Co s tím Internetem dneska je?

18. 01. 2012 | 02:43
Přečteno 3201 krát
Je 18.1.2012 a vy se chcete podívat na nějaké heslo v anglické Wikipedii, chcete něco najít Googlem, ale smůla.

"Sakra, co to s tím Internetem dneska je?" ptáte se zoufale? Nezoufejte, chyba není na vaší straně, to jen Internet stávkuje. Myslíte, že je to nesmysl? Není. V USA se Sněmovna reprezentantů i Senát rozhodli, každý po svém, chránit zájmy mediálního průmyslu. Oficiálně to je boj proti počítačovému pirátství, ale skutečnost je jiná.

Nechci tu opisovat, co už napsali jiní, tak si přečtěte třeba článek v Pirátských novinách, kde je to podrobně vysvětleno. Pirátské strany celého světa se pochopitelně zúčastní, ale k protestu se připojí kromě Wikipedie i Google, Mozilla, Tucows a další. Jejich kompletní seznam najdete na webu sopastrike.com.

A jestli si myslíte, že USA jsou daleko a že se nás to netýká, tak jste na velkém omylu.

VÍTE, JAK DALEKO JSOU USA?
NECELÝCH 100 MILISEKUND.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Maximus napsal(a):

Boha jeho a čo to je vlastně ten interfernet?
18. 01. 2012 | 06:54

42 napsal(a):

Poraďte mi někdo nějaký pěkný film, co si stáhnout, abychom ty protipirátské zákony tak nějak stylově oslavili.
18. 01. 2012 | 07:26

jenicek napsal(a):

42: stylový budou Piráti ze Sillicon Valley:-)
18. 01. 2012 | 08:27

Darth Maul napsal(a):

kdepak internet , já jsem napojenej na fernet
18. 01. 2012 | 08:51

schaba napsal(a):

To Velký bratr nad vámi bdí.
18. 01. 2012 | 09:01

Dotaz napsal(a):

a co na to Munch a Steffl, kteří tvrdí, že netřeba nic nosit v hlavě, že si vše můžeme kdykoli pohodlně vygooglovat?
18. 01. 2012 | 09:19

Jaryn napsal(a):

Pirati ale stavkuji taky...
18. 01. 2012 | 09:23

Viola napsal(a):

A což si takovou Wikipedii udělat na aktuálně. Kdo něco nebude vědět, nechť se zeptá zde, je tu tolik chytrých lidí a aktuálně se stane populární a bohatá. Ale chtělo by to nabrat asi více pánů Stejskalů, kteří by to třídili a také nějaké programátory, kteří by to utřídili.
18. 01. 2012 | 10:02

Skogen napsal(a):

S tím Štefflem a Munichem je to dobré ;))

A co ReCaptcha, ta stávkovat nebude ;)?
18. 01. 2012 | 10:27

Kanalnik napsal(a):

nejde o stavku proti piratstvi (internetovym kradezim)

jde o to, ze tak, jak ty zakony stoji, jde o problematickou pozici pro Facebook, Wiki apod., protoze nemaji armadu vlastnich "policistu" na jejich strankach uhlidat kdo co kde postne, a mohli by byt popotahovani urady v USA

to jen naokraj, aby bylo jasno :)

a Google funguje (o blackoutu vim pouze v pripade Wiki, ostatni zmineni se pripojuji nazorove, nikoli blackoutem)
18. 01. 2012 | 10:29

wiki napsal(a):

Kanalnik napsal(a): a Google funguje

A tím pádem více méně jede (pres googlovskou cache) i Wikipedie. Srovnejte si třeba

http://en.wikipedia.org/wiki/Costa_Concordia

s

http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:en.wikipedia.org/wiki/Costa_Concordia
18. 01. 2012 | 10:57

wcc napsal(a):

simple as that
pritahujem šrouby, né? :-)))

smutny je, ze i za louzi

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/247170-nemecke-urady-rozsirily-do-pocitacu-lidi-tajny-program-na-spehovani.html
http://www.ceskapozice.cz/domov/pravo-bezpecnost/spolkovy-trojsky-kun-z-uzitecneho-programu-se-stala-protiustavni-mrcha
Německé úřady rozšířily do počítačů lidí tajný program na špehování
V Německu roste skandál kolem praxe jako z Orwellova románu. Poté, co o víkendu skupina hackerů Chaos Computer Club oznámila, že objevila tajný program, který jako trojského koně do počítačů lidí rozšířily německé úřady, aby o nich získaly informace, přiznaly tuto praxi už čtyři spolkové země. Firma, která v roce 2007 program prodala Bavorsku, navíc potvrdila, že odběratelem podobného programu bylo i Rakousko, Švýcarsko a Nizozemsko.
http://www.spiegel.de/netzwelt/netzpolitik/0,1518,792744,00.html
Odborníci objevit druhá státní trojské koně
Měl by být ještě silnější než software bavorského sniffer: Hackeři z Chaos Computer Club má druhý stát Trojans společnosti DigiTask byly umístěny. Spyware umožňuje rozsáhlé sledování podezřelého - včetně jejich použití by mohlo být nezákonné.
.
18. 01. 2012 | 11:01

Tužka napsal(a):

Tužka napíše, báječná představa,....celý internet by kleknul na celý měsíc. Těch zoufalců. Vždyť se žilo i před internetem. Pokud si budete říkat, že bez wiki a internetu nelze žít, tak je to opravdu s vaším já na špatné cestě. Tužka
18. 01. 2012 | 11:38

český maloměšťák napsal(a):

wcc
Vy se mýlíte - pokud tvrdíte, že jde o orwellovský svět.
Je to spíše svět huxleyovský. Kdy mocní chtějí ne ať se lidé bojí...ale ať se baví. Pozor ale - ať se jenom baví !!
A to sledování má pouze za cíl eliminovat ty, kteří by kromě zábavy chtěli dělat i neplechu či jinak kout pikle proti mocným.
/situaci komlikují samozřejmě takové jevy, jako jsou teroristé a jiní devianti...ale teroristou se dnes dá označit kdekdo - stačí mít plnovous nebo naopak lysinu/

Kvůli SOPA prý bába Clintonka lobbovala ještě u Zapatera. Ať Španělé přijmou nějakou místní verzi SOPA.

Dlouhodobě funkčním řešením by asi byla síť vlastněná a provozovaná nějakým Consumers Cooparative...anebo veřejnorpávní instituce pod dohledem parlamentu.
/pokud by se parlament fašizoval - tak by stejně zrušil cokoliv...takže obava z tohoto je irelevantní/.
Ale jsem v tomdle laik....takže nevím, jestli by to bylo vůbec technicky možné....mít alternativu k tomu, aby "internet nikdo nemohl vypnout" a aby vám z monitoru nekoukal Velký bratr do kuchyně.

Nad počíačovým pirátstvím by se měla bába Clintonka zamyslet až se zase bude objímat s čínskými soudruhy v Pekingu. Kudy uniká duševní vlastnictví ve velkém. Obávám se totiž , že Čína nejen na SOPA zvysoka ....
18. 01. 2012 | 11:38

český maloměšťák napsal(a):

Tužka
Pkví v tom, že internet klekne obci. Lidem . Obyčejným lidem. Znásobila by se a prohloubila ještě více asymetrie ve sdílení informací.

Je to něco...jak jen to jednodušeji přiblížit...no třeba jako by zakázali tužky. Ale jenom Tužce.

/ já vím, já vím...napíšete, že budete používat propisku...dobrá tedy...ale víte co - nepohybujte se pak v přílišné blízkosti Hradu, ju ? Anebo si ji dejte na řetízek..../
18. 01. 2012 | 11:42

český maloměšťák napsal(a):

re : Problém tkví v tom....
18. 01. 2012 | 11:43

xx napsal(a):

český maloměšťák: tady přece nejde o klekání internetu jako takového. Jde tu o obsah, resp o odpovědnost za obsah. To by samozřejmě zničilo sociální sítě a sdílení informací. Vyhledávání na internetu by se omezilo na pár individuí co se handrkují v diskusích pomocí google/wiki a google by skončil protože by neprodal reklamu.

Lidi by se pokojně vrátili k televizím a CD/DVD přehrávačům a zábavní průmysl by byl spokojený.

Je to prosté, velká média v USA tlačí na to aby YouTube nemohla rozjet projekt TV, protože to by byl začátek konce TV stanic. Když se jim podaří sebrat jim servery, alespoň je to zdrží.

Konspiraci za tím hledat netřeba. Je to mnohem prostší.

Nedávno mi bylo vysvětleno že je to vlastně úplně v pořádku, neb volení zástupci lidu reprezentují většinovou vůli lidu, což je demokratické a tudíž správné. Stejně jako znárodnění, pokud to odhlasuje parlament.

Ach jo.
18. 01. 2012 | 12:15

Ing. N. napsal(a):

Brzy po zavedení internetu jsem si uvědomila, že tento nástroj je tak mocný, že může položit celý světový pořádek, protože už nebude možné, aby jedna mocná skupina ovlivňovala názory lidí na celém světě. No tak vida, už je to tady. Jen mi je divné, že jim to trvalo tak dlouho než na to přišli.
18. 01. 2012 | 12:38

ali napsal(a):

nemaje žádný vzor a autoritu v politických stranách vládnoucích, hledám a nacházím...Piráti jsou pro mne volitelní...zvláště v dnešní době na vlnách podivna soudruhů, neosodruhů i socanů s Krakenem v zádech, kdy budeme brzy na konci světa a nedožijem vánoc a možná nám vydá tajemství truhla nedávno zesnulého mrtvého muže. Nakonec to dorazí prokletí vládnoucí Černé perly z Júesej.
Piráti a Jack Sparrow jsou mými hrdiny.
p.s. pane Vileto myslím to bez ironie, černého humoru a jiných kulišáren :o)..držím palce
18. 01. 2012 | 13:09

neutrino napsal(a):

Pro USA je to normál. Stále je něco ohrožuje, někdo jim ubližuje a někdo je okrádá. Že oni to dělají jako první, jim zřejmě ještě nedošlo. Když mohli tolik let používat McCarthysmus a Výbor Kongresu pro neamerickou činnost, proč by nemohli bojovat za práva "umělců". Přestal jsem poslouchat českou radiostanici Radiožurnál, protože tam léta ječí ti samí amíci a stále hrají dokola ty samé opelichané šlágry. Když tedy platit za to, že někdo veřejně pustí nějakou americkou kakofonii, tak ať se stejným způsobem platí za všechno. Vždyť zprovoznit WC je také umění, tak ať kongresmani platí za každé jeho spláchnutí, rozhodně ten zvuk splachovaného WC je příjemnější, než to, co chce Kongres zpoplatnit. Je to šaškárna, zřejmě USA všechno utratily za vojenské výboje za šíření jejich "demokracie" a jejich chudáci umělci nemají co do úst.
18. 01. 2012 | 14:50

Michal Macek napsal(a):

ja bych vsechny ty internety zakazala! (pravila nejslavnejsi duchodkyne v cr pani pohlova :)
18. 01. 2012 | 15:36

Michal Macek napsal(a):

pane Vileto

to nemaji pirati,internetovi nerdi,IT posuci a hackeri atd k pouziti nejake drsnejsi metody?co to je nejaka jednodenni stavka
?neslo by goverment trochu pritlacit ke zdi?vse jde dnes pres internet,co shodit nejaky ten servericek pod pentagonem nebo neco takoveho?normalne natvrdo pohrozit...
18. 01. 2012 | 15:41

krajan napsal(a):

ali,
vy se skutečně domníváte,že v americkém kongresu sedí vlny soudruhů,neosoudruhů a socanů? No, tě bůh!
18. 01. 2012 | 15:48

gaia napsal(a):

42 (7:26)

tak já bych vám doporučila nějaký starší film, kdy Hollywood měl ještě nějaký lesk a točily se filmy, na které se dalo koukat a to i několikrát.
Tak třeba starší film se Seanem Connerym Pahorek.
A z něj bych vypíchla hlavně tu, dnes už kultovní větu, avšak stále platnou a do dnešní doby se hodící
Žijem si jak na zámku, ať to trvá věčně.
18. 01. 2012 | 17:06

Elena napsal(a):

Maximus :))
moja reč
18. 01. 2012 | 18:12

Dabara napsal(a):

Film "Elita" je docela příhodný.
18. 01. 2012 | 18:45

hovorka11 napsal(a):

!!! Vondra a Nečas dohodli v minulém týdnu okupaci ČR americkou armádou!!!
Američtí "opraváři" přijedou se špionážní aparaturou, která bude odposlouchávat nás, okolní státy a Rusko pro vojenské účely americké armády v souladu s jejich doktrínou preventivního úderu proti Rusku s nasazením oběti -ČR
-----------------------------------------
Vážená paní primátorko města Pardubice, vážený hejtmane Pardubického kraje, vážení funkcionáři politických stran a další členové městského zastupitelstva a také krajských orgánů. Občané Pardubicka a České republiky.

My bývalí vojáci Československé lidové armády a České armády ve výslužbě, členové Občanského sdružení VOJÁCI PROTI VÁLCE – pobočka letectvo Pardubice, touto cestou – veřejným dopisem, Vás seznamujeme s naším názorem na případné vybudování základny pro výcvik cizích pilotů vrtulníků , zatím afghánských a amerických a možná i jiných pro pakt NATO, na letišti v Pardubicích a možná i na jiném v ČR.
Návrh předsedy současné vlády ČR pana Nečase prezidentu USA panu Obamovi na vybudování takovéto základny na území našeho státu je podvodem jak plíživě zajistit fašismu USA vybudovat v Evropě další vojenskou základnu a připravovat tak další válku v Evropě . Podvodný plíživý způsob vybudování základny USA je zvolen jako náhrada, když se nepodařilo umístit radarovou základnu do našich lesů v Brdech.
Upozorňujeme, že návrh pana Nečase přímo podlézá strategii USA vymístit ze svého území všechny důležité vojenské objekty a zařízení, které mohou být prioritním cílem obrany nebo útoku jejich protivníka. Základny na území jiných států slouží také v době míru jako „klacek“ k regulaci politiky a ekonomiky těchto států ve prospěch USA.
Toto podbízení pana Nečase není jen trapné a nedůstojné představitele suverénního státu - ČR, ale je také aktem zneužití moci veřejného činitele – pravomocí předsedy vlády, neboť pokud víme, otázka návrhu nebyla ani předmětem jednání vlády a nebyl celou vládou ČR k takovému „návrhu“ pověřen. Z hlediska Ústavy ČR neměl k takovémuto návrhu mandát, neboť návrh tohoto charakteru musí být schválen parlamentem ČR.
Návrh pana Nečase navazuje na dvě kanceláře (pro NATO ?) v Praze pro armádu USA, zřízené ministrem obrany panem Vondrou v tomto roce , které mají svým významem charakter cizí vojenské základny na našem území a jejich zřízení mělo být schváleno parlamentem ČR. Úlohu tohoto zařízení v Praze lze lehce vydedukovat a slouží jen ke špionáži USA a ovlivňování ekonomiky a politiky v ČR a v Evropě. Jde tedy o podvod, protože „kanceláře pro NATO“ nejsou „diplomatickým územím“, neboť naše orgány MO, MS a MV nemají pravomoci kontroly podle našich zákonů. Jde tedy o cizí vojenskou základnu, která má mít 80 až 100 zaměstnanců. Ptáme se, jakou úlohu mají tyto „kanceláře“ pro obranu naši vlasti?
Důrazně upozorňujeme, že případné zřízení základny pro výcvik cizích pilotů v Pardubicích naprosto nezvyšuje obranyschopnost ČR , ale naopak bude odčerpávat prostředky z výdajů státního rozpočtu armády ČR na zajišťování potřeb pro činnost a výcvik, nehovoře o problémech s hlučností a provozem. Také plánovaný „odprodej“ vrtulníků řady MI, údajně přebytečných, lze klasifikovat jako zločinný úmysl snížit obranyschopnost a zlikvidovat tak zbytky vojenského letectva ČR. My bývalí příslušníci vojenského letectva, kteří jsme řídili a organizovali výcvik pilotů, ať na kterýkoliv typ letounu nebo vrtulníku po skončení 2.světové války, přesně známe všechny nároky a náklady takového výcviku. Je zde otázka: Pokud by měla být základna pro celé NATO, pak musí naše armáda nakoupit alespoň 1 kus od každého typu, neboť NATO má několik desítek typů a variant vrtulníků. Je neskutečné aby na tento navržený paskvil měl náš stát prostředky.
Už sám výše uvedený fakt říká, že za „návrhem pana Nečase“ se skrývá naprosto jiná úloha základny. Jako odborníci se divíme, až žasneme, kdo (a kde) tento návrh vymyslel. Skutečně zde vyvstává otázka, proč a pro koho a komu ve prospěch se tak děje? S jistotou víme, že je to jen ve prospěch vojenské politiky USA. Připojíme li k tomuto problém, který bude za dva roky ve stíhacím letectvu ČR při ukončení dobového resursu Gripenů a také současné problémy ve vojenském dopravním letectvu s letouny CASA, pak podle našeho soudu je
18. 01. 2012 | 20:27

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

gaia
Jo, Pahorek byl velmi poučný a drsný příběh. Nebyli jen konvoje do Murmanska, kde Britské imperium při ničení svých vojáků argumentovalo vyššími zájmy. Asi to je pravidlem ve všech válkách na život a na smrt. Sean Connery to zahrál přesvědčivě, stejně jako další představitelé klíčových postav. Měli by to znovu promítat. Pokud by se to objevilo na DVD, byl bych velmi potěšen. Názorný příklad pro potomstvo.
18. 01. 2012 | 20:28

hovorka11 napsal(a):

obranyschopnost vlasti katastroficky ohrožena a má charakter protistátní činnosti.
Tento nejen náš názor vyplývá i ze stále se snižujících ročních rozpočtů na armádu. Prezident ČR – vrchní velitel obrany pan Václav Klaus nedávno na velitelském shromážděním pořádaném MO uvedl, že další snižování výdajů na armádu nemůže pokračovat. Souhlasíme s tímto vyjádřením, ale považujeme s našeho hlediska na současný stav armády a obrany vlasti za tragicky málo. To proto, že se likvidují a ruší ještě schopné zbraně, zbraňové systémy, zařízení a zásoby nejen pro obranu a bojovou činnost, ale zejména pro výcvik a případné přírodní katastrofy. Neuváženě se likvidují obrovské materiální hodnoty, které byly postupem doby vybudovány a nashromážděny. Navíc vyzbrojování novou technikou, zpravidla technicky složitější, ale mnohem dražší, je z většiny jen o málo účelnější a při tom je pro její užití v boji vyškoleno málo odborníků.
Považujeme za přímo zločinné, že po zrušení vojenské základní služby – systému výchovy a výcviku obránců vlasti, nebyl tento nahrazen jiným systémem výchovy k vojenské obraně státu. Vůbec se neděje výcvik záloh. Je zde další otázka: Proč není každý přiměřeně zdravý mladý občan vychováván a cvičen k obraně vlasti? Je to protiústavní !! Už nyní mladá generace a tím celý národ je podváděn tím, že obrana našeho státu a národa je zajištěna prostřednictvím NATO a že v okolí neexistuje nepřítel. Je to katastrofální lež !! Hitler nás také vzal pod ochranu.
Poohlédneme li se kolem světového dění kolem energií (plynu, nafty, jádra) a i vody, je vlastně celý svět ve válečném „zaujetí“. Nevinní lidé umírají téměř ve všech světadílech a to po tisících a naše vládnoucí garnitura tvrdí, že máme zbytečně mnoho obranných vojenských prostředků a navíc ještě vynakládáme obrovské prostředky na obranu cizích, hlavně zájmů USA a světové finanční a ekonomické oligarchie.
Zkušenosti našeho lidu z válečných minulostí a i současnosti, že svět hnědne, tj. dochází k fašizaci, a také z dění třeba v bývalé Jugoslávii, Iráku a nyní z Libye a arabských zemí nás bývalé vojáky, kteří zabezpečovali po desítky let obranu vlasti a majíc životní zkušenosti, vedou k tomuto vyjádření a burcování všech, kteří mají zájem o další existenci svobodného národa a státu České republiky.
Ano! Život lidstva je natolik složitý, že i malý národ, nebo malé státní zřízení se může cítit svobodným pokud má vybudovanou svou obranu vojenskou a politickou! Tato obrana zahrnuje nejen materiální hodnoty, ale zejména lidské hodnoty bojovníka.
Paní primátorko a ostatní oslovení funkcionáři , zejména všichni občané naší krásné země nepodlehněte demagogii světového kapitálu, že nás ochrání. Jsou to jen fašistické lži. Světový kapitál má jen jediný cíl jak nás vykořisťovat. Návrh vybudovat výcvikovou základnu pro piloty NATO je jen jeden z úkonů fašizace v Evropě na účet nás daňových poplatníků.

V Pardubicích 17. 11. 2O11. Napsal podle doporučení členů O.S. VPV – pobočky Pardubice
Člen Republikové rady O.S. VOJÁCI PROTI VÁLCE a předseda pobočky Pardubice
Plukovník v.v. Ing Bohumil NOVÁK

P.S. Prosím o prominutí, že dopis odesílám a zveřejňuji až nyní 15.12. Důvodem byla moje nemoc. Toto prodlení nebylo na škodu: V tisku Pardubický deník dne 8.12.2011 je článek pod názvem „Peníze na modernizaci letiště pozastaveny, náklady vzrostou“.
Po přečtení této zprávy vyslovuji tento názor: Jde o řízený podraz, jak donutit současné vlastníky letiště, cestou pozastavení financí a tím prací na stavbě, k přebudování letiště na „? výcvikovou základnu NATO ?“, nejspíše však přímo připravit letiště pro základnu USA.
18. 01. 2012 | 20:29

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

hovorka 11
Konečně! Jejich přítomnost oslabí marné touhy dobráků oddělit nás od svobodného západu. A vy, bývalí vojáci ČSLA buďte rádi, že vás samet nepřipravil o vaše nezasloužené výsluhy. V Jihlavě jako bývalém vojenském městě je takových vyžírků plno. A mnozí vesele podnikají a přitom rozeštvávají občany.Něco tak odrzlého jsem tady ještě neslyšel. Nejste hovorko z Jihlavy?
18. 01. 2012 | 20:35

hovorka11 napsal(a):

Navíc nově na letišti v Pardubicích cvičí letce AWACS pro výzvědné operace na ruských hranicích.
Železnou oponu tak USA zatáhla nejenom před Íránem, ale rozeštvává Evropu s Ruskem, aby nebylo tolik vidět, že dolar vytuneloval FED tištěním 16 biliónů nekrytých dolarů pro rozkrádání v zájmu USA. Nacisti nevytiskli ani desetinu takto falšovaných peněz- málo kvantitativně uvolňovali a proto prohráli.
18. 01. 2012 | 20:36

hovorka11 napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy:
Vy musíte mít za zády okupačního vojáka, aby jste se cítil před občany ČR bezpečně ? Já tady nechci ani jednoho predátora, který může kohokoliv beztrestně zavraždit.
18. 01. 2012 | 20:39

hovorka11 napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy:
Jak si tu svobodu představujete s "demokraticky" vykradenými bankami?
18. 01. 2012 | 20:41

hovorka11 napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy:
Jsem nevoják a nikdy jsem se mundůrem neživil. Pardubice nejsou Jihlava. Každý normální, kdo rozumí armádě musí vědět, co tady američané dělají.
18. 01. 2012 | 20:45

Medikolog napsal(a):

Na jiném blogu je kritika školství, kterému je vytýkáno, že postaru TRVÁ NA ZNALOSTECH faktů a vzorců V HLAVĚ, když si je lze kdykoliv najít na internetu.

Proč se učit nazpaměť? Kdyby Jules Verne psal dnes "Tajuplný ostrov" s "google inženýrem" ala PilsenJUDr... bez PC a bez internetu, bylo by to zajímavé čtení.. o návratu do DOBY PŘEDKAMENNÉ.

Trosečníci by dokonale věděli co jim chybí i to, odkud by to stáhli, kde by to mohli objednat a zaplatit ebankingem.. ale z čeho a jak to udělat?.... Asi by je museli zachraňovat somálští nebo privatisační piráti. Ti první v rámci práce, ti druzí na zasloužené luxusní dovolené - raději na neitalské lodi.
18. 01. 2012 | 22:28

petrvileta napsal(a):

Hovorko, já bych tu uvítal jednoho jediného "amerického okupanta", který by neměl jiný úkol, než hlídat v místnosti 2x2 metry malý trezorek se zapečetěnou obálkou a v té by dokonce nemuselo být vůbec nic. K čemu by byla taková šaškárna dobrá? No Rus by dostal definitivně na vědomí, že "tady není Rusovo".
19. 01. 2012 | 01:57

gaia napsal(a):

Medikologu

a vzhledem k tomu, že např. v USA jednou hokejisté NHL stávkovali kvůli platům rok a půl a liga se nehrála, nechci domyslet, kdyby tito stávkovali třeba jen měsíc.
Ale vše zlé je na něco dobré, doufám, že procitnou i ti vyznavači vámi vyjmenovaných názorů a naznají, že není všechno zlato, co se třpytí.
19. 01. 2012 | 07:07

gaia napsal(a):

petrvileta

koukám, že žijete myšlenkově ještě uvízlý v dobách studení války.
Chlape, je 21. století!
19. 01. 2012 | 07:12

ali napsal(a):

krajan
nepochopil jste můj příspěvek?
19. 01. 2012 | 08:31

skeptický napsal(a):

Proč se učit zpaměti? Aby tam něco zůstalo.
Zavádějí nám tu americký styl školství,umět diskutovat,fakta si najděte na internetu ( už teď pěkně antiseptická ).

Pak v pravý okamžik vypněte internet a máte blbce v celé své nahotě.(Sen každé vlády,blbý volič).A bez kalkulačky se na 3 x 5 ti chytřejší musejí zout.
19. 01. 2012 | 09:50

Breda napsal(a):

PetrVileta
Já bych v této místnosti viděl Vás. Bez trezoru, bez oken, ale velice dobře polstrovanou. Proč? Oni si takto duševně choří jako Vy neublíží. A ani pro své okolí nejsou nebezpeční.
19. 01. 2012 | 11:08

Šašek z Jiíhlavy napsal(a):

Petr Vileta
Nic si z toho nedělejte, ti, kteří tolik protestují proti přítomnosti vojáků US army na našem území, byli za okupace vojsky SSSR potichu jako myšky. Vůbec jim nedochází, že bez USA bychom nikdy neměli svobodu, ať už jsou poměry všelijaké. Za ten marasmus si můžeme především sami.
Program pirátské strany sice není zrovna můj šálek kávy, ale je mi sympatická vaše svobodomyslnost. Moje generace je bohužel silně poznamenaná 40ti lety útlaku a toho už se asi nezbavíme. Vy si jen dávejte pozor, abyste to nepřehnali, anarchie není dobrý program. Vše musí mít svůj řád, jinak se situace vymkne z kloubů a semele to všechny.
19. 01. 2012 | 13:59

hovorka11 napsal(a):

petrvileta,Šašek z Jiíhlavy:
Nějak jste si v těch okupacích libujete. Přitom rozlišujete "správnou" s modrými hvězdičkami (spojenou s nejtvrdšími islamisty) a "nesprávnou" z roku 68 se srpem a kladivem.
----------------------------------------------------
Štátny department USA vyzval Američanov, aby Sýriu okamžite opustili, so zdôvodnením, že situácia v nej je nestabilná a nebezpečná. Ešte v novembri letecká útočná skupina na čele s jadrovou lietadlovou loďou George Bush sa začala sťahovať z oblasti Perzského zálivu k sýrskym brehom. Táto lietadlová loď je najmodernejšia lietadlová loď z triedy Nimitz. Jeho premiestnenie poukazuje na to, že Biely dom začal prípravu na vojenský zásah do Sýrie podľa líbyjského scenára....
19. 01. 2012 | 14:57

hovorka11 napsal(a):

Šašek z Jiíhlavy:
Víte vůbec, kdo nalil Hitlerovi a zadluženému Německu peníze na zbrojení a války ?
To se vám nehodí říct pravdu, že to byly "demokracie" např USA a Švýcarsko ?
Pořádně si poslechněte dokument BBC a pak se mě můžete omluvit za tu "svobodu" od američanú, kteří byli pouze donuceni napravovat důsledky toho, co způsobili krizí a finanční podporou fašistickému Německu !!!
A ty jejich banky opět jedou v největších podvodech krytých tištěním peněz z FEDu.

http://www.youtube.com/watch?v=J8BdpBRHdHs
19. 01. 2012 | 16:27

oh napsal(a):

To Petr Vileta: To ovšem předpokládáte (podle mne dost naivně), že ten "okupant" bude mít chuť a zájem hlídat. Asi byste se měl probudit, rozhlédnout se kolem, zjistit, že ekonomicky je Rus už do značné míry zpátky a uvědomit si, že pokud si chceme zajistit vlastní bezpečnost, nejspolehlivější způsob bude udělat proto něco víc, než jen křičet za oceán: "Pomóc, zachraňte nás někdo!"
19. 01. 2012 | 17:00

hovorka11 napsal(a):

V Evropě by jsme s měli snažit udržovat dobré vztahy jak s Německem, Ruskem, Polskem, Maďarskem, Slovenskem, Rakouskem, prostě se všemi sousedy, kteří nás v nedávné historii okupovali, spolupracovali s Velkoněmeckou říší nebo jsme byli součástí jejich říše. Proto programové šíření nenávisti vůči rusům je doložitelný nesmysl, stejně jako zprostředkování útočného štítu vůči Rusku Americe, která má v doktríně "obrany" zamontován prventivní útok.
Uvažování o vojenské spolupráci s USA a Vondrovu dohodu o vstupu amerických výzvědných a okupačních vojáků považuji za šílenost. Stejně tak NATO by nemělo bát součástí úderné většiny amerických vojsk, ale mělo by hájit samostatnost a bezpečnost evropských států jako celku a neterorizovat Afriku a arabskou část světa mimo nejtvrdší a Americe oddané islámské despocie jako je SA.
20. 01. 2012 | 16:42

Meewayday napsal(a):

photoshop cs5 beta update for adobe flash player http://vtcqtcr.hostingsociety.com/portable-adobe-flash.html portable adobe flash
17. 02. 2012 | 11:57

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy