Padnou tresty za „ukradené“ dotace?

02. 02. 2013 | 10:58
Přečteno 2340 krát
Přívalové deště v jiných obcích a naše vlastní zničená silnice. Když stát zaplatí opravu jiným, proč by nemohl zaplatit i nám? Stát má, stát dá. Vždyť stačí jen „správně“ vyplnit žádost o dotaci…

Včera policie oznámila, že obvinila 27 osob v souvislosti s neoprávněným čerpáním dotací. Obviněným osobám je kladeno za vinu, že byť v jejich obcích žádné přívalové deště nespadly, požádaly o dotaci na opravu nejrůznějšího majetku obce. Zároveň tyto osoby v podaných žádostech o dotaci tvrdily a znaleckými posudky dokládaly, že majetek byl poškozen přírodní katastrofou, což byla základní podmínka pro poskytnutí dotace.

Pokud se na podvodně čerpanou dotaci nepřijde, je výsledkem opravená silnice, lokální časově omezené snížení nezaměstnanosti a výrazné politické body pro pana starostu (pašák, zařídil dotaci a máme silnici „zadarmo“). Samá pozitiva a sociální jistoty.

Pokud je však podvod odhalen, je třeba říci, že postih zdaleka nekončí u trestního stíhání pana starosty.

Postižena je celá obec, která musí vrátit neoprávněně čerpanou dotaci. V této chvíli se zpravidla přijde na to, že silnice zase až tak zničená nebyla (možná dokonce byla docela zánovní) a že mnohem více bylo potřeba vybudovat veřejné osvětlení nebo kanalizaci, ale…. teď budou všichni v obci platit dluh za „starostovu“ silnici. A teprve následně, možná, vymáhat škodu na panu starostovi.

Zajímavou otázkou pak je, jak se společnost postaví k tomu, kdo na „krádeže dotací“ upozorní.

Oživení se například věnovalo dotaci rozdělované Ministerstvem pro místní rozvoj (MMR). V zásadě šlo o to, že podmínkou pro získání dotace byl schválený územní plán obce. Obec Silůvky územní plán neměla, a přesto jí dotace byla přislíbena. K čerpání dotace však nedošlo. Na základě podnětu Oživení provedlo MMR kontrolu a obec z dotačního režimu vyřadilo.

Výsledek: obec Silůvky na jedné straně nepostaví dům s pečovatelskou službou, ale na druhé straně nebude muset za dva roky vracet neoprávněně čerpanou dotaci ve výši téměř pěti milionů Kč a přemýšlet, z čeho dluh uhradí.

4.2.2013: malé doplnění - doporučuji návštěvu FB stránky, která se věnuje absurdním odůvodněním úřednických kroků: http://www.facebook.com/ByroZkrat Samozřejmě zde můžete přispět i Vy se svým zážitkem.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

zhavy drath napsal(a):

Nejvetsi podvody s dotacemi se deji na krajich. A tem uz od 2008 vladnou socialiste. Takze odpoved na vasi otazku je, Nepadnou.
02. 02. 2013 | 11:08

Al Jouda napsal(a):

Mají smůlu, Schwarzenberg by jim dal býval milost, vždyť jsou to jeho "starostové":))))
02. 02. 2013 | 11:10

český maloměšťák napsal(a):

Většinou pak za vše může prof. Mgr. Bc. Franta Nikdo. Nebo anonymní zastupitelstvo - tedy lid sám.
Ten nese finanční břímě.
Rozděl na 4 roky...a 4 roky panuj tvrdí se. A ono to fakt mnohdy a leckde funguje.

Situace se začne měnit až spoustě lidí zrekvírují podvodným způsobem nabyté majetky. Věřte mi.....to jediné na zdejší lumpenelity platí. Oni si totiž raději na pár let sednou do chládku....jen když jim majetky zůstanou. Jakmile ale začnete sahat na majetek - je dobře /bude dobře/. Navíc sa pak dotyčný jeví Mafii jako nula...bez vlivu, bez majetku - stává se nepotřebným odpadem.
Což je taky dobře.

Ještě maličkost - "obcím" /našim milým lumpenelitám/ někdo ty žádosti zpracovával, že ?

Proč ještě tedy nemáme zákon o zločinném spolčování mafijního typu ? Kde už pak by byla obec obětí - nikolivěk viníkem.
02. 02. 2013 | 11:25

stredocech napsal(a):

Nejlip rozdeloval dotace Rath.
02. 02. 2013 | 11:26

J.K napsal(a):

Podvod je podvod. I když věřím tomu, že starosta si nehrabal jen pro sebe. Jen si za peníze nás daňových poplatníků vylepšil image.
Podpora obcí k nápravě škod po povodních jsou ale jen ta slušnější část dotací. Hlavní poblém je že už neumíme za své postavit ani kadibudku. Na všechno se řeší Evropské dotace,spřátelené firmy staví za ty peníze naprosto nesmyslné věci, cyklostezky odnikud nikam, rozhledny v údolí, aquaparky tam kde není voda.
Z toho bordelu co tu zavládl posledních 23 let se budeme vyhrabávat několik století, pokud se vůbec vyhrabem
02. 02. 2013 | 11:30

český maloměšťák napsal(a):

J.K
Jak ale vyplynulo z několika šetření...tak k žádným povodním, respektive povoďňovým škodám mnohdy nedošlo. O to jde.
02. 02. 2013 | 11:34

český maloměšťák napsal(a):

"....Zákonodárce, aby zamezil rozrůstání mafie a zároveň zdůraznil její rozdíl od jiných zločineckých organizací, připojil k § 416 trestního zákona další specifický trestný čin, a to trestný čin mafiánského spolčení. Předpis vymezuje stoupence tohoto zločineckého spolku, jako osoby, které: „(…) vyuţívají metod zastrašování (vyhroţování), asociačních pout (kamarádství, rodina), stavu podřízenosti a z toho vyplývající zločinné solidarity, aby páchali trestné činy, kterými by přímo či nepřímo ovládali a v kaţdém případě kontrolovali ekonomické aktivity, výsadami, oprávněními, veřejnými zakázkami a sluţbami nebo docílili zisku či prospěchu pro sebe a ostatní anebo ovlivnili svobodu hlasování ve svůj prospěch.“.."

"....Soudce Falcone i přesto po celou dobu věřil, ţe je mafie porazitelná. Přirovnával ji k ţivému organismu. Jakýkoli ţivý organismus, který se narodí, tak i jednou zemře. Ne jinak je tomu s mafií. Doufejme jen, ţe se konec mafie nebude shodovat s koncem lidského pokolení...."

Giovanni Falcone (18. května 1939 Palermo, Itálie - 23. května 1992 Capaci) byl italský prokurátor, který se specializoval na vyšetřování a odhalování zločinů Cosy Nostry. Byl jednou z vůdčích postav boje proti organizovanému zločinu v Itálii. Zemřel ve věku 53 let poté, co byl na něj spáchán atentát.
02. 02. 2013 | 11:45

otaznik napsal(a):

Vazeny pane Stejskale,
Proc neni korigovane bio pod blogem Davida Ratha? Vzdyt to je dnes lez. Nechapu proc to neni zmeneno. Kdyz tu Rathovi umoznujete psat jeho Listy z Vezeni, jiste byste mohl opravit i jeho lzive bio. Proc se vam to doposud nepodarilo?
PS, Budu tohle spamovat pokud me neodpovite.
02. 02. 2013 | 11:56

Analytik napsal(a):

Žádné tresty nepadnou, starostové defraudovali státní peníze ve správnou chvíli, protože si dokázali spočítat, že přijde Velká lednová amnestie.
Nebo dostali echo z Hradu?
02. 02. 2013 | 11:58

Elév napsal(a):

Autorka,
dotace někdo ukradl nebo je nesprávně investoval?
Je řeč o krádeži nebo podvodu?
Pokud je ukradeno, musí býti vráceno, v případě použití dotací na něco jiného selhal kontrolní orgán, který povoloval využití dotací.
02. 02. 2013 | 12:03

Analytik napsal(a):

otaznik 11:56
Co Vám vadí, otazníku? Chcete tam mít černé na bílém, že v současné době ještě navíc politický vězeň?
02. 02. 2013 | 12:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane otazníku,

protože ho nikdo nezkorigoval. Pokud zde budete spamovat, tak Vás stejně jako ostatní upozorním že je to proti pravidlům, a budete-li v tom pokračovat, začnu mazat vše, co sem napíšete. To je standardní postup.

Libor Stejskal

P.S. Vzhledem k tomu, že autor má v současné době poněkud ztížené podmínky k blogování, jsem v případě údajů v jeho "vizitce" benevolentnější. Až bude mít zase standardní, požádám ho, aby si je aktualizoval.
02. 02. 2013 | 12:11

Drzá zrzka napsal(a):

Jak někdo mohl přidělit dotaci, aniž se byl na místě podívat?

Postavíme aquapark v místě, kde není zdroj vody. Pak požádáme o dotaci na výstavbu vodovodu, kterou vodu do bazénu a pár domů v okolí bazénu přivedeme. Nakonec zjistíme, že v projektu chybí čistička odpadních vod, tak požádáme o dotaci znova.
02. 02. 2013 | 12:11

otaznik napsal(a):

Analnityku,

Asi me vadi to co Vam. Pokud vim tak nejakej ODEsak jde brucet. Dobre! Ale socan podle vas asi ne? Podle vas je Rath politicky vezen? Neco jako Ivo Svoboda?
02. 02. 2013 | 12:18

ZM napsal(a):

Postupně bude ve státní kase míň a míň peněz, protože se bude zvyšovat zadlužení.V důsledku toho bude v budoucnu i méně dotací. Mnozí už to pochopili a snaží se zavčas "urvat", co se dá. Nebo bych mohl napsat "utrhnout". Systém tržní ekonomiky totiž mnozí považují za systém, ve kterém platí- utrhni vše co můžeš.
02. 02. 2013 | 12:24

ZM napsal(a):

otaznik - Svoboda určitě nebyl politický vezeň. Svoboda vadil Šloufovi, proto Šlouf zařídil (ještě jako šéf poradců zemanovi vlády), aby odsoudili Snopkovou a Svobodu za vytunelování podniku Liberta.
02. 02. 2013 | 12:26

ZM napsal(a):

Drzá zrzka -
napsala jste-
Jak někdo mohl přidělit dotaci, aniž se byl na místě podívat?
--------
To je v ČR běžný postup, že spousta lidí rozhodne od stolu, na základě předložených údajů na papíře. V mnoha případech ani někteří nechtějí vidět ... Funguje to tak ale nejen ve sféře eráru, ale mnohdy i v soukromých firmách.
02. 02. 2013 | 12:29

modrý edvard napsal(a):

elév: kontrolní orgán selhal, ale především jde o podvod.
stejskal: připadá mi, že p. Rath píše z vězení poměrně často, tak by snad dokázal opravit i vizitku.
02. 02. 2013 | 12:34

Drzá zrzka napsal(a):

ZM

Kdo má stůl, ten bydlí. Kdo židli, ten taky. :-)
02. 02. 2013 | 12:54

SergioL. napsal(a):

...no copak voto,..dobře.., vopravuje se čerstvě vopravená silnice nebo taková, vo který se ví, že se vbrzku bude bourat, zvažuje se záměr aquparku, přičemž se už dopředu ví, že se jeho provoz v dané lokalitě nemůže vyplatit...no tak dobře, tohle všechno sou prasárny, kerý ale jako ve skutečnosti ještě budou sloužit tak nějak obecnému blahu. Pozorte diskutující, ale potom tady sou projekty, kdy si někdo za veřejný penízky(+dotace), nějakej lišáček postaví hotýleček, golfový hřišťátko...a to už je iné kafčóó, to naprosto cynický a prachsprostý vykrádání státního rozpočtu...místo toho, aby se dostavěla dálniční a silniční síť, opravila se náměstí a parky ve městech, postavily se koncertní síně, townhaly, muzea umění, knihovny, zrekonstruovala se veřejná doprava (viz. autobusák na Smíchově), aby to tady k něčemu vypadalo, třeba jako ve Švajcu nebo Francii nebo Esterajchu..a nevypadalo to v celý republice jako v centrech nějakejch provinčních měst na Ukrajině, tak ty idioti to rozkrádaj a rozkrádaj a rozkrádaj. Já bych to řekl asi takto spolu s čerstvými slovy našeho již klasika v oboru..ŽE SE NESTYDÍTE, ŽE SE NESTYDÍTE, ŽE SE NESTYDÍTE!!!!!
02. 02. 2013 | 12:57

vasja napsal(a):

otaznik napsal(a):
Pavel Hasenkopf,
Rika Vam to neco Stejskale?
--------------
Tak to byl docela masakr:-)
Ale sranda to je.
02. 02. 2013 | 13:12

fikus napsal(a):

bohužel se nikomu nic nestane.
1. krádeže eurodotací
2. úplatky
3. tunely na ministerstvech MO,MPSV,MD atd
4. tunely bank a investičních fondů.
......aj.

V protikladu člověk nezaplatí složenky a přijde exekuce i poté, co se zaplatilo xkrát víc.

Pro ilustraci, jedna známa samoživitelka už nechtěla platit podnájem, tak si vzala
hypotéku na koupi bytu 1.3 mio.
Aby ji samotná dostala, dala na úplatcích 280 000,- bankovním úředníkům.
A takto si porevolučně žijem, to samé platí všude včetně špitálů a justice.
02. 02. 2013 | 13:39

blue jay napsal(a):

Drzá zrzko,
Every mind is a room packed with archaic furniture. But I still like your house.
02. 02. 2013 | 13:42

Drzá zrzka napsal(a):

blue jay

ja něpamimáju, što vy chatěl skazať menja. :-)
02. 02. 2013 | 13:52

PB napsal(a):

Petro, kolik Vám je???
Věříte na prince na bílém koni a na "pravdu a lásku", která zvítězí ...?
Doufám, že jste realistka a víte, že lživé slovo zvane DE-MO-KRA-CIE je jen takové šidítko pro pošetilce, kteří ráno vstávají, chodí do práce, nechají se sebou smýkat tam, nechají se odírat státem, nechají se urážet Kalouskovými daněmi a Klausovými amnestiemi ...
Je fajn, že jste na to upozornila, ale nedělejte si iluze. Ani jeden z 24 starostů NEBUDE nijak potrestán - jak mohu soudit na základě dlouhodobého sledování české justice (či spíše "spolku kamarádů u piva").
Pokud se najmou drazí advokáti a zvolí se - díky jim - zdržovací taktika, bude to sousto jen pro všetečné české novináře.
02. 02. 2013 | 14:51

je stát pojišťovna? napsal(a):

Myslím, že jde opět jen o záminky k výdělkům pro advokáty.
Pokud opravili silnici, zaslouží uznání.
Po těch, co si z dotací postavili golfové hřiště paní Bielinová nepátrá.
Je to tím perverzním plzeňskoprávním systémem.
02. 02. 2013 | 15:38

zemedelec napsal(a):

Paní PB.
Je to možné,že nebudou potrestáni.
Paní Bielinová píše,že to šlo z ministerstva pro místní rozvoj,ale i takhle se podporují kamarádi,Gazdík by nám mohl vyprávět.
02. 02. 2013 | 15:43

rosclays napsal(a):

"Pokud opravili silnici, zaslouží uznání."

Kdo poctivě využije prostředky ze státních dotací na to, na co byly původně určeny, zaslouží UZNÁNÍ. Zajímavé.....v Čechách je to zřejmě takový malý hrdina.
02. 02. 2013 | 16:16

Miláno z Děčína napsal(a):

Autorce!
Já bych starosty potrestal jedině v tom případě,kdyby 1,- korunu z dotací vzali pro sebe a nebylo to projednáno jak v radách tak na zastupitelstvých úřadu a posvěceno krajskými úřady a ministerstvem či miniserstvy!
/Také soudně potvrzeno,odsuzujícím ortelem/.
Bylo by však vše v pořádku,v žádném případě je netrestat,ba naopak poděkovat,že ač z ničeho vaří,přesto udělali něco užitečného pro své občany!
Proč takto?
Vždyť KRADOU,KORUMPUJÍ,PODVÁDÍ nejvyšší státní politici a úředníci.Stačilo by jen to,co je známo,řeší se to naoko,žádné soudní ukončení atd.!
Podumejte Ti,co s tím mají co společného,neházet to jen na starosty!/Opakuji,nevzali-li ani kačku!!!/.
Jinak je to "ZASTÍRACÍ" manévr nejhrubšího,lidského a současného " SVINSTVA "!!!
02. 02. 2013 | 17:04

Karel napsal(a):

A co ouředníčci co dotace odklepli. Ti jsou vosk ?
02. 02. 2013 | 18:03

PB napsal(a):

to zemedelec: Zkrátil jste si život Vaší zbytečnou reakcí...
Vsadíte se?
02. 02. 2013 | 18:14

zemedelec napsal(a):

Paní PB.
Já vím,jakmile se narodíme,každou minutou jdeme smrti blíž.
Vsadit se můžeme,jak se u nás řekne,raději do smrti litr,než po smrti hektolitr.
Tak čekám,co navrhnete do sázky.
02. 02. 2013 | 18:58

PB napsal(a):

Vy se fakt chcete sázet?
V zemi, která si říká "demokratická" a "právní stát", ale může mít Klause, který amnestií vše změní?
Je od Vás filozoficky dokonalé, že OD NAROZENÍ JDEME KAŽDOU MINUTOU SMRTI BLÍŽ ...
To je HLUBOKÁ MYŠLENKA levelu, že OD SMRTI jdeme každou minutou OD SMRTI DÁL ...
Od 8.3.2013 se budeme KAŽDOU MINUTOU vzdalovat od vlády i.d.i.o.t.a
a budeme počítat první minuty vlády jiného ...
Prostě - všichni z 24 starostů budou osvobozeni ...
České právo - stejně jako zdraví, vzdělání ... - je JEN a JEN o penězích, a těch mají starostové jako šlupek.
Sejdeme se tu za pár let (nezapomeňte, že si každý z těch starostů může najmout advokáta 1. třídy, který jako první může zvolit zdržovací taktiku) a doufám, že budeme oba ještě naživu.
Ráda si Vás přečtu.
Již teď vím, že budete muset konstatovat, že JSEM MĚLA PRAVDU ...
(nápověda: Když je souzen starosta, je to ABSOLUTNĚ něco jiného, než když soudí Vás - uznáte aspoň to?)
02. 02. 2013 | 20:57

J.Bubla napsal(a):

Ono je všechno jinak. Vím to. V jedné z potrefených obcí jsem byl při tom. Celý podvod začíná na ministerstvu pro místní rozvoj (MMR)poté, co předseda tehdejší vlády Paroubek vyhlásil stav ohrožení pro CELÝ severočeský kraj ačkoli spoušť způsobilo Labe velkou vodou z jižních Čech. Na to začali malé obce, zřejmě vybrané podle inteligence radních, objíždět emisaři z MMR a přesvědčovali zastupitelstva aby si vzali dotace na škody, které se ve skutečnosti ani nestaly, ale oni zařídí vše zadministrovat. A také ano. (Jejich) servisní organizace Opravdu "škody" zdokumentovala, žádosti o dotaci vypracovala i podala, rozpočet staveb dodala i dodavatele prací vybrala. Jenže vše nějakou dobu trvalo. Mezi tím byly volby, osazení ministerstvech se měnila a při inkasech za "práce" začaly třenice. Zřejmě se přátelsky nevyřešily a tak nastoupila policie a finanční úřady.
A teď to nejdůležitější: Všichni vyšetřovatelé zločinný řetězec bez potíží odhalili. Nicméně obžalovaní jsou jen starostové. Troubové kteří propletenec ani nabyli schopni sledovat. Jaksi vůbec se nemluví o tom, komu dodavatelé inkasované peníze odváděli. Národu jsou předhazováni nejmenší hloupí důvěřivci aby internetová komunita dostala další munici k modrobolševickému osočování. Žádný ze štěkajících ratlíků naší demokracie nepoznamená, že starosta bez zastupitelstva nesmí nic a tedy jde vždy o kolektivní rozhodnutí nikoli jejich osobní, ani se nepídí kde peníze nakonec skončily. Dost by mohlo by napovědět proč asi se partaje vždy po volbách perou jak psi o MMR, místo kudy protékají miliardy, peníze o které jsme byli obráni při každé koupi rohlíku.
03. 02. 2013 | 12:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Novotný Martin O Obluk Karel · Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedláček Tomáš · Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy