Otevřený dopis zakládajícím členům ODS

25. 03. 2010 | 14:10
Přečteno 14870 krát
Vážení zakládající členové ODS,

dovoluji si Vás oslovit v situaci, která naplňuje všechny atributy definice pojmu krize. Je to v poslední době poněkud nadužívané slovo, ale nejlépe vystihuje stav dnešní ODS. Ne, nebojte se, nechystám se tzv. rajtovat na mrtvole, jak nám to předvádějí v médiích ještě včerejší Topolánkovci. Domnívám se, že se v ODS jedná především o krizi důvěry a krizi odpovědnosti. Téměř nikdo nevěří nikomu a téměř nikdo nenese za nic osobní odpovědnost.

Oslovuji Vás, slušné a schopné lidi, kteří musí být velmi frustrováni nejen z vnitřních poměrů ve své straně, ale především z obrazu, kterým se ODS prezentuje na veřejnosti.
Právě dnes vzpomínám na mnohé z Vás. Není náhodou, že nikdo z Vás nepatří do těch partiček, které tahají za ty rozhodující nitky.

Já jsem bohužel dnešní zkázu prognózoval už s velkým předstihem. Na počátku šlo o program, o pokus vytvořit silnou pravicovou stranu, která bude hájit zájmy svých voličů i celé země. Podařilo se. ODS se stala nejstabilnější a neúspěšnější pravicovou stranou v bývalém tzv. východním bloku. Za první chybu jsem považoval instalaci Petra Čermáka do pozice muže číslo 2. I on měl úzké vazby na tajemný svět velkého byznysu. I on občas rychleji mluvil než myslel. Za druhou chybu pokládám příliš nabubřelou kampaň v r. 1996 pod heslem „Dokázali jsme, že to dokážeme!“ Za třetí chybu jsem vždy považoval volbu Mirka Topolánka do čela ODS. A jako čtvrtou chybu definuji vznik velkých koalic s ČSSD v některých krajích, po debaklu v krajských volbách. Těch chyb bylo jistě mnohem více a Vy to víte lépe než já. Ještě sem patří prokaučované patové vítězství ve volbách v r. 2006. A následné dobrovolné předání moci tandemu Bursík – Kalousek.

ODS ztratila téměř vše ze své identity. Z konzervativní strany, která se hlásí k tradičním zásadám a nabízí solidnost, odbornost, kultivovanost, toho příliš nezůstalo. Dnes v ní dominují kmotři, velrybáři, polovzdělaní hochštapleři a hrubiáni.

Slušní a schopní lidé byli vytlačeni mimo sféry vlivu. Nová byznysová vlna Vás spláchla. Chápu Vaši motivaci. Chcete zůstat loajální a zabránit moci sjednocené levice. Ale těm mocným hybatelům v zákulisí jde jenom a posty a je jim jedno, zda ten či onen ministr či poslanec je oranžový nebo modrý. Nejlépe to charakterizují utajené schůzky Dalíka s Tvrdíkem jako skutečný vrchol bezobsažné účelovosti.

Proto jste ODS zakládali? Jsou situace, kde je nutné říct NE. A to proto, abychom nebyli pak vnímáni jako spolutvůrci zla. Nikdy by mne nenapadlo, že strana, kterou jsem zakládal, bude patřit jednou Dalíkům, Řebíčkům, Tluchořům, Langrům a Topolánkům.

Zvu Vás k pokusu číslo 2.
Nečekejte na spásu či zázrak.
Pojďte se přidat k lidem, kteří společně se mnou budují na zelené louce novou středopravicovou politickou stranu. Jsou to lidé nezávislí na současných mocenských sítích. Lidé, kteří už v životě něco dokázali. Lidé, kteří nebojují jenom proto, aby za každou cenu vyhráli, ale hlavně proto, aby se nedali.
Podívejte se na náš program. Jsem si jist, že Vás osloví a bude Vám blízký.

Velmi rád obnovím naše stará přátelství. Objevte v sobě svou hrdost a nechte Topolánka a spol. jeho osudu. Jedině tak můžeme společně vrátit české nelevicové politice její původní identitu. Ne, nevolám po archaických reparátech. Doba je jiná. Ovšem základní hodnoty, které člověk vyznává se nemění s dobou. Kde je vůle, tam je i cesta. Někteří Vaši bývalí, ale i současní kolegové se k nám již přihlásili. Nejde o přeběhlíky či převlékače kabátů. Jsou to ti, kteří za nás budou kandidovat v komunálních volbách a ve volbách do senátu a my si vážíme jejich dosavadní práce a zkušeností. Tři hodnoty na nichž stojí náš projekt jsou odvaha, odpovědnost a otevřenost.

Přijměte prosím pozvání na naší palubu. Určitě se na ní budete cítit lépe než na tom Vašem pokryteckém Titaniku. Vykročte znovu pravou nohou. Warren Buffett kdysi řekl toto: „Má-li Tvá loď již hodně děr, pak neplýtvej energií a silou na jejich ucpání a najdi si novou loď.“

Váš Petr Havlík
předseda OBČANÉ.CZ
www.obcanecz.cz

P.S.: Nevěřím, že by pro Vás bylo řešením přihlásit se k tandemu K+S nebo VV, což jsou jenom variace na Vaše byznysově laděné spolustraníky. Stavět pravicovou politiku pouze na celebritách z bulváru určitě není ta správná cesta.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

vlk napsal(a):

Týýý jooo. Už robaluji třetí balíček papírových kapsníků a pořád ani jedno voko suchý...

Otec spoluzakladatel s e přihlásil. chyby pojmenoval a vyzval slušné a schopné členy ODS k navázání starých přítelství a jejich přestupu do opravdu pravicové partaje.
Ne že by neměl v lecčems pravdu. Má ji docela dost, takže si odpustím snandý bonmot o tom, kolik je v ODS slušných lidí a zda se nepřepsal, když psal schopní místo všehoschopní.
A budu s evěnovat křišťálovému vyzyvateli.
Tak Čermák byla chyba? A proč jen on.třeba za to , že dal kdysi hrdinovi Koženému Viku pistolku? Za statečnost? Proč bynedal, když jeho velitel téhož Vikiho pochválil před nastoupeným národem - víc e takových Kožených. Jestlipak autor také varoval před takovým Mackem? Nebo Dybou? který s i musel echat líbit výrok druhoinstančního soudu, že Hťka jej oprávněně nazval gaunerem. za umožnění rozkradení svazáckého majetku...
Nevzpomínám si. ˇˇuplně naměkko jsme ovšem když čtu o velrybářích,kmotrecha velkém byznysu,které nezajímá nic jiného , než tahání figurkami v zájmu svého zisku. Noa vzpomenu si při té příležitosti , jak jacísi pánové zakládali kdysi bezva byznys. Česká lotynka s e to jmenovalo! Jména jako Havlík, Kratěna a tak... Násldně si pamatuji, bankrot, dluhy a to jak sát málem přišel o kubistický dům U černé Matky boží...
A tenhle borec dnes vyzývák jiné politice! On to všehcno pomáhal založit, uvést do pohybu. Nepamatuji s e , ež by jej nějak byl iritoval Pepa z Hong Kongu, Bacs, Singha,Klausovo bezbřehé velikášství.

No ale když čtu jeho P.S. tak musím konstatovat, že tedy když srovnám Petr a Havlíka s Kalouskem nebo Johnem.... tak bych... no při zvážení všech okolností..... no asi měl skutečně námět na přemýšlení...
protože ať na to koukám, Kalousek je skutečně sbstrahovaná esence české popřevratové politiky, která sobě nemá rovna a John dělá všechno co může , aby jej briskně dohnal...
Takže pan Havlík by zase nenapsal až tak špatný blog. Kdybych byl pravicový volič.
Nejsem.
Jenže on má dokonalou smůlu!
Pravicový volič v čechách je o tom, co mu kdo nabidne pře cash. Resp zejména pravicový straník. ODS má conabídnout na c elosttátní , krajské i místní úrovni. TOP zdá s e , bud e asi mít totéž. u Johnovi bulvárové partičky to ještě jisté není , ale potenciál by tu byl. Ale co dostane přestupující na palubě Havlíkovi odičky?
No nanejvýš galejnické veslo bez vyhlídek, e by s e v dohledné době z galejníka mohl stát tím, co nad galejníky práská bičem...
Takže nením nevím pae Havlík.Tahle vize asi moc ex soukmenovce nepotáhne...Leda.. leda, že by...no že by s e do hry vložil sámVelký kormidelník. Na straně vaší galéry! To by bylo jiné kafčo! To by se určitě nějací kandidíti na galejníky našli.
Ale už tahle představa mne rve od počítadla a žene do papírnictví pro kartonpapírových kapesníků.Už zase slzy proudem...
25. 03. 2010 | 14:40

Agent6542559 napsal(a):

Topolanek != ODS
Pane Havlíku, myslím, že nazrála právě doba k návratu do ODS. A to platí i pro představitele jiných malých uskupení, kteří se nedokázali prosadit v ODS (nezískali pro své myšlenky dostatečnou podporu) nebo uraženě odešli. Teď je čas zalepit díry a vypumpovat vodu.
Nicméně hodně štěstí.
25. 03. 2010 | 14:48

nick y napsal(a):

Nazrál čas prosazovat vůli občanů a chránit je před výstřelky mocipánů rozšiřováním prvků přímé demokracie do politiky.To je jeden ze stěžejních bodů programu VV, které nepovažuji za "tandemy"ani "variace" kohokoliv.
Mimochodem, co ta vaše strana hodlá přinést do politiky staro/nového ?? Dobrý den
25. 03. 2010 | 14:48

Locke napsal(a):

Vlku - dnes již podruhé mi mluvíte z duše. Napsal bych, že už si taky běžím pro kapesníky, ale pravdou je, že mě Váš styl psaní pobavil...
25. 03. 2010 | 14:50

Jerry napsal(a):

Pane Vlku, píši Vám 1*. Moc hezky jste to napsal, není co dodat.
25. 03. 2010 | 14:50

(tupy) pravicovy volic napsal(a):

Cim dal tim vice, korektni, argumentujici, pokorny, nestranny, slusny (to zejmena)! a vsevedouci abritr universalniho vedeni
promluvil. A ftipny!!
25. 03. 2010 | 14:54

vlk napsal(a):

Locke + Jerry
děkuji za květiny.
25. 03. 2010 | 14:56

Ládik napsal(a):

Máte tam rozpor. Oslovujete zakládající členy ODS a zároveň slušné lidi. To nejde dohromady, dál ani nečtu. Marné, zbytečné, nulitní.
25. 03. 2010 | 15:04

alt napsal(a):

Pane Havlík, ve vás stále dřímá pocit uraženého ješity. Jako je to v případě pana Klause. Víte on to Topolánek zvládne. Myslím, že článek od vás je provokací. ODS nebotřebuje spasitele. to vlk: dejte si mokrý hadr na hlavu.
25. 03. 2010 | 15:10

Taoiseach napsal(a):

Petr Havlík

S těmi chybami to vidím poněkud jinak: první chybou bylo to, že jste zahnuli moc doprava, přičemž zprava Vás nikdo neohrožoval, a vlevo jste nechali dost místa pro soc-dem i komunisty. Hned druhou chybou byl demokratický deficit, v jehož důsledku ODS nebyla chráněna před "silným vůdcem". Třetí chybou potom byl populistický nacionalismus po roce '97.

Ovšem pokud se obracíte na zakládající členy ODS, je to Vaše věc, ale nemusel byste s tím oxidovat na veřejnosti.
25. 03. 2010 | 15:14

komín napsal(a):

Jestli jste si vy bojovníci nespletli stranu na kterou bojovat. Jestli (čistě náhodou) ty největší zlodějiny se neděly za časů "slušných zakladatelů". Teď se p. Havlík snaží svézt na mediální štvanici, která právě naopak má mířit na něj a ostatní "slušné zakladatele. Tím tedy neomlouvám Toskánsko, ale např. v Brně Topolánek zakročil velmi rázně.
25. 03. 2010 | 15:17

orinoko napsal(a):

Zajímavý to kvas v českých luzích a hájích. Za chvíli v této zemi bude partají tolik , co dospělých obyvatel. Že tolik lidí láká ten partajní život? To je jako hobby? Druhým malovat, jak se budou mít dobře, až já budu u moci? Pane Havlíku, jak to máte vy Občané? Máme zvýšit svoje angažmá v Afghanistánu? A máme vyhlásit válku Iránu? Že bychom byli trochu chytřejší , jak to s námi děvčaty Občané myslí.
25. 03. 2010 | 15:27

erben napsal(a):

Vyvalily se vlny
zdola,
roztáhnuly se v širá kola;
a na topole podle skal
zelený mužík zatleskal..........
25. 03. 2010 | 15:32

sid napsal(a):

Volte Korunu ceskou-monarchistickou stranu. To je skutecna zmena. Nejedna se o demokraturu, ale o formu vlady, ktera je proverena staletimi. My mame cca. 7 republiku a jak to dopada?
25. 03. 2010 | 15:55

veverka napsal(a):

Ještě že nejsem pravicový volič,ale normální slušný člověk.Řešit jestli volit mafii Dalíkovu,Kalouskovu nebo nějaké jejich VV odnože či SZ odnože,bych skutečně nechtěl.
25. 03. 2010 | 16:00

Maryfox napsal(a):

Snaha pana Havlíka je pochopitelná, leč marná.Nemohu nevzpomenout geniálního tahu jeho Velkého vůdce a to slavné oposmlouvy, která zmařila moji důvěru v tuto partičku navždy.A Vlkovi taky kytičku.
25. 03. 2010 | 16:04

Lex napsal(a):

No, a "vo tom to je". Protože jde ODS "zu grund", přetáhnout její voliče do jiných pravicových uskupení. Ať jde o obskurní TOP 09 či ještě obskurnější VV, čím více, tím lépe. Abychom se po květnových volbách mohli dočíst vítězného "Pr..avice vítězí!". Tak, jako včera v Plzni, kde ODS, TOP, VV a Zelení měli dohromady o 4 procenta více, než ČSSD a KSČM. A to se ještě drápali nahoru KDU-ČSL.
ALe jo, přejmě jim to, těm voličům! Ať si to konečně užijí.
25. 03. 2010 | 16:13

vlk napsal(a):

Lexi

chtěl jsme ti odpovědět ohledně naší disputace na OM, ovšem tamní vrchní demokratur jaksi tuto odpověď svými demokratickými zásahy znemožnil.Opakovaně. takže bohužel....
25. 03. 2010 | 16:21

Pepa 3 napsal(a):

erben:
Já to znám trochu jinak:
Vyvalily se vlny zdola,
ukázala se ..... holá.
A na topole podle skal
zelený mužík zatleskal.
Jinak je to stejná pohádka, jako od autora blogu.
25. 03. 2010 | 16:30

mihule napsal(a):

Vážený pane Havlíku,
dobře lkáte, ale uvědomujete si, že to kastování lidí na "lepší" pravicové voliče a "druhořadé" voliče levice začala Vaše slavná ODS po vedením VK? Už tam se vytvořil základ k rozdělování společnosti na občany první a druhé kategorie - na ty kteří si myslí, že je jim vše dovoleno, a na ty, kteří mají přikyvovat a držet ústa. To co následovalo, je jen přirozené vyústění této tendence. Kdo zhasínal před právníky? Kdo rozděloval dokonce i jídlo na pravicové a levicové? Kdo zařazoval do škatulek batůžkáře, skateboardisty a jinou havěť? Tohle je vaše práce. Topolánek jen dovedl k "dokonalosti" to, co jste začali. S jídlem roste chuť, zvlášť když z hostiny už moc delikates nezbývá. Tak je třeba urvat, co se dá.
25. 03. 2010 | 16:53

JC napsal(a):

Aj Aj,
Orange šumáci si zašuměli, poplácali se po ramenou a rozdali karafiáty.
Bobánci bez pravice si po volbách ani ruce neumejete._)))
25. 03. 2010 | 16:59

erben napsal(a):

No...
Nebude co prát.
25. 03. 2010 | 17:00

PRESCOTBushYOUTUB napsal(a):

JAKO PRES KOPIRAK SE POTVRZUJE, ZE KAZDY - ISMUS SE HISTORICKY ZNEMOZNI - SAM, ANI TY OVECKY, NAROD, K TOMU NEJSOU POTREBA, JEN SE TO NA NE SVEDE, ZE ONY JSOU VINNY, KDYZ SI "ZVOLILY" TAKOVE PREDSTAVITELE... JEN SE POTVRZUJE, ZE STRANY JSOU NANIC..SLUSNY CLOVEK TOTIZ NEMA POTREBU SE SDRUZOVAT DO JAKESI ENTITY-MNOZINY...A PROTO V DEJINACH CCA 5 % MENSINA VZDY OVLADLA CELOU SPOLECNOST...KDYZ TAM CITUJETE WARRENA B... JE TO SILNA VIP, KTERA SLA ODSPODA NAHORU,ZE? JAKE STRANE STRANI? JINAK NELAMTE SI KOPFCHEN, http://www.zlo.cz podrazjmenemobama vam vse vysvetli... v podstate existuje jenom uz jedna strana... navenek se sibalove tvari,ze jsou diverzifikowani... nejsou.. neb jsou rizeny na sachovnici jako pesaci, nebo "puppit on the string".,s touto zemickou si opet, jako tolikrat v historii, nekdo zahral nechutnou hru, je cas ho, je - demaskovat.. no a jak zakoncit, nez proticitatem treba Plautus/Mil.611/ "FACILE EST IMPERIUM IN BONIS".. PRO NE LATINIKY - JE SNADNE VLADNOUT DOBRYM LIDEM... ALE NESMELI BY TO BYT BILDERBERG-OVCI.. NEBO TRIATRIALOVE...LACHAIM.. AMIGOS..
25. 03. 2010 | 17:00

Midori napsal(a):

Pane Vlku,
děkuji, geniální.
*
Havlíku, soustrast
25. 03. 2010 | 17:09

RA napsal(a):

zase si někdo ohřívá polívčičku,že ,pane Havlíku. Vy jste zkrátka v ODS neuspěl, tak zkoušíte druhý pokus.
25. 03. 2010 | 17:11

vlk napsal(a):

Midori
i vám děkuji za květiny
25. 03. 2010 | 17:14

Pípa napsal(a):

Krysy opouštějí loď.
25. 03. 2010 | 17:32

Grenzenlos napsal(a):

To Lupus
Bravissimo!
25. 03. 2010 | 17:33

Lila napsal(a):

To vlk

"Pravicový volič v čechách je o tom, co mu kdo nabídne pře cash." (sic)

Vaší větu vnímám jako hlubokou urážku mnoha slušných lidí, kteří si za minulého režimu vytrpěli své. Mám na mysli třeba své přátele z Konfederace politických věznů, ale nejen ty.

Nechápu, co vás k takovému tvrzení opravňuje, navíc ne každý pravicově smýšlející člověk je voličem ODS.
25. 03. 2010 | 17:47

Jamima napsal(a):

vlku - velmi výstižné.
autor - zloděj křičí - chyťte zloděje.....
25. 03. 2010 | 17:51

Targus napsal(a):

To Lila:

A kde je napsáno, že trpitel z komunistických žalářů musí volit pravici?
Zvláště pak, když česká tzv. pravice je pouhým spolkem lumpů a tunelářů?
25. 03. 2010 | 18:13

jarpor napsal(a):

"Pravicový volič v čechách je o tom, co mu kdo nabidne pře cash."

No vidíte, jak Vlk jednoduše definuje pravicového voliče.
Generalizace jako prase. U Vlka ovšem zcela normální, přece přes oranžové brýle nelze vidět jinak...

Nedávno napsal, že nerozlišuje gaunery podle barvy.
Dodal jsem, že ovšem o gaunerech "růžových" se zásadně se nezmiňuje.

Není více co dodat. Svým příspěvkem - a nejen onou generalizací pravicového voliče - to potvrdil...

A jaký je levicový volič ?
Snad si počtem...

Hezký podvečer
25. 03. 2010 | 18:16

MJ napsal(a):

Lila,
vlk má zřejmě pravdu, u nás neexistují čisté a čestné pravicové strany, takže koho volí čistý a čestný pravicový volič? Radost z toho ale nemám. Nebo snad o nějaké víte, v tom případě Vám budu vděčný za tip.
25. 03. 2010 | 18:16

Jamima napsal(a):

Targus - souhlas, můj spolužák, který za komančů "seděl za hubu" mi nedávno velmi nas..ně sdělil, že si OPRAVDU NIKDY NIKDY nemyslel, že by mohl kdy pochválit komouše, ale že dnes je snad ještě bude i volit :)))
25. 03. 2010 | 18:19

Jamima napsal(a):

jarpor - no a jak vy můžete znát barvu vlkových brýlí? Ta nutně nemusí být oranžová. Koneckonců, očekávala bych, že slušní pravičáci budou ti, co budou nejvíce křičet a žádat změnu v pravicových stranách. Vždyť ODS u nás totálně zdiskreditovala pravicovou politiku a TOP to s Kalouskem nevylepí.....ale to jsem tady už psala několikrát. Proto by mělo být věcí cti každého pravicového voliče ten brajgl odstranit a né se jich ještě zastávat. Tím, že si pravicoví voliči zvolí takový "ligový výběr" se i oni vyautují ze slušné pravicově orientované skupiny lidí.
25. 03. 2010 | 18:27

tomas napsal(a):

to vlk, jak muzete napsat, ze nejste pravicovy volic, kdyz jste posledne volil ods , mate tady solidni renome, tak nas prece nemusite houpat ..
25. 03. 2010 | 18:30

vlk napsal(a):

Lila
máte pravdu. přijměte omluvu . Stejně jako slušní pravicoví voliči. nebyl jsem dostatečně přesný a precizní.
Správná formulace měla být:
Pravicový volič , člen ODS / na které se Havlík obrací/, je o tom, co kdo mu nabídne přes cash...A na tom si trvám. Kdyby měl Havlík , tak jako Kalousek už nyní parlamentnía senátorský klub , zcela nepochybně by byl v jiné pozici. Nemá cash, co nabídnout. členům ODS.
Mimochodem Lilo, co říkáte na přemetu takového Béma. Včera večer označil odvolání předsedy paratje za nesmysl a kanibalismus a dnes je pro svolání mimořádného kongresu ještě do voleb, který by zvolil nového předsedu!
Tak to jsou členové ODS pur!
Více najdete na iHned.

Jamima
díky za květiny.

MJ

děkuji i vám za podporu. Nicméně ona ta bíd a , zoufalá bída není jenom na pravici. Na ¨středua vlevo je to úplně stejné. Já jsem normálně středově levicový volič. Nemám koho volit. Viz blog paní Krnáčové. Řeším otázku kdo je nám bude ze všech nejméně škodit....
25. 03. 2010 | 18:34

MJ napsal(a):

vlk
v prvním příspěvku jsem napsal "asi", teď máte pravdu zcela určitě, Váš příspěvek z 18,34 h podepisuji, protože jsem na tom stejně.
25. 03. 2010 | 18:40

vlk napsal(a):

tomas
nemám li argumenty, zkouším provokovat? Nebo už s kutečně máte tak těžkou sklerozu, Je to a si dva dny , co jste men oslovil s e stejnou replikou. A já vám odpověděl takto: pokdu si pamatujete, že jsme v posledních volbách skutečně volil ODS , což je pravda, pak si vzpomenete jistě i proč. Mnohokráte jsme to opakoval. Zejména proč jsme nemohl volit soc dem. Zkuste si vzpomenout a dodat to těm ostatním, kteří ten příběh neznají. Pokdu by je zajímal. Udělám to za vás. Protože jsem jednak nemohl zkousnout Ratha, to je pro mne stejná figura jako Langer, a protože do čela naší kandidátky postavili bývalého politruka. To je promne skutečně nedělatelné. Dokonce i dnes.Kd y už politrucia komouši přestávají dokonce vadit i některým bývalým politickým vězňům....viz Jamima.
S čím máte problém dál?
25. 03. 2010 | 18:40

vlk napsal(a):

MJ
děkuji.
25. 03. 2010 | 18:41

myrta napsal(a):

Jen pan Havlík vylezl z díry po dlouhém zimním spánku,hned ho VLK třepnul přes čumáček.Vlku,hezké,pobavila jsem se.Kytička.
25. 03. 2010 | 18:47

tomas napsal(a):

ale ja vas vlku zase tak nesleduji, ctu vas rad, je to zajimave, inspirativni, provokativni, ale, odpuste mi, nejste zase az takova celebrita, abych si pamatoval, proc jste nekoho volil, ovsem to, ze jste volil ods si pamatuji, ted pisete, ze jste nemohl zkousnout ratha, ktery vam vadi stejne jako langer, takze jste volil radsi ods s langrem, byt zrejme kandidoval v jinem kraji.
25. 03. 2010 | 18:53

xyz napsal(a):

Vlku, neposílám květiny ale kus pořádného žvance... jako vždy to nemá chybu :-))
25. 03. 2010 | 18:57

StandaT napsal(a):

Jamino: pravicoví voliči změnu chtějí. Ta ale nevznikne tím, že se burácivě někam nakluše a
odsoudí se vše paušálně a s použitím presumce viny. Pokud kritika je ve stylu "oh, koukejte se jak já jsem morální!"
tak zpravidla nemá jiný dopad, než že si lidi řeknou "tak jo, máš ho delšího".

Na pravo už delší dobu vznikají jak politické strany, tak iniciativy mimo politiku,
řada lidí na to jde přes občanský sektor, jiní se snaží nehovořit o Topolánkovi a Paroubkovi, ale o
pravicových hodnotách. Co jsou a co je jen póza. Po půl století totality jsme začali budovat liberální
společnost aniž bychom znali, co to ten liberalismus vlastně je a tak jsme udělali hromadu chyb.
Na obranu je ale třeba přiznat, že s tím lidským materálem po půl století ohýbání hřbetů, nesamostatnosti
a nezodpovědnoti mnoho udělat nelze. Tak, jako je rozdíl mezi ekologem a ekologistou, tak je rozdíl mezi
morálním člověkem a motralistou. Moralisti jen hromadí žvásty, morální lidé hledají cestu ven. Pravice
teď potřebuje morální lidi, ne frustáty a flusouny, co zkritizují vše a všechny.

Ano udělali jsme to blbě. Ale teď to víme a taky si to přiznáváme, a to je první krok k nápravě.
25. 03. 2010 | 18:58

StandaT napsal(a):

Omlouvám se za formátování, tady je to v čitelnější forme:

.

Jamino: pravicoví voliči změnu chtějí. Ta ale nevznikne tím, že se burácivě někam nakluše a odsoudí se vše paušálně a s použitím presumce viny. Pokud kritika je ve stylu "oh, koukejte se jak já jsem morální!" tak zpravidla nemá jiný dopad, než že si lidi řeknou "tak jo, máš ho delšího".

Na pravo už delší dobu vznikají jak politické strany, tak iniciativy mimo politiku, řada lidí na to jde přes občanský sektor, jiní se snaží nehovořit o Topolánkovi a Paroubkovi, ale o pravicových hodnotách. Co jsou a co je jen póza. Po půl století totality jsme začali budovat liberální společnost aniž bychom znali, co to ten liberalismus vlastně je a tak jsme udělali hromadu chyb. Na obranu je ale třeba přiznat, že s tím lidským materálem po půl století ohýbání hřbetů, nesamostatnosti a nezodpovědnoti mnoho udělat nelze. Tak, jako je rozdíl mezi ekologem a ekologistou, tak je rozdíl mezi morálním člověkem a moralistou. Moralisti jen hromadí žvásty, morální lidé hledají cestu ven. Pravice teď potřebuje morální lidi, ne frustáty a flusouny, co zkritizují vše a všechny.

Ano udělali jsme to blbě. Ale teď to víme a taky si to přiznáváme, a to je první krok k nápravě.
25. 03. 2010 | 19:03

Jamima napsal(a):

Stando T - ale já si některých politiků v ODS vážím, jsou to slušní lidé, ale většinou se drží v pozadí nebo i když se dostanou na vyšší funkce, nikdy se neprosazují tak neurvale jako Langeři, Jančíkové, Burgermeistrové a podobní....jen mi vadí, že se proti té špíně uvnitř nestavějí s větší razancí. Je dobré, že se strana přihlásila ke své zodpovědnosti za nynější stav věcí, ale rozhodně si nemyslím, že ti, co nesou za ten bor.el zodpovědnost by neměli být ti, co to teď budou napravovat. Tihle "majstři" by měli jít okamžitě od válu a to můžou zajistit právě jenom členové ODS.
25. 03. 2010 | 19:10

StandaT napsal(a):

Jamino: chápu, také bych si představoval a přál rychlejší řešení.
25. 03. 2010 | 19:22

Vico napsal(a):

Kdybych byl pravicový volič, asi by na mě ta autorova slova působila jako volání Sirén. Docela pana Havlíka chápu. Tam, kde se matně leskla kožená křesla a popíjela se whisky, teď volně pobíhají ovce a ožírají vzácné pokojové rostliny včetně Adély, co ještě nevečeřela/které se bál i Klaus/.

Palác konzervativních gentlemanů snících svůj sen o staré dobré Anglii uprostřed Evropy teď ovládla soldateska Topolánků, Tluč-tchořů, Dalíků a Řebíčků pijících/jak hovada/drahé šampáňo Clos du Mesnil r.1995 přímo s flašky /750 dolarů láhev/, které zajídají baltickými sardinkami /12 Kč za krabičku/.

Sodoma Gomora. Havlíku, Havlíku, jak já vám rozumím.

Kdybych byl echt klasický pravičák, tak bych si do té galéry sedl. I roubík do huby bych si nechal dát, kdyby Havlík nařídil vyšší frekvenci pádlování..

Kdybych byl pravičák, ale nejsem.
25. 03. 2010 | 19:23

vlk napsal(a):

myrtza
i Vm samozřejmě díky za kytičku.
No já hlavně nezkousnul toho politruka. To už opravdu byla poslední kapka. Před tím Zgarba , poslední úprava daní pro fyzické osoby pro rok 2006 a PAroubkovo , že nestojí o voliče jako jsem já.
prostě bylo toho více.

xyz

.-)) správně.. ale pšššt! aby ten dar nezachytila Karkule. To by zas bylo řečí.. Kytky se nedají sežrat..
25. 03. 2010 | 19:26

tomas napsal(a):

to vlk, u zvas nebudu trapit, proste vlku z vandru zpatky domu, vlevo od stredu, ja jsem spise reagoval na vasi repliku namirenou na havliku, kterou jste tady jiz jednou take zverejnoval, podobne jako vico si myslim, ze pro toko, kdo se priklani k pravici, je havlikova strana zrejme nejnadejnejsi, neni to jenom pridrzet si korytka, rozdelit provize, ale ma nejaky nahled na svet, na rozdil od intelektualne zcela vyprahle ods

to vico, a vlastne i vlk, nevim jestli ctete reflex, ale tohle j evcelku podarena vec
http://www.reflex.cz/Clanek...
25. 03. 2010 | 19:33

ping napsal(a):

už se poprali? už se poprali?
25. 03. 2010 | 19:42

Anička z Kuřimi napsal(a):

Mno,
tak nám začala kvasit ODS,dokonce i mezi zakládajícími to začíná "bublat", a volby přededveřmi.
Nejdříve shodíte nejlepší vládu, pak předsedu a za vše může Fišer, Paroubek a Dušek.
Fišer uhne, Paroubek neuhne a Dušek se vohnul pro tužku, tím dal do pohybu ministerskou mašinérii na jejímž konci je Topolánek.
Já bych si zavolala Čunka - má zkušenosti se 2-ma občankama a umí zatloukat a zatloukat. Mirku, zavolej Čunkovi !!
25. 03. 2010 | 19:48

vlk napsal(a):

tomas
netrápíte. Umím si s tím poradit. Jak sám víte.
Otázka je , jak by Havlík provozoval praktickou politiku... Nevím. Naštěstí men nic nenutí to zkoumat.

Já bych chtěl pravicovou stranu reprezentovanou jmény s validitou. Třeba blogerů , kteří jsou tady na Aktuálně:
Švejnar, Matoušek, Pařík, Urban, Štern, Zelený, Klaus ml......prostě lidé, kteří mají něco za sebou, něco dokázali a nebudou prvoplánově krást a nepůjdou kvůli tomu prvoplánově do politiky.
Pokud by nebyla stejně kvalitní alternativa na levici, té bych dal přednost, byl bych asi jejím voličem....Kdyby...kdyby.. známe to.
25. 03. 2010 | 19:58

Vico napsal(a):

tomas : dík za odkaz. Zajímavé.
25. 03. 2010 | 20:11

el napsal(a):

Vlku, chtěla bych se vás na něco zeptat. Co se stalo mezi vámi a Stanem? Delší dobu jsem tu nebyla, a to, že s ním "nekamarádíte", je pro mě snad největší překvapení.
25. 03. 2010 | 20:12

antoninovy napsal(a):

Už dříve jsem zaznamenal, že pan Havlík mluví k věci a stručně a bez podtextů,když jsem četl programová prohlášení různých partiček a pak i jeho vznikající formace, zaujal. Trochu skepse do toho nese, že to říká právě on, ale kdoví, třeba zmoudřel, dospěl.

Kdopak zde si vzpomíná, jak jsem zde na kraji roku predikoval "pokus o puč?". Byla skepse.

Toto je však jen ouvertura.

Zdravím všechny zde

an
25. 03. 2010 | 20:39

jarpor napsal(a):

Jamima
"jarpor - no a jak vy můžete znát barvu vlkových brýlí? Ta nutně nemusí být oranžová."

Jak ?
S pravděpodobností hraničící s jistotou lze celkem snadno vytušit z jeho psaných příspěvků, ke které straně jeho srdíčko bije... Vlk zde není nováček, nýbrž ostřílený několikaletý debatér...

Hezký večer
P.S. A patrně řeší stejný problém, jako já :
Lze pro několik jednotlivců ( buranů, lumpů, .... laskavý čtenář si dosadí ) opustit životní filosofii ?
Má smysl volit "nové" tváře jen proto, že jsou nové ( rozuměj "nové" v nové straně), nebo bez "historie" z činů na komunální úrovni... kterou mnozí přeskočili a hned se hrnou do těch nejvyšších pater ?
25. 03. 2010 | 20:45

Jamima napsal(a):

jarpor - no, s těmi novými stranami je to vždycky riziko, ale myslím, že i v zajetých stranách se najdou dost slušní a rozumní lidé, akorát jim chybí ty ostré lokty...
25. 03. 2010 | 20:49

jarpor napsal(a):

Jamina

Nejsem si jist... alespoň pod zorným úhlem dění v ODS...

Již dávno jsem napsal - po prohraných volbách se musí změnit vedení strany, na místo starých musí přijít nová krev...

Po krajských volbách položilo vedení ODS funkce - a ejhle - tuším jediná změna... jinak NIKDO ! Už tenkrát bylo jasné, že nikdo se nechce postavit do řady jako první a nést svou kůži na trh. V peletonu se přece jen jede lépe...
A situace se opakuje - najdou se kritici, fajn, ale co dál ? S kritikou by měl jít ruku v ruce návrh řešení... Soudím, že všichni řeší jedno - proč JÁ do první řady ?

A mohu jen spekulovat, zda by tomu bylo v jiné straně jinak...

Hezký večer
25. 03. 2010 | 21:01

antoninovy napsal(a):

Pane Petře Havlíku, čtu Vaše slova znovu a pozorněji, než oním kennedyovským rychločtením.

Dost z toho Vašeho by se dalo použít, řada pěkných a dobrých myšlenek, ale aby to bylo životné, mělo by to směřovat dál, než na horizont jedné strany, ODS. S tím se jednak nedá již nic dělat, věc je prostě mrtvá, ale ty myšlenky životné z Vašeho textu bych radil použít dál,výše, ke straně, lépe - hnutí, které by nebylo -- proti něčemu, ale pro - něco.

Národ je třeba sjednocovat, ne štěpit, stmelit pro jednu společnou, dobrou myšlenku a ta by měla snad znít - abych všichni táhli za jedno lano, ve prospěch všech lidí této země a jejich dobro a blaho, v souladu s ostatními lidmi a národy nejen tohoto kontinetu, ale celé planety.

Stále hledáme visi, jednotící myšlenku pro Čechy a Moravany a Slezany a ostatní etnika s námi žijící, pokud nejsme schopni nalézti ono v myšlenkách našich králů, což by snad šlo, vezměme koncept výše nastíněný. Jak prosté.

Jsme národ historický, s plejádou úžasných státnických, duchovních bytostí. Pokud tedy nevíme, obraťme se ke Komeniovi, k našim králům i k tomu dobrému, co nám přineslo habsburské císařství.

Naše neštěstí je v tom, že si s tímto dědictvím nevíme rady a opakujeme stále ty samé chyby.

Trápí nás komplex osvobozeného otroka, raba, chybí nám kontinuita měšťanské vzdělané vrstvy. Trápí nás buranství - lék na poníženost, animosity vůči úspěšnějším sousedům, etc. Jsme bezbranní vůči hrozbě z východních zemí, jejich vulgaritě, živočišnosti, větší vitální síle.

Nevíme si rady takřka s ničím ze zmíněných slabostí a hrozeb.

Po tomto výčtu, chce se říci - nevím, ale ano, stále věřím ve spirituální sílu tohoto národa a této země. Je třeba, ne - je nutné, aby povstala opravdová elita naše, vyšla do ulic a oslovila nás a to dobré se dalo do pohybu. Nečekejme ideál, ale alespoň - změnu, vždyť i ta Amerika s panem Obamou se snad konečně dala na pochod k lepší budoucnosti. Leťs hope !

an
25. 03. 2010 | 21:06

Jamima napsal(a):

no, v mnohém máte pravdu, při přečtení zprávy o odstoupení p. Sobotky si říkám, že snad jediný optimistický výstup z této situace je, že až z ODS odejdou všichni slušní politici jinam, tak se tam ti gauneři požerou navzájem a toho nejsilnějšího co zbude se třeba podaří zavřít za nějaké levárny:))
25. 03. 2010 | 21:08

mb napsal(a):

prý ... nechci kopat do mrtvoly ... a kopne si do mrtvoly ... :-))
25. 03. 2010 | 21:09

mb napsal(a):

vlku bez uhýbání, vím že nejste pravicovy volič ale z dua topolanek bem davate prednost komu , dekuji ....
25. 03. 2010 | 21:13

antoninovy napsal(a):

Milý pane Vlku, s výčtem Vámi doporučovaných osobností lze vcelku souhlasit, koho bych si dovolil doporučit, by na prvním místě byl Battěk, kdysi jeho straničku jsem s čistým svědomím volil, již tak dávno, žel, je již to starý pán dnes, od té doby volím s velou nauseou, ale pak i Jan Sokol, jistě, pak Petr Příhoda. A pak námi všemi milovaný prof. Hořejší, jistě.

Doporučoval bych i Jiřího Pehe, i když by se řada lidí zde zlobila, Václava Bělohradského, alespoň na čas. Z té pravice nic moc mne nenapadá, snad pí Dvořáková, Tomáš Sedláček, ale jistě jsem na řadu prima lidí zapoměl.

Zdravím

an
25. 03. 2010 | 21:18

Al Jouda napsal(a):

Jediné východisko z tohoto politického marasmu je volit kandidáty neparlamentních stran. Však oni se ti noví poslanci jistě shodnou na nějaké koaliční vládě !
25. 03. 2010 | 21:25

antoninovy napsal(a):

Už dříve jsem zaznamenal, že pan Havlík mluví k věci a stručně a bez podtextů,když jsem četl programová prohlášení různých partiček a pak i jeho vznikající formace, zaujal. Trochu skepse do toho nese, že to říká právě on, ale kdoví, třeba zmoudřel, dospěl.

Kdopak zde si vzpomíná, jak jsem zde na kraji roku predikoval "pokus o puč?". Byla skepse.

Toto je však jen ouvertura.

Zdravím všechny zde

an
25. 03. 2010 | 21:26

vlaďa napsal(a):

Pokud se někdo ohání svou pravicovostí,je to jen švanda...měl by vědět také následující: pan prof.Milan Zelený (ekonom a též zdejší bloger... a určitě nikdy neseděl v prognosťáku s K.Köchrem)určil už v r.91 stranu ODS jako - copy: "...sebeproklamované pravicové strany v ČSFR (jako např. ODS) jsou de facto strany levicové, nebo ještě hůř, strany extrémně levicové, i.e. fašistické".
Podrobnosti jsou zde:http://www.darius.cz/ag_nikola/clanek29.html

Zdravím tímto všechny "skalní pravičáky" a vzpamatujte se už konečně,aspoň ve světle událostí posledních dní a hodin.Opravdu si začínám myslet,že hezkou českou pravici potřebujete tak akorát k hygieně vlastního pozadí,protože levačkou to jde hůř.
Dokonce už ani Janáčková není rasistka ...a dokonce se líbá s panem Podraným ...zemský ráj to na pohled.Kterýpak Orfeus asi zapěl?
25. 03. 2010 | 21:38

antoninovy napsal(a):

Pane Havlíku, chtělo by to partaj, která nejde - pravá - levá, která vskutku probudí tvůrčí síly tohoto národa, jeho vrozený potenciál a nebude rozdělovat - pravá - levá, to je už dvacet let pryč, ale bude mobilizovat co je v nás - teď, přece, a hlavně - sjednocovat!

Partaj, která žije z resuscitace minulého režimu přece dnes nemůže oslovit střední a vyšší vrstvy, natož pak mladé.

ODS často působí jako Gottwaldovi pohrobci, jakoby nemohli zapomenout a odpustit, jak příšerně trpěli. A vskutku trpěli?

To odésáci nechápou, že jsou s touto ideologií na slepé koleji, že to dnes už nikoho nezajímá, nezabírá to...

Uplácejí část politických vězňů výhodami, posílají na sv. Hostýn pí Kavalírové vrtulník, aby promluvila v senátu, odpověděla, že nelétá, pak jsem ji nesl kufr na Pendolíno, bylo mi líto staré dámy, ukazovala mi hrdě kartu, že to má skoro zadarmo.

Naprosto skandální Topolánkův projev k pol. vězňůn nebyl publikován, byl však otištěn ve jejich zpravodaji, mám jej k disposici. Nevěřil jsem vlastním očím.

Trapnost na trapnost, znám politické vězně, kteří kašlou na výhody a štve je dnešní režim, poněvadž se jim jeví nemravný. Jsou to lidé, kteří si nezadali s žádným režimem, ty bychom měli ctít.

Je zde u nás někdo, kdo je schopen myslet nadstranicky, pro dobro a blaho všech občanů, všech vrstev, všech etnik? Tím myslím ty lidi, kteří žijí v tomto prostoru od Krušných hor, Šumavy až po Karpaty, všechny Čechy, Moraváky, Slezany, Jevreje sefardské a aškenázské, Němce, Austrijáky, Romy, Maďary, Slováky, Rusy, Ukrajince a další zde nevyjmenované. Míním ty, kdo zde žijí a komu záleží na tom, aby se zde žilo dobře, bez křivd, bezpráví, nespravedlnosti. Aby zde netrpěli chudí, lidé bez domova, opuštěné matky, lidé bez zaměstnání, lidé zdravotně postižení, sirotci. Přejme dobrý život i lidem bohatým, ale ti by neměli zapomínat na pomoc těm méně úspěšným. I ve starém Jeruzalémě, bohatí pomáhali chudákům. A společnost tam fungovala v míru.

Teď tu kousek ode mne práskají ohňostroje, zase jedna firma udělala ránu a tak oslavují.

Dobrou noc všem

an
25. 03. 2010 | 22:13

vlk napsal(a):

el
no je to jednoduché. Stan má poněkud zajímavé představy o demokracii.
řekl bych takové bolševické.
demokracie je pro něj a pro ty , co smýšlí přesně jako on.
Pro ty, co si doovlí jiný názor je uplatněno právo mazání. Pokud s e ovšem před tím nenechají ukičeta uštvat Stanovými pohunky. deatily, aniž bych s tím chtěl zatěžovat najdete v diskusi po tímhle linkem:http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/tomas-tozicka.php?itemid=9000
Začíná to mou odpovědí Zdestovi a jede v podstatě až do konce.
Ale je to dost tristní čtení.


mb
z dua Topolánek -Bém s e už stal solitér - Bém. Já osobně bych rozhodně dal přednost Topolánkovi. Z mnoha důvodů.
a přednost bych dal Topolánkovi například i před Schwarzenbergem, Kalouskem, Bursíkem, Langerem Nečasem, Němcovou, Tluchořem, Vodrážkou, Johnem , Cyrilem Svobodou ...
U většiny z nich minimálně proto, že je to bojovník. Bojovník přímého ražení. a nikoli řekněme - bojovník zákulisí a temných uliček.

antonín nový

dal jste dohromady řádku pozoruhodných jmen. Většinou levicových: ano levicová partaj sestavená z lidí jako pan Běttěk pod. by byla vel milá mé hlavě a možná i mému srdci.
Levicovost se samozřejmě netýká minimálně z vašich jmen pana Sedláčka a prof. Bělohradského..
Ty bych viděl v té pravé partaji.. Tím by byla také hodně lákavá.
prostě byla by to volba mezi programy a politikou dvou kvalifikovaných a kvalitních uskupení. To by bylo moc prima.
25. 03. 2010 | 22:20

antoninovy napsal(a):

Pane Vlku, asi takto, uvažuji bez polarisačních brýlí, které by mi ukazovaly, jestli ten či onen je napravo či na levo, celkem na to kašlu, řídím se citem, který mi říká zda člověk má srdce na pravém místě, zdá se jeví jako dobrý. A pak jistě inteligence, má asi osm různých kvalit.

Možná, že bez brýlí vidím trochu tupě, ale jsem zvyklý takto se dívat.

Pax

an
25. 03. 2010 | 22:34

Mi¨ napsal(a):

Takže milý pane Havlíku, ODS sice ještě úplně nekončí, ale dostává po zásluze výprask. V Praze to bude doufám velké vystřízlivění, tady se někteří ještě neprobudili a nadále ordinují opencardy jejím obyvatelům. Říkáte krize důvěry, ale kdepak, není první, ani poslední, jenom pravicoví voliči už si nenechají s prominutím kálet na hlavu a nenechávají si líbit vše. Tohle je ten pozitivní bod celé téhle situace. Tonoucí se stébla chytá...

Vzhledem k personálnímu obsazení důležitých pozic není divu, že k tomu došlo. A vzhledem k personálnímu obsazení největší levicové strany u nás je jasné, že jí čeká něco podobného, poměr šíbrů v ODS a ČSSD je vyrovnaný. To je šance pro lepší pravici - až se sinusovky budou protínat při pohybu opačným směrem.
25. 03. 2010 | 22:53

mb napsal(a):

dekuju za odpoved ...
25. 03. 2010 | 23:02

vlk napsal(a):

No ale přišel jsem teď večer kvůli něčemu jinému. Zítra se to tady bude rojit analýzami o Topolánkově odstoupení z kandidátky a co to všechno znamená.
Zkusím sem střihnout svůj názor, než přijde první z nich.

Jak ODS vystřídala svého Milouše svým Husákem.

Chytrá dáma , píšící sem pod značkou S:Š. dnes odpoledne zavěštila Topolánkův konec. Daný temným zamručením z Hradu.
Přiznám, že je tenhle pocit získal v okamžiku, kdy Bém oznámil, že Praha bude na rozdíl od včerejška, dnes volat po Topolánkově hlavě....
Do té doby jsme byl nakloněn tomu, že to Topolánek ustojí.
Takže co se vlastně na VR ODS odehrálo? Podle mne ODS vyřešila tímhle několik svých problémů.Zametením pod koberec! Ve stínu Topolánkovy dekapitace a všeobecným úlevným vydechnutím nad odrolováním jeho hlavy na politické smetiště zapadnou, minimálně částečně korupční skandály pražské a brněnské ODS, zapadne a oslabí se skandál okolo Langera...
Prostě bude se hovořit O NĚČEM JINÉM! Budou o tom hovořit politici pravého spektra, budou o tom většinově hovořit /pravicová/ media a samozřejmě bude o tom hovořit samotná ODS.
Nikdo nebude hovořit o tom, že Topolánek byl klasickým "snímačem hříchu" těch ostatních.
Nikoho nebude zajímat, že ODS neprošla žádnou proměnou. Je tou samou stranou jakou byla ještě včera. Nezměnila se a už vůbec ne , k lepšímu, ani o fous. Stejná politika, stejné vidění světa, stejné praktiky a stejní kmotři. stejné propojení na byznys, stejná afinita ke kouzelným slůvkům...
Ovšem vyměnila svého Milouše z Červeného Hrádku. Nikoliv za nějakého bezbarvého Urbánka - Vodrážku, ale udělala průlet nazpět proti proudu času a vytáhla do pozice volebního lídra svého Husáka.
Ta volba je asi nejlepší možná. Tenhle má pověst jediného nezkorumpovaného člověka z vrcholné hierarchie ODS. To měl Husák také. Husák byl bigotní ideologický partajník. To je Nečas také. Husák neměl žádné charisma. Nemá jej ani Petr Nečas. Husák stmelil administrativním způsobem rozvrácenou KSČ , na Nečase čeká stejný úkol.
S Husákem, jako bývalým, velmi postiženým politickým vězněm, to měla , aspoň na začátku nekomunistická oposice daleko horší než s Jakešem. Totéž bude mít s Nečasem soc dem. Jde o daleko obtížnější osobní terč než byl Topolánek. Topolánek byl přímočarý praktik. Nečas je velmi zdrženlivý , kabinetní politik. Bigotní straník, ale obratný diskutér. Na kterého nebudou platit věcné argumenty. On bude sypat konzervativní poučky. Stejně jako sypal konzervativně komunistické poučky Husák.
Aby mi bylo s právně rozuměno , příměr Husák - Nečas používám kvůli typologii, nikoli proto, že bych Petra Nečase nepovažoval za demokratického politika. naopak, věřím v jeho zásadní oddanost demokracii a dokonce si myslím, že s ním by něco jako čunkiáda nebyla možná. Ale s Husákem a jeho bigotním komunismem jsme zde měli 20 let dusného temna. S Nečasem, nás čeká dusná ideologie konzervatismu 19. století. Doufám, že ne nadlouho.

Jeden rozdíl a dost podstatný však mezi Husákem a Nečasem typologicky vidím Totiž v tvrdosti osobnosti Husák byl jeden z mála, kterého prý nezlomilo ani nejtvrdší mučení.Nečas, kdysi -v 97, nominovaný na funkci ministra vnitra , prohlásil - na té funkci se buď udělám nebo oddělám. Ani jedno ani druhé. pamětníci vědí, že se před tou funkcí .. podělal. Ale i tady si myslím, že už je dnes všechno jinak. ODS prostě provedla v dané
pokračování
25. 03. 2010 | 23:17

vlk napsal(a):

pokračování
chvíli a možnostech, nejlepší možnou volbu. Někteří ze zdejších mohou volit svou starou lásku. VR jim dala alibi. Nicméně ODS zůstala úplně stejnou partají , jakou byla včera. je dobré si to pamatovat.

dost s e toho naopak změnilo pro řadu ostatních stran a jejich volebních šancí.
V klidu mohou být jen komunardi. Jejich voličský elektorát tahle rošáda nijak neovlivní.
Soc dem ztratila snadný , lehlý a příjemný terč a bude muset předělat a to dost podstatně kampaň Na druhé straně - bude moci snáze akcentovat zásadní témata . tedy boj o sociální věci. Připomenout Nečasovo válcování ohledně důchodů, kdy svou reformu prohlasovával na 101. A podobně. A připomenout , že pod Nečasem opravdu hrozí privatizace posledních státem řízených sociálních systémů. Zejména zdravotního pojištění.
co takový TOP 09? tak té nejspíš s Nečasovým příchodem skončily zlaté časy. Kdy nemusel a nic dělat a rostly jí preference.S Nečasem získali nejen povolebního spojence , ale politika, který si bytostně uvědomuje také nebezpečí, které mu od kalouska hrozí. A vsadí na svůj konzervatismus..
Co Johnova podivuhodná partička jménem VV? Tak ta rozhodně teď vyhlašuje stav nejvyšší nouze. Pro VV je nominace Petra Nečase špatnou zprávou. A pokud by Nečas husákovsky "vyčistil" pražskou kandidátku a zbavil jí těch nejkřiklavějších tváří... Tak to by John asi zažil něco dost nemilého. Na Vlastní oči. Pokud Nečas nechá provařené tváře v Praze tak , jak zatím jsou, má šanci.
zelení? Také pro ně není Nečas právě dobrou zprávou. Případné jednání s ním, i kdyby se do parlamentu dostali, bude jiná káva než s Mirkem.
Podobně partička Zeman/Šlouf. eventuální symbiosa Nečas -Zeman? Něco jako dokonalá groteska.
Zbývají Svobodovi lidovci...
Váhám nad tím, který efekt převládne. ODS doufám, že si na jižní Moravě přeci jen sáhne na hlasy křesťansky orientovaných voličů... tedy lidovecký elektorát. Lidovci budou naopak věřit, že se jim voliči naopak trošku přihrnou, zmateni rošádami ODS, tak aby aspoň o jeden hlas přelezli uzavírací klausuli. Uvidíme.
Volby budou zajímavé. jen já vůbec netuším, koho budu volit..
25. 03. 2010 | 23:18

vlk napsal(a):

antonínnový
nemám problém. Dobrou.
25. 03. 2010 | 23:19

tata napsal(a):

dobry den

Dnes je to zajimave čtení,pane jarpor chtěl sem polemizovat ale odpustim si to,dnes je vidět že pravicovy volič je zaskočen,nechapu proč,protože si myslim že ty slušní už davno na ods rezignovali a maj přece jen vic možností jako ja levicovy volič,co mam ja za možnost?velice prabidnou.

Ano take bych klidně volil i pravicovou stranu jenže co ma šanci se dostat do parlamentu je promě naprosto neakceptovatelné top 9 je promě horší jak ods,vv to mě přiliš rezolutním prohlašením pana jona s kym by šel do spoluprace,,,
no a tak mi zbyva jen 2 možnosti,dalo by se říct 3 ale pan zeman je jen takovy truc tudiž ztrata hlasu,ksč to ne ze zasady ,takže bohužel jen jedina volba.

TAkže sem natom huř než pravicově laděny člověk,takže volam kralovstvi za levicovou stranu.

ps.PAne Vlk proč takovy lidi jako vy a pan Lex,lidi s takovym rozhledem něco nerozjedou,pan Hořejší to by plno lidí našeho ražení a smyšlení potřebovali,ja si myslym že by bylo něco takoveho potřeba rozjet,ne ktěmto volbam to už by se nestihlo,ale podle mě tyto volby povedou opět jen k patove situaci,protože i po katastrofě v podobě ods je ten druhy pol v podobě pana Paroubka TĚŽKO AKCEPTOVATELNY.
25. 03. 2010 | 23:40

antoninovy napsal(a):

Vlk - rozborka perfekt !

Vytanula mi vzpomínka, když jsem po těch Smrkovských, Dubčecích, Černících, potkal najednou ve Sjezdovém paláci v roce 1969 tovaryša Gusaka a fotil ho a slyšel ho, jak mi jezdil mráz po zádech.

Ta dikce, ta slova, ojooj...

Je to dávno, je to blízko? Nevím, také dobrou noc

an
25. 03. 2010 | 23:49

DJ napsal(a):

Vlku,
Vy jste nemocný člověk. Nejspíš máte problémy, protože nejste schopen napsat text, jako většina ostatních lidí. Myslím, že z toho pramení vnitřní disproporce, která, stejně jako většinu ostatních levičáků, Vás nutí být "levicově" smýšlejícím člověkem. Nic proti tomu. To je lidské. Ovšem by jste se mohl zdržet nemístné kritiky.

Pro Vaši informaci, v ODS byla spousta úpřímně pravicově smýšlejcích lidí. Tito z ODS buď odešli(byli opdejití), nebo se z nich stali klasičtí levicoví vůdcové=lumpové. Vedení ODS se isolovalo od řadových členů strany, nemluvě od pravicově smýšlejících občanů této země- nečlenů, ale voličů(lépe řešeno se nad ně nadřadilo). Z ODS se stala klika politiků a "sponsorů", kteří se chovají stejně jako většina levicových stran na tomto světě(snad krom Skandinávie). ODS není žádná pravicová strana.
ODS je levicová strana, která se distancovala od levicových ideálů. To jediné Vám na ODS vadí. Přiznejte si to. Kdyby hlásali levicovou politiku jako Paroubek, tak by jste byl s ODS spokojen.

Pravice je něco neznámého - u nás v ČR.
Kde byli levičáci, když horníci fárali po šichtě na provazech na povrch, nebo dělníci v tkalcovnách makali 16 hodin denně? Nikde. Majitelé manufaktur a dolů sami přišli na to, že odpočatý a zdravý dělník vydělá firmě více peněz, a začali jim sami zlepšovat pracovní podmínky. Generálové pochopili, že zdravý voják je schopen boje.
Teprve poté, co podnikatelé a generálové pochopili, že zdravý a zkušený člověk je schopen odvádět lepší výsledky, se objevili spekulanti, kteří začali zasévat zášť a závist s cílem dostat se k moci.
Teprve chyba zaměstnavatele, který nebral na zřetel schopnosti svých zaměstnanců a vyhodil je na principu náhody, vedla k založení odborů.
V dnešní době, ve většině demokracií tohoto světa, mají levice s pravicí
k sobě velmi blízko. Jediný rozdíl je zodpovědnost, která vyplývá z majetku. Pravičáci jsou v průměru bohatší jak levičáci a mají tudíž větší zodpovědnost. Většina levičáků, když zbohatnou, tak se stávají pravičáky, protože z vlastní levicové zkušenosti vědí která bije.
Navíc bohatství, pokud je vydřené přichází až s léty a s léty mnohdy přichází i rozum.
Netvrdím, že všeci pravičáci jsou vedení myšlenkou společného blaha, ale konkrétně v ODS jich bylo z počátku dost. Jenže nebyli zkušení politici. Zkušenosti nasbírali za dvacet let jak politici, tak obyčejní lidé a založili nové strany, které jsou na první pohled stejné jako ty staré.
Ale Vám pane Vlku nepřísluší kritizovat tyto strany, protože Vy jste stále ten kdo zkušenosti nenasbíral. Možná nasbíral, ale nenechalo to na Vás žádné následky.
Stačí se podívat na Paroubkovy předvolební plakáty. Samý šťastný úsměv, jako v sešitech svědků JEHOVA. To není životní zkušenost, to je utopistický sen.
Buď tento sen sdílíte, nebo jste jen plný zášti.
25. 03. 2010 | 23:50

vlk napsal(a):

Tata
díky za mínění o mé osobě... Nevím co by vám na to řekl přítel Lex...
Ale je tad y značka bogjirka. Ten to zkusil rozjet a zeptejte se ho, jak to dopadlo. Typickým rysem české politické scény je rozdrobenost. Celá řada minipartají. Moc náčelníků a žádní indiáni.

Víte, na naší politické scéně nechybí vizionáři. Ti by s e našli, Schází poctiví politici. To není o Lexovi, vlkovi, nebo na druhé straně rumcajsvi nebo jar porovi. Pokud jd eo poctivost těchl e jmen , nemám problém. Ale nikdo z nich nemá šanci. Leda že by zkusil kmotrovskou taktiku. Nebo dal do hry skutečně obrovský ranec peněz. Obě tyhle základní možnosti průniku tu poctivost vylučují.
A zažil jsme pár lidí, kteří to do té vysoké politiky dotáhli. Ještě pár dní po volbách byli normální.ˇPak s e s nimi udála dokonalá změna. Přizpůsobili se tomu,c o v té politic e našli. ted yprostředí. A najednou začali žvanit stejné nesmysli, které je řv vytáčely k nepříčetnosti. A soudím, že by s e to asi stalo nám také...
Znáte přec epořekadlo - kdo chce s vlky bti.. a vzpomeňte na paní Hanu Marvanovou. ta skutečně zkoušela dělat politiku věriohodně a čistým způsobem. Posměšně j říkali Hanka z Arcu.. nakonec to vzdala. BNebo Vladimír špidla.. politik mého srdce. Domácí zabijačka!
25. 03. 2010 | 23:51

vlk napsal(a):

DJ
dím vám radu. Víte co, , ve vlastním zájmu s e zítra mazejte k psychiatrovia nechte se zevrubně vyšetřit. Britští konzervativci vytvořili v EP slpolečnou frakci s levicovou ODS? Vážně?
Kdo krad e je levicový? Hmmm. Tak to jo.
A úplně jste men dostal s tím, jak chudáci dementní tkalci a horníci dobrovolně a z vlastní vůle dřeli 16 hodin denně a hodní pravicoví majitelé je nutili, aby si dali pauzu a odpočali si.
Někdy si třeba zjistěte , jak a proč s e začal slavit první Míj nebo MDŽ.
Ne vašimi zkušenostmi jsme skutečně netknutý. Al e vás by měli vozit po poutích . Jako dokonalého exota . A v kleci.
25. 03. 2010 | 23:58

DJ napsal(a):

Vlku,
jste o století opožděn s tí MDŽ a 1. Májem.
Jestli pro Vás levice a zloděj nemá nic společné a mafie a odbory taktéž, tak toho "psychiatrovia" potřebujete nutněji jako já a já Vám dám přednost.
Tkalci nebyli dementní, ale taková byla doba. Dementní tu je někdo jiný.
I kdyby jste mne zavřel do klece, čehož jste jako levičák schopen, tak já bych Vám z té klece utekl. A nebudu Vám ani nabubřele radit, co máte dělat, i když to jednoznačně nevíte.
26. 03. 2010 | 00:12

hanah napsal(a):

jj, vlk číhal za humny, dočkal se čehosi a teď je k neutišení.

Ten text však, s jeho překlepy, je v té euforii téměř k neučtení.
26. 03. 2010 | 00:26

DJ napsal(a):

Ještě Vlku,
já Vás nepovažuji za hloupého člověka, nebo za někoho kdo se nevyzná. Vy jste prostě zaspal dobu. Ne bezprostředně minulou, ale dříve, někdy ve svém mládí. Něco jako kdyby jste se nenaučil rovnice a nyní se snažíte vysvětlovat integrální počty. To se stává. Nekritizuji Vás, ale Váš příéstup k jiným.
26. 03. 2010 | 00:31

tata napsal(a):

PANE VLK

dik za odpověd,vim sem trochu idealista ale věřim že vteto zemí nejvic chybí poctivost,až potom to ostatní.Nechce se mi věřit,že není možnost se neumazat,ovšem to nejde sam,musi byt aspon parta a navic od začatku nastaveny jasny pravidla a to velice tvrdé,myslim že nazral čas kdy by naten vznik takoveho uskupení nebyl potřeba až takovy kapital navic si myslím že i mezi těmi bohatymi se najde dost lidí co maj pokrk toho bordelu.

SPIŠ problem by byla ta nasledna sekce,kdyby se to podařilo ,nevyklidit pole když by šlo o takzvana korita,dovolim si takovy vzdaleny přiměr něco ve stylu parta kolem starosty Čermaka,,jestli si to meno dobře pamatuji,,,,CHICAGU,,protože tadle země je takové město,co by tu silnou osobnost hlavně nepodplatitelnou a tu partu kolem potřebovalo
26. 03. 2010 | 00:36

dexx napsal(a):

PAnu DJ: Netvrdím, že všeci pravičáci jsou vedení myšlenkou společného blaha, ale konkrétně v ODS jich bylo z počátku dost.

Uvedená věta, ale nejenom ta, jsou perly :o)) Docela by mne zajímalo, jestli pán tomu co píše věří. Pak by to byla chorobná bájivost.

Dotyčného věty totiž nejsou ani ideové poučky. Protože dítko ledva vylezlé ze základní školy, které dávalo v hodinách dějepisu aspoň trochu pozor, ví víc, než on. Každopádně - s tímto typem "argumentů" a lidí to má Organizace Destrukce Státu v kapse .o)))))
26. 03. 2010 | 00:46

tata napsal(a):

pane DJ

vyte zasadni chyba vaší rovnice je dosazovat do te rovnice at levici nebo pravici,nebo odboraře,ono tam prostě dosadite darebaka a ty sou zasadně na obou polech.

A JINAK už s historie ty nejbohatší lidi naší planety maj dost často u vzniku toho bohatství nakou lumparnu ,,piratsví a podobně,,nechapejte to jako že tim tvrdim že ty bohaty jsou horší než ty chudy ale holt ty jejich lumparny sou vice vidět,a maj taky vic přiležitostí,ale jinak je to stejne darebactví,ale ne z leva nebo prava ale moralkou člověka
26. 03. 2010 | 00:50

antoninovy napsal(a):

Vlku, teď jsem si kloudně přečetl Vaší úvahu o tom, zda raději Topolánka či ty ostatní. Přemejšlím. Něco na tom je. Fakt je, že je bojovník, což je sympatico, jenže, zdá se mi, že něco skrývá, navzdory té mnohomluvnosti.

Něco v něm je, proto ho taky Dalík protlačil. A ti druzí.. Kdyby se kultivoval, měl by na to být evropským leaderem. Ale ujelo to, snad díky jeho nemoci. Je tam nějaký gap, který se nestíhá.

Myslím, že není všem jeho dnům konec. Aber - die koncen? Nevím.

Jak pravila jeho bývalá paní, Mirek má prostě vždycky štěstí ve všem...

Uvidíme
26. 03. 2010 | 01:08

antoninovy napsal(a):

Ovšem je faktum, smutné faktum, že celá EU dosud nevygenerovala cosi jako evropského státníka. !!!

Hrome,kde to žijeme, buď jsou ty instituce tak blbé, že nerozpoznají osobností a nevyzdvihnou je, nebo jsme vskutku na tom tak špatně, že lidé prostě nejsou?

Willy Brandt nebyl pravda žádný genius, ani Helmut Schmidt, při vší úctě, De Gaulle dávno po smrti, ale také žádný genius, Adenauer, Erhardt, nu ti poslední snad ano, trochu, ale žádný Karl IV, V.

Ale na ty poprvé jmenované se šlo alespoň dívat.

Proč se neuvažovalo již tenkrát o lidech jako byl třeba Hermann Hesse, Guenther Grass?

Je to neslučitelně, míchat elitu intelektuální s elitou politickou? Asi ano, lid obecný by seznal, tu hlubokou diskrepanci, mezi těmito světy a to by byl konec světa politiků, že.

an
26. 03. 2010 | 02:08

DJ napsal(a):

Tata,

pravice je široký pojem. První oficiální rozdělení na pravici a levici proběhlo v britském parlamentu. Toto dělení bylo ovšem zkresleno náboženstvím, kde levá je strana ženy a tudíž strana podřadná, čili nečistá. S tím se nedá souhlasit. Pravá strana byla tehdy mužská a čistá. S tím se taktéž nedá souhlasit.
Jenže dnes je ve světě pravice a levice, až na výjimky, oproštěna náboženských předsudků ale pro mnohé(i pro mne) zůstalo ono označení "čistá" a "nečistá". Ono to má své historické opodstatnění a důvody, které sahají až do antiky.
Za pravici se všeobecně považuje strana, která se snaží o všeobecné blaho a má z toho sama užitek.(Strana je tým lidí!)
Jako levice se označuje naopak strana, která slibuje všeobecné blaho a má z toho užitek.(Takto viděno je církev levicová!!!)
V dnešní době se musely levicové strany přiblížit pravicovým, to jest, musely jisté "výdobytky" lidem přiznat. Vesměs se jedná o populistická gesta, která moc nestojí a tudíž moc člověku nepřinesou(můžete je vidět na plakátech ČSSD). Tato gesta mají ale vliv na rozhodování cílových skupin - voličů.
Ani pravice není zcela čistá a tak Vám musím dát za pravdu, co se té morálky jednotlivých lidí týče.
Na jménu strany nesejde.

Co ale musím vehementně popřít, je Váš výrok o bohatých lidech. Osobně znám(několik desítek let) dnes velmi bohaté lidi a sám disponuji značným majetkem. Přesto neznám osobně nikoho, o kom bych mohl prohlásit, že ke svému majetku nepřičel čestně a již vůbec ne nezákonně! Právě naopak. Ti skutečně bohatí lidé jsou vesměs skromní a pracovití jedinci. Další jejich společná vlastnost je jejich "čitelnost".

Život je dlouhý a za tu dobu se dá udělat spousta špatných ale i dobrých skutků. Stejně se dá udělat za život spousta chytrých tahů, ale i spousta hloupostí, které něco stojí.
Potm existuje štěstí a smůla.
Za dvacet let může být někdo miliardář a jeho soused dlužníkem. Nikdy nemůžete říct, kdo z nich je zloděj.
26. 03. 2010 | 02:14

tata napsal(a):

pane DJ

NO COMENT ZTRATA , času s vami diskutovat,jen jste mi pobavil.JEN mohu doufat že mezi bohatymi jste vijimka,jak je vidět ani sam sobě si nerozumite,jednou čehy a pak hot.myslim že pokračovat je pro oba naprosto zbytečné.
26. 03. 2010 | 02:25

antoninovy napsal(a):

Pane dj, kdy se chystáte umřít?

Japonci mají takové přísloví, když někdo chystá nějaký plán na příští rok, všichni čerti v pekle se chechtají.

Doporučuji jako dobrovolnou četbu Mistra a Markétku od Bulgakova, tam to všechno je.

Jak ten bufetář, který si myslel, že všechny chytře ošidil, doma z kapes tahal jen lupeny a další den se dozvěděl neblahou zvěst, že umírá na rakovinu.

Čtěte a dumejte.
26. 03. 2010 | 02:39

Terry napsal(a):

Projev Olivera Cromwella vůči Sněmovně reprezentantů při rozpuštění Dlouhého parlamentu

20.4.1653

„Je nejvyšší čas, abych ukončil toto vaše zasedání, jež jste zostudili svým opovrhováním všeho dobrého a poskvrnili svými neřestmi; jste než sebranka a nepřátelé schopné vlády; jste než prodejní ničemové. Jako Ezau byste prodali svou zemi za kus bídného žvance a jako Jidáš zradili svého Boha pro pár drobných.

Je ve vás vůbec kousek dobrého? Existuje nějaká neřest, jež by vám nebyla vlastní? Nejste o nic více věřící nežli můj kůň; zlato je vaším Bohem; kdo z vás neprodal své svědomí za úplatky? Je mezi vámi jediný muž, který alespoň nepatrně hájí zájmy Commonwealthu?

Vy mrzké děvky, což jste svými nemorálními taktikami a podlými činy neznesvětili toto posvátné místo a neučinili z Božího stánku doupě zlodějů? Jste nechutně odporní celému národu; pověřili vás sem, abyste napravovali křivdy! Tak tedy! Seberte si své cetky a zamkněte za sebou. Ve jménu Boha, jděte!“
26. 03. 2010 | 07:33

jarpor napsal(a):

DJ

Napsat o sobě, že disponujete majetkem... tím jste se v očích jistých diskutujících zařadil k lumpům a k okrádajícím všechny kolem sebe... a tedy vše co jste napsal či co dál napíšete, "bude použito proti Vám".

Vím o čem mluvím...
S některými Vašimi myšlenkami by se dalo polemizovat, spíše možná ujasnit, neb psané někdy vyzní jinak, než člověk zamýšlel aby vyznělo..., ale celkově - ode mne palec nahoru...
neboť v mnohém, se mi zdá, máme naprosto stejný pohled.

Hezký den
P.S. Nic originálního nedoplním, ale :
Všechno zlé je k něčemu dobré...
26. 03. 2010 | 07:41

Radek napsal(a):

pane Havlíku,já Vám řeknu ještě o jedné základní chybě kterou udělal bývalý předseda ODS pan Klaus, a to že neprosadil zásadní systémové změny,a to důchodovou reformu, reformu zdravotního systému, liberalizaci trhu bydlení a zásadní reformu státní zprávy směrem k opravdu liberálním principům, o kterých tak rád hovoří, nevznikla zde díky tomu silná voličská vrstva, které se říká střední třída, vrstva lidí pracujících individuálně na sebe a nesoucí zásadní zodpovědnost za sebe svou rodinu a několik málo zaměstnanců, to je totiž skupina voličů která straně jako je ODS nebo podobné vyhrává volby. Pan Klaus na tyto vskutku zásadní reformy české společnosti měl mandát a politickou sílu a z populistických důvodů je neuskutečnil a promrhal nejvhodnější dobu k jejich provedení. Tady se začíná celý problém dnešní naší společnosti a to je neexistující nebo velmi slabá střední třída, místo ní zde jsou oni bezzkrupulózní byznysmeni a obrovská skupina státních a firemních zaměstnanců kteří jsou ochotni slyšet socialistické nesmysly. Hrobařem českého pravicového proudu není pan Topolánek ale pan Klaus, Topolánek a jeho éra je jen důsledkem procesu který byl zahájen podstatně dříve než se Topolánek dostal do předsednického křesla. On je produktem tohoto vývoje.
26. 03. 2010 | 07:47

Terry napsal(a):

DJ napsal(a):
"Osobně znám(několik desítek let) dnes velmi bohaté lidi a sám disponuji značným majetkem. Přesto neznám osobně nikoho, o kom bych mohl prohlásit, že ke svému majetku nepřičel čestně a již vůbec ne nezákonně! Právě naopak."

Pane DJ, toto se bohužel nedá říci o "zbohatlých" politicích. A ti si to hned od počátku "zařídili" tak, za jde (většinou) o "zákonné" zbohatnutí.

Vstup do politiky se za dvacet let pseudodemokracie ukázal jako úžasná cesta "k lizu", k nejrychlejšímu zbohatnutí a nabytí jiným prebend a výhod. A tak se do politiky nahrnuli jedinci s tímto záměrem, s touto ústřední myšlenkou a snahou.
(Mj. kde jinde než v politice by mladý mašinfíra k titulu a miliónům přišel?!). Vstup do poltiky je podmínkou ke kandidování do politických funkcí ve vrcholné státní správě či zákonodárných orgánech, a poslanecký mandát je zase podmínkou být stranicky dosazen do různých komisí, dozorčích rad, představenstev.., a za vše se bere=hrabe, samozřejmě bez jakékoliv odpovědnosti za chod orgánu, firmy, státní instituce, státu.

A tyto jedince nám nyní strany nabízejí v kandidátkách "demokratických" voleb.
Navíc se v poslední době ve vrcholné politice čím dál více prosazují cyničtí, arogantní, amorální jedinci s buranským chováním a sprostým slovníkem - taky ukázka "kvalit".

Za dvacet let DOŠLO (v tomto měl plukovník Kubice pravdu!) k propojení a průniku mafie do státní správy.

Všechny škody vzniklé tomuto státu za uplynulých dvacet let (zpackaná "oslavovaná" privatizace s vytunelovanými cca 700 miliardami, rozkradené či zlikvidované pivovary, cukrovany, opakovaně oddlužované a zachraňované vytunelované banky, pojišťovny a dokonce i kampeličky (!!) - účet cca 600 miliard, další desítky miliard v prohraných arbitrážích, mafiánské, zlodějské praktiky v mnoha konkurzních řízeních s nenávratnými škodami atd atd), to vše je důsledkem činnosti našich "demokratických" politiků ať ve vládách či parlamentu, placených z našich peněz.
Volby nic neřeší - "nabídka" je stále stejná, stále stejná "kvalita".
Stejně tak nejsou (a nemohou být účinné) výzvy typu "Děkujeme, odejděte!".

ČESKÝ POLITIK = PŘEMNOŽENÁ ŠKODNÁ

Škodná sama o sobě škodit nepřestane!

Škodnou je třeba .... (sami si doplňte; vypsání by způsobilo smazání tohoto příspěvku panem editorem, chránícím demokratickou diskusi v nedemokratickém státu).

citováno z
Jan Keller: Dva druhy pravicových voličů
(http://www.blisty.cz/2010/3...):
...v čem je rozdíl mezi nedemokratickými a demokratickými systémy. Že nedemokratický systém je takový, kde občané mají strach z mocných. Demokratický systém je takový, kde vláda a mocní mají obavu a strach z občanů.

My dnes žijeme v systému, kde vláda má z občanů jenom velkou srandu.
26. 03. 2010 | 08:03

Snílek napsal(a):

vlk:

"...co takový TOP 09? tak té nejspíš s Nečasovým příchodem skončily zlaté časy"...

kdo viděl včera večerní události musel při rozhovoru Nečase a Veselovkého nevěřícně kroutit hlavou. Opravdu tristní pohled. Bylo mi ho i celkem líto. Tím ovšem neříkám že s Topolem by to bylo lepší.
Já vidím prapříčinu už v době tzv. Sarajeva. Tam se lámal chleba. Ta partaj stala vesměs stranou vypočítavců a patolízalů pana předsedy. Spíše mi to připomínalo sektu. Podařilo se jim vsugerovat veřejnosti zkratku o zrádcích a atentátu. Většina těch co neměli na špinavosti žaludek odešli nebo byli odejiti.
26. 03. 2010 | 08:13

tata napsal(a):

pane jARPOR

Teda to nemyslite važně,nebo myslite a pak ty vaše uvahy a polemiky v jinych blocích jsou jsou jen zastěrka Vašeho jednostraneho vidění.

CITACE:Vím o čem mluvím...
S některými Vašimi myšlenkami by se dalo polemizovat, spíše možná ujasnit, neb psané někdy vyzní jinak, než člověk zamýšlel aby vyznělo..., ale celkově - ode mne palec nahoru...
neboť v mnohém, se mi zdá, máme naprosto stejný pohled.

jestli mužete dat celkově palec nahoru za ty myšlenky co tady ten pan vytvořil,když to shrnem vše co je leve je nečiste,jen lituji že sem na ně reagoval,akorat že ted pan v jednom odstavci otom napiše že je to černe kdy dalšim odstavcem to předěla na bilou,stěmi odstavci se da souhlasit ale jako celek je to jednoznačně generalizace jedne vrstvy ke které patří ta je dokonala naopk ta druha je zasadně nečista,vždit ten pan je opak toho co všude kritizujete vystiženo touto větou

citace:Napsat o sobě, že disponujete majetkem... tím jste se v očích jistých diskutujících zařadil k lumpům a k okrádajícím všechny kolem sebe... a tedy vše co jste napsal či co dál napíšete, "bude použito proti Vám".

ZA 1 JA POLEMIZOVAL S historijí kde dost často stare rody vznik jejich bohatsví byl,počatek lapkové,korzaři a podobně vubec ani nahodou ,,,bohač=darebak,,,,

ten pan to převed na současnost očem vubec nebyla řeč a dal rovnitko ,,,bohač=poctivec,,, citace:

Co ale musím vehementně popřít, je Váš výrok o bohatých lidech. Osobně znám(několik desítek let) dnes velmi bohaté lidi a sám disponuji značným majetkem. Přesto neznám osobně nikoho, o kom bych mohl prohlásit, že ke svému majetku nepřičel čestně a již vůbec ne nezákonně! Právě naopak. Ti skutečně bohatí lidé jsou vesměs skromní a pracovití jedinci. Další jejich společná vlastnost je jejich "čitelnost".

ČETL JSTE CO SEM NAPSAL?VE 26.03.2010 00:50:05
prostě darebak je darebak at je levej ,pravej ,černej,žlutej a ja nevim co ještě

JEStli toto je vaše motto pak ovšem popirate co tady většinou pišete.
26. 03. 2010 | 09:42

almost glossed™ napsal(a):

Snílek: přesně tak. Jde výhradně o lidi, kteří se po odhalení nezákonných finančních machinací Klausova křídla ODS postavili na stranu Klause. Jsou to výhradně ti, jejichž cílem bylo černé fondy ututlat a ti, kdo nekriticky obdivovali Klause. Sekta je výstižné slovo.

Je to také důvod, proč nechápu Vlkova slova o tom, že Nečas je ryzí demokrat a čunkiáda by se za něj nestala.

Ale ona se (i) za něj přece úspěšně provozovala! Byl členem vlády, která aktivně potlačovala zásady právního státu, do včerejška podporoval svého předsedu, který otevřeně tlačil - sám, přes Veseckou nebo Dalíka na státní zástupce, Českou televizi...

Mlčel a mlčí, kryje jej a má tudíž podle mého názoru stejný podíl viny jako Topolánek.

Nemohl a nemůže nevědět. Ten člověk je zprofanovaný už na startu. Jen častěji než Topolánek nosí brýle. Leckterý syčák s nimi vypadá tak nějak důvěryhodněji a inteligentněji.
26. 03. 2010 | 09:50

Snílek napsal(a):

Těžko hádat kdo měl jakou motivaci v tom modrém konkláve. Koho opravdu mravně pobouřilo topolánkovo neuvěřitelné tlachání čímž ukázal jak je to s jeho tolerancí, občanskostí a demokratičností a kdo jen kalkuloval potom co dostal strach o pozici po mediálním humbuku. Z Nečase včera v rozhovoru nic nevypadlo.
26. 03. 2010 | 10:12

jarpor napsal(a):

tata

Velmi lituji, ale nerozumím Vám.

Nerozumím, s čím se obracíte na mne, s čím na DJ, neboť jeho věty adresujete na mne...

Mám pocit, že postoji DJ jež vedl v debatě.... rozumím a celkem s ním nemám problém.

Vaši repliku ke mě nějak nechápu. Nehodlám se s tím však zabývat, což není nic proti Vám... Někdy se stane, že člověk něco nepochopí...

Hezký den
26. 03. 2010 | 10:47

tata napsal(a):

pane jarpor

CO natom není k pochopení pan dj tady hlasa ve sve podstatě nadřazenost jedne skupiny nad druhou vy mu ktomu davate palec nahoru že mate prakticky totožne nazory tim padem jsme i podle Vas,, nečiste,,nazorove uskupení a vaš nazorovy,ideovy přistup je jen to prave,což trochu odporuje ninější situaci kde je jasny dukaz že ty darebaci jsou všude jako poctivci,není duležité že mužem myt jiny pohled na na zpusob ale je duležité rozlišovat co tady hlasa ten pan a konečně jak vidno i vy.
26. 03. 2010 | 11:49

jarpor napsal(a):

tata

"CO natom není k pochopení pan dj tady hlasa ve sve podstatě nadřazenost jedne skupiny nad druhou vy mu ktomu davate palec nahoru"...

Lituji, nic o nadřazenosti někoho nad někým jsem z textů DJ nevyčetl...
a o tom, že darebáci i poctivci jsou ve všech stranách, tedy že nezáleží na "barvě" a tedy nejsou strany jen darebáků a jen poctivých... o tom jsem se již dávno shodli...

Hezký den
26. 03. 2010 | 12:08

vlk napsal(a):

DJ
mám jedinou otázku: už jste se nechal vyšetřit?

Nic víc. Mám soucit s bližními. Jakkoli jsme levicového vyznání. Něco a si , podle vaší filosofie neklape.

A jsem rád, že jste se uměl pochlubit.

I já znám dost bohatých lidí. Či spíše - troufnu si říci , že hodně. A dost zblízka. Ale nikdy bych si nedovolil jejich chaakteristiku, nad kterou srdce usedá, keroujste sem namáznul. Stejně tak jako bych si nikdy nedovoli tvrdit pravý opak vašeho výroku.

vy jste prostě kouzelnej. Vás opravdu do klece a pak vozit po poutích.

Tata
vaše první věta z 09:42:05 je absolutně přesná! Prosím mějte toto na paměti, až mne opět někdy budete kárat za můj nekompromisní způsob vyjadřování jistým lidem. Protože je to s nimi přesně tak, jak uvádíte ve zmíněné větě.

Snílek
skvěle formulováno- 08:13:25
26. 03. 2010 | 13:03

Petr napsal(a):

Pane Havlík,
myslím, že se mýlíte, že ODS patří "Dalíkům, Řebíčkům, Tluchořům, Langrům a Topolánkům."
To jsou lidé s kterými mává Bursík, Jack, Zubová, Kuchtová, Liška, Beránek, Patočka a spol.
ODS jsem vždy volil, a budu ji volit opět až smeje ze sebe onu zelenou sněť táhnoucí Českou republiku mezi nejchudší a nejzaostalejší země světa, jen proto aby nevyschly penězovody od ropných trastů k zeleným Ropákům.
26. 03. 2010 | 13:25

mb napsal(a):

Petr Havlík: ´Metelesku blesku !!!´
26. 03. 2010 | 13:50

mb napsal(a):

Petr, už to nehul ...
26. 03. 2010 | 13:51

vlk napsal(a):

Petr
bravo!! za to vám udělí zcela nepochybně na centrále Řád velké modré straky! Jen tak dál soukmenovče,jen tak dál!
Omluva za toho soukmenovce. To platilo ještě včera v podvečer. Fanda Nocí dlouhých nožů a Es kommt der Tagů už jaksi, i se svým Martinem Bormannem, zmizel v propadlišti.
Ale za to ten Řád Velké modré straky vámbud e udělen před natočenou vejtřaskou. Samozřejmě modré barvy.
26. 03. 2010 | 14:17

DJ napsal(a):

Vlk a Tata,

třeba se z toho pokakejte, ale já znám jen samé slušné a kultivované bohaté lidi.
Mezi ně patří např. bratři Albrechti, kteří začínali tím, že v Essenu zdědili obchod o rozloze 35m2. Dnes jsou z nich multimiliardáři. Vše dosáhli poctivou prací, svou inteligencí a především slušností.
Takových lidí znám osobně celou paletu.
Věřím tomu, že z Vás dvou nikdo žádného movitějšího člověka osobně nezná. Vy si pouze vybíjíte osobní frustraci na fiktivních lidech, kteří mají určitě svůj majetek po pra...pradědovi, který byl pirát, nebo zloděj.
Pokud znáte osobně někoho, kdo si svůj majetek sám nakradl, tak s tím se jde na policii a ne na blog. Jenže k tomu jsou potřebné důkazy. Problém co?
Proto se realisujete na blogu, kde můžete své rozumy trousit jak se Vám zachce a v případě, když Vašim nesmyslům někdo oponuje, tak ho posíláte na léčení a do klece.
Tím ovšem dodáváte indicii k tomu, že Váš oponent má pravdu.
K politování je pouze ta úroveň s níž takto činíte. Tím a právě tím se řadíte k levici.
Já jako pravičák Vám přesto budu stále dávat šanci přijít k rozumu(Znáte přísloví? "Kdo nebyl ve dvaceti levičák nemá srdce, a kdo není po čtyřicítce pravičák nemá rozum".)
I když si myslím, že po tom neprahnete, stojím Vám přesto k dispozici k diskuzi. Jediné co mne omezuje je čas.
P.S.
Vlku naučte se už konečně psát srozumitelně, aby člověk nemusel po Vás vše teprve luštit. Jak říkám - čas...
26. 03. 2010 | 15:18

Vico napsal(a):

Jarpor k Tatovi :"Lituji, nic o nadřazenosti někoho nad někým jsem z textů DJ nevyčetl..."

Na Tatu pozor, on zrovna jako jedničkář z českého jazyka nepíše, ale čte lépe/i mezi řádky/, než lecjaký profesor...

DJ je setsakramentsky nadřazený a svým posledním textem to dal naprosto explicitně najevo. To už se neokecá.

Příspěvek DJ je jako směs standartní Jihlavanky/převážně z kávy robusty/...ale voní pěkně.
26. 03. 2010 | 15:48

vlk napsal(a):

DJ
koukám, že buď jste k tomu psachoušovi , jak jsme vám nezištně radil, nezaskočil nebo jd e o totálního neschopu a lajdáka, když vás hned nezabalil jako rollšunku do svěrací kazajky.

O zom , koho u nám či neznám vá s klidně nechám spekulovat podle libosti. Jsem totiž ve svém oboru profík a nemám vaší potřebu být největším žvanilem v knajpě. Jan s oblibou vždycky činili pravičáci vašeho ražení. V Čechách s e jim kdysi říkávalo furianti. Té o něco snesitelnější verzi.

po vašem extempor e zbývá jen, abyste t nás ještě uzemnil větou, kterou použil předvečírem jiný echotvní pravicový návštěvník. na mne a na přítele Vica: Víte kdo já jsme? kdybyste to věděli, tak vÿbste s emi ještě omluvili.
Abysme vm ušetřili duševní námahu, a nehnali vás k výkonům, které byste nemusel zvládnout , dopředu odpovídáme -VÍME. Rohatej a není to čert.

Rohatej proto, že byste jinak nemohl napsat ten blábol, kterým jste nás právě obšťatsnil.
V
Ano důkazy jsou zpravidla problém. Mimo jiné i proto, že pravic e loni protahla parlamentem zákon, který definitivně omilostnil veškeré lumpárny spjené s privatizací. Dále proto, že korupc e u nás je vymazlená. Dokonale vymazlená. Nicméně , kdybyste si pamatioval alespoň týden staré headliny / já vím, že chci moc/ , pak byste věděl, že na to co s e u nás ohledně korupc e děje už s enemohou dívat ani zahraniční byznysmeni a Americá obchodní koora v Praze s e zavázalaVYPRACOVAT ANTIKORUPČNÍ ZÁKON! Sama od sebe. Píši to s velkou dávkou osobního ponížení. To ponížení je způsobeno tím, že cizinci musí uchopit tak samozřejmou věc.
No pokud to berete za indicii , že oponent jako vy má pravdu, tak je váš stav skutečně kritický. A kdybych věděl kam, poslal bych na vaši adresu rychlou zdravotní pomoc.
A chechtám se té vaší šanci. Slyšel jsem tuhle , že je diskuse dokonce možná i se šimpanzem... Vám tedy ale ta konkurence skutečně nebezpečně roste. Skoro tak jako sebevědomí.
A moje překlepy? No tak tady už je to něco jako moje pečeť autentičnosti.

Vy byste měl poděkovat za dvojí užitek, když vám napíši. Jednak za to, že s eněco dozvíte obecně a jednak, že to máte spojeno s určitým duševním výkonem. Jiní za luštění křížovek nebo sudoku platí. Vy to máte i mne gratis navdavkem.

Vico
příteli, tohle není Jihlavanka. Tohle bych tipnul na echt Lidl Stiftung a jejich Hausmarku Bellarome nebo jak s e ten jejich levnej, řekněme .. no .. . no .. aha - levnej luxus, jmenuje.

Řekl bych, že s tímhle si užijem daleko víc zábavy ež s Emisárkem.
26. 03. 2010 | 18:02

Nuba napsal(a):

Vlk a tata

Klucí, snad tomu člověku nevěříte, já ho osobně znám, zrovna před pár dny jsem ho viděla, jak byl u Topolánka na školení, no přece víte, jak ho natáčeli a jak tam říkal samé pozoruhodné věci, které doposud nikdo netušil. Pan DJ tam měl nastražené uši jak král Lávra když Mirek říkal, že homosexualita pana Slamečky ani židovství pana Fischera nesouvisí s charakterem. Taky tam ještě jeden gay premiéra doplňoval, a to král Lávra slyšel určitě,stál hned v první řadě, že s charakterem nesouvisí ani bohatství nebo chudoba a dokonce a to Lávra zastříhal ušima, ani inteligence.

A tak si z vás teď dělá čurinu. A vy jste mu to zhltli. Že ale má smysl pro humor ? Přece by někdo nechtěl ze sebe dělat na veřejnosti jen tak bez efektu tak beznadějně natvrdlého.

Tleskám, pane DJ, až mi lítá prach kolem monitoru. A hlavně hodně pište, legrace není nikdy dost.
26. 03. 2010 | 18:12

DJ napsal(a):

Nubo,
ať Vám ten monitor nespadne. Na nový jistě nemáte(když nemáte ani na prachovku).

Vlku,
to nebyl blábol a šťastný z mého textu také nejste. A řekl bych, že se svou diagnózou mého duševního stavu mýlíte jako ostatně téměř ve všem(včetně prstokladu - prý pečeť autentičnosti - to není omluva, to je výmluva, neříkejte, že Vám to už někde prošlo).

Vico,
to, že se stýkám s bohatými lidmi, a že nejsem chudý není z mé strany nadřazenost, ale prostá realita - můj život. Skutečnost, že jsem to zde zveřejnil souvisí s nactiutrhačnýmy příspěvky generelně odsuzující všechny co mají víc. Jestli s mým textem máte problém, tak to není můj, ale Váš problém. Pokud se chcete spolu s Vašimi souputníky zde na můj úkor hecovat, tak prosím. I to patří k tomu být levičák.
26. 03. 2010 | 22:01

tata napsal(a):

ZDRAVIM paní NUBA

Jen lituji že sem na toho člověka vubec reagoval,myslim že ten pan usiluje o prvenství,hravě asi předčí pana s mnoha nicky,taky ho nezajima co člověk piše a mele si tu svojí pravdu,mate pravdu ale opravdu člověk se musí smat,ale tak nak hořce,ovšem toto je perla citace:

Tím ovšem dodáváte indicii k tomu, že Váš oponent má pravdu.
K politování je pouze ta úroveň s níž takto činíte. Tím a právě tím se řadíte k levici.
Já jako pravičák Vám přesto budu stále dávat šanci přijít k rozumu

pane VLK KARAT,?to ne,jen ja to nepouživam,ale vy jste svuj a navic vaš rozhled,vědomosti mi hodně pomahaj se orientovat,navic je malo co kde svami nesouhlasím,a to spiš forma než obsah,me vědomosti jsou jen zlomek vašich,jinak mate pravdu s tou větou,bohužel přihlasit se ktomuto panovi nevidět tam nadřazenost už samo osobě něco vypovidá.

MYSLIM že jasně vystihuje vše ta perla vyše,porotože za 1 nikdy sem ho neurazil,za 2 jasně pišu,že ani nahodou nerazim heslo bohač=darebak,ale on stejně jede svoje,myslim že se ktomu vic dodat neda ani by to nemělo cenu
26. 03. 2010 | 22:25

Nuba napsal(a):

Pane tato,

Také Vás zdravím, máte naprostou pravdu, smysl to nemá, je to typ člověka,kterého Váš názor v podstatě nezajímá a popravdě musím říci, že mě už teď nezajímá ten jeho. Protože to není názor, to je nabubřelá prázdnota ve stylu Jiřího Paroubka - kdo z Vás na to má, pánové, nebo v podobném stylu - víte vůbec kdo já jsem ?

Tady moje charitativní sklony končí. Jemu není pomoci.
26. 03. 2010 | 23:07

Nuba napsal(a):

DJ

Vždycky jsem byla přesvědčena, že většina lidí je slušných. K životu moc nepotřebují, každý má jen jeden žaludek a pár roků na světě než půjde pod drn. Stačí dodržovat pár jednoduchých pravidel, jako např. nekrást, nelhat a nečinit jiným co nechci aby jiní činili mně. Majetek nic nevypovídá o charakteru člověka. Každý jsme přece jiný, slezte z té půdy a trošku se rozhlédněte, zdá se, že Vám ujel vlak

Je jisté, že mezi majetnými je většina slušných lidí, zrovna tak, jako mezi nemajetnými. Dávat do souvislosti majetek s charakterem člověka může jen hodně prázdný ( vyhýbám se slovu hloupý)člověk. A na Vás, pane, se hodí známý citát G.K. Chestertona jako ulitý

„Velcí boháči jsou v každé společnosti spodina.“ Proč? Protože mezi nimi nikdy nenajdete velkorysého člověka. Zakládají sice charity a rozdávají peníze, ale neumí rozdat sami sebe; jsou sobci, tajnůstkáři a suchaři. Člověk musí být neuvěřitelně chytrý, aby vydělal velké peníze a neuvěřitelně prázdný, aby je vydělat chtěl.“

Kápněte božkou - děláte si legraci, vždycky hledám v lidech to lepší. Pro jistotu do sebe ale před spaním vrazím kalíšek slivovice. A s tím počítačem si nedělejte starosti, to se jenom nedostavila služka, představte si, zase kdesi stávkovala nebo co, chamraď jedna líná.
26. 03. 2010 | 23:29

Jan Vaculík napsal(a):

Vlku,
vy tady skutečně perlíte.
Ne že bych tleskal tomu, jak blogerův článek vyústil, i když s většinou jeho konstatování spíš souhlasím; nemyslím si, že v zakládání další strany je řešení. Ostatně vy sám s jeho kritikou taky vesměs souhlasíte.

Ale udivuje mě vaše báječná povýšenost nad čímkoliv, co nesouzní s vašínm názorem. Kde berete tu jistotu, která vám dovoluje tady takto povýšeně a mnohomluvně pindat?
Říkáte například:
"Pravicový volič v čechách je o tom, co mu kdo nabidne přes cash. Resp zejména pravicový straník. ODS má conabídnout na celostátní , krajské i místní úrovni."
Jestli si za řečeným opravdu stojíte , tak musíte ovšem uznat, že stejně pravdivá je zrcadlová parafráze:
"Levicový volič v čechách je o tom, co mu kdo nabidne přes cash. Resp zejména levicový straník. ČSSD má co nabídnout na celostátní , krajské i místní úrovni."
Přece nám nechcete namluvit, že věříte, že Tvrdík je o něco lepší než Dalík!

Takže odkažte takto (s mojí pomocí) do pekel všechny levicové i pravicové voliče, a zůstane nám uprostřed Vlk - jediný spravedlivý!
27. 03. 2010 | 01:23

Jan Vaculík napsal(a):

PS
S odstupem pár chvil mě zamrzelo, že jsem vás nařknul, že tu pindáte, za což se teď omlouvám. Rád bych tento výraz nahradil nějakým méně hanlivým. Třeba něco jako: sepisovat myšlenky, nebo tak nějak.
27. 03. 2010 | 02:11

Ivo Patta napsal(a):

Václav Klaus k 15. výročí vzniku ODS napsal, že od založení Československa v roce 1918 u nás žádná taková strana nikdy nebyla. Měl pravdu. Strana jakou je ODS, vedoucí praktickou politiku daleko od středu na pravici, co se dotýká výrobní a finanční sféry a současně ještě dále od politického středu na levici, co se týká sféry společenské a sociální, tak taková strana u nás ještě nebyla. Více v článku "ODS a její stranická sociální politika" na adrese: http://www.demografie.cz/in...
27. 03. 2010 | 09:03

tata napsal(a):

pane Vaculik

pravda je takova že opodstatněnost obou pohledu je zřejma at chceme nebo ne naš pohled je ovlivněn přostředím,a z většiny jak ten pohled zasahuje do našeho života.

MYSLIM že ty normalni voliči at levy nebo pravy maj plne zuby te korupce a nespravedlnosti,obohacovaní na ukor nas všech,akorat se bohužel nenašla strana kde by sme mohli nalezt pod jedním praporem zatočení s darebakama,takže sme zakopany v dobře připravenych pozicich a melem si každy to svoje.

Řešení volit male neznamé strany mi připada taky jen nadarmo vyhozeny hlas už s pohledu SZ PŘI minulych volbach,velke ambice,pro mnohe velke naděje ale jako vysledek propadak,jak už sem napsal jinde pravicovy volič je na tom o poznaní lepe,protože přece jen ma větší možnost vyběru.

JEN bych se chtěl zastat pana vlka,jak píšete že vidí jednu stranu,i když jeho pohled je ze středu bliže k levu on napřiklad v minulich volbach volil ods,což teda ja osobně bych nemohl.Ale problem je jakmile kritizujete pohled pravice,už jste zavistivej ,neschopnej,nečistej,i když zrovna tak kritizuju levici,odemě nikdo nemohl číst že pravice nema sve opodstatnění jen její pohled na svět je pro určitou skupinu lidí a ten levy pohled pro tu druhou,jen přece jen více lidí z prava ten svuj pohled vydava za jedině spravny,a ten muj jak zcela zcestny.

BOHUŽEL NIC u prostřed není,mě osobně by ztačilo zatočit s darebaky at levejma ,nebo pravejma ale zatím točej oni s nami.
27. 03. 2010 | 09:37

StandaT napsal(a):

tata: pravda je taková, že vlkova povýšenost "Pravicový volič v čechách je o tom, co mu kdo nabidne přes cash." rozpoutala úplně zbytečnou hádku o povýšenosti.
27. 03. 2010 | 11:24

vlk napsal(a):

Jan Vaculík

povýšenost říkáte? a copak z toho , co jsme napsal ve svém prvním vstupu napsal, není pravda?
Žádné řeči -jen fakta . jasní fakta prosím.
Zakkládal Havlík ODs a formuloval ji do té podoby , co tu máme nebo ne?
Byla česká lotynka napojením na státní penězovad, který organizoval a který skončil významnou ztrátou pro česká stát.
DOhledně to citátu, ketrý mi vyčítáte , bude dobře , když si přečtete moji reakci na výtku, kterou mi adresovala pamí Lila, které jsme s e a nejen jí, řádně omluvil, protože měla pravdu:25.03.2010 18:34:56
a své tvrzení opravil na formulaci, za kterou si s tojím. Jak dokládám v dalších souvislostech.
Pokud orezentaci fakt, které jste s e ani nepokusil zpochybnit a vyvozování závěrů z ich nazýváte povýšeností, nemohu vám v tom nijak zabránit.
Nicméně - zůstanu u svého způsobu vedení diskuse. A´t s evám to líbí nebo nikoli.
Vzhledme k tomu, že jste si nedal práci s tím, přečíst a implementovat příspěvek s mou omluvou Lile a kroekci onoho výroku o pravicovém voliči, je v tomto světle váš výrok o voliči levicovém nesmyslný. A vlk není vůbe c jediný spravedlivý.
Vlk jenom nevěří předvčerejším hráčům na krysařskou píšťalku.
A kdybyste četl mou repliku na původního Havlíka až dokonce, možná byste udělal ještě jiný závěr.
Zbytek za men, víc e než výstižně popsal pan
tata
kterému tímto děkuji.

A dodám pouze - měřím těm "svým" i těm druhým stejným metrem. Nebo se o to se vší možnou poctivostí, které jsme schopen snažím. není modrý nebo oranžový gauner. Jen gauner. Zkuste to také. Čím nás bud e víc, tím to budou mít horší. Omlouvání těxh svch, že vlastně nekradou nebo jako že ti druzí kradou ještě víc , je cestou do pekel.
27. 03. 2010 | 11:35

vlk napsal(a):

Standa T.
proč zrovna vy byste měl číst mo omluvu paní Lile , že?
27. 03. 2010 | 11:36

vlk napsal(a):

DJ
v jedné věci máte pravdu šťastný z vašeho textu nejsem. nemám totiž rád , když se někdo dospělí na veřejnosti opakovaně ztrapňuje. tomto s měru je mi vás docela líto. Nepatřím mezi škodolibé typy. takže s eza vás dokonc e i stydím.
za výroky typu :
Až hodní a chápající kapitalisté a generálové pochopili, že odpočatý dělník je výkonnější než neopodpočatý a z dobroty své srdce sami nabádli dělníkům zkrácení racovního dne - nikoli žádné odbory a jiné podobné perly, které jste zd e vypustil, tak t yuž zůstanou součástí zlatého fondu Aktuálně. fondu největších blábolů.

Milá paní Nubo

já jsme skeptik.. Co s esmyslu pro humor indivdua DJ týká. To by neoperoval např. s bratry Albrechty.
Kd e pak tohle je klasickej nabob typu *Koukejte kdo já sem.
Ale byl bych rád, kdybych s emýlil a vVy měla pravdu.
Jedno je jsité, že s ním sranda bude.
JŠkdoa , ež jsme si nezaložil archiv pozoruhodch výroků. Měl by v něm už velmi čestné místo. Hned vedle martyho, jar pora...
27. 03. 2010 | 11:43

StandaT napsal(a):

vlku: Bez toho výroku by neznikla tato zbytečná hádka. Omluva, neomluva, ta hádka má jednoznačný počátek.

Nehledě na to, že ta Vaše omluva je koncipována tak, že všeobecnou povýšenost jste zúžil, ale nevzdal jste se jí.

Krom toho. Havlík se obrací na ZAKLÁDAJÍCÍ členy. T.j. na ty kteří něco vybudovali, za kterými je nějaká práce. Jejich vina je v tom, že byli převálcováni/nechali se převálcovat povětšinou později vstoupivšími grázli. Ostatně, slušní lidí vždycky a všude tahají za kratší konec provazu. O0DS není výjimkou. Místo pomoci (byť jen verbální) jim proti grázlům se naopak dočkali jen pohrdavého "CASH" onálepkování POTVRZENÉHO v omluvě a hození do jednoho pytle s těmi, co jim ukradli jejich sen o slušné pravicové straně.
27. 03. 2010 | 12:18

VKrob napsal(a):

Hezky sršící miniblog pana VLKa jehož myšlenková nezapomínající čerstvost i mně vrátí do reality jejíž politická barevnost jen znesnadňuje viděti toky penězovodů. Jak se idealy setkají s penězovody stávají se druhotnou až nechtěnou zátěží. Mlhy diskuzí ( kdo to myslí nejlíp) vytvářejí jen kouřovou clonu. Nikdo z nás to nechce změnit asi proto že se bojíme ztráty demokracie nebo nějak tak..... Mezitím v parlamentu plyne čas plynou peníze ( sublimují do kapitol). Za sublimaci prostředků nikdo není zodpovědný protože za to jaksi nějak může přece model parlamentní demokracie. Peníze utracejí týpci co je nevydělali. To je přece super.
27. 03. 2010 | 15:25

ironik napsal(a):

Už mi došly kapesníky slzím smíchy ,jestli je tohle sypání popele na hlavu, tak to je fraška vystřižená z parlamentní demokracie v čechách,a to už není ani k smíchu , už jen k slzám.
27. 03. 2010 | 17:31

vlk napsal(a):

Standa T.

Já s e za s vůj nepřesný výrok omluvil. Vy tohle nehodláte respektovat. S tím nic nenadělám.
S čím však nadělám a nadělat hodlám je tohle vaš etvrzení.
Krom toho. Havlík se obrací na ZAKLÁDAJÍCÍ členy. T.j. na ty kteří něco vybudovali, za kterými je nějaká práce. Jejich vina je v tom, že byli převálcováni/nechali se převálcovat povětšinou později vstoupivšími grázli. Ostatně, slušní lidí vždycky a všude tahají za kratší konec provazu. O0DS není výjimkou

Takže pánové Topolánek, Nečas, Langer, Němcová, Gandalovič , Buergemeister, Tlustý,alexandr Novák abych uvedl nějaká konkrétní jména, která nebudete moci oddiskutovat
jsou podle vás později vstoupivšími nebo to jsou slušní lidé zakladatelé, co tahají za kratší konec?
To abychom si vyjasnili pojmy.
Po afeře Pepa z Hong Kongu, Bacs, Singh, a poděbradském sletu bylo naprosto jasné, co je ODS zač. Stejně jako po pohovorech v 69 už muselo být každému jasné, co je zač KSČ.
tad y už s enelze na nic vymlouvat. ODS tehd y jasně řekla , že prachy jsou pro ni prioritou a o nějakou očistu nestojí.
A azčala s e tomu Cashi věnovat ted y skutečně extrovně. Zkuste to popřít.
Ti kteří měli nějaký smysl pro morálku, ti z ní tenkrát odešli. Nevšiml jsme si, že s e pan Havlík obrací na tyhle. Soudím, ež s eobrací zejméan na ODsáky, kteří v té partaji zůstali dodnes.
A u těch, po řebíčkování , mám plné právo napsat, co jsem napsal.Protože jinakuž by v té partaji dávno nebyli . Nebos ní už dávno aspoň nesympatizovali.

VKrob
napsal jste tohle:
Nikdo z nás to nechce změnit asi proto že se bojíme ztráty demokracie nebo nějak tak..... Mezitím v parlamentu plyne čas plynou peníze ( sublimují do kapitol). Za sublimaci prostředků nikdo není zodpovědný protože za to jaksi nějak může přece model parlamentní demokracie. Peníze utracejí týpci co je nevydělali. To je přece super.

Podepisuji každé písmeno! To je to, co mne doslova deklasuje.....
27. 03. 2010 | 18:52

StandaT napsal(a):

vlku: OK, vyhrál jste.

Máte pravdu, hádka nebyla zbytečná a vyporovokovalo jí až něco jiného. A na 30000 (lidí z ODS je totálně amorálních a nachali se koupit, a od poděbradského sletu (hezký pojem)nic nedokázali a nic pro lidi neudělali. A Havlík je taky pěknej grázl jako ostatně všichni, co dělají politiku.

P.S: příště, pokud zase půjdu do dopředu zbytečného střetu (už dříve jsem se doznal, že na Vás nemám ani intelektuálně, ani morálně a že moje životní zkušenosti a autentické zážitky, které formují mé postoje na Vás nestačí, ale znáte to: blbci otrne a znovu si šahá na kamna), tak zvýrazním někerá slůvka velkými písmeny, např. POVĚTŠINOU a pod., i když mám pocit že to dopadne zase stejně KO.

Užijte si.
27. 03. 2010 | 19:52

Vico napsal(a):

DJ : Milý pane, v mém textu nezaznělo ani jednou, že jsem bohatý/nebo chudý/ a nezaznělo v něm dokonce ani to, že vy jste bohatý. Zato každý váš vstup téměř až kolovrátkově ta slova opakuje. Probíráte se jimi, jak prsty starého muže růžencem.

Vsadil bych sto ku jedné, že takovou frekvenci slov o stavu movitosti by tu nevyprodukoval ani Bill Gates.

Až mám obavy/je to jen slovní obrat, ve skutečnosti obavy nemám/, že až tak majetný nebudete. Možná jste kdysi chtěl koupit akcii, ale nekoupil, ale od té doby s ní virtuálně hrajete na burze. Někde ve vlhkém kamrlíku jste oslavil svou první miliardu a zapil ten úspěch krabičákem.

Milý DJ, tady je to tak trochu jako v blázinci. Tady je každý tím, co tvrdí, že je. Vy jste tu tedy za velmi bohatého. Vítejte na palubě.

Jen si dávejte pozor, abyste tu nakonec nebyl za šaška.
27. 03. 2010 | 19:56

Krištov napsal(a):

Členům ODS, mám veliké obavy aby tuto neviditelnou ruku trhu chtěl snad někdo zakázat, podívejte jak zatočili s Dělnickou stranou a proto si najali nejlepšího advokáta všech dob, který má zkušenosti obhajobou nejkvalitnějších zločinců. A když jsem vyslechl jeho projev u Ústavního soudu který zněl: Důležité je, že soud podrobně stanovil a rozebral kritéria proto, kdy má být politická strana rozpuštěna. Není představitelné, že by v jiné politické straně mělo tolik členů, činovníků aktivistů, tolik trestných činů, tolik trestních stíhání, pro tolik trestných činů to není náhoda. A proto i když do kostela nechodím půjdu tam vložit nemalou částku, aby nám modrá šlechta nadále alespoň dalších 20 let vládla. Beránek obecný v právním státě Česko.
27. 03. 2010 | 20:03

vlk napsal(a):

Standa T.

zkiomentuji jen to, co s e mne skutečně týkáa kd e jste aspoň trochu u věci.

Stojím si za tím, že od Poděbrad je ODS nic než mocensko korporativní organizace. Ostatně hmatalekné důsledky toho vidíte všude, kd e je ODS u moci.
Ťe od Poděbrad nic neudělali pro lidi? Pokud to myslíte vážně, souhlas! Pokud to myslíte ironicky, můžete mi laskavě sdělit pár příkladů toho, co udělali především pro normální lidi? Rád se nechám příjemně překvapit.

K ostatnímu - oslovil jste vy mne , ne já vás. A vaše pocity nemám ani potřebu a ani chuť řešit.
27. 03. 2010 | 21:32

Jan Vaculík napsal(a):

Vlku,
samozřejmě, že jsem diskusi četl, i když místy tedy jenom do té míry, abych uviděl, jak se točí na místě, protože jistí lidé nediskutují, anobrž jen zvyšují počet slov a porád kolola melou svou. Takže jsem četl i vaši omluvu. Nicméně ani ta omluva nic nemění na tom, že onen výrok vypovídá o tom, kudy se ubírá vaše mysl.

A nechce se mi věřit tomu, že myslící člověk může mít názor, ža levicoví politici jsou jacísi lepší než pravicoví. Vždyť je evidentní, že když se blíží stav, že koryta vpravo budou vyžraná, nahrnou se vyžírkové doleva, protože tam se líhnou recepty, jak nahrábnnout do státní kasy další peníze, aby se mohly pustit proudem dolů mezi lid ... a z těch proudů se ulijou proudečky do vlastních kapes. Otíráte se o grázly z ODS, a na ty levicové jaksi zapomínáte. Tak jako vám jaksi uniká, že za ODS (a teď mi promiňte trošku nostalgie) stojí přece jen kus práce, bez které by žádná hospodářská reforma v 90-tých letech nebyla.

A na tomto místě se mi vnucuje přímluva za trošku shovívavosti pro politiky. Všichni si zvykli už jen a jen nadávat, jjako by jám ty politiky volil někdo jiný, jako by nám zsolili nějaké horší, než jsme my. Chyba lávky: nejsou horší, jsou stejní jako my. Žerou a mlaskají prostě proto, že mají příležitost, nic víc. To se nám to káže o bídné morálce bohatých či mocných, když nás samotné osud nevystavil žádné takové zkoušce, že by nám dal možnost zbohatnout anebo nám dal moc!
27. 03. 2010 | 21:48

Jan Vaculík napsal(a):

Tedy shrnuto:
Zloděje nedělá morálka, ale příležitost.
Čím méně peněz státu dáme, tím míň jich politici budou mít příležitost ukradnout!
27. 03. 2010 | 21:52

DJ napsal(a):

Tata, Vlk, Nuba,

jako by jste si nastavili zrcadlo a místo toho týpka v něm napsali DJ(co se hodnocení osobnosti týče).

Já mám prostě jiný zorný úhel na svět. Ten Váš chápu a Vaši nenávistnou rétoriku připisuji Vašemu levicovému pojetí světa. Chybí Vám ty zkušenosti co mám já. To souvisí mimo jiné i s našimy charaktery.
Jsem dříč a při rozhodování kalkuluji s tou pro mne nejhorší variantou. Snažím se chovat korektně. Nepoužívám hanlivé, nebo zesměšňující přívlastky. Jsem připraven každému podat pomocnou ruku, aby byl schopen si pomoct sám. Mám úctu k lidem. Naučím se řeč země do které jedu(mimochodem jsem Holanďan t.č. v ČR), vyslechnu a zamyslím se nad tím co můj protějšek říká(píše)...
Samozřejmě mám i špatné vlastnosti. Jsem impulsivní a neadekvátně tvrdě reaguji na každého, kdo mne chce okrást, třeba jen náznakem.
Např. jsem měl v úmyslu spolu s mým mnichovským přítelem investovat do Olomouce(k níž mám osobní vztah) sto mio Euro, koupit konkrétní pozemek, postavit na něm Evropský Technologický Institut, kongresové centrum a velkokapacitní hotel + celou infrastrukturu kolem. Pan Tesařík(ČSSD), tehdy primátor t.č. olomoucký hejtman, tento konkrétní(městský-bývalá kasárna) pozemek spekulativně(hluboko pod cenou) prodal svému bratru. Já jsem od té doby neinvestoval do Olomouce ani Cent. (Ten pozemek mimochodem dodnes leží ladem.)
Vlku,
mnějte rozum. Helmu v ČR mimo armádu zavedl stavitel železnice Praha - Olomouc(Přerov?). Víte Vy kdy to bylo? A víte kdy vznikla první odborová organizace? A kdy tento pokrok došel z USA do ČR(nebo jak se to tady tehdy jmenovalo)?
Bezbariérové chodníky a nástupiště existovaly v kapitalistickém světě padesát let před ČR... To jsou fakta.
Dnes někteří mí zaměstnanci vedou řeči se stejným akcentem jako Vy jen proto, že já uspořádám večírek firmu stojící 57 200,- €. Závidí mi a mým hostům tu "žranici". Nevidí, že pro firmu z toho večírku vyplynou zakázky za pár miliónů=práce pro ně. Takový je život.
Pro mne jsou odbory vítaným barometram nálady zaměstnanců(pokud pracují korektně a ne jako odbory např. v USA-v mnohých případech závislé na mafii-mám s US odbory své zkušenosti-narozdíl od Vás). Odboráři protestují, ale stejně majitel rozhodne co dostanou=na co jsou peníze. Pokud tomu je jinak, tak firma zkrachuje a mají všeci smůlu. V nejhorším příjde reálný socialismus, a to by jste měl vědět, to je pro všechny katastropha(jen pro ty, co si lebedí ve stavu být jednookým králem mezi slepýmy je reál. soc. terno-vzpomeňte si na Husáka a spól-Paroubka tou dobou).
Takže vážený(á) Vlku, zamyslete se nad tím, co dodnes levice dokázala a co zmrvila a dejte to na váhu. Pokud zůstanete levičákem, tak to zkuste znovu a objektivně!

Tato,
tak už neplačte nad tím, že jste na mne reagoval. Vy jste to udělal v dobré víře, že tím sobě a dalším pomůžete.

Nubo,
o sarkasmus se stoprocentně nejedná. A s tou Vaší uklízečkou je mi to úpřímně líto. Zkuste ji nebrat moc zkrátka. Třebas k Vám bude chodit s radostí. I když jsou lidé, které nikdy práce bavit nebude. Jestli Vaše uklízečke patří k takovým, tak ji vyhoďte.
27. 03. 2010 | 22:01

StandaT napsal(a):

vlk: třeba můj soused z chalupy a tři nebo čtyři roky (dokud ho neotrávili ani ne tak spolustraníci, i když ti ho taky někdy dost sejřili, jako plky "čistých") udělal hodně práce pro jeden stacionář pro děti. Výlety, pomůcky, konzultace u odborníků, asistent... to všechno stálo spoustu peněz, práce a času. Nakonec on byl ten špatný, protože jednak sám podnikal a druhak jak scháněl peníze, tak jednal s dalšíma podnikatelama. A už to jelo... A těch poctivých lidí a empatických tam je víc, ale ubývají. A jak už jsem naznačil, není to ani tak vnitřní situací, ale taky těma útokama zvenčí. Ono těch pánů "čistých" je jak psů. A otrávit dokážou i poměrně otrlé nátury. Znám i několk dalších ODSáků a dnes SSO či TOP09, o kterých jsem ochoten říci, že z toho nic (finančně) nemají. Dělají to pro místo kde žijí. Víte, vlku, ono i za takovýma "blbostma", jako je např. vyvážení popelnic nebo svícení v noci je nějaká práce, nějaký čas, před někým se náklady na provoz musí obhájit, atd atd atd... rozhodně to není jenom o utrácení peněz.

Ona, vlku, je taky práce, mravenčí, denní, nevděčná, kterou neuvidíte. Ale uvidíte jí, když jí až když nikdo neudělá. Na malých obcích byste dostal za své názory regulérně přesdržku, protože tam už se poučili, že kolikrát stačí jeden "čistý" aby rozvrátil půl vesnice.

Ono taky, vlku, nastává i to, že největší ztráty vznikají až následně - když nějaký "čistý" otráví ty, co to dělali doposud a tím tak uvolní cestu grázlíkům. Oni ti grázlíci nepřicházejí pouze vnitrostranickou cestou, ale také tím, že zaplňují prostor uvolněný díky blbcům.

A tím už končím. Dá se diskutovat s jinými názory, ale ne s předsudky a (morální) nadřazeností. Buďte si panem "čistým", ale já nad tyhle "umouněnce" povyšovat nebudu.
27. 03. 2010 | 22:21

StandaT napsal(a):

P.S. nereagoval jsem na Vás, ale na pány tatu a JarPora, resp. na spor Taty a JarPora, který mi připadal zbytečný. To následující je jen ten blbec u kamen.
27. 03. 2010 | 22:30

zdenek napsal(a):

No jo,to že Havlík chtěl zbohatnout a zkrachoval bych mu zas tak moc nezazlíval,asi to dělal nějak blbě,to se stává,ostatně taky bych chtěl zbohatnout
27. 03. 2010 | 23:10

vlk napsal(a):

Petr vaculík
když hodláte posuzovat men a mé postoje měl byste u toho zůstat a ne jen někdy.

někdy jsem na tapetě já někd y my co volíme politikY. Už jsme napsal, ež pro men neexistuje modrý nebo orannžový gauner ale jen gauner. A u toho zůstávám: A není mou vinou, že těch modrých vylezlo teď tolik jako nikd y před tím. Je dost dobř e znmo , že neumím Ratha. A už dlouho píši, že nemám koho volit. A neberu s i servítky, když jde o bordeltátu Bendu ze severu.
takže sorry ,ale jste mimo mísu.
A tu práci OD s co jste mi s em předestřel? tak to je tedy opravdu nářez! Transformaci prostě neudělali proto, ež chtěli něčím pohnout, ale proto, že to udělat prostě MUSELI. Za to žádný vděk. A už vlbec žádný, za to jak ji opravdu provedli. Z republiky udělali rpeubliku banánovou. Útěk před právníky, zhasnout, víc e takových Kožených. tak jo. Účet za to? 500 miliard. které zacálovali socani. Když převzali moc. V době hospodářského rozvratu.
Tak to je ted y opravdu zásluha!
27. 03. 2010 | 23:39

Jan Vaculík napsal(a):

ehm ehm - socani něco zacálovali? snad přímo ze zemanových úspor? nebo gross ze svého kapesného?
Vlku, vám ty oranžové brýle vrostly skutečně až do mozku!
27. 03. 2010 | 23:54

vlk napsal(a):

Standa T.
utřel jsme slzy nad vaším sousedem. Jinak buďte v klidu. Já pokud si zdraví rozum zachovat ráčím, do žádné partaje nepolezu.
Kdysi jsme s e nechtěně ke dvěma nějak děním přiblížil Stačilo mi to dokonale.

DJ

netuším, kdo zavedl helmu mimo a rmádu v ČR, ale vím kdy vznikl první doložitelný dborový spolek v Čechách.V roce 1863 A jmenoval s e Ústřední pokladna ku podpoře dělníků strojnických.
co bylo jeho cílem? Podporovat dělníky v době jejich těžkých životních situacích. A třeba ve stávkách. Kterými si vynucovali ústupky na "hodných" a vstřícných kapitalistech. Vašeho typu.
noa docel a jste men d ostal s těmi bezbarierovými chodníky Jednak nechápu, co s tím maj nebo nemaj společného odbory a pak v těch státech, kd e je začali zavádět jako první , tak tam odbory nebyly? istě je ted y měli jako první v mauretanii , Afghanistánu nebo Čadu. Tam bych odbory rozhodně nečekal. V Dánsku a nebojind e ve Skandinávii, kd e to asi tak bylo naopak ano.
No jsme rád , že jste nám öznámil, za kolik umíte udělat podnikový mejdlo.. Ujišťuji vás , že jste men neohromil. Naš e firma do toho investuje o dost víc. a závist s emnou necloumá.Základnímpředpokladem pro můj byznys totiž je - absence závisti.
Jinak milej pane , co levic e v současné době zmrvila a co dokázala? Hm. Tak třeba v ČR, když přišla poprvé u nás k moci,v r. 98 předbrala stát v hospodářské depresy, s rozvaleným bankovním systémem a hrozbou řetězových bankrotů. Když stát předávala, byl v kondici jako nikdy pře d tím.pokdu jej zas epřebere, tak opět -v hospodářském rozvalu, s rekordní nezamětsnaností.
Pak tu máme US. Když tam Clinton přebíral kšeft, byly US brutálně zadlužené. Když Obama přebíral kšeft, jsou opět brutálně zadlužené. Navíc po histrické krizi. Díky pravicové sobeckosti.Pokud tedy žijeme na stejné planetě.

pokud jste Holanďan mohu smeknout před vaší češtinou. Nicméně vaše názory jsou prostě trapné. Jako vystřižené dob kapitalismu , kd y byla normální dětská práce.
A věřte , že z mé strany nejd e o řádnou nenávistnou retoriku. Jde o pohrdání. Sobcem. těžkým sobcem který tady hlásá primitivnní kapitalismus.
A neohromíte mne ani tou zamýšlenou investicí v Olomouci. Už jsem měl na stole větší projekty.
Jinak nemám problém věřit tomu, co píšete o tom, jak jste tam dopadnul. O panu T. jsem leccos zaslechl.
Kdyby jste s e choval jako normální člověk a ne jako nabob, který vyskočil z některého románu Charlese Dickense, možná,že bych vám zkusil pomoci. Takhle? Proč?
a připojím osobní názor - pan T. vás nejspíš zachránil před špatnou invetsicí. Mám všechny důvod y s e domnívat. že Olomouc je na něco takového příliš malé město.Ale to už s e dostáváme na dost odbornou platformu a nevídím sebemenší důvod, proč bych speciálně pro vás měl jakkoli profesionálně působit a nota bene v sobotu o půl noci.
28. 03. 2010 | 00:07

vlk napsal(a):

Petr vaculík
z peněz nás všech.
A cálovali zlodějny a neschopnost ODS. Nebo až přiliš velkou schopnost. Výběr nechám na vás. O to,c o mi zarosto do hlavy nemějte péči. Nějak si s tím poradím.
28. 03. 2010 | 00:10

Jan Vaculík napsal(a):

Tata (9:37)
Děkuji za reakci na můj příspěvek.
Když ji čtu, tak s váma souhlasím. A uvědomuju si přitom, že pokud bych měl o sobě říct, jestli stojím či volím nalevo/napravo, tak je za tím možno viděl několik pohledů na věc, jejichž výslednice může být i dost podivuhodná:
- světonázorová orientace člověka;
- vědomí toho, co společnost v aktuální situaci potřebuje;
- sympatie a důvěra ke konkrétním subjektům na politické scéně.

Sám se například cítím být člověkem orientovaným dost vlevo (mj. například v tom ohledu, že zájem společnosti cítím jako přednější před zájmem jednotlivce, atp). Na druhé straně mi naše společnost připadá jako přesocializovaná a posun doprava mi připadá žádoucí: je třeba, aby každý přijímal větší díl odpovědnosti za svou existenci a míň toho očekával od státu. No a třetí věc je důvěryhodnost konkrétních politických subjektů: to ponechám pro tuto chvíli bez komentáře.
28. 03. 2010 | 00:24

Jan Vaculík napsal(a):

Vlku
Vaš argumentace je argumentací demagoga. Ke všemu, co řeknete, mohu uvést příklad zrcadlově převrácený či protiargument z opačné strany. Což svědčí o tom, že to podstatnější vám stále uniká.

Taky se nemohu trochu škodolibě neusmát nad tím, jak se na jedné straně sice povyšujete nad pana DJ s tím, jak se tu tento kasá svým majetkem, ale hned jak máte příležitost, tak se neopomenete sám pochlubit: "Už jsem měl na stole větší projekty!"
28. 03. 2010 | 00:34

tata napsal(a):

pane STANDAT

pěkně jste se rozjel,ale to vam nevičitam,vyte ja si to same dost často myslim o vas tu demagogiji,kdy to prave je jen to spravne,co hlasate,proč to pišu?

Protože někdy nechapu,co z prava někdo vytvoří,přitom on si mysli to samé o mě,ale ja se zamyšlim a skouším se vžit do toho druheho vždy se to nepodaři,proto diskutuji jen kde si myslim že to jde i s jeho strany,ted se složitě dostavam k me myšlence,proč se tak vyhranujete k panu vlkovi,a ne jen tady už sme podobnou debatu měli o panu bakalovi u zaoralka.Není to take trochu tim,že pan vlk oproti mě otěch věcech hodně ví a jeho argumenty jso velice silné?URČITĚ BUDOU TAKE OVLIVNĚNY JEHO POHLEDEM,a moje posuzovaní je prakticky pohled totožny,ale určitě není člověk ze zarostlejma oranžovejma brylema,skuste se občas podivat tim naším pohledem do vlastnich řad,ja to dělem dost často,pan vlk mockrat,pane STANDOT MOŽNA ŽE SEm to přehlid kolikrat jste se dokazal podivat na ty svoje kriticky ?
28. 03. 2010 | 10:36

StandaT napsal(a):

tata: já respektuji názory zleva. Jsem se nechytil na vlkovy názory, ale na to, že on odsuzuje úplně(!!!) všechny, aniž by ty lidi vůbec znal. Snažil jsem se na konkrétním člověku a konkrétně sdělit, že to není o cash, ale odpovědí byl jen výsměch.

Nejde o názory, jde o kolektivní vinu a o cejch - to je to, co mne vytočilo. To, že pro vlka je značka ODS totéž, co Davidova hvězda pro nacisty. Pane tato, nejde o argumentační rovinu, ale o morální. Ale svou vinu uznávám. Jak za to, že jsem se nechal vtáhnout do zbytečné kontroverze s někým, komu jde jen o urválkovské odsouzení, tak i za závěr, kdy mi utekly nervy. Omlouvám se.
28. 03. 2010 | 11:39

StandaT napsal(a):

tata: ještě k té poslední otázce. Ano, nedívám se kriticky na ty své. Ale, a to považuji za srovnatelně důležité, neodsuzuji všechno, co je nalevo. Mé cíle jsou silně selektivní. Nebo jste si všiml, že bych někdy odsoudil řadové členy SocDem? Nebo někoho za pouhé držení legitimace? Že bych se pustil do diskutujícího jen proto, že pochválil (či jen viděl něco pozitivního) na politikovi, kterého zrovna nemusím?
28. 03. 2010 | 11:48

Nuba napsal(a):

DJ

Domníváte se, že stojíte na špici vertikály, která objektivně ovšem neexistuje, je to pouze výplod Vaší vnitřní virtuální reality.

Nedělám si iluze, že mě pochopíte, s něčím takovým, jako je sociální inteligence se člověk již narodí. Vám v tomto ohledu osud evidentně nepřál.
28. 03. 2010 | 12:06

tata napsal(a):

pane StanoT

TO ŽE někomu ujedou nervi,není katastrofa s ohledem že si to uvědomí,spiš že chapete vlka uplně v jinem světle než je,v tom nedokažete byt nekriticky on jen řika co si mysly a navic ja taky ale on si to mysly to samy o čsd ja taky,prakticky si to myslim skorem o všech,mě jenom štve že hřimate jak čsd vede zemi k bankrotu,což minimalně s 60procent vam přikyvnu ale na druhou stranu to samé děla ODS S MEHO POHLEDU NAOPAK ONĚCO VICE.

Rozdil mezi vedoucima pravice a levice je,že jeden hodi drobek mě,a ten druhy vam,a jejich pohled vyhovuje každemu ten jejich pohled.

MI se neschodnem na tom uhlu pohledu,ale to neznamena že vaš nebo muj je ten spravny,ja sem jen obyčejny dělnik sice s životnima a to velkyma zkušenostmi protože sem se pohyboval pracovně mnoho let v zahraniči tak mohu srovnavat,ale vědomostma malo komu mužu konkurovat,ale umim si stěch nazoru vytahnout argumenty a srovnat je.

PŘESNĚ to byla debata na zahradilovi o bakalovi kde jste hlavně pan jarpor vy jste mu zdarně sekundoval oněm tvrdili jaky je demagok ale rozdil byl že on tvrdil že ten první dil viny byl za vlady pravice když za vydatne moji podpory kdy sem jen schrnoval fakta,jste ustopili z pozic a setrvali že on baziruje na tom začatku a ten dil viny je větší na pravici,bohužel pan vlk ma silne argumenty,netvrdim že musí byt stoprocentní ale jeho pohled není fanaticky jen prostě jiny neš vaš a stim se dost často nedokažete vyrovnat myšleno pravice
28. 03. 2010 | 13:29

StandaT napsal(a):

Pane tato, já ten spor vidím v jiné rovině. V přístupu, jak věci změnit. Já prostě nevěřím v to, že někam burácivě naklusat může cokoliv změnit. Pokud do vás, na levo, naburácí Moucha/BlueJay - jaký bude výsledek? Ovlivní alespoň jednoho člověka zleva, zamyslí se někdo z vás, nebo to spíše vyvolá obranou reakci? Myslím, že Vaši odpověď znám dopředu. Totéž platí opačným směrem. Vlk je o tři řády chytřejší než Moucha, jeho texty jsou o tři řády sofistikovanější, ale věřte, že výsledek je stejný. Vlk dávno ztratil možnost cokoliv napravo změnit. Je to jen Rathem zdejších diskusí.

Pokud něco chci změnit, tak mám jen dvě možnosti. Buď zvednu zadek a něco jdu dělat, nebo se snažím podpořit ty kteří ten zadek už zvedli a věci se snaží měnit. Těm pomůže ta kritika, která je akceptovatelná. Obsahem, argumenty, dikcí/tónem, adekvátností (či chcete-li umírněností), vnitřní poctivostí.

Vlkova cesta otrávit protistranu je sice cestou k vítězství "těch mých", ale není cesta ke zlepšení situace. Protože otrávit se dají slušní, ne gráglové, demotivovat ti pracovití, ne ti co se vezou.

Pane tato, chcete-li slušnou pravici, pak s vlkem na jedné lodi nejste.

Pod Bakalou jsem se zastal Jarpora ohledně jeho postoje ke smlouvám a ke smluvním vztahům. Sedumnáct let jsem se pohyboval v businessu a mám nějaké zkušenosti se smluvními vztahy. JarPor taky. Představy některých diskutujících o smlouvách (těžiště této části debaty bylo o sankčních podmínkách) byly prostě mimo realitu. Ti lidé přistupovali k tomu stejně jako k novinám. Podle titulku ("Sankční podmínky") posuzovali obsah, resp. si ho domýšleli. Ta diskuse byla naproto absurdní a těžiště nebylo pravice-levice, ale praktici-neinformovaní. K míře viny/zavinění ČSSD-ODS jsem nanapsal ani slovíčko, neb jsem vlastní kauzu nikdy nesledoval. Je-li počátek u Dlouhého (jak jsem vyrozuměl z diskuse), tak je u Dlouhého. S tím nemám problém.
28. 03. 2010 | 14:09

tata napsal(a):

pane STANDOT

ono ste to krapanek otočil toho bakalu,ale řek bych že to není duležite,stim buracením s meho pohledu mate pravdu,ja osobně sem nepoužil za ty 2 roky jedinou uražku i když sem mnohdy měl co dělat se udržet,to jedine schledavam kde sem parkrat nesouhlasil s panem vlkem nebot si myslym že zakonitě diskuse přejde do jine roviny,mate pravdu že grazla neodradite spiš přejdete na jeho uroven.

JINAK JSME vyčerpali v tomto směru argumenty,je jasne že na osobě pana vlka se neshodnem,ale to není učelem zase jsme si vytičili uzemí kde vy nepustite mě a ja zase vas a napřiště vime a je zcela zbytečne se ktomu vracet.

Obou nam je jasné že mame velice rozdilny nazor a pohled na život,ted už budu mluvit za sebe,sem dost ochotny i přistupny volit určity kompromis,takže mi neděla problem vidět že muj postoj pohled je jen s mnoha pohledu možny tudiž muže byt i špatny,navic sem dost velky idealista což taky nese určite problemi,ja vžadnem ohledu nemam problem s pravicovym viděním světa,jen to není me vidění,zjednodušeně ja mam rad rajskou vy koprovku co je lepší?odpověd není,jen se ohrazuju proti tomu že ta rajska se da jen těžko snist,s lidma co hned řeknou ta rajska je fujtajbl tu okamžitě vylejt, nema cenu ztracet čas.takže to ukončeme tu koprovku snim jen s přemahanim.
28. 03. 2010 | 15:21

StandaT napsal(a):

pane tata, souhlas a díky za korektní postoj. Hezký den.
28. 03. 2010 | 18:23

cheap chanel napsal(a):

case creates the feminine gently beautiful makings, is worth having black and white most classical color matching, has cheap chanel bag the succinct graceful unique charm fine double C symbol decoration in left side, lets the outward appearance be richer changes cheap chanel http://www.coachofnewyork.com
30. 04. 2010 | 12:55

Honza z Hané napsal(a):

Vážení občané,

já už rok sleduji p. Havlíka jak najednou vidí ten stav naší společnosti ?????

On je ZAKLADATEL - to bych nějak SEŽRAL !!!

Vnímá tu KATASTRUFU jako my občané - popisuje rok KOLAPS těchto
modrých a dalších zločinců!!!

Najednou té PARTIČCE - ODS prý jiné, té LEPČÍ ???? Nabídne členství ve své modré nové HRUZNÉ strany ???

Měl jsem dojem - že jste OBČAN - ne CHLÍVÁK ?????

Hned bych se zastřelil pokud znám stav společnosti, ROZDRÁSANOU těmito HRŮZOVLÁDCI a ještě svým lepčím nabídnu novou stranu !!!!

A tak občané už to jede!!!!
SPOZ vykolejila ČSSD a už je zase levicová strana ????
Jedna Zemanovská partička - kolaps z leva a další pokus OBLBNOUT našeho z leva!!!!!!!!!!!!

Havlík další POKUS z prava vykolejit ODS a pokračovat v této KATASTROFĚ faktů a děsivé REALITY NAŠÍ DOBY ????

Není Vám občané na blití, nej si je zvolte jste už z toho madiálního marasmu tak POMATENÍ, že vás tito lumpové znovu OBLBNOU A DOBĚHNOU !!!!

A tak to patří GUMÍCI !!!
04. 03. 2011 | 00:52

Desiderius napsal(a):

Pane Havlíku,zapomněl jste na hlavního viníka - na Klause. Je to náhodička ?
05. 11. 2011 | 10:28

DennisKr napsal(a):

Everything else is finally only details -- important details, but variations on this theme. index.php is the control, the menu method determins what the "existing page" is, and plenty of occasions get fired in the act of construction that page. Plugin modules can hook in to those events and shift the work flow/provide additional information/etc. That is also part of the reason so many Drupal resources revolve around making modules. Without modules, Drupal does maybe not really DO anything other than say, 'Some one asked to get a page! Does this exist? No? OK, I'll serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 23:40

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy