Jak Jyrka v Jirkově o kmotra přišel

18. 01. 2011 | 00:01
Přečteno 12661 krát
Zdá se blýskat na lepší časy. V posledních volbách byly některé podivné figury vykroužkovány (ze všech tehdejších parlamentních stran), vláda vážně uvažuje o zveřejňování výběrových řízení a smluv, začalo se konečně šetřit, i když mnohdy na nepravém místě, odstoupil ministr podezřelý z krytí korupce a teď naposledy přišel Jirka Paroubek o kmotra Petra Bendu.

Možná si říkáte, že si troufám, označit někoho takhle za kmotra a ještě navíc bez uvozovek, jenže on je opravdu kmotrem Paroubkovy dcery a že tomu slovu někdo přikládá i jiný, negativní, význam, za to já opravdu nemohu. Faktem tedy je, že Petr Benda, dosavadní předseda ústecké ČSSD už dopředsedoval. „Byl jsem vnímán jako člověk Jiřího Paroubka, mám na spoustu věcí stejné názory jako on a tak když Jiří Paroubek dokázal udělat ten gentlemanský a fér krok v květnu 2010, tak teď přichází řada na mně.”

Prý že následuje. Haha. Spíš cítil, že už nemá "politické krytí" bývalého všemocného předsedy. Co sem tahám výrok z kauzy Drobil? Ona je to jedna a tatáž pakáž. Mluví všichni podobně, chovají se všichni podobně a jednají všichni podobně. A jak se říká, když něco vypadá jako kachna, chodí jako kachna a káchá jako kachna, je to kachna. Že má pan Benda na spoustu věcí stejné názory s Paroubkem, to je to jediné co mu věřím - bohužel. Takže doufejme, že i v ČSSD na severu Čech se konečně dostanou do vedení lidé poctiví, nebo alespoň poctivější.

A Jyrka? Ten osvědčil svoje hrdinství a na jednání nepřijel. Ona totiž mezi přáteli v ČSSD je už od roku 1995 taková nemilá tradice, zvaná podsedlická facka. Nedávno to byla zase vajíčka, pak další facka, tentokrát panu Sobotkovi. No není se co divit, že se mu tam nechtělo.


Psáno pro Aktuálně a Evropský rozhled (kde článek, kvůli protestům čtenářů, po několika hodinách stáhli)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

LUF napsal(a):

Můžete čekat že o vás Paroubkovi napíší článek a podají žalobu :)
18. 01. 2011 | 00:08

JenTak napsal(a):

Když hlupáci nazývají Paroubka "Jyrkou", považuji to za jejich duševní zaostalost.
Když se toho dopustí dospělý! bloger, je to na pováženou. Na druhou stranu oceňuji, že jste ho nenazval bradavicí, paroprasetem a čert ví jak mu ještě říkáte.

Ve svém profilu uvádíte toto: "UPOZORNĚNÍ: Tento blog může obsahovat ironii, černý humor a jiné kulišárny :-)"
Prosím o připsání, že váš blog obsahuje trapnosti nedůstojné dospělého člověka.
18. 01. 2011 | 00:11

Otázkář napsal(a):

JenTak

zbytečně se rozčilujete, co čekat od starého "piráta", mě stačí jejich video, které mělo dehonestovat Kalouska (podotýkám, že jej upřímně nesnáším), ale nejvíce se ztrapnili oni sami. A největší paradox je, že se tím ještě veřejně chlubí, oni snad nevidí, že největší blbce ze sebe udělali sami, doporučuju:

http://www.youtube.com/watch?v=xmc8dMI6Zpo
18. 01. 2011 | 00:22

petrvileta napsal(a):

JenTak: Označení Jyrka se tak nějak ujalo, stejně jako Íčko pro Langera z ODS. Lidé si rádi dělají šoufky z lidí, kteří jsou jim nesympatičtí až protivní, ale mají nad nimi moc a tak se s tím nedá téměř nic dělat. Ostatně i za WW2 nás jeden německý potentát (Heidrich?) nazval "smějící se bestie". V USA občas berou do rukou zbraně, na Blízkém Východě se oblečou do pásu ze Semtexu, u nás holt si děláme srandu a občas se fackujeme.

Otázkář: Příště mě prosím nepište do uvozovek, ale s velkým P, abych byl odlišen od pirátů somálských, případně "pirátů" silničních, kteří naopak v těch uvozovkách být mají. A kdo se v tom videu ztrapnil? No já nevím, "naši" byli zaskočeni tím hrubým slovníkem, a protože to nejsou žádní ostřílení profící, tak možná vypadali trapně. Ale vás by napadlo, že politik, poslanec, ministr, elita národa, vypustí takové slovo z úst před neznámými lidmi? Někde v hospodě, v okruhu kamarádů, tam možná, to záleží na slušnosti té osoby, ale takhle?
18. 01. 2011 | 02:42

Duroy napsal(a):

Teda pane autore, pokud jsou toto změny, blýskání na lepší časy.... bych řekl pravdu, nevím, zda je horší, né osoba Paroubka, ale klika Paroubka, než klika Haška, Nečase, Kalouska, Bárty....
Doufám, že se jako piráti, pardón Piráti, nepovezete jen na modních vlnách kopání do mrtvol, pardón, do osob, stažených do pozadí, a především budete upozorňovat na "nové" kmotry. Taky mi tady trošku chybí ta Paroubkova bradavice a botičky od Diora
Blog tedy, přes zmínku o Drobilovi, nic moc, Paroubek je pasé, moderní jsou VeVerky!
18. 01. 2011 | 05:50

Werner napsal(a):

Nezlobte se pane Vileta ale ono je to opravdu poněkud slaboduché. Ani se těm evropským rozhledářům nedivte že to stáhli.
18. 01. 2011 | 05:55

Ládik!!! napsal(a):

Jyrka se stáhl do úsraní, až když bylo i poslednímu Dežovi jasné, že prohrál i podělané trenky. Benda už byl v podobné situaci, ale trenky si nechal, stydlín.
18. 01. 2011 | 06:58

Targus napsal(a):

To Petr Vileta:

Slabé, Vileta, hodně slabé, chce to přidat na všech frontách, pokud si chcete budovat pověst progresívního pisálka.
Takhle jste jen za nechutného pajduláka marně se snažícího dosáhnout druhým alespoň ke kotníkům, abyste do nich mohl chutě kopat...
A přitom základní pravidlo hovoří o tom, že při cestě vzhůru se chováme slušně k těm co mají nakročeno opačným směrem, že ano. To aby nás to tolik nebolelo, až pojedem po sešupu my sami.
18. 01. 2011 | 07:40

DH napsal(a):

Plně podporuji autora a zcela sdílím jeho pohled na politiku a zejména názor na zcela zrofanovaného, nesympatického, od pohledu rozeného zákeřného podrazáka a nabubřelého papalášského mocichtivého diktátora Jyrku.

Je velkou a nezpochybnitelnou zásluhou statečných investigativních žurnalistů a kurážných blogerů, že pomohli svou mravenčí prací rozkrýt dvojí tvář tohoto odporného individua. Na veřejnosti politik, bývalý premiér, člověk ve vysokém postavení na pražském magistrátu, předseda ve své době nejsilnější politické strany, a v soukromí rozmařilý poživačný elitář, snídající v přepychových pražských hotelech, libující si v přepychu a zahraničních imperialistických značkových věcech pro miminka.

Právě tento člověk a jemu podobní, způsobil nesmírné a neřešitelné nekonečné zadlužení naší ubohé vlasti v devadesátých letech, politiky kryl všechny nejhorší tunely v naší novodobé historii, je prostě a jednoduše ztělesněním zla, neschopnosti, socanské rozežranosti a neefektivního lemplovství.

Je dobře, že se odařilo celonárodním semknutím a aktivizací, promyšlenou a dobře nasměrovanou předvolební agitací a spojeným úsilím desítek a desítek spin-doktorů na všech úrovních tohoto člověkq zahnat do kouta a spravedlivě a férově ho z politiky, a rád bych doufal že nadobro, vytlačit.

Já pevně věřím, a vím, že autor článku by se mnou jednoznačně souhlasil, že jeho odstraněním se otevřela naší drahé vlasti a všem zodpovědným, pracovitým a slušným lidem konečně volná cesta ke štastné, poctivé a spokojené budoucnosti.
18. 01. 2011 | 08:10

yara ze země krys napsal(a):

V poslední době se začíná ukazovat špička ledovce "způsobu odsávání státních peněz" zaštiťované politiky a vysokými státními úředníky, pro dvě dosud největší strany ODS a ČSSD a zřejmě také pro kapsy šíbrů schovaných za těmito přesuny financí. To, že lidé z ODS "jedou" v těchto tunelech bylo už celkem jasné třeba na kauze Drobil, ale i na méně známých kauzách, kde třeba 100tis.Kč výplaty dostávali zmocněnci z ODS při ŘSD v podstatě za nic(odsunutí politici z voleb), ale bylo divné, že ŘSD a celý ten finanční nastavený systém kolem stavby dálnic a silnic v ČR (a značně nevýhodný pro rozpočet ČR) vůbec nevadil 8 let vládnoucí ČSSD! Nyní když začal Paroubek vyvádět jako pominutý a nepříčetný, když MD Bárta do tohoto Augiášova chlívu šlápnul, tak je jasné, že v tom pomocí svých podšíbrů či knechtů nebo Knetigů pardon Bendů apod. jel a jede taky! Je načase, že VV, které tolik zklamali odchýlením se od svého volebního programu opět začali jednat! Potrefené husy začaly kejhat na MD a MV a po kauze Drobil začínají vystupovat kontury něčeho neskutečného. Ukazuje se, že skutečnost v přímo systémově nastaveném rozkrádání a "hospodaření" veřejnými prostředky státu je horší než mohl někdo tušit. Někteří ekonomové spočítali, že se rozkradená částka pohybuje někde kolem 100mld.Kč za rok, ale může to být i víc. Vážení občané, tady končí veškerá legrace. Teď by bylo potřeba začít dělat pořádek i na jiných ministerstvech a státních úřadech, ale zejména MO je nějak potichu, zřejmě Vondra (původem také z Ústín.L.) má své instrukce od kmotrů pardon padesátičlené elity ODS, která se nyní zlobí na Nečase, že je vůči VV málo agresívní. No nazdar, tak oni by to zlodějství ještě chtěli zahladit, pofoukat a VV nejlépe potrestat! Jedna otázečka pro MO Vondru, myslíte si, že v zemi kterou tak obdivujete, v USA, by mohli Vaši podřízení lidé takhle hospodařit? Odpovím Vám za Vás, mohli, ale to by museli na sobě mít uniformy Rusů, tak prý je to také takhle nastaveno. V USA by už spousta lidí z MO dávno šla "bručet" jak by řekl "férový a slušný" Ivan Langer zvaný lumpem Mrázkem familierně "Íčko".
Dnes je jasné jako facka, že opravdu za vším tímhle šledriánem v naší zemi a to celá léta jsou hlavně dvě strany: ODS a ČSSD, navenek jakoby nepřátelé, ale ve skutečnosti je to jen rub a líc jedné zlodějské mince!
PS.
Námět pro VV, co vaši ostatní ministři ve vládě? Tam je nějak ticho po pěšině!
18. 01. 2011 | 08:13

Vladimír napsal(a):

Pane Vileto, opět jste, oproti svému tvrzení, potvrdil, že se navážíte pouze do všeho co souvisí s ČSSD.
18. 01. 2011 | 08:18

irinek napsal(a):

Já osobně bych se Paroubka nezastával ani se sebezapřením.Ale,pane předsedo Výleto,není trochu pod úroveň mluvit o tom pánovi a používat onu trapnou přezdívku "Jyrka", kterou vymysleli buď puberťáci,nebo troubové s podprůměrným IQ?
18. 01. 2011 | 08:19

irinek napsal(a):

oprava: pane Vileto...Omlouvám se
18. 01. 2011 | 08:21

Sladký napsal(a):

Pane Vileta, dobrý blog-ALE! Pro praktický život není zdaleka tak důležité,čím se dvě věci/události/jevy podobají,ale čím se LIŠÍ. Muchomůrka hlízovitá je velmi podobná žampionu, ale v tom úpodstatném se od něj liší-a to je důležité.
S ČSSD a ODS je to v podstatě stejné.
Nemusíte se mnou souhlasit,OK,námitky jsou vítány.
18. 01. 2011 | 08:47

Sladký napsal(a):

irinku, s tím JYRKOU jste to řekl za mne, ja zabyl.
18. 01. 2011 | 08:48

Jedla napsal(a):

Když už jsme u České pirátské strany (a téma blogu se týká severních Čech), snad nebudete považovat za spamování tento odkaz:

http://www.youtube.com/user/323613

Zpravodajství "Bulva*" mne docela zaujalo, snad se Vám taky bude líbit. Tuším, že autor podporuje v některých starších videoklipech piráty v Ústí n. L.
18. 01. 2011 | 08:50

Béda napsal(a):

Petr Vileta, Stejskal

Vzhledem k nadpisu, kde jste se mimochodem dopustil zjevné nechutnosti a jako autor snad i porušení kodexu - tímto zdravím pana Stejskala, jste začal poněkud neobvyxkle kroužkovací revolucí.

Bojujete staré vílky, pane Vileto. Bojujte ty současné. Kroužkovací "revoluce" udělala nepatrnou kosmetickou změnu ve stávajícím korupčně-klientelistickém politickém systému, kdy si oligarchové "nezištně" pronajímají celé strany a vlády, resp. povolebně dokupují a za pomoci různých archivů zastrašují "konstruktivní" přeběhlíky - volební podvodníky.

Přikrádání se opět - podobně jako v 90-ých letech - mění na velkokrádež, kdy jsou v přímém přenosu celé segmenty státu a tím sektory služeb obyvatel převáděny do kapes oligarchů - sponzorů buďto přímo formou vlastnictví anebo outsourcingu. Výsledkem toho budou diferencované, většině populace nedostupné služby s nízkým standardem - mnohem horší nežli doposud, navíc předražené maximalizující pouze zisk predátorů, kteří si to všechno předplatili u politiků.

Tím byste se jako "Pirát" (možná somálský, možná jiný) mohl spíš zabývat nežli politickýma mrtvolama.
18. 01. 2011 | 08:55

ali napsal(a):

irinek
prosím vás nechte toho, přezdívky frčí jak od prava tak od leva..jednou je to Jyrka, jednou Íčko..co záleží na přezdívkách?
Že Paroubkovi a jeho partě teče do botiček je jisté. Tak si to přiznejte a přestaňte obhajovat špínu. Dojde na špínu modrou i oranžovou. Mezi tím, co my se tady pořád dohadujeme, kdo je horší, ne lepší, další straničky mají pré..když se holt dva perou, třetí se směje.
18. 01. 2011 | 08:55

zemedelec napsal(a):

Pane Vileta.
Odstoupením Bendy,přešla zodpovědnost na nově zvolené.Předpokládám,že budou pod drobnohledem,voličů CSSD i jiných stran je jisté.Jestly to opravdu povedou k lepšímu,tak na tom vydělají nejen voliči CSSD,ale i celá strana a bude to i návod,pro jiné strany k výměne jejich kádrů.Jestly to nebude lepší ty důsledky budou hodne špatné.
18. 01. 2011 | 09:02

Béda napsal(a):

Petr Vileta,

"odstoupil ministr" - a co ta tajná dohoda, odejitý Michálek, již ani nevím s jakými přívlastky ... Nedělejte si srandu.
18. 01. 2011 | 09:03

Cech napsal(a):

Pane Vileta,již jsem viděl upoutávku na vaši stranu od někakého nábožensky založeného a dokonce i nábožensky vzdělaného,který propagoval jakousi dámu do voleb.Propagace mne upoutala skutečně propracovanou technologii, nic nezdělit a získat voliče.
Proto prosím práci která kopíruje Jamese nechte prosím jemu. Výsledků které před Vámi dosáhla paní Machová, na to prostě nemáte.
18. 01. 2011 | 09:12

Stařík napsal(a):

Vážení!Znáte to pořekadlo.Dlouhý v...y,krátký rozum!Je-li vůbec jaký.
18. 01. 2011 | 09:15

Rumcajs napsal(a):

Zdá se, že doba primitivních veksláků a vymahačů dluhů ověnčených zlatými řetězy a politickými celebritami pomalu končí. Asi jako kdysi v Americe ,nastupuje u nás generace mafiánů s bílími límečky a slušným vychováním.

Já si od toho slibuju méně zlomených rukou a méně mrtvol.
18. 01. 2011 | 09:15

petr napsal(a):

Pane Vilveta,po přečtení vašeho slaboduchého článku se domnívám,že onu pověstnou podsedlickou facku byste zasloužil vy!
18. 01. 2011 | 09:23

Jan11 napsal(a):

Piráte Vileto, jste zaujatý. Už tím, že pana Jiřího Paroubka v celém článku nazýváte "Jyrka". O Vaší politické orientaci i inteligenci to dosti napovídá. Proto jsem Vás v úvodu neoslovil pane, ale "piráte". To je ještě velice mírné, napadá mě oslovení zcela jiné, nepublikovatelné, patřící spíše do zemědělství.
18. 01. 2011 | 09:24

Béda napsal(a):

Ještě jedna věc.

Po kroužkovací "revoluci" zůstal ve funkci "nejlepší" ministr financí s největším dluhem a největším počtem kostlivců za zády, neoficiekní premiér "kmotr" Kalousek.
18. 01. 2011 | 09:32

Béda napsal(a):

dovětek: Kalousek... symbol "šetření" a socializace ztrát.
18. 01. 2011 | 09:35

anti politik napsal(a):

To autor. Jásáte nad čím? Že se blýská na lepší časy? Není dvacet let trochu dlouhá doba na blýskání? Není on problém spíše v systému než v jednotlivcích? Pochybné figury odchází už dvacet let a ne jen v poslední době, ale nic se nemění. Blogovat o jednotlivcích které systém už semlel a jsou už politickými mrtvolami vážně ukazuje jen na neostřílené amatéry! Od pirátů (máte dokonce zatím i moji sympatii) bych očekával těžký nátlak na systém, který korupci nadále udržuje a dokonce ji chce soustředit (cituji Knetiga) do jednoho místa, politicky dobře krytého aby nekradli už všichni na všech úrovních, ale jen ti co mají moc a rozdělování peněz v rukou. Kopání do mrtvolek je k čemu autore? Benda i Paroubek jsou pasé-proč o jasné věci blogovat? Co kauza Drobil? To je ostuda mezinárodního kalibru a je ticho po pěšině. A další! Už jen fakt, že proti ČR se vede nejvíc arbitráží v demokratickém světě a ČR neustále prohrává svědčí o šílenostech které mají na svědomí komplet všechny strany a politici a vy tady jásáte nad koncem jednoho regionálního mafiánka! Jedna věta je ale pravdivá-je to všechno jedna a ta samá pakáž v tom máte pravdu!!
18. 01. 2011 | 09:45

irinek napsal(a):

Milý (milá?) ali,
nějak neumíte číst - já špínu nikde neobhajoval a mafiánské manýry považuju za svinstvo,ať jsou spojené s jakoukoliv partají to za prvé a za druhé ono "oslovení" není v žádném případě přezdívka,ale naprosto zjevná nadávka.Špínou bych tedy spíš nazval ten titulek.A pro příště: nehledejte v textu to co tam není.Takový postup vřele doporučuji.
18. 01. 2011 | 09:46

Buddy napsal(a):

Aby se pan Vyleta vyhnul službě v socialistické armádě,pracoval jako jeřábník.Ale to je lež jako věž.Jako pamětník vím,že narukovat musel každý ,vyjma lidí neschopných ze zdravotních důvodů.Pak byla malá skupina podvodníčků,kteří si příslušné zdravotní potvrzení uměli sehnat.Pro ozřejmění a pro ty co se již nepamatují v profesi jeřábník v převaze pracovaly ženy,které ve volném čase v jeřábnické budce pletly svetry.A to,že říká o p.Paroubkovi "Jyrka",ve svém věku také o něčem svědčí.
18. 01. 2011 | 09:56

Sladký napsal(a):

Ali-pokud přezdívky Jyrka a Ičko kladete na stejnou úroven,je jasné,že jste naprosto mimo.Nevíte o čem je řeč.Naneštěstí zde nejste sama,lidí,kteří neví o čem mluví jsou zde desítky,možná stovky.A právě tito IGNORANTI se snaží stírat ty,kteří na rozdíl od nich vědí,o čem mluví.
18. 01. 2011 | 09:58

tomáš napsal(a):

Vážený pane Vileto, před několika měsíci jsem byl rozhodnutý volit Vaši stranu, dokonce s nadšením. Intelektuální úroveň Vašich blogů mě z těchto úmyslů zcela vyléčila. Jiřího Paroubka nemám rád, ale vzpomněl jsem si, jak Ladislav Klíma kdysi napsal, že kdo říká slovo "oplzlost", dopouští se tím daleko větší oplzlosti než je to, o čem mluví. Kdo používá humor a la "Jyrka", je větší ubožák než ten, o kom mluví, i kdyby ten, o kom mluví, byl hodně velký ubožák. Pěkně prosím, nemáte ve straně někoho jiného, kdo by to vedl a kdo by psal blogy? Nebo to, co tady předvádíte, je u vás intelektuální niveau?
18. 01. 2011 | 10:01

Občan napsal(a):

Vileta, na to, jak jste starej, jste fakt chudák - duševní. Jen doufám, že v pirátské straně individua Vašeho typu nepřevažují.
Kdyby Vám bylo 17 let, tak bych snad takovou míru primitivismu chápal, ale u pětapadesátiletých "dědka", který BY MĚL být dospělý, je to zarážející.
18. 01. 2011 | 10:02

neo napsal(a):

Sladký:

To je fakt, po vzoru Íčka by Jiřímu slušelo Péčko.
18. 01. 2011 | 10:02

Občan napsal(a):

To Buddy (18. 01. 2011 | 09:56):

Neřešte to, od primitiva nelze čekat nic lepšího. Samozřejmě, že lže, protože jako SŠ narukovat musel, pokud nedostal modrou. Kdyby měl modrou, tak by s pravděpodobností rovnající se jistotě nesměl pracovat na jeřábu ani energetice (maximálně jako úředník).
18. 01. 2011 | 10:08

ali napsal(a):

Sladký
hlavně, že jste nejste mimo vy :o). Někdo to musí mít správně uspořádané. Jsem ráda, že jste to právě vy
18. 01. 2011 | 10:09

ali napsal(a):

pardo, připletlo se mi tam - jste nejste :o) . myslím tím, že nejste mimo vy
18. 01. 2011 | 10:10

Luba napsal(a):

Pane Vileto,
nekopejme do rozkládajících se oranžových mršin a kritizujme raději ty, kteří se derou k veslům nebo zrovna kormidlují.
18. 01. 2011 | 10:11

Glosator napsal(a):

Autora Petra Viletu znám, je to pověstná figurka a už podle vizáže patří k těm týpkům, kterým se na ulici a v MHD vyhýbáme, protože jednak obtěžují somrováním a jednak smrdí. Ani neskrývá svou bohatou zkušenost s užíváním drog a opravdu, ale opravdu nadměrným pitím, pro které se několikrát léčil v protiakoholické léčebně. Když se s ním bavíte, a to činím velmi nerad a jen proto, že jako jeho soused s ním mám určitý soucit, tak musíte vyslechnout dlouhé litanie a nářky nad tím, jak mu zlý osud zhatil jeho skvělé vyhlídky a co všechno mohl dosáhnout, kdyby mu to nekazilí zlí lidé. Urputně se brání tomu přiznat si, že je nula a pořád si namlouvá, že patří k nadaným, schopným a talentovaným (což jsou ve smyslu propagandy přece pravičáci) a nikdy se nesníží na úroveň levičácké spodiny. Pro Petra je prostě Paroubek něco jako Petrovo špatné svědomí nebo sám ďábel, těžko to u Petra poznat.
18. 01. 2011 | 10:22

jo napsal(a):

Proč si hrajete na "pirátskou stanu" když používate modrobolševickou rétoriku?
18. 01. 2011 | 10:36

Nečasův Kočkopes napsal(a):

Raději Paroubka od zadku než zloděje z ODS od ksichtu! Na jaké "lepší časy" se má blýskat v této spálené tragikomické krajině?
18. 01. 2011 | 10:36

Glosator napsal(a):

Ještě k Petrovu článku - je naprosto symptomatické, jak podnítil k extázi hrubosti, primitivismu a urážek další podobné typy.
Jen se potvrzuje fakt, že kolem ODS se sbíhají lidi zakomplexovaní, omezení, primitivní a v podstatě zakomplexovaní ubožáci jako Petr Vileta, kteří podobné diskuse využívají k tomu, aby se ze svých traumat a životních neúspěchů vykřičeli povykováním dětinských primitivismů. Je to prostě neoddiskutovatelný fakt, že s ODS přišla éra hrubostí, křečovitého fanatismu a násilí - stačí připomenout, kolik už bylo hrubým způsobem napadeno a do krve zbito politiků levice (ministr Dostál, režisér Svoboda, poslanci Dolejš a Jandák a další) a kolika bylo vyhrožováno smrtí. Topolánek je nezpochybnitelným důkazem toho, že se ODS inspiruje o totalitních organizací typu NSDAP nebo KSČ - třeba jak používal nacistické fráze, zavedl vajíčkářské bojůvky pod názvem Modré týmy a podobně. Myslím, že není přehnané označovat ty nejuřvanější a nejagresivnější příznivce pravice slovem lúza.
18. 01. 2011 | 10:38

Nečasův Kočkopes napsal(a):

Kradu, kradeš, krademe - v ODS se sejdeme! Teda od modrého trafikanta výraz "kmotr" opravdu sedí.....Modrá momentálně frčí, co?! Jako kdysi rudá!
18. 01. 2011 | 10:42

jo napsal(a):

Proč jste takto nekvičel, když ODS chtěla ukrást 500 mil. do své pokladničky?
18. 01. 2011 | 10:42

Pípa napsal(a):

Tak to je naposledy, co jsem tohotu "blogera" otevřel.
18. 01. 2011 | 10:43

jsi člověk nebo stroj napsal(a):

Vyleto, tenhle blog je....., řekněme hodně slabý. Nějak se ti blogy nedaří, Vyleto.
18. 01. 2011 | 10:49

angry angr napsal(a):

Jo vyleto, kdeže loňské sněhy jsou. Když jsi psal na nevidetlném psu, tak to ušlo. Ale teď to nějak prasíš. Polepši se, vyleto.
18. 01. 2011 | 10:52

čtenář napsal(a):

"Zdá se blýskat na lepší časy."
Už gramaticky podivná první věta blogu naznačuje problémy, jaké měl autor ve vzdělávacím procesu. A používání trapných přezdívek typu "Jyrka" zase ukazuje, že ani v 55 letech u něho ještě neskončily problémy s jeho pubertou. Podobný přestárlý puberťák Topolánek ve funkci premiéra České republiky se porval s vyhazovačem v diskotéce na Kypru, Petr Vileta se snad vzhledem ke své subtilní postavě a chatrné kondici nebude podobných vylomenin dopouštět.
18. 01. 2011 | 11:09

DH napsal(a):

Naprosto nechápu naivní pokusy o obhajování Paroubka. Místo, aby všichni občané jásali, pořádali karnevaly, ohňostroje, Benátské noci, nebo alesopň nóblhóch mejdany ve Žlutých lázních, že se podařilo odstavit tuto aparátčickou hydru od koryta, sebrat mu z jeho špinavých a přerozdělovačských pracek moc a doufejme definitivně z něj udělat kverulantskou tragikomickou figurku, ještě se najdou takoví, kteří se ho pokouší hájit, nebo snad dokonce omlouvat, nebo nedejbože, srovnávat s ostatními.

Komu se tím pokoušíte prospět, komu sloužíte, jaké proruské temné komunistické nitky vás vedou? Doufal jsem, že 20 let po sametové revoluci se konečně dočkám společnosti spravedlivé, férové, odměňující schopné a šikovné a odvrhující líné, socansky demagogické samozvance a kverulanty.

Ptám se roč? Proč nejste lidé rozumní, proč nechápete nevyhnutelnou samozřejmost toku dějin?
18. 01. 2011 | 11:15

drozd kvíčala napsal(a):

vyleto, ty jsi živoucím důkazem přísloví: dlouhé vlasy, krátký rozum (no, snad jsi aspoň čistitný a nesmrdíš).
Nezapomeň si ovšem poplakat v tvém dalším blogu s názvem: "Ti mi dali". Tak zdař, soudruhu vyleto.
18. 01. 2011 | 11:16

vlk napsal(a):

Souhlasím s těmi, kteří pokládají blog za slaboduchý.
Vileta je prostě evidentně rád vtipálek. Jeho vysvětlení, že Jyrka s e pro Paroubka ujalo stejně jako Íčko pro Langera je opravdu kuriozní zdůvodnění.
Nevím, zd a je Vileta či není informován o tom, jak Langer k ˇIčku přišel. Pokdu ne , rád bych mu sdělil, ež jej takto jmenoval, a troufám si tvrdit, že už tenkrát nejspíš v rámci mimorozpočtovéhofinancování jistý Mrázek. Capo di tutti českých mafiánských kmotrů. Když prostě měl s Íčkem jakýsi , nemalý stejný obchodní zájem.
Nevím ,jak vznikl Jyrka. Z toho, že by Paroubek neznal pravopis asi sotva. Mrázek nebo někdo podobnýný mu to také neuštědřil. Nejspíš to byl nějaký takový Vileta, co chtěl být prudce orígo, tedy originální.

Není žádná debata o tom, jestli je či není dobře, že Benda byl konečně vymeten. Takovejhle týpek se nikd y ,ne že neměl dostat k tak vysoké funkci, ale toho prostě měla každá větší politická strana , vybavená elementárním pudem sebezáchovy a která si aspoň trochu váž sama sebe, prostě za člena nepřijmout.

Nicméěn - když už sr tak stalo a vtipný Vileta nám tad y exhibuje také s e jménem Drobil, pak bych rád viletu upozornil jednu drobnost. Nepatrnou.
Která je nejspíš pod jeho rozlišovací schopnost.
Drobil je na Michálkových nahrávkách v naprosto jasných souvislostech. Které nás měli všechyn s tát pakatel -3,5 miliardy. Z jedné jediné investiční akce v téhle zemi. Jedné jediné. KODS si včera na výkonné radě odhlasovala, že Drobil má její plnou důvěru, tedy že zůstává místopředsedou partaje a poslncem, ted y správná informac e je, že výkonná rada o tom ani nepotřebovala hlasovat, rpotože Drobil má její důvěru. Benda naproti tomu, aniž by ZATÍM existovalo něco ekvivalentního na něj osobně ,srovnatelného s Michálkovými nahrávkami na Drobila, se musel ze s tranického postu poroučet. Výrazně nižšího než je místopředseda. A důvěru s trany, zdá s e NEMÁ:

Uznávám, že ten orzdíl je pane Vileta nadmíru subtlní pro někoho, kdo má potřebu psát Jyrka.

A ohledně PAroubkovy účasti na krajské konference. Paroubek NENÍ Vyleta soc d em funkcionářem. Alespoň pokdu vím. Rozhdoně ne takovým, aby mu z titulu funkce vznikala povinnost či aspoň možnost účastnit s e krajské konference. Jako host asi pozván také nebyl. A teď opět jedna dost klíčová informac e pro Viletu, pokdu s e nic nezměnilo a Paroubek s enenechal v uplynulém měsíci přeregistrovat pak je členem soc dme zákaldní organizace na Praze 5. Nikoli někd e v sevrních Čechách. z Z této prostinké informace, Vileta plyne, že Paroubkov a neúčast nebyla otázkou osobní odvahy jako spíše dodržení elementárních stranických regulí. Té krajské konferenc e s e mohl titulárn ě účastnit a si stejně jako příštího sjezdu Pirátské strany nebo co to máte jako nejvyšší orgán.
Prostě - pro mne mimořádně hloupej blog.
Výš euvedené jsme nenapsal jako snad Paroubkovu obhajobu, jeho hájení Bendy je pro mne nestravitelné. Ani jako útok na Viletu. Nemám s ním žádný spor, ale dotýká s emne prvoplánová primitivnost toho blogu. Už jsme pod jedním Viletovým blogem, který byl asi stejně faktograficky vyargumentovaný jako tenhle blog napsal, ež pokdu che o něčem psát, měl by si zjistit alespoň základní informace. No zdá se, že k takové samozřejmosti zatím nijak nedostal. Třeba se někd y dočkáme. Ovšem hrůza men jímá, že by lidé s takovýmhle potenciálem chtěli spravovat obec n a dokonce stát.
18. 01. 2011 | 11:18

vlk napsal(a):

DH
jsi sto let za oicemi - ve Žlutých lázních už s e slavilo.Prý i ohňostroj byl. Slavili to co chceš ty a pár dalších věcí - napříkald Opencard a nejspíš i pražskou, řííkejmeDrobilovu, čističku. Prý to byly skvělé dealy. No ta Openkrad určitě, čistička se nějak zvrtla....Ale oni prej to dohoní. LAnger všechno vyper e do čista. Jako vnitráckou prádelnu . Spolus firmou DOčista.
Blbý akorát je, že tebe do těch Žlutejch lázní nikd y na tu pařbua ohňostroj nepozvou. Ty jim ho jenom, spolu s e mnou zacvakáš. Na rozdíl od emne ty ale budeš platit zlodějům rád. Já nikoli. Hledám způsob, jak tomu pokud možno zabránit.
18. 01. 2011 | 11:23

:-°( napsal(a):

Pokud se týká přezdívek, zdá se mi, že lepší než zavedený Jyrka, je méně častý, na vazby k dobročinnému a okrašlujícímu spolku rodiny Kočků odkazující, Don Číčo.
18. 01. 2011 | 11:29

honza napsal(a):

Vážený pane předsedo,vážně věříte v lepší časy?Místo odstavených kmotrů,nastoupí noví,protože tato mafiánská mašina,nemůže bez nich pokračovat.Tato společnost je prolezlá korupcí a tak propojena,že vyměnit pár oblastních ředitelů dálnic,nic neřeší.
18. 01. 2011 | 11:43

čtenář napsal(a):

DH
se kterými jsme si dovolili Paroubka srovnávat ? Můžete být konkrétní, kdo a jak se té svatokrádeže a rouhání dopustil ? Myslíte, že by někdo měl tu drzost a odvahu srovnávat nicotného Paroubka s velikány, jakými bezesporu jsou Topolánek, Klaus, Čunek, Nečas nebo nedejbože Drobil ?
Myslím, že jste trochu, ale opravdu trochu moc ujel. V diskusi nezazněla obhajoba Paroubka, ale :
1) výzvy k tomu, abychom se chovali aspoň my voliči slušně a kultivovaně, když to neumějí politici a obskurní bloggeři typu Vilety
2) výzvy k tomu, abychom se nechovali jako političtí hooligans a neobhajovali své favority argumenty jako
"všichni jsou stejní, všichni kradou, tak co by ti naši nekradli"
"kdybyste byli na jejich místě, kradli byste taky"
"za to nemůžou ti politici, ale 40 let komunismu"
a podobně. Přiznávám, že jsem poznatky z této diskuse doplnil o poznatky z jiných diskusí, protože netové diskuse jsou na jedno brdo, ať se týkají čehokoliv.
Mně osobně je jedno, kdo je z jaké strany. Když je lump, nebudu ho slabomyslně hájit jako mnozí tím, že začnou na obranu vytahovat Grosse, Kavana, Krause nebo cokoliv jiného z historie. Ano, je to pravda, pánové mají třeba něco na triku, ale jak to ospravedlňuje lumpárny současníků ? V mnohých je zřejmě pořád mnohé z myšlení sovětského politika, který na otázku amerického novináře o dodržování lidských práv v SSSR po dlouhé chvíli přemýšlení vyhrkl "A vy zase bijete černochy !".
Kdybychom se my voliči dohodli, že máme dost zlodějen, tunelování a podvodů těch nahoře bez ohledu na barvu stranického trika a důrazně od svých poslanců a senátorů chtěli změny a hlavně pořádek a průhlednost v hospodaření státu, mohlo to u nás vypadat jinak. Politiky si přece platíme, nejsou to bozi a my máme právo od nich chtít kvalitní práci.
18. 01. 2011 | 11:46

čtenář napsal(a):

:-°(
Kolik je vám let, že vás tak uchvacují dětinské výmysly Ivana Langera ? Doufám, že jste alespoň natolik mentálně vyspělý, že je už nepíšete po zdech. I když u lidí vašeho typu ...
18. 01. 2011 | 11:49

Luba napsal(a):

túúú :-°(
"Don Číčo" je dobrej!

Podobně přiléhavá je přezdívka, přirozeně vyplývající z antioteplovacího aktivismu daného aktéra, a z jeho náklonnosti k PutinRusku, a zní: "Klimatěnko".

Tedy plným jménem: Klaus Alarmjonovič Klimatěnko.
18. 01. 2011 | 11:50

D47 napsal(a):

Pokusím se zklidnit vášně.

Podle mne je ten nárůst nervozity mezi voliči a sympatizanty té naší "pravice" logický a pro ty, kteří tu naši politickou scénu sledují delší dobu, dokonce předvídatelný.
Ono úplně stačí porovnat silná slova příznivců "pravice" po loňských jarních parlamentních volbách s tím co se děje právě teď.
Po "vítězství" té vládní (páně Bakalovy) "trojkolky" jsme měli možnost slyšet a číst výkřiky o tom, že teď už konečně dojde na všechny ty "socky." Ta radost těch našich občanů s jednodušším myšlením pozvolna vyprchávala a začala se měnit v nenávist. Ono totiž i těmto lidem konečně došlo, že pánové Kalousek a Drábek získají okradením těch nechudších (invalidé, důchodci, mladé rodiny s dětmi) jen asi deset procent finančních prostředků, které tito nutně potřebují na zaplácnutí těch největších děr ve státním rozpočtu. A protože horní vrstva je třída "nedotnutelných," na jejichž daně si tito pánové nedovolí sáhnout ani náhodou, nezbývá než takzvaně "podojit" tu střední vrstvu, tedy největší skupinu voličů té naší "pravice."
To poznání, že ruka páně Kalouskova začíná šátrat i v jejich kapsách, musí teď hodně bolet.
A to jsme pořád jen na začátku.
Plánované sjednocení sazby DPH na devatenáct procent kupodivu nepostihne nejvíc klasické starobní důchodce. Kromě invalidů a lidí těžce zdravotně postižených na toto "systémové" opatření nejvíc doplatí mladé rodiny s dětmi. Tedy lidé, kteří teprve vstupují do produktivního života a z tohoto důvodu si logicky nemohli vytvořit rezervy ve formě úspor.
Lituji každého, který se utěšuje tím, že konečně dojde na tu početnou skupinu našich spoluobčanů, ve které po Velkém Sametovém kotrmelci dnes už vyrůstá třetí generace, pro kterou je slovo "práce" prázdným pojmem.

Kopání do někoho, kdo je dnes už fakticky mimo politiku, je jen zoufalý pokus o odvedení pozornosti od mnohem důležitějších problémů. To, že se stále ještě najdou jedinci, kteří na tohle slyší a cítí puzení k tomu, aby si kopli také, je sice smutné, ale já to beru jen jako nutné zlo.

To, proč se k tomuto způsobu dehonestace snížil pan Petr Vileta, ví jen a pouze on sám. Pochybuji o tom, že tento pán najde odvahu k tomu, aby se vyjádřil zde, tedy přímo v diskusi.

Poslední poznámka specielně pro nick ali: Mějte stále na paměti, že jsem už geront, navíc pro diskusi předem diskvalifikovaný tím, že mne za mlada vychovávali ke slušnosti. Neumím se tedy vyjadřovat v několika málo větách, natož pak ve zkratkách.
Pořád ale máte možnost příspěvky nicku D47 jednoduše ignorovat.
18. 01. 2011 | 11:52

Sladký napsal(a):

Neo,ali- Jyrka Íčko-vlk vám to vysvětlil dostetečně jasně, není,přezdívka jako přezdívka Jen hlupák nebo bludař může oběma přezdívkám připisovat stejnou hodnotu.Ali, z toho,co jsi doposud napsala mi vyplývá,že nemáš na to,abys pochopila svůj omyl,Neo na to po rozumové stránce má, jenže je chorý,žije v zajetí svých bludů.
Přesvědčování je v obou případech marné,píšu jen pro ty, kteří jsou schopni pochopit oč jde.
18. 01. 2011 | 11:54

tomáš napsal(a):

Vážený pane Vlku a pane Čtenáři, přečtěte si prosím ještě jednou pozorně, co píše pan DH, případně i jiné jeho texty, a popřemýšlejte, jak to asi myslel.
18. 01. 2011 | 12:00

Tceld napsal(a):

Jo, nejlepší je tvrdit, že "jsou přece všichni stejní". Tak je to tu opět - my dobří versus vy zlí...
18. 01. 2011 | 12:04

trumpeta troubivá napsal(a):

tomáši, nekažte legraci, prosím :)

Není nad spravedlivé rozhořčení lidu.
18. 01. 2011 | 12:07

čtenář napsal(a):

to tomáš:
Není mi zcela jasné, proč děláte DH advokáta, ale budiž. Přečetl jsem ještě jednou pozorně texty DH a není mi jasná zvláště jedna pasáž.

Citace :

Právě tento člověk a jemu podobní, způsobil nesmírné a neřešitelné nekonečné zadlužení naší ubohé vlasti v devadesátých letech, politiky kryl všechny nejhorší tunely v naší novodobé historii, je prostě a jednoduše ztělesněním zla, neschopnosti, socanské rozežranosti a neefektivního lemplovství.

Můžete mi prosím vysvětlit, jak Paroubek "působil nesmírné a neřešitelné nekonečné zadlužení naší ubohé vlasti v devadesátých letech" ? Já si dosud myslel, že tehdy vládlo cosi jako Klaus a jeho ODS a vida - on to všechno byl Paroubek ! On začal a realizoval největší loupež v českých dějinách, která byla eufemisticky svými autory nazvána "kuponová privatizace", on rozdal podniky a banky jejich předchozím komunistickým ředitelům a náměstkům a on dal koncern SkloExport herečce Regině Rázlové ?
Kdo a kdy takto převrátil průběh a vyznění dějin ještě za života pamětníků té doby ?
18. 01. 2011 | 12:07

Čochtan napsal(a):

Gentlemen,
stojí vůbec Jiří Paroubek za tu ztrátu času ? Už šel od válu, návrat se mu nedaří a teď ztrácí zubynehty držené pozice i jeho kamarádi. Radši ho chudáka politujte. Mít doma tak ctižádostivou bloncku (jestlipak na ní ještě skáče přes pět lehátek?) a zároveň tak propadnout v politice, ... aby si chudák malej z toho nehodil mašli. Nechme ho trpět v pokoji. Zasloužil si to. To utrpení.
18. 01. 2011 | 12:07

čtenář napsal(a):

trumpeta troubivá:
Začíná mi docházet, že vy pravičáci budete ještě dlouho, opravdu velmi dlouho mentálně vyzrávat, konec takového procesu je v nedohlednu a možná i v nekonečnu.
Pravičáci se už asi nikdy nezbaví nálepky primitivismu, dětinskosti, nedostatečného vzdělání a nabubřelého sebepřeceňování. Archetypem českého pravičáka je metač vajec, který je agilní jen za předpokladu :
1) že bude beztrestný a nebude muset ani platit způsobenou škodu
2) že někdo ty vajíčka zaplatí
3) že se bude moc po hození vajíčka hned schovat do davu - pro jistotu
18. 01. 2011 | 12:15

PePa napsal(a):

ad čtenář a další méně chápaví:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ironie
18. 01. 2011 | 12:18

čtenář napsal(a):

Čochtane, děkuji za váš typický příspěvek pravičáka. Aspoň každý vidí, že nepřeháním, když píšu o primitivnosti a dětinskosti českého pravičáka, který píše na mentální úrovni 14-letého repetenta zvláštní školy, ale má přes padesát jako Petr Vileta, který si i v 55 letech po stránce vzhledu pořád hraje na puberťáka s jeho dlouhými vlasy a korálky na krku.
18. 01. 2011 | 12:19

vlk napsal(a):

tomáš
mohu se jen připojit k tomu, co napsal čtenář.
18. 01. 2011 | 12:19

čtenář napsal(a):

PePa :
jestli jsou vaše výkony na tomto a jiných blogech ironií, tak vy vlastně ironizujete podobně potroublý způsob psaní voličů ODS, že ?
18. 01. 2011 | 12:21

PePa napsal(a):

čtenář:
Nikoli. Můj jediný výkon na "tomto a jiných blogech" se týkal ironie, kterou zde prezentuje DH.
18. 01. 2011 | 12:25

čtenář napsal(a):

PePa:
I was wrong, you're right.
18. 01. 2011 | 12:29

zdenekb napsal(a):

autor:

Nechci opakovat mnohokrát řečené, takže jen podepisuji, že z vašeho článku zastydlá puberta a primitivní logika "odbojáře"-vejcometa jen sálají...

Proto jen krátce:
- Íčko je označení exministra vnitra v žargonu podsvětí
- Jyrka je označení Paroubka, jež se ujalo výhradně u pomalejších z členů Modrého týmu...

- vláda VÁŽNĚ UVAŽUJE o zveřejňování výběrových řízení a smluv
(Tleskáte něčemu, co by mělo být samozřejmostí. Mimo to - vsadil bych se, jak to "vážné uvažování" nakonec dopadne.)
- začíná se ŠTEŘIT mnohdy na nepravých místech...
- odstoupil ministr podezřelý z krytí korupce... odstoupil až po několika dnesch, po veřejném tlaku, za málem omlouvání premiera a podpory presidenta...

Lepší časy si představuju opravdu jinak.
18. 01. 2011 | 12:29

trumpeta troubivá napsal(a):

PePa: spíše parodie nebo groteska.
18. 01. 2011 | 12:32

JaE napsal(a):

Pane Vileto či snad Vyleto.
Vše na vaši adresu již bylo řečeno.
Jenom k tomu "blýskání". Momentálně se neblýská ani na obloze a už vůbec ne na lepší časy. A to nikomu, s výjimkou privatizátorů politiky, ovšem jen na krátký čas.
Vaše závěry jsou jednoduché - v tom horším významu slova.
Psaní, hm,... pěkná věc. Někdy je ale od leckterých z nás pro společnost přínosnější. když si třeba dáme dvě piva někde na růžku. Proto raději končím.
18. 01. 2011 | 12:46

Da.Rock napsal(a):

Rádoby vtipnou přezdívku Paroubka Jyrka používali ti nejinfantilnější a nejtupější blogeři a diskutéři na iDnes. A vidím, že jeden z těch duchaplných vtipálku se přestěhoval sem. Což je pro Aktualne.cz jistě velká pocta.
Jinak je tento článek pochopitelně o ničem, tak jako většina článků tohoto pána, který se úpěnlivě čas od času snaží něco napsat (aby nebyl jen za profesionálního zloděje duševního bohatství), ale zpravidla to skončí tragicky.
18. 01. 2011 | 12:47

Jiří Sládeček napsal(a):

Pane Vileto! Váš předseda je inteligent, ale vy jste modrý primitiv, vy vaší straně preference rozhodně nepřinesete. :)))
18. 01. 2011 | 12:48

liberál napsal(a):

Bohužel nemůžu z autorem souhlasit, protože do "lepších časů" máme ještě daleko, protože v parlamentu sedí celá klika Paroubkových patolízalů jako B.Sobotka,L.Zaorálek,D.Ráth a Z.Škromach
18. 01. 2011 | 12:49

drozd kvíčala napsal(a):

Jsem zvědav, zda se zastydlý puberťák vyleta zapojí do diskuse. Zatím zde přispěl (pozn: míněno vyleta) pouhým jedním příspěvkem, zřejmě někde v koutku usedavě pláče a naříká, proč mu nikdo nerozumí.
18. 01. 2011 | 12:51

Rumcajs napsal(a):

Možná není Paroubek hlupák a gauner.
Možná si na to jenom hraje, aby byl přijatelný pro našeho levičového voliče.

Přeci jenom, pohled na chytrého a kultivovaného člověka český levičák nese velmi těžko, zvláště, když to srovnává se svým obrazem v zrcadle a to hnedle po ránu.

P.S.
To co pod tímto blogem předvádí levicová galerka, to je fakticky síla. Jenom to dokazuje, jak je náš pracovní trh měkký, když i takové figurky si jsou schopni najít práci a dokonce možná i placenou.
18. 01. 2011 | 12:52

Ingrid Romancová napsal(a):

Petr Vieta je normální člověk. Což ví každý, kdo ho zná z osobního života. Občas ale napíše podobný článek, u který člověk neví, jestli ho má publikovat nebo ne. Tak se Evropský rozhled po dvou dnech čtenářských útoků rozhodl, že článek stáhne, protože odporoval základní myšlence, proč ER vznikl - totiž neubližovat politikům, ale ukazovat cestu k lepším zítřkům. Také si klade za cíl rozšiřovat povědomí o Evropské unii, protože čeští občané nemají ponětí, kdo je Viktor Obrán, baronka Ashtonová či co je to Barcelonský proces - věci naprosto zásadní pro každého člověka v EU.

Česká pirátská strana je zatím jedna z nejlepších politických stran v zemi, poslední dobou ji ale bohužel začaly zajímat víc vnitrostranické záležitosti než práce pro lidi venku. Všichni Piráti ale takoví nejsou. Petr Vileta takový není. Ivan Souček (jihočeský předseda) takový také není. Jsou Piráti, kteří by nikdy nekoukali na "kradený" film. Jsou Piráti, kteří tráví mládí studiem na dvou vysokých školách naráz, protože cítí potřebu získat co nejvíce znalostí, aby nám v budoucnosti byli schopní umožnit žít lepší životy. Je proto důležité nenahlížet na politickou stranu jako stranu, ale vybírat si ve volbách konkrétní lidi.
18. 01. 2011 | 12:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

..jak mouchy na kus trusu...
18. 01. 2011 | 12:56

aa napsal(a):

Rumcajs nikdy inteligencí, chytrostí ani kultivovaností nevynikal, je to zakomplexovaný grafoman, který jak mnohokrát přiznává nikde pořádně nepracoval a jen se toulal po světě jako bezdomovec. Do Česka se vrátil, protože je v pokročilém seniorském věku, zdraví mu neslouží a chce žít z penze, o ketrou se nijak zvlášť nezasloužil. Vzpomínám na jeho dišputace na novinkách, ve kterých si velice notoval se stejně starou a stejně málo inteligentní Vlastou Hájkovou a kocickou-kote.
Něco takového nás chce učit, co je to chytrý a kultivovaný člověk ?
18. 01. 2011 | 13:00

Da.Rock napsal(a):

Nomen omen. Ne nadarmo si Rumcajz zvolil za nick postavu lupiče a asociála skrývajícího se před spravedlností v jeskyni v Řáholci. :-D
18. 01. 2011 | 13:04

Glosator napsal(a):

Ingrid Romancová :
Vy znáte Petra Viletu osobně ? Tak to bychom měli být sousedé, ale podle jména Vás neznám. Odkud tedy Petra Viletu znáte ?
A mimochodem - lichotku o blýskání na lepší časy za současné vlády uplatnil Petr hned v první větě, že by to nebylo Petrovo podbízení se mocným, ale ironie ?
18. 01. 2011 | 13:05

kristusek napsal(a):

Nemohu se nepřidat: nutnost používat označení jako "Jyrka" je trapné a hloupé, a co se týče Vašeho "blýskání se na lepší časy", jste zjevně oním blýskáním oslněn natolik, že Vám unikají fakta:

- vláda vážně uvažuje o zveřejňování výběrových řízení a smluv - vážně? Spíše "vlažně". Mluví se o tom, ale o tom se mluví už dvacet let. Stejně jako o omezení některých poslaneckých výhod apod., takové ty obvyklé populistické řeči. jak vidno, je dost takových, kteří tomu ještě pořád věří.

- začalo se konečně šetřit, i když mnohdy na nepravém místě - především na napravých místech. Šetřit ano, ale nesmí se to dotknout "kluků, co s nimi mluvíme"

- odstoupil ministr podezřelý z krytí korupce - ne, neodstoupil. Byl donucen odstoupit a přesto zůstává místopředsedou ODS, za "špínu" je naopak považován ten, který na jeho šmejdstva přišel. A to jak některými lidmi z vlády až po prezidenta.

- naposledy přišel Jirka Paroubek o kmotra Petra Bendu - no jo, no, když to je těžké. Kdyby byl Benda zkorumpovaný ministr, mohl dělat místopředsedu strany. Alespoň v některých stranách. Takhle má smůlu.

Kdepak, pane autore, tohle není ani kulišárna, ani černý humor. Tohle je obyčejná lidská hloupost smíšená s trapností.
18. 01. 2011 | 13:07

bob napsal(a):

Příspěvky DH mi také přijou jako ironie
18. 01. 2011 | 13:15

DH napsal(a):

Je dalším, a jak vidím široce přijímaným a akceptovaným faktem, že nesmírná a neodpustitelná škodlivost politických stvůr, jejich je Paroubek jasným příkladem, je právě ono vyvolávání vášní a rozdělování národa, jindy tak semknutého a pospolitého. Aparátčické stvůry s rukama umazanýma od krve nevinných antikomunistů z padesátých let, mají svým zavilým buldozeřím stylem potenciál nejen narušit jednotu a klidné pracovní úsilí naší společnosti, ale je zde dokonce reálná hrozba vyvolání občasnských nepokojů a nedejbože i náznaky občanské války.

Nepodceňujme přátelé tato rizika. Vzpomeňme na blahou dobu před začátkem minulých prázdnin, kdy celý národ, rameno na rameni, dělník vedle dělníka, redaktor vedle redaktora, blogger vedle bloggera, jasně a nekompromisně postavili hráz tomuto primitivnímu, levičáckému, podrazáckému a manipulativnímu normalizačnímu stylu v politice a společně si zvolilo jasnou a pracovitou většinu zodpovědných a schopných.

Byl bych rád, abychom se povznesli na drobné a malicherné potíže a nedostatky každodenního dne a měli tuto naši malou, ale důležitou, volební občanskou revoluci stále na paměti. Jen vytrvalým připomínáním tohoto úspěchu a neustálým oživováním vzpomínek na nelítostnou dobu pod tímto tyranem, kdy národ úpěl a doufal v zásah z Blaníku, můžeme udržet vůli k nezbytnému a všem prospěšnému reformnímu úsilí i do budoucna.

Kdyby snad někdy nepatrně hrozila reminiscence, kdyby levicoví revanšisté propadli naději na opětovné uzurpování moci, kdyby snad hrozilo, že naše země opět bude pod nadvládou normalizační šedi, neschopnosti a naši občané nebudou s hlavou vzhůru chtít nadále myslet jinak, nově - pak budu první, kdo vytrhne dlažební kostku a položí ji na barikádu, aby se postavil proti této kontrarevoluci.

Věřím, že všichni zodpovědní občané, dělníci, důchodci, dělníci pera i klávesnice, všichni bloggeři, podnikatelé, ale i ti pomýlení intelektuálové a kverulanti se ke mně připojí a naši ekonomickou svobodu si společně proti Paroubkům ubráníme.
18. 01. 2011 | 13:19

Glosator napsal(a):

liberál 18. 01. 2011 | 12:49:

No hlavně když víme, že kdo jsou ti "zkrachovanci a ztroskotanci", kdo jsou ti "vnitřní nepřátelé", kvůli kterým se vládě nic, ale opravdu nic nedaří.
Na postu viníků se už vystřídali žraví senioři (vozí plné vozíky jídla, tak to se určitě mají až moc dobře), líní junioři (nechce se jim dělat a my je musíme platit), policajti a hasiči (jen by chrápali ve službě a vybírali pokuty). odborářští bossové (štvou lidí proti vládě, aby se zdůvodnili). židé (celosvětové židovské spiknutí ovládá naši zemi a vysává nás) a momentálně lékaři (jsou chamtiví a chtěli by fůru prachů za nicnedělání a šoustání sestřiček). V závorce jsem uvedl obvyklé výtky těmto nepřátelům naší demokracie a pokroku, tak mně nekamenujte.

Kdo přijde na řadu jako nepřítel státu v tomto týdnu a kdy se zastaví tento kolotoč kampaní, podobných těm z padesátých let ?
18. 01. 2011 | 13:26

jenda napsal(a):

A dokonce z pyrátské strany,
18. 01. 2011 | 13:31

Evžena napsal(a):

Mnoho vlků - zajícova smrt.
Oč jsou lepší ti, kteří Viletovo pojmenování Paroubka Jyrkou aplikují na jméno Vileta?
18. 01. 2011 | 13:31

YYYYY napsal(a):

Jednou jeden trouba nevěděl jak se píše Jirka a tak napsal y.Další trouba si to dal do titulku.
18. 01. 2011 | 13:33

Evžena napsal(a):

YYYYY

a dalšý lydi se toho chitily, a už 2 hodiny rozebýrají to, kdo je výc tvrdý.
18. 01. 2011 | 13:37

Vico napsal(a):

Mne už by jen zajímalo, jak by Petr Vileta,/nebo he,he Vyleta?/ odpověděl na skvělou glosu vlka z 11:18.

Já být autorem, tak bych svůj blogový článek vymázl a dal tam po získání copyrightu ten vlkův.
18. 01. 2011 | 13:40

ali napsal(a):

sladký
doufám, že jste si všiml, že výraz Jyrka nepoužívám, tak jako jiné přezdívky jiným. A máte pravdu, není přezdívka jako přezdívka, jako že není blb jako blb.
A pokud mě neklame zrak ani paměť, tak jsme si nepotykali. Jinak buďte nadále tak chytrý a rozumný, jako dosud. Sluší vám to :o)
18. 01. 2011 | 13:41

Evžena napsal(a):

Každej, kdo má klávesnici píše, a pak to dopadá tak, jak to dopadá.
18. 01. 2011 | 13:45

Analytik napsal(a):

Zdá se, že většině čtenářů uvízla v hlavě jistá přezdívka a unikla jim podstata článku. A s tou nelze, než souhlasit. Petr Vileta totiž upozorňuje na to, že politici už dávno neslouží svým zaměstnavatelům - voličům, ale jediným smyslem jejich činnosti jsou přesuny financí a majetku ze společné kasy do jejich stranických a soukromých kasiček!
Všichni víme, který špičkový profesor ekonomie byl zakladatelem tohoto trendu a kdo ho dodnes ze všech sil podporuje a za to mu po právu patří přezdívka tunelděda. Proto včera s velkou chutí vyměnil jednoho tuneláře na MŽP za druhého, protože fandí své ODS a má péči, aby finančně nestrádala.
Věřil jsem, že by tuto situaci mohly změnit loňské volby. Proto jsem předem vyloučil všechny tradiční barevné strany a nakonec dal hlas Českým Pirátům. Nevyhráli jsme, ale dodnes toho nelituji. Aspoň se mohu s klidem podívat do zrcadla, protože na současné politické mizérii nemám žádný podíl.
Ale věřím, že Nečasova vláda do švestek nevydrží a pak už snad budou voliči rozumnější a zapomenou na profláklé politiky, kteří jen mění barvy, ale pořád to jsou bývalí partajníci z KSČ.
18. 01. 2011 | 13:53

Glosator napsal(a):

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, HANLIVÁ KOMOLENÍ JMEN, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pane Stejskale, proč tak často výběrově přehlížíte porušování podmínek, které jste stanovil jako závazné pro svůj web ? Třeba té podmínky, kterou pro Vás zvýranil velkým písmem ? Chápu, že primitivnější pisálci jinak než primitivně psát neumějí a ani se to nikdy nenaučí, ale snad byste jim mohl vysvětlit pár vět ze záhlaví každé diskuse.
18. 01. 2011 | 13:54

Tupelo napsal(a):

Neskutecne slabi clanek, pro me o to vic ze jsem kdysi o piratech uvazoval jako o alternativel a nbedavno podruhe kdyz slibovali neco jako CEZkou wiki. Jsou to jen mluvkove, do stejne kategorie mimochodem patri i tento clanek. Rozplyvat se ze se blyska na lepsi casy, v dobe kdy na hrade sedi lhar, kdy byvali min. vnitra zehli spinave pradlo (doslova), kdy clovek ktery poukazal na korupci je kryt premierem a vyhozen z prace, kdyz obden vychazi nova spina (iDnes, bohuzel uz neverim ze jde o projev hlidacich psu demokracie (ha), ale spis o nejake zakulisni hry CEZke politicke mafie) muze jen:

- naivni, jednostrane zamereny clovek, hyckajici si svuj fetis v podobe jYrky (co bude az nebude? moznost naznacuje posledni odstavec, on uz se nejaky Sobotka (nebo Sopotka?) najde...)

- clovek jednajici vypocitave, snazici se zakryt soucasny svrab ceske politiky (vubec bych se nedivil moznemu personalnimu propojeni s lidmi z ODS, takova kourova clona pro hradnim garantem udrzovanou korupcni vladu)

Moznosti je asi vic, ale diky ucelovosti tohoto clanku je to uz stejne jedno, strana, kterou pan Vileta zastupuje, u me skoncila.
18. 01. 2011 | 13:58

JenTak napsal(a):

Včera mi pro pozdní čas nedošla poklona pana Vilety panu Paroubkovi. Když přiřadím k Jyrkovi Íčko, vyplývá z toho, že Paroubek ho má krátký, zato tvrdý. Langer ho má sice dlouhý, ale měkký.
No a třeba takový Nečas ho nemá vůbec!
18. 01. 2011 | 13:59

Evžena napsal(a):

Hááááááloooooooooooooooo, je tu někdo normálnííííííííííííí?
18. 01. 2011 | 13:59

čtenář napsal(a):

Analytik:
V čem byla podle Vás podstata článku ? Vždyť tam není nic jiného, že se blýská na lepší časy a že je dobře, že je "Jyrka" pryč. Nicméně to blýskání hned popřel s tím, že jsou v politice pořád stejní lidé - to podle starého mustru, který jsem popsal v 18. 01. 2011 | 11:46 a který se dá shrnout do věty - "všicky sou stejný, všicky kradou, tak vo co gou", abych to řekl po odesácky. Jestli tomu říkáte "blýskání na lepší časy", tak vážně nevím. Za Gorbačova se takové situaci bez východiska říkalo "stagnace" a možná víte, jak to tehdy dopadlo.
18. 01. 2011 | 14:04

ali napsal(a):

Evžena
co si představujete pod pojmem normální? :o)
18. 01. 2011 | 14:06

Kanalnik napsal(a):

"Jyrka" a "pakaz" - s tim mam v tomto blogu problem. Absolutne pod uroven stejne jako cele vyzneni clanku. Panu Stejskalovi nezavidim.
18. 01. 2011 | 14:10

čtenář napsal(a):

Evžena:
Každej, kdo má klávesnici píše, a pak to dopadá tak, jak to dopadá.

To je stejný aforismus, jako když politik řekne "volby dopadly tak, jak dopadly", "dovedu si představit" nebo "napříč politickým spektrem". Když ten blábol slyším po tisícíprvé, mám chuť takového bezduchého žvanila stisknout pod krkem.
18. 01. 2011 | 14:11

Evžena napsal(a):

Ali

Normální si představuju jako opak nenormálního. Normální je slovo odvozené od slova norma a norma jsou jakési mantinely... vlastně co tady dělám?
18. 01. 2011 | 14:14

ali napsal(a):

vtipná odpověď..taková šalamounská..že vy máte za lubem :o)
Potíž je v tom, že každý tady se považuje za normálního a vy vybočujete z řady :o). Nic ve zlém, myslím to naopak pochvalně.
18. 01. 2011 | 14:18

Evžena napsal(a):

čtenáři

Když Vám z úřadu příjde odpověď, že vyřízení žádosti tak dlouho trvá, protože tak dlouho trvá, zboříte úřad?
Již Vás svou bezduchostí nebudu dráždit, a jdu si po svých. :o)

P.S. Mezi dnešní smečku odpovídajících je škoda plýtvání ducha.
18. 01. 2011 | 14:21

Tunel napsal(a):

A ten "Jyrka" s "Pakáží", to je ta nová politická kultura?
Nic moc, pane "Vyleta" :o(
18. 01. 2011 | 14:22

Evžena napsal(a):

Tunel

Kde jste byl, když se pod článkem Martiny Machová objevovaly výkřiky, že redakce aktuálně.cz je fašistická?
18. 01. 2011 | 14:26

čtenář napsal(a):

Evžena:
Citace vašeho příspěvku :
"YYYYY

a dalšý lydi se toho chitily, a už 2 hodiny rozebýrají to, kdo je výc tvrdý."

A co by se mělo rozebírat na tomto bezduchém a poměrně dost dětinském příspěvku, který jako by autor psal na pivní tácek po požití 10 piv ? Kromě hospodské rétoriky v něm není nic, co by mělo aspoň nádech nějakého smyslu. Vy to zřejmě nevidíte, pro vás je to správná prča, že ?
18. 01. 2011 | 14:27

čtenář napsal(a):

Evžena :

Citace :
"Tunel

Kde jste byl, když se pod článkem Martiny Machová objevovaly výkřiky, že redakce aktuálně.cz je fašistická?"
Ten výrok jste zkomolil - v klasickém díle Járy Cimrmana zní :
"Kde jste byli, pobudové ?".
Já Vás taky cituji přesně.
18. 01. 2011 | 14:29

zdenekb napsal(a):

Evžena:

Volal mě někdo...?!? :o)

On ani není problém v tom JYrkovi, spíš v tom, že článek je směsí poněkud prostých jízlivostí na straně jedné a na druhé ještě prostší naivity a servility vůči vládě a jejím krokům.

A ty dnes mají mnohem větší vážnost a důležitost než jeden poslanec Paroubek.
18. 01. 2011 | 14:33

Evžena napsal(a):

čtenář

Ano, zkomolila jsem výrok. Žádám trest smrti.
18. 01. 2011 | 14:35

DH napsal(a):

Znovu opakuji, a to doufám naposledy, odstranění Paroubka z věřejného života a jeho odsun na samou politickou periferii je daleko důležitější a podstatnější, než věci běžného a rutinního charakteru, jako je důchodová reforma, revize zákoníku práce a omezení korupce.

Za to, že nevládne Paroubek a jeho odporný normalizační styl, je samozřejmě jakkákoliv cena nepodstatná. Jeho bradavičantá papalášská tvář byla totiž jedinou zásadní překážkou rozvoje ČR, a tedy tomuto rozvoji již nestojí nic v cestě.

Je přímo občanskou povinností být nadšen nad tímto vítězstvím zodpovědnosti nad nabubřelostí, vítězstvím prosperity a nemilosrdné vůle k boji s korupcí s tímto člověkem komunistické éry, tímto skutečným Romulanem naší současnosti. Proč se nestal onen slavný květnový "víkend splněných přání" státním svátkem?

Pro bourání Paroubkových soch a konfiskace jeho nekradených miliard na švýcarských kontech nepřinesla na diskusní fóra radost, svěží elán a chuť do progresivní práce?
Dokáže se nad tím někdo zamyslet a přispět, jako se snažím já, k nápravě?
18. 01. 2011 | 14:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další tři příspěvky obsahující hrubé nadávky, vulgarismy apod., neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu. První smazaný text stejného auto byl navíc v rozporu se zdejšími pravidly (viz záhlaví každé diskuse) zvýrazněn na úkor druhých, v tomto případě celý napsán velkými písmeny.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 01. 2011 | 14:43

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Glosatore,

nezaznamenal jsem žádné porušování zde stanovených pravidel, tedy ani HANLIVÁ KOMOLENÍ JMEN. Tato zde mažu (již čtyři roky) a počítám mezi ně třeba výrazy typu "Tupohlávek", "Paroprase", "Adolf Nečas" či "Josef Vissarionovič Sobotka", tedy HANLIVÁ komolení (čtenáři, kteří sem chodí již nějaku dobu, to většinou už vědí). Naopak různé zpravidla ne moc vtipné zkomoleniny typu Myrda, Jyrka, Cyrda, Dluhoslav, íčko, schlaffenberk apod. nechávám bez povšimnutí. Banalitami se nazabývám a nejen proto, že na to nemám čas.

Přeji zajímavou, korektní a pokud možno slušně vedenou debatu (nejlépe související s tématem blogu, ale není podmínkou).

Libor Stejskal
18. 01. 2011 | 14:51

Evžena napsal(a):

zdenekb

Jeden poslanec, který byl předsedou vlády. Chcete říci, že to, co se děje dnes (náznaky tunelů veřejných financí do stranických pokladen) se za jeho, ale nejen jeho, ale i vlády ČSSD nedělo?
18. 01. 2011 | 15:00

Sladký napsal(a):

Dobře si všimněte,jací lidé zde reprezentují českou pravici.
18. 01. 2011 | 15:02

Sladký napsal(a):

O čem to vůbec mluvíte, Evženo? vždyť se přece vůbec nic neděje a nedělo,akorát došlo k manažerskému pochybení a nikdo neslyšel to, co pan Michálek nahrál.Zato vy zřejmě slyšíte to,co nikdo nikdy nenahrál.Ať žije Absurdistán.
18. 01. 2011 | 15:06

zdenekb napsal(a):

Evžena:

Nic takového jsem neřekl, protože si to nemyslím.
Taky to bylo náležitě kritizováno... Paroubek byl vykreslen jako populista a diktátor. A to těmi stejnými lidmi, kteří se dušovali, že budou o tolik JINÍ a LEPŠÍ!!!

Dnes, když vyplouvají jejich průsery a objevují se jejich nedomyšlené kroky, vždy se najde hejno ochotných dobráků, kteří napíšou článek jako tento: Hlavně že už nám nevládne ten nebezpečný papaláš Paroubek! Hop! Hop! Hop!

Odvádí to pozornost od podstaty věcí.

PS: Jedna osobní... - nebývala jste dřív drzá a zrzavá?!
18. 01. 2011 | 15:14

Tunel napsal(a):

Evžena napsal(a):
"Tunel

Kde jste byl, když se pod článkem Martiny Machová objevovaly výkřiky, že redakce aktuálně.cz je fašistická? "

1. Nečtu veškeré blogy, chodím též pracovat
2. Kritizuji politika blogera a ne přispěvatele, takže v případě Machové, by jsem se ozval také jenom v případě, že by použila podobné výroky p.Machová v článku.
18. 01. 2011 | 15:14

almost glossed™ napsal(a):

Na panu Viletovi se mi líbí, že dokáže s přehledem napsat svůj názor bez ohledu na názory potenciálních voličů Pirátské strany. Bez ohledu na to, kolik voličů jedním blogem odradí od sympatií ke své straně. Klidně a bez zaváhání publikuje neuvěřitelně trapný blog z nejspodnějších příček pubertálně-odeesáckého stylu, a to přestože ví, o kolik sympatizantů a voličů tím strana přijde.

Petr Vileta rozhodně není populista a já mu k tomu blahopřeji.

Nicku DH blahopřeji k tomu, že dostal dva inteligentní diskutéry na jejiich vlastní nepozornost :-).
18. 01. 2011 | 15:35

almost glossed™ napsal(a):

Právě jsem zjistil, že Aktuálně aktivně propaguje blog na titulní straně zpravodajství. Blahopřeji i Aktuálně k mimořádně vkusné volbě blogu. Není nad kvalitní vizitku.
18. 01. 2011 | 15:52

D47 napsal(a):

Sladký napsal(a):
Dobře si všimněte,jací lidé zde reprezentují českou pravici.
18. 01. 2011 | 15:02
--------------------------------------

Je to marný, je to marný, je to marný.

Svým příspěvkem 18. 01. 2011 | 11:52 jsem chtěl vrátit diskusi k meritu věci.
Neuspěl jsem. Teď vidím, že se nikdo z vás ani nepokusil reagovat na cokoliv z toho, co jsem napsal, natož aby ten můj názor buď potvrdil, nebo vyvrátil.
Místo toho si tady opět mohu číst pouze málověté výkřiky a pokusy o osobní napadání.

Takže si dovolím uvést zde ještě jeden názor. Podle mne má to osobní napadání ze strany jistých "diskutérů" jediný účel: Za každou cenu odvést pozornost od toho, co na nás všechny doléhá se stále větší silou a co nám v poměrně krátké době může přivodit velké problémy.
Nevím, kdo z vás dnes dopoledne sledoval na ČT 24 přímý přenos ze Senátu. Konalo se tam slyšení k problémům našeho zdravotnictví. Jedna společná informace ČLK a LOK byla velice závažná a pro někoho možná překvapivá. Pro mne ne, protože o tom jsem tady psal už několikrát.
Ministr zdravotnictví MUDr. Leoš Heger neustále operuje tím, že lékařů v nemocnicích bude dostatek i poté, co nemocniční lékaři splní svoji hrozbu a svoje výpovědi nevezmou zpět.
Pan ministr ještě nedávno tvrdil, že lékařů v nemocnicích je kolem osmnácti tisíc. Dnes se tedy dozvěděl, že těch lékařů je ve skutečnosti jen něco kolem deseti tisíc. Jak to vyšší číslo vzniklo, tak to mu přímo v Senátu názorně vysvětlil jeden z lékařů na konkrétním případu. Mohl si to dovolit, uváděl údaje, které se týkaly přímo jeho.
Toto není jediný příklad faktické neschopnosti těch, kteří momentálně rozhodují o nás všech. Včera na ČT 24 náměstek ministra financí Ladislav Minčič tvrdil, že zvýšení dolní sazby z deseti procent na devatenáct procent se na celkovém zdražení základních potřeb projeví maximálně dvěma procenty. Kdo zaplatí těch zbývajících sedm procent, tak na to už pan náměstek neodpověděl. Jen pořád mlel něco o tom, že se to všechno musí brát jako celek.

Nerad se opakuji, ale přesto si zde dovolím uvést, že tohle všechno se děje jen proto, že tempo rozkrádání státního rozpočtu už dávno přesáhlo únosnou mez. Zkrátka a dobře: Výnosy z práce našich lidí ve formě daní už dávno nestačí ani na umořování úroků z dluhů, které tady po roce 1989 nadělaly všechny vlády bez rozdílu.
Teď už záleží jen na tom, jak dlouho se podaří našim politikům předstírat, že je všechno vlastně v pořádku. Mám takový dojem, že to praskne ještě dřív, než panu Václavu Klausovi skončí jeho druhé funkční období v roli prezidenta této země.
18. 01. 2011 | 16:24

balík napsal(a):

Vyleto, trapný balíku z plzně, bude pokračování tvého blogu ve stylu :"Ti mi dali, ti mě hnali, ti mě pěkně seřezali."
18. 01. 2011 | 16:28

tomáš napsal(a):

Pane Vlku a pane Čtenáři, přečtěte si DH, prosím, JEŠTĚ JEDNOU + přečtěte si předposlední příspěvek Almost Glossed. Víc už napovídat nebudu.
18. 01. 2011 | 16:33

čtenář napsal(a):

tomáši, stydím se, ale skutečně mi to došlo pozdě. Tehdy jsem řešil jedenn programátorský problém, nemohl jsem ho rozlousknout a na webu jsem se chtěl odreagovat, ovšem nesoustřeďěnost způsobila, že jsem byl ve stavu "eclipse of the brain", ale ve 12:29 jsem se omluvil, jak jste zřejmě přehlédl.
18. 01. 2011 | 16:48

Kaluža napsal(a):

Jyrky mi líto není.

Kampaň Jiřího Paroubka byla důkladně promyšlená a výborně zacílená na skupinu lidí, kteří v hlavě toho moc nemají a těch je bohužel většina. Socky (jak nazývám voliče ČSSD) rádi uvěří tomu, že dostanou 13.tý důchod a nebo že jim Jyrka něco přidá. Jiří Paroubek dále prohlubuje nenávist mezi aktivními a úspěšnými lidmi (např. jako jsem Já, od 18let se živím sám, vystudoval jsem VŠ a založil úspěšnou firmu) a mezi průměrnými a dává naději i flákačům.
18. 01. 2011 | 16:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé texty, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
18. 01. 2011 | 17:00

čtenář napsal(a):

Nic nedokumentuje ubohost, trapnost a zakomplexovanost typických Topolánkových voličů více, než přspěvek jakéhosi Kaluži. Lidé, kteří skutečně něco umějí a něčeho dosáhli vlastnimi schopnostmi se nevyjadřují jako on. Tak jako on myslí a mluví ti, kteří dosáhli postavení přes známosti, úplatky a podvody, protože se jim zdá, že oni jsou chytřejší a schopnější než lidé, kteří se živí poctivě.
Jestli něco prohlubuje "nenávist mezi aktivními a úspěšnými lidmi", jak se sám nabubřele označuje, tak je to podobné přezíravé a urážlivé chování. Nevím, co je a co dělá a vůbec mně to nezajímá, protože jeho vychloubání vůbec nevěřím, ale jsem přesvěčený o tom, že neví, jak se ke svým zaměstnancům a "lidem práce" chovali velikáni našeho průmyslu, jako třeba Baťa, Kolben, Škoda, Křižík a další. Takovým lidem nesahají Kalužové ani paty. A mimochodem - díky české pravici všechny továrny zmíněných podnikatelů, které bez úhony přežily komunismus už neexistuji nebo jsou v rikou cizinců.
18. 01. 2011 | 17:03

vlk napsal(a):

tomáši

opět, jsem na tom stejně jako čtenář. Měl jste pravdu!
Čímž pádem dlužím velkou omluvu
nicku

DH.
Takže - PROMIŇTE! Pustil jsem se do vás nezaslouženě. Moje chyba.
Mám pro s vůj špatný odhad vysvětlení - nikoli omluvu . Měl jsem dnes co do činění s nickem jofa, který to, co vy jste napsal jako ironii, psal úplně vázně. To je vysvětlení. Nikoli omluva - měl jsem se vás nějak zeptat.Než jsem vystřelil.
18. 01. 2011 | 17:07

zdenekb napsal(a):

Kaluža:

Je velmi správné, že paroubkovské šíření nenávisti odsuzujete příspěvkem tak plným laskavého pochopení a vstřícnosti vůči ostatním lidem. Kterými ani malinko nepohrdáte... to se hned pozná!!!
18. 01. 2011 | 17:08

čtenář napsal(a):

Pane Stejskale, vsadil bych, že jste "čistě náhodou" smazal příspěvky, které nesouhlasily s urážlivě provokativním a arogantním příspěvkem intelektuálně zakřiknuté osoby s nickem Kaluža. Sázku bych určitě vyhrál, že ?
18. 01. 2011 | 17:10

čtenář napsal(a):

zdenekb:
Pobavilo mně, jak Kaluža píše Já uprostřed věty s velkým počátečním písmenem. Připomenulo mi to krále Já První z jedné české pohádky.
Myslím, že mu příroda kompenzovala na jeho egu to, co mu ubrala jinde.
18. 01. 2011 | 17:16

Hrdý komunista napsal(a):

...jak "Pjotr Filuta" napsal blog na Aktualne.cz
18. 01. 2011 | 17:16

Jofa napsal(a):

vlk 11:38

mimoradne hloupa replika. 100 naprosto bezcennych vet. Paroubek mel strach tam prijet protoze mu tam jeden delegat mel verejne podekovat za dosavadni spolupraci. Toho se Jyrka nechtel zrejme dozit. Ze sestoupil az na dno je zrejme. Co zasel to sklidit a vase blahove omlouvani Jyrky na tom nic nezmeni.
18. 01. 2011 | 17:20

vasja napsal(a):

Vynikající blog. Po dlouhý době.
18. 01. 2011 | 17:20

čtenář napsal(a):

vasja:
Jsem rád, že jste se dostavil. Vaše příspěvky jsou vždy k popukání. Doufám, že ani tentokrát nezklamete. Spoléhám na vás.
18. 01. 2011 | 17:24

zdenekb napsal(a):

čtenář:

Vidíte, to jsem v tom návalu samochvalného puchu přehlédl... ;o).
18. 01. 2011 | 17:25

Jofa napsal(a):

DH

jak to vypada tak je vlk bezmeznym obdivovatelem Jyrky.
18. 01. 2011 | 17:27

stejskal napsal(a):

Určitě, pane čtenáři. Máte mne dokonale přečteného.

Hezký večer.

Libor Stejskal

P.S. Jen pro Vaší informaci: jeden ze smazaných textů rozvíjel jakési téma ze sexuálního života jednoho zdejšího blogera a jeho paní (též zdejší blogerky) a pan Čochtan se po něm asi bude časem shánět. Druhý, jednovětý výkřik obsahoval nadávku "vůl". Ani jeden neměl s Vámi "ocejchovaným" diskutujícím nic společného.
18. 01. 2011 | 17:28

Lukáš napsal(a):

Jistý Radovan Kužela je shodou okolností docela známá figurka, stačí zadat do vyhledávače. Nemyslím si, že by takových nebylo více. Je to takové "znamení doby".
18. 01. 2011 | 17:35

čtenář napsal(a):

Pane Stejskale, tak to zřejmě nemám svůj den a radši dnes už ani nepůjdu hrát karty. Máte můj obdiv, jakým bahnem a hnojem, který tu vyrábíme se Vy musíte prodírat. To by pro mně nebylo.
Přeji Vám, ať se Vám daří a ať se nenecháte otrávit.
18. 01. 2011 | 17:36

ali napsal(a):

Dobře si všimněte,jací lidé zde reprezentují českou levici.
18. 01. 2011 | 17:52

petrvileta napsal(a):

Omlouvám se všem kteří čekali na moji rekci, ale dnes jsem měl perný den a prostě jsem neměl čas odepsat. Tak to vezmu šmahem a omlouvám se těm, na které zapomenu.

Glosator: Nevím kdo jste, ale velmi pravděpodobně se neznáme. Nesmrdím, nežebrám, MHD téměř nejezdím, a nikdy jsem se neléčil z alkoholové ani drogové závislosti. Od roku 1990 jsem totiž živnostník s velmi nepravidelnou pracovní dobou a k zákazníkům jezdím autem. A protože nikdy nevím, kdy budu muset usednout za volant, jsem téměř abstinent (za rok vypiji cca 1 láhev vaječného koňaku) a jediná droga, kterou užívám, se jmenuje tabák.

K narážkám o mé vojenské službě neslužbě. Bylo to opravdu tak, že jsem po průmyslovce nastoupil do hutí v Leninových závodech (dříve a pak znovu Škoda) v Plzni a to jako pomocný dělník a na dobu neurčitou. Jinak to s mým "zbytečně vysokým" vzděláním nešlo. Po 2 měsících mi mistr navrhnul, abych se přeškolil na jeřábníka. Byla to tam běžná praxe, že všichni středo- a vysoko-školáci, kteří se tam vyhýbali vojně, se po pár měsících přeškolovali z pomocných dělníků na něco užitečnějšího. Po dvou letech práce jsem narukoval na náhradní vojenskou službu v délce 5 měsíců a po návratu do Škody jsem podal výpověď pro "nevyužití kvalifikace". I to byla běžná praxe a byl to jediný tehdy zákonný důvod, jak se vyhnout půlroční výpovědní lhůtě.

No a proč jsem tenhle článek vůbec napsal? Protože mám vážně radost, že se po 20 letech rozkrádání a přikrádání začíná opravdu alespoň něco dít a podivné figury ze všech stran jsou "odcházeny" z politiky. Ano, je to dlouho, až po 20 letech, ale ve skutečnosti to jinak ani nejde. Lidé, vychovaní předchozím režimem, musí prostě (přirozenou cestou) vymřít a možná i jejich děti. Židy kdysi museli chodit po poušti také mnoho let, až vymřela generace uctívačů zlatého telete. Ani u jiných národů tomu není jinak. Starého psa novým kouskům nenaučíš a kdo má zažité, že se může krást, že daňový únik je sport, ten už se nezmění. Bud se musí něčeho strašně bát, jenže na Boha už nevěříme a právo šaríja tu neplatí, nebo musí vymřít jako dinosauři.
18. 01. 2011 | 17:53

zdenekb napsal(a):

petrvileta:

První dva odstavce vaší reakce nekomentuji, jde o vaše soukromí a váš životopis, do nějž mi nic není.

Ale ten třetí mě dostal... jste opravdu optimista

1/ všiml jste si vůbec, kým jsou "podivné figury" nahrazovány?
2/ lidé jsou možná režimem ovlivněni, ne vychováni. Alespoň mě osobně vychovali (snad dobře) mí rodiče, ne Husák s Jakešem.
3/ čímž chci říct, že ta víra v "novou generaci" je už trochu komická... Íčko Langer, Standa Gross, Drobil, poslanec Morava, Dalík atd. - všechno v podstatě mlaďoši nepříliš zatížení režimem... přesto pěkně pokřivení...
18. 01. 2011 | 18:02

DH napsal(a):

Kolego vlku, vy jako zatvrzelý levičák a podlézavý prispěvatel na vzdoroblog zkrachovance a samozvance Paroubka se mi prosím neomlouvejte. Musel bych to brát jako slabošskou ideovou nepevnost, levicovou nemohoucnost a neschopnost stát si hrdě za svým názorem.

I jako levičák musíte chápat, že porážka tohoto individua byla zasložená a demokraticky férová a spravedlivá a jeho nynější setrvalé sebezesměšňování poukazováním na údajné prohřešky a politické neobratnosti čerstvě ustavené a tedy křehké demokratické vlády svědčí o jeho charakterové pokřivenosti a zavilé buldozeří opoziční nekonstruktivnosti. To je neomluvitelné a skutečně nechápu, jak můžete dobrovolně sloužit takovému heretickému a vpravdě úchylnému politickému směru.

Levicovost je genetická deformovanost, přírodní úchylka, nepřirozená zhýčkanost a změkčilost, jen náhodnou dočasně umožněná historickou shodou okolností a civilizačním vývojem. Jen díky tomu, že práce jednoho člověka díky pokroku může uživit mnohem více než sebe sama a eventuálně jeho rodinu, se vytváří hodnotový společenský nadbytek, který si neustále snaží ti méně schopní nezaslouženě přisvojit.

Demokracie je iluze a dříve nebo později bude přirozenou cestou nahražena lepším, prirozenějším a spravedlivějším uspořádáním. Levicově uvažující lidé tuto základní demokratickou pravdu nechápou a přirozenému vývoji brání. Příroda netouží po dobru a lásce, příroda toleruje altruismus právě tehdy a jen tehdy, je-li jeho vedlejším a vítaným synergickým důsledkem lepší získání kořisti, nebo lepší rozmnožení. Intelektuálské teorie o přerozdělování společenského bohatství jsou naivní a naprosto v reálu neživotaschopné, což se znovu a znovu projevuje, kdykoliv z lidské skupiny spadne civilizační nátěr. Jen zmatenost a chaotičnost příliš rozsáhlé komunity, kde jeden nezná druhého a nechápe všechny souvislosti, umožňuje levičáckým parazitům neoprávněně týt z práce druhých.
18. 01. 2011 | 18:03

čtenář napsal(a):

Petře Vileto, jednou se bude muset někdo z apologetů nového krásného modrého světa odhodlat odhalit tu záhadu, jak se mohlo stát, že holubičí , pilný, inteligentní a moudrý český národ se najednou v roce 1948 zbláznil, houfně vstupoval do KSČ, kterou tak prošlo mnoho milioů lidí a začalo krást a podvádět tak, že to přešlo do krve i jejich potomkům. Překvapím vás, ale už Masaryk měl heslo "Nebát se a nekrást" a to říkal v době 1, republiky. Proč asi ? Nenapadá vás, že to bylo i tehdy aktuální a je prostoduché svádět vše na komunisty. Není tu dost prostoru pro rozvedení příčin a stejně si myslím, že o historii nevíte tolik, aby diskuse s vámi měla smysl. Nemyslím rovněž, že by bylo řešením vybít celý český chov, jak navrhujete a pochybuji i o tom, že je to tak, jak pravičáci líčí - že se zde vyráběly špatné výrobky, lidé živořili a klepajíce se ve svých domovech hladem a zimou čekali na příchod Spasitele Klause. Vždycky mně pobaví třeba ta opakovaná tvrzení, že "komunisti vyráběli mizené výrobky a potraviny". Copak tu pracovali jenom komunisté a vaši předci se váleli doma ? Uvědomujete si vůbec, že těmito řečmi obviňujete své předky z lajdáctví a mizerné práce !
Nezbavím se dojmu, že máte dojem, že za to, že jste moc v životě neuspěl viníte okolí a nehledáte vinu v sobě. I za komunismu studovalo mnoho lidí, kteří nebyli s komunisty zrovna kamarádi - včetně mých rodičů a já taky nějak nepociťoval, že bych byl brán jako dítě vyděděnců - v 80. letech se už víc než politická rigidita cenila odbornost. Jestli chcete řešit své tehdejší problémy tím, že se budete vůči svému okolí vymezovat jako puberťák nejen vzhledem, ale i vystupováním, je to vaše věc. Ale svou minulost tím nezměníte a v přítomnosti působíte anachronicky.
18. 01. 2011 | 18:21

D47 napsal(a):

petrvileta:

Protože jste jen o devět let mladší než já, nezbývá mi než se podivit nad tím, proč se ve svém blogu věnujete zrovna osobě Jiřího Paroubka.
Ne že bych měl tohoto pána v oblibě, ale přece jen kolem sebe vidím mnohem víc těch, kteří nám všem aktivně škodí i nadále.
Ledaže byste měl informace o tom, že se Jiří Paroubek hodlá vrátit do čela ČSSD a že ten jeho návrat je reálný. To už bych potom tu vaši snahu chápal.

Píšete - cituji:
"No a proč jsem tenhle článek vůbec napsal? Protože mám vážně radost, že se po 20 letech rozkrádání a přikrádání začíná opravdu alespoň něco dít a podivné figury ze všech stran jsou "odcházeny" z politiky. Ano, je to dlouho, až po 20 letech, ale ve skutečnosti to jinak ani nejde. Lidé, vychovaní předchozím režimem, musí prostě (přirozenou cestou) vymřít a možná i jejich děti. Židy kdysi museli chodit po poušti také mnoho let, až vymřela generace uctívačů zlatého telete. Ani u jiných národů tomu není jinak. Starého psa novým kouskům nenaučíš a kdo má zažité, že se může krást, že daňový únik je sport, ten už se nezmění. Bud se musí něčeho strašně bát, jenže na Boha už nevěříme a právo šaríja tu neplatí, nebo musí vymřít jako dinosauři."

Opět se musím podivit vaší naivitě. Copak ve svém věku nemáte dostatek zkušeností na to, abyste neviděl, že z těch dinosauřích vajec se nám tady za těch posledních dvacet let vylíhli malí dinosauříci, kteří se mají čile k světu? A že tito mladí dinosauři už dnes ve všech směrech překonali ty staré?
Vy opravdu chcete čekat, až vymřou i tito dinosauři? Vždyť i oni už tady stačili naklást svá vejce a tak se postarali o to, aby jejich rod nevyhynul.

Zajímalo by mne, jaký názor máte konkrétně vy na uvedení pana Tomáše Chalupy do funkce ministra životního prostředí.
http://www.youtube.com/watch?v=PmYlb5JeZq8&feature=player_embedded
18. 01. 2011 | 18:24

Dočekal napsal(a):

Omlouvám se za použití původního nicku. Nějak se mi nepodařilo jej vyměnit za svoje příjmení. Teď to už snad bude v pořádku.

Václav Dočekal - Vendys
18. 01. 2011 | 18:26

čtenář napsal(a):

zdenekb:
Jsem rád, že pirát Vileta nám odhalil, jakým způsobem chce naše pravice řešit problémy současné vlády. Nikoliv změnou politické práce, postihováním viníků a vymáháním práva, ale na vině jsou lidé, kteří prošli socialismem a ti musejí vymřít včetně dětí. Řekl to jasně a bez obalu : "Bud se musí něčeho strašně bát, jenže na Boha už nevěříme a právo šaríja tu neplatí, nebo musí vymřít jako dinosauři."
Takže je vymalováno - když chceme nápravu provést rychle, musí i navrhované řešení provést rychle. Jsou dvě možnosti - buď zplynováním všech levičáků v koncentračních táborech nebo rychlejší a levnější cesta - pomocí atomové bomby. Stačí shromáždit levičáky někam do nevyužívané oblasti a hodit tam atomovku.
Úkolem vlády teď bude rozhodnout o konkrétním způsobu a termínu realizace.
18. 01. 2011 | 18:33

Čochtan napsal(a):

Pane Stejskale,
toto "jakési téma ze sexuálního života jednoho zdejšího blogera a jeho paní (též zdejší blogerky)" tu přece rozvíjela, a to dost značně, Petra Paroubková sama !
Už si nepamatuji kolik lehátek podle ní její Jirka přeskakoval když na ní skákal. Ale musel to být výkon ! No ano ! Teď jsem to našel ! "Můj muž najednou odhodil telefon, přeletěl asi deset metrů ........"
10 metrů letěl vzduchem, ten náš gerój ! Tady to je: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/petra-paroubkova.php?itemid=7134
A vy mě mažete ! Vlastně mažete paní Paroubkovou ! To není od vás hezké. To vám ta ctižádostivá paní neodpustí.
18. 01. 2011 | 19:06

aa napsal(a):

Čochtan je jak známo ze stejné stáje jako Rumcajs. Jejich hlody budí dojem, že je psali puberťáci, ale mýlíte se - jsou to oba rozverní staříci s duší puberťáka, ovšem s tělem starce a tak jim ze sexu zbývají už jen sny o něm. Proto je nechme ukájet se na představách, stejně už na tomto světě už moc radostí nemají.
18. 01. 2011 | 19:13

Dočekal napsal(a):

čtenář:

Takovýchto pokusů už tady bylo, jéje!
Vzpomeňte si například na paniku kolem takzvané prasečí chřipky.
V tomto konkrétním případě ale nastal problém. Tato nová epidemie sice vypukla v chudinské čtvrti kdesi v Mexiku, ale kupodivu mezi těmi, kteří jsou podle současných měřítek na samém okraji lidské společnosti, způsobila minimální ztráty na životech těchto lidí.
Zato v civilizované společnosti přes všechna varování, že tato epidemie postihne především starší generaci, začali umírat právě mladí lidé. Jednoduše proto, že si jejich mladá těla ještě nestačila vytvořit protilátky. Tady se taky neblaze projevilo to nadužívání antibiotik v moderní medicíně.

Nezbývá tedy než počkat, až my, geronti, vymřeme přirozenou cestou. Mnohem hůř na tom ale budou naši mladí, především mladé rodiny s dětmi. Nechápu, co ti naši noví "mocní" sledují tím, že nejvíc okrádají právě tuto skupinu našich spoluobčanů.
A ti mladí jim v tom ještě pomáhají tím, že volí pravou rukou!

No nic. Teď už je jen na těch mladých, jak dlouho si nechají namlouvat, že za tohle všechno můžou právě důchodci.
Co myslíte, dočkáme se pokračování té trapnosti s názvem "Přemluv dědu, přemluv bábu?"
18. 01. 2011 | 19:19

vlk napsal(a):

DH
nezbývá mi ,než abych pře d vámi kapitulval! Ještě s semi to tady nestalo. Nikdy.
Jste první.
Ležím na zemi úplně bezbranný. Mějte prosím se mnou soucit!
,-))))

jofa
jsi doonalý hlupák. Prostě mimoň. Mým linkům nevěříš. přestože dokazují co tvrdím. takže si zadej umáku do vyhledavače třeba Paroubek organizac e Praha 5.
Ono to bvykoukne na tebe samo. Že Paroubek je členem organizace soc demna Praze 5. Za hosta na konferenci v Ústí nad Labem / speciálně pro tene opravdu polopatické vysvětlení - Ústí nad Labem není součástí Prahy ani Prahy 5 , stejně jako Praha nebo Praha 5 není také součástí Ústí/ pozván nebyl, zvolen za elegáta tam být nemohl. Tedy na té konferenci neměl co dělat. A kdyby s ebyl o vstup pokusil, měli pořadatelé všechna práva ho nechat vyvést.
Je to skutečn tak triviální, že i hlupák jako ty by to měl pochopit.
Měl. Ale v tvém případějsem skutečně hodně skeptický.
A že jsme psal 100 zybtečných vět? no ty si to klidně myslli. To mne ani nepřekvapuje ani nevadí. Problém bych cítil v okamžiku, kdyby jsi náhodou chápal ovo co go. To bych začal mít strach, že s ezačínám blížit úrovni takového hovena.To by byla fakt trága!
18. 01. 2011 | 19:21

Honza napsal(a):

Něco tak stupidního jsem už dlouho nečetl.Zkrátka ubohost.Jsem ale zvědav co budou dělat členové strany modrého ptáka až začne z hladu či jiného nedostatku nějaký člověk třeba střílet z Aurory nebo provádět jiný teroristický čin?
18. 01. 2011 | 19:25

Jofa napsal(a):

vlk

no nic, nevychovanec ztraci klid a zacina urazet a tykat no proc ne mimoni. Traga je to s tebou ty podlezaci na Jyrkove webu. Pises tam jak za dob budovani rozvinute socialisticke spolecnosti. No asi jsi byl vynikajici stranicky karierista. To ze se Jyrka dokonale propadl je ti lito protoze zrejme byli tvym vzorem diktatori. No a zkus psat pomaleji nez tvuj selektivni mozek mysli bude se to lepe cist synku.
18. 01. 2011 | 19:39

aa napsal(a):

Dočekal:

Reagoval jsem na arogantní a pohrdavé psaní lidí z pravicového tábora, u nichž je pravidlem urážet lidi, kteří jsou podle jejich názoru "pod jejich úroveň". Dalo by se to jakžtakž přehlédnout, kdyby pravice dokázala, že je v nějakém ohledu lepší - ale to se naprosto nedá říct.
Politici a jejich papouškovatelé si neváží toho, co dokázaly předchozí generace, jak dokázalo tolerování neskutečného drancování kulturního dědictví, kdy se ztrácejí historické dokumenty, obrazy, sochy a vzácné písemnosti z muzeí, hradů a zámků. Pohrdavě se vyjadřují o těch, kteří vybudovali to, co dnes modří privatizátoři rozkradli. Zmizela úcta k řemeslné práci, vědění a umění, celebritami jsou dnes opilecké nicky jako Bartošová, Patrasová nebo Pomeje. Za elitu se považují ti, kteří k majetku přišli podvodem nebo tunelováním. A pak ještě taková nula, jakou je Vileta začne tvrdit, že je potřeba, aby vychcípaly 2 generace lidí, pak bude všechno krásné, čisté a voňavé. Jako by v USA, kde nikdy komunismus nebyl bylo všechno dokonalé a lidi mravní a ušlechtilí. Přál bych takovým hlupákům, aby si vychutnali aspoň měsíc života v Bronxu, pak můžou blábolit o zlých socanech. Vím, že Vileta je obeť svých komplexů a neschopnosti rozeznat darebáky, ale už je mu proboha 55 let, rozum by už měl mít. Nebo ho mezitím ztratil ?
18. 01. 2011 | 19:50

čtenář napsal(a):

Jofo, zkusím předstírat, že tě považuji za rozumného člověka a zkusím ti položit 2 otázky :
1) proč je podle tebe Paroubek diktátor a jaké atributy podle tebe diktátor má ?
2) chovají se diktátoři jako Paroubek, který vyhrál volby, ale protože slíbil, že v případě, pokud se mu nepodaří sestavit vládu tak rezignuje na svou funkci a skutečně to udělal ?
Uvidíme, co z tebe vypadne, pokud vůbec něco.
18. 01. 2011 | 19:55

DH napsal(a):

Správně, vážený kolego Jafo. Oceňuji Váš neochvějný a pevný postoj. S levičáckou lůzou nelze mít slitování. Tito zákeřní úchylní demagogové využijí každého zaváhání, každé naší slabé chvilky, a pokusí se naši mysl infikovat svou nedemokratickou propagandou, svým nepřinaným obdivem k autoritářskému diktátorství a svým podlézáním ke svým pochybným vůdcům.

Čas od času musíme jeden druhého podepřít, povzbudit, vyjádřit podporu a pomoc. Není v tom žádný odporný altruismus, žádná kolektivistická slabošská iracionalita, jde jen o chladný kalkul typu dnes já tobě, zítra - snad - ty mně.

Prosím, abyste to tak bral. Já sám zkrachovancem Paroubkem hluboce pohrdám, což jsem hrdě vyjádřil svým hlasem ve svobodných demokratických volbách a podpisem rezoluce žádájící jeho uvěznění a vyhnání do pouště. Připojíte i svůj?
18. 01. 2011 | 19:56

Jofa napsal(a):

čtenář

Paroubek byl ve sve strane diktator zeptejte se v Lihovem dome. Nic i sebemensi blbosti neprosly bez jeho souhlasu.
Nastesti nezijeme ve spolecnosti kde maji diktatori neomezenou moc a zabijeji sve oponenty.
No a ze rezignoval? Co mu jineho zbyvalo kdyz nedosahl nejzarivejsiho vitezstvi ktere lidstvo zazilo.
18. 01. 2011 | 20:07

Jofa napsal(a):

DH

bez vahani. A dekuji za ten odkaz na vzdoroblog. Precetl jsem si a zaroven se pobavil vlkovymi vyplody. Takto zpravidla pisi kralove hlupaku.
18. 01. 2011 | 20:16

čtenář napsal(a):

Jofo, čekal jsem přece jenom víc. Myslel jsem, že mně zavalíte podrobnosti ze zhůvěřilého života diktátora a vy mně posíláte kamsi do Lihového domu se vyptávat a ani nenapíšete komu. Mám se ptát paní uklízečky, jestli jí schválně po diktátorsku nepošlapal umytou chodbu nebo tam má Paroubek nějakou diverzní centrálu či co ? Co je špatného na tom, že nesouhlasil s nějakými blbostmi ? Copak považujete ODS za demokratickou proto, že Nečas souhlasí s každou blbostí ?
Precetl jsem si a zaroven se nepobavil vašimi vyplody. Takto zpravidla pisi kralove hlupaku.
18. 01. 2011 | 21:00

Jofa napsal(a):

čtenář

naucte se pozorne cist ctenari. Psal jsem I sebemensi blbosti. Dale se nema cenu k infantilnim vyjadrenim, ze nevite koho se ptat v Lihovem dome, vyjadrovat. Takto se vyptavaji pouze kralove hlupaku, synku.
18. 01. 2011 | 21:11

Čochtan napsal(a):

"Ano. Pro nás mladé, kteří jsme únor 1948 neprožili jako osobní zkušenost, je toto datum především historická událost, kdy byla s konečnou platností rozhodnuta otázka politické moci, došlo k likvidaci pozic exponentů buržoazie v politickém životě republiky. Nyní, 30 let po únoru 1948, jsou pro nás mladé ideje Února živou výzvou. Nutí nás především k zamyšlení, kolik toho pro stranu a společnost děláme a kolik jsme schopni udělat. V naší stranické práci je stále co zlepšovat. Stojíme před výročními členskými schůzemi a okresními konferencemi strany, bude třeba se zamýšlet nejen nad výběrem členů do výborů místních organizací, ale i nad celkovou koncepcí práce těchto organizací. Vždyť ruku na srdce, kolik z těchto orgánů a organizací má důkladně rozpracovaný dvou až tříletý plán činnosti? Kolik z těchto místních organizací provádí například důkladnou přípravu kádrů? Stále nevyužívámě všech organizačních forem, které organizační řád předpokládá. Mám především na mysli možnost vytváření odborných komisí a to při okresních a krajských výborech strany. Vždyť tak bychom daleko lépe a kvalifikovaněji a tedy i s větší vahou vystupovali v zastupitelských sborech, členských organizacích Národní fronty i na svých pracovištích. "
Jiří Paroubek.

Kdo dokázal takové (nebo podobné) svinstvo napsat, ten může být rád, že ho lidi nekopou na potkání do pr..le. Co tohle ještě leze do politiky ?
18. 01. 2011 | 21:38

čtenář napsal(a):

Čochtane, ono ani tak nevadí, co říkal nebo psal Paroubek ve 23 letech, ale určitě vadí to, co říkají, píší a dělají dnešní představitelé státu v 50 a více letech. Nevím, co jste dělal vy ve 23 letech a jestli máte morální právo někoho soudit. Má zkušenost s mnoha lidmi dnes freneticky modře fanatickými je ta, že za socíku byli stejně freneticky fanatičtí modře. A když se jich dnes zeptám, jestli se nestydí za svou minulost, kdy se do funkcí dostali třeba udáním svého šéfa, že v roce 1968 psal protisovětské nápisy nebo mluvil proti sovětům (mám dva takové konkrétní příklady), tak mi řeknou, že jim prý jejich tehdejší podřízení řekli, že je dobře, že to vzali zrovna oni, protože to mohl vzít někdo ještě horší.

Je zábavné sledovat, jak se někteří projevují tím více protikomunisticky, čím delší doba uplynula od roku 1989. Asi spoléhají na to, že lidé zapomněli na to, jak se dnešní zuřiví modří válečníci chovali za komoušů. Slyšel jsem spousty příběhů třeba o Ivanovi Langerovi, o tom, jak byl na střední za outsidera, třídního šaška, ze kterého měli všichni legraci a kluci ho otloukali. Ovšem on se jim mstil udáváním a už tehdy některým vyhrožoval, že jednou s nimi zatočí. A už tehdy shromažďoval na všechny všechno, co by jednou mohl použít.
Takoví lidé jako Langer jsou ovšem vaši favorité, že ? A co když jednou někdo vytáhne slohové práce tehdejších svazáků, dnes pravicových ministrů ?
18. 01. 2011 | 22:10

PatientO.T. napsal(a):

Čtenář má pravdu, pan Paroubek již několikrát doložil, že je pro něj bezvýznamné, co říkal včera, natožpak před 33 lety...
:-)
18. 01. 2011 | 22:17

JenTak napsal(a):

Nejlegračnější příspěvek pochází z 18. 01. 2011 | 20:16. Pisatel je chytřejším pro smích, a navrch se pod to podepíše. Sem píší někteří voliči pravice, za něž se snad i ta pravice stydí, ale hlas inteligenta a chudého duchem mají u voleb stejnou váhu.
18. 01. 2011 | 22:18

čtenář napsal(a):

Konstatuji, že na modré frontě je stále klid a vše při starém. Diskusní fórum v podání přívrženců ODS vypadá jako stůl štamgastů ve venkovské hospodě. Scházejí se den za dnem, týden za týdnem, měsíc za měsícem a rok za rokem a opakují pořád ty samé řeči. Vsaďte se, že za 5, 10 nebo 20 let budet číst pořád ty samé příspěvky o Paroubkovi, Grossovi, Krausovi, o Lihovém domě, socanech a 40 letech komunismu, kteří za všechno můžou. Stačí si přečíst příspěvky 5 let zpátky a uvidíte, že se na nich . nemění nic kromě nicků. Čas běží, život kolem nás se mění, jen voliči ODS jsou zakleti v čase, ve zlaté éře ODS devadesátých let, kdy bylo všechno tak báječně jednoduché - rozdáme fabriky soukromníkům, protože se o fabriky stát neumí postarat, soukromí vlastníci fabriky zvelebí a dělníkům v nich se prachy jen pohrnou. Za to přece ODS nemůže, že se cosi pokazilo a je všechno jinak, že ?
18. 01. 2011 | 22:21

čtenář napsal(a):

PatientO.T. :
Jak to Paroubek doložil, pane paciente ? Můžete to něčím doložit vy nebo je to jenom další prázdná floskule, jimiž jste se proslavil ?
18. 01. 2011 | 22:25

PatientO.T. napsal(a):

2 čtenář:

Prosím:
http://www.youtube.com/watch?v=DiHvh8KSVFw
18. 01. 2011 | 22:30

PatientO.T. napsal(a):

Pane čtenáři, můžete mi na oplátku doložit, kteréže jsou ty prázdné floskule (floskule: květnatý výraz nebo bezobsažná fráze), jimiž jsem se proslavil?
Děkuji uctivě.
18. 01. 2011 | 22:39

malma napsal(a):

NO NAZDAR
...co jste si to sem zase přizval za "láskopravdaře" pane Stejskal?:)
18. 01. 2011 | 22:44

JenTak napsal(a):

PatientO.T.
Já se vám divím. Paroubek řekl TV Nova, že jen politicky stupidní člověk by volil proti ČSSD. Druhý den si takovou prkotinu nepamatoval. Nic jiného, než prkotina taková věta není. Já a všichni ostatní včetně vás říkáme nedůležité věci, které si nepamatujeme.
Já myslel, že přijdete s nějakou zásadní věcí jako Klaus s elementární dohodou, která najednou uzavřena nebyla. Mezi důležitostí Klausovy lži a Paroubkovým zapomenutím je totiž setsakramentský rozdíl. Klaus si taky nepamatuje své prohlášení, že nerozezná špinavé peníze. To je na úrovni Paroubkova prohlášení. Ani jeden si nepamatovali svůj výrok.
Přijďte s Paroubkovou podobnou lží jako učinil Klaus s (ne)dohodou, a dám vám za pravdu.
18. 01. 2011 | 22:48

Čochtan napsal(a):

Čtenáři,
ve 23 letech jsem rozbil hubu několika marxistům-leninistům ve frankfurtské menze. Takže morální právo soudit Paroubka (a nejen jeho) mám.
18. 01. 2011 | 23:00

JenTak napsal(a):

Čochtan.
Nějak nechápu... Jak souvisí vaše násilnictví s morálním právem?
18. 01. 2011 | 23:14

PatientO.T. napsal(a):

2 JenTak:
Čtenář si žádal důkaz a dostal ho.
Pravda, tohle Paroubkovo extempore není příliš významné, ale je ilustrativní. Nechtělo se mi hledat další odkazy např. o nesplácení státního dluhu, o předčasných volbách nebo o neznámém Ďuričkovi, proč také?
Ing.Klaus stojí na mém žebříčku politiků podstatně níže než celý slavný Paroubek, nikdy jsem se ho nezastával a tvrdím, že je to president poslanců a senátorů Parlamentu, zvláště těch komunistických, nikoli můj. Nechápu, proč mi ho předhazujete.
18. 01. 2011 | 23:17

JenTak napsal(a):

Klausova lež byla použita jako příklad. Mohl jsem použít také smlouvu ODS s občany či cokoli jiného.
18. 01. 2011 | 23:31

PatientO.T. napsal(a):

2 JenTak:
Použijte, co chcete, ale vezměte laskavě na vědomí, že zde je řeč o Paroubkovi, nikoli o ODS, kterou jsem já ovšem nevolil, jako jsem nevolil žádnou parlamentní stranu.
18. 01. 2011 | 23:43

JenTak napsal(a):

Já vám dal jen příklad. Chápete? Koho jste nevolil mě nezajímá.
Tečka.
18. 01. 2011 | 23:58

PatientO.T. napsal(a):

2 JenTak:
Prosím vás, k čemu příklad? Čtenář chtěl důkaz pro mé tvrzení a dostal ho. K tomu jste se přimotal vy se svými nesmyslnými příklady. No a co? Dokazují snad, že jsem neměl pravdu? Ovšemže nedokazují. Paroubek zkrátka ráno neví, co říkal večer (státní dluh, Ďuričko, volby).
Dobrou noc.
19. 01. 2011 | 00:13

Fred napsal(a):

Hezky to napsal pirát Fileta! Akorát je to nějak mimo mísu?
19. 01. 2011 | 00:18

kočka šklíba napsal(a):

Protože byla upoutávka na tento blog na titulní stránce zdejšího média (děkuji editore, je to příznačné ;), blog a diskuzi jsem přečetla. Vše bylo řečeno, není co dodat.
Ale přece jen . Piráti byli logicky před volbami do PS favority mých dcer( 20 let), a i já jsem byla rozhodnuta je volit v té bídě našich politických stran. Zdáli se nezatížení minulostí, zdáli se, že by mohli být možná opravdu jiní. Že se nebudou neustále ohlížet ale naopak, že jako "mladí" a noví se budou věnovat tomu co nás všechny tady štve a vnesou do politiky něco jiného než jsou neustálé spory a napadání rivalů. Bohužel pak sem Vileta pověsil svůj blog a po mě bylo jasno. Bylo to něco podobného, jako nyní, kopání do ČSSD, proč ne, ovšem , a to zdůrazňuji, jen do ČSSD. Tím pro mě přestali být volitelní a dcerám jsem vysvětlila, že pokud budou volit tuhle stranu, volí ODS, a Kalouska. Takže at volí rovnou kováře ne kováříčka ;).

K blýskání už tu napsalo hodně diskutujicích, taže Vileto kromě toho co jset uvedl, můžete k tomu něco připojit? protože vaše argumenty pro podoru toho blýskání jsou velmi, velmi slabé ;).

O komolení jména, ano je to hodné puberťáka, ale každý je v takovém věku na jaký se cítí. V tom u vás asi bude ten zakopaný pes.

Až budete chtít přesvědčit , že to myslíte opravdu vážně a dobře s tímto státem, tak se věnujte všem bez rozdílu. A můžete začít Drobilem a spol., teda postojem Nečase a Klause k této aféře a taky Kalouskem, což vlastně všichni opomíjejí a neprávem. Protože Kalousek dělá mrtvého brouka, a všiml si toho někdo? No žumpalisty nepočítám. Ale ani blogeři zde se nevyznamenali.
19. 01. 2011 | 00:33

Dočekal napsal(a):

PatientO.T.:

Dluhy se neplatí - přesná citace - opis ze záznamu na videokazetě:

Jiří Paroubek:

"Paní Němcová, já vím, že nemáte ekonomické vzdělání, nemůžete tedy vědět, co je politika státního dluhu. Je to běžná věc, kdy prostě státní dluh se až na výjimky málokdy splácí. V té dluhové službě, podívejte, v Německu třeba, v Německu, kde je ten deficit k hrubému domácímu produktu přes sto procent, tak nikdo neuvažuje o tom, že by se to splácelo.
Oni mají větší schodek státního rozpočtu k hrubému domácímu produktu než my. Takže oni splácejí úroky tak, jak je splácíme my. To je běžná praxe u státního dluhu.
Pokud byste tady někdo měli ekonomické vzdělání, tak byste to dosvědčili. Jenom málokdy se stane, že ty deficity se obrátí, že je zkrátka přebytek, to je asi u všech států na světě.
Pak se skutečně začne splácet."

MUDr. David Ráth je zase obdivovatel Hitlera. A to jen proto, že v jednom rozhovoru prohlásil, že Hitler dal lidem práci.

Co se dá dělat. Budu se holt asi muset smířit s tím, že na jedné straně našeho politického spektra jsou jen samí pacienti.
19. 01. 2011 | 00:41

Jenda Krusbera napsal(a):

Vylleto, z pyrátské a bezvýznamné strany. Divím se, že ještě může být tak starý dědek s pubertálními myšlenkami. Hrůza mě pojímá, kdyby ses tak,
nedej bože , dostal do parlamentu. Sodoma,Gomora. Těch profesí jsi též prošel dost. Je vidět, že tě tam brzy měli plné zuby. Teď bys mohl sbírat na Karlíně psí hovínka. Bylo by to pro tebe prospěšné a vyčistilo by ti to hlavu.
19. 01. 2011 | 07:01

drozd kvíčala napsal(a):

tedy, v pirátské straně jsou samí exoti- matuška, který létal na dluh a prokazoval se zfalšovaným výpisem z účtu, pak je tu tenhle exot vyleta (nebo snad fileta). Ta strana mi byla sympatická, ale tyhle černé ovce kalí vodu.
19. 01. 2011 | 07:20

PatientO.T. napsal(a):

2 Dočekal:

Věta "Je to běžná věc, kdy prostě státní dluh se až na výjimky málokdy splácí." podle mne znamená, že státní dluhy se většinou nesplácejí. Až na ty výjimky.
Pan Paroubek opakovaně prohlásil, že nikdy netvrdil, že se státní dluh nesplácí.
Jistě, neřekl to doslovně takto a vy se na tom můžete točit až do aleluja... Příjemnou zábavu.
Vámi bůhvíproč uvedený hloupý výrok dr.Ratha nebudu vůbec komentovat. Řeč byla o tom, zda pan Paroubek udrží myšlenku do druhého dne.

Na závěr si můžete ve svém archivu vyhledat, jak jeden den večer Jiří Paroubek domluvil se svými kolegy předsedy parlamentních stran předčasné volby a následující den jim přes média vzkázal, že ho v noci osvítil Duch svatý a že volby nebudou.
19. 01. 2011 | 07:29

trololo napsal(a):

mam rad navazeni se do politickych mafianu a do paroubka zvlast, protoze si o to kazdym svym slovem i cinem primo rika. ale tenhle blog je dost slaby, vic nez dost. za tohle vas paroubek snad ani nezazaluje, jak je to nanicovate.

kdybyste radsi zapracoval na tom, aby byla vase strana volitelna a byla opravdovou konstruktivni opozici soucasne politicke mafii. ale zatim jste pro me neperspektivni parta dredatych hipiku bez kloudneho programu.
19. 01. 2011 | 08:12

Dočekal napsal(a):

PatientO.T.:

Problém je v tom, že zatím co já chápu daný text v kontextu, vy jste si z něj vytrhl jednu větu.

Aby byla jakákoliv propaganda účinná, musí v ní být racionální jádro. Tedy to příslovečné zrnko pravdy.

To, k čemu se snížili redaktoři a majitelé časopisu REFLEX, byl už bulvár nejhoršího ražení.
Tu fotografii titulní strany, na které je MUDr. David Ráth vyobrazen jako Adolf Hitler (pozdější výmluvy, že je tam David Rath podobný spíš Charlie Chaplinovi, prostě neberu), jsem si stáhl a uložil do Dokumentů. Ne snad proto, že by se mi ta fotomontáž líbila, ale proto, abych měl stále na paměti, kam až jsou ochotni zajít ti naši "hlídací psi demokracie."

Měl jsem dojem, že vy tady patříte spíš k těm serióznějším diskutérům. Teď vidím, že jsem se mýlil.
Odteď už tady beru vaše diskusní příspěvky jen jako místní folklór. Je mi to docela líto.
19. 01. 2011 | 08:22

Jiří Sládeek napsal(a):

VYletO! No jestli jsou va vaši straně takoví prymytyvové jako ty, tak váš určitě volit nebudu. Přitom máte takového inteligentního předsedu. :)))
19. 01. 2011 | 08:46

vlk napsal(a):

jofa
opět špatně. Spíše pořád špatně. Urážkou by bylo, kdybych tě hlupákem neoznačil. Totiž urážkou všech normálních lidí.
V žádné straně jsem nikdy nebyl. Opět špatně. Mé přípsěvky na Vasicevi posoudilt nemůžeš, protože jsi žádný nečetl. A kdyby náhodou ano, nerozuměl bys jim. Tak nepřepínej Sna d už tizas e brzy předepíší prášky a dají svěrací kazajku. Aby jsi si u počítadla neubléžil.
Jo a tu petici, o které mluví DH ,tak tu určitě podepiš! určitě! nezapomeň .-))))

A když tě čtu ,musím s e DH ještě jednou omluvit. Za to, že jsem ho mohl brát za tvůj ekvivalent.
Když nic jiného, mělo mi doklapnout , že výskyt dvou takových exotů exotů najednou, jako jsi ty, na jednommístě a v jednom čase, je při počtu obyvatel téhle republiky ted y 10,5 milionu jedinců , statisticky naprosto nemožný!
DH , ještě jednou pokorná omluva.
19. 01. 2011 | 09:06

PatientO.T. napsal(a):

Pane Dočekale,
vzhledem k tomu že si chodím na zdejší stránky podiskutovat a ne získávat vavříny, usiluji spíš o to, aby mé argumenty byly pochopitelné, než o to, aby se o mně osobně kdokoli jakkoli vyjadřoval. Z tohoto důvodu vám musí být jasné, že je mi naprosto jedno, kam mne řadíte. Zároveň musím přiznat, že poté, co jsem si v uplynulých dvou týdnech přečetl vaše opakované monotematické tirády zhusta doplněné o popichování oponentů, rozhodně nemám nejmenší chuť zrovna s vámi diskutovat.
A teď k věci:
Vyjádřil jsem svůj, jistěže subjektivní, názor na myšlenkovou konzistenci poslance Paroubka. V diskusi s panem čtenářem, později s panem JenTak, jsem krátce doložil, svůj pohled. Zatímco čtenář už nereagoval, JenTak mi začal předhazovat své příklady, které jsem měl podle něj porovnávat s Paroubkovými postoji. Proč bych to měl dělat mi nebylo vysvětleno.
Následně jste vstoupil do diskuse vy, pochlubil se svým archivem, připojil jste naprosto irelevantního Ratha a učinil vtipnou narážku na můj nick.
Nehodlám vás dehonestovat jen proto, že Paroubkova slova o státním dluhu chápete jinak než já. Tak to prostě chodí. Nehodlám slavit triumf jen proto, jak snadné bylo pro mne reagovat na původní čtenářovu výzvu. S diskusí na toto téma končím.
Vaše posedlost Rathem/Hitlerem, resp. Reflexem je pozoruhodná, ale já k tomuto tematu nemám co dodat. Vaše chápání světa jako ringu pro rvačky pravých s levými, mezi kterými už nikdo další není, je mi poněkud cizí. Myslím, že bude rozumné, když se zde na aktuálně.cz budeme nadále mlčky míjet…
19. 01. 2011 | 09:19

Jofa napsal(a):

vlk

nevim proc se za to stydis, clovek tvych kvalit a znalosti musel byt v predvoji socialisticke spolecnosti. To, ze si ted na praskach a obcas ve sveraci kazajce bude zrejme vysilenim z prace pro levici. No dokud pises, ale i to ti dela zjevne problemy, jeste zijes, synku.
Na vasevec jsi Petr Vlk, ktery o sobe pise:
Jsem obyčejný člověk na sklonku své profesní dráhy. Mám rád svou rodinu a svou práci. A myslím, že jsem v ní dost dobrý. Ale momentálně mi vadí, že žiji ve státě , který čím dál tím více připomíná banánovou republiku. A snažím se to ve s vých textech dávat najevo. Ostatně, ti , kteří mne znají z blogů Aktuálně vědí co a jak.
Z tve tvorby http://vasevec.cz/blog/demolition-man-aneb-muj-nejkratsi-blog-na-vasevec-cz-a-tri-male-otazky/

Ja k tomu jen poznamenam ze samochvala smrdi a to je na tobe znat, synku.
19. 01. 2011 | 09:42

vlk napsal(a):

jofa
konečně také jednou něco dobře. Ano, jsem jeden a tentýž.

A copak je na tom blogu Pepku Vyskoči špatně? Pepku , vyskoč!
ALe přeci jenom - ani teď to nebylo úplně dobře Peku Vyskoci. Chybka dost velká se vloudila: soudíš podle sebe. Nejsem zvyklý lhát . Nemám to zapotřebí . Už jsme ti to jednou psal. Nejsem ani ty, ani politik a už vůbec ne politik famiglie ¨119 jako třeba Nečas, Kalousek nebo Bárta.
Odkazy, kd y byli usvědčeni ze lži už jsme ti poslal . Není třeba to opakovat. Pepku , vyskoč!
19. 01. 2011 | 12:07

Majka napsal(a):

Pokud vím, tak Paroubek není obviňován z toho, že řekl, že se státní dluhy "nesplácejí", jemu je vytrvale předhazováno, že se řekl, že se "dluhy nemusí platit". Jakékoliv dluhy.
Věta "Je to běžná věc, kdy prostě státní dluh se až na výjimky málokdy splácí" je konstatování skutečnosti. Státní dluhy se opravdu málokdy splácí, každý, kdo státům půjčuje, to pravděpodobně ví, a nikdo ani neočekává, že stát své dluhy "zaplatí". Ani o to věřitel nestojí - on chce úroky.
Ovšem toto konstatování nic neříká o tom, jestli se dluhy "musí" nebo "nemusí" platit (normativní záležitost, narozdíl od věcného konstatování, jestli se platí nebo neplatí). "Musí" se asi to, co je v příslušné smlouvě.
Ještě by se ono "musí" nebo "nemusí" mohlo pojmout z morálního hlediska - ale to už by bylo opravdu dost mimo.
Takže Paroubek v žádném případě neřekl, že nějaká Franta "nemusí" platit svůj spotřební úvěr. To je opravdu překroucení jeho slov.
19. 01. 2011 | 13:53

Dočekal napsal(a):

Majka:

Právě proto jsem tady vložil přesný opis záznamu té předvolební debaty.
Učinil jsem tak proto, že zkrátka přímo bytostně nesnáším, když někdo vytrhne dvě nebo tři věty z kontextu a na nich pak postaví svůj názor na dotyčnou osobu, případně ji za to přímo odsoudí.

No a tady vidíte, co se stane, když si dovolím na takto pokřivený názor reagovat. To se mi hned dostane ponaučení, že jsem neměl reagovat, protože se o tom právě se mnou dotyčný vůbec nebavil.
Navíc jsem se prý měl pochlubit svým archivem. Dál už tu reakci nicku PatientO.T. nemíním komentovat.

Moje smůla spočívá v tom, že mne za mlada nejprve páni učitelé a potom páni profesoři učili nejen číst, ale také chápat napsané a dokonce to také analyzovat. Zkrátka a dobře - tito vzácní lidé mne naučili nad tím textem také přemýšlet.
Dnes je to už ovšem všechno jinak. Nejen školáci, ale dokonce i mladí lidé ve věku do třiceti let nezvládnou dát do souvislostí to, co popisuje text, který má víc jak jednu stranu formátu A 4.
Potom se ovšem nesmíme divit, že tito jedinci klidně podepíší čtyřstránkovou smlouvu, ve které se tímto svým podpisem zavazují ke splnění mnohdy nesplnitelných podmínek.

O tom, jaký způsob diskuse je tady ještě přípustný, rozhoduje jedině pan Stejskal. Zatím mi smazal jeden příspěvek, ve kterém jsem jistého politika přirovnal k jistému hospodářskému zvířeti. Teď už si na tohle dávám pozor. Ale jen na tohle. Ostatní i nadále zůstává při starém.
19. 01. 2011 | 15:37

Majka napsal(a):

Neboli úplně jednoduše.
"Státní dluh se zpravidla neplatí" = konstatování, popis skutečnosti.
"Dluhy se nemusí platit"= návod k jednání a navíc nepravda.
Není to totéž.
19. 01. 2011 | 19:21

Kanalnik napsal(a):

ke splaceni dluhu

Mame dve slovesa - 'splacet' a 'splatit', obe, jestli se nemylim, maji v bezne mluve stejny pritomny cas, v pripade statnich dluhu tedy tvar (dluhy se) "splaceji".

Pokud to Paroubek myslel ve smyslu 'splacet', ze dluhy se nesplaceji, tim padem neplati se splatky veriteli, tak jeho filozofie je skutecne napovazenou.

Pokud to myslel ve smyslu 'splatit', pak se to da chapat, protoze zadny z vetsiny statu, ktere si pujcuji, nesplaci cely statni dluh tak, aby ho uplne splatili. Takze v tomto smyslu dluhy nesplaci (nesplaci je do nuly a pak si znovu nepujcuji, tedy maji trvale nejaky statni dluh). I to se nam nemusi libit -ale ma to hodne jiny vyznam, nez jsem uvedl v predchozim odstavci.
19. 01. 2011 | 20:19

8-) napsal(a):

"Jakýsi sociolog Janďourek, prý odborník...", napsal pan Paroubek v úvodu jedné z mnoha svých stížností na novináře (Špinavost je lhát, 15.11.2010).
Byl upozorněn na svůj "omyl", dotyčný se přece jmenuje Jandourek. Přesto chybu nenapravil. Ten Jyří...
20. 01. 2011 | 07:29

ex-nemo napsal(a):

"....Můžete mně nadávat
třeba pirátů
když budete tancovat
jako na drátu "
Jaroslav Ježek + VW (neplést si s VV), Námořnická
20. 01. 2011 | 14:10

ex-nemo napsal(a):

"....Můžete mně nadávat
třeba pirátů
když budete tancovat
jako na drátu "
Jaroslav Ježek + VW (neplést si s VV), Námořnická
20. 01. 2011 | 14:11

modrý pták Rozkrádák napsal(a):

8-):
Upozorňuji tě na tvůj "omyl", dotyčný se přece jmenuje Jiří a ne Jyří. To píšeš z blbosti, z neznalosti pravopisu, z nedostatku inteligence nebo vejcometařské omezenosti ? Nebo je to kombinace všech těchto faktorů.
Jsem zvědav, jestli to opravíš. Ale asi ne. Ti odesáčtí burani ...
20. 01. 2011 | 17:59

8-) napsal(a):

modrý pták Rozkrádák:
Normálně píšu Jiří. Chtěl jsem pouze podtrhnout, jak Paroubek schválně zkreslil jméno svého oponenta. Chápu ovšem, že pro orangutana, jako jsi ty, je to příliš složité.
22. 01. 2011 | 09:43

prd napsal(a):

vileta, ti si chuj.
17. 02. 2011 | 12:35

Longchamp Jacquard Reisetasche Braun (Sc napsal(a):

Drum ♪ 's Menschen Uli Kash Augenbrauen verbunden sind
Longchamp Jacquard Reisetasche Braun (Schnelle Lieferun) http://www.igniteothers.com/longchamp-jacquard-reisetasche-braun-schnelle-lieferun-p-1.html
25. 02. 2014 | 22:01

http://www.y-notsolutions.com/ napsal(a):

Really nice pattern and good articles , practically nothing else we need : D.
25. 02. 2014 | 22:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy