Jsme v ráji, kolem hlav poletují kolibříci.

28. 03. 2012 | 07:25
Přečteno 5980 krát
V naší krásné malé zemi mě již jen tak něco nepřekvapí. Nepřekvapilo mě, že policie byla poměrně hodná na pana Janouška, ani fakt, že se pan exprimátor v kauze odposlechy brání tak podivným způsobem. Není prý, až tak velká lumpárna to o čem si kolibřík s mazánkem povídali, ale rozhodně je zločin, že se o tom veřejnost dozvěděla.
Také mě z úst hradního pána nijak nepřekvapilo, že největším ohrožením demokracie není lhát, podplácet, krást a podvádět, ale propálit to veřejnosti. Nicméně s ohledem na fakt, že Václav Klaus je znám absencí zdravého humoru, bych tento výrok, ovšem s přesnější citací, nominoval na vtip roku.
Jsou však s podivem věci, které mě přes léta zkušeností ještě i překvapí. Občanští demokraté žádají Pavla Béma, aby se vzdal funkcí včetně poslaneckého mandátu. Proč?
Cožpak Pavel Bém se nějak zvláště vymyká praktikám běžným v ODS? Cožpak nemá každé větší město své mazánky a kolibříky, kteří rádi pomohou, když mohou a poradí vedení města, kraje, nebo i vládě jak nejlépe zemi v jejich prospěch spravovat?
Třeba kolem Hluboké je zrovna výborný biotop pro výskyt kolibříků. A Ústí nad Labem má rovnež svého mazaného kolibříka. Dokonce ten vzácný ptáček žije v chráněné krajinné oblasti. Zástupy volených zástupců a komunálních či státních úředníků s nadšením nastavují slech jeho švitoření. Teplického mazánka Petra Bendu si Jiří Paroubek tak oblíbil, že si je vzal do své nové strany. A hejtmanka Vaňhová? Ta má také svého nerozlučného mazánka Romana Housku.
A co chomutovský kolibřík Alexandr Novák, nepravomocně odsouzený za zpronevěru čtyřiceti miliónů k jen pětimiliónové pokutě? To je ptáček pan Nováček. Naposled zpíval do oušek sociálním a občanským demokratům ve vedení města Chomutova, že by si měli na uvolněné místo ředitele městských lesů vzít jeho člověka, bývalého železničáře. Že nemá kvalifikaci, odbornou způsobilost ani praxi v oboru? To nevadí. Ale má jeho důvěru, a to je pro radní podstatné.
Ten dnes nejslavnější mazánek také přeci cestovateli pomáhal s obsazením volného ředitelského postu VZP. Proč tedy v ODS vadí jen jeden konkrétní kolibřík?
A kontrolní otázka nakonec. Co z takové pomoci mají kolibříci? No přece dobrý pocit. A taky si sem tam ponoří sosáček do květu a cucnou si „ sladké šťávy“ na naší zahrádce. Nejsme jako v ráji? Všude kolem nás mazaní, mazající a někdy z toho sání namazaní kolibříci.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Hloupý Honza napsal(a):

Být Bémovou manželkou tak bych na ty dvě cukrující hrdličky asi dost žárlil.

Kdoví co se událo na Mount Everestu, když chlapáckého horolezce Béma vysadili z vrtulníku .... chladné noci, kolem jen další stejní chlapáci, úzké spacáky ...
28. 03. 2012 | 08:18

Sims. napsal(a):

Pane autrore, když nic jiného, tak jste mne pobavil. Faktem je, že jste jen shrnul již omleté, ale každopdáně humorně.
28. 03. 2012 | 08:40

Sláma napsal(a):

Pan Rabas napsal velice vtipný blog. Nějak ale vtipálek zapomněl na to, že to byl jeho hlas a hlas jeho soukmenovců ze Zelenomodrých, kdo držel vládu ODS u moci. Co dělal pan Rabas proti systémové korupci, když byl poslancem vládní strany, a ještě k tomu strany, která držela jazýček moci jemně vychýlený na stranu modrých strak?
Ti Mazánci a Kolibříci, ti jsou i Rabasova dítka!
28. 03. 2012 | 09:01

dříve čtenář napsal(a):

Bavím se, jak postupně prozírají rabas, hvížďala, havlík a jim podobní. Oni u nás posledních 22 let nežili? Proč byli v parlamentu a vládě lidé, kteří je podporovali, rabasi? Proč novináři nepsali o tom, jak člověk bez firmy vydělá za 5 let několik miliard, hvížďalo? Proč byli lidé, kteří v počátku privatizace jim v tom směle pomáhali a když se stali mocným nepohodlní, najednou je kritizují havlíku?
Jo a jak jsem dneska jel autem do práce, tak se u nás najde stále většina řidičů, pro které je dopravní předpis cizí slovo a bezohlednost vůči ostatním sympatickým sportem. Tož pojďmež s takovými očistit společnost a vybudovat novou demokracii.
Vítejte v Rypákově
28. 03. 2012 | 09:42

Pavel napsal(a):

Slámo, Slámo
to už je tak omleté. Zelení jsou jedinou stranou, která se jednoznačně vymezuje proti Klausovi. ODS u moci drží daleko více bezzubá sociální demokracie se svými Urbany, Palasy, Hašky, Jandáky (dokud těchto se nezbaví - jsou nevolitelní). Naopak vítám Zelené, kantidatura paní Vágnerové je pro mne dobrou zprávou. Pane Rabasi, dobrý článek. Pokračujte.
28. 03. 2012 | 09:48

kelt napsal(a):

To Pavel,
že se "zelení"vymezovali vůči Klausovi,s tím lze souhlasit.Ale to je vše a velice málo.
Bursík a "biomasa" podrželi Topolánka s Dalíkem a hlasovali pro "daňovou reformu",která připravila SR o 100 mld.Kč.
Přikrývali všechny zlodějny a korupční skandály.
Proto skončili,jak skončili.
Stejný osud čeká bojovníky proti dinosaurům-veverky.
Prostě bezbřehý oportunismus pro udržení koryt,není metodou,jak možno déle fungovat v politice.
Paní Wagnerové držím palce a z srdce jí přejí sen.křeslo.
28. 03. 2012 | 10:20

Bavor V. napsal(a):

Pavel
až se zelení omluví za podporu Topolánkovy vlády, pak je možné těmto článkům trochu věřit. Jinak to není nic jiného, než si příhřívat vlastní polívčičku na obecném názoru. Za koryto dovedou zobat z ruky i zelení kolibříci.
28. 03. 2012 | 10:36

prak napsal(a):

Stačí aby Klaus začal prosazovat a podporovat kůrovce na Šumavě a občas prohodil že se otepluje a Rabas a jeho zelo-eko bude Klause nosit na rukou.
28. 03. 2012 | 12:10

Amigo napsal(a):

Doufám, že Zelení kolibříkům trochu toho nektaru odeberou, aby z něj mohla mít užitek celá společnost. Gratuluji, že kandiduje osobnost jako paní Wágnerová a že jste se nikdy do žádných korupčních afér nenamočili. Věřím vám a držím palce.
28. 03. 2012 | 12:13

TomášL napsal(a):

Dobrý den autore,

pobavil jste... Možná byste měl natočit ten nějaký klip.
28. 03. 2012 | 12:23

Midori napsal(a):

rabasi, hlavo radarová,
začínají ti vonět feromony potenciálního návratu do politiky?
Doufám, že lidé mají paměť a dvakrát se nepopálí o ta vaše zelená biomasácká kamna.
Za zradu na voličích a podporu topolánkovy vlády budete ještě platit.
Platit - rozumíte? Váš podvod NENÍ zapomenut.
28. 03. 2012 | 18:35

Green napsal(a):

Korupčníci různých stran nemohou zelené vystát, protože se jim nepodařilo je zaplést do svých sítí...a nepovede, mají to marné, ať se čílí, jak se čílí. Všem, kdo mají chuť rozparcelovat a vytěžit tuto zemi až na samé dno: "Máte smůlu! Zelení jsou zpět v plné síle!".
28. 03. 2012 | 19:08

prak napsal(a):

Zelený- jaké jsou vaše předvolební preference?
28. 03. 2012 | 19:16

Tomáš Haptvogel napsal(a):

Přemek Rabas když byl ředitelem Chomutovského lesoparku kradl i seno z korýtka zvířátkům :-) Měl by si vzpomenout na své mazánky a Bursíky :-DDDDDD
29. 03. 2012 | 16:49

Pavel Noska napsal(a):

Je zvláštní že politicky tak neúspěšný člověk se naváží do čistých lidí jako je hejtmanka Vaňhová... Ta nikdy nepodnikala a nikdy neměla žádné kolibříky. Nevytunelovala Lesopark v Chomutově...
29. 03. 2012 | 16:51

Jana Mráčková napsal(a):

Přemku vaše žena by mohla vyprávět. Počřád dokola se mstíte za odvolání z čela lesoparku. Kdybyste nekradl, byl byste ředitelem dodneška, víte moc dobře, že vaše žena v čele lesoparku byla daleko úspěšnější
29. 03. 2012 | 16:53

toník napsal(a):

Vy jste ten Rabas,který držel Dalíkova Topolánka u moci a tunelů? Vy jste s Bursíkem pohřbili stranu Zelených na věčné časy a nikdy jinak !!!
29. 03. 2012 | 21:24

Jiří Ošlejšek, básník napsal(a):

Jediná pravicová Strana Zelených na světě je v ČR. Stalo se tak i váší zásluhou. Proč Pane Rabas haníte P. Klause, když jste sám modrý pták. Ke vstupu do SZ, jsme Vás museli dlouho přemlouvat. Pamatuji si, jak jste v Litoměřicích na sjezdu navrhnul, aby všichni co podepsali Denokratickou výzvu, byli ze SZ vyloučeni. Já zakládající člen SZ jsem ji po 20 letech k vůli takovým jako vy opustil. Nemohu věřit slovům politiků kteří me zklamali. Kam vítr,tam plášť. Jiří Ošlejšek, básník
08. 04. 2012 | 22:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy