Kvíz na neděli: komu byl určen tento dopis?

03. 05. 2013 | 23:32
Přečteno 2796 krát
Čím déle trvá korespondence s pracovnicí sekretariátu Městské části Praha 19, tím více o sobě začínám pochybovat. Komu byl vlastně určen tento dopis? Poznáte to?

Oživení se obrátilo na zastupitele Městské části Praha 19 prostřednictvím jejich úřadu. Z datové schránky Oživení jsme 18. 3. 2013 odeslali dopis uvedený touto hlavičkou:

null
null


Rovněž datová zpráva byla v předmětu výslovně adresována zastupitelům Městské části Praha 19.Přesto dopis nebyl zastupitelům doručen.

A teď pozor! Dopis nebyl doručen proto, že z listiny nebylo poznat, že si přejeme tuto doručit VŠEM ZASTUPITELŮM a nikoli jen starostovi či radě Městské části, jejichž postup směřující k prodeji pozemků ve výzvě kritizujeme!Celou odpověď úřadu z 29. 4. 2013 můžete shlédnout na stránkách Oživení.

A co vy, poznali jste, komu byl dopis určen?


Poznámka pro zvědavé:

Podezření, že Městská část Praha 19 výzvu Oživení zastupitelům nedoručila, jsem pojala již na zasedání zastupitelstva Městské části Praha 19, které se konalo 20. 3. 2013 a kterého jsem se osobně zúčastnila.

Dlužno dodat, že pan starosta Pavel Žďárský (ODS) zařadil na zasedání zastupitelstva jako nový bod programu prodej pozemků, kterých se týkala naše výzva. Když se však diskuze nevyvíjela „správným“ směrem, tak bod z programu opět stáhnul, viz usnesení 11. Zasedání zastupitelstva ze dne 20. 3. 2013, bod 3 programu.

Zastupitelé přesto nějaké podklady k 3. bodu programu obdrželi – naše výzva to ale nebyla. Podklady připravil pan starosta ...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Pavel13 napsal(a):

Příště vám to vrátí s tím, že se jim některé minulé zastupitele nepodařilo najít.
Hrozné na tom je, že to tam neobsluhuje svéprávný úředník, ale jen poloviční pod dohledem velkého bratra. Názorně vidíme, jak mohou datové schránky "sloužit".
04. 05. 2013 | 05:44

Důchodce68r napsal(a):

No vida! A člověk by si málem pomyslel, že se takové úrovni pracuje pouze ve vládě, parlamentu a soudech.
04. 05. 2013 | 06:09

šašek z Jihlavy napsal(a):

Koukám, že za každého padlého Jančíka vstane nový bojovník. Holt v Praze je blaze!
04. 05. 2013 | 07:06

Ládik!!! napsal(a):

Nepoznám nic, je to malé a nechce se mi stiskout ctrl+. A navíc je sobota, tak možná v neděli. Ahoj šašku, leje v Iglau? Tady od pátku mám v měřidle 42mm.
04. 05. 2013 | 07:30

Občan napsal(a):

No, ono ve štábní kultuře existuje takové jistící udělátko, které se jmenuje "rozdělovník".
Jmenný seznámek těch, jimž je dokument určen.
A je-li v dokumentu přítomen, nemůže se nikdo vymlouvat, že nevěděl, komu dokument doručit.

Když je zastupitelstvo velké, tak je holt rozdělovník dlouhý. Ale odesilatel má sichr, že lejstro dojde tam, kam dojít má. A když nedojde, tak má protistraně alespoň co omlátit o hlavu.
04. 05. 2013 | 07:44

SuP napsal(a):

šašek z Jihlavy, Ládik!!! -
....ale žijou tu i lidi! A je tu dlaze! Ale je fakt, že tu tolik nechčije a nechčije. Taky tu není žádná Haná a urodí se hlavně nějakej ten plevel (Jančík, Janoušek, ....).
04. 05. 2013 | 08:48

Zlodějská sdružení napsal(a):

PETRA BIELINOVÁ a jejich sdružení Oživeni je spíše sdružení dobré Uživení.
Jen za rok 2011 dostali cca 6,6 milionu dotací . To není zase až tak špatná činnost vysávat dotace a neziskovost pojmout jako užívejme si když nám to druzí platí. Přitom jejich užitek jde limitně k nule.
04. 05. 2013 | 09:46

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ládiuk!!!
Ahoj Ládiku, Jihlavě se to skoro vyhnulo, jen včera tu drobně pršelo, teď je polojasno. Ale znáš tu pranostiku - v květnu nemá pastýři oschnout hůl. A taky studený máj, v stodole ráj, takže ten květen nic moc, ať si sedláci i Sedláčci přijdou na své!

SuP
S plevelem je potíž, daří se mu všude a dusí vše. Je bolševník taky plevel nebo jen invazní rostlina, která se nedá vyhubit? Tady jsem ho neviděl, ale pro jistotu jsem si pořídil kubánskou mačetu, srp šetřím na trávu pro králíky.
04. 05. 2013 | 09:59

Ládik!!! napsal(a):

šašku -
kubánci mají ocelárnu? Kubánská mačeta ve mě evokuje rumunský soustruh.
04. 05. 2013 | 10:11

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ládik!!!
Ládiku, to nevím, možná, že ty čepele dováželi ze CCCP a přinejtovali tam ty rukojeti. Mám to jako trofej a ukázku pro potomstvo, jak taky probíhal výměnný obchod - my tam montovali cukrovary a oni nám poslali mačety a nezapomenutelný pomeranče.
BTW, to provedení je odstrašující, schválně jsem to nechal v původním stavu.
04. 05. 2013 | 11:03

český maloměšťák napsal(a):

Dělat z úředníků ještě větší blbce než jsou je kontraproduktivní. Jen se ještě více namíchnou.
04. 05. 2013 | 12:03

JAHA napsal(a):

Dobre popoludnie vsetkym "zemedelcum". U nas rastie tiez kadeco, len co chceme, to nie. Vcera bola u nas poriadna burka, vetrisko, krupy..., vsade po zemi i na autach zbytky po zosekanych listoch zo stromov. No asi to bolo iba lokalne, lebo v telke o tom ani bu (sice, co nie je v Bratislave, to akoby ani nebolo, samozrejme okrem reportazi o nejakych nestastiach a katastrofach:-).
04. 05. 2013 | 14:08

TNT napsal(a):

Ladiku rumunsky soustruh je takove nedoladene CNCecko -bez pocitace, frezovaci hlava si dela co chce:-))
04. 05. 2013 | 14:44

Dej kobylam to ti povidam napsal(a):

Sasku na Bolsevnika plati pravy samurajsky mec :-))
04. 05. 2013 | 14:47

Ládik!!! napsal(a):

TNT -
dělal jsem na nich v roce 75 v dílnách SPŠ ve Vítkovicích, byla to novinka. Odstranili prvorepublikové stroje s převody s plochými řemeny, ale tou rumunskou modernou neudělali žádný pokrok. Mohli jsme zahodit šupleru a vzít do ruky tesařský metr.
04. 05. 2013 | 19:29

Jáchym napsal(a):

Petra Bielnová:
No vidíte.
Čtyři z pěti zdejších diskutérů jsou evidentně pretendenti na místo starosty.
Předpoklady mají.
04. 05. 2013 | 20:43

TNT napsal(a):

Ladik , socilaiste to meli v maliku:-)))

Na vystupni lince stali dva byvali kovari a gumovym kladivem srovnavali socialisticke nedostatky a sup , jak RVHP fungovalo!
04. 05. 2013 | 21:47

awakened aindolo napsal(a):

Paní Bielinová, pokud jste po utracení výše uvedených dotací ještě nepochopila, že úředníci jsou tu od toho, aby vymysleli jakýkoliv způsob, jak se vyhnout tomu, udělat cokoliv pro občana, tak jste ty dotace utratila naprosto zbytečně. A pokud si nadále myslíte, že se něco změní remcáním na blogu nebo tím, že si budete písemně stěžovat v rámci systému a bez osobního zákroku vůči takovýmto "úředníkům," tak jen přispíváte k takovému stavu, jaký je.
Mimochodem, mám takový dojem, že vaše organizace bojuje za urychlené přijetí zákona o státní službě, který by z podobných individuí udělal doživotní neodvolatelné přísavky na státním cecíku, jako se to už zdárně povedlo v justici.
05. 05. 2013 | 09:01

Standa M. napsal(a):

Tady je to jak na sekretariátu v Praze. Žadatelé o koze a starosta o voze. A tady zase o plevelu.
05. 05. 2013 | 16:23

MARNOV napsal(a):

Vidím formulář poprvé. Co asi znamená pro právníka dotaz formuláře "K rukám:" nebo "Do vlastních rukou"?
Na koho se vztekáte když to nevyplníte? Na vysokou školu? Na protrpěné koncipientské období? Na "hloupou" úřednici, která je služebně v nižší pozici a nechápe Váš veledůležitý dopis, protože jej ani nečte? Jestlipak jste na sebe neprozradila příliš ...
05. 05. 2013 | 22:39

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zahumenská Vendula · Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy