Gordický uzel Bohuslava Sobotky.

07. 05. 2012 | 07:03
Přečteno 5116 krát
Přejít dvacet metrů po žhavém uhlí, vyhrát světový šampionát ve víceboji, nebo se na jedno nadechnutí potopit na dno Bajkalského jezera. To vše by pro hejtmanku Janu Vaňhovou byly mnohem snazší úkoly než ten, který před ní postavil šéf strany Bohuslav Sobotka.
V případě vítězství v nadcházejících krajských volbách mají sociální demokraté hledat podporu všude jinde, jen ne u potápějící se ODS. Jako příklad nevhodné spolupráce zmínil pan předseda právě dosavadní propletené vedení Ústeckého kraje.
Jak se má ale sociální demokracie na drsném severu osamostatnit, když její vazby na šíbry ODS jsou tak silné? Jak má proběhnout její emancipace, když celý kraj je zpoza krajského vedení veden kmotry? Současná spolupráce je přeci výhodná pro všechny zapojené ( a těch je dost) a přitom plně funkční.
Vždyť právě slábnoucí ODS má dlouhodobě to správné know how na „nakládání“ se svěřenými veřejnými prostředky. Co by si bez těchto občanských a demokratických specialistů po posledních vítězných volbách sociální demokracie počala? Sice sama dobře ví jak populistickou politikou nalákat voliče. K tomu obratně používá svůj aparát a naše prostředky. Voličů se naopak zoufale nedostává ve správě věcí veřejných jinak velmi „zkušené“ ODS. Spolupráce se tak sama nabízí. To dá rozum (není jasné, zda zdravý).
A tenhle fungující zamotanec, složitější Gordického uzle, by se měl rozmotat? Alexandr Makedonský neměl čas a tak slavný uzel na místo rozmotávání přeseknul mečem, neboli rozštípnul. On to měl ale snadnější. Nebyl zároveň součástí toho uzle.
A co má dělat chudák hejtmanka. Rozmotat to nejde. To již prokázala historie. A rozštípnout? To by bylo řešení. Mohlo by to prospět nám všem, kteří zde žijeme. Ale bolet by to mohlo. A hodně moc. Dokonce i toho, kdo meč pozvedá a tne. Také by se mohli odseknout a nejspíš by se i odsekli ti nesprávní, jako je Novák, Oulický, Houska, Kouda. A hlavně by se tak, nedej přírodo, mohla vytratit ta správná motivace, pro kterou ti zauzlovaní nastavují svou pověst ve veřejné funkci.
Janě Vaňhové není co závidět. Můžeme jí jen popřát hodně štěstí s tím řešením Gordického uzle naděleným Bohuslavem Sobotkou.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Občan napsal(a):

Pane Rabasi,
Vaše strana byla oddaným koaličním partnerem ODS (když to ještě bylo výhodné) a Vy jste v tomto ohledu patřil mezi ty nejaktivnější - spolu s Kačenkou Jaujau a Ondráškem "Liškou podšitou".

A protože řadu let patříte k nejvyššímu vedení Strany zelených, tedy mezi dobře informované, nebylo by od věci, kdybyste byl ohledně dění v současné severočeské koalici poněkud konkrétnější. Co třeba vyjmenovat nějaké ty místní kmotry a jejich vzájemné vazby a aktivity?
07. 05. 2012 | 07:32

Petr B. napsal(a):

No to je ale drzost. Rabas byl společně s Bursíkem, Jacques a Liškou v letech 2006-2010 nejvěrnějším spojencem a lokajem ODS tzn. tehdy Topolánka, Nečase, Dalíka, Julínka atd.
07. 05. 2012 | 07:44

Honza napsal(a):

... pan Rabas je jeden z důvodů proč jsou pro mne zelení nevolitelní stejně jako komunisté. O volbě této strany by jsem možná začal uvažovat, až se veřejně omluví a distancuje od svých praktik realizovaných ve vládě pana Topolánka a jedinců typu Kuchtová, jaujau, Bursík, Liška, .... svůj vztah k přírodě nebude praktikovat fantas magorickými pokusy alá neviditelná ruka trhu = neviditelná ruka řírody si poradí - Šumava, biopaliva, ...starost o cikány třeba tím, že se nastěhuje k nim a bude jim trpělivě vysvětlovat, že kráct se nemá, ... ve volném čase společně s cikány budou fyzicky pečovat o přírodu.
07. 05. 2012 | 08:16

deep throat napsal(a):

Přesně jak to napsal Petr.B. Lokaj a podržtaška ODS - Zelení potažmo i Rabas včetně jejich radarového opojení. A teď bude pan autor najednou kázat o morálce a ctnosti, které se i jemu nedostává. Udělá líp, když se vydá směrem na Východ. Tam daleko od Moskvy ve Vychodní Sibiři nedaleko Irkutska leží nádherné jezero Bajkal. Má i v parném létě něco kolem 5-6 stupňů. Když jsem do něj skočil, zatajil se mně dech a zčervenal jsem jako rak. Panu Rabasovi bych to doporučil. Tam by okamžitě ze sebe smyl tu zelenou barvu a třeba by se mu i v hlavě rozsvítilo.
07. 05. 2012 | 08:22

Realista napsal(a):

V Česku vždy musí být vše originální - známá "česká cesta". I Strana Zelených, která je jinak všude ve světě alternativní, levicová strana, pohybující se na okraji systému, pacifistická ( viz. obrovské demonstrace v Německu v 80tých letech proti americkým raketám), se v Česku morfovala do pravicového poskoka ODS.
Spíš byste měli přemýšlet sami nad sebou a zdali vy sami nepřispíváte k nedůvěře lidí v politiku.
07. 05. 2012 | 08:28

Yosif K napsal(a):

At je Rabas jakej je - v jednom ma pravdu. CSSD neni rizena Sobotkou. CSSD je do znacne miry rizena krajskymi kmotry - podobne jako ODS.

Pripadna ostrejsi konfrontace s krajskymi kmotry nemusi pro idealistu s rovnatky dopadnout dobre. I Dienstbier ktery nebere je v CSSD jako kul v plote.

Na krajske urovni dochazi k predrazovani stavebnich praci, nakupu zdravotnicke techniky atp. V "ramci zakonnosti" samozrejme. Nesmyslnym omezovanim soutezi na predem domluvenou petici firem.
07. 05. 2012 | 08:29

deep throat napsal(a):

ad Yosif k
konečně se našel někdo, kdo vše vidí z nadhledu, jako třeba Rádio Jerevan.
07. 05. 2012 | 08:35

Maximus napsal(a):

Nový autentický Katapult:

Až se bude psát rok zwei tausend vierzehn
Až všichni štěstím rozsvítíme svícen
Až Kalous s Nečasem dotáhnou do konce reformu
Až si všichni doma kvůli ČEZu pořídíme lucernu
Až dálnicí D8 k hodným Němcům zavedem
Až budem pyšni na všechno, co dovedem

Pak bude možná pozdě na to chtít se ptát:
Co děti, mají dnes co žrát?

(-:
07. 05. 2012 | 08:47

exit napsal(a):

Dlouholetý slouha ODS Rabas si ale troufá!
Ne že by Vaňhová byla nějaký zázrak, ale na rozdíl od Rabase Topolánkovi polobotky neolizovala.
07. 05. 2012 | 08:55

sam napsal(a):

Pane Rabasi,

promiňte, ale Vaše strana Zelených a tedy i Vy jste jeli ve všech lumpárnách modré Topolánkovy vlády. Jako tradičně ODS i vy jste podvedli své voliče!! Z pacifistické strany jste se změnili ve stranu militaristickou. Převzali jste hospodářství se zdravým oddluženým finančním systémem a rostoucí ekonomikou, nejvíc ve střední Evropě. Vše jste během několika let dokázali rozvrátit! Rozvrátili jste danový systém, už první rok jste si vypůjčili ze stabilizačního fondu ČR 90 miliard Kč, určených na živelné pohromy a důchody a "zapoměli " tyto peníze vrátit. Což je jasná krádež... Za vás začala gradovat korupce a zadlužování. Politický marasmus následoval ekonomický a mravní marasmus.
Nikdo Vás do koalice s ODS nenutil. Langerovy a Dalíkovy peníze nesmrděly, že?? A teď budete kázat o morálce a ctnosti???

Nezlobte se, ale vy jste lidsky selhal. Plody Vašeho selhání sklízíme dodnes a budeme sklízet ještě dlouho. Měl byste se z toho lidem zodpovídat.
07. 05. 2012 | 09:09

Saltzman napsal(a):

Skutečností je, že už na obecní úrovni se dějí věci, které si běžný smrtelník nemůže dovolit. Zastupitelé v obcích povětšinou jedou klientelistické kolečko a to nedovolí kdejakému živnostníkovi se účastnit, bez podílů kmotrům, nějaké zakázky pro obec. Všeobecně známé jsou prodeje obecních bytů a nemovitostí celkově, tzv. obálkovým způsobem. Nejeden občan se přesvědčil, že ač dal raději co nejvyšší nabídku na koupi bytu, stejně ho přesáhla jiná, agentem realitky podaná a to jen o stokorunu.

Do očí bijící protekcionářství, klientelistické jednání, probíhá už dvacet let a nic se nemění ani při výměně politických stran na radnicích. Nemůže tedy občan s rozhledem doufat, že se v této věci něco změní jen pro slib před volbami. Na lep slibu sednou zase jen ti, kteří se nezajímají o dění v obci, v které žijí. Nepomůže ani se zapojit do práce pro veřejnost, účastnit se veřejných zasedání radních a kritikou se snažit zlepšit stav korupce. Jedinci jsou brzy odstaveni s pomocí intrik a projevit se jim to může i v zaměstnání. Praktiky skoro stejné, jako za komunistů před 89r.

Čím to je, že klientelismus má takovou sílu a udrží se i přes kritiku a snahu občanů? Největší moc přichází totiž od obecních a státních úředníků, co udržují volby nevolby své spojence z podnikatelské sféry a ti už se postarají přes finance o spolupráci i v politické struktuře zástupců občanů. Podnikatele to určitě přijde dost draze, ale výtěžnost zisku je zcela odpovídající nákladům. Čím víc stojí podnikatele korupční uplácení, o to víc je předraženost zakázek, o to víc občané sáhnou do vlastní kapsy.

Gordický uzel by se musel roztínat od státních a obecních úředníků. Tedy od těch, co mají nejvyšší vliv na přidělování zakázek. Taky by se měla při tom provést decentralizace napříč celým státem, aby totiž poctivá práce úředníka nebyla ohrožená příkazy zhora, mnohdy až z ministerského úředníckého postu. Je totiž nemožné pro obecního úředníka se postavit vůli zhora a nepodřídit se "přání" nadřízených složek. A tak se poctivá práce úředníka projeví jen ve vztahu k běžnému občanu, který není součástí klientely, o nějž ani klientela nejeví zájem. To pak úředník je schopen a ochoten jednat i předpisově.

Prachy mají schopnost téct i zdola nahoru. Zhora dolů jen s obtížemi a namnoze jsou prameny prachů tekoucí dolů napojeny na penězovody, odčerpávající značné sumy z tohoto toku, určeného spodku celé společnosti. Z těchto penězovodů pak se prachy opět dostávají k dispozici klientele obecního a státního úředníka a opět ovlivňují určení přidělení zakázek v rámci klientelismu. Funguje jim to perfektně! A případná výměna v politickém obsazení radnic a jiných zastupitelstev, znamená maximálně akorát podražení v úplatě a tím většímu odsávání z peněz, které měly téct zhora dolů. Proto i podražení pro zbytek občanů, kterým se coby voličům opět slíbí navýšení toku peněz zhora dolů a to s pomocí vyššího výběru od nich samých.

Kdy se tohle změní ve prospěch nás všech? To nám ani BISka nesdělí!
07. 05. 2012 | 09:17

B. napsal(a):

Co to napsat stručněji - bez zbytečných příkras a zdržovaček?
Kradou všichni a my k tomu jen přihlížíme - ty Přemku taky!
Chtělo by to zvednout naše pozadí a pokusit se hnout aspoň s Mosteckou uhelnou, než se to za tichého smíchu Kalousků a podobných existencí spláchne v propadlišti právnických stoperů a zametačů úrovně Sokola a jím podobných.
Přátelé, pišme již méně a fackujme tu lůzu více!!
(každej je tu děsně studovanej, zcestovalej, zkušenej a chartistickej, ale pár facek pár politikům dát neumí)
07. 05. 2012 | 10:06

Pacák napsal(a):

Co je ČSSD za spolek? To zřetelně předvedli její senátoři při hlasování o věčné imunitě. Nezapomínejme!
07. 05. 2012 | 10:12

Soc napsal(a):

V EVROPĚ VÍTĚZÍ L E V I C E !!!
Sarkozy dostal přes čum.. a v Řecku též výrazně zabodovali levicoví zastánci lidové politiky.
A u nás ? Však jsme to viděli na Slovensku. Je nepochybné, že půjdeme jejich cestou.
07. 05. 2012 | 10:18

Jenukidze napsal(a):

Yosif K. Kdybyste měl pravdu, a ČSD byla řízena kýmkoli jiným, než Sobotkou, dalo by se ještě o jejím volení možná uvažovat.
Možná ještě přijde Pražský sjezd 1912 a zdravé síly ve straně zvítězí.
07. 05. 2012 | 10:23

... napsal(a):

Pacák: Většina senátorů za ODS hlasovala PRO věčnou imunitu.
Většina senátorů ČSSD hlasovala PROTI věčné imunitě.

To jen pro připomenutí, kdybyste nevěděl...
07. 05. 2012 | 10:34

Saltzman napsal(a):

to Soc:
Docela by mě zajímalo, co myslíte pod pojmem levice. Tohleto, co máme u nás, mi jako levice ani nepřipadá. Levice podle měmá co dělat s kolektivistickým vnímáním způsobu života a mě přijde, že kolektiv je u nás tzv. levicí pouze zneužíván, ba vykořisťován co do hromadění majetku na úkor kolektivu.

Zkuste si prověřit, jaké majetky nabyli vůdčí osobnosti v politice na straně levice. Je zcela běžné, že levicoví politici na regionální úrovni spolupracují napříč politickým spektrem a rozhodně se nevyhýbají kupení majetku a to i s pomocí korupce. Zdaleka ne všechny mediálně šířené kauzy státního rozměru odrážejí skutečnost. Realita je totiž podstatně horší, než se jeví. krade se napříč politickým spektrem a v regionech o to víc, že na to nedohlédnou média, když se nejadná o celostátní význam.

Tak o jakém vítězství doufáte? O vítězství zlodějů, co se schovávají pod visačkou kolektivity?!
07. 05. 2012 | 10:38

... napsal(a):

Strna zelených? Ta, která podvedla své voliče ihned po volbách, jako je podvedly ABL-VV? Děkuji, nechci.
07. 05. 2012 | 10:38

Stařeček napsal(a):

jenom zelené trafice můžeme vděčit za to žluté a zrcadlící se na polích.
07. 05. 2012 | 11:03

Amigo napsal(a):

Držím palce panu P.Rabasovi, uzel už je třeba rozetnout PRO KRAJ, kde se dá žít bez kmotrů a podfuků! Ale bude fuška, to je jasné. Držte se !
07. 05. 2012 | 11:26

Kelt napsal(a):

Zeleným po dlouhém čase "vyskočily"preference nad parlamentní "nulu".
Pan Rabas dělá vše pro to,aby se vrátily zpět k veverkám.
Hloupost kvete v každé straně a věku,zvlášť na jaře.
07. 05. 2012 | 11:27

Pravda napsal(a):

napsal(a):

Pro přípomenutí 17 senátorů ČSSD nebylo přítomných, včetně pana "čistého" Dienstibiera, což je jako kdyby hlasovali PRO věčnou imunitu. Se jim nechtělo hlasovat proti zrušení imunity a pro by to vypadalo blbě tak radějí vy_ůranci z ČSSD nepřišli.
07. 05. 2012 | 11:28

Špenát napsal(a):

Zelení mají čistý štít, proto si je také vybrala pro kandidaturu do Senátu tak charakterní postava jako je Eliška Wágnerová se slovy " Jediní prošli korupčním testem a nebyli zataženi do žádné korupční aféry". Ano jediní, všichni ostatní včetně ČSSD, ODS, TOP 09, KDU-ČSL a KSČM se nechali zatáhnout do vytváření korupčního kontaktu s cílem změnit zákon za úplatek... To je pak pochopitelně dost peněz na to najímat si házeče špíny... Pane Rabasi, na mne působíte přesvědčivě a nejsem sám, ale ono je v našich krajích zvykem spíše nadáva, než hledat cestu kudy ze zašmodrchané korupcí prorostlé deziluze ven. A vy jí hledáte, díky!
07. 05. 2012 | 11:43

veverka napsal(a):

Za brutální podvod na voličích by měl Rabas zalézt někam do rohu a stydět se a stydět se. A ne tady kázat o morálce. Stejně tak radarovej Bursík,biomasa a slizská Liška. Prachy od kmotrů z ODS těmto jejich pravicovým "zeleným" poskokům evidentně nesmrděly. Zřejmě ted závidí že se o prachy v Ústí přetahuje někdo jinej bez nich. Pozdě. Šanci jste měli a totálně jste jí promrhali. Jako VV.
07. 05. 2012 | 11:53

... napsal(a):

Pane Rabasi, před volbami a vznikem Topolánkovy vlády ODS jste voličům slibovali obecné referendum.
Vy jste jako jazýček na vahách drželi modrou vládu ODS. Nic vám nestálo v cestě tento svůj zásadní slib voličům dodržet.
KDE JE TO OBECNÉ REFERENDUM ??
nebo přiznáte, že jste se Zelenými své voliče sprostě podvedli???
07. 05. 2012 | 13:48

Pravda napsal(a):

Většina senátorů za ODS hlasovala PRO věčnou imunitu.
Většina senátorů ČSSD hlasovala PROTI věčné imunitě.
07. 05. 2012 | 13:49

Soc napsal(a):

To SALTZMAN
Dík za příspěvek. "ZLODĚJI" už zvítězili, a teď po 20 letech jde o to, provést korekci a učinit přítrž jejich řádění ve jménu ideologie trhu bez přívlastků, na níž doplácí milióny obyčejných lidí v tomto státě.
Zdraví Soc.
07. 05. 2012 | 17:18

modrý edvard napsal(a):

Věc je prostá. Vaňhové stačí měsíc počkat, Sobotka mezitím přijde s něčím jiným.
07. 05. 2012 | 18:08

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
07. 05. 2012 | 21:02

kočka šklíba napsal(a):

Ano Rabasi, vaše strana předvedla něco podobného jako VV v nynějším volebním období, podržtašky ODS, trapní poskoci, nic jiného. Doufám, že vám a vaší straně opět voliči neskočí na vaše lhaní. Byli jste, jak někdo výše napsal, rarita mezi stranami Zelených v Evropě a doufám, že budete dále marginální spolek poskoků ODS a spol.
Nic jiného si vy jako osoba přikyvující minulé žumpě Topolánkovy vlády, spolu s Bursíkem, bezcharakterním kariéristou a jeho družkou a dalšími, nezasloužíte.
09. 05. 2012 | 03:20

Pavel napsal(a):

Pane Rabasi,
nenechte se otrávit psavci typu Honza, Občan (jde zřejmě o jednoho člověka) ano kočka šklíba. Máte velkou šanci uspět a budu vás volit.
09. 05. 2012 | 08:32

kočka šklíba napsal(a):

Pavle otrávit? Nebyli zelení snad poskoci ODS? Za Topolánkovy vlády, kolik z nich tu gaunerskou vládu při hlasování o důvěře podrželo? Všichni, kromě dvou poslankyň. Takže o co lepší byli zelení v tom marastu než ODS, strana kmotrů a pijavic přisátých na SR? Volte samozřejmě podle svých priorit, volte podržtašky ODS.
10. 05. 2012 | 01:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy