Pirátům dáno - státem sežráno, aneb hledá se dárce

02. 06. 2011 | 23:10
Přečteno 18446 krát
"Ha! Piráti škemrají o peníze", říkáte si teď možná. Kdepak. Piráti peníze naopak dostali, ale možná si jich moc neužijí.

Na náš transparentní bankovní účet dorazilo 20 000 Kč. Vřele děkujeme, jenže ouha, on to byl vklad pokladnou a zpráva pro příjemce žádná. Okamžitě se uvnitř strany rozbíhá pátrání, že by se ani FBI nemusela stydět. "Ví o tom někdo něco?", ptá se kde kdo na našem internetovém fóru. A co na to počítač? Mlčí. Nikdo nic neví, nikdo z nás to nebyl, nikdo nemá ani potuchy, kdo nás takto obdaroval. Zjistit lze pouze to, že vklad byl učiněn na pobočce FIO a ve kterém městě. Nezbývá, než vyslat našeho dredatého předsedu do oné pobočky a požádat banku, aby nám ofotila svoji kopii potvrzení o vkladu.

A podruhé ouha. Žádné jméno není vyplněno, žádná zpráva pro příjemce, podpis nečitelný. Náš mladý a sympatický předseda využívá svého přirozeného šarmu a vyzvídá na pracovníku (nebo pracovnici?) banky. A dozvídá se. Dobře se na to pamatují, ten dárce (používám mužský rod, ale třeba to byla dárkyně) je docela dobře popsán a dokonce si v bance pamatují, jak svůj dokonale anonymní dar zdůvodnil. V bance to ví, my to víme a ví to dárce. A teď ho hledáme.

Podle Zákona o politických stranách totiž u každého daru musíme znát identitu dárce a uvést ji ve výroční zprávě, kterou musíme odevzdat na konci roku do Poslanecké sněmovny. Za loňský rok jsme s tím neměli sebemenší problém. Všechny dárce jsme znali, ve zprávě uvedli, do Sněmovny předali v termínu. Jenže letos problém bude. Pokud se nám dárce nepodaří identifikovat, nezbývá nám podle výše uvedeného zákona než ty peníze převést státu - a ten je rozfrcá, jak se všeobecně ví.

Tahle situace nemá dobré řešení. Buď se nám dárce ohlásí a smíří se s tím, že jej uvedeme ve výroční zprávě, kterou si může v knihovně Sněmovny přečíst každý. A nebo se nám neozve, kvůli v bance vyjádřeným důvodům, a my o peníze přijdeme. A nebo, pokud si dárce schoval potvrzení z banky, jsme ochotni podstoupit riziko pomluvení ze strany našich odpůrců a peníze vyzvednout a diskrétně mu je vrátit. Ovšem o ty peníze přijdeme také.

A aby toho nebylo málo, tak o několik dnů později přistálo na našem účtu dalších 200 Kč a opět anonymně, vkladem na pokladně. "To, že jste paranoidní ještě neznamená, že po vás nejdou" je citát z jednoho filmu a samozřejmě i u nás se začaly rozvíjet různé teorie.

1) Někdo nás chce poškodit. Dá nám anonymní dar, my to chamtivě sežereme a on nás pak mediálně znemožní.

2) Někdo nás testuje. Když se zachováme poctivě, tak se k daru přihlásí a možná nám pak daruje i víc.

3) Někdo nám chce skutečně pomoci, ale neuvědomil si, že takto to prostě nelze, protože dar propadne státu.

Na závěr tedy chci apelovat na všechny naše příznivce, sympatizanty a hlavně dárce. Pokud nám chcete darovat peníze, nebo cokoliv jiného (věc), tak rozhodně ne anonymně. Jsme sice Piráti, ale zákony dodržujeme a hlavně dodržujeme naše sliby. A slíbili jsme, že nebudeme jako ostatní strany.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Tenco napsal(a):

Berte to , pane Vileto, jako půjčku.
A pak se vám nic nemůže stát.
Maximálně se dostanete do řečí - jako např. někteří poslanci Věcí Veřejných. :)

Já bych si z toho velkou hlavu nedělal.
Když tak to dejte na charitu a veřejně poděkujte neznámému dárci.
Předpokládám, že ani takový jako je Drábek nepošle exekutora do Armády Spásy či na Svaz slepců. Mohl by se pak do řečí dosta on - nebo ten, kdo ho k tomu naved.
:))

Dobrou noc.
02. 06. 2011 | 23:37

almost glossed™ napsal(a):

Nebýt vašich snah poškozovat levici, mohli jste dnes mít na transparentním účtu i mé peníze. Neanonymně.
03. 06. 2011 | 00:14

Lukáš Findeis napsal(a):

almost glossed™: Poškozovat levici? Co to?!? Jak se snažíme poškzovat levici? A pravici se nesnažíme poškozovat? Já tomu nerozumím.
03. 06. 2011 | 02:03

petrvileta napsal(a):

almost glossed asi naráží na některé moje blogy o panu Paroubkovi. Paroubek není levice, on jen "byl u levice", jako kdysi lidé nebyli komunisté, ale "u komunistů". :-)
03. 06. 2011 | 02:51

kormoran napsal(a):

Pane Vileta , zachoval bych se takto , citace a zapis do knihy: Dne toho a toho pribylo na ucet piratske strany castka 20 tisic korun ceskych . Za ucasti svedku tech a tech.
Vzhledem k tomu , ze se k teto ubohe castce , jako darce nikdo neprihlasil, nepovazovali jsme za nutne privolat i notare a uzili jsme tech par 'susnu' ke koupi x chlebicku , jako clenske obcerstveni k projednani vyse uvedeneho!))))
03. 06. 2011 | 03:22

Skogen napsal(a):

Pane Vileto, ten minulý čas jste v případě poslance ČSSD za Ústecký kraj p. Paroubka zajisté použil z pozice někoho, kdo si na rozdíl od něho přítomný čas ve vysoké politice zaslouží, že ano. Piráti dostali ve sněmovně Paroubkovo místo?
03. 06. 2011 | 05:44

Ládik!!! napsal(a):

Já to nebyl.
03. 06. 2011 | 06:44

znalec napsal(a):

UPOZORNĚNÍ: Tento blog může obsahovat ironii, černý humor a jiné kulišárny :-)

to máte moc hezky napsaný to taky u sebe použiju na blogu:-)))

www.demagog.blog.cz
03. 06. 2011 | 09:12

Občan Brych napsal(a):

názo na říspěvek - ten co napsal .No pan Drábek klidně pošle exekutora i do Armády spásy.To neznáte prolhaného pana Drábka.Ten vám bude klidně něco říkat do očí,slibovat či písemně potvrzovat ale už počítá stím ,že to nedodrží.Takže nebuďte moc optimistický.Podívejte se jak vymetl s invalidama.Něco nasliboval,něco podepsal a pak udělal úplnej opak.
03. 06. 2011 | 09:20

šmoula napsal(a):

Pane Vileto,

rovněž se domnívám, že Vaše vyhraněnost vůči "Paroubkovi" (alias levici) má daleko hlubší rozměr, než je jeho papalášství. To byste totiž musel stejně měřit i jiným papalášům (napříč spektrem), kteří se chovají, jako by jim tahle země patřila. Ale to Vy neděláte, Vy si vystačíte s otloukánkem Paroubkem a ještě jej otitulujete "Jyrka" jako nějaký mladý volič ODS (takto označuji slušným způsobem nevyzrálé "stádní" jedince).

Co se týká stanov vaší strany, nelze než zatleskat. Ale to je málo. Strana musí mít také nějaký program, a i když se na 100% ztotožňuji s vaším dvanácterem, nemyslím si, že to je nosné téma, kterým byste byli schopni oslovit voliče, které aktuálně trápí naprosto jiné problémy. A v neposlední řadě sice problémy pojmenováváte, ale už nenabízíte jasné řešení. I proto je vaše politické pinožení sice pozoruhodné a chvályhodné, nicméně naprosto neproduktivní.

P.S.: Osobně se domnívám, že jste se neměli stát stranou (na to s tak úzce zaměřeným programem opravdu nemáte), ale zájmovým sdružením.
03. 06. 2011 | 09:38

Michal Jarý napsal(a):

Dámy a pánové, milí Piráti, díky za Vaší snahu zlepšit v našem ČEZkém banánistánu situaci, ač už jsem téměř toho názoru, že si to česká hovada za své ignorantství a zbabělost nezaslouží (po zjevných zločincích z ODSPOT9VV budou zase volit ty samé zjevné zločince z CSSDKSCM - inu tupost dechberoucí a tak bída zasloužená). Takže alespoň Vám přeji mnoho úspěchů v životě veřejném i soukromém... Rád bych Vás viděl ve vládě...
03. 06. 2011 | 09:41

János Bác napsal(a):

Klidně to můžete svést na mě,jestli chcete být ve vládě jako ODS a nic se vám nestane.
03. 06. 2011 | 09:55

qulee napsal(a):

vzhledem k milionovým a netransparentním darům jiným stranám bych si z toho zas tak moc nedělal, případně bych nasadil koníka, který k daru bude hlásit. Nejlepší je, když si sponzor vypůjčí peníze, aby mohl sponzorovat stranu.
03. 06. 2011 | 09:58

pich napsal(a):

Vy "piráti" patříte do karibiku. Tady vládnou opravdoví Piráti a na ty nemáte.
Přidejte se raději k nějakému občanskému proudu, proti skutečným Pirátům.
03. 06. 2011 | 10:00

Denis Cimerman napsal(a):

Michal Jary: Vazeny pane Jary, kdysi jsem byl take zastancem metody "volit mensi zlo". A to presne do te doby, kdy jsem si uvedomil, ze ac mensi, stale volim zlo. Nechci volit zlo, ani mensi, ani vetsi, jen z obavy, ze by muj hlas "propadnul". Hlas, kterym vyjadruji sve politicke presvedceni, svuj vlastni nazor, neni propadly. Naopak, ma svou nespornou hodnotu, narozdil od hlasu jimz se v rozporu se svym svedomim ztotoznuji s (mensim) zlem.
03. 06. 2011 | 10:04

Jiraak napsal(a):

Mediální tlak proti Paroubkovi byl tak silný, že zasáhl i spoustu lidí, kteří tak snadno obvykle ovlivnitelní nejsou.. Pokud se nejedná o dlouhodobé napadání vybrané osoby bez solidní argumentace, může se jednat o chybu.. a ty máme všichni.
03. 06. 2011 | 10:09

jichu napsal(a):

Od dob Lajoše Bacze a Radžího Sinhy, či jak se jmenovali, tomu rozumím. Holt máte smůlu, že jste v politice.
03. 06. 2011 | 10:53

Pavel13 napsal(a):

Pane Vileto,
jistě vás napadlo vzít ten dar na sebe nebo k autorství přemluvit nějakého příbuzného či známého. Proč jste to tak nevyřešil? Ještě by ten dar možná mohl "dárce" uplatnit v příštím daňovém přiznání.
03. 06. 2011 | 11:19

Jaroslav Kučera napsal(a):

> Pavel13: To je jednoduché, nechceme slevit z principů, které prosazujeme. Protože bychom se pak museli stydět sami před sebou a Pirátskou stranu bychom mohli rovnou rozpustit. Ničím bychom se totiž nelišili od současných starých strukur.

Člen ČPS
03. 06. 2011 | 11:40

Petr Zenkl napsal(a):

=> Pavel13: dary politickým strnaám nejsou daňově odečitatelná položka
03. 06. 2011 | 11:43

modrý edvard napsal(a):

Pavel 13: nejspíš kvůli variantám 1 a 2.
Pane Vileto, někteří diskutující Vás tady kritizují, že Váš program je příliš pravicový, a že Vás proto nemohou volit. Já za sebe Vás nechci volit, protože Váš program je příliš rozbředlý. Zkuste ho do příštích voleb vylepšit. (no, možná Vás budu volit stejně, mezi slepými jednooký králem)
03. 06. 2011 | 11:45

Karamela napsal(a):

to Šmoula:
děkuji za příspěvek, na program strany jsem se dívala už dávno a nahlížím na "Piráty" podobně.
A pane Vileto - s tou svobodou to není tak jednoduché - jak známo: kde moje svoboda začíná, tam tvoje končí, myslíte si, že se dokážeme dobrovolně a slušně dohodnout o těch hranicích?
03. 06. 2011 | 12:45

Džexperou napsal(a):

Modrý edwarde, docela by mě zajímalo, co rozumíte pojmem "rozbředlý" program. Můžete see k němu vyjadřovat a diskutovat na pirátském fóru, tak žádná otázka nezůstane nezodpovězena.
Samozřejmě se náš program v širším záběru teprve tvoří, vždyť existujeme teprve dva roky.

Paroubek nechal zmlátit a zmrzačit pokojné mladé lidi na pronajatém pozemku, celá akce stála daňové poplatníky 26 milionů. To je prokazatelný fakt. Tím ztratil celou jednu generaci voličů, dobrovolně, vlastní vinou, jako každý fašista. Táhl k čertu, není třeba se jím dnes zabývat
03. 06. 2011 | 13:17

Karamela napsal(a):

to Džexperou:
prosím, upřesněte o jaké zmlácení a zmrzačení pokojných mladých lidí na pronajatém prozemku šlo?
03. 06. 2011 | 13:35

Alex napsal(a):

Chybí mi tam čtvrtá možnost.
- Někdo chce přispět, ale nechce, aby jeho jméno bylo oficiálně spojováno s pirátskou stranou.
03. 06. 2011 | 13:39

modrý edvard napsal(a):

Chce to víc času a jiné téma.
03. 06. 2011 | 14:02

petrvileta napsal(a):

to Karamela: šlo o CzechTek. To už se má zapomenout? Myslím, že to ta generace jen tak nezapomene.

to modrý edvard: oni si s námi vůbec lidi neví moc rady :-) Někdo nás kritizuje za program příliš pravicový, jiný za příliš levicový. Přitom jsme vlastně podle tohoto zastaralého dělení strana středová. Daleko přesnější je totiž rozlišování dvouosé, viz http://politicalcompass.org/analysis2

Pro všechny ostatní s kreativními nápady, jak to udělat, abychom si peníze mohli ponechat: zákon říká identifikovat dárce, nebo odvést do státního rozpočtu, nic jiného na výběr nedává. A přesně tak to uděláme. Divné, u pirátů, co?
03. 06. 2011 | 14:51

modrý edvard napsal(a):

Vileta: levá, pravá, dlabu na to. Chci vědět, jak budete podporovat regionální dopravu, NATO, integraci Cikánů a Arabů, a tak dál.
03. 06. 2011 | 15:11

Fred Kalousek napsal(a):

Drábek určitě exekutora nepošle. Co by měl mít ministr sociálních věcí společného s exekutory? Nemysleli jste Kalouska? Poučení: ani Kalousek nemůže exekutory poslat, exekutory posílá soudce.
03. 06. 2011 | 16:27

petrvileta napsal(a):

modrý edvarde, založte si účet na našem internetovém fóru (chceme jen mail a heslo) a můžete si tam lecos přečíst, můžete se tam zeptat a určitě se dočkáte odpovědi. A můžete tam vnést i svoje pohledy a nápady, možná se některý ujme. My jsme experti na sdílení a kopírování :-) www.ceskapiratskastrana.cz/forum/
Musím ovšem otevřeně přiznat, že na některá témata nemáme jednotný názor. Ovšem už jsme dospěli k poznání, že rozdílnost názorů je mnohdy dána jen osobní zkušeností (třeba s Cikány) a liší se také regionálně. Z čehož vyplývá, že mnohé problémy nemají jednoduchá a plošná řešení. Například v jednom regionu je z mnoha hledisek výhodnější podporovat železnici, jinde vychází mnohem lepší postavit pár desítek kilometrů okresních silnic.
03. 06. 2011 | 16:35

Džexperou napsal(a):

Karamelo, Petr odpověděl za mě.
03. 06. 2011 | 17:05

Ted napsal(a):

To já bych ty peníze raději spálil, než je odevzdával tomuhle prašivému státu.
03. 06. 2011 | 17:05

julianas@nge napsal(a):

Tedy, já nestačím zírat, jak piráta rozhodí 20 litrů. Už dávno jste je měli prolejt hrdlem... Česká politika zprava doleva má z takovejch litrů oceány. Vykašlete se na ty hovada, prachy si nechte a řekněte, že vám je poslal dědeček Václava Klause z Jaklovy strany. Půjdete za to asi k soudu ale tam si můžete udělat takovou reklamu, kterou "Jyrkovi" nezaplatí ani deset Kočků. Nejste žádný Rychlý šípy, ale piráti tak nedělejte jinejm pirátům ostudu. Budu Vás volit, pokud si to nezkazíte tím, že ty pitomý prachy vrátíte bez divadla. Počkejte na soud, užijte si to a nemějte z nich strach. Jste PIRÁTI a šibenice je z povahy věci Vaše trvalý bydliště. Haj-Hou..!
03. 06. 2011 | 17:27

Belzebub napsal(a):

Kluci klid 20 000,- to ani není na svačinu místních mocichtivých korupčníků. Klidně si je nechte jen pro sichr, kdyby náhodou někdy někdo chtěl do oněch ubohých 20 rýpnout na to upozorněte, Jinak klid. Jinak v dalších volbách máte moji podporu a hlas.
03. 06. 2011 | 20:16

Petr napsal(a):

Cp to tu na nás hrajete pane Vileta? Pirátská strana je na politickém smetišti, tak se zkoušíte zviditelnit?
03. 06. 2011 | 22:49

Jaroslav Chaloupka napsal(a):

Pokud nezjistíte kdo to zaplatil tak to prostě dejte do státního rozpočtu a je to, tím ukážete svou sílu více než se zdá a jen to trochu více prezentujte abyste to využili. Nakonec dostanete dalších tisíc a tisíc na fungování strany třeba i ode mne nějaký ! Věřte že není nic více než poctivost, která se dá prokázat!!! Jaroslav
04. 06. 2011 | 00:01

petrvileta napsal(a):

Pane Chaloupko, beru Vás za slovo a v příštím roce budu na našem účtu vyhlížet dar s Vaším jménem :-)
04. 06. 2011 | 03:20

Matematik napsal(a):

Dobrý den,
na programu nezáleží.
Ani váš program číst nebudu. Jde o to, aby politici byli zodpovědní voličům a aby fungovala zpětná vazba. Kmotři tohle moc dobře vědí...
Volič může volit. Naopak mávání mávátkem a hájení levice nebo pravice, fialových nebo kakaových je voda na mlýn kmotrům.
Vztah volič - zastupitel (všiměte si toho slova zastupitel) musí nabýt standardního významu.

Proto volím vždy ty, kdo mohou svým zvolením tento princip posílit. Tedy nikdy dinosaury jako CSSSD nebo HOP nebo ODS.

Volím tedy US, Zelené, VV.
Po volbách jsem zatím vždy byl nucen za za svoji volbu omluvit. Ano, již nebudu volit VV. Pokud budete mít šanci překročit 5 procent, budu vás volit.
Program cha cha, například zelení měli v programu, že nepodpoří zřízení jakékoliv cízí vojenské základny aže jsou pro přímou demokracii.
K čemu tedy program, když pak jako jedinná strana v PS hlasovali zcela jednotně proti referendu. I Hovorka z KDU a Hornikova z ODS byli pro, zeleny zadny nebyl pro referendum..
Prodobne program VV je nabity bojem proti korupci a Babak a barta...

Tedy staci jedinne, ziskat v preferencich 6 procent a muj hlas dostanete.
Demokracie 2.0
04. 06. 2011 | 09:25

Matematik napsal(a):

Každý si může sám sobě vysvětlit, zda stravenky a plomby jsou to, co je třeba řešit. Zda Řecko je tím podstatným jevem v současné světové krizi....Kmotři nás mají chycené pod krkem ajen tak nepustí...
04. 06. 2011 | 09:36

Karla napsal(a):

Pane Vileto, onehdy jsem vás kritizovala, že váš článek udělal Pirátům medvědí službu. Zato tenhle je přehledný, plní úlohu informace a dokonce probouzí občany z právního a politického bezvědomí - dnes tedy potlesk kritického pozorovatele, sympatizanta a zatím voliče.
A diskuse pod blogem k věci...Inu, POČÍTEJTE SE VŠÍM a SNAŽTE se být za každé situace féroví - lidé to ocení- nejsme tak zpustlí, jak líčí média, jen nepotřísnit nebo neudusit se v oblaku aerosolu z kejdy, kterou na nás hrnou odevšad, je prostě nemožné...Vztek, smích a ironie je v Čechách jen prevence, jak se nezbláznit.
Být na místě ČPS, zřídila bych dohodou s bankou nějaký transparentní podúčet, všechny neadresné "přeplatky" tam přesunula a 27.12. 2011 ty, k nimž se anonymní dárce prokazatelně nepřihlásí, prostě poslala Kalouskovi (i s bohatými úroky 8-).
On může následovat i útok proti bance, která váš účet vede.Její zaměstnanci by neměli být tak benevolentní k identifikaci složitele na pokladní složence.Třeba přijde tiché varování takové transparentní účty provozovat,formou nějaké pokuty, aby náhodou občané nepochopili, že IT nemusí veřejnou kontrolu jen znesnadňovat, ale též umožňovat..Transparentnosti veřejných záležitostí se naši politikové i média bojí, jako čert kříže, zato pro soukromí svobodných občanů vymýšlejí stále nové evidenční databáze a registrace - sledují, zveřejňují nebo prodávají se tu adresně údaje div ne o tom, co si i v nejintimnějších vztazích sdělují lidé šeptem.
Obráceně by to mohl být i pokus "něčí" banky zpochybňovat polit.strany, pokoušející se poměry trochu pročistit.. nevyplněná pokladní složenka je vážně zvláštností. Všechno se vším souvisí. Kde je vlastně FIO registrována? I to, že Piráti zveřejňují své finance v prostředí, kde o financování jiní zarytě mlčí, je nyní váš handicap ,ale voliči zas uvidí, kdo se přidá, kdo ne, kdo v jakém rozsahu..
I krize postoupila,finanční žraloci spolykali malé ryby a pustili se do sebe navzájem - v hlubinách našeho zákonodárství a tržní konkurence nic není nemožné, takže je tu i možnost,že se ten dar vlastně netýká vás - u nás přece kdokoli může být kdykoli "použit".
Nejšťastnější varianta bude, že se šlechetný dárce přece jen ozve.

Žádnému podezření byste neměli vycházet vstříc, je správné, že jste to zveřejnili, nejste naivové. Ačkoli bych také rádeji viděla peníze pracovat pro bezmocné, než v černé díře hospodaření ministerské mašinerie, uspokojující choutky všelijakých mocných, nedělejte to. Stali byste se okamžitě terčem fám, i kdybyste prokazatelně zaplatili těmi penězi jen vodu slepým sirotkům s leukemií.
(Některé nadace, OS a o.p.s. se staly jen druhým pilířem financování politické reklamy a legalizováním odměn za proražení tunelů - "soudružky ženy významných mužů se alespoň nenudí, koupí si nové klobouky.. jen na tu práci s handicapovanými stát, kupodivu, nemá...)
Přeju Pirátům, aby byli svorní,prozíraví, vedli kultivovanou diskusi s veřejností i mezi sebou, namísto vnitrostranických bojů o posty a nahánění české společnosti div ne do občanské války. Prostřední kámen spojuje a drží klenby - tak doufám, že parlament obsadí nové strany a vytvoří novou architekturu naší republiky,ačkoli tato koalice předá republiku v takovém stavu, že bych se ani nedivila, kdyby napříště o vládnutí v ní nikdo nestál..
My Češi se probíráme teprve, když je pozdě- v minulých volbách byla šance, ale opatrní křížkovali, ačkoli stejná katastrofa by nastala, i kdyby Česko převzala Erotická iniciativa, jen ten tyátr v parlamentu by byl ještě komičtější a výprodej republiky, uzavírání nezrušitelných smluv s šílenými garancemi a sankcemi, rozprodej území a zadlužování veřejných rozpočtů by možná nenabraly takové zrychlení.
04. 06. 2011 | 12:22

InteligentníDemokrat napsal(a):

Sponzorovat tuhle "lumperai" může jen Blázen.
04. 06. 2011 | 12:38

agent napsal(a):

pátráte špatně, jděte po Vítu Bártovi!
04. 06. 2011 | 12:40

Moravan Jiří Vaňáček z Brna napsal(a):

modrý edvard: Nemyslíte, že to s tím "kulturním obohacováním" přeháníte? Jestli s náma chtějí muslimové žít v jednom státě, tak musejí mět následující povinnost - jako nejvyšší hodnoty uznají lidská práva, rovnost pohlaví a světský stát. Jestliže se jim toto nelíbí, tak AŤ TÁHNOU K ČERTU! Islamistické trojské koně tu vážně nepotřebujeme!
04. 06. 2011 | 13:00

modrý edvard napsal(a):

moravan atd: ne. já se zkrátka ptám, co s tím chtějí udělat.
04. 06. 2011 | 14:11

Lex napsal(a):

Jeden z pirátů tu napsal:
"Tím ztratil (Paroubek - pozn. Lex) celou jednu generaci voličů, dobrovolně, vlastní vinou, jako každý fašista."
Musím říci, že onomu anarchistovi nechybí sebevědomí a neuvěřitelné velikášství spojené s pocitem vlastní důležitosti.
Tak celou jednu generaci voličů - říkáte pane "Džexperou"?!
No, a já Vám zase říkám - "Prdlačky, prdlačky, švagrová! Týpkové, kteří jste si udělali onen happening, nepředstavujete žádnou "celou jednu generaci", a už vůbec ne "voličů". Tihle týpkové nikdy nebyli a nejsou voliči sociální demokracie, a nejspíš nikdy k žádným volbám nešli. Stejně jako ta část juvenilů, která se s nimi solidarizuje. A jestli si osobujete právo brát si do své nevymáchané - pardon, do svých úst - slovo "fašista" a připisovat ho konkrétní osobě, pak jste se vydal na tenký led. Nejen tím, že Vás pan Stejskal v souladu se svým "kodexem" smaže, ale především jste se totálně diskvalifikoval."
04. 06. 2011 | 16:00

petrvileta napsal(a):

Karlo, FIO byvala kampelicka, jedna z mala, co prezila hromadny krach zalozen, a ted ma bankovni licenci a je to regulerni banka. I ja u nich mam ucet uz mnoho let a jsem spokojen. Registrovana je v CR a dokonce ma ceske majitele. Vlozeno na pokladne FIO to bylo asi proto, ze nas ucet mame prave u FIO. Kdyz budete vkladat penize do Komercky, asi zajdete radeji rovnou k nim a ne treba do Rajfky.
04. 06. 2011 | 16:18

egoist napsal(a):

Velmi sympatické chování. Jen tak dál. Osobně si myslím , že jde o variantu č.1. Jednoznačně. Která strana tyto metody používá nechám na každém..mu he he he
04. 06. 2011 | 16:32

Džexperou napsal(a):

Zdravím Karlu, skvělý příspěvek, ten nápad s účtem se nám líbí!

Lex, dík za pobavení :-) Odpovídat není třeba, to už za mě udělali voličí, čehož jste si jako jediný člověk na světě nevšiml :-))
05. 06. 2011 | 01:56

Lex napsal(a):

Džexperou
"Odpovídat není třeba" - to máte naprosto pravdu, žádnou otázku jsem nepoložil.
"to už za mě udělali voličí, čehož jste si jako jediný člověk na světě nevšiml :-))"
Víte, člověče, pochopil jsem, že tyhle články směřující od vás, slouží k tomu, abyste si v diskusi mohli čechrat číra na golgotách ve veřejném mediálním prostoru. OK! Už tu mezi vaše nakouřené pěnovky chodit nebudu, jen ještě tohle - naposled.
Vězte, že jako volebního, politického analytika bych si Vás nikdy neangažoval. Ne, že jsem si nevšiml, já jsem si všiml a na rozdíl od Vás těm volebním výsledkům rozumím.
Chtěl jste naznačit, že socdem klesl počet voličů - ano, máte pravdu. O dost méně, než ODS. Naproti tomu tu byly nové subjekty - TOP 09, VV a třeba takov Suverenita J.B. A když si sečtete ty snížené hlasy tradičních stran (včetně KDU-ČSL) a porovnáte s těmi novými, vyjde to prakticky fifty fifty.
Pirátská strana byl také nový subjekt. Vedle již trochu zavedené Strany zelených. A pokud to nevíte, tak ta SZ v roce 2006 získala 336.487 hlasů. Tatáž v roce 2010 získala 127.831 hlasů. Pokles holenku o více než 200.000 hlasů. Ten váš subjekt, který právě k těm sinicím má nejblíže, získal 42.323 hlasů.
Milý pane, i tak jste ještě u svého elektorátu ztratili 150.000 hlasů, to je téměř 50 % oproti minulým volbám.
Až zase budete chtít poučovat, pobavte se nad realitou, které jste si ale asi jako jediný člověk na světě nevšiml.
Tak sbohem, můžete pokračovat v hulení a natřásání chocholů.
05. 06. 2011 | 10:13

Džexperou napsal(a):

Krásný soudružský jazyk :-)
Opět to celé lze shrnout do jednoho zábavného souvětí. To, že paroubkovci dvakrát po sobě projeli volby, není neúspěch paroubkovců, ale úspěch těch ostatních :-) Tvrdík by to líp neřek, pokračujte, prosím :-)
05. 06. 2011 | 18:21

Anonym napsal(a):

Jestli vám to pomúže, beru to na sebe.
05. 06. 2011 | 18:53

Otázkář napsal(a):

Džexperou

ČSSD v roce 2010 volby do PS vyhrála ;-)
05. 06. 2011 | 20:44

Džexperou napsal(a):

Otázkáři, ..a jo, vlastně! :-P
05. 06. 2011 | 21:20

Skogen napsal(a):

Dvakrát prohrané volby? Jak působivé :) Nepřítel veřejnosti číslo jedna Paroubek dvakrát "projel" volby :)) No aby ne, plukovník Kubice s Langrem a Pospíšilem uhráli plichtu, když na vítězství nestačil ani politický elegán Bursík, co přepóloval Stranu zelených. Za asistence "nestranného" prezidenta, který toho samého dřeváka podvakrát pověřil sestavením vlády. Topolánek dokoupil manšaft a Vidím s Veseckou a arbitrem důvěry Schwarzenbergem čuňačinkami zajistili stabilitu. Tedy do "úřednické vlády", když Kalvoda zajistil storno podzimních předčasných voleb, kdy šlo pravici doslova o kejhák. No a dnes má pravicová vláda za sebou po roce existence aféry, o jakých je trapné už jenom psát, přičemž přes všechny fauly a manipulace opět mele z posledního a má proti sobě veřejnost v poměru 9:1. No to je úspěch, to jste to Paroubkovi fakt nandali. Hlavně že je sranda, *o*oti.
05. 06. 2011 | 22:07

Banjo napsal(a):

Skogene, především vládu Paroubek s socdemy a komáry plus pár přeběhlíky (Tlustý a spol) sundal vládu uprostřed našeho předsednictví EU. Pak se k tomu nehlásil a neudělal zhola nic, aby tuhle zapeklitou situaci řešil.
Co mám Topolánkovi dost za zlé, že se tak rychle smířil s komunistickým premiérem úřednické vlády. Kdyby Němci po válce jmenovali do každé významnější funkce nácka až do 60. let (u nás předtím třeba vyjednávač členství v EU Telička a četní další), asi by to bylo také předmětem kritiky. A taky že nechal tuhle dočasnou vládu tak dlouho. Byla to sice Paroubkova iniciativa, ale bez souhlasu ODS by volby do jara neodložil. Zřejmě nebyli připraveni na podzimní volby ani jeden.
06. 06. 2011 | 07:42

KD napsal(a):

mohlo se tez jednat o omyl, a tak by bylo nutne penize vratit.. promlceci lhuta bude 3 nebo 4 roky? kdo to vi?
06. 06. 2011 | 17:19

KD napsal(a):

a Secure HTTP je dost profi... to asi programovala a integrovala uklizecka...
06. 06. 2011 | 17:23

eldrev Chapter napsal(a):

takove zabezpeceni snad nema ani Pentagon
06. 06. 2011 | 17:24

KD napsal(a):

ani se mi nechce verit, to si mohu prohlednou vsechny ucty u FIO?
06. 06. 2011 | 17:26

KD napsal(a):

vlastne, jen ty trasparentni.. no mohli to udelat jeste jednoduseji...
06. 06. 2011 | 17:29

petrvileta napsal(a):

O omyl se jednat nemohlo, protoze to vkladal darce osobne na pokladne FIO a oni se ho samozrejme zeptali, jestli to vklada na spravny ucet. :-)

@KD: Vasi ironickou poznamku HTTPS nechapu. Co je spatneho na HTTPS protokolu? Podobne funguje elektronicke bankovnictvi temer u vsech bank a navic tohle je jen na prohlizeni.
06. 06. 2011 | 18:26

Skogen napsal(a):

Banjo, nedokážu si představit opozici, která by za těch okolností vládu nesundala. Za tzv. "nulové tolerance", absolutního nezájmu projednávat reformy s dlouhodobým dopadem a de facto využíváním předsednictví jako "živého štítu". A vždy mě až k slzám dojímá, jak zrovna ti, kterým EU leží v žaludku jako nic jiného, že zrovna oni jsou tím navýsost rozhořčeni. To předsednictví bylo samo o sobě velice slabé. Na Blízký východ jel Sarkozy, spor Ruska s Ukrajinou o cenách plynu, kde česká strana připustila skandální jednostrannou změnu už uzavřené smlouvy, urovnávala Merkelová. Ponechávám stranou radarové tanečky, kdy ČR separátním vyjednáváním s USA unii doslova ignorovala. Topolánkovo předsednictví stálo tak leda za hlasitý pšouk a taky že se po švejkovsku pšoukalo - Entropa a přiblblé slogany o slazení, báječně zparodované Českou sodou. No a samotné vyslovení nedůvěry Topolánkově vládě přišlo až po těch čuňárnách, které jsem zmínil dříve. A že se Paroubek "k ničemu neměl"? A k čemu jako? Podzimní předčasné volby pravice prostřednictvím ÚS znemožnila, protože by je projela a to přece nejde, když stamiliardy z penzí a zdravotnictví ještě nejsou tam, "kde mají být". A tak už podruhé a nikdy jinak za neschopnou pravici nastoupila "úřednická vláda". Tady se naprosto jasně ukazuje technokracie moci a procesní manipulace, protože pokud by pravice skutečně měla oporu ve voličích, jakou se holedbá, když si ji opticky nažene marketingem a pochybným koaličním uspořádáním, nemohla by pokaždé ostudně skončit na míle daleko před koncem mandátu. Je svatým právem opozice shodit vládu kdykoliv uzná za vhodné a v zahraničí bývají desítky pokusů o vyslovení nedůvěry. Že by opozice měla jakkoliv tolerovat výstřelky vlády a nabízet řešení za její selhání, to si snad děláš srandu.
07. 06. 2011 | 00:18

Džexperou napsal(a):

Skogene přesně tak. Prohrát volby po tak fatálních průšvihách vládnoucí garnitury byl eskamotérský kousek. Paroubek to dokázal, čímž se nesmazatelně zapsal do dějin naší těžce zkoušené vlasti :-))
Ať žije czechtek :-)
08. 06. 2011 | 09:49

Skogen napsal(a):

Džexperou, komu není rady, tomu není pomoci :) Ponech si svou jednoduchou víru ve 118 křišťálově čistě pravicových mandátů a v žádném případě netrap svou pirátskou hlavinku záhadou, proč by voliči tuhle vládu nejraději vyreklamovali, když díky nim Paroubek opět tak zoufale prohrál.

P.S.: Czechtek mi nevadí, mám vedle baráku Skansku, to jsou jiní machři...
08. 06. 2011 | 18:24

Tenco napsal(a):

Eh - tak Czechtech vadí Pirátům.
No, alespoň něčeho že se drží.

To je dobře.
To jim vydrží dlouho.
Až do jejich zániku jim to vydrží.

:--()
08. 06. 2011 | 21:05

Kadet člen ČPS napsal(a):

Mějte 6% a budu vás volit? Opravdu si myslíte, že v ovlivnitelných průzkumech volebních preferencí, bez možnosti řádného přístupu do médií, kde by se vysvětlovali naše postoje, jsme na tyto procenta schopni dosáhnout? Právě hrozba propadnutí hlasu, které velké strany tak rády používají vede k těmto volebním výsledkům.
12. 06. 2011 | 09:42

janus napsal(a):

CzechTek - jen abych tady se vratil k tomu mamlasovi co o tom psal:

a) Poldove zmlatili fetky potom co se roztahovali na vedlejsim pozemku nez ktery si pronajali
b) Vetsina tech co je ztriskali predtim hazela na poldy flasky, tak nevim co se divej ze dostali tonfou
c) byla nabizena moznost ze bordel si muzou udelat ve vojenskem ujezde na castecne vybetonovany placce kde bylo k dispozici i socialni zarizeni, ale ty dementi co to organizujou rekli ze ne

Takze nevim jak ty, ale ja ac ve stejne generaci vidim CZtekkare jako bile cikany co opruzujou a chtej jenom prava, ale povinnosti jim vubec nic nerikaji. Osobne bych s nima nechtel ani jet v tramvaji, protoze kdo vi jestli nemaj tuberu ci Hepatitidu C, coz je neco o co bych opravdu nechtel byt kulturne obohacen.
19. 07. 2011 | 10:45

Radovan II. napsal(a):

Myslím, že členové vlády jsou blázní a také modří poslanci a senátoři.Patří urychleně k Chocholouškovi. A to se jim brzy vymstí. Myslím, že mnoho bláznů v léčebnách je na tom lépe než oni. I am sorry.
My občané bychom měli dostávat ke svému platu tzv. "otravné". Denně se musíme otravovat se svými špatnými politiky a s jeich špatnýmmi rozhodnutímí. I nezdravé shromažďování majetku je velká úchylka, která by se měla léčit urychleně.
Naše smetánka je nemocná a nikdo ji neléčí, fláká se po večírcích a skupuje bohatství naši země, které vlastně patří nám všem. Blázni si neuvědomují, že jsou blázní a my občané na to doplácíme.
Pane Hnízdile, nemohl byste vládu, modré poslance a senátory doporučit na psychiatrické vyšetření ??? Čím dříve, tím lépe. jejich bláznivé činy zniči nači krásnou zem.
Děkujeme.
Censore, nemaž to, pravda je pravda a možná brzy zvítězí.Ztratil se mi dnešní příspěvek, už platí ACTAa a mám to napsat do TV ?????? Posílám druhý, uvidíme ? Je tu ještě svoboda tisku, nebo hluboká totalita, Nebuďme jako oni, buďme horší !
I am sorry.Kodex diskutujícího je stále porušován censorem.
16. 03. 2012 | 10:21

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy