Broučci z mostecké ODS se probudili.

15. 09. 2012 | 09:15
Přečteno 5484 krát
Když poslouchám, tedy vlastně čtu, jak mostecká organizace ODS vyzývá své členy Jiřího Šulce a Daniela Ježka k pozastavení členství, cítím se trochu jako v pohádce. Přesněji řečeno mám pocit, že sleduji příběh Karafiátových Broučků. Ti také spali a spali a pak se probudili a koukali kolem, co se to všechno zatím událo.
Mosteckým modrým broučkům se nelíbí, že by stále ještě poslanec Jiří Šulc po mnoha letech řízení kraje a výboru pro ROP mohl být spoluodpovědný za ty divné věci, které se tam prý dějí. A Daniel Ježek má zase mít blízko ke kmotrům Oulickému a Novákovi. (A také k Ivaně Řápkové, Pavlu Markvartovi a dalším významným členům dosluhující strany.)
S takovou horkou novinkou může přijít někdo, kdo posledních deset let žil na Marsu, nebo spal. Vzhledem k tomu, že americké vozítko potulující se toho času po sousední planetě žádné pobytové stopy po mosteckých členech ODS nenašlo, tak přichází v úvahu varianta číslo dvě. Jsou to broučci a spali. Jinak by přeci věděli, jako celá společnost, že drtivá většina stavebních firem realizujících veřejné zakázky v kraji odváděla procenta. Kolik, to určovali kmotři a jejich nenasytnost s jídlem rostla. Řada jiných projektů se mohla dělat také pouze tehdy, když realizátor také odvedl své … A mnoho projektů, které vlastně ani nebyly třeba, se vymyslely a připravily jen proto, aby se z nich mohlo něco zatoulat.
Broučkům také, jako asi jediným v našem krásném kraji, uniklo, že již více než deset let je podnikání Alexandra Nováka trochu ušmudlané. Jako volený funkcionář a vysoký politik se dostal k citlivým informacím. Věděl ,co jiní nevěděli o místech, kde se bude za podpory státu něco dít. A tak byl ve výhodě proti ostatním podnikatelům. A nakupoval pozemky pod budoucím plynovodem , rozvodnami, parcelami pro Truck centra apod. Že je to nemorální zneužívání volené funkce? Jeho kolegové z ODS to celou dobu ale nazývali byznysem.
A mezitím broučci z Mostu spali. Nevěděli, že v Chomutově Novákovu vůli poslušně vykonává Jan Řehák, dnešní kandidát do senátu Jiří Binter, nebo Pavel Karel Markvart (toho času bytem ve vazební věznici), který jej dokonce vystřídal ve výkonné radě ODS. Spali, a tak nemohli vědět, že to celé se děje za vydatné pomoci oranžových, v čele s Vaňohovou a Houskou. Dokonce broučkové prospali i to, že Novákovi celá ta léta pomáhá s tím“ byznysem“ Daniel Ježek. A oba se přátelí s Jiřím Šulcem, který pak jejich člověka, již zmíněného Pavla Markvarta dosadil na klíčovou pozici ředitele úřadu Regionální rady. To všechno a mnohem víc se pak děje opět pod laskavým dohledem nových oranžových kmotříčků a správců celého našeho lesa. To je najednou probuzení...
A co s tím broučkové teď budou dělat? No požádají kmotříčky ze své chaloupky Šulce a Ježka, aby se s nimi již nekamarádili. Broučci nechtějí, aby na ně padl stín toho podivného byznysu, o kterém vůbec, ale vůbec nic nevěděli. Snad to tak bude zvířátkům na jejich paloučku stačit. Vždyť nakonec nejde až tak o moc. Ve hře je jen nějakých pár miliard, o které v celém našem lese asi přijdeme. Je to správný konec pohádky? Nebo to bývá jinak. No, na západ od nás by v podobných pohádkách s dobrým koncem všichni loupežníci bez výjimky skončili v šatlavě a špatní správci královských statků,, nebo hejtmani by byli vyhnáni a již nikdy by se nemohli do svého úřadu vrátit.
Naše pohádka má ale divný konec. Mostečtí broučci se sice nebudou s některými kmotříčky, lapky, špatnými hejtmany a správci kamarádit. Především tedy s těmi, o kterých se hodně mluví. Ale lapkové i špatní hejtmani a správci, o kterých se mluví méně, se mohou o své úřady znovu ucházet pod laskavým dohledem kmotříčků. A zase budou na plesech zářit ve svých modrých a oranžových šatech. Anebo že by to ještě nebyl konec pohádky?


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Leo napsal(a):

Hanba!A to je tak všude!
15. 09. 2012 | 09:28

Analytik napsal(a):

Co takhle pročistit ústecký les před volbami Biolitem?
Už bylo dost brouků všech barev!
Pan Karafiát promine.
15. 09. 2012 | 09:47

greenhorn. napsal(a):

Rabas se probudil,

a moooc by zase chtel do snemovny.
15. 09. 2012 | 11:34

Překliška napsal(a):

Kam se ODS hrabe na Bruselské zlodějské kapacity. A ty Rabas jsi pěkné kvítko! Zelené oči - rudé ruce. Jediná chyba je, že polici nic "nepustí" pro ty, co dali hlasy.
15. 09. 2012 | 13:33

melčákova pohanka napsal(a):

Pane Rabasi,a Vy jste také spal,když jste byli s Topolánkem a Dalíkem v koalici? Tenkrát jste měli volbu. Buď jít do koalice s ČSSD,což je v západní Evropě běžné,ale vy jste zvolili Topolánkokalouskovský směr,který dospěl,až do dnešního tragického stavu ! Být Vámi,tak se věnuji v ústraní broučkům a neprovokuji lidi s pamětí!
15. 09. 2012 | 13:47

Libertad napsal(a):

Je dobře, že jste nás seznámil s Vaším pohledem na politické dění v ODS včetně pevné a nerozborné spolupráce s ČSSD.
A teď zbývá jen jedna jediná otázka, na kterou, snažně prosím, upřímně odpovězte.
Proč strana zelených vstoupila do vlády s ODS v r.2006?
Podotázky:
To by Vám byl plat poslance málo? Umřeli byste hlady?
A KDO vám, zeleným, dosadil na kandidátku do PS ve volbách v r. 2006 bývalou členku ČSSD Zubovovou, která tedy splnila svůj úkol dokonale a stranu zelených zneviditelnila na politické scéně na dalších cca 20 let.
15. 09. 2012 | 14:13

Kelt napsal(a):

ODA,US DEU,ZELENÍ,VV,SPOZ,BoBo,LIDEM všechno strany na jedno použití a jak poznamenal Melčákova pohanka výše,spoléhají na krátkou paměť těch,kteří nezaregistrovali jejich politickou turistiku a být u koryt za každou cenu.
Krajské volby budou takovým lakmusovým papírkem toho,zda se voliči zejména VV a TOP09 poučili a prozřeli,nebo opět naskočí na populismus nějaké "nové krve".
15. 09. 2012 | 14:27

sametová židle v PČR do smrti, napsal(a):

Komunisti nám kdysi zpívali : " ...až se zítra bude tančit všude ..." To se nesplnilo !
Dnešní /překábátění/ komunisti nic nezpívají, ale mělo by se zazpívat jim : "... dneska už se krade všude ..."!
A pak by měl přijít - ne kouzelník - ale, POLICAJT - "nevidím ... neslyším" ... a nasazovat klepeta !
15. 09. 2012 | 14:36

rabasozelenoprokraják napsal(a):

Rabasy rabasy tys to zase vymňoknul ty drndo ....těším se na tvou práci na kraji ....
15. 09. 2012 | 15:06

ass napsal(a):

čtyři roky poslancem a hovno z toho .... ideální ředitle do zoo
co ty lidi k tomu pořád vede dyk jste tam v tom parlamentu dělal prdlajs není vám hanba!!!!
15. 09. 2012 | 15:09

Werner napsal(a):

Ne že ne to zase jo ale vy jste 4 roky tuhle odcházející stranu držel a její vládu držel v parlamentu. BTW také není zapomenuto že jste chtěl s Bursíkem privatizovat Kamenčák stejně jako ta modrá sqakra. Takže nejste taky zrovna pán vynořivší se z křišťálového jezera.
15. 09. 2012 | 15:58

Joe Ratata napsal(a):

Vzpomínám si na smlouvu s občany a ODS uzavřenou 3.června 2006.
Račte si zkontrolovat jak byla dodržena.
Takovou váhu má slovo politiků ODS.
ŽÁDNOU!!!
15. 09. 2012 | 16:43

český maloměšťák napsal(a):

Joe Ratata
Mafie plánek - Topolánek ale tvrdí, že žádnou takovou smlouvu nepodepisoval.
A nepodepsané smlouvy jsou - ale to jistě víte sám....od samého počátku neplatné.
15. 09. 2012 | 23:05

Midori napsal(a):

č.m. 15. 09. 2012 | 23:05

Proč se shazujete obhajobou svinstva ala Topolánek na úrovni školáčka?
15. 09. 2012 | 23:33

Karel Hynek Mácha napsal(a):

Midori, jsem přesvědčený o tom, že český maloměšťák neobhajuje, jak Vy říkáte, svinstvo. Právní relativizaci s podpisem či nepodpisem Smlouvy s občanem interpretujte jako ironický šleh. Pan Topolánek vystoupil, nastínil cestu, slíbil změny. Výsledkem jsou Šulcové, Dalíkové, Řebíčkové, Novákové, Řápkové, Ouličtí, Markvartové a další. Konají v nerozborné jednotě s Vaňhovou a dalšími lupeny z ČSSD. Tož, bratři v modrém a oranžovém triku, přestaňte se obviňovat a zároveň vyviňovat, jste v tom oba. Dosazujete recipročně vedoucí různých agentur, přihráváte si veřejné zakázky, předražujete, vyvádíte peníze z rozpočtů, okrádáte daňového poplatníka. Zalezte do kouta, kušujte, Vy tragické postavičky z podsvětí.
16. 09. 2012 | 13:05

Kvetoslav Barkas napsal(a):

http://www.youtube.com/watch?v=Qh-TxjltqEA&sns=em
28. 09. 2012 | 12:50

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy