Ruleta a nebo zásady? Pro mne každopádně to druhé!

22. 03. 2010 | 15:45
Přečteno 33065 krát
Pro někoho je politika ruletou, ve které sází svůj osud často i na náhodu ve víře, že mu to přinese osobní užitek. Tento princip mne však v listopadu 1989 rozhodně do politiky nevedl. Můj otec – vlastenecký pedagog, ctitel Masaryka, olympijský reprezentant demokratického Československa na berlínské olympiádě 1936 a také antikomunista (za což bychom se dnes v době Jiřího Paroubka rozhodně neměli stydět!) mne totiž vychoval zcela jinak…

Proto jsem byl jedním z mnoha u zrodu Občanské demokratické strany, protože jsem byl přesvědčen – a stále jsem! – že tato země potřebuje pro svoji renesanci po desetiletích komunistické totality konzervativní stranu, která zcela upřímně vyznává rodinu, vlastenectví, křesťanské ideály, ale stejným dílem má vedle volné hospodářské soutěže vytříbený smysl pro toleranci a svobodomyslnost, které je cizí Pandořina skříňka, ve které se ukrývají takové ohyzdnosti, jako jsou antisemitismus, třídní nenávist, populismus, homofobie či třeba rasismus i obyčejné lidské buranství, ze kterého plynou často všechny tyto nešvary.

Protože jsem si byl vědom, že milovníci Husákových pořádků, často velice vzdálení, i současné KSČM, se začínají nebezpečně probouzet,neváhal jsem se postavit i kolegovi, se kterým jsem mnoho let spolupracoval, ale který svým výroky, činy i vztahy vede, byť jistě zcela bezděčně, veřejnost k oživenému obdivu k volebnímu vítězství politické kultury, která nemá opravdu mnoho daleko k pachuti husákovské normalizace.

Politika je však asi opravdu tak trochu ruleta. Určitě v případě vrtkavých sympatií veřejnosti vůči politikům. Několik minut po mém prohlášení, které směřovalo k Mirkovi Topolánkovi ve snaze neškodit jemu, ale zastavit podvodné „prodavače deště“, kteří mezitím stihli přede mnou vystoupit v Lidovém domě s obdobnými požadavky, mi poslali vzkaz čtyři voliči ODS. Dva se mnou nesouhlasili a dva naopak ano. I v roce 1998 jsem byl přesvědčen, že tehdejší kritikou předsedy strany straně a občanům pomáhám. Ruleta sem, ruleta tam. Odvážím se toho i teď, ve chvíli, kdy slyším nekonečné názory Jiřího Paroubka na řízení celé planety, přestože vím, že to uškodí pouze zemi, kterou miloval můj táta a kterou mám stejnou mírou rád i já…

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

todi napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
ideály, se kterými jste Vy spoluzakládal ODS jsou krásné a stálo by za to za ně bojovat. Ale ta současná ODS k nim má svou praktickou politikou kosmicky daleko a odchod předsedy, kohokoliv ze současného vedení nebo celého dnešního vedení strany na tom nemůže nic změnit. ODS musí padnout, jinak nepovstane.
22. 03. 2010 | 15:59

bob napsal(a):

"I v roce 1998 jsem byl přesvědčen, že tehdejší kritikou předsedy strany"
Trošku senilníte ne? To byl Ruml s Pilipem, ne Vy:-)
Nebo ta kritika asi byla jenom doma do polštáře. Pak ale nechápu jak mohla pomoci straně a občanům:-)
22. 03. 2010 | 16:09

martys napsal(a):

abych se nerozplakal, pane Sobotko :-)))
22. 03. 2010 | 16:13

Admirál napsal(a):

Pane Sobotko, M. Topolánek ODS moc nepomohl. Nejen svými nešťastnymi vyjádřeními v nejnešťastnější dobu.

Ještě lépe se straně zavděčil pan Řebíček.

K tomu jsem ale jaksi nezaregistroval Vaše vyjádření o zásadách.
22. 03. 2010 | 16:14

martys napsal(a):

admirál:
to je typické pro ODSmana - během čtyř odstavců se, misto aby řešil situaci v ODS a sdělil nám něco z jejího programu,dvakrát navezl do Paroubka a dvakrát do KSČM.
Podle mě to značí jediné: naprostou programovou vyprahlost a zoufalství před volbami
22. 03. 2010 | 16:19

todi napsal(a):

A ještě dodatek na objasněnou pane Sobotko. Bez Vašeho odchodu z vedení partaje se obnova její důvěryhodnosti také neobejde. K Bobově úžasu nad Vaší rolí v roce 1998 se připojuji. Také jsem si nevšiml.
22. 03. 2010 | 16:19

Torget napsal(a):

Pane Sobotko,
Váš táta byl antikomunista, co jste byl Vy v tom období do r. 1989? Můžete to nějak ale oparvdu upřímně sdělit? Jo, k té kritice předsedy stran v r. 1998, tak klobouk dolů, to se Vám (!) podařilo. Dodnes jsou vidět výsledky, děkujeme!
22. 03. 2010 | 16:20

Honza napsal(a):

Pane Sobotko pěkně jste to podělal.
Pan Topolánek neřekl nic špatného. Jen se o tom nesmí mluvit. Dobrý blog na http://kolarova.blog.idnes....
22. 03. 2010 | 16:20

mb napsal(a):

Sobotko, jste odporný sliz ...

snažíte se držet figuru ... ale myslím, že nejste nic jiného, než to, co jsem napsal výše ...

Co jste dělal za totalitních komároidních let ....?
22. 03. 2010 | 16:20

todi napsal(a):

A ještě jednou a naposledy. Události nejen posledních dní, měsíců a let mně utvrzují v přesvědčení, že volič mající byť je zbytky občanské sebeúcty nemůže volit ODS ani ČSSD.
22. 03. 2010 | 16:23

mb napsal(a):

todi i kdyz mate pravdu ... volici opet zvoli nejvice hlasy prave ods i čssd a s nimi ksčm ... tak uz to chodí ....
22. 03. 2010 | 16:28

Pája napsal(a):

Topolánek neodstoupí. Znamenalo by to tiž, že taky "uhne", když jde do tuhého. Takže neuhne... :D
22. 03. 2010 | 16:31

MOR napsal(a):

Ach jo, pane Sobotko, pokud si dobře vzpomínám, Klause jste sice v roce 1997 kritizoval, ovšem např. v roce 2005 - 26.11. - Kongres ODS - už jste hovořil jinak - viz odkaz - přičemž senátorem jste od roku 1996. Nezdá se mi, že by jste na tom s morálkou byl lépe, než vaši kolegové politici.

http://www.premyslsobotka.c...
22. 03. 2010 | 16:33

trevel napsal(a):

Pane Sobotko vážím si slov , které jste napsal, nicméně si myslím, že v dnešním "případě" pana Topolánka jste se velmi unáhlil. Ano,on možná je neřízená střela ale tohle co s ním provedli dnes je prachsprostá bouda.A tím , že jste ho veřejně odsoudil jste právě pomohl Paroubkovi. Sdílím názor , že partaj by měla být vůči voličům čistá ale řekněme si upřímně, že to není asi nikde na světě. Vždy bude politika boj špinavých a méně špinavých střetů. Myslím si, že vaše názory jsou potřeba aby alespoň tu špinavost tak trochu provoněly. Ale nesmíte se sám uchylovat k odsouzením lidí bez znalosti problému. Dnes vaše zdrženlivost byla určitě na místě. A je jedno o koho se vlastně jednalo...
22. 03. 2010 | 16:33

Jan7 napsal(a):

Pane Sobotko, zřejmě jste pobýval léta na jiné planetě, když jste si všiml určitých všeobecně známých věcí (např. buranství předsedy) až nyní.
22. 03. 2010 | 16:33

Sidney napsal(a):

Pane Sobotko, nerozjíždíte Vaši prezidentskou kampaň trochu brzy?
22. 03. 2010 | 16:34

Otis napsal(a):

Pane Sobotko, vítal bych konec nejen pana Topolánka, ale celé politické garnitury (včetně Vás), která vědomě či nevědomě umožnila rozebrání a následný rozprodej státního majetku předlistopadovými strukturami a nastolení korupční a klientelistické politické kultury. Proti té je hulvátství pana Topolánka dětskou nevinností.
22. 03. 2010 | 16:34

Petr napsal(a):

Pane Sobotko ! do mrtvol se nekope, jak nabádá jeden náš významný bývalý politik. Je spodivem, že zrovna Vy ? Člověk, kt. Topolánka do vedení ODS dosadil, mj. inktrikami proti pražské a dal. oblastím ODS. Spolu s Langrem a dalšími. A teď, když se zřejmě potapí i Vaše event. kandidatura na Presidenta ČR, tak se ozýváte. Ještě před týdnem byl na tomto serveru největší zločinec ODS člověk, kt. mj. vylezl na Mt. Everest. Občané se nepřestávají divit, to mi věřte !! Good luck !! Petr
22. 03. 2010 | 16:34

Jag napsal(a):

Křupani a burani jsou nejlepší voliči a je jich nejvíc.Pokud pan Sobotka říká,že nechce,aby politiku ovládlo křupanství,tak musí zrušit demokratické volby.Bohužel křupani a burani se nejvíc množí-Topol toho důkazem, a tím pádem si musíme zvyknout i na to,že budou dělat politiku.Myslet si,že dnešní demokracie plodí a vytahuje intelektuály a slušňáky a že to nějak zyptlíkujeme,aby tomu tak byli i nadále je směšná.....politika bude v budoucnu jen špína a hulvátismus.Když se huvátismus tak šíří spolu s genetickou výbavou hulvátů a s výchovou hulváta i tímto hulvátem,tak je přece jasné,že hulvát bude volit zase jen hulváta.Demokracie je v tomto neúprosná.A kdo to nevidí je akorát slepý,nebo to nechce vidět.
22. 03. 2010 | 16:35

Petr napsal(a):

Pane Sobotko,

souhlasim s Vami ve vsem. Pokud pan Topolanek setrva ve sve funkci, tak ve volbach nehodlam ODS podporit svym hlasem.
22. 03. 2010 | 16:35

Jarek napsal(a):

Je to trochu nedomyslene, volat houfne po nevoleni velkych stran. To byste si prali , aby tady bylo x stran s volbnim ziskem 2-10 % a vyhrali komuniste ?To snad proboha ne.
22. 03. 2010 | 16:35

Jurášek napsal(a):

Jsem rád, že slyším zase konečně trochu lidského slova z těch nejvyšších míst.
Většina těch co tam jsou a byli zvoleni, už myslí jen na sebe...
22. 03. 2010 | 16:36

nedostizitelny napsal(a):

Pane Sobotka sledovat ZOUFALOST boje ODS o KORYTA je neuvěřitelná KOMEDIE.Čím dalším nás ještě oblažíte?Já jen doufám že volič vám to ve volbách spočítá definitivně,protože to co předvedla ODS za poslední 3 roky je vrchol politického ale i občanského HNUSU.
22. 03. 2010 | 16:36

Karlík napsal(a):

Zajímali by mně, jestli p. Sobotka četl pouze Blesk nebo viděl onen "rozhovor" celý: http://www.lui-magazine.cz/...
22. 03. 2010 | 16:37

Jurášek napsal(a):

Jsem rád, že slyším zase konečně trochu lidského slova z těch nejvyšších míst.
Většina těch co tam jsou a byli zvoleni lidmi, už myslí jen na sebe...
22. 03. 2010 | 16:37

harry napsal(a):

a koho budete volit Vy? todi, mb? Díky
22. 03. 2010 | 16:38

Saxana napsal(a):

Pane Sobotko,
hulvát hulvátem zůstane a já se divím, že jste všichni v ODS - myslím špičky dosud nepřišli na to, že ten kdo poškozuje občany této země je váš předseda.
Žádná omluva nemůže být přijata, ať je od něj mířena komukoliv.
Topolánek poškodil tuto zemi a spolu s ním celá ODS. Trpěli jste mu jeho excesy, jste na větvi z toho, že oranžoví vyhráli krajské volby a mylně jste se domnívali, že kvůli poplatkům. Také, ale ne tolik, jako kvůli vašemu předsedovi!!! Jen si vzpomenout. Jeho působení poškodilo Českou republiku a většina občanů si nepřeje, aby Topolánek působil v politice. Požaduji jeho odvolání. Jednoznačně a bez pardónu!!!
22. 03. 2010 | 16:38

Gren napsal(a):

Tedy nejsem příznivec ODS,ale tohle je od Sobotky hnusný podraz.Takový člověk dělá předsedu senátu?Že mu není hanba.
22. 03. 2010 | 16:39

LEVAK napsal(a):

V prvním šoku po prohraných podzimních volbách v roce 2008 se Přemysl Sobotka neovládl a byl nadmíru upřímný. Prohlásil, že by se nerad dočkal nové sametové revoluce.
Člověk, který má ve funkci předsedy Senátu bdít nad dodržováním demokracie, nám tím sdělil: Demokracie je možná pouze jako vláda mé strany. Buďto budeme vyhrávat vždy jen my, anebo bude třeba vyjít do ulic, abychom byli opět dosazeni do svých funkcí.
Toto vidění světa má jedinou vadu. Demokracie se tím redukuje na vládu jedné strany. Ti ostatní mohou dělat stafáž jen v případě, že jsou koaličními partnery občanských demokratů.
Nyní se pracuje na tom, aby byla tato drobná vada na kráse odstraněna. Pokud Václav Klaus ve svém úsilí nepoleví, bude mít volič, který není ani takzvaná socka, ani kryptokomunista, přímo královský výběr.
Bude si moci vybrat mezi stranou, která je ochotna tvářit se z donucení napůl proevropsky, a stranou, která si takovou přetvářku ušetří. Bude moci volit mezi stranou, která snížením přímých daní zvýhodní ty nejbohatší, a stranou, která zvýšením daní nepřímých znevýhodní ty chudší.
Bude moci vhodit lístek do urny těm, kteří považují ekologii za přepych, na nějž momentálně nemáme, anebo těm, kteří považují ekologii za zločinné spiknutí.
Bude na svobodné volbě voliče, zda se rozhodne pro stoprocentní vlastence, anebo raději podpoří přesvědčené stoupence národní suverenity. Ti první mu nabídnou americký radar na našem území, ti druzí k tomu ochotně přihodí třeba i cizí raketovou základnu.
Jedni i druzí se postaví za neopakovatelně moudré stanovisko místopředsedy Senátu Petra Pit -harta (KDU-ČSL), podle něhož se mindráky spojené s pobytem cizích vojáků léčí pozváním jiných cizích vojáků. Jak jinak posílit suverenitu země, která je nám všem tak drahá, že?
To, co na první pohled může vypadat jenom jako projev osobních animozit a výron žabomyších sporů několika činovníků pravé vůle, by jistě mnozí uvítali jako záruku rovnováhy na naší scéně. Volba mezi dvěma frakcemi téže politické odnože by svou demokratičností jistě uspokojila nejen Přemysla Sobotku.
PS:pane Sobotka já tady bulím jak malý Jarda.Vy jste tak dojemný.Jenom by mě zajímalo jak to,že Vás komunisti nechali vystudovat na doktora,když Váš otec byl takový antikomunista.Můj otec byl,nepodepsál přestupní lítek, a já studovat nemohl.Vy z toho teď těžíte a měl by jste tedy komunistům poděkovat!
22. 03. 2010 | 16:40

Láska napsal(a):

Pane Sobotko, nenechte se ze svého počínání zvyklat, jste zatím první, který jde ven s jasným názorem. Držím Vám palce ať do dopadne jak to dopadne.
22. 03. 2010 | 16:43

Xaver 35 napsal(a):

Jako martys nahoře.
Tak "odvoláváte" Topolánka nebo Paroubka? Jakpak souvisí Paroubek s buranstvím Vašeho šéfa? Jako všechny Vaše blogy (naštěstí jich není mnoho)- jeden velký "mišmaš".Avšak: v principu je mi Vaše vystoupení sympatické; dokončení eroze a znovuvstání ODS by mohlo napomoci.
22. 03. 2010 | 16:43

Roban napsal(a):

Vážený pane předsedo,

nikdo asi nepolemizuje o tom, že výroky M.
Topolánka jsou nestaštné (byt překroucené),ale žadat jej o odstoupeni v době volební kampaně, když preference nejsou nic moc, ukazovat další spory uvnitř ODS, to mi přijde velmi nerozumne.
Možna to oslovi par voličů, vetší část ale ODS tímto gestem ztratí.Volební boj si tak prohrávate sami, což je mi jako voliče velice lito. To pak můžu chodit k volbám jak chci a davat vám hlas a bude to stejně jen na prohru....

váš volič
22. 03. 2010 | 16:43

jichu napsal(a):

Pane Sobotko, přiznejte si se svými spolustraníky, že výtah k moci začal poněkud drhnout.
22. 03. 2010 | 16:44

jarda napsal(a):

Bohumile, Bohumile, kdypak už vystřídáš toho nemožného Paroubka ?
22. 03. 2010 | 16:44

Julius napsal(a):

Pane Sobotko, precetl jste si alespon co pan Topolanek rekl ? O gayich a zidech rekl PRESNY OPAK nez Vy (a media) tvrdite. A o cirkvich rekl pravdu.
22. 03. 2010 | 16:45

R.J. napsal(a):

Zaujalo mě, že pan Sobotka uznal, že milovníci Husákových pořádků jsou namnoze vzdáleni i současné KSČM. Je to pravda. Milovníci Husákových pořádků totiž okamžitě po Listopadu 89 buď přešli jako "nezávislí" do podnikatelské sféry, nebo - ti otrlejší - přeběhli do pravicových politických stran - včetně ODS! Proto bych čekal - je-li pan Sobotka upřímný, že bude mezi prvními, kdo ODS opustí. Ale to on neudělal a kope za ni i v době, kdy si o zkorumpovanosti tohoto subjektu už dobře několik let cvrlikají i vrabci na střeše... Já vím, že ČSSD není o mnoho lepší (viz dlouholetá velká koalice Paroubek-Bém na pražském magistrátu), ale to na věci nic nemění.
22. 03. 2010 | 16:46

nedostizitelny napsal(a):

Ještě malý dodatek pane Sobotko,proč nepožadujete odchod z vys.politiky pro Béma a jeho kliku v Praze,proč ne třeba pro Langera,proč ne třeba pro Tluchoře adalší amorální osoby ve vedení ODS ale hlavně proč ne pro SEBE?Nejdřív se sám zamyslete nad sebou a svým jednáním a pak suďte jiné abyste nebyl Vy sám souzen.ODS je pro mě a věřím že i mnioho jiných lidí ve státe jen příkladem bezpáteřnosti,pokřivéné morálky a symbolem praktik za které by se ani KSČ z 50-tých let nemusela stydět.A navíc jen dodám že pro mě byl vrchol toho jak obhajujete nákup zbraní za MILIARDY korun na dluh našich dětí ale navrátit mateřskou na původní výši je pro vás asociální krok?Pro mě jste asociální Vy a vaše ODS.Musel bych se sám před sebou stydět vhodit vol.lístek ODS do vol.urny.
22. 03. 2010 | 16:46

myrta napsal(a):

Panu Sobotkovi proklamované dobré vychování nijak nebránilo se podílet na korupci v Liberci,lítat si po světě vládní letkou a dokonce si dělat zuby na příštího prezidenta.Holt ODS manýry-využít všeho co se dá do maxima.Kdy jste senátore mluvit s obyčejnám zedníkem nebo popelářem,když už byste měl hájit jejich zájmy?Benefity drážních zam.jste také vetoval ,ale svoje bohatě využíval.Odsouzení Topolánka je správné,ale jinak radši zalezte.
22. 03. 2010 | 16:47

Reichenberg napsal(a):

Pane Sobotko,co vám jenom říct,snad jen tolik když jste před časem hovořil v TV na tema co já a moje kariera ,ted myslim civilní,tak jste řekl že vám ujel vlak.Máte pravdu,a můj kamarád pan Šourek mi dal za pravdu,s tím rozdílem že on v tom vlaku byl,a vy jste ani nenastoupil.Co se týče takzvané politiky tak o tom je zbytečné vůbec psát.Před 70 lety by vás ,a vaše kolegy rovnou postavili ke zdi,a bylo by ůplně jedno jestli ji stavěl Syner.tak hodně štěstí.
22. 03. 2010 | 16:47

Vlk napsal(a):

Je krásné číst o ideálech ODS a porovnat to s dnešní realitou:-)
Opravdu si, pane Sobotko, myslíte, že tato strana má něco společného s tou krásnou vizí hodnot, které jste uvedl? pokud ano, tak mi vysvětlete, proč pro jejich naplnění už léta nic nedělá?
22. 03. 2010 | 16:48

Mellizo napsal(a):

Nejděte nikdo k volbám a pokud snad musíte, volte neparlamentní strany a současně strany, které nejsou ve státem kontrolovaných médiích. Tím pádem nelze volit ČSSD, KSČM, ODS, KDU-ČSL, SZ, VV, TOP 09, SPO. Budete-li volit některou z těchto stran, pak prosím nenadávejte další 4 roky u piva na politiky a na politiku :-)
22. 03. 2010 | 16:49

Milena napsal(a):

Pane Sobotko, výroky Topolánka nejsou ani homofobní, ani židofobní. Je to ještě horší: jsou totiž nekonečně hloupé! Mnohem horší ale byly jiné jeho výroky, kdy vyloženě lhal (například jeho bohapustý výmysl o schůzce Klaus-Bém-Tlustý, kterým chtěl doložit jím smyšlený podíl Klause na pádu jeho vlády), mnohem horší bylo jeho permanentní "kálení do vlastního hnízda", když hovořil o vydírání Zubové Moravou (žádné se nekonalo), o kmotrech, velrybářích (i kdyby byli,tak on evidentně nechtěl řešit ten jev samotný, jen si mediálně vyřídit osobní účty s vnitrostranickými konkurenty), mnohem horší byly řeči o tom, že když někdo na řádném kongresu proti němu chce normálně kandidovat, jedná se podle něj o vnitrostranický puč. Topolánek permanentně kope kolem sebe a přitom prezentuje ODS jako stranu plnou velrybářů, kmotrů, pučistů a blbů z Horní Dolní. Lze se pak divit, že voliči od ní utíkají a noví se nehrnou? A to ani nemluvím o jeho aférách typu Toskánsko, o nesplněných volebních slibech (kterým podle něj stejně nikdo nevěřil), o aktivním prosazení lisabonského "shitu" atd. atd.

Vy, pane Sobotko, jste ho v tom celou dobu podporoval. Pročpak jste se najednou probudil až dnes? Ano, Topolánek je buran a lhář, který svým chováním dlouhodobě poškozuje ODS. Svůj čas odejít promeškal po prohraných krajských a senátních volbách, ve kterých mu to voliči jasně naznačili. Teď (protože nevěřím, že Vaši výzvu vyslyší) mu to budeme muset ve volbách naznačit znovu. Bohužel.

Kdyby kdokoliv nový a neznámý stál dnes v čele ODS, tak to přinese ODS nejmíň 10% navíc. Ne pro kvality dotyčného, ale jen díky té změně a hlavně díky odpuzovači Paroubkovi. Vyhraje totiž ta strana, která se dokáže zbavit svého odpuzovače č. 1 - ČSSD Paroubka, ODS Topolánka.
22. 03. 2010 | 16:49

Medik napsal(a):

Prohráno máte stejně-teď jde o to o kolik?S tím křovákem a ještě s Bémem v Praze-to bude katastrofa!Moc na výběr mezi sebou nemáte,ale nechat to spadnout Paroubkovi do náruče-pro zemi smrtící náruče-tak to snad ne.Proto pryč s ním!
22. 03. 2010 | 16:50

koudela napsal(a):

Pane Sobotko, když čtu váš blog, tak si uvědomuji, že jste skutečně úplně jiný, že s praktikami hulvátsví tak rozšířenými v ODS nemáte vůůůůůbec nic společného. A že se Vám hnusí.
To nás opravdu máte za takové blbce ?
22. 03. 2010 | 16:50

rrogam napsal(a):

Pan Sobotka mě málem rozplakal tím strašením Paroubkem a tím, co "strašného" nám chystá pro zemi, kterou milovali jeho rodiče a on sám. Jak průhledné vlastenectví. Pan Sobotka vidí krizi jako rýmu, vždyť otec-zakladatel Klaus ji popisuje taky tak a nemá cenu přemýšlet, že španělská chřipka byla pěkný svinstvo. Pro takové "mozky" z ODS platí teoretické žvásty, pokud se zrovna nezaobírají revolučními návrhy, které vrhají zemi do ekonomických problémů. Z toho po Klasovi, nás vytáhla menšinová vláda ČSSD, a bylo ta skara drahé vytahování. Topolánkovsko-Kalousovský experiment byl znásoben krizí a státní deficit 220miliard za jeden rok smutným velerekordem a už zase od nich slyšíme, že oni jsou připraveni, zase mají nějaký recept, jak ten vlastní průšvih řešit. Nezapomenou přitom povzdychnout, že vlastně za to jejich špatné hospodaření a nepromyšlené experimentování může zase Paroubek a ČSSD (např. senát pod vedením pana Sobotky odmítl o tzv. reformě veřejných financí vůbec vést rozpravu a hlasy ODS+pravice jí zabránil a tu hrůzu odhlasovali). A proto straší, že to chce někdo dělat jinak a určitě blbě, přestože máme zkušenost, že tomu bylo právě naopak. Pane Sobotka, pan Paroubek nechce řídit celou planetu, chce hledat cesty z krize, která ještě zdaleka neskončila a není na 7dní, jako rýma. O věci je nutno přemýšlet a hledat jakékoli nové cesty, které pomohou, a ne vykřikovat hloupá hesla a neříct vlastně nic k problému!
22. 03. 2010 | 16:52

ok napsal(a):

Pěkný podraz. Co vám za to Paroubek slíbil? Resignovat byste měl vy.
22. 03. 2010 | 16:52

Jiří Louma napsal(a):

Pane Sobotko, držím Vám palce. Už se to nedá s Topolem vydržet. Vždyť on pohřbí celou pravici. On snad chce, aby měli Paroubkovi komančové s bolševíky většinu ve sněmovně. A ť raději mlčí a rychle odtáhne.Myslím, že nadešla jeho chvíle.Je totiž absolutně nevolitelný. A to i pro mě, který vás volil od roku 1992.
22. 03. 2010 | 16:53

manažer_kanalizačních_potrubí napsal(a):

...krize neduvery v ODS neni jen v Topolankovi, ale je to neduvera ve vas, vy vsichni jste jaksi pozapomeli na nas, na volice, hodili jste nas pres palubu a ted nam podavate ruku? Vy jste v prvni rade nezapomeli na sebe a to je podle pravicovych idealu spatne. V prvni rade vam melo jit o nas, o vase volice. Jenom odvolani Topol.,nic nevyresi, ani Bema, nebo Jancika a dalsich...to jsem pripady pro krimi policii...a co Rebicek? Obycejny clovek by mel uz davno na krku policii, ale vy jste se od nich ani nedistancovali? Tak o co vam jde?
22. 03. 2010 | 16:54

george napsal(a):

Topolánek si opět jednou neviděl do huby a blýskl se svým naturelem nezákeřného chlapa. I když mu to často škodí. A tak se mu zrovna podařilo to, co ti chytrolíni, co doma říkají něco jiného, než do mikrofonu a kamery si myslí také, ale jsou "diplomati". S cigány by žít nechtěli, ale nesmí se na ně kvůli rasismu šahat. Židé - zvláštní sorta víry. Co svět světem stál, praví o nich historie. Mají to v krvi vychcaně uhýbat a řídit věci ze zákrytu a pomocí peněz. I Fischer se nemusí moc urážet, za co, že byl nazván židem, nebo za to, že uhýbá? Obojí je pravda, proto je tak oblíbený. A že by lidé, co čekají na sliby a nic pro sebe neudělají zasluhovali nakopat do prd..e? Takže vše, co řekl Topolánek je pravda. Bohužel nezabalená do sladkých slov a nabídl těm vosám sladký med. A hned ho v lihovém domě využili. Takže ho kamenujte, Sobotko, s prezidentem se můžete rozloučit. Topol je mnohem lepší člověk, než vy, který se okamžitě svého nejbližšího štítí, jen aby jste se neumazal.
22. 03. 2010 | 16:55

Janda, Karlovy Vary napsal(a):

jsem voličem ODS dlouhá léta, ale letos přemýšlím, že dám hlas TOP 09 a hlavním důvodem je Mirek Topolánek. Pro mě to je nevzdělanec a hulvát, který vede stranu do záhuby, když ho sesadíte, tak slibuju, že dám hlas ODS i letos :-)
22. 03. 2010 | 16:55

EMERIT 72 napsal(a):

Tak co pane Sobotko? A to je tady jen pár názorů na vaší činnost a působení vaší ODS.Zmrvili jste co se dalo.Nejvíc korytářů a korupčníků pochází právě z vaší ODS(tím nikdo netvrdí že v jiných nejsou).Teď napište úvahu co s tím ? A taky jakou vinu cítíte sám za sebe. A másla máte na hlavě taky dost velkou kopu.Pamatujete si na hesla „STAČÍ ODEJĎETE".Měli by jste je dokud je čas vyslyšet.
22. 03. 2010 | 16:56

gogo napsal(a):

A co na to Íčko, Téčko(bývalý) a další Vaši kmotři z ODS, třeba Řebíček , Tluchoř a jiní páni z ODS. To Vám nevadila od roku 1997 politika ODS. Tunely a privatizace. Více Kožených, Sadků, Salzmanů a dalších kapitánů českého průmyslu. Nenechte se vysmát pane Sobotko, nevěřím Vám ani nos mezi očima i když jste ústavn politik. S touto kritikou jste měl přijít dříve a né , když je po funuse. heslo kam vítr a plášť znáte ?
22. 03. 2010 | 16:57

Dave napsal(a):

Pane Sobotku, bylo by pro tuhle zemi nejlepší, kdybyste odešel do důchodu, do propadliště dějin nebo do pekel. A vemte s sebou celou vaši ODS.
Před tím se ale nechte na svém bývalém RTG pracovišti vyfotit, abyste zjistil, že opravdu nejste nijak odlišný od jiných lidí. Vaše strana dává celému světu zcela nepokrytě najevo, že lidé si nejsou rovni a že ti největší zloději jsou ona elita národa. Věřte, že tohle bude jednou znamenat: "Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá." A že příští revoluce nebude sametová, na to vemte jed!
22. 03. 2010 | 16:57

Hugo napsal(a):

Pane Sobotka, divím se, proč teď pláčete nad pověstí ODS a co se z ní stalo. Myslím, že se jen rychle chcete zbavit zodpovědnosti za to, co ODS poslední dobou páchala. Topolánek je jen jeden z mnoha darebáků zlodějské strany. A vy jste spolupachatel. Jen první chytáte vítr. Celou dobu vám náckovské manýry Topolánka vyhovovaly a najednou ne.
22. 03. 2010 | 16:58

ero napsal(a):

Já Vám už dlouhou dobu (mnoho let) docela fandím, ale tímto jste mě velmi zklamal, pane Sobotko.

Prostě si myslím, že kdyby jste si přečetl celý rozhovor a snažil se ho pochopit, k podobným názorům byste asi nedošel. Jestli souhlasíte s dlouhodobou politikou Vašeho předsedy, nebo ne, to je čistě Vaše věc. Ale takto proti němu vystoupit ve chvíli, kdy by si zasloužil spíše podporu, jelikož jeho výroky byly opravdu velmi hrubě překrouceny nejen opozicí, ale i většinou našich médií (i těch rádoby seriózních), to se mi opravdu nelíbí. Nevím, na Vás mi to nesedí, ale jinak bych si myslel, že jste se právě zachoval přesně v duchu Vaší první věty tohoto blogu.
22. 03. 2010 | 16:59

jo napsal(a):

Jak všichni odeesáci nadávaj na Sobotku ...k smíchu....Jen si nechte Topolánka co nejdýl
22. 03. 2010 | 16:59

KAREL VLACH napsal(a):

Pane Sobotko,vy jste se podílel také na výstavbě komunismu v naší zemi.Stejně jako 99 procent našich občanů,mezi nimi i já,který jsem se chlubil že komunisty nevolím.A přece jsem jednou volil,když jsem přijel v den voleb do svého města a vyhověl jsem matce.Jsme mimo několika osob všechni nakaženi komunismem,jen si to nechceme přiznat.Nškdo víc a nškdo méně.Topolánek mnoho,jeho bolševické manýry jsou nestravielné.V tom s vámi souhlasím.Nesouhlasím však a protestuji, aby jste hodnotil Paroubka.Ten nemá s Topolánkem a jeho výroky co do činění.To je známka toho,že jste bolševismem také postižen.Je na čase aby jste vyhodnotil i své chování.Vaše jednání nedosahuje stupidity Topolánka,ale do politiky nepatříte i vy.
22. 03. 2010 | 17:00

mb napsal(a):

harry já volím zelené ... ale udělejte to taky tak jen, jste li smířen s potenciální ztrátou hlasu ( já s tím smířen jsem )

s pozdravem ...
22. 03. 2010 | 17:00

Franta napsal(a):

Vážený pane předsedo,

soudruh předseda ODS je sice buran a hňup ale nebýt jeho, tak před dvěma léty jsme neměli tu taškařici kol prezidentské volby a na pražském hradě by možná seděl prezident, který by se zabýval skutečnými problémy občanů a s politiky by udělal pořádek.. Byl to právě dnešní předseda ODS, který měl jako osobní prioritu zvolení současného prezidenta proto se asi nikdy občané nedozví jak to je s tou zločinnou Krakatici a prorůstání zločinu do politiky.
22. 03. 2010 | 17:01

Josef Orel napsal(a):

A co jsi Sobotko dělal celou dobu za komunistů, svěsil jsi ocas mezi nohy a teď jsi strašný hrdina, takové jako ty mám rád jak třísku v zadku, běž se vycpat i se všema modrýma ptákama, v muzeu jako vycpané propriety se budete opravdu vyjímat.
22. 03. 2010 | 17:02

jo jo napsal(a):

sobotka je sám prevít, protože zakázal demokraticky zvolenému G.Wildesovi vystoupit v senátu ! :-(
22. 03. 2010 | 17:02

Klausovka napsal(a):

Je smutné, že kritici pana prezidenta nedají na jeho dobře míněné názory.Většinou se časem ukáže, že Václav Klaus měl pravdu-ale pozdě bycha honit.Vzpomene si někdo na památnou SMS V.Klause o bezduchém TOPOLOVI ?
Opět měl pravdu a vyjádřil to velmi mírně.
Tolik vulgarity v politice nikdy nebylo a zavedl to Topolánek hbitě následovaný Kalouskem. Fuj, je mi z toho zle.
22. 03. 2010 | 17:05

Míla 2 napsal(a):

Pane Sobotko perfektně provedená medvědí služba.Je možné,že bude v budoucnu náležitě oceněna a při volbě prezidenta nebude muset nikdo bručet.
22. 03. 2010 | 17:06

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem několik hrubě urážlivých textů a textů obsahujících vulgárně zkomolená jména. Takové texty jsou v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
22. 03. 2010 | 17:07

ja napsal(a):

Na jakekoliv zmeny je uz pozde. Zady volic, ktery premysli, ted nemuze volit ani ODS ani CSSD.
22. 03. 2010 | 17:07

Hanina napsal(a):

Dobrý den pane Sobotka.Velice si Vás vážím.Kéž by bylo takový ch víc.Levicový voliči chtějí dopadnou jako v Řecku.Paroubkovi
jde jen o moc,Je mi z toho nanic kam to spěje.
22. 03. 2010 | 17:07

Pepan napsal(a):

Problém je v tom, že si v každé době část občanů myslí, že má svou vlast a spoluobčany raději než ti ostatní a tímže mají větší práva a pravdy než ti druzí. V tom se bohužel neliší bývalí rudí od dnešních modrých. A zásadovost vypadá pane Sobotko úplně jinak.Je to dominantní charakterový rys a ne záchrany kruh, který použijete jen když se vám koryto začíná neodvratně potápět.To jste nevěděl minimálně poslední léta co se v ODS děje? Jací lidé a metody se tam stávají dominantními? atd atd. Jak se diskredituje pravicová politika a jak tím přivádíte levici k moci ? Jste horší než topol.Ten alespoň ty své "rohy" nosí veřejně. Vy a vám podobní snobští rádoby tradiční konzervativci tyhle "rohatce" a mafiány jen využíváte k plnění vlastních, dobře zamaskovaných koryt. Jim nedostatek chytrosti brání vědět, co je charakter a morálka.Vy to dobře víte ale oboje jsou pro vás jen prázdné, maximálně obchodní pojmy.Vy a vám podobní jste větší škodnou v ODS i společnosti než ten prázdný a dnes už profláknutý topol. Ale věřte,dopadnete stejně špatně.
22. 03. 2010 | 17:07

Klausovka napsal(a):

Je smutné, že kritici pana prezidenta nedají na jeho dobře míněné názory.Většinou se časem ukáže, že Václav Klaus měl pravdu-ale pozdě bycha honit.Vzpomene si někdo na památnou SMS V.Klause o bezduchém TOPOLOVI ?
Opět měl pravdu a vyjádřil to velmi mírně.
Tolik vulgarity v politice nikdy nebylo a zavedl to Topolánek hbitě následovaný Kalouskem. Fuj, je mi z toho zle.
22. 03. 2010 | 17:08

Midori napsal(a):

Pane Sobotko, hulvát Topolánek nikdy neměl dostat příležitost vést zemi. Ale kdybych si měl vybrat mezi ním a vámi, neměl byste šanci. Vy jste možná uhlazený politik, mluvíte jako když máslo krájí, hrajete si na vlastence, na antikomunistu, a nevím co ještě, ale jste horší než ten nešťastný primitiv. Pamatuji si vás jako korouhvičku. Pamatujete na Lisabonskou smlouvu? Vaše slova: "Je mrtvá". Pak jste obrátil o 180°. Dalšími příměry nebudu ztrácet čas.
ODS, bohužel, nikdy nebyla demokratickou pravicovou stranou, tolik potřebnou pro vznik skutečně férových poměrů v zemi. Zmizte ze scény, dokud to jde po dobrém.
22. 03. 2010 | 17:08

kesouf napsal(a):

Pane Sobotko,
tu Vaši slátaninu nemá cenu ani komentovat - viz mí předřečníci. Marně hledám v řadách ODS nějakou osobnost , žádnou nevidím a bohužel jsem ji tam nikdy ani neviděl - včetně Klause. Pro mě je zhruba od 1994 roku ODS synonum pro darebáky, klientelismus, buranství, pletichaření, nefachčenky, lumpy a mohl bych dále pokračovat. Snad Vám to vepřo, knedlo, zelové konečně spočítají
22. 03. 2010 | 17:09

Pepa Řepa napsal(a):

STACIONÁŘ U SV. LIBORA
patrona všech džendrtet a kocábovitých –část 3.
-----------------------------------------------------------

Odborářský BOSS pohněval minoritu nejen pejorativním označením „homosexuál“, ale i tím, že se odmítl shýbnou pro tužku, když je mu nabízen (zezadu) zlatý Parker. Zaostalec jeden. Homofob. Fuj.
Prý ovládl ČD nový šlechtický rod „von Baukwitz“.

To olezlý ministr líný nebyl, věnoval se multi-kulti multisexu s pornohvězdou, která byla –dle hodnocení krále českého pornobiznysu Rosenberga- opravdu dobrá.

MIREČKU PŘEMEJŠLEJ,
dříve než něco plácneš, říkala jedna maminka synkovi ve Vsetíně.
A nemluv s Lojzíkem, víš , že chce jít do Prahy studovat na novináře.

Nepoučil se, Mireček nepoučil. Ani kvalitní vzdělání na hulána v Opavě mu nepřidalo.
Na co tady stačí N.O.S.. (za všechno mohou černoprdelníci), ELFIK se ŠÁNOU (za všechno mohou Židi) a JÁRA AJZNBON (za všecho mohou von Baukwitz), zvládnul Mireček (chlap jako jedle) ouplně sám.

Že to Lojzík zkreslil?
Inu, to přece dělá novináře novinářem, nebo ne?

Možná to Mireček myslel tak, že premiěr uhne, když se blíží (zezadu) čtyřprocentní menšina.
Mám-li být upřímný, uhnul bych taky.

Zeekloval se-chlap jako jedle- i Veronice. To se přece neříká. Strhla jeho plakát u postele.

Inu. Přemejšlej Mirečku, přemejšlej, dříve než se dáš do hovoru s novinářem, tvrdila maminka.
22. 03. 2010 | 17:11

jo napsal(a):

Primitivní voliči ODS budou stát za Topolánkem do poslední minuty. Inteligentní voliči ods volí KSČM
22. 03. 2010 | 17:13

Holoubek napsal(a):

Topolánek je prosťáček který si zase pěkně naběhl, v žádném případě neřekl nic tak závažného natož xenofóbního což by mu někteří rádi podsunuli. Pokud by měl odstoupit tak s celým vedením včetně vás a na to je už dost pozdě takže snad po volbách, pane Sobotko.
22. 03. 2010 | 17:13

Rosta napsal(a):

Čtu a jako laik nechápu jedno,proč se pořád omílá že je to nevhodné poukázat na otřesné jednání někoho jen proto že je před volbami?
22. 03. 2010 | 17:16

talentovaný šibal napsal(a):

Mirek to vždycky povídal, že es kommt der Tag, no a ten jeho se holt už blíží ....
22. 03. 2010 | 17:16

hoven napsal(a):

Sobotka ,
můžete vytvořit s pilipem a rumlem bratrstvo kopčičí pracky, jste pro mě velkým zklamáním.
22. 03. 2010 | 17:18

Bruhynka napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
je zbytečné komentovat některé komentáře, protože být Čechem = být někým, kdo nadává, uráží a je s každým, kdo je jakkoliv mediálně znám, rychle hotov.
Nechci být a nejsem jedním z nich. Je spousta věcí, proč nejsem a nebudu voličem ODS, ale ani ČSSD a KSČM. Tentokrát je ale pan Topolánek hoden zastání a nikoliv pranýřování. To co dovedou provést s fakty česká média, to je nehoráznost nejhrubšího zrna. Nadáváme na politickou kulturu. Většinou oprávněně. Ovšem naopak jakákoliv kritika směrem k novinářské svobodě a kultuře je vždy postavena proti kritizujícímu. Bohužel občan je někdo, kdo nechce vědět podstatu problémů a věcí. Občan je ovce, která zobe novinářským sadistům z ruky. Jestli je pro Vás čest významnou součástí života, pak tentokrát je čestné se vašeho kolegy zastat. Protože v tomto případě jde skutečně o hon na čarodějnice. A to přesto, že jako předseda strany už vaši straně neprospívá.

A ještě k ODS. Nejlepším politikem ODS, alespoň navenek byla a je paní Němcová. Nechybí ji pravicové názory, ale bez tradiční arogance klasických odéesáku již od dob božského Václava Klause. Dejte si ji do kontrastu s panem Langrem, který mlátí léta jen prázdnou slámu tím nejubožejším způsobem. Slušný a spravedlivý volič prostě nemůže ODS dát hlas, dokud jsou ve vedení Langrové a spol.
22. 03. 2010 | 17:19

Jiří K. napsal(a):

Pane Sobotko,

Vy se nepamatujete, jak jste kvůli kariéře lezl do Vumlu? Jak jste byl kandidátem strany při ZO v liberecké nemocnici? Jen listopad Vás zachránil od přijetí, vy zásadový kariéristo!
22. 03. 2010 | 17:20

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem několik hrubě urážlivých textů (např. "hňup", "blb" apod). Takové texty jsou v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou výměnu názorů.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
22. 03. 2010 | 17:20

StandaT napsal(a):

Narozdíl od oranžových posměváčků tento čin oceňuji. Mimo jiné i proto, že vyžaduje projevit názor typu ano-ne což se z dnešní politiky úplně vytratilo.

A mimochodem. Líbí se mi, kolik místních permanentněmorálních rozhořčitelů odkrylo karty - že jejich morálka je barevná a stranická a ne hodnotová.

A druhé mimochodem. Z vrcholových oranžových politiků se NIKDO nevzepřel manýrům jejich předsedy. I když je ODSka na kolenou, je, diky Sobotkovi, o zase krok před SocDem.
22. 03. 2010 | 17:20

Na Sobotku rozlobdený Jirka napsal(a):

Pane Sobotko,kdyby Váš otec žil, pěkně by Vám nasekal na zadek, zachoval jste se totiž jak nevychovaný fracek a podražák, jste nečestný člověk, takhle zkratkovitě se zachovat, no to je prostě neuvěřitelné. Kdybyste byl čestný člověk, odstoupil byste Vy ze své pozice, pokud nejste schopen dál spolupracovat se svým šéfem. Měl jste se mu čestně postavit v primárkách, tak by to udělal Váš otec. Apropo nejste už senilní stařík ?? Je přece jásné že Fischer měl okamžitě po rozbití Janotova balíčku okamžitě položit vládu a neudělal to, no prostě uhnul. Slamečka taky uhnul dopravákům, tak o co jde. Jste mimo realitu. Mnohem víc je zavažný schodek 200 mld. schválen senátem než nějaké dřisty o židech a gayích.
22. 03. 2010 | 17:22

george napsal(a):

Schválně, kolik z vás, co hází po Topolánkovi kamenem, vidělo NA VLASTNÍ OČI a slyšelo z videa to, co říká? A včil mudrujte. Český národ si skutečně zaslouží nakopat do prd..e. Jako stádo, jeden vykřikne a hurá za ním a na něho.
22. 03. 2010 | 17:23

bigjirka napsal(a):

..chjo
22. 03. 2010 | 17:24

Martin napsal(a):

Myslim, ze to pan Sobotka tim buranstvim docela vystihl. Bohuzel po precteni mnoha prispevku pod jeho blogem je videt, ze to nebude jen problem par lidi v politice vcetne Topolanka, ale, ze to bude problem mnoha lidi v teto zemi. Ani se nedivim nekterym nazorum cizincu, kteri si o nas casto mysli neco ve stylu ,, Co Cech to buran,, .
Staci si precist prispevky mnoha lidi napr. pod timto blogem a tech ,,Topolanku,, je tu videt opravdu hodne. A bohuzel je to podobne na vetsine ruznych diskuzich a napric vsemi politickymi nazory (at uz levicovymi nebo pravicovymi).
22. 03. 2010 | 17:24

Leo K napsal(a):

Chcíplým lvům se nemá trhat hříva.
M.V. Martialis cca 70 n.l.
22. 03. 2010 | 17:30

Otazka napsal(a):

No to je parada, tak Sobotka nam pry kritizoval predsedu Klause 1998....
Sobotko, vy sprymari, vzdyt jste prave vyvratil sve lzive tvrzeni o svem vlastnim trvanim na konzervativnich hodnotach.... Lzete, jako kdyz Rude Pravo tisklo. Snad jedine ta pani Benesova (ta z ODS, ktera nekam historicky zmizela..) by vas mohla v roce 1998 trumfnout v podpore soudruha Klause....
Muzete se stokrat zaklinat Masarykem, jste vsak obycejny lhar a podvodnik....

"Pravda je lez, laska je nenavist a valka je mir"
22. 03. 2010 | 17:34

Leo K napsal(a):

Ještě jedna poznámka - z Liberce.
Pokud si tady kdo pamatuje, panu rentgenologovi Sobotkovi nešlo nikdy o ideály - vždy jen o alkohol.
22. 03. 2010 | 17:34

borůvka napsal(a):

Pro kesouf: Pro tebe je "osobnost" zřejmě jen člověk typu Filipa, Ransdorfa a Brebeníčka. A také(jako mnoho ostatních)neumíš číst. Alespoň u knedla jsi nepochopil, co tím básník chtěl říct.
22. 03. 2010 | 17:35

Dejv napsal(a):

Pozdě pane Sobotko.
ODS už nic nepomůže a máte na tom svůj díl odpovědnosti i Vy. Určitě budete vědět lépe než já kolikeré volby už jsme od doby přeměny či rozmělnění Občanského fóra na politické strany absolvovali různých voleb ať parlamentních či senátních či zastupitelských. Vždy jsem za těch téměř 20 roků volil ODS při posledních volbách už s hodně velkým skřípěním zubů, ale prostě nebyly jiné alternativy na což partaje napříč pol. spektrem při každých volbách spoléhají. Letos, jak to tak vypadá, již alternativy jsou. Jak nalevo,(což mě nezajímá) tak i jak je již zřejmé napravo. Vůbec nejsem tak naivní jak to možná vypadá abych čekal zázraky, ale jeden dopad to zcela jistě bude mít a tím je to, že končí doba kdy vás politiky zajímali voliči pouze před volbami. Po volbách jste se i přes různé předvolební proklamace a zaříkávání stejně zařídili tak aby to bylo dobře pro vás poslance či senátory. Jste tam(Vy konkrétně) již 20 roků to je celá 1/4 lidského života. Možná si myslíte že jste toho hodně dokázal. Nechci Vám ty iluze brát. Mějte je, ale jsou to skutečně jen iluze. Takový je pohled můj, obyčejného člověka na Vás politiky po dvaceti letech zkušeností s Vámi. Jste pro nás občany pouze velmi obtížní parazité,kteří nám otravují život a někteří z vás jako např. p. Topolánek, Paroubek, Rath a spousta dalších jsou navíc nevychovaní hulváti. Je čas aby vás vystřídali jiní, kteří už budou vědět, že politika by měla být především posláním a službou voličům a ne ringem kde údery pod pás jsou normou a legálním prostředkem k získání co nejhlubšího a největšího koryta. Ne nezávidím vám politikům vaše příjmy jak by to snad mohlo vypadat. Mějte klidně i víc, ale pracujte pro voliče neberte úplatky,(či se nenechávejte zlobovat),říkejte si tomu jak chcete, ale voliči už vám prostě ty vaše řeči o slušnosti a dobrých a poctivých úmyslech nevěří. 20 roků!!!! Měli jste času dost. Podívejte se kam jste to s celkovou úrovní politiky za těch dvacet let dopracovali. Je to k pláči, ale spíše na vidle. Je čas na změnu a ničím to neukecáte.
22. 03. 2010 | 17:35

karel.v napsal(a):

pane Sobotka, vy jste ten bojovník proti komunismu, proti xenofobii, netoleranci, proti nevymahatelnosti práva.
Tak nám vysvětlete jak jste mohl dopustit rozkradení majetku českého národa xenofobnimi orientálními kmeny, totální destrukci státní správy, policie a justice a jejich zkorumpovámí a především že vy, jako zarytý antikomunista a celoživotní bojovník proti bolševikům jste si vybral za své nejlepší přátele a spolubojovníky, komunistu z přesvědčení Pitharta a estébáka a provokatéra, který udával chartisty Štětinu? Jak jste mohl dopustit volbu soudruha Mirdu předsedou partaje, která nás vede ke světlým zítřkům?
22. 03. 2010 | 17:35

Mike napsal(a):

Příklad ohyzné hypokraci. Jak dlouho budou lidí jako Sobotka žít z toho, že budou neustále omýlat socialismus a přivlastńovat si dodatečně hrdinství "bojovníků za svobodu"? Ten nešt´astník nepochopil, že je už out of date. Má se zde spíše vyjádřit k tomu, jak bylo fér sepsat Kubiceho zprávu a dát ji do tisku, morálnost ODS při uplacení Melčáka, prosazovat proti většině národa cizí vojenské základny na území ČR atd. a není-li to perverznost mít proti vůli většiny národa zde senát s jeho výlety do exotických krajin. Této sebereflexe však není tento demagog schopen, neboť takovýmto patří královstí nebeské.
22. 03. 2010 | 17:36

Tencokida Hnuj napsal(a):

Smutné je, že až 20 let po roce 1989 lidé rozeznávají a zjišťují, co to je skutečná pravice v ČEZké republice.
Kdo se jako pravice sebedefinuje, kdo proklamuje liberalismus a je v nitru duše bolševik, kdo je národovec a kdo vlastenec, kdo přišel k majetku tím, že vyplnil 3 A4 a kdo je skutečně zdatný a dobrý podnikatel...

Ale je to humorné. Já se takto bavím už dlouho.

Prý nepostradatelní odborníci, říkalo se v 90. letech. No pro některé lidi byli skutečně nepostradatelní. Neb mnoho z těchto lidí by se dnes houpalo v sociální síti.
22. 03. 2010 | 17:37

Siegy napsal(a):

Pane Sobotko, odejděte z veřejného života také. Jako zakládající a po léta vyznamný člen ODS jste zodpovědný za to, že česká politická scéna je stoukou plnou hulvátů, prospěchářů a hochštaplerů.
Před lety vám říkali: Děkujeme, odejdte. Teď vám říkám: Vypadněte! A hned!
22. 03. 2010 | 17:38

Milan napsal(a):

a co jsi dělal ty MB? Jak jsi se přičinil k pádu komunismu ty? Nijak viď
22. 03. 2010 | 17:38

Físek napsal(a):

Nejhorší na všem je že Topolánek řekl pravdu
22. 03. 2010 | 17:40

alexandr napsal(a):

Pane Sobotko, máme chyby, ale my je napravíme. Nepřipomíná Vám to neustále rčení před sjezdy KSČM z dob bolševika?
22. 03. 2010 | 17:40

fifi napsal(a):

To bylo jasné už dávno, že jak Paroubek tak Topolánek svým stranám spíš škodí, protože se několikrát zprofanovali. Konečně to došlo i jejich straníkům, snad se konečně i lidi probudí a budou stejně volit nové strany, jelikož tyto dvě už ukázaly, že dovedou korumpovat a rozkrádat a tím vést zdárně zemi do bankrotu. jestliže to voličům nedošlo, nic lepšího si toto stádo nezaslouží!
22. 03. 2010 | 17:41

Jag napsal(a):

Kdo chce psa bít,hůl si vždycky najde......že pane Sobotko?Vám přece vůbec nejde o hulváta Topolánka,ale jde o to,že chtěl zlikvidovat Béma za jeho opencard......vždyť to tom,že je hulvát víte už nejméně několik let.......
22. 03. 2010 | 17:42

elf napsal(a):

Senát by se měl zbavit Sobotků,pokud to neudělá,tak se národ se zbaví senátu.Není pro Vás v politice místa,jen škodíte pane Sobotka,odejděte,národ nechce křupany.
22. 03. 2010 | 17:43

David napsal(a):

Tak to je opravdu jeden z nejslabějších blogů, které jsem v nedávné době čet. 3/4 textu o vlastní gloryfikaci a pak prosté povzdechnutí. Strana, která je prolezlá korupcí, která nemá vlastní program a pouze negativně se vymezuje proti druhé zhoubě ČSSD, je odsouzená k dehonestující porážce. Pane Sobotko zajimavý pokus se vymanit ze špíny, která po této zemi ODS zanechala, ale Vy jste jeden z mnoha, který k tomu velkou měrou přispěla. Není jiná volba, než tvrdě volit proti ODS a ČSSD a zastavení totální degradaci země.
22. 03. 2010 | 17:43

františek napsal(a):

Je mi Vás jen líto, pane Sobotko. Dospět 20 let po roku 1989 k tomu, že neumím nic, než plivat na minulost a ve schvíli, kdy se to hodí, opět usilovat hlavnmě o své koryto... To Vás učil Váš táta? Styďte se! Nejlepší by bylo, kdybyste si své žvanění nechal pro sebe a konečně táhl k čertu!
22. 03. 2010 | 17:46

Zděnda napsal(a):

Hele vy všichni.... Nejsem volič Topolánka, nejsem volič Paroubka atd. atd., ale po shlédnutí těch videí nevím, komu a za co by se měl někdo omlouvat. Je to úplná kravina, nechejte blbých řečí a běžte na pivo. Tohle je totálně překroucená věc a jestli se Topolánek za něco omluvil, tak si sám nadělal na hlavu......A to by mi na něm vadilo nejvíc. Nic se nestalo a s tím, že my jsme vepřo, knedlo , zelo má pravdu. Jaký národ, takový stát a vláda. Je to náš obraz...
22. 03. 2010 | 17:47

bourak napsal(a):

bohužel pane Sobotko na mne moc nezapůsobilo Vaše ,,rádoby" vlastenectví.U Vašeho otce čest jeho památce,ale s érou ODS po roce 1998 se jako maturující student v roce 1990 smířit nemohu a ani nechci !!! Buran Topolánek,který to již dokázal,že jej rodiče nevychovali,protože neumí ani podat ruku protivníkovi,tímto výrokem jen umocnil morální zhoubu oteklého modrého ptáka.....Bohužel špatní jedinci musí z hejna pryč,ale u Vás se hromadí Topolánek,Řebíček,Jančík,Bém a myslím,že citace p.Bati z roku 1932,že nejdříve přichází morální úpadek a poté až krize celé společnosti, platí ve Vaší partaji dvojnásobně . Prohře ve volbách zdar,můj hlas jistě nemá žádná nynější partaj v parlamentu-)
22. 03. 2010 | 17:47

Marek napsal(a):

Pane Sobotko,jen slepec nevidí,že vy-ODS jste tím největším nebezpečím pro demokracii této země.To,co říkáte na adresu soc.dem.je vlastní vám.Vy jste tou polistopadovou zkázou morálky a slušnosti.Přesný výraz pro tento stav má váš primitívní buran a předseda v jedné osobě,Topolánek.AUGIÁŠŮV CHLÉV!!!
22. 03. 2010 | 17:47

znechucený volič napsal(a):

Myslím, že absolvent vojenského gymnazia neměl v učebních osnovách předmět "slušnost a takt". Proto se nedá očekávat, že poslechne výzev a odstoupí. On byl jen (jako již mnohokrát) špatně pochopen.
Vyzývat ho k odstoupení nemá smysl. Mělo-li by se zachránit ODS, pak je jediná možnost (bohužel tak jak to udělali komunisti v 89) - celé grémium musí odstoupit a vyzvat voliče, aby při volbě ODS kroužkovali a kroužkovali. Ta nová garnitura, která tak vznikne, si musí zvolit vedení bez Topolánků, a falešných Iček s pochybnými kamarády, křivoústých Tluchořů (co už kompro fotky mají v šuplíku), úlisnými Nečasy a Sobotky atd. atd.
22. 03. 2010 | 17:48

David napsal(a):

přečetl jsem si blok ještě jednou a znovu nevěřil vlastním očím, proč se ozýváte až dnes? Copak tu nemáme témata jako pražska a karlovarská či přímo Váš volební obvod liberecká mafiansko-klientska klika? To snad opravdu nemyslíte vážně. Tolik zaslepenosti a vlastního pokusu se před prezidenskou nominaci očistit jsem ještě neviděl, opravdu smutné a doufejme i jedno z Vašich posledních vystoupení pane Sobotko!!!
22. 03. 2010 | 17:50

Rejpal napsal(a):

Vážený pane Sobotko. Vážím si Vás jako politika, i když s některými Vašimi konkrétními názory nesouhlasím. Ale rozdíly jsou k tomu, abychom si je vyjasnili a společné hodoty k tomu, abychom je prosazovali.
ODS se od odchodu Václava Klause - a promiňte mi to klišé - ocitla "na šikmé ploše". Správné myšlenky formovaly volební program, na jehož základě jsem ODS svůj hlas dal (stejně jako v předchozích letech) nejen já, ale i většina mých přátel a známých. Základní liberálně-konzervativní hodnoty jako maximální osobní svoboda úzce spjatá s osobní odpovědností za vlastní činy, rovnost šancí, volná a férová hospodářská i politická soutěž a vize minimálního státu s minimem byrokracie nám byla zřejmě společná. Avšak muže dělají činy, nikoli slova. Za poslední vlády ODS došlo k nějvětšímu rozvoji fízlovacích a špiclovacích praktik v poválečné historii této zeměm které předčily i praktiky StB. Nejenže se nepodařilo vládě zastavit obrovskou korupci v rezortech obrany, dopravy či místního rozvoje, ale občané této země spíše vnímají další obrovský nárůst korupce v těchto oblastech. Dále vláda ODS pokračovala v některých projektech sociálního inženýrství, které započaly za socialistických vlád a v neposlední řadě umožnila obrovské finanční (pa)toky v oblasti energetiky vlivem extrémistické enviromentalistické ideologie, proti nimž byli i největší podvodníci privatizačních afér ubozí troškaři a břídilové.
A to jsou skutky, které jsou v příkrém rozporu s volebním programem ODS, s jejími principy a s většinovými názory její voličské základny. Troufám si tvrdit, že ODS pod vedením M. Topolánka klesla tak hluboko, že i přes to, že se jedná o stranu vládní, její kredit nikdy v histiorii nebyl horší. ODS spadla do propasti, kterou si - bohužel - sama vykopala. Skalní voliči jsou znechuceni rozpory mezi volebním programem a skutky. Silně pochybuji, že i nadále budou volit ODS i přesto, že od jejího vzniku nikdy nevolili jinak. Pravděpodobně nebudou volit vůbec...
Neumím říci a ani mi nepřísluší hodnotit, do jaké míry je kdo osobně za tuto situaci zodpovědný. Ale ODS s lidmi, kteří dnes tvoří vládnocí garnituru podle mého názoru nemá šanci uspět ani u racionální části voličstva.
Pak se nelze divit, že ona iracionální část voličstva věří iracionálním socialistickým slibům a její vliv ve společnosti narůstá.
Vážený pane Sobotko. Ač jsem přesvědčen - nebo spíš právě proto, že jsem přesvědčen, že Vy osobně a mnoho dalších členů ODS nemá nic společného s praktikami současné vlády, s obrovskou korupcí, monopolismem, klientelismem a fízlováním, apeluji na Vás jako na čestného člověka ZASTAVTE ÚPADEK ODS! Pro toto volební období již je asi pozdě, ale věřme, že socialističní šílenci za jedno volební období nedokáží tuto zemi zdevastovat úplně, a že reformovaná, tedy lepší a tím pádem i silnější ODS dokáže uspět ve volbách dalších.
Přeji Vám osobně i všem ještě poctivým a charakterním lidem v ODS vítězství!
22. 03. 2010 | 17:51

Brditschka napsal(a):

SOUHLASIM S TEMI PRISPEVKY,ktere se tykaji jadra veci.Jak muze Sobotka, ktery byl druhym nejvyssi cinitelem ve state, najednou se odtahavovat od Topolanka, vzdyt ho prece take volil. Najednou vidi, ze Topolanek ztraci pudu pod nohami, nebot se dopustil nejvetsiho prestupku - nazvat nekoho Zidem to sice nemuze byt urazka, ale neni to dovoleno to rikar a zato pujde od valu.
Sobotka by se ho mel zsstat, ale jemu jde predevsim o koryto, jinak by neodesel z postu primare nemocnice.To tolik nenese-Sobota ma sttejny plat jako Klaus- s vyhodami 200 tis.mesicne.
22. 03. 2010 | 17:51

Brditschka napsal(a):

SOUHLASIM S TEMI PRISPEVKY,ktere se tykaji jadra veci.Jak muze Sobotka, ktery byl druhym nejvyssi cinitelem ve state, najednou se odtahavovat od Topolanka, vzdyt ho prece take volil. Najednou vidi, ze Topolanek ztraci pudu pod nohami, nebot se dopustil nejvetsiho prestupku - nazvat nekoho Zidem to sice nemuze byt urazka, ale neni to dovoleno to rikar a zato pujde od valu.
Sobotka by se ho mel zsstat, ale jemu jde predevsim o koryto, jinak by neodesel z postu primare nemocnice.To tolik nenese-Sobota ma sttejny plat jako Klaus- s vyhodami 200 tis.mesicne.
22. 03. 2010 | 17:52

kalnormin napsal(a):

Pane Sobotko, už jsem si myslel, že mu ODS odpustí všechny jeho excesy, kterých není zrovna málo.Alespoň Vy si nenecháte kazit reputaci strany hulvátem, pokud nějakou reputaci ještě má. Když jsem byl u voleb, myslel jsem si, volím správně. Dnes vidím, že to byla chyba a pokud nedojde k razantnímu řešení, tak ODS ztratí mnoho hlasů. Topolánkovo rasistické vyjádření není vytrženo z kontextu, ta slova neměl nikdy říci. Už vidím DS nebo DSSS jak jsou na koni, protože se hlásí ke stejné pravici. Tím nahráváte ČSSD ale také KSČM. Mluvil jsem s dost lidmi, všichni jsou pobouřeni Topolánkovým výrokem. Hodně lidí díky jemu teď dá svůj hlas levici. To je nejlepší předvolební tah pro celou levou stranu politického spektra. Za daleko menší prohřešky v cizině politici rezignují sami, nebo jsou odvoláni. ODS by měla zvážit, zda jde napravit reputace vyloučením Topolánka z ODS. Jsem přesvědčen že ano.
22. 03. 2010 | 17:52

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých a nadávky obsahujících textů ("hajzl", "saujude" atd.), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 03. 2010 | 17:52

Brditschka napsal(a):

SOUHLASIM S TEMI PRISPEVKY,ktere se tykaji jadra veci.Jak muze Sobotka, ktery byl druhym nejvyssi cinitelem ve state, najednou se odtahavovat od Topolanka, vzdyt ho prece take volil. Najednou vidi, ze Topolanek ztraci pudu pod nohami, nebot se dopustil nejvetsiho prestupku - nazvat nekoho Zidem to sice nemuze byt urazka, ale neni to dovoleno to rikar a zato pujde od valu.
Sobotka by se ho mel zsstat, ale jemu jde predevsim o koryto, jinak by neodesel z postu primare nemocnice.To tolik nenese-Sobota ma sttejny plat jako Klaus- s vyhodami 200 tis.mesicne.
22. 03. 2010 | 17:54

ero napsal(a):

Tak jsem si udělal trochu času a zkoukl všechny nezkrácené záznamy.

Jsou například i zde na serveru:
http://aktualne.centrum.cz/...

Nevidím tam to, o čem mluvíte, opravdu ne. Něco možná řekl trochu přisprostle (ne však natvrdo - rozhodně si zachoval korektnost). Jenže to se dá pochopit vhledem k (někdy až natvrdle) dokola opakujícím se otázkám, na které tam odpovídá.

Takže... pokud si chcete zachovat čest, čekám od Vás OMLUVU, pane Sobotko. Stejně tak od pana premiéra. Oba jste evidentně komentovali něco, co jste neviděli.
22. 03. 2010 | 17:54

petr napsal(a):

pane předsedo,chápu Vás, Mirek T. je pro mne srdeční záležitost, ten, kdo pojmenoval řadu situací správným jménem, znovu při představení ekonomického programu, současně i ten, který nemá na politiku dost trpělivosti, který svůj stres řeší opakovanými pubertálními výroky, jako politik by neměl být neřízenou střelou, pokud by bylo možné, byl bych pro léčení, ale na něj dlouhodobě žádná terapie nezabírá ... takže pane předsedo,chápu Vás
22. 03. 2010 | 17:55

katar napsal(a):

Taky budeme starý a senilní, ale nebudem si hrát na spasitele. Rozpusťte prosím senát a běžte do důchodu. Dokud to jde !
22. 03. 2010 | 17:56

Sab. napsal(a):

Myslím, že pane Sobotko podléháte trochu hysterii, ne?
http://www.lui-magazine.cz/...

ODS volit nebudu. Ale kvůli Íčkům a spol.
22. 03. 2010 | 17:57

Honza napsal(a):

Pane Sobotko hezky mluvíte,dobře strašíte,ale rozumný člověk Vám neuvěří. ODS je parta buržoustů - sobců kteří myslí jen na sebe a na své vlastní zájmy.ODS zejména senát a především vy jste přítěží a černou dírou Státní pokladny. Jste nepřející sobci kteří odírají lid - voliče aby sami měli. Zvyššujete občanům poplatky od zdravotních až po mýtné a sami jdete příkladem k drancování státní kasy.V senátu jste od r.96 královsky placen za 40-50 zasedání v roce stojíte daňové poplatníky 6-7 milionů ročně.To,že jím krátíte těch málo výhod které mají. Opravdu nemáte na to aby jste sobé nebo manželce zaplatili Australský výlet ze svého. Víte kolik prodavaček zemědělců či dětí odvádí daně na Váš luxusní výlet?
O Paroubka se neotírejte -je trapné jak ho špiníte jen proto že chce přilepšit obyčejným lidem kteří obracejí a počítají každou korunu. Jste sobci a lupiči myslící jen na sebe.
22. 03. 2010 | 17:57

Honza napsal(a):

Kdo si přehrál rozhovor, tak jistě uzná, že tam není nic za co by se měl omlouvat. http://www.lui-magazine.cz/...
Přehrajte si rozhovor a pak mudrujte.
Máme asi jiné starosti.
22. 03. 2010 | 17:58

sejna napsal(a):

Kdzž byl Váš otec takový antikomunista, jak jste mohl za totality vystudovat medicínu to přeci nejde dohromady!
22. 03. 2010 | 17:58

Gaston napsal(a):

Pane Sobotko,
nebudu se rozepisovat o tom, co už napsali předchůdci. Ale rozhodně Vám vytýkám dnešní útok na M. Topolánka. Vy jste to video snad neviděl? Vy si troufáte odsuzovat člověka a kolegu jen podle 2 vět vytržených z kontextu? Vy jste snad neprohlédl, že dotěrný způsob onoho zpovídajícího gaye vypadá náramně podezřele? Tak, že by se člověk nedivil, kdyby celá akce byla zinscenovaná a režírovaná Paroubkem. Ale hlavně, M. Topolánek vůbec nic špatného neřekl. Jste opravdu tak hloupý?
22. 03. 2010 | 17:59

Sova napsal(a):

Sobotka kope do nekoho, ktereho volil.Kdyz vidi, ze jde ke dnu, tak ho tam jeste pritlaci.To jsou charaktery v cele naseho statu a Sobotka je druhy po prezidentovi i s tim vysokym platem.
22. 03. 2010 | 18:00

Jan Holý napsal(a):

Na tyto politické bezcharakterní darebáky platí jak velice trefně napsal někdo přede mnou: už ne "Děkujeme, odejděte", ale "Rychle vypadněte dokud nenajdeme vidle!"
22. 03. 2010 | 18:01

Dan napsal(a):

Pane Sobotko, můžete nějak vysvětlit proč závěr a pointa každého vystoupení člena ODS je vždy zakončena Paroubkem A to i za situace i když se předtím mluví o ODS s níž nemá nic společného!
A ty Vaše citovky : "přestože vím, že to uškodí pouze zemi, kterou miloval můj táta a kterou mám stejnou mírou rád i já" se hodí tak akorát na náhrobní kámen.
22. 03. 2010 | 18:02

RA napsal(a):

pane Sobotko, vy jste měl vždy v ODS tak nějak všechno lehké, práce za Vámi mnoho vidět nebylo a proto si myslíte, že to tak půjde i nadále. Bohužel jste prezidentskou kampaň zahájil velmi nekolegiálně přímo a zrovna v této chvíli. Lidé nemají rádi podrazáky a vy v této chvíli jste se podrazákem stal. Tím jste pohřbil svou prezidentskou kamdidaturu a je to tak dobře.
22. 03. 2010 | 18:02

Karel napsal(a):

P,Sobotko.
Vychvalujete demokracií také s vaším otcem a z jeho antikomunismem a roky tolerujete buranství,fašistické výroky vašeho předsedy Hulváta,který jak známo vystudoval bolševickým lampasákem,což my starší dobře víme,byli fanatici,kteří hájili naši socialistickou vlast před prohnilým kapitalismem se zbraní v ruce.Některé statě z Marx-Leninismu odříkávali zpaměti!Takže pane antikomunisto Sobotko!S tím antikomunismem to u vás bude asi populismus a snaha nachytat některé nevědomé voliče,že ano!?
22. 03. 2010 | 18:03

I-Worm napsal(a):

Třebaže chybí síly, úmysl zasluhuje pochvaly... Škoda jen, že to trvalo tak dlouho - kdo si "lajzne" měnit předsedu pár dní před volbami?
22. 03. 2010 | 18:03

george napsal(a):

To Kalnormin : Mluvil jste s mnoha pobouřenými lidmi, co Topol řekl. Jenže oni jsou pobouřeni, aniž ví, co vlastně řekl. Pokud se Fischer durdí, že je žid, je to jeho problém. Jarmilku nosí zcela veřejně. A že jsou židé z podstaty vychcaní, to je všeobecně známo. Takže pokud na jeho adresu Topol řekl, že uhne, tak to nám předvedl nekolikrát, naposledy se připosral v akci stávka odborářů. A je to náš nejmilejší preniér, zatímco Topolánek je dílo ďábla. A vsadím se, že pokud Parub nezajistí vládnutí, tak ho ti jeho nekbližší klidně ukamenují, jako to nyní dělá ve svém zájmu Sobotka.
22. 03. 2010 | 18:04

katar napsal(a):

To sejna:
A tom to je !
22. 03. 2010 | 18:04

caligula napsal(a):

Pane Sobotko a co Jančík s Bémem ti nic? Odstřelit Topolánka a ponechat ty dva svědčí o tom ,že už moc pijete .
22. 03. 2010 | 18:07

Mirek napsal(a):

Ano ano, výrok velmi nešťastný a v demokratické zemi a vysoké politické kultuře by taková osoba byla okamžitě odstraněna a nemusíme hledat prapůvodní smysl nebo hledat kontext, nemůžete označit člověka židem, přece jenom takové historické období zde bylo a nebylo to z nejšťastnějších období lidstva a určitá revokace podobných hesel není myslitelná. Je také bohužel pravda, že česká země už po dlouhá léta nemá ustálené elity země, nelze se než pousmát a poukázat na návštěvu prince Charlese v Čr, kdo ho potkal ve městě, musí uznat, že charismatická osoba, v kterou máte důvěru a uctu po české zemi nenaleznete. Pane Sobotko Vy elitou také nejste a tedy nemáte právo se veřejně vyjadřovat k výroku předsedy Topolánka, za které nesete přímý podíl. ODS spolu s ČSSD zapříčinila již dlouhodě morální úpadek politické kultůry v Čr a Váš výlet se ženou za státní peníze vaší gloryfikaci také nepřispěl. ODS bez vize a bez programu, lze přičisti pouze slovo korupce a klientelismus a podobné výroky členů ODS jsou jenom vyvrcholením potupné programové vyprázdněnosti ODS. Příště pane Sobotko doporučuji a to spíše směřuji k reirkanaci vaši energie do dalšího života, zkuste věci řešit, nepodílet se na nich a pak morálně vystupovat a hrát si na elitu národa. Vy jste pro mě pane Sobotko pouze ubohá kreatura pokouší se očistit a připravit si prezidenskou kanditátku. Jak ubohé nezlobte se. Myslím, že už ani Vy si nezasloužite dále pokračovat ve své funkci, která byla pouze velkým sklamaním a vlasním prospecharstvim za statni penize v cizine s vlastni rodinou.
22. 03. 2010 | 18:08

Rožboud petr napsal(a):

Hádáte se,a máte dojem že zde vládnou hulváti.Domnívám se ,že zde vládne a
bude vládnout mezinárodní kapitál a my si
budeme hrát na demokracii.Deset milionů
lidí neovlivní nic ať jim budou doměle
vládnout hulváti ODS nebo ČSSD či další
zájemci . Slušní lidé se do plitiky u nás
jen těžko pohrnou.
22. 03. 2010 | 18:10

Rostislav Koukl napsal(a):

Kdo je voličem ODS?
Zajímalo by mne, kdo volí ODS? Existuje nějaký průzkum, který by nám ostatním toto upřesnil?:-)
Topolánek - dovolená ve vilách v Itálii, které "nikdo" nezplatil, urazit v několika větách vlastně všechny spoluobčany
Langer - íčko, co dodat
Bém - Opencard
Benda - lžidoktor z Plzně
Pospíšil - ten, kdo to nyní v Plzni tutlá:-)
Gandalovič - velrybář
atd.
Nerozumím tomu, nevím, co voliči ODS očekávají od těchto lidí
22. 03. 2010 | 18:11

Ivan Nelanger napsal(a):

Takže Sobotko,stručně a jasně. Problém současné ODS není Topolánkův projev,to je jen třešinka na dortu,ale ten problém je mnohem širší a není od věci ho nazvat pravými jmény.
Langer,Hřebíček,Tluchoř,Nečas,Šnajdr,Julínek,Benda,Bém,Jančík.Prostě persony,které svou arogancí pijou lidem krev. V krajských a senátních volbách,to nebyli jen polatky ve zdravotnictví a to ani náhodou,bylo to vyjádření protestu nabubřelé aroganci a agresivitě ODS,která prakticky už ovládala celý stát. Proto také v těchto volbách utrpěla ODS debakl. Co se dělo v senátu když tam ODS získala nadpoloviční většinu to bylo k zblití. No pravice ji tam má celkově dodnes,ale to se zcela jistě změní po podzmních volbách do senátu a doufám,že i vy z toho senátu vyjedete.
22. 03. 2010 | 18:12

fafnir napsal(a):

Pane Sobotko
já vím,že před cílem,volbami, by se nemělo přepřahat.Leda,padne li kůň.Na tu variantu díky nedomyšlenosti pana Topolánka došlo.Politik si vždy má vidět do úst a počítat s překroucením.Také si má vždy rozmyslet,s kým komunikuje.Nechat se fotit v časopise pro homosexuály není zrovna nejlepší nápad.Zvláště není li jedním z nich.Ti jsou připraveni všeho zneužít,hlavně k vydírání.
22. 03. 2010 | 18:12

hrad napsal(a):

Já se hrozně těším, aý skoná V.Havel. Dovedete si představit to "rojení"? Celá ČT bude chrlit týden jednu zprávu za druhou. Topolánkova pravda bude zapomenuta. Ale co nejdříve by mělo dojít k tragédii (spadnout letadlo, v Praze se oběvit hladomor, Proubek oprohrát volby ... Pane Sobotko, nebuďte hystérik. Stejně vás nezvolí presidentem.
22. 03. 2010 | 18:12

Norman napsal(a):

Pozoruji, že několik přispěvatelů sice operuje s faktem, že původní video neobsahuje nic závadného, ale zřejmě si v proslovu autora na stránkách LUI nevšimli, že autor videa zřetelně dává najevo, že v tomto konkrétním záznamu není nic o tom, co Topolánek měl prohlásit dle tisku. Je jasné, že ho natáčeli i po skončení akce a toto nám již autor pustit nemůže, protože není držitelem tohoto dotočení. Navíc je velice zajímavé, že všechny weby začínají až po této ukázce, takže i na záběrech tiskovky ČSSD, která proběhla před pracovníky televize, je začátek posunut záměrně až na dobu, kdy předmětné video skončilo. To jen pro pořádek, aby se vidělo, jak se tu manipuluje s fakty. No a ti pomalejší (čti "modří") ti už mnohdy ani neměli možnost původní záběry vidět, což jim nevadí v tom, aby tu pindali nesmysly.
22. 03. 2010 | 18:12

RA napsal(a):

pane Sobotko, tímto jsi skončil, alespoň u mne. Nikdy jsem si nebyl jistý, kam patříš, teď už vím, honíš vlastní triko , pro ODS jsi neužitečný a nechápu, jak tě mohla tak vysoko vynést. Ano, lidí, kteří to budou hrát na všechny strany je tu dostatek, vy ,pane Sobotko, i pan Fischer. Oblíbení, ale neužiteční.
22. 03. 2010 | 18:15

Ivan napsal(a):

Pane senátore, to, že jste odsoudil pana Topolánka, bylo v úpořádku. Nejsem straník a konstatuji, že se mi z poilitiky dnešní chce často zvracet. Proč kopoete ovšem vedle toto nebyl od Vás tah na branku. Řešit ostatní a tím si v této situaci hlídat body v kampani, zbytečnýmy výroky kopat do soeře, není košer. Nezdá se Vám, že takto rozjel savou politiku rádoby sir topolánek. Přesvědčujete mne, že robněž i Vám pokora schází. Na politický boj jste měl mít čas.
22. 03. 2010 | 18:16

stejskal napsal(a):

Smazal jsem dalších několik hrubě urážlivý a nadávky resp. vulgarismy obsahující texty ("líbat prdel", "kretén"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 03. 2010 | 18:19

Jiříček napsal(a):

Rathova lež, že finanční limity pro léky, které se jednoznačně osvědčily, chtěla už dávno dát ČSSD do svého programu, vyvolá jen malou poznámku v novinách. Ale Topolánkův "čin" se dostal na titulní stránky. Nesvědčí to o stavu našeho národa, kde nešikovnost je více odsouzeníhodná než křivá lež?
Vždyť ČSSD vyhrála na poplatcích krajské volby, ale nyní i Rath vidí, že role poplatků je jednoznačně kladná, proto si je chce přivlastnit. V jaké zemi to žijeme?
22. 03. 2010 | 18:19

jára napsal(a):

v ODS jsou všichni křiváci, přímo by jsem řekl, že jsou horší než komunisti. Jednou v budoucnosti se dovíme co tam byli za lidi.
Nemám Vás pane Sobotka rád ani Vaší zlodějskou stranu.
22. 03. 2010 | 18:22

Rath napsal(a):

to Jiříček: postkomunistické kolego, postkomunistické
22. 03. 2010 | 18:22

Alois napsal(a):

Pan Sobotka a nic - má rovnováhu.
22. 03. 2010 | 18:25

Miki napsal(a):

Pane Sobotko,v životě jsem nečetl horší snůšku blábolů,raději se seberte a odejděte také.A to strašení komunismem si nechte pro vnoučata!
22. 03. 2010 | 18:25

Petr napsal(a):

Pane senátore,
jste vzdělaný a čestný člověk. Ale to nestačí. Dnešní zelené vedení ODS Vás odstaví na vedlejší kolej a přivede Českou republiku pod kuratelu Paroubka.
Přesto Vám za statečnost děkuji.
22. 03. 2010 | 18:26

huh napsal(a):

Norman - blábolíte.

Na těch záznamech jsou všechny věty, které byly vytrženy z kontextu. Takže tady píšete moudra o něčem, co jste sám neviděl.
22. 03. 2010 | 18:27

Alois napsal(a):

Pan Sobotka a nic - má rovnováhu.
22. 03. 2010 | 18:27

Michal napsal(a):

"Proto jsem byl jedním z mnoha u zrodu Občanské demokratické strany, protože jsem byl přesvědčen – a stále jsem! – že tato země potřebuje pro svoji renesanci po desetiletích komunistické totality konzervativní stranu, která zcela upřímně vyznává rodinu, vlastenectví, křesťanské ideály, ale stejným dílem má vedle volné hospodářské soutěže vytříbený smysl pro toleranci a svobodomyslnost, které je cizí Pandořina skříňka, ve které se ukrývají takové ohyzdnosti, jako jsou antisemitismus, třídní nenávist, populismus, homofobie či třeba rasismus i obyčejné lidské buranství, ze kterého plynou často všechny tyto nešvary." pane Sobotko, cituji odstavec z vašeho článku, který mě velmi pobavil a jen utvrdil, že ODS je strana lhářů a demagogů.Jak můžete toto napsat a přitom být součástí strany, kde je zlodějina,korupce,sprostota, arogance a pohrdání ostatními lidmi normou, která se pomalu přenáší mezi normální lidi, kteří se podle toho tak chovají.A proč také ne,když mají ve vás úžasné vzory v jednání, které vám pořád prochází.Doufám že vám voliči v nadcházejících volbách tohle všechno spočítají a vy se konečně budete muset probrat a změnit jednání celé strany a vyházet lumpy, kterým se ve vašich řadách velmi dobře daří.A pan Topolánek? To je jen ten vrchol, který je nejvíc vidět.
22. 03. 2010 | 18:28

Novák napsal(a):

Pane Sobotko, mně úplně stačilo, když jste v r. 2008 vehementně podporoval volbu Václava Klause prezidentem, a za rok jste téhož označil za zrádce. Už kvůli tomu nemáte dávno co dělat ve své funkci a šokuje mě, že sám hodláte kandidovat na prezidenta. To se máme na co těšit!
22. 03. 2010 | 18:29

matematik napsal(a):

Rusové mají pěkné přísloví:

"Vyplašená vrána se bojí i keře.

My Češi jsme hloupější než ty vrány. Vláda ODS nás měla vyděsit už při jejím prvním pokusu tím, že zavedla morálku obyčejné galérky do politiky. Ani opakované průšvihy a veřejně známé rozkrádání majetku, který vybudovali občané i za mizerných bolševických podmínek nepřesvědčily národ o tom, že pro myslícího občana je ODS už dávno naprosto nevolitelnou stranou. Páně Sobotkova Jeremiáda nemá pro myslícího člověka smysl. Mně by například vůbec nevadilo, že je politik buran, jen kdyby měl alespoˇn elementární pojetí o cti a právu. Vidím volby dost černě. Není sice pochyb o tom, že to tentokrát ODS projede na plnou páru, nepomůže jí ani nějaká nová Kubiceho aféra. Obávám se ale toho, že náš volič bude vidět spásu v těch malých stranách, které jsou jen odnožemi ODS. Jedinou rozumnou volbou je dnes ČSSD, protože a je ještě schopná obrody a, jak již jednou ukázala, dokáže trochu vyspravit i naši ekonomiku po ODSácké katastrofě. Jenže jí asi nebude stačit počet mandátů proti společnému úsilí opět překabátěných ODSáků a vzhledem k rozhodnutí nespojovaat se s komunisty bude mít obtížnou pozici ve vládě. Pláč pana Sobotky mne nedojme a kdyby osud dal a socani zvítězili velkou převahou, tak dám na modlení, ač jsem ateista.
22. 03. 2010 | 18:31

Kopecký napsal(a):

Pane Sobotko, celé vedení ODS v čele s Topolánkem je arogantní zkorumpovaná banda, která těžce poškodila pravicovou politiku v ČR. Již po prohře v krajských volbách bylo jasné, že pokud neodejdou prohrajete i letos.
Voliči již mají dost sprostoty,agresivity a zejména modré arogance !!!
22. 03. 2010 | 18:31

alexandr napsal(a):

Inteligence a noblesa Fišera a stále hulvátství Topolanka a možná 80% politiku všech stran. Velice smutná representace to bude po volbách, ať dopadnou, jak dopadnou.
22. 03. 2010 | 18:31

marie.hany napsal(a):

Sobotka si pospíšil a, aniž by počkal na potvrzení skutečnosti,zavětřil příležitost kariérního postu. Že jeho "upřímná" snaha "zachránit" ODS bude mít opačný účinek, to musel vědět. Nu což, v politických funkcích už je dlouho, ale ještě pár let by se hodilo. A prezidentování by bylo taky fajn. Je to slizoun
22. 03. 2010 | 18:31

Clen ODS napsal(a):

Pano Sobotko, po zverejneni kompletniho videa natoceneho na one fotograficke seanci, po vyjadreni sefredaktora onoho gay magazinu je namiste omluva a vase rezignace. Je 9 tydnu pred volbami. Mel jste minimalne rok na reseni osobnich nebo koncepcnich sporu. Za takovouhle partyzanstinu se ve valce stavi ke zdi a ve firme skladaji funkce.
To co jste udelal pomuze Paroubkovi vic nez deset Topolankovych synu...Jima me hruza jake diletanty ma tahle strana ve vedeni.
22. 03. 2010 | 18:32

Divák napsal(a):

Pane Sobotko, podle mého nátoru, Váš otec by asi nebyl ve straně, která tendle stát už 20 let tuneluje.
22. 03. 2010 | 18:34

Asi padlej na hlavu napsal(a):

Pane Sobotko problém je úplně někde jinde. Topolánek nechce a nikdy a nechtěl být v parlamentu, protože jeho podnikání by bylo na webu PS a to nechce-není zas tak hloupej. Jeho problém je jeho mládí na žižkárně s PŠM-toho se už nikdy nezbaví. Je to tak trochu smutný a nevylepší to ani šaškováním...
22. 03. 2010 | 18:35

jiří kájinek napsal(a):

Oane Sobotko, po přečtení těch několik připomínek si vyhodńo´tte jak jste na sebe upozornil. Proč jste to dělal Váš otec by byl moc smutný jakého bezceného lidem ubližujícího synka vychoval. ODS se vynezovala proti komunistů i socialistů nebo´t oni jsou v pravdě komunisty a socialisty potlačují. Tomu nyní Vaše gesto dalo červenou , ODS jste rozdělil jste hrdina a hlavně hlupák. To co pan Topolánek jste nečetl jednal jste zbrkle, to co bylo řečeno a napsáno je významově úplně někde jinde , copak s Vašim věkem odešla i inteligence aby jste pochopil co Topolánek řekl. Víte za co byla popravenA Milada Horáková ,? asi ne , pouze za to že měli různé názory na jednu věc, také tomu komunisti nechtěli rozumět stejně jako Vy a není to žádný styl je to pojmenování skutečnosti. Pokud ODS prohraje volby máte největší díl a měl by jste být potrestán i voliči z pravé strany, prosím běžte do penze už Vám to moc nemyslí, jste falešný a v ODS nemáte co dělat, dopustil jste se většího exesu než-li Topol je před volbama zachoval jste se stejně jakou Paroubek ,když shodil vládu v ČR jste odepsán.
22. 03. 2010 | 18:35

Sláva napsal(a):

Pane Sobotko
Jedině co u Vás uznávám, že jste dnes Topolánka vyzval, aby odstoupil. Kazí jméno vaší strany a vede vás do záhuby. Ty jeho excesy se už nedají jinak omluvit.
22. 03. 2010 | 18:35

Sobotka napsal(a):

Nevidim zhola nic spatneho na tom, co Topolanek rekl. Sobotka je clovek radoby na urovni a snazi si nahnat politicke body. Bohuzel je to jen prozidovsky buran a skudce. Pokud se bude v ODS motat vic takovych, tak je volit nebudu;)
22. 03. 2010 | 18:37

Pavel Paloncy napsal(a):

Souhlasim s Vasim clankem pane Sobotko s jednou vyjimkou. A tou je pojem "doba Jiriho Paroubka".

Jiri Paroubek je strasakem pred kterym se musime mit na pozoru, verim ale pokud tak ucinime, nikdo si nebude pamatovat, kdo to Jiri Paroubek byl a naprosto upadne v zapomneni. Je-li tato doba dobou Jiriho Paroubka, je to s nami opravdu zle.
22. 03. 2010 | 18:40

Volič ODS napsal(a):

Topol se odepsal. Ať si podají ruku s Bémem a oba táhnou na smetiště dějin. Je to jediná šance pro ODS, jak zachránit tyhle volby. Je třeba jednat.
22. 03. 2010 | 18:42

bivoj culínek napsal(a):

Tak už se našel největší podrazák mezi modrými ptáky! Pane Sobotko, jděte se vycpat!
22. 03. 2010 | 18:42

Carlo 62 napsal(a):

Vážený pane doktore,vážený pane Sobotko,velice si Vás za Váš statečný postoj vážím a držím Vám palce ať proti tomu,proti čemu spravedlivě bojujete,dotáhnete do vítězného konce.Tím musí být odstranění Topolánků,Dalíků Íček a Julínků a jejich nahrazení slušnými a poctivými politiky s pravicovými,nikoli extremistickými názory.Divím se,jak tento pán(T) po tolika aférách a ostudách mohl ještě nedávno vést tento stát.Upřímně je mi to záhadou.Doufám,že odejde tam kam patří-na smětiště dějin,za všemi těmi Rumly,Rubáši a nevím jak se všichni ti protagonisté jmenovali.
22. 03. 2010 | 18:43

pepin napsal(a):

Pro martyse: Uklidněte se a vezměte si válium. Ve vašem případě nikdo ani omylem nepředpokládá, že by jste vůbec zaslzel. Takže Vaše posměšná poznámka je především Vaším zrcadlem. Soudě podle Vašich poznámek tak pláčete pouze v případě , že Vám někdo zcizí pívo nebo se-ere knedlovepřozélo. Brečet bude hodně, protože ani Váš geroj Paroubek Vám ho nezajistí.
22. 03. 2010 | 18:45

Divák1 napsal(a):

Téměř od samého počátku její vlády se ODS etablovala jako synonymum podpory tunelářství, hospodářských nepořádků a netransparence, mocenské arogance a demagogie. Oba její vůdci tím vynikali, ten současný je navíc ordinérní hulvát. Proto lze sotva věřit, že někdo v ní může být celá desetiletí a přitom si zachovat a pokoušet se prosazovat nějaké ideály. Spíše to svědčí o tom, že do takto etablované strany dokonale zapadá.
22. 03. 2010 | 18:47

jiří kájinek napsal(a):

Odchod do ústraní by měli udělat i ti co zde píši a po celé roky špatně četli. ČSSD tuto republiku nikdo dobře nevedla , pokud umím číst tak vidím , že ji zadlužili a spustili i věčné půjčování nikde nekončíčí. Památný výrok Parouba , že st. dluhy se nesplácí je vrcholem večškeré ekonomiky. Snad si Vážený ochránče této strany , která v roce 1948 spolu s KSČ tuto zemi zničila , že bude něco dávat do pořádku , jste stejně málo vzdělán jak sám Paroubek i ta jeho ukecaná sujta dívejte s otevřenýma očima, všechny strany jsou zkorumpovaný bez rozdílu podívejte kolik socialisti utrácejí za volby kde to bere,? z práce ?
22. 03. 2010 | 18:48

RA napsal(a):

pane Sobotko, vy jste politická mrtvola a podrazák nejhrubšího zrna zároveň. Seberte se a vypadněte z té funkce, do které vás ta "darebácká" ODS vysafila. / dle mého už dlouho váím, že to byla velká chyba/. Jste dobrý jen na to, někomu vrazit kudlu do zad.
22. 03. 2010 | 18:49

Škarohlíd napsal(a):

Donedávna vedla ČSSD kampaň za ODS, která je toho času na mizině. Topol už se na to nemohl koukat a musel Paroubovi trochu helfnout. Předsedové si přece musí pomáhat, solidarita je solidarita.
22. 03. 2010 | 18:50

stejskal napsal(a):

Smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující text ("erzksind"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 03. 2010 | 18:50

Ruda napsal(a):

Hlavní zásadou pana Sobotky je být vždy u každé všivárny.
22. 03. 2010 | 18:53

Viki napsal(a):

Jsem rád, že alespoň pár lidí se už nedá obalamutit. Jste bandou parazitů a zločinců a stejně jako ostatní postbolševické strany bolševiků CSSD,KDUCSL,SZ, POT9,VV,KSCM,US jste jen trapné loutky podsvětí. A doufám, že vás uvidím viset, a že budu moc s tím i pomoci...
22. 03. 2010 | 18:53

Davos napsal(a):

to Stejskal: tolik práce jste tu už dlouho neměl že? Jen otázka, čte si pak autor blogu i diskusi? S pozdravem
22. 03. 2010 | 18:53

RA napsal(a):

pro Davos..... pan Stejskal jen musí tu diskusi ta nějak vést požadovaným směrem , jinak je zcela neškodný.
22. 03. 2010 | 18:56

Carlo62 napsal(a):

Pane Sobotko,nenechte se rozházet těmi špinavými kecy zaplacených provokatérů,kerým nejde o nic jiného,než o zakonzervování současného stavu společnosti,která je rozpolcená,vystresovaná a přecitlivělá.Jsou to anonymní slinty přisluhovačů a žumpa lidského chování,dávají si tu jména dvojnásobného vraha i jiné spodiny společnosti a tyk tou spodinou jsou.Jsou to protagonisté nulové tolerance v politice,schvalovatelé vulgárností,korupčního jednání,hospodářských nepořádků a klientelismu.Možná až 90 % z nich se bojí spravedlnosti a znovuzavedení slušnosti do politiky.Nenechte se jimi otrávit a bojujte vítězně!
22. 03. 2010 | 18:56

Sobotka napsal(a):

Tihle krivi podrazaci typu Sobotka se mi vzdy hnusili. Kvuli nahoneni svych politickych bodu jsou schopni skodit vlatni strane. Saboter Sobotka nema v ODS uz co delat. Zbavte se tehle grazliku driv, nez vas potopi..
22. 03. 2010 | 19:00

Divák napsal(a):

No, jeden l... vedle druhého: Topolánek, Sobotka, Paroubek, Kalousek, Filip...
A co se týče Fischera, to že je pos.... vidíme všici. Jak cca říkal, že dyž mu zvednou schodek, tak odstoupí, a neodstoupil, jak lhal, že oddanění benefitů nepřinese skoro žádný další propad rozpočtu, jek teďka udělal nepřítele přírody ministrem životního prostředí atd. Prostě Fischer se do té party taky hodí...
Dle mého názoru.
22. 03. 2010 | 19:00

RA napsal(a):

Carlo.....ta číslice 62 vysvětluje vše. Vezměte se s panem Sobotkou za ruce a jděte někam hodně daleko, nejlépe do ......
22. 03. 2010 | 19:00

Highlander napsal(a):

Vážený pane Sobotko, spolu se zdejšími diskutéry jste mě vyprovokoval, abych si konečně (tady na kulatém a) poslechl komplet záznam toho, co ten pan Topolánek vlastně řekl. Za to Vám děkuji, opravil jsem si o něm zásadně mínění a tímto se mu omlouvám, že jsem to neudělal hned. Neřekl nic, za co by se slušný chlap musel stydět před jakoukoli většinou nebo menšinou. To, že kdosi vytrhl z dlouhé debaty na téma "jak si představujete typického gaye" v předsíni Lui půl věty a zveřejnil ji a ona tím přetržením dostala zcela opačný smysl, je jiná věc. Doufám, že to ty naivní kluky kolem Lui aspoň mrzí a že jako upřímní mladí lidé veřejně vystoupí a omluví se, že to takhle zpackali. Samozřejmě i velká média mohla klidně ten záznam odvysílat v dostatečném kontextu, aby bylo jasno, ale nedělám si iluze. Ano, chápu, že politika je ruleta, jak říkáte, a pan Topolánek zase jednou šlápl s cizí dopomocí do kravince. Nerozumím ale Vašemu počínání a tenhle Váš blogočlánek tomu ani trochu nepomohl, naopak. Spíš to vypadá, že i když záznam určitě znáte a nejste ani hluchý ani slepý, svého parťáka jste zkrátka potopil,když byl v nouzi. Na mém hlasu voliče jistě nesejde, je jenom jeden, že, ale perfektně jste mě otrávil bez plynu a jedu. Takže za to Vám neděkuji.
22. 03. 2010 | 19:01

urban napsal(a):

Pane Sobotko, Váš táta se zřejmě musel v hrobě otáčet kolem dokola, když byl z dáli svědkem Vašeho působení v roli kápa (capa) liberecké fammiglie. Pánové Urban, Syrovátko a další Vaši kmotři jsou Vám jistě vděční, myslíte však, že to stačí na vděk celého národa? Víme, že je Vaší oblíbenou pózou poněkud bezduché mravokárství, jsem ale jako mnoho jiných přesvědčen, že Vaší Věci to škodí stejně jako oligofrenní výlevy Vašeho capa di tutti capi. Pokud to myslíte se službou veřejnosti vážně, postarejte se o rozpuštění Vaší O.rganizované D.efraudační S.polečnosti a zkuste to znovu. Mimochodem, pokud tak ctíte poselství událostí roku 1989, volal byste znovu: "Vraťte, co bylo ukradeno!!!"??? Volal byste to na Vaše kmotry??? Volal byste to na všechny ty Vaše "soudruhy v zlodějně" - mám na mysli pány Macka, Čermáka, Langra (alias Íčko), Bendla, Tlustého, tisíce skupinářů typu Dalíka, Šrejbra, Chrenka, atd., atd., atd.??? "Prófu, co slyší na prachy...???"
22. 03. 2010 | 19:03

Pepa napsal(a):

Za dva měsíce Vám vystavíme účet za dvacet let morální,politické a ekonomické devastace této země. Končíte pane Sobotka a to s Topolánkem či bez. ODS se stala stranou všehoschopných tupých zlatokopů neštítíc se naprosto ničeho. Vaším programem je korupce,zlodějny,podvody a lži. Jste naprosto odtržení od reality a ani ta facka při posledních volbách Vás nepřivedla k rozumu .Budete si muset vypít svůj kalich hořkosti až do dna .Přiznávám že to považuji za malé zadostiučinění jsem totiž Váš bývalý volič. Užívejte si to svoje korýtko neboť už žádné nebude.
22. 03. 2010 | 19:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Davosi,

není to tak hrozné ;-)

Nicméně vyšší frekvence hulvátských příspěvků je dána tím, že blog je odkazován z titulní strany, dokonce textem na otvíráku. No, a řada čtenářů jaksi netuší, že pod blogy se debatuje přeci jen trochu jiným způsobem, neb na blogy moc často nezabrousí (nevědí, že si to tu tak trochu piplám ;-)

Jinak některé debaty jsou zde stran sprosťáren i výživnější ;-) Třeba o menšinách. Ale není jich mnoho.

Libor Stejskal
22. 03. 2010 | 19:06

bubak napsal(a):

Ješiši marja už zase kufřik z bamberka,parubek sustí malé děti a je velký mafiozo,kubice a jeho vyšetřovaní,hazení kaminků a teď todlencto já bych řek že vtom má prsty parobek s celou svojí organizaci safra že by se zase blížlí volbi.za pravopisné chibi se omlovam sem jen blbé občan tohohlenc statu co plati daně.ož začinám chápat slovo volit strašně moc mi to připomíná slovo vůl a tak si s prominutím v temto státě začinám připadat.
22. 03. 2010 | 19:07

Ruda napsal(a):

Je třeba položit si otázku, jakou hodnotu má Topol pro ODS. Střízlivá odpověď je tak mínus půl milionu hlasů. Pak je tu další otázka, jaký jiný přinos má pro stranu? Pokud je odpovědí jen krčení ramen. Pak je tu otázka poslední: Proč ho tam, proboha, pořád drží? Tak špatných předsedů jsou tam přece tucty.
22. 03. 2010 | 19:10

Kryštof napsal(a):

Vážený p.Sobotko ,
Ctím Vaše osobní zásady a Vámi zde presentovaná stanoviska .
Sám se počítám k tzv konservativní státoprávní pravici a tudíž jsou mi bytostně odporné výkřiky a počínání osob typu Topolánka či Paroubka . Oba jsou produkty Husákova a Bilakova normalisačního , reálného šokialismu , kdy byl člověk- občan ČSSR opravdu permanentně v šoku .Nikdo nepřekročí svůj stín .Topolánek se svým diletantismem profesním a primitivismem duševním v ODS a vůbec ne na jejím čelném místě neměl od prvopočátku co dělat .
Kolem něho se právě etablovala kohorta amorálních tupců a asociálních individuí , která pravici nenapravitelně poškodila . Shledávám na vině členstvo a najmě orgány ODS , že permanentně se opakující skandály burana Topolánka byly těmito vůbec tolerovány a trvale neřešeny . Je ve vlastním zájmu ODS se zbavit , byť opožděně , Topolánka , Dalíka a jim podobných podivných existencí ,
nahrávajících pouze demagogovi Paroubkovi a jeho tlupě šílenců .
22. 03. 2010 | 19:11

Jura napsal(a):

Pane Sobotka, je až neuvěřitelné, jak máte plné gatě z Paroubka. Žádný z představitelů ODS nedokáže pronést několik vět, aniž by se v nich neotřel o šéfa ČSSD. Je zřejmé, že z něho máte pěkně naděláno, a já, ikdyž jej také dvakrát nemusím, Vám to z celého srdce přeji !!!
22. 03. 2010 | 19:13

swat napsal(a):

Proč?Protože zachraňuješ potápějící se loď,kterou řídí sebevražedný kapitán Korkorán a slíbíš i nesplnitelné?Je dobře,že se Topolánek odhalil v celé své kráse a ještě lepší je,že se některá individua typu Langra snaží Topolánka omlouvat,místo aby se chytla za chrochtající rypák a dala si pár facek.
22. 03. 2010 | 19:13

ahoj napsal(a):

brej věčír vespolek. když ten Topolánek mluvil a na adresu Čechů zvolil jako jeden z char. znaků předposranost, skoro bych si teď myslel, že měl na mysli pana Sobotku. Nebo se jedná o obyčejný pročůránkismus? inu fouká větérek zcela znáhle před volbami z jedné strany, třeba trochu plachetku pootočit, aby lodička plula neomylně tím správným směrem. aneb: kde takováto kritika ze strany p. Sobotky byla jindy po snad ještě horších projevech p. Topolánka? to zřejmě tvář p. Sobotky zdobil jen onen nezapomenutelný úsměv odhalující ošklivé nitro jeho dutiny ústní, jak jej známe z vítězné volby p. prezidenta.
22. 03. 2010 | 19:19

marek napsal(a):

A co vy pane Sobotko. Sedíte na prdeli a okrádate daňové poplatníky.
22. 03. 2010 | 19:19

Nevolič napsal(a):

Myslím,že televize by měla odvysílat celý nezkrácený záznam rozhovoru,tak jak je na http://www.lui-magazine.cz.Že má Topolánek chování řeznického psa,jisté buranství že má v krvi,o tom není pochyb.Ale v tomto případě se mu opravdu křivdí.A neřekl bych to,dokud bych ten záznam neviděl.
22. 03. 2010 | 19:21

Divák napsal(a):

Škoda že pan Sobotka nezdědil po jeho otci aspoň kousek cti v těle. Tím nemyslím jeho výroky na adresu Topolánka, tím myslím to Sobotkovo mnohaleté působení skoro v čele té tunelářské partaje.
Dle mého názoru...
22. 03. 2010 | 19:21

juvel napsal(a):

Pane senátore takoví demokraté jako jste Vy přivedli kdysi k fiasku první republiku a nyní již podvakráte i ODS. Dejte Topolánkovi příklad a odejděte z politiky jako první.
22. 03. 2010 | 19:23

Jiří S napsal(a):

Pane Sobotko, udělal jste tentokrát správně, ale pochybuji, že Vás k tomu vedli čisté úmysli. Jinak byste to už udělal dávno. Pan Topolánek je svým naturelem buran, který si nevidí, neviděl a nikdy neuvidí do té jeho nevymáchané úst. S Konzervativní liberální politikou, jak já ji chápu, nemá nic společného, ani vystupování a vzhled. Ale není sám. Pan místopředseda Bendl, známý to obrtlík se svazáckou zkušenností ODS také nezachrání. Topol si ho vzal asi proto, že je tak hloupej a nemůže ho ohrozit. A tak to jde jeden po druhém ve vedení ODS. Klaus nadělal spoustu chyb, i to, že je samá milenka, což se s postojem konzervativního politika moc neslučuje. Ale měl neustále myšlenku a držel pravicový kurz. Topolánek se kámoší se všema hajzlama, je hloupej, uráží lidi a je vlastně skoro to samý jako Paroubek, jo a nechává se fotit s obnaženým přirozením, asi si myslí, že má velké. Nemá a ODS bohužel prohraje volby a to těžce, díky přiblblovi Topolánkovi, Klaus měl pravdu, jako vždy.
22. 03. 2010 | 19:23

Hodnotitel napsal(a):

Pan Sobotka je jen jedem z mála činovníků ODS, který pochopil, že je nutná nějaká personální změna v čele strany. Nepochopil však, a to zřejmě záměrně, že změna nesmí být omezena jen na jednoho obětního beránka, ale je nutné vyměnit celé vedení včetně jeho samého. Buďto to s jeho chrakterem není až tak valné, s ohledem na jeho dlouholeté funkce a jejich výhody, nebo je politicky i lidsky neskutečně naivní a až teď v pokročilém věku dospěl. ODS se dlouhodobě chová jako strana, která kritizuje všechno a všechny jen proto, že některé pozitivní kroky předkládá opozice. Mistrem v tomto trendu je hlavně pan Nečas, Topolánek, Langer, Tluchoř, Bém a nutno dodat i když v mírnější podobě i pan Sobotka. Tato strana se musí totálně rozložit a padnout, aby mohla opět vstát očištěná od parazitů a bezpáteřních jedinců.
22. 03. 2010 | 19:24

Nicolas napsal(a):

Pane Sobotko, máte pravdu takoví lidé jako je pan Topolánek do veřejného života opravdu nepatří a ctí Vás, že to veřejně kritizujete. Problémem ODS ale je, že takových politiků je tam mnoho. Zkrátka jedna perla větší než druhá, ostuda stíhá ostudu a výsledky její vlády jsou tristní. Většina občanů ví, že cílem pana Topolánka a jeho milenky není parlament ale senát. Bude-li je tam ODS kandidovat ztratí úplně jakoukoliv důvěryhodnost.
22. 03. 2010 | 19:26

liljič napsal(a):

Pěkná debata, ale hned první příspěvek od TODI vystihuje podstatu nejlíp.
22. 03. 2010 | 19:31

Highlander napsal(a):

Teď jsem si po komplet videu pro časopis Lui ještě přečetl vyjádření Jakuba Starého z onoho časopisu. A tak se chlapcům omlouvám, že jsem před chvílí apeloval na jejich čest, aby tu záležitost vysvětlili - oni to udělali a velice poctivě. Uvidíme, jestli velká média budou jejich prohlášení citovat stejně dychtivě jako předtím ty vykradené věty z pana Topolánka.

Viz tady: http://www.lui-magazine.cz/
22. 03. 2010 | 19:33

stále rebel napsal(a):

Pro jiří kájinek.
„ČSSD tuto republiku nikdo dobře nevedla , pokud umím číst tak vidím , že ji zadlužili a spustili i věčné půjčování nikde nekončíčí“

Umíš číst?

Zadlužení poměr k HDP
1998 15.0 %
2003 29.8 %
2006 29.4 %
2008 30.0 %
2009 36 % ?
http://www.csas.cz/banka/co...

Prvních 15 % k HDP za vlády pravice v devadesátých letech. Druhých 15 % za existence opozičně koaliční smlouvy, kdy se musely řešit tunely bank a podniků z devadesátých let. Odpovědnost obou stran, ale především ODS, která má na tzv transformačních nákladech svůj podíl, ale rozpočty i opozičně koaličně podporovala. Dalších asi deset procent za vlády ODS a chemika Kalouska. Pokud umíš číst, tak napiš, o kolik zadlužil ČR Paroubek..
22. 03. 2010 | 19:34

Divák napsal(a):

Omyl, ten první příspěvek byl asi nejhloupější. Copak ODS byla někdy čestnou stranou? Od začátku to byla strana privatizátorů, vzpomeňme na Klause a jeho výroky "Špinavé peníze nesmrdí" a "Nejdřív privatizace, pak zákony". A těch tunelů, co tady už bylo, o tom by mohla vzniknout obsáhlá encyklopedie.
Tedy dle mého názoru.
22. 03. 2010 | 19:35

jája napsal(a):

Pane Sobotka, zk*rvili jste ústavu, zk*rvili jste zákony, zk*rvili jste morálku a poštvali lidi mezi sebou. Co bude dál. To co dělá celá ODS mi připadá na vyhlášení občanské neposlušnosti, nebo novou revoluci.
Jinak to pro dobro téhle země nevidím a hlavně naše děti.
22. 03. 2010 | 19:35

Divák napsal(a):

Ani tu revoluci neumíme pořádně udělat.
Vzpomeňte na defenestraci před Bílou horou.
A Velká sametová - ta fraška v režii KGB a StB?
Tedy dle mého názoru.
22. 03. 2010 | 19:38

Ara napsal(a):

Pouze k článku (protože číst komentáře by asi bylo tentokrát zbytečné, dovedu si je celkem představit):

Topolánek asi v těch výrocích opravdu poněkud ujel. Jako čelný politik by se měl trochu "hamovat" a krotit, to on ale bohužel nikdy neuměl.
Nyní je ale tento poslední skandál pro celou ODS zvlášť nepříjemný, opravdu neveselý "start předvolební kampaně". Jenže pomůže si tato hlavní pravicová strana, když odstaví Topolánka právě teď? Podle mě vůbec ne, ale právě naopak, jen si ještě víc uškodí. Je krátce před volbami.
A přepřahat koně v cílové rovince, se nevyplácí nikdy.
Chápu, že příznivci pravice jsou nyní tak zklamaní a namíchnutí.
Pravicí tolik nenáviděný Paroubek se může nyní už jen usmívat, soupeř si dal další vlastní branku... A tentokrát zřejmě rozhodující.
22. 03. 2010 | 19:43

Občan007 napsal(a):

Top je rakovinný nádor na jinak zdravém těle modré strany, nebo je tato strana už plná metastáz z nádoru a nebo "praskla a vybledla modrá" a objevila se pravá tvář a to na Top postu? Podle mne Top není sám a representuje určitou část členů modré strany i když i ti, co patří do této skupiny, ho nyní budou odsuzovat a nebo se pokusí ho rychle zlikvidovat, aby zatajili svoji pravou tvář. Je to asi stejné jako kdysi u červených. Upřímných naivků je dnes v modré asi stejně jako kdysi v červené.
22. 03. 2010 | 19:43

hustej napsal(a):

22. 03. 2010 | 19:47

radek napsal(a):

Pane Sobotko, děkuji za Váš dnešní blog, po dlouhé době jsem měl pocit že čtu slova člověka kterému je bližší princip než prospěch, možná bych řekl slova státníka který se nebojí říct co si myslí a říká to kultivovaně.
Ta spousta negativních komentářů předemnou mně nepřekvapuje, mám pocit že poslední dobou se tento servr stal žumpou veřejného mínění a to ještě nedávno zde bylo možno číst nejen zajímavé názory blogerů, ale taky těch kteří chtějí přemýšlet o tom co zde čtou, bohužel to už dnes tak není.
Nicméně Vám pane senátore děkuji, vnímám situaci podobně, mám i v rodině podobnou historickou zkušenost ikdyž jsem podstatně mladší generace.
Jen jednu poznámku na závěr, pokud Vás předseda Topolánek vyslyší a odejde bude to na Vás zvednout tu rukavici a jít do voleb jako lídr ODS, jste na to připraven?
22. 03. 2010 | 19:50

Vico napsal(a):

Sobotka překročil svůj Rubikon. Už se nemůže vrátit.

Nick Tužka prozradila, že má starou pánev, kterou, když dobře vyleští, uvidí budoucnost..

Dívám se do matného odlesku té pánve. Pane Sobotko, už vás vidím..starého pána, jak bledší, než jeho bílé vlasy utíká zadním vchodem z prvního kola prezidentské volby a suchými rty tiše švelí:

Lui,Lui,Lui..
22. 03. 2010 | 19:55

sobotka napsal(a):

néééé nejsem
22. 03. 2010 | 19:55

malja napsal(a):

Vážený pane Sobotko,z Vašich reakcí ,ať je jakákoliv,na co koliv ,ten kdo se vyzná v charakterech lidí ,určitě pozná farizejství a neskonalou faleš.Vy ,nejste ale vůbec rovný ,deklarujete právo a na druhé straně ho krutě pošlapáváte,to Vaše dnešní vyjádření je tak přehledně ubohé,nejhorší je to,že jste vlastně v tomto státě tzv. "druhý člověk " po KLAUSOVI a čiší z Vás nenánávist k těm co vlastně si dovolí mít jiný názor,než ten nejsprávnější ,co přináší a hlavně odnáší ta Vaše slavná ODS,politická strana zlodějů lhářů a korupčníků.Vůbec Vás nezajímá LID,pouze vlastní prospěchy.Je vidět,že se ale vůbec nestydíte,je to vidět ze všech Vašich představitelů Vaší slavné strany modrého ptáka.
22. 03. 2010 | 20:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("nácek") a jeden vyzývající k násilí (cosi o házení kohosi do macochy a to s celou rodinou), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 03. 2010 | 20:03

FUTURE napsal(a):

"za což bychom se dnes v době Jiřího Paroubka rozhodně neměli stydět!" ??? WTF? Neplette si pojmy s dojmy, koukam, ze ani nevite, kdo vyhral minule volby, aneb ci doba vlastne ted je...
22. 03. 2010 | 20:05

PDG napsal(a):

Jak je vidět,konečně společnost prozřela a vidí všechny ty rádoby disidenty a komunistobijce v pravém světle.Jen pořád nechápu kde se berou ta procenta v preferencích,Asi to bude těmi sicilskými klany.Ale jedno konečně pro panstvo platí.Žádný strom neroste do nebe.
22. 03. 2010 | 20:08

Standa napsal(a):

Slušná Marie a hulvát Topol. Trochu podivná kampaň pro tyto volby.
Jen aby to celé nebyl záměr, kde platí přirovnání "tounoucího se stébla chytá a zkouší i zoufalé kroky".
22. 03. 2010 | 20:15

Milan napsal(a):

Ironie je, že ODS se opravdu zbavuje vedoucích funkcí jen díky svým chybám. A dělá to tak vytrvale a pravidelně, že se jí už konečně nyní podaří prohrát i volby. Přitom byli jedinou nadějí pro podnikatele a tím i další navazující věci s tím související. (zaměstnanost, daně odváděné doma, zahraniční investice atd..)
22. 03. 2010 | 20:15

Průměr napsal(a):

Pan Sobotka,člověk mého věku,má nejlepší léta odžitá v socreálu.Je i z mého regionu a je mi hanba za něho,zbabělého před revolucí,vyč-raného dnes!Ať je Topol jaký chce,takové zneužití jeho důvěry je tipický bulvárhyenizmus.A reakce Jyrky mluví sama za sebe.Bezprostřední a spontální Mirek si to u mě vůbec nepodělal!!!Kdo je nejtrefnější?Kard. Vlk.Mirek mluví rychleji než myslí.Dík za to,ostatní-poučte se!
22. 03. 2010 | 20:20

Michal napsal(a):

Sobotko, Sobotko, tak Vám vadí, že český stát ovládají burani? mě zase vadí, že tento stát ovládajá pouhá banda zloděju, která nás obyčejné lidi ždíme, že to snad už není ani možné, jenomže je to možné, tak v tom budete pokračovat a hlavně intezivněji, dnes je krize a lidi jsou již v koncích, ale už jen málokdo si uvědomuje, že není všemu konec, ba naopak, to je jen začátek, jsem zvědav co bude za nějaké 2 až 3 roky, kdy se "konečně dostaneme na dno, to už lidi asi budou lízat asfalt, aby přežili, místo toho, aby jste přilákali investory, kteří by nám dali práci, tak podmínky jen zhoršujete, poněvadž z toho plynou "rychlé prachy, které ovšem opět prožerete! já jsem dnes ve věku, kdybych chtěl budovat svůj život a mít rodinu, ale nemohu, přestože mám aspoň gymnázium, tedy maturitu, na VŠ nemohu, jelikož nemám peníze a rodiče mi ji rovněž nedokáží zaplatit, nechcete se tedy raději zabývat tímto PROBLÉMEM, než tím, že nějaký Topolánek někde plácá nějaké cinty??!!
22. 03. 2010 | 20:23

Honza napsal(a):

Mirek topolánek by měl zůstat v čele ODS minimálně do voleb.Když už přijde na věc, tak minimálně ve vztahu k církvím měl pravdu.
22. 03. 2010 | 20:25

tony napsal(a):

Přeci není možné aby přední politik byl sprostý hulvát a to Topolánek dokazuje neustále.To má v ODS neomezenou moc a všicni se tváří že se nic neděje?S touto nulou volby určitě nevihrajete.
22. 03. 2010 | 20:28

Michal napsal(a):

já bych vás všechny vy slavní politici vypráskal za hranice tohoto státu, zavřel bych vás, až byste zčernali, co mají dnes dělat čerstvý absolventi středních škol, jakou jsou např. gymnázia?? no? nemůžou dělat nic! všichni jsou na ÚP nebo se jen někde potácí za deset tisíc hrubého, někdy i méně, ale už jsem se v životě několikrát přesvědčil o tom, že, boží mlýny melou pomalu, ale jistě, tedy i na vás dojde!
22. 03. 2010 | 20:30

Pylot napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
nezapoměl jste si v roce 1989 v euforii z pádu totalitního režimu obracet kalendář? Dnes je rok 2010 a komunismus přestal být problémem před dvaceti lety. Dnes už je cca deset let větším problémem spíše hospodářská politika ODS... Levice sice nesmyslně rozdává z cizího, což je nemorální. Ale díky ideálům Vaší ODS se stala krádež morální. Což je ještě horší...
22. 03. 2010 | 20:31

MARNOV napsal(a):

Pane Sobotko jsem pravicově vychován dle tradic Vašeho prvního odstavce. Přesto dlouhodobě hodnotím ODS jako stranu s ničivým efektem na stát a občany násobně vyšším než bývalá KSČ. Lidé spojení s mafiemi všeho druhu jsou veřejně známí a ODS jim přesto ponechává funkce a brání je. Vaše slova o rodině, křesťanství a konzervatismus jsou zároveň činy členů ODS popírána. (julínek, nečas, langer,topol, tlustý, oberhanzel,klaus, tluchoř a další) Kolik lidí v procentech si myslíte, že letos obelžete ve volbách po posledním extempore čičolína - bývalého předsedy Evropské unie?
22. 03. 2010 | 20:31

jan napsal(a):

Opravil bych větu:za což bychom se dnes v době Mirka Topolánka rozhodně neměli stydět!)
22. 03. 2010 | 20:32

suchánek napsal(a):

ODS jsem se rozhodl nevolit už před několika pátky, takže teď žádné dilema neřeším.

Politika na "nejvyšší" úrovni evidentně apokalypticky deformuje sociální inteligenci. Nevěřím už nikomu ani slovo, Sobotka se tímto bohužel zařadil na čelo této skupiny. Paradoxně jediným, komu to slovo věřím, zůstává Topolánek. A to jsme zpět u té sociální inteligence. Prostředí dnešního parlamentu a neustále odrážení sofistikovaných a v amerických PR příručkách naučených žvástů musí být pro přímáka devastující. Tohle Topol už neustojí. o tom, jestli to je nebo není škoda, těžko říct.

ovšem fofrem bych poslal pod gilotinu mediálního poradce ODS. buď ho do gay plátku poslal, nebo mu v tom měl stoprocentně zabránit. po duškovi to prostě nemohlo nic pozitivního přinést.

diletantismus v komunikaci ODS už nemá obdoby. diletanty nevolím a jako "profík" v němém úžasu zírám, jaké profi strana zaměstnává nuly.

nejlepší komentáře: pepa řepa, vico
22. 03. 2010 | 20:34

Petr napsal(a):

Zdravím všechny.
Čttu polointeligentní výlevy Martyse a několika jiných, kteří vůbec nic nepochopili. Nezávisle na vyjádření, které poskytl pan Sobotka chci říct, že předseda senátu je člověk, kterého si velmi vážím pro jeho hlubokou moudrost a konzistentní názor. Byl by to dobrý prezident
22. 03. 2010 | 20:36

Mravenec napsal(a):

Krysy opouštějí loď jako poslední se říká.Ale u ODS to neplatí včetně jejich satelitů/top 09,Zelení,KDU ČSL./Šéf tlachacího spolku si myslí že si tímto prohlášením zajistí korýtko v panoptiku darmožroutů v senátu.Bolšev ikům může děkov at že za státní peníze mohl vystudovat zadarmo.
22. 03. 2010 | 20:42

Kája W napsal(a):

Chlapci bacha ,všichni najednou popírají politiku kterou doposud dělali a slibují politiku,kterou budou dělat!!!jako doposud dělali.Vždyť jediný je jistý-dá se ještě něco ukrást!
22. 03. 2010 | 20:42

Eminem napsal(a):

Pane Sobotko, děkuji a považuji Vás za jednoho ze slušných v politice. Slušnost by měla být poviností politika. Pan Topolánek nejspíš není xenofob, ale prostě to zvoral, hlavně tou vsuvkou o židech. Zaslouží si, aby se to řeklo na rovinu.
22. 03. 2010 | 20:43

Honza napsal(a):

Co proti němu pořád máte ? Vždyť je pořád stejný,nezměnil se ano o chlup.
Jen ať je v čele ODS, proč ne.Leda by jej nahradil Nečas.
22. 03. 2010 | 20:43

Honza napsal(a):

NEČAS BY MOHL NAHRADIT p.Topolánka.
22. 03. 2010 | 20:44

xxx35 napsal(a):

Tragédie, zvratky, odpad - Topolánek jen opět ukázal, v jakém stavu je dnešní ODS.

Jediná záchrana ODS do budoucna je totální úpadek ODS, teprve pak je možná naděje, že jednou povstane ODS nová, jiná, strana s úplně jinými lidmi..

Ovšem netřeba se ničeho bát. český národ opět prokáže svou inteligenci a nejvíce hlasů dá opět modrým a oranžovým..
A i kdyby některá z těchto stran dovedla stát do bankrotu, budeme jako národ stejně nepoučitelní a opět je půjdeme volit...

Náš národ je sám o sobě případem pro psychiatra, ovšem nevím, zda je tahle diagnóza vůbec léčitelná...
22. 03. 2010 | 20:46

Jiří Poláček napsal(a):

Víte, pane předsedo, já to vidím tak, že chování pana Mirka Topolánka není pro vaší stranu žádným netypickým excesem - jak se zřejmě snažíte čtenáře přesvědčit poukazováním na svou vlastní korektnost a dobré úmysly. Nejsem člověk se sklonem k zjednodušujícím paušalizacím. V každé skupině lidí se jistě najdou lidé s různou měrou odpovědnosti, slušnosti, či naopak se sklony prosazovat si svou za jakoukoliv cenu - včetně sklonu ke kriminálním aktivitám. To platilo pro KSČ a platí to i dnes a to i pro vaší ODS. Bohužel - ODS vnímám od samého počátku jako účelově vzniklé spolčení založené v předvečer obrovských, historicky naprosto ojedinělých, majetkových transférů směrem od státu k privátním vlastníkům. To samo o sobě mělo a má vliv na charakterové atributy vašich členů i elektorátu jakož i na celou povahu a spravedlivě dosaženého renomé vaší strany. Nelze se proto divit, že se při spuštění loga vašeho spolku lidem vybaví daleko spíše Mirek Topolánek s "přítelem" Dalíkem, či arogantní Vondra s kluzkým "Íčkem". Pokud měla vaše strana od samého počátku ještě nějaké jiné ambice než umožnit svým prominentům řádně se "napakovat" na všech úrovních v dobách "ekonomického" transferu a "útěku před právníky" můžete dnes hledat odpověďi - na otázky typu kam se všechny tyto vaše snad dobré úmysly poděly - při pohledu na preference vašich politických konkurentů - a to včetně KSČM (která by zde - pokud byste byli něčím jiným, než ve skutečnosti jste již nejméně 15 let neexistovala), či při pohledu na naprosto tristní mravní marasmus jímž je celá společnost promořena. Tam můžete najít také většinu odpovědí, které vás osobně možná napadnou v souvislostí s vámi deklarovanou potřebou slušnosti, či vlastenectví atd. atp. Hlavně se nezapomeňte sám sebe poctivě zeptat jak se o podobné hodnoty vaše strana kdy zasloužila.
22. 03. 2010 | 20:48

JenTak napsal(a):

Co ještě proboha musí Topolánek pohnojit, aby jste se ho tady přestali zastávat? Pokud se ho někteří pisatelé tak zastávají, musím to chápat jako úplné zbožnění tohoto šéfa pravice a vaše ztotožnění s jeho hulvátstvím.
Prý jsou příznivci ODS inteligentní a slušně vychovaní, tak to tedy dokažte!
Kdyby se jakýkoli jiný politik mimo ODS dopustil tolika přestupků proti základní lidské slušnosti, už by jste ho roztrhali na kusy.
Nedejbože, kdyby jen jediný z jeho výroků řekl Paroubek... Ty vaše dvě minuty nenávisti přímo fyzicky cítím.
22. 03. 2010 | 20:52

nefalešný napsal(a):

Pan Sobotka prostě jen chápe, že současné preference ODS znamenají také to, že se nestane v roce 2013 presidentem.
22. 03. 2010 | 20:52

zdenek napsal(a):

Konečně všichni obyčejní lidé pochopí, jak je pan Paroubek inteligentní a zaslouží si nám vládnout. Mu nejde o koryto ale chce jen dobro nás obyčejných občanů. Já bych byl rád kdyby se stal i prezidentem. Má na to postavu a teď i manželku. To se nedá s Topolem srovnat. A taky toleruje komunisty. Vždyť ti nejsou tak zlí jak je dělají. Myslím si, že už teď konečně socialistická spravedlnost zvítězí.
22. 03. 2010 | 20:56

RA napsal(a):

vážení i nevážení diskutující, přečtěte si na Seznamu celý rozhovor Topolánka pro časopis a taktéž vyjádření redaktorů uvedeného časopisu. Zjistíte, že za malou chvilku budou tyto vaše výplody i výplod pana Sobotky zralé na to, abyste se všichni panu Topolánkovi omluvili. Čest vaší památce. Jedinou chybou, kterou Topolánek udělal, byla jeho omluva, protože se absolutně neměl za co omlouvat.
22. 03. 2010 | 20:57

zdenek napsal(a):

Konečně všichni obyčejní lidé pochopí, jak je pan Paroubek inteligentní a zaslouží si nám vládnout. Mu nejde o koryto ale chce jen dobro nás obyčejných občanů. Já bych byl rád kdyby se stal i prezidentem. Má na to postavu a teď i manželku. To se nedá s Topolem srovnat. A taky toleruje komunisty. Vždyť ti nejsou tak zlí jak je dělají. Myslím si, že už teď konečně socialistická spravedlnost zvítězí.
22. 03. 2010 | 20:57

JenTak napsal(a):

To stálerebel.
Kam směřovaly zisky z privatizace, kam se ztratil FNM za vlády ODS, když ne na zalepení děr ve státním rozpočtu za jejich vlády?
V ČR byl obrovský majetek, který přešel za velké peníze do státních rukou, ale ODS tento majetek trestuhodně promrhala.

Jenže na to si pravičáci jaksi nevzpomínají.
22. 03. 2010 | 20:58

Ikena napsal(a):

Ale vzdyt ten Topol je jeden z nas, nas pravidelnych navstevniku vesnickych ci mestskych, ktere zacinaji tim znamym "U....", Takhle kecame po patem pivu a druhem rumu, kdyz se Venca to rozhodne votocit. Presne stejny kecy. Jenze a zde je ten kamen urazu, muze se nas kamo, nyni polobuh zmenit do diplomata s vystupovanim Guth-Jarkovsky? No preci nemuze a ani bychom to nechteli, zvykli jsme si na to, chceme to, novinari na to cekaji. Levy hak na pravy hak, pamatujete Icka s jeho volebi kampani, stale stejne fory.
Ale dnes jsme jinde a mne jima hruza z neprofesionality volebniho stabu ODS a jejich PR agentur, vcetne sefa volebni kampane Icka. Jak mohou pustit Topolanka samotneho na nejake foceni a pripustit ten kamaradsoft a pokoutne nahravani. (Pokud o tom Topol vedel, tak neni omluva). Vzdyt vedi, ze ten Topol, ale jakykoliv predseda strany nesmi byt v techto momentech sam.
Zacinam mit obavu z toho, ze pokud nejsou v ODS schopni zvladnout volebni kampan, tak jak by chteli zvladnout treba vychodiska z krize. Mam vazne pochybnosti o situaci v ODS, ktera je asi mnohem horsi, nez si dovedeme predstavit. Vypada to, ze Prazaci budou zase rozhodovat, ale mezi TOP a VV.
22. 03. 2010 | 20:58

profesor - Hradčany napsal(a):

Souhlasím s panem senátorem MUDr, Sobotkou, ale na tu cestu ven by si pan Ing. Topolánk měl vzít s sebou Sobotku, Zahradníka, Langera, Nečase, Tlučhoře a tahnout hodně daleko
22. 03. 2010 | 21:04

Midori napsal(a):

S tím Topolánkem je to jako v Dürrenmattově románu Soudce a jeho kat. Nosným tématem románu bylo, že na smrt nemocný komisař uvrtal "bad guye" na něco, co nespáchal, a následovně bad guy dostal oprátku za zločiny provedené dříve.
*
Nechci, aby Topolánek nadále působil v politice. A ještě více nechci, aby tam byl Sobotka. Věřím, že nejsem sám.
22. 03. 2010 | 21:10

Kája W napsal(a):

ad ruleta
a ve volných chvílích řídím dopravu.
22. 03. 2010 | 21:11

Laco napsal(a):

Pane Sobotko, jako zkušený novodobý český politický harcovník,pravdomluvný a milující svůj národ jste nezaváhal a jako jeden z prvních řekl své stanovisko obvyklým způsobem.Napadl odpůrce,očernil konkurenty a zviditelnil své já.Kdyby Topolánek nezmínil židy a cikány šel by jste do toho? Kde jste byl když volal po noci dlouhých nožů a používal jiná hesla SS ? Za to,když Ráth řekl,že Hitler řešil krizi válkou,hned jste ho celá strana napadla,že chce vyvolat válku.Válku vyvolali ti,jejichž myšlenky prosazujete a tvrdíte,že jste konzervativní.
22. 03. 2010 | 21:14

klima napsal(a):

Pane Sobotko,
vy jste pouhým Topolánkem, ovšem s rukavičkami a bílým límečkem.
22. 03. 2010 | 21:14

klima napsal(a):

Právě pro Topolánkovu transparentnost a jeho odjakživa nevymáchaná ústa neexistuje pro ODS žádná omluva za jeho volbu svým předsedou.
22. 03. 2010 | 21:25

Rybák napsal(a):

Pane doktore,ať je pan Toplánek jaký chce, tak neuhýbá a drží dohody. O panu Fischerovi, či o církvi neřekl nic,za co by se měl omlouvat. Pan Fischer se zatím projevuje, jako oportunistický slaboch, což ovšem se židovstvím nemá nic společného.
Jestli je něco, co by Vás mělo zneklidnit, pak je to způsob, jakým má být pan Topolánek "odstřelen".
22. 03. 2010 | 21:28

stále rebel napsal(a):

Pro JenTak.
Macek ukázal cestu jak naložit se státním majetkem.
http://www.cibulka.net/nnov...

Tady šla řada následovníků.
http://nr1a.com/privatizace...
http://nr1a.com/tunely.htm

Topolánek taky přispěl dluhy do Konsilidační agentury.
http://ekonom.ihned.cz/c1-1...
22. 03. 2010 | 21:33

stále rebel napsal(a):

Pane Sobotko, pozor na tyto hochy, ti budou stát za Topolánkem.
http://www.blesk.cz/clanek/...
22. 03. 2010 | 21:35

PETR VELIKÝ napsal(a):

TOPOLÁNEK ! AŤ VSTOUPÍ DO DĚLNICKÉ STRANY !!!
Svým rozumem tam náleží !!!
22. 03. 2010 | 21:35

černovláska napsal(a):

pane Sobotko, čte se to hezky, ale realita je jiná, vina není pouze v Topolánkovi či Paroubkovi, bude mi milejší trubka co na srdci to na jazyku než sofistikovaný zloděj, a těch máte v ODS trochu moc, budu se opakovat, Topolánek je vulgární, ale doposud jsem z jeho vystupování a kroků neviděla, že by skutečně byl antisemita, či homofobní, utkvěla ale na něm STEJNĚ jako na mnohých jiných podezření z některých afér, pokud mu tohle zlomí vaz, je pro mne "očistný program" ODS jedna veliká pokrytecká šaškárna, ne na všechny funguje chléb a hry, předhoďte "zaslouženější" gladiátory, máte jich v ODS víc než dost ;-(
22. 03. 2010 | 21:36

Jeden z občanů, který byl taky okraden . napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
čím dříve půjde vaše strana od válu, tím větší naděje pro tuto zem, že by se mohla, aspoň trocgu zmátořit po tom vašem dvacetiletém šoku co utrpěla státním převratem zorganizovaném bolševiky za přispění věrného a oddaného sluhy Havla.Žádná sametová revoluce, ale podvod toho největšího kalibru, jakého byli vždy bolševici schopni. Vše bylo předem připraveno a šlo jen o to rozkrást v této zemi, samozřejmě privilegovanou skupinou, vše, co půjde a vše si přivlastnit. Nikdy nešlo o nic jiného. A samotná ODS se ničím nelíšila od bývalé KSČ. Vždyť šlo jenom o přebarvení a zbývalých členů KSČ se stali straníci ODS, kteří naplivali špínu na ty, kteří zůstali. Šlo jim jenom o to, co nejvíce nahrabat a na lidi vždy kašlali, lid byl pro ně póvl, který měl jenom jednu povinost. každý čtyři roky, když byly volby, je volit. Kterému členu této strany někdy vadilo, že 2/3 obyvatel tohoto státu nedosáhne ani poloviny tak zvanýho průměrného platu.Který člen této strany se pozastavil na př. nad tím, že občané nejsou schopni zaplatit ani holé nájemné a služby, energii, vodu, stočné, si už nemohli vůbec dovolit. A strčit něco do pusy, o tom si už museli nechat zdát. A co na to členové této vaší strany včetně vás ? Měli jste pro ně jen opovržení, že nechtěj pracovat, že jsou líní a další hlouposti. Kdo z vaší strany se pozastavil nad tím, že jsou tady v této malé zemičce statisíce bezdomovců ? Nikdo, vy jste si žili a lidi, o ty vám nikdy nešlo. Ani jste nepotřebovali aby šli k volbám, dělali jste vše pro to, aby zůstali doma a vy jste si moli jejich hlasy jednoduše přivlastnit, a být zase u moci. Zákony, jeden paskvil za druhým. Vše jenom proto, abyste zase mohli obyčejným lidem něco sebrat. Budiž vám jenom útěchou, že tak jak se chová vaše strana, tak se chovají i ty ostatní. Jediná čistá nezkorumpovaná strana jsou komunisté a čím více občanů je bude volit, tím lépe pro tuto zem. Vaše strana si nikdy nevezme poučení, neboť vašim straníkům jde jen o jedno, dosat se k plnýmu korytu a co nejdéle se tam udržet. O to šlo vašim členům i v té bývalé, jediné, správné, bez které by nemohli ani žít. Ale jen v době, kdy jim zaručovala plné koryto.
22. 03. 2010 | 21:38

Jirka napsal(a):

Je to smutné pane Sobotko, že se vždycky najde nějaký Jidáš, který zradí.
22. 03. 2010 | 21:46

mirda napsal(a):

pane Sobotko i vy ostatní přehrajte si dotyčné video!!!
nejsem volič ODS ani ČSSD PROTOŽE POVAŽUJI OBĚ STRANY ZA NEJHORŠÍ CO MOHLO TUTO ZEMI POTKAT.
ale vaše vyjádření považuji za podpásovku a hru o koryta !!!
vše co Topol na tom videu řek mohu s klidem podepsat,a rozhodně je mě milejší člověk co pojmenuje věc třeba i vulgárně než ten co to obaluje a doma mluví stejně jak ten Topol
22. 03. 2010 | 21:52

Michal napsal(a):

Teda neměl chodit spíš na vuml než na medicínu??? Dos dobře nechápu když má někdo tak smysluplnou profesi jako je lékař a jde si namočit ruce do něčeho tak špinavýho jako je politika. Asi to sype o dost víc a odpovědnost je jen "politická". Ale zas nadruhou stranu možná líp pro pacienty.
22. 03. 2010 | 21:59

Pepa Řepa napsal(a):

Tak, tak suchánku
namydlené schody, řekl bych.

Mydlit schody dva měsíce před volbami může jen idiot.
Proč tam vůbec lez? Divná squadra lidí.Co od nich čekal?

A dovedete si představit ten žaludek chlapíka, který to z něho vypáčí jak potřebuje. To musí bejt ale nátura.

A ta reakce spolustraníků . Bém už taky špulí tlamičku jako kapřík. Íčko snad vede semináře, jak bejt roztomilej k uzoufání.

Zlámou si nohy všichni. Je to pokrytecký, jako celá tahle doba.
Do politiky dneska může jen úhoř.
22. 03. 2010 | 22:03

S.Š. napsal(a):

Ale pane mirdo, však on si to přece pan Sobotka přehrál, však on moc dobře ví, že to, co je Topolánkovi výtýkáno, JDE ZCELA PROTI SMYSLU TOHO, CO ŘEKL, moc dobře to ví, stejně jako už to moc dobře včera věděl pan Fischer, který nestydatě do aféry zapojil i vlastního syna, když nasadili těžký kalibr - vyhlazovací tábory.
Vždyť přece nejde o nic menšího než o velkou koalici, viďte, pane Sobotko ??? Máte pravdu, s Topolánkem by to opravdu, opravdu nešlo. FUJ, pane Sobotko.
22. 03. 2010 | 22:04

S.Š. napsal(a):

Ano, pane Pepo Řepo, souhlasím.
22. 03. 2010 | 22:06

mb napsal(a):

Pane Sobotko,
Vaše blesková reakce jen na základě krátkého a z kontextu vytrženého úryvku v TV Nova Vás řadí po bok Vámi kritizovaného Paroubka. Škoda, měl jsem Vás za serióznějšího.
22. 03. 2010 | 22:08

dříve ruda napsal(a):

Sobotko,

s kýmpak jste to měl předem nachystané a čekal jen na záminku?

Boj o koryta je tvrdý, jasná věc.
Nepřátel se nelekejte, na fair play nehleďte. Stojí to za to.

Stojí to za to?
22. 03. 2010 | 22:12

josef napsal(a):

Pane Sobotko, neměl byste nechat
pana Topolánka na pokoji a zabývat se například stížností pana Rázka na soudruha Stiboříka,
předsedy Vrchního soudu v Praze, nebo Vám to nevadí?
22. 03. 2010 | 22:13

Pepa Řepa napsal(a):

To Tarqus
že jsem tak smělý, když se otáčí kdosi v hrobě, to chápu i já.
Jistý Winston Churchill musí dneska v hrobě válet sudy.

Ale jak je to s osobou, která je zpopelněna?

Že by přesýpací hodiny?
22. 03. 2010 | 22:19

Pípa napsal(a):

Božíčku Sobotečko, nešahej mi na našeho Mirouška nebo tě majznu kabelkou.
22. 03. 2010 | 22:25

Pepa Řepa napsal(a):

Jo, paní Šauerová
takhle vzniká davová psychoza. Jeden ratlik zaštěká, pak začne pes od vedle a už to jede.

Proč se štěká? Nikdo za chvíli neví. Není to jedno?
Jeden slyšel, že kdosi prohlásil, že soused zná někoho, kdo byl při tom.

Doporučuji Ahadíth. Tam se to propracovalo k dokonalosti.
22. 03. 2010 | 22:27

Al Jouda napsal(a):

Tak on je pan Přemysl Sobotka také politický lékař ! Také se jako Langer, Julínek, Rath a několik dalších vzdal ušlechtilého poslání, na které mohl dosáhnout jen díky štědrosti daňových poplatníků, odhodil Hippokratovu přísahu a zběhl k politickému korytu.To nám ale nevadí, nám vadí, když někdo veřejně nepřizná, že má nemanželskou dceru, o kterou se normálně stará.
22. 03. 2010 | 22:30

taky moznost napsal(a):

stale rebel..
Tak ty vyhravas cenu trouba dne. Blizi se volby, ODS ztratila kraje, tad hrozi ze ztrati Prahu a projede parlamentky. Kmotri potrebuji velkou koalici s CSSD alespon v Praze a pro to je Topolanek prekakza, protze on do velke koalice jit nemuze. Proto je potreba se ho zbavit a tim se zbavit ikony boje proti Paroubkovi. Dohoda bude jednodussi a nebude to vypadat tak hloupe.
Proboha lidi pouzivejte aspon trochu hlavu kdyz jsou cesti novinari takovi oslici za mrkvi na spagate jdouci.
22. 03. 2010 | 22:58

sasa napsal(a):

sobotka dnes zahajil prezidentskou kampan
22. 03. 2010 | 23:26

stále rebel napsal(a):

Pro taky moznost.
Jasně, už to chápu. Etablovaní okresní kmotři touží po revoluci ve vedení strany.
Pokud je ale Topolánek překážkou, proč jej na tom kongresu podpořili?
Nečekám odpověď a nestojím o ni.
22. 03. 2010 | 23:31

vidlemístoklíčů napsal(a):

Pane Sobotko, úvodem se snažíte vyvolat dojem člověka vychovaného k etice, slušnosti a respektování určitých hodnot. Pokud je to pravda, proč vás alespoň stejně intenzivně jako verbální úlety již dávno nepohoršují prokazatelné tunely, podvody, korupce, kterou navíc umožňuje zkorumpovaná justice a policie,jánabráchismus, arogance politiků, kteří už došli k názoru, že "lůze se nemusejí zpovídat z ničeho"... apod.? Člověk, který respektuje jen nejzákladnější morální hodnoty by to akceptovat nemohl. Člověku se základním pojetím slušnosti by to bylo proti mysli i v případě, že mu to samotnému přináší užitek. Myslím člověku opravdu slušnému a ne jen slušnost předstírajícímu.
22. 03. 2010 | 23:59

Pocestny napsal(a):

No to je jízda!
Režie Kotěnočkin
Kamera Rusakov
komentář Pepa Řepa

Z modrého kolotoče upadl první sádrový koník..-) zbytek se točí dál, Pavlík se směje malou tlamičkou, Mirek bude do rána přistižen při sodomizaci bernardýny, Přema uchopil kartáček na nehty a pochopil, že je třeba utopit Dra Mráčka..
23. 03. 2010 | 00:43

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem dva hrubě urážlivé texty ("blb", cosi o nakopáni do prdele a do ksichtu apod.), které byly v rozporem se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
23. 03. 2010 | 01:14

Prostý Občan napsal(a):

Vážený pane Sobotko,
úvodem bych Vám chtěl říci, že na rozdíl od některých diskutujících si o Vás myslím, že patříte mezi malou skupinu slušných lidí ve vedení ODS. Nedělám si ovšem iluze, že v jiných stranách je tomu jinak. Jedná se asi o obecný stav, který je spojen s „množinou lidí“, kteří se politikou živí, a to jak v regionech, tak i v Parlamentu a Senátu. Hned se ale tímto omlouvám všem čestným lidem, kteří šli do politiky s ideály, a i když tyto vzaly za své, alespoň zůstali sami sebou.
Také se musím přiznat, že až do minulých voleb jsme byli celá rodina tzv. skalními voliči ODS. Současné ODS už ale nyní nevěřím a obávám se, že k obdobnému závěru došli i moji blízcí a většina mých známých.
Ty výrazy pana Topolánka jsou tak hloupé, že se mi ani nechce věřit, že by je normálně uvažující politik v této době vůbec byl schopen takto ventilovat. Pokud se tedy nejedná o vytvořenou záminku, jak se za minutu dvanáct pokusit odstraněním „stále méně populárního lídra“ získat alespoň nějaké sympatie veřejnosti. Potom Vám ale nezbude nic jiného, než převzít vedení ODS.
Jsem přesvědčen, že při volebních debatách s vůdcem soc. dem. pak většina národa ocení, když vystoupí v kontrastu s ubohým pragmatismem soc. dem. Vaše slušné nekonfliktní věcné jednání. Soubojů P kontr. T už mají všichni dost. Buďme realisti, za daného stavu ekonomiky se asi s demagogickým populismem sociální demokracie bude bojovat těžko, nicméně Vám držím palce.
„Prostý Občan“
23. 03. 2010 | 01:41

Northern Lights napsal(a):

Ministr levného pavlačového populismu, a skrytý rasista ..Tohle mě hned napadne při přečtení Vašeho jména.
23. 03. 2010 | 07:46

Prezident napsal(a):

Sobotka zatoužil být Vůdcem...
23. 03. 2010 | 08:01

Prezidentová napsal(a):

Sobotka si černí knír,chce být Vůdcem.
23. 03. 2010 | 08:05

éolo napsal(a):

Už jsem na to přišel! Podstata aféry není v tom, že se o někoho MT otřel.Podstata je mnohem horší, až katastrofická.Vyšlo totiž najevo,že vůdce strany je hloupý!
23. 03. 2010 | 08:16

PS napsal(a):

Pane Sobotko!

Vy vždycky splodíte takový blábol bez hlavy a paty, alibistický, vlezprdelský. Doufám, že Váš cíl sestřelit předsedy podlým způsobem, jak je u Vás ve straně zvykem a býti prezidentem nevyjde a celá Vaše ODS (bez politického směru), založena s cílem okrádání občanů, odejde na smetiště dějin. Přemysl Sobotka (ODS) jako prezident by byl výsměch všem inteligentním občanům naší země. Doufám, že váš tah nevyjde. (Tím ovšem neříkám, že by se nemělo celé gremium ODS rozpustit). Celá ta Vaše ODS sqadra, která se za posledních několik let ukazovala v televizi a dělala z lidí pitomce (jen snad ortodoxní méně inteligentní příznivci ODS na to skočili) by měla odejít z veřejného života, někam do hor, kde nebudou škodit.
23. 03. 2010 | 09:11

NevericiTomas napsal(a):

Stale rebel
Helejte vy jste vizualni clovek. Vahu pro vas ma jen to, co vidite. S takovymi se nejlip "pracuje".
Ale kdo chce kam, pomozme mu tam a vy budete pristi 4 roky zase prskat, ze kluci se domluvili, rejzujou prachy a vy jen cumite.Vzpomente si na me.
23. 03. 2010 | 09:33

kasparek napsal(a):

Sobotko - ve vasi ochrane demokracie a teto zeme Vam nikdy nezapomeneme, ze jste zakazal pristup vasemu kolegovi z holandskeho parlamentu, aby mohl prednest sve nazory. Dokonce jste pry chtel mu zakazat i vstup do CR.
Takze takovyho "hrdinu" opravdu nepotrebujeme, aby nas ostatni poucoval.
23. 03. 2010 | 09:36

true things napsal(a):

Na TV jsem viděl špionážní záběry Topolánka a musím říct, že by mne mohly pobouřit jen z důvodu, jak byly pořízeny. Obsahově, myslím, jsou v pořádku a pravdivé - tedy pokud Žid je Židem a gay gayem.
23. 03. 2010 | 10:00

vlk napsal(a):

Pane Přemysle sobotko, jděte se vycpat! Kde byly vašemorální zásady, když s e tvořila Dalíkova většina? Když Topolánek hrozil státním zaměstnancům nocí LDouhých nožů? Kde byl váš apel na Topolánka, když oposici ukazoval prostředníčky? Kd e jste byl s e svými morálními zásadami při akcích justiční mafie? Kde jste byl při "slavné a neposkvrněné" presidentské volbě? atd.atd.
Teď cosi tad y vykřikujete o své morálce a charakteru. A dokonce si berete do úst Masaryka! Tomu s e ted y říká řádná drzost. A pokud váš otec byl takový, jak jej líčíte, musí se dnes otáčet v hrobě, pokud hledí na to, co tu předvádíte.
Vy si prostě už jen připravujete alibi pro den D+1.Ted y pro den po volbách, kd ynejspíš ODS začne hon na vnitřní čarodejnice. Pokdu volby dopadnou d le očekávání.
Vy chcete mít a libi - já jsem chtěl aby ten, kdo zavinil naši prohru odešel. Nebo alibi typu - prohráli jsme kvůli Topolovi, ale s ním bychom byli prohráli víc.

Prostě pro mne jste jen vypočítavý a trapný politikář. Ne politik. Do je mi buranský ale přímý a neuhýbající Topol 100x sympatičtější.

A zcela jistě s e hodláte s e svým číslem vrátit do Klausova mobilu!
Copak takhle WIlders, vy nádobo statečnosti a zásadovosti?
23. 03. 2010 | 10:29

Ferdinand napsal(a):

Pane Sobotko, velmi jste mě jako člověk zklamal. Je vidět, že Vám jde spíše o vlastní karieru v senátních či prezidentských volbách, než se postavit za ODS resp. za předsedu před parlamentními volbami. Po shlédnutí celého rozhovoru je zcela zřejmé, že vše bylo vytrženo z kontextu za účelem poškodit Topolánka.
23. 03. 2010 | 10:29

David napsal(a):

Sobotka by měl teď vystoupit, omluvit se Topolánkovi a říct, že se nechal ovládnout médii jednou větou, vytrženou z kontextu. A nejlépe odstoupit. Teď po zveřejnění celého rozhovoru je jasné, že Topolánek řekl naprostý opak a řekl hlavně naprostou pravdu. Jediné řešení je toto, pokud to neuděláte a budete chtít kandidovat na prezidenta, tak se za Vás budu akorát stydět!
23. 03. 2010 | 10:43

éolo napsal(a):

Nevěřím vlastním očím i vlastním uším,a to jsem si to přečetl i prohlédl celé. Pane Bože!To je druhý Jakeš na Červeném Hrádku.Co ještě chcete řešit,pokud nechcete stejně skončit?
23. 03. 2010 | 10:51

Taoiseach napsal(a):

Přemysl Sobotka

"I v roce 1998 jsem byl přesvědčen, že tehdejší kritikou předsedy strany straně a občanům pomáhám."

A proč jste o deset let později toho zmetka prosazoval na funkci hlavy státu? Chcete snad tvrdit, že se mezitím zlepšil?
23. 03. 2010 | 11:07

Mercado napsal(a):

Podle společenských pravidel se nelze někoho zeptat, zda je či není žid, zda je či není lesba nebo gay - aby bylo jasno. Může to o sobě říci pouze on sám, pokud to uzná za vhodné. Řada židů to o sobě nikdy neřekne, protože se bojí dalšího holocaustu. Stejně jako se nebudeme ptát černocha, zda je negr a proč? Normálnímu člověku je tohle jasný. Ale jestli si pan Sobotka myslí, že když Topolánka vymění za Vondru, tak vyhraje volby, velice se mýlí. Snad Béma by Praha ještě volila,ale Topol na kongresu zařízl slepici, co nesla zlatá vejce. Jak prozřetelné, že?
23. 03. 2010 | 11:08

SP napsal(a):

Pane Sobotko!

Trafika ve zbytečné Horní parlamentní komoře, zřízená pro vyřazené straníky z aktivního politického dění, už vám nestačí?
23. 03. 2010 | 11:13

fredy napsal(a):

Pane Sobotko!
Ono se dobře šplhá po zádech vašeho soukmenovce Topolánka, že?To má být předvolební rétorika "inteligenta"?Vždyť jste Topolánkovi jen vrazil nůž do zad.A jen pro svůj prospěch.
23. 03. 2010 | 11:41

Silvie napsal(a):

Pan Sobotka
je velmi ambiciózní politik. Kdysi jsem se domnívala, že by mohl být dobrým prezidentem, ale změnila jsem názor v momentu, kdy odmítnul přijmout Wilderse.
Kluzký úhoř vyhýbající se kontroverzním tématům, snažící se za každou cenu nezčeřit hladinu, nemůže být dobrým politikem.
Topolánek má nevymáchanou hubu, ale nic "xenofobního" neřekl. Řekl jen, že bezpáteřní hazl není hajzlem pro svou sex.orientaci, ani vyznání, ale jen a pouze pro svůj pokřivený charakter.
Je to podobná bouře ve sklenici vody, jaká se rozpoutala po nediplomatických výrocích Duška. Obsah zřejmě zůstává novinářům skryt - anebo - a to spíš - potřebují zvýšit náklad.

Mně osobně by se hodně příčilo potopit veřejně svého blízkého přítele a kolegu tak nechutným způsobem. Na to už jeden musí mít žaludek - ne, že bych se tedy chtěla buranského Topolánka zastávat, ale tohle se mezi přáteli nedělá. Ono stačilo, že to do Topolánka perou ze všech stran socani.
23. 03. 2010 | 11:42

stále rebel napsal(a):

Pro ID 62.177.105.42 (taky moznost, NevericiTomas,…)
Vaše hodnocení a rady jsou opravdu neocenitelné.
23. 03. 2010 | 11:59

buldatra napsal(a):

Gómu, že ten náš pan Sobotka si také potřebuje přihřát občas polívčičku a polívčička z držkatého kolegy a ptáka a soukmenovce zdá se býti velmi, ale velmi výživnou.
Někdo by si až pomyslel, že popařil politický kanibalismus. A v trafice.

Jak tak sleduji ten slet degustátorů k té držkové polívce, začíná mě být toho nešťastníka až líto.

Pane senátore, až dojíte, nezapomeňte si řádně otřít ústa + nejbližší okolí tohoto otvoru. By vám v kníru nezůstalo nějaké to pírko. Ono, zas tak moc se zviditelňovat při vaší neviditelnosti a významu, by nemuselo být do budoucna zdravé.
A působilo by to poněkud blbě při vašem budoucím státotvorném projevu, na který se všichni již netrpělivě těšíme.
23. 03. 2010 | 12:18

Terry napsal(a):

Pane Sobotko, předsedo senátu,
vás pobouřilo, co Topolánek řekl, ale hlavně vás pobouřilo, že to může snížit volitelnost ODS v nadcházejících volbách.

Předchozí amorální, sprosté, vulgární, hulvátské vystupování, chování a vyjadřování pana Topolánka v době, kdy byla ODS u moci a Topolánek byl premiérem ČR ("reprezentoval" tento stát a národ!) Vám asi tak moc nevadilo, alespoň jste se za odstoupení hulváta z čela státu nijak výrazně nezasazoval.

Nyní pozdě bycha honit. Pozdě...

Platí (a to obecně!) jeden Topolánkův "výrok" (a to v přímém přenosu při "slavnostní" volbě prezidenta ČR):

"Ať jdou do prdele všichni!"

neboť

ČESKÝ POLITIK = PŘEMNOŽENÁ ŠKODNÁ
23. 03. 2010 | 12:28

Terry napsal(a):

...v čem je rozdíl mezi nedemokratickými a demokratickými systémy. Že nedemokratický systém je takový, kde občané mají strach z mocných. Demokratický systém je takový, kde vláda a mocní mají obavu a strach z občanů.

My dnes žijeme v systému, kde vláda má z občanů jenom velkou srandu.

citováno z
Jan Keller: Dva druhy pravicových voličů
(http://www.blisty.cz/2010/3...)
23. 03. 2010 | 12:30

FanFan napsal(a):

Milí potencionální voliči! Já budu volit Marťany a po Vaší obsáhlé diskuzi, už vím proč.
23. 03. 2010 | 12:47

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,
smazal jsem jeden hrubě urážlivý text ("hňup"), který byl v rozporu se záměry těchto stránek, což je vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.
Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů
23. 03. 2010 | 15:15

salivan napsal(a):

Jestli ODS by vyhrála volby spíše s nebo bez Topolánka jest jako hoditi si kostkou.Český volič je nevyzpytatelný a do poslední chvíle nedává nic moc najevo.Topolánek-volební luxus? ODS má všechny lidi v lepší životní pozici trvale za své voliče.Všichni ve špatné pozici volit nechodí-už nikomu nevěří.Nikde na světě nemají bohatí tak snadné volby a život.Chudší prostě na to kašlou.
23. 03. 2010 | 15:25

Ondra napsal(a):

Pane předsedo, Vy jste snad ani neviděl celý záznam hovoru pana Topolánka, vždyť je to celé překroucené... Ale jinak špička ODS by měla odtáhnout celá - už jen kradete, což se krásně projevuje v Praze. Tak jedině dáte možnost obrodit se pravicové straně. Ale od Paroubka Bůh nás ochraňuj!
23. 03. 2010 | 15:38

jojo napsal(a):

Dd, pokud p. Topolanek na chvili odejde do ustrani, tak s. Paroubek bude chvili tancit a skotacit nad jeho politickou mrtvolou a lidi snad zase o neco vic pochopi, ze z tech dvou velkych stran je jedna schopna alespon jeste naznaku sebereflexe a druha nikoli. ale dva mesice pred volbami muze byt pozde. mozna staci i jen tento naznak, aby byl vyvolan dojem, ze se opravdu vazne jedna o odvolani p. Topolanka, mozna ze to je mysleno tak. protoze s. Paroubek bude v cele CSSD az do sveho predcasneho skonu, ktery je naplanovan nekdy mezi lety 2040-2200, tedy zhruba v dobe, kdy se budeme mit jako v dansku. p. Sobotka, ackoli z TV jej clovek muze poznat jen povrchne, se bud ucelove profiluje jako ze "stare skoly", nebo skutecne je clovekem ze stare skoly, mysleno velmi pozitivne. a ja doufam, ze jim skutecne je, ze se tak jen neprofiluje. a pokud toto nebylo predem smluvene, tak je jeho pocin odvazny a zaslouzi uznani. a pokud bylo, tak se to stejne nedozvime:-)
23. 03. 2010 | 15:40

Taoiseach napsal(a):

jojo

"z tech dvou velkych stran je jedna schopna alespon jeste naznaku sebereflexe..."

Která to proboha je? Podle mě ani jedna z těch TŘÍ, co jsou už od roku '96 nejsilnější.
23. 03. 2010 | 16:47

mb napsal(a):

Sobotkoooooooo

vyfiiiiiiiiiččččč !!!!!!!

děkujeme odejděte ...
23. 03. 2010 | 19:46

jmmb napsal(a):

Vyzývám všechny slušné lidi, aby podali trestní oznámení na Miroslava Topolánka pro jeho fašistické výroky, že nevoliče ODS, (konkrétně voliče ČSSD) je potřeba zavřít a kopat. Typické pro tohoto fašistického primitiva je skutečnost, že voliči KSČ mu nevadí. Aspoň je nejmenoval. Ví, že se na ně ODS v případě potřeby může spolehnout (jako už vícekrát-viz volbu prezidenta, kde mu nevadili ani STBáci, s kterými se domlouval samotný Klaus)
Topolánkův výrok je přímé flagrantní porušení demokracie! Je třeba mu připomenout, že jeho den už přišel!
23. 03. 2010 | 20:01

karelhá napsal(a):

pane Sobotko,
každý musí občas odložit skromnost a nebát se poukázat na své klady, řekl by klasik.
Měl jste k tomu v minulosti více příležitostí ale nejen, že jste je promarnil. Naopak, prokázal jste svůj kariérismus aneb jednotné vytí se smečkou. Mně z vašich článků utkvěla vaše blábolivá přítulnost k Julínkovým poplatkům v okamžiku, kdy snad by bylo i trochu pochopitelné, ale neomluvitelné, že mlčíte. Ale vy jste dokonce chválil a ohajoval ten nesmysl, i když vám bylo na sto procent jasné, že se jedná o hrubé prolomení ústavního pořádku. A to jste druhý nejvyšší ústavní činitel? Neomlouvá vás ani to, že se vám následně za zadek postavilo osm ústavních(?) soudců. Napadá mi jen jedno. Fuj a hanba. Jsem rád, že vás nemám za souseda, ale jak se takových jako vy zbavit v politice? Vy i vedle pana Topolánka vypadáte jako mravní trpaslík.
23. 03. 2010 | 21:13

Alice napsal(a):

jojo - Máte to trochu zmatené, ale já asi vím, Vy jste chtěl říct zhruba toto (slovy Mirka Topolánka): "I tato aféra ukazuje, že skutečnou hrozbou pro tuto zem je ČSSD". Tím měl na mysli tu bublinu, kterou si na něj ČSSD a média před pár dny vymysleli, aby ho znemožnili. To je sebereflexe,co?
23. 03. 2010 | 21:17

ÍL napsal(a):

Topolánek vytržený z kontextu vadí,
a "Íčko" Sobotkovi nevadí. http://aktualne.centrum.cz/...
23. 03. 2010 | 23:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Almer Tomáš · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoš Ivan · Bartošová Ela · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Benda Jan · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Bobek Miroslav · Boudal Jiří · Brenna Yngvar · Bureš Radim C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Černý Jan · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Dienstbier Jiří · Dolejš Jiří · Drobek Aleš · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořáková Vladimíra F Fábri Aurel · Fafejtová Klára · Farský Jan · Fendrych Martin · Feri Dominik · Fiala Petr · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gazdík Petr · Glanc Tomáš · Groman Martin H Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holomek Karel · Honzák Radkin · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrbková Lenka · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hudeček Tomáš · Hülle Tomáš · Hvížďala Karel CH Chlupáček Ondřej · Chromý Heřman · Chýla Jiří J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jarolímek Martin · Jašurek Miroslav · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Kislingerová Eva · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Vít · Klimeš David · Kohoutová Růžena · Kolínská Petra · Kopecký Pavel · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Králíková Eva · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroppová Alexandra · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Líbal Vladimír · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Novotný Martin O Očko Petr · Oláh Michal · Ondráčková Radka · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Paroubková Petra · Passerin Johana · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Pelda Zdeněk · Penc Stanislav · Petrák Milán · Pikora Vladimír · Pilip Ivan · Pixová Michaela · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš · Přibyl Stanislav R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rath David · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Richterová Olga · Ripka Štěpán · Robejšek Petr · Rychlík Jan Ř Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobotka Daniel · Sokačová Linda · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Syrovátka Jonáš Š Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Škop Michal · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěch Milan · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Turek Jan · Tvrdoň Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Veselý Martin · Vhrsti · Vích Tomáš · Vileta Petr · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojta Vít · Vojtěch Adam · Výborný Marek W Wagenknecht Lukáš · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zahumenský David · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zlatuška Jiří · Znoj Milan Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy