O co jde rudým bojovníkům proti modré normalizaci?

21. 03. 2008 | 11:39
Přečteno 13517 krát
Jedna z mých oblíbených politických zásad by se dala shrnout do věty "Mnohem lepší než být "proti někomu a proti něčemu" je raději "spojovat se s někým ve společném úsilí o něco". Bohužel jakákoliv dobrá myšlenka se dá postavit na hlavu. Dokladem toho je skutečnost, že v poslední době se spolu často spojují komunisté s Paroubkovými socialisty, protože komunisté mají obavy o parlamentní demokracii (například Pavel Kováčik!) a socialistům potom leží především na srdci úroveň politické kultury u nás!

Lubomír Zaorálek dokonce v jednom ze svých blogů má strach, že stojíme před "nástupem nové normalizace v modrém". Proto asi přerušil schůzi Sněmovny v době interpelací pod záminkou, že přišlo málo ministrů, přestože se to v minulosti stávalo i socialistickým vládám. Teátrální destrukce je pro někoho asi důležitější než využít racionálně času k interpelování těch ministrů, kteří byli poslancům onoho dne k dispozici.

O tom, jak si obě strany představují parlamentní demokracii a politickou kulturu jsme se naposledy mohli přesvědčit v době jejich spolupráce za vlády Jiřího Paroubka.

Asi každý soudný člověk dobře ví, že obě zmiňované politické strany mají demagogii a populismus v genech a tak se nelze co divit, že spoléhají na to, že jejich tisíckrát opakovaná nepravda se ve vědomí lidí stane pravdou. Škoda, že si to nemohou patentovat, protože tuto metodu za ně vymyslel, jak je dobře známo, v minulosti někdo jiný...

Doufám proto, že si náš Senát tyto negativistické metody neosvojí. Drtivá většina senátorů bez ohledu na to, zda šlo o nezávislé, socialisty či členy ODS se takřka vždy držela zásady, že mnohem lepší než být "proti někomu a proti něčemu" je raději "spojovat se s někým ve společném úsilí o něco". Kdo tohle pochopí, ten se potom o parlamentní demokracii a úroveň politické kultury bát nemusí...

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Zaorálek nebrečel, že přišlo málo ministrů, ale že JEMU přišlo málo ministrů...
21. 03. 2008 | 11:47

Vincenc napsal(a):

Zaorálek je Žvanivý Brouk Pytlík.Ale ten byl alespoň roztomile nakreslen.
21. 03. 2008 | 11:51

BRT napsal(a):

Rath a Váňa nedostali možnost se ukázat.Možná ale k zaOrálkovi přiskočil agent STB Filip s křikem :Prostě to přeruš! A Zaorálem jak mají předsedající u socialistů svykem poslouchat své starší rudé bratry na slovo,poslechl.
21. 03. 2008 | 12:04

martys napsal(a):

pane sobotko - vypadáte jako inteligentní a vzdělaný člověk - proč píšete takové bláboly?
21. 03. 2008 | 12:10

jipindripich napsal(a):

Dobrý den pane předsedo,

znamená to tedy, že když si neuvědomuji pokřivenost genů dvou zmiňovaných stran, tak nejsem soudný člověk.
Hezká demagogie a populismus.
21. 03. 2008 | 12:10

neo napsal(a):

Víte jak vypadá milování tzv. "Na Paroubka" ? - Vaše partnerka se miluje s jiným a vy pobíháte okolo a neustále vykřikujete, že vy by jste ji uspokojil lépe.
přesně to vystihuje politiku čssd.
21. 03. 2008 | 12:11

Dee21 napsal(a):

Demokracie v této zemi není zaručena vládou, ale občany ! Politici jsou pouze loutky, které volí občané, tak by se taky měli chovat ! Volby se blíží a soudný den nastane.
21. 03. 2008 | 12:14

kacir napsal(a):

pane Sobotko, měl byste se vrátit k tomu, co jste vystudoval a přestat škodit lidem. Děláte přesný opak vašeho kréda.
21. 03. 2008 | 12:16

Dee21 napsal(a):

For Neo: Něco bych vám napsal, ale mě bude stačit, když půjdu k volbám v roce 2010 a následně zhebne modrá lůza ;-)
21. 03. 2008 | 12:20

Halama napsal(a):

Pane Sobotko:
Za prvé "Paroubkovi socialisté" je nesmysl. Jsou to Paroubkovi "sociální demokraté". Tento výraz s oblibou používají pravicoví politici a jejich loajální média, protože nám chtějí naznačit, že "socialista" je vlastně takový malý, ještě nedostatečně vyvinutý "komunista". Navozuje to neblahé vzpomínky, kdy se tady budoval socialismu, potor rozvinutá socialismus a nakonec měl být naším ílem komunismus. Fuj, pane Sobotko!
Za druhé váš citát "O tom, jak si obě strany představují parlamentní demokracii a politickou kulturu jsme se naposledy mohli přesvědčit v době jejich spolupráce za vlády Jiřího Paroubka". Já osobně jsem se však v té době přesvědčoval o politické kultuře naší scény na základě "nulové tolerance" ODS. Jestli hledáte základy, ze kterých odvozujete své stesky, začněte tam.
21. 03. 2008 | 12:21

Al Jouda napsal(a):

Hitler si také myslel, že je lepší se spojit s Itálií a Japonskem a hlásat vůli po míru, než být "proti někomu". Pak rovnou vojensky zaútočil.
21. 03. 2008 | 12:23

jarpor napsal(a):

jipindrich

Jen drobnost - geny nejsou "pokřivené" nebo "rovné".
Nositelé genů jsou nebo nejsou demagogičtí, populističtí ...
Nebojte se...o Vaší soudnost nejde.
21. 03. 2008 | 12:26

Ovi napsal(a):

Pane Sobotko, přečtěte si svůj článek, (třeba i několikrát) abyste poznal, co je to demagogie.
21. 03. 2008 | 12:29

Aleš napsal(a):

"Asi každý soudný člověk dobře ví, že obě zmiňované politické strany mají demagogii a populismus v genech a tak se nelze co divit, že spoléhají na to, že jejich tisíckrát opakovaná nepravda se ve vědomí lidí stane pravdou".
No vidíte jak vám ta demagogie a populismus je blízká pane předsedo.
OPravdu povedené mlácení prázdné slámy, jste dnes předvedl.
Pane předsedo, neměl byste se jako hlava pojistky demokracie věnovat spíše tomu, že pravidla nastavená demokracii se mají dodržovat a že dva ministři je opravdu málo a že , když je to po druhé za sebou, že to také o něčem svědčí.
A je hezké jak o sobě hovoříte jako o spojovateli a celý příspěvek, je o těch nemožných socialistech a komunistech.
Čím to, že příspěvky politiků ODS se v poslední době tak vyznačují lacinou demagogii, populismem a plytkostí.
21. 03. 2008 | 12:30

neo napsal(a):

Dee21 : tak teď se nevztekejte a vyčkejte voleb. v minulých volbách si lidé zvolili... a věřím, že je stále dost lidí vzdělaných, inteligentních, pracujících, takže ODS opět uspěje.
21. 03. 2008 | 12:42

jipindripich napsal(a):

To jarpor:
Děkuji za upřesnění mé nadsázky, ale to jsem já, a co názor pana předsedy, ten je vlastně jaký?
21. 03. 2008 | 12:45

Pepa 3 napsal(a):

Pane předsedo, ještě před několika lety jsem si Vás vážil, jako jednoho z čestných a racionálních politiků ODS. Od té doby se z Vás stal téměř absolutní demagog s naprosto jednostranným zaměřením, který je schopen pro svou pravdu využít kdejakou podpásovku. "Kdo nejde s námi, jde proti nám", "nejlepší obrana je útok", "nemáš-li argumenty, napadni protivníka osobně". Zejména závěr druhého odstavce je velkolepý. "Teatrální destrukce je důležitější než využít racionálně času k interpelaci těch ministrů, kteří byli k dispozici." To skutečně myslíte vážně? Z osumnácti ministrů naší skvělé vlády (bez Čunka, Topolánka a Langra) byli přítomni dva, ale chyba je na straně opozice, že si napřipravila dotazy právě na ně a Zaorálka, že ukončil naprosto bezpřebmětné a trapné divadlo. A následovalo naprosto drzé a arogantvní vystoupení paní Němcové, pana Nečase a Julínka (ten přišel pozdě) v televizi Nova. No Vy tedy (osobně i ODS jako celek) máte úroveň!
21. 03. 2008 | 12:47

MA-FU napsal(a):

Pane Sobotko,
dnes se odevírají poklady a zároveň i Blaník.
Tak je volejte ,ty rytíře z Blaníku,ale stejně Vám to nebude nic platné i kdyby Vám pomohl i Albrecht Eusebius vulgo:Bohém
21. 03. 2008 | 12:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva texty, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících (jeden hrubě urážlivý a druhá napsaný velkými písmeny).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 03. 2008 | 13:04

juvel napsal(a):

Pan senátor Sobotka se zřejmě učí psát blogy u paní Haškové Coolidge. A učí se dobře.
21. 03. 2008 | 13:10

žaba napsal(a):

Ježíši, to je bezobsažný blábol, zajímalo by mě , proč pan Sobotka používá omletá neoravdivá klišé, proč se nesnaží docházet ke konsenzu v důležitých otázkách, proč si jeho strana myslí, že cokoliv schválené "vetšinou" 2 hlasů bud emít nějakou životnost atd .atd....
21. 03. 2008 | 13:12

StandaT napsal(a):

Pane Sobotko, kdybyste četl nejen článek pana Zaorálka, ale i diskusi pod ním, tak byste asi tento článek nanapsal - je zbytečný a marný.

Zaorálek zcela vědomě zaostřil na ty příznivce, kteří kooperaci odmítají a konfrontace jim vyhovuje. Dle mě se tady cílevědomě připravují podmínky, které podpoří - či dokonce uměle vyvolají - poptávku po silné ruce. Ono nejde jen o řeči o modré totalitě, ale i o cílenou destrukci důvěry v justici (Benešová), v policii, dokonce i v Ústavní soud a v případě Zaorálka o poslaneckou sněmovnu. Jeho slova jsou volena tak, aby byl zase o kousek erodován smysl a důvěryhodnost zastupitelské demokracie.
21. 03. 2008 | 13:22

žaba napsal(a):

STANDA, jestlipak víš, který předseda politické strany v Česku s velkou oblibou použivá citáty a jinou terminologii z období fašismu a nacismu, čímž vlastně dává najevo, jaká síla se mu líbí, tedy žádná demokracie, ale totalita.Důvěryhodnost a víra v zastupitelsko demokracii byly zasadním způsobem erodovány Kubicovou zprávou pár dní před volbami, existencí vlády s pomocí 2 přebehlíků, a naposledy s volbou prezidenta mafiánskými manýry a zase jen o jeden hlas poslance, který ze dne na den provedl názorové salto-mortale, čímž umožnil, že politická nekultura českého bahňáku bude vzkvétat dál bez sebemenšího závanu svěžího vzduchu.
21. 03. 2008 | 13:30

Ivan napsal(a):

Pane Sobotko,čím nás tady chcete opít,svými řečmi o toleranci a spolupráci ODS s ostatními stranami a o netoleranci ČSSD a KSČM ? Fak si myslíte ,že jsem ,občané ,tak hloupí?
Vezměte si interpelace členů vlády od získání důvěry ,to je pro mne měřítko! Tam se dá zjistit,kdo to s pohrdáním demokracie myslí upřímně a né včerejšek ,který již byl jen vyvrcholením!
Zapomínáte ,že ministři jsou námi placení -zaměstnanci? za svou práci a k té patří i pravidelné interpelace ve sněmovně ! Ohýbáte si jednací řád podle toho ,jak se vám to v ODS hodí .A propos.politiku n ulové tolerance vyhlásil váš předseda!
A o tom jak si vy představujete demokracii -nemohu již na vašich stránkách nalézt předvolební smlouvu s občany" ?
Je nám ,občanům ,z vás ,vrcholných politiků všech stran ,akorát špatně!!!
Místo ,aby jste společnost sjednocovali ,stále více a více ji rozdělujete !!! Jste špatní politici, morálka ,čest ,služba vlasti -nic vám to žádnému neříká ,tak tu laskavě nebrečte a běžte si rychle "nahrabat" ,dokud v té politice jste .V občanském životě by vám zbyly tak maximálně holé zadky! Hanba vám!!!
21. 03. 2008 | 13:32

valdštejn napsal(a):

pane Sobotko , co takhle citáty :
Grosstapo , paranoidní autista , opilec pijící becherovku ano ,
takto Vaši političtí druzi a soudruzi titulovali předsedy ČSSD .
Co takhle znalost dějin , citace o noci dlouhých nožů , co takhle
vtělení Dalíka do Bormana , jde z Vás strach a hrůza a jestli se mluví o tom že ČSSD se bolševizuje tak Vaše strana se už dlouho fašizuje . Kde je jemnost a intelekt Václava Klause ?Zůstalo Vám jen buranstvía hysterie.....Jděte k čertu...
21. 03. 2008 | 13:35

Albert napsal(a):

Pan Sobotka se zřejmě naučil psát "články" od Langera! Jinak si to nedokážu vysvětlit
21. 03. 2008 | 13:37

Pumprlidentich napsal(a):

Pokud budou mít socialisti ve svém čele tuto osobu, tak se dost těžko dá hovořit o politické kultuře . Socialisti teď mají příležitost dát svoji stranu do kupy, ale nějak se jim nedaří, tak hledají chyby jinde. Je to škoda. Politika, kterou dnes socialisti prosazují (všechno od ODS je špatný), žádné problémy neřeší.
21. 03. 2008 | 13:37

Pumprlidentlich napsal(a):

21. 03. 2008 | 13:39

Jeník napsal(a):

Největší "chybou" Paroubka se stalo to, že odpověděl ODS podobným stylem, jakým ona bojovala se Špidlou a Grossem. Nechal se inspirovat tvrdostí a neústupností a zároveň převzal metodu totální negace nápadů ODS a strašení důsledky jejich vlády. Ale nepoužíval vulgaritu jako nástroj a tohoto stylu se ODS zbavit nějak nedokáže a dnes je to občas prezentováno (i Topolánkovským jak vy k my, tak my k vy) jako jediný možný způsob komunikace s levicovým a občas i mediálním oponentem.
Jemnost se v politice moc nenosí, to není jen vada České demokracie, ale je to vidět na celém světě, kde nejlepší metoda boje je zašlapat oponenta co nejhlouběji do země. Ale zdá se mi, že všude to má určité meze a vulgarita je vyhrazena jen pro extremisty. I když ODS k nim má velmi často blízko.
21. 03. 2008 | 13:40

Pepa 3 napsal(a):

StandaT: Nemyslíte si, že o cílenou destrukci justice spočívající ve výrazném poklesu důvěry u veřejnosti se postarala spíše paní Vesecká ve spolupráci s Kučerou, Slichoven, Coufalem a ve spojení se spravedlností "po katarsku" reprezentovanou bývalým ministrem? A vláda silné ruky? Samozřejmě :"Borman" Dalík, Topolánkova "noc dlouhých nožů", Langrova destrukce policie (ano, to je historická zkutečnost ať již z fašismu či z nástupu komunismu, že je nutno nejprve ovládnout justici a zejména policii), tak to jsou kroky, kterými pan Zaorálek vytváří poptávku po silné ruce?
21. 03. 2008 | 13:43

Albert napsal(a):

Musím reagovat na tvrzení, že ODS je hrází proti komunistům. Ohání se tím Topolánek i další "čelní představitelé". Fakta:
Dokud byla ODS opoziční stranou, pak v 80 % (!!) všech parlamentních hlasování táhla s KSČM za jeden provaz! Součinností ODS s KSČM bylo tak zabráněno přijetí mnoha užitečných zákonů.
Nemusím snad ani zdůrazňovat, že předseda ODS prosil komunisty o podporu a díky jejich hlasům byl zvolen prezidentem republiky.
Každý jistě ví, kolik bolševiků převléklo v devadesátých létech kabáty a udělalo kariéru v ODS. Co třeba pánové Mejstřík a Tlustý?
ODS prý nekompromisně bojuje proti bývalým spolupracovníkům STB. Ale archivy stačila ODS upravit dle svého a dnes je má dokonce ve své správě. Samozřejmě se nikdy nedočkáme zveřejnění údajů o spolupráci Ivana Langera s STB.
Můžeme jen přemýšlet o tom, jak se dostal Václav Klaus za bolševických dob na dlouhodobé stáže v západních zemích. V té době nevyjel na služební cestu západním směrem nikdo, kdo nepodepsal spolupráci. Bez "vázacího aktu" vyjížděli jen důstojníci STB. Aféra Mr. Čunka je pro ODS nepříjemná.
Je velmi zajímavé, že pro likvidaci Čunkova obvinění byl vybrán bývalý komunistický prokurátor, který se podílel i na procesech s disidenty (zajímavé, že Štětinovi nevadí).
ODS sice hlásá boj proti komunistům, ale služeb těch nejhorších bolševiků ráda k různé špinavé činnosti využívá.
21. 03. 2008 | 13:43

1948 rok emigrací napsal(a):

O tom jak si představujete parlamentní demokracii vy předseda Senátu, se všichni mohou přesvědčit ze steno záznamu osmé schůze (http://www.senat.cz/xqw/xer...)a stejně tak bych vás rád upozornil, že jste mi zde v LN odpověděl, že jte byl proti návrhu "nezabývat se" s "reformním balíkem". Nijak jste to tehdy nedal na zřetel, ba naopak, právě ze steno záznamu je zřejmé, že jste musel být dvakrát! usvědčen ze lži, aby se alespoň před vlastním hlasování o vskutku totalitním návrhu mohli sejít senátorské kluby.
21. 03. 2008 | 13:47

Mlok napsal(a):

Pane Sobotko,
ve světlel Vašeho chování při prezidentské volbě jsou Vaše dnešní slova blábolem, nelze Vám už věřit nic.
Modré totality se nebojím, mám však obavy, že modrý pták rychle hnědne. Ein Volk, ein fuehrer!
Je smutné, že se současná politická scéna začíná vracet k počátkům 90. let a Sladkově demagogii
21. 03. 2008 | 13:48

Martin napsal(a):

Pane Sobotko bohuzel vime jak si predstavujete demokracii vy a vase statostrana. Zvlast vase vedeni Senatu a pozdejsi vylhavani se po projednavani reformy je velmi slavne. Blogger Rok 1948 emigraci pripomemul vasi falesnost a nepravdivost tak tady jeste doplneni http://modra-sance.blogspot... http://www.senat.cz/xqw/xer...

Jak vy, clovek co lze svym volicum, v senatu schvaluje totalitni manyry muzete kazat ? Navic jak vy ktery jste posvetil velmi nechutnou metodu neprojednavat muzete vychvalovat Senat jako rozumnou vec, kdyz ve vasem vydani je to jen prodlouzeny topolankuv malicek bez rozumu a schopnosti.
21. 03. 2008 | 14:03

Student z BRNA napsal(a):

Mloku, no nevím myslím, že při prezidentské volbě se chovali všechny strany stejně bez rozdílu.
21. 03. 2008 | 14:03

Železnohorský napsal(a):

Protože se tak trochu kloním "doprava" (i když škatulkování nemám rád), vždycky, když vidím, že tady přibyl nějaký příspěvek pravicového politika, otevírám ho s nadějí, že to bude něco zajímavého, přínosného a smysluplného... A vždycky se strašně zklamu. Tohle je přesně ukázkový příklad - poslanec Zaorálek poslal míč na jasnou smeč, přímo se nabízelo, aby mu to soupeř vrátil pod nohy, ne, senátor Sobotka to foukne do autu... Zřejmě byl pan senátor dobrým lékařem a možná by lidem víc prospěl, kdyby jím zůstal... :-(
21. 03. 2008 | 14:04

Václav napsal(a):

Pane Sobotko , jako lékař jste přísahal, že budete pomáhat, ale komu? Julínkovi? Farmaceutickým koncernům a dodavatelům zdravotnického vybavení? Těm co ze zdraví ostaních si udělali vlastní kšeft? Tak to pomáháte velmi dobře.
21. 03. 2008 | 14:05

Pumprlidentlich napsal(a):

Mlok, co má modrý pták společnýho se socialismem?

Já bych to u nás zase tak dramaticky neviděl. Jinde jsou politici mnohem akčnější :-) http://www.stream.cz/video/...
21. 03. 2008 | 14:08

StandaT napsal(a):

žaba: my dva jsme naproto nekompatibilní - čtu Vaše postoje i pod jinými články - takže jen krátce: Vaše argumenty neakceptuji a nehodlám se s Vámi zatáhnout do diskuse - klidně to vemte, že jste vyhrál.

Pepa3:
1./ Tento trend nanastal příchodem ODS k moci ale dříve. Např. destrukce policie nastala za Grulicha. Pokud máme více policistů než mělo celé totalitní Československo, něco je třeba změnit. Zejména, pokud se vytratitla funkčnost. Služební zákon, který nastavuje podmínky, není z dílny ODS.
2./ nechce se mi jít do diskuse o Státním zastupitelstvím. Jednak nevidím dovnitř, druhak řadu obvinění vidím jako cíleně zveličené (tím neříkám nepravdivé - prostě nevím) a jako součást boje pí. Benešové proti její nástupkyni.

3./ Tyto trendy nejsou jen součástí politického boje mezi ODS a ČSSD. Někteří straníci však na něm výrazně participují. T.zv. politické talenty nepokrytě. Nejde však jen o jednotlivé výroky (topolánek) ale soustavnou činnost.
4./ Dalíka nehodlám komentovat. Znám ho jen z bulváru a to není pro mě zdroj informací.
21. 03. 2008 | 14:08

Student z BRNA napsal(a):

Václave, trochu více detailů. Jak tady ten Sobotka pomáhá farmaceutickým koncernům?
21. 03. 2008 | 14:08

MM napsal(a):

Pane Sobotko, kdybyste se odebral do důchodu, prokázal byste nejen úctu občanům ČR, ale i jistou míru uvážlivosti. Zkuste o tom přemyšlet. Udfělal byste tím, aspoň jednou ve svém životě, něco pro tento stát.
21. 03. 2008 | 14:14

Aleš napsal(a):

Drtivá většina senátorů bez ohledu na to, zda šlo o nezávislé, socialisty či členy ODS se takřka vždy držela zásady, že mnohem lepší než být "proti někomu a proti něčemu" je raději "spojovat se s někým ve společném úsilí o něco".

Ano není nic lepší než přečíst si onen stenozáznam o projednávání reformního batohu v senátu.

Pane předsedo přemýšlejte o tom, zda vaše ostentativní lhaní není tou nejlepší zbraní, kterou dáváte do ruky příznivcům jednoduchých řešení a pořádků pevné ruky.
21. 03. 2008 | 14:16

Student z BRNA napsal(a):

MM - kolik je Ti let?
21. 03. 2008 | 14:17

Levine napsal(a):

"Paroubkovi socialisté" - je vidět, že i takový starý, napohled noblesní pán dobře chápe zásady moderní mediální manipulace. Ve dvou slovech je skryto hned několik významů, skvělé.

Mimochodem proslovy vrchních demagogů politických stran (hlavně z ODS, ti mají ty metody zmáknuté ze všech nejlépe) se poslouchají úplně jinak, když si člověk něco nastuduje o psychologicko-mediálním boji. V USA například předkládají poradci kandidátům na prezidenta seznam slov, která mají co nejčastěji říkat, mluví-li o vlastní straně, a seznam těch, která mají opakovat, mluví-li o protivníkovi. Všimněte si, že když politici ODS mluví o socdem, vždy tam nějak protlačí socialismus, Paroubka, komunisty, demagogii, populismus apod.

A pokud jde o tu politickou kulturu, většina poučených lidí dobře ví, že navenek je to u všech bez výjimky "boj proti někomu a něčemu" a v zákulisí pak" spojování se ve společném úsilí pro něco". A o tom, oč vlastně politici "společně usilují" si asi málokdo dělá iluze. Pro ty ostatní napovím, že obecný zájem to většinou rozhodně není.
21. 03. 2008 | 14:21

Frank napsal(a):

Pane Sobotko moc prosím,nepoužívejte Vy a Vaše strana slovo demokracie.
Z vašich úst to vypadá jako kopnutí do zadku všem ostatním opravdu demokratickým stranám.
Pan Zaorálek se mýlí,nám nehrozí modrá normalizace,protože jsme se vrátili díky vaší straně k diktátu.
Jsou to slova vašeho prázdného,tupého Topola,jak ho nazval váš tatíček V.K.
Čunek se vrátí do vlády,když zajistí 13 hlasů pro ODS.
Přeloženo do češtiny: Vrátím ti koryto,ale KDU zvedne ruku pro vše, co ptákostrana uzná za vhodné.
Vy,kteří takto popíráte právo poslanců jiných stran na vlastní názor,by jste si měli vždy po použití slova demokracie vypláchnout ústa.
Demokracie totiž nejsou vaše židle pod zadkem a plná koryta,o kterých si myslíte ,že vám zůstanou na věky a taky se podle toho chováte.
Uvědomte si prosím,že jste pouze předsedou nejdražší poštovní zásilkové služby pro Hrad.
Vy,kteří o návrzích parlamentu ani nehlasujete a jen je expedujete dál, se nazýváte pojistkou demokracie.
Pro dost lidí jste jenom předražená a zbytečná instituce,odkladiště neúspěšných politiků.
21. 03. 2008 | 14:21

Student z BRNA napsal(a):

Franku, absolutní pravda. Nějaký návrh na zrušení pošťáků? Jen nesouhlasím s daním zapravdu Zaorálkovi. Ono je to totiž úplně jedno Sobotka Bohuš, Zaorálek, Sobotka Přéma...
21. 03. 2008 | 14:26

1948 rok emigrací napsal(a):

Možná až dodatečně mi dochází vaše odpověď "že jste byl proti návrhu nezabývat se". Tedy vy jste si to snad soudruzí na senátorském klubu domlouvali, tedy nebyla to "ukvapený" návrh jednoho z vás? Stejně tak tedy byla šaškárna Topolánkův požadavek, aby se o reformním balíku diskutovalo, jak je patrné ze steno záznamu? Myslím, že by bylo dobré, kdybyste vaše tehdejší jednání objasnil a můžete přidat i vysvětlení, jak jste projevil nesouhlas s návrhem "nezabývat se", jinak jste se bohužel skutečně zařadil mezi ony kované soudruhy. Před vámi bolševiky myšlením vypadají totiž nyní bolševici průkazkou jako beránci, což je snad ta největší tragedie současného vedení ODS.
21. 03. 2008 | 14:33

tata napsal(a):

Pane Sobotko to se to čte ja myslím že soudnej člověk musí vidět že vy si nemate co vyčítat ve všech bodech co ste napsal dělate přesně to samí,takže my voliči vlastně vybírame jen podle našeho přesvědčení protože kdyby sme mněli vybírat podle politiku tak unisimo všechny vyhazet protože to co předvadíte je velka hanba.
21. 03. 2008 | 14:47

hudryper napsal(a):

Pri pohledu na reakce ctenaru se mi vybavil podobny ideologicky blabol z
posledni doby,jimz byl clanek dalsiho
vytecnika modrych komousu - Bendla.
Pry,sdeloval nam ten urednicky mudrc,
privatni nesmi byt nadavka a predtim jeste zautocil bolsevicky na budouciho
hejtmana po podzimnich volbach.
Naprostou podobnost vidim ve stylu
vyjadrovani techto lidi,oni jsou do sebe
po vzoru sveho guru zamilovani,ze uz
davno ztratili i tu nejmensi sebereflexi.
Dalsi podobnost je v tom,jak na ne reaguji ctenari.Soude dle podilu proti a pro,kdyby volili ctenari techto blogu,
nedostane se ODS ani do parlamentu.
Kez se Cechum uz konecne rozsviti a
daji tem samolibym radobypolitikum
poradny trapec ! Prvni uz na podzim !
21. 03. 2008 | 14:47

aleš007 napsal(a):

tak já nevím: kolik tam vlastně sedělo ministrů? A je nějaké nejmenší možné množství? Je na to nějaký předpis? Proč se neposílají interpelace písemně? :o)
21. 03. 2008 | 14:48

stále rebel napsal(a):

Sobotko, té vaší partě stačilo pár let na to, aby se pojem odésák stal hanlivějších výrazem než komunista.
To, co tady více než patnáct let sleduji, mne vede k přesvědčení, že odesáctví není žádná pravicová politická orientace, ale jen charakterová vada.
21. 03. 2008 | 14:49

Marty napsal(a):

Neni nekde na webu mladych socialnich demokratu odkaz na zdejsi blogy? Mnohe by to vysvetlovalo.
21. 03. 2008 | 14:49

Martin napsal(a):

Marty, kde zijete ? Tahle vlada ma naprosto minimalni podporu, proti ODS je vic jak 70 procent lidi, tak si to nevysvetlujte nejakym tajnym stranickym spiknutim. Chapu, ze jestli vy psani mate ukolem, tak si myslite, ze se to tyka vsech, ale pokud je nemate ukolem, tak vyjdete na ulici a trochu se zaposlouchejte. Diskuse pod blogy jsou jen odrazem nalad ve spolecnosti.
21. 03. 2008 | 14:55

twardowski napsal(a):

Byl tento blog vygenerovan na zaklade nejake sablony? Pripada mi, ze jak pan. Zaoralek tak pan Sobotka maji skript, ktery jim tyto "blogy" pise. Jak jinak vysvetlit tu frazovitost.
21. 03. 2008 | 15:00

Levine napsal(a):

Ale abychom ODS jenom nehaněli - u této temné strany síly jakýkoli "dobrý skutek" vždy velmi překvapí. Jedním z nich bylo i prosazení Jařaba, Presla a Uhdeho do Rady ČT. Naprosto mě šokovalo, že tam tentokrát netlačili své staré známé legrační figurky typu Štěpánka, Dundáčkové aspol. (vlastně jen jedinou - Makrlíkovou). Tady se zase tentokrát vytáhla socdem, která navrhovala ty nejhorší oposmluvní zjevy jako Kučera nebo Kupčová.
21. 03. 2008 | 15:02

Ivan napsal(a):

Pane Sobotko, domníval jsem se, že jako představitel senátu jste soudný a ne tolik politický. Souhlasím s tím, že senát má daleko lepší průběh jednání něž sněmovna, ale přesvědčil jste mne svým příspěvkem, že ne vaší zásluhou. Jinak by jste nehledal cesty rozbití namísto smíru. Jste přehnaně politicky zatížen a oddán asi straně, nic proti tomu nemám, jen jedno. Běžte raději kandidovat do parlamentu, tam se to při této kultuře snese. Ale kázat takto ze sněmovny, je nevhodné. Jako senátor, dokonce předseda senátu nejste vůbec důstojný. Proto uděláte lépe, když se budete plně věnovat své profesi.
21. 03. 2008 | 15:02

Marty napsal(a):

Martin: me slo primarne o uroven prispevku, ktera casto odpovida nizkemu standardu clenu mnou zmineneho uskupeni.

Uz vidim hrimajiciho pana Paroubka pred televiznimi kamerami, jak mava pruzkumem verejneho mineni, ktery "dokazuje", ze vladu ODS nechce 70% lidi a tudiz by mela okamzite podat demisi.

Po ulicich chodim denne a nejak mi prijde divne, ze bych se po celou dobu pohyboval jen mezi temi 30% ...
21. 03. 2008 | 15:03

Ferda napsal(a):

Myslel jsem, že vám se demagogie vyhne. Že jako lékař, znáte lék proti této nemoci ODS.Jak vidět , mýlil jsem se.r
21. 03. 2008 | 15:03

Martin napsal(a):

Marty, kdyz vsechny pruzkumy ukazuji teto vlade minimalni podporu tak je to jiste paroubkovo spiknuti :) A ano asi chodite jen v nejake zvlastni ulici, mozna stale vedle janskeho vrsku protoze to by tak pasovalo.
21. 03. 2008 | 15:05

ventos napsal(a):

eeech, modrá a růžová demagogie, mediální demagogie, ale nide jsem se nedozvěděl, kolik že tam tedy přesně bylo ministrů a poslanců, pak bych si eventuálně udělal vlastní úsudek, kdyby tedy páni poslanci a senátoři (a vydavatelé novin a majitelé televizí)dovolili ...
21. 03. 2008 | 15:10

Marty napsal(a):

Martin: uz 2x jste v reakci na muj prispevek pouzil slovo spiknuti. Zajimave. Asi vite vic nez ja. Ja o zadnem spiknuti nemluvil.

Takze ted uz chodim i spatnymi ulicemi ...

Skutecne nejste Mlady socialni demokrat?
21. 03. 2008 | 15:13

Martin napsal(a):

Marty, to vy jste si vymyslel teorii, ze kdyz lide nemaji vas nazor tak je jiste za tim spiknuti politiku z vam nesympaticke strany, kteri je sem ukoluji. Chovate se podle prislovi podle sebe soudim tebe :)
21. 03. 2008 | 15:17

Marty napsal(a):

Martin: ocividne mate vazne problemy s porozumenim psanemu textu.

Kde jsem psal o spiknuti politiku?

Kde jsem psal o nejakem ukolovani?
21. 03. 2008 | 15:23

Vilém napsal(a):

Jaký duel proboha?
Pan Zaorálek na svém blogu přinesl jako obvykle expresivně laděný a nadsazený, nicméně obsažný článek, pan Sobotka se zde ohání úplně prázdnými floskulemi, které mohou oslovit jen úplně nekriticky myslící lidi, které však proto není důvod oslovovat.

Je - li toto standard argumentace ODS, tak i Paroubek je ukázkově seriózní.

Myšlenka vyzkoušet duel blogerů k určitému tématu je jistě dobrá, ale musí jít o osoby srovnatelné argumentační kvality, a zde pan Sobotka při veškeré úctě jaksi nestačí, tohle je někam do fronty v konzumu.
21. 03. 2008 | 15:40

Allan napsal(a):

Pane doktore, člověk by Vám snad dal korunu. To co se snažíte pseudokritizovat, máte už v modrém senátu osvojené. Např. odmítnutí diskuse o zlodějně, tedy reformě. I Vy jste hlasoval proti, Vy "demokrate". Nezájem položit jakoukoliv otázku przidentskému kandadátovi prof. Švejnarovi. Chci věřit, že další demokratické postupy v Senátu budou časem bez Vás.
21. 03. 2008 | 15:43

Franty napsal(a):

to žába, ty chytráku, kolik měl hlasů Paroubek, když byl u vlády? 101 s jedním vyhozenýmo žralou.
21. 03. 2008 | 15:59

Franty napsal(a):

stále rebel, ono právě těch pokřivených charakterů, nemakačenků a všelijakých závistivců je vždy asi víc, proto jsou víc vidět, a toho druhého chtějí umlčet a pošpinit. Jako rčení, aby sousedovy chcípla koza, protože je chytřejší, a to jsi TY.
21. 03. 2008 | 16:06

Jan napsal(a):

Jediné, co mne napadá po přečtení tohoto blogu je, že toto musel napsat člověk, který popře vše co ostatní vidí i slyší - jen když se udrží korýtko co nejdéle. Ačkoliv jsem s vámi mnohdy nesouhlasil, zatím jsem si vás dodnes vážil
21. 03. 2008 | 16:07

LEVAK napsal(a):

Vážený pane důležitou zásadou je taky to,že se má dodržovat to co je stanoveno.jestli si myslíte,že účast ministrů vlády na jednání sněmovny byla dostatečná tak potom promiňte nejste muž na svém místě!Není to tak dávno co pan Sobotka nezaplatil u lékař cikrtovné a Vy sám osobně jste vřískal jak kdyby Vás brali na vidle o tom,jak se musí dodržovat zákony tedy to co je stanoveno.Odvolával jste se dokonce na římské právo.Tak prosím Vás bu´dte zásadový vždy a všude.Jinak si myslím,že orgán kterého jste předsedou je naprosto zbytečný.Kdyby se zrušil tak peníze takto ušetřené by umožnily třeba důchodcům neplatit cikrtovné!Zamyslete se pokud to ještě po letech v politice ještě umíte!
21. 03. 2008 | 16:14

Martin napsal(a):

Marty vite vy vubec co je to nadsazka. Asi ne stranicke mysleni a atmosfera Janskeho vam hlavu totalne zahltily :)

Mimochodem jen tak vas poinformuji ze mladeze vsech politickych stran se skladaji vetsinou z ... vysokoskolaku :))))
21. 03. 2008 | 16:22

LEVAK napsal(a):

Vážený pane předsedo neměl by jste se raději zamyslet nad tímto problémem:
ODS nikdy nepřijala zásadu, že každý člověk má právo na přiměřenou životní úroveň pro sebe i svou rodinu včetně dostatečné výživy, šatstva a bydlení a na zlepšování životních podmínek. Závazek ČR, že státy, které ratifikovaly mezinárodní pakt tuto zásadu obsahující, zajistí i uskutečňování tohoto práva, je ODS cizí. Její politiky to zatím ani nenapadlo.Nemělo by to napadnout Vás z titulu Vaší funkce!
21. 03. 2008 | 16:23

Novák napsal(a):

Pane senátore za ODS, přečetl jsem si Váš spisek a musím napsat, že jste mne srazil do kolen. Tolik blábolů a nepravd, takto se chovají lidé IV. cenové skupiny. Každému slušnému člověku z Vás a Vaší rodné strany musí být nevolno. Dovolil jsem si napsat, co o sobě píšete bezostyšně Vy sám:

MUDr. Přemysl Sobotka je senátorem za liberecký volební obvod, za který byl zvolen již třikrát (1996, 1998, 2004). Od konce roku 2004 je předsedou Senátu Parlamentu České republiky.

Odborné zaměření: Zdravotnictví, sociální a regionální politika.

Základní životní krédo: „Jako lékař i jako politik jsem přísahal, že lidem budu pomáhat a ne škodit“.

Proč to takto píšete, když to není pravda, Vy lžete a podvádíte voliče Vaší strany, chováte se jako bezcharakterní člověk, který svým vystupováním uráží slušné lidi. Ono se to špatně ovládá, když je člověk v rauši.

Jako křivopřísežník by jste měl odejít z funkcí a i z lékařského cechu, protože děláte opak toho , na co jste přísahal. Škodíte, zrovna jako Vaši spolustranící této krásné zemi. Jedinou útěchou všech slušných lidí je to, že " boží mlýny" melou pomalu a že všechnu špatnost jednou semelou.

Za takových padesát let budou současná léta zapsána v dějinách jako úděsné období vlády ODS, která byla po zásluze v roce 2010 odměněna.

Zbohem, odejděte (ale velmi rychle)!
21. 03. 2008 | 16:32

Marty napsal(a):

Martin: napsal jste hloupost a ne nadsazku.

Jste Mlady socialni demokrat?
21. 03. 2008 | 16:33

Martin napsal(a):

Marty reagoval jsem nadsazkou na vasi naprostou hloupost. Odlozte si ty vase stranicke bryle, kde lide s jinym nazorem nez vy musi byt ve vam nesympaticke partaji. A pak se ozvete, do te doby nashle.
21. 03. 2008 | 16:36

Marty napsal(a):

Martin: zatim jsem od Vas slysel pouze vymysly, ktere jste mi samovolne vkladal do ust. Okamzite jste me zakadroval a nezapomnel mne poucit, ze udajne podle sebe soudim tebe. Tim jste vsak prozradil sve zivotni kredo, i kdyz si ho asi neuvedomujete.

Z vyse uvedenych duvodu se Vas logicky ptam, zda jste clenem Mladych socialnich demokratu, protoze "uroven" na to rozhodne mate.
21. 03. 2008 | 16:51

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Sobotko,

ocitl jste se přímo v lůně Rudého Panoptika.Přestože je Vaše vyjádření k neustálým destrukčním útokům ze strany některých rádobypolitiků naprosto oprávněné a historicky doložitelné, smiřlivý závěr svého článku jste si mohl klidně odpustit.Toto nejsou lidé,kteří by byli ochotni přistoupit na tvůrčí spolupráci.Ani ji od nich nevyžadujte,- byli by ochotni pod pláštíkem kooperace uškrtit vlastní babičku.A dokonce se domnívám,že jakákoliv "tvůrčí" činnost je jim bytostně cizí.Umějí jen plivat špínu,osočovat,škodit.

Nejsem nadšen,že Vás zde nacházím.Většina politiků na těchto stránkách jen sbírá podpisy pod svoje stranické výlevy dehonestující svoje protivníky.A celkem se jim úspěšně daří.Čtu jejich výlevy i když se jejich slaboduchých debat nezůčastňuji.Myslím že Vám pane Sobotka toho není zapotřebí.

Zdravím Vás z Kunštátské Vysočiny a přeji pěkné Velikonoce. Ivan.
21. 03. 2008 | 16:52

Milan napsal(a):

jak již výše napsal Novák, nebudu citovat ale zajímalo by mně co jste dělal doopravdy před rokem 1989 a ne od roku 1991 všichni nějak zapomináte co bylo dříve doktore
21. 03. 2008 | 16:58

LEVAK napsal(a):

Zase jeden modrý bolševik,který nemá argumenty a tak si fakta transformuje a je mu dobře.Aneb ja je psáno v bibli "Blahoslavení chudí duchem neboť jejich je království nebeské!"
PS:Už nejeden "tvůrčí" duch skončil na Vysočině.Je vidět,že je tam dobře prohnojená půda!Možná jsou zdraví,ale má to chybu, ty kopečky jim vadí v rozhledu!
21. 03. 2008 | 17:01

mamut napsal(a):

Moralista Sobotka
Od doby nechvalně proslulého hlasování v Senátu o reformě, kdy ODS se rozhodla pomocí metody nezabývat se umlčet opozici a zabránit případným změnám v balíku zákonů, pan Přemysl Sobotka neustále mate veřejnost. Nedávno, stejně jako již několikrát předtím, v on-line rozhovoru pro Lidové Noviny čtenářům sdělil: Dle Ústavy ČR je většinové rozhodnutí Senátu na způsob hlasování nezabývat se legitimní a nejde jej napadnout. Osobně jsem s tím nesouhlasil, ale byl jsem ve výrazné menšině. Na zápisu z hlasování na stránkách Senátu si člověk může krásně ověřit, jak vypadal jeho nesouhlas a menšinový názor. Samozřejmě že nesouhlas se projevil hlasem Ano pro návrh nezabývat se.

Jeho přístup je z dnešního hlediska velmi zajímavý. Buď můžeme uznat, že je jen přitroublým lhářem, který nechápe, že se hlasování dá jednoduše ověřit nebo spíše, že mluvil o svém menšinovém názoru na klubu ODS. A teď by nám měl velký moralista ze strany velkých demokratů, kteří si tak váží svobodných výběrů poslanců, hlasování tajně a podle svého svědomí vysvětlit, jak je možné, že s něčím nesouhlasil, ale pak hlasoval podle stranického příkazu ? To je snad i sám šéf horní komory parlamentu jen obyčejnou loutkou, která své vědomí a svědomí (navíc vázané předchozími sliby, že se Senát reformou bude zabývat) přizpůsobuje nátlakům Topolánků, Dalíků či kdo ví jakých jiných individuí ?

Je to jen jedna z mnoha epizod, kdy ODS káže vodu a sama pije víno. Pan Topolánek hází obviněním z korupce na prezidentského kandidáta a pak s úsměvem idiota vysvětluje, že důkazů netřeba. Když se ale totéž stane jediné a dokonalé ODS a je obviněna z korupce, tak najednou tu máme vřískot a vyhrožování soudem. Když svým obviněním velmi nevybíravě zaútočil na pana Švejnara, tak vše bylo samozřejmě v pořádku. Když ale pan Bursík pouze zopakoval výroky pana Klause, tak to bylo označeno modrým ptákem za naprosto nechutný podpásový úder a šéfpolicajt Langer málem dostal infarkt a vyhrožoval voliteli pana Švejnara, kolik lidí bude bučíce bručet. To, že veřejnou volbu Občanská Demokratická Strana využívá pokud se jí to hodí, je již samozřejmě také známo. Jen je nutno si toto vše pamatovat i zítra, když znovu budeme svědky vystoupení hypokritů z ODS.
Je nutno si pamatovat a ne hloupě věřit při příštích volbách. Vždyť už nám dvakrát ukázali co dovedou.

Nejlepší by bylo tuto skupinu lidí, která uzurpovala moc podvodem a lahním vyhnat od jejich koryt a postů, kde jenom škodí.
21. 03. 2008 | 17:09

1948 rok emigrací napsal(a):

pro pan Ivana Hofmana: Jenom připomenu, že ti kdož by byli "schopni pod pláštíkem kooperace uškrtit vlastní babičku" přebírali zemi s nulovým (spíše záporným http://www.czso.cz/csu/reda...$File/HLMAKRO200802.xls )růstem HDP, s inflací kolem 8 % (jaká to náhodná shoda s tou současnou), rozváceným bankovním sektorem, min 12 % nezaměstnaných a růstem dluhu v nominální hodnotě 60 - 100 mld. každého roku vlády ODS. Předávali zemi s růstem HDP 6,5 %, inflací na 2 %, bankovním sektorem, kde si prakticky každý může vzít hypotéku a nepřetržitým snižováním nezaměstnanosti. Samo se to neudělalo, na tom se doufám shodneme. Růst dluhu byl bohužel obdobný, ale jistě se také shodneme, že 100 mil. před deseti lety nejsou tentýž 100 milony letos, nehledě na onu děsivou inflaci předchozích vlád, která je potřeba k dluhu započítat.
Tedy řekl bych, že je potřeba větší obezřetnost a základní slušnost ve vztahu k opozice. Voliče pro vaši stranu můžete získat jedině tam.
21. 03. 2008 | 17:11

žaba napsal(a):

STANDA T, já na tyto diskuse občas kouknu, sem tam něco napíšu, ale v žádném případě tu neberu nikoho jako vítěze nebo poraženého, jsou to prostě názorové střety, pokud jsou názory podloženy znalostí faktu, nejsou jen "dojmologické", je dobře.Tohle ale až příliš často bývá t.zv.zprava, myslím tu záměnu dojmů s pojmy. Takže nediskutuju třeskutě prestižně kvůli vítězství ani nevyhledávaám názory kompatibilní s mými. Jo a ještě něco, já jsem "žaba" a ta je rodu ženského stejně jako já.:))
21. 03. 2008 | 17:14

žaba napsal(a):

1948 ROK EMIGRACI, tenhle príspěvek považuju za velmi kvalitní, protože píše se znalostí faktů, neplete si pojmy s dojmy, ale cituje.
Bylo by dobře, kdyby se takovéto neideologické, ale faktografické příspěvky objevovaly častěji.

Není to o vládě levicové nebo pravicové, ale o vládě kvalitní a nekvalitní.Kvalitní vláda v evropských demokratických poměrech je ta, která nepoškozuje většinu obyvatelstva.
21. 03. 2008 | 17:21

Ikena napsal(a):

to Mamut
Možná bychom měli být důslednější a položit
jasnou a zcela legitimní otázku : omluvil se
předseda ODS a premiér vlády za nařčení o korupčním prostředí kolem pana Švejnara a kdy předloží fakta, které to prokazují.
To nařčení bylo učiněno veřejně a prohlášením do médií.
Proto bych vyzval pana Sobotku, aby jako gesto dobré vůle a potvrzení svého názoru, že se raději spojuje za nějakým účelem,proto požádal pana Topolánka o vysvětlení nebo omluvu.

Zde je prapříčina všeho zla, on ví, že jeho předseda jednal zkratkovitě, ale protože je zvyklý od bolševika držet krok, tak...tak nebude nic.
21. 03. 2008 | 17:21

Ivan Hochmann napsal(a):

Být politikem,

byl bych v pravicové straně.Tedy v jediné české,ODS.Už proto´,že tyhle LEVÁKy snáším jako voštiny v řiti.

Před chvílí jsem navštívil silně slaboduchou stránku pana Zaorálka.Ten se strašně divil,nedůstojným průběhům interpelací.Proč? On si asi myslí,že má každý ministr povinnost poslouchat,nesmyslné osočování a provokace Rathů,Paroubků,a ostatních kulatých ksichtů sociálně demokratických a komunistických posrlanců.Takové interpelace jsou úplně zbytečně promarněným časem.Stačí si přečíst jejich "traktáty" na jejich blozích.To mohou nechat zrovna interpelovat LEVAKA.

A jak se hned ozval,že?

Ivan.
21. 03. 2008 | 17:24

stále rebel napsal(a):

Pro Franty.
Příliš jsem vašemu příspěvku neporozuměl, ale zaujala mne tato věta.

Cituji vás:
„Jako rčení, aby sousedovy chcípla koza, protože je chytřejší, a to jsi TY.“

Že vám nejde gramatika, no budiž, ale co ta argumentace?
Pokud bych byl závistivý, tak bych sousedovi záviděl kozu v tom případě, že já bych žádnou neměl, popřípadě že by ta jeho dojila lépe než ta moje. O tom, že by si někdo přál aby sousedovi chcípla koza, protože je chytřejší jsem ještě neslyšel.
21. 03. 2008 | 17:25

Franc napsal(a):

Chtěl bych se zeptat diskutujících, co tak nenávidí modrou barvu, aby se pokusili uvést jméno nějakého sociálního demokrata s morálním kreditem, jaký má pan Sobotka. Budete těžko hledat.
21. 03. 2008 | 17:25

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Ivana Hofmana: Poslouchali ministři socanů při interpelacích něco jiného? Projděte si steno záznamy, možná budete překvapen.
21. 03. 2008 | 17:30

Ivan Hochmann napsal(a):

To Standa T :

žaba a Pepa3 jsou stejní jako LEVAK a spol.......Když se voda prášila a písek tek,- polévka se vázala do otýpek.

Ivan.
21. 03. 2008 | 17:33

Ivan Hochmann napsal(a):

Pokud se mnou chcete mluvit pane - naučte se alespoň napsát spravně moje jméno.

Děkuji Ivan Hochmann.
21. 03. 2008 | 17:35

Mário napsal(a):

Bohužel jsem dal hlas ODS. Je mi to líto, a chtěl bych se omluvit za svou naivitu všem slušným lidem.
21. 03. 2008 | 17:36

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Ivana Hofmana: V jediné české pravicové, co už naprovo od ní nic není (dle Topolánka) tedy se s bolševiky potkává na špici extrému a stává se tedy druhou stranou téže mince. Skutečně se zde velmi setřel rozdíl mezi bolševiky myšlením z vedení ODS a bolševiky průkazkou, byť ty nyní vedle díky ODS vypadají jako beránci. Úspěšnou karieru, lépe úspěšné zneužívání informací v obchodním styku.
21. 03. 2008 | 17:38

Vico napsal(a):

Pane Sobotko, používáte stejnou argumentační logiku jako váš velký guru. Nejprve identifikujete svého protivníka s názorem, který nikdy nevyslovil, a pak tento názor úspěšně vyvrátíte z kořenů. V obecné rovině nelze než souhlasit, že lepší se s někým spojit pro dobrou věc, než stále proti něčemu bojovat. Švandovní jenom je, že nositelem toho prvního,´je podle vás tolerantní ODS a nositelem toho druhého ČSSD. Jinak řečeno voláte po "konstruktivní" a s koalicí spolupracující opozici, aby tzv. byl klid na práci. Myslím si, že takhle to není a určitě se nebudu zlobit až jednou /snad/ bude ODS v opozici a bude těm u vládního vesla zatápět.
21. 03. 2008 | 17:39

žaba napsal(a):

FRANC, vy znáte všechny soc.dem.politiky?
Pokud vím, byl pan Sobotka v ODS i v roce 1998, kdy oposmlouva uzavřená Klausem a zachraňující ODS před zánikem kvůli korupčnímu financování,/ BTW. zatím největši polistopadová korupční aféra/,zachránila i některé výrazné osobnosti ODS před basou. Takže dávat ruku do ohně za něj i další by se asi málokdo neodvážil. Doplňuji, že tuhle info řekl M.Macek, prezidentův poradce na kameru ČT.
21. 03. 2008 | 17:40

1948 rok emigrací napsal(a):

To bylo zřejmě na mne, omlouvám se za komolení jména pane Ivane Hochmane.
Vcelku s vámi mluvit ani nechci, spíše jen zdůrazňuji na co reaguji.
21. 03. 2008 | 17:41

žaba napsal(a):

IVAN HOFMAN, a co tak napsat nějaký fakt nebo argument? Ty prostě chybějí, bez nich jsou jakékoliv názory upletené z vakua:)))
21. 03. 2008 | 17:45

tata napsal(a):

pane franc ja bych chtěl vidět jen jednoho politika s tím moralním kreditem ono tady nejde většinou oto že někdo nenavidí modrou barvu ale otom že ty co vidí modře neuznavaj tu moralní špínu všech jak z prava tak zleva a vidí jí jen v te červene jestliže je hruby z modra tak je to jen obrana ale jakmile je utok z leva je to bolšan,komouš a podobně
21. 03. 2008 | 17:47

žaba napsal(a):

achich ouvej, taky špatně jméno, Ivan Hochman, spletla jsem si s komentátorem Radiožurnálu.Omluva:))
21. 03. 2008 | 17:47

žaba napsal(a):

oprava příspěvku ze 17:40:56 správně má být ODVÁŽIL
21. 03. 2008 | 17:50

1948 rok emigrací napsal(a):

pro tata: Nejen to, oni nám dokonce mnozí sdělují, že neexistuje pravicový a levicový extremismu, ale že existuje jen extremismus levicový. Už to samo o sobě je skutečně velmi extrémní názor, asi proto napravo od ODS už nic není, jak nám slavnostně po volbě presidenta sdělil Topolánek, nejspíš to spolu nějak souviselo.
21. 03. 2008 | 17:53

tata napsal(a):

Ivan Hochmann ono není duležité jestli vam někdo zkomolí meno ale když napišete že citace,,,že tyhle LEVÁKy snáším jako voštiny v řiti.nezlobtese vy ani nechcete diskutovat ale je to jen projev neslušnosti kdo nema muj nazor je povl to o vas hodně vyjadřuje a nema to delat zničiím jinym
21. 03. 2008 | 17:54

Ivan Hochmann napsal(a):

I podívejme......

znal jsem Vasilisu carevnu překrásnou zakletou z ropuchu.Tak ji našel Ivánek carevič se střelou kalenou v tlamě ohavné na pařezu sedící.Jen jedno přání Ivánku?
Pozor na žáby - proměny bývají drastické a nekomentovatelné.

Čau žabičko, Ivan.
21. 03. 2008 | 17:56

Student z BRNA napsal(a):

Tady je teda je jak pravolevá válka. Je vidět, že politici jsou jen nástrojem pro explozi anonymních názorů.
21. 03. 2008 | 17:58

Franc napsal(a):

Pane žábo a tato, pořád mi chybí to jméno soc. demokrata. Jinak máte pravdu, že schematicky nelze vidět. Vžádném případě bych nedal ruku do ohně za mnohé politiky z ODS, ale z druhé strany najděte někoho v ČSSD ve vrcholné funkci, kdo se dá poslouchat. Domnívám se, že nanajde te nikoho. Bohužel v této straně, a to je můj dojem, vládne atmosfera strachu. Jediné co si přeji, ať se jednou nemohu rozhodnout, zda budu volit ČSSD nebo ODS. Pokud dnes volím ODS, je to proto, že že mám pocit menšího počtu hulvátů a gaunerů.
21. 03. 2008 | 17:59

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane tato,

my se už také známe,že?Pochopil jste mě dobře.Diskutovat s vámi všemi nehodlám,nejen proto,že komolíte jména.Vy a vám podobní totiž komolíte všechno.

Sbohem Ivan.
21. 03. 2008 | 18:00

žaba napsal(a):

FRANC, například Špidla, člověk čistý jako sklo, bez poskvrny.
21. 03. 2008 | 18:03

Ivan Hochmann napsal(a):

Vždyť to říkám ,

bacha na žáby.Ona by se mrška pustila dokonce do jednoho z nejváženějších vzdělanců v mediích.
Ivan.
21. 03. 2008 | 18:05

Halama napsal(a):

to Franc
Pan Sobotka má morální kredit? A kde? Pro mne ho ztratil, když prohlásil že Senát, kde má ODS většinu, bude po volbách, které by vyhrála ČSSD, prostě bude všechny levicové návrhy shazovat pod stůl. Vskutku konstruktivní postoj. A jak demokratický! Nebudeme se přece pídit, jestli je nějaký návrh dobrý nebo špatný. Nám se stačí podívat, jestli ho předkládá levice nebo pravice, a podle toho hodnotíme. Tak ať si pan senátor nechá tyhle plky z blogu na pondělí na koledu.
21. 03. 2008 | 18:10

Franc napsal(a):

No a není to právě ten důvod, že není ve vrcholné politice ČSSD? Přemýšlejte o tom.
21. 03. 2008 | 18:11

Pašijový pašák napsal(a):

ad žaba: Vladimír Špidla neobstál především před svými spolustraníky. Jako čistý a bez poskvrny byl nahrazen křišťálem. A jak to pokračovalo, vidíme všichni...
21. 03. 2008 | 18:13

myrta napsal(a):

pane Sobotko,lépe by bylo,kdybyste se zaměřil do vlastních řad s připomínkami.Máme vás v živé paměti z voleb prezidenta a proto vás i ODS máme plné zuby!!
21. 03. 2008 | 18:16

Franc napsal(a):

Pane Halamo mám pocit, že tomu rozumíte víc než ostatní. Já nevím jstli to řekl,ale nevěřím, že to řekl jak to vy interpretujete. Proč, proto že to nemá logiku. Schodí dobrý i špatný návrh? To si snad nemyslíte ani vy, že.
21. 03. 2008 | 18:16

stále rebel napsal(a):

Pro Franc.
Odesák s morálním kreditem?
Nebuďte směšný.
21. 03. 2008 | 18:19

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Franc: Vcelku máte pravdu, že se hledá obtížně vůbec někdo u socanů. Co mne ovšem znervozňuje velmi, že za jejich vlády jsme byl velmi málo otravován a i tak děsivou situaci, že si navolili železničáře nakonec nějak ustály. Oproti tomu tu máme nyní ministry, kteří se "sice dají poslouchat", ale někteří bičují a cukrují, jiní si s námi dopisují o hlouposte a prosazují neetické poplatky a generují tím dopisovou komunikaci s desetitisíci občany, další zase dělá rozpočet, ale 100 mld sem 100 mld. tam. Podají sice 75 zákonů, ale ve skutečnosti původní, které by nepodávala žádná jiná vláda (možná) bylo max. 9, přičemž ten hlavní je spíše než zákon, jeden obrovský zmatek, o kterém dodnes poslanci vlastně nevědí, co odhlasovali. To je skutečně děsivé, k vůli tomu jsme myslím k volbám nešli, řekl bych.
21. 03. 2008 | 18:20

tata napsal(a):

Ivan Hochmann ono to ani neumíte mužete byt sebevíc inteligentní ale jestliže argumenty sou nenavist,zloba a nesmiřitelnost je to cesta do pekel což bohužel z prava je kazano o smířivlosti.domluvě,slušnosti aleani jedno se nekona komu to stojí za to tak si projede příspěvky a ve valne většině si přečte jen nenavist,nesmiřitelnost prostě naši politici to rozpoutaly a nam nezbyva věřit že se nekdo najde kdo koněčně začne lidi spojovat a ne rozdělovat ono totiš pane ivane nam nic jineho nezbyva než žít spolu a nak se domluvit
21. 03. 2008 | 18:20

vlk napsal(a):

Nic nepochopil, nic se nenaučil...
To je jediné, co se dá říci popřečtení agitky z pera jednoho ze čtyř nejvyšších představitelů této země.....

Takže když se oposice dožaduje, aby vláda důstojně a kvalitně vyhověla svým povinnostem, daným jednacím řádem sněmovny, je to podle pana předsedy nejspíš podkopávání demokracie a příprava k násilnému převzetí moci..
Pan předseda s velkorysostí vlastní svému politickému spektru přehlíží , že oposice se tak rozhodla protože vláda tuto ignoranci předvedla OPAKOVANĚ!
Jako vedoucího ústavního činitele by vás to mělo minimálně zneklidnit a interně žádat nápravu.

Ne , arogance současné výkoné moci je pro vás bagatelní záležitost, nestojící za zmímku.¨
Co ovšem za zmínku už vám stojí, je mistrování o chování politických protivníků. Není známo, že byste se jakkoliv veřejně ohradil oproti Topolánkově jedničce. Rovněž není známo, že byste se veřejně ohradil, když tentýž státník poslal oposiční poslance do rekta.
Není taktéž nic známo o tom, že byste měl problém se svým stranickým kolegou, sdělujícím- dokonce koaličnímu partnerovi , kolik že bude lidí bručet. To vše je podle vás politická noblesa.

Stejně tak jako jsou pro vás komunisté nepřijatelní a spolupráce snimi odsouzeníhodná..... Zřejmě jste zvyklý, že píšete buď pro stranický fanklub nebo pro prosťáčky,kteří si nic nepamatují.
Soc dem s komunisty mají tu drzost, že se dožadjí řádných interpelací! Považte!
Pokud se nepletu, vyzval jste dne 25.02.2005 tehdy veřejně komunisty, aby spolu s ODS jednotně vyslovili nedůvěru vládě a tak pomozhli svrhnout demokraticky zvolenou vládu. Bylo to symbolické. Právě k datu únorového puče měla KSČ udělat to, co už jednou udělala. Ovšem pod kontrolou vaší strany.
Takže ODS spolupracovat s komunisty smí, pokud se jí to hodí a ostatní nesmějí? Resp. smějí,a le je to populismus a demoagogie, kterou mají ti ostatní v krvi.
Samozřejm v senátu by se něco tak pokleslého stát nemohlo. Senát svorně a jednotně dělá to, co absolutní většina vaší partaje dovolí. Věřím, že po senátkách pochopíte, že skutečná politika není jednobarevné hlasování, ale umění kompromisu a dialogu. Dva pojmy pro vás evidentně neznámé.
A jak v senáátu panuje harmonie a idylka spojení pro něco jsme viděli při presidentské volbě.
Vedle o něco více než většiny lidoveckých volitelů a vaší partaje už pro vašeho presidentského kandidáta hlasovaly pouze dvě nezařazené senátorky, z nichž jedna je ODS zavázána za to, že ji nevydala k trestnímu stíhání / nebo spíše , že ji nevydá ani podruhé/. A zbylé hlasy dodali už tři Dalíkovi poslanci za soc dem. Všichni ostatní, včetně třetí vládní strany, všech ostatních nezařazených nebo malých klubů do jednoho, hlasovali proti a řada se zjevným gustem.Takhle vypadá realita.

A ještě něco, daleko závažnějšího. Mohl byste vědět, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. Dokonce i Klaus mluvil o studené občanské válce. Vy a vám podobní děláte co můžete, aby byla ještě ostřejší. Slova dialog s oposicí jste dávno vyšktrli ze svého slovníku. A dokonce i takové zákony jako o důchodovém systému chcete prohlasovat svou velmi podivnou většinou.
Nikdy vás nenapadlo, že to je špatně? Že to jen eskaluje napětzí? A že jak se vy dnes chováte k oposici , bude se tato chovat jednou k vám?
Prostě nic jste nepochopil anic se nenaučil. Soudě dle vašeho textu.
Nevím jak jste si počínal v medicíně, ale v politice svoji přísahu hrubě neplníte.
21. 03. 2008 | 18:28

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane tato,

nebudeme se spolu domlouvat,ano?
Ani spojovat,ani zlobit,ani nenávidět.Nechte to prostě tak.
Děkuji Ivan.
21. 03. 2008 | 18:34

žaba napsal(a):

PASIJOVY PASAk a jiní, proč byl odvolan Špidla je poměrně složitá záležitost, jako jeden z mála v ČSSD byl naprostý odpůrce opoziční smlouvy, kterou Zemanovi zazlíval, i z toho pramení "komplot", který vedl k Zemanovu nezvolení prezidentem. Tam nešlo o podraz na Z. ale o skončení s vyrovnání se s oposmlouvou, jejíž následky trvají dodnes. Zeman vůbec nebyl tak bezchybný a čestný , jak se teď zdá,i když osobností byl a zůstane. A Gross byl vlastně jeho "korunní princ" , i zu tohoto úhlu je dobré se dívat.
21. 03. 2008 | 18:37

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Hochmann, politika vám nepůjde, ale velmi dobře by vám šlo "zneužívání informací v obchodním styku", které drží ODS pohromadě :-)
21. 03. 2008 | 18:40

Pašijový pašák napsal(a):

Já to vím, žabo. Je mi to, ač nikdy nebudu volit ČSSD, líto, když vidím, jakých lidí se tato strana zbavila a jaké si do svého čela instalovala. Bohužel, špičkoví straníci mezi sebou pana Špidlu nemohli snést...
21. 03. 2008 | 18:41

Ivan Hochmann napsal(a):

Vlku,

nečetl jsi blog pana Přemysla Sobotky celý.

Je mi líto,zařadil jsi se definitivně do MRP a já nemám o čem bych s Tebou diskutoval.Mel si svoje už beze mě.

Ivan.
21. 03. 2008 | 18:41

Vico napsal(a):

K už řečenému bych chtěl přece jen něco dodat. Uvědomuji si, že představitel ODS nebude chválit své opoziční oponenty a "socani" jsa v opozici nenechají na ODS nitku suchou. Tak to prostě chodí. Pravidla hry jsou už holt taková. Ani bych panu předsedovi Senátu nevyčítal jisté zaujetí pro současnou vládní garnituru a ODS zvláště. Co však působí až příznačně je sama úroveň blogů vrcholných představitelů. Neskutečně ubohá agitka pana Béma oslavující podle písmen K.L.A.U.S. božské vlastnosti VK, blábol Ivana Langera, který z vážnou tváří varuje, že se ČSSD paktuje s islámskými teroristy, zatímco premiér s ustaranou tváří nás zachraňuje sjednáním smlouvy o radaru a teď pan Sobotka naprosto dutými frázemi cosi píše o rudých bojovnících a pléduje málem za národně frontovní spolupráci. Blog je opravdu dobrá věc. Stačí být vnímavým pozorovatelem a čtenářem.
21. 03. 2008 | 19:02

StandaT napsal(a):

Ivan Hochman: mohu se zeptat co znamená MRP? Díky.

Je ale vidět, že Zaorálkův trucpodnik padl na úrodnou půdu. Ne, že by si o to ODS nekoledovala, ale aby i jindy objektivní diskutér svedl na Sobotku hříchy celé ODS a jestě dva roky dozadu, je docela smutné, zejména, pokud se jedná o projkoalici a právě ministři z ODS tam - narozdíl od jiných stran - seděli (byť jen dva), a díky Zaorálkovi zbytečně. Ta míra potřeby "vyříkat si to" s ODS je neuvěřitelná. Chvílemi tato diskuse připomíná reinkarnaci principu kolektivní viny. Smutné.
21. 03. 2008 | 19:09

Ivan Hochmann napsal(a):

Když už Vico hodlá být vnímavým pozorovatelem - to je konečná.
Ještě aby Věžák obšťastnil svojí přítomností tuto sešlost -
a dám se na modlení.
Už Vám nestačí přicmrndovat vašim narudlým kamarádům na jejich blozích?Vlezete jako vši všude a všude roznášíte svoje tiťavé hovínka.

No jistě máte na to právo.Byl bych vás rád viděl na netu za bolševiků.Byli byste zalezlí a klepali se v koutech.
Strážci demokratických práv.....
Obhájci svobody slova......
Nesmiřitelní kritici ODS.....
Socialisté,myslitelé......

To je dílo. Ivan.
21. 03. 2008 | 19:21

Ivan Hochmann napsal(a):

pro Standu T :

MRP = Místní Rudé Panoptikum.

Není zač. Ivan.
21. 03. 2008 | 19:24

Jan napsal(a):

Topolánek jako student vojenské školy musel při nástupu podepsat přísahu. Narozdíl od nás základáků, kterým se podespiovat nic nedávalo a šlo hlavně o první opušťák - studenti vojenských škol stvrzovali podpisem oddanost socialistickému zřízení a KSČ. Nemá někdo přesné znění toho, co nám to Topolánek podepsal?
21. 03. 2008 | 20:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý text, který byl v rozporu s Kodexem diskutujícího.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 03. 2008 | 20:07

hombre napsal(a):

Pane Sobotka, až zase budete žvanit o populismu a demagogii jiných, přečtěte si, prosím, smlouvu ODS s voliči a mlčte, mlčte... ať není to mlaskání tak slyšet.
S panem Čapkem: nepravý člověk na nepravém místě vyslovuje věty, který by mohly být pravdami.
21. 03. 2008 | 20:24

LEVAK napsal(a):

Přečetl jsem si toto:"Před chvílí jsem navštívil silně slaboduchou stránku pana Zaorálka.Ten se strašně divil,nedůstojným průběhům interpelací.Proč? On si asi myslí,že má každý ministr povinnost poslouchat,nesmyslné osočování a provokace Rathů,Paroubků,a ostatních kulatých ksichtů sociálně demokratických a komunistických posrlanců.Takové interpelace jsou úplně zbytečně promarněným časem.Stačí si přečíst jejich "traktáty" na jejich blozích.To mohou nechat zrovna interpelovat LEVAKA." A jsem velmi udiven k jakému fašistickému přesvědčení a lá Pinochet dospěl
Ivan Hofmann.On by chtěl mět poslance jen jako stafáž přesně tak jak to praktikoval Adolf Hitler neblahé paměti!Tento člověk nemá o parlamentní demokracii a jejich mechanismech ani ánung.Proboha kam jsme to dospěli 63 roků po válce a 18 let po revoluci?
21. 03. 2008 | 20:31

tata napsal(a):

a co ste dělal vy pane Ivan Hochman,ja myslím že většina lidí prostě žila jako dnes protože i dnes a to samé dříve normalnímu člověku nezbyva než žít jako ja ktery nesouhlasí z dnešní vladou a jako vy co nesouhlasil s minulou ,co ste proti ní udělal nic jako ty lidi dříve opravdu krasna snaha se domluvit ale na rozdíl oproti vam nesmiřitelnym si my uvědomujem že bez domluvy to nejde
21. 03. 2008 | 20:41

vlk napsal(a):

Ivan Hochmann

copak,mamina Hochmannová dnes neuvařila? Nebo máš svoje dny, že řádíš jak utržený ze řetězu?

Dokážeš pochopit, že žijem v zemi,kde má člověk právona s vůj vlastní názor? A že dokonce tennázor může být jiný než tvůj?

no akdyž je řeč o tom, co kdo dělal za bolševika. Jakými hrdinskými skutky jsi se proslavil?

Jakými hrdinskými skutky, tobě známými se proslavil pan Sobotka, že okolo něj běháš jakposlušný pudlík, aniž bys vážně přezkoumal, co ten pán nám tady předvádí a nekonfrontuješ to s prokazatelnými fakty?
21. 03. 2008 | 20:49

tata napsal(a):

pane levak kam byste dospěl vy ke koncetrakum pro levici?když se tak hlasíte k demokraciji tak byste mněl vedět že demokraticky pravě je poslouchat i blaboly když se nezučasníte tak vlastně popírate zaklady demokracije ale to je pravě vaše podaní demokracije ...nevym co budou říkat ale co by ty socani říkaly že... bravo toto je vidění vaší demokracije.
21. 03. 2008 | 20:51

Storno napsal(a):

Pan Dr. Sobotka se nám vyplakal na ramínko a přitom utrousil i hovínko. Ne, to není záměrný rým, to je náhoda a také pravda. On totiž aby "nebyl proti někomu a proti něčemu"
se reději "spojí s někým ve společné snaze o něco!" To se jim, tedy ODS podařilo velmi zdařile při volbě prezidenta. To je právě ta metoda, jak získat na svou stranu potřebné hlasy (Snitilý). Raději se spojí s někým, se kterým pak ve společné snaze něco dokážou! A dokázali. Díky, pane předsedo senátu, za odhalení vaší neposkvrněné a čisté politice. Jeden by za Vás i slzu uronil. Ještě jste, pane senátore, zapomněl dodat to staré Werichovo : Kdo nejde s námi, jde proti nám. To jen pro úplnost Vašich nářků, jak vás opozice nechápe.

To Ivan Hochmann: když se jednou tak vroucně rozloučíte na tomto blogu, dodržte slovo, ti ostatní to budou kvitovat s povděkem.
21. 03. 2008 | 20:52

Ivan Hochmann napsal(a):

Já bych to nemazal.Nechal bych tu spodinu jednou pořádně vyblít.
Ivan.
21. 03. 2008 | 21:17

Ivan Hochmann napsal(a):

Vlku,

tvoje vlastní názory už znám jak staré boty.Získané olizováním pat profesorů a docentů.Fuj.

Pořád jsi chtěl slyšet něco pravicového a když máš možnost tak jenom slintáš a ceníš zuby.Jsi směšný s tím svým právem na názory.To už LEVÁK je mě milejší.Ten aspoň pořád nekecá a semo tamo něco kloudného opíše.

Ivan.
21. 03. 2008 | 21:27

Ivan Hochmann napsal(a):

To se vám pane asi něco zdálo?Že bych se s Vámi vroucně loučil? To se pletete.Vás bych možná někam poslal - to asi ano.
Aspoň se naučíte psát jméno Hochmann se dvěma n,fešáci.
Ivan.
21. 03. 2008 | 21:40

LEVAK napsal(a):

Ad tata :
- ke koncentrákům;
- k demokracii;
- měl;
- demokratické;
- právě;
- bláboly;
- nezúčastníte;
- popíráte;
- základy;
- demokracie;
- Vaše;
- podání;
- demokracie;
- nevím;
- říkali;
- Vaší;
- demokracie.
Toto je zase naše vidění spisovné češtiny!Nejste náhodou náplava z Vietnamu?
21. 03. 2008 | 22:22

LEVAK napsal(a):

Když už tu předseda senátu vykládá o modré normalizaci tak by měl vydat taky "Poučení z krizového vývoje."!
PS:Pro pana Ivana Hofmanna a další modré ptáky něco k zamyšlení pokud to na té Vysočině ještě dovedou.Ono totiž myšlení bolí a při objímání bříz není až tak potřebné!Ale přest zkusíme i když se říká "Margaritas ante porcos!" :
Deník Guardian srovnal Husáka a Bushe. Bush prohrál
Tenisová legenda Martina Navrátilová inspirovala svým výrokem o nedemokratických poměrech v USA britský list k srovnání československé totality se současnou americkou administrativou.

Žít v současných Spojených státech je jako žít za komunistů, prohlásila tenistka Martina Navrátilová v jednom z mnoha rozhovorů, které loni poskytla. Nezapomněla také dodat, že se za amerického prezidenta a způsob, jakým zemi vede, stydí.
Deník Guardian ji vzal za slovo a ve svém čtvrtečním vydání se zamyslel nad tím, zda se skutečně dá srovnávat Husákovo Československo v roce 1975 a současné Spojené státy prezidenta George Bushe.
"To jsou silná slova," komentuje deník vyjádření tenistky, která v osmnácti letech emigrovala do Spojených států a letos znovu získala ztracené české občanství.
Jak Guardian k srovnání přistoupil? Podívejte se sami na několik příkladů:
Gustáv Husák a jeho režim v tehdejším Československu čelili všeobecné nespokojenosti, přesto ve studii z roku 1974 se ukázalo, že Husáka a jeho režim podporuje 15 procent obyvatel. Mezi nimi byli hlavně důchodci, byrokraté, kariéristé a ideologové. George Bush má v současnosti podporu asi 30 procent Američanů, podle některých průzkumů dokonce jen 19 procent.
Československé zdravotnictví bylo za Husáka zdarma k dispozici pro všechny, píše Gurdian, v Bushově Americe nemá zdravotní pojištění 16 procent obyvatel, pojištění dalších téměř 6 procent není dostačující.
I když v 70. letech československá životní úroveň rostla, nestačilo to k uspokojení obyvatel, kteří prahli po občanské svobodě. Zato v dnešní Americe, kde životní náklady rostou, "kult spotřeby" stále uspokojuje populaci, která je nevšímavá k ukrajování své svobody.
V podobném duchu deník Guardian pokračuje: Československo v roce 1975 překonávalo hospodářské plány pětiletky a mělo plnou zaměstnanost. Ameriku oproti tomu trápí recese a jen za letošní únor ztratilo zaměstnání 101 tisíc osob.
Vydávání československých víz bylo v polovině 70. let řízeno svévolí státu. Odmítnutí z různého důvodu, často nepohodlnosti pro režim, byla ospravedlňována "zájmy bezpečnosti státu". Podle Americké unie občanských práv vláda Spojených států v současnosti využívá Vlasteneckého zákona, aby zabránila "nevyhovujícím osobám" ve vstupu na americké území.
Jako poslední bod srovnání Husákova Československa s Bushovou Amerikou si britský Guardian zvolil mučení. V Československu nebylo mučení vězňů oficiálně schváleno, přesto bylo nástrojem státní politiky. Ve Spojených státech, jak píše deník, je mučení oficiálně povoleno. Autor naráží na část zákona, která povoluje kontroverzní techniky výslechů, jako například waterboarding. Ten ochránci lidských práv označují za mučení.
21. 03. 2008 | 22:30

Ikena napsal(a):

Mám jeden dotaz,
nevíte náhodou někdo, jaké zastával pan Sobotka funkce v ČSTV před listopedem 89?
Slyšel jsem něco o aktivitách kolem lyžařského svazu.

Pane Hochmann,
nejste dnes s někým v sousedství na válečné stezce? Aby zde nedošlo k slovnímu vraždění neviňátek.
21. 03. 2008 | 22:32

Blue Jay napsal(a):

Levak opet napasal nazor,
Slovo p*rd roztahl na 19 radku. Typickej levak.
21. 03. 2008 | 22:32

Blue Jay napsal(a):

To Ikena,
To nevim, ale vite jak Paroubek nadsene zvatlal o "viteznem" Unoru 1948? A to uz v roce 1978. Rad se s tim s Vami podelim. Staci se jen zeptat!
21. 03. 2008 | 22:35

Blue Jay napsal(a):

To Levak,
Vy by jste pane Levaku ve Spojenych Statech neprezil ani minutu. Vy jen umite zvatlat levicacke zvasty. Na to aby se Vam v US darilo dobre je potreba daleko vice nez velka drzka.
21. 03. 2008 | 22:39

Blue Jay napsal(a):

Denik Guardian Levaku?? LOL!!!

Neni to neco jako kdysi bejval Daily Worker? Jedine britske noviny dovolene komunisty pred 1989. Se nedivim ze tak rad citujete Guardian. Kolik let vam je Levaku? Pridate me mladej a hloupej clen mladych komunistu.
21. 03. 2008 | 22:50

Václav napsal(a):

To:Franc
Snad se ani tak nedá mluvit o nenávisti vůči modré barvě ,jako spíše o naprosté lhostejnosti kterou k ní chovám .Přesto si ale dovolím reagovat na Vaši žádost o uvedení alespoň jednoho jména soc.dem.s podobným kreditem jako má pan Sobotka.Ještě dříve než toto jméno uvedu ,tak bych si dovolil pdotknout ,že neznám kriteria pro měření morálního kreditu a neznám ani toho, kdo rozhodne.Možná to budete Vy ,kdo v tom má jasno a proto uvedu ono jméno.Podle mého názoru - možná mylného,bych uvedl pana Bublana. Jak pan Sobotka ,tak i pan Bublan v loňském listopadu , s Davidovou hvězdou na kabátě a navíc vlastním tělem bránili v Praze synagogu a její návštěvníky.Sice bránili za kordonem asi pětistovky po zuby ozbrojených policistů ,ale bránili-jak morální a ušlechtilé. Na druhé straně jsem ani jednoho z těchto pánů nikdy neviděl,aby vlastním tělem bránili zájmy obyčejných lidí např.před polostátním podnikem ČEZ za jejich sprosté odírání spotřebitelů ,aby vlastním tělem bránili obyčejné lidi před zkorumpovanou justicí atd.těch příkladů je opravdu dost ,ale bohužel ,ani v jednom nebránil žádný z těchto pánů.Možná , že srovnání která jsem zde uvedl jsou jaksi mimo šev ,přesto by mne zajímal Váš názor na to , jak jsou na tom oba pánové s morálním kreditem.
21. 03. 2008 | 22:51

Ikena napsal(a):

To Blue Jay,
a víte, že to vím. Mohu Vám dodat i další,
kteří byli aktivní. Víte, vůbec že dva poslanci za pravou stranu byli kandidáti KSČ r. 1989, tedy v době, kdy do KSČ mohl vstoupit jen naprostý politický naivista nebo karierista, který se chtěl svést na vlně módní Perestrojky.Takže totální útěk z levé do pravé.To Vám jaksi nevadí. Paroubek byl v té době členem strany socialistické, takže posun mírný.
Jestli činíte všechny závěry tak, jako jste mi to předvedl včera, kdy jste prohlásil, že neznám anglicky, aniž bych o tom někdy hovořil, tak se domnívám, že chcete jen provokovat.
Nebo máte službu na Janvršku a musíte
reagovat na nepříznivé názory.
21. 03. 2008 | 22:52

žaba napsal(a):

Jejej, takový prázdný ideologický blábol pana Sobotky a jaké emoce to vyvolává:)))), klika, že si nemůžete dát do tlamek:))

BLUE JAY,nevím, jestli jsi v USA žil nebo nežil, já mam zkušenosti s UK a Irskem,tam je to pohoda. A potom s US studenty, kteří v rámci různých studijních programů pobývají semestr až 2 na českých VŠ. V naprosté většině říkají, že se tu cítí svobodněji a volněji nez v USA. Však také nejkritičtější hlasy k současné Americe se ozývají z prostředí univerzit, které dokonce Bush považuje za jakousi pátou kolonu v zádech Ameriky.

P.S.Všimla jsem si, že na téhle anonymní diskusi si někteří vykají, takže za sebe sděluji, že vykat nějakému nicku nehodlám.Prostě pár písmenek na skle nepovažuji za ten správný důvod k oslovování v množném čísle:))
21. 03. 2008 | 22:56

tasks stanos napsal(a):

To Ikena,
What? Get real you silly boy!
21. 03. 2008 | 22:58

LEVAK napsal(a):

Ad Blue Jay:
Šéfredaktor deníku Guardian Alan Rusbridger obdržel těsně před Vánocemi výroční britskou cenu Šéfredaktor roku od novinářské poroty pořadu What the Papers Say komerční britské televizní stanice Granada za vynikající novinářskou práci a redakční úsudek od 11. září. Porotci konstatovali, že mu udělují tuto cenu za to, že udržuje list Guardian na špičce světového tisku a za to, že stojí v čele skutečně prvotřídní práce. Výrok poroty pokračuje: "Od událostí 11. září je řízen deník Guardian na základě příkladného, inteligentního úsudku."
21. 03. 2008 | 23:00

Ivan Hochmann napsal(a):

Jasně ropucho,

zaveď nám tady pravidla jak se máme chovat. Ivan.
21. 03. 2008 | 23:02

LEVAK napsal(a):

Ad Blue Jay :
Amerika je policejní stát!
Student žurnalistiky Andrew Meyer byl zasažen elektrickou pistolí, protože položil ztrapňující otázky senátoru Johnu Kerrymu, bývalému kandidátu Demokratické strany v amerických prezidentských volbách v roce 2004. Meyera dočasně zatkli policisté, kteří ho „znehybnili“ elektrickou pistolí. Byl ochromen elektrickým šokem. Videozáznam je děsivý:
Jednadvacetiletý mladík byl vzadu v místnosti hozen na podlahu a policista na něj řval, aby se policii neprotivil. Když mladý muž protestoval, jiný policista proti němu vypálil elektrickou pistolí dvě střely, které ho ochromily. Od pondělí je Meyer ve vězení a byl obžalován z odporu vůči policii a z trestného činu „narušování shromáždění“. Incident vyvolá novou kontroverzi o používání elektrických pistolí, které jsou v mnoha amerických státech součástí normálního policejního vybavení. Pistole vystřelí dvě šipky, připojené ke zbrani jemným elektrickým kabelem, který vydá elektrický šok vysokého napětí s malým množstvím ampérů. Zbraň normálně není smrtelná, avšak ve více než 150 případech zasažení lidé zemřeli, jak o tom nedávno informovala Amnesty International.
21. 03. 2008 | 23:04

Blue Jay napsal(a):

My dear frog,
Can you tell what universities Bush thinks of as "za jakousi pátou kolonu v zádech Ameriky." ?!! Can you elaborate please?
21. 03. 2008 | 23:04

Blue Jay napsal(a):

To Levak!

Amerika je proste hnusna. Staci ti to? Ty se v tom vyzivas , ze? Ale tebe by opravdu v US nikdo nechtel. Jsi jen tlama. A tlamy nikdo ve vyspelych zemich moc nemiluje. Mozna na to jednou prijdou i v CR. Zatim se mej tlamo Levaku. Jsi doma.
21. 03. 2008 | 23:08

Ikena napsal(a):

Tasks Stanos,
nemáte odvahu to napsat česky, ani se nedívím, když dochází argumenty. Jsem na podobné výlevy zvyklý. A jestli jsem Vás vytočil tak, že mně považujete za blbce, tak to jsem osobně spokojen, protože jste přiznal, že je Vám to velmi nepříjemné.
Domnívám se, že Vy zde nemáte co pohledávat.
21. 03. 2008 | 23:12

LEVAK napsal(a):

A jejé někdo přestál na Vysočině objímat břízy a vypotil řádek.Jest to Vysoký muž vulgo Adolf Pinochet!
21. 03. 2008 | 23:12

Ivan Hochmann napsal(a):

Už mě to tady ale opravdu začíná dost smrdět.Taková morální monstra jako Václav, prosím - on požaduje po předsedovi senátu České republiky osvědčení morálního kreditu.

No to je úroveň.Běž za roh a dej si facku ať se probereš!
Ivan.
21. 03. 2008 | 23:13

žaba napsal(a):

Oh poor BlUE JAY, don´t you know any world-known US university?? If not, try to look for it on the internet.It is a very useful information source.Have a try and be indepedent . Byeeeeeeee....:))
21. 03. 2008 | 23:15

Blue Jay napsal(a):

To silly frog,

don´t you know any world-known US university??

What does it mean? Learn English and than attempt to speak you uneducated dummy.
21. 03. 2008 | 23:21

LEVAK napsal(a):

Ad Blue Jay:
Inteligence se dělí na dva druhy, vrozenou a získanou.Zřejmě jste ten vzácný druh,který nevlastní ani jeden druh.Taky slušnost Vás asi minula!Škoda,ani nevíte o co přicházíte!Dovolím si Vám ocitovat slova klasika, spisovatele Karla Čapka:
"Každá řádná československá polemika se vede tak,aby oponent byl představen jako lhář,blbec a lump,že se nesoudí ale odsuzuje a že k takovým odsudkům a verdiktům stačí huba a fráze!"
21. 03. 2008 | 23:23

žaba napsal(a):

BLUE JAY, heezky čeesky překlad: "Cožpak neznáš žádnou světově proslulou US univerzitu?" Pokud tě překvapila záporná otázka, tak ti svěřím sladké tajemství, že to existuje a je to dokonce gramaticky správné - vyjdřuje to údiv, někdy i rozhořčení,prostě emocionální zabarvení otázky. víš??? English is a very flexible language, isn´t it???:)))
21. 03. 2008 | 23:31

Blue Jay napsal(a):

To Levak,
Ja vam ocituji neco rekl Winston Churchill.
“A communist is like a crocodile: when it opens its mouth you cannot tell whether it is trying to smile or preparing to eat you up”
From that I deduct, that you should keep quiet Levak!
21. 03. 2008 | 23:33

Železnohorský napsal(a):

Pane Hochmanne, tvrdíte, že nemáte rád leváky, a přitom používáte styl Rudého práva, blahé paměti... Třeba "olizováním pat profesorů", "silně slaboduchou stránku pana Zaorálka", "ostatních kulatých ksichtů sociálně demokratických a komunistických..." a podobně. O absenci argumetnů ani nemluvě. P.S.: A nelibost při komolení vašeho jména je taky legrační, když sám ani neděláte mezery za tečkami, které ukončují větu, k čemuž jsou nábádny již děti v první třídě. Omlouvám se, asi to sem nepatří, ale když už to tady tak pročítám a není nikdo jiný, do koho bych si mohl rejpnout...
21. 03. 2008 | 23:39

Blue Jay napsal(a):

To Levak,

Uvedl jste nekolik prikladu inteligence. Zatim jsem nenasel ani jednu z tech co jste uvedl ktera by se hodila na Vas. Nemate dalsi? Co treba ta z Lidoveho domu co se nazyva" Nenavist k ODS"? To se me zda se na Vas hodi.
21. 03. 2008 | 23:47

Blue Jay napsal(a):

To funny frog,

You say what?? How many lessons of English have you had Froggie?
21. 03. 2008 | 23:51

LEVAK napsal(a):

Blue Jay:zase jste vedle příteli.Tady nejde v mém případě o nenávist, ale o nesouhlas! A to je podstatný rozdíl!A pěkně prosím nepleťe si pojmy!
22. 03. 2008 | 00:08

Blue Jay napsal(a):

No jo Levaku,
Ja si pletu pojmy, zatim co vy otevrene nenavidite. Vzdyt to vyzaruje z kazdeho "prespevku" co jse tu vypotil. Vy zijete nenavisti. Asi vas to bavi Levaku. Dam Vam dalsi citaci,
Like an unchecked cancer, hate corrodes the personality and eats away its vital unity. Hate destroys a man's sense of values and his objectivity. It causes him to describe the beautiful as ugly and the ugly as beautiful, and to confuse the true with the false and the false with the true. Power at its best is love implementing the demands of justice. Justice at its best is love correcting everything that stands against love.
--Dr. Martin Luther King Jr.


A vy nenavidite Levaku. Je to zrejme z kazdeho Vaseho prispevku. Mel by jste zapremeslejt o tom co rekl Martin Luther King.
22. 03. 2008 | 00:34

žaba napsal(a):

BLUE JAY, FF MU, 2 residencies -the University of Galway,Royal Holloway University of London
22. 03. 2008 | 00:46

rvelkk -ať žije K.K. napsal(a):

Sobotko, té vaší partě stačilo pár let na to, aby se pojem
ó-dé-sák stal hanlivějších výrazem než estébák.
To, co tady víc než patnáct let sleduji, mne vede k přesvědčení, že ódesáctví není žádná pravicová politická orientace, ale jen charakterová vada.
---------------------------------
Sobotko, té vaší partě stačilo pár let na to, aby se pojem
o-dé-sák stal hanlivějších výrazem než komunista estébák.
To, co tady víc než patnáct let sleduji, mne vede k přesvědčení, že ódesáctví není žádná pravicová politická orientace, ale jen charakterová vada.
22. 03. 2008 | 01:10

Blue Jay napsal(a):

To silly frog Zabicka,

You had lessons in the University of Galway and Royal Holloway University of London ? You must be joking! I bet that you only have a degree from University of Google. And even that took you more than 1 hour.
22. 03. 2008 | 01:11

Blue Jay napsal(a):

uklidni se rvelkk,
Jinak se tou nenavisti udusis. Pocitam ze ti je tak 17 a vis hovinko. A nebo berez socialku. Prozrad kdo jsi chlapecku!
22. 03. 2008 | 01:16

Ivan Hochmann napsal(a):

Vidím,že se tady začínají zviditelňovat vzdělanci vystudovaní za totality na západních školách.Rodiče komunistická polena v ve zvědavých diplomatických službách,obhajujících socialistický švajnerajn.Nedivím se,že je proti takovým dobrákům mezi českou veřejností odpor.

Pane Železnohorský,vám nechybí moje argumenty,poněvadž víte dobře,že s MRP nediskutuji.Používám v písemné odpovědi(pokud považuji za vhodné)jejich vlastní styl a formát.Oni totiž ničemu jinému nerozumí.Myslím,že Vy též. Elementy,kterým se stýská po Rudém Právu,mohu tak nanejvýše poslat do.....

Ivan.
22. 03. 2008 | 09:13

prirodovedec napsal(a):

editor: No, to se Vam dle mne moc nepovedlo. Nahradit odchod pana Petra Macha "timto" "soubojem bloggeru" ... Jeste par pozvanek a udelate z toho "halo virtually" :).

Zlaty "muj milacek" bavic P.M.! Jak se rika: "jaky pan takovy kram" aneb jaci autori, takova diskuse. Krik na tema existujici/hrozici "barevna totalita" si muzeme psat pro sebe kazdy sam anebo cist v dennim bulvaru jinde.

Zde jsem obvykle zvykly, ze se i ten nej- autor, a pak skveli diskuteri dopusti mnoha myslenek :). Dnes zde jsou prevazne agitky a vykriky od tech, kterych si obvykle vazim (neminim autory duelu blogu).

Nebyla by priste treba sance na to dat prilezitost treba dvema prostitutkam ci pasakum z E55 :)? Urcite by take resili podobne zavazne problemy jako nasi politici. A alespon bychom se dozvedeli neco noveho treba o problemech "moznosti zdaneni svobodnych povolani" ...
22. 03. 2008 | 09:54

Bek napsal(a):

Pane Sobotko , když Vás mám na drátě , opravdu by mne zajímalo když jste takový odborník na Paroubka , v čem se mýlil ve svém povolebním vystoupení ? Zdá se Vám že takový zásah policejních složek do průběhu voleb je v demokracii možný ? A souhlasil bych že přestřelil , kdybyste tohle ale vzápětí sami uznali a nabídli něco jiného než posměch a hysterii . Podle Vaší reakce ale nijak zvlášť vedle nemířil . No tak to kdybyste teda mohl tak byste byl hodný . Díky
22. 03. 2008 | 10:00

Jan napsal(a):

Hochmanne, ty musíš být hrozně nešťastná figurka. nepokouel ses najít si třeba nějakého koníčka, zábavu, nebo se s tím svěřit odborníkovi? Sedět denně u PC a zaplavovat blogové stránky nenávistí tě musí hrozně ničit.
22. 03. 2008 | 10:05

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane přírodovědče,

nic jsem ničím nenahrazoval. Panu předsedovi Senátu jsem nabídl blog zhruba před šesti měsíci a on mé nabídky využil teprve nyní. A vybral si k tomu repliku na pana místopředsedu Sněmovny Zaorálka.

Mimochodem Vám nepřijde zajímavé sledovat, s jakou lehkostí politici vypouštějí výrazy typu "modrá normalizace" a "rudí bojovníci"? Jak se u nás naplňuje (či vyprazdňuje) obsah slov? Já si tedy s ohledem na to, že v této zemi žiji, nedokáži představit mnoho věcí, které by mne zajímaly více. Mám pocit, že se mne to bytostně týká.

Duel jsem z toho udělal naprosto záměrně. Jsem přesvědčen, že řada čtenářů pochopila proč. Myslím si, že je zajímavé sledovat, jak forma často ovlivňuje (či zcela přebíjí) obsah.

Mimochodem tuhle debatu jsme tu již jednou vedli, pamatujete?

Libor Stejskal
22. 03. 2008 | 10:24

Ivan Hochmann napsal(a):

Jane,

co tě žere,že máš takovou starost o moje duševní zdraví?Že bys mě rád pomohl?To neříkej ani z legrace.Všichni takoví jako ty mají jedno společné.Nedá se s nimi mluvit vůbec o ničem.Mají v hlavách zteřelé seno a příslušnost k sociální demokracii nebo jiné postkomunistické straně.A když už si tedy tykáme - tak mě tedy .....víš co.

Pěkné Velikonoce. Ivan.
22. 03. 2008 | 10:43

Ivan Hochmann napsal(a):

Pan přírodovědec má opět jako vždy vysoce inteligentní repliku?

Nic vám pane nebrání aby jste přečetli obsah a šli kecat jinam.Vy a vám podobní.Všimněte si,že například Hochmanna neuvidíte na stránkách vašich narudlých demagogů.To jen vy lezete a opruzujete jako vši všude a kdykoliv.

A potom se divíte,že nemůžete rozvinout svoje geniální socialistiské these.Moje forma k vašemu obsahu bude vždy adekvátní.Pokud si chcete popovídat,raději si zajeďte na E55.

Ivan.
22. 03. 2008 | 10:55

stejskal napsal(a):

A ještě něco, pane přírodovědče,

není tento prostor vcelku ideální na to, abychom se dozvěděli, kolik lidí takovéto výrazy a způsob uvažování akceptuje, potřebuje je, protože uvažují stejně? Pokud jej politici nebudou používat, neosloví je... (to není obhajoba, jen úvaha založená na pozorování ;-)

A naopak kolik je lidí, kteří nepotřebují "silné" výrazy a jistý druh komunikace jim přijde přepjatý? A co s těmito lidmi? Jak je neodradit, jak s nimi komunikovat?

Libor Stejskal
22. 03. 2008 | 11:00

stejskal napsal(a):

Pane Hochmanne, mohu Vás požádat, abyste nebyl tak útočný? Prosím!

Přece jen jsou ty Velikonoce...

Děkuji předem.

Libor Stejskal
22. 03. 2008 | 11:02

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Stejskale,

jsem dosti naštván.Považuji pana Sobotku za jednoho z vynikajících lidí v české politice a je mi jedno za jakou stranu.Proto nechápu,že se vyjádřil na této úrovni.

A už vůbec nechápu výron nenávisti MRP.To opravdu neumějí nic jiného než házet špínou a posrat kde co?

Ano jsou Velké Noci,největší svátek křesťanů.Máte pravdu.

Přeji pěkné svátky.Ivan.
22. 03. 2008 | 11:20

Ikena napsal(a):

Domnívám se, že podobné články budeme číst většinou od politiků ve věku mezi 50-60, kteří působí ve všech stranách. Vesměs se jedná o lidi, kteří začali svojí profesní dráhu za bolševika, vystudovali významné VŠ (rád bych viděl přihlášky a ta doporučení), žádné strádání,drtivá většina se proti režimu nijak neprojevovala, zastávali různé funkce a funkcičky, běžný typ řadového a řádného občana.Samozřejmě byly výjimky, ale ty se dají lehce spočítat. (Prosím, neplést sem 50.léta).
Ale za komančů pro ně byla čertova otázka : "jak to udělat, kdyby přišla pořádná funkce a já se nemusel od komančů zamazat". Ten správný okamžik byl pro některé vznik jedné pravicové strany, kde skoro nikdo neměl žádnou "bojovou" minulost. Na druhé straně, oranžové, byla dána "zelená" po odchodu Velkého důchodce na Vysočinu.
Takže, výkvět elit máme rozmístěn a naše očekávání je značné. Jenže ouha, ukazuje se, že na veřejnosti bojují proti sobě slovníkem, který se běžně používal v 70. letech a který je pro mnohé z nás lehce čitelný. Bohužel, naši lídři nejsou vůbec takoví borci, jak ze sebe dělají. A nová "politická krev", která se tak kasala, že to všem ukáže, prohrává na celé čáře. Snad jen pan SCHW.,může napravit umělecký dojem.
22. 03. 2008 | 12:43

tata napsal(a):

Ivan Hochmann ale většina příspěvku přece pana Sobotku neuraží akorat polemizuje s jeho nazorama takže když s ním ve všem nesouhlasím tak ho uražím ja prostě beru vyjadření jak modra totalita ale i rudym bojovníkum za neuvažene hlavně od politiku ty přece na rozdíl od nas rozhodujou a jestli chceme aby po každych volbach se to měnilo a i dobre věci at sou z prava nebo z leva prostě ta druha strana potopila tak se stoho nikdy nevyhrabem a bohužel tento příspěvek je vyloženě jen utočny jak chcete s někym jednat když na něm nenecham nit suchou přece dobry politik se musí snažit spojovat a některe veci i když budou pravdive nevislovovat což vtomto bloku je jen jednostrane vidění
22. 03. 2008 | 12:56

ruda napsal(a):

Pane Sobotko, škoda času a energie, viďte? Nač se mořit s blogem o něčem, když stačí směs demagogie, bezobsažnosti, ovoníme to trochou té pozitivní proklamace.. Hochmannovi to chutná a ostatní by to stejně nestrávili, tak co!
Už jsem se smířil s tím, že v politice asi nebudou lidé podle mého gusta. Ale aspoň si dejte práci a klamejte nás líp. Kopete extraligu a tohle je na okresní přebor.
22. 03. 2008 | 13:01

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Hochmanna: Proč nám tedy ten vynikající člověk lže? Proč zrovna mně odpověl, že byl proti pověstnému návrhu "nazabývat se", proč následně tedy hlasoval pro? Proč byl dvakrát usvědčen ze lži přímo v Senátu, při tomto hlasování? Nehcete nám snad všem sdělit, že tento vynikající člověk předseda Senátu nezná jednací řád sněmovny které předsedá? Hrozné je to především v konetxtu zákona, který čtyři soudci Ús neváhali nazvat protiústavním!!! Senát nesplnil svojí kontrolní úlohu za mocného přispění právě jeho předsedy!
22. 03. 2008 | 14:16

Franc napsal(a):

Pane Václave, co se týká pana Bublana, rozhodně si nemyslím, že by tento člověk postrádal morální kredit. Je však tady malá chyba, mám pocit, že není členem ČSSD. Pan Sobotka dlwe mého názoru není ten, o kterém bych mohl říc, že má morální kredit. Proč? Lže. Lhal v době, kdy byl Rath jmenován ministrem. Zamlčoval různá fakta a pod. Důkaz? Psal jem mu mail a dostal jsem odpověď, že by se za ni nemusel stydět ani Goebels. A další jeho výrok? Myjsme konvergenční program plnily! Do nebe volající lež.
22. 03. 2008 | 18:33

Franc napsal(a):

Omlouvám se za tu hrubku.
22. 03. 2008 | 18:34

prirodovedec napsal(a):

editor: Mate pravdu, podobnou diskusi jsme vedli. Stale si ale myslim, ze je lepsi sem zvat zajimave "nepolitiky", byt budou glosovat i politiku. A politiku a dratu na zem spadlych se nedotykati ani dlouhym drevenym bidlem ...

Kdosi tu nekde zminil chybejici obsah hlubsich uvah k velikonocum ...

Politici tu bohuzel jen vedou svoje "citelne valky" (zlaty :) je mlcici premier), ktere zname z jinych medii, podobne jako mnou oblibeni novinari (ti se zde nastesti mnozit nemohou, protoze maji jineho zamestnavatele, jak jste psal :) ).

Zoufale oba "druhy" (politici i novinari) pohrdaji svymi ctenari a snazi se nedopustit pronikavejsi myslenky. Jenze jejich vesela uroven Cerveneho (nebo Oranzoveho/Modreho/Zeleneho ...) Hradku je uz davno odjinud proflaknuta, a tak uz ani mile neprekvapi a neosvezi, jako napr. u zdejsich ekonomickych kanalytiku.

Zkratka jim poradci spatne poradili, co je zdejsi blog, a tak uroven jejich textu je obvykle znacne smesna. Zejmena, jak vyse pise muj oblibeny I.H., zde je napr. v kontrastu s "modrou/moudrou image", ktera se kolem nich usilovne vytvarela. Takovy jeden blog, pak odstreli roky prace, ze? :) Je to takove mile videt zde nekoho moudreho "doopravdy" ... "Oranzovnik" si ale v nicem nezadal, aby mi I.H. opet nevycital nevyvazenost clena MRP :). Jeho glosy v duchu "vzdy ve strehu" a "na straz" a "bijte je vsechny, Pan si je pak prebere" mam rad, i v case velikonoc ve mne probouzeji jiste souzneni s oponenty.

Pro mne by proto byly zajimave i jine podobne zivnosti jako novinari a politici, a tak mne napadla ta E55, to Vam jako zdroj bloggeru jiste jeste nikdo nedoporucil :). Navic pribeh novodobe Mari Magdaleny by v case velikonoc inspiroval. Nechcete napad konzultovat doma a vyrazit? :)

Politici jsou zkratka v zajeti sve prace, kdyz ji glosuji. Plati to zde i u jinych. Vsimnete si, ze kdyz "zainteresovani" glosuji neco, co ohrozuje jejich job, je to takove "jine" :) (viz analytici K+M+B a ekonomika, prof. H. a podpora spravneho zakladniho vyzkumu, profesori Z. a Z. a otazky moderniho VS vzdelani, aj.). Koneckoncu to plati i pro diskutujici ... prirodovedce :).
22. 03. 2008 | 18:59

Kalous napsal(a):

Pane Hochmane to máte ale vkus, když považujete Přemysla Sobotku za vynikajícího člověka v české politice. Stačí jenom pozorovat jeho vystupování a činy a musí Vám být tento člověk odporný až hrůza. Např. Je to jeden ze čtyř nejvyšších politiků (kde je zcela nepochopitelná tato skutečnost) ve státě - on a jeho soukmenovci ve smyslu jejich militantní a nacionalistické politiky poslali do některých zemí naše vojáky ( příslibem vysokých platů), aby hájili zájmy největšího světového agresora. Potom, když tam některý voják zahyne (což je velmi otřesná událost pro jeho rodinu a příbuzné - vyjadřuji jim tímto upřímnou soustrast) a kdy tito politici, kteří je tam poslali nemají ani zájem přivítat ostatky takového vojáka při příletu. Byla přítomna jenom naše slavná zpěvačka, ale to je její služební povinnost a náplň práce. Ale pan Vondra (jeden z nejmilitantnějších politiků) nemá čas, nikdo ho nepozval , pan profesor Klaus o tom vůbec neuvažoval, pan předseda vlády lítá někde po vejletech a dělá tam určitě ostudu (jak je o něm celosvětově známo), a náš pan velesenátor, pan doktor Sobotka nemá čas, musel jet odklízet sníh na svoji chatu do Harachova. Slušnému člověku je z nich všech nedobře, je to skutečne nechutné chování.
Otec rodiny na základě jejich libůstky jde obětovat svůj život a oni nemají tu trochu slušnosti, jít přívítat jeho ostatky v rodné zemi.
A to ten Váš vynikající člověk se takto chová pane Hochmane. FUJ
22. 03. 2008 | 19:31

Václav napsal(a):

Pane Franci,omlouvám se , že jsem pana Bublana zařadil mezi členy ČSSD. Nejsem si dokonce ani jist , jestli byl na její kandidátce při volbě do parlamentu. Děkuji za upozornění.

Václav
22. 03. 2008 | 19:54

Kalous napsal(a):

Níže podepsaný pán poslal informaci o chování pana premiera Topolánka ve Vietnamu. Část této informace jsem si dovolil překopírovat na důkaz, že v mé předešlé reprice jsem tohoto pána (MT) skutečně nenapadal, ale jeho chování je skutečně celosvětový fenomén.

Myslím, že se máme všichni za co stydět.

Že pospíchá na golf, společnost netuší a těžko tušit může, ale rozhodně taková společnost postřehne větu "s těmi tajtrlíky mluvit nemusím" a rozumí jí.

Mezi těmi "tajtrlíky" je spousta těch, kteří česky rozumí velmi dobře, i těch, kteří mají češtinu za svůj jazyk mateřský a přístup představitele jejich rodné země jimi otřese ještě víc než těmi místními, kteří možná sice rozumí slovu, ale význam přístupu jim v plně nahotě není tak zřejmý.

Kdyby znali českou historii hlouběji, jistě by se po takové poznámce tázali, zda ještě v Čechách existuje praxe defenestrace.

Jestliže jsem zmínil tu druhou stránku k zamyšlení při čtení Britských listů, pak exportována do reality, působí přímo děsivě a Češi by si na tu zapomenutou praktiku měli asi vzpomenout.

ze Saigonu Vás srdečně zdraví

J. Dvořák
22. 03. 2008 | 20:09

Věžák napsal(a):

pan Hochmann : Neberte si, prosím, můj nick do té Vaší "demokratické" a "uvědomělé" huby - abych se šel osprchovat !

pan autor : Z té naprosto zbytečné instituce zazněl hlas táty všech zlodějů : "Chyťte zloděje!"
22. 03. 2008 | 20:18

LEVAK napsal(a):

Ad Blue Jay:já už nemám koho nenávidět!Všichni ti kteří ublížili naší rodině už jsou na pravdě boží a na rozdíl od Vás a podobných namodralých neuznávám,že děti mohou za rodiče!Jen mě vždycky udivují takoví Sobotkové & comp. včetně prezidenta,kteří byli poplatní režimu a na školy se proto dostali a dneska dělají pravičáky non plus ultra.Jsem přesvědčen,že to jsou lidé zvláštního ražení a že kdyby k nám přišli Činané,tak si nechají chirurgicky zešikmit oči.
22. 03. 2008 | 20:25

LEVAK napsal(a):

Zvláštní způsob demokratického uvažování(doufám že je to jenom uvažování a ne konkrétní činy!)pana Hochmanna myslitele z Vysočiny!Jeden náš významný politik hlásal, že "demokracie je diskuze"!Toto moudro však tohoto Velikána úplně minulo.Zřejmě by mu stačil řečnický pult a oddaná klaka kývalů.Pan Hochmann však není originální,takový exemplář tu už existoval a jmenoval se Adolf!Já nedoporučuji panu Hochmannovi E55 jako on každému kdo má jiný názor,ale spíše zájezd do Norimberku a trochu studie historie o neslavném konci tohoto Adolfa a jeho souputníků!
22. 03. 2008 | 20:36

bobr napsal(a):

Pane Sobotko,
i když Vás nemusím, pokládal jsem Vás dosud za inteligentního člověka. Ale blábol, který jste stvořil, je hodný nevzdělaného politika ODS po sedmém pivu. Jste v Senátu už dlouho a tak jistě víte, že většina lidí pokládá tuto instituci za naprosto zbytečnou a pro stát nákladnou. Nejzáslužnější čin byste udělal, kdybyste jako první podal návrh na zrušení Senátu. A kdyby se Vám to podařilo, byl by to Váš nejzáslužnější čin pro tento stát. Děkujeme, odejděte. A už se nevracejte!
22. 03. 2008 | 21:23

Ivan Hochmann napsal(a):

To jsem ještě nezahlédl ty ostatní. Ivan.
22. 03. 2008 | 22:06

Ivan Hochmann napsal(a):

Tak jste se tu zase všichni sešli,jak jsem předpokládal.Pěkně jste se vyblinkali,vykáleli.Smrdí to z obrazovky přes sklo.Přišel dokonce i pan Věžák.Paroubek z vás musí mít radost.Jen příště musíte trochu přitvrdit,aby jste dosáhli úrovně LEVÁKA.Ten byl dnes z vás suverénně nejlepší.On je vlastně vždycky nejlepší.Principál Rudého Panoptika.

Těšilo mě,dobrou noc.Ivan.
22. 03. 2008 | 23:08

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Hochmana: Je skutečně zvláštní, že "pravicový" příznivec (zdaleka nejste sám) začně osobně napadat diskutující, pokud ti se mnohdy jistě neomaleně "otřou" o politika z ODS. Je to nejspíše znak toho, že příznivci ODS jsou tak trochu věřící, taková trochu sekta, kdy při urážce jejího "zlatého telete" je sektář hned připraven hájit čest a slávu svojí modly. Skutečně zvláštní přístup k politice a demokracii vůbec, řekl bych. Politik je tu jistě od toho, aby byl napadán, tupen, chválen, plácán po zádech, ostentatatvně přcházen mlčením atd. ale nikdy adorován. Cosi velmi nepěkného to svědčí o příznivcích naší "pravicové" ODS, naštěstí ovšem vím, že zdaleka ne všichni voliči této strany propadají tomuto typu "sektářství" a dokonce bych řekl, že mnozí z nich mají velmi kritický přistup a ostrá slova jak na adresu Topolánka tak i na adresu nejčestnějšího předsedy. Adorování politiků je výsada totalit všeho druhu, tam je politik zlatým teletem, byť je většinou jen teletem a to je toto nebohé zvíře ještě tupeno.
22. 03. 2008 | 23:55

Jan Makovský napsal(a):

Tohle jsem od vás, pane předsedo, vskutku nečekal. Rozdíl mezi článkem pana Zaorálka a touto BEZOBSAŽNOU slátaninou (raději bych věřil, že to za vás psal některý ze zdejších diskutujích) mlčky křičí. Bylo mi vás dosti líto už když jste musel v televizi obhajovat, jak demokratické že to bylo neumožnit v senátu rozpravu o zákonu, a ještě více, proč prý je tak rozumné nevyvěsit na Pražském hradě evropskou vlajku (není divu: jeli třeba hájit nesmysly, tragikomedii se vyhnout nemůžete), avšak toto je pád na samé dno. Doufejme. S pozdravem, Jan Makovský.
23. 03. 2008 | 00:15

Saliven napsal(a):

1948 rok emigrací:
Díky. :-)
23. 03. 2008 | 01:10

andy napsal(a):

Vážený pane nechce se mi psát sprostá slova a to co je psáno už předemnou.Na veřejnosti vystupujete jako slušný politik ale pod tou slupkou která Vás chráníje to hnůj.Typický příklad nelidského kapitalistykterému jde jen o koryto a vrchních deset tisíc lidí.nějak se mi s Vámi neslučuje profese doktora ani toho kréda co je napsáno na začátku.Něco v tom krédu chybí.
23. 03. 2008 | 06:06

andy napsal(a):

Jako lékař a politik jsem přísahal, že budu bohatým lidem pomáhat a ne škodit.To je to Vaše správné krédo.Pro Nás občany neděláte vůbec nic.Stejně je senát k ničemu.Je to instituce kam politické strany odkládají své nepotřebné politiky do důchodu za dobrý plat.
23. 03. 2008 | 06:14

Václav napsal(a):

Pane Hochmanne ,článek který jsem napsal měl svého konkrétního adresáta a pokud se pamatuji , tak jsem Vás o nějaký komentář ani o radu nežádal.Když už jste ale měl tu potřebu se vyjádřit ,tak nechápu vaši agresivitu a urážky.Jelikož neznám význam slova morální monstrum ,budu reagovat jako Václav.Nevím jak to funguje u VÁS ,ale pro mne je samozřejmé , že pokud někoho platím , tak po něm za to něco požaduji a v případě pana Sobotky , kterého platím ze svých daní ,požaduji morální kredit.To snad pochopíte i Vy. Vás možná rajcuje , že mu přispíváte jenom na bydlení ,ale mne vážně ne.Pokud jde o Vaše doporučení , abych šel za roh a dal si facku a probral se, mohu dodat jenom tohle.Jste zamindrákovaný zoufalec ,který má zapotřebí si léčit svoje mindráky prostřednictvím těchto stránek.
Václav
23. 03. 2008 | 08:56

Kateřina napsal(a):

Pane Sobotko,
co z nás chcete udělat? Poslušné ovce bez vlastního rozumu a uvažování? Copak jste tak neschopný, abyste nedokázal domyslet, že lidé mají svůj selský rozum? Proč házíte neschopnost vaší vlády a celé ODS na ty ostatní? To oni mohou za to, že tu provádíte politiku nepřijatelnou pro občany? Potřebujete se z toho nějak vyvlíknout, tak nás chcete krmit vašimi neskutečnými bláboly?
Vy nejste politik, vy jste obyčejný žvanil.
23. 03. 2008 | 09:03

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Saliven: Není zač :-)
23. 03. 2008 | 09:48

Ivan Hochmann napsal(a):

Kdybych měl dělat prognozy společenského vývoje na podkladě záznamu třebas tohoto blogu,vezmu nohy na ramena a upaluji odsud co mě nohy stačí.

Právě na tomto blogu se ukázala zvyšující se agresivita a nenávistnost levého spektra.Lidí,kteří se houfují do stran,skupin v domnění,že jim eventuelní vítězství socanů a komunistů navrátí staré časy.Staré zlaté časy sviňského sociál-ismu,kdy měli všichni všechno a nikdo nic.Laciný chlast a cigarety.Nikdo se nemusel o nic starat - strana se postarala za ně.Až to všechno posrali na jednu velkou hromadu, tak vám to spratci hodili na hlavu.A vám dělá avidentní potíže utáhnout opasky a začít se starat.Kdybych napsal že jste stádo.....,tak mě to správce blogů vymaže.Vaše vyjadřovací schopnosti jste prokázali spolehlivě,jako vždy.

Jen mě utěšuje,že jste pořád v menšině.Nebýt Hochmanna,nikdo by se s vámi nešpinil.Nikdo by vám ty házené hovna nevracel.Všimněte si,že už ani pan Stejskal se s vámi nebaví.
A myslím, že je už naprosto jasné zabarvení(a já doplňuji snad i účel a smysl) Aktuálně.cz.

Začínám oceňovat manželčino ťukání prtem do čela.Asi mám opravdu dlouhé vedení.
A nechte si svoje souhlasná debilní přitakávání.

Ivan.
23. 03. 2008 | 10:09

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý text, který byl v rozporu s Kodexem diskutujícího.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
23. 03. 2008 | 10:18

hombre napsal(a):

Ale pane Ivane Hochmane, to není agresivita levice! To je zvyšujícíse agresivita soudné veřejnosti a napálených voličů... Vy si vážně myslíte, že ODS má s pravicovými ideály něco společného? Kdyby lidé jako odmítli věřit každému žvástu, který vyprodukuje Sobotka, Klaus nebo Paroubek, snad by se přece jen něco trošíčku změnilo. Království lži není tam, kde se lže, ale tam, kde se lež přijímá.
A neobhajujte už jednoho tím, že ten druhý je ještě horší. To by snad mělo být přece jen o něčem jiném...
23. 03. 2008 | 10:31

Kalous napsal(a):

Pane Hochmanne, ono by bylo opravdu nejlepší,kdyby jste vzal nohy na ramena a běžel, ale přitom by jste neměl zapomenout na celou Vaši kompanii členů, příznivců,voličů a zpřízněnců a především i všechny Vaše tři předsedy - opěvovaného předsedu senátu, předsedu strany a čestného předsedu. Byl by ale jeden velký problém, dva tito titáni slušnosti jsou všeobecně známí po celém světě a asi by je spolu s Vámi nikdo nechtěl. To by byla pro slušnou část národa ale nepříjemná zpráva, když by jste se z výletu po čase vrátili. Ale buďte si jisti, že by si každý dobře pamatoval, co jste zde vyvedli, tu morální,ekonomickou a všeobecnou devastaci všeho, na co jste šáhli. Pravděpodobně by byl na místě plánované výstavby emerického radaru postaven skanzen "zlých dob", kde by jste si mohli postavit malé městečko. Nastal by ale problém velkého odstupného pro sousední obce. Věřte, Vážený pane Hochmanne, že by se potřebná částka dala dohromady a rychle - slušní lidé by se rádi zůčastnili celonárodní sbírky.

Pane Hochmanne Ivane je nás mnoho, asi by jste velmi podivoval, kteří Vás a Vaše modly nemáme vůbec, ale skutečně vůbec, rádi.

Všem ostatním přeji příjemné prožití velikonočních svátků. Samozřejmě i panu Stejskalovi.
23. 03. 2008 | 10:40

Elefant napsal(a):

To Hochmann, Blue Jay:

Vaše výpady, nikoli diskuse, mají jeden společný rys. Nepřijmout názor druhého bez toho, že byste jej neanektovali, neurazili,neponížili,neposlali někam. Je to důkaz vašeho morálního profilu, úrovně a chápání demokracie po vašem. Jen by bylo zajímavé, zda by ste oba byli schopni takovým zpsobem akceptovat své názory v přímém duelu či na veřejnosti. Nyní, zkryti anonymitou si troufáte na něco, s čím byste neuspěli ani v putyce IV. třídy a to nemluvím o tom, zda byste z toho vyšli se zdravou kůží. Frajerů jako je vy se mnoho nenajde, ale vy jste opravdu exempláři. Také bych vám mohl doporučit odskočit si na WC a uvolnit si své žlučem zalité myšlení, ale to by bylo jaksi blízko vašemu stylu, který neakceptuji. Třeba pomůže jarní procházka a poněkud se zamyslet.
23. 03. 2008 | 10:42

Ikena napsal(a):

To Ivan Hochmann,
své názory vždy dokládám nějakým jasným faktem, to jste si určitě všiml. Takže Vám rád položím jeden fakt a zcela čerstvý.
Markéta Reedová, náměstkyně primátora Prahy
navrhla, aby zákonodárciplatili MHD. A co následovalo. Cituji LN : "Pražští radní překvapivě rozhodli, že nic měnit nebudou, podlehli obavám, že když senátorům a poslancům zruší výhodu, zákonodárci se jim "pomstí" odepřením dotací, např. na velké dopravní stavby". Poslankyně Alena Páralová:"Na podzim budeme schvalovat dotaci na rozvoj metra. Nálada ve sněmovně po takovém agresivním postoji Praze nepomůže" Ten agresivní postoj měla dle LN M. Reedová. Připomínám, že pražskou radnici ovládá ODS a paní Páralová je členkou a poslankyní za ODS. Samozřejmě, Vás na Vysočině se nedotýká doprava v Praze. Ale slova paní Páralové mohou vyznívat tak, že pokud někdo sáhne na její privilegia, tak ona by mohla hlasovat proti dotacím, které ke svému životu nutně potřebuje milionové město?
Žádný stud a mohu Vás ujistit, že s paní Páralovou bych si rád promluvil na téma jejího zájmu o blaho občanů..
Doporučuji sobotní LN a dočtete se o dalších skvostech, které vymýšlí v Praze ODS pro "potěšení" všech.
23. 03. 2008 | 11:04

Ivan Hochmann napsal(a):

Hombre,Kalous,
Známe se - bez komentáře.
Elefant,
my se sice neznáme,ale diskutovat spolu bezpochyby nebudeme.V přímém duelu,či na veřejnosti (jak píšete),by si nikdo z výše uvedených ony sprosťárny nedovolil.Pokud by se dostali do přímého kontaktu s panem Sobotkou,či jiným politikem,pouze by s předklonu přicmrndovali,jak zvyklí z minulosti.A pokud by ty svoje nevymáchané tlamy otevřeli,tak by přes ně hned dostali.

Pane,se slušnými a uvažujícími lidmi jsem se vždy docela dobře dohodl a příjemně pobavil.S vámi mě to nešlo nikdy.Mám s RP celoživotní zkušenosti.

Takže si nechte svoje rady,aby jste sám někdy poradit nepotřeboval.
Ivan.
23. 03. 2008 | 11:06

Jochim napsal(a):

Četl jsem mnohokrát celkem podrobné pokusy p.Hochmanna vysvětlovat... ale dnes se opravdu nedivím jeho ztrátě trpělivosti. Někdy ujíždím taky a to proto, že levicové argumenty velmi připomínají pouze stále dokola opakované lživé formule, pokoušejíc se je převléci za pravdu. V každém místní hostinci lze zaslechnout od "bývalých" komunistů stejné výroky o rozkradení, demoralizaci, za všechno může Klaus apod. Přitom každého z nich, když jsem se ptal, co mu bylo ukradeno, tak nic, když se zeptám, jestli nějakou krádež viděl a jestli ji náhlásil, tak také ne. Na otázku co považuje na našem národě demoralizovaného na rozdíl od předchozích komunistických 40.let , také neumějí najít nějaké hlavní rozdíly. A přitom jsou markantní v opačném slova smyslu. Problém je ještě zajímavější při otázce, jestli si někdo z nich myslí, že by se měl za pokračování vlády KSČ lépe? Také se neumí přesně vyjádřit, žádné vážné jednoznačné ano, nezaslechnu. Zůstane to jen na takovém: A co nám chybělo? Jim možná nic, ale mě určitě hodně a za jiné nemluvím. Snad se ozvou. Takže, když to shrnu, tak antimodrá národní fronta je většinou sestavená z lidí, kteří bez ohledu na to, že se dnes mají lépe, než kdyby vládla bývalá totalitní garnitura, tak jim vadí, že se nemají lépe než ostatní. A to je podstatné. Oni totiž ti největší křiklouni jsou většinou ti, kteří se ve svém tehdejším okolí měli mírně, nebo možná významně lépe, než ostatní, z důvodů, nechť jsou jakékoliv. Dnes jsou jen obyčejní mezi obyčejným (ale jen vlastním přičiněním, už jim strana žádnou výhodičku azajistí) a to je štve. Takže nemohu při velikonocích jinak, než popřát mnoho trpělivost nejen p. Hochmannovi, ale i ostatním, kteří sdílejí podobné hodnoty, protože každé SLOVO má svůj význam i to je boj a obrana hodnot.
23. 03. 2008 | 11:09

Jochim napsal(a):

korekce: ... výhodičku nezajistí)
23. 03. 2008 | 11:11

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Hochmanna: Kde se pořád bere ve vás voličích "pravice" ten masochismus, že si stále chcete utahovat opasky?
Jenom pro připomenutí, socani dostaly zemi (pokud mluvíme už o oposmluvním kupčení právě s vaší "pravicovou" stranou) se záporným růstem HDP, rozvráceným bankovním sektorem, nastaveným růstem státního dluhu na 60-100 mld. haldou nezaměstnaných a opravdu děsivou inflací. Předávali sice s dluhem, ale s růstem HDP na 6,5 %, inflací na 2 %, silnou progresí snižování nezaměstnanosti a bankovním sektorem, kde si každý z občanů může půjčit na bydlení stejně jako se nemusí bát ukládat svoje úspory. Pod necelých dvou letech, máme zase infalci na úrovni rozvojové ekonomiky, růst se nikdo nesnaží udrže natož zvýšit a vláda, která šetří se chystala každého z nás zadlužit dalšími 9 tisíci za loňský rok, přestože existoval konvergenční program socanů a rozpočet se přesně podle něj zachoval. Tedy klidně si utahujte opasek na zlodějiny vašich politiků, mne z toho laskavě vynechte!
23. 03. 2008 | 11:21

Jochim napsal(a):

Problém je v tom, že o aplikaci zákonů a ekonomických opatření se dá na nějaké úrovni diskutovat, ale opět jste (1948) ujel na úrážky o zlodějích, přitom největší zlodějské kauzy se týkaly hlavně socanů a socani za ně sedí. Chvástat se nějakou fungující ekonomikou, která jede na dluh umí každý, i můj soused. Může jezdit na dovolenou na půjčku, může kupovat auto na leasing a může si vzít spotřební úvěr na plazmu. Ale to, podle mne, neznamená, že má dobrou životní úroveň. Až to všechno zaplatí, pak ať se pochlubí, jak na tom je. Srovnávat transfornující se ekonomiku, která měla vyrovnany rozpočet s tou již transformovanou, která jela na dluh je unfair.
23. 03. 2008 | 11:30

Firemann napsal(a):

Celou dobu sleduji ty nenávistné příspěvky specielněp.Hochmana,Blue Jaye a jim podobných.Tito pánové si myslí,že kdo nefandí politice ODS jsou komunisti socani a já nevím kdo ještě.Nevím co jsou to zač.Jen by mě zajímalo co tito fešáci udělali(a jak se chovali,když tady ještě byl) proto,aby komunistiký režim skončil.Podle jejich vyjadřování musejí mít velikou zásluhu,že skončil.
Plně souhlasím s příspěky Elefanta,Kalouse,hombre,1948 rok emigrací.A dodávám,že je potřeba aby si lidé už konečně uvědomili,že řečmi nic neudělají a že je konečně zapotřebí použít jiných prostředků,abychom se těchto vyžírků a pijavic zbavili.
23. 03. 2008 | 11:41

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Joachim: O rozkrádání, zločinnosti tu před volbami mluvila především ODS směrem k socanům. Je zvláštní, že nic z toho se z nějakého záhadného důvodu nepodařilo potvrdit a pokud se skutečně zpráva pana Kubiceho naplňuje, tak směrem k politikům ODS. Vždyť Řebíček si zve personifikaci organizovaného zločinu Šloufa (především ze stran ODS se jedná o tuto personifikaci) na narozeniny, aby tam družně rozprávěl s místopředsedou ODS Gandalovičem. Následně za ním dokonce nejčestnější pošle Weigla a sám se dokonce setká s lobistou od aktuálně nejúspěšnějšího prádelníka "čístých a špinavých". Je to prostě po dvou letech, pokud se podíváme zpětně, co nám všechno především Topolánek napovídal nějaké celé pédivné a zjevě byly mnohé jeho výroky, mírně řečeno, neuvážené. Možná mu to napovídal jeho "poradce" Dalík, který tak úspěšně daní gigantický celoroční zisk 400 000,- (čtyřistatisíckorunčeských - ano čtete zprávně) při obratu 25 ale shodou nějakých podivných okolností i při obratu 35 mil. korun, jak se všichni můžeme přesvědčit http://www.justice.cz/xqw/x... a prosím povšiměte si, že se dosud neobtěžoval podat přehled za rok 2006, čímž jednoznačně porušuje zákon.Jenom doufejme, že Topolánek nemá podovný vztah k zákonmů ČR jako jeho jeho poradce.
23. 03. 2008 | 11:43

Jochim napsal(a):

Kterých jiných prostředků?
23. 03. 2008 | 11:44

Jochim napsal(a):

Jak se jmenuje poslanec ODS odsouzený za tunelovaní? Jak se jmenuje poslanec ODS odsouzený za krádež? Jak se jmenuje poslanec ODS, ktérý někoho křivě obvinil z úplatkářství? atd. atd.
23. 03. 2008 | 11:48

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Joachim: Tedy jednu vám přestavím, bude se probírat jistě v nejbližší budoucnosti. Firma, která si pronajala nemocnici v Dačicích má jediného vlastníka a to fyzickou osobu, základní jmění 200 000,- (ano čtete správně) po necelých dvou letech dovedla nemocnici v Dačicích od nemocnice akutní péče k nemocnici péče následné, neboť je to ekonomicky výhodnější (samozřejmě jak pro koho, když občané mají nemocnici akutní péče vzdálenu více jak hodinu jízdy automobilem a to mluvíme o centru okresu). Této firmě byly pronajmuty za mocného přispění (min. mediálního) Petra Bendla (ODS) tři nemocnice okresního formátu ve Středočeském kraji - Nymburk, Brandýs, Český Brod, přičem již v době pronájmu z webu radnice v Dačicích je zřejmé, že s firmou nebylo vše pořádku a dokonce včerejší zprávy mluví o porušování min. nájemní smlouvy. Problém je v tom, že nápravu takového stavu platíme opět my všichni z našich daní. Řekl bych, že se tedy dá velmi pochybovat o tom, že se takový "projekt" obešel bez korupce už proto, že starostou Dačič je Bendlův spolustranník. To je jen jeden příklad, který bude mít jistě velký mediální ohlas v nejbližších měsících, neboť chování dané firmy, je ve všech nově pronajatých nemocnicích totožné a spíše to vypadá na řízenou likvidaci těchto nemocnic, než cokoliv jiného.
23. 03. 2008 | 11:52

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Ikena,

už se také známe.Nikdy jsme nepřekročili vzájemné toleranční meze.Takže my se zcela jistě můžeme na mnoha věcech částečně dohodnout.

Žiji sice u lesa,ale to neznamená,že nechápu vaše městské problematiky.Možná mě obviníte ze zbabělosti,ale já právě před městskými problémy do lesa utekl.

Pane Ikena,pokusím se Vám odpovědět v jiném gardu.Paní Páralová,ODS na radnici jsou pouhé figurky,které když dojde na lámání chleba vždycky schlípnou.Politické tanečky na těchto institucích bych nebral až tak vážně.Budou vždycky stejné,za jakéhokoliv režimu,a při vládnutí jakékoliv strany.To co se dostane prostřednictvím účelových medií na veřejnost,je mnohdy velmi zkreslené,či vytržené z kontextu.Mnoho lidí si potom kombinuje skutečnost s vlastním reakčním postupem a nešťastný názor je tady.Přidá-li se možnost anonymního agresivního vyjádření je na světě další omyl a nespravedlnost.

Myslím si že i ve Vámi uvedeném příkladě nejde o chybu vyplývající z politické orientace nějakého činitele (p.Páralová,potažmo ODS),nýbrž z klasické situace nekonstuktivního a nefundovaného,ba dokonce nezodpovědného rozhodování.A to by bylo i v případě,že Pražskou radnici ovládnou komunisté.Možná se dočkáme a zase uvidíme.

Tyto excesy se neustále opakují a opakovat budou.To jen za komunistického panování jsme se o ničem nedověděli a ani to většinu nezajímalo.

Je dobře,že dnes zajímá.I tento blog je k něčemu dobrý.

Pan Sobotka se dozví,co mu chtěl říci Hochmann - a co mu řekli členové MRP.

Ivan.
23. 03. 2008 | 11:53

Jochim napsal(a):

Když všechny socialistické recepty na ráj na zemi v roce 1989 definitivně selhali, tak všichni do té doby hrdí komunisté, by nejlépe vymazali kus své minulosti, jen aby se nepřišlo na to,jak moc se angažovali, potažmo, jak moc velké byli svině. Protože komunisti jsou. A i tak moc se báli. Teď, když je naše republika konečně začleněna do toho normálního západního světa, tak se ti s promarněnou komunistickou minulosti ozývájí stále hlasitěji. Rudé mítinky jsou plné zášti, nenávisti a chuti řešit věci nějakými jinými prostředky. Měli 40. let příležitosti a kriminál, který z naší republiky vytvořili se nesmí nikdy, ani plíživě vrátit. A o tom to je.
23. 03. 2008 | 11:56

Ikena napsal(a):

To Jochim,
jestli se taky zajímáte o mrhání veřejnými financemi, tak se seznamte s výsledky kandidování Prahy na pořádání OH. Hned v počátku bylo jasné, že při existenci rotace kontinentů,nepřichází Praha vůbec do úvahy.
Dnes potvrzuje i primátor Bém?!?! Kdo zaplatí ale těch 40 mil., které obdržela jistá agentura?
Toto se může dít jedině v systému jedné strany a takovou pozici má v Praze ODS. Dnes je již mnoha jejim voličům jasné, že
to byla sázka na špatného koně.
Pokud se zmiňujete o "kecání v hospodách",
nevychází to náhodou z toho, že jsou velmi často stranické zájmy nadřazovány zájmům občanů. Tudíž vzniká opětovné rozdělování na "ty dole" a "ty nedotknutelné"

Jinak souhlasím s názorem "1948" o ekonomickém vývoji. Jen dodám, za názorný příklad účelové lži, je možné označit vystoupení nám. ministra zdravotnictví, který na údaji o snížení odběru léků za leden 08 dokazoval, že reforma je úspěšná. Jaksi účelově pozapoměl, že se hodně nakupovalo do zásoby.
23. 03. 2008 | 12:02

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Joachim: To je skutečně argumetn, že nikdo z ODS nebyl za tunelování odsouzen, to máte pravdu, byť by bylo dobré zároveň s tím také říci, kdo skutečně za tunelování odsouzen byl.
Podobně je potřeba doložit slova Topolánka o "naplňování Kubiceho zprávy" a v nedávné minulosti o korupci kolem druhé presidentského kandidáta.
Tedy řekl bych, že především ze strany ODS je slyšel o kriminalitě a korupci socanů, ovšem nic z toho se nanaplňuje. Rád bych ještě připomněl kauzu Jourová, kdy si Langer četl ve spisu, mediálně se vyjadřoval k jejímu obahu i k paní Jourové, aby se nakonec ukázalo, že nic z toho nebyla pravda. Paní Jourová má ovšem již zničený život, přišla o práci, byl jí dokonce opakovaně vykraden byt v době vazby, která se nakonec ukázala jako bezdůvodná. Langer se neobtěžoval ani omluvit.
23. 03. 2008 | 12:02

tata napsal(a):

pane Jochim a není to trochu tím že nechcete nic jineho slyšet třeba davate příklad pana Ivan Hochmann ale on to sou jeho slova nehodla diskutovat s mpr to myslíte že sou ty argumenty pišete lžive argumenty levice samozřejmně že levicovy a pravicovy nazor je v dosti věcech odlišny ale přece to neznamena že vy nebo ja lžeme prostě sme jinak vyrustaly a naš pohled na život je rozdilny vždyt
proto sou diskuse ale v podaní menovaneho pana je to monolok nenavisti k těm mpr ja proti panu Sobotkovi nic nemam ani nevym jestli ma tak vysoky moralní kredyt protože ho jako člověka neznam akorat jako argument používam že jako politik by takovy članek nemněl napsat když používa že on radši spojuje ale jeho članek rozděluje a činí to same jako pan zaoralek tak čím pak se ty dva liší to nevidíte pan zaoralek o modre totalitě a pan sobotka o rudych bojovnících jen je to v tom že ja odsuzuju oba a vy si stojíte za tím že jedině vaš světonazor je spravny to sou ty argumenty? to asi ne....
23. 03. 2008 | 12:03

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Joachim: tím, že kritizuji současné podivné vládnutí, zavádění zmatků do právního systému (mafiánská praktika), které neváhají někteří ústavní soudci přímo nazvat protiústavní, tím že kritizuji vysokou inflaci, podivné změny, které nic nepřinášejí neznamená, že toužím po nějaké socialismu a už vůbec to neznamená, že jsme volil levicově. Právě proto, že mne zajímá, jak vládne vláda, které jsme přispěl k moci, bych řekl, že je mojí povinností kritizovat věci, které s pravicovou politikou skutečně nemají vůbec nic společného. Pokud mohl ODS doporučit, vyměňte svoje vedení.
23. 03. 2008 | 12:06

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Joachime,

Vaše slova tu byly už mnohokrát řečeny.Byly řečeny přesně Vaší inteligentní,objektivní a slušnou dikcí a přesto nevedly k žádaným závěrům.To jest k uvážlivé a rozumné diskuzi.Asi bychom chtěli mnoho.

Děkuji Vám za podporu a hlavně za to co a jak jste napsal. Ivan.
23. 03. 2008 | 12:06

Jochim napsal(a):

Tata, ale i ostatní.
Sedněte si prosím v rámci té rovnocené diskuze a rozeberte si do detailu, každou tu jednu větičku paušálně vykřikovanou, jako pravdu. Myslím ty evrgreeny. Zkuste jít do podstaty a najděte ji. Nenajdete nic jen něco vytržené z konktextu, nebo nějakou polopravdu. Na to se velmi obtížně reaguje a ztráta trpělivosti je tedy z mé strany celkem pochopitelná. Všimli jste si někdy, na které straně je většinou útok a na které straně spíše obrana ve zmíněné argumentaci? U p.Hochmanna já osobně někdy v útocích cítím spíše už jen skutečně zoufalou obranu.
23. 03. 2008 | 12:10

Ikena napsal(a):

Pane Hochmann,
ano, s tímto hodnocením souhlasím.Jakmile je stranický monopol, tak to jde s občany z kopce. Bohužel, v poslední době se vynořilo
více problémů a z hrůzou zjišťujeme, že se radní zabývají více mediálně hezkými akcemi, než-li podstanými problémy. Vím o občanském sdružení, které uhájilo základní školu (samozřejmě po rekonstrukci), před prodejem. Opět v tom byl zájem radního.
Jen pro Vaši informaci, parkování v Praze je tikající bomba, protože všechny části přijmou parkovací zóny. Neboť nastane situace:"když nemohu zaparkovat před obchodem v Praze 7 nebo u doktora v Praze 2, tak proč by ostatní mohli parkovat v Praze 4, když chtějí do divadla". A začne se to počítat, kolik se vybralo na pokutách apod. a vznik zóny je na světě.
23. 03. 2008 | 12:17

tata napsal(a):

pane Jochim ted ste nahral na smeč takže pan topolanek o panu švejnarovi,dale jak zatočí se šibalama nic se nekonalo,pan langr joho co lidí pude bručet, to sou přece stejne kalibry co používa treba rat. paroubek určitě ale mate pravdu že tech skandalu mněla víc čssd ale duvod je prosty vladla 8 let takže ty šibalové se na ní zakonitě nabalovaly uvidíme co se ještě provalí na druhe straně naznaku je dost např dalík, zdravotní knižky na internetu a pod.
23. 03. 2008 | 12:19

1948 rok emigrací napsal(a):

Řekl bych, že se ovšem vytratila podstata tedy, že velice těžko můžeme důvěřovat vlastnímu blogobvému "přispěvku" předsedy Senátu Sobotky, neboť ten se diky svým lžím při projednávání reformního balíku i následným lží, kdy mně na přímou otázku proč hlasoval pro "nezabývat se" odpověděl, že byl proti.
Interpelace jsou skutečně součástí demokracie a povinností intepelovaných je se na ně dostavovat, o tom není pochyb. Pokud si projdeme steno záznamy z let vlády socanů, jistě velice rychle zjistíme, že interpelace vedné v režii tehdejší opozice byly obdobné a navíc se dozvíme, že si v nich ODS velmi notovala s bolševiky.
Pokud tedy se chce Sobotka o něco zasloužit, tak by to mělo být to, aby vláda a přemier konečně začali respektovat Sněmovnu, neboť skutečně platí, že vláda je odpovědná Sněmovně nikoliv Sněmovna vládě.
Zároveň by se měl zasadit o to, aby Senát opět nabyl důvěryhodnosti potom, co jí ztratil při vskutktu prapodivném (tedy bezprecedentním) odhlasovaném návrhu "nezabývat se", neboť se všichni z nás můžeme přesvědčit na jaký typ zákonů a na jaký typ hlasování se Sněmovně dosud Senát tento institut používal. Ale vše je zjevně jednou poprvé i zneužítí, nikoliv korektní použítí, zákona Senátem za mocného přispění jeho předsedy.
23. 03. 2008 | 12:21

StandaT napsal(a):

1948 rok emigrací:
Vidím, že pan Hochmann se dopustuil zločinu - proti davu se zastal politika a dokonce ho označil za jednoho z nejleších. A hned adorace, totalita, telata... Přirozeností lidského uvažovaní je dělání si žebříčků. Asi jsem taky totalitarista - i já mám své oblíbené politiky a něškho považuji za nejlepšího. Stejně tak jako mám spisovatele, režiséry, malíře...

Pan Hochmann tady ne zrovna šťastnám způsobem bojuje za své postoje. Takříkajíc hospodským stylem. Vy proti němu jste noblesní, s bílými rukavičkami a motýlkem. Ale úplně stejný.

Obecně k diskusi:
Se Sobotkou si tady akorát vyřizujete účty za celou ODS. Jeho neštastný článek berete jen jako výchozí bod a melete sem všechno páté přes deváté od Topolánka až po Páralovou. Nevím zda nechtěně, nebo naopak velmi cíleně pracujete s principem kolektivní viny. Podprahově, náznakově, nepřímo - ale o to záludněji.
23. 03. 2008 | 12:28

tata napsal(a):

pane Jochim třeba argumentace pana 1948 rok emigrací mi teda nepřipada jako vytržena s konktextu a naopak sam ted napsal že není levicovy volič což ja sem ale to mně teda degraduje ja taky prostě nektere vyroky pana rata . paroubka nemusím ale například ja nikdy nikoho neuražel což se sdruhe strany neda říc ale přece jen říkam že druha strana ma také dost masla na hlavě akdyž sem psal což je muj nazor že žijem v jedne zemi a musíme spolu vychazet tak si přečtěte co pan Ivan Hochmann odpověděl prostě ono to chce vidět i ty chyby na sve straně a pak se muže vest rozumny dialog ne otom co nas rozděluje a le co nas spojuje a to pravě chybí našim politikum jestli budem vest monolok jak sme dokonalý k ničemu to nepovede a zme strany určitě netrvidím že je vše špatné, což ted ste například udelal at menujem jen jednoho poslance ods to ste opravdu přesvědčen že poslanci ods sou dokonaly a jen ty z druhe strany sou zloduchove tak opravdu na tom se neschodnem protože ja bych rad viděl na naší s ceně politika ktery mi něčím nesklamal samozřejmně sou tam asi kteří sou uchazející a předesílam že rata a paroubka knim rozhodně nepočítam
23. 03. 2008 | 12:41

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Ikena,

Kdyby jste měl hlavu s fotografickou pamětí a tím pádem mohl chronologicky zaznamenat a vyjmenovat počet opravdu závažných excesů,které se udály v tomto středoevropském prostoru po převratu v r.1989,-To by jste se nestačil divit.

Mohu Vám pouze potvrdit,že i jiná velká a krásná ve středověku postavená městská centra mají problémy s parkováním.Jenže......,u nich se tyto a mnohé další problémy řešily průběžně a byla vůle,fundament i finance.U nás byl tehdy socialismus.Teď jsme zároveň s demokracií a rozvojem nejen automobilismu získali i neřešené problémy a komunisty v parlamentě.

Nebuďte netrpělivý.Já čekal celé půlstoletí.
Ivan.
23. 03. 2008 | 12:43

Paraple napsal(a):

Mam takovy pocit, ze pokud pristi volby vyhraje CSSD, bude najednou vetsina lidi nespokojena s praci CSSD a necha se zmanipulovat opozicnimi argumenty ODS. Ja osobne bych nechal ODS dodelat svou praci, at se muzeme vsichni objektivne presvedcit, zda li to povede k zlepseni zivotni urovne.

To se bohuzel nestane, protoze vetsina lidi v CR se necha zmanipulovat sebemensi bulvarni hovadinou. Tahle zeme bude jeste dlouho takovym burakovem, pokud lide nepochopi vyznam logickych reseni ODS, namisto toho aby zvelicovala nejake debility typu "pan Topolanek si lita za nase penize na HORY!!!" a pak oblibene "ODS porusuje se svymy poplatky ustavni poradek!" (dalsi dukaz o tom jak je tento narod zvykly vysavat do prazdna vse, co je zdarma). Fakt bulvarni burakov. Mne je uplne jedno, jestli se ministr dostavi na pitomou interpelaci - hlavne kdyz bude delat dobre svou praci. Interpelace na nasi politicke se stejne moc nelisi od tehle stupidni diskuze pod clankem, takze se panum ministrum ani moc nedivim, ze se jim vyhybaji.

Dekuji, a nenazyvejte me "Modrakem apod." Ja jsem zastance stabilni vlady. Nechci aby prisla CSSD a vsechno zase vratila zpatky do stredoveku.
23. 03. 2008 | 12:48

tata napsal(a):

StandaT ale to je ta zasadní nedorozumnění třeba z me strany ja vubec pana sobotku neodsuzuju nedavam mu žadnou kolektivní vinu jen polemizuju s jeho člankem a to je rozdíl a stojím si za tím že politik vteto vysoké politice by takový članek nemněl napsat když se řadí k tem co chtej spojovat protože ho napsal ve stejnem stylu co krytyzuje na panu zaoralkovi a pak se řadí na stejnou uroven nebo co muže delat jeden není to samé co děla druhy?
23. 03. 2008 | 12:49

1948 rok emigrací napsal(a):

pro StndaT: To že jsem naspal svůj příspěvek o zlatých telatech a sektách, byla reakce na vcelku nevybíravé výpady vůči diskutujícím, kteří nanapadají druhého diskutujícího, ale jím "adorovanou" osobu. Skutečně je zde politik i k tomu aby byl chválen, bylo mu důvěřováno a to bylo projevováno argumentací, nebylo mu důvěřováno, také projevováno argumentací (např. proto, že mi na přimou otázku lhal a dvakrát zalhal ohledně jednacího řádu při projednávání zákona, těžko věřit, že předseda Senátu nezná jednací řad, že) Tedy napadat diskutující k vůli politikovi nasvědčuje tomu, že diskutjící již "slepě" věří, už se nejedná o důvěru, neboť stojí k vůli víře stojí "věřícímu" napadat diskutující (byť mnohdy neomaleně). Tedy jedná se o vcelku jasné totalitní adorování politika a tam doufám už býti nechceme, řekl bych, nikdo z nás.
Pokud jsme přispíval odtažitě od tématu, tak vždy jako reakce na něčí příspěvek pravděpodobně stejně odtažitý, abych poukázal, že věci nebudou tak černobílé, jak se na první pohlde jeví.
Sobotka se skutečně po onom osudném hlasování o "nezabývat se" stal nedůvěryhodným, neboť, opakuji, i jeho velkým přispěním Senát nesplnil kontrolní roli nad zákonem a to prosím nad zákonem, s kterým opozice zásadně nesouhlasila, jednalo se o slepenec, o kterém dokonce Senát nejprve musel rozhodnout, že se skutečně o zákon jedná, neboť má pravděpodobně přísnější definici toho, jak má zákon vypadat a dokonce premie vlády, která se zákonem svázala svojí důvěru žádal, aby byl zákon podrobem v Senátu diskusi.
Současné vední ODS je, dle mého názoru, děsivé a Sobotka je jeho součástí. Toť vše, žádné vyřizování si účtů s celou ODS, snad s vedením, za které nese Sobotka nemalou odpovědnost.
23. 03. 2008 | 12:59

Ikena napsal(a):

StandaT,
pro mně je největším zklamáním neexistence
klasické pravicové strany a zklamání z politiků ODS. Očekával jsem, že budou lépe připraveni, že změna vlády přinese nové koncepce, promyšlené postupy atd. Ale co následovalo, je pro mnohé středové a pravicové voliče záhadou, např. Julínkova
privatizace nemocnic a jejich transformace.
Jak jsem uvedl dříve, vznik totální převahy jedné strany, jako se tomu stalo v Praze, může být občanům ke škodě. Bohužel, musíme si tím projít.
Od pana Sobotky, jako předsedy Senátu bych očekával noblesnější a státnickou reakci, ale asi toho není schopen, otom jsem již psal.
To, že zde hovoříme a poukazujeme na nedostatky, může být pro příznivce ODS
podnětem k zamyšlení. Pokud, ale nepropadli
klamu, že jejich pravda je ta správná.

Pan Hochmann je akceptován a většina z nás pozná, kdy má svou "chvilku".
23. 03. 2008 | 13:03

tata napsal(a):

Paraple ale nepodcenuj až tolik lidi a nepřecenuj bulvar i když určitě pro nakou vrstvu lidí to platí ale určitě tvuj příspěvek je do diskuse a narazil si na to jadro co probiha na celem světě a to ještě nikdo neviřešil když nekde vladne dlouho jedna strana vetšinou začne delat chyby a je smetena akorat u nas to nedospělo na takovou urověn aby to co třeba dělala dobře zustalo
každa si vymění i ty uředníky na kterych to stojí a je jim jedno kdo velí sou loajalní a umíto ne a to bohužel je chyba u nas prostě si tam da svoje a to platí o obou a to je ta největší naše chyba prostě je to truc parta
23. 03. 2008 | 13:05

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Ikena: Ano, skutečně vcelku selektivní reakce Sobotky na "incident" svědčí o jeho jakési "tupé stranickosti", která by od předsedy Senátu, který má být kontrolním prvkem politiky nikoliv jejím "hybatelem", neměla přicházet a skutečně by taková osoba, pokud chce zůstat osobou váženou a respektovanou na celé politické scéně měla být pravděpodobně jiná. Není předsedou senátorů ODS, je předsedou Senátu, asi na to už zapomněl.
23. 03. 2008 | 13:14

Ikena napsal(a):

Pane Hochmann,
upřímně, nesvádějme vše na komanče.
Přál bych Vám vidět, co předvedla jedna pražská radnice v r. 2007 s dopravní obsluhou v jedné památkové oblasti. Ti, kteří rozhodvali, tu oblast nikdy nenavštívili. Snaha o nápravu, občane sepiš petici, svolej další, podepište a my budeme posuzovat, co je pro Vás nejlepší.
Kdo zaplatí škody na majetcích, možná, že dojde k nápravě až tam vyrazí TV.
23. 03. 2008 | 13:15

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Ikena,
není řeč a z mé strany ani nikdy nebude řeč výhradně o komunistech.Ti jsou mě hluboko v zádech umístnění.Hovořím o době jimi ovládané a o jejich negativním vlivu na morálku a vůbec fungování celé společnost.

Proto jsou tyto diskuze.Tyto formy diskuzí.Tato společnost je pořád nemocná.Jedním z důvodů je i komunistická přítomnost v českém parlamentu a neúplná funkčnost státního aparátu a koneckonců i falešná demokracie.

Ale to není důvod pro nechutné výlevy levicové spodiny,která tento stav i prostřednictvím svých rodičů a minulých svých politických skutků zapříčinila.

Bude trvat dlouho,než se nám podaří nahradit komunistické zvyklosti civilisovaným právem a chováním.Ale tyto slova patří pouze Vám pane.Nehodlám házet perly sviním.Zvláště ne po včerejšku.Konec konců jenom opakuji dobrá slova pana Jochima.

Ivan.
23. 03. 2008 | 14:28

Kalous napsal(a):

Pane Hochmanne vzal jste na sebe velký úkol, ale ten je tak velký, že by ho nezvládl jiný "kos" než jste Vy.
Obhajujete ODS , její členy a její politiku. Toto je ale neobhajitelné, to co děláte je jako roztočit perpetum mobile.

Ono ODS není jenom členství v nějaké straně, to není jenom nějaká ideologie - to je především patologický stav mysli.
23. 03. 2008 | 14:34

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Hochmanna: Je skutečně zvláštní, že 16 koaličních vlád včele s ODS, z nichž byly 4 roky "oposmluvní" nedokázaly společnost nikam posunout. Tedy stále žijeme ve falšené demokracii, neuplné funkčnosti státního aparátu, který první Topolánkova vláda tedy pro jistotu ještě rozvrátila. Ano, vedení ODS skutečně dělá seč může, aby nahradila "oposmluvní" marasmus civilisovaným právem.
Na jednu velmi podstatnou věc se, myslím, úplně zapomnělo. Tedy, že Klaus vlastně v kapitalismu nikdy nežil, nikdy v něm nepracoval a ani nikdy nepodnikal, ale opravdu hanebně dlouho nám zde vysvětluje jak má vypadat a bohužel to podle jeho představ mnohdy vypadá. Oposmlouva se mu vydaříla náramně, jejích důsledků si užíváme dodnes, řekl bych.
23. 03. 2008 | 14:57

Elefant napsal(a):

To Ivan Hochmann:

Jinou odpověď jsem od vás ani nečekal.Ani náznakem jste neprojevil nepatrnou dávku sebereflexe. Pokud se RP týká, asi Vám už skutečně hrabe, když dovedete každého tak perfektně prokouknout. Vy o mně nevíte nic, já si Vá z Vašich příspěvků už přečetl celého. Raději skončím, nerad bych se dostal
na Vaši úroveň. Ale upřímně,je mi Vás líto.
23. 03. 2008 | 14:58

Stanek Frantisek napsal(a):

Zdravím,jde o demokracii,tu jste nevypěstovali jen jste si sedli do komunistických koryt.To co nás rozděluje tak ostatní spojuje.Nic jste se nenaučili.Nová mocenská struktura hraje divadlo na lidi.Je zde jen totalitní zvůle větší než za Husáka.Demokracie je slabá a bez mocná.Zde jen vítězí Masarykovská mafie.Stanek Fanuel)
23. 03. 2008 | 15:23

tata napsal(a):

pane Kalous jestli nekoho označujete že ma patologický stav mysli. ,tak je to špatny přece sou tam i velice chytry lidi a kdyby se to vzalo procentně tak ods volí určitě větši čast inteligence takže toto vyjadření nahrava jim že sme zakompleksovani přece musíme uznavat když ma nekdo jiny nazor a co se tyče jednotlivce nespojujme stím celek a ohledně pana Ivan Hochmann nevíme jak mu bylo ublíženo on snami otom nebude mluvit a prostě ted se třeba nedokaže stou křivdou vyrovnat souhlasit sním nemužu ale nedovolil bych se ho jednoetraně odsoudit když nevím co je za člověka to mužou lidi co ho znají naše chyba nas všech je že musíme sklouzavat do rychleho kategorického odsouzení promně je to člověk s vyhraněnymi nazory skterymi nesouhlasim ale respektuji ze sveho života vym že od¨soudit je nejednoduší ale mockrat sem poznal že ten člověk se zachoval líp než ten co vas opíjí pěknymi řečmi dodatek určitě si to slíznu že nestojí aby ho obhajoval bolšan ale prostě život neni ani bilí ani černy a už vubec ne rudy nebo modry
23. 03. 2008 | 15:49

Kalous napsal(a):

Pane tata máte pravdu, že ne všichny by bylo nutno tak tvrdě odsoudit, ale .... když se člověk zamyslí (a nemusí být vyznavačem žádné strany, ať bolšan, nebo socan, nebo černoprde..ik, nebo zelený,nebo modrý, ale i třeba vyznavač Balbínovy strany) musí si uvědomit jedno - skupina lidí, která se dala dohromady kolem Václava Klause má skutečně všechny znaky sekty a to ještě bolševického typu - a to prosím nemíním handlivě jako nějakou nadávku - to je způsob chování, hodnoty, které obhajují, názory na fungování světa, a hlavně , a to je nesporné -jejich postoj k majetku. Znám mnoho lidí z tohoto společenství, kteří, když vidí majetek, který by bylo možno získat, tak se jim udělá červeně před očima a jsou ochotni likvidovat i svého souputníka, který není tak ostrý - znám mnoho případů z místní politiky a ty nahoře vidíme dnes a denně jak se chovají. Je to neoddiskutovatelné - ideologie vložená do vínku této organizace otcem, zakladatelem opravdu generuje lidi, kteří jsou takoví, jací jsou. Mohou být mezi nimi chytří lidé (jak píšete), mohou být mezi nimi i slušní lidé (zpočátku), ale ty buď vnitřní systém vytěsní a nebo odejdou raději sami (opět znám mnoho příkladů). Ale převažující většina jsou ti, kteří používají své členství (tak jako dříve v KSČ) k tomu, aby se dostali k "lizu". to je informacím a majetku. Opět znám mnoho významých bývalých členů KSČ, kteří dne nosí na klopě modrého ptáčka. A v nejvyšších úrovních je známe všichni - třeba otec zakladatel se pokoušel dvakrát kandidovat, nevím důvod, proč to nedotáhl na řadového člena, ale znám ve svém okolí jednoho (tehdy) mladého perspektivního inženýra, ale kterého nepřijala ZO z důvodů špatných charakterových vlastností. Ale dnes je vysoce postaveným členem ODS na úrovni nejvyšší.

Pane tata je vidět, že jste zkušený člověk, když jste poznal že moje neláska k těmto lidem je poměrně veliká. Já nehodnotím lidi podle toho co hlásají, co říkají při předvolebních sedánkách - ale podle činů a skutečného chování. A to mi určitě nebudete chtít upřít můj názor, že neslušnost, hamižnost, myšlení na zlodějiny a podvody je koncentrováno v této straně. Kde veřejné proklamace jsou opakem činů a chování. Pokuste se, zcela nestranně po celý týden sledovat zprávy na všech televizních programech a když se bude hovořit o nějakých špatnostech, nepravostech a zlodějinách - podívejte se do pravého dolního rohu obrazovky. Co tam v závorce uvidíte?

Přeji krásný večer. Máte již upletenou pomlázku ?
23. 03. 2008 | 16:38

Kalous napsal(a):

Ještě doplňuji pane tata:
- ještě poznámka k těm inteligentním, vzdělaným voličům. Ono, když se slyší dnes a denně ze všech médií, že mladí a vzdělaní lidé volí pravici a že socany volí pouze nevzdělanci a socky, pak není co se divit, že to tak vypadá. Já jsem ale přesvědčen, že nyní hodně lidí ( a nechci je dělit na inteligentní a neinteligentní - jak s oblibou prominenti ODS dělají) poznalo co je to za skupinu lhářů a podvodníků a dojde určitě k posunu.
K tomu rozdělování množiny voličů přispívají i socani tím svým netaktickým ( řekl bych humpoláckým) jednáním ještě více nahrávají ODS.

Ono je těžko si potom, pro uvažujícího člověka, si vybrat koho volit. Dnes ale ukázala ODS na které straně je neskonale větší zlo. To zhrubnutí celé politické scény, to rozložení všech hodnot slušnosti mezi lidmi to je jenom důsledek toho, že se naplnila možnost pro ODS dále rozkrást ty zbytky majetku (zdravotnictví, doprava, ČEZ, letectví) co ještě zbyly po předešlém jejich vládnutí a úplně ztratili nad sebou kontrolu. To je vidět dnes a denně na největším hulvátovi z této strany ( a úspěšně boduje o tuto poctu celosvětově).
To muselo ven, už dám pokoj.
23. 03. 2008 | 16:50

Jochim napsal(a):

Tata
Všimněte si prosím výše demagogického od (1948 rok emigrací) "16 koaličniích vlád včele s ODS... nedokázaly společnost nikam posunout". Tohle je přece klasická komunistická demagogie. Jak na to chcete serizně reagovat. Naše spúolečnost se za těch 16 let nikam neposunula? Tohle je jen důkaz toho, že si komunisti sametového neváží a začínají z něj dělat toaletní papír. Tím se stala revoluce (potažmo kontrarevoluce) permanentním soubojem našeho parlamentu, kde právě kultura a morálka dojíždí na bězbřehou drzost stran s máslem na hlavě. Neustálý pokus o redefinici toho správného, so se děje od r.1989 a toho špatného co se dělo před tím, je nekonečné urážlivá pro každého slušného občana, který kdykoliv vyjede za hranice na východ od nás uslýší jen pochvalná vyjýádření, jak je na tom právě Česká republika dobře. Může mi být opravdu líto, že už se některým nevrátí minulé možnosti, dokonce jsem ochoten diskutovat na téma jestli je ten, či onen politik více, či méně slušný, ale vždy budu velmi výrazně odmítat tyhle výkříky, které nedražené se začnou matamorfovat v nějakou pseodopravdu.
23. 03. 2008 | 16:52

Jochim napsal(a):

korekce:...pseudopravdu :-)
23. 03. 2008 | 16:54

Jochim napsal(a):

Ještě bych dodal, že moje výzva ke jmenování konkrétních poslanců ODS, nějak vyšuměla.
23. 03. 2008 | 17:08

Luba napsal(a):

Pane Sobotko,
škoda jen, že zde lidu nepředkládáte ty své dobré myšlenky k posouzení. Namísto toho se uchylujete k obvyklému ideologickému žvanění o těch špatných, co jsou ještě horší.
Lidé důsledky roztodivých rozhodnutí vás, nejvyšších modroptáků pociťují každý den. Narušení vztahů mezi lékaři a pacienty buzerací se směšnými "vstupenkami do ordinací"(s poselstvím: zaplať, simulante!), tolerancí gangsterských praktik peněžních ústavů, rozsáhlou deregulaci nájemného, kterými se stalo nájemné bydlení neúnosně drahé, naprostou nečinností na pracovním trhu, kdy mladí lidé po absolvování škol nemohou sehnat zaměstnání (všude požadují lidi s praxí), neprůhledným udělováním státních zakázek svým kamarádíčkům a sponzorům z podnikatelské sféry, atd., atd.
Tohle Vaše tlachání si můžete nechat na ODS-dýchánky pro stejně postižené, jako jste Vy. Postižené sebeobdivem, nedostatkem smyslu pro realitu všedního dne, pocitem výlučnosti
vyplývající z Vaší vysoké stranickosti, což o osobním nasazení a schopnostech nemusí vůbec vypovídat (spíše o protřelosti a kamarádšoftu s těmi pravými).
Jelikož jste ročník 44, neumím si představit, že byste se nenakazil osobitou životní filozofií gulášového socialismu.
Jakožto bývalý příslušník zoologické nyní radíte vyhnancům zpoza bezpečného plotu, že nejlepší je nechat se sežrat od predátorů s rudou hvězdou na čele a modrým ptákem.
Snad si lidé uvědomí, že budou o svá práva muset opět bojovat na ulicích a založit si k prosazování svých zájmů nové odbory zezdola, protože nemohou v žádném případě chtít po lidech jako jste Vy, že jim v jejich každodenních starostech nějak pomohou. K lékařům, kteří se dali na politiku chovám bytostnou nedůvěru. Ale asi je zdravotně méně závadné, že působí na místě, kam je dala rodná strana, než aby se starali o zdraví a životy pacientů.
23. 03. 2008 | 17:22

1948 rok emigrací napsal(a):

to Jochim: Je potřeba číst, na co bylo reagováno, byť je to obtížné. Pan Hochmann popsal výše stav naší porevoluční společnosti, který já v mnohém nevidím zdaleka tak špatně. Chtěl jsem mu onou připomínkou 16 let vlád pod vedením ODS připomenout, že s tím mohli něco udělat, měli k tomu 16 let příležitostí. Místo toho poukazují na nedostatky čtyř let socanské vlády, mnohdy s kriminálním podtextem, která sice dělala dluhy (největší v oposmluvní době společně s ODS), ale zemi přeci jen předávala s růstem HDP, nízkou inflací, stabilním bankovním sektorem, progresí snižování nezaměstnanosti a nakonec i vcelku se sociláním smírem, což se jistě mnohým zdá jako věc zanedbatelná či dokonce podružná.
Současná kritika neni o redefinici čehokoliv, je to bohužel kritika skutečně spatného vládnutí, mnohdy na hranice ústavnosti, to je špatné na současném stavu. Nesnažím se redefinovat, jestli je demokracie horší než totalita (to prosím ani náhodou!), ale upozorňuji na totalitní praktiky v naší diskusi i politické praxi, viz. můj příspěvek o adoraci politiků, kterou skutečně u příznivců tzv. pravice shledávám.
Vážím si demokracie, ale to neznamená, že se budu radovat, když ODS nakoupí Melčáka s Pohankou nebo z toho, že předseda Senátu lže a přispěje tím k účelovému zneužítí institutu "nezabývat se", to skutečně s demokracií nemá vůbec nic společného, řekl bych.
Co se týče jeho aktuálního textu, předsedající zrušil schůzi pro nedůstojnost a řekl bych, že schůze nedůstojná jednoznačně byla, poslanci i vláda má do Sněmovny docházet a mají si svůj čas organizovat tak, aby tam docházet mohli, o tom myslím bude pochybovat málodko.
23. 03. 2008 | 17:30

1948 rok emigrací napsal(a):

to Jochim: Tedy jednoznačně si myslím, že progrese bylo dosaženo a jsme tomu velmi rád, bohužel si myslím, že současná vláda snad usiluje o opak, alespoň mnohdy to tak vypadá a ekonomické ukazatele a společenská atmosféra tomu nasvědčují.
23. 03. 2008 | 17:37

Jochim napsal(a):

Já to jako špatné vládnutí nevidím, ze strany pravice to bylo určitě maximumn možného a jestli s tím šlo udělat něco více pozitivního, je generálství po bitvě. Současnost znovu ukazuje jak máme špatný volební systém do poslanecké sněmovny a jestli tedy budu v něčem kritický, tak v tomn ,že se opět nic neděje pro jeho změnu. Asi se toho všichni bojíme a asi právě kvůli ústní nevymáchanosti a drzým čelům komunistů. Kdo by za revoluce v roce 1989 věřil, že dnes budou chytrácky promlouvat u kulatých stálů jako nějaký relevantní politický subjekt.
23. 03. 2008 | 17:41

Luba napsal(a):

Jochim,
nezdá se Vám, že co do ústní nevymáchanosti a drzých čel panuje v Parlamentu jednota a pospolitost?
No, možná, že ti slušní jsou jen neviditelní, protože ten hnus vnímáme z podstaty svého založení intenzivněji.
Změnou volebního systému změny kvality rozhodování nedocílíte. Budou tam opět zasedat ti samí navrženci politických stran.
Technologie by sice byla jednodušší, ale mohla by to také být rychlejší "sebevražda".
23. 03. 2008 | 17:57

Jochim napsal(a):

Samozřejmě, že všeobecná vulgárnost, dnes se jevící,již skoro jako trend, je skutečný fenomén. Příčinu vidím v rychlém přijetí stylu prvních západních investorů vzhledem k levné pracovní síle, našimi rannými kapitalisty a následně i politiky. Hodně a skoro bych řekl, že nejvíc, mne dnes mrzí, že se nenajdou profesionální politici s ostrými lokty ovšem s tou nejslušnější rétorikou. Myslím, že to není náročná výzva a určitě by to vytvořilo dnešní garnituře ať modroé, či rudé, zajímavou konkurenci. Zároveň jsem, ale přesvědčen, že zvláště v ODS na komunální úrovni, se vyvíjí několik velmi slibných stmelených osobností s velmi slušným projevem.
23. 03. 2008 | 18:07

1948 rok emigrací napsal(a):

to Jochim: Naopak, změnil se "tolikrát", že je na čase, aby se i volební sytém stal součástí Ústavy, tedy aby jeho změna mohla proběhnou ne po každém volebním období, ale nejdříve po dvou, kdy v jednom se věc připraví a v následujících volbách reprezentace získají či nezískají mandát ke změně. Systém není špatný (volič se nemýlí nikdy), špátná jsou bohužel v současnosti min. vedení obou největších stran, která interpretují poněkud podivně volební výsledek. Tedy tak, že nejsou schopna, bez podivných "nákupů" získat důvěru. Strany se jistě na vzájem ovlivňují a platí to především o těch velkých, reakce-zvolení "figury" vyvolává protireakci. Současné politické reprezentace jsou vyrostlé na oposmlouvě, což se doufám shodneme, nebylo zrovna záviděníhodné období. Výsledkem je, že sice na sebe "ledacos" vědí, nám to tak trochu naznačují, ale v konečném důsledku to k ničemu není, jen si prakticky nedůvěřují. Samozřejmě není pravda, že si opozice a koalice má nedůvěřovat, na tom se doufám také shodneme, naopak jistá míra důvěry a kooperace je nezbytná. Protlačení Klause na Hrad bohužel prohloubilo stav nedůvěry. (nechci spekulovat o druhé možnosti)
Neshledávám pozitivní prosazování systémových změn koupenými poslanci (obávám se, že málodko i z ODS pochybuje, že nejsou koupeni), stejně jako neshledávám nic pozitivního na "balíku novelizací", který zavádí skutečně desivý zmatek do právního systému a především poslancům prakticky znemožnil udržet kontrolu nad tím o čem hlasovali. Tedy krátce, maximum možného bych viděl opravdu jinak, těžko se tvářit jako pravicový demokrat a zároveň zneužívat jednací řád (nezabývat se) i právní systém (balík novelizací) k prosazení svých cílů, pro které navíc nemám zrovna dvakrát velkou podporu. Nemám-li možnost dělat změny systémové, z důvodu malého mandátu, musít tedy vládnout v mezich systému stávajícího a snažit se prosazovat alespoň změny parametrické. Pokud si "nedovolenými prostředky" prosadím změny systémové, je velmi pravděpodobné, že politický oponent je po příštích vyhraných volbách (reformy bolí vždy a ty nepovedené dvojnásob, dokonce i ty povedené vedou k prohře - viz Slovensko) bude rušit a společnost bude v "permanentní revoluci" což by si žádný politi přáti neměl, bez ohledu na to, kde se aktuálně nachází ("vítěz či poražený").
23. 03. 2008 | 18:09

Ikena napsal(a):

Zdravím ve spolek, jsem zpět.
pane Jochim,
z Vašeho pohledu hodnotíte, že pravice dosáhla maxima. Nejsem si tím tak jist. Očekával jsem dobrou přípravu na vládnutí, např. ze strany p. Julínka brilantní přípravení zdravotní reformy po jeho řadě
duelů s Rathem.Bohužel i koaliční strana má problémy s jeho návrhy souhlasit a opozice mu samozřejmě vrátí vše i s úroky. Toto je naprosto nejslabší článek koalice a bude to vděčné téma pro veřejnost před volbami.
Mám pocit, že nám trochu odvádíte pozornost na komouše. Není náhodou chyba, že mají v parlamentu tak silnou pozici v tom, co předvádějí v současnoti všechny strany, boj na život a na smrt mezi ODS a ČSSD, nezralost a karierismus u Zelených a těžké veletoče a úlety lidovců. Oni skutečně nastavují zrcadlo a sbírají body. A aby nás nepoučovali, tak je zakážeme. To je jednoduché, ale neřeší to východisko z politického marasmu a pro změnu volebního systému nenajdete podporu u 3 menších stran.
23. 03. 2008 | 18:11

1948 rok emigrací napsal(a):

to Jochim: Rozhodně měl někdo z hejtmanů na sebe odpovědnost vzít, bohužel Klaus volební kongres ODS podvázal tím, že Topolánka těsně před ním pověřil sestavováním vlády. ODS příležitost propásla, myslím si. Se současným vedením bude myslím docela veklý problém vyhrát krajské volby. Středočeský hejtman myslím bude muset řešit opravdu špatnou situaci v přivatizovaných nemocnicích a to je myslím velmi citlivá věc. Konkrétně vítězství ve Středočeském kraji považuji za velmi obtížné neboť situace ve zdravotnictví, stává se skutečně tristní.
23. 03. 2008 | 18:13

Ikena napsal(a):

Domnívám se, že problém bude mít ODS s komunálním hřištěm, může mít sebelepší mužstva pro kraje, ale když její vrcholoví
borci občas předvádí na republice unfair zákroky, nedostatečnou fyzičku a když jde do tuhého, tak si ten "mač" koupí.
A navíc hrači na hostování od Lidovců, začínají uvažovat o přestupu. Ten Hovorka
bude fakt prubířský kámen.
23. 03. 2008 | 18:24

Ivan Hochmann napsal(a):

Pan Hochmann,

nehovoří o životní úrovni celkově.V této kategorii jsme opravdu na výši.Stačí zadokumentovat výjezdy občanů do zahraničí,poslechnout závěry a prognozy obchodních firem,stavebních firem,realitních kanceláří,prodejců automobilů.

Přečtěte si brožuru ministersva zdravotnictví,kolik peněz vyhazují češi na hazardních hrách.Posloužím:v miliardách:Loterie 7.5,Kursové sázky 13,kasina 10,automaty 53,Technické hry 15.......
Mohl bych jmenovat další a další rozmařilosti.Celá společnost si žije vesele nad poměry.Patříme k tem 2% bohatých lidí na zeměkouli.Sociální systém je přes všechny nedostatky nastaven výhodně pro lenochy a nepracující atd.Neoponujte mě,jednak o to nestojím a potom...... všichni ti tlučhubové jsou pouze účeloví nespokojenci a paranoidní stěžovatelé a oponenti.ČESKÁ ZEMĚ JE NA VZESTUPU ,a není to vaše zásluha.Tak se k těm co se starají chovejte alespoň trochu slušně a objektivně.

Není to med vládnout Čechům.

Ivan.
23. 03. 2008 | 18:24

Luba napsal(a):

Jochim,
demokracii musíme začít budovat zezdola, protože od staré garnitury nemůžeme čekat nic jiného, než staré neotesané manýry. Jsou to většinou lidé s totalitním myšlením a s pravolevou rétorikou. Jak říkal kníže Černohor, zdejší pravice má k té pravici skutečné tak daleko, jako je z Ulán-Bátaru do Paříže. A soc-dem se rovněž těm západním růžolícím zrovna moc nepodobá. Prostě - v politice je nedostatek slušných lidí. A tím nemyslím tu slušnost vnějškovou.
Kromě toho, pravicovost i levicovost je hlavně druh jakési zaslepenosti. Alespoň u politiků. Základ je asi v osobním příběhu každého člověka. Pravda je, že lidé si toho, co je tzv. zadarmo neváží. Ale také platí, že přílišná honba za majetkem nesvědčí o duševním zdraví pana velkopodnikatele. Když se majetek stane cílem, nikoli prostředkem k jeho uskutečňování, je to vždy špatně.
Ten marasmus začíná ve škole.
Například, na mém bývalém Gymplu stále učí lidé, kteří byli kovanými komunisty. Nyní vyučují o blahodárnosti kapitalismu.
Jsem zvědav, co mládeži přednáší o činech bratří Mašínů. Protože je znám, vidím je docela živě - zcela jistě tvrdí svým studentům, že pan premiér udělal záslužnou věc a Topolánkova psí známka jim právem náleží.
Konformní za každého režimu :)
To jsou ty vzory našich žáků a studentů ...
23. 03. 2008 | 18:28

Ikena napsal(a):

To 1948,
pokud mi nečtete myšlenky, tak bych si myslel, že opisujete. Nebo, že bych je četl já Vám. Hezká shoda, ale můžete mi vysvětlit, proč je poučujeme. Navíc bych přidal ještě Tošenovského lapálie s nabídkou zámků na Severní Moravě, kterou mu spískal Julínek.
23. 03. 2008 | 18:28

Luba napsal(a):

Ikeno,
pana Hovorky je třeba si vážit.
To není člověk z "chovu přeběhlíků", ale člověk s pevnými zásadami. Inu - odchovanec komunální politiky a dlouholetý (=úspěšný) starosta.
Pan Hovorka je nepochybně slušný člověk, nejenom lidovec.
23. 03. 2008 | 18:33

1948 rok emigrací napsal(a):

to Jochim: Jistě se také shodneme, že velké koalice jsou součástí politiky, ony právě řeší povolební "pat" a zároveň generují nový výsledek voleb, jelikož velké koalice eliminují extrémní voliče, neboť ti jsou samozřejmě velkou koalicí nejvíce zklamáni. Tedy toto dohromady předurčuje nový výsledek voleb. Ztrátě hlasů a zklamáním extrémních voličů se chtěl Klaus "šikovně" vyhnout oposmlouvou, ale jako každé podivné řešení i toto mělo obrovská negativa, neboť díky veřejnému oposmluvnímu vztahu, došlo k uvlonění prostoru k "neformálnímu" vztahu koaličnímu, kdesi v pozadí, tedy masivnímu kšeftaření se státní správou. Důsledků si užíváme dodnes, řekl bych.
23. 03. 2008 | 18:34

Ivan Hochmann napsal(a):

Ještě dodatek:

přečtěte si znovu poslední odstavec blogu pana Sobotky.Já vím,že vás to nezajímá - ale jen tak pro úplnost.

Fakt,že mezi špičkovými politiky jsou křivé povahy a jedovatí blbci není následováníhodná skutečnost.Pokud jsou někomu vzorem výše jmenovaní,ať s ním vede diskuzi.Já se rád vzdám tohoto "potěšení".

Myslím,že rozumný člověk pana předsedu senátu Sobotku k oněm politickým ksindlům přiřazovat nemůže.A pokud tak činí je hajzl sám.

Ivan.
23. 03. 2008 | 18:37

1948 rok emigrací napsal(a):

to Ikena: Nikoho nepoučuji, nabízím svůj pohled na současnou situaci a jsem ochoten trávit drahocený čas případnou argumentací, roč to tak vidím. Od nikoho neopisuji. Váš příspěvek ohledně pana Hovorky jsme nečetl, tedy reauguji na Luba. Skutečně si také myslím, že poslanec Hovorka věcně svoje pochybnosti argumentuje a jelikož je nyní srovnáván s Melčákem, Pohankou a Snítilým, tak je potřeba jednoznačne říci, že Sítily se ani neobtěžoval vysvětlovat, proč hlasuje v nesouhlasu se svojí stranou. Melčák s Pohankou pokus udělali a přičtěme jim to k dobru, bohužel nově už nic nevysvětlují a do Sněmovny docházejí jen zvedat ruce, což má skutečně destruktivní vliv na celou Sněmovnu, dovolím si.
23. 03. 2008 | 18:42

Ikena napsal(a):

To Luba,
víte já jsem překvapen, že tato strana má tohoto poslance. Oceňuji jeho přístup a odvahu stát za svým názorem. Navíc jej jasně vysvětlil a řekl, jak bude jednat a neuhnul.
Možná je světýlkem, že se bude diskutovat a ne slepě následovat. Ale ten tlak na něj bude obrovský.
23. 03. 2008 | 18:43

Ikena napsal(a):

To 1948,
promiňte mi, ale já to myslel v humorné formě, neboť jsme měli ve stejném okamžiku shodný názor na ODS a dopad její politiky na komunální úroveň.
Trochu mně to pobavilo, že jsme mysleli na totéž. Takže promiňte, nechtěl jsem se Vás dotknout.
23. 03. 2008 | 18:51

1948 rok emigrací napsal(a):

to Hochmann: Poslední odstavec je skutečně moc pěkný, poněkud jej ovšem degradují všechny odstavce předcházejíc a především: "Asi každý soudný člověk dobře ví, že obě zmiňované politické strany mají demagogii a populismus v genech a tak se nelze co divit, že spoléhají na to, že jejich tisíckrát opakovaná nepravda se ve vědomí lidí stane pravdou. Škoda, že si to nemohou patentovat, protože tuto metodu za ně vymyslel, jak je dobře známo, v minulosti někdo jiný..."
Tedy ským se to vlastně Sobotka bude spojovat v prosazení svých cílů, až bude ODS opět v opozici. S bolševiky, kterým dne tak spílá a s kterými v době vlády socanů tak svorně hlasovali i o důvěrách vládě s dvěma pravicovými stranami?
Sobotka je lhář, dokládá to mnou uváděný odkaz na jednání osmé schůze Senátu i odpověď na mou přímou otázku, proč podpořil "nezabývat se", lze snadno dohledat na LN, dozvěděl jsme se, že byl proti, ale hlasoval pro.
Předsedající rozpustil schůzi pro nedůstojnost, řekl bych, že snad ani vy nepochybujete o tom, že poloprázdná Sněmovna a tři členové vlády schůzi Sněmovny důstojnou skutečně neudělají, především v okamžiku, kdy se vlastně o vládě má jednat.
23. 03. 2008 | 18:53

Jochim napsal(a):

Nejsem přesvědčen o tom, že hlásit se k pravé, nebo levé politice, je stejná zaslepenost. Socialistické recepty nefungují a středové neexistují. Samozřejmě, že je stále nutné pracovat na vylepšování, ale hlavně sebe a být vzorem. Zásadně nesouhlasím s tou paušalní nespokojeností a díky tomu nevidění toho dobrého. Psal jsem, že ODS dosáhla maxima možného a né maxima, ve vztahu s omezováním opozice opoziční smlouvou. Pro mne jako pravicového voliče to byl téměř geniální způsob, jak zúročit mandát voličů v opozici. A tady bych skočil do podstaty. Všechno se to tehdy odehrávalo na pracovitosti ve stínu Klausového předsedování a tu pracovitost jsem pávě v devadesátých letech aspoň já pocítil hlavně v té kompletní rekonstrukci země. Na socanech mi bude stále asi nejvíce vadit naopak lenost na pokračování tohoto, neustále chození kolem evropského plotu s čekáním na moták, jak dál, a to rozhodování, ne pro další pozitivní změny pro každého jednotlivéh občana, ale pro zájmové skupiny a legitimizaci komunistů jako relevantního hráče.
23. 03. 2008 | 18:54

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Ikena: Nic se neděje. Napsané mnohdy nevypadá jako žert, chybí tam mimika obličeje :-), navíc mámé jistě každý svůj způsob žertování :-)
23. 03. 2008 | 18:55

Vilem napsal(a):

Pane Sobotko, zrovna od Vas to teda opravdu sedi. Vase strana, ktera je preci tak pragmaticka by v zajmu pragmatismu, kdyby potrebovala sla do holportu i se samotnym Dablem. Ucel preci sveti prostredky. Vy a vase ODS jste jenom vyhonkem opacneho extremu, na levo je to extrem rudy a na pravo ten modry a vite co se rika o extremech, ktere se pritahuji. Abychom se jeste jednounedivili, ze? Radeji uz nic nepiste, prosim!!!!! Nedeljte ze sebe a ze sve strany jeste vetsi b...., nez jeste!
23. 03. 2008 | 18:56

1948 rok emigrací napsal(a):

to JOchim: Psal jsem o tom, že existuje ultraextrémní názor, že extrémismus je pouze levicový. Už tento názor dokládá cosi patologikého o tom, kdo jej vyslovuje.
Je mi bližší pravicová politika, ve smyslu konzervativní. Přesto respektuji levici a zdaleka si nemyslím, že levicí řízená společnost nemůže fungovat, už proto, že ve fungující demokracii se stejně vždy jedná o kompromis. Řekl bych, že jedná o podbně extrémní názor jako to, že extrém je pouze levicový. Nelze dát rovnítko mezi levicový a komunistický, stejně jako nelze tád rovnítko mezi pravicový a kapitalismus. Jednoznačně je logické, že zdravý, dobře vzdělaný, sociálně dobře ukotvený člověk se bude klonit k ráznějším pravicovým řešením. (Byť jsme nyní svědky jak FED "znárodňuje" banky před krachem a odkupuje od ostatních rizikové investice, to je u vlády toho času "skutečné pravice" podle které se věci poměřují) Ne každý je ovšem schopen některá pravicová řešení snášet a především si myslím, že současná vláda věci řeší špatně, o pravicovosti či levicovosti jejich řešení se snad ani diskuse nedá vést.
23. 03. 2008 | 19:04

1948 rok emigrací napsal(a):

...oprava... zatím FED řešil jendu banku a donutil jí "proda se" za 1/90 předkrizové ceny, od ní selektivně její špatné pohledávky neodkupuje, resp. odkup nabídl až po této operaci.
23. 03. 2008 | 19:08

1948 rok emigrací napsal(a):

to Jochim: Ještě k té legalizaci bolševiků jako relevantního hráče (pokud jste nepostřehl minule) Nikdi s nimi sice nemluví, ale doslova všichni s nimi rádi hlasují a to především ony velké strany, jejichž hlasy s komunisty dohromady mají skutečně relevantní váhu. ODS s nimi hlasovala v době opozice skutečně hojně, byť vláda, jak jsme již psla, byla koaliční a byly v ní dvě pravicové strany. Tedy je to opravdu velmi složitá diskuse, co s tím. Můj pohled je ten, že jedině narovnání oposmluvního marasmu, tedy zmenšení polarizace společnosti, ke které Sobotka nijak svým textem nepřispěl, může přinést úbytek hlasů bolševiků.
23. 03. 2008 | 19:17

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Hochmann: Napsat váš poslední příspěvek, zrovna pod tento Sobotkův text, je skutečně poněkud odvážné, řekl bych. Snad to platí o jiných jeho textech, rozhodnutích, postojích. Rozhodně to neplatí o tomto textu a neplatí to ani o jeho postoji v době schvalování nejdůležitějšího zákona současné vlády, tedy tzv. "reformního balíku".
23. 03. 2008 | 19:25

Jochima napsal(a):

Sobotka, ale přece reagoval na Zaorálkův blog týkojící se téhož tématu. Tudíž kontroval ve smyslu senátorském. Což je naprosto legitimní a opět obrana. To, že se někdy některý zákon prohlasuje s komunisty, to je nutné zlo, kterému asi nelze zabránit. V žádném případě, to ale není totéž, jako počítat s podporou komunistů v případné socilnědemokratické vládě a veřejně počítat s jejich hlasy, jako koaličními. Stále nerozumím onomu marasmu vyvstalého s oposmlouvy, když podle mne byly tehdy vztahy opozice a vlády nejkorektnější, nejméně na úrovni komunikace v rámci nutných kompromisů. Když tedy zohledňujeme i současné výrazivo čelních představitelů politických stran.
23. 03. 2008 | 19:35

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Hochmann: Vždyť sobotka zde dokonce naznačuji jakousi spojistost mezi postoji socanů a nacistů. (Asi každý soudný člověk dobře ví, že obě zmiňované politické strany mají demagogii a populismus v genech a tak se nelze co divit, že spoléhají na to, že jejich tisíckrát opakovaná nepravda se ve vědomí lidí stane pravdou. Škoda, že si to nemohou patentovat, protože tuto metodu za ně vymyslel, jak je dobře známo, v minulosti někdo jiný...)
To se v diskusích skutečně objevuje že extrém je pouze levicový, bez ohledu na výkladové slovníky a bez ohledu "zdravý rozum" neboť licový extrém skutečně radikálně "řeší" zdroje pro svoje experimenty a v tom se mimo jiné liší od extrému pravicového, který výkonnost kapitalismu použije k vybudování totality. Zjevně je hloupost pouze levicového extrému šířena z ODS, ale že jí snad bude věřit i Sobotka je skutečně těžko pochopitelné.
23. 03. 2008 | 19:41

1948 rok emigrací napsal(a):

Zaorálků text není populistický, vysvětluje proč schůzi zrušil a připomíná, že vláda je odpovědná Sněmovně. Nic nahnědlého na něm neshledávám, byť se na zrušení schůze může dívat různě.
Vztahy byly v době odposmlouvu korektní jen na venek. Jak jsme psal, byla to snaha vyhnout se ztrátě hlasů z velké koalice. Oposmluvní vztah nedovoloval veřejné "kupčení", byl přece vázán smlouvou, o to větší byl prosto "za scénou" domnívám se. Tedy ono oběma stranami deklarované kšeftaření, které se ovšem účastnili osoby v pozadí. Jsme přesvědčen o tom, že současná nedůvěra je právě způsobena tím, že "všichni na všechny něco vědí", občas nám "něco účelově sdělí", ale ve skutečnosti se drží tito "politici" vyrostlí na oposmlouvě v šachu a tím degradují celou politiku. Nehledě na to, že jsou jistě lidi v pozadí, jako je Dalík, Šlouf, Weigl...., kteří také drží v šachu současné politiky. Můžete to samozřejmě vidět jinak a argumentem pro moje vidění, je současný stav, kde se asi shodneme, že je děsivý.
23. 03. 2008 | 19:49

Jochima napsal(a):

Luba
Co je to přílišná honba za majetkem? Pokud se nedopouští porušování zákona, tak ať se každý člověk honí, kolik jen má síly. Je to soukromá věc každého. Posuzovat v tomhle ohledu by měl každý jen sám sebe, co dělá druhý, ať si to užije. Nahlížení na majetek druhého, nebo na míru jeho honění za ním, je klasická nemoc levicového uvažování. Na to si dávám pozor, ale chce to discíplínu. A jsme opět u podstaty věčného boje lenivosti s pracovitostí, disciplíny a libovůle. Komentáře kníže Černohora, co je a není pravice, či pravicové, bych bral s decentní rezervou. Proč by on tomu měl zrovinka tozumět, snad né proto, že je šlechtic, snad né proto, že ví jaké to je podnikat, jaké to je zaměstnávat lidi, jaké to je být kapitalistou v kapitalismu?
23. 03. 2008 | 19:58

1948 rok emigrací napsal(a):

pro Jochim: Skutečně lze shledávat rozdíl mezi hlasování o důvěře koaliční vládě s podporou komunistů a dojednávání dlouhodobé podpory. Věcného velkého rozdílu v tom asi není a především je problém v budoucnosti takového stavu. Bylo tím možné eliminovat stranu s malým počtem hlasů, ale k elminaci KCČM ve Sněmovně to nikam nevede, dvacetiletá zkušenost. Co tedy s tím? Zakázat? Já si myslím, že lze prokázat, že bolšvici Ústavu nedodržují, ale bylo by to možné jen za opravdu cíleného "sledování" dosud "demokratické" (dle vnitra) strany. Tedy musela by občanská sdružení přínést dostatek důkazů, že propagují ideologie, potlačující práva s svobody občanů. Druhá "Švejnarova" cesta, špatná nebyla, řekl bych. Tedy nutit je hrát podle pravidel a doufat, že z nich vyselektuje reformovaná levice a extrém, který bude snadné zakázat. Zatím jim ovšem stačí žvanit v našem i EU parlaementu, nepotřebují víc nemají ambice prosazovat levicovou politiku na úrovni vlády, tedy nemusejí hrát podle pravidel. Což při volbě presidenta předvedli dostatečně, prostě si jak s KLause tak i se Švejnarem nechutně pohráli.
23. 03. 2008 | 20:01

Jochim napsal(a):

Vždy toho na sebe dost věděli a vždy toho dost vědět budou, jestli je toho z opoziční smlouvy víc, či méně, víc významějšího, nebo méně významějšího, neumím posoudit. Nechci se pouštět na tenký led ve smyslu, domnívám se a pak z toho něco vyvozovat. Jestli něco tvrdím, tak čerpám zásadně z reálného života s maximem objektivity, které jsem schopen.
23. 03. 2008 | 20:03

ruda napsal(a):

co je na tom posledním odstavci zajímavého? "Spojovat se s někým pro něco" je přece jen první půlka věty, která by měla pokračování "proti někomu jinému a jeho něčemu jinému", což se prostě jen z kosmetických důvodů nedopoví. Jinak by to byl prostě všeobecný konsensus..
23. 03. 2008 | 20:04

Jochim napsal(a):

Zakázat komunisty nic neřeší. Jen ignorovat a odmítat! Vždy mne dojmou ti frajírci i z pravého spektra sněmovny, jak si sebevědomě sedají k diskuzním stolům v jakékoliv televizi s chutí jim to nandat a přitom si neuvědomují, že jen otvírají prostor k jejich demagogickému reprezentování se v mediích nejsledovanějších a tím je vlastně permanetně stále více legitimizovat.
23. 03. 2008 | 20:08

1948 rok emigrací napsal(a):

to Jochim: Jiná věc je, pokud se moc "dělí" ve Sněmovně a jiná věc je, jestli se děli v pozadí kuloárů. Do oposmlouvy, se domnívám, bylo dělení vclku viditelné, v době oposmluvním, se ODS tvářila, že je v opozici, ale v pozadí docházelo ke společnému kšeftaření, kterého se "čestní politici" přece núčastní, jsou v opozici. Výsledek je Klausova schůzka s lobistou a Šloufův vliv, myslím si, ale jak jsem psal, vidět to můžete jinak.
23. 03. 2008 | 20:13

tata napsal(a):

1948 rok emigrací malokdo my tady vyhovuje myšlekovitě jako vy skorem na 100 procent i když ja sem spíš levicově zaměřen rad čtu všude vaše příspěvky protože vy formulujete myšlenky tak jak ja nedokažu bohužel sem si vždy vydělaval rukama takže sem bohužel myšlenkovitě zakrněl ale zase si myslym že me zkušenosti ze života sou tak pestré že si dokažu uvědomit plno věcí akorat to bohužel neumym tak perfektně převzít pracoval sem i 14 let venku takže mam celkovy pohled i odjinud takže určitě nepatřím k těm co chtěj at se oně někdo postara dokazal sem se zabezpečit vlastním přičiněním a věřte že to nebylo zadarmo to jenom na ty řeči že mpr jen skuhraj pane Jochim nic nevyšumnělo ja sem vam dal 3 přiklady a myslím že 1948 taky a a zase sme u jadra pudla když napišete že citace..Nejsem přesvědčen o tom, že hlásit se k pravé, nebo levé politice, je stejná tak je to vaš nazor ktery vam neberu ale to je cesta do pekel to tady už mnohokrat bylo že si nekdo myslelel že jeho nazor je jedině spravedliví vždit toto pravě praktikovala ksč v 50 letech a kam to dospělo protože vždy se najde par hajzlu kteří to namluví široke veřejnostia je tady prušvich nejzařnější je přiklad neměcka kde gebls dokazal ukecat široke masy neberte proboha že to si myslím o ods ja jenom řikam myslet si že my sme nejdokonalejší je zradne nic víc a to že ksč ziskava hlasy je vina jak čssd tak ods pane Kalous.. nehodlam polemizovat ani to není muj cil rozdělovat lidi na inteligentní a ty druhé ale nalejme si čisteho vina .. většina delniku prostě to vzdělaní nema ja se prostě nemužu rovnat nakemu vysokoškolakovi ale možna sem to dobře nenapsal to myslym myšlenkovymi pochody ale to druhe určitě nezajištuje že sem horší člověk než ten studovany naopak ja sem vždy žil čestně a nemam se za co stydět a to že mlady a ty študovany vic tíhnou mam ze sveho okolí mam tři děti a všechny tahnou spíš do prava ne fanaticky ale plno mych nazoru neberou a hodně jejich kamaradu taky prostě mladí je vic drave a v nekterych věcech i bezohledny a to my tak trochu pravicova polityka připomina uznavam že to je někdy potřeba ale vic te slušnosti by nebylo od věci POMLAZKU MAM.. a přeji take pekne velikonoční pondělí
23. 03. 2008 | 20:16

1948 rok emigrací napsal(a):

Zákaz bolševiků není nereálný, skutečně na svých setkáních nejspíš propagují násilnou ideologii. Problém s jejich zákazem je ovšem v tom, že jsou v parlamentu EU a nyní by se to pravděpodobně realizovalo obtížně. Řešení to ale jistě je.
Lehce se nabádá vládnoucí straně ignorujte bolševiky, ale obtížně se to dělá v opozici :-). Je dobré se na politiku také divat pohledem toho druhého. Nabízet nepřijatelné v politice (myslím, že to ODS dělá, protože její předseda je nemoudrý) je právě znak "nedospělosti", můžu nabízet jen to, co druhá strana přijmout bude moci, či to co potvrzuje nebo lépe fixuje dobrá pravidla hry.
Je tu stále také ta možnost, aby bolševici hráli podle pravidel, tedy "Švenarova cesta". Těžko je po dvaceti letech ve Sněmovně totiž také budeme osočovat z toho, že chtějí násilně přebírat moc napr.
23. 03. 2008 | 20:22

1948 rok emigrací napsal(a):

to tata: děkuji, pokud moje příspěvky čtete na LN, tak bohužel jistě čtete mnohdy i vulgární reakce. Byl jsme také "na západě", samozřejmě až po revoluci, zkušenost je to k nezaplacení, řekl bych.
Skutečně kritizuji současný stav politiky zde, nekritizuji kaptitalismu. Stojím mi to za to, kritizovat současnou politiku, neboť si myslím, že hra podle pravidel je přednější, než naplnění "volebního programu". Nastavený systém je použitelný a současná koalice měla možnost jej např. dva roky používat, zorientova se na úřadech, v kompetenčních zákonech a následně mohla přijít s parametrickými úpravami na které jistě mandát má a myslím, že by se opozici obtížně tyto parametrické úpravy odmítaly. Místo toho, jsme se dočkaly opravdu děsivých věcí, především v době první Topolánkovy vlády, bohužel i přijetí "reformního balíku" chápu jako věc podivnou, neboť poslanci nevěděli o čem hlasují, natož aby to věděla veřejnost.
Tako přeji hezko Velikonoční pondělí.
23. 03. 2008 | 20:42

1948 rok emigrací napsal(a):

to tata: Zkušenost je důležitá, problém současné politické reprezentace je také v tom, že bohužel málo politiků z "komunálu" chce do politiky republikové, to jsme nyní skoro 20 let po revoluci. Řekl bych, že nejhůře v Topolánkově vládě reagovali ministři, kteří neměli zkušenost s komunální politikou. V době první vlády to i mnozí voliči ODS nazývali "zdivočením". Nevěděli co s mocí a neměli ukotveny přincipiální demokratické postoje, prostě "oposmluvní výchova".
23. 03. 2008 | 20:55

1948 rok emigrací napsal(a):

...oprava, Topolánek samozřejmě nenabízí přijatelné, neboť si myslím, že je nemoudrý....
23. 03. 2008 | 20:58

tata napsal(a):

myslím že pro pravici je tato příležitost promeškana hlavně nemnělo byt dopuštěno aby špičky byvaleho režimu se proměnily na velke kapitalisty protože to neziskaly poctivě a ted už je na všechno pozdě,a strašením snima se dosahne praveho opaku protože už ktomu aby tady nastolily zrudnost 50 let není sebemenší šance to by při současne situaci nebylo možne nejsme naka bananova republika.takže argumenty na jejich zrušení sou těžko obhajitelne ikdyž podle mně určitě s druhe strany to vypada jinak spíš by bylo namistě jim vzít vitr s plachet ale děje se pravý opak
23. 03. 2008 | 21:01

tata napsal(a):

ne bohužel je čtu jen tady na těchto blocích začal sem asi pred mesícem nebot dříve sem nemněl čas protože sem jezdil po montažích což ted sem doma takže mam dost času samozřejmně sem začal na zapad jezdit taky až po revoluci za komunistu sem byl akorat v sssr jako svařeč na plynovodech a ma zkušenost ze zapadu mi trochu utvrdila v mem levicovem myšlení nekdy sem si tam připadal jako otrok ale je to tím take že třeba v takovem Nemecku a i v Italiji vas jako cizince berou jako povl v tech ostatnich statech to nebylo tak katasrofalní pracoval sem asi ve 12 statech takže mam docela uceleny přehled ono nejde hlavně oto co obhajujem ale jak sme ochotni přijmout i to co se nam osobně nelibí opravdu bohužel co bych daval komunistum daval za vinu to co na zapadě není zavist. malost,a pravě ta netolerantnost jeden příklad největší uražka tam je se zeptat kolik berete to je tabu tam v praci nikdo neví co bere druhy, neco od věci ted sem četl někde že topolanek mnel nake fo pa ve Vietnamu ale nikde sem to nenašel nevite oco šlo?
23. 03. 2008 | 21:22

1948 rok emigrací napsal(a):

to tata: z pohledu, že urychlená neprožitá řešení jsou řešení špatná máte asi pravdu. Zrušení je jakési urychlení vývoje. Zabránit bolševiků k získání ekonomických výhod, bylo obtížné, stejně jako v poválečném Německu, Rakousku, kde samozřejmě nacisti svůj ekonomický vliv získaly taktéž, navic oni na takový stav byli velmi dobře připraveni. Možnosti jak tomu zabránit jistě byly ale s odstupem času je každý král. Jeden jasný signál ovšem vcelku spratřuji a to tehdy, kdy Klaus prohlásil, že není schopen rozpoznávat čisté od špinavých, nyní bych to přeložil, že tak činit nechtěl. Nevím jaký k tomu měl důvod, snad Slouf by nám ho mohl prozradit.
O tom, že nebezpečí od bolševiků nehrozí se dá, myslím, opravdu diskutovat i nyní. Těžko říci, co se může a co nemůže riskovat. V každém případě kdyby byli tiše podporovali vládu či byli ve vládě, troufám si odhadnout, že by to vedlo k větší ostražitosti vůči politice obecně a větší "angažovanosti" voliči by více komunikovali se svým poslancem např. Při představě, že by realizovali či jen deklarovali to co tu realizoval Topolánek v době jeho první vlády, řekl bych, že by ulice byly plné lidí.
Řekl bych, že po dalších volbách, tak či onak asi zapojeni budou.
23. 03. 2008 | 21:25

1948 rok emigrací napsal(a):

to tata: souhlasím s charakteristikou západu, já jsme měl to štěstí, že jsme naopak na západě zjistil, že pracovní doba je skutečně osm hodin při normálním stavu věcí a že je to tak správně, což jsme v ČR do té doby nikde ve svých zaměstnáních nezažil. Dělal jsme to samé tam co tady, rozdíl v řízení projektů byl až neuvěřitelný dodnes mne udivuje jejich tehdejší produktivita a opravdu jsme ztratil iluze o produktivitě v mém oboru zde. Řekl bych, že rozdíl je stále i po deseti letech patrný.
23. 03. 2008 | 21:38

1948 rok emigrací napsal(a):

Zahlédl jsme jen v diskusi, pochopil jsme to tak, že česky k našemu servisu pronesl cosi hanlivého o skupině s kteru se měl setkat v češtině. Bohužel je velmi pravděpodobné, že mu min. někteří z té skupiny rozumněli.
Vypadá to věrohodně, dělá přece takové věci běžně, ale vůbec to nemusí být pravda.
23. 03. 2008 | 21:41

tata napsal(a):

to jo pracovní doba je tabu ale zase v dělnicke profesi jejich vykonane dilo je tak asi poloviční oproti nam je nemyslitelne tam nedodržet dobu prace ale dost se tam prace předstíra myslím tim je ne nas cizince napřiklad jejichpřípravi k praci byl sem mockrat svědkem jak si nosil vercajk a material po jednom a zabralo mu to klidně nekolik hodin jina je organizace to je neco neuvěřitelneho proti nam nemyslitelne je taky debatní kroužky prostě musí byt v pohybu
23. 03. 2008 | 21:49

StandaT napsal(a):

tata: cosi přinesly Britské listy (http://www.blisty.cz), ale ty otisknou vše, co ukáže ODS v negativním světle, aniž by si to ověřovaly z jiných zdrojů. Pro mě to není relevantní zdroj, ale koukněte se sám.
23. 03. 2008 | 22:10

tata napsal(a):

diky je zajimave že unas otom nikdo nepsal tak to nemusí byt pravda ikdyž on vtomto smeru slova nevolí opatrně počkame si, jestli ale to bude pravda tak je to další z jeho neštasnych vyroku no toto by se premijerovi nemnělo stavat ale muže to byt kachna ja otěchto novinach sliším poprve takže si nemužu udelat nazor a tisk je schopen někdy věci dost zkomolit bohužel ještě jednou dekuji panu standovi
23. 03. 2008 | 23:04

libor napsal(a):

Když jsem si přečetl blog pana Sobotky, myslle jsem , že mluví o ODS a její demagogii. Myslím, že ODS a CSSD si nemají co výčítat. (jejich Opoziční smlouva to byla rána pro pravicové voliče)
Nevím, kde pořád ODS vidí to rudé nebezpečí. Sami nechali infiltrovat bývalé komunisty a stbáky do ekonomiky a transformavat je na velké podnikatele. Ti komunisti, ketré máme na očích v parlamentu mi dělají starosti nejméně.
24. 03. 2008 | 13:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy