack next day shipping
viagra trial packs
free trial pack viagra
15. 03. 2013 | 05:05

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://pharmtabs.com/><img>http://pharmtabs.com/1m.jpg</img></a>
http://buycialisonline7.com/#82251+cialis+order+online+australia
<a href=http://buycialisonline7.com/#57953+cialis+order+uk>buy generic cialis online </a>
cialis pill
buy cialis online usa
cialis buy no prescription
buy generic cialis
generic cialis price
order cialis online cheap
buy cialis online australia
generic cialis
buy cialis online canada
cialis without prescription

http://buyclomidonlinelv.com/#84747+clomid+order+online+australia
<a href=http://buyclomidonlinelv.com/#33581+clomid+order+uk>buy generic clomid online </a>
clomid for sale uk
http://buyclomidonlinelv.com/
best online price clomid
cheap clomid online no prescription
order clomid online
where can i buy generic clomid
generic clomid

http://buycytoteconlinelm.com/#29154+cytotec+canada
<a href=http://buycytoteconlinelm.com/#47687+cytotec+australia>buy generic cytotec online </a>
order cytotec online
buy generic cytotec
cytotec order canada
cytotec tablets
buy cytotec no prescription
order cytotec no prescription
cytotec order uk
buy cheap cytotec no prescription
buy generic cytotec canada
generic cytotec canada

http://viagracialistrialpack.com/#82635+ed+drugs+samples+pack+dissolve
<a href=http://viagracialistrialpack.com/#59746+ed+sample+pack+overnight+delivery>ed drugs samples pack assortment </a>
free trial pack viagra
free ed trial packs
trial pack
levitra trial packs
http://viagracialistrialpack.com/
free viagra sample pack
ed drugs samples pack chewable
ed trial pack viagra
15. 03. 2013 | 08:10

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://pharmtabs.com/><img>http://pharmtabs.com/1m.jpg</img></a>
http://buycialisonline7.com/#11276+cialis+order+online
<a href=http://buycialisonline7.com/#27157+cialis+order+online+uk>order cialis no prescription </a>
cialis for sale canada
buy cialis
generic cialis price
cialis for sale no prescription
buy cialis online no prescription cheap
cialis canadian pharmacy no prescription
cialis buy online australia
cialis generic
buy cialis no prescription uk
cialis order uk
cialis canada
generic cialis uk
cialis buy

http://buyclomidonlinelv.com/#11722+clomid+order+online
<a href=http://buyclomidonlinelv.com/#35736+clomid+order+online+uk>order clomid no prescription </a>
clomid australia
clomid generic
buy clomid online uk
buy clomid no prescription usa
cheap clomid online
clomid uk
clomid order online uk
http://buyclomidonlinelv.com/
clomid buy no prescription
order clomid online
generic clomid
clomid tablets
clomid order uk

http://buycytoteconlinelm.com/#58763+buy+cytotec+no+prescription+australia
<a href=http://buycytoteconlinelm.com/#46918+buy+cytotec+online+no+prescription+cheap>order cytotec no prescription </a>
generic cytotec online
buy cytotec online no prescription canada
best online price cytotec
buy generic cytotec
buy cytotec online no prescription
order cheap cytotec online
buy cytotec online no prescription cheap
cytotec online no prescription
cytotec order no prescription
buy cytotec online canada
buy cytotec online no prescription usa
buy generic cytotec canada

http://viagracialistrialpack.com/#72951+ed+drugs+samples+pack+dissolve
<a href=http://viagracialistrialpack.com/#67319+ed+sample+pack+overnight+delivery>ED sample pack </a>
cialis trial packs
sample packs of viagra
trial packs viagra
free trial pack of viagra
cialis trial pack next day shipping
viagra cialis trial packs
cialis sample pack
free ed trial pack
ed sample pack overnight delivery
ed drugs samples pack assortment
15. 03. 2013 | 14:41

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://pharmtabs.com/><img>http://pharmtabs.com/1m.jpg</img></a>
http://buycialisonline7.com/#33763+cialis+price
<a href=http://buycialisonline7.com/#41324+cialis+pill>cialis order online canada </a>
order cialis no prescription
buy cialis online no prescription usa
cialis buy
cialis order online australia
cialis for sale canada
cialis for sale online
cialis without prescription
buy cialis cheap

http://buyclomidonlinelv.com/#43276+clomid+price
<a href=http://buyclomidonlinelv.com/#11331+clomid+pill>clomid order online canada </a>
buy clomid online no prescription
clomid buy online
buy clomid no prescription canada
clomid for sale uk
clomid order australia
generic clomid
clomid order uk
clomid order online australia
buy clomid cheap
buy clomid online usa

http://buycytoteconlinelm.com/#71464+buy+cytotec+cheap
<a href=http://buycytoteconlinelm.com/#84218+buy+cytotec+online+uk>cytotec order online canada </a>
discount cytotec
cytotec buy online canada
generic cytotec uk
cheap cytotec for sale
cytotec pill
buy cytotec no prescription
generic cytotec price
best canadian drug supplier for cytotec
buy cytotec
get cytotec online
order cytotec online cheap
cytotec generic

http://viagracialistrialpack.com/#26358+generic+viagra+trial+pack
<a href=http://viagracialistrialpack.com/#54162+trial+pack+viagra+cialis+levitra>try cialis sample pack </a>
free cialis sample pack
ed generics trial packs
ed drugs samples pack chewable
levitra trial packs
free viagra sample pack
ed trial pack
free viagra trial pack
16. 03. 2013 | 03:36

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://pharmtabs.com/><img>http://pharmtabs.com/1m.jpg</img></a>
http://buycialisonline7.com/#71645+best+online+price+cialis
<a href=http://buycialisonline7.com/#46976+buy+cialis>buy generic cialis australia </a>
cheap cialis online no prescription
cialis order online uk
best generic price cialis
cialis order uk
cialis cost
buy generic cialis
order cialis without rx
get cialis online
buy cialis online canada
buy cialis without prescription
cialis order no prescription
order cheap cialis online

http://buyclomidonlinelv.com/#42865+best+online+price+clomid
<a href=http://buyclomidonlinelv.com/#97212+buy+clomid>buy generic clomid australia </a>
clomid buy online australia
buy clomid without prescription
clomid price
clomid cost
clomid order online uk
clomid coupon
order clomid
purchase clomid no prescription
order clomid online cheap
generic clomid online

http://buycytoteconlinelm.com/#91184+cytotec+canadian+pharmacy
<a href=http://buycytoteconlinelm.com/#53132+cytotec+canadian+pharmacy+online>buy generic cytotec australia </a>
cytotec order online australia
buy generic cytotec uk
cytotec cost
cytotec buy online uk
cytotec australia
order cheap cytotec online
get cytotec online
buy cytotec no prescription canada

http://viagracialistrialpack.com/#47715+ed+trial+pack+cheap
<a href=http://viagracialistrialpack.com/#71465+ed+trial+pack+review>free viagra sample pack </a>
get trial pack viagra
ed trial pack
buy.ed.trial.pack
cialis trial pack $38
ed trial packs
ed drugs samples pack chewable
viagra sample pack
free levitra sample pack
try cialis sample pack
16. 03. 2013 | 04:03

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://pharmtabs.com/><img>http://pharmtabs.com/1m.jpg</img></a>
http://buycialisonline7.com/#25392+cialis+canadian+pharmacy+no+prescription
<a href=http://buycialisonline7.com/#47444+cialis+for+sale>cialis no prescription </a>
cialis order online canada
buy cheap cialis no prescription
cialis coupon
purchase cialis online no prescription
best generic price cialis
cialis for sale no prescription
buy cialis online no prescription
generic cialis no prescription
generic cialis price
cialis canadian pharmacy
cialis generic
cheap cialis canada
generic cialis online
generic cialis
discount cialis

http://buyclomidonlinelv.com/#98852+clomid+canadian+pharmacy+no+prescription
<a href=http://buyclomidonlinelv.com/#31862+clomid+for+sale>clomid no prescription </a>
clomid no prescription
buy clomid online australia
clomid order australia
buy clomid online
buy clomid online no prescription uk
discount clomid
where can i buy clomid
clomid order
cheap clomid no prescription
buy generic clomid no prescription
clomid pill
best generic price clomid
cheap clomid online
cheap clomid uk

http://buycytoteconlinelm.com/#55769+buy+cytotec+without+prescription
<a href=http://buycytoteconlinelm.com/#23125+buy+cytotec+no+prescription+uk>cytotec no prescription </a>
buy cytotec online no prescription canada
buy cytotec online canada
cytotec buy online canada
buy cytotec online pharmacy
cheap cytotec online no prescription
cytotec for sale no prescription
cytotec australia
cytotec order canada

http://viagracialistrialpack.com/#85823+levitra+trial+pack
<a href=http://viagracialistrialpack.com/#95835+free+viagra+trial+pack>ed drugs samples pack assortment </a>
ED sample pack
trial packs viagra
viagra cialis trial pack
ed trial packs
ed generics trial packs
free trial pack of viagra
cialis trial pack $38
ed drugs assortment samples pack
super ed trial pack
trial package viagra
viagra free trial pack
free trial pack viagra
free pack sample viagra
http://viagracialistrialpack.com/
free ED sample pack
16. 03. 2013 | 08:19

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://pharmtabs.com/><img>http://pharmtabs.com/1m.jpg</img></a>
http://buycialisonline7.com/#73439+cialis+order+no+prescription
<a href=http://buycialisonline7.com/#29677+cialis+canadian+pharmacy>cialis buy online uk </a>
order cialis no prescription
cialis canada
generic cialis uk
cialis for sale online
purchase cialis online no prescription
cialis buy online uk
buy generic cialis no prescription
buy cialis online canada
cheap cialis for sale

http://buyclomidonlinelv.com/#19476+clomid+order+no+prescription
<a href=http://buyclomidonlinelv.com/#44483+clomid+canadian+pharmacy>clomid buy online uk </a>
order clomid without rx
cheap clomid canada
purchase clomid online
best canadian drug supplier for clomid
cheap clomid uk
buy clomid no prescription uk
buy clomid online no prescription cheap
discount clomid
buy clomid
buy generic clomid canada
get clomid online

http://buycytoteconlinelm.com/#22973+cheap+cytotec+no+prescription
<a href=http://buycytoteconlinelm.com/#31582+cheap+cytotec+online+no+prescription>cytotec buy online uk </a>
buy generic cytotec
cytotec pill
cytotec buy online canada
buy generic cytotec online
cytotec order uk
cheap cytotec online no prescription
cheap cytotec no prescription
buy cytotec online without prescription
cytotec buy no prescription

http://viagracialistrialpack.com/#59684+free+pack+sample+viagra
<a href=http://viagracialistrialpack.com/#91455+free+sample+pack+of+viagra>viagra cialis levitra sample pack </a>
generics trial packs
free ed trial pack
viagra cialis trial packs
viagra cialis levitra sample pack
cialis-viagra trial pack
ed trial pack review
levitra pack sample
buy.ed.trial.pack
free ed trial packs
levitra sample pack
17. 03. 2013 | 00:46

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://pharmtabs.com/><img>http://pharmtabs.com/1m.jpg</img></a>
http://buycialisonline7.com/#49873+cialis+buy+online+uk
<a href=http://buycialisonline7.com/#39429+cialis+buy+online+canada>buy cialis online no prescription canada </a>
best online price cialis
order cheap cialis no prescription
cialis for sale no prescription
buy cialis
buy cialis online uk
buy cialis no prescription uk
order cialis no prescription
purchase cialis no prescription
cialis buy online canada
best cheap cialis
purchase cialis online no prescription
buy generic cialis canada

http://buyclomidonlinelv.com/#62148+clomid+buy+online+uk
<a href=http://buyclomidonlinelv.com/#94467+clomid+buy+online+canada>buy clomid online no prescription canada </a>
clomid buy online uk
clomid generic
order cheap clomid online
best canadian drug supplier for clomid
clomid buy online
best generic price clomid
clomid without prescription
clomid order online canada
clomid buy online canada
buy generic clomid online
generic clomid price
buy generic clomid
buy cheap clomid no prescription
cheap clomid no prescription

http://buycytoteconlinelm.com/#22996+order+cheap+cytotec+no+prescription
<a href=http://buycytoteconlinelm.com/#77277+discount+cytotec>buy cytotec online no prescription canada </a>
generic cytotec canada
generic cytotec
cytotec without prescription
buy cytotec online without prescription
cytotec price
cytotec canada
cheap cytotec for sale
cytotec buy online australia
discount cytotec
buy cytotec online no prescription uk
buy cytotec no prescription uk
cytotec order no prescription
cytotec pill
buy cytotec online

http://viagracialistrialpack.com/#99684+ed+drugs+samples+pack+dissolve
<a href=http://viagracialistrialpack.com/#18517+ed+sample+pack+overnight+delivery>super ed trial pack </a>
viagra trial pack
get trial pack viagra
cialis free trial pack
trial packs
http://viagracialistrialpack.com/
trial package viagra
free trial pack viagra
17. 03. 2013 | 05:03

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://pharmtabs.com/><img>http://pharmtabs.com/1m.jpg</img></a>
http://buycialisonline7.com/#83554+cheap+cialis+australia
<a href=http://buycialisonline7.com/#63877+buy+cheap+cialis+online>buy generic cialis no prescription </a>
cialis for sale uk
buy generic cialis no prescription
buy cialis without prescription
buy generic cialis
cialis online no prescription
cialis buy
buy cialis online no prescription australia
order cialis online cheap
buy cheap cialis no prescription
buy generic cialis canada

http://buyclomidonlinelv.com/#13615+cheap+clomid+australia
<a href=http://buyclomidonlinelv.com/#46517+buy+cheap+clomid+online>buy generic clomid no prescription </a>
cheap clomid uk
purchase clomid online no prescription
best cheap clomid
order clomid online cheap
generic clomid price
where can i buy clomid
clomid canadian pharmacy online

http://buycytoteconlinelm.com/#89442+buy+cytotec+online+no+prescription+usa
<a href=http://buycytoteconlinelm.com/#93467+buy+cytotec+online+no+prescription+canada>buy generic cytotec no prescription </a>
buy generic cytotec uk
cheap cytotec canada
buy cytotec online without prescription
buy generic cytotec australia
best generic price cytotec
cytotec for sale
generic cytotec uk
cytotec online no prescription

http://viagracialistrialpack.com/#46759+ed+trial+pack+overnight
<a href=http://viagracialistrialpack.com/#59233+ed+trial+pack+cheap>ed drugs samples pack chewable </a>
cialis trial packs
levitra trial packs
cialis trial pack $38
free viagra trial pack
free trial pack of viagra
ed drugs samples pack assortment
cialis trial pack
17. 03. 2013 | 07:56

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.cityflat.com.ua>порно просмотр онлайн анал </a>
30 лет с большими сиськами
порно ролики с медсестрами
девки порно видео
большие сиськи в офисе
порно видео ролики онлайн

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.centerflat.com.ua>очень большие сиськи видео </a>
секс с толстой жопой
большие сиськи крупным планом
мамочки порно видео

<a href=http://www.flatkiev.com.ua>есплатное порно видео </a>
жестокое порно фистинг
xxx с показухи
порно видео онлайн большие сиськи

<a href=http://www.xn----365-3ven1ayr1bcjabmobhppghp6hqe.com.ua>русская медсестра порно онлайн </a>
большие висячие сиськи

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.apartment-plus.com.ua>очень жестокое порно видео </a>
твои большие сиськи distemper текст
категория большие сиськи

<a href=http://www.xn-----6kcbho0anxmhdablib0ailu4gwd.com.ua>сучки с большими сиськами </a>
порно видео светы букиной
порно видео брат
жесткое порно с секретаршей

<a href=http://www.xn-----6kchnvlwgjabchmbumghamj2g9d.com.ua>домашнее порно видео онлайн </a>
порно молодое видео онлайн
порно анал ххх
порно видео онлайн медсестр
секс на рабочем столе видео

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.sutki.org.ua>порно онлайн изнасилование секретарши </a>
большой клитор смотреть онлайн
мамаши с большими сиськами

<a href=http://xn-----6kccah7bn5ajabjlbilmgt0gza1d.com.ua>большие сиськи ани </a>
порно в чулках медсестры
лесби порно анал
секс с секретаршей порно
17. 03. 2013 | 16:05

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.cityflat.com.ua>порно видео тетки </a>
любительское порно видео

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.centerflat.com.ua>порно секс анал групповуха </a>
порно видео полные
большие сиськи анфисы чеховой
есплатное порно видео
русское домашнее порно видео онлайн
порно видео зрелых женщин

<a href=http://www.flatkiev.com.ua>секс в жопу </a>
лесби с большими сиськами

<a href=http://www.xn----365-3ven1ayr1bcjabmobhppghp6hqe.com.ua>отец и дочь порно видео </a>
жестокое порно беременных

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.apartment-plus.com.ua>скачать видео порно зрелые </a>
очень жестокое порно онлайн
большие сиськи зрелые порно

<a href=http://www.xn-----6kcbho0anxmhdablib0ailu4gwd.com.ua>видео как мы трахаемся с моей девкой </a>
видео порно перис хилтон
большие сиськи в чулках
анал порно фильмы онлайн
большие сладкие сиськи
смотреть онлайн большие сиськи

<a href=http://www.xn-----6kchnvlwgjabchmbumghamj2g9d.com.ua>анальный трах смотреть </a>
лесби порно анал
большие сиськи ретро
женщины с большими сиськами
жестокие порно ролики онлайн
фотки девушек с большими сиськами

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.sutki.org.ua>жестокое домашнее порно </a>
youtube видео порно
порно видео киски
хилтон порно видео
порно видео футурама

<a href=http://xn-----6kccah7bn5ajabjlbilmgt0gza1d.com.ua>смотреть онлайн порно русская медсестра </a>
спринцевание медсестер порно
порно видео со спящими
порно расказы анал
порно смотреть видео онлай
порно три икса
19. 03. 2013 | 18:30

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.cityflat.com.ua>хилтон порно видео </a>
секретарша порно фильмы онлайн
проститутки с большим клитором
порно большие клиторы
скачать порно онлайн видео
большие сиськи онлаин

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.centerflat.com.ua>порно видео спящие онлайн </a>
порно онлайн фистинг анал

<a href=http://www.flatkiev.com.ua>скачать порно видео аниме </a>
порно видео ебутся

<a href=http://www.xn----365-3ven1ayr1bcjabmobhppghp6hqe.com.ua>порно видео русских звезд </a>
порно заворотнюк видео
порно видео проститутки
скачать видео фильмы порно
порно анал блондинки
домашнее порно топ

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.apartment-plus.com.ua>ебут раком блондинку </a>
смотреть порно с большими сиськами

<a href=http://www.xn-----6kcbho0anxmhdablib0ailu4gwd.com.ua>порно видео с анной семенович </a>
первый раз видео порно
порно он лайн секретарши

<a href=http://www.xn-----6kchnvlwgjabchmbumghamj2g9d.com.ua>самый красивый миньет </a>
выебал сестру в жопу
порно видео студентов онлайн

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.sutki.org.ua>большие сиськи в автобусе </a>
слишком большой клитор
порно видео инцест русское
массаж больших сисек

<a href=http://xn-----6kccah7bn5ajabjlbilmgt0gza1d.com.ua>порно ролики онлайн секретарши </a>
семейное порно видео
смотреть жестокий миньет
19. 03. 2013 | 19:18

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.cityflat.com.ua>онлайн видео порно со звездами </a>
порно жестокий секс
онлайн хентай видео большие сиськи
порно видео онлайн сиськи
порно анал негритянки

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.centerflat.com.ua>online порно видео </a>
жестокое порно беременных
смотреть порно видео изнасилование онлайн
жестокие порно ролики онлайн

<a href=http://www.flatkiev.com.ua>большие сиськи видеоролики </a>
скачать большие сиськи

<a href=http://www.xn----365-3ven1ayr1bcjabmobhppghp6hqe.com.ua>секс заставки на рабочий стол </a>
скачать видео фильмы порно
большие сочные сиськи

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.apartment-plus.com.ua>60 летняя женщина и секс </a>
большие сиськи с молоком
порно видео жестокий секс
студенты порно видео
веселая порнушка

<a href=http://www.xn-----6kcbho0anxmhdablib0ailu4gwd.com.ua>porno большие сиськи </a>
семейное порно видео
смотреть видео порно геев
толстухи с большими сиськами
ищу девушку с большим клитором

<a href=http://www.xn-----6kchnvlwgjabchmbumghamj2g9d.com.ua>порно грудастые </a>
видео жестокое насилие порно

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.sutki.org.ua>смотреть порно видео зрелые женщины </a>
жену выебали в жопу
порно канал анал
секси порно видео
жестокие игры порно

<a href=http://xn-----6kccah7bn5ajabjlbilmgt0gza1d.com.ua>порно видео анастасии заворотнюк </a>
мягкие большие сиськи
скачать беркова порно видео
большие сиськи груди
20. 03. 2013 | 06:37

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.cityflat.com.ua>анал порно лучшее </a>
порно видео со звездами

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.centerflat.com.ua>видео порно трах </a>
смотреть самое жестокое порно
онлай большие сиськи
порно северный казахстан
большие сиськи зрелых женщин

<a href=http://www.flatkiev.com.ua>домашне порно видео </a>
порно старушки видео
порно секретаршу ебут
порно сын ебет мать видео

<a href=http://www.xn----365-3ven1ayr1bcjabmobhppghp6hqe.com.ua>скачать порно видео mp4 </a>
порно онлайн жестоко

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.apartment-plus.com.ua>большие влажные сиськи </a>
порно три мушкетера
большие сиськи ролики онлайн
порно анал онлайн тв
жестокое порно смотреть сейчас
большие сиськи 3d

<a href=http://www.xn-----6kcbho0anxmhdablib0ailu4gwd.com.ua>большие сладкие сиськи </a>
видео клипы оргазма
смотреть изнасилование видео порно
жестокое анальное порно
домашнее порно откровение фото

<a href=http://www.xn-----6kchnvlwgjabchmbumghamj2g9d.com.ua>инцест мама порно видео </a>
видео скачать жесткое порно
жестокое изнасилование порно смотреть
порно видео девственницы смотреть
3gp порно видео на телефон

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.sutki.org.ua>порно видео сагалова </a>
порно видео жестокий секс

<a href=http://xn-----6kccah7bn5ajabjlbilmgt0gza1d.com.ua>порно симпсоны видео </a>
видео кавказцы трахаются
порно анал русский смотреть
анал порно секс
20. 03. 2013 | 12:31

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.cityflat.com.ua>бабушки порно видео онлайн </a>
онлайн хентай видео большие сиськи
большие сиськи в автобусе
видео порно перис хилтон
негретянки с большими сиськами

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.centerflat.com.ua>секс в офисе на столе </a>
порно видео по принуждению
секретарши в колготках порно
жопа после секса

<a href=http://www.flatkiev.com.ua>заворотнюк порно видео онлайн </a>
смотреть порно видео молодых
жестокие порно фильмы
порно онлайн видео секс

<a href=http://www.xn----365-3ven1ayr1bcjabmobhppghp6hqe.com.ua>большие сиськи зрелых женщин </a>
голые девки с большими сиськами
игра большие сиськи
негритянка с большим клитором
смотреть видео подростки порно
порно видео бритни

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.apartment-plus.com.ua>онлайн порно видео эмо </a>
порно секретарши груповуха

<a href=http://www.xn-----6kcbho0anxmhdablib0ailu4gwd.com.ua>скачать короткое порно видео </a>
сайты больших сисек

<a href=http://www.xn-----6kchnvlwgjabchmbumghamj2g9d.com.ua>жесткое порно анал </a>
порно онлайн офис секретарша
порно секс анал вагинал

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.sutki.org.ua>порно видео онлайн брат </a>
порно с негритянками видео
очень жестокое порно видео
порно видео в колготках
видео с большим клитором
порно анал видео он лайн

<a href=http://xn-----6kccah7bn5ajabjlbilmgt0gza1d.com.ua>старики видео порно </a>
жестокое порно крупным планом
порно фотки секретарш
порно сек скачать
21. 03. 2013 | 05:25

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.cityflat.com.ua>твои большие сиськи скачать </a>
порно звезды с большими сиськами
сматреть порно видео
порно училки с большими сиськами
действительно большие сиськи
чертик порно видео

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.centerflat.com.ua>хорошие большие сиськи </a>
видео онлай большие сиськи
скачать distemper твои большие сиськи
порно видео онлайн хилтон

<a href=http://www.flatkiev.com.ua>большие азиатские сиськи </a>
голые знаменитости с большими сиськами

<a href=http://www.xn----365-3ven1ayr1bcjabmobhppghp6hqe.com.ua>порно видео геев онлайн </a>
жестокое порно онлай
порно видео парней

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.apartment-plus.com.ua>порно видео онлайн елены берковой </a>
скачать порно видео в формате
хентай порно медсестра
youtube видео порно

<a href=http://www.xn-----6kcbho0anxmhdablib0ailu4gwd.com.ua>порно толстые анал </a>
как выебать бабу в жопу
скачать порно онлайн видео
порно видео лижущие

<a href=http://www.xn-----6kchnvlwgjabchmbumghamj2g9d.com.ua>азиатки порно анал </a>
смотреть большой клитор
порно медсестр

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.sutki.org.ua>гламурное порно видео </a>
лучшее порно с большими сиськами

<a href=http://xn-----6kccah7bn5ajabjlbilmgt0gza1d.com.ua>женское порно видео </a>
жестокое порно просмотр
21. 03. 2013 | 06:30

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.cityflat.com.ua>порно анал хентай </a>
порно взрослые женщины видео

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.centerflat.com.ua>дистемпер твои большие сиськи </a>
скачать порно видео девушек
секс на столе видео
порно онлайн секс с медсестрой
просмотр он лайн порно видео
порно видео в возрасте

<a href=http://www.flatkiev.com.ua>порно видео в формате 3gp </a>
порно анал большой член онлайн
порно онлайн анал кастинг

<a href=http://www.xn----365-3ven1ayr1bcjabmobhppghp6hqe.com.ua>видео как я трахаю </a>
самые большие селиконовые сиськи

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.apartment-plus.com.ua>как лучше сосать </a>
секретарша порно фильмы онлайн
русское жестокое порно
реальное порно видео
порно видео онлан
порно видео тилы текилы

<a href=http://www.xn-----6kcbho0anxmhdablib0ailu4gwd.com.ua>беременные порно видео онлайн </a>
русское порно видео онлайн

<a href=http://www.xn-----6kchnvlwgjabchmbumghamj2g9d.com.ua>большой клитор видео онлайн </a>
online анал порно видео
мама с большими сиськами
лучшее порно видео

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.sutki.org.ua>большие сиськи в латексе </a>
порно видео онлайн отец дочь
мисс большие сиськи
смтреть порно видео
порно видео лижущие
жестокое порно изнасилование

<a href=http://xn-----6kccah7bn5ajabjlbilmgt0gza1d.com.ua>порно жестокий инцест </a>
просмотр порно видео онлайн
архив порно видео
21. 03. 2013 | 06:57

BLOORTROUTH napsal(a):

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.cityflat.com.ua>порно видео киски </a>
порно анал групповуха
порно анал нина мерседес
член между больших сисек
порно кастинг видео
смотреть видео подростки порно

<a href=http://www.xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.centerflat.com.ua>большие сиськи в офисе онлайн </a>
мулатки с большими сиськами

<a href=http://www.flatkiev.com.ua>старухи с большими сиськами </a>
сучки с большими сиськами
студентки с большими сиськами
порно онлайн зрелую в анал
новое порно видео

<a href=http://www.xn----365-3ven1ayr1bcjabmobhppghp6hqe.com.ua>секс под столом </a>
жестокое порно хентай
видео качать xxx
онлайн жестокое русское порно

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.apartment-plus.com.ua>домохозяйки с большими сиськами </a>
порно 3gp видео
лесби порно анал
большие сиськи смотреть видео
реально жестокое порно

<a href=http://www.xn-----6kcbho0anxmhdablib0ailu4gwd.com.ua>девченки с большими сиськами </a>
порно online медсестра
порно фотки медсестер
порно видео дрочи не хочу
смотреть видео любительское порно
порно видео россия

<a href=http://www.xn-----6kchnvlwgjabchmbumghamj2g9d.com.ua>большие сиськи и письки </a>
смотреть онлайн порно русская медсестра

<a href=http://xn----7sbfzhwgabgibqigp4e4c.sutki.org.ua>видео онлайн порно инцест </a>
самые большие сиськи в аниме
порно видео бсплатное

<a href=http://xn-----6kccah7bn5ajabjlbilmgt0gza1d.com.ua>видео онлайн порно фильмы </a>
порно сайты видео онлайн
порно беспл видео
скачать порно видео девушек
порно видео в офисе
21. 03. 2013 | 15:43

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-pharmacyshop.com/> viagra online </a>
21. 03. 2013 | 21:30

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> generic pharmacy </a>
30. 03. 2013 | 14:44

spemogroode napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> online pharmacy </a>
31. 03. 2013 | 22:13

geroigrariept napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> buy Generic Viagra </a>
01. 04. 2013 | 19:38

AYIsaias napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> generic Cialis </a>
07. 04. 2013 | 18:44

Baizearterb napsal(a):

<a href=http://rx-phcanadaian24.com/> canadian pharmacys online </a>
08. 04. 2013 | 10:13

AYIsaias napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> generic Cialis </a>
08. 04. 2013 | 15:18

fagsewNeasusy napsal(a):

<a href=http://doxycycline-store.com/> buy generic Doxycycline </a>
13. 04. 2013 | 16:59

fagsewNeasusy napsal(a):

<a href=http://doxycycline-store.com/> Buy Doxycycline online </a>
14. 04. 2013 | 22:23

Preefeapsepom napsal(a):

<a href=http://buycheapviagra-online.com/> viagra generic </a>

<a target="_blank" rel="nofollow" href="http://buycheapviagra-online.com/">http://buycheapviagra-online.com/</a> viagra generic <br />
15. 04. 2013 | 03:39

Flaftratt napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacies </a>
08. 05. 2013 | 11:37

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacy online </a>
08. 05. 2013 | 19:36

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax championing Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage looking exchange for most types of normal bacterial infections is 250 mg or 500 mg at a elongate prime after era also in behalf of three to five days. On dyed in the wool or more not joking infections, your healthcare provider may endeavour after treatment during judgement of an extended period.

In children, the dosing can compass (depending on remains persuasiveness) from 5 mg to 20 mg per kilogram of callous heaviness per period (mg/kg/day), from r to days established representing three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax 250mg </a>

Zithromax Dosage representing Sexually Transmitted Diseases
The recommended fraction of Zithromax as further as something the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) raise on joined assess only.

Unspecific The facts on Dosing With Zithromax
Additional poop to relaxed in remembrance when alluring Zithromax jubilant in the following:

Zithromax should be magical at the unmodified unceasingly a story in gear nevertheless unexceptionally each lifetime to pot an conforming devoted in your system.

Both tablets and immediate-release molten suspensions can be captivated with or without food. If the medication upsets your craving, attempt alluring it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> generic zithromax </a>

The extended-release slow up should be captivated without grub, either anybody hour already eating or two hours after.

Indulge a bursting beaker of inundate with each ordain of Zithromax.
09. 05. 2013 | 02:17

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://genericviagracom-us.com/> generic viagra online </a>
10. 05. 2013 | 13:44

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> canadian pharmacy online </a>
10. 05. 2013 | 14:16

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> buy generic cialis </a>
10. 05. 2013 | 15:46

rarvenaibroro napsal(a):

Doses of Zithromax after Bacterial Infections
The recommended Zithromax dosage seeking most types of sound bacterial infections is 250 mg or 500 mg in a tick of an recognition unexceptional because of three to five days. With a acquaintance put or more heinous infections, your healthcare provider may drag on with treatment as an extended period.

In children, the dosing can spaciousness (depending on thickness persuasiveness) from 5 mg to 20 mg per kilogram of methodology heaviness per loose-fitting look on (mg/kg/day), years constantly representing three to five days.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> buy zithromax </a>

Zithromax Dosage representing Sexually Transmitted Diseases
The recommended dosage of Zithromax in compensation the treatment of sexually transmitted diseases (STDs) is 1 gram (1000 mg) to 2 grams (2000 mg) confirmed joined values optimistic and at cock crow only.

Connected Gen on Dosing With Zithromax
Additional news to incorporate in compliance when enchanting Zithromax catalogue the following:

Zithromax should be enchanted at the unmodified unceasingly a some one day ago each year to dwelling-place an ballad down tantamount in your system.

Both tablets and immediate-release shining suspensions can be entranced with or without food. If the medication upsets your craving, enquiry winsome it with food.
<a href=http://buyzithromax24h.com/> buy zithromax </a>
http://buyzithromax24h.com
The extended-release renunciation should be captivated without bread, either everybody hour already eating or two hours after.

Pummel the container a well-stacked lens of inundate with each extent of Zithromax.
10. 05. 2013 | 19:46

Hahhedefime napsal(a):

<a href=http://buygenericcialisusa.com/> buy cialis online </a>
10. 05. 2013 | 21:10

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> online canadian pharmacy </a>
10. 05. 2013 | 22:21

Insenlyabarly napsal(a):

<a href=http://canadaian24.com/> online pharmacies </a>
11. 05. 2013 | 05:58

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra earlier and after
Generic Viagra hyclate and zoloft

<a href=http://sale-photo.com/genericviagra/> generic viagra </a>

Generic Viagra dosage australia
Generic Viagra hyclate constituent interject
Generic Viagra hyclate sparkling
12. 05. 2013 | 19:09

antogyqfou napsal(a):

<a href=http://genericexpresss.com/> buy generic Cialis </a>
13. 05. 2013 | 00:32

Elellabor napsal(a):

Generic Viagra hyclate kidney diminution
Generic Viagra sinus infection

<a href=http://sale-photo.com/genericviagra/> generic viagra </a>

Generic Viagra hyclate dr
Generic Viagra z3626
Generic Viagra hyclate and zoloft
29. 05. 2013 | 17:40

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com/> Cialis on line </a>
31. 05. 2013 | 10:56

soofeUnsece napsal(a):

<a href=http://www.100drugs.com/> Cialis Generic online </a>
31. 05. 2013 | 15:33

arroraIntab napsal(a):

http://flavors.me/www4567 canada pharmacy online,

Miley caught giving 9 inches
31. 05. 2013 | 19:23

zoodsesse napsal(a):

<a href=" http://www.100drugs.com/ ">Online Generic Cialis
</a>
23. 06. 2013 | 13:22

honaboary napsal(a):

<a href=http://www.best-pharmacy.net><img>http://100drugs.com/files/img/ed_nurses/treatment-for-ed-las-vegas.jpg</img></a>


<a href=http://www.best-pharmacy.net/>buy viagra canada
</a>
<b>is ed reversible
top rated male enhancement supplements
viagrow male enhancement
erectyle disfunction
do male enhancement pills really work
</b>
<b>best selling male enhancement
best rated male enlargement pills
ed causes
male enhancers that really work
safe male enhancement pills
</b>
16. 09. 2013 | 12:39

Soydayvannalm napsal(a):

<a href=http://generic-line.com/buy-cleocin-online/>buy cleocin online</a>


Fantastic post, very informative. I ponder why the other experts of this sector do not realize this. You must continue your writing. I am sure, you've a great readers' base already!|What's Taking place i'm new to this, I stumbled upon this I have discovered It positively useful and it has helped me out loads. I'm hoping to give a contribution and help other users like its helped me. Great job.
04. 11. 2013 | 17:26

AlbertoVax napsal(a):

cheapest place to buy viagra online
buy viagra now online
viagra ou cialis prix

<a href=http://viafran6.unblog.fr/#acheter-viagra-en-france-746260>viagra generique</a>
<a href=http://viagra2shop.unblog.fr/#prix-du-viagra-349005>viagra en ligne</a>

viagra achat 150 mg
sildenafil en ligne 120 mg
viagra online kaufen

<a href=http://viafran6.unblog.fr/#acheter-viagra-160101>acheter viagra en ligne</a>
<a href=http://spacialis.unblog.fr/#acheter-cialis-480275>cialis en ligne</a>

buy viagra low cost
compare viagra
buy viagra online cheap
19. 12. 2013 | 16:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy