Nepropadejme iluzi českého jara

06. 04. 2011 | 10:54
Přečteno 7350 krát
Zdá se, že s nastupujícím jarem nejen pukají pupeny na stromech, z provoněné země se dere bujná tráva, ptáci řvou, že je to k nevydržení, ale také mnoho dějů ve společnosti jakoby naznačovalo, že začíná idylické období probouzení spravedlnosti a rozumu.

Svět bojuje proti velrybářům, a tak i u nás na drsném severu sociální demokraté odstranili Petra Bendu coby ikonu českého velrybářského průmyslu. Alexandr Novák byl soudem po mnoha letech uznán vinným z braní úplatku a odsouzen, i když zatím nepravomocně. Také úředníci se činí, a tak významný boss Patrik Oulický obdržel nařízení k odstranění černé stavby, kterou postavil v chráněné krajinné oblasti. Na ministerstvu obrany se vyšetřují pochybné nákupy zbraní a techniky jako o život. V závěrečných účtech českého předsednictví se dělá pořádek, padni komu padni. Ministr dopravy Bárta bojuje s předraženými stavbami a nenasytnými stavebníky. Také odvolává špatně hospodařící ředitele regionálních správ údržby silnic. Ministr životního prostředí si nadrobil tak, že to neustál. Trestní oznámení létají vzduchem. Volič dává při každé příležitosti jasně najevo, že o starostlivou péči občansky a demokraticky smýšlejících manažerů rozvíjejících se soukromých firem nestojí. A tak např. v Chomutově se ODS reprezentované někdejší primátorkou a dnes poslankyní Ivanou Řápkovou nepodařilo, i přes rozsáhlou dlouhodobou a nákladnou PR kampaň na kterou všichni přispíváme, získat v posledních komunálních volbách víc než ubohých 14 % hlasů, a tak ve výsledku pustili před sebe dokonce i komunisty. Podobné to bylo na mnoha jiných místech. Proděravělé fondy se zbytky evropských prostředků, podivně spravované regionálními radami soudržnosti, také konečně, nejprve na jihu a nedávno také na severozápadě země, přilákaly pozornost orgánů činných v trestním řízení.

Prostě samé dobré svěží jarní zprávy. Až idylicky působící spravedlivá společnost kde korupce, vydírání, hamižnost a rozkrádání nemají šanci. Skoro by stálo za to podívat se na tu nádheru zblízka.

Krajskou zdravotní i po prokázaných předražených nákupech stále vede uklizený Petr Benda, jehož tam drží sociálnědemokratické vedení kraje, které ještě nedávno troubilo do světa, že bez Bendy vyplouvá novým směrem. Veřejnost poněkud rozladilo, že Alexandr Novák dostal po osmi letech vyšetřování legrační podmínku a miliónovou pokutu za čtyřicetimiliónový úplatek. A to ještě hrozí, že uspěje s odvoláním nebo milostí od hradního pána. V CHKO postavil Patrik Oulický bez povolení značnou část svého rozsáhlého sídla. Úředníci, bedlivě sledováni občany, jej nakonec nechají pro formu zbourat část vstupní branky. Vlk se nažere a koza zůstane Oulickému. Ministři koaliční vlády sebe navzájem a také své dřívější či současné spolupracovníky neustále obviňují z různých nekalých činností. Víc než snaha o nastolení pořádku, spravedlnosti a potírání korupce to však vypadá jako boj o přerozdělení pozic na hierarchickém žebříčku moci. O Bártou odvolaném šéfovi chomutovské pobočky firmy Stavby a údržba silnic Komínkovi se proslýchá, že by mohl nastoupit na místo šéfa odboru stavebního a zbytků životního prostředí chomutovského magistrátu. Jako trest za špatné hospodaření je to docela dobré, ne?

Na Michálka, který se statečně pustil do boje s korupcí a sám si opatřoval důkazy, když u premiéra a ministrů nenašel zastání (nejspíše byli příliš zaměstnání přípravou protikorupčních opatření), je připravováno trestní oznámení. Drobila, jenž jej nabádal ke zničení důkazů o protizákonné činnosti, premiér dává za příklad boje s korupcí. Prý přesto, že nic neprovedl, tak velkoryse odstoupil. Premiér proto také reálně připouští jeho návrat do vlády. V Radě soudržnosti regionu Severozápad se sice zatýkalo, ale v síti uvízly jen malé rybky, i když o skutečném rozsahu průšvihu s rozebíráním evropských peněz si cvrlikají vrabci na střeše.

Je důvěryhodně spočítáno, že peníze ulité z veřejných zakázek by spolehlivě pokryly schodek státního rozpočtu. Majitelé stavebních firem mezi čtyřma očima potvrdí, že bez všimného se nikde nechytí, ale důkazy poskytnout se bojí. Hrozící Michálkovo potrestání je velkým varováním. Nepohodlní lidé (mostecký primář, ředitel učiliště, ústecký šéf divadla) jsou za prezentování svých otevřených názorů v rádoby demokratické společnosti propuštěni z práce a dostávají se na černou listinu „nepřizpůsobivých a hůře zaměstnavatelných“. Když např. po komunálních volbách v obci Místo vítěz neustoupí a nenechá na radnici bývalého starostu z řad v kraji vládnoucí strany, obec přijde o prostředky včetně přislíbených dotací na známý hrad Hasištějn. Peníze jsou neprodleně přesměrovány na loajálnější památky a funkcionáře.

A co tím vším chci říci? Že naše společnost je nemocná. Chce-li jí ovšem vláda léčit, nemůže nás přesvědčovat, že rakovina je sice vážným problémem, ale léčí se spolehlivě silným odvarem z heřmánku. Přitom sama odmítá vzít na vědomí skutečnost, že se pohybuje v silně rakovinotvorném prostředí, případně rakovinotvorné látky sama produkuje a šíří. Většina veřejnosti tuto hru na boj s korupcí nebere a jaro ve společnosti jistě nečeká.

Lidé nepřijmou bolestivá reformní opatření od vlády, která o boji s korupcí a klientelismem hodně mluví, ale ve skutečnosti se bojí je řešit, neboť by se to nutně muselo dotknout řady špiček vládních i opozičních stran a také stranických pokladen. A čím by pak upláceli a přesvědčovali voliče?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Al Jouda napsal(a):

Je zajímavé, že zelený aktivista, pokud nemluví o životním prostředí nebo o globálním klimatu, tak má skutečně PRAVDU !
06. 04. 2011 | 11:05

mažňák napsal(a):

Má pravdu a hlavní neštěstí je to, že většina lidí sice ty všivárny vidí, štve je to, ale mají co ztratit a tak jenom brblají a nic neudělají. V brblání jsme pravděpodobně mistry světa. Kdo není ochoten jít s kůží na trh, měl by mít brblání zakázáno.
06. 04. 2011 | 11:33

David napsal(a):

Je to smutné konstatování pravdy.

Je to přesně tak, tak, tak.

České jaro se přesto nezadržitelně blíží.

Nejdříve by to chtělo generální stávku a žádat demisi vlády. A pak v říjnu nové volby. Čím dříve, tím lépe. Jinak to tady skončí děsivým rozvratem.

Jiné vhodné řešení nevidím.

Nečas je slaboch a Kalousek s Bártou jsou diktátoři nastupující k moci.

Demokracie je ve velkém ohrožení!!!

Občané, POZOR!!!

Kdo zlu neodporuje, sám se proviňuje!!!
06. 04. 2011 | 11:41

olga napsal(a):

Pozdě bycha honit. Dluhy nám jen rostou. Nikdo nám je nepromine. Myslete!
06. 04. 2011 | 11:50

Mud.. napsal(a):

Zeleňáku! Trhni si svým blekotáním nohou. Občane nejsou padlí na hlavu a neskočí ti na udičku! Kdovíjaká je o všem pravda! Můžeš cokoli žvanit, lidi se už naučili zatáhnout za splachovadla.
06. 04. 2011 | 12:19

Občan napsal(a):

To David:

Máte naprostou pravdu! Jenže...
Ta masa, která by tohle mohla spustit, je teď přesně ve fázi, kdy do toho nepůjde. Ještě totiž mají co ztratit; ještě je zde příliš mnoho lidí, kteří mají pravidelně teplé jídlo, střechu nad hlavou, teplo v bytě, tekoucí vodu, pár korun na stavebku, příjem umožňující splátky hypotéky - a další. Ale zároveň už jsou na tom tak špatně, že kdyby to náhodou nevyšlo a oni ztratili i to málo, co ještě mají, už by se ze srabu nikdy nevyhrabali.
Proto chodí na demošky tak málo lidí, proto je jich tak málo v odborech a tak málo se jich účastní stávek. Bojí se. A bojí se mnohem víc (a právem) než za bolševika.
Víte proč? Protože když někomu zkřivil vlas bolševik, tak měl ten dotčený slušnou šanci, že na západě nastane řev, případně že se nechá naverbovat a bude dostávat, podobně jako Havel& spol., valuty na přilepšenou. Dnes, když Vás bude buzerovat zaměstnavatel, nebo Vás neoprávněně vyhodí (třeba kvůli fotce z demošky), tak se nad vámi tak leda zavře hladina a tím to končí. Nikdo pro Vás nehne prstem.

V tom je, Davide, problém. Většině mladých je to putna, protože buď se nějak pinoží za své, nebo je přikrmují rodiče - ale hlavně se chtějí POUZE bavit. Těch, co takoví nejsou, je jen malá skupina.
Lidé ve středním věku jsou právě ti, co se nejvíc musejí bát o existenci a o to málo, co mají.
A staří lidé toho moc nevydemonstrují.

Ještě prostě není dost zle na to, aby i ti, co ještě mají co ztratit, šli přesto do ulic.

Navíc je strašně oslabená důvěra lidí v politiku a v politiky a vůbec jakékoli vedoucí. Každý druhý dotázaný Vám řekne "Já už do ničeho nejdu; jednou jsem zvonil klíči a podívejte, jak to dopadlo"...
06. 04. 2011 | 12:21

Asfalt napsal(a):

Autor: Pěkný článek.
06. 04. 2011 | 12:21

blue jay napsal(a):

Davide?

A kdo nas zachrani? Sobotka, Rath, Palas a spol? Ale ted vazne. Kde povazujes by byly nejlepsi mista na barikady? Tak, tak, tak. Občané, POZOR!!!
06. 04. 2011 | 12:22

blue jay napsal(a):

Davide,

Uz mas prvniho martyra. Obcana. Vzhuru na barikady! A nebo aspon na demosku.
06. 04. 2011 | 12:25

TomášL napsal(a):

Dobrý den pane autore!

Píšete, že nemáme propadat iluzi českého jara. Poraďte mi, jak nemám propadat iluzím českého jara, když po dlouhé zimě budou české ženy více obnažené? A co teprv v létě!

T.
06. 04. 2011 | 12:45

David napsal(a):

To Občan:

Máte naprostou pravdu! Jenže...

Chápu, že metoda vládnutí založená na principu rozděluj a panuj je skoro neprůstřelná.

Poštvat lidi proti sobě –

mladé proti starým,

chudé proti bohatým,

zdravé proti nemocným

apod. to je jediné, co se této mafiovládě opravdu daří.

Na druhou stranu si nemyslím, že musíme padnout na úroveň „neandrtálce“ abychom se spojili a při generální stávce žádali demisi vlády.

Jde o to přesvědčit Bártovi poddané, jako třeba železničáře. Ty pak neporazí žádná vláda.

Zatím se to vyvíjí tak, že se mafiáni možná postřílí sami mezi sebou. Na to ale nelze čekat.

To blue jay:

Myslím si, že za dané situace to je stále menší zlo. Jde o to, co nejdříve zastavit ten rozvrat státu.

-------

Béda - napsal na blogu Sobotky

06. 04. 2011 | 10:47 :

„...Prvořadé pro všechny koaliční dinosaury je totiž za každou myslitelnou cenu udržet "klid na práci", udržet se u moci a dovést do zdárného konce tolik "potřebné"

reformy = dokončit tunel minulosti, vytunelovat přítomnost i budoucnost národa,

zprivatizovat stát

a zadlužit stát i jednotlivce tak, že zůstanou věčnými otroky oligarchů a finančního systému....“

------

A tomu je třeba zabránit.

Jinak, Ty vážný humoristo,

když už se ptáš, tak nejlepší barikády by byly na železnici a na dálnici, a to v čele s odbory, opozičními stranami a občanskými iniciativami, jako např. ProAlt.

Je lepší pokusit se o něco, než mlčet a dívat se na to, kam se to řítíme.

Řítíme se totiž zcela nepochybně do řiti!!!
06. 04. 2011 | 13:24

blue jay napsal(a):

pises Davide,
"Myslím si, že za dané situace to je stále menší zlo."

Tak to mensi zlo popis. Pokud na to mas tak personalne. Koho by jsi rad videl jako predsedu vlady a jake ministry? Prosim o jmena Davide, abych si dovedl predstavit budoucnoust CR dle tebe.
06. 04. 2011 | 13:46

TomášL napsal(a):

Dobrý den nespokojenci!

Bylo by výživné, kdybychom jsi přečetli názory o korupci z Konga, Pobřeží slonoviny atp. To bychom se divili, to bychom jsi po ramennou klepali, jak se tady máme dobře. :-)))

T.
06. 04. 2011 | 13:48

Jedla napsal(a):

Pane doktore vetrinárního lékařství Rabasi,

napsal jste zdařilý text bez východiska. To bych subjektivně chápal, stokrát denně mohu mít pocit, kterak východiska není. Ale stokrát denně a ještě jednou si musím zakázat nihilismus a fatalismus. Čtěte si třeba Čapka, ale nedokážete-li říci: "Dnes i zítra mohu malou, drobnou prací, malou, drobnou odvahou, malou, drobnou neústupnosí udělat krůček k lepšímu pozítří", pak škoda papíru i inkoustu, škoda nul a jedniček v paměti servrů.

Každý z nás je či bude během života konfrontován s možností postavit se na morální stranu, a nebo na stranu příležitisti. Příležitost se nazývá po anglicku opportunity, a lidé volící vždy vlastní příležitost pak oportunisté.

Byl jste vysokým funkcionářem Unie českých a slovenských zoo. A podpořil jste v té funkci nejednoho oportunistu před lidmi mravnými a odborně schopnějšími. Byl jste studentem Vysoké školy veterinární v Brně (dnes Veterinární a farmaceutická univerzita v Brně). A na vojenské katedře jste se stal oportunistou. Uškodil jste hanebně schopnějším lidem, lidem mravným a čestným. Kvůli vlastní příležitosti (opportunity), ne že by Vám něco hrozilo, že byste byl pod tlakem. Docela by mne zajímalo, zda litujete, zda jste se pokusil důsledky vlastních selhání odčinit. Nenapíšete něco na ten způsob sem do blogu?
06. 04. 2011 | 13:59

MaB napsal(a):

"TomášL napsal(a):
Dobrý den nespokojenci!

Bylo by výživné, kdybychom jsi přečetli názory o korupci z Konga, Pobřeží slonoviny atp. To bychom se divili, to bychom jsi po ramennou klepali, jak se tady máme dobře. :-)))"

Před dvaceti lety jsme hovořili o dohánění Rakouska a Německa. Před 10 lety jsme si ještě říkali, že Poláci a Maďaři jsou na tom hůř. Dnes mají Poláci vyšší průměrnou mzdu, než Češi, a tak si můžeme leda klepat po ramenou, že jsme na tom lépe, než Kongo a Pobřeží slonoviny.

To jsou konce, přátelé.
06. 04. 2011 | 14:10

vlasta napsal(a):

David
Souhlasím s Občanem, pouze si myslím, že se ještě dívá růžovými brýlemi.
Můj náhled na současném uspořádání státu je asi takový:
Máme zde 500 000 lidí, kteří se stali pro společnost neužiteční (tím mám na mysli nezaměstnané), kteří nezajímají vůbec nikoho a jsou ponecháni svému osudu. Aby byli zcela eliminováni, vrchnost jim ještě ztíží existenci a oni časem vymřou. Vyjímkou z této skupiny je určitý počet nepřizpůsobivých, kteří nikdy nebyli společnosti potřební, ale na které se musí brát mimořádné ohledy, aby náhodou nebyla vrchnost obviněna okolními státy z rasismu. V celém počtu našeho obyvatelstva je tato skupina nepodstatná, nikomu nebude chybět.
Dále zde máme 2/3 skutečných otroků, kteří pracují za pouhou stravu a střechu nad hlavou a jsou jednak zmateni a dále mají zcela paralyzující strach z toho, že by mohli být z otroctví propuštěni a oni by přišli i o tu stravu a střechu nad hlavou. V klamné naději, že by jejich děti mohli dosáhnout více, plodí další generaci otroků. Ke stabilitě systému napomáhá a v podstatě jej udržuje životaschopný a pevný cca 25% drábů, kteří jsou významně vrchností zvýhodněni a kterým tento systém naprosto vyhovuje a budou se ze všech sil snažit se ještě více vrchnosti zavděčit.
Samostatnou kapitolou jsou důchodci, kteří hodně peněz vrchnosti ukrádají a kteří nemohou být, s ohledem na určité tradice, zcela ignorováni. Ovšem i na to již existuje metoda, která jim zvýšením životních nákladů a znemožněním lékařské péče zvyšováním spoluúčasti podstatně zkrátí dobu dožití.
Řešení nevidím. Generální stávka, časově neomezená, se kvůli paralyzujícímu strachu neuskuteční a jiná cesta neexistuje. Takže cca 3% mafiánské špičky má ve svých rukou neomezenou moc a dobrovolně se jí nezřeknou.
06. 04. 2011 | 14:12

Buddy napsal(a):

Moc pravdy je tady napsáno.Ale není rady ,jak z toho ven.(Neplést si se skupinou stej.názvu).Říká se ,že je nutno k volbám chodit.Snažím se.Ale dopadne to jako v grotesce.Jednou jsem šel volit a volil jsem Nováka,protože byl na výběr Novák a nějakej komunista.Novák se stal z této dvojice slavnějším.Podruhé, znechucen parlament.partajemi ,jsem dal na svoji intuici a volil severočechy.cz místo zelených.Ovlivnila mně asi odbornice na biomasu.No a jak to opět dopadlo ,severočeši vlezli do náruče mafii a bylo vymalováno na modro.
06. 04. 2011 | 14:47

jaryn napsal(a):

A co dělali Zelení, když byli u vesla? Pošlapali jste tak jako ostatní strany svůj předvolební program. Ty kontrmelce a salta, jen aby se ta úžasná "reformní vláda" udržela u moci.
06. 04. 2011 | 14:50

Baba napsal(a):

Stát s vládou je rozhodně lepší než stát bez vlády, zvlášť uvážíme-li, že každý z počtu něco mezi deseti a dvaceti ministry pochází z jiného kraje. Máte-li chuť napsat diskusní příspěvek bez zvažování všech pro a proti, pište.
06. 04. 2011 | 15:18

TomášL napsal(a):

Dobrý den MaB!

Nechcete doufám tvrdit, že jsme na tom hůře jak Maďarsko a Polsko, že?

T.
06. 04. 2011 | 15:25

Otazka napsal(a):

Volil jsem zelene. Pro zmenu, podporu prime demokracie a omezeni kmotru z ODS a CSSD.
To, co nakonec ta sebranka predvedla je i na ceske pomery velikym humusem. Pan Rabas by mel zalezt nekam do kanalu a byt rad, ze to ve zdravi prezil.
Jako JEDINNA politicka strana hlasovalůi zeleni PROTI referendu.
I v ODS byla Hornikova pro a v KDU se take nasli jedinci.
Jenom ti uplaceni agenti zeleni vsichni mavali mavatky a chteli americkou mucirnu v Brdech zakrytou radarem, ktery se testoval na atolu-strelnici vodikovych pum....

Co, jaka moc, jaka sila dokazala rozezpivat tu jejich bolsevickou castusku?

"Dobry den radare ja ti tleskam"
Uz leti rakety z KLDR? Ne neleti? Ani z Iranu ? Ne neleti neleti?

Tak co, byla zase nejaka mnichovska zrada?
06. 04. 2011 | 15:56

Hanuš Karlach napsal(a):

Jedlovi: Oportunita není z angličtiny, nýbrž dávno předtím už z latiny (opportunitas, opportunitatis, femininum) a odtud do francouzštiny, italštiny, španělštiny, angličtiny atd..
06. 04. 2011 | 15:58

Papouch napsal(a):

pane MaB, za tri nedele se otevira pracovni trh Nemecka a Rakouska. Dovolim si zaprognozovat, ze z onech pul milonu nezamestnanych to vyuzije statisticky nemeritelna cast.

Duvod je prosty, nevyplati se to. Asi jsme je uz dohnali.
06. 04. 2011 | 16:09

palivec napsal(a):

stojí to všechno za hovno,prázdný hospody a drahý pivo dávaj tušit,že se chystá velkej průser.
06. 04. 2011 | 16:13

palivec napsal(a):

papouchu nemáš pravdu,že se to nevyplatí,je to prostší,nemáme co nabídnout.blbů,co uměj jen s lopatou,tam maj dost.
06. 04. 2011 | 16:15

Tadeáš napsal(a):

Vyřešme to defenestrací.
06. 04. 2011 | 16:51

Papouch napsal(a):

Pane palivec, nouze naucila Dalibora housti. Je nutne zredukovat cesky socialni system, stavajici verze vubec nemotivuje k mobilite v ramci unijniho pracovniho trhu.

Co se tyka nekvalifikovanych sil, poptavka na pracovnim trhu je a zajemci se objevuji. Vedlejsi efekt je, ze v Rakousku se vazne uvazuje, ze pro podporeni integrace zavedou jako volitelny maturitni predmet turectinu. Tohle multikulti tresteni utnou az dalsi volby.
06. 04. 2011 | 17:02

Mařík napsal(a):

Pane Rabasi, špinavou roli, kterou sehráli vaši zelení ve prospěch topolánkovské korupční pravicové tlupy, teď sehrávají VV ve prospěch přemalované Nečasovské bandy.
P.S.Pane Rabasi možná, že se ještě dožijete toho,jak se společenské rozpory řeší násilnou cestou, vždy je to jen otázka času ! Proč myslíte, že Marx byl ve Velké Britanii zvolen mužem uplynulého tisíciletí !
06. 04. 2011 | 17:37

anti politik napsal(a):

Mě připadaj zcela mimo realitu! Tihle blouznivci si neví vůbec s ničím rady a tím pádem mají už jen dilema-brát či nebrat než to půjde celý do kytek..., co kdyby mě pak pověsili, jsou to blbouni, takže to musí bejt řacha, abych moh trošinku luxusnějc dožít na floridě jako křišťálovej diamant český politiky Standa!
06. 04. 2011 | 18:38

Martin napsal(a):

Rabasíku nechej si ty řeči od cesty, zde je důkaz jak to s námi myslí Strana Zelených a podobní, kdyby dostali šanci vládnout:

http://www.ceskapozice.cz/zahranici/evropa/zeleny-prispevek-zdrazil-elektrinu-v-nemecku-o-100-procent
06. 04. 2011 | 18:41

Karel (taky) napsal(a):

Pane Rabasi, měl jste zůstat ředitelem v Zooparku. Ten od vašeho odchodu jen chátrá. Politice ani lidem jste neprospěl - jen jste se stal opovrženíhodným. Není vám z toho hloupého pokusu na nic?
06. 04. 2011 | 19:08

Al Jouda napsal(a):

To David :
Dokud je co žrát, tak Češi do ulic nepůjdou !
06. 04. 2011 | 21:22

sedlák napsal(a):

lid dělný je unaven a ledaskdy tup, hlídací psi demokracie přejedeni a uspáni ;-(
06. 04. 2011 | 23:41

nocniimuura napsal(a):

Seber biomasu a koukejte jet do Japonska zachraňovat civilizaci. A tady nevopruzuj
07. 04. 2011 | 02:25

Midori napsal(a):

Rabas
Ne, že byste neměl v mnohém pravdu.
Ale když si vzpomenu, jakou naději na férovější život jste pohřbili zradou vašich vlastních slibů daných důvěřivé veřejnosti, tak se nezlobte, jste už pro mne vzduch.
07. 04. 2011 | 02:28

názor napsal(a):

Hoši, hoši. Do jednoho jste zvonili klíčemi a chtěli kapitalizmus a teď jste z toho na pampersky...je mi z vás špatně. Každý se musí postarat sám o sebe, nebo ne ? To je snad kapitalizmus. Podívejte se na Havla, bojovníka za lásku a pravdu. Není vám divné, že již mlčí...a kde jsou disidenti a další bojovníci...no jsou napakovaní a o to šlo. Tak se zklidněte a běžte si vyměnit pampersku.
07. 04. 2011 | 12:07

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy