Kalouskovi s láskou

14. 03. 2012 | 04:10
Přečteno 11626 krát
Minulý rok jsem psal o tom, že Piráti dostali dar, ale asi ho budou muset odevzdat státu. A včera to tak dopadlo.

V červnu 2011 jsme dostali anonymní dar 20 000 Kč a pak ještě dalších 200 Kč. Zákon o politických stranách ukládá povinnost takové dary odvést do státního rozpočtu, včetně příslušného úroku. Netuším, jak to dělají ostatní strany a nedělám si pražádné iluze, ale Piráti jsou poctiví. Zákon nám to ukládá, navíc jsme to veřejně slíbili, tak jsme to včera splnili. Na Ministerstvo financí odešel následující dopis i odpovídající částka. Tak si to státe užij.

Ministerstvo financí, odbor 11
Státní rozpočet a odbor 14
Financování kapitol státního rozpočtu I
Letenská 15
118 10 PRAHA 1

Věc: oznámení o převodu anonymního daru.

Dovoluji si vám tímto oznámit, že na účet 772-5921001/0710, VS. 2321 byl dne 13.3.2012 převeden anonymní dar ve výši 20.241,62 Kč z transparentního účtu České pirátské strany číslo 2100048174/2010 dle § 19a odst. 1 zákona č.424/1991 ve znění pozdějších předpisů. Anonymní dárce se nepodařilo dohledat.

Za Českou pirátskou stranu
vedoucí FO Jiří Kadeřávek sen.

V Brně dne 13.3.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Béda napsal(a):

Pochopil jsem to správně, že ANONYMNÍ dary se mají odvést státu? Nic proti tomu, ale proč to nejde taky u anonymních akcií na doručitele? Proč anonymní dary ne a ananymní akcie ano?
Proč neprůhlednost v hospodaření stran ne, ale neprůhlednost "sponzorů", účastníků "veřejných" zakázek ano? A co když se stane dárcem politické straně společnost XY s akciema na doručitele? Je to anonymní anebo neanonymní dárce?

Proč musí být ČR v tomto ohledu jednou ze světových kuriozit?
14. 03. 2012 | 04:33

petrvileta napsal(a):

Nevím Bédo. Zkuste se zeptat poslanců a senátorů současných i minulých. Třeba nějakou tu anonymní akciičku mají :-)
14. 03. 2012 | 05:42

Maximus napsal(a):

Jen tak z tisku:

ČR je i po úterním jednání ministrů financí zemí EU proti zavedení daně z finančních transakcí v EU. Řekl to v Bruselu ministr financí M.Kalousek nejlepší ministr od Prahy až po Kazachstán.

Motivy příznivců zavedení této daně jsou podle Kalouska hodně motivovány politickými důvody.

Německá kancléřka A.Merkelová a italský premiér M.Ponti se v Římě vyslovili pro zavedení evropské bankovní daně.

Takže náš čaroděl druhé kategorie a jeho chemické blahorodí a urozená špatnost je samozřejmě pro zachování bankovníhio socialismu v zemích EU, však bankéři mají málo, ještě že máme tady tak chytré a osvícené politiky, že? Není třeba se však divit, on je ze země kde vládnoucí koalice jejíž je členem, chrání všechny výdobytky pro mlžení při solidním podnikání a stávajícím rozkrádání veřejných financí, jako např. akcie na doručitele apod. vynálezy české pseudo pravice.

Jen tak pro zajímavost, třeba tento týden zjistil magistrátní odbor Prahy (OMI), že velké stavby v Praze jsou předrazeny až o 60%!!! Samozřejmě jsou do toho zapojeny firmy s akciemi na doručitele se sídli někde v prd...! Celkem se jedná až o 2,5 mld.Kč! Mít tyhle prachy třeba školství, že? To by byla paráda.

Pěkný den po ránu, však bude hůř ovčani!
14. 03. 2012 | 05:48

Maximus napsal(a):

Oprava ... se sídly..
14. 03. 2012 | 05:50

Maximus napsal(a):

No ještě jeden bombónek made in ČEZkosomálsko se sídlem v Ulanbátáru, pardon v Praze:

Lichvářům bude k vymáhání peněz stačit i ústní dohoda s dlužníkem

Lichváři, kteří u nás prožívají zlatou horečku, protože jim v cestě nestojí žádný jednoznačný zákon proti lichvě, dostanou možnost, jak se ještě snadněji dostat k majetku lidí ve finanční tísni. K uplatnění jejich nároků, včetně astronomických úroků, jim bude brzy stačit jen ústní dohoda s dlužníkem vyslovená klidně i v hospodě. Vyplývá to z nového občanského zákoníku.

Nabízí se otázka, jsou naši zákonodárci normální? Je to vůbec ve 21. století možné, něco takového uzákonit? Používají k myšlení hlavu nebi jiný orgán nebo jsou imervere ožralí?
14. 03. 2012 | 06:00

Ládik!!! napsal(a):

Těmi 20t si dárce zmenšil základ daně? Není to špatná investice.
Maxime, urazil jste Mongolsko.
14. 03. 2012 | 06:51

roman napsal(a):

Maximus
Naši zákonodárci jsou úplně normální. Jsou to asociální, "úspěšní" lidé, odtrženi od reality, kteří žijí ve 21. století, kde si mocní dokazují, že budou ještě mocnější. Bez jakékoliv sebereflexe. Nikdo je sice nezná, ale úplatní politici jim vytvářením zákonů stále dláždí cestu. K tomuto tato parta potřebuje, aby se z obyčejných pěšáků stali ustrašení otroci, kterým se ale může kdykoliv říct, že mají svobodu a možnost volby.
Dnes ráno jsem v rozhlase slyšel, že aby lékař mohl udělat zákrok na dítěti, bude muset mít souhlas obou rodičů. Ten kdo to vymyslel, tak ví, že tato "překážka" omezí zase o něco zdravotní péči a tím se ušetří. Na chudákovi. A jede se stále dál. To co funguje a národ spojuje, je třeba totálně rozbít. To je bohužel krátkozraká filozofie současnosti.
14. 03. 2012 | 07:01

drzá držka napsal(a):

Sadám měl chemického Alí, Nečas má chemického Míru. Ali dělal to co uměl. Míra dělá to co neumí. Kdo byl Lepší. Sadám nebo Nečas.
14. 03. 2012 | 07:15

Béda napsal(a):

Maximus,

co je to vlastně ten mafiánský kapitalismus?
14. 03. 2012 | 07:16

drzá držka napsal(a):

Béda
Doporučuji přečíst knihy Kmotr Mrázek. Mafiánská kapitalismus je tam skvěle popsán.
14. 03. 2012 | 07:51

Luba napsal(a):

No jo ... Piráti!

Další "antylidi", ty voe!

Tohle by Klaus nepochopil ... (nemyslím Santu)

http://aktualne.centrum.cz/video/?id=457521

P.S.: Tímto velmi děkuji statečné redaktorce Aktuálně.cz, paní Nosálkové, kterou soukromý podnikavec a zloděj per, eufemisticky zvaný "prezident republiky", označil za autorku "nenávistného článku" a za "soudružku".
14. 03. 2012 | 07:53

DH napsal(a):

Ministr financí přichází konečně s normálním nápadem.
Nové opatření by podle ministerstva financí mělo do státního rozpočtu přinést 2,5 miliardy korun.
K důchodu si v Česku přivydělává přibližně 150.000 lidí.
No a pan Kalousek chce prostě pracujícím důchodcům od příštího roku zrušit slevu na dani a je to,co má nějaký důchodce co pracovat a ještě neplatit daně.
Protože nenažraní důchodci, si mohou odečíst až 24 000 Kč ročně,no dokáže to normální daňový poplatník pochopit?
Na důchody letos chybí v penzijním systému už 19,6 miliardy korun a ti nenažraní důchodci by navíc nechtěli odvádět daně, tak to zase ne správně podotkl ministr financí.
DDeficit účtu sociálního pojištění přitom ve srovnání s minulostí prudce roste. Loni ve stejném období na něm chybělo "pouze" 11,5 miliardy. A to za situace, kdy byl deficit i na výběrech a výdajích za nemocenské. Předloni byl na účtu dokonce přebytek ve výši 15,7 miliardy korun.
Naštěstí pan ministr Drábek slíbil,že na sociálních dávkách za rok 2012 ušetří 3 miliardy korun.
Dalším nutným opatřením je změna sazeb DPH jejich zvýšení o dva procentní body. Mohly by tak být ve výši 16 a 22 procent.
Nečas toto navrhuje jako nutnou reakci na stagnující Českou ekonomiku a jako jediný lék jak snížit deficit výběru daní. Zároveň zopakoval, že odmítá zvyšování odvodů a firemních daní což je naprosto logické.
Takže prvním krůčkem je pro bezmála tři miliony českých nenažraných důchodců kteří nechtějí pochopit, jak se vláda snaží minimalizovat zmrazení, respektive zpomalení růstu jejich královských penzí.
Kabinet Petra Nečase se rozhodl bohužel až od ledna příštího roku přibrzdit ty nenažrané důchodce.
14. 03. 2012 | 08:11

vlk napsal(a):

Vy jste je poslali Kalouskovi? Tak to jste je rovnou mohli hodit do kanálu. Vlastně se stalo. Škoda těch peněz. Měli jste je prolít hrdlem. To už by vám nikdo nevzal.
14. 03. 2012 | 08:25

Pavel Krajtl napsal(a):

Nevíte někdo náhodou, kde se dá podívat na otevřené účty ostatních politických stran? Jsou u nich obdržené dary neanonymní? Byl 228,5 mil. dar "koaličním" stranám od pana Bakaly (ODS, TOP09 a VV) již před volbami neanonymní, nebo se odanonymizoval až po volbách?
14. 03. 2012 | 08:26

vasja napsal(a):

DH napsal(a):
No a pan Kalousek chce prostě pracujícím důchodcům od příštího roku zrušit slevu na dani a je to,co má nějaký důchodce co pracovat a ještě neplatit daně.
----------------------
V eráru pracující důchodce nemá co dělat.
14. 03. 2012 | 08:29

Puck napsal(a):

Pro DH :
Co pirát, to důchodce ? Že by zrovna důchodci byli jejich největším trápením ?

K tématu :
Provokace ?
Nedivil bych se. Piráti leží v žaludku mocným v toto státě jistě už od jejich vzniku. Mladá strana bez Babiše, anebo Bárty je třebná peněz, jako koza drbání. Proto chválím piráty, nepřiznání daru by bylo pro naši politickou žumpu trumfem k nezaplacení. Ne, že by s tím vyrukovali přes media. Takto se u nás nepracuje. :-)
14. 03. 2012 | 08:29

Pavel Krajtl napsal(a):

Lubo Každý kdo se plete mafiánům do řemesla je soudruh, stejně jako to byl dříve revanšista. Soudruzi se jen překabátili.
14. 03. 2012 | 08:30

hovorka11 napsal(a):

Tohle všechno co se píše o komunismu bez daní pro mocné je jen začátek. Každý to brzy pocítí a bude se to zhoršovat. Je to logické- občané, kteří se nechají okrádat nejsou konkurenceschopní- myslím, že většinou mají mozkovou deformaci, která je vypěstována stokrát opakovaným nesmyslem o zodpovědných politicích a vládě. Opak je pravdou- jsem přesvědčen, že drtivá většina politků přímo spolupracuje na zákonech pro rozkrádání státního rozpočtu a přesunu peněz k sobě a svým kamarádům. Pro ty nelíné se musí jevit vláda Petra Nečase jak hlava mafiánské skupiny, která nikdy není a nebyla demokratickou vůlí obyvatel- považuji to za velký podvod s neexistujícím demokratickým systémem.
Absolutní beztrestnost jištěna imunitou politických zločinců je důkazem totality.
14. 03. 2012 | 08:33

Pavel Krajtl napsal(a):

Ládíček svými famózními úvahami vede! Snížit si základ daně o částku která rovnou skončí v Kalouskově chřtánu... Vun snad bude jeho náměstek ne?
14. 03. 2012 | 08:34

neo napsal(a):

Pane Krajtle,

možná to byl anonymní dar, který se odanonymizoval po volbách právě proto, aby nebyl anonymní a nemusel se posílat do SR.

Všimněte si jak dlouho trvá takové poslání daru do SR.
14. 03. 2012 | 08:41

Gregory Pek napsal(a):

Tenhle stát je zoufalej. Kdyby vrátili to, co nakradli, nepotřebujeme dělat takového šaškárny. Měli by se stydět, počínaje senilnícím a lukašenkujícím profesorem na Hradě a konče posledním Kraďouskem v průchodu. Hamba a stydím se.
14. 03. 2012 | 09:49

modrý edvard napsal(a):

Pane Vileto, dobře jste udělali.
14. 03. 2012 | 09:53

libor napsal(a):

Státu bych nedaroval ani zlámanou grešli. Stát nás odírá kde může a nic dobrého pro občany nedělá. Samé daně, zvýšení DPH, apod. Kudla kdyby stát dělal něco pro lidi, tak neřeknu. Kalouskovi už bych vůbec nic nedaroval.
14. 03. 2012 | 10:08

Tereza napsal(a):

V červnu 2011 jste dostali dar, v březnu 2012 jste ho odevzdali. Ach, ta poctivost!
14. 03. 2012 | 10:15

Franz001 napsal(a):

dnes mi psal kamarád na FB následující. Dokud se s tím nepotkáváme v realitě, mluví se o tom, nelíbí se nám to, ale nedotýká se nás to. Tohle ano.
Cituji:
Nejsem z těch, kdo by psal
anebo se zúčastňoval diskuzí, ale to, co jsem dneska zažil v lékárně mě natolik
vzalo, že jsem se rozhodl o tom napsat.
Stála přede mnou starší paní v důchodovém věku a když na ní
přišla řada, tak předložila recepis a paní lékárnice jí vydala léky a požádala
o doplacení částky 1980,-Kč.
Paní zůstala celá zkoprnělá a nemohla ze sebe vypravit ani
slovo. Pak se rozbrečela, podívala se do peněženky a řekla, že tolik nemá.
Otočila se a pomalu odcházela k východu.
Paní lékárnice na ní volala, ať si vezme ten recepis a že ty léky ale opravdu potřebuje. Paní se otočila a plačíc řekla: "K čemu mi budou léky, kdyžnebudu mít na jídlo" pomalu odešla.
Všichni přítomní nemohli ze sebe vydat jediné slovo a bylo vidět, že je to hluboce zasáhlo. Stydím se za naši vládu a vůbec nejsem hrdý, že jsem Čech. Co je to za vládu, že
dopustí, aby lidé, kteří celý život poctivě dřeli a platili si na důchod, ve stáři dřeli bídu a museli se rozhodovat, zda si mohou koupit léky a nebo jídlo.

Kde to jsme!!!!!!!!
Připadá mi, že takto už je to řízená genocida seniorů. Opravdu hnus.
14. 03. 2012 | 10:22

neo napsal(a):

Franz:

tak to už je blízko limitu nebo byl překročen a vše co dříve či později zaplatí jí bude vráceno.
14. 03. 2012 | 10:25

BV napsal(a):

stačí koupit státní dluhopisy a za rok je z anonymních peněz platba od státu.
14. 03. 2012 | 10:36

Hanák Jan napsal(a):

Neví proč si myslíte, že důchodci není stahováno sociální a zdravotní. Já jako důchdce pracuji a jsou mi stahovány dně, mám dceru, která studuje po roce 1989 jse na ni nepobíral dětské přídavky. Vydělával jsem dost peněz a bylo mi hloupé stát na sociálce a čekat až mi poskytnou nějakých 50,-Kč. Jen by mne zajímalo kam mizí peníze lidí, kteří se důchodu nedžijí. Pracoval jsem v odvětví kde hodně mladých lidí přišlo o život. A také moji kolegové z důvodu nemoci z povolání si důchod neužili. Nevím kolik pisatel DH má roků, ale taky se z něj později stane nenažraný důchdce. V dněšní době jen samá arogance, žádná úcta před stářím. Začíná to u nenažraného Kalouska , Drábka atd.
14. 03. 2012 | 10:37

myrta napsal(a):

neo
můj manžel zaplatil vloni doplatky za léky v ceně 8 680 Kč.Vráceno mu bylo Kč 240.-.
14. 03. 2012 | 10:43

pepino napsal(a):

jseš na omylu Franzi ne vsechno se zapocitává.
14. 03. 2012 | 10:43

Hnák Jan napsal(a):

Omlouvám se za chyby v mém příspěvku, ale jsem po přečtení toho příspěvku (DH) dost naštvaný a taky jsem to napsal ve spěchu. V letošním roce je to už 50let co pracuji a odvádím daně. Je mi 68 let a z těch 50ti let jsem 29 roků fáral na šachtě.
14. 03. 2012 | 10:47

neo napsal(a):

myrta:

je to důchodce? Ti mají limity jiný a jak říká pepino, ne všechno se započítává.
14. 03. 2012 | 10:52

Anastazie Králová napsal(a):

Také jeden příběh

Sociální pracovnice ve spolupráci s dětskou lékařkou mi poslaly mladou 29-letou ženu,žijící v azylovém domě.Z toho domu jsem pár klientek už měla,většinou romské národnosti.
Problémem bylo,že roční holčička zhubla za poslední měsíc /leden 2O12 / o 2O Dg.
Žena působila plaše,neoplývala inteligencí,ale nebyla to subnorma.Spíše se něčeho bála.
Zjistila jsem,že v lednu 2O12 jí zůstalo pouhých 694 Kč na měsíc /byl už počátek února a doplatek dávek nedostala /.
Vinili ji z toho,že v prosinci byla včas upozorněna,aby si ušetřila na leden.
Také dokazovaly její neschopnost zacházet s penězi s tím,že koupila zlevněné šampony a rozdala je dalším.Na mou otázku,zda DOBROVOLNĚ ČI NEDOBROVOLNĚ SOCIÁLNÍ PRACOVNICE NEODPOVĚDĚLA.
Nevydržela jsem,vzala ze své peněženky 5OO Kč a dala jí je/myslím matce /.
Konec nevím-bylo to už několikáté zařízení,kde byla,a další týden se stěhovala do jiného na druhém konci města.

Vzpomněla jsem si na bezdomovce v Praze,kteří raději riskují zmrznutí než okradení ve vytápěných stanech.

V ČR existuje 48 tisíc občanských sdružení /tento údaj tuším padl v některém Hyde-Parku/-a mnohé z nich slouží k praní peněz z hazardu.
Nestačí jen postavit zařízení,je třeba zajistit v něm podmínky takové,aby slabší nebyli vydáni na pospas silnějším.Uvědomuji si,že toto je někdy velký problém.

Když jsem chodila v r.1989 na demonstrace,toto jsem si nedokázala představit ani ve snu-ne že,máte,co jste chtěli!

Pane Vileto,k činu Vaší strany gratuluji / držím Vám palce,myslím,že zavedeným stranám bude věřit málo lidí,ale po oklámání veřejnosti VV stranou bude dobré mít co nejvíce informací.
14. 03. 2012 | 11:18

Brundibar napsal(a):

Ládík!!! Pokud takový sponzor nepodal anonymní daňové priznání, tak by se (velmi teoreticky) dohledat dal ;)
14. 03. 2012 | 11:25

Petrusak napsal(a):

To Franz - kde to žiješ?! Každý měsíc musíš vyžít z peněz co máš naspořený na účtě a vůbec nespoléhat na to, že ti měsíčně přijde něco jako důchod nebo plat!! Je ti ho...no platný se utěšovat že možná za půl roku ti to teoreticky doplatí! Pokud jde o pojištovnu a citovaný drahý recepis - k té částe si musíš příčíst náklady na cestu na pobočku zdravotní pojištovny, poštovný, náklady na telefonování s jejím callcentrem a taky za počítač/scanner abys jim případně mohl poslat e-mail s kopií recepisu a účtenky!!!

Já kretén byl mezi studentama 17/11/89 na Národní - moci vrátit čas, pučím si od těch esenbáků z Národní sám pendrek - ne na chudáky studenty, ale na Vondru a jemu podobný!!

Běda tomuhle státu! Nemůžu se dívat na to, jak se zase komolí pravda a vymejvaj mozky dětem na školách, jak se hazarduje se zdravím lidí - a nejen důchodců. Popravdě už hodně dlouho vím že nejlepší dlouhodobou investicí a důchodovým pojištěním pro občany týhle země je koupě SVD Dragunov nebo Sa58 (kdo byl na vojně zná!) a pochod na parlament a nejbližší sídlo jakýkoliv politický strany co v parlamentu byla nebo je od r. 89. Spolu s pochodem udělat zátah i na ty, co nejsou schopný prokázat legální nabytí svýho majetku (Gross, Krejčíř, Pitr, hradní samolibci a rozkradači, plus spousta dalších!).
14. 03. 2012 | 11:37

ZdeněkJ. napsal(a):

Neo
"Ti mají limity jiný a jak říká pepino, ne všechno se započítává."
No právě, tak proč lžete-výše jste totiž uvedl: "tak to už je blízko limitu nebo byl překročen a vše co dříve či později zaplatí jí bude vráceno."
Nelžete,nebude.
14. 03. 2012 | 11:37

neo napsal(a):

Zdeněk J.

No ano, 8000 je blízko 5000 limitu , 2000 je blízko 2500 limitu či kolik to maj důchodci. Nelžu.
14. 03. 2012 | 12:18

tata napsal(a):

neo

vyte ale na to hlavní jste zapomněl a obzvlašt u takovetoho limitu i když připustíme že to je blizko,trochu zaražejicí je že něco tvrdite a nevite citace..........2000 je blízko 2500 limitu či kolik to maj důchodci. Nelžu.

či kolik,není je........takže už zde jste se usvedčil,že něco tvrdite ale nevite to přesně.

to ovšem není tak duležité že vam je hobeles platné že vam to možna doplatí že jist musite okamžitě,vtom je ten problem,v doplatcich teto vyše by to mělo byt jiné,ono třeba doplatek 200/300 se da ustat ale kdo žije od duchodu k duchodu asi těžko vyplazne 2000,pak to vaše je uplně mimo a bylo by respektive je hanbou tohoto statu aby takovy doplatek exzistoval........nato snad vznikli doplatky že tyto lidé nebudou platit tak drahé leky. nebo respektive to i vtomto ohledu prezentovali

vyte problem lidí jako vy je že když je potřeba tak prostě šahne a ty 2000 zaplatí koněčně ja taky ovšem sou lidi co už je proněj 200 moc,byl sem před tydnem v lekarně moc pozorně sem neposlouchal ale na něco se ptala tak ji nabizela za 600.moc za 400 moc za 222 moc tak jedině paní mame podobne ale čaj za 145,ten si vzala..........vyte tak mi napadlo co vramci šetření lidé kupujou.......vyte ty řeči o plnych košících ,byl jste se podivat když sou jakekoliv slevy na skorem propadle věci ona podobnost není čistě nahodna.......nebo co lidí chodí nemocnych do prace až nepadnou........no pak se nabizí jestli se nešetří tam kde nemá
14. 03. 2012 | 12:44

vlasta napsal(a):

neo
S vracením doplatků za léky jste naprosto mimo. Do onoho limitu se započítává pouze něco a je toho setsakramentsky málo. Moje paní doplácí měsíčně 950 Kč, dvakrát ještě kontrola po 30 a nedostane zpátky ani korunu. Sice to utáhneme, ale ani pro nás to málo peněz není. Chudák důchodce si pak opravdu musí vybrat, jestli si koupí jídlo nebo léky.
14. 03. 2012 | 14:04

neo napsal(a):

vlasta:

ne nejsem. Píšu zcela zřetelně, že ne všechno se tam započítává.
14. 03. 2012 | 14:21

vlasta napsal(a):

No ono jde o to, že limit je zcela prázdný pojem a ve skutečnosti prakticky neexistuje. To ale zjistíte, až se Vás to začne týkat.
14. 03. 2012 | 14:32

neo napsal(a):

Vlasta:

Doplatky pacienta se započítávají pouze ve výši doplatku na nejlevnější na trhu dostupné léčivé přípravky s obsahem stejné léčivé látky a se stejnou cestou podání (tzn. ústy, injekčně apod.). Seznam léčivých přípravků, s uvedením výše úhrady a výše doplatku započitatelného do limitu, zveřejňuje Ministerstvo zdravotnictví na svých internetových stránkách.


Pouze v medicínsky odůvodněných případech může předepisující lékař na receptu vyznačit, že předepsaný léčivý přípravek nelze nahradit, a pak se do limitu započítává doplatek v plné výši. Vždy se ale můžete lékaře ptát, zda neexistuje levnější varianta předepisovaného léku. Předepsaný lék může zaměnit za jiný s menším doplatkem i lékárna, ale jen se souhlasem pacienta a pokud lékař nevyznačil zákaz záměny.


Do limitu se podle zákona nezapočítávají doplatky na částečně hrazené léčivé přípravky nebo potraviny pro zvláštní lékařské účely, jejichž úhrada pojišťovnou je nižší než 30 % maximální ceny, a částečně hrazené léčivé přípravky nebo potraviny pro zvláštní lékařské účely obsahující léčivé látky určené k podpůrné nebo doplňkové léčbě. Seznam léčivých látek určených k podpůrné nebo doplňkové léčbě stanoví ministerstvo zdravotnictví. Pokud je vám víc než 65 let, asi vás potěší, že od 1. 4. 2009, po novelizaci zákona, vám již tyto přípravky k podpůrné a doplňkové léčbě budou do limitu započítávány; zároveň se vám limit sníží na 2 500 Kč za rok. Od 1. 4. je také ze zákona vyškrtnuta zmíněná pasáž o lécích s menší než 30% úhradou.


Z regulačních poplatků se do limitu nezapočítávají žádné poplatky ve výši 60 nebo 90 korun, započítávají se jen všechny 30korunové poplatky. Nezapočítávají se tedy poplatky 90 Kč za pohotovostní službu poskytnutou zdravotnickým zařízením poskytujícím lékařskou službu první pomoci (včetně LSPP poskytované zubními lékaři) nebo ústavní pohotovostní službu, ani poplatky 60 Kč za každý den, ve kterém je poskytována ústavní péče (v nemocnici, léčebně apod.) nebo komplexní lázeňská péče.


O podrobné vysvětlení „svého účtu“ můžete požádat na přepážkovém pracovišti, protože pojišťovna podle údajů ze zdravotnických zařízení eviduje u každého pojištěnce všechny jeho zaplacené poplatky a započitatelné doplatky za léky.
14. 03. 2012 | 15:08

El Comandante napsal(a):

Je fakt že se státem se domluvit nelze - alespoň s tím naším. Takže vznikají "české uličky" . Je fakt že ty první dary je hezké vrátit pro morální hodnotu.
Ostatní dary si zaúčtujte jako neidentifikovatelné platby ( dle účetní osnovy). Pro případ že by chtěl někdo finance vrátit. Poté si je přeúčtujete na disponibilní prostředky se závazkem. Po čtyřech letech se vám účetně budou sumy hodit abyste dokázali jak radostně či méněradostně hospodaříte.
14. 03. 2012 | 15:48

český maloměšťák napsal(a):

Dámy a pánové - cožpak jste nepochopili základní premisu, kterou se řídí domácí věrchuška ? Že tedy je třeba se nebát a nakrást.
Ano - nakrást, ne nekrást.

Pak se vám nestane, že ve stáří budete musit rozhodnout zda zemřete hlady, zimou či kvůli doplatkům na léky. /i když - pořád máte svobodu volby, že...a možná že zasáhne neviditelná ruka - a zase bude dobře..../

Nakrást, dámy a pánové.
Pochopili to již záhy po roce 1989 mnozí - pochopte to i vy.

Že vás při tom - coby malé ryby, čapnou a zavřou - ty velké ryby ??
No - to je pravda.
To je takový malý nedostatek této jinak zaručené metody, jak se propracovat k Prosperitě - v Kádevítkostánu Klausoidním.

P.S. To já jsem zase vyslechl v ordinaci, jak doktor jedné starší pacientce říká : " A víte, co - já vám dneska těch 30 korun účtovat nebudu."
/Hmm - zřejmě už splatil leasing , nebo co./

Milí moji - zcela normálním by bylo, pokud tedy je v systému málo peněz - tak zvýšit odvody. Například o půl procentního bodu. Jenže lidé, kterým by ten půlbod udělal několik desítek tisíc - by se zlobili. Proto je snazší uvalit dodatečnou, v podstatě absurdní a nelogickou a možná i nezákonnou(víme jak rozhoduje Ústavní soud - podle stranické legitimace, respektive podle ideologie...proto ten tlak nahradit odcházejícího soudce někým ze soukmenovců) poplatkovou daň na všecky - včetně chudáků a důchodců, ba i dětí - ba i umírající/morbidní systémy dovedou těžit i z utrpení a smrti - zajímavé, že se v tomto případě neozvou členové obce Kristovy...ale to je spíše na referát o pokrytcích a farizejích...ne o chudácích, které je třeba zdanit - protže bohatí by pak neměli na hovadiny..../.

Bohužel zvýšení daně by muselo předcházet očištění systému od všech těch kraďošů - na ministerstvech, v zdravotních pojišťovnách, v nemocnicích, v soukromých ordinacích...jinak by se zvýšená daň promrhala či rozkradla.
Tomu by zase muselo předcházet vyčištění policie a justice - a to tak, aby konečně bylo zjevné, kdo kope za stát a klienty státu - poctivé občany...a kdo za Mafii a vyžírky.
Jenže to by museli být v rozhodujících funkcích /decision makeři/ lidi, kteří nejsou ani grázly , ani psychopaty, o narkomanech ani nemluvě.
Což je při daných procesech výběru na tyto pozice - což je nemožné.

No tak se dneska prostě rozkradou jenom ty poplatky a je to.
-------------------------------------------------------------------------------
Slepá ulička, dámy a pánové, slepá ulička.
Tak o sobě aspoň dejme zítra vědět.
Když už stejně na nic v tomdletom Kádevítkostánu Klausoidním nemáme vliv.

apendix : Pro primitivy typu xx jeden vzkaz ....pokud chce začít s nápravou u té staré paní - tak ať se jde radši oběsit...to bude mít větší logiku.

Viletovi vzkazuju - ať průvodní dopis doplní o podmínku.
A sice, že peníze posílá do státní pokladny pod podmínkou, že se nerozkradou či nepromrhají - a že chce vědět, kdo za to ručí - že se tak nestane.

Ostatně takto bychom měli postupovat všichni, že....ale strach nám jaksi nedá.
Protože ty velké ryby mají i velké zuby, že.
14. 03. 2012 | 16:54

petrvileta napsal(a):

Terezo: "V červnu 2011 jste dostali dar, v březnu 2012 jste ho odevzdali. Ach, ta poctivost!"
Povinnost odvest anonymni dar je k urcitemu datu a to priblizne k tomu datu, co se odevzdava danove priznani a vyrocni zprava za minuly rok. Do ted doby mame cas toho darce zkusit hledat.
14. 03. 2012 | 18:10

Radovan II. napsal(a):

Pane Vileto,
dnes jsou nejvíce aktuální zprávou pro celé Česko, manifestace ve velkých městech Česka. Nespokojenst občanů s vládou, poslanci i senátory je už neúnosná. Źivotní úrovneň je horší než před 22 lety a demokracie žádná. Můžete nadávat jak chcete, nikdo vás neslyší, naopak, neotiskují kritické př9íspěvky, neoinformují pravdivě o manifestacích. Vracíme se pomalu do totality, nebo rychle ?
ACTA už dávno platí v TV a někde i na Webech.
To jsme v roce 1989 nechtěli. Platy máme jak Afričané, ale naše smetánka se koupe ve zlatých vanách a chodí na WC do zlatých mís. CHovají se jako šejkové v Syrii a měli by si dát bacha, aby tak nedopadli. Je to opravdu vykořisťování národa, což jsme si nemysleli, že tady bude. Inteligence mlčí, místo toho aby občanům pomohla, protože žije z jejich daní a žije si dobře.
Inteligenci nezajímají názory 80% národa ???
Je to smutné po 22 letech, kdy tu udělai revoluc. Lidé se bojí o svou práci, kdyby šli manifestovat, stejně jak před rokem 1989,
Kam jsme to dospěli ????
Víme co se děje teď v Belgii, ale nevíme co se dělo včera v Praze a ostatních městech. Je to demokracie a svoboda ???? Cenzore nemaž, raději piš svá moudrá slova čitelně. I am sorry. Kde jsou ti Havlíčkové a B. Němcové. Můžeme se stydět.
16. 03. 2012 | 10:03

Helena napsal(a):

Diky Neovi, že tak podrobně vyložil systém (ne)započitávání regulačních poplatků a doplatků na léky. Systém je tak komplikovaný, a nelze mu porozumět, protože ty podstatné doplatky závisí na rozhodnutí MZČR a na ceně léků - kdo o tom vůbec může mít dostetk informací, aniž by hodiny studoval příslušné dokumenty!
To se opravdu povedlo zavést a vlastně nezavést limity. Lidi, kteří zatím zdravotní péčimoc nepotřebují naivně věří, že nějakí limity jsou. Myslím, že je to dost názorný příklad, ukazující, jakou "habaďúru" s námi vláda a politici již od roku 2007 hrají. Takto nějak podobně funguje i tzv. "rovná daň, kdy zaměstnanci platí ne 15 % ale 23% a podnikatelé díky odvodům, téměř nic...
16. 03. 2012 | 12:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy